gnote master - en to sl translation catalogue (482 entries)

en: A simple note-taking application
sl: Preprost program za zapiske

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
sl: Program Gnote je enostaven program za zapisovanje opomnikov in sporočilc okolja GNOME. Omogoča hitro zapisovanje zamisli, povezovanje zamisli s pomočjo povezav, združevanje in skupinjenje in druge zanimive možnosti.

en: Take notes, link ideas, and stay organized
sl: Pišite sporočilca, povezujte ideje in ostanite organizirani

en: Note-taker
sl: Zapisovalnik sporočilc

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;idea;link;organize;
sl: sporočilce;sporočilca;zamisel;ideja;povezava;organizacija;urejanje;

en: Enable spellchecking
sl: Omogoči preverjanje črkovanja

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo napačno črkovanje podčrtano, predlogi pravilnega črkovanja pa bodo prikazani v meniju desnega klika.

en: Automatically create links when typing
sl: Samodejno ustvari povezave med tipkanjem

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
sl: Omogoči možnost  za samodejno ustvarjanje povezav URL, kadar je besedilo skladno z naslovom sporočilca.

en: Create links for URLs in notes
sl: Ustvari povezve za naslovne URL v sporočilcih

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
sl: Omogoči možnost  za ustvarjanje povezav za naslove URL v sporočilcih.

en: Enable WikiWord highlighting
sl: Omogoči poudarjanje Wikiword

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
sl: Izbrana možnost določa, da bodo poudarjene besede KiSoVidetiTako. S klikom na besedo bo ustvarjeno sporočilce s tem imenom.

en: Enable Auto bulleted lists
sl: Omogoči samodejne vrstično označene sezname

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
sl: Izbrana možnost omogoča samodejno vrstično označene sezname ob postavitvi - ali * na začetek vrstice.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
sl: Omogoči funkcijo prilepi s srednjim klikom na ikono

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
sl: Izbrana možnost določa, da se s klikom srednjega gumba miške na ikono Gnote, prilepi časovni žig v sporočilce začnite tukaj.

en: Enable custom font
sl: Omogoči pisavo po meri

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo pisava po meri uporabljena kot pisava za prikazovanje sporočilc. V nasprotnem primeru bo uporabljena privzeta pisava namizja.

en: Custom Font Face
sl: Pisava po meri

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo nastavljena pisava uporabljena za prikaz sporočilc.

en: Start Here Note
sl: Sporočilce začnite tukaj

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
sl: URI sporočilca obravnavanega kot sporočilce "Začnite tukaj", ki je vedno na dnu menija sporočilc Gnote, dostopen pa je tudi preko hitre tipke.

en: Minimum number of notes to show in menu
sl: Najmanjše število sporočilc za prikaz v meniju

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
sl: Številka, ki določa najmanjše število sporočilc za prikaz v meniju sporočilc Gnote.

en: List of pinned notes
sl: Seznam pripetih sporočilc

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
sl: S presledki ločen seznam URI-jev sporočilc, ki naj bi se vedno pojavil v meniju sporočilc Gnote.

en: Is main window maximized
sl: Ali je glavno okno razpeto

en: If true, Gnote window will be maximized.
sl: Izbrana možnost določa, da je okno programa razpeto.

en: Saved height of Search window
sl: Višina iskalnega okna je bila shranjena

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
sl: Določi višino iskalnega okna v točkah; shranjena ob končanju Gnote.

en: Saved width of Search window
sl: Širina iskalnega okna je bila shranjena

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
sl: Določi širino iskalnega okna v točkah; shranjena ob končanju Gnote.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
sl: Shranjen položaj razdelilnika iskalnega okna.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
sl: Določi širino razdelilnika iskalnega okna v točkah; shranjena ob končanju Gnote.

en: Saved sorting of the Search window.
sl: Razvrščanje v iskalnem oknu je bilo shranjeno.

en: Determines Search window initial sorting.
sl: Določi začetno razvrščanje v oknu iskanja.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
sl: FUSE zakasnitev priklopa (ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
sl: Čas (v milisekundah) čakanja Gnote na odziv ob uporabi FUSE za priklop uskladitvene mape v souporabi.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
sl: Oddaljena mapa za usklajevanje SSHFS

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
sl: Pot do uskaditvene mape Gnote na strežniku SSH (izbirno).

en: SSHFS Synchronization Server URL
sl: URL uskladitvenega strežnika SSHFS

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
sl: URL strežnika SSH, ki vsebuje uskladitveno mapo Gnote.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
sl: Oddaljeno uporabniško ime za usklajevanje SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sl: Uporabniško ime za povezavo z uskladitvenim strežnikom preko SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
sl: Vrata uskladitvenega strežnika SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sl: Vrata za povezovanje z uskladitvenim strežnikom preko SSH.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
sl: Obnašanje posodabljanja povezav ob preimenovanju sporočilc

