GnuCash 5.13 - en to hr translation catalogue (5400 entries)

en: ~a to ~a
hr: ~a do ~a

en: Tried to look up an undefined date symbol '~a'. This report was probably saved by a later version of GnuCash. Defaulting to today.
hr: Program je pokušao pronaći nedefiniran datumski simbol „~a”. Ovaj je izvještaj vjerojatno spremljen s novijom GnuCash verzijom. Postavlja se današnji datum.

en: Start of this year
hr: Početak ove godine

en: First day of the current calendar year.
hr: Prvi dan tekuće kalendarske godine.

en: End of this year
hr: Kraj ove godine

en: Last day of the current calendar year.
hr: Zadnji dan tekuće kalendarske godine.

en: Start of previous year
hr: Početak prethodne godine

en: First day of the previous calendar year.
hr: Prvi dan prethodne kalendarske godine.

en: End of previous year
hr: Kraj prethodne godine

en: Last day of the previous calendar year.
hr: Zadnji dan prethodne kalendarske godine.

en: Start of accounting period
hr: Početak obračunskog razdoblja

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
hr: Prvi dan obračunskog razdoblja, kao što je postavljeno u općim postavkama.

en: End of accounting period
hr: Kraj obračunskog razdoblja

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
hr: Zadnji dan obračunskog razdoblja, kao što je postavljeno u općim postavkama.

en: Start of this month
hr: Početak ovog mjeseca

en: First day of the current month.
hr: Prvi dan tekućeg mjeseca.

en: End of this month
hr: Kraj ovog mjeseca

en: Last day of the current month.
hr: Zadnji dan tekućeg mjeseca.

en: Start of previous month
hr: Početak prethodnog mjeseca

en: First day of the previous month.
hr: Prvi dan prethodnog mjeseca.

en: End of previous month
hr: Kraj prethodnog mjeseca

en: Last day of previous month.
hr: Zadnji dan prethodnog mjeseca.

en: Start of current quarter
hr: Početak tekućeg kvartala

en: First day of the current quarterly accounting period.
hr: Prvi dan tekućeg kvartalnog obračunskog razdoblja.

en: End of current quarter
hr: Kraj tekućeg kvartala

en: Last day of the current quarterly accounting period.
hr: Zadnji dan tekućeg kvartalnog obračunskog razdoblja.

en: Start of previous quarter
hr: Početak prethodnog kvartala

en: First day of the previous quarterly accounting period.
hr: Prvi dan prethodnog kvartalnog obračunskog razdoblja.

en: End of previous quarter
hr: Kraj prethodnog kvartala

en: Last day of previous quarterly accounting period.
hr: Zadnji dan prethodnog kvartalnog obračunskog razdoblja.

en: Today
hr: Danas

en: The current date.
hr: Trenutačni datum.

en: Business
hr: Poduzeće

en: Company Name
hr: Ime poduzeća

en: Company Address
hr: Adresa poduzeća

en: Company ID
hr: ID poduzeća

en: Company Phone Number
hr: Telefon poduzeća

en: Company Fax Number
hr: Faks poduzeća

en: Company Website URL
hr: Web stranica poduzeća

en: Company Email Address
hr: E-mail adresa poduzeća

en: Company Contact Person
hr: Kontakt osoba poduzeća

en: Fancy Date Format
hr: Format složenog datuma

en: custom
hr: prilagođeno

en: Tax
hr: Porez

en: Tax Number
hr: Porezni broj

en: Arabic
hr: Arapski

en: Baltic
hr: Baltički

en: Central European
hr: Srednjoeuropski

en: Chinese
hr: Kineski

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Greek
hr: Grčki

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Indian
hr: Indijski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Turkish
hr: Turski

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Western
hr: Zapadni

en: Other
hr: Ostalo

en: Arabic (IBM-864)
hr: Arapski (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
hr: Arapski (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
hr: Arapski (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
hr: Arapski (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
hr: Arapski (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
hr: Arapski (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
hr: Arapski (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
hr: Armenski (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
hr: Baltički (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
hr: Baltički (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
hr: Baltički (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
hr: Keltski (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
hr: Srednjoeuropski (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
hr: Srednjoeuropski (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
hr: Srednjoeuropski (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
hr: Srednjoeuropski (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
hr: Kineski pojednostavljeni (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
hr: Kineski pojednostavljeni (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
hr: Kineski pojednostavljeni (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
hr: Kineski pojednostavljeni (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
hr: Kineski pojednostavljeni (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
hr: Kineski tradicionalni (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
hr: Kineski tradicionalni (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
hr: Kineski tradicionalni (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
hr: Hrvatski (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
hr: Ćirilica (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
hr: Ćirilica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
hr: Ćirilica (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
hr: Ćirilica (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
hr: Ćirilica (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
hr: Ćirilica (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
hr: Ruski (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
hr: Ukrajinski (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
hr: Ukrajinski (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
hr: Engleski (ASCII)

en: Georgian (GEOSTD8)
hr: Georgijski (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
hr: Grčki (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
hr: Grčki (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
hr: Grčki (Windows-1253)

en: Gujarati (MacGujarati)
hr: Gudžarati (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
hr: Gurmuki (MacGurmukhi)

en: Hebrew (IBM-862)
hr: Hebrejski (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
hr: Hebrejski (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
hr: Hebrejski (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
hr: Hebrejski (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
hr: Hebrejski (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
hr: Hindu (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
hr: Islandski (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
hr: Japanski (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
hr: Japanski (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
hr: Japanski (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
hr: Korejski (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
hr: Korejski (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
hr: Korejski (JOHAB)

en: Korean (UHC)
hr: Korejski (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
hr: Nordijski (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
hr: Rumunjski (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
hr: Rumunjski (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
hr: Južnoeuropski (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
hr: Tajlandski (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
hr: Turski (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
hr: Turski (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
hr: Turski (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
hr: Turski (Windows-1254)

en: User Defined
hr: Korisnički određeno

en: Vietnamese (TCVN)
hr: Vijetnamski (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
hr: Vijetnamski (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
hr: Vijetnamski (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
hr: Vijetnamski (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
hr: Vizualni hebrejski (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
hr: Zapadni (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
hr: Zapadni (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
hr: Zapadni (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
hr: Zapadni (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
hr: Zapadni (Windows-1252)

en: Locale:
hr: Jezik:

en: Conversion Direction
hr: Smjer konverzije

en: This value determines which iconv test to perform.
hr: Ova vrijednost određuje koji će se iconv test provesti.

en: Menu
hr: Izbornik

en: The menu of options
hr: Izbornik opcija

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
hr: GnuCashov internetski priručnik sadržava mnoge korisne informacije. Naći ćeš ih u izborniku pod „Pomoć”.

note: Translators: You can replace the link, if a translated page exists.
en: Mailing lists are the preferred form of communication in the GnuCash community. For announcements of new releases, user groups etc. see the table at https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists
hr: Mailing lista je preferirani oblik komunikacije u GnuCash zajednici. Za najave novih izdanja, korisničke grupe itd. pogledaj tablicu na https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gimp.net
hr: Stupi u kontakt s GnuCash programerima putem pretplatničkih lista ili putem razgovora uživo na IRC-u! Pridruži im se na kanalu #gnucash na irc.gimp.net

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
hr: Bez problema možeš uvesti postojeće financijske podatke iz Quicken, MS Money ili drugih programa koji izvoze QIF ili OFX datoteke. U izborniku „Datoteka“, pritisni pod-izbornik „Uvezi“ i pritisni na QIF ili OFX datoteku. Zatim slijedi upute.

en: If you want to know in which directories your recent GnuCash files are stored, hover over one of the entries in the history menu
    (File[->Most Recently Used-List]).
    The full path is displayed in the status bar.
hr: Ako želiš znati u koje se mape tvoje nedavne GnuCash datoteke spremaju, zadrži pokazivač miša iznad jednog od unosa u izborniku povijesti
    (Datoteka[->Popis nedavno korištenih]).
    Potpuna staza se prikazuje u traci stanja.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
hr: Ako su ti poznati drugi financijski programi kao što su Quicken, obrati pažnju, da GnuCash koristi konta umjesto kategorija za praćenje prihoda i rashoda. Za daljnje informacije o kontima prihoda i rashoda, pogledaj GnuCashov internetski priručnik.

en: It is possible to change which columns display in the Chart of Accounts. Just locate the triangle at the far right of the column headings, and click it to see the different columns available.
hr: Moguće je odrediti stupce, koji se prikazuju u kontnom planu. Na krajnjoj desnoj strani zaglavnog retka pritisni strelicu/trokutić i odaberi željene stupce.

en: Click the right mouse button (control-click in Mac OS X) in the Accounts tab of the main window to bring up the account menu options. Within each register, clicking the right mouse button brings up the transaction menu options.
hr: Pritisni desni gumb miša (tipka ctrl i pritiskanje lijeve tipke miša na Mac OS X) u glavnom prozoru za prikaz izbornika opcija konta. U svakom registru se pritiskom desnog gumba miša prikazuje izbornik opcija za transakcije.

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
hr: Stvori nova konta pritiskom na gumb „Novi“ u traci alata glavnog prozora. Otvorit će se dijalog, u koji možeš upisati detalje o kontu. Za daljnje informacije o izboru vrste konta ili o podešavanju kontnog plana, pogledaj GnuCashov internetski priručnik.

en: Every transaction has a "Notes" field where you can put useful information.
    
    To make it visible
    select "View" in the menu bar and check "Double Line" or
    check "Double Line View" in Preferences:Register Defaults.
hr: Svaka transakcija ima polje „Napomene” u koje možete upisati korisne informacije.
    
    Za prikaz napomena
    odaberi „Prikaz” u traci izbornika i označi „Dvoredno” ili
    označi „Dvoredni prikaz” u Postavke:Standardne postavke registra.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
hr: Za upis višedjelne transakcije poput plaće s višestrukim odbicima, pritisni gumb „Podjela“ u traci alata. Alternativno, u izborniku „Prikaz“ možeš odabrati stil registra „Podjela aktivne transakcije“ ili „Dnevnik transakcija“.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
hr: Tijekom upisivanja iznosa u registar možeš koristiti GnuCash kalkulator za zbrajanje, oduzimanje, množenje i dijeljenje. Jednostavno utipkaj prvu vrijednost, a zatim odaberi +, -, * ili /. Utipkaj drugu vrijednost i pritisni tipku „Enter“, za izračunavanje iznosa.

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
hr: Brzo-popunjavanje olakšava upisivanje uobičajenih transakcija. Nakon tipkanja prvih par slova za uobičajenu transakciju, pritisni tabulatorsku tipku, a GnuCash će automatski dovršiti ostatak transakcije, kako je zadnji put upisana.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
hr: Utipkaj početna slova imena postojećeg konta u stupcu registra prijenosa, a GnuCash će dovršiti ime s popisa tvojih konta. Za podkonta, utipkaj početna slova matičnog konta, zatim „:”, i onda početna slova podkonta (npr. I:G za Imovina:Gotovina).

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit->Open Subaccounts from the menu.
hr: Želiš vidjeti sve svoje transakcije podkonta u jednom registru? U kartici konta u glavnom prozoru, označi matični konto i odaberi „Uredi→Otvori podkonta“ iz izbornika.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
hr: Prilikom upisivanja datuma, možeš utipkati „+” ili „-” za povećavanje ili smanjivanje odabranog datuma. Isto tako možeš koristiti „+” i „-” za povećavanje i smanjivanje brojeva čeka.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
hr: Za prebacivanje između više kartica u glavnom prozoru, pritisni tipke „Ctrl+Page gore/dolje“.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
hr: U prozoru usklađivanja možeš pritisnuti razmaknicu, za obilježavanje transakcije kao usklađene. Također možeš pritisnuti Tab i Shift-Tab za kretanje između uplata i isplata.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
hr: Za prijenos sredstva između konta s različitim valutama, pritisni na gumb „Prenesi“ u traci alata registra, zatim odaberi konta i opcije za prijenos valuta za upisivanje tečaja ili će iznos druge valute biti dostupan.

en: You can set the Security Editor screen to display the Quote Source of a security, which makes it easy to see which online sources your securities use. Click the triangle at the far right of the column headings to change the display.
hr: Uređivački prozor vrijednosnih papira možeš postaviti tako, da prikazuje izvor tečajeva. Time lako vidiš, koje internetske izvore koristiš za vrijednosne papire. Na krajnjoj desnoj strani zaglavnog retka pritisni strelicu/trokutić i promijeni prikaz.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
hr: Možeš prikazati višestruke izvještaje u jednom prozoru, prikazujući sve financijske podatke koje želiš najednom. U tom slučaju koristi izvještaj „Uzorak i prilagođeno”→„Prilagođen višestupčani izvještaj“.

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
hr: Stilski predložak utječe na način prikazivanja izvještaja. Odaberi stilski predložak za tvoj izvještaj kao opciju za izvještaj, te koristi izbornik „Uredi→Stilski predlošci“ za prilagođivanje stilskih predložaka.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
hr: Za izdizanje izbornika konta u polju prijenosa na stranici registra, pritisni tipku „Menu” ili kombinaciju „Ctrl-Dolje“.

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
hr: Uređivač terminirane transakcije dolazi s vrlo prilagodljivim podešavačem učestalosti. Osnovna učestalost terminiranih transakcija može biti dnevna, tjedna i mjesečna. Ali također mogu biti postavljene i naprednije sheme. Evo nekih primjera:
    
    Za terminiranje transakcije svakog trećeg tjedna, možeš odabrati tjednu učestalost i onda postaviti „Svakih 3 tjedna“.
    
    Za terminiranje transakcije svake godine, možeš odabrati mjesečnu učestalost i onda postaviti „Svakih 12 mjeseci“.

en: If you work overnight, you should close and reopen your working registers after midnight, to get the new date as default for new transactions. It is not necessary to restart GnuCash.
hr: Ako radiš preko noći, moraš zatvoriti i ponovo otvoriti tvoj radni registar poslije ponoći, kako bi se dobio novi datum kao standardni datum za nove transakcije. Nije potrebno ponovo pokrenuti GnuCash.

en: To search through all your transactions, start a search (Edit->Find…) from the main accounts hierarchy page. To limit your search to a single account, start the search from that account's register.
hr: Za pretraživanje svih tvojih transakcija, započni pretragu (Uredi→Nađi …) na glavnoj stranici kontnog plana. Za ograničavanje pretrage na jedan konto, započni pretragu u registru tog konta.

en: To visually compare on screen the contents of 2 tabs, in one of the tabs, select Window->New Window with Page from the menu to duplicate that tab in a new window.
hr: Kako bi se na ekranu usporedio sadržaj dviju kartica, u jednoj od tih kartica odaberi iz izbornika „Prozor→Novi prozor sa stranicom“, za dupliciranje te kartice u novom prozoru.

en: You can assign or modify keyboard shortcuts for many GnuCash actions. See https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.
hr: Za mnoge GnuCash radnje možeš dodijeliti ili promijeniti tipkovničke prečace. Pogledaj https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
hr: Postoji teorija koja kaže, da ako ikada itko otkrije što je svemir i zašto postoji, da će on odmah nestati i biti zamijenjen nečim još čudnijim i neobjašnjivijim.
    Postoji još jedna teorija koja kaže, da se to već dogodilo.
    
    Douglas Adams „Restoran na kraju svemira“

en: The book was closed successfully.
hr: Knjiga je uspješno zaključana.

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books that will be created. This is a ngettext(3) message (but only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
hr[0]: Najraniji datum transakcije pronađen u ovoj knjizi je %s. Na osnovi gornjeg izbora, ova knjiga će biti podijeljena u %d knjigu.
hr[1]: Najraniji datum transakcije pronađen u ovoj knjizi je %s. Na osnovi gornjeg izbora, ova knjiga će biti podijeljena u %d knjige.
hr[2]: Najraniji datum transakcije pronađen u ovoj knjizi je %s. Na osnovi gornjeg izbora, ova knjiga će biti podijeljena u %d knjiga.

note: Translators: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: You have asked for a book to be created. This book will contain all transactions up to midnight %s (for a total of %d transactions spread over %d accounts).
    
    Amend the Title and Notes or Click on "Next" to proceed.
    Click on "Back" to adjust the dates or "Cancel".
hr: Pokušavaš stvoriti knjigu. Knjiga će sadržati sve transakcije sve do ponoći %s (za ukupno %d transakcija iz %d konta).
    
    Dopuni naslov i napomene ili pritisni na „Dalje” za nastavljanje.
    Pritisni „Natrag” za dopunjavanje datuma ili „Prekini”.

en: Period %s - %s
hr: Razdoblje: %s – %s

en: The book will be created with the title %s when you click on "Apply". Click on "Back" to adjust, or "Cancel" to not create any book.
hr: Kad pritisneš „Primijeni“, izradit će se knjiga s naslovom „%s“. Pritisni „Natrag“ za podešavanje ili „Prekini“, kako se knjiga ne bi izradila.

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
hr: %s
    Čestitamo! Zaključavanje knjige je završeno!

en: Period
hr: Razdoblje

en: Closing Date
hr: Datum zaključavanja

en: Selected
hr: Odabrano

en: Account Types
hr: Vrste konta

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
hr: Konta u „%s“

en: No description provided.
hr: Opis nije zadan.

en: Accounts in Category
hr: Konta u kategoriji

en: zero
hr: nula

en: existing account
hr: postojeći konto

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Placeholder
hr: Rezervirano mjesto

en: Opening Balance
hr: Početni saldo

en: Use Existing
hr: Koristi postojeće

en: Please choose the currency to use for new accounts.
hr: Odaberi valutu za nova konta.

en: New Book Options
hr: Opcije za nove knjige

en: Taxes
hr: Porez

en: Tax Payment
hr: Plaćanje poreza

en: Insurance
hr: Osiguranje

en: Insurance Payment
hr: Plaćanje osiguranja

note: Translators: PMI stands for Private Mortgage Insurance.
en: PMI
hr: Privatno hipotekarno osiguranje

en: PMI Payment
hr: Plaćanje privatnog hipotekarnog kredita

en: Other Expense
hr: Ostali rashod

en: Miscellaneous Payment
hr: Razno plaćanje

note: Translators: %s is "Taxes", "Insurance", or similar.
en: … pay "%s"?
hr: … platiti „%s“?

en: via Escrow account?
hr: putem založnog konta?

en: Loan
hr: Kredit

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
hr: Opcija za otplaćivanje kredita: „%s“

en: Date
hr: Datum

en: Payment
hr: Plaćanje

en: Principal
hr: Glavnica

en: Interest
hr: Kamata

en: Escrow Payment
hr: Plaćanje zaloga

[ctx: Action Column]
en: Split
hr: Podjela

en: Error adding price.
hr: Greška prilikom dodavanja cijene.

en: Account
hr: Konto

en: Symbol
hr: Oznaka

note: Translators: The number of units of any kind of investment (shares, fonds, bonds, …)
en: Shares
hr: Dionice

en: You don't have any stock accounts with balances!
hr: Nemaš nijedan konto dionica sa saldima!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
hr: Kupnja

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
hr: Prodaja

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
hr: Dividenda

en: Company issues cash dividends to holder.
    
    Any dividend being reinvested must be subsequently recorded as a regular stock purchase.
hr: Poduzeće dioničaru izdaje dividende u gotovini.
    
    Sve reinvestirane dividende moraju se naknadno evidentirati kao normalne kupnje dionica.

note: Translators: this is a stock transaction describing return of capital
en: Return of capital
hr: Povrat na kapital

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units.
hr: Poduzeće vraća kapital, smanjujući osnovicu troškova bez utjecaja na broj jedinica.

note: Translators: this is a stock transaction describing return of capital, reclassifying a dividend into return of capital
en: Return of capital (reclassification)
hr: Povrat na kapital (reklasifikacija)

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units. A distribution previously recorded as a dividend is reclassified to return of capital, often due to end-of-year tax information.
hr: Poduzeće vraća kapital, smanjujući osnovicu troškova bez utjecaja na broj jedinica. Raspodjela prethodno evidentirana kao dividenda reklasificira se u povrat kapitala, često zbog poreznih podataka na kraju godine.

note: Translators: this is a stock transaction describing a stock split split when shorting stock
en: Stock split
hr: Podjela dionice

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor , while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
hr: Poduzeće izdaje dodatne jedinice, smanjujući cijenu dionice divizorom, dok istovremeno održava ukupnu novčanu vrijednost sveukupne investicije konstantnom.
    
    Ako podjela rezultira gotovinom za preostale jedinice, najprije zabilježi prodaju koristeći asistenta za transakcije dionicama, a zatim zabilježi podjelu.

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor, while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
hr: Poduzeće izdaje dodatne jedinice, smanjujući cijenu dionice divizorom, dok istovremeno održava ukupnu novčanu vrijednost sveukupne investicije konstantnom.
    
    Ako podjela rezultira gotovinom za preostale jedinice, najprije zabilježi prodaju koristeći asistenta za transakcije dionicama, a zatim zabilježi podjelu.

en: No errors found. Click Apply to create transaction.
hr: Nema grešaka. Pritisni „Primijeni” za izradu transakcije.

en: The following errors must be fixed:
hr: Sljedeće greške se moraju ispraviti:

en: The following warnings exist:
hr: Postoje sljedeća upozorenja:

en: missing
hr: nedostaje

en: Amount for %s is missing.
hr: Iznos za %s nedostaje.

en: Amount for %s must not be negative.
hr: Iznos za %s ne smije biti negativan.

en: Amount for %s must be positive.
hr: Iznos za %s mora biti pozitivan.

en: The %s amount has no associated account.
hr: Iznos %s nije dodijeljen nijednom računu.

note: Translators: "N/A" here means that a commodity doesn't have a valid price.
en: N/A
hr: --

en: Amount for stock value is missing.
hr: Iznos za vrijednost dionice nedostaje.

en: Invalid stock new balance.
hr: Neispravni novi saldo dionica.

en: New balance must be higher than old balance.
hr: Novi saldo mora biti veći od starog salda.

en: New balance must be lower than old balance.
hr: Novi saldo mora biti manji od starog salda.

en: Stock amount must be positive.
hr: Iznos dionice mora biti pozitivan broj.

en: Cannot sell more units than owned.
hr: Nije moguće prodati više jedinica nego što je u vlasništvu.

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Stock
hr: Dionica

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Cash
hr: Gotovina

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Fees
hr: Naknade

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Dividend
hr: Dividenda

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Capital Gains
hr: Kapitalni dobici

note: Translators: %s refer to: stock mnemonic, broker currency, date of transaction.
en: A price of 1 %s = %s on %s will be recorded.
hr: Zapisat će se cijena od 1 %s = %s za %s.

en: Ne_w Balance
hr: No_vi saldo

en: _Shares
hr: _Dionice

en: Ratio
hr: Omjer

en: Next Balance
hr: Sljedeći saldo

en: Enter the new balance of shares after the stock split.
hr: Upiši novi saldo dionica nakon podjele dionice.

en: Enter the number of shares you gained or lost in the transaction.
hr: Upiši broj dobivenih ili izgubljenih dionica u transakciji.

en: Memo
hr: Bilješka

en: Debit
hr: Duguje

en: Credit
hr: Potražuje

en: Units
hr: Jedinice

en: Select…
hr: Odaberi …

en: Edit…
hr: Uredi …

en: Bill
hr: Ulazni račun

en: Voucher
hr: Vaučer

en: Invoice
hr: Izlazni račun

en: None
hr: Bez

en: Use Global
hr: Koristi opće

en: Badly formed URL %s
hr: Neispravna URL adresa %s

en: Bad URL: %s
hr: Neispravna URL adresa: %s

en: No such entity: %s
hr: Nema takvog entiteta: %s

en: No such owner entity: %s
hr: Nema takvog entiteta vlasnika: %s

en: Entity type does not match %s: %s
hr: Vrsta entiteta se ne poklapa sa „%s“: %s

en: Discount days cannot be more than due days.
hr: Broj dana popusta ne može biti veći od broja dana dospijeća.

en: You must provide a name for this Billing Term.
hr: Moraš zadati ime za ovaj uvjet plaćanja.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
hr: Moraš zadati jedinstveno ime za ovaj uvjet plaćanja. Tvoj izbor „%s” se već upotrebljava.

en: Days
hr: Dani

en: Proximo
hr: Sljedeći mjesec

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
hr: Uvjet „%s“ se koristi. Ne možeš ga izbrisati.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hr: Stvarno želiš izbrisati „%s“?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
hr: Ova transakcija mora biti dodijeljena kupcu. Odaberi jednog kupca.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
hr: Ova transakcija mora biti dodijeljena dobavljaču. Odaberi jednog ispod.

en: This commodity is currently used by the following accounts. You may not delete it.
hr: Ovu robu trenutačno koristi jedan od sljedećih konta. Ne možeš je izbrisati.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
hr: Ova roba ima kotirane cijene. Stvarno želiš izbrisati odabranu robu i njene kotirane cijene?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
hr: Stvarno želiš izbrisati odabranu robu?

en: Delete commodity?
hr: Izbrisati robu?

en: _Cancel
hr: _Prekini

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: The Company Name field cannot be left blank, please enter a company name or a person's name.
hr: Polje imena poduzeća ne smije ostati prazno. Upiši ime poduzeća ili ime osobe.

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
hr: Postotak popusta mora biti u rasponu od 0 – 100 ili ga moraš ostaviti praznim.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
hr: Potražuje mora imati pozitivan iznos ili ga ostavi praznim.

en: Edit Customer
hr: Uredi kupca

en: New Customer
hr: Novi kupac

en: View/Edit Customer
hr: Prikaži/Uredi kupca

en: Customer's Jobs
hr: Nalozi kupca

en: Customer's Invoices
hr: Izlazni računi kupca

en: Process Payment
hr: Obradi plaćanje

en: Shipping Contact
hr: Kontakt za isporuku

en: Billing Contact
hr: Kontakt za račun

en: Customer ID
hr: ID kupca

en: Contact
hr: Kontakt

en: Company
hr: Poduzeće

en: ID #
hr: ID broj

en: Find Customer
hr: Nađi kupca

en: Are you sure you want to delete %s?
hr: Stvarno želiš izbrisati „%s“?

en: You must select a report configuration to load.
hr: Moraš odabrati konfiguraciju izvještaja za učitavanje.

en: You must select a report configuration to delete.
hr: Moraš odabrati konfiguraciju izvještaja za brisanje.

en: Unable to change report configuration name.
hr: Nije moguće promijeniti ime konfiguracije izvještaja.

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
hr: Spremljena konfiguracija izvještaja pod ovim imenom već postoji, odaberi jedno drugo ime.

en: Load report configuration
hr: Učitaj konfiguraciju izvještaja

en: Edit report configuration name
hr: Uredi ime konfiguracije izvještaja

en: Delete report configuration
hr: Izbriši konfiguraciju izvještaja

en: No Account selected. Please try again.
hr: Nijedan konto nije odabran. Pokušaj ponovo.

en: Placeholder account selected. Please try again.
hr: Odabran je rezervirani konto. Pokušaj ponovo.

en: Select document
hr: Odaberi dokument

en: _OK
hr: _U redu

en: Amend the URL
hr: Nadodaj URL

en: Enter an URL like "%s"
hr: Upiši URL poput „%s”

en: Existing Document Link is
hr: Postojeća poveznica na dokument je

en: File Found
hr: Datoteka je pronađena

en: File Not Found
hr: Datoteka nije pronađena

en: Address Found
hr: Adresa je pronađena

en: Address Not Found
hr: Adresa nije pronađena

en: Total Entries
hr: Unosa ukupno

en: Business item can not be modified.
hr: Poslovna stavka se ne može promijeniti.

en: Manage Document Link
hr: Upravljaj poveznicom dokumenta

en: Transaction can not be modified.
hr: Transakcija se ne može promijeniti.

en: Undefined
hr: Neodređeno

note: Translators: This is the label of a dialog box that lists all of the transaction that have files or URIs linked with them.
en: Transaction Document Links
hr: Poveznice dokumenata transakcija

en: Description
hr: Opis

en: Double click on the entry in the Id column to jump to the Business Item.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
hr: Pritisni dvaput na unos u stupcu „Id” za prelaz na poslovnu stavku.
    Pritisni dvaput na unos u stupcu „Poveznica” za otvaranje povezanog dokumenta.
    Pritisni dvaput na unos u stupcu „Dostupno” za mijenjanje poveznice dokumenta.

en: Business Document Links
hr: Poveznice poslovnih dokumenata

en: You must enter a Payment-Address Name.
hr: Moraš upisati ime za adresu za plaćanje.

en: Edit Employee
hr: Uredi zaposlenika

en: New Employee
hr: Novi zaposlenik

en: View/Edit Employee
hr: Prikaži/Uredi zaposlenika

en: Expense Vouchers
hr: Rashodni vaučeri

en: Employee ID
hr: ID zaposlenika

en: Employee Username
hr: Korisničko ime zaposlenika

en: Employee Name
hr: Ime zaposlenika

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Name
hr: Ime

en: Find Employee
hr: Nađi zaposlenika

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
hr: Ovaj program može istovremeno izračunati samo jednu vrijednost. Moraš upisati vrijednosti za sve količine osim jedne.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
hr: GnuCash ne može odrediti vrijednost u jednom od polja. Moraš upisati valjani izraz.

en: The interest rate cannot be zero.
hr: Kamatna stopa ne može biti nula.

en: The number of payments cannot be zero.
hr: Broj plaćanja ne može biti nula.

en: The number of payments cannot be negative.
hr: Broj plaćanja ne može biti negativan.

en: Find Account
hr: Nađi konto

en: Place Holder
hr: Rezervirano mjesto

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Not Used
hr: Nekorišteno

en: Balance Zero
hr: Saldo nula

en: Tax related
hr: Odnosi se na porez

note: Translators: %s is a full account name. This is a label in Search Account from context menu.
en: Su_b-accounts of '%s'
hr: Po_dkonta od „%s”

en: All Accounts
hr: Sva konta

en: Balanced
hr: Saldirano

en: Closing Entries
hr: Zaključni unosi

en: Reconcile
hr: Usklađivanje

en: Share Price
hr: Cijena dionice

en: Value
hr: Vrijednost

en: Date Posted
hr: Datum uknjiženja

en: Reconciled Date
hr: Datum usklađivanja

en: Number/Action
hr: Broj/Radnja

en: Action
hr: Radnja

en: Transaction Number
hr: Broj transakcije

en: Number
hr: Broj

en: Description, Notes, or Memo
hr: Opis, napomene ili bilješka

en: Notes
hr: Napomene

en: Find Transaction
hr: Nađi transakciju

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of maps missing
en: There is %d invalid mapping,
    
    Would you like to remove it now? | There are %d invalid mappings,
    
    Would you like to remove them now?
hr[0]: Postoji %d neispravno mapiranje,
    
    Želiš li ga sada ukloniti?
hr[1]: Postoje %d neispravna mapiranja,
    
    Želiš li ih sada ukloniti?
hr[2]: Postoji %d neispravnih mapiranja,
    
    Želiš li ih sada ukloniti?

en: To see the invalid mappings, use a filter of '%s'
hr: Za prikaz neispravnih mapiranja, koristi jedan filtar od „%s”

en: Map Account NOT found
hr: Mapirani konto NIJE nađen

en: (Note, if there is a large number, it may take a while)
hr: (Napomena: što više, to duže traje)

en: Bayesian
hr: Bayesove

en: Description Field
hr: Polje opisa

en: Memo Field
hr: Polje bilješke

en: CSV Account Map
hr: Mapa CSV konta

en: Online Id
hr: Internetski ID

en: Online HBCI
hr: Internetski HBCI

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
hr: Moraš upisati podatke o primatelju računa.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
hr: Stvarno želiš izbrisati odabrani unos?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
hr: Ovaj je unos priložen narudžbi i bit će također izbrisan iz nje!

en: Choose a different report template or Printable Invoice will be used
hr: Odaberi jedan drugi predložak za izvještaj. U protivnom će se koristiti ispisiv izlazni račun

en: Due Date
hr: Datum dospijeća

en: Post Date
hr: Datum uknjiženja

en: Post to Account
hr: Uknjiži u konto

en: Accumulate Splits?
hr: Kumulirati stavke?

en: The Invoice must have at least one Entry.
hr: Izlazni račun mora imati barem jedan unos.

en: Do you really want to post the invoice?
hr: Stvarno želiš uknjižiti izlazni račun?

en: One or more of the entries are for accounts different from the invoice/bill currency. You will be asked to enter a conversion rate for each.
hr: Jedan ili više unosa su za konta, koji su drugačiji od valute izlaznih/ulaznih računa. Za svaki ćeš morati odrediti tečaj.

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
hr: Knjiženje je prekinuto, jer nisu zadani svi tečajevi.

en: Total:
hr: Ukupno:

en: Subtotal:
hr: Podzbroj:

en: Tax:
hr: Porez:

en: Total Cash:
hr: Ukupno gotovina:

en: Total Charge:
hr: Ukupno trošak:

en: Credit Note
hr: Knjižno odobrenje

en: PAID
hr: PLAĆENO

en: UNPAID
hr: NEPLAĆENO

en: New Credit Note
hr: Novo knjižno odobrenje

en: New Invoice
hr: Novi izlazni račun

en: Edit Credit Note
hr: Uredi knjižno odobrenje

en: Edit Invoice
hr: Uredi izlazni račun

en: View Credit Note
hr: Prikaži knjižno odobrenje

en: View Invoice
hr: Prikaži izlazni račun

en: New Bill
hr: Novi ulazni račun

en: Edit Bill
hr: Uredi ulazni račun

en: View Bill
hr: Prikaži ulazni račun

en: New Expense Voucher
hr: Novi rashodni vaučer

en: Edit Expense Voucher
hr: Uredi rashodni vaučer

en: View Expense Voucher
hr: Prikaži rashodni vaučer

en: Open Linked Document:
hr: Otvori povezani dokument:

en: Bill Information
hr: Podaci ulaznog računa

en: Bill ID
hr: ID ulaznog računa

en: Voucher Information
hr: Podaci vaučera

en: Voucher ID
hr: ID vaučera

en: Date of duplicated entries
hr: Datum duplih unosa

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
hr: Jedan ili više odabranih izlaznih računa su već uknjiženji.
    Provjeri odabir.

en: Do you really want to post these invoices?
hr: Stvarno želiš uknjižiti ove izlazne račune?

en: View/Edit Invoice
hr: Prikaži/Uredi izlazni račun

en: Duplicate
hr: Dupliciraj

en: Post
hr: Uknjiži

en: Printable Report
hr: Ispisiv izvještaj

en: View/Edit Bill
hr: Prikaži/Uredi ulazni račun

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
hr: Prikaži/Uredi vaučer

en: Invoice Owner
hr: Vlasnik izlaznog računa

en: Invoice Notes
hr: Napomene za izlazni račun

en: Billing ID
hr: ID računa

en: Is Paid?
hr: Je plaćen?

en: Is Posted?
hr: Uknjiženjo?

en: Date Opened
hr: Datum otvaranja

en: Invoice ID
hr: ID izlaznog računa

en: Bill Owner
hr: Vlasnik ulaznog računa

en: Bill Notes
hr: Napomene za ulazni račun

en: Voucher Owner
hr: Vlasnik vaučera

en: Voucher Notes
hr: Napomene za vaučer

en: Type
hr: Vrsta

en: Paid
hr: Plaćeno

en: Posted
hr: Uknjiženo

en: Due
hr: Dospjelo

en: Opened
hr: Otvoreno

en: Num
hr: Broj

en: Find Bill
hr: Nađi ulazni račun

en: Find Expense Voucher
hr: Nađi rashodni vaučer

en: Expense Voucher
hr: Rashodni vaučer

en: Find Invoice
hr: Nađi izlazni račun

en: Amount
hr: Iznos

note: Translators: %d is the number of bills/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following vendor document is due: | The following %d vendor documents are due:
hr[0]: Sljedeći %d dokument dobavljača je dospjeo:
hr[1]: Sljedeća %d dokumenta dobavljača su dospjeli:
hr[2]: Sljedećih %d dokumenta dobavljača je dospjelo:

en: Due Bills Reminder
hr: Podsjetnik o dospijeću ulaznih računa

note: Translators: %d is the number of invoices/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following customer document is due: | The following %d customer documents are due:
hr[0]: Sljedeći %d dokument kupca je dospjeo:
hr[1]: Sljedeća %d dokumenta kupca su dospjeli:
hr[2]: Sljedećih %d dokumenta kupca je dospjelo:

en: Due Invoices Reminder
hr: Podsjetnik o dospijeću izlaznih računa

en: The Job must be given a name.
hr: Nalogu moraš zadati ime.

en: You must choose an owner for this job.
hr: Moraš odabrati vlasnika za ovaj nalog.

en: The rate amount must be valid or you must leave it blank.
hr: Iznos stope mora biti valjan ili ga ostavi praznim.

en: Edit Job
hr: Uredi nalog

en: New Job
hr: Novi nalog

en: View/Edit Job
hr: Prikaži/Uredi nalog

en: View Invoices
hr: Prikaži izlazne račune

en: Owner's Name
hr: Ime vlasnika

en: Only Active?
hr: Samo aktivne?

en: Rate
hr: Tečaj

en: Job Number
hr: Broj naloga

en: Job Name
hr: Ime naloga

en: Find Job
hr: Nađi nalog

en: Empty
hr: Prazno

[ctx: Adjective]
en: Open
hr: Otvoreno

en: Closed
hr: Zaključano

en: Title
hr: Naslov

en: Balance
hr: Saldo

en: Gains
hr: Dobit

en: Gain/Loss
hr: Dobit/Gubitak

en: Lots in Account %s
hr: Pozicije u računu „%s“

en: The Order must be given an ID.
hr: Narudžbi moraš zadati ID.

en: The Order must have at least one Entry.
hr: Naudžba mora imati barem jedan unos.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
hr: Ova narudžba sadržava unose, koji nisu uknjiženi. Sigurno želiš zatvoriti prije knjiženja svih unosa?

en: Do you really want to close the order?
hr: Stvarno želiš zatvoriti narudžbu?

en: Close Date
hr: Datum zatvaranja

en: View/Edit Order
hr: Prikaži/Uredi narudžbu

en: Order Notes
hr: Napomene za narudžbu

en: Date Closed
hr: Datum zatvaranja

en: Is Closed?
hr: Je zatvoreno?

en: Owner Name
hr: Ime vlasnika

en: Order ID
hr: ID narudžbe

en: Find Order
hr: Nađi narudžbu

en: You must enter a valid account name for posting.
hr: Moraš upisati valjano ime konta za knjiženje.

en: You must select a company for payment processing.
hr: Moraš odabrati poduzeće za obradu plaćanja.

en: There is a problem with the Payment or Refund amount.
hr: Postoji problem s iznosom plaćanja ili povrata novca.

en: You must select a transfer account from the account tree.
hr: Moraš odabrati konto prijenosa iz kontnog plana.

en: No documents were selected to assign this payment to. This may create an unattached payment.
hr: Nije odabran nijedan dokument kojem bi se dodijelilo ovo plaćanje. To može stvoriti nepovezano plaćanje.

en: Pre-Payment
hr: Predujam

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
hr: Konta prijenosa i knjiženja povezani su s različitim valutama. Odredi tečaj.

en: Customer
hr: Kupac

en: Vendor
hr: Dobavljač

en: Employee
hr: Zaposlenik

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
hr: Nemaš valjana konta za „Uknjiži u“. Stvori konto vrste „%s“ prije nego što nastaviš s obradom ovog plaćanja. Možda najprije želiš stvoriti izlazni ili ulazni račun?

en: Cleared
hr: potvrđeno

en: Reconciled
hr: Usklađeno

en: The selected transaction doesn't have splits that can be assigned as a payment
hr: Odabrane transakcije nemaju stavke, koje bi se mogle odrediti kao plaćanje

en: While this transaction has multiple splits that can be considered
    as 'the payment split', GnuCash only knows how to handle one.
    Please select one, the others will be discarded.
hr: Ova transakcija sadržava višestruke stavke, koje se mogu koristiti
    kao „stavka plaćanja”, ali GnuCash može baratati samo s jednom.
    Odaberi jednu stavku, ostale će se odbaciti.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Continue
hr: Nastavi

en: Cancel
hr: Prekini

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
hr[0]: Stvarno želiš izbrisati %d odabranu cijenu?
hr[1]: Stvarno želiš izbrisati %d odabrane cijene?
hr[2]: Stvarno želiš izbrisati %d odabranih cijena?

en: Delete prices?
hr: Izbrisati cijene?

en: Entries
hr: Unosi

en: Are you sure you want to delete these prices?
hr: Stvarno želiš izbrisati ove cijene?

en: Price retrieval failed: %s
hr: Neuspjelo dohvaćanja cijena: %s

en: Are you sure you want to replace the existing price?
hr: Stvarno želiš zamijeniti postojeću cijenu?

en: Replace price?
hr: Zamijenjeniti cijenu?

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: You must select a Security.
hr: Moraš odabrati vrijednosni papir.

en: You must select a Currency.
hr: Moraš odabrati valutu.

en: You must enter a valid amount.
hr: Moraš upisati valjani iznos.

en: Cannot save check format file.
hr: Nije moguće spremiti format datoteke čeka.

en: Cannot open file %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku %s

en: There is a duplicate check format file.
hr: Postoji dupla datoteka za format čeka.

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
hr: Globalni jedinstveni identifikatori čekovnog formata %s u datoteci „%s“ i čekovnog formata %s u datoteci „%s“ se poklapaju.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
hr: program

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
hr: korisnik

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Top
hr: Gore

en: (paused)
hr: (pauzirano)

en: Complete
hr: Završeno

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Report
hr: Izvještaj

en: Rows
hr: Redaka

en: Cols
hr: Stupaca

en: HTML Style Sheet Properties: %s
hr: Svojstva HTML stilskog predloška: %s

en: You must provide a name for the new style sheet.
hr: Moraš zadati ime za novi stilski predložak.

en: Style Sheet Name
hr: Ime stilskog predloška

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
hr: Ova je terminirana transakcija promijenjena. Stvarno želiš prekinuti?

en: Please name the Scheduled Transaction.
hr: Imenuj terminiranu transakciju.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
hr: Terminirana transakcija s imenom „%s“ već postoji. Stvarno želiš i ovu transakciju tako nazvati?

en: Please provide a valid end selection.
hr: Zadaj valjani kraj odabira.

en: There must be some number of occurrences.
hr: Mora postojati neki broj pojavljivanja.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
hr: Broj preostalih pojavljivanja (%d) je veći od broja ukupnih pojavljivanja (%d).

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
hr: Pokušavaš stvoriti terminiranu transakciju, koja se nikada neće pokrenuti. Stvarno to želiš učiniti?

en: Scheduled Transactions with variables or involving more than one commodity cannot be automatically created.
hr: Nije moguće automatski stvoriti terminirane transakcije s varijablama ili transakcije koje obuhvaćaju više od jedne dionice.

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
hr: Nije moguće automatski stvoriti terminirane transakcije bez predloška.

en: Couldn't parse %s for split "%s".
hr: Nije moguće obraditi %s za stavku „%s“.

en: Split with memo %s has an invalid account.
hr: Stavka s bilješkom „%s” ima neispravan konto.

en: Invalid Account in Split
hr: Neispravan konto u stavci

en: Split with memo %s has an unparsable Credit Formula.
hr: Stavka s bilješkom „%s“ ima neobradivu formulu za potraživanje.

en: Unparsable Formula in Split
hr: Neobradiva formula u stavci

en: Split with memo %s has an unparsable Debit Formula.
hr: Stavka s bilješkom „%s“ ima neobradivu formulu za dugovanje.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
hr: Uređivač terminirane transakcije ne može automatski saldirati ovu transakciju. Želiš li je svejedno upisati?

en: (never)
hr: (nikada)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
hr: Trenutačni predložak za transakcije je promijenjen. Želiš li spremiti promjene?

en: Scheduled Transactions
hr: Terminirane transakcije

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
hr: Terminirana transakcija nije saldirana. Preporučujemo da to ispraviš.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
hr: Nije moguće stvoriti terminiranu transakciju iz transakcije koja se upravo uređuje. Upiši transakciju prije terminiranja.

en: Ignored
hr: Zanemareno

en: Postponed
hr: Odgođeno

en: To-Create
hr: Treba stvoriti

en: Reminder
hr: Podsjetnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Never
hr: Nikada

en: (Need Value)
hr: (Potrebna je vrijednost)

en: Invalid Transactions
hr: Neispravne transakcije

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
hr[0]: U ovom trenutku nema terminiranih transakcija koje bi se trebale upisati. (Automatski je stvorena %d transakcija)
hr[1]: U ovom trenutku nema terminiranih transakcija koje bi se trebale upisati. (Automatski su stvorene %d transakcije)
hr[2]: U ovom trenutku nema terminiranih transakcija koje bi se trebale upisati. (Automatski je stvoreno %d transakcija)

en: Highlight a date first to sort by occurrence date.
hr: Najprije označi datum za razvrstavanje prema datumu pojavljivanja.

en: Highlight a schedule first to sort by schedule name.
hr: Najprije označi termin za razvrstavanje prema imenu termina.

en: Transaction
hr: Transakcija

en: Status
hr: Stanje

en: Created Transactions
hr: Stvorena transakcija

en: Last Valid Year:
hr: Zadnja valjana godina:

en: Form Line Data:
hr: Podaci retka obrasca:

note: Translators: Tax Code
en: Code
hr: Šifra

en: now
hr: sad

en: Accounts Selected: %d
hr: Odabrana konta: %d

en: Income Tax Identity
hr: Osobni identifikacijski broj (OIB)

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
hr: OPREZ: Ako podesiš TXF kategorije, i kasnije promijeniš „vrstu“, morat ćeš ručno ponovo postaviti te kategorije jednu po jednu

en: Form
hr: Obrazac

en: Edit Vendor
hr: Uredi dobavljača

en: New Vendor
hr: Novi dobavljač

en: View/Edit Vendor
hr: Prikaži/Uredi dobavljača

en: Vendor's Jobs
hr: Nalozi dobavljača

en: Vendor's Bills
hr: Ulazni računi dobavljača

en: Pay Bill
hr: Plati ulazni račun

en: Vendor ID
hr: ID dobavljača

en: Find Vendor
hr: Nađi dobavljača

en: Income
hr: Prihod

en: Expenses
hr: Rashod

en: Transfer
hr: Prijenos

en: Remaining to Budget
hr: Preostalo u proračunu

en: Total
hr: Ukupno

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
hr: U ovom trenutku nema terminiranih transakcija koje bi se trebale upisati.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
hr[0]: U ovom trenutku nema terminiranih transakcija koje bi se trebale upisati. (Automatski je stvorena %d transakcija)
hr[1]: U ovom trenutku nema terminiranih transakcija koje bi se trebale upisati. (Automatski su stvorene %d transakcije)
hr[2]: U ovom trenutku nema terminiranih transakcija koje bi se trebale upisati. (Automatski je stvoreno %d transakcija)

en: Select a Budget
hr: Odaberi proračun

en: Open
hr: Otvori

en: Edit
hr: Uredi

en: New
hr: Novi

en: Delete
hr: Izbriši

en: 'Check & Repair' is currently running, do you want to abort it?
hr: Trenutačno se pokreće funkcija „Provjeri i popravi”. Želiš li je prekinuti?

en: Accounts
hr: Konta

en: Account %s does not have the same currency as the one you're moving transactions from.
    Are you sure you want to do this?
hr: Konto %s nema istu valutu kao onaj iz kojeg premještaš transakcije.
    Stvarno to želiš učiniti?

en: _Pick another account
hr: _Odaberi jedan drugi konto

en: _Do it anyway
hr: Sveje_dno obavi

en: (no name)
hr: (bez imena)

en: Deleting account %s
hr: Brisanje konta „%s“

en: The list below shows objects which make use of the account which you want to delete.
    Before you can delete it, you must either delete those objects or else modify them so they make use
    of another account
hr: Popis prikazuje objekte, koji koriste konto koji želiš izbrisati.
    Prije brisanja, objekte moraš izbrisati ili promijeniti, tako da
    koriste jedan drugi konto

en: The account "%s" has more than one subaccount.
    
    Move the subaccounts or delete them before attempting to delete this account.
hr: Konto „%s” ima više od jednog podkonta.
    
    Premjesti podkonta ili ih izbriši prije nego što pokušaš izbrisati ovaj konto.

en: The account %s will be deleted.
hr: Izbrisat će se konto „%s“.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
hr: Sve transakcije u ovom kontu će se premjestiti u konto „%s“.

en: All transactions in this account will be deleted.
hr: Sve transakcije u ovom kontu će se izbrisati.

en: Its sub-account will be moved to the account %s.
hr: Njegova podkonta će se premjestiti u konto „%s“.

en: Its subaccount will be deleted.
hr: Njegova podkonta će se izbrisati.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
hr: Sve transakcije podkonta će se premjestiti u konto „%s“.

en: All sub-account transactions will be deleted.
hr: Sve transakcije podkonta će se izbrisati.

en: Are you sure you want to do this?
hr: Stvarno to želiš uraditi?

en: Options
hr: Opcije

en: Estimate
hr: Procijeni

en: All Periods
hr: Sva razdoblja

en: Note
hr: Napomena

en: Run Report
hr: Pokreni izvještaj

en: Budget
hr: Proračun

en: Unnamed Budget
hr: Neimenovani proračun

en: Delete %s?
hr: Izbrisati „%s“?

en: You must select at least one account to estimate.
hr: Moraš odabrati barem jedan konto za procjenu.

en: You must select at least one account to edit.
hr: Moraš odabrati barem jedan konto za uređivanje.

en: You must select one budget cell to edit.
hr: Moraš odabrati jedno polje proračuna za uređivanje.

en: _Print Invoice
hr: Is_piši izlazni račun

en: Make a printable invoice
hr: Stvori ispisiv izlazni račun

en: _Edit Invoice
hr: Ur_edi izlazni račun

en: Edit this invoice
hr: Uredi ovu fakturu

en: _Duplicate Invoice
hr: _Dupliciraj izlazni račun

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
hr: Stvori novi izlazni račun kao kopiju trenutačnog

en: _Post Invoice
hr: _Uknjiži izlazni račun

en: Post this invoice to your Chart of Accounts
hr: Uknjiži ovaj izlazni račun u kontni plan

en: _Unpost Invoice
hr: _Isknjiži izlazni račun

en: Unpost this invoice and make it editable
hr: Isknjiži ovaj izlazni račun, kako bi se mogao udrediti

en: New _Invoice
hr: Novi _izlazni račun

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
hr: Stvori novi izlazni račun za istog vlasnika kao za ovaj

en: Blank
hr: Prazno

en: Move to the blank entry at the bottom of the invoice
hr: Premjesti u prazno polje na dnu izlaznog računa

en: _Pay Invoice
hr: _Plati izlazni račun

en: Enter a payment for the owner of this invoice
hr: Upiši plaćanje za vlasnika ovog izlaznog računa

en: _Company Report
hr: Izvještaj o _poduzeću

en: Open a customer report window for the owner of this invoice
hr: Otvori prozor izvještaja o kupcu za vlasnika ovog izlaznog računa

note: Translators: This is a menu item that opens a dialog for linking an external file or URL with the bill, invoice, transaction, or voucher or removing such an link.
en: _Manage Document Link…
hr: _Upravljaj poveznicom dokumenta …

note: Translators: This is a menu item that opens an external file or URI that may be linked to the current bill, invoice, transaction, or voucher using the operating system's default application for the file or URI mime type.
en: _Open Linked Document
hr: _Otvori povezani dokument

en: Open Linked Document
hr: Otvori povezani dokument

en: _Use as Default Layout for Customer Documents
hr: _Koristi standardni raspored u dokumentima za kupce

en: Use the current layout as default for all customer invoices and credit notes
hr: Koristi trenutačni raspored stranice kao standardni raspored za sve račune kupca i knjižna odobrenja

en: _Reset Default Layout for Customer Documents
hr: _Obnovi standardni raspored u dokumentima za kupce

en: Reset default layout for all customer invoices and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
hr: Vrati standardni raspored stranice za sve račune kupca i knjižna odobrenja na ugrađene standardne postavke i aktualiziraj trenutačnu stranicu

en: _Print Bill
hr: Is_piši ulazni račun

en: Make a printable bill
hr: Stvori ispisiv ulazni račun

en: _Edit Bill
hr: Ur_edi ulazni račun

en: Edit this bill
hr: Uredi ovaj ulazni račun

en: _Duplicate Bill
hr: _Dupliciraj ulazni račun

en: Create a new bill as a duplicate of the current one
hr: Stvori novi ulazni račun kao kopiju trenutačnog

en: _Post Bill
hr: _Uknjiži ulazni račun

en: Post this bill to your Chart of Accounts
hr: Uknjiži ovaj ulazni račun u kontni plan

en: _Unpost Bill
hr: _Isknjiži ulazni račun

en: Unpost this bill and make it editable
hr: Isknjiži ovaj ulazni račun, kako bi se mogao udrediti

en: New _Bill
hr: Novi _ulazni račun

en: Create a new bill for the same owner as the current one
hr: Stvori novi ulazni račun kao kopiju trenutačnog

en: Move to the blank entry at the bottom of the bill
hr: Premjesti u prazno polje na dnu ulaznog računa

en: _Pay Bill
hr: _Plati ulazni račun

en: Enter a payment for the owner of this bill
hr: Upiši plaćanje za vlasnika ovog ulaznog računa

en: Open a vendor report window for the owner of this bill
hr: Otvori prozor izvještaja o kupcu za vlasnika ovog ulaznog računa

en: _Use as Default Layout for Vendor Documents
hr: _Koristi standardni raspored u dokumentima za dobavljače

en: Use the current layout as default for all vendor bills and credit notes
hr: Koristi trenutačni raspored stranice kao standardni za sve račune dobavljača i knjižna odobrenja

en: _Reset Default Layout for Vendor Documents
hr: _Obnovi standardni raspored u dokumentima za dobavljače

en: Reset default layout for all vendor bills and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
hr: Vrati standardni raspored stranice za sve račune dobavljača i knjižna odobrenja na ugrađene standardne postavke i aktualiziraj trenutačnu stranicu

en: _Print Voucher
hr: Is_piši vaučer

en: Make a printable voucher
hr: Stvori ispisiv vaučer

en: _Edit Voucher
hr: Ur_edi vaučer

en: Edit this voucher
hr: Uredi ovaj vaučer

en: _Duplicate Voucher
hr: _Dupliciraj vaučer

en: Create a new voucher as a duplicate of the current one
hr: Stvori novi vaučer kao kopiju trenutačnog

en: _Post Voucher
hr: _Uknjiži vaučer

en: Post this voucher to your Chart of Accounts
hr: Uknjiži ovaj vaučer u kontni plan

en: _Unpost Voucher
hr: _Isknjiži vaučer

en: Unpost this voucher and make it editable
hr: Isknjiži ovaj vaučer, kako bi se mogao udrediti

en: New _Voucher
hr: Novi _vaučer

en: Create a new voucher for the same owner as the current one
hr: Stvori novi vaučer za istog vlasnika kao za ovaj

en: Move to the blank entry at the bottom of the voucher
hr: Premjesti u prazno polje na dnu vaučera

en: _Pay Voucher
hr: _Plati vaučer

en: Enter a payment for the owner of this voucher
hr: Upiši plaćanje za vlasnika ovog vaučera

en: Open a employee report window for the owner of this voucher
hr: Otvori prozor izvještaja o zaposleniku za vlasnika ovog vaučera

en: _Use as Default Layout for Employee Documents
hr: _Koristi standardni raspored u dokumentima zaposlenika

en: Use the current layout as default for all employee vouchers and credit notes
hr: Koristi trenutačni raspored stranice kao standardni za sve vaučere zaposlenika i knjižna odobrenja

en: _Reset Default Layout for Employee Documents
hr: _Obnovi standardni raspored u dokumentima zaposlenika

en: Reset default layout for all employee vouchers and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
hr: Vrati standardni raspored stranice za sve vaučere zaposlenika i knjižna odobrenja na ugrađene standardne postavke i aktualiziraj trenutačnu stranicu

en: _Print Credit Note
hr: Is_piši knjižno odobrenje

en: Make a printable credit note
hr: Stvori ispisivo knjižno odobrenje

en: _Edit Credit Note
hr: Ur_edi knjižno odobrenje

en: Edit this credit note
hr: Uredi ovo knjižno odobrenje

en: _Duplicate Credit Note
hr: _Dupliciraj knjižno odobrenje

en: Create a new credit note as a duplicate of the current one
hr: Stvori novo knjižno odobrenje kao kopiju trenutačnog

en: _Post Credit Note
hr: _Uknjiži knjižno odobrenje

en: Post this credit note to your Chart of Accounts
hr: Uknjiži ovo knjižno odobrenje u kontni plan

en: _Unpost Credit Note
hr: _Isknjiži knjižno odobrenje

en: Unpost this credit note and make it editable
hr: Isknjiži ovo knjižno odobrenje, kako bi se moglo udrediti

en: New _Credit Note
hr: Novo _knjižno odobrenje

en: Create a new credit note for the same owner as the current one
hr: Stvori novo knjižno odobrenje za istog vlasnika kao za ovaj

en: Move to the blank entry at the bottom of the credit note
hr: Premjesti u prazno polje na dnu knjižnog odobrenja

en: _Pay Credit Note
hr: _Plati knjižno odobrenje

en: Enter a payment for the owner of this credit note
hr: Upiši plaćanje za vlasnika ovog knjižnog odobrenja

en: Open a company report window for the owner of this credit note
hr: Otvori prozor izvještaja o poduzeću za vlasnika ovog knjižnog odobrenja

en: Manage Document Link…
hr: Upravljaj poveznicom dokumenta …

en: Enter
hr: Upiši

en: Up
hr: Gore

en: Down
hr: Dolje

en: Unpost
hr: Isknjiži

en: Pay
hr: Plati

en: New Voucher
hr: Novi vaučer

en: Vendor Listing
hr: Popis dobavljača

en: Customer Listing
hr: Popis kupaca

en: Owners
hr: Vlasnici

en: Customers
hr: Kupci

en: Jobs
hr: Nalozi

en: Vendors
hr: Dobavljači

en: Employees
hr: Zaposlenici

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
hr: Izbrisat će se vlasnik „%s”.
    Stvarno to želiš uraditi?

en: Cu_t Transaction
hr: _Izreži transakciju

en: _Copy Transaction
hr: _Kopiraj transakciju

en: _Paste Transaction
hr: _Zalijepi transakciju

en: Dup_licate Transaction
hr: Dup_liciraj transakciju

en: _Delete Transaction
hr: _Izbriši transakciju

note: Translators: This is a menu item that will open the bill, invoice, or voucher that is posted to the current transaction if there is one.
en: Jump to Invoice
hr: Prijeđi na izlazni račun

en: Cu_t Split
hr: _Izreži stavku

en: _Copy Split
hr: _Kopiraj stavku

en: _Paste Split
hr: _Zalijepi stavku

en: Dup_licate Split
hr: Dup_liciraj stavku

en: _Delete Split
hr: _Izbriši stavku

en: Cut the selected transaction into clipboard
hr: Izreži odabranu transakciju u međuspremnik

en: Copy the selected transaction into clipboard
hr: Kopiraj odabranu transakciju u međuspremnik

en: Paste the transaction from the clipboard
hr: Zalijepi transakciju iz međuspremnika

en: Make a copy of the current transaction
hr: Stvori kopiju trenutačne transakcije

en: Delete the current transaction
hr: Izbriši trenutačnu transakciju

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction
hr: Dodaj, promijeni ili prekini vezu dokumenta s trenutačnom transakcijom

en: Open the linked document for the current transaction
hr: Otvori povezani dokument za trenutačnu transakciju

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher
hr: Prijeđi na povezani izlazni račun, ulazni račun ili vaučer

en: Cut the selected split into clipboard
hr: Izreži odabranu stavku u međuspremnik

en: Copy the selected split into clipboard
hr: Kopiraj odabranu stavku u međuspremnik

en: Paste the split from the clipboard
hr: Zalijepi stavku iz međuspremnika

en: Make a copy of the current split
hr: Stvori kopiju trenutačne stavke

en: Delete the current split
hr: Izbriši trenutačnu stavku

note: Translators: This is the label of a toolbar button. So keep it short.
en: Show Splits
hr: Prikaži podjele

en: Jump
hr: Prijeđi na

en: Schedule
hr: Terminiranje

en: Auto-clear
hr: Automatska potvrda

en: Stock Assistant
hr: Pomoćn_ik za dionice

en: General Journal
hr: Opći dnevnik

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
hr: Spremiti izmjene u „%s“?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
hr: Ovaj registar ima neostvarene promjene za transakciju. Želiš li: spremiti promjene u ovoj transakciji, odbaciti transakciju ili prekinuti radnju?

en: _Discard Transaction
hr: _Odbaci transakciju

en: _Save Transaction
hr: _Spremi transakciju

en: unknown
hr: nepoznato

en: Portfolio
hr: Portfelj

en: Search Results
hr: Rezultati pretrage

en: Start Date:
hr: Datum početka:

en: Show previous number of days:
hr: Prikaži prethodni broj dana:

en: End Date:
hr: Datum završetka:

en: Unreconciled
hr: Neusklađeno

en: Frozen
hr: Zamrznuto

en: Voided
hr: Anulirano

en: Show:
hr: Prikaži:

en: Hide:
hr: Sakrij:

en: Filter By:
hr: Filtriraj:

en: Transaction Report
hr: Izvještaj o transakcijama

en: Portfolio Report
hr: Izvještaj o portfelju

en: Search Results Report
hr: Izvještaj o rezultatima pretrage

en: Register
hr: Registar

en: and subaccounts
hr: i podkonta

en: Print checks from multiple accounts?
hr: Ispiši čekove iz višestrukih konta?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
hr: Rezultat ove pretrage sadržava stavke iz više od jednog konta. Želiš li ispisati čekove, čak i ako nisu sve iz istog konta?

en: _Print checks
hr: _Ispiši čekove

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
hr: Čekove možeš ispisati samo iz registra bankovnog konta ili iz rezultata pretrage.

