GnuCash 5.6 - en to mni translation catalogue (3611 entries)

en: Start of this year
mni: চহী অসিগী অহৌবা

en: First day of the current calendar year.
mni: চৎলিবা কেলেন্দর চহি অসিগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of this year
mni: চহী অসিগী অরোইবা

en: Last day of the current calendar year.
mni: চৎলিবা কেলেন্দর চহি অসিগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of previous year
mni: মমাং চহীগী অহৌবা

en: First day of the previous calendar year.
mni: মমাংগী কেলেন্দর চহি অদুগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of previous year
mni: মমাংগী চহীগী অরোইবা

en: Last day of the previous calendar year.
mni: মমাংগী কেলেন্দর চহি অদুগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of accounting period
mni: একাউন্তিং পেরিওদগী অহৌবা

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
mni: গ্লোবেল প্রিফরেন্সসিংদা সেত তৌবগুম্না, একাউন্তিং পেরিওদ অদুগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of accounting period
mni: একাউন্তিং পেরিওদগী অরোইবা

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
mni: গ্লোবেল প্রিফরেন্সসিংদা সেত তৌবগুম্না, একাউন্তিং পেরিওদ অদুগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of this month
mni: থা অসিগী অহৌবা

en: First day of the current month.
mni: চৎলিবা থা অসিগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of this month
mni: থা অসিগী অরোইবা

en: Last day of the current month.
mni: চৎলিবা থা অসিগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of previous month
mni: মমাংগী থাগী অহৌবা

en: First day of the previous month.
mni: মমাংগী থাগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of previous month
mni: মমাংগী থাগী অরোইবা

en: Last day of previous month.
mni: মমাংগী থাগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of current quarter
mni: চৎলিবা ক্বার্তরগী (থা অহুম অহুমগী) অহৌবা

en: First day of the current quarterly accounting period.
mni: চৎলিবা ক্বাতরগী একাউন্তিং পেরিওদ অসিগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of current quarter
mni: চৎলিবা ক্বার্তরগী (থা অহুম অহুমগী) অরোইবা

en: Last day of the current quarterly accounting period.
mni: চৎলিবা ক্বাতরগী একাউন্তিং পেরিওদ অসিগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of previous quarter
mni: মমাংগী ক্বার্তর (থা অহুম অহুম) গী অহৌবা

en: First day of the previous quarterly accounting period.
mni: মমাংগী ক্বাতরগী একাউন্তিং পেরিওদ অদুগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of previous quarter
mni: মমাংগী ক্বার্তর (থা অহুম অহুম) গী অরোইবা

en: Last day of previous quarterly accounting period.
mni: মমাংগী ক্বাতরগী একাউন্তিং পেরিওদ অদুগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Today
mni: ঙসি

en: The current date.
mni: চৎলিবা তারিখ।

en: Business
mni: ললোন-ইতিক

en: Company Name
mni: কম্পনি মমিং

en: Company Address
mni: কম্পিগী এদ্রেস

en: Company ID
mni: কম্পনিগী ID

en: Company Phone Number
mni: কম্পনিগী ফোন নম্বর

en: Company Fax Number
mni: কম্পনিগী ফেক্স নম্বর

en: Company Website URL
mni: কম্পনিগী ৱেবসাইত URL

en: Company Email Address
mni: কম্পনিগী ইমেইল এদ্রেস

en: Company Contact Person
mni: কম্পনিগী পাউ ফাওনফম মী

en: Fancy Date Format
mni: ফেন্সি ওইবা তাংগী ফোর্মেত

en: Tax
mni: তেক্স

en: Tax Number
mni: তেক্স নম্বর

en: Cyrillic
mni: সিরিলিক

en: Unicode
mni: য়ুনিকোদ

en: Other
mni: অতোপ্পা

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
mni: GnuCash ওনলাইন মেনুয়েলগী কান্নগদবা ঈপাউ য়াম্না লৈ. অদোম্না মতেংগী মেন্যুদা মেনুয়েল এক্সেস তৌবা য়াগনি.

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gnome.org
mni: GnuCash দিভেলপ্পরসিং অদু পাউ ফাউনবা লায়। মেইল থানবগী লিস্ত কয়ামুক লৈবগা লোয়ননা, নহাক্না মখোয়গা IRCদা লাইভ ওইনা ৱারি সাবা য়াই! মখোয়বু #gnucash এত irc.gnome.orgদা উন্নৌ

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
mni: নহাক্কী হৌজিক লৈরিবা ফাইনান্সিএল দেতা অদু ক্বিকন, MS মনি নৎত্রগা QIF ফাইলসিং নৎত্রগা OFX ফাইলসিং এক্সপোর্ত তৌবা অতোপ্পা প্রোগ্রামসিংদগী নহাক্না লায়না ইম্পোর্ত তৌবা য়াই। ফাইল মেন্যুদা লৈবা, সব-মেন্যু ইম্পোর্ত অদুদা ক্লিক তৌরো অমসুং QIF নৎত্রগা OFX ফাইলদা, মথং মনাউ নাইনা ক্লিক তৌ। অদুদগী, পীরিবা চৎন-পথাপসিং অদু ইন্দুনা চৎলু।

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
mni: করিগুম্বা নহাক্না অতোপ্পা ফাইনান্সিএল প্রোগ্রামসিং হায়বদি ক্বিকনগুম্বা অসি ফজনা খংলবদি, GnuCashনা কেতেগোরিসিংগী মহুত্তা একাউন্তসিং ওইনা ইনকম অমসুং চাদিংসিং ত্রেক তৌবদা সিজিন্নৈ হায়বসি খংজিল্লু। ইনকম অমসুং চাদিংগী একাউন্তসিংগী মতাংদা অহেনবা ইনফোর্মেসনগীদমক, চানবীদুনা GnuCash ওনলাইন মেন্যুএল অদু য়েংউ।

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
mni: মপুং ওইবা ৱিন্দো তুল বার অদুদা লৈবা ন্যু বত্তন অদুদা ক্লিক তৌদুনা অনৌবা একাউন্তসিং সেম্মু। মসিনা একাউন্তগী অকুপ্পা ৱারোলসিং নহাক্না এন্তর তৌবা য়াগদবা দাইএলোগ বোক্স অমা পীরক্কনি। একাউন্ত মখল অমা খনবা নৎত্রগা একাউন্তসিংগী চার্ত অমা সেম্নবগী মতাংদা অহেনবা ইনফোর্মেসনগীদমক, চানবীদুনা GnuCash ওনলাইন মেন্যুএল অদু য়েংউ।

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
mni: মল্তিপল-স্প্লিত ত্রান্সেকসনদা চঙনবা খুদম ওইনা, মল্তিপল দিদক্সনগা লোয়ননা পেচেক, তুল বারগী স্প্লিত বতনদা ক্লিক তৌরো. মসি নত্রগনা, ভিউ মেন্যুদা অদোম্না রেজিস্তর স্তাইল আউতো-স্প্লিত লেজর নত্রগা ত্রান্সেকসন জর্নেল খল্লো.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
mni: নহাক্না রেজিস্তর অদুদা এমাউন্তসিং এন্তর তৌরিঙৈদা, নহাক্না GnuCash কেল্ক্যুলেতর অদু তিনসিনবা, খাইদোকপা, পুরিবা অমসুং য়েন্নবা হোৎনবগীদমক সিজিন্নবা য়াই। অহানবা ভেল্যু অদু চম্না তাইপ তৌরো, অদুদগী +', '-','*', নৎত্রগা '/' খল্লো। অনিসুবা ভেল্যু অদু তাইপ তৌরো অমসুং কেল্ক্যুলেত তৌরবা এমাউন্ত অদু রেকোর্দ তৌনবগীদমক্তা এন্তর নম্মো।

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
mni: ক্বিক-ফিলনা কমন ওইবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং এন্তর তৌবদা লায়থোকহল্লি। নহাক্না কমন ওইবা ত্রাঞ্জেক্সন দিস্ক্রিপসন অমগী অহানবা ময়েক(সিং) অদু তাইপ তৌবা, অদুদগী তেব কী অদু নম্বা মতমদা, GnuCashনা ত্রাঞ্জেক্সন অদুগী লেমহৌরিবা সরুক অদু মদুনা অরোয়বা ওইনা এন্তর তৌখিবা অদুগুম্না মসা মথন্তা মপুং ফাহনগনি।

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
mni: লৈরিবা একাউন্ত মমিংগী অহানবা ময়েক অদু ত্রান্সফর রেজিস্তর কলমদা তাইপ তৌবিয়ু, অদুগা GnuCash না অদোমগী একাউন্তগী পরিং অদুদগী মমিং অদু মপুং পাহনগনি. সবএকাউন্তশিংগীদমক্তদি, পেরেন্ত একাউন্তগী অহানবা ময়েক অদুগা ':' অমসুং সবএকাউন্তগী অহানবা ময়েক অদু তৌবিয়ু (খুদম ওইনা, Assets:Cash কীদমক A:C).

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
mni: তাং চঙশিনবা মতমদা, খল্লবা তাং অদু ইনক্রিমেন্ত নত্রগা দিক্রিমেন্ত তৌনবা অদোম্না '+' নত্রগা '-' তাইপ তৌবা য়াই. অদোম্না চেক নম্বরদসু ইনক্রিমেন্ত নত্রগা দিক্রিমেন্ত তৌনবা '+' নত্রগা '-' শিজিন্নবা য়াই.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
mni: মপুং ওইবা ৱিন্দোদা তেব কয়ামরুম স্বিচ তৌনবা Control+Page Up/Down নম্মো.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
mni: রিকন্সাইল ৱিন্দো অদুদা, ত্রাঞ্জেক্সনসিং রিকন্সাইল তৌরে হায়না মার্ক তৌনবা নহাক্না স্পেসবার অদু নম্বা য়াই। দিপোজিত অমসুং ৱিদ্রোএলসিংগী মরক্তা মফম হোংদোক-হোংজিন তৌনবগীদমক নহাক্না তেব অমসুং সিফত-তেব নম্বা য়াই।

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
mni: তোঙান-তোঙানবা করেন্সিনা একাউন্তশিংগী মরক্তা ফন্দ ত্রান্সফর তৌনবা রেজিস্তর তুলবারদা ত্রান্সফর বতন ক্লিক তৌরো, একচেনজ তৌবগী রেত চঙশিন্নবা একাউন্ত অমসুং করেন্সি ত্রান্সফর ওপসনস খল্লো, নত্রগা অতোপ্পা করেন্সিগী অমাউন্ত ফংগনি.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
mni: অদোম্না ৱিন্দো অমখক্তংদা অমুক্তংদা উবা পাম্বা অদুগী ফাইনান্সিয়েলগী ওইবা ঈপাউ পুম্নমক চঙশিন্দুনা রিপোর্ত কয়ামরুম পেক তৌবা য়াগনি. অশুম্না তৌনবা সেম্পল অমসুং কস্তম->"কস্তম মলতিকলম রিপোর্ত" রিপোর্ত শিজিন্নৌ.

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
mni: মতৌ করম্না রিপোর্তসিং উৎপগে হায়বদুদা স্তাইল সিতসিংনা সাফু পী। নহাক্কী রিপোর্ত অদুগীদমক স্তাইল সিত অমা রিপোর্ত ওপসন অমগুম্না খল্লো, অমসুং স্তাইল সিতসিং কস্তমাইজ তৌনবগীদমক এদিত->স্তাইল সিতস মেন্যু অদু সিজিন্নৌ।

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
mni: রেজিস্তর লামায়গী ত্রান্সফর ফিল্দদা একাউন্ত মেন্যু ৱাংখৎনবা, মেন্যু কি নত্রগা কন্ত্রোল-দাউন কি পুন্না নম্মো.

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
mni: সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সন এদিতর অদু য়াম্না ফ্লেক্সিবল ওইবা ফ্রিক্যুএন্সি কনফিগুরেতর অমগা লোয়নৈ। ত্রাঞ্জেক্সন অমা সেদ্যুল লেপ্নবা বেসিক ওইবা ফ্রিক্যুএন্সিসিংগী মনুংদা নুমিৎ খুদিংগী ওইবা, চয়োলগী ওইবা অমসুং থাগী ওইবা অসি য়াউই। অদুবু হেন্না খুমাং চাউসিল্লবা স্কিমসিংসু সেমগৎপা য়াই। খুদম খরা:
    
    ত্রাঞ্জেক্সন অমা চয়োল অহুম খুদিংগী ওইনা সেদ্যুল লেপ্নবগীদমক, নহাক্না চয়োলগী ওইবা বেসিক ফ্রিক্যুএন্সি অদু খনবা অমসুং অদুদগী 'চয়োল 3 খুদিংগী' হায়না সেত তৌবা য়াই।
    
    ত্রাঞ্জেক্সন অমা চহি খুদিংগী ওইনা সেদ্যুল লেপ্নবগীদমক নহাক্না থাগী ওইবা বেসিক ফ্রিক্যুএন্সি অদু খনবা অমসুং অদুদগী 'থা 12 খুদিংগী' হায়না সেত তৌবা য়াই।

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
mni: করিগুম্বা কনাগুম্বা মীওই অমনা য়ুনিভর্স অসি করিগীদমক্তা অমসুং করি মরমগী মসি মফমসিদা লৈরিবনো হায়বা খংলক্লবদি মসি খুদক্তা মাংখিগনি অমসুং হেন্না মহৌসাগা মান্নদবা অমসুং মরম খংদবা করিগুম্বা পোৎসক খরনা মহুৎ সিনখিগনি হায়বগী থীওরি অমা লৈ।
    মসি হান্ননা থোকখ্রে হায়বগী অতোপ্পা থীওরি অমা লৈ।
    
    দগ্লাস এদামস, "য়ুনিভর্সকী অরোয়বদা লৈবা রেস্তোরেন্ত"

en: The book was closed successfully.
mni: বুক অদু মায়পাক্না লোইশিল্লে.

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books that will be created. This is a ngettext(3) message (but only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
mni[0]: বুক অসিদা ফংবা খ্বাইদগী অঙনবা ত্রাঞ্জেক্সনগী তারিখ অসি %sনি। মথক্কী খনবগী মওং অসিদা য়ুম্ফম ওইদুনা, লাইরিক অসি বুক %d থোক্না খায়দোক্কনি।
mni[1]: বুক অসিদা ফংবা খ্বাইদগী অঙনবা ত্রাঞ্জেক্সনগী তারিখ অসি %sনি। মথক্কী খনবগী মওং অসিদা য়ুম্ফম ওইদুনা, লাইরিক অসি বুক %d থোক্না খায়দোক্কনি।

en: Period %s - %s
mni: পেরিওদ %s - %s

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
mni: %s
    কংগ্রেচ্যুলেসন্স! নহাক্না লাইরিকসিংসিগী থবকসি লোইসিল্লে!

en: Period
mni: মতম (পেরিওদ)

en: Closing Date
mni: অরোইবা তাং

en: Selected
mni: খল্লে

en: Account Types
mni: একাউন্ত মখলশিং

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
mni: '%s' দা একাউন্তশিং

en: No description provided.
mni: দিস্ক্রিপসন অমত্তা পীদে।

en: Accounts in Category
mni: কেতগোরিদা একাউন্তশিং

en: zero
mni: জিরো

en: existing account
mni: লৈরিবা একাউন্ত

en: Yes
mni: হোয়

en: No
mni: নত্তে

en: Placeholder
mni: প্লেসহোলদর

en: Opening Balance
mni: ওপনিং বেলেন্স

en: Use Existing
mni: লৈরিবসি শিজিন্নৌ

en: New Book Options
mni: অনৌবা বুক ওপসনসিং

en: Taxes
mni: তেক্সে

en: Tax Payment
mni: তেক্স পেমেন্ত

en: Insurance
mni: ইন্সুরেন্স

en: Insurance Payment
mni: ইন্সুরেন্স পেমেন্ত

en: PMI Payment
mni: PMI পেমেন্ত

en: Other Expense
mni: অতোপ্পা চাদিং

en: Miscellaneous Payment
mni: অতৈ অতৈগী পেমেন্ত

en: via Escrow account?
mni: এস্ক্রো একাউন্তলোমদরা?

en: Loan
mni: লোন

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
mni: লোন সিংবগী ওপসন: "%s"

en: Date
mni: তাং

en: Payment
mni: শেল পীবা

en: Principal
mni: প্রিনসিপাল

en: Interest
mni: শেন্দোই

en: Escrow Payment
mni: এস্ক্রো পেমেন্ত

en: Error adding price.
mni: মমল হাপচিনবদা শোয়রে.

en: Account
mni: একাউন্ত

en: Symbol
mni: সিম্বোল

note: Translators: The number of units of any kind of investment (shares, fonds, bonds, …)
en: Shares
mni: সেয়রস

en: You don't have any stock accounts with balances!
mni: অদোমগী বেলেন্সশিংগা লোয়ননা স্তোক একাউন্তস অমত্তা লৈতে!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
mni: লৈবা

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
mni: য়োনবা

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
mni: দিভিদেন্দ

en: _Shares
mni: _সেয়ারস

en: Memo
mni: মেমো

en: Debit
mni: দেবিত

en: Credit
mni: ক্রেদিত

en: Units
mni: য়ুনিতস

en: Bill
mni: বিল

en: Voucher
mni: ভাউচর

en: Invoice
mni: ইভোইস

en: None
mni: অমত্তা লৈতে

en: Use Global
mni: গ্লোবেল ওইনা শিজিন্নৌ

en: Badly formed URL %s
mni: ফত্তনা শেংলবা URL %s

en: Bad URL: %s
mni: ফত্তবা URL: %s

en: No such entity: %s
mni: অসিগুমবা এন্তিতি লৈতে: %s

en: No such owner entity: %s
mni: অসিগুম্বা মপুগী এন্তিতি লৈতে: %s

en: Entity type does not match %s: %s
mni: এন্তিতি মখলসিগা চান্নদে %s: %s

en: You must provide a name for this Billing Term.
mni: বিল্লিং তার্ম অসিগী মমিং অমা পীগদবনি.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
mni: মসিগী বিল্লিং তার্ম অসিগী অখন্নবা মমিং অমা পীগদবনি. অদোমগী অপাম্বা "%s"অসি হান্না শিজিন্নরি.

en: Days
mni: নুমিৎ

en: Proximo
mni: মথংগী থা

en: Unknown
mni: শকখঙদবা

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
mni: তর্ম "%s" অসি সিজিন্নদ্রে। মসি নহাক্না দিলিত তৌবা ঙমদে।

en: Are you sure you want to delete "%s"?
mni: অদোম্না "%s" তশেংনা মুত্থৎপা পামলব্রা?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
mni: ত্রাঞ্জেক্সন অসি কস্তমর অমদা এসাইন তৌবা মথৌ তাই। চানবীদুনা কস্তমর অদু মখাদা খনবীয়ু।

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
mni: ত্রাঞ্জেক্সন অসি ভেন্দর অমদা এসাইন তৌবা মথৌ তাই। চানবীদুনা ভেন্দর অদু মখাদা খনবীয়ু।

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
mni: কমোদিতি অদু অদোমগী য়ামদ্রবদা একাউন্ত অমনা হৌজিক্কী ওইনা শিজিন্নরি. অদোম্না মসি মুত্থৎপা য়ারোই.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
mni: কমোদিতি অসি মমলগী কোত লৈ. অদোম্না খল্লবা কমোদিতি অমসুং মসিগী মমলগী কোত অসি মুত্থৎপা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
mni: অদোম্না খল্লবা কমোদিতি অসি মুত্থৎপা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Delete commodity?
mni: কমোদিতি মুত্থৎকদ্রা?

en: _Cancel
mni: _ককথৎপা

en: _Delete
mni: _মুত্থৎপা

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
mni: দিস্কাউন্তগী পার্সেন্তেজ 0-100 গী মনুংদা ওইগদবনি নত্রগা মসি হাংনা থমগদবনি.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
mni: ক্রেদিততি পোজিতিভ অমাউন্ত ওইগদবনি নত্রগা মসি হাংনা থমগদবনি.

en: Edit Customer
mni: কস্তমর শেমদোকউ

en: New Customer
mni: অনৌবা কস্তমর

en: View/Edit Customer
mni: কস্তমর মীৎযেং তাবা/শেংদোকপা

en: Customer's Jobs
mni: কস্তমরগী থবক

en: Customer's Invoices
mni: কস্তমরগী ইনভোইসশিং

en: Process Payment
mni: পেমেন্তকী থৌওং

en: Shipping Contact
mni: শিপ্পিংগী পাউ লৌফম

en: Billing Contact
mni: বিল্লিংগী পাউ লৌফম

en: Customer ID
mni: কস্তমর ID

en: Contact
mni: পাউ ফাওনবা

en: Company
mni: কম্পনি

en: Find Customer
mni: কস্তমর থিদোকউ

en: You must select a report configuration to load.
mni: লোদ তৌনবগীদমক্তা নহাক্না রিপোর্ত কনফিগুরেসন অমা খনবা তাই।

en: You must select a report configuration to delete.
mni: দিলিত তৌনবগীদমক্তা নহাক্না রিপোর্ত কনফিগুরেসন অমা খনবা তাই।

en: Unable to change report configuration name.
mni: রিপোর্ত কনফিগুরেসন মমীং হোংদোক-হোংজিন তৌবা ঙমদে।

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
mni: মমীং অসিগা লোয়ননা সেভ তৌরবা রিপোর্ত কনফিগুরেসন অমা হান্ননা লৈরে, চানবীদুনা অতোপ্পা মমীং অমা খনবীয়ু।

en: Load report configuration
mni: রিপোর্ত কনফিগুরেসন লোদ তৌ

en: Edit report configuration name
mni: রিপোর্ত কনফিগুরেসন মমীং এদিত তৌ

en: Delete report configuration
mni: রিপোর্ত কনফিগুরেসন দিলিত তৌ

en: No Account selected. Please try again.
mni: একাউন্ত অমত্তা খন্দ্রে। চানবীদুনা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Placeholder account selected. Please try again.
mni: মহুৎসিনবা একাউন্ত খল্লে। চানবীদুনা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Description
mni: দিস্ক্রিপসন

en: Edit Employee
mni: ইমপ্লোয়ি শেমদোকপা

en: New Employee
mni: অনৌবা ইমপ্লোয়ি

en: View/Edit Employee
mni: ইমপ্লোয়ি মীৎয়েং তাবা/শেমদোকপা

en: Expense Vouchers
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচরস

en: Employee ID
mni: ইমপ্লোয়ি ID

en: Employee Username
mni: ইমপ্লোয়িগী শিজিন্নরিবগীমিং

en: Employee Name
mni: ইমপ্লোয়িগী মিং

en: Username
mni: শিজিন্নরিবগী মিং

en: Name
mni: মিং

en: Find Employee
mni: ইমপ্লোয়ি থিদোকপা

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
mni: প্রোগ্রাম অসিনা মতম অমদা ভেল্যু অমতমক পাবা য়াগনি. অদোম্না পুম্নমক্কী ভেল্যুশিং চঙশিনগদবনি অদুবু ক্বান্তিতিদি অমখক ওইখদবনি.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
mni: GnuCash না ফিল্দ অমদা ভেল্যু অদু লেপথোকপা ঙমদে. অদোম্না অচুমবা ৱারোল অমা চঙশিনগদবনি.

en: The interest rate cannot be zero.
mni: শেন্দোইগী রেত জিরো ওইবা য়ারোই.

en: The number of payments cannot be zero.
mni: পেমেন্তগী মশিং জিরো ওইবা য়ারোই.

en: The number of payments cannot be negative.
mni: পেমেন্তগী মশিং নেগেতিভ ওইবা য়ারোই.

en: All Accounts
mni: একাউন্ত পুম্নমক

en: Balanced
mni: বেলেন্স

en: Closing Entries
mni: লোইশিল্লিবা এন্ত্রিসিং

en: Reconcile
mni: রিকনসাইল তৌবা

en: Share Price
mni: সেয়র প্রাইস

en: Value
mni: ভেল্যু

en: Date Posted
mni: পোস্ত তৌখিবা তাং

en: Reconciled Date
mni: রিকনসাইল তৌরবা তাং

en: Number/Action
mni: মসিং/ এক্সন

en: Action
mni: একসন

en: Transaction Number
mni: ত্রাঞ্জেক্সন নম্বর

en: Number
mni: নম্বর

en: Notes
mni: নোতশিং

en: Find Transaction
mni: ত্রান্সেকসন থিদোকপা

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
mni: অদোম্না বিল্লিংগী ঈপাউ পীবা তাই.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
mni: অদোম্না খল্লবা এন্ত্রি অসি মুত্থৎপা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
mni: এন্ত্রি অসি ওর্দর অমদা পুনশিল্লে অমসুং মদুদগী মুত্থৎলগনি!

en: Due Date
mni: দিউ ওইবা তাং

en: Post Date
mni: পোস্ত তৌবগী তাং

en: Post to Account
mni: একাউন্ততা পোস্ত তৌরো

en: Accumulate Splits?
mni: স্প্লিতশিং খোমজিনগদ্রা?

en: The Invoice must have at least one Entry.
mni: ইনভোইস অসিদা য়ামদ্রবদা এন্ত্রি অমা লৈগদবনি.

en: Do you really want to post the invoice?
mni: অদোম্না ইনভোইস অসি পোস্ততা থাখিবা তশেংনা পামলব্রা?

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
mni: পোস্ত এক্সন অদু কেন্সেল তৌখ্রে মরমদি একচেঞ্জ রেত লোয়নমক পীদে।

en: Total:
mni: অপুনবা:

en: Subtotal:
mni: সবতোতেল:

en: Tax:
mni: তেক্স:

en: Total Cash:
mni: অপুনবা শেনফম:

en: Total Charge:
mni: অপুনবা চার্জ:

en: Credit Note
mni: ক্রেদিতকী নোত

en: New Credit Note
mni: অনৌবা ক্রেদিতকী নোত

en: New Invoice
mni: অনৌবা ইনভোইস

en: Edit Credit Note
mni: ক্রেদিতকী নোত এদিত তৌ

en: Edit Invoice
mni: ইনভোইস শেমদোকপা

en: View Credit Note
mni: ক্রেদিতকী নোত য়েংউ

en: View Invoice
mni: ইনভোইস মীৎয়েং তাবা

en: New Bill
mni: অনৌবা বিল

en: Edit Bill
mni: বিল শেমদোকপা

en: View Bill
mni: বিল মীৎয়েং তাবা

en: New Expense Voucher
mni: অনৌবা শেল শিজিন্নবগী ভাউচর

en: Edit Expense Voucher
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচর শেমদোকপা

en: View Expense Voucher
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচর মীৎয়েং তাবা

en: Bill Information
mni: বিলগী ইনফোর্মেসন

en: Bill ID
mni: বিল ID

en: Voucher Information
mni: ভাউচরগী ইনফোর্মেসন

en: Voucher ID
mni: ভাউচর ID

en: Date of duplicated entries
mni: দুপ্লিকেত তৌরবা এন্ত্রিসিংগী তারিখ

en: Do you really want to post these invoices?
mni: নহাক্না তসেংনা ইনভোইসসিং অসি পোস্ত তৌবা পাম্ব্রা?

en: View/Edit Invoice
mni: ইনভোইস মীৎয়েং তাবা/শেমদোকপা

en: Duplicate
mni: দু্প্লিকেত

en: Post
mni: পোস্ত তৌবা

en: Printable Report
mni: প্রিন্ত তৌবা য়াবা রিপোর্ত

en: View/Edit Bill
mni: বিল মীৎয়েং তাবা/শেমদোকপা

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
mni: ভাউচর মীৎয়েং তাবা/শেমদোকপা

en: Invoice Owner
mni: ইনভোইসকী মপু

en: Invoice Notes
mni: ইনভোইসকী ৱারোলশিং

en: Billing ID
mni: বিল্লিং ID

en: Is Paid?
mni: শেল পীরব্রা?

en: Is Posted?
mni: পোস্ত তৌখ্রব্রা?

en: Date Opened
mni: হাংদোকপা তাং

en: Invoice ID
mni: ইনভোইস ID

en: Bill Owner
mni: বিলগী মপু

en: Bill Notes
mni: বিলগী ৱারোলশিং

en: Voucher Owner
mni: ভাউচরগী মপু

en: Voucher Notes
mni: ভাউচরগী ৱারোলশিং

en: Type
mni: মখল

en: Paid
mni: পীরে

en: Posted
mni: পোস্ত তৌখ্রে

en: Due
mni: দিউ

en: Opened
mni: হাংদোক্লে

en: Num
mni: নম

en: Find Bill
mni: বিল থিদোকউ

en: Find Expense Voucher
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচর থিদোকউ

en: Expense Voucher
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচর

en: Find Invoice
mni: ইনভোইস থিদোকউ

en: Amount
mni: অমাউন্ত

en: Due Bills Reminder
mni: দিউ বিলগী নিংশিংহনবা

en: The Job must be given a name.
mni: থবক অসি মমিং অমা পীগদবনি.

en: You must choose an owner for this job.
mni: থবক অসিগী মপু অমা খনগদবনি.

en: Edit Job
mni: থবক শেমদোকপা

en: New Job
mni: অনৌবা থবক

en: View/Edit Job
mni: থবক মীৎয়েং তাবা/শেংদোকপা

en: View Invoices
mni: ইনভোইসশিং মীৎয়েং তাবা

en: Owner's Name
mni: মপুগী মমিং

en: Only Active?
mni: এক্তিভ ওইবতমকলা?

en: Rate
mni: রেত

en: Job Number
mni: থবক্কী নম্বর

en: Job Name
mni: থবক্কী মমিং

en: Find Job
mni: থবক থিদোকউ

en: Closed
mni: লোইশিল্লে

en: Title
mni: মিংথোল

en: Balance
mni: বেলেন্স

en: Gains
mni: অতোংবা

en: Gain/Loss
mni: অতোংবা/অমাংবা

en: Lots in Account %s
mni: একাউন্ত %s তা লোতশিং

en: The Order must be given an ID.
mni: ওর্দর অসি ID অমা পীগদবনি.

en: The Order must have at least one Entry.
mni: ওর্দর অসি য়ামদ্রবদা এন্ত্রি অমা লৈগদবনি.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
mni: ওর্দর অসিদা ইনভোইস তৌদবা এন্ত্রিশিং য়াওই. অদোম্না এন্ত্রি পুম্নমক ইনভোইস তৌদ্রিঙৈদা লোইশিনবা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Do you really want to close the order?
mni: অদোম্না ওর্দর অসি তশেংনা লোইশিনবা পামলব্রা?

en: Close Date
mni: লোইশিনবা তাং

en: View/Edit Order
mni: ওর্দর মীৎয়েং তাবা/শেমদোকপা

en: Order Notes
mni: ওর্দরগী ৱারোলশিং

en: Date Closed
mni: তাং লোইশিল্লে

en: Is Closed?
mni: লোইশিল্লব্রা?

en: Owner Name
mni: মপুগী মমিং

en: Order ID
mni: ওর্দর ID

en: Find Order
mni: ওর্দর থিদোকপা

en: You must enter a valid account name for posting.
mni: পোস্ত তৌনবগীদমক্তা নহাক্না চৎনবা য়াবা একাউন্ত অমা এন্তর তৌগদবনি।

en: You must select a company for payment processing.
mni: অদোম্না পেমেন্ত তৌনবগী কম্পনি অমা খনগদবনি.

en: You must select a transfer account from the account tree.
mni: একাউন্ত ত্রিদগী ত্রান্সফর একাউন্ত অমা খনগদবনি.

en: Pre-Payment
mni: হান্না পীবা পেমেন্ত

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
mni: ত্রান্সফর অমসুং পোস্ত একাউন্তসিং অসি তোঙান তোঙানবা করেন্সিসিংগা চৎমিন্নৈ। চানবীদুনা কনভর্সনগী রেত অদু তাকপীয়ু।

en: Customer
mni: কস্তমর

en: Vendor
mni: ভেন্দর

en: Employee
mni: ইমপ্লোয়ি

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
mni: নহাক্কী চৎনবা য়াবা "Post To" একাউন্তসিং লৈতে। চানবীদুনা নহাক্না পেমেন্ত অসিগী প্রোসেস মখা চৎথদ্রিঙৈ মমাংদা "%s" মখলগী একাউন্ত অমা সেম্বীয়ু। নহাক্না ইনভোইস নৎত্রগা বিল অমা হান্না সেম্বা পাম্বা ওইবা য়াই?

en: Cleared
mni: শেংদোক্লে

en: Reconciled
mni: রিকনসাইল তৌরে

en: Cancel
mni: ককথৎলো

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
mni[0]: নহাক্না খল্লবা মমল অদু দিলিত তৌবা সোয়দনা পাম্লব্রা?
mni[1]: নহাক্না খল্লবা মমল %d অদু দিলিত তৌবা সোয়দনা পাম্লব্রা?

en: Delete prices?
mni: মমল মুত্থৎকদ্রা?

en: Entries
mni: এন্ত্রিশিং

en: You must select a Security.
mni: নহাক্না সেক্যুরিতি অমা খনগদবনি।

en: You must select a Currency.
mni: নহাক্না করেন্সি অমা খনগদবনি।

en: You must enter a valid amount.
mni: অদোম্না অচুমবা অমাউন্ত অমা চঙশিনগদবনি.

en: Cannot save check format file.
mni: চেক ফোর্মেত ফাইল সেভ তৌবা ঙমদে.

en: There is a duplicate check format file.
mni: দুপ্লিকেত চেক ফোর্মেত ফাইল অমা লৈ.

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
mni: %s চেক ফোর্মেত ফাইল '%s' অমসুং %s চেক ফোর্মেত ফাইল '%s' দা GUID শিং অসি চান্নৈ.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
mni: এপ্লিকেসন

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
mni: শিজিন্নরিবা

en: Custom
mni: কস্তম

en: Top
mni: মতোন

en: (paused)
mni: (ঙাইহাক লেপ্পে)

en: Complete
mni: মপুংফাবা

en: Contents
mni: হীরমশিং

en: Report
mni: রিপোর্ত

en: Rows
mni: রোশিং

en: Cols
mni: কলমশিং

en: HTML Style Sheet Properties: %s
mni: HTML স্তাইল শীতকী প্রোপরতিশিং: %s

en: You must provide a name for the new style sheet.
mni: অদোম্না অনৌবা স্তাইল শীত অসিগী মমিং অমা পীগদবনি.

en: Style Sheet Name
mni: স্তাইল শীতকী মমিং

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
mni: সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন অসি হোংদোকখ্রে; অদোম্না ককথৎপা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Please name the Scheduled Transaction.
mni: সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসনগী মমিং অমা পীবিয়ু.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
mni: মমিং "%s" অসিদা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন হান্না লৈতে. অদোম্না মসি চপ মান্নবা মমিং অসি থোনবা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Please provide a valid end selection.
mni: অচুমবা অরোইবা খনবা পীবিয়ু.

en: There must be some number of occurrences.
mni: মদুদা থৌদোক থোকখিবগী মশিং খরা লৈগদবনি.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
mni: ৱাৎলিবা থৌদোক থোকপগী (%d) মশিং অসি অপুনবা থৌদোক থোকখিবা (%d) মশিংদগী হেন্না চাউই.

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
mni: অদোম্না অমুক হন্না রন তৌররোইদবা সেদিউল ওইবা ত্রান্সেকসন অমা শেমগৎনবা হোৎনরে. অদোম্না মসি তশেংনা তৌবা পাম্বিব্রা?

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
mni: তেমপ্লেত ত্রান্সেকসন অমা য়াওদনা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন মথন্তনা শেমগৎপা ঙম্মোই.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
mni: সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসনগী ইদিতরনা ত্রান্সেকসন অসি মথন্তনা বেলেন্স তৌবা ঙমদে. হৌজিকসু মসি চঙশিনগদ্রা?

en: (never)
mni: (কৈদৌঙৈদা নত্তে)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
mni: হৌজিক্কী তেমপ্লেত ত্রান্সেকসন অসি হোংদোকখ্রে. অদোম্না অহোংবশিং অসি রেকোর্দ তৌবা পাম্বিব্রা?

en: Scheduled Transactions
mni: সেদিউল ত্রান্সেকসন্স

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
mni: সেদিউল ত্রান্সেকসন অসি অনবেলেন্স ওই. মসিগী ফিবম অসিদগী শেমদোক্নবা অদোমবু য়াম্না কন্না হায়জরি.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
mni: হৌজিক শেমদোক্লিবা ত্রান্সেকসন অমদগী সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন শেমগৎপা ঙমদে. সেদিউল তৌদ্রিঙৈগী মমাংদা ত্রান্সেকসন চঙশিনবিয়ু.

en: Ignored
mni: করিসু খনদ্রে

en: Postponed
mni: য়ৈথোকপা

en: To-Create
mni: শেমগৎপা

en: Reminder
mni: রিমাইন্দর

en: Created
mni: শেমগৎলে

en: Never
mni: কৈদৌঙৈদা নত্তে

en: (Need Value)
mni: (তঙাইফদবা ভেল্যু)

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
mni[0]: মতম অসিদা সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং অমত্তা লৈতে। (ত্রাঞ্জেক্সন অমা মসা মথন্তা সেমখ্রে)
mni[1]: মতম অসিদা সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং অমত্তা লৈতে। (ত্রাঞ্জেক্সন %d মসা মথন্তা সেমখ্রে)

en: Transaction
mni: ত্রান্সেকসন

en: Status
mni: স্তেতস

en: Created Transactions
mni: শেমগৎলবা ত্রান্সেকসনশিং

en: Last Valid Year:
mni: অরোইবা চৎনগদবা চহী:

en: Form Line Data:
mni: লাইন দাতাদগী:

note: Translators: Tax Code
en: Code
mni: কোদ

en: now
mni: হৌজিক

en: Income Tax Identity
mni: ইনকম তেক্স আইদেন্তিতি

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
mni: চেকশিনগদবা: অদোম্না TXF কেতেগোরিশিং সেত তৌরবদি, অদুগা মতুংদা 'মখল' হোংদোক্লবদি অদোম্না কেতেগোরিশিং অদু অমুক্তা অমমম মেনুয়েল ওইনা রিসেত তৌবা তঙাইফদে.

en: Form
mni: মফমদগী

en: Edit Vendor
mni: ভেন্দর শেমদোকপা

en: New Vendor
mni: অনৌবা ভেন্দর

en: View/Edit Vendor
mni: ভেন্দর মীৎয়েং তাবা/শেংদোকপা

en: Vendor's Jobs
mni: ভেন্দরগী থবক

en: Vendor's Bills
mni: ভেন্দরগী বিল

en: Pay Bill
mni: বিল পীবা

en: Vendor ID
mni: ভেন্দর ID

en: Find Vendor
mni: ভেন্দর থিদোকপা

en: Income
mni: ইনকম

en: Expenses
mni: চাদিং

en: Transfer
mni: ত্রান্সফর তৌবা

en: Total
mni: অপুনবা

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
mni: মতম অসিদা চঙশিনগদবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন অমত্তা লৈতে.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
mni[0]: মতম অসিদা চঙশিনগদবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন অমত্তা লৈতে. (%d ত্রান্সেকসন মথন্তনা শেমগৎলে.)
mni[1]: মতম অসিদা চঙশিনগদবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন অমত্তা লৈতে. (%d ত্রান্সেকসনশিং মথন্তনা শেমগৎলে.)

en: Select a Budget
mni: বজেত অমা খল্লো

en: Open
mni: হাংদোকপা

en: Edit
mni: শেমদোকপা

en: New
mni: অনৌবা

en: Delete
mni: মুত্থৎলো

en: Accounts
mni: একাউন্ত

en: (no name)
mni: (মমিং লৈতে)

en: Deleting account %s
mni: একাউন্ত %s মুত্থৎলি

en: The account %s will be deleted.
mni: একাউন্ত %s মুত্থৎলগনি.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
mni: একাউন্ত অসিগী ত্রান্সেকসন পুম্নমক %s একাউন্তদা চঙলগনি

en: All transactions in this account will be deleted.
mni: একাউন্ত অসিগী ত্রান্সেকসন পুম্নমক মুত্থৎলগনি.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
mni: সব-একাউন্ত ত্রান্সেকসন পুম্নমক %s একাউন্তদা চঙলগনি.

en: All sub-account transactions will be deleted.
mni: সব-একাউন্ত ত্রান্সেকসন পুম্নমক মুত্থৎলগনি.

en: Are you sure you want to do this?
mni: অদোম্না মসি শোয়দনা তৌবা পম্লব্রা?

en: Options
mni: ওপস

en: Estimate
mni: এস্তিমেত

en: Budget
mni: বজেত

en: Unnamed Budget
mni: মিংথোন্দবা বজেত

en: Delete %s?
mni: %s মুত্থকদ্রা?

en: You must select at least one account to estimate.
mni: এস্তিমেত পানবা অদোম্না য়ামদ্রবদা একাউন্ত অমা খনগদবনি.

en: Make a printable invoice
mni: নমথোকপা য়াবা ইনভোইস শেম্মো

en: _Edit Invoice
mni: _ইনভোইস শেমদোকউ

en: Edit this invoice
mni: ইনভোইস অসি শেমদোকউ

en: _Duplicate Invoice
mni: _দুপ্লিকেত ইনভোইস

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
mni: হৌজিক্কী অসিগী দুপ্লিকেত অমা ওইনা অনৌবা ইনভোইস অমা শেমগৎলো

en: _Post Invoice
mni: _ইনভোইস পোস্ত তৌরো

en: _Unpost Invoice
mni: _ইনভোইস অনপোস্ত তৌরো

en: New _Invoice
mni: অনৌবা _ইনভোইস

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
mni: হৌজিক্কী অসিগুম্না মপু অসিমক্কী অনৌবা ইনভোইস অমা শেমগৎলো

en: Blank
mni: অহাংবা

en: _Pay Invoice
mni: _শেল পীবগী ইনভোইস

en: _Company Report
mni: _কম্পনি রিপোর্ত

en: Enter
mni: চঙশিল্লো

en: Up
mni: মথক

en: Down
mni: মখা

en: Unpost
mni: অনপোস্ত তৌবা

en: New Voucher
mni: অনৌবা ভাউচর

en: Vendor Listing
mni: ভেন্দরগী লিস্ত সেম্বা

en: Customer Listing
mni: কস্তমরগী লিস্ত সেম্বা

en: Owners
mni: মপুসিং

en: Customers
mni: কস্তমরসিং

en: Jobs
mni: থবকসিং

en: Vendors
mni: ভেন্দরসিং

en: Employees
mni: ইমপ্লোয়িসিং

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
mni: মপু %s অসি দিলিত তৌরগনি।
    নহাক্না তসেংনা মসি তৌবা পাম্লে হায়বসি সোয়দ্রব্রা?

en: Cu_t Transaction
mni: ত্রান্সেকসন ক_কউ

en: _Copy Transaction
mni: ত্রান্সেকসন _শিল্লো

en: _Paste Transaction
mni: ত্রান্সেকসন _নপশিল্লো

en: Dup_licate Transaction
mni: দুপ্লি_কেত ত্রান্সেকসন

en: _Delete Transaction
mni: ত্রান্সেকসন _মুত্থৎলো

en: Cu_t Split
mni: স্প্লিত ক_ত তৌ

en: _Copy Split
mni: _স্প্লিত কোপি তৌ

en: _Paste Split
mni: _স্প্লিত পেস্ত তৌ

en: Dup_licate Split
mni: স্প্লিত দুপ্লি_কেত সেম্মু

en: _Delete Split
mni: স্প্লিত _মুত্থৎলো

en: Cut the selected transaction into clipboard
mni: খল্লবা ত্রান্সেকসন অসি ক্লিপবোর্দতা ককউ

en: Copy the selected transaction into clipboard
mni: খল্লবা ত্রান্সেকসন অসি ক্লিপবোর্দতা শিল্লো

en: Paste the transaction from the clipboard
mni: ক্লিপবোর্দতগী ত্রান্সেকসন নপশিল্লো

en: Make a copy of the current transaction
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসনগী কোপি অমা শেম্মো

en: Delete the current transaction
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসন মুত্থৎলো

en: Cut the selected split into clipboard
mni: খল্লবা স্প্লিত অদু ক্লিপবোর্দতা কত তৌ

en: Copy the selected split into clipboard
mni: খল্লবা স্প্লিত অদু ক্লিপবোর্দতা কোপি তৌ

en: Paste the split from the clipboard
mni: ক্লিপবোর্দতগী স্প্লিত অদু পেস্ত তৌ

en: Make a copy of the current split
mni: হৌজিক্কী স্প্লিত অদুগী কোপি অমা সেম্মু

en: Delete the current split
mni: হৌজিক্কী স্প্লিত অদু দিলিত তৌ

en: Schedule
mni: সেদিউল

en: Auto-clear
mni: মথন্ত-শেংদোকপা

en: General Journal
mni: জেনরেল জর্নেল

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
mni: %s দা অহোংবশিং সেভ তৌগদ্রা?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
mni: ত্রাঞ্জেক্সন অমদা রেজিস্তর অসিগী পন্দুনা লৈবা হোংদোক-হোংজিনসিং লৈ। নহাক্না হোংদোক-হোংজিনসিং অসি ত্রাঞ্জেক্সন অসিদা সেভ তৌবা, ত্রাঞ্জেক্সন অদু লৌথোকখিবা, নৎত্রগা ওপরেসন অদু কেন্সেল তৌবা পামগদ্রা?

en: _Discard Transaction
mni: ত্রান্সেকসন _তোকথোকউ

en: _Save Transaction
mni: ত্রান্সেকসন _সেভ তৌরো

en: unknown
mni: শকখঙদবা

en: Portfolio
mni: পোর্তফোলিও

en: Search Results
mni: থিবগী ফলশিং

en: Start Date:
mni: হৌবগী তাং:

en: End Date:
mni: অরোইবা তাং:

en: Frozen
mni: ফ্রোজন

en: Voided
mni: চৎনবা য়াদ্রবা

en: Transaction Report
mni: ত্রান্সেক্সন রিপোর্ত

en: Portfolio Report
mni: পোর্তফোলিও রিপোর্ত

en: Search Results Report
mni: থিবগী ফলশিংগী রিপোর্ত

en: Register
mni: রেজিস্তর

en: and subaccounts
mni: অমসুং সবএকাউন্তস

en: Print checks from multiple accounts?
mni: মল্তিপল একাউন্তসতগী চেক নমথোক্কদ্রা?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
mni: মসিগী থিবগী ফল অসিদা একাউন্ত অমদগী হেন্না স্প্লিত য়াওই. মখোয় পুম্নমক চপ মান্নবা একাউন্তদগী নত্রবসু চেকশিং অসি নমথোকপা পাম্বিব্রা?

en: _Print checks
mni: চেকশিং _নমথোকপা

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
mni: বেঙ্ক একাউন্ত রেজিস্তর অমা নত্রগা থিবগী ফলশিংদগী অদোম্না চেকশিংতমক নমথোকপা য়াই.

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
mni: অদোম্না রিকনসাইল তৌরবা নত্রগা শেংদোক্লবা স্প্লিতনা ত্রান্সেকসন অমা য়াহন্দবা ঙমদে.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
mni: ত্রান্সেকসন অসি ৱাফম অসিগা লোয়ননা পাবতমক ওইনা মার্ক তৌরে: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
mni: ত্রান্সেকসন অসিগী রিভর্সিং এন্ত্রি অমা হান্না শেমগৎলে.

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
mni: ...না %s সোর্ত তৌরো

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
mni: ...না %s ফিল্তর তৌরো

en: Select
mni: খনবা

en: Print
mni: নমথোকপা

en: Export
mni: থাদোকপা

en: The numeric ID of the report.
mni: রিপোর্তকী নিউমরিক ID

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
mni: হৌজিক্কী রিপোর্ত অসিগী সেভ তৌরবা কনফিগুরেসন অদু অপদেত তৌ। রিপোর্ত অদু ফাইল %s অদুদা সেভ তৌরগনি।

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
mni: হৌজিক্কী রিপোর্তকী কনফিগুরেসন অদু 'সেভ তৌরবা রিপোর্ত কনফিগুরেসনসিং' অদুদা হাপচিল্লু। রিপোর্ত অদু ফাইল %s দা সেভ তৌরগনি।

en: Save _Report Configuration
mni: _রিপোর্ত কনফিগুরেসন সেভ তৌ

en: Save Report Configuration As…
mni: রিপোর্ত কনফিগুরেসন ...…গুম্না সেভ তৌ

en: Choose export format
mni: থাদোকপগী ফোর্মেত খল্লো

en: Choose the export format for this report:
mni: রিপোর্ত অসিগী এক্সপোর্ত ফোর্মেত অপাম্বা খল্লো

en: Save %s To File
mni: ফাইলদা %s সেভ তৌরো

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
mni: অদোম্না ফাইলমমিং অদু সেভ তৌবা ঙমদে.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
mni: অদোম্না ফাইল অদুদা সেভ তৌবা য়াদে.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
mni: ফাইল %s অসি হান্না লৈরে. অদোম্না মসি মথক্তা ইশিনবা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
mni: ফাইল %s হাংদোকপা ঙমদে. অরানবদি: %s নি

en: GnuCash-Report
mni: GnuCash-রিপোর্ত

en: Printable Invoice
mni: নমথোকপা য়াবা ইনভোইস

en: Tax Invoice
mni: তেক্সকী ইনভোইস

en: Easy Invoice
mni: অরাইবা ইনভোইস

en: Fancy Invoice
mni: ফেন্সি ইনভোইস

en: Transactions
mni: ত্রাঞ্জেক্সনসিং

en: Upcoming Transactions
mni: মতুংদা লাক্কদবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং

en: Report error
mni: রিপোর্ত অশোয়বা

en: An error occurred while running the report.
mni: রিপোর্ত অসি রন তৌবা মতমদা অশোয়বা অমা থোক্লে

en: Badly formed options URL: %s
mni: ফত্তনা শেমলবা ওপসনস URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
mni: ফত্তনা-শেমলবা রিপোর্ত id: %s

en: Statement Date
mni: স্তেতমেন্তগী তাং

en: Descending
mni: দিসেন্দিং

en: Ascending
mni: এসেন্দিং

en: (no memo)
mni: (মেমো লৈতে)

en: (no description)
mni: (দিস্ক্রিপসন লৈতে)

en: Cannot modify or delete this transaction.
mni: ত্রান্সেকসন অসি শেমদোকপা নত্রগা মুত্থৎপা য়াদে.

