gnome-weather master - en to el translation catalogue (43 entries)

en: Weather
el: Καιρός

en: Show weather conditions and forecast
el: Εμφάνιση συνθηκών καιρού και πρόβλεψης

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
el: Μια μικρή εφαρμογή που σας επιτρέπει να παρακολουθείτε τις τρέχουσες καιρικές συνθήκες για την πόλη σας, ή για οποιαδήποτε άλλη τοποθεσία στον κόσμο.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
el: Παρέχει πρόσβαση σε λεπτομερείς προβλέψεις, έως και 7 ημέρες, με ωριαία στοιχεία για την τρέχουσα και την επόμενη μέρα, με τη χρήση διαφόρων υπηρεσιών διαδικτύου.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you to see the current conditions of the most recently searched cities by just typing the name in the Activities Overview.
el: Επίσης ενσωματώνεται προαιρετικά με το GNOME Shell, επιτρέποντάς σας να δείτε τις τρέχουσες συνθήκες της πόλης που αναζητήθηκε πρόσφατα απλά πληκτρολογώντας το όνομα στην επισκόπηση των Δραστηριοτήτων.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
el: Το έργο GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
el: Καιρός;Πρόγνωση;Weather;Forecast;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
el: Επιτρέπει την εμφάνιση πληροφοριών καιρού για την τοποθεσία σας.

en: Configured cities to show weather for
el: Ρυθμισμένες πόλεις για τις οποίες θα εμφανίζεται ο καιρός

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
el: Οι εμφανιζόμενες τοποθεσίες στην παγκόσμια προβολή του προγράμματος gnome-weather. Κάθε τιμή είναι μια μεταβλητή GVariant που επιστρέφεται από το gweather_location_serialize().

en: The width of the main window.
el: Το πλάτος του κύριου παραθύρου.

en: The height of the main window.
el: Το ύψος του κύριου παραθύρου.

en: Window maximized
el: Παράθυρο μεγιστοποιημένο

en: Whether or not the window is maximized.
el: Εάν το παράθυρο έχει μεγιστοποιηθεί ή όχι.

en: Night
el: Νύχτα

en: Morning
el: Πρωί

en: Afternoon
el: Απόγευμα

en: Evening
el: Βράδυ

en: Search for a city
el: Αναζήτηση πόλης

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: _Hourly
el: _Ωριαία

en: _Daily
el: _Ημερησίως

en: Temperature Unit
el: Μονάδα θερμοκρασίας

en: _Celsius
el: _Κελσίου

en: _Fahrenheit
el: _Φαρενάϊτ

en: _About Weather
el: _Περί του Καιρός

en: Welcome to Weather!
el: Καλώς ήρθατε στο Καιρός!

en: To get started, select a location.
el: Για να ξεκινήσετε, επιλέξτε μια τοποθεσία.

en: Search for a city or country
el: Αναζήτηση πόλης ή χώρας

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Main Menu
el: Κυρίως μενού

en: Feels like %.0f°
el: Αίσθηση ως %.0f °

en: Updated just now.
el: Ενημερώθηκε μόλις τώρα.

en: Updated %d minute ago. | Updated %d minutes ago.
el[0]: Ενημερώθηκε πριν από %d λεπτό.
el[1]: Ενημερώθηκε πριν από %d λεπτά.

en: Updated %d hour ago. | Updated %d hours ago.
el[0]: Ενημερώθηκε πριν από %d ώρα.
el[1]: Ενημερώθηκε πριν από %d ώρες.

en: Updated %d day ago. | Updated %d days ago.
el[0]: Ενημερώθηκε πριν από %d ημέρα.
el[1]: Ενημερώθηκε πριν από %d ημέρες.

en: Updated %d week ago. | Updated %d weeks ago.
el[0]: Ενημερώθηκε πριν από %d εβδομάδα.
el[1]: Ενημερώθηκε πριν από %d εβδομάδες.

en: Updated %d month ago. | Updated %d months ago.
el[0]: Ενημερώθηκε πριν από %d μήνα.
el[1]: Ενημερώθηκε πριν από %d μήνες.

en: Daily Forecast
el: Ημερήσια πρόγνωση

en: Forecast not Available
el: Η πρόγνωση δεν είναι διαθέσιμη

en: Hourly Forecast
el: Ωριαία πρόγνωση

en: Now
el: Τώρα

en: World view
el: Εμφάνιση παγκόσμιου καιρού
