gnome-video-arcade master - en to sr@latin translation catalogue (228 entries)

en: Add to _Favorites
sr@latin: Dodaj u _omiljene

en: Show next game
sr@latin: Prikažite sledeću igru

en: Play _Back...
sr@latin: _Igraj...

en: Play back the selected game recording
sr@latin: Igrajte zapis izabrane igre

en: Show previous game
sr@latin: Prikažite prethodnu igru

en: _Properties
sr@latin: _Svojstva

en: Show information about the selected game
sr@latin: Prikažite podatke o izabranoj igri

en: _Record
sr@latin: _Snimi

en: Start the selected game and record keypresses to a file
sr@latin: Započnite izabranu igru i snimite pritiske tastera u datoteku

en: Remove from _Favorites
sr@latin: Ukloni iz _omiljenih

en: Remove the selected game from my list of favorites
sr@latin: Uklonite izabranu igru sa spiska omiljenih

en: Save _As...
sr@latin: Sačuvaj _kao...

en: Save ROM errors to a file
sr@latin: Sačuvajte greške ROM-a u datoteku

en: S_earch...
sr@latin: _Potraži...

en: Show a custom list of games
sr@latin: Prikažite proizvoljni spisak igara

en: Play back a previously recorded game
sr@latin: Igrajte prethodno zapisanu igru

en: _Start
sr@latin: _Pokreni

en: Start the selected game
sr@latin: Pokrenite izabranu igru

en: Show _alternate versions of original games
sr@latin: Prikaži _izmenjeno izdanje izvornih igara

en: _Available Games
sr@latin: _Dostupne igre

en: Show all available games
sr@latin: Prikažite sve dostupne igre

en: _Favorite Games
sr@latin: _Omiljene igre

en: Only show my favorite games
sr@latin: Prikažite samo vaše omiljene igre

en: Search _Results
sr@latin: Rezultati _pretrage

en: Show my search results
sr@latin: Prikažite rezultate pretrage

en: _About
sr@latin: _O programu

en: Show information about the application
sr@latin: Prikažite podatke o ovom programu

en: _Contents
sr@latin: _Sadržaj

en: Open the help documentation
sr@latin: Otvorite dokumentaciju pomoći

en: _Preferences
sr@latin: _Postavke

en: Configure the application
sr@latin: Podesite program

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: Quit the application
sr@latin: Izađite iz programa

en: _Add Column
sr@latin: _Dodaj kolonu

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Game
sr@latin: _Igra

en: _Help
sr@latin: Po_moć

en: _View
sr@latin: _Pregled

en: Play music _automatically
sr@latin: Sam _pusti muziku

en: Automatically play a music clip from the selected game
sr@latin: Sami pustite muzički zapis iz izabrane igre

en: _Restore previous state when starting a game
sr@latin: _Vrati prethodno stanje pri pokretanju igre

en: Start games in _fullscreen mode
sr@latin: Pokreni igru preko celog _ekrana

en: <big><b>Errors detected in ROM files</b></big>
sr@latin: <big><b>Otkrivene su greške u ROM datotekama</b></big>

en: An audit of the available games has detected errors in some of the ROM files. The following games will not be available in GNOME Video Arcade.
sr@latin: Pregled dostupnih igara je otkrio greške u nekim ROM datotekama. Sledeće igre neće biti dostupne u Gnomovoj video arkadi.

en: <small><i>If these games worked with previous versions of MAME, it is likely their ROM requirements have changed.  If so, you will need to acquire more recent ROM files.</i></small>
sr@latin: <small><i>Ako su te igre radile sa prethodnim izdanjem MAME-a, najverovatnije da su izmenjeni njihovi ROM zahtevi.  Ako je tako, moraćete da nabavite novije ROM datoteke.</i></small>

en: Close this window
sr@latin: Zatvorite ovaj prozor

en: GNOME Video Arcade
sr@latin: Gnomova video arkada

note: This label precedes the search entry. e.g. Search for: Pac-Man
en: Search for:
sr@latin: Potraži:

en: _Start Game
sr@latin: _Počni igru

en: Recorded Games
sr@latin: Snimljene igre

en: Delete the selected game recordings
sr@latin: Obrišite zapise izabrane igre

en: Play _Back
sr@latin: _Igraj

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: <b>General</b>
sr@latin: <b>Opšte</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Setting this will not take effect until the second time the game is started. It does not apply to recording or playing back games.</i></small>
sr@latin: <small><i><b>Napomena:</b> Ovo podešavanje neće stupiti na snagu sve do sledećeg pokretanja ove igre. Ne primenjuje se na snimanje ili igranje igara.</i></small>

en: <b>Game List</b>
sr@latin: <b>Spisak igara</b>

en: General
sr@latin: Opšte

en: <b>Columns</b>
sr@latin: <b>Kolone</b>

en: Choose the order of information to appear in the game list.
sr@latin: Izaberite redosled podataka za prikazivanje na spisku igara.

