gnote - en to ca translation catalogue (540 entries)

en: A simple note-taking application
ca: Una aplicació simple per a prendre notes

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
ca: Gnote és una aplicació simple per a prendre notes per l'entorn d'escriptori GNOME. Us permet capturar idees, enllaçar-les usant enllaços de l'estil WikiWiki, agrupar-les en llibres de notes i algunes característiques addicionals pel seu ús diari.

en: Notes can be printed or exported as HTML documents.
ca: Les notes es poden imprimir o exportar com a documents HTML.

en: Gnote also supports synchronization, making it simple to use it on multiple devices.
ca: Gnote també permet sincronització, fent possible usar-lo en múltiples dispositius.

en: Take notes, link ideas, and stay organized
ca: Pren notes, enllaça idees i organitza't

en: Note-taker
ca: Prenedor de notes

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;idea;link;organize;
ca: notes;idea;enllaç;organitza;

en: Enable spellchecking
ca: Habilita la verificació ortogràfica

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
ca: Si és cert, les errades ortogràfiques se subratllaran en vermell, i els suggeriments es mostraran al menú contextual.

en: Automatically create links when typing
ca: Cerca enllaços automàticament en escriure

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
ca: Activeu aquesta opció per a crear automàticament un vincle, quan el text coincideixi amb el títol de la nota.

en: Create links for URLs in notes
ca: Crea vincles per als URL a les notes

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
ca: Activeu aquesta opció per a crear vincles per als URL a les notes.

en: Enable WikiWord highlighting
ca: Habilita el realçat WikiWord

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
ca: Habiliteu aquesta opció per a realçar paraules ComAquesta. Feu clic a la paraula per a crear una nota amb aquest nom.

en: Enable Auto bulleted lists
ca: Habilita les llistes de pics automàtiques

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que les llistes de pics siguin automàtiques quan teclegeu - o * al començament d'una línia.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
ca: Permet fer clic amb el botó del mig per a enganxar el porta-retalls en una nota

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que fent clic amb el botó central del ratolí a la icona del Gnote enganxi contingut amb marca horària a la nota Comenceu aquí.

en: Enable custom font
ca: Habilita el tipus de lletra personalitzat

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
ca: Si és cert, s'utilitzarà el tipus de lletra establert a custom_font_face per a mostrar les notes. En cas contrari, s'utilitzarà el tipus de lletra per defecte.

en: Custom Font Face
ca: Tipus de lletra personalitzat

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
ca: Si enable_custom_font és cert, s'utilitzarà el tipus de lletra seleccionat aquí per a mostrar les notes.

en: Start Here Note
ca: Nota Comenceu aquí

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
ca: L'URI de la nota que ha de considerar-se la nota «Comenceu aquí», ubicada a dalt del menú de notes del Gnote, accessible mitjançant una drecera.

en: Minimum number of notes to show in menu
ca: Nombre mínim de notes a mostrar al menú

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
ca: Enter que determina el nombre mínim de notes a mostrar al menú de notes del Gnote.

en: List of pinned notes
ca: Llista de notes recordatòries

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
ca: Llista separada per espais en blanc de URI de les notes que sempre han d'aparèixer en el menú de notes del Gnote.

en: Is main window maximized
ca: La finestra principal està maximitzada

en: If true, Gnote window will be maximized.
ca: Si és cert, la finestra del Gnote està maximitzada.

en: Saved height of Search window
ca: Alçada desada de la finestra de cerca

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
ca: Determina l'altura (en píxels) de la finestra de cerca. Es desarà quan el Gnote surti.

en: Saved width of Search window
ca: Amplada desada de la finestra de cerca

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
ca: Determina l'amplada (en píxels) de la finestra de cerca. Es desarà quan el Gnote surti.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
ca: Desada la posició del divisor de la finestra cerca.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
ca: Determina la posició del divisor de la finestra de cerca en píxels; es desarà en sortir de Gnote.

en: Saved sorting of the Search window.
ca: Desada l'ordenació de la finestra de cerca.

en: Determines Search window initial sorting.
ca: Determina l'ordenació inicial de la finestra de cerca.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
ca: Temps d'espera (ms) per als punts de muntatge FUSE

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
ca: Temps de resposta (en mil·lisegons) que hauria d'esperar el Gnote quan s'utilitzin punts de muntatge FUSE per a muntar compartits sincronitzats.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
ca: Carpeta de la sincronització remota SSHFS

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
ca: Camí del directori de sincronització del Gnote al servidor d'SSH (opcional).

en: SSHFS Synchronization Server URL
ca: URL del servidor de la sincronització SSHFS

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
ca: URL del servidor d'SSH que conté el directori de sincronització del Gnote.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
ca: Nom d'usuari de la sincronització remota SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
ca: Nom d'usuari que s'utilitzarà en connectar-se al servidor de sincronització a través d'SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
ca: Port del servidor de la sincronització SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
ca: El port que s'utilitzarà en connectar-se al servidor de sincronització a través d'SSH.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
ca: Comportament en l'actualització d'enllaços quan es canvia el nom de les notes

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
ca: Valor enter que indica si hi ha una preferència per a realitzar sempre l’actualització d’enllaços específics quan es canvia el nom d’una nota, en lloc de demanar-ho a l'usuari. Els valors es corresponen amb una enumeració interna. 0 indica que l'usuari vol que se li demani el canviï de nom d'una nota que pot afectar enllaços existents en altres notes. 1 indica que s’han d’eliminar els enllaços automàticament. 2 indica que el text de l’enllaç s’hauria d’actualitzar al nom de la nota nova de manera que continuarà enllaçada amb la nota canviada.

