gnote - en to cs translation catalogue (531 entries)

en: A simple note-taking application
cs: Jednoduchá aplikace pro psaní poznámek

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
cs: Gnote je jednoduchá aplikace pro pracovní prostředí GNOME sloužící k dělání poznámek. Každý den si v ní můžete zachytit své nápady a myšlenky, propojit je dohromady pomocí odkazů ve stylu WikiWiki, rozčlenit je do sešitů a nebo použít některé další doplňující funkce.

en: Notes can be printed or exported as HTML documents.
cs: Poznámky si můžete vytisknout nebo vyexportovat jako dokument v HTML.

en: Gnote also supports synchronization, making it simple to use it on multiple devices.
cs: Gnote také podporuje synchronizaci, takže můžete poznámky jednoduše používat na více zařízeních naráz.

en: Take notes, link ideas, and stay organized
cs: Pomůže vám vyznat se ve svých poznámkách

en: Note-taker
cs: Poznámky

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;idea;link;organize;
cs: poznámka;nápad;myšlenka;odkaz;uspořádat;

en: Enable spellchecking
cs: Povolit hledání překlepů

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
cs: Je-li zapnuto, překlepy budou červeně podtrženy a návrhy správného zápisu budou zobrazovány v kontextové nabídce.

en: Automatically create links when typing
cs: Automaticky vytvářet odkazy během psaní

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
cs: Tuto volbu zapněte, aby se automaticky vytvářely odkazy v situaci, kdy se text shoduje s názvem poznámky.

en: Create links for URLs in notes
cs: Vytvářet odkazy pro adresy URL v poznámkách

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
cs: Tuto volbu zapněte, aby se vytvářely odkazy pro adresy URL v poznámkách.

en: Enable WikiWord highlighting
cs: Povolit zvýrazňování WikiSlov

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
cs: Tuto volbu zapněte, aby se zvýrazňovala slova, KteráVypadajíTakto. Kliknutím na slovo se vytvoří poznámka s takovým názvem.

en: Enable Auto bulleted lists
cs: Povolit automatické seznamy s odrážkami

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
cs: Tuto volbu zapněte, jestliže chcete automaticky vytvářet seznamy s odrážkami napsaním - nebo * na začátek řádku.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
cs: Povolit vložení výběru kliknutím prostředního tlačítka na ikonu

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
cs: Tuto volbu zapněte, jestliže chcete povolit vložení aktuálního výběru do poznámky „Začněte zde“ kliknutím prostředního tlačítka na ikonu Gnote.

en: Enable custom font
cs: Povolit vlastní font

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
cs: Je-li zapnuto, bude se název fontu nastavený v „custom_font_face“ používat při zobrazování poznámek. Jinak se bude používat výchozí font prostřední pracovní plochy.

en: Custom Font Face
cs: Vlastní řez fontu

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
cs: Je-li volba „enable_custom_font“ zapnuta, bude se zde nastavený název fontu používat jako font pro zobrazování poznámek.

en: Start Here Note
cs: Poznámka Začněte zde

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
cs: URI poznámky „Začněte zde“, která je vždy první v seznamu poznámek a má svoji vlastní klávesovou zkratku.

en: Minimum number of notes to show in menu
cs: Minimální počet poznámek zobrazovaných v nabídce

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
cs: Celé číslo určující minimální počet poznámek zobrazovaných v nabídce poznámek Gnote.

en: List of pinned notes
cs: Seznam připíchnutých poznámek

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
cs: Seznam URI poznámek, které by vždy měly být zobrazeny v nabídce poznámek Gnote. Položky seznamu jsou odděleny mezerami.

en: Is main window maximized
cs: Je hlavní okno maximalizováno?

en: If true, Gnote window will be maximized.
cs: Je-li zapnuto, okno Gnote bude maximalizováno

en: Saved height of Search window
cs: Nastavená výška vyhledávacího okna

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
cs: Výška vyhledávacího okna v obrazových bodech. Hodnota zůstává uchována i po ukončení aplikace Gnote.

en: Saved width of Search window
cs: Nastavená šířka vyhledávacího okna

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
cs: Šířka vyhledávacího okna v obrazových bodech. Hodnota zůstává uchována i po ukončení aplikace Gnote.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
cs: Uložená poloha oddělovače ve vyhledávacím okně

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
cs: Určuje v pixelech polohu oddělovače ve vyhledávacím okně. Ukládá se při ukončení aplikace Gnote.

en: Saved sorting of the Search window.
cs: Uložené třídění ve vyhledávacím okně

en: Determines Search window initial sorting.
cs: Určuje počáteční třídění ve vyhledávacím okně.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
cs: Časový limit připojování FUSE (v ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
cs: Časový limit (v milisekundách), po který se bude čekat na odezvu FUSE při připojování svazku k synchronizaci.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
cs: Složka vzdálené synchronizace pomocí SSHFS

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
cs: Umístění synchronizační složky na serveru SSH (volitelné).

en: SSHFS Synchronization Server URL
cs: Adresa serveru synchronizace pomocí SSHFS

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
cs: Adresa serveru SSH, na kterém je umístěna synchronizační složka.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
cs: Uživatelské jméno vzdálené synchronizace pomocí SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
cs: Uživatelské jméno, které se použije k připojení k synchronizačnímu serveru pomocí SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
cs: Port synchronizace pomocí SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
cs: Port, který se použije při připojení k synchronizačnímu serveru pomocí SSH.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
cs: Chování aktualizace odkazů při přejmenování poznámky