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
sl: Številčna vrednost določa ali naj program samodejno posodablja povezave, namesto spraševanja uporabnika. Te vrednosti sledijo notranjemu številčenju. 0 določi da bo uporabnik obveščen ob preimenovanju sporočilca, ki lahko vpliva na povezave v drugih sporočilnih. 1 določi, da so povezave samodejno odstranjene. 2 določi, da je povezava posodobljena tako, da bo povezovala na preimenovano sporočilce.

en: Deprecated
sl: Opuščeno

en: This key is deprecated and its value is ignored.
sl: Ta ključ je opuščen in njegova vrednost je prezrta.

en: Use status icon, when started as an application
sl: Uporabi ikono stanja ob zagonu kot program

en: Deprecated, has no effect.
sl: Opuščeno, nima nobenega učinka.

en: HTML Export Last Directory
sl: HTML izvoz zadnje mape

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
sl: Zadnja mapa v katero so bila izvožena sporočilca z vstavkom izvoz v HTML.

en: HTML Export Linked Notes
sl: HTML izvoz povezanih zapiskov

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
sl: Zadnja nastavitev za potrditveno polje 'Izvozi povezana sporočilca' v vstavku izvoz v HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
sl: HTML izvoz vseh povezanih sporočilc

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
sl: Zadnja nastavitev za potrditveno polje 'Vključi vsa povezana sporočilca' v vstavku izvoz v HTML. Ta nastavitev je uporabljena skupaj z nastavitvijo 'HTML izvoz povezanih sporočilc' in se uporablja za določanje ali bi morala biti vsa sporočila (najdena rekurzivno) vključena med izvozom v HTML.

en: Synchronization Client ID
sl: ID odjemalca usklajevanja

en: Synchronization Local Server Path
sl: Pot krajevnega uskladitvenega strežnika

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
sl: Pot do uskladitvenega strežnika ob uporabi vstavka storitve usklajevanja datotečnega sistema.

en: Selected Synchronization Service Addin
sl: Vstavek uskladitvene storitve je izbran

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
sl: Enoznačno določilo za trenutno nastavljen vstavek storitve uskladitve sporočilc.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
sl: Shranjeno obnašanje sporov usklajevanja sporočilc

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
sl: Številčna vrednost določa ali naj sistem vedno samodejno izvede določeno dejanje, kadar je zaznan spor, namesto da vpraša uporabnika. Vrednosti so notranje oštevilčene. Vrednost 0 določi, da je uporabnik vedno obveščen o napaki in ima možnost vsako težavo reševati posebej.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
sl: Zakasnitev samodejnega usklajevanja v ozadju

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
sl: Številčna vrednost določa, kako pogosto naj se izvede usklajevanje sporočilc v ozadju. Vrednosti pod 1 onemogočijo samodejno usklajevanje. Najnižja sprejemljiva vrednost je 5 minut.

en: Accept SSL Certificates
sl: Sprejmi potrdila SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
sl: Uporabite wdfs možnost "-ac" za sprejem potrdil SSL brez vprašanj uporabniku.

en: Share URL
sl: Naslova URL souporabe

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
sl: Naslov URL WebDAV za usklajevanje sporočilc.

en: Share username
sl: Uporabniško ime souporabe

en: Username to access WebDAV share.
sl: Uporabniško ime za dostop do WebDAV

en: Timestamp format
sl: Oblika časovnega žiga

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
sl: Oblika datuma v časovnem žigu. Sledi obliki strftime(3).

en: Time between checks
sl: Čas med preverjanji

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
sl: Časovni razmik med preverjanji mape sporočilc (v sekundah). Najmanjša možna vrednost je 5 s.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
sl: Glavno okno

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sl: Tipke za bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
sl: Skrij iskalno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sl: Zapri okno

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sl: Skoči na naslednji zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sl: Skoči na predhodni zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Search bar
sl: Iskalna vrstica

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
sl: Prikaži iskalno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sl: Urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
sl: Razveljavi zadnje urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
sl: Ponovi zadnje urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
sl: Oblikovanje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
sl: Preklopi krepko

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
sl: Preklopi ležeče

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
sl: Preklopi prečrtano

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
sl: Preklopi podčrtovanje

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
sl: Povečaj velikost pisave

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
sl: Zmanjšaj velikost pisave

en: _New Note
sl: _Novo sporočilce

en: New _Window
sl: Novo _okno

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _About Gnote
sl: _O Gnote

en: Failed to load plugin information!
sl: Nalaganje podatkov o vstavku je spodletelo!

