gnote - en to pl translation catalogue (529 entries)

en: A simple note-taking application
pl: Prosty program do sporządzania notatek

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
pl: Gnote to prosty program do robienia notatek dla środowiska GNOME. Umożliwia zapisywanie swoich myśli, łączenie ich za pomocą odnośników w stylu wiki, grupowanie w notatniki oraz oferuje kilka dodatkowych funkcji.

en: Notes can be printed or exported as HTML documents.
pl: Notatki można drukować lub eksportować jako dokumenty HTML.

en: Gnote also supports synchronization, making it simple to use it on multiple devices.
pl: Gnote obsługuje także synchronizację, upraszczając jego używanie na wielu urządzeniach.

en: Take notes, link ideas, and stay organized
pl: Robienie notatek, łączenie pomysłów, organizacja

en: Note-taker
pl: Notatnik

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;idea;link;organize;
pl: notatki;notatka;pomysł;idea;odnośnik;link;organizacja;organizuj;

en: Enable spellchecking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
pl: Jeśli opcja ta jest zaznaczona, to błędnie napisane słowa będą podkreślane na czerwono, a podpowiedzi prawidłowej pisowni będą dostępne w menu pod prawym przyciskiem myszy.

en: Automatically create links when typing
pl: Automatyczne tworzenie odnośników podczas pisania

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje automatyczne tworzenie odnośników, kiedy tekst pasuje do tytułu notatki.

en: Create links for URLs in notes
pl: Tworzenie odnośników dla adresów URL w notatkach

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje tworzenie odnośników dla adresów URL w notatkach.

en: Enable WikiWord highlighting
pl: Wyróżnianie WikiSłów

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje wyróżnianie słów, które wyglądają tak, JakToSłowo. Kliknięcie tak zapisanego słowa utworzy notatkę o takim tytule.

en: Enable Auto bulleted lists
pl: Włącza automatyczne wypunktowanie list

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
pl: Włączenie opcji spowoduje automatyczne wypunktowanie list. Znak „-” lub „*” na początku wiersza.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
pl: Włączenie wklejania środkowym przyciskiem myszy na ikonie

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
pl: Włączenie tej opcji umożliwia wklejanie do notatki Start zawartości schowka wraz ze znacznikiem czasu za pomocą kliknięcia ikony programu Gnote środkowym przyciskiem myszy.

en: Enable custom font
pl: Niestandardowa czcionka

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
pl: Jeżeli ustawione, to czcionka ustawiona w „custom-font-face” zostanie użyta do wyświetlania notatek. W przeciwnym wypadku zostanie użyta domyślna czcionka środowiska.

en: Custom Font Face
pl: Niestandardowa czcionka

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
pl: Jeśli włączone jest „enable-custom-font”, to czcionka ustawiona w tym polu będzie używana do wyświetlania notatek.

en: Start Here Note
pl: Notatka Start

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
pl: Adres URI notatki, która ma być traktowana jako notatka „Start”, która zawsze wyświetlana jest u dołu menu programu Gnote oraz dostępna jest poprzez skrót klawiszowy.

en: Minimum number of notes to show in menu
pl: Minimalna liczba notatek wyświetlana w menu

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
pl: Liczba całkowita określająca minimalną liczbę notatek wyświetlanych w menu programu Gnote.

en: List of pinned notes
pl: Lista przypiętych notatek

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
pl: Rozdzielana odstępami lista adresów URI notatek, które zawsze mają wyświetlane w menu programu Gnote.

en: Is main window maximized
pl: Czy główne okno jest zmaksymalizowane

en: If true, Gnote window will be maximized.
pl: Jeśli jest ustawione, okno programu Gnote będzie zmaksymalizowane.

en: Saved height of Search window
pl: Zapisana wysokość okna wyszukiwania

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
pl: Określa wysokość okna wyszukiwania w pikselach; zachowywane przy zakończeniu programu Gnote.

en: Saved width of Search window
pl: Zapisana szerokość okna wyszukiwania

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
pl: Określa szerokość okna wyszukiwania w pikselach; zachowywane przy zakończeniu programu Gnote.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
pl: Zapisane położenie okna wyszukiwania.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
pl: Określa położenie okna wyszukiwania w pikselach; zachowywane przy zakończeniu programu Gnote.

en: Saved sorting of the Search window.
pl: Zapisana kolejność porządkowania okna wyszukiwania.

en: Determines Search window initial sorting.
pl: Określa początkową kolejność porządkowania okna wyszukiwania.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
pl: Ograniczenie czasu montowania FUSE (w ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
pl: Czas oczekiwania (w milisekundach) programu Gnote na odpowiedź podczas używania FUSE do montowania zasobu synchronizacji.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
pl: Katalog synchronizacji zdalnej SSHFS

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
pl: Ścieżka na serwerze SSH do katalogu synchronizacji programu Gnote (opcjonalna).

en: SSHFS Synchronization Server URL
pl: Adres URL serwera synchronizacji SSHFS

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
pl: Adres URL serwera SSH zawierającego katalog synchronizacji programu Gnote.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
pl: Nazwa użytkownika synchronizacji zdalnej SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
pl: Nazwa użytkownika używana podczas łączenia z serwerem synchronizacji poprzez SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
pl: Port serwera synchronizacji SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
pl: Port używany do łączenia z serwerem synchronizacji poprzez SSH.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
pl: Działanie aktualizowania odnośników podczas zmiany nazwy notatki

