cheese - en to ca translation catalogue (63 entries)

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#bulge
en: Bulge
ca: Amplia

en: Bulges the center of the video
ca: Amplia el centre del vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#cartoon
en: Cartoon
ca: Dibuixos animats

en: Cartoonify video input
ca: Transforma l'entrada de vídeo a l'estil dels dibuixos animats

en: Transform video input into typical Che Guevara style
ca: Transforma l'entrada de vídeo al típic estil d'en Che Guevara

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#chrome
en: Chrome
ca: Cromat

en: Transform video input into a metallic look
ca: Transforma l'entrada de vídeo en un aspecte metàl·lic

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#dicetv
en: Dice
ca: Trossos

en: Dices the video input into many small squares
ca: Talla l'entrada de vídeo en molts quadrats petits

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#distortion
en: Distortion
ca: Distorsió

en: Distort the video input
ca: Distorsiona l'entrada de vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#edgetv
en: Edge
ca: Contorns

en: Display video input like good old low resolution computer way
ca: Mostra l'entrada de vídeo com ho faria un bon ordinador antic de baixa resolució

en: Flip
ca: Inverteix

en: Flip the image, as if looking at a mirror
ca: Inverteix la imatge, tal com si s'observés en un mirall

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#heat
en: Heat
ca: Calor

en: Fake heat camera toning
ca: Simula una càmera tèrmica

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#historical
en: Historical
ca: Històric

en: Add age to video input using scratches and dust
ca: Envelleix l'entrada de vídeo amb ratllades i pols

en: Transform yourself into the amazing Hulk
ca: Transformeu-vos en l'increïble Hulk

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#inversion
en: Inversion
ca: Inversió

en: Invert colors of the video input
ca: Inverteix els colors de l'entrada de vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#kaleidoscope
en: Kaleidoscope
ca: Calidoscopi

en: A triangle Kaleidoscope
ca: Un calidoscopi triangle

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#mauve
en: Mauve
ca: Malva

en: Transform video input into a mauve color
ca: Transforma l'entrada de vídeo en un color malva

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#mirror
en: Mirror
ca: Mirall

en: Mirrors the video
ca: Crea un mirall amb el vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#noir
en: Noir/Blanc
ca: Blanc i negre

en: Transform video input into grayscale
ca: Transforma l'entrada de vídeo en una escala de grisos

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#optv
en: Optical Illusion
ca: Il·lusió òptica

en: Traditional black-white optical animation
ca: Tradicional animació òptica en blanc i negre

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#pinch
en: Pinch
ca: Punxada

en: Pinches the center of the video
ca: Punxa el centre del vídeo

en: Dissolves moving objects in the video input
ca: Dissol els objectes en moviment a l'entrada de vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#radioactv
en: Radioactive
ca: Radioactiu

en: Detect radioactivity and show it
ca: Detecta la radioactivitat i la mostra

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#revtv
en: Waveform
ca: Forma d'ona

en: Transform video input into a waveform monitor
ca: Transforma l'entrada de vídeo en un monitor de forma d'ona

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#ripple
en: Ripple
ca: Ondulació

en: Add the ripple mark effect on the video input
ca: Afegeix l'efecte d'ondulació a l'entrada de vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#saturation
en: Saturation
ca: Saturació

en: Add more saturation to the video input
ca: Afegeix més saturació a l'entrada de vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#sepia
en: Sepia
ca: Sèpia

en: Sepia toning
ca: Acoloreix amb sèpia

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#shagadelictv
en: Shagadelic
ca: Psicodèlic

en: Add some hallucination to the video input
ca: Afegeix una mica d'al·lucinació a l'entrada de vídeo

en: Extracts edges in the video input through using the Sobel operator
ca: Extreu els contorns de l'entrada de vídeo utilitzant l'operador Sobel

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#square
en: Square
ca: Quadrat

en: Makes a square out of the center of the video
ca: Crea un quadrat a partir del centre del vídeo

en: Transform motions into Kung-Fu style
ca: Transforma els moviments a l'estil Kung-Fu

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#stretch
en: Stretch
ca: Estira

en: Stretches the center of the video
ca: Estira el centre del vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#timedelay
en: Time delay
ca: Retard

en: Show what was happening in the past
ca: Mostra el que passava en el passat

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#twirl
en: Twirl
ca: Remolí

en: Twirl the center of the video
ca: Crea un remolí al centre del vídeo

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#vertigotv
en: Vertigo
ca: Vertigen

en: Add a loopback alpha blending effector with rotating and scaling
ca: Afegeix un bucle d'efectes de mescla alfa amb rotació i escalat

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#warptv
en: Warp
ca: Distorsió

en: Transform video input into realtime goo’ing
ca: Transforma l'entrada de vídeo en una distorsió en temps real

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#xray
en: X-Ray
ca: Raigs X

en: Invert and slightly shade to blue
ca: Inverteix i ombreja amb un to blavós
