gnote - en to sr translation catalogue (542 entries)

en: Gnote
sr: Gnomov beležnik

en: A simple note-taking application
sr: Jednostavan program za beleške

en: Gnote is a simple note-taking application for GNOME desktop environment. It allows you to capture your ideas, link them together using WikiWiki-style links, group together in notebooks and some extra features for everyday use.
sr: Gnomov beležnik je jednostavan program za hvatanje beleški za Gnomovo radno okruženje. Dopušta vam da pribeležite vaše ideje, da ih povežete zajedno koristeći vezice VikiViki-stila, da ih grupišete zajedno u beležnicama i neke posebne funkcije za svakodnevnu upotrebu.

en: Gnote also supports synchronization to make it possible to use on multiple devices.
sr: Gnomov beležnik takođe podržava usklađivanje da biste mogli da ga koristite na više uređaja.

[ctx: shortcut window]
en: Main Window
sr: Glavni prozor

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Prikazuje pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Open actions menu
sr: Otvara izbornik radnji

[ctx: shortcut window]
en: Display search bar
sr: Prikazuje traku pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Hide search bar
sr: Skriva traku pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Zatvara prozor

[ctx: shortcut window]
en: Notes list
sr: Spisak beleški

[ctx: shortcut window]
en: Create new note
sr: Pravi novu belešku

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note
sr: Otvara izabranu belešku

[ctx: shortcut window]
en: Open selected note in new window
sr: Otvara izabranu belešku u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Delete selected note
sr: Briše izabranu belešku

[ctx: shortcut window]
en: Note Window
sr: Prozor beleške

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Undo last edit
sr: Opoziva poslednje uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Redo last edit
sr: Vraća poslednje uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Create link to note on selected text
sr: Pravi vezu do beleške na izabranom tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Formatting
sr: Formatiranje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bold
sr: Izmenjivač podebljanosti

[ctx: shortcut window]
en: Toggle italic
sr: Izmenjivač iskošenosti

[ctx: shortcut window]
en: Toggle strikethrough
sr: Izmenjivač precrtanosti

[ctx: shortcut window]
en: Toggle highlight
sr: Izmenjivač isticanja

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fixed width
sr: Izmenjivač utvrđene širine

[ctx: shortcut window]
en: Toggle underline
sr: Izmenjivač podvučenosti

[ctx: shortcut window]
en: Increase font size
sr: Povećava veličinu slova

[ctx: shortcut window]
en: Decrease font size
sr: Smanjuje veličinu slova

[ctx: shortcut window]
en: Enable bullets/increase indent for line with selection
sr: Uključuje tačkiranje/povećava uvlačenje za red sa izborom

[ctx: shortcut window]
en: Decrease indent/disable bullets for current line
sr: Smanjuje uvlačenje/isključuje tačkiranje za tekući red

en: Take notes, link ideas, and stay organized
sr: Hvatajte beleške, povezujte ideje i budite organizovani

en: Note-taker
sr: Hvatač beleški

en: notes;idea;link;organize;
sr: beleške;ideja;misao;veza;poveži;sredi;

en: Enable spellchecking
sr: Uključuje proveru pravopisa

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
sr: Ako je uključeno, neispravno napisane reči će biti crveno podvučene, sa predlozima koji se pojavljuju u izborniku po desnom kliku na reč.

en: Automatically create links when typing
sr: Samostalno stvara veze prilikom kucanja

en: Enable this option to automatically create a link, when text matches note title.
sr: Uključite ovu opciju da sami napravite vezu, kada tekst odgovara naslovu beleške.

en: Create links for URLs in notes
sr: Stvara veze za adrese u beleškama

en: Enable this option to create links for URLs in notes.
sr: Uključite ovu opciju da napravite veze za adrese u beleškama.

en: Enable WikiWord highlighting
sr: Uključuje obeležavanje VikiReči

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Uključite ovu opciju za isticanje reči KojeIzgledajuOvako. Klik iznad reči će tada napraviti belešku sa tim nazivom.

en: Enable Auto bulleted lists
sr: Omogućava samostalno označene spiskove

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
sr: Uključite ovu opciju ako želite da samostalno stvaranje označenog spiska kada se postavite „-“ ili „*“ na početak reda.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon
sr: Omogućava ubacivanje srednjim klikom na ikonicu

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
sr: Uključite ovu opciju ako želite da srednjim klikom na ikonicu Gnomovog beležnika ubacite sadržaj obeležen tekućim vremenom u belešku za početnu stranicu.

en: Enable custom font
sr: Omogućava poseban slovni lik

en: If true, the font name set in custom-font-face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
sr: Ako je uključeno, biće korišćen skup slovnih likova naveden u „custom-font-face“ pri prikazu beleški, inače podrazumevani slovni lik će biti korišćen.

en: Custom Font Face
sr: Poseban slovni lik

en: If enable-custom-font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
sr: Ako je „enable-custom-font“ uključeno, biće korišćen ovde odabran skup slovnih likova pri prikazu beleški.

en: Enable global keybindings
sr: Omogućava prečice sa tastature

en: If true, the desktop-global keybindings set in /org/gnome/gnote/global-keybindings will be enabled, allowing for useful Gnote actions to be available from any application.
sr: Ako je uključeno, globalne prečice postavljene u „/org/gnome/gnote/global-keybindings“ će biti omogućene, što daje mogućnost da se nekim korisnim akcijama Gnomovog beležnika pristupa iz drugih programa.

en: Start Here Note
sr: Beleška za početnu stanicu

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
sr: Adresa beleške koja će biti smatrana beleškom za „Početnu stanicu“, koja se uvek nalazi na dnu izbornika u Gnomovom beležniku i dostupna je preko prečice sa tastature.

en: Minimum number of notes to show in menu
sr: Najmanji broj beleški za prikaz u izborniku

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
sr: Ceo broj koji određuje najmanji broj beleški koje će biti prikazane u izborniku beleški.

en: List of pinned notes
sr: Spisak pribodenih beleški

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
sr: Spisak putanja beleški razdvojenih prazninama koji sadrži beleške koje će uvek biti prikazane u izborniku Gnomovog beležnika.

en: Is main window maximized
sr: Uvećanje glavnog prozora

en: If true, Gnote window will be maximized.
sr: Ako je izabrano, prozor Gnomovog beležnika će biti uvećan.