en: Deprecated
ca: Obsolet

en: This key is deprecated and its value is ignored.
ca: Aquesta clau està obsoleta i s'ignora el seu valor.

en: Use status icon, when started as an application
ca: Utilitzeu la icona d'estat quan s'inicia com a aplicació

en: Deprecated, has no effect.
ca: En desús, no té efecte.

en: This setting is deprecated and its value is ignored
ca: Aquest paràmetre està obsolet i s'ignora el seu valor

en: Use client side window decorations
ca: Utilitza les decoracions de finestra del client

en: Should Gnote draw its window titlebar, or leave that to window manager. Possible values are 'enabled' to draw them, 'disabled' to leave them to window manager, or a comma separated list of desktop environments, where Gnote should draw decorations itself. Requires application restart.
ca: Defineix si Gnote ha de dibuixar la barra de títol de la finestra o deixar-ho en mans del gestor de finestres. Els valors possibles són «habilitat» per a dibuixar-les, «deshabilitat» perquè ho faci el gestor de finestres o una llista separada per comes d'entorns d'escriptori en els quals Gnote ha de dibuixar les decoracions. Cal reiniciar l'aplicació.

en: HTML Export Last Directory
ca: Darrer directori de l'exportació HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
ca: El darrer directori on s'ha exportat una nota amb el connector d'exportació HTML.

en: HTML Export Linked Notes
ca: Notes enllaçades HTML exportades

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
ca: La darrera configuració per a la casella de selecció «Exporta les notes enllaçades» al connector d'exportació HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
ca: Exportació HTML de totes les Notes enllaçades

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
ca: La darrera configuració per a la casella de selecció «Inclou totes les altres notes enllaçades» en el connector d'exportació a HTML. Aquest paràmetre s'utilitza conjuntament amb el paràmetre «Notes enllaçades HTML exportades» per a especificar si totes les notes (trobades recursivament) s'han d'incloure durant l'exportació a HTML.

en: Synchronization Client ID
ca: Identificador del client de sincronització

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a synchronization server.
ca: Identificador únic del client de Gnote, utilitzat a les comunicacions amb servidors de sincronització.

en: Synchronization Local Server Path
ca: Camí del servidor local de sincronització

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
ca: Camí al servidor de sincronització quan s'utilitzi el complement de servei de sincronització del sistema de fitxers.

en: Selected Synchronization Service Addin
ca: Complement de servei de sincronització seleccionat

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
ca: Identificador únic per al complement de servei de sincronització de notes actualment configurat.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
ca: Comportament predeterminat per a conflictes de sincronització de notes

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
ca: Enter que determina si hi ha una preferència per a fer una acció en concret quan es detecta un conflicte, en lloc de demanar-ho a l'usuari. Els valors mapar una numeració interna. 0 indica que l'usuari vol que se li pregunti quan hi hagi un conflicte, de manera que pugui gestionar cada situació de conflicte cas per cas.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
ca: Temps d'espera de la sincronització automàtica en segon pla

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
ca: Enter que determina la freqüència en què es produeix una sincronització en segon pla de les vostres notes (quan la sincronització està configurada). Qualsevol valor menor que 1 indica que està desactivada. El valor positiu més petit acceptable és el 5. El valor s'expressa en minuts.

en: Online directory URI
ca: URI del directori en línia

en: URI to online directory where notes are synchronized to.
ca: URI del directori en línia amb el qual les notes se sincronitzen.

en: Accept SSL Certificates
ca: Accepta els certificats SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
ca: Utilitza l'opció «-ac» del wdfs per a acceptar els certificats SSL sense preguntar a l'usuari.

en: Share URL
ca: Comparteix URL

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
ca: URL de compartició de WebDAV amb el qual se sincronitzen les notes.

en: Share username
ca: Compateix nom d'usuari

en: Username to access WebDAV share.
ca: Nom d'usuari per a accedir a la compartició WebDAV.

en: Timestamp format
ca: Format de la marca horària

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
ca: El format de data que s'utilitza per a la marca horària. Segueix el format de l'strftime(3).

en: Time between checks
ca: Interval entre comprovacions

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
ca: L'interval de temps que hi ha entre cada comprovació del directori de notes (en segons). El valor mínim és 5.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
ca: Finestra principal

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Open actions menu
ca: Obre el menú d'accions

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
ca: Oculta la barra de cerca

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
ca: Ves a la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
ca: Ves a la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Search bar
ca: Barra de cerca

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
ca: Mostra la barra de cerca

[ctx: shortcut window]
en: Select next match
ca: Selecciona la coincidència següent

[ctx: shortcut window]
en: Select previous match
ca: Selecciona la coincidència anterior

[ctx: shortcut window]
en: Notes list
ca: Llista de notes

[ctx: shortcut window]
en: Create new note
ca: Crea una nota nova

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note
ca: Obre la nota seleccionada

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note in new window
ca: Obre la nota seleccionada en una finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected note
ca: Suprimeix la nota seleccionada

[ctx: shortcut window]
en: Note Window
ca: Finestra de la nota

[ctx: shortcut window]
en: Open note actions menu
ca: Obre el menú d'accions de les notes

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ca: En edició

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
ca: Desfés l'última edició

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
ca: Refés l'última edició

[ctx: shortcut window]
en: Create link to note on selected text
ca: Crea un enllaç a la nota en el text seleccionat

