gnumeric - en to cs translation catalogue (3774 entries)

en: Spreadsheet
cs: Tabulkový kalkulátor

note: Keep in sync with .desktop file
en: Gnumeric Spreadsheet
cs: Tabulkový kalkulátor Gnumeric

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
cs: Výpočty, analýzy a vizualizace informací

en: Spreadsheet;
cs: tabulkový kalkulátor;tabulky;výpočty;

en: The Gnumeric Spreadsheet
cs: Tabulkový kalkulátor Gnumeric

en: Gnumeric is a spreadsheet application for interactive manipulation of data.
cs: Gnumeric je tabulkový kalkulátor služící k interaktivní práci s daty.

en: Gnumeric aims to provide high-accuracy computations, expressive graphs, and a wide selection of statistical analysis tools. Gnumeric can share files with Microsoft Excel and programs supporting the ODS standard.
cs: Zaměřuje se na poskytování velmi přesných výpočtů, názorné grafy a rozsáhlý výběr nástrojů pro statistickou analýzu. Gnumeric umí sdílet soubory s aplikací Microsoft Excel a programy podporujícími standardní formát ODS.

en: A High-Precision Spreadsheet Program
cs: Tabulkový kalkulátor s vysokou přesností výpočtů

en: The Gnumeric Team
cs: Tým Gnumeric

en: Parse error while reading Applix file.
cs: Chyba zpracování při načítání souboru Applix.

en: Missing characters for character encoding
cs: Chybějící znaky pro kódování znaků

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
cs: Neplatné znaky pro kódování „%c%c“

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
cs: Výraz nezačíná znakem „=“ ? „%s“

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
cs: %s!%s : nelze zpracovat „%s“
         %s

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
cs: Import tabulek verzí 4.[234]

en: Reading file...
cs: Načítá se soubor…

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
cs: Syntaktická chyba na řádku %d. Ignoruje se.

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
cs: Neznámý typ dat „%s“ na řádku „%d“. Ignoruje se.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
cs: Neznámá hodnota dat „%s“ na řádku %d. Ignoruje se.

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
cs: Neznámý typ hodnoty %d na řádku %d. Ignoruje se.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
cs: Soubor DIF obsahuje více než maximální počet řádků %d. Ignorují se zbylé řádky.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
cs: Soubor DIF obsahuje více než maximální počet sloupců %d. Ignorují se zbylé sloupce.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
cs: Neočekávaný konec souboru na řádku %d při čtení hlavičky.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
cs: Neočekávaný konec souboru na řádku %d při čtení dat.

en: Error while reading DIF file.
cs: Chyba při čtení souboru DIF.

en: Cannot get default sheet.
cs: Nelze získat výchozí list.

en: Error while saving DIF file.
cs: Chyba při zápisu souboru DIF.

en: Data Interchange Format (DIF) module
cs: Modul pro výměnný formát dat DIF (Data Interchange Format)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
cs: Zapisuje a čte informace uložené ve výměnném formátu dat Data Interchange Format (*.dif)

en: Data Interchange Format (*.dif)
cs: Výměnný formát dat (*.dif)

en: No Workbook or Book streams found.
cs: Nebyly nalezeny žádné kanály pro sešit nebo knihu.

en: Preparing to save...
cs: Připravuje se ukládání…

en: Saving file...
cs: Ukládá se soubor…

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
cs: Neočekávaný atribut %s::%s == „%s“.

en: Invalid content of ss:data element, expected number, received '%s'
cs: Neplatný obsah prvku ss:data, očekáváno číslo, obdrženo „%s“

en: Invalid content of ss:data element, received '%s'
cs: Neplatný obsah prvku ss:data, obdrženo „%s“

en: XML document not well formed!
cs: Dokument XML není syntakticky správný!

en: #UNKNOWN!
cs: #NEZNÁMÝ!

en: Sheet%d
cs: List%d

en: Macro%d
cs: Makro%d

en: Chart%d
cs: Graf%d

en: Module%d
cs: Modul%d

en: Failure parsing name '%s'
cs: Selhání při zpracování názvu „%s“

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
cs: Nesprávný výraz pro název „%s“: obsah bude ztracen.

en: DDE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
cs: Odkazy DDE nejsou zatím podporovány.
    Název „%s“ bude ztracen.

en: OLE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
cs: Odkazy OLE nejsou zatím podporovány.
    Název „%s“ bude ztracen.

en: external references
cs: externí odkazy

en: No password supplied
cs: Nebylo zadáno žádné heslo

en: TAB
cs: KARTA

en: PAGE
cs: STRANA

en: PAGES
cs: STRAN

en: DATE
cs: DATUM

en: TIME
cs: ČAS

en: FILE
cs: SOUBOR

en: PATH
cs: CESTA

en: CELL
cs: BUŇKA

note: ???
en: TITLE
cs: NÁZEV

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
cs[0]: Při ukládání bude něco z obsahu ztraceno. Tento formát podporuje pouze %u sloupec a tento sešit jich má %d
cs[1]: Při ukládání bude něco z obsahu ztraceno. Tento formát podporuje pouze %u sloupce a tento sešit jich má %d
cs[2]: Při ukládání bude něco z obsahu ztraceno. Tento formát podporuje pouze %u sloupců a tento sešit jich má %d

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
cs[0]: Při ukládání bude něco z obsahu ztraceno. Tento formát podporuje pouze %u řádek a tento sešit jich má %d
cs[1]: Při ukládání bude něco z obsahu ztraceno. Tento formát podporuje pouze %u řádky a tento sešit jich má %d
cs[2]: Při ukládání bude něco z obsahu ztraceno. Tento formát podporuje pouze %u řádků a tento sešit jich má %d

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
cs: Nepodařilo se otevřít kanál „Book“ (kniha) pro zápis

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
cs: Nepodařilo se otevřít kanál „Workbook“ (sešit) pro zápis

en: Broken function
cs: Poškozená funkce

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
cs: Příliš mnoho parametrů pro funkci „%s“, MS Excel umí jen %d, ne %d

en: MS Excel (tm)
cs: MS Excel™

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
cs: Import a export souborů MS Excel™

en: MS Excel&#8482; (*.xls)
cs: MS Excel™ (*.xls)

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP
cs: MS Excel™ 97/2000/XP

en: MS Excel&#8482; 5.0/95
cs: MS Excel™ 5.0/95

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP &amp; 5.0/95
cs: MS Excel™ 97/2000/XP a 5.0/95

en: MS Excel&#8482; 2003 SpreadsheetML
cs: MS Excel™ 2003 SpreadsheetML

en: ECMA 376 / Office Open XML [MS Excel&#8482; 2007/2010] (*.xlsx)
cs: ECMA 376 / Office Open XML [MS Excel™ 2007/2010] (*.xlsx)

en: ECMA 376 1st edition (2006); [MS Excel&#8482; 2007]
cs: ECMA 376 1. vydání (2006); [MS Excel™ 2007]

en: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 2nd edition (2008); [MS Excel&#8482; 2010]
cs: ISO/IEC 29500:2008 a ECMA 376 2. vydání (2008); [MS Excel™ 2010]

en: MS Excel&#8482; (*.xls) requiring encoding specification
cs: MS Excel™ (*.xls) s nutností uvést kódování

en: Corrupt file: Second child element in custom property encountered.
cs: Poškozený soubor: Vyskytl se druhý dceřiný prvek v uživatelské vlastnosti.

en: Reading core properties...
cs: Načítají se základní vlastnosti…

en: Reading extended properties...
cs: Načítají se rozšiřující vlastnosti…

en: Reading custom properties...
cs: Načítají se uživatelské vlastnosti…

en: Invalid number '%s' for node %s
cs: Neplatné číslo „%s“ pro uzel %s

en: Unknown color '%s'
cs: Neznámá barva „%s“

en: Dropping missing object
cs: Zahazuje se chybějící objekt

en: Dropping object with incomplete anchor %2x
cs: Zahazuje se objekt s neúplnou kotvou %2x

en: Encountered both the  "refreshedDate" and the "refreshedDateIso" attributes!
cs: Vyskytly se naráz oba atributy „refreshedDate“ a „refreshedDateIso“.

en: Skipping invalid pivot field group for field '%s' because : %s
cs: Přeskakuje se neplatná kontingenční skupina polí pro pole „%s“, protože: %s

en: '%s' is corrupt!
cs: „%s“ je poškozený!