en: Saved height of Search window
sr: Sačuvana visina prozora za pretragu

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
sr: Određuje u tačkama visinu prozora za pretragu, čuva se prilikom izlaska iz programa.

en: Saved width of Search window
sr: Sačuvana širina prozora za pretragu

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
sr: Određuje u tačkama širinu prozora za pretragu, čuva se prilikom izlaska iz programa.

en: Saved splitter position of Search window splitter.
sr: Sačuvan položaj razdvajača razdvajača prozora za pretragu.

en: Determines Search window splitter position in pixels; stored on Gnote exit.
sr: Određuje položaj razdvajača prozora za pretragu u tačkicama; čuva se prilikom izlaska iz programa.

en: Saved sorting of the Search window.
sr: Sačuvano ređanje prozora za pretragu.

en: Determines Search window initial sorting.
sr: Određuje početno ređanje prozora za pretragu.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
sr: Vreme isteka FUSE montiranja (ms)

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
sr: Vreme (u milisekundama) koje Gnomov beležnik čeka na odgovor kada se koristi FUSE za montiranje deljenja usklađivanja.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
sr: Fascikla udaljenog usklađivanja sistema datoteka bezbedne školjke

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
sr: Putanja na serveru bezbedne školjke za fasciklu usklađivanja Gnomovog beležnika (opcionalno).

en: SSHFS Synchronization Server URL
sr: Adresa servera za usklađivanje sistema datoteka bezbedne školjke

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
sr: Adresa servera sistema datoteka bezbedne školjke koji sadrži fasciklu za usklađivanje Gnomovog beležnika.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
sr: Korisničko ime za udaljeno usklađivanje sistema datoteka bezbedne školjke

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sr: Korisničko ime za korišćenje prilikom povezivanja na server za usklađivanje putem bezbedne školjke.

en: SSHFS Synchronization Server Port
sr: Priključnik servera za usklađivanje sistema datoteka bezbedne školjke

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sr: Priključnik za korišćenje prilikom povezivanja na server za usklađivanje putem bezbedne školjke.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
sr: Ponašanje za ažuriranje veza pri preimenovanju beleške

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
sr: Ceo broj koji određuje da li je poželjno da se uvek primenjuje neko određeno ažuriranje veza kada se beleška preimenuje, umesto da se pita korisnik. Brojevi imaju svoju internu predstavu. 0 — znači da korisnik želi da bude pitan kada se preimenuje beleška koja ima druge beleške koje imaju veze ka njoj. 1 — znači da se sve veze automatski uklanjaju. 2 — znači da tekst veze treba ažurirati na novo ime beleške tako da veza ka preimenovanoj belešci nastavi da postoji.

en: Enable closing notes with escape
sr: Omogućava zatvaranje beleške tasterom „Esc“

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
sr: Ako je uključeno, otvorena beleška može biti zatvorena pritiskom na tipku „Esc“.

en: Use status icon, when started as an application
sr: Koristi ikonicu stanja, prilikom pokretanja kao programa

en: Deprecated, has no effect.
sr: Zastarelo, bez dejstva.

en: Open notes in new window
sr: Otvara beleške u novom prozoru

en: Open notes in new window instead of replacing active content of the same window
sr: Otvara beleške u novom prozoru umesto da zameni radni sdržaj istog prozora

en: Save note window size and autosize note window to it
sr: Čuva veličinu prozora beleške i sam postavlja veličinu prozora beleške na nju

en: Saves note window size and automatically resizes main window to this size, when note is opened.
sr: Čuva veličinu prozora beleške i sam menja veličinu glavnog prozora na ovu veličinu, kada se otvori beleška.

en: Use client side window decorations
sr: Koristi ukrase prozora upravnika prozora

en: Should Gnote draw its window titlebar, or leave that to window manager. Possible values are 'enabled' to draw them, 'disabled' to leave them to window manager, or a comma separated list of desktop environments, where Gnote should draw decorations itself. Requires application restart.
sr: Da li će Gnomov beležnik da iscrta svoju traku naslova, ili će je prepustiti upravniku prozora. Moguće vrednosti su: „enabled“ — iscrtaće ih on, „disabled“ — prepustiće ih upravniku prozora, ili spisak radnih okruženja odvojenih zarezom, kada će Gnomov beležnik sam iscrtati ukrase. Zahteva ponovno pokretanje programa.

en: Show applet menu
sr: Prikazuje izbornik programčeta

en: Open Start Here
sr: Otvara početnu stanicu

en: Create a new Note
sr: Pravi novu belešku

en: Open Search Dialog
sr: Otvara prozorče za pretragu

en: Open Recent Changes
sr: Otvara skorašnje izmene

en: HTML Export Last Directory
sr: Poslednji direktorijum za HTML izvoz

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
sr: Poslednji direktorijum u koji je beleška izvezena kroz dodatak za izvoz u HTML.

en: HTML Export Linked Notes
sr: Povezane beleške u HTML izvozu

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
sr: Poslednje podešavanje za „Izvezi povezane beleške“ u dodatku za izvoz u HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
sr: HTML izvozi povezane beleške

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
sr: Poslednje podešavanje za „Izvezi sve druge povezane beleške“ u dodatku za izvoz u HTML. Ovo podešavanje se koristi skupa sa „HTML izvozi povezane beleške“ podešavanjem, a određuje da li sve beleške (rekurzivno otkrivene) trebaju biti uključene pri izvozu u HTML.

en: Synchronization Client ID
sr: ID klijenta za servis usklađivanja

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a synchronization server.
sr: Jedinstvena oznaka za ovaj klijent Gnomovog beležnika, koja se koristi pri komunikaciji sa serverom za usklađivanje.

en: Synchronization Local Server Path
sr: Lokalna putanja do servera za usklađivanje

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
sr: Putanja do servera za usklađivanje kada se koristi dodatak za usklađivanje preko sistema datoteka.

en: Selected Synchronization Service Addin
sr: Odabrani dodatak za servis usklađivanja

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
sr: Jedinstvena oznaka za odabrani dodatak za usklađivanje beleški.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
sr: Ponašanje u slučaju sukoba pri usklađivanju beleški

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
sr: Ceo broj koji određuje ponašanje pri otkrivenom sukobu umesto da se o tome pita korisnik. Vrednosti se preslikavaju na internu numeraciju ponašanja. Vrednost „0“ određuje da treba pitati korisnika tako da se problemi rešavaju od slučaja do slučaja.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
sr: Vremensko ograničenje samostalnog pozadinskog usaglašavanja