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
cs: Celočíselná hodnota představující předvolbu, zda vždy provádět určité chování ohledně aktualizace odkazu, když je poznámka přejmenována, místo aby na to byl dotazován uživatel. Hodnoty odpovídají internímu výčtu. 0 znamená, že si uživatel přeje být dotázán, když přejmenování poznámky může mít vliv na odkazy, které existují v jiných poznámkách. 1 znamená, že odkazy by měly být automaticky odstraněny. 2 znamená, že text odkazu by měl být aktualizován na nový název poznámky, takže bude nadále odkazovat na přejmenovanou poznámku.

en: Deprecated
cs: Zavrženo

en: This key is deprecated and its value is ignored.
cs: Tento klíč je zavržen a jeho hodnota je ignorována.

en: Use status icon, when started as an application
cs: Použít stavovou ikonu, když je spuštěno jako aplikace

en: Deprecated, has no effect.
cs: Zavrženo, nijak se neprojeví

en: This setting is deprecated and its value is ignored
cs: Toto nastevní je zavrženo a jeho hodnota je ignorována.

en: Use client side window decorations
cs: Použít dekorování oken klientské strany

en: Should Gnote draw its window titlebar, or leave that to window manager. Possible values are 'enabled' to draw them, 'disabled' to leave them to window manager, or a comma separated list of desktop environments, where Gnote should draw decorations itself. Requires application restart.
cs: Zda by měl Gnote vykreslovat vlastní záhlaví okna nebo to ponechat na okenním správci. Možné hodnoty jsou „enabled“ pro jeho vykreslování, „disabled“ pro ponechání této činnosti na okenním správci nebo čárkami oddělený seznam pracovních prostředí, ve kterých má Gnote vykreslovat dekorování sám. Vyžaduje restart aplikace.

en: Preferred color scheme to use
cs: Preferované barevné schéma k použití

en: The theme variant to use. Possible values are empty string to follow the system, 'dark' and 'light'.
cs: Varianta tématu k použití. Možné hodnoty jsou prázdný řetězec pro následování systému, „dark“ a „light“.

en: HTML Export Last Directory
cs: Poslední složka exportu do HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
cs: Poslední složka, do které byla exportována poznámka pomocí zásuvného modulu Exportovat do HTML.

en: HTML Export Linked Notes
cs: Exportovat související poznámky do HTML

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
cs: Poslední nastavení zaškrtávacího pole „Exportovat související poznámky“ v zásuvném modulu Exportovat do HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
cs: Exportovat všechny související poznámky do HTML

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
cs: Poslední nastavení zaškrtávacího pole „Zahrnout všechny související poznámky“ v zásuvném modulu Exportovat do HTML. Toto nastavení je používáno ve spolupráci s nastavením „Exportovat související poznámky do HTML“ a určuje, zda budou zahrnouty všechny související poznámky při exportu do HTML.

en: Synchronization Client ID
cs: ID synchronizačního klienta

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a synchronization server.
cs: Jedinečný identifikátor klienta Gnote používaný při komunikaci se synchronizačním serverem.

en: Synchronization Local Server Path
cs: Cesta k místnímu serveru synchronizace

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
cs: Cesta k synchronizačnímu serveru v případě používání doplňku pro synchronizaci systému souborů.

en: Selected Synchronization Service Addin
cs: Nastavené synchronizační rozšíření

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
cs: Jedinečný identifikátor nastaveného rozšíření synchronizace poznámek.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
cs: Výchozí akce při konfliktu poznámek

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
cs: Číselná hodnota, kterou se nastavuje chování ve chvíli, kdy se vyskytne konflikt synchronizace mezi poznámkami. Možné hodnoty najdete v dialogovém okně Předvolby -> Synchronizace -> Pokročilé. Akce jsou analogicky číslovány od 0 (vždy se zeptat) do 2.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
cs: Časový limit automatické synchronizace na pozadí

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
cs: Celočíselná hodnota určující, jak často se bude provádět na pozadí synchronizace vašich poznámek (pokud je synchronizace nastavená). Jakákoliv hodnota nižší než 1 znamená, že je synchronizace vypnutá. Nejnižší přijatelná kladná hodnota je 5. Hodnota představuje čas v minutách.

en: Online directory URI
cs: Adresa URI on-line složky

en: URI to online directory where notes are synchronized to.
cs: Adresa URI do on-line složky, do které jsou poznámky synchronizovány.

en: Accept SSL Certificates
cs: Přijímat certifikáty SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
cs: Chcete-li přijímat certifikáty SSL bez zobrazení výzvy, spouštějte wdfs s přepínačem „-ac“.

en: Share URL
cs: Adresa URL sdílení

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
cs: Adresa URL sdílení WebDAV, do kterého jsou poznámky synchronizovány.

en: Share username
cs: Uživatelské jméno sdílení

en: Username to access WebDAV share.
cs: Uživatelské jméno pro přístup ke sdílení WebDAV.

en: Timestamp format
cs: Formát časové značky

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
cs: Formát data, který se používá pro datové razítko. Vychází z formátů funkce strftime(3).

en: Time between checks
cs: Doba mezi kontrolami

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
cs: Časový interval mezi kontrolami složky s poznámkami (v sekundách). Nejnižší možná hodnota je 5.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
cs: Hlavní okno

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
cs: Zobrazit nápovědu

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
cs: Zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Open actions menu
cs: Otevřít nabídku činností

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
cs: Skrýt vyhledávací lištu

[ctx: shortcut window]
en: Close window
cs: Zavřít okno

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
cs: Přejít na další záložku

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
cs: Přejít na předchozí záložku

[ctx: shortcut window]
en: Search bar
cs: Vyhledávací lišta

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
cs: Zobrazit vyhledávací lištu