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
ca: Formatació

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
ca: Commuta negreta

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
ca: Commuta cursiva

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
ca: Commuta ratllat

[ctx: shortcut window]
en: Toggle highlight
ca: Commuta ressaltat

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fixed width
ca: Commuta amplada fixa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
ca: Commuta subratllat

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
ca: Augmenta la mida del tipus de lletra

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
ca: Disminueix la mida del tipus de lletra

[ctx: shortcut window]
en: Enable bullets/increase indent for line with selection
ca: Activa els pics/augmenta el sagnat de la línia seleccionada

[ctx: shortcut window]
en: Decrease indent/disable bullets for current line
ca: Redueix sagnat/inhabilita les vinyetes de la línia actual

en: _New Note
ca: _Nota nova

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Shortcuts
ca: _Dreceres

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Gnote
ca: _Quant al Gnote

en: Failed to load plugin information!
ca: No s'ha pogut carregar la informació del connector

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
ca: El connector %s és incompatible: s'esperava %s, però s'ha obtingut %s

en: Note plugin info %s already present
ca: La informació del connector %s ja està present

en: %s does not implement %s
ca: %s no implementa %s

en: Note plugin %s already present
ca: El connector %s ja està present

en: Note plugin info %s is absent
ca: La informació del connector %s no existeix

en: Note plugin %s is absent
ca: El connector %s no existeix

en: Failed to find module %s for addin %s
ca: No s'ha trobat el mòdul %s del complement %s

en: Failed to load addin info for %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar la informació del complement %s: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
ca: Intentar carregar complements quan ja s'han carregat

en: Backlinks
ca: Retroenllaços

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
ca: Mostra les notes que enllacen a la nota que esteu veient.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
ca: L'Hubert Figuiere i el projecte Tomboy

en: What links here?
ca: Què enllaça aquí?

en: (none)
ca: (cap)

en: _Back
ca: _Anterior

en: Bugzilla Links
ca: Enllaços de Bugzilla

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
ca: Us permet arrossegar un URL del Bugzilla des del navegador directament a una nota del Gnote. Es mostrarà el número d'errada com un enllaç amb una icona petita d'un insecte al seu costat.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
ca: L'Hubert Figuiere i el projecte Tomboy

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
ca: Podeu utilitzar qualsevol bugzilla simplement arrossegant els enllaços a les notes. Si voleu icones especials per a determinats servidors, afegiu-les aquí.

en: Host Name
ca: Nom del servidor

en: Icon
ca: Icona

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Select an icon...
ca: Seleccioneu una icona...

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

note: Extra Widget
en: _Host name:
ca: _Nom del servidor:

en: Host name invalid
ca: Nom del servidor no vàlid

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
ca: Heu d'especificar un nom del servidor Bugzilla vàlid per a utilitzar amb aquesta icona.

en: Error saving icon
ca: S'ha produït un error en desar la icona

en: Could not save the icon file.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de la icona.

en: Really remove this icon?
ca: Segur que voleu eliminar aquesta icona?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
ca: Si elimineu una icona, la perdreu definitivament.

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Error removing icon %s: %s
ca: Error d'eliminació de la icona %s: %s

en: Export to Getting Things GNOME
ca: Exporta a Getting Things GNOME

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
ca: Exporta notes individuals com a tasques de Getting Things GNOME

en: GTG XML loaded, but interface not found
ca: S'ha carregat l'arxiu XML del GTG, però no s'ha trobat la interfície

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
ca: No s'ha pogut crear la interfície del GTG a partir de l'XML: %s

en: Failed to create D-Bus proxy for GTG
ca: No s'ha pogut crear el servidor intermediari del GTG mitjançant D-Bus

en: Failed to call GTG: %s
ca: No s'ha pogut cridar el GTG: %s

en: Export to HTML
ca: Exporta a HTML

en: Exports individual notes to HTML.
ca: Exporta notes per si soles a HTML.

en: Destination for HTML Export
ca: Destinació per a l'exportació HTML

en: Export linked notes
ca: Exporta les notes enllaçades

en: Include all other linked notes
ca: Inclou totes les altres notes enllaçades

note: TODO: Tabbing should go directly from sync prefs widget to here TODO: Consider connecting to "Enter" pressed in sync prefs widget
en: _Save
ca: _Desa

en: Export to HTML…
ca: Exporta a HTML…

en: Could not open exported note in a web browser: %s
ca: No s'ha pogut obrir la nota exportada en un navegador web: %s

note: TRANSLATORS: %1%: boost format placeholder for the path
en: Your note was exported to "%1".
ca: S'ha exportat la nota a «%1».

en: Note exported successfully
ca: La nota s'ha exportat correctament

en: Could not export: %s
ca: No s'ha pogut exportar: %s

en: Could not save the file "%1"
ca: No s'ha pogut desar el fitxer «%1»

en: _Folder Path:
ca: _Camí de la carpeta:

en: Select Synchronization Folder...
ca: Seleccioneu la carpeta de sincronització...

en: Folder path field is empty.
ca: El camp del camí de la carpeta és buit.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
ca: El camí especificat de la carpeta no existeix i el Gnote no ha pogut crear-lo.

en: Local Folder
ca: Carpeta local

en: Local Directory Sync Service Plugin
ca: Connector del servei de sincronització del directori local