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
sr: Ceo broj koji određuje koliko često će se izvršavati usklađivanje vaših beleški u pozadini (ako se koristi). Svaka vrednost manja od 1 znači da je usklađivanje isključeno. Najmanja prihvatljiva vrednost je 5. Vrednost je u minutima.

en: Accept SSL Certificates
sr: Prihvatanje SSL uverenja

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
sr: Koristi „-ac“ opciju vdfs-a za prihvatanje SSL uverenja bez pitanja korisnika.

en: Share URL
sr: Adresa deljenja

en: WebDAV share URL where notes are synchronized to.
sr: Adresa deljenja VebDAV-a na kojoj su usklađene beleške.

en: Share username
sr: Ime korisnika deljenja

en: Username to access WebDAV share.
sr: Korisničko ime za pristup VebDAV deljenju.

en: Timestamp format
sr: Zapis datuma i vremena

en: The date format that is used for the timestamp. It follows the format of strftime(3).
sr: Oblik datuma koji se koristi za vremensku oznaku. Prati oblik funkcije „strftime(3)“.

en: Time between checks
sr: Vreme između provera

en: Time interval between note directory checks (in seconds). Min value is 5.
sr: Vremenski period između provera direktorijuma beleške (u sekundama). Najmanja vrednost je 5.

en: _New Note
sr: _Nova beleška

en: New _Window
sr: Novi _prozor

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Shortcuts
sr: _Prečice

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Failed to load plugin information!
sr: Nisam uspeo da učitam podatke o priključku!

en: Incompatible plug-in %s: expected %s, got %s
sr: Nesaglasan priključak „%s“: očekivah „%s“, dobih „%s“

en: Note plugin info %s already present
sr: Već je prisutan podatak priključka beleške „%s“

en: %s does not implement %s
sr: %s ne primenjuje %s

en: Note plugin %s already present
sr: Već je prisutan priključak beleške „%s“

en: Note plugin info %s is absent
sr: Nije prisutan podatak priključka beleške „%s“

en: Note plugin %s is absent
sr: Nije prisutan priključak beleške „%s“

en: Failed to find module %s for addin %s
sr: Nisam uspeo da pronađem modul „%s“ za dodatak „%s“

en: Failed to load addin info for %s: %s
sr: Nisam uspeo da učitam podatke dodatka „%s“: %s

en: Trying to load addins when they are already loaded
sr: Pokušavam da učitam dodatke kada su već učitani

en: Backlinks
sr: Kontraveze

en: See which notes link to the one you're currently viewing.
sr: Pogledajte koje beleške vode do one koju trenutno pregledate.

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
sr: Iber Figjer i projekat Tomičinih beleški

en: What links here?
sr: Šta vodi ovamo?

en: (none)
sr: (ništa)

en: _Back
sr: _Nazad

en: Bugzilla Links
sr: Veze do Bubaždaje

en: Allows you to drag a Bugzilla URL from your browser directly into a Gnote note.  The bug number is inserted as a link with a little bug icon next to it.
sr: Omogućava vam da prevučete adresu Bubaždaje iz vašeg internet preglednika u belešku Gnomovog beležnika.  Broj greške se umeće kao veza sa malom ikonicom bubice pored nje.

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
sr: Iber Figjer i projekat Tomičinih beleški

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
sr: Možete koristiti bilo koju bubaždaju jednostavnim prevlačenjem veze ka stranici u belešku.  Ako želite posebnu ikonicu za određene adrese, dodajte ih ovde.

en: Host Name
sr: Adresa računara

en: Icon
sr: Ikonica

en: Select an icon...
sr: Odaberi ikonicu...

note: Extra Widget
en: _Host name:
sr: _Adresa računara:

en: Host name invalid
sr: Naziv računara nije ispravan

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
sr: Morate navesti ispravan naziv računara Bubaždaje za korišćenje sa ovom ikonicom.

en: Error saving icon
sr: Greška čuvanja ikonice

en: Could not save the icon file.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku sa ikonicom.

en: Really remove this icon?
sr: Zaista želite da obrišete ovu ikonicu?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
sr: Ako je obrišete ona će zauvek biti izgubljena.

en: Error removing icon %s: %s
sr: Greška uklanjanja ikonice „%s“: %s

en: Export to Getting Things GNOME
sr: Izvezi u Gnomovog dobavljača stvari

en: Exports individual notes as Getting Things GNOME tasks
sr: Izvezite zasebne beleške kao zadatke Gnomovog dobavljača stvari

en: Aurimas Černius
sr: Orima Černjus

en: GTG XML loaded, but interface not found
sr: GDS IksML je učitan, ali nema sučelja

en: Failed to create GTG interface from XML: %s
sr: Nisam uspeo da napravim sučelje GDS-a iz IksML-a: %s

en: Failed to create D-Bus proxy for GTG
sr: Nisam uspeo da napravim posrednika D-sabirnice za GDS

en: Failed to call GTG: %s
sr: Nisam uspeo da pozovem GDS: %s

en: Export to HTML
sr: Izvezi u HTML

en: Exports individual notes to HTML.
sr: Izvezite zasebne beleške u HTML.

en: Destination for HTML Export
sr: Odredište izvoza u HTML

en: Export linked notes
sr: Izvezi povezane beleške

en: Include all other linked notes
sr: Uključi sve druge povezane beleške

en: Export to HTML…
sr: Izvezi u HTML…

en: Could not open exported note in a web browser: %s
sr: Ne mogu da otvorim izvezenu belešku u veb pregledniku: %s

note: TRANSLATORS: %1%: boost format placeholder for the path
en: Your note was exported to "%1".
sr: Vaša beleška je izvezena u „%1“.

en: Note exported successfully
sr: Beleška je uspešno izvezena

en: Could not export: %s
sr: Ne mogu da izvezem: %s

en: Could not save the file "%1"
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%1“

en: _Folder Path:
sr: _Putanja fascikle:

en: Select Synchronization Folder...
sr: Odaberi fasciklu za usklađivanje...

en: Folder path field is empty.
sr: Polje za putanju fascikle je prazno.

en: Specified folder path does not exist, and Gnote was unable to create it.
sr: Navedena putanja fascikle ne postoji, i program ne može da je napravi.

en: Local Folder
sr: Lokalna fascikla

en: Local Directory Sync Service Plugin
sr: Priključak usluge usklađivanja mesnog direktorijuma

en: Synchronize Gnote Notes to a local file system path
sr: Usaglasite beleške Gnomovog beležnika sa putanju mesnog sistema datoteka

en: Aurimas Černius and the Tomboy Project
sr: Orima Černjus i projekat Tomičinih beleški

en: Fixed Width
sr: Utvrđena širina

en: Adds fixed-width font style.
sr: Dodajte stil slovnog lika stalne širine.

en: Fixed Wid_th
sr: Stalna _širina

en: Insert Timestamp
sr: Umetni datum i vreme

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sr: Umetnite trenutni datum i vreme na položaj kursora.

