gnumed - en to nl translation catalogue (1360 entries)

en: unknown test status [%s]
nl: onbekende test status [%s]

en: Name
nl: Naam

en: Text
nl: Tekst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Start
nl: Starten

en: Category
nl: Categorie

en: weeks
nl: weken

en: days
nl: dagen

en: day
nl: dag

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Close
nl: Sluiten

en: Both
nl: Beide

en: &Edit
nl: &Bewerken

en: Error
nl: Fout

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Help requested
    --------------
nl: Hulp gevraagd
    --------------------

en: [%s] is not a readable file
nl: [%s] is geen leesbaar bestand

en: Unable to display the file:
    
     [%s]
    
    Your system does not seem to have a (working)
    viewer registered for the file type
     [%s]
nl: Kan bestand niet tonen:
    
     [%s]
    
    Uw systeem heeft geen (werkende) lezer geregistreerd voor dit bestandstype
     [%s]

en: Translate this or i18n into <en_EN> will not work properly !
nl: Vertaal dit of i18n zal niet goed werken!

en: Cannot retrieve version information from:
    
    %s
nl: Kan versieinformatie niet ophalen van:
    
    %s

en: Cannot read version information from:
    
    %s
nl: Kan versieinformatie niet lezen van:
    
    %s

en: There is no version information available from:
    
    %s
nl: Er is geen versieinformatie beschikbaar van:
    
    %s

en: A new version of GNUmed is available.
nl: Een nieuwe versie van GNUmed is beschikbaar.

en:  Your current version: "%s"
nl:  Uw huidige versie: "%s"

en:  New version: "%s"
nl:  Nieuwe versie: "%s"

en:  - bug fixes only
nl:  - alleen fouten bijgewerkt

en:  - bug fixes and new features
nl:  - fouten bijgewerkt en nieuwe functionaliteiten

en:  - database upgrade required
nl:  - database upgrade nodig

en: Details are found on <http://wiki.gnumed.de>.
nl: Meer details beschikbaar op: <http://wiki.gnumed.de>.

en: Version information loaded from:
    
     %s
nl: Versieinformatie geladen van:
    
     %s

en: Script must not be a link: [%s].
nl: Script moet een link zijn: [%s].

en: Script must be readable by the calling user: [%s].
nl: Script moet leesbaar zijn voor de gebruiker: [%s].

en: Script must be readable by the calling user only (permissions "0600"): [%s].
nl: Script moet uitsluitend leesbaar zijn voor de vragende gebruiker (permissies "0600"): [%s].

en: ** DOB unknown **
nl: ** DOB onbekend **

en: yYaA_keys_year
nl: jJ_sleutels_jaar

en: mM_keys_month
nl: mM_sleutels_maand

en: wW_keys_week
nl: wW_sleutels_week

en: dD_keys_day
nl: dD_sleutels_dag

en: hH_keys_hour
nl: uU_sleutels_uur

en: ndmy (single character date triggers)
nl: ndmj (eenkarakter datum triggers)

en: right now (%s, %s)
nl: op dit moment (%s, %s)

en: today (%s)
nl: vandaag (%s)

en: tomorrow (%s)
nl: morgen (%s)

en: yesterday (%s)
nl: gisteren (%s)

en: %s (%s this year)
nl: %s (%s dit jaar)

en: %s (%s next year)
nl: %s (%s volgend jaar)

en: %s (%s last year)
nl: %s (%s volgend jaar)

en: hdwmy (single character date offset triggers)
nl: hdwmy (een karakter trigger voor datum)

en: %d. of %s (this month) - a %s
nl: %d van %s (deze maand) - een %s

en: %d. of %s (next month) - a %s
nl: %d van %s (volgende maand) - een %s

en: %d. of %s (last month) - a %s
nl: %d van %s (vorige maand) - een %s

en: in %d day(s) - %s
nl: over %d dagen - %s

en: in %d week(s) - %s
nl: over %d weken -%s

en: Cannot connect to database without login information!
nl: Kan niet verbinden met database zonder login informatie!

en: The wxPython GUI framework hasn't been initialized yet!
nl: De wxPython GUI farmework is niet geÏnitialiseerd!

en: Can't connect to database without login information!
nl: Kan niet verbinden met database zonder login informatie!

en:  option [%s]: %s
nl:  optie [%s]: %s

en:   risk: %s
nl:   risico: %s

en: no hook specified, please report bug
nl: geen aankopingspunt gespecificeerd, rapporteer fout alstublieft.

en: Required: lastname (family name)
nl: Benodigd: achternaam

en: Identity
nl: Identiteit

en: Last name
nl: Achternaam

en: First name(s)
nl: Voornaam(en)

en: Date of birth
nl: Geboortedatum

en: Gender
nl: Geslacht

en: Nick name
nl: Bijnaam

en: Title
nl: Titel

en: Postal code
nl: Postcode

en: Street
nl: Straat

en: Number
nl: Nummer

en: Unit:
nl: Eenheid:

en: Region
nl: Regio

en: Country
nl: Land

en: Occupation
nl: Beroep

en: Comment
nl: Toelichting

en: Edit Document Types
nl: Wijzig documententypen

en: Allergy
nl: Allergie

en: Set
nl: Instellen

en: Source
nl: Bron

en: (you are/are not the primary reviewer)
nl: U bent / bent niet de primaire beoordeler

en: review document
nl: beoordeel document

en: technically abnormal
nl: technisch abnormaal

en: take over responsibility
nl: neem verantwoordelijkheid over

en: clinically relevant
nl: klinisch relevant

en: Save
nl: Opslaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit document properties
nl: Documenteigenschappen bewerken

en: Shows the episode associated with this document. Select another one or type in a new episode name to associate a different one.
nl: Toont de episode die met dit document geassocieerd is. Selecteer een ander type of geef een nieuwe episodenaam in om met een andere te associeren.

en: The sequence index or page number. If invoked from a document instead of a page always applies to the first page.
nl: De volgorde of paginanummer. Indien aangeroepen vanuit een document in plaats van een pagina altijd voor de eerste pagina.

en: Lists previous reviews for this document part.
    
    The first line (marked with an icon) will show your previous review if there is one.
    The second line (marked with a blue bar) will display the review of the responsible provider if there is such a review.
    
     You can edit your review below.
nl: Geef voorgaande beoordelingen voor dit documentonderdeel weer.
    
    De eerste regel (gemarkeerd met een icoontje) toont de vorige beoordeling indien aanwezig.
    De tweede regel (gemarkeerd in blauw) toont de beoordeling van de verantwoordelijke hulpverlener, indien  aanwezig.
    
     U kunt uw beoordeling hieronder wijzigen.

en: Check this if you want to edit your review.
nl: Vink dit aan als u uw beoordeling wilt bewerken.

en: Check this if you intend to take over responsibility for this document and not just review it.
nl: Vink dit aan als u de verantwoordelijkheid voor dit document wilt overnemen en het niet alleen wilt beoordelen.

en: Apply review to entire document rather than just this part or page.
nl: Pas beoordeling toe op het gehele document en niet alleen op dit deel van de bladzijde.

en: Save your review.
nl: Bewaar uw beoordeling.

en: Cancel this review.
nl: Annuleer deze beoordeling.

en: Your review
nl: Uw beoordeling

en: Reviews by others
nl: Beoordelingen door anderen

en: Date
nl: Datum

en: Reference
nl: Verwijzing

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: The original filename (if any). Only editable if invoked from a single part of the document.
nl: De originele bestandsnaam (als die bestaat). Alleen te wijzigen als aangeroepen voor een enkel documentonderdeel.

en: Seq #
nl: Nr #

en: &New
nl: &Nieuw

en: &Clear
nl: &Wissen

en: &Discard
nl: &Verwerpen

en: Select the type of encounter.
nl: Selecteer het type ontmoeting.

en: Save the encounter details.
nl: Bewaar de details van de ontmoeting

en: Encounter
nl: Ontmoeting

en: Request
nl: Verzoek

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Patient
nl: Patiënt

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Moving narrative to another episode
nl: Verhaal naar een andere episode verplaatsen

en: Select the episode you want to move the narrative to.
nl: Selecteer de episode waar u het verhaal naar wilt verplaatsen.

en: Move the narrative from the source to the target episode.
nl: Verplaats et verhaal van de bron naar de doelepisode.

en: Cancel moving the narrative entries and leave them where they are.
nl: Annuleer het verplaatsen van het verhaal en laat ze waar ze zijn.

en: Source episode
nl: Bronepisode

en: The episode the displayed narrative currently belongs to.
nl: De episode waar het getoonde verhaal nu bij hoort.

en: Target episode
nl: Doelepisode

en: The episode you want to move the displayed narrative to.
nl: De episode waar u het getoonde verhaal naar toe wilt verplaatsen.

en: Narrative
nl: Verhaal

en: Value
nl: Waarde

en: active
nl: actief

en: A long, descriptive name for this form template.
nl: Een langere, beschrijvende naam voor dit template.

en: A short, catchy name for this template.
nl: Een kortere, handige naam voor dit template.

en: External version information such as the exact version/release/revision of a paper form onto which to print data with the help of this template.
nl: Externe versieinformatie zoals de precieze versie/uitgave/herziening van een papieren formulier waarop de gegevens met behulp van dit sjabloon geprint worden.

en: Mark this checkbox if you want this template to be active in GNUmed.
nl: Vink dit aan als u wilt dat dit sjabloon actief is in GNUmed.

en: The type of this template. The intended use case for this template.
nl: Het type sjabloon. Het bedoelde gebruik voor dit sjabloon.

en: The document type under which to store forms generated from this template.
nl: The documenttype waaronder forumulieren te bewaren die gegenereerd zijn met dit sjabloon.

en: Examplary filename. Mainly used for deriving a suitable file extension since that matters to some form engines. Most of the time this should already be set correctly when the template data is imported initially.
nl: Voorbeeld bestandsnaam. Vooral gebruikt om een geschikte bestandsextensie af te leiden, omdat dit uitmaakt voor sommige sjabloon ontwerpen. Meestal zou dit al juist ingesteld moeten zijn zodra het sjabloon geimporteerd wordt.

en: Load template data from a file.
nl: Template gegevens ophalen uit een bestand.

en: Version
nl: Versie

en: Template type
nl: Sjabloontype

en: Document type
nl: Documenttype

en: Template
nl: Sjabloon

en: &Scan page(s)
nl: &Scan pagina('s)

en: Pick &file(s)
nl: Kies &bestand(en)

en: Intended reviewer:
nl: Aangewezen beoordeler:

en: &review and sign
nl: &beoordeel en onderteken

en: &technically abnormal
nl: &technisch abnormaal

en: &clinically relevant
nl: &klinisch relevant

en: Discard
nl: Verwerpen

en: Acquire a page from an image source (scanner, camera). This may bring up an intermediate dialog. It uses Sane (Linux) or TWAIN (Windows).
nl: Verkrijg een pagina van een scanner of camera. Dit kan een dialoogvenster omhoogbrengen. Het gebruikt Sane (Linux) of TWAIN (Windows).

en: Add a file from the filesystem as a new part. Shows a file selector dialog.
nl: Voeg een bestand toe vanuit het bestandssysteem als een nieuw onderdeel. Toon een selectiescherm.

en: Required: The type of this document.
nl: Benodigd: Het soort document

en: Required: The primary episode this document is to be listed under.
nl: Benodigd: de primaire episode waar dit document onder vermeld dient te worden.

en: Optional: A short comment identifying the document. Good comments give an idea of the content and source of the document.
nl: Optioneel: een kort commentaar dat het document identificeerd. Een goed commentaar geeft een idee van de inhoud en bron van het document.

en: Required: Enter the provider who will be notified about the new document so it can be reviewed. In most cases this is the primary doctor of the patient.
nl: Benodigd: Geef de hulpverlener in die op de hoogte gesteld wordt van het document zodat het beoordeeld kan worden. In de meeste gevallen is dit de primaire doctor van de patiënt.

en: Check this to mark the document as reviewed upon import. If checked you can (and must) decide on "technically abnormal" and "clinically relevant", too. The default can be set by an option.
nl: Vink dit aan om het document te markeren als beoordeeld bij het importeren. Als aangevinkt kan (en moet) u ook beslissen of het "technisch abnormaal" en "klinisch relevant" is. De uitgangswaardes kunnen ingesteld worden.

en: Whether this document report technically abormal results.
nl: Of dit document technisch abnormale uitslagen rapporteerd.

en: Whether this document reports clinically relevant results. Note that both normal and abnormal resuslts can be relevant.
nl: Of dit document klinisch relevante uitslagen rapporteert. Merk op dat zowel normale en afwijkende resultaten relevant kunnen zijn.

en: Optional: A free-text document description.
nl: Optioneel: een documentbeschrijving vrij in te vullen

en: This field lists the parts belonging to the current document.
nl: Dit veld noemt de delen die bij het huidige document horen.

en: View the part selected in the above list.
nl: Bekijk het deel dat in de lijst hierboven geselecteerd is.

en: Remove the part selected in the above list. Will ask before physical deletion from disk.
nl: Verwijder het hierboven geselecteerde deel uit de lijst. Voordat het van de harde schijf gewist wordt zal er toestemming gevraagd worden.

en: Save finished document.
nl: Bewaar voltooid document.

en: Start over (discards current data).
nl: Begin opnieuw (verwijderd bestaande data).

en: Document Properties
nl: Documenteigenschappen

en: Part Sources
nl: Onderdeelbronnen

en: Associate to episode:
nl: Associeren met episode:

en: left
nl: links

en: right
nl: rechts

en: Active
nl: Aktief

en: Confidential
nl: Vertrouwelijk

en: Caused death
nl: Veroorzaakte de dood

en: Enter the condition (health issue/past history item) here. Keep it short but precise.
nl: Voer de aandoening (gezondheidsprobleem/ gebeurtenis) hier in. Wees kort maar precies.

en: Enter the age in years when this condition was diagnosed. Setting this will adjust the "in the year" field accordingly.
nl: Geef de leeftijd in jaren toen deze aandoening werd gediagnosticeerd. Dit instellen past het "in het jaar" veld aan.

en: Enter the year when this condition was diagnosed. Setting this will adjust the "at age" field accordingly.
nl: Geef het jaar toen deze aandoening werd gediagnosticeerd. Dit instellen past het "op leeftijd" veld aan.

en: Check if this is an active, ongoing problem.
nl: Vink dit aan als dit een actief, nog steeds bestaand probleem is.

en: Check if this is a clinically relevant problem.
nl: Vink dit aan als dit een klinisch relevant probleem is.

en: Check if this condition is to be kept confidential and not disclosed to anyone else.
nl: Vink dit aan als de aandoening vertrouwelijk moet worden behandeld en niet verder doorgegeven mag worden.

en: Check if this condition contributed to causing death of the patient.
nl: Vink dit aan als de aandoening bijgedragen heeft aan de dood van de patiënt.

en: Condition
nl: Aandoening

en: Certainty
nl: Zekerheid

en: When Noted
nl: Wanneer opgemerkt

en: Age:
nl: Leeftijd:

en: Or year:
nl: Of jaar:

en: Programmer must override this text.
nl: De programmeur moet deze tekst uitzetten.

en: Normal
nl: Normaal

en: Due
nl: Uitgerekend op

en: Substance
nl: Stof

en: Instructions
nl: Aanwijzingen

en: Started
nl: Gestart

en: Ended
nl: Beeindigd

en: Keep running
nl: Blijf draaien

en: Close GNUmed
nl: Sluit GNUmed af

en: View log
nl: Toon log

en: Send report
nl: Verzend rapport

en: GNUmed exception handler
nl: GNUmed uitzonderings manager

en: Enter any additional data or commentary you wish to provide such as what you were about to do.
nl: Geef overige informatie of commentaar zoals wat u wilde doen.