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
hr: Ne možeš anulirati transakciju s usklađenim ili potvrđenim stavkama.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
hr: Ova je transakcija obilježena samo-za-čitanje, s napomenom: „%s“

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
hr: Obratni unos je već napravljen za ovu transakciju.

en: Jump to the transaction?
hr: Skočiti na transakciju?

en: Reverse Transaction
hr: Preokreni transakciju

en: New Transaction Information
hr: Podaci nove transakcije

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
hr: Razvrstaj „%s“ po …

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
hr: Filtriraj „%s“ …

note: Translators: %s refer to the following in order: invoice type, invoice ID, owner name, posted date, amount
en: %s %s from %s, posted %s, amount %s
hr: %s %s od %s, uknjiženo %s, iznos %s

en: Several documents are linked with this transaction. Please choose one:
hr: Ova je transakcija povezana s više dokumenata. Odaberi jedan dokument:

en: Select
hr: Odaberi

en: Go to Date
hr: Prijeđi na datum

en: Checking splits in current register: %u of %u
hr: Provjera stavaka u trenutačnom registru: %u od %u

en: Print
hr: Ispiši

en: Export
hr: Izvezi

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration" to be used as toolbar button label.
en: Save Config
hr: Spremi konfiguraciju

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration As…" to be used as toolbar button label.
en: Save Config As…
hr: Spremi konfiguraciju kao …

en: Make Pdf
hr: Stvori PDF

en: The numeric ID of the report.
hr: Numerički ID izvještaja.

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
hr: Aktualiziraj spremljenu konfiguraciju trenutačnog izvještaja. Konfiguracija izvještaja će se spremiti u datoteku %s.

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
hr: Dodaj konfiguraciju trenutačnog izvještaja u izbornik „Izvještaji→Konfiguracije spremljenih izvještaja”. Konfiguracija izvještaja će se spremiti u datoteku %s.

en: Save _Report Configuration
hr: Spremi _konfiguraciju izvještaja

en: Save Report Configuration As…
hr: Spremi _konfiguraciju izvještaja kao …

en: Choose export format
hr: Odaberi format za izvoz

en: Choose the export format for this report:
hr: Odaberi format izvoza za ovaj izvještaj:

en: Save %s To File
hr: Spremi „%s“ u datoteku

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
hr: Ne možeš spremiti u tu datoteku.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
hr: Ne možeš spremiti u tu datoteku.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hr: Datoteka „%s“ već postoji. Sigurno je želiš prepisati?

en: This report must be upgraded to return a document object with export-string or export-error.
hr: Ovaj se izvještaj mora nadograditi kako bi vratio objekt dokumenta s izrazom izvoza ili greškom izvoza.

en: Could not open the file %s. The error is: %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku „%s“. Greška: %s

en: GnuCash-Report
hr: GnuCash izvještaj

en: Printable Invoice
hr: Ispisiv izlazni račun

en: Tax Invoice
hr: Izlazni račun s porezom

en: Easy Invoice
hr: Izlazni račun (jednostavni)

en: Fancy Invoice
hr: Izlazni račun (složeni)

en: _New Schedule
hr: _Novo terminiranje

en: _Edit Schedule
hr: _Uredi terminiranje

en: _Delete Schedule
hr: _Izbriši terminiranje

en: Transactions
hr: Transakcije

en: Upcoming Transactions
hr: Nadolazeće transakcije

en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete these scheduled transactions?
hr[0]: Stvarno želiš izbrisati ovu terminiranu transakciju?
hr[1]: Stvarno želiš izbrisati ove terminirane transakcije?
hr[2]: Stvarno želiš izbrisati ove terminirane transakcije?

en: Report error
hr: Greška u izvještaju

en: An error occurred while running the report.
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja izvještaja.

en: Badly formed options URL: %s
hr: Neispravne opcije URL adrese: %s

en: Badly-formed report id: %s
hr: Neispravni id izvještaja: %s

en: Standard Order
hr: Standardni redoslijed

en: Date of Entry
hr: Datum unosa

en: Statement Date
hr: Datum stanja

en: Descending
hr: Silazno

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Filtered
hr: Filtrirano

en: Cut the split '%s' from the transaction '%s'?
hr: Izrezati stavku „%s“ iz transakcije „%s“?

en: You would be removing a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hr: Uklonit ćeš usklađenu stavku! To baš i nije dobra ideja, jer će na taj način tvoj usklađeni saldo postati neusklađen.

en: You cannot cut this split.
hr: Ne možeš izrezati ovu stavku.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not remove it from this register window. You may remove the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and remove the split from that register.
hr: Ovo je stavka, koja spaja ovu transakciju u registar. Ne možeš je ukloniti iz ovog prozora registra. Možeš izbrisati čitavu transakciju iz ovog prozora, ili možeš ići do registra, koji pokazuje drugu stranu ove iste transakcije i izbrisati stavku iz tog registra.

en: (no memo)
hr: (bez bilješke)

en: (no description)
hr: (bez opisa)

en: _Cut Split
hr: _Izreži stavku

en: Cut the current transaction?
hr: Izrezati trenutačnu transakciju?

en: You would be removing a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hr: Uklonit ćeš transakciju s usklađenim stavkama! To baš i nije dobra ideja, jer će na taj način tvoj usklađeni saldo postati neusklađen.

en: _Cut Transaction
hr: _Izreži transakciju

en: Cannot modify or delete this transaction.
hr: Nije moguće promijeniti ili izbrisati ovu transakciju.

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
hr: Datum ove transakcije je stariji od „Prag samo-za-čitanje“ postavljenog za ovu knjigu. Ovu postavku možeš izmijeniti u izborniku „Datoteka→Svojstva→Konta“.

en: Remove the splits from this transaction?
hr: Ukloniti stavke iz ove transakcije?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
hr: Ova transakcija sadržava usklađene stavke. To baš i nije dobra ideja, jer će na taj način tvoj usklađeni saldo postati neusklađen.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
hr: _Ukloni stavke

en: Change a Transaction Linked Document
hr: Promijeni povezani dokument transakcije

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
hr: Izbrisati stavku „%s“ iz transakcije „%s“?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hr: Izbrisat ćeš usklađenu stavku! To baš i nije dobra ideja, jer će na taj način tvoj usklađeni saldo postati neusklađen.

en: You cannot delete this split.
hr: Ne možeš izbrisati ovu stavku.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
hr: Ovo je stavka, koja spaja ovu transakciju u registar. Ne možeš je izbrisati iz ovog prozora registra. Možeš izbrisati čitavu transakciju iz ovog prozora, ili možeš ići do registra, koji pokazuje drugu stranu ove iste transakcije i izbrisati stavku iz tog registra.

en: Delete the current transaction?
hr: Izbrisati trenutačnu transakciju?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hr: Izbrisat ćeš transakciju s usklađenim stavkama! To baš i nije dobra ideja, jer će na taj način tvoj usklađeni saldo postati neusklađen.

en: Target split is currently hidden in this register.
    
    %s
    
    Select OK to temporarily clear filter and proceed,
    otherwise the last active cell will be selected.
hr: Ciljana podjela je trenutačno skrivena u ovom registru.
    
    %s
    
    Odaberi „U redu” kako bi se filtar privremeno ispraznio i nastavi,
    inače će se odabrati zadnja aktivna ćelija.

en: Balancing entry from reconciliation
hr: Saldirani unos iz usklađivanja

en: Present:
hr: Trenutačno:

en: Future:
hr: Buduće:

en: Cleared:
hr: Potvrđeno:

en: Reconciled:
hr: Usklađeno:

en: Projected Minimum:
hr: Projicirani minimum:

en: Shares:
hr: Dionice:

en: Current Value:
hr: Trenutačna vrijednost:

en: Sort By:
hr: Razvrstaj po:

en: This account register is read-only.
hr: Ovaj registar konta je samo-za-čitanje.

en: The '%s' account register is read-only.
hr: Ovaj „%s” registar konta je samo-za-čitanje.

en: The transactions of this account may not be edited because its subaccounts have mismatched commodities or currencies.
    You need to open each account individually to edit transactions.
hr: Ovaj se račun ne može uređivati, jer njegovi podračuni sadržavaju nepodudarajuće robe ili valute.
    Za uređivanje transakcija moraš otvoriti svaki račun pojedinačno.

en: The transactions of this account may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the account options and turn off the placeholder checkbox.
hr: Ovaj se konto ne može uređivati.
    Ako želiš urediti transakcije u ovom registru, otvori opcije konta i isključi potvrdu za rezervirano mjesto.

en: The transactions in one of the selected sub-accounts may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the sub-account options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead of a set of accounts.
hr: Jedan od odabranih podkonta se ne može urediti.
    Ako želiš urediti transakcije u ovom registru, otvori opcije podkonta i isključi potvrdu za rezervirano mjesto.
    Također možeš otvoriti jedan konto, umjesto skupine konta.

en: Manage your finances, accounts, and investments
hr: Upravljaj novčanim sredstvima, kontima i ulaganjima

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
hr: GnuCash je računovodstveni program, namijenjen pojedincima i malim poduzećima.

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
hr: Jednostavan, istovremeno moćan i prilagodljiv, GnuCash omogućava praćenje bankovnih računa, dionica, prihoda i rashoda. GnuCash se zasniva na profesionalnim računovodstvenim načelima kao što je dvojno knjigovodstvo, te osigurava saldirane knjige i točne izvještaje.

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
hr: Neke od mogućnosti koje pruža GnuCash:

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
hr: Prati dnevne prihode i rashode

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
hr: Upravljaj kontima dionica, obveznica i investicijskih fondova s lakoćom

en: Keep your small business' accounting up to date
hr: Održi računovodstvo tvog malog poduzeća aktualnim

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
hr: Stvori točne izvještaje i dijagrame pomoću tvojih financijskih podataka

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
hr: Postavi terminirane transakcije i izbjegni ponavljajuće unose datuma

en: Exchange by CSV/FinTS(former HBCI) or import SWIFT-MT9xx/QIF/OFX data including Transaction Matching
hr: Razmijeni pomoću CSV/FinTS (prijašnji HBCI) ili uvezi SWIFT-MT9xx/QIF/OFX podatke, uključujući uspoređivanje transakcija

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
hr: Izradi financijske kalkulacije, kao što je otplaćivanje kredita

en: GnuCash Project
hr: GnuCash projekt

en: Finance Management
hr: Financijsko upravljanje

[ctx: Column header for 'Reconciled']
en: R
hr: U

en: Display the ~a report
hr: Prikaži ~a izvještaj

en: Saved Report Configurations
hr: Konfiguracije spremljenih izvještaja

en: Manage and run saved report configurations
hr: Upravljaj spremljenim konfiguracijama izvještaja, te pokreni izvještaje

en: Dashboard
hr: Pregledna ploča

en: A basic dashboard for your accounting data
hr: Osnovna pregledna ploča za tvoje ručunovodstvene podatke

en: You have not selected an owner
hr: Vlasnik nije odabran

en: Job
hr: Nalog

en: is
hr: je

en: is not
hr: nije

en: Entity Not Found: %s
hr: Entitet nije pronađen: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
hr: Transakcija bez konta: %s

en: Unsupported entity type: %s
hr: Nepodržana vrsta entiteta: %s

en: No such price: %s
hr: Nema takve cijene: %s

en: Cleared Transactions
hr: Potvrđena transakcija

note: Translators: %d is the number of days in the future
en: Statement Date is %d day after today. | Statement Date is %d days after today.
hr[0]: Datum stanja je %d dan nakon danas.
hr[1]: Datum stanja je %d dana nakon danas.
hr[2]: Datum stanja je %d dana nakon danas.

note: Translators: %d is the number of days in the future
en: The statement date you have chosen is %d day in the future. | The statement date you have chosen is %d days in the future.
hr[0]: Odabrani datum stanja je %d dan u budućnosti.
hr[1]: Odabrani datum stanja je %d dana u budućnosti.
hr[2]: Odabrani datum stanja je %d dana u budućnosti.

en: This may cause issues for future reconciliation actions on this account. Please double-check this is the date you intended.
hr: To može prouzročiti probleme pri budućim usklađivanjima na ovom računu. Provjeri je li to tvoj željeni datum.

en: Interest Payment
hr: Plaćanje kamata

en: Interest Charge
hr: Naplaćivanje kamata

en: Payment Information
hr: Podaci plaćanja

en: Payment From
hr: Plaćanje iz

en: Reconcile Account
hr: Uskladi konto

en: Payment To
hr: Plaćanje u

en: Enter _Interest Payment…
hr: Upiši plaćanje _kamate …

en: Enter _Interest Charge…
hr: Upiši naplaćivanje _kamate …

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
hr: Stvarno želiš izbrisati odabranu transakciju?

en: WARNING! Account contains splits whose reconcile date is after statement date. Reconciliation may be difficult.
hr: UPOZORENJE! Račun sadržava podjele čiji su datumi usklađivanja nakon datuma stanja. Usklađivanje će se možda teško sprovesti.

en: This account has splits whose Reconciled Date is after this reconciliation statement date. These splits may make reconciliation difficult. If this is the case, you may use Find Transactions to find them, unreconcile, and re-reconcile.
hr: Ovaj konto sadržava podjele s datumom usklađivanja nakon datuma stanja ovog usklađivanja. Ove podjele mogu otežati usklađivanje. Ako je to slučaj, pronađi ih pomoću Pronađi transakcije, poništi usklađenost i ponovo ih uskladili.

en: Starting Balance
hr: Početni saldo

en: Ending Balance
hr: Završni saldo

en: Reconciled Balance
hr: Usklađeni saldo

en: Difference
hr: Razlika

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
hr: Učinjene su promjene u ovom prozoru za usklađivanje. Stvarno želiš prekinuti?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
hr: Konto nije saldiran. Sigurno želiš završiti?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
hr: Želiš li odgoditi ovo usklađivanje i završiti ga kasnije?

en: Set the report options you want using this dialog.
hr: Postavi opcije za izvještaj pomoću ovog dijaloga.

en: There are no options for this report.
hr: Nema opcija za ovaj izvještaj.

en: You must select an item from the list
hr: Moraš odabrati jednu stavku s popisa

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Order
hr: Narudžba

en: New Order
hr: Nova narudžba

en: New Transaction
hr: Nova transakcija

en: Split
hr: Podjela

en: New Split
hr: Nova podjela

[ctx: Item represents an unknown object type (in the sense of bill, customer, invoice, transaction, split,…)!]
en: New item
hr: Nova stavka

en: _Add
hr: _Dodaj

en: all criteria are met
hr: ispunjavaju sve kriterije

en: any criteria are met
hr: ispunjavaju bilo koji kriterij

en: You have not selected any accounts
hr: Nijedan konto nije odabran

en: matches all accounts
hr: poklapa se sa svim kontima

en: matches any account
hr: poklapa se s bilo kojim kontom

en: matches no accounts
hr: ne poklapa se s nijednim kontom

en: Selected Accounts
hr: Odabrana konta

en: Choose Accounts
hr: Odaberi konta

en: Select Accounts to Match
hr: Odaberi konta za poklapanje

en: Select the Accounts to Compare
hr: Odaberi konta za uspoređivanje

en: is before
hr: je prije

en: is before or on
hr: je prije ili na

en: is on
hr: je na

en: is not on
hr: nije na

en: is after
hr: je nakon

en: is on or after
hr: je na ili nakon

en: is less than
hr: je manje od

en: is less than or equal to
hr: je manje od ili jednako

en: equals
hr: je jednako

en: does not equal
hr: nije jednako

en: is greater than
hr: je veće od

en: is greater than or equal to
hr: je veće od ili jednako

en: less than
hr: manje od

en: less than or equal to
hr: manje od ili jednako

en: equal to
hr: jednako

en: not equal to
hr: nije jednako

en: greater than
hr: veće od

en: greater than or equal to
hr: veće od ili jednako

en: has credits or debits
hr: ima potraživanja ili dugovanja

en: has debits
hr: ima dugovanja

en: has credits
hr: ima potraživanja

en: Not Cleared
hr: Nepotvrđeno

en: You need to enter some search text.
hr: Moraš upisati neki tekst za pretragu.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
hr: Greška u regularnom izrazu „%s“:
    %s

en: contains
hr: sadržava

en: matches regex
hr: poklapa se s regularnim izrazom

en: does not match regex
hr: ne poklapa se s regularnim izrazom

en: Match case
hr: Usporedi velika/mala slova

en: 
    The file you are trying to load is from an older version of GnuCash. The file format in the older versions was missing the detailed specification of the character encoding being used. This means the text in your data file could be read in multiple ambiguous ways. This ambiguity cannot be resolved automatically, but the new GnuCash 2.0.0 file format will include all necessary specifications so that you do not have to go through this step again.
    
    GnuCash will try to guess the correct character encoding for your data file. On the next page GnuCash will show the resulting texts when using this guess. You have to check whether the words look as expected. Either everything looks fine and you can simply press "Next". Or the words contain unexpected characters, in which case you should select different character encodings to see different results. You may have to edit the list of character encodings by clicking on the respective button.
    
    Press "Next" now to select the correct character encoding for your data file.
hr: 
    Datoteku koju pokušavaš učitati je iz starijeg izdanja GnuCasha. Formatu datoteka stvorenih starijim izdanjima, nedostaje detaljna specifikacija o korištenom kodiranju slovnih znakova. To znači da tekst u datoteci nije moguće učitati na jednozačan način. Ova se dvoznačnost ne može riješiti automatski, ali će novi format datoteka za GnuCash 2.0.0 obuhvatiti sve potrebne specifikacije, tako da nećeš morati ponovo prolaziti kroz ovaj korak.
    
    GnuCash će pokušati pogoditi ispravno kodiranje slovnih znakova za tvoju datoteku podataka. Na sljedećoj će stranici pokazati rezultirajući tekst, kada koristi pogađanje kodiranja. Moraš provjeriti ispravnost riječi. Ako sve izgleda kako treba, jednostavno pritisni „Dalje“. Ako riječi sadržavaju neočekivane znakove, moraš odabrati druga kodiranja slovnih znakova, za prikaz drugačijih rezultata. Možda ćeš morati promijeniti popis kodiranja, pritiskom na odgovarajuće gumbe.
    
    Sada pritisni „Dalje“, za biranje ispravnog kodiranja za tvoju datoteku podataka.

en: Ambiguous character encoding
hr: Kodiranje slovnih znakova nije jednoznačno

en: The file has been loaded successfully. If you click "Apply" it will be saved and reloaded into the main application. That way you will have a working file as backup in the same directory.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on "Back".
hr: Datoteka je uspješno učitana. Ako pritisneš „Primijeni“ bit će spremljena i ponovo učitana u glavni program. Na taj ćeš način imati radnu datoteku kao sigurnosnu kopiju u istoj mapi.
    
    Možeš se vratiti i natrag te provjeriti odabir, pritiskom na „Natrag“.

en: European
hr: Europski

en: ISO-8859-1 (West European)
hr: ISO-8859-1 (zapadno-europski)

en: ISO-8859-2 (East European)
hr: ISO-8859-2 (zapadno-europski)

en: ISO-8859-3 (South European)
hr: ISO-8859-3 (južno-europski)

en: ISO-8859-4 (North European)
hr: ISO-8859-4 (sjeverno-europski)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
hr: ISO-8859-5 (ćirilični)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
hr: ISO-8859-6 (arapski)

en: ISO-8859-7 (Greek)
hr: ISO-8859-7 (grčki)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
hr: ISO-8859-8 (hebrejski)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
hr: ISO-8859-9 (turski)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
hr: ISO-8859-10 (skandinavski)

en: ISO-8859-11 (Thai)
hr: ISO-8859-11 (tajlandski)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
hr: ISO-8859-13 (baltički)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
hr: ISO-8859-14 (keltski)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
hr: ISO-8859-15 (zapadno-europski, znak eura)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
hr: ISO-8859-16 (jugoistočni-europski)

en: KOI8-R (Russian)
hr: KOI8-R (ruski)

en: KOI8-U (Ukrainian)
hr: KOI8‑U (ukrajinski)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
hr: Ima (%d) nedodijeljenih i (%d) nedekodirajućih riječi. Dodaj kodiranja.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
hr: Ima (%d) nedodijeljenih riječi. Odluči o njima ili dodaj kodiranja.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
hr: Ima (%d) nedekodiranih riječi. Dodaj kodiranja.

en: The file could not be reopened.
hr: Nije moguće ponovo otvoriti datoteku.

en: Reading file…
hr: Čitanje datoteke …

en: Parsing file…
hr: Obrada datoteke …

en: There was an error parsing the file.
hr: Došlo je do greške prilikom obrade datoteke.

en: Writing file…
hr: Zapisivanje datoteke …

en: This encoding has been added to the list already.
hr: Ovo kodiranje je već dodano u popis.

en: This is an invalid encoding.
hr: Ovo je neispravno kodiranje.

en: Could not create opening balance.
hr: Nije moguće stvoriti početni saldo.

en: Give the children the same type?
hr: Podređenima dati istu vrstu?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
hr: Podređena konta uređenog konta treba promijeniti u vrstu „%s“, kako bi bili kompatibilni.

en: _Show children accounts
hr: _Prikaži podređena konta

en: The account must be given a name.
hr: Kontu moraš zadati ime.

en: There is already an account with that name.
hr: Konto s ovim imenom već postoji.

en: You must choose a valid parent account.
hr: Moraš odabrati valjani matični konto.

en: You must select an account type.
hr: Moraš odabrati vrstu konta.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
hr: Vrsta odabranog konta nije kompatibilna s vrstom odabranog matičnog konta.

en: You must choose a commodity.
hr: Moraš odabrati robu.

en: Balance limits must be different unless they are both zero.
hr: Limiti salda moraju biti različita osim ako su oba nula.

en: The lower balance limit must be less than the higher limit.
hr: Niži limit salda mora biti manji od višeg limita.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
hr: Moraš upisati valjan početni saldo ili ga ostavi praznim.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
hr: Moraš odabrati konto prijenosa ili odaberi konto kapitala za početni saldo.

en: An account with opening balance already exists for the desired currency.
hr: Konto s početnim saldom već postoji za željenu valutu.

en: Cannot change currency
hr: Nije moguće promijeniti valutu

en: This Account contains Transactions.
    Changing this option is not possible.
hr: Ovaj konto sadržava transakcije.
    Nije moguće promijeniti ovu opciju.

en: <No name>
hr: <Bez imena>

en: Edit Account
hr: Uredi konto

en: (%d) New Accounts
hr: (%d) nova konta

en: New Account
hr: Novi konto

en: Renumber the immediate sub-accounts of '%s'?
hr: Ponovo numerirati neposredna podkodnta od „%s”?

en: Set the account color for account '%s' including all sub-accounts to the selected color
hr: Postavi boju konta za konto „%s”, uključujući sva podkonta u odabranu boju

en: Set the account placeholder value for account '%s' including all sub-accounts
hr: Postavi rezervirano mjesto vrijednosti konta za konto „%s”, uključujući sva podkonta

en: Set the account hidden value for account '%s' including all sub-accounts
hr: Postavi skrivenu vrijednost konta za konto „%s”, uključujući sva podkonta

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
hr: Odaberi konto kapitala, koji sadržava ukupni prihod razdoblja.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
hr: Odaberi konto kapitala, koji sadržava ukupni rashod razdoblja.

en: 
    Please select a commodity to match
hr: 
    Odaberi dionicu/valutu za usporedbu

en: 
    Commodity:
hr: 
    Dionica/valuta:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
hr: 
    Identifikacijski broj vrijednosnih papira (ISIN, SKDD ili sl.):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
hr: 
    Oznaka (burzovna oznaka ili sl.):

en: Select security/currency
hr: Odaberi vrijednosni papir/valutu

en: _Security/currency
hr: _Vrijednosni papir/valuta

en: Select security
hr: Odaberi vrijednosni papir

en: _Security
hr: _Vrijednosni papir

en: Select currency
hr: Odaberi valutu

en: Cu_rrency
hr: _Valuta

en: Currency
hr: Valuta

en: Use local time
hr: Koristi lokalno vrijeme

en: Edit currency
hr: Uredi valutu

en: Currency Information
hr: Podaci valute

en: Edit security
hr: Uredi vrijednosni papir

en: New security
hr: Novi vrijednosni papir

en: Security Information
hr: Podaci vrijednosnog papira

en: You may not create a new national currency.
hr: Ne možeš stvoriti novu nacionalnu valutu.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
hr: „%s“ je rezervirana vrsta robe. Koristi neku drugu.

en: That commodity already exists.
hr: Ta roba već postoji.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
hr: Moraš upisati neprazni „Potpuno ime“, „Oznaka/kratica” i „Vrsta“ za robu.

en: Path head for files is,
hr: Početak staze za datoteke je,

en: Path head does not exist,
hr: Početak staze ne postoji,

en: Path head not set, using '%s' for relative paths
hr: Početak staze nije postavljen. Za relativne staze se koristi „%s”

en: Existing
hr: Postojeće

en: You can type '+' or '-' to increment or decrement the number.
hr: Za povećavanje ili smanjivanje broja možeš koristiti tipke „+” i „-”.

en: Action/Number
hr: Radnja/broj

en: Open…
hr: Otvori …

en: _Open
hr: _Otvori

en: Save As…
hr: Spremi kao …

en: _Save As
hr: _Spremi kao

en: All files
hr: Sve datoteke

note: Translators: *.gnucash and *.xac are file patterns and must not be translated
en: Datafiles only (*.gnucash, *.xac)
hr: Samo datoteke (*.gnucash, *.xac)

note: Translators: *.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac are file patterns and must not be translated
en: Backups only (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)
hr: Samo sigurnosne kopije (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Reset defaults
hr: Vrati standardne vrijednosti

en: Reset all values to their defaults.
hr: Vrati sve vrijednosti na standardne vrijednosti.

en: Page
hr: Stranica

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
hr: Prihod%sPlaća%sPorez

en: Path does not exist,
hr: Staza ne postoji,

en: Select a folder
hr: Odaberi mapu

en: Clear
hr: Ukloni

en: You must provide a name for this Tax Table.
hr: Moraš zadati ime za ovu poreznu tablicu.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
hr: Moraš zadati jedinstveno ime za ovu poreznu tablicu. Tvoj izbor „%s” se već upotrebljava.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
hr: Iznos postotka mora biti između -100 i 100.

en: You must choose a Tax Account.
hr: Moraš odabrati konto poreza.

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Please enter new name
hr: Upiši novo ime

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: Tax table name "%s" already exists.
hr: Porezna tablica s imenom „%s” već postoji.

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
hr: Porezna tablica „%s“ je u upotrebi. Ne možeš je izbrisati.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
hr: Ne možeš ukloniti zadnji unos iz porezne tablice. Pokušaj izbrisati poreznu tablicu, ako to želiš uraditi.

en: Are you sure you want to delete this entry?
hr: Stvarno želiš izbrisati ovaj unos?

en: Show the income and expense accounts
hr: Prikaži konta prihoda i rashoda

en: Error
hr: Greška

en: Retrieve the current online quote. This will fail if there is a manually-created price for today.
hr: Dohvati trenutačni tečaj s interneta. Ovo neće uspjeti, ako postoji ručno određena cijena za danas.

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
hr: Za uključivanje ovog gumba modul Finance::Quote mora biti instaliran.

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
hr: Za ovu transakciju moraš odrediti konto iz kojeg ćeš prenijeti ili u koji ćeš prenijeti, ili oboje. U protivnom se transakcija neće zabilježiti.

en: You can't transfer from and to the same account!
hr: Ne možeš istovremeno prenositi iz i u isti konto!

en: The account %s does not allow transactions.
hr: Konto „%s“ ne dozvoljava transakcije.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
hr: Ne možeš prenijeti iz bezvalutnog konta. Pokušaj obrnuti konta „iz“ i „u“ i učini „iznos“ negativnim.

en: You must enter a valid price.
hr: Moraš upisati valjanu cijenu.

en: You must enter a valid 'to' amount.
hr: Moraš upisati valjani iznos za „prema“.

en: You must enter an amount to transfer.
hr: Moraš upisati iznos za prijenos.

en: Credit Account
hr: Konto potražuje

en: Debit Account
hr: Konto duguje

en: Transfer From
hr: Prijenos iz

en: Transfer To
hr: Prijenos u

en: Debit Amount
hr: Iznos duguje

en: To Amount
hr: Do iznosa

note: Translators: Use your locale date format here!
en: The entered date is out of the range 01/01/1400 - 31/12/9999, resetting to this year
hr: Upisani datum se nalazi izvan raspona 01/01/1400 – 31/12/9999, datum se vraća na ovu godinu

en: Date out of range
hr: Datum je izvan raspona

en: Remember and don't _ask me again.
hr: Zapamti i ne pitaj _ponovo.

en: Don't _tell me again.
hr: Ne podsjećuj me _više.

en: Remember and don't ask me again this _session.
hr: Zapamti i ne pitaj ponovo u ovoj _sesiji.

en: Don't tell me again this _session.
hr: Ne podsjećuj me više u ovoj _sesiji.

en: Hide _Placeholder Accounts
hr: Sakrij _rezervirana konta

en: Hide _Hidden Accounts
hr: Sakrij _skrivena konta

en: Set the visibility of placeholder and hidden accounts.
hr: Postavi vidljivost rezerviranih i skrivenih konta.

note: Translators: This is a button label displayed in the account selector * control used in several dialogs. When pressed it opens the New Account * dialog.
en: New…
hr: Novi …

en: An error occurred while processing '%s' at position %d
hr: Došlo je do greške prilikom obrade „%s“ na poziciji %d

en: An error occurred while processing '%s'
hr: Došlo je do greške prilikom obrade „%s“

en: Account is already at Auto-Clear Balance.
hr: Konto se već nalazi pri automatskom potvrđivanju salda.

en: No uncleared splits found.
hr: Nije pronađena nijedna nepotvrđena stavka.

en: Too many uncleared splits
hr: Previše nepotvrđenih stavki

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
hr: Nije moguće individualno podijeliti stavke. Nađeno je više mogućnosti.

en: The selected amount cannot be cleared.
hr: Odabrani iznos se ne može potvrditi.

en: Save file automatically?
hr: Automatski spremiti datoteku?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
hr[0]: Kako bi se promjene spremile, tvoja se datoteka podataka mora spremiti na tvrdom disku. GnuCash ima funkciju za automatsko spremanje datoteke svake %d minute, baš kao da svaki put pritisneš gumb „Spremi“.
    
    Promijeni vremenski interval ili isključiti ovu funkciju u izborniku „Uredi→Postavke→Opće→Interval za automatsko spremanje“.
    
    Želiš li automatski spremiti datoteku?
hr[1]: Kako bi se promjene spremile, tvoja se datoteka podataka mora spremiti na tvrdom disku. GnuCash ima funkciju za automatsko spremanje datoteke svake %d minute, baš kao da svaki put pritisneš gumb „Spremi“.
    
    Promijeni vremenski interval ili isključiti ovu funkciju u izborniku „Uredi→Postavke→Opće→Interval za automatsko spremanje“.
    
    Želiš li automatski spremiti datoteku?
hr[2]: Kako bi se promjene spremile, tvoja se datoteka podataka mora spremiti na tvrdom disku. GnuCash ima funkciju za automatsko spremanje datoteke svakih %d minuta, baš kao da svaki put pritisneš gumb „Spremi“.
    
    Promijeni vremenski interval ili isključiti ovu funkciju u izborniku „Uredi→Postavke→Opće→Interval za automatsko spremanje“.
    
    Želiš li automatski spremiti datoteku?

en: _Yes, this time
hr: Ovaj puta _da

en: Yes, _always
hr: D_a, uvijek

en: No, n_ever
hr: N_e, nikada

en: _No, not this time
hr: Ovaj puta _ne

en: Use Shift combined with Return or Keypad Enter to finish editing
hr: Za završavanje uređivanja, koristi Shift zajedno s Return ili Enter

en: Calendar
hr: Kalendar

en: 12 months
hr: 12 mjeseci

en: 6 months
hr: 6 mjeseci

en: 4 months
hr: 4 mjeseca

en: 3 months
hr: 3 mjeseca

en: 2 months
hr: 2 mjeseca

en: 1 month
hr: 1 mjesec

en: View
hr: Prikaz

en: Date:
hr: Datum:

en: Frequency
hr: Učestalost

en: (unnamed)
hr: (neimenovano)

en: _Import
hr: _Uvezi

en: Import
hr: Uvezi

en: _Save
hr: _Spremi

en: Save
hr: Spremi

en: _Export
hr: _Izvezi

en: (null)
hr: (nula)

en: No suitable backend was found for %s.
hr: Nema odgovarajućeg pozadinskog sustave za %s.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
hr: URL-adresa „%s“ nije podržana u ovom GnuCash izdanju.

en: Can't parse the URL %s.
hr: Nije moguće obraditi adresu „%s“.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
hr: Nije moguće povezivanje sa „%s“. Računalo, korisničko ime ili lozinka su neispravni.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
hr: Nije moguće povezivanje sa „%s“. Veza je izgubljena, nije moguće poslati podatke.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
hr: Izgleda da je ova datoteka/URL-adresa novijeg izdanja GnuCasha. Moraš nadograditi GnuCash na novije izdanje za rad s ovim podacima.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
hr: Čini se da baza podataka „%s“ ne postoji. Želiš li je stvoriti?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
hr: GnuCash nije ustanovio pravilno zatvaranje datoteke „%s“. Možda tu bazu podataka koristi neki drugi korisnik. U tom slučaju je nemoj otvarati. Želiš li nastaviti s otvaranjem baze podataka?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
hr: GnuCash nije ustanovio pravilno zatvaranje datoteke „%s“. Možda tu bazu podataka koristi neki drugi korisnik. U tom slučaju je nemoj uvoziti. Želiš li nastaviti s uvozom baze podataka?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
hr: GnuCash nije ustanovio pravilno zatvaranje datoteke „%s“. Možda tu bazu podataka koristi neki drugi korisnik. U tom slučaju je nemoj spremiti. Želiš li nastaviti sa spremanjem baze podataka?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
hr: GnuCash nije ustanovio pravilno zatvaranje datoteke „%s“. Možda tu bazu podataka koristi neki drugi korisnik. U tom slučaju je nemoj izvoziti. Želiš li nastaviti s izvozom baze podataka?

en: GnuCash could not write to %s. That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory or your anti-virus software is preventing this action.
hr: GnuCash nije mogao pisati po „%s”. Baza podataka se možda nalazi na datotečnom sustavu koji je samo-za-čitanje ili nemaš korisničkih prava za tu mapu ili tvoj protuvirusni program onamogućava ovu radnju.

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
hr: Datoteka/URL-adresa „%s“ ne sadržava GnuCash podatke ili su podaci oštećeni.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
hr: Server na URL-adresi „%s“ je doživjeo grešku ili je naišao na loše ili oštećene podatke.

en: You do not have permission to access %s.
hr: Nemaš korisničkih prava za pristup na „%s“.

en: An error occurred while processing %s.
hr: Došlo je do greške prilikom obrade „%s“.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
hr: Došlo je do greške prilikom čitanja datoteke. Želiš li nastaviti?

en: There was an error parsing the file %s.
hr: Došlo je do greške prilikom obrade datoteke „%s“.

en: The file %s is empty.
hr: Datoteka „%s“ je prazna.

en: The file/URI %s could not be found.
    
    The file is in the history list, do you want to remove it?
hr: Nije bilo moguće pronaći datoteku/URI %s.
    
    Datoteka se nalazi u popisu kronologije. Želiš je ukloniti?

en: The file/URI %s could not be found.
hr: Nije moguće naći datoteku/stazu „%s“.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
hr: Ova datoteka je starijeg izdanja GnuCasha. Želiš li nastaviti?

en: The file type of file %s is unknown.
hr: Vrsta datoteka od datoteke „%s“ nije poznata.

en: Could not make a backup of the file %s
hr: Nije moguće stvoriti sigurnosnu kopiju za datoteku „%s“

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
hr: Nije moguće pisati u datoteku „%s“. Provjeri, da li imaš korisnička prava za pisanje u tu datoteku i da li ima dovoljno mjesta.

en: No read permission to read from file %s.
hr: Nemaš korisnička prava za čitanje iz datoteke „%s“.

note: Translators: the first %s is a path in the filesystem, the second %s is PACKAGE_NAME, which by default is "GnuCash"
en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
hr: Pokušavaš spremiti u
    %s
    ili u njenu podređenu mapu. To nije dopušteno, jer „%s“ čuva ovu mapu za unutrašnju upotrebu.
    
    Pokušaj ponovo u nekoj drugoj mapi.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
hr: Ova je baza podataka starijeg izdanja GnuCasha. Odaberi „U redu“ za aktualiziranje na trenutačno izdanje. Odaberi „Prekini“ za označavanje, da je samo-za-čitanje.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
hr: Ova je baza podataka novijeg izdanja GnuCasha. Ovo izdanje je može pročitati, ali ne i sigurno spremiti. Bit će označena kao „samo-za-čitanje”, sve dok je ne spremiš pod „Datoteka→Spremi kao“, ali može doći do gubljenja podataka prilikom zapisivanja u staro izdanje.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
hr: SQL bazu podataka koriste drugi korisnici, a nadogradnja se ne može izvršiti sve dok se oni ne odjave. Ako trenutačno nema drugih korisnika, pročitaj dokumentaciju i saznaj kako izbrisati nesvršene sesije prijavljivanja.

en: The library "libdbi" installed on your system doesn't correctly store large numbers. This means GnuCash cannot use SQL databases correctly. Gnucash will not open or save to SQL databases until this is fixed by installing a different version of "libdbi". Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936 for more information.
hr: Biblioteka „libdbi“ instalirana na tvom sustavu ne sprema pravilno velike brojeve. To znači, da GnuCash ne može pravilno koristiti SQL bazu podataka. GnuCash neće otvarati ili spremati u SQL bazame podataka, sve dok se ovo ne popravi ugradnjom drugačijeg izdanja biblioteke „libdbi“. Za daljnje informacije pogledaj „https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936“.

en: GnuCash could not complete a critical test for the presence of a bug in the "libdbi" library. This may be caused by a permissions misconfiguration of your SQL database. Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 for more information.
hr: GnuCash nije mogao dovršiti kritični test zbog greške u biblioteci „libdbi“. Uzrok tome mogu biti neispravne dozvole tvoje SQL baze podataka. Za daljnje informacije pogledaj „https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216“.

en: This file is from an older version of GnuCash and will be upgraded when saved by this version. You will not be able to read the saved file from the older version of Gnucash (it will report an "error parsing the file"). If you wish to preserve the old version, exit without saving.
hr: Ova je datoteka starijeg izdanja GnuCasha i nadogradit će se spremanjem ovog izdanja. Nećeš moći čitati spremljenu datoteku starijeg izdanja GnuCasha (javit će „greška u obradi datoteke”). Ako želiš spremiti staro izdanje, izađi bez spremanja.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
hr: Došlo je do nepoznate U/I greške (%d).

en: Save changes to the file?
hr: Spremiti izmjene u datoteku?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
hr[0]: Ako ne spremiš, uklonit će se promjene učinjene u zadnjoj %d minuti.
hr[1]: Ako ne spremiš, uklonit će se promjene učinjene u zadnje %d minute.
hr[2]: Ako ne spremiš, uklonit će se promjene učinjene u zadnjih %d minuta.

en: Continue _Without Saving
hr: Nastavi bez _spremanja

en: This book has budgets. The internal representation of budget amounts no longer depends on the Reverse Balanced Accounts preference. Please review the budgets and amend signs if necessary.
hr: Ova knjiga sadrži proračune. Interni prikaz iznosa proračuna više ne ovisi o postavki „Obrni saldirana konta”. Pregledaj proračune i po potrebi promijeni znakove.

en: The following are noted in this file:
hr: Sljedeće je zabilježeno u ovoj datoteci:

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
hr: GnuCash nije ustanovio pravilno zatvaranje datoteke „%s“.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
hr: Možda tu bazu podataka koristi neki drugi korisnik. U tom slučaju je nemoj otvarati. Što želiš uraditi?

en: That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory, or your anti-virus software is preventing this action. If you proceed you may not be able to save any changes. What would you like to do?
hr: Baza podataka se možda nalazi na zaštićenom datotečnom sustavu ili nemaš korisničkih prava za tu mapu ili tvoj program protiv virusa onemogućuje ovu radnju. Ako nastaviš, možda nećeš biti u stanju spremiti promjene. Što želiš napraviti?

en: Open _Read-Only
hr: Otvori u _zaštićenom stanju

en: Create _New File
hr: Stvori _novu datoteku

en: Open _Anyway
hr: _Svejedno otvori

en: Open _Folder
hr: Otvori _mapu

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: Loading user data…
hr: Učitavanje korisničkih podataka …

en: Re-saving user data…
hr: Ponovo spremanje korisničkih podataka …

en: Exporting file…
hr: Izvoz datoteke …

en: There was an error saving the file.
    
    %s
hr: Došlo je do greške prilikom spremanja datoteke.
    
    %s

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
hr: Baza podataka je otvorena u zastićenom stanju (samo-za-čitanje). Želiš li je spremiti na jednom drugom mjestu?

en: Reverting will discard all unsaved changes to %s. Are you sure you want to proceed?
hr: Odbacit će se sve nespremljene promjene u „%s“. Stvarno želiš nastaviti?

en: <unknown>
hr: <nepoznato>

en: View…
hr: Prikaz …

en: GnuCash could not find the files of the help documentation.
hr: GnuCash nije mogao pronaći datoteke dokumentacije pomoći.

en: This is likely because the "gnucash-docs" package is not properly installed.
hr: Ovo se vjerojatno dogodilo, jer paket „gnucash-docs” nije ispravno instaliran.

note: Translators: URI of missing help files
en: Expected location
hr: Očekivano mjesto

en: GnuCash could not find the linked document.
hr: GnuCash nije mogao pronaći povezanu datoteku.

en: GnuCash could not open the linked document:
hr: GnuCash nije mogao otvoriti povezanu datoteku:

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
hr: Upiši korisničko ime i lozinku za povezivanje na: %s

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
hr: Izmjene će se automatski spremiti za %u sekunde

en: Save changes to file %s before closing?
hr: Spremiti izmjene u datoteci „%s“ prije zatvaranja?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
hr: Ako ne spremiš, uklonit će se promjene učinjene u zadnjih %d h i %d min.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
hr: Ako ne spremiš, uklonit će se promjene učinjene u zadnjih %d dan(a) i %d h.

en: Close _Without Saving
hr: Zatvori _bez spremanja

en: This window is closing and will not be restored.
hr: Ovaj se prozor zatvara i neće se obnoviti.

en: Close Window?
hr: Zatvoriti prozor?

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
hr: (samo-za-čitanje)

en: Unsaved Book
hr: Nespremljena knjiga

en: Last modified on %a, %b %d, %Y at %I:%M %p
hr: Zadnja promjena: %A, %d. %m. %Y. u %k:%M

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
hr: Otvorena je datoteka „%s“. %s

[ctx: lower case key for short cut to 'Accounts']
en: a
hr: r

en: Unable to save to database.
hr: Nije moguće spremiti u bazu podataka.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
hr: Nije moguće spremiti u bazu podataka: Knjiga je označena samo-za-čitanje.

en: Book Options
hr: Opcije za knjigu

en: The maximum number of window menu entries reached, no more entries will be added.
hr: Dosegnut je maksimalni broj unosa. Daljnji unosi se neće dodati.

en: (user modifiable)
hr: (korisnik može promijeniti)

note: Translators: %s will be replaced with the current year
en: Copyright © 1997-%s The GnuCash contributors.
hr: Copyright © 1997. – %s. GnuCash doprinositelji.

en: Version
hr: Verzija

en: Build ID
hr: ID gradnje

en: Accounting for personal and small business finance.
hr: Računovodstveni program, namijenjen pojedincima i malim poduzećima.

en: Visit the GnuCash website.
hr: Posjeti GnuCash web-stranicu.

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select all accounts.
hr: Odaberi sva konta.

en: Clear All
hr: Ukloni sve

en: Clear the selection and unselect all accounts.
hr: Potvrdi odabir i odznači sva konta.

en: Select Children
hr: Odaberi podređene

en: Select all descendents of selected account.
hr: Odaberi sva podređena konta odabranog konta.

en: Select Default
hr: Odaberi standardno

en: Select the default account selection.
hr: Odaberi standardni odabir konta.

en: Show Hidden Accounts
hr: Prikaži skrivena konta

en: Show accounts that have been marked hidden.
hr: Prikaži konta, koji su označeni kao skriveni.

en: Select all entries.
hr: Odaberi sve unose.

en: Clear the selection and unselect all entries.
hr: Potvrdi odabir i odznači sve unose.

en: Select the default selection.
hr: Odaberi standardni odabir.

en: Clear any selected image file.
hr: Ukloni sve odabrane datoteke slika.

en: Select image
hr: Odaberi sliku

en: Select an image file.
hr: Odaberi datoteku slike.

en: Pixels
hr: Pikseli

en: Percent
hr: Postotak

en: Start of this quarter
hr: Početak ovog kvartala

en: Start of this accounting period
hr: Početak ovog obračunskog razdoblja

en: Start of previous accounting period
hr: Početak prethodnog obračunskog razdoblja

en: End of this quarter
hr: Kraj ovog kvartala

en: End of this accounting period
hr: Kraj ovog obračunskog razdoblja

en: End of previous accounting period
hr: Kraj prethodnog obračunskog razdoblja

en: _Custom
hr: _Prilagođeno

en: Selected Report is Missing
hr: Odabrani izvještaj nedostaje

note: Translators: %s is the report name.
en: '%s' is missing
hr: „%s” nedostaje

note: Translators: %s is the internal report guid.
en: Report with GUID '%s' is missing
hr: Izvještaj s globalnim jedinstvenim identifikatorom „%s” nedostaje

en: Loading…
hr: Učitavanje …

en: never
hr: nikada

en: New top level account
hr: Novi konto najviše razine

en: Account Name
hr: Ime konta

en: Commodity
hr: Roba

en: Account Code
hr: Šifra konta

en: Last Num
hr: Zadnji broj

en: Present
hr: Trenutačno

en: Present (Report)
hr: Trenutačno (izvještaj)

en: Balance (Report)
hr: Saldo (izvještaj)

en: Balance (Period)
hr: Saldo (razdoblje)

en: Cleared (Report)
hr: Potvrđeno (izvještaj)

en: Reconciled (Report)
hr: Usklađeno (izvještaj)

en: Last Reconcile Date
hr: Datum zadnjeg usklađivanja

en: Future Minimum
hr: Budući minimum

en: Future Minimum (Report)
hr: Budući minimum (izvještaj)

en: Total (Report)
hr: Ukupno (izvještaj)

en: Total (Period)
hr: Ukupno (razdoblje)

[ctx: Column header for 'Color']
en: C
hr: B

en: Account Color
hr: Boja konta

en: Balance Limit
hr: Limit salda

en: Tax Info
hr: Porezni podaci

[ctx: Column header for 'Hidden']
en: H
hr: S

[ctx: Column header for 'Placeholder']
en: P
hr: R

[ctx: Column header for 'Opening Balance']
en: O
hr: P

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
hr: Trenutačno (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
hr: Saldo (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
hr: Potvrđeno (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
hr: Usklađeno (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
hr: Budući minimum (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
hr: Ukupno (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
hr: Filtriraj „%s“ …

en: Namespace
hr: Imenski prostor

en: Print Name
hr: Ispiši ime

en: Display symbol
hr: Prikaži oznaku

en: Unique Name
hr: Jedinstveno ime

note: Translators: Again replace CUSIP by the name of your National Securities Identifying Number.
en: ISIN/CUSIP
hr: ISIN/SKDD

en: Fraction
hr: Apoeni

en: Get Quotes
hr: Preuzmi tečajeve

[ctx: Column letter for 'Get Quotes']
en: Q
hr: T

en: Source
hr: Izvor

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Customer Number
hr: Broj kupca

en: Vendor Number
hr: Broj dobavljača

en: Employee Number
hr: Broj zaposlenika

en: Address Name
hr: Ime adrese

en: Address 1
hr: Adresa 1

en: Address 2
hr: Adresa 2

en: Address 3
hr: Adresa 3

en: Address 4
hr: Adresa 4

en: Phone
hr: Telefon

en: Fax
hr: Faks

en: Active
hr: Aktivno

en: Security
hr: Vrijednosni papir

en: Price
hr: Cijena

en: Enabled
hr: Uključeno

[ctx: Single-character short column-title form of 'Enabled']
en: E
hr: U

en: Last Occur
hr: Zadnje pojavljivanje

en: Next Occur
hr: Sljedeće pojavljivanje

en: %s, Total:
hr: %s, ukupno:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
hr: %s, bezvalutne robe ukupno:

en: %s, Grand Total:
hr: %s, sveukupno:

en: Net Assets:
hr: Neto imovina:

en: Profits:
hr: Dobici:

en: Price Quotes Retrieval Options
hr: Opcije dohvaćanja kotiranih cijena

en: Regular expression determining which namespace commodities will be retrieved for when using the get command
hr: Regularni izraz koji određuje imenski prostor robe koja se dohvaća kpri korištenju naredbe „get”

en: Report Generation Options
hr: Opcije generiranja izvještaja

en: Execute report related commands. The following commands are supported.
    
      list: 	Lists available reports.
      show: 	Describe the options modified in the named report. A datafile may be specified to describe some saved options.
      run: 	Run the named report in the given GnuCash datafile.
hr: Izvrši naredbe povezane s izvještajem. Podržane su sljedeće naredbe.
    
       list: Popis dostupnih izvještaja.
       show: Opiši promijenjene opcije u imenovanom izvještaju. Moguće je odrediti datoteku podataka za opis nekih spremljenih opcija.
       run: Pokreni imenovani izvještaj u zadanoj GnuCash datoteci podataka.

en: Name of the report to run
hr: Ime izvještaja koji se pokreće

en: Specify export type
hr: Odredi vrstu izvoza

en: Output file for report
hr: Razultirajuća datoteka za izvještaj

en: Missing data file parameter
hr: Nedostaje parametar datoteke podataka

en: Not enough information for quotes dump
hr: Nema dovoljno podataka za odbacivanje transakcija

en: Unknown quotes command '{1}'
hr: Nepoznata naredba tečaja „{1}”

en: Missing --name parameter
hr: Nedostaje --name parametar

en: Unknown report command '{1}'
hr: Nepoznata naredba izvještaja „{1}”

en: Missing command or option
hr: Nedostaje naredba ili opcija

en: Found Finance::Quote version {1}.
hr: Nađena je Finance::Quote verzija {1}.

en: Finance::Quote sources:
hr: Finance::Quote izvori:

en: Price retrieval failed:
hr: Neuspjelo dohvaćanja cijena:

en: This is a development version. It may or may not work.
hr: Ovo je razvojno izdanje. Možda radi, a možda i ne.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
hr: Prijavi greške i druge probleme na „gnucash-devel@gnucash.org“

note: Translators: {1} will be replaced with an URL
en: You can also lookup and file bug reports at {1}
hr: Također možeš pregledati i prijaviti greške na {1}

note: Translators: {1} will be replaced with an URL
en: To find the last stable version, please refer to {1}
hr: Pronađi najnoviju stablinu verziju na {1}

note: Translators: Guile is the programming language of the reports
en: Loading system wide Guile extensions…
hr: Učitavanje Guile proširenja na razini sustava …

en: Loading user specific Guile extensions…
hr: Učitavanje korisničkih Guile proširenja …

en: - GnuCash, accounting for personal and small business finance
hr: – GnuCash, računovodstveni program, namijenjen pojedincima i malim poduzećima

en: {1} [options] [datafile]
hr: {1} [opcije] [datoteka podataka]

en: GnuCash Paths
hr: GnuCash staze

en: GnuCash {1} development version
hr: GnuCash {1} razvojna verzija

en: Common Options
hr: Zajedničke opcije

en: Show this help message
hr: Prikaži ovu poruku pomoći

en: Show GnuCash version
hr: Prikaži GnuCash verziju

en: Enable debugging mode: provide deep detail in the logs.
    This is equivalent to: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"
hr: Omogući modus ispravljanja grešaka: dostavi visoku detaljiziranost log-podataka.
    Ovo je jednako kao: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"

en: Enable extra/development/debugging features.
hr: Uključi dodatne/razvojne/probne funkcije.

en: Log level overrides, of the form "modulename={debug,info,warn,crit,error}"
    Examples: "--log qof=debug" or "--log gnc.backend.file.sx=info"
    This can be invoked multiple times.
hr: Nadvladavanja na razini log podataka, u obliku „modulename={debug,info,warn,crit,error}"
    Primjeri: "--log qof=debug" ili "--log gnc.backend.file.sx=info"
    Ovo se može pozvati više puta.

en: Show paths
hr: Prikaži staze

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
hr: Datoteka za log-podatke; standardna datoteka je „/tmp/gnucash.trace“; može biti „stderr“ ili „stdout“.

en: Hidden Options
hr: Opcije skrivanja

en: [datafile]
hr: [datoteka podataka]

en: Checking Finance::Quote…
hr: Provjera Finance::Quote …

en: Unable to load Finance::Quote.
hr: Neuspjelo učitavanje Finance::Quote.

en: Loading data…
hr: Učitavanje podataka …

en: Application Options
hr: Opcije programa

en: Do not load the last file opened
hr: Nemoj ponovo učitati zadnju otvorenu datoteku

note: Translators: Do not translate $DISPLAY! It is an environment variable for X11
en: Error: could not initialize graphical user interface and option add-price-quotes was not set.
    Perhaps you need to set the $DISPLAY environment variable?
hr: Greška: nije moguće pokrenuti grafičko korisničko sučelje i opcija „dodaj-cijenu-tečajeva“ nije postavljena.
    Možda moraš podesiti varijablu okruženja „$DISPLAY“?

en: Last window position and size
hr: Zadnji položaj i veličina prozora

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
hr: Ova postavka opisuje veličinu i položaj prozora u trenutku zadnjeg zatvaranja. Brojevi su X i Y koordinate gornjeg lijevog ugla prozora, zatim slijedi širina i visina prozora.

en: Search only in active items
hr: Traži samo u aktivnim stavkama

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
hr: Ako je aktivirano, pretražit će se samo „aktivne“ stavke u trenutačnom razredu. U protivnom će se pretražiti sve stavke u trenutačnom razredu.

en: Is tax included in this type of business entry?
hr: Je li porez uključen u ovu vrstu poslovnog unosa?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
hr: Ako je aktivirano, onda je porez standardno uključen u unosima ove vrste. Ova se postavka koristi za nove kupce i dobavljače.

en: Auto pay when posting.
hr: Automatski plati prilikom knjiženja.

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
hr: Prilikom knjiženja, automatski pokušaj platiti uplatnice kupca s nepodmirenim predujmima i nalozima blagajni. Predujmi i uplatnice očigledno moraju biti namijenjene istom potrošaču. Konta blagajne su dokumenti sa suprotnim znakom. Na primjer za izlazni račun, knjižno odobrenje kupca i negativni izlazni računi smatraju se nalozima blagajne.

en: Show invoices due reminder at startup
hr: Prikaži podsjetnika o dospijeću izlaznih računa nakon pokretanja programa

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any invoices will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due invoices.
hr: Ako je aktivirano, prilikom pokretanja GnuCash-a provjerit će se dospijeća izlaznih računa. Ako postoje, prikazat će dijalog podsjetnika. Definicija „uskoro“ određuje se postavkom „Dana unaprijed“. U protivnom, GnuCash neće provjeravati dospijeća izlaznih računa.

en: Show invoices due within this many days
hr: Prikaži ulazne račune, koji dospijevaju za ovoliko dana

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due invoices. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
hr: Ovo polje određuje broj dana unaprijed, za koje će GnuCash provjeriti dospijeće izaznih računa. Njegova vrijednost se koristi samo, ako je odabrana postavka „Obavijesti o dospijeću“.

en: Enable extra toolbar buttons for business
hr: Uključi dodatne gumbe u traci alata za poduzeće

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
hr: Ako je aktivirano, prikazuju se i dodatni gumbi trake alate za uobičajene poslovne funkcije. U protivnom se ne prikazuju.

en: The invoice report to be used for printing.
hr: Izvještaj izlaznog računa, koji će se koristiti za ispis.

en: The name of the report to be used for invoice printing.
hr: Ime izvještaja, koji će se koristiti za ispis izlaznog računa.

en: Open new invoice in new window
hr: Otvori novi izlazni račun u novom prozoru

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
hr: Ako je aktivirano, svaki novi izlazni račun će se otvoriti u novom prozoru. U protivnom će se otvoriti novi izlazni račun kao kartica u glavnom prozoru.

en: Accumulate multiple splits into one
hr: Kumuliraj više stavaka u jednu

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
hr: Ako je ovo polje aktivno, tada će više unosa u jednom izlaznom računu, koji se prenose na isti konto, biti združeni u jednu stavku. Ovo polje može biti prepisano za izlazne račune u dijalogu knjiženja.

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
hr: Prilikom knjiženja, automatski pokušaj platiti uplatnice dobavljača s nepodmirenim predujmima i nalozima blagajni. Predujmi i uplatnice očigledno moraju biti namijenjene istom dobavljaču. Konta blagajne su dokumenti sa suprotnim znakom. Na primjer za ulazni račun, knjižno odobrenje dobavljača i negativni ulazni računi smatraju se nalozima blagajne.

en: Show bills due reminder at startup
hr: Prikaži podsjetnika o dospijeću ulaznih računa prilikom pokretanja programa

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
hr: Ako je aktivirano, prilikom pokretanja GnuCash-a provjerit će se dospijeća ulaznih računa. Ako postoje, prikazat će dijalog podsjetnika. Definicija „uskoro“ određuje se postavkom „Dana unaprijed“. U protivnom, GnuCash neće provjeravati dospijeća ulaznih računa.

en: Show bills due within this many days
hr: Prikaži izlazne račune, koji dospijevaju za ovoliko dana

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
hr: Ovo polje određuje broj dana unaprijed, za koje će GnuCash provjeriti dospijeće ulaznih računa. Njegova vrijednost se koristi samo, ako je odabrana postavka „Obavijesti o dospijeću“.

en: GUID of predefined check format to use
hr: Globalan jedinstveni identifikator predodređenog formata čeka

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
hr: Ova vrijednost određuje predodređen format čeka koji će se koristiti. Broj je globalan jedinstveni identifikator poznatog formata za čekove.

en: Which check position to print
hr: Ček koji se ispisuje

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
hr: Na unaprijed tiskanim čekovima koji sadržavaju više čekova po stranici, ovom se postavkom određuje ček koji će se ispisati. Moguće vrijednosti su 0, 1 i 2, što odgovara čekovima na vrhu, u sredini i na dnu stranice.

en: Number of checks to print on the first page.
hr: Broj ispisanih čekova na prvoj stranici.

en: Date format to use
hr: Format datuma

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
hr: Ovo je brojčani identifikator predodređenog formata datuma.

en: Custom date format
hr: Proizvoljni format datuma

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
hr: Ako je format datuma postavljen na proizvoljni format datuma, ova se vrijednost koristi kao argument funkcije „strftime“ za izradu datuma za ispis. Može biti bilo koji ispravan znakovni niz „strftime“-a. Za daljnje informacije o ovom zapisu, pročitaj stranicu priručnika za strftime pri „man 3 strftime“.

en: Units in which the custom coordinates are expressed
hr: Jedinice za proizvoljne koordinate

en: Units in which the custom coordinates are expressed (inches, mm, …).
hr: Jedinice za prilagođene koordinate (inč, mm, …).

en: Position of payee name
hr: Polje za ime primaoca

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za redak primaoca na čeku.

en: Position of date line
hr: Polje za datum

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje datuma na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Position of check amount in words
hr: Polje za iznos čeka ispisan slovima

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje iznosa, ispisan slovima na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Position of check amount in numbers
hr: Polje za iznos čeka ispisan brojkama

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje iznosa, ispisan brojkama na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Position of payee address
hr: Polje za adresu primaoca

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje adrese primaoca na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Position of notes line
hr: Polje za napomene

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje napomena na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Position of memo line
hr: Polje za bilješke

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje bilješke na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Offset for complete check
hr: Odmak za cijeli ček

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y odmak za cijeli ček. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Rotation angle
hr: Okretanje

en: Number of degrees to rotate the check.
hr: Okretanja čeka u stupnjevima.

en: Position of split's amount in numbers
hr: Polje za iznos stavke ispisan brojkama

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje iznosa stavke na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Position of split's memo line
hr: Polje za bilješke stavke

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje bilješke stavke na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Position of split's account line
hr: Polje za konto stavke

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hr: Ova vrijednost sadržava X,Y koordinate za polje konta stavke na čeku. Koordinate se računaju od donjeg lijevog ugla određenog čeka.

en: Print the date format below the date.
hr: Ispiši format datuma ispod datuma.

