GNUmed - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: unknown allergy state
uk: невідомий алергічний стан

en: no known allergies
uk: немає відомостей про алергію

en: *does* have allergies
uk: має алергію

en: ERROR: unknown allergy state [%s]
uk: ПОМИЛКА: невідомий стан алергії [%s]

en: Connecting to backend
uk: З'єднуємося з сервером