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
sr: Izaberite neki od ponuđenih zapisa ili unesite novi.

en: Use _Selected Format
sr: Koristi _izabrani zapis

en: _Use Custom Format
sr: Koristi proizvoljan _zapis

note: TRANSLATORS: first %s is file name, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error reading %s: %s
sr: Nadzornik fascikle beleški: Ažuriranje je prekinuto, greška čitanja „%s“: %s

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Error reading note title from %s
sr: Nadzornik fascikle beleški: Greška čitanja naslova beleške iz „%s“

note: TRANSLATORS: %s is file
en: NoteDirectoryWatcher: Unknown error creating note from %s
sr: Nadzornik fascikle beleški: Nepoznata greška stvaranja beleške iz „%s“

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Error creating note from %s: %s
sr: Nadzornik fascikle beleški: Greška stvaranja beleške iz „%s“: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: NoteDirectoryWatcher: Update aborted, error parsing %s: %s
sr: Nadzornik fascikle beleški: Ažuriranje je prekinuto, greška obrade „%s“: %s

en: Note Directory Watcher
sr: Nadzornik fascikle beleški

en: Watch your Gnote note directory for changes to your notes.
sr: Nadgledajte direktorijum beleški Gnomovog beležnika za izmenama nad vašim beleškama.

en: Aurimas Černius and Tomboy original authors
sr: Orima Černjus i prvobitni autori Tomičinih beleški

en: _Directory check interval:
sr: _Period provere direktorijuma:

en: Today: Template
sr: Danas: Šablon

en: Today:
sr: Danas:

note: TRANSLATORS: first %s is note title, second is error TRANSLATORS: first %s is template note title, second is error
en: NoteOfTheDay could not create %s: %s
sr: Beleška dana ne može da napravi „%s“: %s

en: Tasks
sr: Zadaci

en: Appointments
sr: Sastanci

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Note of the Day
sr: Beleška dana

en: Automatically creates a "Today" note for easily jotting down daily thoughts
sr: Sam će napraviti belešku „Danas“ zarad lakog pridodavanja dnevnih misli

en: Debarshi Ray and the Tomboy Project
sr: Debarši Rej i projekat Tomičinih beleški

en: _Open Today: Template
sr: _Otvori „Danas: Šablon“

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
sr: Izmenite belešku <span weight="bold">Danas: šablon</span> da prilagodite tekst koji imaju nove beleške dana.

en: Printing Support
sr: Podrška za štampanje

en: Allows you to print a note.
sr: Omogućava vam da štampate beleške.

en: Print…
sr: Štampaj…

en: Error printing note
sr: Greška štampanja beleške

note: %1 is the page number, %2 is the total number of pages
en: Page %1 of %2
sr: Stranica %1 od %2

en: Read Only
sr: Samo za čitanje

en: Mark certain notes as read only
sr: Označite određene beleške samo za čitanje

en: Aurimas Černius, Debarshi Ray and Arief Bayu Purwanto
sr: Orima Černjus, Debarši Rej i Arjef Baji Purvanto

en: Replace title
sr: Zameni naslov

en: Replace title with selection.
sr: Zamenite naslov novim izborom.

en: Pierre-Yves Luyten
sr: Pjer-Iv Lijtan

en: Special Notes
sr: Posebne beleške

en: Show special notes, that are otherwise hidden
sr: Prikažite posebne beleške, koje su u suprotnom skrivene

en: Show Statistics
sr: Prikaži statistiku

en: Statistics
sr: Statistika

en: Show various statistics about notes.
sr: Prikažite razne statistike o beleškama.

en: Total Notes:
sr: Ukupno beleški:

en: Total Notebooks:
sr: Ukupno beležnica:

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the number of notes.
en: %1 note | %1 notes
sr[0]: %1 beleška
sr[1]: %1 beleške
sr[2]: %1 beležaka
sr[3]: Jedna beleška

en: Sticky Notes Importer
sr: Uvoznik lepljivih beleški

en: Import your notes from the Sticky Notes applet.
sr: Uvezite vaše beleške iz programčeta lepljivih beleški.

en: Import from Sticky Notes
sr: Uvezi iz lepljivih beleški

en: No Sticky Notes found
sr: Nisam pronašao lepljive beleške

note: %1 is a the file name
en: No suitable Sticky Notes file was found at "%1".
sr: Nisam pronašao nijednu odgovarajuću datoteku lepljivih beleški na „%1“.

en: Sticky Notes import completed
sr: Uvoz lepljivih beleški je završen

note: here %1 is the number of notes imported, %2 the total number of notes.
en: <b>%1</b> of <b>%2</b> Sticky Notes were successfully imported.
sr: Uspešno uvezenih lepljivih beleški: <b>%1</b> od <b>%2</b>.

en: Untitled
sr: Bez naslova

en: Sticky Note:
sr: Lepljiva beleška:

en: Table of Contents
sr: Tabela sadržaja

en: Navigate long structured notes. Set section and subsection headings in your note, and the Table of Contents will show in a menu.
sr: Krećite se duž strukturiranih beleški. Podesite zaglavlja odeljka i pododeljaka u vašoj belešci, a tabela sadržaja će biti prikazana u izborniku.

en: Luc Pionchon
sr: Lik Pjonšon

en: © 2013 Luc Pionchon
sr: © 2013 Lik Pjonšon

en: Heading 1
sr: Zaglavlje 1

en: Heading 2
sr: Zaglavlje 2

en: Table of Contents Help
sr: Pomoć tabele sadržaja

note: no toc items, and no action entries = empty menu
en: (empty table of contents)
sr: (prazna tabela sdržaja)

note: namespace
en: TODO
sr: DASEURADI

en: Highlight FIXME, TODO and XXX patterns in notes.
sr: Istaknite šablone POPRAVIME, DASEURADI i HHH u beleškama.

en: Aurimas Černius, Romain Tartière
sr: Orima Černjus, Romen Tartjer

en: Tomboy Importer
sr: Uvoznik Tomičinih beleški

en: Import your notes from Tomboy.
sr: Uvezite vaše beleške iz Tomičinih beleški.

en: Hubert Figuiere
sr: Iber Figjer

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Adds ability to underline text.
sr: Dodajte mogućnost podvlačenja teksta.

en: Hubert Figuière and the Tomboy Project
sr: Iber Figjer i projekat Tomičinih beleški

en: _Underline
sr: _Podvučeno

en: _URL:
sr: _Adresa:

en: User_name:
sr: _Korisničko ime:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: WebDAV
sr: VebDAV

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
sr: Greška pri povezivanju sa serverom.  Uzrok može biti neispravno korisničko ime i/ili lozinka.

en: URL, username, or password field is empty.
sr: Adresa, korisničko ime ili lozinka su prazni.

note: TRANSLATORS: %1 is the format placeholder for the error message.
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
    
    %1
sr: Čuvanje podešavanja u Gnomovom privesku ključeva nije uspelo, uz sledeću poruku:
    
    %1

en: WebDAV Sync Service Plugin
sr: Priključak usluge VebDAV usklađivanja

en: Synchronize Gnote Notes to a WebDAV URL.
sr: Uskladite beleške Gnomovog beležnika sa VebDAV adresom.

en: Remote call to %s failed
sr: Nije uspeo udaljeni poziv za „%s“

en: Exception thrown when creating note: %s
sr: Došlo je do izuzetka pri stvaranju beleške: %s

en: Gnote is already running.  Exiting...
sr: Gnomov beležnik je već pokrenut.  Izlazim...

en: Failed to get shortcuts window!
sr: Nisam uspeo da dobavim prozor sa prečicama!

en: and Tomboy original authors.
sr: i izvorni autori Tomičinih beleški.

en: Copyright © 2010-2017 Aurimas Cernius
    Copyright © 2009-2011 Debarshi Ray
    Copyright © 2009 Hubert Figuiere
    Copyright © 2004-2009 the Tomboy original authors.
sr: Autorska prava © 2010-2017 Orima Černijus
    Autorska prava © 2009-2011 Debarši Rej
    Autorska prava © 2009 Iber Figjer
    Autorska prava © 2004-2009 prvobitni autori Tomičinih beleški.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
sr: Jednostavan i zgodan programčić za hvatanje beleški.

en: Homepage
sr: Veb stranica

en: Run Gnote in background.
sr: Pokreće Gnomovog beležnika u pozadini.

en: Run Gnote as GNOME Shell search provider.
sr: Pokreće Gnomovog beležnika kao dostavnika pretrage Gnomove školjke.

en: Specify the path of the directory containing the notes.
sr: Navodi putanju direktorijuma koji sadrži beleške.

en: path
sr: putanja

en: Open the search all notes window with the search text.
sr: Otvara prozor za pretraživanje svih beleški uz tekst pretrage.

en: text
sr: tekst

en: Print version information.
sr: Ispisuje podatke o izdanju.

en: Create and display a new note, with a optional title.
sr: Pravi i prikazuje novu belešku, sa opcionalnim naslovom.

en: title
sr: naslov

en: Display the existing note matching title.
sr: Prikazuje postojeću belešku koja odgovara naslovu.

en: title/url
sr: naslov/adresa

en: Display the 'Start Here' note.
sr: Prikazuje belešku „Polazna stanica“.

en: Search and highlight text in the opened note.
sr: Traži i ističe tekst u otvorenoj beleški.

en: A note taking application
sr: Program za beleške

en: Gnote options at launch
sr: Opcije Gnomovog beležnika pri pokretanju

en: Could not connect to remote instance.
sr: Ne mogu da se povežem na udaljeni primerak.

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the version string.
en: Version %1
sr: Izdanje %1

note: TRANSLATORS: the first %s is icon name, %d is for size, last %s is error description
en: Failed to load icon (%s, %d): %s
sr: Nisamuspeo da učitam ikonicu (%s, %d): %s

en: Plugin is disposing already
sr: Priključak je već na raspolaganju

en: Window is not embedded
sr: Prozor nije ugnežden

note: Probably IOException or UnauthorizedAccessException?
en: Exception while saving note: %s
sr: Izuzetak prilikom čuvanja beleške: %s

note: write failure, but not critical
en: Failed to update note format: %s
sr: Nisam uspeo da ažuriram zapis beleške: %s

en: Filesystem error: %s
sr: Greška sistema datoteka: %s

en: Create Notebook
sr: Napravite beležnicu

en: N_otebook name:
sr: _Naziv beležnice:

en: Name already taken
sr: Naziv je već zauzet

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
sr: _Nova

en: New Note_book...
sr: Nova _beležnica...

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1".
en: %1 Notebook Template
sr: Šablon za beležnicu „%1“

en: New Note
sr: Nova beleška

en: Really delete this notebook?
sr: Zaista želite da obrišete ovu beležnicu?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
sr: Beleške iz ove beležnice neće biti obrisane, ali više neće biti pridružene beležnici.  Ovu radnju nije moguće poništiti.

en: No notebook
sr: Nema beležnica

note: TRANSLATORS: %1: format placeholder for the notebook name
en: New "%1" Note
sr: %1 — nova beleška

en: Notebook
sr: Beležnica

note: Add new notebook item
en: _New notebook...
sr: _Nova beležnica...

en: All
sr: Sve

en: Unfiled
sr: Nepopunjene

en: Important
sr: Važne

en: Active
sr: Radne

en: </list> tag mismatch
sr: </list> oznaka ne odgovara

en: Exception: %s
sr: Izuzetak: %s

note: TRANSLATORS: %1 will be replaced by note title
en: Really delete "%1"?
sr: Stvarno da izbrišem „%1“?

note: TRANSLATORS: %1 is number of notes
en: Really delete %1 note? | Really delete %1 notes?
sr[0]: Da obrišem %1 belešku?
sr[1]: Da obrišem %1 beleške?
sr[2]: Da obrišem %1 beleški?
sr[3]: Da obrišem jednu belešku?

