cheese master - en to af translation catalogue (63 entries)

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#bulge
en: Bulge
af: Uitstulping

en: Bulges the center of the video
af: Stulp die middel van die videobeeld uit

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#cartoon
en: Cartoon
af: Tekenprent

en: Cartoonify video input
af: Verander die videobeeld na 'n tekenprent

en: Transform video input into typical Che Guevara style
af: Verander die videobeeld na die tipiese Che Guevara-styl

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#chrome
en: Chrome
af: Chroom

en: Transform video input into a metallic look
af: Verander videobeeld na 'n metaalagtige voorkoms

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#dicetv
en: Dice
af: Mosaïek

en: Dices the video input into many small squares
af: Verander die videobeeld in klein blokkies

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#distortion
en: Distortion
af: Verwringing

en: Distort the video input
af: Verwring die videobeeld

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#edgetv
en: Edge
af: Rand

en: Display video input like good old low resolution computer way
af: Vertoon die videobeeld in 'n goeie ou laeresolusie-rekenaar manier

en: Flip
af: Omkeer

en: Flip the image, as if looking at a mirror
af: Spieëlbeeld van foto

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#heat
en: Heat
af: Hittesensor

en: Fake heat camera toning
af: Nagebootste hittesensor verkleuring

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#historical
en: Historical
af: Histories

en: Add age to video input using scratches and dust
af: Voeg ouderdom by die videobeeld deur krapmerke en stof by te sit

en: Transform yourself into the amazing Hulk
af: Verander jouself na die tekenprentkarakter, die ongelooflike Hulk

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#inversion
en: Inversion
af: Inversie

en: Invert colors of the video input
af: Keer die kleure van die videobeeld om

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#kaleidoscope
en: Kaleidoscope
af: Kaleidoskoop

en: A triangle Kaleidoscope
af: 'n Driehoek kaleidoskoop

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#mauve
en: Mauve
af: Malva

en: Transform video input into a mauve color
af: Verander videobeeld in 'n pers malvakleur

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#mirror
en: Mirror
af: Spieëlbeeld

en: Mirrors the video
af: Gee spieëlbeeld van videobeeld

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#noir
en: Noir/Blanc
af: Swart-en-wit

en: Transform video input into grayscale
af: Verander videobeeld na swart-en-wit

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#optv
en: Optical Illusion
af: Optiese illusie

en: Traditional black-white optical animation
af: Tradisionele swart-en-wit optiese animasie

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#pinch
en: Pinch
af: Knyp

en: Pinches the center of the video
af: Knyp die middel van die videobeeld

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#quarktv
en: Quark
af: Kwark

en: Dissolves moving objects in the video input
af: Los bewegende voorwerpe in videobeeld op in klein deeltjies

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#radioactv
en: Radioactive
af: Radioaktief

en: Detect radioactivity and show it
af: Speur radioaktiwiteit op en wys dit

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#revtv
en: Waveform
af: Golfvorm

en: Transform video input into a waveform monitor
af: Verander die videobeeld na 'n golf-monitor

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#ripple
en: Ripple
af: Rimpels

en: Add the ripple mark effect on the video input
af: Voeg die rimpelmerk effek op die videobeeld by

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#saturation
en: Saturation
af: Versadiging

en: Add more saturation to the video input
af: Voeg meer versadiging by die videobeeld

en: Sepia toning
af: Bruin-en-wit verkleuring

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#shagadelictv
en: Shagadelic
af: Psigedelies

en: Add some hallucination to the video input
af: Voeg hallusinasies by die video

en: Extracts edges in the video input through using the Sobel operator
af: Trek rande van die videobeeld uit deur middel van die Sobel-verwerker

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#square
en: Square
af: Vierkant

en: Makes a square out of the center of the video
af: Maak 'n vierkant van die middel van die videobeeld

en: Transform motions into Kung-Fu style
af: Verander bewegings in Kung-Fu styl

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#stretch
en: Stretch
af: Strek

en: Stretches the center of the video
af: Strek die middel van die videobeeld

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#timedelay
en: Time delay
af: Tydsvertraging

en: Show what was happening in the past
af: Wys wat in die verlede gebeur het

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#twirl
en: Twirl
af: Draaikolk

en: Twirl the center of the video
af: Maak 'n draaikolk in die middel van die videobeeld

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#vertigotv
en: Vertigo
af: Duisligheid

en: Add a loopback alpha blending effector with rotating and scaling
af: Voeg 'n alfakanaal oorgangseffek met rotasie en skalering by

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#warptv
en: Warp
af: Manipuleer/warp

en: Transform video input into realtime goo’ing
af: Digitale manipulering van videobeeld

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#xray
en: X-Ray
af: X-straal

en: Invert and slightly shade to blue
af: Omgekeerde kleure en matige skakering van blou