en: Find help on http://wiki.gnumed.de, too.
nl: Zoek ook hulp op http://wiki.gnumed.de.

en: View the log file.
nl: Bekijk logboek.

en: Details
nl: Bijzonderheden

en: An unhandled exception has occurred.
nl: Een niet gemanagde uitzondering is opgetreden.

en: Enter a short comment on what you were trying to do with GNUmed. This information will be added to the logfile for easier identification later on.
nl: Geef een korte beschrijving van wat u probeerde te doen met GNUmed. Deze informatie zal toegevoegd worden aan het logboek om de fout gemakkelijker te kunnen vinden.

en: Sender
nl: Afzender

en: Help desk
nl: Helpdesk

en: Log file
nl: Logboek

en: Data of current patient to be displayed here.
nl: Gegevens van huidige patient moeten hier weergegeven worden.

en: Enlist
nl: Inschrijven

en: The password for the new database account. Input will not be shown.
nl: Het wachtwoord voor het nieuwe database account. De ingave wordt niet getoond.

en: The database password must be typed again to enable double-checking to protect against typos.
nl: Het databasewachtwoord moet opnieuw worden ingegeven om te controleren op typfouten.

en: The currently selected patient is:
nl: De huidige geselecteerde patiënt is:

en: Password, again
nl: Wachtwoord, nogmaals

en: Admin password
nl: Admin wachtwoord

en: Please select a health issue:
nl: Selecteer een gezondheidsprobleem:

en: Health issue selector
nl: Gezondheidsprobleem selecter

en: Date given
nl: Gegeven datum

en: Site
nl: Locatie

en: Reaction
nl: Reactie

en: &Actions ...
nl: &Akties ...

en: Apply selection to those unsigned results for which you are to take responsibility.
nl: Pas selectie toe op de ongetekende uitslagen waar u verantwoordelijkheid voor neemt.

en: Apply selection to all unsigned results.
nl: Pas selectie toe op alle ongetekende uitslagen.

en: Invoke actions on the selected measurements.
nl: Onderneem actie naar aanleiding van de geselecteerde metingen.

en: Enter the actual ID (number, identifier, ...) here.
nl: Voer het identificatienummer hier in.

en: Enter a comment on this external ID.
nl: Geef een commentaar in op dit BSN.

en: ID Type
nl: BSN-nummer

en: Issuer
nl: Uitgever

en: &Abnormal
nl: &Abnormaal

en: The result of the measurement. Numeric and alphanumeric input is allowed.
nl: Het resultaat van de meting. Dit mag Numerieke en Alphanumerieke invoer zijn.

en: The units this result comes in.
nl: De eenheid waarin dit resultaat komt.

en: Enter an indicator for the degree of abnormality.
    Often +, -, !, ?, () or any combination thereof.
nl: Geef een indicatie van de mate van abnormaliteit.
    Vaak +,-,!,?,() of een combinatie hiervan.

en: When was this result actually obtained. Usually the same or between the time for "sample taken" and "result reported".
nl: Wanneer is de uitslag daadwerkelijk bepaald. Meestal hetzelfde of tussen de tijd van "monster genomen" en "uitslag gerapporteerd"

en: A technical comment on the result.
    Usually by the entering Medical Technical Assistant.
nl: Een technisch commentaar op de uitslag.
    Meestal door de invoerende Medisch Technische Assisten.

en: The doctor in charge who will have to assess and sign off this result.
nl: De verantwoordelijke arts die de uitslag moet beoordelen en aftekenen.

en: The medical problem this test results pertains to.
nl: Het medische probleem waar deze testuitslagen mee samenhangen.

en: A clinical assessment of the measurement.
    Usually by a doctor.
nl: Een klinische beoordeling van de meetin.
    Gewoonlijk door een arts.

en: Check if you want to save a review.
nl: Vink aan als u een beoordeling wilt opslaan.

en: Check if this result is technically abnormal.
nl: Vink dit aan als de uitslag abnormaal is.

en: Check if this result is clinically relevant.
nl: Vink dit aan als de uitslag klinisch relevant is.

en: A comment on this review.
nl: Een commentaar op deze beoordeling.

en: The lower bound of the range of technically normal values.
nl: De ondergrens van normale waardes.

en: The upper bound of the range of technically normal values.
nl: De bovengrens van normale waardes.

en: An alphanumeric range of technically normal values.
nl: Een alphanumeriek bereik van technisch normale waardes.

en: The lower bound of the target range for this test in this patient.
nl: De ondergrens van het doelbereik voor de test bij deze patiënt.

en: An alphanumeric target range for this test in this patient.
nl: Een alphanumeriek doelbereik voor de test in het geval van deze patiënt.

en: Measurement details
nl: Details van meetresultaten

en: Units
nl: Eenheden

en: In charge
nl: Verantwoordelijk

en: Problem
nl: Probleem

en: Review
nl: Beoordeling

en: Reference information
nl: Referentiemateriaal

en: or
nl: of

en: Target
nl: Doel

en: Add a new item to the list.
nl: Voeg een volgend item aan de lijst toe.

en: Edit the selected item.
nl: Bewerk het geselecteerde item.

en: Remove the selected item(s) from the list.
nl: Verwijder de geselecteerde items van de lijst.

en: &Print
nl: &Afdrukken

en: Address
nl: Adres

en: Clear
nl: Wissen

en: Contribute
nl: Toevoegen

en: Run the query and present the results below.
nl: Voer de zoekopdracht uit en presenteer de resultaten hieronder.

en: Clear all fields.
nl: Wis alle velden.

en: Save the report definition.
nl: Bewaar de rapportdefinitie.

en: Delete this report definition.
nl: Verwijder deze rapportdefinitie.

en: Contribute this report definition to the GNUmed community. The report name and SQL command will be sent to the mailing list.
    
    Patient data will NOT be put AT RISK.
    
    You may want to be careful about the SQL itself as it just might contain bits of sensitive data in, say, the WHERE conditions.
nl: Geeft met dit rapport feedback aan de GNUmed gemeenschap. De naam van het rapport en het SQL commando worden ook naar de mailinglijst gestuurd.
    
    Er is GEEN GEVAAR voor patientgegevens.
    
    U kunt enigszins voorzichtigzijn met de SQL zelf als er beetjes gevoeilige data tussen kunnen zitten, bijvoorbeelde de WHERE condities.

en: Show the database schema definition in your web browser.
nl: Toon de databaseschemadefinitie in uw webbrowser.

en: Report
nl: Rapport

en: 
    Command
    (SQL)
nl: 
    Commando
    (SQL)

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Allergy Manager
nl: Allergiën Manager

en: Lists the allergies known for this patient if any.
nl: Noteer de bekende allergiën van deze patiënt.

en: Clear the fields of the edit area. Will discard unsaved data.
nl: Wis de velden van het bewerkingsgebied. Dit zal onopgeslagen gegevens wissen.

en: Delete the allergy selected in the list from the database.
nl: Verwijder de allergie geselecteerd in de lijst van de database.

en: Close the dialag. Will discard unsaved data.
nl: Sluit het venster. Dit zal onopgeslagen data wissen.

en: Comment:
nl: Toelichting:

en: &Delete
nl: &Verwijderen

en: &Save
nl: &Opslaan

en: Subjective
nl: Anamnese

en: Objective
nl: Bevindingen

en: Assessment
nl: Conclusie

en: Act on the items selected in the above list.
nl: De gemarkeerde items in de lijst hierboven verder verwerken.

en: Cancel this dialog.
nl: Annuleer deze dialoog.

en: Add a new item to the list above.
nl: Voeg een nieuw item toe aan de lijst hierboven.

en: Edit the (first or only) item selected in the list above.
nl: Bewerk het (eerste of enige) item geselecteerd in de lijst hierboven.

en: Activate
nl: Activeren

en: Activate the respective patient by double-clicking a row.
nl: Activeer de respectivelijke patient door een rij te dubbelklikken.

en: Edit Allergy/Intolerance
nl: Bewerk Allergie/ Intollerantie

en: Save the allergy/intolerance in the database.
nl: Bewaar de allergie/ intollerantie in de database.

en: Clear all fields or reset to database values.
nl: Wis alle velden of reset tot de waardes in de database.

en: Cancel editing the allergy/intolerance.
nl: Het bewerken van allergie/ intollerantie afbreken.

en: Local name
nl: Plaatselijke naam

en: Encounter type
nl: Ontmoetingstype

en: Active problems
nl: Actieve problemen

en: edit encounter details
nl: bewerk details van de ontmoeting

en: Close this dialog.
nl: Sluit deze dialoog.

en: Age
nl: Leeftijd

en: Sort newest documents to top of tree.
nl: Sorteer met nieuwste documenten bovenaan

en: Sort unreviewed documents to top of tree.
nl: Toon niet beoordeelde documenten bovenaan de boom.

en: Sort documents by the episode they belong to.
nl: Sorteer documenten bij de episode waar ze bijhoren.

en: Sort documents by their type.
nl: Sorteer documenten op soort.

en: Sort documents by
nl: Sorteer documenten op

en: &Me only
nl: &Mij alleen

en: &All users
nl: &Alle gebruikers

en: The keyword you want to trigger this text expansion.
    
    Try to avoid words or abbreviations in their day-to-day form as you may want to use them verbatim. Rather prefix or suffix your keywords with, say, "*" or "$". It is wise to not suffix keywords with typical word separators, such as:
    
           ! ? . , : ; ) ] } / ' " SPACE TAB LINEBREAK
    
    as those are needed to detect when to trigger keyword expansion.
nl: Het sleutelwoord dat u wilt gebruiken voor deze tekstuitbreiding.
    
    Probeer geen bestaande woorden of afkortingen te gebruiken. Het kan handig zijn de sleutelwoorden vooraf te laten gaan met bijvoorbeeld "*" of "$". Het is verstandig om het sleutelwoord NIET vooraf te laten gaan met tekens die normaal gebruikt worden tussen woorden als: 
    
           ! ? . , : ; ) ] } / ' "  SPATIE  TAB  ENTER
    
    omdat die gebruikt worden om te kijken of het nodig is om het sleutelwoord uit te breiden.

en: Select this if you want to use this text expansion just for yourself.
nl: Selecteer dit als u de tekstuitbreiding alleen voor uzelf wilt gebruiken.

en: Select this if you want to enable all GNUmed users to invoke this expansion (unless they have defined their own expansion with the same keyword).
nl: Selecteer dit als u de tekstuitbreiding beschikbaar wilt laten zijn voor alle GNUmed gebruikers. (Tenzij ze hun eigen tekstuitbreiding maken met het zelfde sleutelwoord).

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Scope
nl: Bereik

en: Drug
nl: Geneesmiddel

en: Set &translation
nl: Set &vertaling

en: &Reassign
nl: &Hertoewijzen

en: &Close
nl: &Sluiten

en: This lists the available document types.
nl: Dit laat de beschikbare documenttypen zien.

en: The document type in the local language.
nl: Het documenttype in de plaatselijke taal.

en: Change translation of selected document type for your local language.
nl: Wijzig de vertaling van de geselecteerde documenttypen in uw plaatselijke taal.

en: Add above input as a new document type.
nl: Voeg bovenstaande ingave in als nieuw documenttype.

en: Delete selected document type. Note that you can only delete document types that are not in use.
nl: Verwijder documenttype. Merk op dat u alleen documenttypen kunt verwijderen die niet ingebruik zijn.

en: Change the type of all documents currently having the selected document type.
nl: Wijzig het documenttype van alle documenten van dit type.

en: Type (English)
nl: Soort

en: Local language
nl: Locale taal

en: load file
nl: laad bestand

en: Load an xDT file.
nl: laad een xDT bestand.

en: &Select
nl: &Selecteer

en: Enter the address or number for this communications channel here.
nl: Geen het adres of nummer voor dit contactkanaal hier in.

en: Check this if the communications channel is to be treated confidentially.
nl: Vink dit aan als het communicatiekanaal vertrouwelijk moet worden behandeld.

en: Channel
nl: Kanaal

en: URL
nl: Webadres

en: Options
nl: Voorkeuren

en: GNUmed generic EditArea dialog
nl: GNUmed algemene bewerk gebied dialoog

en: Cancel editing the data and discard changes.
nl: Annuleer het bewerken van de gegevens en verwerp de veranderingen.

en: Translation
nl: Vertaling

en: Language
nl: Taal

en: Enter a comment relevant to this name (such as "before marriage").
nl: Geef een relevant commentaar op deze naam (zoals: "voor huwelijk").

en: Check this to make this the currently active name.
nl: Vink dit aan om dit de actieve naam te maken.

en: First name
nl: Voornaam

en: Select
nl: Selecteer

en: Select person from list
nl: Selecteer persoon van lijst

en: Displays the list of persons to select from.
nl: Toon de lijst met personen om uit te selecteren.

en: Select the person highlighted in the list above.
nl: Selecteer de persoon die in de lijst hierboven gemarkeerd is.

en: Cancel person selection.
nl: Annuleer selectie van persoon.

en: Please select a person from the list below.
nl: Selecteer een persoon van de lijst hieronder.

en: Closed
nl: Gesloten

en: Type or select the description for this episode. It should be a summary for the episode of illness.
nl: Typ of selecteer de beschrijving voor deze episode. Het zou een samenvatting moeten zijn.

en: If this box is checked the episode is over. If not it is currently ongoing.
nl: Als dit is aangevinkt dan is de episode voorbij. Indien niet aangevinkt dan is het nog actueel.

en: Search
nl: Zoeken

en: Select the type of address here.
nl: Selecteer het soort adres hier.

en: Enter the house number for this address.
nl: Geef het huisnummer voor dit adres in.

en: Enter any additional notes and comments on this address which didn't fit anywhere else.
nl: Overige notities over dit adres.

en: Zip code
nl: Postcode

en: Suburb:
nl: Voorstad:

en: Put question here.
nl: Vul vraag hier in.

en: Remember and don't ask again.
nl: Onthoud en niet nogmaals vragen.

en: Put caption here.
nl: Hier titel plaatsen

en: Check this if you want GNUmed to remember your decision and not ask you again.
nl: Vink dit aan als u wilt dat GNUmed uw keuze onthoud en niet nogmaals vraagt.

en: &Allergy
nl: &Allergie

en: &Sensitivity
nl: &Gevoeligheid

en: &Definite
nl: &Zeker

en: Check if this reaction applies to this drug/generic only, not the entire drug class.
nl: Controleer of deze reactie alleen optreed bij dit medicijn, niet de hele categorie geneesmiddelen.

en: Displays drug classe(s) along with their ATC code.
nl: Toont medicijn klassse samen de ATC code.

en: Document signs and symptoms. If reaction is to a drug also document time of onset after drug administration (<24h, 24-72h, >72h).
nl: Documenteer tekenen en symptomen. Als het een reactie op een geneesmiddel is noteer ook tijd van optreden na toediening. (<24u, 24u-72u, >72u).

en: Select this if the reaction is an allergy.
nl: Selecteer dit als de reactie een allergie is.

en: Select this if the reaction is a sensitivity.
nl: Selecteer dit als de reactie een gevoeligheid is.

en: Check this if this allergy/intolerance is known to exist for sure as opposed to suspected.
nl: Selecteer dit als deze allergie/ intollerantie vaststaat en niet alleen vermoed wordt.

en: Generics
nl: Generiek

en: Drug Classes
nl: Medicijn categorie

en: Reaction Type
nl: Reactie Soort

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: To
nl: Aan

en: Form
nl: Formulier

en: Clinical Notes
nl: Klinische aantekeningen

en: With Sample
nl: Met voorbeeld

en: Print
nl: Afdrukken

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: Edit staff list
nl: Stafledenlijst bewerken

en: Documents:
nl: Documenten

en: ... test results listing goes here ...
nl: ... lijst met testruitslagen komt hier ...