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
hr: Prilikom ispisa datuma, ispiši datum veličinom od 8 točaka, koristeći slova G, M i D.

en: The default check printing font
hr: Standardni font za ispis čeka

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
hr: Standardni font za ispis čekova. Ova će se vrijednost prepisati bilo kojim fontom, koji je naveden u opisnoj datoteci čeka.

en: Print '***' before and after text.
hr: Ispiši „***” prije i poslije teksta.

en: Show currencies in this dialog
hr: Prikaži valute u ovom dijalogu

en: Last pathname used
hr: Zadnje korištena staza

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
hr: Ovo polje sadržava zadnju stazu koju je koristio ovaj prozor. Koristit će se kao početno ime datoteke/staze, prilikom sljedećeg otvaranja ovog prozora.

en: Window geometry
hr: Geometrija prozora

en: The position of paned window when it was last closed.
hr: Položaj razgraničenog prozora kad je zadnji put zatvoren.

en: Position of the horizontal pane divider.
hr: Položaj vodoravnog razgraničenja prozora.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
hr: Ova postavka ukazuje na to, da li će se tražiti u svim stavkama u trenutačnom razredu ili samo u „aktivnim“ stavkama u trenutačnom razredu.

en: Position of the vertical pane divider.
hr: Položaj okomitog razgraničenja prozora.

en: Show the new user window
hr: Prikaži prozor za novog korisnika

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
hr: Ako je aktivirano, prikazat će se prozor novog korisnika. U protivnom se neće prikazati.

en: New hierarchy window on "New File"
hr: Novi prozor kontnog plana, prilikom pokretanja „Nova datoteka“

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
hr: Ako je aktivirano, prikazat će se prozor „Postavke za novi kontni plan“, kad god odabereš stavku izbornika „Nova datoteka“. U protivnom se neće prikazati.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
hr: Vraća se na „Nova pretraga“, ako je dobijeno manje stavaka od ovog broja

en: Enable SKIP transaction action
hr: Uključi radnju PRESKOČI transakciju

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
hr: Uključi radnju „PRESKOČI“ u uspoređivaču transakcija. Ako je uključeno, rezultat najboljeg podudaranja s transakcijom koji se nalazi u žutoj zoni (iznad praga za „automatsko dodavanje“, ali ispod praga za „automatsko usklađivanje“) standardno se preskače.

en: Enable UPDATE match action
hr: Uključi radnju AKTUALIZIRAJ poklapanja

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
hr: Uključi radnju „AKTUALIZIRAJ I USKLADI“ u uspoređivaču transakcije. Ako je uključeno, rezultat najboljeg podudaranja s transakcijom koji se nalazi iznad praga za „automatsko usklađivanje“ i ima drugačiji datum ili iznos od te postojeće transakcije, standardno će aktualizirati i potvrditi postojeću transakciju.

en: Use bayesian matching
hr: Koristi Bayesov aloritam

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
hr: Uključuje Bayesov algoritam, za uspoređivanje uvezene transakcije s postojećim transakcijama. U protivnom će se koristiti mehanizam uspoređivanja na osnovi manje osjetljivih pravila.

en: Minimum score to be displayed
hr: Najmanji rezultat koji se prikazuje

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
hr: Ovo polje određuje najmanju razinu poklapanja koju moguća poklapajuća transakcija mora imati, da bi se prikazala u popisu.

en: Likely matching transaction within these days
hr: Vjerojatno poklapajuća transakcija unutar ovih dana

en: This field specifies the maximum number of days a transaction is likely to be a match in the list.
hr: Ovo polje određuje najveći broj dana u kojima se transakcija u popisu vjerojatno poklapa.

en: UnLikely matching a transaction outside of these days
hr: Vjerojatno nepoklapajuća transakcija izvan ovih dana

en: This field specifies the minimum number of days a transaction is unlikely to be a match in the list.
hr: Ovo polje određuje najmanji broj dana u kojima se transakcija u popisu vjerojatno ne poklapa.

en: Add matching transactions below this score
hr: Dodaj poklapajuće transakcije ispod ove razine

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
hr: Ovo polje određuje prag, ispod kojeg će transakcija poklapanja biti automatski dodana. Transakcija, čiji se najbolji rezultat poklapanja nalazi je u crvenoj zoni (iznad najmanjeg rezultata prikazivanja, ali ispod ili je jednak rezultatu poklapanja „Dodaj“), će standardno biti dodana u GnuCash datoteku.

en: Clear matching transactions above this score
hr: Potvrdi poklapajuće transakcije iznad ove razine

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
hr: Ovo polje određuje prag, iznad kojeg će poklapajuća transakcija standardno biti potvrđena. Transakcija, čiji se najbolji rezultat poklapanja nalazi je u zelenoj zoni (iznad ili jednak ovom pragu „Očisti“), će standardno biti potvrđena.

en: Maximum ATM fee amount in your area
hr: Najviša bankomatna naknada u tvojoj blizini

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
hr: U ovom polju se navodi dodatna naknada, koja se uračunava prilikom poklapanja uvezenih transakcija. U nekim mjestima, komercijalni bankomati (koji ne pripadaju financijskoj instituciji) su instalirani na mjestima, kao što su dućani. Ovi bankomati dodaju svoju naknadu direktno na iznos, umjesto da je prikažu kao zasebnu transakciju ili u tvojim mjesečnim bankovnim naknadama. Na primjer, podigneš 100 €, a naplaćeno ti je 101,50 € kao naknada za interakciju. Ako tih 100 € upišeš ručno, iznosi se neće poklopiti. Postavi ovo na najveću takvu naknadu u tvom području (u jedinicama tvoje lokalne valute), kako bi se transakcija prepoznala kao poklapajuća.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Automatically create new commodities
hr: Automatski stvori novu robu

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
hr: Uključuje automatsko stvaranje nove robe, ako se naiđe na nepoznatu robu tijekom uvoza. U protivnom će pitati korisnika što raditi sa svakom nepoznatom robom.

en: Display or hide reconciled matches
hr: Prikaži ili sakrij usklađena poklapanja

en: Shows or hides transactions from the match picker which are already of some reconciled state.
hr: Prikazuje ili skriva transakcije iz birača poklapanja, koje su već u nekom usklađenom stanju.

en: Default QIF transaction status
hr: Standardno stanje QIF transakcije

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
hr: Standardno stanje za QIF transakciju, kad nije određeno u QIF datoteci.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
hr: Kad stanje nije navedeno u QIF datoteci, transakcije se označavaju kao usklađene.

en: Show documentation
hr: Prikaži dokumentaciju

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
hr: Prikaži neke stranice koje se odnose na dokumentaciju u pomoćniku QIF uvoza.

en: Pre-select cleared transactions
hr: Unaprijed odaberi potvrđene transakcije

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
hr: Ako je aktivirano, sve transakcije u registru označene kao potvrđene, pojavit će se kao odabrane u dijalogu usklađivanja. U protivnom se na početku neće odabrati nijedna transakcija.

en: Prompt for interest charges
hr: Zatraži kamatne naknade

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
hr: Prije usklađivanja konta koji naplaćuje ili plaća kamatu, zatraži od korisnika da upiše transakciju za naplaćivanje kamate ili plaćanje. Trenutačno je uključeno samo za konta banke, kredita, investicijske fondove, imovine, potraživanja, dugovanja i obveza.

en: Prompt for credit card payment
hr: Zatraži plaćanje kreditnom karticom

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
hr: Ako je aktivirano, nakon usklađivanja konta kreditne kartice, zatraži od korisnika da upiše plaćanje kreditnom karticom. U protivnom ga nemoj tražiti.

en: Always reconcile to today
hr: Uvijek uskladi na danas

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
hr: Ako je aktivirano, uvijek otvori dijalog usklađivanja, koristeći današnji datum za datum stanja, bez obzira na prethodna usklađivanja.

en: Run "since last run" dialog when a file is opened.
hr: Pokreni dijalog „Od zadnjeg pokretanja“ prilikom otvaranja datoteke.

en: This setting controls whether the scheduled transactions "since last run" processing is run automatically when a data file is opened. This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, run the "since last run" process, otherwise it is not run.
hr: Ova postavka određuje, hoće li se proces „Od zadnjeg pokretanja“ terminirane transakcije automatski pokrenuti prilikom otvaranja datoteke. Ovo uključuje početno otvaranje datoteke prilikom pokretanja GnuCasha. Ako je ova postavka uključena, pokreni proces „Od zadnjeg pokretanja“, inače se neće pokrenuti.

en: Show "since last run" notification dialog when a file is opened.
hr: Prikaži obavijestni dijalog „Od zadnjeg pokretanja“ prilikom otvaranja datoteke.

en: This setting controls whether the scheduled transactions notification-only "since last run" dialog is shown when a data file is opened (if "since last run" processing is enabled on file open). This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, show the dialog, otherwise it is not shown.
hr: Ova postavka određuje, hoće li se obavijestni dijalog „Od zadnjeg pokretanja“ za terminirane transakcije prikazati prilikom otvaranja datoteke (ako je uključena obrada podataka „Od zadnjeg pokretanja“ prilikom otvaranja datoteke). Ovo uključuje početno otvaranje datoteke prilikom pokretanja GnuCasha. Ako je ova postavka uključena, prikazuje se dijalog, u protivnom ne.

en: Set "Review Created Transactions" as the default for the "since last run" dialog.
hr: Postavi „Pregledaj stvorene transakcije” kao standardno za dijalog „Od zadnjeg pokretanja”.

en: This setting controls whether as default the "review created transactions" is set for the "since last run" dialog.
hr: Ova postavka određuje je li opcija „Pregledaj stvorene transakcije” postavljena kao standardna za dijalog „Od zadnjeg pokretanja”.

en: Set the sort column in the "since last run" dialog.
hr: Postavi stupac redoslijeda u dijalogu „Od zadnjeg pokretanja”.

en: This settings sets the sort column in the "since last run" dialog.
hr: Ova postavka postavlja stupac redoslijeda u dijalogu „Od zadnjeg pokretanja”.

en: Set the sort direction in the "since last run" dialog.
hr: Postavi smjer razvrstavanja u dijalogu „Od zadnjeg pokretanja”.

en: This settings sets the sort direction in the "since last run" dialog.
hr: Ova postavka određuje smjer razvrstavanja u dijalogu „Od zadnjeg pokretanja”.

en: The depth used in the tree to sort in the "since last run" dialog.
hr: Korištena razina u stablastom popisu za razvrstavanje u dijalogu „Od zadnjeg pokretanja”.

en: Set the "auto create" flag by default
hr: Standardno postavi oznaku „automatski stvori“

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
hr: Ako je aktivirano, bilo koja novostvorena terminirana transakcija će standardno imati svoju podešavajuću oznaku „automatski stvori“ uključenu. Korisnik može promijeniti ovu oznaku prilikom stvaranja transakcije, ili u bilo koje kasnije vrijeme u uređivaču za terminirane transakcije.

en: How many days in advance to notify the user.
hr: Koliko se dana unaprijed obaviještava korisnika.

en: The number of months to be shown in editor.
hr: Broj prikazanih mjeseci u uređivaču.

en: The horizontal position of the editor divider.
hr: Položaj vodoravnog razgraničenja uređivača.

en: Set the "notify" flag by default
hr: Standardno postavi oznaku „obavijesti“

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
hr: Ako je aktivirano, bilo koja novostvorena terminirana transakcija će standardno imati svoju podešavajuću oznaku „obavijesti“ uključenu. Korisnik može promijeniti ovu oznaku prilikom stvaranja transakcije, ili u bilo koje kasnije vrijeme u uređivaču za terminirane transakcije. Ovo podešavanje ima smisla samo, ako je uključeno podešavanje „automatski stvori“.

en: How many days in advance to remind the user.
hr: Koliko se dana unaprijed podsjeća korisnika.

en: The next tip to show.
hr: Sljedeći savjet za prikazivanje.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
hr: Prikaži „savjet dana“ prilikom pokretanja GnuCasha

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
hr: Uključuje „Savjet dana“ prilikom pokretanja GnuCash-a. Ako je uključeno, dijalog će se prikazati. U protivnom se neće prikazati.

en: Alpha Vantage API key
hr: Alpha Vantage API ključ

en: YH Finance (FinanceAPI) API key
hr: YH Finance (FinanceAPI) API ključ

en: The version of these settings
hr: Verzija ovih postavaka

en: This is used internally to determine whether some preferences may need conversion when switching to a newer version of GnuCash.
hr: Ovo se koristi interno, kako bi se odlučilo, da li se neke postavke moraju konvertirati prilikom prelaska na noviju GnuCash verziju.

en: Save window sizes and locations
hr: Spremi veličinu i položaj prozora

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
hr: Ako je aktivirano, veličina i položaj svakog prozora dijaloga spremit će se kad se zatvori. Veličine i položaji trenutačnih prozora zapamtit će se prilikom zatvaranja programa GnuCash. U protivnom se veličine neće spremiti.

en: Character to use as separator between account names
hr: Znak za razdvajanje imena konta

en: This setting determines the character that will be used between components of an account name. Possible values are any single non-alphanumeric unicode character, or any of the following strings: "colon", "slash", "backslash", "dash" and "period".
hr: Ova postavka određuje znak koji će se koristiti između dijelova imena konta. Moguće vrijednosti su svi ne-alfanumerički unikodni znakovi ili bilo koji od sljedećih izraza: "colon" (dvotočka), "slash" (kosa crta), "backslash" (obrnuta kosa crta), "dash" (crtica) i "period" (točka).

en: Transaction Linked Files head path
hr: Početak staze povezanih datoteka transakcije

en: This is the path head for the Transaction Linked Files with relative paths
hr: Ovo je početak staze za datoteke povezane s transakcijom s relativnim stazama

en: Compress the data file
hr: Komprimiraj datoteku

en: Enables file compression when writing the data file.
hr: Uključuje komprimiranje datoteke prilikom pisanja datoteke podataka.

en: Show auto-save explanation
hr: Prikaži objašnjenje za automatskog spremanja

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
hr: Ako je aktivirano, GnuCash pokazuje objašnjenje funkcije automatskog spremanja prilikom prvog pokretanja te funkcije. U protivnom ne prikazuje dodatna objašnjenja.

en: Auto-save time interval
hr: Interval za automatsko spremanje

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
hr: Nakon koliko se minuta datoteke automatski spremaju. Ako je nula, datoteke se neće spremati automatski.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
hr: Uključi vremensko ograničenje za prikaz pitanja „Spremi promjene prilikom zatvaranja“

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
hr: Ako je označeno, pitanje „Spremi promjene prilikom zatvaranja“ će čekati samo ograničeni broj sekundi na odgovor. Ako korisnik ne odgovori u tom vremenu, promjene će se automatski spremiti, a prozor zatvoriti.

en: Time to wait for answer
hr: Vrijeme za čekanje na odgovor

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
hr: Nakon koliko se sekunda prozor zatvara i spremaju promjene automatski.

en: Display negative amounts in red
hr: Prikaži negativne iznose crvenom bojom

en: Automatically insert a decimal point
hr: Automatski umetni decimalni zarez

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
hr: Ako je aktivirano, GnuCash će automatski ubaciti decimalni zarez u vrijednostima, koje su upisane bez zareza. U protivnom neće promijeniti unijete brojeve.

en: Number of automatic decimal places
hr: Broj automatskih decimalnih mjesta

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
hr: Ovo polje određuje broj automatskih decimalnih mjesta, kojim će se nadopuniti iznos.

en: Force prices to display as decimals even if they must be rounded.
hr: Prisili decimalni prikaz cijena, čak i ako moraju biti zaokružene vrijednosti.

en: If active, GnuCash will round prices as necessary to display them as decimals instead of displaying the exact fraction if the fractional part cannot be exactly represented as a decimal.
hr: Ako je aktivirano, GnuCash će zaokružiti cijene po potrebi, kako bi ih prikazao kao decimalne brojeve, umjesto točnog prikazivanja dijelova, ako ih nije moguće prikazati kao decimalni broj.

en: Do not create log/backup files.
hr: Ne stvaraj log-datoteke/sigurnosne kopije.

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
hr: Ova postavka određuje što će se raditi sa starim log-datotekama/sigurnosnim kopijama. „Zauvijek“ znači zadržavanje svih starih datoteka. „Nikada“ znači da se stare log-datoteke/sigurnosne kopije ne čuvaju. Pri svakom spremanju uklanjaju se stara izdanja datoteke. „Dani“ znači čuvanje starih datoteka određen broj dana. Broj dana određuje se u ključu „dani-čuvanja“

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
hr: Izbriši stare log-datoteke/sigurnosne kopije nakon ovoliko dana (0 = nikada).

en: Do not delete log/backup files.
hr: Ne briši log-datoteke/sigurnosne kopije.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
hr: Izbriši stare log-datoteke/sigurnosne kopije nakon ovoliko dana (0 = nikada)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
hr: Ova postavka određuje broj dana, nakon kojih će stare log-datoteke/sigurnosne kopije biti izbrisane (0 = nikada).

en: Don't sign reverse any accounts.
hr: Ne mijenjaj predznak u kontima.

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
hr: Ova postavka omogućava određenim kontima mijenjanje predznaka svojih salda iz pozitivnog u negativno ili obrnuto. Postavka „prihod-rashod“ je za korisnike koji vole vidjeti negativne rashode i pozitvine prihode. Postavka „Potražuje“ je za one korisnike koji žele vidjeti da salda odražavaju stanja dugovanja/potraživanja konta. Postavka „ništa“ ne preokreće znak nijednog salda.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
hr: Označi salda suprotnim predznakom za: Kreditna kartica, Dugovanja, Obveze, Kapital i Prihod.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
hr: Označi salda suprotnim predznakom u kontima prihoda i rashoda.

en: Use account colors in the account hierarchy
hr: Koristi boje konta u kontnom planu

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
hr: Ako je aktivirano, kontni plan će obojiti konto koristeći prilagođenu boju konta, ako je postavljena. To može poslužiti kao vizualna pomoć za brzo prepoznavanje konta.

en: Use account colors in the tabs of open account registers
hr: Koristi boje konta u karticama otvorenih registara konta

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
hr: Ako je aktivirano, kartice registra konta će biti obojene koristeći prilagođenu boju konta, ako je postavljena. To može poslužiti kao vizualna pomoć za brzo prepoznavanje konta.

en: Use formal account labels
hr: Koristi službene računovodstvene natpise

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
hr: Ako je aktivirano, prilikom prikazivanja polja na ekranu će se koristiti službeni natpisi računovodstva „Potražuje“ i „Duguje“. U protivnom će se koristiti neslužbeni natpisi, kao što su Povećanje/Smanjenje, Primitak/Izdatak, itd.

en: Show close buttons on notebook tabs
hr: Na karticama prikaži gumbe za zatvaranje

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
hr: Ako je aktivirano, gumb za zatvaranje će se prikazati na svakoj kartici koji se može zatvoriti. U protivnom, takav se gumb neće prikazati na kartici. Bez obzira na ovu postavku, stranice se uvijek mogu zatvoriti putem izbornika, stavkom „Zatvori” ili odgovarajućim gumbom na alatnoj traci.

en: Width of notebook tabs
hr: Širina kartica

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
hr: Ovaj ključ određuje najveću širinu kartice. Ako je tekst u kartici duži od ove vrijednosti (test je približan), onda će natpis biti odrezan po sredini i zamijenjen trotočkom.

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end
hr: Otvara novu karticu pored trenutačne kartice umjesto na kraju

en: If active, new tabs are opened adjacent to current tab. If inactive, the new tabs are opened instead at the end.
hr: Ako je aktivirano, nove kartice se otvaraju pored trenutačne kartice. Ako je deaktivirano, nove kartice se otvaraju na kraju.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
hr: Koristi valutu određenu u sustavu računala za sva novostvorena konta.

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
hr: Ova postavka upravlja izvorom standardne valute za nova konta. Ako je postavljeno na „jezik“, onda će GnuCash dohvatiti osnovnu valutu iz korisničkog podešavanja jezika. Ako je postavljeno na „drugo“, GnuCash će koristiti postavku, određenu ključem „valuta-druga“.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
hr: Koristi navedenu valutu za sva novostvorena konta.

en: Default currency for new accounts
hr: Standardna valuta za nova konta

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
hr: Ova postavka navodi standardnu valutu za nova konta, ako je postavka „odabir-valute“ postavljeno na „druga“. Ovo polje mora sadržati troslovnu ISO-4217 šifru za valutu (npr. HRK, GBP, EUR).

en: Use 24 hour time format
hr: Koristi 24-satni vremenski format

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
hr: Ako je aktivirano, koristit će format vremena od 24 sata. U protivnom će koristii format vremena od 12 sata.

en: Date format choice
hr: Izbor formata datuma

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
hr: Ova postavka bira način prikazivanja datuma u GnuCashu. Moguće vrijednosti za ovo podešavanje su „Jezik sustava“ za korištenje jezičnih postavaka sustava, „Europa“ za datume kontinentalne Europe, „ISO“ za datume ISO-8601 standarda, „UK“ za datume Ujedinjenog Kraljevstva i „US“ za datume Sjedinjenih Američkih Država.

en: In the current calendar year
hr: Tekuća kalendarska godina

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
hr: Kad se upiše datum bez godine, može biti upotpunjen, tako da se nalazi u tekućoj kalendarskoj godini ili blizu trenutačnog datuma, na osnovi kliznog razdoblja, počevši određenim brojem mjeseci unatrag.

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
hr: Godina, koja je određena podesivim brojem mjeseci prije trenutačnog mjeseca

en: Maximum number of months to go back.
hr: Najveći broj mjeseci unatrag.

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
hr: Datumi će biti dovršeni, na način, da se nalaze blizu trenutačnog datuma. Upiši najveći broj mjeseci za kretanje unatrag, prilikom dovršavanja datuma.

en: Show Horizontal Grid Lines
hr: Prikaži vodoravne crte

en: If active, horizontal grid lines will be shown on table displays. Otherwise no horizontal grid lines will be shown.
hr: Ako je aktivirano, u tablicama će se koristiti vodoravne crte. U protivnom se neće koristiti.

en: Show Vertical Grid Lines
hr: Prikaži okomite crte

en: If active, vertical grid lines will be shown on table displays. Otherwise no vertical grid lines will be shown.
hr: Ako je aktivirano, u tablicama će se koristiti okomite crte. U protivnom se neće koristiti.

en: Show splash screen
hr: Prikaži uvodni ekran

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
hr: Ako je aktivirano, prilikom pokretanja programa prikazat će se uvodni ekran. U protivnom se neće prikazati.

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
hr: Prikaži kartice na vrhu prozora.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
hr: Ova postavka određuje rub pri kojem se iscrtavaju kartice za prebacivanje stranica. Moguće vrijednosti su „gore“, „lijevo“, „dolje“ i „desno“. Standardna vrijednost je „gore“.

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
hr: Prikaži kartice na dnu prozora.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
hr: Prikaži kartice na lijevoj strani prozora.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
hr: Prikaži kartice na desnoj strani prozora.

en: Display the summary bar at the top of the page.
hr: Prikaži traku sažetka na vrhu stranice.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
hr: Ova postavka određuje rub pri kojem se iscrtava traka sažetka za razne stranice. Moguće vrijednosti su „gore“ i „dolje“. Standardna vrijednost je „dolje“.

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
hr: Prikaži traku sažetka na dnu stranice.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
hr: Zatvaranjem kartice se premještaš na posljednju posjećenu karticu.

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
hr: Ako je aktivirano, zatvaranjem kartice se premještaš na posljednju posjećenu karticu. U protivnom, zatvaranjem kartice premještaš se za jednu karticu u lijevo.

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
hr: Za nove datoteke postavi ovu opciju knjige, kako bi se polje „Radnja“ u registrima/izvještajima koristilo za polje „Broj“

en: If selected, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the split 'action' field and the transaction 'num' field is shown on the second line in double line view (and is not visible if that's not set). Otherwise, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the transaction 'num' field.
hr: Ako je odabrano, standardna opcija knjige za nove datoteke je postavljena tako da u registrima, polje „Broj“ prikazuje/aktualizira polje stavke „Radnja“ te se polje transakcije „Broj“ prikazuje u drugom retku u dvorednom prikazu (i nije vidljivo ako nije postavljeno). U protivnom je standardna opcija knjige za nove datoteke postavljena tako da polje „Broj“ u registrima prikazuje/aktualizira polje transakcije „Broj“.

en: Color the register using a gnucash specific color theme
hr: Oboji registar koristeći jednu GnuCashovu temu boja

en: When enabled the register will use a GnuCash specific color theme (green/yellow). Otherwise it will use the system color theme. Regardless of this setting the user can always override the color theme via a gnucash specific css file to be stored in the gnucash used config directory. More information can be found in the gnucash FAQ.
hr: Kad je uključeno, u registru će se koristiti GnuCash-specifične boje sučelja (zelena/žuta). U protivnom će se koristiti boje sučelja određene sustavom. Neovisno o ovim postavkama, korisnik uvijek može promijeniti boju sučelja putem GnuCash-specifičnih CSS datoteka, koje trebaju biti spremljene u konfiguracijskoj mapi GnuCasha. Daljnje informacije možeš naći na GnuCash stranici za često postavljena pitanja.

en: "Enter" key moves to bottom of register
hr: Tipkom „Enter“ se premještaš na dno registra

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
hr: Ako je aktivirano, pritiskom tipke „Enter” premještaš se na dno registra. U protivnom, pritiskom tipke „Enter” premještaš se na sljedeći redak transakcije.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
hr: Automatski istakni popis konta ili radnji za vrijeme unosa

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
hr: Premjesti se u polje prijenosa kad se upamćena transakcija automatski popuni

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
hr: Ako je aktivirano, onda će nakon automatskog popunjavanja upamćene transakcije kursor prijeći u polje prijenosa. Ako nije uključeno, prelazi u polje vrijednosti.

en: Create a new window for each new register
hr: Stvori novi prozor za svaki novi registar

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
hr: Ako je aktivirano, svaki novi registar će biti otvoren u novom prozoru. U protivnom, svaki novi registar će biti otvoren kao kartica u glavnom prozoru.

en: Color all lines of a transaction the same
hr: Oboji sve retke jedne transakcije istom bojom

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
hr: Ako je aktivirano, svi redci koji čine jednu transakciju, koristit će istu pozadinsku boju. U protivnom, pozadinske boje se naizmjenično smjenjuju.

en: Show horizontal borders in a register
hr: Prikaži vodoravne rubove u registru

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
hr: Prikaži vodoravne rubove između redaka u registru. Ako je aktivirano, rubovi između polja će biti označeni debelom crtom. U protivnom, rubovi između polja neće biti označeni.

en: Show vertical borders in a register
hr: Prikaži okomite rubove u registru

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
hr: Prikaži okomite rubove između stupaca u registru. Ako je aktivirano, rubovi između polja bit će označeni debelom crtom. U protivnom, rubovi između polja neće biti označeni.

en: Show future transactions after the blank transaction in a register
hr: Prikaži buduće tranksakcije ispod prazne transakcije u registru

en: Show future transactions after the blank transaction in a register. If active then transactions with a date in the future will be displayed at the bottom of the register after the blank transaction. Otherwise the blank transaction will be at the bottom of the register after all transactions.
hr: Prikaži buduće tranksakcije ispod prazne transakcije u registru. Ako je aktivirano, transakcije u budućnosti će biti prikazane na dnu registra, ispod prazne transakcije. U protivnom će prazna transakcija biti na dnu registra, ispod svih transakcija.

en: Hide splits in all transactions.
hr: Sakrij podjele u svim transakcijama.

en: Automatically expand the current transaction to show all splits. All other transactions are shown on one or two lines depending on whether Double line view is set.
hr: Automatski rasklopi trenutačnu transakciju za prikaz svih stavki. Sve druge transakcije se prikazuju u jednom ili dva retka, ovisno o tome je li dvoredni prikaz postavljen.

en: All transactions are expanded to show all splits.
hr: Sve transakcije su rasklopljene, kako bi se prikazale sve stavke.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction.
hr: Prikaži drugi redak s podacima „Radnja”, „Napomene” i „Povezani dokumenti” za svaku transakciju.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction in a register. This is the default setting for when a register is first opened. The setting can be changed at any time via the "View->Double Line" menu item.
hr: Prikaži drugi redak s podacima „Radnja”, „Napomene” i „Povezani dokumenti” za svaku transakciju u registru. Ovo je standardna postavka pri prvom otvaranju registra. Postavka se može promijeniti u izborniku putem „Prikaz→Dvoredno”.

en: Only display leaf account names.
hr: Prikaži samo imena računa.

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
hr: Prikaži samo imena konta u registru i u oblačiću odabira konta. Standardni način je prikazivanje potpunog imena, uključujući i stazu u kontnom planu. Aktiviranje ove opcije implicira, da koristiš jedinstvena imena konta.

en: Show the entered and reconcile dates
hr: Prikaži datume upisa i usklađivanja

en: Show the date when the transaction was entered below the posted date and reconciled date on split row.
hr: Prikaži datum upisa transakcije ispod datuma uknjiženja i datuma usklađivanja za redak stavke.

en: Show entered and reconciled dates on selection
hr: Prikaži datume upisa i usklađivanja za odabir

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
hr: Prikaži datum upisa i datum usklađivanja za odabir transakcije.

en: Show the calendar buttons
hr: Prikaži gumbe kalendara

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
hr: Prikaži gumbe kalendara „Prekini“, „Danas“ i „Odaberi“.

en: Move the selection to the blank split on expand
hr: U rasklopljenom prikazu premjesti odabir na praznu stavku

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
hr: Ovo će premjestiti odabir na praznu stavku kad se transakcija rasklopi.

en: Number of transactions to show in a register.
hr: Broj transakcija za prikazivanje u registru.

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
hr: Prikaži ovoliko transakcija u registru. Nula znači da će se prikazati sve transakcije.

en: Number of characters for auto complete.
hr: Broj slovnih znakova za automatsko dovršavanje.

en: This sets the number of characters before auto complete starts for description, notes and memo fields.
hr: Ovo određuje broj slovnih znakova, nakon kojih počinje samodovršavanje polja opisa, napomena i bilježaka.

en: Create a new window for each new report
hr: Stvori novi prozor za svaki novi izvještaj

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
hr: Ako je aktivirano, svaki novi izvještaj će biti otvoren u novom prozoru. U protivnom, svaki novi izvještaj će biti otvoren kao kartica u glavnom prozoru.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
hr: Koristi valutu određenu u sustavu računala za sve novostvorene izvještaje.

en: This setting controls the default currency used for reports. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
hr: Ova postavka upravlja standardnom valutom za izvještaje. Ako je postavljeno na „jezik“, onda će GnuCash dohvatiti osnovnu valutu iz korisničkog podešavanja jezika. Ako je postavljeno na „drugo“, GnuCash će koristiti postavku, određenu u ključu „valuta-druga“.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
hr: Koristi navedenu valutu za sve novostvorene izvještaje.

en: Default currency for new reports
hr: Standardna valuta za nove izvještaje

en: Zoom factor to use by default for reports.
hr: Standardno zumiranje za izvještaje.

en: On high resolution screens reports tend to be hard to read. This option allows you to scale reports up by the set factor. For example setting this to 2.0 will display reports at twice their typical size.
hr: Na ekranima s visokom rezolucijom čitanje izvještaja postaje otežano. Ova opcija omogućava skaliranje izvještaja postavljenim faktorom. Npr., postavljanjem na 2.0, prikazat će izvještaje u veličini dva puta većoj od uobičajene.

en: PDF export file name format
hr: Format imena datoteke PDF izvoza

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.
hr: Ova postavka bira ime datoteke za PDF izvoz. Ovo je „sprintf(3)“ znakovni niz s tri argumenta: „%1$s“ je ime izvještaja, kao što je „Račun“. „%2$s“ je broj izvještaja, koji je za izvještaj izlaznog računa, broj izlaznog računa. „%3$s“ je datum izvještaja, prema postavci „ime datoteke-datum-format“. Napomena: svaki nedozvoljeni znak u imenu datoteke, kao što je „/”, zamijenit će se podvlakom „_” u rezultirajućem imenu datoteke.

en: PDF export file name date format choice
hr: Izbor formata datuma datoteke imena PDF izvoza

en: This setting chooses the way dates are used in the filename of PDF export. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
hr: Ova postavka bira način za korištenje datuma u imenu datoteke PDF izvoza. Moguće vrijednosti za ovo podešavanje su „Jezik sustava“ za korištenje jezičnih postavaka sustava, „Europa“ za datume kontinentalne Europe, „ISO“ za datume ISO-8601 standarda, „UK“ za datume Ujedinjenog Kraljevstva i „US“ za datume Sjedinjenih Američkih Država.

en: Allow file incompatibility with older versions.
hr: Dopusti nekompatibilnost s datotekama starijih izdanja.

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
hr: Ako je aktivirano, GnuCashu će biti dopušteno da namjerno ošteti kompatibilnost datoteke sa starijim izdanjima, tako da se datoteka spremljena s ovim izdanjem ne može čitati sa starijim izdanjem. U protivnom, zapisat će datoteke samo u formatu koji se mogu čitani i sa starijim izdanjima.

en: Number of files in history
hr: Broj datoteka u kronologiji

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
hr: Ova postavka sadržava broj datoteka u izborniku nedavno otvoranih datoteka. Ova se vrijednost može postaviti na nulu, za isključivanje kronologije. Najveći broj je 10.

en: Most recently opened file
hr: Najnedavnije otvorana datoteka

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
hr: Ovo polje sadržava cjelokupnu stazu zadnje otvorene datoteke.

en: Next most recently opened file
hr: Sljedeća, zadnja otvorena datoteka

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
hr: Ovo polje sadržava cjelokupnu stazu predzadnje otvorene datoteke.

en: Print checks from multiple accounts
hr: Ispiši čekove iz višestrukih konta

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje, ako pokušaš ispisati čekove iz više konta istovremeno.

en: Confirm Window Close
hr: Potvrdi zatvaranje prozora

en: This dialog is presented when there is more than one window.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje kad postoji više prozora.

en: Commit changes to a invoice entry
hr: Spremi promjene u unosu izlaznog računa

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje kad pokušaš izaći iz promijenjenog unosa izlaznog računa. Promijenjeni podaci se moraju spremiti ili odbaciti.

en: Duplicating a changed invoice entry
hr: Dupliciranje promijenjenog unosa u izlaznom računu

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje kad pokušaš duplicirati promijenjeni unos izlaznog računa. Spremi promijenjene podatke ili prekini dupliciranje.

en: Delete a commodity
hr: Izbriši robu

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za brisanje robe.

en: Delete a commodity with price quotes
hr: Izbriši robu s kotiranim cijenama

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za brisanje robe, koja ima priložene kotirane cijene. Brisanje robe će izbrisati i tečajeve.

en: Delete multiple price quotes
hr: Izbriši višestruko kotirane cijene

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za brisanje višestruko kotiranih cijena istovremeno.

en: Replace existing price
hr: Zamijeni postojeću cijenu

en: This dialog is presented before allowing you to replace an existing price.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za zamjenom postojeće cijene.

en: Edit account payable/accounts receivable register
hr: Uredi registar konta dugovanja/konta potraživanja

en: This dialog is presented before allowing you to edit an accounts payable/accounts receivable account. These account types are reserved for the business features and should rarely be manipulated manually.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije mogućnosti za uređivanjem dugovnih konta/potražnih konta. Ove vrste konta su rezervirana za poslovne funkcije i treba ih samo rijetko ručno mijenjati.

en: Read only register
hr: Učitaj samo registar

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje kad se otvori registar koji je samo-za-čitanje.

en: Change contents of reconciled split
hr: Promijeni sadržaj usklađene stavke

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije mogućnosti izmjene sadržaja usklađene stavke. Omogućavanje ovih izmjena može otežati buduća usklađivanja.

en: Mark transaction split as unreconciled
hr: Označi stavku transakcije kao neusklađenu

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije mogućnosti za obilježavanje stavke transakcije kao neusklađenu. Ovime se odbacuje usklađena vrijednost u registru i može otežati buduća usklađivanja.

en: Cut a split from a transaction
hr: Izreži stavku iz transakcije

en: This dialog is presented before allowing you to cut a split from a transaction.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za izrezivanje stavke iz transakcije.

en: Cut a reconciled split from a transaction
hr: Izreži usklađenu stavku iz transakcije

en: This dialog is presented before allowing you to cut a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije mogućnosti za izrezivanje usklađene stavke iz transakcije. Ovime se odbacuje usklađena vrijednost u registru i može otežati buduća usklađivanja.

en: Remove a split from a transaction
hr: Ukloni stavku iz transakcije

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
hr: Ovaj se prodijalogzor prikazuje prije dozvole za uklanjanje stavke iz transakcije.

en: Remove a reconciled split from a transaction
hr: Ukloni usklađenu stavku iz transakcije

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije mogućnosti za uklanjanje usklađene stavke iz transakcije. Ovime se odbacuje usklađena vrijednost u registru i može otežati buduća usklađivanja.

en: Remove all the splits from a transaction
hr: Ukloni sve stavke iz transakcije

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za uklanjanje svih stavaka iz transakcije.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za uklanjanje svih stavaka (uključujući i neke usklađene stavke) iz transakcije. Ovime se odbacuje usklađena vrijednost u registru i može otežati buduća usklađivanja.

en: Cut a transaction
hr: Izreži transakciju

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za izrezivanje transakcije.

en: Cut a transaction with reconciled splits
hr: Izreži transakciju s usklađenim stavkama

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za izrezivanje transakcije koja sadržava usklađene stavke. Ovime se odbacuje usklađena vrijednost u registru i može otežati buduća usklađivanja.

en: Delete a transaction
hr: Izbriši transakciju

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za brisanje transakcije.

en: Delete a transaction with reconciled splits
hr: Izbriši transakciju s usklađenim stavkama

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje prije dozvole za brisanje transakcije koja sadržava usklađene stavke. Ovime se odbacuje usklađena vrijednost u registru i može otežati buduća usklađivanja.

en: Duplicating a changed transaction
hr: Dupliciranje promijenjene transakcije

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje kad pokušaš duplicirati promijenjenu transakciju. Spremi promijenjene podatke ili prekini dupliciranje.

en: Commit changes to a transaction
hr: Spremi promjene u transakciji

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
hr: Ovaj se dijalog prikazuje kad pokušaš izaći iz promijenjene transakcije. Promijenjeni podaci moraju biti ili spremljeni ili odbačeni.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
hr: Prikaži sveukupni iznos svih konta, pretvorenih standardnu valutu izvještaja

en: Show non currency commodities
hr: Prikaži bezvalutnu robu

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
hr: Ako je aktivirano, bezvalutne robe (dionice) će se prikazati. U protivnome će se sakriti.

en: Use relative profit/loss starting date
hr: Koristi relativni početni datum dobiti/gubitka

en: This setting controls the type of starting date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-period key.
hr: Ova postavka upravlja vrstom početnog datuma koji se koristi u kalkulacijama dobiti/gubitka. Ako je postavljeno na „absolutno“, onda će GnuCash dohvatiti početni datum, naveden ključem za početni datum. Ako je postavljeno na bilo što drugo, GnuCash će dohvatiti početni datum, naveden ključem za početak razdoblja.

en: Use absolute profit/loss starting date
hr: Koristi apsolutni početni datum dobiti/gubitka

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
hr: Početni datum (u sekundama, od 1. siječnja 1970.)

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
hr: Ova postavka upravlja početnim datumom u kalkulacijama dobiti/gubitka, ako je postavka za izbor početka postavljena na „apsolutno“. Ovo polje mora sadržati datum, prikazan u sekundama od 1. siječnja 1970. godine.

en: Starting time period identifier
hr: Identifikator početka razdoblja

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
hr: Ova postavka upravlja početnim datumom u kalkulacijama dobiti/gubitka, ako je postavka za izbora početka postavljena na bilo što drugo od „absolutno“. Ovo polje mora sadržati vrijednost između 0 i 8.

en: Use relative profit/loss ending date
hr: Koristi relativni završni datum dobiti/gubitka

en: This setting controls the type of ending date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-period key.
hr: Ova postavka upravlja vrstom završnog datuma koji se koristi u kalkulacijama dobiti/gubitka. Ako je postavljeno na „absolutno“, onda će GnuCash dohvatiti završni datum, naveden ključem za završni datum. Ako je postavljeno na bilo što drugo, GnuCash će dohvatiti završni datum, naveden ključem za završni razdoblja.

en: Use absolute profit/loss ending date
hr: Koristi apsolutni završni datum dobiti/gubitka

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
hr: Krajnji datum (u sekundama od 1. siječnja 1970.)

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
hr: Ova postavka upravlja završnim datumom u kalkulacijama dobiti/gubitka, ako je postavka za izbora završetka postavljena na „apsolutno“. Ovo polje mora sadržati datum, prikazan u sekundama od 1. siječnja 1970. godine.

en: Ending time period identifier
hr: Identifikator kraja razdoblja

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
hr: Ova postavka upravlja završnim datumom u kalkulacijama dobiti/gubitka, ako je postavka za izbora završetka postavljena na bilo što drugo od „absolutno“. Ovo polje mora sadržati vrijednost između 0 i 8.

en: Display this column
hr: Prikaži ovaj stupac

en: This setting controls whether the given column will be visible in the view. TRUE means visible, FALSE means hidden.
hr: Ova postavka upravlja vidljivost stupca u prikazu. TRUE znači vidljivo, FALSE znači skriveno.

en: Width of this column
hr: Širina ovog stupca

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
hr: Ova postavka sprema širinu stupca u pikselima.

en: This assistant will help you setup and use accounting periods.
    
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
hr: Ovaj pomoćnik pomaže pri podešavanju i korištenju obračunskih razdoblja.
    
    PAZI: ova funkcija trenutačno ne radi dobro; još uvijek je u fazi razvoja. Najverojatnije će oštetiti tvoje podatke na nepopravljiv način!

en: Setup Account Period
hr: Postavi razdoblje konta

en: Select an accounting period and a closing date that is between the date of the previous close and today.
    
    Books will be closed at midnight on the selected date.
hr: Odaberi obračunsko razdoblje i datum zaključavanja, koje se nalazi između dana prethodnog zaključavanja i danas.
    
    Knjige se zaključuju u ponoć odabranog datuma.

en: Book Closing Dates
hr: Datumi zaključenja knjige

en: Close Book
hr: Zaključi knjigu

en: Account Period Finish
hr: Završetak obračunskog razdoblja

en: Press 'Close' to Exit.
hr: Pritisni „Zatvori“ za izlaz.

en: Summary Page
hr: Stranica sažetka

en: CSV Import Assistant
hr: Pomoćnik za uvoz CSV-datoteke

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: 
    This assistant will help you import Accounts from a file.
    
    The file must be in the same format as that exported as this is a fixed format import which can be seen by looking at a file created by using the "Export Account Tree to CSV" export menu option.
    
    If the account is missing, based on the full account name, it will be added as long as the security / currency specified exists. If the account exists, then four fields will be updated. These are code, description, notes and color.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
hr: 
    Ovaj pomoćnik pomaže pri uvozu konta iz datoteke.
    
    Datoteka mora biti istog formata kao izvezena datoteka, budući da se radi o uvozu fiksnog formata. Format možeš vidjeti, ako pogledaš stvorenu datoteku putem opcije za izvoz iz izbornika „Izvezi kontni plan u CSV”.
    
    Ako konto nedostaje, bit će – na osnovi cjelokupnog imena konta – dodan, ukoliko postoji određeni vrijednosni papir/valuta. Ako konto postoji, aktualizirat će se četiri polja – šifra, opis, napomene i boja.
    
    Pritisni „Dalje“ za nastavljanje ili „Prekini“ za prekid uvoza.

en: Import Account Assistant
hr: Pomoćnik za uvoz konta

en: Enter file name and location for the Import…
hr: Zadaj ime datoteke i mjesto za uvoz …

en: Choose File to Import
hr: Odaberi datoteku za uvoz

en: Number of rows for the Header
hr: Broj redaka za zaglavlje

en: Comma (,)
hr: Zarez (,)

en: Semicolon (;)
hr: Točka-zarez (;)

en: Custom regular expression
hr: Prilagođen regularni izraz

en: Colon (:)
hr: Dvotočka (:)

en: Select Separator Character
hr: Odaberi znak razdvajanja

en: Preview
hr: Pregled

en: Import Account Preview, first 10 rows only
hr: Pretpregled uvoza konta, samo prvih 10 redaka

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
hr: Pritisni „Primijeni“ za stvaranje datoteke za izvoz.
    „Prekini“ za prekid.

en: Import Accounts Now
hr: Uvezi konta sad

en: Import Summary
hr: Uvezi sažetak

en: CSV Export Assistant
hr: Pomoćnik za CSV izvoz

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
hr: 
    Odaberi potrebnu vrstu izvoza i znak razdvajanja koji će se koristiti.

en: Use Quotes
hr: Koristi tečajeve

en: Simple Layout
hr: Jednostavni raspored

en: Choose Export Settings
hr: Odaberi postavke za izvoz

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
hr: Odaberi konta koji će biti izvezeni i ako je potrebno raspon datuma.

en: _Select Subaccounts
hr: _Odaberi podkonta

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Date Range
hr: Raspon datuma

en: _Select All
hr: _Odaberi sve

en: Select _Range
hr: Odaberi _raspon

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
hr: Početak

en: _Earliest
hr: _Najraniji

en: Cho_ose Date
hr: _Odaberi datum

en: Toda_y
hr: _Danas

en: _Latest
hr: _Zadnji

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
hr: Kraj

en: C_hoose Date
hr: _Odaberi datum

en: _Today
hr: _Danas

en: Account Selection
hr: Odabir konta

en: Enter file name and location for the Export…
hr: Zadaj ime datoteke i mjesto za izvoz …

en: Choose File Name for Export
hr: Odaberi ime datoteke za izvoz

en: Export Now…
hr: Izvezi sad …

en: Summary
hr: Sažetak

en: Export Summary
hr: Sažetak izvoza

en: CSV Price Import
hr: Uvoz CSV cijena

note: You should localize the (british) examples to your region.
en: This assistant will help you import Prices from a CSV file.
    
    There is a minimum number of columns that have to be present for a successful import, these are Date, Amount, From Namespace, From Symbol and Currency To. If all entries are for the same Commodity / Currency then you can select them and then the columns will be Date and Amount.
    
    Various options exist for specifying the delimiter as well as a fixed width option. With the fixed width option, double click on the table of rows displayed to set a column width, then right mouse to change if required.
    
    Examples are "FTSE","RR.L","21/11/2016",5.345,"GBP" and CURRENCY;USD;2016-11-21;1.56;GBP
    
    There is an option for specifying the start row, end row and an option to skip alternate rows beginning from the start row which can be used if you have some header text. Also there is an option to overwrite existing prices for that day if required.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name. Note you can't save to built-in presets.
    
    This operation is not reversible, so make sure you have a working backup.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
hr: Ovaj pomoćnik pomaže pri uvozu cijene iz CSV datoteke.
    
    Za uspješan uvoz su potrebni barem ovi stupci: „Datum”, „Količina”, „Iz imenskog prostora”, „Iz simbola” i „Valuta u”. Ako se svi unosi odnose na istu dionicu/valutu, onda ih možeš odabrati te će onda stupci biti „Datum” i „Količina”.
    
    Postoje razne opcije za određivanje razdvojnog znaka i fiksne širine. Za željenu fiksnu širinu, pritisni dvaput na prikazanu tablicu i ako treba, podesi širinu desnim gumbom miša.
    
    Npr. "RR.L","21/11/2016",5.345,"HRK" i "EUR","2016-11-21",1.56,"HRK"
    
    Postoji opcija za određivanje početnog retka, kao i opcija za preskakanje redaka, počevši od početnog retka. To se može koristiti, ako imaš tekstove u zaglavlju tablice. Moguće je i prepisati postojeće cijene za taj dan, ako je to potrebno.
    
    I na kraju, za ponavljanje uvoza, stranica pregleda ima gumbove za učitavanje i spremanje postavaka. Prilagođene postavke možeš spremiti za ponovnu upotrebu za kasnije uvoze. Nakon učitavanja postavki možeš ih ponovo podesiti za sličan uvoz i spremiti ih pod drugim imenom.
    
    Ovo je nepovratna radnja, stoga imaj sigurnosnu kopiju pri ruci.
    
    Pritisni „Dalje“ za nastavljanje ili „Prekini“ za prekid uvoza.

en: Price Import Assistant
hr: Pomoćnik za uvoz cijena

en: 
    Select location and file name for the Import, then click "Next"…
hr: 
    Odaberi mjesto i ime datoteke za uvoz, zatim pritisni „Dalje“ …

en: Select File for Import
hr: Odaberi datoteku za uvoz

en: Delete Settings
    Deletes the settings saved under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can never be deleted:
    - No settings
    - Gnucash default export format
hr: Izbriši postavke
    Briše postavke koje su spremljene s imenom koji je upisan u susjednom tekstualnom polju.
    Postoje dva rezervirana imena, koja se nikada ne mogu izbrisati:
    - Bez postavki
    - Gnucash-ov standardni format izvoza

en: Save Settings
    Saves current settings under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can't be used to save custom settings:
    - No settings
    - Gnucash default export format
hr: Spremi postavke
    Sprema postavke koje su spremljene s imonom koji je upisan u susjednom tekstualnom polju.
    Postoje dva rezervirana imena koja se nikada ne mogu izbrisati:
    - Bez postavki
    - Gnucash-ov standardni format izvoza

en: <b>Load and Save Settings</b>
hr: <b>Učitaj i spremi postavke</b>

en: Character-separated
hr: Razdvojeno znakom

en: Fixed-Width
hr: Fiksna širina

en: Space
hr: Razmak

en: Tab
hr: Kartica

en: Hyphen (-)
hr: Spojnica (-)

en: Double-click anywhere on the table below to insert a column break
hr: Pritisni dvaput bilo gdje u donjoj tablici, za umetanje prekida stupca

en: Right-click anywhere in a column to modify it (widen, narrow, merge)
hr: Za promjenu (širenje, sužavanje, spajanje), pritisni desnu tipku miša bilo gdje u stupcu

en: Allow existing prices to be over written.
hr: Dozvoli prepisivanje postojećih cijena.

en: Normally prices are not over written, select this to change that. This setting is not saved.
hr: Uobičajeno se cijene ne prepisuju. Odaberi ovo, kako bi se to promijenilo. Ova postavka se ne sprema.

en: <b>File Format</b>
hr: <b>Format datoteka</b>

en: Date Format
hr: Format datuma

en: Currency Format
hr: Format valute

en: Encoding
hr: Kodiranje

en: Leading Lines to Skip
hr: Preskakanje prvih redaka

en: Trailing Lines to Skip
hr: Preskakanje zadnjih redaka

en: Skip alternate lines
hr: Preskoči retke naizmjenično

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
hr: Počevši od prvog retka uvoza, svaki drugi redak se preskače. Ovom opcijom se preskaču i svi početni redci.
    Na primjer:
    * ako je „Preskakanje početnih redaka” postavljeno na 3, prvi redak koji će se uvesti je 4. redak. Redci 5, 7, 9, … se preskaču.
    * ako je „Preskakanje početnih redaka” postavljeno na 4, prvi redak koji će se uvesti je 5. redak. Redci 6, 8, 10, … se preskaču.

en: <b>Miscellaneous</b>
hr: <b>Razno</b>

en: <b>Commodity From</b>
hr: <b>Roba iz</b>

en: Currency To
hr: Valuta u

en: Select the type of each column to import.
hr: Odaberi vrstu svakog stupca za uvoz.

en: Skip Errors
hr: Preskoči greške

en: Import Preview
hr: Uvezi pregled

en: <b>Press "Apply" to add the Prices.
    "Cancel" to abort.</b>
hr: <b>Pritisni „Primijeni” za dodavanje cijena.
    „Prekini” za prekid.</b>

en: Import Prices Now
hr: Uvezi cijene sad

en: CSV Transaction Import
hr: Uvoz CSV transakcije

en: Transaction Import Assistant
hr: Pomoćnik za uvoz transakcija

en: Multi-split
hr: Višedjelna

en: Normally the importer will assume each line in the input file will correspond to one transaction. Each line can have information for one transaction and one or two splits.
    
    When Multi-split is enabled the importer will assume multiple consecutive lines together hold the information for one transaction. Each line provides information for exactly one split. The first line should also provide the information for the transaction.
    To know which lines belong to the same transaction, the importer will compare the provided transaction information in each line. If that information is empty or the same as the first transaction line the importer will consider this line part of the same transaction.
hr: Uvoznik uobičajeno pretpostavlja, da svaki redak uvozne datoteke predstavlja jednu transakciju. Svaki redak može sadržati podatke jedne transakcije te jednu ili dvije stavke.
    
    Kad je uključena „Višedjelna” transakcija, uvoznik će pretpostaviti, da više uzastopnih redaka sadržavaju podatke za jednu transakciju. Svaki redak sadržava podatke za samo jednu stavku. Prvi redak bi također morao sadržati podatke za transakciju.
    Za pogađanje redaka, koji se odnose na zajedničku transakciju, uvoznik će usporediti podatke transakcije u svakom retku. Ako nema podataka ili je podatak jednak prethodnom retku transakcije, uvoznik će pretpostaviti, da je taj redak dio iste transakcije.

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
hr: Počevši od prvog retka uvoza, svaki drugi redak se preskače. Ovom opcijom se preskaču i svi početni redci.
    Na primjer:
    * ako je „Preskakanje početnih redaka” postavljeno na 3, prvi redak koji će se uvesti je 4. redak. Redci 5, 7, 9, … se preskaču.
    * ako je „Preskakanje početnih redaka” postavljeno na 4, prvi redak koji će se uvesti je 5. redak. Redci 6, 8, 10, … se preskaču.

en: <b>Account</b>
hr: <b>Konto</b>

en: Select a row to change the mappings
hr: Odaberi redak za promjenu mapiranja

en: To change mapping, double click on a row or select a row and press the button…
hr: Za promjenu mapiranja, pritisni dvaput na redak ili odaberi redak i pritisni gumb …

en: Account ID
hr: ID konta

en: Error text.
hr: Tekst greške.

en: Change GnuCash _Account…
hr: Promijeni GnuCash _konto …

en: Match Import and GnuCash accounts
hr: Usporedi uvoz i GnuCash konta

en: If you click "Next" Gnucash will perform a number of checks.
    
    If one of those <i>checks fails</i> you'll be automatically redirected to the preview page to try and correct.
    
    On the following page you will be able to associate each transaction to a category.
    
    If this is your <i>initial import into a new file</i>, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
    
    If this is the <i>first time importing</i>, you will find that all lines may need to be associated. On subsequent imports, the importer will try to associate the transactions based on previous imports.
    
    The confidence of a correct association is displayed as a colored bar.
    
    More information can be displayed by using the help button.
hr: Ako pritisneš „Dalje”, GnuCash će izvršiti razne provjere.
    
    Ako jedna od tih <i>provjera ne uspije</i>, program će te automatski preusmjeriti na stranicu za pregled, gdje greške možeš pokušati ispraviti.
    
    Na sljedećoj stranici ćeš moći povezati svaku transakciju s jednom kategorijom.
    
    Ako je ovo tvoj <i>prvi uvoz u datoteku</i>, najprije češ vidjeti dijalog za postavljanje opcija knjige, jer ove utječu na način uvoza podataka u GnuCash transakcije. Ako se radi o postojećoj datoteci, dijalog se neće prikazati.
    
    Ako je ovo <i>prvi uvoz</i>, primijetit ćeš, da se svi redci možda moraju povezati. Prilikom sljedećih uvoza će uvoznik pokušati povezati transakcije na osnovi prijašnjih uvoza.
    
    Pouzdanost ispravnog povezivanja se prikazuje obojenom trakom.
    
    Daljnje informacije možeš naći pomoću gumba za pomoć.

en: Transaction Information
hr: Podaci transakcije

en: Match Transactions
hr: Usporedi transakcije

en: This assistant will help you create a set of GnuCash accounts for your assets (such as investments, checking or savings accounts), liabilities (such as loans) and different kinds of income and expenses you might have.
    
    You can pick a set of accounts here that seem close to your needs. After the assistant completes you will be able to add, rename, modify, and remove accounts, at any time later on. You will also be able to add sub-accounts, as well as move accounts (along with their sub-accounts) from one parent to another.
    
    Click 'Cancel' if you do not wish to create any new accounts now.
hr: Ovaj pomoćnik pomaže pri stvaranju skupine GnuCash konta za imovinu (investicije, kreditne račune ili štedne račune), obveze (kredite/zajmove) i razne vrste prihoda i rashoda.
    
    Ovdje možeš odabrati skupinu konta koja odgovara tvojim potrebama. Nakon što pomoćnik završi, moći ćeš dodati, preimenovati, promijeniti i ukloniti konta kad god želiš. Također ćeš moći dodavati podkonta i premještati konta (zajedno s njihovim podkontima) iz jednog matičnog konta u drugi.
    
    Pritisni „Prekini”, ako sada ne želiš stvoriti nova konta.

en: New Account Hierarchy Setup
hr: Postavljanje novog kontnog plana

en: Choose Currency
hr: Odaberi valutu

en: Select language and region specific categories that correspond to the ways that you foresee you will use GnuCash. Each category you select will cause several accounts to be created.
hr: Odaberi jezik i kategorije područja koje odgovaraju načinu na koji želiš koristiti GnuCash. Svaka odabrana kategorija stvorit će nekoliko računa.

en: <b>Categories</b>
hr: <b>Kategorije</b>

en: C_lear All
hr: Ukloni _sve

en: <b>Category Description</b>
hr: <b>Opis kategorije</b>

note: %s is an account template
en: Accounts in %s
hr: Konta u %s

en: If not satisfied with the available templates, please read the wiki page linked below and share your new or improved template.
hr: Ako ti se dostupni predlošci ne sviđaju, pročitaj dolje navedenu wiki stranicu i podijeli svoj novi ili poboljšani predložak.

en: The selection you make here is only the starting point for your personalized account hierarchy. Accounts can be added, renamed, moved, or deleted by hand later at any time.
hr: Tvoj odabir ovdje je samo početak za tvoj osobni kontni plan. Konta možeš kasnije kad god želiš ručno dodavati, preimenovati, premještati ili brisati.

en: GnuCash Account Template Wiki
hr: GnuCash Wiki predložaka računa

en: Choose accounts to create
hr: Odaberi konta koje želiš stvoriti

en: If you would like to change an account's name, click on the row containing the account, then click on the account name and change it.
    
    Some accounts are marked as "Placeholder". Placeholder accounts are used to create a hierarchy of accounts and normally do not have transactions or opening balances. If you would like an account to be a placeholder account, click the checkbox for that account.
    
    If you would like an account to have an opening balance, click on the row containing the account, then click on the opening balance field and enter the starting balance.
    
    <b>Note:</b> all accounts except Equity and placeholder accounts may have an opening balance.
hr: Ako želiš promijeniti ime konta, pritisni redak koji sadržava konto, zatim pritisni ime konta, te ga promijeni.
    
    Neka konta su označeni kao „Rezervirani”. Rezervirana konta se koriste za stvaranje hijerarhije konta u kontnom planu i nemaju transakcije, niti početni saldo. Ako želiš promijeniti konto u rezervirani konto, uključi odgovarajuću potvrdu za taj konto.
    
    Ako želiš da konto sadržava početni saldo, pritisni redak željenog konto, zatim pritisni polje za početni saldo i upiši početni saldo.
    
    <b>Napomena:</b> sva konta, osim konta kapitala i rezervirana konta, mogu imati početni saldo.

en: Setup selected accounts
hr: Postavi odabrana konta

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
hr: Pritisni „Primijeni“ za stvaranje novih konta. Nakon toga ih možeš spremiti u datoteku ili u bazu podataka.
    
    Pritisni „Natrag“ za pregled tvog odabira.
    