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
sl: Neskladen vstavek %s: pričakovan je %s, prejet pa %s

en: Note plugin info %s already present
sl: Podatki o vstavku %s že naloženi

en: %s does not implement %s
sl: %s ne omogoča %s

en: Note plugin %s already present
sl: Vstavek %s je že nameščen

en: Note plugin info %s is absent
sl: Manjkajo podatki o vstavku %s

en: Note plugin %s is absent
sl: Vstavek %s ni nameščen

en: Failed to find module %s for addin %s
sl: Modula %s za vstavek %s ni mogoče najti

en: Failed to load addin info for %s: %s
sl: Nalaganje podatkov o vstavku %s je spodletelo: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
sl: Poskus nalaganja vstavkov, ki so že naloženi

en: Backlinks
sl: Povratne povezave

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
sl: Ogled sporočilc, ki se povezujejo s sporočilcem, ki ga trenutno gledate.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
sl: Hubert Figuiere in projekt Tomboy

en: What links here?
sl: Kaj se povezuje sem?

en: (none)
sl: (brez)

en: _Back
sl: _Nazaj

en: Bugzilla Links
sl: Povezave Bugzilla

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
sl: Omogoči vleko Bugzilla URL naslova iz spletnega brskalnika neposredno v sporočilce Gnote. Številka hrošča je vstavljena kot povezava z majhno ikono hrošča poleg nje.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
sl: Hubert Figuiere in projekt Tomboy

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
sl: Mogoče je uporabiti katerokoli bugzillo z vleko povezav v sporočilca. V primeru, da želite imeti posebno ikono za določene gostitelje, jih dodajte tukaj.

en: Host Name
sl: Ime gostitelja

en: Icon
sl: Ikona

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: Select an icon...
sl: Izberi ikono ...

en: _Cancel
sl: Pre_kliči

en: _Open
sl: _Odpri

note: Extra Widget
en: _Host name:
sl: _Ime gostitelja:

en: Host name invalid
sl: Ime gostitelja je neveljavno

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
sl: Navesti morate veljavno ime Bugzilla gostitelja za uporabo s to ikono.

en: Error saving icon
sl: Napaka med shranjevanjem ikone

en: Could not save the icon file.
sl: Ni mogoče shraniti datoteke ikone.

en: Really remove this icon?
sl: Ali naj se ta ikona zares odstrani?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
sl: V primeru, da ikono odstranite, bo trajno izgubljena.

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: Error removing icon %s: %s
sl: Napaka med odstranjevanjem ikone %s: %s

en: Export to Getting Things GNOME
sl: Izvozi v Getting Things GNOME

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
sl: Izvozi posamezna sporočilca kot naloge Getting Things GNOME

en: GTG XML loaded, but interface not found
sl: GTG XML je naložen, vmesnika pa ni mogoče najti

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
sl: Ustvarjanje vmesnika GTG iz XML je spodletelo: %s

en: Failed to call GTG: %s
sl: Klic GTK je spodletel: %s

en: Export to HTML
sl: Izvozi v HTML

en: Exports individual notes to HTML.
sl: Izvozi posamezna sporočilca v HTML.

en: Destination for HTML Export
sl: Cilj za izvoz HTML

en: Export linked notes
sl: Izvozi povezana sporočilca

en: Include all other linked notes
sl: Vključi vsa ostala povezana sporočilca

note: TODO: Tabbing should go directly from sync prefs widget to here TODO: Consider connecting to "Enter" pressed in sync prefs widget
en: _Save
sl: _Shrani

en: Export to HTML…
sl: Izvozi v HTML ...

en: Could not open exported note in a web browser: %s
sl: Izvoženega sporočilca ni mogoče odpreti v spletnem brskalniku: %s

en: Note exported successfully
sl: Sporočilce je bilo uspešno izvoženo

en: Could not export: %s
sl: Ni mogoče izvoziti: %s

en: Could not save the file "%1"
sl: Datoteke »%1« ni bilo mogoče shraniti

en: _Folder Path:
sl: _Pot mape:

en: Select Synchronization Folder...
sl: Izbor mape usklajevanja ...

en: Folder path field is empty.
sl: Polje poti mape je prazno.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
sl: Navedena pot mape ne obstaja. Program Gnote je ne more ustvariti.

en: Local Folder
sl: Krajevna mapa

en: Local Directory Sync Service Plugin
sl: Vstavek storitve za usklajevanje krajevne mape

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
sl: Uskladi sporočilca Gnote s krajevnim datotečnim sistemom

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
sl: Aurimas Černius in projekt Tomboy

en: Fixed Width
sl: Stalna širina

en: Adds fixed-width font style.
sl: Doda obliko pisave s stalno širino.

