gnote - en to sr translation catalogue (560 entries)

en: Gnote
sr: Гномов бележник

en: A simple note-taking application
sr: Једноставан програм за белешке

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
sr: Гномов бележник је једноставан програм за хватање белешки за Гномово радно окружење. Допушта вам да прибележите ваше идеје, да их повежете заједно користећи везице ВикиВики-стила, да их групишете заједно у бележницама и неке посебне функције за свакодневну употребу.

en: Notes can be printed or exported as HTML documents.
sr: Белешке се могу штампати или извести као ХТМЛ документа.

en: Gnote also supports synchronization, making it simple to use it on multiple devices.
sr: Гномов бележник такође подржава усклађивање, чинећи једноставним његово коришћење на више уређаја.

en: Take notes, link ideas, and stay organized
sr: Хватајте белешке, повезујте идеје и будите организовани

en: Note-taker
sr: Хватач белешки

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;idea;link;organize;
sr: белешке;идеја;мисао;веза;повежи;среди;

en: Enable spellchecking
sr: Укључује проверу правописа

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
sr: Ако је укључено, неисправно написане речи ће бити црвено подвучене, са предлозима који се појављују у изборнику по десном клику на реч.

en: Automatically create links when typing
sr: Самостално ствара везе приликом куцања

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
sr: Укључите ову опцију да сами направите везу, када текст одговара наслову белешке.

en: Create links for URLs in notes
sr: Ствара везе за адресе у белешкама

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
sr: Укључите ову опцију да направите везе за адресе у белешкама.

en: Enable WikiWord highlighting
sr: Укључује обележавање ВикиРечи

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Укључите ову опцију за истицање речи КојеИзгледајуОвако. Клик изнад речи ће тада направити белешку са тим називом.

en: Enable Auto bulleted lists
sr: Омогућава самостално означене спискове

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
sr: Укључите ову опцију ако желите да самостално стварање означеног списка када се поставите „-“ или „*“ на почетак реда.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
sr: Омогућава убацивање средњим кликом на иконицу

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
sr: Укључите ову опцију ако желите да средњим кликом на иконицу Гномовог бележника убаците садржај обележен текућим временом у белешку за почетну страницу.

en: Enable custom font
sr: Омогућава посебан словни лик

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
sr: Ако је укључено, биће коришћен скуп словних ликова наведен у „custom-font-face“ при приказу белешки, иначе подразумевани словни лик ће бити коришћен.

en: Custom Font Face
sr: Посебан словни лик

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
sr: Ако је „enable-custom-font“ укључено, биће коришћен овде одабран скуп словних ликова при приказу белешки.

en: Start Here Note
sr: Белешка за почетну станицу

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
sr: Адреса белешке која ће бити сматрана белешком за „Почетну станицу“, која се увек налази на дну изборника у Гномовом бележнику и доступна је преко пречице са тастатуре.

en: Minimum number of notes to show in menu
sr: Најмањи број белешки за приказ у изборнику

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
sr: Цео број који одређује најмањи број белешки које ће бити приказане у изборнику белешки.

en: List of pinned notes
sr: Списак прибодених белешки

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
sr: Списак путања белешки раздвојених празнинама који садржи белешке које ће увек бити приказане у изборнику Гномовог бележника.

en: Is main window maximized
sr: Увећање главног прозора

en: If true, Gnote window will be maximized.
sr: Ако је изабрано, прозор Гномовог бележника ће бити увећан.

en: Saved height of Search window
sr: Сачувана висина прозора за претрагу

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
sr: Одређује у тачкама висину прозора за претрагу, чува се приликом изласка из програма.

en: Saved width of Search window
sr: Сачувана ширина прозора за претрагу

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
sr: Одређује у тачкама ширину прозора за претрагу, чува се приликом изласка из програма.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
sr: Сачуван положај раздвајача раздвајача прозора за претрагу.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
sr: Одређује положај раздвајача прозора за претрагу у тачкицама; чува се приликом изласка из програма.

en: Saved sorting of the Search window.
sr: Сачувано ређање прозора за претрагу.

en: Determines Search window initial sorting.
sr: Одређује почетно ређање прозора за претрагу.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
sr: Време истека ФУСЕ монтирања (ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
sr: Време (у милисекундама) које Гномов бележник чека на одговор када се користи ФУСЕ за монтирање дељења усклађивања.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
sr: Фасцикла удаљеног усклађивања система датотека безбедне шкољке

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
sr: Путања на серверу безбедне шкољке за фасциклу усклађивања Гномовог бележника (опционално).

en: SSHFS Synchronization Server URL
sr: Адреса сервера за усклађивање система датотека безбедне шкољке

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
sr: Адреса сервера система датотека безбедне шкољке који садржи фасциклу за усклађивање Гномовог бележника.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
sr: Корисничко име за удаљено усклађивање система датотека безбедне шкољке

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sr: Корисничко име за коришћење приликом повезивања на сервер за усклађивање путем безбедне шкољке.

en: SSHFS Synchronization Server Port
sr: Прикључник сервера за усклађивање система датотека безбедне шкољке

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sr: Прикључник за коришћење приликом повезивања на сервер за усклађивање путем безбедне шкољке.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
sr: Понашање за ажурирање веза при преименовању белешке

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
sr: Цео број који одређује да ли је пожељно да се увек примењује неко одређено ажурирање веза када се белешка преименује, уместо да се пита корисник. Бројеви имају своју интерну представу. 0 — значи да корисник жели да буде питан када се преименује белешка која има друге белешке које имају везе ка њој. 1 — значи да се све везе аутоматски уклањају. 2 — значи да текст везе треба ажурирати на ново име белешке тако да веза ка преименованој белешци настави да постоји.

