gnumeric - en to sr translation catalogue (3783 entries)

en: Gnumeric
sr: Gnumerik

en: Spreadsheet
sr: Tabelarni proračun

note: Keep in sync with .desktop file
en: Gnumeric Spreadsheet
sr: Tabelarni proračun Gnumerik

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
sr: Proračuni, analiza, prikazivanje podataka

en: Spreadsheet;
sr: tablice; tabelarni proračun;

en: The Gnumeric Spreadsheet
sr: Tabelarni proračun Gnumerik

en: Gnumeric is a spreadsheet application for interactive manipulation of data.
sr: Gnumerik je program tabelarnog proračuna za međudejstvenu obradu podataka.

en: Gnumeric aims to provide high-accuracy computations, expressive graphs, and a wide selection of statistical analysis tools. Gnumeric can share files with Microsoft Excel and programs supporting the ODS standard.
sr: Gnumerik ima za cilj da obezbedi proračune velike tačnosti, obilne grafikone, i veliki izbor alata statističke analize. Gnumerik može da razmenjuje datoteke sa Majkrosoft Ekselom i programima koji podržavaju ODS standard.

en: A High-Precision Spreadsheet Program
sr: Program tabelarnog proračuna visoke tačnosti

en: The Gnumeric Team
sr: Ekipa Gnumerika

en: Parse error while reading Applix file.
sr: Greška obrade pri čitanju Apliks datoteke.

en: Missing characters for character encoding
sr: Nedostaju znaci za kodiranje znakova

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
sr: Neispravni znaci za kodiranje „%c%c“

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
sr: Izraz nije počeo sa „=“ ? „%s“

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
sr: %s!%s : ne mogu da obradim „%s“
         %s

en: Applix
sr: Apliks

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
sr: Uvozi tabele izdanja 4.[234]

en: Applix (*.as)
sr: Apliks (*.as)

en: Reading file...
sr: Čitam datoteku...

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
sr: Sadržajna greška u %d. redu. Zanemarujem.

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
sr: Nepoznata vrsta vrednosti „%s“ u %d. redu. Zanemarujem.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
sr: Nepoznata vrednost podataka „%s“ u %d. redu. Zanemarujem.

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
sr: Nepoznata vrsta vrednosti „%d“ u %d. redu. Zanemarujem.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
sr: DIF datoteka ima više od najvećeg broja redova %d. Zanemarujem preostale redove.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
sr: DIF datoteka ima više od najvećeg broja kolona %d. Zanemarujem preostale kolone.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
sr: Neočekivani kraj datoteke u %d. redu za vreme čitanja zaglavlja.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
sr: Neočekivani kraj datoteke u %d. redu za vreme čitanja podataka.

en: Error while reading DIF file.
sr: Greška prilikom čitanja DIF datoteke.

en: Cannot get default sheet.
sr: Ne mogu da dobijem osnovnu tabelu.

en: Error while saving DIF file.
sr: Greška prilikom snimanja DIF datoteke.

en: Data Interchange Format (DIF) module
sr: Modul zapisa razmene podataka (DIF)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
sr: Čitajte i pišite obaveštenja sačuvana u zapisu razmene podataka (*.dif)

en: Data Interchange Format (*.dif)
sr: Zapis razmene podataka (*.dif)

en: No Workbook or Book streams found.
sr: Nije pronađen tok za radnu svesku ili tabelu.

en: Preparing to save...
sr: Pripremam za čuvanje...

en: Saving file...
sr: Čuvam datoteku...

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
sr: Neočekivani atribut %s::%s == „%s“.

en: Invalid content of ss:data element, expected number, received '%s'
sr: Neispravan sadržaj elementa „ss:podaci“, očekivah broj, primih „%s“

en: Invalid content of ss:data element, received '%s'
sr: Neispravan sadržaj elementa „ss:podaci“, primih „%s“

en: XML document not well formed!
sr: IksML dokument nije dobro oblikovan!

en: #UNKNOWN!
sr: #NEPOZNATO!

en: Sheet%d
sr: Tabela%d

en: Macro%d
sr: Makro%d

en: Chart%d
sr: Grafikon%d

en: Module%d
sr: Modul%d

en: Failure parsing name '%s'
sr: Neuspeh obrade naziva „%s“

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
sr: Netačan izraz za naziv „%s“: sadržaj će biti izgubljen.

en: DDE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
sr: DDE veze još uvek nisu podržane.
    Naziv „%s“ će biti izgubljen.

en: OLE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
sr: OLE veze još uvek nisu podržane.
    Naziv „%s“ će biti izgubljen.

en: external references
sr: spoljna upućivanja

en: No password supplied
sr: Lozinka nije uneta

en: TAB
sr: JEZIČAK

en: PAGE
sr: STRANICA

en: PAGES
sr: STRANICE

en: DATE
sr: DATUM

en: TIME
sr: VREME

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: PATH
sr: PUTANJA

en: CELL
sr: POLJE

note: ???
en: TITLE
sr: NASLOV

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
sr[0]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u kolonu, a ova radna sveska ima %d
sr[1]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u kolone, a ova radna sveska ima %d
sr[2]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u kolona, a ova radna sveska ima %d
sr[3]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u kolonu, a ova radna sveska ima %d

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
sr[0]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u red, a ova radna sveska ima %d
sr[1]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u reda, a ova radna sveska ima %d
sr[2]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u redova, a ova radna sveska ima %d
sr[3]: Neki sadržaj će biti izgubljen prilikom čuvanja.  Ovaj zapis podržava samo %u red, a ova radna sveska ima %d

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
sr: Ne mogu da otvorim tok „Knjiga“ za upisivanje

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
sr: Ne mogu da otvorim tok „Radna sveska“ za upisivanje

en: Broken function
sr: Neispravna funkcija

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
sr: Previše argumenata za funkciju „%s“. MS Eksel može da radi samo sa %d a ne sa %d

en: MS Excel (tm)
sr: MS Eksel (tm)

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
sr: Uvezite/izvezite MS Eksel (tm) datoteke

en: MS Excel&#8482; (*.xls)
sr: MS Eksel&#8482; (*.xls)

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP
sr: MS Eksel&#8482; 97/2000/XP

en: MS Excel&#8482; 5.0/95
sr: MS Eksel&#8482; 5.0/95

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP &amp; 5.0/95
sr: MS Eksel&#8482; 97/2000/XP i 5.0/95

en: MS Excel&#8482; 2003 SpreadsheetML
sr: MS Eksel&#8482; 2003 Tablica ML

en: ECMA 376 / Office Open XML [MS Excel&#8482; 2007/2010] (*.xlsx)
sr: ECMA 376 / Kancelarijski otvoreni IksML [MS Eksel&#8482; 2007/2010] (*.xlsx)

en: ECMA 376 1st edition (2006); [MS Excel&#8482; 2007]
sr: ECMA 376 1° izdanje (2006); [MS Eksel&#8482; 2007]

en: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 2nd edition (2008); [MS Excel&#8482; 2010]
sr: ISO/IEC 29500:2008 i ECMA 376 2° izdanje (2008); [MS Eksel&#8482; 2010]

en: MS Excel&#8482; (*.xls) requiring encoding specification
sr: MS Eksel&#8482; (*.xls) zahteva osobenost kodiranja

en: Corrupt file: Second child element in custom property encountered.
sr: Oštećena datoteka: Naišao sam na element drugog poroda u proizvoljnom svojstvu.

en: Reading core properties...
sr: Čitam ključna svojstva...

en: Reading extended properties...
sr: Čitam proširena svojstva...

en: Reading custom properties...
sr: Čitam proizvoljna svojstva...

en: Invalid number '%s' for node %s
sr: Neispravan broj „%s“ za čvor %s

en: Unknown color '%s'
sr: Nepoznata boja „%s“

en: Dropping missing object
sr: Odbacujem nedostajući objekat

en: Dropping object with incomplete anchor %2x
sr: Odbacujem objekat sa nepotpunim sidrom %2x

en: Encountered both the  "refreshedDate" and the "refreshedDateIso" attributes!
sr: Naišao sam na atribute „refreshedDate“ i „refreshedDateIso“!

en: Skipping invalid pivot field group for field '%s' because : %s
sr: Preskačem neispravnu grupu polja stožera za polje „%s“ zbog : %s

en: '%s' is corrupt!
sr: „%s“ je oštećen!

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
sr: Nepoznata vrednost nabrajanja „%s“ za osobinu %s

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
sr: Ceo broj „%s“ je izvan opsega, za osobinu %s

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
sr: Neispravan ceo broj „%s“ za osobinu %s

en: Unsigned integer '%s' is out of range, for attribute %s
sr: Nedodeljeni ceo broj „%s“ je izvan opsega, za osobinu %s

en: Invalid unsigned integer '%s' for attribute %s
sr: Neispravan nedodeljeni ceo broj „%s“ za osobinu %s

en: Invalid RRGGBB color '%s' for attribute %s
sr: Neispravna RRGGBB boja „%s“ za osobinu %s

en: Invalid number '%s' for attribute %s
sr: Neispravan broj „%s“ za osobinu %s

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
sr: Neispravan položaj ćelije „%s“ za osobinu %s

en: Invalid range '%s' for attribute %s
sr: Neispravan opseg „%s“ za osobinu %s

en: Invalid attribute '%s', unknown unit '%s'
sr: Neispravan atribut „%s“, nepoznata jedinica „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected distance, received '%s'
sr: Neispravan atribut „%s“, očekivah rastojanje, primih „%s“

en: Unknown theme color %d
sr: Nepoznata boja teme %d

en: Undefined number format id '%s'
sr: Neodređen ib oblika broja „%s“

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
sr: Neispravna boja „%s“ za osobinu rgb

en: Undefined style record '%d'
sr: Neodređen zapis stila „%d“

en: Undefined partial style record '%d'
sr: Neodređen delimičan zapis stila „%d“

en: Invalid sst ref '%s'
sr: Neispravno sst ref „%s“

en: Invalid cell %s
sr: Neispravna ćelija %s

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
sr: Zanemarujem podatak kolone koji ne navodi prvo ili poslednje.

en: Paper from XLSX file: %ipt⨉%ipt
sr: Papir iz IksLSIks datoteke: %i⨉%i tačaka

en: Paper from XLSX file, #%i
sr: Papir iz IksLSIks datoteke, br. %i

en: Ignoring invalid data validation because : %s
sr: Zanemarujem proveru neispravnih podataka zato što : %s

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
sr: Zanemarujem neobrađeni uslovni zapis vrste „%s“

en: Unknown type of hyperlink
sr: Nepoznata vrsta hiperveze

en: Encountered uninterpretable "ext" extension in namespace "%s"
sr: Naišao sam na nerazumljivo proširenje „ext“ u prostoru naziva „%s“

en: Encountered uninterpretable "ext" extension with missing namespace
sr: Naišao sam na nerazumljivo proširenje „ext“ kojoj nedostaje prostor naziva

en: Ignoring a sheet without a name
sr: Zanemarujem list bez naziva

en: Failed to define name: %s
sr: Nisam uspeo da odredim naziv: %s

en: Unable to resolve external relationship
sr: Ne mogu da rešim spoljni međuodnos

en: Missing part-id for sheet '%s'
sr: Nedostaje ib dela za list „%s“

en: Reading sheet '%s'...
sr: Čitam list „%s“...

en: Reading comments...
sr: Čitam napomene...

en: Reading shared strings...
sr: Čitam deljene niske...

en: Reading theme...
sr: Čitam temu...

en: Reading styles...
sr: Čitam stilove...

en: Reading workbook...
sr: Čitam radnu svesku...

en: No workbook stream found.
sr: Nije pronađen tok radne sveske.

note: We don't attempt to flatten a 3D range to an array.
en: Cannot convert 3D cell range to XLOPER.
sr: Ne mogu da pretvorim opseg 3D ćelije u IksLOPER.

en: Unsupported GnmValue type (%d)
sr: Nepodržana vrsta Gnm vrednosti (%d)

en: Overriding function %s from XLL/DLL/SO file %s with function of the same name from XLL/DLL/SO file %s.
sr: Zamenjujem funkciju %s iz IksLL/DLL/SO datoteke %s funkcijom istog naziva iz Iks/DLL/SO datoteke %s.

en: Failed to find function "%s" in XLL/DLL/SO %s .
sr: Nisam uspeo da pronađem funkciju „%s“ u IksLL/DLL/SO %s .

en: Excel plugin loader / xlfRegister: at least three XLOPER arguments must be provided (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]). You supplied %d in some function loaded from XLL/DLL/SO file %s.
sr: Učitavač priključka Eksela / ikslf zapisnik: barem tri IksLOPER argumenta mora biti obezbeđeno (DLL naziv[zanemareno],naziv izvezenog[obavezno],niska vrsta[obavezno]). Dostavili ste „%d“ u nekim funkcijama učitanim iz IksLL/DLL/SO datoteke %s.

en: Excel plugin loader / xlfRegister: the second and third argument must be strings (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]).
sr: Učitavač priključka Eksela / ikslf zapisnik: drugi i treći argument mora biti niska (DLL naziv[zanemareno],naziv izvezenog[obavezno],niska vrsta[obavezno]).

en: Dynamic module loading is not supported on this system.
sr: Ovaj sistem ne podržava dinamičko učitavanje modula.

en: Unable to open module file "%s".
sr: Ne mogu da otvorim datoteku modula „%s“.

en: Module "%s" doesn't contain ("register_actual_excel4v" symbol).
sr: Modul „%s“ ne sadrži („register_actual_excel4v“ simbol).

en: No loadable worksheet functions found in XLL/DLL/SO file %s.
sr: Nije pronađena funkcija radnog lista za učitavanje u Iks/DLL/SO datoteci %s.

note: xgettext : %lu gives the number of functions. This is input to ngettext.
en: Loaded %lu function from XLL/DLL/SO %s. | Loaded %lu functions from XLL/DLL/SO %s.
sr[0]: Učitao sam %lu funkciju iz Iks/DLL/SO %s.
sr[1]: Učitao sam %lu funkcije iz Iks/DLL/SO %s.
sr[2]: Učitao sam %lu funkcija iz Iks/DLL/SO %s.
sr[3]: Učitao sam %lu funkciju iz Iks/DLL/SO %s.

note: *************************************************************************
en: Excel plugins
sr: Priključci Eksela

en: Adapter interface to load Excel plugins (also known as XLLs). Only operational for worksheet functions that expect only arguments of LPXLOPER type (type 'P' or 'R') and return an LPXLOPER (type 'P' or 'R').
sr: Sučelje prilagođivača za učitavanje priključaka Eksela (takođe poznatih kao IksLL-si). Delotvorno samo za funkcije radnih listova koje očekuju samo argumente LPIksLOPER vrste (vrsta „P“ ili „R“) i vraćaju LPIksLOPER (vrsta „P“ ili „R“).

en: Christian Date Functions
sr: Funkcije hrišćanskih datuma

en: Functions manipulating dates of the Christian liturgical calendar
sr: Funkcije koje upravljaju datumima Hrišćanskog liturgijskog kalendara

en: Date/Time
sr: Datum/Vreme

en: Complex Functions
sr: Kompleksne funkcije

en: Functions for complex numbers
sr: Funkcije za rad sa kompleksnim brojevima

en: Complex
sr: Kompleksni brojevi

en: Database Functions
sr: Funkcije za rad sa bazama podataka

en: Functions looking up values in databases
sr: Funkcije koje pretražuju vrednosti u bazama podataka

en: Database
sr: Baza podataka

en: Date and Time Functions
sr: Funkcije za rad sa datumom i vremenom

en: Functions manipulating dates and time
sr: Funkcije za rad sa datumima i vremenom

en: Financial Derivatives
sr: Finansijski izvodi

en: Functions related to financial derivatives
sr: Funkcije u vezi sa finansijskim izvodima

en: Finance
sr: Finansijski

en: Engineering Functions
sr: Funkcije za inženjerstvo

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
sr: Funkcije za rad sa kompleksnim brojevima, osnovnim pretvaranjima i više od toga

en: Engineering
sr: Inženjerstvo

en: Erlang Functions
sr: Erlang funkcije

en: Functions to help Erlang Analysis
sr: Funkcije za ispomoć Erlang analize

en: Financial Functions
sr: Finansijske funkcije

en: Interest rate calculations
sr: Izračunavanja kamatne stope

note: We are using the spellings as included in the Merriam-Webster dictionary xgettext: Tishri to Adar II are transliterations of the xgettext: hebrew months' names using Latin characters.
en: Tishri
sr: Tišri

en: Heshwan
sr: Hešvan

en: Shebat
sr: Šebat

en: Iyar
sr: Ijar

en: Sivan
sr: Šivan

en: Tammuz
sr: Tamuz

en: Adar I
sr: Adar 1

en: Adar II
sr: Adar 2

en: Hebrew Date Functions
sr: Funkcije za Hebrejske datume

en: Functions manipulating Hebrew dates
sr: Funkcije za rad sa Hebrejskim datumima

note: Path of the current directory or folder. Absolute A1-style reference, as text, prepended with "$A:" * for Lotus 1-2-3 release 3.x compatibility. Returns the cell * reference of the top and leftmost cell visible in the * window, based on the current scrolling position.
en: Unimplemented
sr: Neprimenjeno

en: Unknown version
sr: Nepoznato izdanje

en: %s version %s
sr: %s izdanje %s

en: Automatic
sr: Samostalno

en: Manual
sr: Ručno

en: Unknown system
sr: Nepoznat sistem

en: Unknown info_type
sr: Nepoznata vrsta_podatka

en: Invalid number of arguments
sr: Neispravan broj argumenata

en: Information Functions
sr: Funkcije obaveštavanja

en: Functions for inspecting values, cells, and more
sr: Funkcije za nadgledanje vrednosti, polja i više od toga

en: Information
sr: Obaveštenje

en: Type Mismatch
sr: Nepodudaranje vrsta

en: Logic Functions
sr: Logičke funkcije

en: Functions for manipulating truth values
sr: Funkcije za obradu istinitosnih vrednosti

en: Logic
sr: Logičke

en: Lookup Functions
sr: Funkcije za pretragu

en: Functions for looking up values in ranges
sr: Funkcije koje pretražuju vrednosti u opsezima

en: Lookup
sr: Pronalaženje

en: Math Functions
sr: Matematičke funkcije

en: Mathematical Functions
sr: Matematičke funkcije

en: Mathematics
sr: Matematika

en: Number Theory
sr: Teorija brojeva

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
sr: Nekoliko osnovnih alata za proste brojeve, π, φ, σ. Takođe sadrži neke jednostavne operacije na nivou bita.

en: Bitwise Operations
sr: Operacije na nivou bita

en: Statistical Functions
sr: Statističke funkcije

en: Statistical Functions with naming and calling conventions from The R Project
sr: Statističke funkcije sa imenovanjem i pozivom odredaba iz R projekta

en: Statistics
sr: Statistika

en: Random Number Functions
sr: Funkcije za slučajne brojeve

en: Functions for generating random numbers
sr: Funkcije za stvaranje slučajnih brojeva

en: Random Numbers
sr: Slučajni brojevi

en: String Functions
sr: Funkcije za rad sa niskama

en: Functions for manipulating strings
sr: Funkcije za rad sa nizovima znakova

en: String
sr: Niska

en: Time Series Analysis Functions
sr: Funkcije analize vremenskog niza

en: Time Series Analysis
sr: Analiza vremenskog niza

en: Too much data returned
sr: Vraćeno je previše podataka

en: Can't obtain data
sr: Ne mogu da dobijem podatke

note: FIXME: pass a pointer to parent window
en: Database Connection
sr: Veza sa bazom podataka

en: Error: could not open connection to %s
sr: Greška: ne mogu da otvorim vezu ka %s

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
sr: Zapis: izvršSKuL(dsn,korisnik,lozinka,skul)

en: More than one statement in SQL string
sr: Više od jednog stanja u SKuL nisci

en: Format: readDBTable(dsn,user,password,table)
sr: Zapis: čitaj tabelu baze podataka(dsn,korisnik,lozinka,tabela)

en: Could not run GNOME database configuration tool ('%s')
sr: Ne mogu da pokrenem Gnomov alat za podešavanje baza podataka („%s“)

en: Database functions for retrieval of data from a database.
sr: Funkcije za dobavljanje podataka iz baze podataka.

en: Data Bases...
sr: Baze podataka...

en: Only linear programs are handled.
sr: Radi se samo sa linearnim programima.

en: Writing glpk file...
sr: Zapisujem glpk datoteku...

en: The GLPK exporter is not available.
sr: GLPK izvoznik nije dostupan.

en: Failed to create file for solution
sr: Nisam uspeo da napravim datoteku za rešenje

en: Failed to create file for sensitivity report
sr: Nisam uspeo da napravim datoteku za izveštaj osetljivosti

en: The %s program was not found.  You can either install it or use another solver. For more information see %s
sr: Nema programa „%s“.  Možete da ga instalirate ili da koristite neki drugi rešavač. Za više podataka pogledajte „%s“

en: GLPK Linear Program Solver Interface
sr: Sučelje rešavača GLPK linearnog programa

en: Solver Interface to GLPK
sr: Sučelje rešavača za GLPK

en: GLPK Linear Program Solver
sr: Rešavač GLPK linearnog programa

en: GNOME-DB
sr: Gnomova BP

en: Database UI services plugin
sr: Priključak baze podataka KS usluga

en: Gnome Glossary
sr: Gnomov rečnik

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
sr: Obezbeđuje podršku za čuvanje Gnomovog rečnika u po datotekama.

en: Gnome Glossary PO file format
sr: Zapis PO datoteke Gnomovog rečnika

en: [Warning: Invalid text string has been removed.]
sr: [Upozorenje: Uklonjena je neispravna tekstualna niska.]

en: [see sheet %s]
sr: [pogledaj list %s]

en: The original html file is
    using nested tables.
sr: Izvorna html datoteka
    koristi ugnežđene tabele.

en: Unable to parse the html.
sr: Ne mogu obradim html.

en: HTML &amp; TeX
sr: HTML i TeKs

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
sr: Uvoz/Izvoz HTML-a, TeKs-a, DVI-a, roff-a

en: HTML (*.html) fragment
sr: HTML (*.html) deo

en: XHTML (*.html)
sr: IksHTML (*.html)

en: XHTML range - for export to clipboard
sr: IksHTML opseg — za izvoz u spisak isečaka

en: LaTeX 2e (*.tex)
sr: LaTeKs 2e (*.tex)

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
sr: LaTeKs 2e (*.tex) deo tabele

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment of visible rows
sr: LaTeKs 2e (*.tex) deo tabele vidljivih redova

en: Error while reading lotus workbook.
sr: Greška prilikom čitanja radne sveske lotusa.

en: Imports Lotus 123 files
sr: Uvozi datoteke Lotusa 123

en: The LPSolve exporter is not available.
sr: LP reši izvoznik nije dostupan.

en: Writing lpsolve file...
sr: Zapisujem lp reši datoteku...

en: LPSolve Linear Program Solver Interface
sr: Sučelje rešavača LP reši linearnog programa

en: Solver Interface to LPSolve
sr: Sučelje rešavača za LP reši

en: LPSolve Linear Program Solver
sr: Rešavač LP reši linearnog programa

en: LPSolve
sr: LP reši

en: Program Name
sr: Naziv programa

en: Invalid line in ROWS section
sr: Neispravna linija u odeljku REDOVA

en: Duplicate rows name %s
sr: Dvostruki naziv redova „%s“

en: Duplicate objective row
sr: Dvostruki objektni red

en: Invalid row type %s
sr: Neispravna vrsta reda „%s“

en: Missing objective row
sr: Nedostaje objektni red

en: Invalid marker
sr: Neispravan označavač

en: Invalid row name, %s, in columns
sr: Neispravan naziv reda, %s, u kolonama

en: Invalid bounds type %s
sr: Neispravna vrsta granica „%s“

en: Invalid column name, %s, in bounds
sr: Neispravan naziv kolone, %s, u granicama

en: Invalid row name, %s, in rhs/ranges section
sr: Neispravan naziv reda, %s, u odeljku rhs/opsega

note: ----------------------------------------
en: Constraint
sr: Ograničenje

en: Value
sr: Vrednost

en: Type
sr: Vrsta

en: Limit
sr: Granica

en: Variable
sr: Promenljiva

en: Objective function
sr: Objektna funkcija

en: Error while reading MPS file.
sr: Greška prilikom čitanja MPS datoteke.

en: Linear and integer program expression format (MPS) module
sr: Modul zapisa izraza programa linearnog i celog broja (MPS)

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
sr: Čita LP programe sačuvane u MPS obliku (*.mps)

en: Linear and integer program (*.mps) file format
sr: Format datoteke (*.mps) linearnog i celobrojnog programa

en: This solver does not handle discrete variables.
sr: Ovaj rešavač ne radi sa zasebnim promenljivima.

en: This solver does not handle equality constraints.
sr: Ovaj rešavač ne radi sa ograničenjima jednakosti.

note: -------------------------------------------------------------------------
en: Non-Linear Program Solver
sr: Rešavač ne-linearnog programa

en: Nlsolve
sr: Nl reši

en: Imports GNU Oleo documents
sr: Uvozi GNU Oleo dokumente

en: General ODF error
sr: Opšta ODF greška

en: Invalid integer '%s', for '%s'
sr: Neispravan ceo broj „%s“, za „%s“

en: Possible corrupted integer '%s' for '%s'
sr: Moguć oštećen ceo broj „%s“ za „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected number, received '%s'
sr: Neispravan atribut „%s“, očekivah broj, primih „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected percentage, received '%s'
sr: Neispravan atribut „%s“, očekivah procenat, primih „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected color, received '%s'
sr: Neispravan atribut „%s“, očekivah boju, primih „%s“

en: Unknown hatch name '%s' encountered!
sr: Naiđoh na nepoznat naziv rešetke „%s“!

en: Hatch fill without hatch name encountered!
sr: Naiđoh na popunu rešetke bez naziva rešetke!

en: Unknown gradient name '%s' encountered!
sr: Naiđoh na nepoznat naziv preliva „%s“!

en: Gradient fill without gradient name encountered!
sr: Naiđoh na popunu preliva bez naziva preliva!

en: Unknown image fill name '%s' encountered!
sr: Naiđoh na nepoznat naziv ispune slike „%s“!

en: Invalid absolute file specification '%s' encountered.
sr: Naiđoh na neispravnu apsolutnu osobenost datoteke „%s“.

en: Unable to open '%s'.
sr: Ne mogu da otvorim „%s“.

en: Unable to load the file '%s'.
sr: Ne mogu učitam datoteku „%s“.

en: Image fill without image name encountered!
sr: Naiđoh na popunu slike bez naziva slike!

en: Invalid attribute '%s', expected angle, received '%s'
sr: Neispravan atribut „%s“, očekivah ugao, primih „%s“

en: Invalid attribute '%s', unknown enum value '%s'
sr: Neispravan atribut „%s“, nepoznata vrednost procene „%s“

en: Ignoring reference to unknown external workbook '%s'
sr: Zanemarujem upute na nepoznatu spoljnu radnu svesku „%s“

en: Unknown text style with name "%s" encountered!
sr: Naiđoh na nepoznat stil teksta pod nazivom „%s“!

en: Unable to parse '%s' ('%s')
sr: Ne mogu da obradim „%s“ („%s“)

en: Unsupported formula type encountered: %s
sr: Naiđoh na nepodržanu vrstu formule: %s

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
sr: Izraz „%s“ ne počinje poznatim znakom

en: cell
sr: polje

en: Validation condition '%s' is not supported. It has been changed to '%s'.
sr: Uslov potvrđivanja „%s“ nije podržan. Izmenjen je u „%s“.

en: Undefined validation style encountered: %s
sr: Naiđoh na neodređeni stil potvrđivanja: %s

en: Unsupported validation condition encountered: "%s" with base address: "%s"
sr: Naiđoh na nepodržani uslov potvrđivanja: „%s“ sa adresom osnove: „%s“

en: Unknown condition '%s' encountered, ignoring.
sr: Naiđoh na nepoznat uslov „%s“, zanemarujem.

en: Ignoring column information beyond column %i
sr: Zanemarujem podatke o koloni ispod kolone %i

en: Content past the maximum number of rows (%i) supported.
sr: Sadržaj je premašio najveći broj podržanih redova (%i).

en: Missing expression
sr: Nedostaje izraz

en: Invalid array expression does not specify number of columns.
sr: Neispravan izraz niza ne navodi broj kolona.

en: Invalid array expression does not specify number of rows.
sr: Neispravan izraz niza ne navodi broj redova.

en: Content past the maximum number of columns (%i) supported.
sr: Sadržaj je premašio najveći broj podržanih kolona (%i).

en: Unnamed dash style encountered.
sr: Naiđoh na neimenovani stil crtice.

en: Unnamed image fill style encountered.
sr: Naiđoh na neimenovani stil ispune slike.

en: Image fill style '%s' has no attached image.
sr: Stil popune slike „%s“ nema priloženu sliku.

en: Unable to parse gradient color: %s
sr: Ne mogu da obradim boju preliva: %s

en: Unnamed gradient style encountered.
sr: Naiđoh na neimenovani stil preliva.

en: Unable to parse hatch color: %s
sr: Ne mogu da obradim boju izvoda: %s

en: Unnamed hatch encountered!
sr: Naiđoh na neimenovani izvod!

en: Duplicate default column style encountered.
sr: Naiđoh na udvostručeni stil osnovne kolone.

en: Duplicate default row style encountered.
sr: Naiđoh na udvostručeni stil osnovnog reda.

en: Duplicate default chart/graphics style encountered.
sr: Naiđoh na udvostručeni stil osnovnog grafika/grafikona.

en: Unnamed date style ignored.
sr: Zanemarih neimenovani stil datuma.

en: Corrupted file: invalid number format condition [%s].
sr: Oštećena datoteka: neispravan uslov zapisa broja [%s].

en: Corrupted file: unnamed number style ignored.
sr: Oštećena datoteka: zanemarih neimenovani stil broja.

en: This file appears corrupted, required formats are missing.
sr: Ova datoteka izgleda da je oštećena, nedostaju potrebni zapisi.

en: Paper from ODF file: %ipt⨉%ipt
sr: Papir iz ODF datoteke: %i⨉%i tačaka

en: Missing page layout identifier
sr: Nedostaje otkrivač rasporeda stranice

en: Gnumeric does not support having a different style for left pages. This style is ignored.
sr: Gnumerik ne podržava drugačiji izgled za leve stranice. Ovaj izgled se zanemaruje.

note: For OOO_VER_1 this may be acceptable
en: Master page style without page layout encountered!
sr: Naiđoh na glavni stil stranice bez rasporeda stranice!

en: Master page style without name encountered!
sr: Naiđoh na glavni stil stranice bez naziva!

en: Unknown Gnumeric border style '%s' encountered.
sr: Naiđoh na nepoznat stil ivice Gnumerika „%s“.

en: Unknown break type '%s' defaulting to NONE
sr: Nepoznata vrsta prekida „%s“ prelazi na NIŠTA

en: Unable to parse tab color '%s'
sr: Ne mogu da obradim boju tabulatora: %s

en: Unable to parse tab text color '%s'
sr: Ne mogu da obradim boju teksta tabulatora: %s

en: Unknown interpolation type encountered: '%s', using Bezier cubic spline instead.
sr: Naiđoh na nepoznatu vrstu umetanja: „%s“, umesto toga koristim Bezjerovu krivu kocke.

en: Unknown interpolation type encountered: %s
sr: Naiđoh na nepoznatu vrstu umetanja: %s

en: expression '%s' @ '%s' is not a cellref
sr: izraz „%s“ @ „%s“ nije uputa polja

en: Expression '%s' has unknown namespace
sr: Izraz „%s“ sadrži nepoznat razmak naziva

en: Invalid DB range '%s'
sr: Neispravan opseg BP „%s“

en: Gnumeric does not support 'or'-ed autofilter conditions.
sr: Gnumerik ne podržava uslove „'or'-ed“ samoizdvajanja.

en: Moving sheet object from column %i and row %i
sr: Premeštam objekat lista iz %i. stupca i %i. reda

en: Gnumeric's sheet object lines do not support attached text. The text "%s" has been dropped.
sr: Linije objekta lista Gnumerika ne podržavaju priloženi tekst. Tekst „%s“ je odbačen.

en: Invalid attribute 'form:value', expected number, received '%s'
sr: Neispravan atribut „form:value“, očekivah broj, primih „%s“

en: Invalid value-type '%s' advertised for 'form:value' attribute in 'form:value-range' element.
sr: Primećena je neispravna vrednost-vrsta „%s“ za atribut „form:value“ u elementu „form:value-range“.

en: Unable to determine manual position for a chart component!
sr: Ne mogu da odredim ručni položaj za sastojak grafika!

en: Not enough data in the supplied range (%s) for all the requests
sr: Nema dovoljno podataka u dostavljenom opsegu (%s) za sve zahteve

en: Gnumeric does not support non-automatic regression equations. Using automatic equation instead.
sr: Gnumerik ne podržava nesamostalne jednačine odstupanja. Umesto toga koristim samostalnu jednačinu.

en: The chart style "%s" is not defined!
sr: Izgled nacrta „%s“ nije određen!

en: Encountered drop lines in a plot not supporting them.
sr: Naiđoh na ubačene linije u nacrtu koji ih ne podržava.

en: Encountered an unknown chart type, trying to create a line plot.
sr: Naiđoh na nepoznatu vrstu grafika, pokušavam da stvorim nacrt linije.

en: Chart style with name '%s' is missing.
sr: Nedostaje izgled znaka sa nazivom „%s“.

en: An unsupported caption was encountered and converted to a text rectangle.
sr: Naiđoh na nepodržani natpis koji sam pretvorio u tekstualni pravougaonik.

en: Infinite loop encountered while parsing formula '%s' of name '%s'
sr: Naiđoh na beskonačno ponavljanje prilikom obrade formule „%s“ naziva „%s“

en: Unable to evaluate formula '%s' ('%s') of name '%s'
sr: Ne mogu da procenim formulu „%s“ („%s“) naziva „%s“

en: Unable to parse formula '%s' ('%s') of name '%s'
sr: Ne mogu da obradim formulu „%s“ („%s“) naziva „%s“

note: We have already created the rectangle
en: An unsupported custom shape of type '%s' was encountered and converted to a rectangle.
sr: Naiđoh na nepodržani proizvoljni oblik vrste „%s“ koji sam pretvorio u pravougaonik.

en: An unsupported custom shape was encountered and converted to a rectangle.
sr: Naiđoh na nepodržani proizvoljni oblik koji sam pretvorio u pravougaonik.

en: Attribute '%s' has the unsupported value '%s'.
sr: Atribut „%s“ sadrži nepodržanu vrednost „%s“.

en: The sheet size of %i columns and %i rows used in this file exceeds Gnumeric's maximum supported sheet size
sr: Veličina lista od %i stupca i %i reda korišćena u ovoj datoteci premašuje najveću podržanu veličinu lista Gnumerika

en: %s_IN_CORRUPTED_FILE
sr: %s_U_OŠTEĆENOJ_DATOTECI

en: This file is corrupted with a duplicate sheet name "%s", now renamed to "%s".
sr: Ova datoteka je oštećena udvostručenim nazivom lista „%s“, sada preimenovana u „%s“.

en: SHEET_IN_CORRUPTED_FILE
sr: LIST_U_OŠTEĆENOJ_DATOTECI

note: We are missing the table name. This is bad!
en: This file is corrupted with an unnamed sheet now named "%s".
sr: Ova datoteka je oštećena bezimenim listom sada nazvanim „%s“.

en: Unknown mimetype for openoffice file.
sr: Nepoznata mime vrsta za datoteku openofisa.

en: No stream named content.xml found.
sr: Nije pronađen tok pod nazivom „content.xml“.

en: No stream named styles.xml found.
sr: Nije pronađen tok pod nazivom „styles.xml“.

en: Invalid metadata '%s'
sr: Neispravni metapodaci „%s“

en: settings.xml stream is malformed!
sr: Tok „settings.xml“ je loše oblikovan!

en: tab
sr: tabulator

en: page
sr: stranica

en: pages
sr: stranice

en: date
sr: datum

en: time
sr: vreme

en: file
sr: datoteka

en: path
sr: putanja

en: Writing Sheets...
sr: Pišem listove...

en: Writing Sheet Objects...
sr: Pišem objekte lista...

en: Open Document Format
sr: Zapis otvorenog dokumenta

en: Open Document Format as used by OpenOffice, Lotus Symphony, etc.
sr: Zapis otvorenog dokumenta koji koriste Open ofis, Lotus Simfonija, itd.

en: Open Document Format (*.sxc, *.ods)
sr: Zapis otvorenog dokumenta (*.sxc, *.ods)

en: ODF 1.2 strict conformance (*.ods)
sr: Izričita saobraznost ODF-a 1.2 (*.ods)

en: ODF 1.2 extended conformance (*.ods)
sr: Proširena saobraznost ODF-a 1.2 (*.ods)

en: Error while opening Paradox file.
sr: Greška prilikom otvaranja Paradoks datoteke.

en: Could not allocate memory for record.
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za zapis.

en: Field type %d is not supported.
sr: Vrsta polja „%d“ nije podržana.

note: Read the field specification and build the field array for * PX_create_fp(). The memory is freed by PX_delete() including * the memory for the field name.
en: Allocate memory for field definitions.
sr: Dodeljujem memoriju za odrednice polja.