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
mni: ত্রাঞ্জেক্সন অসিগী তারিখ অসি লাইরিক অসিগীদমক সেত তৌবা "পাবা-খক্কী অহৌবা" অদুদগী হেন্না লিরে। সেত্তিং অসি ফাইল->প্রোপর্তিজ->একাউন্তসতা হোংদোক-হোংজিন তৌবা য়াগনি।

en: Remove the splits from this transaction?
mni: ত্রান্সেকসন অসিদগী স্প্লিত লৌথোক্কদ্রা

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
mni: ত্রান্সেকসন অসিদা রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত য়াওই. মসি শেমদোকপা হায়বসি অফবা ৱাখল্লোন নত্তে মরমদি মসিনা অদোমগী রিকনসাইল তৌরবা বেলেন্স অদু উহল্লরোই.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
mni: স্প্লিতশিং _লৌথোকউ

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
mni: ত্রান্সেকসন '%s'দগী স্প্লিত '%s' মুত্থৎকদ্রা?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
mni: অদোম্না রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত অমা মত্থৎকদৌরে! মসি অফবা ৱাখল্লোন নত্তে মরমদি মসিনা অদোমগী রিকনসাইল তৌরবা বেলেন্স অদু উহল্লরোই.

en: You cannot delete this split.
mni: অদোম্না স্প্লিত অসি মুত্থৎপা য়াদে.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
mni: মসি রেজিস্তরদা নপসিনবা ত্রাঞ্জেক্সন অসিগী স্প্লিত অদুনি। নহাক্না মদু রেজিস্তর ৱিন্দো অসিদগী দিলিত তৌবা ঙম্লোই। নহাক্না অপুনবা ত্রাঞ্জেক্সন অদু ৱিন্দো অসিদগী দিলিত তৌবা য়াই, নৎত্রগা ত্রাঞ্জেক্সন অসিমক্কী অতোপ্পা নাকল অমা উৎপা রেজিস্তর অমদা নেভিগেত তৌবা অমসুং স্প্লিত অদু রেজিস্তর অদুদগী দিলিত তৌবা য়াই।

en: Delete the current transaction?
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসন মুত্থৎকদ্রা?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
mni: অদোম্না ত্রান্সেকসন অমগী রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত অমা মত্থৎকদৌরে! মসি অফবা ৱাখল্লোন নত্তে মরমদি মসিনা অদোমগী রিকনসাইল তৌরবা বেলেন্স অদু উহল্লরোই.

en: Present:
mni: হৌজিক্কী:

en: Future:
mni: মতুংগী:

en: Cleared:
mni: শেংদোক্লে:

en: Reconciled:
mni: রিকনসাইল তৌরবা:

en: Projected Minimum:
mni: প্রোজেক্ত তৌবা খ্বাইদগী য়ামদবা:

en: Shares:
mni: সেয়ারস:

en: Current Value:
mni: হৌজিক্কী ভেল্যু:

en: This account register is read-only.
mni: একাউন্ত রেজিস্তর অসি পানবখক্তগীনি.

en: Manage your finances, accounts, and investments
mni: অদোমগী ফাইনান্সেস, একাউন্তস, অমসুং ইনভেস্তমেন্তস শীল-লাংউ

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
mni: GnuCash অসি মীওই অমগী অমসুং অপীকপা-ব্যুজিনেস ফাইনান্সিএল-একাউন্তিংগী প্রোগ্রাম অমনি।

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
mni: সিজিন্নবদা লায়বা, অদুবু অকনবা ওইবা অমসুং হোংদোক-হোংজিন য়াবা মওংদা সেম্লবা, GnuCashনা নহাকপু বেঙ্ক একাউন্তসিং, স্তোকসিং, ইনকম অমসুং চাদিংসিং ত্রেক তৌবা য়াহল্লি। য়াংনা অমসুং খুদক্তা পাংথোকপা ঙম্বা মরম্না চেকবুক রেজিস্তর অমগুম্না সিজিন্নবা য়ারবা, মসিনা বেলেন্স ওইরবা বুকসিং অমসুং চপ চাবা রিপোর্তসিং ফংহন্নবগীদমক মসি সিনফমগী ওইবা একাউন্তিং প্রিন্সিপলসিং হায়বদি দবল-এন্ত্রি একাউন্তিংগুম্বদা য়ুম্ফম ওইবনি।

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
mni: GnuCashগা লোয়ননা নহাক্না ঙমগনি (অদুবু অকক্নবা মওংদা নত্তে):

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
mni: নহাক্কী নুমিৎ খুদিংগী ওইবা নসাগী ইনকম অমসুং চাদিংসিং ত্রেক তৌ

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
mni: নহাক্কী স্তোক, বোন্দ অমসুং ম্যুচুএল ফন্দ একাউন্তসিং লায়না মেনেজ তৌ

en: Keep your small business' accounting up to date
mni: নহাক্কী অপীকপা ব্যুজিনেসকী একাউন্ত সেম্বদু অপ তু দেত ওইহল্লু

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
mni: নহাক্কী ফাইনান্সিএল দেতাদগী চপ চাবা রিপোর্তসিং অমসুং গ্রাফসিং সেম্মু

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
mni: দেতা এন্ত্রি হঞ্জিন্না তৌদনবগীদমক সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং সেত অপ তৌ

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
mni: লোন রিপেএমেন্ত অমগুম্বা, ফাইনান্সিএল কেল্ক্যুলেসনসিং পাংথোকউ

en: Finance Management
mni: ফাইনান্স মেনেজমেন্ত

en: Display the ~a report
mni: ~a রিপোর্ত উৎলি

en: Saved Report Configurations
mni: সেভ তৌরবা রিপোর্ত কনফিগুরেসনসিং

en: Manage and run saved report configurations
mni: মেনেজ তৌ অমসুং সেভ তৌরবা রিপোর্ত কনফিগুরেসনসিং রন তৌ

en: You have not selected an owner
mni: অদোম্না মপু অমা খনদ্রে

en: Job
mni: থবক

en: is
mni: ওই

en: is not
mni: ওইদে

en: Entity Not Found: %s
mni: এন্তিতি ফংদে: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
mni: একাউন্ত য়াওদনা ত্রান্সেকসন তৌবা: %s

en: Unsupported entity type: %s
mni: তেংবাংদবা এন্তিতি মখল: %s

en: No such price: %s
mni: অসিগুম্বা মমল লৈতে: %s

en: Interest Payment
mni: শেন্দোইগী পেমেন্ত

en: Interest Charge
mni: শেন্দোইগী চার্জ

en: Payment Information
mni: পেমেন্তকী ঈপাউ

en: Payment From
mni: ...মফমদগী পেমেন্ত

en: Reconcile Account
mni: একাউন্ত রিকনসাইল তৌরো

en: Payment To
mni: ...মফমদা পেমেন্ত

en: Enter _Interest Payment…
mni: _শেন্দোই পীবা চঙশিনবা…

en: Enter _Interest Charge…
mni: _শেন্দোইগী চার্জ চঙশিল্লো…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
mni: অদোম্না খল্লবা ত্রান্সেকসন মুত্থৎপা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Starting Balance
mni: অহৌবা বেলেন্স

en: Ending Balance
mni: অরোইবা বেলেন্স

en: Reconciled Balance
mni: রিকনসাইল তৌরবা বেলেন্স

en: Difference
mni: খেন্নবা

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
mni: অদোম্না মসিগী রিকনসাইল ৱিন্দোসিদা অহোংবশিং শেম্লে. অদোম্না মসি শোয়দনা ককথৎপা পাম্লব্রা?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
mni: একাউন্ত অসি বেলেন্স তৌদ্রে. অদোম্না মসি শোয়দনা লোইশিনবা পামলব্রা?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
mni: অদোম্না মসিগী রিকনসিলিয়েসন তৌবা অসি য়ৈথোকপা অমসুং কোন্না লোইশিনবা পাম্বিব্রা?

en: Set the report options you want using this dialog.
mni: অদোম্না দাইলোগ অসি শিজিন্নবা পাম্বা রিপোর্ত ওপসনশিং সেত তৌরো

en: There are no options for this report.
mni: রিপোর্ত অসিগী ওপসন অমত্তা লৈতে.

en: You must select an item from the list
mni: অদোম্না পরিংদগী আইতেম অমা খনগদবনি

en: New Order
mni: অনৌবা ওর্দর

en: New Transaction
mni: অনৌবা ত্রান্সেকসন

en: Split
mni: স্প্লিত

en: New Split
mni: অনৌবা খায়দোকপা

en: all criteria are met
mni: চঙগদবা মতম পুম্নমক য়াওরে.

en: any criteria are met
mni: ক্রাইতরিয়া অমদা হেক্তা চান্নরে

en: You have not selected any accounts
mni: অদোম্না একাউন্ত অমত্তা খনদ্রে

en: matches all accounts
mni: একাউন্ত পুম্নমক চান্নৈ

en: matches any account
mni: একাউন্ত অমদা হেক্তা চান্নৈ

en: matches no accounts
mni: একাউন্ত অমত্তা চান্নদে

en: Selected Accounts
mni: খল্লবা একাউন্ত

en: Choose Accounts
mni: একাউন্ত খল্লো

en: Select Accounts to Match
mni: চাশিন্নগদবা একাউন্ত খল্লো

en: Select the Accounts to Compare
mni: চাংদম্নগদবা একাউন্ত খল্লো

en: is before
mni: মমাংদা

en: is before or on
mni: মমাংদা নত্রগা নুমিৎতুদা

en: is on
mni: নুমিৎতুদা

en: is not on
mni: নুমিৎতুদা নত্তে

en: is after
mni: মতুংদা

en: is on or after
mni: নুমিৎতুদা নত্রগা মতুংদা

en: is less than
mni: হেন্না পিকপা

en: is less than or equal to
mni: হেন্না পিকপা নত্রগা মান্নবা

en: equals
mni: মান্নৈ

en: does not equal
mni: মান্নদে

en: is greater than
mni: হেন্না চাউবা

en: is greater than or equal to
mni: হেন্না চাউবা নত্রগা মান্নবা

en: less than
mni: হেন্না পীকপা

en: less than or equal to
mni: হেন্না পীকপা নত্রগা মান্নবা

en: equal to
mni: মান্নবা

en: not equal to
mni: মান্নদবা

en: greater than
mni: হেন্না চাউবা

en: greater than or equal to
mni: হেন্না চাউবা নত্রগা মান্নবা

en: has credits or debits
mni: ক্রেদিতশিং নত্রগা দেবিতশিং লৈ

en: has debits
mni: দেবিতশিং লৈ

en: has credits
mni: ক্রেদিতশিং লৈ

en: Not Cleared
mni: শেংদোক্তে

en: You need to enter some search text.
mni: অদোম্না থিবগী তেক্স খরা চঙশিনবা তঙাইফদে.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
mni: রিগুলর এক্সপ্রেসনদা অশোয়বা '%s':
    %s

en: contains
mni: য়াওই

en: matches regex
mni: রিগুলর এক্সপ্রেসন চান্নৈ

en: does not match regex
mni: রিগুলর এক্সপ্রেসন চান্নদে

en: Match case
mni: কেস চান্নহল্লু

en: Ambiguous character encoding
mni: অর্থ লোঙবা কেরেক্তর এনকোদিং

en: European
mni: ইয়ুরোপিয়ন

en: ISO-8859-1 (West European)
mni: ISO-8859-1 (নোংচুপথংবা ইয়ুরোপিয়ন)

en: ISO-8859-2 (East European)
mni: ISO-8859-2 (নোপোকথংবা ইয়ুরোপিয়ন)

en: ISO-8859-3 (South European)
mni: ISO-8859-3 (খাথংবা ইয়ুরোপিয়ন)

en: ISO-8859-4 (North European)
mni: ISO-8859-4 (অৱাংথংবা ইয়ুরোপিয়ন)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
mni: ISO-8859-5 (সিরিলিক)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
mni: ISO-8859-6 (আরাবিক)

en: ISO-8859-7 (Greek)
mni: ISO-8859-7 (গ্রীক)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
mni: ISO-8859-8 (হিব্রু)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
mni: ISO-8859-9 (তরকিশ)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
mni: ISO-8859-10 (নোর্দিক)

en: ISO-8859-11 (Thai)
mni: ISO-8859-11 (থাই)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
mni: ISO-8859-13 (বাল্তিক)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
mni: ISO-8859-14 (সেল্তিক)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
mni: ISO-8859-15 (নোংচুপথংবা ইয়ুরোপিয়ন, ইয়ুরো সাইন)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
mni: ISO-8859-16 (খা-নোংপোক ইয়ুরোপিয়ন)

en: KOI8-R (Russian)
mni: KOI8-R (রুসিয়ন)

en: KOI8-U (Ukrainian)
mni: KOI8-U (য়ুক্রেনিয়ন)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
mni: %d এসাইন তৌদবা অমসুং %d দিকোদ তৌবা য়াদবা ৱাহৈশিং লৈ. এনকোদিংশিং হাপচিনবিয়ু.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
mni: %d এসাইন তৌদবা ৱাহৈশিং লৈ. মখোয়বু খনথবিয়ু নত্রগা এনকোদিংশিং হাপচিনবিয়ু.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
mni: %d দিকোদ তৌবা য়াদবা ৱাহৈশিং লৈ. এনকোদিংশিং হাপচিনবিয়ু.

en: The file could not be reopened.
mni: ফাইল অসি অমুক হন্না হাংদোকপা ঙমলোই.

en: Reading file…
mni: ফাইল পারি…

en: Parsing file…
mni: ফাইল পার্সিং তৌরি…

en: There was an error parsing the file.
mni: ফাইল পার্সিং তৌবদা অশোয়বা অমা থোক্লে

en: Writing file…
mni: ফাইল ইরি…

en: This encoding has been added to the list already.
mni: এনকোদিং অসি পরিং অসিদা হান্না হাপখ্রে.

en: This is an invalid encoding.
mni: মসি চুমদবা এনকোদিংনি.

en: Could not create opening balance.
mni: ওপনিং বেলেন্স শেমগৎপা ঙমদে.

en: Give the children the same type?
mni: চিলদ্রেনদা চপ মান্নবা মখল পীগদ্রা?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
mni: শেমদোক্লবা একাউন্তগী চিলদ্রেন অসি চান্ননা অফবা ওইহন্নবা "%s" মখলদা হোংদোক্কদবনি.

en: _Show children accounts
mni: চিলদ্রেন একাউন্ত _উৎপিয়ু

en: The account must be given a name.
mni: একাউন্তগী মমিং অমা শোয়দনা পীগদবনি.

en: There is already an account with that name.
mni: মমিং অদুদা একাউন্ত অমা হান্না লৈরে.

en: You must choose a valid parent account.
mni: অদোম্না অচুমবা পেরেন্ত একাউন্ত অমা শোয়দনা খনগদবনি.

en: You must select an account type.
mni: অদোম্না একাউন্তগী মখল অমা খনগদবনি.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
mni: খল্লবা একাউন্ত মখল অসি খল্লবা পেরেন্ত অসিগা চান্নদ্রে.

en: You must choose a commodity.
mni: অদোম্না কমোদিতি অমা খনগদবনি.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
mni: অদোম্না অচুমবা ওপনিং বেলেন্স অমা চঙশিনগদবনি নত্রগা হাংনা থমগদবনি.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
mni: অদোম্না ত্রান্সফর একাউন্ত খনগদবনি নত্রগা ওপনিং বেলেন্সেস ইকুইতি একাউন্ত খনগদবনি.

en: <No name>
mni: <মিং অমত্তা য়াওদে>

en: Edit Account
mni: একাউন্ত শেমদোকপা

en: (%d) New Accounts
mni: (%d) অনৌবা একাউন্তস

en: New Account
mni: অনৌবা একাউন্ত

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
mni: অপুনবা পেরিওদগী ইনকম ফংনবা ইকুইতি একাউন্ত অমা খনবিয়ু.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
mni: অপুনবা পেরিওদগী চাদিং ফংনবা ইকুইতি একাউন্ত অমা খনবিয়ু.

en: 
    Commodity:
mni: 
    কমোদিতি:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
mni: 
    একচেনজ কোদ (ISIN, CUSIP নত্রগা মান্নবা):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
mni: 
    নিমোনিক (তিকর সিম্বোল নত্রগা মান্নবা):

en: Select security/currency
mni: সেক্যুরিতি/করেন্সি খল্লো

en: _Security/currency
mni: _সেক্যুরিতি/করেন্সি

en: Select security
mni: সেক্যুরিতি খল্লো

en: _Security
mni: _সেক্যুরিতি

en: Select currency
mni: করেন্সি খল্লো

en: Cu_rrency
mni: ক_রেন্সি

en: Currency
mni: করেন্সি

en: Use local time
mni: লোকেল মতম শিজিন্নৌ

en: Edit currency
mni: করেন্সি শেমদোকউ

en: Currency Information
mni: করেন্সিগী ঈপাউ

en: Edit security
mni: সেক্যুরিতি শেমদোকউ

en: New security
mni: অনৌবা সেক্যুরিতি

en: Security Information
mni: সেক্যুরিতিগী ঈপাউ

en: You may not create a new national currency.
mni: অদোম্না অনৌবা জাতিগী করেন্সি অমা শেমগৎত্তবা য়াই.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
mni: %s অসি খাক্তুনা থম্লবা পোৎসক মখল অমনি। চানবীদুনা অতোপ্পা অমা সিজিন্নবীয়ু।

en: That commodity already exists.
mni: কমোদিতি অদু হান্না লৈরে.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
mni: অদোম্না কমোদিতিগী হাংদবা "মপুংফাবা মিং", "সিম্বোল/অব্রেভিয়েসন", অমসুং "মখল" চঙশিনগদবনি.

en: Action/Number
mni: এক্সন/মসিং

en: All files
mni: ফাইল পুম্নমক

en: _Close
mni: _লোইশিল্লো

en: Reset defaults
mni: দিফোল্ত রিসেত তৌরো

en: Reset all values to their defaults.
mni: মখোয়গী দিফোল্তশিংগী ভেল্যু পুম্নমক রিসেত তৌরো

en: Page
mni: পেজ

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
mni: ইনকম%sসেলরি%sতেক্স পীগদবা

en: Clear
mni: শেংদোকপা

en: You must provide a name for this Tax Table.
mni: মসিগী তেক্স তেবল অসিগী মমিং অমা শোয়দনা পীগদবনি.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
mni: মসিগী তেক্স তেবল অসিগী অখন্নবা মমিং অমা শোয়দনা পীগদবনি. অদোমগী অপাম্বা "%s" অসি হান্না শিজিন্নরি.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
mni: চাদা ওইবা অমাউন্ত অসি -100 দগী 100 ফাওবগী মনুংদা ওইগদবনি.

en: You must choose a Tax Account.
mni: অদোম্না তেক্স একাউন্ত অমা শোয়দনা খনগদবনি.

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
mni: তেক্স তেবল "%s" অসি সিজিন্নরি। নহাক্না মদু দিলিত তৌবা য়াদে।

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
mni: অদোম্না তেক্স তেবলদগী অরোইবা এন্ত্রি অদু লৌথোকপা য়ারোই. মদু লৌথোকপা পাম্লবদি তেক্স তেবল অদু লোথোক্নবা হোৎনবিয়ু.

en: Are you sure you want to delete this entry?
mni: অদোম্না এন্ত্রি অসি মুত্থৎপা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Show the income and expense accounts
mni: ইনকম অমসুং চাদিংগী একাউন্তশিং উৎলো

en: Error
mni: অশোয়বা

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
mni: ফাইনান্স:: বতন অসি এনেবল ওইহন্নবগীদমক ক্যুওত ইন্সতোল তৌবা তাই।

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
mni: অদোম্না ত্রান্সেকসন অসিগী ...দগী, নত্রগা ...দা, নত্রগা অনীমক ত্রান্সফর তৌগদা একাউন্ত অদু পীগদবনি. মসি নত্রবদি মসি রেকোর্দ তৌরোই.

en: You can't transfer from and to the same account!
mni: চপ মান্নবা একাউন্তদা ত্রান্সফর তৌশিনবা অমসুং তৌথোকপা য়াদে!

en: The account %s does not allow transactions.
mni: একাউন্ত %s অসি ত্রান্সেকসন য়াদে.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
mni: নহাক্না নন-করেন্সি একাউন্ত অমদগী ত্রান্সফর তৌবা য়াদে। "ফ্রোম" অমসুং "তু" একাউন্তসিং ওন্থোক্নদুনা অমসুং "এমাউন্ত" অদু নেগেতিভ ওইহন্দুনা য়েংউ।

en: You must enter a valid price.
mni: অদোম্না অচুমবা মমল চঙশিনগদবনি.

en: You must enter a valid 'to' amount.
mni: অদোম্না অচুমবা '...দা' অমাউন্ত চঙশিনগদবনি.

en: You must enter an amount to transfer.
mni: অদোম্না ত্রান্সফর তৌগদবা একাউন্ত অমা চঙশিনগদবনি.

en: Credit Account
mni: ক্রেদিত অমাউন্ত

en: Debit Account
mni: দেবিত একাউন্ত

en: Transfer From
mni: ...দগী ত্রান্সফর তৌবা

en: Transfer To
mni: ...দা ত্রান্সফর তৌবা

en: Debit Amount
mni: দেবিত এমাউন্ত

en: To Amount
mni: ...দা অমাউন্ত

en: Remember and don't _ask me again.
mni: নিংশিংবিয়ু অমসুং অমুক হন্না _হংবিগনু.

en: Don't _tell me again.
mni: ঐঙোন্দা অমুক হন্না _হায়বিগু.

en: Remember and don't ask me again this _session.
mni: নিংশিংবিয়ু অমসুং সেসন অসি অমুক হন্না _হংবিগনু.

en: Don't tell me again this _session.
mni: ঐঙোন্দা _সেসন অসি অমুক হন্না হায়বিগু.

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
mni: স্প্লিতসিং মথন্তা ক্লিয়র তৌবা ঙমদ্রে। মসিং য়াম্বা ওইথোকপা য়াবসিং ফংলে।

en: The selected amount cannot be cleared.
mni: খল্লবা এমাউন্ত অদু ক্লিয়র তৌবা ঙমদে।

en: Save file automatically?
mni: ফাইল মথন্তনা সেভ তৌগদ্রা?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
mni[0]: নহাক্কী দেতা ফাইল অদু নহাক্কী হার্দ দিস্কতা নহাক্না হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু সেভ তৌনবগীদমক্তা সেভ তৌবা মথৌ তাই। GnuCashতা, নহাক্না "সেভ" বতন নম্বা খুদিংগী তৌবগুম্না ফাইল মসা মথন্তা মিনিত %d খুদিংগী সেভ তৌজবা ফিচর অমা লৈ।
    
    নহাক্না এদিত->প্রিফরেন্সসিং->জেনেরেল->ওতো-সেভ তাইম ইন্তর্ভেলগী মখাদা তাইম ইন্তর্ভেল হোংদোকপা নৎত্রগা ফিচর অসি মুত্থৎপা ঙম্মী।
    
    নহাক্কী ফাইল অদু মসা মথন্তা সেভ তৌহনগদ্রা?
mni[1]: নহাক্কী দেতা ফাইল অদু নহাক্কী হার্দ দিস্কতা নহাক্না হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু সেভ তৌনবগীদমক্তা সেভ তৌবা মথৌ তাই। GnuCashতা, নহাক্না "সেভ" বতন নম্বা খুদিংগী তৌবগুম্না ফাইল মসা মথন্তা মিনিত %d খুদিংগী সেভ তৌজবা ফিচর অমা লৈ।
    
    নহাক্না এদিত->প্রিফরেন্সসিং->জেনেরেল->ওতো-সেভ তাইম ইন্তর্ভেলগী মখাদা তাইম ইন্তর্ভেল হোংদোকপা নৎত্রগা ফিচর অসি মুত্থৎপা ঙম্মী।
    
    নহাক্কী ফাইল অদু মসা মথন্তা সেভ তৌহনগদ্রা?

en: _Yes, this time
mni: _হোয়, মতম অসিদা

en: Yes, _always
mni: হোয়, _মতম পুম্নমক্তা

en: No, n_ever
mni: নত্তে, কৈ_দৌঙৈদা নত্তে

en: _No, not this time
mni: _নত্তে, হৌজিক নত্তে

en: Calendar
mni: কেলেন্দর

en: 12 months
mni: থা 12

en: 6 months
mni: থা 6

en: 4 months
mni: থা 4

en: 3 months
mni: থা 3

en: 2 months
mni: থা 2

en: 1 month
mni: থা 1

en: Date:
mni: তাং:

en: Frequency
mni: ফ্রিক্বেনসি

en: (unnamed)
mni: (মিংথোন্দবা)

en: _Import
mni: _পুশিল্লকপা

en: Import
mni: পুশিল্লকপা

en: _Save
mni: _সেভ তৌরো

en: Save
mni: সেভ তৌবা

en: _Export
mni: _থাদোকপা

en: (null)
mni: (নল)

en: No suitable backend was found for %s.
mni: %s গী চান্নবা বেকএন্দ অমত্তা ফংদে.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
mni: GnuCash গী ভর্সন অসিনা URL %s অসি তেংবাং পীদে.

en: Can't parse the URL %s.
mni: URL %s পার্স তৌবা ঙমদে.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
mni: %s দা মরি শম্নবা ঙমদে. হোস্ত, শিজিন্নরিবগীমিং নত্রগা পাসৱার্দ অদু চুমদ্রে.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
mni: %s দা মরি শম্নবা ঙমদে. মরি শম্নবা মাংখ্রে দাতা থাবা ঙমদ্রে.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
mni: মসিগী ফাইল/URL অসি GnuCash গী হেন্না নৌবা ভর্সনদগী ওইরকপা মাল্লি. দাতা অসি থবক তৌনবা অদোমগী GnuCash কী ভর্সন অসি অপগ্রেদ তৌগদবনি.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
mni: দাতাবেজ %s লৈবা মানদে. মসি শেমগৎপা পাম্বিব্রা?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
mni: GnuCash না %s কী লোক ফংবা ঙম্মোই. দাতাবেজ অদু অতোপ্পা অমনা শিজিন্নরিবা মাল্লি, করম্বা ফিবমদা দাতাবেজ অদু হাংদোক্লোইদগে. দাতাবেজ অদু হাংদোক্তুনা মখা চত্থবা পাম্বিব্রা?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
mni: GnuCash না %s কী লোক ফংবা ঙম্মোই. দাতাবেজ অদু অতোপ্পা অমনা শিজিন্নরিবা মাল্লি, করম্বা ফিবমদা দাতাবেজ অদু পুশিল্লক্লোইদগে. দাতাবেজ অদু পুশিলক্তুনা মখা চত্থবা পাম্বিব্রা?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
mni: GnuCash না %s কী লোক ফংবা ঙম্মোই. দাতাবেজ অদু অতোপ্পা অমনা শিজিন্নরিবা মাল্লি, করম্বা ফিবমদা দাতাবেজ অদু সেভ তৌরোইদগে. দাতাবেজ অদু সেভ তৌদুনা মখা চত্থবা পাম্বিব্রা?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
mni: GnuCash না %s কী লোক ফংবা ঙম্মোই. দাতাবেজ অদু অতোপ্পা অমনা শিজিন্নরিবা মাল্লি, করম্বা ফিবমদা দাতাবেজ অদু থাদোক্লোইদগে. দাতাবেজ অদু থাদোক্তুনা মখা চত্থবা পাম্বিব্রা?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
mni: ফাইল/URL %s না GnuCash দাতা য়াওদে নত্রগা দাতা অসি য়াদ্রে.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
mni: URL %s গী সর্ভরদা অশোয়বা অমা থেংনরে নত্রগা ফত্তবা নত্রগা য়াদ্রববা দাতা অমা লৈরে.

en: You do not have permission to access %s.
mni: অদোম্না %s এক্সেস তৌনবা অয়াবা লৈতে.

en: An error occurred while processing %s.
mni: %s প্রোসেসিং তৌবদা অশোয়বা অমা থোক্লে.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
mni: ফাইল পাবদা অশোয়বা অমা লৈরে. অদোম্ন মখা চত্থবা পাম্বিব্রা?

en: There was an error parsing the file %s.
mni: ফাইল %s পার্স তৌবা মতমদ অশোয়বা অমা লৈরে.

en: The file %s is empty.
mni: ফাইল %s অসি অহাংবনি.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
mni: ফাইল অসি GnuCash গী অরিবা ভর্স অমদগীনি. অদোম্না মখা চত্থবা পাম্বিব্রা?

en: The file type of file %s is unknown.
mni: ফাইল %s গী ফাইল মখল অসি শকখঙদে.

en: Could not make a backup of the file %s
mni: ফাইল %s গী বেকঅপ অমা শেমগৎপা ঙমদে

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
mni: ফাইল %sদা ইবা য়াদে। নহাক্না ফাইল অসিদা ইবগী অয়াবা অমসুং মদু সেম্নবা মতিক চাবা স্পেস লৈরব্রা হায়বদু চেক তৌ।

en: No read permission to read from file %s.
mni: ফাইল %s দগী পাননবা পাবগী অয়াবা লৈতে.

note: Translators: the first %s is a path in the filesystem, the second %s is PACKAGE_NAME, which by default is "GnuCash"
en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
mni: নহাক্না
    %sদা
    নৎত্রগা সবদিরেক্তরি অমদা সেভ তৌনবা এতেম্প তৌখি। %sনা দিরেক্তরি অদু মনুংগী ওইনা (ইন্তর্নেল) সিজিন্ননবগীদমক খাক্তুনা থম্বা মরম্না মসি য়াদে।
    
    চানবীদুনা অতোপ্পা দিরেক্তরি অমদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
mni: দাতাবেজ অসি GnuCash গী অরিবা ভর্স অমদগীনি. হৌজিক্কী ভর্সন অসিদা অপগ্রেদ তৌনবা য়ারে হায়বসি খনবিরো, পাবতমক ওইনা মার্ক তৌনবা ককথৎপা খনবিরো.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
mni: দেতাবেজ অসি হেন্না নৌবা GnuCashকী ভর্সন অমদগীনি। ভর্সন অসিনা মদু পাবা ঙম্মী, অদুবু মদুদা সোয়-ঙামদনা সেভ তৌবদি ঙমদে। নহাক্না ফাইল->সেভ এজ তৌদ্রিফাউবা মদু পাবা-খক্তা হায়না মার্ক তৌগনি, অদুবু অরিবা ভর্সন্দা ইবা মতমদা দেতা মাংখিবা য়াই।

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
mni: SQL দাতাবেজ অসি অতোপ্পা শিজিন্নরিবা অমনা শিজিন্নরি, মখোয়না লোগওফ তৌদ্রিফাওবা অপগ্রেদ তৌবা য়ারোই. হৌজিক্কী ওইনা অতোপ্পা শিজিন্নরিবা লৈত্রবদি, ৱাৎলিবা লোগিং সেসন করম্না তোখথোক্কনি হায়বা খঙনবা দোকুমেন্তেসনদা য়েংবিয়ু

en: GnuCash could not complete a critical test for the presence of a bug in the "libdbi" library. This may be caused by a permissions misconfiguration of your SQL database. Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 for more information.
mni: GnuCashনা "libdbi" লাইব্রেরিদা বগ অমা লৈবগী য়াম্না মরুওইবা চাংয়েং অমা মপুংফাহনবা ঙমখিদ্রে। মসি নহাক্কী SQL দেতাবেজগী অয়াবসিংগী অরানবা কনফিগুরেসন অমনা থোকহনবা ওইরম্বা য়াই। চানবীদুনা অহেনবা ইনফোর্মেসনগীদমক্তা https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=645216 য়েংবীয়ু।

en: This file is from an older version of GnuCash and will be upgraded when saved by this version. You will not be able to read the saved file from the older version of Gnucash (it will report an "error parsing the file"). If you wish to preserve the old version, exit without saving.
mni: ফাইল অসি হেন্না লিবা GnuCashকী ভর্সন অমদগীনি অমসিং ভর্সন অসিনা সেভ তৌবা মতমদা অপগ্রেদ তৌখিগনি। নহাক্না সেভ তৌরবা ফাইল অদু Gnucashকী হেন্না লিবা ভর্সন অদুদগী পাবা ঙম্লোই (মসিনা "ফাইল পার্সিং তৌবদা অসোয়বা" অমা রিপোর্ত পীগনি)। করিগুম্বা নহাক্না অরিবা ভর্সন অদু তুংগীদমক থমগে হায়না খল্লবদি, সেভ তৌদনা থোক্লকউ।

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
mni: শকখঙদবা I/O অশোয়বা (%d) থোক্লে.

en: Save changes to the file?
mni: অহোংবশিংসি ফাইলদা সেভ তৌগদ্রা?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
mni[0]: অদোম্না সেভ তৌদ্রবদি, হৌখিবা মিনিত %d দগী ওইবা অহোংবশিংদু হুন্দোকখ্রগনি.
mni[1]: অদোম্না সেভ তৌদ্রবদি, হৌখিবা মিনিত %d দগী ওইবা অহোংবশিংদু হুন্দোকখ্রগনি.

en: Continue _Without Saving
mni: Continue _সেভ তৌদনা মখা চত্থরো

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
mni: GnuCash না %s গী লোক ফংবা ঙমদে.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
mni: দাতাবেজ অদু অতোপ্পা শিজিন্নরিবা অমনা শিজিন্নরিবা মাল্লি, অসিগুম্বা ফিবমদা অদোম্না দাতাবেজ অসি হাংদোক্লোইদবনি. অদোম করি তৌবা পাম্বিবগে?

en: Open _Read-Only
mni: _পাবা-খক্কী ওইনা হাংউ

en: Open _Anyway
mni: _মওং অমদা হেক্তা হাংউ

en: _Quit
mni: _থাদোকপা

en: Loading user data…
mni: শিজিন্নরিবগী দাতা লোদ তৌরি…

en: Re-saving user data…
mni: শিজিন্নরিবগী দাতা রি-সেভিং তৌবা…

en: Exporting file…
mni: থাদোক্লিবা ফাইল…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
mni: ফাইল সেভ তৌবদা অশোয়বা অমা লৈখ্রে.
    
    %s

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
mni: দেতাবেজ অদু পাবা-খক্তা হাংখ্রে। নহাক্না মদু তোঙানবা মফম অমদা সেভ তৌবা পাম্ব্রা?

en: <unknown>
mni: <শকখঙদবা>

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
mni: %s দা মরি শম্ননবা শিজিন্নরিবগী মিং অমসুং পাসৱার্দ চঙশিল্লো:

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
mni: অহোংবসিংদু সেকেন্দ %uগী মনুংদা মসা মথন্তা সেভ তৌজখিগনি

en: Save changes to file %s before closing?
mni: লোইশিনদ্রিঙৈগী মমাংদা ফাইল %s দা অহোংবশিং অসি সেভ তৌগদ্রা?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
mni: অদোম্না সেভ তৌদ্রবদি হৌখিবা পুং %d অমসুং মিনিত %d কী মমাংদা হোংখ্রবশিং অদু হুন্দোকখ্রগনি.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
mni: অদোম্না সেভ তৌদ্রবদি হৌখিবা নুমিৎ %d অমসুং পুং %d কী মমাংদা হোংখ্রবশিং অদু হুন্দোকখ্রগনি.

en: Close _Without Saving
mni: _সেভ তৌদনা লোইশিল্লো

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
mni: (পাবা-খক্কী)

en: Unsaved Book
mni: অনসেভ তৌদবা বুক

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
mni: ফাইল %s হাংলে। %s

en: Unable to save to database.
mni: দাতাবেজ সেভ তৌবা ঙমদে.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
mni: দাতাবেজ সেভ তৌবা ঙমদে: বুক অসি পাবতমক ওইনা মার্ক তৌরে.

en: Book Options
mni: বুক ওপসন

en: Select All
mni: পুম্নমক খল্লো

en: Select all accounts.
mni: একাউন্ত পুম্নমক খল্লো

en: Clear All
mni: পুম্নমক শেংদোকউ

en: Clear the selection and unselect all accounts.
mni: অখনবদু শেংদোকউ অমসুং একাউন্ত পুম্নমক খল্লনু.

en: Select Children
mni: চিলদ্রেন খল্লো

en: Select all descendents of selected account.
mni: খল্লবা একাউন্তগী দিসেন্দেন্ত পুম্নমক খল্লো.

en: Select Default
mni: দিফোল্ত খল্লো

en: Select the default account selection.
mni: দিফোল্ত একাউন্ত অখনবা খল্লো.

en: Show Hidden Accounts
mni: অরোত্পা একাউন্তশিং উৎলো

en: Show accounts that have been marked hidden.
mni: অরোত্পা ওইনা মার্ক তৌরবা একাউন্তশিং উৎলো

en: Select all entries.
mni: এন্ত্রি পুম্নমক খল্লো.

en: Clear the selection and unselect all entries.
mni: অখনবদু শেংদোকউ অমসুং এন্ত্রি পুম্নমক খল্লনু.

en: Select the default selection.
mni: দিফোল্ত অখনবদু খল্লো.

en: Clear any selected image file.
mni: খল্লবা মমি ফাইল অমা হেক্তা মুত্থৎলো

en: Select image
mni: মমি খল্লো

en: Select an image file.
mni: মমি ফাইল অমা খল্লো

en: Start of this quarter
mni: ক্বার্তর (থা অহুম অহুম) গী অহৌবা

en: Start of this accounting period
mni: একাউন্তিং পেরিওদ অসিগী অহৌবা

en: Start of previous accounting period
mni: মমাংগী একাউন্তিং পেরিওদকী অহৌবা

en: End of this quarter
mni: ক্বার্তর (থা অহুম অহুম) গী অরোইবা

en: End of this accounting period
mni: একাউন্তিং পেরিওদ অসিগী অরোইবা

en: End of previous accounting period
mni: মমাংগী একাউন্তিং পেরিওদকী অরোইবা

en: _Custom
mni: _কস্তম

en: Loading…
mni: লোদ তৌরি…

en: never
mni: কৈদৌঙৈদা নত্তে

en: New top level account
mni: অনৌবা তোপ লেভেলগী একাউন্ত

en: Account Name
mni: একাউন্ত মমিং

en: Commodity
mni: কমোদিতি

en: Account Code
mni: একাউন্ত কোদ

en: Last Num
mni: অকোনা নম

en: Present
mni: হৌজিক্কী

en: Present (Report)
mni: হৌজিক্কী (রিপোর্ত)

en: Balance (Report)
mni: বেলেন্স (রিপোর্ত)

en: Balance (Period)
mni: বেলেন্স (পেরিওদ)

en: Cleared (Report)
mni: শেংদোক্লবা (রিপোর্ত)

en: Reconciled (Report)
mni: রিকনসাইল তৌবা (রিপোর্ত)

en: Last Reconcile Date
mni: অকোনবা রিকনসাইল তৌবগী তাং

en: Future Minimum
mni: মতুংগী খ্বাইদগী পিকপা

en: Future Minimum (Report)
mni: মতুংগী খ্বাইদগী পিকপা (রিপোর্ত)

en: Total (Report)
mni: অপুনবা (রিপোর্ত)

en: Total (Period)
mni: অপুনবা (পেরিওদ)

en: Account Color
mni: একাউন্ত মচু

en: Tax Info
mni: তেক্সকী ঈপাউ

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
mni: হৌজিক্কী (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
mni: বেলেন্স (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
mni: শেংদোক্লবা (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
mni: রিকনসাইল তৌরবা (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
mni: মতুংগী খ্বাইদগী পিকপা (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
mni: অপুনবা (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
mni: ...না %s ফিল্তর তৌরো

en: Namespace
mni: নেমস্পেস

en: Print Name
mni: নমথোকপগী মমিং

en: Display symbol
mni: উৎপগী সিম্বোল

en: Unique Name
mni: অখন্নবা মমিং

en: Fraction
mni: মচেৎ মকাই (ফ্রেক্সন)

en: Get Quotes
mni: কোতশিং শিজিন্নরো

en: Source
mni: সোর্স

en: Timezone
mni: তাইমজোন

en: Vendor Number
mni: ভেন্দর নম্বর

en: Address Name
mni: লৈফম মমীং

en: Address 1
mni: লৈফম 1

en: Address 2
mni: লৈফম 2

en: Address 3
mni: লৈফম 3

en: Address 4
mni: লৈফম 4

en: Phone
mni: ফোন

en: Fax
mni: ফেক্স

en: E-mail
mni: ই-মেইল

en: Active
mni: এক্তিভ

en: Security
mni: সেক্যুরিতি

en: Price
mni: মমল

en: Enabled
mni: ঙমহল্লে

en: Last Occur
mni: অরোইবা থোকপা

en: Next Occur
mni: মথং থোকপা

en: %s, Total:
mni: %s, অপুনবা:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
mni: %s, করেন্সি নত্তবা, কমোদিতিগী অপুনবা:

en: %s, Grand Total:
mni: %s, পুম্নমক্কী অপুনবা:

en: Net Assets:
mni: নেত এসেত:

en: Profits:
mni: শেন্দোং:

en: This is a development version. It may or may not work.
mni: মসি দিভেলপমেন্তগী (সেমগৎ-সাগৎপগী) ভর্সন অমনি। মসি য়াবা নত্ত্রগা য়াদবা য়াই।

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
mni: বগসিং অমসুং অতোপ্পা প্রোব্লেমসিং gnucash-devel@gnucash.orgদা রিপোর্ত তৌ

en: Show GnuCash version
mni: GnuCash ভর্সন উৎলো

en: Enable extra/development/debugging features.
mni: অহেনবা/দিভেলপমেন্ত/দিবগগিংগী মগুনশিং ঙমহনবা.

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
mni: লোগ তৌনবা ফাইল; "/tmp/gnucash.trace";দিফোল্তস "stderr" নত্রগা "stdout" ওইবা য়াই.

en: [datafile]
mni: [দেতাফাইল]

en: Checking Finance::Quote…
mni: ফাইনান্স য়েংশিনবা::কোত…

en: Unable to load Finance::Quote.
mni: ফাইনান্স য়েংশিনবা::কোত...

en: Loading data…
mni: দাতা লোদ তৌরি…

en: Do not load the last file opened
mni: অকোনবগী অহাংবা ফাইল লোদ তৌগনু

en: Last window position and size
mni: অরোয়বা ৱিন্দো পোজিসন (লৈফম) অমসুং সাইজ

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
mni: সেত্তিং অসিনা ৱিন্দোনা অরোয়বা ওইনা ক্লোজ তৌখিবা মতম অদুদা মদুনা ওইখিবা সাইজ অমসুং পোজিসন (লৈফম) অদু তাকই। মসিংসিং অদু ৱিন্দোগী অপাকপা অমসুং অৱাংবনা মতুং ইনবা ৱিন্দোগী মথক্কী ওইথংবা কাচিনগী X অমসুং Y কো-ওর্দিনেতসিংনি।

en: Search only in active items
mni: এক্তিভ ওইবা আইতেমশিংতমক থিরো

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
mni: এক্তিভ ওইরবদি, হৌজিক্কী ক্লাস অসিদা 'এক্তিভ' আইতেমদমক থিগনি. মসি নত্রবদি হৌজিক্কী ক্লাসতা আইতেম পুম্নমক থিরগনি.

en: Is tax included in this type of business entry?
mni: মখল অসিগী ললোন-ইতিক্কী এন্ত্রি অসিদা তেক্স য়াওরব্রা?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
mni: করিগুম্বা এক্তিভ ওইনা সেত তৌরবদি অসিগুম্বা মখলগী এন্ত্রিশিংদা দিফোল্তনা তেক্স য়াওশিল্লে. মসিগী সেত্তিং অসি অনৌবা কস্তমরশিং অমসুং ভেন্দরশিংনা লৌহৌই.

en: Auto pay when posting.
mni: পোস্ত তৌবা মতমদা মসা মথন্তা পীহল্লু।

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
mni: পোস্ত তৌবা মতমদা, অতোনবা প্রি-পেমেন্তসিং অমসুং কাউন্তর দোক্যুমেন্তসিংগা লোয়নবা কস্তমর দোক্যুমেন্তসিং মসা মথন্তা পীনবা এতেম্প তৌহল্লু। প্রি-পেমেন্তসিং অমসুং দোক্যুমেন্তসিং অদু সোয়দনা মান্নবা কস্তমর অদুগা সম্ননা ওইগদবনি। কাউন্তর দোক্যুমেন্তসিং হায়বসি ওন্ন-তৈনবা সহিগা লোয়নবা দোক্যুমেন্তসিংনি। খুদম ওইনা ইনভোইস অমগী ওইনা হায়রবদা, কস্তমর ক্রেদিত নোতসিং অমসুং নেগেতিভ ইনভোইসসিং অসি কাউন্তর দোক্যুমেন্তসিং ওইনা লৌই।

en: Enable extra toolbar buttons for business
mni: ললোন-ইতিক্কী এক্সত্রা তুলবার বতনশিং ঙমহল্লো

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
mni: এক্তিভ ওইরবদি কমন বিজিনেস ফঙ্কসনগী এক্সত্রা তুলবার বতনসু উৎলি. মসি নত্রবদি মখোয়দু উত্তে.

en: The invoice report to be used for printing.
mni: প্রিন্ত তৌনবগীদমক্তা সিজিন্ননবা ইনভোইস রিপোর্ত।

en: The name of the report to be used for invoice printing.
mni: ইনভোইস প্রিন্ত তৌনবগীদমক্তা সিজিন্ননবা রিপোর্তকী মমিং।

en: Open new invoice in new window
mni: অনৌবা ইনভোইস অসি অনৌবা ৱিন্দোদা হাংদোকউ

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
mni: এক্তিভ ওইরবদি, অনৌবা ইনভোইস খুদিংমক অনৌবা ৱিন্দো অমদা হাংদোক্কনি. মসি নত্রবদি মপুং ওইবা ৱিন্দোদা অনৌবা ইনভোইস অমা তেব অমা ওইনা হাংদোক্কনি.

en: Accumulate multiple splits into one
mni: স্প্লিত কয়ামরুম অমখক্তংদা পুনশিল্লো

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
mni: করিগুম্বা মসিগী ফিল্দ অসি এক্তিভ ওইরবদি চপ মান্নবা একাউন্তদা ত্রান্সফর তৌবা ইনভোইসতা লৈবা এন্ত্রি কয়ামরুম স্প্লিত অমখক্তংদা খোমজিনগনি. ফিল্দ অসি পোস্তিং দাইলোগতা ইনভোইস অমমমদা শিজিন্নবা য়াগনি.

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
mni: পোস্ত তৌবা মতমদা, অতোনবা প্রি-পেমেন্তসিং অমসুং কাউন্তর দোক্যুমেন্তসিংগা লোয়নবা কস্তমর দোক্যুমেন্তসিং মসা মথন্তা পীনবা এতেম্প তৌহল্লু। প্রি-পেমেন্তসিং অমসুং দোক্যুমেন্তসিং অদু সোয়দনা মান্নবা কস্তমর অদুগা সম্ননা ওইগদবনি। কাউন্তর দোক্যুমেন্তসিং হায়বসি ওন্ন-তৈনবা সহিগা লোয়নবা দোক্যুমেন্তসিংনি। খুদম ওইনা বিল অমগী ওইনা হায়রবদা, ভেন্দর ক্রেদিত নোতসিং অমসুং নেগেতিভ বিলসিং অসি কাউন্তর দোক্যুমেন্তসিং ওইনা লৌই।

en: Show bills due reminder at startup
mni: স্তার্তঅপতা বিল দিউ নিংশিংহনবা উৎলো

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
mni: এক্তিভ ওইরবদি, স্তার্তঅপতা GnuCash না করম্বা বিল থুনা দিউ তারক্কদগে হায়বদু উনবা য়েংশিনগনি. করিগুম্বা দিউ তাবা য়াওরবদি, মসিনা শিজিন্নরিবদা রিমাইন্দর দাইলোগ অমা পীগনি. "থুনা" গী দিফিনিসন অসি "মাংওইননা নুমিৎশিং" সেত্তিংনা কন্ত্রোল তৌই. মসিনত্রবদি GnuCash না দিউ বিলশিং য়েংশিনদে.

en: Show bills due within this many days
mni: নুমিৎশিং অসিগী বিল দিউ উৎলো

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
mni: ফিল্দ অসিনা GnuCash না দিউ বিল য়েংশনগদবা মাংজৌনবা নুমিৎকী মশিং তাকই. করিগুম্বা "করম্বা মতমদা দিউ তাবগে খঙহনবা" সেত্তিং অসি এক্তিভ ওইরবদি ভেল্যু অসি শিজিন্নৈ.

en: GUID of predefined check format to use
mni: সিজিন্ননবা GUIDকী মাংজৌননা তাক্লবা চেক ফোর্মেত

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
mni: ভেল্যু অসিনা সিজিন্ননবা মাংজৌননা তাক্লবা চেক ফোর্মেত অদু তাকই। মসিং অদু অখংবা চেক ফোর্মেত অমগী guidনি।

en: Which check position to print
mni: করম্বা চেক্কী পোজিসন নমথোক্কদগে

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
mni: লামায় অমমমদা চেক কয়ামরুম য়াওবা অমুক হন্না নমথোক্লবা চেকশিং, সেত্তিং অসিনা করম্বা চেক্কী পোজিসন নমথোক্কদে হায়বা তাকই. ওইথোকপা য়াবা ভেল্যুশিংদি লামায় অমদা চেকশিংগী মথক, ময়াই অমসুং মখাগা চান্ননা 0, 1 অমসুং 2 নি,

en: Number of checks to print on the first page.
mni: অহানবা পেজদা প্রিন্ত তৌগদবা চেকসিংগী মসিং।

en: Date format to use
mni: শিজিন্নগদবা তাংগী ফোর্মেত

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
mni: মসি শিজিন্নগদবা হান্না তাকখিবা তাং ফোর্মেতকী নিউমরিকেল আইদেন্তিফায়রনি

en: Custom date format
mni: কস্তম তাংগী ফোর্মেত

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
mni: করিগুম্বা তারিখকী ফোর্মেত অদু কস্তম তারিখ ফোর্মেত অমা তাক্নবা সেত তৌবা ওইরবদি, ভেল্যু অসি প্রিন্ত তৌগদবা তারিখ পুথোক্নবগীদমক strftime তৌনবা আরগ্যুমেন্ত অমগুম্না সিজিন্নৈ। মসি চৎনবা য়াবা strftime স্ত্রিং অমহেক্তা ওইবা য়াই; ফোর্মেত অসিগী মতাংদা অহেনবা ইনফোর্মেসনগীদমক, "man 3 strftime"না সেম্বা strftimeগী মেন্যুএল পেজ অদু পাউ।

en: Units in which the custom coordinates are expressed
mni: কস্তম কোওর্দিনেতসিং অদুবু ফোংদোকপা য়ুনিতসিং

en: Position of payee name
mni: পৈসা ফংগদৌরিবা মিংগী ফিবম

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
mni: চেকতা পেয়ী লাইন হৌবগীদমক ভেল্যু অসি X,Y চাশিনবা লৈ.

en: Position of date line
mni: তাং পরেংগী ফিবম

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেকতা দেত লাইন হৌবগীদমক ভেল্যু অসি X,Y চাশিনবা লৈ. পীরিবা চেককী ফিবমগী মখাগী ওইথংবা চিদাইদগী চাশিন্নবনি.

en: Position of check amount in words
mni: চেক অমাউন্ত ৱাহৈদা ইবগী ফিবম

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেকতা অইবা অমাউন্ত লাইন হৌবগীদমক ভেল্যু অসি X,Y চাশিনবা লৈ. পীরিবা চেককী ফিবমগী মখাগী ওইথংবা চিদাইদগী চাশিন্নবনি.

en: Position of check amount in numbers
mni: চেক অমাউন্ত মশিংগী ফিবম

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেকতা নিউমরিকেল অমাউন্ত লাইন হৌবগীদমক ভেল্যু অসি X,Y চাশিনবা লৈ. পীরিবা চেককী ফিবমগী মখাগী ওইথংবা চিদাইদগী চাশিন্নবনি.

en: Position of payee address
mni: ফংগদবা মীওইগী লৈফমগী পোজিসন

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেক অদুদা ফংগদবা মীওই অদুগী লৈফম লাইন হৌনবা X,Y কোওর্দিনেতসিং ভেল্যু অসিদা য়াউই। কোওর্দিনেতসিং অসি তাক্লিবা চেক পোজিসনগী মখাথংবা ওইগী কাচিনদগীনি।

en: Position of notes line
mni: নোতসিংগী লাইনগী পোজিসন

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেক অদুদা নোতসিংগী লাইন হৌনবা X,Y কোওর্দিনেতসিং ভেল্যু অসিদা য়াউই। কোওর্দিনেতসিং অসি তাক্লিবা চেক পোজিসনগী মখাথংবা ওইগী কাচিনদগীনি।

en: Position of memo line
mni: মেমো পরেংগী ফিবম

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেকতা মেমো লাইন হৌবগীদমক ভেল্যু অসি X,Y চাশিনবা লৈ. পীরিবা চেককী ফিবমগী মখাগী ওইথংবা চিদাইদগী চাশিন্নবনি.

en: Offset for complete check
mni: মপুংফাবা চেক্কী ওফসেত

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: মপুংফাবা চেক্কী X,Y ওফসেত অদু ভেল্যু অসিদা য়াউই। কোওর্দিনেতসিং অসি তাক্লিবা চেক পোজিসনগী মখাথংবা ওইগী কাচিনদগীনি।

en: Rotation angle
mni: উংবগী এঙ্গল

en: Number of degrees to rotate the check.
mni: চেক অদু উংনবা দিগ্রিসিংগী মসিং

en: Position of split's amount in numbers
mni: মসিংদা ওইবা স্প্লিতকী এমাউন্তকী পোজিসন

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেক অদুদা স্প্লিতকী এমাউন্ত লাইন হৌনবা X,Y কোওর্দিনেতসিং ভেল্যু অসিদা য়াউই। কোওর্দিনেতসিং অসি তাক্লিবা চেক পোজিসনগী মখাথংবা ওইগী কাচিনদগীনি।

en: Position of split's memo line
mni: স্প্লিতকী মেমো লাইনগী পোজিসন

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেক অদুদা স্প্লিতকী মেমো লাইন হৌনবা X,Y কোওর্দিনেতসিং ভেল্যু অসিদা য়াউই। কোওর্দিনেতসিং অসি তাক্লিবা চেক পোজিসনগী মখাথংবা ওইগী কাচিনদগীনি।

en: Position of split's account line
mni: স্প্লিতকী একাউন্ত লাইনগী পোজিসন

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
mni: চেক অদুদা স্প্লিতকী একাউন্ত লাইন হৌনবা X,Y কোওর্দিনেতসিং ভেল্যু অসিদা য়াউই। কোওর্দিনেতসিং অসি তাক্লিবা চেক পোজিসনগী মখাথংবা ওইগী কাচিনদগীনি।

en: Print the date format below the date.
mni: তাংগী মখাদা তাং ফোর্মেত নমথোকউ.

