gnote master - en to hu translation catalogue (527 entries)

en: Gnote
hu: Gnote jegyzettömb

en: A simple note-taking application
hu: Egyszerű jegyzetkezelő alkalmazás

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
hu: A Gnote egy egyszerű jegyzetkezelő alkalmazás a GNOME asztali környezethez. Lehetővé teszi ötletei feljegyzését, összekapcsolásukat WikiWiki-stílusú hivatkozásokkal, jegyzettömbökké csoportosításukat, valamint a mindennapos használatot megkönnyítő extra funkciói is vannak.

en: Notes can be printed or exported as HTML documents.
hu: A jegyzetek kinyomtathatók vagy HTML-dokumentumként exportálhatók.

en: Gnote also supports synchronization, making it simple to use it on multiple devices.
hu: A Gnote támogatja a szinkronizálást is, így egyszerűvé téve a több eszközön való használatot.

en: Take notes, link ideas, and stay organized
hu: Jegyzeteljen, kösse össze az ötleteket és maradjon összeszedett

en: Note-taker
hu: Jegyzetkezelő

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;idea;link;organize;
hu: jegyzetek;ötlet;hivatkozás;szervezés;

en: Enable spellchecking
hu: Helyesírás-ellenőrzés engedélyezése

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
hu: Ha be van állítva, az elgépelések vörössel alá lesznek húzva és a javítási javaslatok a felbukkanó menüben jelennek meg.

en: Automatically create links when typing
hu: Hivatkozások automatikus létrehozása gépeléskor

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
hu: Kapcsolja be hivatkozás automatikus létrehozásához, amikor a szöveg megegyezik egy jegyzet nevével.

en: Create links for URLs in notes
hu: Hivatkozások létrehozása a jegyzetekben lévő URL-ekhez

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
hu: Hivatkozások létrehozása a jegyzetekben lévő URL-ekhez.

en: Enable WikiWord highlighting
hu: Wiki-szavak kiemelésének engedélyezése

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
hu: Engedélyezze ezt az opciót az IlyenAlakú szavak kiemeléséhez. Egy kattintás a szóra új jegyzetet hoz létre ezzel a névvel.

en: Enable Auto bulleted lists
hu: Automatikusan felsorolásjelezett listák engedélyezése

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget, ha szeretné, hogy a lista automatikusan felsorolásjelet kapjon, ha a sort - vagy * karakterrel kezdi.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
hu: Középső gombos beillesztés engedélyezése az ikonon

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget, ha szeretné, hogy a Gnote ikonra történő jobb kattintással időbélyeggel ellátott tartalom kerüljön a Kezdje Itt jegyzetbe.

en: Enable custom font
hu: Egyéni betűkészlet engedélyezése

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
hu: Ha be van állítva, a jegyzetek a custom-font-face kulcsban beállított betűkészlettel jelennek meg, egyébként a rendszer alapértelmezett betűkészlete lesz használva.

en: Custom Font Face
hu: Egyéni jegyzet-betűkészlet

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
hu: Ha az enable-custom-font engedélyezve van, a jegyzetek az itt megadott nevű betűkészlettel jelennek meg.

en: Start Here Note
hu: Kezdje itt jegyzet

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
hu: A „Kezdje itt” jegyzetként kezelendő jegyzet URI címe, amely mindig a Gnote jegyzetmenüjének tetején helyezkedik el és gyorsbillentyűvel is elérhető.

en: Minimum number of notes to show in menu
hu: A menüben megjelenő jegyzetek legkisebb száma

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
hu: A Gnote jegyzetmenüben megjelenő jegyzetek legkisebb számát meghatározó egész.

en: List of pinned notes
hu: Rögzített jegyzetek listája

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
hu: A Gnote jegyzetmenüjében mindig megjelenítendő jegyzetek URI címeinek üreshely karakterekkel elválasztott listája.

en: Is main window maximized
hu: A főablak maximalizálva van-e

en: If true, Gnote window will be maximized.
hu: Ha igaz, a Gnote ablaka maximalizálva lesz.

en: Saved height of Search window
hu: Keresés ablak mentett magassága

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
hu: Meghatározza a Keresés ablak magasságát képpontban, a Gnote kilépésekor tárolódik.

en: Saved width of Search window
hu: Keresés ablak mentett szélessége

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
hu: Meghatározza a Keresés ablak szélességét képpontban, a Gnote kilépésekor tárolódik.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
hu: Keresés ablak elválasztójának mentett függőleges elválasztópozíciója.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
hu: Meghatározza a Keresés ablak elválasztópozícióját képpontban, a Gnote kilépésekor tárolódik.

en: Saved sorting of the Search window.
hu: Keresés ablak mentett rendezése.

en: Determines Search window initial sorting.
hu: Meghatározza a Keresés ablak kiinduló rendezését.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
hu: FUSE csatolás időkorlátja (ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
hu: A Gnote ennyi ideig vár válaszra FUSE használatakor szinkronizálási megosztás csatolására.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
hu: SSHFS távoli szinkronizálási mappa

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
hu: A Gnote szinkronizálási könyvtár útvonala az SSH kiszolgálón.

en: SSHFS Synchronization Server URL
hu: SSHFS szinkronizálási kiszolgáló URL címe

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
hu: A Gnote szinkronizálási könyvtárat tartalmazó SSH kiszolgáló URL címe.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
hu: SSHFS távoli szinkronizálási felhasználónév

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
hu: A szinkronizációs szolgáltatáshoz SSH-n keresztüli csatlakozáskor használandó felhasználónév.

en: SSHFS Synchronization Server Port
hu: SSHFS szinkronizálási kiszolgáló portja

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
hu: A szinkronizációs szolgáltatáshoz SSH-n keresztül csatlakozáshoz használandó port.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
hu: Hivatkozásfrissítés viselkedése jegyzetek átnevezésekor

