gnumed - en to pl translation catalogue (418 entries)

en: No timeline set
pl: Nie wybrano linii czasu

en: Name
pl: Nazwa

en: Text
pl: Tekst

en: Description
pl: Opis

en: Displayed period must be > 0.
pl: Wyświetlony przedział czasu musi być >0

en: Unable to open timeline '%s'.
pl: Błąd otwarcia linii czasu '%s'.

en: Unable to save timeline data to '%s'. File left unmodified.
pl: Błąd zapisu danych linii czasu do pliku '%s'. Plik pozostał bez zmian.

en: Unable to write timeline data.
pl: Błąd zapisu danych linii czasu.

en: Unable to take backup to '%s'.
pl: Błąd zapisu kopii zapasowej w '%s'.

en: Image files
pl: Pliki graficzne

en: Export to Image
pl: Eksport do pliku obrazka

en: File '%s' exists. Overwrite?
pl: Plik o nazwie '%s' już istnieje. Czy chcesz go nadpisać?

en: Unable to copy to clipboard.
pl: Nie można skopiować do schowka.

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Categories
pl: Kategorie

en: to
pl: do

en: Period
pl: Zakres

en: Show time
pl: Pokazuj godzinę

en: Fit Century
pl: Widok na wiek

en: Fit Decade
pl: Widok na dziesięciolecie

en: Fit Year
pl: Widok na rok

en: Fit Month
pl: Widok na miesiąc

en: Fit Day
pl: Widok na dzień

en: Week
pl: Tydzień

en: Go to Date
pl: Przejdź do daty

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Apr
pl: kwi

en: May
pl: maj

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Dec
pl: gru

en: Mon
pl: Pn

en: Tue
pl: Wt

en: Wed
pl: Śr

en: Thu
pl: Czw

en: Fri
pl: Pt

en: Sun
pl: Nd

en: Delete
pl: Usuń

en: Add Category
pl: Dodaj kategorię

en: No timeline opened.
pl: Nie otwarto żadnej linii czasu

en: First time using Timeline?
pl: Korzystasz z Timeline po raz pierwszy?

en: Getting started tutorial
pl: Samouczek

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Sticky Balloon
pl: Przypięty dymek podpowiedzi

en: When:
pl: Data:

en: Text:
pl: Tekst:

en: Images will be scaled to fit inside a %ix%i box.
pl: Obrazki zostaną zmniejszone, tak by zmieścić się w kwadracie %ix%i pikseli.

en: Select Icon
pl: Wybierz obrazek

en: Add an Era
pl: Dodaj Epokę

en: Edit an Era
pl: Eytuj Epokę

en: CSV File
pl: Plik CSV

en: Invalid Data
pl: Nieprawidłowe dane

en: At least one Event Field must be selected
pl: Co najmniej jedno pole Wydarzenia musi boć zaznaczone

en: At least one Category Field must be selected
pl: Co najmniej jedno pole Kategorii musi być zaznaczone

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Field '%s' can't be empty.
pl: Pole '%s' nie może być puste.

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Color:
pl: Kolor:

en: Category name '%s' not valid. Must be non-empty.
pl: Nieprawidłowa nazwa kategorii '%s'. Nazwa nie może być pusta.

en: Category name '%s' already in use.
pl: Istnieje już kategoria o nazwie '%s'.

en: Timeline files
pl: Pliki programu Timeline

en: You must select a category!
pl: Musisz wybrać kategorię!

en: Set Category on events without category
pl: Ustaw Kategorię dla wydarzeń bez kategorii

en: Open most recent timeline on startup
pl: Otwórz podczas uruchamiania ostatnio używaną linię czasu.

en: Date && Time
pl: Data i czas

en: Week start on:
pl: Pierwszy dzień tygodnia:

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Preferences
pl: Opcje

en: Both Modifier and Shortcut key must be given!
pl: Musisz podać modyfikator oraz klawisz skrótu!

en: The shortcut %s is already bound to function '%s'!
pl: Skrót %s został już przypisany do funkcji '%s'!

en: Shortcut Key:
pl: Klawisz skrótu:

en: Give Feedback
pl: Podziel się opinią

en: You can't change time when the Event is locked
pl: Nie możesz zmienićczasu kiedy Wydarzenie jest zablokowane.

en: End must be > Start
pl: Data końcowa nie może być wcześniejsza niż początkowa

en: Icon
pl: Obrazek

en: Add more events after this one
pl: Dodaj kolejne wydarzenie

en: read-only
pl: tylko do odczytu

en: File '%s' does not exist.
pl: Plik o nazwie '%s' nie istnieje.

en: Someoneelse has changed the Timeline.
    You have two choices!
      1. Set Timeline in Read-Only mode.
      2. Synchronize Timeline.
    
    Do you want to Synchronize?
pl: Ktoś zmienił Linię czasu.
    Masz dwie opcje!
      1. Ustaw Linię czasu w trybie Tylko do odczytu.
      2. Zsynchronizuj Linię czasu.
    
    Czy chcesz zsynchronizować?

en: The specified timeline already exists.
pl: Wybrana linia czasu już istnieje.

en: Opening timeline instead of creating new.
pl: Otworzenie istniejącej linii czasu, zamiast tworzenia nowej.

en: Unable to write configuration file.
pl: Błąd zapisu do pliku konfiguracyjnego.

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &View
pl: &Wygląd

en: &Timeline
pl: &Linia czasu

en: &Navigate
pl: &Nawigacja

en: &Help
pl: Pomo&c

en: Open an existing timeline
pl: Otwórz istniejącą linię czasu

en: Open &Recent
pl: Otwórz pop&rzednie linie  czasu

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Exit the program
pl: Zakończenie programu

en: &Legend
pl: &Legenda

en: &Balloons on hover
pl: Dymki po najechaniu myszką

en: Create &Event...
pl: Stwórz wydarz&enie...

en: Help
pl: Pomoc

en: Go to home page
pl: Przejdź do strony głównej

en: Go back one page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go forward one page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Page not found
pl: Nie znaleziono żądanej strony

en: Could not find page '%s'.
pl: Nie znaleziono strony '%s'.

en: Error
pl: Błąd

en: Help contents
pl: Pomoc

en: Questions and answers
pl: Często zadawane pytania

en: Concepts
pl: Założenia

en: Tasks
pl: Zadania

en: Where is the save button?
pl: Gdzie jest przycisk zapisywania?

en: 
    There is no save button. Timeline will automatically save your data whenever needed.
pl: 
    Nie ma przycisku zapisywania. Timeline zapisuje twoje dane automatycznie, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba.

en: Where do the week numbers go if I start my weeks on Sunday?
pl: Dlaczego nie widać numerów tygodni po przestawieniu niedzieli jako pierwszy dzień tygodnia?

en: 
    The date data object used does not support week numbers for weeks that start on Sunday at present.  We plan on using a different date object that will support this in future versions.
pl: 
    Obecnie nie wspieramy numerów tygodni przy ustawieniu niedzieli jako pierwszy dzień tygodnia. Planujemy dokonać tego w przyszłości.

en: Can multiple users work with the same timeline?
pl: Czy wielu użytkowników może pracować z tą samą linią czasu?

en: Timeline
pl: Linia czasu

en: 
    Categories are used to group events. An event can only belong to one category. All events that belong to the same category are displayed with the same background color.
pl: 
    Kategorie służą do grupowania zdarzeń. Zdarzeniu można przypisać tylko jedną kategorię. Zdarzenia z tej samej kategorii są wyświetlane z takim samym kolorem tła.

en: 
    The *Create Event* dialog can be opened in the following ways:
    
    - Select *Timeline* - *Create Event* from the menu.
    - Double click with the *left* mouse button on the timeline.
    - Press the *Ctrl* key, thereafter hold *left* mouse button down on the timeline, drag the mouse and release it.
pl: 
    Okienko *Utwórz wydarzenie* może być otwarte na kilka sposobów:
    - Wybierz z menu *Linia czasu* - *Utwórz wydarzenie*.
    - Kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na linii czasu.
    - Trzymając klawisz *Ctrl*, przeciągnij lewym przyciskiem myszy wybrany zakres czasu.

en: Move event vertically
pl: Przesuń zdarzenie w pionie

en: 
    To select an event, click on it. To select multiple events, hold down the *Ctrl* key while clicking events.
pl: 
    Kliknij na zdarzeniu by je wybrać. Przytrzymaj klawisz *Ctrl*, by wybrać wiele zdarzeń.

en: 
    To delete an event, select it and press the *Del* key. Multiple events can be deleted at the same time.
pl: 
    By usunąć wydarzenie, zaznacz je i naciśnij klawisz *Del*. Jeśli zaznaczysz kilka wydarzeń, zostaną usunięte wszystkie zaznaczone.

en: Will associated events be deleted when I delete a category?
pl: Czy po usunięciu kategorii zostaną usunięte przypisane do niej wydarzenia?

en: 
    No. The events will still be there but they will not belong to a category.
pl: 
    Nie. Po prostu przestaną należeć do usuniętej kategorii.

en: Contact
pl: Kontakt

en: Why is Timeline not available in my language?
pl: Dlaczego Timeline nie jest dostępny w moim języku?

en: 
    Timeline is developed and translated by volunteers. If you would like to contribute translations you are very much welcome to contact us.
pl: 
    Timeline jest rozwijany i tłumaczony przez ochotników. Jeśli chcesz nam pomóc, skontaktuj się z nami.

en: Unable to read from file '%s'.
pl: Błąd odczytu z pliku '%s'.

en: Unable to read timeline data from '%s'.
pl: Błąd odczytu linii czasu z '%s'.

en: Welcome
pl: Witaj

en: Welcome to Timeline
pl: Witaj w Timeline

en: Intro
pl: Wprowadzenie

en: Hover me!
pl: Najedź na mnie!

en: Hovering events with a triangle shows the event description.
pl: Najechanie na wydarzenia z trójkątem pokazuje opis wydarzenia.

en: Features
pl: Cechy

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Left click somewhere on the timeline and start dragging.
    
    You can also use the mouse wheel.
    
    You can also middle click with the mouse to center around that point.
pl: Kliknij lewym przyciskiem na oś czasu i zacznij przeciągać.
    
    Możesz także użyć rolki myszy.
    
    Możesz kliknąć środkowym przyciskiem, by wyśrodkować na danym punkcie.

en: Drag me
pl: Przeciągnij mnie

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Hold down Ctrl while scrolling the mouse wheel.
    
    Hold down Shift while dragging with the mouse.
pl: Przytrzymaj Ctrl podczas przewijania za pomocą rolki myszy.
    
    Przytrzymaj Shift podczas przeciągania.

en: Double click somewhere on the timeline.
    
    Hold down Ctrl while dragging the mouse to select a period.
pl: Kliknij podwójnie na osi czasu.
    
    Przytrzymaj Ctrl podczas przeciągania, by wybrać okres.

en: Double click on an event.
pl: Kliknij podwójnie na zdarzeniu.

en: Select event
pl: Wybierz zdarzenie

en: Click on it.
    
    Hold down Ctrl while clicking events to select multiple.
pl: Kliknij na nim.
    
    Przytrzymaj Ctrl podczas klikania, by wybrać więcej okresów.

en: Select events to be deleted and press the Del key.
pl: Wybierz zdarzenia do usunięcia i wciśnij klawisz Del.

en: Resize and move me!
pl: Zmień rozmiar i przenieś mnie!

en: First select me and then drag the handles.
pl: Najpierw mnie zaznacz, a potem chwyć za uchwyt i przeciągnij.

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: This timeline is stored in memory and modifications to it will not be persisted between sessions.
    
    Choose File/New/File Timeline to create a timeline that is saved on disk.
pl: Ta Linia czasu jest przechowywana w pamięci i żadne modyfikacje nie zostaną zachowane.
    
