gnote - en to ca@valencia translation catalogue (254 entries)

en: Accessories
ca@valencia: Accessoris

en: Gnote Applet Factory
ca@valencia: Factoria de miniaplicacions Gnote

en: Simple and easy to use note-taking
ca@valencia: Una forma senzilla i fàcil de prendre notes

en: _About
ca@valencia: _Quant a

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: _Preferences
ca@valencia: _Preferències

en: Note-taker
ca@valencia: Prenedor de notes

en: Take notes, link ideas, and stay organized
ca@valencia: Pren notes, enllaça idees i organitza't

en: Accept SSL Certificates
ca@valencia: Accepta els certificats SSL

en: Create a new Note
ca@valencia: Crea una nota nova

en: Custom Font Face
ca@valencia: Tipus de lletra personalitzat

en: Determines X coordinate of Search window; stored on Gnote exit.
ca@valencia: Determina la coordenada X de la finestra de cerca. S'alçarà quan el Gnote isca.

en: Determines Y coordinate of Search window; stored on Gnote exit.
ca@valencia: Determina la coordenada Y de la finestra de cerca. S'alçarà quan el Gnote isca.

en: Determines pixel height of Search window; stored on Gnote exit.
ca@valencia: Determina l'altura (en píxels) de la finestra de cerca. S'alçarà quan el Gnote isca.

en: Determines pixel width of Search window; stored on Gnote exit.
ca@valencia: Determina l'amplada (en píxels) de la finestra de cerca. S'alçarà quan el Gnote isca.

en: Enable WikiWord highlighting
ca@valencia: Habilita el ressaltat WikiWord

en: Enable custom font
ca@valencia: Habilita el tipus de lletra personalitzat

en: Enable global keybindings
ca@valencia: Habilita les assignacions de tecles globals

en: Enable spellchecking
ca@valencia: Habilita la verificació ortogràfica

en: Enable startup notes
ca@valencia: Habilita les notes d'inici

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
ca@valencia: Habiliteu esta opció si voleu que les llistes de pics siguen automàtiques quan teclejeu - o * al començament d'una línia.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Gnote icon to paste timestamped content into the Start Here note.
ca@valencia: Habiliteu esta opció si voleu que fent clic amb el botó central del ratolí a la icona del Gnote enganxi contingut amb marca horària a la nota Comenceu ací.

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per ressaltar paraules SimilarsAAquesta. Feu clic a la paraula per a crear una nota amb este nom.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
ca@valencia: Temps d'espera (ms) per als punts de muntatge FUSE

en: HTML Export All Linked Notes
ca@valencia: Exportació HTML de totes les Notes enllaçades

en: HTML Export Last Directory
ca@valencia: Darrer directori de l'exportació HTML

en: HTML Export Linked Notes
ca@valencia: Notes enllaçades HTML exportades

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
ca@valencia: Si enable_custom_font és cert, s'utilitzarà el tipus de lletra seleccionat ací per a mostrar les notes.

en: If enabled, all notes that were open when Gnote quit will automatically be reopened at startup.
ca@valencia: Si s'habilita, totes les notes obertes en eixir del Gnote es tornaran a obrir automàticament en iniciar.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
ca@valencia: Si s'habilita, es pot tancar una nota oberta si es prem la tecla d'escapament.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
ca@valencia: Si és cert, les errades ortogràfiques se subratllaran en roig, i els suggeriments es mostraran al menú contextual.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/gnote/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Gnote actions to be available from any application.
ca@valencia: Si és cert, s'habilitaran les assignacions de tecles globals de l'escriptori establertes a /apps/gnote/global_keybindings, permetent que les accions del Gnote estiguen disponibles des de qualsevol aplicació.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
ca@valencia: Si és cert, s'utilitzarà el tipus de lletra establit a custom_font_face per a mostrar les notes. En cas contrari, s'utilitzarà el tipus de lletra per defecte.

