gnumed - en to sr translation catalogue (159 entries)

en: unknown test status [%s]
sr: непознати статус теста [%s]

en: Help
sr: Помоћ

en: Exit
sr: Излаз

en: Translate this or i18n into <en_EN> will not work properly !
sr: fake

en: today (%s)
sr: данас (%s)

en: tomorrow (%s)
sr: сутра (%s)

en: yesterday (%s)
sr: јуче (%s)

en: %s-%s-%s: a %s last month
sr: %s-%s-%s: a %s прошлог месеца

en: %s-%s-%s: a %s this month
sr: %s-%s-%s: a %s овог месеца

en: %s-%s-%s: a %s next month
sr: %s-%s-%s: a %s следећег месеца

en: Comment
sr: Коментар

en: Allergy
sr: Алергија

en: clinically relevant
sr: клинички релевантно

en: Lab
sr: Лабораторија

en: Status
sr: Статус

en: active
sr: активан

en: left
sr: лево

en: right
sr: десно

en: Substance
sr: Супстанца

en: Mandatory: When was the vaccination given to the patient ?
sr: Обавезно: Када је вакцина дата пацијенту?

en: Add a vaccine to GNUmed.
sr: Додај вакцину у ГНУмед.

en: Any comment you may wish to relate to this vaccination.
sr: Било који коментар који би се повезао са овом вакцинацијом.

en: Vaccine ...
sr: Вакцина ...

en: Reaction
sr: Реакција

en: Clear all fields.
sr: Обриши сва поља.

en: Report
sr: Извештај

en: Has allergies
sr: Има алергије

en: Currently:
sr: Тренутно:

en: Last confirmed:
sr: Последње потрврђено:

en: Set to:
sr: Подеси на:

en: Comment:
sr: Коментар:

en: Plan
sr: План

en: The minimum age at which this vaccine should be given.
sr: Минималан број година када би се ова вакцина требала дати.

en: The maximum age at which this vaccine should be given.
sr: Максималан број година када би се ова вакцина требала дати.

en: Any comment you may wish to relate to this vaccine.
sr: Било који коментар који би се повезао са овом вакцином.

en: Health issue
sr: Здравствени проблем

en: Drug
sr: Лек

en: Preparation
sr: Припрема

en: Documents:
sr: Документа:

en: unknown allergy state
sr: непознато стање алергије

en: no known allergies
sr: нема познатих алергија

en: Medication history
sr: Историја коришћених лекова

en: units
sr: једиице

en: long-term
sr: дугорочно

en: short-term
sr: кракорочно

en: ?short-term
sr: ?краткорочно

en: ongoing
sr: траје

en: inactive
sr: неактиван

en: ?ongoing
sr: ?траје

en: Strength
sr: Јачина

en: Medication list
sr: Листа лекова

en: unknown gender
sr: непознати род

en: male
sr: мушки

en: female
sr: женски

en: child
sr: дете

en: boy
sr: дечак

en: girl
sr: девојчица

en: animal
sr: животиња

en: final
sr: коначан

en: partial
sr: делимичан

en: preliminary
sr: прелиминарни

en: already reported
sr: већ пријављено

en: corrected result
sr: исправљен резултат

en: missing, reported later
sr: недостаје, пријављено касније

en: original entry
sr: оригинална ставка

en: modified entry
sr: измењена ставка

en: health issue: %s
sr: здравствени проблем: %s

en: episode     : %s
sr: епизода: %s

en:  %s known problems
sr:  %s познатих проблема

en:  %s encounters from %s to %s
sr:  %s долазака од %s до %s

en:  %s active medications
sr:  %s активних лекова

en:  %s documents
sr:  %s докумената

en:  %s test results
sr:  %s резултати теста

en:  (last confirmed %s)
sr:  (последњи потврђени %s)

en: unknown reaction
sr: непозната реакција

en: Family History
sr: Породична историја

en: Vaccinations
sr: Вакцинације

en: Device(%s):
sr: Уређај(%s):

en: Battery:
sr: Батерија:

en: last check:
sr: последња провера:

en: Vaccination
sr: Вакцинација

en: closed
sr: затворено

en: <name> cannot be empty
sr: <name> не може бити празно

en: <issuer> cannot be empty
sr: <issuer> не може бити празно

en: <channel> cannot be empty
sr: <channel> не може бити празно

en: <number> cannot be empty
sr: <number> не може бити празно

en: <street> cannot be empty
sr: <street> не може бити празно

en: <urb> cannot be empty
sr: <urb> не може бити празно

en: <zip> cannot be empty
sr: <zip> не може бити празно

en: Test results
sr: Резултати теста

en: The lab request already exists but belongs to a different patient.
sr: Лабораторијски извештај постоји, али припада другом пацијенту.