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
cs: Neznámá výčtová hodnota „%s“ pro atribut %s

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
cs: Celé číslo „%s“ je mimo rozsah, pro atribut %s

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
cs: Neplatné celé číslo „%s“ pro atribut %s

en: Unsigned integer '%s' is out of range, for attribute %s
cs: Kladné celé číslo „%s“ je mimo rozsah, pro atribut %s

en: Invalid unsigned integer '%s' for attribute %s
cs: Neplatné kladné celé číslo „%s“ pro atribut %s

en: Invalid RRGGBB color '%s' for attribute %s
cs: Neplatné barva RRGGBB „%s“ pro atribut %s

en: Invalid number '%s' for attribute %s
cs: Neplatné číslo „%s“ pro atribut %s

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
cs: Neplatná poloha buňky „%s“ pro atribut %s

en: Invalid range '%s' for attribute %s
cs: Neplatný rozsah „%s“ pro atribut %s

en: Invalid attribute '%s', unknown unit '%s'
cs: Neplatný atribut „%s“, neznámá jednotka „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected distance, received '%s'
cs: Neplatný atribut „%s“, očekávána vzdálenost, obdrženo „%s“

en: Unknown theme color %d
cs: Neznámá barva %d motivu

en: Undefined number format id '%s'
cs: Nedefinované ID formátu čísla „%s“

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
cs: Neplatná barva „%s“ pro atribut rgb

en: Undefined style record '%d'
cs: Nedefinovaný záznam stylu „%d“

en: Undefined partial style record '%d'
cs: Nedefinovaný částečný záznam stylu „%d“

en: Invalid sst ref '%s'
cs: Neplatný odkaz sst „%s“

en: Invalid cell %s
cs: Neplatná buňka %s

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
cs: Ignoruje se informace o sloupci, která neurčuje ani první ani poslední.

en: Paper from XLSX file: %ipt⨉%ipt
cs: Papír ze souboru XLSX: %i pt × %i pt

en: Paper from XLSX file, #%i
cs: Papír ze souboru XLSX, č. %i

en: Ignoring invalid data validation because : %s
cs: Ignoruje se kontrola platnosti neplatných dat protože: %s

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
cs: Ignoruje se neobsluhovaný podmíněný formát u typu „%s“

en: Unknown type of hyperlink
cs: Neznámý typ hypertextového odkazu

en: Encountered uninterpretable "ext" extension in namespace "%s"
cs: Vyskytlo se neintepretovatelné rozšíření „ext“ ve jmenném prostoru „%s“

en: Encountered uninterpretable "ext" extension with missing namespace
cs: Vyskytlo se neintepretovatelné rozšíření „ext“ s chybějícím jmenným prostorem

en: Ignoring a sheet without a name
cs: Ignoruje se list bez názvu

en: Failed to define name: %s
cs: Selhalo definování názvu: %s

en: Unable to resolve external relationship
cs: Nelze najít externí vztah

en: Missing part-id for sheet '%s'
cs: Schází part-id pro list „%s“

en: Reading sheet '%s'...
cs: Načítá se list „%s“…

en: Reading comments...
cs: Načítají se komentáře…

en: Reading shared strings...
cs: Načítají se sdílené texty…

en: Reading theme...
cs: Načítá se motiv…

en: Reading styles...
cs: Načítají se styly…

en: Reading workbook...
cs: Načítá se sešit…

en: No workbook stream found.
cs: Nebyl nalezen žádný proud pro sešit.

note: We don't attempt to flatten a 3D range to an array.
en: Cannot convert 3D cell range to XLOPER.
cs: Nelze převést rozsah buněk 3D do XLOPER.

en: Unsupported GnmValue type (%d)
cs: Nepodporovaný typ GnmValue (%d)

en: Overriding function %s from XLL/DLL/SO file %s with function of the same name from XLL/DLL/SO file %s.
cs: Přepisuje se funkce %s ze souboru XLL/DLL/SO %s funkcí se stejným názvem ze souboru XLL/DLL/SO %s.

en: Failed to find function "%s" in XLL/DLL/SO %s .
cs: Selhalo hledání funkce „%s“ v XLL/DLL/SO %s.

en: Excel plugin loader / xlfRegister: at least three XLOPER arguments must be provided (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]). You supplied %d in some function loaded from XLL/DLL/SO file %s.
cs: Načítání zásuvného modulu Excel / xlfRegister: musí být poskytnuty nejméně tři argumenty XLOPER (název DLL [ignorováno],exportovaný název [povinné],typový řetězec [povinné]). Ve funkci načtené ze souboru XLL/DLL/SO %2$s jste poskytli %1$d.

en: Excel plugin loader / xlfRegister: the second and third argument must be strings (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]).
cs: Načítání zásuvného modulu Excel / xlfRegister: druhý a třetí argument musí být řetězec (název DLL [ignorováno],exportovaný název [povinné],typový řetězec [povinné]).

en: Dynamic module loading is not supported on this system.
cs: Dynamické načítání modulů není v tomto systému podporováno.

en: Unable to open module file "%s".
cs: Nelze otevřít soubor modulu „%s“.

en: Module "%s" doesn't contain ("register_actual_excel4v" symbol).
cs: Modul „%s“ neobsahuje (symbol „register_actual_excel4v“).

en: No loadable worksheet functions found in XLL/DLL/SO file %s.
cs: V souboru XLL/DLL/SO %s nebyly nalezeny žádné funkce sešitu, které by šly načíst.

note: xgettext : %lu gives the number of functions. This is input to ngettext.
en: Loaded %lu function from XLL/DLL/SO %s. | Loaded %lu functions from XLL/DLL/SO %s.
cs[0]: Načtena %lu funkce z XLL/DLL/SO %s.
cs[1]: Načteny %lu funkce z XLL/DLL/SO %s.
cs[2]: Načteno %lu funkcí z XLL/DLL/SO %s.

note: *************************************************************************
en: Excel plugins
cs: Zásuvné moduly Excel

en: Adapter interface to load Excel plugins (also known as XLLs). Only operational for worksheet functions that expect only arguments of LPXLOPER type (type 'P' or 'R') and return an LPXLOPER (type 'P' or 'R').
cs: Rozhraní adaptéru pro načítání zásuvných modulů Excel (známých také jako XLLs). Funkční pouze pro funkce sešitu, které očekávají jen argumenty typu LPXLOPER (typ „P“ nebo „R“) a vrací LPXLOPER (typ „P“ nebo „R“).

en: Christian Date Functions
cs: Funkce s křesťanskými daty

en: Functions manipulating dates of the Christian liturgical calendar
cs: Funkce pracující s daty křesťanského liturgického kalendáře

en: Date/Time
cs: Datum/Čas

en: Complex Functions
cs: Komplexní funkce

en: Functions for complex numbers
cs: Funkce pro komplexní čísla

en: Complex
cs: Komplexní

en: Database Functions
cs: Databázové funkce

en: Functions looking up values in databases
cs: Funkce pro vyhledávání hodnot v databázích

en: Database
cs: Databázové

en: Date and Time Functions
cs: Funkce data a času

en: Functions manipulating dates and time
cs: Funkce pro práci s daty a časem

en: Financial Derivatives
cs: Finanční deriváty

en: Functions related to financial derivatives
cs: Funkce spojené s finančními deriváty

en: Engineering Functions
cs: Inženýrské funkce

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
cs: Funkce pro komplexní čísla, převody mezi soustavami a další

en: Engineering
cs: Inženýrské

en: Erlang Functions
cs: Funkce Erlang

en: Functions to help Erlang Analysis
cs: Funkce pro pomoc s analýzami Erlang

en: Financial Functions
cs: Finanční funkce

en: Interest rate calculations
cs: Výpočty úrokových mír

en: Hebrew Date Functions
cs: Funkce s hebrejskými daty

en: Functions manipulating Hebrew dates
cs: Funkce pro práci s hebrejskými daty

note: Path of the current directory or folder. Absolute A1-style reference, as text, prepended with "$A:" * for Lotus 1-2-3 release 3.x compatibility. Returns the cell * reference of the top and leftmost cell visible in the * window, based on the current scrolling position.
en: Unimplemented
cs: Neimplementováno

en: Unknown version
cs: Neznámá verze

en: %s version %s
cs: %s verze %s

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Manual
cs: Ručně

en: Unknown system
cs: Neznámý systém

en: Unknown info_type
cs: Neznámý typ informace

en: Invalid number of arguments
cs: Neplatný počet parametrů

en: Information Functions
cs: Informační funkce

en: Functions for inspecting values, cells, and more
cs: Funkce pro zjišťování hodnot, buněk a další

en: Information
cs: Informace

en: Type Mismatch
cs: Neodpovídající typ

en: Logic Functions
cs: Logické funkce

en: Functions for manipulating truth values
cs: Funkce pro práci s pravdivostními hodnotami

en: Logic
cs: Logické

en: Lookup Functions
cs: Vyhledávací funkce

en: Functions for looking up values in ranges
cs: Funkce pro hledání hodnot v oblastech

en: Lookup
cs: Vyhledávání

en: Math Functions
cs: Matematické funkce

en: Mathematical Functions
cs: Matematické funkce

en: Mathematics
cs: Matematické

en: Number Theory
cs: Teorie čísel

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
cs: Několik základních nástrojů pro prvočísla, pí, fí, sigma. Obsahuje také některé základní bitové operace.