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Gnote note menu.
ca@valencia: Enter que determina el nombre mínim de notes a mostrar al menú de notes del Gnote.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
ca@valencia: Enter que determina si hi ha una preferència per a fer una acció en concret quan es detecta un conflicte, en lloc de demanar-ho a l'usuari. Els valors mapar una numeració interna. 0 indica que l'usuari vol que se li pregunte quan hi haja un conflicte, de manera que puga gestionar cada situació de conflicte cas per cas.

en: Minimum number of notes to show in menu
ca@valencia: Nombre mínim de notes a mostrar al menú

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
ca@valencia: Comportament predeterminat per a conflictes de sincronització de notes

en: Open Recent Changes
ca@valencia: Obri els canvis recents

en: Open Search Dialog
ca@valencia: Obri el diàleg de cerca

en: Open Start Here
ca@valencia: Obri Comenceu ací

en: Path on SSH server to Gnote synchronization directory (optional).
ca@valencia: Camí del directori de sincronització del Gnote al servidor d'SSH (opcional).

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
ca@valencia: Camí al servidor de sincronització quan s'utilitze el complement de servei de sincronització del sistema de fitxers.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
ca@valencia: Carpeta de la sincronització remota SSHFS

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
ca@valencia: Nom d'usuari de la sincronització remota SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server Port
ca@valencia: Port del servidor de la sincronització SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server URL
ca@valencia: URL del servidor de la sincronització SSHFS

en: Saved height of Search window
ca@valencia: Alçada alçada de la finestra de cerca

en: Saved horizontal position of Search window
ca@valencia: Posició horitzontal alçada de la finestra de cerca

en: Saved vertical position of Search window
ca@valencia: Posició vertical alçada de la finestra de cerca

en: Saved width of Search window
ca@valencia: Amplada alçada de la finestra de cerca

en: Selected Synchronization Service Addin
ca@valencia: Complement de servei de sincronització seleccionat

en: Set to TRUE to activate
ca@valencia: Establiu-ho a CERT per a activar

en: Show applet menu
ca@valencia: Mostra el menú de la miniaplicació

en: Start Here Note
ca@valencia: Nota Comenceu ací

en: Synchronization Client ID
ca@valencia: Identificador del client de sincronització

en: Synchronization Local Server Path
ca@valencia: Camí del servidor local de sincronització

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca@valencia: La vinculació global de tecles per a crear i mostrar una nota nova. El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a esta acció.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca@valencia: La vinculació global de tecles per a obrir la nota «Comenceu ací». El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a esta acció.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca@valencia: La vinculació global de tecles per a obrir el diàleg de cerca de notes. El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a esta acció.

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca@valencia: La vinculació global de tecles per a obrir el diàleg Canvis recents. El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a esta acció.

en: The global keybinding for showing the Gnote applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca@valencia: La vinculació global de tecles per a obrir el menú de la miniaplicació del Gnote.El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;»i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a esta acció.

en: The handler for "note://" URLs
ca@valencia: El gestor per als URL «note://»

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
ca@valencia: El darrer directori on s'ha exportat una nota amb el connector d'exportació HTML.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
ca@valencia: La darrera configuració per al quadre de verificació «Exporta les notes enllaçades» al connector d'exportació HTML.

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
ca@valencia: La darrera configuració per al quadre de verificació «Inclou totes les altres notes enllaçades» en el connector d'exportació a HTML. Este paràmetre s'utilitza conjuntament amb el paràmetre «Notes enllaçades HTML exportades» per a especificar si totes les notes (trobades recursivament) s'han d'incloure durant l'exportació a HTML.

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Gnote note menu and also accessible by hotkey.
ca@valencia: L'URI de la nota que ha de considerar-se la nota «Comenceu ací», ubicada a dalt del menú de notes del Gnote, accessible mitjançant una drecera.