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
pl: Wartość liczbowa określająca, czy zawsze wykonywać określone działanie w postaci aktualizowania odnośników podczas zmiany nazwy notatki (zamiast pytania użytkownika). Wartości odnoszą się do wewnętrznej numeracji. Wartość 0 oznacza proszenie użytkownika o decyzję, kiedy zmiana nazwy notatki może wpłynąć na odnośniki w innych notatkach. Wartość 1 oznacza, że odnośniki powinny być automatycznie usuwane. Wartość 2 oznacza, że tekst odnośników powinien być aktualizowany do nowej nazwy notatki, aby dalej prowadziły do zmienionej notatki.

en: Deprecated
pl: Przestarzałe

en: This key is deprecated and its value is ignored.
pl: Ten klucz jest przestarzały i jego wartość jest ignorowana.

en: Use status icon, when started as an application
pl: Użycie ikony stanu, jeśli uruchomiono jako program

en: Deprecated, has no effect.
pl: Przestarzałe, nie powoduje zmian.

en: This setting is deprecated and its value is ignored
pl: To ustawienie jest przestarzałe i jego wartość jest ignorowana

en: Use client side window decorations
pl: Dekoracje okien po stronie klienta

en: Should Gnote draw its window titlebar, or leave that to window manager. Possible values are 'enabled' to draw them, 'disabled' to leave them to window manager, or a comma separated list of desktop environments, where Gnote should draw decorations itself. Requires application restart.
pl: Czy program Gnote powinien rysować niestandardowy pasek tytułowy, czy powinien pozostawiać to menedżerowi okien. Możliwe wartości to „enabled” (rysowanie paska), „disabled” (pozostawienie rysowania menedżerowi okien) oraz lista środowisk oddzielonych przecinkami, w których program Gnote powinien sam rysować dekoracje. Wymaga ponownego uruchomienia programu.

en: HTML Export Last Directory
pl: Ostatni katalog eksportu HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
pl: Ostatni katalog, do którego notatka została wyeksportowana przy użyciu wtyczki Eksport do HTML.

en: HTML Export Linked Notes
pl: Eksport HTML dowiązanych notatek

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
pl: Ostatnie ustawienie dla opcji „Eksport powiązanych notatek” we wtyczce Eksport do HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
pl: Eksport HTML wszystkich dowiązanych notatek

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
pl: Ostatnie ustawienie dla opcji „Dołącz wszystkie inne powiązane notatki” wtyczki eksportu do HTML. Używane jest w połączeniu z ustawieniem „Eksport HTML dowiązanych notatek”, aby określić, czy podczas eksportu do HTML mają być eksportowane wszystkie rekursywnie powiązane ze sobą notatki.

en: Synchronization Client ID
pl: ID klienta synchronizacji

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a synchronization server.
pl: Niepowtarzalny identyfikator tego klienta Gnote używany podczas kontaktów z serwerem synchronizacji.

en: Synchronization Local Server Path
pl: Ścieżka lokalnego serwera synchronizacji

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
pl: Ścieżka do serwera synchronizacji w przypadku korzystania z dodatku synchronizacji systemu plików.

en: Selected Synchronization Service Addin
pl: Wybrany dodatek usługi synchronizacji

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
pl: Niepowtarzalny identyfikator bieżącego dodatku usługi synchronizacji notatek.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
pl: Zachowanie po wykryciu konfliktu synchronizacji notatki

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
pl: Wartość liczbowa określająca, czy zawsze wykonywać określone działanie po wykryciu konfliktu (zamiast pytania użytkownika). Wartość 0 oznacza proszenie użytkownika o decyzję przy każdym konflikcie.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
pl: Automatyczna ograniczenie czasu połączenia w tle

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
pl: Wartość liczbowa określająca, jak często wykonywać synchronizację notatek w tle (kiedy synchronizowanie jest skonfigurowane). Wartości inne niż 1 wskazują, że automatyczne synchronizowanie jest wyłączone. Najniższą akceptowaną dodatnią wartością jest 5. Wartość podawana w minutach.

en: Online directory URI
pl: Adres URI katalogu sieciowego

en: URI to online directory where notes are synchronized to.
pl: Adres URI katalogu sieciowego, z którym synchronizować notatki.

en: Accept SSL Certificates
pl: Akceptowanie certyfikatów SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
pl: Proszę użyć opcji wdfs „-ac”, aby akceptować certyfikaty SSL, bez pytania użytkownika.

en: Share URL
pl: Adres URL udziału

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
pl: Adres URL udziału WebDAV, z którym synchronizować notatki.

en: Share username
pl: Nazwa użytkownika udziału

en: Username to access WebDAV share.
pl: Nazwa użytkownika udziału WebDAV.

en: Timestamp format
pl: Format znacznika czasu

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
pl: Format daty używany do automatycznego wstawiania. Używa formatu strftime(3).

en: Time between checks
pl: Czas między sprawdzaniem

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
pl: Czas między sprawdzaniem katalogu notatek (w sekundach). Minimalna wartość to 5.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
pl: Główne okno

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pl: Wyświetlenie pomocy

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: shortcut window]
en: Open actions menu
pl: Otwarcie menu działań

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
pl: Ukrycie paska wyszukiwania

[ctx: shortcut window]
en: Close window
pl: Zamknięcie okna

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
pl: Przejście do następnej karty

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
pl: Przejście do poprzedniej karty

[ctx: shortcut window]
en: Search bar
pl: Pasek wyszukiwania

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
pl: Wyświetlenie paska wyszukiwania

[ctx: shortcut window]
en: Select next match
pl: Wybór następnego wyniku

[ctx: shortcut window]
en: Select previous match
pl: Wybór poprzedniego wyniku

[ctx: shortcut window]
en: Notes list
pl: Lista notatek

[ctx: shortcut window]
en: Create new note
pl: Utworzenie nowej notatki

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note
pl: Otwarcie zaznaczonej notatki

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note in new window
pl: Otwarcie zaznaczonej notatki w nowym oknie

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected note
pl: Usunięcie zaznaczonej notatki