en: Columns
sr@latin: Kolone

en: Properties
sr@latin: Svojstva

en: History
sr@latin: Istorijat

en: Gallery
sr@latin: Zbirka

note: The same text is in gnome-video-arcade.builder, * so it has to be translated with markup anyway.
en: <b>There are known problems with this game:</b>
sr@latin: <b>Postoje poznati problemi sa ovom igrom:</b>

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: • The colors aren't 100% accurate.
sr@latin: • Boje nisu 100% precizne.

en: • The colors are completely wrong.
sr@latin: • Boje su potpuno pogrešne.

en: • The video emulation isn't 100% accurate.
sr@latin: • Oponašanje videa nije 100% precizno.

en: • The sound emulation isn't 100% accurate.
sr@latin: • Oponašanje zvuka nije 100% precizno.

en: • The game lacks sound.
sr@latin: • Igri nedostaje zvuk.

en: • Screen flipping in cocktail mode is not supported.
sr@latin: • Izvrtanje ekrana u koktel režimu nije podržano.

en: • <b>THIS GAME DOESN'T WORK.</b>
sr@latin: • <b>OVA IGRA NE RADI.</b>

en: • The game has protection which isn't fully emulated.
sr@latin: • Igra ima zaštitu koja nije potpuno oponašana.

en: <b>CPU</b>
sr@latin: <b>Procesor</b>

en: <b>Sound</b>
sr@latin: <b>Zvuk</b>

en: <b>Original Version</b>
sr@latin: <b>Izvorno izdanje</b>

en: <b>Alternate Versions</b>
sr@latin: <b>Izmenjena izdanja</b>

en: Technical
sr@latin: Tehnički

en: Play a music clip
sr@latin: Pustite muzički zapis

en: Video Arcade
sr@latin: Video arkada

en: Play classic arcade games
sr@latin: Igrajte klasične arkadne igre

en: All available column names
sr@latin: Svi dostupni nazivi igara

en: List of all available column names. The user may choose to only display a subset of them (see "columns").
sr@latin: Spisak svih dostupnih naziva kolona. Korisnik može da izabere da prikaže samo njihov podskup (pogledajte „columns“ — kolone).

en: Auto-play music clip
sr@latin: Samostalno puštanje muzičkog zapisa

en: Enable automatic playing of in-game music clips. If true, and a music clip is available for the selected game, the clip will automatically begin playing when the user opens the Properties window or when the user selects a different game while the Properties window is visible. Music clips are streamed from http://www.arcade-history.com/.
sr@latin: Uključuje samostalno puštanje muzičkih zapisa igre. Ako je izabrano, a muzički zapis je dostupan za izabranu igru, zapis će sam početi sa puštanjem kada korisnik otvori prozor svojstava ili kada izabere drugu igru dok je prozor svojstava vidljiv. Muzički zapisi se dovlače sa „http://www.arcade-history.com/“.

en: Save and restore state
sr@latin: Čuva i vraća stanje

en: Enable automatic restore at startup and save at exit. If true, the emulator will try to restore the previous state of the arcade machine when starting a game. If false, the emulator will boot the arcade machine from a cold start. This setting does not apply to recording games or playing back previously recorded games. In those cases the emulator will always reboot the arcade machine.
sr@latin: Uključuje samostalno vraćanje pri pokretanju i čuva pri zatvaranju. Ako je izabrano, oponašavač će pokušati da povrati prethodno stanje arkadne mašine pri pokretanju igre. Ako nije izabrano, oponašavač će učitati arkadnu mašinu iz praznog početka. Ovo podešavanje se ne primenjuje na snimanje igre ili igranje prethodno snimljene igre. U tim slučajevima oponašavač će uvek ponovo da učita arkadnu mašinu.

en: Column names
sr@latin: Nazivi kolona

en: List of column names to display.
sr@latin: Spisak naziva kolona za prikazivanje.

en: Favorite games
sr@latin: Omiljene igre

en: List of the user's favorite games.
sr@latin: Spisak korisnikovih omiljenih igara.