en: Deprecated
sr: Застарело

en: This key is deprecated and its value is ignored.
sr: Овај кључ је застарео и његова вредност је занемарена.

en: Use status icon, when started as an application
sr: Користи иконицу стања, приликом покретања као програма

en: Deprecated, has no effect.
sr: Застарело, без дејства.

en: This setting is deprecated and its value is ignored
sr: Ова поставка је застарела и њена вредност је занемарена

en: Use client side window decorations
sr: Користи украсе прозора управника прозора

en: Should Gnote draw its window titlebar, or leave that to window manager. Possible values are 'enabled' to draw them, 'disabled' to leave them to window manager, or a comma separated list of desktop environments, where Gnote should draw decorations itself. Requires application restart.
sr: Да ли ће Гномов бележник да исцрта своју траку наслова, или ће је препустити управнику прозора. Могуће вредности су: „enabled“ — исцртаће их он, „disabled“ — препустиће их управнику прозора, или списак радних окружења одвојених зарезом, када ће Гномов бележник сам исцртати украсе. Захтева поновно покретање програма.

en: HTML Export Last Directory
sr: Последњи директоријум за ХТМЛ извоз

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
sr: Последњи директоријум у који је белешка извезена кроз додатак за извоз у ХТМЛ.

en: HTML Export Linked Notes
sr: Повезане белешке у ХТМЛ извозу

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
sr: Последње подешавање за „Извези повезане белешке“ у додатку за извоз у ХТМЛ.

en: HTML Export All Linked Notes
sr: ХТМЛ извози повезане белешке

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
sr: Последње подешавање за „Извези све друге повезане белешке“ у додатку за извоз у ХТМЛ. Ово подешавање се користи скупа са „ХТМЛ извози повезане белешке“ подешавањем, а одређује да ли све белешке (рекурзивно откривене) требају бити укључене при извозу у ХТМЛ.

en: Synchronization Client ID
sr: ИД клијента за сервис усклађивања

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a synchronization server.
sr: Јединствена ознака за овај клијент Гномовог бележника, која се користи при комуникацији са сервером за усклађивање.

en: Synchronization Local Server Path
sr: Локална путања до сервера за усклађивање

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
sr: Путања до сервера за усклађивање када се користи додатак за усклађивање преко система датотека.

en: Selected Synchronization Service Addin
sr: Одабрани додатак за сервис усклађивања

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
sr: Јединствена ознака за одабрани додатак за усклађивање белешки.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
sr: Понашање у случају сукоба при усклађивању белешки

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
sr: Цео број који одређује понашање при откривеном сукобу уместо да се о томе пита корисник. Вредности се пресликавају на интерну нумерацију понашања. Вредност „0“ одређује да треба питати корисника тако да се проблеми решавају од случаја до случаја.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
sr: Временско ограничење самосталног позадинског усаглашавања

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
sr: Цео број који одређује колико често ће се извршавати усклађивање ваших белешки у позадини (ако се користи). Свака вредност мања од 1 значи да је усклађивање искључено. Најмања прихватљива вредност је 5. Вредност је у минутима.

en: Online directory URI
sr: УРИ мрежне фасцикле

en: URI to online directory where notes are synchronized to.
sr: УРИ мрежне фасцикле у којој су усклађене белешке.

en: Accept SSL Certificates
sr: Прихватање ССЛ уверења

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
sr: Користи „-ac“ опцију вдфс-а за прихватање ССЛ уверења без питања корисника.

en: Share URL
sr: Адреса дељења

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
sr: Адреса дељења ВебДАВ-а на којој су усклађене белешке.

en: Share username
sr: Име корисника дељења

en: Username to access WebDAV share.
sr: Корисничко име за приступ ВебДАВ дељењу.

en: Timestamp format
sr: Запис датума и времена

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
sr: Облик датума који се користи за временску ознаку. Прати облик функције „strftime(3)“.

en: Time between checks
sr: Време између провера

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
sr: Временски период између провера директоријума белешке (у секундама). Најмања вредност је 5.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
sr: Главни прозор

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Пречице

[ctx: shortcut window]
en: Open actions menu
sr: Отвара изборник радњи

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
sr: Скрива траку претраге

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Затвара прозор

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sr: Иде на следећи језичак

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sr: Иде на  језичак

[ctx: shortcut window]
en: Search bar
sr: Трака претраге

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
sr: Приказује траку претраге

[ctx: shortcut window]
en: Select next match
sr: Бира следеће поклапање

[ctx: shortcut window]
en: Select previous match
sr: Бира претходно поклапање

[ctx: shortcut window]
en: Notes list
sr: Списак белешки

[ctx: shortcut window]
en: Create new note
sr: Прави нову белешку

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note
sr: Отвара изабрану белешку

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note in new window
sr: Отвара изабрану белешку у новом прозору

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected note
sr: Брише изабрану белешку

[ctx: shortcut window]
en: Note View
sr: Преглед белешке

[ctx: shortcut window]
en: Open note actions menu
sr: Отвара изборник радњи белешке

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
sr: Затвара тренутни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
sr: Опозива последње уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
sr: Враћа последње уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Create link to note on selected text
sr: Прави везу до белешке на изабраном тексту

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
sr: Форматирање

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
sr: Измењивач подебљаности

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
sr: Измењивач искошености

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
sr: Измењивач прецртаности

[ctx: shortcut window]
en: Toggle highlight
sr: Измењивач истицања

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fixed width
sr: Измењивач утврђене ширине

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
sr: Измењивач подвучености

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
sr: Повећава величину слова

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
sr: Смањује величину слова

[ctx: shortcut window]
en: Enable bullets/increase indent for line with selection
sr: Укључује тачкирање/повећава увлачење за ред са избором

[ctx: shortcut window]
en: Decrease indent/disable bullets for current line
sr: Смањује увлачење/искључује тачкирање за текући ред

en: _New Note
sr: _Нова белешка

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Shortcuts
sr: _Пречице

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Gnote
sr: _О Гномовом бележнику

en: Failed to load plugin information!
sr: Нисам успео да учитам податке о прикључку!

