gnote - en to bg translation catalogue (305 entries)

en: Accessories
bg: Помощни програми

en: Gnote Applet Factory
bg: Фабрика за аплети на Gnote

en: Simple and easy to use note-taking
bg: Просто и лесно записване на бележки

en: _About
bg: _Относно

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: Note-taker
bg: Взимане на бележки

en: Take notes, link ideas, and stay organized
bg: Писане на бележки, свързване на идеи — бъди организиран

en: Accept SSL Certificates
bg: Приемане на сертификатите за SSL

en: Create a new Note
bg: Създаване на нова бележка

en: Custom Font Face
bg: Личен шрифт

en: Determines X coordinate of Search window; stored on Gnote exit.
bg: Указва координатата X на прозореца за търсене. Запазва се при изход от Gnote.

en: Determines Y coordinate of Search window; stored on Gnote exit.
bg: Указва координатата Y на прозореца за търсене. Запазва се при изход от Gnote.

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
bg: Указва височината на прозореца за търсене в пиксели. Запазва се при изход от Gnote.

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
bg: Указва широчината на прозореца за търсене в пиксели. Запазва се при изход от Gnote.

en: Enable Auto bulleted lists
bg: Автоматични поточкови списъци.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
bg: Поставяне на текст при натискане на средния бутон на мишката върху иконата.

en: Enable WikiWord highlighting
bg: Отбелязване като Уики

en: Enable closing notes with escape
bg: Затваряне на бележките с „Esc“.

en: Enable custom font
bg: Включване на личния шрифт

en: Enable global keybindings
bg: Включване на глобалните бързи клавиши

en: Enable spellchecking
bg: Включване на правописната проверка

en: Enable startup notes
bg: Включване на бележки при стартиране

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
bg: Включете тази опция, ако искате автоматично да се създават списъци и да им се поставят водачи, когато редовете започват с „-“ или „*“.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
bg: Включете тази опция, ако искате чрез натискане на средния бутон на мишката върху иконата на Gnote да поставяте и вмъквате съдържание заедно с времето на поставянето му в началната бележка.

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
bg: Включете тази опция, за да се отбелязват думи КоитоИзглеждатТака. Натискането с левия бутон на мишката върху думата ще създаде бележка със същото име.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
bg: Изтече времето за монтиране на FUSE (ms)

en: HTML Export All Linked Notes
bg: Изнасяне на всички свързани бележки в HTML

en: HTML Export Last Directory
bg: Последната папка да се изнесе като HTML

en: HTML Export Linked Notes
bg: Свързани бележки при изнасяне в HTML

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
bg: Ако настройката „enable_custom_font“ е истина, шрифтът указан тук ще бъде използван за бележките.

en: If enabled, all notes that were open when Gnote quit will automatically be reopened at startup.
bg: Ако е истина, отворените при спирането на Gnote бележки ще бъдат автоматично показани при стартирането му.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
bg: Ако е включено, отворена бележка може да бъде затворена чрез натискането на клавиша „Esc“.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
bg: Ако е истина, сгрешените думи ще бъдат подчертани с червено, а предложенията за верен правопис — изнесени в менюто излизащо при натискането на десния бутон на мишката.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/gnote/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Gnote actions to be available from any application.
bg: Ако е истина, клавишните комбинации указани в „/apps/gnote/global_keybindings“ ще са включени. Това ще позволи ползването на възможностите на Gnote от всяко приложение.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
bg: Ако е истина, името на шрифта записано в „custom_font_face“ ще бъде използвано за шрифта за показване на бележките. В противен случай ще бъде използван стандартният шрифт.