en: Fixed Wid_th
sl: Stalna širi_na

en: Example: google-drive://name.surname@gmail.com/notes
sl: Primer: google-drive://ime.priimek@gmail.com/notes

en: Please, register your account in Online Accounts
sl: Prosimo, registrirajte svoj račun v spletnih računih

en: The URI is empty
sl: URI je prazen

en: URI field is empty.
sl: Polje URI je prazno.

en: Online Folder
sl: Spletna mapa

en: Insert Timestamp
sl: Vstavi časovni žig

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sl: Vstavi trenutni datum in čas na položaj kazalke.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
sl: Izberite eno od določenih oblik ali uporabite obliko po meri.

en: Use _Selected Format
sl: Uporabi _izbrano obliko

en: _Use Custom Format
sl: _Uporabi obliko po meri

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
sl: NoteDirectoryWatcher - posodobitev je prekinjena; prišlo je do napake med branjem %s: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
sl: NoteDirectoryWatcher - napaka med branjem naslova sporočilca iz %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Unknown error creating note from %s
sl: NoteDirectoryWatcher - neznana med branjem ustvarjanju sporočilca iz %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
sl: NoteDirectoryWatcher - napaka med ustvarjanjem sporočilca iz %s: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
sl: NoteDirectoryWatcher: posodobitev je prekinjena; prišlo je do napake med razčlenjevanjem %s: %s

en: Note Directory Watcher
sl: Nadzornik mape sporočilc

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
sl: Spremljanje mape sporočilc Gnote za spremembe.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
sl: Aurimas Černius in izvorni avtorji programa Tomboy

en: _Directory check interval:
sl: _Razmik preverjanja mape:

en: Today: Template
sl: Danes: Predloga

en: Today:
sl: Danes:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
sl: S predmetom NoteOfTheDay ni mogoče ustvariti %s: %s

en: Tasks
sl: Naloge

en: Appointments
sl: Sestanki

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
sl: %A, %d. %m. %Y

en: Note of the Day
sl: Sporočilce dne

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
sl: Samodejno ustvari sporočilce "Danes" za enostavno zapisovanje dnevnih misli.

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
sl: Debarshi Ray in projekt Tomboy

en: _Open Today: Template
sl: _Odpri danes: Predloga

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
sl: Spremenite <span weight="bold">Danes: Predloga</span> za prilagoditev besedila, ki ga imajo vsa današnja sporočilca.

en: Printing Support
sl: Podpora tiskanju

en: Allows you to print a note.
sl: Omogoča tiskanje sporočilc.

en: Print…
sl: Natisni …

en: Error printing note
sl: Napaka med tiskanjem sporočilca

en: Read Only
sl: Le za branje

en: Mark certain notes as read only
sl: Označi določena sporočilca kot samo za branje

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
sl: Aurimas Černius, Debarshi Ray in Arief Bayu Purwanto

en: Replace title
sl: Zamenjaj naslov

en: Replace title with selection.
sl: Zamenjaj naslov z izbiro.

en: Special Notes
sl: Posebna sporočilca

en: Show special notes, that are otherwise hidden
sl: Pokaži posebna sporočilca, ki so sicer skrita

en: Show Statistics
sl: Pokaži statistiko

en: Statistics
sl: Statistika

en: Show various statistics about notes.
sl: Pokaži različno statistiko o sporočilcih.

en: Total Notes:
sl: Vseh sporočilc:

en: Total Notebooks:
sl: Vseh beležnic:

en: Sticky Notes Importer
sl: Uvoznik lepljivih sporočilc

en: Import your notes from the Sticky Notes applet.
sl: Uvozi vaša sporočilca iz apleta lepljivih sporočilc.

en: Import from Sticky Notes
sl: Uvozi iz lepljivih sporočilc

en: No Sticky Notes found
sl: Lepljivih sporočilc ni bilo mogoče najti

en: Sticky Notes import completed
sl: Uvoz lepljivih sporočilc je končan

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Sticky Note:
sl: Lepljivo sporočilce:

en: Table of Contents
sl: Kazalo vsebine

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
sl: Krmarite po dolgo stukturiranih sporočilcih. Nastavite naslove odsekov in pododsekov v svojem sporočilcu, kazalo vsebine bo prikazano v meniju.

en: Heading 1
sl: Naslov 1

en: Heading 2
sl: Naslov 2

en: Table of Contents Help
sl: Pomoč za kazalo vsebine

note: no toc items, and no action entries = empty menu
en: (empty table of contents)
sl: (prazno kazalo vsebine)

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
sl: Poudari vzorce opomb FIXME, TODO in XXX.

en: Tomboy Importer
sl: Uvoznik Tomboy

en: Import your notes from Tomboy.
sl: Uvozi sporočilca iz programa Tomboy.