[ctx: shortcut window]
en: Select next match
cs: Vybrat následující shodu

[ctx: shortcut window]
en: Select previous match
cs: Vybrat předchozí shodu

[ctx: shortcut window]
en: Notes list
cs: Seznam poznámek

[ctx: shortcut window]
en: Create new note
cs: Vytvořit novou poznámku

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note
cs: Otevřít vybranou poznámku

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note in new window
cs: Otevřít vybranou poznámku v novém okně

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected note
cs: Smazat vybranou poznámku

[ctx: shortcut window]
en: Note View
cs: Zobrazení poznámky

[ctx: shortcut window]
en: Open note actions menu
cs: Otevřít nabídku činností s poznámkou

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
cs: Zavřít stávající záložku

[ctx: shortcut window]
en: Editing
cs: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
cs: Vrátit zpět poslední úpravu

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
cs: Znovu provést poslední úpravu

[ctx: shortcut window]
en: Create link to note on selected text
cs: Z vybraného textu udělat odkaz na poznámku

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
cs: Formátování

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
cs: Přepnout tučné

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
cs: Přepnout kurzívu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
cs: Přepnout přeškrtnutí

[ctx: shortcut window]
en: Toggle highlight
cs: Přepnout tvýraznění

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fixed width
cs: Přepnout pevnou šířku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
cs: Přepnout podtržení

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
cs: Zvětšit velikost fontu

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
cs: Zmenšit velikost fontu

[ctx: shortcut window]
en: Enable bullets/increase indent for line with selection
cs: Zapnout odrážky/zvětšit odsazení pro vybrané řádky

[ctx: shortcut window]
en: Decrease indent/disable bullets for current line
cs: Zmenšit odsazení/vypnout odrážky pro vybrané řádky

en: _New Note
cs: _Nová poznámka

en: New _Window
cs: No_vé okno

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: _About Gnote
cs: O _aplikaci Gnote

en: Failed to load plugin information!
cs: Selhalo načtení informací o zásuvném modulu!

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
cs: Nekompatibilní zásuvný modul %s: očekáván %s, obdržen %s

en: Note plugin info %s already present
cs: Informace o zásuvném modulu %s pro poznámky jsou již přítomny

en: %s does not implement %s
cs: Doplněk %s neimplementuje rozhraní %s

en: Note plugin %s already present
cs: Zásuvný modul %s pro poznámky je již přítomen

en: Note plugin info %s is absent
cs: Informace o zásuvném modulu %s pro poznámky schází

en: Note plugin %s is absent
cs: Zásuvný modul %s pro poznámky schází

en: Failed to find module %s for addin %s
cs: Selhalo vyhledání modulu %s pro doplněk %s

en: Failed to load addin info for %s: %s
cs: Selhalo načtení informací o doplňku pro %s: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
cs: Zkouší se načíst doplněk, který je už načten

en: Backlinks
cs: Zpětné odkazy

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
cs: Podívejte se, které poznámky se odkazují na poznámku, kterou si právě prohlížíte.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
cs: Hubert Figuiere a projekt Tomboy

en: What links here?
cs: Co sem odkazuje?

en: (none)
cs: (žádná)

en: Bugzilla Links
cs: Odkazy do systému Bugzilla

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
cs: Umožňuje přetáhnout URL systému Bugzilla z vašeho prohlížeče přímo do poznámky Gnote. Číslo chyby se vloží jako odkaz s malou ikonou chyby po boku.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
cs: Hubert Figuiere a projekt Tomboy

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
cs: Můžete použít systém bugzilla prostým přetažením odkazu do poznámky. Pokud chcete pro některé hostitele speciální ikonu, přidejte ji zde.

en: Host Name
cs: Název hostitele

en: Icon
cs: Ikona

en: _Add
cs: Přid_at

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: Select an icon...
cs: Výběr ikony…

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Open
cs: _Otevřít

note: Extra Widget
en: _Host name:
cs: Náz_ev hostitele:

en: Error saving icon
cs: Chyba při ukládání ikony

en: Could not save the icon file.
cs: Nelze uložit soubor s ikonou.

en: Host name invalid
cs: Neplatný název hostitele

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
cs: Musíte zadat platné jméno hostele systému Bugzilla pro použití s touto ikonou.

en: Really remove this icon?
cs: Opravdu odstranit tuto ikonu?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
cs: Pokud odstraníte ikonu, bude navždy ztracena.

en: _Delete
cs: O_dstranit

en: Error removing icon %s: %s
cs: Chyba při odstraňování ikony %s: %s

en: Export to Getting Things GNOME
cs: Exportovat do Getting Things GNOME

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
cs: Exportuje jednotlivé poznámky jako úkoly Getting Things GNOME

en: GTG XML loaded, but interface not found
cs: GTG XML je načteno, ale rozhraní nebylo nalezeno

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
cs: Selhalo vytvoření rozhraní GTG z XML: %s

en: Failed to create D-Bus proxy for GTG
cs: Selhalo vytvoření proxy D-Bus pro GTG

en: Failed to call GTG: %s
cs: Selhalo volání GTG: %s

en: Export to HTML
cs: Exportovat do HTML

en: Exports individual notes to HTML.
cs: Exportuje jednotlivé poznámky do HTML.

en: Destination for HTML Export
cs: Cíl exportu do HTML

en: Export linked notes
cs: Exportovat související poznámky

en: Include all other linked notes
cs: Zahrnout všechny související poznámky

note: TODO: Tabbing should go directly from sync prefs widget to here TODO: Consider connecting to "Enter" pressed in sync prefs widget
en: _Save
cs: _Uložit

en: Export to HTML…
cs: Exportovat do HTML…

en: Could not open exported note in a web browser: %s
cs: Nelze otevřít vyexportovanou poznámku ve webovém prohlížeči: %s

note: TRANSLATORS: %1%: boost format placeholder for the path
en: Your note was exported to "%1".
cs: Vaše poznámka byla exportována do „%1“.