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
ca: Sincronitza les notes del Gnote amb un camí del sistema de fitxers local

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
ca: Aurimas Černius i el projecte Tomboy

en: Fixed Width
ca: Amplada fixa

en: Adds fixed-width font style.
ca: Afegeix un tipus de lletra d'amplada fixa.

en: Fixed Wid_th
ca: A_mplada fixa

en: Online Directory Sync Service Plugin
ca: Connector del servei de sincronització del directori en línia

en: Synchronize Gnote Notes to an online directory
ca: Sincronitza les notes del Gnote amb un directori en línia

en: Failed to mount the folder
ca: No s'ha pogut muntar la carpeta

en: Folder _URI:
ca: _URI de la carpeta:

en: Example: google-drive://name.surname@gmail.com/notes
ca: Exemple: google-drive://nom.cognom@gmail.com/notes

en: Please, register your account in Online Accounts
ca: Registreu el vostre compte a Comptes en línia

en: The URI is empty
ca: L'URI és buit

en: URI field is empty.
ca: El camp URI és buit.

en: Online Folder
ca: Carpeta en línia

en: Insert Timestamp
ca: Insereix marca horària

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ca: Insereix la data i l'hora actuals a la posició del cursor.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
ca: Escolliu un dels formats predefinits o utilitzeu el vostre propi.

en: Use _Selected Format
ca: Utilitza el format _seleccionat

en: _Use Custom Format
ca: _Utilitza el format personalitzat

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
ca: Vigilant de directori: s'ha interromput l'actualització per un error de lectura de %s: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
ca: Vigilant de directori: s'ha produït un error de lectura del títol de la nota de %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Unknown error creating note from %s
ca: Vigilant de directori: s'ha produït un error desconegut en crear la nota a partir de %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
ca: Vigilant de directori: s'ha produït un error en crear la nota a partir de %s: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
ca: Vigilant de directori: s'ha interromput l'actualització per un error d'anàlisi de %s: %s

en: Note Directory Watcher
ca: Vigilant de directori

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
ca: Observeu els canvis que es produeixen a les notes del vostre directori Gnote.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
ca: Aurimas Černius i els autors originals del Tomboy

en: _Directory check interval:
ca: _Interval de comprovació del directori:

en: Today: Template
ca: Avui: plantilla

en: Today:
ca: Avui:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
ca: El connector Nota del dia no ha pogut crear %s: %s

en: Tasks
ca: Tasques

en: Appointments
ca: Cites

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
ca: %A, %-d %B de %Y

en: Note of the Day
ca: Nota del dia

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
ca: Crea automàticament una nota «Avui» per a prendre fàcilment les notes diàries

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
ca: Debarshi Ray i el projecte Tomboy

en: _Open Today: Template
ca: _Obre Avui: plantilla

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
ca: Canvieu la nota <span weight="bold">Avui: plantilla</span> per a personalitzar el text de les notes d'Avui noves.

en: Printing Support
ca: Capacitat d'impressió

en: Allows you to print a note.
ca: Us permet imprimir una nota.

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Error printing note
ca: S'ha produït un error en imprimir la nota

note: %1 is the page number, %2 is the total number of pages
en: Page %1 of %2
ca: Pàgina %1 de %2

en: Read Only
ca: Només lectura

en: Mark certain notes as read only
ca: Marca notes com a només de lectura

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
ca: Aurimas Černius, Debarshi Ray i Arief Bayu Purwanto

en: Replace title
ca: Reemplaça el títol

en: Replace title with selection.
ca: Reemplaça el títol amb la selecció.

en: Special Notes
ca: Notes especials

en: Show special notes, that are otherwise hidden
ca: Mostra les notes especials que, en cas contrari, romanen ocultes

en: Show Statistics
ca: Mostra les estadístiques

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Show various statistics about notes.
ca: Mostra estadístiques sobre les notes.

en: Total Notes:
ca: Total de notes:

en: Total Notebooks:
ca: Llibres de notes totals:

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the number of notes.
en: %1 note | %1 notes
ca[0]: %1 nota
ca[1]: %1 notes

en: Sticky Notes Importer
ca: Importador de les notes adhesives

en: Import your notes from the Sticky Notes applet.
ca: Importa les notes de la miniaplicació de les notes adhesives.

en: Import from Sticky Notes
ca: Importa des de les notes adhesives

en: No Sticky Notes found
ca: No s'ha trobat cap nota adhesiva

note: %1 is a the file name
en: No suitable Sticky Notes file was found at "%1".
ca: No s'ha trobat cap fitxer de notes adhesives adient a «%1».

en: Sticky Notes import completed
ca: S'ha completat la importació de les notes adhesives

note: here %1 is the number of notes imported, %2 the total number of notes.
en: <b>%1</b> of <b>%2</b> Sticky Notes were successfully imported.
ca: S'han importat correctament <b>%1</b> de <b>%2</b> notes adhesives.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Sticky Note:
ca: Nota adhesiva:

en: Table of Contents
ca: Índex de matèries

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
ca: Navegueu per notes llargues estructurades. Especifiqueu encapçalaments de secció i subsecció a la nota i l'índex de matèries es mostrarà en un menú.

en: Heading 1
ca: Encapçalament 1

en: Heading 2
ca: Encapçalament 2

en: Table of Contents Help
ca: Ajuda de l'índex de matèries

note: no toc items, and no action entries = empty menu
en: (empty table of contents)
ca: (índex de matèries buit)

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
ca: Ressalta els patrons FIXME, TODO i XXX a les notes.

en: Tomboy Importer
ca: Importador del Tomboy

en: Import your notes from Tomboy.
ca: Importa les notes del Tomboy.

en: Underline
ca: Subratllat

en: Adds ability to underline text.
ca: Afegeix la possibilitat de subratllar text.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
ca: L'Hubert Figuière i el projecte Tomboy

en: _Underline
ca: _Subratllat

en: User_name:
ca: N_om d'usuari:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Synchronization destination %1 doesn't exist!
ca: La destinació de sincronització %1 no existeix!

en: URL, username, or password field is empty.
ca: El camp URL, nom d'usuari o contrasenya és buit.