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
hu: Egész érték, amely jelzi hogy ütközés esetén a felhasználó megkérdezése nélkül mindig egy adott hivatkozásfrissítési viselkedésmód követendő-e jegyzetek átnevezésekor. Az értékek egy belső felsorolásra kerülnek leképezésre. A 0 esetén a felhasználó jegyzetek átnevezésekor ütközések esetén értesítést kér, ha a jegyzet átnevezése a meglévő jegyzetekben található hivatkozásokat érint. Az 1 azt jelzi, hogy a hivatkozásokat automatikusan el kell távolítani. A 2 azt jelzi, hogy a hivatkozás szövegét frissíteni kell az új jegyzetnévre, hogy az továbbra is ugyanarra a jegyzetre hivatkozzon.

en: Deprecated
hu: Elavult

en: This key is deprecated and its value is ignored.
hu: Ez a kulcs elavult, és az értéke figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Use status icon, when started as an application
hu: Állapotikon használata alkalmazásként való indításkor

en: Deprecated, has no effect.
hu: Elavult, nincs hatása.

en: This setting is deprecated and its value is ignored
hu: Ez a beállítás elavult, és az értéke figyelmen kívül lesz hagyva

en: Use client side window decorations
hu: Kliensoldali ablakdíszítések használata

en: Should Gnote draw its window titlebar, or leave that to window manager. Possible values are 'enabled' to draw them, 'disabled' to leave them to window manager, or a comma separated list of desktop environments, where Gnote should draw decorations itself. Requires application restart.
hu: A Gnote rajzolja-e az ablakának címsorát vagy hagyja az ablakkezelőre. Lehetséges értékek: „enabled” - kirajzolja azokat, „disabled” - az ablakkezelőre hagyja, vagy asztali környezetek vesszővel elválasztott listája, ahol önmagának a Gnote programnak kell kirajzolnia a díszítést. Az alkalmazás újraindítását igényli.

en: Preferred color scheme to use
hu: Előnyben részesített használandó színséma

en: The theme variant to use. Possible values are empty string to follow the system, 'dark' and 'light'.
hu: A használandó témaváltozat. A lehetséges értékek az üres karakterlánc a rendszer követéséhez, „dark” (sötét) és „light” (világos).

en: HTML Export Last Directory
hu: Utolsó HTML-be exportálás könyvtára

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
hu: A HTML-be exportálás bővítménnyel jegyzet exportálására legutóbb használt könyvtár.

en: HTML Export Linked Notes
hu: Hivatkozott jegyzetek exportálása HTML-be

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
hu: A „Hivatkozott jegyzetek exportálása” jelölőnégyzet utolsó állapota a HTML-be exportálás bővítményen.

en: HTML Export All Linked Notes
hu: Hivatkozott jegyzetek exportálása HTML-be

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
hu: A HTML export bővítmény „Minden más hivatkozott jegyzet felvétele” jelölőnégyzetének utolsó beállítása. Ez a beállítás a „Hivatkozott jegyzetek exportálása HTML-be” beállítással együtt használandó annak megadására, hogy HTML-be exportáláskor a rekurzívan megtalált jegyzeteket fel kell-e venni.

en: Synchronization Client ID
hu: Szinkronizációs kliens azonosítója

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a synchronization server.
hu: Ezen Gnote kliens szinkronizációs kiszolgálóval való kommunikációban használt egyedi azonosítója.

en: Synchronization Local Server Path
hu: Helyi szinkronizációs kiszolgáló útvonala

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
hu: A fájlrendszer-szinkronizációs szolgáltatásbővítményhez használandó szinkronizációs kiszolgáló útvonala.

en: Selected Synchronization Service Addin
hu: Kijelölt szinkronizációs szolgáltatás bővítmény

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
hu: A jelenleg beállított jegyzetszinkronizációs szolgáltatás bővítmény egyedi azonosítója.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
hu: Jegyzetszinkronizálási ütközés mentett viselkedése

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
hu: Egész érték, amely jelzi hogy ütközés esetén a felhasználó megkérdezése nélkül mindig egy adott viselkedésmód követendő-e. Az értékek egy belső felsorolásra kerülnek leképezésre. A 0 esetén a felhasználó ütközések esetén értesítést kér, így azokat külön-külön kezelheti.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
hu: Automatikus háttér-szinkronizálás időkorlátja

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
hu: A jegyzetek háttérben végzett szinkronizálásának gyakoriságát jelző egész érték (ha a szinkronizálás be van állítva). Az 1-nél kisebb érték a szinkronizálás kikapcsolt állapotát jelzi. A legkisebb elfogadható érték az 5. Az érték percekben értendő.

en: Online directory URI
hu: Online könyvtár URI

en: URI to online directory where notes are synchronized to.
hu: Az online könyvtár URI-ja, ahova a jegyzetek szinkronizálásra kerülnek.

en: Accept SSL Certificates
hu: SSL tanúsítványok elfogadása

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
hu: A „-ac” wdfs kapcsoló használata SSL tanúsítványok elfogadására a felhasználó megkérdezése nélkül.

en: Share URL
hu: Megosztási URL

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
hu: WebDAV megosztás, ahova a jegyzetek szinkronizálásra kerülnek.

en: Share username
hu: Megosztás felhasználóneve

en: Username to access WebDAV share.
hu: Felhasználónév a WebDAV megosztás eléréséhez.

en: Timestamp format
hu: Időbélyeg formátuma

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
hu: Az időbélyeghez használt dátumformátum.

en: Time between checks
hu: Ellenőrzések közötti idő

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
hu: A jegyzetkönyvtárak ellenőrzései közötti idő (másodpercben). A minimális érték 5.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
hu: Főablak

