gnome-weather master - en to mjw translation catalogue (22 entries)

en: City view
mjw: Rongsopi kelang

en: Loading…
mjw: Wang bomlo…

en: Weather
mjw: Botor

en: Show weather conditions and forecast
mjw: Botor pen palodep birta

en: The GNOME Project
mjw: GNOME Project

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Weather;Forecast;
mjw: Botor;Palodep

en: Allows weather information to be displayed for your location.
mjw: Nangli kedo adim botor abirta paklang long ma

en: Configured cities to show weather for
mjw: Rongsopi kethap tang botor birta paklang

en: Locating…
mjw: Ri bomlo…

en: Search for a city
mjw: Rongsopi kiri

en: _About Weather
mjw: Weather _Athe

en: Current conditions
mjw: Non botor birta

en: Today
mjw: Pini

en: Tomorrow
mjw: Pinap

en: Places
mjw: Adim

en: Search for a location
mjw: Adim kiri

en: To see weather information, enter the name of a city.
mjw: Botor birta lang ji te, Rongsopi amen tok ik tha.

en: Forecast
mjw: Palodep

en: Forecast not available
mjw: Palodep awe

en: Weekly Forecast
mjw: Erui palodep

en: Select Location
mjw: Adim chongvai nangji

en: World view
mjw: Pirthe botor birta