en: Start games in full screen mode
sr@latin: Pokreće igru preko celog ekrana

en: If true, automatically switch to full screen mode when starting a game. If false, start the game in a window.
sr@latin: Ako je izabrano, samostalno će se prebaciti u režim preko celog ekrana prilikom pokretanja igre. Ako nije izabrano, pokrenuće igru u prozoru.

en: ROM error filename
sr@latin: Naziv datoteke greške ROM-a

en: Suggested filename for the ROM error "Save As" dialog.
sr@latin: Predloženi naziv datoteke za „Sačuvaj kao“ prozorče greška ROM-a.

en: Properties height
sr@latin: Visina svojstava

en: The height of the Properties window.
sr@latin: Visina prozora svojstava.

en: Properties maximized
sr@latin: Uvećana svojstva

en: True if the Properties window is maximized.
sr@latin: Izabrano ako je prozor svojstava uvećan.

en: Properties page
sr@latin: Stranica svojstava

en: The most recently selected page in the Properties window.
sr@latin: Najskorije izabrana stranica u prozoru svojstava.

en: Properties width
sr@latin: Širina svojstava

en: The width of the Properties window.
sr@latin: Širina prozora svojstava.

en: Search text
sr@latin: Tekst pretrage

en: The most recent text in the search entry.
sr@latin: Najskoriji tekst u unosu pretrage.

en: Selected game
sr@latin: Izabrana igra

en: The most recently selected game.
sr@latin: Najskorije izabrana igra.

en: Selected completion match
sr@latin: Izabrano poklapanje dovršavanja

en: The most recently selected match from a search completion list. The first value is the column name of the match, and the second value is the text of the match. Example: (manufacturer, Williams). Empty values indicate the completion feature was not used in the most recent search.
sr@latin: Najskorije izabrano poklapanje sa spiska dovršavanja pretrage. Prva vrednost je naziv kolone poklapanja, a druga vrednost je tekst poklapanja. Primer: (proizvođač, Vilijams). Prazne vrednosti znače da funkcija dovršavanja nije korišćena u najskorijoj pretrazi.

en: Selected view
sr@latin: Izabrani pregled

en: The most recently selected view.
sr@latin: Najskorije izabrani pregled.

en: Show cloned games
sr@latin: Prikaz kloniranih igara

en: If true, show both original and cloned games in the main window. If false, show only original games.
sr@latin: Ako je izabrano, prikazuje i izvorne i klonirane igre u glavnom prozoru. Ako nije izabrano, prikazuje samo izvorne igre.

en: Sort column and sort order
sr@latin: Ređanje kolona i redosled ređanja

en: The first value is the most recently sorted column name (or "default" for default sorting), and the second value is the sort order. True indicates descending order; False indicates ascending order.
sr@latin: Prva vrednost je naziv najskorije poređane kolone (ili „osnovno“ za osnovno ređanje), a druga vrednost je redosled ređanja. Izabrano označava opadajući redosled; dok neizabrano označava rastući redosled.

en: Sound muted
sr@latin: Utišan zvuk

en: If true, games are started without sound.
sr@latin: Ako je izabrano, igre se pokreću bez zvuka.

en: Program version
sr@latin: Izdanje programa

en: The most recently run version of GNOME Video Arcade.
sr@latin: Najskorije pokrenuto izdanje Gnomove video arkade.

en: Window height
sr@latin: Visina prozora

en: The height of the main window.
sr@latin: Visina glavnog prozora.

en: Window maximized
sr@latin: Uvećan prozor

en: True if the main window is maximized.
sr@latin: Izabrano ako je prozor uvećan.

en: Window width
sr@latin: Širina prozora

en: The width of the main window.
sr@latin: Širina glavnog prozora.

en: Window X coordinate
sr@latin: Vodoravna koordinata prozora

en: The X coordinate of the main window.
sr@latin: Vodoravna koordinata glavnog prozora.

en: Window Y coordinate
sr@latin: Uspravna koordinata prozora

en: The Y coordinate of the main window.
sr@latin: Uspravna koordinata glavnog prozora.

