GNUmed - en to cs translation catalogue (315 entries)

en: Can't scroll more to the left
cs: Nelze rolovat více vlevo

en: Can't scroll more to the right
cs: Nelze rolovat více vpravo

en: No timeline set
cs: Není stanovena časová osa

en: Name
cs: Jméno

en: Description
cs: Popis

en: Locked
cs: Zamčeno

en: Hyperlink
cs: Odkaz

en: Alert
cs: Upozornění

en: Displayed period must be > 0.
cs: Zobrazené období musí být > 0.

en: Unable to open timeline '%s'.
cs: Nemohu otevřít časovou osu '%s'.

en: Unknown format.
cs: Neznámý formát.

en: Unable to save timeline data to '%s'. File left unmodified.
cs: Nemůžu uložit data časové osy do  '%s'. Soubor zůstane nezměněn.

en: Unable to write timeline data.
cs: Nelze zapsat data časové osy.

en: Unable to take backup to '%s'.
cs: Nelze vytvořit zálohu do '%s'.

en: Image files
cs: Obrázkové soubory

en: Export to Image
cs: Exportovat do obrázku

en: File '%s' exists. Overwrite?
cs: Soubor '%s' již existuje. Přepsat?

en: Unable to copy to clipboard.
cs: Nelze kopírovat do schránky.

en: Events
cs: Události

en: Categories
cs: Kategorie

en: SVG files
cs: SVG soubory

en: Export to SVG
cs: Export do SVG

en: Period
cs: Období

en: Backward
cs: Zpět

en: Forward
cs: Vpřed

en: Can't zoom deeper than 5
cs: Nelze přiblížit více než 5

en: 1-period
cs: 1-období

en: 10-period
cs: 10-období

en: 100-period
cs: 100-období

en: 1000-period
cs: 1000-období

en: Go to Time
cs: Jít na Čas

en: Show time
cs: Zobrazit čas

en: Day
cs: Den

en: Week
cs: Týden

en: Month
cs: Měsíc

en: Year
cs: Rok

en: Go to Date
cs: Jít na datum

en: days
cs: dny

en: day
cs: den

en: hours
cs: hodiny

en: hour
cs: hodina

en: minutes
cs: minuty

en: minute
cs: minuta

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: May
cs: Kvě

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Čvc

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: Edit...
cs: Upravit...

en: Add...
cs: Přidat...

en: Delete
cs: Smazat

en: Edit Category
cs: Upravit kategorii

en: Add Category
cs: Přidat kategorii

en: Are you sure you want to delete category '%s'?
cs: Jste si jsti, že chcete smazat kategorii  '%s'?

en: Events belonging to '%s' will no longer belong to a category.
cs: Událost patřící do  '%s' nebude již déle patřit do kategorie.

en: Events belonging to '%s' will now belong to '%s'.
cs: Událost patřící do  '%s' bude nyní patřit do '%s'.

en: No timeline opened.
cs: Není otevřena žádná časová osa.

en: First time using Timeline?
cs: Je to poprvé co používáte Timeline?

en: Getting started tutorial
cs: Začínáme tutoriál

en: Center
cs: Na střed

en: Edit
cs: Upravit

en: Duplicate...
cs: Duplikovat...

en: Goto URL
cs: Přejít na URL

en: Are you sure you want to delete this event?
cs: Opravdu chcete smazat tuto událost?

en: %s events hidden
cs: %s událostí skryto

en: Close
cs: Zavřít

en: Images will be scaled to fit inside a %ix%i box.
cs: Obrázky budou zmenšeny, aby se vyšly do boxu %ix%i.

en: Select Icon
cs: Vybrat ikonu

en: Select region to zoom into
cs: Vyberte oblast pro přibližení

en: Can't move locked event
cs: Nelze přesunout uzamčenou událost.

