gnote - en to nb translation catalogue (266 entries)

en: Take notes, link ideas, and stay organized
nb: Skriv notater, lenk sammen ideer og organiser deg

en: Note-taker
nb: Notater

en: Enable spellchecking
nb: Slå på stavekontroll

en: Enable custom font
nb: Slå på egendefinert skrift

en: Enable global keybindings
nb: Slå på globale tastaturbindinger

en: Start Here Note
nb: Start her notat

en: List of pinned notes
nb: Liste med festede notater

en: Enable startup notes
nb: Slå på notater ved oppstart

en: Saved height of Search window
nb: Lagret høyde for søkevinduet

en: Saved width of Search window
nb: Lagret bredde for søkevinduet

en: Show applet menu
nb: Vis meny for panelprogram

en: Open Start Here
nb: Åpne start her

en: Create a new Note
nb: Lag et nytt notat

en: Open Recent Changes
nb: Åpne siste endringer

en: Synchronization Client ID
nb: Klient-ID for synkronisering

en: Accept SSL Certificates
nb: Godta SSL-sertifikater

en: Timestamp format
nb: Format for tidsstempel

en: _File
nb: _Fil

en: _New
nb: _Ny

en: Create a new note
nb: Lag et nytt notat

en: _Open...
nb: _Åpne …

en: Open the selected note
nb: Åpne valgt notat

en: _Delete
nb: _Slett

en: Delete the selected note
nb: Slett valgt notat

en: _Close
nb: L_ukk

en: Close this window
nb: Lukk dette vinduet

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Quit Gnote
nb: Avslutt Gnote

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Gnote Preferences
nb: Brukervalg for Gnote

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Gnote Help
nb: Gnote hjelp

en: _About
nb: _Om

en: About Gnote
nb: Om Gnote

en: Create _New Note
nb: Lag nytt notat

en: _Search All Notes
nb: _Søk i alle notater

en: Open the Search All Notes window
nb: Åpne vindu for søk i alle notater

en: S_ynchronize Notes
nb: S_ynkroniser notater

en: Start synchronizing notes
nb: Start synkronisering av notater

en: Hubert Figuiere and Tomboy Project
nb: Hubert Figuiere og Tomboy-prosjektet

en: What links here?
nb: Hva lenker hit?

en: (none)
nb: (ingen)

en: Bugzilla Links
nb: Bugzilla-lenker

en: Hubert Figuiere and the Tomboy Project
nb: Hubert Figuiere og Tomboy-prosjektet

en: Host Name
nb: Vertsnavn

en: Icon
nb: Ikon

en: Select an icon...
nb: Velg et ikon …

note: Extra Widget
en: _Host name:
nb: _Vertsnavn:

en: Host name invalid
nb: Ugyldig navn på vert

en: You must specify a valid Bugzilla host name to use with this icon.
nb: Du må oppgi et gyldig vertsnavn for Buzilla for bruk med dette ikonet.

en: Error saving icon
nb: Feil ved lagring av ikon

en: Could not save the icon file.
nb: Kunne ikke lagre ikonfil.

en: Really remove this icon?
nb: Vil du virkelig fjerne dette ikonet?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
nb: Hvis du fjerner et ikon vil det bli borte for godt.

en: Destination for HTML Export
nb: Målmappe for HTML-eksport

en: Export linked notes
nb: Eksporter lenkede notater

en: Include all other linked notes
nb: Ta med alle andre lenkede notater

en: Export to HTML
nb: Eksporter til HTML

en: Exports individual notes to HTML.
nb: Eksporterer individuelle notater til HTML.

en: Your note was exported to "%1%".
nb: Notatet ble eksportert til «%1%».