    Pritisni „Prekini“ za zatvaranje ovog dijaloga, bez stvaranja novih konta.

en: Finish Account Setup
hr: Završi postavljanje konta

en: Months
hr: Mjeseci

en: Years
hr: Godine

en: Current Year
hr: Tekuća godina

en: Now + 1 Year
hr: Sada + 1 godina

en: Whole Loan
hr: Cjelokupni kredit

en: Interest Rate
hr: Kamatna stopa

en: APR (Compounded Daily)
hr: EKS (dnevno ukamaćivanje)

en: APR (Compounded Weekly)
hr: EKS (tjedno ukamaćivanje)

en: APR (Compounded Monthly)
hr: EKS (mjesečno ukamaćivanje)

en: APR (Compounded Quarterly)
hr: EKS (kvartalno ukamaćivanje)

en: APR (Compounded Annually)
hr: EKS (godišnje ukamaćivanje)

en: Fixed Rate
hr: Fiksna stopa

en: 3/1 Year ARM
hr: 3/1 godine hip. s promj. kam. stopom

en: 5/1 Year ARM
hr: 5/1 godina hip. s promj. kam. stopom

en: 7/1 Year ARM
hr: 7/1 godina hip. s promj. kam. stopom

en: 10/1 Year ARM
hr: 10/1 godina hip. s promj. kam. stopom

en: This is a step-by-step method for creating a loan repayment within GnuCash. In this assistant, you can input the details of your loan and its repayment along with the details of its payback. Using that information, the appropriate Scheduled Transactions will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit the created Scheduled Transactions directly.
hr: Ovo je metoda korak-po-korak za stvaranje otplaćivanja kredita u GnuCashu. U ovom pomoćniku možeš upisati detalje o tvom kreditu/zajmu i njegovim otplaćivanjima, kao i detalje o njegovom povratu. Upotrebom tih podataka, stvorit će se odgovarajuće terminirane transakcije.
    
    Ako pogriješiš ili kasnije želiš upisati promjene, terminirane transakcije možeš direktno urediti.

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
hr: Postavljanje otplaćivanja kredita/hipoteke

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
hr: Upiši detalje kredita. Upiši barem ispravani konto kredita i iznos.

en: Start Date
hr: Datum početka

en: Length
hr: Trajanje

en: Loan Account
hr: Konto kredita

en: Enter the number of months still to be paid off. This determines both the remaining principle and the duration of the scheduled transaction.
hr: Upiši broj mjeseci, koji još trebaju biti isplaćeni. Ovo određuje preostalu glavnicu, kao i trajanje terminirane transakcije.

en: Months Remaining
hr: Preostalih mjeseci

en: Enter the annual interest rate in percent. Accepts values from 0.001 - 100. The Mortgage Assistant does not support zero-interest loans.
hr: Upiši godišnju kamatnu stopu u postocima. Prihvaća vrijednosti od 0,001 do 100. Pomoćnik hipoteke ne podržava kredite s nultom kamatom.

en: Interest Rate Change Frequency
hr: Učestalost promjene kamatne stope

en: Loan Details
hr: Detalji kredita

en: Do you utilize an escrow account, if so an account must be specified…
hr: Koristiš založni konto? Ako ga koristiš, moraš odrediti jedan konto …

en: … utilize an escrow account for payments?
hr: … koristiti založni konto za plaćanja?

en: Escrow Account
hr: Založni konto

en: Loan Repayment Options
hr: Opcije za otplaćivanje kredita

en: All accounts must have valid entries to continue.
hr: Za nastavljanje sva konta moraju imati valjane unose.

en: Principal To
hr: Glavnica u

en: Interest To
hr: Kamata u

en: Repayment Frequency
hr: Učestalost otplaćivanja

en: Loan Repayment
hr: Otplaćivanje kredita

en: All enabled option pages must contain valid entries to continue.
hr: Za nastavljanje, sve aktivirane stranice opcija moraju sadržati ispravne unose.

en: Payment To (Escrow)
hr: Plaćanje u (založni)

en: Payment From (Escrow)
hr: Plaćanje iz (založni)

en: Specify Source Account
hr: Odredi izvorni konto

en: Use Escrow Account
hr: Koristi založni konto

en: Part of Payment Transaction
hr: Dio transakcije plaćanja

en: Payment Frequency
hr: Učestalost plaćanja

en: Previous Option
hr: Prethodna opcija

en: Next Option
hr: Sljedeća opcija

en: Loan Payment
hr: Plaćanje kredita

en: Review the details below and if correct press "Apply"" to create the schedule.
hr: Pregledaj detalje ispod. Ako su točni, pritisni „Primijeni“ za stvaranje terminiranja.

en: Range
hr: Raspon

en: End Date
hr: Datum završetka

en: Loan Review
hr: Pregled kredita

en: Schedule added successfully.
hr: Terminiranje je uspješno dodano.

en: Loan Summary
hr: Sažetak kredita

en: QIF Import Assistant
hr: Pomoćnik za QIF uvoz

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance, and many other programs.
    
    The import process has several steps. Your GnuCash accounts will not be changed until you click "Apply" at the end of the process.
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel" to abort the process.
hr: GnuCash može uvesti financijske podatke iz QIF (Quickenov format razmjene) datoteka zapisanih programima Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance i mnogim drugima.
    
    Proces uvoza se sastoji od nekoliko koraka. Tvoja se GnuCash konta neće promijeniti, sve dok ne pritisneš „Primijeni“ na kraju procesa.
    
    Pritisni „Dalje“ za pokretanje učitavanja tvojih QIF podataka ili „Prekini“ za prekid procesa.

en: Import QIF files
hr: Uvezi QIF datoteke

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: Please select a file to load. When you click "Next", the file will be loaded and analyzed. You may need to answer some questions about the account(s) in the file.
    
    You will have the opportunity to load as many files as you wish, so don't worry if your data is in multiple files.
hr: Odaberi datoteku za učitavanje. Kad pritisneš „Dalje“, datoteka će biti učitana i analizirana. Možda ćeš morati odgovoriti na neka pitanja o kontima u datoteci.
    
    Imat ćeš priliku učitati onoliko datoteka koliko želiš, stoga ne brini, ako se tvoji podaci nalaze u više datoteka.

en: _Select…
hr: _Odaberi …

en: Select a QIF file to load
hr: Odaberi QIF datoteku za učitavanje

en: _Start
hr: _Pokreni

en: Load QIF files
hr: Učitaj QIF datoteke

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data.
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
hr: QIF format datoteka ne određuje kojim se redoslijedom ispisuju komponente datuma, kao što su: dan, mjesec i godina. U većini slučajeva, moguće je automatski odrediti koji format je u upotrebi u određenoj datoteci. Međutim, u upravo uvezenoj datoteci postoji više od jednog mogućeg formata, koji odgovara podacima.
    
    Odaberi format datuma za datoteku. QIF datoteke napravljene europskim programima će vjerojatno biti u formatu „d-m-g“ ili „dan-mjesec-godina“, dok će QIF datoteke iz SAD-a vjerojatno biti u formatu „m-d-g" ili „mjesec-dan-godina“.

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
hr: Ako želiš prekinuti učitavanje ove datoteke, pritisni „Natrag“ i odaberi jednu drugu datoteku.

en: Set a date format for this QIF file
hr: Postavi format datuma za ovu QIF datoteku

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account.
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
hr: Čini se, da upravo učitana QIF datoteka sadržava transakcije za samo jedan konto, ali datoteka ne navodi ime tog konta.
    
    Upiši ime za konto. Ako je datoteka izvezena iz jednog drugog računovodstvenog programa, onda moraš koristiti isto ime konta koje se koristi u tom programu.

en: Account name
hr: Ime konta

en: Set the default QIF account name
hr: Postavi standardno ime QIF konta

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time. Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step of the QIF import process.
hr: Pritisni „Učitaj jednu drugu datoteku“, ako imaš još podataka koje želiš uvesti u ovom trenutku. Koristi ovo, ako su tvoja konta spremljena u zasebnim QIF datotekama.
    
    Pritisni „Dalje“ za završavanje učitavanja datoteka i za prelazak na sljedeći korak procesa uvoza QIF datoteka.

en: _Unload selected file
hr: _Poništi učitavanje odabrane datoteke

en: _Load another file
hr: _Učitaj jednu drugu datoteku

en: QIF files you have loaded
hr: Učitane QIF datoteke

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
hr: Na sljedećoj stranici, konta u tvojim QIF datotekama i bilo koje dionice ili investicijski fondovi koje poseduješ, bit će uspoređeni s GnuCash kontima. Ako GnuCash konto već postoji s istim imenom ili sa sličnim imenom i kompatibilnom vrstom, taj konto će biti korišten za poklapanje; u protivnom, GnuCash će stvoriti novi konto istog imena i vrste kao QIF konto. Ako ti ne odgovara predloženi GnuCash konto, pritisni dva puta da ga promijeniš.
    
    Napominjemo, da će GnuCash napraviti mnoga konta, koji ne postoje na tvojim ostalim programima osobnih financija, uključujući zaseban konto za svaku dionicu koju posjeduješ, zaseban konto za brokerske nadoknade, posebna konta za „Kapital“ (podkonta zadržane dobiti, standardno), koji su izvor tvojih početnih salda, itd. Sva ova konta će se pojaviti na sljedećoj stranici, tako da ćeš ih moći promijeniti ako želiš, ali ih isto tako možeš ostaviti kakvi jesu.

en: Accounts and stock holdings
hr: Konta i udjeli dionica

en: _Select the matchings you want to change
hr: _Odaberi poklapanja koja želiš promijeniti

en: Matchings selected
hr: Odabrana poklapanja

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
hr: Usporedi QIF konta s GnuCash kontima

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
hr: GnuCash koristi odvojena konta za prihod i rashod umjesto kategorija, za razvrstavanje tvojih transakcija. Svaka od kategorija u tvojoj QIF datoteci će biti pretvorena u GnuCash konto.
    
    Na sljedećoj stranici ćeš imati priliku pogledati predložena poklapanja između QIF kategorija i GnuCash konta. Poklapanja koja ti se ne sviđaju možeš promijeniti. Pritisni dvaput na redak koji sadržava ime kategorije.
    
    Ako se kasnije predomisliš, možeš prerasporediti strukturu konta u GnuCashu.

en: Income and Expense categories
hr: Kategorije prihoda i rashoda

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
hr: Usporedi QIF kategorije s GnuCash kontima

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have information about Accounts and Categories which would allow them to be correctly assigned to GnuCash accounts.
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash. If you select a different account, it will be remembered for future QIF files.
hr: QIF datoteke preuzete od banaka i drugih financijskih institucija, možda nemaju podatke za konta i kategorije, koje bi im omogućile pravilno dodjeljivanje GnuCash kontima.
    
    Na sljedećoj stranici ćeš vidjeti tekst, koji se pojavljuje u poljima primaoca i bilježaka transakcija bez QIF konta ili kategorije. Ove se transakcije standardno dodjeljuju kontu „Neodređeno” u GnuCashu. Ako odabereš drugi konto, bit će upamćen za buduće QIF datoteke.

en: Payees and memos
hr: Primaoci i bilješke

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
hr: Usporedi primaoce/bilješke s GnuCash kontima

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
hr: QIF uvoznik trenutačno ne zna baratati s viševalutnim QIF datotekama. Svi konti koje uvoziš moraju imati istu valutu.

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
hr: _Odaberi valutu za sve uvezene transakcije:

en: Since you are creating a new file, you will next see a dialog for setting book options. These can affect how GnuCash imports transactions. If you come back to this page without cancelling and starting over, the dialog for setting book options will not be shown a second time when you go forward. You can access it directly from the menu via File->Properties.
hr: Budući da stvaraš novu datoteku, kao sljedeće ćeš vidjeti dijalog za podešavanje opcija knjige. One mogu utjecati na GnuCashov način uvoza transakcija. Ako se vratiš na ovu stranicu bez prekidanja i ponovnog započinjanja, dijalog za podešavanje opcija knjige neće se ponovo prikazti kad nastaviš. Možeš joj pristupiti direktno iz izbornika „Datoteka→Svojstva“.

en: Choose the QIF file currency and select Book Options
hr: Odaberi valutu QIF datoteke i odaberi opcije za knjigu

en: Below you are asked to provide information about stocks, mutual funds, and other investments that appear in the QIF file(s) you are importing. GnuCash needs some additional details about these investments that the QIF format does not provide.
    
    Each stock, mutual fund, or other investment must have a name and an abbreviation, such as a stock symbol. Because some unrelated investments have the same abbreviation, you also need to indicate what type of abbreviation you have entered. For example, you could select the exchange that assigned the symbol (NASDAQ, NYSE, etc.), or select an investment type.
    
    If you don't see your exchange listed, or none of the available choices are appropriate, you can enter a new one.
hr: Niže dolje će biti potrebno dostaviti podatke o dionicama, investicijskim fondovima i drugim ulaganjima, koja se javljaju u QIF datoteci, koju uvoziš. GnuCash treba neke dodatne detalje o ovim ulaganjima, koje QIF format ne pruža.
    
    Svaka dionica, investicijski fond ili drugo ulaganje mora imati ime i kraticu, kao što je burzovna oznaka. Budući da neke nepovezane investicije imaju isti kraticu, također moraš ukazati na vrstu upisane kratice. Na primjer, možeš odabrati burzu koja je dodijelila oznaku (NASDAQ, NYSE, itd.) ili odaberi vrstu ulaganja.
    
    Ako na spisku ne vidiš svoju burzu ili ako nijedna od dostupnih nije odgovarajuća, možeš upisati novu.

en: Enter Information about…
hr: Upiši podatke o …

en: All fields must be complete to continue…
hr: Sva polja moraju kompletna, kako bi se nastavilo …

en: Tradable commodities
hr: Trgovačka roba

en: _Start Import
hr: _Pokreni uvoz

en: P_ause
hr: _Stanka

en: QIF Import
hr: QIF uvoz

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: If you are importing a QIF file from a bank or other financial institution, some of the transactions may already exist in your GnuCash accounts. To avoid duplication, GnuCash has tried to identify matches and needs your help to review them.
    
    On the next page you will be shown a list of imported transactions. As you select each one, a list of possible matches will be shown below it. If you find a correct match, click on it. Your selection will be confirmed by a check mark in the "Match?" column.
    
    Click "Next" to review the possible matches.
hr: Ako uvoziš QIF datoteku iz banke ili druge financijske institucije, neke transakcije možda već postoje u tvojim GnuCash kontima. Kako bi se izbjeglo dupliciranje, GnuCash je pokušao prepoznati poklapanja i potrebna mu je tvoja pomoć za pregled.
    
    Na sljedećoj će stranici biti prikazan popis uvezenih transakcija. Prilikom odabira transakcije, popis mogućih poklapanja bit će prikazan ispod nje. Ako pronađeš točno poklapanje, pritisni ga. Tvoj će odabir biti potvrđen oznakom u stupcu „Se poklapa?“.
    
    Pritisni „Dalje“ za pregled mogućih poklapanja.

en: Match existing transactions
hr: Usporedi s postojećim transakcijama

en: _Imported transactions needing review
hr: _Uvezen transakcije, koje je potrebno pregledati

en: _Possible matches for the selected transaction
hr: _Moguća poklapanja za odabranu transakciju

en: Select possible duplicates
hr: Odaberi moguće duplikate

en: Click "Apply" to import data from the staging area and update your GnuCash accounts. The account and category matching information you have entered will be saved and used for defaults the next time you use the QIF import facility.
    
    Click "Back" to review your account and category matchings, to change currency and security settings for new accounts, or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
hr: Pritisni „Primijeni“ za uvoz podataka i za aktualiziranje tvojih GnuCash konta. Informacije o poklapanju upisanih konta i kategorija će biti spremljene i korištene kao standardne vrijednosti prilikom sljedećeg QIF uvoza.
    
    Pritisni „Natrag“ za pregledavanje poklapanja tvojih konta i kategorija, za mijenjanje postavaka za valute i vrijednosne papire novih konta ili za dodavanje daljnjih datoteka na područje za izvođenje.
    
    Pritisni „Prekini“ za prekid procesa QIF uvoza.

en: Update your GnuCash accounts
hr: Aktualiziraj tvoja GnuCash konta

en: Summary Text
hr: Tekst sažetka

en: Qif Import Summary
hr: Sažetak QIF uvoza

en: Stock Split Assistant
hr: Pomoćnik za podjelu dionice

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
hr: Ovaj pomoćnik pomaže pri spremanju podjele ili spajanje dionica.

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
hr: Odaberi konto, za koji želiš spremiti podjelu ili spajanje dionica.

en: Stock Split Account
hr: Konto podjele dionice

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
hr: Upiši datum i broj dionica, koji su zarađeni ili izgubljeni od podjele ili spajanja dionica. Za spajanje dionica (negativne podjele) koristi negativnu vrijednost za raspodjelu dionica. Uz to možeš upisati opis transakcije ili prihvatiti standardni opis.

en: _Date
hr: _Datum

en: Desc_ription
hr: _Opis

en: Stock Split
hr: Podjela dionice

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
hr: Ako želiš zabilježiti cijenu dionice za stavku, upiši je ispod. Ovo možeš ostaviti i praznim.

en: New _Price
hr: Nova _cijena

en: Currenc_y
hr: Val_uta

en: Stock Split Details
hr: Detalji podjele dionice

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split, enter the details of that payment here. Otherwise, just click "Next".
hr: Ako dobiješ novčanu isplatu kao rezultat podjele dionica, ovdje upiši detalje tog plaćanja. U protivnom, pritisni „Dalje“.

en: _Amount
hr: _Iznos

en: _Memo
hr: _Bilješka

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
hr: Novac u zamjenu

en: <b>_Income Account</b>
hr: <b>_Konto prihoda</b>

en: <b>A_sset Account</b>
hr: <b>Konto _imovine</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
hr: Novac u zamjenu

en: If you are finished creating the stock split or merger, press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
hr: Kad završiš stvaranje podjele ili spajanje dionica, pritisni „Primijeni“. Također možeš pritisnuti „Natrag“ za pregled tvojih odabira ili „Prekini“ za prekidanje bez unošenja promjena.

en: Stock Split Finish
hr: Završavanje podjele dionice

en: Stock Transaction Assistant
hr: Pomoćnik za transakcije dionica

en: Select the date and description for your records.
hr: Odaberi datum i opis za tvoje zapise.

en: Transaction Details
hr: Detalji transakcije

en: Transaction Type
hr: Vrsta transakcije

en: Previous Balance
hr: Prethodni saldo

en: Stock Amount
hr: Količina dionica

en: Enter the value of the shares.
hr: Upiši vrijednost dionica.

en: _Stock Value
hr: _Vrijednost dionice

en: Stock Value
hr: Vrijednost dionice

en: Cash
hr: Gotovina

en: Cash Account
hr: Konto gotovine

en: Fees
hr: Naknade

en: Brokerage Fees
hr: Brokerske naknade

en: Dividend Account
hr: Konto dividendi

en: In this page, input any capital gains or losses incurred, and the associated income account. Capital gains are positive, and capital losses are negative.
hr: Na ovoj stranici unesi sve nastale kapitalne dobitke ili gubitke i povezani račun prihoda. Kapitalni dobici su pozitivni, a kapitalni gubici negativni.

en: Capital Gain
hr: Kapitalni dobitak

en: Capital Gains Account
hr: Konto kapitalnih dobitaka

en: Capital Gains
hr: Kapitalni dobici

en: A summary of splits is shown as follows. If the summary is correct, and there are no errors, please press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
hr: Prikazuje se sažetak podjela. Ako je sažetak točan i ne sadrži greške, pritisni „Primijeni“. Također možeš pritisnuti „Natrag“ za pregled tvojih odabira ili „Prekini“ za prekidanje bez unošenja promjena.

en: Finish
hr: Završi

en: Introduction placeholder
hr: Rezervirano mjesto za uvod

en: Title placeholder
hr: Rezervirano mjesto za naslov

en: _Edit list of encodings
hr: _Uredi popis kodiranja

en: Default encoding
hr: Standardno kodiranje

en: Convert the file
hr: Konvertiraj datoteku

en: finish placeholder
hr: rezervirano mjesto završetka

en: Finish GnuCash Datafile Import
hr: Završi uvoz GnuCash datoteke

en: Edit the list of encodings
hr: Uredi popis kodiranja

en: <b>S_ystem input encodings</b>
hr: <b>_Sustavsko kodiranje za unos</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
hr: <b>_Prilagođeno kodiranje</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
hr: <b>_Odabrano kodiranje</b>

en: Preferences
hr: Postavke

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
hr: Opće

en: Enable extra _buttons
hr: Uključi dodatne _gumbe

en: _Open in new window
hr: _Otvori u novom prozoru

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
hr: Ako je označeno, svaki izlazni račun će biti otvoren u vlastitom prozoru najviše razine. Ako nije, izlazni računi će biti otvoreni u trenutačnom prozoru.

en: _Accumulate splits on post
hr: _Kumuliraj stavke prilikom knjiženja

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
hr: Da li standardno združiti višestruke unose u izlaznom računu, koji se prenose na isti konto, u jednu stavku. Ova se postavka može promijeniti u dijalogu uknjiženja.

en: <b>Invoices</b>
hr: <b>Izlazni računi</b>

en: Not_ify when due
hr: Obavijest_i o dospijeću

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
hr: Da li prikazati popis dospjelih ulaznih računa prilikom pokretanja programa.

en: _Tax included
hr: U_ključi porez

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
hr: Je li porez standardno uključen u unosima ulaznih računa. Ova se postavka koristi za nove kupce i dobavljače.

note: See the tooltip "At post time…" for details.
en: _Process payments on posting
hr: Obradi _plaćanja prilikom knjiženja

en: <b>Bills</b>
hr: <b>Ulazni računi</b>

en: _Notify when due
hr: _Obavijesti o dospijeću

en: Ta_x included
hr: Uključi pore_z

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
hr: Je li porez standardno uključen u unosima izlaznih računa. Ova se postavka koristi za nove kupce i dobavljače.

note: See the tooltip "At post time…" for details.
en: Pro_cess payments on posting
hr: Obradi plaćanja prilikom _knjiženja

en: Days in ad_vance
hr: Broj dana _unaprijed

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
hr: Broj dana u budućnosti za upozoravanje o nadolazećem dospijeću ulaznih računa.

en: How many days in the future to warn about Invoices coming due.
hr: Broj dana u budućnosti za upozoravanje o nadolazećem dospijeću izlaznih računa.

en: _Days in advance
hr: Broj _dana unaprijed

en: Cascade Account Values
hr: Primjeni vrijednosti računa na podređene

en: Enable Cascading Account Color
hr: Aktiviraj boju računa za podređene

en: Enable Cascading Account Placeholder
hr: Aktiviraj rezervirana mjesta računa za podređene

en: Enable Cascading Account Hidden
hr: Aktiviraj skrivanje računa za podređene

en: Enable the sections to Cascade
hr: Aktiviraj prikaz podređenih u odjeljcima

en: Default
hr: Standardno

en: If any account has an existing color it will not be replaced unless the following is ticked.
hr: Ako ikoji konto ima postojeću boju, neće biti zamijenjena, ukoliko sljedeće nije označeno.

en: Replace any existing account colors
hr: Zamijeni sve postojeće boje za konta

en: Delete Account
hr: Izbriši konto

en: <b>Sub-accounts</b>
hr: <b>Podkonta</b>

en: This account has a sub-account. What would you like to do with it?
hr: Ovaj konto sadržava podkonto. Što želiš s njime uraditi?

en: _Move to
hr: _Premjesti u

en: Delete the _subaccount
hr: Izbriši pod_račun

en: M_ove to
hr: _Premjesti u

en: Delete all _transactions
hr: Izbriši sve _transakcije

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
hr: Ovaj konto sadržava transakcije. Što želiš s njima uraditi?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
hr: Ovaj konto sadržava transakcije samo-za-čitanje, koje ne mogu biti izbrisane.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
hr: <b>Transakcije podkonta</b>

en: You've said to delete the subaccount and it contains transactions. What would you like to do with these transactions?
hr: Želiš izbrisati podkonto koji sadržava transakcije. Što želiš učiniti s tim transakcijama?

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
hr: Jedan ili više podkonta sadržavaju transakcije samo-za-čitanje, koje se ne mogu izbrisati.

en: Filter By…
hr: Filtriraj po …

en: _Default
hr: _Standardno

en: Account Type
hr: Vrsta konta

en: Show _hidden accounts
hr: Prikaži _skrivena konta

en: Show _unused accounts
hr: Prikaži _nekorištena konta

en: Show accounts which do not have any transactions.
hr: Prikaži konta, koji nemaju transakciju.

en: Show _zero total accounts
hr: Prikaži konta s ukupnim iznosima od _nula

en: Show accounts which have a zero total value.
hr: Prikaži konta, koji imaju ukupnu vrijednost nula.

en: Use Commodity Value
hr: Koristi vrijednosti roba

en: _Help
hr: Po_moć

en: Identification
hr: Identifikacija

en: Account _name
hr: _Ime konta

en: _Account code
hr: Šifr_a konta

en: _Description
hr: _Opis

en: Smallest _fraction
hr: Najmanji _apoen

en: Account _Color
hr: _Boja konta

en: No_tes
hr: _Napomene

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
hr: Najmanji apoen ove robe, na koji se može referencirati.

en: _Parent Account
hr: _Matični konto

en: Acco_unt Type
hr: _Vrsta konta

en: Placeholde_r
hr: _Rezervirano mjesto

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
hr: Ovaj se konto koristi samo kao rezervirano mjesto u hijerarhiji kontnog plana. Transakcije se ne mogu uknjižiti u ovaj konto, već samo u podkonta ovog konta.

en: Auto _interest transfer
hr: Automatsk_i prijenos kamata

en: H_idden
hr: _Skriveno

en: This account (and any sub-accounts) will be hidden in the account tree and will not appear in the popup account list in the register. To reset this option, you will first need to open the "Filter By…" dialog for the account tree and check the "show hidden accounts" option. Doing so will allow you to select the account and reopen this dialog.
hr: Ovaj konto (i bilo koji podkonto) će biti skriven u kontnom planu i neće se pojaviti na skočnom popisu konta u registru. Za resetiranje ove opcije, najprije moraš otvoriti dijalog „Filtriraj po …“ za kontni plan i provjeriti opciju „prikaži skrivena konta“. Na taj način možeš odabrati konto i ponovo otvoriti ovaj dijalog.

en: Opening balance
hr: Početni saldo

en: This account holds opening balance transactions. Only one account per commodity can hold opening balance transactions.
hr: Ovaj konto sadržava transakcije početnog salda. Samo jedan konto po robi može sadržavati transakcije početnog salda.

en: Ta_x related
hr: Odnosi se na _porez

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
hr: Koristi „Uredi→Opcije za izvještaj o porezu“ za podešavanje oznake, koja se odnosi na porez i za dodijeljivanje šifre poreza ovom kontu.

en: _Higher Balance Limit
hr: _Viši limit salda

en: If a value is present, an indication can be shown in the chart of accounts when today's balance is more than this value.
    
    i.e.
    Today's balance of -90 will show icon if limit is set to -100
    Today's balance of 100 will show icon if limit is set to 90
    
    Clear the entry to have no warning.
hr: Ako je vrijednost zadana, u kontnom planu se može prikazati indikator kad je današnji saldo veći od te vrijednosti.
    
    Npr.:
    Današnji saldo od −90 prikazat će ikonu ako je limit postavljen na −100
    Današnji saldo od 100 prikazat će ikonu ako je limit postavljen na 90
    
    Ostavi polje praznim ako ne želiš upozorenja.

en: If a value is present, an indication can be shown in the chart of accounts when today's balance is less than this value.
    
    i.e.
    Today's balance of -100 will show icon if limit is set to -90
    Today's balance of 90 will show icon if limit is set to 100
    
    Clear the entry to have no warning.
hr: Ako je vrijednost zadana, u kontnom planu se može prikazati indikator kad je današnji saldo manji od te vrijednosti.
    
    Npr.:
    Današnji saldo od −100 prikazat će ikonu ako je limit postavljen na −90
    Današnji saldo od 90 prikazat će ikonu ako je limit postavljen na 100
    
    Ostavi polje praznim ako ne želiš upozorenja.

en: _Lower Balance Limit
hr: _Niži limit salda

en: _Include sub accounts
hr: Uključi _podkonta

en: More Properties
hr: Više svojstava

en: <b>Balance Information</b>
hr: <b>Podaci salda</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
hr: <b>Prijenos početnog salda</b>

[ctx: field label]
en: _Balance
hr: _Saldo

en: _Use equity 'Opening Balances' account
hr: _Koristi „Početni saldo” konta kapitala

en: _Select transfer account
hr: _Odaberi konto prijenosa

en: Renumber sub-accounts
hr: Ponovi numeriranje podkonta

en: _Renumber
hr: _Ponovi numeriranje

en: Prefix
hr: Predznak

en: Examples
hr: Primjeri

en: Number of Digits
hr: Broj znamenki

en: This will replace the account code field of each child account with a newly generated code
hr: Ovime će se zamijeniti polje koda šifre svakog podređenog konta s novom generiranom šifrom

en: _Show documentation
hr: _Prikaži dokumentaciju

en: _Reconciled
hr: _Usklađeno

en: _Cleared
hr: _Potvrđeno

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
hr: Kad stanje nije navedeno u QIF datoteci, transakcije se označavaju kao potvrđene.

en: _Not cleared
hr: _Nepotvrđeno

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
hr: Kad stanje nije navedeno u QIF datoteci, transakcije se označavaju kao nepotvrđene.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
hr: Standardno stanje transakcije (prepisuje se stanjem koje zadaje QIF datoteka)

en: Select Account
hr: Odaberi konto

en: _Select or add a GnuCash account:
hr: _Odaberi ili dodaj GnuCash konto:

en: Import transactions from text file
hr: Uvezi transakcije iz tekstualne datoteke

en: 1. Choose the file to import
hr: 1. Odaberi datoteku za uvoz

en: Import bill CSV data
hr: Uvezi CSV podatke ulaznog računa

en: Import invoice CSV data
hr: Uvezi CSV podatke izlaznih računa

en: 2. Select import type
hr: 2. Odaberi vrstu uvoza

en: Semicolon separated
hr: Razdvojeno točka-zarezom

en: Comma separated
hr: Razdvojeno zarezom

en: Semicolon separated with quotes
hr: Razdvojeno točka-zarezom s navodnicima

en: Comma separated with quotes
hr: Razdvojeno zarezom s navodnicima

en: 3. Select import options
hr: 3. Odaberi vrstu uvoza

en: 4. Preview
hr: 4. Pregled

en: Open imported documents in tabs
hr: Otvori uvezene dokumente u karticama

en: Open not yet posted documents in tabs
hr: Otvori još neobjavljene dokumente u karticama

en: Don't open imported documents in tabs
hr: Ne otvaraj uvezene dokumente u karticama

en: 5. Afterwards
hr: 5. Naknadno

en: window1
hr: prozor1

en: Due Days
hr: Dani dospijeća

en: Discount Days
hr: Dani popusta

en: Discount %
hr: Popust %

en: The percentage discount applied for early payment.
hr: Postatak popusta za prijevremeno plaćanje.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
hr: Broj dana nakon datuma knjiženja, u kojima će se popust primijeniti za prijevremena plaćanja.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
hr: Broj dana za plaćanje ulaznih računa nakon datuma knjiženja.

en: Due Day
hr: Dan dospijeća

en: Discount Day
hr: Dan popusta

en: Cutoff Day
hr: Rok

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
hr: Dan za primjenu računa u sljedećem mjesecu. Računi se nakon tog dana primijenjuju u sljedećem mjesecu. Negativnim vrijednostima se dan izračunava od kraja mjeseca natraške.

en: The discount percentage applied if paid early.
hr: Primijenjeni postotak popusta, ako je prerano plaćeno.

en: The last day of the month for the early payment discount.
hr: Posljednji dan u mjesecu za popust pri prijevremenom plaćanju.

en: The day of the month bills are due
hr: Dan u mjesecu za dospijeća računa

en: Table
hr: Tablica

en: Terms
hr: Uvjeti

en: Delete the current Billing Term
hr: Izbriši trenutačni uvjet plaćanja

en: _New
hr: _Novo

en: Create a new Billing Term
hr: Stvori novi uvjet računa

en: <b>Term Definition</b>
hr: <b>Definicija uvjeta</b>

en: De_scription
hr: _Opis

en: _Type
hr: _Vrsta

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
hr: Opis uvjeta plaćanja, ispisan na izlaznim računima

en: _Edit
hr: _Uredi

en: Edit the current Billing Term
hr: Uredi trenutačni uvjet računa

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Cancel your changes
hr: Prekini tvoje promjene

en: Commit this Billing Term
hr: Spremi ovaj uvjet za račun

en: The internal name of the Billing Term.
hr: Interno ime uvjeta plaćanja.

en: <b>New Billing Term</b>
hr: <b>Novi uvjet plaćanja</b>

en: _Name
hr: _Ime

en: Income Total
hr: Ukupni prihod

en: Expense Total
hr: Ukupni rashod

en: Choose Owner Dialog
hr: Odaberi dijalog za vlasnike

en: Securities
hr: sigurnosti

en: Show National Currencies
hr: Prikaži nacionalne valute

en: Add a new commodity.
hr: Dodaj novu robu.

en: Remove the current commodity.
hr: Ukloni trenutačnu robu.

en: Edit the current commodity.
hr: Uredi trenutačnu robu.

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
hr: Upiši potpuno ime robe. Npr.: Cisco Systems Inc. ili Apple Computer, Inc.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
hr: Upiši burzovnu oznaku za robu (npr. „CSCO“ ili „AAPL“). Ako dohvačaš tečajeva s interneta, ovo polje mora u potpunosti odgovarati burzovnoj oznaci, koju izvor tečaja koristi (uključujući pisanje velikim/malim slovima).

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
hr: Upiši jedinstvenu šifru, koja se koristi za prepoznavanje robe. Ili, slobodno ostavi ovo polje praznim.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
hr: Upiši najmanji dio vrijednosnog papira kojim se može trgovati. Za dionice, kojima se može trgovati samo cijelim brojevima, upiši 1.

en: <b>Quote Source Information</b>
hr: <b>Podaci izvora tečaja</b>

en: Select a category for the commodity or enter a new one. One might use investment categories like STOCKS and BONDS or exchange names like NASDAQ and LSE.
hr: Odaberi kategoriju za robu ili upiši novu. Mogu se koristiti investicijske kategorije kao što su DIONICE i OBVEZNICE ili imena burzi kao što su NASDAQ i LSE.

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
hr: Upiši oznaku. Ovo možeš ostaviti i praznim. U tom slučaju će se koristiti burzovna oznaka ili ISO šifra valute.

en: Type of quote source
hr: Vrsta izvora tečaja

en: _Display symbol
hr: _Prikaži oznaku

en: Time_zone
hr: Vremenska _zona

en: _Unknown
hr: _Nepoznato

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
hr: Ovo su izvori tečajeva, koji su nedavno dodani u „F::Q“. GnuCash ne zna, da li ti izvori dohvaćaju podatke s jedne ili s više web stranica.

en: _Multiple
hr: _Više

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
hr: Ovo su izvori tečajeva za „F::Q“, koji dohvaćaju podatke s više web stranica. Ako jedna od tih web stranica nije dostupna, „F::Q“ će pokušati dohvatiti podatke s neke druge stranice.

en: Si_ngle
hr: Jed_na

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
hr: Ovo su izvori tečajeva za „F::Q“, koji dohvaćaju informacije s jedne web stranice. Ako ta web stranica nije dostupna, nećeš moći dohvatiti tečajeve.

en: _Get Online Quotes
hr: _Preuzmi internetske tečajeve

en: F_raction traded
hr: _Apoeni trgovanja

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
hr: ISIN, CUSI_P ili neka druga šifra

en: Nam_espace
hr: Im_enski prostor

en: _Symbol/abbreviation
hr: _Oznaka/kratica

en: _Full name
hr: Potpuno _ime

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
hr: Upozorenje: Finance::Quote nije ispravno instalirano.

en: Select user information here…
hr: Odaberi korisničke podatke ovdje …

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hr: ID kupca. Ako ostaviš praznim, odabrat će se jedan razuman broj

en: Address
hr: Adresa

en: Email
hr: E-mail

en: Billing Address
hr: Adresa za račune

en: Discount
hr: Popust

en: Credit Limit
hr: Kreditno ograničenje

en: Tax Included
hr: Uključen porez

en: Tax Table
hr: Porezna tablica

en: Override the global Tax Table?
hr: Zanemariti opću poreznu tablicu?

en: Billing Information
hr: Podaci računa

en: Shipping Information
hr: Podaci isporuke

en: Shipping Address
hr: Isporuka, adresa

note: Title of dialog
en: Import customers or vendors from text file
hr: Uvezi kupce ili dobavljače iz tekstualne datoteke

en: For importing customer lists.
hr: Za uvoz popisa kupaca.

en: For importing vendor lists.
hr: Za uvoz popisa dobavljača.

en: <b>2. Select Import Type</b>
hr: <b>2. Odaberi vrstu uvoza</b>

en: Exit the saved report configurations dialog
hr: Izađi iz dijaloga za konfiguriranje spremljenih izvještaja

en: Currently you have no saved reports.
hr: Trenutačno nemaš spremljenih izvještaja.

en: Saved report configurations are created by
    1. opening a report from the Reports menu,
    2. altering the report's options to your taste,
    3. selecting "Save Report Configuration [As…]" from the Reports menu
     or pressing a "Save Config [As…]" button on the tool bar.
hr: Konfiguracije spremljenih izvještaja se stvaraju:
    1. otvaranjem izvještaja putem izbornika „Izvještaji”,
    2. mijenjanjem opcija izvještaja prema vlastitom ukusu,
    3. odabirom „Spremi konfiguraciju izvještaja [kao …]” putem izbornika „Izvještaji”
     ili pritiskom gumba „Spremi konfiguraciju [kao …]” u alatnoj traci.

en: Question
hr: Pitanje

en: Change Linked Document path head
hr: Promijeni početnu stazu povezanog dokumenta

en: Existing relative file path links will be converted to absolute ones by combining them with the existing path head unless box unticked.
hr: Postojeće poveznice relativnih staza datoteka pretvorit će se u apsolutne, spajajući ih s postojećim početkom staze, osim ako se polje odznači.

en: Existing absolute file path links will be converted to relative ones by comparing them to the new path head unless box unticked.
hr: Postojeće poveznice apsolutnih staza datoteka pretvorit će se u relativne, spajajući ih s novim početkom staze, osim ako se polje odznači.

en: Note: Only Document Links that are not read-only will be changed.
hr: Napomena: Promijenit će se samo poveznice dokumenata koje nisu samo-za-čitanje.

en: Linked _File
hr: Povezani _dokument

en: Linked _Location
hr: Povezano _mjesto

en: (none)
hr: (bez)

en: Enter an URL like "https://www.gnucash.org"
hr: Upiši URL kao „https://www.gnucash.org”

en: Location does not start with a valid scheme
hr: Mjesto ne započinje s ispravnom shemom

en: Reload and Locate Linked Documents
hr: Učitaj ponovo i odredi povezane dokumente

en: _Reload
hr: _Učitaj ponovo

en: _Locate Linked Documents
hr: _Odredi povezane dokumente

en: All Linked Documents
hr: Svi povezani dokumenti

en: Linked Document
hr: Povezani dokument

en: Available
hr: Dostupno

en: Relative
hr: Relativno

en: Double click on the entry in the Description column to jump to the Transaction.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
hr: Pritisni dvaput na unos u stupcu „Opis” za prelaz na transakciju.
    Pritisni dvaput na unos u stupcu „Poveznica” za otvaranje povezanog dokumenta.
    Pritisni dvaput na unos u stupcu „Dostupno” za mijenjanje poveznice dokumenta.

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hr: ID zaposlenika. Ako polje ostaviš praznim, odabrat će se jedan razuman broj

en: Payment Address
hr: Adresa za plaćanje

en: Language
hr: Jezik

en: Interface
hr: Sučelje

en: Default Hours per Day
hr: Standardno radno vrijeme

en: Default Rate
hr: Standardna satnica

en: Access Control List
hr: Popis kontrola pristupa

en: Access Control
hr: Kontrola pristupa

en: <b>Data Format</b>
hr: <b>Format podataka</b>

en: <b>File</b>
hr: <b>Datoteka</b>

en: Host
hr: Domaćin (računalo)

en: Database
hr: Baza podataka

en: Password
hr: Lozinka

en: <b>Database Connection</b>
hr: <b>Veza baze podataka</b>

en: Annual
hr: Godišnje

en: Semi-annual
hr: Polugodišnje

en: Tri-annual
hr: Trogodišnje

en: Quarterly
hr: Kvartalno

en: Bi-monthly
hr: Dvomjesečno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Semi-monthly
hr: Polumjesečno

en: Bi-weekly
hr: Dvotjedno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Daily (360)
hr: Dnevno (360)

en: Daily (365)
hr: Dnevno (365)

en: Loan Repayment Calculator
hr: Kalkulator za otplaćivanje kredita

en: _Schedule
hr: _Terminiranje

en: <b>Calculations</b>
hr: <b>Kalkulacije</b>

en: Payment periods
hr: Intervali plaćanja

en: Interest rate
hr: Kamatna stopa

en: Present value
hr: Trenutačna vrijednost

en: Periodic payment
hr: Periodično plaćanje

en: Future value
hr: Buduća vrijednost

en: Clear the entry.
hr: Ukloni unos.

en: Precision
hr: Točnost

en: Calculate
hr: Izračunaj

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
hr: Ponovo izračunaj (jedan) prazan unos u gornjim poljima.

en: <b>Payment Options</b>
hr: <b>Opcije za plaćanje</b>

en: Payment Total
hr: Ukupni iznos plaćanja

en: Discrete
hr: U koracima

en: Continuous
hr: Neprekidno

en: Beginning
hr: Početak

en: <b>Compounding</b>
hr: <b>Ukamaćivanje</b>

en: When paid
hr: Kad je plaćeno

en: Search the Account List
hr: Pretraži popis konta

en: Close _on Jump
hr: _Zatvori prilikom prelaska

en: _Jump To
hr: _Prijeđi na

en: All _accounts
hr: _Sva konta

en: Search scope
hr: Opseg pretrage

en: Account Full Name
hr: Potpuno ime konta

en: Case insensitive searching is available on 'Account Full Name'.
hr: Pretraga s razlikovanjem veličine slova dostupna je za „Potupno ime konta”.

en: Sea_rch
hr: Tr_aži

en: Select a row and then press 'jump to' to jump to the account in the Account Tree,
    if account should not be shown, this will be temporarily overridden.
hr: Odaberi redak i pritisni „Prijeđi na”, za prijelaz na konto u kontnom planu.
    Ukoliko se konto ne prikaže, ovo će se privremeno prepisati.

en: Import Map Editor
hr: Uređivač mapiranja uvoza

en: _Remove Invalid Mappings
hr: _Ukloni neispravna mapiranja

en: <b>What type of information to display?</b>
hr: <b>Koju vrstu podataka želiš prikazati?</b>

en: Non-Bayesian
hr: Ne-Bayesove

en: Online
hr: Internet

en: Source Account Name
hr: Ime izvornog konta

en: Based On
hr: Bazirano na

en: Match String
hr: Usporedi znakovni niz

en: Mapped to Account Name
hr: Mapirano na ime konta

en: Count of Match String Usage
hr: Količina korištenja „Usporedi znakovni niz”

en: Filter will be applied to 'Match String' and 'Mapped to Account Name' fields, case sensitive.
hr: Filtar će se primijeniti na polja „Usporedi znakovni niz” i „Mapirano na ime konta”, razlikuje velika/mala slova.

en: _Filter
hr: _Filtriraj

en: _Expand All
hr: _Rasklopi sve

en: Collapse _All
hr: _Sklopi sve

en: Multiple rows can be selected and then deleted by pressing the delete button.
hr: Moguće je odabrati više redaka istovremeno te ih potom izbrisati pomoću gumba „Izbriši”.

en: New _Account…
hr: Novi _konto …

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
hr: Odaberi ili stvori odgovarajući GnuCasha konto za:

en: Online account ID here…
hr: ID internet bankarstva ovdje …

en: Choose a format
hr: Odaberi format

en: Select matching existing transaction
hr: Odaberi poklapanje postojeće transakcije

note: Dialog Select matching transactions
en: Show Reconciled
hr: Prikaži usklađene

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
hr: Prva stavka uvezene transakcije

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
hr: Moguće stavke, koje odgovaraju odabranoj transakciji

en: Multiple transaction rows may be selected and a transfer account assigned to all selected rows. Use Ctrl Left Click or Shift-Click to select multiple rows and then Right Click to select a transfer account. Only rows with "A" checked can be added to a selection.
hr: Može se odabrati više redaka transakcija i dodijeliti račun za prijenos svim odabranim retcima. Koristi tipku Ctrl s pritiskom lijevog gumba miša ili tipku Shift zajedno s pritiskom tipke miša za biranje više redaka, a zatim pritiskom desne tipke miša odaberi račun za prijenos. Odabiru se mogu dodati samo redci s oznakom „Nova”.

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
hr: Ova transakcija vjerojatno zahtijeva tvoju intervenciju. Inače će se uvesti nesaldirano.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
hr: Ova će se transakcija uvesti saldirano (svejedno možda želiš provjeriti podudranje ili odredišni konto).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
hr: Ova transakcija zahtijeva tvoju intervenciju. Inače NEĆE biti uvezena.

en: Double click on the transaction to either change the matching transaction in GnuCash or the destination account of the auto-balance split (if required).
hr: Pritisni transakciju dvaput za mijenjanje poklapajuće transakcije koju želiš uskladiti ili odredišnog konta automatski usklađene stavke (ako je potrebno).

en: Transaction List Help
hr: Pomoć za popis transakcija

en: Colors
hr: Boje

en: <b>Actions</b>
hr: <b>Radnje</b>

en: "A"
hr: „Nova”

en: "U+C"
hr: „A+P”

en: "C"
hr: „P”

en: Select "A" to add the transaction as new.
hr: Za dodavanje transakcije kao nove, odaberi „Nova“.

en: Select "U+C" to update a matching transaction and mark it as cleared (c).
hr: Za aktualiziranje poklapajuće transakcije i označavanje kao potvrđene, odaberi „A+P“.

en: Select "C" to mark a matching transaction as cleared (c).
hr: Za označavanje poklapajuće transakcije kao potvrđene, odaberi „P“.

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
hr: Za preskakanje transakcije nemoj odabrati ni jedno ni drugo (neće uopće biti uvezena).

en: Red
hr: Crvena

en: Yellow
hr: Žuta

en: Green
hr: Zelena

en: Edit imported transaction details
hr: Uredi uvezene detalje transakcije

en: _Notes
hr: _Napomene

en: List of downloaded transactions (source split and matched information shown)
hr: Popis preuzetih transakcija (prikazuje izvornu stavku i poklopljene podatke)

en: Show _Account column
hr: Prikaži stupac kont_a

en: Show _Memo column
hr: Prikaži stupac _bilježaka

en: Show matched _information
hr: Prikaži poklopljene _informacije

en: A_ppend
hr: _Dodaj

en: When Updating and Clearing a matched transaction, append the imported Description and Notes to the matched Description and Notes instead of replacing them.
hr: Prilikom aktualiziranja i potvrđivanja poklapajuće transakcije dodaj uvezeni opis i bilješke poklapajućem opisu i bilješkama umjesto da ih zamijeniš.

en: _Reconcile after match
hr: _Uskladi nakon poklapanja

en: Generic import transaction matcher
hr: Opći uspoređivač uvoznih transakcija

en: Posted Account
hr: Uknjiženi konto

en: Invoice Information
hr: Podaci izlaznog računa

en: (owner)
hr: (vlasnik)

en: Open Document Link
hr: Otvori poveznicu dokumenta

en: Default Chargeback Project
hr: Standardni projekt za otplaćivanje

en: Additional to Card
hr: Dodatno za kartu

en: Extra Payments
hr: Dodatna plaćanja

en: Report template
hr: Predložak za izvještaje

en: Use template report
hr: Koristi predložak za izvještaje

en: Choose a different report template before timeout
hr: Odaberi jedan drugi predložak za izvještaj prije vremenskog ograničenja

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
hr: ID-broj izlaznog računa. Ako ga ostaviš praznim, odabrat će se jedan razuman broj.

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
hr: Isknjiživanjem ovog izlaznog računa, izbrisat će se
    uknjižene transakcije. Stvarno ga želiš isknjižiti?

en: Yes, reset the Tax Tables
hr: Da, vrati porezne tablice na izvorno

en: No, keep them as they are
hr: Ne, zadrži ih takvima

en: Reset Tax Tables to present Values?
hr: Vrati porezne tablice na sadašnje vrijednosti?

en: Job Dialog
hr: Dijalog za nalog

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hr: ID-broj naloga. Ako ga ostaviš praznim, odabrat će se jedan razuman broj

en: Job Information
hr: Podaci naloga

en: Owner Information
hr: Podaci vlasnika

en: Job Active
hr: Aktivni nalog

en: Lot Viewer
hr: Preglednik paketa

en: _New Lot
hr: _Novi paket

en: Scrub _Account
hr: Pročisti _konto

en: _Scrub
hr: _Pročisti

en: Scrub the highlighted lot
hr: Pročisti istaknuti paket

en: Delete the highlighted lot
hr: Izbriši istaknute pakete

en: Enter a name for the highlighted lot.
hr: Upiši ime za istaknuti paket.

en: Enter any notes you want to make about this lot.
hr: Upiši bilo koju napomenu za ovaj paket.

en: <b>_Title</b>
hr: <b>Naslo_v</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
hr: <b>_Stavke u ovom kontu</b>

en: Show only open lots
hr: Prikaži samo otvorene pakete

en: <b>Splits _free</b>
hr: <b>_Slobodne stavke</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
hr: <b>Stavke _u paketu</b>

en: _No
hr: _Ne

en: _Yes
hr: _Da

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
hr: <span weight="bold" size="larger">Ponovo prikazati dijalog s dobrodošlicom?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
hr: Ako pritisneš <i>Da</i>, dijalog <i>Dobro došli u GnuCash</i> će se ponovo prikazati prilikom sljedećeg pokretanja GnuCasha. Ako pritisneš <i>Ne</i>, neće se više prikazivati.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
hr: <span size="x-large" weight="bold">GnuCash dobrodošlica!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
hr: Dostupne se neke unaprijed određene radnje, koje većina novih korisnika želi koristiti prilikom pokretanja GnuCasha. Odaberi jednu od ovih radnji i pritisni <i>U redu</i> ili pritisni <i>Prekini</i>, ako ne želiš obaviti nijednu od njih.

en: C_reate a new set of accounts
hr: Stvori novi _skupinu konta

en: _Import my QIF files
hr: _Uvezi QIF datoteke

en: _Open the new user tutorial
hr: _Otvori upute za novog korisnika

en: Object references
hr: Reference objekta

en: Explanation
hr: Objašnjenje

en: Close dialog and make no changes.
hr: Zatvori dijalog i nemoj ništa promijeniti.

en: Apply changes but do not close dialog.
hr: Primijeni promjene, ali nemoj zatvoriti dijalog.

en: Apply changes and close dialog.
hr: Primijeni promjene i zatvori dijalog.

en: Order Entry
hr: Unos za narudžbu

en: _Invoices
hr: _Izlazni računi

en: Close _Order
hr: Zatvori _narudžbu

en: Order Information
hr: Podaci narudžbe

en: Reference
hr: Referenca

en: Order Entries
hr: Unosi za narudžbu

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hr: ID broj narudžbe. Ako ga ostaviš praznim, odabrat će se jedan razuman broj

en: The company associated with this payment.
hr: Poduzeće povezano s ovim plaćanjem.

en: Post To
hr: Uknjiži u

en: Documents
hr: Dokumenti

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
hr: Iznos ovog izlaznog računa, koji treba platiti.
    
    Ako je izlazni račun odabran, GnuCash će predložiti još nepodmireni iznos. Možeš promijeniti taj iznos za stvaranje djelimičnog plaćanja ili preplaćivanja.
    
    U slučaju preplaćivanja ili ako nije odabran izlazni račun, GnuCash će samostalno dodijelit preostali iznos prvom neplaćenom izlaznom računu za ovo poduzeće.

en: Refund
hr: Povrat novca

en: Print Check
hr: Ispiši ček

en: (USD)
hr: (HRK)

en: Transfer Account
hr: Konto prijenosa

note: Date format label for 07/31/2013
en: US
hr: SAD

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
hr: Europa

note: Label for locale settings of formats, …
en: Locale
hr: Jezik sustava

en: _Reset
hr: _Obnovi

en: <b>Separator Character</b>
hr: <b>Znak razdvajanja</b>

en: Press 'Reset' to use the original account separator and close the preference window
    Press 'Close' to return to the preference window
hr: Pritisni „Obnovi” za upotrebu izvornog znaka razdvajanja računa i zatvori prozor postavki
    Pritisni „Zatvori” za vraćanje na prozor postavki

en: GnuCash Preferences
hr: GnuCash postavke

en: <b>Summarybar Content</b>
hr: <b>Sadržaj trake sažetka</b>

en: Include _grand total
hr: Uključi _sveukupni iznos

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
hr: Prikaži sveukupni iznos svih konta, pretvorenih u standardnu valutu izvještaja.

en: Include _non-currency totals
hr: Uključi _bezvalutne ukupne iznose

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
hr: Ako je označeno, bezvalutna roba će se prikazati u traci sažetka. Ako nije, prikazat će se samo valute.

en: _Relative
hr: _Relativno

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
hr: Koristi navedeni relativni početni datum za izračunavanja dobiti/gubitka.

en: _Absolute
hr: _Apsolutno

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
hr: Koristi navedeni apsolutni početni datum za izračunavanja dobiti/gubitka.

en: Re_lative
hr: _Relativno

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
hr: Koristi navedeni relativni završni datum za izračunavanja dobiti/gubitka. Koristi ovaj datum i za izračunavanje neto imovine.

en: Ab_solute
hr: _Apsolutno

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
hr: Koristi navedeni apsolutni završni datum za izračunavanja dobiti/gubitka. Koristi ovaj datum i za izračunavanje neto imovine.

en: Accounting Period
hr: Obračunsko razdoblje

en: Use _formal accounting labels
hr: Koristi _službene računovodstvene natpise

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
hr: Koristi samo „Duguje“ i „Potražuje“, umjesto neslužbenih sinonima.

en: <b>Labels</b>
hr: <b>Oznake</b>

en: _None
hr: _Bez

en: C_redit accounts
hr: Konta _potraživanja

en: _Income & expense
hr: _Prihod i rashod

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
hr: <b>Obrni saldirana konta</b>

en: <b>Default Currency</b>
hr: <b>Standardna valuta</b>

en: US Dollars (USD)
hr: Hrvatska kuna (HRK)

en: Character
hr: Znak

en: Sample
hr: Uzorak

en: Show the Account Color as background
hr: Prikaži boju konta kao pozadinu

en: Show the Account Color as Account Name Background.
hr: Prikaži boju konta kao pozadinu imena konta.

en: Show the Account Color on tabs
hr: Prikaži boju konta na karticama

en: Show the Account Color as tab background.
hr: Prikaži boju konta kao pozadinu kartica.

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
hr: Znak koji će se koristiti između dijelova imena konta. Dozvoljena vrijednost je svaki znak osim slova i znamenaka ili bilo koji od sljedećih izraza: "colon" (dvotočka), "slash" (kosa crta), "backslash" (obrnuta kosa crta), "dash" (crtica) i "period" (točka).

en: Ch_oose
hr: _Odaberi

en: Loc_ale
hr: J_ezik

en: <b>Time Format</b>
hr: <b>Format vremena</b>

en: U_se 24-hour clock
hr: Kori_sti 24-satni sat

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
hr: Koristi vremenski format od 24 sata (umjesto 12).

en: <b>Date Completion</b>
hr: <b>Dovršavanje unosa datuma</b>

en: When a date is entered without year, it should be taken
hr: Kad se upiše datum bez godine, koristit će se

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
hr: Datumi će biti dovršeni, tako da se nalaze unutar tekuće kalendarske godine.

en: In a sliding 12-month window starting this
    many months before the current month
hr: Godina, koja je određena ovoliko mjeseci
    unazad od trenutačnog mjeseca

en: Enter number of months.
hr: Upiši broj mjeseci.

en: Use the date format specified by the system locale.
hr: Koristi format datuma, određen jezičnim postavkama sustava.

en: <b>Numbers</b>
hr: <b>Brojevi</b>

en: Force P_rices to display as decimals
hr: P_risili decimalni prikaz cijena

en: Display ne_gative amounts in red
hr: Prikaži ne_gativne iznose crvenom bojom

en: Display negative amounts in red.
hr: Prikaži negativne iznose crvenom bojom.

en: _Automatic decimal point
hr: _Automatski decimalni zarez

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
hr: Automatski umetni decimalni zarez u vrijednosti, koje su upišu bez zareza.

en: _Decimal places
hr: _Decimalnih mjesta

en: How many automatic decimal places will be filled in.
hr: Broj decimalnih mjesta koji će se automatski popuniti.

en: Numbers, Date, Time
hr: Brojevi, datum, vrijeme

en: Perform account list _setup on new file
hr: Otvori dijalog za po_stavljanje kontnog plana prilikom otvaranja nove datoteke

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
hr: Prikaži dijalog za novi kontni plan kad odabereš „Datoteka→Nova datoteka“.

en: Display "_tip of the day" dialog
hr: Prikaži dijalog „Savje_t dana“

en: Display hints for using GnuCash at startup.
hr: Prilikom pokretanja prikaži savjete za korištenje GnuCasha.

en: How many days to keep old log/backup files.
hr: Broj dana čuvanja log-datoteke/sigurnosne kopije.

en: days
hr: dana

en: <b>_Retain log/backup files</b>
hr: <b>_Zadrži log-datoteke/sigurnosne kopije</b>

en: Com_press files
hr: _Komprimiraj datoteke

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
hr: Komprimiraj datoteku podataka gzipom, prilikom spremanja na disk.

en: <b>Files</b>
hr: <b>Datoteke</b>

en: <b>Search Dialog</b>
hr: <b>Dijalog pretrage</b>

en: New search _limit
hr: Ograničenje za novu _pretragu

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
hr: Vraća se na „Nova pretraga“, ako je pretragom nađeno manje od ovoliko stavaka.

en: Show splash scree_n
hr: Prikaži uvodni _ekran

en: Show splash screen at startup.
hr: Prikaži uvodni ekran prilikom pokretanja programa.

en: Auto-save time _interval
hr: _Interval za automatsko spremanje

en: minutes
hr: minute

en: Show auto-save confirmation _question
hr: Prikaži _potvrdu za automatsko spremanje

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
hr: Ako je aktivirano, GnuCash prikazuje pitanje za potvrđivanje, svaki put kad se pokrene funkcija automatskog spremanja. U protivnom ne prikazuje dodatna objašnjenja.

[ctx: keep]
en: For
hr: Za

en: Forever
hr: Zauvijek

en: Time to _wait for answer
hr: Vrijeme čekanja na _odgovor

en: seconds
hr: sekunde

en: Path head for Linked Files Relative Paths
hr: Početna staza za povezane datoteke s relativnim stazama

en: Enable horizontal grid lines on table displays
hr: Uključi vodoravne crte u prikazu tablice

en: Enable horizontal grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
hr: Uključi vodoravne crte u prikazu tablice. One se uglavnom koriste u stablastom prikazu stranica konta/kontnog plana.

en: Enable vertical grid lines on table displays
hr: Uključi okomite crte u prikazu tablice

en: Enable vertical grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
hr: Uključi okomite crte u prikazima tablica. Uglavnom se koriste u stablastim prikazima kao što je stranica „Konta”.

en: <b>Linked Files</b>
hr: <b>Povezane datoteke</b>

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
hr: Uključi radnju preskakanja transakcije

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable update match action
hr: Uključi radnju aktualiziranja poklapanja

en: Enable the UPDATE AND CLEAR action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
hr: Uključi radnju „AKTUALIZIRAJ I POTVRDI“ u uspoređivaču transakcije. Ako je uključeno, rezultat najboljeg podudaranja s transakcijom koji se nalazi iznad praga za „automatsko potvrđivanje“ i ima drugačiji datum ili iznos od te postojeće transakcije, standardno će aktualizirati i potvrditi postojeću transakciju.