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Open actions menu
hu: Műveletek menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
hu: Keresősáv elrejtése

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hu: Ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
hu: Ugrás a következő lapra

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
hu: Ugrás az előző lapra

[ctx: shortcut window]
en: Search bar
hu: Keresősáv

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
hu: Keresősáv megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Select next match
hu: Következő egyezés kijelölése

[ctx: shortcut window]
en: Select previous match
hu: Elősző egyezés kijelölése

[ctx: shortcut window]
en: Notes list
hu: Jegyzetek listája

[ctx: shortcut window]
en: Create new note
hu: Új jegyzet létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note
hu: Kiválasztott jegyzet megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note in new window
hu: Kiválasztott jegyzet megnyitása új ablakban

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected note
hu: Kiválasztott jegyzet törlése

[ctx: shortcut window]
en: Note View
hu: Jegyzetnézet

[ctx: shortcut window]
en: Open note actions menu
hu: Jegyzetműveletek menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
hu: Jelenlegi lap bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hu: Szerkesztés

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
hu: Legutóbbi szerkesztés visszavonása

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
hu: Legutóbbi szerkesztés ismételt végrehajtása

[ctx: shortcut window]
en: Create link to note on selected text
hu: Jegyzethivatkozás létrehozása a kijelölt szövegen

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
hu: Formázás

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
hu: Félkövér szöveg bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
hu: Dőlt szöveg bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
hu: Áthúzott szöveg bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Toggle highlight
hu: Kiemelés bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fixed width
hu: Rögzített szélességű szöveg bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
hu: Aláhúzás bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
hu: Betűméret növelése

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
hu: Betűméret csökkentése

[ctx: shortcut window]
en: Enable bullets/increase indent for line with selection
hu: Lista engedélyezése/behúzás növelése a kijelölés sorában

[ctx: shortcut window]
en: Decrease indent/disable bullets for current line
hu: Behúzás csökkentése/lista letiltása a kijelölés sorában

en: _New Note
hu: Ú_j jegyzet

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Shortcuts
hu: Gy_orsbillentyűk

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Gnote
hu: A Gnote _névjegye

en: Failed to load plugin information!
hu: Nem sikerült betölteni a bővítményinformációkat!

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
hu: Nem kompatibilis bővítmény (%s): várt: %s, kapott: %s

en: Note plugin info %s already present
hu: %s jegyzetbővítmény-információ már jelen van

en: %s does not implement %s
hu: %s nem valósítja meg ezt: %s

en: Note plugin %s already present
hu: %s jegyzetbővítmény már jelen van

en: Note plugin info %s is absent
hu: %s jegyzetbővítmény-információ hiányzik

en: Note plugin %s is absent
hu: %s jegyzetbővítmény hiányzik

en: Failed to find module %s for addin %s
hu: Nem található a(z) %s modul a(z) %s bővítményhez

en: Failed to load addin info for %s: %s
hu: Nem sikerült betölteni a bővítményinformációkat ehhez: %s: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
hu: Kísérlet már betöltött bővítmények betöltésére

en: Backlinks
hu: Visszahivatkozások

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
hu: Az aktuálisan megjelenített jegyzetre hivatkozó jegyzetek megjelenítése.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
hu: Hubert Figuiere és a Tomboy projekt

en: What links here?
hu: Mi hivatkozik erre?

en: (none)
hu: (semmi)

en: Bugzilla Links
hu: Bugzilla linkek

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
hu: Lehetővé teszi Bugzilla URL behúzását a böngészőből közvetlenül Gnote jegyzetbe. A hibaszám hivatkozásként kerül beszúrásra, mellette egy kis hiba ikonnal.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
hu: Hubert Figuiere és a Tomboy projekt

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
hu: Bármely bugzillát használhatja, a hivatkozások jegyzetekbe húzásával. Ha bizonyos gépekhez adott ikont kíván társítani, itt felveheti azokat.

en: Host Name
hu: Gépnév

en: Icon
hu: Ikon

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Select an icon...
hu: Válasszon ikont…

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Open
hu: _Megnyitás

note: Extra Widget
en: _Host name:
hu: _Gépnév:

en: Error saving icon
hu: Hiba az ikon mentése közben

en: Could not save the icon file.
hu: Nem sikerült elmenteni a ikonfájlt.

en: Host name invalid
hu: A gépnév érvénytelen

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
hu: Meg kell adnia az ikonnal használandó Bugzilla érvényes gépnevét.

en: Really remove this icon?
hu: Biztosan törli ezt az ikont?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
hu: Ha töröl egy ikont, akkor az véglegesen elvész.

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Error removing icon %s: %s
hu: Hiba az ikon (%s) eltávolításakor: %s

en: Export to Getting Things GNOME
hu: Exportálás a Getting Things GNOME-ba

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
hu: Az egyes jegyzetek exportálása Getting Things GNOME feladatokká

en: GTG XML loaded, but interface not found
hu: GTG XML betöltve, de a felület nem található

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
hu: Nem sikerült létrehozni a GTG felületet az XML-ből: %s

en: Failed to create D-Bus proxy for GTG
hu: Nem sikerült létrehozni a D-Bus proxyt a GTG-hez

en: Failed to call GTG: %s
hu: Nem sikerült a GTG meghívása: %s

en: Export to HTML
hu: Exportálás HTML-be

en: Exports individual notes to HTML.
hu: Az egyes jegyzetek HTML-be exportálása.