en: Note exported successfully
nb: Eksport av notat fullført

en: Could not save the file "%s"
nb: Kunne ikke lagre filen «%s»

en: _Folder Path:
nb: Sti til _mappe:

en: Select Synchronization Folder...
nb: Velg mappe for synkronisering …

en: Local Folder
nb: Lokal mappe

en: Fixed Wid_th
nb: Fast _bredde

note: this is the name of the plugin.
en: Fixed Width
nb: Fast bredde

en: Use _Selected Format
nb: Bruk _valgt format

en: _Use Custom Format
nb: Br_uk egendefinert format

en: Note of the Day
nb: Dagens notat

en: Today: Template
nb: I dag: Mal

en: Today:
nb: I dag:

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Appointments
nb: Avtaler

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: %A, %B %d %Y
nb: %A, %d %B, %Y

en: _Open Today: Template
nb: _Åpne i dag: Mal

en: Printing Support
nb: Støtte for utskrift

en: Allows you to print a note.
nb: Lar deg skrive ut et notat.

en: Print
nb: Skriv ut

note: %1% is the page number, %2% is the total number of pages
en: Page %1% of %2%
nb: Side %1% av %2%

en: Replace title
nb: Erstatt tittel

en: Replace title with selection.
nb: Erstatt tittel med utvalg.

en: Untitled
nb: Uten navn

en: _Underline
nb: _Understrek

note: this is the name of the plugin.
en: Underline
nb: Understrek

en: Cannot create new note
nb: Kan ikke lage nytt notat

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: path
nb: sti

en: text
nb: tekst

en: Print version information.
nb: Skriv ut versjonsinformasjon.

en: title
nb: tittel

en: Version %1%
nb: Versjon %1

en: Create a new notebook
nb: Lag en ny notatblokk

en: N_otebook name:
nb: Navn på n_otatblokk:

en: Name already taken
nb: Navnet er i bruk allerede

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
nb: Opp_rett

en: Note_books
nb: Notat_blokker

en: New Note_book...
nb: Ny notat_blokk …

en: _New Note
nb: _Nytt notat

en: _Open Template Note
nb: _Åpne notatmal

en: Delete Note_book
nb: Slett notat_blokk

en: Delete the selected notebook
nb: Slett valgt notatblokk

en: Notebooks
nb: Notatbøker

en: New Note
nb: Nytt notat

en: All Notes
nb: Alle notater

en: Really delete this notebook?
nb: Vil du virkelig slette denne notatblokken?

en: No notebook
nb: Ingen notatblokk

en: Notebook
nb: Notatblokk

en: _New notebook...
nb: _Ny notatblokk …

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
nb: Start her

en: Describe your new note here.
nb: Beskriv ditt nye notat her.

en: _Don't Rename Links
nb: _Ikke endre navn på lenker

en: _Rename Links
nb: End_re navn på lenker

en: Select All
nb: Velg alle

en: Select None
nb: Velg ingen

en: Always show this _window
nb: Alltid vis dette _vinduet

en: Alwa_ys rename links
nb: Allti_d endre navn på lenker

en: Never rename _links
nb: Aldri endre navn på _lenker

en: Rename Links
nb: Endre navn på lenker

en: Note Title
nb: Tittel på notat

en: Ad_vanced
nb: A_vansert

en: Find in This Note
nb: Søk i dette notatet

en: _Link to New Note
nb: _Lenke til nytt notat

en: Te_xt
nb: Te_kst

en: _Find in This Note
nb: _Søk i dette notatet

en: Clos_e All Notes
nb: Lukk all_e notater

en: Search
nb: Søk

en: Search your notes (Ctrl-Shift-F)
nb: Søk i dine notater (Ctrl-Shift-F)

en: Link
nb: Lenke

en: _Text
nb: _Tekst

en: Set properties of text
nb: Sett egenskaper for tekst

en: T_ools
nb: Verkt_øy

en: Use tools on this note
nb: Bruk verktøy på dette notatet

en: Delete this note
nb: Slett dette notatet

en: Synchronize Notes
nb: Synkroniser notater

en: Convert to regular note
nb: Konverter til vanlig notat

en: Save Si_ze
nb: Lagre st_ørrelse

en: Save Se_lection
nb: Lagre utva_lg

en: Save _Title
nb: Lagre _tittel

en: _Find...
nb: _Søk …

en: Find _Next
nb: Vis _neste

en: Find _Previous
nb: Vis _forrige

en: Cannot create note
nb: Kan ikke lage notat

en: _Next
nb: _Neste

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Find:
nb: _Søk:

en: <b>_Bold</b>
nb: <b>_Fet</b>

en: <i>_Italic</i>
nb: <i>Kurs_iv</i>

en: <s>_Strikeout</s>
nb: <s>_Uthevet</s>

en: _Highlight
nb: Ut_hev

en: Hu_ge
nb: En_orm

en: _Large
nb: S_tor

en: S_mall
nb: _Liten

en: Bullets
nb: Kulepunkter

en: Increase Font Size
nb: Bruk større tekst

en: Decrease Font Size
nb: Bruk mindre skrift

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: General
nb: Generelt

en: Hotkeys
nb: Hurtigtaster

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Synchronization
nb: Synkronisering

en: Add-ins
nb: Tillegg

note: Status icon
en: Use Status _Icon
nb: Bruk status_ikon

en: _Spell check while typing
nb: Bruk _stavekontroll mens du skriver

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
nb: Uthev _wikiord

en: Use custom _font
nb: Bruk egendefinert skri_ft

en: When renaming a linked note:
nb: Når du endrer navn på et lenket notat:

en: Ask me what to do
nb: Spør meg hva som skal gjøres

en: Never rename links
nb: Aldri endre navn på lenker

en: Always rename links
nb: Alltid endre navn på lenker

en: Open New Note Template
nb: Åpne ny notatmal

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
nb: Lytt etter _hurtigtaster

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
nb: Vis notat_meny

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
nb: Åpne «Start her»

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
nb: Lag _nytt notat

en: Ser_vice:
nb: T_jeneste:

en: Not configurable
nb: Ikke konfigurerbar

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
nb: _Avansert...

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
nb: Aktiv_er

en: _Disable
nb: _Deaktiver

en: Not Implemented
nb: Ikke implementert

en: %1% Preferences
nb: Brukervalg for %1%

en: Choose Note Font
nb: Velg skrift for notat

note: Create dialog
en: Other Synchronization Options
nb: Andre alternativer for synkronisering

en: Resetting Synchronization Settings
nb: Nullstiller innstillinger for synkronisering

en: Connection successful
nb: Tilkobling fullført

en: Error connecting
nb: Feil ved tilkobling

en: Version:
nb: Versjon:

en: Author:
nb: Fofatter:

en: Copyright:
nb: Opphavsrett:

en: Search All Notes
nb: Søk i alle notater

en: _Search:
nb: _Søk:

en: Note
nb: Kommentar

en: Last Changed
nb: Sist endret

en: Matches
nb: Treff

note: TRANSLATORS: search found a match in note title
en: Title match
nb: Treff på tittel

en: %1% match | %1% matches
nb[0]: %1% treff
nb[1]: %1% treff

en: Total: %1% note | Total: %1% notes
nb[0]: Totalt: %1% notat
nb[1]: Totalt %1% notater

en: Matches: %1% note | Matches: %1% notes
nb[0]: Treff: %1% notat
nb[1]: Treff: %1% notater

en: Click here to search across all notebooks
nb: Klikk her for å søke gjennom alle notater

en: Notes
nb: Notater

en: Name
nb: Navn

en: Version
nb: Versjon

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Formatting
nb: Formattering

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Desktop integration
nb: Skrivebordsintefrasjon

note: TRANSLATORS: Addin category.
en: Tools
nb: Verktøy

note: TRANSLATORS: Addin category is unknown.
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Note Conflict
nb: Konflikt mellom notater