en: Leave as is
nl: Laat staan

en: &Normal
nl: &Normaal

en: A&bnormal
nl: A&bnormaal

en: Not relevant
nl: Niet relevant

en: &Take responsibility
nl: &Neem de verantwoordelijkheid

en: Signing off test results
nl: Testuitslagen aftekenen

en: Select this if you want to agree with the current decision on technical abnormality of the results.
nl: Vink dit aan als u instemt met de huidige beslissing over de techische abnormailteit van de uitslagen.

en: Select this if you think the selected results are normal regardless of what the result provider said.
nl: Vink dit aan als u denkt dat de geselecteerde uitslagen normaal zijn, ondanks wat degene die de uitslagen leverde zei.

en: Select this if you think the selected results are technically abnormal - regardless of what the result provider said.
nl: Vink dit aan als u vindt dat de geselecteerde uitslagen technisch abnormaal zijn, ondanks wat degene die de uitslagen leverde zei.

en: Select this if you want to agree with the current decision on clinical relevance of the results.
nl: Vink dit aan als u instemt met de huidige beslissing over de klinische relevantie van de uitslagen.

en: Select this if you think the selected results are clinically not significant.
nl: Vink dit aan als u vindt dat de geselecteerde uitslagen klinisch niet significant zijn.

en: Select this if you think the selected results are cliniccally significant.
nl: Vink dit aan als u vindt dat de geselecteerde uitslagen wel klinisch relevant zijn.

en: Enter a comment on this review. Only available if the review applies to a single result only.
nl: Geef een commentaar op deze beoordeling in. Alleen beschikbaar als de beoordeling op een enkele uitslag van toepassing is.

en: Check this to take over responsibility for initiating action on these results.
nl: Vink aan om de verantwoordelijkheid over te nemen voor het ondernemen van stappen naar aanleiding van deze uitslagen.

en: Sign off test results and save review status for all selected results.
nl: Teken de testuitslagen af en bewaar beoordelingsstatus voor alle geselecteerde uitslagen.

en: Cancel and discard review, that is, do NOT sign off results.
nl: Annuleer en verwerp beoordeling, dat wil zeggen, teken de uitslagen NIET af.

en: Clinically relevant
nl: Klinisch relevant

en: Technically abnormal
nl: Technisch abnormaal

en: This signing applies to ALL results currently selected in the viewer.
    
    If you want to change the scope of the sign-off
    you need to narrow or widen the selection of results.
nl: Deze ondertekening is van toepassing op ALLE geselecteerde resultaten.
    
    Als u dit wilt wijzigen kunt u meer of minder resultaten selecteren.

en: Edit staff details
nl: Bewerk details van staf

en: Discharge staff
nl: Ontsla staf

en: Enlist current patient
nl: Inschrijven huidige patiënt

en: button_1
nl: Knop_1

en: Lists the existing users in the GNUmed system.
nl: Geef lijst met bestaande gebruikers van het GNUmed systeem.

en: Edit details of selected staff member.
nl: Bewerk details van het geselecteerde staflid.

en: Discharge the selected person from the staff list.
nl: Ontsla het geselecteerde staflid van de staflijst.

en: Add a new user to the GNUmed system.
nl: Voeg een nieuwe  gebruiker toe aan het GNUmed systeem.

en: Required: The database account assigned to this staff member. Must exist in the database.
nl: Benodigd: Het database account toegewezen aan dit staflid. Moet bestaan in de database.

en: Role
nl: Functie

en: Required: The organisation role for this staff member. Currently the only supported role is "doctor".
nl: Benodigd: De functie van dit staflid. Op dit moment de enige ondersteunde functie is "dokter".

en: Sign
nl: Ondertekenen

en: Required: A short signature for this staff member such as the concatenated initials. Preferably not more than 5 characters.
nl: Benodigd een paraaf voor dit staflid, bijvoorbeeld de initialen. Bij voorkeur niet meer dan 5 karakters.

en: Optional: A free-text comment on this staff member.
nl: Optioneel: opmerkingen bij dit staflid.

en: Type:
nl: Soort:

en: Save &all
nl: Bewaar &alles

en: Database welcome message editor
nl: Database welkomsbericht bewerken

en: unknown allergy state
nl: Onbekende allergie status

en: no known allergies
nl: geen allergieën bekend

en: *does* have allergies
nl: heeft *wel* allergiën

en: ERROR: unknown allergy state [%s]
nl: FOUT: onbekende allergie-status [%s]

en: definite
nl: zekere

en: Medication history
nl: Medische geschiedenis

en: units
nl: eenheden

en: long-term
nl: Lange termijn

en: short-term
nl: korte termijn

en: ?short-term
nl: ?korte termijn

en: ongoing
nl: voortdurend

en: inactive
nl: inactief

en: ?ongoing
nl: ?doorgaand

en: Strength
nl: Sterkte

en: Medication list
nl: Lijst met medicatie

en: ordered by brand
nl: geordend naar merk

en: message
nl: bericht

en: Documents
nl: Documenten

en: Error running pdflatex. Cannot turn LaTeX template into PDF.
nl: Fout tijdens laden pdflatex. Kan LaTeX template niet omzetten naar PDF.

en: PDF output file cannot be opened.
nl: PDF bestand kan niet geopend worden

en: unknown gender
nl: onbekend geslacht

en: male
nl: man

en: female
nl: vrouw

en: child
nl: kind

en: boy
nl: jongen

en: girl
nl: meisje

en: animal
nl: dier

en: final
nl: uiteindelijk

en: partial
nl: gedeeltelijk

en: preliminary
nl: voorlopig

en: already reported
nl: reeds gerapporteerd

en: corrected result
nl: verbeterde uitslag

en: missing, reported later
nl: vermist, rapport volgt

en: original entry
nl: orginele invoer

en: modified entry
nl: gewijzigde invoer

en: %s: encounter (%s)
nl: %s: ontmoeting (%s)

en: health issue: %s
nl: gezondheidsprobleem: %s

en: episode     : %s
nl: episode: %s

en:  %s known problems
nl:  %s bekende klachten

en:  %s encounters from %s to %s
nl:  %s bezoeken van %s tot %s

en:  %s active medications
nl:  %s actieve medicatie

en:  %s documents
nl:  %s documenten

en:  %s test results
nl:  %s test-resultaten

en:  (last confirmed %s)
nl:  (laatst bevestigd %s)

en: unknown reaction
nl: onbekende reactie

en: Vaccinations
nl: Vaccinaties

en: The query failed.
nl: Het verzoek is gefaald.

en: Device(%s):
nl: Toestel(%s):

en: Battery:
nl: Batterij:

en: Implanted:
nl: Geïmplanteerd:

en: last check:
nl: laatste controle:

en: Sensing:
nl: Metend:

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Vaccination
nl: Vaccinatie

en: closed
nl: gesloten

en: external patient source (name, gender, date of birth)
nl: externe patiëntenbron (naam, geslacht, geboortedatum)

en: <name> cannot be empty
nl: <naam> kan niet leeg zijn

en: <channel> cannot be empty
nl: <kanaal> kan niet leeg zijn

en: <number> cannot be empty
nl: <getal> kan niet leeg zijn

en: <street> cannot be empty
nl: <straat> kan niet leeg zijn

en: <urb> cannot be empty
nl: <plaats> kan niet leeg zijn

en: <zip> cannot be empty
nl: <postcode> kan niet leeg zijn

en: Cannot merge active patient into another patient.
nl: Kan actieve patient niet samenvoegen met andere patient.

en: Mr
nl: Dhr

en: Mrs
nl: Mevr

en: not yet
nl: nog niet

en: you
nl: u

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: Test results
nl: Onderzoeksresultaten

en: The lab request already exists but belongs to a different patient.
nl: De laboratoriumaanvraag bestaat al maar behoort bij een andere patiënt.

en: Verify which patient this lab request really belongs to.
nl: Controleer bij welke patiënt deze laboratoriumaanvraag werkelijk behoort.

en: lab [%s], request ID [%s], expected link with patient [%s], currently linked to patient [%s]
nl: laboratorium [%s], aanvraag [%s], verwachtte patiënt [%s], gevonden patiënt [%s]

en: need lab request when inserting lab result
nl: laboratoriumverzoek nodig om laboratoriumuitslag in te voegen

en: error retrieving unreviewed lab results
nl: fout bij het opvragen van niet beoordeelde laboratoriumuitslagen

en: Cannot run [arriba] !
nl: kan [arriba] niet uitvoeren!

en: No [arriba] result found in [%s].
nl: Geen [arriba] resultaat gevonden in [%s].

en: first name
nl: voornaam

en: internal patient ID
nl: interne patiëntennummer

en: date of birth
nl: geboortedatum

en: external patient ID
nl: extern patientennummer

en: name, gender, date of birth
nl: naam, geslacht, geboortedatum

en: name: first-last
nl: voornaam - achternaam

en: name: last-first
nl: achternaam - voornaam

en: name
nl: naam

en: names: first-last, date of birth
nl: voornaam - achternaam, geboortedatum

en: names: last-first, date of birth
nl: achternaam - voornaam, geboortedatum

en: names: last-first, dob
nl: namen: achternaam - voornaam, geb. dat.

en: name, date of birth
nl: naam, geboortedatum

en: any name part
nl: willekeurig deel van de naam

en: names: first last
nl: voornaam, achternaam

en: names: last, first
nl: achternaam, voornaam

en: name: last, first
nl: naam: achternaam, voornaam

en: date of birth/death
nl: geboorte- / sterfdatum

en: full name
nl: volledige naam

en: Latest vaccinations
nl: Laatste vaccinaties

en: Last given
nl: Laast toegediend

en: Vaccine
nl: Vaccin

en: A: Sign
nl: A: Teken

en: B: Cluster of signs
nl: B: Groep van tekens

en: C: Syndromic diagnosis
nl: C: Syndroom diagnose

en: D: Scientific diagnosis
nl: D: Wetenschappelijke diagnose

en: bilateral
nl: bilateraal

en: Health Issue %s%s%s%s   [#%s]
nl: Gezondheidsprobleem %s%s%s%s [#%s]

en:  ***** CONFIDENTIAL *****
nl:  ***** VERTROUWELIJK *****

en:  contributed to death of patient
nl:  droeg bij aan de dood van de patiënt

en:  Created during encounter: %s (%s - %s)   [#%s]
nl:  Aangemaakt tijdes bezoek: %s (%s- %s) [#%s]

en:  Noted at age: %s
nl:  Opgemerkt op leeftijd: %s

en: not clinically relevant
nl: niet klinisch relevant

en: Error retrieving episodes for this health issue.
nl: Fout bij het opvragen van episodes van dit gezondheidsprobleem

en: There are no episodes for this health issue.
nl: Er zijn geen episodes van dit gezondheidsprobleem

en: Episodes: %s (most recent: %s%s%s)
nl: Episodes: %s (meest recent: %s%s%s)

en: No encounters found for this health issue.
nl: Geen ontmoetingen gevonden voor dit gezondheidsprobleem.

en: Encounters: %s (%s - %s):
nl: Ontmoetingen: %s (%s - %s):

en:  Most recent: %s - %s
nl:  Meest recent: %s - %s

en: Procedures performed: %s
nl: Uitgevoerde behandelingen: %s

en: Documents: %s
nl: Documenten: %s

en: Measurements and Results: %s
nl: Metingen en Resultaten: %s

en: Vaccinations:
nl: Vaccinaties:

en: Unattributed episodes
nl: Niet toegewezen episodes

en: finished
nl: voltooid

en: Error retrieving encounters for this episode.
nl: Fout bij het laden van ontmoetingen voor deze episode.

en: Last worked on: %s
nl: Laatst gewerkt aan: %s

en: RFE
nl: Hulpvraag

en: AOE
nl: Consultsamenvatting

en: Progress notes in most recent encounter:
nl: Voortgangsrapport van laatste ontmoetingen:

en: Measurements and Results:
nl: Metingen en Uitslagen:

en:   your time: %s - %s  (@%s = %s%s)
nl:   plaatselijke tijd: %s - %s (@%s = %s%s)

en: daylight savings time in effect
nl: zomertijd ingegaan

en:  (ongoing)
nl:  (voortdurend)

en: Lab result
nl: Laboratoriumuitslag

en: Error retrieving encounters for episode
    %s
nl: Fout bij het ophalen van ontmoetingen voor episode
    %s

en: There are no encounters for this episode.
nl: Er zijn geen ontmoetingen voor deze episode.

en: %sEpisode "%s" [%s]
    %sEncounters: %s (%s - %s)
    %sLast worked on: %s
nl: %sEpisode "%s" [%s]
    %sOntmoetingen: %s (%s - %s)
    %sLaatst aan gewerkt: %s

en: Administrative
nl: Beheer

en: An error occurred while retrieving a text
    dump of the EMR for the active patient.
    
    Please check the log file for details.
nl: Er is een fout opgetreden bij het ophalen van een tekst-
    uitdraai van het EMD van de geselecteerde patiënt.
    
    Raadpleeg het logboek voor de details.

en: An error occurred while Demographic record export
    Please check the log file for details.
nl: Er is een fout opgetreden bij het exporteren van de persoonsgegevens.
    Bekijk het logboek voor details.

en: Patient: %s (%s), No: %s
nl: Patiënt: %s (%s), Nee: %s

en: Born   : %s, age: %s
nl: Geboren: %s, leeftijd: %s

en: Exported: %s
nl: Geexporteerd: %s

en: Chronological EMR Journal
nl: Chronologisch EMD-journaal

en: Adding a new episode
nl: Nieuwe episode toevoegen

en: Create new
nl: Nieuw

en: Closed episodes older than %s days on health issue [%s]
nl: Gesloten episodes ouder dan %s dagen over gezondheidsprobleem [%s]

en: Resolving two-running-episodes conflict
nl: Oplossen van conflict tussen twee lopende episodes

en: old episode
nl: Oude episode

en: close existing episode "%s"
nl: Sluit bestaande episode "%s"

en: new episode
nl: Nieuwe episode

en: close moving (new) episode "%s"
nl: Sluit bewegende (nieuwe) episode "%s"

en: Select the episodes you are interested in ...
nl: Selecteer de episodes waar u in geïnteresseerd bent ...

en: Health Issue
nl: Gezondheidsprobleem

en: Cannot attach episode [%s] to health issue [%s] because it already has a running episode.
nl: Kan episode [%s] niet verbinden met gezondheidsprobleem [%s] omdat het al een lopende episode heeft.

en: fatal
nl: dodelijk

en: Select the health issues you are interested in ...
nl: Selecteer de gezondheidsproblemen waar u in geïnteresseerd bent...

en: confidential
nl: vertrouwelijk

en: Cannot create new health issue:
     [%(issue)s]
nl: Kan nieuw gezondheidsprobleem niet aanmaken:
     [%(issue)s]

en: Selecting health issue
nl: Gezondheidsprobleem selecteren

en: Cannot parse [%s] into valid interval.
nl: Kan [%s] niet in juist interval invoegen.

en: Condition diagnosed in the future.
nl: Aandoening gediagnosticeerd in de toekomst.

en: Select desired test option from the 'File' menu
nl: Selecteer verlangde testoptie uit het "Bestand" menu

en: Select the narrative you are interested in ...
nl: Selecteer het verhaal waarin u geïnteresserd bent...

en: when
nl: wanneer

en: who
nl: wie

en: type
nl: soort

en: entry
nl: ingave

en: There is no narrative for this episode in this encounter.
nl: Er is geen verhaal voor de episode in deze ontmoeting.

en: Must select episode to move narrative to first.
nl: Moet eerst episode selecteren om verhaal naar te verplaatsen.

en: Cannot open progress note editor for
    
    [%s].
nl: Kan voortgangsrapport editor niet openen voor
    
    [%s].

en: opening progress note editor
nl: voortgangsrapporteditor openen

en: Are you sure you really want to
    discard this progress note ?
nl: Weet u heel zeker dat u dit 
    voortgangsrapport wilt gegooien?

en: Discarding progress note
nl: Weggooien voortgangsrapport

en: GNUmed: configuring [%s] (%s plugins)
nl: GNUmed: instellen [%s] (%s plugins)

en: loading list of plugins
nl: laden lijst van plugins

en: failed
nl: mislukt

en: success
nl: succes

en: previous: %s (%s)
    current (%s/%s): %s
nl: vorige: %s (%s)
    huidge: (%s/%s): %s

en: Cannot switch to [%s]: no patient selected
nl: Kan niet wisselen naar [%s]: geen patiënt geselecteerd

en: Cannot search EMR. No active patient.
nl: Kan EMD niet doorzoeken. Geen actieve patiënt.

en: Enter search term:
nl: Geef zoekterm in:

en: Cannot export EMR for Medistar. No active patient.
nl: Kan EMD niet exporteren voor Medistar. Geen actieve patiënt.

en: text files
nl: textbestanden

en: all files
nl: alle bestanden

en: Save EMR extract for MEDISTAR import as...
nl: Sla EMD uittreksel voor MEDISTAR op als ...

en: Error exporting progress notes for MEDISTAR import.
nl: Error bij het exporteren van voortgangsrapport voor MEDISTAR import.

en: MEDISTAR progress notes export
nl: MEDISTAR voortgangsrapport export

en: Successfully exported progress notes into file [%s] for Medistar import.
nl: Succesvol voortgangsrapport geëxporteerd naar bestand [%s] voor import door MEDISTAR.

en: 
     In the list below mark the health issues you want to report on.
nl: 
     In de lijst hieronder markeer over welke gezondheidsproblemen u wilt rapporteren.

en: No episodes recorded for the health issues selected.
nl: Geen episodes opgeslagen voor de geselecteerde gezondheidsproblemen.

en: 
     These are the episodes known for the health issues just selected.
    