en: Destination for HTML Export
hu: A HTML-be exportálás célja

en: Export linked notes
hu: Hivatkozott jegyzetek exportálása

en: Include all other linked notes
hu: Minden más hivatkozott jegyzet felvétele

note: TODO: Tabbing should go directly from sync prefs widget to here TODO: Consider connecting to "Enter" pressed in sync prefs widget
en: _Save
hu: _Mentés

en: Export to HTML…
hu: Exportálás HTML-be…

en: Could not open exported note in a web browser: %s
hu: Nem nyitható meg az exportált jegyzet a webböngészőben: %s

note: TRANSLATORS: %1%: boost format placeholder for the path
en: Your note was exported to "%1".
hu: A jegyzet exportálásra került ide: „%1”.

en: Note exported successfully
hu: A jegyzet sikeresen exportálva

en: Could not export: %s
hu: Nem sikerült az exportálás: %s

en: Could not save the file "%1"
hu: A(z) „%1” fájl mentése meghiúsult

en: _Folder Path:
hu: Ma_ppaútvonal:

en: Select Synchronization Folder...
hu: Szinkronizálási mappa kiválasztása…

en: Folder path field is empty.
hu: A mappaútvonal mező üres.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
hu: A megadott mappaútvonal nem létezik, és a Gnote nem volt képes létrehozni.

en: Local Folder
hu: Helyi mappa

en: Local Directory Sync Service Plugin
hu: Helyi könyvtár szinkronizációs szolgáltatás bővítmény

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
hu: Jegyzetek szinkronizálása helyi útvonalra

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
hu: Aurimas Černius és a Tomboy projekt

en: Fixed Width
hu: Rögzített szélességű

en: Adds fixed-width font style.
hu: Rögzített szélességű betűtípus hozzáadása.

en: Fixed Wid_th
hu: _Rögzített szélességű

en: Online Directory Sync Service Plugin
hu: Online könyvtár szinkronizációs szolgáltatás bővítmény

en: Synchronize Gnote Notes to an online directory
hu: A Gnote jegyzetek szinkronizálása egy online könyvtárral

en: Failed to mount the folder
hu: Nem sikerült csatolni a mappát

en: Folder _URI:
hu: Mappa _URI:

en: Example: google-drive://name.surname@gmail.com/notes
hu: Példa: google-drive://nev.csaladnev@gmail.com/notes

en: Please, register your account in Online Accounts
hu: Regisztrálja a fiókját az Online fiókokban

en: The URI is empty
hu: Az URI üres

en: URI field is empty.
hu: Az URI mező üres.

en: Online Folder
hu: Online mappa

en: Insert Timestamp
hu: Időbélyeg beillesztése

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hu: Beszúrja az aktuális dátumot és időt a kurzorpozícióba.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
hu: Válasszon egyet az előre definiált formátumok közül, vagy használja sajátját.

note: Use Selected Format
en: Use _Selected Format
hu: A _kijelölt formátum használata

en: _Use Custom Format
hu: _Egyéni formátum használata

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
hu: NoteDirectoryWatcher: Frissítés megszakítva, hiba a(z) %s olvasásakor: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
hu: NoteDirectoryWatcher: Hiba a jegyzet címének olvasásakor innen: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
hu: NoteDirectoryWatcher: Hiba jegyzet létrehozásakor ebből: %s: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
hu: NoteDirectoryWatcher: Frissítés megszakítva, hiba a(z) %s feldolgozásakor: %s

en: Note Directory Watcher
hu: Jegyzetkönyvtár-figyelő

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
hu: A jegyzetek változásainak keresése a Gnote jegyzetkönyvtárában.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
hu: Aurimas Černius és a Tomboy eredeti szerzői

en: _Directory check interval:
hu: _Könyvtár-ellenőrzés gyakorisága:

en: Today: Template
hu: Ma: Sablon

en: Today:
hu: Ma:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
hu: A NoteOfTheDay nem tudja létrehozni ezt: %s: %s

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Appointments
hu: Találkozók

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
hu: %Y. %B %e., %A

en: Note of the Day
hu: A nap jegyzete

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
hu: Automatikusan létrehoz egy „Ma” jegyzetet a napi gondolatok egyszerű rögzítéséhez

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
hu: Debarshi Ray és a Tomboy projekt

en: _Open Today: Template
hu: A Ma: Sablon _megnyitása

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
hu: A <span weight="bold">Ma: Sablon</span> jegyzet módosításával személyre szabhatja az új Ma jegyzetek szövegét.

en: Printing Support
hu: Nyomtatás támogatása

en: Allows you to print a note.
hu: Lehetővé teszi jegyzet kinyomtatását.

en: Print…
hu: Nyomtatás…

en: Error printing note
hu: Hiba a jegyzet nyomtatásakor

note: %1 is the page number, %2 is the total number of pages
en: Page %1 of %2
hu: %2 / %1. oldal

en: Read Only
hu: Csak olvasható

en: Mark certain notes as read only
hu: Egyes jegyzetek megjelölése csak olvashatóként

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
hu: Aurimas Černius, Debarshi Ray és Arief Bayu Purwanto

en: Replace title
hu: Cím cseréje

en: Replace title with selection.
hu: Cím cseréje a kijelöléssel.

en: Special Notes
hu: Speciális jegyzetek

en: Show special notes, that are otherwise hidden
hu: Speciális, általában elrejtett jegyzetek megjelenítése

en: Show Statistics
hu: Statisztikák megjelenítése

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Show various statistics about notes.
hu: Különböző statisztikák megjelenítése a jegyzetekről.

en: Total Notes
hu: Jegyzetek összesen

en: Total Notebooks
hu: Jegyzettömbök összesen

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the number of notes.
en: %1 note | %1 notes
hu[0]: %1 jegyzet
hu[1]: %1 jegyzet

en: Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
hu: Navigáljon a hosszú, strukturált jegyzetekben. Állítson be szakasz és alszakasz fejléceket jegyzetében, és a Tartalomjegyzék megjelenik egy menüben.

en: Heading 1
hu: Címsor 1

en: Heading 2
hu: Címsor 2

en: Table of Contents Help
hu: Tartalomjegyzék súgója

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
hu: A FIXME, TODO és XXX minták kiemelése a jegyzetekben.

en: Tomboy Importer
hu: Tomboy importáló

en: Import your notes from Tomboy.
hu: Jegyzetek importálása a Tomboyból.