    Wybierz Plik/Nowy/Linia czasu by stworzyć Linię czasu zapisaną na dysku.

en: File
pl: Plik

en: Exit
pl: Wyjdź

en: Find
pl: Szukaj

en: Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Vertical Zoom In
pl: Przybliż w pionie

en: Vertical Zoom Out
pl: Oddal w pionie

en: Measure Distance between two Events
pl: Zmierz odległość między dwoma Wydarzeniami

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: About
pl: O programie

en: Translate this or i18n into <en_EN> will not work properly !
pl: Przetłumacz to, albo i18n nie będzie właściwie działało !

en: 1 Byte
pl: 1 bajt

en: %s Bytes
pl: %s bajtów

en: A new version of GNUmed is available.
pl: Dostępna jest nowa wersja GNUmed.

en:  - bug fixes only
pl:  - tylko poprawiono błędy

en:  - bug fixes and new features
pl:  - poprawiono błędy i dodano nowe funkcje

en:  - database upgrade required
pl:  - wymagana aktualizacja bazy danych

en: today (%s)
pl: dzisiaj (%s)

en: tomorrow (%s)
pl: jutro (%s)

en: yesterday (%s)
pl: wczoraj (%s)

en: Cannot connect to database without login information!
pl: Nie można się połączyć z bazą danych bez autoryzacji!

en: The wxPython GUI framework hasn't been initialized yet!
pl: Nie zainicjalizowano jeszcze platformy wxPython dla interfejsu graficznego.

en: Can't connect to database without login information!
pl: Nie można się połączyć z bazą danych bez autoryzacji!

en: Street
pl: Ulica

en: Number
pl: Numer

en: Country
pl: Kraj

en: Edit Document Types
pl: Zmień typy dokumentów

en: Allergy
pl: Alergia

en: clinically relevant
pl: klinicznie istotne

en: Save
pl: Zapisz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Shows the episode associated with this document. Select another one or type in a new episode name to associate a different one.
pl: Pokazuje epizod powiązany z tym dokumentem. Żeby powiązać z innym wybierz lub wpisz nową nazwę epizodu.

en: Episode
pl: Epizod

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: New
pl: Nowa

en: Lab
pl: Laboratorium

en: Moving narrative to another episode
pl: Przenoszenie opisu do innego epizodu

en: Select the episode you want to move the narrative to.
pl: Wybierz epizod, do którego chcesz przenieść opis.

en: Move the narrative from the source to the target episode.
pl: Przenieś opis z epizodu źródłowego do docelowego.

en: Cancel moving the narrative entries and leave them where they are.
pl: Anuluj przenoszenie danych opisowych i pozostaw je tam, gdzie są.

en: Source episode
pl: Epizod źródłowy

en: The episode the displayed narrative currently belongs to.
pl: Epizod, do którego obecnie należy wyświetlany opis.

en: Target episode
pl: Epizod docelowy

en: The episode you want to move the displayed narrative to.
pl: Epizod, do którego chcesz przenieść wyświetlany opis.

en: Value
pl: Wartość

en: Status
pl: Stan

en: active
pl: aktywny

en: A long, descriptive name for this form template.
pl: Długa,opisowa nazwa tego szablonu.

en: A short, catchy name for this template.
pl: Skrócona, łatwa nazwa dla tego szablonu.

en: External version information such as the exact version/release/revision of a paper form onto which to print data with the help of this template.
pl: Informacja o obcej wersji, takiej jak np. wersja/kod papierowego formularza do nadruku według tego szablonu.

en: Mark this checkbox if you want this template to be active in GNUmed.
pl: Zaznacz to pole jeśli chcesz, by ten szablon był aktywny.

en: The type of this template. The intended use case for this template.
pl: Typ tego szablonu. Przewidywane zastosowanie.

en: The document type under which to store forms generated from this template.
pl: Typ dokumentu, pod jakim zachowywane będą formularze generowane przez ten szablon.

en: Examplary filename. Mainly used for deriving a suitable file extension since that matters to some form engines. Most of the time this should already be set correctly when the template data is imported initially.
pl: Przykładowa nazwa pliku. Używana głównie do określenia odpowiedniego rozszerzenia, gdyż dla niektórych aplikacji obsługujących formularze ma to znaczenie. Zazwyczaj powinno to być ustawione odpowiednio podczas pierwotnego wczytania danych szablonu.

en: Load template data from a file.
pl: Załaduj dane szablonu z pliku.

en: Template type
pl: Typ szablonu

en: Document type
pl: Typ dokumentu

en: Check this to mark the document as reviewed upon import. If checked you can (and must) decide on "technically abnormal" and "clinically relevant", too. The default can be set by an option.
pl: Zaznacz to żeby oznaczyć dokument przy imporcie jako zatwierdzony. Jeśli to jest zaznaczone możesz (i musisz) również określić czy jest on "technicznie nieprawidłowy" lub "klinicznie istotny". Istnieją opcje ustawiające wartości domyślne.