     Now, mark the the episodes you want to report on.
nl: 
     Dit zijn de bekende episodes van het zojuist geselecteerde gezondheidsprobleem.
    
     Markeer de episodes waarover u wilt rapporteren.

en: No narrative available for selected episodes.
nl: Geen verhaal beschikbaar voor de geselecteerde episodes.

en: 
     This is the narrative (type %s) for the chosen episodes.
    
     Now, mark the entries you want to include in your report.
nl: 
     Dit is het verhaal (type %s) voor de gekozen episodes.
    
     Markeer nu de ingaven die u in uw rapport wilt.

en: Cannot interpret input as timestamp.
nl: Kan input niet als tijdstempel interpreteren.

en: No vaccines were chosen
nl: Geen vaccins gekozen

en: Sequence
nl: Volgorde

en: Vaccinations by Recommender (X = patient on regime, O = patient not on regime)
nl: Vaccinations per aanbeveling (X = patient op schema, O = patient niet op schema)

en: enrolled regime vaccinations not yet given
nl: Nog niet alle vaccinaties van schema gegeven

en: Failed to enrol patient in %s
nl: Niet gelukt om patiënt in te schrijven voor %s

en: Failed to  delist patient from %s
nl: Niet gelukt om patiënt iuit te schrijven van %s

en: Missing GNUmed module
nl: Ontbrekende GNUmed module

en: Please enter a short note on what you
    were about to do in GNUmed:
nl: Geef een korte aantekening van wat u in
    GNUmed wilde doen:

en: Sending bug report
nl: Foutrapport verzendenn

en: Your bug report will be sent to:
    
    %s
    
    Make sure you have reviewed the log file for potentially
    sensitive information before sending out the bug report.
    
    Note that emailing the report may take a while depending
    on the speed of your internet connection.
nl: Uw foutrapport zal worden verzonden naar:
    
    %s
    
    Zorg dat u het logboekbestand bekeken heeft voor
    mogelijk gevoelige informatie voordat u het 
    foutrapport verstuurd.
    
    Merk op dat het emailen van het rapport even kan duren
    afhankelijk van de snelheid van uw internetverbinding.

en: Yes, send the bug report.
nl: Ja, stuur het foutrapport.

en: No, do not send the bug report.
nl: Nee, stuur het foutrapport  niet op.

en: include log file in bug report
nl: Voeg het logboekbestand bij het foutrapport

en: The database you are connected to is marked as
    "in-production with controlled access".
    
    You indicated that you want to include the log
    file in your bug report. While this is often
    useful for debugging the log file might contain
    bits of patient data which must not be sent out
    without de-identification.
    
    Please confirm that you want to include the log !
nl: De database waar u mee verbonden bent is gemarkeerd
    als "in productie met toezicht op toegang".
    
    U gaf aan dat u het logbestand bij het foutrapport
    wilde voegen. Hoewel dit vaak nuttig is voor debuggen
    kan het wellicht patiëntgegevens bevatten die niet verzonden
    moeten worden zonder anonimisering.
    
    Bevestig dat u dit logbestand inderdaad wilt toevoegen!

en: <not supplied>
nl: <niet gegeven>

en: Bug report has been emailed.
nl: Foutrapport is geëmaild.

en: Underweight
nl: Ondergewicht

en: 63< Normal >79
nl: 63< Normaal >79

en: 63 - Normal - 79
nl: 63 - Normaal - 79

en: Overweight
nl: Overgewicht

en: Obese
nl: Obesitas

en: Current height/mass
nl: Huidige lengte/gewicht

en: Height (cm)
nl: Lengte (cm)

en: Mass (kg)
nl: Gewicht (kg)

en: Adjusted Values
nl: Bijgestelde waardes

en: Goal mass
nl: Streefgewicht

en: kg to lose
nl: kg af te vallen

en: BMI Calculator
nl: BMI calculator

en: &Reset
nl: &Resetten

en: Select a healthcare provider.
nl: Selecteer een behandelaar.

en: DB account
nl: Database account

en: can login
nl: kan inloggen

en: can not login
nl: kan niet inloggen

en: Failed to save changes to GNUmed database user.
nl: Niet gelukt om veranderingen naar de GNUmed database gebruiker op te slaan.

en: 
      %s "%s" %s
      born: %s
nl: 
      %s "%s" %s
    geboren: %s

en: Password entries do not match. Please type in the passwords again to rule out typos.
nl: Wachtwoorden komen niet overeen. Geef de wachtwoorden opnieuw in om typefouten te voorkomen.

en: Encrypt
nl: Versleutelen

en: Decrypt
nl: Ontcijfer

en: Set pass phrase
nl: Zet wachtwoordzin

en: This is not correctly encrypted text!
nl: Dit is geen correct versleutelde tekst!

en: Please enter your pass phrase:
nl: Geef uw wachtwoordzin in:

en: Pass phrase expired
nl: wachtwoordzin verlopen

en: Indication
nl: Indicatie

en:   IMMUNISATIONS
nl:   INENTINGEN

en: Indications
nl: Indicaties

en: Active Schedules
nl: Actieve Schema

en: Missing Immunisations
nl: Ontbrekende inentingen

en:   Alerts
nl:   Waarschuwingen

en: ERROR: cannot retrieve active vaccination schedules
nl: FOUT: kan actieve vaccinaiteschema's niet ophalen

en: no active vaccination schedules
nl: geen actieve vaccinatieschema's

en: %s for %s (%s shots): %s
nl: %s voor %s (%s shots): %s

en: ERROR: cannot retrieve due/overdue vaccinations
nl: FOUT: kan niet ophalen welke vaccins gepland zijn of al gegeven hadden moeten zijn

en: %.0d weeks left: shot %s for %s in %s, due %s (%s)
nl: %.0d weken over: spuit %s voor %s in %s, gepland %s (%s)

en: overdue %.0dyrs %.0dwks: shot %s for %s in schedule "%s" (%s)
nl: te laat %.0dyrs %.0dwks: spuit %s voor %s in schema "%s" (%s)

en: due now: booster for %s in schedule "%s" (%s)
nl: gepland nu: booster voor %s in schema "%s" (%s)

en: saving progress note
nl: opslaan voortgangsrapport

en: Editing external ID
nl: BSN bewerken.

en: Must enter lastname.
nl: Moet achternaam invoeren.

en: Must enter first name.
nl: Moet voornaam invoeren.

en: Must select gender.
nl: Moet geslacht selecteren.

en: To properly create an address, all the related fields must be filled in.
nl: Om een juist nieuw adres aan te maken, moeten alle gerelateerde velden ingevuld zijn.

en: Required fields
nl: Verplichte velden

en: Device
nl: Apparaat

en: You must select a value from the picklist or type an exact match.
nl: U moet een waarde van de keuzelijst selecteren of een precieze overeenkomst.

en: Latin
nl: Latijn

en: Greek
nl: Grieks

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Four Es
nl: E-en

en: Symbol
nl: Symbool

en: Snellen Chart
nl: Snellenkaart

en: Snellen Chart Setup
nl: Snellenkaart instellingen

en: Screen Height (cm):
nl: Schermhoogte (cm):

en: Screen Width (cm):
nl: Scherm breedte (cm):

en: Alphabet:
nl: Alfabet:

en: Mirror
nl: Hulpserver

en: Control Snellen chart using mouse:
    left-click increases text
    right-click decreases text
    double-click ends
nl: Bedien de Snellenkaart met de muis:
    links-klikken vergroot tekst
    rechts-klikken verkleint tekst
    dubbelklikken eindigd

en:  Cancel
nl:  Annuleer

en: attach rejected, already serving a client
nl: Bijlage geweigerd, al bezig met een frontend

en: attach to personality [%s] rejected
nl: koppelen aan persoon [%s] geweigerd.

en: request rejected, you are not attach()ed
nl: verzoek geweigerd, u bent niet aangekoppeld

en: current patient is locked
nl: huidige patiënt is vergrendeld

en: rejected lock_load_patient(), not authenticated
nl: afgewezen lock_load_patient(), niet toegestaan

en: rejected lock_into_patient(), not authenticated
nl: afgewezen lock_into_patient(), niet toegestaan

en: already locked into a patient
nl: reeds vergrendeld aan een patiënt

en: error searching for patient with [%s]/%s
nl: fout bij het zoeken naar patiënt met [%s]/%s

en: no patient found for [%s]/%s
nl: geen patiënt gevonden voor [%s]/%s

en: several matching patients found for [%s]/%s
nl: verschillende patiënten gevonden voor [%s]/%s

en: cannot activate patient [%s] (%s/%s)
nl: kan patiënt [%s] (%s/%s) niet activeren

en: rejected unlock_patient, not authenticated
nl: afgewezen unlock_patient, niet toegestaan

en: Someone tries to forcibly break the existing
    controlling connection. This may or may not
    have legitimate reasons.
    
    Do you want to allow breaking the connection ?
nl: Iemand probeert de huidige verbinding geforceerd te verbreken.
    Dit kan wel of niet een legitieme reden hebben.
    
    Wilt u toestaan dat de verbinding verbroken wordt?

en: forced detach attempt
nl: poging tot geforceerd afkoppelen.

en: Requests generated this consultation
nl: Verzoek gegenereerd in dit consult

en: Request summary
nl: Verzoek samenvatting

en: Preferred Name
nl: Roepnaam

en: Active Problems
nl: Actieve problemen

en:      Habits            Risk Factors
nl:      Risicofactoren

en: Inbox
nl: Postvak in

en:    Alerts
nl:    Waarschuwingen

en: &Summary
nl: &Samenvatting

en: Scratch Pad
nl: Kladblok

en: Logged
nl: Genoteerd

en: Significant Past Problems
nl: Significantie problemen uit het verleden

en:      REFERRALS
nl:      Doorverwijzingen

en: Prescriptions
nl: Voorschrifen

en: Requests
nl: Verzoeken

en: Measurements
nl: Metingen

en: Referrals
nl: Verwijzingen

en: Dose
nl: Hoeveelheid

en: Last Date
nl: Laatste datum

en: Prescribed For
nl: Voorgeschreven voor

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: First Date
nl: Eerste Datum

en: Drug Interactions
nl: Geneesmiddelen interacties

en: Items prescribed this consultation
nl: items dit consult voorgeschreven

en: Directions
nl: Aanwijzingen

en: For
nl: Voor

en: Authority Indications
nl: Authoriteit Indicaties

en: Interactions
nl: Interacties

en: Pregnancy Information
nl: Zwangerschapsinformatie

en: Restricted Use Information
nl: Beperkt Gebruik Informatie

en: Edit Item
nl: Item bewerken

en: Delete Item
nl: Verwijder Item

en: Delete all Items
nl: Alle items verwijderen

en: Brief Product Information
nl: Korte productinformatie

en: Full Product Information
nl: Volledige productinformatie

en: Print Single Item
nl: Een item printen

en: Print All Items
nl: Alle items printen

en: Reprint Item
nl: Item herprinten

en: Reprint All Items
nl: Alle items herprinten

en: Save Item no print
nl: Item opslaan niet printen

en: Save All Items no print
nl: Alle items opslaan niet printen

en: Change Font
nl: Lettertype wijzigen

en: Save list layout
nl: Bewaar lijstopmaak

en: Checking for client updates
nl: Controleren voor frontend updates

en: Workplace
nl: Werkplek

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Value [%s] not valid for option <%s>.
nl: Waarde [%s] niet geldig voor optie <%s>.

en: Set "%s" to <True>.
nl: Zet "%s" op <Waar>.

en: Set "%s" to <False>.
nl: Zet "%s" op <Onwaar>.

en: Abort the dialog and do not change the current setting.
nl: Annuleer de dialoog en verander de huidige instelling niet.

en: Type or select a country.
nl: Typ of selecteer een land.

en: Yes, delete
nl: Ja, verwijder

en: Type or select a street.
nl: Typ of selecteer een straat.

en: Type or select the suburb.
nl: Typ of selecteer een deelgemeente.

en: Type or select a city/town/village/dwelling.
nl: Typ of selecteer een stad/dorp/gemeente

en: Select the type of address.
nl: Selecteer het soort adres.

en: Street info
nl: Straat

en: Subunit
nl: Toevoegsel

en: Suburb
nl: Deelgemeente

en: Address details must be filled in completely or not at all.
nl: Adresgegevens moeten volledig worden ingevuld of helemaal niet.

en: Saving contact data
nl: Contactgegevens bewaren

en: Select an address by postcode or street name.
nl: Selecteer een adres op postcode of straatnaam

en: Population
nl: Populatie

en: Child
nl: Kind

en: Adult
nl: Volwassen

en: Elderly
nl: Oudere

en: Distribution
nl: Verdeling

en: Truncal
nl: Romp-

en: Generalised
nl: Veralgemeniseerd

en: Face
nl: Gezicht

en: Hands
nl: Handen

en: Sun-exposed
nl: Aan de zon blootgesteld

en: Colouring
nl: Verkleuring

en: Pigmented
nl: Gepigmenteerd

en: Depigmented
nl: Gedepigmenteerd

en: Pattern
nl: Patroon

en: Surface
nl: Oppervlak

en: Skin level
nl: Huidniveau

en: Crust
nl: Korst

en: Scale
nl: Schaal

en: Sensation
nl: Sensatie

en: Itchy
nl: Jeukend

en: Painful
nl: Pijnlijk

en: Occurrence
nl: Optreden

en: Evolving
nl: Ontwikkelend

en: Sudden
nl: Plotseling

en: Type name of disease
nl: Typ naam van ziekte

en: save entry into medical record
nl: Bewaar ingave in het medisch dossier.

en: reset entry
nl: invoer resetten

en: discard entry and cancel
nl: invoer verwerpen en annuleren

en: Unspecified error saving data in edit area.
    