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
mni: তাং নমথোকপা খুদিংগী মখাদা Y, M, অমসুং D কেরেক্তরশিং শিজিন্নদুনা 8 পোইন্ত তাইপতা খুদক্তা তাংগী ফোর্মেত নমথোকউ.

en: The default check printing font
mni: দিফোল্ত চেক প্রিন্তিং ফোন্ত

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
mni: চেক নমথোকপদা শিজিন্নগদবা দিফোল্ত ফোন্ত. ভেল্যু অসি চেক দিস্ক্রিপসন ফাইল অমদা পীরিবা ফোন্ত অমনা হেক্তা শিজিন্নরগনি.

en: Print '***' before and after text.
mni: তেক্সকী মমাং অমসুং মতুংদা '***' নমথোকউ.

en: Show currencies in this dialog
mni: দাইলোগ অসিদা করেন্সিশিং উৎলি

en: Last pathname used
mni: অকোনবা পাথনেম শিজিন্নৈ

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
mni: ফিল্দ অসিদা ৱিন্দো অসিনা শিজিন্নবা অকোনবা পাথমমিং য়াওই. ৱিন্দো অসি মথংদা হাংদোকপা মতমদা মসি অহৌবা ফাইলমমিং/পাথমমিং ওইনা শিজিন্নরগনি.

en: Window geometry
mni: ৱিন্দোগী জিওমিত্রী

en: The position of paned window when it was last closed.
mni: অরোয়বা ওইনা ক্লোজ তৌখিবা মতমদা পেন সেম্লবা ৱিন্দো অদুনা লৈখিবা পোজিসন।

en: Position of the horizontal pane divider.
mni: হোরাইজোন্তেল পেন দিভাইদরগী পোজিসন।

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
mni: সেত্তিং অসিনা হৌজিক্কী ক্লাসতা আইতেম পুম্নমক, নত্রগা হৌজিক্কী ক্লাসতা 'এক্তিভ' ওইবা আইতেমতমক থিগদ্রা হায়বদু তাকই.

en: Position of the vertical pane divider.
mni: ভর্তিকেল পেন দিভাইদরগী পোজিসন।

en: Show the new user window
mni: অনৌবা শিজিন্নরিবগী ৱিন্দো উৎলু

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
mni: এক্তিভ ওইরবদি অনৌবা শিজিন্নরিবা ৱিন্দো উৎকনি. মদু নত্রবদি মসি উৎলোই.

en: New hierarchy window on "New File"
mni: "অনৌবা ফাইল" দা অনৌবা হাইরারকি ৱিন্দো

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
mni: এক্তিভ ওইরবদি "অনৌবা ফাইল" মেন্যু আইতেম খনবা মতমদা "অনৌবা হাইরার্কি" ৱিন্দো উৎকনি. মদু নত্রবদি মসি উৎলোই.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
mni: আইতেমশিংগী হল্লকপগী মশিং অসি খরদমক ওইরবদি 'অনৌবা থিবা' দিফোল্ত তৌরো

en: Enable SKIP transaction action
mni: SKIP ত্রান্সেকসন এক্সন ঙমহল্লো

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
mni: ত্রান্সেকসন মেচরদা SKIP এক্সন ঙমহল্লি. ঙমহল্লবদি খ্বাইদগী ফজনা মেচ তৌবা (চাশিন্নবা) গী স্কোর অসি য়েলো জোনদা (Auto-ADD থ্রেসহোল্দগী মথক অদুবু Auto-CLEAR থ্রেসহোল্দগী মখা) ওইগনি. মসি দিফোল্তনা কান্থোখ্রগনি.

en: Enable UPDATE match action
mni: UPDATE চাশিন্নবা এক্সন ঙমহনবা

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
mni: ত্রান্সেকসন মেচরদা অপদেত অমসুং রিকনসাইল এক্সন ঙমহল্লি. ঙমহল্লবদি খ্বাইদগী ফজনা মেচ তৌবা (চাশিন্নবা) গী স্কোর অসি Auto-CLEAR থ্রেসহোল্দগী মথক ওইগনি অমসুং চাশিন্নবা লৈরিবা ত্রান্সেকসন অসিদগী তোঙানবা তাং নত্রগা অমাউন্ত লৈ. মসিগী লৈরিবা ত্রান্সেকসন অসি দিফোল্তনা অপদেত তৌগনি অমসুং শেংদোক্কনি.

en: Use bayesian matching
mni: বেজাইননা চাশিন্নবা শিজিন্নৌ

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
mni: লৈরিবা ত্রান্সেকসন অসিগী মথক্তা পুশিল্লক্লবা ত্রান্সেকসনসি চান্নরবদি বেজাইনগী ওইবা চাশিন্নবা ঙমহল্লো. মসি নত্রবদি সোফিস্তিকেত ওইদবা রুল-বেজ ওইবা চাশিন্নবদগী মেকানিজম শিজিন্নগনি.

en: Minimum score to be displayed
mni: ফোঙদোক্কদবা খ্বাইদগী য়ামদবা স্কোর

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
mni: ফিল্ত অসিনা খ্বাইদগী পিকপা চাশিন্নবা স্কোর পীরি, চাশিন্নবা পরিংদা পোতেন্সিয়েল ওইবা চাশিন্নবা ত্রান্সেকসন শোয়দনা উৎকদবনি.

en: Add matching transactions below this score
mni: স্কোর অসিগী মখাদা চাশিন্নবা ত্রান্সেকসনশিং হাপচিল্লো

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
mni: ফিল্দ অসিনা থ্রেসহোল্দ পীরি মসিগী মখাদা চাশিন্নবা ত্রান্সেকসন অমা মথন্তনা হাপচিনগনি. ত্রান্সেকসন অমগী খ্বাইদগী ফজনা চাশিন্নবগী স্কোর রেদ জোনদা (ফোঙদোকপগী খ্বাইদগী পিকপা স্কোরগী মথক্তা নত্রগা চাশিন্নবা স্কোর হাপচিনবগী মখাদা নত্রগা মান্ননা) লৈ মসি দিফোল্তনা GnuCash ফাইলদা হাপচিনগনি.

en: Clear matching transactions above this score
mni: স্কোর অসিগী মথক্তা চাশিন্নবা ত্রান্সেকসনশিং শেংদোকউ

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
mni: ফিল্দ অসিনা থ্রেসহোল্দ পীরি মসিগী মথক্তা চাশিন্নবা ত্রান্সেকসন অমা দিফোল্তনা শেংদোক্কনি. ত্রান্সেকসন অমগী খ্বাইদগী ফজনা চাশিন্নবগী স্কোর গ্রীন জোনদা (মসিগী শেংলবা থ্রেসহোল্দগী মথক্তা নত্রগা মান্ননা) লৈ মসি দিফোল্তনা শেংদোক্কনি.

en: Maximum ATM fee amount in your area
mni: অদোমগী এরিয়াদা খ্বাইদগী য়ামবা ATM ফীগী অমাউন্ত

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
mni: ফিল্দ অসিনা পুশিল্লকপা ত্রান্সেকসনশিং চাশিন্নবা মতমদা পাগদবা এক্সত্রা ফী পীরি. মফম খরদা হায়বদি খুদোংচাগদবা স্তোরশিংদা কমর্সিয়েল ATM শিং (শেল-থুমগী ইনস্তিতিউসনগা মরি লৈনদবা) ইনস্তোল তৌই. ATM শিং অসিনা তোঙানবা ত্রান্সেকসন অমা ওইনা উৎপগী মহুত্তা মখোয়গী ফী হকথেন্না অমাউন্তদা হাপচিল্লি নত্রগা অদোমগী থাগী ওইবা বেঙ্কিং ফীসতা হাপচিল্লি. খুদম ওইনা, অদোম্না $100 ৱিথদ্রো তৌরবদি অদোমদগী ইন্তরেক ফীস ওইনা $101,50 গী মথক্তা চার্জ তৌগনি. অদোম্না $100 মেনুয়েল ওইনা চঙশিল্লবদি অমাউন্ত অদু চান্নরোই. অদোম্না মসি এরিয়া অদুদা খ্বাইদগী চাউবা ফীদা (অদোমগী লোকেল করেন্সিগী য়ুনিত্তা) সেত তৌগদবনি, অদু্ম্না তৌরবদি ত্রান্সেকসন অদু চান্নরে হায়দুনা য়াগনি.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Automatically create new commodities
mni: অনৌবা কমোদিতিশিং মথন্তনা শেমগৎলো

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
mni: পুশিল্লকপা মতমদা শকখঙদবা কমোদিতি অমা থেংনরবদি অনৌবা কমোদিতি মথন্তনা শেমগৎপা ঙমহল্লো. মসি নত্রবদি শকখঙদবা কমোদিতি খুদিংদা শিজিন্নরিবদা করি তৌগনি হায়বা হংগনি.

en: Default QIF transaction status
mni: দিফোল্ত QIF ত্রান্সেকসন স্তেতস

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
mni: QIF ফাইলদা পীদবা মতমদা ওইবা QIF ত্রান্সেকসনগী দিফোল্ত স্তেতস

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
mni: স্তেতস অসি QIF ফাইল অমদা পীদবা মতমদা ত্রান্সেকসনশিং রিকনসাইল তৌরে হায়না মার্ক তৌই.

en: Show documentation
mni: দোকুমেন্তেসন উৎলো

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
mni: QIF পুশিল্লকপগী এসিস্তেন্তদা দোকুমেন্তেসনদমক ওইবা লামায় উৎলো

en: Pre-select cleared transactions
mni: শেংদোক্লবা ত্রান্সেকসনশিং হান্না-খল্লো

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
mni: এক্তিভ ওইরবদি রেজিস্তরদা ত্রান্সেকসন পুম্নমক শেংদোক্লবা ওইনা মার্ক তৌরে অমসুং রিকনসাইল দাইলোগতা হান্না খল্লবা ওইনা উৎলক্কনি. মসি নত্রবদিত ত্রান্সেকসন অমত্তা অহৌবগী ওইনা খল্লোই.

en: Prompt for interest charges
mni: শেন্দোইগী চার্জগীদমক হায়বিরো

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
mni: চার্জ নত্রগা শেন্দোই পীবা একাউন্ত অমা রিকনসাইলিং তৌদ্রিঙৈগী মমাংদা শেন্দোইগী চার্জ নত্রগা পেমেন্তগী ত্রান্সেকসন অমা চঙশিন্নবা শিজিন্নরিবদা হায়বিরো. হৌজিক্কী ওইনা বেঙ্ক, ক্রেদিত, ম্যুচুয়েল, এসেত, ফংগদবা, শেল পীগদবা, অমসুং লাইয়বিলিতি একাউন্তশিংখক্তদা ঙমহল্লি.

en: Prompt for credit card payment
mni: ক্রেদিত কার্দ পেমেন্তগী তৌনবা হায়রো

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
mni: এক্তিভ ওইরবদি, ক্রেদিত কার্দ একাউন্ত অমা রিকনসাইল তৌরবা মতুংদা শিজিন্নরিবা অদুদা ক্রেদিত কার্দ পেমেন্ত তৌনবা হায়বিয়ু. মসি নত্রবদি মসিগীদমক শিজিন্নরিবা অদুদা হায়বিগনু.

en: Always reconcile to today
mni: মতম খুদিংমক্তা ঙসি রিকনসাইল তৌরো

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
mni: এক্তিভ ওইরবদি মমাংগী রিকন্সিলিয়েসনগা মরি লৈনদনা স্তেতমেন্ত তাংগী ঙসিগী তাং শিজিন্নদুনা মতম পুম্নমক্তা রিকনসাইল দাইলোগ হাংদোকই.

en: Set the "auto create" flag by default
mni: দিফোল্তনা "মথন্তনা শেমগৎপা" ফ্লেগ সেত তৌরো

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
mni: এক্তিভ ওইরবদি নৌনা শেমগৎলবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন পুম্নমক দিফোল্তনা এক্তিভ ওইনবা সেত তৌরবা 'মথন্ত শেমগৎপা' ফ্লেগ লৈগনি. শিজিন্নরিবনা ত্রান্সেকসন শৈমগৎলিঙৈগী মতমদা নত্রগা মতুংগী মতম অমদা হেক্তা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন শেমদোক্তুনা মসিগী ফ্লেগ অসি হোংদোকপা য়াই.

en: How many days in advance to notify the user.
mni: শিজিন্নরিবা অসি নুমিৎ কয়ানিগী মমাংদা খঙহনগদগে.

en: Set the "notify" flag by default
mni: দিফোল্তনা "খঙহনবা" ফ্লেগ সেত তৌরো

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
mni: করিগুম্বা এক্তিভ ওইরবদি, নৌনা সেম্বা সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সন অমহেক্তদা মসিগী 'নোতিফাই' ফ্লেগ অদু দিফোলত ওইনা সেত তৌগনি। য়ুজর অদুনা ফ্লেগ অসি ত্রাঞ্জেক্সন নৌনা সেম্বা মতমদা, নত্ত্রগা মতুং তারকপা মতম অমহেক্তদা সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সন অদু এদিত তৌদুনা হোংদোক-হোংজিন তৌবা য়াই। সেত্তিং অসি ক্রিএত-ওতো সেত্তিং অদু এক্তিভ ওইরবখক্তদা অর্থ থোকপা ওই।

en: How many days in advance to remind the user.
mni: শিজিন্নরিবা অসি নুমিৎ কয়ানিগী মমাংদা নিংশিংহনগদগে.

en: The next tip to show.
mni: উৎকদবা মথংগী তিপ.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
mni: GnuCash হৌবা মতমদা "নুমিৎসিগী ওইবা তিপ" উৎলি

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
mni: GnuCash হৌবা মতদা "নুমিৎসিগী ওইবা তিপ" ঙমহল্লি. এক্তিভ ওইরবদি দাইলোগ উৎলক্কনি. নত্রবদি উৎলক্লোই.

en: Save window sizes and locations
mni: ৱিন্দোগী মচাউ-মরাক অমসুং লৈফমশিং সেভ তৌরো

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
mni: এক্তিভ ওইরবদি লোইশিনবা মতমদা দাইলোগ ৱিন্দো খুদিংগী মচাউ-মরাক অমসুং লৈফম সেভ তৌরগনি. অদোম্না GnuCash তগী থোকপা মতমদা হীরমগী ৱিন্দোজগী মচাউ-মরাক অমসুং লৈফম নিংশিংগনি. মসি নত্রবদি মচাউ-মরাক অদু সেভ তৌরোই.

en: Character to use as separator between account names
mni: একাউন্ত মমিংশিংগী মরক্তা খায়দোক্লিবা ওইনা শিজিন্নগদবা কেরেক্তর

en: Compress the data file
mni: দাতা ফাইল কমপ্রেস তৌরো

en: Enables file compression when writing the data file.
mni: দাতা ফাইল ইবা মতমদা ফাইল কমপ্রেসন ঙমহল্লে.

en: Show auto-save explanation
mni: আউতো-সেভকী অকুপ্পা ৱারোল উৎলো

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
mni: এক্তিভ ওইরবদি GnuCash না আউতো-সেভ ফিচরগী মচাখায়বা ৱারোল অসি ফিচর অসি অহানবা ওইনা হৌবা মতমদা উৎলি. মসি নত্রবদি অহেনবা ৱারোল অমত্তা উত্তে.

en: Auto-save time interval
mni: আউতো-সেভকী অচঙবা মতম

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
mni: হার্দদিস্কতা দাতা ফাইল সেভ তৌদ্রিফাওবগী মিনিতকী মশিং মথন্তনা হৌরগনি. জিরো ওইরবদি সেভ তৌবা মথন্তনা হৌরোই.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
mni: "ক্লোজ তৌবা মতমদা হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু সেভ তৌ" ৱাহংদা তাইম আউত এনেবল তৌ

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
mni: করিগুম্বা এনেবল ওইহল্লবদি, "ক্লোজ তৌবা মতমদা হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু সেভ তৌ" ৱাহংনা পাউখুম অমগীদমক অকক্নবা সেকেন্দ মসিং অমখক্তং ঙাইগনি। করিগুম্বা য়ুজর অদুনা মতম অদুগী মনুংদা পাউখুম পীদ্রবদি, হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু মসা মথন্তা সেভ তৌজখিনি অমসুং ৱাহংগী ৱিন্দো অদু ক্লোজ তৌখিগনি।

en: Time to wait for answer
mni: পাউখুমগীদমক ঙাইবগী মতম

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
mni: ৱাহং ৱিন্দোগী মমাংদা ঙাইগদবা সেকেন্দসিংগী মসিং অদু ক্লোজ তৌরগনি অমসুং হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু মসা মথন্তা সেভ তৌখ্রে।

en: Display negative amounts in red
mni: নেগেতিভ অমাউন্তশিংদি অঙাংবা মচুদা উৎলু

en: Automatically insert a decimal point
mni: মথন্তনা দেসিমেল পোইন্ত অমা চঙশিল্লো

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
mni: এক্তিভ ওইরবদি GnuCash না ভেল্যুশিংগী মরক্তা দেসিমেল পোইন্ত য়াওদনা চঙশিনবা অদুদা দেসিমেল পোইন্ত মথন্তনা হাপচিনগনি. মসি নত্রবদি GnuCash না চঙশিল্লবা নম্বরশিংদু শেমদোক্লোই.

en: Number of automatic decimal places
mni: মথন্তনা ওইজবা দেসিমেল মফমগী মশিং

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
mni: ফিল্দ অসিনা মেনশিনগদবা মথন্তনা ওইজবা দেসিমেল মফমগী মশিং পীরি

en: Do not create log/backup files.
mni: লোগ/বেকঅপ ফাইলসিং সেমগনু।

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
mni: সেত্তিং অসিনা অরিবা লোগ/বেকঅপ ফাইলসিং অসি করি তৌগদগে হায়বদু তাকই। "মতমপুম্বগী ওইনা" হায়বগী অর্থদি অরিবা ফাইলসিং লোয়নমক থম্মু হায়বনি। "কৈদৌঙৈদা তৌগনু" হায়বগী অর্থদি অরিবা লোগ/বেকঅপ ফাইলসিং থমগনু হায়বনি। নহাক্না সেভ তৌবা মতম খুদিংগী, ফাইলগী হেন্না লিবা ভর্সনসিং লৌথোকই। "নুমিৎসিং" হায়বগী অর্থদি অরিবা ফাইলসিংদু নুমিৎ মসিং অমগী ওইনা থম্মু হায়বনি। নুমিৎ কয়ানিগী ওইগদগে হায়বদুদি 'থম্মু-নুমিৎসিং' হায়বা কী অদুদা তাকই।

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
mni: নুমিৎসিং অসিগী মতুংদা অরিবা লোগ/ বেকঅপ ফাইলসিং দিলিত তৌ (0 = কৈদৌনুংদা তৌগনু)।

en: Do not delete log/backup files.
mni: লোগ/ বেকঅপ ফাইলসিং দিলিত তৌগনু।

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
mni: অরিবা লোগ/বেগঅপ ফাইলশিংসি নুমিৎশিং অসিগী মতুংদা মুত্থৎলো (0 = অমত্তা নত্তে)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
mni: সেত্তিং অসিনা অরিবা লোগ/বেকঅপ ফাইলশিং মুত্থৎলগদবা নুমিৎকী মশিং পীরি (0 = কৈদৌঙৈদা).

en: Don't sign reverse any accounts.
mni: একাউন্ত অমত্তা রিভর্স ওইনা সাইন তৌগনু

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
mni: সেত্তিং অসিনা অকক্নবা একাউন্তসিংনা মখোয়গী বেলেন্সসিং অদুগী সাইন পোজিতিভতগী নেগেতিভতা, নত্ত্রগা মসিগী ওন্ন-তৈনবা মওংদা ওন্থোক্নবা য়াহল্লি। "ইনকম-চাদিং" হায়বা সেত্তিং অসি নেগেতিভ ওইবা চাদিং অমসুং পোজিতিভ ওইবা ইনকম য়েংবা পাম্বা য়ুজরসিংগীদমক্তনি। "ক্রেদিত" হায়বা সেত্তিং অসি একাউন্ত অদুগী দেবিত/ক্রেদিতকী স্তেতস উৎপা বেলেন্সসিং য়েংবা পাম্বা য়ুজরসিংগীদমক্তনি। "অমত্তা নত্তে" হায়বা সেত্তিং অসিনা বেলেন্স অমত্তগী সাইন ওন্থোক্তে।

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
mni: পীরিবশিংসিদা রিভর্স বেলেন্সশিং শোই তৌবিয়ু: ক্রেদিত কার্দ, পেয়েবল, লাইয়বিলিতি, ইকুইতি অমসুং ইনকম

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
mni: ইনকম অমসুং চাদিংগী একাউন্তশিংদা বেলেন্সশিং রিভর্স ওইনা সাইন তৌরো

en: Use account colors in the account hierarchy
mni: একাউন্ত হৈরার্কিদা একাউন্ত মচুসিং সিজিন্নৌ

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
mni: করিগুম্বা এক্তিভ ওইরবদি একাউন্ত হৈরার্কি অদুনা একাউন্ত অদু, করিগুম্বা সেত তৌরবদি একাউন্তকী কস্তম মচু অদু সিজিন্নদুনা মচু সংগনি। মসি একাউন্তসিং থুনা মসক খংদোক্নবা ভিজুএল এইদ অমগুম্না সিজিন্নবা য়াই।

en: Use account colors in the tabs of open account registers
mni: অহাংবা একাউন্ত রেজিস্তরসিংগী তেবসিংদা লৈবা একাউন্ত মচুসিং সিজিন্নৌ

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
mni: করিগুম্বা এক্তিভ ওইরবদি একাউন্ত রেজিস্তর তেবসিং অদু, করিগুম্বা সেত তৌরবদি একাউন্তকী কস্তম মচু অদু সিজিন্নদুনা মচু সংগনি। মসি একাউন্তসিং থুনা মসক খংদোক্নবা ভিজুএল এইদ অমগুম্না সিজিন্নবা য়াই।

en: Use formal account labels
mni: ফোর্মেল ওইবা একাউন্ত লেবেলশিং শিজিন্নৌ

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
mni: এক্তিভ ওইরবদি স্ক্রীনদা ফিল্দ পীবা মতমদা ফোর্মেল একাউন্তিং লেবেল "ক্রেদিত" অমসুং "দেবিত" শিজিন্নগনি. মসি নত্রবদি ইনফোর্মেল লেবেল খুদম ওইনা হেনগৎপা/হন্থবা, "ফন্দস ইন"/"ফন্দস আউত" অসিনচিংবা শিজিন্নগনি.

en: Show close buttons on notebook tabs
mni: নোতবুক তেবতা লোইশিনবগী বতনশিং উৎলো

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
mni: এক্তিভ ওইরবদি, "লোইশিনবা" বতন অমা লোইশিনবা য়াবা নোতবুক তেব পুম্নমক্তা ফোঙদোক্কনি. মসি নত্রবদি অসিগুম্বা বতন অমত্তা তেবতা উৎলোই. সেত্তিং অসিগা মরি লৈনদনা লামায়শিং অসি তুলবারদা "লোইশিনবা" মেন্যু আইতেম নত্রগা "লোইশিনবা" বতন শিজিন্নদুনা মতম পুম্নক্তা লোইশিনবা য়াগনি.

en: Width of notebook tabs
mni: নোতবুক তেবকী অপাকপা

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
mni: কি অসিনা নোতবুক তেবকী খ্বাইদগী চাউবা অপাকপা পীরি. তেব অসিগী তেক্স অসি ভেল্যু (চাউরাকপা চাংয়েংদগী) অসিদগী হেন্না শাংলবদি তেব লেবেল অসি ময়াইদা ককলগনি অদুগা ইলিপসিস অমনা মহুৎ শিন্দোক্লগনি.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
mni: নৌনা শেমগৎলবা একাউন্ত পুম্নমক্কী সিস্তেম লোকেল করেন্সিসি শিজিন্নৌ.

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
mni: সেত্তিং অসিনা অনৌবা একাউন্তসিংগী দিফোলত করেন্সিগী হৌরকফম অদু কন্ত্রোল তৌই। করিগুম্বা "লোকেল"দা সেত তৌরবদি GnuCashনা য়ুজরগী লোকেল সেত্তিং অদুদগী দিফোলত করেন্সি অদু অমুক লৌখৎকনি। করিগুম্বা "অদর"দা সেত তৌরবদি, GnuCashনা করেন্সি-অদর কী অদুনা তাকপা সেত্তিং অদু সিজিন্নগনি।

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
mni: নৌনা শেমগৎলবা একাউন্ত পুম্নমক্কী পিরিবা করেন্সিসি শিজিন্নৌ.

en: Default currency for new accounts
mni: অনৌবা একাউন্তসকী দিফোল্ত করেনসি

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
mni: করিগুম্বা করেন্সি-চোইস সেত্তিং অদু "অদর"দা সেত তৌরবদি, সেত্তিং অসিনা অনৌবা একাউন্তসিংগী সিজিন্নরিবা দিফোলত করেন্সি অদু তাকই। ফিল্ড অসিদা করেন্সি অমগী (খুদম ওইনা USD, GBP, RUB) ওইনা ময়েক অহুমগী ওইবা ISO 4217 কোদ অদু য়াউবা তাই।

en: Use 24 hour time format
mni: পুং 24 মতমগী ফোর্মেত শিজিন্নৌ

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
mni: এক্তিভ ওইরবদি, পুং 24 গী মতমগী ফোর্মেত শিজিন্নৌ. মসি নত্রবদি পুং 12 গী মতমগী ফোর্মেত শিজিন্নৌ.

en: Date format choice
mni: তাং ফোর্মেতকী অপাম্বা

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
mni: GnuCash দা তাংশিং ফোঙদোকপগী মওং সেত্তিং অসিনা খল্লি. সেত্তিং অসিগী ওইবা য়াবা ভেল্যুশিংদি সিস্তেম লোকেল সেত্তিং শিজিন্ননবা "লোকেল", কন্তিনেন্তেল ইউরোপ স্তাইল তাংগী "ce", ISO 8601 স্তেন্দার্দ তাংগী "iso", য়ুনাইতেদ কিংদম স্তাইল তাংগী "uk" অমসুং য়ুনাইতেদ স্তেতস স্তাইল তাংগী "us" নি.

en: In the current calendar year
mni: চৎলিবা চহী অসিদা

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
mni: চহী য়াওদনা তাং চঙশিনবা মতমদা মসি মপুং ফারগনি অদুনা মসি চৎলিবা কেলেন্দরগী চহী অসিগী মনুংদা ওইগনি নত্রগা স্লাইদিং ৱিন্দো অমদা য়ুমফম ওইনদুনা চৎলিবা তাং অসিদা নক্ননা মতমগী মতুংইন্না থাশিংগী মশিংগী সেত অমা মতুং হন্না হৌই.

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
mni: হৌজিক্কী থাসিগী মমাংদা কনফিগর তৌবা য়াবা থাসিংগী মসিং অমা হৌবা চৎথরিবা থা-12গী ৱিন্দো অমদা

en: Maximum number of months to go back.
mni: হনগৎনা চৎকদবা খ্বাইদগী য়ামবা থা মশিং

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
mni: তাং মপুংফারগনি মরম অদুনা মখোয় হৌজিক্কী তাংদা য়াম্না নকই. তাং মপুংফারবা মতমদা মতুংলোমদা চৎকদবা খ্বাইদগী য়ামবা থা মশিং অদু চঙশিনবিয়ু.

en: Show splash screen
mni: স্প্লাশ স্ক্রীন উৎলো

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
mni: এক্তিভ ওইরবদি স্তার্তঅপতা স্প্লাস স্ক্রীন অমা উৎকনি. মসি নত্রবদি স্প্লাস স্ক্রীন অমত্তা উৎলোই.

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
mni: ৱিন্দোগী মতোন্দা নোতবুক তেবশিং ফোঙদোকউ.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
mni: সেত্তিং অসিনা নোতবুকশিংদা লামায় স্বিচ তৌবগী পুথোকইবা তেব অদু লেপথোকই. ওইথোকপা য়াবা ভেল্যুশিংদি "মথক" "ওই", "মখা" অমসুং "য়েৎ" নি. মসিনা "মথক" তা দিফোল্ত শেম্মী.

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
mni: ৱিন্দোগী মখাদা নোতবুক তেবশিং ফোঙদোকউ.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
mni: ৱিন্দোগী ওইথংবদা নোতবুক তেবশিং ফোঙদোকউ.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
mni: ৱিন্দোগী য়েৎথংবদা নোতবুক তেবশিং ফোঙদোকউ.

en: Display the summary bar at the top of the page.
mni: লামায়গী মথক্তা সমরি বার উৎলো.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
mni: সেত্তিং অসিনা লামায় কয়ামরুমগী সমরি বার পুথোকইবা অদু মশক লেপথোকই. ওইথোকপা য়াবা ভেল্যুশিংদি "মথক" অমসুং "মখা" নি. মসিনা "মখা" দা দিফোল্ত শেম্মী.

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
mni: লামায়গী মখাদা সমরি বার উৎলো.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
mni: তেব অমা লোইশিনবনা খ্বাইদগী নৌনা চঙলুবা তেবতা চৎলি

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
mni: এক্তিভ ওইরবদি তেব অমা লোইশিনবনা খ্বাইদগী নৌনা চঙলুরবা তেব অদুদা চৎকনি. মসি নত্রবদি তেব অমা লোইশিনবদা তেব অমা ওইরোমদা চৎকনি.

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
mni: রেজিস্তরসিং/ রিপোর্তসিংদা "নম" ফিল্ডগীদমক্তা স্প্লিত "এক্সন" ফিল্ড সিজিন্ননবগীদমক্তা অনৌবা ফাইলসিংদা বুক ওপসন সেত তৌ

en: "Enter" key moves to bottom of register
mni: "চঙশিনবা" কি রেজিস্তরগী মখাদা চৎলি

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
mni: এক্তিভ ওইরবদি এন্তর কি নম্বনা রেজিস্তরগী মখাদা চৎলগনি. মসি নত্রবদি এন্তর কি নম্বদা মথংগী ত্রান্সেকসন পরেংদা চৎলগনি.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
mni: একাউন্তগী পরিং নত্রগা ইনপুত তৌরিঙৈগী এক্সন মথন্তনা হেনগৎলে.

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
mni: মেমোরাইজ ত্রান্সেকসন মথন্তনা মেশিল্লবা মতমদা ত্রান্সেফর ফিল্দতা চৎলো

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
mni: এক্তিভ ওইরবদি মেমোরাইজ ত্রান্সেকসন অসি মথন্তনা মেনশিল্লবা মতুংদা কর্সর অদু ত্রান্সফর ফিল্দতা চৎকনি. এক্তিভ ওইদ্রবদি ভেল্যু ফিল্দতা চৎখ্রগনি.

en: Create a new window for each new register
mni: অনৌবা রেজিস্তর খুদিংগী অনৌবা ৱিন্দো শেমগৎলু

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
mni: এক্তিভ ওইরবদি অনৌবা রেজিস্তর খুদিংমক অনৌবা ৱিন্দো অমদা হাংদোক্কনি. মসি নত্রবদি অনৌবা রেজিস্তর খুদিংমক মপুং ওইবা ৱিন্দোদা তেব অমা ওইনা হাংদোক্কনি.

en: Color all lines of a transaction the same
mni: ত্রান্সেকসন অমগী লাইন পুম্নমক মান্ননা মচু শঙবিয়ু

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
mni: এক্তিভ ওইরবদি সিঙ্গল ত্রান্সেকসন পাংথোকপা পরেং পুম্নমক্না মখোয়গী বেকগ্রাউন্দগী চপ মান্নবা মচু শিজিন্নগনি. মসি নত্রবদি বেকগ্রাউন্দগী মচুশিংদু পরেং অমা কাল্লগা অমা ওইগনি.

en: Show horizontal borders in a register
mni: রেজিস্তর অমদা মফৈ ওইবা ফিবানশিং উৎলি

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
mni: রেজিস্তর অমদা রোশিংগী মরক্তা মফৈ ওইবা ফিবনা উৎলি. এক্তিভ ওইরবদি সেলশিংগী মরক্কী ফিবান অথাবা লৈই অমনা উৎকনি. মসি নত্রবদি সেলশিংগী মরক্কী ফিবান মার্ক তৌরোই.

en: Show vertical borders in a register
mni: রেজিস্তর অমদা ময়ুং ওইবা ফিবানশিং উৎলি

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
mni: রেজিস্তর অমদা কলমশিংগী মরক্তা ময়ুং ওইবা ফিবনা উৎলি. এক্তিভ ওইরবদি সেলশিংগী মরক্কী ফিবান অথাবা লৈই অমনা উৎকনি. মসি নত্রবদি সেলশিংগী মরক্কী ফিবান মার্ক তৌরোই.

en: All transactions are expanded to show all splits.
mni: স্প্লিত পুম্নমক উৎনবা ত্রান্সেকসন পুম্নমক শন্দোক্লে

en: Only display leaf account names.
mni: লীফ একাউন্ত মমিংশিংতমক ফোঙদোকই.

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
mni: রেজিস্তরদা অমসুং একাউন্ত অখনবা পোপঅপতা লিফ একাউন্তশিংগী মমিংতমক উৎলি. দিফোল্ত বিহেভিয়রদি একাউন্ত ত্রীগী পাথ য়াওনা মপুংফাবা মমিং উৎপনি. ওপসন অসি এক্তিভে তৌবনা অদোম্না অখন্নবা লিফ মমিং শিজিন্নৈ হায়বা তাকই.

en: Show the entered and reconcile dates
mni: এন্তর তৌরবদু উৎলু অমসুং তারিখসিং রিকন্সাইল তৌ

en: Show the date when the transaction was entered below the posted date and reconciled date on split row.
mni: ত্রাঞ্জেক্সন অদু পোস্ত তৌরবা তারিখ অমসুং স্প্লিত পরেংদা লৈবা রিকন্সাইল তৌরবা তারিখ অদুগী মখাদা এন্তর তৌবা মতমদা তারিখ অদু উৎলু।

en: Show entered and reconciled dates on selection
mni: খনবা মতমদা এন্তর তৌরবা অমসুং রিকন্সাইল তৌরবা তারিখসিং উৎলু

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
mni: ত্রাঞ্জেক্সন খনবা মতমদা এন্তর অমসুং রিকন্সাইল তৌরবা তারিখ অদু উৎলু।

en: Show the calendar buttons
mni: কেলেন্দর বত্তনসিং অদু উৎলু

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
mni: কেলেন্দর বত্তনসিং কেন্সেল, তুদে অমসুং সেলেক্ত অদু উৎলু।

en: Move the selection to the blank split on expand
mni: পাকথোকপা মতমদা খল্লবদু অহাংবা স্প্লিত অদুদা মফম হোংদোকউ

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
mni: মসিনা ত্রাঞ্জেক্সন অদু চাউথোকপা মতমদা খল্লবা অদু ব্লেঙ্ক স্প্লিত্তা মফম হোংদোকহনগনি।

en: Number of transactions to show in a register.
mni: রেজিস্তর অমদা উৎকদবা ত্রাঞ্জেক্সনসিংগী মসিং।

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
mni: রেজিস্তর অমদা অসিগুম্বা ত্রান্সেকসন ময়ামসি উৎলি. জিরোগী ভেল্যুনা হায়রিবদি ত্রান্সেকসন পুম্নমক উৎলো হায়বনি.

en: Number of characters for auto complete.
mni: মসা মথন্তা মপুং ফাহন্নবা কেরেক্তরসিংগী মসিং।

en: This sets the number of characters before auto complete starts for description, notes and memo fields.
mni: মসিনা মসা মথন্তা মপুং ফাহনজবা অদুনা সক্তাক-ৱা, নোতসিং অমসুং মেমো ফিল্ডসিং হৌদ্রিঙৈদা কেরেক্তরসিংগী মসিং সেত তৌই।

en: Create a new window for each new report
mni: অনৌবা রিপোর্ত খুদিংগী অনৌবা ৱিন্দো অমা শেমগৎলু

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
mni: এক্তিভ ওইরবদি অনৌবা রিপোর্ত খুদিংমক ৱিন্দো অসিদা হাংদোক্কনি. মসি নত্রবদি অনৌবা রিপোর্ত অসি মপুং ওইবা ৱিন্দোদা তেব ওইনা হাংদোক্কনি.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
mni: নৌনা শেমগৎলবা রিপোর্ত পুম্নমক্কী সিস্তেম লোকেল করেনসি শিজিন্নৌ

en: This setting controls the default currency used for reports. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
mni: সেত্তিং অসিনা রিপোর্তসিংগীদমক সিজিন্নবা দিফোলত করেন্সি অদু কন্ত্রোল তৌই। করিগুম্বা "লোকেল"দা সেত তৌরবদি GnuCashনা য়ুজরগী লোকেল সেত্তিং অদুদগী দিফোলত করেন্সি অদু অমুক লৌখৎকনি। করিগুম্বা "অদর"দা সেত তৌরবদি, GnuCashনা করেন্সি-অদর কী অদুনা তাকপা সেত্তিং অদু সিজিন্নগনি।

en: Use the specified currency for all newly created reports.
mni: নৌনা শেমগৎলবা রিপোর্ত খুদিংমক্কী পীরিবা করেনসি অসি শিজিন্নৌ

en: Default currency for new reports
mni: অনৌবা রিপোর্তশিংগী দিফোল্ত করেনসি

en: PDF export file name format
mni: PDF এক্সপোর্ত ফাইল মমীং ফোর্মেত

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.
mni: সেত্তিং অসিনা PDF এক্সপোর্তকী ফাইল মমীং অদু খল্লি। মসি আরগ্যুমেন্ত অহুমগা লোয়নবা sprintf(3) স্ত্রিং অমনি: "%1$s" অসি "ইনভোইস"কুম্বা রিপোর্ত মমীং অদুনি। "%2$s" অসি রিপোর্ত অদুগী মসিংনি, ইনভোইস রিপোর্ত অমগী ওইনদি ইনভোইস মসিং অদুনি। "%3$s" অসি ফাইল মমীং-তারিখ-ফোর্মেত সেত্তিংগী মতুংইন্না ফোর্মেত তৌরবা, রিপোর্তকী তারিখনি। খংজিনগদবা: ফাইল মমীংসিংদা য়াউবা য়াদবা কেরেক্তর অমহেক্তা, '/' অসিগুম্বসি, সেম্লক্লিবা ফাইল মমীং অদুদা অন্দরস্কোরসিংনা '_' মহুৎ সিনখিগনি।

en: PDF export file name date format choice
mni: PDF এক্সপোর্ত ফাইল মমীং তারিখ ফোর্মেত চোইস

en: This setting chooses the way dates are used in the filename of PDF export. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
mni: সেত্তিং অসিনা PDF এক্সপোর্তকী ফাইল মমীংদা সিজিন্নরিবা তারিখসিংগী মওং অদু খল্লি। সেত্তিং অসিগী ওইথোকপা য়াবা ভেল্যুসিং অদুদি সিস্তেম লোকেল সেত্তিং সিজিন্ননবগীদমক "লোকেল", কন্তিনেন্তেল য়ুরোপ স্তাইল তারিখসিংগীদমক "ce", ISO 8601 স্তেন্দার্দ তারিখসিংগীদমক "iso", য়ুনাইতেদ কিংদম স্তাইল তারিখসিংগীদমক "uk", অমসুং য়ুনাইতেদ স্তেতস স্তাইল তারিখসিংগীদমক "us" অসিনি।

en: Allow file incompatibility with older versions.
mni: অরিবা ভর্সনদা ফাইল ইনকম্পেতিবিলিতি য়াহল্লো.

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
mni: এক্তিভ ওইরবদি gnucash না থওইনা অরিবা ভর্সনগী ফাইল কম্পেতিবিলিতি থুগাইবা য়াগনি, মদুনা ভর্সন অসিদা সেভ তৌরবা দাতা ফাইল অমা অরিবা ভর্সন অমনা অমুক হন্না পাবা ঙম্মোই.

en: Number of files in history
mni: হিস্তরিদা লৈবা ফাইলগী মশিং

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
mni: সেত্তিং অসিদা নৌনা হাংদোকখিবা ফাইলগী মেন্যুদা থমগদবা ফাইল কয়ামরুম লৈ. ফাইল হিস্তরি ঙমহন্দনবা ভেল্যু অসি জিরোদা সেত তৌবা য়াই. খ্বাইদগী য়ামবা ভেল্যুগী মশিংদি 10 নি.

en: Most recently opened file
mni: খ্বাইদগী নৌনা হাংদোক্লবা ফাইল

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
mni: খ্বাইদগী নৌনা হাংদোক্লবা ফাইলগী মপুংফাবা পাথ ফিল্দ অসিদা য়াওই.

en: Next most recently opened file
mni: মথংগী খ্বাইদগী নৌনা হাংদোক্লবা ফাইল

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
mni: মথংগী খ্বাইদগী নৌনা হাংদোক্লবা ফাইলগী মপুংফাবা পাথ ফিল্দ অসিদা য়াওই.

en: Print checks from multiple accounts
mni: মল্তিপল একাউন্তদগী চেকশিং নমথোকউ

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
mni: দাইলোগ অসি অদোম্না চপ মান্নবা মতমদা একাউন্ত কয়ামরুমদগী চেকশিং নমথোক্নবা হোৎনরবদি ফোঙদোক্লি.

en: Commit changes to a invoice entry
mni: ইনভোইস এন্ত্রি অমদা হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু সেম্মু

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
mni: দাইলোগ অসি অদোম্না শেমদোক্লবা ইনভোইস এন্ত্রি অমা মফম হোংদোক্নবা হোৎনবা মতমদা ফোঙদোক্লি. হোংদোক্লবা দাতা অদু শোয়দনা সেভ তৌগদবনি নত্রগা হুন্দোক্কদবনি.

en: Duplicating a changed invoice entry
mni: হোংদোক-হোংজিন তৌখ্রবা ইনভোইস এন্ত্রি অমা দুপ্লিকেত সেম্লি

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
mni: দাইলোগ অসি অদোম্না শেমদোক্লবা ইনভোইস এন্ত্রি অমা দুপ্লিকেত শেম্নবা হোৎনবা মতমদা ফোঙদোক্লি. হোংদোক্লবা দাতা অদু শোয়দনা মুত্থৎকদবনি নত্রগা দুপ্লিকেত শেম্বা ককথৎকদবনি.

en: Delete a commodity
mni: কমোদিতি অমা মুত্থৎলো

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা কমোদিতি অমা মুত্থৎপগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি.

en: Delete a commodity with price quotes
mni: প্রাইস ক্যুওতসিংগা লোয়নবা কোম্মোদিতি অমা দিলিত তৌ

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা এতেচ তৌরবা মমলগী কোত য়াওবা কমোদিতি অমা মুত্থৎপগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি. কমোদিতি মুত্থৎপনা কোতসু অদুমক মুত্থৎলগনি.

en: Delete multiple price quotes
mni: মল্তিপল ওইবা মমলগী কোত মুত্থলো

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা অমুক্তদা মমলগী কোত কয়ামরুম মুত্থৎপগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি.

en: Edit account payable/accounts receivable register
mni: একাউন্ত পেএবল/ একাউন্ত রিসিভেবল রেজিস্তর এদিত তৌ

en: This dialog is presented before allowing you to edit an accounts payable/accounts receivable account. These account types are reserved for the business features and should rarely be manipulated manually.
mni: দাইএলোগ অসি নহাক্না একাউন্ত পেএবল/ একাউন্ত রিসিভেবল একাউন্ত অমা এদিত তৌবা য়াহন্দ্রিঙৈদা উৎলে। একাউন্ত মখলসিং অসি ব্যুজিনেস ফিচরসিংগীদমক তুংসিন্দুনা থম্মী অমসুং খুৎনা তোইনা সেমদোক-সেমজিন তৌরোইদবনি।

en: Read only register
mni: রিজিস্তরদমক পাবা

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
mni: দাইলোগ অসি পাবতমক ওইবা রেজিস্তর অমা হাংদোকপা মতমদা ফোঙদোক্লি.

en: Change contents of reconciled split
mni: রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিতকী হীরমশিং হোংদোকউ

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত অমগী হীরমশিং হোংদোকপগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি. অহোংবশিং অসি তৌবা য়াবনা মতুংগী রিকনসিলিয়েসনশিং পাংথোকপদা অৱাবা অমা ওইহল্লি.

en: Mark transaction split as unreconciled
mni: ত্রান্সেকসন স্প্লিত অনরিকনসাইল তৌরবা ওইনা মার্ক তৌরো

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা ত্রান্সেকসন স্প্লিত অমা অনরিকনসাইল তৌরবা ওইনা মার্ক তৌনবগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি. অসুম্না তৌবনা রেজিস্তরগী রিকনসাইল তৌরবা ভেল্যু অদু হুন্দোকখ্রগনি অমসুং মতুংগী রিকনসিলিয়েসনশিং পাংথোকপদা অৱাবা অমা ওইহল্লি.

en: Remove a split from a transaction
mni: ত্রান্সেকসন অমদগী স্প্লিত অমা লৌথোকউ

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা ত্রান্সেকসন অমদগী স্প্লিত অমা লৌথোক্নবগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি.

en: Remove a reconciled split from a transaction
mni: ত্রান্সেকসন অমদগী রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত অমা লৌথোকউ

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা ত্রান্সেকসন অমদগী রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত অমা লৌথোক্নবগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি. অসুম্না তৌবনা রেজিস্তরগী রিকনসাইল তৌরবা ভেল্যু অদু হুন্দোকখ্রগনি অমসুং মতুংগী রিকনসিলিয়েসনশিং পাংথোকপদা অৱাবা অমা ওইহল্লি.

en: Remove all the splits from a transaction
mni: ত্রান্সেকসন অমদগী স্প্লিত পুম্নমক লৌথোকউ

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা ত্রান্সেকসন অমদগী স্প্লিত পুম্নমক লৌথোক্নবগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা ত্রান্সেকসন অমদগী (রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত খরা য়াওনা) স্প্লিত পুম্নমক লৌথোক্নবগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি. অসুম্না তৌবনা রেজিস্তরগী রিকনসাইল তৌরবা ভেল্যু অদু হুন্দোকখ্রগনি অমসুং মতুংগী রিকনসিলিয়েসনশিং পাংথোকপদা অৱাবা অমা ওইহল্লি.

en: Delete a transaction
mni: ত্রান্সেকসন অমা মুত্থৎলো

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা ত্রান্সেকসন অমা মুত্থৎপগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি.

en: Delete a transaction with reconciled splits
mni: রিকন্সাইল তৌরবা স্প্লিতসিংগা লোয়নবা ত্রাঞ্জেক্সন অমা দিলিত তৌ

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
mni: দাইলোগ অসি অদোমদা রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত য়াওবা ত্রান্সেকসন অমা মুত্থৎপগী অয়াবা পীদ্রিঙৈগী মমাংদা ফোঙদোক্লি. অসুম্না তৌবনা রেজিস্তরগী রিকনসাইল তৌরবা ভেল্যু অদু হুন্দোকখ্রগনি অমসুং মতুংগী রিকনসিলিয়েসনশিং পাংথোকপদা অৱাবা অমা ওইহল্লি.

en: Duplicating a changed transaction
mni: হোংদোক্লবা ত্রান্সেকসন অমা দুপ্লিকেত শেম্লি

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
mni: দাইলোগ অসি অদোম্না শেমদোক্লবা ত্রান্সেকসন অমা দুপ্লিকেত শেম্নবা হোৎনবা মতমদা ফোঙদোক্লি. হোংদোক্লবা দাতা অদু শোয়দনা মুত্থৎকদবনি নত্রগা দুপ্লিকেত শেম্বা ককথৎকদবনি.

en: Commit changes to a transaction
mni: ত্রান্সেকসন অমদা অহোংবশিং পাংথোকই

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
mni: দাইলোগ অসি অদোম্না শেমদোক্লবা ত্রান্সেকসন অমা মফম হোংদোক্নবা হোৎনবা মতমদা ফোঙদোক্লি. হোংদোক্লবা দাতা অদু শোয়দনা সেভ তৌগদবনি নত্রগা হুন্দোক্কদবনি.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
mni: দিফোল্ত রিপোর্ত করেন্সিদা ওন্থোকখ্রবা একাউন্ত পুম্নমক্কী গ্রান্দ তোতেল উৎলো

en: Show non currency commodities
mni: নন করেন্সি কমোদিতিশিং উৎলো

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
mni: এক্তিভ ওইরবদি নন করেন্সি কমোদিতিশিং (স্তোকশিং) উৎকনি. নত্রবদি মখোয় লোৎখ্রগনি.

en: Use relative profit/loss starting date
mni: চানবা সেন্দোং/অমাংবগী অহৌবা তারিখ সিজিন্নৌ

en: This setting controls the type of starting date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-period key.
mni: সেত্তিং অসিনা সেন্দোং/ অমাংবগী কেল্ক্যুলেসনসিংদা সিজিন্নবা অহৌবা তারিখকী মখল অদু কন্ত্রোল তৌই। করিগুম্বা "এবসোল্যুত" হায়বসিদা সেত তৌরবদি GnuCashনা স্তার্ত-দেত কী অদুনা তাকপা অহৌবা তারিখ অদু অমুক হন্না লৌখৎকনি। করিগুম্বা অতোপ্পা অমহেক্তদা সেত তৌরবদি, GnuCashনা স্তার্ত-পেরিওদ কী অদুনা তাকপা অহৌবা তারিখ অদু অমুক হন্না লৌখৎকনি।

en: Use absolute profit/loss starting date
mni: এবসোল্যুত সেন্দোং/অমাংবগী অহৌবা তারিখ সিজিন্নৌ

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
mni: অহৌবা তাং (জানুৱারি 1, 1970 দগী সেকেন্দদা)

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
mni: করিগুম্বা স্তার্ত-চোইস সেত্তিং অদু "এবসোল্যুত" হায়বসিদা সেত তৌরবদি সেত্তিং অসিনা সেন্দোং/ অমাংবগী কেল্ক্যুলেসনসিংদা সেত তৌবা অহৌবা তারিখ অদু কন্ত্রোল তৌই। ফিল্ড অসিদা জানুৱারি 1st, 1970দগী সেকেন্দসিংদা মহুৎ সিনবা তারিখ অমা য়াউগদবনি।

en: Starting time period identifier
mni: হৌবা মতমগী পেরিওদ তাক্লিবা

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
mni: করিগুম্বা স্তার্ত-চোইস সেত্তিং অদু "এবসোল্যুত" নত্তবা অতোপ্পা অমহেক্তদা সেত তৌরবদি সেত্তিং অসিনা সেন্দোং/অমাংবগী কেল্ক্যুলেসনসিংদা সেত তৌরিবা অহৌবা তারিখ অদু কন্ত্রোল তৌই। ফিল্ড অসিদা 0 অমসুং 8কী মরক্তা লৈবা ভেল্যু অমা য়াউবা তাই।

en: Use relative profit/loss ending date
mni: চানবা সেন্দোং/অমাংবগী অরোয়বা তারিখ সিজিন্নৌ

en: This setting controls the type of ending date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-period key.
mni: সেত্তিং অসিনা সেন্দোং/অমাংবগী কেল্ক্যুলেসনসিংদা সিজিন্নরিবা অরোয়বা তারিখ অদুগী মখল অদু কন্ত্রোল তৌই। করিগুম্বা "এবসোল্যুত" হায়বসিদা সেত তৌরবদি GnuCashনা এন্দ-দেত কী অদুনা তাকপা অরোয়বা তারিখ অদু অমুক লৌখৎকনি। করিগুম্বা অতোপ্পা অমহেক্তদা সেত তৌরবদি, GnuCashনা এন্দ-পেরিওদ কী অদুনা তাকপা অরোয়বা তারিখ অদু অমুক লৌখৎকনি।

en: Use absolute profit/loss ending date
mni: এবসোল্যুত সেন্দোং/অমাংবগী অরোয়বা তারিখ সিজিন্নৌ

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
mni: অরোইবা তাং (জনুৱারি 1, 1970 দগী সেকেন্দদা)

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
mni: করিগুম্বা এন্দ-চোইস সেত্তিং অদু "এবসোল্যুত" হায়বসিদা সেত তৌরবদি সেত্তিং অসিনা সেন্দোং/অমাংবগী কেল্ক্যুলেসনসিংদা সেত তৌরিবা অরোয়বা তারিখ অদু কন্ত্রোল তৌই। ফিল্ড অসিদা জানুৱারি 1st, 1970দগী সেকেন্দসিংদা মহুৎ সিনবা তারিখ অমা য়াউগদবনি।

en: Ending time period identifier
mni: অরোইবা মতমগী পেরিওদ শক্তাক্লিবা

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
mni: করিগুম্বা এন্দ-চোইস সেত্তিং অদু "এবসোল্যুত" নত্তবা অতোপ্পা অমহেক্তদা সেত তৌরবদি সেত্তিং অসিনা সেন্দোং/অমাংবগী কেল্ক্যুলেসনসিংদা সেত তৌরিবা অরোয়বা তারিখ অদু কন্ত্রোল তৌই। ফিল্ড অসিদা 0 অমসুং 8কী মরক্তা লৈবা ভেল্যু অমা য়াউবা তাই।

en: Display this column
mni: কলম অসি উৎলু

en: This setting controls whether the given column will be visible in the view. TRUE means visible, FALSE means hidden.
mni: সেত্তিং অসিনা ভিয়ু অদুদা অপীবা কলম অদু উবা ফংগদ্রা হায়বদু কন্ত্রোল তৌই। TRUE হায়বগী অর্থদি উবা ফংগনি, FALSE হায়বগী অর্থদি লোত্তুনা লৈগনি হায়বনি।

en: Width of this column
mni: কলম অসিগী অপাকপা

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
mni: সেত্তিং অসিনা অপীবা কলম অদুগী অপাকপা অদু পিক্সেলসিংদা থমজিল্লি।

en: This assistant will help you setup and use accounting periods.
    