en: Whether this document reports clinically relevant results. Note that both normal and abnormal resuslts can be relevant.
pl: Czy ten dokument opisuje wyniki istotne klinicznie. Zauważ, że zarówno prawidłowe jak i nieprawidłowe wyniki mogą być klinicznie istotne.

en: Associate to episode:
pl: Powiąż z epizodem:

en: left
pl: lewy

en: right
pl: prawy

en: Relevant
pl: Istotny

en: Age:
pl: Wiek:

en: Substance
pl: Substancje

en: Data of current patient to be displayed here.
pl: Tu będą wyświetlone dane bieżącego pacjenta.

en: The password for the new database account. Input will not be shown.
pl: Hasło dla nowego konta w bazie danych. Wprowadzone znaki będą ukryte.

en: The database password must be typed again to enable double-checking to protect against typos.
pl: Hasło do bazy danych musi być wprowadzone ponownie aby zapobiec przypadkowym pomyłkom literowym.

en: The currently selected patient is:
pl: Aktualnie wybrany pacjent to:

en: Account
pl: Konto

en: Password, again
pl: Ponownie wprowadź hasło

en: Admin password
pl: Hasło administratora

en: Please select a health issue:
pl: Proszę wybrać problem zdrowotny:

en: Health issue selector
pl: Wybieranie problemu zdrowotnego

en: Enter the actual ID (number, identifier, ...) here.
pl: Tu wprowadź właściwy identyfikator.

en: Enter a comment on this external ID.
pl: Wprowadź opis tego zewnętrznego identyfikatora.

en: ID Type
pl: Typ identyfikatora

en: Issuer
pl: Wystawca

en: The result of the measurement. Numeric and alphanumeric input is allowed.
pl: Wynik badania. Można wpisywać cyfry i litery.

en: The units this result comes in.
pl: Jednostki, w których podany jest wynik.

en: Enter an indicator for the degree of abnormality.
    Often +, -, !, ?, () or any combination thereof.
pl: Wprowadź wskaźnik stopnia odchylenia od normy.
    Najczęściej +, -, !, ?, () lub dowolna ich kombinacja.

en: When was this result actually obtained. Usually the same or between the time for "sample taken" and "result reported".
pl: Kiedy uzyskano ten wynik. Zazwyczaj w granicach między "czasem pobrania próbki" a "czasem wpisania wyniku".

en: A technical comment on the result.
    Usually by the entering Medical Technical Assistant.
pl: Komentarz techniczny do wyniku.
    Zazwyczaj wprowadzany przez technika/laboranta.

en: The doctor in charge who will have to assess and sign off this result.
pl: Doktor odpowiedzialny za ocenę i weryfikację wyniku.

en: The medical problem this test results pertains to.
pl: Problem zdrowotny, z którym związany jest wynik.

en: A clinical assessment of the measurement.
    Usually by a doctor.
pl: Kliniczna ocena wyniku.
    Zazwyczaj dokonywana przez lekarza.

en: Check if this result is technically abnormal.
pl: Zaznacz, jeśli ten wynik jest nieprawidłowy z powodów technicznych.

en: Check if this result is clinically relevant.
pl: Zaznacz jeśli ten wynik jest istotny klinicznie.

en: The lower bound of the range of technically normal values.
pl: Dolna granica technicznie prawidłowych wyników.

en: The upper bound of the range of technically normal values.
pl: Górna granica technicznie prawidłowych wyników.

en: Address
pl: Adres

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Run the query and present the results below.
pl: Wykonaj zapytanie i przedstaw wyniki poniżej.

en: Clear all fields.
pl: Wyczyść wszystkie pola.

en: Show the database schema definition in your web browser.
pl: Pokaż strukturę bazy danych w twojej przeglądarce internetowej.

en: 
    Command
    (SQL)
pl: 
    Polecenie
    (SQL)

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Subjective
pl: Wywiad

en: Objective
pl: Wynik badania

en: Assessment
pl: Wnioski

en: Plan
pl: Zalecenia

en: Act on the items selected in the above list.
pl: Działaj na elementach wybranych z powyższej listy.