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
sr: Несагласан прикључак „%s“: очекивах „%s“, добих „%s“

en: Note plugin info %s already present
sr: Већ је присутан податак прикључка белешке „%s“

en: %s does not implement %s
sr: %s не примењује %s

en: Note plugin %s already present
sr: Већ је присутан прикључак белешке „%s“

en: Note plugin info %s is absent
sr: Није присутан податак прикључка белешке „%s“

en: Note plugin %s is absent
sr: Није присутан прикључак белешке „%s“

en: Failed to find module %s for addin %s
sr: Нисам успео да пронађем модул „%s“ за додатак „%s“

en: Failed to load addin info for %s: %s
sr: Нисам успео да учитам податке додатка „%s“: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
sr: Покушавам да учитам додатке када су већ учитани

en: Backlinks
sr: Контравезе

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
sr: Погледајте које белешке воде до оне коју тренутно прегледате.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
sr: Ибер Фигјер и пројекат Томичиних белешки

en: What links here?
sr: Шта води овамо?

en: (none)
sr: (ништа)

en: _Back
sr: _Назад

en: Bugzilla Links
sr: Везе до Бубаждаје

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
sr: Омогућава вам да превучете адресу Бубаждаје из вашег интернет прегледника у белешку Гномовог бележника.  Број грешке се умеће као веза са малом иконицом бубице поред ње.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
sr: Ибер Фигјер и пројекат Томичиних белешки

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
sr: Можете користити било коју бубаждају једноставним превлачењем везе ка страници у белешку.  Ако желите посебну иконицу за одређене адресе, додајте их овде.

en: Host Name
sr: Адреса рачунара

en: Icon
sr: Иконица

en: _Add
sr: _Додај

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Select an icon...
sr: Одабери иконицу...

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

note: Extra Widget
en: _Host name:
sr: _Адреса рачунара:

en: Host name invalid
sr: Назив рачунара није исправан

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
sr: Морате навести исправан назив рачунара Бубаждаје за коришћење са овом иконицом.

en: Error saving icon
sr: Грешка чувања иконице

en: Could not save the icon file.
sr: Не могу да сачувам датотеку са иконицом.

en: Really remove this icon?
sr: Заиста желите да обришете ову иконицу?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
sr: Ако је обришете она ће заувек бити изгубљена.

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Error removing icon %s: %s
sr: Грешка уклањања иконице „%s“: %s

en: Export to Getting Things GNOME
sr: Извези у Гномовог добављача ствари

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
sr: Извезите засебне белешке као задатке Гномовог добављача ствари

en: Aurimas Černius
sr: Орима Чернјус

en: GTG XML loaded, but interface not found
sr: ГДС ИксМЛ је учитан, али нема сучеља

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
sr: Нисам успео да направим сучеље ГДС-а из ИксМЛ-а: %s

en: Failed to create D-Bus proxy for GTG
sr: Нисам успео да направим посредника Д-сабирнице за ГДС

en: Failed to call GTG: %s
sr: Нисам успео да позовем ГДС: %s

en: Export to HTML
sr: Извези у ХТМЛ

en: Exports individual notes to HTML.
sr: Извезите засебне белешке у ХТМЛ.

en: Destination for HTML Export
sr: Одредиште извоза у ХТМЛ

en: Export linked notes
sr: Извези повезане белешке

en: Include all other linked notes
sr: Укључи све друге повезане белешке

note: TODO: Tabbing should go directly from sync prefs widget to here TODO: Consider connecting to "Enter" pressed in sync prefs widget
en: _Save
sr: _Сачувај

en: Export to HTML…
sr: Извези у ХТМЛ…

en: Could not open exported note in a web browser: %s
sr: Не могу да отворим извезену белешку у веб прегледнику: %s

note: TRANSLATORS: %1%: boost format placeholder for the path
en: Your note was exported to "%1".
sr: Ваша белешка је извезена у „%1“.

en: Note exported successfully
sr: Белешка је успешно извезена

en: Could not export: %s
sr: Не могу да извезем: %s

en: Could not save the file "%1"
sr: Не могу да сачувам датотеку „%1“

en: _Folder Path:
sr: _Путања фасцикле:

en: Select Synchronization Folder...
sr: Одабери фасциклу за усклађивање...

en: Folder path field is empty.
sr: Поље за путању фасцикле је празно.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
sr: Наведена путања фасцикле не постоји, и програм не може да је направи.

en: Local Folder
sr: Локална фасцикла

en: Local Directory Sync Service Plugin
sr: Прикључак услуге усклађивања месног директоријума

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
sr: Усагласите белешке Гномовог бележника са путању месног система датотека

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
sr: Орима Чернјус и пројекат Томичиних белешки

en: Fixed Width
sr: Утврђена ширина

en: Adds fixed-width font style.
sr: Додајте стил словног лика сталне ширине.