[ctx: shortcut window]
en: Note View
pl: Widok notatki

[ctx: shortcut window]
en: Open note actions menu
pl: Otwarcie menu działań notatki

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
pl: Zamknięcie obecnej karty

[ctx: shortcut window]
en: Editing
pl: Edycja

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
pl: Cofnięcie ostatniej zmiany

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
pl: Ponowienie ostatniej zmiany

[ctx: shortcut window]
en: Create link to note on selected text
pl: Utworzenie odnośnika do notatki na zaznaczonym tekście

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
pl: Formatowanie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
pl: Przełączenie pogrubienia

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
pl: Przełączenie pochylenia

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
pl: Przełączenie przekreślenia

[ctx: shortcut window]
en: Toggle highlight
pl: Przełączenie wyróżnienia

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fixed width
pl: Przełączenie stałej szerokości

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
pl: Przełączenie podkreślenia

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
pl: Zwiększenie rozmiaru czcionki

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
pl: Zmniejszenie rozmiaru czcionki

[ctx: shortcut window]
en: Enable bullets/increase indent for line with selection
pl: Włączenie wypunktowania/zwiększenie wcięcia zaznaczonego wiersza

[ctx: shortcut window]
en: Decrease indent/disable bullets for current line
pl: Zmniejszenie wcięcia/wyłączenie wypunktowania bieżącego wiersza

en: _New Note
pl: N_owa notatka

en: New _Window
pl: Nowe o_kno

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Shortcuts
pl: _Skróty

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Gnote
pl: _O programie

en: Failed to load plugin information!
pl: Wczytanie informacji o wtyczce się nie powiodło.

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
pl: Niezgodna wtyczka %s: oczekiwano %s, otrzymano %s

en: Note plugin info %s already present
pl: Informacje o wtyczce notatek %s są już obecne

en: %s does not implement %s
pl: %s nie implementuje %s

en: Note plugin %s already present
pl: Wtyczka notatek %s jest już obecna

en: Note plugin info %s is absent
pl: Informacje o wtyczce notatek %s nie są obecne

en: Note plugin %s is absent
pl: Wtyczka notatek %s nie jest obecna

en: Failed to find module %s for addin %s
pl: Odnalezienie modułu %s dla dodatku %s się nie powiodło

en: Failed to load addin info for %s: %s
pl: Wczytanie informacji o dodatku %s się nie powiodło: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
pl: Próbowanie wczytanie dodatków, kiedy są już wczytane

en: Backlinks
pl: Odnośniki wsteczne

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
pl: Wyświetla, które notatki zawierają odnośniki do obecnie wyświetlanej notatki.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
pl: Hubert Figuière i Projekt Tomboy

en: What links here?
pl: Odnośniki do tej notatki

en: (none)
pl: (brak)

en: Bugzilla Links
pl: Odnośniki do Bugzilli

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
pl: Umożliwia przeniesienie adresu URL Bugzilli z przeglądarki bezpośrednio do notatki programu Gnote. Numer błędu jest umieszczany jako odnośnik z małą ikoną błędu obok.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
pl: Hubert Figuière i Projekt Tomboy

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
pl: Do korzystania z Bugzilli wystarczy przeciągnąć odnośniki do notatek. Tutaj można także przypisać ikony dla poszczególnych komputerów.

en: Host Name
pl: Nazwa komputera

en: Icon
pl: Ikona

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Select an icon...
pl: Wybór ikony…

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Open
pl: _Otwórz

note: Extra Widget
en: _Host name:
pl: Nazwa _komputera:

en: Error saving icon
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania ikony

en: Could not save the icon file.
pl: Nie można zapisać pliku ikony.

en: Host name invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa komputera

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
pl: Do użycia tej ikony należy określić nazwę komputera obsługującego Bugzillę.

en: Really remove this icon?
pl: Na pewno usunąć tę ikonę?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
pl: Usunięcie spowoduje bezpowrotną utratę ikony.

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Error removing icon %s: %s
pl: Błąd podczas usuwania ikony %s: %s

en: Export to Getting Things GNOME
pl: Wyeksportuj do programu Getting Things GNOME

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
pl: Eksportuje poszczególne notatki jako zadania programu Getting Things GNOME

en: GTG XML loaded, but interface not found
pl: Wczytano plik XML programu GTG, ale nie odnaleziono interfejsu

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
pl: Utworzenie interfejsu GTG z pliku XML się nie powiodło: %s

en: Failed to create D-Bus proxy for GTG
pl: Utworzenie pośrednika D-Bus dla programu GTG się nie powiodło

en: Failed to call GTG: %s
pl: Wywołanie programu GTG się nie powiodło: %s

en: Export to HTML
pl: Wyeksportuj do HTML

en: Exports individual notes to HTML.
pl: Eksportuje poszczególne notatki do plików HTML.

en: Destination for HTML Export
pl: Miejsce docelowe eksportu HTML

en: Export linked notes
pl: Eksport dowiązanych notatek

en: Include all other linked notes
pl: Dołącz wszystkie inne powiązane notatki

note: TODO: Tabbing should go directly from sync prefs widget to here TODO: Consider connecting to "Enter" pressed in sync prefs widget
en: _Save
pl: _Zapisz

en: Export to HTML…
pl: Wyeksportuj do HTML…

en: Could not open exported note in a web browser: %s
pl: Nie można otworzyć wyeksportowanej notatki w przeglądarce WWW: %s

note: TRANSLATORS: %1%: boost format placeholder for the path
en: Your note was exported to "%1".
pl: Notatka została wyeksportowana do „%1”.