en: Hubert Figuiere
sl: Hubert Figuière

en: Underline
sl: Podčrtaj

en: Adds ability to underline text.
sl: Doda možnost podčrtovanja besedila.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
sl: Hubert Figuière in projekt Tomboy

en: _Underline
sl: _Podčrtaj

en: _URL:
sl: Naslov _URL:

en: User_name:
sl: Uporab_niško ime:

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: URL, username, or password field is empty.
sl: Polje naslova URL, uporabniškega imena ali gesla je prazno.

en: WebDAV Sync Service Plugin
sl: Vstavek storitve usklajevanja WebDAV

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
sl: Usklajevanje sporočilc Gnote na naslov URL WebDAV.

en: Exception thrown when creating note: %s
sl: Izjema ob ustvarjanju sporočilca: %s

en: and Tomboy original authors.
sl: in avtorji izvirnega Tomboy

en: Copyright © 2010-2022 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
sl: Avtorske pravice © 2010-2022 Aurimas Cernius
    Avtorske pravice © 2009-2011 Debarshi Ray
    Avtorske pravice © 2009 Hubert Figuiere
    Avtorske pravice © 2004-2009 izvorni avtorji Tomboy.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
sl: Preprost in enostaven program za pisanje sporočilc.

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Run Gnote in background.
sl: Zaženi gnote v ozadju.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
sl: Določi pot mape, ki vsebuje sporočilca.

en: path
sl: pot

en: Open the search all notes window with the search text.
sl: Odpre okno za iskanje vseh sporočilc z izbranim besedilom.

en: text
sl: Besedilo

en: Print version information.
sl: Izpiši podrobnosti o različici

en: Create and display a new note, with a optional title.
sl: Ustvari in prikaže novo sporočilce z naslovom po meri.

en: title
sl: naslov

en: Display the existing note matching title.
sl: Prikaže obstoječe sporočilce, ki se sklada z naslovom.

en: title/url
sl: naslov/url

en: Display the 'Start Here' note.
sl: Prikaz sporočilca 'Začnite tukaj'.

en: Search and highlight text in the opened note.
sl: Išče in poudari besedilo v odprtem sporočilcu.

en: A note taking application
sl: Program za pisanje sporočilc

en: Gnote options at launch
sl: Možnosti gnote ob zagonu

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
sl: Različica %1

note: TRANSLATORS: the first %s is icon name, %d is for size, last %s is error description
en: Failed to load icon (%s, %d): %s
sl: Napaka med nalaganjem ikone (%s, %d): %s

en: Plugin is disposing already
sl: Vstavek je že opuščen

en: Window is not embedded
sl: Okno ni vstavljeno

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
sl: Izjema med shranjevanjem sporočilca: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
sl: Neuspela posodobitev oblike sporočilca: %s

en: Filesystem error: %s
sl: Napaka datotečnega sistema: %s

en: Create Notebook
sl: Ustvari novo beležko

en: N_otebook name:
sl: Ime b_eležke:

en: Name already taken
sl: Ime je že zasedeno

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
sl: U_stvari

en: New Note_book...
sl: Nova belež_ka ...

en: New Note
sl: Novo sporočilce

en: Really delete this notebook?
sl: Ali naj bo beležka zares izbrisana?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
sl: Sporočilca, ki spadajo v to beležko, ne bodo izbrisana, vendar pa ne bodo več povezana s to beležko. Dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: No notebook
sl: Ni beležke

en: Notebook
sl: Beležnica

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
sl: _Nova beležnica ...

en: All
sl: Vse

en: Unfiled
sl: Nerazporejeno

[ctx: notebook]
en: Important
sl: Pomembno

en: Active
sl: Dejavno

en: </list> tag mismatch
sl: neujemanje značke </list>

en: Exception: %s
sl: Izjema: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
sl: Ali res želite izbrisati »%1«?

en: If you delete a note it is permanently lost.
sl: Izbrisana sporočilca so bila trajno izgubljena.

en: Error saving note data.
sl: Napaka med shranjevanjem podatkov sporočilca.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
sl: Med shranjevanjem sporočilc je prišlo do napake. Preverite, ali je na voljo dovolj prostora na disku in so določene ustrezna dovoljenja za pisanje v mapo ~/.local/share/gnote. Podrobnosti o napaki so zapisane v ~/.gnote.log

en: Error while saving: %s
sl: Napaka med shranjevanjem: %s

en: Setting text content for closed notes not supported
sl: Določanje vsebine besedila za zaprta sporočilca ni podprto

note: TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
sl: Nova predloga sporočilca

en: Describe your new note here.
sl: Tukaj opišite svoje novo sporočilce.