en: Add new
cs: Přidat nový

en: Edit categories
cs: Upravit kategorie

en: Add Container
cs: Přidat kontejner

en: Category:
cs: Kategorie:

en: Field '%s' can't be empty.
cs: Pole '%s' nemůže být prázdné.

en: Color:
cs: Barva:

en: Font Color:
cs: Barva písma:

en: Category name '%s' not valid. Must be non-empty.
cs: Jmého kategorie '%s' je neplatné. Nesmí být prázdné.

en: Category name '%s' already in use.
cs: Jméno kategorie '%s' je již použito.

en: Invalid date
cs: Neplatné datum

en: Timeline files
cs: Soubory Timeline

en: Ends today
cs: Končí dnes

en: Open most recent timeline on startup
cs: Otevřít poslední časovou osu při startu

en: Use inertial scrolling
cs: Použít inerciální posouvání

en: Date && Time
cs: Datum && Čas

en: Week start on:
cs: Týden začína v:

en: Monday
cs: Pondělí

en: Sunday
cs: Něděle

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Number of duplicates:
cs: Počet kopii:

en: Direction
cs: Směr

en: Frequency:
cs: Frekvence:

en: Both
cs: Obojí

en: Duplicate Event
cs: Duplikovat událost

en: %d Events not duplicated due to missing dates.
cs: %d události nebyly duplikovány, chybí data.

en: You can't change time when the Event is locked
cs: Nemůžete změnit čas pokud je Událost uzamčená.

en: End must be > Start
cs: Konec musí být > Začátek

en: Event Properties
cs: Vlastnosti události

en: Container:
cs: Kontejner:

en: Icon
cs: Ikona

en: Add more events after this one
cs: Po této události přidat další

en: Edit Container
cs: Upravit kontejner

en: Edit Event
cs: Upravit událost

en: Create Event
cs: Vytvořit událost

en: read-only
cs: pouze ke čtení

en: File '%s' does not exist.
cs: Soubor '%s' neexistuje.

en: Create Timeline
cs: Vytvořit Časovou osu

en: The specified timeline already exists.
cs: Stanovena časová osa již existuje.

en: Opening timeline instead of creating new.
cs: Otevření časové osy namísto vytvoření nové.

en: Information
cs: Informace

en: Open Timeline
cs: Otevřít Časovou osu

en: Unable to write configuration file.
cs: Nelze vytvořit konfigurační soubor.

en: Distance between selected events
cs: Vzdálenost mezi dvěma událostmi

en: Events are overlapping or distance is 0
cs: Události se překrývají nebo je mezi nimi vzdálenost 0

en: &File
cs: &Soubor

en: &Edit
cs: &Upravit

en: &Timeline
cs: &Časová osa

en: &Navigate
cs: &Navigovat

en: &Help
cs: &Nápověda

en: Create a new timeline
cs: Vytvořit novou časovou osu

en: Open an existing timeline
cs: Otevřít existující časovou osu

en: Open &Recent
cs: Otevřít &nedávné

en: Exit the program
cs: Ukončit program

en: &Legend
cs: &Legenda

en: Create &Event...
cs: Vytvořit &Událost...

en: &Duplicate Selected Event...
cs: &Duplikovat vybranou událost...

en: &Measure Distance between two Events...
cs: &Měřit Vzdálenost mezi dvěma Událostmi...

en: Edit &Categories
cs: Upravit &Kategorie

en: Help
cs: Nápověda

en: Go to home page
cs: Přejdi na domovskou stránku

en: Go back one page
cs: Jít o jednu stranu zpět

en: Go forward one page
cs: Jít o jednu stranu vpřed

en: Page not found
cs: Stránka nenalezena

en: Could not find page '%s'.
cs: Nelze najít stránku '%s'.

en: Error
cs: Chyba

en: Question
cs: Dotaz

en: Help contents
cs: Obsah nápovědy

en: Questions and answers
cs: Otázky a odpovědi

en: Concepts
cs: Koncepty

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Where is the save button?
cs: Kde je tlačítko uložit?