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
bg: Цяло число, указващо минималния брой бележки, които да се показват в менюто на Gnote за бележки.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
bg: Цяло число, което указва дали при конфликт да се предприема специфично действие вместо да се запитва потребителя. Стойностите съответстват на вътрешен избор. „0“ указва, че потребителят желае да бъде предупреждаван при всеки конфликт, за да предприеме конкретно действие.

en: List of pinned notes
bg: Списък със залепените бележки

en: Minimum number of notes to show in menu
bg: Минимален брой бележки, които да се показват в менюто

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
bg: Запазено състояние на конфликта при синхронизация на бележката

en: Open Recent Changes
bg: Отваряне на скорошни промени

en: Open Search Dialog
bg: Отваряне на прозореца за търсене

en: Open Start Here
bg: Отваряне на началната бележка

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
bg: Път върху сървъра със SSH до папката за синхронизация на Gnote (незадължително).

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
bg: Път до сървъра за синхронизация при използване на приставката за услугата за синхронизация.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
bg: Папка за синхронизация чрез SSHFS

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
bg: Потребителско име за синхронизация чрез SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server Port
bg: Порт за сихнронизация чрез SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server URL
bg: Адрес на сървър за сихнронизация чрез SSHFS

en: Saved height of Search window
bg: Запазена височина на прозореца за търсене

en: Saved horizontal position of Search window
bg: Запазена позиция по хоризонтала на прозореца за търсене

en: Saved vertical position of Search window
bg: Запазена позиция по вертикала на прозореца за търсене

en: Saved width of Search window
bg: Запазена широчина на прозореца за търсене

en: Selected Synchronization Service Addin
bg: Избрана е приставката за услугата за синхронизация.

en: Set to TRUE to activate
bg: Задайте да е „Истина“, за да активирате

en: Show applet menu
bg: Показване на менюто за аплетите

en: Start Here Note
bg: Начална бележка

en: Synchronization Client ID
bg: Идентификатор на клиента за синхронизация

en: Synchronization Local Server Path
bg: Път до локалния сървър за синхронизация

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за създаване и показване на нова бележка. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за създаване и показване на начална бележка. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за отваряне на прозореца за търсене на бележки. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за отваряне на прозореца за последните промени. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: The global keybinding for showing the Gnote applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за показване на менюто на аплета Gnote. Форматът е следният: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употребата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалния низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: The handler for "note://" URLs
bg: Програмата за обработка на адреси от вида „note://“

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
bg: Последната папка, където е била сложена бележка от приставката за изнасяне в HTML.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
bg: Последната настройка за кутийката за отмятане „Изнасяне на свързани бележки“ в приставката за изнасяне в HTML.

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
bg: Последната настройка за кутийката за отмятане „Включване на всички свързани бележки“ в приставката за изнасяне в HTML. Тази настройка се използва заедно с настройката „Изнасяне на всички свързани бележки в HTML“, за да укаже дали всички бележки (откривани рекурсивно) трябва да се включат при изнасяне към HTML.

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
bg: Адресът на бележката, която да се счита за „Начална бележка“. Тя винаги се намира в дъното на менюто за бележки на Gnote. За нея има и специален ускорител.

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
bg: Портът за свързване при синхронизация чрез SSH.

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
bg: Времето (в милисекунди), през което Gnote ще чака за отговор при монтирането на FUSE дял.

en: Timestamp format
bg: Формат на датата

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
bg: Адресът на сървър за SSH, съдържащ папка за синхронизация на Gnote.

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
bg: Уникален идентификатор за текущо настроената приставка за услугата за синхронизация.

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a sychronization server.
bg: Уникален идентификатор за този клиент на Gnote, който се използва при свързване със сървър за синхронизация.

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
bg: Използвайте опцията „-ac“ на wdfs, за да се приемат сертификатите за SSL без запитване до потребителя.