en: Note exported successfully
pl: Notatka została pomyślnie wyeksportowana

en: Could not export: %s
pl: Nie można wyeksportować: %s

en: Could not save the file "%1"
pl: Nie można zapisać pliku „%1”

en: _Folder Path:
pl: Ścieżka do _katalogu:

en: Select Synchronization Folder...
pl: Wybór katalogu synchronizacji…

en: Folder path field is empty.
pl: Pole ścieżki katalogu jest puste.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
pl: Podana ścieżka do katalogu nie istnieje i nie mogła być utworzona.

en: Local Folder
pl: Katalog lokalny

en: Local Directory Sync Service Plugin
pl: Wtyczka usługi synchronizacji lokalnych katalogów

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
pl: Synchronizuje notatki programu Gnote z lokalnym katalogiem

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
pl: Aurimas Černius i Projekt Tomboy

en: Fixed Width
pl: Stała szerokość

en: Adds fixed-width font style.
pl: Dodaje styl czcionki o stałej szerokości.

en: Fixed Wid_th
pl: Stała _szerokość

en: Online Directory Sync Service Plugin
pl: Wtyczka usługi synchronizacji katalogów sieciowych

en: Synchronize Gnote Notes to an online directory
pl: Synchronizuje notatki programu Gnote z katalogiem sieciowym

en: Failed to mount the folder
pl: Zamontowanie katalogu się nie powiodło

en: Folder _URI:
pl: Adres _URI do katalogu:

en: Example: google-drive://name.surname@gmail.com/notes
pl: Przykład: google-drive://imię.nazwisko@gmail.com/notes

en: Please, register your account in Online Accounts
pl: Proszę zarejestrować konto w Kontach online

en: The URI is empty
pl: Adres URI jest pusty

en: URI field is empty.
pl: Pole adresu URI jest puste.

en: Online Folder
pl: Katalog sieciowy

en: Insert Timestamp
pl: Wstaw znacznik czasu

en: Inserts current date and time at the cursor position.
pl: Wstawia bieżącą datę i czas w pozycji kursora.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
pl: Proszę wybrać jeden z zaproponowanych formatów lub użyć niestandardowego.

note: Use Selected Format
en: Use _Selected Format
pl: Użycie _zaznaczonego formatu

en: _Use Custom Format
pl: Niestandardowy forma_t

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
pl: NoteDirectoryWatcher: przerwano aktualizację, błąd podczas odczytywania %s: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
pl: NoteDirectoryWatcher: błąd podczas odczytywania tytułu notatki z %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Unknown error creating note from %s
pl: NoteDirectoryWatcher: nieznany błąd podczas tworzenia notatki z %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
pl: NoteDirectoryWatcher: błąd podczas tworzenia notatki z %s: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
pl: NoteDirectoryWatcher: przerwano aktualizację, błąd podczas przetwarzania %s: %s

en: Note Directory Watcher
pl: Obserwacja katalogu notatek

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
pl: Obserwuje zmiany notatek w katalogu notatek programu Gnote.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
pl: Aurimas Černius i oryginalni autorzy programu Tomboy

en: _Directory check interval:
pl: _Czas między sprawdzaniem katalogu:

en: Today: Template
pl: Dzisiaj: szablon

en: Today:
pl: Dzisiaj:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
pl: NoteOfTheDay nie może utworzyć %s: %s

en: Tasks
pl: Zadania

en: Appointments
pl: Spotkania

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
pl: %A, %-d %B %Y

en: Note of the Day
pl: Notatka dnia

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
pl: Automatycznie tworzy notatkę „Dzisiaj” do łatwego notowania codziennych myśli

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
pl: Debarshi Ray i Projekt Tomboy

en: _Open Today: Template
pl: _Otwórz dzisiaj: szablon

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
pl: Aby dostosować tekst nowych notatek „Dzisiaj”, należy zmienić notatkę <span weight="bold">Dzisiaj: szablon</span>.

en: Printing Support
pl: Obsługa drukowania

en: Allows you to print a note.
pl: Umożliwia wydrukowanie notatki.

en: Print…
pl: Wydrukuj…

en: Error printing note
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania drukowania notatki

note: %1 is the page number, %2 is the total number of pages
en: Page %1 of %2
pl: %1. strona z %2

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Mark certain notes as read only
pl: Oznaczanie niektórych notatek jako tylko do odczytu

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
pl: Aurimas Černius, Debarshi Ray i Arief Bayu Purwanto

en: Replace title
pl: Zastąp tytuł

en: Replace title with selection.
pl: Zastępuje tytuł zaznaczonym tekstem.

en: Special Notes
pl: Specjalne notatki

en: Show special notes, that are otherwise hidden
pl: Wyświetlanie specjalnych notatek, które są zwykle ukryte

en: Show Statistics
pl: Wyświetl statystyki

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Show various statistics about notes.
pl: Wyświetlanie różnych statystyk o notatkach.

en: Total Notes
pl: Razem notatek

en: Total Notebooks
pl: Razem notatników

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the number of notes.
en: %1 note | %1 notes
pl[0]: %1 notatka
pl[1]: %1 notatki
pl[2]: %1 notatek

en: Table of Contents
pl: Spis treści

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
pl: Nawigacja w długich notatkach. Ustawianie nagłówków sekcji i podsekcji w notatkach oraz wyświetlanie spisu treści w menu.

en: Heading 1
pl: 1. nagłówek

en: Heading 2
pl: 2. nagłówek

en: Table of Contents Help
pl: Pomoc spisu treści

en: TODO
pl: Do zrobienia

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
pl: Wyróżnia frazy FIXME, TODO i XXX w notatkach.

en: Tomboy Importer
pl: Importer notatek z programu Tomboy

en: Import your notes from Tomboy.
pl: Importuje notatki z programu Tomboy.

en: Hubert Figuiere
pl: Hubert Figuière

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Adds ability to underline text.
pl: Dodaje możliwość podkreślania tekstu.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
pl: Hubert Figuière i Projekt Tomboy

en: _URL:
pl: Adres _URL:

en: User_name:
pl: _Nazwa użytkownika:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Synchronization destination %1 doesn't exist!
pl: Miejsce docelowe synchronizacji %1 nie istnieje.

en: URL, username, or password field is empty.
pl: Pole adresu URL, nazwy użytkownika lub hasła jest puste.