en: Save As
sr@latin: Sačuvaj kao

en: Managed View
sr@latin: Upravljani pregled

en: The GtkTreeView being managed
sr@latin: Gtk pregled stablom je upravljan

en: Move _Up
sr@latin: Premesti _gore

en: Move _Down
sr@latin: Premesti _dole

en: _Show
sr@latin: _Prikaži

en: _Hide
sr@latin: _Sakrij

en: Remove %s Column
sr@latin: Ukloni kolonu „%s“

en: Remove the "%s" column from the game list
sr@latin: Uklonite kolonu „%s“ sa spiska igara

en: Click here to remove from favorites
sr@latin: Kliknite ovde da uklonite iz omiljenih

en: Click here to add to favorites
sr@latin: Kliknite ovde da dodate u omiljene

en: (Game Description Unknown)
sr@latin: (Nepoznat opis igre)

en: (Manufacturer Unknown)
sr@latin: (Nepoznat proizvođač)

en: (Year Unknown)
sr@latin: (Nepoznata godina)

en: ROM Name
sr@latin: Naziv ROM-a

en: Category
sr@latin: Kategorija

en: Favorite
sr@latin: Omiljeno

en: Driver
sr@latin: Upravljački program

en: Samples
sr@latin: Uzorci

en: Title
sr@latin: Naziv

en: Year
sr@latin: Godina

en: Manufacturer
sr@latin: Proizvođač

en: Players
sr@latin: Igrači

en: Players (Alt.)
sr@latin: Igrači (naizmenično)

en: Players (Sim.)
sr@latin: Igrači (istovremeno)

en: Status
sr@latin: Stanje

en: Last Played
sr@latin: Poslednja igrana

en: Comment
sr@latin: Napomena

en: Played On
sr@latin: Odigrana

en: Invalid or unsupported INP file format
sr@latin: Neispravan ili nepodržan oblik INP datoteke

en: Building game database...
sr@latin: Izgrađujem bazu podataka igara...

en: Analyzing ROM files...
sr@latin: Ispitujem ROM datoteke...

en: Search for any of the following:
sr@latin: Potražite nešto od navedenog:

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: Game Title
sr@latin: Naziv igre

en: Copyright Year
sr@latin: Godina autorskog prava

en: BIOS Name
sr@latin: Naziv BIOS-a

en: Driver Name
sr@latin: Naziv upravljačkog programa

en: %s: No such configuration key
sr@latin: %s: Nema takvog ključa podešavanja

en: Could not determine emulator version
sr@latin: Ne mogu da odredim izdanje oponašavača

en: No music available
sr@latin: Muzika nije dostupna

en: Unable to play music
sr@latin: Ne mogu da pustim muziku

en: Buffering %d%%...
sr@latin: Smeštam u međumemoriju %d%%...

en: Connecting...
sr@latin: Povezujem se...

en: Muted
sr@latin: Utišan

en: Whether the button state is muted
sr@latin: Da li je utišano stanje dugmeta

en: In-game sound is muted
sr@latin: Zvuk igre je utišan

en: In-game sound is enabled
sr@latin: Zvuk igre je uključen

en: Up to four players alternating or two players simultaneously
sr@latin: Do četiri igrača koji se smenjuju ili dva igrača istovremeno

en: Up to eight players alternating or two players simultaneously
sr@latin: Do osam igrača koji se smenjuju ili dva igrača istovremeno

en: One player only
sr@latin: Samo jedan igrač

en: One or two players
sr@latin: Jedan ili dva igrača

en: Up to three players
sr@latin: Do tri igrača

en: Up to four players
sr@latin: Do četri igrača

en: Up to five players
sr@latin: Do pet igrača

en: Up to six players
sr@latin: Do šest igrača

en: Up to seven players
sr@latin: Do sedam igrača

en: Up to eight players
sr@latin: Do osam igrača

en: One or two players alternating
sr@latin: Jedan ili dva igrača se smenjuju

en: Up to three players alternating
sr@latin: Do tri igrača se smenjuju

en: Up to four players alternating
sr@latin: Do četri igrača se smenjuju

en: Up to five players alternating
sr@latin: Do pet igrača se smenjuju

en: Up to six players alternating
sr@latin: Do šest igrača se smenjuju

en: Up to seven players alternating
sr@latin: Do sedam igrača se smenjuju

en: Up to eight players alternating
sr@latin: Do osam igrača se smenjuju

en: One or two players simultaneously
sr@latin: Jedan ili dva igrača istovremeno

en: Up to three players simultaneously
sr@latin: Do tri igrača istovremeno

en: Up to four players simultaneously
sr@latin: Do četri igrača istovremeno

en: Up to five players simultaneously
sr@latin: Do pet igrača istovremeno

en: Up to six players simultaneously
sr@latin: Do šest igrača istovremeno

en: Up to seven players simultaneously
sr@latin: Do sedam igrača istovremeno

en: Up to eight players simultaneously
sr@latin: Do osam igrača istovremeno

en: Delete selected game recordings?
sr@latin: Da obrišem izabrane snimke igara?