en: Fixed Wid_th
sr: Стална _ширина

en: Online Directory Sync Service Plugin
sr: Прикључак услуге усклађивања мрежне фасцикле

en: Synchronize Gnote Notes to an online directory
sr: Усагласите белешке Гномовог бележника са мрежном фасциклом

en: Failed to mount the folder
sr: Нисам успео да закачим фасциклу

en: Folder _URI:
sr: Путања _УРИ-ја:

en: Example: google-drive://name.surname@gmail.com/notes
sr: На пример: google-drive://ime.prezime@gmail.com/notes

en: Please, register your account in Online Accounts
sr: Региструјте ваш налог у мрежним налозима

en: The URI is empty
sr: УРИ је празан

en: URI field is empty.
sr: Поље УРИ је празно.

en: Online Folder
sr: Мрежна фасцикла

en: Insert Timestamp
sr: Уметни датум и време

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sr: Уметните тренутни датум и време на положај курсора.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
sr: Изаберите неки од понуђених записа или унесите нови.

en: Use _Selected Format
sr: Користи _изабрани запис

en: _Use Custom Format
sr: Користи произвољан _запис

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
sr: Надзорник фасцикле белешки: Ажурирање је прекинуто, грешка читања „%s“: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
sr: Надзорник фасцикле белешки: Грешка читања наслова белешке из „%s“

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Unknown error creating note from %s
sr: Надзорник фасцикле белешки: Непозната грешка стварања белешке из „%s“

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
sr: Надзорник фасцикле белешки: Грешка стварања белешке из „%s“: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
sr: Надзорник фасцикле белешки: Ажурирање је прекинуто, грешка обраде „%s“: %s

en: Note Directory Watcher
sr: Надзорник фасцикле белешки

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
sr: Надгледајте директоријум белешки Гномовог бележника за изменама над вашим белешкама.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
sr: Орима Чернјус и првобитни аутори Томичиних белешки

en: _Directory check interval:
sr: _Период провере директоријума:

en: Today: Template
sr: Данас: Шаблон

en: Today:
sr: Данас:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
sr: Белешка дана не може да направи „%s“: %s

en: Tasks
sr: Задаци

en: Appointments
sr: Састанци

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Note of the Day
sr: Белешка дана

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
sr: Сам ће направити белешку „Данас“ зарад лаког придодавања дневних мисли

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
sr: Дебарши Реј и пројекат Томичиних белешки

en: _Open Today: Template
sr: _Отвори „Данас: Шаблон“

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
sr: Измените белешку <span weight="bold">Данас: шаблон</span> да прилагодите текст који имају нове белешке дана.

en: Printing Support
sr: Подршка за штампање

en: Allows you to print a note.
sr: Омогућава вам да штампате белешке.

en: Print…
sr: Штампај…

en: Error printing note
sr: Грешка штампања белешке

note: %1 is the page number, %2 is the total number of pages
en: Page %1 of %2
sr: Страница %1 од %2

en: Read Only
sr: Само за читање

en: Mark certain notes as read only
sr: Означите одређене белешке само за читање

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
sr: Орима Чернјус, Дебарши Реј и Арјеф Баји Пурванто

en: Replace title
sr: Замени наслов

en: Replace title with selection.
sr: Замените наслов новим избором.

en: Pierre-Yves Luyten
sr: Пјер-Ив Лијтан

en: Special Notes
sr: Посебне белешке

en: Show special notes, that are otherwise hidden
sr: Прикажите посебне белешке, које су у супротном скривене

en: Show Statistics
sr: Прикажи статистику

en: Statistics
sr: Статистика

en: Show various statistics about notes.
sr: Прикажите разне статистике о белешкама.

en: Total Notes:
sr: Укупно белешки:

en: Total Notebooks:
sr: Укупно бележница:

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the number of notes.
en: %1 note | %1 notes
sr[0]: %1 белешка
sr[1]: %1 белешке
sr[2]: %1 бележака
sr[3]: Једна белешка

en: Sticky Notes Importer
sr: Увозник лепљивих белешки

en: Import your notes from the Sticky Notes applet.
sr: Увезите ваше белешке из програмчета лепљивих белешки.

en: Import from Sticky Notes
sr: Увези из лепљивих белешки

en: No Sticky Notes found
sr: Нисам пронашао лепљиве белешке

note: %1 is a the file name
en: No suitable Sticky Notes file was found at "%1".
sr: Нисам пронашао ниједну одговарајућу датотеку лепљивих белешки на „%1“.

en: Sticky Notes import completed
sr: Увоз лепљивих белешки је завршен

note: here %1 is the number of notes imported, %2 the total number of notes.
en: <b>%1</b> of <b>%2</b> Sticky Notes were successfully imported.
sr: Успешно увезених лепљивих белешки: <b>%1</b> од <b>%2</b>.

en: Untitled
sr: Без наслова

en: Sticky Note:
sr: Лепљива белешка:

en: Table of Contents
sr: Табела садржаја

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
sr: Крећите се дуж структурираних белешки. Подесите заглавља одељка и пододељака у вашој белешци, а табела садржаја ће бити приказана у изборнику.

en: Luc Pionchon
sr: Лик Пјоншон

en: © 2013 Luc Pionchon
sr: © 2013 Лик Пјоншон

en: Heading 1
sr: Заглавље 1

en: Heading 2
sr: Заглавље 2

en: Table of Contents Help
sr: Помоћ табеле садржаја

note: no toc items, and no action entries = empty menu
en: (empty table of contents)
sr: (празна табела сдржаја)

en: TODO
sr: ДАСЕУРАДИ

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
sr: Истакните шаблоне ПОПРАВИМЕ, ДАСЕУРАДИ и ХХХ у белешкама.

en: Aurimas Černius, Romain Tartière
sr: Орима Чернјус, Ромен Тартјер

en: Tomboy Importer
sr: Увозник Томичиних белешки

en: Import your notes from Tomboy.
sr: Увезите ваше белешке из Томичиних белешки.

en: Hubert Figuiere
sr: Ибер Фигјер

en: Underline
sr: Подвучено

en: Adds ability to underline text.
sr: Додајте могућност подвлачења текста.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
sr: Ибер Фигјер и пројекат Томичиних белешки

en: _Underline
sr: _Подвучено

en: _URL:
sr: _Адреса:

en: User_name:
sr: _Корисничко име:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

en: Synchronization destination %1 doesn't exist!
sr: Одредиште усклађивања „%1“ не постоји!

en: URL, username, or password field is empty.
sr: Адреса, корисничко име или лозинка су празни.