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
mni: এসিস্তেন্ত অসিনা নহাকপু একাউন্তিং পেরিওদসিং সেতঅপ তৌবা অমসুং সিজিন্নবদা মতেং পাংগনি।
    
    খুদোংথীবা: ফিচর অসি মতম অসিদা চুম্না থবক তৌদে; মসি হৌজিকসু সেমগৎলকপগী মওংদা লৈরি। মসিনা নহাক্কী দেতা অদু অমুক হন্না সেমজিনবা য়াদবা মওংদা মাং-তাকহনবা য়াই।

en: Setup Account Period
mni: একাউন্ত পেরিওদ সেতঅপ তৌ

en: Book Closing Dates
mni: বুক লোইশিনবগী তাং

en: Close Book
mni: বুক লোইশিল্লো

en: Account Period Finish
mni: একাউন্ত পেরিওদ লোয়বা

en: Press 'Close' to Exit.
mni: থোক্নবগীদমক 'ক্লোজ' নম্মু।

en: Summary Page
mni: সম্মরি পেজ

en: CSV Import Assistant
mni: CSV ইম্পোর্ত এসিস্তেন্ত

en: Import Account Assistant
mni: একাউন্ত এসিস্তেন্ত ইম্পোর্ত তৌ

en: Choose File to Import
mni: ইম্পোর্ত তৌনবা ফাইল খল্লু

en: Number of rows for the Header
mni: হেদর অদুগী পরেংসিংগী মসিং

en: Comma (,)
mni: কোমা (,)

en: Semicolon (;)
mni: সেমিকোলোন (;)

en: Custom regular expression
mni: কস্তম রিগুলর এক্সপ্রেসন

en: Colon (:)
mni: কোলোন (:)

en: Preview
mni: প্রিভিয়ু

en: Import Account Preview, first 10 rows only
mni: একাউন্ত প্রিভিয়ু ইম্পোর্ত তৌ, অহানবা পরেং 10খক

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
mni: এক্সপোর্ত ফাইল সেম্নবগীদমক এপ্লাই নম্মু।
    তোক্নবগীদমক কেন্সেল নম্মু।

en: Import Accounts Now
mni: একাউন্তসিং হৌজিক ইম্পোর্ত তৌ

en: Import Summary
mni: অসম্বা ৱারোল ইম্পোর্ত তৌ

en: CSV Export Assistant
mni: CSV এক্সপোর্ত এসিস্তেন্ত

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
mni: 
    মথৌ তাবা এক্সপোর্তকী মখল অমসুং সিজিন্নগদবা সেপরেতর অদু খল্লু।

en: Use Quotes
mni: ক্যুওতসিং সিজিন্নৌ

en: Choose Export Settings
mni: এক্সপোর্ত সেত্তিংস খল্লু

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
mni: এক্সপোর্ত তৌগদবা একাউন্তসিং অমসুং করিগুম্বা মথৌ তারবদি তারিখকী রেঞ্জ খল্লু।

en: Accounts Selected:
mni: একাউন্তস খল্লে:

en: _Select Subaccounts
mni: সবএকাউন্তস _খল্লো

en: Select _All
mni: _পুম্নমক খল্লো

en: Date Range
mni: তাংগী রেনজ

en: _Select All
mni: _পুম্নমক খল্লো

en: Select _Range
mni: রেনজ খনবা

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
mni: হৌবা

en: _Earliest
mni: _খ্বাইদগী ঙনবা

en: Cho_ose Date
mni: তাং খ_ল্লো

en: Toda_y
mni: ঙ_সি

en: _Latest
mni: _খ্বাইদগী নৌবা

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
mni: অরোইবা

en: C_hoose Date
mni: তাং খ_ল্লো

en: _Today
mni: _ঙসি

en: Account Selection
mni: একাউন্ত সেলেক্সন

en: Choose File Name for Export
mni: এক্সপোর্ত তৌনবগী ফাইল মমীং খল্লু

en: Export Now…
mni: হৌজিক এক্সপোর্ত তৌ…

en: Summary
mni: অসম্বা ৱারোল

en: Export Summary
mni: এক্সপোর্তকী অসম্বা ৱারোল

en: Select File for Import
mni: ইম্পোর্তকীদমক্তা ফাইল খল্লু

en: Fixed-Width
mni: অক্নবা-অপাকপা

en: Space
mni: স্পেস

en: Tab
mni: তেব

en: Hyphen (-)
mni: হাইফেন (-)

en: Date Format
mni: তাংগী ফোর্মেত

en: Skip Errors
mni: অসোয়বসিং কান্থোকউ

en: CSV Transaction Import
mni: CSV ত্রাঞ্জেক্সন রিপোর্ত

en: Transaction Import Assistant
mni: ত্রাঞ্জেক্সন ইম্পোর্ত এসিস্তেন্ত

en: Account ID
mni: একাউন্ত ID

en: Error text.
mni: অসোয়বা তেক্স।

en: Change GnuCash _Account…
mni: GnuCash _একাউন্ত হোংদোকপা…

en: Transaction Information
mni: ত্রাঞ্জক্সনগী ইনফোর্মেসন

en: Match Transactions
mni: ত্রাঞ্জেক্সনসিং চান্নহল্লু

en: New Account Hierarchy Setup
mni: অনৌবা একাউন্তগী হাইরার্কি সেতঅপ

en: Choose Currency
mni: করেন্সি খল্লো

en: <b>Categories</b>
mni: <b>কাংলুপশিং</b>

en: C_lear All
mni: পুম্নমক শেং_দোকউ

en: <b>Category Description</b>
mni: <b>কাংলুপকী দিস্ক্রিপসন</b>

en: Choose accounts to create
mni: শেমগৎকদবা একাউন্তস খল্লো

en: Setup selected accounts
mni: খল্লবা একাউন্তশিং সেতঅপ তৌরো

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
mni: নহাক্কী অনৌবা একাউন্তসিং সেম্নবগীদমক 'এপ্লাই' নম্মু। মদুগী মতুংদা নহাক্না মখোয়বু ফাইল নত্ত্রগা দেতাবেজ অমদা সেভ তৌবা য়াগনি।
    
    নহাক্না খল্লবসিংদু রিভিয়ু তৌনবগীদমক 'বেক' নম্মু।
    
    দাইএলোগ অসি অনৌবা একাউন্তসিং অমত্তা সেমদনা ক্লোজ তৌনবগীদমক 'কেন্সেল' নম্মু।

en: Finish Account Setup
mni: একাউন্ত সেতঅপ তৌবা লোইরে

en: Months
mni: থা

en: Years
mni: চহী

en: Current Year
mni: চৎলিবা চহি

en: Now + 1 Year
mni: হৌজিক + চহি 1

en: Whole Loan
mni: অপুনবা লোন

en: Interest Rate
mni: সেন্দোইগী রেত

en: APR (Compounded Daily)
mni: APR (নুমিৎ খুদিংগী কম্পাউন্দ ওই)

en: APR (Compounded Weekly)
mni: APR (চয়োলদা কম্পাউন্দ ওই)

en: APR (Compounded Monthly)
mni: APR (থাগী কম্পাউন্দ ওই)

en: APR (Compounded Quarterly)
mni: APR (থা মরি খুদিংগী কম্পাউন্দ ওই)

en: APR (Compounded Annually)
mni: APR (চহিদা কম্পাউন্দ ওই)

en: Fixed Rate
mni: অরেপ্পা রেত

en: 3/1 Year ARM
mni: 3/1 চহি ARM

en: 5/1 Year ARM
mni: 5/1 চহি ARM

en: 7/1 Year ARM
mni: 7/1 চহি ARM

en: 10/1 Year ARM
mni: 10/1 চহি ARM

en: This is a step-by-step method for creating a loan repayment within GnuCash. In this assistant, you can input the details of your loan and its repayment along with the details of its payback. Using that information, the appropriate Scheduled Transactions will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit the created Scheduled Transactions directly.
mni: মসি GnuCashগী মনুংদা লোন রিপেএমেন্ত অমা সেম্নবগী স্তেপ-বাই-স্তেপ মেথদনি। এসিস্তেন্ত অসিগী মনুংদা, নহাক্কী লোনগী অকুপ্পা ৱারোলসিং অদু মদুগী সিংদোক্নবগী মরি মখোংসিংগা লোয়ননা নহাক্না হাপচিনবা য়াই। ইনফোর্মেসন অদু সিজিন্নদুনা, চান্নবা সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং সেমগনি।
    
    করিগুম্বা নহাক্না অসোয়বা অমা তৌরবা নৎত্রগা মতুং তাবা মতমদা হোংদোক-হোংজিন তৌবা পাম্লবদি, সেম্লবা সেদ্যুল তৌরবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং অদু নহাক্না চুমদ্রিংনা এদিত তৌবা য়াই।

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
mni: লোন/মোর্তগেজ রিপেএমেন্ত সেতঅপ

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
mni: চৎনবা য়াবা লোন একাউন্ত অমসুং এমাউন্ত অমা খ্বাইদগী য়ামদনা ওইবা মওংদা, লোনগী অকুপ্পা ৱারোলসিং এন্তর তৌরো।

en: Start Date
mni: অহৌবা তাং

en: Length
mni: অশাংবা

en: Loan Account
mni: লোন একাউন্ত

en: Months Remaining
mni: ৱাৎলিবা থাংশিং

en: Interest Rate Change Frequency
mni: শেন্দোইগী রেত হোংবগী ফ্রিক্বেনসি

en: Loan Details
mni: লোনগী অকুপ্পা ৱারোলসিং

en: Escrow Account
mni: এস্ক্রো একাউন্ত

en: Loan Repayment Options
mni: লোন রিপেএমেন্ত ওপসনসিং

en: Principal To
mni: মসিদা প্রিন্সিপাল

en: Interest To
mni: মসিদা শেন্দোই কাবা

en: Repayment Frequency
mni: রিপেমেন্ত ফ্রিক্বেনসি

en: Loan Repayment
mni: লোন রিপেএমেন্ত

en: Payment To (Escrow)
mni: পেমেন্ত পীফম (এস্ক্রো)

en: Payment From (Escrow)
mni: পেমেন্ত অপীবা (এস্ক্রো)

en: Specify Source Account
mni: সোর্স একাউন্ত পীরো

en: Use Escrow Account
mni: এস্ক্রো একাউন্ত শিজিন্নৌ

en: Part of Payment Transaction
mni: পেমেন্ত ত্রান্সেকসনগী শরুক

en: Payment Frequency
mni: পেমেন্ত ফ্রিক্বেনসি

en: Previous Option
mni: মমাংগী ওপসন

en: Next Option
mni: মথংগী ওপসন

en: Loan Payment
mni: লোন পেএমেন্ত

en: End Date
mni: অরোইবা তাং

en: Loan Review
mni: লোন রিভিয়ু

en: Schedule added successfully.
mni: সেদ্যুল মায়পাক্না হাপচিনখ্রে।

en: Loan Summary
mni: লোন সম্মরি

en: QIF Import Assistant
mni: QIF ইম্পোর্ত এসিস্তেন্ত

en: Import QIF files
mni: QIF ফাইল পুশিল্লকউ

en: Select a QIF file to load
mni: লোদ তৌনবা QIF ফাইল অমা খল্লো

en: _Start
mni: _হৌরো

en: Load QIF files
mni: QIF ফাইল লোদ তৌরো

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data.
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
mni: QIF ফাইল ফোর্মেত অদুনা তারিখ অমগী কম্পোনেন্তসিং নুমিৎ, থা, অমসুং চহি অদু করম্বা মথং মনাউদা প্রিন্ত তৌগদবনো হায়বদু তাক্তে। অয়াম্বা কেসসিংদা, অকক্নবা ফাইল অমদা করম্বা ফোর্মেত অদু সিজিন্নরিবগে হায়বদু মসা মথন্তা লেপচবগী ওইথোকপা লৈ। অদুম ওইনমক, নহাক্না ইম্পোর্ত তৌরকপদা ঙাইরিবা ফাইল অদুদা দেতা অদুগা চান্নবা অমদগী হেনবা ওইথোকপা য়াবা ফোর্মেত লৈ।
    
    চানবীদুনা ফাইল অদুগী তারিখকী ফোর্মেত অমা খনবীয়ু। য়ুরোপিয়ান সোফতৱায়ারনা সেম্বা QIF ফাইলসিংদি "d-m-y" নৎত্রগা নুমিৎ-থা-চহিগী মওংদা, অদুগা US QIF ফাইলসিংদি "m-d-y" নৎত্রগা থা-নুমিৎ-চহিগী মওংদা লৈগল্লি।

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
mni: ফাইল অসি লোদ তৌদগী তোকনবা "মতুং" ক্লিক তৌরো অদুগা অতোপ্পা অমা খল্লো.

en: Set a date format for this QIF file
mni: QIF ফাইল অসিগী তাং ফোর্মেত অমা সেত তৌরো

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account.
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
mni: নহাক্না লোদ তৌবদা ঙাইরিবা QIF ফাইল অদুদা একাউন্ত অমখক্কী ত্রাঞ্জেক্সনসিং য়াউবা মাল্লি, অদুবু ফাইল অদুনা একাউন্ত অদুগী মমীং অমা তাক্তে।
    
    চানবীদুনা একাউন্ত অদুগী মমীং অমা এন্তর তৌবীয়ু। করিগুম্বা ফাইল অদু অতোপ্পা একাউন্তিং প্রোগ্রাম অমদগী এক্সপোর্ত তৌরকপা ওইরবদি, নহাক্না প্রোগ্রাম অদুদা সিজিন্নখিবা একাউন্ত মমীং অদুমক সিজিন্নবা তাই।

en: Account name
mni: একাউন্ত মমিং

en: Set the default QIF account name
mni: দিফোল্ত QIF একাউন্ত মমিং সেত তৌরো

en: _Unload selected file
mni: খল্লবা ফাইল _অনলোদ তৌরো

en: _Load another file
mni: অতোপ্পা ফাইল _লোদ তৌরো

en: QIF files you have loaded
mni: অদোম্না QIF ফাইল লোদ তৌরে

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
mni: মথংগী লামায়দা অদোমগী QIF ফাইলদা লৈবা একাউন্তশিং অমসুং অদোমগী লৈরিবা স্তোক নত্রগা ম্যুচুয়েল ফন্দ পুম্নমক GnuCash একাউন্তগা চান্নগনি. চপ মান্নবা মমিংদা নত্রগা মান্নবা মমিং অমসুং চান্নগদবা মখলদা GnuCash একাউন্ত হান্না লৈরবদি একাউন্ত অদু চান্নবা ওইনা শিজিন্নগনি; মসি নত্রবদি GnuCash না চপ মান্নবা মমিং অমসুং মখলদা QIF একাউন্তগুম্না অনৌবা একাউন্ত অমা শেমগৎকনি. ওইবা য়াই হায়না পীরক্লিবা GnuCash একাউন্ত অসি অদোম্না পামদ্রবদি মসি হোংদোক্নবা দবল-ক্লিক তৌরো.
    
    GnuCash না অদোমগী অতোপ্পা ইশাগী ওইবা ফাইনান্স প্রোগ্রামদা লৈতবা একাউন্তশিং হায়বদি অদোমগী স্তোক খুদিংগী তোঙান-তোঙানবা একাউন্ত, ব্রোকরেজ কমিসনসগী তোঙানবা একাউন্ত, অখন্নবা "ইকুইতি" একাউন্ত (দিফোল্তনা রিতেন্দ অর্নিংস) মখোয়শিংসি অদোমগী ওপনিং বেলেন্সগী সোর্স ওইবনি, অসিনচিংবশিং অসি য়াওনা একাউন্ত কয়ামরুম শেমগৎলক্কনি হায়বসি খঙজিনবিয়ু. অসিগুম্বা একাউন্তশিং অসি মথংগী লামায়দা ফোঙলক্কনি মরম অদুনা অদোম্না পাম্লবদি মখোয়দু হোংদোকপা য়াগনি, অদুবু মখোয়শিংসি মসিগুম্না অদুমক থমবনা সেফ ওইগনি.

en: Accounts and stock holdings
mni: একাউন্ত অমসুং স্তোক হোল্দিংস

en: _Select the matchings you want to change
mni: অদোম্না হোংদোকপা পাম্বা চাশিন্নবা অদু _খল্লো

en: Matchings selected
mni: চাশিন্নবশিং খল্লে

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
mni: QIF একাউন্ত GnuCash একাউন্তগা চাশিন্নহল্লো

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
mni: GnuCash না অদোমগী ত্রান্সেকসনগী কেতেগোরিশিং খায়দোকপগী মহুত্তা তোঙানবা ইনকম অমসুং চাদিংগী একাউন্তশিং শিজিন্নৈ. অদোমগী QIF ফাইলদা কেতেগোরি পুম্নমক GnuCash একাউন্তদা ওন্থোক্লগনি.
    
    মথংগী লামায়দা অদোম্না ওইবা য়াই হায়না পীরিবা QIF কেতেগোরি অমসুং GnuCash একাউন্তশিংগী মরক্তা লম্বাশিং য়েংনবগী খুদোংচাবা অমা লৈগনি. অদোম্না পামদবা লম্বাশিং অদু কেতেগোরি মমিং য়াওরিবা পরেং অদুদা দবল-ক্লিক তৌদুনা হোংদোকপা য়াগনি.
    
    অদোমগী ৱাখল অদু কোন্না হোংলকপা তারবদি, একাউন্ত স্ত্রকচর অদু সেফ ওইনা GnuCash গী মনুংদা অমুমক হন্না শিল-লাংবা য়াগনি.

en: Income and Expense categories
mni: ইনকম অমসুং চাদিংগী কেতগোরিশিং

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
mni: QIF কেতগেরি GnuCash একাউন্তগা চাশিন্নহল্লো

en: Payees and memos
mni: পেয়ী অমসুং মেমোশিং

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
mni: GnuCash একাউন্ত পেয়ী/মেমোদা চাশিন্নহল্লো

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
mni: QIF পুশিল্লক্লিবনা মল্তি-করেন্সি QIF ফাইলশিং হৌজিক্কী ওইনা হেন্দল তৌবা ঙমদে. অদোম্না পুশিল্লক্লিবা একাউন্ত পুম্নমক চপ মান্নবা করেন্সিদা দিনোমিনেত তৌগনি.

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
mni: পুশিল্লকপা ত্রান্সেকসন পুম্নমক্তা শিজিন্নগদবা করেন্সি _খল্লো:

en: Since you are creating a new file, you will next see a dialog for setting book options. These can affect how GnuCash imports transactions. If you come back to this page without cancelling and starting over, the dialog for setting book options will not be shown a second time when you go forward. You can access it directly from the menu via File->Properties.
mni: নহাক্না অনৌবা ফাইল অমা সেমলিবা মরম্না, মথংদা নহাক্না বুক ওপসনসিং সেত তৌনবগী দাইএলোগ অমা উগনি। মখোয়সিং অসিনা GnuCashনা করম্না ত্রাঞ্জেক্সনসিং ইম্পোর্ত তৌবগে হায়বদা সাফু পীবা য়াই। করিগুম্বা নহাক্না কেন্সেল তৌদনা অমসুং মকোক্তগী হৌদনা পেজ অসিদা হল্লকপা তারবদি, নহাক্না মাংলোমদা চৎপা মতমদা বুক ওপসনসিং সেত তৌনবগী দাইএলোগ অদু অনিরকসুবা ওইনা হন্না উৎলক্লোই। নহাক্না মদু চুমদ্রিংনা মেন্যুদগী ফাইল->প্রোপর্তিজ ফাউরগা এক্সেস তৌবা য়াই।

en: Choose the QIF file currency and select Book Options
mni: QIF ফাইল করেন্সি অদু লৌরো অমসুং বুক ওপসনসিং অদু খল্লু

en: Tradable commodities
mni: ললোন-ইতিক তৌবা য়াবা কমোদিতিশিং

en: _Start Import
mni: _ইম্পোর্ত তৌবা হৌরো

en: QIF Import
mni: QIF পুশিল্লকপা

en: Match existing transactions
mni: লৈরিবা ত্রান্সেকসন চাশিন্নহল্লো

en: _Imported transactions needing review
mni: _পুশিল্লক্লবা ত্রান্সেকসনশিং রিভিউ তৌবা তঙাইফদে

en: _Possible matches for the selected transaction
mni: _খল্লবা ত্রান্সেকসন অসিগী ওইবা য়াবা চান্নবশিং

en: Select possible duplicates
mni: ওইবা য়াবা দুপ্লিকেতশিং খল্লো

en: Click "Apply" to import data from the staging area and update your GnuCash accounts. The account and category matching information you have entered will be saved and used for defaults the next time you use the QIF import facility.
    
    Click "Back" to review your account and category matchings, to change currency and security settings for new accounts, or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
mni: স্তেজ এরিয়াদগী দেতা ইম্পোর্ত তৌনবগীদমক "এপ্লাই" ক্লিক তৌ অমসুং নহাক্কী GnuCash একাউন্তসিং অপদেত তৌ। নহাক্না এন্তর তৌরবা একাউন্ত অমসুং কেতেগোরি চান্নহন্নবগী ইনফোর্মেসন অদু সেভ তৌখিগনি অমসুং মথং তারকপদা নহাক্না QIF ইম্পোর্ত ফেসিলিতি সিজিন্নবা মতমদা দিফোলতকীদমক সিজিন্নগনি।
    
    নহাক্কী একাউন্ত অমসুং কেতেগোরি চান্নহনবসিংদু রিভিয়ু তৌনবা, অনৌবা একাউন্তসিংগী করেন্সি অমসুং সেক্যুরিতি সেত্তিংসিং হোংদোক-হোংজিন তৌনবা, নৎত্রগা স্তেজিং এরিয়া অদুদা অহেনবা ফাইলসিং হাপচিন্নবগীদমক "বেক" ক্লিক তৌ।
    
    QIF ইম্পোর্ত তৌবগী প্রোসেস অদু তোক্নবা "কেন্সেল" ক্লিক তৌ।

en: Update your GnuCash accounts
mni: অদোমগী GnuCash একাউন্ত অপদেত তৌরো

en: Summary Text
mni: অসম্বা ৱারোলগী তেক্স

en: Qif Import Summary
mni: Qif ইম্পোর্তকী অসম্বা ৱারোল

en: Stock Split Assistant
mni: স্তোক স্প্লিত এসিস্তেন্ত

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
mni: এসিস্তেন্ত অসিনা নহাকপু স্তোক স্প্লিত নৎত্রগা স্তোক মর্জর অমা রেকোর্দ তৌবদা মতেং পাংগনি।

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
mni: অদোম্না রেকোর্দ তৌবা পাম্বা স্তোক স্প্লিত নত্রগা মর্জর একাউন্ত অদু খনবিয়ু.

en: Stock Split Account
mni: স্তোক স্প্লিত একাউন্ত

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
mni: অদোম্না স্তোক খায়দোকপা নত্রগা পুনশিনবদগী অতোংবা নত্রগা অমাংবগী সেয়র মশিং অমসুং তাং চঙশিনবিয়ু. স্তোক পুনশিনবগী (নেগেতিভ স্প্লিত) সেয়ার য়েন্থোকপগী নেগেতিভ ভেল্যু অমা শিজিন্নৌ. অদোম্না ত্রান্সেকসনগী দিস্ক্রিপসন অমা চঙশিনবা নত্রগা দিফোল্ত অদু য়াবসু য়াগনি.

en: _Date
mni: _তাং

en: Desc_ription
mni: দি_স্ক্রিপসন

en: Stock Split
mni: স্তোক স্প্লিত

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
mni: অদোম্না স্প্লিতগী স্তোক মমল রেকোর্দ তৌবা পাম্লবদি মসি মখাদা চঙশিনবিয়ু. অদোম্না মসি অহাংবা ওইনা অশোয় অঙাম য়াওদনা থমবা য়াগনি.

en: New _Price
mni: অনৌবা _মমল

en: Currenc_y
mni: করে_ন্সি

en: Stock Split Details
mni: স্তোক স্প্লিতকী মচাখায়বশিং

en: _Memo
mni: _মেমো

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
mni: সেলগী মহুত্তা

en: <b>_Income Account</b>
mni: <b>_ইনকম একাউন্ত</b>

en: <b>A_sset Account</b>
mni: <b>ল_ন-থুমগী একাউন্ত</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
mni: মহুৎ ওইনা শেল

en: Stock Split Finish
mni: স্তোক স্প্লিত লোয়সিনবা

en: Transaction Details
mni: ত্রাঞ্জেক্সনগী অকুপ্পা ৱারোলসিং

en: Cash
mni: শেল

en: Brokerage Fees
mni: ব্রোকরেজগী ফীস

en: Introduction placeholder
mni: প্লেসহোল্ডর মসক তাকপা

en: Title placeholder
mni: প্লেসহোল্ডর মীংথোনবা

en: _Edit list of encodings
mni: এনকোদিংগী পরিং _শেমদোকউ

en: Default encoding
mni: দিফোল্ত এনকোদিং

en: Convert the file
mni: ফাইল ওন্থোকউ

en: finish placeholder
mni: প্লেসহোল্ডর লোয়সিনবা

en: Finish GnuCash Datafile Import
mni: GnuCash দাতাফাইল পুশিল্লকপা লোইরে

en: Edit the list of encodings
mni: এনকোদিংগী পরিং শেমদোকউ

en: <b>S_ystem input encodings</b>
mni: <b>সি_স্তেম ইনপুত এনকোদিংস</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
mni: <b>_কস্তম এনকোদিং</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
mni: <b>_খল্লবা এনকোদিংস</b>

en: Preferences
mni: প্রিফরেন্স

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
mni: জেনরেল

en: Enable extra _buttons
mni: এক্সত্রা বতনস ঙমহনবা (_b)

en: _Open in new window
mni: _অনৌবা ৱিন্দোদা হাংদোকউ

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
mni: করিগুম্বা চেক তৌরবদি, ইনভোইস খুদিংমক মসিগী মসামক্কী মথক্কী লেভেল ৱিন্দো অদুদা হাংদোক্কনি। করিগুম্বা ক্লিয়র ওইরবদি, ইনভোইস অদু হৌজিক সিজিন্নরিবা ৱিন্দো অদুদা হাংগনি।

en: _Accumulate splits on post
mni: _পোস্ততা স্প্লিতস খোমজিল্লো

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
mni: চপ মান্নবা একাউন্তদা ত্রান্সফর তৌরবা ইনভোইস অমগী এন্ত্রি কয়ামরুম অসি স্প্লিত অমদা দিফোল্তনা খোমজিনগদ্রা. সেত্তিং অসি পোস্ত দাইলোগ অমদা হোংদোকপা য়াই.

en: <b>Invoices</b>
mni: <b>ইনভোইসেস</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
mni: স্তার্তঅপতা বিল দিউগী পরিং ফোঙদোক্কদ্রা.

en: _Tax included
mni: _তেক্স য়াওরে

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
mni: বিলশিংগী এন্ত্রিশিংদা দিফোল্তনা তেক্স অসি য়াওশিনব্রা. মসিগী সেত্তিং অসি অনৌবা কস্তমরশিং অমসুং ভেন্দরশিংনা লৌহৌই.

en: <b>Bills</b>
mni: <b>বিল</b>

en: _Notify when due
mni: _দিউ তাবা মতমদা খঙহনবিয়ু

en: Ta_x included
mni: তে_ক্স য়াওরে

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
mni: ইনভোইসশিংগী এন্ত্রিশিংদা দিফোল্তনা তেক্স অসি য়াওশিনব্রা. মসিগী সেত্তিং অসি অনৌবা কস্তমরশিং অমসুং ভেন্দরশিংনা লৌহৌই.

en: Days in ad_vance
mni: _নুমিৎশিং মাংওইননা

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
mni: বিল লাক্কদবা দিউ নুমিৎ কয়ানিগী মতুংদা খঙহল্লক্কদগে.

en: _Days in advance
mni: _নুমিৎশিং মাংওইননা

en: Default
mni: দিফোল্ত

en: Delete Account
mni: একাউন্ত মুত্থৎলো

en: <b>Sub-accounts</b>
mni: <b>সব-একাউন্তস</b>

en: _Move to
mni: ...দা _চৎলো

en: M_ove to
mni: মসিদা চ_ৎপা

en: Delete all _transactions
mni: _ত্রান্সেকসন পুম্নমক মুত্থৎলো

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
mni: একাউন্ত অসিদা ত্রান্সেকসনশিং য়াওই. অদোম্না ত্রান্সেকসনশিং অসিনা করি তৌবা পাম্বিবগে?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
mni: একাউন্ত অসিদা মুত্থৎপা য়ারোইদবা পাবতমক ওইবা ত্রান্সেকসনশিং য়াওই.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
mni: <b>সব-একাউন্ত ত্রান্সেকসনস</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
mni: সব-একাউন্ত অমা নত্রগা অমদগী হেনবদা পাবদমক ওইবা ত্রান্সেকসনশিং য়াওই, মদু মুত্থৎতবা য়াই.

en: _Default
mni: _দিফোল্ত

en: Account Type
mni: একাউন্ত মখল

en: Show _hidden accounts
mni: _অরোৎপা একাউন্তশিং উৎলো

en: Show _zero total accounts
mni: _জিরো ওইবা অপুনবা একাউন্ত উৎলো

en: Show accounts which have a zero total value.
mni: জিরো অমগী অপুনবা ভেল্যু লৈবা একাউন্তসিং উৎলু।

en: Use Commodity Value
mni: কম্মোদিতি ভেল্যু সিজিন্নৌ

en: _Help
mni: _মতেং

en: Identification
mni: শক্তাকপা

en: Account _name
mni: একাউন্ত _মমিং

en: _Account code
mni: _একাউন্ত কোদ

en: _Description
mni: _দিস্ক্রিপসন

en: Smallest _fraction
mni: খ্বাইদগী পিকপা _ফ্রেক্সন

en: Account _Color
mni: একাউন্ত _মচু

en: No_tes
mni: মরুওইবা ৱা_রোল

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
mni: কমোদিতি অসিগী খ্বাইদগী পিকপা ফ্রেক্সন অসি রিফরেন্স তৌবা য়াগনি.

en: _Parent Account
mni: _পেরেন্ত একাউন্ত

en: Placeholde_r
mni: প্লেসহোল্দ_র

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
mni: একাউন্ত অসি মথং মনাউ নাইনা পুন্সিনবা (হৈরার্কি) অসিদা প্লেসহোল্ডর অমগী মওংদখক্তা উৎলি। একাউন্ত অসিগী সব-একাউন্তসিংখক্তদা নত্তনা, একাউন্ত অসিদা ত্রাঞ্জেক্সনসিং পোস্ত তৌদবা য়াই।

en: H_idden
mni: অ_রোৎপা

en: Ta_x related
mni: তে_ক্সকা মরি লৈনবা

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
mni: একাউন্ত অসিদা তেক্সকা মরি লৈনবা ফ্লেগ সেত তৌনবা অমসুং তেক্স কোদ এসাইন তৌনবা শেমদোকপা->তেক্স রিপোর্ত ওপসন শিজিন্নৌ

en: <b>Balance Information</b>
mni: <b>বেলেন্সকী ঈপাউ</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
mni: <b>অহৌবা বেলেন্স ত্রান্সফর</b>

en: _Balance
mni: _বেলেন্স

en: _Use equity 'Opening Balances' account
mni: ইকুইতি 'ওপনিং বেলেন্সেস' একাউন্ত _শিজিন্নৌ

en: _Select transfer account
mni: _ত্রান্সফর একাউন্ত খল্লো

en: Renumber sub-accounts
mni: সব-একাউন্তশিং রিনম্বর তৌরো

en: _Renumber
mni: _রিনম্বর তৌবা

en: Prefix
mni: প্রিফিক্স

en: Examples
mni: খুদমশিং

en: _Show documentation
mni: দোকুমেন্তেসন _উৎলো

en: _Reconciled
mni: _রিকনসাইল

en: _Cleared
mni: _শেংদোক্লে

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
mni: স্তেতস অসি QIF ফাইল অমদা পীদবা মতমদা ত্রান্সেকসনশিং শেংদোক্লে হায়না মার্ক তৌই.

en: _Not cleared
mni: _শেংদোক্তে

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
mni: স্তেতস অসি QIF ফাইল অমদা পীদবা মতমদা ত্রান্সেকসনশিং শেংদোক্তে হায়না মার্ক তৌই.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
mni: দিফোলত ওইবা ত্রাঞ্জেক্সন স্তেতস (QIF ফাইলনা পীবা স্তেতসনা ওভররাইদ তৌরবা)

en: Select Account
mni: একাউন্ত খল্লো

en: _Select or add a GnuCash account:
mni: GnuCash একাউন্ত _খল্লো নত্রগা হাপচিল্লো:

en: Import transactions from text file
mni: তেক্স ফাইলদগী ত্রান্সেকসনশিং পুশিল্লকউ

en: 1. Choose the file to import
mni: 1. পুশিল্লক্কদবা ফাইল খল্লো

en: Import bill CSV data
mni: বিল CSV দাতা পুশিল্লকউ

en: Import invoice CSV data
mni: ইনভোইস CSV দাতা পুশিল্লকউ

en: 2. Select import type
mni: 2. পুশিল্লকপগী মখল খল্লো

en: Semicolon separated
mni: সেমিকোলননা খায়দোকই

en: Comma separated
mni: কোমানা খায়দোকই

en: Semicolon separated with quotes
mni: কোতশিং সেমিকোলননা খায়দোকই

en: Comma separated with quotes
mni: কোতশিং কোমানা খায়দোকই

en: 3. Select import options
mni: 3. পুশিল্লকপগী ওপসনস খল্লো

en: 4. Preview
mni: 4. অহানবা মীৎয়েং

en: Open imported documents in tabs
mni: ইম্পোর্ত তৌরবা দোক্যুমেন্তসিংদু তেবসিংদা হাংদোকউ

en: Don't open imported documents in tabs
mni: ইম্পোর্ত তৌরবা দোক্যুমেন্তসিং অদু তেবসিংদা হাংদোক্কনু

en: 5. Afterwards
mni: 5. মতুং তাবদা

en: Due Days
mni: দিউ নুমিৎ

en: Discount Days
mni: দিস্কাউন্ত নুমিৎ

en: Discount %
mni: দিস্কাউন্ত %

en: The percentage discount applied for early payment.
mni: ঙন্না পেমেন্ত তৌবগী দিস্কাউন্ত চাদা পারগা পীরে.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
mni: পোস্ত তৌখিবা তাংগী মতুংদা ঙন্না পেমেন্ত তৌবগী দিস্কাউন্ত পীগদবা নুমিৎকী মশিং.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
mni: পোস্ত তৌখিবা তাংগী মতুংদা বিল পীবা য়াবা নুমিৎকী মশিং.

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
mni: মথংগী থাগী বিলসিং পীবগী অরোয়বা নুমিৎনি। অরোয়বা নুমিৎকী মতুংদদি, বিলসিং অসি মথং লাক্কদবা থা অদুদা পী। থা অদু লোয়বদগীদি নেগেতিভ ভেল্যুসিং মনিংলোমদা মসিং থী।

en: The discount percentage applied if paid early.
mni: ঙন্না শেল পীরবদি চাদা ওইবা দিস্কাউন্ত পীগনি.

en: The last day of the month for the early payment discount.
mni: ঙন্না পেমেন্ত তৌবদা দিস্কাউন্ত পীবগী থা অমগী অরোইবা নুমিৎ.

en: The day of the month bills are due
mni: থাগী বিল দিউ তাবা নুমিৎ

en: Table
mni: তেবল

en: Terms
mni: তার্ম

en: Delete the current Billing Term
mni: হৌজিক্কী বিল্লিং তার্ম মুত্থৎলো

en: _New
mni: _অনৌবা

en: Create a new Billing Term
mni: অনৌবা বিল্লিং তার্ম অমা শেমগৎলো

en: <b>Term Definition</b>
mni: <b>তার্ম দিফিনিসন</b>

en: De_scription
mni: দি_স্ক্রিপসন

en: _Type
mni: _মখল

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
mni: বিল্লিং তার্মগী দিস্ক্রিপসন ইনভোইসতা নমথোক্লে

en: _Edit
mni: _শেমদোকপা

en: Edit the current Billing Term
mni: হৌজিক্কী বিল্লিং তার্ম শেমদোকউ

en: Close this window
mni: ৱিন্দো অসি লোইশিল্লো

en: Cancel your changes
mni: অদোমগী অহোংবশিং ককথৎলো

en: Commit this Billing Term
mni: মসিগী বিল্লিং তার্ম অসি পাংথোকউ

en: The internal name of the Billing Term.
mni: বিল্লিং তার্মগী মনুংগী ওইবা মমিং.

en: <b>New Billing Term</b>
mni: <b>অনৌবা বিল্লিং তার্ম</b>

en: _Name
mni: _মিং

en: Income Total
mni: ইনকম অপুনবা

en: Expense Total
mni: চাদিংগী অপুনবা

en: Choose Owner Dialog
mni: মপুগী দাইলোগ খল্লো

en: Securities
mni: সেক্যুরিতিশিং

en: Show National Currencies
mni: জাতিগী ওইবা করেন্সি উৎলো

en: Add a new commodity.
mni: অনৌবা কমোদিতি হাপচিল্লো.

en: Remove the current commodity.
mni: হৌজিক্কী কমোদিতি লৌথোকখ্রো.

en: Edit the current commodity.
mni: হৌজিক্কী কোম্মোদিতি অদু এদিত তৌ।

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
mni: কমোদিতিগী মপুংফাবা মমিং চঙশিনবিয়ু. খুদম ওইনা: সিস্কো সিস্তেমস ইনকোর্পোরেসন, নত্রগা এপল কমপ্যুতর, ইনকোর্পোরেসন.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
mni: তিকর সিম্বোল অদু কম্মোদিতি (খুদম ওইনা CSCO নৎত্রগা AAPL) অসিদা এন্তর তৌ। করিগুম্বা নহাক্না ক্যুওতসিং ওনলাইন্দা অমুক হন্না লৌখৎপা পাম্লবদি, ফিল্ড অসিগা ক্যুওত সোর্স (কেস য়াউনা) অদুনা সিজিন্নরিবা তিকর সিম্বোল অদুগা চপ চানা চান্নবা ওইবা তাই।

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
mni: কমোদিতি শক্তাক্নবা শিজিন্নরিবা অখনবা কোদ অমা চঙশিনবিয়ু. নত্রগা অদোম্না ফিল্দ অসি অশোয় অঙাম য়াওদনা হাংনা থমবা য়াগনি.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
mni: ললোন-ইতিক তৌবা য়াবা কমোদিতিগী খ্বাইদগী পিকপা ফ্রেক্সন অদু চঙশিনবিয়ু. স্তোককীদি মদু হোল নম্বরদা ললোন-ইতিক তৌবা য়াই, 1 চঙশিনবিয়ু

en: <b>Quote Source Information</b>
mni: <b>কোত সোর্সকী ঈপাউ</b>

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
mni: উৎপগী সিম্বোল অমা এন্তর তৌ। মসি হাংনা থম্লম্বসু য়াই, মতাং অসিদদি তিকর সিম্বোল নৎত্রগা করেন্সি ISO কোদ ওইনা সিজিন্নগনি।

en: Type of quote source
mni: কোত সোর্সকী মখল

en: _Display symbol
mni: _উৎপগী সিম্বোল

en: Time_zone
mni: তাইম_জোন

en: _Unknown
mni: _শকখঙদবা

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
mni: মখোয়সিং অসি হৌজিক্তা F::Qদা হাপচিনখিবা ক্যুওত সোর্সসিংনি। সোর্সসিং অসিনা ইনফোর্মেসন অসি ইন্তর্নেতকী সিঙ্গল সাইত অমদগী নত্ত্রগা মলতিপল সাইতসিংদগী অমুক হন্না লৌখৎপ্রা হায়বদু GnuCashনা খংদে।

en: _Multiple
mni: _মল্তিপল

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
mni: মখোয়সিং অসি ইন্তর্নেতকী মলতিপল সাইতসিংদগী ইনফোর্মেসন অমুক হন্না লৌখৎপা F::Q ক্যুওত সোর্সসিংনি। করিগুম্বা সাইতসিং অদুগী মনুংদা অমা ফংদ্রবদি, F::Qনা অতোপ্পা সাইত অমদগী ইনফোর্মেসন অদু অমুক হন্না লৌখৎনবা এতেম্প তৌগনি।

en: Si_ngle
mni: অমতং

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
mni: মখোয়সিং অসি ইন্তর্নেতকী সিঙ্গল সাইত অমদগী ইনফোর্মেসন অমুক হন্না লৌখৎপা F::Q ক্যুওত সোর্সসিংনি। করিগুম্বা সাইত অদু ফংদ্রবদি, নহাক্না ক্যুওতসিং অমুক হন্না লৌখৎপা ঙম্লোই।

en: _Get Online Quotes
mni: _ওনলাইন কোতশিং লৌবিয়ু

en: F_raction traded
mni: ত্রেদ তৌরবা ফ্রে_ক্সন

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
mni: ISIN, CUSI_P নত্রগা অতোপ্পা কোদ

en: _Symbol/abbreviation
mni: _সিম্বোল/অব্রেভিয়েসন

en: _Full name
mni: _মপুংফাবা মিং

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
mni: চেকশিনৱা: ফাইনান্স::কোত ফজনা ইনস্তোল তৌদে.

en: Select user information here…
mni: মফমসিদা শিজিন্নরিবগী ঈপাউ খনবিয়ু…

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
mni: কস্তমরগী ID মসিং। করিগুম্বা হাংনা থম্লবদি নহাক্কীদমক্তা মরম চাবা মসিং অমা খনগনি

en: Email
mni: ইমেইল

en: Billing Address
mni: বিল্লিংগী এদ্রেস

en: Discount
mni: দিস্কাউন্ত

en: Tax Included
mni: তেক্স য়াওরে

en: Tax Table
mni: তেক্স তেবল

en: Override the global Tax Table?
mni: গ্লোবেল তেক্স তেবলগী মথক্তা ইশিনগদ্রা?

en: Billing Information
mni: বিল্লিংগী ঈপাউ

en: Shipping Information
mni: শিপ্পিংগী ঈপাউ

en: Shipping Address
mni: শিপ্পিং এদ্রেস

note: Title of dialog
en: Import customers or vendors from text file
mni: তেক্স ফাইলদগী কস্তমরসিং নৎত্রগা ভেন্দরসিং ইম্পোর্ত তৌ

en: For importing customer lists.
mni: কস্তমর লিস্তসিং ইম্পোর্ত তৌনবগীদমক্তা।

en: For importing vendor lists.
mni: ভেন্দর লিস্তসিং ইম্পোর্ত তৌনবগীদমক্তা।

en: <b>2. Select Import Type</b>
mni: <b>2. ইম্পোর্ত মখল খল্লু</b>

en: Exit the saved report configurations dialog
mni: সেভ তৌরবা রিপোর্ত কনফিগুরেসনসিংগী দাইএলোগ অদুদগী থোকউ

en: Question
mni: ৱাহং

en: (none)
mni: (অমত্তা লৈতে)

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
mni: ইমপ্লোয়িগী ID মসিং। করিগুম্বা হাংনা থম্লবদি নহাক্কীদমক্তা মরম চাবা মসিং অমা খনগনি

en: Payment Address
mni: পেমেন্ত এদ্রেস

en: Language
mni: লোন

en: Interface
mni: ইন্তরফেস

en: Default Rate
mni: দিফোল্তকী চাং

en: Access Control List
mni: এক্সেস কন্ত্রোল লিস্ত

en: Access Control
mni: এক্সসেস কন্ত্রোল

en: <b>File</b>
mni: <b>ফাইল</b>

en: Host
mni: হোস্ত

en: Database
mni: দাতাবেজ

en: Password
mni: পাসৱার্দ

en: <b>Database Connection</b>
mni: <b>দাতাবেজ কনেক্সন</b>

en: Annual
mni: চহিগী ওইবা

en: Semi-annual
mni: চহি তংখায়গী ওইবা

en: Tri-annual
mni: চহি অহুমগী ওইবা

en: Quarterly
mni: ক্বার্তর (থা অহুম অহুম) ওইনা

en: Bi-monthly
mni: থা অনিগী ওইবা

en: Monthly
mni: থাগী ওইনা

en: Semi-monthly
mni: থাদা অনীরক ওইনা

en: Bi-weekly
mni: চয়োল অনিগী ওইবা

en: Weekly
mni: চয়োল খুদিংগী

en: Daily (360)
mni: নুমিৎ খুদিংগী ওইবা (360)

en: Daily (365)
mni: নুমিৎ খুদিংগী ওইবা (365)

en: Loan Repayment Calculator
mni: লোন রিপেমেন্তগী কালকুলেতর

en: <b>Calculations</b>
mni: <b>কালকুলেসনস</b>

en: Payment periods
mni: পেমেন্তগী পেরিওদ

en: Interest rate
mni: শেন্দোইগী রেত

en: Present value
mni: হৌজিক্কী ভেল্যু

en: Periodic payment
mni: মতম নাইনা পীবা (পেরিওদিক) পেমেন্ত

en: Future value
mni: মতুংগী ভেল্যু

en: Clear the entry.
mni: এন্ত্রি অদু মুত্থৎলু।

en: Calculate
mni: মশিং পাবা

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
mni: মথক্কী ফিল্দ অসিদা (সিঙ্গল ওইবা) অহাংবা এন্ত্রি অমুক হন্না মশিং পারো

en: <b>Payment Options</b>
mni: <b>পেমেন্ত ওপসনস</b>

en: Payment Total
mni: পেমেন্তগী অপুনবা

en: Discrete
mni: দিস্ক্রিত

en: Continuous
mni: মখা চত্থবা

en: Beginning
mni: অহৌবা

en: When paid
mni: করম্বা মতমদা পৈশা পী

en: Online
mni: ওনলাইন

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
mni: মসিগী চান্নবা GnuCash একাউন্ত অমা খনবিয়ু নত্রগা শেমগৎপিয়ু:

en: Online account ID here…
mni: মফম অসিদা ওনলাইন একাউন্ত ID…

en: Choose a format
mni: ফোর্মেত অমা খল্লো

en: Format
mni: ফোর্মেত

en: Select matching existing transaction
mni: চান্নবা লৈরিবা ত্রান্সেকসন খল্লো

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
mni: পুশিল্লক্লবা ত্রান্সেকসনগী অহানবা স্প্লিত

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
mni: ত্রান্সেকসন অসি অদোমগী য়েংশিনবা অমা তঙাইফদে নত্রবদি মসি অনবেলেন্স ওইনা পুরক্লগনি.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
mni: ত্রান্সেকসন অসিনা বেলেন্স পুরক্কনি (অদোম্না হৌজিকসু চান্নবা নত্রগা দেস্তিনেসন একাউন্ত অসি অনীরক হন্না য়েংশিনবা পামলম্বা য়াই).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
mni: ত্রান্সেকসন অসি অদোমগী য়েংশিনবা অমা তঙাইফদে নত্রবদি মসি পুরক্লরোই.

en: Transaction List Help
mni: ত্রান্সেকসন পরিংগী মতেং

en: Colors
mni: মচুশিং

en: <b>Actions</b>
mni: <b>এক্সনশিং</b>

en: Select "A" to add the transaction as new.
mni: ত্রান্সেকসন অনৌবা ওইনা হাপচিন্নবা "A" খল্লো.

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
mni: ত্রান্সেকসন কান্থোক্নবা খনগনু (কৈদৌঙৈদসু মসি পুশিল্লক্লোই).

en: Red
mni: অঙাংবা

en: Yellow
mni: নাপু মচু

en: Green
mni: অশংবা

en: _Notes
mni: _নোতশিং

en: Generic import transaction matcher
mni: জেনেরিক ওইবা পুশিল্লকবা ত্রান্সেকসনগী চাশিন্নহনবা

en: Posted Account
mni: পোস্ত তৌখ্রবা একাউন্ত

en: Invoice Information
mni: ইনভোইসগী ঈপাউ

en: (owner)
mni: (মপু)

en: Default Chargeback Project
mni: দিফোল্ত চার্জবেক প্রোজেক্ত

en: Additional to Card
mni: কার্দতা অহেনবা হাপচিনবা

en: Extra Payments
mni: অহেনবা পেমেন্তশিং

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
mni: ইনভোইসকী ID মসিং। করিগুম্বা হাংনা থম্লবদি নহাক্কীদমক্তা মরম চাবা মসিং অমা খনগনি।

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
mni: ইনভোইস অসি অনপোস্তিং তৌবনা পোস্ত তৌখ্রবা ত্রন্সেকসন মুত্থখ্রগনি.
    অদোম্না মসি অনপোস্ত তৌবা শোয়দনা পাম্লব্রা?

en: Yes, reset the Tax Tables
mni: হোয়, তেক্স তেবল রিসেত তৌরো

en: No, keep them as they are
mni: নত্তে, মখোয় লৈরিবা অদুগুম্না থম্মু

en: Reset Tax Tables to present Values?
mni: হৌজিক্কী ভেল্যুদা তেক্স তেবল রিসেত তৌগদ্রা?

en: Job Dialog
mni: থবক্কী দাইলোগ

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
mni: থবক্কী ID মসিং। করিগুম্বা হাংনা থম্লবদি নহাক্কীদমক্তা মরম চাবা মসিং অমা খনগনি

en: Job Information
mni: থবক্কী ঈপাউ

en: Owner Information
mni: মপুগী ঈপাউ

en: Job Active
mni: থবক এক্তিভ ওই

en: Lot Viewer
mni: লোত মীৎয়েং তারিবা

en: _New Lot
mni: _অনৌবা লোত

en: Scrub _Account
mni: স্কর্ব _একাউন্ত

en: _Scrub
mni: _স্কর্ব

en: Scrub the highlighted lot
mni: হাইলাইত তৌরবা লোত স্কর্ব তৌরো

en: Delete the highlighted lot
mni: হাইলাইত তৌরবা লোত মুত্থৎলো

en: Enter a name for the highlighted lot.
mni: হাইলাইত তৌরবা লোতকী মমিং অমা চঙশিল্লো.

en: Enter any notes you want to make about this lot.
mni: অদোম্না পীবা পাম্বা লোত অসিগী মরুওইবা ৱারোল অমা হেক্তা চঙশিল্লো.

en: <b>_Title</b>
mni: <b>_মিংথোল</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
mni: <b>একাউন্ত অসিদা _লোতশিং</b>

en: Show only open lots
mni: অহাংবা সরুকসিংখক্তমক উৎলু

en: <b>Splits _free</b>
mni: <b>স্প্লিতস _ফ্রি</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
mni: <b>স্প্লিতস _ইন লোত</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
mni: <span weight="bold" size="larger">তরাম্না ওকচরি হায়বা দাইলোগ অসি অমুক হন্না ফোঙদোক্কদ্রা?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
mni: অদোম্না <i>হোয়</i> বতন নম্লবদি <i>GnuCash তা তরাম্না ওকচরি</i> দাইলোগ অসি GnuCash মথং অমুক হন্না হৌবা মতমদা উৎলক্কনি. অদোম্না <i>নত্তে</i> বতন নম্লবদি মসি অমুক হন্না উৎলক্লরোই.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
mni: <span size="larger" weight="bold">GnuCash তা তরাম্না ওকচরি!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
mni: অনৌবা শিজিন্নরিবা অয়াম্বনা GnuCash শিজিন্নবা হৌবদা পাম্বা হান্না তাক্ত্রিবা এক্সন খরা ফংই. মখাদগী এক্সনশিং অসি মনুংদগী অমা খনবিরো অদুগা <i>য়ারে</i> বতন ক্লিক তৌবিরো নত্রগা মখোয় অমত্তা অদোম্না পাংথোকপা পামদ্রবদি <i>ককথৎপা</i> বতন নম্বিরো.

en: C_reate a new set of accounts
mni: একাউন্তগী অনৌবা সেত অমা শেমগৎলো

en: _Import my QIF files
mni: ঐগী QIF ফাইলশিং _পুশিল্লকউ

en: _Open the new user tutorial
mni: অনৌবা শিজিন্নরিবগী ত্যুতোরিয়েল _হাংদোকউ

en: Object references
mni: ওবজেক্কী রিফরেন্সশিং

en: Explanation
mni: শন্দোক্না তাকপা

en: Order Entry
mni: ওর্দর এন্ত্রি

en: Order Information
mni: ওর্দরগী ঈপাউ

en: Reference
mni: রিফরেন্স

en: Order Entries
mni: ওর্দর এন্ত্রিস

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
mni: ওর্দরগী ID মসিং। করিগুম্বা হাংনা থম্লবদি নহাক্কীদমক্তা মরম চাবা মসিং অমা খনগনি

en: The company associated with this payment.
mni: পেমেন্ত অসিগা লোয়নবা কম্পনি

en: Post To
mni: মফমদা পোস্ত তৌবা

en: Documents
mni: দোক্যুমেন্তসিং

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
mni: ইনভোইস অসিগী পীগদবা অমাউন্ত.
    
    অদোম্না ইনভোইস অমা খল্লবদি GnuCash না অমাউন্ত অসি হৌজিকসু দিউ লৈরি হায়না হায়গনি. অদোম্না অমাউন্ত অসি পেমেন্ত খরা তৌনবগী নত্রগা হেন্না পেমেন্ত তৌনবগী শেমগৎনবা অমাউন্ত অসি হোংদোকপা য়াই.
    