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
sl: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Začnite tukaj
    
    <bold>Dobrodošli v Gnote!</bold>
    
    Uporabite sporočilce "Začnite tukaj" za začetek organizacije vaših idej in misli.
    
    Ustvarite lahko nova sporočilca z izbiro predmeta "Ustvari novo sporočilce" v meniju Gnote v vašemu pultu GNOME. Vaše sporočilce bo samodejno shranjeno.
    
    Sporočilca lahko organizirate s povezovanjem sorodnih sporočilc in misli skupaj!
    
    Ustvarili smo sporočilce imenovano <link:internal>Uporaba povezav v Gnote</link:internal>.  Kadarkoli vnesemo <link:internal>Uporaba povezav v Gnote</link:internal> postane besedilo samodejno podčrtano. Kliknite na povezavo za odpiranje sporočilca.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
sl: <note-content>Uporaba povezav v Gnote
    
    Sporočilca v Gnote je mogoče povezati skupaj s poudarjanjem besedila v trenutnem sporočilcu in klikom na gumb <bold>Poveži</bold> v orodni vrstici. To bo ustvarilo novo sporočilce in v trenutnem sporočilcu podčrtalo naslov sporočilca.
    
    Sprememba naslova sporočilca bo posodobila povezave v ostalih sporočilcih. To prepreči pojav zlomljenih povezav ob preimenovanju sporočilca .
    
    Ob vnosu imena drugega sporočilca v trenutno sporočilce, bo samodejno povezano.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
sl: Začnite tukaj

en: Using Links in Gnote
sl: Uporaba povezav v Gnote

en: Error creating start notes: %s
sl: Napaka med ustvarjanjem začetnih sporočilc: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem XML sporočilca, zato bo del "%s" izpuščen: %s

en: Rename Note Links?
sl: Preimenovanje povezav sporočilc?

en: _Don't Rename Links
sl: _Ne preimenuj povezav

en: _Rename Links
sl: _Preimenuj povezave

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select None
sl: Odstrani izbor

en: Always show this _window
sl: Vedno pokaži to _okno

en: Alwa_ys rename links
sl: Ve_dno preimenuj povezave

en: Never rename _links
sl: Nikoli ne preimenuj po_vezav

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
sl: Preimenuj povezave v drugih sporočilcih iz "<span underline="single">%1</span>"v"<span underline="single">%2</span>"?
    
    V primeru, da povezav ne preimenujete, ne bodo vodile do ciljev.

en: Rename Links
sl: Preimenuj povezave

en: Note Title
sl: Naslov sporočilca

en: Ad_vanced
sl: Nap_redno

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Redo
sl: _Ponovi

en: _Link to New Note
sl: _Povezava do novega sporočilca

[ctx: NoteActions]
en: _Important
sl: _Pomemben

en: _Delete…
sl: _Izbriši …

en: Set properties of text
sl: Nastavi lastnosti besedila

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
sl: To sporočilce je predloga sporočilc. Določa privzeto vsebino običajnih sporočilc in ne bo prikazano v meniju sporočilc oziroma v iskalnem oknu.

en: Convert to regular note
sl: Pretvori v običajno sporočilce

en: Save Se_lection
sl: Shrani _izbor

en: Save _Title
sl: Shrani _naslov

en: Cannot create note
sl: Ni mogoče ustvariti sporočilca

en: _Bold
sl: _Krepko

en: _Italic
sl: _Ležeče

en: _Strikeout
sl: P_rečrtano

en: _Highlight
sl: _Poudarjeno

en: _Normal
sl: _Običajna

en: S_mall
sl: _Majhna

en: _Large
sl: _Velika

en: Hu_ge
sl: O_gromna

en: ⦁ Bullets
sl: ⦁ Oznake

en: → Increase indent
sl: → Povečaj zamik

en: ← Decrease indent
sl: ← Zmanjšaj zamik

en: Gnote Preferences
sl: Možnosti Gnote

en: General
sl: Splošno

en: Links
sl: Povezave

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
sl: Usklajevanje

en: Plugins
sl: Vstavki

note: Ok button... Button to close dialog.
en: _Close
sl: _Zapri

en: Plugin %s is absent
sl: Vstavek %s ni nameščen

en: _Spell check while typing
sl: Preverjaj _črkovanje med tipkanjem

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
sl: Napačno črkovanje bo podčrtano z rdečo barvo, predlogi pravilnega črkovanja bodo prikazani v priročnem meniju.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
sl: Omogoči samodejno _vrstično označene sezname

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
sl: Začni vrstični seznam z znakom "-" na začetku vrstice.