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Adds ability to underline text.
hu: Lehetővé teszi a szöveg aláhúzását.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
hu: Hubert Figuière és a Tomboy projekt

en: User_name:
hu: _Felhasználónév:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: Synchronization destination %1 doesn't exist!
hu: A(z) %1 szinkronizálási cél nem létezik.

en: URL, username, or password field is empty.
hu: Az URL, felhasználónév vagy jelszó mező üres.

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the error message.
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1
hu: A beállítások GNOME kulcstartóra mentése meghiúsult a következő üzenettel:
    
    %1

en: WebDAV Sync Service Plugin
hu: WebDAV szinkronizálási szolgáltatás bővítmény

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
hu: Gnote jegyzetek szinkronizálása WebDAV URL-re.

en: Exception thrown when creating note: %s
hu: Kivétel történt a jegyzet létrehozásakor: %s

en: No D-Bus connection available, shell search and remote control will not work.
hu: Nem érhető el D-Bus kapcsolat, a Shell keresése és a távoli vezérlés nem fog működni.

en: Failed to get shortcuts window!
hu: Nem sikerült lekérni a gyorsbillentyűk ablakát.

en: and Tomboy original authors.
hu: és a Tomboy eredeti szerzői.

en: Copyright © 2010-2024 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
hu: Copyright © 2010-2024 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 a Tomboy eredeti szerzői.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
hu: Egyszerű és könnyen használható asztali jegyzetkezelő alkalmazás.

en: Homepage
hu: Honlap

en: Run Gnote in background.
hu: A Gnote futtatása a háttérben.

en: Run Gnote as GNOME Shell search provider.
hu: A Gnote futtatása GNOME parancsértelmező keresőszolgáltatóként.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
hu: Adja meg a jegyzeteket tartalmazó könyvtár útvonalát.

en: path
hu: útvonal

en: Open the search all notes window with the search text.
hu: A Keresés minden jegyzetben ablak megnyitása a keresőkifejezéssel.

en: text
hu: szöveg

en: Print version information.
hu: Verzióinformációk kiírása.

en: Create and display a new note, with a optional title.
hu: Új jegyzet létrehozása és megjelenítése, elhagyható címmel.

en: title
hu: cím

en: Display the existing note matching title.
hu: Az illeszkedő című meglévő jegyzet megjelenítése.

en: title/url
hu: cím/url

en: Display the 'Start Here' note.
hu: A „Kezdje itt” jegyzet megjelenítése.

en: Search and highlight text in the opened note.
hu: Szöveg keresése és kiemelése megnyitott jegyzetben.

en: A note taking application
hu: Jegyzetkezelő alkalmazás

en: Gnote options at launch
hu: A Gnote indítási kapcsolói

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
hu: %1 verzió

en: Plugin is disposing already
hu: A bővítmény már betöltve

en: Window is not embedded
hu: Az ablak nincs beágyazva

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
hu: Kivétel a jegyzet mentésekor: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
hu: Nem sikerült frissíteni a jegyzet formátumát: %s

en: Filesystem error: %s
hu: Fájlrendszerhiba: %s

en: Create Notebook
hu: Jegyzettömb létrehozása

en: N_otebook name:
hu: _Jegyzettömbnév:

en: Name already taken
hu: A név már foglalt

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: New Note_book...
hu: Új jeg_yzettömb…

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1".
en: %1 Notebook Template
hu: %1 jegyzet sablon

en: New Note
hu: Új jegyzet

en: Really delete this notebook?
hu: Biztosan törli ezt a jegyzettömböt?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
hu: A jegyzettömbhöz tartozó jegyzetek nem kerülnek törlésre, de többé nem lesznek megtalálhatók ebben a jegyzettömbben. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: Notebook
hu: Jegyzettömb

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
hu: Új jeg_yzettömb…

note: Add the "(no notebook)" item at the top of the list
en: No notebook
hu: Nincs jegyzettömb

en: New Notebook
hu: Új jegyzettömb

en: Rename Notebook
hu: Jegyzettömb átnevezése

en: Open Template Note
hu: Sablonjegyzet megnyitása

en: Delete Notebook
hu: Jegyzettömb törlése

en: All
hu: Összes

en: Unfiled
hu: Nem iktatott

[ctx: notebook]
en: Important
hu: Fontos

en: Active
hu: Aktív

en: </list> tag mismatch
hu: </list> címke eltérés

en: Exception: %s
hu: Kivétel: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
hu: Biztosan törli ezt: „%1”?

note: TRANSLATORS: %1 is number of notes
en: Really delete %1 note? | Really delete %1 notes?
hu[0]: Biztosan törli ezt a(z) %1 jegyzetet?
hu[1]: Biztosan törli ezt a(z) %1 jegyzetet?

en: If you delete a note it is permanently lost.
hu: Ha töröl egy jegyzetet, akkor az véglegesen elvész.

en: Error saving note data.
hu: Hiba a jegyzet adatainak mentésekor.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
hu: Hiba történt a jegyzetek mentésekor. Ellenőrizze, hogy van-e szabad lemezterület és rendelkezik jogosultságokkal a ~/.local/share/gnote könyvtár írásához. A hiba részletei a ~/.gnote.log fájlban találhatók.

en: Setting text content for closed notes not supported
hu: A szövegtartalom beállítása nem támogatott a zárolt jegyzetekhez

note: TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
hu: Új jegyzet sablon

en: Describe your new note here.
hu: Ide írhatja a jegyzet tartalmát.