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the error message.
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1
ca: S'ha produït l'error següent en desar la configuració a l'anell de claus del GNOME:
    
    %1

en: WebDAV Sync Service Plugin
ca: Connector del servei de sincronització WebDAV

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
ca: Sincronitza les notes del Gnote amb un URL de WebDAV.

en: Exception thrown when creating note: %s
ca: S'ha produït una excepció en crear la nota: %s

en: No D-Bus connection available, shell search and remote control will not work.
ca: No hi ha cap connexió D-Bus disponible, la cerca a l'intèrpret d'ordres i al control remot no funcionaran.

en: Failed to get shortcuts window!
ca: No s'ha pogut obrir la finestra de les dreceres.

en: and Tomboy original authors.
ca: i als autors del Tomboy.

en: Copyright © 2010-2022 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
ca: Copyright © 2010-2022 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 els autors originals del Tomboy.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
ca: Una senzilla aplicació d'escriptori, fàcil d'usar, per a prendre notes.

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Run Gnote in background.
ca: Executa el Gnote en segon pla.

en: Run Gnote as GNOME Shell search provider.
ca: Executa el Gnote com a proveïdor de cerca del GNOME Shell.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
ca: Especifiqueu el camí del directori que conté les notes.

en: path
ca: camí

en: Open the search all notes window with the search text.
ca: Obre la finestra Cerca totes les notes amb el text de cerca.

en: Print version information.
ca: Mostra la informació de la versió.

en: Create and display a new note, with a optional title.
ca: Crea i mostra una nota nova i opcionalment amb el títol.

en: title
ca: títol

en: Display the existing note matching title.
ca: Mostra el títol d'una nota existent que hi coincideix.

en: title/url
ca: títol/URL

en: Display the 'Start Here' note.
ca: Mostra la nota «Comenceu aquí».

en: Search and highlight text in the opened note.
ca: Cerca i realça el text en la nota oberta.

en: A note taking application
ca: Una aplicació per a prendre notes

en: Gnote options at launch
ca: Opcions del Gnote en iniciar-lo

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
ca: Versió %1

note: TRANSLATORS: the first %s is icon name, %d is for size, last %s is error description
en: Failed to load icon (%s, %d): %s
ca: No s'ha pogut carregar la icona (%s, %d): %s

en: Plugin is disposing already
ca: El connector ja està disposant

en: Window is not embedded
ca: La finestra no està incrustada

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
ca: S'ha produït una excepció en desar la nota: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
ca: No s'ha pogut actualitzar el format de la nota: %s

en: Filesystem error: %s
ca: Error del sistema de fitxers: %s

en: Create Notebook
ca: Crea un bloc de notes

en: N_otebook name:
ca: _Nom del bloc de notes:

en: Name already taken
ca: El nom ja és en ús

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
ca: C_rea

en: New Note_book...
ca: _Bloc de notes nou...

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1".
en: %1 Notebook Template
ca: Plantilla del bloc de notes %1

en: New Note
ca: Nota nova

en: Really delete this notebook?
ca: Segur que voleu suprimir aquest bloc de notes?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
ca: Les notes que pertanyen a aquest bloc de notes no seran suprimides, però ja no hi estaran associades. Aquesta acció no es pot desfer.

en: No notebook
ca: Cap bloc de notes

en: Notebook
ca: Bloc de notes

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
ca: _Bloc de notes nou...

en: Unfiled
ca: No arxivades

[ctx: notebook]
en: Important
ca: Importants

en: Active
ca: Actiu

en: </list> tag mismatch
ca: L'etiqueta </list> no coincideix

en: Exception: %s
ca: Excepció: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
ca: Segur que voleu suprimir «%1»?

note: TRANSLATORS: %1 is number of notes
en: Really delete %1 note? | Really delete %1 notes?
ca[0]: Segur que voleu suprimir %1% nota?
ca[1]: Segur que voleu suprimir %1% notes?

en: If you delete a note it is permanently lost.
ca: Si suprimiu una nota, la perdreu definitivament.

en: Error saving note data.
ca: S'ha produït un error en desar les dades de la nota.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
ca: S'ha produït un error en desar les notes. Comproveu que disposeu de prou espai en disc i dels permisos adequats a  ~/.local/share/gnote. Podeu trobar detalls de l'error a ~/.gnote.log.

en: Error while saving: %s
ca: S'ha produït un error en desar: %s

en: Setting text content for closed notes not supported
ca: No és possible especificar contingut textual en notes tancades

note: TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
ca: Plantilla de nota nova

en: Describe your new note here.
ca: Descriviu la vostra nota nova aquí.

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
ca: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Comenceu aquí
    
    <bold>Us donem la benvinguda al Gnote!</bold>
    
    Utilitzeu la nota «Comenceu aquí» per a començar a organitzar les vostres idees.
    
