gnuchess 6.2.7-pre1 - en to uk translation catalogue (152 entries)

en: Memory out of range or invalid.
uk: Пам’ять поза припустимими межами або некоректна.

en: File name is too long (max = %d).
uk: Файл є надто довгим (максимум = %d).

en: Option processing failed.
uk: Помилка під час спроби обробити параметри.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
uk: Авторські права належать Free Software Foundation, Inc., %s
    Умови ліцензування викладено у GPLv3+: GNU GPL версії 3 або новішій, <http://gnuorg/licenses/gpl.html>
    Це вільне програмне забезпечення: ви можете вільно змінювати і поширювати його.
    Вам не надається ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ, окрім гарантій передбачених законодавством.

en: Thinking...
uk: Обдумуємо...

en: Command 'activate' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «activate» не передбачено.

en: Command 'black' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «black» не передбачено.

en: The syntax to add a new book is:
    
    	book add file.pgn
uk: Синтаксис команди додавання нового збірника:
    
    	book add файл.pgn

en: Book is now on.
uk: Використання збірника увімкнено.

en: Book is now off.
uk: Використання збірника вимкнено.

en: Book is now best.
uk: Тепер зі збірника вибиратиметься найкращий хід.

en: Book is now worst.
uk: Тепер зі збірника вибиратиметься найгірший хід.

en: Book is now random.
uk: Тепер зі збірника вибиратиметься випадковий хід.

en: Incorrect book option: '%s'.
uk: Некоректний параметр збірника: «%s».

en: Search to a depth of %d.
uk: Пошук з глибиною %d.

en: Hashing is on.
uk: Хешування увімкнено.

en: Hashing is off.
uk: Хешування вимкнено.

en: Fischer increment of %d seconds.
uk: Приріст Фішера у %d секунд.

note: TRANSLATORS: Please be aware that the word 'move' is sometimes used as a synonym of 'ply', and sometimes in the sense of a full 2-ply move.
en: Time control: %d moves in %.2f secs.
uk: Керування часом: %d ходів за %.2f секунд.

en: name    - list known players alphabetically
uk: name    - показати відомих гравців за абеткою

en: score   - list by GNU best result first
uk: score   - виведення за найкращими результатами GNU

en: reverse - list by GNU worst result first
uk: reverse - вивести за найгіршими результатами GNU

en: Board is wrong!
uk: Помилкова позиція на дошці!

en: Error reading file '%s'.
uk: Помилка під час спроби прочитати файл «%s».

en: Error reading contents of file '%s'.
uk: Помилка під час спроби прочитати вміст файла «%s».

en: Failed to open %s for writing: %s
uk: Не вдалося відкрити %s для записування даних: %s

en: Could not create logfile, all slots occupied.
uk: Не вдалося створити файл журналу, усі можливі записи вже заповнено.

en: You may consider deleting or renaming your existing logfiles.
uk: Вам варто вилучити або перейменувати наявні файли журналу.

en: Null-move heuristic is on.
uk: Евристику нульового ходу увімкнено.

en: Null-move heuristic is off.
uk: Евристику нульового ходу вимкнено.

en: Incorrect epd file.
uk: Помилковий файл epd.

en: Error: PGN file not loaded!
uk: Помилка: файл PGN не завантажено!

en: No more moves. Game reached the end.
uk: Більше ходів немає. Гру завершено.

en: Initial position reached. There are no earlier moves.
uk: Початкова позиція. Попередніх ходів більше немає.

en: Invalid filename.
uk: Некоректна назва файла.

en: Graphic mode is enabled.
uk: Графічний режим увімкнено.

en: Graphic mode is disabled.
uk: Графічний режим вимкнено.

en: Command 'random' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «random» не передбачено.

en: my rating = %d, opponent rating = %d
uk: ваш рейтинг = %d, рейтинг суперника = %d

en: No moves to undo!
uk: Немає ходів, які можна скасувати!

en: Save to %s
uk: Зберегти до %s

en: Command 'switch' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «switch» не передбачено.

en: Usage: %s [OPTION]...
uk: Користування: %s [ПАРАМЕТР]...

en: Play the game of chess.
uk: Гра у шахи.

en: Options:
uk: Параметри:

en:  -h, --help         display this help and exit
uk:  -h, --help         вивести довідку та завершити роботу

en:  -v, --version      display version information and exit
uk:  -v, --version      показати дані щодо версії і завершити роботу

en:  -q, --quiet        make the program silent on startup
uk:  -q, --quiet        не виводити повідомлень після запуску програми

en:      --silent       same as -q
uk:      --silent       те саме, що і -q

en:  -x, --xboard       start in engine mode
uk:  -x, --xboard       запустити у режимі рушія

en:  -p, --post         start up showing thinking
uk:  -p, --post         запуск з показом обмірковування ходів

en:  -e, --easy         disable thinking in opponents time
uk:  -e, --easy         вимкнути обмірковування позиції під час ходу суперника

en:  -m, --manual       enable manual mode
uk:  -m, --manual       увімкнути ручний режим

en:  -u, --uci          enable UCI protocol (externally behave as UCI engine)
uk:  -u, --uci          увімкнути протокол UCI (виводити дані до інтерфейсу у форматі рушія UCI)

en:  -M size, --memory=size   specify memory usage in MB for hashtable
uk:  -M розмір, --memory=розмір вказати об’єм пам’яті у МБ, який можна використовувати для таблиці хешів

en:  -a filename, --addbook=filename   compile book.bin from pgn book 'filename'
uk:  -a файл, --addbook=файл           створити book.bin на основі вказаного файла збірника pgn

en:  -g, --graphic      enable graphic mode
uk:  -g, --graphic      увімкнути графічний режим

en:  Options xboard and post are accepted without leading dashes
     for backward compatibility.
uk:  Параметри xboard та post можна вказувати без похилих рисок на початку
     для зворотної сумісності.

en:  Moves are accepted either in standard algebraic notation (SAN) or
     in coordinate algebraic notation.
uk:  Ходи можна вказувати або у стандартних алгебраїчних позначеннях (SAN), або
     у координатних алгебраїчних позначеннях.

en:  The file 'gnuchess.ini' allows setting config options. See
     'info gnuchess' for details. The file will be looked up in the current
     directory or, if not found there, in the directory pointed to by
     environment variable GNUCHESS_PKGDATADIR.
uk:  За допомогою файла «gnuchess.ini» можна визначати параметри налаштування.
     Докладніший опис можна отримати за допомогою команди «info gnuchess».
     Програма шукатиме файл або у поточному каталозі, або, якщо його там не буде
     знайдено, у каталозі, на який вказує змінна середовища GNUCHESS_PKGDATADIR.

en: Report bugs to <bug-gnu-chess@gnu.org>.
uk: Про вади повідомляйте за адресою <bug-gnu-chess@gnu.org>.

en: Invalid move: %s
uk: Некоректний хід: %s

en: Coordinate display enabled.
uk: Показ координат увімкнено.

en: Coordinate display disabled.
uk: Показ координат вимкнено.

en: Command 'white' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «white» не передбачено.

en: My rating = %d
uk: Ваш рейтинг = %d

en: Opponent rating = %d
uk: Рейтинг суперника = %d

en: time
uk: час

en: moves
uk: ходи

en: No. of moves generated = %ld
uk: К-ть згенерованих ходів = %ld

en: Command 'show eval/score' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «show eval/score» не передбачено.

en: Command 'show pin' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «show pin» не передбачено.

en: Command 'test' is currently not supported.
uk: У поточному режимі роботи програми команди «test» не передбачено.

en:  Quits the program.
uk:  Завершує роботу програми.

en:  In analysis mode this stops analysis, otherwise it quits the program.
uk:  У режимі аналізу припиняє аналіз, у інших режимах завершує роботу програми.

en:  Produces a help blurb corresponding to this list of commands.
uk:  Виводить довідкове повідомлення щодо цього списку команд.

en:  add - compiles book.bin from a pgn book file
uk:  add - збирає book.bin на основі файла збірника pgn

en:  on - enables use of book (default)
uk:  on - вмикає використання збірника дебютів (типово)

en:  off - disables use of book
uk:  off - вимикає використання збірника дебютів

en:  worst - plays worst move from book
uk:  worst - виконує найгірший хід зі збірника

en:  best - plays best move from book
uk:  best - виконує найкращий хід зі збірника

en:  prefer - same as 'book on' (default)
uk:  prefer - те саме, що і «book on» (типово)

en:  random - plays any move from book
uk:  random - виконує випадковий хід зі збірника

en:  Prints out the version of this program.
uk:  Виводить дані щодо версії програми.

en:  Backs up one move in pgn loaded game.
uk:  Переходить до попереднього ходу у завантаженій з файла pgn грі.

en:  Saves the game so far from memory to the file.
uk:  Зберігає дані поточної гри у пам’яті до файла.

en:  Loads the game in the file into memory.
uk:  Завантажує гру з файла до пам’яті.

en:  Loads the game in the file into memory, and enables
     the commands 'first', 'last', 'next', 'previous'.
uk:  Завантажує гру з файла до пам’яті і вмикає команди
     «first», «last», «next», «previous».

en:  Advances one move in pgn loaded game.
uk:  Переходить до наступного ходу у завантаженій з файла pgn грі.

en:  Goes to begin position of pgn loaded game.
uk:  Переходить до початкової позиції завантаженої з файла pgn гри.

en:  Goes to end position of pgn loaded game.
uk:  Переходить до кінцевої позиції завантаженої з файла pgn гри.

en:  Makes the program stop moving. You may now enter moves
     to reach some position in the future.
uk:  Забороняє програмі виконувати ходи. Після цього ви можете
     вводити ходи, аж до досягнення певної позиції.

en:  Program plays white.
uk:  Програма грає білими.

en:  Program plays black.
uk:  Програма грає чорними.

en:  Computer takes whichever side is on move and begins its
     thinking immediately.
uk:  Комп’ютер переходить на бік гравця, який має право ходу і починає
     негайно обмірковувати хід цього гравця.

en:  Arranges for verbose thinking output showing variation, score,
     time, depth, etc.
uk:  Переводить програму у режим показу даних щодо аналізу: варіанти, оцінки,
     час, глибина опрацювання позиції тощо.

en:  Turns off verbose thinking output.
uk:  Вимикає режим докладного виведення.

en:  Lets you input your name. Also writes the log.nnn and
     corresponding game.nnn files. For details please see
     the auxiliary file format sections.
uk:  Надає вам змогу ввести позицію. Виконує запис даних до
     файлів log.nnn та game.nnn. Докладніший опис можна знайти
     у розділах щодо формату допоміжного файла.

en:  Mostly used by Internet Chess Server.
uk:  Здебільшого використовується для роботи з Internet Chess Server.

en:  This command reactivates a game that has been terminated automatically
     due to checkmate or no more time on the clock. However, it does not
     alter those conditions. So you would have to undo a move or two, or
     add time to the clock with 'level' or 'time'.
uk:  За допомогою цієї команди можна активувати гру, яку було автоматично
     перервано через мат або вичерпання обмеження за часом. Втім, команда
     не знімає обмежень. Отже, вам доведеться скасувати один чи два ходи
     або додати часу за допомогою команди «level» або «time».

en:  Inputs the estimated rating for computer and for its opponent.
uk:  Введення оцінки рейтингу комп’ютера та його суперника.

en:  Sets up a new game (i.e. pieces in original positions).
uk:  Налаштовує нову гру (розташовує фігури у початкових позиціях).

en:  Inputs time left in game for computer in hundredths of a second.
     Mostly used by Internet Chess Server.
uk:  Введення часу на залишок гри для комп’ютера у сотих частинах секунди.
     Здебільшого використовується для роботи з Internet Chess Server.

en:  on - enables using the memory hash table to speed up search
uk:  on - вмикає використання таблиці хешів у пам’яті для пришвидшення пошуку

en:  off - disables the memory hash table
uk:  off - вимикає використання таблиці хешів у пам’яті

en:  Sets the hash table to permit storage of N MB.
uk:  Встановлює граничний розмір таблиці хешів у МБ.

en:  on - enables using the null-move heuristic to speed up search
uk:  on - вмикає використання евристики нульового ходу для пришвидшення пошуку

en:  off - disables using the null-move heuristic
uk:  off - вимикає використання евристики нульового ходу

en:  on - enables use of xboard/winboard
uk:  on - вмикає використання xboard/winboard

en:  off - disables use of xboard/winboard
uk:  off - вимикає використання xboard/winboard

en:  Sets the program to look N ply (half-moves) deep for every
     search it performs. If there is a checkmate or other condition
     that does not allow that depth, then it will not be.
uk:  Встановлює глибину пошуку для програми у вказану кількість
     напівходів. Якщо існує мат або інша гранична позиція, яка
     не дозволяє подібний пошук, обмеження не буде застосовано.

en:  Sets time control to be MOVES in MINUTES, with each move giving
     an INCREMENT (in seconds, i.e. a Fischer-style clock).
uk:  Встановлює контроль часу у вказаній кількості ходів на вказану
     кількість секунд з кожним ходом (тобто годинник Фішера).

en:  Loads a position in EPD format from disk into memory.
uk:  Завантажує позицію у форматі EPD з диска до оперативної пам’яті.

en:  Saves game position into EPD format from memory to disk.
uk:  Зберігає позицію у форматі EPD з оперативної пам’яті на диск.

en:  Switches side to move.
uk:  Перемикає гравця, який ходитиме.

en:  Solves the positions in FILENAME.
uk:  Розв’язує позиції у файлі з вказаною назвою.

en:  Backs up two moves in game history.
uk:  Повертає позиції на два ходи назад у журналі гри.

en:  Backs up one move in game history.
uk:  Повертає позиції на один хід назад у журналі гри.

en:  Displays command line syntax.
uk:  Показує довідку щодо синтаксису рядка команди.

en:  board - displays the current board
uk:  board - показує поточну позицію на дошці

en:  time - displays the time settings
uk:  time - показує параметри часу

en:  moves - shows all moves using one call to routine
uk:  moves - показує усі ходи за допомогою одного виклику підпрограми

en:  escape - shows moves that escape from check using one call to routine
uk:  escape - показує ходи, які не пройшли перевірки за допомогою одного виклику підпрограми

en:  noncapture - shows non-capture moves
uk:  noncapture - показує ходи без взяття

en:  capture - shows capture moves
uk:  capture - показує ходи зі взяттям

en:  eval [or score] - shows the evaluation per piece and overall
uk:  eval [або score] - показує оцінку за фігурами та загальну оцінку

en:  game - shows moves in game history
uk:  game - показує ходи у журналі гри

en:  pin - shows pinned pieces
uk:  pin - показує зв’язані фігури

en:  movelist - reads in an epd file and shows legal moves for its entries
uk:  movelist - виконує читання файла epd і показує коректні ходи на основі його записів

en:  capture - reads in an epd file and shows legal captures for its entries
uk:  capture - виконує читання файла epd і показує можливі взяття на основі його записів

en:  movegenspeed - tests speed of move generator
uk:  movegenspeed - тестує швидкість генератора ходів

en:  capturespeed - tests speed of capture move generator
uk:  capturespeed - тестує швидкість генератора ходів зі взяттям

en:  eval - reads in an epd file and shows evaluation for its entries
uk:  eval - виконує читання файла epd і показує оцінку записів у ньому

en:  evalspeed - tests speed of the evaluator
uk:  evalspeed - тестує швидкість засобу оцінювання ходів

en:  Shows moves from opening book.
uk:  Показує ходи для збірника дебютів.

en:  Enables display board in graphic mode.
uk:  Вмикає показ дошки у графічному режимі.

en:  Disables graphic mode and display classical view.
uk:  Вимикає графічний режим і перемикає програму на класичний режим перегляду.

en:  Displays the chessboard rank and file in both graphic and classical views.
uk:  Показує оцінку позиції та файл у графічному та класичному режимах перегляду.

en:  Does not display the chessboard rank nor file in either mode (graphic nor classical).
uk:  Не показує оцінку позиці і файл у будь-якому з режимів (графічному чи класичному).

en: Help for command '%s' not found.
uk: Довідки щодо команди «%s» не знайдено.

en: List of commands: (help COMMAND to get more help)
uk: Список команд: (help КОМАНДА, щоб отримати додаткову довідку)

en: 
    My move is : %s
uk: 
    Мій хід: %s

note: TRANSLATORS: "y" for "yes"
en: y
uk: т

note: TRANSLATORS: "n" for "no"
en: n
uk: н

en: File with name %s already exists.
uk: Файл із назвою %s вже існує.

note: TRANSLATORS: translate "y/n" (yes/no) like you translated "y" and "n" above.
en: Overwrite file? [y/n]:
uk: Перезаписати файл? [y (так)/n (ні)]:

en: Invalid answer!
uk: Некоректна відповідь!

en: File not saved.
uk: Файл не збережено.

en: File %s is overwritten.
uk: Файл %s перезаписано.

en: Cannot open file %s
uk: Не вдалося відкрити файл %s

en: Black
uk: Чорні

en: White
uk: Білі