en: Note exported successfully
cs: Poznámka úspěšně exportována

en: Could not export: %s
cs: Nelze exportovat: %s

en: Could not save the file "%1"
cs: Nelze uložit soubor „%1“

en: _Folder Path:
cs: _Umístění složky:

en: Select Synchronization Folder...
cs: Vybrat synchronizační složku…

en: Folder path field is empty.
cs: Nezadali jste umístění složky.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
cs: Zadané umístění složky neexistuje a aplikace Gnote ho nemohla vytvořit.

en: Local Folder
cs: Místní složka

en: Local Directory Sync Service Plugin
cs: Zásuvný modul pro synchronizaci do místní složky

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
cs: Synchronizace poznámek Gnote do složky místního systému souborů

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
cs: Aurimas Černius a projekt Tomboy

en: Fixed Width
cs: Pevná šířka

en: Adds fixed-width font style.
cs: Přidá styl fontu s pevnou šířkou.

en: Fixed Wid_th
cs: Pe_vná šířka

en: Online Directory Sync Service Plugin
cs: Zásuvný modul pro synchronizaci do on-line složky

en: Synchronize Gnote Notes to an online directory
cs: Synchronizace poznámek Gnote do on-line složky

en: Failed to mount the folder
cs: Selhalo připojení složky

en: Folder _URI:
cs: Adresa _URI složky:

en: Example: google-drive://name.surname@gmail.com/notes
cs: Příklad: google-drive://jmeno.prijmeni@gmail.com/poznamky

en: Please, register your account in Online Accounts
cs: Zaregistrujte prosím svůj účet v Účtech on-line

en: The URI is empty
cs: Adresa URI je prázdná

en: URI field is empty.
cs: Kolonka s adresou URI je prázdná.

en: Online Folder
cs: On-line složka

en: Insert Timestamp
cs: Vložit časové razítko

en: Inserts current date and time at the cursor position.
cs: Vloží na současnou pozici aktuální datum a čas.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
cs: Zvolte jeden z předdefinovaných formátů nebo použití svého vlastního.

note: Use Selected Format
en: Use _Selected Format
cs: Používat _vybraný formát

en: _Use Custom Format
cs: Používat v_lastní formát

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
cs: Doplněk „Sledování složky s poznámkami“: Aktualizace přerušena, chyba čtení %s: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
cs: Doplněk „Sledování složky s poznámkami“: Chyba čtení názvu poznámky z %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
cs: Doplněk „Sledování složky s poznámkami“: Chyba vytváření poznámky z %s: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
cs: Doplněk „Sledování složky s poznámkami“: Aktualizace přerušena, chyba zpracování %s: %s

en: Note Directory Watcher
cs: Sledování složky s poznámkami

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
cs: Sleduje složku s vašimi poznámkami ohledně změn ve vašich poznámkách.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
cs: Aurimas Černius a původní autoři aplikace Tomboy.

en: _Directory check interval:
cs: Interval kontrol s_ložky:

en: Today: Template
cs: Dnes: Šablona

en: Today:
cs: Dnes:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
cs: Doplněk „Poznámka dne“ nemůže vytvořit poznámku %s: %s

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Appointments
cs: Události

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
cs: %A, %e. %B %Y

en: Note of the Day
cs: Poznámka dne

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
cs: Automaticky vytváří poznámku „Dnes“ pro snadné poznamenávání průběžných nápadů a myšlenek

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
cs: Debarshi Ray a projekt Tomboy

en: _Open Today: Template
cs: _Otevřít Dnes: Šablona

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
cs: Změňte poznámku <span weight="bold">Dnes: Šablona</span>, abyste si nastavili podobu poznámky dne.

en: Printing Support
cs: Podpora tisku

en: Allows you to print a note.
cs: Umožní vám poznámky vytisknout.

en: Print…
cs: Tisk…

en: Error printing note
cs: Chyba při tisku poznámky

note: %1 is the page number, %2 is the total number of pages
en: Page %1 of %2
cs: Strana %1 z %2

en: Read Only
cs: Jen ke čtení

en: Mark certain notes as read only
cs: Označit některé poznámky jen ke čtení

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
cs: Aurimas Černius, Debarshi Ray a Arief Bayu Purwanto

en: Replace title
cs: Nahradit název

en: Replace title with selection.
cs: Nahradit název výběrem.

en: Special Notes
cs: Speciální poznámky

en: Show special notes, that are otherwise hidden
cs: Zobrazit speciální poznámky, které ostatním zůstanou skryty

en: Show Statistics
cs: Zobrazit statistiky

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Show various statistics about notes.
cs: Zobrazuje různorodé statistiky o poznámkách.

en: Total Notes
cs: Poznámek celkem

en: Total Notebooks
cs: Sešitů celkem

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the number of notes.
en: %1 note | %1 notes
cs[0]: %1 poznámka
cs[1]: %1 poznámky
cs[2]: %1 poznámek

en: Table of Contents
cs: Obsah

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
cs: Usnadňuje pohyb v dlouhých poznámkách. Nastavte nadpisy oddílů a pododdílů ve své poznámce a v nabídce se vám zobrazí obsah.

en: Heading 1
cs: Nadpis 1

en: Heading 2
cs: Nadpis 2

en: Table of Contents Help
cs: Nápověda k obsahu

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
cs: Zvýrazňuje v poznámkách značky FIXME, TODO a XXX.

en: Tomboy Importer
cs: Import z aplikace Tomboy

en: Import your notes from Tomboy.
cs: Importuje vaše poznámky z aplikace Tomboy.

en: Underline
cs: Podtržené

en: Adds ability to underline text.
cs: Přidává možnost podtržení textu.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
cs: Hubert Figuière a projekt Tomboy

en: _URL:
cs: Adresa _URL:

en: User_name:
cs: Uživatelské jmé_no:

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: Synchronization destination %1 doesn't exist!
cs: Cíl synchronizace %1 neexistuje!

en: URL, username, or password field is empty.
cs: Adresa URL, uživatelské jméno nebo heslo jsou prázdné.