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the error message.
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1
sr: Чување подешавања у Гномовом привеску кључева није успело, уз следећу поруку:
    
    %1

en: WebDAV Sync Service Plugin
sr: Прикључак услуге ВебДАВ усклађивања

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
sr: Ускладите белешке Гномовог бележника са ВебДАВ адресом.

en: Exception thrown when creating note: %s
sr: Дошло је до изузетка при стварању белешке: %s

en: No D-Bus connection available, shell search and remote control will not work.
sr: Нема доступне везе Д-сабирнице, претрага шкољке и удаљено управљање неће радити.

en: Failed to get shortcuts window!
sr: Нисам успео да добавим прозор са пречицама!

en: and Tomboy original authors.
sr: и изворни аутори Томичиних белешки.

en: Copyright © 2010-2023 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
sr: Ауторска права © 2010-2023 Орима Чернијус (Aurimas Cernius)
    Ауторска права © 2009-2011 Дебарши Реј (Debarshi Ray)
    Ауторска права © 2009 Ибер Фигјер (Hubert Figuiere)
    Ауторска права © 2004-2009 првобитни аутори Томичиних белешки.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
sr: Једноставан и згодан програмчић за хватање белешки.

en: Homepage
sr: Веб страница

en: Run Gnote in background.
sr: Покреће Гномовог бележника у позадини.

en: Run Gnote as GNOME Shell search provider.
sr: Покреће Гномовог бележника као доставника претраге Гномове шкољке.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
sr: Наводи путању директоријума који садржи белешке.

en: path
sr: путања

en: Open the search all notes window with the search text.
sr: Отвара прозор за претраживање свих белешки уз текст претраге.

en: text
sr: текст

en: Print version information.
sr: Исписује податке о издању.

en: Create and display a new note, with a optional title.
sr: Прави и приказује нову белешку, са опционалним насловом.

en: title
sr: наслов

en: Display the existing note matching title.
sr: Приказује постојећу белешку која одговара наслову.

en: title/url
sr: наслов/адреса

en: Display the 'Start Here' note.
sr: Приказује белешку „Полазна станица“.

en: Search and highlight text in the opened note.
sr: Тражи и истиче текст у отвореној белешки.

en: A note taking application
sr: Програм за белешке

en: Gnote options at launch
sr: Опције Гномовог бележника при покретању

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
sr: Издање %1

note: TRANSLATORS: the first %s is icon name, %d is for size, last %s is error description
en: Failed to load icon (%s, %d): %s
sr: Нисамуспео да учитам иконицу (%s, %d): %s

en: Plugin is disposing already
sr: Прикључак је већ на располагању

en: Window is not embedded
sr: Прозор није угнежден

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
sr: Изузетак приликом чувања белешке: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
sr: Нисам успео да ажурирам запис белешке: %s

en: Filesystem error: %s
sr: Грешка система датотека: %s

en: Create Notebook
sr: Направите бележницу

en: N_otebook name:
sr: _Назив бележнице:

en: Name already taken
sr: Назив је већ заузет

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
sr: _Нова

en: New Note_book...
sr: Нова _бележница...

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1".
en: %1 Notebook Template
sr: Шаблон за бележницу „%1“

en: New Note
sr: Нова белешка

en: Really delete this notebook?
sr: Заиста желите да обришете ову бележницу?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
sr: Белешке из ове бележнице неће бити обрисане, али више неће бити придружене бележници.  Ову радњу није могуће поништити.

en: No notebook
sr: Нема бележница

en: Notebook
sr: Бележница

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
sr: _Нова бележница...

en: All
sr: Све

en: Unfiled
sr: Непопуњене

[ctx: notebook]
en: Important
sr: Важне

en: Active
sr: Радне

en: </list> tag mismatch
sr: </list> ознака не одговара

en: Exception: %s
sr: Изузетак: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
sr: Стварно да избришем „%1“?

note: TRANSLATORS: %1 is number of notes
en: Really delete %1 note? | Really delete %1 notes?
sr[0]: Да обришем %1 белешку?
sr[1]: Да обришем %1 белешке?
sr[2]: Да обришем %1 белешки?
sr[3]: Да обришем једну белешку?

en: If you delete a note it is permanently lost.
sr: Ако је обришете она ће заувек бити изгубљена.

en: Error saving note data.
sr: Грешка при чувању података белешке.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
sr: Дошло је до грешке при чувању ваших белешки. Проверите да ли имате довољно простора на диску и да ли имате право уписивања у фасциклу „~/.local/share/gnote“. Детаљи о грешци су записани у „~/.gnote.log.“.

en: Error while saving: %s
sr: Грешка приликом чувања: %s

en: Setting text content for closed notes not supported
sr: Подешавање садржаја текста за затворене белешке није подржано

note: TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
sr: Шаблон нове белешке

en: Describe your new note here.
sr: Овде опишите вашу мисао.