en: This operation will permanently erase the recorded games you have selected.  Are you sure you want to proceed?
sr@latin: Ova radnja će trajno obrisati snimljene igre koje ste izabrali.  Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: Do Not Delete
sr@latin: Ne briši

en: Show this game
sr@latin: Prikazuje ovu igru

en: Error while fetching history:
    %s
sr@latin: Greška za vreme preuzimanja istorijata:
    %s

en: History not available
sr@latin: Istorijat nije dostupan

en: Available Game | Available Games
sr@latin[0]: dostupna igra
sr@latin[1]: dostupne igre
sr@latin[2]: dostupnih igara
sr@latin[3]: dostupna igra

en: Favorite Game | Favorite Games
sr@latin[0]: omiljena igra
sr@latin[1]: omiljene igre
sr@latin[2]: omiljenih igara
sr@latin[3]: omiljena igra

en: Search Result | Search Results
sr@latin[0]: rezultat pretrage
sr@latin[1]: rezultata pretrage
sr@latin[2]: rezultata pretrage
sr@latin[3]: rezultat pretrage

en: GNOME Video Arcade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Video Arcade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Video Arcade.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr@latin: Ovaj program je slobodan softver: možete ga deliti i/ili menjati pod uslovima Gnuove Opšte javne licence koju je objavila Zadužbina slobodnog softvera, bilo verzije 3 licence, ili (prema vašem izboru) bilo koje novije verzije.
    
    Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti koristan,ali BEZ IKAKVE GARANCIJE, čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.
    
    Trebali ste da primite primerak Gnuove Opšte javne licence uz ovaj program.  Ako niste, pogledajte: http://www.gnu.org/licenses/.

en: M.A.M.E. Front-End
sr@latin: Sučelje za M.A.M.E.

en: Visit the Website
sr@latin: Poseti veb stranicu

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Watching a fullscreen game
sr@latin: Nadgledam igru preko celog ekrana

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Recording a fullscreen game
sr@latin: Snimam igru preko celog ekrana

note: Translators: This is passed through D-Bus as the * reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Playing a fullscreen game
sr@latin: Igram igru preko celog ekrana

en: Failed to initialize user interface
sr@latin: Nisam uspeo da pokrenem korisničko sučelje

en: Add %s Column
sr@latin: Dodaj kolonu „%s“

en: Add a "%s" column to the game list
sr@latin: Dodajte kolonu „%s“ na spisak igara

en: Build the games database
sr@latin: Izgrađuje bazu podataka igara

en: Inspect an emulator setting
sr@latin: Proverava podešavanje oponašavača

en: NAME
sr@latin: NAZIV

en: Show the application version
sr@latin: Prikazuje izdanje programa

en: Show which emulator will be used
sr@latin: Prikazuje koji oponašavač će biti korišćen

en: No ROM files found
sr@latin: Nisu pronađene ROM datoteke

en: GNOME Video Arcade was unable to locate any ROM files. It could be that MAME is misconfigured or that no ROM files are installed. Click <b>Help</b> for more details and troubleshooting tips.
sr@latin: Gnomova video arkada nije mogla da pronađe ni jednu ROM datoteku. Može biti da je MAME loše podešen ili da ni jedna ROM datoteka nije instalirana. Kliknite na „<b>Help</b>“ za više podataka i za savete o rešavanju problema.

en: Changes detected in ROM files
sr@latin: Otkrivene su izmene u ROM datotekama

en: GNOME Video Arcade has detected changes in your ROM files and will need to audit them in order to update the game list. However the audit may take several minutes to complete. Would you like to perform the audit now?
    
    If you skip the audit now, it will be performed automatically the next time you start GNOME Video Arcade.
sr@latin: Gnomova video arkada je otkrio izmene u vašim ROM datotekama i moraće da ih pregleda da bi osvežio spisak igara. Međutim pregled može da potraje nekoliko minuta. Da li biste želeli sada da obavite pregled?
    
    Ako sada preskočite pregled, biće samostalno obavljen kada sledeći put pokrenete Gnomovu video arkadu.

en: _Skip Audit
sr@latin: _Preskoči pregled

en: _Audit ROM Files
sr@latin: Pregledaj _ROM datoteke