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
hr: U nekim mjestima, komercijalni bankomati (koji ne pripadaju financijskoj instituciji) su instalirani na mjestima, kao što su dućani. Ovi bankomati dodaju svoju naknadu direktno na iznos, umjesto da je prikažu kao zasebnu transakciju ili u tvojim mjesečnim bankovnim naknadama. Na primjer, podigneš 100 €, a naplaćeno ti je 101,50 € kao naknada za interakciju (u Kanadi). Ako tih 100 € upišeš ručno iznosi se neće poklopiti. Postavi ovo na najveću takvu naknadu u tvom području (u jedinicama tvoje lokalne valute) kako bi se transakcija prepoznala kao poklapajuća.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
hr: Transakcija, čiji se najbolji rezultat poklapanja nalazi je u zelenoj zoni (iznad ili jednak pragu za „Automatsko usklađivanje“), će standardno biti potvrđena.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
hr: Transakcija, čiji se najbolji rezultat poklapanja nalazi je u crvenoj zoni (iznad praga prikaza, ali ispod ili jednako pragu za „automatsko dodavanje“), će standardno biti dodana.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
hr: Najmanji rezultat, koji moguće poklapanje mora imati, da bi bilo prikazano u popisu poklapanja.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
hr: Prag za na_knade bankomata

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
hr: Prag za automatsko usk_lađivanje

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
hr: Prag za automatsko dod_avanje

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
hr: Prag za _prikaz poklapanja

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
hr: Koristi _Bayesov aloritam

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
hr: Koristi Bayesov algoritam za uspoređivanje novih transakcija s postojećim kontima.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Likely match _day threshold
hr: Prag za _dane vjerojatnog poklapanja

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: _Unlikely match day threshold
hr: Prag za dane _vjerojatnog nepoklapanja

en: A transaction whose date is within the threshold is likely to be a match. Default is 4 days.
hr: Transakcija čiji se datum nalazi unutar praga vjerojatno će se poklapati. Standardno je 4 dana.

en: A transaction whose date is outside the threshold is unlikely to be a match. Default is 14 days.
hr: Transakcija čiji se datum nalazi izvan praga vjerojatno se neće poklapati. Standardno je 4 dana.

en: <b>Checks</b>
hr: <b>Čekovi</b>

en: The default check printing font.
hr: Standardni font za ispis čeka.

en: Print _date format
hr: Ispiši format _datuma

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
hr: Ispod datuma, ispiši datum veličinom od 8 točaka.

en: Print _blocking chars
hr: Ispiši _blokovne slovne znakove

en: Print '***' before and after each text field on the check.
hr: Ispiši „***” prije i poslije svakog polja teksta na čeku.

en: Default _font
hr: Standardni _font

en: Printing
hr: Ispis

en: '_Enter' moves to blank transaction
hr: Tipkom „_Enter“ se premještaš na praznu transakciju

en: If checked, pressing the 'Enter' key will move to the location of the blank transaction in the register. If clear, pressing the 'Enter' key will move down one row.
hr: Ako je označeno, pritiskom tipke „Enter”, premještaš se na praznu transakciju u registru. U protivnom, pritiskom tipke „Enter”, premještaš se za jedan redak naniže.

en: _Auto-raise lists
hr: _Automatski izdigni popis

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
hr: Automatski istakni popis konta ili radnji za vrijeme unosa.

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
hr: Redoslijed kartica _uključuje prijenos o zapamćenim transakcijama

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
hr: Premjesti u polje prijenosa kad se upamćena transakcija automatski popuni.

en: Do nothing.
hr: Ne radi ništa.

en: Go to the first split with the _smallest value
hr: Idi na prvu _stavku s najmanjom vrijednošću

en: <b>Reconciling</b>
hr: <b>Usklađivanje</b>

en: Check cleared _transactions
hr: Provjeri potvrđene _transakcije

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
hr: Unaprijed provjeri potvrđene transakcije prilikom stvaranja dijaloga usklađivanja.

en: Automatic credit card _payment
hr: Automatsko _plaćanje kreditnom karticom

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
hr: Nakon usklađivanja stanja kreditne kartice, zatraži od korisnika da upiše plaćanje kreditnom karticom.

en: Always reconcile to t_oday
hr: Uvijek uskladi na _danas

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
hr: Uvijek otvori dijalog usklađivanja koristeći današnji datum za datum stanja, bez obzira na prethodna usklađivanja.

en: <b>Graphics</b>
hr: <b>Dijagrami</b>

en: _Use GnuCash built-in color theme
hr: _Koristi GnuCashove ugrađene boje sučelja

en: GnuCash uses a yellow/green theme by default for register windows. Uncheck this if you want to use the system color theme instead.
hr: GnuCash standardno koristi zelenu/žutu boju za prikaz u prozorima registra. Ukloni oznaku, ako umjesto toga želiš koristiti prikazne boje sustava.

en: Double _mode colors alternate with transactions
hr: Dvobojni _modus naizmjenično mijenja boju transakcija

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
hr: Naizmjenično oboji polja tablice primarnom i sekundarnom bojom po transakcijama, umjesto po redcima.

en: Draw hori_zontal lines between rows
hr: Iscrtaj _vodoravne crte između redaka

en: Show horizontal borders on the cells.
hr: Prikaži vodoravne rubove polja.

en: Draw _vertical lines between columns
hr: Iscrtaj _okomite crte između stupaca

en: Show vertical borders on the cells.
hr: Prikaži okomite rubove polja.

en: Layout
hr: Raspored stranice

en: _Placement of future transactions
hr: _Smještanje budućih transakcija

en: <b>Default Style</b>
hr: <b>Standardni stil</b>

en: <b>Other Defaults</b>
hr: <b>Ostala standardna svojstva</b>

en: _Basic ledger
hr: _Glavna knjiga

en: _Auto-split ledger
hr: Podjela _aktivne transakcije

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
hr: _Dnevnik transakcija

en: Number of _transactions
hr: Broj _transakcija

en: _Double line view
hr: _Dvoredni prikaz

en: Show a second line with Action, Notes, and Linked Document fields for each transaction.
hr: Prikaži drugi redak s poljima „Radnja”, „Napomene” i „Povezani dokumenti” za svaku transakciju.

en: Register opens in a new _window
hr: Otvori registar u novom _prozoru

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
hr: Ako je označeno, svaki registar će biti otvoren u vlastitom prozoru najviše razine. Ako nije, registar će biti otvoren u trenutačnom prozoru.

en: _Only display leaf account names
hr: _Prikaži samo imena konta

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
hr: Ako je označeno, prikazat će se samo imena konta u registru i u oblačiću izbora konta. Standardni način je prikazivanje potpunog imena, uključujući i stazu u kontnom planu. Aktiviranje ove opcije implicira, da koristiš jedinstvena imena konta.

en: Register Defaults
hr: Standardne postavke registra

en: <b>Default Report Currency</b>
hr: <b>Standardna valuta za izvještaje</b>

en: <b>Location</b>
hr: <b>Mjesto</b>

en: Report opens in a new _window
hr: Izvještaj se otvara u novom _prozoru

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
hr: Ako je označeno, svaki izvještaj će biti otvoren u vlastitom prozoru najviše razine. Ako nije, izvještaj će biti otvoren u trenutačnom prozoru.

en: Default zoom level
hr: Standardna razina zumiranja

en: Reports
hr: Izvještaji

en: <b>Window Geometry</b>
hr: <b>Geometrija prozora</b>

en: _Save window size and position
hr: _Spremi veličinu i položaj prozora

en: Save window size and location when it is closed.
hr: Spremi veličinu i položaj prozora prilikom zatvaranja.

en: Bring the most _recent tab to the front
hr: Postavi _najnoviju karticu u prvi plan

en: <b>Tab Position</b>
hr: <b>Položaj kartica</b>

en: To_p
hr: Go_re

en: B_ottom
hr: Do_lje

en: _Left
hr: Lije_vo

en: _Right
hr: De_sno

en: <b>Summary Bar Position</b>
hr: <b>Položaj trake sažetka</b>

en: Bottom
hr: Dolje

en: <b>Tabs</b>
hr: <b>Kartice</b>

en: Show close button on _notebook tabs
hr: Prikaži gumb zatvaranja na _karticama

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
hr: Prikaži gumb za zatvaranje na svakoj kartici. Ovi gumbovi rade ne isti način, kao stavka izbornika „Zatvori“.

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
hr: Ako je tekst u kartici duži od ove vrijednosti (približno), onda će se tekst skratiti na pola, a odrezani dio teksta će se zamijeniti trotočkom.

en: characters
hr: znakova

en: _Width
hr: _Širina

en: Open new tabs _adjacent to current tab
hr: Otvori nove k_artice pored trenutačne kartice

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end.
hr: Otvara novu karticu pored trenutačne kartice umjesto na kraju.

en: Windows
hr: Prozori

en: Online Quotes
hr: Internetski tečajevi

en: Bid
hr: Ponuđena kupovna cijena

en: Ask
hr: Ponuđena prodajna cijena

en: Last
hr: Zadnja

en: Net Asset Value
hr: Neto vrijednost imovine

en: Price Editor
hr: Uređivač cijena

en: S_ource
hr: _Izvor

en: _Price
hr: _Cijena

en: Remove Old Prices
hr: Ukloni stare cijene

en: Delete prices that meet the following criteria:
hr: Izbriši cijene, koje udovoljavaju ovim kriterijima:

en: Remove all prices before date.
hr: Ukloni sve cijene prije datuma.

en: Last of _Week
hr: Zadnja u _tjednu

en: Keep the last price of each week if present before date.
hr: Zadrži zadnju cijenu svakog tjedna, ako postoji, prije datuma.

en: Last of _Month
hr: Zadnja u _mjesecu

en: Keep the last price of each month if present before date.
hr: Zadrži zadnju cijenu svakog mjeseca, ako postoji, prije datuma.

en: Last of _Quarter
hr: Zadnja u _kvartalu

en: Keep the last price of each fiscal quarter if present before date. The fiscal quarter is derived from the accounting period end date.
hr: Zadrži zadnju cijenu svakog fiskalnog kvartala, ako postoji, prije datuma. Fiskalni kvartal se izvodi iz završnog datuma obračunskog razdoblja.

en: Last of _Period
hr: Zadnja u _razdoblju

en: Keep the last price of each fiscal period if present before date. The fiscal period is derived from the accounting period end date.
hr: Zadrži zadnju cijenu svakog fiskalnog razdoblja, ako postoji, prije datuma. Fiskalno razdoblje se izvodi iz završnog datuma obračunskog razdoblja.

en: _Scaled
hr: _Skalirano

en: With the scaled option, prices are removed relative to the date selected. 'One a month' is used for dates older than a year and 'One a week' is used for dates older than six months to a year.
hr: S ovom opcijom skaliranja, cijene se uklanjaju relativno u odnosu na odabrani datum. „Jedna u mjesecu” se koristi za datume od prije godinu dana, a „Jedna u tjednu”, za datume od prije šest mjeseci do godinu dana.

en: First Date
hr: Prvi datum

en: From these Commodities
hr: Od ovih roba

en: Keeping the last available price for option
hr: Zadržavanje zadnje dostupne cijene za opciju

en: Include _Fetched online prices
hr: Uključi _dohvaćene cijene s interneta

en: If activated, prices added by Finance::Quote will be included.
hr: Ako je aktivirano, cijene dodane od Finance::Quote će biti uključene.

en: Include manually _Entered prices
hr: Uključi ručno _upisane cijene

en: If activated, include manually entered prices.
hr: Ako je aktivirano, uključi ručno upisane cijene.

en: _Added by the application
hr: _Uključeno programom

en: If activated, include application added prices.
    
    These prices were added so that there's always a "nearest in time" price for every multi-commodity transaction so that the Accounts page and reports are able to correctly report values so removing them may make this less reliable.
hr: Ako je aktivirano, uključi cijene dodane programom.
    
    Ove su cijene dodane, kako bi uvijek postojala „najnovija” cijena za svaku mnogo-robnu transakciju. Time se omogućava točno navođenje vrijednosti na stranicama konta i u izvještajima. Uklanjanjem cijena se smanjuje ta sigurnost.

en: Before _Date
hr: Prije _datuma

en: Price Database
hr: Baza podataka cijena

en: Add a new price.
hr: Dodaj novu cijenu.

en: Remove the current price.
hr: Ukloni trenutačnu cijenu.

en: Edit the current price.
hr: Uredi trenutačnu cijenu.

en: Remove _Old
hr: Ukloni _staru

en: Remove prices older than a user-entered date.
hr: Ukloni cijene starije od datuma, koje je korisnik upisao.

en: _Get Quotes
hr: _Preuzmi tečajeve

en: Get new online quotes for stock accounts.
hr: Preuzmi nove internetske tečajeve za konta dionica.

en: Save Custom Check Format
hr: Spremi prilagođeni format čeka

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
hr: Upiši naslov za ovaj proizvoljni format. Ovaj će se naslov pojaviti u biraču formata čekova u dijalogu za ispis čekova. Korištenjem naslova postojećeg proizvoljnog formata, taj će se format prepisati.

en: Inches
hr: Inči

en: Centimeters
hr: Centimetri

en: Millimeters
hr: Milimetri

en: Points
hr: Točke

en: Middle
hr: Sredina

en: Quicken/QuickBooks (tm) US-Letter
hr: Quicken/QuickBooks (tm), u formatu US-Letter

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
hr: Deluks(tm) osobni čekovi, u formatu US-Letter

en: Quicken(tm) Wallet Checks w/ side stub
hr: Quicken(tm) Wallet Checks (džepni čekovi) s bočnim odsječkom

en: _Print
hr: _Ispiši

en: Check _format
hr: _Format čeka

en: Check po_sition
hr: _Položaj čeka

en: _Date format
hr: Format _datuma

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
hr: Format čeka mora imati definiranu
    stavku ADRESE, da bi se adresa
    ispisala na čeku.

en: _Address
hr: _Adresa

en: Checks on first _page
hr: Čekovi na prvoj _stranici

en: Pa_yee
hr: _Primalac

en: Amount (_words)
hr: Iznos (_slovima)

en: Amount (_numbers)
hr: Iznos (_brojevima)

en: _Units
hr: _Jedinice

en: _Translation
hr: _Prijevod

en: _Rotation
hr: _Okretanje

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
hr: Ishodište je gornji lijevi rub stranice.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
hr: Ishodište je donji lijevi rub stranice.

en: Degrees
hr: Stupnjeva

en: _Save Format
hr: Spremi _format

en: Splits Memo
hr: Bilješka stavki

en: Splits Amount
hr: Iznos stavke

en: Splits Account
hr: Konto stavke

en: Custom format
hr: Proizvoljni format

en: Working…
hr: Obrada …

en: <b>A_vailable reports</b>
hr: <b>_Dostupni izvještaji</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
hr: <b>_Odabrani izvještaji</b>

en: A_dd >>
hr: _Dodaj >>

en: << _Remove
hr: << _Ukloni

en: Move _up
hr: Premjesti _gore

en: Move dow_n
hr: Premjesti _dolje

en: Si_ze…
hr: _Veličina …

en: HTML Style Sheets
hr: Stilski predložak za HTML

en: <b>Available style sheets</b>
hr: <b>Dostupni stilski predlošci</b>

en: <b>Style sheet options</b>
hr: <b>Opcije stilskog predloška</b>

en: Report Size
hr: Veličina izvještaja

en: Enter report row/column span
hr: Upiši raspon redaka/stupaca za izvještaj

en: _Row span
hr: Raspon _redaka

en: _Column span
hr: _Raspon stupaca

en: Select HTML Style Sheet
hr: Odaberi HTML stilski predložak

en: New Style Sheet
hr: Novi stilski predložak

en: <b>New style sheet info</b>
hr: <b>Podaci novog stilskog predloška</b>

en: _Template
hr: _Predložak

en: Reset Warnings
hr: Vrati upozorenja

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
hr: Zatražio/la si da se sljedeći dijalozi upozorenja ne prikazuju. Za ponovo uključivanje ovih dijaloga, odaberi polje za potvrdu pored dijaloga, zatim pritisni „U redu“.

en: _Unselect All
hr: _Poništi sav odabir

en: No warnings to reset.
hr: Nema upozorenja za vraćanje na izvorno.

en: Permanent Warnings
hr: Stalna upozorenja

en: Temporary Warnings
hr: Privremena upozorenja

en: _New item…
hr: _Nova stavka …

en: _Find
hr: _Nađi

en:  Search
hr:  Traži

en: Search for items where
hr: Traži stavke koje

en: <b>Match all entries</b>
hr: <b>Usporedi sve unose</b>

en: Search Criteria
hr: Kriteriji pretrage

en: New search
hr: Nova pretraga

en: Refine current search
hr: Razradi trenutačnu pretragu

en: Add results to current search
hr: Dodaj rezultate u trenutačnu pretragu

en: Delete results from current search
hr: Izbriši rezultate iz trenutačne pretrage

en: Search only active data
hr: Traži samo aktivne podatke

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
hr: Odaberi, da li pretraživati sve tvoje podatke ili samo one, koji su označeni kao „aktivni“.

en: Type of search
hr: Vrsta pretrage

en: Account Deletion
hr: Brisanje konta

en: The following Scheduled Transactions reference the deleted account and must now be corrected. Press OK to edit them.
hr: Sljedeće terminirane transakcije se pozivaju na izbrisani konto i sad se moraju ispraviti. Za uređivanje, pritisni „U redu“.

en: Daily
hr: Dnevno

en: Bi-Weekly
hr: Dvotjedno

en: Yearly
hr: Godišnje

en: Make Scheduled Transaction
hr: Stvori terminiranu transakciju

en: Advanced…
hr: Napredno …

en: Never End
hr: Neograničeno

en: Number of Occurrences
hr: Broj pojavljivanja

en: <b>Since Last Run</b>
hr: <b>Od zadnjeg pokretanja</b>

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
hr: <b>Standardna svojstva uređivača transakcija</b>

en: _Run when data file opened
hr: _Pokreni, kad se otvori datoteka podataka

en: Run the "since last run" process when a file is opened.
hr: Pokreni proces „od zadnjeg pokretanja“, kad se otvori datoteka.

en: _Show notification window
hr: _Prikaži prozor s obavijestima

en: Show the notification window for the "since last run" process when a file is opened.
hr: Prikaži obavještajni prozor za proces „od zadnjeg pokretanja“, kad se otvori datoteka.

en: _Auto-create new transactions
hr: _Automatski stvori nove transakcije

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
hr: Postavi oznaku „automatski stvori“ za novostvorene terminirane transakcije.

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
hr: Počni obavještavati ovoliko dana prije stvaranja transakcije.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
hr: Stvori transakciju ovoliko dana prije njenog stvarnog datuma.

en: _Notify before transactions are created
hr: _Obavijesti prije stvaranja transakcija

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
hr: Postavi oznaku „obavijesti“ za novostvorene terminirane transakcije.

en: Crea_te in advance
hr: _Stvori unaprijed

en: R_emind in advance
hr: _Podsjeti unaprijed

en: Re_view created transactions
hr: Pregledaj st_vorene transakcije

en: Set 'Review created transactions' as the default in the "since last run" dialog.
hr: Postavi „Pregledaj stvorene transakcije” kao standardno u dijalogu „Od zadnjeg pokretanja”.

en: Edit Scheduled Transaction
hr: Uredi terminiranu transakciju

en: Create in advance
hr: Stvori unaprijed

en: Remind in advance
hr: Podsjeti unaprijed

en: Create automatically
hr: Stvori automatski

en: Conditional on splits not having variables
hr: Uvjetno na stavkama bez varijabla

en: Notify me when created
hr: Obavijesti me kad se stvori

en: <b>Occurrences</b>
hr: <b>Pojavljivanja</b>

en: Last Occurred:
hr: Zadnje pojavljivanje:

en: Repeats:
hr: Ponavljanja:

en: Until
hr: Do

[ctx: repeat]
en: For
hr: Za

en: occurrences
hr: pojavljivanja

en: remaining
hr: preostalo

en: Overview
hr: Pregled

en: Template Transaction
hr: Predložak transakcija

en: Since Last Run…
hr: Od zadnjeg pokretanja …

en: _Review created transactions
hr: _Pregledaj stvorene transakcije

en: Income Tax Information
hr: Podaci poreza na prihod

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
hr: Pritisni za mijenjanje imena poreza i/ili vrstu poreza.

en: <b>_Accounts</b>
hr: <b>_Konta</b>

en: _Income
hr: _Prihod

en: _Expense
hr: _Rashod

en: _Asset
hr: _Imovina

en: _Liability/Equity
hr: _Obveze/Kapital

en: <b>Account Tax Information</b>
hr: <b>Porezni podaci konta</b>

en: Tax _Related
hr: Odnosi se na _porez

en: <b>_TXF Categories</b>
hr: <b>_TXF kategorije</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
hr: <b>Izvor imena platioca</b>

en: C_urrent Account
hr: _Trenutačni konto

en: <b>Copy Number</b>
hr: <b>Broj kopija</b>

en: Tax Tables
hr: Porezne tablice

en: <b>Tax Table Entries</b>
hr: <b>Unosi u poreznim tablicama</b>

en: De_lete
hr: _Izbriši

en: Ne_w
hr: _Novi

en: Value $
hr: Vrijednost €

en: Percent %
hr: Postotak %

en: <b>Tax Table Entry</b>
hr: <b>Unos u poreznoj tablici</b>

en: _Value
hr: _Vrijednost

en: _Account
hr: _Konto

en: GnuCash Tip Of The Day
hr: Savjet dana za GnuCash

en: _Previous
hr: _Natrag

en: _Next
hr: _Dalje

en: <b>Tip of the Day</b>
hr: <b>Savjet dana</b>

en: _Show tips at startup
hr: Prikaži _savjete prilikom pokretanja

en: Transfer Funds
hr: Prijenos sredstva

en: <b>Basic Information</b>
hr: <b>Osnovni podaci</b>

en: Show Income/Expense
hr: Prikaži prihod/rashod

en: <b>Currency Transfer</b>
hr: <b>Valuta za prijenos</b>

en: Exchange Rate
hr: Tečaj

en: _Fetch Rate
hr: _Dohvati tečaj

en: Username and Password
hr: Korisničko ime i lozinka

en: Enter your username and password
hr: Upiši korisničko ime i lozinku

en: _Username
hr: _Korisničko ime

en: _Password
hr: _Lozinka

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hr: ID broj dobavljača. Ako ostaviš praznim, bit će odabran jedan razuman broj

en: US (12/31/2001)
hr: SAD (12/31/2001)

en: Europe (31.12.2001)
hr: Europa (31.12.2001)

en: UTC - Coordinated Universal Time
hr: UTC – koordinirano univerzalno vrijeme

en: No Fancy Date Format
hr: Uobičajeni format datuma

en: Include Century
hr: Uključi stoljeće

en: Abbreviation
hr: Kratica

en: Date format
hr: Format datuma

en: 1st
hr: 1.

en: 2nd
hr: 2.

en: 3rd
hr: 3.

en: 4th
hr: 4.

en: 5th
hr: 5.

en: 6th
hr: 6.

en: 7th
hr: 7.

en: 8th
hr: 8.

en: 9th
hr: 9.

en: 10th
hr: 10.

en: 11th
hr: 11.

en: 12th
hr: 12.

en: 13th
hr: 13.

en: 14th
hr: 14.

en: 15th
hr: 15.

en: 16th
hr: 16.

en: 17th
hr: 17.

en: 18th
hr: 18.

en: 19th
hr: 19.

en: 20th
hr: 20.

en: 21st
hr: 21.

en: 22nd
hr: 22.

en: 23rd
hr: 23.

en: 24th
hr: 24.

en: 25th
hr: 25.

en: 26th
hr: 26.

en: 27th
hr: 27.

en: 28th
hr: 28.

en: 29th
hr: 29.

en: 30th
hr: 30.

en: 31st
hr: 31.

en: Last day of month
hr: Zadnji dan u mjesecu

en: Last Monday
hr: Zadnji ponedjeljak

en: Last Tuesday
hr: Zadnji utorak

en: Last Wednesday
hr: Zadnju srijedu

en: Last Thursday
hr: Zadnji četvrtak

en: Last Friday
hr: Zadnji petak

en: Last Saturday
hr: Zadnju subotu

en: Last Sunday
hr: Zadnju nedjelju

en: Once
hr: Jednom

en: Semi-Monthly
hr: Polumjesečno

en: No change
hr: Bez promjena

en: Use previous weekday
hr: Koristi prethodni vikend

en: Use next weekday
hr: Koristi sljedeći vikend

en: 1st Mon
hr: 1. pon

en: 1st Tue
hr: 1. uto

en: 1st Wed
hr: 1. sri

en: 1st Thu
hr: 1. čet

en: 1st Fri
hr: 1. pet

en: 1st Sat
hr: 1. sub

en: 1st Sun
hr: 1. ned

en: 2nd Mon
hr: 2. pon

en: 2nd Tue
hr: 2. uto

en: 2nd Wed
hr: 2. sri

en: 2nd Thu
hr: 2. čet

en: 2nd Fri
hr: 2. pet

en: 2nd Sat
hr: 2. sub

en: 2nd Sun
hr: 2. ned

en: 3rd Mon
hr: 3. pon

en: 3rd Tue
hr: 3. uto

en: 3rd Wed
hr: 3. sri

en: 3rd Thu
hr: 3. čet

en: 3rd Fri
hr: 3. pet

en: 3rd Sat
hr: 3. sub

en: 3rd Sun
hr: 3. ned

en: 4th Mon
hr: 4. pon

en: 4th Tue
hr: 4. uto

en: 4th Wed
hr: 4. sri

en: 4th Thu
hr: 4. čet

en: 4th Fri
hr: 4. pet

en: 4th Sat
hr: 4. sub

en: 4th Sun
hr: 4. ned

en: Not scheduled
hr: Nije terminirano

en: Select occurrence date above.
hr: Odaberi datum pojavljivanja.

[ctx: Daily]
en: Every
hr: Svakih

[ctx: Daily]
en: days.
hr: dana.

[ctx: Weekly]
en: Every
hr: Svakih

[ctx: Weekly]
en: weeks.
hr: tjedna.

en: Saturday
hr: subota

en: Friday
hr: petak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

[ctx: Semimonthly]
en: Every
hr: Svakih

[ctx: Semimonthly]
en: months.
hr: mjeseca.

en: First on the
hr: Najprije na

en: except on weekends
hr: osim vikendom

en: then on the
hr: zatim na

[ctx: Monthly]
en: Every
hr: Svakih

[ctx: Monthly]
en: months.
hr: mjeseca.

en: On the
hr: Na

en: Edit budget for all periods
hr: Uredi proračun za sva razdoblja

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace the budget for all periods with new 'value'. Use empty value to unset budget for the accounts.
hr: Zamijeni proračun za sva razdoblja s novom „vrijednosti”. Koristi prazne vrijednosti za pražnjenje proračuna za sva konta.

en: Add
hr: Dodaj

en: Add 'value' to current budget for each period
hr: Dodaj „vrijednost” trenutačnom proračunu za svako razdoblje

en: Multiply
hr: Pomnoži

en: Multiply current budget for each period by 'value'
hr: Pomnoži trenutačni proračun za svako razdoblje s „vrijednost”

en: The number of leading digits to keep when rounding
hr: Broj vodećih brojki koje ostaju prilikom zaokruživanja

en: Significant Digits
hr: Značajne brojke

en: Use a fixed value or apply transformation for all periods.
hr: Koristi fiksnu vrijednost ili primijeni transformaciju za sva razdolja.

en: Estimate Budget Values
hr: Procijeni vrijednosti proračuna

en: Use Average
hr: Koristi prosjek

en: Use the average value over all actual periods for all projected periods
hr: Koristi prosječnu vrijednost preko svih stvarnih razdoblja za sva projicirana razdoblja

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
hr: GnuCash će procijeniti vrijednosti proračuna za odabrana konta iz prošlih transakcija.

en: Budget Options
hr: Opcije proračuna

en: Budget Name
hr: Ime proračuna

en: Number of Periods
hr: Broj razdoblja

en: Budget Period
hr: Razdoblje proračuna

en: Show Account Code
hr: Prikaži šifru konta

en: Show Description
hr: Prikaži opis

en: Note: Use View->'Filter By…' to control visible accounts.
hr: Napomena: Koristi „Prikaz→Filtriraj” za upravljanje vidljivim kontima.

en: Budget List
hr: Popis proračuna

en: Close the Budget List
hr: Zatvori popis proračuna

en: Create a New Budget
hr: Stvori novi proračun

en: Open the Selected Budget
hr: Otvori odabrani proračun

en: Delete the Selected Budget
hr: Izbriši odabrani proračun

en: Budget Notes
hr: Napomene proračuna

en: Enter Note
hr: Upiši napomenu

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
hr: Filtriraj registar …

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
hr: Prikaži _sve

en: Show _number of days
hr: Prikaži _broj dana

en: Valid range is 0 to 1100 days
    If 0, all previous days included
hr: Valjani raspon je od 0 do 1100 dana
    Ako je 0, uključeni su svi prijašnji dani

en: Choo_se Date
hr: Odaberi _datum

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
hr: _Neusklađeno

en: C_leared
hr: _Potvrđeno

en: _Voided
hr: _Anulirano

en: _Frozen
hr: _Zamrznuto

note: Filter By Dialog, below tabs
en: Sa_ve Filter
hr: _Spremi filtar

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
hr: Dupliciraj transakciju

en: _Number
hr: _Broj

en: _Transaction Number
hr: _Broj transakcije

en: Keep Linked Document Entry
hr: Zadrži unos povezanog dokumenta

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
hr: Razvrstaj registar po …

en: _Standard Order
hr: _Standardni redoslijed

en: Keep normal account order.
hr: Zadrži uobičajeni redoslijed konta.

en: Sort by date.
hr: Razvrstaj po datumu.

en: Date of _Entry
hr: Datum _unosa

en: Sort by the date of entry.
hr: Razvrstaj po datumu unosa.

en: S_tatement Date
hr: Datum _stanja

en: Sort by the statement date (and group by cleared, unreconciled, reconciled).
hr: Razvrstaj po datumu stanja (i grupiraj po potvrđenim, neusklađenim, usklađenim).

en: Num_ber
hr: _Broj

en: Sort by number.
hr: Razvrstaj po broju.

en: Amo_unt
hr: _Iznos

en: Sort by amount.
hr: Razvrstaj po iznosu.

en: Sort by memo.
hr: Razvrstaj po bilješkama.

en: Descri_ption
hr: _Opis

en: Sort by description.
hr: Razvrstaj po opisu.

en: _Action
hr: _Radnja

en: Sort by action field.
hr: Razvrstaj po polju radnje.

en: Sort by notes field.
hr: Razvrstaj po polju napomena.

en: Sa_ve Sort Order
hr: _Spremi redoslijed razvrstavanja

en: Save the sort order for this register.
hr: Spremi redoslijed razvrstavanja za ovaj registar.

en: _Reverse Order
hr: _Preokreni redoslijed

en: Sort in descending order.
hr: Razvrstaj silaznim redoslijedom.

en: Void Transaction
hr: Anuliraj transakciju

en: Reason for voiding transaction
hr: Razlog za anuliranje transakcije

en: day(s)
hr: dan(a)

en: week(s)
hr: tj.

en: month(s)
hr: mj.

en: year(s)
hr: god.

en: Every
hr: Svakih

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
hr: Broj kalendarskih jedinica u ponavljanju: Npr. Dvotjedno = svaka 2 tjedna, Kvartalno = svaka 3 mjeseca

en: beginning on
hr: počinje

en: last of month
hr: zadnji u mjesecu

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
hr: Uvijek koristiti zadnji dan (ili dan tjedna) u mjesecu?

en: same week & day
hr: isti tjedan i dan

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
hr: Usporediti „dan u tjednu“ i „tjedan u mjesecu“? (na primjer, „drugi utorak“ u svakom mjesecu)

en: Only show _active owners
hr: Prikaži samo _aktivne vlasnike

en: Show _zero balance owners
hr: Prikaži vlasnike sa saldom _nula

en: About Auto-Clear
hr: Automatska potvrda

en: Use this dialog if you want GnuCash to automatically find which transactions are cleared, given an ending balance. For example, said ending balance can be the current balance given by your bank online.
hr: Koristi ovaj dijalog, ako želiš da GnuCash automatski pronađe potvrđene transakcije s obzirom na završni saldo. Na primjer, taj završni saldo može biti trenutačni saldo poslan od tvoje banke putem interneta.

en: Caution!
hr: Oprez!

en: This tool might be slow or abort if the number of uncleared splits is more than approximately 20. In that case please clear at least some of them manually.
hr: Ovaj alat možda radi sporo ili prekida raditi ako je broj nepotvrđenih podjela veći od približno 20. U tom slučaju izbriši barem neke od njih ručno.

en: _Ending Balance
hr: _Završni saldo

en: _Review cleared splits
hr: _Pregledaj potvrđene stavke

en: Select this option to open a register tab with newly cleared splits.
hr: Odaberi ovu opciju za otvaranje kartice registra s novo potvrđenim stavkama.

en: <b>Reconcile Information</b>
hr: <b>Podaci usklađivanja</b>

en: Statement _Date
hr: _Datum stanja

en: Include _subaccounts
hr: Uključi _podkonta

en: Include all descendant accounts in the reconcile. All of them must use the same commodity as this one.
hr: Uključi sva podređena konta prilikom usklađivanja. Svi moraju koristiti istu robu kao ovaj.

en: Statement Date is after today
hr: Datum stanja je nakon danas

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: The specified URL could not be loaded.
hr: Nije moguće učitati navedenu URL-adresu.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
hr: Sigurni HTTP pristup je isključen. Može se uključiti u odjeljku „Mreža” u dijalogu „Postavke”.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
hr: Mrežni HTTP pristup je isključen. Može se uključiti u odjeljku „Mreža” u dijalogu „Postavke”.

en: There was an error accessing %s.
hr: Došlo je do greške prilikom dohvaćanja „%s“.

en: Export to PDF File
hr: Izvezi u PDF datoteku

note: Translators: Strings are 1. Bank code, 2. Bank name, 3. Account Number, 4. Subaccount ID
en: Bank code %s (%s), Account %s (%s)
hr: Šifra banke %s (%s), konto %s (%s)

en: Online Banking Account Name
hr: Internet bankarstvo – ime konta

en: GnuCash Account Name
hr: Ime GnuCash konta

en: New?
hr: Novi?

en: AqBanking Initial Assistant
hr: Pomoćnik za AqBanking

en: This assistant helps you setting up your Online Banking connection with your bank.
hr: Ovaj pomoćnik pomaže postavljati vezu s bankom za internet bankarstvo.

en: The requirements for Online Banking vary between the different supported AqBanking backends, but usually you will need:
    * Your bank needs to grant you online access. See on their website or ask their customer service for how to obtain it.
    They should also tell you:
    * Your user ID that identifies you to their server, often your base account number;
    * The URL of their Online Banking server;
    * In some cases the routing number of your bank's branch is useful in this assistant;
    * Authentication methods vary by backend and chosen method:
     * FinTS PIN/TAN: Some methods require a specific gadget like a card reader or a mobile;
     * FinTS HBCI: You have to exchange the public parts of asymmetric keys with your bank ("Ini-Letter").
     * PayPal: registered email address, password, API signature;
hr: Razni podržani pozadinski sustavi za AqBanking trebaju različite podatke za internetsko bankarstvo, ali obično ćeš trebati sljedeće:
    * Tvoja banka ti mora odobriti internetski pristup. Pregledaj web stranicu tvoje banke ili kontaktiraj korisničku službu za dobivanje pristupa.
    Također bi ti trebali reći:
    * Tvoj korisnički ID koji te identificira na njihovom poslužitelju. Često se radi o tvom osnovnom broju računa;
    * URL adresu njihovog poslužitelja za internetsko bankarstvo;
    * U nekim slučajevima pomaže broj podružnice banke u ovom pomoćniku;
    * Metode autentifikacije razlikuju se ovisno o pozadinskom sustavu i odabranoj metodi:
     * FinTS PIN/TAN: Neke metode zahtijevaju određeni uređaj poput čitača kartica ili mobitela;
     * FinTS HBCI: Moraš razmijeniti javne dijelove asimetričnih ključeva sa tvojom bankom („Ini-Pismo”).
     * PayPal: Registrirana email adresa, lozinka, API potpis;

note: See https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking for the used terminology and replace the link, if a localized version exists.
en: See <a href="https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking">https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking</a> for more details
hr: Pogledaj daljnje detalje na <a href="https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking">https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking</a>

en: Note: NO WARRANTIES FOR ANYTHING. Some banks run a poorly implemented Online Banking server. You should not rely on time-critical transfers through Online Banking, because sometimes the bank does not give you correct feedback when a transfer is rejected.
hr: Napomena: NEMA JAMSTAVA NI ZA ŠTO. Neke banke vode loše implementiran poslužitelj internet bankarstva. Ne oslanjaj se na vremenski kritične prijenose putem internet bankarstva, jer banka ponekad ne daje ispravne povratne informacije kad se prijenos odbije.

en: Initial Online Banking Setup
hr: Izvorno postavljanje internet bankarstva

en: The Setup of your Online Banking connection is handled by the external program "AqBanking Setup".
hr: Postavom veze tvog internet bankarstva upravlja vanjski program „Postavljanje AqBanking-a“.

en: That means:
    * It ignores GnuCash's preferences like "Close log window when finished".
    * To report issues read
hr: To znači:
    * Zanemaruje GnuCashove postavke poput „Zatvori log-prozor nakon završetka”.
    * Za prijavljivanje problema, pročitaj

en: You have to set up at least one connection before you can continue.
    
    Please press the button below to start it.
hr: Za nastavljanje moraš postaviti barem jednu vezu.
    
    Pritisni donji gumb za pokretanje.

en: _Start AqBanking Setup
hr: _Pokreni postavljanje AqBanking-a

en: Start Online Banking Setup
hr: Pokreni postavljanje internet bankarstva

en: Double Click on the line of an Online Banking account name if you want to match it to a GnuCash account or select incorrect matches and click "Delete selected matches". Click "Next" when all desired accounts are matching.
hr: Pritisni dvaput na redak s imenom konta internetskog bankarstva, ako ga želiš poklopiti s GnuCash kontom ili odaberi netočna poklapanja i pritisni „Izbriši odabrana poklapanja”. Pritisni „Dalje” kad se sva željena konta poklapaju.

en: _Delete selected matches
hr: _Izbriši odabrana poklapanja

en: Match Online accounts with GnuCash accounts
hr: Usporedi internetska konta s GnuCash kontima

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
hr: Podešavanje za usklađivanje konta internet bankarstva s kontima GnuCasha je završeno. Sada možeš pokrenuti radnje internetskog bankarstva nad tim kontima.
    
    Ako želiš dodati neku drugu banku, korisnika ili konto, pomoćnika možeš ponovo pokrenuti u bilo kojem trenutku.
    
    Sada pritisni „Primijeni“.

en: Online Banking Setup Finished
hr: Internet bankarstvo – završetak postavljanja

en: Online Banking Connection Window
hr: Internet bankarstvo – prozor veze

en: _Abort
hr: _Prekini

en: Progress
hr: Tijek

en: Current _Job
hr: Trenutačni _nalog

en: Current _Action
hr: Trenutačna _radnja

en: <b>_Log Messages</b>
hr: <b>_Log poruke</b>

en: Close when _finished
hr: Zatvori, kad je _gotovo

en: Get Transactions Online
hr: Preuzmi transakcije preko interneta

en: Date range of transactions to retrieve:
hr: Raspon datuma transakcija, koje se dohvaćaju:

en: From
hr: Od

en: _Earliest possible date
hr: _Najraniji mogući datum

en: _Last retrieval date
hr: _Datum zadnjeg dohvaćanja

en: E_nter date:
hr: _Upiši datum:

en: To
hr: Do

en: Ente_r date:
hr: _Upiši datum:

en: No_w
hr: Sa_da

en: Enter Password
hr: Upiši lozinku

en: Enter your password
hr: Upiši tvoju lozinku

en: Bar_width
hr: Širina _stupca

note: TAN generator with flicker interface common in DE only
en: Setting the bar width, adapting to the size of the TAN generator.
hr: Postavljanje širine stupca, prilagođavajući ga veličini TAN generatora.

en: _Delay
hr: _Zadrška

note: TAN generator with flicker interface common in DE only
en: Setting the delay time, with small values the flicker graphic is repeated faster.
hr: Postavljanje vremena zadrške, s malim vrijednostima grafika se brže ponavlja.

note: TAN generator with flicker interface common in DE only
en: Hold the TAN generator in front of the animated graphic. The markings (triangles) on the graphic must match those on the TAN generator.
hr: Drži TAN-generator ispred animirane grafike. Oznake (trokuti) na grafici moraju odgovarati onima na TAN generatoru.

en: Con_firm Password
hr: Potvrdi _lozinku

en: _Remember the PIN in memory
hr: _Zapamti PIN u memoriji

en: If active, the PIN for FinTS/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
hr: Ako je aktivirano, PIN za FinTS/AqBanking radnje će biti zapamćene u memoriji za vrijeme sesije. U protivnom će se u tijeku sesije svaki put morati ponovo upisati.

en: Name for new template
hr: Ime za novi predložak

en: _Name of the new template
hr: _Ime za novi predložak

en: Enter a unique name for the new template.
hr: Upiši jedinstveno ime za novi predložak.

en: Online Transaction
hr: Internetska transakcija

en: Execute _later (unimpl.)
hr: Izvrši _kasnije (nije ugrađeno)

en: Execute _Now
hr: Izvrši _sad

en: Execute this online transaction now
hr: Izvrši ovu internetsku transakciju sad

en: Enter an Online Transaction
hr: Upiši internetsku transakciju

en: Recipient Account _Number
hr: Broj bankovnog računa _primaoca

en: Recipient _Bank Code
hr: Šifra _banke primaoca

en: _Recipient Name
hr: _Ime primaoca

en: at Bank
hr: pri banci

en: (filled in automatically)
hr: (popunjava se automatski)

en: Payment _Purpose (only for recipient)
hr: Svrha _plaćanja (samo za primaoca)

en: Payment Purpose continued
hr: Svrha plaćanja, nastavak

en: _Originator Name
hr: Ime _platitelja

en: Originator Account Number
hr: Broj bankovnog računa platitelja

en: Bank Code
hr: Šifra banke

en: _Add current
hr: _Dodaj trenutačnu

en: Add the current online transaction as a new transaction template
hr: Dodaj trenutačnu internetsku transakciju kao novi predložak za transakcije

en: _Up
hr: _Gore

en: Move the selected transaction template one row up
hr: Premjesti odabrani predložak transakcije jedan redak prema gore

en: _Down
hr: _Dolje

en: Move the selected transaction template one row down
hr: Premjesti odabrani predložak transakcije jedan redak prema dolje

en: _Sort
hr: _Razvrstaj

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
hr: Razvrstaj popis predložaka za transakcije abecednim redom

en: D_elete
hr: _Izbriši

en: Delete the currently selected transaction template
hr: Izbriši trenutačno odabrani predložak za transakcije

en: _Templates
hr: _Predlošci

en: Select File Import Format and Template
hr: Odaberi datotečni format za uvoz i predložak

en: File Format
hr: Datotečni format

en: Profiles
hr: Profili

en: Online Banking
hr: Internet bankarstvo

en: _Close log window when finished
hr: _Zatvori log-prozor nakon završetka

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
hr: Ako je aktivirano, prozor će se sam zatvoriti kad završiš proces uvoza HBCI-a/AqBanking-a. U protivnom će ostati otvoren.

en: Remember the _PIN in memory
hr: Zapamti _PIN u memoriji

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
hr: Ako je aktivirano, PIN za HBCI/AqBanking radnje zapamtit će se u memoriji za vrijeme sesije. U protivnom će se u tijeku sesije svaki put morati ponovo upisati.

en: _Verbose debug messages
hr: _Opširne poruke ispravljanja grešaka

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
hr: Uključuje opširne poruke ispravljanja grešaka za HBCI/AqBanking internet bankarstvo.

en: Use Non-SWIFT _transaction text
hr: Koristi Ne-SWIFTni tekst _transakcije

en: Some banks place part of transaction description as "transaction text" in the MT940 file. Normally GNUcash ignores this text. However by activating this option, the transaction text is used for the transaction description too.
hr: Neke banke stavljaju dio opisa transakcije kao „tekst transakcije“ u datoteku MT940. Obično GnuCash zanemaruje ovaj tekst. Međutim, aktiviranjem ove opcije, tekst transakcije se koristi također i za opis transakcije.

en: (unknown)
hr: (nepoznato)

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safely 
en: Enter a SEPA Online Transfer
hr: Upiši internetski SEPA prijenos

en: Recipient IBAN (International Account Number)
hr: IBAN primaoca (međunarodni broj bankovnog računa)

en: Recipient BIC (Bank Code)
hr: BIC primaoca (šifra banke)

en: Originator IBAN (International Account Number)
hr: IBAN platitelja (međunarodni broj bankovnog računa)

en: Originator BIC (Bank Code)
hr: BIC platitelja (šifra banke)

en: Enter a SEPA Internal Transfer
hr: Upiši interni SEPA prijenos

en: Target Accounts
hr: Konta cilja

en: Enter a SEPA Online Direct Debit Note
hr: Upiši internetsko SEPA izravno terećenje

en: Debited Account Owner
hr: Vlasnik dužničkog računa

en: Debited IBAN (International Account Number)
hr: IBAN dužnika (Međunarodni broj bankovnog računa)

en: Debited BIC (Bank Code)
hr: BIC dužnika (Šifra banke)

en: Credited Account Owner
hr: Vlasnik vjerovničkog konta

en: Credited IBAN (International Account Number)
hr: IBAN vjerovnika (Međunarodni broj bankovnog računa)

en: Credited BIC (Bank Code)
hr: BIC vjerovnika (Šifra banke)

en: The internal check of the destination IBAN '%s' failed. This means the account number might contain an error.
hr: Interna provjera odredišnog IBAN-a „%s“ nije uspela. To znači, da broj konta možda sadržava grešku.

en: Your local bank account does not yet have the SEPA account information stored. We are sorry, but in this development version one additional step is necessary which has not yet been implemented directly in gnucash. Please execute the command line program "aqhbci-tool" for your account, as follows: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s
hr: Tvoj lokalni bankovni konto još uvijek nema spremljene podatke za SEPA konto. Žao nam je, ali u ovom razvojnom izdanju neophodan je dodatni korak, koji još nije direktno primijenjen u GnuCashu. U naredbenom retku izvrši program „aqhbci-tool“ za tvoj konto na sljedeći način: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
hr: Ime primaoca nije zadano. Ime primaoca je potrebno za internetski prijenos.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
hr: Konto primaoca nije zadan. Konto primaoca je potreban za internetski prijenos.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
hr: Banka primaoca nije zadana. Banka primaoca je potrebna za internetski prijenos.

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
hr: Iznos je nula ili polje iznosa nije bilo moguće pravilno protumačiti. Možda su pomiješani decimalni zarez i točka, u odnosu na tvoje jezične postavke. Rezultat toga je nevaljani nalog za internetski prijenos.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
hr: Svrha transakcije nije zadana. Svrha je potrebna za internetski prijenos.

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
hr: Već postoji predložak s tim imenom. Koristi jedno drugo ime.

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
hr: Stvarno želiš izbrisati predložak s imenom „%s“?

en: No valid online banking account assigned.
hr: Nije dodijeljen valjani konto internet bankarstva.

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
hr: Internetska radnja „Dobavi saldo“ nije dostupna za ovaj konto.

en: Error on executing job.
    
    Status: %s
hr: Greška prilikom izvršavanja naloga.
    
    Stanje: %s

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
hr: Internetska radnja „Dobavi transakcije“ nije dostupna za ovaj konto.

en: Error on executing job.
    
    Status: %s (%d)
hr: Greška prilikom izvršavanja naloga.
    
    Stanje: %s (%d)

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
hr: Uvoz internet bankarstva nije dao nijednu transakciju za odabrano razdoblje.

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
hr: Promijenjen je popis predložaka za internetski prijenos, ali je prekinut dijalog prijenosa. Želiš li svejedno spremiti promjene?

en: No reference accounts found.
hr: Nisu pronađeni referentni računi.

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
hr: Pozadinski sustav je pronašao grešku tijekom pripreme naloga. Nije moguće izvršiti ovaj nalog.
    
    Banka najverojatnije ne podržava tvoj odabrani nalog ili tvoj konto internet bankarstva nema dozvolu za izvršavanje ovog naloga. Daljnje poruke o greškama možeš naći u dnevniku tvoje konzole.
    
    Želiš li ponovo upisati nalog?

en: Online Banking Direct Debit Note
hr: Internet bankarstvo – izravno terećenje

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
hr: Internet bankarstvo – bankovno-interni prijenos

en: Online Banking European (SEPA) Transfer
hr: Internet bankarstvo – SEPA prijenos

en: Online Banking European (SEPA) Internal Transfer
hr: Internet bankarstvo – europski interni SEPA prijenos

en: Online Banking European (SEPA) Debit Note
hr: Internet bankarstvo – SEPA terećenje

en: Online Banking Transaction
hr: Internet bankarstvo – transakcija

en: An error occurred while executing the job. Please check the log window for the exact error message.
    
    Do you want to enter the job again?
hr: Došlo je do greške prilikom izvršavanja naloga. Provjeri log-prozor za uvid u točnu poruku greške.
    
    Želiš li ponovo upisati nalog?

en: Unspecified
hr: Neodređeno

en: Bank
hr: Banka

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probably the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
hr: Pozadinski sustav je pronašao grešku tijekom pripreme naloga. Nije moguće izvršiti ovaj nalog.
    
    Banka najverojatnije ne podržava tvoj odabrani nalog ili tvoj konto internet bankarstva nema dozvolu za izvršavanje ovog naloga. Daljnje poruke o greškama možeš naći u dnevniku tvoje konzole.
    
    Želiš li ponovo upisati nalog?

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
hr: Banka je poslala informacije o transakciji u svom odgovoru?
    Želiš li ih uvesti?

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
hr: Nije nađen internetski konto za ovaj GnuCash konto. Internet bankarstvo neće izvršiti ove transakcije.

en: The bank has sent balance information in its response.
    Do you want to import it?
hr: Banka je poslala informacije o saldu u svom odgovoru?
    Želiš li ih uvesti?

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safe
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
hr: Preuzeti saldo internet bankarstva je bio nula.
    
    Ili je ovo točni saldo, ili tvoja banka ne podržava preuzimanje salda u ovom izdanju internet bankarstva. U ovom drugom slučaju moraš odabrati neko drugo izdanje internet bankarstva u postavkama (AqBanking ili HBCI). Nakon toga, pokušaj ponovo preuzeti saldo internet bankarstva.

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
hr: Rezultat naloga internet bankarstva:
    Uknjiženi saldo konta je %s

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
hr: Samo da znaš: Ovaj konto ima još i bilježeni saldo od %s

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
hr: Ukžinjeni saldo je identičan trenutačno usklađenom saldu konta.

en: Reconcile account now?
hr: Sada uskladiti konto?

en: The bank has sent a message in its response.
hr: Banka je u svom odgovoru poslala poruku.

en: Subject:
hr: Predmet:

en: Select a file to import
hr: Odaberi datoteku za uvoz

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
hr: PIN mora sadržavati barem %d znakova.
    Želiš li ponovo pokušati?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
hr: Nalog internet bankarstva još uvijek radi; stvarno želiš prekinuti?

en: Import using AQBanking
hr: Uvezi pomoću AQBanking

en: Import into GnuCash any file format supported by AQBanking
hr: Uvezi u GnuCash sve datotečne formate koje podržava AQBanking

en: _Online Actions
hr: _Internetske radnje

en: Get _Balance
hr: Preuzmi _saldo

en: The list of Scheduled Transactions
hr: Popis terminiranih transakcija

en: Get _Transactions…
hr: Preuzmi _transakcije …

en: Get the transactions online through Online Banking
hr: Preuzmi transakcije putem internet bankarstva

note: Translators: https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area
en: Issue _SEPA Transaction…
hr: Izdaj _SEPA transakciju …

en: Issue a new international European (SEPA) transaction online through Online Banking
hr: Izdaj novu međunarodnu SEPA transakciju, putem internet bankarstva

en: Issue SEPA I_nternal Transaction…
hr: Izdaj i_nternu SEPA transakciju …

en: Issue a new internal European (SEPA) transaction online through Online Banking
hr: Izdaj novu internu europsku SEPA transakciju, putem internet bankarstva

en: _Internal Transaction…
hr: _Interna transakcija …

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
hr: Izdaj novu bankovno-internu transakciju, putem internet bankarstva

en: Issue SEPA Direct _Debit…
hr: Izdaj SEPA izravno _terećenje …

en: Issue a new international European (SEPA) direct debit note online through Online Banking
hr: Izdaj novo međunarodno europsko izravno terećenje (SEPA) putem internet bankarstva

en: Show _log window
hr: Prikaži prozor _log-podataka

en: Show the online banking log window
hr: Prikaži prozor zapisa internetskog bankarstva

en: _Online Banking Setup…
hr: Postavljanje _internet bankarstva …

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
hr: Izvorne postavke za pristup internet bankarstvu (HBCI ili OFX DirektKonekt, koristeći AqBanking)

en: Close window when finished
hr: Zatvori prozor kad je gotovo

en: Remember the PIN in memory
hr: Zapamti PIN u memoriji

en: Put the transaction text in front of the purpose of a transaction.
hr: Postavi tekst transakcije ispred svrhe transakcije.

en: Verbose HBCI debug messages
hr: Opširne HBCI poruke o ispravljanju grešaka

en: DTAUS import data format
hr: Format podataka DTAUS uvoza

en: This setting specifies the data format when importing DTAUS files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
hr: Ova postavka navodi format podataka prilikom uvoza DTAUS datoteka. AqBanking biblioteka nudi razne formate uvoza (zvanih „profili“) od kojih ovdje možeš jedan odabrati.

en: CSV import data format
hr: Format podataka CSV uvoza

en: This setting specifies the data format when importing CSV files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
hr: Ova postavka navodi format podataka prilikom uvoza CSV datoteka. AqBanking biblioteka nudi razne formate uvoza (zvanih „profili“) od kojih ovdje možeš jedan odabrati.

en: SWIFT MT940 import data format
hr: SWIFT MT940 uvozni format

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT940 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
hr: Ova postavka navodi format podataka prilikom uvoza SWIFT MT940 datoteka. AqBanking biblioteka nudi razne formate uvoza (zvanih „profili“) od kojih ovdje možeš jedan odabrati.

en: SWIFT MT942 import data format
hr: SWIFT MT942 uvozni format

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT942 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
hr: Ova postavka navodi format podataka prilikom uvoza SWIFT MT942 datoteka. AqBanking biblioteka nudi razne formate uvoza (zvanih „profili“) od kojih ovdje možeš jedan odabrati.

en: Validation…
hr: Provjera …

en: Row %d: no invoice ID in first row of import file.
hr: %d. redak: prvi redak uvezene datoteke ne sadržava ID izlaznog računa.

en: Row %d, invoice %s/%u: owner not set.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: vlasnik nije postavljen.

en: Row %d, invoice %s/%u: vendor %s does not exist.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: dobavljač %s ne postoji.

en: Row %d, invoice %s/%u: customer %s does not exist.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: kupac %s ne postoji.

en: Row %d, invoice %s/%u: %s is not a valid posting date.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: %s nije ispravan datum knjiženja.

en: Row %d, invoice %s/%u: %s is not a valid due date.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: %s nije ispravan datum dospijeća.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s does not exist.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: konto %s ne postoji.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s is not of type Accounts Payable.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: konto %s nije vrste konta dugovanja.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s is not of type Accounts Receivable.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: konto %s nije vrste konta potraživanja.

en: Row %d, invoice %s/%u: price not set.
hr: %d. redak, izlazni račun %s/%u: cijena nije postavljena.

en: Error(s) in invoice %s, all rows of this invoice ignored.
hr: Greška u izlaznom računu %s, zanemaruju se svi redci ovog računa.

en: Error(s) in invoice without id, all rows of this invoice ignored.
hr: Greška u izlaznom računu bez ID oznake, zanemaruju se svi redci ovog računa.

en: Processing…
hr: Obrada …

en: Invoice %s created.
hr: Izlazni račun %s je stvoren.

en: Do you want to update existing bills/invoices?
hr: Želiš li aktualizirati ove ulazne/izlazne račune?

en: Invoice %s not updated because it already exists.
hr: Izlazni račun %s nije aktualiziran, jer već postoji.

en: Invoice %s not updated because it is already posted.
hr: Izlazni račun %s nije aktualiziran, jer je već uknjižen.

en: Invoice %s updated.
hr: Izlazni račun %s je aktualiziran.

en: Invoice %s posted.
hr: Izlazni račun %s je uknjižen.

en: Invoice %s NOT posted because currencies don't match.
hr: Izlazni račun %s NIJE uknjižen, jer se valute ne poklapaju.

en: Invoice %s NOT posted because it requires currency conversion.
hr: Izlazni račun %s NIJE uknjižen, jer je potrebno konvertirati valute.

en: Nothing to process.
hr: Nema se što obraditi.

en: Owner-ID
hr: ID vlasnika

en: Billing-ID
hr: ID računa

en: Quantity
hr: Količina

en: Disc-type
hr: Vrsta popusta

en: Disc-how
hr: Način popusta

en: Taxable
hr: Oporezivo

en: Taxincluded
hr: Porez uključen

en: Tax-table
hr: Porezna tablica

en: Account-posted
hr: Konto uknjiženja

en: Memo-posted
hr: Bilješka uknjiženja

en: Accu-splits
hr: Kumulirane stavke

en: Import Bills or Invoices from csv
hr: Uvezi ulazne i izlazne račune iz CSV-a

en: Import:
    - rows ignored: %i
    - rows imported: %i
    
    Validation & processing:
    - rows fixed: %u
    - rows ignored: %u
    - invoices created: %u
    - invoices updated: %u
hr: Uvoz:
    - zanemareni redci: %i
    - uvezeni redci: %i
    
    Provjera i obrada:
    - ispravljeni redci: %u
    - zanemareni redci: %u
    - stvoreni računi: %u
    - aktualizirani računi: %u

en: These lines were ignored during import
hr: Ovi su redci zanemareni prilikom uvoza

en: The input file can not be opened.
hr: Nije moguće otvoriti ulaznu datoteku.

en: Adjust regular expression used for import
hr: Podesi regularni izraz, korišten za uvoz

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
hr: Ovaj se regularni izraz koristi za obradu uvozne datoteke. Izmijeni ga po potrebi.

en: This assistant will help you export the Account Tree to a file with the separator specified below.
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
hr: Ovaj pomoćnik pomaže pri izvozu kontnog plana u datoteku s dolje određenim znakom razdvajanja.
    
    Odaberi potrebne postavke za datoteku, a zatim pritisni „Dalje“ za nastavljanje ili „Prekini“ za prekid izvoza.

note: Translators: %s is one of the following paragraphs about rows/transaction.
en: This assistant will help you export the Transactions to a file with the separator specified below.
    
    %s
    
    While a transaction may have splits in several of the selected accounts it will only be exported once. It will appear under the first processed account it has a split in.
    
    The Price/Rate output format is controlled by the preference
    "Numbers, Date, Time"->"Force Prices to display as decimals".
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
hr: Ovaj pomoćnik pomaže izvesti transakcije u datoteku s dolje navedenim znakom razdvajanja.
    
    %s
    
    Mada transakcija možda ima stavke u nekoliko odabranih računa, ona će se izvesti samo jednom. Pojavit će se pod prvim obrađenim računom u kojem sadrži stavku.
    
    Formatom rezultata cijene/stope upravlja se u postavkama
    „Brojevi, datum, vrijeme”→„Prisili decimalni prikaz cijena”
    
    Odaberi potrebne postavke za datoteku, a zatim pritisni „Dalje” za nastavak ili „Prekini” za prekid izvoza.

en: There will be multiple rows for each transaction with each row representing one split.
hr: Svaka transakcija će sadržavati više redaka, a svaki redak predstavlja jednu stavku.

en: There will be one row for each transaction, equivalent to a single row in a register in 'Basic Ledger' mode. As such some transfer detail could be lost.
hr: Za svaku transakciju koristit će se jedan redak, što odgovara jednom retku u registru u modusu „Glavna knjiga”. Kao takva, neki detalji prijenosa će se možda izgubiti.

note: Translators: %s is the file name.
en: The account tree will be exported to the file '%s' when you click "Apply".
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hr: Pritiskom na „Primijeni” će se ovaj kontni plan izvesti u datoteku „%s”.
    
    Možeš provjeriti tvoj odabir pritiskom na „Natrag” ili pritisni „Prekini” za prekid izvoza.

note: Translators: %s is the file name and %u the number of accounts.
en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s' and the number of accounts exported will be %u.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hr: Pritiskom na „Primijeni” će se transakcije izvesti u datoteku „%s”, a broj izvezenih konta će biti %u.
    
    Možeš provjeriti tvoj odabir pritiskom na „Natrag” ili pritisni „Prekini” za prekid izvoza.

note: Translators: %s is the file name.
en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s'.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hr: Pritiskom na „Primijeni” će se transakcije izvesti u datoteku „%s”.
    
    Možeš provjeriti tvoj odabir pritiskom na „Natrag” ili pritisni „Prekini” za prekid izvoza.

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
hr: Došlo je do problema s izvozom. Možda se radi o nedostatku mjesta na tvrdom disku, korisničkim pravima ili o nemogućnosti pristupa mapi. Provjeri datoteku praćenja sa zabilješkama!
    Možda ćeš morati uključiti ispravljanje grešaka.

en: File exported successfully!
hr: Datoteka je uspješno izvezena!

en: -- Split Transaction --
hr: -- višedjelna transakcija --

en: Full Category Path
hr: Cjelokupna staza kategorije

en: Amount With Sym
hr: Iznos s oznakom

en: Amount Num.
hr: Numerički iznos

en: Value With Sym
hr: Vrijednost s oznakom

en: Value Num.
hr: Numerička vrijednost

en: Rate/Price
hr: Tečaj/cijena

en: Transaction ID
hr: ID transakcije

en: Commodity/Currency
hr: Roba/Valuta

en: Void Reason
hr: Razlog anuliranja

en: Full Account Name
hr: Potpuno ime konta

en: Reconcile Date
hr: Datum usklađivanja

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
hr: Kada pritisneš „Primijeni”, konta će se uvesti iz datoteke „%s”.
    
    Možeš provjeriti tvoj odabir pritiskom na „Natrag” ili pritisni „Prekini” za prekid uvoza.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
    
    If this is your initial import into a new file, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data is converted to GnuCash transactions.
    Note: After import, you may need to use 'View / Filter By / Other' menu option and select to show unused Accounts.
hr: Kada pritisneš „Primijeni”, konta će se uvesti iz datoteke „%s”.
    
    Možeš provjeriti tvoj odabir pritiskom na „Natrag” ili pritisni „Prekini” za prekid uvoza.
    
    Ako je ovo tvoj izvorni uvoz u datoteku, najprije ćeš vidjeti dijalog za postavljanje opcija knjige, budući da one utječu na način konvertiranja uvoza u GnuCash transakcije.
    Napomena: Nakon uvoza možda moraš primijeniti opciju u izborniku „Prikaz / Filtriraj / Ostalo” i odabrati prikazivanje nekorištenih konta.

en: Import completed but with errors!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
    
    See below for errors…
hr: Uvoz je završen, ali sadrži greške!
    
    Broj dodanih konta: %u. Broj aktualiziranih konta: %u.
    
    Pogledaj greške niže dolje …

en: Import completed successfully!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
hr: Uvoz je uspješno završen!
    
    Broj dodanih konta: %u. Broj aktualiziranih konta: %u.

en: There were problems reading some saved settings, continuing to load.
    Please review and save again.
hr: Prilikom učitavanja postavaka je došlo do greške. Učitavanje se nastavlja.
    Pregledaj i ponovo spremi.

en: Delete the Import Settings.
hr: Izbriši postavke za uvoz.

en: Setting name already exists, overwrite?
hr: Ime postavke već postoji. Želiš li ga prepisati?

en: The settings have been saved.
hr: Postavke su spremljene.

en: There was a problem saving the settings, please try again.
hr: Došlo je do problema prilikom spremanja postavaka. Pokušaj ponovo.

en: Invalid encoding selected
hr: Odabrano je neispravno kodiranje

en: Merge with column on _left
hr: Spoji s _lijevim stupcem

en: Merge with column on _right
hr: Spoji s _desnim stupcem

en: _Split this column
hr: _Podijeli ovaj stupac

en: _Widen this column
hr: _Proširi ovaj stupac

en: _Narrow this column
hr: _Suzi ovu stupac

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of prices added
en: %d added price | %d added prices
hr[0]: %d dodana cijena
hr[1]: %d dodane cijene
hr[2]: %d dodanih cijena

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of duplicate prices
en: %d duplicate price | %d duplicate prices
hr[0]: %d dupla cijena
hr[1]: %d duple cijene
hr[2]: %d duplih cijena

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of replaced prices
en: %d replaced price | %d replaced prices
hr[0]: %d zamijenjena cijena
hr[1]: %d zamijenjene cijene
hr[2]: %d zamijenjenih cijena

en: The prices were imported from file '%s'.
    
    Import summary:
    - %s
    - %s
    - %s
hr: Cijene su uvezene iz datoteke „%s”.
    
    Sažetak uvoza:
    - %s
    - %s
    - %s

en: An unexpected error has occurred while creating prices. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
hr: Došlo je do neočekivane greške prilikom stvaranja cijena. Molimo te da prijaviš ovu grešku.
    
    Poruka o grešci:
    %s

en: This line has the following parse issues:
hr: Ovaj redak sadrži sljedeće probleme obrade:

en: No Linked Account
hr: Nema povezanih konta

en: An unexpected error has occurred while creating transactions. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
hr: Došlo je do neočekivane greške prilikom stvaranja transakcija. Molimo te da prijaviš ovu grešku.
    
    Poruka o grešci:
    %s

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
hr: Pritisni dvaput na retke koje želiš promijeniti, zatim pritisni „Primijeni“ za uvoz

note: Translators: {1} will be replaced with a filename
en: The transactions were imported from file '{1}'.
hr: Transakcije su uvezene iz datoteke „{1}”.

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
hr: %u. redak, staza do konta „%s“ nije pronađena, dodana je kao najviša razina

en: Row %u, commodity %s / %s not found
hr: %u. redak, roba „%s / %s“ nije pronađena

en: Row %u, account %s not in %s
hr: %u. redak, konto „%s“ nije u „%s“

en: Period: 123,456.78
hr: Točka: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
hr: Zarez: 123.456,78

en: Please select a date column.
hr: Odaberi stupac datuma.

en: Please select an amount column.
hr: Odaberi stupac iznosa.

en: Please select a 'Currency to' column or set a Currency in the 'Currency To' field.
hr: Odaberi stupac „Valuta u” ili postavi jednu valutu u polje „Valuta u”.

en: Please select a 'From Symbol' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
hr: Odaberi stupac „Iz simbola” ili postavi jednu robu u polje „Roba iz”.

en: Please select a 'From Namespace' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
hr: Odaberi stupac „Iz imenskog prostora” ili postavi jednu robu u polje „Roba iz”.

en: 'Commodity From' can not be the same as 'Currency To'.
hr: „Roba iz” ne može biti ista, kao „Valuta u”.

en: No valid data found in the selected file. It may be empty or the selected encoding is wrong.
hr: Nisu pronađeni valjani podaci u odabranoj datoteci. Ili je prazna ili nije odabrano pravilno kodiranje.

en: No lines are selected for importing. Please reduce the number of lines to skip.
hr: Nijedan redak nije odabran za uvoz. Smanji broj redaka za preskakanje.

en: Not all fields could be parsed. Please correct the issues reported for each line or adjust the lines to skip.
hr: Nije bilo moguće obraditi sva polja. Izpravi greške u izvještaju za svaki redak ili podesi retke, kako bi se preskočili.

en: No 'Currency to' column selected and no selected Currency specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hr: Nije odabran stupac „Valuta u”, kao ni valuta.
    Ovo se nikada ne bi trebalo dogoditi. Molimo te, da prijaviš ovu grešku.

en: No 'From Namespace/From Symbol' columns selected and no selected Commodity From specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hr: Nije odabran stupac „Iz imenskog prostora/Iz simbola”, kao ni „Roba iz”.
    Ovo se nikada ne bi trebalo dogoditi. Molimo te, da prijaviš ovu grešku.

en: Please select an account column.
hr: Odaberi stupac konta.

en: Please select an account column or set a base account in the Account field.
hr: Odaberi stupac konta ili postavi osnovni konto u polje za konto.

en: Please select a description column.
hr: Odaberi stupac opisa.

en: Please select a (negated) amount column.
hr: Odaberi stupac (negativnog) iznosa.

en: The current account selections will generate multi-currency transactions. Please select one of the following columns: price, (negated) value.
hr: Odabiri tekućeg računa će generirati viševalutne transakcije. Odaberi jedan od sljedećih stupaca: cijena, (negativna) vrijednost.

en: The current account selections will generate multi-currency transactions. Please select one of the following columns: price, (negated) value, (negated) transfer amount.
hr: Odabiri tekućeg računa će generirati viševalutne transakcije. Odaberi jedan od sljedećih stupaca: cijena, (negativna) vrijednost, (negativni) iznos prijenosa.

en: Current line still has parse errors.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hr: Tranutačni stupac sadrži greške u obradi.
    Ovo se nikada ne bi trebalo dogoditi. Molimo te, da prijaviš ovu grešku.

en: No account column selected and no base account specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hr: Niti je odabran stupac konta, niti osnovni konto.
    Ovo se nikada ne bi trebalo dogoditi. Molimo te da prijaviš ovu grešku.

en: Parse Error
hr: Greška u obradi

en: Problem creating preliminary transaction
hr: Problem kreiranja preliminarne transakcije

en: From Symbol
hr: Iz simbola

en: From Namespace
hr: Iz imenskog prostora

en: Value doesn't appear to contain a valid number.
hr: Čini se da vrijednost nema valjani broj.

en: Value can't be parsed into a number using the selected currency format.
hr: Vrijednost se ne može obraditi u broj korištenjem odabranog formata valute.

en: Value can't be parsed into a valid commodity.
hr: Vrijednost se ne može obraditi u valjanu robu.

en: Value can't be parsed into a valid namespace.
hr: Vrijednost se ne može obraditi u valjani imenski prostor.

en: Column value can not be empty.
hr: Vrijednost stupca ne može biti prazna.

en: 'From Symbol' can not be empty.
hr: „Iz simbola” ne može biti prazno.

en: 'From Namespace' can not be empty.
hr: „Iz imenskog prostora” ne može biti prazno.

en: 'Currency To' can not be the same as 'Commodity From'.
hr: „Valuta u” ne smije biti ista kao „Roba iz”.

en: Value parsed into an invalid currency for a currency column type.
hr: Vrijednost je obrađena u neispravnu valutu za vrstu stupca valute.

en: No date column.
hr: Nema stupca datuma.

en: No amount column.
hr: Nema stupca iznosa.

en: No 'Currency to'.
hr: Nema „Valuta u”.

en: No 'Commodity from'.
hr: Nema „Roba iz”.

en: Failed to create price from selected columns.
hr: Greška u stvaranju cijene iz odabranih stupaca.

en: Transaction Commodity
hr: Robna transakcija

en: Amount (Negated)
hr: Iznos (negativan)

en: Value (Negated)
hr: Vrijednost (negativna)

en: Transfer Action
hr: Radnja prijenosa

en: Transfer Amount
hr: Iznos prijenosa

en: Transfer Amount (Negated)
hr: Iznos prijenosa (negativan)

en: Transfer Memo
hr: Bilješka prijenosa

en: Transfer Reconciled
hr: Prijenos je usklađen

en: Transfer Reconcile Date
hr: Datum usklađivanja prijenosa

en: Value can't be parsed into a valid reconcile state.
hr: Vrijednost se ne može obraditi u valjano usklađeno stanje.

en: Date field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
hr: Polje datuma ne smije biti prazno ako opcija „Višedjelna” nije postavljena.

en: Description field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
hr: Polje opisa ne smije biti prazno ako opcija „Višedjelna” nije postavljena.

en: No valid date.
hr: Neispravan datum.

en: No valid description.
hr: Neispravan opis.

en: Account value can't be empty.
hr: Vrijednost konta ne može biti prazna.

en: Account value can't be mapped back to an account.
hr: Vrijednost konta se ne može mapirati natrag na konto.

en: Transfer account value can't be empty.
hr: Vrijednost konta prijenosa ne može biti prazna.

en: Transfer account value can't be mapped back to an account.
hr: Vrijednost konta prijenosa se ne može mapirati natrag na konto.

en: No amount or negated amount column.
hr: Nema stupca iznosa ili negativnog iznosa.

en: Split is reconciled but reconcile date column is missing or invalid.
hr: Stavka je usklađena, ali stupac datuma usklađivanja nedostaje ili je neispravan.

en: Transfer split is reconciled but transfer reconcile date column is missing or invalid.
hr: Podjela prijenosa je usklađena, ali stupac datuma usklađivanja prijenosa nedostaje ili je neispravan.

en: Choice of accounts makes this a multi-currency transaction but price, (negated) value or (negated) transfer amount column is missing or invalid.
hr: Odabiri tekućeg računa će generirati viševalutne transakcije. Odaberi jedan od sljedećih stupaca: cijena, (negativna) vrijednost, (negativni) iznos prijenosa.

en: No Settings
hr: Nema postavaka

en: GnuCash Export Format
hr: GnuCash format za izvoz

en: GnuCash Export Format (4.x and older)
hr: GnuCash format za izvoz (4.x i starije verzije)

en: Shipping Name
hr: Isporuka, ime

en: Shipping Address 1
hr: Isporuka, adresa 1

en: Shipping Address 2
hr: Isporuka, adresa 2

en: Shipping Address 3
hr: Isporuka, adresa 3

en: Shipping Address 4
hr: Isporuka, adresa 2

en: Shipping Phone
hr: Isporuka, telefon

en: Shipping Fax
hr: Isporuka, faks

en: Shipping Email
hr: Isporuka, e-mail

en: Import Customers from csv
hr: Uvezi kupca iz CSV datoteke

en: customers
hr: kupci

en: vendors
hr: dobavljači

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u %s fixed
       %u %s ignored (not fixable)
    
       %u %s created
       %u %s updated (based on id)
hr: Rezultati uvoza:
    %i – zanemareni redci
    %i – uvezeni redci:
       %u – popravljeni %s
       %u – zanemareni %s (nepopravljivi)
    
       %u – stvoreni %s
       %u – aktualizirani %s (na osnovi broja)

en: The account '%s' is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
hr: Konto „%s“ je rezervirani konto i ne dopušta transakcije. Odaberi drugi konto.

en: (Full account ID:
hr: (Cjelovit ID konta:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
hr: Odaberi robu za poklapanje sa sljedećom specifičnom burzovnom šifrom. Zamijeti, da će šifra tečaja robe koju izabereš biti prepisana.

en: m/d/y
hr: m/d/g

en: d/m/y
hr: d/m/g

en: y/m/d
hr: g/m/d

en: y/d/m
hr: g/d/m

en: No new transactions were found in this import.
hr: U ovom uvozu nisu pronađene nove transakcije.

en: Destination account for the auto-balance split.
hr: Odredišni konto za automatski usklađenu stavku.

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Assign transfer account
hr: _Odredi konto prijenosa

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: Assign e_xchange rate
hr: Odredi _tečaj

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Edit description, notes, or memo
hr: _Uredi opis, napomene ili bilješku

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Reset all edits
hr: _Resetiraj sva uređivanja

[ctx: Column header for 'Adding transaction']
en: A
hr: D

en: Add as a new transaction
hr: Dodaj kao novu transakciju

[ctx: Column header for 'Updating plus Clearing transaction']
en: U+C
hr: A+P

en: Update + Clear Transaction
    Update existing transaction with the imported data and mark it as cleared
hr: Aktualiziraj + Potvrdi transakciju
    Aktualiziraj postojeću transakciju s uvezenim podacima i označi je kao potvrđenu

[ctx: Column header for 'Clearing transaction']
en: C
hr: P

en: Info
hr: Informacije

en: Additional Comments
hr: Dodatni komentari

en: New, already balanced
hr: Nova, već saldirana

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
hr: Nova, prenesi (ručno) %s u „%s“

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
hr: Nova, prenesi (automatski) %s u „%s“

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need price to transfer %s to acct %s)!
hr: Nova, NESALDIRANA (zahtijeva cijenu za prijenos %s na konto %s)!

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
hr: Nova, NESALDIRANA (zahtijeva konto za prijenos %s)!

en: Reconcile (manual) match to %s
hr: Uskladi (ručno) poklapanje na %s

en: Reconcile (auto) match to %s
hr: Uskladi (automatsko) poklapanje na %s

en: Match missing!
hr: Nedostaje poklapanje!

en: Update and reconcile (manual) match to %s
hr: Aktualiziraj i uskladi (ručno) poklapanje na %s

en: Update and reconcile (auto) match to %s
hr: Aktualiziraj i uskladi (automatski) poklapanje na %s

en: Do not import (no action selected)
hr: Ne uvozi (nije odabrana radnja)

en: Confidence
hr: Sigurnost

en: Pending Action
hr: Radnja još traje

en: Manual
hr: Ručno

en: Auto
hr: Automatski

en: Select a .log file to replay
hr: Odaberi log-datoteku za ponovno pokretanje

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
hr: Nije moguće otvoriti log-datoteku: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
hr: Otvaranje log-datoteke nije uspjelo: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
hr: Odabrana log-datoteka je bila prazna.

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
hr: Nije moguće učitati odabranu log-datoteku. Zaglavlje datoteke nije prepoznato.

en: Stock account for security "%s"
hr: Konto dionica za vrijednosni papir „%s“

en: Income account for security "%s"
hr: Konto prihoda za vrijednosni papir „%s“

en: Unknown OFX account
hr: Nepoznat OFX konto

en: Unknown OFX checking account
hr: Nepoznat OFX žiro konto

en: Unknown OFX savings account
hr: Nepoznat OFX konto štednje

en: Unknown OFX money market account
hr: Nepoznat OFX konto tržišta novca

en: Unknown OFX credit line account
hr: Nepoznat OFX konto kreditne linije

en: Unknown OFX CMA account
hr: Nepoznat OFX CMA konto

en: Unknown OFX credit card account
hr: Nepoznat OFX konto kreditne kartice

en: Unknown OFX investment account
hr: Nepoznat OFX konto ulaganja

en: Removing duplicate transactions…
hr: Uklanjanje duplih transakcija …

en: While importing transactions from OFX file '%s' found %d previously imported transactions, no new transactions.
hr: Prilikom uvoza transakcija iz OFX datoteke „%s” pronađeno je %d prethodno uvezenih transakcija, nema novih transakcija.

en: Open/Quicken Financial Exchange file (*.ofx, *.qfx)
hr: Otvori/Quicken Financial Exchange datoteku (*.ofx, *.qfx)

en: Select one or multiple OFX/QFX file(s) to process
hr: Odaberi jednu ili više OFX/QFX datoteka

en: Import _OFX/QFX…
hr: Uvezi _OFX/QFX …

en: Process an OFX/QFX response file
hr: Obradi OFX/QFX datoteku odgovora

en: GnuCash account name
hr: Ime GnuCash konta

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
hr: Upiši ime ili kratak opis, npr. „Dionice bakinog restorana“.

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
hr: Upiši burzovnu oznaku ili drugu dobro poznatu kraticu, kao što je „ZSE“. Ako ne postoj ili je ne znaš, stvori vlastitu.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
hr: Odaberi burzu na kojoj se trguje oznakom ili odaberi vrstu ulaganja (kao što je „FOND“ za investicijske fondove.) Ako ne vidiš svoju burzu ili odgovarajuću vrstu ulaganja, možeš upisati novu.

en: Name or _description
hr: Ime ili _opis

en: _Ticker symbol or other abbreviation
hr: _Burzovna oznaka ili druga kratica

en: _Exchange or abbreviation type
hr: Burza ili _vrsta kratice

en: (split)
hr: (stavka)

en: Are you sure you want to cancel?
hr: Stvarno želiš prekinuti?

en: Please select a file to load.
hr: Odaberi datoteku za učitavanje.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
hr: Datoteka nije nađena ili su odbijena korisnička prava za čitanje. Odaberi drugu datoteku.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
hr: Ta QIF datoteka je već učitana. Odaberi jednu drugu.

en: Select QIF File
hr: Odaberi QIF datoteku

en: _Resume
hr: _Nastavi

en: Canceled
hr: Prekinuto

en: An error occurred while loading the QIF file.
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja QIF datoteke.

en: Failed
hr: Nije uspjelo

en: Cleaning up
hr: Čišćenje

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
hr: Došlo je do greške prilikom obrađivanja QIF datoteke.

en: Loading completed
hr: Učitavanje je završeno

en: When you press the Start Button, GnuCash will load your QIF file. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
hr: Kad pritisneš gumb za početak, GnuCash će učitati tvoju QIF datoteku. Ako nema grešaka ili upozorenja, nastavit će do sljedećeg koraka. U protivnom će se dolje prikazati detalji koje možeš pregledati.

en: Choose the QIF file currency
hr: Odaberi valutu QIF datoteke

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
hr: Moraš upisati jednu postojeću nacionalnu valutu ili upiši neku drugu vrstu.

en: A bug was detected while converting the QIF data.
hr: Došlo je do greške prilikom konvertiranja QIF podataka.

en: Canceling
hr: Prekidanje

en: A bug was detected while detecting duplicates.
hr: Došlo je do greške prilikom otkrivanja duplikata.

en: Conversion completed
hr: Konverzija je završena

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
hr: Kad pritisneš gumb za početak, GnuCash će uvesti tvoju QIF datoteku. Ako nema grešaka ili upozorenja, nastavit će do sljedećeg koraka. U protivnom će se dolje prikazati detalji koje možeš pregledati.

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
hr: Nije moguće spremiti tvoje postavke mapiranja.

en: There was a problem with the import.
hr: Došlo je do problema prilikom uvoza.

en: QIF Import Completed.
hr: QIF uvoz je završen.

en: QIF account name
hr: Ime QIF konta

en: QIF category name
hr: Ime QIF kategorije

en: QIF payee/memo
hr: QIF primalac/bilješka

en: Match?
hr: Se poklapa?

en: QIF import requires guile with regex support.
hr: Za QIF uvoz je potreban guile kȏd s podrškom za regularne izraze.

en: Enter a name for the account
hr: Upiši ime za konto

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
hr: Konto „%s“ je rezervirani konto i ne dopušta transakcije. Odaberi drugi konto.

en: Placeholder?
hr: Rezervirano mjesto?

en: Dividends
hr: Dividende

en: Cap Return
hr: Povrat kapitala

en: Cap. gain (long)
hr: Kapitalna dobit (dugoročno)

en: Cap. gain (mid)
hr: Kapitalna dobit (srednjeročno)

en: Cap. gain (short)
hr: Kapitalna dobit (kratkoročno)

en: Equity
hr: Kapital

en: Retained Earnings
hr: Zadržana dobit

en: Commissions
hr: Provizije

en: Margin Interest
hr: Kamatna marža

en: Line
hr: Redak

en: Read aborted.
hr: Učitavanje je prekinuto.

en: Reading
hr: Čitanje

en: Some characters have been discarded.
hr: Neki znakovi su izbačeni.

en: Converted to:
hr: Konvertirano u:

en: Some characters have been converted according to your locale.
hr: Neki znakovi su pretvoreni u skladu s tvojim jezikom.

en: Ignoring unknown option
hr: Zanemaruje se nepoznata opcija

en: Date required.
hr: Datum je neophodan.

en: Discarding this transaction.
hr: Odbacivanje transakcije.

en: Ignoring class line
hr: Zanemaruje se redak za razred

en: Ignoring category line
hr: Zanemaruje se redak za kategoriju

en: Ignoring security line
hr: Zanemaruje se redak za vrijednosni papir

en: Could not parse price line
hr: Neuspjelo analiziranje retka cijene

en: File does not appear to be in QIF format
hr: Datoteka nije u QIF formatu

en: Transaction date
hr: Datum transakcije

en: Transaction amount
hr: Iznos transakcije

en: Share price
hr: Cijena dionice

en: Share quantity
hr: Količina dionica

en: Investment action
hr: Ulaganje

en: Reconciliation status
hr: Stanje usklađenosti

en: Commission
hr: Provizija

en: Account type
hr: Vrsta konta

en: Tax class
hr: Razred poreza

en: Category budget amount
hr: Proračunski iznos kategorije

en: Account budget amount
hr: Proračunski iznos konta

en: Credit limit
hr: Kreditno ograničenje

en: Parsing categories
hr: Obrada kategorija

en: Parsing accounts
hr: Obrada konta

en: Parsing transactions
hr: Obrada transakcije

en: Unrecognized or inconsistent format.
hr: Neprepoznat ili nedosljedan format.

en: Parsing failed.
hr: Obrada nije uspjela.

en: Parse ambiguity between formats
hr: Nejednoznačnost u obradi između zapisa

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
hr: Vrijednost „~a” bi mogla biti ~a ili ~a.

en: Finding duplicate transactions
hr: Pronalaženje duplih transakcija

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
hr: Neprepoznata radnja „~a”.

en: QIF import: Name conflict with another account.
hr: QIF uvoz: Ime se sukobljava s drugim računom.

en: Preparing to convert your QIF data
hr: Pripremanje konvertiranje tvojih QIF podataka

en: Creating accounts
hr: Stvaranje konta

en: Matching transfers between accounts
hr: Uspoređivanje prijenosa među kontima

en: Converting
hr: Konvertiranje

en: Discarding duplicate prices
hr: Zanemarivanje duplih cijena

en: Adding prices
hr: Dodavanje cijena

en: Missing transaction date.
hr: Nedostaje datum transakcije.

en: Missing QIF investment action for transaction dated ~a.
hr: Nedostaje radnja QIF investicija za transakciju na datum ~a.

en: Invalid transaction date.
hr: Neispravan datum transakcije.

en: Welcome to GnuCash
hr: Dobro došli u GnuCash

en: Have a nice day!
hr: Želimo ti prijatan dan!

en: Welcome to GnuCash %s Shell
hr: Dobro došli u GnuCash %s ljusku

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
hr: Ne postoji konto „%s“. Želiš li ga stvoriti?

en: Hours
hr: Sati

en: Project
hr: Projekt

en: Material
hr: Materijal

en: Save the current entry?
hr: Spremiti trenutačni unos?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
hr: Trenutačna transakcija je promijenjena. Želiš li spremiti promjene prije dupliciranja ovog unosa ili prekinuti dupliciranje?

en: _Record
hr: _Zabilježi

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
hr: Neispravan unos: Moraš zadati konto s ispravnom valutom za ovu poziciju.

en: This account should usually be of type income.
hr: Ovaj bi konto uobičajeno trebao biti vrste prihoda.

en: This account should usually be of type expense or asset.
hr: Ovaj bi konto uobičajeno trebao biti vrste rashoda ili imovine.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
hr: Ne postoji porezna tablica „%s“. Želiš li je stvoriti?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
hr: Trenutačni unos je promijenjen. Međutim, ovaj unos je dio postojeće narudžbe. Želiš li spremiti promjenu i time promijeniti narudžbu?

en: _Don't Record
hr: _Ne spremaj

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
hr: Trenutačni unos je promijenjen. Želiš li ga spremiti?

[ctx: sample for 'Date']
en: 12/12/2000
hr: 12. 12. 2000.

[ctx: sample for 'Description']
en: Description of an Entry
hr: Opis unosa

[ctx: sample]
en: Action
hr: Radnja

[ctx: sample]
en: 9,999.00
hr: 9.999,00

[ctx: sample]
en: 999,999.00
hr: 999.999,00

[ctx: sample]
note: Translators: Enter the longest expected path of an Account
en: Expenses:Automobile:Gasoline
hr: Rashod:Auto:Benzin

[ctx: sample for 'Taxable']
note: Translators: Abbreviation sample for Taxable?
en: T?
hr: P?

[ctx: sample for 'Tax Included']
note: Translators: Abbreviation sample for Tax Included
en: TI
hr: PU

[ctx: sample for 'Tax Table']
en: Tax Table 1
hr: Porezna tablica 1

[ctx: sample]
en: 999.00
hr: 999,00

[ctx: sample for 'Billable']
note: Translators: Abbreviation sample for Billable
en: BI
hr: N

[ctx: sample]
en: Payment
hr: Plaćanje

en: $
hr: €

en: Charge
hr: Terećenje

en: Income Account
hr: Konto prihoda

en: Expense Account
hr: Konto rashoda

en: Discount Type
hr: Vrsta popusta

en: Discount How
hr: Način računanja popusta

en: Unit Price
hr: Jedinična cijena

en: Taxable?
hr: Oporezivo?

en: Tax Included?
hr: Porez uključen?

en: Invoiced?
hr: Račun ispostavljen?

en: Subtotal
hr: Podzbroj

en: Billable?
hr: Naplativo?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
hr: Upiši konto prihoda/rashoda za unos, ili odaberi jedan konto s popisa

en: Enter the type of Entry
hr: Upiši vrstu unosa

note: Translators: This is a date format, see i.e. https://www.gnu.org/software/libc/manual/html_node/Formatting-Calendar-Time.html
en: %A %d %B %Y
hr: %A, %d. %m. %Y.

en: Enter the Entry Description
hr: Upiši opis unosa

en: Enter the Discount Amount
hr: Upiši iznos popusta

en: Enter the Discount Percent
hr: Upiši postotak popusta

en: Enter the Discount … unknown type
hr: Upiši popust … nepoznata vrsta

en: Discount Type: Monetary Value
hr: Vrsta popusta: Novčana vrijednost

en: Discount Type: Percent
hr: Vrsta popusta: Postotak

en: Select the Discount Type
hr: Odaberi vrstu popusta

en: Tax computed after discount is applied
hr: Porez se računa nakon primjene popusta

en: Discount and tax both applied on pretax value
hr: Popust i porez su primijenjivi na neoporeženu (neto) vrijednost

en: Discount computed after tax is applied
hr: Popust se računa na već oporeženu (bruto) vrijednost

en: Select how to compute the Discount and Taxes
hr: Odaberi način izračunavanja popusta i poreza

en: Enter the unit-Price for this Entry
hr: Upiši jediničnu cijenu za ovaj unos

en: Enter the Quantity of units for this Entry
hr: Upiši količinu jedinica za ovaj unos

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
hr: Upiši poreznu tablicu, koja će biti primijenjena na ovaj unos

en: Is this entry taxable?
hr: Je li se ovaj unos oporezuje?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
hr: Je li porez već uključen u cijenu ovog unosa?

en: Is this entry invoiced?
hr: Je li ovaj unos fakturiran?

en: Is this entry credited?
hr: Je li se ovaj unos potražuje?

en: Include this entry on this invoice?
hr: Uključiti ovaj unos u ovaj izlazni račun?

en: Include this entry on this credit note?
hr: Uključiti ovaj unos u ovo knjižno odobrenje?

en: Unknown EntryLedger Type
hr: Nepoznata vrsta unosa glavne knjige

en: The subtotal value of this entry
hr: Iznos podzbroja ovog unosa

en: The total tax of this entry
hr: Ukupni porez ovog unosa

en: Is this entry billable to a customer or job?
hr: Je li ovaj unos obračunljiv kupcu ili nalogu?

en: How did you pay for this item?
hr: Kako je ova stavka plaćena?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
hr: Ova se transakcija uređuje u jednom drugom registru. Najprije završi to uređivanje.

en: Save transaction before duplicating?
hr: Spremiti transakciju prije dupliciranja?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
hr: Trenutačna transakcija je promijenjena. Želiš li spremiti promjene prije dupliciranja transakcije ili prekinuti dupliciranje?

en: New Split Information
hr: Podaci nove podjele

en: Cannot store a transaction at this date
hr: Nije moguće stvoriti transakciju na ovaj datum

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
hr: Upisani datum duplicirane transakcije je stariji od „Prag samo-za-čitanje“, postavljenog za ovu knjigu. Ovu postavku možeš promijeniti u izborniku „Datoteka→Svojstva→Konta“.

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
hr: Ovime ćeš prepisati postojeću stavku. Sigurno to želiš učiniti?

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not overwrite it from this register window. You may overwrite it if you navigate to a register that shows another side of this same transaction.
hr: Ovo je stavka, koja spaja ovu transakciju u registar. Ne možeš je prepisati iz ovog prozora registra. Možeš je prepisati, ako odeš do registra koji pokazuje drugu stranu ove iste transakcije.

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
hr: Ovime ćeš prepisati postojeću transakciju. Sigurno to želiš učiniti?

en: Recalculate Transaction
hr: Ponovo izračunaj transakciju

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
hr: Upisane vrijednosti za u ovu transakciju su nedosljedne. Koju vrijednost želiš ponovo izračunati?

en: Changed
hr: Promijenjeno

en: _Recalculate
hr: _Izračunaj ponovo

[ctx: Action Column]
en: Deposit
hr: Uplata

en: Withdraw
hr: Terećenje

en: Check
hr: Ček

en: ATM Deposit
hr: Bankomat, uplata

en: ATM Draw
hr: Bankomat, isplata

en: Teller
hr: Bankovni šalter

en: Receipt
hr: Priznanica

en: Increase
hr: Povećanje

en: Decrease
hr: Smanjenje

en: POS
hr: Prodajno mjesto

en: AutoDep
hr: Automatski depozit

en: Wire
hr: Prijenos

en: Direct Debit
hr: Izravno terećenje

en: Fee
hr: Provizija

en: Rebate
hr: Odobrenje

en: Paycheck
hr: Isplatnica

en: LTCG
hr: Dugoročni kapitalni dobici

en: STCG
hr: Kratkoročni kapitalni dobici

en: Dist
hr: Rasp

en: Rebalance Transaction
hr: Ponovi bilanciranje transakcije

en: The current transaction is not balanced.
hr: Trenutačna transakcija nije saldirana.

en: Balance it _manually
hr: Saldiraj _ručno

en: Let GnuCash _add an adjusting split
hr: Automatski _dodaj stavku za podešavanje

en: Adjust current account _split total
hr: Podesi ukupni iznos stavaka _trenutačnog konta

en: Adjust _other account split total
hr: Podesi ukupni iznos stavaka _drugog konta

en: _Rebalance
hr: _Ponovi bilanciranje

en: This register does not support editing exchange rates.
hr: Ovaj registar ne podržava uređivanje tečajeva.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
hr: Moraš odabrati stavku, za izmjenu njenih tečajeva.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
hr: Moraš rasklopiti transakciju, za promjenu njenih tečajeva.

en: The entered account could not be found.
hr: Nije moguće pronaći upisani konto.

en: The two currencies involved equal each other.
hr: Obje dotične valute su jednake.

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
hr: Iznos stavke je nula, tako da tečaj nije potreban.

en: Save the changed transaction?
hr: Spremiti izmjenjenu transakciju?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
hr: Trenutačna transakcija je promijenjena. Želiš li: spremiti promjene prije prelaska na novu transakciju, odbaciti ih ili se vratiti na izmijenjenu transakciju?

en: _Discard Changes
hr: _Odbaci promjene

en: _Record Changes
hr: _Zabilježi promjene

en: Mark split as unreconciled?
hr: Označiti stavku kao neusklađenu?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
hr: Ovime ćeš označiti usklađenu stavku kao neusklađenu. Time ćeš možda otežati buduća usklađivanja! Želiš li nastaviti s ovom promjenom?

en: _Unreconcile
hr: Poništi _usklađenost

[ctx: sample]
note: Translators: The 'sample:' items are strings which are not displayed, but only used to estimate widths.
en: 22/02/2000
hr: 22. 02. 2000.

[ctx: sample]
en: Description of a transaction
hr: Opis transakcije

[ctx: Column header for 'Document Link']
note: Translators: 'L' is short for Linked Document
en: L
hr: P

[ctx: sample]
en: 999,999.000
hr: 999.999,000

[ctx: sample]
en: Memo field sample text string
hr: Tekstualni primjer za polje bilješke

[ctx: Column header for 'Type']
en: T
hr: V

[ctx: sample]
en: Notes field sample text string
hr: Tekstualni primjer za polje napomene

[ctx: sample]
en: No Particular Reason
hr: Bez posebnog razloga

[ctx: sample]
en: (x + 0.33 * y + (x+y) )
hr: (x + 0,33 * y + (x+y) )

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
hr: Nije moguće utvrditi valutu konta. Korist se standardna valuta tvog sustava.

en: T-Ref
hr: T-ref

en: T-Num
hr: T-broj

en: Exch. Rate
hr: Tečaj

en: Oth. Curr.
hr: Dr. val.

en: Tot %s
hr: Ukupno %s

en: Tot Credit
hr: Ukupno potražuje

en: Tot Debit
hr: Ukupno duguje

en: Tot Shares
hr: Ukupno dionica

en: Debit Formula
hr: Formula dugovanja

en: Credit Formula
hr: Formula potraživanja

en: Reconciled on %s
hr: Usklađeno %s

en: Scheduled
hr: Terminirano

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
hr: Upiši referencu, npr. izlazni račun ili broj čeka, koja je zajednička svim redcima (stavkama)

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
hr: Upiši referencu, npr. izlazni račun ili broj čeka, jedinstvenu za svaki redak (stavku)

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
hr: Upiši referencu, npr. broj čeka, koja je zajednička za sve retke unosa (stavke)

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
hr: Upiši referencu, npr. broj čeka, jedinstvenu za svaki redak (stavku)

en: Enter a transaction reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
hr: Upiši referencu transakcije, kao što je izlazni račun ili broj čeka, koja je zajednička svim redcima (stavkama)

en: Enter a transaction reference that will be common to all entry lines (splits)
hr: Upiši referencu transakcije, koja će biti zajednička svim redcima (stavkama)

en: Enter the name of the Customer
hr: Upiši ime kupca

en: Enter the name of the Vendor
hr: Upiši ime dobavljača

en: Enter a description of the transaction
hr: Upiši opis transakcije

en: Enter notes for the transaction
hr: Upiši napomenu za transakciju

en: Reason the transaction was voided
hr: Razlog anuliranja transakcije

en: Enter an action type, or choose one from the list
hr: Upiši vrstu radnje ili odaberi jednu is popisa

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
hr: Upiši referencirajući broj, npr. broj sljedećeg broja čeka, ili odaberi vrstu radnje is popisa

en: Enter a description of the split
hr: Upiši opis stavke

en: Enter the effective share price
hr: Upiši efektivnu cijenu dionica

en: Enter the number of shares bought or sold
hr: Upiši broj kupljenih ili prodanih dionica

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
hr: Upiši konto s kojeg se prenosi, ili odaberi jedan iz popisa

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
hr: Ova se transakcija sastoji od višestrukih stavaka; pritisni gumb „Proširi” za prikaz svih

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
hr: Ova je transakcija podjela dionice; pritisni gumb „Proširi” za prikaz detalja

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
hr: Nije moguće promijeniti ili izbrisati ovu transakciju. Ova je transakcija označena oznakom „samo-za-čitanje”, jer:
    
    „%s“

en: Change transaction containing a reconciled split?
hr: Promijeniti transakciju, koja sadržava usklađenu stavku?

en: The transaction you are about to change contains reconciled splits in the following accounts:
    %s
    
    Are you sure you want to continue with this change?
hr: Transakcija koju mijenjaš sadržava usklađene stavke u sljedećim kontima:
    %s
    
    Želiš li nastaviti s ovom promjenom?

en: Change reconciled split?
hr: Promijeniti usklađenu stavku?

en: You are about to change a protected field of a reconciled split. If you continue editing this split it will be unreconciled. This might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
hr: Ovime ćeš promijeniti zaštićeno polje usklađene stavke. Ako nastaviš uređivati ovu stavku, ona će postati neusklađena. To može otežati buduće usklađivanje! Želiš li nastaviti s ovom promjenom?

en: Chan_ge Split
hr: _Promijeni stavku

en: Chan_ge Transaction
hr: _Promijeni transakciju

en: Enter debit formula for real transaction
hr: Upiši formulu dugovanja za stvarnu transakciju

en: Enter credit formula for real transaction
hr: Upiši formulu potraživanja za stvarnu transakciju

en: The entered date of the transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts, resetting to the threshold.
hr: Upisani datum transakcije je stariji od „Prag samo-za-čitanje“, postavljenog za ovu knjigu. Ovu postavku možeš izmijeniti u izborniku „Datoteka→Svojstva→Konta“.

en: List
hr: Popis

en: Template file "~a" can not be read
hr: Nije moguće učitati datoteku predloška „~a”

en: Load
hr: Učitaj

en: Fonts
hr: Fontovi

en: Font info for the report title.
hr: Font informacije za naslov izvještaja.

en: Account link
hr: Poveznica konta

en: Font info for account name.
hr: Font informacije za ime konta.

en: Number cell
hr: Polje iznosa

en: Font info for regular number cells.
hr: Font informacije za polja iznosa.

en: Negative Values in Red
hr: Negativne vrijednosti crvenom bojom

en: Display negative values in red.
hr: Prikaži negativne vrijednosti crvenom bojom.

en: Number header
hr: Zaglavlje iznosa

en: Font info for number headers.
hr: Font informacije za zaglavlja.

en: Text cell
hr: Polje teksta

en: Font info for regular text cells.
hr: Font informacije za polja teksta.

en: Total number cell
hr: Polje ukupnog iznosa

en: Font info for number cells containing a total.
hr: Font informacije za polja ukupnih iznosa.

en: Total label cell
hr: Polje oznake ukupnog iznosa

en: Font info for cells containing total labels.
hr: Font informacije za polja sveukupnih iznosa.

en: Centered label cell
hr: Centrirano polje

en: Font info for centered label cells.
hr: Font informacije za centrirano polje.

en: Can't save style sheet
hr: Nije moguće spremiti stilski predložak

en: Exchange rate | Exchange rates
hr[0]: Tečaj
hr[1]: Tečajevi
hr[2]: Tečajevi

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
hr: Ne postoje proračuni. Moraš stvoriti barem jedan proračun.

en: Edit report options
hr: Uredi opcije izvještaja

en: Disabled
hr: Isključeno

en: This report requires you to specify certain report options.
hr: Za ovaj izvještaj je potrebno odrediti određene opcije za izvještaj.

en: No accounts selected
hr: Nema odabranih konta

en: This report requires accounts to be selected in the report options.
hr: Za ovaj izvještaj je potrebno odabrati konta u opcijama za izvještaj.

en: No data
hr: Nema podataka

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
hr: Odabrana konta ne sadržavaju podatke/transakcije (ili sadržavaju samo nule) za odabrano razdoblje

en: Select a date to report on.
hr: Odaberi datum za izvještavanje.

en: Start of reporting period.
hr: Početak razdoblja izvještavanja.

en: End of reporting period.
hr: Kraj razdoblja izvještavanja.

en: The amount of time between data points.
hr: Vrijeme između točaka podataka.

en: One Day
hr: Jedan dan

en: One Week
hr: Jedna tjedan

en: Two Weeks
hr: Dva tjedna

en: One Month
hr: Jedan mjesec

en: Quarter Year
hr: Kvartal godine

en: Half Year
hr: Pola godine

en: One Year
hr: Jedna godina

en: All
hr: Sva

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
hr: Prikaži konta do ove dubine, zanemarujući sve druge opcije.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
hr: Zanemariti odabir konta i prikazati podkonta svih odabranih konta?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
hr: Izvijesti o ovim kontima, ako dubina prikaza to dozvoljava.

en: Select the currency to display the values of this report in.
hr: Odaberi valutu za prikazivanje vrijednosti ovog izvještaja.

en: The source of price information.
hr: Izvor podataka za cijene.

en: Average cost of purchases weighted by volume
hr: Prosječni trošak kupnja ponderiran po količini

en: Weighted average of all transactions in the past
hr: Ponderirani prosjek svih transakcija u prošlosti

en: Last up through report date
hr: Do datuma izvještaja

en: Closest to report date
hr: Najbliži datumu izvještaja

en: Most recent
hr: Najnoviji

en: Width of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
hr: Širina dijagrama, 10 – 100 u postocima, više od 100 u pikselima.

en: Height of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
hr: Visina dijagrama, 10 – 100 u postocima, više od 100 u pikselima.

en: Choose the marker for each data point.
hr: Odaberi oznaku za svaku točku podataka.

en: Diamond
hr: Romb

en: Circle
hr: Krug

en: Square
hr: Kvadrat

en: Cross
hr: Križić

en: Dash
hr: Crtica

en: Filled diamond
hr: Ispunjeni romb

en: Filled circle
hr: Ispunjeni krug

en: Filled square
hr: Ispunjeni kvadrat

en: Choose the method for sorting accounts.
hr: Odaberi metodu za razvrstavanje konta.

en: Alphabetical by account code
hr: Abecednim redom prema šifri konta

en: Alphabetical by account name
hr: Abecednim redom prema imenu konta

en: Numerical by descending amount
hr: Numerički od većih prema manjim iznosima

en: How to show the balances of parent accounts.
hr: Kako prikazati salda matičnih konta.

en: Account Balance in the parent account, excluding any subaccounts.
hr: Saldo računa u matičnom kontu, isključujući sva podkonta.

en: Do not show any balances of parent accounts.
hr: Ne prikazuj salda matičnih konta.

en: Account Balance
hr: Saldo konta

en: Calculate Subtotal
hr: Izračunaj podzbroj

en: Do not show
hr: Ne prikazuj

en: How to show account subtotals for parent accounts.
hr: Kako prikazati podzbrojeve matičnih konta.

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
hr: Prikaži podzbrojeve za odabrana konta, koji imaju podkonta.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
hr: Ne prikazuj podzbrojeve matičnih konta.

en: Show subtotals
hr: Prikaži podzbrojeve

en: _Assets & Liabilities
hr: _Imovina i obveze

en: _Income & Expense
hr: _Prihod i rashod

en: B_udget
hr: _Proračun

en: _Taxes
hr: _Porezi

en: E_xamples
hr: _Primjeri

en: _Experimental
hr: _Eksperimentalno

en: _Multicolumn
hr: _Višestupčano

en: Display
hr: Prikaz

en: Report name
hr: Ime izvještaja

en: Stylesheet
hr: Stilski predložak

en: _Business
hr: _Poduzeće

en: Invoice Number
hr: Broj izlaznog računa

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
hr: Jedan od tvojih izvještaja ima dupli globalan jedinstveni identifikator izvještaja. Provjeri sustav izvještaja, naročito tvoje spremljene izvještaje, postoji li izvještaj s ovim globalnim jedinstvenim identifikatorom:

en: Wrong report definition:
hr: Kriva definicija izvještaja:

en:  Report is missing a GUID.
hr:  Izvještaj nema globalan jedinstveni identifikator.

en: Enter a descriptive name for this report.
hr: Upiši opisno ime za ovaj izvještaj.

en: Select a stylesheet for the report.
hr: Odaberi stilski predložak za izvještaj.

en: Average Balance
hr: Prosječni saldo

en: Step Size
hr: Veličina koraka

en: Report's currency
hr: Valuta izvještaja

en: Price Source
hr: Izvor cijena

en: Include Sub-Accounts
hr: Uključi podkonta

en: Exclude transactions between selected accounts
hr: Isključi transakcije između odabranih konta

en: Plot Width
hr: Širina dijagrama

en: Plot Height
hr: Visina dijagrama

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
hr: Uključi podkonta svih odabranih konta.

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
hr: Isključi transakcije koje uključuju samo dva konta, koji su oba odabrana ispod. Ovo utječe samo na stupce dobiti i gubitka u tablici.

en: Do transaction report on this account.
hr: Obavi izvještaj o transakcijama za ovaj konto.

en: Show table
hr: Prikaži tablicu

en: Display a table of the selected data.
hr: Prikaži tablicu odabranih podataka.

en: Show plot
hr: Prikaži dijagram

en: Display a graph of the selected data.
hr: Prikaži dijagram za odabrane podatke.

en: Plot Type
hr: Vrsta dijagrama

en: The type of graph to generate.
hr: Vrsta dijagrama, koji će se stvoriti.

en: Average
hr: Prosjek

en: Profit
hr: Dobit

en: Period start
hr: Početak razdoblja

en: Period end
hr: Kraj razdoblja

en: Maximum
hr: Najviše

en: Minimum
hr: Najmanje

en: Gain
hr: Dobit

en: Loss
hr: Gubitak

en: Income vs. Day of Week
hr: Prihod po danu u tjednu

en: Expenses vs. Day of Week
hr: Rashod prema danu u tjednu

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
hr: Prikazuje kružni dijagram s ukupnim prihodom za svaki dan u tjednu

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
hr: Prikazuje kružni dijagram s ukupnim rashodom za svaki dan u tjednu

en: Levels of Subaccounts
hr: Razine podkonta

en: Show Totals
hr: Prikaži ukupne iznose

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
hr: Izvijesti o ovim kontima, ako odabrana razina konta to dozvoljava.

en: Show the total balance in legend?
hr: Prikazati ukupni saldo u legendi?

en: Sample Graphs
hr: Uzorak dijagrama

en: Pie:
hr: Torta:

en: Bar, normal:
hr: Stupčani, normalni:

en: Bar, stacked:
hr: Stupčani, složeni:

en: Scatter:
hr: Raspršenost:

en: Report Title
hr: Naslov izvještaja

en: Title for this report.
hr: Naslov za ovaj izvještaj.

en: Tab B
hr: Kartica B

en: Boolean Option
hr: Booleova opcija

en: This is a boolean option.
hr: Ovo je Booleova opcija.

en: Multi Choice Option
hr: Opcija višestrukog izbora

en: This is a multi choice option.
hr: Ovo je višeizborna opcija.

en: First Option
hr: Prva opcija

en: Second Option
hr: Druga opcija

en: Third Option
hr: Treća opcija

en: Fourth Options
hr: Četvrta opcija

en: String Option
hr: Opcija znakovnog niza

en: This is a string option.
hr: Ovo je opcija za znakovni niz.

en: String Option Default
hr: Standardna opcija znakovnog niza

en: Just a Date Option
hr: Opcija samo za datum

en: This is a date option.
hr: Ovo je opcija za datum.

en: Combo Date Option
hr: Opcija za kombinirani datum

en: This is a combination date option.
hr: Ovo je opcija za kombinirani datum.

en: Relative Date Option
hr: Opcija za relativan datum

en: This is a relative date option.
hr: Ovo je opcija za relativni datum.

en: Number Option
hr: Opcija za broj

en: This is a number option.
hr: Ovo je opcija za broj.

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: This is a color option.
hr: Ovo je opcija za boju.

en: Tab A
hr: Kartica A

en: An account list option
hr: Opcija za popis konta

en: This is an account list option.
hr: Ovo je opcija za popis konta.

en: A list option
hr: Opcija za popis

en: This is a list option.
hr: Ovo je opcija za popis.

en: The Good
hr: Dobar

en: The Bad
hr: Loše

en: The Ugly
hr: Ružni

en: Testing
hr: Test

en: Report Title Default
hr: Standardni naslov izvještaja

en: This is a sample GnuCash ~a report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
hr: Ovo je primjer GnuCash ~a izvještaja. Pogledaj izvorni guile kȏd (shemu) u mapi „scm/report“ o tome kako napisati vlastiti izvještaj ili kako proširiti postojeće izvještaje.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
hr: Za pomoć pri pisanju izvještaja, ili ako želiš dodati nove oblike izvještaja, koristi pretplatničku listu ~a.

en:  For details on subscribing to that list, see &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.
hr:  Za detalje o načinu prijavljivanja na tu listu, pogledaj &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.

en:  You can learn more about writing scheme at &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.
hr:  Daljnje informacije o pisanju sheme nađi na &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.

en: The current time is ~a.
hr: Trenutačno vrijeme je ~a.

en: The boolean option is ~a.
hr: Booleova opcija je ~a.

en: true
hr: točno

en: false
hr: netočno

en: The radio button option is ~a.
hr: Opcija izbornog gumba je ~a.

en: The multi-choice option is ~a.
hr: Višestruka opcija je ~a.

en: The string option is ~a.
hr: Opcija znakovnog niza je ~a.

en: The date option is ~a.
hr: Opcija datuma je ~a.

en: The relative date option is ~a.
hr: Opcija relativnog datuma je ~a.

en: The combination date option is ~a.
hr: Opcija kombiniranog datuma je ~a.

en: The number option is ~a.
hr: Opcija broja je ~a.

en: The number option formatted as currency is ~a.
hr: Opcija broja formatirana kao valuta je ~a.

en: Items you selected:
hr: Odabrane stavke:

en: List items selected
hr: Stvori popis iz odbranih stavaka

en: (You selected no list items.)
hr: (Nisu odabrane stavke iz popisa)

en: You have selected no accounts.
hr: Nijedan konto nije odabran.

en: Display help
hr: Prikaži pomoć

en: Sample Report
hr: Primjer zvještaja

en: An options example report.
hr: Primjer izvještaja opcija.

en: Tax Report / TXF Export
hr: Izvještaj o porezu / TXF izvoz

en: Alternate Period
hr: Naizmjenično razdoblje

en: Override or modify From: & To:.
hr: Zanemari ili promijeni „od:“ i „do:“.

en: Use From - To
hr: Koristi „od – do”

en: 1st Est Tax Quarter (Jan 1 - Mar 31)
hr: Procijenjeni porez 1. kvartala (1. siječnja – 31. ožujka)

en: 2nd Est Tax Quarter (Apr 1 - May 31)
hr: Procijenjeni porez 2. kvartala (1. travnja – 31. svibnja)

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: 3rd Est Tax Quarter (Jun 1 - Aug 31)
hr: Procijenjeni porez 3. kvartala (1. lipnja – 31. kolovoza)

en: 4th Est Tax Quarter (Sep 1 - Dec 31)
hr: Procijenjeni porez 4. kvartala (1. rujna – 31. prosinca)

en: Last Year
hr: Prošla godina

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr (Jan 1 - Mar 31)
hr: Procijenjeni porez 1. kvartala prošle godine (1. siječnja – 31. ožujka)

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr (Apr 1 - May 31)
hr: Procijenjeni porez 2. kvartala prošle godine (1. travnja – 31. svibnja)

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr (Jun 1 - Aug 31)
hr: Procijenjeni porez 3. kvartala prošle godine (1. lipnja – 31. kolovoza)

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr (Sep 1 - Dec 31)
hr: Procijenjeni porez 4. kvartala prošle godine (1. rujna – 31. prosinca)

en: Select Accounts (none = all)
hr: Odaberi konta (ništa = sve)

en: Select accounts.
hr: Odaberi konta.

en: Suppress $0.00 values
hr: Ne prikazuj vrijednosti od 0,00 €

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
hr: Konta s vrijednošću od 0,00 € se neće ispisati.

en: Print Full account names
hr: Ispiši potpuna imena konta

en: Print all Parent account names.
hr: Ispiši sva imena matičnih konta.

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
hr: UPOZORENJE: Postoje duple TXF šifre, koje su dodijeljene nekim kontima. Ponavljati se smiju samo TXF šifre s izvorima platilaca.

en: Period from ~a to ~a
hr: Razdoblje od ~a do ~a

en: Tax Report & XML Export
hr: Izvještaj o porezu i XML izvoz

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
hr: Oporezivi prihod / Umanjivi rashodi / Izvezi u .XML datoteku

en: Taxable Income / Deductible Expenses
hr: Oporezivi prihod / Umanjivi rashodi

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hr: Ovaj izvještaj prikazuje tvoje oporezive prihode i umanjive rashode.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hr: Ova stranica prikazuje tvoje oporezive prihode i umanjive rashode.

en: Tax Schedule Report/TXF Export
hr: Izvještaj o terminiranom porezu/TXF izvoz

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
hr: Porezna polja s vrijednosti od 0,00 € se neće ispisivati.

en: Do not print full account names
hr: Ne ispisuj potpuna imena konta

en: Do not print all Parent account names.
hr: Ne ispisuj imena svih matičnih konta.

en: Print all Transfer To/From Accounts
hr: Ispiši sva konta prijenosa u/iz

en: Print all split details for multi-split transactions.
hr: Ispiši detalje svih stavaka za višedjelne transakcije.

en: Print TXF export parameters
hr: Ispiši parametre TXF izvoza

en: Show TXF export parameters for each TXF code/account on report.
hr: Prikaži parametre TXF izvoza za svaku TXF šifru/konto u izvještaju.

en: Do not print T-Num:Memo data
hr: Ne ispisuj podatke bilješke T-broja

en: Do not print T-Num:Memo data for transactions.
hr: Ne ispisuj podatke bilješke T-broja za transakcije.

en: Do not print Action:Memo data
hr: Ne ispisuj podatke bilješke radnji

en: Do not print Action:Memo data for transactions.
hr: Ne ispisuj bilješke radnji za transakcije.

en: Do not print transaction detail
hr: Ne ispisuj detalje transakcije

en: Do not print transaction detail for accounts.
hr: Ne ispisuj detalje transakcije za konta.

en: Do not use special date processing
hr: Ne koristi specijalnu obradu datuma

en: Do not print transactions out of specified dates.
hr: Ne ispisuj transakcije, koje se nalaze izvan određenih datuma.

en: Currency conversion date
hr: Datum konvertiranja valute

en: Select date to use for PriceDB lookups.
hr: Odaberi datum za pretraživanje baze podataka cijena.

en: Nearest to transaction date
hr: Najbliži datumu transakcije

en: Nearest to report date
hr: Najbliži datumu izvještaja

en: Tax Schedule Report & TXF Export
hr: Izvještaj o terminiranom porezu i TXF izvoz

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
hr: Oporezivi prihod/umanjivi rashod s detaljem transakcije/izvoz u .TXF datoteku

en: Taxable Income/Deductible Expenses
hr: Oporezivi prihod/Umanjivi rashod

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
hr: Ovaj izvještaj prikazuje detalj transakcije za tvoja konta, koji se odnose na porez na prihod.

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
hr: Ova stranica prikazuje detalj transakcije za bitna konta poreza na prihod.

en: Income Piechart
hr: Prihod (kružni dijagram)

en: Expense Piechart
hr: Rashod (kružni dijagram)

en: Asset Piechart
hr: Imovina (kružni dijagram)

en: Security Piechart
hr: Vrijednosni papiri (kružni dijagram)

en: Liability Piechart
hr: Obveze (kružni dijagram)

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
hr: Prikazuje kružni dijagram s prihodima u zadanom razdoblju

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
hr: Prikazuje kružni dijagram s rashodima u zadanom razdoblju

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
hr: Prikazuje kružni dijagram sa saldom imovine u zadanom trenutku

en: Shows a piechart with distribution of assets over securities
hr: Prikazuje kružni dijagram s raspodjelom imovine po vrijednosnim papirima

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
hr: Prikazuje kružni dijagram sa saldom obveza u zadanom trenutku

en: Income Accounts
hr: Konta prihoda

en: Expense Accounts
hr: Konta rashoda

en: Assets
hr: Imovina

en: Liabilities
hr: Obveze

en: Show long names
hr: Prikaži potpuna imena

en: Show Percents
hr: Prikaži postotke

en: Maximum Slices
hr: Najveći broj odsječaka

en: Sort Method
hr: Način razvrstavanja

en: Show Average
hr: Prikaži prosjek

en: Select whether the amounts should be shown over the full time period or rather as the average e.g. per month.
hr: Odaberi, da li prikazati iznose za cijelo razdoblje ili radije kao prosjek, npr. mjesečno.

en: No Averaging
hr: Bez prosjeka

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
hr: Najveći broj prikazanih razina u kontnom planu.

en: Show the full account name in legend?
hr: Prikazati potpuna imena konta u legendi?

en: Show the full security name in the legend?
hr: Prikazati potpuna imena vrijednosnih papira u legendi?

en: Show the percentage in legend?
hr: Prikazati postotak u legendi?

en: Maximum number of slices in pie.
hr: Najveći broj odsječaka u kružnom dijagramu.

en: Yearly Average
hr: Godišnji prosjek

en: Monthly Average
hr: Mjesečni prosjek

en: Weekly Average
hr: Tjedni prosjek

en: Balance at ~a
hr: Saldo na ~a

en: Account Summary
hr: Sažetak konta

en: Future Scheduled Transactions Summary
hr: Sažetak budućih terminiranih transakcija

en: Depth limit behavior
hr: Ponašanje ograničenja dubine

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
hr: Što raditi s kontima, koji prelaze navedeno ograničenje dubine (ako postoje).

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
hr: Prikaži ukupni saldo bilo kojeg konta ograničene dubine, uključujući salda u podkontima.

en: Raise accounts deeper than the depth limit to the depth limit.
hr: Nadigni konta koja se nalaze dublje od ograničenja dubine na ograničenje dubine.

en: Omit any accounts deeper than the depth limit.
hr: Izostavi sva konta koja se nalaze dublje od ograničenja dubine.

en: Parent account balances
hr: Salda matičnih konta

en: Parent account subtotals
hr: Podzbrojevi matičnih konta

en: Include accounts with zero total balances
hr: Uključi konta, čija su ukupna salda nula

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
hr: U ovaj izvještaj uključi konta, čija su ukupna (rekurzivna) salda nula.

en: Omit zero balance figures
hr: Izostavi salda s iznosom od nula

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
hr: Prikaži prazan prostor za salda s iznosom od nula.

en: Show accounting-style rules
hr: Prikaži računovodstveni stil podvlačenja

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
hr: Koristi podvlačenje ispod stupaca dodanih brojeva, kao što to rade računovođe.

en: Display accounts as hyperlinks
hr: Prikaži konta kao hiperpoveznice

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
hr: Prikazuje svaki konto u tablici kao hiperpoveznicu na njegov prozor registra.

en: Show an account's balance.
hr: Prikaži saldo konta.

en: Show an account's account code.
hr: Prikaži šifru konta.

en: Show an account's account type.
hr: Prikaži vrstu konta.

en: Account Description
hr: Opis konta

en: Show an account's description.
hr: Prikaži opis konta.

en: Account Notes
hr: Napomene za konto

en: Show an account's notes.
hr: Prikaži napomene konta.

en: Commodities
hr: roba/dionica/valuta

en: Show Foreign Currencies
hr: Prikaži strane valute

en: Display any foreign currency amount in an account.
hr: Prikaži iznos bilo koje strane valute u kontu.

en: Show Exchange Rates
hr: Prikaži tečajeve

en: Show the exchange rates used.
hr: Prikaži korištene tečajeve.

en: Recursive Balance
hr: Rekurzivni saldo

en: Raise Accounts
hr: Izdigni konta

en: Omit Accounts
hr: Izostavi konta

en: ${company-name} ${report-title} For Period Covering ${start} to ${end}
hr: ${company-name} ${report-title} za razdoblje od ${start} do ${end}

en: Account title
hr: Ime konta

en: Advanced Portfolio
hr: Napredni portfelj

en: Share decimal places
hr: Decimalna mjesta dionice

en: Include accounts with no shares
hr: Uključi konta bez dionica

en: Show ticker symbols
hr: Prikaži burzovne oznake

en: Show listings
hr: Prikaži popise

en: Show prices
hr: Prikaži cijene

en: Show number of shares
hr: Prikaži broj dionica

en: Basis calculation method
hr: Način izračunavanja osnove

en: Set preference for price list data
hr: Odredi postavke za podatke popisa cijena

en: How to report brokerage fees
hr: Način izvještavanja o brokerskim naknadama

en: Basis calculation method.
hr: Način izračunavanja osnove.

en: Average cost of all shares
hr: Prosječno koštanje svih dionica

en: First-in first-out
hr: Prvi-nutra, prvi-van

en: Last-in first-out
hr: Zadnji-nutra, prvi-van

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
hr: Koristi uređivača cijena za određivanja cijene preko transakcija, gde je to moguće.

en: How to report commissions and other brokerage fees.
hr: Način izvještavanja o provizijama i drugim brokerskim naknadama.

en: Include in basis
hr: Uključi u osnovu

en: Include in gain/loss
hr: Uključi u dobit/gubitak

en: Omit from report
hr: Izostavi iz izvještaja

en: Display the ticker symbols.
hr: Prikaži burzovne oznake.

en: Display exchange listings.
hr: Prikaži popis burzi.

en: Display numbers of shares in accounts.
hr: Prikaži broj dionica u kontima.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
hr: Broj decimalnih mjesta za broj dionica.

en: Display share prices.
hr: Prikaži cijene dionica.

en: Stock Accounts to report on.
hr: Konta dionica o kojima za izvještava.

en: Include accounts that have a zero share balances.
hr: Uključi konta, čija su salda dionica nula.

en: Listing
hr: Popis

en: Basis
hr: Osnova

en: Money In
hr: Primici

en: Money Out
hr: Izdaci

en: Realized Gain
hr: Ostvarena dobit

en: Unrealized Gain
hr: Neostvarena dobit

en: Total Gain
hr: Ukupno dobit

en: Rate of Gain
hr: Stopa dobiti

en: Total Return
hr: Ukupno povrat

en: Rate of Return
hr: Stopa povrata

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
hr: * podaci ove dionice su izgrađeni korištenjem cijene transakcije umjesto cjenika.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
hr: Ako imaš slučaj s višestrukim valuta, tečajevi možda neće biti točni.

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
hr: ** ova dionica nema cijenu, te se za cijenu koristi 1.

en: Balance Forecast
hr: Prognoza za saldo

en: Report on these accounts.
hr: Izvijesti o ovim kontima.

en: Data markers?
hr: Oznake za podatke?

en: Display a mark for each data point.
hr: Prikaži oznaku za svaki podatak.

en: Show reserve line
hr: Prikaži liniju rezerve

en: Reserve amount
hr: Iznos rezerve

en: The reserve amount is set to a minimum balance desired
hr: Iznos rezerve je postavljen na željeni minimalni saldo

en: Show target line
hr: Prikaži liniju namjene

en: Target amount above reserve
hr: Iznos namjene iznad rezerve

en: The target is used to plan for a future large purchase, which will be added as a line above the reserve amount.
hr: Namjena se koristi za planiranje kupnje u budućnosti za koju su potrebna veća sredstva. Dodat će se u retku iznad iznosa rezerve.

en: Show future minimum
hr: Prikaži budući minimum

en: The future minimum will add, for each date point, a projected minimum balance including scheduled transactions.
hr: Budući minimum će, za svaki datum, dodati projicirani minimalni saldo, uključujući terminirane transakcije.

en: Target
hr: Namjena

en: Reserve
hr: Rezerva

en: Balance Sheet
hr: Bilanca

en: Balance Sheet Date
hr: Datum bilance

en: Single column Balance Sheet
hr: Jednostupčana bilanca

en: Print liability/equity section in the same column under the assets section as opposed to a second column right of the assets section.
hr: Ispiši odjeljak obveza/kapitala u istom stupcu ispod odjeljka imovine, umjesto u drugom stupcu desno od odjeljka imovine.

en: Flatten list to depth limit
hr: Rasklopi popis na ograničenu razinu

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
hr: Prikazuje konta, koji se nalaze izvan zadane ograničene razine.

en: Label the assets section
hr: Označi odjeljak imovine

en: Whether or not to include a label for the assets section.
hr: Da li uključiti oznaku za odjeljak imovine.

en: Include assets total
hr: Uključi ukupni iznos imovine

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
hr: Da li uključiti redak, koji pokazuje ukupni iznos imovine.

en: Use standard US layout
hr: Koristi uobičajeni američki raspored

en: Report section order is assets/liabilities/equity (rather than assets/equity/liabilities).
hr: Redoslijed odjeljaka u izvještaju je imovina/obveze/kapital (umjesto imovina/kapital/obveze).

en: Label the liabilities section
hr: Označi odjeljak obveza

en: Whether or not to include a label for the liabilities section.
hr: Da li uključiti oznaku za odjeljak obveza.

en: Include liabilities total
hr: Uključi ukupni iznos pasive

en: Whether or not to include a line indicating total liabilities.
hr: Da li uključiti redak, koji pokazuje ukupni iznos obveza.

en: Label the equity section
hr: Označi odjeljak kapitala

en: Whether or not to include a label for the equity section.
hr: Da li uključiti oznaku za odjeljak kapitala.

en: Include equity total
hr: Uključi ukupni iznos kapitala

en: Whether or not to include a line indicating total equity.
hr: Da li uključiti redak, koji pokazuje ukupni iznos kapitala.

en: Total Liabilities
hr: Ukupno obveze

en: Total Assets
hr: Ukupno imovina

en: Retained Losses
hr: Zadržani gubici

en: Trading Gains
hr: Dobici burzovnog trgovanja

en: Trading Losses
hr: Gubici burzovnog trgovanja

en: Unrealized Gains
hr: Neostvareni dobici

en: Unrealized Losses
hr: Neostvareni gubici

en: Total Equity
hr: Ukupno kapital

en: Total Liabilities & Equity
hr: Ukupno obveze i kapital

en: Balance Sheet (eguile)
hr: Bilanca (eguile)

en: Report format
hr: Format izvještaja

en: The balance sheet can be displayed with either 1 or 2 columns.
hr: Bilanca se može prikazati u jednom stupcu ili u dva stupca.

en: Exclude accounts with zero total balances
hr: Isključi konta, čija su ukupna salda nula

en: Exclude non-top-level accounts with zero balance and no non-zero sub-accounts.
hr: Isključi konta podređenih razina, čija su salda nula, kao i podkonta, čija salda nisu nula.

en: Negative amount format
hr: Format negativnih iznosa

en: The formatting to use for negative amounts: with a leading sign, or enclosing brackets.
hr: Formatiranje koje će se koristiti za negativne iznose: s predznakom ili zatvarajućim zagradama.

en: Font family
hr: Obitelj fontova

en: Font definition in CSS font-family format.
hr: Font definicija u CSS font-family formatu.

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Font size in CSS font-size format (e.g. "medium" or "10pt").
hr: Veličina fonta u CSS formatu font-size (npr. "medium" or "10pt").

en: Template file
hr: Datoteka predloška

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
hr: Ime datoteke eguile-predloška za ovaj izvještaj. Ova se datoteka mora nalaziti u tvojoj „.gnucash“ mapi ili na svojem ispravnom mjestu u mapama GnuCash instalacije.

en: CSS stylesheet file
hr: CSS stilski predložak

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
hr: Ime datoteke CSS stilskog predloška za ovaj izvještaj. Ako je određena, ova se datoteka mora nalaziti u tvojoj „.gnucash“ mapi ili na svojem ispravnom mjestu u mapama GnuCash instalacije.

en: Extra Notes
hr: Dodatne napomene

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup.
hr: Napomene dodane na kraj izlaznog računa; mogu sadržati HTML oznake.

en: Adjust the layout to fit the width of the screen or page
hr: Podesi raspored tako da ispuni širinu ekrana ili stranice

en: Display liabilities and equity below assets
hr: Prikaži obveze i kapital ispod imovine

en: Display assets on the left, liabilities and equity on the right
hr: Prikaži imovinu na lijevoj strani, obveze i kapital na desnoj

en: Sign: -$10.00
hr: Predznak: −10,00 €

en: Brackets: ($10.00)
hr: Zagrade: (10,00 €)

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
hr: (Razvojno izdanje – ne uzdaj se u točnost rezultata u ovom izvještaju bez da ih provjeriš.<br>Promijeni opciju „Dodatne napomene“ za neprikazivanje ove poruke)

en: Imbalance
hr: Debalans

en: Orphan
hr: Nepovezano

en: Balance Sheet using eguile-gnc
hr: Bilanca (koristi eguile-gnc)

en: Display a balance sheet (using eguile template)
hr: Prikaži bilancu (koristeći eguile predložak)

en: Period duration
hr: Trajanje razdoblja

en: Duration between time periods
hr: Trajanje između dva razdoblja

en: Period order is most recent first
hr: Redoslijed razdoblja je najprije najnoviji

en: Enable dual columns
hr: Uključi dvostupčani prikaz

en: Selecting this option will enable double-column reporting.
hr: Odabiranjem ove opcije se uključuje dvostupčani izvještaj.

en: Disable amount indenting
hr: Isključi uvlačenje iznosa

en: Selecting this option will disable amount indenting, and condense amounts into a single column.
hr: Odabiranjem ove opcije se isključuje uvlačenje iznosa i iznosi se sažimaju u jedan stupac.

en: Add options summary
hr: Dodaj sažetak opcija

en: Add summary of options.
hr: Dodaj sažetak opcija.

en: Account full name instead of indenting
hr: Potpuno ime konta umjesto uvlačenja

en: Selecting this option enables full account name instead, and disables indenting account names.
hr: Odabiranjem ove opcije se umjeto toga uključuje potpuno ime konta i isključuje uvlačenje imena konta.

en: Parent account amounts include children
hr: Iznosi matičnih konta sadržavaju podređene

en: If this option is enabled, subtotals are displayed within parent amounts, and if parent has own amount, it is displayed on the next row as a child account. If this option is disabled, subtotals are displayed below parent and children groups.
hr: Ako je ova opcija aktivirana, podzbrojevi se prikazuju unutar matičnih konta. Ako matični konto ima vlastiti iznos, prikazuje se u sljedećem retku kao podređeni račun. Ako je ova opcija isključena, podzbrojevi se prikazuju ispod matičnih i podređenih skupina.

en: Display amounts as hyperlinks
hr: Prikaži iznose kao hiperpoveznice

en: Shows each amounts in the table as a hyperlink to a register or report.
hr: Prikazuje svaki iznos u tablici kao hiperpoveznicu na prozor registra ili izvještaj.

en: Label sections
hr: Označi odjeljke

en: Whether or not to include a label for sections.
hr: Da li uključiti oznaku za odjeljke.

en: Include totals
hr: Uključi ukupne iznose

en: Whether or not to include a line indicating total amounts.
hr: Da li uključiti redak, koji pokazuje ukupne iznose.

en: Enable chart
hr: Uključi dijagram

en: Enable link to chart
hr: Uključi poveznicu na dijagram

en: Common Currency
hr: Zajednička valuta

en: Convert all amounts to a single currency.
hr: Konvertiraj sve vrijednosti u jednu valutu.

en: Show original currency amount
hr: Prikaži iznos izvorne valute

en: Also show original currency amounts
hr: Također prikaži iznose izvorne valute

en: If more than 1 period column, include overall period?
hr: Ako postoji više od jednog stupca razdoblja, želiš li uključiti sveukupno razdoblje?

en: If several profit & loss period columns are shown, also show overall period profit & loss.
hr: Ako je prikazano nekoliko stupaca dobiti i gubitka, prikaži i sveukupni dobitak i gubitak razdoblja.

en: Always
hr: Uvijek

en: Total For
hr: Ukupno za

en: Asset
hr: Imovina

en: Liability
hr: Obveze

en: Liability and Equity
hr: Obveze i kapital

en: Exchange Rates
hr: Tečajevi

en: Barchart
hr: Stupčani dijagram

en:  to
hr:  do

en: Expense
hr: Rashod

en: Net Income
hr: Neto prihod

en: Balance Sheet (Multicolumn)
hr: Bilanca (višestupčano)

en: Income Statement (Multicolumn)
hr: Stanje prihoda (višestupčano)

en: Budget Balance Sheet
hr: Bilanca proračuna

en: Include new/existing totals
hr: Uključi nove/postojeće ukupne iznose

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
hr: Da li uključiti retke, koji pokazuju promjenu u iznosima, nastalih proračunom.

en: Budget to use.
hr: Proračun, koji će se koristiti.

en: Existing Assets
hr: Postojeća imovina

en: Allocated Assets
hr: Raspoređena imovina

en: Unallocated Assets
hr: Neraspoređena imovina

en: Existing Liabilities
hr: Postojeće obveze

en: New Liabilities
hr: Nove obveze

en: Existing Retained Earnings
hr: Postojeća zadržana dobit

en: Existing Retained Losses
hr: Postojeći zadržani gubici

en: New Retained Earnings
hr: Nova zadržana dobit

en: New Retained Losses
hr: Novi zadržani gubici

en: Total Retained Earnings
hr: Ukupno zadržana zarada

en: Total Retained Losses
hr: Ukupno zadržani gubitak

en: Existing Equity
hr: Postojeći kapital

en: New Equity
hr: Novi kapital

en: Budget Chart
hr: Proračun (dijagram)

en: Running Sum
hr: Tekući zbroj

en: Chart Type
hr: Vrsta dijagrama

en: Range start
hr: Početak raspona

en: Select a budget period type that starts the reporting range.
hr: Odaberi vrstu razdoblja proračuna s kojim započinje izvještavanje.

en: Exact start period
hr: Početak razdoblja

en: Select exact period that starts the reporting range.
hr: Odaberi trenutak s kojim započinje razdoblje izvještavanja.

en: Range end
hr: Kraj raspona

en: Select a budget period type that ends the reporting range.
hr: Odaberi vrstu razdoblja proračuna s kojim završava izvještavanje.

en: Exact end period
hr: Kraj razdoblja

en: Select exact period that ends the reporting range.
hr: Odaberi trenutak s kojim završava razdoblje izvještavanja.

en: First budget period
hr: Prvo razdoblje proračuna

en: Previous budget period
hr: Prethodno razdoblje proračuna

en: Current budget period
hr: Trenutačno razdoblje proračuna

en: Next budget period
hr: Sljedeće razdoblje proračuna

en: Last budget period
hr: Zadnje razdoblje proračuna

en: Manual period selection
hr: Ručni odabir razdoblja

en: Calculate as running sum?
hr: Izračunati kao tekući zbroj?

en: Select which chart type to use.
hr: Odaberi vrstu dijagrama.

en: Bar Chart
hr: Stupčani dijagram

en: Line Chart
hr: Linijski dijagram

note: Translators: Bgt and Act refer to budgeted and actual total amounts.
en: Bgt: ~a Act: ~a
hr: Proračun: ~a Stvarno: ~a

en: Actual
hr: Stvarno

en: Budget Flow
hr: Proračun novčanog toka

en: Period number.
hr: Broj razdoblja.

en: ~a: ~a - ~a
hr: ~a: ~a – ~a

en: Report for range of budget periods
hr: Izvještaj za raspon proračunskih razdoblja

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
hr: Stvori izvještaj za raspon proračunskih razdoblja, umjesto za cijeli proračun.

en: Select a budget period that begins the reporting range.
hr: Odaberi proračunsko razdoblje s kojim počinje raspon izvještavanja.

en: Select a budget period that ends the reporting range.
hr: Odaberi proračunsko razdoblje s kojim završava raspon izvještavanja.

en: Label the revenue section
hr: Označi odjeljak prihoda

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
hr: Da li uključiti oznaku za odjeljak prihoda.

en: Include revenue total
hr: Uključi ukupni iznos prihoda

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
hr: Da li uključiti redak, koji pokazuje ukupni iznos prihoda.

en: Label the expense section
hr: Označi odjeljak rashoda

en: Whether or not to include a label for the expense section.
hr: Da li uključiti oznaku za odjeljak rashoda.

en: Include expense total
hr: Uključi ukupni iznos rashoda

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
hr: Da li uključiti redak, koji pokazuje ukupni iznos rashoda.

en: Display as a two column report
hr: Prikaži kao dvostupčani izvještaj

en: Divides the report into an income column and an expense column.
hr: Dijeli izvještaj u stupac prihoda i stupac rashoda.

en: Display in standard, income first, order
hr: Prikaži uobičajeni redoslijed, najprije prihod

en: Causes the report to display in the standard order, placing income before expenses.
hr: Prikazuje izvještaj uobičajenim redoslijedom, postavljajući prihode ispred rashoda.

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
hr: Krajnje vrijeme u rasponu izvještavanja ne može biti manje od početnog vremena.

en: Reporting range end period cannot exceed number of periods in budget
hr: Krajnje vrijeme u rasponu izvještavanja ne može prekoračiti vremena u proračunu

en: Revenues
hr: Prihodi

en: Total Revenue
hr: Ukupno prihod

en: Total Expenses
hr: Ukupno rashod

en: for Budget ~a
hr: za proračun ~a

en: for Budget ~a Period ~d
hr: za proračun ~a razdoblje ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
hr: za proračun ~a razdoblja ~d – ~d

en: Net income
hr: Neto prihod

en: Net loss
hr: Neto gubitak

en: Budget Income Statement
hr: Proračun stanja prihoda

en: Budget Profit & Loss
hr: Proračun dobiti i gubitka

en: Budget Report
hr: Proračunski izvještaj

en: Account Display Depth
hr: Dubina prikaza konta

en: Always show sub-accounts
hr: Uvijek prikaži podkonta

en: Show Budget
hr: Prikaži proračun

en: Display a column for the budget values.
hr: Prikaži stupac za vrijednosti proračuna.

en: Show Budget Notes
hr: Prikaži napomene proračuna

en: Display a column for the budget notes.
hr: Prikaži stupac za napomene proračuna.

en: Show Actual
hr: Prikaži stvarno

en: Display a column for the actual values.
hr: Prikaži stupac za stvarne vrijednosti.

en: Link to actual transactions
hr: Poveži na stvarne transakcije

en: Show the actual transactions for the budget period
hr: Prikaži stvarne transakcije za proračunsko razdoblje

en: Show Difference
hr: Prikaži razliku

en: Display the difference as budget - actual.
hr: Prikaži razliku kao: proračun − stvarno.

en: Use accumulated amounts
hr: Upotijebi akumulirane iznose

en: Values are accumulated across periods.
hr: Vrijednosti su akumulirane kroz razdoblja.

en: Show Column with Totals
hr: Prikaži stupac s ukupnim iznosima

en: Display a column with the row totals.
hr: Prikaži stupac s redcima ukupnih iznosa.

en: Include accounts with zero total balances and budget values
hr: Uključi konta, čija su ukupna salda, kao i vrijednosti proračuna, nula

en: Include accounts with zero total (recursive) balances and budget values in this report.
hr: U ovaj izvještaj uključi konta, čija su ukupna (rekurzivna) salda, kao i vrijednosti proračuna, nula.

en: Include collapsed periods before selected.
hr: Uključi sklopljena razdoblja prije odabranih.

en: Include in report previous periods as single collapsed column (one for all periods before starting)
hr: U izvještaj uključi prethodna razdoblja u jednom sklopljenom stupcu (jedan za svako razdoblje prije početka)

en: Include collapsed periods after selected.
hr: Uključi sklopljena razdoblja nakon odabranih.

en: Include in report further periods as single collapsed column (one for all periods after ending and to the end of budget range)
hr: U izvještaj uključi sljedeća razdoblja u jednom sklopljenom stupcu (jedan za svako razdoblje nakon kraja, kao i na kraj proračunskog raspona)

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
hr: Proračun

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
hr: Stvarno

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
hr: Razlika

note: Translators: using accumulated amounts mean budget will report on budgeted and actual amounts from the beginning of budget, instead of only using the budget-period amounts.
en: using accumulated amounts
hr: upotreba akumuliranih iznosa

en: Cash Flow Barchart
hr: Novčani tok (stupčani dijagram)

en: Include Trading Accounts in report
hr: Uključi konta burzovnog trgovanja u izvještaj

en: Show Money In
hr: Prikaži primitke

en: Show Money Out
hr: Prikaži izdatke

en: Show Net Flow
hr: Prikaži neto novčani tok

en: Show Table
hr: Prikaži tablicu

en: Include transfers to and from Trading Accounts in the report.
hr: Uključi u izvještaj prijenose u i iz konta burzovnog trgovanja.

en: Show money in?
hr: Prikazati primitke?

en: Show money out?
hr: Prikazati izdatke?

en: Show net money flow?
hr: Prikazati neto novčani tok?

en: Net Flow
hr: Neto novčani tok

en: Overview:
hr: Pregled:

en: Shows a barchart with cash flow over time
hr: Prikazuje stupčani dijagram novčanog toka kroz vrijeme

en: Cash Flow
hr: Novčani tok

en: Show Full Account Names
hr: Prikaži potpuna imena konta

en: Show full account names (including parent accounts).
hr: Prikaži potpuna imena konta (uključujući matična konta).

en: ~a and subaccounts
hr: ~a i podkonta

en: ~a and selected subaccounts
hr: ~a i odabrana podkonta

en: Money into selected accounts comes from
hr: Primici odabranih konta dolaze iz

en: Money out of selected accounts goes to
hr: Izdaci odabranih konta idu u

en: Income Chart
hr: Prihod (dijagram)

en: Expense Chart
hr: Rashod (dijagram)

en: Asset Chart
hr: Imovina (dijagram)

en: Liability Chart
hr: Obveze (dijagram)

en: Shows a chart with the Income per interval developing over time
hr: Prikazuje dijagram razvoja prihoda kroz vrijeme

en: Shows a chart with the Expenses per interval developing over time
hr: Prikazuje dijagram razvoja rashoda kroz vrijeme

en: Shows a chart with the Assets developing over time
hr: Prikazuje dijagram razvoja imovine kroz vrijeme

en: Shows a chart with the Liabilities developing over time
hr: Prikazuje dijagram razvoja obveza kroz vrijeme

en: Income Over Time
hr: Razvoj prihoda

en: Expense Over Time
hr: Razvoj rashoda

en: Assets Over Time
hr: Razvoj imovine

en: Liabilities Over Time
hr: Razvoj obveza

en: Show long account names
hr: Prikaži potpuna imena konta

en: Use Stacked Charts
hr: Koristi složene dijagrame

en: Maximum Bars
hr: Najveći broj stupaca

en: Show charts as stacked charts?
hr: Prikazati dijagrame kao složene dijagrame?

en: Maximum number of stacks in the chart.
hr: Najveći broj složenih stupaca u dijagramu.

en: Percentage chart
hr: Dijagram postotaka

en: Display account contributions as a percentage of the total value for the period.
hr: Prikaži doprinose računa kao postotak ukupne vrijednosti za razdoblje.

en: Invalid dates
hr: Neispravni datumi

en: Start date must be earlier than End date
hr: Datum početka mora biti prije datuma završetka

en: Daily Average
hr: Dnevni prosjek

en: Balances ~a to ~a
hr: Salda ~a do ~a

en: Grand Total
hr: Sveukupno

en: No exportable data
hr: Nema izvozivih podataka

en: The income accounts where the sales and income was recorded.
hr: Konta prihoda u kojima su zabilježeni promet i prihod.

en: The expense accounts where the expenses are recorded which are subtracted from the sales to give the profit.
hr: Konta rashoda u kojima su zabilježeni rashodi, koji su oduzeti od prometa kako bi se dobila dobit.

en: Show Expense Column
hr: Prikaži stupac rashoda

en: Show the column with the expenses per customer.
hr: Prikaži stupac s rashodima po kupcu.

en: Show Company Address
hr: Prikaži adresu poduzeća

en: Show your own company's address and the date of printing.
hr: Prikaži adresu tvog poduzeća i datum ispisa.

en: Show Lines with All Zeros
hr: Prikaži retke s vrijednostima od nula

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
hr: Prikaži retke tablice s kupcima, koji nisu imali nijednu transakciju u razdoblju izvještavanja, pa bi se stoga u stupcima sve vrijednosti prikazale s nulama.

en: Show Inactive Customers
hr: Prikaži neaktivne kupce

en: Include customers that have been marked inactive.
hr: Uključi kupce, koji su deaktivirani.

en: Sort Column
hr: Stupac razvrstavanja

en: Choose the column by which the result table is sorted.
hr: Odaberi stupac, prema kojem se razvrstava rezultirajuća tablica.

en: Sort Order
hr: Redoslijed razvrstavanja

en: Choose the ordering of the column sort.
hr: Odaberi redoslijed razvrstavanja u stupcu.

en: Customer Name
hr: Ime kupca

en: Markup (which is profit amount divided by sales)
hr: Marža (to je iznos dobiti podijeljen s prometom)

en: Sales
hr: Promet

en: ~a ~a - ~a
hr: ~a ~a – ~a

en: No valid customer found.
hr: Nije nađen nijedan valjani kupac.

en: Markup
hr: Marža

en: No Customer
hr: Nema kupca

en: Customer Summary
hr: Sažetak kupaca

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
hr: Stanje kapitala

en: Report only on these accounts.
hr: Izvijesti samo o ovim kontima.

en: Closing Entries pattern
hr: Uzorak zaključnih unosa

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
hr: Bilo koji tekst u stupcu opisa, koji određuje zaključne unose.

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
hr: Uzorak zaključnih unosa razlikuje velika/mala slova

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
hr: Ovime će uzorak zaključnih unosa razlikovati velika/mala slova.

en: Closing Entries Pattern is regular expression
hr: Uzorak zaključnih unosa je regularni izraz

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
hr: Ovime će se uzorak zaključnih unosa obraditi kao regularni izraz.

en: for Period
hr: za razdoblje

en: Capital
hr: Kapital

en: Investments
hr: Ulaganja

en: Withdrawals
hr: Isplate

en: Unrealized Gains for Period
hr: Neostvareni dobici za razdoblje

en: Unrealized Losses for Period
hr: Neostvareni gubici za razdoblje

en: Increase in capital
hr: Povećanje kapitala

en: Decrease in capital
hr: Smanjenje kapitala

en: Num/Action
hr: Broj/Radnja

en: Running Balance
hr: Tekući saldo

en: Totals
hr: Ukupno

en: General Ledger
hr: Glavna knjiga

en: Sorting
hr: Razvrstavanje

en: Trans Number
hr: Broj transakcije

en: Use Full Account Name
hr: Koristi potpuna imena konta

en: Other Account Name
hr: Ime drugog konta

en: Use Full Other Account Name
hr: Koristi potpuno ime drugog konta

en: Other Account Code
hr: Šifra drugog konta

en: Sign Reverses
hr: Suprotni predznak

en: Detail Level
hr: Razina detalja

en: Primary Key
hr: Primarni ključ

en: Show Full Account Name
hr: Prikaži potpuno ime konta

en: Primary Subtotal
hr: Primarni podzbroj

en: Primary Subtotal for Date Key
hr: Primarni podzbroj na ključni datum

en: Primary Sort Order
hr: Primarni redoslijed razvrstavanja

en: Secondary Key
hr: Sekundarni ključ

en: Secondary Subtotal
hr: Sekundarni podzbroj

en: Secondary Subtotal for Date Key
hr: Sekundarni podzbroj za ključni datum

en: Secondary Sort Order
hr: Sekundarni redoslijed razvrstavanja

en: Income and GST Statement
hr: Stanje prihoda i PDV-a

en: Filter
hr: Filtar

en: This report is useful to calculate periodic business tax payable/receivable from authorities. From 'Edit report options', choose your business sales and purchase accounts. Each transaction may contain, in addition to the asset, liability, A/Payable or A/Receivable accounts, a split to a tax account, e.g. Income:Sales -$1000, A/Receivable $1100, Liability:GST on Sales -$100.
hr: Ovaj je izvještaj koristan za izračunavanje periodičnih poreznih dugovanja/potraživanja. U odjeljku „Uredi opcije izvještaja” odaberi poslovne račune prodaje i kupnje. Svaka transakcija može osim konta imovine, obveza, dugovanja ili potraživanja, sadržavati i podjelu na porezni račun, npr. Prihod:Prodaja −1.000 €, Konto potraživanja 1.100 €, Obveze:PDV na promet −100 €.

en: These tax accounts can either be populated using the standard register, or from Business Invoices and Bills which will require Tax Tables to be set up correctly. Please see the documentation.
hr: Ova se konta poreza mogu popuniti u standardnom registru ili putem izlaznih i ulaznih poslovnih računa, za koje će biti potrebno postaviti točne porezne tablice. Pročitaj dokumentaciju.

en: From the Report Options, you will need to select the accounts which will hold the GST/VAT taxes collected or paid. These accounts must contain splits which document the monies which are wholly sent or claimed from tax authorities during periodic GST/VAT returns. These accounts must be of type ASSET for taxes paid on expenses, and type LIABILITY for taxes collected on sales.
hr: U opcijama za izvještaj odaberi konta koja sadrže primljeni ili plaćeni PDV. Nađi i odaberi konta koja sadrže primljeni ili plaćeni porez. Ova konta moraju sadržati stavke koje dokumentiraju novac koji se isključivo šalje ili potražuje od porezne uprave prilikom periodičnih povrata PDV-a. Ova konta moraju biti konta IMOVINE za plaćeni porez na rashode te konta OBVEZA za primljeni porez na promet.

en: Note the UK variant may specify EU VAT accounts may be tagged with *EUVAT* in the VAT account description. EU Goods sales and purchase accounts may be tagged with *EUGOODS* in the account description.
hr: Varijanta za UK može navesti da PDV u EU može biti označen s *EUVAT* u opisu PDV računa. Računi za prodaju i kupnju EU robe mogu se označiti s *EUGOODS* u opisu računa.

en: This message will be removed when tax accounts are specified.
hr: Ova se poruka uklanja kad su porezni računi određeni.

en: Individual sales columns
hr: Pojedinačni stupci prometa

en: Display individual sales columns rather than their sum
hr: Prikaži stupce prometa pojedinačno, umjesto ukupno

en: Individual purchases columns
hr: Pojedinačni stupci kupnja

en: Display individual purchases columns rather than their sum
hr: Prikaži stupce kupnja pojedinačno, umjesto ukupno

en: Individual tax columns
hr: Pojedinačni stupci poreza

en: Display individual tax columns rather than their sum
hr: Prikaži stupce poreza pojedinačno, umjesto ukupno

en: Gross Balance
hr: Bruto saldo

en: Display the gross balance (gross sales - gross purchases)
hr: Prikaži bruto saldo (bruto promet − bruto kupnja)

en: Net Balance
hr: Neto saldo

en: Display the net balance (sales without tax - purchases without tax)
hr: Prikaži neto saldo (promet bez PDV-a − kupnja bez PDV-a)

en: Tax payable
hr: Porezna dugovanja

en: Display the tax payable (tax on sales - tax on purchases)
hr: Prikaži porezna dugovanja (PDV na promet − PDV na kupnje)

en: Purchases
hr: Kupnje

en: Tax Accounts
hr: Konta poreza

en: Please find and select the accounts which will hold the tax collected or paid. These accounts must contain splits which document the monies which are wholly sent or claimed from tax authorities during periodic GST/VAT returns. These accounts must be of type ASSET for taxes paid on expenses, and type LIABILITY for taxes collected on sales.
hr: Nađi i odaberi konta koja sadrže primljeni ili plaćeni porez. Ova konta moraju sadržati stavke koje dokumentiraju novac koji se isključivo šalje ili potražuje od porezne uprave, prilikom periodičnih povrata PDV-a. Ova konta moraju biti konta IMOVINE za plaćeni porez na rashode te konta OBVEZA za sakljupljeni porez na promet.

en: Report Format
hr: Format izvještaja

en: Default Format
hr: Standardni format

en: Australia Business Activity Statement. Specify sales, purchase and tax accounts.
hr: Izjava o poslovnoj aktivnosti u Australiji. Navedi konta prodaje, kupnje i poreza.

en: UK VAT Return. Specify sales, purchase and tax accounts. EU rules may be used. Denote EU VAT accounts *EUVAT* in account description, and denote EU goods sales and purchases accounts with *EUGOODS* in the account description.
hr: UK povrat PDV-a. Odredi račune prodaje, kupnje i poreza. Moguće je koristiti pravila EU-a. U opisu računa, označi račune EU PDV-a s *EUVAT*, a račune za prodaju i kupnju robe u EU s *EUGOODS*.

en: Australia BAS
hr: Australija BAS

en: UK VAT Return
hr: UK povrat PDV-a

note: Translators: "Gross Sales" refer to Net Sales + GST/VAT on Sales
en: Gross Sales
hr: Bruto promet

en: Net Sales
hr: Neto promet

en: Tax on Sales
hr: PDV na promet

note: Translators: "Gross Purchases" refer to Net Purchase + GST/VAT on Purchase
en: Gross Purchases
hr: Bruto kupnja

en: Net Purchases
hr: Neto kupnja

en: Tax on Purchases
hr: PDV na kupnje

en: Label the trading accounts section
hr: Označi odjeljak konta trgovanja

en: Whether or not to include a label for the trading accounts section.
hr: Da li uključiti oznaku za odjeljak konta trgovanja.

en: Include trading accounts total
hr: Uključi ukupni iznos konta burzovnog trgovanja

en: Whether or not to include a line indicating total trading accounts balance.
hr: Da li uključiti redak, koji pokazuje ukupni saldo konta trgovanja.

en: Trading
hr: Trgovanje

en: Total Trading
hr: Ukupno trgovanje

en: Income Statement
hr: Stanje prihoda

en: Profit & Loss
hr: Dobit i gubitak

en: Chart
hr: Dijagram

en: Columns
hr: Stupci

en: Validation
hr: Provjera

en: Include accounts with no lots
hr: Uključi konta bez paketa

en: Show Chart
hr: Prikaži dijagram

en: Chart type
hr: Vrsta dijagrama

en: Chart location
hr: Mjesto dijagrama

en: Plot width
hr: Širina dijagrama

en: Plot height
hr: Visina dijagrama

en: Show lot GUID column
hr: Prikaži stupac globalanog jedinstvenog identifikatora paketa

en: Show date columns
hr: Prikaži stupce datuma

en: Show bought columns
hr: Prikaži stupce kupnji

en: Show sold columns
hr: Prikaži stupce prodaja

en: Show end columns
hr: Prikaži stupce kraja

en: Show realized gain column(s)
hr: Prikaži stupce dobitaka

en: Show unrealized gain column(s)
hr: Prikaži stupce neostvarenog dobitka

en: Group gains by age (short term and long term)
hr: Grupiraj dobitke prema dobi (kratkoročni i dugoročni)

en: Long term gains age (years)
hr: Dob dugoročnih dobitaka (godine)

en: Include closed lots
hr: Uključi zatvorene pakete

en: Show blanks instead of zeros in table cells
hr: Prikaži praznine umjesto nula u poljima tablice

en: Show lot split rows
hr: Prikaži retke dijelova paketa

en: Investment Lots
hr: Paketi ulaganja

en: Start date
hr: Datum početka

en: End date
hr: Datum završetka

en: Price source
hr: Izvor cijena

en: Include only accounts with warnings
hr: Uključi samo konta s upozorenjima

en: GUID
hr: Globalan jedinstveni identifikator

en: Sold Splits
hr: Podjele prodaje

en: Sold Amount
hr: Iznos prodaje

en: Sold Basis
hr: Osnova prodaje

en: Sold Value
hr: Vrijednost prodaje

en: Sold Average Price
hr: Prosječna cijena prodaje

en: Realized ROI
hr: Ostvareni povrat od ulaganja

en: Unrealized ROI
hr: Neostvareni povrat od ulaganja

en: Include a chart that shows lot gains, grouped by account and gain type
hr: Uključi dijagram koji prikazuje dobitke paketa, grupirane po računu i vrsti dobitka

en: What kind of chart to include
hr: Vrsta dijagrama koji će se dodati

en: Stacked Bar Chart
hr: Složen stupčasti dijagram

en: Where to place the chart
hr: Gdje smjestiti dijagram

en: Show the lot GUID table column
hr: Pokaži stupac tablice globalanog jedinstvenog identifikatora paketa

en: Show purchase-related table columns
hr: Prikaži stupce tablice kupnje

en: Show sale-related table columns
hr: Prikaži stupce tablice prodaje

en: Show end date amount and value table columns
hr: Prikaži stupce tablice iznosa krajnjeg datuma i vrijednosti

en: Show realized gain table column(s) for sold shares
hr: Prikaži stupce tablice ostvarene dobiti za prodane dionice

en: Show unrealized gain table column(s) for unsold shares
hr: Prikaži stupce tablice neostvarene dobiti za neprodane dionice

en: Gains Only
hr: Samo dobici

en: Gains and Sales
hr: Dobici i prodaje

en: Show long (instead of short) account names
hr: Prikaži duga imena konta umjesto kratkih

en: Include closed lots in addition to open lots
hr: Uključi zatvorene pakete dodatno s otvorenim paketima

en: Count
hr: Brojač

en:   End price: ~a~a on ~a
hr:   Krajnja cijena: ~a~a, ~a

en: No price found
hr: Nijedna cijena nije pronađena

en: split
hr: stavka

en: : amount ~a, value ~a
hr: : iznos ~a, vrijednost ~a

en: ~a, ~a to ~a
hr: ~a, ~a do ~a

en: Tax Amount
hr: Iznos poreza

en: Invoice in progress…
hr: Izlazni račun se izrađuje …

en: Reference:
hr: Referenca:

en: Terms:
hr: Uvjeti:

en: Job number:
hr: Broj naloga:

en: Job name:
hr: Ime naloga:

en: Client or vendor name, address and ID
hr: Ime klijenta ili dobavljača, adresa i ID

en: Company name, address and tax-ID
hr: Ime poduzeća, adresa i OIB

en: Invoice date, due date, billing ID, terms, job details
hr: Datum, datum dospijeća, ID računa, uvjeti, detalji naloga

en: Today's date
hr: Današnji datum

en: Picture
hr: Slika

en: Empty space
hr: Prazni prostor

en: Custom Title
hr: Prilagođeni naslov

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
hr: Prilagođen znakovni niz koji zamijenjuje „Izlazni račun”, „Ulazni račun” ili „Rashodni vaučer”.

en: CSS code. This field specifies the CSS code for styling the invoice. Please see the exported report for the CSS class names.
hr: CSS kȏd. Ovo polje određuje CSS kȏd za oblikovanje izlaznih računa. Pogledaj izvezeni izvještaj za imena CSS klasa.

en: Picture Location
hr: Mjesto slike

en: Location for Picture
hr: Mjesto za sliku

en: Display Columns
hr: Prikaži stupce

en: Display the date?
hr: Prikazati datum?

en: Display the description?
hr: Prikazati opis?

en: Display the action?
hr: Prikazati radnju?

en: Display the quantity of items?
hr: Prikazati količinu stavaka?

en: Display the price per item?
hr: Prikazati cijenu po stavci?

en: Display the entry's discount?
hr: Prikazati popust za unos?

en: Display the entry's taxable status?
hr: Prikazati porezno stanje za unos?

en: Display each entry's total total tax?
hr: Prikazati ukupni porez za ukupni iznos svakog unosa?

en: Display the entry's value?
hr: Prikazati vrijednost za unos?

en: Display due date?
hr: Prikazati datum dospijeća?

en: Display the subtotals?
hr: Prikazati podzbrojeve?

en: Payable to
hr: Primalac

en: Display the Payable to: information.
hr: Prikaži podatke za „Primalac:“.

en: Payable to string
hr: Znakovni niz za „Primalac”

en: The phrase for specifying to whom payments should be made.
hr: Tekst za određivanje primaoca plaćanja.

en: Please make all checks payable to
hr: Molimo Vas, da sve čekove isplatite na

en: Company contact
hr: Kontakt poduzeća

en: Display the Company contact information.
hr: Prikaži podatke kontakta poduzeća.

en: Company contact string
hr: Znakovni niz za kontakt poduzeća

en: The phrase used to introduce the company contact.
hr: Tekst za određivanje kontakta poduzeća.

en: Please direct all enquiries to
hr: Molimo Vas, da sve upite pošaljete na

en: Minimum # of entries
hr: Najmanji broj unosa

en: The minimum number of invoice entries to display.
hr: Najmanji broj unosa izlaznog računa za prikaz.

en: Use Detailed Tax Summary
hr: Koristi detaljizirani sažetak poreza

en: Display all tax categories separately (one per line) instead of one single tax line.?
hr: Prikaži sve porezne kategorije pojedinačno (jedan po retku), umjesto jednog retka s porezima?

en: References
hr: Reference

en: Display the invoice references?
hr: Prikazati reference izlaznog računa?

en: Billing Terms
hr: Uvjeti računa

en: Display the invoice billing terms?
hr: Prikazati uvjete računa?

en: Display the billing id?
hr: Prikazati broj računa?

en: Invoice owner ID
hr: ID vlasnika izlaznog računa

en: Display the customer/vendor id?
hr: Prikazati broj kupca/dobavljača?

en: Display the invoice notes?
hr: Prikazati napomene izlaznog računa?

en: Payments
hr: Plaćanja

en: Display the payments applied to this invoice?
hr: Prikazati plaćanja koja su primijenjena na ovaj izlazni račun?

en: Job Details
hr: Detalji naloga

en: Display the job name for this invoice?
hr: Prikazati ime naloga za ovaj izlazni račun?

en: Extra notes to put on the invoice.
hr: Dodatne napomene, koje se upisuju u izlaznom računu.

en: Thank you for your patronage!
hr: Zahvaljujemo Vam na ukazanom povjerenju!

en: Row 1 Left
hr: Prvi redak lijevo

en: Row 1 Right
hr: Prvi redak desno

en: Row 2 Left
hr: Drugi redak lijevo

en: Row 2 Right
hr: Drugi redak desno

en: Row 3 Left
hr: Treći redak lijevo

en: Row 3 Right
hr: Treći redak desno

en: Payment, thank you!
hr: Zahvaljujemo na plaćanju!

note: Translators: This "T" is displayed in the taxable column, if this entry contains tax
en: T
hr: P

en: Net Price
hr: Neto cijena

en: Total Price
hr: Ukupna cijena

en: Amount Due
hr: Iznos dospijeća

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
hr: Nije odabran nijedan valjani izlazni račun. Pristisni gumb „Opcije” i odaberi račun koji ćeš koristiti.

note: Translators: This is the format of the invoice title.  The first ~a is one of "Invoice", "Credit Note", and so on and the second the number.  Replace " #" by whatever is common as number abbreviation, i.e. "~a Nr. ~a"
en: ~a #~a
hr: ~a br. ~a

en: The account to search for lots.
hr: Konto u kojem će se tražiti paketi.

en: Show Net Profit
hr: Prikaži neto zaradu

en: Show Asset & Liability
hr: Prikaži imovinu i obveze

en: Show Net Worth
hr: Prikaži neto vrijednost

en: Line Width
hr: Širina crte

en: Set line width in pixels.
hr: Postavi širinu crte u pikselima.

en: Grid
hr: Mreža

en: Show Income and Expenses?
hr: Prikazati prihod i rashod?

en: Show the Asset and the Liability bars?
hr: Prikazati stupce imovine i obveza?

en: Show the net profit?
hr: Prikazati neto dobit?

en: Show a Net Worth bar?
hr: Prikazati stupac neto vrijednosti?

en: Add grid lines.
hr: Dodaj mrežne crte.

en: Net Profit
hr: Neto dobit

en: Net Worth
hr: Neto vrijednost

en: Net Worth Barchart
hr: Neto vrijednost (stupčani dijagram)

en: Income/Expense Chart
hr: Prihod/rashod (dijagram)

en: Income & Expense Barchart
hr: Prihod i rashod (stupčani dijagram)

en: Net Worth Linechart
hr: Neto vrijednost (linijski dijagram)

en: Income & Expense Linechart
hr: Prihod i rashod (linijski dijagram)

en: Sort By
hr: Razvrstaj po

en: Show zero balance items
hr: Prikaži stavke sa saldom nula

en: Due or Post Date
hr: Datum dospijeća ili uknjiženja

en: Address Source
hr: Adresa, izvor

en: Display Address Name. This, and other fields, may be useful if copying this report to a spreadsheet for use in a mail merge.
hr: Prikaži ime adrese. Ovo polje, kao i druga polja, mogu biti korisna, ako ovaj izvještaj kopiraš u računarsku tablicu za slanje putem e-maila.

en: Display Address 1.
hr: Prikaži adresu 1.

en: Display Address 2.
hr: Prikaži adresu 2.

en: Display Address 3.
hr: Prikaži adresu 3.

en: Display Address 4.
hr: Prikaži adresu 4.

en: Address Phone
hr: Adresa, telefon

en: Display Phone.
hr: Prikaži telefon.

en: Address Fax
hr: Adresa, faks

en: Display Fax.
hr: Prikaži faks.

en: Address Email
hr: Adresa, e-mail

en: Display Email.
hr: Prikaži e-mail adresu.

en: Display Active status.
hr: Prikaži stanje aktivnosti.

en: No valid A/Payable or A/Receivable account found. Please ensure valid AP/AR account exists.
hr: Nisu pronađena valjana konta dugovanja ili potraživanja. Osiguraj da postoje valjana konta dugovanja ili potraživanja.

en: A/Payable or A/Receivable accounts exist but have no suitable transactions.
hr: Konta dugovanja ili potraživanja postoje, ali nemaju odgovarajuće transakcije.

en: Sort companies by.
hr: Razvrstaj poduzeća po.

en: Name of the company
hr: Ime poduzeća

en: Total amount owed to/from Company
hr: Ukupni iznos dugovanja poduzeću/dugovanja poduzeća

en: Bracket Total Owed
hr: Stavi ukupno dugovanje u zagrade

en: Sort order.
hr: Redoslijed razvrstavanja.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
hr: Prikaži sve dobavljače/kupce, čak i ako imaju saldo nula.

en: Leading date.
hr: Odlučujući datum.

[ctx: One-letter indication for 'yes']
en: Y
hr: D

en: Current
hr: Trenutačno

en: 0-30 days
hr: 0 – 30 dana

en: 31-60 days
hr: 31 – 60 dana

en: 61-90 days
hr: 61 – 90 dana

en: 91+ days
hr: 91+ dana

en: Please note some transactions were not processed
hr: Napomena: neke transakcije nisu obrađene

en: Invalid Txn Type ~a
hr: Neispravna vrsta transakcije ~a

en: Payment has no owner
hr: Plaćanje nema vlasnika

en: Address source.
hr: Izvor adrese.

en: Billing address
hr: Adresa za plaćanje

en: Shipping address
hr: Adresa za isporuku

en: Payable Aging
hr: Razvoj dugovanja

en: Receivable Aging
hr: Razvoj potraživanja

en: Sale
hr: Prodaja

en: Credits
hr: Potraživanja

en: Debits
hr: Dugovanja

en: Document Links
hr: Poveznice dokumenta

en: Transaction Links
hr: Poveznice transakcije

en: No valid customer selected.
hr: Nije odabran nijedan valjani kupac.

en: This report requires a customer to be selected.
hr: Za ovaj izvještaj je potrebno odabrati kupca.

en: No valid employee selected.
hr: Nije odabran nijedan valjani zaposlenik.

en: This report requires a employee to be selected.
hr: Za ovaj izvještaj je potrebno odabrati zaposlenika.

en: No valid job selected.
hr: Nije odabran nijedan valjani nalog.

en: This report requires a job to be selected.
hr: Za ovaj izvještaj je potrebno odabrati nalog.

en: No valid vendor selected.
hr: Nije odabran nijedan valjani dobavljač.

en: This report requires a vendor to be selected.
hr: Za ovaj izvještaj je potrebno odabrati dobavljača.

en: Partial Amount
hr: Djelomični iznos

en: Link
hr: Poveznica

note: Translators: ~a History refers to main details table in owner report. ~a will be replaced with Customer, Vendor or Employee.
en: ~a History
hr: ~a – kronologija

en: Linked Details
hr: Povezani detalji

en: Period Totals
hr: Ukupno u razdoblju

en: * Amounts denoted thus are derived from, and do not match the transaction.
hr: * Tako označeni iznosi izvedeni su iz transakcije i ne odgovaraju transakciji.

en: Total Credit
hr: Ukupno kredit

en: Total Due
hr: Ukupno dospijeće

en: The company for this report.
hr: Poduzeće za ovaj izvještaj.

en: Display the transaction date?
hr: Prikazati datum transakcije?

en: Display the transaction reference?
hr: Prikazati reference transakcije?

en: Display the transaction type?
hr: Prikazati vrstu transakcije?

en: Display the transaction description?
hr: Prikazati opis transakcije?

en: Display the sale amount column?
hr: Prikazati stupac iznosa prodaje?

en: Display the tax column?
hr: Prikazati stupac poreza?

en: Display the period debits column?
hr: Prikazati stupac dugovanja za razdoblje?

en: Display the period credits column?
hr: Prikazati stupac potraživanja za razdoblje?

en: Display a running balance?
hr: Prikazati tekući saldo?

en: Show linked transactions
hr: Prikaži povezane transakcije

en: Linked transactions are hidden.
hr: Povezane transakcije su skrivene.

en: Invoices show if paid, payments show invoice numbers.
hr: Računi prikazuju je li plaćeno, plaćanja prikazuju brojeve računa.

en: Invoices show list of payments, payments show list of invoices and amounts.
hr: Računi prikazuju popis plaćanja, plaćanja prikazuju popis računa i iznose.

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Detailed
hr: Detaljno

en: Display document link?
hr: Prikazati poveznicu dokumenta?

en: No valid account found
hr: Nije nađen valjani račun

en: This report requires a valid AP/AR account to be available.
hr: Za ovaj izvještaj je potrebno imati valjani konto dugovanja ili potraživanja.

en: No transactions found.
hr: Nisu nađene transakcije.

en: No matching transactions found
hr: Nisu nađene poklapajuće transakcije

en: Customer Report
hr: Izvještaj o kupcima

en: Vendor Report
hr: Izvještaj o dobavljačima

en: Employee Report
hr: Izvještaj o zaposlenicima

en: Job Report
hr: Izvještaj o nalozima

en: Investment Portfolio
hr: Portfelj ulaganja

en: Price of Commodity
hr: Cijena robe

en: Invert prices
hr: Preokreni cijene

en: Marker
hr: Oznaka

en: Marker Color
hr: Boja oznake

en: Calculate the price of this commodity.
hr: Izračunaj cijenu ove robe.

en: Weighted Average
hr: Ponderirani prosjek

en: Actual Transactions
hr: Stvarne transakcije

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
hr: Iscrtaj robu po valuti, umjesto valutu po robi.

en: Color of the marker.
hr: Boja markera.

en: Weeks
hr: Tjedni

en: Double-Weeks
hr: Dvotjedno

en: Quarters
hr: Kvartalno

en: Half Years
hr: Polugodišnje

en: Identical commodities
hr: Ista roba

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
hr: Tvoja odabrana roba i valuta izvještaja su isti. Nema smisla prikazati cijene za istu robu.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
hr: Nema dostupnih podataka o cijeni za odabranu robu, u odabranom razdoblju.

en: Only one price
hr: Samo jedna cijena

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
hr: Pronađena je samo jedna cijena za odabranu robu u odabranom razdoblju. Time se ne dobiva upotrebljiv dijagram.

en: All Prices equal
hr: Sve jednake cijene

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hr: Sve pronađene cijene su jednake. Rezultat bi bila jedna ravna crta u dijagramu. Nažalost, alat za iscrtavanje to ne može odraditi.

en: All Prices at the same date
hr: Sve cijene istog datuma

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hr: Sve pronađene cijene imaju isti datum. Rezultat bi bila jedna ravna crta u dijagramu. Nažalost, alat za iscrtavanje to ne može odraditi.

en: Price Scatterplot
hr: Raspršeni dijagram cijena

en: Headings 1
hr: Naslovi 1

en: Headings 2
hr: Naslovi 2

en: Heading font
hr: Font za naslov

en: Text font
hr: Font za tekst

en: Header logo filename
hr: Ime datoteke logotipa u zaglavlju

en: Header logo width
hr: Širina logotipa u zaglavlju

en: Footer logo filename
hr: Ime datoteke logotipa u podnožju

en: Footer logo width
hr: Širina logotipa u podnožju

en: Qty
hr: Količina

en: Discount Rate
hr: Stopa popusta

en: Discount Amount
hr: Iznos popusta

en: Tax Rate
hr: Stopa poreza

en: Sub-total
hr: Podzbroj

en: Payment received text
hr: Tekst za zaprimljeno plaćanje

en: Today date format
hr: Format današnjeg datuma

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
hr: Ime datoteke eguile-predloška za ovaj izvještaj. Ova bi se datoteka morala nalaziti u tvojoj „.gnucash“ mapi ili na svojem ispravnom mjestu u mapama GnuCash instalacije.

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
hr: Ime datoteke CSS stilskog predloška za ovaj izvještaj. Ova bi se datoteka morala nalaziti u tvojoj „.gnucash“ mapi ili na svojem ispravnom mjestu u mapama GnuCash instalacije.

en: Font to use for the main heading.
hr: Font za glavne naslove.

en: Font to use for everything else.
hr: Font za sve ostalo.

en: Name of a file containing a logo to be used on the header of the report
hr: Ime datoteke logotipa koji se koristi u zaglavlju izvještaja

en: Width of the header logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
hr: Širina logotipa u zaglavlju u CSS formatu, npr. 10 % ili 32 px. Za prikaz logotipa u prirodnoj širini, ostavi prazno. Visina logotipa će se skalirati proporcionalno.

en: Name of a file containing a logo to be used on the footer of the report
hr: Ime datoteke logotipa koji se koristi u podnožju izvještaja

en: Width of the footer logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
hr: Širina logotipa u podnožju u CSS formatu, npr. 10 % ili 32 px. Ostavi prazno, za prikaz logotipa u prirodnoj širini. Visina logotipa će se skalirati proporcionalno.

en: The format for the date->string conversion for today's date.
hr: Format konverzije datuma u znakovni niz, za današnji datum.

note: Translators: Boost::date_time format string "%l:%M %P, %e %B %Y" means " 9:56 pm, 19 June 2019"
en: %l:%M %P, %e %B %Y
hr: %H:%M, %e. %B %Y.

en: Payment received, thank you!
hr: Zahvaljujemo na plaćanju!

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup
hr: Napomene dodane na kraj izlaznog računa; mogu sadržati HTML oznake

en: Display a customer invoice as receipt, cash voucher
hr: Prikaži izlazni račun za kupca kao račun, gotovinski vaučer

en: The reconcile report is designed to be similar to the formal reconciliation tool. Please select the account from Report Options. Please note the dates specified in the options will apply to the Reconciliation Date.
hr: Izvještaj o usklađenosti radi na sličan način kao alat za usklađivanje. Odaberi konto iz opcija za izvještaj. Napomena: u opcijama zadani datumi će se koristiti za datum usklađivanja.

en: Funds In
hr: Primitak

en: Funds Out
hr: Izdatak

en: Reconciliation Report
hr: Izvještaj o usklađenosti

en: Lot
hr: Paket

en: Debit Value
hr: Vrijednost dugovanja

en: Credit Value
hr: Vrijednost potraživanja

en: The title of the report.
hr: Naslov izvještaja.

en: Register Report
hr: Izvještaj o registru

en: Display the check number/action?
hr: Prikazati broj čeka/radnje?

en: Display the check number?
hr: Prikazati broj čeka?

en: Display the memo?
hr: Prikazati bilješku?

en: Display the account?
hr: Prikazati konto?

en: Display the number of shares?
hr: Prikazati broj dionica?

en: Display the name of lot the shares are in?
hr: Prikazati ime paketa u kojem se nalaze dionice?

en: Display the shares price?
hr: Prikazati cijenu dionica?

en: Display the amount?
hr: Prikazati iznos?

en: Single Column
hr: Jedan stupac

en: Two Columns
hr: Dva stupca

en: Display the value in transaction currency?
hr: Prikazati vrijednost u valuti transakcije?

en: Display the totals?
hr: Prikazati sveukupne iznose?

en: Total Debits
hr: Ukupno dugovanja

en: Total Credits
hr: Ukupno potraživanja

en: Total Value Debits
hr: Ukupno vrijednost dugovanja

en: Total Value Credits
hr: Ukupno vrijednost potraživanja

en: Net Change
hr: Neto promjena

en: Value Change
hr: Vrijednosna promjena

en: n/a
hr: --

en: Elements
hr: Elementi

en: column: Date
hr: stupac: Datum

en: column: Tax Rate
hr: stupac: Stopa poreza

en: column: Units
hr: stupac: Jedinice

en: row: Address
hr: redak: Adresa

en: row: Contact
hr: redak: Kontakt

en: row: Invoice Number
hr: redak: Broj računa

en: row: Company Name
hr: redak: Ime poduzeća

en: Invoice number text
hr: Tekst za broj izlaznog računa

en: To text
hr: Tekst za „Za”

en: Ref text
hr: Tekst za ref

en: Job Name text
hr: Tekst imena naloga

en: Job Number text
hr: Tekst za broj naloga

en: Show Job name
hr: Prikaži ime naloga

en: Show Job number
hr: Prikaži broj naloga

en: Show net price
hr: Prikaži neto cijene

en: Invoice number next to title
hr: Broj izlaznog računa pored naslova

en: table-border-collapse
hr: nerazmaknute ćelije tablice

en: table-header-border-color
hr: boja ruba zaglavlja tablice

en: table-cell-border-color
hr: boja ruba ćelija tablice

en: Embedded CSS
hr: Ugrađeni CSS

en: Logo filename
hr: Ime datoteke logotipa

en: Logo width
hr: Širina logotipa

en: Display the Tax Rate?
hr: Prikazati stopu poreza?

en: Display the Units?
hr: Prikazati jedinice?

en: Display the contact?
hr: Prikazati kontakt?

en: Display the address?
hr: Prikazati adresu?

en: Display the Invoice Number?
hr: Prikazati broj izlaznog računa?

en: Display the Company Name?
hr: Prikazati ime poduzeća?

en: Invoice Number next to title?
hr: Broj izlaznog računa pored naslova?

en: Display Job name?
hr: Prikazati ime naloga?

en: Invoice Job number?
hr: Broj naloga računa?

en: Show net price?
hr: Prikazati neto cijenu?

en: Name of a file containing a logo to be used on the report.
hr: Ime datoteke logotipa koji će se koristiti u izvještaju.

en: Width of the logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
hr: Širina logotipa u CSS formatu, npr. 10 % ili 32 px. Ostavi polje prazno kako bi se logotip prikazao u izvornoj širini. Visina logotipa će se prilagoditi.

en: Border-collapse?
hr: Nerazmaknute ćelije tablice?

en: CSS color.
hr: CSS boja.

en: Invoice number:
hr: Račun br.:

en: To:
hr: Za:

en: Your ref:
hr: Vaša ref.:

en: Embedded CSS.
hr: Ugrađeni CSS.

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
hr: Prikaži izlazni račun za kupca sa stupcima poreza (koristeći eguile predložak)

en: Unit
hr: Jedinica

en: GST Rate
hr: Stopa PDV-a

en: GST Amount
hr: Iznos PDV-a

en: Amount Due (inc GST)
hr: Iznos dospijeća (uklj. PDV)

en: Invoice #:
hr: Račun br.:

en: Reference:
hr: Referenca:

en: Engagement:
hr: Sudjelovanje:

en: Australian Tax Invoice
hr: Australski izlazni račun s poreznim podacima

en: Display an Australian customer invoice with tax columns (using eguile template)
hr: Prikaži australski izlazni račun za kupca sa stupcima poreza (koristeći eguile predložak)

en: Trial Balance
hr: Probna bilanca

en: Start of Adjusting/Closing
hr: Početak podešavanja/zaključavanja

en: Date of Report
hr: Datum izvještaja

en: Report variation
hr: Varijanta izvještaja

en: Kind of trial balance to generate.
hr: Vrsta probne bilance.

en: Merchandising
hr: Trgovanje

en: Gross adjustment accounts.
hr: Konta bruto podešavanja.

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
hr: Ne računaj neto, već prikaži bruto podešavanja za duguje/potražuje na ovim kontima. Trgovačka poduzeća će ovdje uobičajeno odabrati svoja konta inventara.

en: Income summary accounts
hr: Zaključna konta prihoda

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
hr: Podešavanja na ovim kontima su bruto podešena (vidi gore) u stupcima: Podešavanja, Podešena probna bilanca i Stanje prihoda. Ovo je uglavnom korisno za trgovačka poduzeća.

en: Adjusting Entries pattern
hr: Uzorak za podešavajuće unose

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
hr: Bilo koji tekst u stupcu opisa, koji određuje podešavajuće unose.

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
hr: Uzorak za podešavajuće unose razlikuje velika/mala slova

en: Causes the Adjusting Entries Pattern match to be case-sensitive.
hr: Ovime će uzorak za podešavajuće unose razlikovati velika/mala slova.