    Podeu crear notes noves per a recordar les vostres idees seleccionant l'opció "Crea una nota nova" des del menú de notes del Gnote al quadre del GNOME. La nota es desarà automàticament.
    
    Podeu organitzar les notes que creeu, enllaçant-les i relacionant-les entre elles!
    
    S'ha creat una nota anomenada <link:internal>Utilització dels enllaços al Gnote</link:internal>. Adoneu-vos que cada cop que teclegeu <link:internal>Utilització dels enllaços al Gnote</link:internal> se subratlla automàticament. Feu clic a l'enllaç per a obrir la nota.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
ca: <note-content>Utilització dels enllaços al Gnote
    
    Les notes al Gnote poden enllaçar-se realçant el text de la nota actual fent clic al botó <bold>Enllaça</bold> de la barra d'eines superior. Fent-ho així es crearà una nota nova i es realçarà el títol de la nota a la nota actual
    
    En canviar el títol de la nota s'actualitzaran els enllaços presents a altres notes, prevenint així que es trenquin els enllaços quan es reanomena una nota.
    
    Addicionalment, si teclegeu el nom d'una altra nota en la nota actual, s'enllaçarà automàticament.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
ca: Comenceu aquí

en: Using Links in Gnote
ca: Utilització dels enllaços al Gnote

en: Error creating start notes: %s
ca: S'ha produït un error en crear les notes inicials: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
ca: S'ha produït un error en analitzar la nota XML. S'ometrà «%s»: %s

en: Rename Note Links?
ca: S'han de canviar els enllaços a la nota?

en: _Don't Rename Links
ca: _No canviïs el nom dels enllaços

en: _Rename Links
ca: _Canvia els noms dels enllaços

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No en seleccionis

en: Always show this _window
ca: Mostra sempre aquesta _finestra

en: Alwa_ys rename links
ca: Canvia _sempre el nom dels enllaços

en: Never rename _links
ca: No canviïs _mai el nom dels enllaços

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
ca: Voleu canviar el nom dels enllaços de «<span underline="single">%1</span>» a «<span underline="single">%2</span>» a la resta de notes?
    
    Si no en canvieu els noms, esdevindran enllaços no vàlids.

en: Rename Links
ca: Canvia el nom dels enllaços

en: Note Title
ca: Títol de la nota

en: Ad_vanced
ca: _Avançat

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Link to New Note
ca: _Enllaça a una nota nova

en: _Delete…
ca: _Suprimeix...

en: Set properties of text
ca: Estableix les propietats del text

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
ca: Aquesta nota és una plantilla: determina el contingut per defecte de les notes estàndard i no apareixerà al menú de notes ni a la finestra de cerca.

en: Convert to regular note
ca: Converteix en una nota estàndard

en: Save Se_lection
ca: Desa la se_lecció

en: Save _Title
ca: Desa el _títol

en: Cannot create note
ca: No es pot crear una nota nova

en: _Bold
ca: _Negreta

en: _Italic
ca: _Cursiva

en: _Strikeout
ca: _Barrat

en: _Highlight
ca: _Realçat

en: S_mall
ca: _Petita

en: _Large
ca: _Gran

en: Hu_ge
ca: _Molt gran

en: ⦁ Bullets
ca: ⦁ Pics

en: → Increase indent
ca: → Augmenta el sagnat

en: ← Decrease indent
ca: ← Redueix el sagnat

en: Gnote Preferences
ca: Preferències del Gnote

en: Links
ca: Enllaços

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
ca: Sincronització

en: Plugins
ca: Connectors

note: Ok button... Button to close dialog.
en: _Close
ca: _Tanca

en: Plugin %s is absent
ca: El connector %s no existeix

en: _Spell check while typing
ca: _Verifica l'ortografia a mesura que escric

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
ca: Les errades ortogràfiques se subratllaran en vermell, i els suggeriments es mostraran al menú contextual.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
ca: _Habilita llistes de pics automàtiques

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
ca: Creeu una llista amb pics començant una línia amb el caràcter «-».

en: Use custom _font
ca: _Usa el tipus de lletra personalitzat

en: When renaming a linked note:
ca: Quan es canviï el nom d'una nota enllaçada:

en: Ask me what to do
ca: Demana'm que vull fer

en: Never rename links
ca: No canviïs mai el nom dels enllaços

en: Always rename links
ca: Canvia sempre el nom dels enllaços

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
ca: Utilitzeu la plantilla de nota nova per a especificar el text que s'hauria d'utilitzar quan es creï una nota nova.

en: Open New Note Template
ca: Obre la plantilla de nota nova

note: internal links
en: _Automatically link to notes
ca: _Enllaç automàtic amb les notes

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
ca: Marqueu aquesta casella per a crear un enllaç quan el text coincideixi amb el títol d'una nota.

note: URLs
en: Create links for _URLs
ca: _Transforma els URL en enllaços

en: Enable this option to create links for URLs. Clicking will open URL with appropriate program.
ca: Marqueu aquesta casella per a transformar els URL en enllaços que es poden obrir amb el programa adient fent-hi clic.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
ca: _Realça les WikiWords

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
ca: Habiliteu aquesta opció per a realçar les paraules <b>ComAquesta</b>. En fer clic a la paraula es crearà una nota amb aquest nom.

en: Ser_vice:
ca: Ser_vei:

en: Not configurable
ca: No configurable

en: Automatic background s_ync interval (minutes)
ca: Interval de s_incronització automàtica en segon pla (en minuts)