    হেন্না পেমেন্ত তৌরবদি নত্রগা ইনভোইস অমত্তা খনদ্রবদি কম্পনি অসিগী অহানবা পীদ্রিবা ইনভোইসতা GnuCash না মথন্তনা ৱাৎলিবা অমাউন্ত অদু পীরক্কনি.

en: Refund
mni: সেল হন্দোকপা

en: Print Check
mni: চেক নমথোকউ

en: Transfer Account
mni: ত্রান্সফর একাউন্ত

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
mni: য়ুরোপ

note: Label for locale settings of formats, …
en: Locale
mni: মফম

en: <b>Separator Character</b>
mni: <b>খায়দোক্লিবগী কেরেক্তর</b>

en: GnuCash Preferences
mni: GnuCash গী প্রিফরেন্সেস

en: <b>Summarybar Content</b>
mni: <b>সমরিবারগী হীরম</b>

en: Include _grand total
mni: _পুম্নমক্কী অপুনবা য়াওই

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
mni: দিফোল্ত রিপোর্ত করেন্সিদা ওন্থোকখ্রবা একাউন্ত পুম্নমক্কী গ্রান্দ তোতেল অমা উৎলো

en: Include _non-currency totals
mni: _নন-করেন্সিগী অপুনবশিং য়াওই

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
mni: করিগুম্বা চেক তৌরবদি, নন-করেন্সি কম্মোদিতিসিং অদু সম্মরি বারদা উৎকনি। করিগুম্বা ক্লিয়র ওইহল্লবদি, করেন্সিসিংখক্তমক উৎকনি।

en: _Relative
mni: _মরি লৈনবা

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
mni: শেন্দোং/অমাংবা হোৎপগী পিরিবা মরি লৈনবা অহৌবা তাং শিজিন্নৌ.

en: _Absolute
mni: _চপ চাবা

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
mni: শেন্দোং/অমাংবা হোৎপগী পিরিবা চপচাবা অহৌবা তাং শিজিন্নৌ.

en: Re_lative
mni: ম_রি লৈনবা

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
mni: সেন্দোং/ অমাংবা হোৎপগী কেল্ক্যুলেসনসিংগীদমক্তা সেংনা তাক্লবা মরি লৈনবা অরোয়বা তারিখ অদু সিজিন্নৌ। তারিখ অসি নেত এসেতস হোৎপগী কেল্ক্যুলেসনসিংদসু সিজিন্নৌ।

en: Ab_solute
mni: ম_পুংফাবা

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
mni: সেন্দোং/ অমাংবা হোৎপগী কেল্ক্যুলেসনসিংগীদমক্তা সেংনা তাক্লবা মপুংফাবা অসেংবা অরোয়বা তারিখ অদু সিজিন্নৌ। তারিখ অসি নেত এসেতস হোৎপগী কেল্ক্যুলেসনসিংদসু সিজিন্নৌ।

en: Accounting Period
mni: একাউন্তিংগী পেরিওদ

en: Use _formal accounting labels
mni: _ফোর্মেল একাউন্তিং লেবেলশিং শিজিন্নৌ

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
mni: ইনফোর্মেল ওইবা মান্ন-ৱাহৈসিংগী মহুত্তা 'দেবিত' অমসুং 'ক্রেদিত' অসিখক্তমক সিজিন্নৌ।

en: <b>Labels</b>
mni: <b>লেবেলস</b>

en: _None
mni: _অমত্তা লৈতে

en: C_redit accounts
mni: ক্রে_দিত একাউন্ত

en: _Income & expense
mni: _ইনকম অমসুং চাদিং

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
mni: <b>রিভর্স বেলেন্স একাউন্তস</b>

en: <b>Default Currency</b>
mni: <b>দিফোল্ত করেন্সি</b>

en: US Dollars (USD)
mni: US দোলারস (USD)

en: Character
mni: কেরেক্তর

en: Sample
mni: সেমপল

en: Show the Account Color as background
mni: একাউন্ত মচু অদু বেকগ্রাউন্দগুম্না উৎলু

en: Show the Account Color as Account Name Background.
mni: একাউন্ত মচু অদু একাউন্ত মমীং বেকগ্রাউন্দগুম্না উৎলু।

en: Show the Account Color on tabs
mni: একাউন্ত মচু অদু তেবসিংদা উৎলু

en: Show the Account Color as tab background.
mni: একাউন্ত মচু অদু তেব বেকগ্রাউন্দগুম্না উৎলু।

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
mni: একাউন্ত মমীং অমগী কম্পোনেন্তসিংগী মরক্তা সিজিন্নগদবা কেরেক্তরনি। লিগেল ভেল্যু অমা হায়বসি ময়েকসিং অমসুং মসিংসিং, নত্ত্রগা মখাগী স্ত্রিংসিং: "কোলোন" "স্লাস", "বেকস্লাস", "দ্যাস" অমসুং "পেরিওদ" অসিগী মনুংদা অমহেক্তা নত্তবা সিঙ্গল কেরেক্তর অমহেক্তবুনি।

en: Ch_oose
mni: অপাম্বা খ_নবা

en: Loc_ale
mni: লোকে_ল

en: <b>Time Format</b>
mni: <b>মতমগী ফোর্মেত</b>

en: U_se 24-hour clock
mni: পুং-24 গী ক্লোক শি_জিন্নৌ

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
mni: পুং 24 গী মতমগী ফোর্মেত (পুং 12 গী মহুত্তা) শিজিন্নৌ

en: <b>Date Completion</b>
mni: <b>তাং মপুংফাবা</b>

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
mni: তাং অদু মপুং ফারগনি মদুদি হৌজিক্কী কেলেন্দরগী ওইবা চহীগী মনুংদা ওইগনি.

en: Enter number of months.
mni: থাগী মশিং চঙশিনবিয়ু.

en: Use the date format specified by the system locale.
mni: সিস্তেম লোকেলনা পিরিবা তাংগী ফোর্মেত শিজিন্নৌ.

en: <b>Numbers</b>
mni: <b>নম্বর</b>

en: Display ne_gative amounts in red
mni: নে_গেতিভ অমাউন্ত অঙাংদবা ফোঙদোকউ

en: Display negative amounts in red.
mni: নেগেতিভ এমাউন্তসিং অঙাংবা ওইনা উৎলু।

en: _Automatic decimal point
mni: _মথন্তনা ওইজবা দেসিমেল পোইন্ত

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
mni: দেসিমেলগী পোইন্ত য়াওদনা চঙশিনবা ভেল্যুশিংদা দেসিমেল পোইন্ত মথন্তনা হাপচিল্লি

en: How many automatic decimal places will be filled in.
mni: মথন্তনা ওইজবা দেসিমেলগী মফম কয়া মেনশিনগনি.

en: Perform account list _setup on new file
mni: অনৌবা ফাইলদা একাউন্ত পরিংগী _সেতঅপ পাংথোকউ

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
mni: নহাক্না ফাইল-> অনৌবা ফাইল খনবা মতমদা অনৌবা একাউন্ত লিস্ত দাইএলোগ অদু উৎলু।

en: Display "_tip of the day" dialog
mni: "_নুমিৎসিগী ওইবা তিপ" দাইলোগ ফোঙদোকই

en: Display hints for using GnuCash at startup.
mni: স্তার্তঅপ্তা GnuCash সিজিন্নবগী হিন্তসিং উৎলু।

en: How many days to keep old log/backup files.
mni: অরিবা লোগ/বেকঅপ ফাইল কয়া থমগদগে

en: days
mni: নুমিৎ

en: Com_press files
mni: ফাইল কম_প্রেস তৌবা

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
mni: দাতা ফাইল অসি দিস্কতা সেভ তৌবা মতমদা gzip না কমপ্রেস তৌরো

en: <b>Files</b>
mni: <b>ফাইলশিং</b>

en: <b>Search Dialog</b>
mni: <b>থিবগী দাইলোগ</b>

en: New search _limit
mni: অনৌবা থিবগী _ঙমখৈ

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
mni: আইতেমশিংগী মশিং অসিদগী হন্থনা হল্লক্লবদি 'অনৌবা থিবা' দা দিফোল্ত তৌরো.

en: Show splash scree_n
mni: স্প্লাস স্ক্রী_ন উৎলো

en: Show splash screen at startup.
mni: স্তার্তঅপতা স্প্লাস স্ক্রীন উৎলো.

en: Auto-save time _interval
mni: আউতো-সেভকী _অচঙবা মতম

en: minutes
mni: মিনিত

en: Show auto-save confirmation _question
mni: আউতো-সেভ য়ারব্রা হায়বগী _ৱাহং উৎলো

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
mni: এক্তিভ ওইরবদি আউতো-সেভকী ফিচর অসি হৌবা মতম খুদিংদা GnuCash না য়ারব্রা হায়বগী ৱাহং অমা উৎলি. মসি নত্রবদি অহেনবা ৱারোল অমত্তা উত্তে.

en: Forever
mni: মতম পুম্নমক্তা

en: Time to _wait for answer
mni: পাউখুমগীদমক ঙাইগদবা মতম

en: seconds
mni: সেকেন্দসিং

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
mni: ত্রান্সেকসন এক্সন কান্থোকপা ঙমহল্লো

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable update match action
mni: চাশিন্নবা এক্সন অপদেত তৌবা ঙমহল্লো

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
mni: করিগুম্বা মফম খরদদি কমর্সিএল ATMসিং (ফাইনান্সিএল ইন্সতিত্যুসন অমগী ওইদবা) অসি মীয়ামগী স্তোরসিংগুম্বদা ইন্সতোল তৌই। ATMসিং অসিনা মখোয়গী ফী অদু তোখায়বা ত্রাঞ্জেক্সন অমগুম্না নৎত্রগা নহাক্কী থাগী ওইবা বেঙ্কিংগী ফীসিং অদুদা উৎপগী মহুত্তা চুমদ্রিংনা এমাউন্ত অদুদা তিনসিল্লি। খুদম ওইনা হায়রবদা, নহাক্না $100 লৌথোক্লে, অমসুং নঙোন্দা ইন্তরac ফী য়াউরগা $101,50 চার্জ তৌরে। করিগুম্বা নহাক্না নখুৎনা $100 অদু এন্তর তৌবা ওইরবদি, এমাউন্তসিং অদু চান্নরোই। নহাক্না মসি নহাক্কী এরিয়া অদুগী খ্বাইদগী য়াম্না ওইবা য়াবা অসিগুম্বা ফী অদুদা সেত তৌগদবনি (নহাক্কী লোকেল করেন্সিগী য়ুনিতসিংদা), অসুম্না তৌরবদি ত্রাঞ্জেক্সন অদু চান্নরে হায়দুনা মসক খংগনি।

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
mni: গ্রীন জোন (Auto-CLEAR থ্রেসহোল্দগী মথক নত্রগা মান্নবা) দা খ্বাইদগী ফজনা চান্নবগী স্কোর তৌবা ত্রান্সেকসন অদু দিফোল্তনা CLEARed তৌগনি

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
mni: রেদ জোন (উৎলিবা থ্রেসহোল্দগী মথক অদুবু Auto-ADD থ্রেসহোলদা মখা নত্রগা মান্নবা) দা খ্বাইদগী ফজনা চান্নবগী স্কোর তৌবা ত্রান্সেকসন অদু দিফোল্তনা ADDed তৌগনি

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
mni: ওইবা য়াবা চান্নবগী খ্বাইদগী য়ামদবা স্কোর অদু চান্নবগী পরিংদা ফোঙদোক্কদবনি.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
mni: কমর্সিয়েল ATM _ফীসকী থ্রেসহোল্দ

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
mni: আউতো-ক্লি_য়র থ্রেসহোল্দ

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
mni: মথন্তনা _হাপচিনজবা থ্রেসহোল্দ

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
mni: _ফোঙদোক্লিবা থ্রেসহোল্দ চান্নহল্লো

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
mni: _বেজাইন চাশিন্নবা শিজিন্নৌ

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
mni: অনৌবা ত্রান্সেকসন লৈরিবা একাউন্তগা চাশিন্ননবা বেজাইন অলগোরিদম শিজিন্নৌ.

en: <b>Checks</b>
mni: <b>চেকশিং</b>

en: The default check printing font.
mni: প্রিন্তিং ফোন্তকী দিফোলত ওইবা চেক

en: Print _date format
mni: _তাংগী ফোর্মেত নমথোকউ

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
mni: অচুমবা তাংগী মখাদা, তাং অদুগী ফোর্মেত 8 পোইন্ত মখলদা নমথোকউ.

en: Print _blocking chars
mni: _ব্লোকিং কেরেক্তরশিং নমথোকউ

en: Print '***' before and after each text field on the check.
mni: চেক্কী তেক্স ফিল্দ খুদিংগী মমাং অমসুং মতুংদা '***' নমথোকউ

en: Default _font
mni: দিফোল্ত _ফোন্ত

en: Printing
mni: নমথোকপা

en: '_Enter' moves to blank transaction
mni: অহাংবা ত্রান্সেকসনদা '_এন্তর' চৎখ্রে

en: _Auto-raise lists
mni: _মথন্তনা-হেনগৎচবা পরিং

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
mni: একাউন্তশিংগী পরিং নত্রগা ইনপুত মনুংগী এক্সন মথন্তনা হেনগৎলি

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
mni: তেবকী মথং-মনাওদা নিংশিংলবা ত্রান্সেকসনশিংদা ত্রান্সফর তৌবা য়া_ওই.

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
mni: মেমোরাজ ত্রান্সেকসন মথন্তনা মেনশিল্লবা মতমদা ত্রান্সফর ফিল্দতা চৎলি.

en: <b>Reconciling</b>
mni: <b>রিকনসাইলিং</b>

en: Check cleared _transactions
mni: শেংদোক্লবা _ত্রান্সেকসনশিং য়েংশিল্লো

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
mni: রিকনসাইল দাইলোগ অমা শেমগৎপা মতমদা শেংদোক্লবা ত্রান্সেকসন মাংজৌননা য়েংশিল্লি.

en: Automatic credit card _payment
mni: ওতোমেতিক ক্রেদিত কার্দ _পেমেন্ত

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
mni: ক্রেদিত কার্দ স্তেতমেন্ত রিকনসাই তৌরবা মতুংদা, ক্রেদিত কার্দ পেমেন্ত তৌনবা শিজিন্নিরিবা অদুদা হায়বিয়ু.

en: Always reconcile to t_oday
mni: মতম খুদিংমক্তা ঙ_সি রিকনসাইল তৌরো

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
mni: মমাংগী রিকন্সিলিয়েসনগা মরি লৈনদনা স্তেতমেন্ত তাংগী ঙসিগী তাং শিজিন্নদুনা রিকনসাইল দাইলোগ মতম পুম্নমক্তা হাংদোকই

en: <b>Graphics</b>
mni: <b>গ্রাফিক্স</b>

en: Double _mode colors alternate with transactions
mni: দবল _মোদ মচুশিংনা ত্রান্সেকসনশিং অমা কাল্লগা অমা তৌই

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
mni: রো অমা কাল্লগা অমা তৌবগী মহুত্তা ত্রান্সেকসন্না প্রাইমারি অমসুং সেকেন্দরি মচুশিং অমা কাল্লগা অমা তৌরো.

en: Draw hori_zontal lines between rows
mni: রোশিংগী মরক্তা ম_ফৈ ওইবা লৈই চিংউ

en: Show horizontal borders on the cells.
mni: সেলদা মফৈ ওইবা ফিবান উৎলো

en: Draw _vertical lines between columns
mni: কলমশিংগী মরক্তা _ময়ুং ওইবা লৈই চিংউ

en: Show vertical borders on the cells.
mni: সেলদা ময়ুং ওইবা ফিবান উৎলো

en: <b>Default Style</b>
mni: <b>দিফোল্ত স্তাইল</b>

en: <b>Other Defaults</b>
mni: <b>অতোপ্পা দিফোল্তস</b>

en: _Basic ledger
mni: _বেসিক ওইবা লেজর

en: _Auto-split ledger
mni: _মথন্তনা-খায়দোকচবা লেজর

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
mni: ত্রান্সেকসন _জরনেল

en: Number of _transactions
mni: _ত্রান্সেকসনগী মশিং

en: Register opens in a new _window
mni: অনৌবা _ৱিন্দো অমদা রেজিস্তর হাংদোকই

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
mni: করিগুম্বা চেক তৌরবদি, রেজিস্তর খুদিংমক মসামক্কী মথক্কী লেভেল ৱিন্দোদা হাংদোক্কনি। করিগুম্বা ক্লিয়র ওইরবদি, রেজিস্তর অদু হৌজিক সিজিন্নরিবা ৱিন্দো অদুদা হাংগনি।

en: _Only display leaf account names
mni: _লীফ একাউন্ত মমিংশিংতমক ফোঙদোকই

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
mni: অশোয়বা য়েংশিল্লবদি রেজিস্তরদা অমসুং একাউন্ত অখনবা পোপঅপতা লিফ একাউন্তশিংগী মমিংতমক উৎলি. দিফোল্ত বিহেভিয়রদি একাউন্ত ত্রীগী পাথ য়াওনা মপুংফাবা মমিং উৎপনি. ওপসন অসি অশোয়বা য়েংশিনবনা হায়রিবদি অদোম্না অখন্নবা লিফ মমিং শিজিন্নৌ হায়বনি.

en: Register Defaults
mni: রেজিস্তর দিফোল্তশিং

en: <b>Default Report Currency</b>
mni: <b>দিফোল্ত রিপোর্ত করেনসি</b>

en: <b>Location</b>
mni: <b>লোকেসন</b>

en: Report opens in a new _window
mni: অনৌবা _ৱিন্দোদা রিপোর্ত হাংদোকই

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
mni: করিগুম্বা চেক তৌরবদি, রিপোর্ত খুদিংমক অদু মসামক্কী মথক্কী লেভেল ৱিন্দো অদুদা হাংগনি। করিগুম্বা ক্লিয়র ওইরবদি, রিপোর্ত অদু হৌজিক সিজিন্নরিবা ৱিন্দো অদুদা হাংগনি।

en: Reports
mni: রিপোর্তশিং

en: <b>Window Geometry</b>
mni: <b>ৱিন্দো জিওমিত্রি</b>

en: _Save window size and position
mni: ৱিন্দোগী মচাউ-মরাক অমসু পোজিসন _সেভ তৌরো

en: Save window size and location when it is closed.
mni: ৱিন্দো সাইজ অমসুং লোকেসন অদু মদু ক্লোজ তৌবা মতমদা সেভ তৌ।

en: Bring the most _recent tab to the front
mni: খ্বাইদগী _নৌবা তেব অদু মমাংদা পুরকউ

en: <b>Tab Position</b>
mni: <b>তেবকী পোজিসন</b>

en: To_p
mni: ম_তোন

en: B_ottom
mni: ম_খা

en: _Left
mni: _ওই

en: _Right
mni: _য়েৎ

en: <b>Summary Bar Position</b>
mni: <b>সমরি বারগী পোজিসন</b>

en: Bottom
mni: মখা

en: <b>Tabs</b>
mni: <b>তেবশিং</b>

en: Show close button on _notebook tabs
mni: _নোতবুক তেবতা লোইশিনবগী বতন উৎলো

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
mni: নোতবুক তেব খুদিংদা ক্লোজ বত্তন অমা উৎলু। মসিনা 'ক্লোজ' মেন্যু আইতেমগা মান্ননা ফঙ্কসন তৌই।

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
mni: করিগুম্বা তেবতা লৈবা তেক্স অদুনা ভেল্যু অসিদগী হেন্না সাংলবদি (চাংয়েং অদু চাউরাক্না পাবদনি) তেব লেবেল অদু মিদ্দল কত লৈগনি অমসুং ইলিপসিস অমনা মহুৎ সিনগনি।

en: characters
mni: কেরেক্তরশিং

en: _Width
mni: _অপাকপা

en: Windows
mni: ৱিন্দোজ

en: Bid
mni: বিদ

en: Ask
mni: হংউ

en: Last
mni: অরোয়বা

en: Net Asset Value
mni: নেত এসেত ভেল্যু

en: Price Editor
mni: মমলগী ইদিতর

en: S_ource
mni: সো_র্স

en: _Price
mni: _মমল

en: Before _Date
mni: _তাং

en: Price Database
mni: মমলগী দাতাবেজ

en: Add a new price.
mni: অনৌবা মমল অমা হাপচিল্লো.

en: Remove the current price.
mni: হৌজিক্কী প্রাইস অদু লৌথোকউ।

en: Edit the current price.
mni: হৌজিক্কী মমল অসি শেমদোকউ.

en: Remove _Old
mni: _অরিবা লৌথোকউ

en: Remove prices older than a user-entered date.
mni: য়ুজরনা-এন্তর তৌরবা তারিখ অমদগী হেন্না লিরবা প্রাইসসিং লৌথোকউ।

en: Get new online quotes for stock accounts.
mni: স্তোক একাউন্তগী অনৌবা ওনলাইন কোতশিং লৌবিয়ু.

en: Save Custom Check Format
mni: কস্তম চেক ফোর্মেত সেভ তৌরো

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
mni: কস্তম ফোর্মেত অসিগী মীংথোল অমা এন্তর তৌ। মীংথোল অসি প্রিন্ত চেক দাইএলোগকী "চেক ফোর্মেত" সেলেক্তর অদুদা থোক্লক্কনি। লৈরিবা কস্তম ফোর্মেত অমগী মীংথোল সিজিন্নবনা ফোর্মেত অদুগী মথক্তা ইসিলহনগনি।

en: Inches
mni: ইঞ্চসিং

en: Centimeters
mni: সেন্তিমিতরসিং

en: Millimeters
mni: মিলিমিতরসিং

en: Points
mni: পোইন্তসিং

en: Middle
mni: ময়াই

en: Quicken/QuickBooks (tm) US-Letter
mni: ক্যুইকন/ ক্যুইক বুক্স (tm) US-লেত্তর

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
mni: দিলক্স(tm) পর্সনেল চেকসিং US-লেত্তর

en: Quicken(tm) Wallet Checks w/ side stub
mni: ক্যুইকন(tm) ৱাল্লেত চেক্স w/ সাইদ স্তব

en: Check _format
mni: চেক _ফোর্মেত

en: Check po_sition
mni: চেক্কী ফি_বম

en: _Date format
mni: _তাং ফোর্মেত

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
mni: চেকতা লৈফম নমথোক্নবা
    উৎলবা ADDRESS আইতেম অমা
    চেক ফোর্মেত্তা শোয়দনা লৈগদবনি.

en: _Address
mni: _লৈফম

en: Checks on first _page
mni: অহানবা _লামায়দা য়েংশিনবিয়ু

en: Pa_yee
mni: পে_য়ী

en: Amount (_words)
mni: অমাউন্ত (_ৱাহৈদা)

en: Amount (_numbers)
mni: অমাউন্ত (_নম্বরদা)

en: _Units
mni: _য়ুনিতস

en: _Translation
mni: _লোন হন্দোকপা

en: _Rotation
mni: _কোয়না লৈবা

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
mni: ওরিজিন পোইন্ততি লামায়গী মথক্কী ওইথংবা চুথেক্তনি.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
mni: ওরিজিন পোইন্ততি লামায়গী মখাগী ওইথংবা চুথেক্তনি.

en: Degrees
mni: দিগ্রীস

en: Splits Memo
mni: স্প্লিতস মেমো

en: Splits Amount
mni: স্প্লিতস অমাউন্ত

en: Splits Account
mni: স্প্লিতস একাউন্ত

en: Custom format
mni: কস্তম ফোর্মেত

en: Working…
mni: থবক তৌরি…

en: <b>A_vailable reports</b>
mni: <b>অ_ফংবা রিপোর্তশিং</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
mni: <b>_খল্লবা রিপোর্তশিং</b>

en: A_dd >>
mni: >> হাপচিল্লো

en: << _Remove
mni: << _লৌথোকপা

en: Move _up
mni: মথক্তা _চৎখৎপা

en: Move dow_n
mni: মখাদা _চৎথবা

en: Si_ze…
mni: মচাউ-_মরাক…

en: HTML Style Sheets
mni: HTML স্তাইল শীতস

en: <b>Available style sheets</b>
mni: <b>অফংবা স্তাইল শীতস</b>

en: <b>Style sheet options</b>
mni: <b>স্তাইল শীতকী ওপসনশিং</b>

en: Report Size
mni: রিপোর্তকী মচাউ-মরাক

en: Enter report row/column span
mni: রো/কলম স্পানগী রিপোর্ত চঙশিল্লো

en: _Row span
mni: _রোগী স্পান

en: _Column span
mni: _কলমগী স্পান

en: Select HTML Style Sheet
mni: HTML স্তাইল শীত খল্লো

en: New Style Sheet
mni: অনৌবা স্তাইল শীত

en: <b>New style sheet info</b>
mni: <b>অনৌবা স্তাইল শীতকী ঈপাউ</b>

en: _Template
mni: _তেমপ্লেত

en: Reset Warnings
mni: চেকশিনৱা রিসেত তৌবা

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
mni: নহাক্না মখাদা পীরিবা চেক্সিন্নবা হায়বা দাইএলোগসিং অসি উত্তনবা হায়জখ্রে। দাইএলোগসিং অসিদগী অমহেক্তা অমুক হন্না এনেবল ওইহনগে হায়রবদি, দাইএলোগকা থংনবদা লৈবা চেক বোক্স অদু খল্লু, অদুদগী OK হায়না ক্লিক তৌ।

en: _Unselect All
mni: _পুম্নমক খল্লনু

en: No warnings to reset.
mni: রেসেত তৌনা চেকশিনৱা অমত্তা লৈতে.

en: Permanent Warnings
mni: মমত পুম্বগী ওইবা চেকশিনৱাশিং

en: Temporary Warnings
mni: মতম খরগী ওইবা চেকশিনৱা

en:  Search
mni: থিবা

en: Search for items where
mni: আইতেম কদায়দা লৈ হায়বা থিরো

en: <b>Match all entries</b>
mni: <b>এন্ত্রি পুম্নমক চান্নবা</b>

en: Search Criteria
mni: থিবগী ক্রাইতরিয়া

en: New search
mni: অনৌবা থিবা

en: Refine current search
mni: হৌজিক্কী থিবা অসি ফগৎহল্লো

en: Add results to current search
mni: হৌজিক্কী থিবদা ফলশিং হাপচিল্লো

en: Delete results from current search
mni: হৌজিক্কী থিবগী ফলশিং মুত্থলো

en: Search only active data
mni: এক্তিভ ওইবা দাতাদমক থিরো

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
mni: নহাক্কী দেতা লোয়নমক নৎত্রগা "এক্তিভ" হায়না মার্ক তৌবা অদুখক্তং থীগদ্রা হায়বদু খল্লু।

en: Type of search
mni: থিবগী মখল

en: Account Deletion
mni: একাউন্ত মুত্থৎপা

en: The following Scheduled Transactions reference the deleted account and must now be corrected. Press OK to edit them.
mni: মখাদা পীরিবা সেদ্যুল লেপ্লবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং অসিনা দিলিত তৌখ্রবা একাউন্ত অদু মসক খংলি অমসুং হৌজিক মদু চুমথোকপা তাই। মখোয়বু এদিত তৌনবা OK নম্মু।

en: Daily
mni: নোংমগী ওইনা

en: Bi-Weekly
mni: চয়োল অনি খুদিংগী

en: Yearly
mni: চহীগী ওইনা

en: Make Scheduled Transaction
mni: সেদিউল ত্রান্সেকসন শেম্মু

en: Advanced…
mni: মাংওইনবা…

en: Never End
mni: কৈদৌনুংদা লোইদে

en: Number of Occurrences
mni: থৌদোক থোকখিবা মশিং

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
mni: <b>ত্রান্সেকসন ইদিতর দিফোল্তস</b>

en: _Run when data file opened
mni: _দাতা ফাইল হাংদোকপা মতমদা রন তৌবিয়ু

en: _Auto-create new transactions
mni: অনৌবা ত্রান্সেকসন _মথন্তনা শেমগৎপা

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
mni: নৌনা শেমগৎলবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসনশিংদা 'মথন্তনা শেমগৎপা' ফ্লেগ সেত তৌরো

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
mni: ত্রান্সেকসন অসি শেমগৎত্রিঙৈ নুমিৎ কয়ানিগী মমাংদা খঙহনবা অসি হৌরো.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
mni: চৎনবা হৌগদবা তাং অসিগী নুমিৎ কয়ানিগী মমাংদা ত্রান্সেকসন অসি শেমগৎলো.

en: _Notify before transactions are created
mni: ত্রান্সেকসন শেমগৎত্রিঙৈগী মমাংদা _খঙহল্লো

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
mni: নৌনা শেমগৎলবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসনশিংদা 'খঙহনবা' ফ্লেগ সেত তৌরো

en: Crea_te in advance
mni: মাংওইননা শেমগ_ৎপা

en: R_emind in advance
mni: মমাংওইননা নিং_শিংবা

en: Edit Scheduled Transaction
mni: সেদিউল ত্রান্সেকসন শেমদোকউ

en: Create in advance
mni: মাংওইননা শেমগৎপা

en: Remind in advance
mni: মমাংওইননা নিংশিংবা

en: Create automatically
mni: মথন্তনা শেমগৎপা

en: Conditional on splits not having variables
mni: ফিবমগী ওইবা স্প্লিতসতা ভেরিয়েবশিং লৈতে

en: Notify me when created
mni: শেমগৎলবা মতুংদা ঐঙোন্দা খঙহনবিয়ু

en: <b>Occurrences</b>
mni: <b>থৌদোক থোকখিবা</b>

en: Last Occurred:
mni: অকোনবা থৌদোক থোকখিবা:

en: Repeats:
mni: অমুক হনবা:

en: Until
mni: তৌদ্রিফাওবা

en: occurrences
mni: থৌদোক থোকখিবা

en: remaining
mni: ৱাৎলিবা

en: Overview
mni: অসম্বা ৱারোল

en: Template Transaction
mni: তেমপ্লেত ত্রান্সেকসন

en: Since Last Run…
mni: অকোনবা রন তৌখিবা মতমদগী…

en: _Review created transactions
mni: শেমগৎলবা ত্রান্সেকসন _রিভউ তৌরো

en: Income Tax Information
mni: ইনকম তেক্সকী ঈপাউ

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
mni: তেক্স মমীং অমসুং/ নত্ত্রগা তেক্স মখল হোংদোক-হোংজিন তৌনবগীদমক ক্লিক তৌ।

en: <b>_Accounts</b>
mni: <b>_একাউন্তস</b>

en: _Income
mni: _ইনকম

en: _Expense
mni: _চাদিং

en: _Asset
mni: _লন-থুম

en: _Liability/Equity
mni: _লাইয়বিলিতি/ইকুইতি

en: <b>Account Tax Information</b>
mni: <b>একাউন্ত তেক্সকী ঈপাউ</b>

en: Tax _Related
mni: তেক্সকা _মরি লৈনবা

en: <b>_TXF Categories</b>
mni: <b>_TXF কাংলুপশিং</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
mni: <b>শেল পীরিবা মীগী মমিং লৈফম</b>

en: C_urrent Account
mni: হৌ_জিক্কী একাউন্ত

en: <b>Copy Number</b>
mni: <b>কোপি নম্বর</b>

en: Tax Tables
mni: তেক্স তেবলস

en: <b>Tax Table Entries</b>
mni: <b>তেক্স তেবল এন্ত্রিস</b>

en: Value $
mni: ভেল্যু $

en: Percent %
mni: পর্সেন্ত %

en: <b>Tax Table Entry</b>
mni: <b>তেক্স তেবল এন্ত্রি</b>

en: _Value
mni: _ভেল্যু

en: _Account
mni: _একাউন্ত

en: GnuCash Tip Of The Day
mni: GnuCash নুমিৎসিগী ওইবা তিপ

en: _Show tips at startup
mni: হৌবা মতমদা তিপশিং _উৎলো

en: Transfer Funds
mni: ফন্দ ত্রান্সফর তৌবা

en: <b>Basic Information</b>
mni: <b>বেসিক ওইবা ঈপাউ</b>

en: Show Income/Expense
mni: ইনকম/চাদিং উৎলো

en: <b>Currency Transfer</b>
mni: <b>করেন্সি ত্রান্সফর</b>

en: Exchange Rate
mni: একচেনজ তৌবগী রেত

en: _Fetch Rate
mni: _ফেচ রেত

en: Username and Password
mni: শিজিন্নরিবগীমিং অমসুং পাসৱার্দ

en: Enter your username and password
mni: অদোমগী শিজিন্নরিবগীমিং অমসুং পাসৱার্দ চঙশিল্লো

en: _Username
mni: _শিজিন্নরিবগীমিং

en: _Password
mni: _পাসৱার্দ

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
mni: ভেন্দরগী ID মসিং। করিগুম্বা হাংনা থম্লবদি নহাক্কীদমক্তা মরম চাবা মসিং অমা খনগনি

en: Europe (31.12.2001)
mni: য়ুরোপ (31.12.2001)

en: Include Century
mni: সেনচুরি য়াওই

en: Abbreviation
mni: অব্রেভিয়েসন

en: Date format
mni: তাংগী ফোর্মেত

en: 1st
mni: অহানবা

en: 2nd
mni: অনিসুবা/ 2সুবা

en: 3rd
mni: অহুমসুবা/ 3সুবা

en: 4th
mni: মরিসুবা/ 4সুবা

en: 5th
mni: 5সুবা

en: 6th
mni: 6সুবা

en: 7th
mni: 7সুবা

en: 8th
mni: 8সুবা

en: 9th
mni: 9সুবা

en: 10th
mni: 10সুবা

en: 11th
mni: 11সুবা

en: 12th
mni: 12সুবা

en: 13th
mni: 13সুবা

en: 14th
mni: 14সুবা

en: 15th
mni: 15সুবা

en: 16th
mni: 16সুবা

en: 17th
mni: 17সুবা

en: 18th
mni: 18সুবা

en: 19th
mni: 19সুবা

en: 20th
mni: 20সুবা

en: 21st
mni: 21সুবা

en: 22nd
mni: 22সুবা

en: 23rd
mni: 23সুবা

en: 24th
mni: 24সুবা

en: 25th
mni: 25সুবা

en: 26th
mni: 26সুবা

en: 27th
mni: 27সুবা

en: 28th
mni: 28সুবা

en: 29th
mni: 29সুবা

en: 30th
mni: 30সুবা

en: 31st
mni: 31সুবা

en: Last day of month
mni: থাগী অরোয়বা নুমিৎ

en: Last Monday
mni: মমাংগী নিংথৌকাবা

en: Last Tuesday
mni: মমাংগী লৈবাকপোকপা

en: Last Wednesday
mni: মমাংগী য়ুমসকৈসা

en: Last Thursday
mni: মমাংগী সগোলসেল

en: Last Friday
mni: মমাংগী ইরাই

en: Last Saturday
mni: মমাংগী থাংজ

en: Last Sunday
mni: মমাংগী নোংমাইজিং

en: Once
mni: অমুক্তং

en: Semi-Monthly
mni: থাদা অনীরক ওইনা

en: No change
mni: অহোংবা লৈতে

en: Use previous weekday
mni: মমাংগী চয়োলগী নুমিৎ সিজিন্নৌ

en: Use next weekday
mni: মথংগী চয়োলগী নুমিৎ সিজিন্নৌ

en: 1st Mon
mni: অহানবা নিংথৌকাবা

en: 1st Tue
mni: অহানবা লৈবাকপোকপা

en: 1st Wed
mni: অহানবা য়ুমসকৈসা

en: 1st Thu
mni: অহানবা সগোলসেল

en: 1st Fri
mni: অহানবা ইরাই

en: 1st Sat
mni: অহানবা থাংজ

en: 1st Sun
mni: অহানবা নোংমাইজিং

en: 2nd Mon
mni: 2সুবা/ অনিসুবা নিংথৌকাবা

en: 2nd Tue
mni: 2সুবা/ অনিসুবা লৈবাকপোকপা

en: 2nd Wed
mni: 2সুবা/ অনিসুবা য়ুমসকৈসা

en: 2nd Thu
mni: 2সুবা/ অনিসুবা সগোলসেল

en: 2nd Fri
mni: 2সুবা/ অনিসুবা ইরাই

en: 2nd Sat
mni: 2সুবা/ অনিসুবা থাংজ

en: 2nd Sun
mni: 2সুবা/ অনিসুবা নোংমাইজিং

en: 3rd Mon
mni: 3সুবা/ অহুমসুবা নিংথৌকাবা

en: 3rd Tue
mni: 3সুবা/ অহুমসুবা লৈবাকপোকপা

en: 3rd Wed
mni: 3সুবা/ অহুমসুবা য়ুমসকৈসা

en: 3rd Thu
mni: 3সুবা/ অহুমসুবা সগোলসেল

en: 3rd Fri
mni: 3সুবা/ অহুমসুবা ইরাই

en: 3rd Sat
mni: 3সুবা/ অহুমসুবা থাংজ

en: 3rd Sun
mni: 3সুবা/ অহুমসুবা নোংমাইজিং

en: 4th Mon
mni: 4সুবা/ মরিসুবা নিংথৌকাবা

en: 4th Tue
mni: 4সুবা/ মরিসুবা লৈবাকপোকপা

en: 4th Wed
mni: 4সুবা/ মরিসুবা য়ুমসকৈসা

en: 4th Thu
mni: 4সুবা/ মরিসুবা সগোলসেল

en: 4th Fri
mni: 4সুবা/ মরিসুবা ইরাই

en: 4th Sat
mni: 4সুবা/ মরিসুবা থাংজ

en: 4th Sun
mni: 4সুবা/ মরিসুবা নোংমাইজিং

en: Not scheduled
mni: সেদিউল তৌদে

en: Select occurrence date above.
mni: মথক্তা থোকখিবা তাং খল্লো.

en: Saturday
mni: থাংজ

en: Friday
mni: ইরাই

en: Wednesday
mni: য়ুমশকৈশ

en: Thursday
mni: শগোলশেল

en: Sunday
mni: নোংমাইজিং

en: Monday
mni: নিংথৌকাবা

en: Tuesday
mni: লাপাকপোকপা

en: First on the
mni: অহানবদা

en: except on weekends
mni: চয়োলগী অরোইবা নুমিৎশিং নত্তনা

en: then on the
mni: অদুদগী মসিদা

en: On the
mni: মসিদা

en: The number of leading digits to keep when rounding
mni: রাউন্দিং তৌবদা থমগদবা লিদিং দিজিতকী মশিং

en: Significant Digits
mni: অখন্নবা দিজিতশিং

en: Estimate Budget Values
mni: ওইবা য়াই হায়না পাবা বজেত ভেল্যু

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
mni: GnuCash না খল্লবা একাউন্তশিং অদু হৌখিবা ত্রান্সেকসনশিংদগী ওইবা য়াবা বজেত ভেল্যু অদু পাগনি.

en: Budget Options
mni: বজেতকী ওপসনস

en: Budget Name
mni: বজেতকী মমিং

en: Number of Periods
mni: পেরিওদগী মশিং

en: Budget Period
mni: বজেতকী পেরিওদ

en: Show Account Code
mni: একাউন্ত কোদ উৎলু

en: Budget List
mni: বজেতকী পরিং

en: Close the Budget List
mni: বজেতকী পরিং লোইশিল্লো

en: Create a New Budget
mni: অনৌবা বজেত অমা শেমগৎলো

en: Open the Selected Budget
mni: খল্লবা বজেত অসি হাংদোকউ

en: Delete the Selected Budget
mni: খল্লবা বজেতসি মুত্থৎলো

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
mni: ...না রেজিস্তর ফিল্তর তৌবা

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
mni: _পুম্নমক উৎলো

en: Choo_se Date
mni: তাং খন_বা

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
mni: _অনরিকনসাইল

en: C_leared
mni: শেং_দোক্লে

en: _Voided
mni: _চৎনবা য়াদ্রে

en: _Frozen
mni: _ফ্রোজন

note: Filter By Dialog, below tabs
en: Sa_ve Filter
mni: ফিলতর সে_ভ তৌ

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
mni: দুপ্লিকেত ত্রান্সেকসন

en: _Number
mni: _নম্বর

en: _Transaction Number
mni: _ত্রাঞ্জেক্সন নম্বর

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
mni: ...না রেজিস্তর সোর্ত তৌবা

en: _Standard Order
mni: _স্তেন্দার্দ ওর্দর

en: Keep normal account order.
mni: নোর্মেল ওইবা একাউন্তকী মথং মনাউদা থম্মু।

en: Sort by date.
mni: তারিখনা সোর্ত তৌ

en: Date of _Entry
mni: _এন্ত্রিগী তাং

en: Sort by the date of entry.
mni: এন্ত্রিগী তারিখনা সোর্ত তৌ।

en: S_tatement Date
mni: স্তে_তমেন্তগী তাং

en: Num_ber
mni: ন_ম্বর

en: Sort by number.
mni: নম্বরনা সোর্ত তৌ।

en: Amo_unt
mni: অমা_উন্ত

en: Sort by amount.
mni: এমাউন্তনা সোর্ত তৌ।

en: Sort by memo.
mni: মেমোনা সোর্ত তৌ।

en: Descri_ption
mni: দিস্ক্রিপ_সন

en: Sort by description.
mni: দিস্ক্রিপসন্না সোর্ত তৌ।

en: _Action
mni: _এক্সন

en: Sort by action field.
mni: এক্সন ফিল্ডনা সোর্ত তৌ।

en: Sort by notes field.
mni: নোতসিংগী ফিল্ডনা সোর্ত তৌ।

en: Sa_ve Sort Order
mni: সোর্তকী মথং মনাউ সে_ভ তৌ

en: Save the sort order for this register.
mni: রেজিস্তর অসিগী সোর্তকী মথং মনাউ অদু সেভ তৌ।

en: Sort in descending order.
mni: কুমথরকপা মওংগী মথং মনাউদা সোর্ত তৌ।

en: Void Transaction
mni: য়াদ্রবা ত্রান্সেকসন

en: Reason for voiding transaction
mni: ত্রান্সেকসন য়াদবগী মরম

en: day(s)
mni: নুমিৎ(সিং)

en: week(s)
mni: চয়োল(সিং)

en: month(s)
mni: থা(সিং)

en: year(s)
mni: চহি(সিং)

en: Every
mni: খুদিংমক

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
mni: অমুক হন্না থোকপগী কেলেন্দর য়ুনিতকী মশিং: খুদম ওইনা. বাইৱিকলি = চয়োল অনী খুদিংগী; ক্বার্তরলি = থা অহুম খুদিংগী

en: beginning on
mni: মসিদগী হৌবা

en: last of month
mni: অকোনবগী থা

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
mni: মতম খুদিংদা থা অমগী অরোইবা নুমিৎ (নত্রগা চয়োলগী নুমিৎ) শিজিন্নগদ্রা?

en: same week & day
mni: চপ মান্নবা চয়োল অমসুং নুমিৎ

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
mni: "চয়োলগী নুমিৎ" অমসুং "থাগী চয়োল" চান্নহল্লু? (খুদম ওইনা হায়রবদা, থা খুদিংগী "অনিসুবা লৈবাকপোকপা")

en: Only show _active owners
mni: _এক্তিভ ওইবা মপুসিংখক্তা উৎলু

en: Show _zero balance owners
mni: _জিরো বেলেন্স লৈবা মপুসিংখক্তং উৎলু

en: _Ending Balance
mni: _অরোইবা বেলেন্স

en: <b>Reconcile Information</b>
mni: <b>রিকনসাইল তৌবগী ঈপাউ</b>

en: Statement _Date
mni: স্তেতমেন্তগী _তাং

en: Include _subaccounts
mni: _সবএকাউন্তস য়াওই

en: Not found
mni: ফংদে

en: The specified URL could not be loaded.
mni: পীরিবা URL লোদ তৌবা ঙম্মোই.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
mni: সেক্যুর HTTP এক্সেস তৌবা ঙমদ্রে. অদোম্না প্রিফরেন্স দাইলোগকী নেতৱার্ক সেক্সনদা মসি ঙমহনা য়াগনি.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
mni: নেতৱার্ক HTTP এক্সেস তৌবা ঙমদ্রে. অদোম্না প্রিফরেন্স দাইলোগকী নেতৱার্ক সেক্সনদা মসি ঙমহনা য়াগনি.

en: There was an error accessing %s.
mni: %s এক্সেস তৌবদা অশোয়বা অমা লৈখ্রে.

en: Export to PDF File
mni: PDF ফাইলদা এক্সপোর্ত তৌ

en: Online Banking Account Name
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং একাউন্ত মমিং

en: GnuCash Account Name
mni: GnuCash একাউন্ত মমিং

en: New?
mni: অনৌবরা?

en: AqBanking Initial Assistant
mni: Aqবেঙ্কিং ইনিসিএল এসিস্তেন্ত

en: Initial Online Banking Setup
mni: অহৌবা ওনলাইন বেঙ্কিং সেতঅপ

en: Match Online accounts with GnuCash accounts
mni: ওনলাইন একাউন্তসিং GnuCash একাউন্তসিংগা চান্নহল্লু

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং একাউন্তসিং GnuCash একাউন্তসিংগা চান্নহনবগী সেতঅপ অদু হৌজিক লোয়রে। নহাক্না একাউন্তসিং অদুদা হৌজিক ওনলাইন বেঙ্কিং এক্সনসিং সিজিন্নবা য়ারে।
    
    করিগুম্বা নহাক্না অতোপ্পা বেঙ্ক, য়ুজর, নত্ত্রগা একাউন্ত অমা, হাপচিনবা পাম্লবদি নহাক্না এসিস্তেন্ত অসি মতম অমহেক্তদা অমুক হন্না হৌবা য়াই।
    
    হৌজিক "এপ্লাই" নম্মো।

en: Online Banking Setup Finished
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং সেতঅপ তৌবা লোইরে

en: Online Banking Connection Window
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং মরি শম্নবা ৱিন্দো

en: Progress
mni: খুমাং চাউশিল্লি

en: Get Transactions Online
mni: ত্রান্সেকসন ওনলাইন শিজিন্নবিয়ু

en: Date range of transactions to retrieve:
mni: রিত্রিভ তৌগদবা ত্রান্সেকসনগী তাংগী রেনজ

en: From
mni: মফমদগী

en: _Earliest possible date
mni: _খ্বাইদগী ঙনবা ওইবা য়াবা তাং

en: _Last retrieval date
mni: _অকোনবা রিত্রিভেলগী তাং

en: E_nter date:
mni: তাং চ_ঙশিল্লো:

en: To
mni: মফমদা

en: Ente_r date:
mni: তাং চ_ঙশিল্লো:

en: Enter Password
mni: পাসৱার্দ চঙশিল্লো

en: Enter your password
mni: অদোমগী পাসৱার্দ চঙশিল্লো

en: Name for new template
mni: অনৌবা তেমপ্লেতকী মমিং

en: Online Transaction
mni: ওনলাইন ত্রান্সেকসন

en: Execute this online transaction now
mni: ওনলাইন ত্রান্সেকসন অসি হৌজিক থবক পাংথোকউ

en: Enter an Online Transaction
mni: ওনলাইন ত্রান্সেকসন অমা চঙশিল্লো

en: at Bank
mni: বেঙ্কতা

en: (filled in automatically)
mni: (মথন্তনা মেনশিল্লে)

en: Payment Purpose continued
mni: পেমেন্তগী হায়বা মখা চত্থরে

en: Originator Account Number
mni: ওরিজিনেতর একাউন্ত নম্বর

en: Bank Code
mni: বেঙ্ক কোদ

en: Add the current online transaction as a new transaction template
mni: হৌজিক্কী ওনলাইন ত্রান্সেকসন অসি অনৌবা ত্রান্সেকসন তেমপ্লেত ওইনা হাপচিল্লো

en: Move the selected transaction template one row up
mni: খল্লবা ত্রান্সেকসন তেমপ্লেত রো অমা মথক্তা চৎখৎলো

en: Move the selected transaction template one row down
mni: খল্লবা ত্রান্সেকসন তেমপ্লেত রো অমা মখাদা চত্থরো

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
mni: ত্রান্সেকসন তেমপ্লেতকী পরিং অলফাবেতকী মতুংইন্না সোর্ত তৌরো

en: Delete the currently selected transaction template
mni: হৌজিক্কী ওইনা খল্লবা ত্রান্সেকসনগী তেমপ্লেত মুত্থৎলো

en: Online Banking
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং

en: _Close log window when finished
mni: থবক লোইরবা মতমদা লোগ ৱিন্দ _লোইশিল্লো

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
mni: এক্তিভ ওইরবদি অদোম্না HBCI/AqBanking পুশিল্লকপগী থৌওং লোইরবা মতমদা মথন্তনা ৱিন্দো লোইশিল্লগনি. অদু নত্রবদি মসি হাংদোক্তুনা লৈগনি.

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
mni: এক্তিভ ওইরবদি HBCI/AqBanking এক্সনগী PIN সেসন অমগী মনুংদা মেমোরিদা নিংশিংগনি. অদু নত্রবদি মসি সেসন অমগী মনুংদা তঙাইফদনা চঙবা মতম খুদিংগী অমুক হন্না চঙশিংগদবনি.

en: _Verbose debug messages
mni: _য়াম্না শাংবা দিবগকী পাউজেল

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
mni: HBCI/AqBanking ওনলাইন বেঙ্কিংগী য়াম্না শাংবা দিবগকী পাউজেল ঙমহনবা.

en: (unknown)
mni: (শকখঙদবা)

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safely 
en: Enter a SEPA Online Transfer
mni: SEPA ওনলাইন ত্রান্সফর অমা এন্তর তৌ

en: Recipient IBAN (International Account Number)
mni: রিসিপিএন্ত IBAN (ইন্তরনেসনেল একাউন্ত নম্বর)

en: Recipient BIC (Bank Code)
mni: রিসিপিএন্ত BIC (বেঙ্ক কোদ)

en: Originator IBAN (International Account Number)
mni: ওরিজিনেতর IBAN (ইন্তরনেসনেল একাউন্ত নম্বর)

en: Originator BIC (Bank Code)
mni: ওরিজিনেতর BIC (বেঙ্ক কোদ)

en: Enter a SEPA Online Direct Debit Note
mni: SEPA ওনলাইন দাইরেক্ত দেবিত নোত অমা এন্তর তৌ

en: Debited Account Owner
mni: দেবিতেদ একাউন্ত ওনর

en: Debited IBAN (International Account Number)
mni: দেবিত তৌরবা IBAN (ইন্তরনেসনেল একাউন্ত নম্বর)

en: Debited BIC (Bank Code)
mni: দেবিত তৌরবা BIC (বেঙ্ক কোদ)

en: Credited Account Owner
mni: ক্রেদিতেদ একাউন্ত ওনর

en: Credited IBAN (International Account Number)
mni: ক্রেদিত তৌরবা IBAN (ইন্তরনেসনেল একাউন্ত নম্বর)

en: Credited BIC (Bank Code)
mni: ক্রেদিত তৌরবা BIC (বেঙ্ক কোদ)

en: Your local bank account does not yet have the SEPA account information stored. We are sorry, but in this development version one additional step is necessary which has not yet been implemented directly in gnucash. Please execute the command line program "aqhbci-tool" for your account, as follows: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s
mni: নহাক্কী লোকেল বেঙ্ক একাউন্ত অদুদা SEPA একাউন্ত ইনফোর্মেসন অদু হৌজিক ফাউবা থমজিন্দ্রি। ঐখোয়বু ঙাকপীগনি, অদুবু দিভেলপমেন্ত ভর্সন অসিদা হৌজিক ফাউবা gnucashতা চুমদ্রিংনা সিজিন্নদ্রিবা অহেনবা স্তেপ অমা মথৌ তাই। চানবীদুনা নহাক্কী একাউন্ত অদুদা কমান্দ লাইন প্রোগ্রাম "aqhbci-তুল" অদু মখাগী অসিগুম্না পাংথোকউ, aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
mni: নহাক্না ফংগদবা মীওই অমগী মমীং এন্তর তৌখিদে। ওনলাইন ত্রান্সফর অমগীদমক্তদি ফংগদবা মীওই অমগী মমীং মথৌ তাই।

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
mni: নহাক্না ফংগদবা মীওই অমগী একাউন্ত এন্তর তৌখিদে। ওনলাইন ত্রান্সফর অমগীদি ফংগদবা একাউন্ত অমা মথৌ তাই।

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
mni: নহাক্না ফংগদবা বেঙ্ক অমগী মমীং এন্তর তৌখিদে। ওনলাইন ত্রান্সফর অমগীদমক্তদি ফংগদবা বেঙ্ক অমা মথৌ তাই।

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
mni: এমাউন্ত অদু জিরোনি নত্ত্রগা এমাউন্ত ফিল্ড অদু চুম্না খংবা ঙমদ্রে। দেসিমেল পোইন্ত অমসুং কোমা অদু, নহাক্কী লোকেল সেত্তিংসকা চাংদম্নবদা নহাক্না য়ান্সিন্নরম্বা য়াই। মসিনা চৎনবা য়াবা ওনলাইন ত্রান্সফরগী থবক অমা ফংহন্দে।

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
mni: নহাক্না ত্রাঞ্জেক্সনগী পান্দম অমত্তা এন্তর তৌখিদে। ওনলাইন ত্রান্সফর অমগী ওইনা পান্দম অমা মথৌ তাই।

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
mni: অপীবা মমীং অদুগী তেমপ্লেত অমা হান্ননা লৈরে। চানবীদুনা অতোপ্পা মমীং অমা এন্তর তৌবীয়ু।

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
mni: অদোম্না মমিং "%s" অসিদা লৈবা তেমপ্লেত অসি তশেংনা মুত্থৎপা পামলব্রা?

en: No valid online banking account assigned.
mni: অচুমবা ওনলাইন বেঙ্কিং একাউন্ত পীদ্রে.

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
mni: "বেলেন্স ফংবা" হায়বা ওনলাইন এক্সন অসি একাউন্ত অসিগীদি ফংদে.

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
mni: "ত্রান্সেকসন ফংবা" হায়বা ওনলাইন এক্সন অসি একাউন্ত অসিগীদি ফংদে.

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
mni: ওনলাইন বেঙ্কিংনা খল্লবা মতম অসিগী মনুংদা ত্রান্সেকসন অমত্তা তৌরক্তে.

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
mni: অদোম্না ওনলাইন ত্রান্সফর তেমপ্লেতকী পরিং অদু হোংদোক্লে, অদুবু ত্রান্সফর দাইলোগতি ককথৎখ্রে. অদুম ওইনমক অহোংবশিংদুদি থমবা পামলব্রা?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
mni: থবক্কীদমক শেম-শারিঙৈগী মতমদা বেকএন্দন অশোয়বা অমা ফংলে. মসিগী থবক অসি পাংথোকপা ওইথোক্লোই.
    
    বেঙ্ক অসিনা অদোমগী খল্লবা থবক অসি য়াদ্রে নত্রগা অদোমগী ওনলাইন বেঙ্কিং একাউন্তদা থবক অসি তৌনবগী অয়াবা লৈতে. অদোমগী কন্সোল লোগতা অশোয়বগী মরমদা পাউজেল কয়ামরুম উবা ফংগনি.
    
