gnome-utils - en to ug translation catalogue (15 entries)

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#bulge
en: Bulge
ug: چوقچاي

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#cartoon
en: Cartoon
ug: كارتون

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#dicetv
en: Dice
ug: ئۇرۇق(شىشىخال)

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#edgetv
en: Edge
ug: گىرۋەك

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#historical
en: Historical
ug: تارىخىي

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#mirror
en: Mirror
ug: ئەينەك

en: Transform video input into grayscale
ug: كىرگەن سىننى رەڭسىز سىنغا ئۆزگەرتىش

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#saturation
en: Saturation
ug: تويۇنۇش

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#sepia
en: Sepia
ug: رەڭ ئال

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#square
en: Square
ug: تۆت چاسا

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#stretch
en: Stretch
ug: سوز

en: Show what was happening in the past
ug: بۇرۇن نېمە ئىش بولغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#timedelay
en: Time delay
ug: ۋاقىت كېچىكىشى

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#warptv
en: Warp
ug: قارا ئۆڭكۈر

note: Preview: http://live.gnome.org/GnomeVideoEffects/Effects#xray
en: X-Ray
ug: X نۇرى