en: Cannot allocate memory for field definitions.
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za odrednice polja.

en: First line of sheet must contain database specification.
sr: Prva linija lista mora da sadrži osobenosti baze podataka.

en: Field specification must be a comma separated value (Name,Type,Size,Prec).
sr: Osobenost polja mora da bude vrednost odvojena zarezom (Naziv,Vrsta,Veličina).

en: Allocate memory for column name.
sr: Dodeljujem memoriju za naziv kolone.

en: Could not allocate memory for %d. field name.
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za naziv %d. polja.

en: %d. field specification ended unexpectedly.
sr: Neočekivano je okončana osobenost %d. polja.

en: %d. field specification misses type.
sr: Nedostaje vrsta osobenosti %d. polja.

en: %d. field type '%c' is unknown.
sr: %d. polja vrsta „%c“ nije poznata.

en: Field specification misses the column size.
sr: Nedostaje veličina kolone osobenosti polja.

en: The remainder '%s' of the specification for field %d is being disregarded.
sr: Potsetnik „%s“ osobenosti za polje %d je nerazmatran.

en: Could not create output file.
sr: Ne mogu da napravim izlaznu datoteku.

en: Allocate memory for record data.
sr: Dodeljujem memoriju za podatke zapisa.

en: Could not allocate memory for record data.
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za zapis podataka.

en: Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d character. | Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d characters.
sr[0]: %d. polje u redu %d je verovatno otsečeno. Podaci sadrže %d znak.
sr[1]: %d. polje u redu %d je verovatno otsečeno. Podaci sadrže %d znaka.
sr[2]: %d. polje u redu %d je verovatno otsečeno. Podaci sadrže %d znakova.
sr[3]: %d. polje u redu %d je verovatno otsečeno. Podaci sadrže %d znak.

en: Field %d in row %d could not be written.
sr: Polje %d u redu %d ne može biti zapisano.

en: Could not write record number %d.
sr: Ne mogu da zapišem broj zapisa %d.

en: Paradox
sr: Paradoks

en: Imports Paradox files
sr: Uvozi Paradoks datoteke

en: Paradox database or primary index file (*.db, *.px)
sr: Baza podataka Paradoksa ili datoteka prvog popisa (*.db, *.px)

en: Paradox database (*.db)
sr: Baza podataka Paradoksa (*.db)

en: Perl functions
sr: Funkcije Perla

en: Sample Perl plugin providing some (useless) functions.
sr: Primerak priključka Perla koji obezbeđuje neke (beskorisne) funkcije.

en: Perl error:
sr: Greška Perla:

en: Perl error: %s
sr: Greška Perla: %s

en: Module name not given.
sr: Nije dat naziv modula.

en: perl_func.pl doesn't exist.
sr: Ne postoji „perl_func.pl“.

en: Perl plugin loader
sr: Učitavač priključka Perla

en: This plugin provides support for Perl plugins
sr: Ovaj priključak obezbeđuje podršku za priključke Perla

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
sr: PLN : Tabela je šifrovana lozinkom

en: Ignoring data that claims to be in row %u which is > max row %u
sr: Zanemarujem podatak koji tvrdi da je u redu %u što je veće od najvećeg reda %u

en: Ignoring data that claims to be in column %u which is > max column %u
sr: Zanemarujem podatak koji tvrdi da je u koloni %u što je veće od najveće kolone %u

en: Plan Perfect
sr: Plan Perfekt

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
sr: Uvozi dokumente oblikovane Planom Perfektom

en: Plan Perfect Format (PLN) import
sr: Uvoz oblika Plana Perfekta (PLN)

en: Psiconv
sr: Psikonv

en: Imports Psion 5 series Sheet files
sr: Uvozi datoteke tabele niza Psiona 5

en: Error while reading psiconv file.
sr: Greška prilikom čitanja datoteke psikonv.

en: Error while parsing Psion file.
sr: Greška prilikom obrade datoteke Psion.

en: This Psion file is not a Sheet file.
sr: Ova Psion datoteka nije datoteka lista.

en: Python functions
sr: Funkcije Pitona

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
sr: Primerak priključka Pitona koji obezbeđuje neke (beskorisne) funkcije.

en: Python
sr: Piton

en: Default interpreter
sr: Osnovni tumač

en: Python plugin loader
sr: Učitavač priključka Pitona

en: This plugin provides support for Python plugins
sr: Ovaj priključak obezbeđuje podršku za priključke Pitona

en: Python console
sr: Konzola Pitona

en: *** Interpreter: %s
sr: *** Tumač: %s

en: Gnumeric Python console
sr: Pitonova konzola Gnumerika

en: E_xecute in:
sr: _Izvrši u:

en: C_ommand:
sr: _Naredba:

en: Python list is not an array
sr: Pitonov spisak nije niz

en: Unsupported Python type: %s
sr: Nepodržana vrsta Pitona: %s

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Python exception (%s: %s)
sr: Izuzetak Pitona (%s: %s)

en: Python exception (%s)
sr: Izuzetak Pitona (%s)

en: Python module name not given.
sr: Nije dat naziv modula Pitona.

en: Error while opening file "%s" for writing.
sr: Greška prilikom otvaranja datoteke „%s“ za upis.

en: Error while opening file "%s" for reading.
sr: Greška prilikom otvaranja datoteke „%s“ za čitanje.

en: Cannot create new Python interpreter.
sr: Ne mogu da napravim novog tumača Pitona.

en: Module "%s" doesn't exist.
sr: Modul „%s“ ne postoji.

en: Execution of module "%s" failed.
sr: Nije uspelo izvršavanje modula „%s“.

en: Some name
sr: Neki naziv

en: Python file "%s" has invalid format.
sr: Datoteka Pitona „%s“ ima neispravan zapis.

en: File doesn't contain "%s" function.
sr: Datoteka ne sadrži funkciju „%s“.

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
sr: Datoteka ne sadrži rečnik „%s“.

en: Object "%s" is not a dictionary.
sr: Objekat „%s“ nije rečnik.

en: Unknown action: %s
sr: Nepoznata radnja: %s

en: Not a valid function for action: %s
sr: Nije ispravna funkcija za radnju: %s

en: Quattro Pro(tm)
sr: Kvatro Pro (tm)

en: Imports Quattro Pro (tm) files
sr: Uvozi Kvatro Pro (tm) datoteke

en: Quattro Pro (*.wb1, *.wb2, *.wb3)
sr: Kvatro Pro (*.wb1, *.wb2, *.wb3)

en: File is most likely corrupted.
sr: Datoteka je najverovatnije oštećena.

en: Invalid zoom %hd %%
sr: Neispravno uvećanje %hd %%

en: Invalid record %d of length %hd
sr: Netačan zapis %d dužine %hd

en: Unable to find the PerfectOffice_MAIN stream.  Is this really a Quattro Pro file?
sr: Ne mogu da pronađem tok „Savršena kancelarija_GLAVNI“.  Da li je ovo stvarno Kvatro Pro datoteka?

en: Sample DataSource
sr: Primer izvora podataka

en: A proof of concept external data source
sr: Spoljašnji izvor podataka kao pokazatelj mogućnosti

en: SC/XSpread
sr: SC/Iks sprid

en: Imports SC/XSpread files
sr: Uvozi SC/Iks sprid datoteke

en: SC/xspread
sr: SC/iks sprid

en: On worksheet %s:
sr: Na radnom listu %s:

en: General SC import error
sr: Opšta greška uvoza SC-a

en: The cell in row %i and column %i is beyond Gnumeric's maximum sheet size.
sr: Polje u %i. redu i %i. koloni je izvan najveće veličine lista Gnumerika.

en: The sheet is wider than Gnumeric can handle.
sr: List je preširok za Gnumerika.

en: Encountered precision dependent format without set precision.
sr: Naiđoh na zapis zavistan od tačnosti bez tačnosti skupa.

en: Column format %i is undefined.
sr: Zapis kolone %i nije određen.

en: Unable to parse cmd='%s', str='%s', col=%d, row=%d.
sr: Ne mogu da obradim naredbu=„%s“, nisku=„%s“, kolonu=%d, red=%d.

en: Error parsing line
sr: Greška obrađivanja linije

note: * http://www.thule.no/haynie/cpumods/a2620/docs/commrc.sc.txt: * format B 20 2 * * http://www.mcs.kent.edu/system/documentation/xspread/demo_func * format A 15 2 0 * goto C7
en: MultiPlan (SYLK)
sr: Multi plan (SYLK)

en: Import/Export for MultiPlan (SYLK) files
sr: Uvoz/izvoz Multi plan (SYLK) datoteka

en: Multiple values in the same cell
sr: Nekoliko vrednosti u istom polju

en: Multiple expressions in the same cell
sr: Nekoliko izraza u istom polju

en: Missing closing 'E'
sr: Nedostaje završno „E“

en: Sheet
sr: List

en: UI Hello
sr: UI pozdrav

en: Hello World plugin using ui service
sr: Priključak pozdravne poruke koji koristi ui uslugu

en: This is message from the "%s" plugin.
sr: Ovo je poruka iz „%s“ priključka.

en: Error while opening xbase file.
sr: Greška prilikom otvaranja datoteke iks baze.

en: XBase
sr: Iks baza

en: Imports XBase files
sr: Uvozi datoteke Iks baze

en: Xbase (*.dbf) file format
sr: Zapis datoteke Iks baze (*.dbf)

en: Failed to read DBF header.
sr: Nisam uspeo da pročitam zaglavlje DBP.

en: List of recently used functions.
sr: Spisak skoro korišćenih funkcija.

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is that list.
sr: Birač funkcija čuva spisak skoro korišćenih funkcija. Ovo je taj spisak.

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
sr: Najveća dužina spiska skoro korišćenih funkcija

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is the maximum length of that list.
sr: Birač funkcija čuva spisak skoro korišćenih funkcija. Ovo je najveća dužina tog spiska.

en: Autocorrect initial caps
sr: Sam ispravi početna velika slova

en: This variable determines whether to autocorrect initial caps
sr: Ova promenljiva određuje da li će početna velika slova biti sama ispravljena

en: List of initial caps exceptions
sr: Spisak izuzetaka početnih velikih slova

en: The autocorrect engine does not correct the initial caps for words in this list.
sr: Sistem za samostalno ispravljanje ne ispravlja početna velika slova za reči sa ovog spiska.

en: Autocorrect first letter
sr: Sam ispravi prvo slovo

en: This variable determines whether to autocorrect first letters
sr: Ova promenljiva određuje da li će prva slova biti sama ispravljena

en: List of First Letter Exception
sr: Spisak izuzetaka prvih slova

en: The autocorrect engine does not capitalize the first letter of words following strings in this list.
sr: Sistem za samostalno ispravljanje neće napisati veliko prvo slovo za reči prateći niske sa ovog spiska.

en: Autocorrect names of days
sr: Sam ispravi nazive dana

en: This variable determines whether to autocorrect names of days
sr: Ova promenljiva određuje da li će nazivi dana biti sami ispravljeni

en: Autocorrect replace
sr: Samoispravljanje zamenjuje

en: Activate New Plugins
sr: Pokreni nove priključke

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
sr: Ova vrednost određuje da li će biti pokrenut svaki novi pronađeni priključak.

en: List of Active Plugins.
sr: Spisak pokrenutih priključaka.

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
sr: Ovaj spisak sadrži sve priključke za koje se smatra da se sami pokreću.

en: List of Known Plugins.
sr: Spisak poznatih priključaka.

en: This list contains all known plugins.
sr: Ovaj spisak sadrži sve poznate priključke.

en: List of Plugin File States.
sr: Spisak stanja datoteka priključaka.

en: This list contains all plugin file states.
sr: Ovaj spisak sadrži stanja svih datoteka priključaka.

en: List of Extra Plugin Directories.
sr: Spisak dodatnih fascikli priključaka.

en: This list contains all extra directories containing plugins.
sr: Ovaj spisak sadrži sve dodatne direktorijume koji sadrže priključke.

en: List of Extra Autoformat Directories.
sr: Spisak dodatnih direktorijuma samoformatiranja.

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
sr: Ovaj spisak sadrži sve dodatne direktorijume koji sadrže šablone samoformatiranja.

en: System Directory for Autoformats
sr: Sistemski direktorijum za samoformatiranja

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
sr: Ovaj direktorijum sadrži preinstalirane šablone samoformatiranja.

en: User Directory for Autoformats
sr: Korisnički direktorijum za samoformatiranja

en: The main directory for user specific autoformat templates.
sr: Glavni direktorijum za posebne korisničke šablone samoformatiranja.

en: Apply print-setup to all sheets
sr: Primeni podešavanje štampe na sve listove

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
sr: Ova vrednost određuje da li se promene u prozorčetu za podešavanje štampe primenjuju na sve listove istovremeno.

en: GTKPrintSetting
sr: GTK podešavanje štampe

en: The configuration of GTKPrintSetting. Do not edit this variable.
sr: Podešavanje za GTK štampu. Ne menjajte ovu promenljivu.

en: Page Header
sr: Zaglavlje stranice

en: The default page header for new documents that can be modified using the page setup dialog.
sr: Osnovno zaglavlje stranice za nove dokumente koji mogu biti izmenjeni korišćenjem prozorčeta za podešavanje stranice.

en: Page Footer
sr: Podnožje stranice

en: The default page footer for new documents that can be modified using the page setup dialog.
sr: Osnovno podnožje stranice za nove dokumente koji mogu biti izmenjeni korišćenjem prozorčeta za podešavanje stranice.

en: Default Header/Footer Font Size
sr: Osnovna veličina pisma zaglavlja/podnožja

en: The default font size for headers and footers.
sr: Osnovna veličina pisma za zaglavlja i podnožja.

en: Default header/footer font name
sr: Naziv osnovnog pisma zaglavlja/podnožja

en: The default font name for headers and footers.
sr: Naziv osnovnog pisma za zaglavlja i podnožja.

en: The default header/footer font is bold.
sr: Osnovno pismo zaglavlja/podnožja je podebljano.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
sr: Ova vrednost određuje da li je osnovno pismo za zaglavlja i podnožja podebljano.

en: The default header/footer font is italic.
sr: Osnovno pismo zaglavlja/podnožja je iskošeno.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is italic.
sr: Ova vrednost određuje da li je osnovno pismo za zaglavlja i podnožja iskošeno.

en: Default Horizontal Centering
sr: Osnovno vodoravno usredištavanje

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages horizontally.
sr: Ova vrednost određuje da li je osnovno podešavanje u prozorčetu za podešavanje štampe vodoravno usredištavanje stranice.

en: Default Vertical Centering
sr: Osnovno uspravno usredištavanje

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages vertically.
sr: Ova vrednost određuje da li je osnovno podešavanje u prozorčetu za podešavanje štampe uspravno usredištavanje stranice.

en: Default Grid Line Printing
sr: Osnovno štampanje linije mreže

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether print grid lines. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje da li će osnovno podešavanje u prozorčetu podešavanja štampe da štampa linije mreže. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za podešavanje štampe.

en: Default Print Cells with Only Styles
sr: Osnovna polja štampe sa jednim stilom

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print empty but formatted cells. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje da li će osnovno podešavanje u prozorčetu podešavanja štampe da štampa prazna ali oblikovana polja. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za podešavanje štampe.

en: Default Black and White Printing
sr: Osnovno štampanje crnog i belog

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print in only black and white. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje da li će osnovno podešavanje u prozorčetu podešavanja štampe da štampa samo crno-belo. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za podešavanje štampe.

en: Default Title Printing
sr: Osnovno štampanje naslova

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print row and column headers. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje da li će osnovno podešavanje u prozorčetu podešavanja štampe da štampa zaglavlja redova i kolona. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za podešavanje štampe.

en: Default Print Direction
sr: Osnovni pravac štampe

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print first right then down. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje da li će osnovno podešavanje u prozorčetu podešavanja štampe da štampa prvo desno zatim dole. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za podešavanje štampe.

en: Default Scale Type
sr: Osnovna vrsta srazmere

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to scale pages by a given percentage. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje da li će osnovno podešavanje u prozorčetu podešavanja štampe da promeni veličinu stranica za dati procenat. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za podešavanje štampe.

en: Default Scale Percentage
sr: Osnovni procenat srazmere

en: This value gives the percentage by which to scale each printed page. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost daje procenat za koji će biti promenjena veličina svake štampane stranice. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za podešavanje štampe.

en: Default Scaling Width
sr: Osnovna širina srazmere

en: This value determines the maximum number of pages that make up the width of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this width. This value can be changed in the Page Setup dialog.
sr: Ova vrednost određuje najveći broj stranica koje sačinjavaju širinu izlaza štampe tekućeg lista. List će biti umanjen da bi satao na ovu širinu. Ova vrednost može biti izmenjena u prozorčetu podešavanja štampe.

en: Default Scaling Height
sr: Osnovna visina srazmere

en: This value determines the maximum number of pages that make up the height of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this height. This value can be changed in the Page Setup dialog.
sr: Ova vrednost određuje najveći broj stranica koje sačinjavaju visinu izlaza štampe tekućeg lista. List će biti umanjen da bi satao na ovu visinu. Ova vrednost može biti izmenjena u prozorčetu podešavanja štampe.

en: Default Repeated Top Region
sr: Osnovna ponovljena gornja oblast

en: This string gives the default region to be repeated at the top of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova niska određuje osnovnu oblast koja će biti ponovljena na vrhu svakog štampanog lista. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Default Repeated Left Region
sr: Osnovna ponovljena leva oblast

en: This string gives the default region to be repeated at the left of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova niska određuje osnovnu oblast koja će biti ponovljena na levoj strani svakog štampanog lista. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Preferred Display Unit
sr: Željena jedinica prikaza

en: This string gives the default unit to be used in the page setup dialog.
sr: Ova niska određuje osnovnu jedinicu koja će biti korišćena u prozorčetu podešavanja stranice.

en: Default Top Margin
sr: Osnovna gornja margina

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the start of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje osnovni broj tačaka od vrha stranice do početka tela. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Default Bottom Margin
sr: Osnovna donja margina

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje osnovni broj tačaka od dna stranice do kraja tela. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Default Bottom Outside Margin
sr: Osnovna donja spoljna margina

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the footer. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje osnovni broj tačaka od dna stranice do kraja podnožja. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Default Top Outside Margin
sr: Osnovna gornja spoljna margina

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the top of the header. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje osnovni broj tačaka od vrha stranice do vrha zaglavlja. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Default Left Margin
sr: Osnovna leva margina

en: This value gives the default number of points from the left of a page to the left of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje osnovni broj tačaka sa leve strane stranice do leve strane tela. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Default Right Margin
sr: Osnovna desna margina

en: This value gives the default number of points from the right of a page to the right of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ova vrednost određuje osnovni broj tačaka sa desne strane stranice do desne strane tela. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Paper
sr: Papir

en: This is the default paper specification. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ovo je osnovna osobenost papira. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Paper orientation
sr: Usmerenje papira

en: This is the default paper orientation. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ovo je osnovno usmerenje papira. Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Header/Footer Format (Left Portion)
sr: Format zaglavlja/podnožja (levi deo)

en: Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče podešavanja štampe.

en: Header/Footer Format (Middle Portion)
sr: Format zaglavlja/podnožja (srednji deo)

en: Header/Footer Format (Right Portion)
sr: Format zaglavlja/podnožja (desni deo)

en: Allow Unfocused Range Selections
sr: Dopusti izbore nefokusiranog opsega

en: Some dialogs contain only a single entry field that allows range selections in the workbook. Setting this variable to TRUE directs selections to this entry even if the entry does not have keyboard focus.
sr: Neki prozorčići sadrže samo pojedinačna polja za unos koja omogućavaju izbore opsega u radnoj svesci. Postavljanje ove promenljive prosleđuje izbore u ovo polje čak i ako žiža tastature nije u njemu.

en: Text Export String Indicator
sr: Pokazatelj niske izvoza teksta

en: Please use the Text Export dialog to edit this value.
sr: Da izmenite ovu vrednost koristite prozorče za izvoz teksta.

en: Text Export Field Separator
sr: Razdvojnik polja izvoza teksta

en: Text Export Record Terminator
sr: Završnik snimka izvoza teksta

en: Text Export Locale
sr: Jezik izvoza teksta

en: Text Export Encoding
sr: Kodiranje izvoza teksta

en: Text Export String Quoting Rule
sr: Pravilo citiranja niske izvoza teksta

en: Text Export Formatting Rule
sr: Pravilo oblikovanja izvoza teksta

en: Text Export Unknown Character Transliteration
sr: Preslovljavanje nepoznatog znaka izvoza teksta

en: Search &amp; Replace Ignores Case
sr: Pretraga i zamena zanemaruju veličinu slova

en: Search &amp; Replace ignores case as default
sr: Pretraga i zamena zanemaruju veličinu slova po osnovi

en: Search &amp; Replace Preserves Case
sr: Pretraga i zamena ostavljaju veličinu slova

en: Search &amp; Replace preserves case as default
sr: Pretraga i zamena ostavljaju veličinu slova po osnovi

en: Search &amp; Replace Poses Query
sr: Pretraga i zamena postavljaju upit

en: Search &amp; Replace poses query before each change as default
sr: Pretraga i zamena postavljaju upit pre svake izmene po osnovi

en: Search &amp; Replace Whole Words Only
sr: Pretraga i zamena samo celih reči

en: Search &amp; Replace replaces whole words only as default
sr: Pretraga i zamena zamenjuju samo cele reči po osnovi

en: Search &amp; Replace Scope
sr: Domet pretrage i zamene

en: This is the default scope of Search &amp; Replace. 0: entire workbook; 1: current sheet; 2: range
sr: Ovo je osnovni domet pretrage i zamene. 0: čitava radna sveska; 1: tekući list; 2: opseg

en: Search &amp; Replace Changes Strings
sr: Pretraga i zamena menjaju niske

en: Search &amp; Replace changes cells containing strings as default
sr: Pretraga i zamena menjaju polja koja sadrže niske po osnovi

en: Search &amp; Replace Changes Expressions
sr: Pretraga i zamena menjaju izraze

en: Search &amp; Replace changes cells containing expressions as default
sr: Pretraga i zamena menjaju polja koja sadrže izraze po osnovi

en: Search &amp; Replace Changes Other Values
sr: Pretraga i zamena menjaju druge vrednosti

en: Search &amp; Replace changes cells containing other values as default
sr: Pretraga i zamena menjaju polja koja sadrže druge vrednosti po osnovi

en: Search &amp; Replace Changes Comments
sr: Pretraga i zamena menjaju napomene

en: Search &amp; Replace changes comments as default
sr: Pretraga i zamena menjaju napomene po osnovi

en: Search searches in results
sr: Pretraga traži u rezultatima

en: Search searches in results as default
sr: Pretraga traži u rezultatima po osnovi

en: Search &amp; Replace Keeps Strings as Strings
sr: Pretraga i zamena zadržavaju niske kao niske

en: Search &amp; Replace keeps strings as strings even if they look like numbers as default
sr: Pretraga i zamena zadržavaju niske kao niske čak i ako izgledaju kao članovi po osnovi

en: Search &amp; Replace Search Type
sr: Pretraga i zamena traže vrstu

en: This value determines the input type for Search &amp; Replace. 0: text; 1: regular expression; 2: number
sr: Ova vrednost određuje vrstu ulaza za pretragu i zamenu. 0: tekst; 1: regularni izraz; 2: broj

en: Search &amp; Replace Column Major
sr: Najveći kolone pretrage i zamene

en: Search &amp; Replace proceeds in column major order as default
sr: Pretraga i zamena nastavljaju prema poretku najvećeg kolone po osnovi

en: Search &amp; Replace Error Behavior
sr: Ponašanje greške pretrage i zamene

en: This is the default error behavior of Search &amp; Replace indicated by an integer from 0 to 4.
sr: Ovo je osnovno ponašanje greške pretrage i zamene naznačene celim brojem od 0 do 4.

en: Toolbar Style
sr: Stil trake alata

en: Toolbar Style. Valid values are both, both_horiz, icon, and text.
sr: Stil trake alata. Dopuštene vrednosti su „both“ (tekst i ikonice), „both_horiz“ (tekst pored ikonica), „icon“ (ikonica), i „text“ (tekst).

en: Show Sheet Name in Undo List
sr: Prikaži naziv lista u spisku za opoziv

en: This value determines whether to show the sheet names in the undo and redo lists.
sr: Ova vrednost određuje da li se prikazuju nazivi listova u spiskovima „Opozovi“ i „Ponovi“.

en: Maximal Undo Size
sr: Dozvoljeni broj opoziva

en: This value determines the length of the undo chain. Each editing action has a size associate with it, to compare it with the memory requirements of a simple one-cell edit (size of 1). The undo list will be truncated when its total size exceeds this configurable value.
sr: Ova vrednost određuje dužinu spiska opoziva. Svaka radnja ima njoj pridruženu veličinu, da bi se uporedila sa memorijskim zahtevom za jednostavnim uređivanjem jednog polja (veličine 1). Spisak opoziva će biti skraćen kada njegova ukupna vrednost nadmaši ovu podesivu vrednost.

en: Number of Undo Items
sr: Broj stavki opoziva

en: This value determines the maximum number of items in the undo/redo list.
sr: Ova vrednost određuje najveći broj stavki u spisku opozovi/ponovi.

en: Length of the Undo Descriptors
sr: Dužina opisnika opoziva

en: This value is indicative of the maximum length of the command descriptors in the undo and redo chains.
sr: Ova vrednost predstavlja najveću dužinu opisa naredbi koji se javljaju u „Opozovi“ i „Ponovi“ stavkama.

en: Default Font Size
sr: Osnovna veličina pisma

en: The default font size for new workbooks.
sr: Osnovna veličina pisma za nove radne sveske.

en: Default font name
sr: Osnovno pismo

en: The default font name for new workbooks.
sr: Naziv osnovnog pisma za novu radnu svesku.

en: The default font is bold.
sr: Osnovno pismo je podebljano.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
sr: Ova vrednost određuje da li je osnovno pismo za novu radnu svesku podebljano.

en: The default font is italic.
sr: Osnovno pismo je iskošeno.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
sr: Ova vrednost određuje da li je osnovno pismo za novu radnu svesku iskošeno.

en: Default Number of Sheets
sr: Osnovni broj listova

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
sr: Broj listova stvorenih pri otvaranju nove radne sveske.

en: Default Number of rows in a sheet
sr: Osnovni broj redova u listu

en: The number of rows in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
sr: Broj redova u svakom listu. Ovo podešavanje će biti korišćeno samo u novoj Gnumerikovoj sesiji.

en: Default Number of columns in a sheet
sr: Osnovni broj kolona u listu

en: The number of columns in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
sr: Broj kolona u svakom listu. Ovo podešavanje će biti korišćeno samo u novoj Gnumerikovoj sesiji.

en: Autosave frequency
sr: Učestalost samočuvanja

en: The number of seconds between autosaves.
sr: Broj sekundi između samostalnih čuvanja.

en: Horizontal DPI
sr: Vodoravnih tačaka po inču

en: Screen resolution in the horizontal direction.
sr: Rezolucija ekrana u vodoravnom pravcu.

en: Vertical DPI
sr: Uspravnih tačaka po inču

en: Screen resolution in the vertical direction.
sr: Rezolucija ekrana u uspravnom pravcu.

en: Standard toolbar visible
sr: Vidljivost uobičajene trake alata

en: This variable determines whether the standard toolbar should be visible initially.
sr: Ova promenljiva određuje da li uobičajena traka alata treba da bude vidljiva prilikom pokretanja.

en: Standard toolbar position
sr: Položaj uobičajene trake alata

en: This variable determines where the standard toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
sr: Ova promenljiva određuje gde treba da bude prikazana uobičajena traka alata. 0 — levo, 1 — desno, 2 — gore.

en: Format toolbar visible
sr: Vidljivost trake alata formatiranja

en: This variable determines whether the format toolbar should be visible initially.
sr: Ova promenljiva određuje da li traka alata formatiranja treba da bude vidljiva prilikom pokretanja.

en: Format toolbar position
sr: Položaj trake alata formatiranja

en: This variable determines where the format toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
sr: Ova promenljiva određuje gde treba da bude prikazana traka alata formatiranja. 0 — levo, 1 — desno, 2 — gore.

en: Object toolbar visible
sr: Vidljivost trake alata objekata

en: This variable determines whether the object toolbar should be visible initially.
sr: Ova promenljiva određuje da li traka alata objekata treba da bude vidljiva prilikom pokretanja.

en: Object toolbar position
sr: Položaj trake alata objekata

en: This variable determines where the object toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
sr: Ova promenljiva određuje gde treba da bude prikazana traka alata objekata. 0 — levo, 1 — desno, 2 — gore.

en: Function Markers
sr: Označavači funkcija

en: This variable determines whether cells containing spreadsheet function are marked.
sr: Ova promenljiva određuje da li su označena polja koja sadrže funkcije tabele.

en: Extension Markers
sr: Označavači proširenja

en: This variable determines whether cells with truncated content are marked.
sr: Ova promenljiva određuje da li su označena polja sa skraćenim sadržajem.

en: Autocomplete
sr: Samodovršavanje

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
sr: Ova promenljiva određuje da li je uključeno samostalno dovršavanje.

en: Minimum Number of Characters for Autocompletion
sr: Najmanji broj znakova za samodovršavanje

en: This variable determines the minimum number of characters required for autocompletion.
sr: Ova promenljiva određuje najmanji broj znakova potrebnih za samodovršavanje.

en: Show Function Name Tooltips
sr: Prikaži oblačić naziva funkcije

en: This variable determines whether to show function name tooltips.
sr: Ova promenljiva određuje da li će biti prikazani oblačići naziva funkcije.

en: Show Function Argument Tooltips
sr: Prikaži oblačić argumenta funkcije

en: This variable determines whether to show function argument tooltips.
sr: Ova promenljiva određuje da li će biti prikazani oblačići argumenta funkcije.

en: Enter Direction
sr: Smer unosa

en: Which direction pressing Enter will move the edit position.
sr: Na koju stranu će pritisak na taster „Unesi“ pomeriti položaj uređivanja.

en: Auto Expression Recalculation Lag
sr: Odlaganje preračunavanja samostalnog izraza

en: If `lag' is 0, Gnumeric recalculates all auto expressions immediately after every change. Non-zero values of `lag' allow Gnumeric to accumulate more changes before each recalculation. If `lag' is positive, then whenever a change appears, Gnumeric waits `lag' milliseconds and then recalculates; if more changes appear during that period, they are also processed at that time. If `lag' is negative, then recalculation happens only after a quiet period of |lag| milliseconds.
sr: Ako je „odlaganje“ 0, Gnumerik preračunava sve samostalne izraze odmah nakon svake izmene. Ne-nulta vrednost „odlaganja“ omogućava Gnumeriku da nakupi više izmena pre svakog preračunavanja. Ako je „odlaganje“ pozitivno, tada kad god se pojave izmene, Gnumerik će sačekati milisekunde „odlaganja“ a zatim će preračunati; ako se pojavi više izmena u tom vremenu, iste bivaju preračunate za to vreme. Ako je „odlaganje“ negativno, tada preračunavanja bivaju obavljena nakon perioda mirovanja od |odlaganje| milisekunde.

en: Transition Keys
sr: Tasteri prelaza

en: This variable determines whether transition keys are set on. Transition keys are a throw back to 1-2-3 style event handling. They turn Ctrl-arrow into page movement rather than jumping to the start/end of series.
sr: Ova promenljiva određuje da li su podešeni tasteri prelaza. Tasteri prelaza su prebačeni na upravljanje događaja u stilu 1-2-3. Pretvaraju Ktrl-strelicu u pokret stranice umesto prebacivanja na početak/kraj niza.

en: Default Horizontal Window Size
sr: Osnovna vodoravna veličina prozora

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the horizontal fraction of the screen size covered by the default window.
sr: Ovaj broj (između 0,25 i 1,0) daje vodoravni deo veličine ekrana prekrivenog osnovnim prozorom.

en: Default Vertical Window Size
sr: Osnovna uspravna veličina prozora

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the vertical fraction of the screen size covered by the default window.
sr: Ovaj broj (između 0,25 i 1,0) daje uspravni deo veličine ekrana prekrivenog osnovnim prozorom.

en: Default Zoom Factor
sr: Osnovna vrednost uvećanja

en: The initial zoom factor for new workbooks.
sr: Početni faktor uvećanja za nove radne sveske.

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
sr: Osnovni nivo sažimanja za datoteke Gnumerika

en: This integer (between 0 and 9) specifies the amount of compression performed by Gnumeric when saving files in the default file format. 0 is minimal compression while 9 is maximal compression.
sr: Ovaj ceo broj (između 0 i 9) navodi veličinu sažimanja koju primenjuje Gnumerik kada čuva datoteke u osnovnom zapisu. 0 znači da se ne primenjuje sažimanje, dok 9 predstavlja najveći stepen sažimanja.

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
sr: Upozori kada izvoziš u zapis jednog lista

en: Some file formats can contain only a single sheet. This variable determines whether the user will be warned if only a single sheet of a multi-sheet workbook is being saved.
sr: Neki zapisi datoteka mogu da sadrže samo jedan list. Ova promenljiva određuje da li će korisnik biti upozoren ako je sačuvan samo jedan list u radnoj svesci sa više listova.

en: Default To Overwriting Files
sr: Prepiši datoteke po osnovi

en: Before an existing file is being overwritten, Gnumeric will present a warning dialog. Setting this option will make the overwrite button in that dialog the default button.
sr: Pre nego što se bude pisalo preko postojeće datoteke, Gnumerik će prikazati prozorče upozorenja. Postavljanje ove opcije će učiniti da dugme prepisivanja bude osnovno dugme u tom prozorčetu.

en: List of file savers with disabled extension check.
sr: Spisak čuvara datoteka sa isključenom proverom proširenja.

en: This list contains the ids of the file savers for which the extension check is disabled.
sr: Ovaj spisak sadrži ib-ove čuvara datoteka za koje je isključena provera proširenja.

en: Sort is Case-Sensitive
sr: Ređanje razlikuje veličinu slova

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to perform a case-sensitive sort and determine the initial state of the case-sensitive checkbox in the sort dialog.
sr: Postavljanje ove opcije će dovesti do toga da će dugmići za ređanje na traci alata da izvrše ređanje osetljivo na veličinu slova i odrediće početno stanje kućice za štikliranje u prozorčetu za ređanje.

en: Sorting Preserves Formats
sr: Ređanje očuvava zapise

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to preserve the cell formats while sorting and determines the initial state of the preserve-formats checkbox in the sort dialog.
sr: Postavljanje ove opcije će dovesti do toga da će dugmići za ređanje na traci alata da očuvaju formate polja prilikom ređanja i odrediće početno stanje kućice za štikliranje u prozorčetu za ređanje.

en: Sort Ascending
sr: Poređaj rastućim redom

en: This option determines the initial state of the sort-order button in the sort dialog.
sr: Ova opcija određuje početno stanje dugmeta poretka ređanja u prozorčetu za ređanje.

en: Number of Automatic Clauses
sr: Broj samostalnih pravila

en: When selecting a sort region in the sort dialog, sort clauses are automatically added. This number determines the maximum number of clauses to be added automatically.
sr: Prilikom biranja oblasti ređanja u prozorčetu ređanja, pravila ređanja se sama dodaju. Ovaj broj određuje najveći broj pravila koja će birti sama dodata.

en: Prefer CLIPBOARD over PRIMARY selection
sr: Daj prednost OSTAVI nad PRIMARNIM izborom

en: When TRUE, Gnumeric will prefer the modern CLIPBOARD selection over the legacy PRIMARY selections. Set to FALSE if you have to deal with older applications, like Xterm or Emacs, which set only the PRIMARY selection.
sr: Kada je izabrano, Gnumerik će dati prednost savremenom izboru OSTAVE nad starim PRIMARNIM izborima. Poništite izbor ako radite u starijim programima, kao što su Iksterm i Emaks, koji podešavaju samo PRIMARNI izbor.

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
sr: Koristi UTF-8 pri LaTeH izvozu

en: This setting determines whether created LaTeX files use UTF-8 (unicode) or ISO-8859-1 (Latin1). To use the UTF-8 files, you must have the ucs LaTeX package installed.
sr: Ovo podešavanje određuje da li stvorene datoteke LaTeKsa koriste UTF-8 (junikod) ili ISO-8859-1 (Latinica1). Da koristite UTF-8 datoteke, morate da imate instaliran „ucs“ paket LaTeKsa.

en: Full path of lp_solve program to use
sr: Puna putanja programa lp_reši za korišćenje

en: This is the full path to the lp_solve binary that the lpsolve plugin should use.
sr: Ovo je puna putanja do izvršne datoteke programa „lp_reši“ koju treba da koristi lpreši priključak.

en: Full path of glpsol program to use
sr: Puna putanja programa glp-reši za korišćenje

en: This is the full path to the glpsol binary that the lpsolve plugin should use.
sr: Ovo je puna putanja do izvršne datoteke programa „glp-reši“ koju treba da koristi lpreši priključak.

en: StandardToolbar
sr: Uobičajena alatnica

en: FormatToolbar
sr: Alatnica formata

en: ObjectToolbar
sr: Alatnica objekta

en: Cut Object
sr: Iseci objekat

en: Unable to paste
sr: Ne mogu da ubacim

en: Contents can only be pasted by value or by link.
sr: Sadržaji mogu biti ubačeni samo vrednošću ili vezom.