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
hr: Uzorak za podešavajuće unose je regularni izraz

en: Causes the Adjusting Entries Pattern to be treated as a regular expression.
hr: Ovime će se uzorak za podešavajuće unose obraditi kao regularni izraz.

en: General journal exact balances
hr: Opći dnevnik točna slada

en: No adjusting/closing entries
hr: Bez podešavajućih/zaključnih unosa

en: Full end-of-period work sheet
hr: Potpun radni list za kraj razdoblja

en: Adjusting Entries
hr: Podešavajući unosi

en: Adjustments
hr: Podešavanja

en: Adjusted Trial Balance
hr: Podešena probna bilanca

en: Net Loss
hr: Neto gubitak

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Number of columns before wrapping to a new row.
hr: Broj stupaca, prije prelamanja u novi redak.

en: Edit Options
hr: Uredi opcije

en: Single Report
hr: Jedan izvještaj

en: Multicolumn View
hr: Višestupčani prikaz

en: Custom Multicolumn Report
hr: Prilagođen višestupčani izvještaj

en: Assets Accounts
hr: Konta imovine

en: Liability Accounts
hr: Konta obveza

en: Equity Accounts
hr: Konta kapitala

en: Trading Accounts
hr: Konta burzovnog trgovanja

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
hr: Ukupno kapital, trgovanje i obveze

en: Imbalance Amount
hr: Iznos debalansa

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
hr: <strong>Tečajevi</strong> koji se koriste za ovaj izvještaj

en: Invoice No.
hr: Račun br.

en: Descr.
hr: Opis

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
hr: Nije odabran nijedan izlazni račun. Za odabir računa, koristi „Opcije” u izborniku.

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
hr: Ovaj je izvještaj mišljen samo za izlazne račune za kupca (promet). Koristi izbornik „Opcije” i odaberi <em>Izlazni račun</em>, a ne ulazni račun ili rashodni vaučer.

en: Website
hr: Web stranica

en: Invoice Date
hr: Datum izlaznog računa

en: Stocks
hr: Dionice

en: Mutual Funds
hr: Investicijski fondovi

en: Currencies
hr: Valute

en: Equities
hr: Kapital

en: Checking
hr: Žiro račun

en: Savings
hr: Štednja

en: Money Market
hr: Novčano tržište

en: Accounts Receivable
hr: Konta potraživanja

en: Accounts Payable
hr: Konta dugovanja

en: Credit Lines
hr: Kreditne linije

en: Building '~a' report …
hr: Izrada izvještaja „~a” …

en: Rendering '~a' report …
hr: Iscrtavanje izvještaja „~a” …

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: CSS code. This field specifies the CSS code for styling reports.
hr: CSS kȏd. Ovo polje određuje CSS kȏd za oblikovanje izlaznih računa.

en: &lt;/style is disallowed in CSS. Using default CSS.
hr: &lt;/style nije dozvoljen u CSS-u. Koristi se standardni CSS.

en: CSS-based stylesheet (experimental)
hr: CSS-ov stilski predložak (eksperimentalno)

en: Preparer
hr: Pripremio/la

en: Name of person preparing the report.
hr: Ime osobe koja priprema izvještaj.

en: Prepared for
hr: Pripremljeno za

en: Name of organization or company prepared for.
hr: Ime organizacije ili poduzeća za koju je izvještaj pripremljen.

en: Show preparer info
hr: Prikaži podatke osobe koja je pripremila izvještaj

en: Name of organization or company.
hr: Ime organizacije ili poduzeća.

en: Enable Links
hr: Uključi poveznice

en: Enable hyperlinks in reports.
hr: Uključi poveznice u izvještajima.

en: Footer
hr: Podnožje

en: String to be placed as a footer.
hr: Znakovni niz koji se postavlja u podnožje.

en: Images
hr: Slike

en: Background Tile
hr: Popločena pozadina

en: Background tile for reports.
hr: Popločena pozadina za izvještaje.

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
hr: Zaglavlje

en: Banner for top of report.
hr: Zaglavlje izvještaja za naslov ili logotip.

en: Heading Alignment
hr: Poravnanje naslova

en: Left
hr: Lijevo

en: Center
hr: Centrirano

en: Right
hr: Desno

en: Logo
hr: Logotip

en: Company logo image.
hr: Slika logotipa poduzeća.

en: General background color for report.
hr: Opća boja pozadine za izvještaj.

en: Text Color
hr: Boja teksta

en: Normal body text color.
hr: Osnovna boja teksta.

en: Link Color
hr: Boja poveznice

en: Link text color.
hr: Boja teksta poveznice.

en: Table Cell Color
hr: Boja polja tablice

en: Default background for table cells.
hr: Standardna pozadina za polja tablice.

en: Alternate Table Cell Color
hr: Naizmjenično oboji polja tablice

en: Default alternate background for table cells.
hr: Standardna naizmjenična pozadina za polja tablice.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
hr: Boja polja podzaglavlja/podzbroja

en: Default color for subtotal rows.
hr: Osnovna boja za retke podzbrojeva.

en: Sub-subheading/total Cell Color
hr: Boja polja pod-podnaslova/iznosa

en: Color for subsubtotals.
hr: Boja za podzbrojeve.

en: Grand Total Cell Color
hr: Boja polja sveukupnog iznosa

en: Color for grand totals.
hr: Boja za sveukupne iznose.

en: Tables
hr: Tablice

en: Table cell spacing
hr: Razmak između polja

en: Space between table cells.
hr: Razmak između polja tablice.

en: Table cell padding
hr: Odmak u polju

en: Space between table cell edge and content.
hr: Razmak između ruba polja tablice i njenog sadržaja.

en: Table border width
hr: Širina rubova tablice

en: Bevel depth on tables.
hr: Širina rubova tablica.

en: Prepared by:
hr: Pripremio/la:

en: Prepared for:
hr: Pripremljeno za:

en: Easy
hr: Jednostavno

en: Fancy
hr: Složeno

en: Technicolor
hr: Šareno

en: Show receiver info
hr: Prikaži podatke primaoca

en: Name of organization or company the report is prepared for.
hr: Ime organizacije ili poduzeća za koje je pripremljen izvještaj.

en: Show date
hr: Prikaži datum

en: The creation date for this report.
hr: Datum stvaranje izvještaja.

en: Show time in addition to date
hr: Uz datum, prikaži i vrijeme

en: The creation time for this report can only be shown if the date is shown.
hr: Vrijeme stvaranje izvještaja se može prikazati samo, ako se prikazuje datum.

en: Show GnuCash Version
hr: Prikaži GnuCash verziju

en: Show the currently used GnuCash version.
hr: Prikaži trenutačno korištenu GnuCash verziju.

en: String for additional report information.
hr: Znakovni niz za dodatne podatke u izvještaju.

en: Show preparer info at bottom
hr: Prikaži podatke za pripremača u podnožju

en: Per default the preparer info will be shown before the report data.
hr: Podaci priređivača se standardno prikazuju prije podataka izvještaja.

en: Show receiver info at bottom
hr: Prikaži podatke primaoca u podnožju

en: Per default the receiver info will be shown before the report data.
hr: Podaci primaoca se standardno prikazuju prije podataka izvještaja.

en: Show date/time at bottom
hr: Prikaži datum/vrijeme u podnožju

en: Per default the date/time info will be shown before the report data.
hr: Podaci datuma/vremena se standardno prikazuju prije podataka izvještaja.

en: Show comments at bottom
hr: Prikaži komentare u podnožju

en: Per default the additional comments text will be shown before the report data.
hr: Dodatni komentari se standardno prikazuju prije podataka izvještaja.

en: Show GnuCash version at bottom
hr: Prikaži GnuCash verziju u podnožju

en: Per default the GnuCash version will be shown before the report data.
hr: GnuCash verzija se standardno prikazuje prije podataka izvještaja.

en: Report Creation Date:
hr: Datum stvaranje izvještaja:

en: Head or Tail
hr: Početak ili kraj

en: Background color for reports.
hr: Boja pozadine za izvještaje.

en: Background Pixmap
hr: Slika u pozadini

en: Background color for alternate lines.
hr: Boja pozadine za naizmjenične retke.

en: Plain
hr: Obično

en: Filter Type
hr: Vrsta filtra

en: Subtotal Table
hr: Tablica podzbrojeva

en: Show Account Description
hr: Prikaži opis konta

en: Show Informal Debit/Credit Headers
hr: Prikaži neformalna zaglavlja za Duguje/Potražuje

en: Show subtotals only (hide transactional data)
hr: Prikaži samo podzbrojeve (sakrij transakcijske podatke)

en: Add indenting columns
hr: Dodaj uvučene stupce

en: Date Filter
hr: Filtar datuma

en: Table for Exporting
hr: Tablica za izvoz

en: Account Name Filter
hr: Filtar imena konta

en: Use regular expressions for account name filter
hr: Koristi regularne izraze za filtar imena konta

en: Account Name Filter excludes matched strings
hr: Filtar imena konta isključuje poklapajuće znakovne nizove

en: Transaction Filter
hr: Filtar transakcije

en: Use regular expressions for transaction filter
hr: Koristi regularne izraze za filtar transkacija

en: Transaction Filter excludes matched strings
hr: Filtar transakcije isključuje poklapajuće znakovne nizove

en: Transaction Filter is case insensitive
hr: Filtar transakcija razlikuje velika/mala slova

en: Reconciled Status
hr: Usklađeno stanje

en: Void Transactions
hr: Anulirane transakcije

en: Closing transactions
hr: Zaključne transakcije

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
hr: Nisu pronađene transakcije, koje odgovaraju odabiru vremenskog intervala i konta navedenih u ploči opcija.

en: Register Order
hr: Redoslijed registra

en: Do not do any filtering
hr: Nemoj ništa filtrirati

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
hr: Uključi transakcije u/iz filtriranih konta

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
hr: Isključi transakcije u/iz filtriranih konta

en: Non-void only
hr: Samo neanulirane

en: Void only
hr: Samo anulirane

en: Both (and include void transactions in totals)
hr: Obje (i uključi anunirane transakcije u ukupne iznose)

en: Exclude closing transactions
hr: Isključi zaključne transakcije

en: Show both closing and regular transactions
hr: Prikaži samo zaključne i regularne transakcije

en: Show closing transactions only
hr: Prikaži samo zaključne transakcije

en: Show All Transactions
hr: Prikaži sve transakcije

en: Unreconciled only
hr: Samo neusklađene

en: Cleared only
hr: Samo potvrđene

en: Reconciled only
hr: Samo usklađene

en: Use Global Preference
hr: Koristi globalne postavke

en: Don't change any displayed amounts
hr: Ne mijenjaj prikazane iznose

en: Income and Expense
hr: Prihod i rashod

en: Credit Accounts
hr: Konta potraživanja

en: Specify date to filter by…
hr: Odredi datum za filtriranje …

en: Date Entered
hr: Datum upisa

en: Convert all transactions into a common currency.
hr: Konvertiraj sve transakcije u zajedničku valutu.

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
hr: Formatira tablicu prigodnu za izvoz izrezivanjem i uljepljivanjem s dodatnim poljima.

en: If no transactions matched
hr: Ako nema poklapajućih transakcija

en: Show only accounts whose full name matches this filter e.g. ':Travel' will match Expenses:Travel:Holiday and Expenses:Business:Travel. It can be left blank, which will disable the filter.
hr: Prikaži samo konta, čija se potpuna imena poklapaju s filtrom, npr. „Putovanje” će se poklopiti s „Rashod:Putovanje:Praznici” i s „Rashod:Poslovanje:Putovanje”. Može se ostaviti praznim, čime se rad filtra onemogućuje.

en: By default the account filter will search substring only. Set this to true to enable full POSIX regular expressions capabilities. 'Car|Flights' will match both Expenses:Car and Expenses:Flights. Use a period (.) to match a single character e.g. '20../.' will match 'Travel 2017/1 London'.
hr: Filtar konta standardno traži samo znakovne podnizove. Uključi ovo, za korištenje svih mogućnosti POSIX regularanih izraza. „Auto|Letovi” će pronaći oba Rashod:Auto i Rashod:Letovi. Koristi točku (.) za poklapanje pojedinačnih slova. Npr. „20../.” će pronaći „Putovanje 2017/1 London”.

en: If this option is selected, accounts matching filter are excluded.
hr: Ako je ova opcija odabrana, isključuju se konta koja se poklapaju s filtrom.

en: Show only transactions where description, notes, or memo matches this filter.
    e.g. '#gift' will find all transactions with #gift in description, notes or memo. It can be left blank, which will disable the filter.
hr: Prikađi samo transakcje, čija se opisi, napomene i bilješke poklapaju s filtrom.
    Npr. „#poklon” će naći sve transakcije s #poklon u opisu, napomenama i bilješkama. Može se ostaviti priznim, čime se rad filtra deaktivira.

en: By default the transaction filter will search substring only. Set this to true to enable full POSIX regular expressions capabilities. '#work|#family' will match both tags within description, notes or memo.
hr: Filtar transakcija standardno traži samo znakovne podnizove. Uključi ovo, za korištenje svih mogućnosti POSIX-ovih regularanih izraza. „#posao|#obitelj” će pronaći oba izraza u opisu, napomenama ili bilješci.

en: If this option is selected, transactions matching filter are excluded.
hr: Ako je ova opcija odabrana, isključuju se transakcije koje se poklapaju s filtrom.

en: If this option is selected, transactions matching filter is not case sensitive.
hr: Ako je ova opcija odabrana, filtar poklapanja transakcija ne razlikuje velika/mala slova.

en: Filter by reconcile status.
hr: Filtriraj po stanju usklađenosti.

en: How to handle void transactions.
hr: Što raditi sa anuliranim transakcijama.

en: By default most users should not include closing transactions in a transaction report. Closing transactions are transfers from income and expense accounts to equity, and must usually be excluded from periodic reporting.
hr: Većina korisnika ne bi trebali uključiti zaključne transakcije u izvještaj o transakciji. Zaključne transakcije su prijenosi iz konta prihoda i rashoda na konto kapitala, te uobičajeno moraju biti isključeni iz periodičnih izvještaja.

en: Filter on these accounts.
hr: Filtriraj ova konta.

en: Filter account.
hr: Filtriraj konto.

en: Sort by this criterion first.
hr: Razvrstaj najprije po ovom kriteriju.

en: Show the full account name for subtotals and subheadings?
hr: Prikazati potpuno ime konta za podzbrojeve i podnaslove?

en: Show the account code for subtotals and subheadings?
hr: Prikazati šifru konta za podzbrojeve i podnaslove?

en: Show the account description for subheadings?
hr: Prikazati opis konta za pod-zaglavlja?

en: Show the informal headers for debit/credit accounts?
hr: Prikazati neslužbena zaglavlja za konta duguje/potražuje?

en: Add indenting columns with grouping and subtotals?
hr: Dodati uvučene stupce s grupiranjem i podzbrojevima?

en: Show subtotals only, hiding transactional detail?
hr: Prikazati samo podzbrojeve, skrivajući detalje o transakciji?

en: Subtotal according to the primary key?
hr: Podzbroj u skladu s primarnim ključem?

en: Do a date subtotal.
hr: Izračunaj podzbroj na datum.

en: Order of primary sorting.
hr: Redoslijed primarnog razvrstavanja.

en: Sort by this criterion second.
hr: Razvrstaj zatim po ovom kriteriju.

en: Subtotal according to the secondary key?
hr: Podzbroj prema sekundarnom ključu?

en: Order of Secondary sorting.
hr: Redoslijed sekundarnog razvrstavanja.

en: Display the reconciled date?
hr: Prikazati datum usklađivanja?

en: Display the entered date?
hr: Prikazati upisani datum?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
hr: Prikazati napomene, ako bilješke nisu dostupne?

en: Display the full account name?
hr: Prikazati potpuna imena konta?

en: Display the account code?
hr: Prikazati šifru konta?

en: Display the other account code?
hr: Prikazati šifru drugog konta?

en: Display the transaction linked document
hr: Prikaži transakciju povezanog dokumenta

en: Display a subtotal summary table.
hr: Prikaži sažetak tablice podzbrojeva.

en: Display the balance of the underlying account on each line?
hr: Prikazati saldo osnovnog računa u svakom retku?

en: Display a grand total section at the bottom?
hr: Prikazati odjeljak ukupnog iznosa na kraju?

en: Display the trans number?
hr: Prikazati broj transakcije?

en: Display the account name?
hr: Prikazati ime konta?

en: Display the other account name? If this is a split transaction, this parameter is guessed.
hr: Prikazati ime drugog konta? Ako je ovo višedjelna transakcija, ovaj se parametar pogađa.

en: Amount of detail to display per transaction.
hr: Detaljiziranost prikaza transakcija.

en: One split per line
hr: Jedna stavka po retku

en: One transaction per line
hr: Jedna transakcija po retku

en: Hide
hr: Sakrij

en: Enable hyperlinks in amounts.
hr: Uključi poveznice u iznosima.

en: Reverse amount display for certain account types.
hr: Preokreni predznak prikazanih iznosa za određene vrste konta.

en: Num/T-Num
hr: Broj/T-broj

en: Transfer from/to
hr: Prijenos iz/u

note: Translators: Balance b/f stands for "Balance brought forward".
en: Balance b/f
hr: Preuzet saldo

en: Split Transaction
hr: Podjela transakcije

en: CSV disabled for double column amounts
hr: CSV onemogućen za iznose u dvostrukim stupcima

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
hr: Iz ~a u ~a

en: Cu_t
hr: _Izreži

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
hr: Izreži trenutačni odabir i kopiraj ga u međuspremnik

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Copy the current selection to clipboard
hr: Kopiraj trenutačni odabir u međuspremnik

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Paste the clipboard content at the cursor position
hr: Zalijepi sadržaj međuspremnika na mjestu kursora

en: _Transaction
hr: _Transakcija

en: Remo_ve Other Splits
hr: Ukloni _ostale stavke

en: Remove all splits in the current transaction
hr: Ukloni sve stavke u trenutačnoj transakciji

en: _Enter Transaction
hr: _Upiši transakciju

en: Record the current transaction
hr: Zabilježi trenutačnu transakciju

en: Ca_ncel Transaction
hr: Preki_ni transakciju

en: Cancel the current transaction
hr: Prekini trenutačnu transakciju

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Double Line
hr: _Dvoredno

en: _Transfer…
hr: _Prijenos …

en: Transfer funds from one account to another
hr: Prijenos sredstva iz jednog konta u drugi

en: _Blank Transaction
hr: Pra_zna transakcija

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
hr: Premjesti na praznu transakciju na dnu registra

en: _File
hr: _Datoteka

en: Pa_ge Setup
hr: Postavljanje _stranice

en: Specify the page size and orientation for printing
hr: Odredi veličinu i položaj stranice za ispis

en: Proper_ties
hr: _Svojstva

en: Edit the properties of the current file
hr: Uredi svojstva trenutačne datoteke

en: Close the currently active page
hr: Zatvori trenutačnu aktivnu stranicu

en: Quit this application
hr: Zatvori program

en: Pr_eferences
hr: Postavk_e

en: Edit the global preferences of GnuCash
hr: Uredi opće postavke za GnuCash

en: _Toolbar
hr: Traka _alata

en: Show/hide the toolbar on this window
hr: Prikaži/sakrij traku alata ovog prozora

en: Su_mmary Bar
hr: Traka _sažetka

en: Show/hide the summary bar on this window
hr: Prikaži/sakrij traku sažetka u ovom prozoru

en: Stat_us Bar
hr: Traka s_tanja

en: Show/hide the status bar on this window
hr: Prikaži/sakrij traku stanja u ovom prozoru

en: Tab P_osition
hr: P_oložaj kartica

en: Display the notebook tabs at the top of the window
hr: Prikaži kartice na vrhu prozora

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window
hr: Prikaži kartice na dnu prozora

en: Display the notebook tabs at the left of the window
hr: Prikaži kartice na lijevoj strani prozora

en: Display the notebook tabs at the right of the window
hr: Prikaži kartice na desnoj strani prozora

en: Tra_nsaction
hr: _Transakcija

en: _Actions
hr: _Radnje

en: Reset _Warnings…
hr: Resetiraj _upozorenja …

en: Reset the state of all warning messages so they will be shown again
hr: Resetiraj stanje svih poruka upozorenja, tako da se opet prikazuju

en: Re_name Page
hr: _Preimenuj stranicu

en: Rename this page
hr: Preimenuj ovu stranicu

en: _Scheduled
hr: _Terminirano

en: _Reports
hr: _Izvještaji

en: _Tools
hr: _Alati

en: E_xtensions
hr: Pro_širenja

en: _Windows
hr: Pro_zori

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: Open a new top-level GnuCash window
hr: Otvori novi GnuCash prozor najviše razine

en: New Window with _Page
hr: Novi prozor sa _stranicom

en: Move the current page to a new top-level GnuCash window
hr: Premjesti trenutačnu stranicu na novi GnuCash prozor najviše razine

en: Tutorial and Concepts _Guide
hr: _Vježbe i koncepti

en: Open the GnuCash Tutorial
hr: Otvori GnuCash vježbe

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: Open the GnuCash Help
hr: Otvori GnuCash pomoć

en: _About
hr: _Informacije

en: About GnuCash
hr: O programu GnuCash

en: Save the current file
hr: Spremi trenutačnu datoteku

en: Open the New Invoice dialog
hr: Otvori dijalog „Novi izlazni račun”

en: New _Invoice…
hr: Novi _izlazni račun …

en: New Accounts _Page
hr: Nova _stranica konta

en: Open a new Account Tree page
hr: Otvori novu stranicu kontnog plana

en: New _File
hr: Nova _datoteka

en: Create a new file
hr: Stvori novu datoteku

en: _Open…
hr: _Otvori …

en: Open an existing GnuCash file
hr: Otvori postojeću GnuCash datoteku

en: Save _As…
hr: _Spremi kao …

en: Save this file with a different name
hr: Spremi ovu datoteku pod drugim imenom

en: Re_vert
hr: _Vrati

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
hr: Ponovo učitaj trenutačnu bazu podataka, odbacujući sve nespremljene promjene

en: Print the currently active page
hr: Ispiši trenutačno aktivnu stranicu

en: Export _Accounts
hr: Izvezi _konta

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
hr: Izvezi kontni plan u novu GnuCash datoteku

en: _Find…
hr: _Nađi …

en: Find transactions with a search
hr: Nađi transakcije pomoću pretrage

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
hr: Opcije _za izvještaj o porezu

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
hr: Postavi značajna konta za porezne izvještaje, npr. porez na dohodak

en: _Scheduled Transactions
hr: _Terminirane transakcije

en: _Scheduled Transaction Editor
hr: Uređivač _terminiranih transakcija

en: Since _Last Run…
hr: Od _zadnjeg pokretanja …

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
hr: Stvori terminirane transakcije od trenutka zadnjeg pokretanja

en: _Mortgage & Loan Repayment…
hr: Otplaćivanje _hipoteke i kredita …

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
hr: Postavi terminirane transakcije za otplaćivanje kredita

en: _Price Database
hr: _Baza podataka cijena

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
hr: Prikaži i uredi cijene za dionice i investicijske fondove

en: _Security Editor
hr: Uređivač _vrijednosnih papira

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
hr: Prikaži i uredi robe za dionice i investicijske fondove

en: _Loan Repayment Calculator
hr: Kalkulator otplaćivanja _kredita

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
hr: Koristi kalkulator otplaćivanja kredita/hipoteke

en: _Close Book…
hr: Zatvori _knjigu …

en: Close the Book at the end of the Period
hr: Zatvori knjigu na kraju razdoblja

en: _Import Map Editor
hr: _Uređivač mapiranja unosa

en: View and Delete Bayesian and non-Bayesian information
hr: Prikaži i izbriši Bayesove i ne-Bayesove podatke

en: _Transaction Linked Documents
hr: _Dokumenti povezani s transakcijom

en: View all Transaction Linked Documents
hr: Prikaži sve dokumente povezane s transakcijom

en: _Tips Of The Day
hr: Savjeti _dana

en: View the Tips of the Day
hr: Prikaži „Savjeti dana”

en: Import Bills & _Invoices…
hr: Uvezi ulazne i _izlazne račune …

en: Import bills and invoices from a CSV text file
hr: Uvezi ulazne i izlazne račune iz tekstualne CSV datoteke

en: _New Budget
hr: _Novi proračun

en: Create a new Budget
hr: Stvori novi proračun

en: _Open Budget
hr: _Otvori proračun

en: Open an existing Budget in a new tab. If none exists a new budget will be created
hr: Otvori postojeći proračun u novoj kartici. Ako proračuni ne postoje, stvorit će se novi proračun

en: _Copy Budget
hr: _Kopiraj proračun

en: Copy an existing Budget
hr: Kopiraj postojeći proračun

en: _Delete Budget
hr: Izbriši _proračun

en: Delete an existing Budget
hr: Izbriši postojeći proračun

en: _Customer
hr: _Kupac

en: Customers Overview
hr: Pregled kupaca

en: Open a Customer overview page
hr: Otvori stranicu s pregledom kupaca

en: _New Customer…
hr: Novi _kupac …

en: Open the New Customer dialog
hr: Otvori dijalog „Novi kupac”

en: _Find Customer…
hr: _Nađi kupca …

en: Open the Find Customer dialog
hr: Otvori dijalog „Nađi kupca”

en: Find In_voice…
hr: Nađi _izlazni račun …

en: Open the Find Invoice dialog
hr: Otvori dijalog „Nađi izlazni račun”

en: New _Job…
hr: Novi na_log …

en: Open the New Job dialog
hr: Otvori dijalog „Novi nalog”

en: Find Jo_b…
hr: Nađi na_log …

en: Open the Find Job dialog
hr: Otvori dijalog „Nađi nalog”

en: _Process Payment…
hr: Obradi _plaćanje …

en: Open the Process Payment dialog
hr: Otvori dijalog „Obradi plaćanje”

en: Invoices _Due Reminder
hr: Podsjetnik o _dospijeću izlaznih računa

en: Open the Invoices Due Reminder dialog
hr: Otvori dijalog podsjetnika o dospijeću izlaznih računa

en: _Vendor
hr: _Dobavljač

en: Vendors Overview
hr: Pregled dobavljača

en: Open a Vendor overview page
hr: Otvori stranicu s pregledom dobavljača

en: _New Vendor…
hr: _Novi dobavljač …

en: Open the New Vendor dialog
hr: Otvori dijalog „Novi dobavljač”

en: _Find Vendor…
hr: N_ađi dobavljača …

en: Open the Find Vendor dialog
hr: Otvori dijalog „Nađi dobavljača”

en: New _Bill…
hr: Novi _ulazni račun …

en: Open the New Bill dialog
hr: Otvori dijalog „Novi ulazni račun”

en: Find Bi_ll…
hr: Nađi u_lazni račun …

en: Open the Find Bill dialog
hr: Otvori dijalog „Nađi ulazni račun”

en: Bills _Due Reminder
hr: Podsjetnik o _dospijeću ulaznih računa

en: Open the Bills Due Reminder dialog
hr: Otvori dijalog podsjetnika o dospijeću ulaznih računa

en: _Employee
hr: _Zaposlenik

en: Employees Overview
hr: Pregled zaposlenika

en: Open a Employee overview page
hr: Otvori stranicu s pregledom zaposlenika

en: _New Employee…
hr: Novi _zaposlenik …

en: Open the New Employee dialog
hr: Otvori dijalog „Novi zaposlenik”

en: _Find Employee…
hr: _Nađi zaposlenika …

en: Open the Find Employee dialog
hr: Otvori dijalog „Nađi zaposlenika”

en: New _Expense Voucher…
hr: Novi _rashodni vaučer …

en: Open the New Voucher dialog
hr: Otvori dijalog „Novi vaučer”

en: Find Expense _Voucher…
hr: Nađi rashodni _vaučer …

en: Open the Find Expense Voucher dialog
hr: Otvori dijalog „Nađi rashodni vaučer”

en: Business Linked Documents
hr: Poslovno povezani dokumenti

en: View all Linked Business Documents
hr: Prikaži sve povezane poslovne dokumente

en: Sales _Tax Table
hr: Tablica _poreza na promet

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
hr: Prikaži i uredi popis tablice poreza na dodanu vrijednost (PDV)

en: _Billing Terms Editor
hr: U_ređivač uvjeta plaćanja

en: View and edit the list of Billing Terms
hr: Prikaži i uredi popis uvjeta plaćanja

en: Test Search Dialog
hr: Dijalog probne pretrage

en: Initialize Test Data
hr: Pokreni probne podatke

en: Export Account T_ree to CSV…
hr: Izvezi _kontni plan u CSV …

en: Export the Account Tree to a CSV file
hr: Izvezi kontni plan u CSV datoteku

en: Export _Transactions to CSV…
hr: Izvezi _transakcije u CSV …

en: Export the Transactions to a CSV file
hr: Izvezi transakcije u CSV datoteku

en: Export A_ctive Register to CSV…
hr: Izvezi _aktivni registar u CSV …

en: Export the Active Register to a CSV file
hr: Izvezi aktivni registar u CSV datoteku

en: Import _Accounts from CSV…
hr: Uvezi _konta iz CSV datoteke …

en: Import Accounts from a CSV file
hr: Uvezi konta iz CSV datoteke

en: Import _Transactions from CSV…
hr: Uvezi _transakcije iz CSV datoteke …

en: Import Transactions from a CSV file
hr: Uvezi transakcije iz CSV datoteke

en: Import _Prices from a CSV file…
hr: Uvezi _cijene iz CSV datoteke …

en: Import Prices from a CSV file
hr: Uvezi cijene iz CSV datoteke

en: Import _Customers & Vendors…
hr: Uvezi _kupce i dobavljače …

en: Import Customers and Vendors from a CSV text file
hr: Uvezi kupce ili dobavljače iz CSV tekstualne datoteke

en: _Replay GnuCash .log file…
hr: _Ponovo pokreni .log datoteku GnuCasha …

en: Replay a GnuCash log file after a crash. This cannot be undone
hr: Ponovo pokreni log-datoteku GnuCasha nakon rušenja programa. Ovo se ne može opozvati

en: _Edit Account
hr: _Uredi konto

en: Edit the selected account
hr: Uredi odabrani konto

en: _Delete Account
hr: _Izbriši konto

en: F_ind Account
hr: _Nađi konto

en: Find an account
hr: Nađi konto

en: _Cascade Account Properties…
hr: _Primjeni svojstva računa na podređene …

en: Cascade selected properties for account
hr: Primjeni odabrana svojstva računa na podređene račune

en: _Renumber Subaccounts…
hr: _Ponovi numeriranje podkonta …

en: Renumber the children of the selected account
hr: Ponovi numeriranje podređenih stavaka u odabranom računu

en: Open _Account
hr: Otvori _konto

en: Open the selected account
hr: Otvori odabrani konto

en: Open _SubAccounts
hr: Otvori _podkonta

en: Open the selected account and all its subaccounts
hr: Otvori odabrani konto i sva njegova podkonta

en: _Filter By…
hr: _Filtriraj po …

en: _Refresh
hr: _Aktualiziraj

en: Refresh this window
hr: Aktualiziraj prikaz ovog prozora

en: Create a new Account
hr: Stvori novi konto

en: New Account _Hierarchy…
hr: Novi _kontni plan …

en: Extend the current book by merging with new account type categories
hr: Proširi trenutačnu knjigu, stapajući je s novim kategorijama vrsta konta

en: _Reconcile…
hr: _Uskladi …

en: Reconcile the selected account
hr: Uskladi odabrani konto

en: _Auto-clear…
hr: _Automatski potvrdi …

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
hr: Automatski potvrdi pojedinačne transakcije, tako da dostigne određen potvrđeni iznos

en: Stock Ass_istant…
hr: Pomoćn_ik za dionice …

en: Stoc_k Split…
hr: Po_djela dionice …

en: Record a stock split or a stock merger
hr: Zabilježi podjelu dionice ili spajanje dionice

en: View _Lots…
hr: Prikaži _pakete …

en: Bring up the lot viewer/editor window
hr: Prikaži prozor preglednika/uređivača paketa

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
hr: _Provjeri i popravi

en: Check & Repair A_ccount
hr: Provjeri i popravi _konto

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
hr: Provjeri i popravi nesaldirane transakcije i nepovezane stavke u ovom kontu

en: Check & Repair Su_baccounts
hr: Provjeri i popravi _podkonta

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
hr: Provjeri i popravi nesaldirane transakcije i nepovezane stavke u ovom kontu i u njegovim podkontima

en: Check & Repair A_ll
hr: Provjeri i popravi _sve

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
hr: Provjeri i popravi nesaldirane transakcije i nepovezane stavke u svim kontima

en: Filter accounts
hr: Filtriraj konta

en: Edit _Account
hr: Uredi _konto

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
hr: Automatski potvrdi pojedinačne transakcije, ako je zadan potvrđeni iznos

en: _Delete Account…
hr: _Izbriši konto …

en: Delete selected account
hr: Izbriši odabrani konto

en: Esti_mate Budget…
hr: Pro_cijeni proračun …

en: _All Periods…
hr: _Sva razdoblja …

en: Estimate a budget value for the selected accounts from past transactions
hr: Procijeni vrijednost proračuna za odabrana konta na osnovi prijašnjih transakcija

en: _Delete Budget…
hr: Izbriši _proračun …

en: Select this or another budget and delete it
hr: Odaberi ovaj ili jedan drugi proračun i izbriši ga

en: Edit Note
hr: Uredi zabilješku

en: Edit note for the selected account and period
hr: Uredi zabilješku za odabrani konto i razdoblje

en: Run the budget report
hr: Pokreni proračunski izvještaj

en: Budget _Options…
hr: _Opcije proračuna …

en: Edit this budget's options
hr: Uredi opcije ovog proračuna

en: Edit budget for all periods for the selected accounts
hr: Uredi proračun za sva razdoblja za odabrana konta

en: Sort _Order
hr: Redoslijed _razvrstavanja

en: _Standard
hr: _Standardno

en: _Quantity
hr: _Količina

en: _Enter
hr: _Upiši

en: Record the current entry
hr: Zabilježi trenutačni unos

en: Cancel the current entry
hr: Prekini trenutačni unos

en: Delete the current entry
hr: Izbriši trenutačni unos

en: _Blank
hr: _Prazno

en: Move to the blank entry at the bottom
hr: Prijeđi na prazno polje na dnu

en: Dup_licate Entry
hr: _Dupliciraj unos

en: Make a copy of the current entry
hr: Stvori kopiju trenutačnog unosa

en: Move Entry _Up
hr: Premjesti unos _gore

en: Move the current entry one row upwards
hr: Podigni trenutačni unos za jedan redak

en: Move Entry Do_wn
hr: Premjesti unos _dolje

en: Move the current entry one row downwards
hr: Spusti trenutačni unos za jedan redak

en: Open the linked document
hr: Otvori povezani dokument

en: Open a company report window for the owner of this invoice
hr: Otvori prozor izvještaja o poduzeću za vlasnika ovog izlaznog računa

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
hr: Premjesti se u prazno polje na dnu izlaznog računa

en: E_dit Customer
hr: Ure_di kupca

en: Edit the selected customer
hr: Uredi odabranog kupca

en: Create a new customer
hr: Stvori novog kupca

en: E_dit Vendor
hr: Uredi _dobavljača

en: Edit the selected vendor
hr: Uredi odabranog dobavljača

en: Create a new vendor
hr: Stvori novog dobavljača

en: E_dit Employee
hr: Ure_di zaposlenika

en: Edit the selected employee
hr: Uredi odabranog zaposlenika

en: Create a new employee
hr: Stvori novog zaposlenika

en: Show customer report
hr: Prikaži izvještaj o kupcima

en: Show customer aging overview for all customers
hr: Prikaži pregled razvoja kupca za sve kupce

en: Show vendor report
hr: Prikaži izvještaj o dobavljačima

en: Show vendor aging overview for all vendors
hr: Prikaži pregled razvoja dobavljača za sve dobavljače

en: Show employee report
hr: Prikaži izvještaj o zaposleniku

en: Create a new invoice
hr: Stvori novi izlazni račun

en: Create a new bill
hr: Stvori novi ulazni račun

en: New _Voucher…
hr: Novi _vaučer …

en: Create a new voucher
hr: Stvori novi vaučer

en: _Print Checks…
hr: _Ispiši čekove …

en: Assign as payment…
hr: Odredi kao plaćanje …

en: Assign the selected transaction as payment.
hr: Odredi odabranu transakciju kao plaćanje.

en: Edit payment…
hr: Uredi plaćanje …

en: Edit the payment this transaction is a part of.
hr: Uredi plaćanje koje je dio ove transakcije.

en: Edit the selected account.
hr: Uredi odabrani konto.

en: Find an account.
hr: Nađi konto.

en: Find transactions with a search.
hr: Nađi transakcije pomoću pretrage.

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax.
hr: Postavi značajna konta za porezne izvještaje, npr. porez na dohodak.

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
hr: _Glavna knjiga

en: Show transactions on one or two lines.
hr: Prikaži transakcije u jednom ili dva retka.

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
hr: Podjela _aktivne transakcije

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction.
hr: Prikaži transakcije u jednom ili dva retka i rasklopi trenutačnu transakciju.

en: Show expanded transactions with all splits.
hr: Prikaži transakcije rasklopljeno sa svim stavkama.

en: _Sort By…
hr: _Razvrstaj po …

en: Refresh this window.
hr: Aktualiziraj ovaj prozor.

en: Cut the selected transaction into clipboard.
hr: Izreži odabranu transakciju u međuspremnik.

en: Copy the selected transaction into clipboard.
hr: Kopiraj odabranu transakciju u međuspremnik.

en: Paste the transaction from the clipboard.
hr: Zalijepi transakciju iz međuspremnika.

en: Make a copy of the current transaction.
hr: Stvori kopiju trenutačne transakcije.

en: Delete the current transaction.
hr: Izbriši trenutačnu transakciju.

en: Remove all splits in the current transaction.
hr: Ukloni sve stavke u trenutačnoj transakciji.

en: Record the current transaction.
hr: Zabilježi trenutačnu transakciju.

en: Cancel the current transaction.
hr: Prekini trenutačnu transakciju.

en: _Void Transaction
hr: _Anuliraj transakciju

en: Void the current transaction.
hr: Anuliraj trenutačnu transakciju.

en: _Unvoid Transaction
hr: _Poništi anuliranje transakcije

en: Unvoid the current transaction.
hr: Poništi anuliranje trenutačne transakcije.

en: Add _Reversing Transaction
hr: Dodaj _storno transakciju

en: Add a reversing transaction.
hr: Dodaj storno transakciju.

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction.
hr: Dodaj, promijeni ili prekini vezu dokumenta s trenutačnom transakcijom.

en: Open the linked document for the current transaction.
hr: Otvori povezani dokument za trenutačnu transakciju.

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher.
hr: Prijeđi na povezani izlazni račun, ulazni račun ili vaučer.

en: Transfer funds from one account to another.
hr: Prenesi sredstva iz jednog konta u jedan drugi.

en: Reconcile the selected account.
hr: Uskladi odabrani konto.

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount.
hr: Automatski potvrdi pojedinačne transakcije, tako da dostigne određen potvrđeni iznos.

en: Record a stock split or a stock merger.
hr: Zabilježi podjelu dionice ili spajanje dionice.

en: Bring up the lot viewer/editor window.
hr: Prikaži prozor preglednika/uređivača paketa.

en: Move to the blank transaction in the register.
hr: Premjesti se na praznu transakciju u registru.

en: _Go to Date
hr: _Prijeđi na datum

en: Move to the split at the specified date.
hr: Premjesti se na stavku određenog datuma.

en: S_plit Transaction
hr: _Podjela transakcije

en: Show all splits in the current transaction.
hr: Prikaži sve stavke u trenutačnoj transakciji.

en: Edit E_xchange Rate
hr: Uredi _tečaj

en: Edit the exchange rate for the current transaction.
hr: Uredi tečaj za trenutačnu transakciju.

en: Sche_dule…
hr: Ter_miniraj …

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template or edit the Scheduled Transaction that current transaction was created by.
hr: Stvori terminiranu transakciju s trenutačnom transakcijom kao predloškom ili uredi terminiranu transakciju koja je stvorena na osnovi trenutačna transakcije.

note: Translators: This is a menu item that will open a register tab for the account of the first other account in the current transaction's split list with focus on the current transaction's entry in that register.
en: _Jump to the other account
hr: _Prijeđi na drugi konto

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction.
hr: Otvori novu karticu registra za drugi konto s fokusom na ovu transakciju.

en: All Transactions
hr: Sve transakcije

en: This transaction
hr: Ova transakcija

en: Account Report
hr: Izvještaj o kontu

en: Open a register report for this Account.
hr: Otvori izvještaj registra za ovaj konto.

en: Account Report - Single Transaction
hr: Izvještaj o kontu – jedna transakcija

en: Open a register report for the selected Transaction.
hr: Otvori izvještaj registra za odabranu transakciju.

en: Rename this page.
hr: Preimenuj ovu stranicu.

en: Make a copy of the current split.
hr: Stvori kopiju trenutačne stavke.

en: Delete the current split.
hr: Izbriši trenutačnu stavku.

en: Move to the blank transaction in the register
hr: Pomakni se na praznu transakciju u registru

en: Show all splits in the current transaction
hr: Prikaži sve stavke u trenutačnoj transakciji

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction
hr: Otvori novu karticu registra za drugi konto s fokusom na ovu transakciju

en: _Print Report…
hr: _Ispiši izvještaj …

en: Print the current report
hr: Ispiši trenutačni izvještaj

en: _Report Options
hr: _Opcije za izvještaj

en: Edit report style sheets
hr: Uredi stilske predloške izvještaja

en: Export as P_DF…
hr: Izvezi kao P_DF …

en: Export the current report as a PDF document
hr: Izvezi trenutačni izvještaj kao PDF dokument

en: Export _Report…
hr: I_zvezi izvještaj …

en: Export HTML-formatted report to file
hr: Izvezi HTML-formatirani izvještaj u datoteku

en: Update the current report's saved configuration
hr: Aktualiziraj trenutačnu konfiguraciju spremljenog izvještaja

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu
hr: Dodaj konfiguraciju trenutačnog izvještaja u izbornik „Izvještaji→Konfiguracije spremljenih izvještaja”

en: Back
hr: Natrag

en: Move back one step in the history
hr: Idi korak natrag u kronologiji

en: Forward
hr: Naprijed

en: Move forward one step in the history
hr: Idi korak naprijed u kronologiji

en: Reload
hr: Učitaj ponovo

en: Reload the current page
hr: Ponovo učitaj trenutačnu stranicu

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Cancel outstanding HTML requests
hr: Prekini neobavljene HTML zahtjeve

en: Export _Report
hr: Izvezi _izvještaj

en: _Save layout as default
hr: _Spremi raspored kao standardni

en: Save current layout as default
hr: Spremi trenutačni raspored kao standardni

en: Create a new scheduled transaction
hr: Stvori novu terminiranu transakciju

en: Edit the selected scheduled transaction
hr: Uredi odabranu terminiranu transakciju

en: Delete the selected scheduled transaction
hr: Izbriši odabranu terminiranu transakciju

en: Import _QIF…
hr: Uvezi _QIF …

en: Import a Quicken QIF file
hr: Uvezi jednu Quicken QIF datoteku

en: _General Journal
hr: _Opći dnevnik

en: Open general journal window
hr: Otvori prozor općeg dnevnika

en: St_yle Sheets
hr: Sti_lski predlošci

en: _Reconcile
hr: _Uskladi

en: _Reconcile Information…
hr: _Podaci usklađivanja …

en: _Finish
hr: _Završi

en: _Postpone
hr: _Odgodi

en: _Open Account
hr: O_tvori konto

[ctx: reconcile menu]
en: _Balance
hr: _Saldo

en: _Reconcile Selection
hr: _Uskladi odabir

en: _Unreconcile Selection
hr: Po_ništi usklađenost odabira

en: Add a new balancing entry to the account
hr: Kontu dodaj nov bilancirajući unos

en: Edit the current transaction
hr: Uredi trenutačnu transakciju

en: Reconcile the selected transactions
hr: Uskladi odabrane transakcije

en: Reconcile Selection
hr: Uskladi odabir

en: Unreconcile the selected transactions
hr: Poništi usklađenost odabranih transakcija

en: Unreconcile Selection
hr: Poništi usklađenost odabira

en: Delete the selected transaction
hr: Izbriši odabranu transakciju

en: Open the account
hr: Otvori konto

en: Finish the reconciliation of this account
hr: Završi s uklađivanjem ovog konta

en: Postpone the reconciliation of this account
hr: Odgodi usklađivanje ovog konta

en: Cancel the reconciliation of this account
hr: Prekini usklađivanje ovog konta

en: Illegal variable in expression.
hr: Ilegalna varijabla u izrazu.

en: Unbalanced parenthesis
hr: Nezatvorena zagrada

en: Stack overflow
hr: Prekoračenje spremnika

en: Stack underflow
hr: Podkoračenje spremnika

en: Undefined character
hr: Neodređeni znak

en: Not a variable
hr: Nije varijabla

en: Not a defined function
hr: Nije definirana funkcija

en: Out of memory
hr: Nedovoljna količina memorije

en: Numeric error
hr: Numerička greška

en: Failed to initialize Finance::Quote:
hr: Neuspjelo inicijaliziranje Finance::Quote:

en: No Finance::Quote Version
hr: Ne postoji Finance::Quote verzija

en: Currency quotes requires at least two currencies
hr: Tečajevi valuta zahtijevaju barem dvije valute

note: Translators: This labels the return value of a query to Finance::Quote written in an error.
en: Result:
hr: Rezultat:

note: Translators: This is the error message reported by the Online Quotes processing code.
en: Error message:
hr: Poruka o grešci:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that the preceding element is required
en: required
hr: potrebno

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that the quote will work best if the preceding element is provided
en: recommended
hr: preporučeno

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that one of the indicated elements is required
en: one of these
hr: jedan od ovih

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that a required element wasn't reported. The *s are for emphasis.
en: **missing**
hr: **nedostaje**

en: Finance::Quote fields GnuCash uses:
hr: Finance::Quote polja koja GnuCash koristi:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The stock or Mutual Fund symbol, ISIN, CUSIP, etc.
en: symbol:
hr: oznaka:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The date of the quote.
en: date:
hr: datum:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote currency
en: currency:
hr: valuta:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is for the most recent trade on the exchange
en: last:
hr: zadnja:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is for an open-ended mutual fund and represents the net asset value of one unit of the fund at the previous close of trading.
en: nav:
hr: neto vrijednost imovine:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is neither a last trade nor an NAV.
en: price:
hr: cijena:

en: Finance::Quote reported a failure for symbol
hr: Finance::Quote je prijavio neuspjeh za oznaku

en: Perl is missing the following modules. Please see https://wiki.gnucash.org/wiki/Online_Quotes#Finance::Quote for detailed corrective action.
hr: Perlu nedostaju sljedeći moduli. Pogledaj https://wiki.gnucash.org/wiki/Online_Quotes#Finance::Quote za detaljnu radnju za ispravljanje.

en: Unrecognized Finance::Quote Error:
hr: Neprepoznata Finance::Quote greška:

note: Translators: A list of error messages from the Scheduled Transactions (SX). They might appear in their editor or in "Since last run".
en: Unknown account for guid [%s], cancelling SX [%s] creation.
hr: Nepoznati konto za globalan jedinstveni identifikator [%s], prekida se stvaranje terminirane transakcije [%s].

en: Error parsing SX [%s] key [%s]=formula [%s] at [%s]: %s.
hr: Greška u obradi terminirane transakcije [%s] ključ [%s]=formula [%s] na [%s]: %s.

en: Error %d in SX [%s] final gnc_numeric value, using 0 instead.
hr: Greška %d u terminiranoj transakciji [%s] finalna gnc_numeric vrijednost, umjesto toga se koristi 0.

en: No exchange rate available in SX [%s] for %s -> %s, value is zero.
hr: Nema dostupnog tečaja u terminiranoj transakciji [%s] za %s → %s, vrijednost je nula.

en: %s balance of %s is above the upper limit %s.
hr: %s saldo od %s je iznad gornje granice %s.

en: %s balance of %s is below the lower limit %s.
hr: %s saldo od %s je ispod donje granice %s.

en: %s balance of %s should be zero.
hr: %s saldo od %s bi trebao biti nula.

[ctx: Reconciled flag 'cleared']
en: c
hr: p

[ctx: Reconciled flag 'reconciled']
en: y
hr: d

[ctx: Reconciled flag 'frozen']
en: f
hr: z

[ctx: Reconciled flag 'void']
en: v
hr: a

[ctx: Document Link flag for 'file']
en: f
hr: d

en: Opening Balances
hr: Početni saldo

note: Translators: this string refers to a file name that gets renamed
en: Renamed to:
hr: Preimenovano u:

en: Notice
hr: Napomena

en: Your gnucash metadata has been migrated.
hr: Tvoji su GnuCash metapodaci migrirani.

note: Translators: this refers to a directory name.
en: Old location:
hr: Staro mjesto:

note: Translators: this refers to a directory name.
en: New location:
hr: Novo mjesto:

note: Translators {1} will be replaced with the package name (typically Gnucash) at runtime
en: If you no longer intend to run {1} 2.6.x or older on this system you can safely remove the old directory.
hr: Ukoliko na ovom sustavu ne namjeravaš nadalje pokretati {1} 2.6.x ili stariju verziju, možeš slobodno ukloniti staru mapu.

en: In addition:
hr: Dodatno:

en: The following file has been copied to {1} instead: | The following files have been copied to {1} instead:
hr[0]: Umjesto toga je sljedeća datoteka kopirana u {1}:
hr[1]: Umjesto toga su sljedeće datoteke kopirane u {1}:
hr[2]: Umjesto toga su sljedeće datoteke kopirane u {1}:

en: The following file in {1} has been renamed:
hr: Sljedeća datoteka u {1} je preimenovana:

en: The following file has become obsolete and will be ignored: | The following files have become obsolete and will be ignored:
hr[0]: Sljedeća datoteka je nepotrebna i bit će zanemarena:
hr[1]: Sljedeće datoteke su nepotrebne i bit će zanemarene:
hr[2]: Sljedeće datoteke su nepotrebne i bit će zanemarene:

en: The following file could not be moved to {1}: | The following files could not be moved to {1}:
hr[0]: Sljedeću datoteku nije bilo moguće premjestiti u {1}:
hr[1]: Sljedeće datoteke nije bilo moguće premjestiti u {1}:
hr[2]: Sljedeće datoteke nije bilo moguće premjestiti u {1}:

en: Deposit
hr: Uplata

en: Receive
hr: Primi

en: Withdrawal
hr: Isplata

en: Spend
hr: Potroši

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
hr: Znak razdvajanja „%s“ koristi se u jednom ili više imena konta.
    
    To će prouzročiti neočekivano ponašanje. Promijeni imena konta ili odaberi jedan drugi znak razdvajanja.
    
    Ispod ćeš naći popis neispravnih imena konta:
    %s

en: Credit Card
hr: Kreditna kartica

en: Stock
hr: Dionica

en: Mutual Fund
hr: Investicijski fond

en: A/Receivable
hr: Potraživanja

en: A/Payable
hr: Dugovanja

en: Root
hr: Korijen

en: Orphaned Gains
hr: Nepovezani dobici

en: Realized Gain/Loss
hr: Ostvarena dobit/gubitak

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
hr: Ostvarena dobit ili gubitak iz dionica ili burzovnih trgovačkih konta, koji nisu nigdje zabilježeni.

[ctx: Commodity Type]
en: All non-currency
hr: Sve ne-valutne

[ctx: Commodity Type]
en: Currencies
hr: Valute

en: %B %#d, %Y
hr: %d. %m. %Y.

note: Translators: call "man strftime" for possible values.
en: %B %e, %Y
hr: %d. %m. %Y.

en: y-m-d
hr: g-m-d

en: d-m-y
hr: d-m-g

en: m-d-y
hr: m-d-g

en: Unknown date format specifier passed as argument.
hr: Nepoznati određivač za format datuma je prošao kao argument.

en: Value can't be parsed into a date using the selected date format.
hr: Vrijednost se ne može obraditi u datum korištenjem odabranog formata datuma.

en: Value appears to contain a year while the selected format forbids this.
hr: Čini se da vrijednost sardži godinu, dok odabrani format to zabranjuje.

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
hr: Ovaj skup podataka sadržava funkcije koje nisu podržane u ovom GnuCash izdanju. Za podržavanje sljedećih funkcija, moraš koristiti novije izdanje:

en: Extra to Charge Card
hr: Dodatno za naplatnu karticu

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
hr: Stvoreno je iz izlaznog računa. Pokušaj isknjižiti izlazni račun.

en:  (posted)
hr:  (uknjiženo)

en: One Week Ago
hr: Prije tjedan dana

en: One Week Ago.
hr: Prije tjedan dana.

en: One Week Ahead
hr: Za tjedan dana

en: One Week Ahead.
hr: Za tjedan dana.

en: One Month Ago
hr: Prije mjesec dana

en: One Month Ago.
hr: Prije mjesec dana.

en: One Month Ahead
hr: Za mjesec dana

en: One Month Ahead.
hr: Za mjesec dana.

en: Three Months Ago
hr: Prije tri mjeseca

en: Three Months Ago.
hr: Prije tri mjeseca.

en: Three Months Ahead
hr: Za tri mjeseca

en: Three Months Ahead.
hr: Za tri mjeseca.

en: Six Months Ago
hr: Prije šest mjeseci

en: Six Months Ago.
hr: Prije šest mjeseci.

en: Six Months Ahead
hr: Za šest mjeseci

en: Six Months Ahead.
hr: Za šest mjeseci.

en: One Year Ago
hr: Prije godinu dana

en: One Year Ago.
hr: Prije godinu dana.

en: One Year Ahead
hr: Za godinu dana

en: One Year Ahead.
hr: Za godinu dana.

en: Start of next month
hr: Početak sljedećeg mjeseca

en: First day of the next month.
hr: Prvi dan sljedećeg mjeseca.

en: End of next month
hr: Kraj sljedećeg mjeseca

en: Last day of next month.
hr: Zadnji dan sljedećeg mjeseca.

en: Start of next quarter
hr: Početak sljedećeg kvartala

en: First day of the next quarterly accounting period.
hr: Prvi dan sljedećeg kvartalnog obračunskog razdoblja.

en: End of next quarter
hr: Kraj sljedećeg kvartala

en: Last day of next quarterly accounting period.
hr: Zadnji dan sljedećeg kvartalnog obračunskog razdoblja.

en: Start of next year
hr: Početak sljedeće godine

en: First day of the next calendar year.
hr: Prvi dan sljedeće kalendarske godine.

en: End of next year
hr: Kraj sljedeće godine

en: Last day of the next calendar year.
hr: Zadnji dan sljedeće kalendarske godine.

en: Counters
hr: Brojači

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
hr: Odaberi broj dana nakon kojeg će transakcije biti samo-za-čitanje i njihovo uređivanje više neće biti moguće. Taj prag je obillježen crvenim retkom u prozorima registra konta. Ako je nula, sve transakcije se mogu mijenjati i nijedna nije samo-za-čitanje.

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
hr: Označi, kako bi se za višedjelnu transakciju, polje radnje koristilo za broj transakcije; broj transakcija se prikazuje kao „T-broj“ u drugom retku registra. Ima odgovarajući utjecaj na poslovne funkcije, izvještavanje i uvoze/izvoze.

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
hr: Označi, kako bi se konta trgovanja koristili za transakcije koje uključuju više od jedne valute ili robe.

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
hr: Korišteni proračun, kad ništa drugo nije određeno.

en: Customer number
hr: Broj kupca

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
hr: Prethodno stvoreni broj za kupce. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja za kupce.

en: Customer number format
hr: Format broja kupca

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva za kupce. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: Employee number
hr: Broj zaposlenika

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
hr: Prethodno stvoreni broj za zaposlenike. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja za zaposlenike.

en: Employee number format
hr: Format broja zaposlenika

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva za zaposlenike. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: Invoice number
hr: Broj izlaznog računa

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
hr: Prethodno stvoreni broj za izlazne račune. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja za izlazne račune.

en: Invoice number format
hr: Format broja izlaznog računa

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva za izlazne račune. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: Bill number
hr: Broj ulaznog računa

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
hr: Prethodno stvoreni broj za ulazne račune. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja za ulazne račune.

en: Bill number format
hr: Format broja ulaznog računa

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva ulaznih računa. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: Expense voucher number
hr: Broj troškovnog vaučera

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
hr: Prethodno stvoreni broj za vaučere rashoda. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja za vaučera.

en: Expense voucher number format
hr: Format broja troškovnog vaučera

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva vaučera rashoda. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: Job number
hr: Broj naloga

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
hr: Prethodno stvoreni broj za naloge. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja za naloge.

en: Job number format
hr: Format broja naloga

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva za nalog. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: Order number
hr: Broj narudžbe

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
hr: Prethodno stvoreni broj za narudžbe. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja za narudžbe.

en: Order number format
hr: Format broja narudžbe

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva za narudžbe. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: Vendor number
hr: Broj dobavljača

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
hr: Prethodno stvoreni broj dobavljača. Ovaj broj će biti uvećan, za stvaranje sljedećeg broja dobavljača.

en: Vendor number format
hr: Format broja dobavljača

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
hr: Format znakovnog niza za stvaranje brojeva za dobavljača. Ovo je format znakovnog niza u stilu printf.

en: The name of your business.
hr: Ime tvog poduzeća.

en: The address of your business.
hr: Adresa tvog poduzeća.

en: The contact person to print on invoices.
hr: Kontakt osoba na izlaznim računima.

en: The fax number of your business.
hr: Broj faksa tvog poduzeća.

en: The email address of your business.
hr: E-mail adresa tvog poduzeća.

en: The URL address of your website.
hr: URL-adresa tvoje web stranice.

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
hr: Identifikacija tvog poduzeća (npr. OIB poduzeća).

en: Default Customer TaxTable
hr: Standardna porezna tablica za kupce

en: The default tax table to apply to customers.
hr: Standardna porezna tablica, koja će se primijeniti za kupce.

en: Default Vendor TaxTable
hr: Standardna porezna tablica za dobavljače

en: The default tax table to apply to vendors.
hr: Standardna porezna tablica, koja će se primijeniti za dobavljače.

en: The default date format used for fancy printed dates.
hr: Standardni format datuma, koji se koristi za složene datume.

en: The electronic tax number of your business
hr: Elektronski porezni broj tvog poduzeća

en:  (closed)
hr:  (zaključano)

en: Offset between documents:
hr: Razmak između dokumenata:

en: Lot Link
hr: Poveznica paketa

en: First In, First Out
hr: Prvi-nutra, prvi-van

en: Use oldest lots first.
hr: Najprije koristi najstarije pakete.

en: Last In, First Out
hr: Zadnji-nutra, prvi-van

en: Use newest lots first.
hr: Najprije koristi najnovije pakete.

en: Average cost of open lots.
hr: Prosječna cijena otvorenih paketa.

en: Manually select lots.
hr: Odaberi pakete ručno.

en: Use Trading Accounts
hr: Koristi konta za trgovanje

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
hr: Prag za broj dana, nakon kojih se transakcije mogu samo čitati (crveni redak)

en: Use Split Action Field for Number
hr: Koristi polje radnje podjele za broj

en: Budgeting
hr: Izrada proračuna

en: Default Budget
hr: Standardni proračun

en: Default Invoice Report
hr: Standardni izvještaj izlaznog računa

en: Default Invoice Report Timeout
hr: Vremensko ograničenje za izvještaj standardnog računa

note: Translators: %u is the recurrence multiplier, i.e. this event should occur every %u'th week. Translators: %u is the recurrence multiplier number Translators: %u is the recurrence multiplier.
en:  (x%u)
hr:  (svaki %u.)

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
hr: prošli %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
hr: Nepoznato, %d-veličinski popis.

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting
hr: Izbriši ovu transakciju. Nađi obrazloženje na https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account
hr: Izbriši ovu transakciju. Nađi obrazloženje na https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account

en: Checking business lots in account %s: %u of %u
hr: Provjera poslovnih paketa u kontu „%s“: %u od %u

en: Checking business splits in account %s: %u of %u
hr: Provjera poslovnih stavaka u kontu „%s“: %u od %u

en: Looking for orphans in transaction: %u of %zu
hr: Traženje nepovezanih stavki u transakciji: %u od %zu

en: Looking for imbalances in transaction date %s: %u of %zu
hr: Traženje debalansa u datumu transakcije %s: %u od %zu

[ctx: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction]
en: Split
hr: Podjela

en: Voided transaction
hr: Anulirana transakcija

en: Transaction Voided
hr: Transakcija je anulirana

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
hr: Odnosi se na porez, ali nema šifru poreza

en: Tax entity type not specified
hr: Vrsta poreza nije određena

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
hr: Vrsta poreza „%s“: neispravna šifra „%s” za vrstu konta

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
hr: Ne odnosi se na porez; vrsta poreza „%s“: neispravna šifra „%s” za vrstu konta

en: Invalid code %s for tax type %s
hr: Neispravna šifra „%s“ za vrstu poreza „%s“

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
hr: Ne odnosi se na porez; neispravna šifra „%s“ za vrstu poreza „%s“

en: No form: code %s, tax type %s
hr: Nema obrasca: šifra „%s”, vrsta poreza „%s“

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
hr: Ne odnosi se na porez; nema obrasca: šifra „%s”, vrsta poreza „%s“

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
hr: Nema opisa: obrazac „%s“, šifra %s, vrsta poreza „%s“

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
hr: Ne odnosi se na porez; nema opisa: obrazac „%s“, šifra „%s”, vrsta poreza „%s“

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
hr: Ne odnosi se na porez; %s%s: %s (šifra „%s”, vrsta poreza „%s“)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
hr: (Porezna podkonta: %d)

en: No help available.
hr: Pomoć nije dostupna.
