gnome-weather master - en to ca translation catalogue (42 entries)

en: Weather
ca: Meteorologia

en: Show weather conditions and forecast
ca: Mostra les condicions actuals i la predicció meteorològica

en: A small application that allows you to monitor the current weather conditions for your city, or anywhere in the world.
ca: Un programa petit que us permet fer un seguiment de les condicions meteorològiques actuals a la vostra ciutat o a qualsevol lloc del món.

en: It provides access to detailed forecasts, up to 7 days, with hourly details for the current and next day, using various internet services.
ca: També podeu accedir a les previsions actualitzades de fins a 7 dies i per hores pel dia actual i l'endemà. Proporcionades per diversos serveis d'Internet.

en: It also optionally integrates with the GNOME Shell, allowing you to see the current conditions of the most recently searched cities by just typing the name in the Activities Overview.
ca: Opcionalment també es pot integrar amb el GNOME Shell de manera que vegeu les condicions actuals de les últimes ciutats que hàgiu cercat teclejant el seu nom al resum d'activitats.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
ca: Meteorologia;Predicció;

en: Allows weather information to be displayed for your location.
ca: Permet que la informació meteorològica es mostri per la vostra ubicació.

en: Configured cities to show weather for
ca: Ciutats configurades per a veure'n el temps

en: The locations shown in the world view of gnome-weather. Each value is a GVariant returned by gweather_location_serialize().
ca: La ubicació mostrada a la vista mundial del gnome-weather. Cada valor és un GVariant retornat per gweather_location_serialize().

en: The width of the main window.
ca: L'amplada de la finestra principal.

en: The height of the main window.
ca: L'alçada de la finestra principal.

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Whether or not the window is maximized.
ca: Si la finestra està maximitzada o no.

en: Night
ca: Nit

en: Morning
ca: Matí

en: Afternoon
ca: Tarda

en: Evening
ca: Vespre

en: Search for a city
ca: Cerqueu una ciutat

en: Places
ca: Llocs

en: _Hourly
ca: _Per hores

en: _Daily
ca: _Diari

en: Temperature Unit
ca: Unitat de temperatura

en: _About Weather
ca: _Quant al Meteorologia

en: Welcome to Weather!
ca: Us donem la benvinguda al Meteorologia!

en: To get started, select a location.
ca: Per a començar, seleccioneu una ubicació.

en: Search for a city or country
ca: Cerqueu una ciutat o país

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Feels like %.0f°
ca: Sensació de %.0f°

en: Updated just now.
ca: Actualitzat ara mateix.

en: Updated %d minute ago. | Updated %d minutes ago.
ca[0]: Actualitzat fa %d minut.
ca[1]: Actualitzat fa %d minuts.

en: Updated %d hour ago. | Updated %d hours ago.
ca[0]: Actualitzat fa %d hora.
ca[1]: Actualitzat fa %d hores.

en: Updated %d day ago. | Updated %d days ago.
ca[0]: Actualitzat fa %d dia.
ca[1]: Actualitzat fa %d dies.

en: Updated %d week ago. | Updated %d weeks ago.
ca[0]: Actualitzat fa %d setmana.
ca[1]: Actualitzat fa %d setmanes.

en: Updated %d month ago. | Updated %d months ago.
ca[0]: Actualitzat fa %d mes.
ca[1]: Actualitzat fa %d mesos.

en: Daily Forecast
ca: Predicció diària

en: Forecast not Available
ca: La predicció està disponible

note: Translators: this is the time format for day and month name according to the current locale
en: %b %e
ca: %e %b

en: Hourly Forecast
ca: Predicció per hores

en: Now
ca: Ara

en: World view
ca: Visualització mundial