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
sr: odredište ne sadrži paran umnožak izvornih kolona (%d nsp %d)
    
    Pokušajte da izaberete jedno polje ili oblast istog oblika i veličine.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
sr: odredište ne sadrži paran umnožak izvornih redova (%d nsp %d)
    
    Pokušajte da izaberete jedno polje ili oblast istog oblika i veličine.

en: result passes the sheet boundary
sr: rezultati prelaze okvire lista

en: Paste
sr: Ubaci

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
sr: odredište ima drugačiji oblik (%dRx%dC) u odnosu na izvorni (%dRx%dC)
    
    Pokušajte da izaberete jedno polje ili oblast istog oblika i veličine.

en: Unable to paste into selection
sr: Ne mogu da ubacim u izbor

en: Inserting these cells would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
sr: Umetanje ovih polja će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.

en: Shift rows %s
sr: Pomeri redove %s

en: Shift row %s
sr: Pomeri red %s

en: Shift columns %s
sr: Pomeri kolone %s

en: Shift column %s
sr: Pomeri kolonu %s

en: Would split array %s
sr: Podelio bi niz %s

en: Would split an array
sr: Podelio bi niz

en: Would split merge %s
sr: Podelio bi stapanje %s

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
sr: %s je zaključana. Otključajte radnu svesku da omogućite uređivanje.

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
sr: %s je zaključana. Otključajte list da omogućite uređivanje.

en: Inserting expression in %s
sr: Umećem izraz u %s

en: Editing style of %s
sr: Uređujem stil za %s

en: Typing "%s" in %s
sr: Upisujem „%s“ u %s

en: Set Text
sr: Podesi tekst

en: Inserting array expression in %s
sr: Umećem izraz niza u %s

en: Creating a Data Table in %s
sr: Pravim tabelu podataka u %s

en: Ins/Del Column/Row
sr: Umetni/Obriši kolonu/red

en: Inserting %i column before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i columns before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
sr[0]: Umetanje %i kolone pre %s. kolone će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.
sr[1]: Umetanje %i kolone pre %s. kolone će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.
sr[2]: Umetanje %i kolona pre %s. kolone će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.
sr[3]: Umetanje %i kolone pre %s. kolone će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.

en: Inserting %d column before %s | Inserting %d columns before %s
sr[0]: Umećem %d kolonu pre %s
sr[1]: Umećem %d kolone pre %s
sr[2]: Umećem %d kolona pre %s
sr[3]: Umećem %d kolonu pre %s

en: Inserting %i row before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i rows before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
sr[0]: Umetanje %i reda pre %s. reda će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.
sr[1]: Umetanje %i reda pre %s. reda će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.
sr[2]: Umetanje %i redova pre %s. reda će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.
sr[3]: Umetanje %i reda pre %s. reda će izgurati podatke van lista. Kao prvo raširite list.

en: Inserting %d row before %s | Inserting %d rows before %s
sr[0]: Umećem %d red pre %s
sr[1]: Umećem %d reda pre %s
sr[2]: Umećem %d redova pre %s
sr[3]: Umećem %d red pre %s

en: Deleting columns %s
sr: Brišem kolone %s

en: Deleting column %s
sr: Brišem kolonu %s

en: Deleting rows %s
sr: Brišem redove %s

en: Deleting row %s
sr: Brišem red %s

en: Clear
sr: Očisti

en: contents
sr: sadržaj

en: formats
sr: zapisi

en: comments
sr: napomene

en: all
sr: sve

en: Clearing %s in %s
sr: Čistim %s u %s

en: Changing Format
sr: Menjam zapis

en: Changing format of %s
sr: Menjam zapis za %s

en: Setting Font Style of %s
sr: Postavljam stil pisma za %s

en: Autofitting column %s
sr: Sam uklapam kolonu %s

en: Autofitting row %s
sr: Sam uklapam red %s

en: Setting width of column %s to %d pixel | Setting width of column %s to %d pixels
sr[0]: Postavljam širinu kolone %s na %d piksel
sr[1]: Postavljam širinu kolone %s na %d piksela
sr[2]: Postavljam širinu kolone %s na %d piksela
sr[3]: Postavljam širinu kolone %s na %d piksel

en: Setting height of row %s to %d pixel | Setting height of row %s to %d pixels
sr[0]: Postavljam visinu vrste %s na %d piksel
sr[1]: Postavljam visinu vrste %s na %d piksela
sr[2]: Postavljam visinu vrste %s na %d piksela
sr[3]: Postavljam visinu vrste %s na %d piksel

en: Setting width of column %s to default
sr: Postavljam širinu kolone %s na osnovnu

en: Setting height of row %s to default
sr: Postavljam visinu reda %s na osnovnu

en: Autofitting columns %s
sr: Sam uklapam kolone %s

en: Autofitting rows %s
sr: Sam uklapam redove %s

en: Setting width of columns %s to %d pixel | Setting width of columns %s to %d pixels
sr[0]: Postavljam širinu kolona %s na %d piksel
sr[1]: Postavljam širinu kolona %s na %d piksela
sr[2]: Postavljam širinu kolona %s na %d piksela
sr[3]: Postavljam širinu kolona %s na %d piksel

en: Setting height of rows %s to %d pixel | Setting height of rows %s to %d pixels
sr[0]: Postavljam visinu redova %s na %d piksel
sr[1]: Postavljam visinu redova %s na %d piksela
sr[2]: Postavljam visinu redova %s na %d piksela
sr[3]: Postavljam visinu redova %s na %d piksel

en: Setting width of columns %s to default
sr: Postavljam širinu kolona %s na osnovnu

en: Setting height of rows %s to default
sr: Postavljam visinu redova %s na osnovnu

en: Autofitting width of %s
sr: Sam uklapam širinu za %s

en: Autofitting height of %s
sr: Sam uklapam visinu za %s

en: Sorting
sr: Ređanje

en: Sorting %s
sr: Ređam %s

en: Are you sure that you want to hide all columns? If you do so you can unhide them with the 'Format→Column→Unhide' menu item.
sr: Da li ste sigurni da želite da sakrijete sve kolone? Ako to uradite možete da ih prikažete pomoću stavke „Oblikovanje→Kolona→Otkrij“ u izborniku.

en: Are you sure that you want to hide all rows? If you do so you can unhide them with the 'Format→Row→Unhide' menu item.
sr: Da li ste sigurni da želite da sakrijete sve redove? Ako to uradite možete da ih prikažete pomoću stavke „Oblikovanje→Red→Otkrij“ u izborniku.

en: Unhide columns
sr: Otkrij kolone

en: Hide columns
sr: Sakrij kolone

en: Unhide rows
sr: Otkrij redove

en: Hide rows
sr: Sakrij redove

en: Expand columns
sr: Raširi kolone

en: Collapse columns
sr: Skupi kolone

en: Expand rows
sr: Raširi redove

en: Collapse rows
sr: Skupi redove

en: Show column outline %d
sr: Prikaži konture kolone %d

en: Show row outline %d
sr: Prikaži konture reda %d

en: Those columns are already grouped
sr: Te kolone su već grupisane

en: Those rows are already grouped
sr: Ti redovi su već grupisani

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
sr: Te kolone nisu grupisane, tako da ih ne možete razgrupisati

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
sr: Ti redovi nisu grupisani tako da ih ne možete razgrupisati

en: Group columns %s
sr: Grupiši kolone %s

en: Ungroup columns %s
sr: Razgrupiši kolone %s

en: Group rows %d:%d
sr: Grupiši redove %d:%d

en: Ungroup rows %d:%d
sr: Razgrupiši redove %d:%d

en: Moving %s
sr: Premeštam %s

en: is beyond sheet boundaries
sr: je izvan okvira lista

en: Copying between files with different date conventions.
    It is possible that some dates could be copied
    incorrectly.
sr: Umnožavam međusobno datoteke sa različitim odredbama datuma.
    Može se desiti da neki datumi budu netačno umnoženi.

en: Paste Copy
sr: Ubaci umnožak

en: Pasting into %s
sr: Ubacujem u %s

en: Do you really want to paste %s copies?
sr: Da li stvarno želite da ubacite %s umnoška?

note: Check arrays or merged regions in src or target regions
en: Autofill
sr: Samoispunjavanje

note: Changed in initial redo.
en: Autofilling %s
sr: Sam ispunjavam %s

en: Autoformatting %s
sr: Sam formatiram „%s“

en: Unmerging %s
sr: Razdvajam %s

en: Merge and Center %s
sr: Spoji i usredišti %s

en: Merging %s
sr: Stapam %s

note: Corrected below.
en: Search and Replace
sr: Potraži i zameni

en: Setting default width of columns to %.2fpts
sr: Postavi osnovnu širinu kolona na %.2f tačke

en: Setting default height of rows to %.2fpts
sr: Postavi osnovnu visinu redova na %.2f tačke

en: Zoom %s to %.0f%%
sr: Uvećaj %s na %.0f%%

en: Delete Object
sr: Obriši objekat

en: Name
sr: Naziv

en: Sheet names must be non-empty.
sr: Nazivi listova ne smeju biti prazni.

en: A workbook cannot have two sheets with the same name.
sr: Radna sveska ne može da ima dva lista sa istim nazivom.

en: Resizing sheet
sr: Menjam veličinu lista

en: Clearing comment of %s
sr: Uklanjam napomenu za %s

en: Setting comment of %s
sr: Postavljam napomenu za %s

en: Merging data into %s
sr: Stapam podatke u %s

en: Changing workbook properties
sr: Menjam svojstva radne sveske

en: Pull Object to the Front
sr: Gurni objekat napred

en: Pull Object Forward
sr: Gurni objekat unapred

en: Push Object Backward
sr: Gurni objekat unazad

en: Push Object to the Back
sr: Gurni objekat nazad

en: Page Setup For %s
sr: Podešavanje strane za %s

en: Page Setup For All Sheets
sr: Podešavanje strane za sve listove

en: Defined Name
sr: Određeni naziv

en: An empty string is not allowed as defined name.
sr: Prazna niska nije dopuštena kao određeni naziv.

en: '%s' is not allowed as defined name.
sr: „%s“ nije dopušteno kao određeni naziv.

en: has a circular reference
sr: ima kružno upućivanje

en: Define Name %s
sr: Odredi naziv %s

en: Update Name %s
sr: Osveži naziv %s

en: Remove Name %s
sr: Ukloni naziv %s

en: Change Scope of Name
sr: Izmeni domet naziva

en: Change Scope of Name %s
sr: Izmeni domet naziva %s

en: Add scenario
sr: Dodaj scenario

en: Scenario Show
sr: Prikaz scenarija

en: Shuffle Data
sr: Izmešaj podatke

note: FIXME?
en: Text (%s) to Columns (%s)
sr: Tekst (%s) u kolone (%s)

en: Goal Seek (%s)
sr: Traženje rešenja (%s)

en: Tabulating Dependencies
sr: Tabelarne zavisnosti

en: Reconfigure Graph
sr: Ponovo podesi grafik

en: Reconfigure Object
sr: Ponovo podesi objekat

en: Left to Right
sr: Sa leva na desno

en: Right to Left
sr: Sa desna na levo

en: Changing Hyperlink
sr: Menjam hipervezu

en: Changing hyperlink of %s
sr: Menjam hipervezu za %s

en: Configure List
sr: Podesi spisak

en: Set Frame Label
sr: Postavi natpis okvira

en: Configure Button
sr: Podesi dugme

en: Configure Radio Button
sr: Podesi radio dugme

en: Configure Checkbox
sr: Podesi kućicu za biranje

en: Configure Adjustment
sr: Podesi doterivanje

en: Add Filter
sr: Dodaj filter

en: Auto Filter blocked by %s
sr: %s je blokirao autofilter

en: AutoFilter
sr: Autofilter

en: Requires more than 1 row
sr: Zahteva više od jednog reda

en: Unable to create Autofilter
sr: Ne mogu da napravim autofilter

en: Add Autofilter to %s
sr: Dodaj autofilter u %s

en: Extend Autofilter to %s
sr: Raširi autofilter u %s

en: Remove Autofilter from %s
sr: Ukloni autofilter iz %s

en: Change filter condition for %s
sr: Izmeni uslove filtera za %s

en: Clear All Page Breaks
sr: Očisti sve prelome stranice

en: Remove Column Page Break
sr: Ukloni prelom kolone stranice

en: Remove Row Page Break
sr: Ukloni prelom reda stranice

en: Add Column Page Break
sr: Dodaj prelom kolone stranice

en: Add Row Page Break
sr: Dodaj prelom reda stranice

en: Consolidating to (%s)
sr: Učvršćujem na (%s)

en: Data Consolidation
sr: Učvršćivanje podataka

en: Core
sr: Jezgro

en: Features
sr: Mogućnosti

en: Analytics
sr: Analitika

en: Import Export
sr: Uvoz izvoz

en: Scripting
sr: Skriptovanje

en: UI
sr: KS

en: Usability
sr: Upotrebljivost

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: Translation
sr: Prevod

en: QA
sr: KuA

en: Art
sr: Umetnost

en: Packaging
sr: Pakovanje

en: Harald Ashburner
sr: Harald Ašburner

en: Options pricers
sr: Cenovnici opcija

en: Sean Atkinson
sr: Šin Atkinson

en: Functions and X-Base importing.
sr: Funkcije i uvoz Iks-baze.

en: Michel Berkelaar
sr: Majkl Berkelar

en: Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
sr: Simppleks algoritam za rešavača (linearno programiranje).

en: Jean Bréfort
sr: Žan Brefor

en: Core charting engine.
sr: Motor iscrtavanja jezgra.

en: Grandma Chema Celorio
sr: Grandma Čema Selorio

en: Quality Assurance and sheet copy.
sr: Garancija kvaliteta i umnožavanje lista.

en: Frank Chiulli
sr: Frenk Čiuli

en: OLE2 support.
sr: OLE2 podrška.

en: Kenneth Christiansen
sr: Kenet Kristijansen

en: Localization.
sr: Lokalizacija.

en: Zbigniew Chyla
sr: Zbignjev Čila

en: Plugin system, localization.
sr: Sistem priključaka, lokalizacija.

en: J.H.M. Dassen (Ray)
sr: J.H.M. Dasen (Rej)

en: Debian packaging.
sr: Pakovanje za Debijan.

en: Jeroen Dirks
sr: Džeroen Dirks

en: Tom Dyas
sr: Tom Dias

en: Original plugin engine.
sr: Izvorni motor priključka.

en: Kjell Eikland
sr: Kjel Eikland

en: LP-solve
sr: LP-reši

en: Custom UI tools
sr: Alati proizvoljnog KS-a

en: Jody Goldberg
sr: Džodi Goldberg

en: John Gotts
sr: Džon Gots

en: RPM packaging
sr: Pakovanje RPM-a

en: Andreas J. Gülzow
sr: Andreas Dž. Gilzov

en: Statistics and GUI master
sr: Statistički i GKS guru

en: Jon Kåre Hellan
sr: Džon Kare Helan

en: UI polish and all round bug fixer
sr: Glancanje KS-a i ispravljač grešaka svog zaokruživanja

en: Miguel de Icaza
sr: Migel de Ikaca

en: Ross Ihaka
sr: Ros Iaka

en: Special functions
sr: Posebne funkcije

en: Jukka-Pekka Iivonen
sr: Juka-Peka Ivonen

en: Solver, lots of worksheet functions, and general trailblazer
sr: Rešavač, mnoge funkcije radne sveske, i opšti predvodnik

en: Jakub Jelínek
sr: Jakob Jelinek

en: One of the original core contributors
sr: Jedan od prvobitnih doprinosioca jezgra

en: Chris Lahey
sr: Kris Lahej

en: The original value format engine and libgoffice work
sr: Prvobitni motor zapisa vrednosti i rad na libgofisu

en: Takashi Matsuda
sr: Takaši Macuda

en: The original text plugin
sr: Prvobitni priključak teksta

en: Michael Meeks
sr: Majkl Miks

en: Started the MS Excel import/export engine, and 'GnmStyle'
sr: Započeo je motor za uvoz/izvoz MS Eksela, i „Gnm stila“

en: Lutz Muller
sr: Luc Miler

en: SheetObject improvement
sr: Unapređenje objekta lista

en: Yukihiro Nakai
sr: Jikiiro Nakai

en: Support for non-Latin languages
sr: Podrška za ne-latinske jezike

en: Peter Notebaert
sr: Piter Notebert

en: Emmanuel Pacaud
sr: Emanuel Pako

en: Many plot types for charting engine.
sr: Mnogo vrsta nacrta za motor grafika.

en: Federico M. Quintero
sr: Federiko M. Kvintero

en: canvas support
sr: podrška platna

en: Guile support
sr: Lukava podrška

en: Rasca
sr: Raska

en: HTML, troff, LaTeX exporters
sr: HTML, troff, LaTeKs izvoznici

en: Vincent Renardias
sr: Vinsent Renardias

en: original CSV support, French localization
sr: originalna CSV podrška, francuska lokalizacija

en: Jakub Steiner
sr: Jakob Štajner

en: Icons and Images
sr: Ikonice i slike

en: Uwe Steinmann
sr: Uve Štajnman

en: Paradox Importer
sr: Uvoznik paradoksa

en: Initial work on OLE2 for libgsf
sr: Početni rad na OLE2 za libgsf

en: Almer S. Tigelaar
sr: Almer S. Tigelar

en: Consolidation and Structured Text importer
sr: Učvršćivanje i uvoznik strukturnog teksta

en: Bruno Unna
sr: Bruno Una

en: Pieces of MS Excel import
sr: Delovi uvoza MS Eksela

en: Arief Mulya Utama
sr: Arief Milia Utama

en: Telecommunications functions
sr: Telekomunikacione funkcije

en: Daniel Veillard
sr: Danijel Vejard

en: Initial XML support
sr: Početna IksML podrška

en: Vladimir Vuksan
sr: Vladimir Vukšan

en: Some financial functions
sr: Neke finansijske funkcije

en: Morten Welinder
sr: Morten Velinder

en: All round powerhouse
sr: Svestrani radnik

en: Kevin Breit
sr: Kevin Brajt

en: Thomas Canty
sr: Tomas Kanti

en: Adrian Custer
sr: Adrijan Kaster

en: Adrian Likins
sr: Adrijan Likins

en: Aaron Weber
sr: Aron Veber

en: Alexander Kirillov
sr: Aleksander Kirilov

en: Gnumeric is the result of
sr: Gnumerik je rezultat

note: Overlap.
en: the efforts of many people.
sr: zalaganja mnogih ljudi.

note: Overlap.
en: Your help is much appreciated!
sr: Vaša pomoć je dobrodošla!

en: We apologize if anyone was left out.
sr: Izvinjavamo se ako smo nekoga izostavili.

note: Overlap.
en: Please contact us to correct mistakes.
sr: Obratite nam se da ispravimo propuste.

note: Overlap.
en: Report problems at http://bugzilla.gnome.org
sr: Probleme prijavite na http://bugzilla.gnome.org

note: Overlap.
en: We aim to please!
sr: Naš cilj je vaše zadovoljstvo!

en: About Gnumeric
sr: O Gnumeriku

en: Visit the Gnumeric website
sr: Posetite veb sajt Gnumerika

en: Copyright © 1998-2018
sr: Autorska prava © 1998-2018

en: Free, Fast, Accurate - Pick Any Three!
sr: Slobodan, brz, tačan — Izaberite neko stablo!

en: The list range is invalid.
sr: Opseg spiska je neispravan.

en: The criteria range is invalid.
sr: Opseg kriterijuma je neispravan.

en: The output range is invalid.
sr: Izlazni opseg je neispravan.

en: The given criteria are invalid.
sr: Zadati kriterijumi su neispravni.

en: No matching records were found.
sr: Odgovarajući zapisi nisu pronađeni.

en: An unexpected error has occurred: %d.
sr: Došlo je do neočekivane greške: %d.

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče naprednog filtera.

en: Filter _in-place
sr: Izdvoj _na-mestu

en: The input range is invalid.
sr: Ulazni opseg je neispravan.

en: The input range is too small.
sr: Ulazni opseg je premali.

en: The alpha value should be a number between 0 and 1.
sr: Vrednost providnosti treba da bude broj između 0 i 1.

en: The output specification is invalid.
sr: Izlazna osobenost je neispravna.

en: Could not create the Chi Squared Tests tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Testovi ki-a na kvadrat“.

en: The categories range is not valid.
sr: Opseg kategorija nije ispravan.

en: The number of categories is invalid.
sr: Broj kategorija je neispravan.

en: Could not create the Frequency Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku učestalosti.

en: The time column is not valid.
sr: Kolona vremena nije ispravna.

en: The time column should be part of a single column.
sr: Kolona vremena treba da bude deo pojedinačne kolone.

en: The censorship column is not valid.
sr: Kolona cenzure nije ispravna.

en: The censorship column should be part of a single column.
sr: Kolona cenzure treba da bude deo pojedinačne kolone.

en: The censorship and time columns should have the same height.
sr: Kolone cenzure i vremena treba da imaju istu visinu.

en: The groups column is not valid.
sr: Kolona grupa nije ispravna.

en: The groups column should be part of a single column.
sr: Kolona grupa treba da bude deo pojedinačne kolone.

en: The groups and time columns should have the same height.
sr: Kolone grupa i vremena treba da imaju istu visinu.

en: Group %d
sr: Grupiši %d

en: Group
sr: Grupiši

en: From
sr: Od

en: To
sr: Do

en: Could not create the Kaplan Meier Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče Kaplan Mejerovog alata.

en: Could not create the Normality Test Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Test normalnosti“.

en: The predicted mean should be a number.
sr: Predviđena srednja vrednost treba da bude broj.

en: The first input range is invalid.
sr: Prvi ulazni opseg je neispravan.

en: Could not create the Student-t Test Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Studentov-t test“.

en: An unexpected error has occurred.
sr: Došlo je do neočekivane greške.

en: Could not create the Principal Components Analysis Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Analiza glavnih sastojaka“.

en: The predicted median should be a number.
sr: Predviđena medijana treba da bude broj.

en: The second input range is invalid.
sr: Drugi ulazni opseg je neispravan.

en: The input ranges do not have the same shape.
sr: Ulazni opsezi nemaju isti oblik.

en: Could not create the Sign Test Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Test znaka“.

en: The input range for variable 1 is invalid.
sr: Ulazni opseg za promenljivu 1 je neispravan.

en: The input range for variable 2 is invalid.
sr: Ulazni opseg za promenljivu 2 je neispravan.

en: Could not create the Wilcoxon-Mann-Whitney Analysis Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Vilkokson-Man-Vitnijeva analiza“.

en: The selected input rows must have equal size!
sr: Izabrani ulazni redovi moraju imati istu veličinu!

en: The selected input columns must have equal size!
sr: Izabrane ulazne kolone moraju imati istu veličinu!

en: The selected input areas must have equal size!
sr: Izabrane ulazne oblasti moraju imati istu veličinu!

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Korelacija“.

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Kovarijansa“.

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alate za rangiranje i procente.

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Furijeova Analiza“.

en: No statistics are selected.
sr: Nisu izabrane statistike.

en: The confidence level should be between 0 and 1.
sr: Nivo poverenja treba da bude između 0 i 1.

en: K must be a positive integer.
sr: K mora biti pozitivan ceo broj.

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Opisna statistika“.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
sr: Molim unesite ispravnu 
    varijansu populacije za promenljivu 1.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
sr: Molim unesite ispravnu 
    varijansu populacije za promenljivu 2.

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Testovi srednje vrednosti“.

en: Could not create the FTest Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „F-test“.

en: The requested number of samples is invalid.
sr: Traženi broj uzoraka nije ispravan.

en: The requested period is invalid.
sr: Traženi period nije ispravan.

en: The requested offset is invalid.
sr: Traženi pomeraj nije ispravan.

en: The requested sample size is invalid.
sr: Tražena veličina uzorka nije ispravna.

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Uzorkovanje“.

en: The x variable range is invalid.
sr: Opseg promenljive h nije ispravan.

en: The y variable range is invalid.
sr: Opseg promenljive u nije ispravan.

en: The x variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
sr: Opseg promenljive x mora biti vektor (n sa 1 ili 1 sa n).

en: The y variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
sr: Opseg promenljive u mora biti vektor (n sa 1 ili 1 sa n).

en: The x variable range is too small
sr: Opseg promenljive h je premali

en: The y variable range is too small
sr: Opseg promenljive u je premali

en: The y variables range is invalid.
sr: Opseg promenljivih u nije ispravan.

en: The x variables range is invalid.
sr: Opseg promenljivih h nije ispravan.

en: The sizes of the y variable and x variables ranges do not match.
sr: Veličine promenljive u i opsezi promenljivih h se ne podudaraju.

en: The sizes of the x variable and y variables ranges do not match.
sr: Veličine promenljive h i opsezi promenljivih u se ne podudaraju.

en: The confidence level is invalid.
sr: Nivo poverenja nije ispravan.

en: _Y variables:
sr: Promenljive _Y:

en: _X variable:
sr: Promenljiva _H:

en: _X variables:
sr: Promenljive _H:

en: _Y variable:
sr: Promenljiva _Y:

en: Could not create the Regression Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Odstupanje“.

en: The given seasonal damping factor is invalid.
sr: Dati sezonski faktor prigušenja je neispravan.

en: The given seasonal period is invalid.
sr: Dati sezonski period je neispravan.

en: The given growth damping factor is invalid.
sr: Dati rastući faktor prigušenja je neispravan.

en: The given damping factor is invalid.
sr: Dati faktor prigušenja je neispravan.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Eksponencijalno ublažavanje“.

en: The given interval is invalid.
sr: Dati interval je neispravan.

en: The given offset is invalid.
sr: Dati pomeraj je neispravan.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Klizni prosek“.

en: The cutoff range is not valid.
sr: Opseg odsecanja nije ispravan.

en: The number of to be calculated cutoffs is invalid.
sr: Broj odsecanja za izračunavanje je neispravan.

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Histogram“.

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „ANOVA“ (jedan faktor).

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
sr: Dati ulazni opseg treba da sadrži barem dve kolone i dva reda sa podacima i oznakama.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
sr: Dati ulazni opseg treba da sadrži barem dve kolone i dva reda sa podacima.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
sr: Dati ulazni opseg treba da sadrži barem dve kolone sa podacima i oznakama.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
sr: Dati ulazni opseg treba da sadrži barem dve kolone sa podacima.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
sr: Dati ulazni opseg treba da sadrži barem dva reda sa podacima i oznakama.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
sr: Dati ulazni opseg treba da sadrži barem dva reda sa podacima.

en: The number of data rows must be a multiple of the replication number.
sr: Broj redova sa podacima mora biti deljiv brojem ponavljanja.

en: The number of rows per sample should be a positive integer.
sr: Broj redova po uzorku treba da bude pozitivan ceo broj.

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „ANOVA“ (dva faktora).

note: xgettext : %d gives the number of items in the autofilter. This is input to ngettext.
en: Show the largest item | Show the %3d largest items
sr[0]: Prikaži %3d najveću stavku
sr[1]: Prikaži %3d najveće stavke
sr[2]: Prikaži %3d najvećih stavki
sr[3]: Prikaži jednu najveću stavku

note: xgettext : %d gives the number of items in the autofilter. This is input to ngettext.
en: Show the smallest item | Show the %3d smallest items
sr[0]: Prikaži %3d najmanju stavku
sr[1]: Prikaži %3d najmanje stavke
sr[2]: Prikaži %3d najmanjih stavki
sr[3]: Prikaži jednu najmanju stavku

en: Show the items in the top %3d%% of the data range | Show the items in the top %3d%% of the data range
sr[0]: Prikaži stavke u prvom %3d%% opsegu podataka
sr[1]: Prikaži stavke u prva %3d%% opsega podataka
sr[2]: Prikaži stavke u prvih %3d%% opsega podataka
sr[3]: Prikaži stavke u prvom opsegu podataka

en: Show the items in the bottom %3d%% of the data range | Show the items in the bottom %3d%% of the data range
sr[0]: Prikaži stavke u poslednjem %3d%% opsegu podataka
sr[1]: Prikaži stavke u poslednja %3d%% opsega podataka
sr[2]: Prikaži stavke u poslednjih %3d%% opsega podataka
sr[3]: Prikaži stavke u poslednjem opsegu podataka

en: Show the top %3d%% of all items | Show the top %3d%% of all items
sr[0]: Prikaži prvi %3d%% svih stavki
sr[1]: Prikaži prva %3d%% svih stavki
sr[2]: Prikaži prvih %3d%% svih stavki
sr[3]: Prikaži prvi %3d%% svih stavki

en: Show the bottom %3d%% of all items | Show the bottom %3d%% of all items
sr[0]: Prikaži poslednji %3d%% svih stavki
sr[1]: Prikaži poslednja %3d%% svih stavki
sr[2]: Prikaži poslednjih %3d%% svih stavki
sr[3]: Prikaži poslednji %3d%% svih stavki

en: Percentage:
sr: Procenat:

en: Count:
sr: Broj:

en: Column %s ("%s")
sr: Kolona %s („%s“)

en: Column %s
sr: Kolona %s

en: Total
sr: Ukupno

en: North
sr: Severni

en: South
sr: Južni

en: West
sr: Zapadni

en: An error occurred while reading the category list
sr: Došlo je do greške prilikom čitanja spiska kategorija

en: Do you want to save the workbook %s?
sr: Da li želite da sačuvate radnu svesku „%s“?

en: Could not create the autosave dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za samostalno čuvanje.

en: Edit Cell Comment (%s)
sr: Uredi napomenu polja (%s)

en: New Cell Comment (%s)
sr: Nova napomena polja (%s)

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "none underline"
en: None
sr: Ništa

[ctx: underline]
en: Single
sr: Jednostruko

[ctx: underline]
en: Double
sr: Dvostruko

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "single low underline"
en: Single Low
sr: Jednom slabo

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "double low underline"
en: Double Low
sr: Dvostruko slabo

en: Number
sr: Broj

en: None          (silently accept invalid input)
sr: Propusti    (ćutke prihvati neispravan ulaz)

en: Stop            (never allow invalid input)
sr: Zaustavi    (nikad ne dozvoli neispravan ulaz)

en: Warning     (accept/discard invalid input)
sr: Upozori     (prihvati/odbaci neispravan ulaz)

en: Information (allow invalid input)
sr: Obavesti    (dozvoli neispravan unos)

en: Source
sr: Izvor

en: Criteria
sr: Kriterijum

en: Min:
sr: Najmanje:

en: Max:
sr: Najviše:

en: Value:
sr: Vrednost:

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
sr: Kriterijum ispravnosti je neupotrebljiv. Da isključim proveru ispravnosti?

en: Format Cells
sr: Oblikuj polja

en: Border
sr: Granica

en: Clear Background
sr: Očisti pozadinu

en: Background
sr: Pozadina

en: Pattern
sr: Šablon

en: You did not add the defined conditional format. Do you really want to close the conditional formatting dialog?
sr: Niste dodali određeno uslovno formatiranje. Da li zaista želite da zatvorite prozorče uslovnog oblikovanja?

en: (defined)
sr: (određeno)

en: (undefined)
sr: (neodređeno)

note: without any expression
en: Cell contains an error value.
sr: Polje sadrži vrednost greške.

en: Cell does not contain an error value.
sr: Polje ne sadrži vrednost greške.

en: Cell contains whitespace.
sr: Polje sadrži praznine.

en: Cell does not contain whitespace.
sr: Polje ne sadrži praznine.

note: with one expression
en: Cell value is = x.
sr: Vrednost polja je = x.

en: Cell value is ≠ x.
sr: Vrednost polja je ≠ x.

en: Cell value is > x.
sr: Vrednost polja je > x.

en: Cell value is < x.
sr: Vrednost polja je < x.

en: Cell value is ≧ x.
sr: Vrednost polja je ≧ x.

en: Cell value is ≦ x.
sr: Vrednost polja je ≦ x.

en: Expression x evaluates to TRUE.
sr: Izraz h je procenjen na TAČNO.

en: Cell contains the string x.
sr: Polje sadrži nisku h.

en: Cell does not contain the string x.
sr: Polje ne sadrži nisku h.

en: Cell value begins with the string x.
sr: Vrednost polja počinje niskom h.

en: Cell value does not begin with the string x.
sr: Vrednost polja ne počinje niskom h.

en: Cell value ends with the string x.
sr: Vrednost polja se završava niskom h.

en: Cell value does not end with the string x.
sr: Vrednost polja se ne završava niskom h.

note: with two expressions
en: Cell value is between x and y (incl.).
sr: Vrednost polja je između h i u.

en: Cell value is not between x and y (incl.).
sr: Vrednost polja nije između h i u.

en: Set conditional formatting
sr: Podesi uslovno oblikovanje

en: Clear conditional formatting
sr: Očisti uslovno oblikovanje

en: Remove condition from conditional formatting
sr: Ukloni uslov iz uslovnog oblikovanja

en: Expand conditional formatting
sr: Raširi uslovno oblikovanje

en: If the cell content is between these two values, a special style is used.
sr: Ako se sadržaj polja nalazi između ove dve vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content is not between these two values, a special style is used.
sr: Ako se sadržaj polja ne nalazi između ove dve vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content is equal to this value, a special style is used.
sr: Ako je sadržaj polja jednak ovoj vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content is not equal to this value, a special style is used.
sr: Ako sadržaj polja nije jednak ovoj vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content is > this value, a special style is used.
sr: Ako je sadržaj polja veći od ove vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content is < this value, a special style is used.
sr: Ako je sadržaj polja manji od ove vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content is ≧ this value, a special style is used.
sr: Ako je sadržaj polja veći ili jednak ovoj vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content is ≦ this value, a special style is used.
sr: Ako je sadržaj polja manji ili jednak ovoj vrednosti, onda se koristi poseban stil.

en: If this formula evaluates to TRUE, a special style is used.
sr: Ako se ova formula procenjuje na TAČNO, koristi se poseban stil.

en: If the cell content contains this string, a special style is used.
sr: Ako sadržaj polja sadrži ovu nisku, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content does not contain this string, a special style is used.
sr: Ako sadržaj polja ne sadrži ovu nisku, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content begins with this string, a special style is used.
sr: Ako sadržaj polja počinje ovom niskom, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content does not begin with this string, a special style is used.
sr: Ako sadržaj polja ne počinje ovom niskom, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content ends with this string, a special style is used.
sr: Ako se sadržaj polja završava ovom niskom, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content does not end  with this string, a special style is used.
sr: Ako se sadržaj polja ne završava ovom niskom, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell contains an error value, a special style is used.
sr: Ako polje sadrži vrednost greške, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell does not contain an error value, a special style is used.
sr: Ako polje ne sadrži vrednost greške, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content contains blanks, a special style is used.
sr: Ako sadržaj polja sadrži praznine, onda se koristi poseban stil.

en: If the cell content does not contain blanks, a special style is used.
sr: Ako sadržaj polja ne sadrži praznine, onda se koristi poseban stil.

en: This is an unknown condition type.
sr: Ovo je nepoznata vrsta uslova.

en: The selection is homogeneous with respect to conditions.
sr: Izbor je jednobrazan sa poštovanjem uslova.

en: The selection is <b>not</b> homogeneous with respect to conditions!
sr: Izbor <b>nije</b> jednobrazan sa poštovanjem uslova!

en: Editing conditional formatting:
sr: Uređujem uslovno oblikovanje:

en: Conditional Cell Formatting
sr: Uslovno oblikovanje polja

en: Row %s
sr: Red %s

en: %s to %s
sr: %s na %s

en: no available column
sr: nema dostupne kolone

en: no available row
sr: nema dostupnog reda

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Row/Column
sr: Red/kolona

en: Case Sensitive
sr: Razlikuj veličinu slova

en: By Value
sr: Prema vrednosti

en: Set standard/default column width
sr: Postavi standardnu/osnovnu širinu kolone

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
sr: Postavi širinu kolone za izbor na <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Specification %s does not define a region
sr: Osobenost %s ne određuje oblast

en: Source region %s overlaps with the destination region
sr: Izvorna oblast %s se preklapa sa odredišnom oblasti

en: The output range overlaps with the input ranges.
sr: Izlazni opseg se preklapa sa ulaznim opsezima.

en: Could not create the Consolidate dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za učvršćivanje.

note: end sub menu Row specific (Note some labels duplicate col labels)
en: Row
sr: Red

note: end sub menu Column specific (Note some labels duplicate row labels)
en: Column
sr: Kolona

en: Data
sr: Podaci

note: Must be last
en: Unused
sr: Nekorišćeno

en: Create Data Table
sr: Napravi tabelu podataka

en: The selection must have more than 1 column and row to create a Data Table.
sr: Izbor mora da sadrži više od jedne kolone i reda za pravljenje tabele podataka.

en: Data Table
sr: Tabela podataka

en: Could not create the Data Table definition dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče odrednice tabele podataka.

en: Workbook
sr: Radna sveska

en: <new name>
sr: <novi naziv>

en: Why would you want to define a name for the empty string?
sr: Zašto želite da odredite naziv za praznu nisku?