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the error message.
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1
pl: Zapisanie konfiguracji w bazie kluczy GNOME się nie powiodło, wystąpił następujący komunikat:
    
    %1

en: WebDAV Sync Service Plugin
pl: Wtyczka usługi synchronizacji WebDAV

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
pl: Synchronizuje notatki programu Gnote z adresem URL WebDAV.

en: Exception thrown when creating note: %s
pl: Wystąpił wyjątek podczas tworzenia notatki: %s

en: No D-Bus connection available, shell search and remote control will not work.
pl: Brak dostępnego połączenia D-Bus, wyszukiwanie w powłoce i zdalne sterowanie nie będą działały.

en: Failed to get shortcuts window!
pl: Uzyskanie okna skrótów się nie powiodło.

en: and Tomboy original authors.
pl: i oryginalni autorzy programu Tomboy.

en: Copyright © 2010-2023 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
pl: Copyright © 2010-2023 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 oryginalni autorzy programu Tomboy.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
pl: Prosty i łatwy w użyciu program do sporządzania notatek.

en: Homepage
pl: Witryna programu

en: Run Gnote in background.
pl: Uruchamia program Gnote w tle.

en: Run Gnote as GNOME Shell search provider.
pl: Uruchamia program Gnote jako dostawcę wyszukiwania GNOME Shell.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
pl: Proszę wprowadzić ścieżkę do katalogu zawierającego notatki.

en: path
pl: ścieżka

en: Open the search all notes window with the search text.
pl: Otwiera okno przeszukiwania wszystkich notatek.

en: text
pl: tekst

en: Print version information.
pl: Wyświetla informacje o wersji.

en: Create and display a new note, with a optional title.
pl: Tworzy i wyświetla nową notatkę z opcjonalnym tytułem.

en: title
pl: tytuł

en: Display the existing note matching title.
pl: Wyświetla istniejącą notatkę o pasującym tytule.

en: title/url
pl: tytuł/adres URL

en: Display the 'Start Here' note.
pl: Wyświetla notatkę „Start”.

en: Search and highlight text in the opened note.
pl: Wyszukuje i wyróżnia tekst w otwartej notatce.

en: A note taking application
pl: Program do sporządzania notatek

en: Gnote options at launch
pl: Opcje podczas uruchamiania programu Gnote

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
pl: Wersja %1

en: Plugin is disposing already
pl: Wtyczka jest już zwalniana

en: Window is not embedded
pl: Okno nie jest osadzone

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
pl: Wyjątek podczas zapisywania notatki: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
pl: Zaktualizowanie formatu notatki się nie powiodło: %s

en: Filesystem error: %s
pl: Błąd systemu plików: %s

en: Create Notebook
pl: Utworzenie notatnika

en: N_otebook name:
pl: Na_zwa notatnika:

en: Name already taken
pl: Nazwa jest już zajęta

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
pl: _Utwórz

en: New Note_book...
pl: Nowy _notatnik…

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1".
en: %1 Notebook Template
pl: Szablon notatki „%1”

en: New Note
pl: Nowa notatka

en: Really delete this notebook?
pl: Na pewno usunąć ten notatnik?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
pl: Notatki należące do tego notatnika nie zostaną usunięte, ale nie będą już powiązane z tym notatnikiem. To działanie nie może zostać cofnięte.

en: Notebook
pl: Notatnik

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
pl: _Nowy notatnik…

note: Add the "(no notebook)" item at the top of the list
en: No notebook
pl: Brak notatnika

en: All
pl: Wszystkie

en: Unfiled
pl: Niewypełnione

[ctx: notebook]
en: Important
pl: Ważne

en: Active
pl: Aktywne

en: </list> tag mismatch
pl: Niepasujący znacznik </list>

en: Exception: %s
pl: Wyjątek: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
pl: Ne pewno usunąć „%1”?

note: TRANSLATORS: %1 is number of notes
en: Really delete %1 note? | Really delete %1 notes?
pl[0]: Ne pewno usunąć %1 notatkę?
pl[1]: Ne pewno usunąć %1 notatki?
pl[2]: Ne pewno usunąć %1 notatek?

en: If you delete a note it is permanently lost.
pl: Usunięcie spowoduję bezpowrotną utratę notatki.

en: Error saving note data.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania danych notatki.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania notatek. Proszę sprawdzić, czy dostępna jest wystarczająca ilość miejsca na dysku i czy użytkownik ma odpowiednie uprawnienia do katalogu ~/.local/share/gnote. Informacje o błędzie można znaleźć w pliku ~/.gnote.log.

en: Error while saving: %s
pl: Błąd podczas zapisywania: %s

en: Setting text content for closed notes not supported
pl: Ustawianie treści tekstu dla zamkniętych notatek nie jest obsługiwane

note: TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
pl: Szablon nowej notatki

en: Describe your new note here.
pl: Treść nowej notatki…

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
pl: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start
    
    <bold>Witamy w programie Gnote!</bold>
    
    Notatka „Start” pozwala rozpocząć organizowanie swoich pomysłów i myśli.
    
    Poprzez wybranie polecenia „Utwórz nową notatkę” z menu programu Gnote w panelu GNOME, można tworzyć nowe notatki i szybko zapisywać swoje pomysły. Notatka zostanie automatycznie zapisana.
    
