GNUmed - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Unknown format.
tr: Bilinmeyen format

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Mon
tr: Pts

en: Tue
tr: Sal

en: Wed
tr: Çrş

en: Thu
tr: Prş

en: Fri
tr: Cum

en: Sat
tr: Cts

en: Sun
tr: Pzr

en: Edit categories
tr: Kategorileri düzenle

en: Help contents
tr: Yardım içeriği

en: Tasks
tr: Görevler

en: Timeline
tr: Zaman Çizelgesi

en: Edit event
tr: Etkinliği Düzelt

en: Contact
tr: İletişim

en: active
tr: aktif

en: inactive
tr: aktif değil

en: generic error message
tr: genel hata mesajı

en: generic info message
tr: Genel bilgi mesajı

en: generic warning message
tr: Genel uyarı mesajı

en: Connecting to backend
tr: Arka uca bağlanıyor