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
sr: Zašto želite da odredite naziv da bude #NAZIV?

en: This name is already in use!
sr: Ovaj naziv je već u upotrebi!

en: content
sr: sadržaj

en: Paste Defined Names
sr: Ubaci određene nazive

en: Could not create the Name Guru.
sr: Ne mogu da napravim čarobnjaka za naziv.

en: Delete
sr: Obriši

en: Could not create the Delete Cell dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče „Obriši polje“.

en: TRUE
sr: TAČNO

en: FALSE
sr: NETAČNO

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Transform function of G_TYPE_STRING to %s is required!
sr: Pretvaranje funkcije NISKE_G_VRSTE u %s je potrebno!

en: Keywords
sr: Ključne reči

en: Edit string value directly in above listing.
sr: Uredi vrednost niske neposredno u gornjem spisku.

en: Edit positive integer value directly in above listing.
sr: Uredi vrednost pozitivnog celog broja neposredno u gornjem spisku.

en: Edit integer value directly in above listing.
sr: Uredi vrednost celog broja neposredno u gornjem spisku.

en: Edit decimal number value directly in above listing.
sr: Uredi vrednost decimalnog broja neposredno u gornjem spisku.

en: Edit TRUE/FALSE value directly in above listing.
sr: Uredi vrednost TAČNO/NETAČNO neposredno u gornjem spisku.

en: To edit, use the keywords tab.
sr: Da uredite, koristite jezičak ključnih reči.

en: This property value cannot be edited.
sr: Vrednost ovog svojstva ne može biti uređivana.

en: Edit timestamp directly in above listing.
sr: Uredi vremensku oznaku neposredno u gornjem spisku.

en: A document property with the name '%s' already exists.
sr: Svojstvo dokumenta pod nazivom „%s“ već postoji.

en: Use the keywords tab to create this property.
sr: Koristite jezičak ključnih reči da napravite ovo svojstvo.

en: Integer
sr: Ceo broj

en: Decimal Number
sr: Decimalni broj

en: TRUE/FALSE
sr: TAČNO/NETAČNO

en: Date & Time
sr: Datum i vreme

en: Linked To
sr: Povezano sa

note: IMPORTANT: OBEY THE ORDER 0 - 3 - 2 - 1
en: File
sr: Datoteka

en: Properties
sr: Svojstva

en: Description
sr: Opis

en: Calculation
sr: Izračunavanje

en: Could not create the Properties dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče svojstava.

en: Could not create the Fill Series dialog.
sr: Ne mogu da obrazujem prozorče „Popuni niz“.

en: Function/Argument
sr: Funkcija/argument

en: Could not create the formula guru.
sr: Ne mogu da napravim čarobnjaka za formule.

en: All Functions
sr: Sve funkcije

en: Recently Used
sr: Skoro korišćene

en: In Use
sr: U upotrebi

en: %s evaluates to %s.
sr: %s se procenjuje na %s.

en: Arguments:
sr: Argumenti:

en: Note:
sr: Napomena:

en: Examples:
sr: Primeri:

note: Not translated
en: See also:
sr: Pogledajte takođe:

en: Further information:
sr: Dodatne informacije:

en: online descriptions
sr: opisi na mreži

en: Microsoft Excel:
sr: Majkrosoft Eksel:

en: ODF (OpenFormula):
sr: ODF (Open formula):

en: Gnumeric Function Help Browser
sr: Preglednik pomoći funkcija Gnumerika

en: Paste Function Name dialog
sr: Prozorče naziva funkcije ubacivanja

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
sr: Treba da uvedete ispravan naziv polja u „Postavi polje:“!

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
sr: Polje imenovano u „Postavi polje:“ mora da sadrži formulu!

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
sr: Treba da uvedete ispravan naziv polja u „Promenom polja:“!

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
sr: Polje imenovano u „Promenom polja“ ne sme da sadrži formulu.

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
sr: Vrednost data u polju „Na vrednost:“ je neispravna.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
sr: Traženje rešenja za polje %s je uspelo.

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
sr: Traženje rešenja za polje %s nije uspelo.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče sa alatom „Traženje vrednosti“.

en: Workbook Level
sr: Nivo radne sveske

en: Cell
sr: Polje

en: Could not create the goto dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za „Idi na“.

en: Left click once to follow this link.
    Middle click once to select this cell
sr: Jedan klik levim tasterom da pratite ovu vezu.
    Jedan klik srednjim tasterom da izaberete ovo polje

en: Not a range or name
sr: Nije opseg niti naziv

en: Internal Link
sr: Unutrašnja veza

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
sr: Skoči na određena polja ili imenovani opseg u tekućoj radnoj svesci

en: External Link
sr: Spoljna veza

en: Open an external file with the specified name
sr: Otvori spoljnu datoteku sa navedenim nazivom

en: Email Link
sr: Veza e-pošte

en: Prepare an email
sr: Pripremi e-poštu

en: Web Link
sr: Veb veza

en: Browse to the specified URL
sr: Idi na navedenu adresu

en: Add Hyperlink
sr: Dodaj hipervezu

en: Edit Hyperlink
sr: Uredi hipervezu

en: Remove Hyperlink
sr: Ukloni hipervezu

en: Could not create the hyperlink dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za hiperveze.

en: Insert
sr: Umetni

en: Could not create the Insert Cell dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče „Umetni polja“.

en: One field is not part of the merge zone!
sr: Jedno polje nije deo oblasti za stapanje!

en: %i fields are not part of the merge zone!
sr: %i polja nisu deo oblasti za stapanje!

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
sr: Opseg kolona podataka po veličini od %i do %i. Da li treba da doteramo veličine na %i i da nastavimo?

en: Input Data
sr: Ulazni podatak

en: Merge Field
sr: Polje za stapanje

en: %s is encrypted
sr: %s je šifrovano

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
sr: Šifrovane datoteke zahtevaju lozinku
    da bi mogle biti otvorene.

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Select Directory
sr: Izaberite direktorijum

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Add
sr: Dodaj

en: Plugin dependencies
sr: Zavisnosti priključaka

en: Unknown plugin
sr: Nepoznat priključak

en: Plugin services
sr: Usluge priključaka

en: Errors while activating plugins
sr: Greška pri pokretanju priključaka

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
sr: Sledeći dodatni priključci moraju biti pokrenuti da biste pokrenuli:

en: Unknown plugin with id="%s"
sr: Nepoznat priključak sa ib-om=„%s“

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
sr: 
    Da li želite da pokrenete ovaj priključak zajedno sa njegovim zavisnostima?

en: Error while deactivating plugin "%s".
sr: Greška prilikom zaustavljanja priključka „%s“.

en: Error while activating plugin "%s".
sr: Greška prilikom pokretanja priključka „%s“.

en: Active
sr: Pokrenut

en: Plugin name
sr: Naziv priključka

en: ID
sr: IB

en: Directory
sr: Direktorijum

en: Length of Undo Descriptors
sr: Dužina opisnika „Opozovi“

en: Sorting is Case-Sensitive
sr: Ređanje razlikuje veličinu slova

en: Default Number of Rows in a Sheet
sr: Osnovni broj redova u listu

en: Default Number of Columns in a Sheet
sr: Osnovni broj kolona u listu

en: By default, mark cells with spreadsheet functions
sr: Podrazumevano, označi polja sa tabelarnim funkcijama

en: By default, mark cells with truncated content
sr: Podrazumevano, označi polja sa skraćenim sadržajem

en: Default autosave frequency in seconds
sr: Osnovna učestalost samočuvanja u sekundama

en: Disable Extension Check for Configurable Text Exporter
sr: Isključi proveru proširenja za podesivog izvoznika teksta

en: Enter _Moves Selection
sr: Unesi izbor _premeštaja

note: xgettext : see https://en.wikipedia.org/wiki/X_Window_selection#Clipboard
en: Prefer CLIPBOARD Over PRIMARY Selection
sr: Daj prednost OSTAVI nad PRIMARNIM izborom

en: Capitalize _names of days
sr: Koristi velika slova za _dane

en: Correct _TWo INitial CApitals
sr: Ispravi _DVa VElika POčetna SLova

en: Do _not correct:
sr: Ne _ispravljaj:

en: Capitalize _first letter of sentence
sr: Veliko slovo za _prvo slovo u rečenici

en: Do _not capitalize after:
sr: _Ne pretvaraj u velika slova nakon:

en: Auto Correct
sr: Sam ispravi

en: Font
sr: Pismo

en: Files
sr: Datoteke

en: Tools
sr: Alati

en: Undo
sr: Opozovi

en: Windows
sr: Prozori

en: Header/Footer
sr: Zaglavlje i podnožje

en: Copy and Paste
sr: Umnoži i ubaci

en: Screen
sr: Ekran

en: INitial CApitals
sr: POčetna VElika SLova

en: First Letter
sr: Prvo slovo

en: points
sr: tačaka

en: inches
sr: inča

en: Default date format
sr: Osnovni oblik datuma

en: Custom date format
sr: Proizvoljni oblik datuma

en: Default time format
sr: Osnovni oblik vremena

en: Custom time format
sr: Proizvoljni oblik vremena

en: A1 (first cell of the page area)
sr: A1 (prvo polje oblasti stranice)

en: $A$1 (first cell of this worksheet)
sr: $A$1 (prvo polje ovog radnog lista)

en: First Printed Cell Of The Page
sr: Prvo štampano polje stranice

en: Custom header configuration
sr: Proizvoljno podešavanje zaglavlja

en: Custom footer configuration
sr: Proizvoljno podešavanje podnožja

en: Date format selection
sr: Izbor oblika datuma

en: Time format selection
sr: Izbor oblika vremena

en: Print as displayed
sr: Štampaj kao što je prikazano

en: Print as spaces
sr: Štampaj kao razmake

en: Print as dashes
sr: Štampaj kao crtice

en: Print as #N/A
sr: Štampaj kao #N/D

en: Do not print
sr: Ne štampaj

en: Print in place
sr: Štampaj odmah

en: Print at end
sr: Štampaj na kraju

en: %.0f pixels wide by %.0f pixels tall
sr: %.0f piksela širine puta %.0f piksela visine

en: %.0f points wide by %.0f points tall
sr: %.0f tačaka širine puta %.0f tačaka visine

en: %.1f in wide by %.1f in tall
sr: %.1f po širini puta %.1f po visini

en: %.0f mm wide by %.0f mm tall
sr: %.0f mm širina puta %.0f mm visina

en: %.1f wide by %.1f tall
sr: %.1f širine puta %.1f visine

en: <b>%s</b>
    <small>Location: %s</small>
sr: <b>%s</b>
    <small>Mesto: %s</small>

en: unknown
sr: nepoznato

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d sekunda
sr[1]: %d sekunde
sr[2]: %d sekundi
sr[3]: %d sekunda

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d minut
sr[1]: %d minuta
sr[2]: %d minuta
sr[3]: %d minut

en: a long time
sr: dugo vreme

en: The matrix range is not valid.
sr: Opseg matrice nije ispravan.

en: The matrix must be symmetric positive-definite.
sr: Matrica mora biti simetrična pozitivna-određena.

en: The number of random numbers requested is invalid.
sr: Broj traženih nasumičnih brojeva nije ispravan.

en: Could not create the Correlated Random Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Uzajamne slučajnosti“.

en: Uniform
sr: Jednobrazni

en: _Lower Bound:
sr: _Donja granica:

en: _Upper Bound:
sr: _Gornja granica:

en: Uniform Integer
sr: Jednobrazni ceo broj

en: Normal
sr: Uobičajeno

en: _Mean:
sr: _Srednja vrednost:

en: _Standard Deviation:
sr: _Standardno odstupanje:

en: Discrete
sr: Diskretan

en: _Value And Probability Input Range:
sr: Ulazni opseg vrednosti i _verovatnoće:

en: Bernoulli
sr: Bernuli

en: _p Value:
sr: _p vrednost:

en: _a Value:
sr: _a vrednost:

en: _b Value:
sr: _b vrednost:

en: Binomial
sr: Dvočlana

en: N_umber of Trials:
sr: Broj po_kušaja:

en: Cauchy
sr: Koši

en: Chisq
sr: Šisk

en: _nu Value:
sr: nu vrednos_t:

en: Exponential
sr: Izložilac

en: Exponential Power
sr: Stepen izložioca

en: nu_1 Value:
sr: nu_1 vrednost:

en: nu_2 Value:
sr: nu_2 vrednost:

en: Gamma
sr: Gama

en: Gaussian Tail
sr: Gausov ostatak

en: Geometric
sr: Geometrijski

en: Gumbel (Type I)
sr: Gambel (tip 1)

en: Gumbel (Type II)
sr: Gambel (tip 2)

en: Laplace
sr: Laplas

en: Levy alpha-Stable
sr: Levijeva alfa-stabilna

en: _c Value:
sr: _c vrednost:

en: _alpha:
sr: _alfa:

en: Logarithmic
sr: Logaritamsko

en: Logistic
sr: Logističko

en: Lognormal
sr: Obično logaritamski

en: _Zeta Value:
sr: Zeta _vrednost:

en: Negative Binomial
sr: Negativna binomijalna

en: N_umber of Failures
sr: Broj neuspešnih pokuš_aja

en: Poisson
sr: Puasonova

en: Rayleigh
sr: Rajlej

en: _Sigma:
sr: Si_gma:

en: Rayleigh Tail
sr: Rejlejov ostatak

en: Student t
sr: Studentova t

en: nu Value:
sr: nu vrednost:

en: Weibull
sr: Vejbul

en: Could not create the Random Tool dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče „Slučajni broj“.

note: * xgettext: This is a time format for * g_date_time_format used in locales that use * a 12 hour clock. You probably do not need * to change this.  The default will show * things like " 9:50 am" and " 9:50 pm".
en: %l:%M %P
sr: %l:%M %p

en: Set standard/default row height
sr: Postavi uobičajenu/osnovnu visinu reda

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
sr: Postavi visinu reda izbora na <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Scenario Summary
sr: Izveštaj scenarija

note: Titles.
en: Current Values
sr: Tekuće vrednosti

en: Changing Cells:
sr: Menjanje polja:

en: Invalid changing cells
sr: Neispravna promena polja

en: Changing cells should be on the current sheet only.
sr: Menjanje polja bi trebalo da se izvede samo na tekućem listu.

en: Scenario name already used
sr: Naziv scenarija je već u upotrebi

en: Invalid scenario name
sr: Netačan naziv scenarija

en: Could not create the Scenario Add dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče „Dodaj scenario“.

en: Created on
sr: Napravljeno

en: Results entry did not contain valid cell names.
sr: Dobijena stavka ne sadrži ispravne nazive polja.

en: Could not create the Scenarios dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče „Scenariji“.

en: You must select some cell types to search.
sr: Morate izabrati neku vrstu polja za pretragu.

en: Comment
sr: Napomena

en: Result
sr: Rezultat

en: Deleted
sr: Obrisan

en: Expression
sr: Izraz

en: Other value
sr: Druga vrednost

en: Content
sr: Sadržaj

en: <b>Note:</b> A sheet name change is pending.
sr: <b>Napomena:</b> Promena naziva lista je na čekanju.

en: At least one sheet must remain visible!
sr: Barem jedan list mora da ostane vidljiv!

note: xgettext : "Lock" is short for locked.  Keep this short.
en: Lock
sr: Priveži

note: xgettext : "Viz" is short for visibility.  Keep this short.
en: Viz
sr: Vid

note: xgettext : "Dir" is short for direction.  Keep this short.
en: Dir
sr: Smer

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Rows"
en: Rows
sr: Redova

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Cols"
en: Cols
sr: Kolona

en: Current Name
sr: Tekući naziv

en: New Name
sr: Novi naziv

en: You may not call more than one sheet "%s".
sr: Nećete moći da nazovete „%s“ više od jednog lista.

en: Another view is already managing sheets
sr: Drugi pregled već upravlja listovima

en: Default
sr: Osnovno

en: Move Object
sr: Premesti objekat

en: Resize Object
sr: Promeni veličinu objekta

en: Set Object Name
sr: Postavi naziv objekta

en: Set Object Print Property
sr: Postavi svojstvo štampanja objekta

en: Set Object Anchor Mode
sr: Postavi režim sidra objekta

en: Set Object Properties
sr: Postavi svojstva objekta

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za mešanje podataka.

en: The input variable range is invalid.
sr: Ulazni opseg promenljivih je neispravan.

en: The output variable range is invalid.
sr: Izlazni opseg promenljivih je neispravan.

en: Simulations
sr: Oponašanje

en: Iterations
sr: Ponavljanja

en: # Input variables
sr: # Ulazne promenljive

en: # Output variables
sr: # Izlazne promenljive

en: Runtime
sr: U toku izvršavanja

en: Run on
sr: Pokreni na

en: Min
sr: Najmanja vrednost

en: Average
sr: Prosek

en: Max
sr: Najveća vrednost

en: Invalid variable range was given
sr: Zadat je neispravan opseg promenljivih

en: First round number should be less than or equal to the number of the last round.
sr: Prvi zaokruženi broj treba da bude manji ili jednak broju iz poslednjeg zaokruživanja.

en: Could not create the Simulation dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za simulaciju.

en: Could not create the List Property dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za svojstva spiska.

en: Format Object
sr: Oblikuj objekat

en: Head
sr: Zaglavlje

en: Tail
sr: Podnožje

en: Looking for a subject for your thesis? Maybe you would like to write a solver for Gnumeric?
sr: Tražite temu za vaše istraživanje? Možda biste želeli da napišete rešavač za Gnumerika?

en: Changing solver parameters
sr: Menjam parametre rešavača

en: Feasible
sr: Izvodljivo

en: Optimal
sr: Najbolje

en: Infeasible
sr: Neizvodljivo

en: Unbounded
sr: Neograničeno

en: Ready
sr: Spreman

en: Preparing
sr: Pripremam

en: Prepared
sr: Pripremljeno

en: Running
sr: Radim

en: Done
sr: Urađeno

en: Error
sr: Greška

en: Cancelled
sr: Otkazano

en: %s %%s Report
sr: %s %%s izveštaj

en: The chosen solver is not functional.
sr: Izabrani rešavač nije delotvoran.

en: Running solver
sr: Pokrećem rešavač

en: Optimal solution created by solver.
sr: Najbolje rešenje koje je pronašao rešavač.

en: Feasible solution created by solver.
sr: Izvodljivo rešenje koje je pronašao rešavač.

en: Subject to the Constraints:
sr: Podložno ograničenjima:

en: Could not create the Solver dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče za alatku „Sistem za rešavanje“.

en: Export
sr: Izvezi

en: This workbook does not contain any exportable content.
sr: Ova radna sveska ne sadrži nikakav sadržaj za izvoz.

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
sr: Samootkrivanje nije pronašlo nijednu kolonu u tekstu. Pokušajte ručno

en: Merge with column on _left
sr: Stopi sa kolonom na _levo

en: Merge with column on _right
sr: Stopi sa kolonom na _desno

en: _Split this column
sr: _Podeli ovu kolonu

en: _Widen this column
sr: _Raširi ovu kolonu

en: _Narrow this column
sr: _Suzi ovu kolonu

en: Importing %i columns and ignoring none.
sr: Uvozim %i kolone i ne zanemarujem ništa.

en: Importing %i columns and ignoring %i.
sr: Uvozim %i kolone i zanemarujem %i.

en: A maximum of %d column can be imported. | A maximum of %d columns can be imported.
sr[0]: Najviše %d kolona može biti uvezena.
sr[1]: Najviše %d kolone mogu biti uvezene.
sr[2]: Najviše %d kolona može biti uvezeno.
sr[3]: Najviše %d kolona može biti uvezena.

en: Format Selector
sr: Birač zapisa

en: Ignore all columns on right
sr: Zanemari sve kolone desno

en: Ignore all columns on left
sr: Zanemari sve kolone levo

en: Import all columns on right
sr: Uvezi sve kolone desno

en: Import all columns on left
sr: Uvezi sve kolone levo

en: Copy format to right
sr: Umnoži zapis desno

en: A maximum of %d columns can be imported.
sr: Moguće je uvesti najviše %d kolona.

en: Auto fit
sr: Samo uklapanje

en: If this checkbox is selected, column %i will be imported into Gnumeric.
sr: Ukoliko je ova kućica označena, kolona %i će biti uvezena u Gnumerik.

en: If this checkbox is selected, the width of the column will be adjusted to the longest entry.
sr: Ukoliko je ova kućica označena, širina kolone će biti doterana na najdužu stavku.

en: Column %d
sr: Kolona %d

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
sr[0]: %d od %d linije za uvoz
sr[1]: %d od %d linija za uvoz
sr[2]: %d od %d linija za uvoz
sr[3]: %d od %d linije za uvoz

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
sr: Podatak nije ispravan u načinu zapisa %s; molim izaberite neki drugi način zapisa.

en: Line
sr: Linija

en: Text
sr: Tekst

en: Data (from %s)
sr: Podatak (iz %s)

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
sr: Trebalo bi da uvedete jedno ispravno polje kao zavisno polje

en: The dependency cells should not contain an expression
sr: Zavisna polja ne treba da sadrže izraz

en: You should introduce a valid number as minimum
sr: Treba da uvedete ispravan broj za minimum

en: You should introduce a valid number as maximum
sr: Treba da uvedete ispravan broj kao maksimum

en: The maximum value should be bigger than the minimum
sr: Maksimalni broj treba da bude veći od minimalnog

en: You should introduce a valid number as step size
sr: Treba da uvedete ispravan broj kao veličinu koraka

en: The step size should be positive
sr: Veličina koraka bi trebala biti pozitivna

en: You should introduce one or more dependency cells
sr: Treba da uvedete jedno ili više zavisnih polja

en: You should introduce a single valid cell as result cell
sr: Treba da uvedete jedno ispravno polje kao polje za rezultat

en: The target cell should contain an expression
sr: Polje za rezultat treba da sadrži jedan izraz

en: Display "%s" could not be opened.
sr: Ne mogu da otvorim ekran „%s“.

en: This screen
sr: Ovaj ekran

en: Screen %d [This screen]
sr: Ekran %d [Ovaj ekran]

en: Screen %d
sr: Ekran %d

en: Widgets
sr: Elementi

en: Protection
sr: Zaštita

en: Auto Completion
sr: Samodopunjavanje

en: Cell Markers
sr: Označavači polja

en: Advanced Filter
sr: Napredni filter

en: _List range:
sr: Opseg _spiska:

en: _Criteria range:
sr: Opseg _kriterijuma:

en: _Unique records only
sr: Samo _jedinstveni zapisi

en: Input
sr: Ulaz

en: Output
sr: Izlaz

en: ANOVA - Single Factor
sr: ANOVA — jedan faktor

en: _Input range:
sr: _Ulazni opseg:

en: Grouped by:
sr: Grupisano po:

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: _Columns
sr: _Kolone

[ctx: groupby]
note: Group by Rows
en: _Rows
sr: _Redovi

en: _Areas
sr: _Oblasti

en: _Labels
sr: _Natpisi

en: _Alpha:
sr: _Alfa:

en: Options
sr: Podešavanja

en: ANOVA - Two-Factor
sr: ANOVA — dva faktora

en: Input _range:
sr: Ulazni _opseg:

en: Rows per _sample:
sr: Redova _po uzorku:

en: _Alpha:
sr: _Alfa:

en: Gnumeric : AutoFilter
sr: Gnumerik : Autofilter

en: Show rows where:
sr: Prikaži vrste gde:

en: _And
sr: _I

en: _Or
sr: I_li

en: equals
sr: jednako

en: does not equal
sr: nije jednako

en: is greater than
sr: je veći od

en: is greater than or equal to
sr: je veći ili jednak sa

en: is less than
sr: je manji od

en: is less than or equal to
sr: je manji ili jednak sa

en: begins with
sr: počinje sa

en: does not begin with
sr: ne počinje sa

en: ends with
sr: završava se sa

en: does not end with
sr: ne završava se sa

en: contains
sr: sadrži

en: does not contain
sr: ne sadrži

en: Count or percentage:
sr: Iznos ili procenat:

en: Top
sr: Gore

en: Bottom
sr: Dole

en: Items
sr: Stavke

en: Percentage
sr: Procenat

en: Autoformat
sr: Sam oblikuj

en: C_ategory:
sr: K_ategorija:

en: _Settings
sr: _Podešavanja

en: Apply _Number Formats
sr: Primeni _zapise broja

en: Apply _Borders
sr: Primeni _granice

en: Apply _Fonts
sr: Primeni _pismo

en: Apply _Patterns
sr: Primeni _obrasce

en: Apply _Alignment
sr: Primeni _poravnavanje

en: _Edges
sr: _Ivice

en: _Left
sr: _Levo

en: _Right
sr: _Desno

en: _Top
sr: _Gore

en: _Bottom
sr: _Dole

en: _Show Gridlines
sr: Prikaži _linije mreže

en: Preview
sr: Pregled

en: Name:
sr: Naziv:

en: Author:
sr: Autor:

en: Category:
sr: Kategorija:

en: Description:
sr: Opis:

en: Name of template
sr: Naziv šablona

en: The group/individual that made the template
sr: Grupa ili pojedinac koji je napravio šablon

en: The category this template belongs to
sr: Kategorija kojoj pripada ovaj šablon

en: A short description of the template
sr: Kratak opis šablona

en: Template Details
sr: Detalji šablona

en: Auto Save
sr: Sam sačuvaj

en: _Automatically save every
sr: _Sam čuvaj na svakih

en: _minutes
sr: _minuta

en: _Prompt Before Saving
sr: _Pitaj pre snimanja

en: Cell Comment
sr: Napomena za polje

en: <b>Old Author:</b>
sr: <b>Prvobitni autor:</b>

en: <b>New Author:</b>
sr: <b>Sadašnji autor:</b>

en: _Wrap in properties window
sr: _Prelomi u prozoru svojstava

en: E_xpand
sr: _Raširi

en: Condition:
sr: Uslov:

en: Applicable Style Components:
sr: Sastojci primenljivog stila:

en: Number Format
sr: Zapis broja

en: Alignment
sr: Poravnanje

en: Validation
sr: Potvrđivanje

en: Style Overlay:
sr: Preklapanje izgleda:

en: _Edit Style
sr: _Uredi stil

en: Any Value     (no validation)
sr: Bilo koja vrednost     (bez provere ispravnosti)

en: Whole numbers
sr: Celi brojevi

en: Numbers
sr: Brojevi

en: In a list
sr: Na spisku

en: Date
sr: Datum

en: Time
sr: Vreme

en: Text length
sr: Dužina teksta

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: min <= val <= max         (between)
sr: najm <= vrednost <= najv             (između)

en: val <= min || max <= val (not between)
sr: vrednost <= najm || najv <= vrednost (nije između)

en: val == bound                  (equal to)
sr: vrednost == granica                  (jednako je)

en: val <> bound                  (not equal to)
sr: vrednost <> granica                  (nije jednako)

en: val  >  bound                  (greater than)
sr: vrednost  >  granica                 (veće od)

en: val  <  bound                  (less than)
sr: vrednost  <  granica                 (manje od)

en: val >= bound                  (greater than or equal)
sr: vrednost >= granica                  (veće od ili jednako)

en: val <= bound                  (less than or equal)
sr: vrednost <= granica                  (manje od ili jednako)

en: <b>Horizontal alignment</b>
sr: <b>Vodoravno poravnavanje</b>

en: _General
sr: _Opšte

en: Center across _selection
sr: Usredišti preko _izbora

en: _Indent:
sr: _Uvuci:

en: <b>Vertical alignment</b>
sr: <b>Uspravno poravnavanje</b>

en: Ce_nter
sr: Po _sredini

en: _Fill
sr: _Ispuni

en: _Justify
sr: _Poravnaj

en: D_istributed
sr: _Raspoređeno

en: C_enter
sr: _Usredišti

en: J_ustify
sr: P_oravnaj

en: _Distributed
sr: _Raspoređeno

en: <b>Control</b>
sr: <b>Upravljanje</b>

en: _Wrap text
sr: Prelomi _tekst

en: Shrin_k to fit
sr: _Skupi da stane

en: Reverse Diagonal
sr: Obrnuto dijagonalno

en: Diagonal
sr: Dijagonalni

note: start sub menu
en: Left
sr: Levo

en: Right
sr: Desno

en: None
sr: Ništa

[ctx: border]
note: Cell border
en: None
sr: Ništa

en: Outline
sr: Opšti pregled

en: Inside Vertical
sr: Unutar uspravne

en: Inside
sr: Unutar

en: Inside Horizontal
sr: Unutar vodoravne

en: <b>Line</b>
sr: <b>Linija</b>

en: Style:
sr: Stil:

[ctx: line]
note: Cell border line
en: None
sr: Ništa

en: C_olor:
sr: B_oja:

en: <b>Background</b>
sr: <b>Pozadina</b>

en: <b>Sample</b>
sr: <b>Uzorak</b>

en: <b>Pattern</b>
sr: <b>Obrazac</b>

en: Solid
sr: Pun

en: 75% Grey
sr: 75% sivo

en: 50% Grey
sr: 50% sivo

en: 25% Grey
sr: 25% sivo

en: 12.5% Grey
sr: 12.5% sivo

en: 6.25% Grey
sr: 6.25% sivo

en: Horizontal Stripe
sr: Vodoravna pruga

en: Vertical Stripe
sr: Uspravna pruga

en: Reverse Diagonal Stripe
sr: Obrnuta dijagonalna pruga

en: Diagonal Stripe
sr: Dijagonalna pruga

en: Diagonal Crosshatch
sr: Dijagonalni nišan

en: Thick Diagonal Crosshatch
sr: Debeli dijagonalni nišan

en: Thin Horizontal Stripe
sr: Tanka vodoravna pruga

en: Thin Vertical Stripe
sr: Tanka uspravna pruga

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
sr: Tanka obrnuta dijagonalna pruga

en: Thin Diagonal Stripe
sr: Tanka dijagonalna pruga

en: Thin Horizontal Crosshatch
sr: Tanki vodoravni nišan

en: Thin Diagonal Crosshatch
sr: Tanki dijagonalni nišan

en: Foreground Solid
sr: Boja iscrtavanja

en: Small Circles
sr: Mali krugovi

en: Semi Circles
sr: Polu krugovi

en: Thatch
sr: Slama

en: Large Circles
sr: Veliki krugovi

en: Bricks
sr: Cigle

en: _Lock
sr: _Priveži

en: Hi_de
sr: _Sakrij

en: Locking cells or hiding formulæ only affects protected worksheets.
sr: Zaključavanje polja i skrivanje funkcija se odnosi samo na zaštićene radne sveske.

en: _Protect worksheet
sr: _Zaštićena radne sveska

en: <span weight="bold">Criteria</span>
sr: <span weight="bold">Kriterijum</span>

en: Allo_w:
sr: _Dozvoli:

en: Con_dition:
sr: U_slov:

en: Ignore _blank cells
sr: Zanemari _prazna polja

en: I_n-cell dropdown
sr: Padanje _u-polje

en: <b>Error alerts</b>
sr: <b>Upozorenja greške</b>

en: Ac_tion:
sr: R_adnja:

en: Titl_e:
sr: Nasl_ov:

en: _Message:
sr: Po_ruka:

en: _Show input message when cell is selected
sr: Prikaži ulaznu poruku kada je iza_brano polje

en: Input Message
sr: Ulazna poruka

en: Sort...
sr: Poređaj...

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
sr: <span weight="bold">Opcije ređanja</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
sr: <span weight="bold">Pravila ređanja</span>

en: Locale:
sr: Jezik:

en: Sorting _preserves formats
sr: Poredak _očuvava zapise

en: When this checkbox is checked, cell formatting such as borders, hyperlinks, fore and background colors will remain in the original location. Uncheck this checkbox to have these formats move with the content.
sr: Kada je izabrana ova kućica, formatiranje polja kao što su ivice, hiperveze, boja pročelja i začelja će ostati na prvobitnom mestu. Poništite ovu kućicu da bi se ova formatiranja premestila sa sadržajem.

en: Sort range has a _header
sr: Opseg ređanja sadrži _zaglavlje

en: The first row or column of the range is excluded from sorting and assumed to contain column or row headers.
sr: Prvi red ili kolona opsega je isključena iz ređanja i smatra se da sadrži zaglavlja kolone ili reda.

en: Direction:
sr: Pravac:

en: Range:
sr: Opseg:

en: _Left-Right
sr: S _leva na desno

en: Sort columns by the specified rows
sr: Poređajte kolone prema navedenim redovima

en: _Top-Bottom
sr: Sa _vrha na dole

en: Sort rows by the specified columns
sr: Poređajte redove prema navedenim kolonama

en: Move selected field up in the sort order
sr: Pomeri izabrano polje gore u poretku ređanja

en: Move the selected field down in the sort order
sr: Pomeri izabrano polje dole u poretku ređanja

en: Clear all fields from the sort specification
sr: Očisti sva polja iz odredbe ređanja

en: Remove the selected field from the sort specification
sr: Ukloni izabrano polje iz odredbe ređanja

en: Adds any fields in the range box to the left to the sort criteria or allows selection of fields from a menu.
sr: Dodaje bilo koja polja u okvir opsega na levo od kriterijuma ređanja ili dopušta izbor polja iz izbornika.

en: Contingency Table Analysis
sr: Analiza tabele slučajnosti

en: _Contingency Table:
sr: Tabela _slučajnosti:

en: Test of _Homogeneity
sr: Test _istovrsnosti

en: Test of _Independence
sr: Test _nezavisnosti

en: Group/Ungroup
sr: Grupiši/Razgrupiši

[ctx: group]
note: Group Columns
en: _Columns
sr: _Kolone

[ctx: group]
note: Group Rows
en: _Rows
sr: _Redovi

en: Column Width
sr: Širina kolone

en: _Column width in pixels:
sr: _Širina kolone u pikselima:

en: Column width in points:
sr: Širina kolone u tačkama:

en: _Use Default
sr: Koristiti _osnovno

en: _Function:
sr: _Funkcija:

en: The function to use when consolidating
sr: Funkcija koja se koristi za učvršćivanje

en: _Source areas:
sr: _Izvorne oblasti:

en: Clear the list of source areas
sr: Očisti spisak izvornih područja

en: Delete the currently selected source area
sr: Ukloni trenutno označenu izvornu oblast

en: Labels in _top row
sr: Natpisi u _gornjem redu

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
sr: Gornji red sadrži natpise, oni se neće učvrstiti, već će se koristiti kao ključevi pri poređenju

en: Labels in _left column
sr: Natpisi u _levoj koloni

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
sr: Leva kolona sadrži natpise, oni se neće učvrstiti, već će se koristiti kao ključevi pri poređenju

en: C_opy labels
sr: _Umnoži natpise

en: SUM
sr: ZBIR

en: MIN
sr: NAJM

en: MAX
sr: NAJV

en: AVERAGE
sr: PROSEK

en: COUNT
sr: BROJ

en: PRODUCT
sr: PROIZVOD

en: VAR
sr: PROM

en: VARP
sr: PROMP

en: Correlation
sr: Korelacija

en: Covariance
sr: Kovarijansa

en: Values
sr: Vrednosti

en: Formulæ
sr: Formula

en: <b>Output Placement</b>
sr: <b>Postavljanje izlaza</b>

en: New _sheet
sr: Novi _list

en: New _workbook
sr: Nova _radna sveska

en: Output _range:
sr: _Izlazni opseg:

en: <b>Output Formatting</b>
sr: <b>Izlazno oblikovanje</b>

en: A_utofit columns
sr: Sam _uklopi kolone

en: C_lear output range
sr: Očisti _izlazni opseg

en: Retain output range _formatting
sr: Očuvaj _oblikovanje izlaznog opsega

en: Retain output range co_mments
sr: Očuvaj _napomene izlaznog opsega

en: _Enter into cells:
sr: _Unesi u polja:

en: DataSlicer Guru : Gnumeric
sr: Znalac delioca podataka : Gnumerik

en: _Format
sr: _Oblikuj

en: _Style
sr: _Stil

en: _Aggregation
sr: _Prikupljanje

en: _Layout
sr: _Raspored

en: Format
sr: Oblikuj

en: _Row Input:
sr: Ulaz _reda:

en: Co_lumn Input:
sr: Ulaz _kolone:

en: Define Names
sr: Odredi nazive

en: Erase the search entry.
sr: Izbriši unos pretrage.

en: Delete cells
sr: Obriši polja

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
sr: <span weight="bold">Način brisanja</span>

en: Shift cells _left
sr: Pomeri polja na _levo

en: Shift cells _up
sr: Pomeri polja na _gore

en: Delete _row(s)
sr: Ukloni _vrstu(e)

en: Delete _column(s)
sr: Ukloni _kolonu(e)

en: Descriptive Statistics
sr: Opisna statistika

en: S_ummary Statistics
sr: Uku_pna statistika

en: _Use ssmedian
sr: _Koristi ssmedijanu

en: Use the ssmedian function with interval width 1 rather than the traditional median function.
sr: Koristite funkciju ssmedijane sa širinom intervala 1 umesto tradicionalne funkcije medijane.

en: Confidence Interval for the _Mean
sr: Poverljiv opseg za _srednju vrednost

en: (1 - _alpha):
sr: (1 — _alfa):

en: Kth _Smallest
sr: Naj_manji K-ti

en: Kth _Largest
sr: Naj_veći K-ti

en: Unix (linefeed)
sr: Juniks (znak za novu liniju)

en: Macintosh before OS X (carriage return)
sr: Mekintoš pre OS Iks-a (znak za novi red)

en: Windows (carriage return + linefeed)
sr: Vindouz (znak za novi red + znak za novu liniju)

en: Automatic (puts quotes where needed)
sr: Samostalno (stavi navodnike gde je potrebno)

en: Always
sr: Uvek

en: Never
sr: Nikad

en: Space
sr: Razmak

en: Tab
sr: Jezičak

en: Bang (!)
sr: Uzvičnik (!)

en: Colon (:)
sr: Dvotačka (:)

en: Comma (,)
sr: Zarez (,)

en: Hyphen (-)
sr: Crtica (-)

en: Pipe (|)
sr: Spojka (|)

en: Semicolon (;)
sr: Tačka-zarez (;)

en: Slash (/)
sr: Kosa crta (/)

en: Transliterate
sr: Preslovi

en: Escape
sr: Izlaz

en: Auto
sr: Samostalno

en: Raw
sr: Sirovo

en: Preserve
sr: Očuvaj

en: Export as Text
sr: Izvezite kao tekst

en: Choose sheets to export and determine export ordering of the sheets:
sr: Izaberite listove za izvoz i odredite redosled izvoza listova:

en: Select all non-empty sheets for export.
sr: Izaberite sve neprazne listove za izvoz.