en: Add a new item to the list above.
pl: Dodaj nowy element do powyższej listy.

en: Edit the (first or only) item selected in the list above.
pl: Zmień pierwszy (lub jedyny) wybrany element z powyższej listy.

en: Clear all fields or reset to database values.
pl: Wyczyść wszystkie pola lub przywróć wartości zapisane w bazie danych.

en: Close this dialog.
pl: Zamknij to okno.

en: Sort documents by the episode they belong to.
pl: Sortuj dokumenty według epizodów, do których należą.

en: Drug
pl: Lek

en: &Close
pl: &Zamknij

en: This lists the available document types.
pl: To wyświetla listę dostępnych typów dokumentów.

en: The document type in the local language.
pl: Typ dokumentu w języku lokalnym.

en: Change translation of selected document type for your local language.
pl: Zmień tłumaczenie typu dokumentu dla twojego języka.

en: Add above input as a new document type.
pl: Dodaj powyższy wpis jako nowy typ dokumentu.

en: Delete selected document type. Note that you can only delete document types that are not in use.
pl: Usuń wybrany typ dokumentu. Pamiętaj, że można usunąć tylko typy dokumentów, które nie są używane.

en: Change the type of all documents currently having the selected document type.
pl: Zmień typ wszystkich dokumentów, które obecnie mają ustawiony wybrany typ dokumentu.

en: Cancel editing the data and discard changes.
pl: Anuluj zmiany.

en: Enter a comment relevant to this name (such as "before marriage").
pl: Wprowadź komentarz dla tego nazwiska (np. "przed małżeństwem")

en: Select the type of address here.
pl: Tu wybierz typ adresu.

en: Enter the house number for this address.
pl: Wprowadź numer domu dla tego adresu.

en: Enter any additional notes and comments on this address which didn't fit anywhere else.
pl: Wprowadź dodatkowe dane dla tego adresu, które nie pasują gdzie indziej.

en: Zip code
pl: Kod pocztowy

en: Suburb:
pl: Dzielnica

en: Put question here.
pl: Tu wprowadź pytanie.

en: Remember and don't ask again.
pl: Zapamiętaj i nie pytaj ponownie.

en: Check this if you want GNUmed to remember your decision and not ask you again.
pl: Zaznacz to jeśli chcesz, by GNUmed pamiętał twój wybór i nie pytał ponownie.

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Print
pl: Drukuj

en: Edit staff list
pl: Zmień listę personelu.

en: Documents:
pl: Dokumenty:

en: Not relevant
pl: NIeistotny

en: Clinically relevant
pl: Istotny klinicznie

en: Database welcome message editor
pl: Edycja wiadomości powitalnej bazy danych.

en: unknown allergy state
pl: Brak informacji o alergiach

en: no known allergies
pl: Brak znanych alergii

en: *does* have allergies
pl: *ma* alergie

en: ongoing
pl: trwający

en: inactive
pl: nieaktywny

en: ordered by brand
pl: według marki

en: unknown gender
pl: nieznana płeć

en: male
pl: mężczyzna

en: female
pl: kobieta

en: child
pl: dziecko

en: boy
pl: chłopiec

en: girl
pl: dziewczynka

en: animal
pl: zwierzę

en: partial
pl: częściowy

en: already reported
pl: już zgłoszone

en: corrected result
pl: poprawiony wynik

en: missing, reported later
pl: brakujący, zgłoszony później

en: original entry
pl: pierwotny wpis

en: modified entry
pl: zmieniony wpis

en: %s: encounter (%s)
pl: %s: spotkanie (%s)

en: health issue: %s
pl: problem zdrowotny: %s

en: episode     : %s
pl: epizod : %s

en:  %s known problems
pl:  %s znanych problemów

en:  %s encounters from %s to %s
pl:  %s konsultacji od %s do %s

en:  %s active medications
pl:  %s aktywne leki

en:  %s documents
pl:  %s dokumentów

en:  %s test results
pl:  %s Wyniki badań

en: Allergies and Intolerances
pl: Alergie i uczulenia

en:  (last confirmed %s)
pl:  (potwierdzone ostatnio %s)

