gnome-weather master - en to eu translation catalogue (42 entries)

en: Weather
eu: Eguraldia

en: Show weather conditions and forecast
eu: Erakutsi eguraldiaren egoera eta iragarpena

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
eu: Aplikazio txiki bat da, zure herriko edo munduko beste leku bateko uneko eguraldiaren berri ematen dizuna.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
eu: Iragarpen xehatuak ikusteko aukera ematen du, 7 egun artekoak, ordukako xehetasunak ematen dituztenak uneko egunerako eta hurrengo egunerako, hainbat Interneteko zerbitzu erabiliz.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you to see the current conditions of the most recently searched cities by just typing the name in the Activities Overview.
eu: Aukeran, GNOME Shell-ekin integratu daiteke, azken aldian bilatutako herrien uneko baldintzak ikusteko haien izena jardueren ikuspegian idatzita.

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
eu: Eguraldia;Iragarpena;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
eu: Zure kokalekuko eguraldiari buruzko informazioa bistaratzea baimentzen du.

en: Configured cities to show weather for
eu: Konfiguratutako herriak (haien eguraldia erakusteko)

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
eu: Gnome-weather aplikazioaren munduaren ikuspegian erakutsitako kokalekuak. Balio bakoitza gweather_location_serialize() funtzioak itzulitako GVariant bat da.

en: The width of the main window.
eu: Leiho nagusiaren zabalera.

en: The height of the main window.
eu: Leiho nagusiaren altuera.

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Whether or not the window is maximized.
eu: Leihoa maximizatuta dagoen ala ez.

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Night
eu: Gaua

en: Morning
eu: Goiza

en: Afternoon
eu: Arratsaldea

en: Evening
eu: Iluntzea

en: Search for a city
eu: Bilatu hiria

en: Places
eu: Lekuak

en: _Hourly
eu: _Orduero

en: _Daily
eu: _Egunero

en: Temperature Unit
eu: Tenperatura-unitatea

en: _About Weather
eu: _Eguraldia aplikazioari buruz

en: Welcome to Weather!
eu: Ongi etorri Eguraldia aplikaziora

en: To get started, select a location.
eu: Hasteko, hautatu kokaleku bat.

en: Search for a city or country
eu: Bilatu hiria edo herrialdea

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Feels like %.0f°
eu: Sentsazio termikoa: %.0f°

en: Updated just now.
eu: Orain bertan eguneratua.

en: Updated %d minute ago. | Updated %d minutes ago.
eu[0]: Duela minutu %d eguneratua.
eu[1]: Duela %d minutu eguneratua.

en: Updated %d hour ago. | Updated %d hours ago.
eu[0]: Duela ordu %d eguneratua.
eu[1]: Duela %d ordu eguneratua.

en: Updated %d day ago. | Updated %d days ago.
eu[0]: Duela egun %d eguneratua.
eu[1]: Duela %d egun eguneratua.

en: Updated %d week ago. | Updated %d weeks ago.
eu[0]: Duela aste %d eguneratua.
eu[1]: Duela %d aste eguneratua.

en: Updated %d month ago. | Updated %d months ago.
eu[0]: Duela hilabete %d eguneratua.
eu[1]: Duela %d hilabete eguneratua.

en: Daily Forecast
eu: Eguneroko iragarpena

en: Forecast not Available
eu: Iragarpena ez dago eskuragarri

en: Hourly Forecast
eu: Orduroko iragarpena

en: Now
eu: Orain

note: Translators: this is a time format without date used for AM/PM
en: %l∶%M %p
eu: l%l∶%M %p

en: World view
eu: Munduaren ikuspegia
