gnome-weather master - en to be translation catalogue (44 entries)

en: Weather
be: Надвор'е

en: Show weather conditions and forecast
be: Паказ прагнозаў і бягучага надвор'я

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
be: Маленькая праграма, якая дазваляе сачыць надвор'ем у вашым горадзе ці ў любым іншым месцы свету.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
be: Яна забяспечвае доступ да падрабязных прагнозаў (да сямі дзён) з пагадзіннай дэталізацыяй на сёння і заўтра.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you to see the current conditions of the most recently searched cities by just typing the name in the Activities Overview.
be: Можа інтэгравацца ў абалонку GNOME, што дазваляе глядзець надвор'е ў гарадах, якія вы нядаўна шукалі, проста напісаўшы назву аднаго з іх у меню Агляд дзейнасці.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
be: Weather;Надвор'е;Прагноз;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
be: Дазваляе паказваць надвор'е для вашага месцазнаходжання.

en: Configured cities to show weather for
be: Гарады, для якіх наладжаны паказ надвор'я

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
be: Месцазнаходжанні, якія паказваюцца ў сусветным рэжыме прагляду. Кожнае значэнне – GVariant вернутае функцыяй gweather_location_serialize().

en: The width of the main window.
be: Шырыня галоўнага акна.

en: The height of the main window.
be: Вышыня галоўнага акна.

en: Window maximized
be: Разгортванне акна

en: Whether or not the window is maximized.
be: Разгорнута акно ці не.

en: Night
be: Ноч

en: Morning
be: Раніца

en: Afternoon
be: Дзень

en: Evening
be: Вечар

en: Search for a city
be: Пошук горада

en: Places
be: Месцы

en: _Hourly
be: Па _гадзінах

en: _Daily
be: Па _днях

en: Temperature Unit
be: Адзінкі вымярэння

en: _Celsius
be: Градусы _Цэльсія

en: _Fahrenheit
be: Градусы _Фарэнгейта

en: _About Weather
be: _Пра Надвор'е

en: Welcome to Weather!
be: Вітаем у праграме Надвор'е!

en: To get started, select a location.
be: Каб пачаць, выберыце месцазнаходжанне.

en: Search for a city or country
be: Пошук горада або краіны

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Feels like %.0f°
be: Адчуваецца як %.0f°

en: Updated just now.
be: Абноўлена толькі што.

en: Updated %d minute ago. | Updated %d minutes ago.
be[0]: Абноўлена %d хвіліну таму.
be[1]: Абноўлена %d хвіліны таму.
be[2]: Абноўлена %d хвілін таму.

en: Updated %d hour ago. | Updated %d hours ago.
be[0]: Абноўлена %d гадзіну таму.
be[1]: Абноўлена %d гадзіны таму.
be[2]: Абноўлена %d гадзін таму.

en: Updated %d day ago. | Updated %d days ago.
be[0]: Абноўлена %d дзень таму.
be[1]: Абноўлена %d дні таму.
be[2]: Абноўлена %d дзён таму.

en: Updated %d week ago. | Updated %d weeks ago.
be[0]: Абноўлена %d тыдзень таму.
be[1]: Абноўлена %d тыдні таму.
be[2]: Абноўлена %d тыдняў таму.

en: Updated %d month ago. | Updated %d months ago.
be[0]: Абноўлена %d месяц таму.
be[1]: Абноўлена %d месяцы таму.
be[2]: Абноўлена %d месяцаў таму.

en: Daily Forecast
be: Прагноз па днях

en: Forecast not Available
be: Прагноз недаступны

note: Translators: this is the time format for day and month name according to the current locale
en: %b %e
be: %e %b

en: Hourly Forecast
be: Прагноз па гадзінах

en: Now
be: Цяпер

en: World view
be: Свет