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH.
ca@valencia: El port que s'utilitzarà en connectar-se al servidor de sincronització a través d'SSH.

en: Time (in milliseconds) Gnote should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
ca@valencia: Temps de resposta (en mil·lisegons) que hauria d'esperar el Gnote quan s'utilitzen punts de muntatge FUSE per a muntar compartits sincronitzats.

en: Timestamp format
ca@valencia: Format de la marca horària

en: URL of SSH server containing Gnote synchronization directory.
ca@valencia: URL del servidor d'SSH que conté el directori de sincronització del Gnote.

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
ca@valencia: Identificador únic per al complement de servei de sincronització de notes actualment configurat

en: Unique identifier for this Gnote client, used when communicating with a sychronization server.
ca@valencia: Identificador únic per a este client Gnote, utilitzat en comunicar amb el servidor de sincronització.

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
ca@valencia: Utilitza l'opció «-ac» del wdfs per a acceptar els certificats SSL sense preguntar a l'usuari.

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
ca@valencia: Nom d'usuari que s'utilitzarà en connectar-se al servidor de sincronització a través d'SSH.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Gnote note menu.
ca@valencia: Llista separada per espais en blanc d'URI de les notes que sempre han d'aparèixer en el menú de notes del Gnote.

en: _File
ca@valencia: _Fitxer

en: _New
ca@valencia: _Nova

en: Create a new note
ca@valencia: Crea una nota nova

en: _Open...
ca@valencia: _Obri...

en: Open the selected note
ca@valencia: Obri la nota seleccionada

en: _Delete
ca@valencia: _Suprimeix

en: Delete the selected note
ca@valencia: Suprimeix la nota seleccionada

en: _Close
ca@valencia: _Tanca

en: Close this window
ca@valencia: Tanca esta finestra

en: _Quit
ca@valencia: I_x

en: Quit Gnote
ca@valencia: Ix del Gnote

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: Gnote Preferences
ca@valencia: Preferències del Gnote

en: _Contents
ca@valencia: _Continguts

en: Gnote Help
ca@valencia: Ajuda del Gnote

en: About Gnote
ca@valencia: Quant al Gnote

en: TrayIcon
ca@valencia: Safata del sistema

en: Create _New Note
ca@valencia: Crea una _nota nova

en: _Search All Notes
ca@valencia: Ce_rca totes les notes

en: Open the Search All Notes window
ca@valencia: Obri la finestra Cerca totes les notes

en: S_ynchronize Notes
ca@valencia: S_incronitza les notes

en: Start synchronizing notes
ca@valencia: Inicia la sincronització de les notes

en: Cannot create new note
ca@valencia: No es pot crear una nota nova

en: and Tomboy original authors.
ca@valencia: i als autors del Tomboy.

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
ca@valencia: Una senzilla aplicació d'escriptori, fàcil d'usar, per a prendre notes.

en: Homepage
ca@valencia: Pàgina inicial

en: Editing
ca@valencia: Edició

en: Hotkeys
ca@valencia: Dreceres

en: Add-ins
ca@valencia: Complements

en: _Spell check while typing
ca@valencia: _Verifica l'ortografia a mesura que escric

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
ca@valencia: Les errades ortogràfiques se subratllaran en roig, i els suggeriments es mostraran al menú contextual.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
ca@valencia: _Ressalta les WikiWords

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a ressaltar les paraules <b>ComAquesta</b>. En fer clic a la paraula es crearà una nota amb este nom.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
ca@valencia: Habilita llistes de vinyetes automàtiques

en: Use custom _font
ca@valencia: _Usa el tipus de lletra personalitzat

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
ca@valencia: Plantilla de nota nova

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
ca@valencia: Utilitzeu la plantilla de nota nova per a especificar el text que s'hauria d'utilitzar quan es crei una nota nova.

en: Open New Note Template
ca@valencia: Obri la plantilla de nota nova

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
ca@valencia: Presta atenció a les _dreceres