en: Use custom _font
sl: Uporabi p_isavo po meri

en: When renaming a linked note:
sl: Ob preimenovanju povezanega sporočilca:

en: Ask me what to do
sl: Vedno vprašaj za potrditev

en: Never rename links
sl: Nikoli ne preimenuj povezav

en: Always rename links
sl: Vedno preimenuj povezave

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
sl: Uporabite predlogo novega sporočilca za navedbo besedila, ki naj bo uporabljeno ob ustvarjanju novega sporočilca.

en: Open New Note Template
sl: Odpri predlogo novega sporočilca

note: internal links
en: _Automatically link to notes
sl: _Samodejno poveži s sporočilci

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
sl: Omogoči to možnost za ustvarjanje povezav, ko se besedilo sklada z naslovom sporočilca.

note: URLs
en: Create links for _URLs
sl: Ustvari povezave za naslove _URL

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
sl: Poudarjanje _WikiWords

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
sl: Omogočite to možnost za poudarjanje besed <b>KiImajoTakVidez</b>. S klikom na besedo bo ustvarjeno sporočilce s tem imenom.

en: Ser_vice:
sl: S_toritev:

en: Not configurable
sl: Ni nastavljivo

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
sl: _Napredno ...

en: Clear
sl: Počisti

en: The following plugins are installed:
sl: Nameščeni so naslednji vstavki:

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
sl: _Omogoči

en: _Disable
sl: O_nemogoči

en: Not Implemented
sl: Ni del programa

en: Choose Note Font
sl: Izberi pisavo sporočilca

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
sl: Druge možnosti usklajevanja

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
sl: Ko je zaznan spor med krajevno in oddaljeno kopijo na strežniku usklajevanja:

note: label.Xalign = 0;
en: Always ask me what to do
sl: Vedno vprašaj za izbor dejanja.

en: Rename my local note
sl: Preimenuj krajevno sporočilce

en: Replace my local note with the server's update
sl: Zamenjaj krajevno sporočilce s posodobljenim sporočilcem na strežniku.

en: Are you sure?
sl: Ali ste prepričani?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sl: Čiščenje nastavitev usklajevanja ni priporočeno. Lahko se zgodi, da boste morali po shranjevanju novih nastavitev ponovno uskladiti vsa sporočilca.

en: Resetting Synchronization Settings
sl: Ponastavljanje nastavitev usklajevanja

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sl: Onemogočili ste nastavitev storitev usklajevanja. Vaše nastavitve usklajevanja bodo počiščene. Lahko se zgodi, da bo treba vsa sporočilca znova uskladiti z novimi nastavitvami.

en: Connection successful
sl: Povezava je uspešno vzpostavljena

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
sl: Program Gnote je pripravljen na usklajevanje sporočilc. Ali želite takoj zagnati usklajevanje?

en: Error connecting
sl: Napaka med povezovanjem

en: Version:
sl: Različica:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Close
sl: Zapri

en: Search
sl: Poišči

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
sl: Nalaganje vmesnika D-Bus je spodletelo %s: %s

en: Notebooks
sl: Beležnice

en: Note
sl: Sporočilce

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Notes
sl: Sporočilca

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
sl: Ni najdenih zadetkov v izbrani beležnici.
    Kliknite tu za iskanje med vsemi beležkami.

en: Click here to search across all notebooks
sl: Kliknite tu za iskanje med vsemi beležkami.

en: Matches
sl: Zadetki

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
sl: Ujemanje naslovov

en: Open In New _Window
sl: Odpri v _novem oknu

en: _New
sl: _Novo

en: _Open Template Note
sl: _Odpri predlogo sporočilc

en: Re_name...
sl: _Preimenuj ...

en: _New...
sl: _Novo ...

en: Expected format 'column:order'
sl: Pričakovan zapis je 'stolpec:razvrstitev'

en: Unrecognized column %s
sl: Nerazpoznan stolpec %s

en: Unrecognized order %s
sl: Nerazpoznano zaporedje %s

en: Name
sl: Ime

en: Version
sl: Različica

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
sl: Oblikovanje

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
sl: Vgrajevanje v namizje

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
sl: Orodja

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
sl: Neznano

en: Error loading %s
sl: Napaka med nalaganjem %s

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
sl: Napaka med pridobivanjem simbola dynamic_module_instanciate: %s

en: XML error: %s
sl: Napaka XML: %s

en: unknown parse error
sl: neznana napaka razčlenjevanja

en: NULL stylesheet, please fill a bug
sl: Slogovna predloga je prazna. Pošljite poročilo o hrošču

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
sl: Izjema pri čiščenju strežnika med oddajanjem. Integriteta strežnika je v redu, lahko pa da odvečne datoteke plavajo naokoli. Napaka: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
sl: Napaka med brisanjem starega zaklepa usklajevanja "%s": %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
sl: Nerazčlenljivi predmet last-sync-date v %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
sl: Nerazčlenljivi predmet last-sync-rev v %s