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
ca: _Avançat...

en: Clear
ca: Neteja

en: The following plugins are installed:
ca: Els connectors següents són instal·lats:

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
ca: _Habilita

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: In_formation
ca: _Informació

en: Not Implemented
ca: Encara no està implementat

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the addin name.
en: %1 Preferences
ca: Preferències de %1

en: Choose Note Font
ca: Escolliu el tipus de lletra de la nota

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
ca: Altres opcions de sincronització

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
ca: Quan es detecta un conflicte entre una nota local i una nota al servidor de sincronització configurat:

note: label.Xalign = 0;
en: Always ask me what to do
ca: Demana'm sempre què vull fer

en: Rename my local note
ca: Canvia el nom de la nota local

en: Replace my local note with the server's update
ca: Reemplaça la nota local amb l'actualització del servidor

en: Are you sure?
ca: N'esteu segur?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
ca: No es recomana netejar els paràmetres de sincronització. Pot ser que us vegeu forçats a sincronitzar de nou totes les notes en desar els paràmetres nous.

en: Resetting Synchronization Settings
ca: S'estan reiniciant els paràmetres de sincronització

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
ca: Heu deshabilitat el servei de sincronització configurat. Es netejaran els paràmetres de sincronització. És possible que hàgiu de sincronitzar de nou totes les notes en desar els paràmetres nous.

en: Connection successful
ca: S'ha connectat

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
ca: El Gnote està preparat per a sincronitzar les notes. Voleu sincronitzar-les ara?

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the log file path.
en: Please check your information and try again.  The log file %1 may contain more information about the error.
ca: Comproveu la informació i proveu-ho de nou. El fitxer de registre %1 pot contenir més informació sobre l'error.

en: Error connecting
ca: S'ha produït un error en connectar

en: Version:
ca: Versió:

en: Author:
ca: Autor:

en: Close
ca: Tanca

en: Create New Note
ca: Crea una nota nova

en: Search
ca: Cerca

en: Parent of embed box is not a Gtk::Grid, please report a bug!
ca: El pare del quadre incrustat no és un Gtk::Grid, creu un informe d'error!

en: Parent of search entry is not Gtk::Grid, please report a bug!
ca: El pare de l'entrada de cerca no és Gtk::Grid, creu un informe d'error!

en: Attempt to foreground a widget, that is not embedded in the window
ca: Intenta posar en primer pla un giny, que no està incrustat a la finestra

en: Attempt to foreground a widget, that is not Gtk::Widget
ca: Intenta primer pla un giny, que no és Gtk::Widget

en: Expected widget to be a sub-menu!
ca: S'esperava que el giny fos un submenú.

en: No configured actions
ca: No hi ha cap opció configurada

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar la interfície de D-Bus %s: %s

en: Notebooks
ca: Blocs de notes

en: Note
ca: Nota

en: Modified
ca: Modificada

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
ca: No s'ha trobat cap resultat al bloc de notes seleccionat.
    Feu clic aquí per a cercar en totes les notes.

en: Click here to search across all notebooks
ca: Feu clic aquí per a cercar en tots els blocs de notes

en: Matches
ca: Coincidències

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
ca: Coincidència de títol

en: %1 match | %1 matches
ca[0]: %1 coincidència
ca[1]: %1 coincidències

en: Open In New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: _New
ca: _Nova

en: _Open Template Note
ca: _Obre una plantilla de nota

en: Re_name...
ca: Ca_nvia el nom...

en: _New...
ca: _Nova...

en: Failed to parse setting search-sorting (Value: %s):
ca: No s'ha pogut analitzar el paràmetre «search-sorting» (valor: %s):

en: Expected format 'column:order'
ca: S'esperava el format «columna:ordre»

en: Unrecognized column %s
ca: No s'ha reconegut la columna %s

en: Unrecognized order %s
ca: No s'ha reconegut l'ordre %s

en: Name
ca: Nom

en: Version
ca: Versió

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
ca: Formatació

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
ca: Integració amb l'escriptori

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
ca: Eines

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Error loading %s
ca: S'ha produït un error en carregar %s

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el símbol dynamic_module_instanciate: %s

en: XML error: %s
ca: Error d'XML: %s

en: unknown parse error
ca: error d'anàlisi desconegut

en: %1 failed
ca: %1 ha fallat

en: NULL stylesheet, please fill a bug
ca: Full d'estil NULL. Reporteu l'error

en: Failed to upload note: %s
ca: No s'ha pogut actualitzar la nota: %s

en: Failed to upload %1 note | Failed to upload %1 notes
ca[0]: No s'ha pogut pujar la nota
ca[1]: No s'han pogut pujar %1 notes

en: Exception when finishing note copy: %s
ca: Excepció en acabar la còpia de la nota: %s

en: Exception when finishing note copy
ca: S'ha produït en finalitzar la còpia de la nota

en: Failed to download %1 note update | Failed to download %1 note updates
ca[0]: No s'ha pogut baixar l'actualització de la nota
ca[1]: No s'han pogut baixar %1 actualitzacions de la nota