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
hu: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Kezdje itt
    
    <bold>Üdvözli a Gnote!</bold>
    
    Használja ezt a „Kezdje itt” jegyzetet ötletei és gondolatai rendszerezésének megkezdésére.
    
    A GNOME panel Gnote jegyzetek menüjének „Új jegyzet” menüpontja segítségével hozhat létre új jegyzeteket. A jegyzet automatikusan mentésre kerül.
    
    A jegyzeteket a kapcsolódó jegyzetek és ötletek összekapcsolásával rendszerezheti!
    
    Létrehoztunk egy <link:internal>Hivatkozások használata a Gnoteban</link:internal> című jegyzetet. Észrevette, hogy a <link:internal>Hivatkozások használata a Gnoteban</link:internal> hivatkozást leírva a program automatikusan aláhúzza azt? Kattintson a hivatkozásra a jegyzet megnyitásához.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
hu: <note-content>Hivatkozások használata a Gnoteban
    
    A Gnote jegyzetei összekapcsolhatók az aktuális jegyzetben egy szövegrész kijelölésével és a fenti eszköztár <bold>Hivatkozás</bold> gombjára kattintással. Ennek hatására létrejön egy új jegyzet és a jegyzet címe aláhúzva jelenik meg az aktuális jegyzetben.
    
    Egy jegyzet címének módosítása frissíti a más jegyzetekben meglévő hivatkozásokat. Ez megelőzi törött linkek létrejöttét a jegyzetek átnevezése esetén.
    
    Ezen kívül, ha az aktuális jegyzetben leírja egy másik jegyzet nevét, az automatikusan hivatkozássá alakul.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
hu: Kezdje itt

en: Using Links in Gnote
hu: Hivatkozások használata a Gnoteban

en: Error creating start notes: %s
hu: Hiba a kezdő jegyzetek létrehozásakor: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
hu: Hiba a jegyzet XML feldolgozásakor, „%s” kihagyása: %s

en: Error while saving: %s
hu: Hiba a mentéskor: %s

en: Did not find note with uri '%s', cannot save
hu: Nem volt „%s” URI-val rendelkező jegyzet található, nem lehet menteni

en: Rename Note Links?
hu: Átnevezi a jegyzet hivatkozásait?

en: _Don't Rename Links
hu: _Nem nevezem át

en: _Rename Links
hu: _Hivatkozások átnevezése

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Always show this _window
hu: Min_dig jelenjen meg ez az ablak

en: Alwa_ys rename links
hu: _Mindig átnevezem

en: Never rename _links
hu: S_oha nem nevezem át

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
hu: Átnevezi a hivatkozásokat más jegyzetekben erről: „<span underline="single">%1</span>” erre: „<span underline="single">%2</span>”?
    
    Ha nem nevezi át a hivatkozásokat, akkor azok nem fognak semmire sem hivatkozni.

en: Rename Links
hu: Hivatkozások átnevezése

note: Set up columns
en: Note Title
hu: Jegyzet neve

en: Ad_vanced
hu: Spe_ciális

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Redo
hu: Új_ra

en: _Link to New Note
hu: _Hivatkozás egy új jegyzetre

[ctx: NoteActions]
en: _Important
hu: _Fontos

en: _Delete…
hu: _Törlés…

en: Set properties of text
hu: Szöveg beállításai

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
hu: Ez a jegyzet egy sablon jegyzet. A normál jegyzetek alap tartalmát határozza meg, és nem jelenik meg a jegyzet menüben vagy a keresés ablakban.

en: Convert to regular note
hu: Átalakítás normál jegyzetté

en: Save Se_lection
hu: _Kijelölés mentése

en: Save _Title
hu: _Cím mentése

en: Cannot create note
hu: Nem hozható létre jegyzet

en: _Highlight
hu: _Kiemelés

en: _Normal
hu: N_ormál

en: S_mall
hu: Ki_csi

en: _Large
hu: _Nagy

en: Hu_ge
hu: Óriá_si

en: Gnote Preferences
hu: Gnote beállítások

en: General
hu: Általános

en: Links
hu: Hivatkozások

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
hu: Szinkronizálás

en: Plugins
hu: Bővítmények

note: Button to close dialog.
en: _Close
hu: _Bezárás

en: Plugin %s is absent
hu: %s bővítmény hiányzik

en: _Spell check while typing
hu: _Helyesírás-ellenőrzés gépelés közben

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
hu: Az elgépelések vörössel alá lesznek húzva, a javítási javaslatok a felbukkanó menüben jelennek meg.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
hu: A_utomatikusan felsorolásjelezett listák engedélyezése

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
hu: Kezdjen új felsorolásos listát az új sort „-” karakterrel kezdve.

en: Use custom _font
hu: _Egyéni betűkészlet használata

en: When renaming a linked note:
hu: Hivatkozott jegyzet átnevezésekor:

en: Ask me what to do
hu: Mindig kérdezzen

en: Never rename links
hu: Soha ne nevezze át a hivatkozásokat

en: Always rename links
hu: Mindig nevezze át a hivatkozásokat

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
hu: Az új jegyzet sablon segítségével megadható az új jegyzet létrehozásakor használandó szöveg.

en: Open New Note Template
hu: Új jegyzet sablon megnyitása

note: internal links
en: _Automatically link to notes
hu: Automatikus _hivatkozás a jegyzetekre

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
hu: Kapcsolja be hivatkozás létrehozásához, amikor a szöveg megegyezik egy jegyzet nevével.

note: URLs
en: Create links for _URLs
hu: Hivatkozások létrehozása _URL-ekhez

en: Enable this option to create links for URLs. Clicking will open URL with appropriate program.
hu: Engedélyezze ezt az opciót hivatkozások létrehozásához URL-ekhez. Egy kattintás az URL-re megnyitja azt a megfelelő programmal.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
hu: _Wiki-szavak kiemelése