    অদোম্না থবক অসি অমুক হন্না চঙশিনবা পাম্বিব্রা?

en: Online Banking Direct Debit Note
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং দাইরেক্ত দেবিত নোত

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং বেঙ্ক-ইন্তরনেল ত্রান্সফর

en: Online Banking European (SEPA) Transfer
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং য়ুরোপিয়ান (SEPA) ত্রান্সফর

en: Online Banking European (SEPA) Debit Note
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং য়ুরোপিয়ান (SEPA) দেবিত নোত

en: Online Banking Transaction
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং ত্রান্সেকসন

en: An error occurred while executing the job. Please check the log window for the exact error message.
    
    Do you want to enter the job again?
mni: থবক অদু পাংথোক্লিঙৈদা অসোয়বা অমা থোকখ্রে। চপ চাবা মেসেজ অদুগীদমক্তা চানবীদুনা লোগ ৱিন্দো অদু চেক তৌবীয়ু।
    
    নহাক্না থবক অদু অমুক হন্না এন্তর তৌবা পাম্ব্রা?

en: Unspecified
mni: শন্দোক্না পীদবা

en: Bank
mni: বেঙ্ক

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probably the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
mni: থবক অদুগী থৌরাং তৌরিঙৈদা মনীংথংবা অদুদা অসোয়বা অমা ফংলে। থবক অসি পাংথোকপা ওইথোক্তে।
    
    খ্বাইদগী য়াম্বা ওইথোকপা য়াবদি নহাক্না খনবা থবক্তু বেঙ্ক অদুনা সপ্পোর্ত তৌদবা নৎত্রগা নহাক্কী ওনলাইন বেঙ্কিং একাউন্ত অদুদা থবক অসি পাংথোক্নবগী অয়াবা লৈতবা ওইবা য়াই। নহাক্কী কন্সোল লোগ অদুদা অহেনবা অসোয়বগী মেসেজসিং উবা ফংবা য়াই।
    
    নহাক্না অমুক হন্না থবক অদু এন্তর তৌবা পাম্ব্রা?

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
mni: বেঙ্কনা ত্রান্সেকসন তৌবগী ঈপাউ মসিগী পাউখুমদা থাখ্রে.
    অদোম্না মসি পুশিল্লকপা পাম্বিব্রা?

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
mni: gnucash একাউন্ত অসিগী ওনলাইন বেঙ্কিঙ একাউন্ত অমত্তা ফংদে. ত্রান্সেকসনশিংসি ওনলাইন বেঙ্কিংনা থবক পাংথোক্লোই.

en: The bank has sent balance information in its response.
    Do you want to import it?
mni: বেঙ্কনা বেলেন্সকী ঈপাউ মসিগী পাউখুমদা থাখ্রে.
    অদোম্না মসি পুশিল্লকপা পাম্বিব্রা?

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safe
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
mni: দাউনলোদ তৌরবা ওনলাইন বেঙ্কিং বেলেন্স অদু জিরোনি.
    
    মসি অচুমবা বেলেন্স ওইবা নত্রগা অদোমগী বেঙ্কনা মসিগী ওনলাইন বেঙ্কিং ভর্সন অসিদা বেলেন্স দাউনলোদ য়াদবা ওইগনি. মতুংদদি ওনলাইন বেঙ্কিং (AqBanking নত্রগা HBCI) সেতঅপতা তোঙানবা ওনলাইন বেঙ্কিং ভর্সন নম্বর অমা খনবিগদবনি. মদুগী মতুংদা ওনলাইন বেঙ্কিং বেলেন্স দাউনলোদ তৌনবা অমুক হন্না হোৎনবিয়ু.

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং থবক্কী ফল:
    একাউন্ত বুক তৌরবা বেলেন্স অসি %s নি.

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
mni: অদোমগী ঈপাউগীদমক: একাউন্ত অসিসু %s গী নোতেদ বেলেন্স অমা লৈ.

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
mni: বুক তৌরবা বেলেন্স অসি একাউন্তগী হৌজিক্কী রিকনসাইল তৌরবা বেলেন্স অসিদা মান্নৈ.

en: Reconcile account now?
mni: হৌজিক একাউন্ত রিকনসাইল তৌগদ্রা?

en: Select a file to import
mni: পুশিল্লক্কদবা ফাইল অমা খল্লো

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
mni: PIN অমগী য়ামদ্রবদা কেরেক্তর %d শাংবা চঙই
    অদোম্না মসি অমুক হন্না তৌবা পাম্বিব্রা?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
mni: ওনলাইন বেঙ্কিংগী থবক অসি হৌজিকসু চত্থরি; অদোম্না ককথৎপা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: _Online Actions
mni: _ওনলাইন এক্সনস

en: Get _Balance
mni: _বেলেন্স য়েংঙো

en: The list of Scheduled Transactions
mni: সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসনগী পরিং

en: Get _Transactions…
mni: _ত্রান্সেকসন তৌবা…

en: Get the transactions online through Online Banking
mni: ওনলাইন বেঙ্কিংগী মতেংনা ত্রান্সেকসন ওনলাইনদা তৌরো

en: Issue a new international European (SEPA) transaction online through Online Banking
mni: অনৌবা ইন্তরনেসনেল য়ুরোপিয়ান (SEPA) ত্রাঞ্জেক্সন অমা ওনলাইন বেঙ্কিংগী খুত্থাংদা ওনলাইন্দা ইসু তৌ

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
mni: ওনলাইন বেঙ্কিংগী মতেংনা অনৌবা বেঙ্ক-ইন্তরনেল ত্রান্সেকসন ওনলাইন অমা পীরো

en: Issue a new international European (SEPA) direct debit note online through Online Banking
mni: অনৌবা ইন্তরনেসনেল য়ুরোপিয়ান (SEPA) দাইরেক্ত দেবিত নোত অমা ওনলাইন বেঙ্কিংগী খুত্থাংদা ওনলাইন্দা ইসু তৌ

en: Show _log window
mni: _লোগ ৱিন্দো উৎলু

en: _Online Banking Setup…
mni: _ওনলাইন বেঙ্কিং সেতঅপ…

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
mni: ওনলাইন বেঙ্কিং এক্সেসকী অহানবা সেতঅপ (AqBanking শিজিন্নদুনা HBCI, নত্রগা OFX দাইরক্তকনেক্ত তৌই)

en: Close window when finished
mni: থবক লোইবা মতমদা ৱিন্দো লোইশিল্লো

en: Remember the PIN in memory
mni: মেমোরিদা PIN নিংশিংবিয়ু

en: Verbose HBCI debug messages
mni: য়াম্না শাংবা HBCI দিবগকী পাউজেল

en: DTAUS import data format
mni: DTAUS পুশিল্লকপগী দাতা ফোর্মেত

en: This setting specifies the data format when importing DTAUS files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
mni: DTAUS ফাইল পুশিল্লকপা মতমদা সেত্তিং অসিনা দাতা ফোর্মেত অখন্নবা পীরি. অদোম্না মফমসিদা অমা খনবা য়াবা পুশিল্লকপগী ফোর্মেত ("প্রোফাইল" কৌবা) কয়ামরুম AqBanking লাইব্রেরিনা পীরি.

en: CSV import data format
mni: CSV পুশিল্লকপা দাতাগী ফোরমেত

en: This setting specifies the data format when importing CSV files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
mni: CSV ফাইল পুশিল্লকপা মতমদা সেত্তিং অসিনা দাতা ফোর্মেত অখন্নবা পীরি. অদোম্না মফমসিদা অমা খনবা য়াবা পুশিল্লকপগী ফোর্মেত ("প্রোফাইল" কৌবা) কয়ামরুম AqBanking লাইব্রেরিনা পীরি.

en: SWIFT MT940 import data format
mni: SWIFT MT940 পুশিল্লকপগী দাতা ফোর্মেত

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT940 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
mni: SWIFT MT940 ফাইল পুশিল্লকপা মতমদা সেত্তিং অসিনা দাতা ফোর্মেত অখন্নবা পীরি. অদোম্না মফমসিদা অমা খনবা য়াবা পুশিল্লকপগী ফোর্মেত ("প্রোফাইল" কৌবা) কয়ামরুম AqBanking লাইব্রেরিনা পীরি.

en: SWIFT MT942 import data format
mni: SWIFT MT942 পুশিল্লকপা দাতাগী ফোর্মেত

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT942 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
mni: SWIFT MT942 ফাইল পুশিল্লকপা মতমদা সেত্তিং অসিনা দাতা ফোর্মেত অখন্নবা পীরি. অদোম্না মফমসিদা অমা খনবা য়াবা পুশিল্লকপগী ফোর্মেত ("প্রোফাইল" কৌবা) কয়ামরুম AqBanking লাইব্রেরিনা পীরি.

en: Quantity
mni: ক্বান্তিতি

en: Taxable
mni: তেক্স পীগদবা

en: Import Bills or Invoices from csv
mni: csv দগী বিল নত্রগা ইনভোইসশিং পুশিল্লকউ

en: These lines were ignored during import
mni: পুশিল্লকপা মতমদা মসিগী পরেংশিং অসি তোকথোক্লে

en: The input file can not be opened.
mni: ইনপুত ফাইল অসি হাংদোকপা ঙম্মোই.

en: Adjust regular expression used for import
mni: পুশিল্লকপগী শিজিন্নরিবা রিগুলর এক্সপ্রেসন অদু চাশিন্নহল্লো

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
mni: রিগুলর এক্সপ্রেসন অসি পুশিল্লকপা ফাইল পার্স তৌবদা শিজিন্নৈ. অদোমগী তঙাইফদবা অদুগী মতুং ইন্না শেমদোকপিয়ু.

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
mni: এক্সপোর্ত অদুগী প্রোব্লেম অমা লৈখ্রে, মসি স্পেস মরাং কায়দবা, অয়াবা লৈতবা নত্রগা ফোল্ডর এক্সেস তৌবা ঙমদবা অসিনা ওইবা য়াই। মখা তানা লোগ তৌনবগীদমক ত্রেস ফাইল অদু চেক তৌ!
    নহাক্না দিবগ তৌবদু এনেবল তৌবা মথৌ তাবা য়াই।

en: File exported successfully!
mni: ফাইল মায়পাক্না এক্সপোর্ত তৌখ্রে!

en: -- Split Transaction --
mni: -- স্প্লিত ত্রান্সেকসন --

en: Void Reason
mni: চৎনদবা মরম

en: Invalid encoding selected
mni: চুমদবা এনকোদিং খল্লে

en: Merge with column on _left
mni: _ওইথংবদা কলম পুনশিল্লো

en: Merge with column on _right
mni: _য়েত্থংবদা কলম পুনশিল্লো

en: _Split this column
mni: কলম অসি _খায়দোকউ

en: _Widen this column
mni: কলম অসি _পাকথোকহল্লু

en: _Narrow this column
mni: কলম অসি _পিকশিলহল্লু

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
mni: হোংদোক হোংজিন তৌনবগীদমক পরেংসিংদা দবল ক্লিক তৌ, অদুদগী ইম্পোর্ত তৌনবগীদমক এপ্লাইদা ক্লিক তৌ

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
mni: পরেং %u, একাউন্ত %s গী লম্বী ফংদে, অৱাংবা থাক্কুম্না হাপচিল্লে

en: Row %u, commodity %s / %s not found
mni: পরেং %u, কোম্মোদিতি %s / %s ফংদে

en: Row %u, account %s not in %s
mni: পরেং %u, একাউন্ত %s অসি %sদা লৈতে

en: Period: 123,456.78
mni: পেরিওদ: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
mni: কোমা: 123.456,78

en: No date column.
mni: তাংগী কলম লৈতে.

en: Import Customers from csv
mni: csvদগী কস্তমরসিং ইম্পোর্ত তৌ

en: customers
mni: কস্তমরসিং

en: vendors
mni: ভেন্দরসিং

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u %s fixed
       %u %s ignored (not fixable)
    
       %u %s created
       %u %s updated (based on id)
mni: ইম্পোর্তকী ফলসিং:
    লাইন %iদি পুক্নিং চংখিদে
    লাইন %iদি ইম্পোর্ত তৌখি:
       %u %sদি সেমখি
    %u %sদি পুক্নিং চংখিদে (সেম্বা য়াদবা)
    
       %u %s নৌনা সেমখি
       %u %s অপদেত তৌখি (idদা য়ুম্ফম ওইদুনা)

en: (Full account ID:
mni: (মপুংফাবা একাউন্ত ID:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
mni: মখাগী একচেনজগী অখন্নবা কোদ অসিগা চান্নবা কমোদিতি অমা খনবিরো. মসিমা খঙজিনবিয়ু মদুদি অদোম্না খল্লবা কমোদিতিগী একচেনজ কোদ অসি মথক্তা অমুক হন্না ইশিল্লগনি.

en: Destination account for the auto-balance split.
mni: আউতো-বেলেন্স স্প্লিতগী দেস্তিনেসন একাউন্ত.

en: Info
mni: ঈপাউ

en: New, already balanced
mni: অনৌবা, হান্না বেলেন্স তৌরে

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
mni: অনৌবা, %s (মেনুয়েল ওইনা) "%s" ত্রান্সফর তৌরো

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
mni: অনৌবা, %s (আউতো ওইনা) "%s" ত্রান্সফর তৌরো

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
mni: অনৌবা, UNBALANCED (%s ত্রান্সফর তৌনবা একাউন্ত তঙাইফদে)!

en: Match missing!
mni: চান্নবা লৈত্রে!

en: Do not import (no action selected)
mni: পুশিল্লক্কনু (এক্সন অমত্তা খনদ্রে)

en: Confidence
mni: চেৎনা থাজবা

en: Auto
mni: আউতো

en: Select a .log file to replay
mni: রিপ্লে তৌনবা .log ফাইল অমা খল্লো

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
mni: হৌজিক্কী লোগ ফাইল অসি হাংদোকপা ঙমদে: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
mni: লোগ ফাইল হাংদোকপা মায় পাক্ত্রে: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
mni: অদোম্না খল্লবা লোগ ফাইল অসি অহাংবনি.

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
mni: নহাক্না খনবা লোগ ফাইল অদু পাবা ঙমদে। ফাইল হেদর অদু মসক খংদে।

en: Stock account for security "%s"
mni: সেক্যুরিতিগী স্তোক একাউন্ত "%s"

en: Income account for security "%s"
mni: সেক্যুরিতি "%s" গী ইনকম একাউন্ত

en: Unknown OFX account
mni: শকখঙদবা OFX একাউন্ত

en: Unknown OFX checking account
mni: শকখঙদবা OFX চেক্কিং একাউন্ত

en: Unknown OFX savings account
mni: শকখঙদবা OFX সেভিং একাউন্ত

en: Unknown OFX money market account
mni: শকখঙদবা OFX মনি মার্কেত একাউন্ত

en: Unknown OFX credit line account
mni: শকখঙদবা OFX ক্রেদিত লাইন একাউন্ত

en: Unknown OFX CMA account
mni: শকখঙদবা OFX CMA একাউন্ত

en: Unknown OFX credit card account
mni: শকখঙদবা OFX ক্রেদিত কার্দ একাউন্ত

en: Unknown OFX investment account
mni: শকখঙদবা OFX ইনভেস্তমেন্ত একাউন্ত

en: Import _OFX/QFX…
mni: _OFX/QFX পুশিল্লকপা…

en: Process an OFX/QFX response file
mni: OFX/QFX পাউখুমগী ফাইল অমা থবক চত্থরো

en: GnuCash account name
mni: GnuCash একাউন্ত মমিং

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
mni: মমিং নত্রগা অতেনবা দিস্ক্রিপসন অমা চঙশিনবিয়ু, খুদম ওইনা "রেদ হেত স্তোক".

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
mni: তিকর সিম্বোল নত্রগা অতোপ্পা ময়াম্না খঙনরবা অব্রেভিয়েসন চঙসিল্লো, খুদম ওইনা "RHT". করিগুম্বা অমফাও লৈত্রবদি, নত্রগা অদোম্না মসি খঙদ্রবদি অদোমগী ওইবা অমা শেমগৎলো.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
mni: সিম্বোল অসিবু য়োন্থোকখ্রবা অদুদা একচেনজ খল্লো নত্রগা ইনভেস্তমেন্তগী মখল (খুদম ওইনা ম্যুচুয়েল ফন্দগী FUND) খল্লো. অদোমগী একচেনজ নত্রগা চান্নবা ইনভেস্তমেন্ত মখল উদ্রবদি অনৌবা অমা চঙশিনবা য়াই.

en: _Ticker symbol or other abbreviation
mni: _তিকর সিম্বোল নত্রগা অতোপ্পা অব্রেভিয়েসন

en: _Exchange or abbreviation type
mni: _একচেনজ নত্রগা অব্রেভিয়েসন মখল

en: (split)
mni: (খায়দোকপা)

en: Please select a file to load.
mni: লোদ তৌনবা ফাইল অমা খনবিরো.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
mni: ফাইল থিবা ফংদে নত্রগা পাবগী অয়াবা লৈতে. অতোপ্পা ফাইল অমা খনবিয়ু.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
mni: QIF ফাইল অসি হান্না লোদ তৌরে. অতোপ্পা অমা খনবিয়ু.

en: Select QIF File
mni: QIF ফাইল খল্লো

en: _Resume
mni: _মখা চত্থবা

en: Canceled
mni: ককথৎলে

en: An error occurred while loading the QIF file.
mni: QIF ফাইল লোদ তৌবা মতমদা অশোয়বা অমা থোক্লে.

en: Failed
mni: মায় পাক্ত্রে

en: Cleaning up
mni: শেংদোক্লি

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
mni: QIF ফাইল পার্স তৌবা মতমদা বগ অমা ফংলে.

en: Loading completed
mni: লোদ তৌবা মপুংফারে

en: When you press the Start Button, GnuCash will load your QIF file. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
mni: নহাক্না স্তার্ত বত্তন অদু নম্বা মতমদা, GnuCashনা নহাক্কী QIF ফাইল অদু লোদ তৌগনি। করিগুম্বা অসোয়বসিং নৎত্রগা ৱার্নিংসিং লৈত্রবদি, নহাক মথংগী স্তেপ্তা মসা মথন্তনা চৎলগনি। মদু নৎত্রবদি, মরি মখোংসিং অদু নহাক্কী রিভিয়ুগীদমক্তা মখাদা উৎকনি।

en: Choose the QIF file currency
mni: QIF ফাইল করেন্সি অদু খল্লু

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
mni: অদোম্না লৈরিবা জাতিগী ওইবা করেন্সি অমা শোয়দনা চঙশিনগদবনি নত্রগা তোঙানবা মখল অমা চঙশিল্লো.

en: A bug was detected while converting the QIF data.
mni: QIF দাতা ওন্থোকপা মতমদা বগ অমা ফংলে.

en: Canceling
mni: ককথৎলি

en: A bug was detected while detecting duplicates.
mni: দুপ্লিকেতশিং থিদোকপা মতমদা বগ অমা ফংলে.

en: Conversion completed
mni: ওন্থোকপা মপুং ফারে

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
mni: নহাক্না স্তার্ত বত্তন অদু নম্বা মতমদা, GnuCashনা নহাক্কী QIF ফাইল অদু ইম্পোর্ত তৌগনি। করিগুম্বা অসোয়বসিং নৎত্রগা ৱার্নিংসিং লৈত্রবদি, নহাক মথংগী স্তেপ্তা মসা মথন্তনা চৎলগনি। মদু নৎত্রবদি, অকুপ্পা ৱারোলসিং অদু নহাক্কী রিভিয়ুগীদমক্তা মখাদা উৎকনি।

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
mni: GnuCash না অদোমগী মেপিং প্রিফরেন্স সেভ তৌবা ঙমদে.

en: There was a problem with the import.
mni: ইম্পোর্ত অদুদা প্রোব্লেম অমা লৈরে।

en: QIF Import Completed.
mni: QIF ইম্পোর্ত অদু মপুং ফারে।

en: QIF account name
mni: QIF একাউন্ত মমিং

en: QIF category name
mni: QIF কেতগোরিগী মমিং

en: QIF payee/memo
mni: QIF পেয়ী/মেমো

en: Match?
mni: চান্নব্রা?

en: Enter a name for the account
mni: একাউন্তগী মমিং অমা চঙশিল্লো

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
mni: একাউন্ত %s অসি প্লেসহোল্দর একাউন্তনি অদুনা ত্রান্সেকসন য়াদে. তোঙানবা একাউন্ত অমা খনবিয়ু.

en: Dividends
mni: দিভিদেন্দস

en: Cap Return
mni: শেলেপগী রিতর্ন

en: Cap. gain (long)
mni: শেলেপ অতোংবা (অশাংবা)

en: Cap. gain (mid)
mni: শেলেপ অতোংবা (ময়াই ওইবা)

en: Cap. gain (short)
mni: শেলেপ অতোংবা (অতেনবা)

en: Equity
mni: ইকুইতি

en: Retained Earnings
mni: অরৈবা শেন্দান

en: Commissions
mni: কমিসনস

en: Margin Interest
mni: মার্জিন ওইবা শেন্দোই

en: Line
mni: পরেং

en: Read aborted.
mni: পাবা তোকথোক্লে

en: Reading
mni: পারি

en: Some characters have been discarded.
mni: কেরেক্তর খরদি হুন্দোকখ্রে.

en: Converted to:
mni: ...দা ওন্থোকপা

en: Some characters have been converted according to your locale.
mni: অদোমগী লোকেলগী মতুংইন্না কেরেক্তর খরা ওন্থোকখ্রে.

en: Ignoring unknown option
mni: শকখঙদবা ওপসন করিসু খনদ্রে

en: Date required.
mni: তাং তঙাইফদনা চঙই,

en: Discarding this transaction.
mni: ত্রান্সেকসন অসি হুন্দোক্লি.

en: Ignoring class line
mni: ক্লাস লাইন করিসু খনদ্রে

en: Ignoring category line
mni: কেতেগোরি লাইন করিসু খনদ্রে

en: Ignoring security line
mni: সেক্যুরিতি লাইন করিসু খনদ্রে

en: File does not appear to be in QIF format
mni: ফাইল অসি QIF ফোর্মেত ওইনা শাফোঙদে

en: Transaction date
mni: ত্রান্সেকসনগী তাং

en: Transaction amount
mni: ত্রান্সেকসনগী অমাউন্ত

en: Share price
mni: সেয়র প্রাইস

en: Share quantity
mni: সেয়ার ক্বান্তিতি

en: Investment action
mni: ইনভেস্তমেন্ত একসন

en: Reconciliation status
mni: রিকনসিলিয়েসন স্তেতস

en: Commission
mni: কমিসন

en: Account type
mni: একাউন্ত মখল

en: Tax class
mni: তেক্স ক্লাস

en: Category budget amount
mni: কেতগোরি বজেতকী অমাউন্ত

en: Account budget amount
mni: একাউন্ত বজেতকী অমাউন্ত

en: Credit limit
mni: ক্রেদিত ঙমখৈ

en: Parsing categories
mni: পার্স তৌবা কেতগোরিশিং

en: Parsing accounts
mni: পার্স তৌবা একাউন্তশিং

en: Parsing transactions
mni: পার্স তৌবা ত্রান্সেকসনশিং

en: Unrecognized or inconsistent format.
mni: রিকগনাইজ তৌদবা নত্রগা অরেপ্পা লৈতবা ফোর্মেত.

en: Parsing failed.
mni: পার্স তৌবা মায় পাক্ত্রে.

en: Parse ambiguity between formats
mni: ফোর্মেতশিংগী মনুংদা এম্বিগুইতি পার্স তৌরো

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
mni: ভেল্যু '~a' অসি ~a নত্রগা ~a ওইগনি.

en: Finding duplicate transactions
mni: দুপ্লিকেত ত্রান্সেকসনশিং থিদোকপা

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
mni: রিকগনাইজ তৌদবা এক্সন '~a'.

en: QIF import: Name conflict with another account.
mni: QIF পুশিল্লকপা: মমিং অসি অতোপ্পা একাউন্তগা চয়েৎনরে.

en: Preparing to convert your QIF data
mni: অদোমগী QIF দাতা ওন্থোক্নবা শেম-শারি

en: Creating accounts
mni: শেমগৎলিবা একাউন্ত

en: Matching transfers between accounts
mni: একাউন্তশিংগী মরক্তা চাশিন্নবা ত্রান্সফরশিং

en: Converting
mni: ওন্থোক্লি

en: Missing transaction date.
mni: ত্রান্সেকসনগী তাং য়াওদ্রে.

en: Welcome to GnuCash
mni: GnuCash দা তরাম্না ওকচরি

en: Have a nice day!
mni: অফবা নুমিৎ ওইরো!

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
mni: একাউন্ত %s অসি লৈতে. অদোম্না শেমগৎপা পামবিব্রা?

en: Hours
mni: পুংশিং

en: Project
mni: প্রোজেক্ত

en: Material
mni: মচাক

en: Save the current entry?
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রি সেভ তৌগদ্রা?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
mni: হোজিক্কী ত্রান্সেকসন অসি হোংদোকখ্রে. এন্ত্রি অসি দুপ্লিকেত শেমদ্রিঙৈগী মমাংদা অহোংবশিং অসি রেকোর্দ তৌবা পাম্বিব্রা নত্রগনা দুপ্লিকেত শেমবা অদু ককথৎপা পাম্বিব্রা?

en: _Record
mni: _রেকোর্দ তৌরো

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
mni: চুমদবা এন্ত্রি: অদোম্না পোজিসন অসিগী অচুমবা করেন্সিদা একাউন্ত অমা পীবা তঙাইফদে.

en: This account should usually be of type income.
mni: একাউন্ত অসি মহৌশানা ইনকম মখলগী ওইগদবনি.

en: This account should usually be of type expense or asset.
mni: একাউন্ত অসি মহৌশানা চাদিং নত্রগা লন-থুম মখলগী ওইগদবনি.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
mni: তেক্স তেবল %s লৈতে. অদোম্না মসি শেমগৎপা পাম্বিব্রা?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রি অসি হোংলে। অদুম ওইনমক, এন্ত্রি অসি চৎনরিবা ওর্দর অমগী সরুক অমনি। অহোংবা অদু নহাক্না রেকোর্দ তৌবা অমসুং নহাক্কী ওর্দর অদু মায়পাক্না হোংদোকপা পাম্ব্রা?

en: _Don't Record
mni: _রোকোর্দ তৌগনু

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রি অসি হোংদোকখ্রে. মসি সেভ তৌবা পাম্বিব্রা?

en: Charge
mni: চার্জ

en: Income Account
mni: ইনকম একাউন্ত

en: Expense Account
mni: চাদিংগী একাউন্ত

en: Discount Type
mni: দিস্কাউন্ত মখল

en: Discount How
mni: দিস্কাউন্ত করম্না

en: Unit Price
mni: য়ুনিত প্রাইস

en: Taxable?
mni: তেক্স পীগদ্রা?

en: Tax Included?
mni: তেক্স য়াওরব্রা?

en: Invoiced?
mni: ইনভোইস তৌরব্রা?

en: Subtotal
mni: সবতোতেল

en: Billable?
mni: বিল পীগদ্রা?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
mni: এন্ত্রিগী ইনকম/চাদিংগী একাউন্ত চঙশিল্লো, নত্রগা পরিংদগী অমা খল্লো

en: Enter the type of Entry
mni: এন্ত্রিগী মখল চঙশিল্লো

en: Enter the Entry Description
mni: এন্ত্রি দিস্ক্রিপসন চঙশিল্লো

en: Enter the Discount Amount
mni: দিস্কাউন্ত অমাউন্ত চঙশিল্লো

en: Enter the Discount Percent
mni: দিস্কাউন্তগী চাদা ওইবা চঙশিল্লো

en: Enter the Discount … unknown type
mni: দিস্কাউন্ত … শকখঙদবা মখল চঙশিনবিয়ু

en: Discount Type: Monetary Value
mni: দিস্কাউন্ত মখল: মোনেতরি ভেল্যু

en: Discount Type: Percent
mni: দিস্কাউন্ত মখল: চাদা

en: Select the Discount Type
mni: দিস্কাউন্ত মখল খল্লো

en: Tax computed after discount is applied
mni: দিস্কাউন্ত পীরবা মতুংদা তেক্স হোৎলে

en: Discount and tax both applied on pretax value
mni: প্রিতেক্স ভেল্যুদা দিস্কাউন্ত অমসুং তেক্স অনীমক হোৎলে

en: Discount computed after tax is applied
mni: তেক্স পারবা মতুংদা দিস্কাউন্ত হোৎলে

en: Select how to compute the Discount and Taxes
mni: দিস্কাউন্ত অমসুং তেক্সশিং করম্না হোৎকদগে হায়বা খনবিয়ু

en: Enter the unit-Price for this Entry
mni: এন্ত্রি অসিগী য়ুনিত-প্রাইস চঙশিল্লো

en: Enter the Quantity of units for this Entry
mni: এন্ত্রি অসিগী ক্বান্তিতিগী য়ুনিত চঙশিল্লো

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
mni: এন্ত্রি অসিদা শিজিন্ননবা তেক্স তেবল চঙশিল্লো

en: Is this entry taxable?
mni: এন্ত্রি অসি তেক্স পীগদ্রা?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
mni: এন্ত্রি অসিগী মমল অসিদা তেক্স হান্না য়াওখ্রব্রা?

en: Is this entry invoiced?
mni: এন্ত্রি অসি ইনভোইস সেম্লব্রা?

en: Is this entry credited?
mni: এন্ত্রি অসি ক্রেদিত তৌরব্রা?

en: Include this entry on this invoice?
mni: ইনভোইস অসিদা এন্ত্রি অসি য়াওগদ্রা?

en: Include this entry on this credit note?
mni: এন্ত্রি অসি ক্রেদিত নোত অসিদা য়াউহনগদ্রা?

en: Unknown EntryLedger Type
mni: শকখঙদবা এন্ত্রি লেজর মখল

en: The subtotal value of this entry
mni: এন্ত্রি অসিগী সবতোতেল ভেল্যু

en: The total tax of this entry
mni: এন্ত্রি অসিগী অপুনবা তেক্স

en: Is this entry billable to a customer or job?
mni: এন্ত্রি অসি কস্তমর নত্রগা জোব অমদা বিল পীগদবা ওইব্রা?

en: How did you pay for this item?
mni: আইতেম অসিগী করম্না শেল পীবগে?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
mni: ত্রান্সেকসন অসি হান্না অতোপ্পা রেজিস্তরদা শেমদোক্লি. মদুদা অহানবা ওইনা শেমদোকপগী থবক লোইশিনবিয়ু.

en: Save transaction before duplicating?
mni: দুপ্লিকেত শেমদ্রিঙৈগী মমাংদা ত্রান্সেকসন সেভ তৌগদ্রা?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসন অসি হোংদোক্লে. ত্রান্সেকসন অসি দুপ্লিকেত শেমদ্রিঙৈগী মমাংদা অহোংবশিংসি রেকোর্দ তৌবা পাম্বিব্রা, নত্রগা দুপ্লিকেত অসি ককথৎকদ্রা?

en: New Split Information
mni: অনৌবা স্প্লিত ইনফোর্মেসন

en: Cannot store a transaction at this date
mni: তারিখ অসিদা ত্রাঞ্জেক্সন অমা থমজিনবা ঙমদে

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
mni: দুপ্লিকেত সেম্লবা ত্রাঞ্জেক্সন অদুগী এন্তর তৌরবা তারিখ অদুনা লাইরিক অসিগী সেত তৌরবা "পাবা-খক্কী অহৌবা" অদুদগী হেন্না লিরে। সেত্তিং অসি ফাইল->প্রোপর্তিজ->একাউন্তসতা হোংদোক-হোংজিন তৌবা য়াই।

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
mni: অদোম্না লৈরিবা স্প্লিত অমগী মথক্তা ইশিন্নগদৌরে. অদোম্না মদু তৌবা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
mni: অদোম্না লৈরিবা ত্রান্সেকসন অমগী মথক্তা ইশিন্নগদৌরে. অদোম্না মদু তৌবা পাম্মী হায়বসি শোয়দ্রব্রা?

en: Recalculate Transaction
mni: ত্রান্সেকসন অমুক হন্না মশিং পাবা

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
mni: ত্রান্সেকসন অসিগী চঙশিল্লিবা ভেল্যু অসি চান্নদ্রে. অদোম্না করম্বা ভেল্যু অমুক হন্না মশিং পাবা পাম্বিবগে?

en: Changed
mni: অহোংবা

en: _Recalculate
mni: _অমুক হন্না মশিং পাবা

en: Withdraw
mni: শেল লৌথোকপা

en: Check
mni: চেক

en: ATM Deposit
mni: ATM দা দিপোজিত তৌবা

en: ATM Draw
mni: ATM দগী লৌথোকপা

en: Teller
mni: তেলর

en: Receipt
mni: রিসিপ্ত

en: Increase
mni: হেনগৎপা

en: Decrease
mni: হন্থবা

en: AutoDep
mni: মথন্তনা দিপোজিত তৌবা

en: Wire
mni: ৱায়র

en: Direct Debit
mni: দাইরেক্ত দেবিত

en: Fee
mni: ফী

en: Rebate
mni: রিবেত

en: Paycheck
mni: পেচেক

en: Dist
mni: দিস্কাউন্ত

en: Rebalance Transaction
mni: ত্রান্সেকসন রিবেলেন্স তৌরো

en: The current transaction is not balanced.
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসন অসি বেলেন্স তৌদে.

en: Balance it _manually
mni: _মেনুয়েল ওইনা বেলেন্স হোৎলো

en: Let GnuCash _add an adjusting split
mni: GnuCash না চাশিন্নবা স্প্লিত অমা _হাপচিলহনসি

en: Adjust current account _split total
mni: হৌজিক্কী একাউন্তগী _স্প্লিত অপুনবা চাশিন্নহল্লো

en: Adjust _other account split total
mni: _অতোপ্পা একাউন্তগী স্প্লিত অপুনবা চাশিন্নহল্লো

en: _Rebalance
mni: _রিবেলেন্স তৌবা

en: This register does not support editing exchange rates.
mni: রেজিস্তর অসিনা একচেনজ তৌবগী রেত শেমদোকপদা তেংবাংদে.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
mni: অদোম্না একচেনজ তৌবগী রেত শেমদোক্নবা স্প্লিত অমা খনবা তঙাইফদে.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
mni: অদোম্না একচেনজ তৌবগী রেত অসি শেমদোক্নবা ত্রান্সেকসন চাউথোকপা তঙাইফদনা চঙই.

en: The entered account could not be found.
mni: চঙশিল্লিবা একাউন্তসি ফংবা ঙম্মোই.

en: The two currencies involved equal each other.
mni: করেন্সি অনী অমগা অমগা মান্ননা য়াওই.

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
mni: স্প্লিতকী এমাউন্ত অসি জিরোনি, অদুনা একচেনজ তৌবগী রেত চঙদে.

en: Save the changed transaction?
mni: অহোংবা ত্রান্সেকসন অসি সেভ তৌগদ্রা?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
mni: হৌজিক্কী ত্রাঞ্জেক্সন অসি হোংদোক-হোংজিন তৌখ্রে। অনৌবা ত্রাঞ্জেক্সন অমদা চৎত্রিঙৈদা হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু নহাক্না রেকোর্দ তৌবা, হোংদোক-হোংজিন তৌবসিংদু মাংহনখিবা, নৎত্রগা হোংদোক-হোংজিন তৌখ্রবা ত্রাঞ্জেক্সন অদুদা হনবা পামগদ্রা?

en: _Discard Changes
mni: অহোংবশিংসি _হুন্দোকখ্রো

en: _Record Changes
mni: অহোংবশিংসি _রেকোর্দ তৌরো

en: Mark split as unreconciled?
mni: স্প্লিত অনরিকনসাইল ওইনা মার্ক তৌগদ্রা?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
mni: নহাক্না রিকন্সাইল তৌরবা স্প্লিত অমবু অনরিকন্সাইল তৌরবা অমগুম্না মার্ক তৌগদৌরে। অসুম্না তৌবনা মতুং তারকপা রিকন্সাইল তৌবা মতমদা লুসিলহনবা য়াই! হোংদোক-হোংজিন তৌবসিগা লোয়ননা মখা চৎথগদ্রা?

en: _Unreconcile
mni: _অনরিকনসাইল তৌবা

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
mni: একাউন্ত করেন্সি অদু খংদোকপা ঙমদ্রে। নহাক্কী সিস্তেম্না পীবা দিফোলত করেন্সি অদু সিজিন্নদুনা।

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
mni: রিফরেন্স

en: T-Ref
mni: T-রেফ

en: T-Num
mni: T-নম

en: Tot %s
mni: অপুনবা %s

en: Tot Credit
mni: অপুনবা ক্রেদিত

en: Tot Debit
mni: অপুনবা দেবিত

en: Tot Shares
mni: সেয়ার খরা

en: Debit Formula
mni: দেবিত ফোর্মুলা

en: Credit Formula
mni: ক্রেদিত ফোর্মুলা

en: Scheduled
mni: সেদিউল তৌরে

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
mni: এন্ত্রি লাইন (স্প্লিতস) লোয়নমক্তা কমন ওইবা, ইনভোইস অমা নৎত্রগা চেক নম্বরগুম্বা, রেফরেন্স অমা এন্তর তৌ

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
mni: এন্ত্রি লাইন (স্প্লিত) খুদিংমক্তা অখন্নবা ওইবা, ইনভোইস অমা নৎত্রগা চেক নম্বরগুম্বা, রিফরেন্স অমা এন্তর তৌ

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
mni: এন্ত্রি লাইন (স্প্লিতস) লোয়নমক্তা কমন ওইবা, চেক নম্বর অমগুম্বা, রেফরেন্স অমা এন্তর তৌ

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
mni: এন্ত্রি লাইন (স্প্লিত) খুদিংমক্তা অখন্নবা ওইবা, চেক নম্বর অমগুম্বা, রেফরেন্স অমা এন্তর তৌ

en: Enter a transaction reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
mni: এন্ত্রি লাইন (স্প্লিতস) লোয়নমক্তা কমন ওইবা, চেক নম্বর নৎত্রগা ইনভোইস অমগুম্বা, ত্রাঞ্জেক্সন রেফরেন্স অমা এন্তর তৌ

en: Enter a transaction reference that will be common to all entry lines (splits)
mni: এন্ত্রি লাইন (স্প্লিতস) লোয়নমক্তা কমন ওইগদবা ত্রাঞ্জেক্সন রেফরেন্স অমা এন্তর তৌ

en: Enter the name of the Customer
mni: কস্তমরগী মমিং চঙশিল্লো

en: Enter the name of the Vendor
mni: ভেন্দরগী মমিং চঙশিল্লো

en: Enter a description of the transaction
mni: ত্রান্সেকসনগী দিস্ক্রিপসন চঙশিল্লো

en: Enter notes for the transaction
mni: ত্রান্সেকসনগী নোতশিং চঙশিল্লো

en: Reason the transaction was voided
mni: ত্রান্সেকসন য়াদবগী মরম পীয়ু

en: Enter an action type, or choose one from the list
mni: এক্সন মখল অমা এন্তর তৌ, নৎত্রগা লিস্ত অদুদগী অমা খল্লু

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
mni: মথংগী চেক নম্বর অদুগুম্বা, রেফরেন্স নম্বর অমা এন্তর তৌ, নৎত্রগা লিস্ত অদুদগী এক্সন মখল অমা খল্লু।

en: Enter a description of the split
mni: স্প্লিতগী দিস্ক্রিপসন অমা চঙশিল্লো

en: Enter the effective share price
mni: ইফেক্তিভ ওইবা সেয়ার প্রাইস চঙশিল্লো

en: Enter the number of shares bought or sold
mni: লৈরবা নত্রগা য়োনখ্রবা সেয়ারগী মশিং চঙশিল্লো

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
mni: ত্রান্সফর তৌগদবা একাউন্ত চঙশিল্লো, নত্রগা পরিং অসিদগী অমা খল্লো

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
mni: ত্রান্সেকসন অসি স্প্লিত কয়ামরুম লৈ; মখোয় পুম্নমক য়েংনবা স্প্লিত বতন নম্বিয়ু

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
mni: ত্রান্সেকসন অসি স্তোক স্প্লিতনি; মচাখায়বশিং য়েংনবা স্প্লিত বতন নম্বিয়ু

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
mni: ত্রান্সেকসন অসি শেমদোকপা নত্রগা মুত্থৎপা ঙমদে. ত্রান্সেকসন অসি পাবদমক হায়না মার্ক তৌরে মরমদি:
    
    '%s'

en: Change reconciled split?
mni: রিকনসাইল তৌরবা স্প্লিত হোংদোক্কদ্রা?

en: Chan_ge Split
mni: স্প্লিত হোংদো_কউ

en: Enter debit formula for real transaction
mni: অশেংবা ত্রান্সেকসন দেবিত ফোর্মুলা চঙশিনবিয়ু

en: Enter credit formula for real transaction
mni: অশেংবা ত্রান্সেকসনগী ক্রেদিত ফোর্মুলা চঙশিনবিয়ু

en: List
mni: পরিং

en: Template file "~a" can not be read
mni: তেমপ্লেত ফাইল "~a" পাবা ঙম্মোই

en: Fonts
mni: ফোন্তশিং

en: Font info for the report title.
mni: রিপোর্ত মীংথোল অদুগী ফোন্ত ইনফো

en: Account link
mni: একাউন্ত লিঙ্ক

en: Font info for account name.
mni: একাউন্ত মমীংগী ফোন্ত ইনফো।

en: Number cell
mni: মশিংগী শেল

en: Font info for regular number cells.
mni: চাং নায়বা নম্বর সেলসিংগী ফোন্ত ইনফো।

en: Negative Values in Red
mni: নেগেতিভ ভেল্যু অঙাংবদা

en: Display negative values in red.
mni: নেগেতিভ ভেল্যু অঙাংবদা ফোঙদোকউ.

en: Number header
mni: নম্বরগী হেদর

en: Font info for number headers.
mni: নম্বর হেদরসিংগী ফোন্ত ইনফো।

en: Text cell
mni: তেক্স সেল

en: Font info for regular text cells.
mni: চাং নাইবা তেক্স সেলসিংগী ফোন্ত ইনফো।

en: Total number cell
mni: অপুনবা সেল মশিং

en: Font info for number cells containing a total.
mni: অপুনবা অমা য়াউবা নম্বর সেলসিংগী ফোন্ত ইনফো।

en: Total label cell
mni: অপুনবা লেবেল সেল

en: Font info for cells containing total labels.
mni: অপুনবা লেবেলসিং য়াউবা সেলসিংগী ফোন্ত ইনফো।

en: Centered label cell
mni: ময়াই ওইবা লেবেলগী সেল

en: Font info for centered label cells.
mni: ময়াই চাহল্লবা লেবেল সেলসিংগী ফোন্ত ইনফো।

en: Can't save style sheet
mni: স্তাইল শীত সেভ তৌবা ঙমদে

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
mni: বজেত অমত্তা লৈতে। নহাক্না য়ামদ্রবদা বজেত অমদি সেমগদবনি।

en: Edit report options
mni: রিপোর্ত ওপসনশিং শেমদোকপা

en: This report requires you to specify certain report options.
mni: রিপোর্ত অসিদা চঙলিবদি অদোম্না রিপোর্তকী ওপসন খরা পীবনি.

en: No accounts selected
mni: একাউন্ত অমত্তা খনদে

en: No data
mni: দাতা লৈতে

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
mni: খল্লিবা মতমগী পেরিওদ অসিদা খল্লবা একাউন্ত অসিগী দাতা/ত্রান্সেকসন অমত্তা (নত্রগা জিরোতমক) য়াওদে

en: Select a date to report on.
mni: রিপোর্ত পীনবা তারিখ অমা খল্লু।

en: Start of reporting period.
mni: রিপোর্ত পীবগী পেরিওদকী অহৌবা

en: End of reporting period.
mni: রিপোর্ত পীবগী পেরিওদকী অরোয়বা।

en: The amount of time between data points.
mni: দেতা পোইন্তসিংগী মরক্তা লৈবা মতমগী চাং।

en: One Day
mni: নোংমা/ নুমিৎ অমা

en: One Week
mni: চয়োল অমা

en: Two Weeks
mni: চয়োল অনি

en: One Month
mni: থা অমা

en: Half Year
mni: চহী তঙ্খায়

en: One Year
mni: চহি অমা

en: All
mni: পুম্নমক

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
mni: অতোপ্পা ওপসন পুম্নমক্কী মথক্তা মসিগী দেপথ অসিদা একাউন্ত উৎলো.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
mni: একাউন্ত-অখনবা শিন্দোক্কদ্রা অমসুং খল্লবা একাউন্ত পুম্নমক্কী সেব-একাউন্তশিং উৎকদ্রা?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
mni: দেপথ ফোঙদোকপা য়ারবদি একাউন্ত অসিদা রিপোর্ত তৌরো.

en: Select the currency to display the values of this report in.
mni: রিপোর্ত অসিদা ভেল্যুশিং উৎকদবা করেনসি খল্লো.

en: The source of price information.
mni: প্রাইস ইনফোর্মেসনগী হৌরকফম।

en: Most recent
mni: খ্বাইদগী নৌবা

en: Choose the marker for each data point.
mni: দাতা পোইন্ত খুদিংমক্কী শেম-শারিবদু খল্লো.

en: Diamond
mni: দাইমন্দ

en: Circle
mni: সার্কল

en: Square
mni: স্কোয়ার

en: Cross
mni: ক্রোস

en: Plus
mni: প্লস

en: Dash
mni: দ্যাস

en: Filled diamond
mni: অথনবা দাইমন্দ

en: Filled circle
mni: মেনশিল্লবা সার্কল

en: Filled square
mni: মেনশিল্লবা স্কোয়ার

en: Choose the method for sorting accounts.
mni: একাউন্তস সোর্তিং তৌবগী মেথদ খল্লো.

en: Alphabetical by account code
mni: একাউন্ত কোদকী এলফাবেতকী মতুংইন্না

en: Alphabetical by account name
mni: একাউন্ত মমীংগী এলফাবেতকী মতুংইন্না

en: How to show the balances of parent accounts.
mni: পেরেন্ত একাউন্তসিংগী বেলেন্সসিং অদু করম্না উৎকনি।

en: Do not show any balances of parent accounts.
mni: পেরেন্ত একাউন্তসিংগী বেলেন্স অমত্তা উৎকনু।

en: Account Balance
mni: একাউন্ত বেলেন্স

en: Do not show
mni: উৎকনু

en: How to show account subtotals for parent accounts.
mni: পেরেন্ত একাউন্তসিংগী একাউন্ত সবতোতেলসিং করম্না উৎকনি।

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
mni: সব একাউন্তসিং লৈবা খল্লবা পেরেন্ত একাউন্তসিংগী সবতোতেলসিং উৎলু।

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
mni: পেরেন্ত একাউন্তসিংগী সবতোতেল অমত্তা উৎকনু।

en: Show subtotals
mni: সবতোতেলস উৎলু

en: _Assets & Liabilities
mni: _লন-থুং অমসুং লাইয়বিলিতিস

en: _Income & Expense
mni: _ইনকম অমসুং চাদিং

en: B_udget
mni: ব_জেত

en: _Taxes
mni: _তেক্সেস

en: Display
mni: ফোঙদোকপা

en: Report name
mni: রিপোর্ত মমিং

en: Stylesheet
mni: স্তাইলশীত

en: _Business
mni: _ললোন-ইতিক

en: Invoice Number
mni: ইনভোইস নম্বর

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
mni: অদোমগী রিপোর্তশিংগী মনুংদা অমদি report-guid লৈ মদু দুপ্লিকেতনি. মসিগী report-guid অসিগা লোয়নবা রিপোর্ত অসিগীদমক রিপোর্ত সিস্তেম য়েংশিনবিয়ু, মরুওইনা অদোমগী সেভ তৌরবা রিপোর্তশিং অদুদগী.

en: Enter a descriptive name for this report.
mni: রিপোর্ত অসিগী দিস্ক্রিপ্তিভ ওইবা মমীং অমা এন্তর তৌ।

en: Select a stylesheet for the report.
mni: রিপোর্তকী স্তাইলশীত অমা খল্লো.

en: Average Balance
mni: চাংচৎ ওইবা বেলেন্স

en: Step Size
mni: খোঙথাংগী মচাও-মরাক

en: Report's currency
mni: রিপোর্তকী করেনসি

en: Price Source
mni: মমলগী সোর্স

en: Include Sub-Accounts
mni: সব-একাউন্তশিং য়াওহল্লো

en: Exclude transactions between selected accounts
mni: খল্লবা একাউন্তশিংসিগী মরক্তা ত্রান্সেকসনশিং য়াওহনগনু

en: Plot Width
mni: প্লোত অপাকপা

en: Plot Height
mni: প্লোত অৱাংবা

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
mni: খল্লবা একাউন্ত লোয়নমক্কী সব-একাউন্তসিং য়াউহল্লু।

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
mni: মখাদা পীরিবা খল্লবা, একাউন্ত অনিখক সিজিন্নবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং য়াউহনগনু। মসিনা তেবলগী সেন্দোং অমসুং অমাংবা কলমসিংখক্তদা সাফু পীগনি।

en: Do transaction report on this account.
mni: একাউন্ত অসিদা ত্রাঞ্জেক্সন রিপোর্ত সেম্মু।

en: Show table
mni: তেবল উৎলো

en: Display a table of the selected data.
mni: খল্লবা দাতা অসিগী তেবল ফোঙদোকউ.

en: Show plot
mni: প্লোত উৎলো

en: Display a graph of the selected data.
mni: খল্লবা দাতা অসিগী গ্রাফ ফোঙদোকউ.

en: Plot Type
mni: প্লোত মখল

en: The type of graph to generate.
mni: সেমগদবা গ্রাফকী মখল।

en: Average
mni: চাংচৎ

en: Profit
mni: শেন্দোং

en: Period start
mni: মতম পেরিওদ হৌবা

en: Period end
mni: মতম পেরিওদ লোইবা

en: Maximum
mni: খ্বাইদগী চাউবা

en: Minimum
mni: খ্বাইদগী পিকপা

en: Gain
mni: অতোংবা

en: Loss
mni: অমাংবা

en: Income vs. Day of Week
mni: ইনকম অমসুং চয়োলগী নুমিৎ

en: Expenses vs. Day of Week
mni: চাদিং অমসুং চয়োলগী নুমিৎ

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
mni: চয়োল অমগী নুমিৎশিংগী অপুনবা ইনকম পাইচার্ত অমদা উৎলি

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
mni: চয়োল অমগী নুমিৎশিংগী অপুনবা চাদিং পাইচার্ত অমদা উৎলি

en: Levels of Subaccounts
mni: সবএকাউন্তশিংগী লেভেল

en: Show Totals
mni: অপুনবা উৎলো

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
mni: খল্লবা একাউন্ত লেভেলনা য়ারবদি একাউন্তশিং অসিদা রিপোর্ত তৌরো.

en: Show the total balance in legend?
mni: লিজেন্দদা অপুনবা বেলেন্স উৎকদ্রা?

en: Report Title
mni: রিপোর্ত মমিং

en: Title for this report.
mni: রিপোর্ত অসিগী মীংথোল।

en: Boolean Option
mni: বুলিয়ন ওপসন

en: This is a boolean option.
mni: মসি বুলিয়ন ওপসননি.

en: Multi Choice Option
mni: কয়ামরুম খনবগী ওপসননি

en: This is a multi choice option.
mni: মসি কয়ামরুম খনবগী ওপসননি.

en: First Option
mni: অহানবা ওপসন

en: Second Option
mni: অনীশুবা ওপসন

en: Third Option
mni: অহুমশুবা ওপসন

en: Fourth Options
mni: মরিশুবা ওপসন

en: String Option
mni: স্ত্রিং ওপসন

en: This is a string option.
mni: মসি স্ত্রিং ওপসন অমনি।

en: Just a Date Option
mni: তাংগী ওপসনতনি

en: This is a date option.
mni: মসি তারিখকী ওপসন অমনি।

en: Combo Date Option
mni: কোমবো তাংগী ওপসন

en: This is a combination date option.
mni: মসি পুন্সিল্লবা তারিখকী ওপসন অমনি।

en: Relative Date Option
mni: মরি লৈনবা তাংগী ওপসন

en: This is a relative date option.
mni: মসি মরি লৈনবা তারিখকী ওপসন অমনি।

en: Number Option
mni: নম্বরগী ওপসন

en: This is a number option.
mni: মসি নম্বগী ওপসননি.

en: Background Color
mni: বেকগ্রাউন্দ মচু

en: This is a color option.
mni: মসি মচুগী ওপসন অমনি।

en: An account list option
mni: একাউন্ত অমগী পরিংগী ওপসন

en: This is an account list option.
mni: মসি একাউন্ত পরিংগী (লিস্ত) ওপসন অমনি।

en: A list option
mni: পরিংগী ওপসন

en: This is a list option.
mni: মসি পরিং (লিস্ত) ওপসন অমনি।

en: The Good
mni: অফবা

en: The Bad
mni: ফত্তবা

en: The Ugly
mni: অথীবা

en: Testing
mni: চাংয়েং

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
mni: রিপোর্ত ইবগী মতেংগীদমক, নত্রগা অদোমগী পুক্নিং হুনিংঙাই ওইবা অনৌবা, মপুং ফানা অফবা রিপোর্ত শেমবদা শরুক য়ানবা মেইল থাফমগী পরিং ~a দা তান্নবিয়ু.

en: The current time is ~a.
mni: চৎলিবা মতম অসি ~a নি.

en: The boolean option is ~a.
mni: বুলিয়ন ওপসন অসি ~a নি.

en: true
mni: অচুমবা

en: false
mni: অরানবা

en: The multi-choice option is ~a.
mni: কয়ামরুম খনবগী ওপসন অসি ~a নি.

en: The string option is ~a.
mni: স্ত্রিং ওপসন অসি ~a নি.

en: The date option is ~a.
mni: তাংগী ওপসন অসি ~a নি.

en: The relative date option is ~a.
mni: মরি লৈনবা তাংগী ওপসন অসি ~a নি.

en: The combination date option is ~a.
mni: পুনশিনবগী তাংগী ওপসন অসি ~a নি.

en: The number option is ~a.
mni: নম্বর ওপসন অসি ~a নি.

en: The number option formatted as currency is ~a.
mni: করেন্সি ওইনা ফোর্মেত তৌরবা নম্বর ওপসন অসি ~a নি.

en: Items you selected:
mni: অদোম্না খল্লবা আইতেমশিং

en: List items selected
mni: পরিংগী আইতেমশিং খল্লে

en: (You selected no list items.)
mni: (অদোম্না পরিংগী আইতেম অমত্তা খনদ্রে.)

en: You have selected no accounts.
mni: অদোম্না একাউন্ত অমত্তা খনদ্রে.

en: Display help
mni: হেল্প উৎলু।

en: Tax Report / TXF Export
mni: তেক্স রিপোর্ত / TXF এক্সপোর্ত

en: Alternate Period
mni: অমমম কানবা পেরিওদ

en: Override or modify From: & To:.
mni: ওভররাইদ তৌ নৎত্রগা ফ্রোম: & তু সেমদোকউ:।

en: Use From - To
mni: ...দগী - ...ফাওবা শিজিন্নৌ

en: Last Year
mni: মমাংগী চহী

en: Select Accounts (none = all)
mni: একাউন্ত খল্লো (অমত্তা লৈতবা = পুম্নমক)

en: Select accounts.
mni: একাউন্তসিং খল্লু।

en: Suppress $0.00 values
mni: $0.00 ভেল্যুশিং সপ্রেস তৌরো

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
mni: $0.00 ভেল্যুগী একাউন্ত নমথোক্লোই.

en: Print Full account names
mni: মপুংফাবা একাউন্তগী মমিং নমথোকউ

en: Print all Parent account names.
mni: পেরেন্ত একাউন্ত মমীংসিং লোয়নমক প্রিন্ত তৌ।

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
mni: চেকশিনৱা: একাউন্ত খরদা দুপ্লিকেত TXF কোদশিং পীরে. শেল পীরিবা মীগী সোর্সশিংদগী TXF কোদতমক হনজিনবা য়াই.

en: Period from ~a to ~a
mni: ~a দগী ~a ফাওবগী পেরিওদ

en: Tax Report & XML Export
mni: তেক্স রিপোর্ত অমসুং XML এক্সপোর্ত

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
mni: তেক্সেবল ইনকম / দিদক্তিবল এক্সপেন্সেস / .XML ফাইলদা থাদোকপা

en: Taxable Income / Deductible Expenses
mni: তেক্সেবল ইনকম / দিদক্তিবল এক্সপেন্সেস

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
mni: রিপোর্ত অসিনা অদোমগী তেক্সেবল ইনকম / দিদক্তিবল এক্সপেন্সেস উৎলি.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
mni: লামায় অসিনা অদোমগী তেক্সেবল ইনকম / দিদক্তিবল এক্সপেন্সেস উৎলি.

en: Tax Schedule Report/TXF Export
mni: তেক্স সেদিউল রিপোর্ত/TXF এক্সপোর্ত

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
mni: $0.00 ভেল্যু তেক্স কোদশিং নমথোক্লোই.

en: Do not print full account names
mni: মপুংফাবা একাউন্ত মমিং নমথোক্কনু

en: Do not print all Parent account names.
mni: পেরেন্ত একাউন্ত মমীংসিং লোয়নমক প্রিন্ত তৌগনু।

en: Print all Transfer To/From Accounts
mni: একাউন্তদা/একাউন্তদগী ত্রান্সফর পুম্নমক নমথোকউ

en: Print all split details for multi-split transactions.
mni: মলতি-স্প্লিত ত্রাঞ্জেক্সনসিংগী স্প্লিতকী অকুপ্পা ৱারোল লোয়নমক প্রিন্ত তৌ।

en: Print TXF export parameters
mni: TXF থাদোকপগী পেরামিতরশিং নমথোকউ

en: Show TXF export parameters for each TXF code/account on report.
mni: রিপোর্ত্তা লৈবা TXF কোদ/একাউন্ত খুদিংমক্কী TXF এক্সপোর্ত পেরামিতরসিং উৎলু।

en: Do not print T-Num:Memo data
mni: T-নম:মেমো দেতা প্রিন্ত তৌগনু

en: Do not print T-Num:Memo data for transactions.
mni: ত্রাঞ্জেক্সনসিংগী T-নম:মেমো দেতা প্রিন্ত তৌগনু।

en: Do not print Action:Memo data
mni: এক্সন:মেমো দাতা নমথোক্কনু

en: Do not print Action:Memo data for transactions.
mni: ত্রাঞ্জেক্সনসিংগী এক্সন:মেমো দেতা প্রিন্ত তৌগনু।

en: Do not print transaction detail
mni: ত্রান্সেকসনগী মচাখায়বা নমথোক্কনু

en: Do not print transaction detail for accounts.
mni: একাউন্তসিংগী ত্রাঞ্জেক্সনগী অকুপ্পা ৱারোল প্রিন্ত তৌগনু।

en: Do not use special date processing
mni: অখন্নবা তাংগী প্রোসেসিং শিজিন্নগনু

en: Do not print transactions out of specified dates.
mni: সেংনা পীরবা তারিখসিংগী ৱাংমদা ত্রাঞ্জেক্সনসিং প্রিন্ত তৌগনু।

en: Currency conversion date
mni: করেন্সি ওন্থোকপগী তাং

en: Select date to use for PriceDB lookups.
mni: প্রাইসDB থীবদা সিজিন্ননবা তারিখ খল্লু।

en: Tax Schedule Report & TXF Export
mni: তেক্স সেদিউল রিপোর্ত অমসুং TXF এক্সপোর্ত

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
mni: তেক্সেবল ইনকম/ত্রান্সেকসনগী মচাখায়বগা লোয়নবা দিদক্তিবল এক্সপেন্সেস/.XML ফাইলদা থাদোকপা

en: Taxable Income/Deductible Expenses
mni: তেক্সেবল ইনকম/দিদক্তিবল এক্সপেন্সেস

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
mni: ইনকম তেক্সকা মরি লৈনবা অদোমগী একাউন্তশিংদী ত্রন্সেকসনগী মচাখায়বা রিপোর্ত অসিনা উৎলি.