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
ca@valencia: Les tecles de drecera vos permeten l'accés ràpid a les vostres notes des de qualsevol lloc prement una tecla. Tecles de drecera d'exemple: <b>&lt;Control&gt;&lt;Maj&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
ca@valencia: Mo_stra el menú de les notes

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
ca@valencia: Obri «_Comenceu ací»

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
ca@valencia: Crea una _nota nova

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
ca@valencia: Obr_e «Cerca totes les notes»

en: Ser_vice:
ca@valencia: Ser_vei:

en: Not configurable
ca@valencia: No configurable

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
ca@valencia: _Avançat...

en: The following add-ins are installed
ca@valencia: Els complements següents estan instal·lats

note: TODO: In a future version, add in an "Install Add-ins..." button TODO: In a future version, add in a "Repositories..." button
en: _Enable
ca@valencia: _Habilita

en: _Disable
ca@valencia: _Inhabilita

en: Not Implemented
ca@valencia: Encara no està implementat

en: Choose Note Font
ca@valencia: Escolliu el tipus de lletra de la nota

en: Version:
ca@valencia: Versió:

en: Author:
ca@valencia: Autor:

en: <note-content>Using Links in Gnote
    
    Notes in Gnote can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
ca@valencia: <note-content>Utilització dels enllaços al Gnote
    
    Les notes al Gnote poden enllaçar-se ressaltant el text de la nota actual fent clic al botó <bold>Enllaça</bold> de la barra d'eines superior. Fent-ho així es crearà una nota nova i es ressaltarà el títol de la nota a la nota actual
    
    En canviar el títol de la nota s'actualitzaran els enllaços presents a altres notes, prevenint així que es trenquin els enllaços quan es reanomena una nota.
    
    Addicionalment, si teclegeu el nom d'una altra nota en la nota actual, s'enllaçarà automàticament.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
ca@valencia: Comenceu ací

en: Using Links in Gnote
ca@valencia: Utilització dels enllaços al Gnote

en: New Note %1%
ca@valencia: Nota nova %1%

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
ca@valencia: Descriviu la vostra nota nova ací.

en: Note Title
ca@valencia: Títol de la nota

en: Find in This Note
ca@valencia: Cerca en esta nota

en: _Link to New Note
ca@valencia: _Enllaça a una nota nova

en: _Find in This Note
ca@valencia: _Cerca en esta nota

en: Clos_e All Notes
ca@valencia: Tanca tot_es les notes

en: Search
ca@valencia: Cerca

en: Search your notes (Ctrl-Shift-F)
ca@valencia: Cerca les vostres notes (Ctrl-Maj-F)

en: Link
ca@valencia: Enllaça

en: Link selected text to a new note (Ctrl-L)
ca@valencia: Enllaça el text seleccionat a una nota nova (Ctrl-L)

en: Set properties of text
ca@valencia: Estableix les propietats del text

en: T_ools
ca@valencia: E_ines

en: Use tools on this note
ca@valencia: Usa les eines en esta nota

en: Delete this note
ca@valencia: Suprimeix esta nota

en: Synchronize Notes
ca@valencia: Sincronitza les notes

en: _Find...
ca@valencia: _Cerca...

en: Find _Next
ca@valencia: Cerca la s_egüent

en: Find _Previous
ca@valencia: Cerca l'_anterior

en: Cannot create note
ca@valencia: No es pot crear una nota nova

en: _Previous
ca@valencia: _Anterior

en: _Find:
ca@valencia: _Cerca:

en: <b>_Bold</b>
ca@valencia: <b>_Negreta</b>

en: <i>_Italic</i>
ca@valencia: <i>_Cursiva</i>

en: <s>_Strikeout</s>
ca@valencia: <i>_Barrat</i>

en: _Highlight
ca@valencia: _Ressaltat

en: Hu_ge
ca@valencia: _Molt gran

en: _Large
ca@valencia: _Gran

en: S_mall
ca@valencia: _Petita

en: Bullets
ca@valencia: Pics

en: Font Size
ca@valencia: Mida de la lletra

note: %1% is the number of note.
en: Really delete this note? | Really delete these %1% notes?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir esta nota?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir aquestesi %1% notes?