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the error message.
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1
cs: Uložení nastavení do klíčenky GNOME selhalo s následující zprávou:
    
    %1

en: WebDAV Sync Service Plugin
cs: Zásuvný modul synchronizační služby WebDAV

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
cs: Synchronizace poznámek Gnote na adresu WebDAV

en: Exception thrown when creating note: %s
cs: Došlo k výjimce při vytváření poznámky: %s

en: No D-Bus connection available, shell search and remote control will not work.
cs: Není k dispozici připojení ke sběrnici D-Bus, proto nebude fungovat vyhledávání v shellu, ani vzdálené ovládání.

en: Failed to get shortcuts window!
cs: Selhalo zobrazení okna s klávesovými zkratkami!

en: and Tomboy original authors.
cs: a původní autoři aplikace Tomboy.

en: Copyright © 2010-2024 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
cs: Copyright © 2010 – 2024 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009 – 2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004 – 2009 původní autoři Tomboy.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
cs: Jednoduchá a snadno použitelná aplikace pro poznámky na pracovní ploše.

en: Homepage
cs: Domovská stránka

en: Run Gnote in background.
cs: Spustit Gnote na pozadí

en: Run Gnote as GNOME Shell search provider.
cs: Spustit Gnote jako poskytovatele vyhledávání pro GNOME Shell

en: Specify the path of the directory containing the notes.
cs: Určit cestu ke složce obsahující poznámky.

en: path
cs: cesta

en: Open the search all notes window with the search text.
cs: Otevřít okno Hledat ve všech poznámkách s hledaným textem.

en: Print version information.
cs: Vypsat informace o verzi.

en: Create and display a new note, with a optional title.
cs: Vytvořit a zobrazit novou poznámku s volitelným názvem.

en: title
cs: název

en: Display the existing note matching title.
cs: Zobrazit existující poznámku odpovídající názvem.

en: title/url
cs: název/url

en: Display the 'Start Here' note.
cs: Zobrazit poznámku „Začněte zde“.

en: Search and highlight text in the opened note.
cs: Hledat a zvýraznit text v otevřené poznámce.

en: A note taking application
cs: Aplikace na dělání poznámek

en: Gnote options at launch
cs: Volby Gnote při spouštění

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
cs: Verze %1

en: Plugin is disposing already
cs: Zásuvný modul byl již zlikvidován

en: Window is not embedded
cs: Okno není vloženo

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
cs: Došlo k výjimce při ukládání poznámky: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
cs: Selhala aktualizace formátu poznámky: %s

en: Filesystem error: %s
cs: Chyba souborového systému: %s

en: Create Notebook
cs: Vytváření sešitu

en: N_otebook name:
cs: Náz_ev sešitu:

en: Name already taken
cs: Název je používán

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
cs: _Vytvořit

en: New Note_book...
cs: Nový _sešit…

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1".
en: %1 Notebook Template
cs: Šablona sešitu %1

en: New Note
cs: Nová poznámka

en: Really delete this notebook?
cs: Opravdu odstranit tento sešit?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
cs: Poznámky, které patří do tohoto sešitu, nebudou smazány, avšak už do něj nebudou patřit. Tato akce nemůže být vrácena zpět.

en: Notebook
cs: Sešit

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
cs: Nový _sešit…

note: Add the "(no notebook)" item at the top of the list
en: No notebook
cs: Žádný sešit

en: New Notebook
cs: Nový sešit

en: Rename Notebook
cs: Přejmenovat sešit

en: Open Template Note
cs: Otevřít šablonu

en: Delete Notebook
cs: Odstranit sešit

en: All
cs: Všechny

en: Unfiled
cs: Nezařazené

[ctx: notebook]
en: Important
cs: Důležité

en: Active
cs: Aktivní

en: </list> tag mismatch
cs: Značka </list> nemá svůj protějšek

en: Exception: %s
cs: Výjimka: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
cs: Opravdu smazat „%1“?

note: TRANSLATORS: %1 is number of notes
en: Really delete %1 note? | Really delete %1 notes?
cs[0]: Opravdu smazat tuto %1 poznámku?
cs[1]: Opravdu smazat tyto %1 poznámky?
cs[2]: Opravdu smazat těchto %1 poznámek?

en: If you delete a note it is permanently lost.
cs: Když poznámku smažete, bude navždy ztracena.

en: Error saving note data.
cs: Nepodařilo se uložit poznámku.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
cs: Došlo k chybě během pokusu uložit poznámku. Zkontrolujte, zda máte dostatek volného místa a můžete zapisovat do složky ~/.local/share/gnote. Podrobné chybové hlášení naleznete v ~/.gnote.log.

en: Setting text content for closed notes not supported
cs: Nastavení textového obsahu pro uzavřenou poznámku není podporováno

note: New Note Template TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
cs: Nová šablona

en: Describe your new note here.
cs: Sem napište svou novou poznámku.