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
bg: Потребителското име при синхронизация чрез SSH.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
bg: Списък с адресите на бележките, разделени с интервали, които винаги да се появяват в менюто на Gnote за бележки.

en: Name
bg: Име

en: Description
bg: Описание

en: _File
bg: _Файл

en: _New
bg: _Нов

en: Create a new note
bg: Създаване на нова бележка

en: _Open...
bg: _Отваряне...

en: Open the selected note
bg: Отваряне на избраната бележка

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete the selected note
bg: Изтриване на избраната бележка

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close this window
bg: Затваряне на този прозорец

en: _Quit
bg: _Изход

en: Quit Gnote
bg: Изход от Gnote

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Gnote Preferences
bg: Настройки на Gnote

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: Gnote Help
bg: Помощ за Gnote

en: About Gnote
bg: Относно Gnote

en: TrayIcon
bg: Икона в областта за уведомяване

en: Create _New Note
bg: Създаване на _нова бележка

en: _Search All Notes
bg: Т_ърсене из всички бележки

en: Open the Search All Notes window
bg: Отваряне на „Търсене из всички бележки“

en: S_ynchronize Notes
bg: Син_хронизация на бележките

en: Start synchronizing notes
bg: Започване на синхронизацията на бележките

en: Cannot create new note
bg: Не може да бъде създадена нова бележка

en: and Tomboy original authors.
bg: и оригиналните автори на Tomboy.

en: Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
bg: Авторски права © 2009 Hubert Figuiere
    Авторски права © 2004-2009 и авторите на Tomboy

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
bg: Програма за просто и лесно взимане на бележки.

en: Homepage
bg: Домашна страница

en: Run Gnote as a GNOME panel applet.
bg: Пускане на Gnote като апплет на панела на GNOME

en: Specify the path of the directory containing the notes.
bg: Път до директорията, съдържаща индексите.

en: path
bg: път

en: text
bg: текст

en: Print version information.
bg: показване на инфо за версията

en: Create and display a new note, with a optional title.
bg: Създаване и показване на нова бележка, с опционално заглавие.

en: title
bg: заглавие

en: Display the existing note matching title.
bg: Показване на съществуващата бележка, отговаряща на заглавието.

en: title/url
bg: заглавие/адрес

en: Display the 'Start Here' note.
bg: Заглавие на работния лист.

en: Search and highlight text in the opened note.
bg: Търсене и открояване на текстът в отворената бележка.

en: A note taking application
bg: Приложение за писане на бележки

en: Gnote options at launch
bg: Настройки на Gnote при стартиране

en: Version %1%
bg: Версия %1%

en: Editing
bg: Редактиране

en: Hotkeys
bg: Клавишни комбинации

en: Add-ins
bg: Приставки

en: _Spell check while typing
bg: _Автоматична проверка на правописа

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
bg: Грешните думи ще бъдат подчертани в червено. В контекстното меню има предложения за корекция.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
bg: _Отбелязване на УикиДуми

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
bg: Включете тази опция, за да отбелязвате думи <b>КоитоИзглеждатТака</b>. Натискане с левия бутон на мишката върху думата ще създаде бележка със същото име.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
bg: Включване на _поточковите списъци

note: Custom font...
en: Use custom _font
bg: _Избор на личен шрифт

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
bg: Нова шаблонна бележка

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
bg: Използвайте шаблона за нови бележки, за да укажете текста, който трябва да се използва при създаването на нова бележка.

en: Open New Note Template
bg: Отваряне на нова шаблонна бележка

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
bg: _Следене за бързи клавиши

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
bg: Бързите клавиши позволяват достъп до бележките с натискане на клавишна комбинация. Например: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
bg: Показване на _менюто за бележки

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
bg: Отваряне на „_Начална бележка“

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
bg: Създаване на нова _бележка

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
bg: Отваряне на „Т_ърсене из всички бележки“

en: Ser_vice:
bg: _Услуга:

en: Not configurable
bg: Не се настройва

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
bg: _Допълнителни…

en: The following add-ins are installed
bg: Инсталирани са следните приставки

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
bg: _Включване

en: _Disable
bg: _Изключване

en: Not Implemented
bg: Не е реализирано

en: %1% Preferences
bg: %1% Настройки

en: Choose Note Font
bg: Избор на шрифт за бележките

en: Version:
bg: Версия:

en: Author:
bg: Автор:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
bg: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Започнете от тук
    
    <bold>Добре дошли в Gnote!</bold>
    
    Използвайте тази "Начална бележка", за да организирате вашите идеи и мисли..
    