    Programmer forgot to specify proper error
    message in [%s].
nl: Ongespecificeerde fout bij het opslaan van gegeven in bewerkingsveld.
    
    De programmeur vergat een foutcode te specificeren in [%s].

en: saving clinical data
nl: klinische gegevens bewaren

en: Cannot save data from edit area.
    
    Programmer forgot to override method:
      <%s.save_data>
nl: Kan gegevens van bewerkingsveld niet opslaan.
    
    De programmeur vergat een override methode:
      <%s.save_data>

en: Cannot reset fields in edit area.
    
    Programmer forgot to override method:
      <%s.reset_ui>
nl: Kan velden in bewerkingsveld niet resetten.
    
    De programmeur vergat een override methode:
      <%s.reset_ui>

en: <No embed string for [%s]>
nl: <Geen embed string voor [%s]>

en: Invalid Input
nl: Ongeldige invoer

en: initialize input fields for new entry
nl: Invoervelden voorbereiden op nieuwe invoer

en: Laterality
nl: Lateraliteit

en: Notes
nl: Notitie

en: Progress Note
nl: Vooruitgangsrapport

en: N/A
nl: N.v.t.

en: both
nl: Beide

en: Specialty
nl: Specialiteit

en: Meds
nl: Medicijnen

en: E-MAIL
nl: Email

en: must have a recipient
nl: moet ontvanger hebben

en: must select address
nl: moet adres selecteren

en: Operation
nl: Operatie

en: Choose column from query results ...
nl: Kies kolom van zoekresultaten ...

en: List not known to be patient-related.
nl: Lijst niet bekend als patiënt-gerelateerd.

en: No matching patient found.
nl: Geen patiënt gevonden

en: Cannot read SQL from [%s]. Not a text file.
nl: Kan geen SQL lezen van [%s]. Geen tekstbestand.

en: Deleted report definition [%s].
nl: Verwijderede rapportdefinitie [%s].

en: Error deleting report definition [%s].
nl: Fout bij het verwijderen van de rapportdefinitie [%s].

en: Cannot save report definition without name.
nl: Kan rapportdefinitie niet opslaan zonder naam.

en: Cannot save report definition without query.
nl: Kan rapportdefinitie niet opslaan zonder query.

en: Saved report definition [%s].
nl: Rapportdefinitie opgeslagen [%s].

en: Error saving report definition [%s].
nl: Fout bij het opslaan van de rapportdefinitie [%s].

en: Query result visualizer
nl: Zoekresultaat uitbeelder

en: Choose a column to be used as the X-Axis:
nl: Kies een kolom die gebruikt wordt als de X-as:

en: Choose a column to be used as the Y-Axis:
nl: Kies een kolom die gebruikt wordt voor de Y-as:

en: Results
nl: Uitslagen

en: Report returned no data.
nl: Rapport gaf geen data terug.

en: No data returned for this report.
nl: Geen data teruggegeven voor dit rapport.

en: Please check your GNUmed Inbox !
nl: Bekijk a.u.b. uw GNUmed Postvak In!

en: Message: %s
nl: Bericht: %s

en: Message: %s
    Data: %s
nl: Bericht: %s
    Gegevens: %s

en: choose which lab will process the probe with the specified ID
nl: kies welk laboratorium het monster met het genoemde ID zal verwerken

en: lab config
nl: lab configuratie

en: add new request for current patient
nl: voeg een nieuw verzoek toe voor actieve patiënt

en: Specimen ID
nl: Secimen ID

en: save lab request
nl: bewaar laboratoriumverzoek

en: associate chosen lab and ID with current patient
nl: koppel gekozen laboratorium en ID aan huidige patiënt

en: date
nl: datum

en: lab
nl: laboratorium

en: sample id
nl: monster ID

en: patient
nl: patiënt

en: pending requests
nl: lopende aanvragen

en: noticed when
nl: opgemerkt toen

en: problem
nl: probleem

en: solution
nl: oplossing

en: lab errors
nl: laboratoriumfouten

en: reviewed
nl: beoordeeld

en: facility
nl: faciliteit

en: analysis
nl: analyse

en: result
nl: resultaat

en: range
nl: bereik

en: info provided by lab
nl: informatie gegeven door laboratorium

en: select all requests
nl: selecteer alle aanvragen

en: mark selected requests as reviewed
nl: markeer geselecteerde verzoeken als beoordeeld

en: unreviewed results
nl: onbeoordeelde uitslagen

en: Cannot load lab journal.
    You first need to select a patient.
nl: Kan laboratoriumjournaal niet laden.
    U moet eerst een patiënt selecteren.

en: loading lab journal
nl: Laboratoriumjournaal laden

en: pending
nl: in bewerking

en: More unreviewed results available. Review some to see more.
nl: Meer onbeoordeelde uitslagen beschikbaar. Beoordeel er een aantal om meer te zien.

en: You must type in a request ID !
    
    Usually you will find the request ID written on
    the barcode sticker on your probe container.
nl: U moet een verzoek ID ingeven!
    Meestal vind u de verzoek ID op
    de barcodesticker op uw container.

en: saving request id
nl: verzoek id bewaren

en: Cannot save lab request.
nl: Kan laboratoriumverzoek niet opslaan

en: No results marked as reviewed.
nl: Geen uitslagen gemarkeerd als beoordeeld.

en: Cannot mark results as "reviewed":
    %s
nl: Kan uitslagen niet markeren als "beoordeeld":
    %s

en: update result status
nl: status van uitslagen bijwerken

en: Cannot load lab data.
    You first need to select a patient.
nl: Kan laboratoriumgegevens niet laden.
    U moet eerst een patiënt selecteren.

en: loading lab data
nl: Laboratoriumgegevens laden

en: Error loading lab data for patient
    [%s %s].
nl: Fout bij het laden van laboratoriumgegevens van patiënt
    [%s %s].

en: No lab data available.
nl: Geen laboratoriumgegevens beschikbaar

en: Enter a descriptive name for the new workplace:
nl: Geef een beschrijvende naam voor de nieuwe werkplek:

en: Configuring GNUmed workplaces ...
nl: Instellen van GNUmed werkplekken...

en: Cannot save a new workplace without a name.
nl: U kunt geen nieuwe werkplek bewaren zonder naam.

en: 
    Select the workplace to configure below.
    
    The currently active workplace is preselected.
nl: 
    Selecteer de werkplaats om in te stellen hieronder.
    
    De huidige actieve werkplek is reeds geselecteerd.

en: 
    Select the keyword you want to edit !
nl: 
    Selecteer het sleutelwoord dat u wilt bewerken!

en: Select the type of communications channel.
nl: Selecteer het soort communicatiekanaal.

en: Editing communications channel
nl: Communicatiekanaal bewerken

en: List of known communication channels.
nl: Lijst van bekende communicatiekanalen.

en: Adding new communications channel
nl: Nieuw communicatiekanaal toevoegen

en: Removing communication channel
nl: Communicatiekanaal verwijderen

en: Adding new address
nl: Nieuw adres toevoegen

en: Editing address
nl: Adres wijzigen

en: Are you sure you want to remove this
    address from the patient's addresses ?
    
    The address itself will not be deleted
    but it will no longer be associated with
    this patient.
nl: Weet u zeer dat u dit adres wilt verwijderen van
    de patiënt?
    
    Het adres zelf wordt niet verwijderd maar het 
    zal niet langer aan deze patiënt  gekoppeld
    zijn.

en: Removing address
nl: Adres verwijderen

en: Creating new allergy not allowed.
nl: Nieuwe allergie aanmaken niet toegestaan.

en: &Restore
nl: &Herstellen

en: ALLERGIES
nl: ALLERGIEEN

en: Allergy and Sensitivity - Summary
nl: Allergieën en Gevoeligheden - Samenvatting

en: likely
nl: waarschijnlijk

en: No action configured for keyword [%s].
nl: Geen aktie ingesteld voor sleutelwoord [%s].

en: Cannot invoke [%s] for keyword [%s].
nl: Kan niet oproepen [%s] voor sleutelwoord [%s].

en: showing keyword popup
nl: tonen van sleutelwoord floepvenster

en: Action [%s] on keyword [%s] is invalid.
nl: Handeling [%s] vanwege sleutelwoord [%s] is ongeldig.

en: dismiss popup and embed data
nl: verwijder floepvenster en voeg gegevens in

en: dismiss popup and throw away data
nl: verwijder floepvenster en gooi gegevens weg

en:  Save
nl:  Bewaren

en:  Delete
nl:  Verwijder

en:  New
nl:  Nieuw

en: Adding new external ID
nl: Nieuw BSN toevoegen

en: Deleting external ID
nl: Verwijderen van BSN

en: generic multi choice dialog
nl: algemene meerkeuze dialoog

en: Monty the Serpent && the FSF Present
nl: Monty the Serpent && the FSF presenteren

en: Please visit http://www.gnumed.org
nl: Kijk alstublieft op http://www.gnumed.org

en: The following people kindly contributed to GNUmed.
    Please write to <gnumed-devel@gnu.org> to have your
    contribution duly recognized in this list or to have
    your name removed from it for, say, privacy reasons.
    
    Note that this list is sorted alphabetically by last
    name, first name. If the only identifier is an email
    address it is sorted under the first character of
    the user name.
    %s
nl: De volgende personen hebben bijgedragen aan GNUmed.
    Schrijf alstublieft aan <gnumed-devel@gnu.org> om uw 
    bijdrage op deze lijst vermeld te hebben of uw naam
    verwijderd te hebben, bijvoorbeeld om privacyredenen.
    
    Merk op datdeze lijst alfabetisch gesorteerd is op
    achternaam, voornaam. Als slechts een emailadres
    bekend is, is het gesorteerd op het eerste karakter van
    de gebruikersnaam.
    %s

en: Continue the existing recent encounter.
nl: Ga verder met de bestaande ontmoeting.

en: Start new
nl: Begin nieuw

en: Start a new encounter. The existing one will be closed.
nl: Begin een nieuwe ontmoeting. De bestaande zal worden afgesloten.

en: Started a new encounter for the active patient.
nl: Begin een niewe ontmoeting voor de actieve patiënt.

en: only documents added
nl: alleen documenten toegevoegd

en: Adding new encounter type
nl: Nieuw contmoetingstype toevoegen

en: Cannot delete encounter type [%s]. It is in use.
nl: Kan ontmoeting [%s] niet verwijderen. Het is in gebruik.

en: 
    Select the encounter type you want to edit !
nl: 
    Selecteer het ontmoetingstype dat u wilt bewerken!

en: Saved screenshot to file [%s].
nl: Schermafdruk opgeslagen in bestand [%s]

en: programmer forgot to specify error message
nl: programmeur vergat foutmelding te specificeren

en: 
    
    Please consult the error log for all the gory details !
nl: 
    
    Bekijk het foutenlogboek voor alle details!

en: generic error message
nl: algemene fout

en: programmer forgot to specify info message
nl: programmeur vergat bericht te specificeren

en: generic info message
nl: algemeen informatie bericht

en: programmer forgot to specify warning
nl: programmeur vergat waarschuwing te specificeren

en: generic warning message
nl: algemene waarschuwing

en: Pregnancy Calculator
nl: Zwangerschapscalculator

en: Click on calendar to enter the last menstrual period date
nl: Klick op de kalender om de dati, vam de laatste menstruatie aan te geven

en: 18 Week Ultrasound Scan
nl: 18 weken echoscopie

en: Scan Date
nl: Datum echoscopie

en: Click on this field and then the ultrasound scan date on the calendar
nl: Klik op dit veld en dan de echoscopiedatum op de kalender

en: Weeks
nl: Weken

en: Days
nl: Dagen

en: Lastname
nl: Achternaam

en: Firstname
nl: Voornaam

en: last visit
nl: laatste bezoek

en: found via
nl: gevonden via

en: Cannot access BDT file
    
     [%s]
    
    to import patient.
    
    Please check your configuration.
nl: Kan  geen toegang krijgen tot BDT bestand
    
     [%s]
    
    om patiënt te importeren.
    
    Controleer uw configuratie.

en: Activating xDT patient
nl: Activeren van xDT patiënt

en: Cannot load patient from BDT file
    
     [%s]
nl: Kan patiënt niet laden van BDT bestand
    
     [%s]

en: Cannot activate patient:
    
    %s %s (%s)
    %s
nl: Kan patiënt niet activeren:
    
    %s %s (%s)
    %s

en: Activating external patient
nl: Activeren externe patiënt

en: No patients found in external sources.
nl: Geen patiënten gevonden in externe bronnen.

en: The only external patient is already active in GNUmed.
nl: De enige externe patiënt is reeds actief in GNUmed.

en: Cannot create new patient:
    
     [%s %s (%s), %s]
nl: Kan nieuwe patiënt niet aanmaken:
    
     [%s %s (%s), %s]

en: Error searching for matching persons.
    
    Search term: "%s"
nl: Fout bij het zoeken van overeenkomstige personen.
    
    Zoekterm: "%s"

en: selecting person
nl: persoon selecteren

en: Selecting patient
nl: Patiënt selecteren

en: Cannot find any matching patients for the search term
    
     "%s"
    
    You may want to try a shorter search term.
nl: Kan geen overeenkomstige patiënten vinden voor de zoekterm
    
     "%s"
    
    Wellicht wilt u een kortere zoekterm proberen.

en: Go back
nl: Terug

en: Go back and search again.
nl: Ga terug en zoek opnieuw.

en: Create new patient.
nl: Nieuwe patiënt.

en: %(pat)s turns %(age)s on %(month)s %(day)s ! (today is %(month_now)s %(day_now)s)
nl: %(pat)s wordt %(age)s op %(month)s %(day)s ! (vandaag is het %(month_now)s %(day_now)s)

en: %(name)s (locked)
nl: %(name)s (vergrendeld)

en: reaction not recorded
nl: reactie niet genoteerd

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: Enter vaccination given
nl: Geef in welke vaccinatie gegeven is

en: Unsaved progress note
nl: Niet opgeslagen voortgangsrapport

en: This progress note has not been saved yet.
    
    Do you want to save it or discard it ?
nl: Dit voortgangsrapport is nog niet opgeslagen.
    
    Wilt u het opslaan of weggooien?

en: Save this progress note
nl: Sla dit voortgangsrapport op

en: Discard this progress note
nl: Gooi dit voortgangsrapport weg

en: Save all remaining unsaved progress notes
nl: Bewaar alle overgebleven onopgeslagen voortgangsrapporten.

en: Save progress note into medical record and close this editor.
nl: Sla voortgangsrapport op in medisch dossier en sluit deze editor.

en: Clear this progress note editor.
nl: Wis deze editor voor het voortgangsrapport.

en: Discard progress note and close this editor. You will loose any data already typed into this editor !
nl: Verwerp voortgangsrapport en sluit deze editor. U verliest alle gegevens die al in deze editor ingevoerd zijn!

en: Problem saving progress note: duplicate information ?
nl: Probleem bij het opslaan van voortgangsrapport: dubbele informatie?

en: label missing
nl: missend label

en: soap cat missing
nl: ABCP categorie missend

en: Error saving progress note.
nl: Fout bij het opslaan van voortgangsrapport.

en: Error saving embedded data.
nl: Fout bij het opslaan van ingevoerde gegevens.

en: History Taken
nl: Geschiedenis opgemaakt

en: Findings
nl: Bevindingen

en: save
nl: opslaan

en: save clinical note in EMR
nl: sla klinische notitie op in EMD

en: discard
nl: verwerpen

en: discard clinical note
nl: verwijder notitie

en: clinical progress note
nl: klinisch voortgangsrapport

en: Cannot accept new documents. No active patient.
nl: Kan geen nieuwe documenten accepteren. Geen actieve patiënt.

en: Extracting files from folder [%s] ...
nl: Bestanden ophalen uit map [%s] ...

en: Error exporting form template
    
     "%s" (%s)
nl: Fout bij het exporteren van het formuliersjabloon
    
     "%s" (%s)

en: Letter template export
nl: Briefsjabloon exporteren

en: Cannot connect to OpenOffice.
    
    The UNO bridge module for Python
    is not installed.
nl: Kan niet verbinden met OpenOffice.
    
    De UNO brugmodule voor Python
    is niet geïnstalleerd.

en: Letter writer
nl: Tekstverwerker

en: Cannot connect to OpenOffice.
    
    You may want to increase the option
    
     <%s>
nl: Kan niet verbinden met OpenOffice.
    
    Wellicht moet u de volgende optie verhogen
    
     <%s>

en: OOo startup time
nl: OOo opstart tijd

en: Deleting form template.
nl: Formuliersjabloon verwijderen.

en: Are you sure you want to delete
    the following form template ?
    
     "%s (%s)"
    
    You can only delete templates which
    have not yet been used to generate
    any forms from.
nl: Weet u zeker dat u het volgende formuliersjabloon 
    wilt verwijderen?
    
     "%s (%s)"
    
    U kunt alleen sjablonen verwijderen die 
    nog niet zijn gebruikt om formulieren te 
    genereren.

en: Select letter or form template.
nl: Kies brief of formuliersjabloon.

en: You must select a template file before saving.
nl: U moet een sjabloonbestand selecteren voordat u opslaat.

en: Choose a form template file
nl: Kies een formuliersjabloon bestand

en: Select the episode under which to file the document ...
nl: Selecteer de episode waaronder dit document bewaard moet worden...

en: Cannot create new document.
nl: Kan geen nieuw document creëeren.

en: saving document
nl: document bewaren

en: Successfully saved new document.
nl: Succesvol docment opgeslagen.

en: User defined
nl: Gebruikergedefinieerd

en: In use
nl: In gebruik

en: Cannot delete document type
     [%s]
    because it is currently in use.
nl: Kan documenttype
     [%s]
    niet verwijderen omdat het in gebruik is.

en: deleting document type
nl: verwijderen documenttype

en: From the list below select the document type you want
    all documents currently classified as:
    
     "%s"
    
    to be changed to.
    
    Be aware that this change will be applied to ALL such documents. If there
    are many documents to change it can take quite a while.
    
    Make sure this is what you want to happen !
nl: Selecteer uit onderstaande lijst het documenttype 
    dat u wilt gebruiken voor alle documenten die nu
    geclassificeerd zijn als:
    
     "%s"
    
    verandert naar
    
    Wees er van bewust dat deze verandering
    van toepassing is op al zulke documenten.
    Als er veel documenten zijn om te 
    veranderen kan dit wel even duren.
    
    Zorg dat u zeker weet dat u dit wilt!

en: Reassigning document type
nl: Documenttype opnieuw toepassen

en: comment
nl: toelichting

en: (you are the primary reviewer)
nl: (u bent de primaire beoordeler)

en: Cannot create episode
     [%s]
nl: Kan episode niet creëeren
     [%s]

en: Cannot change document type to [%s].
nl: Kan documenttype niet veranderen naar [%s].

en: Cannot link the document to episode
    
     [%s]
nl: Kan document niet koppelen aan episode
    
     [%s]

en: Error setting "reviewed" status of this document.
nl: Fout bij het instellen van de "beoordeeld" status van dit document.

en: Error setting responsible clinician for this document.
nl: Fout bij het instellen van de verantwoordelijke behandelaar voor dit document.

en: Error setting "reviewed" status of this part.
nl: Fout bij het instellen van de "beoordeeld" status van dit onderdeel.

en: Error saving part properties.
nl: Fout bij het opslaan van onderdeeleigenschappen.

en: No parts to save. Really save an empty document as a reference ?
nl: Geen onderdelen om op te slaan. Wilt u een leeg document opslaan ter referentie?

en: No parts to save. Aquire some parts first.
nl: Geen onderdelen om op te slaan. Voeg deze eerst toe.

en: No document type applied. Choose a document type
nl: Geen documenttype vastgesteld. Kies een documenttype

en: You must select an episode to save this document under.
nl: U moet een episode selecteren waar dit document onder bewaard moet worden.

en: You need to select from the list of staff members the doctor who is intended to sign the document.
nl: U moet van de lijst met stafleden de dokter selecteren die aangewezen is om het document te ondertekenen.

en: There is no scanner support installed on this machine.
nl: Er is geen ondersteuning voor een scanner op deze machine geïnstalleerd.

en: Cannot find an active scanner.
nl: Kan geen actieve scanner vinden.

en: Select an image capture device
nl: Selecteer een beeldapparaat

en: device selection
nl: apparaat selectie

en: acquiring page
nl: pagina ophalen

en: Choose a file
nl: Kies een bestand

en: all files (Win)
nl: alle bestanden (Win)

en: Cannot display document part:
    %s
nl: Kan documentonderdeel niet weergeven:
    %s

en: displaying part
nl: deel weergeven

en: Cannot add document description.
nl: Kan geen beschrijving van het document toevoegen.

en: Error setting "reviewed" status of new document.
nl: Fout bij het instellen van de "beoordeeld" status van dit nieuwe document.

en: Document part does not seem to exist in database !
nl: Documentonderdeel lijkt niet te bestaan in de database!

en: showing document
nl: document tonen

en: Department
nl: Afdeling

en: available documents (%s)
nl: beschikbare documenten (%s)

en: unsigned (%s) on top
nl: ongetekende (%s) bovenaan

en: most recent on top
nl: meest recente bovenaan

en: sorted by episode
nl: gesorteerd op episode

en: sorted by type
nl: gesorteerd op soort

en: Cannot load documents. No active patient.
nl: Kan documenten niet laden. Geen actieve patiënt.

en: Display part
nl: Onderdeel weergeven

en: %s Sign/Edit properties
nl: [%s] Onderteken/ Bewerk eigenschappen

en: Print part
nl: Onderdeel afdrukken

en: Fax part
nl: Onderdeel faxen

en: Mail part
nl: Onderdeel mailen

en: Access external original
nl: Toegang tot externe origineel

en: loading document list
nl: documentenlijst laden

en: Activate as current photo
nl: Activeer als huidige foto

en: Processing document part: %s
nl: Verwerken documentonderdeel: %s

en: print
nl: afdrukken

en: Processing document: %s
nl: Document verwerken: %s

en: Cannot access external document - access command not found.
    
    Either of gm_access_external_doc.sh or *.bat must be
    in the execution path. The command will be passed the
    document type and the reference URL for processing.
nl: Kan extern document niet lezen - toegangsopdracht niet gevonden.
    
    Een van deze: gm_%(action)s_doc.sh  OF  gm_%(action)s_doc.bat
    moet in het opdrachtpad zijn. De opdracht zal het documentsoort en de 
    URL krijgen voor bewerking.

en: Accessing external document
nl: Inlezen van extern document

en: Cannot access external document - access command failed.
    
    You may need to check and fix either of
     gm_access_external_doc.sh (Unix/Mac) or
     gm_access_external_doc.bat (Windows)
    
    The command is passed the document type and the
    external reference URL on the command line.
nl: Kan het externe document niet inlezen - toegangsopdracht geweigerd.
    
    Wellicht moet u controleren en oplossen
     gm_access_external_doc.sh (Unix/Linux/Mac) of 
     gm_access_external_doc.bat (Windows)

en: Save document into directory ...
nl: Document opslaan in map...

en: You are logged in as %s%s.%s (%s). DB account <%s>.
nl: U bent ingelogd als %s%s.%s (%s). DB account <%s>.

en: Check for updates
nl: Zoeken naar updates

en: Check for new releases of the GNUmed client.
nl: Controleer op nieuwe versies van de GNUmed frontend.

en: Configure the database language
nl: Configureer de databasetaal

en: Welcome message
nl: Welkomsbericht

en: Configure the database welcome message (all users).
nl: Stel welkomsbericht van de database in (voor alle gebruikers).

en: Export chunk size
nl: Grootte gebruikt voor exporteren

en: Configure the chunk size used when exporting BLOBs from the database.
nl: Stel de grootte in die gebruikt wordt voor het exporteren van BLOB's vanuit de database.

en: Email address
nl: E-mailadres

en: The email address of the user for sending bug reports, etc.
nl: Het emailadres van de gebruiker die foutrapporten e.d. stuurt.

en: Client parameters ...
nl: Frontend parameters ...

en: Review dialog
nl: Beoordelingsdialoog

en: Configure review dialog after document display.
nl: Instellen van de beoordelingsdialoog na documenttonen.

en: Configure unique ID dialog on document import.
nl: Instellen van kenmerk-venster bij het importeren van een document.

en: Empty documents
nl: Lege documenten

en: Whether to allow saving documents without parts.
nl: Of het toegestaan is om documenten zonder onderdelen te bewaren.

en: Document handling ...
nl: Document instellingen....

en: Auto-check
nl: Automatisch controleren

en: Whether to auto-check for updates at startup.
nl: Of er bij het opstarten automatsch moet worden gecontroleerd op updates.

en: When checking for updates, consider latest branch, too ?
nl: Bij het controleren op updates ook de nieuwste tak meenemen?

en: The URL to retrieve version information from.
nl: Het webadres om versieinformatie van op te halen.

en: Update handling ...
nl: Update instellingen ...

en: Birthday reminder
nl: Verjaardag herrineren

en: Configure birthday reminder proximity interval.
nl: Instellen verjaardags herrinerings interval.

en: Immediate source activation
nl: Onmiddellijke bron activering

en: Initial plugin
nl: Eerst getoonde plugin

en: Multiple new episodes
nl: Meerdere nieuwe episodes

en: Configure opening multiple new episodes on a patient at once.
nl: Instellen van meerdere nieuwe episodes per patiënt tegelijkertijd geopend kunnen worden.

en: Progress notes handling ...
nl: Voortgangsrapport instellingen ...

en: Set the time to wait for OpenOffice to settle after startup.
nl: Geeft in hoelang gewacht op OpenOffice om op te starten.

en: External tools ...
nl: Externe hulpmiddelen ...

en: Minimum duration
nl: Minimum duur

en: Minimum duration of an encounter.
nl: Minimum duur van een consult.

en: Maximum duration
nl: Maximum duur

en: Maximum duration of an encounter.
nl: Maximum duur van een ontmoeting.

en: Minimum empty age
nl: Minimum lege leeftijd

en: Minimum age of an empty encounter before considering for deletion.
nl: Minimum leeftijd van een leege ontmoeting voordat het voor verwijdering in aanmerking komt.

en: Default type
nl: Standaard type

en: Default type for new encounters.
nl: Standaard type voor nieuwe ontmoetingen.

en: Encounter ...
nl: Ontmoeting ...

en: Dormancy
nl: Slapend

en: Maximum length of dormancy after which an episode will be considered closed.
nl: Maximum slapende periode voordat een episode als afgesloten wordt beschouwd.

en: User interface ...
nl: Gebruikersinterface ...

en: EMR ...
nl: EMD ...

en: Close this GNUmed client.
nl: Slui deze GNUmed frontend.

en: Deactivate record
nl: Dossier deactiveren

en: &Allergies
nl: &Allergiën

en: Manage documentation of allergies for the current patient.
nl: Organiseer documentatie van allergiën voor de huidige patiënt.

en: &Occupation
nl: &Beroep

en: Edit occupation details for the current patient.
nl: Bewerk details van het beroep voor de huidige patiënt.

en: Search for data in the EMR of the active patient
nl: Zoek voor gegevens in het EMD van de actieve patiënt

en: Start new encounter
nl: Begin nieuwe ontmoeting

en: Start a new encounter for the active patient right now.
nl: Begin nu een nieuwe ontmoeting voor de actieve patiënt.

en: Text document
nl: Tekstdocument

en: &EMR
nl: &EMD

en: &Write letter
nl: &Schrijf brief

en: Write a letter for the current patient.
nl: Schrijf een brief voor de huidige patiënt.

en: &Correspondence
nl: &Correspondentie

en: no viewer installed
nl: geen viewer geïnstalleerd

en: Start DICOM viewer (%s) for CD-ROM (X-Ray, CT, MR, etc). On Windows just insert CD.
nl: Start DICOM viewer (%s) voor CD-ROM (X-Ray, CT, MR, etc). Op Windows gewoon CD invoeren.

en: Snellen chart
nl: Snellenkaart

en: Display fullscreen snellen chart.
nl: Toon de Snellenkaart op het volledige scherm

en: &Tools
nl: &Gereedschap

en: Show "kompendium.ch" drug database (online, Switzerland)
nl: Toon "kompendium.ch" geneesmiddelen database (online, Zwitserland)

en: &Drug Resources
nl: &Geneesmiddelen Bronnen

en: Medical links (www)
nl: Medische links (www)

en: Show a page of links to useful medical content.
nl: Toon een bladzijde met links naar handige medische informatie.

en: &Knowledge
nl: &Kennis

en: &Office
nl: &Kantoor

en: Go to the GNUmed wiki on the web.
nl: Ga naar de GNUmed wiki op het web.

en: User manual (www)
nl: Gebruikershandleiding (www)

en: Go to the User Manual on the web.
nl: Ga naar de gebruikershandleiding op het web.

en: Screenshot
nl: Schermafdruk

en: Save a screenshot of this GNUmed client.
nl: Bewaar een schermafdruk van deze GNUmed frontend.

en: Backup log file
nl: Logboekbestand backuppen

en: Go to the GNUmed bug tracker on the web.
nl: Ga naar de GNUmed bug tracker op het web.

en: Unlock mouse
nl: Muis ontgrendelen

en: Unlock mouse pointer in case it got stuck in hourglass mode.
nl: Ontgrendel de muis in het geval dat zij bleef steken in een zandloper.

en: pgAdmin III: Browse GNUmed database(s) in PostgreSQL server.
nl: pgAdmin III: Blader door GNUmed database in PostgreSQL server.

en: Test error handling
nl: Test foutenafhandeling

en: Throw an exception to test error handling.
nl: Gooi een uitzondering om foutafhandeling te testen.

en: Invoke inspector
nl: Inspecteur aanzetten

en: Invoke the widget hierarchy inspector (needs wxPython 2.8).
nl: De widget hierarchie inspecteur aanzetten (heeft wxPython 2.8 nodig)

en: Debugging ...
nl: Debuggen...

en: About GNUmed
nl: Over GNUmed

en: About database
nl: Over de database

en: Show information about the current database.
nl: Toon informatie over de huidige database.

en: programmer forgot to specify status message
nl: programmeur vergat een statusbericht te specificeren

en: The database will be shut down for maintenance in a few minutes.
nl: De database zal binnen een paar minuten sluiten voor onderhoud.

en: Database shutdown warning
nl: Database sluiten waarschuwing

en: The database will be shut down for maintenance
    in a few minutes.
    
    In order to not suffer any loss of data you
    will need to save your current work and log
    out of this GNUmed client.
nl: De database gaat binnen een paar minuten
    sluiten voor onderhoud.
    