en: Bitwise Operations
cs: Bitové operace

en: Statistical Functions
cs: Statistické funkce

en: Statistical Functions with naming and calling conventions from The R Project
cs: Statistické funkce s pojmenováním a volacími konvencemi z projektu R

en: Statistics
cs: Statistické

en: Random Number Functions
cs: Generátory náhodných čísel

en: Functions for generating random numbers
cs: Funkce pro generování náhodných čísel

en: Random Numbers
cs: Náhodná čísla

en: String Functions
cs: Textové funkce

en: Functions for manipulating strings
cs: Funkce pro práci s textem

en: String
cs: Text

en: Time Series Analysis Functions
cs: Funkce pro analýzy časových řad

en: Time Series Analysis
cs: Analýzy časových řad

en: Too much data returned
cs: Vráceno příliš mnoho dat

en: Can't obtain data
cs: Nelze získat data

note: FIXME: pass a pointer to parent window
en: Database Connection
cs: Připojení k databázi

en: Error: could not open connection to %s
cs: Chyba: Nelze otevřít spojení k %s

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
cs: Formát: execSQL(dsn,uživatel,heslo,sql)

en: More than one statement in SQL string
cs: Více než jeden příkaz v řetězci SQL

en: Format: readDBTable(dsn,user,password,table)
cs: Formát: readDBTable(dsn,uživatel,heslo,tabulka)

en: Could not run GNOME database configuration tool ('%s')
cs: Nelze spustit nástroj GNOME pro nastavení databáze („%s“)

en: Database functions for retrieval of data from a database.
cs: Databázové funkce pro získávání dat z databází.

en: Data Bases...
cs: Databáze…

en: Only linear programs are handled.
cs: Zpracovávány jsou jen lineární programy.

en: Writing glpk file...
cs: Zapisuje se soubor glpk…

en: The GLPK exporter is not available.
cs: Nástroj pro export GLPK není k dispozici.

en: Failed to create file for solution
cs: Selhalo vytvoření souboru pro řešení

en: Failed to create file for sensitivity report
cs: Selhalo vytvoření souboru pro výstupní sestavu citlivosti

en: The %s program was not found.  You can either install it or use another solver. For more information see %s
cs: Program %s nebyl nalezen. Buď jej můžete nainstalovat nebo použít jiného řešitele. Více informací viz %s

en: GLPK Linear Program Solver Interface
cs: Rozhraní lineárního programového řešitele GLPK

en: Solver Interface to GLPK
cs: Rozhraní řešitele k GLPK

en: GLPK Linear Program Solver
cs: Lineární programový řešitel GLPK

en: Database UI services plugin
cs: Zásuvný modul služeb uživatelského rozhraní databáze

en: Gnome Glossary
cs: Slovník Gnome

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
cs: Poskytuje podporu pro ukládání Slovníku Gnome do souborů .po.

en: Gnome Glossary PO file format
cs: Formát souborů PO slovníku Gnome

en: [Warning: Invalid text string has been removed.]
cs: [Varování: Neplatný textový řetězec byl odstraněn.]

en: [see sheet %s]
cs: [viz list %s]

en: The original html file is
    using nested tables.
cs: Originální soubor html
    používá vložené tabulky.

en: Unable to parse the html.
cs: Nelze zpracovat html.

en: HTML &amp; TeX
cs: HTML a TeX

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
cs: Import a export souborů HTML, TeX, DVI, roff

en: HTML (*.html) fragment
cs: Fragment HTML (*.html)

en: XHTML range - for export to clipboard
cs: Rozsah XHTML – pro export do schránky

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
cs: Fragment tabulky LaTeX 2e (*.tex)

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment of visible rows
cs: Fragment z viditelných řádků tabulky LaTeX 2e (*.tex)

en: Error while reading lotus workbook.
cs: Chyba při čtení sešitu Lotus.

en: Imports Lotus 123 files
cs: Importuje soubory Lotus 123

en: The LPSolve exporter is not available.
cs: Nástroj na export LPSolve není dostupný.

en: Writing lpsolve file...
cs: Zapisuje se soubor lpsolve…

en: LPSolve Linear Program Solver Interface
cs: Rozhraní lineárního programového řešitele LPSolve

en: Solver Interface to LPSolve
cs: Rozhraní řešitele k LPSolve

en: LPSolve Linear Program Solver
cs: Lineární programový řešitel LPSolve

en: Program Name
cs: Název programu

en: Invalid line in ROWS section
cs: Neplatný řádek v sekci ROWS

en: Duplicate rows name %s
cs: Duplicitní název %s v sekci ROWS

en: Duplicate objective row
cs: Duplicitní účelový řádek

en: Invalid row type %s
cs: Neplatný typ řádku %s

en: Missing objective row
cs: Schází účelový řádek

en: Invalid marker
cs: Neplatná značka

en: Invalid row name, %s, in columns
cs: Neplatný název řádku, %s, v sekci COLUMNS

en: Invalid bounds type %s
cs: Neplatný typ mezí %s

en: Invalid column name, %s, in bounds
cs: Neplatný název slupce, %s, v sekci BOUNDS

en: Invalid row name, %s, in rhs/ranges section
cs: Neplatný název řádku, %s, v sekci RHS/RANGES

note: ----------------------------------------
en: Constraint
cs: Omezení

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Variable
cs: Proměnná

en: Objective function
cs: Účelová funkce:

en: Error while reading MPS file.
cs: Chyba při čtení souboru MPS.

en: Linear and integer program expression format (MPS) module
cs: Modul pro formát lineárních a celočíselných programů (MPS)

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
cs: Načítá programy LP uložené ve formátu MPS (*.mps)

en: Linear and integer program (*.mps) file format
cs: Formát souboru pro lineární a celočíselné programy (*.mps)

en: This solver does not handle discrete variables.
cs: Tento řešitel nezpracovává diskrétní proměnné.

en: This solver does not handle equality constraints.
cs: Tento řešitel nezpracovává omezení rovností.

note: -------------------------------------------------------------------------
en: Non-Linear Program Solver
cs: Řešitel nelineárních programů

en: Imports GNU Oleo documents
cs: Importuje dokumenty GNU Oleo

en: General ODF error
cs: Obecná chyba ODF

en: Invalid integer '%s', for '%s'
cs: Neplatné celé číslo „%s“, pro „%s“

en: Possible corrupted integer '%s' for '%s'
cs: Možná poškozené celé číslo „%s“, pro „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected number, received '%s'
cs: Neplatný atribut „%s“, očekáváno číslo, obdrženo „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected percentage, received '%s'
cs: Neplatný atribut „%s“, očekávána procenta, obdrženo „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected color, received '%s'
cs: Neplatný atribut „%s“, očekávána barva, obdrženo „%s“

en: Unknown hatch name '%s' encountered!
cs: Vyskytl se neznámý název šrafování „%s“!

en: Hatch fill without hatch name encountered!
cs: Vyskytla se výplň šrafováním bez názvu šrafování!

en: Unknown gradient name '%s' encountered!
cs: Vyskytl se neznámý název přechodu „%s“!

en: Gradient fill without gradient name encountered!
cs: Vyskytla se výplň přechodem bez názvu přechodu!

en: Unknown image fill name '%s' encountered!
cs: Vyskytl se neznámý název souboru s obrázkem „%s“!

en: Invalid absolute file specification '%s' encountered.
cs: Vyskytlo se neplatné absolutní zadání souboru „%s“.

en: Unable to open '%s'.
cs: Nelze otevřít „%s“

en: Unable to load the file '%s'.
cs: Nelze načíst soubor „%s“

en: Image fill without image name encountered!
cs: Vyskytla se výplň obrázkem bez názvu obrázku!

en: Invalid attribute '%s', expected angle, received '%s'
cs: Neplatný atribut „%s“, očekáván úhel, obdrženo „%s“

en: Invalid attribute '%s', unknown enum value '%s'
cs: Neplatný atribut „%s“, neznámá výčtová hodnota „%s“

en: Ignoring reference to unknown external workbook '%s'
cs: Ignoruje se odkaz na neznámý externí sešit „%s“

en: Unknown text style with name "%s" encountered!
cs: Vyskytl se neznámý textový styl s názvem „%s“!

en: Unable to parse '%s' ('%s')
cs: Nelze zpracovat „%s“ („%s“)

en: Unsupported formula type encountered: %s
cs: Vyskytl se nepodporovaný typ vzorce: %s

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
cs: Výraz „%s“ nezačíná správným znakem

en: cell
cs: buňka

en: Validation condition '%s' is not supported. It has been changed to '%s'.
cs: Podmínka ověření platnosti „%s“ není podporována. Byla změněna na „%s“.

en: Undefined validation style encountered: %s
cs: Vyskytl se neznámý typ ověření: %s

en: Unsupported validation condition encountered: "%s" with base address: "%s"
cs: Vyskytla se nepodporovaná podmínka ověření: „%s“ s bázovou adresou: „%s“

en: Unknown condition '%s' encountered, ignoring.
cs: Vyskytla se neznámá podmínka „%s“, ignoruje se.

en: Ignoring column information beyond column %i
cs: Ignoruje se informace o sloupci za sloupcem %i

en: Content past the maximum number of rows (%i) supported.
cs: Obsah překročil maximální podporovaný počet řádků (%i)

en: Missing expression
cs: Schází výraz

en: Invalid array expression does not specify number of columns.
cs: Neplatný výraz pole, neudává počet sloupců.

en: Invalid array expression does not specify number of rows.
cs: Neplatný výraz pole, neudává počet řádků.

en: Content past the maximum number of columns (%i) supported.
cs: Obsah překročil maximální podporovaný počet sloupců (%i)

en: Unnamed dash style encountered.
cs: Vyskytl se nepojmenovaný styl čáry.

en: Unnamed image fill style encountered.
cs: Vyskytl se nepojmenovaný styl výplně obrázkem.

en: Image fill style '%s' has no attached image.
cs: Styl výplně obrázkem „%s“ nemá připojený obrázek.

en: Unable to parse gradient color: %s
cs: Nelze zpracovat barvu přechodu: %s

en: Unnamed gradient style encountered.
cs: Vyskytl se nepojmenovaný styl přechodu.

en: Unable to parse hatch color: %s
cs: Nelze zpracovat barvu šrafování: %s

en: Unnamed hatch encountered!
cs: Vyskytlo se nepojmenované šrafování.

en: Duplicate default column style encountered.
cs: Vyskytl se duplicitní výchozí styl sloupce.

en: Duplicate default row style encountered.
cs: Vyskytl se duplicitní výchozí styl řádku.

en: Duplicate default chart/graphics style encountered.
cs: Vyskytl se duplicitní výchozí styl grafu/grafiky.

en: Unnamed date style ignored.
cs: Ignorován nepojmenovaný datový styl.

en: Corrupted file: invalid number format condition [%s].
cs: Poškozený soubor: neplatný počet formátovacích podmínek [%s].

en: Corrupted file: unnamed number style ignored.
cs: Poškozený soubor: ignorován nepojmenovaný styl čísla.

en: This file appears corrupted, required formats are missing.
cs: Soubor se zdá poškozen, schází požadovaný formát.

en: Paper from ODF file: %ipt⨉%ipt
cs: Papír ze souboru ODF: %i pt × %i pt

en: Missing page layout identifier
cs: Schází identifikátor rozvržení stránky

en: Gnumeric does not support having a different style for left pages. This style is ignored.
cs: Gnumeric nepodporuje rozdílný styl pro levé a pravé stránky. Styl levých stránek je ingorován.

note: For OOO_VER_1 this may be acceptable
en: Master page style without page layout encountered!
cs: Vyskytl se styl hlavní stránky bez rozvržení stránky!

en: Master page style without name encountered!
cs: Vyskytl se styl hlavní stránky bez názvu!

en: Unknown Gnumeric border style '%s' encountered.
cs: Vyskytl se neznámý styl ohraničení Gnumeric „%s“.

en: Unknown break type '%s' defaulting to NONE
cs: Neznámý typ zalomení „%s“, použije se výchozí ŽÁDNÝ

en: Unable to parse tab color '%s'
cs: Nelze zpracovat barvu karty „%s“

en: Unable to parse tab text color '%s'
cs: Nelze zpracovat barvu textu karty „%s“

en: Unknown interpolation type encountered: '%s', using Bezier cubic spline instead.
cs: Vyskytl se neznámý typ interpolace: „%s“, místo něj se použije Beziérova kubická splajna.

en: Unknown interpolation type encountered: %s
cs: Vyskytl se neznámý typ interpolace: %s

en: expression '%s' @ '%s' is not a cellref
cs: výraz „%s“ v „%s“ není odkaz na buňku

en: Expression '%s' has unknown namespace
cs: Výraz „%s“ má neznámý jmenný prostor

en: Invalid DB range '%s'
cs: Neplatný databázový rozsah „%s“

en: Gnumeric does not support 'or'-ed autofilter conditions.
cs: Gnumeric nepodporuje automatické filtrační podmínky spojené pomocí „or“.

en: Moving sheet object from column %i and row %i
cs: Přesouvá se objekt listu ze sloupce %i a řádku %i

en: Gnumeric's sheet object lines do not support attached text. The text "%s" has been dropped.
cs: Řádky v objektu list Gnumeric nepodporují přiložený text. Text „%s“ byl zahozen.

en: Invalid attribute 'form:value', expected number, received '%s'
cs: Neplatný atribut „form:value“, očekáváno číslo, obdrženo „%s“

en: Invalid value-type '%s' advertised for 'form:value' attribute in 'form:value-range' element.
cs: Pro atribut „form:value“ v prvku „form:value-range“ publikován neplatný typ hodnoty „%s“

en: Unable to determine manual position for a chart component!
cs: Nelze ručně určit polohu pro komponentu grafu!

en: Not enough data in the supplied range (%s) for all the requests
cs: Nedostatek dat v dodaném rozsahu (%s) pro všechny požadavky

en: Gnumeric does not support non-automatic regression equations. Using automatic equation instead.
cs: Gnumeric nepodporuje neautomatické regresní rovnice. Místo toho se použije automatická rovnice.

en: The chart style "%s" is not defined!
cs: Styl grafu „%s“ není definován!

en: Encountered drop lines in a plot not supporting them.
cs: Vyskytly se přívodní čáry v diagramu, který je nepodporuje.

en: Encountered an unknown chart type, trying to create a line plot.
cs: Vyskytl se neznámý typ grafu, zkouší se vytvořit čárový diagram.

en: Chart style with name '%s' is missing.
cs: Styl grafu s názvem „%s“ schází.

en: An unsupported caption was encountered and converted to a text rectangle.
cs: Vyskytl se nepodporovaný nadpis a byl převeden na textový rámec.

en: Infinite loop encountered while parsing formula '%s' of name '%s'
cs: Při zpracování vzrce „%s“ s názvem „%s“ se vyskytla nekonečná smyčka

en: Unable to evaluate formula '%s' ('%s') of name '%s'
cs: Nelze vyhodnotit vzorec „%s“ („%s“) s názvem „%s“

en: Unable to parse formula '%s' ('%s') of name '%s'
cs: Nelze zpracovat vzorec „%s“ („%s“) s názvem „%s“

note: We have already created the rectangle
en: An unsupported custom shape of type '%s' was encountered and converted to a rectangle.
cs: Vyskytl se nepodporovaný vlastní tvar typu „%s“ a byl převeden na obdélník.

en: An unsupported custom shape was encountered and converted to a rectangle.
cs: Vyskytl se nepodporovaný vlastní tvar a byl převeden na obdélník.

en: Attribute '%s' has the unsupported value '%s'.
cs: Atribut „%s“ má nepodporovanou hodnotu „%s“.

en: The sheet size of %i columns and %i rows used in this file exceeds Gnumeric's maximum supported sheet size
cs: Velikost sešitu o %i sloupcích a %i řádcích v tomto souboru přesahuje maximální velikost listu v Gnumericu.

en: %s_IN_CORRUPTED_FILE
cs: %s_V_POŠKOZENÉM_SOUBORU

en: This file is corrupted with a duplicate sheet name "%s", now renamed to "%s".
cs: Tento soubor je poškozen s duplicitním názvem listu „%s“, nyní přejmenovaném na „%s“

en: SHEET_IN_CORRUPTED_FILE
cs: LIST_V_POŠKOZENÉM_SOUBORU

note: We are missing the table name. This is bad!
en: This file is corrupted with an unnamed sheet now named "%s".
cs: Tento soubor je poškozen s nepojmenovaným listem, nyní pojmenovaným „%s“

en: Unknown mimetype for openoffice file.
cs: Neznámý typ MIME pro soubor OpenOffice.

en: No stream named content.xml found.
cs: Nebyl nalezen proud pojmenovaný content.xml

en: Invalid metadata '%s'
cs: Neplatná metadata „%s“

en: settings.xml stream is malformed!
cs: Proud settings.xml je poškozen!

en: tab
cs: list

en: page
cs: strana

en: pages
cs: stran

en: date
cs: datum

en: time
cs: čas

en: file
cs: soubor

en: path
cs: cesta

en: Writing Sheets...
cs: Zapisují se listy…

en: Writing Sheet Objects...
cs: Zapisují se objekty listů…

en: Open Document Format as used by OpenOffice, Lotus Symphony, etc.
cs: Formát Open Document používaný OpenOffice, Lotus Symphony, atd.

en: Open Document Format (*.sxc, *.ods)
cs: Formát Open Document (*.sxc, *.ods)

en: ODF 1.2 strict conformance (*.ods)
cs: ODF 1.2 striktní (*.ods)

en: ODF 1.2 extended conformance (*.ods)
cs: ODF 1.2 rozšířený (*.ods)

en: Error while opening Paradox file.
cs: Chyba při otevírání souboru Paradox.

en: Could not allocate memory for record.
cs: Nelze alokovat paměť pro záznam.

en: Field type %d is not supported.
cs: Typ pole %d není podporován.

note: Read the field specification and build the field array for * PX_create_fp(). The memory is freed by PX_delete() including * the memory for the field name.
en: Allocate memory for field definitions.
cs: Alokovat paměť pro definici pole.

en: Cannot allocate memory for field definitions.
cs: Nelze alokovat paměť pro definici pole.

en: First line of sheet must contain database specification.
cs: První řádek listu musí obsahovat specifikaci databáze.

en: Field specification must be a comma separated value (Name,Type,Size,Prec).
cs: Specifikace pole musí být čárkami oddělovaný seznam hodnot (Název,Typ,Velikost,Přesnost).

en: Allocate memory for column name.
cs: Alokovat paměť pro název sloupce.

en: Could not allocate memory for %d. field name.
cs: Nelze alokovat paměť pro název %d. pole.

en: %d. field specification ended unexpectedly.
cs: Specifikace %d. pole neočekávaně končí.

en: %d. field specification misses type.
cs: Ve specifikaci %d. pole schází typ.

en: %d. field type '%c' is unknown.
cs: Typ „%2$c“ %1$d. pole je neznámý.

en: Field specification misses the column size.
cs: Ve specifikaci pole není uvedena velikost sloupce.

en: The remainder '%s' of the specification for field %d is being disregarded.
cs: Zbývající část „%s“ specifikace pro pole %d se bude ignorovat.

en: Could not create output file.
cs: Nelze vytvořit výstupní soubor.

en: Allocate memory for record data.
cs: Alokovat paměť pro datový záznam.

en: Could not allocate memory for record data.
cs: Nelze alokovat paměť pro datový záznam.

en: Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d character. | Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d characters.
cs[0]: Pole %d na řádku %d je možná oříznuté. Data mají %d znak.
cs[1]: Pole %d na řádku %d je možná oříznuté. Data mají %d znaky.
cs[2]: Pole %d na řádku %d je možná oříznuté. Data mají %d znaků.

en: Field %d in row %d could not be written.
cs: Pole %d v řádku %d nelze zapsat.

en: Could not write record number %d.
cs: Nelze zapsat záznam číslo %d.

en: Imports Paradox files
cs: Importuje soubory Paradox

en: Paradox database or primary index file (*.db, *.px)
cs: Databáze nebo soubor primárního indexu Paradox (*.db, *.px)

en: Paradox database (*.db)
cs: Databáze Paradox (*.db)

en: Perl functions
cs: Funkce jazyka Perl

en: Sample Perl plugin providing some (useless) functions.
cs: Ukázkový zásuvný modul v jazyce Perl poskytující pár (neužitečných) funkcí.

en: Perl error:
cs: Chyba Perlu:

en: Perl error: %s
cs: Chyba Perlu: %s

en: Module name not given.
cs: Není zadán název modulu.

en: perl_func.pl doesn't exist.
cs: perl_func.pl neexistuje.

en: Perl plugin loader
cs: Zavaděč zásuvných modulů v jazyce Perl

en: This plugin provides support for Perl plugins
cs: Tento zásuvný modul poskytuje podporu pro zásuvné moduly v jazyce Perl

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
cs: PLN : Sešit je zašifrován heslem

en: Ignoring data that claims to be in row %u which is > max row %u
cs: Ignorují se data, která o sobě tvrdí, že se nachází na řádku %u, který je > max. počet řádků %u

en: Ignoring data that claims to be in column %u which is > max column %u
cs: Ignorují se data, která o sobě tvrdí, že se nachází ve sloupci %u, který je > max. počet sloupců %u

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
cs: Importuje dokumenty ve formátu Plan Perfect

en: Plan Perfect Format (PLN) import
cs: Import formátu Plan Perfect (PLN)

en: Imports Psion 5 series Sheet files
cs: Importuje tabulky z kapesních počítačů řady Psion 5

en: Error while reading psiconv file.
cs: Chyba při čtení souboru psiconv.

en: Error while parsing Psion file.
cs: Chyba při zpracovávání souboru Psion.

en: This Psion file is not a Sheet file.
cs: Tento soubor Psion není soubor se sešitem.

en: Python functions
cs: Funkce jazyka Python

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
cs: Ukázkový zásuvný modul v jazyce Python poskytující pár (neužitečných) funkcí.

en: Default interpreter
cs: Výchozí interpretr

en: Python plugin loader
cs: Zavaděč zásuvných modulů v jazyce Python

en: This plugin provides support for Python plugins
cs: Tento zásuvný modul poskytuje podporu pro zásuvné moduly v jazyce Python

en: Python console
cs: Konzola jazyka Python

en: *** Interpreter: %s
cs: *** Interpretr: %s

en: Gnumeric Python console
cs: Konzola jazyka Python pro Gnumeric

en: E_xecute in:
cs: Spustit _v:

en: C_ommand:
cs: _Příkaz:

en: Python list is not an array
cs: Seznam jazyka Python není pole

en: Unsupported Python type: %s
cs: Nepodporovaný typ jazyka Python: %s

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Python exception (%s: %s)
cs: Výjimka jazyka Python (%s: %s)

en: Python exception (%s)
cs: Výjimka jazyka Python (%s)

en: Python module name not given.
cs: Název modulu jazyka Python nebyl zadán.

en: Error while opening file "%s" for writing.
cs: Chyba při otevírání souboru „%s“ pro zápis.

en: Error while opening file "%s" for reading.
cs: Chyba při otevírání souboru „%s“ pro čtení.

en: Cannot create new Python interpreter.
cs: Nelze vytvořit nový interpretr jazyka Python.

en: Module "%s" doesn't exist.
cs: Modul „%s“ neexistuje.

en: Execution of module "%s" failed.
cs: Spuštění modulu „%s“ selhalo.

en: Some name
cs: Nějaký název

en: Python file "%s" has invalid format.
cs: Soubor jazyka Python „%s“ má neplatný formát.

en: File doesn't contain "%s" function.
cs: Soubor neobsahuje funkci „%s“.

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
cs: Soubor neobsahuje slovník „%s“.

en: Object "%s" is not a dictionary.
cs: Objekt „%s“ není slovník.

en: Unknown action: %s
cs: Neznámá akce: %s

en: Not a valid function for action: %s
cs: Není platnou funkcí pro akci: %s

en: Quattro Pro(tm)
cs: Quattro Pro™

en: Imports Quattro Pro (tm) files
cs: Importuje soubory Quattro Pro™

en: File is most likely corrupted.
cs: Soubor je pravděpodobně poškozen.

en: Invalid zoom %hd %%
cs: Neplatné přiblížení %hd %%

en: Invalid record %d of length %hd
cs: Neplatný záznam %d délky %hd

en: Unable to find the PerfectOffice_MAIN stream.  Is this really a Quattro Pro file?
cs: Nelze najít proud PerfectOffice_MAIN. Je to opravdu soubor Quattro Pro?

en: Sample DataSource
cs: Ukázkový zdroj dat

en: A proof of concept external data source
cs: Ukázkový externí zdroj dat

en: Imports SC/XSpread files
cs: Importuje soubory SC/XSpread

en: On worksheet %s:
cs: V sešitu %s:

en: General SC import error
cs: Obecná chyba importu SC

en: The cell in row %i and column %i is beyond Gnumeric's maximum sheet size.
cs: Buňka v řádku %i a sloupci %i je mimo maximální velikost listu v Gnumericu.

en: The sheet is wider than Gnumeric can handle.
cs: List je větší než umí Gnumeric obsloužit.

en: Encountered precision dependent format without set precision.
cs: Vyskytl se formát pracující s přesností, ale bez nastavené přesnosti.

en: Column format %i is undefined.
cs: Formát sloupce %i není definován.

en: Unable to parse cmd='%s', str='%s', col=%d, row=%d.
cs: Nelze zpracovat cmd='%s', str='%s', col=%d, row=%d.

en: Error parsing line
cs: Chyba při zpracování řádku

en: Import/Export for MultiPlan (SYLK) files
cs: Import/export pro soubory MultiPlan (SYLK)

en: Multiple values in the same cell
cs: Více hodnot v jediné buňce

en: Multiple expressions in the same cell
cs: Několik výrazů naráz v jediné buňce

en: Missing closing 'E'
cs: Schází uzavírací „E“

en: Sheet
cs: List

en: UI Hello
cs: Ahoj světe

en: Hello World plugin using ui service
cs: Zásuvný modul „Hello World“ používající službu uživatelského rozhraní

en: This is message from the "%s" plugin.
cs: Toto je zpráva ze zásuvného modulu „%s“.

en: Error while opening xbase file.
cs: Chyba při otevírání souboru Xbase.

en: Imports XBase files
cs: Importuje soubory XBase

en: Xbase (*.dbf) file format
cs: Formát souborů Xbase (*.dbf)

en: Failed to read DBF header.
cs: Selhalo načtení hlavičky DBF.

en: List of recently used functions.
cs: Seznam nedávno použitých funkcí.