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
sr: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Полазна станица
    
    <bold>Добродошли у Гномовог бележника!</bold>
    
    Користите белешку „Полазна станица“ да започнете организацију идеја и мисли.
    
    Можете да направите нове белешке да запишете идеје и замисли тако што ћете изабрати „Направи нову белешку“ из изборника Гномових белешки у Гномовом панелу. Ваша белешка ће самостално бити сачувана.
    
    Затим организујте белешке које сте направили тако што ћете повезати сродне белешке и идеје!
    
    Већ смо направили белешку која се зове <link:internal>Коришћење веза у Гномовим белешкама</link:internal>.  Примећујете ли како сваки пут када откуцате <link:internal>Коришћење веза у Гномовим белешкама</link:internal> текст одмах бива подвучен?  Кликните на везу да отворите белешку.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
sr: <note-content>Коришћење веза у Гномовом бележнику
    
    Можете повезати сродне белешке у Гномовом бележнику тако што ћете означити текст унутар белешке и кликнути на дугме <bold>Веза</bold> изнад у линији алата.  На тај начин ћете направити нову белешку са тим насловом и направити везу ка њој у тренутној белешци.
    
    Ако касније измените наслов нове белешке, биће промењен текст осталих белешки како би се избегло прекидање веза.
    
    Такође, ако укуцате наслов неке постојеће белешке унутар постојеће, веза ка њој ће аутоматски бити направљена.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
sr: Почетна станица

en: Using Links in Gnote
sr: Коришћење веза у Гномовом бележнику

en: Error creating start notes: %s
sr: Грешка стварања почетних белешки: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
sr: Грешка обраде ИксМЛ-а белешке, прескачем „%s“: %s

en: Rename Note Links?
sr: Да преименујем везе у белешкама?

en: _Don't Rename Links
sr: _Не преименуј везе

en: _Rename Links
sr: _Преименуј везе

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select None
sr: Поништи избор

en: Always show this _window
sr: Увек приказуј овај _прозор

en: Alwa_ys rename links
sr: _Увек преименуј везе

en: Never rename _links
sr: _Никад не преименуј везе

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
sr: Преименујте везе у осталим белешкама из „<span underline="single">%1</span>“ у „<span underline="single">%2</span>“?
    
    Ако не применујете везе, оне више неће показивати ни на шта.

en: Rename Links
sr: Преименуј везе

en: Note Title
sr: Наслов белешке

en: Ad_vanced
sr: _Напредно

en: _Undo
sr: _Поништи

en: _Redo
sr: _Врати

en: _Link to New Note
sr: _Веза на нову белешку

[ctx: NoteActions]
en: _Important
sr: _Важне

en: _Delete…
sr: _Обриши…

en: Set properties of text
sr: Подесите особине текста

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
sr: Ова белешка је белешка шаблона. Она одређује основни садржај обичних белешки, и неће бити приказана у изборнику белешки или у прозору за претрагу.

en: Convert to regular note
sr: Претвори у обичну белешку

en: Save Se_lection
sr: Сачувај _избор

en: Save _Title
sr: Сачувај _наслов

en: Cannot create note
sr: Не могу да направим белешку

en: _Bold
sr: По_дебљано

en: _Italic
sr: Ис_кошено

en: _Strikeout
sr: П_рецртано

en: _Highlight
sr: Ис_такнуто

en: _Normal
sr: _Нормална

en: S_mall
sr: _Мала

en: _Large
sr: _Велика

en: Hu_ge
sr: _Огромна

en: ⦁ Bullets
sr: ⦁ Списак са тачкицама

en: → Increase indent
sr: → Повећај увлачење

en: ← Decrease indent
sr: ← Умањи увлачење

en: Gnote Preferences
sr: Поставке Гномовог бележника

en: General
sr: Опште

en: Links
sr: Везе

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
sr: Усклађивање

en: Plugins
sr: Прикључци

note: Ok button... Button to close dialog.
en: _Close
sr: _Затвори

en: Plugin %s is absent
sr: Није присутан прикључак „%s“

en: _Spell check while typing
sr: Провери _правопис током куцања

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
sr: Неисправно написане речи ће бити подвучене црвеном бојом, са предлозима исправног писања приказаних у приручном изборнику.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
sr: Укључи самосталне _спискове са тачкицама

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
sr: Започните нови тачкасти списак почевши нови ред знаком -.

en: Use custom _font
sr: Користи посебан _словни лик

en: When renaming a linked note:
sr: Када се преименује белешка на коју друге белешке имају везу:

en: Ask me what to do
sr: Питај ме шта да радим

en: Never rename links
sr: Никад не преименуј везе

en: Always rename links
sr: Увек преименуј везе

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
sr: Користи шаблон нове белешке за одређивање почетног текста у новим белешкама.

en: Open New Note Template
sr: Отвори шаблон нове белешке

note: internal links
en: _Automatically link to notes
sr: _Сам постави везу до белешки

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
sr: Укључите ову опцију да направите везу када текст одговара наслову белешке.

note: URLs
en: Create links for _URLs
sr: Направи везе за _адресе

en: Enable this option to create links for URLs. Clicking will open URL with appropriate program.
sr: Укључите ову опцију да направите везу за адресе. Притисак ће отворити ту адресу одговарајућим програмом.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
sr: Означи _ВикиРечи

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Омогући опцију за обележавање речи <b>КојеИзгледајуОвако</b>. Клик изнад речи ће тада направити нову белешку са тим именом.

en: Ser_vice:
sr: _Услуга:

en: Not configurable
sr: Није подесиво

en: Automatic background s_ync interval (minutes)
sr: Период позадинског _самоусаглашавања (у минутима)

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
sr: _Напредно...

en: Clear
sr: Очисти

en: The following plugins are installed:
sr: Следећи прикључци су инсталирани:

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
sr: _Укључи

en: _Disable
sr: _Искључи

en: In_formation
sr: _Информације

en: Not Implemented
sr: Још није направљено

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the addin name.
en: %1 Preferences
sr: %1 — поставке

en: Choose Note Font
sr: Одабери словни лик за белешке

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
sr: Остале опције усклађивања

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
sr: Када се дође до сукоба између локалне белешке и белешке на подешеном серверу за усклађивање:

note: label.Xalign = 0;
en: Always ask me what to do
sr: Увек ме питај шта да урадиш

en: Rename my local note
sr: Преименуј моју локалну белешку

en: Replace my local note with the server's update
sr: Замени моју локалну белешку оном са сервера

en: Are you sure?
sr: Да ли сте сигурни?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Уклањање поставки за усклађивање није препоручено.  Можете бити присиљени да поново ускладите све ваше белешке када сачувате нове поставке.

en: Resetting Synchronization Settings
sr: Поново постави поставке за усклађивање

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Искључили сте подешену услугу усклађивања.  Ваше поставке за усклађивање ће сада бити обрисане.  Можете бити присиљени да поново ускладите све ваше белешке када сачувате нове поставке.

en: Connection successful
sr: Веза је успостављена

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
sr: Програм је спреман да усклади белешке. Да ли желите сада да их ускладите?

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the log file path.
en: Please check your information and try again.  The log file %1 may contain more information about the error.
sr: Проверите ваше податке и покушајте поново.  Датотека дневника „%1“ може да садржи више података о грешци.

en: Error connecting
sr: Грешка у повезивању

en: Version:
sr: Издање:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: Close
sr: Затвори

en: Create New Note
sr: Направи нову белешку

en: Search
sr: Потражи

en: Parent of embed box is not a Gtk::Grid, please report a bug!
sr: Родитељ угнеждене кутије није „Gtk::Grid“, пријавите грешку!

en: Parent of search entry is not Gtk::Grid, please report a bug!
sr: Родитељ уноса није „Gtk::Grid“, пријавите грешку!

en: Attempt to foreground a widget, that is not embedded in the window
sr: Покушава да стави елемент у први план, то није уграђено у прозору

en: Attempt to foreground a widget, that is not Gtk::Widget
sr: Покушава да стави елемент у први план, то није „Gtk::Widget“

en: Expected widget to be a sub-menu!
sr: Очекивано је да виџет буде подизборник!

en: No configured actions
sr: Нема подешених радњи

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
sr: Нисам успео да учитам сучеље Д-сабирнице „%s“: %s

en: Notebooks
sr: Бележнице

en: Note
sr: Белешка

en: Modified
sr: Измењена

en: Notes
sr: Белешке

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
sr: Нису пронађени резултати у изабраној бележници.
    Кликните овде да потражите у свим белешкама.

en: Click here to search across all notebooks
sr: Кликните овде да потражите у свим бележницама

en: Matches
sr: Поклапања

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
sr: Поклапање наслова

en: %1 match | %1 matches
sr[0]: %1 резултат
sr[1]: %1 резултата
sr[2]: %1 резултата
sr[3]: један резултат

en: Open In New _Window
sr: Отвори у _новом прозору

en: _New
sr: _Нова

en: _Open Template Note
sr: _Отвори шаблон белешке

en: Re_name...
sr: _Преименуј...

en: _New...
sr: _Нова...

en: Failed to parse setting search-sorting (Value: %s):
sr: Нисам успео да обрадим поставку ређања претраге (Вредност: %s):

en: Expected format 'column:order'
sr: Очекивани запис „стубац:поредак“

en: Unrecognized column %s
sr: Непознат стубац „%s“

en: Unrecognized order %s
sr: Непознат поредак „%s“

en: Name
sr: Назив

en: Version
sr: Издање

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
sr: Форматирање

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
sr: Постављање на радну површ

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
sr: Алати

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
sr: Непознато

en: Error loading %s
sr: Грешка учитавања „%s“

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
sr: Грешка добављања примерка динамичког модула симбола: %s

en: XML error: %s
sr: Грешка ИксМЛ-а: %s

en: unknown parse error
sr: непозната грешка обраде

en: %1 failed
sr: %1 није успео

en: NULL stylesheet, please fill a bug
sr: НИШТАВАН стилски лист, попуните извештај о грешци

en: Failed to upload note: %s
sr: Нисам успео да отпремим белешку: %s

en: Failed to upload %1 note | Failed to upload %1 notes
sr[0]: Нисам успео да отпремим %1 белешку
sr[1]: Нисам успео да отпремим %1 белешке
sr[2]: Нисам успео да отпремим %1 белешки
sr[3]: Нисам успео да отпремим једну белешку

en: Exception when finishing note copy: %s
sr: Изузетак приликом довршавања умношка белешке: %s

en: Exception when finishing note copy
sr: Изузетак приликом довршавања умношка белешке

en: Failed to download %1 note update | Failed to download %1 note updates
sr[0]: Нисам успео да преузмем %1 освежење белешке
sr[1]: Нисам успео да преузмем %1 освежења белешки
sr[2]: Нисам успео да преузмем %1 освежења белешки
sr[3]: Нисам успео да преузмем једно освежење белешке