    Om geen gegevens te verliezen moet u 
    uw huidige werk opslaan en uitloggen
    van deze GNUmed frontend.

en: Close now
nl: Sluit nu

en: Close this GNUmed client immediately.
nl: Sluit deze GNUmed frontend onmiddelijk.

en: Finish work
nl: Beëindig werk

en: Finish and save current work first, then manually close this GNUmed client.
nl: Maak de huidige werkzaamheden af en sla ze op, dan handmatig deze GNUmed frontend afsluiten.

en: Cannot run script after patient activation.
nl: Kan script niet uitvoeren na activeren van patiënt.

en: Cannot write letter. No active patient.
nl: Kan geen brief schrijven. Geen actieve patiënt.

en: GNUmed contributors
nl: Bijgedragen aan GNUmed

en: Some network installations cannot cope with loading
    documents of arbitrary size in one piece from the
    database (mainly observed on older Windows versions)
    .
    Under such circumstances documents need to be retrieved
    in chunks and reassembled on the client.
    
    Here you can set the size (in Bytes) above which
    GNUmed will retrieve documents in chunks. Setting this
    value to 0 will disable the chunking protocol.
nl: Sommige netwerkinstallaties kunnen niet omgaan met 
    het inladen van grotere documenten vanuit de database
    (vooral bij oudere versies van Microsoft Windows).
    
    Als dit gebeurt moeten de documenten in stukjes 
    opgehaald worden en door de client weer in elkaar gezet.
    
    Hier kunt u de grootte (in Bytes) ingeven, waarboven 
    GNUmed het document in stukjes zal inladen. Als u dit
    op 0 zet, wordt het ophalen in stukjes uitgezet.

en: Configuring database language
nl: Database taal instellen

en: The database currently holds no translations for
    language [%s]. However, you can add translations
    for things like document or encounter types yourself.
    
    Do you want to force the language setting to [%s] ?
nl: De database heeft op dit moment geen vertalingen
    voor [%s]. Echter u kunt zelf vertalingen toevoegen voor 
    zaken als document- of ontmoetingstypes.
    
    Wilt u de taalinstellingen forceren naar [%s]?

en: When GNUmed cannot find an OpenOffice server it
    will try to start one. OpenOffice, however, needs
    some time to fully start up.
    
    Here you can set the time for GNUmed to wait for OOo.
nl: Als GNUmed geen OpenOffice server kan vinden
    probeert het er zelf een op te starten. OpenOffice 
    heeft echter tijd nodig om volledig op te starten.
    
    Kier kunt u de instellen hoe lang GNUmed wacht op
    OOo.

en: The command [%s] is not found. This may or may not be a problem.
nl: Het commando [%s] werd niet gevonden. Dit kan wel of niet een probleem zijn.

en: Enter the shell command with which to start the
    the IFAP drug database.
    
    GNUmed will try to verify the path which may,
    however, fail if you are using an emulator such
    as Wine. Nevertheless, starting IFAP will work
    as long as the shell command is correct despite
    the failing test.
nl: Geef het shellcommando waarmee om de IFAP 
    geneesmiddelendatabase te starten.
    
    GNUmed zal proberen het pad te verifiëren,
    maar wellicht lukt dit niet omdat u een
    emulator zoals WINE gebruikt. IFAP opstarten
    zal echter wel lukken, als het shellcommando
    maar correct is, ondanks het mislukken van de 
    test.

en: Here you can choose which plugin you want
    GNUmed to display after initial startup.
    
    Note that the plugin must not require any
    patient to be activated.
    
    Select the desired plugin below:
nl: Hier kunt kiezen welke plugin GNUmed toont direct
    na het opstarten.
    
    Mer kop dat de plugin niet vereist dat er een 
    patiënt is geactiveerd.
    
    Selecteer de gewenste plugin hieronder:

en: GNUmed Plugin
nl: GNUmed plugin

en: If there is only one external patient
    source available do you want GNUmed
    to immediately go ahead and search for
    matching patient records ?
    
    If not GNUmed will let you confirm the source.
nl: Als er maar een externe bron van patiënten is
    wilt u dan dat GNUmed onmiddellijk hierin zoekt
    naar overeenkomende records?
    
    Zo niet dan zal GNUmed u de bron laten bevestigen.

en: Yes, search for matches immediately.
nl: Ja, zoek onmiddelijk naar overeenkomsten.

en: No, let me confirm the external patient first.
nl: Nee, laat me de externe patiënt eerst bevestigen.

en: When a patient is activated GNUmed checks the
    proximity of the patient's birthday.
    
    If the birthday falls within the range of
     "today %s <the interval you set here>"
    GNUmed will remind you of the recent or
    imminent anniversary.
nl: Als een patiënt is geactiveerd controleert GNUmed of 
    de patiënt bijna jarig is. 
    
    Als de patiënt binnen
     "%s <het tijdsbestek dat u hier ingeeft>" dagen jarig is
    zal GNUmed u eraan herinneren aan de verjaardag.

en: When adding progress notes do you want to
    allow opening several unassociated, new
    episodes for a patient at once ?
    
    This can be particularly helpful when entering
    progress notes on entirely new patients presenting
    with a multitude of problems on their first visit.
nl: Als u aantekeningen in het vooruitgangsrapport wilt 
    toevoegen, wilt u dan dat er verschillende, ongerelateerde
    nieuwe episodes voor een patiënt tegelijk geopend kunnen
    zijn?
    
    Dit is vooral handig bij het invoeren van een voortgangsrapport
    van totaal nieuwe patiënten die meerdere klachten 
    hebben bij hun eerste bezoek.

en: Yes, allow for multiple new episodes concurrently.
nl: Ja, sta toe dat er meerdere nieuwe episodes tegelijk bewerkt kunnen worden.

en: No, only allow editing one new episode at a time.
nl: Nee, er mag maar een nieuwe episode tegelijk bewerkt worden.

en: When a patient is activated GNUmed can
    be told to switch to a specific plugin.
    
    Select the desired plugin below:
nl: Als een patiënt wordt geselecteerd kan GNUmed 
    worden ingesteld om naar een bepaalde plugin te gaan.
    
    Selecteer de gewenste plugin hieronder:

en: When a patient is activated GNUmed checks the
    chart for encounters lacking any entries.
    
    Any such encounters older than what you set
    here will be removed from the medical record.
    
    To effectively disable removal of such encounters
    set this option to an improbable value.
nl: Als een patiënt is geactiveerd controleerd GNUmed de 
    kaart voor ontmoetingen die leeg zijn.
    
    Als zo'n ontmoeting ouder is dan wat u hier heeft
    ingesteld zal het uit het medische dossier worden verwijderd.
    
    Om het verwijderen van zulke ontmoetingen te
    vermijden kunt u deze waarde op zeer lang stellen.

en: Please enter your email address.
nl: Voer uw emailadres in.

en: Do you want GNUmed to check for updates at startup ?
    
    You will still need your system administrator to
    actually install any updates for you.
nl: Wilt u dat GNUmed bij het opstarten controleert of er updates zijn?
    
    U heeft uw systeembeheerder nodig om de
    updates daadwerkelijk te installeren.

en: Yes, check for updates at startup.
nl: Ja, controleer bij het opstarten niet of er updates zijn.

en: No, do not check for updates at startup.
nl: Nee, niet bij het opstarten controleren of er updates zijn.

en: When checking for updates do you want GNUmed to
    look for bug fix updates only or do you want to
    know about features updates, too ?
    
    Minor updates (x.y.z.a -> x.y.z.b) contain bug fixes
    only. They can usually be installed without much
    preparation. They never require a database upgrade.
    
    Major updates (x.y.a -> x..y.b or y.a -> x.b) come
    with new features. They need more preparation and
    often require a database upgrade.
    
    You will still need your system administrator to
    actually install any updates for you.
nl: Wilt u dat GNUmed bij het opstarten alleen controleert of er
    bugfix updates zijn, of ook of er een nieuwe versie is met meer
    functionaliteit?
    
    Kleine updates (x.y.z.a -> x.y.z.b) bevatten alleen bugfixes.
    Ze kunnen gewoonlijk geinstalleerd worden zonder veel 
    voorbereiding. Ze hebben nooit een database upgrade nodig.
    
    Grote updates (x.y.a -> x.y.b or y.a -> x.b) brengen nieuwe
    functionaliteiten. Ze hebben meer voorbereiding nodig en 
    hebben vaak een database upgrade nodig.
    
    U heeft nog steeds uw systeembeheerder nodig om 
    daadwerkelijk updates te installeren.

en: Yes, check for feature updates, too.
nl: Ja, controleer ook op nieuwe versies met meer functionaliteit.

en: No, check for bug-fix updates only.
nl: Nee, controleer alleen op nieuwe versies met bug-fixen.

en: GNUmed can check for new releases being available. To do
    so it needs to load version information from an URL.
    
    The default URL is:
    
     http://www.gnumed.de/downloads/gnumed-versions.txt
    
    but you can configure any other URL locally. Note
    that you must enter the location as a valid URL.
    Depending on the URL the client will need online
    access when checking for updates.
nl: GNUmed kan controleren op nieuwe versies. Hiervoor
    heeft moet het de versieinformatie ophalen van een webadres.
    
    De standaard webadres is:
    
     http://www.gnumed.de/downloads/gnumed-versions.txt
    
    maar u kunt ook een andere webadres opgeven. 
    Merk op dat u de locatie als een geldige webadres moet ingeven.
    Afhankelijk van de webadres zal de frontend toegang tot 
    internet moeten hebben voor het controleren van updates.

en: Do you want to allow saving of new documents without
    any parts or do you want GNUmed to enforce that they
    contain at least one part before they can be saved ?
    
    Part-less documents can be useful if you want to build
    up an index of, say, archived documents but do not
    want to scan in all the pages contained therein.
nl: Wilt u toestaan dat nieuwe documenten zonder 
    enige onderdelen bewaard worden of wilt u
    dat ze ten minste een onderdeel bevatten voordat
    ze bewaart kunnen worden?
    
    Documenten zonder onderdelen kunnen bij
    voorbeeld nuttig zijn als u een index wilt maken 
    van oude documenten in het archief, maar niet
    al die pagina's ook daadwerkelijk wilt inscannen.
    zijn als u een index wilt

en: Yes, allow saving documents without any parts.
nl: Ja, sta toe dat documenten zonder onderdelen bewaard worden.

en: No, require documents to have at least one part.
nl: Nee, een document moet minstens een onderdeel hebben.

en: After importing a new document do you
    want GNUmed to display the unique ID
    it auto-generated for that document ?
    
    This can be useful if you want to label the
    originals with that ID for later identification.
nl: Nadat een nieuw document is geïmporteerd wilt u dan 
    dat GNUmed het unieke ID voor dat document toont?
    
    Dit kan nuttig zijn als u dit nummer op de orginelen
    wilt vermelden voor identificatie.

en: Yes, display the ID generated for the new document after importing.
nl: Ja, toon het ID dat voor het nieuwe document gegenereerd is na het importeren.

en: No, do not display the ID generated for the new document after importing.
nl: Nee, toon niet het nieuw ID voor het document dat werd geïmporteerd.

en: No DICOM viewer found.
nl: Geem DICOM viewer gevonden.

en: pgAdmin III not found.
nl: pgAdmin III niet gevonden.

en: Save current log as...
nl: Sla huidig logboek op als...

en: log files
nl: logboek bestanden

en: Log file backed up as [%s].
nl: Logboek gebackupt als [%s].

en: Cannot start new encounter. No active patient.
nl: Kan geen nieuwe ontmoeting beginnen. Geen actieve patiënt.

en: Cannot add health issue. No active patient.
nl: Kan gezondheidsprobleem niet toevoegen. Geen actieve patiënt.

en: Cannot add medication. No active patient.
nl: Kan medicatie niet toevoegen. Geen actieve patiënt.

en: Cannot add allergy. No active patient.
nl: Kan allergie niet toevoegen. Geen actieve patiënt.

en: Cannot edit occupation. No active patient.
nl: Kan beroep niet bewerken. Geen actieve patiënt.

en: Cannot show EMR summary. No active patient.
nl: Kan geen EMD samenvatting tonen. Geen actieve patiënt.

en: EMR Summary
nl: EMD samenvatting

en: Cannot export EMR. No active patient.
nl: Kan EMD niet exporteren. Geen actieve patiënt.

en: EMR journal export
nl: EMD-journaal export

en: Cannot export EMR journal. No active patient.
nl: Kan EMD journaal niet exporteren. Geen actieve patiënt.

en: Error exporting patient EMR as chronological journal.
nl: Fout bij het exporteren van het patiënt EMD als chronologisch journaal.

en: Cannot export patient as GDT. No active patient.
nl: Kan patiënt niet exporteren als GDT. Geen actieve patiënt.

en: Exported demographics to GDT file [%s].
nl: Voer persoonsgegevens uit naar GDT-bestand [%s]

en: Cannot add staff member. No active patient.
nl: Kan staflid niet toevoegen. Geen actieve patiënt.

en: Cannot delete patient. No patient active.
nl: Kan patiënt niet verwijderen. Geen actieve patiënt.

en: no patient
nl: geen patiënt

en: GNUmed client
nl: GNUmed frontend

en: The database account [%s] cannot be used as a
    staff member login for GNUmed. There was an
    error retrieving staff details for it.
    
    Please ask your administrator for help.
nl: Het database account [%s] kan niet worden gebruikt om als
    staflid in te loggen bij GNUmed. Er was een fout bij het 
    ophalen van de details voor het staflid.
    
    Vraag uw systeembeheerder om hulp.

en: Checking access permissions
nl: Controleren op toegangsrechten

en: Verifying database
nl: Verifiëren database

en: Cannot find configuration file in any of:
    
     %s
    You may need to use the comand line option
    
    	--conf-file=<FILE>
nl: Kan configuratiebestand niet vinden in:
    
     %s
    U moet wellicht de commandline optie gebruiken
    
    	--conf-file=<FILE>

en: Checking configuration files
nl: Controleren van configuratiebestanden

en: GNUmed startup
nl: GNUmed startop

en: The currently selected database language ('%s') does
    not match the current system language ('%s').
    
    Do you want to set the database language to '%s' ?
nl: De huidig geselecteerde databasetaal ('%s') komt niet
    overeen met de huidige systeemtaal ('%s').
    
    Wilt ude databasetaal zetten op '%s'?

en: Checking database language settings
nl: Controleren databasetaal instellingen

en: Set your database language to [%s].
nl: Stel de taal van de database in op [%s].

en: Don't set
nl: Niet instellen

en: Do not set your database language now.
nl: Stel de taal van uw database niet nu in.

en: Remember to ignore language mismatch
nl: Onthoud om taalverschil te negeren

en: Checking this will make GNUmed remember your decision
    until the system language is changed.
    
    You can also reactivate this inquiry by removing the
    corresponding "ignore" option from the configuration file
    
     [%s]
nl: Dit aanvinken zorgt dat GNUmed uw beslissing onthoudt totdat 
    de systeemtaal is gewijzigd.
    
    U kunt deze vraag ook reactiveren door de overeenkomstige 
    "ignore" optie te verwijderen uit het configuratiebestand
    
     [%s]

en: Cannot change notebook tabs. No active patient.
nl: Kan niet van tabblad wijzigen. Geen active patiënt.

en: Cannot activate Allergy Manager. No active patient.
nl: Kan allergieorganisator niet activeren. Geen actieve patiënt.

en: Cannot call IFAP via [%s].
nl: Kan IFAP niet aanroepen via [%s].

en: Cannot create IFAP <-> GNUmed transfer file [%s].
nl: Kan niet IFAP <-> GNUmed transfer file [%s] creëeren.

en: Current medication
nl: Huidige medicatie

en: No EMR data loaded.
nl: Geen EMD gegevens geladen.

en: EMR text dump
nl: EMD tekst dump

en: Currently there is no active patient. Cannot retrieve EMR text.
nl: Er is geen actieve patiënt. Kan geen EMD tekst ophalen.

en: Adding new measurement
nl: Nieuwe meting toevoegen

en: Editing measurement
nl: Meting bewerken

en: Result
nl: Uitslag

en: Review and &sign
nl: Beoordeel en &onderteken

en: lab_grid_date_format::%Y
    %b %d
nl: lab_grid_date_format:%Y
    %d.%b

en: No results selected for deletion.
nl: Geen uitslagen geselecteerd voor verwijdering.

en: There are %s results marked for deletion.
    
