gnome-weather master - en to kn translation catalogue (61 entries)

en: _New
kn: ಹೊಸ (_N)

en: Temperature unit
kn: ಉಷ್ಣತೆಯ ಏಕಮಾನ

en: Celsius
kn: ಸೆಲ್ಸಿಯಸ್

en: Fahrenheit
kn: ಫ್ಯಾರೆನ್‍ಹೀಟ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Quit
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Weather
kn: ಹವಾಮಾನ

en: New Location
kn: ಹೊಸ ಸ್ಥಳ

en: Search for a city:
kn: ಒಂದು ಊರಿಗಾಗಿ ಹುಡುಕು:

en: Select All
kn: ಎಲ್ಲವನ್ನೂ ಆರಿಸು

en: Select None
kn: ಏನನ್ನೂ ಆರಿಸಬೇಡ

en: Click on locations to select them
kn: ಸ್ಥಳಗಳನ್ನು ಆಯ್ಕೆ ಮಾಡಲು ಅವುಗಳ ಮೇಲೆ ಕ್ಲಿಕ್ ಮಾಡಿ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸು

en: Loading…
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ…

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Tomorrow
kn: ನಾಳೆ

en: More…
kn: ಇನ್ನಷ್ಟು …

en: Forecast for Tomorrow
kn: ನಾಳೆಗಾಗಿನ ಹವಾಮಾನ ಮುನ್ಸೂಚನೆ

en: Forecast for Today
kn: ಇಂದಿಗಾಗಿನ ಹವಾಮಾನ ಮುನ್ಸೂಚನೆ

en: Monday night
kn: ಸೋಮವಾರ ರಾತ್ರಿ

en: Monday morning
kn: ಸೋಮವಾರ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Monday afternoon
kn: ಸೋಮವಾರ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Monday evening
kn: ಸೋಮವಾರ ಸಂಜೆ

en: Tuesday night
kn: ಮಂಗಳವಾರ ರಾತ್ರಿ

en: Tuesday morning
kn: ಮಂಗಳವಾರ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Tuesday afternoon
kn: ಮಂಗಳವಾರ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Tuesday evening
kn: ಮಂಗಳವಾರ ಸಂಜೆ

en: Wednesday night
kn: ಬುಧವಾರ ರಾತ್ರಿ

en: Wednesday morning
kn: ಬುಧವಾರ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Wednesday afternoon
kn: ಬುಧವಾರ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Wednesday evening
kn: ಬುಧವಾರ ಸಂಜೆ

en: Thursday night
kn: ಗುರುವಾರ ರಾತ್ರಿ

en: Thursday morning
kn: ಗುರುವಾರ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Thursday afternoon
kn: ಗುರುವಾರ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Thursday evening
kn: ಗುರುವಾರ ಸಂಜೆ

en: Friday night
kn: ಶುಕ್ರವಾರ ರಾತ್ರಿ

en: Friday morning
kn: ಶುಕ್ರವಾರ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Friday afternoon
kn: ಶುಕ್ರವಾರ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Friday evening
kn: ಶುಕ್ರವಾರ ಸಂಜೆ

en: Saturday night
kn: ಶನಿವಾರ ರಾತ್ರಿ

en: Saturday morning
kn: ಶನಿವಾರ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Saturday afternoon
kn: ಶನಿವಾರ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Saturday evening
kn: ಶನಿವಾರ ಸಂಜೆ

en: Sunday night
kn: ಭಾನುವಾರ ರಾತ್ರಿ

en: Sunday morning
kn: ಭಾನುವಾರ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Sunday afternoon
kn: ಭಾನುವಾರ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Sunday evening
kn: ಭಾನುವಾರ ಸಂಜೆ

en: Tonight
kn: ಇಂದು ರಾತ್ರಿ

en: This morning
kn: ಇಂದು ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: This afternoon
kn: ಇಂದು ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: This evening
kn: ಇಂದು ಸಂಜೆ

en: Tomorrow night
kn: ಇಂದು ರಾತ್ರಿ

en: Tomorrow morning
kn: ನಾಳೆ ಬೆಳಿಗ್ಗೆ

en: Tomorrow afternoon
kn: ನಾಳೆ ಮಧ್ಯಾಹ್ನ

en: Tomorrow evening
kn: ನಾಳೆ ಸಂಜೆ

en: %d selected | %d selected
kn[0]: %d ಆರಿಸಲಾಗಿದೆ
kn[1]: %d ಆರಿಸಲಾಗಿವೆ

en: World Weather
kn: ಪ್ರಪಂಚದ ಹವಾಮಾನ

en: A weather application
kn: ಹವಾಮಾನದ ಅನ್ವಯ

en: Add locations
kn: ಸ್ಥಳಗಳನ್ನು ಸೇರಿಸಿ