en: unknown reaction
pl: nieznana reakcja

en: Occupations
pl: Zawody

en: Vaccinations
pl: Szczepienia

en: Device(%s):
pl: Urządzenie(%s)

en: Battery:
pl: Akumulator:

en: Implanted:
pl: Implantowany

en: last check:
pl: ostatnio sprawdzany:

en: Sensing:
pl: Czułość

en: Threshold
pl: Próg

en: Impedance:
pl: Oporność

en: Vaccination
pl: Szczepienie

en: closed
pl: zakończony

en: external patient source (name, gender, date of birth)
pl: zewnętrzne źródło danych osobowych pacjenta (nazwisko, płeć, data ur.)

en: Cannot merge active patient into another patient.
pl: Nie mogę połączyć aktywnego pacjenta z innym pacjentem

en: Mr
pl: Pan

en: Mrs
pl: Pani

en: The lab request already exists but belongs to a different patient.
pl: To zlecenie laboratoryjne już istnieje, ale należy do innego pacjenta.

en: Verify which patient this lab request really belongs to.
pl: Sprawdź, do którego pacjenta to zlecenie lab. rzeczywiście należy.

en: error retrieving unreviewed lab results
pl: błąd przy pobieraniu niezatwierdzonych wyników badań

en: Cannot run [arriba] !
pl: Nie można uruchomić [arriba]!

en: No [arriba] result found in [%s].
pl: Brak wyników dla zapytania „[arriba]” w [%s].

en: first name
pl: imię

en: internal patient ID
pl: wewn. identyfikator pacjenta

en: date of birth
pl: data urodzenia

en: external patient ID
pl: zewn. identyfikator pacjenta

en: name, gender, date of birth
pl: nazwisko, płeć, data urodzenia

en: name
pl: nazwisko

en: name, date of birth
pl: nazwisko, data urodzenia

en: any name part
pl: dowolna część imienia lub nazwiska

en: date of birth/death
pl: data urodzenia/śmierci

en: full name
pl: pełne nazwisko

en: Last given
pl: Ostatnio podany

en: Vaccine
pl: Szczepionka

en: Injection site
pl: Miejsce injekcji

en: A: Sign
pl: A: Symptom

en: B: Cluster of signs
pl: B: Zespół objawów

en: C: Syndromic diagnosis
pl: Diagnoza objawowa

en: D: Scientific diagnosis
pl: Diagnoza kliniczna

en: bilateral
pl: obustronny
    obustronnie

en: Health Issue %s%s%s%s   [#%s]
pl: Zagadnienie zdrowotne %s%s%s%s   [#%s]

en:  ***** CONFIDENTIAL *****
pl:  ***** POUFNE *****

en:  contributed to death of patient
pl:  przyczynił się do śmierci pacjenta

en:  Created during encounter: %s (%s - %s)   [#%s]
pl:  Sporządzono podczas konsultacji: %s (%s - %s)   [#%s]

en:  Noted at age: %s
pl:  Zauważony w wieku: %s

en: not clinically relevant
pl: klinicznie nieistotne

en: Error retrieving episodes for this health issue.
pl: Błąd podczas pobierania epizodów dla tego problemu zdrowotnego

en: There are no episodes for this health issue.
pl: Brak epizodów dla tego problemu zdrowotnego

en: Episodes: %s (most recent: %s%s%s)
pl: Epizody: %s (najczęstsze: %s%s%s)

en: No encounters found for this health issue.
pl: nie zanleziono klasyfikacji dla głównegj choroby

en: Encounters: %s (%s - %s):
pl: Konsultacje: %s (%s - %s):

en:  Most recent: %s - %s
pl:  Ostatnio: %s - %s

en: Procedures performed: %s
pl: Przeprowadzone procedury: %s

en: Documents: %s
pl: Dokumenty: %s

en: Measurements and Results: %s
pl: Pomiary i Rezultaty: %s

en: Vaccinations:
pl: Szczepienia:

en: Unattributed episodes
pl: Niesklasyfikowane epizody

en: finished
pl: zakończono

en: Error retrieving encounters for this episode.
pl: Błąd podczas otrzymania wystąpienia epizodu

en: Last worked on: %s
pl: Ostatnio pracowano %s

en: Measurements and Results:
pl: Wyniki:

en: Lab result
pl: Wynik bad. lab.