en: 
    There is no save button. Timeline will automatically save your data whenever needed.
cs: 
    Není zde tlačítko uložit. Timeline automaticky ukládá vaše data kdykoliv je to zapotřebí.

en: Where do the week numbers go if I start my weeks on Sunday?
cs: Jak budou pokračovat čísla týdnu, pokud začnu můj týden nedělí?

en: 
    The date data object used does not support week numbers for weeks that start on Sunday at present.  We plan on using a different date object that will support this in future versions.
cs: 
    Datový objekt, zpracovávající data, v současnosti nepodporuje čísla týdnů, které začínají nedělí.  V budoucnu plánujeme různé varianty datových objektů, které budou tuto možnost podporovat.

en: Timeline
cs: Časová osa

en: 
    Categories are used to group events. An event can only belong to one category. All events that belong to the same category are displayed with the same background color.
cs: 
    Kategorie uspořádávají události do skupin. Událost může být součástí pouze jedné kategorie. Všechny události, které patří do stejné kategorie jsou zobrazovány se stejném pozadí.

en: Create event
cs: Vytvořit událost.

en: 
    The *Create Event* dialog can be opened in the following ways:
    
    - Select *Timeline* - *Create Event* from the menu.
    - Double click with the *left* mouse button on the timeline.
    - Press the *Ctrl* key, thereafter hold *left* mouse button down on the timeline, drag the mouse and release it.
cs: 
    Dialogové okno *Vytvořit Událost* může být otevřeno několika způsoby:
    
    - Vyberte *Timeline* - *Vytvořit Událost* z nabídky.
    - dvojitý klik  *levým* tlačítkem myši na časové ose.
    - Držte *Ctrl*, potom  *levým* tlačítkem myši na časové ose posuňte a pusťte.

en: Edit event
cs: Upravit událost.

en: Move event vertically
cs: Posuňte událost vertikálně

en: Selecting events
cs: Výběr událostí

en: 
    To select an event, click on it. To select multiple events, hold down the *Ctrl* key while clicking events.
cs: 
    Klikněte na událost pro její výběr. Pro výběr několika událostí zmáčkněte klávesu *Ctrl*  a označte požadované události.

en: Delete event
cs: Smazat událost

en: 
    To delete an event, select it and press the *Del* key. Multiple events can be deleted at the same time.
cs: 
    Pro smazání události ji vyberte a zmáčkněte klávesu *Del*. Může být smazáno více událostí současně.

en: Will associated events be deleted when I delete a category?
cs: Budou sdružené události vymazány pokud smažu kategorii?

en: 
    No. The events will still be there but they will not belong to a category.
cs: 
    Ne. Události budou zachovány, pouze nebudou patřit do kategorie.

en: 
    Categories can be managed in the *Edit Categories* dialog (*Timeline* > *Edit Categories*). To edit an existing category, double click on it.
    
    The visibility of categories can also be edited in the sidebar (*View* > *Sidebar*).
cs: 
    Kategorie mohou být spravovány v dialogovém okně *Spravovat kategorie*  (*Časová osa* > *Spravovat kategorii*). Existující kategorii lze spravovat dvojitým kliknutím na ni.
    
    Viditelnost kategorií lze upravovat na postranním panelu. (*Zobrazit* > *Postranní panel*).

en: Contact
cs: Kontakt

en: 
    If you have more questions about Timeline, or if you want to get in contact with users and developers of Timeline, send an email to the user mailing list: <thetimelineproj-user@lists.sourceforge.net>. (Please use English.)
cs: 
    Pokud máte více otázek ohledně Timeline nebo chcete kontaktovat uživatele a vývojáře Timeline, zašlete email do e-mailové konference: <thetimelineproj-user@lists.sourceforge.net>. (Používejte, prosím, angličtinu.)

en: Why is Timeline not available in my language?
cs: Proč není Timeline dostupná v mém jazyce?

en: 
    Timeline is developed and translated by volunteers. If you would like to contribute translations you are very much welcome to contact us.
cs: 
    Timeline je programována a překládána dobrovolníky. Pokud byste chtěl(-a) pomoci s překladem neváhejte nás kontaktovat, rádi vás uvítáme.

en: Search results for '%s'
cs: Výsledky hledání pro '%s'

en: Related pages
cs: Podobné stránky

en: Unable to read from file '%s'.
cs: Nemohu číst ze souboru '%s'.

en: Unable to read timeline data from '%s'.
cs: Nemohu číst data časové osy z '%s'.

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Welcome to Timeline
cs: Vítejte na Časové ose.

en: Intro
cs: Úvod

en: Hover me!
cs: Najeďte kurzorem!

en: Hovering events with a triangle shows the event description.
cs: Najetím trojúhelníků na událost se ukáže popis události.

en: Features
cs: Vlastnosti

en: Scroll
cs: Posouvat

en: Left click somewhere on the timeline and start dragging.
    
    You can also use the mouse wheel.
    
    You can also middle click with the mouse to center around that point.
cs: Klikněte levým tlačítkem někde na časové ose a začněte táhnout.
    
    Můžete také použít kolečko myši.
    
    Můžete kliknout myší doprostřed aby jste vycentrovali tento bod.

en: Zoom
cs: Přiblížit

en: Hold down Ctrl while scrolling the mouse wheel.
    
    Hold down Shift while dragging with the mouse.
cs: Podržte Ctrl zatím co  otáčíte kolečko myši.
    
    Podržte Shift zatím co táhnete myší.

en: Double click somewhere on the timeline.
    
    Hold down Ctrl while dragging the mouse to select a period.
cs: Dvojitý klik někde na časové ose.
    
    Podržte Ctrl zatímco táhnete myší, aby jste vybrali období.

en: Double click on an event.
cs: Dvojití klik na událost.

en: Select event
cs: Vybrat událost.

en: Click on it.
    
    Hold down Ctrl while clicking events to select multiple.
cs: Klikněte zde.
    
    Podržte Ctrl když klikáte na událost, aby jste zvolili  multiple.

en: Select events to be deleted and press the Del key.
cs: Vyberte událost, která má být smazána a zmáčkněte klávesu Del .

en: Resize and move me!
cs: Změň velikost a posuň mě!

en: First select me and then drag the handles.
cs: Nejprve mě vyber a potom táhni úchytkami.

en: Saving
cs: Ukládání

en: This timeline is stored in memory and modifications to it will not be persisted between sessions.
    
    Choose File/New/File Timeline to create a timeline that is saved on disk.
cs: Tato časová osa je uložena v paměti a její modifikování nebude přetrvávat mezi sezeními.
    
    Zvolte soubor/Nový/Soubor Timeline k vytvoření časové osy, která bude uložena na disk.

en: Edit Categories
cs: Upravit kategorie

en: clinically relevant
cs: klinicky relevantní

en: New
cs: Nová

en: Status
cs: Stav

en: Synopsis
cs: Souhrn

en: Test
cs: Vyzkoušet

en: Problem
cs: Problém

en: Health issue
cs: Zdravotní problém

en: Print
cs: Tisk

en: Documents:
cs: Dokumenty:

en: THIS IS NOT A VERIFIED MEASUREMENT. DO NOT USE FOR ACTUAL CARE.
cs: TOTO NENÍ OVĚŘENÉ MĚŘENÍ. NEVYUŽÍVEJTE V MOMENTÁLNÍ LÉČBĚ.

en: Algorithm:
cs: Algoritmus:

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Variables:
cs: Proměnné:

en: Intermediate results:
cs: Průběžné výsledky:

en: MDRD (4 vars/IDMS): creatinine value not numeric
cs: MDRD (4 vars/IDMS): nečíselná hodnota kreatininu

en: MDRD (4 vars/IDMS): unknown serum creatinine unit (%s)
cs: MDRD (4 vars/IDMS): neznámá jednotka séra kreatininu(%s)

en: MDRD (4 vars/IDMS): formula does not apply at age [%s] (17 < age < 85)
cs: MDRD (4 vars/IDMS): vzorec nelze použít na věk [%s] (17 < věk < 85)

en: ethnicity: GNUmed does not know patient ethnicity, ignoring correction factor
cs: etnikum: GNUmed nerozlišuje pacientovu rasu, ignorující korekční faktor

en: NOT corrected for non-average body surface (average = 1.73m²)
cs: NEupraveno na ne-průměrnou tělesnou plochu  (průměr = 1.73m²)

en: unknown body surface area
cs: neznámý tělesný povrch

en: Body Surface Area: no patient
cs: Tělesný povrch: žadný pacient

en: Body Surface Area: height not found
cs: Tělesný Povrch: nenalezena výška

en: Body Surface Area: height not numeric
cs: Tělesný povrch: výška není číslo

en: Body Surface Area: height not in m, cm, or mm
cs: Tělesný Povrch: výška není v m, cm nebo mm

en: Body Surface Area: weight not found
cs: Tělesný povrch: váha nenalezena

en: Body Surface Area: weight not numeric
cs: Tělesný povrch: váha není číslo

en: Body Surface Area: weight not in kg or g
cs: Tělesný povrch: váha není v kg nebo g

en: unknown allergy state
cs: neznámý stav na alergie

en: no known allergies
cs: žadné známé alergie

en: *does* have allergies
cs: *má*  alergie

en: ERROR: unknown allergy state [%s]
cs: ERROR: neznámý stav na alergie[%s]

en: ongoing
cs: pokračující

en:  Health issue: %s
cs:  Zdravotní problém: %s

en: today
cs: dnes

en: original entry
cs: původní položka

en: modified entry
cs: změněná položka

en: health issue: %s
cs: zdravotní problém: %s

en: episode     : %s
cs: případ     : %s

en:  %s known problems
cs:  %s známých problémů

en: Allergies and Intolerances
cs: Alergie a nesnášenlivosti

en:  (last confirmed %s)
cs:  (poslední potvrzená %s)

en: unknown reaction
cs: neznámá reakce

en: Family History
cs: Rodinná anamnéza

en: Occupations
cs: Zaměstnání

en: Vaccinations
cs: Očkování

en: Allergies/Intolerances
cs: Alergie/nesnášenlivost

en: Allergy detail: %s
cs: Podrobnosti alergie: %s

en: Device(%s):
cs: Zařízení(%s):

en: Battery:
cs: Baterie:

en: Implanted:
cs: Implantované:

en: last check:
cs: poslední kontrola:

en: Sensing:
cs: Snímání:

en: closed
cs: uzavřený

en:  Comment: %s
cs:  Poznámka: %s

en: %s document part                 [#%s]
cs: %s část dokumentu [#%s]

en: Reviewed
cs: Přezkoumáno

en: Unreviewed
cs: Nepřezkoumáno

en: no parts
cs: žádné části

en: 1 part
cs: 1 část

en: %s parts
cs: %s části

en: Active billable item
cs: Aktívní zúčtovatelná položka

en: Inactive billable item
cs: Neaktivní zúčtovatelná položka

en: Billed item
cs: Vyúčtovaná položka

en:  Details: %s
cs:  Detaily: %s

en:  %s of units: %s
cs:  %s jednotek: %s

en:  VAT would be: %(perc_vat)s%% %(equals)s %(curr)s%(vat)s
cs:  DPH by melo být: %(perc_vat)s%% %(equals)s %(curr)s%(vat)s

en: Open bill
cs: Otevřený účet

en: Closed bill
cs: Uzavřený účet

en:  Invoice ID: %s
cs:  Číslo faktury: %s

en:  VAT: %(perc_vat)s%% %(equals)s %(curr)s%(vat)s
cs:  DPH: %(perc_vat)s%% %(equals)s %(curr)s%(vat)s

en:  Value + VAT: %(curr)s%(val)s
cs:  Hodnota + DPH: %(curr)s%(val)s

en:  VAT: does not apply
cs:  DPH: se neuplatňuje

en:  Items billed: 0
cs:  Položek účtováno : 0

en:  Items billed: %s
cs:  Položek účtováno: %s

en:  Invoice: %s
cs:  Faktura: %s

en: not available
cs: nedostupné

en:  Patient: #%s
cs:  Pacient: #%s

en:  Receiver: #%s
cs:  Příjemce: #%s

en: A: Sign
cs: A: Příznak

en: B: Cluster of signs
cs: B: Soubor příznaků

en: C: Syndromic diagnosis
cs: C: Diagnóza syndromů

en: D: Scientific diagnosis
cs: D: Vědecká diagnóza

en: bilateral
cs: bilaterální

en: Clinical data generated during encounters under this health issue:
cs: Klinické údaje získané v průběhu setkání v rámci tohoto zdravotního problému:

en: Health Issue %s%s%s%s   [#%s]
cs: Zdravotní problém %s%s%s%s   [#%s]

en:  ***** CONFIDENTIAL *****
cs:  ***** DŮVĚRNÉ *****

en:  contributed to death of patient
cs:  přispělo k smrti pacienta

en:  Created during encounter: %s (%s - %s)   [#%s]
cs:  Vytvořeno během návštěvy: %s (%s - %s) [#%s]

en:  Noted at age: %s
cs:  Zaznamenal ve věku: %s

en: not clinically relevant
cs: není klinicky relevantní

en: Error retrieving episodes for this health issue.
cs: Chyba při načítání případu tohoto zdravotní problému.

en: Episodes: %s (most recent: %s%s%s)
cs: Případy: %s (poslední: %s%s%s)

en: No encounters found for this health issue.
cs: Nenalezena žádná setkání pro tento zdravotní problém.

en: Encounters: %s (%s - %s):
cs: Návštěvy: %s (%s - %s):

en:  Most recent: %s - %s
cs:  Poslední: %s - %s

en: Hospitalizations: %s
cs: Hospitalizace: %s

en: Procedures performed: %s
cs: Provedené procedury: %s

en: Family History: %s
cs: Rodinná anamnéza: %s

en: Documents: %s
cs: Dokumenty: %s

en: Measurements and Results: %s
cs: Měření a Výsledky: %s

en: Vaccinations:
cs: Očkování:

en: Unattributed episodes
cs: Nepřiřazené případy

en: Clinical data generated during encounters within this episode:
cs: Klinické údaje získané v průběhu setkání v rámci tohoto případu:

en: Episode %s%s%s   [#%s]
cs: Případ %s%s%s   [#%s]

en: Created during encounter: %s (%s - %s)   [#%s]
cs: Založeno během setkání: %s (%s - %s) [#%s]

en: finished
cs: dokončeno

en: Last worked on: %s
cs: Naposledy zpracováno: %s

en: %s encounter(s) (%s - %s):
cs: %s návštěva(y) (%s - %s):

en: 
    Episode %s%s%s%s:
cs: 
    Případ %s%s%s%s:

en: First Date
cs: Počáteční datum

en: programmer forgot to specify error message
cs: programátor zapoměl zadat chybovou hlášku

en: 
    
    Please consult the error log for all the gory details !
cs: 
    
    Prosím, přečtěte si protokol chyb pro všechny podrobnosti!

en: generic error message
cs: obecná chybová zpráva

en: programmer forgot to specify info message
cs: programátor zapoměl zadat informační hlášku

en: generic info message
cs: obecná informační hláška

en: programmer forgot to specify warning
cs: programátor zapomněl zadat upozornění