    Are you sure you want to delete these results ?
nl: Er zijn %s uitslagen gemarkeerd voor verwijdering.
    
    Weet u zeker dat u deze uitslagen wilt verwijderen?

en: The following results are marked for deletion:
    
    %s
    
    Are you sure you want to delete these results ?
nl: De volgende uitslagen zijn gemarkeerd voor verwijdering:
    
    %s
    
    Weet u zeker dat u deze uitslagen wilt verwijderen?

en: Deleting test results
nl: Verwijderen testuitslagen

en: Yes, delete all the results.
nl: Ja, verwijder alle uitslagen.

en: No, do NOT delete any results.
nl: Nee, verwijder GEEN enkele uitslag.

en: Cannot sign results. No results selected.
nl: Kan uitslagen niet tekenen. Geen uitslagen geselecteerd.

en: Your selection includes a field with multiple results.
    
    Please select the individual results you want to work on:
nl: Uw selectie omvat een veld met meerdere uitslagen.
    
    Selecteer de individuele uitslagen waar u aan wilt werken:

en: Selecting test results
nl: Testresultaten selecteren

en: Date / Time
nl: Datum / Tijd

en: Export to &file
nl: Exporteren naar &bestand

en: Export to &clipboard
nl: Exporteren naar &clipboard

en: %s results selected. Too many to list individually.
nl: %s uitslagen geselecteerd. Te veel om allemaal te tonen.

en: Select the type of measurement.
nl: Selecteer het soort meting.

en: Select an indicator for the level of abnormality.
nl: Geef een indicator voor de mate van abnormaliteit

en: emr-export
nl: emd-export

en: Save patient's EMR as...
nl: Bewaar het EMD van de patient als...

en: EMR successfully exported to file: %s
nl: EMD succesvol geëxporteerd naar bestand: %s

en: Open EMR to ...
nl: EMD openen op ...

en: ... issue level
nl: ... klachtenniveau

en: ... episode level
nl: ... episode niveau

en: ... encounter level
nl: ... contmoetings niveau

en: Edit details
nl: Details bewerken

en: Open to encounter level
nl: Open op contmoetings niveau

en: Move data to another episode
nl: Verplaats gegevens naar andere episode

en: Export for Medistar
nl: Exporteren voor Medistar

en: Deleting episode
nl: Episode verwijderen

en: Delete the episode if possible (it must be completely empty).
nl: Verwijder de episode indien mogelijk (het moet volledig leeg zijn).

en: No, cancel
nl: Nee, annuleer

en: Cancel and do NOT delete the episode.
nl: Afbreken en episode NIET verwijderen.

en: Are you sure you want to delete this episode ?
    
     "%s"
nl: Weet u zeker dat u deze episode wilt verwijderen?
    
     "%s"

en: Cannot delete episode. There is still clinical data recorded for it.
nl: Kan episode niet verwijderen. Er zijn nog klinische gegevens in opgeslagen.

en: Deleting health issue
nl: Gezondheidsprobleem verwijderen

en: Delete the health issue if possible (it must be completely empty).
nl: Gezondheidsprobleem verwijderen indien mogelijk (moet volledig leeg zijn).

en: Cancel and do NOT delete the health issue.
nl: Annuleer en gezondheidsprobleem NIET verwijderen.

en: Are you sure you want to delete this health issue ?
    
     "%s"
nl: Weet u zeker dat u dit gezondheidsprobleem wilt verwijderen?
    
     "%s"

en: Cannot delete health issue. There is still clinical data recorded for it.
nl: Dan gezondheidsprobleem niet verwijderen, er zijn nog klinische gegevens in opgeslagen.

en: Happened
nl: Gebeurd

en: Today's KOrganizer appointments ...
nl: KOrganizr afspraken voor vandaag ...

en: Reload
nl: Herladen

en: Reload appointments from KOrganizer
nl: Herlaad Korganizer afspraken

en: Launch KOrganizer
nl: Korganizer opstarten

en: Cannot access KOrganizer transfer file [%s]
nl: Geen toegang tot KOrganizer overdrachtsbestand [%s]

en: Place
nl: Locatie

en: Please enter the primary occupation of the patient.
    
    Currently recorded:
    
     %s (last updated %s)
nl: Geef het huidige beroep van de patiënt in.
    
    Momenteel geregistreerd:
    
     %s (laatst bijgewerkt: %s)

en: Editing primary occupation
nl: Wijzigen beroep

en: Type or select an occupation.
nl: Typ of selecteer een beroep.

en: Type or select a last name (family name/surname).
nl: Typ of selecteer een achternaam

en: Type or select a first name (forename/Christian name/given name).
nl: Typ of selecteer een voornaam.

en: Type or select an alias (nick name, preferred name, call name, warrior name, artist name).
nl: Typ of selecteer een voornaam. (bijnaam)

en: Type or select a title. Note that the title applies to the person, not to a particular name !
nl: Typ of selecteer een titel. Merk op dat de title bij de persoon hoort, niet bij de naam!

en: Enter or select a type for the external ID.
nl: Hier kunt u het BSN ingeven, of een andere identificatie, zoals paspoortnummer

en: Firstname(s)
nl: Voornaam(en)

en: Adding new name
nl: Nieuwe naam toegoegen

en: It is often advisable to keep old names around and
    just create a new "currently active" name.
    
    This allows finding the patient by both the old
    and the new name (think before/after marriage).
    
    Do you still want to really delete
    this name from the patient ?
nl: Het is vaak verstandig om oude namen te bewaren en
    alleen een nieuwe "huidige naam" te creëeren.
    
    Dan kunt u de patiënt vinden bij de oude en bij de
    nieuwe naam (bijvoorbeeld bij huwelijk).
    
    Wilt u nog steeds deze naam van de patiënt
    verwijderen?

en: Deleting name
nl: Naam verwijderen

en: ID type
nl: BSN-nummer

en: Do you really want to delete this
    external ID from the patient ?
nl: Weet u zeker dat u dit BSN
    van deze patiënt wilt verwijderen?

en: Contacts
nl: Contactpersonen

en: primary occupation of the patient
nl: Beroep van de patiënt

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: 
    GNUmed database version mismatch.
    
    This database version cannot be used with this client:
    
     client version: %s
     database version detected: %s
     database version needed: %s
    
    Currently connected to database:
    
     host: %s
     database: %s
     user: %s
nl: 
    GNUmed database versie verschil.
    
    Deze database kan niet worden gebruikt met deze frontend:
    
     frontend versie: %s
     database versie gedetecteerd: %s
     database versie benodigd: %s
    
    Nu verbonden met database:
    
     host: %s
     database: %s
     gebruiker: %s

en: The server and client clocks are off
    by more than %s minutes !
    
    You must fix the time settings before
    you can use this database with this
    client.
    
    You may have to contact your
    administrator for help.
nl: De klok van de server en van de frontend hebben
    meer dan %s minuten verschil!
    
    U moet de tijdsinstellingen aanpassen 
    voordat u deze database met deze 
    client gebruiken kunt.
    
    Wellicht moet u hiervoor uw
    systeembeheerder raadplegen.

en: The server and client clocks are off
    by more than %s minutes !
    
    You should fix the time settings.
    Otherwise clinical data may appear to
    have been entered at the wrong time.
    
    You may have to contact your
    administrator for help.
nl: De klok van de server en van de frontend hebben
    meer dan %s minuten verschil!
    
    U moet de tijdsinstellingen aanpassen.
    Anders kan het lijken alsof klinische 
    gegevens op het verkeerde moment 
    ingegeven zijn.
    
    Wellicht moet u hiervoor uw
    systeembeheerder raadplegen.

en: 
    There is a serious problem with the database settings:
    
    %s
    
    You may have to contact your administrator for help.
nl: 
    Er is een ernstig probleem met de instellingen van de database:
    
    %s
    
    Wellicht moet u uw systeembeheerder raadplegen voor hulp.

en: 
    You must connect to a different database in order
    to use the GNUmed client. You may have to contact
    your administrator for help.
nl: 
    U moet met een andere database verbinden om
    de GNUmed frontend te gebruiken. U moet wellicht uw
    systeembeheerder contacteren voor hulp.

en: 
    The client will, however, continue to start up because
    you are running a development/test version of GNUmed.
    
    There may be schema related errors. Please report and/or
    fix them. Do not rely on this database to work properly
    in all cases !
nl: 
    De frontend zal echter doorgaan met het opstarten omdat
    u een ontwikkelings/test versie van GNUmed gebruikt.
    
    Er kan een schema met gerelateerde fouten zijn. Rapporteert 
    u deze of los ze op. Vertrouw er niet op dat deze database in
    alle gevallen goed werkt!

en: Connecting to backend
nl: Verbinden met backend

en: Verifying database version
nl: Verifieren van de databaseversie

en: Verifying database settings
nl: Verifieren van de databaseinstellingen

en: <restricted procedure>
nl: <voorbehouden handeling>

en: Cannot find image
nl: Kan afbeelding niet vinden

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Check this to run GNUmed client in debugging mode.
nl: Vink dit aan om de GNUmed frontend in debug mode te draaien.

en: Enable &remote control
nl: Bediening op afstand &toestaan

en: Check this to run GNUmed client in slave mode for remote control.
nl: Vink dit aan om GNUmed client in "slave mode" uit te voeren, voor bediening op afstand.

en: Proceed with login.
nl: Ga door met aanmeldenn.

en: Cancel Login.
nl: Annuleer Login.

en: Help for login screen
nl: Hulp bij het loginscherm

en: Dialog was cancelled by user
nl: Dialoog geannuleerd door gebruiker

en: You tried to log in as [%s] with password [%s].
    Host:%s, DB: %s, Port: %s
nl: U probeerde in te loggen als [%s] met wachtwoord [%s].
    Host:%s, DB: %s, Poort: %s

en: No active patient.
nl: Geen actieve patiënt

en: Patient photo could not be acquired from source.
nl: Patiëntenfoto kon niet opgehaald worden van bron

en: Refresh from database
nl: Herladen van database

en: Acquire from imaging device
nl: Inlezen van scanner/ fototoestel

en: Import from file
nl: Importeren vanuit bestand

en: Cannot set patient picture from [%s].
nl: Kan patiëntenfoto niet instellen van [%s].

en: Head Office
nl: Hoofdkantoor

en: Organisation
nl: Organisatie

en: Office
nl: Kantoor

en: Zip
nl: Postcode

en: User1
nl: Gebruiker1

en: User2
nl: Gebruiker2

en: User3
nl: Gebruiker3

en: Phone
nl: Telefoon

en: Mobile
nl: Mobiel

en:  Postal Address
nl:  Correspondentieadres

en: occupation
nl: beroep

en: subdivision
nl: onderafdeling

en: &Contacts
nl: &Contacten

en: Global Search Of Contacts Database
nl: Algemene Zoekopdracht van Contacten Database

en: Attach documents
nl: Document bijvoegen

en: maintain vaccination history
nl: onderhoud vaccinatiegeschiedenis

en: &Vaccinations
nl: &Vaccinaties

en: Appointments
nl: Afspraken

en: lab journal
nl: laboratoriumjournaal

en: Show &lab journal
nl: Toon &laboratoriumjournaal

en: Reports
nl: Rapportages

en: No matching drug found.
nl: Geen overeenkomend medicijn gevonden.

en: Please enter at least three digits of the drug name.
nl: Geef minstens 3 letters van de naam van het medicijn in.

en: Starting drug data browser
nl: Opstarten van geneesmidellengevens bladeraar

en: Cannot start the drug data browser.
    
    There is no drug database specified in the configuration.
nl: Kan de  geneesmidellengevens bladeraar 
    niet opstarten.
    
    Er is geen geneesmiddelendatabase gespecificeerd
    in de configuratei.

en:    Find
nl:    Vind

en: Enter the name of the drug you are interested in
nl: Geef de naam van het geneesmiddel waar u in geïnteresseerd bent

en: &Bookmark
nl: &Bladwijzer

en: Search by
nl: Zoeken op

en: Any
nl: Eender welke

en: Generic name
nl: Generieke naam

en: &Prescribe
nl: &Voorschrijven

en: &Display
nl: &Tonen

en: DrugBrowser
nl: GeneesmiddelenBladeraar

en: &DrugBrowser
nl: &GeneesmiddelenBladeraar

en: Progress notes
nl: Voortgangsrapport

en: HTML Source
nl: HTML-broncode

en: Manual
nl: Handleiding

en: User &manual (local)
nl: Gebruikers&handleiding (locaal)

en: Type of entered value is not compatible with type expected.
nl: Soort waarde dat is ingegeven is niet compatibel.

en: saving configuration
nl: instellingen bewaren

en: There is no config definition for this parameter.
    Thus it can't be checked for validity.
    
    Save anyway ?
nl: Er is geen configuratie gedefinieerd voor deze deze parameter.
    Hij kan dus niet gecontroleerd worden.
    
    Toch bewaren?

en: Entered value is not valid.
nl: Ingevoerde waarde is niet geldig

en: <Options for current/default user and workplace>
nl: <opties voor huidige/standaard gebruiker en werkplek>

en: Parameter Description
nl: Beschrijving van de Parameter

en: Config Options
nl: Configuratieopties

en: &ConfigRegistry
nl: &ConfigRegister

en: Cannot access xDT file
    
     [%s]
nl: Geen toegang tot xDT bestand
    
     [%s]

en: loading xDT file
nl: laden xDT bestand

en: Encoding missing in xDT file. Assuming [%s].
nl: Coderen van ontbrekende xDT bestand. Neem aan [%s].

en: name of xDT file
nl: naam van xDT bestand

en: XDT field
nl: XDT veld

en: XDT field content
nl: XDT veld inhoud

en: Opening xDT file
nl: openen van xDT bestand

en: Cannot open xDT file.
    [%s]
nl: kan xDT bestand niet openen.
    [%s]

en: You must provide an xDT file on the command line.
    Format: --xdt-file=<file>
nl: U moet een xDT bestand geven in de commandline.
    Vorm: --xdt-file=<file>

en: XDT Viewer
nl: XDT viewer

en: progress notes (sash)
nl: voortgangsrapport (sash)

en: progress notes
nl: voortgangsrapport

en: Allergies
nl: Allergieën

en: Clinical
nl: Klinisch

en: Error processing form
nl: Fout bij verwerken van formulier

en: Missing field
nl: Ontbrekend veld

en: &Request
nl: &Verzoek

en: gm_ctl_client: starting slave GNUmed client
nl: gm_ctl_client: GNUmed frontend wordt opgestart

en: A GNUmed slave client has been started because
    no running client could be found. You will now
    have to enter your user name and password into
    the login dialog as usual.
    
    Switch to the GNUmed login dialog now and proceed
    with the login procedure. Once GNUmed has started
    up successfully switch back to this window.
nl: Een GNUmed frontend is opgestart omdat er 
    geen lopende frontend gevonden kon worden. 
    U moet nu uw loginnaam en wachtwoord ingeven
    zoals gebruikelijk.
    
    Schakel nu naar het GNUmed loginscherm en 
    ga verder met de login procedure. Als GNUmed 
    succesvol opgestart is wissel terug naar dit venster.

en: Connect to GNUmed
nl: Verbinden met GNUmed

en: Proceed and try to connect to the newly started GNUmed client.
nl: Ga verder en probeer verbinding te maken met de zojuist opgestarte GNUmed frontend.

en: Abort
nl: Afbreken

en: Abort and do NOT connect to GNUmed.
nl: Afbreken en GEEN verbinding maken met GNUmed.