en: If you delete a note it is permanently lost.
ca@valencia: Si suprimiu una nota la perdreu definitivament.

en: Error saving note data.
ca@valencia: S'ha produït un error en alçar les dades de la nota.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on ~/.gnote. Error details can be found in ~/.gnote.log.
ca@valencia: S'ha produït un error en alçar les notes. Comproveu que hi haja espai suficient al disc, i que disposeu dels permisos adequats a  ~/.gnote. Podeu trobar detalls de l'error a ~/.gnote.log.

en: Search All Notes
ca@valencia: Cerca totes les notes

en: C_ase Sensitive
ca@valencia: _Diferencia entre majúscules i minúscules

en: _Search:
ca@valencia: _Cerca:

en: Notebooks
ca@valencia: Blocs de notes

en: Note
ca@valencia: Nota

en: Last Changed
ca@valencia: Darrer canvi

en: Matches
ca@valencia: Coincidències

en: %1% match | %1% matches
ca@valencia[0]: %1% coincidència
ca@valencia[1]: %1% coincidències

en: Total: %1% note | Total: %1% notes
ca@valencia[0]: Total: %1% nota
ca@valencia[1]: Total: %1% notes

en: Matches: %1% note | Matches: %1% notes
ca@valencia[0]: Coincidències: %1% nota
ca@valencia[1]: Coincidències: %1% notes

en:  (new)
ca@valencia:  (nova)

en: _About Gnote
ca@valencia: _Quant al Gnote

en: The "Gnote Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el «manual del Gnote». Comproveu que la instal·lació s'ha realitzat correctament.

en: Help not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'ajuda

en: Cannot open location
ca@valencia: No es pot obrir la ubicació

en: Today, %1%
ca@valencia: Hui, %1%

en: Today
ca@valencia: Hui

en: Yesterday, %1%
ca@valencia: Ahir, %1%

en: Yesterday
ca@valencia: Ahir

en: %1% day ago, %2% | %1% days ago, %2%
ca@valencia[0]: Fa %1% dia, %2%
ca@valencia[1]: Fa %1% dies, %2%

en: %1% day ago | %1% days ago
ca@valencia[0]: Fa %1% dia
ca@valencia[1]: Fa %1% dies

en: Tomorrow, %1%
ca@valencia: Demà, %1%

en: Tomorrow
ca@valencia: Demà

en: In %1% day, %2% | In %1% days, %2%
ca@valencia[0]: En %1% dia, %2%
ca@valencia[1]: En %1% dies, %2%

en: In %1% day | In %1% days
ca@valencia[0]: En %1% dia
ca@valencia[1]: En %1% dies

en: No Date
ca@valencia: Sense data

en: (Untitled %1%)
ca@valencia: (Sense títol %1%)

en: A note with the title <b>%1%</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
ca@valencia: Ja existeix una nota amb el títol <b>%1%</b>. Escolliu un altre nom per a esta nota abans de continuar.

en: Note title taken
ca@valencia: El títol de la nota ja és en ús

en: _Copy Link Address
ca@valencia: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Open Link
ca@valencia: _Obri l'enllaç

en: Create a new notebook
ca@valencia: Crea un bloc de notes nou

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
ca@valencia: Teclegeu el nom del bloc de notes que voleu crear.