en: first name
sr: име

en: date of birth
sr: датум рођења

en: name, gender, date of birth
sr: име, род, датум рођења

en: name
sr: име

en: name, date of birth
sr: име, датум рођења

en: any name part
sr: неки део имена

en: date of birth/death
sr: датум рођења/смрти

en: full name
sr: пуно име

en: Latest vaccinations
sr: Последња вакцинација

en: Vaccine
sr: Вакцина

en: Injection site
sr: Место инјекције

en: A: Sign
sr: А: Знак

en: B: Cluster of signs
sr: Б: Кластер знакова

en: C: Syndromic diagnosis
sr: В: Дијагноза синдрома

en: D: Scientific diagnosis
sr: Г: Научна дијагноза

en: Health Issue %s%s%s%s   [#%s]
sr: Здравствени проблем %s%s%s%s   [#%s]

en:  ***** CONFIDENTIAL *****
sr:  ***** ПОВЕРЉИВО *****

en:  contributed to death of patient
sr:  допринело је смрти пацијента

en: not clinically relevant
sr: клинички нерелевантно

en:  Most recent: %s - %s
sr:  Најскорији: %s - %s

en: Procedures performed: %s
sr: Број извршених процедура: %s

en: Family History: %s
sr: Породична историја: %s

en: Documents: %s
sr: Документа: %s

en: Measurements and Results: %s
sr: Мерења и резултати: %s

en: Vaccinations:
sr: Вакцинације:

en: finished
sr: завршено

en:   your time: %s - %s  (@%s = %s%s)
sr:   ваше време: %s - %s  (@%s = %s%s)

en:  (ongoing)
sr:  (траје)

en: Lab result
sr: Лабораторијски извештај

en: %sAllergy: %s, %s (noted %s)
sr: %sАлергија: %s, %s (примећена %s)

en: Patient: %s (%s), No: %s
sr: Пацијент: %s (%s), Бр: %s

en: No vaccines were chosen
sr: Није ижабрана ни једна вакцина

en: Adding new vaccine
sr: Додавање нове вакцине

en: Editing vaccine
sr: Уређивање вакцине

en: Saving vaccine
sr: Чување вакцине

en: Adding new vaccinations
sr: Додавање нове вакцинације

en: Editing vaccination
sr: Уређивање вакцинације

en: Showing vaccinations.
sr: Приказивање вакцинација.

en: ERROR: cannot retrieve active vaccination schedules
sr: ГРЕШКА: не могу да активни распоред вакцинација

en: no active vaccination schedules
sr: нема активног распореда вакцинација

en: Active Problems
sr: Активни проблеми

en: Logged
sr: Улогован

en: Significant Past Problems
sr: Значајни проблеми из прошлости

en: Prescriptions
sr: Рецепти

en: Requests
sr: Захтеви

en: Last Date
sr: Последњи датум

en: Prescribed For
sr: Преписано жа

en: Quantity
sr: Количина

en: First Date
sr: Први датум

en: Drug Interactions
sr: Интеракција међу лековима

en: For
sr: За

en: Change Font
sr: Промени фонт

en: Ok
sr: У реду

en: programmer forgot to specify error message
sr: програмер је заборавио да дефинише поруку за грешку

en: 
    
    Please consult the error log for all the gory details !
sr: 
    
    Погледајте лог грешака за све крваве детаље !

en: generic error message
sr: генеричка порука за грешку

en: programmer forgot to specify info message
sr: програмер је заборавио да дефинише поруку за обавештење

en: generic info message
sr: генеричка порука за обавештење

en: programmer forgot to specify warning
sr: програмер је заборавио да дефинише поруку за упозорење

en: generic warning message
sr: генеричка порука за упозорење

en: Enter vaccination given
sr: Унеси дату вакцинацију

en: Create fake vaccines
sr: Направи лажне вакцине

en: Re-create fake generic vaccines.
sr: Поново направи лажне генеричке вакцине.

en: Cannot add vaccinations. No active patient.
sr: Не могу да додам вакцинацију. Није изабран активан пацијент.

en: Deleting vaccine
sr: Брисање вакцине

en: Manage vaccinations
sr: Уреди вакцинације

en: &Vaccinations
sr: &Вакцинације

en: Abort
sr: Прекинути