    Sporządzone notatki można bardzo łatwo organizować tworząc hierarchie i powiązania pokrewnych idei za pomocą odnośników.
    
    Stworzyliśmy przykładową notatkę o nazwie <link:internal>Używanie odnośników w programie Gnote</link:internal>. Proszę zauważyć, że za każdym razem, gdy piszemy <link:internal>Używanie odnośników w programie Gnote</link:internal>, nazwa ta zostaje automatycznie podkreślona, a kliknięcie odnośnika natychmiast otwiera tę notatkę.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
pl: <note-content>Używanie odnośników w programie Gnote
    
    Notatki w programie Gnote można ze sobą wiązać z pomocą odnośników, które można dodawać zaznaczając wybrany fragment tekstu i naciskając przycisk <bold>Odnośnik</bold> na pasku narzędziowym. Zostanie utworzona nowa notatka, a zaznaczony w bieżącej notatce tekst zostanie podkreślony.
    
    Zmiana tytułu notatki spowoduje także zmianę wszystkich odnośników do tej notatki w pozostałych notatkach. Dzięki temu po zmianie nazwy wszystkie odnośniki do zmienionej notatki zachowują funkcjonalność.
    
    Co więcej, wystarczy wpisać w bieżącej notatce tytuł innej notatki, aby został on automatycznie dowiązany do tej notatki i podkreślony.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
pl: Start

en: Using Links in Gnote
pl: Używanie odnośników w programie Gnote

en: Error creating start notes: %s
pl: Błąd podczas tworzenia notatek „Start”: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
pl: Błąd podczas przetwarzania kodu XML notatki, pomijanie „%s”: %s

en: Rename Note Links?
pl: Zmienić nazwy odnośników?

en: _Don't Rename Links
pl: _Nie zmieniaj nazw odnośników

en: _Rename Links
pl: _Zmień nazwę odnośników

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select None
pl: Pusty wybór

en: Always show this _window
pl: Stałe wyświetlanie tego _okna

en: Alwa_ys rename links
pl: _Zmienianie nazw odnośników

en: Never rename _links
pl: _Bez zmieniania nazw odnośników

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
pl: Zmienić nazwy odnośników w innych notatkach z „<span underline="single">%1</span>” na „<span underline="single">%2</span>”?
    
    Jeśli nie zostaną zmienione, to nie będą już do niczego prowadziły.

en: Rename Links
pl: Zmień nazwy odnośników

note: Set up columns
en: Note Title
pl: Tytuł notatki

en: Ad_vanced
pl: Zaa_wansowane

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: _Redo
pl: P_onów

en: _Link to New Note
pl: _Dowiązanie do nowej notatki

[ctx: NoteActions]
en: _Important
pl: _Ważne

en: _Delete…
pl: _Usuń…

en: Set properties of text
pl: Ustawia właściwości tekstu

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
pl: Ta notatka jest szablonem. Określa ona domyślną treść zwykłych notatek, i nie jest wyświetlana w menu notatek ani w oknie wyszukiwania.

en: Convert to regular note
pl: Zmień na zwykłą notatkę

en: Save Se_lection
pl: Zapisz _wybrane

en: Save _Title
pl: Zapisz _tytuł

en: Cannot create note
pl: Nie można utworzyć notatki

en: _Highlight
pl: Wyróżn_ienie

en: _Normal
pl: _Zwykły

en: S_mall
pl: _Mały

en: _Large
pl: _Duży

en: Hu_ge
pl: _Ogromny

en: Gnote Preferences
pl: Preferencje programu Gnote

en: General
pl: Ogólne

en: Links
pl: Odnośniki

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Plugins
pl: Wtyczki

note: Button to close dialog.
en: _Close
pl: Za_mknij

en: Plugin %s is absent
pl: Wtyczka %s jest nieobecna

en: _Spell check while typing
pl: _Sprawdzanie pisowni podczas pisania

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
pl: Błędnie napisane słowa będą podkreślane na czerwono, a podpowiedzi prawidłowej pisowni będą dostępne w menu pod prawym przyciskiem myszy.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
pl: A_utomatyczne wypunktowanie list

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
pl: Rozpoczyna nową listę wypunktowaną po rozpoczęciu nowego wiersza znakiem „-”.

en: Use custom _font
pl: Niestandardowa _czcionka

en: When renaming a linked note:
pl: Podczas zmieniania nazwy notatki, do której prowadzą odnośniki:

en: Ask me what to do
pl: Pytanie, co robić

en: Never rename links
pl: Bez zmieniania nazw odnośników

en: Always rename links
pl: Zmienianie nazw odnośników

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
pl: Szablon nowej notatki pozwala określić domyślną treść dla nowo utworzonych notatek.

en: Open New Note Template
pl: Otwórz szablon nowej notatki

note: internal links
en: _Automatically link to notes
pl: _Automatyczne odnośniki do notatek

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje tworzenie odnośników, kiedy tekst pasuje do tytułu notatki.

note: URLs
en: Create links for _URLs
pl: Tworzenie odnośników dla adresów _URL

en: Enable this option to create links for URLs. Clicking will open URL with appropriate program.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje tworzenie odnośników dla adresów URL. Kliknięcie otworzy dany adres za pomocą odpowiedniego programu.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
pl: _Wyróżnianie WikiSłów

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
pl: Uaktywnienie tej opcji spowoduje wyróżnianie słów <b>KtóreWyglądająTakJakTo</b>. Kliknięcie takiego słowa utworzy notatkę o takiej właśnie nazwie.

en: Ser_vice:
pl: _Usługa:

en: Not configurable
pl: Nie do konfiguracji

en: Automatic background s_ync interval (minutes)
pl: Czas między automatycznym _synchronizowaniem w tle (minuty)