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Deselect all sheets for export.
sr: Poništite izbor svih listova za izvoz.

en: Select N_one
sr: Poništi _izbor

en: Move the selected sheet to the top of the list of to be exported sheets to be exported first.
sr: Pomerite izabrani list na vrh spiska listova za izvoz da bi prvi bio izvezen.

en: Raise the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported earlier.
sr: Izdignite izabrani list na spisku listova za izvoz da bi ranije bio izvezen.

en: Lower the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported later.
sr: Spustite izabrani list na spisku listova za izvoz da bi kasnije bio izvezen.

en: Move the selected sheet to the end of the list of to be exported sheets to be exported last.
sr: Pomerite izabrani list na kraj spiska listova za izvoz da bi poslednji bio izvezen.

en: Choose export formatting:
sr: Izaberite oblikovanje izvoza:

en: Save as default formatting
sr: Sačuvaj kao osnovno oblikovanje

en: Line _termination:
sr: Završetak _linije:

en: _Separator:
sr: _Razdvajač:

en: Qu_oting:
sr: Ci_tiranje:

en: Quote _character:
sr: Znak za _citiranje:

en: Character _encoding:
sr: Vrsta zapisa _znakova:

en: _Locale
sr: _Jezik

en: _Unknown characters:
sr: _Nepoznati znakovi:

en: _Format:
sr: _Zapis:

en: Both sides
sr: Obe strane

en: Neither side
sr: Nijedna strana

en: On left side only
sr: Samo na levoj strani

en: On right side only
sr: Samo sa desne strane

en: Text Import Configuration
sr: Podešavanje uvoza teksta

en: F_inish
sr: _Završi

en: Source Format
sr: Izvorni zapis

en: Encoding:
sr: Kodiranje:

en: Line breaks:
sr: Prelomi reda:

en: Original data type:
sr: Originalna vrsta podataka:

en: _Unix (LF)
sr: _Juniks (LF)

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
sr: Znak za novi red (ASKRI kod 10) prelama redove

en: _Windows (CR+LF)
sr: _Vindouz (CR+LF)

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
sr: Niz od znaka za vraćanje unosa na početak i za novi red (ASKRI kodovi 13 i 10) prelama redove

en: _Mac pre-OS X (CR)
sr: _Mek pre-OS Iks-a (CR)

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
sr: Znak za vraćanje unosa na početak (ASKRI kod 13) prelama redove

en: _Separated
sr: _Razdvojeno

en: Each column in the text is separated by a &apos;separation&apos; character, e.g. a semicolon.
sr: Svaka kolona u tekstu je razdvojena znakom za &apos;razdvajanje&apos;, npr. tačka-zarez.

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
sr: Svaka kolona u tekstu je razdvojena znakom za razdvajanje, npr. tačka-zarez.

en: Fi_xed width
sr: Utvrđene ši_rine

en: Define the width of each column manually.
sr: Ručno odredite širinu svake kolone.

en: Lines to import
sr: Linije za uvoz

en: Fr_om line:
sr: _Od linije:

en: _To line:
sr: _Do linije:

en: Number of lines to import
sr: Broj linija koje se uvoze

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
sr: Stvarna obrada će početi u ovoj liniji, sve prethodne linije će biti zanemarene.

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
sr: Obrada se zaustavlja na ovoj liniji, sve naknadne linije će biti zanemarene.

en: Main
sr: Glavno

en: Separators
sr: Razdvojnici

en: Text indicator
sr: Pokazatelj teksta

en: _Space
sr: _Razmak

en: _Tab
sr: _Tabulator

en: _Comma (,)
sr: _Zarez (,)

en: C_olon (:)
sr: _Dvotačka (:)

en: Semicolo_n (;)
sr: _Tačka-zarez (;)

en: _Hyphen (-)
sr: _Crtica (-)

en: C_ustom
sr: P_roizvoljno

en: Custom separator, this can be any character.
sr: Proizvoljni razdvajač, ovo može biti bilo koji znak.

en: S_ee two separators as one
sr: Tumači dva razdvojnika _kao jedan

en: See two successive separators as one.
sr: Tumači dva uzastopna razdvojnika kao jedan.

en: _Ignore initial separators
sr: Zanemari _početne razdvojnike

en: Ignore any separators at the beginning of lines
sr: Zanemaruje sve razdvojnike na početku linija

en: Te_xt indicator:
sr: Pokaz_atelj teksta:

en: _Adjacent text indicators escaped
sr: Istaknuti su po_kazatelji susednog teksta

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
sr: Tumači dva uzastopna pokazatelja teksta kao jedan koji ne prekida polje.

en: CSV
sr: ZRV

en: _Auto Column Discovery
sr: _Samostalno otkrivanje kolona

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
sr: Pokušaj automatskog raspoznavanja kolona u tekstu.

en: _Clear
sr: _Očisti

en: Clear list of columns
sr: Očisti spisak kolona

[ctx: import]
note: Columns in imported text
en: Columns
sr: Kolone

en: Fixed
sr: Utvrđeno

en: Trim:
sr: Doterati:

en: Source Locale:
sr: Izvorni lokalitet:

en: Zoom
sr: Uvećanje

en: 20_0 %
sr: 20_0%

en: _Fit Selection
sr: _Ispuni izbor

en: _Custom Percentage
sr: _Proizvoljni procenat

en: Magnification
sr: Uvećanje

en: Sheets
sr: Listovi

en: Document Properties
sr: Svojstva dokumenta

en: <b>Information</b>
sr: <b>Podaci</b>

en: <b>Name:</b>
sr: <b>Naziv:</b>

en: <b>Location:</b>
sr: <b>Mesto:</b>

en: <b>Created:</b>
sr: <b>Napravljeno:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
sr: <b>Izmenjeno:</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
sr: <b>Poslednji pristup:</b>

en: <b>Owner:</b>
sr: <b>Vlasnik:</b>

en: <b>Group:</b>
sr: <b>Grupa:</b>

en: <b>Permissions</b>
sr: <b>Ovlašćenja</b>

en: <b>Read</b>
sr: <b>Čitanje</b>

en: <b>Write</b>
sr: <b>Pisanje</b>

en: <b>Other:</b>
sr: <b>Ostali:</b>

en: Title:
sr: Naslov:

en: Subject:
sr: Tema:

en: Manager:
sr: Rukovodilac:

en: Company:
sr: Preduzeće:

en: Comments:
sr: Napomene:

en: The document title (not filename)
sr: Naslov dokumenta (ne naziv datoteke)

en: The document subject
sr: Tema dokumenta

en: The document author
sr: Autor dokumenta

en: The document manager
sr: Upravnik dokumenta

en: The document company
sr: Preduzeće dokumenta

en: The document category
sr: Kategorija dokumenta

en: The document comments
sr: Napomene dokumenta

en: Edit item inside the above listing.
sr: Uređujte stavku unutar gornjeg spiska.

en: New Document Property:
sr: Svojstvo novog dokumenta:

en: Name:
sr: Naziv:

en: Type:
sr: Vrsta:

en: <b>Number of sheets:</b>
sr: <b>Broj listova:</b>

en: <sheets>
sr: <listovi>

en: <b>Number of cells:</b>
sr: <b>Broj polja:</b>

en: <cells>
sr: <polja>

en: <b>Number of pages:</b>
sr: <b>Broj stranica:</b>

en: <pages>
sr: <stranice>

en: Recalculation:
sr: Ponovno izračunavanje:

en: A_utomatic
sr: _Samostalno

en: _Manual
sr: Uput_stvo

en: Maximum it_erations:
sr: Najviše _ponavljanja:

en: Maximum c_hange:
sr: Najviše _izmena:

en: _Iteration
sr: _Ponavljanje

en: page 6
sr: stranica 6

en: Exponential Smoothing
sr: Eksponencijalno ublažavanje

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: C_olumns
sr: K_olone

en: Simple exponential smoothing (Hunter, 1986)
sr: Jednostavno eksponencijalno ublažavanje (Hanter, 1986)

en: Simple exponential smoothing (Roberts, 1959)
sr: Jednostavno eksponencijalno ublažavanje (Roberts, 1959)

en: Holt's trend corrected exponential smoothing
sr: Holtova težnja ispravljenog eksponencijalnog ublažavanja

en: Additive Holt-Winters exponential smoothing
sr: Dodatno Holt-Vintersovo eksponencijalno ublažavanje

en: Multiplicative Holt-Winters exponential smoothing
sr: Umnožavajuće Holt-Vintersovo eksponencijalno ublažavanje

en: _Damping factor (α):
sr: Činilac _prigušenja (α):

en: Growth damping factor (γ):
sr: Činilac rastućeg prigušenja (γ):

en: Seasonal damping factor (δ):
sr: Činilac sezonskog prigušenja (δ):

en: Seasonal period:
sr: Sezonski period:

en: Include chart
sr: Uključi grafik

en: _Standard errors
sr: _Uobičajene greške

en: Denominator:
sr: Imenilac:

en: Fill Series
sr: Popuni niz

en: Series in:
sr: Niz u:

en: _Row
sr: _Red

en: _Column
sr: _Kolona

en: Type:
sr: Vrsta:

en: _Linear
sr: _Linearno

en: _Growth
sr: _Rast

en: _Date
sr: _Datum

en: _Start value:
sr: _Početna vrednost:

en: S_tep value:
sr: Vrednost _koraka:

en: St_op value:
sr: _Zaustavna vrednost:

en: Series
sr: Niz

en: Date unit:
sr: Jedinica datuma:

en: D_ay
sr: D_an

en: _Weekday
sr: _Dan u nedelji

en: _Month
sr: _Mesec

en: _Year
sr: _Godina

en: Formula Guru
sr: Čarobnjak za formule

en: Enter as array function
sr: Unesi kao funkciju niza

en: Quote unknown names
sr: Citiraj nepoznate nazive

en: Fourier Analysis
sr: Furijeova analiza

en: _Inverse
sr: _Izvrnuto

en: Frequency Tables
sr: Tabele učestalosti

en: _Input
sr: _Unos

en: Automatic Categories
sr: Samostalne kategorije

en: _Maximum number of categories:
sr: _Najveći broj kategorija:

en: _Predetermined categories
sr: _Predodređene kategorije

en: Category _range:
sr: _Opseg kategorije:

en: C_ategories
sr: K_ategorije

en: No chart
sr: Bez grafika

en: Bar chart
sr: Grafik traka

en: Column chart
sr: Grafik kolona

en: _Percentages
sr: _Procenti

en: Use e_xact comparisons
sr: Koristi _tačna poređenja

en: _Graphs & Options
sr: _Grafici i opcije

en: _Output
sr: I_zlaz

en: Function Selector
sr: Birač funkcija

en: Select a function to insert:
sr: Izaberite funkciju za ubacivanje:

en: GoalSeek
sr: Traženje vrednosti

en: <span weight="bold">Goal</span>
sr: <span weight="bold">Cilj</span>

en: _Set Cell:
sr: _Postavi polje:

en: _To Value:
sr: Na _vrednost:

en: _By Changing Cell:
sr: _Promenom polja:

en: (_Minimum):
sr: (Naj_manja vrednost):

en: (Ma_ximum):
sr: (Naj_veća vrednost):

en: <span weight="bold">Last Result</span>
sr: <span weight="bold">Poslednji rezultat</span>

en: Remaining Error:
sr: Preostala greška:

en: Current Value:
sr: Trenutna vrednost:

en: Solution:
sr: Rešenje:

en: Go To...
sr: Idi do...

en: Rows:
sr: Redova:

en: Columns:
sr: Kolona:

en: Enter the format string for each section:
sr: Zadaj niz za oblikovanje za svaku sekciju:

en: _Left section:
sr: _Levi odeljak:

en: _Middle section:
sr: _Srednji odeljak:

en: _Right section:
sr: _Desni odeljak:

en: Delete the selected fields and text
sr: Obriši izabrana polja i tekst

en: Delete Field
sr: Obriši polje

en: Insert the date of printing
sr: Umetni podatak štampanja

en: Insert the time of printing
sr: Umetni vreme štampanja

en: Insert the page number
sr: Umetni broj stranice

en: Page
sr: Stranica

en: Insert the total number of pages
sr: Umetni ukupan broj stranica

en: Pages
sr: Stranice

en: Insert the name of the current sheet
sr: Umetni naziv trenutnog lista

en: Insert the name of the file
sr: Umetni naziv datoteke

en: Insert the path to the file
sr: Umetni putanju do datoteke

en: Path
sr: Putanja

en: Insert a spreadsheet cell
sr: Umetni polje tabelarnog lista

en: <b>Select a date format:</b>
sr: <b>Izaberi oblik datuma:</b>

en: C_alculated cutoffs
sr: _Proračunati prekidi

en: _Number of cutoffs:
sr: _Broj prekida:

en: M_inimum cutoff:
sr: Naj_manje prekida:

en: Ma_ximum cutoff:
sr: Naj_više prekida:

en: _Predetermined cutoffs
sr: _Predodređeni prekidi

en: Cutoff _range:
sr: Opseg _prekida:

en: C_utoffs
sr: P_rekid

en: _Bins
sr: _Bin

en: Histogram chart
sr: Grafik histograma

en: C_umulative answers
sr: _Zbirni odgovori

en: Count numbers only
sr: Broj samo brojeve

en: HyperLink
sr: Nadveza

en: T_ype:
sr: Vr_sta:

en: Target _Range:
sr: Opseg _cilja:

en: Email _Address:
sr: Adresa _e-pošte:

en: _Subject:
sr: _Tema:

en: _Web Address:
sr: _Veb adresa:

en: _File:
sr: _Datoteka:

en: Tip:
sr: Savet:

en: Use default tip
sr: Koristi osnovni savet

en: Insert cells
sr: Ubaci polja

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
sr: <span weight="bold">Način umetanja</span>

en: _Shift cells right
sr: Pomeri polja de_sno

en: Shift cells _down
sr: Pomeri polja do_le

en: Insert _row(s)
sr: Umetni _red(ove)

en: _Insert column(s)
sr: Umetni _kolonu(e)

en: Kaplan Meier Estimates
sr: Kaplan Majerove procene

en: _Time column:
sr: Kolona _vremena:

en: Permit censorship
sr: Dozvoli cenzuru

en: Censor co_lumn:
sr: Cenzuriši _kolonu:

en: Censored record labels from:
sr: Cenzurisani natpisi zapisa od:

en: to:
sr: do:

en: Define _multiple groups
sr: Odredi _više grupa

en: Groups column:
sr: Grupiši kolone:

en: _Groups
sr: _Grupe

en: Show graph
sr: Prikaži grafik

en: Include censorship ticks
sr: Uključi crtice cenzure

en: Show standard errors
sr: Prikaži uobičajene greške

en: Show median survival times
sr: Prikaži vremena opstanka medijane

en: Perform Log-Rank (Mantel-Haenszel) Test
sr: Izvrši Log-rank (Mantel-Hanšelov) test

en: O_ptions
sr: O_pcije

en: Claims About Two Means
sr: Tvrdnja o dve srednje vrednosti

en: Variable _1 range:
sr: Opseg _1. promenljive:

en: Variable _2 range:
sr: Opseg _2. promenljive:

en: Variables are:
sr: Promenljive su:

en: Population variances are:
sr: Varijanse populacije su:

en: _Population variances are:
sr: Varijanse _populacije su:

en: Variable _1 population variance:
sr: Varijansa populacije _1. promenljive:

en: Variable _2 population variance:
sr: Varijansa populacije _2. promenljive:

en: _Paired
sr: _Uparen

en: _Unpaired
sr: Neupa_ren

en: _Known
sr: _Poznato

en: _Unknown
sr: Nepo_znato

en: E_qual
sr: Jedna_ko

en: _Unequal
sr: Ne_jednako

en: _Populations
sr: _Populacije

en: Hypothesized mean _difference:
sr: Pretpostavljena _razlika srednje vrednosti:

en: _Test
sr: _Testiraj

en: Merge...
sr: Stopi...

note: start sub menu
en: _Merge
sr: _Stopi

en: Merge _Range:
sr: Stopi _opseg:

en: Moving Average
sr: Klizni prosek

en: Simple moving average
sr: Jednostavni klizni prosek

en: Cumulative moving average
sr: Zbirni klizni prosek

en: Weighted moving average
sr: Procenjeni klizni prosek

en: Spencer's 15-point moving average
sr: Spenserov klizni prosek sa 15 tačaka

en: _Interval:
sr: _Period:

en: Other offset
sr: Drugi pomeraj

en: Central moving average
sr: Središnji klizni prosek

en: Prior moving average
sr: Pređašnji klizni prosek

en: Normality Tests
sr: Testovi normalnosti

en: Anderson-Darling Test
sr: Andersonov-Darlingov test

en: Cramér-von Mises Test
sr: Kramer-von Mizeov test

en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
sr: Liljeforsov (Kolmogorov-Smirnov) test

en: Shapiro-Francia Test
sr: Šapiro-Franća test

en: Create Normal Probability Plot
sr: Napravi običan nacrt verovatnoće

en: Test
sr: Testiraj

en: Claims About a Mean
sr: Tvrdnja o srednjoj vrednosti

en: _Predicted Mean:
sr: _Predviđena srednja vrednost:

en: Paste Special
sr: Ubaci posebno

en: Paste _Link
sr: Ubaci _vezu

en: <b>Paste type</b>
sr: <b>Ubaci vrstu</b>

en: _All
sr: _Sve

en: Cont_ent
sr: _Sadržaj

en: As _Value
sr: Kao _vrednost

en: _Formats
sr: _Zapisi

en: Co_mments
sr: _Napomene

en: <b>Cell operation</b>
sr: <b>Operacija polja</b>

en: Skip _Blanks
sr: Preskoči _praznine

en: D_o not change formulæ
sr: Ne _menjaj formulu

[ctx: operation]
note: Cell operation while paste
en: _None
sr: _Ništa

en: A_dd
sr: _Dodaj

en: _Subtract
sr: _Oduzmi

en: M_ultiply
sr: Po_množi

en: D_ivide
sr: Po_deli

en: <b>Region operation</b>
sr: <b>Operacija oblasti</b>

[ctx: operation]
note: Region operation while paste
en: None
sr: Ništa

en: _Transpose
sr: _Premesti

en: Flip Hori_zontally
sr: Izvrni _vodoravno

en: Fli_p Vertically
sr: Izvrni _uspravno

en: Plugin Manager
sr: Upravljanje priključcima

en: Activate _new plugins by default
sr: Pokreni _nove priključke po osnovi

en: _Activate All
sr: Pokreni _sve

en: Plugin List
sr: Spisak priključaka

en: Plugin directory:
sr: Direktorijum priključaka:

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
sr: Ne pokreći _ovaj priključak kada sledeći put pokrenem Gnumerika

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
sr: Priključak ne može biti zaustavljen sada jer je u upotrebi. Međutim, ako štiklirate kućicu ispod, priključak neće biti pokrenut nakon ponovnog pokretanja programa (sve dok ga, eventualno, ne zatraži drugi priključak).

en: Plugin Details
sr: Detalji priključaka

en: Directories
sr: Direktorijumi

en: Gnumeric Preferences
sr: Postavke Gnumerika

en: Principal Components Analysis
sr: Analiza glavnih sastojaka

en: Page Setup
sr: Podešavanje stranice

en: <b>Paper:</b>
sr: <b>Papir:</b>

en: letter
sr: pismo

en: 8.5 in wide by 11.0 in high
sr: 8.5 po širini puta 11.0 po visini

en: Change Paper Type
sr: Promeni vrstu papira

en: Top margin:
sr: Gornja margina:

en: Header:
sr: Zaglavlje:

en: Left margin:
sr: Leva margina:

en: Right margin:
sr: Desna margina:

en: Footer:
sr: Podnožje:

en: Bottom margin:
sr: Donja margina:

en: Unit:
sr: Jedinica:

en: <b>Center on page:</b>
sr: <b>Usredišti na stranici:</b>

en: <b>O_rientation:</b>
sr: <b>_Usmerenje:</b>

en: _Horizontally
sr: _Vodoravno

en: _Vertically
sr: _Uspravno

en: Portrait
sr: Uspravno

en: Reverse portrait
sr: Obrnuto uspravno

en: Landscape
sr: Položeno

en: Reverse landscape
sr: Obrnuto položeno

en: <b>Scale</b>
sr: <b>Razmera</b>

en: _No scaling
sr: _Bez razvlačenja

en: _Fixed scaling:
sr: _Određeno razvlačenje:

en: _Automatic scaling:
sr: _Samostalno razvlačenje:

en: Scale to fit _horizontally on
sr: Razvuci da pređe _vodoravno preko

en: Scale to fit _vertically on
sr: Razvuci da pređe _uspravno preko

en: % of normal size
sr: % uobičajene veličine

en: page(s)
sr: stranice(a)

en: Scale
sr: Razvlačenje

en: _Header:
sr: _Zaglavlje:

en: _Footer:
sr: _Podnožje:

en: Configure
sr: Podesi

en: Fi_rst page number:
sr: Broj _prve stranice:

en: Headers and Footers
sr: Zaglavlja i podnožja

en: Print _area:
sr: Površina _štampanja:

en: <b>Titles To Print</b>
sr: <b>Naslovi za štampanje</b>

en: _Rows to repeat on the upper region:
sr: _Redovi za ponavljanje na gornjoj oblasti:

en: _Columns to repeat on the left side:
sr: _Kolone za ponavljanje sa leve strane:

en: Print Area
sr: Površina štampanja

en: <b>Print</b>
sr: <b>Štampaj</b>

en: <b>Page Order</b>
sr: <b>Redosled stranica</b>

en: _Grid lines
sr: Mrežne _linije

en: Row and co_lumn headings
sr: Zaglavlja vrsta i _kolona

en: _Black and white
sr: Crno i _belo

en: Styles with no content
sr: Stilovi bez sadržaja

en: Do not print with all sheets
sr: Ne štampaj sa svim listovima

en: _Errors:
sr: _Greške:

en: Co_mments:
sr: _Napomene:

en: _Down, then right
sr: Do_le, zatim desno

en: R_ight, then down
sr: De_sno, zatim dole

en: Apply to all sheets of this _workbook.
sr: Primeni na _sve listove ove radne sveske.

en: Save as default settings
sr: Sačuvaj kao osnovna podešavanja

en: Apply _to:
sr: Primeni _na:

en: Some Documents have not Been Saved
sr: Neki dokumenti nisu sačuvani

en: Select all documents for saving
sr: Izaberi sve dokumente za čuvanje

en: _Clear Selection
sr: _Očisti izbor

en: Unselect all documents for saving
sr: Poništi izbor svih dokumenata za čuvanje

en: _Discard All
sr: O_dbaci sve

en: Discard changes in all files
sr: Odbacite izmene u svim datotekama

en: Don't Quit
sr: Ne izlazi

en: Resume editing
sr: Nastavi uređivanje

en: _Save Selected
sr: _Sačuvaj izabrano

en: Save selected documents and then quit
sr: Sačuvajte izabrane dokumente i zatim izađite iz programa

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save document
sr: Sačuvaj dokument

en: Save?
sr: Da sačuvam?

en: Document
sr: Dokument

en: Unsaved
sr: Nesačuvano

en: Correlated Random Number Generator
sr: Tvorac uzajamnog slučajnog broja

en: Co_variance Matrix
sr: Matrica _kovarijante

en: Cholesky _Decomposition of the Covariance Matrix
sr: Čoleskijevo _razlaganje matrice kovarijanse

en: _Matrix:
sr: _Matrica:

en: Number of _random numbers:
sr: Broj _slučajnih brojeva:

en: Random Number Generation
sr: Stvaranje slučajnih brojeva

en: _Distribution:
sr: _Raspodela:

en: _Number of variables:
sr: Broj _promenljivih:

en: _Size of sample:
sr: Veličina _uzorka:

en: Rank and Percentile
sr: Rang i procenat

en: Ties:
sr: Veze:

en: _Average rank
sr: _Prosečni rang

en: _Top rank
sr: _Najbolji rang

en: Recently Used Documents
sr: Nedavno korišćeni dokumenti

en: Existing only
sr: Samo postojeće

en: Gnumeric files only
sr: Samo datoteke Gnumerika

en: Open document
sr: Otvori dokument

en: Last Used
sr: Korišćeno

en: Regression
sr: Odstupanje

en: _Multiple linear regression
sr: _Višestruko linijsko odstupanje

en: Multiple 2-_variable regressions
sr: Višestruka odstupanja 2-_promenljive

en: Multiple dependent (y) variables
sr: Višestruko zavisne (y) promenljive

en: Confidence level:
sr: Stepen poverljivosti:

en: _Force intercept to be zero
sr: _Prisili presretanje da bude nula

en: Calculate residuals
sr: Izračunaj ostatke

en: Row Height
sr: Visina reda

en: _Row height in pixels:
sr: Visina _reda u pikselima:

en: Row height in points:
sr: Visina reda u tačkama:

en: Sampling
sr: Uzorkovanje

en: N_umber of samples:
sr: Broj _uzoraka:

en: Sampling method:
sr: Način uzorkovanja:

en: Size of sample:
sr: Veličina uzorka:

en: Offset:
sr: Pomeraj:

en: Primary direction:
sr: Glavni smer:

en: Row major
sr: Glavni red

en: Column major
sr: Glavna kolona

en: _Periodic
sr: _Periodičan

en: _Random
sr: _Slučajan

en: Add Scenario
sr: Dodaj scenario

en: Scenario name:
sr: Naziv scenarija:

en: _Changing cells:
sr: _Menjanje polja:

en: Comment:
sr: Napomena:

en: Scenario Manager
sr: Sistem za upravljanje scenarijima

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
sr: <span weight="bold">Scenariji</span>

en: Show
sr: Prikaži

en: Create _Report
sr: Napravi izveš_taj

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
sr: <span weight="bold">Menjanje polja</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
sr: <span weight="bold">Primedba</span>

en: View
sr: Pregled

en: <span weight="bold">Reporting</span>
sr: <span weight="bold">Izveštavanje</span>

en: Result Cells:
sr: Polja za rezultat:

en: Search and Replace Query
sr: Nađi i zameni

en: Perform no more replacements
sr: Nemoj više zamenjivati

en: Do not perform this replacement
sr: Nemoj izvršiti ovu zamenu

en: Perform this replacement
sr: Izvrši ovu zamenu

en: Location
sr: Mesto

en: Replacing
sr: Zamena

en: By
sr: Prema

en: _Query
sr: _Upit

en: Ask before each change
sr: Pitaj pre svake promene

en: Search & Replace
sr: Nađi i zameni

en: Search
sr: Traži

en: _Search for
sr: _Potraži

en: _Replace by
sr: Z_ameni sa

en: _Ignore case
sr: _Zanemari veličinu slova

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
sr: Kada je postavljeno, neće razlikovati mala i velika slova

en: _Preserve case
sr: _Očuvaj veličinu slova

en: Attempt to preserve case of text when replacing
sr: Prilikom zamene pokušaće da sačuva razliku u malim i velikim slovima

en: Ma_tch whole words only
sr: Poklapaj samo _cele reči

en: Do not consider matches in the middle of words
sr: Neće razmatrati poklapanja unutar samih reči

en: Scope
sr: Domet

en: _Entire workbook
sr: _Cela radna sveska

en: Search and replace in all cells in the workbook
sr: Traži i zameni u svim poljima u radnoj svesci

en: _Current sheet
sr: _Tekuća tabela

en: Search and replace in current sheet only
sr: Traži i zameni samo u tekućoj tabeli

en: Ra_nge
sr: R_aspon

en: Search and replace in specified range only
sr: Traži i zameni samo u zadatom opsegu

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
sr: <span weight="bold">Promeni polja</span>

en: _Strings
sr: Nizovi zn_akova

en: Perform changes within string values
sr: Izvrpi promene unutar znakovnih vrednosti

en: _Other values
sr: Ostale _vrednosti

en: Perform changes within non-string values
sr: Izvrši promene unutar ne znakovnih vrednosti

en: _Expressions
sr: Izr_az

en: Perform changes within expressions
sr: Izvrši promene unutar izraza

en: _Comments
sr: _Primedbe

en: Perform changes within cell comments
sr: Izvrši promene unutar napomena polja

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
sr: <span weight="bold">Traži tekst</span>

en: _Plain text
sr: Običan te_kst

en: The search text is taken literally.
sr: Tekst pretraživanja se uzima doslovce.

en: Re_gular expression
sr: Re_gularni izraz

en: The search text is a regular expression
sr: Tekst koji se traži je regularan izraz

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
sr: <span weight="bold">Razno</span>

en: _Row major
sr: G_lavna vrsta

en: Search line by line
sr: Traži liniju po liniju

en: _Column major
sr: Glav_na kolona

en: Search column by column
sr: Traži kolonu po kolonu

en: _Keep strings as strings
sr: _Zadrži niske kao niske

en: When set, string values will remain as such after replacement, even if they look like numbers or expressions
sr: Kada je postavljeno, vrednosti niske će ostati takve i nakon zamene, čak i ako izgledaju kao brojevi ili izrazi

en: Save the current settings as default settings
sr: Sačuvaj tekuća podešavanja kao osnovna

en: When set, the current settings will be saved as the default settings for future invocations of this and the Search dialog.
sr: Kada je postavljeno, trenutna podešavanja će biti sačuvana kao osnovna za buduće pozive ovog i prozorčeta pretrage.

en: Advanced
sr: Napredno

en: _Fail
sr: _Neuspeh

en: Fail without any changes actually being done to any cell
sr: Prekini bez primene izmena na bilo koje polje

en: _Don't change
sr: Ne _menjaj

en: Skip cells that would result in errors
sr: Preskoči polja koja bi prouzrokovala greške

en: Query for replacement
sr: Upit za zamenu

en: Make _error expression
sr: Napravi izraz _greške

en: Create =ERROR(&quot;...&quot;)
sr: Napravi =GREŠKA(„...“)

en: Create =ERROR("...")
sr: Napravi =GREŠKA(„...“)

en: Make _string value
sr: Napravi vrednost _niske

en: Turn unparsable entries into string values
sr: Pretvori neobradive unose u znakovne nizove

en: Error Behaviour
sr: Ponašanje greške

en: Dismiss search center
sr: Odbaci središte pretrage

en: Show previous match
sr: Prikaži prethodno poklapanje

en: Show next match
sr: Prikaži sledeće poklapanje

en: Start search
sr: Pokreni pretragu

en: _Search for:
sr: _Potraži:

en: Match _whole words only
sr: Poklopi _samo cele reči

en: Search in all cells in the workbook
sr: Traži u svim poljima radne sveske

en: Search in current sheet only
sr: Traži samo u tekućem listu

en: _Range
sr: _Opseg

en: Search in specified range only
sr: Traži samo u zadatom opsegu

en: Search cells containing
sr: Polja pretrage sadrže

en: Find text within string values
sr: Traži tekst unutar tekstualnih vrednosti

en: Find text within non-string values
sr: Traži tekst unutar netekstualnih vrednosti

en: Find text within cell comments
sr: Traži tekst unutar napomena u poljima

en: Find text within expressions
sr: Traži tekst unutar izraza

en: _Results
sr: _Rezultati

en: Find text within the calculated values of expressions
sr: Traži tekst unutar izračunatih vrednosti izraza

en: Miscellaneous
sr: Razno

en: C_olumn major
sr: Glavna _kolona

en: Save settings as _default
sr: Sačuvaj podešavanja kao _osnovna

en: These settings are shared with the Search &amp; Replace dialog.
sr: Ova podešavanja su deljena sa prozorčetom pretrage i zamene.

en: These settings are shared with the Search & Replace dialog.
sr: Ova podešavanja su deljena sa prozorčetom pretrage i zamene.

en: Search text is
sr: Tekst pretrage je

en: _Number
sr: _Broj

en: Matches
sr: Odgovara

en: Size & Position
sr: Veličina i položaj

en: _Width in pixels:
sr: _Širina u pikselima:

en: _Height in pixels:
sr: _Visina u pikselima:

en: Object position relative to its current position:
sr: Položaj objekta u odnosu na njegov tekući položaj:

en: _x-Offset in pixels:
sr: _h-pomeraj u pikselima:

en: _y-Offset in pixels:
sr: _u-pomeraj u pikselima:

en: Sheet objects with this property do not print with the remainder of the sheet.
sr: Objekti lista sa ovim svojstvom ne štampaju sa potsetnikom lista.

en: _Name:
sr: _Naziv:

en: This name is used by some plugins that provide programmability to address this object. Most users will not need to set this name.
sr: Ovaj naziv koriste neki priključci koji obezbeđuju programljivost za obraćanje ovom objektu. Većina korisnika neće morati da podesi ovaj naziv.

en: Width in points:
sr: Širina u tačkama:

en: Height in points:
sr: Visina u tačkama:

en: x-Offset in points:
sr: h-pomeraj u tačkama:

en: y-Offset in points:
sr: u-pomeraj u tačkama:

en: Manage Sheets
sr: Upravljajte listovima

en: _Insert
sr: _Umetni

en: A_ppend
sr: _Dodaj

en: Du_plicate
sr: Ud_vostruči

en: Apply _Name Changes
sr: Primeni izmene _naziva

en: _Show advanced sheet properties
sr: _Prikaži napredna svojstva lista

en: Rename Sheet
sr: Preimenuj list

en: Old Name:
sr: Stari naziv:

en: New Name:
sr: Novi naziv:

en: Resize Sheet
sr: Promeni veličinu lista

[ctx: sheetsize]
note: Number of
en: Columns
sr: Kolona

[ctx: sheetsize]
note: Number of
en: Rows
sr: Redova

en: Apply change to all sheets
sr: Primeni izmenu na sve listove

en: Check this to apply the new size to all sheets in the workbook
sr: Štiklirajte ovo da primenite novu veličinu na sve listove u radnoj svesci

en: Data Shuffling
sr: Mešanje podataka

en: Input Range:
sr: Ulazni opseg:

en: Shuffle Method:
sr: Način mešanja:

[ctx: shuffle]
note: Shuffle metod: Columns
en: _Columns
sr: _Kolone

[ctx: shuffle]
note: Shuffle metod: Columns
en: _Rows
sr: _Redove

en: _Area
sr: _Oblast

en: Claims About Two Medians (Paired Samples)
sr: Tvrdnja o dve medijane (upareni uzorak)

en: Sign Test
sr: Proba znaka

en: Wilcoxon Signed Rank Test
sr: Test Vilkoksonovog potpisanog ranga

en: Hypothesized _difference of medians:
sr: Pretpostavljena _razlika medijana:

en: Testing 1 Median
sr: Testiram 1 medijanu

en: _Predicted Median:
sr: _Predviđena medijana:

note: Fill in the header titles.
en: Risk Simulation
sr: Simulacija rizika

en: Input variables:
sr: Ulazne promenljive:

en: Output variables:
sr: Izlazne promenljive:

en: Variables
sr: Promenljive

en: <span weight="bold">Rounds</span>
sr: <span weight="bold">Zaokruživanja</span>

en: <span weight="bold">Limits</span>
sr: <span weight="bold">Granice</span>

en: First round #:
sr: Prvo zaokruživanje #:

en: Last round #:
sr: Poslednje zaokruživanje #:

en: Iterations:
sr: Ponavljanja:

en: Max time:
sr: Najveće vreme:

en: <b>Simulation summary:</b>
sr: <b>Izveštaj simulacije:</b>

en: Prev. Sim.
sr: Pret. sim.

en: Next Sim.
sr: Sledeća sim.

en: Find Min.
sr: Nađi najmanji

en: Find Max.
sr: Nađi najveći

en: <b>Summary of results:</b>
sr: <b>Izveštaj rezultata:</b>

en: Summary
sr: Izveštaj

en: Button Properties
sr: Svojstva dugmeta

en: Link to:
sr: Poveži sa:

en: Label:
sr: Natpis:

en: Checkbox Properties
sr: Svojstva kućice za štikliranje

en: Frame Properties
sr: Svojstva okvira

en: List Properties
sr: Svojstva spiska

en: _Link:
sr: _Poveži:

en: As value
sr: Kao vrednost

en: As index
sr: Kao indeks

en: _Content:
sr: _Sadržaj:

en: Int
sr: Ceo

en: Bool
sr: Logički

en: Solver
sr: Rešavač

en: Solve
sr: Reši

en: Stop the running solver
sr: Zaustavi pokrenuti rešavač

en: _Set Target Cell:
sr: Postavi _polje rezultata:

en: _Equal To:
sr: _Jednako sa:

en: B_y Changing Cells:
sr: Prema _poljima izmene:

en: _Max
sr: Naj_više

en: M_in
sr: Naj_manje

en: Parameters
sr: Parametri

en: _Linear Model (LP/MILP)
sr: _Linearni model (LP/MILP)

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
sr: _Kvadratni model (QP/MIQP)

en: _Non-Linear Model
sr: _Nelinearni model

en: _Assume Non-Negative
sr: _Pretpostavi nenegativno

en: Assume _Integer (Discrete)
sr: Pretpostavi _ceo broj (diskretno)

en: _Algorithm:
sr: _Algoritam:

en: _Left Hand Side:
sr: Sa _leve strane:

en: _Type:
sr: _Vrsta:

en: _Right Hand Side:
sr: Sa _desne strane:

en: Re_place
sr: _Zameni

note: ----------------------------------------
en: Constraints
sr: Ograničenja

en: Max _Iterations:
sr: Najviše _ponavljanja:

en: Max _Time (sec.):
sr: Najv. _vreme (sek.):

en: The maximum number of steps allowed for the solver
sr: Najveći broj dopuštenih koraka rešavača

en: The maximum time allowed for the solver
sr: Najveće vreme dopušteno rešavaču

en: Automatic _Scaling
sr: Sam _promeni veličinu

en: Gradient order:
sr: Redosled preliva:

en: The number of data points used on each side when doing numerical differentiation
sr: Broj tačkica podataka korišćenih na svakoj strani prilikom obavljanja diferencijacije brojeva

en: P_rogram
sr: _Program

en: _Sensitivity
sr: _Osetljivost

en: Reports
sr: Izveštaji

en: _Do not create scenarios
sr: _Ne stvaraj scenarije

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
sr: _Napravi scenario ako je nađeno najbolje rešenje

en: _Name:
sr: _Naziv:

en: Scenarios
sr: Scenariji

en: Solver Status:
sr: Stanje rešavača:

en: Problem Status:
sr: Stanje problema:

en: Objective Value:
sr: Objektivna vrednost:

en: Elapsed Time:
sr: Proteklo vreme:

en: Results
sr: Rezultati

en: Radiobutton Properties
sr: Svojstva radio dugmeta

en: Scrollbar Properties
sr: Svojstva klizača

en: Increment:
sr: Povećanje:

en: Page:
sr: Stranica:

en: _Horizontal
sr: _Vodoravno

en: _Vertical
sr: _Uspravno

en: Tabulate Dependency
sr: Tabelarne zavisnosti

en: Dependency cells
sr: Polja zavisnosti

en: Minimum
sr: Najmanja vrednost

en: Maximum
sr: Najveća vrednost

en: Step
sr: Korak

en: Result cell
sr: Polje rezultata

en: Tabulation Mode
sr: Režim tabeliranja

en: _Coordinate
sr: _Koordinate

en: Make one long list of coordinates and values
sr: Napravi dug spisak koordinata i vrednosti

en: _Visual
sr: _Vidno

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
sr: Koristite dole za prvi izvor, desno za drugi, i više listova za treći

en: Claims About Two Variances
sr: Tvrdnja o dve varijanse

en: Create New View
sr: Napravi novi pogled

en: <b>Location</b>
sr: <b>Mesto</b>

en: Specified screen:
sr: Navedeni ekran:

en: New view will be opened on specified screen
sr: Novi prikaz će biti otvoren na zadatom ekranu

en: _Share cursor position
sr: _Deli položaj kursora

en: Cancel change
sr: Otkaži izmenu

en: Accept change
sr: Prihvati izmenu

en: Enter formula...
sr: Unesi formulu...

