gnuchess 6.1.1 - en to gl translation catalogue (27 entries)

en: Failed to open %s for writing: %s
gl: Produciuse un erro ao abrir %s para escribir: %s

en: No more moves. Game reached the end.
gl: Non hai máis movementos. A partida rematou.

en: Initial position reached. There are no earlier moves.
gl: Chegouse á posición inicial. Non hai movementos anteriores.

en: Invalid filename.
gl: Nome de ficheiro non válido.

en: Graphic mode is enabled.
gl: O modo gráfico está activado.

en: Graphic mode is disabled.
gl: O modo gráfico está desactivado.

en: No moves to undo!
gl: Non hai movementos que desfacer!

en: Save to %s
gl: Gardar en %s

en: Usage: %s [OPTION]...
gl: Modo de uso: %s [OPCIÓN]...

en: Options:
gl: Opcións:

en:  -h, --help         display this help and exit
gl:  -h, --help         mostra esta axuda e sae

en:  -v, --version      display version information and exit
gl:  -v, --version      mostra a información da versión e sae

en:      --silent       same as -q
gl:      --silent       o mesmo que -q

en:  -g, --graphic      enable graphic mode
gl:  -g, --graphic      activar o modo gráfico

en: Report bugs to <bug-gnu-chess@gnu.org>.
gl: Comunique os erros a <bug-gnu-chess@gnu.org>.

en: Invalid move: %s
gl: Movemento non válido: %s

en: time
gl: tempo

en: moves
gl: movementos

en:  Quits the program.
gl:  Sae do programa.

en:  Prints out the version of this program.
gl: Mostra a versión deste programa.

en:  Loads the game in the file into memory.
gl: Carga a partida á memoria desde o ficheiro.

en:  Advances one move in pgn loaded game.
gl: Avanza un movemento na partida de pgn cargada.

en:  Goes to begin position of pgn loaded game.
gl: Vai á posición inicial da partida de pgn cargada.

en:  Goes to end position of pgn loaded game.
gl: Vai á posición final da partida de pgn cargada.

en:  Program plays white.
gl: O programa xoga con brancas.

en:  Program plays black.
gl: O programa xoga con negras.

en:  Mostly used by Internet Chess Server.
gl:  Empregado maiormente por Internet Chess Server.