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
hu: Engedélyezze ezt az opciót az <b>IlyenAlakú</b> szavak kiemeléséhez. Egy kattintás a szóra új jegyzetet hoz létre, ezzel a névvel.

en: Ser_vice:
hu: S_zolgáltatás:

en: Automatic background s_ync interval (minutes)
hu: _Automatikus háttér-szinkronizálás gyakorisága (perc)

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
hu: Spe_ciális…

en: Clear
hu: Törlés

en: Not configurable
hu: Nem konfigurálható

en: The following plugins are installed:
hu: A következő bővítmények vannak telepítve:

en: _Enable
hu: _Engedélyezés

en: _Disable
hu: _Tiltás

en: In_formation
hu: In_formáció

en: Not Implemented
hu: Nincs megvalósítva

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the addin name.
en: %1 Preferences
hu: %1 beállításai

en: Choose Note Font
hu: Jegyzet betűkészletének kiválasztása

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
hu: A szinkronizálás további beállításai

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
hu: Ha a helyi és a beállított szinkronizálási kiszolgálón található jegyzet között ütközés van:

en: Always ask me what to do
hu: Mindig kérdezzen

en: Rename my local note
hu: Nevezze át a helyi jegyzetet

en: Replace my local note with the server's update
hu: Cserélje a helyi jegyzetet a kiszolgálón találhatóra

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
hu: A szinkronizálás beállításainak törlése nem ajánlott. Új beállítások mentésekor szükség lehet a jegyzetek újraszinkronizálására.

en: Resetting Synchronization Settings
hu: Szinkronizálás beállításainak visszaállítása

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
hu: Letiltotta a beállított szinkronizációs szolgáltatást. A szinkronizációs beállításai törlésre kerülnek. Új beállítások mentésekor szükség lehet a jegyzetek újraszinkronizálására.

en: Connection successful
hu: A kapcsolódás sikeres

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
hu: A Gnote készen áll a jegyzetei szinkronizálására. Kívánja azokat most szinkronizálni?

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the log file path.
en: Please check your information and try again.  The log file %1 may contain more information about the error.
hu: Ellenőrizze az információkat, és próbálkozzon újra. A(z) %1 naplófájl további információkat tartalmazhat a hibáról.

en: Error connecting
hu: Hiba a csatlakozáskor

en: Version:
hu: Verzió:

en: Author:
hu: Szerző:

en: Close
hu: Bezárás

en: Create New Note
hu: Új jegyzet létrehozása

en: Search
hu: Keresés

en: Parent of embed box is not a Gtk::Grid, please report a bug!
hu: A beágyazott doboz szülője nem Gtk::Grid, jelentse a hibát!

en: Parent of search entry is not Gtk::Grid, please report a bug!
hu: A keresés beviteli mezőjének szülője nem Gtk::Grid, jelentse a hibát!

en: Attempt to foreground a widget, that is not embedded in the window
hu: Kísérlet egy olyan felületi elem előtérbe hozására, amely nincs beágyazva az ablakba

en: Attempt to foreground a widget, that is not Gtk::Widget
hu: Kísérlet egy olyan felületi elem előtérbe hozására, amely nem Gtk::Widget

en: No configured actions
hu: Nincsenek beállított műveletek

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %s D-Bus felületet: %s

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
hu: Címtalálat

en: %1 match | %1 matches
hu[0]: %1 találat
hu[1]: %1 találat

en: Note
hu: Jegyzet

en: Modified
hu: Módosítva

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
hu: Nincs találat a kijelölt jegyzettömbben.
    Kattintson ide az összes jegyzetben való kereséshez.

en: Click here to search across all notebooks
hu: Kattintson ide az összes jegyzetben való kereséshez

en: Matches
hu: Találat

en: Failed to parse setting search-sorting (Value: %s):
hu: Nem sikerült feldolgozni a „search-sorting” beállítást (érték: %s):

en: Expected format 'column:order'
hu: A várt formátum: „oszlop:sorrend”

en: Unrecognized column %s
hu: Ismeretlen oszlop: %s

en: Unrecognized order %s
hu: Ismeretlen sorrend: %s

en: Error loading %s
hu: Hiba %s betöltésekor

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
hu: Hiba a dynamic_module_instanciate szimbólum lekérésekor: %s

en: Name
hu: Gépnév

en: Version
hu: Verzió

en: Category
hu: Kategória

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
hu: Formázás

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
hu: Integráció asztali környezettel

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
hu: Eszközök

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: XML error: %s
hu: XML-hiba: %s

en: unknown parse error
hu: ismeretlen feldolgozási hiba

en: %1 failed
hu: %1 meghiúsult

en: NULL stylesheet, please fill a bug
hu: NULL stíluslap, küldjön hibajelentést

en: Failed to upload note: %s
hu: Nem sikerült feltölteni a jegyzetet: %s

en: Failed to upload %1 note | Failed to upload %1 notes
hu[0]: Nem sikerült feltölteni %1 jegyzetet
hu[1]: Nem sikerült feltölteni %1 jegyzetet

en: Exception when finishing note copy: %s
hu: Kivétel a jegyzet másolatának befejezésekor: %s

en: Exception when finishing note copy
hu: Kivétel a jegyzet másolatának befejezésekor

en: Failed to download %1 note update | Failed to download %1 note updates
hu[0]: Nem sikerült letölteni %1 jegyzetfrissítést
hu[1]: Nem sikerült letölteni %1 jegyzetfrissítést