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
ca: S'ha produït una excepció durant la neteja del servidor mentre es publicava. La integritat del servidor és bona, però és possible que hi hagi un excés de fitxers. L'error és el següent: %s

en: Error updating lock: %s
ca: S'ha produït un error en actualitzar el bloqueig: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el bloqueig de sincronització antic «%s»: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
ca: Hi ha un element de darrera data de sincronització que no es pot analitzar a %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
ca: Hi ha un element de darrera revisió de sincronització que no es pot analitzar a %s

en: Failure writing test file
ca: L'escriptura del fitxer de prova ha fallat

en: Failure when checking test file contents
ca: La comprovació del contingut del fitxer de prova ha fallat

en: Failure when trying to remove test file
ca: La supressió del fitxer de prova ha fallat

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Note Conflict
ca: S'ha produït un conflicte amb la nota

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
ca:  (antiga)

en: Rename local note:
ca: Reanomena la nota local:

en: Update links in referencing notes
ca: Actualitza els enllaços en les notes a les quals es fa referència

en: Overwrite local note
ca: Sobreescriu la nota local

en: Always perform this action
ca: Realitza sempre aquesta acció

en: _Continue
ca: _Continua

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
ca: S'ha detectat un conflicte amb les notes

en: The server version of "%1" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
ca: La versió del servidor de «%1» està en conflicte amb la nota local. Què voleu fer amb la nota local?

note: Expander containing TreeView
en: Details
ca: Detalls

en: Status
ca: Estat

en: Acquiring sync lock...
ca: S'està obtenint un bloqueig de sincronització...

en: Committing changes...
ca: S'estan confirmant els canvis...

en: Synchronizing Notes
ca: S'estan sincronitzant les notes

en: Synchronizing your notes...
ca: S'estan sincronitzant les notes...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
ca: Aquesta operació pot trigar una estona

en: Connecting to the server...
ca: S'està connectant al servidor...

en: Deleting notes off of the server...
ca: S'estan suprimint les notes del servidor...

en: Downloading new/updated notes...
ca: S'estan baixant les notes noves o actualitzades...

en: Server Locked
ca: Servidor bloquejat

en: Server is locked
ca: El servidor està bloquejat

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
ca: Un dels vostres altres ordinadors s'està sincronitzant actualment. Espereu dos minuts i torneu-ho a provar.

en: Preparing to download updates from server...
ca: S'està preparant la baixada d'actualitzacions des del servidor...

en: Preparing to upload updates to server...
ca: S'està preparant la pujada d'actualitzacions al servidor...

en: Uploading notes to server...
ca: S'estan pujant les notes al servidor...

en: Synchronization Failed
ca: S'ha produït un error en sincronitzar

en: Failed to synchronize
ca: No s'ha pogut sincronitzar

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
ca: No s'han pogut sincronitzar les notes. Comproveu els detalls a sota i torneu-ho a provar de nou.

en: Synchronization Complete
ca: S'ha completat la sincronització

en: Synchronization is complete
ca: La sincronització s'ha completat

en: %1 note updated. | %1 notes updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %1 nota.
ca[1]: S'han actualitzat %1 notes.

en: Your notes are now up to date.
ca: Les notes estan actualitzades.

en: Synchronization Canceled
ca: S'ha cancel·lat la sincronització

en: Synchronization was canceled
ca: S'ha cancel·lat la sincronització

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
ca: Heu cancel·lat la sincronització. Podeu tancar ara la finestra.

en: Synchronization Not Configured
ca: No s'ha configurat la sincronització

en: Synchronization is not configured
ca: La sincronització no està configurada

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
ca: Configureu la sincronització al diàleg de preferències.

en: Synchronization Service Error
ca: S'ha produït un error en el servei de sincronització

en: Service error
ca: S'ha produït un error al servei

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
ca: S'ha produït un error en connectar al servei de sincronització. Torneu-ho a provar de nou.

en: Deleted locally
ca: S'ha suprimit localment

en: Deleted from server
ca: S'ha suprimit des del servidor

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Added
ca: Afegit

en: Uploaded changes to server
ca: S'han pujat els canvis al servidor

en: Uploaded new note to server
ca: S'ha pujat la nota nova al servidor

en: Synchronize Notes
ca: Sincronitza les notes

en: Report a bug. Cast failed: %s
ca: Informeu d'un error. Ha fallat l'operació cast: %s

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
ca: S'ha produït un error en netejar el complement rere la sincronització: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
ca: S'ha produït una excepció en crear el servidor de sincronització: %s

en: Synchronization failed with the following Glib exception: %s
ca: Ha fallat la sincronització amb l'excepció de Glib següent: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
ca: Ha fallat la sincronització amb l'excepció següent: %s

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
ca: No s'ha pogut trobar el «manual del Gnote». Comproveu que la instal·lació s'ha realitzat correctament.

en: Help not found
ca: No s'ha trobat l'ajuda

en: Cannot open location
ca: No es pot obrir la ubicació

en: No Date
ca: Sense data

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
ca: Avui, %1

en: Today
ca: Avui

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
ca: Ahir, %1

en: Yesterday
ca: Ahir

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
ca: Demà, %1

en: Tomorrow
ca: Demà

note: TRANSLATORS: date in current year.
en: %b %d
ca: %-d %b

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
ca: %-d %b de %Y

en: _OK
ca: _D'acord

en: _Yes
ca: _Sí

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
ca: (Sense títol %1)

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the title.
en: A note with the title <b>%1</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
ca: Ja existeix una nota amb el títol <b>%1</b>. Escolliu un altre nom per a la nota abans de continuar.

en: Note title taken
ca: El títol de la nota ja és en ús

en: Check spelling
ca: Comprova l'ortografia

en: _Copy Link Address
ca: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç
