gnome-weather master - en to fy translation catalogue (46 entries)

en: Weather
fy: Waar

en: Show weather conditions and forecast
fy: Waaromstannicheden en waarfoarsizzingen sjen litte

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
fy: In lytse applikaasje dy't de hjoeddeistiche waarsomstannicheden byhâld foar jo stêd, of earne oars op'e wrâld.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
fy: It jout tagong ta in detaillearre waarfoarsizzing, oant 7 dagen foarút, mei in oerliks oersjoch far hjoerd en moarn, en makket gebrûk fan ferskate ynternet tsjinsten.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you to see the current conditions of the most recently searched cities by just typing the name in the Activities Overview.
fy: Kin yntegrearre wurde yn GNOME Shell, wat de hjoeddeistiche waaromstannicheden fan de meast sochte stêden sichtber makket troch allinich mar harren namme yn it Activiteiten Oersjoch te typen.

en: The GNOME Project
fy: It GNOME Projekt

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
fy: Weather;Waar;Forecast;Waarfoarsizzing;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
fy: Lit ynformaasje oer it waar sjen foar jo lokaasje.

en: Configured cities to show weather for
fy: Ynstelde stêden om it waar foar sjen te litten

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
fy: De lokaasjes dy sjen litten wurde yn it wrâld oersjoch fan gnome-weather. Eltse wearde is in GVariant, dy't út gweather_location_serialize() komt.

en: Automatic location
fy: Automatyske lokaasje

en: The automatic location is the value of automatic-location switch which decides whether to fetch current location or not.
fy: De automatyske lokaasje is de wearde fan de automatyske-lokaasje knop dy't steld as de hjoeddeistiche lokaasje ophelle wurde moat as net.

en: City view
fy: Stêd oersjoch

en: Loading…
fy: Oan it Laden…

en: Night
fy: Nacht

en: Morning
fy: Moarn

en: Afternoon
fy: Neimiddei

en: Evening
fy: Jûn

en: Automatic Location
fy: Automatyske Lokaasje

en: Locating…
fy: Lokaasje oan it opheljen…

en: Search for a city
fy: Sykje om in stêd

en: Viewed Recently
fy: Resintlik besjûn

en: _Temperature Unit
fy: _Temperatoer Ienheid

en: _About Weather
fy: _Oer Waar

en: Places
fy: Plakken

en: Current conditions
fy: Hjoeddeistiche waarsomstannichheden

en: Hourly
fy: Oerliks

en: Daily
fy: Deistich

en: Refresh
fy: Ferfarskje

en: Select Location
fy: Lokaasje Selektearje

en: Welcome to Weather!
fy: Wolkom by Waar!

en: To get started, select a location.
fy: Om te begjinne selektearje jo in lokaasje.

en: Search for a city or country
fy: Sykje om in stêd of lân

en: Feels like %.0f°
fy: Fielt lykas %.0f°

en: Updated just now.
fy: Krekt bywurke.

en: Updated %d minute ago. | Updated %d minutes ago.
fy[0]: %d minút lyn bywurke
fy[1]: %d minuten lyn bywurke

en: Updated %d hour ago. | Updated %d hours ago.
fy[0]: %d oere lyn bywurke
fy[1]: %d oeren lyn bywurke

en: Updated %d day ago. | Updated %d days ago.
fy[0]: %d dei lyn bywurke
fy[1]: %d dagen lyn bywurke

en: Updated %d week ago. | Updated %d weeks ago.
fy[0]: %d wike lyn bywurke
fy[1]: %d wiken lyn bywurke

en: Updated %d month ago. | Updated %d months ago.
fy[0]: %d moanne lyn bywurke
fy[1]: %d moannen lyn bywurke

en: Daily Forecast
fy: Deistiche Waarfoarsizzing

en: Forecast not available
fy: Waarfoarsizzing net beskikber

note: Translators: this is the time format for day and month name according to the current locale
en: %b %e
fy: %e %b

en: Hourly Forecast
fy: Oerlikse Waarfoarsizzing

en: A weather application
fy: In waar applikaasje

en: World view
fy: Wrâld oersjoch