en: N_otebook name:
ca@valencia: _Nom del bloc de notes:

en: Name already taken
ca@valencia: El nom ja és en ús

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
ca@valencia: C_rea

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "%1%".
en: %1% Notebook Template
ca@valencia: Plantilla del bloc de notes: %1%

en: All Notes
ca@valencia: Totes les notes

en: Unfiled Notes
ca@valencia: Notes no arxivades

en: Note_books
ca@valencia: Blocs de n_otes

en: Create a new note in a notebook
ca@valencia: Crea una nota nova en un bloc de notes

en: New Note_book...
ca@valencia: Bloc de notes nou...

en: _New Note
ca@valencia: _Nota nova

en: Create a new note in this notebook
ca@valencia: Crea una nota nova en este bloc de notes

en: _Open Template Note
ca@valencia: _Obri una plantilla de nota

en: Open this notebook's template note
ca@valencia: Obri esta plantilla de nota del bloc de notes

en: Delete Note_book
ca@valencia: Suprimeix el bloc de n_otes

en: Delete the selected notebook
ca@valencia: Suprimeix el bloc de notes seleccionat

en: Really delete this notebook?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este bloc de notes?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
ca@valencia: Les notes que pertanyen a este bloc de notes no seran suprimides, però ja no hi estaran associades. Esta acció no es pot desfer.

en: New "%1%" Note
ca@valencia: Nota «%1%» nova

en: No notebook
ca@valencia: Cap bloc de notes

en: Place this note into a notebook
ca@valencia: Posa esta nota al bloc de notes

en: Notebook
ca@valencia: Bloc de notes

en: _New notebook...
ca@valencia: _Bloc de notes nou...

en: What links here?
ca@valencia: Què enllaça ací?

en: (none)
ca@valencia: (cap)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
ca@valencia: Podeu utilitzar qualsevol bugzilla simplement arrossegant els enllaços a les notes. Si voleu icones especials per a determinats servidors, afegiu-les ací.

en: Host Name
ca@valencia: Nom del servidor

en: Icon
ca@valencia: Icona

en: Select an icon...
ca@valencia: Seleccioneu una icona...

note: Extra Widget
en: _Host name:
ca@valencia: _Nom del servidor:

en: Error saving icon
ca@valencia: S'ha produït un error en alçar la icona

en: Could not save the icon file.
ca@valencia: No s'ha pogut alçar el fitxer de la icona.

en: Really remove this icon?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar esta icona?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
ca@valencia: Si elimineu una icona la perdreu definitivament.

en: Destination for HTML Export
ca@valencia: Destinació per a l'exportació HTML

en: Export linked notes
ca@valencia: Exporta les notes enllaçades

en: Include all other linked notes
ca@valencia: Inclou totes les altres notes enllaçades

en: Export to HTML
ca@valencia: Exporta a HTML

en: Note exported successfully
ca@valencia: La nota s'ha exportat correctament

note: Add the menu item when the window is created
en: Insert Timestamp
ca@valencia: Insereix marca horària

note: Label
en: Choose one of the predefined formats or use your own.
ca@valencia: Escolliu un dels formats predefinits o utilitzeu el vostre propi.

en: Use _Selected Format
ca@valencia: Utilitza el format _seleccionat

en: _Use Custom Format
ca@valencia: _Utilitza el format personalitzat

en: Today: Template
ca@valencia: Hui: plantilla

en: Tasks
ca@valencia: Tasques

en: Appointments
ca@valencia: Cites

en: _Open Today: Template
ca@valencia: _Obri Hui: plantilla

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
ca@valencia: Canvieu la nota <span weight="bold">Hui: plantilla</span> per a personalitzar el text de les notes d'Hui noves.

en: Print
ca@valencia: Imprimeix

en: Error printing note
ca@valencia: S'ha produït un error en imprimir la nota

en: Import from Sticky Notes
ca@valencia: Importa des de les notes adhesives

en: No Sticky Notes found
ca@valencia: No s'ha trobat cap nota adhesiva

en: Sticky Notes import completed
ca@valencia: S'ha completat la importació de les notes adhesives

en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

en: Sticky Note:
ca@valencia: Nota adhesiva:
