GnuCash 5.10 - en to sk translation catalogue (5210 entries)

en: ~a to ~a
sk: ~a do ~a

en: Tried to look up an undefined date symbol '~a'. This report was probably saved by a later version of GnuCash. Defaulting to today.
sk: Pokúsil som sa vyhľadať nedefinovaný symbol dátumu „~a“. Tento prehľad bol pravdepodobne uložený novšou verziou GnuCash. Mením na dnešok.

en: Start of this year
sk: Začiatku toto roku

en: First day of the current calendar year.
sk: Začiatku aktuálneho kalendárneho roku.

en: End of this year
sk: Konca tohto roku

en: Last day of the current calendar year.
sk: Začiatku aktuálneho kalendárneho roku.

en: Start of previous year
sk: Začiatku predchádzajúceho roku

en: First day of the previous calendar year.
sk: Prvý deň predchádzajúceho kalendárneho roka.

en: End of previous year
sk: Konca predchádzajúceho roku

en: Last day of the previous calendar year.
sk: Posledný deň predchádzajúceho kalendárneho roka.

en: Start of accounting period
sk: Začiatok účtovného obdobia

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
sk: Prvý deň účtovného obdobia, ako je nastavené v globálnych nastaveniach.

en: End of accounting period
sk: Konca účtovného obdobia

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
sk: Posledný deň účtovného obdobia, ako je nastavené v globálnych nastaveniach.

en: Start of this month
sk: Začiatku tohoto mesiaca

en: First day of the current month.
sk: Prvý deň aktuálneho mesiaca.

en: End of this month
sk: Konca tohoto mesiaca

en: Last day of the current month.
sk: Posledný deň aktuálneho mesiaca.

en: Start of previous month
sk: Začiatku predchádzajúceho mesiaca

en: First day of the previous month.
sk: Prvý deň predchádzajúceho mesiaca.

en: End of previous month
sk: Konca predchádzajúceho mesiaca

en: Last day of previous month.
sk: Posledný deň predchádzajúceho mesiaca.

en: Start of current quarter
sk: Začiatku aktuálneho kvartálu

en: First day of the current quarterly accounting period.
sk: Prvý deň aktuálneho štvrťročného účtovného obdobia.

en: End of current quarter
sk: Koniec aktuálneho kvartálu

en: Last day of the current quarterly accounting period.
sk: Posledný deň aktuálneho štvrťročného účtovného obdobia.

en: Start of previous quarter
sk: Začiatku predchádzajúceho kvartálu

en: First day of the previous quarterly accounting period.
sk: Prvý deň predchádzajúceho kvartálneho účtovného obdobia.

en: End of previous quarter
sk: Konca predchádzajúceho kvartálu

en: Last day of previous quarterly accounting period.
sk: Posledný deň predchádzajúceho kvartálneho účtovného obdobia.

en: Today
sk: Dnes

en: The current date.
sk: Aktuálny dátum.

en: Business
sk: Podnikanie

en: Company Name
sk: Názov spoločnosti

en: Company Address
sk: Adresa spoločnosti

en: Company ID
sk: ID spoločnosť

en: Company Phone Number
sk: Telefónne číslo spoločnosti

en: Company Fax Number
sk: Fax spoločnosti

en: Company Website URL
sk: URL stránky spoločnosti

en: Company Email Address
sk: E-mailová adresa spoločnosti

en: Company Contact Person
sk: Kontaktná osoba

en: Fancy Date Format
sk: Efektný formát dátumu

en: custom
sk: vlastné

en: Tax
sk: Daň

en: Tax Number
sk: Daňové číslo

en: Arabic
sk: Arabský

en: Baltic
sk: Baltický

en: Central European
sk: Stredoeurópsky

en: Chinese
sk: Čínsky

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Greek
sk: Grécky

en: Hebrew
sk: Hebrejský

en: Indian
sk: Indický

en: Japanese
sk: Japonský

en: Korean
sk: Korejský

en: Turkish
sk: Turecký

en: Vietnamese
sk: Vietmanský

en: Western
sk: Západný

en: Other
sk: Ostatné

en: Arabic (IBM-864)
sk: Arabčina (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
sk: Arabčina (IBM-864-1)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sk: Arabčina (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
sk: Arabčina (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
sk: Arabčina (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
sk: Arabčina (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
sk: Arabčina (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
sk: Arménčina (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sk: Baltické (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sk: Pobaltský (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sk: Pobaltský (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sk: Keltské (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
sk: Stredoeurópsky (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sk: Stredoeurópsky (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
sk: Stredoeurópsky (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
sk: Stredoeurópsky (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sk: Zjednodušená čínština (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sk: Zjednodušená čínština (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
sk: Zjednodušená čínština (GBK)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
sk: Zjednodušená čínština (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
sk: Tradičná čínština (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sk: Tradičná čínština (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
sk: Tradičná čínština (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
sk: Chorvátčina (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
sk: Cyrilika (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sk: Cyrilika (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sk: Cyrilika (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sk: Cyrilika (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
sk: Cyrilika (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sk: Cyrilika (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
sk: Euština (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
sk: Ukrajinčina (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
sk: Ukrajinské (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
sk: Angličtina (ASCII)

en: Farsi (MacFarsi)
sk: Perzština (MacFarsi)

en: Georgian (GEOSTD8)
sk: Gruzínčina (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
sk: Grécky (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
sk: Gréčtina (MacGreek)

en: Gujarati (MacGujarati)
sk: Gudžarátčina (MacGujarati)

en: Hebrew (IBM-862)
sk: Hebrejčina (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
sk: Hebrejčina (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
sk: Hebrejčina (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
sk: Hebrejčina (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
sk: Hebrejčina (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
sk: Hindčina (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
sk: Islandčina (MacIcelandčina)

en: Japanese (EUC-JP)
sk: Japončina (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sk: Japončina (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sk: Japončina (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sk: Kórejčina (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sk: Kórejčina (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
sk: Kórejčina (JOHAB)

en: Korean (UHC)
sk: Kórejčina (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sk: Škandinávsky (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
sk: Rumunčina (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
sk: Rumunčina (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
sk: Juhoeurópsky (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
sk: Thajčina (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
sk: Turečtina (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sk: Turečtina (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
sk: Turečtina (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
sk: Turečtina (Windows-1254)

en: User Defined
sk: Definované používateľom

en: Vietnamese (TCVN)
sk: Vietnamčina (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
sk: Vietnamčina (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
sk: Vietnamčina (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sk: Vietnamčina (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sk: Vizuálna hebrejčina (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
sk: Západné (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sk: Západné (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sk: Západné (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
sk: Západné (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
sk: Západné (Windows-1252)

en: Conversion Direction
sk: Smer konverzie

en: This value determines which iconv test to perform.
sk: Táto hodnota určuje, ktorý test iconv sa má vykonať.

en: Menu
sk: Ponuka

en: The menu of options
sk: Ponoku nastavení

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
sk: Online príručka GnuCash obsahuje množstvo užitočných informácií. K príručke sa dostanete cez ponuku Pomocník.

note: Translators: You can replace the link, if a translated page exists.
en: Mailing lists are the preferred form of communication in the GnuCash community. For announcements of new releases, user groups etc. see the table at https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists
sk: E-mailové konferencie sú preferovanou formou komunikácie v komunite GnuCash. Oznámenia o nových vydaniach, používateľských skupinách atď. nájdete v tabuľke na https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
sk: Môžete jednoducho importovať svoje existujúce finančné údaje z programov Quicken, MS Money alebo iných programov, ktoré exportujú súbory QIF alebo súbory OFX. V ponuke Súbor kliknite na podponuku Importovať a kliknite na súbor QIF alebo OFX. Ďalej sa riaďte podľa uvedených pokynov.

en: If you want to know in which directories your recent GnuCash files are stored, hover over one of the entries in the history menu
    (File[->Most Recently Used-List]).
    The full path is displayed in the status bar.
sk: Ak chcete vedieť, v ktorých adresároch sú uložené vaše posledné súbory GnuCash, umiestnite kurzor myši na jednu z položiek v ponuke histórie
    (Súbor[->Zoznam naposledy použitých]).
    Úplná cesta sa zobrazí v stavovom riadku.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
sk: Ak poznáte iné finančné programy, ako je Quicken, všimnite si, že GnuCash používa účty namiesto kategórií na sledovanie príjmov a výdavkov. Viac informácií o príjmových a výdavkových účtoch nájdete v online príručke GnuCash.

en: It is possible to change which columns display in the Chart of Accounts. Just locate the triangle at the far right of the column headings, and click it to see the different columns available.
sk: Je možné zmeniť, ktoré stĺpce sa zobrazia v Účtovnom rozvrhu. Stačí nájsť trojuholník úplne vpravo od nadpisov stĺpcov a kliknutím naň zobrazíte rôzne dostupné stĺpce.

en: Click the right mouse button (control-click in Mac OS X) in the Accounts tab of the main window to bring up the account menu options. Within each register, clicking the right mouse button brings up the transaction menu options.
sk: Kliknutím pravým tlačidlom myši (v systéme Mac OS X kliknite so stlačeným klávesom Control) na karte Účty v hlavnom okne zobrazíte možnosti ponuky účtu. V každom registri sa kliknutím pravým tlačidlom myši zobrazia možnosti ponuky transakcií.

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
sk: Vytvorte nové účty kliknutím na tlačidlo Nový na paneli nástrojov hlavného okna. Zobrazí sa dialógové okno, v ktorom môžete zadať podrobnosti o účte. Viac informácií o výbere typu účtu alebo nastavení účtovnej osnovy nájdete v online príručke GnuCash.

en: Every transaction has a "Notes" field where you can put useful information.
    
    To make it visible
    select "View" in the menu bar and check "Double Line" or
    check "Double Line View" in Preferences:Register Defaults.
sk: Každá transakcia má pole „Poznámky“, do ktorého môžete zadať užitočné informácie.
    
    Aby to bolo viditeľné
    vyberte v ponukovej lište "Zobraziť" a zaškrtnite "Dvojitý riadok" resp.
    začiarknite políčko „Zobrazenie dvoch riadkov“ v časti Upraviť: Nastavenia: Štandardy registra.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
sk: Ak chcete zadať viacnásobne rozdelené transakcie, ako je napríklad výplata s viacerými zrážkami, kliknite na tlačidlo Rozdelenia na paneli nástrojov. Prípadne si v ponuke Zobraziť môžete vybrať štýl registra Automaticky delená účtovná kniha alebo Denník transakcií.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
sk: Keď zadávate sumy do registra, môžete použiť kalkulačku GnuCash na sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Jednoducho zadajte prvú hodnotu a potom vyberte '+', '-', '*' alebo '/'. Napíšte druhú hodnotu a stlačením klávesu Enter zaznamenajte vypočítanú sumu.

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
sk: Rýchle vyplnenie uľahčuje zadávanie bežných transakcií. Keď napíšete prvé písmeno(á) bežného popisu transakcie a potom stlačíte kláves Tab, GnuCash automaticky dokončí zvyšok transakcie tak, ako bola naposledy zadaná.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
sk: Zadajte prvé písmeno(á) názvu existujúceho účtu do stĺpca Transfer register a GnuCash doplní názov z vášho zoznamu účtov. Pre podúčty zadajte prvé písmeno (písmená) nadradeného účtu, po ktorom nasleduje „:“ a prvé písmeno (písmená) podúčtu (napr. A:H pre aktíva:hotovosť).

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit->Open Subaccounts from the menu.
sk: Chcete vidieť všetky transakcie na podúčte v jednom registri? Na karte Účty v hlavnom okne zvýraznite nadradený účet a z ponuky vyberte položku Upraviť->Otvoriť podúčty.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
sk: Pri zadávaní dátumov môžete zadať '+' alebo '-' na zvýšenie alebo zníženie zvoleného dátumu. Na zvýšenie a zníženie kontrolných čísel môžete použiť aj '+' a '-'.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
sk: Na prepínanie medzi kartami hlavného okna použite Control+Page Up/Down.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
sk: V okne Vysporiadanie po stlačení medzerníka označíte transakciu ako vysporiadanú. Pomocou Tab alebo Shift-Tab sa môžete presúvať medzi vkladmi a výbermi.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
sk: Pre prevod prostriedkov medzi účtami s rôznymi menami kliknite na tlačidlo Prevod v lište nástrojov registrácie, vyberte účty a sprístupnia sa možnosti Prevod meny pre zadanie výmenného kurzu alebo sumy v inej mene.

en: You can set the Security Editor screen to display the Quote Source of a security, which makes it easy to see which online sources your securities use. Click the triangle at the far right of the column headings to change the display.
sk: Obrazovku Editor cenných papierov môžete nastaviť tak, aby zobrazovala zdroj kotácie cenného papiera, čo uľahčuje zistenie, ktoré online zdroje vaše cenné papiere používajú. Kliknutím na trojuholník úplne vpravo od nadpisov stĺpcov zmeníte zobrazenie.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
sk: Môžete zaradiť viacero reportov do jedného okna a poskytnúť všetky požadované finančné informácie naraz. Ak to chcete urobiť, použite prehľad Ukážka & Vlastný -> "Vlastný viacstĺpcový report".

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
sk: Štýl ovplyvňuje zobrazenie reportu. Vyberte si štýl svojho reportu v nastaveniach reportu prípadne použite ponuku Upraviť->Štýly na prispôsobenie štýlu.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
sk: Ak chcete vyvolať ponuku účtov v poli presun na stránke registra, stlačte kláves Ponuka alebo kombináciu klávesov Ctrl-Dole.

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
sk: Editor naplánovaných transakcií prichádza s veľmi flexibilným konfigurátorom frekvencie. Základné frekvencie na plánovanie transakcie zahŕňajú denné, týždenné a mesačné. Ale dajú sa nastaviť aj pokročilejšie schémy. Niektoré príklady:
    
    Ak chcete naplánovať transakciu každé tri týždne, môžete si vybrať týždennú základnú frekvenciu a potom nastaviť „Každé 3 týždne“.
    
    Ak chcete naplánovať transakciu každý rok, môžete si vybrať základnú mesačnú frekvenciu a potom nastaviť „Každých 12 mesiacov“.

en: If you work overnight, you should close and reopen your working registers after midnight, to get the new date as default for new transactions. It is not necessary to restart GnuCash.
sk: Ak pracujete cez noc, mali by ste svoje pracovné registre zatvoriť a znova otvoriť po polnoci, aby ste získali nový dátum ako predvolený pre nové transakcie. Nie je potrebné reštartovať GnuCash.

en: To search through all your transactions, start a search (Edit->Find…) from the main accounts hierarchy page. To limit your search to a single account, start the search from that account's register.
sk: Ak chcete prehľadať všetky svoje transakcie, spustite vyhľadávanie (Upraviť->Nájsť…) na hlavnej stránke hierarchie účtov. Ak chcete obmedziť vyhľadávanie na jeden účet, spustite vyhľadávanie z registra daného účtu.

en: To visually compare on screen the contents of 2 tabs, in one of the tabs, select Window->New Window with Page from the menu to duplicate that tab in a new window.
sk: Ak chcete na obrazovke vizuálne porovnať obsah 2 kariet, na jednej z kariet vyberte v ponuke položku Okno->Nové okno so stránkou, čím túto kartu zduplikujete v novom okne.

en: You can assign or modify keyboard shortcuts for many GnuCash actions. See https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.
sk: Môžete priradiť alebo upraviť klávesové skratky pre mnohé akcie GnuCash. Pozrite si https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
sk: Existuje teória, podľa ktorej, ak niekto zistí, pre koho a prečo tu je Vesmír, tak okamžite zmizne a bude nahradený s niečím ešte viac bizarnejším a nevysvetliteľným.
    Je ešte iná teória, že už sa to stalo.
    
    Douglas Adams, „Reštaurácia na konci Vesmíru“

en: The book was closed successfully.
sk: Účtovná kniha bola úspešne uzatvorená.

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books that will be created. This is a ngettext(3) message (but only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
sk[0]: Najskorší dátum transakcie nájdený v tejto knihe je %s. Na základe vyššie uvedeného výberu bude táto kniha rozdelená na %d knihu.
sk[1]: Najskorší dátum transakcie nájdený v tejto knihe je %s. Na základe vyššie uvedeného výberu bude táto kniha rozdelená na %d knihy.
sk[2]: Najskorší dátum transakcie nájdený v tejto knihe je %s. Na základe vyššie uvedeného výberu bude táto kniha rozdelená na %d kníh.

note: Translators: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: You have asked for a book to be created. This book will contain all transactions up to midnight %s (for a total of %d transactions spread over %d accounts).
    
    Amend the Title and Notes or Click on "Next" to proceed.
    Click on "Back" to adjust the dates or "Cancel".
sk: Požiadali ste o vytvorenie knihy. Táto kniha bude obsahovať všetky transakcie až do polnoci %s (celkom %d transakcií rozložených na %d účtoch).
    
    Upravte Titulok a Poznámky alebo pokračujte kliknutím na „Ďalej“.
    Kliknite na "Späť" pre úpravu dátumov alebo "Zrušiť".

en: Period %s - %s
sk: Obdobie %s - %s

en: The book will be created with the title %s when you click on "Apply". Click on "Back" to adjust, or "Cancel" to not create any book.
sk: Po kliknutí na „Použiť“ sa vytvorí kniha s názvom %s. Kliknutím na „Späť“ upravíte alebo kliknutím na „Zrušiť“ nevytvoríte žiadnu knihu.

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
sk: %s
    Blahoželám! Podarilo sa Vám uzatvoriť účtovné knihy!

en: Period
sk: Obdobie

en: Closing Date
sk: Závierkový deň

en: Selected
sk: Zvolené

en: Account Types
sk: Typy účtov

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
sk: Účty v '%s'

en: No description provided.
sk: Popis nebol poskytnutý.

en: Accounts in Category
sk: Účty v kategórií

en: zero
sk: nula

en: existing account
sk: existujúci účet

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Placeholder
sk: Zástupca (syntetický účet)

en: Opening Balance
sk: Počiatočné saldo

en: Use Existing
sk: Použiť existujúce

en: Please choose the currency to use for new accounts.
sk: Zvoľte si prosím menu, ktorá sa použije pre nové účty.

en: New Book Options
sk: Nastavenia novej knihy

en: Taxes
sk: Dane

en: Tax Payment
sk: Platba dane

en: Insurance
sk: Poistenie

en: Insurance Payment
sk: Platba poistenia

note: Translators: PMI stands for Private Mortgage Insurance.
en: PMI
sk: Poistenie hypotéky

en: PMI Payment
sk: Platba poistného hypotéky

en: Other Expense
sk: Iný výdavok

en: Miscellaneous Payment
sk: Rôzne platby

note: Translators: %s is "Taxes", "Insurance", or similar.
en: … pay "%s"?
sk: … zaplatiť "%s"?

en: via Escrow account?
sk: pomocou escrow účtu?

en: Loan
sk: Úver

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
sk: Nastavenie splácania dlhu: "%s"

en: Date
sk: Dátum

en: Payment
sk: Platba

en: Principal
sk: Istina

en: Interest
sk: Úrok

en: Escrow Payment
sk: Viazan platba (escrow)

[ctx: Action Column]
en: Split
sk: Rozdelenie

en: Error adding price.
sk: Chyba pri pridávaní ceny.

en: Account
sk: Účet

note: Translators: The number of units of any kind of investment (shares, fonds, bonds, …)
en: Shares
sk: Podiely

en: You don't have any stock accounts with balances!
sk: Nemáte žiadny účet s akciami so zostatkom!

note: Translators: this is a stock transaction describing an Initial stock long purchase
en: Open buy
sk: Otvoriť nákup

en: Initial stock long purchase.
sk: Počiatočný dlhodobý nákup akcie.

note: Translators: this is a stock transaction describing an initial stock short sale
en: Open short
sk: Otvorené krátku pozíciu

en: Initial stock short sale.
sk: Počiatočný predaj akcie „na krátko“.

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
sk: Nákup

en: Buying stock long.
sk: Nákup akcií „na dlho“.

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
sk: Predaj

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
sk: Dividenda

en: Company issues cash dividends to holder.
    
    Any dividend being reinvested must be subsequently recorded as a regular stock purchase.
sk: Spoločnosť dáva peňažné dividendy majiteľovi.
    
    Každá reinvestovaná dividenda sa musí následne zaznamenať ako bežný nákup akcií.

note: Translators: this is a stock transaction describing return of capital
en: Return of capital
sk: Návratnosť kapitálu

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units.
sk: Spoločnosť vracia kapitál, čím znižuje základ nákladov bez ovplyvnenia # jednotiek.

note: Translators: this is a stock transaction describing return of capital, reclassifying a dividend into return of capital
en: Return of capital (reclassification)
sk: Návratnosť kapitálu (reklasifikácia)

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units. A distribution previously recorded as a dividend is reclassified to return of capital, often due to end-of-year tax information.
sk: Spoločnosť vracia kapitál, čím znižuje základ nákladov bez ovplyvnenia # jednotiek. Distribúcia predtým zaznamenaná ako dividenda sa preklasifikuje na návratnosť kapitálu, často v dôsledku daňových informácií na konci roka.

note: Translators: this is a stock transaction describing a notional distribution recorded as dividend
en: Notional distribution (dividend)
sk: Predpokladané rozdelenie (dividenda)

en: Company issues a notional distribution, which is recorded as dividend income and increases the cost basis without affecting # units.
sk: Spoločnosť vydáva predpokladanú distribúciu, ktorá sa zaznamenáva ako príjem z dividend a zvyšuje základ nákladov bez ovplyvnenia # jednotiek.

note: Translators: this is a stock transaction describing a notional distribution recorded as capital gain
en: Notional distribution (capital gain)
sk: Predpokladaná distribúcia (kapitálový výnos)

en: Company issues a notional distribution, which is recorded as capital gain and increases the cost basis without affecting # units.
sk: Spoločnosť vydáva predpokladanú distribúciu, ktorá sa zaznamenáva ako kapitálový výnos a zvyšuje nákladovú základňu bez ovplyvnenia # jednotiek.

note: Translators: this is a stock transaction describing a stock split split when shorting stock
en: Stock split
sk: Rozdelenie akcií

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor , while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
sk: Spoločnosť vydáva ďalšie podiely, čím znižuje cenu akcií deliteľom, pričom udržuje celkovú peňažnú hodnotu celkovej investície konštantnú. 
    
    Ak výsledkom rozdelenia je hotovosť namiesto zvyšných jednotiek, najskôr zaznamenajte predaj pomocou Asistenta pre transakcie akcií a potom zaznamenajte rozdelenie.

note: Translators: this is a stock transaction describing a reverse split Translators: this is a stock transaction describing a reverse split when shorting stock.
en: Reverse split
sk: Reverzné rozdelenie

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
sk: Spoločnosť odkupuje podielové listy, čím zvyšuje cenu akcií o násobok, pričom udržuje celkovú peňažnú hodnotu celkovej investície konštantnú.
    
    Ak výsledkom reverzného rozdelenia je hotovosť namiesto zvyšných jednotiek, zaznamenajte predaj najprv pomocou Asistenta akciovej transakcie a potom zaznamenajte spätné rozdelenie.

note: Translators: this is a stock transaction describing shorting of stock.
en: Short sell
sk: Predaj „na krátko“

en: Selling stock short.
sk: Predaj akcií „na krátko“.

note: Translators: this is a stock transaction describing cover buying stock, and recording capital gain/loss
en: Buy to cover short
sk: Nákup na pokrytie „krátkych“ pozícií

en: Buy back stock to cover short position, and record capital gain/loss. 
    
    If you are unable to calculate capital gains you can enter a placeholder amount and correct it in the transaction later.
sk: Nakúpiť späť akcie na pokrytie krátkej pozície a zaznamenať kapitálový zisk/stratu. 
    
    Ak nemôžete vypočítať kapitálové zisky, môžete zadať zástupnú sumu a neskôr ju v transakcii opraviť.

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends retrieved from holder when shorting stock
en: Compensatory dividend
sk: Kompenzačná dividenda

en: Company issues dividends, and the short stock holder must make a compensatory payment for the dividend.
sk: Spoločnosť vydáva dividendy a držiteľ akcií nakrátko musí za dividendu zaplatiť kompenzačnú platbu.

note: Translators: this is a stock transaction describing return of capital retrieved from holder when shorting stock
en: Compensatory return of capital
sk: Kompenzačná návratnosť kapitálu

en: Company returns capital, and the short stock holder must make a compensatory payment for the returned capital. This reduces the cost basis (less negative, towards 0.00 value) without affecting # units.
sk: Spoločnosť vracia kapitál a držiteľ akcií nakrátko musí za vrátený kapitál zaplatiť kompenzačnú platbu. Tým sa zníži základná cena (menej záporná, smerom k hodnote 0,00) bez ovplyvnenia # jednotiek.

note: Translators: this is a stock transaction describing reclassifying a compensatory dividend into compensatory return of capital when shorting stock
en: Compensatory return of capital (reclassification)
sk: Kompenzačná návratnosť kapitálu (reklasifikácia)

en: Company returns capital, and the short stock holder must make a compensatory payment for the returned capital. This reduces the cost basis (less negative, towards 0.00 value) without affecting # units. A distribution previously recorded as a compensatory dividend is reclassified to compensatory return of capital,often due to end-of-year tax information.
sk: Spoločnosť vracia kapitál a držiteľ akcií nakrátko musí za vrátený kapitál zaplatiť kompenzačnú platbu. Tým sa zníži základná cena (menej negatívna, smerom k hodnote 0,00) bez ovplyvnenia # jednotiek. Distribúcia predtým zaznamenaná ako kompenzačná dividenda sa preklasifikuje na kompenzačnú návratnosť kapitálu, často v dôsledku daňových informácií na konci roka.

note: Translators: this is a stock transaction describing a notional distribution recorded as dividend when shorting stock
en: Compensatory notional distribution (dividend)
sk: Kompenzačné predpokladané rozdelenie (dividenda)

en: Company issues a notional distribution, and the short stock holder must make a compensatory payment for the notional distribution. This is recorded as a loss/negative dividend income amount, and increases the cost basis (more negative, away from 0.00 value) without affecting # units.
sk: Spoločnosť vydáva predpokladanú distribúciu a držiteľ akcií nakrátko musí zaplatiť kompenzačnú platbu za predpokladanú distribúciu. Zaznamenáva sa to ako strata/záporná suma dividendového príjmu a zvyšuje nákladovú základňu (negatívnejšia, od hodnoty 0,00) bez ovplyvnenia # jednotiek.

note: Translators: this is a stock transaction describing a notional distribution recorded as capital gain when shorting stock
en: Compensatory notional distribution (capital gain)
sk: Kompenzačné predpokladané rozdelenie (kapitálový výnos)

en: Company issues a notional distribution, and the short stock holder must make a compensatory payment for the notional distribution. This is recorded as a capital loss amount, and increases the cost basis (more negative, away from 0.00 value) without affecting # units.
sk: Spoločnosť vydáva predpokladanú distribúciu a držiteľ akcií nakrátko musí zaplatiť kompenzačnú platbu za fiktívnu distribúciu. Zaznamená sa to ako suma kapitálovej straty a zvýši základ nákladov (negatívnejšie, od hodnoty 0,00) bez ovplyvnenia # jednotiek.

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor, while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
sk: Spoločnosť vydáva ďalšie podielové listy, čím znižuje cenu akcií deliteľom, pričom udržuje celkovú peňažnú hodnotu celkovej investície konštantnú. 
    
    Ak výsledkom rozdelenia bude hotovosť namiesto zvyšných jednotiek, najskôr zaznamenajte nákup krytu pomocou asistenta transakcie akcií a potom zaznamenajte rozdelenie.

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
sk: Spoločnosť odkupuje podielové listy, čím zvyšuje cenu akcií o násobok, pričom udržuje celkovú peňažnú hodnotu celkovej investície konštantnú.
    
    Ak výsledkom spätného rozdelenia je hotovosť namiesto zvyšných jednotiek, najskôr zaznamenajte nákup krytu pomocou Asistenta pre transakcie akcií a potom zaznamenajte spätné rozdelenie.

en: No errors found. Click Apply to create transaction.
sk: Nenašli sa žiadne chyby. Kliknutím na tlačidlo Použiť vytvoríte transakciu.

en: The following errors must be fixed:
sk: Je potrebné opraviť nasledujúce chyby:

en: The following warnings exist:
sk: Existujú nasledujúce upozornenia:

en: missing
sk: chýba

en: Amount for %s is missing.
sk: Chýba suma pre %s.

en: Amount for %s must not be negative.
sk: Suma pre %s nemôže byť záporná.

en: Amount for %s must be positive.
sk: Suma pre %s musí byť kladná.

en: The %s amount has no associated account.
sk: K sume %s nie je priradený žiadny účet.

note: Translators: "N/A" here means that a commodity doesn't have a valid price.
en: N/A
sk: Neaplikovateľné

en: Amount for stock value is missing.
sk: Chýba suma pre hodnotu akcia.

en: Invalid stock new balance.
sk: Neplatné nové saldo akcií.

en: New balance must be higher than old balance.
sk: Nový zostatok musí byť vyšší ako starý zostatok.

en: New balance must be lower than old balance.
sk: Nový zostatok musí byť nižší ako starý zostatok.

en: Stock amount must be positive.
sk: Suma akcií musí byť kladná.

en: Cannot sell more units than owned.
sk: Nie je možné predať viac jednotiek než vlastníte.

en: Cannot cover buy more units than owed.
sk: Nie je možné pokryť nákup viac jednotiek než dĺžite.

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Stock
sk: Akcie

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Cash
sk: Hotovosť

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Fees
sk: Poplatky

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Dividend
sk: Dividenda

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Capital Gains
sk: Kapitálové výnosy

en: You will enter a transaction with date %s which is earlier than the latest transaction in this account, dated %s. Doing so may affect the cost basis, and therefore capital gains, of transactions dated after the new entry. Please review all transactions to ensure proper recording.
sk: Zadáte transakciu s dátumom %s, ktorý je skorší ako posledná transakcia na tomto účte s dátumom %s. Ak tak urobíte, môže to ovplyvniť nákladovú základňu, a tým aj kapitálové výnosy transakcií s dátumom po novom zápise. Skontrolujte všetky transakcie, aby ste zaistili správne zaznamenanie.

note: Translators: %s refer to: stock mnemonic, broker currency, date of transaction.
en: A price of 1 %s = %s on %s will be recorded.
sk: Bude zaznamená cena 1 %s = %s na %s.

en: Transaction can't balance, %s is error value %s
sk: Transakcia sa nedá vyrovnať, %s je chybná hodnota %s

en: Total Debits of %s does not balance with total Credits of %s.
sk: Celkové debety %s nie sú v rovnováhe s celkovými kreditmi %s.

en: Ne_w Balance
sk: _Nové saldo

en: _Shares
sk: _Podiely

en: Ratio
sk: Pomer

en: Next Balance
sk: Nasledujúca bilancia

en: Enter the new balance of shares after the stock split.
sk: Zadajte novú bilanciu akcií po rozdelení akcií.

en: Enter the number of shares you gained or lost in the transaction.
sk: Zadajte počet akcií, ktoré ste získali alebo stratili v transakcii.

en: Debit
sk: Debet

en: Credit
sk: Kredit

en: Units
sk: Jednotky

en: Select…
sk: Vybrať…

en: Edit…
sk: Upraviť…

en: Bill
sk: Účtenka

en: Voucher
sk: Poukážka

en: Invoice
sk: Faktúra

en: None
sk: Nič

en: Use Global
sk: Použiť všeobecné

en: Badly formed URL %s
sk: Zlý tvar URL %s

en: Bad URL: %s
sk: Zlá URL: %s

en: No such entity: %s
sk: Nie je taká entita: %s

en: No such owner entity: %s
sk: Nie je taký vlastník entity: %s

en: Entity type does not match %s: %s
sk: Typ entity nezodpovedá %s: %s

en: Discount days cannot be more than due days.
sk: Počet dní na zľavu nemôže byť väčší ako je počet dní do splatnosti.

en: You must provide a name for this Billing Term.
sk: Musíte poskytnúť názov pre tieto fakturačné podmienky.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
sk: Musíte zadať jedinečné meno pre túto platobnú podmienku. Vaša voľba "%s" sa už používa.

en: Days
sk: Dni

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
sk: Podmienka "%s" sa používa. Nemôžete ju odstrániť.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť "%s"?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
sk: Táto transakcia musí byť priradená k odberateľovi. Prosím vyberte si nižšie odberateľa.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
sk: Táto transakcia musí byť priradená k dodávateľovi. Prosím vyberte si nižšie dodávateľa.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
sk: Táto komodita má zdroje cien. Ste si istý, že chcete odstrániť zvolenú komoditu a jej zdroje cien?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť označenú komoditu?

en: Delete commodity?
sk: Odstrániť komoditu?

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: The Company Name field cannot be left blank, please enter a company name or a person's name.
sk: Pole Názov spoločnosti nemôže zostať prázdne, zadajte názov spoločnosti alebo meno osoby.

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
sk: Percento zľavy musí byť medzi 0-100, alebo ho musíte nechať prázdne.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
sk: Kredit musí byť kladné číslo alebo ho nechajte prázdny.

en: Edit Customer
sk: Upraviť odberateľa

en: New Customer
sk: Nový odberateľ

en: View/Edit Customer
sk: Zobraziť/Upraviť odberateľa

en: Customer's Jobs
sk: Práce pre odberateľa

en: Customer's Invoices
sk: Odberateľské faktúry

en: Process Payment
sk: Spracovanie platby

en: Shipping Contact
sk: Dodací kontakt

en: Billing Contact
sk: Fakturačný kontakt

en: Customer ID
sk: ID odberateľa

en: Contact
sk: Kontakt

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Find Customer
sk: Hľadať odberateľa

en: Are you sure you want to delete %s?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať "%s"?

en: You must select a report configuration to load.
sk: Musíte si vybrať, ktorá konfigurácia reportu sa má načítať.

en: You must select a report configuration to delete.
sk: Musíte si vybrať, ktorá konfigurácia reportu sa má zmazať.

en: Unable to change report configuration name.
sk: Nemožno zmeniť názov konfigurácie reportu.

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
sk: Uložená konfigurácia reportu s týmto názvom už existuje, prosím vyberte iný názov.

en: Load report configuration
sk: Načítať konfiguráciu reportu

en: Edit report configuration name
sk: Upraviť názov konfigurácie reportu

en: Delete report configuration
sk: Odstrániť konfiguráciu reportu

en: No Account selected. Please try again.
sk: Nie je zvolený žiaden účet. Skúste, prosím, znova.

en: Placeholder account selected. Please try again.
sk: Bol zvolený zástupný účet. Prosím skúste znova.

en: Select document
sk: Zvoliť dokument

en: Amend the URL
sk: Upravte URL

en: Enter an URL like "%s"
sk: Vložte URL ako "%s"

en: Existing Document Link is
sk: Existujúci odkaz na dokument je

en: File Found
sk: Nájdený súbor

en: File Not Found
sk: Súor nenájdený

en: Address Found
sk: Súbor nájdený

en: Address Not Found
sk: Adresa nebola nájdená

en: Total Entries
sk: Sumár položiek

en: Business item can not be modified.
sk: Obchodnú položku nie je možné upraviť.

en: Manage Document Link
sk: Spravovať odkazy na dokumenty

en: Transaction can not be modified.
sk: Transakciu nie je možné upraviť.

en: Undefined
sk: Nedefinované

note: Translators: This is the label of a dialog box that lists all of the transaction that have files or URIs linked with them.
en: Transaction Document Links
sk: Odkazy na dokumenty k transakcií

en: Description
sk: Popis

en: Double click on the entry in the Id column to jump to the Business Item.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
sk: Dvojitým kliknutím na záznam v stĺpci Id prejdete na Obchodnú položku.
    Dvojitým kliknutím na položku v stĺpci Odkaz otvoríte Prepojený dokument.
    Dvojitým kliknutím na záznam v stĺpci Dostupné upravte prepojenie dokumentu.

en: Business Document Links
sk: Odkazy na obchodné dokumenty

en: You must enter a Payment-Address Name.
sk: Musíte zadať názov platobnej adresy.

en: Edit Employee
sk: Upraviť zamestnanca

en: New Employee
sk: Nový zamestnanec

en: View/Edit Employee
sk: Zobraziť/Upraviť zamestnanca

en: Expense Vouchers
sk: Výdavkové poukážky

en: Employee ID
sk: ID zamestnanca

en: Employee Username
sk: Používateľské meno zamestnanca

en: Employee Name
sk: Meno zamestnanca

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Name
sk: Názov

en: Find Employee
sk: Nájsť zamestnanca

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
sk: Tento program dokáže vypočítať iba jednu hodnotu naraz. Musíte zadať všetky hodnoty okrem jednej.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
sk: GnuCash nedokáže určiť hodnotu v jednom z polí. Musíte zadať platný výraz.

en: The interest rate cannot be zero.
sk: Úroková miera nemôže byť nulová.

en: The number of payments cannot be zero.
sk: Počet platieb nemôže byť nulový.

en: The number of payments cannot be negative.
sk: Počet platieb nemôže byť záporný.

en: Find Account
sk: Vyhľadať účet

en: Place Holder
sk: Drží miesto (syntetický účet)

en: Hidden
sk: Skryté

en: Not Used
sk: Nepoužívané

en: Balance Zero
sk: Nulový zostatok

en: Tax related
sk: Súvisiace s daňou

note: Translators: %s is a full account name. This is a label in Search Account from context menu.
en: Su_b-accounts of '%s'
sk: P_odúčty %s

en: All Accounts
sk: Všetky účty

en: Balanced
sk: Vyrovnané

en: Closing Entries
sk: Závierkové položky

en: Reconcile
sk: Vysporiadať

en: Share Price
sk: Cena podielu

en: Value
sk: Hodnota

en: Date Posted
sk: Dátum vystavenia

en: Reconciled Date
sk: Dátum vysporiadania

en: Number/Action
sk: Číslo/Úkon

en: Action
sk: Úkon

en: Transaction Number
sk: Číslo transakcie

en: Number
sk: Číslo

en: Description, Notes, or Memo
sk: Popis, poznámky alebo memo

en: Notes
sk: Poznámky

en: Find Transaction
sk: Nájsť transakciu

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of maps missing
en: There is %d invalid mapping,
    
    Would you like to remove it now? | There are %d invalid mappings,
    
    Would you like to remove them now?
sk[0]: Existuje %d neplatné mapovanie.
    
    Chcete ho teraz odstrániť?
sk[1]: Existujú %d neplatné mapovania.
    
    Chcete ich teraz odstrániť?
sk[2]: Existujú %d neplatných mapovaní.
    
    Chcete ich teraz odstrániť?

en: To see the invalid mappings, use a filter of '%s'
sk: Ak chcete zobraziť neplatné mapovania, použite filter '%s'

en: Map Account NOT found
sk: Mapovanie účtov NEBOLO nájdene

en: (Note, if there is a large number, it may take a while)
sk: (Upozorňujeme, že ak je ich počet veľký, môže to chvíľu trvať)

en: Bayesian
sk: Bayesovský

en: Description Field
sk: Pole pre popis

en: Memo Field
sk: Pole pre memo

en: CSV Account Map
sk: CSV mapovanie účtov

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
sk: Musíte zadať fakturačné informácie.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť označenú položku?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
sk: Táto položka je pripojená k objednávke a bude odstránená aj z nej!

en: Choose a different report template or Printable Invoice will be used
sk: Vyberte inú šablónu správy alebo sa použije faktúra určená na tlač

en: Due Date
sk: Dátum splatnosti

en: Post Date
sk: Dátum vystavenia

en: Post to Account
sk: Vystaviť na účet

en: Accumulate Splits?
sk: Akumulované rozdelenia?

en: The Invoice must have at least one Entry.
sk: Faktúra musí mať najmenej jednu položku.

en: Do you really want to post the invoice?
sk: Skutočne chcete vystaviť faktúru?

en: One or more of the entries are for accounts different from the invoice/bill currency. You will be asked to enter a conversion rate for each.
sk: Jeden alebo viac záznamov je pre účty odlišné od meny faktúry/účtenky. Budete požiadaní o zadanie konverzného kurzu pre každý z nich.

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
sk: Úkon zaúčtovania bol zrušený, pretože neboli uvedené všetky výmenné kurzy.

en: Total:
sk: Celkom:

en: Subtotal:
sk: Medzisúčet:

en: Tax:
sk: Daň:

en: Total Cash:
sk: Hotovosť celkom:

en: Total Charge:
sk: Celkom účtované:

en: Credit Note
sk: Dobropis

en: PAID
sk: ZAPLATENÉ

en: UNPAID
sk: NEZAPLATENÉ

en: New Credit Note
sk: Nový dobropis

en: New Invoice
sk: Nová faktúra

en: Edit Credit Note
sk: Upraviť dobropis

en: Edit Invoice
sk: Upraviť faktúru

en: View Credit Note
sk: Zobraziť dobropis

en: View Invoice
sk: Zobraziť faktúru

en: New Bill
sk: Nová faktúra

en: Edit Bill
sk: Upraviť faktúru

en: View Bill
sk: Zobraziť faktúru

en: New Expense Voucher
sk: Nové potvrdenie o výdavku

en: Edit Expense Voucher
sk: Upraviť potvrdenie o výdavku

en: View Expense Voucher
sk: Zobraziť potvrdenie o výdavku

en: Open Linked Document:
sk: Otvoriť prepojený dokument:

en: Bill Information
sk: Fakturačné informácie

en: Bill ID
sk: ID faktúry

en: Voucher Information
sk: Informácie k potvrdenke

en: Voucher ID
sk: ID potvrdenky

en: Date of duplicated entries
sk: Dátum duplicitných položiek

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
sk: Jedna alebo viac vybraných faktúr už bolo poslaných.
    Skontrolujte váš výber.

en: Do you really want to post these invoices?
sk: Skutočne chcete odoslať tieto faktúry?

en: View/Edit Invoice
sk: Zobraziť/Upraviť faktúru

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Post
sk: Vystaviť

en: Printable Report
sk: Tlačiteľný report

en: View/Edit Bill
sk: Zobraziť/Upraviť faktúru

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
sk: Zobraziť/Upraviť potvrdenku

en: Invoice Owner
sk: Vlastník faktúry

en: Invoice Notes
sk: Fakturačné poznámky

en: Billing ID
sk: ID faktúry

en: Is Paid?
sk: Zaplatené?

en: Is Posted?
sk: Je vystavená?

en: Date Opened
sk: Dátum vystavenia

en: Invoice ID
sk: ID faktúry

en: Bill Owner
sk: Vlastník faktúry

en: Bill Notes
sk: Fakturačné poznámky

en: Voucher Owner
sk: Vlastník potvrdenky

en: Voucher Notes
sk: Poznámky k potvrdenke

en: Type
sk: Typ

en: Paid
sk: Zaplatené

en: Posted
sk: Vystavené

en: Due
sk: Splatnosť

en: Opened
sk: Otvorené

en: Num
sk: Číslo

en: Find Bill
sk: Nájsť faktúru

en: Find Expense Voucher
sk: Nájsť potvrdenie o výdavku

en: Expense Voucher
sk: Výdavková poukážka

en: Find Invoice
sk: Hľadať faktúru

en: Amount
sk: Suma

note: Translators: %d is the number of bills/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following vendor document is due: | The following %d vendor documents are due:
sk[0]: Nasledujúci dokument dodávateľa je splatný:
sk[1]: Nasledujúce %d dokumenty dodávateľa sú splatné:
sk[2]: Nasledujúcich %d dokumentov dodávateľa sú splatné:

en: Due Bills Reminder
sk: Pripomenutie splatnosti faktúry

note: Translators: %d is the number of invoices/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following customer document is due: | The following %d customer documents are due:
sk[0]: Nasledujúci dokument zákazníka je splatný:
sk[1]: Nasledujúce %d dokumenty zákazníka sú splatné:
sk[2]: Nasledujúcich %d dokumentov zákazníka sú splatné:

en: Due Invoices Reminder
sk: Pripomenutie splatnosti faktúr

en: The Job must be given a name.
sk: Úloha musí mať názov.

en: You must choose an owner for this job.
sk: Musíte zvoliť vlastníka pre túto úlohu.

en: The rate amount must be valid or you must leave it blank.
sk: Suma sadzby musí byť platná alebo ju musíte nechať prázdnu.

en: Edit Job
sk: Upraviť úlohu

en: New Job
sk: Nová úloha

en: View/Edit Job
sk: Zobraziť/Upraviť úlohu

en: View Invoices
sk: Zobraziť faktúry

en: Owner's Name
sk: Meno vlastníka

en: Only Active?
sk: Iba aktívne?

en: Rate
sk: Sadzba

en: Job Number
sk: Číslo úlohy

en: Job Name
sk: Názov úlohy

en: Find Job
sk: Hľadať úlohu

en: Empty
sk: Prázdne

[ctx: Adjective]
en: Open
sk: Otvoriť

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Title
sk: Titul

en: Balance
sk: Saldo

en: Gains
sk: Zisky

en: Gain/Loss
sk: Ziska/Strata

en: Lots in Account %s
sk: Podiely v účte %s

en: The Order must be given an ID.
sk: Objednávka musí mať ID.

en: The Order must have at least one Entry.
sk: Objednávka musí mať aspoň jednu položku.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
sk: Táto objednávka obsahuje položky, ktoré neboli vyfakturované. Ste si istý, že ju chcete uzavrieť skôr ako budú vyfakturované všetky položky?

en: Do you really want to close the order?
sk: Skutočne chcete zatvoriť objednávku?

en: Close Date
sk: Dátum uzavretia

en: View/Edit Order
sk: Zobraziť/Upraviť objednávku

en: Order Notes
sk: Poznámky objednávky

en: Date Closed
sk: Dátum uzavretia

en: Is Closed?
sk: Je zatvorené?

en: Owner Name
sk: Meno vlastníka

en: Order ID
sk: ID objednávky

en: Find Order
sk: Nájsť objednávku

en: You must enter a valid account name for posting.
sk: Musíte vložiť platný názov účtu pre vystavenie.

en: You must select a company for payment processing.
sk: Musíte zvoliť spoločnosť pre spracovanie platby.

en: There is a problem with the Payment or Refund amount.
sk: Vyskytol sa problém so platbou alebo vrátením platby.

en: You must select a transfer account from the account tree.
sk: Musíte zvoliť cieľový účet zo stromu účtov.

en: No documents were selected to assign this payment to. This may create an unattached payment.
sk: Neboli vybraté žiadne dokumenty na priradenie tejto platby. Môže to spôsobiť nepripojenie platbu.

en: Pre-Payment
sk: Platba vopred

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
sk: Jednotlivé účty sú spojené s rôznymi menami. Uveďte výmenný kurz.

en: Customer
sk: Odberateľ

en: Vendor
sk: Dodávateľ

en: Employee
sk: Zamestnanec

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
sk: Nemáte platné účty „Vystaviť na“. Pred pokračovaním v spracovávaní tejto platby vytvorte prosím účet typu "%s". Alebo chcete najskôr vystaviť faktúru alebo účet?

en: Cleared
sk: Potvrdené

en: Reconciled
sk: Vysporiadané

en: The selected transaction doesn't have splits that can be assigned as a payment
sk: Vybratá transakcia nemá rozdelenia, ktoré je možné priradiť ako platbu

en: While this transaction has multiple splits that can be considered
    as 'the payment split', GnuCash only knows how to handle one.
    Please select one, the others will be discarded.
sk: Aj keď táto transakcia má viacero rozdelení, ktoré možno zvážiť
    ako „rozdelenie platieb“ GnuCash vie, ako zaobchádzať s jedným.
    Vyberte jednu, ostatné sa zahodia.

en: Warning
sk: Varovanie

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: This transaction has splits in multiple business accounts:
    
    %s
    GnuCash can only handle transactions that post to a single account.
    
    Please correct this manually by editing the transaction directly and then try again.
sk: Táto transakcia je rozdelená na viacero podnikateľských účtov:
    
    %s
    GnuCash dokáže spracovať iba transakcie, ktoré sa účtujú na jeden účet.
    
    Prosím, opravte to ručne priamou úpravou transakcie a skúste to znova.

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
sk[0]: Ste si istý, že chcete odstrániť označenú cenu?
sk[1]: Ste si istý, že chcete odstrániť %d označené ceny?
sk[2]: Ste si istý, že chcete odstrániť %d označených cien?

en: Delete prices?
sk: Odstrániť ceny?

en: Entries
sk: Položky

en: Are you sure you want to delete these prices?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť označené cenu?

en: Price retrieval failed: %s
sk: Načítanie ceny zlyhalo: %s

en: Are you sure you want to replace the existing price?
sk: Naozaj chcete nahradiť existujúcu cenu?

en: Replace price?
sk: Nahradiť cenu?

en: _Replace
sk: Nah_radiť

en: You must select a Security.
sk: Musíte si vybrať cenný papier.

en: You must select a Currency.
sk: Musíte si vybrať menu.

en: You must enter a valid amount.
sk: Musíte vložiť platnú sumu.

en: Cannot save check format file.
sk: Nie je možné uložiť formát šeku.

en: Cannot open file %s
sk: Nie je možné otvoriť %s

en: There is a duplicate check format file.
sk: Existuje duplicitný súbor formátu kontroly.

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
sk: Identifikátory GUID v súbore kontrolného formátu %s '%s' a súbore kontrolného formátu %s '%s' sa zhodujú.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
sk: aplikácia

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
sk: používateľ

en: Custom
sk: Vlastné

en: Top
sk: Hore

en: (paused)
sk: (pozastavené)

en: Complete
sk: Úplne

en: Contents
sk: Obsah

en: Rows
sk: Riadky

en: Cols
sk: Stĺpce

en: HTML Style Sheet Properties: %s
sk: Vlastnosti HTML štýlu: %s

en: You must provide a name for the new style sheet.
sk: Musíte zadať názov pre novú šablónu štýlov.

en: Style Sheet Name
sk: Názov štýlu

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
sk: Táto plánovaná transakcia sa zmenila; ste si istý, že to chcete zrušiť?

en: Please name the Scheduled Transaction.
sk: Pomenujte, prosím, plánovanú transakciu.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
sk: Naplánovaná transakcia s názvom "%s" už existuje. Ste si istý, že ju chcete pomenovať rovnako?

en: Please provide a valid end selection.
sk: Poskytnite prosím platný výber konca.

en: There must be some number of occurrences.
sk: Musí existovať nejaký počet výskytov.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
sk: Počet zostávajúcich výskytov (%d) je väčší ako celkový počet výskytov (%d).

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
sk: Pokúsili ste sa vytvoriť plánovanú transakciu, ktorá sa nikdy nespustí. Naozaj to chcete urobiť?

en: Scheduled Transactions with variables or involving more than one commodity cannot be automatically created.
sk: Plánované transakcie s premennými alebo zahŕňajúce viac ako jednu komoditu nemožno automaticky vytvoriť.

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
sk: Naplánované transakcie bez šablóny transakcie nie je možné vytvoriť automaticky.

en: Couldn't parse %s for split "%s".
sk: Nie je možné analyzovať %s pre rozdelenie "%s".

en: Split with memo %s has an invalid account.
sk: Rozdelenie s memom %s má neplatný účet.

en: Invalid Account in Split
sk: Neplatný účet v rozdelení

en: Split with memo %s has an unparsable Credit Formula.
sk: Rozdelenie s memom %s má nespracovateľný kreditný vzorec.

en: Unparsable Formula in Split
sk: Nespracovateľný vzorec v rozdelení

en: Split with memo %s has an unparsable Debit Formula.
sk: Rozdelenie s memom %s má nespracovateľný debetný vzorec.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
sk: Editor naplánovaných transakcií nemôže automaticky vyrovnať túto transakciu. Treba to ešte zadať?

en: (never)
sk: (nikdy)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
sk: Aktuálna šablóna transakcie bola zmenená. Prajete si zaznamenať zmeny?

en: Scheduled Transactions
sk: Plánované transakcie

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
sk: Plánovaná transakcia je nevybalancovaná. Dôrazne sa vám odporúča napraviť túto situáciu.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
sk: Nie je možné vytvoriť plánovanú transakciu z transakcie, ktorá sa práve upravuje. Pred naplánovaním vložte transakciu.

en: Ignored
sk: Ignorované

en: Postponed
sk: Odložené

en: To-Create
sk: Na vytvorenie

en: Reminder
sk: Pripomienka

en: Created
sk: Vytvorené

en: Never
sk: Nikdy

en: (Need Value)
sk: (Potrebná je hodnota)

en: Invalid Transactions
sk: Neplatné transakcie

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
sk[0]: V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne plánované transakcie. (Jedna transakcia bola vytvorená automaticky)
sk[1]: V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne plánované transakcie. (Automaticky boli vytvorené %d transakcie)
sk[2]: V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne plánované transakcie. (Automaticky boli vytvorených %d transakcií)

en: Highlight a date first to sort by occurrence date.
sk: Najprv zvýraznite dátum a zoraďte ho podľa dátumu výskytu.

en: Highlight a schedule first to sort by schedule name.
sk: Najprv zvýraznite rozvrh a zoraďte ho podľa názvu rozvrhu.

en: Transaction
sk: Transakcia

en: Status
sk: Stav

en: Created Transactions
sk: Vytvorené transakcie

en: Last Valid Year:
sk: Posledný platný rok:

en: Form Line Data:
sk: Údaje riadku formulára:

note: Translators: Tax Code
en: Code
sk: Kód

en: now
sk: teraz

en: Income Tax Identity
sk: Identita pre daň z príjmu

en: _Apply
sk: P_oužiť

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
sk: Varovanie: Ak nastavíte TXF kategórie a neskôr zmeníte 'Typ', budete musieť tieto kategórie ešte raz manuálne nastaviť

en: Form
sk: Formulár

en: Edit Vendor
sk: Upraviť dodávateľa

en: New Vendor
sk: Nový dodávateľ

en: View/Edit Vendor
sk: Zobraziť/Upraviť dodávateľa

en: Vendor's Jobs
sk: Dodávateľské práce

en: Vendor's Bills
sk: Dodávateľské faktúry

en: Pay Bill
sk: Zaplatiť faktúru

en: Vendor ID
sk: ID dodávateľa

en: Find Vendor
sk: Nájsť dodávateľa

en: Income
sk: Príjem

en: Expenses
sk: Výdavky

en: Transfer
sk: Prevod

en: Remaining to Budget
sk: Zostáva do rozpočtu

en: Total
sk: Celkom

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
sk: Nie sú žiadne naplánované transakcie, ktoré by mali byť teraz vložené.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
sk[0]: V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne plánované transakcie. (%d transakcia bola vytvorená automaticky)
sk[1]: V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne plánované transakcie. (automaticky vytvorených transakcií: %d)
sk[2]: V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne plánované transakcie. (automaticky vytvorených transakcií: %d)

en: Select a Budget
sk: Zvoliť rozpočet

en: Open
sk: Otvoriť

en: Edit
sk: Upraviť

en: New
sk: Nový

en: Delete
sk: Odstrániť

en: 'Check & Repair' is currently running, do you want to abort it?
sk: 'Kontroly a opravy' práve bežia, chcete ich ukončiť?

en: Accounts
sk: Účty

en: Account %s does not have the same currency as the one you're moving transactions from.
    Are you sure you want to do this?
sk: Účet %s nemá rovnakú menu ako ten, z ktorého presúvate transakcie.
    Naozaj to chcete urobiť?

en: _Pick another account
sk: Vyberte _iný účet

en: _Do it anyway
sk: Sprav _to aj tak

en: (no name)
sk: (bez názvu)

en: Deleting account %s
sk: Odstraňovanie účtu %s

en: The list below shows objects which make use of the account which you want to delete.
    Before you can delete it, you must either delete those objects or else modify them so they make use
    of another account
sk: Nižšie uvedený zoznam zobrazuje objekty, ktoré využívajú účet, ktorý chcete odstrániť.
    Pred odstránením musíte tieto objekty buď odstrániť, alebo ich upraviť tak, aby sa dali použiť
    iného účtu

en: The account "%s" has more than one subaccount.
    
    Move the subaccounts or delete them before attempting to delete this account.
sk: Účet "%s" má viac ako jeden podúčet.
    