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test
sr: Vilkokson-Man-Vitnijev test

en: View Properties
sr: Svojstva pregleda

en: Notebook _Tabs for Sheets
sr: Jezičci _beležnice za listove

en: _Horizontal Scrollbar
sr: _Vodoravni klizač

en: _Vertical Scrollbar
sr: _Uspravni klizač

en: _Protect Workbook
sr: _Zaštiti radnu svesku

en: Pa_ssword:
sr: _Lozinka:

en: A_uto Complete Text in Cells
sr: Sam _dopuni tekst u poljima

en: Show _Formula Cell Markers
sr: Prikaži označavače polja _formule

en: This checkbox determines whether each cell containing a spreadsheet formula is marked with a green top left corner.
sr: Ova kućica za izbor određuje da li je svako polje koje sadrži formulu tablice označeno zelenim gornjim levim uglom.

en: Show _Extension Markers
sr: Prikaži označavače _proširenja

en: This checkbox determines whether small red arrows indicate that the content has been truncated in that direction.
sr: Ova kućica za izbor određuje da li mala crvena strelica ukazuje da je sadržaj skraćen u tom smeru.

en: '%s' has a circular reference
sr: „%s“ ima kružno upućivanje

en: '%s' is already defined in sheet
sr: „%s“ je već određeno u listu

en: '%s' is already defined in workbook
sr: „%s“ je već određeno u radnoj svesci

en: Internal type error
sr: Unutrašnja greška

en: Unknown evaluation error
sr: Nepoznato greška procene

en: Invalid template file: %s
sr: Neispravna datoteka šablona: %s

en: Error while opening autoformat template
sr: Greška prilikom otvaranja šablona samoformatiranja

en: %d row | %d rows
sr[0]: %d red
sr[1]: %d reda
sr[2]: %d redova
sr[3]: %d red

en: %d col | %d cols
sr[0]: %d kolona
sr[1]: %d kolone
sr[2]: %d kolona
sr[3]: %d kolona

en: The target region is too small.  It should be at least %s by %s
sr: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude barem %s puta %s

en: The target region is too small.  It should be at least %d column wide | The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
sr[0]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude široka barem %d kolonu
sr[1]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude široka barem %d kolone
sr[2]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude široka barem %d kolona
sr[3]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude široka barem %d kolonu

en: The target region is too small.  It should be at least %d row high | The target region is too small.  It should be at least %d rows high
sr[0]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude visoka barem %d red
sr[1]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude visoka barem %d reda
sr[2]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude visoka barem %d redova
sr[3]: Oblast za rezultat je premala.  Treba da bude visoka barem %d red

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: SUM:sum of the given values
sr: SUM:zbir datih vrednosti

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: values:a list of values to add
sr: vrednost:spisak vrednosti za dodavanje

en: SUM computes the sum of all the values and cells referenced in the argument list.
sr: „SUM“ računa zbir svih vrednosti i polja upućenih iz spiska argumenata.

en: This function is Excel compatible.
sr: Ova funkcija je saglasna sa Ekselom.

en: This function is OpenFormula compatible.
sr: Ova funkcija je saglasna sa Otvorenom formulom.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: PRODUCT:product of the given values
sr: PRODUCT:proizvod datih vrednosti

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: values:a list of values to multiply
sr: vrednost:spisak vrednosti za množenje

en: PRODUCT computes the product of all the values and cells referenced in the argument list.
sr: „PRODUCT“ računa proizvod svih vrednosti i polja upućenih iz spiska argumenata.

en: If all cells are empty, the result will be 0.
sr: Ako su sva polja prazna, rezultat će biti 0.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: GNUMERIC_VERSION:the current version of Gnumeric
sr: GNUMERIC_VERSION:tekuće izdanje Gnumerika

en: GNUMERIC_VERSION returns the version of gnumeric as a string.
sr: „GNUMERIC_VERSION“ ispisuje izdanje gnumerika kao nisku.

en: TABLE:internal function for data tables
sr: TABLE:unutrašnja funkcija za tabele podataka

en: This function should not be called directly.
sr: Ova funkcija ne treba da se poziva direktno.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: IF:conditional expression
sr: IF:izraz uslova

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: cond:condition
sr: usl:uslov

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: trueval:value to use if condition is true
sr: tačna-vrednost:vrednost za korišćenje ako je uslov tačan

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: falseval:value to use if condition is false
sr: netačna-vrednost:vrednost za korišćenje ako je uslov neispravan

en: This function first evaluates the condition.  If the result is true, it will then evaluate and return the second argument.  Otherwise, it will evaluate and return the last argument.
sr: Ova funkcija prvo procenjuje uslov.  Ako je rezultat tačan, nakon toga će proceniti i ispisati drugi argument.  U suprotnom, proceniće i ispisati poslednji argument.

en: Function implementation not available.
sr: Funkcija nije podržana.

en: Unknown Function
sr: Nepoznata funkcija

note: xgettext: This represents a made-up translated function name.
en: unknown%d
sr: nepoznato%d

en: Boolean
sr: Logička

en: Cell Range
sr: Opseg polja

en: Area
sr: Oblast

en: Scalar, Blank, or Error
sr: Skalar, prazno, ili greška

en: Scalar
sr: Skalar

note: Missing values will be NULL.
en: Any
sr: Neki

en: Refreshing DataSlicer in %s
sr: Osvežavam delioca podataka u „%s“

en: Fit
sr: Ispuni

en: Fit Width
sr: Ispuni širinu

en: Fit Height
sr: Ispuni visinu

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
sr: %.1f x %.1f tačaka
    %d x %d piksela

en: Missing function category name.
sr: Nedostaje naziv kategorije funkcije.

en: Function group is empty.
sr: Grupa funkcije je prazna.

en: No func_desc_load method.
sr: Nema „func_desc_load“ načina.

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
sr[0]: %d funkcija u kategoriji „%s“
sr[1]: %d funkcije u kategoriji „%s“
sr[2]: %d funkcija u kategoriji „%s“
sr[3]: %d funkcija u kategoriji „%s“

en: Missing file name.
sr: Nedostaje naziv datoteke.

en: Cannot read UI description from %s: %s
sr: Ne mogu da pročitam opis korisničkog sučelja iz %s: %s

note: xgettext : %d gives the number of actions. This is input to ngettext.
en: User interface with %d action | User interface with %d actions
sr[0]: Korisničko sučelje sa %d radnjom
sr[1]: Korisničko sučelje sa %d radnje
sr[2]: Korisničko sučelje sa %d radnji
sr[3]: Korisničko sučelje sa %d radnjom

en: Invalid solver model type.
sr: Neispravna vrsta modela rešavača.

en: Missing fields in plugin file
sr: Nedostaju polja u datoteci priključka

en: Solver Algorithm %s
sr: Algoritam rešavača %s

en: Module file "%s" has invalid format.
sr: Datoteka modula „%s“ je neispravnog zapisa.

en: File doesn't contain "%s" array.
sr: Datoteka ne sadrži „%s“ niz.

en: Filled Object Properties
sr: Svojstva ispunjenog objekta

en: Line/Arrow Properties
sr: Svojstva linije/strelice

en: Polygon Properties
sr: Svojstva mnogougla

en: clipboard
sr: ostava

en: Cut of %s
sr: Iseci %s

en: Automatically detected
sr: Samostalno otkriveno

note: xgettext: If possible try to use the same mnemonic for * Advanced and Simple
en: Advanc_ed
sr: Nap_redno

en: Simpl_e
sr: Uzo_rak

en: Open Spreadsheet File
sr: Otvori datoteku tablice

en: Import Data File
sr: Uvezite datoteku podataka

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: Text Files
sr: Tekstualne datoteke

en: Spreadsheets
sr: Tablice

en: Data Files
sr: Datoteke podataka

en: File _type:
sr: Vrsta _datoteke:

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
sr: Izabrani zapis datoteke ne podržava čuvanje više listova u jednoj datoteci.
    Ukoliko želite da sačuvate sve listove, sačuvajte ih u odvojenim datotekama ili izaberite drukčiji zapis datoteke.
    Da li želite da sačuvate samo tekući list?

en: Save the current workbook as
sr: Sačuvaj tekuću radnu svesku kao

en: Export the current workbook or sheet to
sr: Izvezi tekuću radnu svesku ili list u

en: Untitled
sr: Bez naslova

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
sr: Navedeni nastavak datoteke ne odgovara izabranoj vrsti datoteke. Da li ipak želite da koristite ovaj naziv?

en: Do you want to export the <b>current sheet</b> of this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
sr: Da li želite da izvezete <b>tekući list</b> ove radne sveske na mesto „<b>%s</b>“ koristeći izvoznika „<b>%s</b>“?

en: Do you want to export this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
sr: Da li želite da izvezete ovu radnu svesku na mesto „<b>%s</b>“ koristeći izvoznika „<b>%s</b>“?

en: Unable to repeat export since no previous export information has been saved in this session.
sr: Ne mogu da ponovim izvoz sve dok ne bude sačuvan podatak o prethodnom izvozu u ovoj sesiji.

en: Multiple errors
sr: Više grešaka

en: Question
sr: Pitanje

en: Warning
sr: Upozorenje

en: The plugin with id %s is required but cannot be found.
sr: Potreban je priključak sa ib-om %s ali ne mogu da ga nađem.

en: The %s plugin is required but is not loaded.
sr: Potreban je priključak „%s“ ali nije učitan.

[ctx: Stock label]
en: _Open
sr: _Otvori

[ctx: Stock label]
en: _Save
sr: _Sačuvaj

[ctx: Stock label]
en: Save _As
sr: Sačuvaj _kao

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
sr: _Otkaži

[ctx: Stock label]
en: _OK
sr: U _redu

en: Link target
sr: Meta veze

en: Unable to activate the url '%s'
sr: Ne mogu da pokrenem adresu „%s“

en: Unable to open '%s'
sr: Ne mogu da otvorim „%s“

en: Width:
sr: Širina:

en: Height
sr: Visina

note: xgettext: This is input to ngettext based on the number of pixels.
en: (%d pixel) | (%d pixels)
sr[0]: (%d piksel)
sr[1]: (%d piksela)
sr[2]: (%d piksela)
sr[3]: (%d piksel)

note: xgettext: This is input to ngettext based on the integer number of points.
en: %d.00 pt
sr: %d.00 tčk

en: %d.00 pts
sr: %d.00 tčka

note: xgettext: The number of points here is always a fractional number, ie. not an integer.
en: %.2f pts
sr: %.2f tčka

en: _Move
sr: _Premesti

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: Copy _Formats
sr: Umnoži _zapise

en: Copy _Values
sr: Umnoži _vrednosti

en: Shift _Down and Copy
sr: Pomeri do_le i umnoži

en: Shift _Right and Copy
sr: Pomeri de_sno i umnoži

en: Shift Dow_n and Move
sr: Pomeri do_le i premesti

en: Shift Righ_t and Move
sr: Pomeri desno i _premesti

en: C_ancel
sr: Pon_išti

en: Drag to autofill
sr: Prevuci da sam ispuniš

en: Drag to move
sr: Prevuci da premestiš

en: Display Gnumeric's version
sr: Prikazuje izdanje Gnumerika

en: Set the root library directory
sr: Postavlja koreni direktorijum biblioteka

en: Adjust the root data directory
sr: Prilagođava koreni direktorijum podataka

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: izdanje gnumerika „%s“
    putanja do podataka := „%s“
    putanja do biblioteka := „%s“

en: Gnumeric Options
sr: Opcije Gnumerika

en: Show Gnumeric Options
sr: Prikazuje opcije Gnumerika

en: Specify the size and location of the initial window
sr: Navodi veličinu i mesto početnog prozora

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
sr: ŠIRINAxVISINA+VODPOZ+USPPOZ

en: Don't show splash screen
sr: Ne prikazuje uvodni ekran

en: Don't display warning dialogs when importing
sr: Ne prikazuje prozorčiće upozorenja prilikom uvoza

en: Exit immediately after loading the selected books
sr: Izlazi odmah nakon učitavanja izabranih knjiga

en: [FILE ...]
sr: [DATOTEKA ...]

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Pokrenite „%s --help“ da ​​vidite potpun spisak dostupnih opcija linije naredbi.

en: An array must have at least 1 element
sr: Niz mora da sadrži barem 1 element

en: Arrays must be rectangular
sr: Nizovi moraju biti pravougaoni

en: Constructed ranges use simple references
sr: Obrazovani opsezi koriste obično upućivanje

en: All entries in the set must be references
sr: Sve stavke u skupu moraju da upućuju

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
sr: Naziv „%s“ ne postoji u listu „%s“

en: Name '%s' does not exist
sr: Naziv „%s“ ne postoji

en: '%s' cannot be used as a name
sr: „%s“ ne može biti korišćeno kao naziv

en: Unknown sheet '%s'
sr: Nepoznat list „%s“

en: () is an invalid expression
sr: () je neispravan izraz

en: Name '%s' does not exist in workbook
sr: Naziv „%s“ ne postoji u radnoj svesci

en: Unknown workbook '%s'
sr: Nepoznata radna sveska „%s“

en: Unknown workbook
sr: Nepoznata radna sveska

en: Could not find matching closing quote
sr: Ne mogu da nađem odgovarajući navodnik zatvaranja

en: Sheet name is required
sr: Potreban je naziv lista

en: The number is out of range
sr: Broj je van opsega

en: Improperly formatted error token
sr: Neodgovarajuće oblikovan element greške

en: Multiple expressions are not supported in this context
sr: Višestruki izrazi nisu podržani u ovom kontekstu

en: Could not find matching opening parenthesis
sr: Ne mogu da pronađem odgovarajuće otvarajuće zagrade

en: Could not find matching closing parenthesis
sr: Ne mogu da pronađem odgovarajuće zatvarajuće zagrade

en: Invalid expression
sr: Netačan izraz

en: Unexpected token %c
sr: Neočekivani znak %c

en: Page &[PAGE]
sr: Stranica &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
sr: Stranica &[PAGE] od &[PAGES]

en: File Name
sr: Naziv datoteke

en: Path
sr: Putanja

en: Title
sr: Naslov

en: There is no such sheet
sr: Ne postoji takav list

en: There is no object with name '%s'
sr: Ne postoji objekat pod nazivom „%s“

en: Unknown paper size
sr: Nepoznata veličina papira

en: Invalid option for pdf exporter
sr: Neispravna opcija za izvoznika pdf-a

en: PDF export
sr: Izvoz u PDF

en: Even one cell is too large for this page.
sr: Barem jedno polje je preveliko za ovu stranicu.

en: Print Selection
sr: Izbor štampe

en: You have chosen more than 1000 pages to preview. This may take a long time. Do you really want to proceed?
sr: Izabrali ste više od 1000 stranica za pregled. To će potrajati malo. Da li zaista želite da nastavite?

en: Preparing to preview
sr: Pripremam pregled

en: Preparing to print
sr: Pripremam za štampu

en: Creating preview of page %3d
sr: Stvaram pregled stranice %3d

en: Printing page %3d
sr: Štampam stranicu %3d

en: Creating preview of page %3d of %3d page | Creating preview of page %3d of %3d pages
sr[0]: Stvaram pregled %3d. stranice od %3d stranice
sr[1]: Stvaram pregled %3d. stranice od %3d stranice
sr[2]: Stvaram pregled %3d. stranice od %3d stranica
sr[3]: Stvaram pregled %3d. stranice od %3d stranice

en: Printing page %3d of %3d page | Printing page %3d of %3d pages
sr[0]: Štampam %d. stranicu od %3d stranice
sr[1]: Štampam %d. stranicu od %3d stranice
sr[2]: Štampam %d. stranicu od %3d stranica
sr[3]: Štampam %d. stranicu od %3d stranice

en: _All workbook sheets
sr: _Sve listove radne sveske

en: Also print _hidden sheets
sr: Takođe štampaj _skrivene listove

en: A_ctive workbook sheet
sr: _Radni list radne sveske

en: _Workbook sheets:
sr: _Listove radne sveske:

en: Current _selection only
sr: Samo tekući _izbor

en: _Ignore defined print area
sr: _Zanemari određenu oblast štampanja

en: from:
sr: od:

en: Ignore all _manual page breaks
sr: Zanemari sve _ručne prekide stranice

en: Failed to create temporary file for printing: %s
sr: Nisam uspeo da napravim privremenu datoteku za štampanje: %s

en: Gnumeric Print Range
sr: Opseg štampanja Gnumerika

en: Print to File
sr: Štampaj u datoteku

en: Searching for regular expressions and numbers are mutually exclusive.
sr: Traženje regularnih izraza i brojeva se međusobno isključuju.

en: The search text must be a number.
sr: Tekst pretrage mora biti broj.

en: You must specify a range to search.
sr: Morate navesti opseg za pretragu.

en: The search range is invalid.
sr: Opseg pretrage je neispravan.

en: %s does not support multiple ranges
sr: %s ne podržava više opsega

note: xgettext: This is a C format string where %d will be replaced by 1, 2, 3, or 4.  A year will then be appended and we'll get something like 3Q2005.  If that makes no sense in your language, translate to the empty string.
en: %dQ
sr: %dK

en: (empty)
sr: (prazno)

en: Remove %d Link | Remove %d Links
sr[0]: Ukloni %d vezu
sr[1]: Ukloni %d veze
sr[2]: Ukloni %d veza
sr[3]: Ukloni %d vezu

en: Cu_t
sr: _Iseci

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: Paste _Special
sr: Ubaci _posebno

en: _Insert Cells...
sr: _Umetni polja...

en: _Delete Cells...
sr: _Obriši polja...

en: _Insert Column(s)
sr: _Umetni kolonu(e)

en: _Delete Column(s)
sr: _Obriši kolonu(e)

en: _Insert Row(s)
sr: _Umetni red(ove)

en: _Delete Row(s)
sr: _Obriši red(ove)

en: Clear Co_ntents
sr: Očisti _sadržaje

en: Add _Comment...
sr: Dodaj _napomenu...

en: Edit Co_mment...
sr: Uredi _napomenu...

en: _Remove Comments
sr: _Ukloni napomene

en: Add _Hyperlink...
sr: Dodaj _hipervezu...

en: Edit _Hyperlink...
sr: Uredi _hipervezu...

en: _Remove Hyperlink
sr: _Ukloni hipervezu

en: _Edit DataSlicer
sr: _Uredi delioca podataka

en: _Refresh DataSlicer
sr: _Osveži delioca podataka

en: DataSlicer Field _Order
sr: Redosled _polja delioca podataka

en: Up
sr: Gore

en: Down
sr: Dole

note: end sub menu
en: _Format All Cells...
sr: _Oblikuj sva polja...

en: C_onditional Formatting...
sr: _Uslovljeno oblikovanje...

en: _Unmerge
sr: _Razdvoj

en: Auto Fit _Width
sr: Sam ispuni _širinu

en: Auto Fit _Height
sr: Sam ispuni _visinu

note: start sub menu
en: _Width...
sr: _Širina...

en: _Auto Fit Width
sr: _Sam ispuni širinu

en: _Hide
sr: _Sakrij

en: _Unhide
sr: _Otkrij

note: start sub menu
en: Hei_ght...
sr: _Visina...

en: _Auto Fit Height
sr: _Sam ispuni visinu

note: xgettext : %d gives the number of links. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Link | _Remove %d Links
sr[0]: _Ukloni %d vezu
sr[1]: _Ukloni %d veze
sr[2]: _Ukloni %d veza
sr[3]: _Ukloni %d vezu

note: xgettext : %d gives the number of comments. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Comment | _Remove %d Comments
sr[0]: _Ukloni %d napomenu
sr[1]: _Ukloni %d napomene
sr[2]: _Ukloni %d napomena
sr[3]: _Ukloni %d napomenu

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
sr[0]: _Umetni %d polje...
sr[1]: _Umetni %d polja...
sr[2]: _Umetni %d polja...
sr[3]: _Umetni %d polje...

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
sr[0]: _Obriši %d polje...
sr[1]: _Obriši %d polja...
sr[2]: _Obriši %d polja...
sr[3]: _Obriši %d polje...

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
sr[0]: _Umetni %d kolonu
sr[1]: _Umetni %d kolone
sr[2]: _Umetni %d kolona
sr[3]: _Umetni %d kolonu

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
sr[0]: _Obriši %d kolonu
sr[1]: _Obriši %d kolone
sr[2]: _Obriši %d kolona
sr[3]: _Obriši %d kolonu

en: _Format %d Column | _Format %d Columns
sr[0]: _Oblikuj %d kolonu
sr[1]: _Oblikuj %d kolone
sr[2]: _Oblikuj %d kolona
sr[3]: _Oblikuj %d kolonu

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
sr[0]: _Umetni %d red
sr[1]: _Umetni %d reda
sr[2]: _Umetni %d redova
sr[3]: _Umetni %d red

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
sr[0]: _Obriši %d red
sr[1]: _Obriši %d reda
sr[2]: _Obriši %d redova
sr[3]: _Obriši %d red

en: _Format %d Row | _Format %d Rows
sr[0]: _Oblikuj %d red
sr[1]: _Oblikuj %d reda
sr[2]: _Oblikuj %d redova
sr[3]: _Oblikuj %d red

en: _Format %d Cell... | _Format %d Cells
sr[0]: _Oblikuj %d polje
sr[1]: _Oblikuj %d polja
sr[2]: _Oblikuj %d polja
sr[3]: _Oblikuj %d polje

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Duplicate %d Object | Duplicate %d Objects
sr[0]: Udvostruči %d objekat
sr[1]: Udvostruči %d objekta
sr[2]: Udvostruči %d objekata
sr[3]: Udvostruči %d objekat

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Insert %d Object | Insert %d Objects
sr[0]: Umetni %d objekat
sr[1]: Umetni %d objekta
sr[2]: Umetni %d objekata
sr[3]: Umetni %d objekat

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Move %d Object | Move %d Objects
sr[0]: Premesti %d objekat
sr[1]: Premesti %d objekta
sr[2]: Premesti %d objekata
sr[3]: Premesti %d objekat

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Resize %d Object | Resize %d Objects
sr[0]: Promeni veličinu %d objekta
sr[1]: Promeni veličinu %d objekta
sr[2]: Promeni veličinu %d objekata
sr[3]: Promeni veličinu %d objekta

note: xgettext: this is a by-line for cell comments
en: By %s:
sr: Po %s:

en: Merge
sr: Spoji

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
sr: Već postoji spojena oblast koja preseca
    %s!%s

en: Snap object to grid
sr: Prioni objekat na mrežu

en: Size _& Position
sr: Veličina i _položaj

en: _Snap to Grid
sr: Prioni na _mrežu

en: _Order
sr: _Poredak

en: Pul_l to Front
sr: Povuci na _čelo

en: Pull _Forward
sr: Povuci na_pred

en: Push _Backward
sr: Gurni na_zad

en: Pus_h to Back
sr: Gurni _pozadi

en: _Delete
sr: _Ukloni

en: Print
sr: Štampaj

en: Unknown failure while saving image
sr: Nepoznata greška pri čuvanju slike

en: Save as
sr: Sačuvaj kao

en: _Save As Image
sr: _Sačuvaj kao sliku

en: Open in _New Window
sr: Otvori u _novom prozoru

en: Copy to New Graph S_heet
sr: Umnoži u novi _list grafika

en: Series as:
sr: Niz kao:

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Columns"
en: Columns
sr: Kolone

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Rows"
en: Rows
sr: Redovi

en: Use first series as shared abscissa
sr: Koristi prvi niz kao zajedničku apscisu

en: New graph sheet
sr: Novi list grafika

en: Because of GTK bug #705640, a sheet object widget is not being printed.
sr: Zbog greške GTK-a br. 705640, element predmeta lista nije odštampan.

en: Frame
sr: Kadar

en: Button
sr: Dugme

en: Pressed Button
sr: Pritisnuto dugme

en: Released Button
sr: Otpušteno dugme

note: FIXME: This text sucks:
en: Change widget
sr: Izmeni element

en: Adjustment Properties
sr: Svojstva doterivanja

en: Configure Scrollbar
sr: Podesi klizač

en: Configure Spinbutton
sr: Podesi vrteće dugme

en: Spinbutton Properties
sr: Svojstva vrtećeg dugmeta

en: Configure Slider
sr: Podesi klizač

en: Slider Properties
sr: Svojstva klizača

en: CheckBox %d
sr: Kućica za izbor %d

note: FIXME: This text sucks:
en: Clicking checkbox
sr: Kućica za izbor za oznčavanje

en: RadioButton
sr: Radio dugme

note: FIXME: This text sucks:
en: Clicking radiobutton
sr: Radio dugme za označavanje

en: Clicking in list
sr: Otvaranje spiska

en: Copy
sr: Umnoži

en: Cut
sr: Iseci

note: Oh, yeah?
en: This is a special version of Gnumeric.  It has been compiled
    with support for a very large number of columns.  Access to the
    column named TRUE may conflict with the constant of the same
    name.  Expect weirdness.
sr: Ovo je posebno izdanje Gnumerika.  Prevedeno je sa
    podrškom za veoma veliki broj kolona.  Pristup koloni
    pod nazivom „TAČNO“ može dovesti do sukoba sa konstantom istog
    naziva.  Očekujte čudne stvari.

en: Display Zeros
sr: Prikaži nule

en: Control whether zeros are shown are blanked out.
sr: Određuje da li su prikazane nule ili ne.

en: Display Grid
sr: Prikaži mrežu

en: Control whether the grid is shown.
sr: Određuje da li je prikazana mreža.

en: Target region contains merged cells
sr: Oblast za rezultat sadrži spojena polja

en: cannot operate on merged cells
sr: Ne mogu da radim nad spojenim poljima

en: cannot operate on array formulæ
sr: Ne mogu da radim nad formulom niza

en: Insert Columns
sr: Umetni kolone

en: Delete Columns
sr: Obriši kolone

en: Insert Rows
sr: Umetni vrste

en: Delete Rows
sr: Obriši vrste

en: Display program version
sr: Ispisuje izdanje programa

en: Be somewhat more verbose during conversion
sr: Biva malko opširniji za vreme razgovora

en: Optionally specify an encoding for imported content
sr: Izborno navodi kodiranje za uvezeni sadržaj

en: ENCODING
sr: KODIRANJE

en: Optionally specify which importer to use
sr: Izborno navodi koji uvoznik će biti korišćen

en: List the available importers
sr: Ispisuje dostupne uvoznike

en: Merge listed files (all same format) to make this file
sr: Stapa ispisane datoteke (sve istog oblikovanja) da bi napravio ovu

en: Optionally specify which exporter to use
sr: Naknadno navodi koji izvoznik će biti korišćen

en: Detailed instructions for the chosen exporter
sr: Opširna uputstva za izabranog izvoznika

en: string
sr: niska

en: List the available exporters
sr: Ispisuje dostupne izvoznike

en: Export a file for each sheet if the exporter only supports one sheet at a time
sr: Izvozi datoteku za svaki list ako izvoznik podržava samo jedan list u isto vreme

en: Recalculate all cells before writing the result
sr: Ponovo izračunava sva polja pre zapisivanja rezultata

en: Resize to given ROWSxCOLS
sr: Menja veličinu na dati br. REDOVAxSTUBACA

en: The range to export
sr: Opseg za izvoz

en: Goal seek areas
sr: Oblasti traženja rešenja

en: Run the solver
sr: Pokreće rešavač

en: Tool test specs
sr: Odredbe alata testa

en: Cannot parse export options.
sr: Ne mogu da obradim opcije izvoza.

en: The file saver does not take options
sr: Čuvar datoteke ne prihvata mogućnosti

note: FIXME: && nexpr2-is-not-the-same-as-nexpr
en: Name conflict during merge: '%s' appears twice at workbook scope.
sr: Sukob naziva za vreme stapanja: „%s“ se pojavljuje dva puta u dometu radne sveske.

en: Failed to create solver
sr: Nisam uspeo da stvorim rešavača

en: Solver ran, but failed
sr: Rešavač radi, ali je pao

en: Solver: %s
sr: Rešavač: %s

en: Unknown exporter '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
sr: Nepoznat izvoznik „%s“.
    Pokušajte „--list-exporters“ da vidite spisak mogućnosti.

en: Unable to guess exporter to use for '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
sr: Ne mogu da pogodim izvoznika za „%s“.
    Pokušajte „--list-exporters“ da vidite spisak mogućnosti.

en: An output file name or an explicit export type is required.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
sr: Potreban je naziv izlazne datoteke ili izričita vrsta izvoza.
    Pokušajte „--list-exporters“ da vidite spisak mogućnosti.

en: Unknown importer '%s'.
    Try --list-importers to see a list of possibilities.
sr: Nepoznat uvoznik „%s“.
    Pokušajte „--list-importers“ da vidite spisak mogućnosti.

en: Loading %s failed
sr: Nisam uspeo da učitam „%s“

en: Selected exporter (%s) does not support saving multiple sheets in one file.
    Only the current sheet will be saved.  To get around this limitation, use -S.
sr: Izabrani izvoznik (%s) ne podržava čuvanje više listova u jednoj datoteci.
    Samo tekući list će biti sačuvan.  Da zaobiđete ovo ograničenje, koristite „-S“.

en: INFILE [OUTFILE]
sr: ULDATOTEKA [IZLDATOTEKA]

en: ssconvert version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: izdanje ss pretvarača „%s“
    putanja do podataka := „%s“
    putanja do biblioteka := „%s“

en: Usage: %s [OPTION...] %s
sr: Upotreba: %s [OPCIJA...] %s

en: Send output to file
sr: Šalje izlaz u datoteku

en: Output copy highlighting differences
sr: Ispisuje umnožak istaknutih razlika

en: Output in xml format
sr: Ispisuje u iksml zapisu

en: %s: Failed to read %s: %s
sr: %s: Nisam uspeo da pročitam „%s“: %s

en: Differences for sheet %s:
sr: Razlike za list %s:

en: Sheet %s removed.
sr: List „%s“ je uklonjen.

en: Sheet %s added.
sr: List „%s“ je dodat.

en: Sheet order changed.
sr: Redosled lista je izmenjen.

en: Sheet attribute %s changed.
sr: Izmenjena je osobina lista „%s“.

en: Column %s changed.
sr: Kolona „%s“ je izmenjena.

en: Row %d changed.
sr: %d. red je izmenjen.

en: Cell %s changed.
sr: Polje „%s“ je izmenjeno.

en: Cell %s removed.
sr: Polje „%s“ je uklonjeno.

en: Cell %s added.
sr: Polje „%s“ je dodato.

en: Style of %s was changed.
sr: Izgled „%s“ je izmenjen.

en: Name %s changed.
sr: Naziv „%s“ je izmenjen.

en: Name %s removed.
sr: Naziv „%s“ je uklonjen.

en: Name %s added.
sr: Naziv „%s“ je dodat.

en: %s: Unable to guess exporter to use for %s.
sr: %s: Ne mogu da odredim izvoznika za „%s“.

en: OLDFILE NEWFILE
sr: STARA-DATOTEKA NOVA-DATOTEKA

en: ssdiff version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: izdanje ss različnika „%s“
    putanja do podataka := „%s“
    putanja do biblioteka := „%s“

en: %s: Only one output format may be specified.
sr: %s: Samo jedan izlazni zapis može biti naveden.

en: %s: Failed to create output file: %s
sr: %s: Nisam uspeo da napravim izlaznu datoteku: %s

en: Only print a count of matches per file
sr: Ispisuje samo iznos poklapanja po datoteci

en: Search only via the string table, display a count of the references.
sr: Traži samo putem tabele niske, prikazuje broj upućivanja.

en: Get patterns from a file, one per line
sr: Dobavlja šablone iz datoteke, po jedan u redu

en: Pattern is a set of fixed strings
sr: Šablon je skup popravljenih niski

en: Print the filename for each match
sr: Ispisuje naziv datoteke za svako poklapanje

en: Do not print the filename for each match
sr: Ne ispisuje naziv datoteke za svako poklapanje

en: Ignore differences in letter case
sr: Zanemaruje razlike u slučaju slova

en: Print filenames with matches
sr: Ispisuje nazive datoteka sa poklapanjima

en: Print filenames without matches
sr: Ispisuje nazive datoteka bez poklapanja

en: Print the location of each match
sr: Ispisuje mesto svakog poklapanja

en: Suppress all normal output
sr: Potiskuje sve obične izlaze

en: Search results of expressions too
sr: Takođe traži rezultate izraza

en: Print the location type of each match
sr: Ispisuje vrstu mesta svakog poklapanja

en: Search for cells that do not match
sr: Traži polja koja se ne poklapaju

en: Match only whole words
sr: Poklapa samo cele reči

en: Recalculate all cells
sr: Ponovo izračunava sva polja

en: result
sr: rezultat

en: comment
sr: napomena

en: PATTERN INFILE...
sr: ULDATOTEKA ŠABLONA...

en: version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: izdanje „%s“
    podaci := „%s“
    biblioteka := „%s“

en: %s: Cannot read %s: %s
sr: %s: Ne mogu da pročitam %s: %s

en: %s: Missing pattern
sr: %s: Nedostaje šablon

en: List MIME types which ssindex is able to read
sr: Ispisuje MIME vrste čije je ss-popise u stanju da čita

en: Index the given files
sr: Zapisuje date datoteke

en: INFILE...
sr: ULDTTKA...

en: ssindex version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: izdanje ss popisa „%s“
    putanja do podataka := „%s“
    putanja do biblioteka := „%s“

en: Error while trying to export file as text
sr: Greška pri pokušaju izvoza datoteke kao teksta

en: eol must be one of unix, mac, and windows
sr: kraj reda mora biti juniks, mek, ili vindouz

en: Invalid value for option %s: "%s"
sr: Neispravna vrednost za opciju %s: „%s“

en: Invalid option for stf exporter
sr: Neispravna opcija za izvoznika stf-a

en: Text (configurable)
sr: Tekst (podesivo)

note: FIXME: What locale?
en: There are more rows of data than there is room for in the sheet.  Extra rows will be ignored.
sr: Ima više redova sa podacima nego što ima mesta na listu.  Dodatni redovi će biti zanemareni.