    Можете да създадете нови бележки, за да съхраните вашите идеи чрез избирането на "Създаване на нова бележка" от менюто на Gnote в панела на GNOME. Вашата бележка ще бъде автоматично запазена.
    
    След това можете да организирате бележките като създавате връзки между тях!!
    
    Създадена е бележка наречена <link:internal>Създаване на връзки в Gnote</link:internal>.  Забележете как всеки път когато напишем <link:internal>Създаване на връзки в Gnote</link:internal> тази фраза се подчертава автоматично. Натиснете върху връзката, за да отворите бележката.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
bg: <note-content>Създаване на връзки в Gnote
    
    Бележките в Gnote могат да бъдат свързвани чрез избиране на текст в текущата бележка и натискане на бутона <bold>Връзка</bold> в лентата с инструменти. С това действие ще създадете нова бележка и също така ще подчертаете заглавието на текущата бележка.
    
    Промяната на заглавието на бележка ще доведе до актуализиране на връзките в другите бележки. Това ще предотврати създаването на счупени връзки при преименуването на бележката.
    
    Ако напишете името на друга бележка във вашата текуща бележка, двете бележки ще се свържат автоматично.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
bg: Начална бележка

en: Using Links in Gnote
bg: Създаване на връзки в Gnote

en: New Note %1%
bg: Нова бележка %1%

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
bg: Опишете вашата нова бележка тук.

en: Find in This Note
bg: Търсене в тази бележка

en: _Link to New Note
bg: _Връзка към нова бележка

en: Te_xt
bg: Те_кст

en: _Find in This Note
bg: _Търсене в тази бележка

en: Clos_e All Notes
bg: Затваряне на вси_чки бележки

en: Search
bg: Търсене

en: Search your notes (Ctrl-Shift-F)
bg: Търсене в бележките (Ctrl-Shift-F)

en: Link
bg: Връзка

en: Link selected text to a new note (Ctrl-L)
bg: Свързване на избрания текст към друга бележка (Ctrl-L)

en: _Text
bg: _Текст

en: Set properties of text
bg: Настройване свойствата на текста

en: T_ools
bg: _Инструменти

en: Use tools on this note
bg: Използване на инструменти върху тази бележка

en: Delete this note
bg: Изтриване на тази бележка

en: Synchronize Notes
bg: Синхронизация на бележките

en: _Find...
bg: _Търсене…

en: Find _Next
bg: _Следващо търсене

en: Find _Previous
bg: _Предишно търсене

en: Cannot create note
bg: Бележката не може да бъде създадена

en: _Next
bg: _Следващо

en: _Previous
bg: _Предишно

en: _Find:
bg: _Търсене:

en: <b>_Bold</b>
bg: <b>_Получер</b>

en: <i>_Italic</i>
bg: <i>_Курсив</i>

en: <s>_Strikeout</s>
bg: <s>_Зачертан</s>

en: _Highlight
bg: О_цветяване

en: _Normal
bg: _Нормален

en: Hu_ge
bg: Ог_ромен

en: _Large
bg: _Голям

en: S_mall
bg: _Малък

en: Bullets
bg: Поточкови списъци

en: Increase Font Size
bg: Увеличаване размера на шрифт

en: Decrease Font Size
bg: Намаляване размера на шрифт

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

note: %1% is the number of note.
en: Really delete this note? | Really delete these %1% notes?
bg[0]: Наистина ли да бъде изтрита тази бележка?
bg[1]: Наистина ли да бъдат изтрити тези %1% бележки?

en: If you delete a note it is permanently lost.
bg: Ако изтриете бележка, тя се губи завинаги.

en: Error saving note data.
bg: Грешка при запазване на данните на бележка.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
bg: При запазването на бележките възникна грешка. Проверете дали имате достатъчно свободно място на диска и необходимите права за папката ~/.gnote. Подробностите за грешката са във файла ~/.gnote.log.

en: Search All Notes
bg: Търсене из всички бележки

en: C_ase Sensitive
bg: _Големината на буквите има значение

en: _Search:
bg: _Търсене:

en: Notebooks
bg: Бележници

en: Note
bg: Бележка

en: Last Changed
bg: Последно променен

en: Matches
bg: Съвпадения

en: %1% match | %1% matches
bg[0]: %1% съвпадение
bg[1]: %1% съвпадения

en: Total: %1% note | Total: %1% notes
bg[0]: Общо : %1% бележка
bg[1]: Общо: %1% бележки

en: Matches: %1% note | Matches: %1% notes
bg[0]: Съвпадения: %1% бележка
bg[1]: Съвпадения: %1% бележки

en: Notes
bg: Бележки

en:  (new)
bg:  (ново)

en: _About Gnote
bg: _Относно Gnote

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
bg: "Ръковоството на Gnote" не може да бъде намерено.  Моля, проверете дали вашата инсталаиця е завършила успешно.

en: Help not found
bg: Помощта не е открита

en: Cannot open location
bg: Местоположението не може да се отвори

en: Today, %1%
bg: Днес, %1%

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday, %1%
bg: Вчера, %1%

en: Yesterday
bg: Вчера

en: %1% day ago, %2% | %1% days ago, %2%
bg[0]: Преди %1% ден, %2%
bg[1]: Преди %1% дни, %2%

en: %1% day ago | %1% days ago
bg[0]: Преди %1% ден
bg[1]: Преди %1% дни

en: Tomorrow, %1%
bg: Утре, %1%

en: Tomorrow
bg: Утре

en: In %1% day, %2% | In %1% days, %2%
bg[0]: След %1% ден, %2%
bg[1]: След %1% дни, %2%

en: In %1% day | In %1% days
bg[0]: След %1% ден
bg[1]: След %1% дни

en: No Date
bg: Без дата

en: (Untitled %1%)
bg: (Без име %1%)

en: A note with the title <b>%1%</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
bg: Бележка със заглавие <b>{0}</b> вече съществува. Изберете друго име за тази бележка преди да продължите.

en: Note title taken
bg: Прието е заглавието на бележката

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране адреса на връзката

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: Create a new notebook
bg: Създаване на нов бележник

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
bg: Въведете името на бележника, който искате да създадете.

en: N_otebook name:
bg: Име на _бележника:

en: Name already taken
bg: Името на бележника е заето

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
bg: _Създаване

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1%".
en: %1% Notebook Template
bg: Шаблона бележка за %1%

en: All Notes
bg: Всички бележки

en: Unfiled Notes
bg: Некартотекирани

en: Note_books
bg: _Бележници

en: Create a new note in a notebook
bg: Създаване на нова бележка в бележник

en: New Note_book...
bg: Но_в бележник…

en: _New Note
bg: _Нова бележка

en: Create a new note in this notebook
bg: Създаване на нова бележка в този бележник

en: _Open Template Note
bg: Отваряне на _шаблонната бележка

en: Open this notebook's template note
bg: Отваряне на шаблонната бележка на този бележник

en: Delete Note_book
bg: Изтриване на _този бележник

en: Delete the selected notebook
bg: Изтриване на избрания бележник

en: Really delete this notebook?
bg: Наистина ли да се изтрие този бележник?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
bg: Бележките в този бележник няма да бъдат изтрити, но няма да бъдат свързани повече с него. Това действие не може да се отмени.

en: New "%1%" Note
bg: Нова "%1%" бележка

en: No notebook
bg: Няма бележници

en: Place this note into a notebook
bg: Поставяне на бележката в бележник

en: Notebook
bg: Бележник

en: _New notebook...
bg: Но_в бележник…

en: Backlinks
bg: Обратни връзки

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
bg: Вижте кои бележки са свързани с тази, която преглеждате в момента.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
bg: Hubert Figuiere и проектът Tomboy

en: What links here?
bg: Бележки свързани с тази

en: (none)
bg: (без)

en: Bugzilla Links
bg: Връзки на Bugzilla

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
bg: Hubert Figuiere и проектът Tomboy