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Note Conflict
sl: Spor sporočilc

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
sl:  (staro)

en: Rename local note:
sl: Preimenuj krajevno sporočilce:

en: Update links in referencing notes
sl: Posodobi povezave v sporočilcih s sklici

en: Overwrite local note
sl: Prepiši krajevno sporočilce

en: Always perform this action
sl: Vedno izvedi to dejanje

en: _Continue
sl: _Nadaljuj

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
sl: Zaznan je spor sporočilc

note: Expander containing TreeView
en: Details
sl: Podrobnosti

en: Status
sl: Stanje

en: Acquiring sync lock...
sl: Pridobivanje zaklepa za usklajevanje ...

en: Committing changes...
sl: Uveljavljanje sprememb ...

en: Synchronizing Notes
sl: Usklajevanje sporočilc

en: Synchronizing your notes...
sl: Usklajevanje sporočilc ...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
sl: Postopek lahko traja nekaj časa. Počakajte in uživajte!

en: Connecting to the server...
sl: Povezovanje s strežnikom ...

en: Deleting notes off of the server...
sl: Brisanje sporočilc s strežnika ...

en: Downloading new/updated notes...
sl: Prejemanje novih/posodobljenih sporočilc ...

en: Server Locked
sl: Strežnik je zaklenjen

en: Server is locked
sl: Strežnik je zaklenjen

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
sl: Eden izmed vaših preostalih računalnikov je trenutno v postopku osveževanja. Počakajte nekaj minut in poskusite znova.

en: Preparing to download updates from server...
sl: Priprava na prejem posodobitev iz strežnika ...

en: Preparing to upload updates to server...
sl: Priprava na pošiljanje posodobitev na strežnik ...

en: Uploading notes to server...
sl: Pošiljanje sporočilc na strežnik ...

en: Synchronization Failed
sl: Usklajevanje je spodletelo

en: Failed to synchronize
sl: Usklajevanje je spodletelo

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
sl: Sporočilc ni mogoče uskladiti. Preverite spodnje podrobnosti in poskusite znova.

en: Synchronization Complete
sl: Usklajevanje je končano

en: Synchronization is complete
sl: Usklajevanje je uspešno končano

en: Your notes are now up to date.
sl: Vaša sporočilca so zdaj posodobljena.

en: Synchronization Canceled
sl: Usklajevanje je preklicano

en: Synchronization was canceled
sl: Usklajevanje je bilo preklicano.

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
sl: Preklicali ste usklajevanje. Zdaj lahko zaprete okno.

en: Synchronization Not Configured
sl: Usklajevanje ni nastavljeno

en: Synchronization is not configured
sl: Usklajevanje ni nastavljeno

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
sl: Nastavite usklajevanje v pogovornemu oknu možnosti.

en: Synchronization Service Error
sl: Napaka storitve usklajevanja

en: Service error
sl: Napaka storitve

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
sl: Napaka med povezovanjem s storitvijo usklajevanja. Poskusite znova.

en: Deleted locally
sl: Izbrisano krajevno

en: Deleted from server
sl: Izbrisano s strežnika

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: Added
sl: Dodano

en: Uploaded changes to server
sl: Spremembe so bile prenesene na strežnik

en: Uploaded new note to server
sl: Novo sporočilce je bilo poslano na strežnik

en: Synchronize Notes
sl: Uskladi sporočilca

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
sl: Napaka čiščenja vstavka po usklajevanju: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
sl: Izjema pri ustvarjanju SyncServer: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
sl: Usklajevanje je spodletelo z naslednjo izjemo: %s

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
sl:  "Gnote priročnika" ni mogoče najti. Preverite, da je namestitev uspešno končana.

en: Help not found
sl: Pomoči ni mogoče najti

en: Cannot open location
sl: Ni mogoče odpreti mesta

en: No Date
sl: Brez datuma

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
sl: Danes, %1

en: Today
sl: Danes

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
sl: Včeraj, %1

en: Yesterday
sl: Včeraj

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
sl: Jutri, %1

en: Tomorrow
sl: Jutri

note: TRANSLATORS: date in current year.
en: %b %d
sl: %d. %b

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
sl: %d. %b %Y

en: _OK
sl: V _redu

en: _No
sl: _Ne

en: _Yes
sl: _Da

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
sl: (Neimenovano %1)

en: Note title taken
sl: Naslov sporočilca je že uporabljen

en: Check spelling
sl: Preveri črkovanje

en: _Copy Link Address
sl: _Kopiraj mesto povezave

en: _Open Link
sl: _Odpri povezavo