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
sr: Изузетак за време чишћења сервера приликом предаје. Целовитост послужитеља је у реду, али би могао да се појави вишак неких датотека које лутају унаоколо.  Ево грешке: %s

en: Error updating lock: %s
sr: Грешка освежавања катанца: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
sr: Грешка брисања старог катанца усклађивања „%s“: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
sr: Необрадив елемент датума последњег усклађивања у „%s“

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
sr: Необрадив елемент прегледа последњег усклађивања у „%s“

en: Failure writing test file
sr: Неуспех при писању тест датотеке

en: Failure when checking test file contents
sr: Неуспех приликом провере садржаја тест датотеке

en: Failure when trying to remove test file
sr: Неуспех приликом покушаја уклањања тест датотеке

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Note Conflict
sr: Сукоб белешки

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
sr:  (стара)

en: Rename local note:
sr: Преименуј локалну белешку:

en: Update links in referencing notes
sr: Ажурирај везе у белешкама које је позивају

en: Overwrite local note
sr: Препиши преко локалне белешке

en: Always perform this action
sr: Увек примени овај поступак

en: _Continue
sr: _Настави

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
sr: Примећен је сукоб белешки

en: The server version of "%1" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
sr: Издање белешке „%1“ са сервера је у сукобу са локалном белешком.  Шта желите да учините са вашом локалном белешком?

note: Expander containing TreeView
en: Details
sr: Детаљи

en: Status
sr: Стање

en: Acquiring sync lock...
sr: Закључавам пред усклађивање...

en: Committing changes...
sr: Шаљем измене...

en: Synchronizing Notes
sr: Усклађујем белешке

en: Synchronizing your notes...
sr: Усклађујем ваше белешке...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
sr: Ово може потрајати, завалите се и уживајте!

en: Connecting to the server...
sr: Повезујем се са сервером...

en: Deleting notes off of the server...
sr: Бришем белешке са сервера...

en: Downloading new/updated notes...
sr: Преузимам нове/ажуриране белешке...

en: Server Locked
sr: Сервер је закључан

en: Server is locked
sr: Сервер је закључан

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
sr: Неки други рачунар тренутно усклађује белешке.  Сачекајте 2 минута и покушајте поново.

en: Preparing to download updates from server...
sr: Спремам се да преузмем промене са сервера...

en: Preparing to upload updates to server...
sr: Спремам се да пошаљем промене на сервер...

en: Uploading notes to server...
sr: Шаљем белешке серверу...

en: Synchronization Failed
sr: Усклађивање није успело

en: Failed to synchronize
sr: Нисам успео да усагласим белешке

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
sr: Нисам могао да усагласим белешке.  Проверите детаље приказане испод и покушајте поново.

en: Synchronization Complete
sr: Усклађивање је завршено

en: Synchronization is complete
sr: Усклађивање је завршено

en: %1 note updated. | %1 notes updated.
sr[0]: %1 белешка је ажурирана.
sr[1]: %1 белешке су ажуриране.
sr[2]: %1 бележака је ажурирано.
sr[3]: Једна белешка је ажурирана.

en: Your notes are now up to date.
sr: Ваше белешке су сада усклађене.

en: Synchronization Canceled
sr: Усклађивање је прекинуто

en: Synchronization was canceled
sr: Усклађивање је прекинуто

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
sr: Усклађивање је прекинуто.  Сада можете затворити прозорчић.

en: Synchronization Not Configured
sr: Усклађивање није подешено

en: Synchronization is not configured
sr: Усклађивање није подешено

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
sr: Подесите поставке усклађивања у прозорчету са поставкама.

en: Synchronization Service Error
sr: Грешка услуге усклађивања

en: Service error
sr: Грешка услуге

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
sr: Грешка при повезивању са сервисом за усклађивање.  Покушајте поново.

en: Deleted locally
sr: Локално обрисана

en: Deleted from server
sr: Обрисана са сервера

en: Updated
sr: Ажурирано

en: Added
sr: Додато

en: Uploaded changes to server
sr: Измене су послате серверу

en: Uploaded new note to server
sr: Нова белешка је послата серверу

en: Synchronize Notes
sr: Усклади белешке

en: Report a bug. Cast failed: %s
sr: Пријавите грешку. Изливак није успео: %s

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
sr: Грешка чишћења додатка након усклађивања: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
sr: Грешка приликом стварања сервера усклађивања: %s

en: Synchronization failed with the following Glib exception: %s
sr: Усаглашавање није успело уз следећи Гбибл изузетак: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
sr: Усаглашавање није успело уз следећи изузетак: %s

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
sr: Не могу да пронађем „Упутство Гномовог бележника“.  Проверите да ли је инсталација програма успешно обављена.

en: Help not found
sr: Нисам пронашао помоћ

en: Cannot open location
sr: Не могу да отворим локацију

en: No Date
sr: Без датума

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
sr: Данас, у %1

en: Today
sr: Данас

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
sr: Јуче, у %1

en: Yesterday
sr: Јуче

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
sr: Сутра, у %1

en: Tomorrow
sr: Сутра

note: TRANSLATORS: date in current year.
en: %b %d
sr: %d. %b

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
sr: %d. %B %Y.

en: _OK
sr: _У реду

en: _No
sr: _Не

en: _Yes
sr: _Да

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
sr: (Без наслова %1)

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the title.
en: A note with the title <b>%1</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
sr: Белешка <b>%1</b> већ постоји. Одаберите друго име за ову белешку пре него што наставите даље.

en: Note title taken
sr: Наслов белешке је заузет

en: Check spelling
sr: Провери писање

en: _Copy Link Address
sr: _Умножи адресу везе

en: _Open Link
sr: _Отвори везу