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
cs: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Začněte zde
    
    <bold>Vítejte v Gnote!</bold>
    
    Použijte poznámku „Začněte zde!“ k organizaci svých nápadů a myšlenek.
    
    Další poznámku si můžete vytvořit kliknutím na položku „Vytvořit novou poznámku“ v nabídce Gnote na svém panelu GNOME. Poznámka se ukládá automaticky během psaní.
    
    Propojte své nápady dohromady pomocí odkazů na relevantní informace v jednotlivých poznámkách!
    
    Vytvořili jsme pro vás poznámku <link:internal>Používání odkazů v Gnote</link:internal>. Všimli jste si, že pokaždé, když napíšeme <link:internal>Používání odkazů v Gnote</link:internal>, tak se text podtrhne? Klikněte na odkaz a zjistěte, jak se používají odkazy.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
cs: <note-content>Používání odkazů v Gnote
    
    Poznámky v Gnote mohou být vzájemně propojeny označením textu v aktuální poznámce a kliknutím na tlačítko <bold>Odkaz</bold> v liště nástrojů. Tímto vytvoříte novou poznámku s vyznačeným názvem a s tím také odkaz na ni.
    
    Změnou názvu poznámky se změní také odkazy na ni. Vyhnete se tak nefunkčním odkazům.
    
    Pokud použijete kdekoliv v poznámce název již existující poznámky, bude automaticky převeden na odkaz.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
cs: Začněte zde

en: Using Links in Gnote
cs: Používání odkazů v Gnote

en: Error creating start notes: %s
cs: Chyba při vytváření počátečních poznámek: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
cs: Chyba při zpracování kódu XML poznámky, přeskakuje se „%s“: %s

en: Error while saving: %s
cs: Chyba při ukládání: %s

en: Did not find note with uri '%s', cannot save
cs: Nebyla nalezena poznámka s uri '%s', nelze uložit

en: Rename Note Links?
cs: Přejmenovat odkazy na poznámku?

en: _Don't Rename Links
cs: _Nepřejmenovat odkazy

en: _Rename Links
cs: _Přejmenovat odkazy

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select None
cs: Zrušit výběr

en: Always show this _window
cs: _Vždy zobrazit toto okno

en: Alwa_ys rename links
cs: Vžd_y přejmenovat odkazy

en: Never rename _links
cs: Nikdy nepřejmenovat _odkazy

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
cs: Přejmenovat odkazy v jiných poznámkách z „<span underline="single">%1</span>“ na „<span underline="single">%2</span>“?
    
    Pokud tyto odkazy nepřejmenujete, budou odkazovat do prázdna.

en: Rename Links
cs: Přejmenovat odkazy

note: Set up columns
en: Note Title
cs: Název poznámky

en: Ad_vanced
cs: P_okročilé

en: _Undo
cs: _Zpět

en: _Redo
cs: Z_novu

en: _Link to New Note
cs: _Odkaz na novou poznámku

[ctx: NoteActions]
en: _Important
cs: Důlež_ité

en: _Delete…
cs: O_dstranit…

en: Set properties of text
cs: Nastavit vlastnosti textu

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
cs: Tato poznámka slouží jako šablona. Je výchozím vzorem obsahu běžné poznámky a nezobrazuje se v nabídce poznámek a vyhledávacím okně.

en: Convert to regular note
cs: Převést na běžnou poznámku

en: Save Se_lection
cs: U_ložit výběr

en: Save _Title
cs: Uloži_t název

en: Cannot create note
cs: Nelze vytvořit poznámku

en: _Highlight
cs: _Zvýraznění

en: _Normal
cs: _Normální

en: S_mall
cs: _Malé

en: _Large
cs: _Velké

en: Hu_ge
cs: _Obrovské

en: Gnote Preferences
cs: Předvolby Gnote

en: General
cs: Obecné

en: Links
cs: Odkazy

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
cs: Synchronizace

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

note: Button to close dialog.
en: _Close
cs: _Zavřít

en: Plugin %s is absent
cs: Zásuvný modul %s schází

en: _Spell check while typing
cs: _Kontrola překlepů během psaní

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
cs: Překlepy budou červeně podtrženy a návrhy správného zápisu budou zobrazeny v kontextové nabídce.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
cs: Po_volit automatické seznamy s odrážkami

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
cs: Při započetí nového řádku znakem „-“ začít nový seznam s odrážkami.

note: Custom font...
en: Use custom _font
cs: Používat vlastní _font

note: Note renaming behavior
en: When renaming a linked note:
cs: Při přejmenování odkazované poznámky:

en: Ask me what to do
cs: Dotázat se mě, co udělat

en: Never rename links
cs: Odkazy nikdy nepřejmenovat

en: Always rename links
cs: Odkazy vždy přejmenovat

note: Color scheme
en: Color Scheme:
cs: Barevné schéma:

note: TRANSLATORS: Option to follow the system color scheme setting
en: Follow the System
cs: Následovat systém

note: TRANSLATORS: Option to use dark variant of the theme
en: Dark
cs: Tmavé

note: TRANSLATORS: Option to use light variant of the theme
en: Light
cs: Světlé

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
cs: Použijte šablonu k upřesnění, jaký text se má vložit do nové poznámky.

en: Open New Note Template
cs: Otevřít šablonu

note: internal links
en: _Automatically link to notes
cs: _Automaticky odkazovat na poznámky

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
cs: Tuto volbu zapněte, aby se vytvářely odkazy v situaci, kdy se text shoduje s názvem poznámky.

note: URLs
en: Create links for _URLs
cs: Vytvářet odkazy pro adresy _URL

en: Enable this option to create links for URLs. Clicking will open URL with appropriate program.
cs: Tuto volbu zapněte, aby se vytvářely odkazy pro adresy URL. Kliknutím se pak tyto adresy otevřou v příslušném programu.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
cs: Zvýrazňovat _WikiSlova

