GnuCash 5.6 - en to eu translation catalogue (1400 entries)

en: Start of this month
eu: Hil honen hasiera

en: End of this month
eu: Hil honen amaiera

en: Start of previous month
eu: Aurreko hilaren hasiera

en: End of previous month
eu: Aurreko hilaren amaiera

en: Start of current quarter
eu: Hiruhileko honen hasiera

en: End of current quarter
eu: Hiruhileko honen amaiera

en: Start of previous quarter
eu: Aurreko hiruhilekoaren hasiera

en: End of previous quarter
eu: Aurreko hiruhilekoaren amaiera

en: Today
eu: Gaur

en: Business
eu: Negozioa

en: Company Name
eu: Enpresaren izena

en: Company Address
eu: Enpresaren helbidea

en: custom
eu: pertsonalizatua

en: Tax
eu: Zerga

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Baltic
eu: Baltikokoa

en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

en: Chinese
eu: Txinatarra

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: Indian
eu: Indiakoa

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Korean
eu: Korearra

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: Western
eu: Mendebaldekoa

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Arabic (IBM-864)
eu: Arabiarra (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
eu: Arabiarra (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
eu: Arabiarra (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
eu: Arabiarra (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
eu: Arabiarra (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
eu: Arabiarra (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
eu: Arabiarra (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
eu: Armeniarra (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
eu: Baltikokoa (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
eu: Baltikokoa (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
eu: Baltikokoa (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
eu: Zeltikoa (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
eu: Europako Erdialdekoa (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
eu: Europako Erdialdekoa (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
eu: Europako Erdialdekoa (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
eu: Europako Erdialdekoa (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
eu: Txinatar soildua (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
eu: Txinatar soildua (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
eu: Txinatar soildua (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
eu: Txinatar soildua (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
eu: Txinatar soildua (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
eu: Txinatar tradizionala (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
eu: Txinatar tradizionala (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
eu: Txinatar tradizionala (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
eu: Kroaziarra (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
eu: Zirilikoa (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
eu: Zirilikoa (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
eu: Zirilikoa (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
eu: Zirilikoa (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
eu: Zirilikoa (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
eu: Zirilikoa (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
eu: Errusiarra (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
eu: Ukrainarra (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
eu: Ukrainarra (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
eu: Ingelesa (ASCII)

en: Farsi (MacFarsi)
eu: Farsia (MacFarsi)

en: Georgian (GEOSTD8)
eu: Georgiarra (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
eu: Grekoa (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
eu: Grekoa (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
eu: Grekoa (Windows-1253)

en: Gujarati (MacGujarati)
eu: Gujaratia (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
eu: Gurmukhia (MacGurmukhi)

en: Hebrew (IBM-862)
eu: Hebrearra (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
eu: Hebrearra (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
eu: Hebrearra (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
eu: Hebrearra (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
eu: Hebrearra (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
eu: Hindia (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
eu: Islandiarra (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
eu: Japoniarra (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
eu: Japoniarra (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
eu: Japoniarra (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
eu: Korearra (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
eu: Korearra (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
eu: Korearra (JOHAB)

en: Korean (UHC)
eu: Korearra (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
eu: Nordikoa (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
eu: Errumaniarra (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
eu: Errumaniarra (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
eu: Europako Hegoaldekoa (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
eu: Thailandiarra (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
eu: Turkiarra (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
eu: Turkiarra (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
eu: Turkiarra (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
eu: Turkiarra (Windows-1254)

en: User Defined
eu: Erabiltzaileak definiturikoa

en: Vietnamese (TCVN)
eu: Vietnamdarra (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
eu: Vietnamdarra (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
eu: Vietnamdarra (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
eu: Vietnamdarra (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
eu: Hebrear bisuala (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
eu: Mendebaldekoa (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
eu: Mendebaldekoa (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
eu: Mendebaldekoa (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
eu: Mendebaldekoa (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
eu: Mendebaldekoa (Windows-1252)

en: Locale:
eu: Eskualde-ezarpenak:

en: Conversion Direction
eu: Bihurketaren noranzkoa

en: This value determines which iconv test to perform.
eu: Balio honek zer iconv proba egingo den zehazten du.

en: Menu
eu: Menua

en: The menu of options
eu: Aukeren menua

en: Account Types
eu: Kontu-motak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Placeholder
eu: Leku-marka

en: Opening Balance
eu: Hasierako saldoa

en: Please choose the currency to use for new accounts.
eu: Aukeratu kontu berrietan erabiltzeko moneta.

en: via Escrow account?
eu: kontu fiduziarioaren bidez?

en: Loan
eu: Mailegua

en: Date
eu: Data

en: Payment
eu: Ordainketa

en: Principal
eu: Printzipala

en: Interest
eu: Interesa

en: Error adding price.
eu: Errorea prezioa gehitzean.

en: Account
eu: Kontua

en: Symbol
eu: Ikurra

note: Translators: The number of units of any kind of investment (shares, fonds, bonds, …)
en: Shares
eu: Akzioak

en: You don't have any stock accounts with balances!
eu: Ez daukazu saldodun akzio-konturik!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
eu: Erosi

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
eu: Saldu

en: Debit
eu: Zor

en: Credit
eu: Hartzeko

en: Units
eu: Unitateak

en: Bill
eu: Faktura

en: Invoice
eu: Faktura

en: None
eu: Bat ere ez

en: Use Global
eu: Erabili orokorra

en: Badly formed URL %s
eu: Gaizki osatutako URLa: %s

en: Bad URL: %s
eu: Okerreko URLa: %s

en: No such entity: %s
eu: Entitatea ez dago: %s

en: No such owner entity: %s
eu: Jabe-entitatea ez dago: %s

en: Entity type does not match %s: %s
eu: Entitate-mota eta %s ez datoz bat: %s

en: You must provide a name for this Billing Term.
eu: Izena eman behar diozu ordaintzeko modu honi.

en: Days
eu: egun

en: Proximo
eu: Datorren hilean

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Are you sure you want to delete "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" ezabatu nahi duzula?

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
eu: Idatzi 0 eta 100 arteko zenbaki bat deskontuaren ehunekoan, edo utzi hutsik.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
eu: Hartzekoak zenbaki positiboa izan behar du, edo hutsik utzi behar da.

en: Edit Customer
eu: Editatu bezeroa

en: New Customer
eu: Bezero berria

en: View/Edit Customer
eu: Ikusi/Editatu bezeroa

en: Customer's Jobs
eu: Bezeroaren lanak

en: Customer's Invoices
eu: Bezeroaren fakturak

en: Process Payment
eu: Prozesatu ordainketa

en: Shipping Contact
eu: Bidalketa egiteko kontaktua

en: Billing Contact
eu: Faktura egiteko kontaktua

en: Customer ID
eu: Bezeroaren IDa

en: Contact
eu: Kontaktua

en: Company
eu: Enpresa

en: ID #
eu: ID zk.

en: Find Customer
eu: Bilatu bezeroa

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit Employee
eu: Editatu enplegatua

en: New Employee
eu: Enplegatu berria

en: View/Edit Employee
eu: Ikusi/Editatu enplegatua

en: Expense Vouchers
eu: Gastuen egiaztagiria

en: Employee ID
eu: Enplegatuaren IDa

en: Employee Username
eu: Enplegatuaren erabiltzaile-izena

en: Employee Name
eu: Enplegatuaren izena

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Name
eu: Izena

en: Find Employee
eu: Bilatu enplegatua

en: The interest rate cannot be zero.
eu: Interes-tasa ezin da zero izan.

en: The number of payments cannot be zero.
eu: Ordainketa-kopurua ezin da zero izan.

en: The number of payments cannot be negative.
eu: Ordainketa-kopurua ezin da negatiboa izan.

en: All Accounts
eu: Kontu guztiak

en: Balanced
eu: Koadratuta

en: Reconcile
eu: Berdinkatu

en: Share Price
eu: Akzio-prezioa:

en: Value
eu: Balioa

en: Date Posted
eu: Faktura-data

en: Reconciled Date
eu: Berdinkatze-data

en: Action
eu: Ekintza

en: Number
eu: Zenbakia

en: Notes
eu: Oharrak

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
eu: Fakturazio-informazioa eman behar duzu.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
eu: Ziur zaude hautatutako sarrera ezabatu nahi duzula?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
eu: Sarrera eskabide bati lotuta dago, eta eskabidetik ere ezabatu egingo da.

en: Due Date
eu: Mugaeguna

en: Post Date
eu: Faktura-data

en: Post to Account
eu: Kontabilitate-kontua

en: Accumulate Splits?
eu: Zatidunak pilatu?

en: The Invoice must have at least one Entry.
eu: Fakturak sarrera bat behintzat izan behar du.

en: Do you really want to post the invoice?
eu: Benetan kontabilizatu nahi duzu faktura?

en: Total:
eu: Guztira:

en: Subtotal:
eu: Subtotala:

en: Tax:
eu: Zerga:

en: Total Cash:
eu: Eskudirua guztira:

en: Total Charge:
eu: Kargua guztira:

en: New Invoice
eu: Faktura berria

en: Edit Invoice
eu: Editatu faktura

en: View Invoice
eu: Ikusi faktura

en: New Bill
eu: Faktura berria

en: Edit Bill
eu: Editatu faktura

en: View Bill
eu: Ikusi faktura

en: New Expense Voucher
eu: Gastuen egiaztagiri berria

en: Edit Expense Voucher
eu: Editatu gastuen egiaztagiria

en: View Expense Voucher
eu: Ikusi gastuen egiaztagiria

en: View/Edit Invoice
eu: Ikusi/Editatu faktura

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Post
eu: Kontabilizatu

en: Invoice Owner
eu: Fakturaren jabea

en: Invoice Notes
eu: Faktura-oharrak

en: Billing ID
eu: Fakturazio IDa

en: Is Paid?
eu: Ordainduta dago?

en: Is Posted?
eu: Kontabilizatuta dago?

en: Date Opened
eu: Irekitze-data

en: Invoice ID
eu: Faktura IDa

en: Type
eu: Mota

en: Paid
eu: Ordainduta

en: Posted
eu: Kontabilizatuta

en: Opened
eu: Irekita

en: Num
eu: Zk.

en: Find Bill
eu: Bilatu faktura

en: Find Expense Voucher
eu: Bilatu gastuen egiaztagiria

en: Expense Voucher
eu: Gastuen egiaztagiria

en: Find Invoice
eu: Bilatu faktura

en: Amount
eu: Zenbatekoa

en: The Job must be given a name.
eu: Lanari izena eman behar diozu.

en: You must choose an owner for this job.
eu: Lanaren jabea aukeratu behar duzu.

en: Edit Job
eu: Editatu lana

en: New Job
eu: Lan berria

en: View/Edit Job
eu: Ikusi/Editatu lana

en: View Invoices
eu: Ikusi fakturak

en: Owner's Name
eu: Jabearen izena

en: Only Active?
eu: Aktiboak soilik?

en: Job Number
eu: Lanaren zenbakia

en: Job Name
eu: Lanaren izena

en: Find Job
eu: Bilatu lana

en: Closed
eu: Itxita

en: Title
eu: Titulua

en: Balance
eu: Saldoa

en: Gain/Loss
eu: Galdu-irabaziak

en: The Order must be given an ID.
eu: Eskabideak IDa behar du.

en: The Order must have at least one Entry.
eu: Eskabideak sarrera bat behintzat izan behar du.

en: Do you really want to close the order?
eu: Benetan itxi nahi duzu eskabidea?

en: Close Date
eu: Ixte-data

en: View/Edit Order
eu: Ikusi/Editatu eskabidea

en: Order Notes
eu: Eskabidearen oharrak

en: Date Closed
eu: Ixte-data

en: Is Closed?
eu: Itxita dago?

en: Owner Name
eu: Jabearen izena

en: Order ID
eu: Eskabidearen IDa

en: You must select a company for payment processing.
eu: Ordainketa prozesatzeko enpresa bat hautatu behar duzu.

en: You must select a transfer account from the account tree.
eu: Transferentzia-kontu bat hautatu behar duzu kontu-zuhaitzean.

en: Pre-Payment
eu: Aurreordainketa

en: Customer
eu: Bezeroa

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Employee
eu: Enplegatua

en: Cleared
eu: Kitatuta

en: Reconciled
eu: Berdinkatuta

en: Cancel
eu: Utzi

en: You must enter a valid amount.
eu: Baliozko zenbateko bat sartu behar duzu.

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Top
eu: Goian

en: Complete
eu: Osoa

en: Contents
eu: Edukia

en: Report
eu: Txostena

en: Rows
eu: Errenkadak

en: Cols
eu: Zut.k

en: Please name the Scheduled Transaction.
eu: Eman izena transakzio planifikatuari.

en: Please provide a valid end selection.
eu: Adierazi baliozko amaiera bat.

en: There must be some number of occurrences.
eu: Gertaldi-kopururen bat behar da.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
eu: Geratzen diren gertaldien kopurua (%d) gertaldi guztien kopurua (%d) baino handiagoa da.

en: (never)
eu: [inoiz ere ez]

en: Scheduled Transactions
eu: Transakzio planifikatuak

en: Ignored
eu: Ez ikusi eginda

en: Postponed
eu: Atzeratuta

en: Status
eu: Egoera

note: Translators: Tax Code
en: Code
eu: Kodea

en: Form
eu: Inprimakia

en: Edit Vendor
eu: Editatu hornitzailea

en: New Vendor
eu: Hornitzaile berria

en: View/Edit Vendor
eu: Ikusi/Editatu hornitzailea

en: Vendor's Jobs
eu: Hornitzailearen lanak

en: Vendor's Bills
eu: Hornitzailearen fakturak

en: Pay Bill
eu: Ordaindu faktura

en: Vendor ID
eu: Hornitzailearen IDa

en: Find Vendor
eu: Bilatu hornitzailea

en: Income
eu: Sarrera

en: Expenses
eu: Gastuak

en: Transfer
eu: Transferitu

en: Total
eu: Guztira

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
eu: Ez dago orain egiteko transakzio planifikaturik.

en: Open
eu: Ireki

en: Edit
eu: Editatu

en: New
eu: Berria

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Accounts
eu: Kontuak

en: Options
eu: Aukerak

en: _Edit Invoice
eu: _Editatu faktura

en: Blank
eu: Hutsa

en: _Company Report
eu: _Enpresaren txostena

en: Enter
eu: Sartu

en: Unpost
eu: Deskontabilizatu

en: Customers
eu: Bezeroak

en: Vendors
eu: Hornitzaileak

en: Employees
eu: Enplegatuak

en: Paste the transaction from the clipboard
eu: Itsatsi transakzioa arbeletik

en: Make a copy of the current transaction
eu: Egin transakzio honen kopia bat

en: Delete the current transaction
eu: Ezabatu uneko transakzioa

en: Schedule
eu: Planifikazioa

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Portfolio
eu: Zorroa

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitza

en: Start Date:
eu: Hasiera-data:

en: End Date:
eu: Amaiera-data:

en: Frozen
eu: Izoztuta

en: Voided
eu: Baliogabetuta

en: Transaction Report
eu: Transakzio-txostena

en: Portfolio Report
eu: Zorroaren txostena

en: Search Results Report
eu: Bilaketaren emaitzaren txostena

en: Register
eu: Erregistroa

en: and subaccounts
eu: eta azpikontuak

en: Select
eu: Hautatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Choose export format
eu: Aukeratu esportatzeko formatua

en: Choose the export format for this report:
eu: Aukeratu txosten hau esportatzeko formatua:

en: Save %s To File
eu: Gorde %s fitxategian

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
eu: Ezin duzu gorde fitxategi-izen horrekin.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
eu: Ezin duzu gorde fitxategi horretan.

en: Printable Invoice
eu: Faktura inprimagarria

en: Fancy Invoice
eu: Faktura dotorea

en: Report error
eu: Txostenaren errorea

en: An error occurred while running the report.
eu: Errorea txostena exekutatzean.

en: Badly formed options URL: %s
eu: Gaizki osatutako aukeren URLa: %s

en: Statement Date
eu: Laburpenaren data

en: Descending
eu: Beherantz

en: Ascending
eu: Gorantz

en: (no memo)
eu: (memorik ez)

en: (no description)
eu: (azalpenik ez)

en: Present:
eu: Oraingoa:

en: Future:
eu: Etorkizunekoa:

en: Cleared:
eu: Kitatuta:

en: Reconciled:
eu: Berdinkatuta:

en: Projected Minimum:
eu: Proiektatutako gutxienekoa:

en: Shares:
eu: Akzioak:

en: Current Value:
eu: Uneko balioa:

en: Manage your finances, accounts, and investments
eu: Kudeatu zure finantzak, kontuak eta inbertsioak

en: Display the ~a report
eu: Erakutsi ~a txostena

en: You have not selected an owner
eu: Ez duzu jaberik hautatu

en: Job
eu: Lana

en: is
eu: da

en: is not
eu: ez da

en: Transaction with no Accounts: %s
eu: Konturik gabeko transakzioa: %s

en: Unsupported entity type: %s
eu: Onartzen ez den entitate-mota: %s

en: Interest Payment
eu: Interesen ordainketa

en: Interest Charge
eu: Interesen kargua

en: Payment Information
eu: Ordainketaren informazioa

en: Payment From
eu: Nondik ordaindu

en: Reconcile Account
eu: Berdinkatu kontua

en: Payment To
eu: Nora ordaindu

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
eu: Ziur zaude hautatutako transakzioa ezabatu nahi duzula?

en: Starting Balance
eu: Hasierako saldoa

en: Ending Balance
eu: Amaierako saldoa

en: Reconciled Balance
eu: Saldo berdinkatua

en: Difference
eu: Diferentzia

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
eu: Berdinkatzea atzeratu eta gero amaitzeko utzi nahi duzu?

en: Set the report options you want using this dialog.
eu: Ezarri nahi dituzun txosten-aukerak elkarrizketa-koadro honen bidez.

en: There are no options for this report.
eu: Ez dago aukerarik txosten honentzat.

en: You must select an item from the list
eu: Zerrendako elementu bat hautatu behar duzu

en: New Order
eu: Eskabide berria

en: Split
eu: Zatia

en: all criteria are met
eu: irizpide guztiak betetzen badira

en: any criteria are met
eu: irizpideren bat betetzen bada

en: You have not selected any accounts
eu: Ez duzu konturik hautatu

en: matches all accounts
eu: kontu guztiekin bat dator

en: matches any account
eu: konturen batekin bat dator

en: matches no accounts
eu: ez dator bat kontu batekin ere

en: Selected Accounts
eu: Hautatutako kontuak

en: Choose Accounts
eu: Aukeratu kontuak

en: Select Accounts to Match
eu: Aukeratu bat etorri beharreko kontuak

en: Select the Accounts to Compare
eu: Aukeratu konparatu beharreko kontuak

en: is before
eu: egun honen aurrekoa da

en: is before or on
eu: egun honetakoa edo aurrekoa

en: is on
eu: egun honetakoa

en: is not on
eu: ez da egun honetakoa

en: is after
eu: egun honen ondorengoa da

en: is on or after
eu: egun honetakoa edo ondorengoa

en: is less than
eu: hau baino txikiagoa da

en: is less than or equal to
eu: txikiago edo berdin

en: equals
eu: berdin

en: does not equal
eu: ez da berdina

en: is greater than
eu: hau baino handiagoa da

en: is greater than or equal to
eu: handiago edo berdin

en: less than
eu: txikiago

en: less than or equal to
eu: txikiago edo berdin

en: equal to
eu: berdin

en: not equal to
eu: ez da berdina

en: greater than
eu: handiago

en: greater than or equal to
eu: handiago edo berdin

en: has credits or debits
eu: abonuak edo karguak ditu

en: has debits
eu: karguak ditu

en: has credits
eu: abonuak ditu

en: Not Cleared
eu: Kitatu gabe

en: Error in regular expression '%s':
    %s
eu: Errorea '%s' adierazpen erregularrean:
    %s

en: contains
eu: hau daukana

en: matches regex
eu: bat dator adierazpen erregularrarekin

en: does not match regex
eu: ez dator bat adierazpen erregularrarekin

en: Reading file…
eu: Fitxategia irakurtzen…

en: Writing file…
eu: Fitxategia idazten…

en: Could not create opening balance.
eu: Ezin izan da sortu hasierako saldoa.

en: The account must be given a name.
eu: Kontuari izena eman behar diozu.

en: There is already an account with that name.
eu: Beste kontu batek ere izen hori du.

en: You must choose a valid parent account.
eu: Baliozko kontu gurasoa aukeratu behar duzu.

en: You must select an account type.
eu: Kontu-mota bat hautatu behar duzu.

en: You must choose a commodity.
eu: Balore bat aukeratu behar duzu.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
eu: Baliozko hasierako saldo bat sartu behar duzu, edo hutsik utzi bestela.

en: <No name>
eu: <Izenik ez>

en: Edit Account
eu: Editatu kontua

en: (%d) New Accounts
eu: (%d) kontu berri

en: New Account
eu: Kontu berria

en: 
    Commodity:
eu: 
    Balorea:

en: Cu_rrency
eu: Dibisa

en: Currency
eu: Dibisa

en: Use local time
eu: Erabili tokiko ordua

en: You may not create a new national currency.
eu: Ezin duzu moneta nazional berririk sortu.

en: That commodity already exists.
eu: Balore hori badago lehendik ere.

en: Clear
eu: Garbitu

en: You must provide a name for this Tax Table.
eu: Izena eman behar diozu zerga-taula honi.

en: You must choose a Tax Account.
eu: Zerga-kontua aukeratu behar duzu.

en: Are you sure you want to delete this entry?
eu: Ziur zaude sarrera hau ezabatu nahi duzula?

en: Show the income and expense accounts
eu: Erakutsi sarreren eta gastuen kontuak

en: Error
eu: Errorea

en: You can't transfer from and to the same account!
eu: Ezin duzu transferitu kontu batetik kontu berera!

en: You must enter a valid price.
eu: Baliozko prezio bat sartu behar duzu.

en: You must enter a valid 'to' amount.
eu: Baliozko 'nora' zenbateko bat sartu behar duzu.

en: You must enter an amount to transfer.
eu: Transferitu beharreko zenbatekoa sartu behar duzu.

en: Credit Account
eu: Abonu-kontua

en: Debit Account
eu: Kargu-kontua

en: Transfer From
eu: Transferitu hemendik:

en: Transfer To
eu: Transferitu hona:

en: Debit Amount
eu: Zorduntzeko zenbatekoa

en: To Amount
eu: Zenbatekora

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Date:
eu: Data:

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: (unnamed)
eu: (izengabea)

en: _Import
eu: _Inportatu

en: Save
eu: Gorde

en: _Export
eu: _Esportatu

en: (null)
eu: (nulua)

en: Exporting file…
eu: Fitxategia esportatzen…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
eu: Errorea fitxategia gordetzean.
    
    %s

en: Book Options
eu: Liburu-aukerak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Clear All
eu: Garbitu dena

en: Select Default
eu: Hautatu lehenetsia

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: _Custom
eu: _Pertsonalizatua

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: New top level account
eu: Goi-mailako kontu berria

en: Account Name
eu: Kontuaren izena

en: Commodity
eu: Balorea

en: Account Code
eu: Kontuaren kodea

en: Present
eu: Unekoa

en: Present (Report)
eu: Unekoa (Txostena)

en: Balance (Report)
eu: Saldoa (Txostena)

en: Cleared (Report)
eu: Kitatuta (Txostena)

en: Reconciled (Report)
eu: Berdinkatuta (Txostena)

en: Future Minimum
eu: Etorkizuneko gutxienekoa

en: Future Minimum (Report)
eu: Etorkizuneko gutxienekoa (Txostena)

en: Total (Report)
eu: Guztira (Txostena)

en: Tax Info
eu: Zerga-inf.

en: Fraction
eu: Frakzioa

en: Get Quotes
eu: Hartu kotizazioak

en: Source
eu: Iturburua

en: Vendor Number
eu: Hornitzaile-zenbakia

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Fax
eu: Faxa

en: Active
eu: Aktibo

en: Price
eu: Prezioa

en: Show GnuCash version
eu: Erakutsi GnuCash-en bertsioa

en: Checking Finance::Quote…
eu: Egiaztatzen Finance::Quote…

en: Unable to load Finance::Quote.
eu: Egiaztatzen Finance::Quote...

en: Loading data…
eu: Datuak kargatzen…

en: Do not load the last file opened
eu: Ez kargatu azken irekitako fitxategia

en: Display negative amounts in red
eu: Erakutsi zenbateko negatiboak gorriz

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
eu: Ezabatu egunkariko/babeskopiako fitxategi zaharrak hainbat egun igarotakoan (0 = inoiz ere ez)

en: Default currency for new accounts
eu: Kontu berrien moneta lehenetsia

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
eu: Erakutsi kontu guztien total orokorra txostenaren moneta lehenetsira bihurtuta

en: Show non currency commodities
eu: Erakutsi dibisa ez diren baloreak

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Accounts Selected:
eu: Hautatutako kontuak:

en: Date Range
eu: Data-bitartea

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
eu: Hasi

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
eu: Amaitu

en: Account ID
eu: Kontuaren IDa

en: New Account Hierarchy Setup
eu: Kontu-hierarkia berria

en: Choose Currency
eu: Aukeratu moneta

en: Choose accounts to create
eu: Aukeratu sortu beharreko kontuak

en: Finish Account Setup
eu: Amaitu kontu-konfigurazioa

en: Months
eu: Hilabete

en: Years
eu: Urte

en: Current Year
eu: Aurtengo urtea

en: Now + 1 Year
eu: Orain + urtebete

en: Whole Loan
eu: Mailegu osoa

en: Start Date
eu: Hasiera-data

en: Length
eu: Luzera

en: Loan Account
eu: Mailegu-kontua

en: Months Remaining
eu: Falta diren hilak

en: Interest Rate Change Frequency
eu: Interes-tasa aldatzeko maiztasuna

en: Escrow Account
eu: Kontu fiduziarioa

en: Principal To
eu: Printzipala

en: Interest To
eu: Interesa

en: Repayment Frequency
eu: Maiztasuna

en: Payment To (Escrow)
eu: Nora ordaindua (fiduziarioa)

en: Payment From (Escrow)
eu: Nondik ordaindua (fiduziarioa)

en: Specify Source Account
eu: Zehaztu iturburuko kontua

en: Use Escrow Account
eu: Erabili kontu fiduziarioa

en: Part of Payment Transaction
eu: Ordainketa-transakzioaren partea

en: Payment Frequency
eu: Ordainketa-maiztasuna

en: End Date
eu: Amaiera-data

en: Import QIF files
eu: Inportatu QIF fitxategiak

en: Select a QIF file to load
eu: Hautatu QIF fitxategi bat kargatzeko

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
eu: Sakatu "Atzera" fitxategia kargatzeari utzi, eta beste bat aukeratzeko.

en: Set a date format for this QIF file
eu: Hautatu data-formatu bat QIF fitxategi honentzat

en: Account name
eu: Kontuaren izena

en: Set the default QIF account name
eu: Ezarri QIF kontuaren izen lehenetsia

en: QIF files you have loaded
eu: Kargatu dituzun QIF fitxategiak

en: Accounts and stock holdings
eu: Kontuak eta akzioak

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
eu: Parekatu QIF kontuak GnuCash-eko kontuekin

en: Income and Expense categories
eu: Sarrera eta Gastuen kategoriak

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
eu: Parekatu QIF kategoriak GnuCash-eko kontuekin

en: Payees and memos
eu: Onuradunak eta memoak

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
eu: Parekatu onuradunak/memoak GnuCash-eko kontuekin

en: Tradable commodities
eu: Balore negoziagarriak

en: QIF Import
eu: QIF inportazioa

en: _Imported transactions needing review
eu: Inportatutako transakzioaren lehen zatia

en: Select possible duplicates
eu: Hautatu bikoiztu posibleak

en: Update your GnuCash accounts
eu: Eguneratu GnuCash-eko kontuak

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
eu: Hautatu zein konturen akzio-zatitzea edo -batzea grabatu nahi duzun.

en: _Date
eu: _Data

en: Desc_ription
eu: Azalpena

en: Stock Split
eu: Akzio-zatitzea

en: New _Price
eu: Prezio berria

en: Currenc_y
eu: Dibisa

en: Stock Split Details
eu: Akzio-zatitzearen xehetasunak

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
eu: Ordezko diru-kopurua

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
eu: Ordezko diru-kopurua

en: Cash
eu: Kutxa

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
eu: Orokorra

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
eu: Abiaraztean, ordaintzeko fakturen zerrenda erakutsi ala ez.

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
eu: Zenbat egun lehenago abisatu fakturen mugaeguna hurbil dela.

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Account Type
eu: Kontu-mota

en: Use Commodity Value
eu: Erabili tituluaren balioa

en: _Help
eu: Lag_untza

en: Identification
eu: Identifikazioa

en: Account _name
eu: Kontuaren izena

en: _Account code
eu: Kontuaren kodea

en: Smallest _fraction
eu: Frakzio txikiena

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
eu: Erreferentzia moduan erabil daitekeen balore-frakzio txikiena.

en: Prefix
eu: Prezioa

en: _Reconciled
eu: _Berdinkatuta

en: _Cleared
eu: _Kitatuta

en: Select Account
eu: Hautatu kontua

en: Due Days
eu: Mugaegunak

en: Discount Days
eu: Deskontu-egunak

en: Discount %
eu: % deskontua

en: The percentage discount applied for early payment.
eu: Goiz ordaintzeagatik aplikatuko den ehuneko deskontua.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
eu: Goiz ordaintzearen deskontua zenbat egunetan aplikatuko den faktura-datatik kontatzen hasita.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
eu: Faktura-datatik zenbat egunetara ordaindu behar den.

en: The discount percentage applied if paid early.
eu: Goiz ordaintzeagatik aplikatuko den ehuneko deskontua.

en: The last day of the month for the early payment discount.
eu: Goiz ordaintzearen deskontuaren hileko azken eguna.

en: The day of the month bills are due
eu: Fakturak ordaindu beharreko hileko eguna

en: Table
eu: Taula

en: Terms
eu: Baldintzak

en: Delete the current Billing Term
eu: Ezabatu uneko ordaintzeko modua

en: _New
eu: _Berria

en: Create a new Billing Term
eu: Sortu ordaintzeko modu berria

en: De_scription
eu: Azalpena

en: _Type
eu: _Mota

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
eu: Ordaintzeko moduaren azalpena, fakturetan inprimatua

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Edit the current Billing Term
eu: Editatu uneko ordaintzeko modua

en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

en: Cancel your changes
eu: Utzi aldaketak bertan behera

en: Commit this Billing Term
eu: Egikaritu ordaintzeko modu hau

en: The internal name of the Billing Term.
eu: Ordaintzeko moduaren barneko izena.

en: _Name
eu: Izena

en: Show National Currencies
eu: Erakutsi moneta nazionalak

en: Add a new commodity.
eu: Gehitu balore berria.

en: Remove the current commodity.
eu: Kendu uneko balorea.

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
eu: Sartu balorea identifikatzeko kode esklusiboa. Edo utzi eremua hutsik.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
eu: Sartu erabil daitekeen balore-frakzio txikiena. Akzioetan, akzio osoak bakarrik saleros daitezkeenez, sartu 1.

en: F_raction traded
eu: Salerosketako frakzioa

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
eu: CUSIP edo beste kode bat

en: _Symbol/abbreviation
eu: Ikurra/laburtzapena

en: _Full name
eu: Izen osoa

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
eu: Kontuz: Finance::Quote ez dago ondo instalatuta.

en: Select user information here…
eu: Hautatu erabiltzaile-informazioa hemen…

en: Address
eu: Helbidea

en: Email
eu: Helb. el.

en: Billing Address
eu: Fakturatzeko helbidea

en: Discount
eu: Deskontua

en: Credit Limit
eu: Kredituaren muga

en: Tax Included
eu: Zerga barne

en: Tax Table
eu: Zerga-taula

en: Override the global Tax Table?
eu: Zerga-taula orokorra ahaztu?

en: Billing Information
eu: Fakturazio-informazioa

en: Shipping Information
eu: Bidaltzeko informazioa

en: Shipping Address
eu: Bidaltzeko helbidea

en: Question
eu: Galdera

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Payment Address
eu: Ordaintzeko helbidea

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Interface
eu: Interfazea

en: Default Hours per Day
eu: Eguneko ordu lehenetsiak

en: Default Rate
eu: Tasa lehenetsia

en: Access Control List
eu: Atzipen-kontrolaren zerrenda

en: Access Control
eu: Atzipen-kontrola

en: Annual
eu: Urtekoa

en: Semi-annual
eu: Urtean birritan

en: Tri-annual
eu: Urtean hirutan

en: Quarterly
eu: Hiru hilez behin

en: Bi-monthly
eu: Bi hilez behin

en: Monthly
eu: Hilero

en: Semi-monthly
eu: Hilean birritan

en: Bi-weekly
eu: Bi astez behin

en: Weekly
eu: Astero

en: Daily (360)
eu: Egunero (360)

en: Daily (365)
eu: Egunero (365)

en: Calculate
eu: Kalkulatu

en: Payment Total
eu: Ordainketa guztira

en: Discrete
eu: Diskretua

en: Online
eu: Linean

en: Online account ID here…
eu: Lineako kontuaren IDa hemen…

en: Select matching existing transaction
eu: Hautatu bat datorren lehengo transakzioa

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
eu: Inportatutako transakzioaren lehen zatia

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
eu: Hautatutako transakzioarekin bat datozen zati potentzialak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Red
eu: Gorria

en: Yellow
eu: Horia

en: Green
eu: Berdea

en: Generic import transaction matcher
eu: Inportazioko transakzio-parekatzaile orokorra

en: Posted Account
eu: Kontabilitate-kontua

en: Invoice Information
eu: Faktura-informazioa

en: (owner)
eu: (jabea)

en: Default Chargeback Project
eu: Atzera kargatzeko proiektu lehenetsia

en: Extra Payments
eu: Aparteko ordainketak

en: Job Dialog
eu: Lanaren elkarrizketa

en: Job Information
eu: Lanaren informazioa

en: Owner Information
eu: Jabearen informazioa

en: Job Active
eu: Lana aktibo

en: Order Entry
eu: Eskabide-sarrera

en: Order Information
eu: Eskabidearen informazioa

en: Reference
eu: Erreferentzia

en: Order Entries
eu: Eskabide-sarrerak

en: Post To
eu: Hona:

en: Refund
eu: Diru-itzultzea

en: Print Check
eu: Inprimatu txekea

en: Transfer Account
eu: Transferentzia-kontua

en: GnuCash Preferences
eu: GnuCash-en hobespenak

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
eu: Erabili 24 orduko ordu-formatua (12 ordukoaren ordez)

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
eu: Automatikoki txertatu hamartarren koma, komarik gabe sartzen diren balioetan.

en: How many automatic decimal places will be filled in.
eu: Zenbat hamartar jarri behar diren automatikoki.

en: days
eu: egun

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
eu: 'Bilaketa berria' egiteko balio lehenetsia, emaitza gutxiago aurkitzen badira.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
eu: Parekatze-puntuazio onena zona berdean (automatikoki garbitzeko atalasearen gainetik edo parean) duten transakzioak lehenespenez garbituko dira.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
eu: Parekatze-puntuazio onena zona gorrian duten transakzioak (bistaratzeko atalasearen gainetik, baina automatikoki gehitzekoaren azpitik edo parean) lehenespenez gehituko dira.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
eu: Parekatze potentzial batek zerrendan azaltzeko izan behar duen gutxieneko puntuazioa.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
eu: Automatikoki goratu kontuen edo ekintzen zerrenda sarreretan.

en: Bottom
eu: Behean

en: _Width
eu: _Zabalera

en: Bid
eu: Erosteko eskaintza

en: Ask
eu: Saltzeko eskaintza

en: Net Asset Value
eu: Aktiboaren balio garbia

en: Price Editor
eu: Prezio-editorea

en: S_ource
eu: Iturburua

en: _Price
eu: _Prezioa

en: Price Database
eu: Prezioen datu-basea

en: Add a new price.
eu: Gehitu prezio berria.

en: Edit the current price.
eu: Editatu uneko prezioa.

en: Get new online quotes for stock accounts.
eu: Hartu akzio-kontuen lineako kotizazio berriak.

en: Inches
eu: Hazbeteak

en: Centimeters
eu: Zentimetroak

en: Millimeters
eu: Milimetroak

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
eu: Deluxe(tm) txeke pertsonalak, US-Letter

en: Check _format
eu: Txeke-formatua

en: Check po_sition
eu: Txeke-posizioa

en: _Date format
eu: Data-formatua

en: Pa_yee
eu: Onuraduna

en: Amount (_words)
eu: Zenbatekoa (hitzez)

en: Amount (_numbers)
eu: Zenbatekoa (zenbakiz)

en: _Units
eu: Unitateak

en: Degrees
eu: Graduak

en: Custom format
eu: Formatu pertsonalizatua

en: Working…
eu: Lanean…

en: HTML Style Sheets
eu: HTML estilo-orriak

en: Report Size
eu: Txostenaren tamaina

en: Enter report row/column span
eu: Sartu txostenaren errenkada/zutabe hedadura

en: _Row span
eu: Errenkada-hedadura

en: _Column span
eu: Zutabe-hedadura

en: New Style Sheet
eu: Estilo-orri berria

en:  Search
eu:  Bilatu

en: Search for items where
eu: Bilatu baldintza hauek betetzen dituzten elementuak

en: Search Criteria
eu: Bilatzeko irizpideak

en: New search
eu: Bilaketa berria

en: Refine current search
eu: Murriztu uneko bilaketa

en: Add results to current search
eu: Gehitu emaitza uneko bilaketan

en: Delete results from current search
eu: Ezabatu emaitza uneko bilaketatik

en: Search only active data
eu: Datu aktiboetan bakarrik bilatu

en: Type of search
eu: Bilaketa-mota

en: Daily
eu: Egunero

en: Bi-Weekly
eu: Bi astez behin

en: Yearly
eu: Urtero

en: Advanced…
eu: Aurreratua…

en: Never End
eu: Amaiera gabea

en: Number of Occurrences
eu: Gertaldi-kopurua

en: Edit Scheduled Transaction
eu: Editatu planifikatutako transakzioa

en: Conditional on splits not having variables
eu: Baldintzazkoa aldagairik gabeko zatietan

en: Notify me when created
eu: Jakinarazi sortutakoan

en: Last Occurred:
eu: Azken gertaldia:

en: Until
eu: Unitateak

en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

en: Template Transaction
eu: Transakzio-txantiloia

en: Tax Tables
eu: Zerga-taulak

en: Value $
eu: $ balioa

en: _Account
eu: K_ontua

en: Transfer Funds
eu: Transferitu funtsak

en: Show Income/Expense
eu: Erakutsi sarrera/gastua

en: Exchange Rate
eu: Kanbio-tasa

en: Username and Password
eu: Erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: Enter your username and password
eu: Idatzi erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: _Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: _Password
eu: Pasahitza

en: Europe (31.12.2001)
eu: Europa (31.12.2001)

en: Date format
eu: Data-formatua

en: 1st
eu: 1.

en: 2nd
eu: 2.

en: 3rd
eu: 3.

en: 4th
eu: 4.

en: 5th
eu: 5.

en: 6th
eu: 6.

en: 7th
eu: 7.

en: 8th
eu: 8.

en: 9th
eu: 9.

en: 10th
eu: 10.

en: 11th
eu: 11.

en: 12th
eu: 12.

en: 13th
eu: 13.

en: 14th
eu: 14.

en: 15th
eu: 15.

en: 16th
eu: 16.

en: 17th
eu: 17.

en: 18th
eu: 18.

en: 19th
eu: 19.

en: 20th
eu: 20.

en: 21st
eu: 21.

en: 22nd
eu: 22.

en: 23rd
eu: 23.

en: 24th
eu: 24.

en: 25th
eu: 25.

en: 26th
eu: 26.

en: 27th
eu: 27.

en: 28th
eu: 28.

en: Once
eu: Behin

en: Semi-Monthly
eu: Hilean birritan

en: Not scheduled
eu: Planifikatu gabea

en: Select occurrence date above.
eu: Hautatu gertaldi-data goian.

en: Saturday
eu: larunbata

en: Friday
eu: ostirala

en: Wednesday
eu: asteazkena

en: Thursday
eu: osteguna

en: Sunday
eu: igandea

en: Monday
eu: astelehena

en: Tuesday
eu: asteartea

en: First on the
eu: Lehenengoa

en: then on the
eu: hurrengoa

en: Budget Name
eu: Kontuaren izena

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
eu: Erakutsi _denak

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
eu: _Berdinkatu gabe

en: _Voided
eu: _Baliogabetuta

en: _Frozen
eu: _Izoztu

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
eu: Bikoiztu transakzioa

en: Date of _Entry
eu: _Sarrera-data

en: Descri_ption
eu: _Azalpena

en: Every
eu: Maiztasuna:

en: _Ending Balance
eu: Amaierako saldoa

en: Statement _Date
eu: Laburpenaren data

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: The specified URL could not be loaded.
eu: Zehaztutako URLa ezin izan da kargatu.

en: There was an error accessing %s.
eu: Errorea %s atzitzean.

en: New?
eu: Berria?

en: Progress
eu: Aurrerabidea

en: Get Transactions Online
eu: Hartu transakzioak linean

en: Date range of transactions to retrieve:
eu: Eskuratzeko transakzioen data-bitartea:

en: From
eu: Nondik

en: To
eu: Nora

en: Enter Password
eu: Idatzi pasahitza

en: Enter your password
eu: Idatzi pasahitza

en: Online Transaction
eu: Lineako transakzioa

en: Enter an Online Transaction
eu: Sartu lineako transakzio bat

en: at Bank
eu: bankuan

en: (filled in automatically)
eu: (automatiko betetakoa)

en: Payment Purpose continued
eu: Ordainketaren xedearen jarraipena

en: Originator Account Number
eu: Agindu-emailearen kontu-zenbakia

en: Bank Code
eu: Bankuaren kodea

en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: Debited Account Owner
eu: Kargu-kontuaren jabea

en: Credited Account Owner
eu: Abonu-kontuaren jabea

en: Unspecified
eu: Zehaztugabea

en: Bank
eu: Bankua

en: Reconcile account now?
eu: Kontua orain berdinkatu?

en: The list of Scheduled Transactions
eu: Transakzio planifikatuen zerrenda

en: Quantity
eu: Kopurua

en: Taxable
eu: Zergaduna

en: -- Split Transaction --
eu: -- Zatidun transakzioa --

en: (Full account ID:
eu: (Kontuaren ID osoa:

en: Destination account for the auto-balance split.
eu: Automatikoki koadratutako zatiaren helburuko kontua.

en: New, already balanced
eu: Berria, dagoeneko koadratuta

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
eu: Berria, transferitu %s (eskuz) "%s"(e)ra

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
eu: Berria, transferitu %s (automatikoki) "%s"(e)ra

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
eu: Berria, DESKOADRATUA (kontua behar da %s transferitzeko)!

en: Match missing!
eu: Parekatzea falta da!

en: Do not import (no action selected)
eu: Ez inportatu (ez da ekintzarik hautatu)

en: Confidence
eu: Konfiantza

en: Manual
eu: Eskuz

en: Select a .log file to replay
eu: Hautatu .log fitxategi bat erreproduzitzeko

en: Stock account for security "%s"
eu: "%s" tituluen akzio-kontua

en: Income account for security "%s"
eu: "%s" tituluen sarrera-kontua

en: Unknown OFX checking account
eu: OFX kontu korronte ezezaguna

en: Unknown OFX savings account
eu: OFX aurrezki-kontu ezezaguna

en: Unknown OFX money market account
eu: OFX diru-merkatuko kontu ezezaguna

en: Unknown OFX credit line account
eu: OFX kreditu-lerroko kontu ezezaguna

en: Unknown OFX CMA account
eu: OFX CMA kontu ezezaguna

en: Unknown OFX credit card account
eu: OFX kreditu-txartelaren kontu ezezaguna

en: Unknown OFX investment account
eu: OFX inbertsio-kontu ezezaguna

en: Process an OFX/QFX response file
eu: Prozesatu OFX/QFX erantzun-fitxategia

en: GnuCash account name
eu: GnuCash-eko kontuaren izena

en: _Ticker symbol or other abbreviation
eu: Ikurra/laburtzapena

en: _Exchange or abbreviation type
eu: Kanbio-tasa

en: (split)
eu: (zatia)

en: Select QIF File
eu: Hautatu QIf fitxategia

en: An error occurred while loading the QIF file.
eu: Errorea QIF fitxategia kargatzean.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
eu: Badagoen moneta nazional bat sartu behar duzu, edo beste mota bat sartu.

en: Canceling
eu: Bertan behera uzten

en: QIF account name
eu: QIF kontuaren izena

en: QIF category name
eu: QIF kategoria-izena

en: QIF payee/memo
eu: QIF onuraduna/memoa

en: Enter a name for the account
eu: Idatzi kontuaren izena.

en: Dividends
eu: Dibidenduak

en: Cap Return
eu: Kap. etekina

en: Cap. gain (long)
eu: Kap. irabazia (luzea)

en: Cap. gain (mid)
eu: Kap. irabazia (ert.)

en: Cap. gain (short)
eu: Kap. irabazia (laburra)

en: Equity
eu: Baliabide propioak

en: Retained Earnings
eu: Mozkin banatu gabea

en: Commissions
eu: Komisioak

en: Margin Interest
eu: Interes marjinala

en: Line
eu: Marra

en: QIF import: Name conflict with another account.
eu: QIF inportazioa: Izen-gatazka beste kontu batekin.

en: Welcome to GnuCash
eu: Ongi etorri GnuCash-era

en: Have a nice day!
eu: Egun ona izan!

en: Hours
eu: Orduak

en: Project
eu: Proiektua

en: Material
eu: Materiala

en: Charge
eu: Kargua

en: Income Account
eu: Sarrera-kontua

en: Expense Account
eu: Gastu-kontua

en: Discount Type
eu: Deskontu-mota

en: Discount How
eu: Deskontua nola

en: Unit Price
eu: Unitateko prezioa

en: Taxable?
eu: Zergaduna?

en: Tax Included?
eu: Zerga barne?

en: Invoiced?
eu: Fakturatuta?

en: Subtotal
eu: Subtotala

en: Billable?
eu: Fakturatzekoa?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
eu: Idatzi sarrera-/gastu-kontua, edo aukeratu zerrendan

en: Enter the type of Entry
eu: Idatzi sarrera-mota

en: Enter the Entry Description
eu: Idatzi sarreraren azalpena

en: Enter the Discount Amount
eu: Idatzi deskontuaren zenbatekoa

en: Enter the Discount Percent
eu: Idatzi deskontuaren ehunekoa

en: Enter the Discount … unknown type
eu: Idatzi deskontua … mota ezezaguna

en: Discount Type: Monetary Value
eu: Deskontu-mota: diru-balioa

en: Discount Type: Percent
eu: Deskontu-mota: Ehunekoa

en: Select the Discount Type
eu: Hautatu deskontu-mota

en: Tax computed after discount is applied
eu: Zergaren kalkulua deskontua aplikatu ondoren

en: Discount and tax both applied on pretax value
eu: Deskontua eta zerga zerga-aurreko balioari aplikatuta

en: Discount computed after tax is applied
eu: Deskontuaren kalkulua zerga aplikatu ondoren

en: Select how to compute the Discount and Taxes
eu: Hautatu nola kalkulatu deskontua eta zergak

en: Enter the unit-Price for this Entry
eu: Idatzi sarrera honen unitateko prezioa

en: Enter the Quantity of units for this Entry
eu: Idatzi sarrera honen unitate-kopurua

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
eu: Idatzi sarrera honi aplikatu beharreko zerga-taula

en: Is this entry taxable?
eu: Sarrera zergaduna da?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
eu: Zerga sartuta dago sarrerako prezioan?

en: Include this entry on this invoice?
eu: Sarrera hau faktura honetan gehitu?

en: Unknown EntryLedger Type
eu: EntryLedger mota ezezaguna

en: The subtotal value of this entry
eu: Sarrera honen subtotalaren balioa

en: The total tax of this entry
eu: Sarrera honen zerga guztira

en: Is this entry billable to a customer or job?
eu: Sarrera hau bezero edo lan bati fakturatzekoa da?

en: How did you pay for this item?
eu: Nola ordaindu zenuen artikulu hau?

en: Recalculate Transaction
eu: Birkalkulatu transakzioa

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Withdraw
eu: Diru-ateratzea

en: Check
eu: Txekea

en: Teller
eu: Kutxazaina

en: Increase
eu: Gehitu

en: Decrease
eu: Gutxiagotu

en: POS
eu: Saltokia

en: AutoDep
eu: Gordailu auto.

en: Wire
eu: Igorpena

en: Direct Debit
eu: Zuzeneko kargua

en: Fee
eu: Komisioa

en: Rebate
eu: Deskontua

en: LTCG
eu: ELuKI

en: STCG
eu: ELbKI

en: Dist
eu: Banak

en: Rebalance Transaction
eu: Birkalkulatu transakzioa

en: The current transaction is not balanced.
eu: Uneko transakzioa ez dago koadratuta

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
eu: Transakzioa zabaldu behar duzu kanbio-tasak aldatzeko.

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
eu: Erf.

en: Tot %s
eu: %s guzt.

en: Tot Credit
eu: Hartzeko guzt.

en: Tot Debit
eu: Zor guzt.

en: Tot Shares
eu: Akzioak guzt.

en: Debit Formula
eu: Kargu-formula

en: Credit Formula
eu: Abonu-formula

en: Scheduled
eu: Planifikatua

en: Enter the name of the Customer
eu: Sartu bezeroaren izena

en: Enter the name of the Vendor
eu: Sartu hornitzailearen izena

en: Enter a description of the transaction
eu: Sartu transakzioaren azalpena

en: Enter notes for the transaction
eu: Sartu transakzioaren oharrak

en: Enter a description of the split
eu: Sartu zatiaren azalpena

en: Enter the effective share price
eu: Sartu akzioaren prezio efektiboa

en: Enter the number of shares bought or sold
eu: Sartu erosi edo saldutako akzio-kopurua

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
eu: Adierazi zein kontutatik transferitu, edo aukeratu zerrendan

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
eu: Transakzio honek hainbat zati ditu; sakatu zatien botoia denak ikusteko

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
eu: Transakzio hau akzio-zatitzea da; sakatu zatien botoia xehetasunak ikusteko

en: Enter debit formula for real transaction
eu: Sartu transakzio errealaren kargu-formula

en: Enter credit formula for real transaction
eu: Sartu transakzio errealaren abonu-formula

en: Can't save style sheet
eu: Estilo-orria ezin da gorde

en: Edit report options
eu: Editatu txostenaren aukerak

en: No accounts selected
eu: Ez da konturik hautatu

en: No data
eu: Daturik ez

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
eu: Hautatutako kontuek ez dute daturik/transakziorik (edo 0 dira) hautatutako denboraldian

en: Two Weeks
eu: 2 aste

en: Half Year
eu: Urte erdi

en: All
eu: Denak

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
eu: Erakutsi maila honetarainoko kontuak, gainerako aukerak ahaztuta.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
eu: Ahaztu kontu-hautapena eta erakutsi hautatutako kontu guztien azpikontuak.

en: Report on these accounts, if display depth allows.
eu: Egin kontu hauen txostena, bistaratze-sakonerak uzten badu.

en: Select the currency to display the values of this report in.
eu: Hautatu txosten honetako balioak bistaratzeko moneta.

en: Most recent
eu: Berriena

en: Choose the marker for each data point.
eu: Aukeratu datu-puntu bakoitzaren marka.

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Square
eu: Karratua

en: Cross
eu: Gurutzea

en: Dash
eu: Marra

en: Filled circle
eu: Zirkulu betea

en: Filled square
eu: Karratu betea

en: Choose the method for sorting accounts.
eu: Aukeratu kontuak ordenatzeko metodoa.

en: Alphabetical by account code
eu: Alfabetikoki, kontuaren kodearen arabera

en: Alphabetical by account name
eu: Alfabetikoki, kontuaren izenaren arabera

en: How to show the balances of parent accounts.
eu: Erakutsi kontu gurasoen saldoak.

en: Show subtotals
eu: Erakutsi subtotalak.

en: _Assets & Liabilities
eu: _Aktiboa eta Pasiboa

en: _Income & Expense
eu: _Sarrerak eta Gastuak

en: _Taxes
eu: _Zergak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Report name
eu: Txostenaren izena

en: Stylesheet
eu: Estilo-orria

en: _Business
eu: _Negozioa

en: Invoice Number
eu: Faktura-zenbakia

en: Select a stylesheet for the report.
eu: Hautatu txostenaren estilo-orria.

en: Average Balance
eu: Batez besteko saldoa

en: Step Size
eu: Urratsaren neurria

en: Report's currency
eu: Txostenaren moneta

en: Price Source
eu: Prezio-iturburua

en: Include Sub-Accounts
eu: Sartu azpikontuak

en: Plot Width
eu: Grafikoaren zabalera

en: Plot Height
eu: Grafikoaren altuera

en: Show table
eu: Erakutsi taula

en: Display a table of the selected data.
eu: Erakutsi hautatutako datuen taula.

en: Show plot
eu: Erakutsi grafikoa

en: Display a graph of the selected data.
eu: Erakutsi hautatutako datuen grafikoa.

en: Plot Type
eu: Grafiko-mota

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Profit
eu: Mozkina

en: Period start
eu: Denboraldi-hasiera

en: Period end
eu: Denboraldi-amaiera

en: Maximum
eu: Gehienezkoa

en: Minimum
eu: Gutxienekoa

en: Gain
eu: Irabazia

en: Loss
eu: Galera

en: Income vs. Day of Week
eu: Asteko eguneko sarrerak

en: Expenses vs. Day of Week
eu: Asteko eguneko gastuak

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
eu: Asteko egun bakoitzeko sarrerak erakusten ditu diagrama zirkularrean

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
eu: Asteko egun bakoitzeko gastuak erakusten ditu diagrama zirkularrean

en: Show Totals
eu: Erakutsi totalak

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
eu: Egin kontu hauen txostena, aukeratutako kontu-mailak uzten badu.

en: Show the total balance in legend?
eu: Saldo totala erakutsi legendan?

en: Boolean Option
eu: Aukera boolearra

en: This is a boolean option.
eu: Hau aukera boolear bat da.

en: Multi Choice Option
eu: Aukera anitzeko aukera

en: This is a multi choice option.
eu: Hau aukera anitzeko aukera bat da.

en: First Option
eu: Lehen aukera

en: Second Option
eu: Bigarren aukera

en: Third Option
eu: Hirugarren aukera

en: Fourth Options
eu: Laugarren aukera

en: String Option
eu: Kate-aukera

en: Just a Date Option
eu: Data-aukera soil bat

en: Combo Date Option
eu: Data konbinatuaren aukera

en: Relative Date Option
eu: Data erlatiboaren aukera

en: Number Option
eu: Zenbaki-aukera

en: This is a number option.
eu: Hau zenbaki-aukera bat da.

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: An account list option
eu: Kontu-zerrendaren aukera bat

en: A list option
eu: Zerrenda-aukera bat

en: The Good
eu: Ona

en: The Bad
eu: Gaiztoa

en: The Ugly
eu: Itsusia

en: Testing
eu: Proba

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
eu: Txostenak idazteko laguntza lortzeko, edo zuk egindako txosten berri eta ikusgarriak eskaintzeko, kontsultatu ~a posta-zerrenda.

en: The current time is ~a.
eu: Uneko ordua ~a da.

en: The boolean option is ~a.
eu: Aukera boolearra ~a da.

en: true
eu: egiazkoa

en: false
eu: faltsua

en: The multi-choice option is ~a.
eu: Aukera anitzeko aukera ~a da.

en: The string option is ~a.
eu: Kate-aukera ~a da.

en: The date option is ~a.
eu: Data-aukera ~a da.

en: The relative date option is ~a.
eu: Data erlatiboaren aukera ~a da.

en: The combination date option is ~a.
eu: Data-aukera konbinatua ~a da.

en: The number option is ~a.
eu: Zenbaki-aukera ~a da.

en: The number option formatted as currency is ~a.
eu: Moneta gisa formateatutako zenbaki-aukera ~a da.

en: Items you selected:
eu: Zuk hautatutako elementuak:

en: List items selected
eu: Hautatutako zerrenda-elementuak

en: (You selected no list items.)
eu: (Ez duzu zerrenda-elementurik hautatu).

en: You have selected no accounts.
eu: Ez duzu konturik hautatu.

en: Tax Report / TXF Export
eu: Zerga-txostena / TXF esportazioa

en: Alternate Period
eu: Ordezko denboraldia

en: Use From - To
eu: Erabili Noiztik - Noiz arte

en: Last Year
eu: Iaz

en: Select Accounts (none = all)
eu: Hautatu kontuak (bat ere ez = guztiak)

en: Suppress $0.00 values
eu: Kendu 0,00 balioak

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
eu: 0,00 balioa duten kontuak ez dira inprimatuko.

en: Print Full account names
eu: Inprimatu kontu-izen osoak

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
eu: KONTUZ: Kontu batzuek TXF kode bikoiztuak dituzte. Ordaintzaile-iturburua duten TXF kodeak bakarrik errepika daitezke.

en: Period from ~a to ~a
eu: ~a - ~a denboraldia

en: Tax Report & XML Export
eu: Zerga-txostena eta TXF esportazioa

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
eu: Sarrera zergapegarriak / Gastu deduzigarriak / Esportatu .TFX fitxategira

en: Taxable Income / Deductible Expenses
eu: Sarrera zergapegarriak / Gastu deduzigarriak

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
eu: Txosten honek Sarrera zergapegarriak eta Gastu deduzigarriak erakusten ditu.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
eu: Orrialde honek Sarrera zergapegarriak eta Gastu deduzigarriak erakusten ditu.

en: Income Piechart
eu: Sarreren diagrama zirkularra

en: Expense Piechart
eu: Gastuen diagrama zirkularra

en: Asset Piechart
eu: Aktiboaren diagrama zirkularra

en: Liability Piechart
eu: Pasiboaren diagrama zirkularra

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
eu: Adierazitako denboraldiko sarreren diagrama zirkularra erakusten du

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
eu: Adierazitako denboraldiko gastuen diagrama zirkularra erakusten du

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
eu: Adierazitako eguneko Aktiboa erakusten du diagrama zirkularrean

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
eu: Adierazitako eguneko Pasiboa erakusten du diagrama zirkularrean

en: Income Accounts
eu: Sarrera-kontuak

en: Expense Accounts
eu: Gastu-kontuak

en: Assets
eu: Aktiboa

en: Liabilities
eu: Pasiboa

en: Maximum Slices
eu: Zatiak gehienez

en: Sort Method
eu: Ordenatzeko modua

en: Show the full account name in legend?
eu: Kontu-izen osoa erakutsi legendan?

en: Account Summary
eu: Kontuen laburpena

en: Commodities
eu: Baloreak

en: Show Foreign Currencies
eu: Erakutsi atzerri-monetak

en: Show Exchange Rates
eu: Erakutsi kanbio-tasak

en: Advanced Portfolio
eu: Zorro aurreratua

en: Share decimal places
eu: Akzioen hamartarrak

en: Include accounts with no shares
eu: Sartu akziorik ez duten kontuak

en: Include accounts that have a zero share balances.
eu: Sartu zero saldoa duten akzio-kontuak.

en: Listing
eu: Zerrenda

en: Money In
eu: Diru-sarrera

en: Money Out
eu: Diru-irteera

en: Total Return
eu: Etekina guztira

en: Balance Sheet
eu: Balantzea

en: Unrealized Gains
eu: Gauzatu gabeko irabaziak

en: Total Equity
eu: Pasiboa guztira

en: Extra Notes
eu: Aparteko oharrak

en: Imbalance
eu: Deskoadratzea

en: Orphan
eu: Umezurtza

en: Total For
eu: Totala -

en: Asset
eu: Aktiboa

en: Liability
eu: Pasiboa

en: Expense
eu: Gastua

en: Account Display Depth
eu: Kontuak bistaratzeko sakonera

en: Always show sub-accounts
eu: Beti erakutsi azpikontuak

en: Cash Flow
eu: Kutxako fluxua

en: Show Full Account Names
eu: Erakutsi kontu-izen osoak

en: ~a and subaccounts
eu: ~a eta azpikontuak

en: ~a and selected subaccounts
eu: ~a eta hautatutako azpikontuak

en: Money into selected accounts comes from
eu: Hautatutako kontuetan sartzen den dirua hemendik dator:

en: Money out of selected accounts goes to
eu: Hautatutako kontuetatik irteten den dirua hona doa:

en: Income Chart
eu: Sarreren diagrama

en: Expense Chart
eu: Gastuen diagrama

en: Asset Chart
eu: Aktiboaren diagrama

en: Liability Chart
eu: Pasiboaren diagrama

en: Income Over Time
eu: Sarrerak denboran zehar

en: Expense Over Time
eu: Gastuak denboran zehar

en: Assets Over Time
eu: Aktiboa denboran zehar

en: Liabilities Over Time
eu: Pasiboa denboran zehar

en: Show long account names
eu: Erakutsi kontu-izen luzeak

en: Maximum Bars
eu: Barrak gehienez

en: Balances ~a to ~a
eu: Saldoak ~a - ~a

en: Grand Total
eu: Total orokorra

en: Sort Order
eu: Hurrenkera

en: Customer Name
eu: Bezero-zenbakia

en: Investments
eu: Inbertsioak

en: Running Balance
eu: Saldo korrontea

en: Totals
eu: Totalak

en: General Ledger
eu: Liburu nagusi orokorra

en: Sorting
eu: Ordena

en: Other Account Name
eu: Beste kontu-izen bat

en: Other Account Code
eu: Beste kontu-kode bat

en: Primary Key
eu: Lehen mailako gakoa

en: Primary Subtotal
eu: Lehen mailako subtotala

en: Primary Subtotal for Date Key
eu: Data-gakoaren lehen mailako subtotala

en: Primary Sort Order
eu: Ordenatzeko hurrenkera nagusia

en: Secondary Key
eu: Bigarren mailako gakoa

en: Secondary Subtotal
eu: Bigarren mailako subtotala

en: Secondary Subtotal for Date Key
eu: Data-gakoaren bigarren mailako subtotala

en: Secondary Sort Order
eu: Bigarren mailako hurrenkera

en: Profit & Loss
eu: Galdu-irabaziak

en: Tax Amount
eu: Zergaren zenbatekoa

en: REF
eu: ERF

en: Display Columns
eu: Bistaratzeko zutabeak

en: Display the date?
eu: Data bistaratu?

en: Display the description?
eu: Azalpena bistaratu?

en: Display the action?
eu: Ekintza bistaratu?

en: Display the quantity of items?
eu: Artikulu-kopurua bistaratu?

en: References
eu: Erreferentziak

en: Display the invoice references?
eu: Fakturaren erreferentziak bistaratu?

en: Billing Terms
eu: Ordaintzeko modua

en: Display the invoice billing terms?
eu: Faktura ordaintzeko modua bistaratu?

en: Display the billing id?
eu: Fakturaren IDa bistaratu?

en: Display the invoice notes?
eu: Fakturaren oharrak bistaratu?

en: Payments
eu: Ordainketak

en: Display the payments applied to this invoice?
eu: Faktura honi aplikatutako ordainketak bistaratu?

note: Translators: This "T" is displayed in the taxable column, if this entry contains tax
en: T
eu: Z

en: Amount Due
eu: Zor den zenbatekoa

en: Show Net Profit
eu: Erakutsi mozkin garbia

en: Show Income and Expenses?
eu: Sarrerak eta gastuak erakutsi?

en: Show the Asset and the Liability bars?
eu: Aktiboaren eta Pasiboaren barrak erakutsi?

en: Show the net profit?
eu: Mozkin garbia erakutsi?

en: Show a Net Worth bar?
eu: Ondare garbiaren barra erakutsi?

en: Net Profit
eu: Mozkin garbia

en: Net Worth
eu: Ondare garbia

en: Net Worth Barchart
eu: Ondare garbiaren barra-diagrama

en: Income/Expense Chart
eu: Sarreren/gastuen diagrama

en: Sort By
eu: Ordenatu honen arabera

en: Bracket Total Owed
eu: Zor osoaren bitartea

en: 0-30 days
eu: 0-30 egun

en: 31-60 days
eu: 31-60 egun

en: 61-90 days
eu: 61-90 egun

en: 91+ days
eu: 91+ egun

en: Payable Aging
eu: Ordaintzekoaren zahartzea

en: Receivable Aging
eu: Kobratzekoaren zahartzea

en: Credits
eu: Abonuak

en: Debits
eu: Zordunketak

en: Total Credit
eu: Hartzekoa guztira

en: Total Due
eu: Zorra guztira

en: Display the transaction date?
eu: Transakzio-data bistaratu?

en: Display the transaction reference?
eu: Transakzio-erreferentzia bistaratu?

en: Display the transaction type?
eu: Transakzio-mota bistaratu?

en: Display the transaction description?
eu: Transakzioaren azalpena bistaratu?

en: No matching transactions found
eu: Ez da bat datorren transakziorik aurkitu

en: Customer Report
eu: Bezeroen txostena

en: Vendor Report
eu: Hornitzaileen txostena

en: Employee Report
eu: Enplegatuen txostena

en: Investment Portfolio
eu: Inbertsio-zorroa

en: Price of Commodity
eu: Balorearen prezioa

en: Marker
eu: Marka

en: Marker Color
eu: Marka-kolorea

en: Calculate the price of this commodity.
eu: Kalkulatu balore honen prezioa

en: Weighted Average
eu: Batez besteko haztatua

en: Actual Transactions
eu: Oraingo transakzioak

en: Weeks
eu: Aste

en: Double-Weeks
eu: Bi astez behin

en: Identical commodities
eu: Balore identikoak

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
eu: Hautatutako balorea eta txostenaren moneta identikoak dira. Ez du zentzurik balore identikoen prezioak erakusteak.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
eu: Ez dago prezioari buruzko informaziorik hautatutako baloreentzat hautatutako denboraldian.

en: Only one price
eu: Prezio bat bakarrik

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
eu: Prezio bat bakarrik aurkitu da hautatutako balorearentzat hautatutako denboraldian. Horrekin ezin da grafiko egokirik egin.

en: All Prices equal
eu: Prezio guztiak berdinak

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
eu: Aurkitutako prezio guztiak berdinak dira. Marra zuzen bakarreko grafikoa aterako da. Grafiko-marrazleak ezin du horrelakorik marraztu.

en: All Prices at the same date
eu: Prezio guztiak data berekoak

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
eu: Aurkitutako prezio guztiak data berekoak dira. Marra zuzen bakarreko grafikoa aterako da. Grafiko-marrazleak ezin du horrelakorik marraztu.

en: Price Scatterplot
eu: Prezioaren barreiadura-diagrama

en: The format for the date->string conversion for today's date.
eu: Gaurko eguna emateko data->katea bihurketaren formatua.

en: Funds In
eu: Funts-sarrera

en: Funds Out
eu: Funts-irteera

en: Register Report
eu: Erregistroaren txostena

en: Display the check number?
eu: Txeke-zenbakia bistaratu?

en: Display the memo?
eu: Memoa bistaratu?

en: Display the account?
eu: Kontua bistaratu?

en: Display the number of shares?
eu: Akzio-kopurua bistaratu?

en: Display the shares price?
eu: Akzioen prezioa bistaratu?

en: Display the amount?
eu: Zenbatekoa bistaratu?

en: Display the totals?
eu: Totalak bistaratu?

en: Total Debits
eu: Karguak guztira

en: Total Credits
eu: Abonuak guztira

en: Net Change
eu: Aldaketa garbia

en: Number of columns
eu: Zutabe-kopurua

en: Edit Options
eu: Editatu aukerak

en: Single Report
eu: Txosten bakarra

en: Multicolumn View
eu: Zutabe anitzeko ikuspegia

en: Custom Multicolumn Report
eu: Zutabe anitzeko txosten pertsonalizatua

en: Invoice Date
eu: Faktura-data

en: Stocks
eu: Akzioak

en: Mutual Funds
eu: Inbertsio-funtsak

en: Currencies
eu: Dibisak

en: Equities
eu: Baliabide propioak

en: Checking
eu: Kontu korrontea

en: Savings
eu: Aurrezki-kontua

en: Money Market
eu: Diru-merkatua

en: Accounts Receivable
eu: Kobratzeko kontuak

en: Accounts Payable
eu: Ordaintzeko kontuak

en: Credit Lines
eu: Kreditu-lerroak

en: Building '~a' report …
eu: '~a' txostena egiten…

en: Rendering '~a' report …
eu: '~a' txostena errendatzen…

en: Preparer
eu: Prestatzailea

en: Prepared for
eu: Zeinentzat prestatua

en: Show preparer info
eu: Erakutsi prestatzailearen datuak

en: Enable Links
eu: Gaitu estekak

en: Enable hyperlinks in reports.
eu: Gaitu hiperestekak txostenetan.

en: Images
eu: Irudiak

en: Background Tile
eu: Atzeko planoko lauza

en: Background tile for reports.
eu: Txostenen atzeko planoko lauza

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
eu: Izenburu-titularra

en: Banner for top of report.
eu: Txostenaren goialdeko titularra

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Center
eu: Erdian

en: Right
eu: Eskuinean

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Company logo image.
eu: Enpresaren logotipoaren irudia.

en: General background color for report.
eu: Txostenaren atzeko plano orokorrerako kolorea

en: Text Color
eu: Testuaren kolorea

en: Normal body text color.
eu: Gorputz-testu normalaren kolorea.

en: Link Color
eu: Esteken kolorea

en: Link text color.
eu: Esteketako testuen kolorea.

en: Table Cell Color
eu: Taulako gelaxken kolorea

en: Default background for table cells.
eu: Taulako gelaxken atzeko plano lehenetsia.

en: Alternate Table Cell Color
eu: Taulako gelaxken bigarren kolorea

en: Default alternate background for table cells.
eu: Taulako gelaxken atzeko planoaren beste kolore lehenetsia.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
eu: Azpiizenbururaren/Subtotalaren gelaxka-kolorea

en: Default color for subtotal rows.
eu: Subtotalen errenkaden kolore lehenetsia.

en: Sub-subheading/total Cell Color
eu: Bigarren azpiizenburuen/totalen gelaxka-kolorea

en: Grand Total Cell Color
eu: Total orokorraren gelaxka-kolorea

en: Tables
eu: Taulak

en: Table cell spacing
eu: Taulako gelaxken arteko tartea

en: Table cell padding
eu: Taulako gelaxken betegarria

en: Table border width
eu: Taula-ertzen zabalera

en: Prepared by:
eu: Nork prestatua:

en: Prepared for:
eu: Zeinentzat prestatua:

en: Fancy
eu: Dotorea

en: Technicolor
eu: Teknikolor

en: Background color for reports.
eu: Txostenen atzeko planoaren kolorea.

en: Background Pixmap
eu: Atzeko planoko pix-mapa

en: Plain
eu: Soila

en: Filter Type
eu: Iragazki-mota

en: Table for Exporting
eu: Exportatzeko taula

en: Register Order
eu: Erregistro-ordena

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
eu: Sartu iragazki-kontuetara/tik egindako transakzioak

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
eu: Ez sartu iragazki-kontuetara/tik egindako transakzioak

en: Non-void only
eu: Baliogabeak ez direnak bakarrik

en: Void only
eu: Baliogabeak bakarrik

en: Show All Transactions
eu: Erakutsi transakzio guztiak

en: Income and Expense
eu: Sarrerak eta gastuak

en: Credit Accounts
eu: Pasiboko kontuak

en: Subtotal according to the primary key?
eu: Subtotalak gako nagusiaren arabera?

en: Subtotal according to the secondary key?
eu: Subtotalak bigarren mailako gakoaren arabera?

en: Display the reconciled date?
eu: Berdinkatze-data bistaratu?

en: Display the account name?
eu: Kontuaren izena bistaratu?

en: Transfer from/to
eu: Transferitu nondik/nora

en: _Transaction
eu: _Transakzioa

en: Record the current transaction
eu: Erregistratu uneko transakzioa

en: Cancel the current transaction
eu: Utzi transakzio hau bertan behera

en: _View
eu: I_kusi

en: _Double Line
eu: _Marra bikoitza

en: Transfer funds from one account to another
eu: Transferitu funtsak kontu batetik bestera

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
eu: Joan erregistroaren behealdeko transakzio hutsera

en: _Toolbar
eu: T_resna-barra

en: Show/hide the toolbar on this window
eu: Erakutsi/ezkutatu tresna-barra leiho honetan

en: Show/hide the summary bar on this window
eu: Erakutsi/ezkutatu laburpen-barra leiho honetan

en: _Actions
eu: _Ekintzak

en: _Reports
eu: _Txostenak

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Windows
eu: Lei_hoak

en: Tutorial and Concepts _Guide
eu: Tutoriala eta kontzeptuen _Gida

en: Open the GnuCash Tutorial
eu: Ireki GnuCash-en tutoriala

en: Open the GnuCash Help
eu: Ireki GnuCash-en laguntza

en: Create a new file
eu: Sortu fitxategi berria

en: Find transactions with a search
eu: Transakzioak aurkitzeko bilaketa

en: _Scheduled Transactions
eu: _Transakzio planifikatuak

en: _Scheduled Transaction Editor
eu: _Transakzio planifikatuen editorea

en: _Mortgage & Loan Repayment…
eu: _Hipoteka eta maileguen amortizazioa…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
eu: Ezarri mailegua amortizatzeko transakzio planifikatuak

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
eu: Ikusi eta editatu akzioen eta inbertsio-funtsen prezioak

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
eu: Ikusi eta editatu akzioen eta inbertsio-funtsen baloreak

en: _Tips Of The Day
eu: _Eguneko aholkuak

en: View the Tips of the Day
eu: Ikus eguneko aholkuak

en: _Billing Terms Editor
eu: _Ordaintzeko moduen editorea

en: View and edit the list of Billing Terms
eu: Ikusi eta editatu ordaintzeko moduen zerrenda

en: Test Search Dialog
eu: Probatu bilaketa-koadroa

en: Initialize Test Data
eu: Hasieratu probako datuak

en: _Edit Account
eu: _Editatu kontua

en: Edit the selected account
eu: Editatu hautatutako kontua

en: Open the selected account
eu: Ireki hautatutako kontua

en: Open the selected account and all its subaccounts
eu: Ireki hautatutako kontua eta azpikontu guztiak

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Refresh this window
eu: Freskatu leiho hau

en: Create a new Account
eu: Sortu kontu berria

en: Reconcile the selected account
eu: Berdinkatu hautatutako kontua

en: Record a stock split or a stock merger
eu: Erregistratu akzio-zatitzea edo akzio-batzea

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
eu: E_giaztatu eta konpondu

en: Check & Repair A_ccount
eu: Egiaztatu eta konpondu _kontua

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
eu: Egiaztatu eta konpondu kontu honetako koadratu gabeko transakzioak eta zati umezurtzak

en: Check & Repair Su_baccounts
eu: Egiaztatu eta konpondu _azpikontuak

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
eu: Egiaztatu eta konpondu kontu honetako eta azpikontuetako koadratu gabeko transakzioak eta zati umezurtzak

en: Check & Repair A_ll
eu: Egiaztatu eta konpondu _dena

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
eu: Egiaztatu eta konpondu kontu guztietako koadratu gabeko transakzioak eta zati umezurtzak

en: Delete selected account
eu: Ezabatu hautatutako kontua

en: Sort _Order
eu: O_rdenatzeko hurrenkera

en: _Standard
eu: _Estandarra

en: _Quantity
eu: _Kopurua

en: _Enter
eu: _Sartu

en: Record the current entry
eu: Grabatu sarrera hau

en: Cancel the current entry
eu: Utzi sarrera hau bertan behera

en: Delete the current entry
eu: Ezabatu sarrera hau

en: _Blank
eu: _Hutsa

en: Make a copy of the current entry
eu: Egin sarrera honen kopia bat

en: Create a new invoice
eu: Sortu faktura berria

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
eu: _Oinarrizko liburu nagusia

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
eu: _Zatiketa automatikoko liburu nagusia

en: S_plit Transaction
eu: _Zatidun transakzioak

en: Show all splits in the current transaction
eu: Erakutsi uneko transakzioaren zati guztiak

en: Export HTML-formatted report to file
eu: Esportatu HTML formatuko txostena fitxategira

en: Back
eu: Atzera

en: Move back one step in the history
eu: Urrats bat atzera historian

en: Forward
eu: Aurrera

en: Move forward one step in the history
eu: Urrats bat aurrera historian

en: Reload
eu: Berritu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Cancel outstanding HTML requests
eu: Utzi zain dauden HTML eskaerak

en: Import _QIF…
eu: Inportatu _QIF…

en: Import a Quicken QIF file
eu: Inportatu Quicken QIF fitxategi bat

en: _Reconcile
eu: _Berdinkatu

en: _Reconcile Information…
eu: _Berdinkatze-informazioa…

en: _Finish
eu: _Amaitu

en: _Postpone
eu: A_tzeratu

en: _Open Account
eu: _Ireki kontua

en: Edit the current transaction
eu: Editatu uneko transakzioa

en: Delete the selected transaction
eu: Ezabatu hautatutako transakzioa

en: Open the account
eu: Ireki kontua

en: Finish the reconciliation of this account
eu: Kontu honen berdinkatzea amaitu

en: Postpone the reconciliation of this account
eu: Kontu honen berdinkatzea gero egiteko utzi

en: Cancel the reconciliation of this account
eu: Kontu honen berdinkatzea bertan behera utzi

en: Illegal variable in expression.
eu: Aldagai baliogabea adierazpenean.

en: Unbalanced parenthesis
eu: Parekatu gabeko parentesia

en: Stack overflow
eu: Pila-gainezkatzea

en: Stack underflow
eu: Pila-gainezkatze negatiboa

en: Undefined character
eu: Definitu gabeko karakterea

en: Not a variable
eu: Ez da aldagaia

en: Not a defined function
eu: Ez da funtzio definitua

en: Out of memory
eu: Memoriarik ez

en: Numeric error
eu: Zenbakizko errorea

en: Opening Balances
eu: Hasierako saldoak

en: Deposit
eu: Gordailua

en: Receive
eu: Kobratua

en: Withdrawal
eu: Diru-ateratzea

en: Spend
eu: Gastua

en: Credit Card
eu: Kreditu-txartela

en: Stock
eu: Akzioak

en: Mutual Fund
eu: Inbertsio-funtsa

en: A/Receivable
eu: Kobratzeko kontuak

en: A/Payable
eu: Ordaintzeko kontuak

en: Extra to Charge Card
eu: Zordunketa-txartelaren gehigarria

en:  (posted)
eu:  (kontabilizatuta)

en: One Week Ago
eu: Orain dela astebete

en: One Month Ago
eu: Orain dela hilabete

en: Three Months Ago
eu: Orain dela hiru hilabete

en: Six Months Ago
eu: Orain dela sei hilabete

en: One Year Ago
eu: Orain dela urtebete

en: Default Customer TaxTable
eu: Bezeroen zerga-taula lehenetsia

en: The default tax table to apply to customers.
eu: Bezeroei aplikatu beharreko zerga-taula lehenetsia

en: Default Vendor TaxTable
eu: Hornitzaileen zerga-taula lehenetsia

en: The default tax table to apply to vendors.
eu: Hornitzaileei aplikatu beharreko zerga-taula lehenetsia

en:  (closed)
eu:  (itxita)

en: Manually select lots.
eu: Aukeratu sortak eskuz.