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
bg: Можете да използвате произволна инсталация на Bugzilla, просто като извлечете връзките върху бележките. Ако искате специална икона за някои хостове, добавете ги тук.

en: Host Name
bg: Име на хост

en: Icon
bg: Икона

en: Select an icon...
bg: Избор на икона…

note: Extra Widget
en: _Host name:
bg: Име на _хост:

en: Host name invalid
bg: Невалидно име на хост

en: Error saving icon
bg: Грешка при запазване на икона

en: Could not save the icon file.
bg: Файлът с иконата не може да бъде запазен.

en: Really remove this icon?
bg: Наистина ли да се изтрие тази икона?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
bg: Ако изтриете икона, тя се губи завинаги.

en: Destination for HTML Export
bg: Папка-цел за изнасяне в HTML

en: Export linked notes
bg: Изнасяне на свързани бележки

en: Include all other linked notes
bg: Включване на всички свързани бележки

en: Export to HTML
bg: Изнасяне на тази бележка в HTML

en: Exports individual notes to HTML.
bg: Изнася отделни бележки в HTML

en: Your note was exported to "%1%".
bg: Бележката ви беше изнесена в "%1%".

en: Note exported successfully
bg: Бележката бе успешно изнесена.

en: Could not save the file "%s"
bg: Неуспех при запазването на файла „%s“

en: Fixed Wid_th
bg: _Фиксирана широчина

note: this is the name of the plugin.
en: Fixed Width
bg: Фиксирана широчина

en: Adds fixed-width font style.
bg: Шрифт за текст с фиксирана широчина

note: Add the menu item when the window is created
en: Insert Timestamp
bg: Вмъкване на дата

en: Inserts current date and time at the cursor position.
bg: Вмъкване на текущите дата и час на позицията на курсора.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
bg: Изберете един от дадените формати или ползвайте личен.

en: Use _Selected Format
bg: Използване на _избран формат

en: _Use Custom Format
bg: _Използване на личен формат

en: Printing Support
bg: Поддръжка на печат

en: Allows you to print a note.
bg: Позволява да се отпечати бележка

en: Print
bg: Печат

en: Error printing note
bg: Грешка при печатане на бележка.

note: %1% is the page number, %2% is the total number of pages
en: Page %1% of %2%
bg: Страница %1% от %2%

en: Sticky Notes Importer
bg: Внасяне от Лепкави бележки

en: Import your notes from the Sticky Notes applet.
bg: Внасяне на вашите бележки от аплета Лепкави бележки

en: Import from Sticky Notes
bg: Внасяне от Лепкави бележки

en: No Sticky Notes found
bg: Не са открити лепкави бележки

note: %1% is a the file name
en: No suitable Sticky Notes file was found at "%1%".
bg: Не е открит подходящ файл за лепкави бележки на "%1%".

en: Sticky Notes import completed
bg: Завърши внасянето на лепкавите бележки

note: here %1% is the number of notes imported, %2% the total number of notes.
en: <b>%1%</b> of <b>%2%</b> Sticky Notes were successfully imported.
bg: Успешно са внесени <b>%1%</b> от общо <b>%2%</b> лепкави бележки

en: Untitled
bg: Без име

en: Sticky Note:
bg: Лепкава бележка:

en: Tomboy Importer
bg: Внасяне от Tomboy

en: Import your notes from Tomboy.
bg: Внасяне на вашите бележки от Tomboy

en: _Underline
bg: _Подчертаване

note: this is the name of the plugin.
en: Underline
bg: Подчертаване

en: Adds ability to underline text.
bg: Добавя възможност за подчертаване на текста

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
bg: Hubert Figuiere и проектът Tomboy