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
mni: লামায় অসিনা মরি লৈনবা ইনকম তেক্স একাউন্তশিংগী মচাখায়বা ত্রান্সেকসন উৎলি

en: Income Piechart
mni: ইনকম পাইচার্ত

en: Expense Piechart
mni: চাদিংগী পাইচার্ত

en: Asset Piechart
mni: লন-থুমগী পাইচার্ত

en: Liability Piechart
mni: লাইয়বিলিতিগী পাইচার্ত

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
mni: পীরিবা তাইম ইন্তরভেল অমমমদা ওইবা ইনকমগী পাইচার্ত অমা উৎলি

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
mni: পীরিবা তাইম ইন্তরভেল অমমমদা ওইবা চাদিংগী পাইচার্ত অমা উৎলি

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
mni: অপীবা মতমদা লন-থুমগী বেলেন্সকা লোয়ননা পাইচার্ত অমা উৎলো

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
mni: অপীবা মতমদা লাইয়বিলিতিস বেলেন্সকা লোয়ননা পাইচার্ত অমা উৎলো

en: Income Accounts
mni: ইনকম একাউন্ত

en: Expense Accounts
mni: চাদিংগী একাউন্ত

en: Assets
mni: লন-থুম

en: Liabilities
mni: লাইয়বিলিতিস

en: Show Percents
mni: চাদা ওইবা উৎলো

en: Maximum Slices
mni: খ্বাইদগী য়ামবা স্লাইস

en: Sort Method
mni: সোর্তকী মেথদ

en: Show Average
mni: চাংচৎ উৎলো

en: Select whether the amounts should be shown over the full time period or rather as the average e.g. per month.
mni: এমাউন্তসিং অদু ফুল তাইম পেরিওদ অদুগী মথক্তা নৎত্রগা মদুগী মহুত্তা এভরেজগুম্না খুদম ওইনা থা খুদিংগী উৎকদ্রা হায়বদু খল্লু।

en: No Averaging
mni: চাংচত্তা পাবা লৈতে

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
mni: উৎলিবা একাউন্ত ত্রি অদুগী খ্বাইদগী য়াম্না ওইবা য়াবা লেভেলসিংগী মসিং।

en: Show the full account name in legend?
mni: লিজেন্দদা মপুংফাবা একাউন্ত মমিং উৎকদ্রা?

en: Show the percentage in legend?
mni: লিজেন্দদা চাদা ওইবা উৎকদ্রা?

en: Maximum number of slices in pie.
mni: পাইগী মনুংদা খ্বাইদগী য়াম্না লৈবা য়াবা স্লাইসসিং।

en: Yearly Average
mni: চহীগী ওইবা চাংচৎ

en: Monthly Average
mni: থাগী ওইবা চাংচৎ

en: Weekly Average
mni: চয়োলগী ওইবা চাংচৎ

en: Balance at ~a
mni: ~a দা বেলেন্স

en: Account Summary
mni: একাউন্তগী অশম্বা ৱারোল

en: Future Scheduled Transactions Summary
mni: মতুংগী সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন অশম্বা ৱারোল

en: Depth limit behavior
mni: দেপথ ঙমখৈগী মচৎ

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
mni: অপীবা দেপথ লিমিত (করিগুম্বা লৈরবদি) অদু হেল্লবা একাউন্তসিং করম্না সিজিন্নগনি।

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
mni: একাউন্ত অমহেক্তগী দেপথ লিমিত অদুদা ওইবা তোতেল বেলেন্স অদু, সব একাউন্তসিংদা লৈবা বেলেন্সসিং য়াউনা, উৎলু।

en: Parent account balances
mni: পেরেন্ত একাউন্ত বেলেন্স

en: Parent account subtotals
mni: পেরেন্ত একাউন্ত সবতোতেলস

en: Include accounts with zero total balances
mni: অপুনবা বেলেন্স জিরো ওইবা একাউন্তশিং য়াওহল্লো

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
mni: রিপোর্ত অসিদা জিরো তোতেল (রিকর্সিভ) বেলেন্স লৈবা একাউন্তসিং য়াউহল্লু।

en: Omit zero balance figures
mni: জিরো বেলেন্সকী মশিং য়াওহল্লগনু

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
mni: উৎকদবা জিরো বেলেন্স অমহেক্তগী মহুত্তা অহাংবা স্পেস ওইনা উৎলু।

en: Show accounting-style rules
mni: একাউন্তিং-স্তাইল রুলশিং উৎলো

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
mni: একাউন্তেন্তসিংনা তৌবগুম্না হাপচিল্লবা মসিংসিংগী কলমসিংগী মখাদা চৎন-পথাপসিং সিজিন্নৌ।

en: Display accounts as hyperlinks
mni: একাউন্তস হাইপরলিঙ্কস ওইনা ফোঙদোকউ

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
mni: তেবলদা লৈবা একাউন্ত খুদিংমক হায়পরলিঙ্ক অমগুম্না মসিগী রেজিস্তর ৱিন্দোদা উৎলি।

en: Show an account's balance.
mni: একাউন্ত অমগী বেলেন্স উৎলু।

en: Show an account's account code.
mni: একাউন্ত অমগী একাউন্ত কোদ উৎলু।

en: Show an account's account type.
mni: একাউন্ত অমগী একাউন্ত মখল উৎলু।

en: Account Description
mni: একাউন্তগী দিস্ক্রিপসন

en: Show an account's description.
mni: একাউন্ত অমগী দিস্ক্রিপসন উৎলু।

en: Account Notes
mni: একাউন্তগী নোতশিং

en: Show an account's notes.
mni: একাউন্ত অমগী নোতসিং উৎলু।

en: Commodities
mni: কমোদিতিস

en: Show Foreign Currencies
mni: মীরৈবাক্কী করেন্সিশিং উৎলো

en: Display any foreign currency amount in an account.
mni: একাউন্ত অমদা লৈবা মীরমগী করেন্সি এমাউন্ত অমহেক্তা উৎলু।

en: Show Exchange Rates
mni: একচেনজ তৌবগী রেত উৎলো

en: Show the exchange rates used.
mni: সিজিন্নরিবা এক্সচেঞ্জ রেতসিং অদু উৎলু।

en: Recursive Balance
mni: রিকর্সিভ বেলেন্স

en: Raise Accounts
mni: রেজ একাউন্তস

en: Omit Accounts
mni: একাউন্ত লৌথোকউ

en: Account title
mni: একাউন্ত মমিং

en: Advanced Portfolio
mni: খুমাংচাওশিনবা পোর্তফোলিও

en: Share decimal places
mni: সেয়ার দেসিমেলগী মফম

en: Include accounts with no shares
mni: সেয়ার লৈতবা একাউন্তশিং য়াওহল্লো

en: Show ticker symbols
mni: তিকর সিম্বোল উৎলো

en: Show listings
mni: পরেং শেমবা উৎলো

en: Show prices
mni: মমলশিং উৎলো

en: Show number of shares
mni: সেয়ারগী মশিং উৎলো

en: Basis calculation method
mni: বেসিস কালকুলেসন মেথদ

en: Set preference for price list data
mni: মমল পরিং দাতাগী প্রিফরেন্স সেত তৌরো

en: How to report brokerage fees
mni: ব্রোকরগী ফীসিং করম্না রিপোর্ত পীগনি

en: Basis calculation method.
mni: বেসিস কেল্ক্যুলেসন মেথদ।

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
mni: ত্রান্সেকসনদা মমল য়েংবগী মমলগী ইদিতর শিজিন্নবা, এপ্লিকেবল ওইবা মতমদা, হেন্না পাম্মী

en: How to report commissions and other brokerage fees.
mni: কমিসন অমসুং অতোপ্পা ব্রোকরগী ফীসিং করম্না রিপোর্ত পীগনি।

en: Include in basis
mni: বেসিসকী মনুং চলহল্লু

en: Display the ticker symbols.
mni: তিকর সিম্বোলসিং অদু উৎলু।

en: Display exchange listings.
mni: এক্সচেঞ্জ লিস্ত সেম্বসিংদু উৎলু।

en: Display numbers of shares in accounts.
mni: একাউন্তসিংদা লৈবা সেয়রসিংগী মসিং উৎলু।

en: The number of decimal places to use for share numbers.
mni: সেয়র নম্বরসিংগী সিজিন্ননবা দেসিমেল মফমগী মসিংসিং

en: Display share prices.
mni: সেয়র প্রাইসসিং উৎলু।

en: Stock Accounts to report on.
mni: রিপোর্ত পীগদবা স্তোক একাউন্তসিং।

en: Include accounts that have a zero share balances.
mni: জিরো সেয়ার বেলেন্স ওইবা একাউন্তশিং য়াওহল্লো.

en: Listing
mni: পরেং শেমবা

en: Basis
mni: বেসিস

en: Money In
mni: মনি ইন

en: Money Out
mni: মনি আউত

en: Realized Gain
mni: ফংলবা অতোংবা

en: Unrealized Gain
mni: ফংদ্রিবা অতোংবা

en: Total Gain
mni: অপুনবা অতোংবা

en: Rate of Gain
mni: অতোংবগী রেত

en: Total Return
mni: অপুনবা রিতর্ন

en: Rate of Return
mni: সেল হল্লকপগী রেত

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
mni: * মসিগী কমোদিতি দাতা অসি মমলগী পরিংগী য়েংবগী মহুত্তা ত্রান্সেকসনগী মমল য়েংদুনা শাগৎখিবনি

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
mni: অদোম মল্তি-করেন্সিগী ফিবমদা লৈরবদি, একচেনজ তৌবদু চুমদবা ওইবা য়াই.

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
mni: ** কোম্মোদিতি অসিগী প্রাইস অমত্তা লৈতে অমসুং 1গী প্রাইস অমা সিজিন্নরে।

en: Report on these accounts.
mni: একাউন্তসিং অসিগী রিপোর্ত পীয়ু।

en: Data markers?
mni: দেতা মার্করসিংলা?

en: Display a mark for each data point.
mni: দেতা পোইন্ত খুদিংগী মার্ক অমা উৎলু।

en: Balance Sheet
mni: বেলেন্স শীত

en: Balance Sheet Date
mni: বেলেন্স শীতকী তাং

en: Single column Balance Sheet
mni: কলম অমখক ওইবা বেলেন্স শীত

en: Print liability/equity section in the same column under the assets section as opposed to a second column right of the assets section.
mni: এসেত সেক্সনগী য়েৎথংবগী অনিসুবা কলম অমদা ওন্ন-তৈনবগুম্না এসেত সেক্সন অদুগী মান্নবা কলম অদুগী মনুংদা লৈবা লাইএবিলিতি/এক্যুইতি সেক্সন প্রিন্ত তৌ।

en: Flatten list to depth limit
mni: দেপথ ঙমখৈদা ওইবা ফ্লেতনগী পরিং

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
mni: দেপথ লিমিত অদুদা দেপথ লিমিত অদু হেল্লবা একাউন্তসিং উৎলি।

en: Label the assets section
mni: লন-থুমগী সেক্সন লেবেল তৌরো

en: Whether or not to include a label for the assets section.
mni: এসেত সেক্সনগীদমক লেবেল অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Include assets total
mni: লন-থুমগী অপুনবা য়াওহল্লো

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
mni: অপুনবা এসেতসিং তাকপা লাইন অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Use standard US layout
mni: স্তেন্দার্দ ওইবা US লেআউত সিজিন্নৌ

en: Report section order is assets/liabilities/equity (rather than assets/equity/liabilities).
mni: রিপোর্ত সেক্সনগী মথং মনাউ অদু এসেতসিং/ লাইএবিলিতিসিং/ এক্যুইতিনি (এসেতসিং/ এক্যুইতি/ লাইএবিলিতিসিংগী মহুত্তা)।

en: Label the liabilities section
mni: লাইয়বিলিতি সেক্সসন লেবেল তৌরো

en: Whether or not to include a label for the liabilities section.
mni: লাইএবিলিতিসিংগী সেক্সনগীদমক লেবেল অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Include liabilities total
mni: লাইয়েবিলিতিগী অপুনবা য়াওহল্লো

en: Whether or not to include a line indicating total liabilities.
mni: অপুনবা লাইএবিলিতিসিং তাকপা লাইন অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Label the equity section
mni: ইকুইতি সেক্সন লেবেল তৌরো

en: Whether or not to include a label for the equity section.
mni: এক্যুইতি সেক্সনগীদমক লেবেল অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Include equity total
mni: ইকুইতি অপুনবা য়াওই

en: Whether or not to include a line indicating total equity.
mni: অপুনবা এক্যুইতি তাকপা লাইন অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Total Liabilities
mni: অপুনবা লাইয়েবিতিশিং

en: Total Assets
mni: অপুনবা লন-থুমশিং

en: Retained Losses
mni: রিতেন্দ লোসেস

en: Trading Gains
mni: ললোন-ইতিক তৌবগী অতোংবা

en: Trading Losses
mni: ললোন-ইতিক তৌবগী অমাংবা

en: Unrealized Gains
mni: ফোঙদোক্তবা অতোংবা

en: Unrealized Losses
mni: ফোঙদোক্তবা অমাংবা

en: Total Equity
mni: অপুনবা ইকুইতি

en: Total Liabilities & Equity
mni: অপুনবা লাইয়বিলিতি অমসুং ইকুইতি

en: Balance Sheet (eguile)
mni: বেলেন্স শীত (এগাইল)

en: Exclude accounts with zero total balances
mni: জিরো তোতেল ওইবা বেলেন্সশিংগী একাউন্তশিং য়াওহল্লগনু

en: Exclude non-top-level accounts with zero balance and no non-zero sub-accounts.
mni: জিরো বেলেন্স লৈবা নন-তোপ-লেভেল-একাউন্ত অমসুং নন-জিরো সব-একাউন্ত অমত্তা য়াউহনগনু।

en: Negative amount format
mni: নেগেতিভ অমাউন্ত ফোর্মেত

en: The formatting to use for negative amounts: with a leading sign, or enclosing brackets.
mni: নেগেতিভ এমাউন্তসিংগীদমক সিজিন্নগদবা ফোর্মেত্তিং: লিদ তৌবা খুদম অমা, নৎত্রগা কোয়সিন্নবা ব্রেকেতসিংগা লোয়ননা।

en: Font family
mni: ফোন্ত ফেমিলি

en: Font definition in CSS font-family format.
mni: CSS ফোন্ত-ফেমিলি ফোর্মেত্তা লৈবা ফোন্তকী দিফিনিসন।

en: Font size
mni: ফোন্তগী মচাউ-মরাক

en: Font size in CSS font-size format (e.g. "medium" or "10pt").
mni: CSS ফোন্ত-সাইজ ফোর্মেত্তা লৈবা ফোন্তকী সাইজ (খুদম ওইনা "মেদিয়ম" নৎত্রগা "10pt")।

en: Template file
mni: তেমপ্লেত ফাইল

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
mni: রিপোর্ত অসিগী এগাইল তেমপ্লেত সরুক অদুগী ফাইল মমীং। ফাইল অসি নহাক্কী .gnucash দিরেক্তোরিগী মনুংদা, মদু নৎত্রগনা GnuCash ইন্সতোলেসন দিরেক্তোরিসিংগী মনুংদা লৈবা মসিগী চান্নবা মফমদা লৈগদবনি।

en: CSS stylesheet file
mni: CSS স্তাইলশীত ফাইল

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
mni: রিপোর্ত অসিগা লোয়ননা সিজিন্নগদবা CSS স্তাইলসিত অদুগী ফাইল মমীং। করিগুম্বা সেংনা তাক্লবদি, ফাইল অসি নহাক্কী .gnucash দিরেক্তোরিগী মনুংদা, মদু নৎত্রগনা GnuCash ইন্সতোলেসন দিরেক্তোরিসিংগী মনুংদা লৈবা মসিগী চান্নবা মফমদা লৈগদবনি।

en: Extra Notes
mni: অহেনবা নোতশিং

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup.
mni: ইনভোইসকী অরোয়বদা নোতসিং হাপচিল্লি -- HTML মার্কঅপ য়াউবা য়াই।

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
mni: (হেন্না ফগৎলবা ভর্সন -- রিপোর্ত অসিদা অনীরক হন্না য়েংশিন্দনা নম্বর অসিদা থাজবিগনু.<br>মসিগী পাউজেল অসি তোকথোক্নবা 'এক্সত্রা নোত' ওপসন হোংদোকপিয়ু)

en: Imbalance
mni: ইমবেলেন্স

en: Orphan
mni: ওর্ফান

en: Balance Sheet using eguile-gnc
mni: এগাইল-gnc শিজিন্নবা বেলেন্স শীত

en: Display a balance sheet (using eguile template)
mni: বেলেন্স শীত অমা ফোঙদোকউ (এগাইল তেমপ্লেত শিজিন্নদুনা)

en: Common Currency
mni: কমন করেন্সি

en: Total For
mni: ...গী অপুনবা

en: Asset
mni: লন-থুম

en: Liability
mni: লাইয়বিলিতি

en:  to
mni:  দা

en: Expense
mni: চাদিং

en: Net Income
mni: নেত ইনকম

en: Budget Balance Sheet
mni: বজেত বেলেন্স শীত

en: Include new/existing totals
mni: অনৌবা/লৈরিবা অপুনবা য়াওহল্লো

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
mni: বজেতনা হৌদোকপা অপুনবদা হোংদোক-হোংজিন তৌবা তাকপা লাইনসিং য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Budget to use.
mni: শিজিন্নগদবা বজেত

en: Existing Assets
mni: লৈরিবা লন-থুমশিং

en: Allocated Assets
mni: য়েন্থোকখ্রবা লন-থুমশিং

en: Unallocated Assets
mni: য়েন্থোক্ত্রিবা লন-থুমশিং

en: Existing Liabilities
mni: লৈরিবা লাইয়বিলিতিশিং

en: New Liabilities
mni: অনৌবা লাইয়বিলিতিশিং

en: Existing Retained Earnings
mni: লৈরিবা রিতেন্দ অর্নিংস

en: Existing Retained Losses
mni: লৈরিবা রিতেন্দ লোসেস

en: New Retained Earnings
mni: অনৌবা রিতেন্দ অর্নিংস

en: New Retained Losses
mni: অনৌবা রিতেন্দ লোসেস

en: Total Retained Earnings
mni: অপুনবা রিতেন্দ অর্নিংস

en: Total Retained Losses
mni: অপুনবা রিতেন্দ লোসেস

en: Existing Equity
mni: লৈরিবা ইকুইতি

en: New Equity
mni: অনৌবা ইকুইতি

en: Running Sum
mni: চৎলিবা অপুনবা মশিং

en: Range start
mni: রেনজ হৌবা

en: Select a budget period type that starts the reporting range.
mni: রিপোর্ত সেম্বগী রেঞ্জ অদু হৌবা বজেত পেরিওদ মখল অমা খল্লু।

en: Exact start period
mni: চপ চানবা হৌবা পেরিওদ

en: Select exact period that starts the reporting range.
mni: রিপোর্ত সেম্বগী রেঞ্জ অদু হৌবা চপ চাবা পেরিওদ খল্লু।

en: Range end
mni: রেনজ লোইবা

en: Select a budget period type that ends the reporting range.
mni: রিপোর্ত সেম্বগী রেঞ্জ অদু লোয়সিনবা বজেত পেরিওদ মখল অমা খল্লু।

en: Exact end period
mni: চপ চাবা লোয়বা পেরিওদ

en: Select exact period that ends the reporting range.
mni: রিপোর্ত সেম্বা রেঞ্জ অদু লোয়সিনবা চপ চাবা পেরিওদ খল্লু।

en: Last budget period
mni: হৌখিবা বজেত পেরিওদ

en: Manual period selection
mni: খুৎনা পেরিওদ খনবা

en: Calculate as running sum?
mni: চৎলিবা অপুনবা মশিং ওইনা মশিং পাগদ্রা?

en: Actual
mni: অশেংবা

en: Budget Flow
mni: বজেত ফ্লো

en: Period number.
mni: পেরিওদ নম্বর (মসিং)।

en: Report for range of budget periods
mni: বজেত পেরিওদকী রেনজগী রিপোর্ত পীরো

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
mni: মপুম ওইবা বজেতকী মহুত্তা বজেত পেরিওদ রেনজ অমগী রিপোর্ত শেমগৎলো

en: Select a budget period that begins the reporting range.
mni: রিপোর্তিংগী রেনজ হৌবা বজেতকী পেরিওদ অমা খল্লো.

en: Select a budget period that ends the reporting range.
mni: রিপোর্তিংগী রেনজ লোইবা বজেতকী পেরিওদ অমা খল্লো

en: Label the revenue section
mni: রেভেনিউ সেক্সন লেবেল তৌরো

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
mni: রেভেন্যু সেক্সন অদুগীদমক লেবেল অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Include revenue total
mni: রেভেনিউগী অপুনবা য়াওহল্লো

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
mni: অপুনবা রেভেন্যু তাকপা লাইন অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Label the expense section
mni: চাদিংগী সেক্সন লেবেল তৌরো

en: Whether or not to include a label for the expense section.
mni: চাদিং সেক্সনগীদমক লেবেল অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Include expense total
mni: অপুনবা চাদিং য়াওহল্লো

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
mni: অপুনবা চাদিং তাকপা লাইন অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Display as a two column report
mni: কলম অনীগী ওইবা রিপোর্ত ওইনা ফোঙদোকউ

en: Divides the report into an income column and an expense column.
mni: রিপোর্ত অদু ইনকমগী কলম অমা অমসুং চাদিংগী কলম অমা হায়না খায়দোকই।

en: Display in standard, income first, order
mni: ইনকম্না হান্না স্তেন্দার্দ ওর্দরদা ফোঙদোকউ

en: Causes the report to display in the standard order, placing income before expenses.
mni: রিপোর্ত অদু ইনকম্না চাদিংগী মমাংদা থমদুনা, স্তেন্দার্দ ওইবা মথং মনাউদা উৎহল্লে।

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
mni: রিপোর্তিং রেনজগী অরোইবা পেরিওদ অসি অহৌবা পেরিওদতগী তাবা য়ারোই.

en: Revenues
mni: রেভেনিউ

en: Total Revenue
mni: অপুনবা রেভেনিউ

en: Total Expenses
mni: অপুনবা চাদিং

en: for Budget ~a
mni: বজেত ~a কী

en: for Budget ~a Period ~d
mni: বজেত ~a পেরিওদ ~d কী

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
mni: বজেত ~a পেরিওদ ~d - ~d কী

en: Net income
mni: নেত ইনকম

en: Net loss
mni: নেত লোস

en: Budget Income Statement
mni: বজেত ইনকমগী ৱারোল

en: Budget Profit & Loss
mni: বজেত শেন্দোং অমসুং অমাংবা

en: Budget Report
mni: বজেত রিপোর্ত

en: Account Display Depth
mni: একাউন্ত ফোঙদোকপগী দেপথ

en: Always show sub-accounts
mni: মতম পুম্নমক্তা সব-একাউন্তশিং উৎলো

en: Show Budget
mni: বজেত উৎলো

en: Display a column for the budget values.
mni: বজেত ভেল্যুসিং অদুগীদমক্তা কলম অমা উৎলু।

en: Show Actual
mni: অশেংবদু উৎলো

en: Display a column for the actual values.
mni: অসেংবা ভেল্যুসিংগীদমক কলম অমা উৎলু।

en: Show Difference
mni: খেন্নবা উৎলো

en: Display the difference as budget - actual.
mni: খেৎনবা অদু বজেত - অসেংবা ওইনা উৎলু।

en: Show Column with Totals
mni: অপুনবগা লোয়ননা কলম উৎলো

en: Display a column with the row totals.
mni: পরেং অপুনবসিংগা লোয়নবা কলম অমা উৎলু।

en: Include accounts with zero total balances and budget values
mni: অপুনবা বেলেন্স জিরো ওইবা একাউন্তশিং অমসুং বজেত ভেল্যুশিং য়াওহল্লো

en: Include accounts with zero total (recursive) balances and budget values in this report.
mni: রিপোর্ত অসিদা জিরো তোতেল (রিকর্সিভ) বেলেন্স অমসুং বজেত ভেল্যু লৈবা একাউন্তসিং য়াউহল্লু।

en: Include collapsed periods before selected.
mni: খন্দ্রিঙৈদা কায়থখিবা পেরিওদসিং য়াউহল্লু।

en: Include in report previous periods as single collapsed column (one for all periods before starting)
mni: মমাংগী পেরিওদসিং কায়থরবা কলম অমখক্কুম্না (হৌদ্রিঙৈগী পেরিওদ লোয়নমক অমখক ওইনা) রিপোর্ত্তা য়াউহল্লু

en: Include collapsed periods after selected.
mni: খল্লবা মতুংদা কায়থখিবা পেরিওদসিংদু য়াউহল্লু।

en: Include in report further periods as single collapsed column (one for all periods after ending and to the end of budget range)
mni: মখা তাবা পেরিওদসিং কায়থরবা কলম অমখক্কুম্না (লোয়রবা মতুংগী পেরিওদ লোয়নমক অমসুং বজেত রেঞ্জগী অরোয়বা অদু অমখক্তা ওইনা) রিপোর্ত্তা য়াউহল্লু

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
mni: বজেত

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
mni: এক্ত

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
mni: খেন্নবা

en: Cash Flow
mni: কেশ ফ্লো

en: Show Full Account Names
mni: মপুংফাবা একাউন্ত মমিং উৎলো

en: Show full account names (including parent accounts).
mni: মপুংফাবা একাউন্ত মমীংসিং উৎলু (পেরেন্ত একাউন্তসিং য়াউনা)।

en: ~a and subaccounts
mni: ~a অমসুং সবএকাউন্তস

en: ~a and selected subaccounts
mni: ~a অমসুং খল্লবা সবএকাউন্তশিং

en: Money into selected accounts comes from
mni: খল্লবা একাউন্তদাশিংদা লাকপা শেনফম

en: Money out of selected accounts goes to
mni: খল্লবা একাউন্তদাশিংদা চৎখিবা শেনফম

en: Income Chart
mni: ইনকম চার্ত

en: Expense Chart
mni: চাদিংগী চার্ত

en: Asset Chart
mni: লন-থুমগী চার্ত

en: Liability Chart
mni: লাইয়বিলিতি চার্ত

en: Income Over Time
mni: মতমগা লোয়ননা ইনকম

en: Expense Over Time
mni: মতমগী লোয়ননা চাদিং

en: Assets Over Time
mni: মতমগা লোয়ননা লন-থুম

en: Liabilities Over Time
mni: মতমগা লোয়ননা লাইয়বিলিতস

en: Show long account names
mni: অশাংবা একাউন্ত মমিংশিং উৎলো

en: Maximum Bars
mni: খ্বাইদগী য়ামবা বারশিং

en: Daily Average
mni: নোংমগী ওইবা চাংচৎ

en: Balances ~a to ~a
mni: বেলেন্সেস ~a দগী ~a দা

en: Grand Total
mni: পুম্নমক্কী অপুনবা

en: The income accounts where the sales and income was recorded.
mni: ইনকম একাউন্তদা য়োনখিবগী অমসুং ইনকমগী রেকোর্দ তৌই.

en: The expense accounts where the expenses are recorded which are subtracted from the sales to give the profit.
mni: অয়োনবদগী শেন্দোং পীনবা খায়দোকখ্রবা চাদিং রেকোর্দ তৌবা চাদিংগী একাউন্ত.

en: Show Expense Column
mni: চাদিংগী কলম উৎলো

en: Show the column with the expenses per customer.
mni: কস্তমর খুদিংমক্কী চাদিংসিংগা লোয়নবা কলম অদু উৎলু।

en: Show Company Address
mni: কম্পনিগী এদ্রেস উৎলো

en: Show your own company's address and the date of printing.
mni: নসাগী কম্পনিগী এদ্রেস অমসুং প্রিন্ত তৌবগী তারিখ অদু উৎলু।

en: Show Lines with All Zeros
mni: জিরো পুম্নমক ওইবা পরেংদু উৎলো

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
mni: রিপোর্ত তৌবগী মতমদা ত্রান্সেকসন অমত্তা লৈতবা কস্তমরগী তেবল পলেংদু উৎলো, মসিনা কলমদা জিরো পুম্নমক উৎকনি.

en: Show Inactive Customers
mni: এক্তিভ ওইদবা কস্তমরসিং উৎলু

en: Include customers that have been marked inactive.
mni: এক্তিভ ওইদে হায়না মার্ক তৌরবা কস্তমরসিং য়াউহল্লু।

en: Sort Column
mni: কলম সোর্ত তৌবা

en: Choose the column by which the result table is sorted.
mni: ফলগী তেবল অদু সোর্ত তৌখিবা কলম অদু খল্লু।

en: Sort Order
mni: সোর্ত তৌবগী মথং-মনাউ

en: Customer Name
mni: কস্তমর মমিং

en: Sales
mni: য়োনখিবা

en: Markup
mni: মার্কঅপ

en: No Customer
mni: কস্তমর লৈতে

en: Customer Summary
mni: কস্তমরগী অশম্বা ৱারোল

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
mni: ইকুইতিগী ৱারোল

en: Report only on these accounts.
mni: একাউন্তসিং অসিখক্তদা রিপোর্ত পীয়ু।

en: Closing Entries pattern
mni: লোইশিনবা এন্ত্রিশিংগী পেতর্ন

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
mni: ক্লোজ তৌরিবা এন্ত্রিসিং মসক খংদোকপা দিস্ক্রিপসন কলমদা লৈবা তেক্স অমহেক্তা।

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
mni: লোইশিনবগী এন্ত্রিশিংগী পেতর্ন অসি কেস-সেন্সিতিভ ওই

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
mni: ক্লোজিং এন্ত্রিজ পেতর্ন অদু কেস-সেন্সিতিভ ওইনা চান্নহল্লি।

en: Closing Entries Pattern is regular expression
mni: লোইশিনবা এন্ত্রিশিংগী পেতর্ন অসি রিগুলর এক্সপ্রেসননি

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
mni: ক্লোজিং এন্ত্রিজ পেতর্ন অদু চাং নাইবা মফোংদোক অমগুম্না লৌহল্লি।

en: for Period
mni: পেরিওদকী

en: Capital
mni: শেল্লেপ

en: Investments
mni: ইনভেস্তমেন্ত (শেল থাদবা)

en: Withdrawals
mni: ৱিথদ্রোৱেল (শেল লৌথোকপা)

en: Increase in capital
mni: শেলেপতা হেনগৎপা

en: Decrease in capital
mni: শেলেপতা হন্থবা

en: Num/Action
mni: নম/এক্সন

en: Running Balance
mni: চৎলিবা বেলেন্স

en: Totals
mni: অপুনবা

en: General Ledger
mni: জেনরেল লেজর

en: Sorting
mni: সোর্ত তৌবা

en: Trans Number
mni: ত্রান্স নম্বর/ ত্রাঞ্জেক্সন নম্বর

en: Use Full Account Name
mni: মপুংফাবা একাউন্ত মমিং শিজিন্নৌ

en: Other Account Name
mni: অতোপ্পা একাউন্ত মমিং

en: Use Full Other Account Name
mni: মপুংফাবা অতোপ্পা একাউন্ত মমিং শিজিন্নৌ

en: Other Account Code
mni: অতোপ্পা একাউন্ত কোদ

en: Sign Reverses
mni: রিভর্স ওইনা সাইন তৌই

en: Primary Key
mni: প্রাইমারি কি

en: Show Full Account Name
mni: মপুংফাবা একাউন্ত মমিং উৎলু

en: Primary Subtotal
mni: প্রাইমারি সবতোতেল

en: Primary Subtotal for Date Key
mni: তাং কিগী প্রাইমারি সবতোতেল

en: Primary Sort Order
mni: প্রাইমারি সোর্তকী মথং মনাও

en: Secondary Key
mni: সেকেন্দরি কি

en: Secondary Subtotal
mni: সেকেন্দরি সবতোতেল

en: Secondary Subtotal for Date Key
mni: তাং কিগী সেকেন্দরি সবতোতেল

en: Secondary Sort Order
mni: সেকেন্দরি সোর্তকী মথং মনাও

en: Label the trading accounts section
mni: ত্রেদিং একাউন্তস সেক্সন লেবেল তৌরো

en: Whether or not to include a label for the trading accounts section.
mni: ত্রেদিং একাউন্ত সেক্সনগীদমক লেবেল অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহল্লোইদ্রা।

en: Include trading accounts total
mni: ত্রেদিং একাউন্তগী অপুনবা য়াওহল্লো

en: Whether or not to include a line indicating total trading accounts balance.
mni: অপুনবা ত্রেদিং একাউন্তগী বেলেন্স তাকপা লাইন অমা য়াউহনগদ্রা নৎত্রগা য়াউহনলোইদ্রা।

en: Trading
mni: ত্রেদিং

en: Total Trading
mni: অপুনবা ত্রেদিং

en: Income Statement
mni: ইনকমগী স্তেতমেন্ত

en: Profit & Loss
mni: অতোংবা অমসুং অমাংবা

en: Tax Amount
mni: তেক্স অমাউন্ত

en: Invoice in progress…
mni: ইনভোইস চত্থরি…

en: Custom Title
mni: কস্তম মমিং

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
mni: ইনভোইস, বিল নৎত্রগা চাদিং ভাউচর অদুগী মহুৎ সিন্নবা কস্তম স্ত্রিং অমা।

en: Display Columns
mni: কলম ফোঙদোকউ

en: Display the date?
mni: তাং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the description?
mni: দিস্ক্রিপসন ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the action?
mni: এক্সন ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the quantity of items?
mni: আইতেমগী ক্বান্তিতি ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the price per item?
mni: আইতেম অমমমগী মমল ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the entry's discount?
mni: এন্ত্রিগী দিস্কাউন্ত অদু উৎলু?

en: Display the entry's taxable status?
mni: এন্ত্রিগী তেক্স লৌবা য়াবগী স্তেতস অদু উৎকদ্রা?

en: Display each entry's total total tax?
mni: এন্ত্রি খুদিংমক্কী অপুনবা তেক্স উৎকদ্রা?

en: Display the entry's value?
mni: এন্ত্রিগী ভেল্যু অদু উৎকদ্রা?

en: Display due date?
mni: দিউ ওইবা তাং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the subtotals?
mni: সবতোতেল উৎকদ্রা?

en: Payable to
mni: ...দা শেল পীগদবা

en: Display the Payable to: information.
mni: পেএবল তু: ইনফোর্মেসন অদু উৎলু।

en: Payable to string
mni: স্ত্রিংদা শেল পীগদবা

en: The phrase for specifying to whom payments should be made.
mni: পেএমেন্তসিং কনাদা পীগদগে হায়বদু তাক্নবা ফ্রেজ।

en: Company contact
mni: কম্পনিগা পাউ ফাওনবা

en: Display the Company contact information.
mni: কম্পনিগী কন্তেক্ত ইনফোর্মেসন অদু উৎলু।

en: Company contact string
mni: কম্পনিগা পাউ ফাওন্নবগী স্ত্রিং

en: The phrase used to introduce the company contact.
mni: কম্পনিগী কন্তেক্ত অদু সক্তাক্নবা সিজিন্নগদবা ফ্রেজ।

en: Minimum # of entries
mni: খ্বাইদগী য়ামদবা # গী এন্ত্রিশিং

en: The minimum number of invoice entries to display.
mni: উৎকদবা খ্বাইদগী য়ামদনা ওইবা য়াবা ইনভোইস এন্ত্রিসিং।

en: References
mni: রিফরেন্সেস

en: Display the invoice references?
mni: ইনভোইসকী রিফরেন্সেস ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Billing Terms
mni: বিল্লিং তার্মশিং

en: Display the invoice billing terms?
mni: ইনভোইস বিল্লি তার্মশিং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the billing id?
mni: বিল্লিং আইদি ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the invoice notes?
mni: ইনভোইস নোতশিং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Payments
mni: পেমেন্তস

en: Display the payments applied to this invoice?
mni: ইনভোইস অসিদা শিজিন্নবা পেমেন্তশিং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Job Details
mni: থবক্কী অকুপ্পা ৱারোলসিং

en: Display the job name for this invoice?
mni: ইনভোইস অসিগী থবক মমীং অদু উৎকদ্রা?

en: Extra notes to put on the invoice.
mni: ইনভোইস অদুদা হাপকদবা অহেনবা নোতসিং।

en: Net Price
mni: নেত প্রাইস

en: Total Price
mni: অপুনবা মমল

en: Amount Due
mni: দিউ তাবা অমান্ত

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
mni: চৎনবা য়াবা ইনভোইস অমত্তা খন্দ্রে। ওপসনস বত্তন অদুদা ক্লিক তৌ অমসুং সিজিন্নগদবা ইনভোইস অদু খল্লু।

en: Show Net Profit
mni: নেত প্রোফিত উৎলো

en: Show Asset & Liability
mni: এসেত & লাইএবিলিতি উৎলু

en: Show Net Worth
mni: নেত ৱর্থ উৎলু

en: Line Width
mni: লাইনগী অপাকপা

en: Set line width in pixels.
mni: লাইনগী অপাকপা পিক্সেলসিংদা সেত তৌ।

en: Grid
mni: গ্রিদ

en: Show Income and Expenses?
mni: ইনকম অমসুং চাদিং উৎকদ্রা?

en: Show the Asset and the Liability bars?
mni: লন-থুম অমসুং লাইয়বিলিতি বারশিং উৎকদ্রা?

en: Show the net profit?
mni: নেত প্রোফিত উৎকদ্রা?

en: Show a Net Worth bar?
mni: নেত ৱার্থ বার উৎকদ্রা?

en: Add grid lines.
mni: গ্রিদ লাইনসিং হাপচিল্লু।

en: Net Profit
mni: নেত প্রোফিত

en: Net Worth
mni: নেত ৱার্থ

en: Net Worth Barchart
mni: নেত ৱার্থ বারচার্ত

en: Income/Expense Chart
mni: ইনকম/চাদিংগী চার্ত

en: Net Worth Linechart
mni: নেত ৱর্থ লাইনচার্ত

en: Sort By
mni: ...না সোর্ত তৌবা

en: Show zero balance items
mni: জিরো বেলেন্স আইতেমশিং উৎলো

en: Due or Post Date
mni: দিউ নত্রগা মতুংগী ওইবা তাং

en: Sort companies by.
mni: কম্পনিসিং সোর্ত তৌ।

en: Bracket Total Owed
mni: অপুনবা অতোনবা শেল ব্রেকেত কোৎলো

en: Sort order.
mni: মথং মনাউ সোর্ত তৌ।

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
mni: মখোয়গী জিরো বেলেন্স লৈরবসু ভেন্দর/কস্তমর পুম্নমক উৎলো

en: Leading date.
mni: লিদ তৌরিবা তারিখ।

en: Current
mni: চৎলিবা/ হৌজিক্কী

en: 0-30 days
mni: 0-30 নুমিৎ

en: 31-60 days
mni: 31-60 নুমিৎ

en: 61-90 days
mni: 61-90 নুমিৎ

en: 91+ days
mni: 91+ নুমিৎ

en: Payable Aging
mni: শেল পীগদবা এজিং

en: Receivable Aging
mni: ফংগদবা এজিং

en: Credits
mni: ক্রেদিতস

en: Debits
mni: দেবিতস

en: No valid customer selected.
mni: চৎনবা য়াবা কস্তমর অমত্তা খন্দ্রে।

en: This report requires a customer to be selected.
mni: রিপোর্ত অসিদা খনগদবা কস্তমর অমগী মথৌ তাই।

en: No valid employee selected.
mni: চৎনবা য়াবা এমপ্লোয়ি অমত্তা খন্দ্রে।

en: This report requires a employee to be selected.
mni: রিপোর্ত অসিদা খনগদবা এমপ্লোয়ি অমগী মথৌ তাই।

en: Period Totals
mni: পেরিওদ অপুনবসিং

en: Total Credit
mni: অপুনবা ক্রেদিত

en: Total Due
mni: অপুনবা দিউ

en: The company for this report.
mni: রিপোর্ত অসিগী কম্পনি।

en: Display the transaction date?
mni: ত্রান্সেকসনগী তাং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the transaction reference?
mni: ত্রান্সেকসনগী রিফরেন্স ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the transaction type?
mni: ত্রান্সেকসনগী মখল ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the transaction description?
mni: ত্রান্সেকসনগী দিস্ক্রিপসন ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the period credits column?
mni: পেরিওদ ক্রেদিতস কলম অদু উৎকদ্রা?

en: Display a running balance?
mni: রন্নিং বেলেন্স অমা উৎকদ্রা?

en: No matching transactions found
mni: চান্নবা ত্রান্সেকসন ফংদে

en: Customer Report
mni: কস্তমর রিপোর্ত

en: Vendor Report
mni: ভেন্দর রিপোর্ত

en: Employee Report
mni: ইমপ্লোয়ি রিপোর্ত

en: Job Report
mni: থবক্কী রিপোর্ত

en: Investment Portfolio
mni: ইনভেস্তমেন্ত পোর্তফোলিও

en: Price of Commodity
mni: কমোদিতিগী মমল

en: Invert prices
mni: ইনভর্ত প্রাইসেস

en: Marker
mni: মার্কর

en: Marker Color
mni: মার্করগী মচু

en: Calculate the price of this commodity.
mni: কমোদিতি অসিগী মমল পারো.

en: Weighted Average
mni: লুম্না লৌবা চাংচৎ

en: Actual Transactions
mni: অশেংবা ত্রান্সসেকসনশিং

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
mni: কোমোদিতি খুদিংগী ওইবা করেন্সিগী মথক্তা করেন্সি খুদিংগী ওইবা প্লোত কমোদিতি

en: Color of the marker.
mni: মার্কর অদুগী মচু।

en: Weeks
mni: চয়োল

en: Double-Weeks
mni: চয়োল অনী

en: Identical commodities
mni: মান্নবা কমোদিতিশিং

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
mni: অদোমগী খল্লবা কমোদিতি অমসুং রিপোর্তকী করেন্সি অসি চপ মান্নৈ. চপ মান্নবা কমোদিতিশিংগী মমলশিং উৎপা হায়বসি কান্নবা নত্তে.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
mni: খল্লবা মতমগী পেরিওদতা খল্লবা কমোদিতিশিংগী মমলগী ঈপাউ অমত্তা ফংদে.

en: Only one price
mni: মমল অমখক্তমক

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
mni: খল্লবা মতমগী পেরিওদতা খল্লবা কমোদিতিশিংগী মমল অমখক্তমক ফংই. মসিনা কান্নবা প্লোত অমা পীদে.

en: All Prices equal
mni: মমল পুম্নমক মান্নৈ

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
mni: ফংলিবা মমল পুম্নমক মান্নৈ. মসি অচুমবা পরেং অমগা লোয়ননা প্লোত অমদা ফল পীগনি. লাইবক থিবদি, প্লোতিং তুলনা মদু হেন্দল তৌবা ঙমদে.

en: All Prices at the same date
mni: মমল পুম্নমক চপ মান্নবা তাংদা

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
mni: ফংলিবা মমল পুম্নমক চপ মান্নবা তাংদগীনি. মসি অচুমবা পরেং অমগা লোয়ননা প্লোত অমদা ফল পীগনি. লাইবক থিবদি, প্লোতিং তুলনা মদু হেন্দল তৌবা ঙমদে.

en: Price Scatterplot
mni: মমলগী স্কেতরপ্লোত

en: Headings 1
mni: হেদিংস 1

en: Headings 2
mni: হেদিংস 2

en: Heading font
mni: হেদিং ফোন্ত

en: Text font
mni: তেক্স ফোন্ত

en: Qty
mni: ক্বান্তিতি

en: Discount Rate
mni: দিস্কাউন্ত রেত

en: Discount Amount
mni: দিস্কাউন্ত অমাউন্ত

en: Tax Rate
mni: তেক্স রেত

en: Sub-total
mni: সব-তোতেল

en: Payment received text
mni: পেমেন্ত ফংবগী তেক্স

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
mni: রিপোর্ত অসিগী এগাইল তেমপ্লেত সরুক অদুগী ফাইল মমীং। ফাইল অসি নহাক্কী .gnucash দিরেক্তোরিগী মনুংদা, মদু নৎত্রগনা GnuCash ইন্সতোলেসন দিরেক্তোরিসিংগী মনুংদা লৈবা মসিগী চান্নবা মফমদা লৈগদবনি।

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
mni: রিপোর্ত অসিগা লোয়ননা সিজিন্নগদবা CSS স্তাইলসিত অদুগী ফাইল মমীং। ফাইল অসি নহাক্কী .gnucash দিরেক্তোরিগী মনুংদা, মদু নৎত্রগনা GnuCash ইন্সতোলেসন দিরেক্তোরিসিংগী মনুংদা লৈবা মসিগী চান্নবা মফমদা লৈগদবনি।

en: Font to use for the main heading.
mni: মপুং ওইবা হেদিং অদুগীদমক সিজিন্নগদবা ফোন্ত।

en: Font to use for everything else.
mni: অতোপ্পা খুদিংমক্কীদমক সিজিন্নগদবা ফোন্ত।

en: The format for the date->string conversion for today's date.
mni: ঙসিগী তাং ওন্থোকপগী তাং->স্ত্রিংগী ফোর্মেত

en: Funds In
mni: ফন্দস ইন

en: Funds Out
mni: ফন্দ আউত

en: Lot
mni: লোত

en: Debit Value
mni: দেবিত ভেল্যু

en: Credit Value
mni: ক্রেদিত ভেল্যু

en: The title of the report.
mni: রিপোর্ত অদুগী মীংথোল।

en: Register Report
mni: রেজিস্তর রিপোর্ত

en: Display the check number/action?
mni: চেক নম্বর/এক্সন অদু উৎকদ্রা?

en: Display the check number?
mni: চেক নম্বর উৎকদ্রা?

en: Display the memo?
mni: মেমো উৎকদ্রা?

en: Display the account?
mni: একাউন্ত উৎকদ্রা?

en: Display the number of shares?
mni: সেয়ার মশিং উৎকদ্রা?

en: Display the name of lot the shares are in?
mni: সেয়ারশিং য়াওবা লোতকী মমিং উৎকদ্রা?

en: Display the shares price?
mni: সেয়ারস প্রাইজ উৎকদ্রা?

en: Display the amount?
mni: অমাউন্ত উৎকদ্রা?

en: Display the value in transaction currency?
mni: ত্রান্সেকসন করেন্সিদা ভেল্যু ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the totals?
mni: অপুনবা উৎকদ্রা?

en: Total Debits
mni: অপুনবা দেবিত

en: Total Credits
mni: অপুনবা ক্রেদিত

en: Total Value Debits
mni: অপুনবা ভেল্যু দেবিত

en: Total Value Credits
mni: অপুনবা ভেল্যু ক্রেদিত

en: Net Change
mni: নেত চেনজ

en: Value Change
mni: ভেল্যু হোংদোকপা

en: Elements
mni: এলিমেন্তসিং

en: column: Date
mni: কলম: তারিখ

en: column: Tax Rate
mni: কলম: তেক্স রেত

en: column: Units
mni: কলম: য়ুনিতসিং

en: row: Address
mni: রো: এদ্রেস

en: row: Contact
mni: রো: কন্তেক্ত

en: row: Invoice Number
mni: রো: ইনভোইস নম্বর

en: row: Company Name
mni: রো: কম্পনি মমীং

en: Invoice number text
mni: ইনভোইস নম্বর তেক্স

en: To text
mni: তু তেক্স

en: Ref text
mni: রেফ তেক্স

en: Job Name text
mni: থবক মমীংগী তেক্স

en: Job Number text
mni: থবক নম্বরগী তেক্স

en: Show Job name
mni: থবক মমীং উৎলু

en: Show Job number
mni: থবক নম্বর উৎলু

en: Invoice number next to title
mni: মীংথোলগী মথংদা লৈবা ইনভোইস নম্বর

en: table-border-collapse
mni: তেবল-মতাই-কায়থবা

en: table-header-border-color
mni: তেবল-হেদর-মতাই-মচু

en: table-cell-border-color
mni: তেবল-সেল-মতাই-মচু

en: Embedded CSS
mni: হাপচিল্লবা CSS

en: Logo filename
mni: লোগো ফাইলমমিং

en: Logo width
mni: লোগোগী অপাকপা

en: Display the Tax Rate?
mni: তেক্স রেত অদু উৎকদ্রা?

en: Display the Units?
mni: য়ুনিতসিং অদু উৎকদ্রা?

en: Display the contact?
mni: কন্তেক্ত অদু উৎকদ্রা?

en: Display the address?
mni: এদ্রেস অদু উৎকদ্রা?

en: Display the Invoice Number?
mni: ইনভোইস নম্বর অদু উৎকদ্রা?

en: Display the Company Name?
mni: কম্পনি মমীং অদু উৎকদ্রা?

en: Invoice Number next to title?
mni: মীংথোলগী মথংদা ইনভোইস নম্বর লৈব্রা?

en: Display Job name?
mni: থবক মমীং উৎকদ্রা?

en: Invoice Job number?
mni: থবক নম্বর ইনভোইস সেমগদ্রা?

en: Name of a file containing a logo to be used on the report.
mni: রিপোর্ত অদুদা সিজিন্নগদবা লোগো অমা য়াউবা ফাইল অমগী মমীং।

en: Width of the logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
mni: CSS ফোর্মেত্তা লৈবা লোগো অদুগী অপাকপা, খুদম ওইনা 10% নৎত্রগা 32px । লোগো অদু মসাগী মহৌসাগী ওইবা অপাকপা অদুদা উৎনবগীদমক হাংনা থম্মু। লোগো অদুগী অৱাংবা অদুদি মদুগা চান্ননা ওনগনি।

en: Border-collapse?
mni: মতাই-কায়থবা ওইব্রা?

en: CSS color.
mni: CSS মচু।

en: Embedded CSS.
mni: হাপচিল্লবা CSS।

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
mni: তেক্স কলমশিংগা লোয়ননা কস্তমর অমগী ইনভোইস ফোঙদোকউ (এগাইল তেমপ্লেত শিজিন্নদুনা)

en: Trial Balance
mni: ত্রাইয়ল বেলেন্স

en: Start of Adjusting/Closing
mni: চাশিন্নহনবা/লোইশিনবগী অহৌবা

en: Date of Report
mni: রিপোর্তকী তাং

en: Report variation
mni: রিপোর্তকী অহোংবা

en: Kind of trial balance to generate.
mni: সেম্নবা ত্রাইএল বেলেন্সকী মখল।

en: Merchandising
mni: মর্চেন্দাইজিং

en: Gross adjustment accounts.
mni: গ্রোস এজস্তমেন্ত একাউন্তসিং।

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
mni: একাউনশিং অদিদা নেত তৌগনু, অদুবু গ্রোস দেবিত/ক্রেদিতগী এজস্তমেন্ত উৎলু. মর্চেন্দাইজিং ওইবা ললোন-ইতিক্না মসিদা মখোয়গী অহৌবা ওইবা একাউন্তশিং নোর্মেল ওইনা খনগনি.

en: Income summary accounts
mni: ইনকম সমরিগী একাউন্ত

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
mni: একাউন্তশিং অসিদা চাশিন্নহনবা অসি এজস্তমেন্তদা গ্রোস এজস্ত তৌবনি (মথক্কীদা য়েংবিয়ু), ত্রায়েল বেলেন্স, অমসুং ইনকম স্তেতমেন্ত কলম এজস্ত তৌবনি. মসি মর্চেন্দাইজিং ওইবা ললোন-ইতিক্কীদমক য়াম্না কান্নবা ওই.

en: Adjusting Entries pattern
mni: এন্ত্রিশিংগী পেতর্ন চাশিন্নহনবা

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
mni: চান্নহল্লিবা এন্ত্রিসিং মসক খংদোকপা দিস্ক্রিপসন কলমদা লৈবা তেক্স অমহেক্তা।

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
mni: এন্ত্রিশিংগী পেতর্ন চাশিন্নহনবা অসি কেস-সেন্সিতিভ ওই

en: Causes the Adjusting Entries Pattern match to be case-sensitive.
mni: এজস্তিং এন্ত্রিজ পেতর্ন অদু কেস-সেন্সিতিভ ওইনা চান্নহল্লি।

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
mni: চাশিন্নবা এন্ত্রিশিংগী পেতর্ন অসি রিগুলর এক্সপ্রেসননি

en: Causes the Adjusting Entries Pattern to be treated as a regular expression.
mni: এজস্তিং এন্ত্রিজ পেতর্ন অদু চাং নাইবা মফোংদোক অমগুম্না লৌহল্লি।

en: Adjusting Entries
mni: এন্ত্রিশিং চাশিন্নহনবা

en: Adjustments
mni: চাশিন্নহনবা

en: Adjusted Trial Balance
mni: চাশিন্নহল্লবা ত্রাইয়ল বেলেন্স

en: Net Loss
mni: নেত লোস

en: Number of columns
mni: কলমগী মশিং

en: Number of columns before wrapping to a new row.
mni: অনৌবা পরেং অমদা হাপচিন্দ্রিঙৈগী কলমসিংগী মসিং।

en: Edit Options
mni: ওপসন শেমদোকউ

en: Single Report
mni: রিপোর্ত অমতমক

en: Multicolumn View
mni: কলম কয়ামরুম মীৎয়েং তাবা

en: Custom Multicolumn Report
mni: কস্তম মল্তিকলম রিপোর্ত

en: Assets Accounts
mni: লন-থুমগী একাউন্তশিং

en: Liability Accounts
mni: লাইয়বিলিতি একাউন্তশিং

en: Equity Accounts
mni: ইকুইতি একাউন্তস

en: Trading Accounts
mni: ত্রেদিং একাউন্ত

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
mni: অপুনবা ইকুইতি, ত্রেদিং, অমসুং লাইয়বিলিতি

en: Imbalance Amount
mni: ইমবেলেন্স অমাউন্ত

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
mni: রিপোর্ত অসিগী <strong>একচেনজ তৌবগী রেত</strong> শিজিন্নরে

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
mni: ইনভোইস অমত্তা খনদ্রে -- অমা খন্নবা ওপসন মেন্যু শিজিন্নবিয়ু.