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
hu: Kivétel a kiszolgáló tisztítása során véglegesítés közben. A kiszolgáló integritása hibátlan, de néhány fölösleges fájl jelen lehet. A hibaüzenet: %s

en: Error updating lock: %s
hu: Hiba a zár frissítésekor: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
hu: Hiba a régi szinkronizációs zár („%s”) törlésekor: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
hu: Feldolgozhatatlan last-sync-date elem itt: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
hu: Feldolgozhatatlan last-sync-rev elem itt: %s

en: Failure writing test file
hu: A tesztfájl írása sikertelen

en: Failure when trying to remove test file
hu: A tesztfájl eltávolításának kísérlete sikertelen

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Note Conflict
hu: Jegyzetütközés

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
hu:  (régi)

en: Rename local note:
hu: Helyi jegyzet átnevezése:

en: Update links in referencing notes
hu: Hivatkozások frissítése a hivatkozó jegyzetekben

en: Overwrite local note
hu: Helyi jegyzet felülírása

en: Always perform this action
hu: Mindig ezen művelet végrehajtása

en: _Continue
hu: _Folytatás

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
hu: Jegyzetütközés

en: The server version of "%1" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
hu: A(z) „%1” kiszolgálón található verziója ütközik a helyi jegyzettel. Mit kíván tenni a helyi jegyzettel?

note: Expander containing table
en: Details
hu: Részletek

en: Status
hu: Állapot

en: Acquiring sync lock...
hu: Szinkronizálási zár beszerzése…

en: Committing changes...
hu: Változások véglegesítése…

en: Synchronizing Notes
hu: Jegyzetek szinkronizálása

en: Synchronizing your notes...
hu: A jegyzetek szinkronizálása…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
hu: Ez eltarthat egy ideig, kis türelmet.

en: Connecting to the server...
hu: Kapcsolódás a kiszolgálóhoz…

en: Deleting notes off of the server...
hu: Jegyzetek törlése a kiszolgálóról…

en: Downloading new/updated notes...
hu: Új/frissített jegyzetek letöltése…

en: Server Locked
hu: Kiszolgáló zárolva

en: Server is locked
hu: A kiszolgáló zárolva van

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
hu: A számítógépeinek egyike jelenleg szinkronizál. Várjon két percet, és próbálkozzon újra.

en: Preparing to download updates from server...
hu: Frissítések letöltésének előkészítése a kiszolgálóról…

en: Preparing to upload updates to server...
hu: Frissítések feltöltésének előkészítése a kiszolgálóra…

en: Uploading notes to server...
hu: Jegyzetek feltöltése a kiszolgálóra…

en: Synchronization Failed
hu: A szinkronizálás meghiúsult

en: Failed to synchronize
hu: Nem sikerült szinkronizálni

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
hu: A jegyzetek nem szinkronizálhatók. Vizsgálja meg az alábbi részleteket, és próbálkozzon újra.

en: Synchronization Complete
hu: A szinkronizálás befejeződött

en: Synchronization is complete
hu: A szinkronizálás befejeződött

en: %1 note updated. | %1 notes updated.
hu[0]: %1 jegyzet frissítve.
hu[1]: %1 jegyzet frissítve.

en: Your notes are now up to date.
hu: A jegyzetei naprakészek.

en: Synchronization Canceled
hu: A szinkronizálás megszakítva

en: Synchronization was canceled
hu: A szinkronizálás megszakítva

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
hu: Megszakította a szinkronizálást. Bezárhatja az ablakot.

en: Synchronization Not Configured
hu: A szinkronizálás nincs beállítva

en: Synchronization is not configured
hu: A szinkronizálás nincs beállítva

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
hu: Állítsa be a szinkronizálást a beállítások párbeszédablakban.

en: Synchronization Service Error
hu: Szinkronizációsszolgáltatás-hiba

en: Service error
hu: Szolgáltatáshiba

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
hu: Hiba a szinkronizációs szolgáltatáshoz csatlakozás során. Próbálkozzon újra.

en: Deleted locally
hu: Helyileg törölve

en: Deleted from server
hu: A kiszolgálóról törölve

en: Updated
hu: Frissítve

en: Added
hu: Felvéve

en: Uploaded changes to server
hu: Változások feltöltve a kiszolgálóra

en: Uploaded new note to server
hu: Új jegyzet feltöltve a kiszolgálóra

en: Synchronize Notes
hu: Jegyzetek szinkronizálása

en: Report a bug. Cast failed: %s
hu: Hiba jelentése. Eldobás sikertelen: %s

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
hu: Hiba a bővítmény tisztításakor a szinkronizálás után: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
hu: Hiba a SyncServer létrehozásakor: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
hu: A szinkronizálás meghiúsult a következő kivétellel: %s

en: Failed to show help: %s
hu: Nem sikerült megjeleníteni a súgót: %s

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
hu: A „Gnote jegyzetkezelő kézikönyve” nem található. Ellenőrizze, hogy a telepítés sikeresen fejeződött-e be.

en: Help not found
hu: Nem található súgó

en: Failed to open URL: %s
hu: Nem sikerült megnyitni az URL-t: %s

en: Cannot open location
hu: Nem lehet megnyitni a helyet

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
hu: Ma, %1

en: Today
hu: Ma

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
hu: Holnap, %1

en: Tomorrow
hu: Holnap

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
hu: Tegnap, %1

en: Yesterday
hu: Tegnap

note: TRANSLATORS: date in current year.
en: %b %d
hu: %b. %e.

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
hu: %Y %b. %d

en: No Date
hu: Nincs dátum

en: _No
hu: _Nem

en: _Yes
hu: _Igen

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
hu: (Névtelen %1)

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the title.
en: A note with the title <b>%1</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
hu: Már létezik <b>%1</b> nevű jegyzet. A folytatáshoz válasszon másik nevet.

en: Note title taken
hu: A jegyzet neve foglalt

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés