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
cs: Tuto volbu zapněte, aby se zvýrazňovala slova, <b>KteráVypadajíTakto</b>. Kliknutím na slovo se vytvoří poznámka s takovým názvem.

en: Ser_vice:
cs: Služ_ba:

en: Automatic background s_ync interval (minutes)
cs: Četnost automatické s_ynchronizace na pozadí (v minutách)

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
cs: P_okročilé…

en: Clear
cs: Smazat

en: Not configurable
cs: Nedostupné

en: The following plugins are installed:
cs: Máte nainstalovány následující zásuvné moduly:

en: _Enable
cs: _Povolit

en: _Disable
cs: _Zakázat

en: In_formation
cs: In_formace

en: Not Implemented
cs: Není implementováno

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the addin name.
en: %1 Preferences
cs: Předvolby %1

en: Choose Note Font
cs: Zvolte font poznámek

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
cs: Další volby synchronizace

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
cs: Když nastane konflikt mezi místní poznámkou a poznámkou na nastaveném synchronizačním serveru:

en: Always ask me what to do
cs: Vždy se mě zeptat, co dělat

en: Rename my local note
cs: Přejmenovat moji místní poznámku

en: Replace my local note with the server's update
cs: Zaměnit moji místní poznámku s poznámkou na serveru

en: Are you sure?
cs: Jste si jisti?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
cs: Nedoporučuje se mazat nastavení synchronizace. Při příští synchronizaci můžete být znovu vyzváni k synchronizaci všech svých poznámek.

en: Resetting Synchronization Settings
cs: Obnovuje se nastavení synchronizace

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
cs: Zakázali jste nastavenou synchronizační službu. Veškeré její nastavení bude nyní smazáno. Může se stát, že při uložení nového nastavení budete muset synchronizovat všechny své poznámky znovu.

en: Connection successful
cs: Úspěšné připojení

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
cs: Aplikace Gnote je připravena synchronizovat vaše poznámky. Chcete je synchronizovat právě teď?

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the log file path.
en: Please check your information and try again.  The log file %1 may contain more information about the error.
cs: Zkontrolujte prosím zadané informace a zkuste to znovu. Můžete se také zkusit o chybě najít více informací v souboru %1 se záznamem.

en: Error connecting
cs: Chyba připojování

en: Version:
cs: Verze:

en: Author:
cs: Autor:

en: Close
cs: Zavřít

en: Create New Note
cs: Vytvořit novou poznámku

en: Search
cs: Hledat

en: Parent of embed box is not a Gtk::Grid, please report a bug!
cs: Rodičem vloženého boxu není Gtk::Grid. Nahlaste to prosím jako chybu.

en: Parent of search entry is not Gtk::Grid, please report a bug!
cs: Rodičem vyhledávacího pole není Gtk::Grid. Nahlaste to prosím jako chybu.

en: Attempt to foreground a widget, that is not embedded in the window
cs: Pokus přenést do popředí widget, který není součástí okna

en: Attempt to foreground a widget, that is not Gtk::Widget
cs: Pokus přenést do popředí widget, který není Gtk::Widget

en: No configured actions
cs: Nenastavené akce

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
cs: Selhalo načtení rozhraní D-Bus %s: %s

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
cs: Název odpovídá

en: %1 match | %1 matches
cs[0]: %1 odpovídá
cs[1]: %1 odpovídají
cs[2]: %1 odpovídá

en: Note
cs: Poznámka

en: Modified
cs: Změněna

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
cs: Ve vybraném sešitu nebyl nalezen žádný výsledek.
    Kliknutím zde se prohledají všechny sešity.

en: Click here to search across all notebooks
cs: Kliknutím zde prohledáte všechny sešity

en: Matches
cs: Odpovídá

en: Failed to parse setting search-sorting (Value: %s):
cs: Selhalo zpracování nastavení hledání-řazení (hodnota: %s):

en: Expected format 'column:order'
cs: Očekávaný formát „sloupec:pořadí“

en: Unrecognized column %s
cs: Nerozpoznaný sloupec %s

en: Unrecognized order %s
cs: Nerozpoznané pořadí %s

en: Error loading %s
cs: Chyba při načítání modulu %s

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
cs: Chyba při získávání symbolu dynamic_module_instanciate: %s

en: Name
cs: Název

en: Version
cs: Verze

en: Category
cs: Kategorie

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
cs: Formátování

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
cs: Integrace do pracovního prostředí

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
cs: Nástroje

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
cs: Neznámá

en: XML error: %s
cs: Chyba XML: %s

en: unknown parse error
cs: neznámá chyba zpracování

en: %1 failed
cs: Funkce %1 selhala

en: NULL stylesheet, please fill a bug
cs: Prázdný stylopis, nahlaste prosím chybu

en: Failed to upload note: %s
cs: Selhalo nahrání poznámky: %s

en: Failed to upload %1 note | Failed to upload %1 notes
cs[0]: Selhalo nahrání %1 poznámky
cs[1]: Selhalo nahrání %1 poznámek
cs[2]: Selhalo nahrání %1 poznámek

en: Exception when finishing note copy: %s
cs: Došlo k výjimce při dokončování kopírování poznámky: %s

en: Exception when finishing note copy
cs: Došlo k výjimce při dokončování kopírování poznámky

en: Failed to download %1 note update | Failed to download %1 note updates
cs[0]: Selhalo stažení %1 aktualizace poznámky
cs[1]: Selhalo stažení %1 aktualizací poznámky
cs[2]: Selhalo stažení %1 aktualizací poznámky