note: FIXME: What locale?
en: There are more columns of data than there is room for in the sheet.  Extra columns will be ignored.
sr: Ima više kolona sa podacima nego što ima mesta na listu.  Dodatne kolone će biti zanemarene.

en: Error while trying to read file
sr: Greška pri pokušaju čitanja datoteke

en: This importer can only be used with a GUI.
sr: Ovaj uvoznik može biti korišćen samo sa grafičkim sučeljem.

en: Text to Columns
sr: Raščlani tekst

en: Only one column of input data can be parsed at a time
sr: Samo 1 kolona ulaznih podataka može biti obrađena u jednom trenutku

en: There is no data to convert
sr: Nema podataka za pretvaranje

en: Error while trying to parse data into sheet
sr: Greška pri pokušaju obrade podataka u listu

en: The file contains %d NULL character. It has been changed to a space. | The file contains %d NULL characters. They have been changed to spaces.
sr[0]: Datoteka sadrži %d NIŠTAVAN znak. Promenjen je u razmak.
sr[1]: Datoteka sadrži %d NIŠTAVNA znaka. Promenjeni su u razmake.
sr[2]: Datoteka sadrži %d NIŠTAVNIH znakova. Promenjeni su u razmake.
sr[3]: Datoteka sadrži %d NIŠTAVAN znak. Promenjen je u razmak.

en: The file contains invalid UTF-8 encoded characters and has been truncated
sr: Datoteka sadrži neispravne UTF-8 kodirane znakove i stoga je skraćena

en: That file is not in the given encoding.
sr: Ta datoteka nije u datom kodiranju.

en: Some data did not fit on the sheet and was dropped.
sr: Neki podaci nisu stali na list i odbačeni su.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
sr: Greška obrade pri pokušaju raščlanjivanja podataka na list

en: Error while trying to write CSV file
sr: Greška pri pokušaju pisanja CSV datoteke

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
sr: Vrednosti razdvojene zarezom ili tabulatorom (CSV/TSV)

en: Text import (configurable)
sr: Uvoz teksta (podesivo)

en: Comma separated values (CSV)
sr: Vrednosti razdvojene zarezom (CSV)

en: ANOVA: Two-Factor Without Replication
sr: ANOVA: Sa dva faktora bez ponavljanja

en: /Summary/Count/Sum/Average/Variance
sr: /Sažetak/Brojanje/Zbir/Prosek/Varijansa

en: Row %i
sr: Red %i

en: Column %i
sr: Kolona %i

en: "ANOVA";[Red]"Invalid ANOVA: Missing Observations"
sr: "ANOVA";[Crveno]"Neispravno ANOVA: Nedostaju osmatranja"

en: /Source of Variation/Rows/Columns/Error/Total
sr: /Izvor varijanse/Redovi/Kolone/Greška/Ukupno

en: /SS/df/MS/F/P-value/F critical
sr: /SS/df/MS/F/P-vrednost/F kritično

en: Insufficient space available for ANOVA table.
sr: Nije dostupno dovoljno prostora za ANOVA tabelu.

en: ANOVA: Two-Factor Fixed Effects With Replication
sr: ANOVA: Dvo-faktorna stalna dejstva sa ponavljanjem

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor B in an ANOVA
en: B, Level %i
sr: B, Nivo %i

en: Subtotal
sr: Međuzbir

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor A in an ANOVA
en: A, Level %i
sr: A, Nivo %i

en: /Count/Sum/Average/Variance
sr: /Brojanje/Zbir/Prosek/Varijansa

en: /Source of Variation/Factor A/Factor B/Interaction/Error/Total
sr: /Izvor varijanse/Faktor A/Faktor B/Međudejstvo/Greška/Ukupno

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
sr: ANOVA sa dva faktora (%s), bez ponavljanja

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
sr: ANOVA sa dva faktora (%s),  sa ponavljanjem

en: Two Factor ANOVA
sr: ANOVA sa dva faktora

en: Auto Expression (%s)
sr: Samostalni izraz (%s)

en: Auto Expression
sr: Samostalni izraz

note: translator info: The quotation marks in the next strings need to remain since these are Excel-style format strings
en: [>=5]"Test of Independence";[<5][Red]"Invalid Test of Independence"
sr: [>=5]"Test nezavisnosti";[<5][Crveno]"Neispravan test nezavisnosti"

en: [>=5]"Test of Homogeneity";[<5][Red]"Invalid Test of Homogeneity"
sr: [>=5]"Test istovrsnosti";[<5][Crveno]"Neispravan test istovrsnosti"

en: /Test Statistic/Degrees of Freedom/p-Value/Critical Value
sr: /Statistika testa/Stepeni slobode/p-vrednost/Kritična vrednost

en: Test of Independence (%s)
sr: Test nezavisnosti (%s)

en: Test of Homogeneity (%s)
sr: Test istovrsnosti (%s)

en: Test of Independence
sr: Test nezavisnosti

en: Test of Homogeneity
sr: Test istovrsnosti

en: Row %d
sr: Red %d

en: Standard Error
sr: Uobičajena greška

en: "γ =" * 0.000
sr: „γ =“ * 0.000

en: Holt's trend corrected exponential
    smoothing requires at least 2
    output columns for each data set.
sr: Holtova težnja ispravljenog
    eksponencijalnog ublažavanja
    zahteva najmanje 2 izlazne
    kolone za svaki skup podataka.

en: "δ =" * 0.000
sr: „δ =“ * 0.000

en: /Level/Trend/Seasonal Adjustment
sr: /Nivo/Naklonost/Sezonsko doterivanje

en: The additive Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
sr: Metod dodatnog Holt-Vintersovog
    eksponencijalnog ublažavanja zahteva
    najmanje 4 izlazne kolone za svaki
    skup podataka.

en: The multiplicative Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
sr: Metod umnožavajućeg Holt-Vintersovog
    eksponencijalnog ublažavanja zahteva
    najmanje 4 izlazne kolone za svaki
    skup podataka.

en: Exponential Smoothing (%s)
sr: Eksponencijalno ublažavanje (%s)

en: /Frequency Table/Category
sr: /Tabela učestalosti/Kategorija

en: Area %d
sr: Oblast %d

en: Frequency Table (%s)
sr: Tabela učestalosti (%s)

en: Frequency Table
sr: Tabela učestalosti

note: translator note: only translate the "to below" and "up to" exclusive of the quotation marks:
en: "to below" * General
sr: "ispod" * Opšte

en: "up to" * General
sr: "sve do" * Opšte

note: translator note: only translate the "to" and "\xe2\x88\x9e" exclusive of the quotation marks:
en: "to" * "∞"
sr: "do" * "∞"

note: translator note: only translate the "from" and "above" exclusive of the quotation marks:
en: "from" * General
sr: "od" * Opšte

en: "above" * General
sr: "iznad" * Opšte

note: translator note: only translate the "from" and "\xe2\x88\x92\xe2\x88\x9e" exclusive of the quotation marks:
en: "from" * "−∞";"from" * "−∞"
sr: "od" * "−∞";"od" * "−∞"

en: Kaplan-Meier
sr: Kaplan-Majer

en: /At Risk/Deaths/Censures/Probability
sr: /Na rizik/Smrti/Cenzure/Verovatnoća

en: /At Risk/Deaths/Probability
sr: /Na rizik/Smrti/Verovatnoća

en: Median
sr: Medijana

en: /Log-Rank Test/Statistic/Degrees of Freedom/p-Value
sr: /Log-rank test/Statistika/Stepeni slobode/p-vrednost

en: Kaplan-Meier (%s)
sr: Kaplan-Majer (%s)

en: Kaplan-Meier Estimates
sr: Kaplan-Majerove procene

en: For the Anderson-Darling Test
    the sample size must be at
    least 8.
sr: Za Anderson-Darlingov test
    veličina uzorka mora biti
    najmanje 8.

en: For the Cramér-von Mises Test
    the sample size must be at
    least 8.
sr: Za Kramer-von Mizesov test
    veličina uzorka mora biti
    najmanje 8.

en: For the Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
    the sample size must be at least 5.
sr: Za Liljeforsov (Kolmogorov-Smirnov) test
    veličina uzorka mora biti najmanje 5.

en: For the Shapiro-Francia Test
    the sample size must be at
    least 5 and at most 5000.
sr: Za Šapiro-Franća test
    veličina uzorka mora biti
    najmanje 5 a najviše 5000.

note: xgettext: * Note to translators: in the following string and others like it, * the "/" is a separator character that can be changed to anything * if the translation needs the slash; just use, say, "|" instead. * * The items are bundled like this to increase translation context.
en: /Alpha/p-Value/Statistic/N/Conclusion
sr: /Alfa/p-vrednost/Statistika/N/Zaključak

en: Not normal
sr: Nije normalno

en: Possibly normal
sr: Moguće normalno

en: Normality Test (%s)
sr: Test normalnosti (%s)

en: Normality Test
sr: Test normalnosti

en: /Student-t Test/N/Observed Mean/Hypothesized Mean/Observed Variance/Test Statistic/df/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Studentov-t test/N/Posmatrana srednja vrednost/Pretpostavljena srednja vrednost/Posmatrana varijansa/Statistika testa/df/α/P(T≤t) jednostrani/P(T≤t) dvostrani

en: Student-t Test (%s)
sr: Studentov-t test (%s)

en: Student-t Test
sr: Studentov-t test

en: Principal components analysis has insufficient space.
sr: Analiza glavnih sastojaka nema dovoljno prostora.

note: translator info: The quotation marks in the next strings need to remain since these are Excel-style format strings
en: "Principal Components Analysis";[Red]"Principal Components Analysis is invalid."
sr: "Analiza glavnih sastojaka";[Crveno]"Analiza glavnih sastojaka je neispravna."

en: Covariances
sr: Kovarijanse

en: /Count/Mean/Variance//Eigenvalues/Eigenvectors
sr: /Brojanje/Srednja vrednost/Varijansa//Lična vrednost/Lični vektor

en: Percent of Trace
sr: Procenat traga

en: Principal Components Analysis (%s)
sr: Analiza glavnih sastojaka (%s)

en: /Sign Test/Median/Predicted Median/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Test znaka/Medijana/Predviđena medijana/Statistika testa/N/α/P(T≤t) jednostrani/P(T≤t) dvostrani

en: /Sign Test/Median/Predicted Difference/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Test znaka/Medijana/Predviđena razlika/Statistika testa/N/α/P(T≤t) jednostrani/P(T≤t) dvostrani

en: Sign Test (%s)
sr: Test znaka (%s)

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Predicted Median/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Test Vilkoksonovog potpisanog ranga/Medijana/Predviđena medijana//N/S−/S+/Statistika testa/α/P(T≤t) jednostrani/P(T≤t) dvostrani

en: This p-value is calculated by a normal approximation.
    It is only valid if the sample size is at least 12.
sr: Ova p-vrednost se izračunava normalnim zaokruživanjem.
    Ispravna je samo ako je veličina uzorka najmanje 12.

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Observed Median Difference/Predicted Median Difference/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Proba Vilkoksonovog potpisanog ranga/Medijana/Razlika posmatrane medijane/Razlika predviđene medijane/N/S−/S+/Statistika testa/α/P(T≤t) jednostrani/P(T≤t) dvostrani

en: Wilcoxon Signed Rank Test (%s)
sr: Test Vilkoksonovog potpisanog ranga (%s)

en: Bin %i
sr: Blok %i

en: Area %i
sr: Oblast %i

en: Variable %i
sr: Promenljiva %i

en: Correlations
sr: Korelacije

en: Correlation (%s)
sr: Korelacija (%s)

en: Covariance (%s)
sr: Kovarijansa (%s)

note: * Note to translators: in the following string and others like it, * the "/" is a separator character that can be changed to anything * if the translation needs the slash; just use, say, "|" instead. * * The items are bundled like this to increase translation context.
en: /Mean/Standard Error/Median/Mode/Standard Deviation/Sample Variance/Kurtosis/Skewness/Range/Minimum/Maximum/Sum/Count
sr: /Srednja vrednost/Standardna greška/Medijana/Mod/Standardno odstupanje/Varijansa uzorka/Zakrivljenost/Odstupanje/Opseg/Najmanje/Najviše/Zbir/Broj

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
sr: /%%%s%%%% CI za srednju vrednost od/do

en: Largest (%d)
sr: Najveći (%d)

en: Smallest (%d)
sr: Najmanji (%d)

en: Descriptive Statistics (%s)
sr: Opisna statistika (%s)

en: Sampling (%s)
sr: Uzorkovanje (%s)

en: Sample
sr: Uzorak

en: /Mean/Known Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/z/P (Z<=z) one-tail/z Critical one-tail/P (Z<=z) two-tail/z Critical two-tail
sr: /Srednja vrednost/Poznata varijansa/Osmatranja/Pretpostavljena razlika srednje vrednosti/Posmatrana razlika srednje vrednosti/z/P (Z<=z) jednostrano/z kritično jednostrano/P (Z<=z) dvostrano/z kritično dvostrano

en: z-Test (%s)
sr: z-test (%s)

en: z-Test
sr: z-test

en: /Mean/Variance/Observations/Pearson Correlation/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/Variance of the Differences/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
sr: /Srednja vrednost/Varijansa/Osmatranja/Pirsonova korelacija/Pretpostavljena razlika srednje vrednosti/Posmatrana razlika srednje vrednosti/Varijansa razlika/df/t podaci/P (T<=t) jednostrano/t kritično jednostrano/P (T<=t) dvostrano/t kritično dvostrano

en: t-Test, paired (%s)
sr: t-test, upareno (%s)

en: t-Test
sr: t-test

en: /Mean/Variance/Observations/Pooled Variance/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
sr: /Srednja vrednost/Varijansa/Osmatranja/Objedinjena varijansa/Pretpostavljena razlika srednje vrednosti/Posmatrana razlika srednje vrednosti/df/t podaci/P (T<=t) jednostrano/t kritično jednostrano/P (T<=t) dvostrano/t kritično dvostrano

en: t-Test (%s)
sr: t-test (%s)

en: /Mean/Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
sr: /Srednja vrednost/Varijansa/Osmatranja/Pretpostavljena razlika srednje vrednosti/Posmatrana razlika srednje vrednosti/df/t podaci/P (T<=t) jednostrano/t kritično jednostrano/P (T<=t) dvostrano/t kritično dvostrano

en: F-Test
sr: F-test

en: /Mean/Variance/Observations/df/F/P (F<=f) right-tail/F Critical right-tail/P (f<=F) left-tail/F Critical left-tail/P two-tail/F Critical two-tail
sr: /Srednja vrednost/Varijansa/Osmatranja/df/F/P (F<=f) desni kraj/F kritični desni kraj/P (f<=F) levi kraj/F kritični levi kraj/P dvostrano/F kritično dvostrano

en: F-Test (%s)
sr: F-test (%s)

en: /SUMMARY OUTPUT//Regression Statistics/Multiple R/R^2/Standard Error/Adjusted R^2/Observations//ANOVA//Regression/Residual/Total///Intercept
sr: /IZLAZ SAŽETKA//Statistika odstupanja/Višestruko R/R^2/Standardna greška/Doterano R^2/Osmatranja//ANOVA//Odstupanje/Ostatak/Ukupno///Presretanje

en: Response Variable
sr: Promenljiva odgovora

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
sr: /df/SS/MS/F/Značenje za F

en: /Coefficients/Standard Error/t-Statistics/p-Value
sr: /Koeficijenti/Standardna greška/t-statistika/p-vrednost

note: xgettext: this is an Excel-style number format.  Use "..." quotes and do not translate the 0%
en: "Lower" 0%
sr: "Donje" 0%

note: xgettext: this is an Excel-style number format.  Use "..." quotes and do not translate the 0%
en: "Upper" 0%
sr: "Gornje" 0%

en: Probability of observing a t-statistic
    whose absolute value is at least as large
    as the absolute value of the actually
    observed t-statistic, assuming the null
    hypothesis is in fact true.
sr: Verovatnoća posmatranja t-statistike čija
    je apsolutna vrednost velika barem kao
    apsolutna vrednost trenutno posmatrane
    t-statistike, pod pretpostavkom da je
    nulta hipoteza u stvari istinita.

en: This value is not the square of R
    but the uncentered version of the
    coefficient of determination; that
    is, the proportion of the sum of
    squares explained by the model.
sr: Ova vrednost nije kvadrat
    od P već neusredišteno izdanje
    koeficijenta determinacije;
    tako je, to je odnos zbira
    kvadrata koje objašnjava model.

en: Constant
sr: Konstanta

en: /Prediction//Residual/Leverages/Internally studentized/Externally studentized/p-Value
sr: /Predviđanje//Ostatak/Poluge/Studentirano iznutra/Studentirano spolja/p-vrednost

en: /SUMMARY OUTPUT//Independent Variable//Observations
sr: /IZLAZ SAŽETKA//Nezavisna promenljiva//Osmatranja

en: /SUMMARY OUTPUT//Response Variable//Observations
sr: /IZLAZ SAŽETKA//Promenljiva odgovora//Osmatranja

en: /Response Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
sr: /Promenljiva odgovora/R^2/Nagib/Presretanje/F/Značenje za F

en: /Independent Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
sr: /Nezavisna promenljiva/R^2/Nagib/Presretanje/F/Značenje za F

en: Regression (%s)
sr: Odstupanje (%s)

en: Moving Average (%s)
sr: Klizni prosek (%s)

en: Ranks & Percentiles
sr: Rangovi i procenti

en: Point
sr: Tačka

en: Rank
sr: Rang

en: Percentile Rank
sr: Rang procenta

en: Ranks (%s)
sr: Rangovi (%s)

en: Ranks
sr: Rangovi

en: Anova: Single Factor
sr: Anova: jedan faktor

en: SUMMARY
sr: IZVEŠTAJ

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
sr: /Grupe/Brojanje/Zbir/Prosek/Varijansa

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
sr: /ANOVA/Izvor varijanse/Između grupa/Unutar grupa/Ukupno

en: Single Factor ANOVA (%s)
sr: ANOVA sa jednim činiocem (%s)

en: Single Factor ANOVA
sr: ANOVA jednog činioca

en: Inverse Fourier Transform
sr: Obrnuti Furijevi redovi

en: Fourier Transform
sr: Furijeovi redovi

en: /Real/Imaginary
sr: /Realni/Imaginarni

en: Fourier Series (%s)
sr: Furijeov niz (%s)

en: Fourier Series
sr: Furijeov niz

en: /Rank-Sum/N/U/Ties/Statistic/U-Statistic/p-Value
sr: /Zbir ranga/N/U/Veze/Statistika/U-statistika/p-vrednost

en: This p-value is calculated using a
    normal approximation, so it is
    only valid for large samples of
    at least 15 observations in each
    population, and few if any ties.
sr: Ova p-vrednost se izračunava korišćenjem
    normalnog zaokruživanja, tako da je ispravna
    samo za velike uzorke sa najmanje 15
    osmatranja u svakoj populaciji,
    i malo ako ima nekih veza.

en: Since there is insufficient space
    for the third column of output,
    this value is not calculated.
sr: Kako nema dovoljno prostora
    za treću kolonu izlaza, ova
    vrednost se ne izračunava.

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test (%s)
sr: Vilkokson-Man-Vitnijev test (%s)

en: New Sheet
sr: Novi list

en: New Workbook
sr: Nova radna sveska

en: Gnumeric
sr: Gnumerik

en: Worksheet:
sr: Radna sveska:

en: Report Created:
sr: Stvoreni izveštaj:

en: Shuffled
sr: Nasumično

en: Fill Series (%s)
sr: Popuni niz (%s)

en: Filtered
sr: Izdvojene

en: /Advanced Filter:/Source Range:/Criteria Range:
sr: /Napredni filter:/Opseg izvora:/Opseg kriterijuma:

en: Advanced Filter (%s)
sr: Napredni filter (%s)

en: Invalid solver target
sr: Neispravna meta rešavača

en: Target cell, %s, must contain a formula that evaluates to a number
sr: Polje za rezultat, %s, treba da sadrži formulu koja se procenjuje na broj

en: Invalid solver input range
sr: Neispravan ulazni opseg rešavača

en: Input cell %s contains a formula
sr: Ulazno polje %s sadrži formulu

en: Solver constraint #%d is invalid
sr: Ograničenje rešavača #%d je neispravno

en: Timeout
sr: Vremenski rok

en: Failed to create file for linear program
sr: Nisam uspeo da napravim datoteku za linearni program

en: Failed to create linear program file
sr: Nisam uspeo da napravim datoteku linearnog programa

en: Failed to save linear program
sr: Nisam uspeo da sačuvam linearni program

en: Target
sr: Meta

en: Status
sr: Stanje

en: Minimize
sr: Umanji

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: Lower
sr: Niži

en: Upper
sr: Viši

en: Slack
sr: Promenljiv

en: At limit
sr: Na ograničenju

en: Outside bounds
sr: Spoljne granice

en: Condition
sr: Uslov

en: No constraints
sr: Bez ograničenja

en: Final
    Value
sr: Krajnja
    vrednost

en: Reduced
    Cost
sr: Umanjena
    cena

en: Lower
    Limit
sr: Donje
    ograničenje

en: Upper
    Limit
sr: Gornje
    ograničenje

en: Shadow
    Price
sr: Cena iz
    senke

en: Constraint
    LHS
sr: Ograničenje sa
    leve strane

en: Constraint
    RHS
sr: Ograničenje sa
    desne strane

en: Sensitivity
sr: Osetljivost

en: Target cell did not evaluate to a number.
sr: Ciljno polje nije ocenjeno na broj.

en: Target cell does not appear to depend linearly on input cells.
sr: Ciljno polje izgleda da ne zavisi linearno od ulaznih polja.

en: Gnumeric is unable to locate the program <i>%s</i> needed for the <i>%s</i> solver.  For more information see %s.
    
    Would you like to locate it yourself?
sr: Gnumerik ne može da pronađe program <i>%s</i> potreban <i>%s</i> rešavaču.  Za više podataka pogledajte %s.
    
    Da li želite sami da ga pronađete?

en: Unable to locate %s
sr: Ne mogu da pronađem „%s“

en: Locate the %s program
sr: Pronađite program %s

en: The initial values do not satisfy the constraints.
sr: Početne vrednosti ne zadovoljavaju ograničenja.

en: Iteration limit exceeded
sr: Premašena je granica ponavljanja

en: Cholesky Decomposition of the Covariance Matrix
sr: Čoleskijevo razlaganje matrice kovarijanse

en: Uncorrelated Random Variables
sr: Neuzajamne slučajne promenljive

en: Correlated Random Variables
sr: Uzajamne slučajne promenljive

en: Correlated Random Numbers (%s)
sr: Uzajamni nasumični brojevi (%s)

en: Correlated Random Numbers
sr: Uzajamni nasumični brojevi

en: Generating Random Numbers...
sr: Stvaram slučajne brojeve...

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
sr: Ulazni opseg verovatnoće sadrži ne-brojnu vrednost.
    Sve verovatnoće moraju biti nenegativni brojevi.

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
sr: Ulazni opseg verovatnoće sadrži negativan broj.
    Sve verovatnoće moraju bite ne-negativni brojevi!

en: None of the values in the value range may be empty!
sr: Nijedna od vrednosti u opsegu vrednosti ne može biti prazna!

en: The probabilities may not all be 0!
sr: Ne mogu sve verovatnoće biti jednake nuli!

en: Random Numbers (%s)
sr: Slučajni brojevi (%s)

en: Input variable did not yield to a numeric value. Check the model (maybe your last round # is too high).
sr: Ulazna promenljiva nije proizvela brojnu vrednost. Proverite model (možda je vaše poslednje zaokruživanje # preveliko).

en: Output variable did not yield to a numeric value. Check the output variables in your model (maybe your last round # is too high).
sr: Izlazna promenljiva nije proizvela brojnu vrednost. Proverite izlazne promenljive u vašem modelu (možda je vaše poslednje zaokruživanje # preveliko).

en: Simulation Report
sr: Izveštaj o simulaciji

en: Mean
sr: Srednja vrednost

en: Mode
sr: Režim

en: Std. Dev.
sr: Stnd. odstupanje

en: Variance
sr: Varijansa

en: Skewness
sr: Odstupanje

en: Kurtosis
sr: Zakrivljenost

en: Range
sr: Opseg

en: Count
sr: Ukupnost

en: Confidence (95%)
sr: Poverenje (95%)

en: Lower Limit (95%)
sr: Donje ograničenje (95%)

en: Upper Limit (95%)
sr: Gornje ograničenje (95%)

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
sr: IZVEŠTAJ KRUGA OPONAŠANJA #

en: Report
sr: Izveštaj

en: (Input)
sr: (Ulaz)

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
sr: Najveće vreme je premašeno. Simulacija nije završena.

en: Tabulation
sr: Tabeliranje

note: xgettext: The first %d gives the number of rows that match. The second %d gives the total number of rows. Assume that the total number of rows is always large (>10). Note that the english "matches" or "match" is the verb of this sentence! There is no explicit noun associated with the second %d in en
en: %d row of %d matches | %d rows of %d match
sr[0]: %d red od %d se poklapa
sr[1]: %d reda od %d se poklapaju
sr[2]: %d redova od %d se poklapa
sr[3]: %d red od %d se poklapa

note: xgettext: The %d gives the number of rows that match. This is input to ngettext.
en: %d row matches | %d rows match
sr[0]: %d red se poklapa
sr[1]: %d reda se poklapaju
sr[2]: %d redova se poklapa
sr[3]: %d red se poklapa

note: Note: no entry for GNM_VALIDATION_OP_NONE
en: Between
sr: Između

en: Not_Between
sr: Nije_između

en: Equal
sr: Jednako

en: Not Equal
sr: Nije jednako

en: Greater Than
sr: Veće od

en: Less Than
sr: Manje od

en: Greater than or Equal
sr: Veće ili jednako

en: Less than or Equal
sr: Manje ili jednako

en: Missing formula for validation
sr: Nedostaje formula za potvrđivanje

en: Extra formula for validation
sr: Posebna formula za potvrđivanje

en: Gnumeric: Validation
sr: Gnumerik: Provera ispravnosti

en: Cell %s is not permitted to be blank
sr: Nije dozvoljeno da polje %s bude prazno

en: Cell %s is not permitted to contain error values
sr: Nije dozvoljeno da polje %s sadrži vrednosti greške

en: Cell %s is not permitted to contain strings
sr: Nije dozvoljeno da polje %s sadrži niske

en: '%s' is not an integer
sr: „%s“ nije ceo broj

en: '%s' is not a valid date
sr: „%s“ nije ispravan datum

en: %s does not contain the new value.
sr: %s ne sadrži novu vrednost.

en: %s is not true.
sr: %s nije tačno.

en: %s is out of permitted range
sr: %s je izvan dozvoljenog opsega

en: #NULL!
sr: #NIŠTA!

en: #DIV/0!
sr: #DELJENJE/0!

en: #VALUE!
sr: #VREDNOST!

en: #REF!
sr: #UPUĆUJE!

en: #NAME?
sr: #NAZIV?

en: #NUM!
sr: #BROJ!

en: #N/A
sr: #Nedostupno

en: Default file saver is not available.
sr: Osnovni čuvar datoteka nije dostupan.

en: Set Print Area
sr: Podesi oblast štampanja

en: Set Print Area to %s
sr: Podesi oblast štampanja na %s

en: Clear Print Area
sr: Očisti oblast štampanja

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
sr: U polju %s, tekući sadržaji
            %s
    su bili zamenjeni sa
            %s
    što je pogrešno.
    
    Postupak zamene je prekinut i ništa nije izmenjeno.

en: Comment in cell %s!%s
sr: Napomena u polju %s!%s

note: TODO : No need to check simplicty.  XL applies for each non-discrete * selected region, (use selection_apply).  Arrays and Merged regions * are permitted.
en: Insert rows
sr: Umetni redove

en: Insert columns
sr: Umetni kolone

en: Show Detail
sr: Prikaži detalje

en: Hide Detail
sr: Sakrij detalje

en: can only be performed on an existing group
sr: jedino može biti izvedeno na postojećoj grupi

en: Ungroup
sr: Raspusti

en: Unable to start the help browser (%s).
    The system error message is: 
    
    %s
sr: Ne mogu da pokrenem preglednika pomoći (%s).
    Poruka greške sistema je sledeća: 
    
    %s

en: Sort
sr: Poređaj

en: Choose object file
sr: Izaberite datoteku objekta

en: Set Horizontal Alignment
sr: Postavi vodoravno poravnanje

en: Set Vertical Alignment
sr: Postavi uspravno poravnanje

en: Format as General
sr: Oblikuj kao opšte

en: Format as Number
sr: Oblikuj kao broj

en: Format as Currency
sr: Oblikuj kao monetu

en: Format as Accounting
sr: Oblikuj kao računovodstvo

en: Format as Percentage
sr: Oblikuj kao procente

en: Format as Time
sr: Oblikuj kao vreme

en: Format as Date
sr: Oblikuj kao datum

en: Add Borders
sr: Dodaj granice

en: Remove borders
sr: Ukloni granice

en: Increase precision
sr: Povećaj tačnost

en: Decrease precision
sr: Umanji tačnost

en: Toggle thousands separator
sr: Okini razdvojnik hiljada

en: Copy down
sr: Umnoži dole

note: xgettext: copy from the cell to the left into current cell -- this has nothing whatsoever to do with copyright.
en: Copy right
sr: Umnoži desno

en: _File
sr: _Datoteka

en: New From Template
sr: Novo iz šablona

en: _New
sr: _Novo

en: Create a new workbook
sr: Napravite novu radnu svesku

en: Open a file
sr: Otvorite datoteku

en: Save the current workbook
sr: Sačuvajte tekuću radnu svesku

en: Save the current workbook with a different name
sr: Sačuvajte tekuću radnu svesku pod drugim nazivom

en: Sen_d To...
sr: Poša_lji...

en: Send the current file via email
sr: Pošaljite tekuću datoteku e-poštom

en: Page Set_up...
sr: Podešavanje _stranice...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Podesite podešavanja stranice za tekući štampač

en: Print Pre_view
sr: Pregled _štampanja

en: Print preview
sr: Pregled pred štampu

en: Print the current file
sr: Štampajte tekuću datoteku

en: Print Area & Breaks
sr: Oblast štampe i prekidi

en: Full _History...
sr: Čitav _istorijat...

en: Access previously used file
sr: Pristupite prethodno korišćenoj datoteci

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Close the current file
sr: Zatvorite tekuću datoteku

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Quit the application
sr: Izađite iz programa

en: _Edit
sr: _Uredi

en: C_lear
sr: _Očisti

en: _Modify
sr: _Izmeni

en: S_heet
sr: _List

en: _Select
sr: I_zaberi

en: Copy the selection
sr: Umnožite izbor

en: _View
sr: _Pregled

en: _Windows
sr: _Prozori

en: _Toolbars
sr: Trake _alata

en: _Object
sr: _Objekat

en: S_pecial
sr: _Naročito

en: Func_tion Wrapper
sr: Prelamač _funkcije

en: _Name...
sr: _Naziv...

en: Insert a defined name
sr: Umetni određeni naziv

en: F_ormat
sr: _Oblikuj

en: _Cells
sr: _Polje

en: _Text
sr: _Tekst

en: _Underline
sr: _Podvuci

en: C_olumn
sr: Ko_lona

en: _Sheet
sr: _List

en: _Tools
sr: _Alati

en: Sce_narios
sr: Sc_enariji

en: _Statistics
sr: _Statistika

en: _Descriptive Statistics
sr: _Opisna statistika

en: Fre_quency Tables
sr: Tabele _učestalosti

en: De_pendent Observations
sr: Zavisna _osmatranja

en: F_orecast
sr: _Prognoza

en: _One Sample Tests
sr: Testovi _jednog uzorka

en: Claims About a Me_dian
sr: Tvrdnja o me_dijani

en: _Two Sample Tests
sr: Testovi _dva uzorka

en: Claims About Two Me_dians
sr: Tvrdnja o dve me_dijane

en: Claims About Two _Means
sr: Tvrdnja o dve srednje _vrednosti

en: _Multiple Sample Tests
sr: Testovi _više uzoraka

en: Contin_gency Table
sr: Tabela _slučajnosti

en: _Data
sr: Po_daci

en: _Filter
sr: _Izdvoj

en: F_ill
sr: _Ispuni

en: _Random Generators
sr: Tvorac _nasumičnosti

en: _Group and Outline
sr: _Grupiši i odvoj

en: Import _Data
sr: _Uvezi podatke

en: E_xport Data
sr: _Izvezi podatke

en: Data S_licer
sr: Delilac _podataka

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Open a viewer for Gnumeric's documentation
sr: Otvori pregledač za dokumentaciju Gnumerika

en: _Functions
sr: _Funkcije

en: Functions help
sr: Pomoć funkcija

en: Gnumeric on the _Web
sr: _Veb stranica Gnumerika

en: Browse to Gnumeric's website
sr: Razgledaj Gnimerikov veb sajt

en: _Live Assistance
sr: Ispomoć _uživo

en: See if anyone is available to answer questions
sr: Pogledajte da li je neko dostupan da odgovori na pitanja

en: Report a _Problem
sr: Izvesti o _problemu

en: Report problem
sr: Izvestite o problemu

en: _About
sr: _O programu

en: About this application
sr: O ovom programu

en: Cut the selection
sr: Isecite označeno

en: Paste the clipboard
sr: Ubacite iz spiska isečaka

en: _Manage Sheets...
sr: _Upravljaj listovima...

en: Manage the sheets in this workbook
sr: Upravljajte listovima u ovoj radnoj svesci

en: Insert a new sheet
sr: Umetni novi list

en: _Append
sr: _Prikači

en: Append a new sheet
sr: Prikači novi list

en: _Duplicate
sr: _Udvostruči

en: Make a copy of the current sheet
sr: Napravite još jedan primerak tekućeg lista

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Irrevocably remove an entire sheet
sr: Nepovratno ukloni čitav list

en: Re_name...
sr: _Preimenuj...

en: Rename the current sheet
sr: Preimenuj tekući list

en: Resize...
sr: Promeni veličinu...

en: Change the size of the current sheet
sr: Promenite veličinu tekućeg lista

en: _New View...
sr: _Novi pregled...

en: Create a new view of the workbook
sr: Napravite novi pregled radne sveske

en: View _Properties...
sr: _Svojstva prikaza...

en: Modify the view properties
sr: Izmenite svojstva prikaza

en: View _Statusbar
sr: Prikaži traku _stanja

en: Toggle visibility of statusbar
sr: Okinite vidljivost trake stanja

en: F_ull Screen
sr: _Preko celog ekrana

en: Switch to or from full screen mode
sr: Prebacite se u ili iz režima celog ekrana

en: Document Proper_ties...
sr: Svojstva _dokumenta...

en: Edit document properties
sr: Izmenite svojstva dokumenta

en: Use the current selection as print area
sr: Koristite tekući izbor kao oblast štampanja

en: Undefine the print area
sr: Poništite odrednicu oblasti štampanja

en: Show Print Area
sr: Prikaži oblast štampanja

en: Select the print area
sr: Izaberi oblast štampanja

en: Set Column Page Break
sr: Podesi prelom kolone stranice

en: Split the page to the left of this column
sr: Podeli stranicu na levo od ove kolone

en: Set Row Page Break
sr: Podesi prelom reda stranice

en: Split the page above this row
sr: Podeli stranicu iznad ovog reda

en: Remove all manual pagebreaks from this sheet
sr: Ukloni sve ručne prelome stranice iz ovog lista

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
sr: Očistite zapise izabranih polja, napomene i sadržaj

en: _Formats & Hyperlinks
sr: _Oblikovanja i hiperveze

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks
sr: Očistite oblikovanja i hiperveze izabranih polja

en: Delete the selected cells' comments
sr: Uklonite napomene iz označenih polja

en: Clear the selected cells' contents
sr: Očistite sadržaj izabranih polja

en: A_ll Filtered Rows
sr: Sve izdvojene _redove

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents in the filtered rows
sr: Očistite oblikovanja, napomene i sadržaj izabranih polja u izdvojenim redovima

en: F_ormats & Hyperlinks in Filtered Rows
sr: Oblikovanja i _hiperveze u izdvojenim redovima

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks in the filtered rows
sr: Očistite oblikovanja i hiperveze izabranih polja u izdvojenim redovima

en: Comme_nts in Filtered Rows
sr: _Napomene u izdvojenim redovima

en: Delete the selected cells' comments in the filtered rows
sr: Obrišite napomene izabranih polja u izdvojenim redovima

en: Content_s of Filtered Rows
sr: _Sadržaj u izdvojenim redovima

en: Clear the selected cells' contents in the filtered rows
sr: Obrišite sadržaj izabranih polja u izdvojenim redovima

en: _Rows
sr: _Redove

en: Delete the row(s) containing the selected cells
sr: Obrišite red(ove) koji sadrže izabrana polja

en: _Columns
sr: _Kolone

en: Delete the column(s) containing the selected cells
sr: Obrišite kolonu(e) koje sadrže izabrana polja

en: C_ells...
sr: P_olja...

en: Delete the selected cells, shifting others into their place
sr: Obrišite izabrana polja, pomerajući ostala na njihova mesta

en: _Hyperlinks
sr: _Hiperveza

en: Delete the selected cells' hyperlinks
sr: Obrišite hiperveze iz označenih polja

en: Select all cells in the spreadsheet
sr: Izaberi sva polja u listu

en: Select an entire column
sr: Izaberi čitavu kolonu

en: Select an entire row
sr: Izaberi čitav red

en: Arra_y
sr: _Niz

en: Select an array of cells
sr: Izaberite niz u poljima

en: _Depends
sr: _Zavisi

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
sr: Izaberi sva polja koja zavise od polja koje se upravo uređuje

en: _Inputs
sr: _Unosi

en: Select all the cells are used by the current edit cell
sr: Izaberi sva polja koja koristi polje koje se upravo uređuje

en: Next _Object
sr: Sledeći _objekat

en: Select the next sheet object
sr: Izaberite sledeći objekat lista

en: Go to Top
sr: Idi na vrh

en: Go to the top of the data
sr: Idite na vrh podataka

en: Go to Bottom
sr: Idi na dno

en: Go to the bottom of the data
sr: Idite na dno podataka

en: Go to First
sr: Idi na prvo

en: Go to the first data cell
sr: Idite na prvo polje podataka

en: Go to Last
sr: Idi na poslednje

en: Go to the last data cell
sr: Idite na poslednje polje podataka

en: _Go to Cell...
sr: _Idi na polje...

en: Jump to a specified cell
sr: Skočite do određenog polja

en: Go to Current Cell Indicator
sr: Idite na pokazatelj tekućeg polja

en: Repeat
sr: Ponovi

en: Repeat the previous action
sr: Ponovite prethodnu radnju

en: P_aste Special...
sr: _Ubaci posebno...

en: Paste with optional filters and transformations
sr: Ubaci sa izbornim filterima i preobražajima

en: Co_mment...
sr: _Napomena...

en: Edit the selected cell's comment
sr: Uredite napomenu izabranog polja

en: Hyper_link...
sr: _Hiperveza...

en: Edit the selected cell's hyperlink
sr: Uredite hipervezu izabranog polja

en: _Auto generate names...
sr: _Sam stvori nazive...

en: Use the current selection to create names
sr: Koristite tekući izbor da napravite nazive

en: S_earch...
sr: _Potraži...

en: Search for something
sr: Potražite neki tekst

en: Search _& Replace...
sr: Nađi i _zameni...

en: Search for something and replace it with something else
sr: Potražite nešto i zamenite ga nečim drugim

en: Recalculate
sr: Ponovo izračunaj

en: Recalculate the spreadsheet
sr: Ponovo izračunaj tablicu

en: Preferences...
sr: Postavke...

en: Change Gnumeric Preferences
sr: Izmenite postavke Gnumerika

en: _Freeze Panes
sr: _Zamrzni površi

en: Freeze the top left of the sheet
sr: Zamrznite gornji levi deo lista

note: dubious
en: _Zoom...
sr: _Uvećaj...

en: Zoom the spreadsheet in or out
sr: Uvećajte ili umanjite prikaz tablicu

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Increase the zoom to make things larger
sr: Povećajte uvećanje da učinite stvari većim

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Decrease the zoom to make things smaller
sr: Smanjite uvećanje da učinite stvari manjim

en: Insert new cells
sr: Umetni nova polja

en: Insert new columns
sr: Umetni nove kolone

en: Insert new rows
sr: Umetni nove redove

en: C_hart...
sr: _Grafik...

en: Insert a Chart
sr: Umetnite grafik

en: _New...
sr: _Novo...

en: Insert a new Goffice component object
sr: Umetnite novi sastavni objekat Gofisa

en: _From File...
sr: _Iz datoteke...

en: Insert a new Goffice component object from a file
sr: Umetnite novi sastavni objekat Gofisa iz datoteke

en: _Image...
sr: _Slika...

en: Insert an image
sr: Umetnite sliku

en: Insert a comment
sr: Umetnite napomenu

en: Insert a Hyperlink
sr: Umetnite hipervezu

en: Sort (_Descending)
sr: Poređaj (_Opadajuće)

en: Wrap with SORT (descending)
sr: Prelomi sa REĐANJEM (opadajuće)

en: Sort (_Ascending)
sr: Poređaj (_Rastuće)

en: Wrap with SORT (ascending)
sr: Prelomi sa REĐANJEM (rastuće)

en: Current _Date
sr: Trenutni _datum

en: Insert the current date into the selected cell(s)
sr: Ubacite tekući datum u izabrano polje(a)

en: Current _Time
sr: Trenutno _vreme

en: Insert the current time into the selected cell(s)
sr: Ubacite trenutno vreme u izabrano polje(a)

en: Current D_ate and Time
sr: Trenutni datum i _vreme

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
sr: Ubacite trenutni datum i vreme u izabrano polje(a)

en: _Names...
sr: _Nazivi...

en: Edit defined names for expressions
sr: Uredite određene nazive za izraze

en: _Autoformat...
sr: _Sam oblikuj...