en: There are no encounters for this episode.
pl: Ten epizod nie wystąpił

en: An error occurred while Demographic record export
    Please check the log file for details.
pl: Podczas eksportu danych osobowych wystąpił błąd.
    Szczegóły można sprawdzić w logu.

en: Patient: %s (%s), No: %s
pl: Pacjent: %s (%s), nr %s

en: Born   : %s, age: %s
pl: Urodzony: %s, wiek: %s

en: Adding a new episode
pl: Dodawanie nowego epizodu

en: Closed episodes older than %s days on health issue [%s]
pl: Zamknięto epizody starsze niż %s dni dla problemu zdrowotnego [%s].

en: close existing episode "%s"
pl: zamknij istniejący epizod "%s"

en: new episode
pl: nowy epizod

en: Health Issue
pl: Problem zdrowotny

en: relevant
pl: istotne

en: Select the health issues you are interested in ...
pl: Wybierz problem zdrowotny, który cię interesuje ...

en: Cannot create new health issue:
     [%(issue)s]
pl: Nie można utworzyć nowego problemu zdrowotnego:
     [%(issue)s]

en: Selecting health issue
pl: Wybieranie problemu zdrowotnego

en: No episodes recorded for the health issues selected.
pl: Brak zapisanych epizodów dla wybranego problemu zdrowotnego.

en: No narrative available for selected episodes.
pl: Brak danych opisowych dla wybranych epizodów.

en: Quantity
pl: Ilość

en: First Date
pl: Pierwsza data

en: Ok
pl: OK

en: programmer forgot to specify error message
pl: programista zapomniał sprecyzować błąd

en: 
    
    Please consult the error log for all the gory details !
pl: 
    
    Proszę skonsultować log błędu by zobaczyć szczegóły

en: generic error message
pl: generyczna, ogólna wiadomość o błędzie

en: programmer forgot to specify info message
pl: programista zapomniał sprecyzować błąd

en: generic info message
pl: ogólna informacja

en: programmer forgot to specify warning
pl: programista zapomniał sprecyzować treść ostrzeżenia

en: generic warning message
pl: ogólne ostrzeżenie

en: Select the episode under which to file the document ...
pl: Wybierz epizod, w ramach którego ma być zachowany dokument ...

en: Cannot create episode
     [%s]
pl: Nie można utworzyć epizodu
     [%s]

en: Cannot link the document to episode
    
     [%s]
pl: Nie można połączyć dokumentu z epizodem
    
     [%s]

en: You must select an episode to save this document under.
pl: Musisz wybrać epizod, w ramach którego ten dokument ma być zapisany.

en: Episode ...
pl: Episod ...

en: Cannot add health issue. No active patient.
pl: Nie można dodać problemu zdrowotnego. Brak aktywnego pacjenta.

en: ... episode level
pl: ... poziom epizodu

en: Move data to another episode
pl: Przenieś dane do innego epizodu

en: Deleting episode
pl: Usuwanie epizodu

en: Delete the episode if possible (it must be completely empty).
pl: Usuń epizod jeśli to możliwe (nie może on niczego zawierać)

en: Cancel and do NOT delete the episode.
pl: Anuluj i NIE USUWAJ epizodu

en: Are you sure you want to delete this episode ?
    
     "%s"
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć ten epizod?
     "%s"

en: Cannot delete episode. There is still clinical data recorded for it.
pl: Nie można usunąć epizodu. Nadal są w nim zarejestrowane dane kliniczne.

en: Deleting health issue
pl: Usuwanie problemu zdrowotnego

en: Cancel and do NOT delete the health issue.
pl: Przerwij i NIE USUWAJ problemu zdrowotnego

en: Are you sure you want to delete this health issue ?
    
     "%s"
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć ten problem zdrowotny?
    
     "%s"

en: Connecting to backend
pl: Trwa łączenie z bazą

en: Connect to GNUmed
pl: Połącz z GNUmed-em

en: Abort
pl: Przerwij

en: Abort and do NOT connect to GNUmed.
pl: Przerwij i NIE łącz z GNUmed-em