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
cs: Došlo k výjimce během čištění serveru při zařazování. Integrita serveru je vpořádku, ale mohou se někde povalovat nadbytečné soubory. Chyba byla: %s

en: Error updating lock: %s
cs: Chyba při aktualizaci zámku: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
cs: Chyba při odstraňování starého synchronizačního zámku „%s“: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
cs: Nepoužitelný prvek last-sync-date v %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
cs: Nepoužitelný prvek last-sync-rev v %s

en: Failure writing test file
cs: Selhal zápis testovacího souboru.

en: Failure when trying to remove test file
cs: Selhal pokus o odstranění testovacího souboru

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Note Conflict
cs: Konflikt poznámky

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
cs:  (stará)

en: Rename local note:
cs: Přejmenovat místní poznámku:

en: Update links in referencing notes
cs: Aktualizovat odkazy v souvisejících poznámkách

en: Overwrite local note
cs: Přepsat místní poznámku

en: Always perform this action
cs: Vždy provádět tuto akci

en: _Continue
cs: _Pokračovat

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
cs: Nalezen konflikt poznámek

en: The server version of "%1" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
cs: Poznámka na serveru „%1“ koliduje s místní. Co chcete udělat s místní poznámkou?"

note: Expander containing table
en: Details
cs: Detaily

en: Status
cs: Stav

en: Acquiring sync lock...
cs: Získává se synchronizační zámek…

en: Committing changes...
cs: Zapisují se změny…

en: Synchronizing Notes
cs: Synchronizace poznámek

en: Synchronizing your notes...
cs: Vaše poznámky se synchronizují…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
cs: Tato operace může chvíli trvat, zkuste to později!

en: Connecting to the server...
cs: Připojuje se k serveru…

en: Deleting notes off of the server...
cs: Mažou se poznámky ze serveru…

en: Downloading new/updated notes...
cs: Stahují se nové/aktualizované poznámky…

en: Server Locked
cs: Server zamknut

en: Server is locked
cs: Server je zamknutý

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
cs: Jeden z vašich počítačů se právě synchronizuje. Počkejte prosím 2 minuty a poté to zkuste znovu.

en: Preparing to download updates from server...
cs: Připravuje se stažení změn ze serveru…

en: Preparing to upload updates to server...
cs: Připravuje se nahrání změn na server…

en: Uploading notes to server...
cs: Poznámky se nahrávají na server…

en: Synchronization Failed
cs: Synchronizace selhala

en: Failed to synchronize
cs: Nepodařilo se synchronizovat

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
cs: Nelze synchronizovat poznámky. Zkontrolujte podrobnosti a zkuste to znovu.

en: Synchronization Complete
cs: Synchronizace hotova

en: Synchronization is complete
cs: Synchronizace proběhla úspěšně

en: %1 note updated. | %1 notes updated.
cs[0]: %1 poznámka byla aktualizována.
cs[1]: %1 poznámky byly aktualizovány.
cs[2]: %1 poznámek bylo aktualizováno.

en: Your notes are now up to date.
cs: Vaše poznámky jsou nyní aktuální.

en: Synchronization Canceled
cs: Synchronizace zrušena

en: Synchronization was canceled
cs: Synchronizace byla zastavena

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
cs: Zastavili jste synchronizaci. Nyní můžete okno zavřít.

en: Synchronization Not Configured
cs: Synchronizace nenastavena

en: Synchronization is not configured
cs: Synchronizace není nastavena

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
cs: Nastavte prosím synchronizaci v dialogovém okně předvoleb.

en: Synchronization Service Error
cs: Chyba synchronizační služby

en: Service error
cs: Chyba služby

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
cs: Během pokusu připojit se k synchronizační službě došlo k chybě. Zkuste to znovu.

en: Deleted locally
cs: Smazáno místně

en: Deleted from server
cs: Smazáno ze serveru

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Added
cs: Přidáno

en: Uploaded changes to server
cs: Změny byly nahrány na server

en: Uploaded new note to server
cs: Nová poznámka byla nahrána na server

en: Synchronize Notes
cs: Synchronizovat poznámky

en: Report a bug. Cast failed: %s
cs: Nahlaste chybu. Přetypování selhalo: %s

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
cs: Chyba čištění doplňku po synchronizaci: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
cs: Došlo k výjimce při vytváření SyncServer: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
cs: Synchronizace selhala s následující výjimkou: %s

en: Failed to show help: %s
cs: Selhalo zobrazení nápovědy: %s

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
cs: Nelze nalézt „Příručku aplikace Gnote“. Ověřte, zda byla v pořádku dokončena instalace.

en: Help not found
cs: Nápověda nebyla nalezena

en: Failed to open URL: %s
cs: Selhalo otevření adresy URL: %s

en: Cannot open location
cs: Nelze otevřít umístění

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
cs: Dnes, %1

en: Today
cs: Dnes

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
cs: Zítra, %1

en: Tomorrow
cs: Zítra

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
cs: Včera, %1

en: Yesterday
cs: Včera

note: TRANSLATORS: date in current year.
en: %b %d
cs: %d. %B

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
cs: %d. %B %Y

en: No Date
cs: Žádný termín

en: _OK
cs: _Budiž

en: _No
cs: _Ne

en: _Yes
cs: _Ano

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
cs: (Bez názvu %1)

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the title.
en: A note with the title <b>%1</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
cs: Poznámka s názvem <b>%1</b> již existuje. Než budete pokračovat, zvolte pro tuto poznámku jiný název.

en: Note title taken
cs: Název poznámky používán

en: Check spelling
cs: Kontrolovat pravopis