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
sr: Oblikujte skup polja prema predodređenom šablonu

en: Direction
sr: Usmerenje

en: Toggle sheet direction, left-to-right vs right-to-left
sr: Okinite usmerenje lista, s leva na desno naspram s desna na levo

en: _Format...
sr: _Oblikuj...

en: Modify the formatting of the selected cells
sr: Izmenite oblikovanje izabranih polja

en: _Conditional Formatting...
sr: _Uslovljeno oblikovanje...

en: Modify the conditional formatting of the selected cells
sr: Izmenite uslovno oblikovanje izabranih polja

en: Ensure rows are just tall enough to display content of selection
sr: Proverite da li su redovi dovoljno visoki da prikažu sadržaj izbora

en: Ensure columns are just wide enough to display content of selection
sr: Proverite da li su kolone dovoljno široke da prikažu sadržaj izbora

en: Change width of the selected columns
sr: Promeni širinu izabranih kolona

en: Ensure columns are just wide enough to display their content
sr: Proverite da li su kolone dovoljno široke da prikažu sadržaj

en: Hide the selected columns
sr: Sakrij izabrane kolone

en: Make any hidden columns in the selection visible
sr: Učinite vidljivim sve skrivene kolone u izboru

en: _Standard Width
sr: _Uobičajena širina

en: Change the default column width
sr: Promenite osnovnu širinu kolone

en: H_eight...
sr: _Visina...

en: Change height of the selected rows
sr: Izmenite visinu izabranih redova

en: Ensure rows are just tall enough to display their content
sr: Proverite da li su redovi dovoljno visoki da prikažu sadržaj

en: Hide the selected rows
sr: Sakrij izabrane redove

en: Make any hidden rows in the selection visible
sr: Učinite vidljivim sve skrivene redove u izboru

en: _Standard Height
sr: _Uobičajena visina

en: Change the default row height
sr: Promenite osnovnu visinu reda

en: _Plug-ins...
sr: _Priključci...

en: Manage available plugin modules
sr: Upravljajte modulima dostupnih priključaka

en: Auto _Correct...
sr: Provera _pravopisa...

en: Automatically perform simple spell checking
sr: Sam izvrši jednostavnu proveru pravopisa

en: _Auto Save...
sr: _Sam sačuvaj...

en: Automatically save the current document at regular intervals
sr: Sam sačuvaj tekući dokument u redovnim razmacima

en: _Goal Seek...
sr: _Traži rešenje...

en: Iteratively recalculate to find a target value
sr: S ponavljanjem preračunavaj kako bi pronašao ciljnu vrednost

en: _Solver...
sr: _Rešavač...

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
sr: S ponavljanjem preračunavaj sa ograničenjima da se približiš ciljnoj vrednosti

en: Si_mulation...
sr: Opo_našanje...

en: Test decision alternatives by using Monte Carlo simulation to find out probable outputs and risks related to them
sr: Zamene odluke testa korišćenjem simulacije Monte Karlo za nalaženje mogućih izlaza i rizika koji se odnose na njih

en: _View...
sr: _Pregledaj...

en: View, delete and report different scenarios
sr: Pregledajte, obrišite i izvestite o raznim scenarijima

en: _Add...
sr: _Dodaj...

en: Add a new scenario
sr: Dodajte novi scenario

en: _Sampling...
sr: _Uzorkovanje...

en: Periodic and random samples
sr: Povremeni i slučajni uzorci

en: _Correlation...
sr: _Korelacija...

en: Pearson Correlation
sr: Pirsonova korelacija

en: Co_variance...
sr: Ko_varijansa...

en: _Descriptive Statistics...
sr: _Opisna statistika...

en: Various summary statistics
sr: Razna ukupna statistika

en: Fre_quency Tables...
sr: Tabele _učestalosti...

en: Frequency tables for non-numeric data
sr: Tabele učestalosti za nebrojevne podatke

en: Various frequency tables for numeric data
sr: Razne tabele učestalosti za brojevne podatke

en: Ranks And _Percentiles...
sr: Rangovi i _procenti...

en: Ranks, placements and percentiles
sr: Rangovi, položaji i procenti

en: _Fourier Analysis...
sr: _Furijeova analiza...

en: Principal Components Analysis...
sr: Analiza glavnih sastojaka...

en: _Exponential Smoothing...
sr: _Eksponencijalno ublažavanje...

en: Exponential smoothing...
sr: Eksponencijalno ublažavanje...

en: _Moving Average...
sr: _Klizni prosek...

en: Moving average...
sr: Klizni prosek...

en: _Regression...
sr: _Odstupanje...

en: Regression Analysis
sr: Analiza odstupanja

en: _Kaplan-Meier Estimates...
sr: _Kaplan-Majerove procene...

en: Creation of Kaplan-Meier Survival Curves
sr: Napravite Kaplan-Mejerove krive opstanka

en: _Normality Tests...
sr: Testovi _normalnosti...

en: Testing a sample for normality
sr: Testirajte uzorak za normalnostima

en: Claims About a _Mean...
sr: Tvrdnja o srednjoj _vrednosti...

en: Testing the value of a mean
sr: Testirajte vrednost srednje vrednosti

en: _Sign Test...
sr: _Test znaka...

en: Testing the value of a median
sr: Testirajte vrednost medijane

en: _Wilcoxon Signed Rank Test...
sr: Test _Vilkoksonovog potpisanog ranga...

en: Claims About Two _Variances
sr: Tvrdnja o dve _varijanse

en: Comparing two population variances
sr: Uporedite varijanse dve populacije

en: _Paired Samples...
sr: _Upareni uzorci...

en: Comparing two population means for two paired samples
sr: Uporedite srednje vrednosti dve populacije za dva uparena uzorka

en: Unpaired Samples, _Equal Variances...
sr: Neupareni uzorci, _jednake varijanse...

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with equal variances
sr: Uporedite srednje vrednosti dve populacije za dva neuparena uzorka iz populacija sa jednakim varijansama

en: Unpaired Samples, _Unequal Variances...
sr: Neupareni uzorci, _nejednake varijanse...

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with unequal variances
sr: Uporedite srednje vrednosti dve populacija za dva neuparena uzorka iz populacija sa nejednakim varijansama

en: Unpaired Samples, _Known Variances...
sr: Neupareni uzorci, _nejednake varijanse...

en: Comparing two population means from populations with known variances
sr: Uporedite srednje vrednosti dve populacije za populacijama sa poznatim varijansama

en: Comparing the values of two medians of paired observations
sr: Uporedite vrednosti dve medijane uparenih osmatranja

en: Wilcoxon-_Mann-Whitney Test...
sr: Vilkokson-_Man-Vitnijev test...

en: Comparing the values of two medians of unpaired observations
sr: Uporedite vrednosti dve medijane neuparenih osmatranja

en: _One Factor...
sr: _Jedan faktor...

en: One Factor Analysis of Variance...
sr: Analiza varijanse sa jednim faktorom...

en: _Two Factor...
sr: _Dva faktora...

en: Two Factor Analysis of Variance...
sr: Analiza varijanse sa dva faktora...

en: Test of _Homogeneity...
sr: Test _istovrsnosti...

en: Chi Squared Test of Homogeneity...
sr: Test istovrsnosti ki-a na kvadrat...

en: Test of _Independence...
sr: Test _nezavisnosti...

en: Chi Squared Test of Independence...
sr: Test nezavisnosti ki-a na kvadrat...

en: _Sort...
sr: _Poređaj...

en: Sort the selected region
sr: Poređajte izabranu oblast

en: Sh_uffle...
sr: Izmeš_aj...

en: Shuffle cells, rows or columns
sr: Izmešajte polja, redove ili kolone

en: _Validate...
sr: _Potvrdi...

en: Validate input with preset criteria
sr: Potvrdite ulaz pod zadatim kriterijumom

en: T_ext to Columns...
sr: _Tekst u kolone...

en: Parse the text in the selection into data
sr: Obradite izabrani tekst u podatke

en: _Consolidate...
sr: _Učvrsti...

en: Consolidate regions using a function
sr: Učvrstite oblasti koristeći funkcije

en: _Table...
sr: _Tabela...

en: Create a Data Table to evaluate a function with multiple inputs
sr: Napravite tabelu podataka da procenite funkciju sa više ulaza

en: E_xport into Other Format...
sr: _Izvezi u drugi zapis...

en: Export the current workbook or sheet
sr: Izvezite tekuću radnu svesku ili list

en: Export as _Text File...
sr: Izvezi kao _tekst...

en: Export the current sheet as a text file
sr: Izvezite tekući list kao tekstualnu datoteku

en: Export as _CSV File...
sr: Izvezi kao _CSV...

en: Export the current sheet as a csv file
sr: Izvezite tekući list kao csv datoteku

en: Repeat Export
sr: Ponovi izvoz

en: Repeat the last data export
sr: Ponovite poslednji izvoz podataka

en: Auto_fill
sr: _Sam ispuni

en: Automatically fill the current selection
sr: Sami ispunite tekući izbor

en: _Merge...
sr: _Stopi...

en: Merges columnar data into a sheet creating duplicate sheets for each row
sr: Stopite podatke kolone u list stvarajući dvostruke listove za svaki red

en: _Tabulate Dependency...
sr: _Tabelarne zavisnosti...

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
sr: Napravite tabelu vrednosti polja kao funkciju ostalih polja

en: _Series...
sr: _Niz...

en: Fill according to a linear or exponential series
sr: Popunite prema vrednostima linearnog ili eksponencijalnog niza

en: _Uncorrelated...
sr: _Neuzajamni...

en: Generate random numbers of a selection of distributions
sr: Stvorite slučajne brojeve izbora raspodele

en: _Correlated...
sr: _Uzajamni...

en: Generate variates for correlated normal distributed random variables
sr: Stvorite varijante za uzajamne obično raspodeljene nasumične promenljive

en: Fill Downwards
sr: Popuni na dole

en: Copy the content from the top row to the cells below
sr: Umnožite sadržaj iz gornjeg reda u polja ispod

en: Fill to Right
sr: Ispuni na desno

en: Copy the content from the left column to the cells on the right
sr: Umnožite sadržaj iz leve kolone u desna polja

en: _Hide Detail
sr: _Sakrij detalje

en: Collapse an outline group
sr: Skupite uokvirenu grupu

en: _Show Detail
sr: _Prikaži detalje

en: Uncollapse an outline group
sr: Raširite uokvirenu grupu

en: _Group...
sr: _Grupiši...

en: Add an outline group
sr: Dodajte uokvirenu grupu

en: _Ungroup...
sr: _Razgrupiši...

en: Remove an outline group
sr: Uklonite uokvirenu grupu

en: Add _Auto Filter
sr: Dodaj _autofilter

en: Add or remove a filter
sr: Dodajte ili uklonite filter

en: _Clear Advanced Filter
sr: _Očisti napredni filter

en: Show all rows hidden by an advanced filter
sr: Prikažite sve redove skrivene naprednim filterom

en: Advanced _Filter...
sr: Napredni _filter...

en: Filter data with given criteria
sr: Izdvoj podatke sa datim kriterijumom

en: Import _Text File...
sr: Uvezi _tekstualnu datoteku...

en: Import data from a text file
sr: Uvezite podatke iz tekstualne datoteke

en: Import _Other File...
sr: Uvezi _drugu datoteku...

en: Import data from a file
sr: Uvezite podatke iz datoteke

en: Add _Data Slicer
sr: Dodaj delioca _podataka

en: Create a data slicer
sr: Napravite delioca podataka

en: _Refresh
sr: _Osveži

en: Regenerate a data slicer from the source data
sr: Ponovo stvorite delioca podataka iz podataka izvora

en: _Edit Data Slicer...
sr: _Uredi delioca podataka...

en: Adjust a data slicer
sr: Doterajte delioca podataka

en: Sum
sr: Suma

en: Sum into the current cell
sr: Obrazuj sumu u tekućem polju

en: _Function...
sr: _Funkcija...

en: Edit a function in the current cell
sr: Uredite funkciju u tekućem polju

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
sr: Poređajte izabranu oblast u rastućem poretku prema prvoj označenoj koloni

en: Sort Descending
sr: Poređaj opadajuće

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
sr: Poređajte izabranu oblast u opadajućem poretku prema prvoj označenoj koloni

en: Create a frame
sr: Napravi okvir

en: Checkbox
sr: Kućica za izbor

en: Create a checkbox
sr: Napravite kućicu za izbor

en: Scrollbar
sr: Traka klizača

en: Create a scrollbar
sr: Napravite traku klizača

en: Slider
sr: Klizač

en: Create a slider
sr: Napravite klizač

en: SpinButton
sr: Vrteće dugme

en: Create a spin button
sr: Napravite vrteće dugme

en: List
sr: Spisak

en: Create a list
sr: Napravite spisak

en: Combo Box
sr: Padajuća lista

en: Create a combo box
sr: Napravite padajuću listu

en: Create a line object
sr: Napravite linijski objekat

en: Arrow
sr: Strelica

en: Create an arrow object
sr: Napravite strelicu

en: Rectangle
sr: Pravougaonik

en: Create a rectangle object
sr: Napravite pravougaonik

en: Ellipse
sr: Elipsa

en: Create an ellipse object
sr: Napravite elipsu

en: Create a button
sr: Napravite dugme

en: Create a radio button
sr: Napravite radio dugme

en: Merge a range of cells
sr: Stopi opseg polja

en: Unmerge
sr: Razdvoj

en: Split merged ranges of cells
sr: Rastavi spojene opsege polja

en: General
sr: Opšte

en: Format the selection as General
sr: Oblikuj izbor kao opšte

en: Format the selection as numbers
sr: Oblikuj izbor kao brojeve

en: Currency
sr: Valuta

en: Format the selection as currency
sr: Oblikuj izbor kao valutu

en: Accounting
sr: Računovodstvo

en: Format the selection as accounting
sr: Oblikuj izbor kao računovodstvo

en: Format the selection as percentage
sr: Oblikuj izbor kao procenat

en: Scientific
sr: Naučno

en: Format the selection as scientific
sr: Oblikuj izbor kao naučno

en: Format the selection as date
sr: Oblikuj izbor kao datum

en: Format the selection as time
sr: Oblikuj izbor kao vreme

en: AddBorders
sr: Dodaj ivice

en: Add a border around the selection
sr: Dodajte ivice oko izbora

en: ClearBorders
sr: Očisti ivice

en: Clear the border around the selection
sr: Očistite granice oko izbora

en: Thousands Separator
sr: Razdvojnik hiljada

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
sr: Postavite oblik izabranih polja tako da uključuje razdvojnik hiljada

en: Increase Precision
sr: Povećaj tačnost

en: Increase the number of decimals displayed
sr: Povećajte broj prikazanih decimalnih mesta

en: Decrease Precision
sr: Umanji tačnost

en: Decrease the number of decimals displayed
sr: Smanjite broj prikazanih decimalnih mesta

en: Decrease the indent, and align the contents to the left
sr: Smanjite uvlačenje, i poravnajte sadržaj na levo

en: Increase the indent, and align the contents to the left
sr: Povećajte uvlačenje, i poravnajte sadržaj na levo

en: Display _Outlines
sr: Prikaži _okvire

en: Toggle whether or not to display outline groups
sr: Da li se prikazuju uokvirene grupe

en: Outlines _Below
sr: Okviri _ispod

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
sr: Da li da prikaže okvire redova gore ili dole

en: Outlines _Right
sr: Okviri _desno

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
sr: Da li da prikaže okvire kolona na levoj ili desnoj strani

en: Display _Formulæ
sr: Prikaži _formule

en: Display the value of a formula or the formula itself
sr: Prikažite vrednost formule ili samu formulu

en: _Hide Zeros
sr: Sakrij _nule

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
sr: Da li prikazivati nule kao praznine

en: Hide _Gridlines
sr: Sakrij _mrežu

en: Toggle whether or not to display gridlines
sr: Da li prikazivati linije mreže

en: Hide _Column Headers
sr: Sakrij _zaglavlje kolone

en: Toggle whether or not to display column headers
sr: Da li da prikazuje zaglavlje kolone

en: Hide _Row Headers
sr: Sakrij zaglavlje _reda

en: Toggle whether or not to display row headers
sr: Da li se prikazuje zaglavlje reda

en: Use R1C1 N_otation
sr: Koristi R1C1 _obeležavanje

en: Display addresses as R1C1 or A1
sr: Prikažite adrese kao R1C1 ili A1

en: _Left Align
sr: Poravnaj _levo

en: Align left
sr: Poravnajte na levo

en: _Center
sr: Po _sredini

en: Center horizontally
sr: Usredišti vodoravno

en: _Right Align
sr: Poravnaj _desno

en: Align right
sr: Poravnajte na desno

en: _Center Across Selection
sr: _Usredišti preko izbora

en: Center horizontally across the selection
sr: Usredištite vodoravno preko izbora

en: _Merge and Center
sr: _Spoji i usredišti

en: Merge the selection into 1 cell, and center horizontally.
sr: Spojite izbor u jedno polje, i usredištite vodoravno.

en: Align _Top
sr: Poravnaj _gore

en: Align Top
sr: Poravnajte na gore

en: _Vertically Center
sr: Usredišti _uspravno

en: Vertically Center
sr: Usredištite uspravno

en: Align _Bottom
sr: Poravnaj _dole

en: Align Bottom
sr: Poravnajte dole

en: _Bold
sr: _Podebljano

note: ALSO "<control>2"
en: Bold
sr: Podebljano

en: _Italic
sr: _Iskošeno

note: ALSO "<control>3"
en: Italic
sr: Iskošeno

note: ALSO "<control>4"
en: Underline
sr: Podvučeno

note: from icon theme
en: _Double Underline
sr: Podvučeno _dva puta

en: Double Underline
sr: Podvučeno dva puta

en: _Single Low Underline
sr: _Jednom slabo podvučeno

en: Single Low Underline
sr: Jednom slabo podvučeno

en: Double _Low Underline
sr: Dvostruko _slabo podvučeno

en: Double Low Underline
sr: Dvostruko slabo podvučeno

en: _Strikethrough
sr: _Precrtano

en: Strikethrough
sr: Precrtano

en: Su_perscript
sr: _Izložilac

en: Superscript
sr: Izložilac

en: Subscrip_t
sr: _Indeks

en: Subscript
sr: Indeks

en: Fill horizontally
sr: Ispuni vodoravno

en: Justify horizontally
sr: Poravnaj vodoravno

en: Distributed
sr: Raspoređeno

en: Align numbers right, and text left
sr: Poravnajte brojeve desno, a tekst levo

en: Align top
sr: Poravnaj na gore

en: Center vertically
sr: Usredišti uspravno

en: Align bottom
sr: Poravnaj dole

en: Justify
sr: Poravnaj

en: Align distributed
sr: Poravnaj raspoređeno

en: Horizontal Alignment
sr: Vodoravno poravnanje

en: Vertical Alignment
sr: Uspravno poravnanje

en: Set Foreground Color
sr: Postavite boju iscrtavanja

en: Foreground
sr: Ispis

note: Set background to NONE
en: Set Background Color
sr: Postavite boju pozadine

en: Clear Borders
sr: Očisti ivice

en: All Borders
sr: Sve ivice

en: Outside Borders
sr: Spoljne ivice

en: Thick Outside Borders
sr: Debele spoljne ivice

en: Double Bottom
sr: Dvostruka donja

en: Thick Bottom
sr: Tanka donja

en: Top and Bottom
sr: Gornja i donja

en: Top and Double Bottom
sr: Gornja i dvostruka donja

en: Top and Thick Bottom
sr: Gornja i debela donja

en: Set Borders
sr: Postavi ivice

en: Borders
sr: Ivice

en: Redo the undone action
sr: Ponovi poništenu radnju

en: Undo the last action
sr: Opozovi poslednju radnju

en: _Zoom
sr: _Povećaj

en: Setting Font %s
sr: Postavljam slovni lik „%s“

en: Change font
sr: Izmenite slovni lik

en: %s!%s is locked
sr: %s!%s je zaključan

en: Unprotect the workbook to enable editing.
sr: Otključajte radnu svesku da omogućite uređivanje.

en: Unprotect the sheet to enable editing.
sr: Otključajte list da omogućite uređivanje.

en: You are about to edit a cell with "text" format.
sr: Spremate se da uređujete polje sa „tekstualnim“ oblikovanjem.

en: The cell does not currently contain text, though, so if you go on editing then the contents will be turned into text.
sr: Polje trenutno ne sadrži tekst, tako da ako nastavite sa uređivanjem onda će sadržaj biti preobražen u tekst.

en: Remove format
sr: Uklonite oblikovanje

en: Show this dialog next time.
sr: Prikaži ovo prozorče sledeći put.

en: Manage Sheets...
sr: Upravljaj listovima...

en: Append
sr: Prikači

en: Duplicate
sr: Udvostruči

en: Remove
sr: Ukloni

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Select
sr: Izaberi

en: Select (sorted)
sr: Izaberi (poređano)

en:  - Gnumeric
sr:  — Gnumerik

en: Invalid format
sr: Neispravan oblik

en: Remove the page break to the left of the current column
sr: Uklonite prekid stranice sa leve strane tekuće kolone

en: Add a page break to the left of the current column
sr: Dodaj prekid stranice sa leve strane tekuće kolone

en: Remove the page break above the current row
sr: Uklonite prekid stranice iznad tekućeg reda

en: Add a page break above current row
sr: Dodaj prekid stranice iznad tekućeg reda

en: Un_freeze Panes
sr: _Odmrzni površi

en: Unfreeze the top left of the sheet
sr: Odmrzni gornji levi deo tabele

en: Extend _Auto Filter to %s
sr: Raširi _autofilter u %s

en: Extend the existing filter.
sr: Raširite postojeći filter.

en: The selection intersects an existing auto filter.
sr: Izbor preseca postojeći autofilter.

en: Remove _Auto Filter
sr: Ukloni _autofilter

en: Remove a filter
sr: Uklonite filter

en: Add a filter
sr: Dodaj filter

en: Repeat Export to %s
sr: Ponovi izvoz u %s

en: Remove _Data Slicer
sr: Ukloni delioca _podataka

en: Create _Data Slicer
sr: Napravite _delioca podataka

en: Remove a Data Slicer
sr: Uklonite delioca podataka

en: Create a Data Slicer
sr: Napravite delioca podataka

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
sr: Da li želite da sačuvate izmene u radnoj svesci „%s“ pre zatvaranja?

en: Save changes to workbook before closing?
sr: Da li želite da sačuvate izmene u radnoj svesci pre zatvaranja?

en: If you close without saving, changes will be discarded.
sr: Ukoliko zatvorite bez snimanja, izmene će biti odbačene.

en: Discard
sr: Odbaci

en: Don't close
sr: Ne zatvaraj

en: Enter in current cell
sr: Uđi u tekuće polje

en: Enter in current cell without autocorrection
sr: Uđi u tekuće polje bez samoispravljanja

en: Enter in current range merged
sr: Uđi u tekući red stopljen

en: Enter in selected ranges
sr: Uđi u izabrane opsege

en: Enter in selected ranges as array
sr: Uđi u izabrane opsege kao niz

en: END
sr: KRAJ

en: Go to Cell...
sr: Idi na polje...

en: Accept change in multiple cells
sr: Prihvati izmenu u više polja

en: _Re-Edit
sr: _Preuredi

en: _Discard
sr: _Odbaci

en: _Accept
sr: _Prihvati

note: xgettext: Translators: if this warning shows up when * running Gnumeric in your locale, the underlines need * to be moved in strings representing menu entries. * One slightly tricky point here is that in certain cases, * the same menu entry shows up in more than one menu.
en: In the `%s' menu, the key `%s' is used for both `%s' and `%s'.
sr: U izborniku „%s“, ključ „%s“ se koristi za „%s“ i „%s“.

en: Display above sheets
sr: Prikaži gornje listove

en: Display to the left of sheets
sr: Prikaži sa leve strane listova

en: Display to the right of sheets
sr: Prikaži sa desne strane listova

en: Hide
sr: Sakrij

en: Standard Toolbar
sr: Uobičajena alatnica

en: Format Toolbar
sr: Alatnica oblika

en: Object Toolbar
sr: Alatnica objekta

en: Show/Hide toolbar %s
sr: Prikaži/sakrij alatnicu „%s“

en: Content of %s
sr: Sadržaj iz %s

en: Use Maximum Precision
sr: Koristi najveću tačnost

en: Insert Formula Below
sr: Umetnite formulu ispod

en: Insert Formula to Side
sr: Umetnite formulu sa strane

en: Open %s
sr: Otvori %s

en: (All)
sr: (Sve)

en: (Top 10...)
sr: (Prvih 10...)

en: (Custom...)
sr: (Proizvoljno...)

en: (Blanks...)
sr: (Praznine...)

en: (Non Blanks...)
sr: (Bez praznina...)

en: Dialog Type
sr: Vrsta prozorčeta

en: The type of the dialog
sr: Vrsta prozorčeta

en: The title of the font chooser dialog
sr: Naslov prozorčeta za izbor slovnog lika

en: Pick a Font
sr: Izaberite slovni lik

en: Font name
sr: Naziv slovnog lika

en: The name of the selected font
sr: Naziv izabranog slovnog lika

en: Use font in label
sr: Koristi pismo u oznaci

en: Whether the label is drawn in the selected font
sr: Da li se oznaka iscrtava pomoću izabranog slovnog lika

en: Use size in label
sr: Koristi veličinu u oznaci

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sr: Da li se oznaka iscrtava pomoću izabrane veličine slovnog lika

en: Show style
sr: Prikaži izgled

en: Whether the selected font style is shown in the label
sr: Da li se izgled izabranog slovnog lika prikazuje u oznaci

en: Show size
sr: Prikaži veličinu

en: Whether selected font size is shown in the label
sr: Da li se veličina izabranog slovnog lika prikazuje u oznaci

en: <Blank>
sr: <Prazno>

en: Move and resize with cells
sr: Premesti i promeni veličinu sa poljima

en: Move with cells
sr: Premesti sa poljima

en: Absolute size and position
sr: Apsolutna veličina i položaj

en: %s takes no arguments
sr: %s ne prihvata argumente

en: Too many arguments for %s
sr: Previše argumenata za %s

en: 
    
    <i>Ctrl-F4 to close tooltip</i>
sr: 
    
    <i>Ktrl-F4 da zatvorite oblačić</i>

note: xgettext: short form for: "type F4-key to complete the name"
en: 
    	<i>F4 to complete</i>
sr: 
    	<i>F4 da dovršite</i>

note: xgettext: short form for: "type shift-F4-keys to select the completion"
en: 
    	<i>⇧F4 to select</i>
sr: 
    	<i>⇧F4 da izaberete</i>

en: Expecting a single range
sr: Očekujem jedan opseg

en: Single
sr: Jednostruko

en: Double
sr: Dvostruko

en: Wavy
sr: Talasno

en: Low Single
sr: Jednom slabo

en: Thin
sr: Tanko

en: Ultralight
sr: Vrlo lagano

en: Light
sr: Lagano

en: Medium
sr: Srednje

en: Semibold
sr: Polupodebljano

en: Ultrabold
sr: Previše podebljano

en: Heavy
sr: Zacrnjeno

en: Ultraheavy
sr: Previše zacrnjeno

en: Increase Indent
sr: Povećaj uvlačenje

en: Decrease Indent
sr: Smanji uvlačenje

en: Wrap SORT
sr: Prelomi REĐANJE

en: A single selection is required.
sr: Potreban je jedan izbor.

en: An n⨯1 or 1⨯n selection is required.
sr: Potreban je n⨯1 ili 1⨯n izbor.

en: There is no point in sorting a single cell.
sr: Nema tačke u ređanju jednog polja.

en: The range to be sorted may not contain any merged cells.
sr: Opseg za ređanje ne može da sadrži spojena polja.

en: Define Name
sr: Odredi naziv

en: Cannot jump to an invisible sheet
sr: Ne mogu da skočim na nevidljivi list

en: Address
sr: Adresa

note: Translators: "%dC" is a very short format to indicate the number of full columns
en: %dC
sr: %dK

note: Translators: "%dR x %dC" is a very short format to indicate the number of rows and columns
en: %dR x %dC
sr: %dR x %dK

en: An unexplained error happened while saving.
sr: Došlo je do neobjašnjive greške pri čuvanju.

en: Can't open '%s' for writing: %s
sr: Ne mogu da otvorim „%s“ za pisanje: %s

en: Can't open '%s' for writing
sr: Ne mogu da otvorim „%s“ za pisanje

en: Unsupported file format.
sr: Nepodržani oblik datoteke.

en: An unexplained error happened while opening %s
sr: Došlo je do neobjašnjive greške pri otvaranju %s

en: Book%d.%s
sr: Sveska%d.%s

en: Graph
sr: Grafik

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
sr[0]: Preimenujem %d list
sr[1]: Preimenujem %d lista
sr[2]: Preimenujem %d listova
sr[3]: Preimenujem list

en: Adding sheet | Adding %d sheets
sr[0]: Dodajem %d list
sr[1]: Dodajem %d lista
sr[2]: Dodajem %d listova
sr[3]: Dodajem list

note: * This is most likely just a sheet inserted, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
sr[0]: Umećem %d list
sr[1]: Umećem %d lista
sr[2]: Umećem %d listova
sr[3]: Umećem list

en: Changing sheet tab colors
sr: Menjam boje jezička lista

en: Changing sheet properties
sr: Menjam svojstva lista

note: * This is most likely just a sheet delete, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
sr[0]: Brišem %d list
sr[1]: Brišem %d lista
sr[2]: Brišem %d listova
sr[3]: Brišem list

en: Changing sheet order
sr: Menjam redosled lista

en: Reorganizing Sheets
sr: Preuređujem listove

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
sr: Višestruke odredbe izdanja.  Pretpostavljam %d

en: workbook view attribute is incomplete
sr: atribut pregleda radne sveske je nepotpun

en: File has inconsistent SheetNameIndex element.
sr: Datoteka ima nepostojan element popisa naziva lista.

en: Unknown filter operator "%s"
sr: Nepoznat operater filtera „%s“

en: Missing filter type
sr: Nedostaje vrsta filtera

en: Malformed sheet filter condition
sr: Loš uslov filtera lista

en: Unknown filter type "%s"
sr: Nepoznata vrsta filtera „%s“

en: Invalid filter, missing Area
sr: Neispravan filter, nedostaje oblast

en: Unsupported object type '%s'
sr: Nepodržana vrsta objekta „%s“

en: Gnumeric XML (*.gnumeric)
sr: IksML Gnumerika (*.gnumeric)

en: Gnumeric XML uncompressed (*.xml)
sr: Neraspakovan IksML Gnumerika (*.xml)

en: A button like template
sr: Šablon nalik dugmetu

en: Gnumeric Team
sr: Ekipa Gnumerika

en: A 3D list template
sr: Šablon 3D spiska

en: Cool
sr: Odlično

en: Template with a 'cool' look
sr: Šablon sa „odličnim“ izgledom

en: Simple
sr: Jednostavan

en: A simple template with classical look and feel
sr: Jednostavan šablon sa klasičnim izgledom i ugođajem

en: Trendy
sr: Pomodan

en: A classical yet colorful template
sr: Klasičan raznobojni šablon

en: A banana coloured template
sr: Šablon boje banane

en: Black
sr: Crno

en: Template with a black background
sr: Šablon sa crnom pozadinom

en: Blue
sr: Plavo

en: A colourful template with mainly blue and teal colours
sr: Raznobojan šablon pretežno plave i tirkizne boje

en: Orange
sr: Narandžasto

en: Orange template
sr: Narandžasti šablon

en: Vanilla
sr: Vanila

en: Template with vanilla colour
sr: Šablon u boji vanile

en: Simple financial template
sr: Jednostavan finansijski šablon

en: Desert
sr: Pustinja

en: Desert colored financial template
sr: Finansijski šablon boje pustinje

en: Ice
sr: Led

en: Financial style with cold border color
sr: Finansijski stil sa hladnom bojom ivice

en: Modern
sr: Savremeno

en: Modern style with financial formatting
sr: Savremeni stil sa finansijskim oblikovanjem

en: Purple
sr: Ljubičasta

en: Financial template with purple borders
sr: Finansijski šablon sa ljubičastim ivicama

en: An advanced colorless template
sr: Napredan bezbojni šablon

en: Basic
sr: Osnovni

en: A basic formal style
sr: Osnovni zvanični izgled

en: Empty
sr: Prazan

en: A fully empty template
sr: Potpuno prazan šablon

en: Table
sr: Tabela

en: Very simple table template with the same border everywhere
sr: Vrlo jednostavan šablon tabele sa ivicama istim svuda

en: A basic list
sr: Osnovni spisak

en: Green
sr: Zeleno

en: A green list template
sr: Zeleni šablon spiska

en: Lila
sr: Ljubičasti

en: Lila list template
sr: Ljubičasti šablon spiska

en: A simple list template
sr: Jednostavni šablon spiska