    Pred pokusom o odstránenie tohto účtu presuňte podúčty alebo ich odstráňte.

en: The account %s will be deleted.
sk: Účet %s bude odstránený.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
sk: Všetky transakčne položky z tohto účtu budú presunuté do účtu %s.

en: All transactions in this account will be deleted.
sk: Všetky transakcie v tomto účte budú odstránené.

en: Its sub-account will be moved to the account %s.
sk: Jeho podúčty budú presunuté do účtu %s.

en: Its subaccount will be deleted.
sk: Jeho podúčty budú odstránené.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
sk: Všetky transakcie podúčtu budú presunuté na účet %s.

en: All sub-account transactions will be deleted.
sk: Všetky transakcie na podúčte budú vymazané.

en: Are you sure you want to do this?
sk: Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: Options
sk: Možnosti

en: Estimate
sk: Odhad

en: All Periods
sk: Všetky obdobia

en: Note
sk: Poznámka

en: Run Report
sk: Spustiť report

en: Budget
sk: Rozpočet

en: Unnamed Budget
sk: Nepomenovaný rozpočet

en: Delete %s?
sk: Odstrániť %s?

en: You must select at least one account to estimate.
sk: Musíte vybrať aspoň jeden účet pre odhad.

en: You must select at least one account to edit.
sk: Musíte vybrať aspoň jeden účet pre úpravu.

en: You must select one budget cell to edit.
sk: Musíte vybrať aspoň jednu položku rozpočtu pre úpravu.

en: _Print Invoice
sk: Vytlačiť _faktúru

en: Make a printable invoice
sk: Vytvoriť tlačiteľnú faktúru

en: _Edit Invoice
sk: _Upraviť faktúru

en: Edit this invoice
sk: Upraviť túto faktúru

en: _Duplicate Invoice
sk: _Duplikovať faktúru

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
sk: Vytvorte novú faktúru ako duplikát aktuálnej faktúry

en: _Post Invoice
sk: _Vystaviť faktúru

en: Post this invoice to your Chart of Accounts
sk: Vystaviť túto faktúru do vášho účtovníctva

en: _Unpost Invoice
sk: _Zrušiť vystavenie faktúry

en: Unpost this invoice and make it editable
sk: Odúčtovať túto faktúru a umožniť jej úpravy

en: New _Invoice
sk: Nová _faktúra

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
sk: Vytvorte novú faktúru pre rovnakého vlastníka ako je aktuálna

en: Blank
sk: Prázdna

en: Move to the blank entry at the bottom of the invoice
sk: Presunie na prázdnu položku na konci faktúry

en: _Pay Invoice
sk: _Zaplatiť faktúru

en: Enter a payment for the owner of this invoice
sk: Vložiť platbu pre majiteľa tejto faktúry

en: _Company Report
sk: Report _spoločnosti

en: Open a customer report window for the owner of this invoice
sk: Otvoriť okno reportu o spoločnosti pre vlastníka tejto faktúry

note: Translators: This is a menu item that opens a dialog for linking an external file or URL with the bill, invoice, transaction, or voucher or removing such an link.
en: _Manage Document Link…
sk: _Spravovať odkazy na dokumenty…

note: Translators: This is a menu item that opens an external file or URI that may be linked to the current bill, invoice, transaction, or voucher using the operating system's default application for the file or URI mime type.
en: _Open Linked Document
sk: _Otvoriť pripojený dokument

en: Open Linked Document
sk: Otvoriť prepojený dokument

en: _Use as Default Layout for Customer Documents
sk: Po_užiť ako predvolené rozloženie pre dokumenty zákazníka

en: Use the current layout as default for all customer invoices and credit notes
sk: Použite aktuálne rozloženie ako predvolené pre všetky zákaznícke faktúry a dobropisy

en: _Reset Default Layout for Customer Documents
sk: _Resetovať predvolené rozloženie pre dokumenty zákazníka

en: Reset default layout for all customer invoices and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
sk: Obnoviť predvolené rozloženie pre všetky zákaznícke faktúry a dobropisy späť na vstavané predvolené hodnoty a podľa toho aktualizujte aktuálnu stránku

en: _Print Bill
sk: Tlačiť _potvrdenie

en: Make a printable bill
sk: Vytvoriť tlačiteľnú účtenku

en: _Edit Bill
sk: Upraviť potvrd_enie

en: Edit this bill
sk: Upraviť túto účtenku

en: _Duplicate Bill
sk: _Duplikovať potvrdenie

en: Create a new bill as a duplicate of the current one
sk: Vytvorte novú účtenku ako duplikát aktuálneho účtu

en: _Post Bill
sk: Zaúč_tovať účtenku

en: Post this bill to your Chart of Accounts
sk: Zaúčtovať túto účtenku do vášho účtovníctva

en: _Unpost Bill
sk: Od_účtovať účtenku

en: Unpost this bill and make it editable
sk: Odúčtovať túto účtenku a umožniť jej úpravy

en: New _Bill
sk: Nová _účtenka

en: Create a new bill for the same owner as the current one
sk: Vytvoriť novú účtenku pre rovnakého vlastníka ako je aktuálna

en: Move to the blank entry at the bottom of the bill
sk: Presunie na prázdnu položku na konci účtenky

en: _Pay Bill
sk: _Zaplatiť účtenku

en: Enter a payment for the owner of this bill
sk: Vložiť platbu pre majiteľa tejto účtenky

en: Open a vendor report window for the owner of this bill
sk: Otvoriť okno reportu vlastníka tejto účtenky

en: _Use as Default Layout for Vendor Documents
sk: _Použiť ako predvolené rozloženie pre dokumenty dodávateľa

en: Use the current layout as default for all vendor bills and credit notes
sk: Použite aktuálne rozloženie ako predvolené pre všetky faktúry dodávateľa a dobropisy

en: _Reset Default Layout for Vendor Documents
sk: _Obnoviť predvolené rozloženie pre dokumenty dodávateľa

en: Reset default layout for all vendor bills and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
sk: Obnoviť predvolené rozloženie pre všetky faktúry dodávateľa a dobropisy späť na vstavané predvolené hodnoty a podľa toho aktualizovať aktuálnu stránku

en: _Print Voucher
sk: _Tlač poukážok

en: Make a printable voucher
sk: Vytvoriť tlačiteľnú ppoukážku

en: _Edit Voucher
sk: _Upraviť poukážku

en: Edit this voucher
sk: Upraviť túto poukážku

en: _Duplicate Voucher
sk: _Duplikovať poukážku

en: Create a new voucher as a duplicate of the current one
sk: Vytvoriť novú poukážku ako duplikát aktuálnej

en: _Post Voucher
sk: _Zaúčtovať poukážku

en: Post this voucher to your Chart of Accounts
sk: Zaúčtovať túto poukážku do vášho účtovníctva

en: _Unpost Voucher
sk: _Odúčtovať poukážku

en: Unpost this voucher and make it editable
sk: Odúčtovať túto poukážka a umožniť jej úpravy

en: New _Voucher
sk: No_vá poukážka

en: Create a new voucher for the same owner as the current one
sk: Vytvorte novú poukážku pre rovnakého majiteľa, ako je aktuálny

en: Move to the blank entry at the bottom of the voucher
sk: Presunie na prázdnu položku na konci poukážky

en: _Pay Voucher
sk: Za_platiť poukážku

en: Enter a payment for the owner of this voucher
sk: Vložiť platbu pre majiteľa tejto poukážky

en: Open a employee report window for the owner of this voucher
sk: Otvorte okno prehľadu zamestnanca pre vlastníka tejto poukážky

en: _Use as Default Layout for Employee Documents
sk: _Použiť ako predvolené rozloženie pre dokumenty zamestnancov

en: Use the current layout as default for all employee vouchers and credit notes
sk: Použite aktuálne rozloženie ako predvolené pre všetky zamestnanecké poukážky a dobropisy

en: _Reset Default Layout for Employee Documents
sk: _Obnoviť predvolené rozloženie pre dokumenty zamestnancov

en: Reset default layout for all employee vouchers and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
sk: Obnoviť predvolené rozloženie pre všetky zamestnanecké poukážky a dobropisy späť na vstavané predvolené hodnoty a podľa toho aktualizovať aktuálnu stránku

en: _Print Credit Note
sk: _Vytlačiť dobropis

en: Make a printable credit note
sk: Vytvoriť tlačiteľný dobropis

en: _Edit Credit Note
sk: _Upraviť dobropis

en: Edit this credit note
sk: Upraviť tento dobropis

en: _Duplicate Credit Note
sk: _Duplikovať dobropis

en: Create a new credit note as a duplicate of the current one
sk: Vytvorte nový dobropis ako duplikát aktuálneho dobropisu

en: _Post Credit Note
sk: _Zaúčtovať dobropis

en: Post this credit note to your Chart of Accounts
sk: Zaúčtovať tento dobropis do vášho účtovníctva

en: _Unpost Credit Note
sk: _Odúčtovať dobropis

en: Unpost this credit note and make it editable
sk: Odúčtovať tento dobropis a umožniť jeho úpravy

en: New _Credit Note
sk: _Nový dobropis

en: Create a new credit note for the same owner as the current one
sk: Vytvoriť nový dobropis pre rovnakého vlastníka ako je aktuálny

en: Move to the blank entry at the bottom of the credit note
sk: Presunie na prázdnu položku na konci dobropisu

en: _Pay Credit Note
sk: _Uhradiť dobropis

en: Enter a payment for the owner of this credit note
sk: Vložiť platbu pre majiteľa tohoto dobropisu

en: Open a company report window for the owner of this credit note
sk: Otvoriť okno reportu o spoločnosti pre vlastníka tohoto dobropisu

en: Manage Document Link…
sk: Spravovať odkazy na dokumenty…

en: Enter
sk: Vložiť

en: Up
sk: Hore

en: Down
sk: Dole

en: Unpost
sk: Zrušiť vystavenie

en: Pay
sk: Zaplatiť

en: New Voucher
sk: Nová poukážka

en: Vendor Listing
sk: Zoznam dodávateľov

en: Customer Listing
sk: Zoznam zákazníkov

en: Owners
sk: Vlastníci

en: Customers
sk: Odberatelia

en: Jobs
sk: Úlohy

en: Vendors
sk: Dodávatelia

en: Employees
sk: Zamestnanci

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
sk: Vlastník %s bude odstránený.
    Naozaj to chcete urobiť?

en: Cu_t Transaction
sk: Vys_trihnúť transakciu

en: _Copy Transaction
sk: _Kopírovať transakciu

en: _Paste Transaction
sk: _Vložiť transakciu

en: Dup_licate Transaction
sk: Dup_likovať transakciu

en: _Delete Transaction
sk: O_dstrániť transakciu

note: Translators: This is a menu item that will open the bill, invoice, or voucher that is posted to the current transaction if there is one.
en: Jump to Invoice
sk: Prejsť na faktúru

en: Cu_t Split
sk: Vys_trihnúť rozdelenie

en: _Copy Split
sk: S_kopírovať rozdelenie

en: _Paste Split
sk: _Vložiť rozdelenie

en: Dup_licate Split
sk: Dup_likovať rozdelenie

en: _Delete Split
sk: O_dstrániť rozdelenie

en: Cut the selected transaction into clipboard
sk: Vystrihnúť označenú transakciu do schránky

en: Copy the selected transaction into clipboard
sk: Skopírovať označenú transakciu do schránky

en: Paste the transaction from the clipboard
sk: Vloží transakciu zo schránky

en: Make a copy of the current transaction
sk: Vytvorí kópiu aktuálnej transakcie

en: Delete the current transaction
sk: Odstráni aktuálnu transakciu

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction
sk: Pridať, zmeniť alebo zrušiť prepojenie dokumentu spojeného s aktuálnou transakciou

en: Open the linked document for the current transaction
sk: Otvoriť prepojený dokument pre aktuálnu transakciu

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher
sk: Prejsť na prepojený účet, faktúru alebo poukážku

en: Cut the selected split into clipboard
sk: Vystrihnúť označené rozdelenie do schránky

en: Copy the selected split into clipboard
sk: Skopírovať označené rozdelenie do schránky

en: Paste the split from the clipboard
sk: Vložiť rozdelenie zo schránky

en: Make a copy of the current split
sk: Vytvoriť kópiu aktuálneho rozdelenia

en: Delete the current split
sk: Odstrániť aktuálne rozdelenie

note: Translators: This is the label of a toolbar button. So keep it short.
en: Show Splits
sk: Zobraziť rozdelenie

en: Jump
sk: Skočiť

en: Schedule
sk: Naplánovať

en: Auto-clear
sk: Auto-čistenie

en: Stock Assistant
sk: Akciový Asistent

en: General Journal
sk: Účtovný denník

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
sk: Uložiť zmeny so %s?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
sk: Tento register má niektoré neuložené zmeny na transakcii. Chcete tieto zmeny uložiť, ignorovať, alebo prerušiť túto operáciu?

en: _Discard Transaction
sk: _Zrušiť transakciu

en: _Save Transaction
sk: _Uložiť transakciu

en: unknown
sk: neznámy

en: Portfolio
sk: Portfólio

en: Search Results
sk: Prehľadať výsledky

en: Start Date:
sk: Dátum od:

en: Show previous number of days:
sk: Zobraziť predchádzajúci počet dní:

en: End Date:
sk: Dátum do:

en: Unreconciled
sk: Nevysporiadané

en: Frozen
sk: Zamrznuté

en: Voided
sk: Neplatný

en: Show:
sk: Zobraziť:

en: Hide:
sk: Skryť:

en: Filter By:
sk: Filtrovať podľa:

en: Transaction Report
sk: Report transakcií

en: Portfolio Report
sk: Portfóliový report

en: Search Results Report
sk: Prehľadať report výsledkov

en: and subaccounts
sk: a podúčty

en: Print checks from multiple accounts?
sk: Tlačiť šeky z viacerých účtov?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
sk: Tento výsledok vyhľadávania obsahuje rozdelenia z viac ako jedného účtu. Chcete vytlačiť šeky, aj keď nie sú všetky z rovnakého účtu?

en: _Print checks
sk: _Tlač šekov

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
sk: Šeky môžete vytlačiť iba z registra bankových účtov alebo výsledkov vyhľadávania.

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
sk: Nemôžete zneplatniť transakciu, ktorá ma vysporiadané alebo potvrdené rozdelenia.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
sk: Táto transakcia je označená iba na čítanie s komentárom: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
sk: Stornovací zápis bol už vytvorený pre túto transakciu.

en: Jump to the transaction?
sk: Prejsť na transakciu?

en: Reverse Transaction
sk: Reverzná transakcia

en: New Transaction Information
sk: Informácie o novej transakcií

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
sk: Zotriediť %s podľa…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
sk: Filtrovať %s podľa…

note: Translators: %s refer to the following in order: invoice type, invoice ID, owner name, posted date, amount
en: %s %s from %s, posted %s, amount %s
sk: %s %s z %s, zaúčtované %s, suma %s

en: Several documents are linked with this transaction. Please choose one:
sk: S touto transakciou súvisí viacero dokumentov. Vyberte jednu z možností:

en: Select
sk: Vybrať

en: Go to Date
sk: Prejsť na dátum

en: Checking splits in current register: %u of %u
sk: Kontrola rozdelenia v aktuálnom registri: %u z %u

en: Print
sk: Tlač

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration" to be used as toolbar button label.
en: Save Config
sk: Uložiť konfig

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration As…" to be used as toolbar button label.
en: Save Config As…
sk: Uložiť konfig. ako…

en: Make Pdf
sk: Vytvoriť pdf

en: The numeric ID of the report.
sk: Číselné ID reportu.

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
sk: Aktualizujte uloženú konfiguráciu aktuálneho prehľadu. Konfigurácia zostavy sa uloží do súboru %s.

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
sk: Pridajte konfiguráciu aktuálneho prehľadu do ponuky „Reporty->Uložené konfigurácie reportov“. Konfigurácia reportu sa uloží do súboru %s.

en: Save _Report Configuration
sk: Uložiť kon_figuráciu reportu

en: Save Report Configuration As…
sk: Uložiť konfiguráciu reportu ako …

en: Choose export format
sk: Zvoľte formát exportu

en: Choose the export format for this report:
sk: Zvoľte formát, do ktorého bude report exportovaný:

en: Save %s To File
sk: Uložiť %s do súboru

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
sk: Nie je možné uložiť pod týmto názvom.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
sk: Nie je možné uložiť do toho súboru.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor %s už existuje. Ste si istý, že ho chcete prepísať?

en: This report must be upgraded to return a document object with export-string or export-error.
sk: Táto zostava musí byť inovovaná, aby vrátila objekt dokumentu s reťazcom exportu alebo chybou exportu.

en: Could not open the file %s. The error is: %s
sk: Nie je možné otvoriť súbor %s. Chyba: %s

en: GnuCash-Report
sk: GnuCash-report

en: Printable Invoice
sk: Tlačiteľná faktúru

en: Tax Invoice
sk: Daňová faktúra

en: Easy Invoice
sk: Jednoduchá faktúra

en: Fancy Invoice
sk: Efektná faktúra

en: _New Schedule
sk: _Nový rozvrh

en: _Edit Schedule
sk: _Upraviť rozvrh

en: _Delete Schedule
sk: _Odstrániť rozvrh

en: Transactions
sk: Transakcie

en: Upcoming Transactions
sk: Nadchádzajúce transakcie

en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete these scheduled transactions?
sk[0]: Naozaj chcete odstrániť túto naplánovanú transakciu?
sk[1]: Naozaj chcete odstrániť tieto %d plánové transakcie?
sk[2]: Naozaj chcete odstrániť tieto %d plánovaných transakcií?

en: Report error
sk: Chyba reportu

en: An error occurred while running the report.
sk: Pri behu reportu došlo k chybe.

en: Badly formed options URL: %s
sk: Zle naformátované nastavenie URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
sk: Zle naformátované id reportu: %s

en: Standard Order
sk: Štandardné poradie

en: Date of Entry
sk: Dátumu položky

en: Statement Date
sk: Dátum reportu

en: Descending
sk: Zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Filtered
sk: Filtrované

en: Cut the split '%s' from the transaction '%s'?
sk: Vystrihnúť rozdelenie '%s' z transakcie '%s'?

en: You would be removing a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sk: Odstránili by ste vysporiadané rozdelenie! Nie je to dobrý nápad, pretože to spôsobí, že váš vyrovnaný zostatok nebude správny.

en: You cannot cut this split.
sk: Nie je možné vystrihnúť toto rozdelenie.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not remove it from this register window. You may remove the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and remove the split from that register.
sk: Toto je rozdelenie, ktoré zakotvuje túto transakciu v registri. Z tohto registračného okna ho nemôžete odstrániť. Z tohto okna môžete odstrániť celú transakciu alebo môžete prejsť do registra, ktorý zobrazuje inú stranu tej istej transakcie a odstrániť rozdelenie z tohto registra.

en: (no memo)
sk: (bez memo)

en: (no description)
sk: (bez popisu)

en: _Cut Split
sk: Vystrihnúť _rozdelenie

en: Cut the current transaction?
sk: Vystrihnúť aktuálnu transakciu?

en: You would be removing a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sk: Odstránili by ste transakciu so vysporiadanými rozdeleniami! Nie je to dobrý nápad, pretože to spôsobí, že váš vysporiadaný zostatok nebude správny.

en: _Cut Transaction
sk: Vystrihnúť transak_ciu

en: Cannot modify or delete this transaction.
sk: Nie je možné modifikovať alebo odstrániť túto transakciu.

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
sk: Dátum tejto transakcie je starší ako „Limit len na čítanie“ nastavený pre túto knihu. Toto nastavenie je možné zmeniť v Súbor->Vlastnosti->Účty.

en: Remove the splits from this transaction?
sk: Odstrániť rozdelenia z tejto transakcie?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
sk: Táto transakcia obsahuje vysporiadané rozdelenia. Upraviť ho nie je dobrý nápad, pretože to spôsobí, že váš vyrovnaný zostatok nebude správny.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
sk: Odst_rániť rozdelenia

en: Change a Transaction Linked Document
sk: Zmena dokumentu prepojeného s transakciou

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
sk: Odstrániť rozdelenie '%s' z transakcie '%s'?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sk: Vymazali by ste vysporiadané rozdelenie! Nie je to dobrý nápad, pretože to spôsobí, že váš vyrovnaný zostatok nebude správny.

en: You cannot delete this split.
sk: Nie je možné odstrániť toto rozdelenie.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
sk: Toto je rozdelenie, ktoré zakotvuje túto transakciu v registri. Z tohto registračného okna ho nemôžete odstrániť. Z tohto okna môžete vymazať celú transakciu, alebo môžete prejsť do registra, ktorý zobrazuje inú stranu tej istej transakcie a vymazať rozdelenie z tohto registra.

en: Delete the current transaction?
sk: Odstrániť aktuálnu transakciu?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sk: Vymazali by ste transakciu so vysporiadanými rozdeleniami! Nie je to dobrý nápad, pretože to spôsobí, že váš vyrovnaný zostatok nebude správny.

en: Target split is currently hidden in this register.
    
    %s
    
    Select OK to temporarily clear filter and proceed,
    otherwise the last active cell will be selected.
sk: Cieľové rozdelenie je momentálne skryté v tomto registri.
    
    %s
    
    Výberom OK dočasne vyčistíte filter a pokračujte,
    inak sa vyberie posledná aktívna bunka.

en: Balancing entry from reconciliation
sk: Saldová položka z vysporiadania

en: Present:
sk: Súčasnosť (prítomné):

en: Future:
sk: Budúcnosť:

en: Cleared:
sk: Potvrdené:

en: Reconciled:
sk: Vysporiadané:

en: Projected Minimum:
sk: Projektované minimum:

en: Shares:
sk: Podiely:

en: Current Value:
sk: Súčasná hodnota:

en: Sort By:
sk: Zoradiť podľa:

en: This account register is read-only.
sk: Tento register účtov je len na čítanie.

en: The '%s' account register is read-only.
sk: Register účtov '%s' je len na čítanie.

en: The transactions of this account may not be edited because its subaccounts have mismatched commodities or currencies.
    You need to open each account individually to edit transactions.
sk: Transakcie tohto účtu sa nedajú upravovať, pretože jeho podúčty majú nesúlad komodít alebo mien.
    Ak chcete upraviť transakcie, musíte si otvoriť každý účet samostatne.

en: The transactions of this account may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the account options and turn off the placeholder checkbox.
sk: Transakcie tohto účtu nie je možné upravovať.
    Ak chcete upraviť transakcie v tomto registri, otvorte možnosti účtu a vypnite zaškrtávacie pole zástupný účet.

en: The transactions in one of the selected sub-accounts may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the sub-account options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead of a set of accounts.
sk: Transakcie na jednom z vybratých podúčtov nie je možné upravovať.
    Ak chcete upraviť transakcie v tomto registri, otvorte možnosti podúčtu a vypnite zaškrtávacie pole zástupný účet.
    Môžete si tiež otvoriť individuálny účet namiesto súboru účtov.

en: Manage your finances, accounts, and investments
sk: Spravujte svoje financie, účty a investície

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
sk: GnuCash je program pre osobné a malé podnikateľské finančné účtovníctvo.

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
sk: GnuCash, navrhnutý tak, aby bol ľahko použiteľný, no zároveň výkonný a flexibilný, vám umožňuje sledovať bankové účty, akcie, príjmy a výdavky. Je rýchly a intuitívny na použitie ako register šekových knižiek a je založený na profesionálnych účtovných princípoch, ako je podvojné účtovníctvo, aby sa zabezpečili vyvážené účtovné knihy a presné výkazy.

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
sk: S GnuCash môžete (ale nie len):

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
sk: Sledujte svoje každodenné osobné príjmy a výdavky

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
sk: Spravujte svoje účty akcií, dlhopisov a podielových fondov jednoducho

en: Keep your small business' accounting up to date
sk: Udržujte účtovníctvo vašej malej firmy aktuálne

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
sk: Vytvárajte presné správy a grafy z vašich finančných údajov

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
sk: Nastaviť plánované transakcie pre vyhnutie sa opakovanému zadávaniu údajov

en: Exchange by CSV/FinTS(former HBCI) or import SWIFT-MT9xx/QIF/OFX data including Transaction Matching
sk: Výmena cez CSV/FinTS (predtým HBCI) alebo import údajov SWIFT-MT9xx/QIF/OFX vrátane priraďovania transakcií

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
sk: Vykoná finančné výpočty, napr. splácanie pôžičky

en: GnuCash Project
sk: GnuCash projekt

en: Finance Management
sk: Finančný manažment

[ctx: Column header for 'Reconciled']
en: R
sk: V

en: Display the ~a report
sk: Zobraziť report ~a

en: Saved Report Configurations
sk: Uložené konfigurácie reportov

en: Manage and run saved report configurations
sk: Správa a spúšťanie uložených nastavení reportov

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: A basic dashboard for your accounting data
sk: Základná nástenka pre vaše účtovné dáta

en: You have not selected an owner
sk: Nevybrali ste vlastníka

en: Job
sk: Úloha

en: is
sk: je

en: is not
sk: nie je

en: Entity Not Found: %s
sk: Entita nebola nájdená: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
sk: Transakcia bez účtov: %s

en: Unsupported entity type: %s
sk: Nepodporovaný typ entity: %s

en: No such price: %s
sk: Nie je taká cena: %s

en: Cleared Transactions
sk: Vysporiadané transakcie

note: Translators: %d is the number of days in the future
en: Statement Date is %d day after today. | Statement Date is %d days after today.
sk[0]: Dátum výpisu je %d deň po dnešku.
sk[1]: Dátum výpisu je %d dni po dnešku.
sk[2]: Dátum výpisu je %d dní po dnešku.

note: Translators: %d is the number of days in the future
en: The statement date you have chosen is %d day in the future. | The statement date you have chosen is %d days in the future.
sk[0]: Dátum výpisu, ktorý ste vybrali, je %d deň v budúcnosti.
sk[1]: Dátum výpisu, ktorý ste vybrali, je %d dni v budúcnosti.
sk[2]: Dátum výpisu, ktorý ste vybrali, je %d dní v budúcnosti.

en: This may cause issues for future reconciliation actions on this account. Please double-check this is the date you intended.
sk: To môže spôsobiť problémy pri budúcich akciách vyrovnania v tomto účte. Skontrolujte, či je to dátum, ktorý ste zamýšľali.

en: Interest Payment
sk: Splátka úroku

en: Interest Charge
sk: Úroková miera

en: Payment Information
sk: Informácie o platbách

en: Payment From
sk: Platba z

en: Reconcile Account
sk: Vysporiadať účet

en: Payment To
sk: Platby na

en: Enter _Interest Payment…
sk: Vlož_iť úrokovú platbu…

en: Enter _Interest Charge…
sk: Vložiť ú_rokový poplatok…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť zvolenú transakciu?

en: WARNING! Account contains splits whose reconcile date is after statement date. Reconciliation may be difficult.
sk: POZOR! Účet obsahuje rozdelenia, ktorých dátum vysporiadania je po dátume výpisu. Vysporiadanie môže byť ťažké.

en: This account has splits whose Reconciled Date is after this reconciliation statement date. These splits may make reconciliation difficult. If this is the case, you may use Find Transactions to find them, unreconcile, and re-reconcile.
sk: Tento účet má rozdelenia, ktorých dátum vysporiadania je po tomto dátume výpisu vysporiadania . Tieto rozdelenia môžu sťažiť vysporiadanie. Ak je to tak, môžete použiť Nájsť transakcie na ich nájdenie, zrušenie a opätovné zosúladenie.

en: Starting Balance
sk: Počiatočný stav

en: Ending Balance
sk: Koncový stav

en: Reconciled Balance
sk: Vysporiadané saldo

en: Difference
sk: Rozdiel

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
sk: Vykonali ste zmeny v tomto okne vysporiadania. Si si istý, že to chceš zrušiť?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
sk: Účet nie je vyrovnaný. Naozaj chcete skončiť?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
sk: Prajete si odložiť toto vysporiadanie a dokončiť ho neskôr?

en: Set the report options you want using this dialog.
sk: Pomocou tohoto dialógu nastavte možnosti reportu.

en: There are no options for this report.
sk: Pre tento report nie sú nastavenia.

en: You must select an item from the list
sk: Musíte vybrať položku zo zoznamu

en: _Remove
sk: Odst_rániť

en: Order
sk: Objednávka

en: New Order
sk: Nová objednávka

en: New Transaction
sk: Nová transakcia

en: Split
sk: Rozdelenia

en: New Split
sk: Nové rozdelenie

[ctx: Item represents an unknown object type (in the sense of bill, customer, invoice, transaction, split,…)!]
en: New item
sk: Nová položka

en: _Add
sk: Prid_ať

en: all criteria are met
sk: všetky kritéria sú splnené

en: any criteria are met
sk: ktorékoľvek kritérium je splnené

en: You have not selected any accounts
sk: Nevybrali ste si žiadny účet

en: matches all accounts
sk: zodpovedá všetkým účtom

en: matches any account
sk: odpovedá akémukoľvek účtu

en: matches no accounts
sk: nezodpovedá žiadnemu účtu

en: Selected Accounts
sk: Zvolené účty

en: Choose Accounts
sk: Vybrať účty

en: Select Accounts to Match
sk: Vyberte účty, ktoré majú zodpovedať

en: Select the Accounts to Compare
sk: Vybrať účty na porovnávanie

en: is before
sk: je pred

en: is before or on
sk: je pred alebo

en: is on
sk: je

en: is not on
sk: nie je na

en: is after
sk: je po

en: is on or after
sk: je po alebo

en: is less than
sk: je menej než

en: is less than or equal to
sk: je menšie alebo rovné

en: equals
sk: rovná sa

en: does not equal
sk: nie je rovný

en: is greater than
sk: je viac než

en: is greater than or equal to
sk: je väčšie alebo rovné

en: less than
sk: menšie ako

en: less than or equal to
sk: je menšie alebo sa rovná

en: equal to
sk: rovná sa

en: not equal to
sk: nerovná sa

en: greater than
sk: väčšie ako

en: greater than or equal to
sk: je väčšie alebo sa rovná

en: has credits or debits
sk: má kredity alebo debety

en: has debits
sk: má debety

en: has credits
sk: má kredity

en: Not Cleared
sk: Nepotvrdené

en: You need to enter some search text.
sk: Musíte zadať nejaký hľadaný text.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
sk: Chyba v regulárnom výraze '%s':
    %s

en: contains
sk: obsahuje

en: matches regex
sk: zodpovedá regex

en: does not match regex
sk: nezodpovedá regex

en: Match case
sk: Dodržať veľkosť písmen

en: 
    The file you are trying to load is from an older version of GnuCash. The file format in the older versions was missing the detailed specification of the character encoding being used. This means the text in your data file could be read in multiple ambiguous ways. This ambiguity cannot be resolved automatically, but the new GnuCash 2.0.0 file format will include all necessary specifications so that you do not have to go through this step again.
    
    GnuCash will try to guess the correct character encoding for your data file. On the next page GnuCash will show the resulting texts when using this guess. You have to check whether the words look as expected. Either everything looks fine and you can simply press "Next". Or the words contain unexpected characters, in which case you should select different character encodings to see different results. You may have to edit the list of character encodings by clicking on the respective button.
    
    Press "Next" now to select the correct character encoding for your data file.
sk: 
    Súbor, ktorý sa pokúšate načítať, je zo staršej verzie GnuCash. Vo formáte súboru v starších verziách chýbala podrobná špecifikácia používaného kódovania znakov. To znamená, že text vo vašom dátovom súbore je možné čítať viacerými nejednoznačnými spôsobmi. Túto nejednoznačnosť nie je možné vyriešiť automaticky, no nový formát súborov GnuCash 2.0.0 bude obsahovať všetky potrebné špecifikácie, aby ste tento krok nemuseli absolvovať znova.
    
    GnuCash sa pokúsi uhádnuť správne kódovanie znakov pre váš dátový súbor. Na ďalšej stránke GnuCash zobrazí výsledné texty pri použití tohto odhadu. Musíte skontrolovať, či slová vyzerajú podľa očakávania. Buď všetko vyzerá dobre a môžete jednoducho stlačiť „Ďalej“. Alebo slová obsahujú neočakávané znaky, v takom prípade by ste mali vybrať iné kódovanie znakov, aby ste videli rôzne výsledky. Možno budete musieť upraviť zoznam kódovania znakov kliknutím na príslušné tlačidlo.
    
    Teraz stlačte tlačidlo "Ďalej" a vyberte správne kódovanie znakov pre váš dátový súbor.

en: Ambiguous character encoding
sk: Nejednoznačné znakové kódovanie

en: The file has been loaded successfully. If you click "Apply" it will be saved and reloaded into the main application. That way you will have a working file as backup in the same directory.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on "Back".
sk: Súbor bol úspešne načítaný. Ak kliknete na „Použiť“, uloží sa a znova sa načíta do hlavnej aplikácie. Týmto spôsobom budete mať pracovný súbor ako zálohu v rovnakom adresári.
    
    Môžete sa tiež vrátiť späť a potvrdiť svoj výber kliknutím na „Späť“.

en: European
sk: Európske

en: ISO-8859-1 (West European)
sk: ISO-8859-1 (Západoeurópske)

en: ISO-8859-2 (East European)
sk: ISO-8859-2 (Východoeurópske)

en: ISO-8859-3 (South European)
sk: ISO-8859-3 (Juhoeurópske)

en: ISO-8859-4 (North European)
sk: ISO-8859-4 (Severoeurópske)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
sk: ISO-8859-5 (Cyrilika)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
sk: ISO-8859-6 (Arabské)

en: ISO-8859-7 (Greek)
sk: ISO-8859-7 (Grécke)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
sk: ISO-8859-8 (Hebrejské)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
sk: ISO-8859-9 (Turecky)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
sk: ISO-8859-10 (Škandinávske)

en: ISO-8859-11 (Thai)
sk: Thajské (ISO-8859-11)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
sk: ISO-8859-13 (Baltické)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
sk: ISO-8859-14 (Keltské)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
sk: ISO-8859-15 (Západoeurópske, symbol Eura)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
sk: ISO-8859-16 (Juhovýchodo-európske)

en: KOI8-R (Russian)
sk: KOI8-R (Ruské)

en: KOI8-U (Ukrainian)
sk: KOI8-U (Ukrajinské)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
sk: Existuje %d nepriradených a %d nedekódovateľných slov. Pridajte kódovania.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
sk: Počet nepriradených slov: %d. Rozhodnite sa o nich alebo pridajte kódovanie.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
sk: Existuje %d nedekódovateľných slov. Pridajte kódovania.

en: The file could not be reopened.
sk: Súbor nemôže byť znovu otvorený.

en: Reading file…
sk: Načítavanie…

en: Parsing file…
sk: Analýza…

en: There was an error parsing the file.
sk: Vyskytla sa chyba počas spracovania do súboru.

en: Writing file…
sk: Ukladanie…

en: This encoding has been added to the list already.
sk: Toto kódovanie už bolo pridané do zoznamu.

en: This is an invalid encoding.
sk: Toto je neplatné kódovanie.

en: Could not create opening balance.
sk: Nie je možné vytvoriť počiatočný stav.

en: Give the children the same type?
sk: Použiť pre potomkov rovnaký typ?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
sk: Deti upraveného účtu musia byť zmenené na typ "%s", aby boli kompatibilné.

en: _Show children accounts
sk: _Zobrazovať podúčty

en: The account must be given a name.
sk: Účet musí mať názov.

en: There is already an account with that name.
sk: Už existuje účet s týmto menom.

en: You must choose a valid parent account.
sk: Musíte si zvoliť platný rodičovský účet.

en: You must select an account type.
sk: Musíte zvoliť typ účtu.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
sk: Vybratý typ účtu nie je kompatibilný s typom účtu vybratého rodiča.

en: You must choose a commodity.
sk: Musíte vybrať komoditu.

en: Balance limits must be different unless they are both zero.
sk: Limity zostatku musia byť odlišné, pokiaľ nie sú oba nulové.

en: The lower balance limit must be less than the higher limit.
sk: Spodná hranica zostatku musí byť nižšia ako horná hranica.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
sk: Musíte si zvoliť platný počiatočný stav, alebo ho nechajte prázdne.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
sk: Musíte vybrať cieľový účet, alebo si vybrať účet začiatočného stavu vlastného imania.

en: An account with opening balance already exists for the desired currency.
sk: Účet s počiatočným zostatkom už existuje pre požadovanú menu.

en: Cannot change currency
sk: Nie je možné zmeniť menu

en: This Account contains Transactions.
    Changing this option is not possible.
sk: Tento účet obsahuje transakcie.
    Zmena tejto možnosti nie je možná.

en: <No name>
sk: <Bez mena>

en: Edit Account
sk: Upraviť účet

en: (%d) New Accounts
sk: (%d) Nové účty

en: New Account
sk: Nový účet

en: Renumber the immediate sub-accounts of '%s'?
sk: Prečíslovať bezprostredné podúčty '%s'?

en: Set the account color for account '%s' including all sub-accounts to the selected color
sk: Nastavte farbu účtu pre účet '%s' vrátane všetkých podúčtov na vybratú farbu

en: Set the account placeholder value for account '%s' including all sub-accounts
sk: Nastavte hodnotu zástupného účtu pre účet '%s' vrátane všetkých podúčtov

en: Set the account hidden value for account '%s' including all sub-accounts
sk: Nastavte skrytú hodnotu účtu pre účet '%s' vrátane všetkých podúčtov

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
sk: Vyberte si majetkový účet, na ktorý chcete držať celkový príjem za obdobie.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
sk: Vyberte si majetkový účet, na ktorý sa budú uchovávať celkové výdavky za obdobie.

en: 
    Please select a commodity to match
sk: 
    Zvoľte prosím komoditu, ktorú priradiť

en: 
    Commodity:
sk: 
    Komodita:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
sk: 
    Burzový kód (ISIN, CUSIP alebo podobný):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
sk: 
    Skratka (burzový symbol alebo podobný):

en: Select security/currency
sk: Zvoliť menu/cenný papier

en: _Security/currency
sk: _Cenný papier/mena

en: Select security
sk: Zvoliť cenný papier

en: _Security
sk: _Cenný papier

en: Select currency
sk: Zvoliť menu

en: Cu_rrency
sk: M_ena

en: Currency
sk: Mena

en: Use local time
sk: Použiť miestny čas

en: Edit currency
sk: Upraviť menu

en: Currency Information
sk: Informácie o mene

en: Edit security
sk: Upraviť cenný papier

en: New security
sk: Nový cenný papier

en: Security Information
sk: Informácie o cennom papieri

en: You may not create a new national currency.
sk: Nemôžete vytvoriť novú národnú menu.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
sk: %s je rezervovaný typ komodity. Prosím použite niečo iné.

en: That commodity already exists.
sk: Táto komodita už existuje.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
sk: Pre komoditu musíte zadať neprázdne „Celý názov“, „Symbol/skratka“ a „Typ“.

en: Path head for files is,
sk: Hlava cesty pre súbory je,

en: Path head does not exist,
sk: Hlava cesty neexistuje,

en: Path head not set, using '%s' for relative paths
sk: Hlavička cesty nie je zadaná, použije sa '%s' pre relatívne cesty

en: Existing
sk: Existujúci

en: You can type '+' or '-' to increment or decrement the number.
sk: Ak chcete číslo zvýšiť alebo znížiť, môžete zadať '+' alebo '-'.

en: Action/Number
sk: _Číslo

en: Open…
sk: Otvoriť…

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Save As…
sk: Uložiť ako…

en: _Save As
sk: _Uložiť ako

en: All files
sk: Všetky súbory

note: Translators: *.gnucash and *.xac are file patterns and must not be translated
en: Datafiles only (*.gnucash, *.xac)
sk: Iba datasúbory (*.gnucash, *.xac)

note: Translators: *.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac are file patterns and must not be translated
en: Backups only (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)
sk: Iba zálohy (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)

en: _Close
sk: Za_vrieť

en: Reset defaults
sk: Obnoviť predvolené nastavenia

en: Reset all values to their defaults.
sk: Obnovte všetky hodnoty na predvolené hodnoty.

en: Page
sk: Strana

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
sk: Príjem%sPlat%sZdaniteľné

en: Path does not exist,
sk: Cesta neexistuje,

en: Select a folder
sk: Vyberte priečinok

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: You must provide a name for this Tax Table.
sk: Musíte zadať názov tejto daňovej tabuľky.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
sk: Musíte zadať jedinečné meno pre túto daňovú tabuľku. Vaša voľba "%s" sa už používa.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
sk: Percentuálna čiastka musí byť medzi -100 a 100.

en: You must choose a Tax Account.
sk: Musíte vybrať účet pre daň.

en: Rename
sk: Premenovať

en: Please enter new name
sk: Zadajte nový názov

en: _Rename
sk: P_remenovať

en: Tax table name "%s" already exists.
sk: Názov daňovej tabuľky "%s" už existuje.

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
sk: Daňová tabuľka "%s" sa používa. Nemôžete ju odstrániť.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
sk: Nemôžete odstrániť posledný záznam z daňovej tabuľky. Ak to chcete urobiť, skúste vymazať daňovú tabuľku.

en: Are you sure you want to delete this entry?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť túto položku?

en: Show the income and expense accounts
sk: Zobraziť príjmové a výdavkové účty

en: Error
sk: Chyba

en: Retrieve the current online quote. This will fail if there is a manually-created price for today.
sk: Získať aktuálnu online cenovú ponuku. Ak existuje ručne vytvorená cena pre dnešok, tak toto zlyhá.

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
sk: Financie::Quote musí byť nainštalované na povolenie tohto tlačidla.

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
sk: Pre túto transakciu musíte zadať účet, z ktorého alebo na ktorý chcete previesť alebo oboje. V opačnom prípade sa nezaznamená.

en: You can't transfer from and to the same account!
sk: Nemôžete urobiť prevod z toho istého na ten istý účet!

en: The account %s does not allow transactions.
sk: Účet %s nepovoľuje transakcie.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
sk: Nemôžete prevádzať z nemenového účtu. Skúste prehodiť účty "od" a "do" a použiť zápornú "sumu".

en: You must enter a valid price.
sk: Musíte vložiť platnú cenu.

en: You must enter a valid 'to' amount.
sk: Musíte vložiť platnú 'na' sumu.

en: You must enter an amount to transfer.
sk: Musíte vložiť sumu, ktorá sa má previesť.

en: Credit Account
sk: Kreditný účet

en: Debit Account
sk: Debetný účet

en: Transfer From
sk: Prevod z

en: Transfer To
sk: Prevod do

en: Debit Amount
sk: Debetný účet

en: To Amount
sk: Na sumu

note: Translators: Use your locale date format here!
en: The entered date is out of the range 01/01/1400 - 31/12/9999, resetting to this year
sk: Zadaný dátum je mimo rozsahu 01/01/1400 - 31/12/9999, prestavuje sa na tento rok

en: Date out of range
sk: Dátum mimo rozsahu

en: Remember and don't _ask me again.
sk: P_amätať si a už sa nepýtať.

en: Don't _tell me again.
sk: Nep_ripomínaj mi to.

en: Remember and don't ask me again this _session.
sk: Pamätať si a už sa nepýtať počas tohto _sedenia.

en: Don't tell me again this _session.
sk: Nepripomínaj mi to počas tohto _sedenia.

en: Hide _Placeholder Accounts
sk: Skryť zástupné _účty

en: Hide _Hidden Accounts
sk: Skryť s_kryté účty

en: Set the visibility of placeholder and hidden accounts.
sk: Nastavte viditeľnosť zástupných a skrytých účtov.

note: Translators: This is a button label displayed in the account selector * control used in several dialogs. When pressed it opens the New Account * dialog.
en: New…
sk: Nový…

en: An error occurred while processing '%s' at position %d
sk: Pri spracovaní '%s' na pozícii %d sa vyskytla chyba

en: An error occurred while processing '%s'
sk: Pri spracovaní '%s' sa vyskytla chyba

en: Account is already at Auto-Clear Balance.
sk: Účet je nastavený na automaticky čistený zostatok.

en: No uncleared splits found.
sk: Nenašli sa žiadne nevyjasnené rozdelenia.

en: Too many uncleared splits
sk: Príliš veľa nevyčistených rozdelení

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
sk: Nemožno jednoznačne vymazať rozdelenia. Našli viaceré možnosti.

en: The selected amount cannot be cleared.
sk: Vybranú sumu nie je možné vyčistená.

en: Save file automatically?
sk: Ukladať súbor automaticky?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
sk[0]: Na uloženie zmien je potrebné uložiť dátový súbor na pevný disk. GnuCash má funkciu na automatické ukladanie súboru každú %d minútu, rovnako ako keby ste zakaždým stlačili tlačidlo „Uložiť“.
    
    Časový interval môžete zmeniť alebo túto funkciu vypnúť v časti Upraviť->Predvoľby->Všeobecné->Interval automatického ukladania.
    
    Má sa váš súbor ukladať automaticky?
sk[1]: Na uloženie zmien je potrebné uložiť dátový súbor na pevný disk. GnuCash má funkciu na automatické ukladanie súboru každé %d minúty, rovnako ako keby ste zakaždým stlačili tlačidlo „Uložiť“.
    
    Časový interval môžete zmeniť alebo túto funkciu vypnúť v časti Upraviť->Predvoľby->Všeobecné->Interval automatického ukladania.
    
    Má sa váš súbor ukladať automaticky?
sk[2]: Na uloženie zmien je potrebné uložiť dátový súbor na pevný disk. GnuCash má funkciu na automatické ukladanie súboru každých %d minút, rovnako ako keby ste zakaždým stlačili tlačidlo „Uložiť“.
    
    Časový interval môžete zmeniť alebo túto funkciu vypnúť v časti Upraviť->Predvoľby->Všeobecné->Interval automatického ukladania.
    
    Má sa váš súbor ukladať automaticky?

en: _Yes, this time
sk: _Áno, teraz

en: Yes, _always
sk: _Áno vždy

en: No, n_ever
sk: Ni_e, nikdy

en: _No, not this time
sk: Teraz _nie

en: Use Shift combined with Return or Keypad Enter to finish editing
sk: Na dokončenie úprav použite Shift v kombinácii s Return alebo Keypad Enter

en: Calendar
sk: Kalendár

en: 12 months
sk: 12 mesiacov

en: 6 months
sk: 6 mesiacov

en: 4 months
sk: 4 mesiace

en: 3 months
sk: 3 mesiace

en: 2 months
sk: 2 mesiace

en: 1 month
sk: 1 mesiac

en: View
sk: Zobraziť

en: Date:
sk: Dátum:

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: (unnamed)
sk: (bez mena)

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save
sk: Uložiť

en: (null)
sk: (prázdne)

en: No suitable backend was found for %s.
sk: Pre %s sa nenašiel žiadny vhodný backend.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
sk: Adresa URL %s nie je podporovaná touto verziou GnuCash.

en: Can't parse the URL %s.
sk: Nie je možné spracovať URL %s.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
sk: Nedá sa pripojiť k %s. Hostiteľ, používateľské meno alebo heslo boli nesprávne.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
sk: Nedá sa pripojiť k %s. Spojenie sa stratilo, nie je možné odoslať údaje.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
sk: Zdá sa, že tento súbor/URL pochádza z novšej verzie GnuCash. Ak chcete pracovať s týmito údajmi, musíte aktualizovať svoju verziu GnuCash.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
sk: Zdá sa, že databáza %s neexistuje. Chcete ju vytvoriť?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto možno nebude možné otvoriť databázu. Prajete si pokračovať v otváraní databázy?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto možno nebude možné importovať databázu. Prajete si pokračovať v importovaní databázy?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto nebude možné uložiť databázu. Prajete si pokračovať v ukladaní databázy?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto možno nebude možné exportovať databázu. Prajete si pokračovať v exportovaní databázy?

en: GnuCash could not write to %s. That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory or your anti-virus software is preventing this action.
sk: GnuCash nemôže zapisovať do %s. Databáza sa môže nachádzať v súborovom systéme, ktorý je len na čítanie, alebo nemáte práva na zapisovanie do priečinku, alebo váš antivírusový softvér bráni tejto akcii.

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
sk: Súbor/URL %s neobsahuje údaje GnuCash alebo sú poškodené.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
sk: Na serveri na adrese URL %s sa vyskytla chyba alebo narazil na zlé či poškodené údaje.

en: You do not have permission to access %s.
sk: Nemáte povolenie na prístup k %s.

en: An error occurred while processing %s.
sk: Vyskytla sa chyba pri spracovaní %s.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
sk: Pri čítaní súboru sa vyskytla chyba. Chcete pokračovať?

en: There was an error parsing the file %s.
sk: Vyskytla sa chyba počas spracovania súboru %s.

en: The file %s is empty.
sk: Súboru %s je prázdny.

en: The file/URI %s could not be found.
    
    The file is in the history list, do you want to remove it?
sk: Súbor/URI %s sa nepodarilo nájsť.
    
    Súbor je v zozname histórie, chcete ho odstrániť?

en: The file/URI %s could not be found.
sk: Súbor/URI %s sa nepodarilo nájsť.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
sk: Tento súbor je zo staršej verzie GnuCash. Chcete pokračovať?

en: The file type of file %s is unknown.
sk: Typ súboru %s je neznámy.

en: Could not make a backup of the file %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zálohu súboru %s

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
sk: Nepodarilo sa zapisovať do súboru %s. Skontrolujte, či máte povolenie na zápis do tohto súboru a či je na jeho vytvorenie dostatok miesta.

en: No read permission to read from file %s.
sk: Nemáte povolenie na čítanie zo súboru %s.

note: Translators: the first %s is a path in the filesystem, the second %s is PACKAGE_NAME, which by default is "GnuCash"
en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
sk: Pokúsili ste sa uložiť
    %s
    alebo jeho podadresára. Toto nie je povolené, pretože %s rezervuje tento adresár na interné použitie.
    
    Skúste to znova v inom adresári.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
sk: Táto databáza je zo staršej verzie GnuCash. Vyberte OK, ak chcete aktualizovať na aktuálnu verziu, Zrušiť, ak chcete, aby bola len na čítanie.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
sk: Táto databáza je z novšej verzie GnuCash. Táto verzia ju môže čítať, ale nemôže do nej bezpečne ukladať. Kým nevykonáte Súbor->Uložiť ako, bude označený ako iba na čítanie, ale pri zápise do starej verzie môže dôjsť k strate údajov.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
sk: Databázu SQL používajú iní používatelia a aktulizáciu nemožno vykonať, kým sa neodhlásia. Ak momentálne nie sú žiadni iní používatelia, pozrite si dokumentáciu a zistite, ako odstrániť visiace prihlasovacie relácie.

en: The library "libdbi" installed on your system doesn't correctly store large numbers. This means GnuCash cannot use SQL databases correctly. Gnucash will not open or save to SQL databases until this is fixed by installing a different version of "libdbi". Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936 for more information.
sk: Knižnica "libdbi" nainštalovaná vo vašom systéme neukladá správne veľké čísla. To znamená, že GnuCash nemôže správne používať databázy SQL. Gnucash sa neotvorí ani neuloží do SQL databáz, kým toto nebude opravené inštaláciou inej verzie "libdbi". Viac informácií nájdete na https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936.

en: GnuCash could not complete a critical test for the presence of a bug in the "libdbi" library. This may be caused by a permissions misconfiguration of your SQL database. Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 for more information.
sk: GnuCash nemohol dokončiť kritický test na prítomnosť chyby v knižnici "libdbi". Môže to byť spôsobené nesprávnou konfiguráciou povolení vašej databázy SQL. Viac informácií nájdete na https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216.

en: This file is from an older version of GnuCash and will be upgraded when saved by this version. You will not be able to read the saved file from the older version of Gnucash (it will report an "error parsing the file"). If you wish to preserve the old version, exit without saving.
sk: Tento súbor pochádza zo staršej verzie GnuCash a bude aktualizovaný po uložení touto verziou. Uložený súbor v staršej verzií Gnucash nebudete môcť prečítať (ohlási „chybu pri analýze súboru“). Ak chcete zachovať starú verziu, ukončite program bez uloženia.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
sk: Vyskytla sa neznáma I/O chyba (%d).

en: Save changes to the file?
sk: Uložiť zmeny do súboru?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
sk[0]: Ak nevykonáte uloženie dát, zmeny za poslednú %d minútu budú ignorované.
sk[1]: Ak nevykonáte uloženie dát, zmeny za posledné %d minúty budú ignorované.
sk[2]: Ak nevykonáte uloženie dát, zmeny za posledných %d minút budú ignorované.

en: Continue _Without Saving
sk: Pokračovať _bez uloženia

en: This book has budgets. The internal representation of budget amounts no longer depends on the Reverse Balanced Accounts preference. Please review the budgets and amend signs if necessary.
sk: Táto kniha má rozpočty. Interná reprezentácia súm rozpočtu už nezávisí od preferencie spätne vyvážených účtov. Skontrolujte rozpočty a v prípade potreby upravte značky.

en: The following are noted in this file:
sk: Nasledovné sú uvedené v tomto súbore:

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
sk: GnuCash nevie získať zámok pre %s.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
sk: Databázu môže používať iný používateľ a vtedy by ste ju nemali otvárať. Čo si prajete vykonať?

en: That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory, or your anti-virus software is preventing this action. If you proceed you may not be able to save any changes. What would you like to do?
sk: Databáza sa môže nachádzať v súborovom systéme, ktorý je len na čítanie, alebo nemáte práva na zapisovanie do priečinku, alebo váš antivírusový softvér bráni tejto akcii. Ak budete pokračovať, možno nebudete vedieť zapísať zmeny. Čo si prajete vykonať?

en: Open _Read-Only
sk: Otvo_riť iba na čítanie

en: Create _New File
sk: _Vytvoriť nový súbor

en: Open _Anyway
sk: _Otvoriť aj tak

en: Open _Folder
sk: Otvoriť _priečinok

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Loading user data…
sk: Načítavanie používateľských dát…

en: Re-saving user data…
sk: Opätovné ukladanie údajov používateľa…

en: Exporting file…
sk: Exportovanie súboru…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
sk: Vyskytla sa chyba počas ukladania do súboru.
    
    %s

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
sk: Databáza bola otvorená len na čítanie. Chcete ju uložiť na iné miesto?

en: Reverting will discard all unsaved changes to %s. Are you sure you want to proceed?
sk: Vrátením sa zahodia všetky neuložené zmeny v %s. Naozaj chcete pokračovať?

en: <unknown>
sk: <neznámy>

en: View…
sk: Zobraziť…

en: GnuCash could not find the files of the help documentation.
sk: GnuCash nevie nájsť súbory dokumentácie pre pomocníka.

en: This is likely because the "gnucash-docs" package is not properly installed.
sk: Je to pravdepodobne preto, že balík „gnucash-docs“ nie je správne nainštalovaný.

note: Translators: URI of missing help files
en: Expected location
sk: Očakávané umiestnenie

en: GnuCash could not find the linked document.
sk: GnuCash nemohol nájsť prepojený dokument.

en: GnuCash could not open the linked document:
sk: GnuCash nemohol otvoriť prepojený dokument:

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
sk: Zadajte meno používateľa a heslo pre pripojenie k: %s

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
sk: Zmeny sa automaticky uložia za %u sekúnd

en: Save changes to file %s before closing?
sk: Uložiť zmeny do súboru %s pred zatvorením?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
sk: Ak neuložíte dáta, zmeny za posledných %d hodín a %d minút budú zahodené.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
sk: Ak neuložíte dáta, zmeny za posledných %d dní a %d hodín budú zahodené.

en: Close _Without Saving
sk: Zatvoriť _bez uloženia

en: This window is closing and will not be restored.
sk: Toto okno sa zatvára a nebude obnovené.

en: Close Window?
sk: Zavrieť okno?

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
sk: (iba na čítanie)

en: Unsaved Book
sk: Neuložené knihy

en: Last modified on %a, %b %d, %Y at %I:%M %p
sk: Posledná úprava %a, %b %d, %Y at %I:%M %p

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
sk: Súbor %s otvorený. %s

[ctx: lower case key for short cut to 'Accounts']
en: a
sk: ú

en: Unable to save to database.
sk: Nepodarilo sa uložiť do databázy.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
sk: Nie je možné uložiť do databázy: Kniha je označená len na čítanie.

en: Book Options
sk: Možnosti knihy

en: The maximum number of window menu entries reached, no more entries will be added.
sk: Dosiahli ste maximálny počet položiek ponuky okna, ďalšie položky už nebudú pridané.

en: (user modifiable)
sk: (upraviteľné používateľom)

note: Translators: %s will be replaced with the current year
en: Copyright © 1997-%s The GnuCash contributors.
sk: Copyright © 1997-%s Prispievatelia do projektu The GnuCash.

en: Version
sk: Verzia

en: Build ID
sk: ID zostavenia

en: Accounting for personal and small business finance.
sk: Účtovníctvo pre súkromné osoby a malé podniky.

en: Visit the GnuCash website.
sk: Navštívte GnuCash webstránku.

en: Select All
sk: Zvoliť všetko

en: Select all accounts.
sk: Vybrať všetky účty.

en: Clear All
sk: Všetko odznačiť

en: Clear the selection and unselect all accounts.
sk: Vyčistiť výber a odznačiť všetky účty.

en: Select Children
sk: Vybrať podúčty

en: Select all descendents of selected account.
sk: Vybrať všetky podúčty označeného účtu.

en: Select Default
sk: Zvoliť štandardné hodnoty

en: Select the default account selection.
sk: Zvoliť štandardný výber účtu.

en: Show Hidden Accounts
sk: Zobraziť skryté účty

en: Show accounts that have been marked hidden.
sk: Zobraziť účty, ktoré boli skryté.

en: Select all entries.
sk: Vybrať všetky položky.

en: Clear the selection and unselect all entries.
sk: Vyčistiť výber a odznačiť všetky položky.

en: Select the default selection.
sk: Zvoliť štandardný výber.

en: Clear any selected image file.
sk: Vymazať každý označený obrázkový súbor.

en: Select image
sk: Vybrať obrázok

en: Select an image file.
sk: Vybrať súbor s obrázkom.

en: Pixels
sk: Body

en: Percent
sk: Percento

en: Start of this quarter
sk: Začiatok tohoto kvartálu

en: Start of this accounting period
sk: Začiatku účtovného obdobia

en: Start of previous accounting period
sk: Začiatku predchádzajúceho účtovného obdobia

en: End of this quarter
sk: Konca tohoto kvartálu

en: End of this accounting period
sk: Konca tohoto účtovného obdobia

en: End of previous accounting period
sk: Konca predchádzajúceho účtovného obdobia

en: _Custom
sk: _Vlastné

en: Selected Report is Missing
sk: Vybraný report chýyba

note: Translators: %s is the report name.
en: '%s' is missing
sk: chýba '%s'

note: Translators: %s is the internal report guid.
en: Report with GUID '%s' is missing
sk: Report s GUID '%s' chýba

en: Loading…
sk: Načítavanie…

en: never
sk: nikdy

en: New top level account
sk: Nový účet najvyššej úrovne

en: Account Name
sk: Názov účtu

en: Commodity
sk: Komodita

en: Account Code
sk: Kód účtu

en: Last Num
sk: Posledné č

en: Present
sk: Súčasné

en: Present (Report)
sk: Súčasné (report)

en: Balance (Report)
sk: Účtovná súvaha (report)

en: Balance (Period)
sk: Zostatok (obdobie)

en: Cleared (Report)
sk: Potvrdené (report)

en: Reconciled (Report)
sk: Vysporiadané (report)

en: Last Reconcile Date
sk: Posledný dátum vysporiadania

en: Future Minimum
sk: Budúce minimum

en: Future Minimum (Report)
sk: Budúce minimum (report)

en: Total (Report)
sk: Celkom (report)

en: Total (Period)
sk: Celkom (obdobie)

[ctx: Column header for 'Color']
en: C
sk: F

en: Account Color
sk: Farba účtu

en: Balance Limit
sk: Limit salda

en: Tax Info
sk: Daňové informácie

[ctx: Column header for 'Hidden']
en: H
sk: S

[ctx: Column header for 'Placeholder']
en: P
sk: Z

[ctx: Column header for 'Opening Balance']
en: O
sk: P

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
sk: Súčasné (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
sk: Saldo (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
sk: Potvrdené (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
sk: Vysporiadané (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
sk: Budúce minimum (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
sk: Celkom (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
sk: Filtrovať %s podľa...

en: Namespace
sk: Menný priestor

en: Print Name
sk: Názov pre tlač

en: Display symbol
sk: Zobraziť symbol

en: Unique Name
sk: Jedinečný názov

en: Fraction
sk: Podiel

en: Get Quotes
sk: Získať informácie o cenách

[ctx: Column letter for 'Get Quotes']
en: Q
sk: C

en: Source
sk: Zdroj

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: Customer Number
sk: Číslo zákazníka

en: Vendor Number
sk: Číslo dodávateľa

en: Employee Number
sk: Číslo zamestnanca

en: Address Name
sk: Meno adresy

en: Address 1
sk: Adresa 1

en: Address 2
sk: Adresa 2

en: Address 3
sk: Adresa 3

en: Address 4
sk: Adresa 4

en: Phone
sk: Telefón

en: Active
sk: Aktívny

en: Security
sk: Cenný papier

en: Price
sk: Cena

en: Enabled
sk: Povoliť

[ctx: Single-character short column-title form of 'Enabled']
en: E
sk: P

en: Last Occur
sk: Posledný výskyt

en: Next Occur
sk: Ďalší výskyt

en: %s, Total:
sk: %s, Celkom:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
sk: %s, Celkom nemenové komodity:

en: %s, Grand Total:
sk: %s, Celkový súčet:

en: Net Assets:
sk: Čisté aktíva:

en: Profits:
sk: Zisky:

en: Price Quotes Retrieval Options
sk: Možnosti získania cien

en: Execute price quote related commands. The following commands are supported.
    
      info: 	Show Finance::Quote version and exposed quote sources.
       get: 	Fetch current quotes for all foreign currencies and stocks in the given GnuCash datafile.
      dump: 	Fetch current quotes for specified currencies or stocks from a specified namespace and print the results to the console.
            	This must be followed with a source and one or more symbols, unless the source is "currency" in which case it must be followed with two or more symbols, the first of which is the currency in which exchange rates for the rest will be quoted.
sk: Vykonajte príkazy súvisiace s cenovou ponukou. Podporované sú nasledujúce príkazy.
    
       info: 	Zobraziť verziu Finance::Quote a dostupné zdroje cien.
       get: 	Načítať aktuálne ceny pre všetky cudzie meny a akcie v danom dátovom súbore GnuCash.
       dump: 	Načítať aktuálne ceny pre zadané meny alebo akcie zo zadaného menného priestoru a zobraziť výsledky v konzole.
            	Za týmto musí nasledovať zdroj a jeden alebo viac symbolov, pokiaľ zdrojom nie je „mena“, v takom prípade za ním musia nasledovať dva alebo viac symbolov, z ktorých prvý je mena, v ktorej sa budú uvádzať výmenné kurzy pre zvyšok .

en: Regular expression determining which namespace commodities will be retrieved for when using the get command
sk: Regulárny výraz určujúci, ktoré komodity menného priestoru sa získajú, pri použití príkazu get

en: When using the dump command list all of the parameters Finance::Quote returns for the symbol instead of the ones that Gnucash requires.
sk: Pri použití príkazu dump Finance::Quote vráti všetky parametre pre symbol namiesto tých, ktoré vyžaduje Gnucash.

en: Report Generation Options
sk: Možnosti generovania reportu

en: Execute report related commands. The following commands are supported.
    
      list: 	Lists available reports.
      show: 	Describe the options modified in the named report. A datafile may be specified to describe some saved options.
      run: 	Run the named report in the given GnuCash datafile.
sk: Vykonajte príkazy súvisiace so správou. Podporované sú nasledujúce príkazy.
    
       list: 	Zobrazí zoznam dostupných reportov.
       show: 	Opíše možnosti upravené v pomenovanom reporte. Dátový súbor môže byť špecifikovaný na popis niektorých uložených možností.
       run: 	Spustí pomenovaný report v danom dátovom súbore GnuCash.

en: Name of the report to run
sk: Názov reportu, ktorý sa má spustiť

en: Specify export type
sk: Zvoľte typ exportu

en: Output file for report
sk: Výstupný súbor pre report

en: Missing data file parameter
sk: Chýba parameter dátového súboru

en: Not enough information for quotes dump
sk: Nedostatok informácií pre výpis cenových ponúk

en: Unknown quotes command '{1}'
sk: Neznámy príkaz úvodzoviek '{1}'

en: Missing --name parameter
sk: Chýba parameter --name

en: Unknown report command '{1}'
sk: Neznámy príkaz reportu '{1}'

en: Missing command or option
sk: Chýba príkaz alebo nastavenie

en: Found Finance::Quote version {1}.
sk: Nájdená verzia Finance::Quote {1}.

en: Finance::Quote sources:
sk: Finance::Quote zdroje:

en: Price retrieval failed:
sk: Načítanie ceny zlyhalo:

en: This is a development version. It may or may not work.
sk: Toto je vývojová verzia. Môže, ale nemusí, fungovať.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
sk: Oznámte chyby a ostatné problémy do gnucash-devel@gnucash.org

note: Translators: {1} will be replaced with an URL
en: You can also lookup and file bug reports at {1}
sk: Tiež si môžete pozrieť oznámenia o chybách na {1}

note: Translators: {1} will be replaced with an URL
en: To find the last stable version, please refer to {1}
sk: Ak chcete nájsť poslednú stabilnú verziu, pozrite si {1}

note: Translators: Guile is the programming language of the reports
en: Loading system wide Guile extensions…
sk: Načítavajú sa systémové rozšírenia Guile…

en: Loading user specific Guile extensions…
sk: Načítavajú sa používateľove rozšírenia Guile…

en: - GnuCash, accounting for personal and small business finance
sk: - GnuCash, účtovanie osobných financií a financií pre malé podniky

en: {1} [options] [datafile]
sk: {1} [možnosti] [dátový súbor]

en: GnuCash Paths
sk: GnuCash cesty

en: GnuCash {1} development version
sk: Gnucash {1} vývojová verzia

en: Common Options
sk: Bežné možnosti

en: Show this help message
sk: Zobraziť túto pomocnú správu

en: Show GnuCash version
sk: Zobraziť verziu GnuCash

en: Enable debugging mode: provide deep detail in the logs.
    This is equivalent to: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"
sk: Povoliť režim ladenia: v protokoloch budú detailné podrobnosti.
    Toto je ekvivalent: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"

en: Enable extra/development/debugging features.
sk: Povoliť extra/vývojové/ladiace funkcie.

en: Log level overrides, of the form "modulename={debug,info,warn,crit,error}"
    Examples: "--log qof=debug" or "--log gnc.backend.file.sx=info"
    This can be invoked multiple times.
sk: Úroveň logovania vo forme "názov modulu={debug,info,warn,crit,error}"
    Príklady: "--log qof=debug" alebo "--log gnc.backend.file.sx=info"
    Toto je možné vyvolať viackrát.

en: Show paths
sk: Zobraziť cesty

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
sk: Súbor, do ktorého zaznamenávať; štandardne "/tmp/gnucash.trace"; môže byť "stderr" alebo "stdout".

en: Hidden Options
sk: Skryté nastavenia

en: [datafile]
sk: [dátový súbor]

en: Checking Finance::Quote…
sk: Kontrola Finance::Quote…

en: Unable to load Finance::Quote.
sk: Kontrola Finance::Quote...

en: Loading data…
sk: Načítavanie dát…

en: Application Options
sk: Nastavenia aplikácie

en: Do not load the last file opened
sk: Nenačítať naposledy otvorený súbor

note: Translators: Do not translate $DISPLAY! It is an environment variable for X11
en: Error: could not initialize graphical user interface and option add-price-quotes was not set.
    Perhaps you need to set the $DISPLAY environment variable?
sk: Chyba: nebolo možné inicializovať grafické používateľské rozhranie a možnosť add-price-quotes nebola nastavená.
    Možno je potrebné nastaviť premennú prostredia $DISPLAY?

en: Last window position and size
sk: Posledná pozícia a veľkosť okna

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
sk: Toto nastavenie popisuje veľkosť a polohu okna, keď bolo naposledy zatvorené. Čísla sú súradnice X a Y ľavého horného rohu okna, za ktorými nasleduje šírka a výška okna.

en: Search only in active items
sk: Hľadať iba v aktívnych položkách

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
sk: Ak je aktívna, budú sa hľadať iba „aktívne“ položky v aktuálnej triede. V opačnom prípade budú prehľadané všetky položky v aktuálnej triede.

en: Is tax included in this type of business entry?
sk: Je daň zahrnutá v tomto type obchodného záznamu?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
sk: Ak je nastavená na aktívnu, potom je v záznamoch tohto typu štandardne zahrnutá daň. Toto nastavenie zdedia noví zákazníci a predajcovia.

en: Auto pay when posting.
sk: Automatická platba pri úštovaní.

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
sk: V čase účtovania sa automaticky pokúste zaplatiť zákaznícke dokumenty s neuhradenými zálohovými platbami a pokladničnými dokladmi. Predbežné platby a dokumenty musia byť zjavne voči tomu istému zákazníkovi. Pokladničné dokumenty sú dokumenty s opačným znamienkom. Napríklad pri faktúre sa dobropisy odberateľa a záporné faktúry považujú za pokladničné doklady.

en: Show invoices due reminder at startup
sk: Pri spustení zobraziť pripomenutie splatnosti faktúr

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any invoices will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due invoices.
sk: Ak je aktívny, pri spustení GnuCash skontroluje, či niektoré faktúry nebudú čoskoro splatné. Ak áno, tak sa zobrazí používateľovi pripomienka. Definícia "čoskoro" sa nastavuje pomocou "Vopred o (dní)". Inak GnuCash nekontroluje splatné faktúry.

en: Show invoices due within this many days
sk: Zobraziť faktúry splatné v takomto počte dní

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due invoices. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
sk: Toto pole definuje počet dní vopred, počas ktorých bude GnuCash kontrolovať splatné faktúry. Jeho hodnota sa použije len vtedy, ak je aktívne nastavenie „Upozorniť pri splatnosti“.

en: Enable extra toolbar buttons for business
sk: Povoliť ďalšie tlačidlá na paneli s nástrojmi pre podnikanie

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
sk: Ak sú aktívne, zobrazia sa aj ďalšie tlačidlá na paneli s nástrojmi pre bežné obchodné funkcie. V opačnom prípade nie sú zobrazené.

en: The invoice report to be used for printing.
sk: Report faktúr, ktorý sa má použiť na tlač.

en: The name of the report to be used for invoice printing.
sk: Názov reportu, ktorá sa má použiť pre tlač faktúry.

en: Open new invoice in new window
sk: Otvoriť novú faktúru v novom okne

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
sk: Ak je aktívne, každá nová faktúra sa otvorí v novom okne. Inak sa nová faktúra otvorí ako karta v hlavnom okne.

en: Accumulate multiple splits into one
sk: Akumulovať viac častí do jedného

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
sk: Ak je toto pole aktívne, viaceré položky vo faktúre, ktoré sa prenášajú na rovnaký účet, sa zlúčia do jedného rozdelenia. Toto pole je možné prepísať na faktúru v dialógovom okne Účtovanie.

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
sk: V čase vystavenia sa automaticky pokúste zaplatiť dokumenty dodávateľa s neuhradenými zálohovými platbami a pokladničnými dokladmi. Predbežné platby a doklady musia byť zjavne proti tomu istému predajcovi. Pokladničné dokumenty sú dokumenty s opačným znamienkom. Napríklad pri účtenke, sa dobropisy predajcu a záporné účtenky považujú za protidoklady.

en: Show bills due reminder at startup
sk: Pri spustení zobraziť pripomienku pre splatné účtenky

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
sk: Ak je aktívny, pri spustení GnuCash skontroluje, či niektoré účtenky nebudú čoskoro splatné. Ak áno, tak sa zobrazí používateľovi pripomienka. Definícia "čoskoro" sa nastavuje pomocou "Vopred o (dní)". Inak GnuCash nekontroluje splatné účtenky.

en: Show bills due within this many days
sk: Zobraziť účty splatné v takomto počte dní

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
sk: Toto pole definuje počet dní vopred, počas ktorých bude GnuCash kontrolovať splatné účty. Jeho hodnota sa použije len vtedy, ak je aktívne nastavenie „Upozorniť pri splatnosti“.

en: GUID of predefined check format to use
sk: GUID preddefinovaného formátu šeku, ktorý sa má použiť

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
sk: Táto hodnota určuje preddefinovaný formát kontroly, ktorý sa má použiť. Číslo je guid známeho formátu šeku.

en: Which check position to print
sk: Ktorú pozíciu šeku tlačiť

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
sk: Na predtlačených šekoch obsahujúcich viacero šekov na stranu toto nastavenie určuje, ktorá pozícia šeku sa má vytlačiť. Možné hodnoty sú 0, 1 a 2, čo zodpovedá hornému, strednému a dolnému šeku na stránke.

en: Number of checks to print on the first page.
sk: Počet šekov na vytlačenie na prvej strane.

en: Date format to use
sk: Formát dátumu na použitie

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
sk: Toto je číselný identifikátor preddefinovaného formátu dátumu, ktorý sa má použiť.

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
sk: Ak je formát dátumu nastavený na označenie vlastného formátu dátumu, táto hodnota sa použije ako argument pre strftime na vytvorenie dátumu, ktorý sa má vytlačiť. Môže to byť akýkoľvek platný reťazec strftime; pre viac informácií o tomto formáte si prečítajte manuálovú stránku strftime od "man 3 strftime".

en: Units in which the custom coordinates are expressed
sk: Jednotky, v ktorých sú vyjadrené vlastné súradnice

en: Units in which the custom coordinates are expressed (inches, mm, …).
sk: Jednotky, v ktorých sú vlastné súradnice vyjadrené (palce, mm, …).

en: Position of payee name
sk: Pozícia mena príjemcu platby

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok riadku príjemcu na šeku.

en: Position of date line
sk: Pozícia dátumovej čiary

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X, Y pre začiatok dátumového riadku na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Position of check amount in words
sk: Pozícia sumy šeku v slovách

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok riadku vypísanej sumy na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Position of check amount in numbers
sk: Pozícia sumy šeku v číslach

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok číselného riadku sumy na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Position of payee address
sk: Pozícia adresy príjemcu platby

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok riadku adresy príjemcu na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Position of notes line
sk: Pozícia poznámkového riadku

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok riadku s poznámkami na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Position of memo line
sk: Pozícia memo riadku

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok riadku poznámky na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Offset for complete check
sk: Offset pre kompletný šek

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje posun X,Y pre úplnú kontrolu. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Rotation angle
sk: Uhol otočenia

en: Number of degrees to rotate the check.
sk: Počet stupňov na otočenie šeku.

en: Position of split's amount in numbers
sk: Pozícia rozdelenie sumy v číslach

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X, Y pre začiatok čiary delenej sumy na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Position of split's memo line
sk: Pozícia riadku mema rozdelenia

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok memo riadku rozdelenia na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Position of split's account line
sk: Pozícia riadku účtu rozdelenia

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sk: Táto hodnota obsahuje súradnice X,Y pre začiatok riadku účtu rozdelenia na šeku. Súradnice sú z ľavého dolného rohu zadanej pozície šeku.

en: Print the date format below the date.
sk: Vytlačiť formát dátumu pod dátumom.

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
sk: Zakaždým, keď sa vytlačí dátum, vytlačiť formát dátumu hneď pod ním v 8 bodoch pomocou znakov Y, M a D.

en: The default check printing font
sk: Predvolené písmo tlače šeku

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
sk: Predvolené písmo, ktoré sa má použiť pri tlači šekov. Táto hodnota bude prepísaná ľubovoľným písmom uvedeným v súbore s popisom šeku.

en: Print '***' before and after text.
sk: Vytlačiť '***' pred a za textom.

en: Show currencies in this dialog
sk: Zobraziť meny v tomto dialógu

en: Last pathname used
sk: Posledná použitá cesta

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
sk: Toto pole obsahuje poslednú cestu použitú v tomto okne. Pri ďalšom otvorení tohto okna sa použije ako počiatočný názov súboru/cesty.

en: Window geometry
sk: Geometria okna

en: The position of paned window when it was last closed.
sk: Poloha tabuľového okna, keď bolo naposledy zatvorené.

en: Position of the horizontal pane divider.
sk: Poloha horizontálneho oddeľovača tabúľ.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
sk: Toto nastavenie určuje, či sa má hľadať vo všetkých položkách v aktuálnej triede alebo len v „aktívnych“ položkách v aktuálnej triede.

en: Position of the vertical pane divider.
sk: Poloha vertikálneho oddeľovača tabúľ.

en: Show the new user window
sk: Zobraziť nové používateľské okno

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
sk: Ak je aktívne, zobrazí sa nové používateľské okno. V opačnom prípade sa nezobrazí.

en: New hierarchy window on "New File"
sk: Nové okno hierarchie pri „Nový súbor“

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
sk: Ak je aktívne, okno „Nová hierarchia“ sa zobrazí vždy, keď vyberiete položku ponuky „Nový súbor“. V opačnom prípade sa nezobrazí.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
sk: Predvolená hodnota je „nové vyhľadávanie“, ak sa vráti menej položiek ako tento počet

en: Enable SKIP transaction action
sk: Povoliť akciu PRESKOČIŤ transakciu

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
sk: Povoľte akciu PRESKOČIŤ v priradzovači transakcií. Ak je táto možnosť povolená, transakcia, ktorej skóre najlepšej zhody je v žltej zóne (nad prahom automatického pridania, ale pod prahom automatického spracovania), bude predvolene preskočená.

en: Use bayesian matching
sk: Použiť bayesianske párovanie

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
sk: Umožňuje bayesovské párovanie pri porovnávaní importovanej transakcie s existujúcimi transakciami. V opačnom prípade sa použije menej sofistikovaný mechanizmus zhody založený na pravidlách.

en: Minimum score to be displayed
sk: Minimálne skóre na zobrazenie

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
sk: Toto pole určuje minimálne skóre zhody, ktoré musí mať potenciálna zhoda transakcií, aby bola zobrazená v zozname zhôd.

en: Likely matching transaction within these days
sk: Pravdepodobne zodpovedajúca transakcia v týchto dňoch

en: This field specifies the maximum number of days a transaction is likely to be a match in the list.
sk: Toto pole určuje maximálny počet dní, počas ktorých sa transakcia pravdepodobne zhoduje so zoznamom.

en: UnLikely matching a transaction outside of these days
sk: Je nepravdepodobné, že sa zhoduje s transakciou mimo týchto dní

en: This field specifies the minimum number of days a transaction is unlikely to be a match in the list.
sk: Toto pole určuje minimálny počet dní, počas ktorých je nepravdepodobné, že by sa transakcia zhodovala so zoznamom.

en: Add matching transactions below this score
sk: Pridať zodpovedajúce transakcie pod týmto skóre

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
sk: Toto pole určuje prah, pod ktorým sa automaticky pridá zodpovedajúca transakcia. Transakcia, ktorej najlepšie skóre zhody je v červenej zóne (nad zobrazovaným minimálnym skóre, ale pod alebo rovné hodnote Pridať skóre zhody), bude štandardne pridaná do súboru GnuCash.

en: Clear matching transactions above this score
sk: Vymaž zodpovedajúce transakcie nad týmto skóre

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
sk: Toto pole určuje prahovú hodnotu, pri prekročení ktorej sa zodpovedajúca transakcia štandardne vymaže. Transakcia, ktorej najlepšie skóre zhody je v zelenej zóne (nad alebo rovná tejto prahovej hodnote), bude štandardne vymazaná.

en: Maximum ATM fee amount in your area
sk: Maximálny poplatok za bankomat vo vašej oblasti

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
sk: Toto pole špecifikuje extra poplatok, ktorý sa berie do úvahy pri párovaní importovaných transakcií. Niekde sú komerčné bankomaty (nepatriace finančnej inštitúcii) inštalované na miestach, ako napr. obchody so zmiešaným tovarom. Tieto bankomaty pripočítavajú svoj poplatok priamo k sume namiesto toho, aby ho zobrazili ako samostatnú transakciu alebo vo vašich mesačných bankových poplatkoch. Napríklad vyberiete 100 USD a bude vám účtovaných 101,50 USD plus poplatky Interac. Ak ste manuálne zadali 100 USD, sumy sa nezhodujú. Mali by ste toto nastaviť na maximálnu výšku takéhoto poplatku (v jednotkách miestnej meny), aby transakcia mohla byť vypárovaná.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Automatically create new commodities
sk: Automaticky vytvárať nové komodity

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
sk: Umožňuje automatické vytváranie nových komodít, ak sa počas importu stretne s neznámou komoditou. V opačnom prípade bude používateľ požiadaný, čo má robiť s každou neznámou komoditou.

en: Display or hide reconciled matches
sk: Zobrazenie alebo skrytie vysporiadaných zhôd

en: Shows or hides transactions from the match picker which are already of some reconciled state.
sk: Zobrazí alebo skryje transakcie z nástroja na výber zhody, ktoré už sú vo vysporiadanom stave.

en: Default QIF transaction status
sk: Štandardný status QIF transakcie

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
sk: Predvolený stav pre transakciu QIF, ak nie je špecifikovaný v súbore QIF.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
sk: Ak nie je stav špecifikovaný v súbore QIF, transakcie sú označené ako vysporiadané.

en: Show documentation
sk: Zobraziť dokumentáciu

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
sk: Zobraziť niektoré stránky s dokumentáciou v pomocníkovi importu QIF.

en: Pre-select cleared transactions
sk: Predvybrať potvrdené transakcie

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
sk: Ak je aktívne, všetky transakcie označené v registri ako zúčtované sa v dialógovom okne odsúhlasenia zobrazia ako vybraté. V opačnom prípade sa na začiatku nevyberú žiadne transakcie.

en: Prompt for interest charges
sk: Výzva na zaplatenie úrokov

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
sk: Pred vysporiadaním účtu, ktorý zráža alebo platí úroky, vyzvať používateľa, aby zadal transakcie pre zrážku alebo platbu úrokov. V súčasnosti je toto povolené len pre účty Banka, Kredit, Podielový fond, Aktíva, Pohľadávky, Záväzky a Pasíva.

en: Prompt for credit card payment
sk: Výzva na platbu kreditnou kartou

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
sk: Ak je aktívne, po vysporiadaní účtu kreditnej karty vyzve používateľa, aby zadal platbu kreditnou kartou. V opačnom prípade na to používateľa nevyzývajte.

en: Always reconcile to today
sk: Vždy vysporiadať podnes

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
sk: Ak je aktívne, vždy otvorte dialógové okno vysporiadania s použitím dnešného dátumu pre dátum výpisu, bez ohľadu na predchádzajúce vyrovnania.

en: Run "since last run" dialog when a file is opened.
sk: Pri otvorení súboru spustite dialógové okno „od posledného spustenia“.

en: This setting controls whether the scheduled transactions "since last run" processing is run automatically when a data file is opened. This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, run the "since last run" process, otherwise it is not run.
sk: Toto nastavenie riadi, či sa spracovanie naplánovaných transakcií „od posledného spustenia“ spustí automaticky pri otvorení dátového súboru. To zahŕňa počiatočné otvorenie dátového súboru pri spustení GnuCash. Ak je toto nastavenie aktívne, spustite proces „od posledného spustenia“, inak sa nespustí.

en: Show "since last run" notification dialog when a file is opened.
sk: Zobraziť dialógové okno s upozornením „od posledného spustenia“ pri otvorení súboru.

en: This setting controls whether the scheduled transactions notification-only "since last run" dialog is shown when a data file is opened (if "since last run" processing is enabled on file open). This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, show the dialog, otherwise it is not shown.
sk: Toto nastavenie riadi, či sa pri otvorení súboru s údajmi zobrazí iba dialógové okno s upozornením na plánované transakcie „od posledného spustenia“ (ak je pri otvorení súboru povolené spracovanie „od posledného spustenia“). To zahŕňa počiatočné otvorenie dátového súboru pri spustení GnuCash. Ak je toto nastavenie aktívne, zobrazte dialógové okno, inak sa nezobrazí.

en: Set "Review Created Transactions" as the default for the "since last run" dialog.
sk: Nastaviť „Skontrolovať vytvorené transakcie“ ako predvolené pre dialógové okno „od posledného spustenia“.

en: This setting controls whether as default the "review created transactions" is set for the "since last run" dialog.
sk: Toto nastavenie riadi, či je predvolene nastavené „kontrola vytvorených transakcií“ pre dialógové okno „od posledného spustenia“.

en: Set the sort column in the "since last run" dialog.
sk: Nastavte stĺpec zoraďovania v dialógovom okne „od posledného spustenia“.

en: This settings sets the sort column in the "since last run" dialog.
sk: Toto nastavenie nastavuje stĺpec zoraďovania v dialógovom okne „od posledného spustenia“.

en: Set the sort direction in the "since last run" dialog.
sk: Nastavte smer zoraďovania v dialógovom okne „od posledného spustenia“.

en: This settings sets the sort direction in the "since last run" dialog.
sk: Toto nastavenie nastavuje smer zoraďovania v dialógovom okne „od posledného spustenia“.

en: The depth used in the tree to sort in the "since last run" dialog.
sk: Hĺbka použitá v strome na zoradenie v dialógovom okne „od posledného spustenia“.

en: Set the "auto create" flag by default
sk: Štandardne nastaviť príznak „automatické vytvorenie“

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
sk: Ak je aktívne, každá novovytvorená plánovaná transakcia bude mať štandardne aktívny príznak „automatické vytvorenie“. Používateľ môže tento príznak zmeniť počas vytvárania transakcie alebo kedykoľvek neskôr úpravou naplánovanej transakcie.

en: How many days in advance to notify the user.
sk: O koľko dní skôr upozorniť používateľa.

en: Set the "notify" flag by default
sk: Štandardne nastaviť príznak „upozorniť“

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
sk: Ak je aktívne, každá novovytvorená naplánovaná transakcia bude mať štandardne nastavený príznak „upozorniť“. Používateľ môže tento príznak zmeniť počas vytvárania transakcie alebo kedykoľvek neskôr úpravou naplánovanej transakcie. Toto nastavenie má význam iba vtedy, ak je aktívne nastavenie „automatické vytvorenie“.

en: How many days in advance to remind the user.
sk: Koľko dní vopred upozorniť používateľa.

en: The next tip to show.
sk: Zobradiť nasledujúci tip.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
sk: Ukážte „Tip dňa“ pri spustení GnuCash

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
sk: Povolenie pre „Tip dňa“ pri spustení GnuCash. Ak je aktívne, zobrazí sa dialógové okno. V opačnom prípade sa nezobrazí.

en: Alpha Vantage API key
sk: Alpha Vantage API kľúč

en: The version of these settings
sk: Verzia týchto nastavení

en: This is used internally to determine whether some preferences may need conversion when switching to a newer version of GnuCash.
sk: Používa sa interne na určenie, či niektoré preferencie môžu vyžadovať konverziu pri prechode na novšiu verziu GnuCash.

en: Save window sizes and locations
sk: Uložiť veľkosť a polohu okna

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
sk: Ak je aktívne, veľkosť a umiestnenie každého dialógového okna sa po jeho zatvorení uloží. Veľkosti a umiestnenia okien s obsahom sa zapamätajú, keď ukončíte GnuCash. V opačnom prípade sa veľkosti neuložia.

en: Character to use as separator between account names
sk: Znak, ktorý sa má použiť ako oddeľovač medzi názvami účtov

en: This setting determines the character that will be used between components of an account name. Possible values are any single non-alphanumeric unicode character, or any of the following strings: "colon", "slash", "backslash", "dash" and "period".
sk: Toto nastavenie určuje znak, ktorý sa použije medzi komponentmi názvu účtu. Možné hodnoty sú akýkoľvek jeden nealfanumerický znak Unicode alebo ktorýkoľvek z nasledujúcich reťazcov: "dvojbodka", "lomka", "spätná lomka", "pomlčka" a "bodka".

en: Transaction Linked Files head path
sk: Hlavička cesty k súborom prepojeným s transakciou

en: This is the path head for the Transaction Linked Files with relative paths
sk: Toto je hlavička cesty pre súbory prepojené s transakciou s relatívnymi cestami

en: Compress the data file
sk: Komprimovať dátový súbor

en: Enables file compression when writing the data file.
sk: Umožňuje kompresiu súboru pri zápise dátového súboru.

en: Show auto-save explanation
sk: Zobrazovať vysvetlenie automatického ukladania

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
sk: Ak je aktívne, GnuCash zobrazí vysvetlenie funkcie automatického ukladania pri prvom spustení tejto funkcie. V opačnom prípade sa nezobrazí extra vysvetlenie.

en: Auto-save time interval
sk: Interval automatického ukladania

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
sk: Automaticky sa spustí počet minút do uloženia dátového súboru na pevný disk. Ak je nula, automaticky ukladanie sa nebude spúšťať.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
sk: Povoliť časový limit pri otázke „Uložiť zmeny pri zatvorení“

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
sk: Ak je táto možnosť povolená, otázka „Uložiť zmeny pri zatvorení“ počká na odpoveď iba obmedzený počet sekúnd. Ak používateľ do tohto času neodpovie, zmeny sa automaticky uložia a okno s otázkou sa zatvorí.

en: Time to wait for answer
sk: Dĺžka čakania na odpoveď

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
sk: Počet sekúnd na čakanie, kým sa okno s otázkami zatvorí a zmeny sa automaticky uložia.

en: Display negative amounts in red
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou

en: Automatically insert a decimal point
sk: Automaticky vkladať desatinnú čiarku

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
sk: Ak je aktívne, GnuCash automaticky vloží desatinnú čiarku do hodnôt, ktoré sú zadané bez desatinnej čiarky. V opačnom prípade GnuCash neupraví zadané čísla.

en: Number of automatic decimal places
sk: Počet automatických desatinných miest

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
sk: Toto pole určuje počet automatických desatinných miest, ktoré budú vyplnené.

en: Force prices to display as decimals even if they must be rounded.
sk: Vynútiť, aby sa ceny zobrazovali ako desatinné miesta, aj keď musia byť zaokrúhlené.

en: If active, GnuCash will round prices as necessary to display them as decimals instead of displaying the exact fraction if the fractional part cannot be exactly represented as a decimal.
sk: Ak je aktívne, GnuCash zaokrúhli ceny podľa potreby, aby ich zobrazil ako desatinné miesta namiesto zobrazenia presného zlomku, ak zlomkovú časť nemožno presne vyjadriť ako desatinné číslo.

en: Do not create log/backup files.
sk: Nevytvárať protokolové/záložné súbory.

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
sk: Toto nastavenie určuje, čo robiť so starými súbormi protokolov/záloh. "navždy" znamená ponechať si všetky staré súbory. "nikdy" znamená, že sa neuchovávajú žiadne staré protokolové/záložné súbory. Pri každom uložení sa staršie verzie súboru odstránia. „dni“ znamená uchovávanie starých súborov niekoľko dní. Koľko dní je definovaných v kľúči 'retain-days'

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
sk: Zmazať staré súbory protokolov/záloh po týchto dňoch (0 = nikdy).

en: Do not delete log/backup files.
sk: Nemazať protokolové/záložné súbory.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
sk: Zmazať staré súbory logy/zálohy po týchto dňoch (0 = nikdy)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
sk: Toto nastavenie určuje počet dní, po ktorých budú staré protokolové/záložné súbory vymazané (0 = nikdy).

en: Don't sign reverse any accounts.
sk: Nemeniť znamienka na žiadnom z účtov.

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
sk: Toto nastavenie umožňuje určitým účtom, aby sa ich zostatky obrátili v znamienku z kladného na záporné alebo naopak. Nastavenie „príjem-výdavok“ je pre používateľov, ktorí radi vidia negatívne výdavky a kladné príjmy. Nastavenie „kreditu“ je pre používateľov, ktorí chcú vidieť zostatky odzrkadľujúce stav debetu/kreditu účtu. Nastavenie "žiadny" nezvráti znamienko na žiadnych zostatkoch.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
sk: Zmeniť znamienka zostatkov pre: Kreditná karta, Záväzok, Pasíva, Vlastné imanie a Príjem.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
sk: Zmeniť znamienka zostatkov pre účty príjmov a výdavkov.

en: Use account colors in the account hierarchy
sk: Použite farby účtu v hierarchii účtu

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
sk: Ak je aktívnr, hierarchia účtu zafarbí účet pomocou vlastnej farby účtu, ak je nastavená. To môže slúžiť ako vizuálna pomôcka na rýchlu identifikáciu účtov.

en: Use account colors in the tabs of open account registers
sk: Použiť farby účtov v záložkách registrov otvorených účtov

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
sk: Ak je aktívne, karty registra účtu budú zafarbené pomocou vlastnej farby účtu, ak je nastavená. To môže slúžiť ako vizuálna pomôcka na rýchlu identifikáciu účtov.

en: Use formal account labels
sk: Použiť formálne označenia účtov

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
sk: Ak je aktívne, tak formálne účtovné označenia "Má dať" (Kredit) a "Dal" (Debet) budú použité na určených polia obrazovky. V opačnom prípade sa použijú neformálne označenia ako Nárast/Pokles, "Prírastky"/"Úbytky" atď.

en: Show close buttons on notebook tabs
sk: Zobraziť tlačidlo pre zatvorenie na kartách

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
sk: Ak je aktívne, na každej karte poznámkového bloku, ktorá môže byť zatvorená, sa zobrazí tlačidlo „zatvoriť“. V opačnom prípade sa žiadne takéto tlačidlo na karte nezobrazí. Bez ohľadu na toto nastavenie je možné stránky vždy zatvoriť cez položku ponuky „zatvoriť“ alebo tlačidlo „zatvoriť“ na paneli nástrojov.

en: Width of notebook tabs
sk: Šírka kariet

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
sk: Tento kľúč určuje maximálnu šírku kariet poznámkového bloku. Ak je text na tabulátore dlhší ako táto hodnota (test je približný), štítok tabulátora bude v strede vystrihnutý a nahradí ho trojbodka.

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end
sk: Otvorí novú kartu vedľa aktuálnej karty namiesto na konci

en: If active, new tabs are opened adjacent to current tab. If inactive, the new tabs are opened instead at the end.
sk: Ak je aktívne, otvoria sa nové karty vedľa aktuálnej karty. Ak nie je aktívne, nové karty sa otvoria na konci.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
sk: Použiť menu podľa systémového locale pre všetky novo vytvorené účty.

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
sk: Toto nastavenie riadi zdroj predvolenej meny pre nové účty. Ak je nastavené na „miestne“, potom GnuCash získa predvolenú menu z nastavenia miestneho nastavenia používateľa. Ak je nastavený na „iné“, GnuCash použije nastavenie mena-iný kľúč.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
sk: Použiť špecifikovanú menu pre všetky novovytvorené účty.

en: Default currency for new accounts
sk: Štandardná mena pre nové účty

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
sk: Toto nastavenie určuje predvolenú menu používanú pre nové účty, ak je nastavenie výberu meny nastavené na „iné“. Toto pole musí obsahovať trojpísmenový kód ISO 4217 pre menu (napr. USD, GBP, RUB).

en: Use 24 hour time format
sk: Použiť 24 hodinový časový formát

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
sk: Ak je aktívne, použite sa 24-hodinový formát času. V opačnom prípade sa použite 12-hodinový formát času.

en: Date format choice
sk: Voľba formátu dátumu

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
sk: Toto nastavenie vyberá spôsob zobrazenia dátumov v GnuCash. Možné hodnoty pre toto nastavenie sú „locale“, ak chcete použiť nastavenie miestneho nastavenia systému, „ce“ pre dátumy v štýle kontinentálnej Európy, „iso“ pre štandardné dátumy ISO 8601, „uk“ pre dátumy štýlu Spojeného kráľovstva a „us“ pre Spojené štáty štýlové dátumy.

en: In the current calendar year
sk: V aktuálnom kalendárnom roku

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
sk: Ak je dátum zadaný bez roku, môže byť dokončený tak, že bude v rámci aktuálneho kalendárneho roka alebo blízko aktuálneho dátumu na základe posuvného okna, ktoré začína o nastavený počet mesiacov dozadu v čase.

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
sk: V posuvnom 12-mesačnom okne, ktoré začína nastaviteľným počtom mesiacov pred aktuálnym mesiacom

en: Maximum number of months to go back.
sk: Maximálny počet mesiacov na návrat späť.

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
sk: Dátumy sa doplnia tak, aby sa blížili aktuálnemu dátumu. Pri vypĺňaní dátumov zadajte maximálny počet mesiacov, o ktoré sa má vrátiť v čase.

en: Show Horizontal Grid Lines
sk: Zobraziť vodorovné čiary mriežky

en: If active, horizontal grid lines will be shown on table displays. Otherwise no horizontal grid lines will be shown.
sk: Ak je aktívne, na obrazovkách tabuľky sa zobrazia vodorovné čiary mriežky. V opačnom prípade sa nezobrazia žiadne horizontálne čiary mriežky.

en: Show Vertical Grid Lines
sk: Zobraziť zvislé čiary mriežky

en: If active, vertical grid lines will be shown on table displays. Otherwise no vertical grid lines will be shown.
sk: Ak je aktívne, na obrazovkách tabuľky sa zobrazia zvislé čiary mriežky. V opačnom prípade sa nezobrazia žiadne zvislé čiary mriežky.

en: Show splash screen
sk: Zobraziť úvodnú obrazovku

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
sk: Ak je aktívne, pri spustení sa zobrazí úvodná obrazovka. V opačnom prípade sa nezobrazí žiadna úvodná obrazovka.

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
sk: Zobrazí karty v hornej časti okna.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
sk: Toto nastavenie určuje okraj, na ktorom sa vykresľujú karty na prepínanie strán v poznámkových blokoch. Možné hodnoty sú „hore“, „vľavo“, „dole“ a „vpravo“. Predvolen= je to "hore".

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
sk: Zobrazí karty v dolnej časti okna.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
sk: Zobrazí karty v ľavej časti okna.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
sk: Zobrazí karty v pravej časti okna.

en: Display the summary bar at the top of the page.
sk: Zobraziť sumárny panel na hornom okraji stránky.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
sk: Toto nastavenie určuje okraj, na ktorom sa vykreslí súhrnný panel pre rôzne strany. Možné hodnoty sú „hore“ a „dole“. Predvolené je to "dole".

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
sk: Zobraziť sumárny panel na spodnom okraji stránky.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
sk: Zatvorením karty sa presuniete na naposledy navštívenú kartu.

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
sk: Ak je aktívne, zatvorením karty sa presuniete na poslednú navštívenú kartu. V opačnom prípade sa zatvorením karty sa presunie o kartu doľava.

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
sk: Nastavte možnosť knihy pre nové súbory na použitie rozdeleného poľa „akcia“ pre pole „Číslo“ v registroch/reportoch

en: If selected, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the split 'action' field and the transaction 'num' field is shown on the second line in double line view (and is not visible if that's not set). Otherwise, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the transaction 'num' field.
sk: Ak je vybrané, predvolená možnosť knihy pre nové súbory je nastavená tak, že bunka „Číslo“ v registroch zobrazuje/aktualizuje rozdelené pole „akcia“ a pole „číslo“ transakcie sa zobrazuje v druhom riadku v dvojriadkovom zobrazení (a je nie je viditeľné, ak to nie je nastavené). V opačnom prípade je predvolená možnosť knihy pre nové súbory nastavená tak, že bunka „Číslo“ v registroch zobrazuje/aktualizuje pole „číslo“ transakcie.

en: Color the register using a gnucash specific color theme
sk: Vyfarbiť register pomocou špecifickej farebnej témy gnucash

en: When enabled the register will use a GnuCash specific color theme (green/yellow). Otherwise it will use the system color theme. Regardless of this setting the user can always override the color theme via a gnucash specific css file to be stored in the gnucash used config directory. More information can be found in the gnucash FAQ.
sk: Keď je aktivované, register bude používať špecifickú farebnú tému GnuCash (zelená/žltá). V opačnom prípade použije systémovú farebnú tému. Bez ohľadu na toto nastavenie môže používateľ vždy prepísať farebnú tému prostredníctvom súboru css špecifického pre gnucash, ktorý sa uloží do konfiguračného adresára použitého gnucash. Viac informácií nájdete v gnucash FAQ.

en: "Enter" key moves to bottom of register
sk: Kláves "Enter" sa presunie na spodok registra

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
sk: Ak je aktívne, stlačením klávesu Enter sa presuniete do spodnej časti registra. V opačnom prípade sa stlačením klávesu Enter presuniete na ďalší riadok transakcie.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
sk: Automaticky zobraziť zoznam účtov alebo úkon počas vkladania

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
sk: Keď sa zapamätaná transakcia automaticky vyplní, prejdite do poľa Prevod

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
sk: Ak je aktívne, po automatickom vyplnení zapamätanej transakcie sa kurzor presunie do poľa Prevod. Ak nie je aktívne, preskočí do poľa hodnoty.

en: Create a new window for each new register
sk: Vytvoriť nové okno pre každý nový register

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
sk: Ak je aktívny, každý nový register sa otvorí v novom okne. V opačnom prípade sa každý nový register otvorí ako karta v hlavnom okne.

en: Color all lines of a transaction the same
sk: Vyfarbite všetky riadky transakcie rovnako

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
sk: Ak je aktívne, všetky riadky, ktoré tvoria jednu transakciu, budú používať rovnakú farbu na pozadí. Inak sa farby pozadia na každom riadku striedajú.

en: Show horizontal borders in a register
sk: Zobraziť horizontálne okraje v registri

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
sk: Zobraziť vodorovné okraje medzi riadkami v registri. Ak je aktívne, hranica medzi bunkami bude označená silnou čiarou. V opačnom prípade nebude hranica medzi bunkami označená.

en: Show vertical borders in a register
sk: Zobraziť vertikálne okraje v registri

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
sk: Zobraziť vertikálne hranice medzi stĺpcami v registri. Ak je aktívne, hranica medzi bunkami bude označená silnou čiarou. V opačnom prípade nebude hranica medzi bunkami označená.

en: Show future transactions after the blank transaction in a register
sk: Zobraziť budúce transakcie po prázdnej transakcii v registri

en: Show future transactions after the blank transaction in a register. If active then transactions with a date in the future will be displayed at the bottom of the register after the blank transaction. Otherwise the blank transaction will be at the bottom of the register after all transactions.
sk: Zobraziť budúce transakcie po prázdnej transakcii v registri. Ak je aktívne, transakcie s dátumom v budúcnosti sa zobrazia v spodnej časti registra po prázdnej transakcii. V opačnom prípade bude prázdna transakcia po všetkých transakciách v spodnej časti registra.

en: Hide splits in all transactions.
sk: Skryť rozdelenia vo všetkých transakciách.

en: Automatically expand the current transaction to show all splits. All other transactions are shown on one or two lines depending on whether Double line view is set.
sk: Automaticky rozbaliť aktuálnu transakciu, aby sa zobrazili všetky rozdelenia. Všetky ostatné transakcie sú zobrazené na jednom alebo dvoch riadkoch v závislosti od toho, či je nastavené dvojité zobrazenie.

en: All transactions are expanded to show all splits.
sk: Všetky transakcie sa rozbalia a zobrazia sa všetky rozdelenia.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction.
sk: Zobrazte druhý riadok s položkami „Úkon“, „Poznámky“ a „Prepojené dokumenty“ pre každú transakciu.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction in a register. This is the default setting for when a register is first opened. The setting can be changed at any time via the "View->Double Line" menu item.
sk: Zobrazte druhý riadok s "Akcia", "Poznámky" a "Prepojené dokumenty" pre každú transakciu v registri. Toto je predvolené nastavenie pri prvom otvorení registra. Nastavenie je možné kedykoľvek zmeniť cez položku menu „Zobraziť->Dvojriadkový“.

en: Only display leaf account names.
sk: Zobrazovať iba konce názvov účtov.

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
sk: Zobrazovať iba názvy listových účtov v registri a vo vyskakovacom okne výberu účtu. Predvolené správanie je zobraziť celé meno vrátane cesty v strome účtu. Aktivácia tejto možnosti znamená, že používate jedinečné názvy listov.

en: Show the entered and reconcile dates
sk: Zobraziť zadané dátumy a dátumy vysporiadania

en: Show the date when the transaction was entered below the posted date and reconciled date on split row.
sk: Zobraziť dátum zadania transakcie pod dátumom zaúčtovania a dátumom vyrovnania v rozdelenom riadku.

en: Show entered and reconciled dates on selection
sk: Pre výber zobraziť zadania a vysporiadania

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
sk: Zobrazte zadaný dátum a dátum vyrovnania pri výbere transakcie.

en: Show the calendar buttons
sk: Zobrazte tlačidlá kalendára

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
sk: Zobraziť tlačidlá kalendára Zrušiť, Dnes a Vybrať.

en: Move the selection to the blank split on expand
sk: Presuňte výber na prázdne rozdelenie pri rozbalení

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
sk: Toto presunie výber na prázdne rozdelenie, keď sa transakcia rozbalí.

en: Number of transactions to show in a register.
sk: Počet transakcií, ktoré sa majú zobraziť v registri.

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
sk: Ukázať toľko transakcií v registri. Hodnota nula znamená zobrazenie všetkých transakcií.

en: Number of characters for auto complete.
sk: Počet znakov pre automatické dokončenie.

en: This sets the number of characters before auto complete starts for description, notes and memo fields.
sk: Toto nastavuje počet znakov pred spustením automatického dokončovania pre polia popisu, poznámok a poznámok.

en: Create a new window for each new report
sk: Vytvoriť nové okno pre každý nový report

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
sk: Ak je aktívne, každý nový prehľad sa otvorí vo vlastnom okne. V opačnom prípade sa nové prehľady otvoria ako karty v hlavnom okne.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
sk: Použiť menu podľa systémového locale pre všetky novo vytvorené účty.

en: This setting controls the default currency used for reports. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
sk: Toto nastavenie riadi predvolenú menu používanú pre prehľady. Ak je nastavené na „miestne“, potom GnuCash získa predvolenú menu z nastavenia miestneho nastavenia používateľa. Ak je nastavený na "iné", GnuCash použije nastavenie určené kľúčom mena-iná.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
sk: Použiť špecifikovanú menu pre všetky novovytvorené reporty.

en: Default currency for new reports
sk: Štandardná mena pre nové účty

en: Zoom factor to use by default for reports.
sk: Faktor zväčšenia, ktorý sa má predvolene použiť pre reporty.

en: On high resolution screens reports tend to be hard to read. This option allows you to scale reports up by the set factor. For example setting this to 2.0 will display reports at twice their typical size.
sk: Na obrazovkách s vysokým rozlíšením bývajú správy ťažko čitateľné. Táto možnosť vám umožňuje zväčšiť prehľady podľa nastaveného faktora. Napríklad nastavením na 2.0 sa budú prehľady zobrazovať v dvojnásobnej veľkosti.

en: PDF export file name format
sk: Formát názvu súboru exportu do PDF

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.
sk: Toto nastavenie vyberie názov súboru pre export PDF. Toto je reťazec sprintf(3) s tromi argumentmi: "%1$s" je názov zostavy, napríklad "Faktúra". "%2$s" je číslo zostavy, ktoré je pre zostavu faktúry číslom faktúry. "%3$s" je dátum zostavy vo formáte podľa nastavenia súbor-dátum-formát. Poznámka: Všetky znaky, ktoré nie sú povolené v názvoch súborov, ako napríklad '/', budú vo výslednom názve súboru nahradené podčiarkovníkom '_'.

en: PDF export file name date format choice
sk: Voľba formátu dátumu exportu súboru PDF

en: This setting chooses the way dates are used in the filename of PDF export. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
sk: Toto nastavenie vyberá spôsob použitia dátumov v názve súboru exportu PDF. Možné hodnoty pre toto nastavenie sú „locale“, ak chcete použiť nastavenie miestneho nastavenia systému, „ce“ pre dátumy v štýle kontinentálnej Európy, „iso“ pre štandardné dátumy ISO 8601 , „uk“ pre dátumy štýlu Spojeného kráľovstva a „us“ pre dátumy v štýle Spojených štátov.

en: Allow file incompatibility with older versions.
sk: Povoliť súborovú nekompatibilitu so staršími verziami.

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
sk: Ak je aktívne, gnucash bude môcť úmyselne zrušiť kompatibilitu súborov so staršími verziami, takže dátový súbor uložený v tejto verzii nebude môcť znova prečítať staršia verzia. V opačnom prípade bude gnucash zapisovať dátové súbory iba vo formátoch, ktoré dokážu prečítať aj staršie verzie.

en: Number of files in history
sk: Počet súborov v histórií

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
sk: Toto nastavenie obsahuje počet súborov, ktoré sa majú ponechať v ponuke Naposledy otvorené súbory. Táto hodnota môže byť nastavená na nulu, aby sa deaktivovala história súborov. Toto číslo má maximálnu hodnotu 10.

en: Most recently opened file
sk: Posledný otvorený súbor

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
sk: Toto pole obsahuje úplnú cestu k naposledy otvorenému súboru.

en: Next most recently opened file
sk: Ďalší naposledy otvorený súbor

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
sk: Toto pole obsahuje úplnú cestu k ďalšiemu naposledy otvorenému súboru.

en: Print checks from multiple accounts
sk: Tlač šekov z viacerých účtov

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí, ak sa pokúsite vytlačiť šeky z viacerých účtov súčasne.

en: Confirm Window Close
sk: Potvrďte zatvorenie okna

en: This dialog is presented when there is more than one window.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí, ak existuje viac ako jedno okno.

en: Commit changes to a invoice entry
sk: Potvrdenie zmien v položke faktúry

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí, keď sa pokúsite presunúť z upravenej položky faktúry. Zmenené údaje sa musia buď uložiť, alebo zahodiť.

en: Duplicating a changed invoice entry
sk: Duplikovanie zmeneného záznamu faktúry

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí, keď sa pokúsite duplikovať upravený záznam faktúry. Zmenené údaje je potrebné uložiť alebo duplikáciu zrušiť.

en: Delete a commodity
sk: Odstránenie komodity

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní vymazať komoditu.

en: Delete a commodity with price quotes
sk: Zmazať komoditu aj s cenami

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní vymazať komoditu, ku ktorej sú pripojené cenové ponuky. Vymazaním komodity sa odstránia aj jej ceny.

en: Delete multiple price quotes
sk: Odstránenie viacerých cenových ponúk

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní vymazať viacero cenových záznamov naraz.

en: Replace existing price
sk: Nahradiť existujúcu cenu

en: This dialog is presented before allowing you to replace an existing price.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní nahradiť existujúcu cenu.

en: Edit account payable/accounts receivable register
sk: Upraviť register účtu záväzkov/pohľadávok

en: This dialog is presented before allowing you to edit an accounts payable/accounts receivable account. These account types are reserved for the business features and should rarely be manipulated manually.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní upraviť účet záväzkov/pohľadávok. Tieto typy účtov sú vyhradené pre obchodné funkcie a malo by sa s nimi zriedka manipulovať manuálne.

en: Read only register
sk: Register iba na čítanie

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí, keď sa otvorí register len na čítanie.

en: Change contents of reconciled split
sk: Zmena obsahu vysporiadaného rozdelenia

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní zmeniť obsah vysporiadaného rozdelenia. Povolenie týchto zmien môže sťažiť vykonanie budúcich vysporiadaní.

en: Mark transaction split as unreconciled
sk: Označiť rozdelenie transakcie za nevysporiadané

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní označiť rozdelenie transakcie ako neodsúhlasené. Ak tak urobíte, stratí sa zosúladená hodnota registra a môže sa sťažiť vykonávanie budúcich zosúlaďovaní.

en: Cut a split from a transaction
sk: Vystrihnúť rozdelenie transakcie

en: This dialog is presented before allowing you to cut a split from a transaction.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako je vám umožnené vystrihnutie rozdelenia z transakcie.

en: Cut a reconciled split from a transaction
sk: Vystrihnúť vysporiadané rozdelenie z transakcie

en: Remove a split from a transaction
sk: Odstrániť rozdelenie z transakcie

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní odstrániť rozdelenie z transakcie.

en: Remove a reconciled split from a transaction
sk: Odstrániť vysporiadné rozdelenia z transakcie

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní odstrániť vysporiadané rozdelenie z transakcie. Ak tak urobíte, stratí sa vysporiadaná hodnota registra a môže sa sťažiť vykonávanie budúcich vysporiadaní.

en: Remove all the splits from a transaction
sk: Odstrániť všetky rozdelenia z transakcie

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní odstrániť všetky rozdelenia z transakcie.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní odstrániť všetky rozdelenia (vrátane niektorých vysporiadaných rozdelení) z transakcie. Ak tak urobíte, stratí sa vysporiadaná hodnota registra a môže sa sťažiť vykonávanie budúcich vysporiadaní.

en: Cut a transaction
sk: Vystrihnúť transakciu

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní vystrihnúť transakciu.

en: Cut a transaction with reconciled splits
sk: Vystrihnúť transakciu s vysporiadanými rozdeleniami

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní vystrihnúť transakciu, ktorá obsahuje vysporiadané rozdelenia. Ak tak urobíte, stratí sa vysporiadaná hodnota registra a môže sa sťažiť vykonávanie budúcich zosúlaďovaní.

en: Delete a transaction
sk: Odstránenie transakcie

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní vymazať transakciu.

en: Delete a transaction with reconciled splits
sk: Odstrániť transakciu s vysporiadanými rozdeleniami

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí predtým, ako vám umožní vymazať transakciu, ktorá obsahuje vysporiadané rozdelenia. Ak tak urobíte, stratí sa vysporiadaná hodnota registra a môže sa sťažiť vykonávanie budúcich vysporiadaní.

en: Duplicating a changed transaction
sk: Duplikovať zmenenú transakciu

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí, keď sa pokúsite duplikovať upravenú transakciu. Zmenené údaje je potrebné uložiť alebo duplikáciu zrušiť.

en: Commit changes to a transaction
sk: Potvrdiť zmeny na transakcií

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
sk: Toto dialógové okno sa zobrazí, keď sa pokúsite opustiť upravenú transakciu. Zmenené údaje sa musia buď uložiť alebo zahodiť.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
sk: Zobrazovať súčty všetkých účtov skonvertované do štandardnej meny reportu

en: Show non currency commodities
sk: Zobraziť nepeňažné komodity

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
sk: Ak je aktívna, zobrazia sa nemenové komodity (akcie). V opačnom prípade budú skryté.

en: Use relative profit/loss starting date
sk: Použiť dátum začiatku relatívneho zisku/straty

en: This setting controls the type of starting date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-period key.
sk: Toto nastavenie riadi typ počiatočného dátumu používaného pri výpočtoch zisku/straty. Ak je nastavené na „absolútne“, GnuCash získa počiatočný dátum určený kľúčom počiatočného dátumu. Ak je nastavené na čokoľvek iné, GnuCash získa počiatočný dátum určený kľúčom počiatočného obdobia.

en: Use absolute profit/loss starting date
sk: Použiť absolútny dátum začiatku zisku/straty

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
sk: Dátum začiatku (v sekundách od 1. januára 1970)

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
sk: Toto nastavenie riadi počiatočný dátum nastavený vo výpočtoch zisku/straty, ak je nastavenie voľby začiatku nastavené na „absolútne“. Toto pole by malo obsahovať dátum v sekundách od 1. januára 1970.

en: Starting time period identifier
sk: Identifikátor počiatočného časového obdobia

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
sk: Dátum ukončenia (v sekundách od 1. januára 1970)

en: Ending time period identifier
sk: Identifikátor koncového časového obdobia

en: Display this column
sk: Zobraziť tento stĺpec

en: Width of this column
sk: Šírka tohto stĺpca

en: Setup Account Period
sk: Nastavenie obdobia účtu

en: Select an accounting period and a closing date that is between the date of the previous close and today.
    
    Books will be closed at midnight on the selected date.
sk: Vyberte účtovné obdobie a dátum uzávierky, ktorý je medzi dátumom predchádzajúcej uzávierky a dnešným dňom.
    
    Knihy budú uzatvorené o polnoci zvoleného dátumu.

en: Book Closing Dates
sk: Uzávierkové dátumy

en: Close Book
sk: Zavrieť knihu

en: Account Period Finish
sk: Koniec účtovného obdobia

en: Press 'Close' to Exit.
sk: Pre ukončenie stlačte 'Zavrieť'.

en: Summary Page
sk: Sumárna strana

en: CSV Import Assistant
sk: Asistent importom CSV dát

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: 
    This assistant will help you import Accounts from a file.
    
    The file must be in the same format as that exported as this is a fixed format import which can be seen by looking at a file created by using the "Export Account Tree to CSV" export menu option.
    
    If the account is missing, based on the full account name, it will be added as long as the security / currency specified exists. If the account exists, then four fields will be updated. These are code, description, notes and color.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
sk: 
    Tento asistent vám pomôže importovať účty zo súboru.
    
    Súbor musí byť v rovnakom formáte ako exportovaný, pretože ide o import v pevnom formáte, ktorý je možné zobraziť, ak sa vyhľadá súbor vytvorený pomocou možnosti exportu v ponuke Exportovať strom účtov do CSV.
    
    Ak účet chýba, na základe úplného názvu účtu bude pridaný, pokiaľ bude existovať zadaná mena. Ak účet existuje, aktualizujú sa štyri polia. Ide o kód, popis, poznámky a farba.
    
    Kliknutím na „Ďalej“ pokračujte alebo kliknutím na „Zrušiť“ prerušte import.

en: Import Account Assistant
sk: Asistent importu účtov

en: Enter file name and location for the Import…
sk: Zadajte názov súboru a umiestnenie pre import…

en: Choose File to Import
sk: Zvoliť súbor pre import

en: Number of rows for the Header
sk: Počet _riadkov pre Hlavičku

en: Comma (,)
sk: Čiarka (,)

en: Semicolon (;)
sk: Bodkočiarka (;)

en: Custom regular expression
sk: Vlastný regulárny výraz

en: Colon (:)
sk: Dvojbodka (:)

en: Select Separator Character
sk: Vyberte Oddeľovací znak

en: Preview
sk: Náhľad

en: Import Account Preview, first 10 rows only
sk: Ukážka Importu účtov, iba prvých 10 riadkov

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
sk: Stlačením Použiť vytvoríte exportný súbor.
    Zrušením prerušíte.

en: Import Accounts Now
sk: Teraz naimportovať účty

en: Import Summary
sk: Sumár importu

en: CSV Export Assistant
sk: Asistent CSV Exportu

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
sk: 
    Vyberte požadovaný typ exportu a oddeľovač, ktorý sa použije.

en: Use Quotes
sk: Použiť ceny

en: Simple Layout
sk: Jednoduché rozloženie

en: Choose Export Settings
sk: Zvoľte exportné nastavenia

en: Accounts Selected:
sk: Zvolené účty:

en: _Select Subaccounts
sk: Vy_brať podúčty

en: Select _All
sk: Vybrať _všetko

en: Date Range
sk: Časový rozsah

en: _Select All
sk: Vy_brať všetko

en: Select _Range
sk: Vybrať _rozsah

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
sk: Začiatok

en: _Earliest
sk: Naj_starší

en: Cho_ose Date
sk: _Vyberte dátum

en: Toda_y
sk: _Dnes

en: _Latest
sk: Naj_novší

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
sk: Koniec

en: C_hoose Date
sk: _Vyberte dátum

en: _Today
sk: _Dnes

en: Account Selection
sk: Výber účtu

en: Enter file name and location for the Export…
sk: Zadajte názov súboru a umiestnenie pre export…

en: Choose File Name for Export
sk: Zvoliť súbor pre export

en: Export Now…
sk: Exportovať terať…

en: Summary
sk: Sumár

en: Export Summary
sk: Sumár exportu

en: Price Import Assistant
sk: Asistent importom cien

en: 
    Select location and file name for the Import, then click "Next"…
sk: 
    Vyberte umiestnenie a názov súboru pre import a kliknite na tlačidlo „Nasledujúca“…

en: Select File for Import
sk: Zvoliť súbor pre import

en: Delete Settings
    Deletes the settings saved under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can never be deleted:
    - No settings
    - Gnucash default export format
sk: Odstrániť nastavenia
    Vymaže nastavenia uložené pod názvom zadaným vo vedľajšom poli.
    Existujú dve vyhradené mená, ktoré nemožno nikdy vymazať:
    - Bez nastavení
    - Predvolený formát exportu Gnucash

en: Save Settings
    Saves current settings under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can't be used to save custom settings:
    - No settings
    - Gnucash default export format
sk: Uložiť nastavenia
    Uloží aktuálne nastavenia pod názvom zadaným vo vedľajšom poli.
    Existujú dva vyhradené názvy, ktoré nemožno použiť na uloženie vlastných nastavení:
    - Bez nastavení
    - Predvolený formát exportu Gnucash

en: <b>Load and Save Settings</b>
sk: <b>Načítať a uložiť nastavenia</b>

en: Character-separated
sk: Delené znakom

en: Fixed-Width
sk: Fixná šírka

en: Space
sk: Medzera

en: Tab
sk: Tabulátor

en: Hyphen (-)
sk: Pomlčka (-)

en: Double-click anywhere on the table below to insert a column break
sk: Ak chcete vložiť zlom stĺpca, dvakrát kliknite na ľubovoľné miesto v tabuľke nižšie

en: Right-click anywhere in a column to modify it (widen, narrow, merge)
sk: Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek v stĺpci a upravte ho (rozšírenie, zúženie, zlúčenie)

en: Allow existing prices to be over written.
sk: Povoliť prepísanie existujúcich cien.

en: Normally prices are not over written, select this to change that. This setting is not saved.
sk: Normálne sa ceny neprepisujú; vyberte túto možnosť, ak to chcete zmeniť. Toto nastavenie sa neuloží.

en: <b>File Format</b>
sk: <b>Formát súboru</b>

en: Date Format
sk: Formát dátumu

en: Currency Format
sk: Formát meny

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Leading Lines to Skip
sk: Preskočiť prvé riadky

en: Trailing Lines to Skip
sk: Preskočiť posledné riadky

en: Skip alternate lines
sk: Preskočiť alternujúce riadky

en: <b>Miscellaneous</b>
sk: <b>Rôzne</b>

en: <b>Commodity From</b>
sk: <b>Komodity dd</b>

en: Currency To
sk: Mena no

en: Select the type of each column to import.
sk: Vyberte typ každého stĺpca, ktorý chcete importovať.

en: Skip Errors
sk: Preskočiť chyby

en: Import Preview
sk: Náhľad importu

en: <b>Press "Apply" to add the Prices.
    "Cancel" to abort.</b>
sk: <b>Stlačte „Použiť“ na pridanie cien,
    „Zrušiť“ pre zrušenie.</b>

en: Import Prices Now
sk: Teraz importovať ceny

en: CSV Transaction Import
sk: CSV import transakcií

en: Transaction Import Assistant
sk: Asistent importu transakcií

en: Multi-split
sk: Viac riadkov

en: Normally the importer will assume each line in the input file will correspond to one transaction. Each line can have information for one transaction and one or two splits.
    
    When Multi-split is enabled the importer will assume multiple consecutive lines together hold the information for one transaction. Each line provides information for exactly one split. The first line should also provide the information for the transaction.
    To know which lines belong to the same transaction, the importer will compare the provided transaction information in each line. If that information is empty or the same as the first transaction line the importer will consider this line part of the same transaction.
sk: Za normálnych okolností bude import predpokladať, že každý riadok vo vstupnom súbore zodpovedá jednej transakcii. Každý riadok môže obsahovať informácie o jednej transakcii a jednom alebo dvoch deleniach.
    
    Keď je povolené Viacriadkové delenie, import bude predpokladať, že informácie pre jednu transakciu obsahuje viacero po sebe idúcich riadkov. Každý riadok poskytuje informácie presne pre jedno rozdelenie. Prvý riadok by mal obsahovať aj informácie o transakcii.
    Aby zistil, ktoré riadky patria k rovnakej transakcii, import porovná poskytnuté informácie o transakcii v každom riadku. Ak sú tieto informácie prázdne alebo rovnaké ako v prvom riadku transakcie, import bude tento riadok považovať za súčasť tej istej transakcie.

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
sk: Počnúc prvým riadkom, ktorý je skutočne importovaný, bude každý druhý riadok preskočený. Táto možnosť zohľadní aj nastavenie preskočenia prvých riadkov.
    Napríklad
    * ak je 'Preskočiť prvé riadky' nastavené na 3, prvý riadok na import bude riadok 4. Riadky 5, 7, 9,… budú preskočené.
    * ak je 'Preskočiť prvé riadky' nastavené na 4, prvý riadok na import bude riadok 5. Riadky 6, 8, 10,… budú preskočené.

en: <b>Account</b>
sk: <b>Účet</b>

en: Select a row to change the mappings
sk: Vyberte riadok na zmenu mapovania

en: To change mapping, double click on a row or select a row and press the button…
sk: Ak chcete zmeniť mapovanie, dvakrát kliknite na riadok alebo vyberte riadok a stlačte tlačidlo…

en: Account ID
sk: ID účtu

en: Error text.
sk: Chybový text.

en: Change GnuCash _Account…
sk: Zmeniť GnuC_ash účet…

en: Match Import and GnuCash accounts
sk: Párovanie importu a GnuCash účtov

en: If you click "Next" Gnucash will perform a number of checks.
    
    If one of those <i>checks fails</i> you'll be automatically redirected to the preview page to try and correct.
    
    On the following page you will be able to associate each transaction to a category.
    
    If this is your <i>initial import into a new file</i>, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
    
    If this is the <i>first time importing</i>, you will find that all lines may need to be associated. On subsequent imports, the importer will try to associate the transactions based on previous imports.
    
    The confidence of a correct association is displayed as a colored bar.
    
    More information can be displayed by using the help button.
sk: Ak kliknete na „Nasledujúca“, Gnucash vykoná niekoľko kontrol.
    
    Ak jedna z týchto <i>kontrol zlyhá</i>, budete automaticky presmerovaní na stránku s ukážkou, kde sa môžete pokúsiť to opraviť.
    
    Na nasledujúcej stránke budete môcť priradiť každú transakciu ku kategórii.
    
    Ak je toto váš <i>počiatočný import do nového súboru</i>, najprv uvidíte dialógové okno pre nastavenie možností knihy, pretože tieto môžu ovplyvniť spôsob, akým sa importované údaje prevedú na transakcie GnuCash. Ak ide o existujúci súbor, dialógové okno sa nezobrazí.
    
    Ak ide o <i>prvý import</i>, zistíte, že možno bude potrebné priradiť všetky riadky. Pri následných importoch sa import pokúsi priradiť transakcie na základe predchádzajúcich pokusov.
    
    Spoľahlivosť správnej asociácie sa zobrazuje ako farebný pruh.
    
    Ďalšie informácie je možné zobraziť pomocou tlačidla pomocníka.

en: Transaction Information
sk: Informácie transakcií

en: Match Transactions
sk: Párovanie transakcií

en: This assistant will help you create a set of GnuCash accounts for your assets (such as investments, checking or savings accounts), liabilities (such as loans) and different kinds of income and expenses you might have.
    
    You can pick a set of accounts here that seem close to your needs. After the assistant completes you will be able to add, rename, modify, and remove accounts, at any time later on. You will also be able to add sub-accounts, as well as move accounts (along with their sub-accounts) from one parent to another.
    
    Click 'Cancel' if you do not wish to create any new accounts now.
sk: Tento asistent vám pomôže vytvoriť sadu účtov GnuCash pre vaše aktíva (ako sú investície, bežné alebo sporiace účty), záväzky (ako sú pôžičky) a rôzne druhy príjmov a výdavkov, ktoré môžete mať.
    
    Tu si môžete vybrať skupinu účtov, ktoré sa zdajú byť blízke vašim potrebám. Po ukončení asistenta budete môcť aj neskôr účty pridávať, premenovať, upravovať a odstraňovať. Budete tiež môcť pridávať podúčty, ako aj presúvať účty (spolu s ich podúčtami) od jedného rodiča k druhému.
    
    Ak si teraz neželáte vytvárať žiadne nové účty, kliknite na tlačidlo Zrušiť.

en: New Account Hierarchy Setup
sk: Nastavenie novej hierarchie účtov

en: Choose Currency
sk: Zvoliť menu

en: Select language and region specific categories that correspond to the ways that you foresee you will use GnuCash. Each category you select will cause several accounts to be created.
sk: Vyberte kategórie špecifické pre jazyk a región, ktoré zodpovedajú spôsobom, o ktorých predpokladáte, že budete používať GnuCash. Každá kategória, ktorú vyberiete, spôsobí vytvorenie niekoľkých účtov.

en: <b>Categories</b>
sk: <b>Kategórie</b>

en: C_lear All
sk: V_šetko odznačiť

en: <b>Category Description</b>
sk: <b>Popis kategórie</b>

note: %s is an account template
en: Accounts in %s
sk: Účty v %s

en: If not satisfied with the available templates, please read the wiki page linked below and share your new or improved template.
sk: Ak nie ste spokojní s dostupnými šablónami, prečítajte si wiki stránku prepojenú nižšie a zdieľajte svoju novú alebo vylepšenú šablónu.

en: The selection you make here is only the starting point for your personalized account hierarchy. Accounts can be added, renamed, moved, or deleted by hand later at any time.
sk: Výber, ktorý tu urobíte, je len východiskovým bodom pre vašu personalizovanú hierarchiu účtu. Účty je možné kedykoľvek ručne pridať, premenovať, presunúť alebo odstrániť.

en: GnuCash Account Template Wiki
sk: Wiki šablóna účtu GnuCash

en: Choose accounts to create
sk: Zvoľte účty, ktoré sa majú vytvoriť

en: If you would like to change an account's name, click on the row containing the account, then click on the account name and change it.
    
    Some accounts are marked as "Placeholder". Placeholder accounts are used to create a hierarchy of accounts and normally do not have transactions or opening balances. If you would like an account to be a placeholder account, click the checkbox for that account.
    
    If you would like an account to have an opening balance, click on the row containing the account, then click on the opening balance field and enter the starting balance.
    
    <b>Note:</b> all accounts except Equity and placeholder accounts may have an opening balance.
sk: Ak chcete zmeniť názov účtu, kliknite na riadok obsahujúci účet, potom kliknite na názov účtu a zmeňte ho.
    
    Niektoré účty sú označené ako „Zástupca“ (syntetický účet). Zástupné účty sa používajú na vytvorenie hierarchie účtov a zvyčajne nemajú transakcie ani počiatočné zostatky. Ak chcete, aby bol účet zástupným účtom, kliknite na začiarkavacie políčko daného účtu.
    
    Ak chcete, aby mal účet počiatočný zostatok, kliknite na riadok obsahujúci účet, potom kliknite na pole počiatočného zostatku a zadajte počiatočný zostatok.
    
    <b>Poznámka:</b> všetky účty okrem majetkových a zástupných účtov môžu mať počiatočný zostatok.

en: Setup selected accounts
sk: Nastaviť zvolené účty

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
sk: Ak chcete vytvoriť nové účty, stlačte tlačidlo „Použiť“. Potom ich budete môcť uložiť do súboru alebo databázy.
    
    Stlačte „Späť“ ak chcete skontrolovať svoj výber.
    
    Stlačením tlačidla „Zrušiť“ zatvoríte toto dialógové okno bez vytvorenia nových účtov.

en: Finish Account Setup
sk: Ukončiť nastavenie účtu

en: Months
sk: Mesiace

en: Years
sk: Roky

en: Current Year
sk: Aktuálny rok

en: Now + 1 Year
sk: Teraz + 1 rok

en: Whole Loan
sk: Celá pôžička

en: Interest Rate
sk: Úroková miera

en: APR (Compounded Daily)
sk: APR (zložené denne)

en: APR (Compounded Weekly)
sk: APR (zložené týždenne)

en: APR (Compounded Monthly)
sk: APR (zložené mesačne)

en: APR (Compounded Quarterly)
sk: APR (zložené kvartálne)

en: APR (Compounded Annually)
sk: APR (zložené ročne)

en: Fixed Rate
sk: Fixná sadzba

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
sk: Nastavenie splácania úveru / hypotéky

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
sk: Zadajte Údaje o pôžičke, minimálne zadajte platný Úverový účet a Sumu.

en: Start Date
sk: Dátum od

en: Length
sk: Dĺžka

en: Loan Account
sk: Účet úveru

en: Enter the number of months still to be paid off. This determines both the remaining principle and the duration of the scheduled transaction.
sk: Zadajte počet mesiacov, ktoré je potrebné ešte splatiť. To určuje zostávajúci princíp a trvanie naplánovanej transakcie.

en: Months Remaining
sk: Zostávajúce mesiace

en: Enter the annual interest rate in percent. Accepts values from 0.001 - 100. The Mortgage Assistant does not support zero-interest loans.
sk: Zadajte ročnú úrokovú sadzbu v percentách. Akceptuje hodnoty od 0,001 - 100. Hypotekárny asistent nepodporuje úvery s nulovým úrokom.

en: Interest Rate Change Frequency
sk: Frekvencia zmeny úrokovej miery

en: … utilize an escrow account for payments?
sk: … využívať viazaný účet na platby?

en: Escrow Account
sk: Escrow účet

en: Loan Repayment Options
sk: Nastavenia splácania dlhu

en: All accounts must have valid entries to continue.
sk: Všetky účty musia mať platné vstupy pre pokračovanie.

en: Principal To
sk: Hlavná časť do

en: Interest To
sk: Úrok k

en: Repayment Frequency
sk: Frekvencia splátok

en: Loan Repayment
sk: Splátka dlhu

en: All enabled option pages must contain valid entries to continue.
sk: Všetky stránky povolených možností musia obsahovať platné položky, aby bolo možné pokračovať.

en: Payment To (Escrow)
sk: Platba do (escrow)

en: Payment From (Escrow)
sk: Platba z (escrow)

en: Specify Source Account
sk: Určenie zdrojového účtu

en: Use Escrow Account
sk: Použiť escrow účet

en: Part of Payment Transaction
sk: Časť splátky transakcie

en: Payment Frequency
sk: Frekvencia platieb

en: Previous Option
sk: Predchádzajúce nastavenie

en: Next Option
sk: Ďalšie nastavenie

en: Loan Payment
sk: Splátka pôžičky

en: Review the details below and if correct press "Apply"" to create the schedule.
sk: Pozrite si podrobnosti nižšie a ak sú správne, stlačte „Použiť“ na vytvorenie časového plánu.

en: Range
sk: Rozsah

en: End Date
sk: Dátum do

en: Loan Review
sk: Hodnotenie pôžičky

en: Schedule added successfully.
sk: Plán bol úspešne pridaný.

en: Loan Summary
sk: Zhrnutie pôžičiek

en: QIF Import Assistant
sk: QIF Import asistant

en: Import QIF files
sk: Importovať QIF súbory

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: Please select a file to load. When you click "Next", the file will be loaded and analyzed. You may need to answer some questions about the account(s) in the file.
    
    You will have the opportunity to load as many files as you wish, so don't worry if your data is in multiple files.
sk: Vyberte súbor, ktorý chcete načítať. Po kliknutí na „Ďalej“ sa súbor načíta a analyzuje. Možno budete musieť odpovedať na niektoré otázky o účtoch v súbore.
    
    Budete mať možnosť načítať toľko súborov, koľko chcete, takže sa nemusíte obávať, ak sú vaše údaje vo viacerých súboroch.

en: _Select…
sk: _Vybrať…

en: Select a QIF file to load
sk: Zvoľte QIF súbor, ktorý sa má načítať

en: _Start
sk: _Začiatok

en: Load QIF files
sk: Načítavanie QIF súborov

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
sk: Zrušte načítanie tohoto súboru kliknite na "Späť" a zvoľte iný.

en: Set a date format for this QIF file
sk: Nastaviť formát dátumu pre tento QIF súbor

en: Account name
sk: Názov účtu

en: Set the default QIF account name
sk: Nastaviť štandardný názov QIF účtu

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time. Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step of the QIF import process.
sk: Kliknite na "Načítať iný súbor", ak máte viac dát na naimportovanie. Urobte tak, ak ste uložili svoje účty do viacerých samostatných QIF súborov.
    
    Kliknite na "Nasledujúci" na dokončenie načítavania súborov a presuňte sa k ďalšiemu kroku v procese importovania QIF dát.

en: _Unload selected file
sk: _Uvoľniť (unload) vybratý súbor

en: _Load another file
sk: Načítať ďa_lší súbor

en: QIF files you have loaded
sk: QIF súbory, ktoré ste načítali

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
sk: Na ďalšej stránke budú účty vo vašich súboroch QIF a akékoľvek akcie alebo podielové fondy, ktoré vlastníte, priradené k účtom GnuCash. Ak už existuje účet GnuCash s rovnakým názvom alebo podobným názvom a kompatibilným typom, tento účet sa použije ako zhodný; v opačnom prípade GnuCash vytvorí nový účet s rovnakým názvom a typom ako účet QIF. Ak sa vám nepáči navrhovaný účet GnuCash, dvojitým kliknutím ho zmeňte.
    
    Všimnite si, že GnuCash vytvorí veľa účtov, ktoré neexistovali vo vašom ďalšom programe osobných financií, vrátane samostatného účtu pre každú akciu, ktorú vlastníte, samostatných účtov pre maklérske provízie, špeciálnych účtov „Equity“ (štandardne podúčty nerozdelených ziskov), ktoré sú zdrojom vašich počiatočných zostatkov atď. Všetky tieto účty sa zobrazia na ďalšej stránke, takže ich môžete zmeniť, ak chcete, ale je bezpečné ich nechať tak.

en: Accounts and stock holdings
sk: Účty a vlastnenie akcií

en: _Select the matchings you want to change
sk: _Označiť párovanie, ktoré chcete zmeniť

en: Matchings selected
sk: Zvolené párovanie

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúce QIF účty s GnuCash účtami

en: Income and Expense categories
sk: Príjmové a výdavkové kategórie

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúce QIF kategórie s GnuCash účtami

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have information about Accounts and Categories which would allow them to be correctly assigned to GnuCash accounts.
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash. If you select a different account, it will be remembered for future QIF files.
sk: Súbory QIF stiahnuté z bánk a iných finančných inštitúcií nemusia obsahovať informácie o účtoch a kategóriách, ktoré by umožnili ich správne priradenie k účtom GnuCash.
    
    Na nasledujúcej stránke uvidíte text, ktorý sa zobrazí v poliach Príjemca platby a Memo polia pri transakciách bez účtu alebo kategórie QIF. Štandardne sú tieto transakcie priradené k účtu 'Nešpecifikovaný' v GnuCash. Ak vyberiete iný účet, zapamätá sa pre budúce súbory QIF.

en: Payees and memos
sk: Príjemcovia a poznámky

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúci príjemcovia/poznámky ku GnuCash účtom

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
sk: Zvoľte _menu, ktorá sa použije pre všetky importované transakcie:

en: Below you are asked to provide information about stocks, mutual funds, and other investments that appear in the QIF file(s) you are importing. GnuCash needs some additional details about these investments that the QIF format does not provide.
    
    Each stock, mutual fund, or other investment must have a name and an abbreviation, such as a stock symbol. Because some unrelated investments have the same abbreviation, you also need to indicate what type of abbreviation you have entered. For example, you could select the exchange that assigned the symbol (NASDAQ, NYSE, etc.), or select an investment type.
    
    If you don't see your exchange listed, or none of the available choices are appropriate, you can enter a new one.
sk: Nižšie sa zobrazí výzva na poskytnutie informácií o akciách, podielových fondoch a iných investíciách, ktoré sa zobrazujú v súboroch QIF, ktoré importujete. GnuCash potrebuje niekoľko ďalších podrobnosti o týchto investíciách, ktoré formát QIF neposkytuje.
    
    Každá akcia, podielový fond alebo iná investícia musí mať názov a skratku, napríklad symbol akcie. Pretože niektoré nesúvisiace investície majú rovnakú skratku, musíte tiež uviesť, aký typ skratky ste zadali. Môžete napríklad vybrať burzu, ktorá priradila symbol (NASDAQ, NYSE atď.), alebo vybrať typ investície.
    
    Ak svoju burzu nevidíte v zozname alebo ak žiadna z dostupných možností nie je vhodná, môžete zadať novú.

en: Enter Information about…
sk: Vložte informácie o…

en: All fields must be complete to continue…
sk: Ak chcete pokračovať, musia byť vyplnené všetky polia…

en: Tradable commodities
sk: Obchodovateľné komodity

en: _Start Import
sk: _Spustiť import

en: P_ause
sk: P_auza

en: Match existing transactions
sk: Priradiť existujúce transakcie

en: _Imported transactions needing review
sk: _Importované transakcie potrebujú kontrolu

en: _Possible matches for the selected transaction
sk: _Možné zhody pre vybratú transakciu

en: Select possible duplicates
sk: Zvoliť možné duplikáty

en: Update your GnuCash accounts
sk: Aktualizujte svoje GnuCash účty

en: Summary Text
sk: Sumárny text

en: Qif Import Summary
sk: Sumár Qif importu

en: Stock Split Assistant
sk: Asistent rozdelenia akcie

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
sk: Tento asistent vám pomôže so zaznamenaním rozdelenia alebo spojenie akcií.

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
sk: Zvoľte účet, pre ktorý chcete zaznamenať akciové rozdelenie alebo splynutie.

en: Stock Split Account
sk: Účet rozdelenia akcií

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
sk: Zadajte dátum a počet akcií, ktoré ste získali alebo stratili rozdelením alebo zlúčením akcií. Pre fúzie akcií (záporné rozdelenie) použite zápornú hodnotu pre rozdelenie akcií. Môžete tiež zadať popis transakcie alebo akceptovať predvolený.

en: _Date
sk: _Dátum

en: Desc_ription
sk: _Popis

en: Stock Split
sk: Rozdelenie akcií

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
sk: Ak chcete zaznamenať cenu akcií za rozdelenie, zadajte ju nižšie. Pokojne ho môžete nechať prázdne.

en: New _Price
sk: Nová _cena

en: Currenc_y
sk: _Mena

en: Stock Split Details
sk: Detaily akciového rozdelenia

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split, enter the details of that payment here. Otherwise, just click "Next".
sk: Ak ste dostali hotovostnú výplatu v dôsledku rozdelenia akcie, zadajte sem podrobnosti o tejto platbe. V opačnom prípade stačí kliknúť na „Ďalej“.

en: _Amount
sk: Sum_a

en: _Memo
sk: Pozná_mka

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
sk: V hotovosti

en: <b>_Income Account</b>
sk: <b>Pr_íjmový účet</b>

en: <b>A_sset Account</b>
sk: <b>Účet _aktív</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
sk: V hotovosti

en: If you are finished creating the stock split or merger, press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
sk: Ak ste dokončili vytváranie rozdelenia alebo zlúčenia akcií, stlačte „Použiť“. Môžete tiež stlačiť tlačidlo „Späť“ a skontrolovať svoje voľby alebo tlačidlo „Zrušiť“ ukončiť bez vykonania akýchkoľvek zmien.

en: Stock Split Finish
sk: Ukončiť rozdelenie akcie

en: Stock Transaction Assistant
sk: Asistent akciovej transakcie

en: This assistant will help you record a stock transaction. The transaction type (purchase, sale, dividend, distribution, return of capital, stock split) will determine the transaction splits involved in the transaction. Note that the transaction currency will be that of the stock account and that multi-currency transactions are not supported: Only accounts in the transaction currency will be offered for cash, capital gains, dividends, and fees.
sk: Tento Asistent vám pomôže zaznamenať akciovú transakciu. Typ transakcie (nákup, predaj, dividenda, distribúcia, návratnosť kapitálu, rozdelenie akcií) bude určovať rozdelenie transakcie zahrnuté v transakcii. Upozorňujeme, že mena transakcie bude mena akciového účtu a že transakcie vo viacerých menách nie sú podporované: Na hotovosť, kapitálové zisky, dividendy a poplatky budú ponúkané iba účty v mene transakcie.

en: Select the date and description for your records.
sk: Vyberte dátum a popis pre svoje záznamy.

en: Transaction Details
sk: Detaily transakcie

en: Select the type of stock activity that you wish to record. The available types depend on whether the current stock balance is positive, nil, or negative (i.e. when shorting stock). The type will determine the component splits.
sk: Vyberte typ aktivity pre akciu, ktorú chcete zaznamenať. Dostupné typy závisia od toho, či je aktuálne saldo akcii kladné, nulový alebo záporné (t. j. pri obchodovaní na krátko). Typ určí rozdelenie komponentov.

en: Transaction Type
sk: Typ transakcie

en: Previous Balance
sk: Predchádzajúca bilancia

en: Stock Amount
sk: Suma akcie

en: Enter the value of the shares.
sk: Zadajte hodnotu akcií.

en: _Stock Value
sk: _Hodnota akcie

en: Stock Value
sk: Hodnota akcie

en: In this page, input the asset account, and the monetary amount received/spent. It may differ from the stock value from the last page, if there are brokerage fees associated with this transaction.
sk: Na tejto stránke zadajte účet aktív a prijatú/minutú peňažnú čiastku. Môže sa líšiť od hodnoty akcií na poslednej strane, ak sú s touto transakciou spojené sprostredkovateľské poplatky.

en: Cash
sk: Hotovosť

en: Cash Account
sk: Hotovostný účet

en: In this page, input any brokerage fees incurred in this transaction. The fee may be capitalized into the asset account, or expensed into a brokerage fees account. Typically fees on purchase are capitalized, and fees on sales are expensed. If there are no fees involved in this transaction, it can be left blank.
sk: Na tejto stránke zadajte akékoľvek sprostredkovateľské poplatky vzniknuté pri tejto transakcii. Poplatok môže byť kapitalizovaný na majetkový účet alebo zaúčtovaný do nákladov na účet sprostredkovateľských poplatkov. Poplatky za nákup sa zvyčajne kapitalizujú a poplatky za predaj sa účtujú do nákladov. Ak s touto transakciou nie sú spojené žiadne poplatky, môže byť ponechaná prázdna.

en: Fees
sk: Poplatky

en: Brokerage Fees
sk: Sprostredkovateľský poplatok

en: Capitalize brokerage fees into stock account?
sk: Kapitalizovať poplatky za sprostredkovanie na akciový účet?

en: In this page, input any dividend income received in this transaction.
sk: Na tejto stránke zadajte akýkoľvek príjem z dividend prijatý v tejto transakcii.

en: Dividend Account
sk: Dividendový účet

en: In this page, input any capital gains or losses incurred, and the associated income account. Capital gains are positive, and capital losses are negative.
sk: Na tejto stránke zadajte akékoľvek kapitálové zisky alebo straty a súvisiaci príjmový účet. Kapitálové zisky sú kladné a kapitálové straty záporné.

en: Capital Gain
sk: Kapitálové výnosy

en: Capital Gains Account
sk: Účty kapitálových výnosov

en: Capital Gains
sk: Kapitálové výnosy

en: A summary of splits is shown as follows. If the summary is correct, and there are no errors, please press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
sk: Súhrn rozdelení je zobrazený nasledovne. Ak je zhrnutie správne a neobsahuje žiadne chyby, stlačte „Použiť“. Môžete tiež stlačiť tlačidlo "Späť" a skontrolovať svoje voľby alebo tlačidlo "Zrušiť" ukončiť bez vykonania akýchkoľvek zmien.

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Introduction placeholder
sk: Zástupný symbol úvodu

en: Title placeholder
sk: Zástupca titulku

en: _Edit list of encodings
sk: _Upraviť zoznam kódovaní

en: Default encoding
sk: Štandardné kódovanie

en: Convert the file
sk: Konvertovať súbor

en: finish placeholder
sk: dokončiť zástupný symbol

en: Finish GnuCash Datafile Import
sk: Dokončiť import GnuCash dátového súboru

en: Edit the list of encodings
sk: Upraviť zoznam kódovaní

en: <b>S_ystem input encodings</b>
sk: <b>_Systémové kódovanie vstupu</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
sk: <b>V_lastné kódovanie</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
sk: <b>_Zvolené kódovanie</b>

en: Preferences
sk: Nastavenia

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
sk: Všeobecné

en: Enable extra _buttons
sk: Povoliť _extra tlačidlá

en: _Open in new window
sk: _Otvoriť v novom okne

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
sk: Ak je zaškrtnuté, každá faktúra sa otvorí vo svojom okne najvyššej úrovne. Ak nie je zaškrtnuté, faktúra bude otvorená v aktuálnom okne.

en: _Accumulate splits on post
sk: _Akumulovať rozdelenia pri vystavení

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
sk: Či sa má viacero položiek faktúry, ktoré smerujú do jedného účtu akumulovať štandardne do jednej časti. Toto nastavenie je možné zmeniť v dialógu Vystaviť.

en: <b>Invoices</b>
sk: <b>Faktúry</b>

en: Not_ify when due
sk: _Upozorniť pri splatnosti

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
sk: Či pri spustení zobrazovať zoznam účtov k zaplateniu.

en: _Tax included
sk: _Vrátane dane

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
sk: Či sa má daň štandardne zarátať do položiek na účtenke. Toto nastavenie zdedia nový odberatelia a dodávatelia.

note: See the tooltip "At post time…" for details.
en: _Process payments on posting
sk: _Spracovanie platby pri vystavení

en: <b>Bills</b>
sk: <b>Účty</b>

en: _Notify when due
sk: _Upozorniť pri splatnosti

en: Ta_x included
sk: Vrátane _dane

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
sk: Či sa má daň štandardne zarátať do položiek na faktúre. Toto nastavenie zdedia nový odberatelia a dodávatelia.

note: See the tooltip "At post time…" for details.
en: Pro_cess payments on posting
sk: Spra_covať platby pri vystavení

en: Days in ad_vance
sk: Vopre_d o (dní)

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
sk: O koľko dní skôr varovať o účtoch, ktoré je potrebné zaplatiť.

en: How many days in the future to warn about Invoices coming due.
sk: O koľko dní skôr varovať o faktúrach, ktoré je potrebné zaplatiť.

en: _Days in advance
sk: Vopre_d o (dní)

en: Cascade Account Values
sk: Hodnoty kaskádových účtov

en: Enable Cascading Account Color
sk: Povoliť farbu kaskádových účtov

en: Enable Cascading Account Placeholder
sk: Povoliť zástupcu kaskádových účtov

en: Enable Cascading Account Hidden
sk: Povoliť skrytý kaskádový účet

en: Enable the sections to Cascade
sk: Povoliť kaskádovanie sekciám

en: Default
sk: Prednastavený

en: If any account has an existing color it will not be replaced unless the following is ticked.
sk: Ak má niektorý účet existujúcu farbu, nebude nahradená, pokiaľ nie je zaškrtnuté nasledovné.

en: Replace any existing account colors
sk: Nahradiť akúkoľvek farbu účtu

en: Delete Account
sk: Odstrániť účet

en: <b>Sub-accounts</b>
sk: <b>Pod-účty</b>

en: This account has a sub-account. What would you like to do with it?
sk: Tento účet má podúčet. Čo by ste s tým chceli robiť?

en: _Move to
sk: _Posunúť

en: Delete the _subaccount
sk: Odstrániť po_dúčet

en: M_ove to
sk: Presunúť d_o

en: Delete all _transactions
sk: Odstrániť všetky _transakcie

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
sk: Tento účet obsahuje transakcie iba na čítanie, ktoré nemôžu byť odstránené.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
sk: <b>Transakcie podúčtov</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
sk: Jeden alebo viac podúčtov obsahuje transakcie iba na čítanie, ktoré nemôžu byť odstránené.

en: Filter By…
sk: Filtrovať podľa…

en: _Default
sk: Štan_dardný

en: Account Type
sk: Typ účtu

en: Show _hidden accounts
sk: Zobraziť s_kryté účty

en: Show _unused accounts
sk: Zobraziť nepo_užité účty

en: Show accounts which do not have any transactions.
sk: Zobraziť účty, ktoré nemajú žiadne transakcie.

en: Show _zero total accounts
sk: Zobraziť účty s nulovým _zostatkom

en: Show accounts which have a zero total value.
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok.

en: Use Commodity Value
sk: \Použiť hodnotu komodity

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Identification
sk: Identifikácia

en: Account _name
sk: _Názov účtu

en: _Account code
sk: _Kód účtu

en: _Description
sk: P_opis

en: Smallest _fraction
sk: Najmenšia po_ložka

en: Account _Color
sk: _Farba účtu

en: No_tes
sk: _Poznámky

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
sk: Najmenší zlomok tejto komodity, ktorý sa môže použiť.

en: _Parent Account
sk: _Rodičovský účet

en: Acco_unt Type
sk: Typ účt_u

en: Placeholde_r
sk: S_yntetický účet

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
sk: Tento účet reprezentuje účet zástupcu (syntetický účet) v hierarchií účtov. Transakcie nie je možné vkladať na takýto účet, iba na jeho podúčty (analytické účty).

en: Auto _interest transfer
sk: Automatický transfer ú_roku

en: H_idden
sk: S_krytý

en: Opening balance
sk: Počiatočný zostatok

en: Ta_x related
sk: S_úvisí s daňami

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
sk: Použite Upraviť->Daňové nastavenia na nastavenie daňového príznaku a priradenie daňového kódu k účtu.

en: _Higher Balance Limit
sk: _Horný limit zostatku

en: If a value is present, an indication can be shown in the chart of accounts when today's balance is more than this value.
    
    i.e.
    Today's balance of -90 will show icon if limit is set to -100
    Today's balance of 100 will show icon if limit is set to 90
    
    Clear the entry to have no warning.
sk: Ak je prítomná hodnota, v účtovej osnove sa môže zobraziť údaj, keď je dnešný zostatok vyšší ako táto hodnota.
    
    Napríklad:
    Ak je limit nastavený na -100, na dnešný zostatok je -90 – zobrazí sa ikona
    Ak dnešný zostatok bude 100, ikona sa zobrazí ak limit bude na 90
    
    Vymažte záznam, ak nechcete žiadne upozornenie.

en: If a value is present, an indication can be shown in the chart of accounts when today's balance is less than this value.
    
    i.e.
    Today's balance of -100 will show icon if limit is set to -90
    Today's balance of 90 will show icon if limit is set to 100
    
    Clear the entry to have no warning.
sk: Ak je prítomná hodnota, v účtovej osnove sa môže zobraziť údaj, keď je dnešný zostatok nižší ako táto hodnota.
    
    Napríklad:
    Ak je limit nastavený na -90, na dnešný zostatok je -100 – zobrazí sa ikona
    Ak dnešný zostatok bude 90, ikona sa zobrazí ak limit bude na 100
    
    Vymažte záznam, ak nechcete žiadne upozornenie.

en: _Lower Balance Limit
sk: _Dolný limit zostatku

en: _Include sub accounts
sk: Vrátane po_dúčtov

en: More Properties
sk: Viac vlastností

en: <b>Balance Information</b>
sk: <b>Bilančné informácie</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
sk: <b>Prevod počiatočného stavu</b>

en: _Use equity 'Opening Balances' account
sk: _Použiť účet Začiatočné stavy' vlastného imania

en: _Select transfer account
sk: _Vyberte cieľový účet

en: Renumber sub-accounts
sk: Prečíslovať podúčty

en: _Renumber
sk: P_rečíslovať

en: Examples
sk: Príklady

en: Number of Digits
sk: Počet číslic

en: This will replace the account code field of each child account with a newly generated code
sk: Tým sa pole kódu účtu každého podriadeného účtu nahradí novo vygenerovaným kódom

en: _Show documentation
sk: _Zobraziť dokumentáciu

en: _Reconciled
sk: _Vysporiadané

en: _Cleared
sk: _Prečistené

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
sk: Ak nie je stav špecifikovaný v súbore QIF, transakcie sú označené ako prečistené.

en: _Not cleared
sk: _Neprečistené

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
sk: Ak v súbore QIF nie je špecifikovaný stav, transakcie sú označené ako neprečistené.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
sk: Predvolený stav transakcie (prepísaný stavom daným súborom QIF)

en: Select Account
sk: Zvoliť účet

en: _Select or add a GnuCash account:
sk: _Zvoľte alebo pridajte GnuCash účet:

en: Import transactions from text file
sk: Importovať transakcie z textového súboru

en: 1. Choose the file to import
sk: 1. Vyberte súbor pre import

en: Import bill CSV data
sk: Importovať CSV dáta účteniek

en: Import invoice CSV data
sk: Importovať CSV dáta faktúr

en: 2. Select import type
sk: 2. Vyberte typ importu

en: Semicolon separated
sk: Oddelené bodkočiarkou

en: Comma separated
sk: Oddelené čiarkou

en: Semicolon separated with quotes
sk: Oddelené bodkočiarkou s úvodzovkami

en: Comma separated with quotes
sk: Oddelené čiarkou s úvodzovkami

en: 3. Select import options
sk: 3. Vyberte možnosti importu

en: 4. Preview
sk: 4. Náhľad

en: Open imported documents in tabs
sk: Otvoriť importované dokumenty v kartách

en: Open not yet posted documents in tabs
sk: Otvoriť ešte nevystavené dokumenty v kartách

en: Don't open imported documents in tabs
sk: Neotvárať importované dokumenty v kartách

en: 5. Afterwards
sk: 5. Následne

en: window1
sk: okno1

en: Due Days
sk: Dni splatnosti

en: Discount Days
sk: Dni zliav

en: Discount %
sk: Zľava %

en: The percentage discount applied for early payment.
sk: Zľava v percentách použitá za skorú platbu.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
sk: Počet dní po dni vystavenie, počas ktorých sa použije zľava za skorú platbu.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
sk: Počet dní, počas ktorých sa musí zaplatiť účet, od dátumu vystavenia.

en: Due Day
sk: Dátum splatnosti

en: Discount Day
sk: Dátum zľavy

en: Cutoff Day
sk: Záverečný termín

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
sk: Uzávierka účtovania na nasledujúci mesiac. Po uzávierke sa účty použijú na nasledujúci mesiac. Záporné hodnoty sa počítajú spätne od konca mesiaca.

en: The discount percentage applied if paid early.
sk: Percentuálna zľava použitá na skorú platbu.

en: The last day of the month for the early payment discount.
sk: Posledný deň mesiaca pre zľavu za skorú platbu.

en: The day of the month bills are due
sk: Deň mesiaca, kedy sú splatné faktúry

en: Table
sk: Tabuľka

en: Terms
sk: Podmienky

en: Delete the current Billing Term
sk: Odstrániť aktuálnu platobnú podmienku

en: _New
sk: _Nový

en: Create a new Billing Term
sk: Vytvoriť nové platobné podmienky

en: <b>Term Definition</b>
sk: <b>Definícia podmienok</b>

en: De_scription
sk: Popi_s

en: _Type
sk: _Typ

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
sk: Popis platobný podmienok, tlač faktúr

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Edit the current Billing Term
sk: Úprava aktuálnych platobných podmienok

en: Close this window
sk: Zavrie toto okno

en: Cancel your changes
sk: Zrušiť zmeny

en: Commit this Billing Term
sk: Potvrdiť tieto platobné podmienky

en: The internal name of the Billing Term.
sk: Interný názov platobných podmienok.

en: <b>New Billing Term</b>
sk: <b>Nové platobné podmienky</b>

en: _Name
sk: _Názov

en: Income Total
sk: Príjem spolu

en: Expense Total
sk: Výdavky celkom

en: Choose Owner Dialog
sk: Vyberte dialóg vlastníka

en: Securities
sk: Cenné papiere

en: Show National Currencies
sk: Zobraziť národné meny

en: Add a new commodity.
sk: Pridať novú komoditu.

en: Remove the current commodity.
sk: Odobrať aktuálnu komoditu.

en: Edit the current commodity.
sk: Upraviť aktuálnu komoditu.

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
sk: Zadajte celý názov komodity. Príklad: Cisco Systems Inc. alebo Apple Computer, Inc.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
sk: Zadajte symbol pre komoditu (napr. CSCO alebo AAPL). Ak získavate cenové ponuky online, toto pole sa musí presne zhodovať so symbolom, ktorý používa zdroj cenovej ponuky (vrátane veľkých a malých písmen).

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
sk: Vložte jedinečný kód, ktorý sa použije na jeho identifikáciu. Toto políčko môžete pokojne nechať prázdne.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
sk: Vložte najmenšie množstvo komodity s ktorou sa obchoduje. Pre akcie, ktoré sa obchodujú v celých kusoch, vložte 1.

en: <b>Quote Source Information</b>
sk: <b>Informácie o zdroji cien</b>

en: Select a category for the commodity or enter a new one. One might use investment categories like STOCKS and BONDS or exchange names like NASDAQ and LSE.
sk: Vyberte kategóriu pre komoditu alebo zadajte novú. Je možné použiť investičné kategórie ako AKCIE a DLHOPISY alebo názvy búrz ako NASDAQ a LSE.

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
sk: Zadajte symbol zobrazenia. Toto môžete pokojne nechať prázdne, v takom prípade sa použije symbol meny alebo kód ISO meny.

en: Type of quote source
sk: Typ zdroja cien

en: _Display symbol
sk: _Zobraziť symbol

en: Time_zone
sk: Časová _zóna

en: _Unknown
sk: _Neznámy

en: _Multiple
sk: _Viac

en: Si_ngle
sk: Jede_n

en: _Get Online Quotes
sk: Stia_hnuť online údaje

en: F_raction traded
sk: O_bchodovateľný podiel

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
sk: ISIN, CUSI_P alebo iný kód

en: Nam_espace
sk: M_enný priestor

en: _Symbol/abbreviation
sk: _Symbol/skratka

en: _Full name
sk: Úp_lný názov

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
sk: Varovanie: Financie::Quote nie je správne nainštalované.

en: Select user information here…
sk: Tu si vyberte informácie o používateľovi…

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo zákazníka. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: Address
sk: Adresa

en: Email
sk: E-mail

en: Billing Address
sk: Fakturačná adresa

en: Discount
sk: Zľava

en: Credit Limit
sk: Kreditný limit

en: Tax Included
sk: S daňou

en: Tax Table
sk: Daňová tabuľka

en: Override the global Tax Table?
sk: Prepísať globálnu Daňovú tabuľku?

en: Billing Information
sk: Zúčtovacia informácia

en: Shipping Information
sk: Informácie o zaslaní

en: Shipping Address
sk: Adresa odoslania

note: Title of dialog
en: Import customers or vendors from text file
sk: Importovať odberateľov a dodávateľov z textového súboru

en: <b>2. Select Import Type</b>
sk: <b>2. Zvolte typ importu</b>

en: Exit the saved report configurations dialog
sk: Ukončiť dialógové okno uložených konfigurácií reportov

en: Question
sk: Otázka

en: Change Linked Document path head
sk: Zmeniť hlavičku cesty prepojeného dokumentu

en: Note: Only Document Links that are not read-only will be changed.
sk: Poznámka: Zmenia sa iba odkazy na dokumenty, ktoré nie sú len na čítanie.

en: Linked _File
sk: Prepojený _súbor

en: Linked _Location
sk: Prepojené _miesto

en: (none)
sk: (nič)

en: Enter an URL like "https://www.gnucash.org"
sk: Vložte URL ako napr. „http://www.gnucash.org“

en: Location does not start with a valid scheme
sk: Umiestnenie nezačína platnou schémou

en: Reload and Locate Linked Documents
sk: Načítať a vyhľadať prepojené dokumenty

en: _Reload
sk: _Znova načítať

en: _Locate Linked Documents
sk: Vy_hľadať prepojené dokumenty

en: All Linked Documents
sk: Všetky pripojené dokumenty

en: Linked Document
sk: Pripojený dokument

en: Available
sk: Dostupné

en: Relative
sk: Relatívne

en: Double click on the entry in the Description column to jump to the Transaction.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
sk: Dvojitým kliknutím na položku v stĺpci Popis prejdete na Transakciu.
    Dvojitým kliknutím na položku v stĺpci Odkaz otvoríte Prepojený dokument.
    Dvojitým kliknutím na záznam v stĺpci Dostupné upravte prepojenie dokumentu.

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo zamestnanca. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: Payment Address
sk: Inkasná adresa

en: Language
sk: Jazyk

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Default Hours per Day
sk: Štandardný počet hodín na deň

en: Default Rate
sk: Štandardná sadzba

en: Access Control List
sk: Zoznam riadenia prístupu

en: Access Control
sk: Kontrola prístupu

en: <b>Data Format</b>
sk: <b>Dátový formát</b>

en: <b>File</b>
sk: <b>Súbor</b>

en: Database
sk: Databáza

en: Password
sk: Heslo

en: <b>Database Connection</b>
sk: <b>Pripojenie k databáze</b>

en: Annual
sk: Každoročne

en: Semi-annual
sk: Dvakrát ročne

en: Tri-annual
sk: Trikrát ročne

en: Quarterly
sk: Kvartálne

en: Bi-monthly
sk: Dvojmesačne

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Semi-monthly
sk: Dvakrát do mesiaca

en: Bi-weekly
sk: Dvojtýždenne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Daily (360)
sk: Denne (360)

en: Daily (365)
sk: Denne (365)

en: Loan Repayment Calculator
sk: Kalkulačka pre splácanie dlhu

en: _Schedule
sk: P_lánovať

en: <b>Calculations</b>
sk: <b>Výpočty</b>

en: Payment periods
sk: Perióda platby

en: Interest rate
sk: Úroková miera

en: Present value
sk: Súčasná hodnota

en: Periodic payment
sk: Periodická platba

en: Future value
sk: Budúca hodnota

en: Clear the entry.
sk: Vyčistiť položku.

en: Precision
sk: Presnosť

en: Calculate
sk: Kalkulovať

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
sk: Prepočítať (jednu) prázdnu položku z polí uvedených vyššie.

en: <b>Payment Options</b>
sk: <b>Možnosti platby:</b>

en: Payment Total
sk: Celkové platby

en: Discrete
sk: Diskrétne

en: Continuous
sk: Spojité

en: Beginning
sk: Začiatok

en: <b>Compounding</b>
sk: <b>Zločené</b>

en: When paid
sk: Kedy zaplatené

en: Search the Account List
sk: Prehľadať zoznamy účetov

en: Close _on Jump
sk: _Zavrieť pre prejdení

en: _Jump To
sk: Prejsť n_a

en: All _accounts
sk: _Všetky účty

en: Search scope
sk: Rozsah vyhľadávania

en: Account Full Name
sk: Úplný názov účtu

en: Sea_rch
sk: _Hľadať

en: Import Map Editor
sk: Editor importného mapovania

en: _Remove Invalid Mappings
sk: Odst_rániť neplatné mapovanie

en: <b>What type of information to display?</b>
sk: <b>Aký typ informácií sa má zobraziť?</b>

en: Non-Bayesian
sk: Nebayesovské

en: Source Account Name
sk: Názov zdrojového účtu

en: Based On
sk: Založené na

en: Match String
sk: Párovací reťazec

en: Mapped to Account Name
sk: Mapované na názov účtu

en: Count of Match String Usage
sk: Počet použitia párovacieho reťazca

en: Filter will be applied to 'Match String' and 'Mapped to Account Name' fields, case sensitive.
sk: Filter sa použije na polia „Párovací reťazec“ a „Priradené k názvu účtu“, pričom sa rozlišujú malé a veľké písmená.

en: _Expand All
sk: _Rozbaliť všetko

en: Collapse _All
sk: Zbaliť _Všetko

en: Multiple rows can be selected and then deleted by pressing the delete button.
sk: Môžete vybrať viacero riadkov a potom ich vymazať stlačením tlačidla Odstrániť.

en: New _Account…
sk: _Nový účet…

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
sk: Vyberte alebo vytvorte vhodný účet GnuCash pre:

en: Online account ID here…
sk: Online ID účtu sem…

en: Choose a format
sk: Vybrať formát

en: Format
sk: Formát

en: Select matching existing transaction
sk: Zvoľte zodpovedajúcu existujúcu transakciu

note: Dialog Select matching transactions
en: Show Reconciled
sk: Zobraziť vysporiadané

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
sk: Importované prvé rozdelenie transakcie

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
sk: Možné časti zodpovedajúce vybranej transakcii

en: Multiple transaction rows may be selected and a transfer account assigned to all selected rows. Use Ctrl Left Click or Shift-Click to select multiple rows and then Right Click to select a transfer account. Only rows with "A" checked can be added to a selection.
sk: Je možné vybrať viacero riadkov transakcií a všetkým vybraným riadkom priradiť cieľový účet. Pomocou Ctrl ľavé kliknutie alebo Shift-kliknutie vyberte viacero riadkov a potom kliknite pravým tlačidlom na výber účtu na prevod. Do výberu možno pridať iba riadky so začiarknutým písmenom „P“.

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
sk: Táto transakcia si pravdepodobne vyžaduje váš zásah alebo bude importovaná ako nevyrovnaná.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
sk: Táto transakcia bude importovaná ako vyrovnaná (možno budete chcieť ešte raz skontrolovať párovanie alebo cieľový účet).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
sk: Táto transakcia vyžaduje váš zásah, inak NEBUDE importovaná.

en: Double click on the transaction to either change the matching transaction in GnuCash or the destination account of the auto-balance split (if required).
sk: Dvojitým kliknutím na transakciu zmeníte zodpovedajúcu transakciu v GnuCash alebo cieľovom účte rozdelenia automatického zostatku (ak je to potrebné).

en: Transaction List Help
sk: Pomocník zoznamu transakcií

en: Colors
sk: Farby

en: <b>Actions</b>
sk: <b>Akcie</b>

en: "A"
sk: "P"

en: "U+C"
sk: "A+C"

en: Select "A" to add the transaction as new.
sk: Zvolením "P" pridáte novú transakciu.

en: Select "U+C" to update a matching transaction and mark it as cleared (c).
sk: Zvolením „A+C“ aktualizujete zodpovedajúcu transakciu a označte ju ako očistenú (c).

en: Select "C" to mark a matching transaction as cleared (c).
sk: Zvolením "C" označíte zodpovedajúci transakciu ako očistenú (c).

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
sk: Ak nič nevyberiete, tak transakcia bude preskočená (nebude importovaná).

en: Red
sk: Červená

en: Yellow
sk: Žltá

en: Green
sk: Zelená

en: Edit imported transaction details
sk: Upraviť detaily importovaných transakcií

en: _Notes
sk: _Poznámky

en: List of downloaded transactions (source split and matched information shown)
sk: Zoznam stiahnutých transakcií (zobrazené rozdelenie zdroja a párovacie informácie)

en: Show _Account column
sk: Zobraziť stĺpec _Účet

en: Show _Memo column
sk: Zobraziť stĺpec _Poznámka

en: Show matched _information
sk: Zobraziť párovacie _informácie

en: A_ppend
sk: _Pripojiť

en: _Reconcile after match
sk: Vyspo_riadať po zhode

en: Generic import transaction matcher
sk: Všeobecný priradzovač importovaných transakcií

en: Posted Account
sk: Vystavené na účet

en: Invoice Information
sk: Fakturačné informácie

en: (owner)
sk: (vlastník)

en: Open Document Link
sk: Otvoriť odkaz na dokument

en: Default Chargeback Project
sk: Predvolený projekt kompenzácie

en: Additional to Card
sk: Doplnok ku karte

en: Extra Payments
sk: Extra platby

en: Report template
sk: Šablóna reportu

en: Use template report
sk: Použiť šablónu reportu

en: Choose a different report template before timeout
sk: Pred vypršaním časového limitu vyberte inú šablónu reportu

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
sk: ID číslo faktúry. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo.

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
sk: Zrušenie vystavenia tejto faktúry odstráni vystavenú transakciu.
    Skutočne chcete zrušiť jej vystavenie?

en: Yes, reset the Tax Tables
sk: Áno, znovu nastaviť daňové tabuľky

en: No, keep them as they are
sk: Nie, nechať v súčasnom stave

en: Reset Tax Tables to present Values?
sk: Vynulovať daňové tabuľky na prednastavené hodnoty?

en: Job Dialog
sk: Dialóg úlohy

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo úlohy. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: Job Information
sk: Informácie o úlohe

en: Owner Information
sk: Informácie o vlastníkovi

en: Job Active
sk: Aktívna úloha

en: Lot Viewer
sk: Prehliadač protokolov

en: _New Lot
sk: _Nová položka

en: Scrub _Account
sk: Vyčistiť _účet

en: _Scrub
sk: _Vyčistiť

en: Scrub the highlighted lot
sk: Vyčistiť zvýraznenú šaržu

en: Enter a name for the highlighted lot.
sk: Zadajte názov pre zvýraznenú položku.

en: Enter any notes you want to make about this lot.
sk: Zadajte akékoľvek poznámky, ktoré si chcete o tejto šarži urobiť.

en: <b>_Title</b>
sk: <b>_Názov</b>

en: Show only open lots
sk: Zobrazovať iba otvorené položky

en: _No
sk: _Nie

en: _Yes
sk: _Áno

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
sk: <span weight="bold" size="larger">Znovu zobraziť uvítací dialóg?</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
sk: <span size="larger" weight="bold">Vitajte v GnuCash!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
sk: Existuje niekoľko preddefinovaných akcií, ktoré väčšina nových používateľov uprednostňuje v začiatkoch používania GnuCash. Vyberte jednu z týchto akcií nižšie a kliknite na tlačidlo <i>OK</i> alebo stlačte tlačidlo <i>Zrušiť</i>, ak nechcete vykonať žiadnu z nich.

en: C_reate a new set of accounts
sk: Vytvo_riť novú sadu účtov

en: _Import my QIF files
sk: _Importovať moje QIF súbory

en: _Open the new user tutorial
sk: _Otvoriť návod pre nového používateľa

en: Object references
sk: Referencie objektu

en: Explanation
sk: Vysvetlenie

en: Close dialog and make no changes.
sk: Zatvoriť dialógové okno a nevykonať žiadne zmeny.

en: Apply changes but do not close dialog.
sk: Aplikovať zmeny, ale nezatvoriť dialógové okno.

en: Apply changes and close dialog.
sk: Aplikovať zmeny a zatvoriť dialógové okno.

en: Order Entry
sk: Položka objednávky

en: _Invoices
sk: Fa_ktúry

en: Close _Order
sk: Zavrieť _objednávku

en: Order Information
sk: Informácie o objednávkach

en: Reference
sk: Referencia

en: Order Entries
sk: Položky objednávky

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo objednávky. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: The company associated with this payment.
sk: Spoločnosť spojená s touto platbou.

en: Post To
sk: Vystaviť na

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Refund
sk: Refundácia

en: Print Check
sk: Vytlačiť šek

en: Transfer Account
sk: Cieľový účet

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
sk: Európa

en: _Reset
sk: _Resetovať

en: <b>Separator Character</b>
sk: <b>Oddeľovací znak</b>

en: Press 'Reset' to use the original account separator and close the preference window
    Press 'Close' to return to the preference window
sk: Stlačte 'Reset', aby ste použili pôvodný oddeľovač účtu a zatvorili okno preferencií
    Stlačením tlačidla 'Zatvoriť' sa vrátite do okna preferencií

en: GnuCash Preferences
sk: GnuCash Nastavenia

en: <b>Summarybar Content</b>
sk: <b>Obsah sumárneho panela</b>

en: Include _grand total
sk: Vrátane _celkového súčtu

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
sk: Zobrazovať súčty všetkých účtov skonvertované do štandardnej meny reportu.

en: Include _non-currency totals
sk: Vrátane _nepeňažných súčtov

en: _Relative
sk: _Relatívne od

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
sk: Používať špecifikovaný relatívny počiatočný dátum pre výpočet zisku/straty.

en: _Absolute
sk: _Absolútne

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
sk: Používať špecifikovaný absolútny počiatočný dátum pre výpočet zisku/straty.

en: Re_lative
sk: Re_latívne do

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
sk: Na výpočty zisku/straty použite určený relatívny konečný dátum. Tento dátum použite aj na výpočty čistých aktív.

en: Ab_solute
sk: Ab_solútne

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
sk: Na výpočty zisku/straty použite určený absolútny konečný dátum. Tento dátum použite aj na výpočty čistých aktív.

en: Accounting Period
sk: Účtovné obdobie

en: Use _formal accounting labels
sk: Používať _formálne účtovné označenia

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
sk: Používať iba 'debet' a 'kredit' namiesto neformálnych synoným.

en: <b>Labels</b>
sk: <b>Označenia</b>

en: _None
sk: Žiad_ne

en: C_redit accounts
sk: K_reditné účty

en: _Income & expense
sk: Príj_my & výdavky

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
sk: <b>Protiúčty</b>

en: <b>Default Currency</b>
sk: <b>Štandardná mena</b>

en: US Dollars (USD)
sk: US Dolár (USD)

en: Character
sk: Znak

en: Sample
sk: Ukážka

en: Show the Account Color as background
sk: Zobraziť farbu účtu ako pozadie

en: Show the Account Color as Account Name Background.
sk: Zobraziť farbu účtu ako pozadie názvu účtu.

en: Show the Account Color on tabs
sk: Zobraziť farbu účtu na kartách

en: Ch_oose
sk: Vy_berte

en: <b>Time Format</b>
sk: <b>Formát času</b>

en: U_se 24-hour clock
sk: Po_užiť 24-hodinový formát

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
sk: Použiť 24 hodinový časový formát (namiesto 12 hodinového).

en: <b>Date Completion</b>
sk: <b>Dopĺňanie dátumov</b>

en: When a date is entered without year, it should be taken
sk: Keď je zadaný dátum bez uvedenia roku, tak ten bude doplnený

en: In a sliding 12-month window starting this
    many months before the current month
sk: V kĺzavom 12-mesačnom okne, ktoré sa začína týmto
    veľa mesiacov pred aktuálnym mesiacom

en: Enter number of months.
sk: Vložiť počet mesiacov.

en: <b>Numbers</b>
sk: <b>Číslo</b>

en: Display ne_gative amounts in red
sk: _Záporné sumy zobraziť červenou

en: Display negative amounts in red.
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou.

en: _Automatic decimal point
sk: _Automatická desatinná čiarka

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
sk: Automaticky vkladať desatinnú bodku do súm, ktoré sú vložené bez nej.

en: _Decimal places
sk: _Desatinné miesta

en: How many automatic decimal places will be filled in.
sk: Koľko desatinných miest bude automaticky vyplnených.

en: Numbers, Date, Time
sk: Čísla, Dátumy, Čas

en: Perform account list _setup on new file
sk: Pri novom súbore _spustiť nastavenie účtov

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
sk: Zobraziť dialógové okno so zoznamom nových účtov, keď vyberiete Súbor->Nový súbor.

en: Display "_tip of the day" dialog
sk: Zobraziť dialóg "_tip dňa

en: Display hints for using GnuCash at startup.
sk: Pri štarte zobraz typy pre používanie GnuCash.

en: days
sk: dní

en: <b>_Retain log/backup files</b>
sk: <b>_Uchovávanie protokolových/záložných súborov</b>

en: Com_press files
sk: Kom_primovať súbory

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
sk: Pri ukladaní súboru na disk komprimovať súbor pomocou gzip.

en: <b>Files</b>
sk: <b>Súbory</b>

en: <b>Search Dialog</b>
sk: <b>Vyhľadávací dialóg</b>

en: New search _limit
sk: Nový _limit hľadania

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
sk: Štandardne 'nové hľadanie', pokiaľ je vrátených menej položiek.

en: Show splash scree_n
sk: Zobraziť úvod_nú obrazovku

en: Show splash screen at startup.
sk: Zobraziť úvodný obrázok pri spustení.

en: Auto-save time _interval
sk: _Interval automatického ukladania

en: minutes
sk: minuty

en: Show auto-save confirmation _question
sk: Zobrazovať _potvrdenie pre automatické ukladanie

[ctx: keep]
en: For
sk: Po

en: Forever
sk: Bez konca

en: Time to _wait for answer
sk: Ča_kať na odpoveď

en: seconds
sk: sekundy

en: Path head for Linked Files Relative Paths
sk: Začiatok relatívne cesty k prepojeným súborom

en: Enable horizontal grid lines on table displays
sk: Povoliť vodorovné čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky

en: Enable horizontal grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
sk: Povoliť vodorovné čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky. Pôjde najmä o stromové zobrazenia, ako je stránka Účty.

en: Enable vertical grid lines on table displays
sk: Povoliť vodorovné čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky

en: Enable vertical grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
sk: Povoliť zvislé čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky. Pôjde najmä o stromové zobrazenia, ako je stránka Účty.

en: <b>Linked Files</b>
sk: <b>Prepojené súbory</b>

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
sk: Povoliť akciu preskočenia transakcie

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable update match action
sk: Povoliť akciu aktualizácie zhody

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
sk: Niekde sú komerčné bankomaty (nepatriace finančnej inštitúcii) inštalované na miestach, ako sú napr. obchody so zmiešaným tovarom. Tieto bankomaty pripočítavajú svoj poplatok priamo k sume namiesto toho, aby ho zobrazovali ako samostatnú transakciu alebo vo vašich mesačných bankových poplatkoch. Napríklad vyberiete 100 USD a bude vám účtovaných 101,50 USD plus poplatky Interac. Ak ste manuálne zadali 100 USD, sumy sa nezhodujú. Mali by ste toto nastaviť na maximálnu výšku takéhoto poplatku (v jednotkách miestnej meny), aby transakcia mohla byť vypárovaná.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
sk: Transakcia, ktorej skóre najlepšieho priradenia je v zelenej zóne (nad alebo rovné prahu Auto-VYMAZAŤ) bude implicitne POTVRDENÁ.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
sk: Transakcia, ktorej skóre najlepšieho priradenia je v červenej zóne (nad prahom zobrazenia, ale pod alebo rovné prahu Auto-PRIDAŤ) bude implicitne PRIDANÁ.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
sk: Minimálne skóre, ktoré musí potencionálne priradenie dosiahnuť, aby bolo zobrazené v zozname priradení.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
sk: Prah poplatkov komerčných _bankomatov

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
sk: Prah au_tomatického čistenia

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
sk: Pr_ah automatického pridávania

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
sk: _Prah zobrazenia zhody

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
sk: Použiť _bayesianske porovnávanie

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
sk: Použiť bayesianov algoritmus na priradenie nových transakcií k existujúcim účtom.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Likely match _day threshold
sk: Pravdepodobná zhoda s _denným limitom

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: _Unlikely match day threshold
sk: N_epravdepodobná zhoda s denným limitom

en: A transaction whose date is within the threshold is likely to be a match. Default is 4 days.
sk: Transakcia, ktorej dátum je v rámci limitu, bude pravdepodobne zhodná. Predvolená doba je 4 dni.

en: A transaction whose date is outside the threshold is unlikely to be a match. Default is 14 days.
sk: Transakcia, ktorej dátum je mimo prahovej hodnoty, sa pravdepodobne nezhoduje. Predvolená doba je 14 dní.

en: <b>Checks</b>
sk: <b>Šeky</b>

en: The default check printing font.
sk: Predvolené písmo pre tlač šekov.

en: Print _date format
sk: Tlačiť formát _dátumu

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
sk: Pod skutočným dátumom vytlačte formát tohto dátumu v 8 bodoch.

en: Print _blocking chars
sk: Tlačiť _blokovacie znaky

en: Print '***' before and after each text field on the check.
sk: Vytlačiť '***' pred a za každým textovým poľom na šeku.

en: Default _font
sk: Š_tandardné písmo

en: Printing
sk: Tlač

en: '_Enter' moves to blank transaction
sk: '_Enter' presúva na prázdnu transakciu

en: _Auto-raise lists
sk: _Automaticky ponúkané zoznamy

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
sk: Automaticky zobraziť zoznam účtov alebo úkon počas vkladania.

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
sk: Keď sa zapamätaná transakcia automaticky vyplní, prejdite do poľa Prevod.

en: <b>Reconciling</b>
sk: <b>Vysporiadanie</b>

en: Check cleared _transactions
sk: Kontrolovať potvrdené _transakcie

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
sk: Pri vytváraní dialógu Vysporiadanie vykonať predkontrolu potvrdených transakcií.

en: Automatic credit card _payment
sk: Automatické _platby kreditnou kartou

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
sk: Po vysporiadaní vyúčtovania kreditnej karty, požiadať používateľa, aby vložil platbu kreditnou kartou.

en: Always reconcile to t_oday
sk: Vždy vysporiadať p_odnes

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
sk: Vždy otvorte dialógové okno vyrovnania s použitím dnešného dátumu pre dátum výpisu, bez ohľadu na predchádzajúce vyrovnania.

en: <b>Graphics</b>
sk: <b>Grafika</b>

en: _Use GnuCash built-in color theme
sk: _Použiť vstavanú farebnú tému GnuCash

en: Double _mode colors alternate with transactions
sk: Dvoj_farebný alternatívny režim s transakciami

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
sk: Striedať primárne a sekundárne farby podľa transakcie namiesto striedania podľa riadkov.

en: Draw hori_zontal lines between rows
sk: _Kresliť vodorovné čiary medzi riadkami

en: Show horizontal borders on the cells.
sk: Zobraziť vodorovné okraje na bunkách.

en: Draw _vertical lines between columns
sk: Kresliť z_vislé čiary medzi stĺpcami

en: Show vertical borders on the cells.
sk: Zobraziť vertikálne ohraničenie buniek.

en: Layout
sk: Rozloženie

en: _Placement of future transactions
sk: _Umiestnenie budúcich transakcií

en: If checked, transactions with a date in the future will be displayed at the bottom of the register after the blank transaction unless in reverse sort order when they are displayed at the top before the blank transaction. If clear, the blank transaction will be at the bottom of the register after all transactions unless in reverse sort order when it will be at the top.
sk: Ak je začiarknuté, transakcie s dátumom v budúcnosti sa zobrazia v spodnej časti registra po prázdnej transakcii, pokiaľ nie sú v obrátenom poradí, keď sú zobrazené v hornej časti pred prázdnou transakciou. Ak je prečistená, prázdna transakcia bude po všetkých transakciách v spodnej časti registra, pokiaľ nebude v opačnom poradí, kedy bude navrchu.

en: <b>Default Style</b>
sk: <b>Štandardný štýl</b>

en: <b>Other Defaults</b>
sk: <b>Ostatné štandardy</b>

en: _Basic ledger
sk: _Základná účtovná kniha

en: _Auto-split ledger
sk: _Automaticky delená účtovná kniha

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
sk: Denník _transakcií

en: Number of _transactions
sk: Počet _transakcií

en: _Double line view
sk: _Dvojriadkové zobrazenie

en: Show a second line with Action, Notes, and Linked Document fields for each transaction.
sk: Zobraziť druhý riadok s poľami Akcia, Poznámky a Prepojený dokument pre každú transakciu.

en: Register opens in a new _window
sk: Register otvára nové _okno

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
sk: Ak je zaškrtnuté, každý register sa otvorí vo svojom okne najvyššej úrovne. Ak nie je zaškrtnuté, register bude otvorený v aktuálnom okne.

en: _Only display leaf account names
sk: _Zobraziť iba konce názvov účtov

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
sk: Ak je zaškrtnuté, v registri a vo vyskakovacom okne výberu účtu sa zobrazia iba konce názvov účtov. Predvolené správanie je zobraziť celé meno vrátane cesty v strome účtu. Zaškrtnutie tejto možnosti znamená, že používate jedinečné názvy listov.

en: Register Defaults
sk: Štandardy registra

en: <b>Default Report Currency</b>
sk: <b>Štandardná mena reportu</b>

en: <b>Location</b>
sk: <b>Umiestnenie</b>

en: Report opens in a new _window
sk: _Report sa otvorí v novom okne

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
sk: Ak je zaškrtnuté, každý report sa otvorí vo svojom okne najvyššej úrovne. Ak nie je zaškrtnuté, report sa otvorí v aktuálnom okne.

en: Default zoom level
sk: Predvolená úroveň priblíženia

en: Reports
sk: Reporty

en: <b>Window Geometry</b>
sk: <b>Geometria okna</b>

en: _Save window size and position
sk: Uložiť veľko_sť a polohu okna

en: Save window size and location when it is closed.
sk: Uložiť veľkosť a polohu okna pri zatvorení.

en: Bring the most _recent tab to the front
sk: Presunúť _naposledy použitú kartu dopredu

en: <b>Tab Position</b>
sk: <b>Pozícia karty</b>

en: To_p
sk: H_ore

en: B_ottom
sk: D_ole

en: _Left
sk: _Vľavo

en: _Right
sk: Vp_ravo

en: <b>Summary Bar Position</b>
sk: <b>Pozícia sumárneho panela</b>

en: Bottom
sk: Dole

en: <b>Tabs</b>
sk: <b>Karty</b>

en: Show close button on _notebook tabs
sk: Zobraziť tlačidlo "Zatvoriť" na _kartách

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
sk: Zobraziť tlačidlo zatvorenia na každej karte poznámkového bloku. Tieto fungujú rovnako ako položka ponuky „Zatvoriť“.

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
sk: Ak je text na karte dlhší ako táto hodnota (test je približný), štítok karty bude mať stredný výrez a nahradí ho trojbodka.

en: characters
sk: znaky

en: _Width
sk: _Šírka

en: Open new tabs _adjacent to current tab
sk: Otvoriť nové k_arty vedľa aktuálnej karty

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end.
sk: Otvorí novú kartu vedľa aktuálnej karty namiesto na konci.

en: Windows
sk: Okná

en: Online Quotes
sk: Online ceny

en: Bid
sk: Ponuka

en: Ask
sk: Dopyt

en: Last
sk: Posledné

en: Net Asset Value
sk: Čistá hodnota aktív

en: Price Editor
sk: Editor cien

en: S_ource
sk: Zdr_oj

en: _Price
sk: _Cena

en: Remove Old Prices
sk: Odstrániť staré ceny

en: Remove all prices before date.
sk: Odstráňiť všetky ceny pred dátumom.

en: Last of _Month
sk: Posledný _mesiac

en: Last of _Quarter
sk: Posledný _kvartál

en: Last of _Period
sk: _Posledné obdobie

en: First Date
sk: Prvý dátum

en: From these Commodities
sk: Z týchto komodít

en: Keeping the last available price for option
sk: Ponechať poslednú dostupnú cenu pre opciu

en: If activated, prices added by Finance::Quote will be included.
sk: Ak je aktivované, budú zahrnuté ceny pridané z Finance::Quote.

en: Include manually _Entered prices
sk: Zahrnúť ručne _Zadané ceny

en: If activated, include manually entered prices.
sk: Ak je aktivovaný, zahrnúť ručne zadané ceny.

en: _Added by the application
sk: _Pridané aplikáciou

en: Before _Date
sk: _Dátum

en: Price Database
sk: Cenová databáza

en: Add a new price.
sk: Pridať novú cenu.

en: Remove the current price.
sk: Odobrať aktuálnu cenu.

en: Edit the current price.
sk: Upraviť aktuálnu cenu.

en: Remove _Old
sk: _Odstrániť staré

en: Remove prices older than a user-entered date.
sk: Odstrániť ceny staršie než užívateľom vložený dátum.

en: _Get Quotes
sk: _Získať ceny

en: Get new online quotes for stock accounts.
sk: Získať nove online ceny pre akcie.

en: Save Custom Check Format
sk: Uložiť vlastný formát šeku

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
sk: Zadajte názov pre tento vlastný formát. Tento názov sa zobrazí v selektore „Formát kontroly“ v dialógovom okne Kontrola tlače. Použitie názvu existujúceho vlastného formátu spôsobí prepísanie tohto formátu.

en: Inches
sk: Palce

en: Centimeters
sk: Centimetre

en: Millimeters
sk: Milimetre

en: Points
sk: Body

en: Middle
sk: V strede

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
sk: Deluxe(tm) Osobné šeky US-Letter

en: Quicken(tm) Wallet Checks w/ side stub
sk: Quicken(tm) Peňaženkové šeky s potvrdenkou

en: _Print
sk: _Tlač

en: Check _format
sk: _Formát šeku

en: Check po_sition
sk: Po_zícia šeku

en: _Date format
sk: Formát _dátumu

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
sk: Formát šeku musí mať definovanú
    položku ADRESA, aby bolo možné
    vytlačiť adresu na šek.

en: _Address
sk: _Adresa

en: Checks on first _page
sk: Kontroly na _prvej strane

en: y
sk: v

en: Pa_yee
sk: Prí_jemca platby

en: Amount (_words)
sk: S_uma (slová)

en: Amount (_numbers)
sk: Su_ma (čísla)

en: _Units
sk: _Jednotky

en: _Translation
sk: Pre_klad

en: _Rotation
sk: _Otočenie

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
sk: Počiatočný bod je ľavý horný roh stránky.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
sk: Počiatočný bod je ľavý dolný roh stránky.

en: Degrees
sk: Stupne

en: _Save Format
sk: _Uložiť formát

en: Splits Memo
sk: Poznámka rozdelenia

en: Splits Amount
sk: Rozdelí účet

en: Splits Account
sk: Rozdelenia účtu

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Working…
sk: Pracujem…

en: <b>A_vailable reports</b>
sk: <b>Dostupné _reporty</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
sk: <b>_Zvolené reporty</b>

en: A_dd >>
sk: Pri_dať >>

en: << _Remove
sk: << Odst_rániť

en: Move _up
sk: Presunúť _ hore

en: Move dow_n
sk: Presunúť do_le

en: Si_ze…
sk: Veľ_kosť…

en: HTML Style Sheets
sk: HTML štýl

en: <b>Available style sheets</b>
sk: <b>Dostupné štýly</b>

en: <b>Style sheet options</b>
sk: <b>Nastavenia štýlu</b>

en: Report Size
sk: Veľkosť reportu

en: Enter report row/column span
sk: Vložte vzdialenosti medzi riadkami/stĺpcami vo reporte

en: _Row span
sk: Pokrytie _riadkov

en: _Column span
sk: Pokrytie _stĺpcov

en: Select HTML Style Sheet
sk: Vybrať HTML štýl

en: New Style Sheet
sk: Nový štýl

en: <b>New style sheet info</b>
sk: <b>Informácia o novom štýle</b>

en: _Template
sk: Ša_blóna

en: Reset Warnings
sk: Vynulovať varovania

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
sk: Požiadali ste, aby sa nasledovné varovné dialógy nezobrazovali. Ľubovoľný z tých dialógov znovu povolíte zaškrtnutím políčka vedľa dialógu a kliknutím na tlačidlo OK.

en: _Unselect All
sk: _Všetko odznačiť

en: No warnings to reset.
sk: Nie je možné vynulovať žiadne varovanie.

en: Permanent Warnings
sk: Permanentné varovania

en: Temporary Warnings
sk: &Dočasné varovania

en: _New item…
sk: _Nová položka…

en: _Find
sk: _Hľadať

en:  Search
sk:  Hľadať

en: Search for items where
sk: Hľadať položky, pre ktoré

en: <b>Match all entries</b>
sk: <b>Priradiť všetky záznamy</b>

en: Search Criteria
sk: Kritériá hľadania

en: New search
sk: Nové hľadanie

en: Refine current search
sk: Zjemniť aktuálne hľadanie

en: Add results to current search
sk: Pridať výsledky do aktuálneho hľadania

en: Delete results from current search
sk: Odstrániť výsledky z aktuálneho hľadania

en: Search only active data
sk: Hľadať iba v aktívnych dátach

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
sk: Vyberte, či prehľadávať všetky vaše dáta alebo len dáta označené ako "aktívny".

en: Type of search
sk: Typ hľadania

en: Account Deletion
sk: Odstránenie účtu

en: Daily
sk: Denne

en: Bi-Weekly
sk: Dvojtýždenne

en: Yearly
sk: Ročný

en: Make Scheduled Transaction
sk: Vytvoriť plánovanú transakciu

en: Advanced…
sk: Pokročilé…

en: Never End
sk: Bez konca

en: Number of Occurrences
sk: Počet výskytov

en: <b>Since Last Run</b>
sk: <b>Od posledného spustenia</b>

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
sk: <b>Štandardy editora transakcií</b>

en: _Run when data file opened
sk: _Spustiť pri otváraní súboru

en: Run the "since last run" process when a file is opened.
sk: Po otvorení súboru spustite proces „od posledného spustenia“.

en: _Show notification window
sk: Zobraziť _okno s upozornením

en: Show the notification window for the "since last run" process when a file is opened.
sk: Pri otvorení súboru zobraziť okno s upozornením pre proces „od posledného spustenia“.

en: _Auto-create new transactions
sk: _Automaticky vytvoriť nové transakcie

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
sk: Nastaviť príznak pre 'automatické vytvorenie' novo vytvorených plánovaných transakcií.

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
sk: O koľko dní vopred začať upozorňovať na vytvorenie transakcie.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
sk: O koľko dní vopred sa vytvorí transakcia.

en: _Notify before transactions are created
sk: Upozor_niť pred vytvorením transakcie

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
sk: Nastaviť príznak 'upozorniť' na novo vytvorené plánované transakcie.

en: Crea_te in advance
sk: Vy_tvoriť vopred

en: R_emind in advance
sk: Pripom_enúť vopred

en: Re_view created transactions
sk: Prekontrolovať _vytvorené transakcie

en: Set 'Review created transactions' as the default in the "since last run" dialog.
sk: V dialógovom okne „od posledného spustenia“ nastavte predvolenú možnosť „Kontrola vytvorených transakcií“.

en: Edit Scheduled Transaction
sk: Upraviť plánovanú transakciu

en: Create in advance
sk: Vopred vytvoriť

en: Remind in advance
sk: Pripomenúť skôr

en: Create automatically
sk: Automaticky vytvoriť

en: Conditional on splits not having variables
sk: Závisí na tom, či rozdelenia nemajú premenné

en: Notify me when created
sk: Upozorni ma po vytvorení

en: <b>Occurrences</b>
sk: <b>Počet výskytov</b>

en: Last Occurred:
sk: Posledný výskyt:

en: Repeats:
sk: Opakovať:

en: Until
sk: Do

[ctx: repeat]
en: For
sk: Za

en: occurrences
sk: výskyty

en: remaining
sk: zostáva

en: Overview
sk: Prehľad

en: Template Transaction
sk: Šablóna transakcie

en: Since Last Run…
sk: Od posledného spustenia…

en: _Review created transactions
sk: _Prezrieť vytvorené transakcie

en: Income Tax Information
sk: Informácie pre daň z príjmov

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
sk: Kliknutím zmeníte názov dane a/alebo typ dane.

en: <b>_Accounts</b>
sk: <b>_Účty</b>

en: _Income
sk: Pr_íjem

en: _Expense
sk: _Výdavok

en: _Asset
sk: _Aktíva

en: _Liability/Equity
sk: _Pasíva/Vlastný kapitál

en: <b>Account Tax Information</b>
sk: <b>Informácie daňovom účte</b>

en: Tax _Related
sk: Súvisiaci s _daňami

en: <b>_TXF Categories</b>
sk: <b>_TXF kategórie</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
sk: <b>Zdroj mena platcu</b>

en: C_urrent Account
sk: A_ktuálny účet

en: <b>Copy Number</b>
sk: <b>Počet kópií</b>

en: Tax Tables
sk: Daňové tabuľky

en: <b>Tax Table Entries</b>
sk: <b>Položky daňovej tabuľky</b>

en: De_lete
sk: O_dstrániť

en: Ne_w
sk: No_vý

en: Value $
sk: Hodnota $

en: Percent %
sk: Percentá %

en: <b>Tax Table Entry</b>
sk: <b>Položka daňovej tabuľky</b>

en: _Value
sk: _Hodnota

en: _Account
sk: _Účet

en: GnuCash Tip Of The Day
sk: GnuCash tip dňa

en: _Previous
sk: _Predchádzajúce

en: _Next
sk: Ď_alej

en: <b>Tip of the Day</b>
sk: <b>Tip dňa:</b>

en: _Show tips at startup
sk: Zobraziť tip dňa pri _spustení programu

en: Transfer Funds
sk: Prevod fondov

en: <b>Basic Information</b>
sk: <b>Základné informácie</b>

en: Show Income/Expense
sk: Zobraziť príjmy/výdavky

en: <b>Currency Transfer</b>
sk: <b>Prevod meny</b>

en: Exchange Rate
sk: Výmenný kurz

en: _Fetch Rate
sk: _Rýchlosť načítania

en: Username and Password
sk: Užívateľské meno a heslo

en: Enter your username and password
sk: Vložte svoje užívateľské meno a heslo

en: _Username
sk: Po_užívateľ

en: _Password
sk: _Heslo

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo dodávateľa. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: Europe (31.12.2001)
sk: Európsky (31.12.2001)

en: UTC - Coordinated Universal Time
sk: UTC - Koordinovaný univerzálny čas

en: No Fancy Date Format
sk: Žiadny efektný formát dátumu

en: Include Century
sk: Vrátane storočia

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: 1st
sk: 1.

en: 2nd
sk: 2

en: 3rd
sk: 3

en: 4th
sk: 4.

en: 5th
sk: 5.

en: 6th
sk: 6.

en: 7th
sk: 7.

en: 8th
sk: 8.

en: 9th
sk: 9.

en: 10th
sk: 10.

en: 11th
sk: 11.

en: 12th
sk: 12.

en: 13th
sk: 13.

en: 14th
sk: 14.

en: 15th
sk: 15.

en: 16th
sk: 16.

en: 17th
sk: 17.

en: 18th
sk: 18.

en: 19th
sk: 19.

en: 20th
sk: 20.

en: 21st
sk: 21.

en: 22nd
sk: 22.

en: 23rd
sk: 23

en: 24th
sk: 24.

en: 25th
sk: 25.

en: 26th
sk: 26.

en: 27th
sk: 27.

en: 28th
sk: 28.

en: 29th
sk: 29.

en: 30th
sk: 30.

en: 31st
sk: 31.

en: Last day of month
sk: Posledný deň mesiaca

en: Last Monday
sk: Minulý pondelok

en: Last Tuesday
sk: Minulý utorok

en: Last Wednesday
sk: Minulá streda

en: Last Thursday
sk: Minulý štvrtok

en: Last Friday
sk: Minulý piatok

en: Last Saturday
sk: Minulá sobota

en: Last Sunday
sk: Minulá nedeľa

en: Once
sk: Raz

en: Semi-Monthly
sk: Dvakrát do mesiaca

en: No change
sk: Bez zmeny

en: Use previous weekday
sk: Použiť predchádzajúci pracovný deň

en: Use next weekday
sk: Použiť nasledujúci pracovný deň

en: 1st Mon
sk: 1. Pon

en: 1st Tue
sk: 1. Ut

en: 1st Wed
sk: 1. Str

en: 1st Thu
sk: 1. Štv

en: 1st Fri
sk: 1. Pia

en: 1st Sat
sk: 1. Sob

en: 1st Sun
sk: 1. Ned

en: 2nd Mon
sk: 2. Pon

en: 2nd Tue
sk: 2. Ut

en: 2nd Wed
sk: 2. Str

en: 2nd Thu
sk: 2. Štv

en: 2nd Fri
sk: 2. Pia

en: 2nd Sat
sk: 2. Sob

en: 2nd Sun
sk: 2. Ned

en: 3rd Mon
sk: 3. Pon

en: 3rd Tue
sk: 3. Ut

en: 3rd Wed
sk: 3. Str

en: 3rd Thu
sk: 3. Štv

en: 3rd Fri
sk: 3. Pia

en: 3rd Sat
sk: 3. Sob

en: 3rd Sun
sk: 3. Ned

en: 4th Mon
sk: 4. Pon

en: 4th Tue
sk: 4. Ut

en: 4th Wed
sk: 4. Str

en: 4th Thu
sk: 4. Štv

en: 4th Fri
sk: 4. Pia

en: 4th Sat
sk: 4. Sob

en: 4th Sun
sk: 4. Ned

en: Not scheduled
sk: Neplánované

en: Select occurrence date above.
sk: Hore vybrať dátum výskytu.

[ctx: Daily]
en: Every
sk: Každý

[ctx: Daily]
en: days.
sk: dní.

[ctx: Weekly]
en: Every
sk: Každý

[ctx: Weekly]
en: weeks.
sk: týždne.

en: Saturday
sk: Sobota

en: Friday
sk: Piatok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

[ctx: Semimonthly]
en: Every
sk: Každý

[ctx: Semimonthly]
en: months.
sk: mesiace.

en: First on the
sk: Prvé na

en: except on weekends
sk: okrem víkendov

en: then on the
sk: potom

[ctx: Monthly]
en: Every
sk: Každý

[ctx: Monthly]
en: months.
sk: mesiace.

en: On the
sk: Na

en: Edit budget for all periods
sk: Upraviť rozpočet pre všetky obdobia

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace the budget for all periods with new 'value'. Use empty value to unset budget for the accounts.
sk: Nahradí rozpočet pre všetky obdobia novou „hodnotou“. Ak chcete zrušiť nastavenie rozpočtu pre účty, použite prázdnu hodnotu.

en: Add
sk: Pridať

en: Add 'value' to current budget for each period
sk: Pridá„hodnotu“ k aktuálnemu rozpočtu pre každé obdobie

en: Multiply
sk: Násobiť

en: Multiply current budget for each period by 'value'
sk: Vynásobí aktuálny rozpočet pre každé obdobie „hodnotou“

en: The number of leading digits to keep when rounding
sk: Počet počiatočných číslic, ktoré sa majú zachovať pri zaokrúhľovaní

en: Significant Digits
sk: Významné číslice

en: Use a fixed value or apply transformation for all periods.
sk: Použite pevnú hodnotu alebo použite transformáciu pre všetky obdobia.

en: Estimate Budget Values
sk: Očakávané hodnoty rozpočtu

en: Use Average
sk: Použiť priemer

en: Use the average value over all actual periods for all projected periods
sk: Použite priemernú hodnotu za všetky skutočné obdobia pre všetky plánované obdobia

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
sk: GnuCash odhadne hodnoty rozpočtu pre zvolené účty podľa minulých transakcií.

en: Budget Options
sk: Nastavenia rozpočtu

en: Budget Name
sk: Názov rozpočtu

en: Number of Periods
sk: Počet periód

en: Budget Period
sk: Obdobie rozpočtu

en: Show Account Code
sk: Zobraziť kód účtu

en: Show Description
sk: Zobraziť Popis

en: Note: Use View->'Filter By…' to control visible accounts.
sk: Poznámka: Na ovládanie viditeľných účtov použite Zobraziť-> „Filtrovať podľa…“.

en: Budget List
sk: Zoznam rozpočtov

en: Close the Budget List
sk: Zatvoriť zoznam rozpočtov

en: Create a New Budget
sk: Vytvoriť nový rozpočet

en: Open the Selected Budget
sk: Otvoriť zvolený rozpočet

en: Delete the Selected Budget
sk: Odstrániť označený rozpočet

en: Budget Notes
sk: Poznámky k rozpočtu

en: Enter Note
sk: Vložiť poznámku

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
sk: Filtrovať register podľa…

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
sk: Zobraz _všetko

en: Show _number of days
sk: Zobraziť počet d_ní

en: Valid range is 0 to 1100 days
    If 0, all previous days included
sk: Platný rozsah je 0 až 1100 dní
    Ak je 0, zahŕňajú všetky predchádzajúce dni

en: Choo_se Date
sk: _Vyberte dátum

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
sk: _Nevysporiadané

en: C_leared
sk: Vy_nulovaný

en: _Voided
sk: _Neplatné

en: _Frozen
sk: _Zmrazené

note: Filter By Dialog, below tabs
en: Sa_ve Filter
sk: _Uložiť filter

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
sk: Duplikovať transakciu

en: _Number
sk: _Číslo

en: _Transaction Number
sk: Číslo _transakcie

en: Keep Linked Document Entry
sk: Ponechať položku prepojeného dokumentu

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
sk: Zoradiť register podľa…

en: _Standard Order
sk: Š_tandardné poradie

en: Keep normal account order.
sk: Dodržiavať bežné usporiadanie účtu.

en: Sort by date.
sk: Zoradiť podľa dátumu.

en: Date of _Entry
sk: Dátumu po_ložky

en: Sort by the date of entry.
sk: Zoradiť podľa dátumu položky.

en: S_tatement Date
sk: _Dátum vyúčtovania

en: Sort by the statement date (and group by cleared, unreconciled, reconciled).
sk: Zoradiť podľa dátumu výpisu (a zoskupiť podľa zúčtovaných, neodsúhlasených, odsúhlasených).

en: Num_ber
sk: Čísl_o

en: Sort by number.
sk: Zoradiť podľa čísla.

en: Amo_unt
sk: S_uma

en: Sort by amount.
sk: Zoradiť podľa sumy.

en: Sort by memo.
sk: Zoradiť podľa pozn.

en: Descri_ption
sk: _Popis

en: Sort by description.
sk: Zoradiť podľa popisu.

en: _Action
sk: _Akcia

en: Sort by action field.
sk: Zoradiť podľa akcie.

en: Sort by notes field.
sk: Zoradiť podľa poznámky.

en: Sa_ve Sort Order
sk: _Uložiť zoraďovanie

en: Save the sort order for this register.
sk: Uložte poradie triedenia pre tento register.

en: _Reverse Order
sk: _Obrátené poradie

en: Sort in descending order.
sk: Zoradiť v zostupnom poradí.

en: Void Transaction
sk: Zrušenie platnosti

en: Reason for voiding transaction
sk: Dôvod pre zrušenie platnosti

en: day(s)
sk: dni

en: week(s)
sk: týždne

en: month(s)
sk: mesiac(e)

en: year(s)
sk: rok(y)

en: Every
sk: Každý

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
sk: Počet kalendárnych jednotiek v opakovaní: Napr. Dvojtýždenne = každé 2 týždne; Štvrťročne = každé 3 mesiace

en: beginning on
sk: začínajúci

en: last of month
sk: posledný mesiac

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
sk: Vždy použiť posledný deň (alebo deň v týždni) v mesiaci?

en: same week & day
sk: rovnaký týždeň a deň

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
sk: Spárovať „deň v týždni“ a „týždeň v mesiaci“? (napríklad „druhý utorok“ každého mesiaca)

en: Only show _active owners
sk: Zobraziť iba _aktívnych vlastníkov

en: Show _zero balance owners
sk: Zobraziť vlastníkov _nulového zostatku

en: About Auto-Clear
sk: O auto-čistení

en: Caution!
sk: Pozor!

en: _Ending Balance
sk: _Konečný stav

en: _Review cleared splits
sk: _Skontrolovať vyčistené rozdelenia

en: <b>Reconcile Information</b>
sk: <b>Informácie o vysporiadaní</b>

en: Statement _Date
sk: _Dátum reportu

en: Include _subaccounts
sk: Vrátane po_dúčtov

en: Statement Date is after today
sk: Dátum výpisu je po dnešku

en: Not found
sk: Nenájdený

en: The specified URL could not be loaded.
sk: Nemôžem načítať zadané URL.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
sk: Zabezpečený prístup HTTP je zakázaný. Môžete ho povoliť v sekcii Sieť v dialógovom okne Predvoľby.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
sk: HTTP prístup k sieti je zakázaný. Môžete ho povoliť v sekcií Sieť v dialógu Možnosti.

en: There was an error accessing %s.
sk: Vyskytla sa chyba počas prístupu k %s.

en: Export to PDF File
sk: Exportovať do PDF

en: Online Banking Account Name
sk: Názov účtu Online Bankingu

en: GnuCash Account Name
sk: Názov GnuCash účtu

en: New?
sk: Nový?

en: AqBanking Initial Assistant
sk: Inicializačný asistent AqBanking

note: See https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking for the used terminology and replace the link, if a localized version exists.
en: See <a href="https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking">https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking</a> for more details
sk: Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke <a href="https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking">https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking</a>

en: Note: NO WARRANTIES FOR ANYTHING. Some banks run a poorly implemented Online Banking server. You should not rely on time-critical transfers through Online Banking, because sometimes the bank does not give you correct feedback when a transfer is rejected.
sk: Poznámka: ŽIADNE ZÁRUKY NA NIČ. Niektoré banky prevádzkujú zle implementovaný server online bankovníctva. Nemali by ste sa spoliehať na časovo kritické prevody cez Online Banking, pretože niekedy vám banka neposkytne správnu spätnú väzbu, keď je prevod odmietnutý.

en: Initial Online Banking Setup
sk: Úvodné nastavenie Online Bankingu

en: The Setup of your Online Banking connection is handled by the external program "AqBanking Setup".
sk: Nastavenie vášho Online Banking spojenia je riešené externým programom „Nastavenie AqBanking“.

en: That means:
    * It ignores GnuCash's preferences like "Close log window when finished".
    * To report issues read
sk: To znamená:
    * Ignoruje predvoľby GnuCash ako "Po dokončení zavrieť okno denníka".
    * Ak chcete nahlásiť problémy, prečítajte si

en: You have to set up at least one connection before you can continue.
    
    Please press the button below to start it.
sk: Pred pokračovaním musíte nastaviť aspoň jedno pripojenie.
    
    Spustite ho stlačením tlačidla nižšie.

en: _Start AqBanking Setup
sk: _Spustiť AqBanking nastavovanie

en: Start Online Banking Setup
sk: Spustite nastavenie online bankovníctva

en: Double Click on the line of an Online Banking account name if you want to match it to a GnuCash account or select incorrect matches and click "Delete selected matches". Click "Next" when all desired accounts are matching.
sk: Dvakrát kliknite na riadok názvu účtu Online Banking, ak ho chcete priradiť k účtu GnuCash, alebo vyberte nesprávne zhody a kliknite na „Odstrániť vybrané zhody“. Keď sa všetky požadované účty zhodujú, kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

en: _Delete selected matches
sk: O_dstráni zvolené zhody

en: Match Online accounts with GnuCash accounts
sk: Vypárovať online účty s účtami GnuCash

en: Online Banking Setup Finished
sk: Nastavenie online bankovníctva je dokončené

en: Online Banking Connection Window
sk: Okno pripojenia online bankovníctva

en: _Abort
sk: P_rerušiť

en: Progress
sk: Priebeh

en: Current _Job
sk: Aktuálna _úloha

en: Current _Action
sk: _Aktuálny úkon

en: <b>_Log Messages</b>
sk: <b>Protoko_l správ</b>

en: Close when _finished
sk: _Zavrieť po skončení

en: Get Transactions Online
sk: Získať transakcie online

en: Date range of transactions to retrieve:
sk: Časový rozsah transakcií pre načítanie:

en: From
sk: Od

en: _Earliest possible date
sk: Najskorší _možný dátum

en: _Last retrieval date
sk: Dátum pos_ledného načítania

en: E_nter date:
sk: V_ložiť dátum:

en: To
sk: Do

en: Ente_r date:
sk: V_ložiť dátum:

en: No_w
sk: _Teraz

en: Enter Password
sk: Zadajte heslo

en: Enter your password
sk: Vložte svoje heslo

en: Bar_width
sk: _Šírky lišty

note: TAN generator with flicker interface common in DE only
en: Setting the bar width, adapting to the size of the TAN generator.
sk: Nastavenie šírky lišty, prispôsobenie veľkosti TAN generátora.

en: _Delay
sk: _Oneskorenie

en: Con_firm Password
sk: P_otvrdiť heslo

en: _Remember the PIN in memory
sk: Pamätať si _PIN v pamäti

en: Name for new template
sk: Názov novej šablóny

en: _Name of the new template
sk: _Názov pre novú šablónu

en: Enter a unique name for the new template.
sk: Vložte názov pre novú šablónu.

en: Online Transaction
sk: Online transakcia

en: Execute _later (unimpl.)
sk: _Vykonať neskôr (neimpl.)

en: Execute _Now
sk: Teraz vyko_nať

en: Enter an Online Transaction
sk: Vložiť online transakciu

en: Recipient Account _Number
sk: _Číslo účtu príjemcu

en: Recipient _Bank Code
sk: Kód _banky príjemcu

en: _Recipient Name
sk: Meno p_ríjemcu

en: at Bank
sk: v banke

en: (filled in automatically)
sk: (automaticky vyplnené)

en: Payment _Purpose (only for recipient)
sk: Účel _platby (len pre príjemcu)

en: Payment Purpose continued
sk: Pokračovanie účelu platby

en: _Originator Name
sk: Men_o pôvodcu

en: Originator Account Number
sk: Číslo účtu pôvodcu

en: Bank Code
sk: Bankový kód

en: _Add current
sk: Prid_ať aktuálne

en: Add the current online transaction as a new transaction template
sk: Pridajte aktuálnu online transakciu ako novú šablónu transakcie

en: Move the selected transaction template one row up
sk: Presuňte vybratú šablónu transakcie o jeden riadok nahor

en: _Down
sk: _Dole

en: Move the selected transaction template one row down
sk: Presuňte vybratú šablónu transakcie o jeden riadok nižšie

en: _Sort
sk: _Zoraďovanie

en: D_elete
sk: _Odstrániť

en: _Templates
sk: Ša_blóny

en: Select File Import Format and Template
sk: Zvoliť súbor importný formát súboru a šablónu

en: File Format
sk: Formát súboru

en: Profiles
sk: Profily

en: Online Banking
sk: Online banking

en: _Close log window when finished
sk: _Po ukončení zatvoriť okno záznamu

en: Remember the _PIN in memory
sk: Zapamätať si _PIN v pamäti

en: _Verbose debug messages
sk: Podrobné ladiace sprá_vy

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
sk: Umožňuje podrobné ladiace správy pre HBCI/AqBanking Online Banking.

en: Use Non-SWIFT _transaction text
sk: Použiť nie SWIFT _transakčný text

en: (unknown)
sk: (neznámy)

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safely 
en: Enter a SEPA Online Transfer
sk: Vložiť online SEPA transakciu

en: Recipient IBAN (International Account Number)
sk: IBAN príjemcu (medzinárodné číslo účtu)

en: Recipient BIC (Bank Code)
sk: BIC kód _banky príjemcu

en: Originator IBAN (International Account Number)
sk: IBAN pôvodcu (medzinárodné číslo účtu)

en: Originator BIC (Bank Code)
sk: BIC (kód banky) pôvodcu

en: Enter a SEPA Internal Transfer
sk: Vložiť interný SEPA prevod

en: Target Accounts
sk: Cieľový účet

en: Enter a SEPA Online Direct Debit Note
sk: Vložiť online SEPA inkaso

en: Debited Account Owner
sk: Vlastník účtu platcu

en: Debited IBAN (International Account Number)
sk: Debetovaný IBAN (medzinárodné číslo účtu)

en: Debited BIC (Bank Code)
sk: Kód banky (BIC) účtu platcu

en: Credited Account Owner
sk: Vlastník účtu príjemcu

en: Credited IBAN (International Account Number)
sk: IBAN kreditora (medzinárodné číslo účtu)

en: Credited BIC (Bank Code)
sk: Kód banky (BIC) účtu príjemcu

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
sk: Šablóna s daným názvom už existuje. Zadajte iný názov.

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť šablónu s názvom "%s"?

en: No valid online banking account assigned.
sk: Nie je priradený žiadny platný online bankový účet.

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
sk: Online akcia „Získať zostatok“ nie je pre tento účet k dispozícii.

en: Error on executing job.
    
    Status: %s
sk: Chyba pri vykonávaní úlohy.
    
    Stav: %s

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
sk: Online úkon „Získať transakcie“ nie je pre tento účet k dispozícii.

en: Error on executing job.
    
    Status: %s (%d)
sk: Chyba pri vykonávaní úlohy.
    
    Stav: %s (%d)

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
sk: Online Banking Import nevrátil žiadne transakcie pre zadané časové obdobie.

en: No reference accounts found.
sk: Nenašli sa žiadne referenčné účty.

en: Online Banking Direct Debit Note
sk: Inkaso v online bankovníctve

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
sk: Online bankovníctvo Interný bankový prevod

en: Online Banking European (SEPA) Transfer
sk: Európska online bankovníctvo (SEPA) Prevod

en: Online Banking European (SEPA) Internal Transfer
sk: Európska online bankovníctvo (SEPA) Interný prevod

en: Online Banking European (SEPA) Debit Note
sk: Európska online bankovníctvo (SEPA) Debetná správa

en: Online Banking Transaction
sk: Online banková transakcia

en: An error occurred while executing the job. Please check the log window for the exact error message.
    
    Do you want to enter the job again?
sk: Pri vykonávaní úlohy sa vyskytla chyba. Skontrolujte, prosím, v okne denníka presné chybové hlásenie.
    
    Chcete znova zadať úlohu?

en: Unspecified
sk: Nešpecifikovaný

en: Bank
sk: Bankový účet

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
sk: Pre tento gnucash účet sa nenašiel žiadny účet Online bankovníctva. Online banking tieto transakcie nevykoná.

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
sk: Výsledok úlohy Online Banking:
    Zaúčtovaný zostatok na účte je %s

en: Reconcile account now?
sk: Vysporiadať účet teraz?

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Select a file to import
sk: Zvoliť súbor pre import

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
sk: PIN musí byť dlhý aspoň %d znakov.
    Chcete to skúsiť znova?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
sk: Úloha Online Banking stále prebieha; ste si istý, že chcete skončiť?

en: Import using AQBanking
sk: Import pomocou AQBanking

en: _Online Actions
sk: _Online úkony

en: Get _Balance
sk: Získať zosta_tok

en: The list of Scheduled Transactions
sk: Zoznam plánovaných transakcií

en: Get _Transactions…
sk: Získať _transakcie…

en: Get the transactions online through Online Banking
sk: Získajte transakcie online prostredníctvom online bankovníctva

note: Translators: https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area
en: Issue _SEPA Transaction…
sk: Vystaviť _SEPA transakciu…

en: Issue a new international European (SEPA) transaction online through Online Banking
sk: Vystaviť novú medzinárodnú európsku (SEPA) transakciu online cez Online Banking

en: Issue SEPA I_nternal Transaction…
sk: Vystaviť i_nternú SEPA transakciu…

en: Issue a new internal European (SEPA) transaction online through Online Banking
sk: Vystaviť novú internú európsku (SEPA) transakciu online cez Online Banking

en: _Internal Transaction…
sk: _Interná transakcia…

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
sk: Vystaviť novú bankovú internú transakciu online cez Online Banking

en: Issue SEPA Direct _Debit…
sk: Vystaviť SEPA _inkaso…

en: Issue a new international European (SEPA) direct debit note online through Online Banking
sk: Vystaviť nové medzinárodné európske (SEPA) inkaso online prostredníctvom online bankovníctva

en: Show _log window
sk: Zobraziť _okno so záznamom (logom)

en: Show the online banking log window
sk: Zobraziť okno záznamov online bankovníctva

en: _Online Banking Setup…
sk: Nastavenie _Online Bankovníctva…

en: Close window when finished
sk: Zatvoriť okno po dokončení

en: Remember the PIN in memory
sk: Pamätať si PIN v pamäti

en: Put the transaction text in front of the purpose of a transaction.
sk: Text transakcie umiestnite pred účel transakcie.

en: Verbose HBCI debug messages
sk: Detailné ladiace HBCI správy

en: DTAUS import data format
sk: Formát importovaných DTAUS dát

en: CSV import data format
sk: Formát importovaných CSV dát

en: Validation…
sk: Overovanie…

en: Row %d: no invoice ID in first row of import file.
sk: Riadok %d: v prvom riadku importovaného súboru nie je žiadne ID faktúry.

en: Row %d, invoice %s/%u: owner not set.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: vlastník nie je zadaný.

en: Row %d, invoice %s/%u: vendor %s does not exist.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: dodávateľ %s neexistuje.

en: Row %d, invoice %s/%u: customer %s does not exist.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: zákazník %s neexistuje.

en: Row %d, invoice %s/%u: %s is not a valid posting date.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: %s nie je platný dátum účtovania.

en: Row %d, invoice %s/%u: %s is not a valid due date.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: %s nie je platný dátum splatnosti.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s does not exist.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: účet %s neexistuje.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s is not of type Accounts Payable.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: účet %s nie je typu Záväzky.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s is not of type Accounts Receivable.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: účet %s nie je typu Pohľadávky.

en: Row %d, invoice %s/%u: price not set.
sk: Riadok %d, faktúra %s/%u: nie je zadaná cena.

en: Error(s) in invoice %s, all rows of this invoice ignored.
sk: Chyby vo faktúre %s, všetky riadky tejto faktúry sú ignorované.

en: Processing…
sk: Spracovávanie…

en: Invoice %s created.
sk: Faktúra %s vytvorená.

en: Do you want to update existing bills/invoices?
sk: Skutočne chcete aktualizovať existujúce účtenky/faktúry?

en: Invoice %s updated.
sk: Faktúra %s upravená.

en: Invoice %s posted.
sk: Faktúra %s vystavená.

en: Nothing to process.
sk: Nič na spracovanie.

en: Owner-ID
sk: ID vlastníka

en: Billing-ID
sk: Fakturačné-ID

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Disc-type
sk: Typ zľavy

en: Disc-how
sk: Zľava-ako

en: Taxable
sk: Zdaniteľné

en: Taxincluded
sk: Vrátane dane

en: Tax-table
sk: Daňová-tabuľka

en: Account-posted
sk: Zaúčtované na účet

en: Memo-posted
sk: Zverejnené memo

en: Accu-splits
sk: Akum-rozdelenia

en: Import Bills or Invoices from csv
sk: Importovať účtenky alebo faktúry z csv

en: The input file can not be opened.
sk: Vstupný súbor nie je možné otvoriť.

en: Adjust regular expression used for import
sk: Upraviť regulárny výraz používaný na import

note: Translators: %s is the file name.
en: The account tree will be exported to the file '%s' when you click "Apply".
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
sk: Po kliknutí na „Použiť“ sa strom účtu exportuje do súboru '%s'.
    
    Svoj výber môžete tiež overiť kliknutím na „Späť“ alebo „Zrušiť“, čím export prerušíte.

en: -- Split Transaction --
sk: -- Rozdelená transakcia --

en: Full Category Path
sk: Úplná cesta kategórie

en: Amount With Sym
sk: Suma so sym

en: Amount Num.
sk: Suma čís.

en: Value With Sym
sk: Hodnota so sym

en: Value Num.
sk: Hodnota čís.

en: Rate/Price
sk: Kurz/Cena

en: Transaction ID
sk: ID Transakcia

en: Commodity/Currency
sk: Komodita/Mena

en: Void Reason
sk: Neplatný dôvod

en: Full Account Name
sk: Úplný názov účtu

en: Reconcile Date
sk: Dátum vysporiadania

en: Delete the Import Settings.
sk: Odstrániť importné nastavenia.

en: Setting name already exists, overwrite?
sk: Názov nastavenia už existuje, prepísať?

en: The settings have been saved.
sk: Nastavenia boli uložené.

en: There was a problem saving the settings, please try again.
sk: Pri ukladaní nastavení sa vyskytol problém, skúste to znova.

en: Invalid encoding selected
sk: Zvolené neplatné kódovanie

en: Merge with column on _left
sk: Zlúčiť so stĺpcom v_ľavo

en: Merge with column on _right
sk: Zlúčiť so stĺpcom vp_ravo

en: _Split this column
sk: Rozdeliť tento _stĺpec

en: _Widen this column
sk: _Rozšíriť tento stĺpec

en: _Narrow this column
sk: _Zúžiť tento stĺpec

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of prices added
en: %d added price | %d added prices
sk[0]: %d pridaná cena
sk[1]: %d pridané ceny
sk[2]: %d pridaných cien

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of duplicate prices
en: %d duplicate price | %d duplicate prices
sk[0]: %d duplikovaná cena
sk[1]: %d duplikované ceny
sk[2]: %d duplikovaných cien

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of replaced prices
en: %d replaced price | %d replaced prices
sk[0]: %d nahradená cena
sk[1]: %d nahradené ceny
sk[2]: %d nahradených cien

en: An unexpected error has occurred while creating prices. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
sk: Pri vytváraní cien sa vyskytla neočakávaná chyba. Nahláste to ako chybu.
    
    Chybová správa:
    %s

en: No Linked Account
sk: Nie je nalinkovaný účet

en: An unexpected error has occurred while creating transactions. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
sk: Pri vytváraní transakcií sa vyskytla neočakávaná chyba. Nahláste to ako chybu.
    
    Chybná správa:
    %s

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
sk: Dvakrát kliknite na riadky, ktoré chcete zmeniť, a potom kliknite na Použiť pre import

note: Translators: {1} will be replaced with a filename
en: The transactions were imported from file '{1}'.
sk: Transakcie boli naimportované zo súboru '{1}'.

en: Row %u, account %s not in %s
sk: Riadok %u, účet %s nie je v %s

en: Period: 123,456.78
sk: Bodka: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
sk: Čiarka: 123.456,78

en: Please select a date column.
sk: Prosím, vyberte stĺpec s dátumom.

en: Please select an amount column.
sk: Prosím, vyberte stĺpec so sumou.

en: Please select a 'Currency to' column or set a Currency in the 'Currency To' field.
sk: Prosím, vyberte stĺpec „Mena na“ alebo nastavte menu v poli „Mena na“.

en: Please select a 'From Symbol' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
sk: Prosím, vyberte stĺpec „Zo symbolu“ alebo nastavte komoditu v poli „Komodita z“.

en: Please select a 'From Namespace' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
sk: Prosím, vyberte stĺpec 'Z menného priestoru' alebo nastavte komoditu v poli 'Komodita z'.

en: 'Commodity From' can not be the same as 'Currency To'.
sk: 'Komodita z' nemôže byť to isté ako 'Mena na'.

en: No valid data found in the selected file. It may be empty or the selected encoding is wrong.
sk: Vo vybranom súbore sa nenašli žiadne platné údaje. Môže byť prázdny alebo je vybraté nesprávne kódovanie.

en: No lines are selected for importing. Please reduce the number of lines to skip.
sk: Na import nie sú vybraté žiadne riadky. Znížte počet riadkov na preskočenie.

en: Not all fields could be parsed. Please correct the issues reported for each line or adjust the lines to skip.
sk: Nie všetky polia bolo možné analyzovať. Opravte problémy nahlásené pre každý riadok alebo upravte riadky tak, aby sa preskočili.

en: No 'Currency to' column selected and no selected Currency specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
sk: Nie je vybratý žiadny stĺpec „Mena do“ ani nie je zadaná žiadna vybratá mena.
    Toto by sa nikdy nemalo stať. Nahláste to ako chybu.

en: No 'From Namespace/From Symbol' columns selected and no selected Commodity From specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
sk: Nie sú vybraté žiadne stĺpce „Z priestoru názvov/Zo symbolu“ a nie je zadaná žiadna vybraná „Komodita z“.
    Toto by sa nikdy nemalo stať. Nahláste to ako chybu.

en: Please select an account column.
sk: Prosím, vyberte stĺpec s účtom.

en: Please select an account column or set a base account in the Account field.
sk: Vyberte stĺpec účtu alebo nastavte základný účet v poli Účet.

en: Please select a description column.
sk: Prosím, vyberte stĺpec s popisom.

en: Please select a (negated) amount column.
sk: Prosím, vyberte stĺpec s (negovanou) sumou.

en: The current account selections will generate multi-currency transactions. Please select one of the following columns: price, (negated) value.
sk: Aktuálna voľba účtov vygeneruje transakcie vo viacerých menách. Vyberte jeden z nasledujúcich stĺpcov: cena, (negovaná) hodnota.

en: No account column selected and no base account specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
sk: Nie je vybratý žiadny stĺpec účtu a nie je zadaný ani základný účet.
    Toto by sa nikdy nemalo stať. Nahláste to ako chybu.

en: Parse Error
sk: Chyba spracovania

en: Problem creating preliminary transaction
sk: Problém pri vytváraní predbežnej transakcie

en: From Symbol
sk: Zo symbolu

en: From Namespace
sk: Z menného priestoru

en: Value doesn't appear to contain a valid number.
sk: Zdá sa, že hodnota neobsahuje platné číslo.

en: Value can't be parsed into a number using the selected currency format.
sk: Hodnotu nie je možné spracovať na číslo pomocou vybratého formátu meny.

en: Value can't be parsed into a valid commodity.
sk: Hodnotu nie je možné spracovať na platnú komoditu.

en: Value can't be parsed into a valid namespace.
sk: Hodnotu nie je možné spracovať do platného priestoru názvov.

en: Column value can not be empty.
sk: Hodnota stĺpca nemôže byť prázdna.

en: 'From Symbol' can not be empty.
sk: „Zo symbolu“ nemôže byť prázdne.

en: 'From Namespace' can not be empty.
sk: „Z menného priestoru“ nemôže byť prázdne.

en: 'Currency To' can not be the same as 'Commodity From'.
sk: „Mena na“ nemôže byť to isté ako „Komodita z“.

en: Value parsed into an invalid currency for a currency column type.
sk: Hodnota analyzovaná na neplatnú menu pre typ stĺpca meny.

en: No date column.
sk: Chýba stĺpec Dátum.

en: No amount column.
sk: Chýba stĺpec Suma.

en: No 'Currency to'.
sk: Chýba stĺpec 'Mena na'.

en: No 'Commodity from'.
sk: Chýba stĺpec 'Komodita z'.

en: Failed to create price from selected columns.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť cenu z vybratých stĺpcov.

en: Transaction Commodity
sk: Komodita transakcie

en: Amount (Negated)
sk: Suma (záporná)

en: Value (Negated)
sk: Hodnota (záporná)

en: Transfer Action
sk: Úkon prevodu

en: Transfer Amount
sk: Suma prevodu

en: Transfer Amount (Negated)
sk: Suma prevodu (záporná)

en: Transfer Memo
sk: Memo prevodu

en: Transfer Reconciled
sk: Prevod vysporiadaný

en: Transfer Reconcile Date
sk: Dátum vysporiadania prevodu

en: No valid date.
sk: Dátum nie je platný.

en: No valid description.
sk: Popis nie je platný.

en: Account value can't be empty.
sk: Hodnota účtu nemôže byť prázdna.

en: Account value can't be mapped back to an account.
sk: Hodnotu účtu nie je možné priradiť späť k účtu.

en: No amount or negated amount column.
sk: Žiadna suma alebo stĺpec so zápornou sumou.

en: No Settings
sk: Bez nastavení

en: GnuCash Export Format
sk: Gnucash výstupný formát

en: GnuCash Export Format (4.x and older)
sk: GnuCash Export Formát (4.x a starší)

en: Shipping Name
sk: Názov dodania

en: Shipping Address 1
sk: Adresa odoslania 1

en: Shipping Address 2
sk: Adresa odoslania 2

en: Shipping Address 3
sk: Adresa odoslania 3

en: Shipping Address 4
sk: Adresa odoslania 4

en: Shipping Phone
sk: Dodací kontakt - telefón

en: Shipping Fax
sk: Dodací kontakt - fax

en: Shipping Email
sk: Dodací kontakt - e-mail

en: Import Customers from csv
sk: Importovať odberateľov z csv

en: customers
sk: zákazníci

en: vendors
sk: dodávatelia

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u %s fixed
       %u %s ignored (not fixable)
    
       %u %s created
       %u %s updated (based on id)
sk: Výsledky importu:
    %i riadkov bolo ignorovaných
    %i riadkov bolo naimportovaných
        %u %s opravené
        %u %s ignorované (nedá sa opraviť)
    
        %u %s vytvorené
        %u %s aktualizované (na základe id)

en: The account '%s' is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
sk: Účet %s je zástupný účet, ktorý nepovoľuje účtovné položky. Zvoľte prosím iný účet.

en: (Full account ID:
sk: (Úplné ID účtu:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
sk: Vyberte si komoditu, ktorá sa zhoduje s nasledujúcim špecifickým kódom burzy. Upozorňujeme, že výmenný kód vami vybranej komodity bude prepísaný.

en: m/d/y
sk: m/d/r

en: d/m/y
sk: d.m.y

en: y/m/d
sk: r/m/d

en: y/d/m
sk: r/d/m

en: No new transactions were found in this import.
sk: V tomto importe sa nenašli žiadne nové transakcie.

en: Destination account for the auto-balance split.
sk: Cieľový účet pre časť automatického vyrovnania.

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Assign transfer account
sk: Prir_adiť prevodový účet

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: Assign e_xchange rate
sk: Priradiť vým_enný kurz

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Edit description, notes, or memo
sk: _Upraviť popis, poznámky alebo memo

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Reset all edits
sk: _Resetovať všetky úpravy

[ctx: Column header for 'Adding transaction']
en: A
sk: P

[ctx: Column header for 'Updating plus Clearing transaction']
en: U+C
sk: A+C

en: Additional Comments
sk: Ďalšie komentáre

en: New, already balanced
sk: Nová, už vyrovnaná

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
sk: Nová, prevod %s do (ručne) "%s"

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
sk: Nová, prevod %s do (automaticky) "%s"

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need price to transfer %s to acct %s)!
sk: Nová, NEVYROVNANÁ (potrebná cena na prevod %s na účet %s)!

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
sk: Nová, NEVYROVNANÁ (pre prevod %s je potrebná akcia)!

en: Reconcile (manual) match to %s
sk: Vysporiadať (manuálne) priradenie k %s

en: Reconcile (auto) match to %s
sk: Vysporiadať (automaticky) priradenie k %s

en: Match missing!
sk: Priradenie chýba!

en: Update and reconcile (manual) match to %s
sk: Aktualizovať a vysporiadať (manuálne) priradenie k %s

en: Update and reconcile (auto) match to %s
sk: Aktualizovať a vysporiadať (automaticky) priradenie k %s

en: Do not import (no action selected)
sk: Neimportovať (nie je vybraná žiadna akcia)

en: Confidence
sk: Dôvera

en: Pending Action
sk: Nevybavená akcia

en: Manual
sk: Manuálne

en: Auto
sk: Automaticky

en: Select a .log file to replay
sk: Vyberte chybový protokol (.log) na zopakovanie

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
sk: Nedá sa otvoriť aktuálny log súbor: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť log súbor %s: %s

en: The log file you selected was empty.
sk: Log súbor, ktorý ste zvolili je prázdny.

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
sk: Log súbor, ktorý ste vybrali, sa nedá prečítať. Hlavička súboru nebola rozpoznaná.

en: Stock account for security "%s"
sk: Účet akcií pre podielové certifikáty "%s"

en: Income account for security "%s"
sk: Príjmový účet pre podielové certifikáty "%s"

en: Unknown OFX account
sk: Neznámy OFX účet

en: Unknown OFX checking account
sk: Neznámy bežný účet OFX

en: Unknown OFX savings account
sk: Neznámy účet úspor OFX

en: Unknown OFX money market account
sk: Neznámy účet peňažného trhu OFX

en: Unknown OFX credit line account
sk: Neznámy OFX kreditný riadok účtu

en: Unknown OFX CMA account
sk: Neznámy účet CMA OFX

en: Unknown OFX credit card account
sk: Neznámy účet kreditnej karty OFX

en: Unknown OFX investment account
sk: Neznámy investičný účet OFX

en: While importing transactions from OFX file '%s' found %d previously imported transactions, no new transactions.
sk: Pri importovaní transakcií zo súboru OFX '%s' sa našlo %d predtým importovaných transakcií, žiadne nové transakcie.

en: Open/Quicken Financial Exchange file (*.ofx, *.qfx)
sk: Open/Quicken Financial Exchange súbor (*.ofx, *.qfx)

en: Select one or multiple OFX/QFX file(s) to process
sk: Zvoľte jeden alebo viacero súborov OFX/QFX na spracovanie

en: Import _OFX/QFX…
sk: Importovať _OFX/QFX…

en: Process an OFX/QFX response file
sk: Spracovať súbor odpovedí OFX/QFX

en: GnuCash account name
sk: Názov GnuCash účtu

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
sk: Zadajte názov alebo krátky popis ako napríklad "Akcie Red Hat".

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
sk: Zadajte symbol tickera alebo inú dobre známu skratku, ako napríklad „RHT“. Ak taký neexistuje, alebo ho nepoznáte, vytvorte si vlastný.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
sk: Vyberte burzu, na ktorej sa symbol obchoduje, alebo vyberte typ investície (napríklad FUND pre podielové fondy.) Ak nevidíte svoju burzu alebo vhodný typ investície, môžete zadať novú.

en: Name or _description
sk: Meno a_lebo popis

en: _Ticker symbol or other abbreviation
sk: _Burzový symbol alebo ďalšie skratky

en: _Exchange or abbreviation type
sk: Vým_enný kurz

en: (split)
sk: (rozdelenie)

en: Are you sure you want to cancel?
sk: Ste si istý, že to chcete zrušiť?

en: Please select a file to load.
sk: Vyberte prosím súbor na načítanie.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
sk: Súbor sa nenašiel alebo bolo odmietnuté povolenie na čítanie. Vyberte iný súbor.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
sk: Tento súbor QIF je už načítaný. Vyberte iný súbor.

en: Select QIF File
sk: Zvoliť QIF súbor

en: _Resume
sk: Pok_račovať

en: Canceled
sk: Zrušené

en: An error occurred while loading the QIF file.
sk: Pri načítavaní súboru QIF sa vyskytla chyba.

en: Failed
sk: Zlyhanie

en: Cleaning up
sk: Čistenie

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
sk: Vyskytla sa chyba pri spracovávaní QIF súboru.

en: Loading completed
sk: Načítavanie je ukončené

en: When you press the Start Button, GnuCash will load your QIF file. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
sk: Keď stlačíte tlačidlo Štart, GnuCash načíta váš súbor QIF. Ak sa nevyskytnú žiadne chyby ani upozornenia, automaticky prejdete na ďalší krok. V opačnom prípade sa podrobnosti zobrazia nižšie pre vašu kontrolu.

en: Choose the QIF file currency
sk: Vyberte menu súboru QIF

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
sk: Musíte vložiť existujúcu národnú menu alebo vložte iný typ.

en: A bug was detected while converting the QIF data.
sk: Pri konverzii údajov QIF sa zistila chyba.

en: Canceling
sk: Zrušenie

en: A bug was detected while detecting duplicates.
sk: Pri zisťovaní duplikátov sa zistila chyba.

en: Conversion completed
sk: Konverzia dokončená

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
sk: Keď stlačíte tlačidlo Štart, GnuCash naimportuje vaše údaje QIF. Ak sa nevyskytnú žiadne chyby ani upozornenia, automaticky prejdete na ďalší krok. V opačnom prípade sa nižšie zobrazia podrobnosti pre vašu kontrolu.

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
sk: GnuCash nedokázal uložiť vaše predvoľby mapovania.

en: There was a problem with the import.
sk: Vyskytol sa problém s importom.

en: QIF Import Completed.
sk: QIF Import ukončený.

en: QIF account name
sk: Názov QIF účtu

en: QIF category name
sk: Názov QIF kategórie

en: QIF payee/memo
sk: QIF príjemca/memo

en: Match?
sk: Zhoda?

en: QIF import requires guile with regex support.
sk: Import QIF vyžaduje guile s podporou regulárnych výrazov.

en: Enter a name for the account
sk: Vložte názov účtu

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
sk: Účet %s drží miesto a nepovoľuje účtovné položky. Zvoľte prosím iný účet.

en: Placeholder?
sk: Zástupca?

en: Dividends
sk: Dividendy

en: Cap Return
sk: Kapitálový výnos

en: Cap. gain (long)
sk: Kapitálové výnosy (dlhodobé)

en: Cap. gain (mid)
sk: Kapitálové výnosy (strednodobé)

en: Cap. gain (short)
sk: Kapitálové výnosy (krátkodobé)

en: Equity
sk: Vlastné imanie

en: Retained Earnings
sk: Nerozdelený zisk

en: Commissions
sk: Provízie

en: Margin Interest
sk: Hraničný úrok

en: Line
sk: Riadok

en: Read aborted.
sk: Čitanie bolo zrušené.

en: Reading
sk: Čítanie

en: Some characters have been discarded.
sk: Niektoré znaky boli zahodené.

en: Converted to:
sk: Konvertovať do:

en: Some characters have been converted according to your locale.
sk: Niektoré znaky boli skonvertované podľa vášho miestneho nastavenia.

en: Ignoring unknown option
sk: Ignorovanie neznámej voľby

en: Date required.
sk: Dátum je vyžadovaný.

en: Discarding this transaction.
sk: Zahodiť túto transakciu.

en: Ignoring class line
sk: Ignorovanie riadku triedy

en: Ignoring category line
sk: Ignorovanie riadku kategória

en: Ignoring security line
sk: Ignorovanie bezpečnostného riadku

en: Could not parse price line
sk: Nie je možné spracovať cenový riadok

en: File does not appear to be in QIF format
sk: Zdá sa, že súbor nie je vo formáte QIF

en: Transaction date
sk: Dátum transakcie

en: Transaction amount
sk: Suma transakcie

en: Share price
sk: Cena podielu

en: Share quantity
sk: Množstvo podielov

en: Investment action
sk: Investičná operácia

en: Reconciliation status
sk: Stav vysporiadania

en: Commission
sk: Provízie

en: Account type
sk: Typ účtu

en: Tax class
sk: Daňová trieda

en: Category budget amount
sk: Výška rozpočtu kategórie

en: Account budget amount
sk: Výška rozpočtu účtu

en: Credit limit
sk: Kreditný limit

en: Parsing categories
sk: Spracovanie kategórií

en: Parsing accounts
sk: Spracovanie účtov

en: Parsing prices
sk: Spracovanie cien

en: Parsing transactions
sk: Spracovávanie transakcií

en: Unrecognized or inconsistent format.
sk: Nerozpoznaný alebo nekonzistentný formát.

en: Parsing failed.
sk: Spracovanie zlyhalo.

en: Parse ambiguity between formats
sk: Spracovať nejednoznačnosť medzi formátmi

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
sk: Hodnota '~a' môže byť ~a alebo ~a.

en: Finding duplicate transactions
sk: Hľadanie duplikovaných transakcií

note: Translators: Mapping the QIF account type to a GnuCash account type. see https://en.wikipedia.org/wiki/Quicken_Interchange_Format#Detail_items
en: The account type ~s is unknown, using Bank instead.
sk: Typ účtu ~s je neznámy, namiesto toho sa použije Banka.

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
sk: Neznáma operácia '~a'.

note: Translators: Error message about reconciliation status, see msgctxt "Reconciled flag …"
en: The unknown reconciliation status '~a' will be replaced by 'uncleared'.
sk: Neznámy stav vysporiadania „~a“ bude nahradený „nespracovaný“.

en: QIF import: Name conflict with another account.
sk: QIF import: Názov je v konflikte s iným účtom.

en: Preparing to convert your QIF data
sk: Príprava na konverziu údajov QIF

en: Creating accounts
sk: Vytváranie účtov

en: Matching transfers between accounts
sk: Priraďovanie prevodov medzi účtami

en: Converting
sk: Konvertovanie

en: Discarding duplicate prices
sk: Zahodenie duplicitných cien

en: Adding prices
sk: Pridávanie cien

en: Missing transaction date.
sk: Chýba dátum transakcie.

en: Missing QIF investment action for transaction dated ~a.
sk: Chýba akcia QIF investície pre transakciu s dátumom ~a.

en: Invalid transaction date.
sk: Neplatný dátum transakcie.

en: Welcome to GnuCash
sk: Vitajte v GnuCash

en: Have a nice day!
sk: Príjemný deň!

en: Welcome to GnuCash %s Shell
sk: Vitajte v GnuCash %s Shell

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
sk: Účet %s neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: Hours
sk: Hodiny

en: Project
sk: Projekt

en: Material
sk: Materiál

en: Save the current entry?
sk: Uložiť aktuálnu položku?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
sk: Aktuálna transakcia bola zmenená. Chcete zaznamenať zmeny pred duplikovaním tohto záznamu alebo duplikáciu zrušiť?

en: _Record
sk: _Zaznamenať

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
sk: Neplatný záznam: Pre túto pozíciu musíte zadať účet v správnej mene.

en: This account should usually be of type income.
sk: Tento účet by mal byť zvyčajne príjmový.

en: This account should usually be of type expense or asset.
sk: Tento účet by mal byť zvyčajne typu výdaj alebo aktívum.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
sk: Daňová tabuľka %s neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
sk: Aktuálny záznam bol zmenený. Tento záznam je však súčasťou existujúcej objednávky. Chcete zaznamenať zmenu a efektívne zmeniť svoju objednávku?

en: _Don't Record
sk: N_ezaznamenať

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
sk: Aktuálna transakcia bola zmenená. Prajete si ju uložiť?

[ctx: sample for 'Description']
en: Description of an Entry
sk: Popis položky

[ctx: sample]
en: Action
sk: Úkon

[ctx: sample]
note: Translators: Enter the longest expected path of an Account
en: Expenses:Automobile:Gasoline
sk: Výdavky:Automobil:Benzín

[ctx: sample for 'Taxable']
note: Translators: Abbreviation sample for Taxable?
en: T?
sk: D?

[ctx: sample for 'Tax Included']
note: Translators: Abbreviation sample for Tax Included
en: TI
sk: S daňou

[ctx: sample for 'Tax Table']
en: Tax Table 1
sk: Daňová tabuľka 1

[ctx: sample for 'Billable']
note: Translators: Abbreviation sample for Billable
en: BI
sk: Fakturovateľné

[ctx: sample]
en: Payment
sk: Platba

en: Charge
sk: Poplatok

en: Income Account
sk: Príjmový účet

en: Expense Account
sk: Výdavkový účet

en: Discount Type
sk: Typ zľavy

en: Discount How
sk: Zľava Ako

en: Unit Price
sk: Jednotková cena

en: Taxable?
sk: Zdaniteľné?

en: Tax Included?
sk: Vrátane Dane?

en: Invoiced?
sk: Fakturované?

en: Subtotal
sk: Medzisúčet

en: Billable?
sk: Vyúčtovateľné?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
sk: Zadajte príjmový/výdavkový účet pre položku, alebo ju vyberte zo zoznamu

en: Enter the type of Entry
sk: Zadajte typ položky

en: Enter the Entry Description
sk: Zadajte popis položky

en: Enter the Discount Amount
sk: Zadajte veľkosť zľavy

en: Enter the Discount Percent
sk: Zadať percento zľavy

en: Enter the Discount … unknown type
sk: Zadajte zľavu … neznámy typ

en: Discount Type: Monetary Value
sk: Discount Type: Peňažná čiastka

en: Discount Type: Percent
sk: Discount Type: Percentá

en: Select the Discount Type
sk: Zvolte typ zľavy

en: Tax computed after discount is applied
sk: Daň vypočítaná po použití zľavy

en: Discount and tax both applied on pretax value
sk: Zľava aj daň použité na pôvodnú hodnotu

en: Discount computed after tax is applied
sk: Zľava vypočítaná po použití dane

en: Select how to compute the Discount and Taxes
sk: Zvoľte, ako počítať zľavu a daň

en: Enter the unit-Price for this Entry
sk: Zadajte jednotkovú cenu pre túto položku

en: Enter the Quantity of units for this Entry
sk: Zadajte počet jednotiek pre túto položku

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
sk: Zadajte daňovou tabuľku, ktorá sa použije pre túto položku

en: Is this entry taxable?
sk: Je táto položka zdaniteľná?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
sk: Je daň už zahrnutá v cene tejto položky?

en: Is this entry invoiced?
sk: Je táto položka vyfakturovaná?

en: Is this entry credited?
sk: Je táto položka dobropisovaná?

en: Include this entry on this invoice?
sk: Zahrnúť túto položku na túto faktúru?

en: Include this entry on this credit note?
sk: Zahrnúť túto položku do dobropisu?

en: Unknown EntryLedger Type
sk: Neznámy typ EntryLedger

en: The subtotal value of this entry
sk: Medzisúčet pre túto položku

en: The total tax of this entry
sk: Celková daň tejto položky

en: Is this entry billable to a customer or job?
sk: Je táto položka vyúčtovateľná odberateľovi alebo práci?

en: How did you pay for this item?
sk: Ako ste za túto položku zaplatili?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
sk: Táto transakcia sa už upravuje v inom registri. Dokončite úpravy najskôr tam.

en: Save transaction before duplicating?
sk: Uložiť transakciu pred duplikovaním?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
sk: Aktuálna transakcia bola zmenená. Chcete zaznamenať zmeny pred duplikovaním transakcie alebo duplikáciu zrušiť?

en: New Split Information
sk: Informácie o novom rozdelení

en: Cannot store a transaction at this date
sk: Nie je možné uložiť transakciu s týmto dátumom

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
sk: Zadaný dátum duplikovanej transakcie je starší ako „Limit len na čítanie“ nastavený pre túto knihu. Toto nastavenie je možné zmeniť v Súbor->Vlastnosti->Účty.

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
sk: Chystáte sa prepísať existujúce rozdelenie. Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not overwrite it from this register window. You may overwrite it if you navigate to a register that shows another side of this same transaction.
sk: Toto je rozdelenie, ktoré zakotvuje túto transakciu v registri. V tomto registračnom okne ho nemôžete prepísať. Môžete ho prepísať, ak prejdete do registra, ktorý zobrazuje inú stranu tej istej transakcie.

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
sk: Chystáte sa prepísať existujúcu transakciu. Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: Recalculate Transaction
sk: Prepočítať transakciu

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
sk: Vložené hodnoty pre transakciu sú nekonzistentné. Ktorú hodnotu si prajete prepočítať?

en: Changed
sk: Zmenené

en: _Recalculate
sk: P_repočítať

[ctx: Action Column]
en: Deposit
sk: Vklad

en: Withdraw
sk: Výber

en: Check
sk: Šek

en: ATM Deposit
sk: Vklad cez bankomat

en: ATM Draw
sk: Výber cez bankomat

en: Teller
sk: Bankomat

en: Receipt
sk: Potvrdenka

en: Increase
sk: Nárast

en: Decrease
sk: Pokles

en: POS
sk: POS Terminál

en: AutoDep
sk: Auto hĺbka

en: Wire
sk: Linka

en: Direct Debit
sk: Inkaso

en: Fee
sk: Poplatok

en: Rebate
sk: Rabat

en: Paycheck
sk: Výplata

en: LTCG
sk: Dlhodobé kapitálové výnosy

en: STCG
sk: Krátkodobé kapitálové výnosy

en: Rebalance Transaction
sk: Vyrovnať transakciu

en: The current transaction is not balanced.
sk: Aktuálna transakcia nie je vyrovnaná.

en: Balance it _manually
sk: _Manuálne vyrovnať

en: Let GnuCash _add an adjusting split
sk: Nechajte GnuCash prid_ať upravujúce rozdelenie

en: Adjust current account _split total
sk: Upraviť celkové _rozdelenie aktuálneho účtu

en: Adjust _other account split total
sk: Upraviť celkové _rozdelenie iného účtu

en: _Rebalance
sk: Vy_rovnať

en: This register does not support editing exchange rates.
sk: Tento register nepodporuje úpravu výmenných kurzov.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
sk: Ak chcete upraviť výmenný kurz, musíte vybrať rozdelenie.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
sk: Ak chcete zmeniť kurz, transakciu musíte rozbaliť.

en: The entered account could not be found.
sk: Zadaný účet sa nepodarilo nájsť.

en: The two currencies involved equal each other.
sk: Tieto dve meny sa navzájom rovnajú.

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
sk: Čiastka rozdelenia je nula, takže nie je potrebný žiadny výmenný kurz.

en: Save the changed transaction?
sk: Uložiť zmenenú transakciu?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
sk: Aktuálna transakcia bola zmenená. Chcete zaznamenať zmeny pred prechodom na novú transakciu, zahodiť zmeny alebo sa vrátiť k zmenenej transakcii?

en: _Discard Changes
sk: Z_rušiť zmeny

en: _Record Changes
sk: Zaz_namenať zmeny

en: Mark split as unreconciled?
sk: Označiť časť ako nevysporiadanú?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
sk: Chystáte sa označiť vysporiadané rozdelenie ako nevysporiadané. Mohlo by to sťažiť budúce vysporiadanie! Chcete pokračovať v tejto zmene?

en: _Unreconcile
sk: Zr_ušiť odsúhlasenie

[ctx: sample]
en: Description of a transaction
sk: Popis transakcie

[ctx: Column header for 'Document Link']
note: Translators: 'L' is short for Linked Document
en: L
sk: P

[ctx: sample]
en: Memo field sample text string
sk: Vzorový textový reťazec poľa memo

[ctx: sample]
en: Notes field sample text string
sk: Vzorový textový reťazec poľa poznámok

[ctx: sample]
en: No Particular Reason
sk: Žiadny konkrétny dôvod

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
sk: Nie je možné zistiť menu účtu. Použije sa štandardná mena poskytnutá vaším systémom.

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
sk: Odkaz

en: Exch. Rate
sk: Vým. kurz

en: Oth. Curr.
sk: Iná men.

en: Tot %s
sk: Celkom %s

en: Tot Credit
sk: Cel. kredit

en: Tot Debit
sk: Celkový debet

en: Tot Shares
sk: Celkový podiel

en: Debit Formula
sk: Vzorec Má dať (debet)

en: Credit Formula
sk: Vzorec Dal (kredit)

en: Reconciled on %s
sk: Vysporiadané %s

en: Scheduled
sk: Plánované

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
sk: Zadajte odkaz transakcie, napr. číslo faktúry alebo šeku, spoločný pre všetky riadky vstupu (rozdielenia)

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
sk: Zadajte odkaz transakcie, napr. číslo faktúry alebo šeku, jedinečné pre každý riadok záznamu (rozdelenie)

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
sk: Zadajte referenciu, napríklad číslo šeku, spoločnú pre všetky riadky vstupu (rozdelenia)

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
sk: Zadajte referenciu, napríklad číslo šeku, jedinečné pre každý vstupný riadok (rozdelenie)

en: Enter a transaction reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
sk: Zadajte referenciu transakcie, napríklad číslo faktúry alebo šeku, spoločné pre všetky riadky vstupu (rozdelenia)

en: Enter a transaction reference that will be common to all entry lines (splits)
sk: Zadajte referenciu transakcie, ktorá bude spoločná pre všetky riadky vstupu (rozdelenia)

en: Enter the name of the Customer
sk: Vložte meno odberateľa

en: Enter the name of the Vendor
sk: Vložte meno dodávateľa

en: Enter a description of the transaction
sk: Vložte popis transakcie

en: Enter notes for the transaction
sk: Vložiť poznámky pre rozdelenie

en: Reason the transaction was voided
sk: Dôvod prečo transakcia je neplatná

en: Enter an action type, or choose one from the list
sk: Vložte typ úkonu, alebo si ho vyberte zo zoznamu

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
sk: Zadajte referenčné číslo, napríklad číslo nasledujúceho šeku, alebo vyberte typ akcie zo zoznamu

en: Enter a description of the split
sk: Vložte popis rozdelenia

en: Enter the effective share price
sk: Zadajte efektívnu cenu podielu

en: Enter the number of shares bought or sold
sk: Vložte počet nakúpených alebo predaných podielov

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
sk: Vložte účet, z ktorého sa uskutoční prevod, alebo vyberte jeden zo zoznamu

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
sk: Táto transakcia obsahuje viacnásobné rozdelenie; stlačte tlačítko Rozdelenia, aby ste ich všetky videli

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
sk: Táto transakcie je rozdelenie akcií; ak chcete vidieť detaily stlačte tlačítko Rozdelenia

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
sk: Túto transakciu nie je možné upraviť ani odstrániť. Táto transakcia je označená len na čítanie, pretože:
    
    '%s'

en: Change transaction containing a reconciled split?
sk: Zmeniť transakciu obsahujúcu vysporiadané rozdelenie?

en: The transaction you are about to change contains reconciled splits in the following accounts:
    %s
    
    Are you sure you want to continue with this change?
sk: Transakcia, ktorú sa chystáte zmeniť, obsahuje vysporiadané rozdelenia v nasledujúcich účtoch:
    %s
    
    Naozaj chcete pokračovať v tejto zmene?

en: Change reconciled split?
sk: Zmeniť vysporiadané rozdelenie?

en: You are about to change a protected field of a reconciled split. If you continue editing this split it will be unreconciled. This might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
sk: Chystáte sa zmeniť chránené pole vysporiadaného rozdelenia. Ak budete pokračovať v úprave tohto rozdelenia, bude nevysporiadané. To môže sťažiť budúce vysporiadanie! Chcete pokračovať v tejto zmene?

en: Chan_ge Split
sk: Z_meniť rozdelenie

en: Chan_ge Transaction
sk: Zmeniť _transakciu

en: Enter debit formula for real transaction
sk: Zadajte debetný vzorec pre skutočnú transakciu

en: Enter credit formula for real transaction
sk: Zadajte kreditný vzorec pre skutočnú transakciu

en: Don't autocomplete
sk: Nedoplniť automaticky

en: The entered date of the transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts, resetting to the threshold.
sk: Zadaný dátum transakcie je starší ako „Limit len na čítanie“ nastavený pre túto knihu. Toto nastavenie je možné zmeniť v Súbor->Vlastnosti->Účty, resetovaním na limitnú hodnotu.

en: List
sk: Zoznam

en: Template file "~a" can not be read
sk: Šablónu "~a" nie je možné načítať

en: Load
sk: Načítať

en: Fonts
sk: Písma

en: Font info for the report title.
sk: Informácie o písme pre titulok reportu.

en: Account link
sk: Odkaz účtu

en: Font info for account name.
sk: Informácie o písme pre názov účtu.

en: Number cell
sk: Číslo bunky

en: Font info for regular number cells.
sk: Informácie o písme pre bunky s bežnými číslami.

en: Negative Values in Red
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou

en: Display negative values in red.
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou.

en: Number header
sk: Číslo hlavičky

en: Font info for number headers.
sk: Informácie o písme pre hlavičky čísel.

en: Text cell
sk: Text bunky

en: Font info for regular text cells.
sk: Informácie o písme pre bežný text buniek.

en: Total number cell
sk: Bunka s celkovým počtom

en: Font info for number cells containing a total.
sk: Informácie o písme pre bunky obsahujúce súčty.

en: Total label cell
sk: Štítok bunky súčtu

en: Font info for cells containing total labels.
sk: Informácie o písme pre bunky obsahujúce štítky súčtov.

en: Centered label cell
sk: Vycentrovaná bunka štítku

en: Font info for centered label cells.
sk: Informácie o písme pre bunky menovky v strede.

en: Can't save style sheet
sk: Nie je možné uložiť štýl

en: Exchange rate | Exchange rates
sk[0]: Výmenný kurz
sk[1]: Výmenné kurzy
sk[2]: Výmenných kurzov

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
sk: Neexistujú žiadne rozpočty. Musíte vytvoriť aspoň jeden rozpočet.

en: Edit report options
sk: Upraviť nastavenie reportu

en: Disabled
sk: Nepovolené

en: This report requires you to specify certain report options.
sk: Tento report vyžaduje, aby ste zadali určité nastavenia.

en: No accounts selected
sk: Nie je zvolený žiaden účet

en: This report requires accounts to be selected in the report options.
sk: Tento report vyžaduje, aby boli zvolené účty v nastavení reportu.

en: No data
sk: Bez dát

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
sk: Zvolené účty neobsahujú údaje/transakcie (alebo iba nuly) pre zvolené časové obdobie

en: Select a date to report on.
sk: Zvoľte dátum reportu.

en: Start of reporting period.
sk: Začiatok reportovacieho obdobia.

en: End of reporting period.
sk: Koniec vykazovacieho obdobia.

en: The amount of time between data points.
sk: Časový rozsah medzi dátovými bodmi.

en: One Day
sk: Jeden deň

en: One Week
sk: Jeden týždeň

en: Two Weeks
sk: Dva týždne

en: One Month
sk: Jeden mesiac

en: Quarter Year
sk: Štvrťrok

en: Half Year
sk: Polrok

en: One Year
sk: Jeden rok

en: All
sk: Všetko

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
sk: Zobraziť účty do tejto hĺbky, bez ohľadu na iné nastavenia.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
sk: Zrušiť voľbu účtov a zobraziť podúčty všetkých zvolených účtov?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
sk: Report z týchto účtov, ak to hĺbka zobrazenia povoľuje.

en: Select the currency to display the values of this report in.
sk: Zvoliť menu pre zobrazenie hodnôt v tomto reporte.

en: The source of price information.
sk: Zdroj informácií o cenách.

en: Average cost of purchases weighted by volume
sk: Priemerné náklady na nákupy vážené objemom

en: Weighted average of all transactions in the past
sk: Vážený priemer všetkých transakcií v minulosti

en: Last up through report date
sk: Až do dátumu reportu

en: Closest to report date
sk: Najbližšie k dátumu report

en: Most recent
sk: Najaktuálnejšie

en: Width of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
sk: Šírka grafu, 10 – 100 v percentách, vyššie v pixeloch.

en: Height of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
sk: Výška grafu, 10 – 100 v percentách, vyššie v pixeloch.

en: Choose the marker for each data point.
sk: Zvoľte zvýrazňovač pre každý údajový bod.

en: Diamond
sk: Kosoštvorec

en: Circle
sk: Kruh

en: Square
sk: Štvorec

en: Cross
sk: Kríž

en: Dash
sk: Pomlčka

en: Filled diamond
sk: Vyplnený kosoštvorec

en: Filled circle
sk: Vyplnený kruh

en: Filled square
sk: Vyplnený štvorec

en: Choose the method for sorting accounts.
sk: Vyberte metódu triedenia účtov.

en: Alphabetical by account code
sk: Abecedne podľa kódu účtu

en: Alphabetical by account name
sk: Abecedne podľa názvu účtu

en: Numerical by descending amount
sk: Číselné zostupne

en: How to show the balances of parent accounts.
sk: Ako zobraziť zostatky rodičovských účtov.

en: Account Balance in the parent account, excluding any subaccounts.
sk: Zostatok na účte na nadradenom účte s výnimkou akýchkoľvek podúčtov.

en: Do not show any balances of parent accounts.
sk: Nezobrazovať žiadne zostatky na rodičovských účtoch.

en: Account Balance
sk: Zostatok na účte

en: Calculate Subtotal
sk: Vypočítať medzisúčty

en: Do not show
sk: Nezobraziť

en: How to show account subtotals for parent accounts.
sk: Ako zobraziť medzisúčty účtov pre nadradené účty.

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
sk: Zobraziť medzisúčty pre vybraté nadradené účty, ktoré majú podúčty.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
sk: Nezobrazovať žiadne medzisúčty pre nadradené účty.

en: Show subtotals
sk: Zobraziť medzisúčty

en: _Assets & Liabilities
sk: _Aktíva a Pasíva

en: _Income & Expense
sk: _Príjem a Výdavok

en: B_udget
sk: _Rozpočet

en: _Taxes
sk: _Dane

en: E_xamples
sk: Prí_klady

en: _Experimental
sk: _Experimentalne

en: _Multicolumn
sk: _Viacstĺpcové

en: Display
sk: Zobraziť

en: Report name
sk: Názov reportu

en: Stylesheet
sk: Forma štýlu

en: _Business
sk: _Podnikanie

en: Invoice Number
sk: Číslo faktúry

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
sk: Jeden z vašich reportov ma duplicitný report-guid. Skontrolujte systém reportov, najmä vaše uložené prehľady, či nemáte report s týmto report-guid:

en: Wrong report definition:
sk: Zlá definícia reportu:

en:  Report is missing a GUID.
sk:  Report neobsahuje GUID.

en: Enter a descriptive name for this report.
sk: Vložte popisné meno pre tento report.

en: Select a stylesheet for the report.
sk: Zvoľte štýl pre tento report.

en: Average Balance
sk: Priemerná bilancia

en: Step Size
sk: Veľkosť kroku

en: Report's currency
sk: Mena reportu

en: Price Source
sk: Zdroj cien

en: Include Sub-Accounts
sk: Vrátane podúčtov

en: Exclude transactions between selected accounts
sk: Vylúčiť transakcie medzi vybranými účtami

en: Plot Width
sk: Šírka grafu

en: Plot Height
sk: Výška grafu

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
sk: Zahrnúť podúčty všetkých vybratých účtov.

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
sk: Vylúčiť transakcie, ktoré zahŕňajú iba dva účty, pričom oba sú vybraté nižšie. Ovplyvní to iba stĺpce so ziskom a stratou v tabuľke.

en: Do transaction report on this account.
sk: Urobiť report transakcií za tento účet.

en: Show table
sk: Zobraziť tabuľku

en: Display a table of the selected data.
sk: Zobraziť tabuľku zo zvolených dát.

en: Show plot
sk: Ukázať zobrazenie

en: Display a graph of the selected data.
sk: Zobraziť graf zo zvolených dát.

en: Plot Type
sk: Typ zobrazenia

en: The type of graph to generate.
sk: Typ generovaného grafu.

en: Average
sk: Priemer

en: Profit
sk: Zisk

en: Period start
sk: Začiatok obdobia

en: Period end
sk: Konca obdobia

en: Gain
sk: Zisk

en: Loss
sk: Strata

en: Income vs. Day of Week
sk: Príjem vs. deň v týždni

en: Expenses vs. Day of Week
sk: Výdavky vs. deň v týždni

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
sk: Zobrazí koláčový graf s celkovými príjmami za každý deň týždňa

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
sk: Zobrazí koláčový graf s celkovými výdavkami pre každý deň v týždni

en: Levels of Subaccounts
sk: Úroveň podúčtov

en: Show Totals
sk: Zobraziť Celkom

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
sk: Vytvoriť report z týchto účtov, ak to umožňuje nastavená úroveň účtov.

en: Show the total balance in legend?
sk: Zobraziť v legende celkový zostatok?

en: Sample Graphs
sk: Ukážkový graf

en: Pie:
sk: Kláčový:

en: Bar, normal:
sk: Stĺpcový, bežný:

en: Bar, stacked:
sk: Stĺpcový, skladaný:

en: Scatter:
sk: Rozptylový:

en: Report Title
sk: Titulok reportu

en: Title for this report.
sk: Titulok pre tento report.

en: Tab B
sk: Karta B

en: Boolean Option
sk: Nastavenie boolean

en: This is a boolean option.
sk: Toto je boolean nastavenie.

en: Multi Choice Option
sk: Nastavenie s viacerými voľbami

en: This is a multi choice option.
sk: Toto je nastavenie viacerými voľbami.

en: First Option
sk: Prvé nastavenie

en: Second Option
sk: Druhé nastavenie

en: Third Option
sk: Tretie nastavenie

en: Fourth Options
sk: Štvrté nastavenie

en: String Option
sk: Nastavenie reťazca

en: This is a string option.
sk: Toto je nastavenie reťazca.

en: String Option Default
sk: Predvolené nastavenie reťazca

en: Just a Date Option
sk: Iba nastavenie dátumu

en: This is a date option.
sk: Toto je nastavenie dátumu.

en: Combo Date Option
sk: Nastavenie dátumu

en: This is a combination date option.
sk: Toto je nastavenie dátumovej kombinácie.

en: Relative Date Option
sk: Nastavenia relatívneho dátumu

en: This is a relative date option.
sk: Toto je nastavenie relatívneho dátumu.

en: Number Option
sk: Nastavenie čísel

en: This is a number option.
sk: Toto je nastavenie pre čísla.

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: This is a color option.
sk: Toto je nastavenie farby.

en: Tab A
sk: Karta A

en: An account list option
sk: Nastavenie zoznamu účtov

en: This is an account list option.
sk: Toto je nastavenie zoznamu účtov.

en: A list option
sk: Zoznam možností

en: This is a list option.
sk: Toto je nastavenie zoznamu.

en: The Good
sk: Dobré

en: The Bad
sk: Zlé

en: The Ugly
sk: Hnusné

en: Testing
sk: Testovanie

en: Report Title Default
sk: Predvolený titulok reportu

en: This is a sample GnuCash ~a report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
sk: Toto je vzorový report GnuCash ~a. Pozrite si zdrojový kód guile (scheme) v adresári scm/report, kde nájdete podrobnosti o písaní vlastných reportov alebo rozširovaní existujúcich reportov.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
sk: Pomoc pri písaní reportov, alebo ak chcete prispieť s úplne novým, absolútne špičkovým reportom, konzultujete v e-mailovej konferencií ~a.

en:  For details on subscribing to that list, see &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.
sk:  Podrobnosti o prihlásení na odber tejto konferencie nájdete na &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.

en:  You can learn more about writing scheme at &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.
sk:  Viac sa môžete naučiť viac o písaní schém na&lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.

en: The current time is ~a.
sk: Aktuálny čas je ~a.

en: The boolean option is ~a.
sk: Boolean nastavenie je ~a.

en: true
sk: pravda

en: false
sk: nepravda

en: The radio button option is ~a.
sk: Nastavenie prepínača je ~a.

en: The multi-choice option is ~a.
sk: Nastavenie viacnásobného výberu je ~a.

en: The string option is ~a.
sk: Nastavenie reťazca je ~a.

en: The date option is ~a.
sk: Nastavenie dátumu je ~a.

en: The relative date option is ~a.
sk: Nastavenie relatívneho dátumu je ~a.

en: The combination date option is ~a.
sk: Nastavenie dátumej kombinácie je ~a.

en: The number option is ~a.
sk: Nastavenie čísla je ~a.

en: The number option formatted as currency is ~a.
sk: Nastavenie čísla formátovaného ako mena je ~a.

en: Items you selected:
sk: Položky, ktoré ste zvolili:

en: List items selected
sk: Zoznam zvolených položiek

en: (You selected no list items.)
sk: (Nevybrali ste zoznam položiek.)

en: You have selected no accounts.
sk: Nevybrali ste si účet.

en: Display help
sk: Zobraziť pomocníka

en: Sample Report
sk: Ukážkový report

en: An options example report.
sk: Nastavenia ukážkového reportu.

en: Tax Report / TXF Export
sk: Daňový report / TXF export

en: Alternate Period
sk: Alternatívne obdobie

en: Override or modify From: & To:.
sk: Potlačiť alebo upraviť Od: a Do:.

en: Use From - To
sk: Použiť Od - Do

en: 1st Est Tax Quarter (Jan 1 - Mar 31)
sk: 1. očak. daň. štvrťrok (1. január – 31. marec)

en: 2nd Est Tax Quarter (Apr 1 - May 31)
sk: 2. odhadovaný daňový štvrťrok (1. apríl – 31. máj)

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: 3rd Est Tax Quarter (Jun 1 - Aug 31)
sk: 3. východný daňový štvrťrok (1. jún – 31. august)

en: 4th Est Tax Quarter (Sep 1 - Dec 31)
sk: 4. odhadovaný daňový štvrťrok (1. september – 31. december)

en: Last Year
sk: Minulý rok

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr (Jan 1 - Mar 31)
sk: Minulý rok 1st očak. daň. kartál (1. január – 31. marec)

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr (Apr 1 - May 31)
sk: Minulý rok 2. očak. daň. kvartál (1. Apr - 31. Máj)

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr (Jun 1 - Aug 31)
sk: Minulý rok 3. očak. daň. kvartál (1. Jún - 31. Aug)

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr (Sep 1 - Dec 31)
sk: 4. odhad dane za posledný rok za štvrťrok (1. september – 31. december)

en: Select Accounts (none = all)
sk: Zvolené účty (nič = všetko)

en: Select accounts.
sk: Zvoliť účty.

en: Suppress $0.00 values
sk: Skryť hodnoty 0,00 Sk

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
sk: Účty s hodnotou 0,00 Sk nebudú vytlačené.

en: Print Full account names
sk: Tlačiť úplné názvy účtov

en: Print all Parent account names.
sk: Tlačiť všetky názvy rodičovských účtov.

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
sk: Varovanie: K niektorým účtom sú priradené duplikované TXF kódy. Iba TXF kódy so zdrojmi dlžníkov sa môžu opakovať.

en: Period from ~a to ~a
sk: Obdobie od ~a do ~a

en: Tax Report & XML Export
sk: Daňový report & XML export

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
sk: Zdaniteľný Príjem / Odpočítateľné Výdavky / Export do súboru .XML

en: Taxable Income / Deductible Expenses
sk: Zdaniteľný Príjem / Odpočítateľné Výdavky

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sk: Tento report zobrazí váš zdaniteľný príjem a odpočítateľné výdavky.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sk: Táto stránka zobrazí váš zdaniteľný príjem a odpočítateľné výdavky.

en: Tax Schedule Report/TXF Export
sk: Daňový report/TXF export

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
sk: Daňové kódy pre hodnoty 0,00 EUR nebudú vytlačené.

en: Do not print full account names
sk: Netlačiť úplné názvy účtov

en: Do not print all Parent account names.
sk: Netlačiť všetky názvy rodičovských účtov.

en: Print all Transfer To/From Accounts
sk: Tlačiť všetky prevody z/na účty

en: Print all split details for multi-split transactions.
sk: Vytlačte všetky podrobnosti o rozdelení pre transakcie s viacerými rozdeleniami.

en: Print TXF export parameters
sk: Vytlačiť parametre exportu TXF

en: Show TXF export parameters for each TXF code/account on report.
sk: Zobrazte parametre exportu TXF pre každý kód/účet TXF v prehľade.

en: Do not print T-Num:Memo data
sk: Netlačte údaje T-Num:Memo

en: Do not print T-Num:Memo data for transactions.
sk: Netlačte údaje T-Num:Memo pre transakcie.

en: Do not print Action:Memo data
sk: Netlačiť dáta Akcia:Memo

en: Do not print Action:Memo data for transactions.
sk: Netlačiť Úkon:Memo údaje pre transakcie.

en: Do not print transaction detail
sk: Netlačte podrobnosti transakcie

en: Do not print transaction detail for accounts.
sk: Netlačiť transakčné detaily pre účty.

en: Do not use special date processing
sk: Nepoužívajte špeciálne spracovanie dátumu

en: Do not print transactions out of specified dates.
sk: Netlačiť transakcie mimo určených dátumov.

en: Currency conversion date
sk: Dátum konverzie meny

en: Select date to use for PriceDB lookups.
sk: Vyberte dátum, ktorý chcete použiť na vyhľadávanie PriceDB.

en: Nearest to transaction date
sk: Najbližší k dátumu transakcie

en: Nearest to report date
sk: Najbližší dátum reportu

en: Tax Schedule Report & TXF Export
sk: Daňový report & TXF export

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
sk: Zdaniteľný príjem/Odpočítateľné výdavky s detailom transakcie/Export do súboru .TXF

en: Taxable Income/Deductible Expenses
sk: Zdaniteľný Príjem/Odpočítateľné Výdavky

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
sk: Tento report zobrazí transakčné detaily pre vaše účty súvisiace s daňami z príjmu.

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
sk: Tento report zobrazí transakčné detaily pre príslušné účty dane z príjmu.

en: Income Piechart
sk: Koláčový graf Príjmov

en: Expense Piechart
sk: Koláčový graf výdavkov

en: Asset Piechart
sk: Koláčový graf Aktív

en: Security Piechart
sk: Koláčový graf cenných papierov

en: Liability Piechart
sk: Koláčový graf Pasív

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
sk: Zobrazí koláčový graf s príjmami za daný časový interval

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
sk: Zobrazí koláčový graf s výdavkami za daný časový interval

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
sk: Zobrazí koláčový graf aktív v danom čase

en: Shows a piechart with distribution of assets over securities
sk: Zobrazí koláčový graf s rozložením aktív medzi cennými papiermi

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
sk: Zobrazí koláčový graf pasív v danom čase

en: Income Accounts
sk: Príjmové účty

en: Expense Accounts
sk: Výdavkové účty

en: Assets
sk: Aktíva

en: Liabilities
sk: Pasíva

en: Show long names
sk: Zobraziť dlhé názvy

en: Show Percents
sk: Zobraziť percentá

en: Maximum Slices
sk: Maximum plátkov

en: Sort Method
sk: Metóda triedenia

en: Show Average
sk: Zobraziť priemery

en: Select whether the amounts should be shown over the full time period or rather as the average e.g. per month.
sk: Vyberte, či sa majú sumy zobrazovať za celé časové obdobie alebo skôr ako priemer, napr. za mesiac.

en: No Averaging
sk: Bez priemerov

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
sk: Maximálny počet úrovní v zobrazení stromu účtov.

en: Show the full account name in legend?
sk: Zobraziť úplné mená účtov v legende?

en: Show the full security name in the legend?
sk: Zobraziť celý názov cenného papieru v legende?

en: Show the percentage in legend?
sk: Zobraziť percentá v legende?

en: Maximum number of slices in pie.
sk: Maximálny počet plátkov v koláči.

en: Yearly Average
sk: Ročný priemer

en: Monthly Average
sk: Mesačný priemer

en: Weekly Average
sk: Týždenný priemer

en: Balance at ~a
sk: Saldokonto v ~a

en: Account Summary
sk: Sumár účtov

en: Future Scheduled Transactions Summary
sk: Sumár budúcich naplánovaných transakcií

en: Depth limit behavior
sk: Chovanie limitu hĺbky

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
sk: Ako zaobchádzať s účtami, ktoré presahujú stanovený limit hĺbky (ak také sú).

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
sk: Zobraziť celkový zostatok, vrátane zostatkov na podúčtoch, na ľubovoľnom účte s hĺbkovým limitom.

en: Raise accounts deeper than the depth limit to the depth limit.
sk: Zvýšiť účty hlbšie ako je hĺbkový limit k hĺbkovému limitu.

en: Omit any accounts deeper than the depth limit.
sk: Vynechať všetky účty hlbšie ako je limit hĺbky.

en: Parent account balances
sk: Zostatky rodičovských účtov

en: Parent account subtotals
sk: Medzisúčty rodičovských účtov

en: Include accounts with zero total balances
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
sk: Do tohto reportu zahrňte účty s nulovými celkovými (rekurzívnymi) zostatkami.

en: Omit zero balance figures
sk: Vynechať nulové sumy

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
sk: Zobrazte prázdne miesto namiesto akýchkoľvek nulových zostatkov, ktoré by sa zobrazili.

en: Show accounting-style rules
sk: Zobrazenie podľa účtovných pravidiel

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
sk: Použiť pravidlá pod stĺpcami pridaných čísiel ako to robia účtovníci.

en: Display accounts as hyperlinks
sk: Zobraziť účty ako hyperodkazy

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
sk: Zobraziť každý účet v tabuľke ako hypertextový odkaz do okna registra.

en: Show an account's balance.
sk: Zobraziť zostatok na účte.

en: Show an account's account code.
sk: Zobraziť účtovný kód účtu.

en: Show an account's account type.
sk: Zobraziť typ účtu.

en: Account Description
sk: Popis účtu

en: Show an account's description.
sk: Zobraziť popis účtu.

en: Account Notes
sk: Poznámky k účtu

en: Show an account's notes.
sk: Zobraziť poznámky k účtu.

en: Commodities
sk: Komodity

en: Show Foreign Currencies
sk: Zobraziť cudzie meny

en: Display any foreign currency amount in an account.
sk: Zobrazte akúkoľvek sumu v cudzej mene na účte.

en: Show Exchange Rates
sk: Zobraziť kurzy

en: Show the exchange rates used.
sk: Zobraziť použitý kurz.

en: Recursive Balance
sk: Rekurzívny zostatok

en: Raise Accounts
sk: Zvýšiť účty

en: Omit Accounts
sk: Vynechať účty

en: ${company-name} ${report-title} For Period Covering ${start} to ${end}
sk: ${company-name} ${report-title} za obdobie ${start} do ${end}

en: Account title
sk: Titulok účtu

en: Advanced Portfolio
sk: Pokročilé portfólio

en: Share decimal places
sk: Desatinné miesta podielov

en: Include accounts with no shares
sk: Zahrnúť účty bez podielov

en: Show ticker symbols
sk: Zobraziť burzový symbol (ticker)

en: Show listings
sk: Zobraziť zoznamy

en: Show prices
sk: Zobraziť ceny

en: Show number of shares
sk: Zobraziť počet podielov

en: Basis calculation method
sk: Zobraziť metódu kalkulácie

en: Set preference for price list data
sk: Nastaviť preferencie dát cenníka

en: How to report brokerage fees
sk: Ako reportovať poplatky za sprostredkovanie

en: Basis calculation method.
sk: Základná kalkulačná metóda.

en: Average cost of all shares
sk: Priemerná cena všetkých akcií

en: First-in first-out
sk: Prvý-dnu-prvý-von

en: Last-in first-out
sk: Posledný-dnu-prvý-von

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
sk: Ak je to relevantné, tak preferovať používanie cien editora cien pred transakciami.

en: How to report commissions and other brokerage fees.
sk: Ako reportovať provízie a iné poplatky za sprostredkovanie.

en: Include in basis
sk: Zahrnúť do základu

en: Include in gain/loss
sk: Zahrnúť zisky/straty

en: Omit from report
sk: Vynechať z reportu

en: Display the ticker symbols.
sk: Zobraziť burzové symboly.

en: Display exchange listings.
sk: Zobraziť zaradenie na burzách.

en: Display numbers of shares in accounts.
sk: Zobrazovať počty podielov na účtoch.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
sk: Počet desatinných miest, ktoré používať pre počet podielov.

en: Display share prices.
sk: Zobraziť ceny podielov.

en: Stock Accounts to report on.
sk: Akciový účty, o ktorých sa má reportovať.

en: Include accounts that have a zero share balances.
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok podielov.

en: Listing
sk: Zoznam

en: Basis
sk: Základ

en: Money In
sk: Došlé peniaze

en: Money Out
sk: Minuté peniaze

en: Realized Gain
sk: Realizované zisky

en: Unrealized Gain
sk: Nerealizované zisky

en: Total Gain
sk: Celkový zisk

en: Rate of Gain
sk: Miera zisku

en: Total Return
sk: Celkový výnos

en: Rate of Return
sk: Miera návratnosti

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
sk: * tieto údaje o komoditách boli vytvorené s použitím transakčného oceňovania namiesto cenníka.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
sk: Ak ste v situácii viacerých mien, výmeny nemusia byť správne.

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
sk: ** táto komodita nemá žiadnu cenu a bola použitá cena 1.

en: Balance Forecast
sk: Predpokladané saldo

en: Report on these accounts.
sk: Report o týchto účtoch.

en: Data markers?
sk: Dátové značky?

en: Display a mark for each data point.
sk: Zvoľte značku pre každý dátový bod.

en: Show reserve line
sk: Zobraziť rezervný riadok

en: Reserve amount
sk: Rezervná suma

en: The reserve amount is set to a minimum balance desired
sk: Výška rezervy je nastavená na minimálny požadovaný zostatok

en: Show target line
sk: Zobraziť cieľovú čiaru

en: Target amount above reserve
sk: Cieľová suma nad rezervou

en: The target is used to plan for a future large purchase, which will be added as a line above the reserve amount.
sk: Cieľ sa používa na plánovanie budúceho veľkého nákupu, ktorý bude pridaný ako riadok nad sumu rezervy.

en: Show future minimum
sk: Zobraziť budúce minimum

en: The future minimum will add, for each date point, a projected minimum balance including scheduled transactions.
sk: Budúce minimum pridá pre každý dátumový bod plánovaný minimálny zostatok vrátane plánovaných transakcií.

en: Target
sk: Cieľ

en: Reserve
sk: Rezervovať

en: Balance Sheet
sk: Súvaha

en: Balance Sheet Date
sk: Dátum súvahy

en: Single column Balance Sheet
sk: Jednostĺpcová súvaha

en: Print liability/equity section in the same column under the assets section as opposed to a second column right of the assets section.
sk: Vytlačte sekciu pasív/vlastného imania v rovnakom stĺpci pod sekciou aktív, nie v druhom stĺpci vpravo od sekcie aktív.

en: Flatten list to depth limit
sk: Vyrovnať zoznam na hĺbku limitu

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
sk: Zobrazuje účty, ktoré prekračujú hĺbkový limit na hĺbkovom limite.

en: Label the assets section
sk: Označenie časti aktív

en: Whether or not to include a label for the assets section.
sk: Či má alebo nemá zahrnúť štítok pre sekciu aktív.

en: Include assets total
sk: Vrátane celkových aktív

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť riadok označujúci celkové aktíva.

en: Use standard US layout
sk: Použiť štandardné US rozloženie

en: Report section order is assets/liabilities/equity (rather than assets/equity/liabilities).
sk: Poradie sekcie reportu je aktíva/pasíva/vlastné imanie (a nie aktíva/vlastné imanie/pasíva).

en: Label the liabilities section
sk: Označenie časti pasív

en: Whether or not to include a label for the liabilities section.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť označenie pre sekciu záväzkov.

en: Include liabilities total
sk: Vrátane celkových pasív

en: Whether or not to include a line indicating total liabilities.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť riadok označujúci celkové záväzky.

en: Label the equity section
sk: Označiť sekciu vlastného imania

en: Whether or not to include a label for the equity section.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť označenie pre sekciu vlastného imania.

en: Include equity total
sk: Vrátane celkového vlastného imania

en: Whether or not to include a line indicating total equity.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť riadok označujúci celkový majetok.

en: Total Liabilities
sk: Celkové záväzky

en: Total Assets
sk: Celkové aktíva

en: Retained Losses
sk: Neuhradená strata

en: Trading Gains
sk: Zisky z obchodovania

en: Trading Losses
sk: Straty z obchodovania

en: Unrealized Gains
sk: Nerealizované zisky

en: Unrealized Losses
sk: Nerealizované straty

en: Total Equity
sk: Celkové vlastné imanie

en: Total Liabilities & Equity
sk: Celkové záväzky a vlastné imanie

en: Balance Sheet (eguile)
sk: Súvaha (eguile)

en: Report format
sk: Formát reportu

en: The balance sheet can be displayed with either 1 or 2 columns.
sk: Súvahu je možné zobraziť s 1 alebo 2 stĺpcami.

en: Exclude accounts with zero total balances
sk: Vyradiť účty s nulovými celkovými zostatkami

en: Exclude non-top-level accounts with zero balance and no non-zero sub-accounts.
sk: Vylúčiť účty inej ako najvyššej úrovne s nulovým zostatkom a žiadnymi nenulovými podúčtami.

en: Negative amount format
sk: Formát záporného čísla

en: The formatting to use for negative amounts: with a leading sign, or enclosing brackets.
sk: Formátovanie, ktoré sa má použiť pre záporné sumy: so znakom na začiatku alebo v zátvorkách.

en: Font family
sk: Rodina písma

en: Font definition in CSS font-family format.
sk: Definícia písma vo formáte CSS font-family.

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Font size in CSS font-size format (e.g. "medium" or "10pt").
sk: Veľkosť písma vo formáte CSS font-family (napr. "medium" alebo "10pt").

en: Template file
sk: Súbor so šablónou

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sk: Názov súboru eguile šablóny tohto reportu. Tento súbor musí byť vo vašom adresári .gnucash alebo na správnom mieste v inštalačných adresároch GnuCash.

en: CSS stylesheet file
sk: Súbor s CSS štýlom

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sk: Názov súboru šablóny so štýlmi CSS, ktorá sa má použiť s týmto reportom. Ak je to zadané, tento súbor by mal byť vo vašom adresári .gnucash alebo na správnom mieste v inštalačných adresároch GnuCash.

en: Extra Notes
sk: Extra poznámky

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup.
sk: Poznámky pridané na konci faktúry -- môžu obsahovať HTML značky.

en: Adjust the layout to fit the width of the screen or page
sk: Upravte rozloženie tak, aby zodpovedalo šírke obrazovky alebo strany

en: Display liabilities and equity below assets
sk: Zobraziť záväzky a vlastné imanie pod aktívami

en: Display assets on the left, liabilities and equity on the right
sk: Vľavo zobraziť aktíva, vpravo záväzky a vlastné imanie

en: Sign: -$10.00
sk: Znamienko: -$10.00

en: Brackets: ($10.00)
sk: Zátvorky: ($10.00)

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
sk: (Verzia pre vývojárov – nespoliehajte sa na čísla v tomto reporte bez toho, aby ste ich znova skontrolovali.<br>Ak chcete túto správu odstrániť, zmeňte možnosť „Ďalšie poznámky“)

en: Imbalance
sk: Nerovnováha

en: Orphan
sk: Sirota

en: Balance Sheet using eguile-gnc
sk: Súvaha používajúca eguile-gnc

en: Display a balance sheet (using eguile template)
sk: Zobraziť súvahu (pomocou eguile šablóny)

en: Period duration
sk: Trvanie obdobia

en: Duration between time periods
sk: Trvanie medzi časovými obdobiami

en: Period order is most recent first
sk: Poradie obdobia je najnovšie ako prvé

en: Enable dual columns
sk: Povoliť dvojité stĺpce

en: Add options summary
sk: Pridať súhrn možností

en: Add summary of options.
sk: Pridajte súhrn možností.

en: Account full name instead of indenting
sk: Celý názov účtu namiesto odsadenia

en: Parent account amounts include children
sk: Sumy rodičovského účtu zahŕňajú podúčty

en: Display amounts as hyperlinks
sk: Zobraziť sumy ako hyperodkazy

en: Label sections
sk: Sekcie štítkov

en: Whether or not to include a label for sections.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť označenie sekcií.

en: Include totals
sk: Vrátane súčtov

en: Whether or not to include a line indicating total amounts.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť riadok označujúci celkové sumy.

en: Enable chart
sk: Povoliť graf

en: Enable link to chart
sk: Povolí odkazy do grafu

en: Common Currency
sk: Obvyklá mena

en: Convert all amounts to a single currency.
sk: Konvertovať všetky transakcie na jednu menu.

en: Show original currency amount
sk: Zobraziť sumu v pôvodnej mene

en: Also show original currency amounts
sk: Tiež zobrazí čiastku v pôvodnej mene

en: Always
sk: Vždy

en: Total For
sk: Sumár za

en: Asset
sk: Aktíva

en: Liability
sk: Pasíva

en: Liability and Equity
sk: Záväzky a Vlastné imanie

en: Exchange Rates
sk: Výmenné kurzy

en: Barchart
sk: Stĺpcový graf

en:  to
sk:  do

en: Expense
sk: Výdavok

en: Net Income
sk: Čistý príjem

en: Balance Sheet (Multicolumn)
sk: Súvaha (viac-stĺpcová)

en: Income Statement (Multicolumn)
sk: Výsledovka (viacstĺpcová)

en: Budget Balance Sheet
sk: Súvaha rozpočtu

en: Include new/existing totals
sk: Zahrnúť nové/existujúce súčty

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
sk: Či sa majú alebo nemajú zahrnúť riadky označujúce zmeny v súčtoch zavedené rozpočtom.

en: Budget to use.
sk: Použiť rozpočet.

en: Existing Assets
sk: Existujúce aktíva

en: Allocated Assets
sk: Alokované aktíva

en: Unallocated Assets
sk: Nealokované aktíva

en: Existing Liabilities
sk: Existujúce záväzky

en: New Liabilities
sk: Nové záväzky

en: Existing Retained Earnings
sk: Existujúce nerozdelené zisky

en: Existing Retained Losses
sk: Existujúce nerozdelené straty

en: New Retained Earnings
sk: Nový nerozdelený zisk

en: New Retained Losses
sk: Nové neudržané straty

en: Total Retained Earnings
sk: Celkový nerozdelený zisk

en: Total Retained Losses
sk: Celkové nerozdelená strata

en: Existing Equity
sk: Existujúci vlastný kapitál

en: New Equity
sk: Nový vlastný kapitál

en: Budget Chart
sk: Graf rozpočtu

en: Running Sum
sk: Priebežný súčet

en: Chart Type
sk: Typ grafu

en: Range start
sk: Začiatok rozsahu

en: Select a budget period type that starts the reporting range.
sk: Vyberte rozpočtové obdobie, ktorým začína reportovacie rozmedzie..

en: Select exact period that starts the reporting range.
sk: Vyberte presné obdobie, ktorým začína reportovacie rozmedzie.

en: Range end
sk: Koniec rozsahu

en: Select a budget period type that ends the reporting range.
sk: Vyberte typ rozpočtového obdobia, ktorým končí reportovacie rozmedzie.

en: Exact end period
sk: Presný koniec periódy

en: Select exact period that ends the reporting range.
sk: Vyberte presné obdobie, ktoré končí reportovacie rozmedzie.

en: First budget period
sk: Prvé obdobie rozpočtu

en: Previous budget period
sk: Predchádzajúce obdobie rozpočtu

en: Current budget period
sk: Aktuálne obdobie rozpočtu

en: Next budget period
sk: Nasledujúce obdobie rozpočtu

en: Last budget period
sk: Posledné obdobie rozpočtu

en: Manual period selection
sk: Manuálny výber obdobia

en: Bar Chart
sk: Stĺpcový graf

en: Line Chart
sk: Líniový graf

note: Translators: Bgt and Act refer to budgeted and actual total amounts.
en: Bgt: ~a Act: ~a
sk: Rozp: ~a Akt: ~a

en: Actual
sk: Aktuálne

en: Budget Flow
sk: Toky rozpočtu

en: Period number.
sk: Číslo obdobia.

en: Report for range of budget periods
sk: Report pre rozsah rozpočtovaných období

en: Select a budget period that begins the reporting range.
sk: Vyberte rozpočtové obdobie, ktorým začína reportovacie rozmedzie.

en: Select a budget period that ends the reporting range.
sk: Vyberte rozpočtové obdobie, ktoré ukončí vykazovací rozsah.

en: Label the revenue section
sk: Označiť príjmovú časť

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
sk: Či má alebo nemá zahrnúť štítok pre príjmovú časť.

en: Include revenue total
sk: Vrátane súčtu príjmov

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť riadok označujúci celkový príjem.

en: Label the expense section
sk: Označiť výdavkovú časť

en: Whether or not to include a label for the expense section.
sk: Či má alebo nemá obsahovať štítok pre výdavkovú sekciu.

en: Include expense total
sk: Vrátane súčtu výdavkov

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť riadok označujúci celkové výdavky.

en: Display as a two column report
sk: Zobraziť report s dvoma stĺpcami

en: Divides the report into an income column and an expense column.
sk: Rozdelí prehľad do stĺpca príjmov a stĺpca výdavkov.

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
sk: Koncové obdobie rozsahu prehľadov nemôže byť kratšie ako počiatočné obdobie.

en: Reporting range end period cannot exceed number of periods in budget
sk: Koncové obdobie rozsahu prehľadov nemôže prekročiť počet období v rozpočte

en: Revenues
sk: Príjmy

en: Total Revenue
sk: Celkové tržby

en: Total Expenses
sk: Celkové výdavky

en: for Budget ~a
sk: pre rozpočet ~a

en: for Budget ~a Period ~d
sk: pre Rozpočet ~a Obdobie ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
sk: pre Rozpočet ~a Obdobie ~d - ~d

en: Net income
sk: Čistý príjem

en: Net loss
sk: Čistá strata

en: Budget Income Statement
sk: Report príjmov rozpočtu

en: Budget Profit & Loss
sk: Výsledovka rozpočtu

en: Budget Report
sk: Rozpočtový report

en: Account Display Depth
sk: Hĺbka zobrazenia účtov

en: Always show sub-accounts
sk: Vždy zobraziť podúčty

en: Show Budget
sk: Zobraziť rozpočet

en: Display a column for the budget values.
sk: Zobrazte stĺpec pre hodnoty rozpočtu.

en: Show Budget Notes
sk: Zobraziť poznámky rozpočtu

en: Display a column for the budget notes.
sk: Zobrazte stĺpec pre poznámky k rozpočtu.

en: Show Actual
sk: Zobraziť aktuálne

en: Display a column for the actual values.
sk: Zobraziť stĺpec s aktuálnymi hodnotami.

en: Link to actual transactions
sk: Odkaz na skutočné transakcie

en: Show the actual transactions for the budget period
sk: Zobraziť aktuálne transakcie za rozpočtové obdobie

en: Show Difference
sk: Zobraziť odchýlku

en: Display the difference as budget - actual.
sk: Zobraziť rozdiely ako rozpočet - skutočnosť.

en: Show Column with Totals
sk: Zobraziť stĺpce s medzisúčtami

en: Display a column with the row totals.
sk: Zobrazte stĺpec so súčtom riadkov.

en: Include accounts with zero total balances and budget values
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok a rozpočtovú hodnotu

en: Include accounts with zero total (recursive) balances and budget values in this report.
sk: Do reportu zahrnúť účty s nulovými celkovými (rekurzívnymi) zostatkami a hodnotami rozpočtu.

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
sk: Rozp

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
sk: Akt

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
sk: Rozdiely

note: Translators: using accumulated amounts mean budget will report on budgeted and actual amounts from the beginning of budget, instead of only using the budget-period amounts.
en: using accumulated amounts
sk: pomocou akumulovaných súm

en: Cash Flow Barchart
sk: Prehľad peňažných tokov

en: Include Trading Accounts in report
sk: Zahrnúť obchodné účty do prehľadu

en: Show Money In
sk: Zobraziť došlé peniaze

en: Show Money Out
sk: Zobraziť odídené peniaze

en: Show Net Flow
sk: Zobraziť čistý tok

en: Show Table
sk: Zobraziť tabuľku

en: Include transfers to and from Trading Accounts in the report.
sk: Do reportu zahrňte prevody do/z obchodných účtov.

en: Show money in?
sk: Zobraziť došlé peniaze?

en: Show money out?
sk: Zobraziť odídené peniaze?

en: Show net money flow?
sk: Zobraziť čistý tok peňazí?

en: Net Flow
sk: Čistý tok

en: Overview:
sk: Prehľad:

en: Shows a barchart with cash flow over time
sk: Zobrazuje stĺpcový graf s peňažným tokom v čase

en: Cash Flow
sk: Tok hotovosti

en: Show Full Account Names
sk: Zobrazovať úplné názvy účtov

en: Show full account names (including parent accounts).
sk: Zobrazovať úplné názvy účtov (vrátane rodičovských účtov).

en: ~a and subaccounts
sk: ~a a podúčty

en: ~a and selected subaccounts
sk: ~a a označené podúčty

en: Money into selected accounts comes from
sk: Peniaze prichádzajúce do zvolených účtov sú z

en: Money out of selected accounts goes to
sk: Peniaze zo zvolených účtov sú použité na

en: Income Chart
sk: Graf príjmov

en: Expense Chart
sk: Graf výdavkov

en: Asset Chart
sk: Graf aktív

en: Liability Chart
sk: Graf pasív

en: Shows a chart with the Income per interval developing over time
sk: Zobrazuje graf s príjmom za interval, ktorý sa vyvíja v priebehu času

en: Shows a chart with the Expenses per interval developing over time
sk: Zobrazuje graf s výdavkami na interval, ktoré sa vyvíjajú v priebehu času

en: Shows a chart with the Assets developing over time
sk: Zobrazuje graf s vývojom aktív v priebehu času

en: Shows a chart with the Liabilities developing over time
sk: Zobrazuje graf s vývojom záväzkov v priebehu času

en: Income Over Time
sk: Príjem za obdobie

en: Expense Over Time
sk: Výdavky za obdobie

en: Assets Over Time
sk: Aktíva za obdobie

en: Liabilities Over Time
sk: Pasíva za obdobie

en: Show long account names
sk: Zobraziť dlhé názvy účtov

en: Use Stacked Charts
sk: Použiť graf skladaných stĺpcov

en: Maximum Bars
sk: Maximum stĺpcov

en: Show charts as stacked charts?
sk: Zobraziť grafy ako skladané stĺpcové grafy?

en: Maximum number of stacks in the chart.
sk: Maximálny počet "stohov" v grafe.

en: Percentage chart
sk: Percetuálny graf

en: Invalid dates
sk: Neplatné dátumy

en: Daily Average
sk: Denný priemer

en: Balances ~a to ~a
sk: Saldá ~a do ~a

en: Grand Total
sk: Spolu

en: No exportable data
sk: Žiadne exportovateľné údaje

en: Show Expense Column
sk: Zobraziť stĺpec výdajov

en: Show the column with the expenses per customer.
sk: Zobraziť stĺpec s výdajmi na zákaznika.

en: Show Company Address
sk: Zobraziť adresu spoločnosti

en: Show Lines with All Zeros
sk: Zobraziť riadky so všetkými nulami

en: Show Inactive Customers
sk: Zobraziť neaktívnych zákazníkov

en: Include customers that have been marked inactive.
sk: Zahrnúť zákazníkov, ktorí boli označení ako neaktívni.

en: Sort Column
sk: Zotriediť stĺpec

en: Choose the column by which the result table is sorted.
sk: Vyberte stĺpec, podľa ktorého sa zoradí výsledná tabuľka.

en: Sort Order
sk: Poradie zoraďovania

en: Choose the ordering of the column sort.
sk: Zvoľte zoradenie triedenia stĺpcov.

en: Customer Name
sk: Meno odberateľa

en: Markup (which is profit amount divided by sales)
sk: Prirážka (čo je suma zisku vydelená tržbami)

en: Sales
sk: Tržby

en: No valid customer found.
sk: Nenašiel sa žiadny platný zákazník.

en: Markup
sk: Prirážka

en: No Customer
sk: Bez odberateľa

en: Customer Summary
sk: Zhrnutie pre odberateľa

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
sk: Report vlastného imania

en: Report only on these accounts.
sk: Reportovať iba tieto účty.

en: Closing Entries pattern
sk: Vzor závierkových položiek

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
sk: Akýkoľvek text v stĺpci Popis, ktorý identifikuje uzávierkové položky.

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
sk: Vzor závierkovej položky rozlišuje veľké a malé písmená

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
sk: Spôsobí, že vzor priraďovania závierkových položiek bude citlivý na veľkosť písmen.

en: Closing Entries Pattern is regular expression
sk: Vzor závierkovej položky je regulárny výraz

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
sk: Spôsobí, že so vzorom zatvárania položiek sa bude zaobchádzať ako s regulárnym výrazom.

en: for Period
sk: za obdobie

en: Capital
sk: Kapitál

en: Investments
sk: Investície

en: Withdrawals
sk: Výbery

en: Unrealized Gains for Period
sk: Nerealizované zisky za obdobier

en: Unrealized Losses for Period
sk: Nerealizované straty za obdobie

en: Increase in capital
sk: Nárast kapitálu

en: Decrease in capital
sk: Pokles kapitálu

en: Num/Action
sk: Čís./Úkon

en: Running Balance
sk: Obrat

en: Totals
sk: Súčty

en: General Ledger
sk: Účtovný denník

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Trans Number
sk: Trans číslo

en: Use Full Account Name
sk: Použiť úplný názov účtu

en: Other Account Name
sk: Iný účtový názov

en: Use Full Other Account Name
sk: Použite úplný názov iného účtu

en: Other Account Code
sk: Iný účtový kód

en: Sign Reverses
sk: Znamienko obracia

en: Detail Level
sk: Úroveň detailov

en: Primary Key
sk: Primárny kľúč

en: Show Full Account Name
sk: Zobraziť celá názvy účtov

en: Primary Subtotal
sk: Primárny medzisúčet

en: Primary Subtotal for Date Key
sk: Primárny medzisúčet pre časový kľúč

en: Primary Sort Order
sk: Primárne triedenie

en: Secondary Key
sk: Sekundárny kľúč

en: Secondary Subtotal
sk: Sekundárny medzisúčet

en: Secondary Subtotal for Date Key
sk: Sekundárny medzisúčet pre časový kľúč

en: Secondary Sort Order
sk: Druhotné triedenie

en: Income and GST Statement
sk: Výsledovka a GTS výkaz

en: This report is useful to calculate periodic business tax payable/receivable from authorities. From 'Edit report options', choose your business sales and purchase accounts. Each transaction may contain, in addition to the asset, liability, A/Payable or A/Receivable accounts, a split to a tax account, e.g. Income:Sales -$1000, A/Receivable $1100, Liability:GST on Sales -$100.
sk: Tento report je užitočný na výpočet pravidelnej splatnej/pohľadávky obchodnej dane od úradov. V časti „Upraviť možnosti prehľadu“ vyberte svoje obchodné účty predaja a nákupu. Každá transakcia môže obsahovať okrem aktív, pasív, A/Záväzkov alebo A/Pohľadávok aj rozdelenie na daňový účet, napr. Príjem: Tržby - 1 000 USD, A/Pohľadávka 1 100 USD, Zodpovednosť: GST z predaja - 100 USD.

en: These tax accounts can either be populated using the standard register, or from Business Invoices and Bills which will require Tax Tables to be set up correctly. Please see the documentation.
sk: Tieto daňové účty je možné vyplniť buď pomocou štandardného registra, alebo z obchodných faktúr a účtov, ktoré si vyžadujú správne nastavenie daňových tabuliek. Pozrite si dokumentáciu.

en: From the Report Options, you will need to select the accounts which will hold the GST/VAT taxes collected or paid. These accounts must contain splits which document the monies which are wholly sent or claimed from tax authorities during periodic GST/VAT returns. These accounts must be of type ASSET for taxes paid on expenses, and type LIABILITY for taxes collected on sales.
sk: V možnostiach prehľadu budete musieť vybrať účty, ktoré budú obsahovať vybrané alebo zaplatené dane GST/DPH. Tieto účty musia obsahovať časti, ktoré dokumentujú peniaze, ktoré sú v celom rozsahu odoslané alebo vymáhané od daňových úradov počas pravidelných priznaní GST/DPH. Tieto účty musia byť typu ASSET pre dane zaplatené z výdavkov a typu LIABILITY pre dane vybrané z predaja.

en: Note the UK variant may specify EU VAT accounts may be tagged with *EUVAT* in the VAT account description. EU Goods sales and purchase accounts may be tagged with *EUGOODS* in the account description.
sk: Upozorňujeme, že variant pre Spojené kráľovstvo môže špecifikovať, že účty DPH v EÚ môžu byť označené *EUVAT* v popise účtu DPH. Účty predaja a nákupu tovaru EÚ môžu byť v popise účtu označené *EUGOODS*.

en: This message will be removed when tax accounts are specified.
sk: Táto správa bude odstránená, keď budú zadané daňové účty.

en: Individual sales columns
sk: Jednotlivé stĺpce predaja

en: Display individual sales columns rather than their sum
sk: Zobrazte jednotlivé stĺpce predaja namiesto ich súčtu

en: Individual purchases columns
sk: Jednotlivé stĺpce nákupov

en: Display individual purchases columns rather than their sum
sk: Zobrazte jednotlivé stĺpce nákupov namiesto ich súčtu

en: Individual tax columns
sk: Jednotlivé stĺpce dane

en: Display individual tax columns rather than their sum
sk: Zobrazte jednotlivé stĺpce dane a nie ich súčet

en: Gross Balance
sk: Hrubý zostatok

en: Display the gross balance (gross sales - gross purchases)
sk: Zobraziť hrubý zostatok (hrubé tržby - hrubé nákupy)

en: Net Balance
sk: Čistý zostatok

en: Display the net balance (sales without tax - purchases without tax)
sk: Zobraziť čistý zostatok (predaj bez dane - nákup bez dane)

en: Tax payable
sk: Splatná daň

en: Display the tax payable (tax on sales - tax on purchases)
sk: Zobraziť splatnú daň (daň z predaja - daň z nákupu)

en: Purchases
sk: Nákupy

en: Tax Accounts
sk: Daňový účet

en: Please find and select the accounts which will hold the tax collected or paid. These accounts must contain splits which document the monies which are wholly sent or claimed from tax authorities during periodic GST/VAT returns. These accounts must be of type ASSET for taxes paid on expenses, and type LIABILITY for taxes collected on sales.
sk: Nájdite a vyberte účty, na ktorých sa bude uchovávať vybratá alebo zaplatená daň. Tieto účty musia obsahovať časti, ktoré dokumentujú peniaze, ktoré sú v celom rozsahu odoslané alebo vymáhané od daňových úradov počas pravidelných priznaní GST/DPH. Tieto účty musia byť typu ASSET pre dane zaplatené z výdavkov a typu LIABILITY pre dane vybrané z predaja.

en: Report Format
sk: Formát report

en: Default Format
sk: Štandardný formát

en: Australia Business Activity Statement. Specify sales, purchase and tax accounts.
sk: Vyhlásenie o obchodnej činnosti v Austrálii. Zadajte predajné, nákupné a daňové účty.

en: UK VAT Return. Specify sales, purchase and tax accounts. EU rules may be used. Denote EU VAT accounts *EUVAT* in account description, and denote EU goods sales and purchases accounts with *EUGOODS* in the account description.
sk: Priznanie DPH Spojeného kráľovstva. Zadajte účty predaja, nákupov a daní. Môžu sa použiť pravidlá EÚ. V popise účtu označte účty DPH v EÚ *EUVAT* a v popise účtu označte účty predaja a nákupu tovaru v EÚ s *EUGOODS*.

en: Australia BAS
sk: Austrália BAS

en: UK VAT Return
sk: Priznanie DPH Spojeného kráľovstva

note: Translators: "Gross Sales" refer to Net Sales + GST/VAT on Sales
en: Gross Sales
sk: Hrubý tržby

en: Net Sales
sk: Čistý predaj

en: Tax on Sales
sk: Daň z predaja

note: Translators: "Gross Purchases" refer to Net Purchase + GST/VAT on Purchase
en: Gross Purchases
sk: Hrubé nákupy

en: Net Purchases
sk: Čisté nákupy

en: Tax on Purchases
sk: Daň z nákupov

en: Label the trading accounts section
sk: Označiť sekciu obchodných účtov

en: Whether or not to include a label for the trading accounts section.
sk: Či zahrnúť alebo nezahrnúť štítok pre sekciu obchodných účtov.

en: Include trading accounts total
sk: Zahrnúť celkové obchodné účty

en: Whether or not to include a line indicating total trading accounts balance.
sk: Či sa má alebo nemá zahrnúť riadok označujúci celkový zostatok obchodných účtov.

en: Trading
sk: Obchodovanie

en: Total Trading
sk: Celkové obchodovanie

en: Income Statement
sk: Výsledovka

en: Profit & Loss
sk: Ziska a strata

en: Chart
sk: Graf

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Validation
sk: Overovanie

en: Show Chart
sk: Zobraziť graf

en: Chart type
sk: Typ grafu

en: Chart location
sk: Umiestnenie grafu

en: Plot width
sk: Šírka grafu

en: Plot height
sk: Výška grafu

en: Show lot GUID column
sk: Zobraziť stĺpec GUID šarže

en: Show date columns
sk: Zobraziť dátumové stĺpce

en: Show bought columns
sk: Zobraziť stĺpce zakúpené

en: Show sold columns
sk: Zobraziť stĺpce predajov

en: Show end columns
sk: Zobraziť stĺpce koncov

en: Show realized gain column(s)
sk: Zobraziť stĺpce realizovaného zisku

en: Show unrealized gain column(s)
sk: Zobraziť stĺpce nerealizovaných ziskov

en: Group gains by age (short term and long term)
sk: Zoskupiť zisky podľa času (krátkodobé a dlhodobé)

en: Long term gains age (years)
sk: Obdobie dlhodobých ziskov (roky)

en: Show mnemonic in amounts
sk: Zobraziť mnemotechnickú pomôcku v množstvách

en: Show blanks instead of zeros in table cells
sk: Zobraziť v bunkách tabuľky medzery namiesto núl

en: Show lot split rows
sk: Zobraziť delené riadky šarže

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Price source
sk: Zdroj cien

en: Include only accounts with warnings
sk: Zahrňte iba účty s upozorneniami

en: Warn if the 'Realized Gain/Loss' split(s) sum does not match the computed gains
sk: Upozorniť, ak súčet rozdelenia „Realizovaný zisk/strata“ nezodpovedá vypočítaným ziskom

en: Lot Title
sk: Názov položky

en: Bought Amount
sk: Kúpená suma

en: Bought Value (Basis)
sk: Kúpená hodnota (základ)

en: Bought Average Price
sk: Priemerná nákupná cena

en: Sold Splits
sk: Predané rozdelenia

en: Sold Amount
sk: Predajná suma

en: Sold Basis
sk: Základ predaja

en: Sold Value
sk: Predaná hodnota

en: ST Sold Amount
sk: Krátkodobá predajná suma

en: ST Sold Basis
sk: Základ krátkodobých predajov

en: ST Sold Value
sk: Hodnota krátkodobých predajov

en: LT Sold Amount
sk: Dlhododobá predajná suma

en: LT Sold Basis
sk: Základ dlhodobých predajov

en: LT Sold Value
sk: Hodnota dlhodobých predajov

en: Sold Average Price
sk: Priemerná predajná cena

en: End Amount
sk: Konečná suma

en: End Basis
sk: Základ do

en: End Value
sk: Koncová hodnota

en: ST Realized Gain
sk: Krátkodobý realizovaný zisk

en: LT Realized Gain
sk: Dlhodobý realizovaný zisk

en: Realized ROI
sk: Realizovaný ROI

en: ST Unrealized Gain
sk: Krátkodobé nerealizované zisky

en: LT Unrealized Gain
sk: Dlhodobé nerealizované zisky

en: Unrealized ROI
sk: Nerealizované ROI

en: Account Lots Total
sk: Súčet položiek účtu

en: What kind of chart to include
sk: Aký druh grafu zahrnúť

en: Stacked Bar Chart
sk: Graf skladaných stĺpcov

en: Where to place the chart
sk: Kam umiestniť graf

en: Show purchase-related table columns
sk: Zobraziť stĺpce tabuľky súvisiace s nákupom

en: Show sale-related table columns
sk: Zobraziť stĺpce tabuľky súvisiace s predajom

en: Show end date amount and value table columns
sk: Zobraziť stĺpce tabuľky sumy a hodnoty dátumu ukončenia

en: Show realized gain table column(s) for sold shares
sk: Zobraziť stĺpce tabuľky realizovaného zisku pre predané akcie

en: Gains Only
sk: Iba zisky

en: Gains and Sales
sk: Zisky a tržby

en: Show long (instead of short) account names
sk: Zobraziť dlhé názvy účtov (namiesto krátkych)

en: Show mnemonics with commodity amounts
sk: Zobraziť mnemotechnické pomôcky s čiastkami komodít

en: Only show accounts that contain warnings. This is useful for quickly finding potential lot errors.
sk: Zobrazovať iba účty, ktoré obsahujú upozornenia. Je to užitočné na rýchle nájdenie potenciálnu šaržu chýb.

en: Count
sk: Počet

en:   End price: ~a~a on ~a
sk:   Konečná cena: ~a~a na ~a

en: No price found
sk: Nenašla sa žiadna cena

en: split
sk: rozdelenie

en: : amount ~a, value ~a
sk: : suma ~a, hodnota ~a

en: ~a, ~a to ~a
sk: ~a, ~a po ~a

en: Account Lot Gains
sk: Účtovné zisky

en: Tax Amount
sk: Výška dane

en: Invoice in progress…
sk: Faktúra sa spracováva…

en: Reference:
sk: Referencia:

en: Terms:
sk: Podmienky:

en: Job number:
sk: Číslo úlohy:

en: Job name:
sk: Názov úlohy:

en: Company name, address and tax-ID
sk: Názov spoločnosti, adresa a DIČ

en: Today's date
sk: Dnešný dátum

en: Picture
sk: Obrázok

en: Empty space
sk: Prázdne miesto

en: Custom Title
sk: Vlastný titulok

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
sk: Vlastný reťazec, ktorý nahradí faktúru, faktúru alebo výdavkovú poukážku.

en: CSS code. This field specifies the CSS code for styling the invoice. Please see the exported report for the CSS class names.
sk: CSS kód. Toto pole určuje kód CSS na úpravu štýlu faktúry. Názvy tried CSS nájdete v exportovanom prehľade.

en: Picture Location
sk: Umiestnenie obrázku

en: Location for Picture
sk: Miesto pre obrázok

en: Display Columns
sk: Zobraziť stĺpce

en: Display the date?
sk: Zobraziť dátum?

en: Display the description?
sk: Zobraziť popis?

en: Display the action?
sk: Zobraziť úkon?

en: Display the quantity of items?
sk: Zobrazovať počet položiek?

en: Display the price per item?
sk: Zobraziť cenu za položku?

en: Display the entry's discount?
sk: Zobraziť zľavu položky?

en: Display the entry's taxable status?
sk: Zobraziť daňový stav položky?

en: Display each entry's total total tax?
sk: Zobraziť celkovú celkovú daň každého záznamu?

en: Display the entry's value?
sk: Zobraziť hodnotu položky?

en: Display due date?
sk: Zobraziť dátum splatnosti?

en: Display the subtotals?
sk: Zobraziť medzisúčty?

en: Payable to
sk: Splatnosť

en: Display the Payable to: information.
sk: Zobraziť záväzky: informácie.

en: Payable to string
sk: Reťazec splatnosť

en: The phrase for specifying to whom payments should be made.
sk: Fráza na určenie, komu sa majú platby uhrádzať.

en: Please make all checks payable to
sk: Prosíme, aby všetky šeky boli splatné na

en: Company contact
sk: Kontakt na spoločnosť

en: Display the Company contact information.
sk: Zobraziť kontaktné informácie spoločnosti.

en: Company contact string
sk: Reťazec kontaktu spoločnosti

en: The phrase used to introduce the company contact.
sk: Fráza používaná na predstavenie kontaktu spoločnosti.

en: Please direct all enquiries to
sk: Všetky požiadavky smerujte na

en: Minimum # of entries
sk: Minimum # položiek

en: The minimum number of invoice entries to display.
sk: Minimálny počet položiek faktúry pre zobrazenie.

en: Use Detailed Tax Summary
sk: Použite podrobný súhrn daní

en: Display all tax categories separately (one per line) instead of one single tax line.?
sk: Zobraziť všetky daňové kategórie oddelene (jednu na riadok) namiesto jedného daňového riadku?

en: References
sk: Referencie

en: Display the invoice references?
sk: Zobrazovať odkazy faktúry?

en: Billing Terms
sk: Fakturačné podmienky

en: Display the invoice billing terms?
sk: Zobrazovať platobné podmienky faktúry?

en: Display the billing id?
sk: Zobraziť fakturačné ID?

en: Invoice owner ID
sk: ID vlastníka faktúry

en: Display the customer/vendor id?
sk: Zobraziť ID zákazníka/dodávateľa?

en: Display the invoice notes?
sk: Zobraziť poznámky k faktúre?

en: Payments
sk: Platby

en: Display the payments applied to this invoice?
sk: Zobrazovať platby týkajúce sa tejto faktúry?

en: Job Details
sk: Detaily úlohy

en: Display the job name for this invoice?
sk: Zobraziť názov úlohy pre túto faktúru?

en: Extra notes to put on the invoice.
sk: Extra poznámky, ktoré dať na faktúru.

en: Thank you for your patronage!
sk: Ďakujeme za vašu priazeň!

en: Row 1 Left
sk: Riadok 1 vľavo

en: Row 1 Right
sk: Riadok 1 vpravo

en: Row 2 Left
sk: Riadok 2 vľavo

en: Row 2 Right
sk: Riadok 2 vpravo

en: Row 3 Left
sk: Riadok 3 vľavo

en: Row 3 Right
sk: Riadok 3 vpravo

en: Payment, thank you!
sk: Platba, ďakujeme vám!

en: Net Price
sk: Čistá cena

en: Total Price
sk: Cena celkom

en: Amount Due
sk: Splatná čiastka

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
sk: Nebola zvolená žiadna platná faktúra. Kliknite na tlačidlo Voľby a vyberte spoločnosť.

en: The account to search for lots.
sk: Účet na vyhľadávanie položiek.

en: Show Net Profit
sk: Zobraziť čistý zisk

en: Show Asset & Liability
sk: Zobraziť Aktíva a Pasíva

en: Show Net Worth
sk: Zobraziť Čistú hodnotu

en: Line Width
sk: Šírka riadku

en: Set line width in pixels.
sk: Nastaviť výška v pixeloch.

en: Grid
sk: Mriežka

en: Show Income and Expenses?
sk: Zobraziť príjmy a výdavky?

en: Show the Asset and the Liability bars?
sk: Zobrazí stĺpce Aktív a Pasív?

en: Show the net profit?
sk: Zobraziť čistý zisk?

en: Show a Net Worth bar?
sk: Zobraziť graf Čistej hodnoty?

en: Add grid lines.
sk: Pridať čiary mriežky.

en: Net Profit
sk: Čistý zisk

en: Net Worth
sk: Čistá hodnota

en: Net Worth Barchart
sk: Stĺpcový graf Čistej hodnoty

en: Income/Expense Chart
sk: Graf Príjmov/Výdavkov

en: Income & Expense Barchart
sk: Stĺpcový graf Príjmov a Výdavkov

en: Net Worth Linechart
sk: Liniový graf Čistej hodnoty

en: Income & Expense Linechart
sk: Čiarový graf Príjmov a Výdavkov

en: Sort By
sk: Usporiadať podľa

en: Show zero balance items
sk: Vynechať položky s nulovým zostatkom

en: Due or Post Date
sk: Dátum splatnosti alebo vystavenia

en: Address Source
sk: Zdroj adresy

en: Display Address Name. This, and other fields, may be useful if copying this report to a spreadsheet for use in a mail merge.
sk: Zobraziť názov adresy. Toto a ďalšie polia môžu byť užitočné pri kopírovaní tohto reportu do tabuľky na použitie pri hromadnej korešpondencii.

en: Display Address 1.
sk: Zobraziť Adresu 1.

en: Display Address 2.
sk: Zobraziť Adresu 2.

en: Display Address 3.
sk: Zobraziť Adresu 3.

en: Display Address 4.
sk: Zobraziť Adresu 4.

en: Address Phone
sk: Adresa - telefón

en: Display Phone.
sk: Zobraziť telefón.

en: Address Fax
sk: Adresa - fax

en: Display Fax.
sk: Zobraziť fax.

en: Address Email
sk: Adresa - e-mail

en: Display Email.
sk: Zobraziť e-mail.

en: Display Active status.
sk: Zobrazenie aktívneho stavu.

en: No valid A/Payable or A/Receivable account found. Please ensure valid AP/AR account exists.
sk: Nenašiel sa žiadny platný účet Záväzkov alebo Pohľadávok. Uistite sa, že existuje platný účet záväzkov/pohľadávok.

en: A/Payable or A/Receivable accounts exist but have no suitable transactions.
sk: Účty A/Záväzky alebo A/Pohľadávky existujú, ale nemajú žiadne vhodné transakcie.

en: Sort companies by.
sk: Zoradiť spoločnosti podľa.

en: Name of the company
sk: Názvu spoločnosti

en: Total amount owed to/from Company
sk: Celková suma dlžná Spoločnosti

en: Bracket Total Owed
sk: Zátvorka Celkový dlh

en: Sort order.
sk: Poradie zoraďovania.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
sk: Zobraziť všetkých dodávateľov/odberateľov aj keď majú nulový zostatok.

en: Leading date.
sk: Počiatočný dátum.

[ctx: One-letter indication for 'yes']
en: Y
sk: A

en: Current
sk: Aktuálny

en: 0-30 days
sk: 0-30 dní

en: 31-60 days
sk: 31-60 dní

en: 61-90 days
sk: 61-90 dní

en: 91+ days
sk: 91+ dní

en: Please note some transactions were not processed
sk: Upozorňujeme, že niektoré transakcie neboli spracované

en: Invalid Txn Type ~a
sk: Neplatný typ Txn ~a

en: Payment has no owner
sk: Platba nemá vlastníka

en: Address source.
sk: Zdroj adresy.

en: Billing address
sk: Fakturačná adresa

en: Shipping address
sk: Adresa odoslateľa

en: Payable Aging
sk: Časová štruktúra záväzkov

en: Receivable Aging
sk: Časová štruktúra pohľadávok

en: Sale
sk: Predaj

en: Credits
sk: Kredity

en: Debits
sk: Debety

en: Document Links
sk: Odkazy dokumentov

en: Transaction Links
sk: Odkazy na transakcie

en: No valid customer selected.
sk: Nie je zvolený žiaden zákazník.

en: This report requires a customer to be selected.
sk: Tento report vyžaduje, aby boli zvolený zákazník.

en: No valid employee selected.
sk: Nie je vybratý žiadny platný zamestnanec.

en: This report requires a employee to be selected.
sk: Tento report vyžaduje, aby boli zvolený zamestnanec.

en: No valid job selected.
sk: Nie je vybratá žiadna platná úloha.

en: This report requires a job to be selected.
sk: Tento report vyžaduje, aby bola zvolená úloha.

en: No valid vendor selected.
sk: Nie je zvolený žiaden dodávateľ.

en: This report requires a vendor to be selected.
sk: Tento report vyžaduje, aby boli zvolený dodávateľ.

en: Partial Amount
sk: Čiastočná suma

en: Link
sk: Odkaz

note: Translators: ~a History refers to main details table in owner report. ~a will be replaced with Customer, Vendor or Employee.
en: ~a History
sk: ~a História

en: Linked Details
sk: Prepojené detaily

en: Period Totals
sk: Celkové hodnoty za obdobie

en: * Amounts denoted thus are derived from, and do not match the transaction.
sk: * Takto označené sumy sú odvodené z transakcie a nezhodujú sa s ňou.

en: Total Credit
sk: Celkový kredit

en: Total Due
sk: Celkové clo

en: The company for this report.
sk: Spoločnosť pre tento report.

en: Display the transaction date?
sk: Zobraziť dátum transakcie?

en: Display the transaction reference?
sk: Zobraziť odkaz transakcie?

en: Display the transaction type?
sk: Zobraziť typ transakcie?

en: Display the transaction description?
sk: Zobraziť popis transakcie?

en: Display the sale amount column?
sk: Zobraziť stĺpec sumy predaja?

en: Display the tax column?
sk: Zobraziť stĺpec dane?

en: Display the period debits column?
sk: Zobraziť stĺpec Debety za obdobie?

en: Display the period credits column?
sk: Zobraziť stĺpec Kredity za obdobie?

en: Display a running balance?
sk: Zobraziť priebežný zostatok?

en: Show linked transactions
sk: Zobraziť prepojené transakcie

en: Linked transactions are hidden.
sk: Prepojené transakcie sú skryté.

en: Invoices show if paid, payments show invoice numbers.
sk: Faktúry ukazujú či sú zaplatené, platby ukazujú čísla faktúr.

en: Invoices show list of payments, payments show list of invoices and amounts.
sk: Faktúry zobrazujú zoznam platieb, platby zobrazujú zoznam faktúr a súm.

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Detailed
sk: Detailné

en: Display document link?
sk: Zobraziť odkaz na dokument?

en: No valid account found
sk: Nenašiel sa žiadny platný účet

en: This report requires a valid AP/AR account to be available.
sk: Tento prehľad vyžaduje, aby bol k dispozícii platný účet Pohľadávok/Záväzkov.

en: No transactions found.
sk: Nenašla sa žiadna transakcia.

en: No matching transactions found
sk: Nenašla sa zodpovedajúca transakcia

en: Customer Report
sk: Report odberateľov

en: Vendor Report
sk: Report dodávateľov

en: Employee Report
sk: Report zamestnancov

en: Job Report
sk: Report o práci

en: Investment Portfolio
sk: Investičné portfólio

en: Price of Commodity
sk: Cena komodity

en: Invert prices
sk: Invertovať ceny

en: Marker
sk: Zvýrazňovač

en: Marker Color
sk: Farba zvýrazňovača

en: Calculate the price of this commodity.
sk: Kalkulovať cenu tejto komodity.

en: Weighted Average
sk: Vážený priemer

en: Actual Transactions
sk: Aktuálna transakcia

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
sk: Komoditu vykresľujte podľa meny, nie podľa meny na komoditu.

en: Color of the marker.
sk: Farba zvýrazňovača.

en: Weeks
sk: Týždne

en: Double-Weeks
sk: Dvojtýždenne

en: Quarters
sk: Štvrťroky

en: Half Years
sk: Polroky

en: Identical commodities
sk: Identické komodity

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
sk: Komodita a mena, ktoré ste zvolili pre report, sú identické.To nedáva zmysel, aby boli zobrazené ceny pre identické komodity.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
sk: Pre zvolenú komoditu nie sú dostupné informácie o cene vo zvolenom časovom období.

en: Only one price
sk: Len jedna cena

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
sk: Pre zvolenú komoditu bola nájdená len jedna cena vo zvolenom časovom období. To neposkytne užitočné zobrazenie.

en: All Prices equal
sk: Všetky ceny sú rovnaké

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sk: Všetky ceny, ktoré boli nájdené sú rovnaké. Toto by malo za následok zobrazenie jednej rovnej čiary. Naneštastie, nástroj na kreslenie to nedokáže.

en: All Prices at the same date
sk: Všetky ceny majú rovnaký dátum

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sk: Všetky nájdené ceny majú rovnaký dátum. To má za následok, že by mal byť zobrazený graf s rovnou čiarou. Nanešťastie, nástroj na tvorbu grafu to nedokáže.

en: Price Scatterplot
sk: Načrtnúť cenový rozptyl

en: Headings 1
sk: Nadpis 1

en: Headings 2
sk: Nadpis 2

en: Heading font
sk: Písmo pre nadpis

en: Text font
sk: Písmo pre text

en: Header logo filename
sk: Názov súboru loga hlavičky

en: Header logo width
sk: Šírka hlavičky loga

en: Footer logo filename
sk: Názov súboru loga päty

en: Footer logo width
sk: Šírka loga päty

en: Qty
sk: Množ

en: Discount Rate
sk: Sadzba zľavy

en: Discount Amount
sk: Suma zľavy

en: Tax Rate
sk: Daňová sadzba

en: Sub-total
sk: Medzisúčet

en: Payment received text
sk: Text prijatej platby

en: Today date format
sk: Formát dnešného dátumu

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sk: Názov súboru časti eguile šablóny tohto reportu. Tento súbor by mal byť buď vo vašom adresári .gnucash, alebo na správnom mieste v inštalačných adresároch GnuCash.

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sk: Názov súboru šablóny so štýlmi CSS, ktorá sa má použiť s týmto reportom. Tento súbor by mal byť buď vo vašom adresári .gnucash, alebo na správnom mieste v inštalačných adresároch GnuCash.

en: Font to use for the main heading.
sk: Písmo, ktoré sa má použiť pre hlavný nadpis.

en: Font to use for everything else.
sk: Písmo na použitie na všetko ostatné.

en: Name of a file containing a logo to be used on the header of the report
sk: Názov súboru obsahujúceho logo, ktoré sa má použiť v hlavičke reportu

en: Width of the header logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
sk: Šírka loga hlavičky vo formáte CSS, napr. 10 % alebo 32 pixelov. Ak chcete logo zobraziť v jeho prirodzenej šírke, nechajte pole prázdne. Výška loga sa zodpovedajúcim spôsobom upraví.

en: Name of a file containing a logo to be used on the footer of the report
sk: Názov súboru obsahujúceho logo, ktoré sa má použiť v päte správy

en: Width of the footer logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
sk: Šírka loga päty vo formáte CSS, napr. 10 % alebo 32 pixelov. Ak chcete logo zobraziť v jeho prirodzenej šírke, nechajte pole prázdne. Výška loga sa zodpovedajúcim spôsobom upraví.

en: The format for the date->string conversion for today's date.
sk: Formát pre konverziu dátum->reťazec pre dnešný dátum.

en: Payment received, thank you!
sk: Platba prijatá,ďakujeme!

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup
sk: Poznámky pridané na konci faktúry -- môžu obsahovať HTML značky

en: Display a customer invoice as receipt, cash voucher
sk: Zobrazte zákaznícku faktúru ako potvrdenie, pokladničný doklad

en: The reconcile report is designed to be similar to the formal reconciliation tool. Please select the account from Report Options. Please note the dates specified in the options will apply to the Reconciliation Date.
sk: Report o vysporiadaní je navrhnutý tak, aby bola podobná nástroju formálneho odsúhlasenia. Vyberte účet z možností reportu. Upozorňujeme, že dátumy uvedené v nastaveniach sa budú vzťahovať na dátum vyrovnania.

en: Funds In
sk: Prírastky

en: Funds Out
sk: Úbytky

en: Reconciliation Report
sk: Report vysporiadania

en: Debit Value
sk: Debetná hodnota

en: Credit Value
sk: Kreditná hodnota

en: The title of the report.
sk: Titulok reportu.

en: Register Report
sk: Report registra

en: Display the check number/action?
sk: Zobraziť číslo šeku/akciu?

en: Display the check number?
sk: Zobraziť číslo šeku?

en: Display the memo?
sk: Zobraziť poznámku?

en: Display the account?
sk: Zobraziť účet?

en: Display the number of shares?
sk: Zobraziť počet podielov?

en: Display the shares price?
sk: Zobraziť cenu podielov?

en: Display the amount?
sk: Zobraziť sumu?

en: Single Column
sk: Jednostĺpcové

en: Two Columns
sk: Dvojstĺpcové

en: Display the value in transaction currency?
sk: Zobraziť hodnotu v mene transakcie?

en: Display the totals?
sk: Zobraziť súčty?

en: Total Debits
sk: Celkový debet

en: Total Credits
sk: Celkové kredity

en: Total Value Debits
sk: Celková hodnota debetov

en: Total Value Credits
sk: Celková hodnota kreditov

en: Net Change
sk: Čistá zmena

en: Value Change
sk: Zmena hodnoty

en: n/a
sk: nedost

en: Elements
sk: Elementy

en: column: Date
sk: stĺpec: dátum

en: column: Tax Rate
sk: stĺpec: Daňová sadzba

en: column: Units
sk: stĺpec: Jednotky

en: row: Address
sk: riadok: Adresa

en: row: Contact
sk: riadok: Kontakt

en: row: Invoice Number
sk: riadok: Číslo faktúry

en: row: Company Name
sk: riadok: Názov spoločnosti

en: Invoice number text
sk: Text čísla faktúry

en: Ref text
sk: Text ref

en: Job Name text
sk: Text názov úlohy

en: Job Number text
sk: Text čísla úlohy

en: Show Job name
sk: Zobraziť názov úlohy

en: Show Job number
sk: Zobraziť číslo úlohy

en: Show net price
sk: Zobraziť čistú cenu

en: Invoice number next to title
sk: Čísla faktúry vedľa titulku

en: Embedded CSS
sk: Vložené CSS

en: Logo filename
sk: Názov súboru s logom

en: Logo width
sk: Šírka loga

en: Display the Tax Rate?
sk: Zobraziť sadzbu dane?

en: Display the Units?
sk: Zobraziť jednotky?

en: Display the contact?
sk: Zobraziť kontakt?

en: Display the address?
sk: Zobraziť adresu?

en: Display the Invoice Number?
sk: Zobraziť číslo faktúry?

en: Display the Company Name?
sk: Zobraziť názov spoločnosti?

en: Invoice Number next to title?
sk: Číslo faktúry vedľa titulku?

en: Display Job name?
sk: Zobraziť názov úlohy?

en: Invoice Job number?
sk: Číslo úlohy faktúry?

en: Show net price?
sk: Zobraziť čistú cenu?

en: Name of a file containing a logo to be used on the report.
sk: Názov súboru obsahujúceho logo, ktoré sa má použiť v správe.

en: Width of the logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
sk: Šírka loga vo formáte CSS, napr. 10 % alebo 32px. Ak chcete logo zobraziť v jeho prirodzenej šírke, nechajte pole prázdne. Výška loga sa zodpovedajúcim spôsobom upraví.

en: CSS color.
sk: CSS farba.

en: Invoice number:
sk: Číslo faktúry:

en: To:
sk: Do:

en: Your ref:
sk: Vaša ref:

en: Embedded CSS.
sk: Vložené CSS.

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
sk: Zobraziť zákaznícku faktúru so stĺpcami dane (pomocou šablóny eguile)

en: Unit
sk: Jednotka

en: GST Rate
sk: GST sadzba

en: GST Amount
sk: GTS suma

en: Amount Due (inc GST)
sk: Splatná suma (vrátane GST)

en: Invoice #:
sk: Faktúra #:

en: Reference:
sk: Referencia:

en: Engagement:
sk: Záväzok:

en: Australian Tax Invoice
sk: Austrálska daňová faktúra

en: Display an Australian customer invoice with tax columns (using eguile template)
sk: Zobraziť faktúru pre austrálskeho zákazníka so stĺpcami dane (pomocou šablóny eguile)

en: Trial Balance
sk: Hrubý zostatok

en: Start of Adjusting/Closing
sk: Začiatok úprav/uzatvárania

en: Date of Report
sk: Dátum reportu

en: Report variation
sk: Variácie reportu

en: Kind of trial balance to generate.
sk: Druh skúšobnej bilancie na vygenerovanie.

en: Merchandising
sk: Obchodovanie

en: Gross adjustment accounts.
sk: Hrubé opravné účty.

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
sk: Nnetovať, ale zobraziť hrubé debetné/kreditné úpravy týchto účtov. Obchodné spoločnosti si tu zvyčajne vyberú svoje účty zásob.

en: Income summary accounts
sk: Súhrnné účty príjmov

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
sk: Úpravy vykonané na týchto účtoch sú upravené v hrubom (pozri vyššie) v stĺpcoch Úpravy, Upravený Hrubý zostatok a Výkaz ziskov a strát. Väčšinou užitočné pre merchandisingové podniky.

en: Adjusting Entries pattern
sk: Úprava vzoru záznamov

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
sk: Akýkoľvek text v stĺpci Popis, ktorý identifikuje položky úprav.

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
sk: Vzor uzávierkovej položky rozlišuje veľké a malé písmená

en: Causes the Adjusting Entries Pattern match to be case-sensitive.
sk: Spôsobuje, že pri zhode vzoru úprav položiek sa rozlišujú malé a veľké písmená.

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
sk: Vzor uzávierkovej položky je regulárny výraz

en: Causes the Adjusting Entries Pattern to be treated as a regular expression.
sk: Spôsobí, že vzor úpravy položiek sa bude považovať za regulárny výraz.

en: General journal exact balances
sk: Presné zostatky účtovného denníka

en: No adjusting/closing entries
sk: Žiadne úpravy/závierkové záznamy

en: Full end-of-period work sheet
sk: Úplný pracovný list na konci obdobia

en: Adjusting Entries
sk: Položky úprav

en: Adjustments
sk: Úpravy

en: Adjusted Trial Balance
sk: Upravený hrubý zostatok

en: Net Loss
sk: Čistá strata

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Number of columns before wrapping to a new row.
sk: Počet stĺpcov pred zalomením do nového riadka.

en: Edit Options
sk: Upraviť nastavenia

en: Single Report
sk: Jednoduchý report

en: Multicolumn View
sk: Viacstĺpcový pohľad

en: Custom Multicolumn Report
sk: Vlastný viacstĺpcový report

en: Assets Accounts
sk: Účty aktív

en: Liability Accounts
sk: Účty pasív

en: Equity Accounts
sk: Účty imania

en: Trading Accounts
sk: Obchodné účty

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
sk: Celkové vlastné imanie, obchodovanie a záväzky

en: Imbalance Amount
sk: Suma nerovnováhy

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
sk: <strong>Výmenné kurzy</strong> použité pre tento prehľad

en: Invoice No.
sk: Faktúra č.

en: Descr.
sk: Pop.

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
sk: Nebola vybraná žiadna faktúra -- použite prosím položku Voľby v ponuke pre výber.

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
sk: Tento report je určený len pre zákaznícke (predajné) faktúry. Pomocou ponuky Možnosti vyberte <em>Faktúru</em>, nie účtenku alebo poukaz na výdavky.

en: Website
sk: Web stránka

en: Invoice Date
sk: Fakturačný dátum

en: Stocks
sk: Akcia

en: Mutual Funds
sk: Podielové fondy

en: Currencies
sk: Meny

en: Equities
sk: Cenné papiere

en: Checking
sk: Šek

en: Savings
sk: Úspory

en: Money Market
sk: Peňažný trh

en: Accounts Receivable
sk: Účty pohľadávok

en: Accounts Payable
sk: Účty záväzkov

en: Credit Lines
sk: Úverový limit

en: Building '~a' report …
sk: Vytváranie reportu '~a' …

en: Rendering '~a' report …
sk: Generovanie reportu '~a'…

en: Untitled
sk: Bez titulku

en: CSS code. This field specifies the CSS code for styling reports.
sk: CSS kód. Toto pole určuje kód CSS pre zostavy so štýlom.

en: &lt;/style is disallowed in CSS. Using default CSS.
sk: &lt;/štýl je v CSS zakázaný. Použije sa predvolený CSS.

en: CSS-based stylesheet (experimental)
sk: Štýl založený na CSS (experimentálne)

en: Preparer
sk: Zostaviteľ

en: Name of person preparing the report.
sk: Meno osoby, ktorá pripravuje report.

en: Prepared for
sk: Zastavené pre

en: Name of organization or company prepared for.
sk: Názov organizácie alebo spoločnosti, pre ktorú sa pripravuje.

en: Show preparer info
sk: Zobrazí informácie o zhotoviteľovi

en: Name of organization or company.
sk: Názov organizácie alebo spoločnosti.

en: Enable Links
sk: Povoliť odkazy

en: Enable hyperlinks in reports.
sk: Povoliť hyperodkazy vo reporte.

en: Footer
sk: Päta

en: String to be placed as a footer.
sk: Reťazec, ktorý bude umiestnený ako päta.

en: Images
sk: Obrázky

en: Background Tile
sk: Obrázok na pozadí

en: Background tile for reports.
sk: Obrázok na pozadí pre reporty.

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
sk: Transparent v záhlaví

en: Banner for top of report.
sk: Transparent v hornej časti reportu.

en: Heading Alignment
sk: Zarovnanie hlavičky

en: Left
sk: Vľavo

en: Center
sk: Na stred

en: Right
sk: Vpravo

en: Company logo image.
sk: Logo spoločnosti.

en: General background color for report.
sk: Všeobecná farba pozadia pre report.

en: Text Color
sk: Farba textu

en: Normal body text color.
sk: Bežná farba textu.

en: Link Color
sk: Farba odkazu

en: Link text color.
sk: Farba textu odkazu.

en: Table Cell Color
sk: Farba bunky

en: Default background for table cells.
sk: Predvolené pozadie pre bunky tabuľky.

en: Alternate Table Cell Color
sk: Alternatívna farba bunky

en: Default alternate background for table cells.
sk: Prednastavené alternatívne pozadie bunky v tabuľke.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
sk: Farba buniek podzáhlavia/medzisúčtov

en: Default color for subtotal rows.
sk: Prednastavená farba pre riadky medzisúčtov.

en: Sub-subheading/total Cell Color
sk: Farba buniek pod-podzáhlavia/súčtov

en: Color for subsubtotals.
sk: Farba medzimedzisúčtov.

en: Grand Total Cell Color
sk: Farba bunky celkového súčtu

en: Color for grand totals.
sk: Farba pre celkové súčty.

en: Tables
sk: Tabuľky

en: Table cell spacing
sk: Vzdialenosť buniek

en: Space between table cells.
sk: Medzera medzi bunkami tabuľky.

en: Table cell padding
sk: Výplň buniek

en: Space between table cell edge and content.
sk: Medzera medzi bunkami obsahom bunky a jej okrajom.

en: Table border width
sk: Hrúbka ohraničenia tabuľky

en: Bevel depth on tables.
sk: Hĺbka sklonu tabuliek.

en: Prepared by:
sk: Pripravil:

en: Prepared for:
sk: Pripravené pre:

en: Easy
sk: Jednoduchý

en: Fancy
sk: Efektný

en: Technicolor
sk: Farebný

en: Show receiver info
sk: Zobrazí informácie o príjemcovi

en: Name of organization or company the report is prepared for.
sk: Názov organizácie alebo spoločnosti, pre ktorú sa zhotovuje.

en: Show date
sk: Zobraziť dátum

en: The creation date for this report.
sk: Dátum vytvorenia reportu.

en: Show time in addition to date
sk: Zobrazte okrem dátumu aj čas

en: The creation time for this report can only be shown if the date is shown.
sk: Čas vytvorenia tohto reportu je možné zobraziť iba vtedy, ak je zobrazený dátum.

en: Show GnuCash Version
sk: Zobraziť verziu GnuCash

en: Show the currently used GnuCash version.
sk: Zobraziť aktuálne používanú verziu GnuCash.

en: String for additional report information.
sk: Reťazec pre ďalšie informácie o reporte.

en: Show preparer info at bottom
sk: V dolnej časti zobraziť informácie o zhotoviteľovi

en: Per default the preparer info will be shown before the report data.
sk: V predvolenom nastavení sa pred údajmi reportu zobrazia informácie o zhotoviteľovi.

en: Show receiver info at bottom
sk: Zobraziť informácie o príjemcovi dole

en: Per default the receiver info will be shown before the report data.
sk: V predvolenom nastavení sa informácie o príjemcovi zobrazia pred údajmi reportu.

en: Show date/time at bottom
sk: Zobraziť dátum/čas v spodnej časti

en: Per default the date/time info will be shown before the report data.
sk: V predvolenom nastavení sa pred údajmi reportu zobrazia informácie o dátume a čase.

en: Show comments at bottom
sk: Zobraziť komentáre na spodku

en: Per default the additional comments text will be shown before the report data.
sk: V predvolenom nastavení sa text dodatočných komentárov zobrazí pred údajmi reportu.

en: Show GnuCash version at bottom
sk: Zobraziť verziu GnuCash dole

en: Per default the GnuCash version will be shown before the report data.
sk: V predvolenom nastavení sa verzia GnuCash zobrazí pred údajmi reportu.

en: Report Creation Date:
sk: Dátum vytvorenia reportu:

en: Head or Tail
sk: Hlava alebo chvost

en: Background color for reports.
sk: Farba pozadia v reporte.

en: Background Pixmap
sk: Obrázok na pozadí

en: Background color for alternate lines.
sk: Farba pozadia pre alternatívne riadky.

en: Plain
sk: Obyčajný

en: Filter Type
sk: Typ filtra

en: Subtotal Table
sk: Tabuľka medzisúčtov

note: Translators: a running total is a total that is continually adjusted on every line. To be consistent, also consider how the term "Running Balance" is translated. "Running Totals" is the plural form as it refers to the running total and running subtotals. To be consistent, also consider how the singu
en: Running Totals
sk: Priebežné súčty

en: Show Account Description
sk: Zobraziť popis účtu

en: Show Informal Debit/Credit Headers
sk: Zobraziť neformálne debetné/kreditné hlavičky

en: Show subtotals only (hide transactional data)
sk: Zobraziť iba medzisúčty (skryť transakčné údaje)

en: Add indenting columns
sk: Pridajte stĺpce na odsadenie

en: Date Filter
sk: Dátumový filter

en: Table for Exporting
sk: Tabuľka pre export

en: Account Name Filter
sk: Filter názvu účtuNázov účtu

en: Use regular expressions for account name filter
sk: Na filter názvu účtu použite regulárne výrazy

en: Account Name Filter excludes matched strings
sk: Filter názvu účtu vylučuje zhodné reťazce

en: Transaction Filter
sk: Filter transakcií

en: Use regular expressions for transaction filter
sk: Na filtrovanie transakcií použite regulárne výrazy

en: Transaction Filter excludes matched strings
sk: Filter transakcií vylučuje zhodné reťazce

en: Transaction Filter is case insensitive
sk: Filter transakcií nerozlišuje malé a veľké písmená

en: Reconciled Status
sk: Stav vysporiadania

en: Void Transactions
sk: Neplatné transakcie

en: Closing transactions
sk: Uzávierkové transakcie

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
sk: Nenašli sa žiadne transakcie, ktoré by sa zhodovali s časovým intervalom a výberom účtu zadaným na paneli Možnosti.

en: Register Order
sk: Zoraďovanie registra

en: Do not do any filtering
sk: Nefiltrovať

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
sk: Zahrnúť transakcie z/do filtrovaných účtov

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
sk: Ignorovať transakcie z/do filtrovaných účtov

en: Non-void only
sk: Len platné

en: Void only
sk: Len neplatné

en: Both (and include void transactions in totals)
sk: Oboje (a zahrnúť neplatné transakcie v súčtoch)

en: Exclude closing transactions
sk: Vylúčiť uzávierkové transakcie

en: Show both closing and regular transactions
sk: Zobrazte uzávierkové aj bežné transakcie

en: Show closing transactions only
sk: Zobraziť iba uzávierkové transakcie

en: Show All Transactions
sk: Zobraziť všetky transakcie

en: Unreconciled only
sk: Iba nevysporiadané

en: Cleared only
sk: Iba spracované

en: Reconciled only
sk: Iba vysporiadané

en: Use Global Preference
sk: Použiť globálne nastavenia

en: Don't change any displayed amounts
sk: Nemeňte žiadne zobrazené sumy

en: Income and Expense
sk: Príjem a výdavok

en: Credit Accounts
sk: Kreditné účty

en: Specify date to filter by…
sk: Zadajte dátum na filtrovanie podľa…

en: Date Entered
sk: Dátum zadaný

en: Convert all transactions into a common currency.
sk: Konvertovať všetky transakcie na spoločnú menu.

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
sk: Formátuje tabuľku vhodnú pre export pomocou kopírovania a vloženia (cut & paste) s extra bunkami.

en: If no transactions matched
sk: Ak sa nezhodujú žiadne transakcie

en: Filter by reconcile status.
sk: Filtrovať podľa stavu vysporiadania.

en: How to handle void transactions.
sk: Ako spracovať prázdne transakcie.

en: By default most users should not include closing transactions in a transaction report. Closing transactions are transfers from income and expense accounts to equity, and must usually be excluded from periodic reporting.
sk: Väčšina používateľov by štandardne nemala do reportu transakcií zahrnúť uzávierkové transakcie. Uzávierkové transakcie sú prevody z účtov výnosov a nákladov do vlastného imania a musia byť zvyčajne vylúčené z pravidelného vykazovania.

en: Filter on these accounts.
sk: Filter na tieto účty.

en: Filter account.
sk: Filtrovať účet.

en: Sort by this criterion first.
sk: Zoraďovať najprv podľa tohto kritéria.

en: Show the full account name for subtotals and subheadings?
sk: Zobraziť celý názov účtu pre medzisúčty a podnadpisy?

en: Show the account code for subtotals and subheadings?
sk: Zobraziť kód účtu pre medzisúčty a podnadpisy?

en: Show the account description for subheadings?
sk: Zobraziť popis účtu pre podnadpisy?

en: Show the informal headers for debit/credit accounts?
sk: Zobraziť neformálne hlavičky pre debetné/kreditné účty?

en: Add indenting columns with grouping and subtotals?
sk: Chcete pridať odsadenie stĺpcov so zoskupením a medzisúčtami?

en: Show subtotals only, hiding transactional detail?
sk: Zobraziť iba medzisúčty a skryť transakčné detaily?

en: Subtotal according to the primary key?
sk: Medzisúčty podľa primárneho kľúča?

en: Do a date subtotal.
sk: Urobiť dátumové medzisúčty.

en: Order of primary sorting.
sk: Určenie primárneho zoraďovania.

en: Sort by this criterion second.
sk: Druhé triedenie podľa tohto kritéria.

en: Subtotal according to the secondary key?
sk: Medzisúčty podľa sekundárneho kľúča?

en: Order of Secondary sorting.
sk: Poradie sekundárneho triedenia.

en: Display the reconciled date?
sk: Zobrazovať dátum vysporiadania?

en: Display the entered date?
sk: Zobraziť zadaný dátum?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
sk: Zobraziť poznámky, ak memo nie je k dispozícii?

en: Display the full account name?
sk: Zobraziť celý názov účtu?

en: Display the account code?
sk: Zobraziť kód účtu?

en: Display the other account code?
sk: Zobraziť iný kód účtu?

en: Display the transaction linked document
sk: Zobraziť dokument prepojený s transakciou

en: Display a subtotal summary table.
sk: Zobraziť medzisúčty súhrnnej tabuľky.

en: Display the balance of the underlying account on each line?
sk: Zobraziť zostatok podkladového účtu na každom riadku?

en: Display a grand total section at the bottom?
sk: Zobraziť sekciu celkového súčtu v dolnej časti?

en: Display the trans number?
sk: Zobraziť číslo trans?

en: Display the account name?
sk: Zobraziť názov účtu?

en: Display the other account name? If this is a split transaction, this parameter is guessed.
sk: Zobraziť druhý účet? Ak ide o delenú transakciu, tento parameter je uhádnutý.

en: Amount of detail to display per transaction.
sk: Množstvo podrobností, ktoré sa majú zobraziť na transakciu.

en: One split per line
sk: Jedno rozdelenie na riadok

en: One transaction per line
sk: Jedna transakcia na riadok

en: Hide
sk: Skryť

en: Enable hyperlinks in amounts.
sk: Povoliť hyperodkazy v sumách.

en: Reverse amount display for certain account types.
sk: Reverzné zobrazenie sumy pre určité typy účtov.

en: Display running totals as per report sort order?
sk: Zobraziť priebežné súčty podľa poradia zoradenia prehľadov?

en: Grand Total and Subtotals
sk: Celkový súčet a medzisúčty

en: Grand Total Only
sk: Iba celkové súčty

en: Subtotals Only
sk: Iba medzisúčty

en: Num/T-Num
sk: Čís/T-Čís

en: Transfer from/to
sk: Previesť z/na

note: Translators: this is the running total for the secondary subtotal. For translation to be consistent, make sure it follows the same pattern as for these other strings: “Running Totals”, "Secondary Subtotal” and "Running Primary Subtotal"
en: Running Secondary Subtotal
sk: Priebežný sekundárny medzisúčet

note: Translators: this is the running total for the primary subtotal. For translation to be consistent, make sure it follows the same pattern as for these other strings: “Running Totals” and “Primary Subtotal”
en: Running Primary Subtotal
sk: Primárny priebežný medzisúčet

note: Translators: "Running Subtotal" is a shorter version of "Running Primary Subtotal" used when a running primary subtotal is displayed without a secondary subtotal.
en: Running Subtotal
sk: Priebežný medzisúčet

note: Translators: this is the running total for the grand total. For translation to be consistent, make sure it follows the same pattern as for these other strings: “Running Totals” and "Grand Total”
en: Running Grand Total
sk: Priebežné celkové súčty

note: Translators: "Running Total" is a shorter version of "Running Grand Total" used when the running grand total is displayed without subtotals. To be consistent, also consider how the plural form "Running Totals" is translated.
en: Running Total
sk: Priebežný súčet

note: Translators: Balance b/f stands for "Balance brought forward".
en: Balance b/f
sk: Saldo r/p

en: Split Transaction
sk: Rozdeliť transakciu

en: CSV disabled for double column amounts
sk: CSV je zakázaný pre sumy v dvoch stĺpcoch

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
sk: Od ~a do ~a

en: Cu_t
sk: Vystri_hnúť

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
sk: Vystrihnutie aktuálneho výberu a jeho skopírovanie do schránky

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy the current selection to clipboard
sk: Skopírovať aktuálny výber do schránky

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Paste the clipboard content at the cursor position
sk: Vložiť obsah schránky na pozíciu kurzora

en: _Transaction
sk: _Transakcia

en: Remo_ve Other Splits
sk: Odst_rániť ostatné rozdelenia

en: Remove all splits in the current transaction
sk: Odstráni všetky rozdelenia v aktuálnej transakcií

en: _Enter Transaction
sk: _Vložiť transakciu

en: Record the current transaction
sk: Zaznamená aktuálnu transakciu

en: Ca_ncel Transaction
sk: Z_mazať transakciu

en: Cancel the current transaction
sk: Zruší aktuálnu transakciu

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Double Line
sk: _Dvojitý riadok

en: _Transfer…
sk: _Prevod…

en: Transfer funds from one account to another
sk: Prevedie fondy z jedného účtu na druhý

en: _Blank Transaction
sk: Prázdna _transakcia

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
sk: Presunie sa na prázdnu transakciu na konci registra

en: _File
sk: _Súbor

en: Pa_ge Setup
sk: _Nastavenie strany

en: Specify the page size and orientation for printing
sk: Zadajte veľkosť a orientáciu strany pre tlač

en: Proper_ties
sk: Vlas_tnosti

en: Edit the properties of the current file
sk: Upraviť nastavení aktuálneho súbora

en: Close the currently active page
sk: Zavrie aktívnu stránku

en: Quit this application
sk: Ukončenie aplikácie

en: Pr_eferences
sk: Nastav_enia

en: Edit the global preferences of GnuCash
sk: Upravovať globálne nastavenia GnuCash

en: _Toolbar
sk: Panel _nástrojov

en: Show/hide the toolbar on this window
sk: Zobraziť/skryť v tomto okne panel nástrojov

en: Su_mmary Bar
sk: S_umárny riadok

en: Show/hide the summary bar on this window
sk: Zobrazí/skryje sumárový riadok v tomto okne

en: Stat_us Bar
sk: S_tavový riadok

en: Show/hide the status bar on this window
sk: Zobrazí/skryje stavový riadok v tomto okne

en: Tab P_osition
sk: P_ozícia karty

en: Display the notebook tabs at the top of the window
sk: Zobrazí karty v hornej časti okna

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window
sk: Zobrazí karty v dolnej časti okna

en: Display the notebook tabs at the left of the window
sk: Zobrazí karty v ľavej časti okna

en: Display the notebook tabs at the right of the window
sk: Zobrazí karty v pravej časti okna

en: Tra_nsaction
sk: Tra_nsakcia

en: _Actions
sk: Ú_kony

en: Reset _Warnings…
sk: Resetovať n_astavenia…

en: Reset the state of all warning messages so they will be shown again
sk: Obnovte stav všetkých varovných správ, aby sa znova zobrazili

en: Re_name Page
sk: Preme_novať stránku

en: Rename this page
sk: Premenovať túto stránku

en: _Scheduled
sk: P_lánované

en: _Reports
sk: _Reporty

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: E_xtensions
sk: _Rozšírenia

en: _Windows
sk: _Okná

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: Open a new top-level GnuCash window
sk: Otvorenie nového GnuCash okna najvyššej úrovne

en: New Window with _Page
sk: Nové okno so s_tranou

en: Move the current page to a new top-level GnuCash window
sk: Presunie aktuálnu stranu do nového GnuCash okna

en: Tutorial and Concepts _Guide
sk: Manuál a _koncepčná príručka

en: Open the GnuCash Tutorial
sk: Otvorí GnuCash Manuál

en: _Contents
sk: _Obsah

en: Open the GnuCash Help
sk: Otvorí GnuCash Manuál

en: _About
sk: _Aplikácia

en: About GnuCash
sk: O GnuCash

en: Save the current file
sk: Uloženie aktuálneho súboru

en: Open the New Invoice dialog
sk: Otvoriť nový dialóg faktúry

en: New _Invoice…
sk: Nová _faktúra…

en: New Accounts _Page
sk: Nová s_tránka účtov

en: Open a new Account Tree page
sk: Otvorí novú stránku so stromom účtov

en: New _File
sk: _Nový súbor

en: Create a new file
sk: Vytvorí nový súbor

en: _Open…
sk: _Otvoriť…

en: Open an existing GnuCash file
sk: Otvorí existujúci GnuCash súbor

en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: Save this file with a different name
sk: Uložiť tento súbor pod iným názvom

en: Re_vert
sk: _Vrátiť späť

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
sk: Znova načítajte aktuálnu databázu a vráťte všetky neuložené zmeny

en: Print the currently active page
sk: Vytlačí aktuálnu aktívnu stránku

en: Export _Accounts
sk: Expo_rtovať účty

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
sk: Exportovať hierarchiu účtov do nového GnuCash súboru

en: _Find…
sk: _Hľadať…

en: Find transactions with a search
sk: Pohľadá transakciu

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
sk: _Nastavenie Daňového reportu

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
sk: Nastavte relevantné účty pre daňové reporty, napr. daň z príjmu v USA

en: _Scheduled Transactions
sk: _Plánované transakcie

en: _Scheduled Transaction Editor
sk: Editor plánovaných tran_sakcií

en: Since _Last Run…
sk: Od pos_ledného spustenia…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
sk: Vytvorte naplánované transakcie od posledného spustenia

en: _Mortgage & Loan Repayment…
sk: _Splácanie hypotéky & úveru…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
sk: Nastaviť plánované transakcie pre splácanie úveru

en: _Price Database
sk: _Cenová databáza

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
sk: Prezeranie a úprava cien pre akciové a podielové fondy

en: _Security Editor
sk: _Editor cenných papierov

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
sk: Prezeranie a úprava komodít pre akciové a podielové fondy

en: _Loan Repayment Calculator
sk: Ka_lkulačka pre splácanie dlhu

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
sk: Použiť kalkulačku pre splácanie dlhu/úveru

en: _Close Book…
sk: _Uzavrieť účtovnú knihu…

en: Close the Book at the end of the Period
sk: Uzatvoriť Knihu na konci Obdobia

en: _Import Map Editor
sk: Editor _importného mapovania

en: View and Delete Bayesian and non-Bayesian information
sk: Zobrazenie a vymazanie bayesovských a nebayesovských informácií

en: _Transaction Linked Documents
sk: Dokumenty prepojené s _transakciou

en: View all Transaction Linked Documents
sk: Zobraziť všetky dokumenty prepojené na transakcie

en: _Tips Of The Day
sk: _Tip dňa

en: View the Tips of the Day
sk: Prezeranie Tipov dňa

en: Import Bills & _Invoices…
sk: _Import účteniek a faktúr…

en: Import bills and invoices from a CSV text file
sk: Importovať účtenky a faktúry z CSV súboru

en: _New Budget
sk: _Nový rozpočet

en: Create a new Budget
sk: Vytvoriť nový rozpočet

en: _Open Budget
sk: _Otvoriť rozpočet

en: Open an existing Budget in a new tab. If none exists a new budget will be created
sk: Otvorte existujúci rozpočet na novej karte. Ak žiadny neexistuje, vytvorí sa nový rozpočet

en: _Copy Budget
sk: _Kopírovať rozpočet

en: Copy an existing Budget
sk: Skopírovať existujúci rozpočet

en: _Delete Budget
sk: O_dstrániť rozpočet

en: Delete an existing Budget
sk: Zmazať existujúci rozpočet

en: _Customer
sk: Od_berateľ

en: Customers Overview
sk: Prehľad zákazníkov

en: Open a Customer overview page
sk: Otvoriť stránku Prehľad zákazníkov

en: _New Customer…
sk: _Nový zákazník…

en: Open the New Customer dialog
sk: Otvoriť nový dialóg odberateľa

en: _Find Customer…
sk: _Hľadať zákazníka…

en: Open the Find Customer dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania odberateľa

en: Find In_voice…
sk: Hľadať _faktúru…

en: Open the Find Invoice dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania faktúry

en: New _Job…
sk: N_ová úloha…

en: Open the New Job dialog
sk: Otvoriť dialóg novej úlohy

en: Find Jo_b…
sk: Hľa_dať úlohu…

en: Open the Find Job dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania úlohy

en: _Process Payment…
sk: Spracovať p_latbu…

en: Open the Process Payment dialog
sk: Otvoriť dialóg spracovania platby

en: Invoices _Due Reminder
sk: P_ripomienka splatnosti faktúr

en: Open the Invoices Due Reminder dialog
sk: Otvoriť dialóg pripomenutia splatnosti faktúry

en: _Vendor
sk: _Dodávateľ

en: Vendors Overview
sk: Prehľad dodávateľov

en: Open a Vendor overview page
sk: Otvorte stránku Prehľad dodávateľov

en: _New Vendor…
sk: _Nový dodávateľ…

en: Open the New Vendor dialog
sk: Otvoriť dialóg nového odberateľa

en: _Find Vendor…
sk: _Hľadať dodávateľa…

en: Open the Find Vendor dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania dodávateľa

en: New _Bill…
sk: Nová _účtenka…

en: Open the New Bill dialog
sk: Otvoriť dialóg novej účtenky

en: Find Bi_ll…
sk: Hľadať ú_čtenku…

en: Open the Find Bill dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania účtenky

en: Bills _Due Reminder
sk: _Pripomenutie splatnosti faktúry

en: Open the Bills Due Reminder dialog
sk: Otvoriť dialóg pripomenutia splatnosti faktúry

en: _Employee
sk: _Zamestnanec

en: Employees Overview
sk: Prehľad zamestnancov

en: Open a Employee overview page
sk: Otvorte stránku Prehľad zamestnancov

en: _New Employee…
sk: _Nový zamestnanec…

en: Open the New Employee dialog
sk: Otvoriť dialóg nového zamestnanca

en: _Find Employee…
sk: _Hľadať zamestnanca…

en: Open the Find Employee dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania odberateľa

en: New _Expense Voucher…
sk: Nová _výdavková poukážka…

en: Open the New Voucher dialog
sk: Otvoriť dialóg Nová poukážka

en: Find Expense _Voucher…
sk: Hľadať _výdavkovú poukážku…

en: Open the Find Expense Voucher dialog
sk: Otvoriť dialóg Hľadať výdavkovú poukážku

en: Business Linked Documents
sk: Obchodné prepojené dokumenty

en: View all Linked Business Documents
sk: Zobraziť všetky prepojené obchodné dokumenty

en: Sales _Tax Table
sk: _Daňová tabuľká predaja

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
sk: Zobrazenie a úprava zoznamu tabuliek dane z predaja (GST/DPH)

en: _Billing Terms Editor
sk: Editor fakturačných po_dmienok

en: View and edit the list of Billing Terms
sk: Zobraziť a upraviť zoznam platobných podmienok

en: Test Search Dialog
sk: Testovací vyhľadávací dialóg

en: Initialize Test Data
sk: Inicializovať testovacie dáta

en: Export Account T_ree to CSV…
sk: Exportovať st_rom účtov do CSV…

en: Export the Account Tree to a CSV file
sk: Exportovať strom účtov do CSV súboru

en: Export _Transactions to CSV…
sk: Exportovať _transakcie do CSV…

en: Export the Transactions to a CSV file
sk: Exportovať transakcie do CSV súboru

en: Export A_ctive Register to CSV…
sk: Exportovať a_ktívny register do CSV…

en: Export the Active Register to a CSV file
sk: Exportovať Aktívny register do CSV súboru

en: Import _Accounts from CSV…
sk: _Importovať účty z CSV…

en: Import Accounts from a CSV file
sk: Importovať účty z CSV súboru

en: Import _Transactions from CSV…
sk: Importovať _transakcie z CSV…

en: Import Transactions from a CSV file
sk: Importovať transakcie z CSV súboru

en: Import _Prices from a CSV file…
sk: I_mportovať ceny z CSV súboru…

en: Import Prices from a CSV file
sk: Importovať ceny z CSV súboru

en: Import _Customers & Vendors…
sk: Importovať _zákazníkov a dodávateľov…

en: Import Customers and Vendors from a CSV text file
sk: Importovať odberateľov a dodávateľov z CSV súboru

en: _Replay GnuCash .log file…
sk: P_rehrať GnuCash .log súbor…

en: Replay a GnuCash log file after a crash. This cannot be undone
sk: Prehrať GnuCash .log súbor po páde. Toto nemôže byť vrátené späť

en: _Edit Account
sk: _Upraviť účet

en: Edit the selected account
sk: Upraví zvolený účet

en: _Delete Account
sk: O_dstrániť účet

en: F_ind Account
sk: Nájd_i účet

en: Find an account
sk: Nájdi účet

en: _Cascade Account Properties…
sk: _Kaskádové vlastnosti účtu…

en: Cascade selected properties for account
sk: Kaskáda zvolených vlastností účtu

en: _Renumber Subaccounts…
sk: P_rečíslovanie podúčtov…

en: Renumber the children of the selected account
sk: Prečíslovať potomkov zvoleného účtu

en: Open _Account
sk: _Otvoriť účet

en: Open the selected account
sk: Otvoriť zvolený účet

en: Open _SubAccounts
sk: _Otvoriť podúčty

en: Open the selected account and all its subaccounts
sk: Otvorí zvolený účet a všetky jeho podúčty

en: _Filter By…
sk: _Filtrovať podľa…

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: Refresh this window
sk: Obnoviť toto okno

en: Create a new Account
sk: Vytvorí nový účet

en: New Account _Hierarchy…
sk: Nová účtovná _hierarchia…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
sk: Rozšíriť aktuálnu účtovnú knihu zlúčením s novými kategóriami typov účtov

en: _Reconcile…
sk: _Vysporiadať…

en: Reconcile the selected account
sk: Vysporiadať zvolený účet

en: _Auto-clear…
sk: _Auto-čistenie…

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
sk: Automaticky zúčtovať jednotlivé transakcie tak, aby sa dosiahla určitá zúčtovaná suma

en: Stock Ass_istant…
sk: Akciový as_istent…

en: Stoc_k Split…
sk: Rozdelenie a_kcií…

en: Record a stock split or a stock merger
sk: Zaznamenať akciové rozdelenie alebo splynutie

en: View _Lots…
sk: Zobraz die_ly…

en: Bring up the lot viewer/editor window
sk: Otvor okno editora poplatkov

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
sk: _Kontrola a oprava

en: Check & Repair A_ccount
sk: Kontrola a _oprava účtu

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia v tomto účte

en: Check & Repair Su_baccounts
sk: Skontrolovať a opraviť po_dúčty

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia v tomto účte a jeho podúčtoch

en: Check & Repair A_ll
sk: Skontro_lovať a opraviť všetko

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia vo všetkých účtoch

en: Filter accounts
sk: Filtrovať účty

en: Edit _Account
sk: Upr_aviť účet

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
sk: Automaticky zúčtovať jednotlivé transakcie pri danej zúčtovanej sume

en: _Delete Account…
sk: O_dstrániť účet…

en: Delete selected account
sk: Odstráni zvolený účet

en: Esti_mate Budget…
sk: _Predpokladaný rozpočet…

en: _All Periods…
sk: Všetky obdobi_a…

en: Estimate a budget value for the selected accounts from past transactions
sk: Odhadnúť hodnoty rozpočtu pre zvolené účty podľa minulých transakcií

en: _Delete Budget…
sk: O_dstrániť rozpočet…

en: Select this or another budget and delete it
sk: Vyberte tento alebo iný rozpočet a odstráňte ho

en: Edit Note
sk: Upraviť poznámku

en: Edit note for the selected account and period
sk: Upraviť poznámku pre vybratý účet a obdobie

en: Run the budget report
sk: Spustiť report rozpočtu

en: Budget _Options…
sk: Nastavenia rozp_očtu…

en: Edit this budget's options
sk: Upraviť tieto nastavenia rozpočtu

en: Edit budget for all periods for the selected accounts
sk: Upraviť rozpočet pre všetky obdobia pre vybraté účty

en: Sort _Order
sk: Usporiadať p_oradie

en: _Standard
sk: Š_tandard

en: _Quantity
sk: _Množstvo

en: _Enter
sk: _Vložiť

en: Record the current entry
sk: Zaznamená aktuálnu položku

en: Cancel the current entry
sk: Zruší aktuálnu položku

en: Delete the current entry
sk: Odstráni aktuálnu položku

en: _Blank
sk: _Prázdna

en: Move to the blank entry at the bottom
sk: Presunie na prázdnu transakciu na koniec

en: Dup_licate Entry
sk: Dup_likovať položku

en: Make a copy of the current entry
sk: Vytvorí kópiu aktuálnej položky

en: Move Entry _Up
sk: Pres_unúť hore

en: Move the current entry one row upwards
sk: Posunúť aktuálnu položku o riadok nahor

en: Move Entry Do_wn
sk: Presunúť dol_e

en: Move the current entry one row downwards
sk: Posunúť aktuálnu položku o riadok nadol

en: Manage link of an external document to this item
sk: Spravovať prepojenie externého dokumentu na túto položku

en: Open the linked document
sk: Otvoriť prepojený dokument

en: Open a company report window for the owner of this invoice
sk: Otvoriť okno reportu spoločnosti pre vlastníka tejto faktúry

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
sk: Presunie na prázdnu transakciu na koniec faktúry

en: E_dit Customer
sk: Upraviť _zákazníka

en: Edit the selected customer
sk: Upraviť označeného zákazníka

en: Create a new customer
sk: Vytvoriť nového zákazníka

en: E_dit Vendor
sk: Upraviť _dodávateľa

en: Edit the selected vendor
sk: Upraviť označeného dodávateľa

en: Create a new vendor
sk: Vytvoriť nového dodávateľa

en: E_dit Employee
sk: _Upraviť zamestnanca

en: Edit the selected employee
sk: Upraviť označeného zamestnanca

en: Create a new employee
sk: Vytvoriť nového zamestanca

en: Show customer report
sk: Zobraziť report zákazníkov

en: Show customer aging overview for all customers
sk: Zobraziť vekovú štruktúru pohľadávok všetkých zákazníkov

en: Show vendor report
sk: Zobraziť report dodávateľov

en: Show vendor aging overview for all vendors
sk: Zobraziť vekovú štruktúru záväzkov všetkých dodávateľov

en: Show employee report
sk: Zobraziť report zamestnancov

en: Create a new invoice
sk: Vytvorí novú faktúru

en: Create a new bill
sk: Vytvorí novú účtenku

en: New _Voucher…
sk: N_ová poukážka…

en: Create a new voucher
sk: Vytvoriť novú poukážku

en: _Print Checks…
sk: _Tlač šekov…

en: Assign as payment…
sk: S_pracovať ako platbu…

en: Assign the selected transaction as payment.
sk: Nastav zvolenú transakciu ako platbu.

en: Edit payment…
sk: Upraviť platbu…

en: Edit the payment this transaction is a part of.
sk: Upraviť platbu, ktorej súčasťou je táto transakcia.

en: Edit the selected account.
sk: Upraviť zvolený účet.

en: Find an account.
sk: Vyhľadať účet.

en: Find transactions with a search.
sk: Nájdenie transakcie pomocou vyhľadávania.

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax.
sk: Nastavte relevantné účty pre daňové reporty, napr. daň z príjmu v USA.

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
sk: _Základná účtovná kniha

en: Show transactions on one or two lines.
sk: Zobraziť transakcie na jednom alebo dvoch riadkoch.

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
sk: _Automaticky delená účtovná kniha

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction.
sk: Zobraziť transakcie na jednom alebo dvoch riadkoch a rozbaliť aktuálnu transakciu.

en: Show expanded transactions with all splits.
sk: Zobraziť rozbalené transakcie so všetkými rozdeleniami.

en: _Sort By…
sk: _Zoradiť podľa…

en: Refresh this window.
sk: Obnoviť toto okno.

en: Cut the selected transaction into clipboard.
sk: Vystrihnúť označenú transakciu do schránky.

en: Copy the selected transaction into clipboard.
sk: Skopírovať označenú transakciu do schránky.

en: Paste the transaction from the clipboard.
sk: Vloží transakciu zo schránky.

en: Make a copy of the current transaction.
sk: Vytvorí kópiu aktuálnej transakcie.

en: Delete the current transaction.
sk: Odstráni aktuálnu transakciu.

en: Remove all splits in the current transaction.
sk: Odstráni všetky rozdelenia v aktuálnej transakcií.

en: Record the current transaction.
sk: Zaznamená aktuálnu transakciu.

en: Cancel the current transaction.
sk: Zruší aktuálnu transakciu.

en: _Void Transaction
sk: _Anulovať transakciu

en: Void the current transaction.
sk: Anulovať aktuálnu transakciu.

en: _Unvoid Transaction
sk: _Zrušiť anulovanie transakcie

en: Unvoid the current transaction.
sk: Zrušiť anulovanie aktuálnej transakcie.

en: Add _Reversing Transaction
sk: Pridať _reverznú transakciu

en: Add a reversing transaction.
sk: Pridať reverznú transakciu.

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction.
sk: Pridať, zmeniť alebo zrušiť prepojenie dokumentu spojeného s aktuálnou transakciou.

en: Open the linked document for the current transaction.
sk: Otvoriť prepojený dokument pre aktuálnu transakciu.

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher.
sk: Prejsť na prepojený účet, faktúru alebo poukážku.

en: Transfer funds from one account to another.
sk: Prevedie fondy z jedného účtu na druhý.

en: Reconcile the selected account.
sk: Vysporiadať zvolený účet.

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount.
sk: Automaticky zúčtovať jednotlivé transakcie tak, aby sa dosiahla určitá zúčtovaná suma.

en: Record a stock split or a stock merger.
sk: Zaznamenať rozdelenie alebo splynutie akcií.

en: Move to the blank transaction in the register.
sk: Presunie sa na prázdnu transakciu v registri.

en: _Go to Date
sk: _Prejsť na deň

en: Move to the split at the specified date.
sk: Presunúť sa na rozdelenie v určený dátum.

en: S_plit Transaction
sk: Roz_deliť transakciu

en: Show all splits in the current transaction.
sk: Zobrazí všetky rozdelenia v aktuálnej transakcií.

en: Edit E_xchange Rate
sk: Upraviť výmenný _kurz

en: Edit the exchange rate for the current transaction.
sk: Upraviť kurz pre aktuálnu transakciu.

en: Sche_dule…
sk: N_aplánovať…

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template or edit the Scheduled Transaction that current transaction was created by.
sk: Vytvoriť plánovanú transakciu s aktuálnou transakciou ako šablónou alebo upraviť plánovanú transakciu, ktorou bola aktuálna transakcia vytvorená.

note: Translators: This is a menu item that will open a register tab for the account of the first other account in the current transaction's split list with focus on the current transaction's entry in that register.
en: _Jump to the other account
sk: _Prejsť na protiúčet

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction.
sk: Otvorí novú kartu registra pre druhý účet so zameraním na túto transakciu.

en: All Transactions
sk: Všetky transakcie

en: This transaction
sk: Táto transakcia

en: Account Report
sk: Report účtov

en: Open a register report for this Account.
sk: Otvorí okno reportu pre tento účet.

en: Account Report - Single Transaction
sk: Report účtu - jedna transakcia

en: Open a register report for the selected Transaction.
sk: Otvorí okno reportu pre túto zvolenú transakciu.

en: Rename this page.
sk: Premenovať túto stránku.

en: Make a copy of the current split.
sk: Vytvoriť kópiu aktuálneho rozdelenia.

en: Delete the current split.
sk: Odstrániť aktuálne rozdelenie.

en: Move to the blank transaction in the register
sk: Presunie sa na prázdnu transakciu v registry

en: Show all splits in the current transaction
sk: Zobrazí všetky rozdelenia v aktuálnej transakcií

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction
sk: Otvorí novú kartu registra pre druhý účet so zameraním na túto transakciu

en: _Print Report…
sk: _Tlačiť report…

en: Print the current report
sk: Vytlačí aktuálny report

en: _Report Options
sk: Nastavenia _reportu

en: Edit report style sheets
sk: Upraviť štýl reportu

en: Export as P_DF…
sk: Exportovať ako P_DF…

en: Export the current report as a PDF document
sk: Exportovať aktuálny report ako PDF dokument

en: Export _Report…
sk: Exportovať _report…

en: Export HTML-formatted report to file
sk: Exportuje report ako HTML naformátovaný súbor

en: Update the current report's saved configuration
sk: Aktualizovať uloženú konfiguráciu aktuálneho reportu

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu
sk: Pridajte konfiguráciu aktuálneho reportu do ponuky „Prehľady->Uložené konfigurácie reportov“

en: Back
sk: Dozadu

en: Move back one step in the history
sk: Posunie o jeden krok späť v histórií

en: Forward
sk: Dopredu

en: Move forward one step in the history
sk: Posunie o jeden krok dopredu v histórii

en: Reload
sk: Načítať

en: Reload the current page
sk: Znovu načítať aktuálnu stránku

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Cancel outstanding HTML requests
sk: Zrušiť nevyjavené HTML požiadavky

en: Export _Report
sk: Exportovať _report

en: Create a new scheduled transaction
sk: Vytvoriť novú plánovanú transakciu

en: Edit the selected scheduled transaction
sk: Upraviť označenú plánovanú transakciu

en: Delete the selected scheduled transaction
sk: Zmazať označenú plánovanú transakciu

en: Import _QIF…
sk: Importovať _QIF…

en: Import a Quicken QIF file
sk: Importuje súbor Quicken QIF

en: _General Journal
sk: Účtovný _denník

en: Open general journal window
sk: Otvorí okno účtovného denníka

en: St_yle Sheets
sk: _Štýly

en: _Reconcile
sk: _Vysporiadať

en: _Reconcile Information…
sk: _Informácie o vysporiadaní…

en: _Finish
sk: _Ukončiť

en: _Postpone
sk: Od_ložiť

en: _Open Account
sk: _Otvoriť účet

en: _Reconcile Selection
sk: Vyspo_riadať výber

en: _Unreconcile Selection
sk: Zr_ušiť odsúhlasenie výberu

en: Add a new balancing entry to the account
sk: Pridať do účtu nový vyvažovací záznam

en: Edit the current transaction
sk: Upraví aktuálnu transakciu

en: Reconcile the selected transactions
sk: Vysporiadať označené transakcie

en: Reconcile Selection
sk: Vysporiadať výber

en: Unreconcile the selected transactions
sk: Odstrániť vysporiadanie označených transakcií

en: Unreconcile Selection
sk: Zrušiť odsúhlasenie výberu

en: Delete the selected transaction
sk: Odstrániť zvolenú transakciu

en: Open the account
sk: Otvoriť účet

en: Finish the reconciliation of this account
sk: Ukončiť vysporiadanie tohoto účtu

en: Postpone the reconciliation of this account
sk: Odloží vysporiadanie tohoto účtu

en: Cancel the reconciliation of this account
sk: Prerušiť vysporiadavanie tohoto účtu

en: Illegal variable in expression.
sk: Neplatná premenná vo výraze.

en: Unbalanced parenthesis
sk: Nepárová zátvorka

en: Stack overflow
sk: Preplnenie zásobníka

en: Stack underflow
sk: Podtečenie zásobníka

en: Undefined character
sk: Nedefinovaný znak

en: Not a variable
sk: Nie je premenná

en: Not a defined function
sk: Nedefinovaná funkcia

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

en: Numeric error
sk: Numerická chyba

en: Failed to initialize Finance::Quote:
sk: Nepodarilo sa inicializovať Finance::Quote:

en: Finance::Quote check returned error
sk: Financie::Quote vrátilo chybu

en: No Finance::Quote Version
sk: Finance::Quote nemá verziu

en: GncQuotes::Fetch called with no book.
sk: GncQuotes::Fetch volaný bez knihy.

en: GncQuotes::Fetch called with no commodities.
sk: GncQuotes::Fetch volaný bez komodít.

en: GncQuotes::Report called with no source.
sk: GncQuotes::Report volaný bez zdroja.

en: There were no commodities for which to retrieve quotes.
sk: Neexistujú žiadne komodity, pre ktoré by sa dali získať cenovy.

en: Finance::Quote retrieval failed with error
sk: Finance::Quote volanie zlyhalo s chybou

en: Finance::Quote returned no data and set no error.
sk: Finance::Quote nevrátilo žiadne údaje a nenastavilo žiadnu chybu.

en: Finance::Quote returned an error:
sk: Finance::Quote vrátilo chybu:

en: Finance::Quote reported failure set no error.
sk: Finance::Quote hlásené zlyhanie nenastavilo žiadnu chybu.

en: Finance::Quote reported failure with error:
sk: Finance::Quote hlásené zlyhanie s chybou:

en: Finance::Quote returned a quote with no currency.
sk: Finance::Quote vrátilo cenovú ponuku bez meny.

en: Finance::Quote returned a quote with a currency GnuCash doesn't know about.
sk: Finance::Quote vrátilo cenovú ponuku s menou, o ktorej GnuCash nevie.

en: Finance::Quote returned a quote with no price element.
sk: Finance::Quote vrátilo cenovú ponuku bez cenového prvku.

en: Finance::Quote returned a quote with a price that GnuCash was unable to covert to a number.
sk: Finance::Quote vrátilo cenovú ponuku s cenou, ktorú GnuCash nedokázal previesť na číslo.

en: The quote has no error set.
sk: Cenová ponuka nemá nastavenú chybu.

en: Quotes for the following commodities were unavailable or unusable:
sk: Cenové informácie pre nasledujúce komodity boli nedostupné alebo nepoužiteľné:

en: Currency quotes requires at least two currencies
sk: Kurzy mien vyžadujú aspoň dve meny

en: Failed to parse result returned by Finance::Quote.
sk: Nepodarilo sa spracovať výsledok z Finance::Quote.

note: Translators: This labels the return value of a query to Finance::Quote written in an error.
en: Result:
sk: Výsledok:

note: Translators: This is the error message reported by the Online Quotes processing code.
en: Error message:
sk: Chybová správa:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that the preceding element is required
en: required
sk: vyžadované

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that the quote will work best if the preceding element is provided
en: recommended
sk: odporúčané

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that one of the indicated elements is required
en: one of these
sk: jeden z týchto

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that a required element wasn't reported. The *s are for emphasis.
en: **missing**
sk: **chýba**

en: Finance::Quote fields GnuCash uses:
sk: Finance::Quote polia, ktoré GnuCash používa:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The date of the quote.
en: date:
sk: dátum:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote currency
en: currency:
sk: mena:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is for the most recent trade on the exchange
en: last:
sk: posledné:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is neither a last trade nor an NAV.
en: price:
sk: cena:

en: Finance::Quote reported a failure for symbol
sk: Finance::Quote oznámilo zlyhanie pre symbol

en: Finance::Quote failed silently to retrieve a quote for symbol
sk: Finance::Quote zlyhalo pri načítaní cenovej ponuky pre symbol

en: GnuCash submitted invalid json to Finance::Quote. The details were logged.
sk: GnuCash odoslal do Finance::Quote neplatný súbor json. Podrobnosti boli zaznamenané.

en: Perl is missing the following modules. Please see https://wiki.gnucash.org/wiki/Online_Quotes#Finance::Quote for detailed corrective action.
sk: Chýbajú nasledujúce Perl moduly. Podrobné nápravné opatrenia nájdete na https://wiki.gnucash.org/wiki/Online_Quotes#Finance::Quote.

en: Unrecognized Finance::Quote Error:
sk: Nerozpoznané Finance::Quote chyba:

note: Translators: A list of error messages from the Scheduled Transactions (SX). They might appear in their editor or in "Since last run".
en: Unknown account for guid [%s], cancelling SX [%s] creation.
sk: Neznámy účet pre guid [%s], ruší sa vytváranie SX [%s].

en: Error parsing SX [%s] key [%s]=formula [%s] at [%s]: %s.
sk: Chyba pri analýze kľúča SX [%s] [%s]=vzorec [%s] na [%s]: %s.

en: Error %d in SX [%s] final gnc_numeric value, using 0 instead.
sk: Chyba %d v konečnej hodnote gnc_numeric SX [%s], namiesto toho sa použite 0.

en: No exchange rate available in SX [%s] for %s -> %s, value is zero.
sk: V SX nie je dostupný žiadny výmenný kurz [%s] pre %s -> %s, hodnota je nula.

en: %s balance of %s is above the upper limit %s.
sk: %s zostatok %s je nad hornou hranicou %s.

en: %s balance of %s is below the lower limit %s.
sk: %s zostatok %s je pod spodnou hranicou %s.

en: %s balance of %s should be zero.
sk: %s zostatok %s by mal byť nula.

[ctx: Reconciled flag 'reconciled']
en: y
sk: v

[ctx: Reconciled flag 'frozen']
en: f
sk: z

[ctx: Document Link flag for 'file']
en: f
sk: s

en: Opening Balances
sk: Počiatočné stavy

note: Translators: this string refers to a file name that gets renamed
en: Renamed to:
sk: Premenovať na:

en: Notice
sk: Oznámenie

en: Your gnucash metadata has been migrated.
sk: Vaše metadáta gnucash boli migrované.

note: Translators: this refers to a directory name.
en: Old location:
sk: Staré miesto:

note: Translators: this refers to a directory name.
en: New location:
sk: Nové miesto:

note: Translators {1} will be replaced with the package name (typically Gnucash) at runtime
en: If you no longer intend to run {1} 2.6.x or older on this system you can safely remove the old directory.
sk: Ak už na tomto systéme nemienite spúšťať {1} 2.6.x alebo starší, môžete starý adresár bezpečne odstrániť.

en: In addition:
sk: Navyše:

en: The following file has been copied to {1} instead: | The following files have been copied to {1} instead:
sk[0]: Namiesto toho bol do {1} skopírovaný nasledujúci súbor:
sk[1]: Namiesto toho boli do {1} skopírované nasledujúce súbory:
sk[2]: Namiesto toho boli do {1} skopírované nasledujúce súbory:

en: The following file in {1} has been renamed:
sk: Nasledujúci súbor v {1} bol premenovaný:

en: The following file has become obsolete and will be ignored: | The following files have become obsolete and will be ignored:
sk[0]: Nasledujúci súbor je zastaraný a bude ignorovaný:
sk[1]: Nasledujúce súbory sú zastarané a budú ignorované:
sk[2]: Nasledujúce súbory sú zastarané a budú ignorované:

en: The following file could not be moved to {1}: | The following files could not be moved to {1}:
sk[0]: Nasledujúci súbor sa nepodarilo presunúť do {1}:
sk[1]: Nasledujúce súbory sa nepodarilo presunúť do {1}:
sk[2]: Nasledujúce súbory sa nepodarilo presunúť do {1}:

en: Deposit
sk: Vklad

en: Receive
sk: Príjem

en: Withdrawal
sk: Výber

en: Spend
sk: Výdaj

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
sk: Oddeľovací znak "%s" sa používa v jednom alebo viacerých názvoch účtov.
    
    To bude mať za následok neočakávané správanie. Buď zmeňte názvy účtov alebo vyberte iný oddeľovací znak.
    
    Nižšie nájdete zoznam neplatných názvov účtov:
    %s

en: Credit Card
sk: Kreditná karta

en: Stock
sk: Akcie

en: Mutual Fund
sk: Podielový fond

en: A/Receivable
sk: Pohľadávky

en: A/Payable
sk: Záväzky

en: Root
sk: Koreň

en: Orphaned Gains
sk: Osirelé zisky

en: Realized Gain/Loss
sk: Realizované Zisky/Straty

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
sk: Realizované zisky alebo straty z komodít alebo obchodných účtov, ktoré neboli zaznamenané niekde ide.

[ctx: Commodity Type]
en: All non-currency
sk: Zvoliť nie menové

[ctx: Commodity Type]
en: Currencies
sk: Meny

en: y-m-d
sk: r-m-d

en: d-m-y
sk: d-m-r

en: m-d-y
sk: m-d-r

en: Unknown date format specifier passed as argument.
sk: Neznámy špecifikátor formátu dátumu bol odovzdaný ako argument.

en: Value can't be parsed into a date using the selected date format.
sk: Hodnotu nie je možné analyzovať na dátum pomocou vybratého formátu dátumu.

en: Value appears to contain a year while the selected format forbids this.
sk: Zdá sa, že hodnota obsahuje rok, zatiaľ čo vybratý formát to zakazuje.

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
sk: Táto množina údajov obsahuje funkcie, ktoré táto verzia GnuCash nepodporuje. Ak chcete podporovať nasledujúce funkcie, musíte použiť novšiu verziu GnuCash:

en: Extra to Charge Card
sk: Extra kartový poplatok

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
sk: Vygenerované z faktúry. Skúste odúčtovať faktúru.

en:  (posted)
sk:  (vystavené)

en: One Week Ago
sk: Pred týždňom

en: One Week Ago.
sk: Pred týždňom.

en: One Week Ahead
sk: O týždeň

en: One Week Ahead.
sk: O týždeň.

en: One Month Ago
sk: Pred mesiacom

en: One Month Ago.
sk: Pred mesiacom.

en: One Month Ahead
sk: O mesiac

en: One Month Ahead.
sk: O mesiac.

en: Three Months Ago
sk: Pred tromi mesiacmi

en: Three Months Ago.
sk: Pred tromi mesiacmi.

en: Three Months Ahead
sk: O tri mesiace

en: Three Months Ahead.
sk: O tri mesiace.

en: Six Months Ago
sk: Pred šiestimi mesiacmi

en: Six Months Ago.
sk: Pred šiestimi mesiacmi.

en: Six Months Ahead
sk: O šesť mesiacov

en: Six Months Ahead.
sk: Šesť mesiacov vopred.

en: One Year Ago
sk: Pred rokom

en: One Year Ago.
sk: Pred rokom.

en: One Year Ahead
sk: O rok

en: One Year Ahead.
sk: O rok.

en: Start of next month
sk: Začiatku nasledujúceho mesiaca

en: First day of the next month.
sk: Prvý deň nasledujúceho mesiaca.

en: End of next month
sk: Koniec nasledujúceho mesiaca

en: Last day of next month.
sk: Posledný deň nasledujúceho mesiaca.

en: Start of next quarter
sk: Začiatok tohto kvartálu

en: First day of the next quarterly accounting period.
sk: Prvý deň nasledujúceho kvartálneho účtovného obdobia.

en: End of next quarter
sk: Koniec nasledujúceho kvartálu

en: Last day of next quarterly accounting period.
sk: Posledný deň nasledujúceho kvartálneho účtovného obdobia.

en: Start of next year
sk: Začiatok nasledujúceho roku

en: First day of the next calendar year.
sk: Prvý deň nasledujúceho kalendárneho roku.

en: End of next year
sk: Koniec nasledujúceho roku

en: Last day of the next calendar year.
sk: Posledný deň nasledujúceho kalendárneho roku.

en: Counters
sk: Číselníky

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
sk: Vyberte počet dní, po ktorých budú transakcie len na čítanie a už sa nebudú dať upravovať. Tento prah je označený červenou čiarou v oknách registra účtov. Ak je nula, všetky transakcie je možné upravovať a žiadna nie je len na čítanie.

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
sk: Začiarknutím políčka použijete v registroch pole „Čis“ namiesto čísla transakcie; číslo transakcie zobrazené ako „T-Čís“ v druhom riadku registra. Má zodpovedajúci vplyv na obchodné funkcie, výkazníctvo a import/export.

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
sk: Začiarknite, ak chcete, aby sa obchodné účty používali na transakcie zahŕňajúce viac ako jednu menu alebo komoditu.

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
sk: Rozpočet, ktorý sa má použiť, ak nie je inak špecifikované.

en: Customer number
sk: Číslo zákazníka

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
sk: Vygenerované predchádzajúce zákaznícke číslo. Toto číslo sa zvýši, aby sa vygenerovalo ďalšie zákaznícke číslo.

en: Customer number format
sk: Formát čísla odberateľa

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
sk: Formátovací reťazec, ktorý sa má použiť na generovanie zákazníckych čísel. Toto je formátovací reťazec v štýle printf.

en: Employee number
sk: Číslo zamestnanca

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
sk: Vygenerované predchádzajúce číslo zamestnanca. Toto číslo sa zvýši, aby sa vygenerovalo ďalšie číslo zamestnanca.

en: Employee number format
sk: Formát čísla zamestnanca

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
sk: Formátovací reťazec, ktorý sa má použiť na generovanie čísel zamestnancov. Toto je formátovací reťazec v štýle printf.

en: Invoice number
sk: Číslo faktúry

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
sk: Vygenerované predchádzajúce číslo faktúry. Toto číslo sa zvýši, aby sa vygenerovalo ďalšie číslo faktúry.

en: Invoice number format
sk: Formát čísla faktúry

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
sk: Formátovací reťazec, ktorý sa má použiť na generovanie čísel faktúr. Toto je formátovací reťazec v štýle printf.

en: Bill number
sk: Číslo účtu

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
sk: Vygenerované predchádzajúce číslo účtu. Toto číslo sa zvýši, aby sa vygenerovalo ďalšie číslo účtu.

en: Bill number format
sk: Formát čísla účtenky

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
sk: Formátovací reťazec, ktorý sa má použiť na generovanie čísel faktúr. Toto je formátovací reťazec v štýle printf.

en: Expense voucher number
sk: Číslo výdajového bloku

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
sk: Vygenerované predchádzajúce číslo výdavkového dokladu. Toto číslo sa zvýši, aby sa vygenerovalo ďalšie číslo kupónu.

en: Expense voucher number format
sk: Formát čísla výdajového bloku

en: Job number
sk: Číslo úlohy

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
sk: Vygenerované číslo predchádzajúcej úlohy. Toto číslo sa zvýši, aby sa vygenerovalo ďalšie číslo úlohy.

en: Job number format
sk: Formát čísla úlohy

en: Order number
sk: Číslo objednávky

en: Order number format
sk: Formát čísla objednávky

en: Vendor number
sk: Číslo dodávateľa

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
sk: Vygenerované predchádzajúce číslo dodávateľa. Toto číslo sa zvýši, aby sa vygenerovalo ďalšie číslo dodávateľa.

en: Vendor number format
sk: Formát čísla dodávateľa

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
sk: Formátovací reťazec, ktorý sa má použiť na generovanie čísel dodávateľov. Toto je formátovací reťazec v štýle printf.

en: The name of your business.
sk: Názov vašej firmy.

en: The address of your business.
sk: Adresa vašej firmy.

en: The contact person to print on invoices.
sk: Kontaktná osoba pre tlač na faktúry.

en: The fax number of your business.
sk: Faxové číslo vašej firmy.

en: The email address of your business.
sk: E-mailová adresa vašej firmy.

en: The URL address of your website.
sk: URL adresa vášho webu.

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
sk: ID vašej spoločnosti (napr. „Tax-ID: 00-000000“).

en: Length of time to change the used invoice report. A value of 0 means disabled.
sk: Dĺžka času na zmenu použitého prehľadu faktúr. Hodnota 0 znamená vypnuté.

en: Default Customer TaxTable
sk: Štandardná Daňová tabuľka zákazníka

en: The default tax table to apply to customers.
sk: Štandardná daňová tabuľka, ktorú používať pre odberateľov.

en: Default Vendor TaxTable
sk: Štandardná daňová tabuľka dodávateľa

en: The default tax table to apply to vendors.
sk: Štandardná daňová tabuľka, ktorá sa bude používať pre dodávateľov.

en: The default date format used for fancy printed dates.
sk: Štandardný formát dátumu pre efektnú tlač dátumov.

en: The electronic tax number of your business
sk: Vaše elektronické daňové číslo

en:  (closed)
sk:  (uzatvorené)

en: Offset between documents:
sk: Posun (offset) medzi dokumentmi:

en: First In, First Out
sk: Prvý dnu, prvý von

en: Last In, First Out
sk: Posledný dnu, prvý von

en: Use Trading Accounts
sk: Použite obchodné účty

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
sk: Denný limit pre transakcie iba na čítanie (červená čiara)

en: Use Split Action Field for Number
sk: Pre číslo použiť pole akcie rozdelenia

en: Budgeting
sk: Rozpočtovanie

en: Default Budget
sk: Štandardný rozpočet

en: Default Invoice Report
sk: Predvolený report faktúr

en: Default Invoice Report Timeout
sk: Predvolený časový limit prehľadu faktúr

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
sk: posledná %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
sk: Neznáme, zoznam veľkosti %d.

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting
sk: Odstráňte túto transakciu. Vysvetlenie na https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account
sk: Odstráňte túto transakciu. Vysvetlenie na https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account

en: Checking business lots in account %s: %u of %u
sk: Kontrola obchodných šarží na účte %s: %u z %u

en: Checking business splits in account %s: %u of %u
sk: Kontrola obchodných rozdelení na účte %s: %u z %u

[ctx: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction]
en: Split
sk: Rozdelenie

en: Voided transaction
sk: Zrušená transakcia

en: Transaction Voided
sk: Transakcia zrušená

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
sk: Súvisí s daňou, ale nemá daňový kód

en: Tax entity type not specified
sk: Neuvedený typ daňového subjektu

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
sk: Typ dane %s: neplatný kód %s pre typ účtu

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
sk: Nesúvisí s daňou; typ dane %s: neplatný kód %s pre typ účtu

en: Invalid code %s for tax type %s
sk: Neplatný kód %s pre typ dane %s

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
sk: Nesúvisí s daňou; neplatný kód %s pre typ dane %s

en: No form: code %s, tax type %s
sk: Žiadna forma: kód %s, typ dane %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
sk: Nesúvisí s daňou; bez formulára: kód %s, typ dane %s

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
sk: Žiadny popis: formulár %s, kód %s, typ dane %s

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
sk: Nesúvisí s daňou; bez popisu: formulár %s, kód %s, typ dane %s

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
sk: Nesúvisí s daňou; %s%s: %s (kód %s, typ dane %s)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
sk: (Podúčty súvisiace s daňou: %d)

en: No help available.
sk: Pomocník nie je k dispozícii.