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
pl: Zaa_wansowane…

en: Clear
pl: Wyczyść

en: The following plugins are installed:
pl: Zainstalowano poniższe wtyczki:

en: _Enable
pl: _Włącz

en: _Disable
pl: Wyłą_cz

en: In_formation
pl: _Informacje

en: Not Implemented
pl: Niezaimplementowane

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the addin name.
en: %1 Preferences
pl: Preferencje dodatku %1

en: Choose Note Font
pl: Wybór czcionki notatki

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
pl: Inne opcje synchronizacji

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
pl: Kiedy zostanie wykryty konflikt pomiędzy notatką lokalną a notatką na skonfigurowanym serwerze synchronizacji:

en: Always ask me what to do
pl: Pytanie co robić za każdym razem

en: Rename my local note
pl: Zmiana nazwy lokalnej notatki

en: Replace my local note with the server's update
pl: Zastąpienie lokalnej notatki aktualizacją z serwera

en: Are you sure?
pl: Na pewno?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
pl: Usunięcie ustawień synchronizacji nie jest zalecane. Może być konieczna ponowna synchronizacja wszystkich notatek po zapisaniu nowych ustawień.

en: Resetting Synchronization Settings
pl: Przywracanie ustawień synchronizacji

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
pl: Skonfigurowana usługa synchronizacji została wyłączona. Ustawienia synchronizacji zostaną usunięte. Może być konieczna ponowna synchronizacja wszystkich notatek po zapisaniu nowych ustawień.

en: Connection successful
pl: Pomyślnie połączono

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
pl: Program Gnote jest gotowy do synchronizacji notatek. Zsynchronizować je teraz?

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the log file path.
en: Please check your information and try again.  The log file %1 may contain more information about the error.
pl: Proszę sprawdzić informacje i spróbować ponownie. Plik dziennika %1 może zawierać więcej informacji o błędzie.

en: Error connecting
pl: Błąd podczas łączenia

en: Version:
pl: Wersja:

en: Author:
pl: Autor:

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: Close
pl: Zamyka

en: Create New Note
pl: Tworzy nową notatkę

en: Search
pl: Wyszukuje

en: Parent of embed box is not a Gtk::Grid, please report a bug!
pl: Gtk::Grid nie jest elementem nadrzędnym osadzonego pudełka, proszę to zgłosić jako błąd.

en: Parent of search entry is not Gtk::Grid, please report a bug!
pl: Gtk::Grid nie jest elementem nadrzędnym pola wyszukiwania, proszę to zgłosić jako błąd.

en: Attempt to foreground a widget, that is not embedded in the window
pl: Próba umieszczenia na wierzchu widżetu, który nie jest osadzony w oknie

en: Attempt to foreground a widget, that is not Gtk::Widget
pl: Próba umieszczenia na wierzchu widżetu, który nie jest Gtk::Widget

en: No configured actions
pl: Brak skonfigurowanych działań

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
pl: Wczytanie interfejsu D-Bus %s się nie powiodło: %s

en: Notebooks
pl: Notatniki

en: Note
pl: Notatka

en: Modified
pl: Zmodyfikowano

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
pl: Nie odnaleziono wyników w wybranym notatniku.
    Kliknięcie tutaj spowoduje przeszukanie wszystkich notatek.

en: Click here to search across all notebooks
pl: Kliknięcie tutaj spowoduje przeszukanie wszystkich notatek

en: Matches
pl: Pasujące

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
pl: Pasuje tytuł

en: %1 match | %1 matches
pl[0]: %1 dopasowanie
pl[1]: %1 dopasowania
pl[2]: %1 dopasowań

en: _New
pl: _Nowa

en: Open In New _Window
pl: Otwórz w nowym o_knie

en: _New...
pl: _Nowa…

en: _Open Template Note
pl: _Otwórz szablon notatki

en: Re_name...
pl: Zmień _nazwę…

en: Failed to parse setting search-sorting (Value: %s):
pl: Przetworzenie ustawienia „search-sorting” się nie powiodło (wartość: %s):

en: Expected format 'column:order'
pl: Oczekiwano formatu „kolumna:kolejność”

en: Unrecognized column %s
pl: Nierozpoznana kolumna %s

en: Unrecognized order %s
pl: Nierozpoznana kolejność %s

en: Error loading %s
pl: Błąd podczas wczytywania %s

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
pl: Błąd podczas uzyskiwania symbolu „dynamic_module_instanciate”: %s

en: Name
pl: Nazwa

en: Version
pl: Wersja

en: Category
pl: Kategoria

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
pl: Formatowanie

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
pl: Integracja z pulpitem

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
pl: Narzędzia

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
pl: Nieznana

en: XML error: %s
pl: Błąd XML: %s

en: unknown parse error
pl: nieznany błąd przetwarzania

en: %1 failed
pl: %1 się nie powiodło

en: NULL stylesheet, please fill a bug
pl: Arkusz stylów wynosi NULL, proszę zgłosić błąd

en: Failed to upload note: %s
pl: Wysłanie notatki się nie powiodło: %s

en: Failed to upload %1 note | Failed to upload %1 notes
pl[0]: Wysłanie %1 notatki się nie powiodło
pl[1]: Wysłanie %1 notatek się nie powiodło
pl[2]: Wysłanie %1 notatek się nie powiodło

en: Exception when finishing note copy: %s
pl: Wyjątek podczas kończenia kopiowania notatki: %s

en: Exception when finishing note copy
pl: Wyjątek podczas kończenia kopiowania notatki

en: Failed to download %1 note update | Failed to download %1 note updates
pl[0]: Pobranie %1 aktualizacji notatki się nie powiodło
pl[1]: Pobranie %1 aktualizacji notatek się nie powiodło
pl[2]: Pobranie %1 aktualizacji notatek się nie powiodło

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
pl: Wyjątek podczas czyszczenia serwera w czasie wysyłania. Spójność serwera jest w porządku, ale mogły pozostać jakieś nadmiarowe pliki. Błąd: %s

en: Error updating lock: %s
pl: Błąd podczas aktualizowania blokady: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
pl: Błąd podczas usuwania poprzedniej blokady synchronizacji „%s”: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
pl: Niemożliwy do przetworzenia element „last-sync-date” w %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
pl: Niemożliwy do przetworzenia element „last-sync-rev” w %s

en: Failure writing test file
pl: Niepowodzenie zapisu pliku testowego

en: Failure when checking test file contents
pl: Niepowodzenie podczas sprawdzania treści pliku testowego

en: Failure when trying to remove test file
pl: Niepowodzenie podczas usuwania pliku testowego

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Note Conflict
pl: Konflikt notatki

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
pl:  (poprzednia)

en: Rename local note:
pl: Zmiana nazwy lokalnej notatki:

en: Update links in referencing notes
pl: Aktualizacja odnośników w notatkach powiązanych

en: Overwrite local note
pl: Zastąpienie lokalnej notatki

en: Always perform this action
pl: Wykonywanie tego działania za każdym razem

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
pl: Wykryto konflikt notatek

en: The server version of "%1" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
pl: Wersja z serwera notatki „%1” koliduje z lokalną notatką. Co zrobić z notatką lokalną?

note: Expander containing table
en: Details
pl: Szczegóły

en: Status
pl: Stan

en: Acquiring sync lock...
pl: Ustanawianie blokady…

en: Committing changes...
pl: Wysyłanie zmian…

en: Synchronizing Notes
pl: Synchronizowanie notatek

en: Synchronizing your notes...
pl: Synchronizowanie notatek…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
pl: Proszę czekać — to może zająć trochę czasu.

en: Connecting to the server...
pl: Łączenie z serwerem…

en: Deleting notes off of the server...
pl: Usuwanie notatek z serwera…

en: Downloading new/updated notes...
pl: Pobieranie nowych i zaktualizowanych notatek…

en: Server Locked
pl: Serwer zablokowany

en: Server is locked
pl: Serwer jest zablokowany

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
pl: Jeden z komputerów dokonuje teraz synchronizacji. Proszę spróbować ponownie za dwie minuty.

en: Preparing to download updates from server...
pl: Przygotowywanie pobierania aktualizacji z serwera…

en: Preparing to upload updates to server...
pl: Przygotowanie do wysłania aktualizacji na serwer…

en: Uploading notes to server...
pl: Wysyłanie notatek na serwer…

en: Synchronization Failed
pl: Synchronizacja się nie powiodła

en: Failed to synchronize
pl: Synchronizacja się nie powiodła

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
pl: Nie można zsynchronizować notatek. Proszę sprawdzić informacje poniżej i spróbować ponownie.

en: Synchronization Complete
pl: Ukończono synchronizację

en: Synchronization is complete
pl: Ukończono synchronizację

en: %1 note updated. | %1 notes updated.
pl[0]: Zaktualizowano %1 notatkę.
pl[1]: Zaktualizowano %1 notatki.
pl[2]: Zaktualizowano %1 notatek.

en: Your notes are now up to date.
pl: Notatki zostały zaktualizowane.

en: Synchronization Canceled
pl: Anulowano synchronizację

en: Synchronization was canceled
pl: Anulowano synchronizację

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
pl: Anulowano synchronizację. Można teraz zamknąć okno.

en: Synchronization Not Configured
pl: Synchronizacja nie została skonfigurowana

en: Synchronization is not configured
pl: Synchronizacja nie została skonfigurowana

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
pl: Proszę skonfigurować synchronizację w oknie preferencji.

en: Synchronization Service Error
pl: Błąd usługi synchronizacji

en: Service error
pl: Błąd usługi

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
pl: Błąd podczas łączenia z usługą synchronizacji. Proszę spróbować ponownie.

en: Deleted locally
pl: Usunięte lokalnie

en: Deleted from server
pl: Usunięte z serwera

en: Updated
pl: Zaktualizowane

en: Added
pl: Dodane

en: Uploaded changes to server
pl: Wysłano zmiany na serwer

en: Uploaded new note to server
pl: Wysłano nową notatkę na serwer

en: Synchronize Notes
pl: Synchronizuj notatki

en: Report a bug. Cast failed: %s
pl: Proszę zgłosić błąd. Wywołanie się nie powiodło: %s

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
pl: Błąd podczas czyszczenia dodatku po synchronizacji: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
pl: Wyjątek podczas tworzenia SyncServer: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
pl: Synchronizacja się nie powiodła, wystąpił następujący wyjątek: %s

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
pl: Nie odnaleziono „Podręcznika programu Gnote”. Proszę sprawdzić, czy instalacja programu się powiodła.

en: Help not found
pl: Nie odnaleziono pomocy

en: Cannot open location
pl: Nie można otworzyć położenia

en: No Date
pl: Bez daty

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
pl: Dzisiaj o %1

en: Today
pl: Dzisiaj

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
pl: Wczoraj o %1

en: Yesterday
pl: Wczoraj

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
pl: Jutro o %1

en: Tomorrow
pl: Jutro

note: TRANSLATORS: date in current year.
en: %b %d
pl: %-d %b

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
pl: %-d %b %Y

en: _No
pl: _Nie

en: _Yes
pl: _Tak

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
pl: (Bez tytułu %1)

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the title.
en: A note with the title <b>%1</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
pl: Notatka o tytule <b>%1</b> już istnieje. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Note title taken
pl: Zapisano tytuł notatki

en: Check spelling
pl: Sprawdzanie pisowni