en: If you delete a note it is permanently lost.
sr: Ako je obrišete ona će zauvek biti izgubljena.

en: Error saving note data.
sr: Greška pri čuvanju podataka beleške.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.local/share/gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
sr: Došlo je do greške pri čuvanju vaših beleški. Proverite da li imate dovoljno prostora na disku i da li imate pravo upisivanja u fasciklu „~/.local/share/gnote“. Detalji o grešci su zapisani u „~/.gnote.log.“.

en: Error while saving: %s
sr: Greška prilikom čuvanja: %s

en: Setting text content for closed notes not supported
sr: Podešavanje sadržaja teksta za zatvorene beleške nije podržano

note: TRANSLATORS: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
sr: Šablon nove beleške

en: Describe your new note here.
sr: Ovde opišite vašu misao.

en: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Start Here
    
    <bold>Welcome to Gnote!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Gnote menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Gnote</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
sr: <note-content xmlns:link="http://beatniksoftware.com/tomboy/link">Polazna stanica
    
    <bold>Dobrodošli u Gnomovog beležnika!</bold>
    
    Koristite belešku „Polazna stanica“ da započnete organizaciju ideja i misli.
    
    Možete da napravite nove beleške da zapišete ideje i zamisli tako što ćete izabrati „Napravi novu belešku“ iz izbornika Gnomovih beleški u Gnomovom panelu. Vaša beleška će samostalno biti sačuvana.
    
    Zatim organizujte beleške koje ste napravili tako što ćete povezati srodne beleške i ideje!
    
    Već smo napravili belešku koja se zove <link:internal>Korišćenje veza u Gnomovim beleškama</link:internal>.  Primećujete li kako svaki put kada otkucate <link:internal>Korišćenje veza u Gnomovim beleškama</link:internal> tekst odmah biva podvučen?  Kliknite na vezu da otvorite belešku.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
sr: <note-content>Korišćenje veza u Gnomovom beležniku
    
    Možete povezati srodne beleške u Gnomovom beležniku tako što ćete označiti tekst unutar beleške i kliknuti na dugme <bold>Veza</bold> iznad u liniji alata.  Na taj način ćete napraviti novu belešku sa tim naslovom i napraviti vezu ka njoj u trenutnoj belešci.
    
    Ako kasnije izmenite naslov nove beleške, biće promenjen tekst ostalih beleški kako bi se izbeglo prekidanje veza.
    
    Takođe, ako ukucate naslov neke postojeće beleške unutar postojeće, veza ka njoj će automatski biti napravljena.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
sr: Početna stanica

en: Using Links in Gnote
sr: Korišćenje veza u Gnomovom beležniku

en: Error creating start notes: %s
sr: Greška stvaranja početnih beleški: %s

note: TRANSLATORS: first %s is file, second is error
en: Error parsing note XML, skipping "%s": %s
sr: Greška obrade IksML-a beleške, preskačem „%s“: %s

en: Rename Note Links?
sr: Da preimenujem veze u beleškama?

en: _Don't Rename Links
sr: _Ne preimenuj veze

en: _Rename Links
sr: _Preimenuj veze

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Select None
sr: Poništi izbor

en: Always show this _window
sr: Uvek prikazuj ovaj _prozor

en: Alwa_ys rename links
sr: _Uvek preimenuj veze

en: Never rename _links
sr: _Nikad ne preimenuj veze

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">%1</span>" to "<span underline="single">%2</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
sr: Preimenujte veze u ostalim beleškama iz „<span underline="single">%1</span>“ u „<span underline="single">%2</span>“?
    
    Ako ne primenujete veze, one više neće pokazivati ni na šta.

en: Rename Links
sr: Preimenuj veze

en: Note Title
sr: Naslov beleške

en: Ad_vanced
sr: _Napredno

en: _Undo
sr: _Poništi

en: _Redo
sr: _Vrati

en: _Link to New Note
sr: _Veza na novu belešku

en: _Important
sr: _Važne

en: _Delete…
sr: _Obriši…

en: Set properties of text
sr: Podesite osobine teksta

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
sr: Ova beleška je beleška šablona. Ona određuje osnovni sadržaj običnih beleški, i neće biti prikazana u izborniku beleški ili u prozoru za pretragu.

en: Convert to regular note
sr: Pretvori u običnu belešku

en: Save Si_ze
sr: Sačuvaj _veličinu

en: Save Se_lection
sr: Sačuvaj _izbor

en: Save _Title
sr: Sačuvaj _naslov

en: Cannot create note
sr: Ne mogu da napravim belešku

en: _Bold
sr: Po_debljano

en: _Italic
sr: Is_košeno

en: _Strikeout
sr: P_recrtano

en: _Highlight
sr: Is_taknuto

en: _Normal
sr: _Normalna

en: S_mall
sr: _Mala

en: _Large
sr: _Velika

en: Hu_ge
sr: _Ogromna

en: ⦁ Bullets
sr: ⦁ Spisak sa tačkicama

en: → Increase indent
sr: → Povećaj uvlačenje

en: ← Decrease indent
sr: ← Umanji uvlačenje

en: Gnote Preferences
sr: Postavke Gnomovog beležnika

en: General
sr: Opšte

en: Links
sr: Veze

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
sr: Usklađivanje

en: Plugins
sr: Priključci

en: Plugin %s is absent
sr: Nije prisutan priključak „%s“

note: Open in new window
en: Always _open notes in new window
sr: Uvek _otvori beleške u novom prozoru

en: _Spell check while typing
sr: Proveri _pravopis tokom kucanja

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
sr: Neispravno napisane reči će biti podvučene crvenom bojom, sa predlozima ispravnog pisanja prikazanih u priručnom izborniku.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
sr: Uključi samostalne _spiskove sa tačkicama

en: Start new bulleted list by starting new line with character "-".
sr: Započnite novi tačkasti spisak počevši novi red znakom -.

en: Use custom _font
sr: Koristi poseban _slovni lik

en: When renaming a linked note:
sr: Kada se preimenuje beleška na koju druge beleške imaju vezu:

en: Ask me what to do
sr: Pitaj me šta da radim

en: Never rename links
sr: Nikad ne preimenuj veze

en: Always rename links
sr: Uvek preimenuj veze

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
sr: Koristi šablon nove beleške za određivanje početnog teksta u novim beleškama.

en: Open New Note Template
sr: Otvori šablon nove beleške

note: internal links
en: _Automatically link to notes
sr: _Sam postavi vezu do beleški

en: Enable this option to create a link when text matches note title.
sr: Uključite ovu opciju da napravite vezu kada tekst odgovara naslovu beleške.

note: URLs
en: Create links for _URLs
sr: Napravi veze za _adrese

en: Enable this option to create links for URLs. Clicking will open URL with appropriate program.
sr: Uključite ovu opciju da napravite vezu za adrese. Pritisak će otvoriti tu adresu odgovarajućim programom.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
sr: Označi _VikiReči

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Omogući opciju za obeležavanje reči <b>KojeIzgledajuOvako</b>. Klik iznad reči će tada napraviti novu belešku sa tim imenom.

en: Ser_vice:
sr: _Usluga:

en: Not configurable
sr: Nije podesivo

en: Automatic background s_ync interval (minutes)
sr: Period pozadinskog _samousaglašavanja (u minutima)

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
sr: _Napredno...

en: The following plugins are installed:
sr: Sledeći priključci su instalirani:

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
sr: _Uključi

en: _Disable
sr: _Isključi

en: Not Implemented
sr: Još nije napravljeno

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the addin name.
en: %1 Preferences
sr: %1 — postavke

en: Choose Note Font
sr: Odaberi slovni lik za beleške

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
sr: Ostale opcije usklađivanja

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
sr: Kada se dođe do sukoba između lokalne beleške i beleške na podešenom serveru za usklađivanje:

note: label.Xalign = 0;
en: Always ask me what to do
sr: Uvek me pitaj šta da uradiš

en: Rename my local note
sr: Preimenuj moju lokalnu belešku

en: Replace my local note with the server's update
sr: Zameni moju lokalnu belešku onom sa servera

en: Are you sure?
sr: Da li ste sigurni?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Uklanjanje postavki za usklađivanje nije preporučeno.  Možete biti prisiljeni da ponovo uskladite sve vaše beleške kada sačuvate nove postavke.

en: Resetting Synchronization Settings
sr: Ponovo postavi postavke za usklađivanje

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Isključili ste podešenu uslugu usklađivanja.  Vaše postavke za usklađivanje će sada biti obrisane.  Možete biti prisiljeni da ponovo uskladite sve vaše beleške kada sačuvate nove postavke.

en: Connection successful
sr: Veza je uspostavljena

en: Gnote is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
sr: Program je spreman da uskladi beleške. Da li želite sada da ih uskladite?

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the log file path.
en: Please check your information and try again.  The log file %1 may contain more information about the error.
sr: Proverite vaše podatke i pokušajte ponovo.  Datoteka dnevnika „%1“ može da sadrži više podataka o grešci.

en: Error connecting
sr: Greška u povezivanju

en: Version:
sr: Izdanje:

en: Author:
sr: Autor:

en: Copyright:
sr: Autorska prava:

en: All Notes
sr: Sve beleške

en: Create New Note
sr: Napravi novu belešku

en: Search
sr: Potraži

en: Find _Next
sr: Nađi _sledeće

en: Find _Previous
sr: Traži _prethodno

en: No configured actions
sr: Nema podešenih radnji

en: Failed to load D-Bus interface %s: %s
sr: Nisam uspeo da učitam sučelje D-sabirnice „%s“: %s

en: _Open
sr: _Otvori

en: Open In New _Window
sr: Otvori u _novom prozoru

en: _Delete
sr: _Obriši

en: Re_name...
sr: _Preimenuj...

en: Notebooks
sr: Beležnice

en: Note
sr: Beleška

en: Modified
sr: Izmenjena

en: Notes
sr: Beleške

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
sr: Nisu pronađeni rezultati u izabranoj beležnici.
    Kliknite ovde da potražite u svim beleškama.

en: Click here to search across all notebooks
sr: Kliknite ovde da potražite u svim beležnicama

en: Matches
sr: Poklapanja

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
sr: Poklapanje naslova

en: %1 match | %1 matches
sr[0]: %1 rezultat
sr[1]: %1 rezultata
sr[2]: %1 rezultata
sr[3]: jedan rezultat

en: _New
sr: _Nova

en: _Open Template Note
sr: _Otvori šablon beleške

en: _New...
sr: _Nova...

en: Failed to parse setting %s (Value: %s):
sr: Nisam uspeo da obradim podešavanje „%s“ (Vrednost: %s):

en: Expected format 'column:order'
sr: Očekivani zapis „stubac:poredak“

en: Unrecognized column %s
sr: Nepoznat stubac „%s“

en: Unrecognized order %s
sr: Nepoznat poredak „%s“

en: Name
sr: Naziv

en: Version
sr: Izdanje

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
sr: Formatiranje

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
sr: Postavljanje na radnu površ

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
sr: Alati

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Error loading %s
sr: Greška učitavanja „%s“

en: Error getting symbol dynamic_module_instanciate: %s
sr: Greška dobavljanja primerka dinamičkog modula simbola: %s

en: XML error: %s
sr: Greška IksML-a: %s

en: unknown parse error
sr: nepoznata greška obrade

en: %1 failed
sr: %1 nije uspeo

en: NULL stylesheet, please fill a bug
sr: NIŠTAVAN stilski list, popunite izveštaj o grešci

en: Exception during server cleanup while committing. Server integrity is OK, but there may be some excess files floating around.  Here's the error: %s
sr: Izuzetak za vreme čišćenja servera prilikom predaje. Celovitost poslužitelja je u redu, ali bi mogao da se pojavi višak nekih datoteka koje lutaju unaokolo.  Evo greške: %s

en: Error deleting the old synchronization lock "%s": %s
sr: Greška brisanja starog katanca usklađivanja „%s“: %s

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and %1 correctly installed and configured
sr: Ovaj dodatak za usklađivanje nije podržan na vašem računaru. Proverite da li su FUSE i %1 ispravno instalirani i podešeni

en: Could not read testfile.
sr: Ne mogu da čitam datoteku testa.

en: Write test failed.
sr: Test pisanja nije uspeo.

en: Timeout connecting to server.
sr: Isteklo je vreme za povezivanje sa serverom.

en: Error connecting to server.
sr: Greška pri povezivanju sa serverom.

en: FUSE could not be enabled.
sr: FUSE ne može biti omogućen.

en: An error occurred while connecting to the specified server
sr: Došlo je do greške pri povezivanju sa navedenim serverom

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-date element in %s
sr: Neobradiv element datuma poslednjeg usklađivanja u „%s“

note: TRANSLATORS: %s is file
en: Unparsable last-sync-rev element in %s
sr: Neobradiv element pregleda poslednjeg usklađivanja u „%s“

en: Note Conflict
sr: Sukob beleški

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
sr:  (stara)

en: Rename local note:
sr: Preimenuj lokalnu belešku:

en: Update links in referencing notes
sr: Ažuriraj veze u beleškama koje je pozivaju

en: Overwrite local note
sr: Prepiši preko lokalne beleške

en: Always perform this action
sr: Uvek primeni ovaj postupak

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
sr: Primećen je sukob beleški

en: The server version of "%1" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
sr: Izdanje beleške „%1“ sa servera je u sukobu sa lokalnom beleškom.  Šta želite da učinite sa vašom lokalnom beleškom?

note: Expander containing TreeView
en: Details
sr: Detalji

en: Status
sr: Stanje

en: Acquiring sync lock...
sr: Zaključavam pred usklađivanje...

en: Committing changes...
sr: Šaljem izmene...

en: Synchronizing Notes
sr: Usklađujem beleške

en: Synchronizing your notes...
sr: Usklađujem vaše beleške...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
sr: Ovo može potrajati, zavalite se i uživajte!

en: Connecting to the server...
sr: Povezujem se sa serverom...

en: Deleting notes off of the server...
sr: Brišem beleške sa servera...

en: Downloading new/updated notes...
sr: Preuzimam nove/ažurirane beleške...

en: Server Locked
sr: Server je zaključan

en: Server is locked
sr: Server je zaključan

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
sr: Neki drugi računar trenutno usklađuje beleške.  Sačekajte 2 minuta i pokušajte ponovo.

en: Preparing to download updates from server...
sr: Spremam se da preuzmem promene sa servera...

en: Preparing to upload updates to server...
sr: Spremam se da pošaljem promene na server...

en: Uploading notes to server...
sr: Šaljem beleške serveru...

en: Synchronization Failed
sr: Usklađivanje nije uspelo

en: Failed to synchronize
sr: Nisam uspeo da usaglasim beleške

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
sr: Nisam mogao da usaglasim beleške.  Proverite detalje prikazane ispod i pokušajte ponovo.

en: Synchronization Complete
sr: Usklađivanje je završeno

en: Synchronization is complete
sr: Usklađivanje je završeno

en: %1 note updated. | %1 notes updated.
sr[0]: %1 beleška je ažurirana.
sr[1]: %1 beleške su ažurirane.
sr[2]: %1 beležaka je ažurirano.
sr[3]: Jedna beleška je ažurirana.

en: Your notes are now up to date.
sr: Vaše beleške su sada usklađene.

en: Synchronization Canceled
sr: Usklađivanje je prekinuto

en: Synchronization was canceled
sr: Usklađivanje je prekinuto

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
sr: Usklađivanje je prekinuto.  Sada možete zatvoriti prozorčić.

en: Synchronization Not Configured
sr: Usklađivanje nije podešeno

en: Synchronization is not configured
sr: Usklađivanje nije podešeno

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
sr: Podesite postavke usklađivanja u prozorčetu sa postavkama.

en: Synchronization Service Error
sr: Greška usluge usklađivanja

en: Service error
sr: Greška usluge

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
sr: Greška pri povezivanju sa servisom za usklađivanje.  Pokušajte ponovo.

en: Deleted locally
sr: Lokalno obrisana

en: Deleted from server
sr: Obrisana sa servera

en: Updated
sr: Ažurirano

en: Added
sr: Dodato

en: Uploaded changes to server
sr: Izmene su poslate serveru

en: Uploaded new note to server
sr: Nova beleška je poslata serveru

en: Synchronize Notes
sr: Uskladi beleške

en: Report a bug. Cast failed: %s
sr: Prijavite grešku. Izlivak nije uspeo: %s

en: Error cleaning up addin after synchronization: %s
sr: Greška čišćenja dodatka nakon usklađivanja: %s

en: Exception while creating SyncServer: %s
sr: Greška prilikom stvaranja servera usklađivanja: %s

note: top-level try
en: Synchronization failed with the following exception: %s
sr: Usaglašavanje nije uspelo uz sledeći izuzetak: %s

en: Could not enable FUSE
sr: Ne mogu da omogućim FUSE

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
sr: FUSE modul ne može biti učitan. Uverite se da je ispravno instaliran i pokušajte ponovo.

en: Enable FUSE?
sr: Da omogućim FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
sr: Odabrani postupak usklađivanja zahteva da FUSE modul bude učitan.
    
    Da izbegnete ovo prozorče u budućnosti, treba da učitate FUSE pri pokretanju.  Dodajte „modprobe fuse“ u /etc/init.d/boot.local ili „fuse“ u /etc/modules.

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
sr: Ne mogu da pronađem „Uputstvo Gnomovog beležnika“.  Proverite da li je instalacija programa uspešno obavljena.

en: Help not found
sr: Nisam pronašao pomoć

en: Cannot open location
sr: Ne mogu da otvorim lokaciju

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Today, %1
sr: Danas, u %1

en: Today
sr: Danas

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Yesterday, %1
sr: Juče, u %1

en: Yesterday
sr: Juče

note: TRANSLATORS: argument %1 is time.
en: Tomorrow, %1
sr: Sutra, u %1

en: Tomorrow
sr: Sutra

note: TRANSLATORS: date in current year.
en: %b %d
sr: %d. %b

en: No Date
sr: Bez datuma

note: TRANSLATORS: date in other than current year.
en: %b %d %Y
sr: %d. %B %Y.

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the number.
en: (Untitled %1)
sr: (Bez naslova %1)

note: TRANSLATORS: %1 is the placeholder for the title.
en: A note with the title <b>%1</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
sr: Beleška <b>%1</b> već postoji. Odaberite drugo ime za ovu belešku pre nego što nastavite dalje.

en: Note title taken
sr: Naslov beleške je zauzet

en: Check spelling
sr: Proveri pisanje

en: _Copy Link Address
sr: _Umnoži adresu veze

en: _Open Link
sr: _Otvori vezu