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
mni: রিপোর্ত অসি কস্তমর (পোৎ য়োনবগী) ইভোইসকীদমক্তা দিজাইন তৌরে. বিল নত্রগা চাদিংগী ভাউচর অমা নত্তবা <em>ইনভোইস</em> অমা খন্নবা ওপসন মেন্যু শিজিন্নবিয়ু.

en: Website
mni: ৱেবসাইত

en: Invoice Date
mni: ইনভোইসকী তাং

en: Stocks
mni: স্তোকস

en: Mutual Funds
mni: মিউচুয়ল ফন্দস

en: Currencies
mni: করেন্সিস

en: Equities
mni: ইকুইতিস

en: Checking
mni: য়েংশিল্লি

en: Savings
mni: সেভিংস

en: Money Market
mni: মনি মার্কেত

en: Accounts Receivable
mni: ফংগদবা একাউন্তশিং

en: Accounts Payable
mni: একাউন্তস শেল পীগদবা

en: Credit Lines
mni: ক্রেদিত লাইনস

en: Building '~a' report …
mni: '~a' রিপোর্ত শেমগৎ-শাগৎপা …

en: Rendering '~a' report …
mni: '~a' রিপোর্ত পীরি…

en: Preparer
mni: শেম-শারিবা

en: Name of person preparing the report.
mni: রিপোর্ত অদু সেম-সারিবা মীওইগী মমীং।

en: Prepared for
mni: মসিগী শেম-শাবা

en: Name of organization or company prepared for.
mni: মখোয়গীদমক্তা সেম-সারিবা ওর্গনাইজেসন নৎত্রগা কম্পনিগী মমীং।

en: Show preparer info
mni: শেম-শারিবগী ঈপাউ উৎলো

en: Name of organization or company.
mni: ওর্গনাইজেসন নৎত্রগা কম্পনিগী মমীং।

en: Enable Links
mni: লিঙ্কস ঙমহনবা

en: Enable hyperlinks in reports.
mni: রিপোর্তশিংদা হাইপরলিঙ্কশিং ঙমহল্লো.

en: Footer
mni: ফুতর

en: String to be placed as a footer.
mni: ফুতর অমগুম্না থমগদবা স্ত্রিং।

en: Images
mni: ইমেজশিং

en: Background Tile
mni: বেকগ্রাউন্দ তাইল

en: Background tile for reports.
mni: রিপোর্তশিংগী বেকগ্রাউন্দ তাইল

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
mni: হেদিং বেনর

en: Banner for top of report.
mni: রিপোর্তকী মথক্কী বেনর

en: Heading Alignment
mni: হেদিং পরেং চান্নহনবা

en: Left
mni: ওই

en: Center
mni: ময়াই

en: Right
mni: য়েৎ

en: Logo
mni: লোগো

en: Company logo image.
mni: কম্পনি লোগো ইমেজ.

en: General background color for report.
mni: রিপোর্তকী জেনরেল ওইবা বেকগ্রাউন্দ মচু.

en: Text Color
mni: তেক্স মচু

en: Normal body text color.
mni: নোর্মেল ওইবা বোদিগী তেক্স মচু.

en: Link Color
mni: লিঙ্ক মচু

en: Link text color.
mni: লিঙ্ক তেক্স মচু.

en: Table Cell Color
mni: তেবল সেল মচু

en: Default background for table cells.
mni: তেবল সেলশিংগী দিফোল্ত বেকগ্রাউন্দ.

en: Alternate Table Cell Color
mni: অমমম কানবা তেবল সেলগী মচু

en: Default alternate background for table cells.
mni: তেবল সেলশিংগী অমমম কানবা বেকগ্রাউন্দ দিফোল্ত

en: Subheading/Subtotal Cell Color
mni: সবহেদিং/সবতোতেল সেলগী মচু

en: Default color for subtotal rows.
mni: সবতোতেল রোশিংগী দিফোল্ত মচু

en: Sub-subheading/total Cell Color
mni: সব-সবহেদিং/অপুনবা সেলগী মচু

en: Color for subsubtotals.
mni: সবসবতোতেলসিংগী মচু।

en: Grand Total Cell Color
mni: পুম্নমক্কী অপুনবগী সেল মচু

en: Color for grand totals.
mni: গ্রান্দ তোতেলসিংগী মচু।

en: Tables
mni: তেবলস

en: Table cell spacing
mni: তেবল সেলগী স্পেসিং

en: Space between table cells.
mni: তেবল সেলসিংগী মরক্তা লৈবা স্পেস।

en: Table cell padding
mni: তেবল সেল পেদিং তৌবা

en: Space between table cell edge and content.
mni: তেবল সেলগী মতাই অমসুং কন্তেন্তগী মরক্তা লৈবা স্পেস।

en: Table border width
mni: তেবল মপানগী অপাকপা

en: Bevel depth on tables.
mni: তেবলসিংদা লৈবা বেভল দেপথ।

en: Prepared by:
mni: মসিনা শেম-শাবা:

en: Prepared for:
mni: মসিগী শেম-শাবা:

en: Easy
mni: অরাইবা

en: Fancy
mni: ফেন্সি

en: Technicolor
mni: তেক্নিকলর

en: Background color for reports.
mni: রিপোর্তশিংগী বেকগ্রাউন্দ মচু.

en: Background Pixmap
mni: বেকগ্রাউন্দগী পিক্সমেপ

en: Background color for alternate lines.
mni: অমমম কানবা পরেংশিংগী বেকগ্রাউন্দগী মচু.

en: Plain
mni: অচম্বা

en: Filter Type
mni: ফিল্তর মখল

en: Table for Exporting
mni: থাদোকপগী তেবল

en: Void Transactions
mni: য়াদ্রবা ত্রান্সেকসন

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
mni: পীরিবা ওপসন পেনেলদা তাইম ইন্তরভেল অমসুং একাউন্ত অখনবা অসিগা চান্নবা ত্রান্সেকসন অমত্তা লৈতে.

en: Register Order
mni: রেজিস্তর ওর্দর

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
mni: ফিল্তর একাউন্তশিংদা/একাউন্তশিংদগী ত্রান্সেকসনশিন য়াওহল্লো

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
mni: ফিল্তর একাউন্তশিংদা/একাউন্তশিংদগী ত্রান্সেকসনশিন য়াওহনগনু

en: Non-void only
mni: য়াদ্রবা-নত্তবখক্তমক

en: Void only
mni: চৎনবা য়াদ্রবখক্তমক

en: Income and Expense
mni: ইনকম অমসুং চাদিং

en: Credit Accounts
mni: ক্রেদিত একাউন্তস

en: Date Entered
mni: তারিখ এন্তর তৌরে

en: Convert all transactions into a common currency.
mni: ত্রাঞ্জেক্সন লোয়নমক কমন ওইবা করেন্সি অমদা ওন্থোকউ।

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
mni: অহেনবা সেলসিংগা লোয়নবা কত & পেস্ত এক্সপোর্ত তৌবগী চান্নবা তেবল অদু ফোর্মেত তৌই।

en: How to handle void transactions.
mni: চৎনবা য়াদবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং করম্না হেন্দল তৌগনি।

en: Filter on these accounts.
mni: একাউন্তসিং অসিদা ফিলতর তৌ।

en: Filter account.
mni: একাউন্ত ফিলতর তৌ।

en: Sort by this criterion first.
mni: ক্রাইতেরিয়ন অসিনা অহানবা ওইদুনা সোর্ত তৌ।

en: Subtotal according to the primary key?
mni: প্রাইমারি কিগী মতুংইন্না সবতোতেল তৌগদ্রা?

en: Do a date subtotal.
mni: তারিখকী সব তোতেল অমা তৌ।

en: Order of primary sorting.
mni: প্রাইমারি সোর্ত তৌবগী মথং মনাউ।

en: Sort by this criterion second.
mni: ক্রাইতেরিয়ন অসিনা অনিসুবা ওইদুনা সোর্ত তৌ।

en: Subtotal according to the secondary key?
mni: সেকেন্দরি কিগী মতুংইন্না সবতোতেল তৌগদ্রা?

en: Order of Secondary sorting.
mni: সেকেন্দরি সোর্ত তৌবগী মথং মনাউ।

en: Display the reconciled date?
mni: রিকনসাইল তৌরবা তাং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
mni: মেমো ফংদ্রবদি ৱারোল অমা ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Display the full account name?
mni: মপুংফাবা একাউন্ত মমীং অদু উৎকদ্রা?

en: Display the account code?
mni: একাউন্ত কোদ অদু উৎকদ্রা?

en: Display the other account code?
mni: অতোপ্পা একাউন্ত কোদ অদু উৎকদ্রা?

en: Display the trans number?
mni: ত্রান্স নম্বর/ ত্রাঞ্জেক্সন নম্বর অদু উৎকদ্রা?

en: Display the account name?
mni: একাউন্ত মমিং ফোঙদোক্কদ্রা?

en: Reverse amount display for certain account types.
mni: অকক্নবা একাউন্ত মখলসিংগী এমাউন্ত উৎপা অদু ওন্থোক্নৌ।

en: Num/T-Num
mni: নম/T-নম

en: Transfer from/to
mni: ...দগী/দা ত্রান্সফর তৌবা

en: Split Transaction
mni: স্প্লিত ত্রান্সেকসন

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
mni: ~a দগী ~a দা

en: Cu_t
mni: ক_কপা

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
mni: হৌজিক্কী অখনবা অসি ককউ অদুগা ক্লিপবোর্দতা শিল্লো

en: _Copy
mni: _শিনবা

en: Copy the current selection to clipboard
mni: হৌজিক্কী অখনবা অসি ক্লিপবোর্দতা শিল্লো

en: _Paste
mni: _নপশিনবা

en: Paste the clipboard content at the cursor position
mni: কর্সরগী পোজিসনদা ক্লিপবোর্দকী হীরম নপশিল্লো

en: _Transaction
mni: _ত্রান্সেকসন

en: Remo_ve Other Splits
mni: অতোপ্পা স্প্লিতসিং অদু লৌথোক_উ

en: Remove all splits in the current transaction
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসনদগী স্প্লতি পুম্নমক লৌথোকউ

en: _Enter Transaction
mni: ত্রান্সেকসন _চঙশিল্লো

en: Record the current transaction
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসন রেকোর্দ তৌরো

en: Ca_ncel Transaction
mni: ত্রান্সেকসন ক_কথৎলো

en: Cancel the current transaction
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসন ককথৎলো

en: _View
mni: _মীৎয়েং তাবা

en: _Double Line
mni: _দবল লাইন

en: Transfer funds from one account to another
mni: একাউন্ত অমদগী অতোপ্পদা ফন্দশিং ত্রান্সফর তৌরো

en: _Blank Transaction
mni: _অহাংবা ত্রান্সেকসন

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
mni: রেজিস্তরগী মখাদা ব্লেঙ্ক ত্রান্সেকসনদা চৎলো

en: _File
mni: _ফাইল

en: Pa_ge Setup
mni: লা_মায় সেতঅপ তৌবা...

en: Specify the page size and orientation for printing
mni: নমথোক্নবা লামায়গী মচাউ-মরাক অমসুং ওরিয়েন্তেসন পীরো

en: Proper_ties
mni: প্রোপর_তিস

en: Edit the properties of the current file
mni: হৌজিক্কী ফাইলগী প্রোপরতিস শেমদোকউ

en: Close the currently active page
mni: হৌজিক্কী ওইনা এক্তিভ ওইবা লামায় খল্লো

en: Quit this application
mni: এপ্লিকেসন অসি থাদোকউ

en: Edit the global preferences of GnuCash
mni: GnuCash গী গ্লোবেল প্রিফরেন্সেস শেমদোকউ

en: _Toolbar
mni: _তুলবার

en: Show/hide the toolbar on this window
mni: ৱিন্দো অসিদা তুলবার উৎলো/লোৎলো

en: Su_mmary Bar
mni: স_মরি বার

en: Show/hide the summary bar on this window
mni: ৱিন্দো অসিদা সমরি বার উৎলো/লোৎলো

en: Stat_us Bar
mni: স্তে_তস বার

en: Show/hide the status bar on this window
mni: ৱিন্দো অসিদা স্তেতস বার উৎলো/লোৎলো

en: Tra_nsaction
mni: ত্রা_ন্সেকসন

en: _Actions
mni: _এক্সনস

en: Re_name Page
mni: লামায় ম_মিং ওন্থোকউ

en: _Scheduled
mni: _সেদিউল তৌরে

en: _Reports
mni: _রিপোর্তশিং

en: _Tools
mni: _তুলস

en: E_xtensions
mni: এ_ক্সতেনসনস

en: _Windows
mni: _ৱিন্দোজ

en: _New Window
mni: _অনৌবা ৱিন্দো

en: New Window with _Page
mni: _লামায়দা অনৌবা ৱিন্দো

en: Tutorial and Concepts _Guide
mni: ত্যুতোরিয়ল অমসুং কন্সেপ্তকী _লমজী-লমতাক

en: Open the GnuCash Tutorial
mni: GnuCash ত্যুতোরিয়ল হাংদোকউ

en: _Contents
mni: _হীরমশিং

en: Open the GnuCash Help
mni: GnuCash মতেং হাংদোকউ

en: About GnuCash
mni: GnuCash গী মরমদা

en: Save the current file
mni: হৌজিক্কী ফাইল অসি সেভ তৌরো

en: Open the New Invoice dialog
mni: অনৌবা ইনভোইস দাইলোগ হাংদোকউ

en: New Accounts _Page
mni: অনৌবা একাউন্তগী _লামায়

en: Open a new Account Tree page
mni: অনৌবা একাউন্ত ত্রী পেজ হাংদোকউ

en: New _File
mni: অনৌবা _ফাইল

en: Create a new file
mni: অনৌবা ফাইল অমা শেমগৎলো

en: Open an existing GnuCash file
mni: লৈরিবা GnuCash ফাইল হাংদোকউ

en: Save this file with a different name
mni: ফাইল অসি তোঙানবা মমীং অমনা সেভ তৌ

en: Re_vert
mni: হ_নবা

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
mni: হৌজিক্কী দেতাবেজ অদু, সেভ তৌদবা হোংদোক-হোংজিনসিংদু হলহন্দুনা অমুক হন্না লোদ তৌ

en: Print the currently active page
mni: হৌজিক্কী ওইনা এক্তিভ ওইবা লামায় নমথোকউ

en: Export _Accounts
mni: _একাউন্তশিং থাদোকপা

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
mni: অনৌবা GnuCash দাতাফাইলদা একাউন্ত হাইরার্কি থাদোকউ

en: Find transactions with a search
mni: থিদুনা ত্রান্সেকসনশিং পুথোকউ

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
mni: তে_ক্স রিপোর্ত ওপসনস

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
mni: তেক্স রিপোর্তগী মরি লৈনবা একাউন্তশিং সেতঅপ তৌরো, খুদম ওইনা, ইউ.এস ইনকম তেক্স

en: _Scheduled Transactions
mni: _সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসনশিং

en: _Scheduled Transaction Editor
mni: _সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসনগী ইদিতর

en: Since _Last Run…
mni: _অকোনবা রন তৌখিবা মতমদগী…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
mni: অকোনবা রন তৌখিবা মতমদগী সেদিউল ওইবা ত্রান্সেকসনশিং শেমগৎলো

en: _Mortgage & Loan Repayment…
mni: _মোর্গেজ অমসুং লোন রিপেমেন্ত…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
mni: লোন রিপেমেন্ত তৌবগী ত্রান্সেকসন সেদিউল সেতঅপ তৌরো

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
mni: স্কোক অমসুং ম্যুচুয়েল ফন্দগী মমলশিং মীৎয়েং তারো অমসুং শেমদোকউ

en: _Security Editor
mni: _সেক্যুরিতি ইদিতর

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
mni: স্কোক অমসুং ম্যুচুয়েল ফন্দগী কমোদিতিশিং মীৎয়েং তারো অমসুং শেমদোকউ

en: _Loan Repayment Calculator
mni: _লোন রিপেমেন্ত কালকুলেতর

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
mni: লোন/মোর্গেজ রিপেমেন্ত কালকুলেতর শিজিন্নৌ

en: Close the Book at the end of the Period
mni: পেরিওদকী অরোইবদা বুক লোইশিল্লো

en: _Tips Of The Day
mni: _নুমিৎসিগী তিপস

en: View the Tips of the Day
mni: নুমিৎসিগী তিপস মীৎয়েং তারো

en: Import bills and invoices from a CSV text file
mni: CSV তেক্স অমদগী ফাইলদগী বিল অমসুং ইনভোইস পুশিল্লকউ

en: _Delete Budget
mni: বজেত অসি _মুত্থৎলো

en: _Customer
mni: _কস্তমর

en: Customers Overview
mni: কস্তমরসিংগী অসম্বা ৱারোল

en: Open a Customer overview page
mni: কস্তমর অমগী অসম্বা ৱারোল পেজ অমা হাংউ

en: Open the New Customer dialog
mni: অনৌবা কস্তমর দাইলোগ হাংদোকউ

en: Open the Find Customer dialog
mni: কস্তমর দাইলোগ থিদোকপা হাংদোকউ

en: Open the Find Invoice dialog
mni: ইনভোইস দাইলোগ থিদোকপা হাংদোকউ

en: Open the New Job dialog
mni: অনৌবা থবক্কী দাইলোগ হাংদোকউ

en: Open the Find Job dialog
mni: থবক্কী দাইলোগ থিদোকপা হাংদোকউ

en: Open the Process Payment dialog
mni: পেমেন্তগী থবক তৌবগী দাইলোগ হাংদোকউ

en: _Vendor
mni: _ভেন্দর

en: Vendors Overview
mni: ভেন্দরসিংগী অসম্বা ৱারোল

en: Open a Vendor overview page
mni: ভেন্দরগী অসম্বা ৱারোল পেজ অমা হাংউ

en: Open the New Vendor dialog
mni: অনৌবা ভেন্দর দাইলোগ হাংদোকউ

en: Open the Find Vendor dialog
mni: ভেন্দর দাইলোগ থিদোকপা হাংদোকউ

en: Open the New Bill dialog
mni: অনৌবা বিল দাইলোগ হাংদোকউ

en: Open the Find Bill dialog
mni: বিল দাইলোগ থিদোকপা হাংদোকউ

en: Bills _Due Reminder
mni: বিল _দিউ নিংশিংহনবা

en: Open the Bills Due Reminder dialog
mni: বিল দিউ নিংশিংহনবগী দাইলোগ হাংদোকউ

en: _Employee
mni: _ইমপ্লোয়ি

en: Employees Overview
mni: ইমপ্লোয়িসিংগী অসম্বা ৱারোল

en: Open a Employee overview page
mni: ইমপ্লোয়িগী অসম্বা ৱারোল পেজ অমা হাংউ

en: Open the New Employee dialog
mni: অনৌবা ইমপ্লোয়ি দাইলোগ হাংদোকউ

en: Open the Find Employee dialog
mni: ইমপ্লোয়ি দাইলোগ থিদোকপা হাংদোকউ

en: Open the Find Expense Voucher dialog
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচর থিদোকপগী দাইলোগ হাংদোকপা

en: Sales _Tax Table
mni: সেলস _তেক্স তেবল

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
mni: সেলস তেক্স তেবলসগী পরিং মীৎয়েং তাবা অমসুং শেমদোকপা (GST/VAT)

en: _Billing Terms Editor
mni: _বিল্লিং তার্মস ইদিতর

en: View and edit the list of Billing Terms
mni: বিল্লিং তার্মসগী পরিং মীৎয়েং তাবা অমসুং শেমদোকপা

en: Test Search Dialog
mni: চাংয়েং থিবগী দাইলোগ

en: Initialize Test Data
mni: চাংয়েংগী দাতা হৌবা

en: Export Account T_ree to CSV…
mni: একাউন্ত ত্রি অদু CSVদা এক্সপোর্ত তৌ …

en: Export the Account Tree to a CSV file
mni: একাউন্ত ত্রি অদু CSV ফাইল অমদা এক্সপোর্ত তৌ

en: Export _Transactions to CSV…
mni: _ত্রাঞ্জেক্সনসিং অদু CSVদা এক্সপোর্ত তৌ …

en: Export the Transactions to a CSV file
mni: ত্রাঞ্জেক্সনসিং অদু CSV ফাইল অমদা এক্সপোর্ত তৌ

en: Import _Accounts from CSV…
mni: CSVদগী _একাউন্তসিং ইম্পোর্ত তৌ…

en: Import Accounts from a CSV file
mni: CSV ফাইল অমদগী একাউন্তসিং ইম্পোর্ত তৌ

en: Import _Transactions from CSV…
mni: CSVদগী _ত্রাঞ্জেক্সনসিং ইম্পোর্ত তৌ…

en: Import Transactions from a CSV file
mni: CSV ফাইল অমদগী ত্রাঞ্জেক্সনসিং ইম্পোর্ত তৌ

en: _Replay GnuCash .log file…
mni: GnuCash .log ফাইল _রিপ্লে তৌবা…

en: _Edit Account
mni: একাউন্ত _শেমদোকপা

en: Edit the selected account
mni: খল্লবা একাউন্ত শেংদোকউ

en: _Renumber Subaccounts…
mni: _সবএকাউন্তশিং রিনম্বর তৌবা…

en: Renumber the children of the selected account
mni: খল্লবা একাউন্তগী চিলদ্রেন রিনম্বর তৌরো

en: Open _Account
mni: _একাউন্ত হাংদোকউ

en: Open the selected account
mni: খল্লবা একাউন্ত অসি হাংদোকউ

en: Open _SubAccounts
mni: _সবএকাউন্তসিং হাংদোকউ

en: Open the selected account and all its subaccounts
mni: খল্লবা একাউন্ত অমসুং মসিগী সবএকাউন্ত পুম্নমক হাংদোকউ

en: _Refresh
mni: _রিফ্রেশ তৌবা

en: Refresh this window
mni: ৱিন্দো অসি রিফ্রেশ তৌরো

en: Create a new Account
mni: অনৌবা একাউন্ত অমা শেমগৎলো

en: New Account _Hierarchy…
mni: অনৌবা একাউন্তগী _হাইরারকি…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
mni: অনৌবা একাউন্ত মখলগী কাংলুপকা পুনশিন্দুনা হৌজিক্কী বুক অসি চাউথোকহল্লু

en: Reconcile the selected account
mni: খল্লবা একাউন্ত রিকনসাইল তৌরো

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
mni: শেংদোক্লবা অমাউন্ত খরদা য়ৌনবা মশাগী ওইবা ত্রান্সেকসন মথন্তনা শেংদোক্লে

en: Record a stock split or a stock merger
mni: স্তোক স্প্লিত নত্রগা স্তোক মর্জর রেকোর্দ তৌরো

en: View _Lots…
mni: _লোতশিং… মীৎয়েং তারো

en: Bring up the lot viewer/editor window
mni: লোত ভিউয়র/ইদিতর ৱিন্দো পুখৎলকউ

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
mni: _অশোয়বা য়েংশিল্লু অমসুং শেমজিল্লু

en: Check & Repair A_ccount
mni: এ_কাউন্ত অশোয়বা য়েংশিল্লু অমসুং শেমজিল্লু

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
mni: একাউন্ত অসিদা অনবেলেন্স ওইবা ত্রান্সেকসন অমসুং ওর্ফান স্প্লিত য়েংশিল্লো অমসুং শেমজিল্লো

en: Check & Repair Su_baccounts
mni: সব_একাউন্তস অশোয়বা য়েংশিল্লু অমসুং শেমজিল্লু

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
mni: একাউন্ত অসিদা অমসুং মসিগী সবএকাউন্তশিংদা অনবেলেন্স ওইবা ত্রান্সেকসন অমসুং ওর্ফান স্প্লিত য়েংশিল্লো অমসুং শেমজিল্লো

en: Check & Repair A_ll
mni: পু_ম্নমক অশোয়বা য়েংশিল্লু অমসুং শেমজিল্লু

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
mni: একাউন্ত পুম্নমক্তা অনবেলেন্স ওইবা ত্রান্সেকসন অমসুং ওর্ফান স্প্লিত য়েংশিল্লো অমসুং শেমজিল্লো

en: Edit _Account
mni: _একাউন্ত শেমদোকপা

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
mni: কনাগুম্বা অমগী মশাগী ওইবা ত্রান্সেকসন মথন্তনা শেংদোক্লে, শেংদোক্লবা অমাউন্ত অদু পীরে

en: Delete selected account
mni: খল্লবা একাউন্ত মুত্থৎলো

en: Sort _Order
mni: মথং-মনাউ _সোর্ত তৌরো

en: _Standard
mni: _স্তেন্দার্দ

en: _Quantity
mni: _ক্বান্তিতি

en: _Enter
mni: _চঙশিল্লো

en: Record the current entry
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রি রেকোর্দ তৌরো

en: Cancel the current entry
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রি ককথৎলো

en: Delete the current entry
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রি মুত্থৎলো

en: _Blank
mni: _অহাংবা

en: Dup_licate Entry
mni: দু_প্লিকেত এন্ত্রি

en: Make a copy of the current entry
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রিগী কোপি অমা শেম্মো

en: Move Entry _Up
mni: এন্ত্রি _মথক্তা চৎলো

en: Move the current entry one row upwards
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রিসি রো অমা মথকলোমদা চৎলো

en: Move Entry Do_wn
mni: এন্ত্রি _মখাদা চৎথরো

en: Move the current entry one row downwards
mni: হৌজিক্কী এন্ত্রি অসি রো অমা মখাদা চৎথরো

en: E_dit Customer
mni: কস্তমর এ_দিত তৌ

en: Edit the selected customer
mni: খল্লবা কস্তমর অদু এদিত তৌ

en: Create a new customer
mni: অনৌবা কস্তমর অমা সেম্মু

en: E_dit Vendor
mni: ভেন্দর এ_দিত তৌ

en: Edit the selected vendor
mni: খল্লবা ভেন্দর অদু এদিত তৌ

en: Create a new vendor
mni: অনৌবা ভেন্দর অমা সেম্মু

en: E_dit Employee
mni: ইমপ্লোয়ি এ_দিত তৌ

en: Edit the selected employee
mni: খল্লবা ইমপ্লোয়ি অদু এদিত তৌ

en: Create a new employee
mni: অনৌবা ইমপ্লোয়ি অমা সেম্মু

en: Show customer report
mni: কস্তমর রিপোর্ত উৎলু

en: Show customer aging overview for all customers
mni: কস্তমর লোয়নমক্কী কস্তমরগী চহি য়ামখৎলকপগী অসম্বা ৱারোল উৎলু

en: Show vendor report
mni: ভেন্দর রিপোর্ত উৎলু

en: Show vendor aging overview for all vendors
mni: ভেন্দর লোয়নমক্কী ভেন্দরগী মপুং ফারকপগী অসম্বা ৱারোল উৎলু

en: Show employee report
mni: ইমপ্লোয়ি রিপোর্ত উৎলু

en: Create a new invoice
mni: অনৌবা ইনভোইস অমা সেম্মু

en: Create a new bill
mni: অনৌবা বিল অমা সেম্মু

en: Create a new voucher
mni: অনৌবা ভাউচর অমা সেম্মু

en: Assign as payment…
mni: পেমেন্তগুম্না এসাইন তৌ…

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
mni: _বেসিক লেজর

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
mni: _মথন্তনা খায়দোচবা লেজর

en: _Void Transaction
mni: _য়াদ্রবা ত্রান্সেকসন

en: _Unvoid Transaction
mni: _য়াদ্রবা নত্তবা ত্রান্সেকসন

en: Add _Reversing Transaction
mni: _রিভর্সিং ত্রান্সেকসন হাপচিল্লো

en: S_plit Transaction
mni: ত্রান্সেকসন খা_য়দোকউ

en: Edit E_xchange Rate
mni: এ_কচেনজগী রেত শেমদোকউ

en: Account Report
mni: একাউন্ত রিপোর্ত

en: Account Report - Single Transaction
mni: একাউন্ত রিপোর্ত - সিঙ্গল ত্রাঞ্জেক্সন

en: Show all splits in the current transaction
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসনদা খায়দোকপা পুম্নমক উৎলো

en: _Print Report…
mni: রিপোর্ত _নমথোকপা…

en: Print the current report
mni: হৌজিক্কী রিপোর্ত নমথোকপা

en: _Report Options
mni: _রিপোর্ত ওপসনশিং

en: Edit report style sheets
mni: রিপোর্ত স্তাইল চেবাংসিংদু এদিত তৌ

en: Export as P_DF…
mni: P_DFকুম্না এক্সপোর্ত তৌ…

en: Export the current report as a PDF document
mni: হৌজিক্কী রিপোর্ত অসি PDF দোক্যুমেন্ত অমগুম্না এক্সপোর্ত তৌ

en: Export HTML-formatted report to file
mni: ফাইদা HTML-ফোর্মেত তৌরবা রিপোর্ত থাদোকপা

en: Back
mni: মতুং

en: Move back one step in the history
mni: হিস্তরিদা খোঙথাং অমা তুংদা হল্লো

en: Forward
mni: ফোর্ৱার্দ

en: Move forward one step in the history
mni: হিস্তরিদা খোঙথাং অমা ফোর্ৱার্দ তৌরো

en: Reload
mni: রিলোদ তৌবা

en: Reload the current page
mni: হৌজিক্কী লামায় অসি রিলোদ তৌরো

en: Stop
mni: লেপ্পা

en: Cancel outstanding HTML requests
mni: আউস্তেন্দিং HTML হায়জবা ককথৎলো

en: Export _Report
mni: _রিপোর্ত থাদোকপা

en: Create a new scheduled transaction
mni: অনৌবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন অমা শেমগৎলো

en: Edit the selected scheduled transaction
mni: খল্লবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন শেমদোকউ

en: Delete the selected scheduled transaction
mni: খল্লবা সেদিউল তৌরবা ত্রান্সেকসন মুত্থৎলো

en: Import _QIF…
mni: _QIF পুশিল্লকপা…

en: Import a Quicken QIF file
mni: ক্বিকন QIF ফাইল অমা পুশিল্লকউ

en: St_yle Sheets
mni: স্তা_ইল শীতস

en: _Reconcile
mni: _রিকনসাইল তৌবা

en: _Reconcile Information…
mni: _রিকনসাইল তৌবগী ঈপাউ…

en: _Finish
mni: _লোইবা

en: _Postpone
mni: _য়ৈথোকপা

en: _Open Account
mni: একাউন্ত _হাংদোকপা

en: _Reconcile Selection
mni: _খল্লবদু রিকন্সাইল তৌ

en: _Unreconcile Selection
mni: _খল্লবদু রিকন্সাইল তৌগনু

en: Add a new balancing entry to the account
mni: একাউন্তদা অনৌবা বেলেন্সিং এন্ত্রি হাপচিল্লো

en: Edit the current transaction
mni: হৌজিক্কী ত্রান্সেকসন শেমদোকউ

en: Reconcile the selected transactions
mni: খল্লবা ত্রাঞ্জেক্সনসিং অদু রিকন্সাইল তৌ

en: Unreconcile the selected transactions
mni: খল্লবা ত্রাঞ্জেক্সনসিংদু রিকন্সাইল তৌগনু

en: Delete the selected transaction
mni: খল্লবা ত্রান্সেকসন অসি মুত্থৎলো

en: Open the account
mni: একাউন্ত হাংদোকউ

en: Finish the reconciliation of this account
mni: একাউন্ত অসিগী রিকনসিলিয়েসন লোইশিল্লো

en: Postpone the reconciliation of this account
mni: একাউন্ত অসিগী রিকনসিলিয়েসন য়ৈথোক্লো

en: Cancel the reconciliation of this account
mni: একাউন্ত অসিগী রিকনসিলিয়েসন ককথৎলো

en: Illegal variable in expression.
mni: ফোঙদোকপদা আইন কায়বা ভেরিয়েবল ওইরে.

en: Unbalanced parenthesis
mni: অনবেলেন্স পেরেন্তথেসিস

en: Stack overflow
mni: স্তেক ওভরফ্লো

en: Stack underflow
mni: স্তেক অন্দরফ্লো

en: Undefined character
mni: শকতাক্তবা কেরেক্তর

en: Not a variable
mni: ভেরিয়েবল নত্তে

en: Not a defined function
mni: শক্তাক্লবা ফঙ্কসন অমা নত্তে

en: Out of memory
mni: মেমোরি লৈত্রে

en: Numeric error
mni: নম্বরগী অশোয়বা

en: Opening Balances
mni: ওপনিং বেলেন্সেস

en: Deposit
mni: শেল থমজিনবা (দিপোজিত)

en: Receive
mni: ফংবা

en: Withdrawal
mni: শেল লৌথোকপা (ৱিদ্রোৱেল)

en: Spend
mni: চাদিং তৌবা

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
mni: খায়দোক্লিবা কেরেক্তর "%s" অসি একাউন্ত মমিং অমা নত্রগা অমদগী হেনবদা শিজিন্নরি.
    
    মসি থাজরুদবা লমচৎ অমদা ফল ফংগনি. একাউন্ত মমিং অমা হোংদোকপিয়ু নত্রগা অতোপ্পা খায়দোক্লিবা কেরেক্তর খনবিয়ু.
    
    মখাদা অদোম্না চুমদবা একাউন্ত মমিংশিংগী পরিং অমা ফংগনি:
    %s

en: Credit Card
mni: ক্রেদিত কার্দ

en: Stock
mni: স্তোক

en: Mutual Fund
mni: ম্যুচুয়েল ফন্দ

en: A/Receivable
mni: A/ফংগদবা

en: A/Payable
mni: A/শেল পীগদবা

en: Root
mni: মরু

en: Orphaned Gains
mni: ওর্ফান ওইবা অতোংবা

en: Realized Gain/Loss
mni: ফংলবা অতোংবা/অমাংবা

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
mni: কমোদিতি নত্রগা ত্রেদিং একাউন্তদগী অতোংবা নত্রগা অমাংবশিং হায়বদি অতৈ অমত্তদা রেকোর্দ তৌদবা অদু খঙলে.

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
mni: দেতাসেত অসিদা GnuCashকী ভর্সন অসিনা সপ্পোর্ত তৌদবা ফিচরসিং য়াউই। মখাগী ফিচরসিং অসি সপ্পোর্ত তৌহন্নবা নহাক্না GnuCashকী হেন্না নৌবা ভর্সন অমা সিজিন্নগদবনি:

en: Extra to Charge Card
mni: চার্জ কার্দতা এক্সত্রা ওইবা

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
mni: ইনভোইস অমদগী সেম্বনি। ইনভোইস অদু অনপোস্ত তৌনবা হোৎনৌ।

en:  (posted)
mni: (পোস্ত তৌখ্রবা)

en: One Week Ago
mni: চয়োল অমগী মমাংদা

en: One Week Ago.
mni: চয়োল অমগী মমাং।

en: One Week Ahead
mni: চয়োল অমা মাংজৌন্না

en: One Week Ahead.
mni: চয়োল অমা মাংজৌননা।

en: One Month Ago
mni: থা অমগী মমাংদা

en: One Month Ago.
mni: থা অমগী মমাং।

en: One Month Ahead
mni: থা অমা মাংজৌন্না

en: One Month Ahead.
mni: থা অমা মাংজৌননা।

en: Three Months Ago
mni: থা অহুমগী মমাংদা

en: Three Months Ago.
mni: থা অহুমগী মমাং।

en: Three Months Ahead
mni: থা অহুম মাংজৌন্না

en: Three Months Ahead.
mni: থা অহুম মাংজৌননা।

en: Six Months Ago
mni: থা তরুক্কী মমাংদা

en: Six Months Ago.
mni: থা তরুক্কী মমাং।

en: Six Months Ahead
mni: থা তরুক মাংজৌন্না

en: Six Months Ahead.
mni: থা তরুক মাংজৌননা।

en: One Year Ago
mni: চহী অমগী মমাংদা

en: One Year Ago.
mni: চহি অমগী মমাং।

en: One Year Ahead
mni: চহী অমা মাংজৌন্না

en: One Year Ahead.
mni: চহি অমা মাংজৌননা।

en: Start of next month
mni: মথং থাগী অহৌবা

en: First day of the next month.
mni: মথংগী থাগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of next month
mni: মথং থাগী অরোইবা

en: Last day of next month.
mni: মথংগী থাগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of next quarter
mni: মথংগী ক্বার্তরগী (থা অহুম অহুমগী) অহৌবা

en: First day of the next quarterly accounting period.
mni: মথংগী ক্বাতরগী একাউন্তিং পেরিওদ অদুগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of next quarter
mni: মথংগী ক্বার্তরগী (থা অহুম অহুমগী) অরোইবা

en: Last day of next quarterly accounting period.
mni: মথংগী ক্বাতরগী একাউন্তিং পেরিওদকী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Start of next year
mni: মথং চহীগী অহৌবা

en: First day of the next calendar year.
mni: মথংগী কেলেন্দর চহিগী অহানবা নুমিৎ।

en: End of next year
mni: মথং চহীগী অরোইবা

en: Last day of the next calendar year.
mni: মথংগী কেলেন্দর চহিগী অরোয়বা নুমিৎ।

en: Counters
mni: কাউন্তর

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
mni: নুমিৎ মসিং অদু খল্লু, মদুগী মতুংদদি ত্রাঞ্জেক্সনসিং অদু পাবা-খক্তগী ওইখিগনি অমসুং সাংথনা এদিত তৌবা য়াররোই। অহৌবা অসি অঙাংবা লাইন অমনা একাউন্ত রেজিস্তর ৱিন্দোজদা মার্ক তৌই। করিগুম্বা জিরো ওইরবদি, ত্রাঞ্জেক্সন লোয়নমক এদিত তৌবা য়াই অমসুং পাবা-খক্কী অমত্তা নত্তে।

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
mni: রেজিস্তরদা সিজিন্নরিবা স্প্লিত এক্সন ফিল্ড অদু ত্রাঞ্জেক্সন নম্বর; রেজিস্তরগী অনিসুবা লাইন্দা 'T-Num'গুম্না উৎলিবা ত্রাঞ্জেক্সন নম্বর অদুগী মহুত্তা 'নম' ফিল্ডগীদমক সিজিন্ননবা চেক তৌ। ব্যুজিনেস ফিচরসিং, রিপোর্ত তৌবা অমসুং ইম্পোর্তসিং/এক্সপোর্তসিংদা মদুগী চান্নবা ফলসিং লৈ।

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
mni: করেন্সি নৎত্রগা কোম্মোদিতি অমদগী হেন্না য়াউবা ত্রাঞ্জেক্সনসিংগীদমক সিজিন্নবা ত্রেদিং একাউন্তসিং লৈনবা চেক তৌ।

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
mni: তোঙানবা মওংদা করিগুম্বা অমত্তা তাক্তবা মতমদা সিজিন্নগদবা বদজেত।

en: Customer number
mni: কস্তমর নম্বর

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
mni: মমাংগী কস্তমর নম্বর শেমগৎলে. মথংগী কস্তমর নম্বর শেমগৎপদা মসিগী নম্বর অসিদগী মখা চত্থগনি.

en: Customer number format
mni: কস্তমর নম্বর ফোর্মেত

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
mni: কস্তমর নম্বর শেমগৎপদা শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিং অমনি.

en: Employee number
mni: ইমপ্লোয়ি নম্বর

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
mni: মমাংগী ইমপ্লোয়ি নম্বর শেমগৎলে. মসিগি নম্বর অসি মথংগী ইমপ্লোয়ি নম্বর শেমগৎপদা হেনগৎলগনি.

en: Employee number format
mni: ইমপ্লোয়ি নম্বর ফোর্মেত

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
mni: ইমপ্লোয়ি নম্বরশিং শেমগৎপগী শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিংনি.

en: Invoice number
mni: ইনভোইস নম্বর

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
mni: মমাংগী ইভোইস নম্বর শেমগৎলে. মথংগী ইনভোইস নম্বর শেমগৎপদা মসিগী নম্বর অসিদগী মখা চত্থগনি.

en: Invoice number format
mni: ইনভোইস নম্বর ফোর্মেত

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
mni: ইনভোইস নম্বর শেমগৎপদা শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিং অমনি.

en: Bill number
mni: বিল নম্বর

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
mni: মমাংগী বিল নম্বর শেমগৎলে. মথংগী বিল নম্বর শেমগৎপদা মসিগী নম্বর অসিদগী মখা চত্থগনি.

en: Bill number format
mni: বিল নম্বর ফোর্মেত

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
mni: বিল নম্বর শেমগৎপদা শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিং অমনি.

en: Expense voucher number
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচর নম্বর

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
mni: মমাংগী চাদিংগী ভাউচর নম্বর শেমগৎলে. মথংগী ভাউচর নম্বর শেমগৎপদা মসিগী নম্বর অসিদগী মখা চত্থগনি.

en: Expense voucher number format
mni: শেল শিজিন্নবগী ভাউচর নম্বর ফোর্মেত

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
mni: চাদিংগী ভাউচর নম্বর শেমগৎপদা শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিং অমনি.

en: Job number
mni: থবক্কী নম্বরগী

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
mni: মমাংগী থবক্কী নম্বর শেমগৎলে. মথংগী থবক্কী নম্বর শেমগৎপদা মসিগী নম্বর অসিদগী মখা চত্থগনি.

en: Job number format
mni: থবক্কী নম্বরগী ফোর্মেত

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
mni: থবক্কী নম্বর শেমগৎপদা শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিং অমনি.

en: Order number
mni: ওর্দর নম্বর

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
mni: মমাংগী ওর্দর নম্বর শেমগৎলে. মথংগী ওর্দর নম্বর শেমগৎপদা মসিগী নম্বর অসিদগী মখা চত্থগনি.

en: Order number format
mni: ওর্দর নম্বর ফোর্মেত

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
mni: ওর্দর নম্বর শেমগৎপদা শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিং অমনি.

en: Vendor number
mni: ভেন্দর নম্বর

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
mni: মমাংগী ভেন্দর নম্বর শেমগৎলে. মসিগী নম্বর অসি মথংগী ভেন্দর নম্বর শেমগৎনবা হেনগৎহনগনি.

en: Vendor number format
mni: ভেন্দর নম্বর ফোর্মেত

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
mni: ভেন্দর নম্বর শেমগৎপদা শিজিন্নগদবা ফোর্মেত স্ত্রিং. মসি printf-style ফোর্মেত স্ত্রিং অমনি.

en: The name of your business.
mni: নহাক্কী ব্যুজিনেসকী মমীং

en: The address of your business.
mni: নহাক্কী ব্যুজিনেসকী এদ্রেস

en: The contact person to print on invoices.
mni: ইনভোইসসিং প্রিন্ত তৌনবগীদমক পাউ ফাউনগদবা মীওই

en: The fax number of your business.
mni: নহাক্কী ব্যুজিনেস অদুগী ফেক্স নম্বর।

en: The email address of your business.
mni: নহাক্কী ব্যুজিনেস অদুগী ইমেইল এদ্রেস।

en: The URL address of your website.
mni: নহাক্কী ৱেবসাইত অদুগী URL এদ্রেস

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
mni: নহাক্কী কম্পনি অদুগী ID (খুদম ওইনা 'তেক্স-ID: 00-000000)।

en: Default Customer TaxTable
mni: দিফোল্ত কস্তমর তেক্সতেবল

en: The default tax table to apply to customers.
mni: কস্তমরসদা শিজিন্নগদবা দিফোল্ত তেক্স তেবল.

en: Default Vendor TaxTable
mni: দিফোল্ত ভেন্দর তেক্সতেবল

en: The default tax table to apply to vendors.
mni: ভেন্দরদা শিজিন্নগদবা দিফোল্ত তেক্স তেবল.

en: The default date format used for fancy printed dates.
mni: ৱাখলনা সেম্বা প্রিন্ত তৌরবা তারিখসিংদা সিজিন্নবা দিফোলত তারিখ ফোর্মেত।

en: The electronic tax number of your business
mni: অদোমগী ললোন-ইতিক তৌবগী ইলেক্ত্রোনিক তেক্স নম্বর

en:  (closed)
mni:  (লোইশিল্লে)

en: Lot Link
mni: লোতকী লিঙ্ক

en: Use Trading Accounts
mni: ত্রেদিং একাউন্ত শিজিন্নৌ

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
mni: পাবা-খক্তগী ত্রাঞ্জেক্সনসিংগী (অঙাংবা লাইন) অহৌবা নুমিৎ

en: Use Split Action Field for Number
mni: নম্বরগীদমক স্প্লিত এক্সন ফিল্ড সিজিন্নৌ

en: Budgeting
mni: বজেতিং

en: Default Budget
mni: দিফোল্ত বজেত

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
mni: অরোইবা %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
mni: শকখঙদবা, %d-মচাউ-মরাক্কী পরিং.

en: Voided transaction
mni: য়াদ্রবা ত্রান্সেকনস

en: Transaction Voided
mni: ত্রান্সেকসন য়াদ্রে

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
mni: তেক্সকা মরি লৈনৈ অদুবু তেক্স কোদ লৈতে

en: Tax entity type not specified
mni: তেক্স এন্তিতি মখল পীদ্রে

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
mni: তেক্স মখল %s: একাউন্ত মখলগী চুমদবা কোদ %s

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
mni: তেক্সকা মরি লৈনদে; তেক্স মখল %s: একাউন্ত মখলগী চুমদবা কোদ %s

en: Invalid code %s for tax type %s
mni: তেক্স মখল %s: গী চুমদবা কোদ %s

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
mni: তেক্সকা মরি লৈনদে; তেক্স মখল %s গী চুমদবা কোদ %s

en: No form: code %s, tax type %s
mni: ফোর্ম লৈতে: কোদ %s, তেক্স মখল %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
mni: তেক্সকা মরি লৈনদে; ফোর্ম লৈতে: কোদ %s, তেক্স মখল %s

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
mni: দিস্ক্রিপসন লৈতে: ফোর্ম %s, কোদ %s, তেক্স মখল %s

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
mni: তেক্সকা মরি লৈনদে; দিস্ক্রিপসন লৈতে: ফোর্ম %s, কোদ %s, তেক্স মখল %s

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
mni: তেক্সকা মরি লৈনদে; %s%s: %s (কোদ %s, তেক্স মখল %s)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
mni: (তেক্সকা মরি লৈনবা সবএকাউন্ত: %d)

en: No help available.
mni: মতেং অমত্তা ফংদে.
