cheese - en to sr translation catalogue (68 entries)

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#bulge
en: Bulge
sr: Испупчење

en: Bulges the center of the video
sr: Издиже средиште снимка

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#cartoon
en: Cartoon
sr: Цртани филм

en: Cartoonify video input
sr: Претвара снимак у цртаћ

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#cheguevara
en: Che Guevara
sr: Че Гевара

en: Transform video input into typical Che Guevara style
sr: Претвара снимак у типичан Че Гевара стил

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#chrome
en: Chrome
sr: Хром

en: Transform video input into a metallic look
sr: Додаје металност снимку

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#dicetv
en: Dice
sr: Коцкица

en: Dices the video input into many small squares
sr: Дели снимак у много сићушних коцкица

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#distortion
en: Distortion
sr: Изобличење

en: Distort the video input
sr: Изобличава почетни снимак

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#edgetv
en: Edge
sr: Ивица

en: Display video input like good old low resolution computer way
sr: Приказује снимак у старој доброј ниској резолуцији рачунара

en: Flip
sr: Извртање

en: Flip the image, as if looking at a mirror
sr: Изврће слику, да изгледа као у огледалу

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#heat
en: Heat
sr: Топлота

en: Fake heat camera toning
sr: Симулира тонирање топлоте камере

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#historical
en: Historical
sr: Историјски

en: Add age to video input using scratches and dust
sr: Даје снимку старост помоћу шума и огреботина

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#hulk
en: Hulk
sr: Хулк

en: Transform yourself into the amazing Hulk
sr: Прави невероватан Хулк ефекат

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#inversion
en: Inversion
sr: Окретање

en: Invert colors of the video input
sr: Изокреће боје почетног снимка

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#kaleidoscope
en: Kaleidoscope
sr: Калеидоскоп

en: A triangle Kaleidoscope
sr: Троугласти Калеидоскоп

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#mauve
en: Mauve
sr: Лаванда

en: Transform video input into a mauve color
sr: Преводи снимак у љубичасте тонове

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#mirror
en: Mirror
sr: Огледало

en: Mirrors the video
sr: Ствара снимак у огледалу

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#noir
en: Noir/Blanc
sr: Црно-бело

en: Transform video input into grayscale
sr: Претвара почетни снимак у сиве тонове

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#optv
en: Optical Illusion
sr: Оптичка варка

en: Traditional black-white optical animation
sr: Традиционална црно-бела оптичка анимација

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#pinch
en: Pinch
sr: Штипање

en: Pinches the center of the video
sr: Штипа средиште снимка

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#quarktv
en: Quark
sr: Честице

en: Dissolves moving objects in the video input
sr: Размазује објекте у покрету у изабраном снимку

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#radioactv
en: Radioactive
sr: Радиоактивност

en: Detect radioactivity and show it
sr: Налази радиоактивност и приказује је

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#revtv
en: Waveform
sr: Таласи

en: Transform video input into a waveform monitor
sr: Додаје таласе на снимак

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#ripple
en: Ripple
sr: Таласање

en: Add the ripple mark effect on the video input
sr: Додаје дејство изувијености на снимак

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#saturation
en: Saturation
sr: Засићење

en: Add more saturation to the video input
sr: Појачава боје на снимку

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#sepia
en: Sepia
sr: Сепија

en: Sepia toning
sr: Тонирање сепијом

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#shagadelictv
en: Shagadelic
sr: Перверзија

en: Add some hallucination to the video input
sr: Додаје дејство халуцинације снимку

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#sobel
en: Sobel
sr: Собел

en: Extracts edges in the video input through using the Sobel operator
sr: Проналази и чупа ивице у датом снимку помоћу Собела

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#square
en: Square
sr: Квадрат

en: Makes a square out of the center of the video
sr: Прави квадрат у средишту снимка

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#streaktv
en: Kung-Fu
sr: Кунг-фу

en: Transform motions into Kung-Fu style
sr: Претвара покрете у стил Кунг-фуа

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#stretch
en: Stretch
sr: Растезање

en: Stretches the center of the video
sr: Растеже средиште снимка

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#timedelay
en: Time delay
sr: Временско кашњење

en: Show what was happening in the past
sr: Приказује шта се дешавало у прошлости

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#twirl
en: Twirl
sr: Ковитлац

en: Twirl the center of the video
sr: Брзо окреће средиште снимка

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#vertigotv
en: Vertigo
sr: Вртоглавица

en: Add a loopback alpha blending effector with rotating and scaling
sr: Додаје понављајуће дејство стапања са окретањем и променом величине

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#warptv
en: Warp
sr: Кривљење

en: Transform video input into realtime goo’ing
sr: Претвара одабрани снимак у стварно временско дешавање

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#xray
en: X-Ray
sr: Х зраци

en: Invert and slightly shade to blue
sr: Обрће и незнатно нијансира у плаво