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
nb:  (gammelt)

en: Rename local note:
nb: Endre navn på gammelt notat:

en: Update links in referencing notes
nb: Oppdater lenker i notater med referanser

en: Overwrite local note
nb: Overskriv lokalt notat

en: Always perform this action
nb: Alltid utfør denne handlingen

note: Expander containing TreeView
en: Details
nb: Detaljer

en: Committing changes...
nb: Sjekker inn endringer …

en: Synchronizing Notes
nb: Synkroniserer notater

en: Synchronizing your notes...
nb: Synkroniserer dine notater …

en: This may take a while, kick back and enjoy!
nb: Dette kan ta en stund. Slapp av og nyt det!

en: Connecting to the server...
nb: Kobler til tjener …

en: Deleting notes off of the server...
nb: Sletter notater på tjener …

en: Downloading new/updated notes...
nb: Laster ned nye/oppdaterte notater …

en: Server Locked
nb: Tjener låst

en: Server is locked
nb: Tjener er låst

en: Preparing to download updates from server...
nb: Forbereder nedlasting av oppdateringer fra tjener …

en: Preparing to upload updates to server...
nb: Forbereder opplasting av oppdateringer til tjener …

en: Uploading notes to server...
nb: Laster opp notater til tjener …

en: Synchronization Failed
nb: Synkronisering filet

en: Failed to synchronize
nb: Klarte ikke å synkronisere

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
nb: Klarte ikke å synkronisere notater. Sjekk detaljene under og prøv igjen.

en: Synchronization Complete
nb: Synkronisering fullført

en: Synchronization is complete
nb: Synkronisering er fullført

en: %d note updated. | %d notes updated.
nb[0]: %d notat oppdatert.
nb[1]: %d notater oppdatert.

en: Your notes are now up to date.
nb: Dine notater er nå oppdatert.

en: Synchronization Canceled
nb: Synkronisering avbrutt

en: Synchronization was canceled
nb: Synkroniseringen ble avbrutt

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
nb: Du avbrøt synkroniseringen. Du kan lukke dette vinduet nå.

en: Synchronization Not Configured
nb: Synkronisering er ikke konfigurert

en: Synchronization is not configured
nb: Synkronisering er ikke konfigurert

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
nb: Vennligst konfigurer synkronisering i brukervalgdialogen.

en: Service error
nb: Tjenestefeil

en: Deleted locally
nb: Slettet lokalt

en: Deleted from server
nb: Slettet fra tjener

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Added
nb: Lagt til

en: Uploaded changes to server
nb: Lastet opp endringer til tjener

en: Uploaded new note to server
nb: Lastet opp nytt notat til tjener

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: Take notes
nb: Ta notater

en:  (new)
nb:  (ny)

en: _About Gnote
nb: _Om Gnote

en: Help not found
nb: Hjelp ikke funnet

en: Cannot open location
nb: Kan ikke åpne lokasjon

note: TRANSLATORS: argument is time.
en: Today, %1%
nb: I dag, %1%

en: Today
nb: I dag

note: TRANSLATORS: argument is time.
en: Yesterday, %1%
nb: I går, %1%

en: Yesterday
nb: I går

note: TRANSLATORS: 2 or more days ago, up to one week. First argument is number of days, second is time.
en: %1% day ago, %2% | %1% days ago, %2%
nb[0]: %1% dag siden, %2%
nb[1]: %1% dager siden, %2%

note: TRANSLATORS: 2 or more days ago, up to one week. Argument is number of days.
en: %1% day ago | %1% days ago
nb[0]: %1% dag siden
nb[1]: %1% dager siden

note: TRANSLATORS: argument is time.
en: Tomorrow, %1%
nb: I morgen, %1%

en: Tomorrow
nb: I morgen

note: TRANSLATORS: In 2 or more days, up to one week. Argument is number of days.
en: In %1% day | In %1% days
nb[0]: Om %1% dag
nb[1]: Om %1% dager

en: No Date
nb: Ingen dato

en: (Untitled %1%)
nb: (Uten navn %1%)

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkeadresse

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke