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is that list.
cs: Výběr funkce uchovává seznam nedávno použitých funkcí. Toto je ten seznam.

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
cs: Maximální délka seznamu nedávno použitých funkcí

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is the maximum length of that list.
cs: Výběr funkce uchovává seznam nedávno použitých funkcí. Toto je maximální délka tohoto seznamu.

en: Autocorrect initial caps
cs: Automaticky opravovat úvodní velká písmena

en: This variable determines whether to autocorrect initial caps
cs: Tato proměnná určuje, zda se má automaticky opravovat velikost počátečních písmen

en: List of initial caps exceptions
cs: Seznam výjimek z počátečních velkých písmen

en: The autocorrect engine does not correct the initial caps for words in this list.
cs: Automatická oprava neopravuje počáteční velká písmena slov v tomto seznamu.

en: Autocorrect first letter
cs: Automaticky opravovat první písmeno

en: This variable determines whether to autocorrect first letters
cs: Tato proměnná určuje, zda se mají automaticky opravovat první písmena

en: List of First Letter Exception
cs: Seznam výjimek prvních písmen

en: The autocorrect engine does not capitalize the first letter of words following strings in this list.
cs: Automatické opravy nebudou opravovat velikost prvních písmen u následujících slov v tomto seznamu.

en: Autocorrect names of days
cs: Automaticky opravovat názvy dnů

en: This variable determines whether to autocorrect names of days
cs: Tato proměnná určuje, zda zda se mají automaticky opravovat názvy dní

en: Autocorrect replace
cs: Automaticky opravovat nahrazení

en: Activate New Plugins
cs: Aktivovat nové zásuvné moduly

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
cs: Tato proměnná určuje, zda se má aktivovat každý nově dostupný zásuvný modul.

en: List of Active Plugins.
cs: Seznam aktivních zásuvných modulů.

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
cs: Tento seznam obsahuje všechny zásuvné moduly, které by měly být automaticky aktivovány.

en: List of Known Plugins.
cs: Seznam dostupných zásuvných modulů.

en: This list contains all known plugins.
cs: Tento seznam obsahuje všechny známé zásuvné moduly.

en: List of Plugin File States.
cs: Seznam stavů souborů zásuvných modulů.

en: This list contains all plugin file states.
cs: Tento seznam obsahuje stavy souborů všech zásuvných modulů.

en: List of Extra Plugin Directories.
cs: Seznam dodatečných složek se zásuvnými moduly.

en: This list contains all extra directories containing plugins.
cs: Tento seznam obsahuje všechny dodatečné složky obsahující zásuvné moduly.

en: List of Extra Autoformat Directories.
cs: Seznam dodatečných složek s automatickými formáty.

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
cs: Tento seznam obsahuje všechny dodatečné složky obsahující šablony automatického formátu.

en: System Directory for Autoformats
cs: Systémová složka pro automatické formáty

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
cs: Tato složka obsahuje předinstalované šablony automatického formátu.

en: User Directory for Autoformats
cs: Uživatelská složka pro automatické formáty

en: The main directory for user specific autoformat templates.
cs: Hlavní složka pro uživatelsky definované šablony automatického formátu.

en: Apply print-setup to all sheets
cs: Použít nastavení tisku na všechny listy

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
cs: Tato hodnota určuje, zda je výchozí chování, aby se dialogové okno nastavení tisku vztahovalo na všechny listy zároveň.

en: The configuration of GTKPrintSetting. Do not edit this variable.
cs: Nastavení GTKPrintSetting. Tento údaj neměňte.

en: Page Header
cs: Záhlaví stránky

en: The default page header for new documents that can be modified using the page setup dialog.
cs: Výchozí záhlaví stránky pro nové dokumenty, které může být upraveno v dialogovém okně Nastavení stránky.

en: Page Footer
cs: Zápatí stránky

en: The default page footer for new documents that can be modified using the page setup dialog.
cs: Výchozí zápatí stránky pro nové dokumenty, které může být upraveno v dialogovém okně Nastavení stránky.

en: Default Header/Footer Font Size
cs: Výchozí velikost fontu záhlaví/zápatí

en: The default font size for headers and footers.
cs: Výchozí velikost fontu pro záhlaví a zápatí.

en: Default header/footer font name
cs: Výchozí název fontu záhlaví/zápatí

en: The default font name for headers and footers.
cs: Výchozí název fontu pro záhlaví a zápatí.

en: The default header/footer font is bold.
cs: Výchozí font záhlaví/zápatí je tučný.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
cs: Tato hodnota určuje, zda je výchozí font pro záhlaví a zápatí tučný.

en: The default header/footer font is italic.
cs: Výchozí font záhlaví/zápatí je kurzíva.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is italic.
cs: Tato hodnota určuje, zda je výchozí font pro záhlaví a zápatí kurzíva.

en: Default Horizontal Centering
cs: Výchozí vodorovné vystředění

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages horizontally.
cs: Tato hodnota určuje zda je výchozí nastavení v dialogovém okně Nastavení tisku stránky vodorovně vystředit.

en: Default Vertical Centering
cs: Výchozí svislé vystředění

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages vertically.
cs: Tato hodnota určuje v dialogovém okně Nastavení tisku výchozí nastavení zda stránky svisle vystředit.

en: Default Grid Line Printing
cs: Výchozí tisk mřížky

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether print grid lines. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota určuje v dialogovém okně Nastavení tisku výchozí nastavení údaje, zda tisknout mřížku. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Print Cells with Only Styles
cs: Výchozí tisk buněk jen se styly

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print empty but formatted cells. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota v dialogovém okně Nastavení tisku určuje výchozí nastavení, zda tisknout prázdné, ale formátované buňky. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Black and White Printing
cs: Výchozí černobílý tisk

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print in only black and white. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota v dialogovém okně Nastavení tisku určuje výchozí nastavení, zda tisknout jen černobíle. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Title Printing
cs: Výchozí tisk nadpisu

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print row and column headers. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota v dialogovém okně Nastavení tisku určuje výchozí nastavení, zda tisknout záhlaví řádků a sloupců. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Print Direction
cs: Výchozí směr tisku

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print first right then down. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota v dialogovém okně Nastavení tisku určuje výchozí nastavení, zda tisknout nejdříve obsah směrem doprava a pak dolů. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Scale Type
cs: Výchozí typ změny měřítka

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to scale pages by a given percentage. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota v dialogovém okně Nastavení tisku určuje výchozí nastavení, zda měnit velikost stránky podle zadaných procent. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Scale Percentage
cs: Výchozí procenta změny měřítka

en: This value gives the percentage by which to scale each printed page. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota udává procenta podle kterých se změní velikost každé tištěné stránky. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Scaling Width
cs: Výchozí šířka pro změnu měřítka

en: This value determines the maximum number of pages that make up the width of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this width. This value can be changed in the Page Setup dialog.
cs: Tato hodnota určuje maximální počet stránek, které tvoří šířku výtisku příslušného listu. List bude redukován tak, aby odpovídat této šířce. Tuto hodnotu můžete změnit v dialogovém okně Nastavení stránky.

en: Default Scaling Height
cs: Výchozí výška pro změnu měřítka

en: This value determines the maximum number of pages that make up the height of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this height. This value can be changed in the Page Setup dialog.
cs: Tato hodnota určuje maximální počet stránek, které tvoří výšku výtisku příslušného listu. List bude redukován tak, aby odpovídat této výšce. Tuto hodnotu můžete změnit v dialogovém okně Nastavení stránky.

en: Default Repeated Top Region
cs: Výchozí opakování horní oblasti

en: This string gives the default region to be repeated at the top of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tento řetězec udává výchozí oblast, která se má opakovat v horní části každého tištěného listu. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Repeated Left Region
cs: Výchozí opakování levé oblasti

en: This string gives the default region to be repeated at the left of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tento řetězec udává výchozí oblast, která se má opakovat v levé části každého tištěného listu. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Preferred Display Unit
cs: Upřednostňované jednotky zobrazení

en: This string gives the default unit to be used in the page setup dialog.
cs: Řetězec udávající výchozí jednotky, které budou použity v dialogovém okně Nastavení stránky.

en: Default Top Margin
cs: Výchozí horní okraj

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the start of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota udává výchozí počet bodů od horního okraje stránky k začátku těla. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Bottom Margin
cs: Výchozí dolní okraj

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota udává výchozí počet bodů od dolního okraje stránky ke konci těla. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Bottom Outside Margin
cs: Výchozí vnější dolní okraj

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the footer. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota udává výchozí počet bodů od dolního okraje stránky ke konci zápatí. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Top Outside Margin
cs: Výchozí vnější horní ohraničení

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the top of the header. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota udává výchozí počet bodů od horního okraje stránky k hornímu okraji záhlaví. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Left Margin
cs: Výchozí levý okraj

en: This value gives the default number of points from the left of a page to the left of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota udává výchozí počet bodů od levého okraje stránky k levému okraji těla. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Default Right Margin
cs: Výchozí pravý okraj

en: This value gives the default number of points from the right of a page to the right of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Tato hodnota udává výchozí počet bodů od pravého okraje stránky k pravému okraji těla. Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Paper
cs: Papír

en: This is the default paper specification. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Toto je výchozí specifikace papíru. Pro úpravu této hodnoty použijte prosím dialogové okno Nastavení tisku

en: Paper orientation
cs: Orientace papíru

en: This is the default paper orientation. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Toto je výchozí orientace papíru. Pro úpravu této hodnoty použijte prosím dialogové okno Nastavení tisku

en: Header/Footer Format (Left Portion)
cs: Formát záhlaví/zápatí (levá část)

en: Please use the Print Setup dialog to edit this value.
cs: Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Nastavení tisku.

en: Header/Footer Format (Middle Portion)
cs: Formát záhlaví/zápatí (prostřední část)

en: Header/Footer Format (Right Portion)
cs: Formát záhlaví/zápatí (pravá část)

en: Allow Unfocused Range Selections
cs: Povolit nezaměřené výběry oblastí

en: Some dialogs contain only a single entry field that allows range selections in the workbook. Setting this variable to TRUE directs selections to this entry even if the entry does not have keyboard focus.
cs: Některá dialogová okna obsahují pouze jedno políčko pro vstup, které umožňuje výběr oblasti v sešitu. Nastavení této proměnné na ZAPNUTO zavede výběr do tohoto políčka, i když na něj není zaměřen vstup z klávesnice.

en: Text Export String Indicator
cs: Indikátor textu pro export textu

en: Please use the Text Export dialog to edit this value.
cs: Pro úpravu této hodnoty používejte prosím dialogové okno Export textu.

en: Text Export Field Separator
cs: Oddělovač polí pro export textu

en: Text Export Record Terminator
cs: Zakončení záznamu pro export textu

en: Text Export Locale
cs: Národní prostředí pro export textu

en: Text Export Encoding
cs: Kódování pro export textu

en: Text Export String Quoting Rule
cs: Pravidla uvození pro export textu

en: Text Export Formatting Rule
cs: Formátovací pravidla pro export textu

en: Text Export Unknown Character Transliteration
cs: Přepis neznámých znaků pro export textu

en: Search &amp; Replace Ignores Case
cs: Ignorování velikosti písmen v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace ignores case as default
cs: Ignorování velikosti písmen jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Preserves Case
cs: Zachovávat velikost písmen v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace preserves case as default
cs: Zachovávat velikost písmen jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Poses Query
cs: Dotazovat se v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace poses query before each change as default
cs: Před každou změnou položit dotaz jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Whole Words Only
cs: Pouze celá slova v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace replaces whole words only as default
cs: Pouze celá slova jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Scope
cs: Rozsah v Hledat a nahradit

en: This is the default scope of Search &amp; Replace. 0: entire workbook; 1: current sheet; 2: range
cs: Toto je výchozí rozsah pro funkci Hledat a nahradit. 0: celý sešit; 1: aktuální list; 2: oblast

en: Search &amp; Replace Changes Strings
cs: Změna textů v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace changes cells containing strings as default
cs: Změny buněk obsahujících řetězce jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Changes Expressions
cs: Změna výrazů v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace changes cells containing expressions as default
cs: Změny buněk obsahujících výrazy jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Changes Other Values
cs: Změna ostatních hodnot v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace changes cells containing other values as default
cs: Změny buněk obsahujících ostatní hodnoty jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Changes Comments
cs: Změna komentářů v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace changes comments as default
cs: Změny komentářů jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search searches in results
cs: Hledat ve výsledcích hledání

en: Search searches in results as default
cs: Hledat ve výsledcích hledání jako výchozí

en: Search &amp; Replace Keeps Strings as Strings
cs: Zachovat text jako text v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace keeps strings as strings even if they look like numbers as default
cs: Zachovávání textů jako textů, i když vypadají jako čísla, jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Search Type
cs: Typ hledání v Hledat a nahradit

en: This value determines the input type for Search &amp; Replace. 0: text; 1: regular expression; 2: number
cs: Tato hodnota určuje typ vstupu pro funkci Hledat a nahradit. 0: text; 1: regulární výraz; 2: číslo

en: Search &amp; Replace Column Major
cs: Hlavní sloupec v Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace proceeds in column major order as default
cs: Provádění hledání ve sloupcích podle hlavního pořadí jako výchozí volba pro funkci Hledat a nahradit

en: Search &amp; Replace Error Behavior
cs: Chování při chybě v Hledat a nahradit

en: This is the default error behavior of Search &amp; Replace indicated by an integer from 0 to 4.
cs: Toto je výchozí chování při chybě pro funkci Hledat a nahradit určené celým číslem od 0 do 4.

en: Toolbar Style
cs: Styl nástrojové lišty

en: Toolbar Style. Valid values are both, both_horiz, icon, and text.
cs: Styl nástrojové lišty. Platné hodnoty jsou both (obojí), both_horiz (obojí vodorovně), icon (ikona) a text (text).

en: Show Sheet Name in Undo List
cs: Zobrazovat název listu v seznamu operací zpět

en: This value determines whether to show the sheet names in the undo and redo lists.
cs: Tato hodnota určuje, zda se má v seznamu operací zpět a znovu zobrazovat název listu.

en: Maximal Undo Size
cs: Maximální množství operací zpět

en: This value determines the length of the undo chain. Each editing action has a size associate with it, to compare it with the memory requirements of a simple one-cell edit (size of 1). The undo list will be truncated when its total size exceeds this configurable value.
cs: Tato hodnota určuje délku posloupnosti operací zpět. Každá operace úpravy s sebou nese určitou velikost, pro porovnání s paměťovými nároky jednoduché úpravy jedné buňky (velikost 1). Seznam operací zpět bude oříznut, pokud jeho celková velikost překročí tuto nastavenou hodnotu.

en: Number of Undo Items
cs: Počet položek zpět

en: This value determines the maximum number of items in the undo/redo list.
cs: Tato hodnota určuje maximální počet položek v seznamu operací zpět/znovu.

en: Length of the Undo Descriptors
cs: Délka popisovačů operací zpět

en: This value is indicative of the maximum length of the command descriptors in the undo and redo chains.
cs: Tato hodnota udává maximální délku popisovačů příkazů v posloupnosti operací zpět a znovu.

en: Default Font Size
cs: Výchozí velikost fontu

en: The default font size for new workbooks.
cs: Výchozí velikost fontu pro nové sešity.

en: Default font name
cs: Výchozí název fontu

en: The default font name for new workbooks.
cs: Výchozí název fontu pro nové sešity.

en: The default font is bold.
cs: Výchozí font je tučný.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
cs: Tato hodnota určuje, zda je výchozí font pro nový sešit tučný.

en: The default font is italic.
cs: Výchozí font je kurzíva.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
cs: Tato hodnota určuje, zda je výchozí font pro nový sešit kurzíva.

en: Default Number of Sheets
cs: Výchozí počet listů

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
cs: Počáteční počet listů při vytvoření nového sešitu.

en: Default Number of rows in a sheet
cs: Výchozí počet řádků v listu

en: The number of rows in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
cs: Počet řádků na každém z listů. Toto nastavení se použije pouze v nových sezeních Gnumeric.

en: Default Number of columns in a sheet
cs: Výchozí počet sloupců v listu

en: The number of columns in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
cs: Počet sloupců na každém z listů. Toto nastavení se použije pouze v nových sezeních Gnumeric.

en: Autosave frequency
cs: Četnost automatického ukládání

en: The number of seconds between autosaves.
cs: Počet sekund mezi automatickými ukládáními.

en: Horizontal DPI
cs: DPI vodorovně

en: Screen resolution in the horizontal direction.
cs: Rozlišení obrazovky ve vodorovném směru.

en: Vertical DPI
cs: DPI svisle

en: Screen resolution in the vertical direction.
cs: Rozlišení obrazovky ve svislém směru.

en: Standard toolbar visible
cs: Viditelnost nástrojové lišty Standardní

en: This variable determines whether the standard toolbar should be visible initially.
cs: Tato proměnná určuje, zda má být z počátku viditelná nástrojová lišta Standardní.

en: Standard toolbar position
cs: Umístění nástrojové lišty Standardní

en: This variable determines where the standard toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
cs: Tato proměnná určuje, kde by měla být zobrazena nástrojová lišta Standardní. 0 je vlevo, 1 vpravo, 2 nahoře.

en: Format toolbar visible
cs: Viditelnost nástrojové lišty Formát

en: This variable determines whether the format toolbar should be visible initially.
cs: Tato proměnná určuje, zda má být z počátku viditelná nástrojová lišta Formát.

en: Format toolbar position
cs: Umístění nástrojové lišty Formát

en: This variable determines where the format toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
cs: Tato proměnná určuje, kde by měla být zobrazena nástrojová lišta Formát. 0 je vlevo, 1 vpravo, 2 nahoře.

en: Object toolbar visible
cs: Viditelnost nástrojové lišty Objekt

en: This variable determines whether the object toolbar should be visible initially.
cs: Tato proměnná určuje, zda má být z počátku viditelná nástrojová lišta Objekt.

en: Object toolbar position
cs: Umístění nástrojové lišty Objekt

en: This variable determines where the object toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
cs: Tato proměnná určuje, kde by měla být zobrazena nástrojová lišta Objekt. 0 je vlevo, 1 vpravo, 2 nahoře.

en: Function Markers
cs: Značky funkcí

en: This variable determines whether cells containing spreadsheet function are marked.
cs: Tato proměnná určuje, zda jsou označovány buňky obsahující tabulkové funkce.

en: Extension Markers
cs: Značky pokračování

en: This variable determines whether cells with truncated content are marked.
cs: Tato proměnná určuje, zda jsou označovány buňky s oříznutým obsahem.

en: Autocomplete
cs: Automatické doplňování

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
cs: Tato proměnná určuje, zda je zapnuto automatické doplňování.

en: Minimum Number of Characters for Autocompletion
cs: Minimální počet znaků pro automatické doplňování

en: This variable determines the minimum number of characters required for autocompletion.
cs: Tato hodnota určuje minimální počet písmen požadovaný pro funkci automatického doplňování

en: Show Function Name Tooltips
cs: Zobrazovat místní nápovědy s názvy funkcí

en: This variable determines whether to show function name tooltips.
cs: Tato proměnná určuje, zda se má zobrazovat místní nápověda s názvy funkcí.

en: Show Function Argument Tooltips
cs: Zobrazovat místní nápovědy s argumenty funkcí

en: This variable determines whether to show function argument tooltips.
cs: Tato proměnná určuje, zda se má zobrazovat místní nápověda s argumenty funkcí.

en: Enter Direction
cs: Směr při Enter

en: Which direction pressing Enter will move the edit position.
cs: Kterým směrem se změní editační poloha při stisku klávesy Enter.

en: Auto Expression Recalculation Lag
cs: Prodleva automatického přepočítávání výrazů

en: If `lag' is 0, Gnumeric recalculates all auto expressions immediately after every change. Non-zero values of `lag' allow Gnumeric to accumulate more changes before each recalculation. If `lag' is positive, then whenever a change appears, Gnumeric waits `lag' milliseconds and then recalculates; if more changes appear during that period, they are also processed at that time. If `lag' is negative, then recalculation happens only after a quiet period of |lag| milliseconds.
cs: Je-li „lag“ 0, Gnumeric přepočítává všechny automatické výrazy hned po každé změně. Nenulové hodnoty „lag“ umožňují aplikaci Gnumeric nashromáždit více změn před každým přepočítáním. Je-li „lag“ kladné, tak bude při každé změně čekat „lag“ milisekund a pak přepočítávat; pokud se v té době objeví více změn, jsou v té době také zpracovány. Je-li „lag“ záporné, přepočítává se jen po tichém období |lag| milisekund.

en: Transition Keys
cs: Klávesy pro přechod

en: This variable determines whether transition keys are set on. Transition keys are a throw back to 1-2-3 style event handling. They turn Ctrl-arrow into page movement rather than jumping to the start/end of series.
cs: Tato proměnná určuje, zda jsou zapnuty klávesy pro přechodné stádium. Klávesy přechodného stádia vás přenesou do dob ovládání ve stylu Lotus 1-2-3. Přepnou Ctrl-šipka na posun stránky namísto skoku na začátek/konec řad.

en: Default Horizontal Window Size
cs: Výchozí vodorovná velikost okna

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the horizontal fraction of the screen size covered by the default window.
cs: Toto číslo (v rozmezí 0,25 až 1,00) udává část velikosti obrazovky pokrytou výchozím oknem ve vodorovném směru.

en: Default Vertical Window Size
cs: Výchozí svislá velikost okna

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the vertical fraction of the screen size covered by the default window.
cs: Toto číslo (v rozmezí 0,25 až 1,00) udává část velikosti obrazovky pokrytou výchozím oknem ve svislém směru.

en: Default Zoom Factor
cs: Výchozí měřítko přiblížení

en: The initial zoom factor for new workbooks.
cs: Počáteční měřítko přiblížení pro nové sešity.

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
cs: Výchozí úroveň komprimace souborů Gnumeric

en: This integer (between 0 and 9) specifies the amount of compression performed by Gnumeric when saving files in the default file format. 0 is minimal compression while 9 is maximal compression.
cs: Toto celé číslo (v rozmezí 0 a 9) udává úroveň komprimace prováděné aplikací Gnumeric při ukládání souborů ve výchozím formátu. 0 je minimální komprimace, 9 je maximální komprimace.

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
cs: Varovat při exportu do formátu s jediným listem

en: Some file formats can contain only a single sheet. This variable determines whether the user will be warned if only a single sheet of a multi-sheet workbook is being saved.
cs: Některé formáty souborů mohou obsahovat pouze jediný list. Tato proměnná určuje, zda bude uživatel varován, pokud se má uložit pouze jeden list sešitu s více listy.

en: Default To Overwriting Files
cs: Výchozí je přepisovat soubory

en: Before an existing file is being overwritten, Gnumeric will present a warning dialog. Setting this option will make the overwrite button in that dialog the default button.
cs: Před tím, než se přepíše existující soubor, je zobrazeno varovné dialogové okno. Nastavením této volby učiníte tlačítko „Přepsat“ v tomto dialogovém okně výchozím.

en: List of file savers with disabled extension check.
cs: Seznam programů k ukládání souborů se zakázanou kontrolou rozšíření.

en: This list contains the ids of the file savers for which the extension check is disabled.
cs: Tento seznam obsahuje identifikátory programů k ukládání souborů, pro které je zakázaná kontrola rozšíření.

en: Sort is Case-Sensitive
cs: Při řazení rozlišovat velikost písmen

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to perform a case-sensitive sort and determine the initial state of the case-sensitive checkbox in the sort dialog.
cs: Nastavení této volby způsobí, že všechna tlačítka řazení na liště nástrojů budou provádět řazení s rozlišením velikosti písmen a ovlivní úvodní nastavení zaškrtávacího políčka pro rozlišování velikosti písmen v dialogovém okně řazení.

en: Sorting Preserves Formats
cs: Při řazení zachovávat formát

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to preserve the cell formats while sorting and determines the initial state of the preserve-formats checkbox in the sort dialog.
cs: Nastavení této volby způsobí, že všechna tlačítka řazení na liště nástrojů budou zachovávat formát buňky při řazení a ovlivní úvodní nastavení zaškrtávacího políčka pro zachování formátu v dialogovém okně řazení.

en: Sort Ascending
cs: Seřadit vzestupně

en: This option determines the initial state of the sort-order button in the sort dialog.
cs: Tato volba určuje počáteční stav tlačítka řazení v dialogovém okně řazení.

en: Number of Automatic Clauses
cs: Počet automatických podmínek

en: When selecting a sort region in the sort dialog, sort clauses are automatically added. This number determines the maximum number of clauses to be added automatically.
cs: Při výběru řazené oblasti v dialogovém okně řazení jsou přidávány automaticky podmínky řazení. Toto číslo určuje maximální počet podmínek, které se mají přidat automaticky.

en: Prefer CLIPBOARD over PRIMARY selection
cs: Dávat přednost výběru CLIPBOARD před PRIMARY

en: When TRUE, Gnumeric will prefer the modern CLIPBOARD selection over the legacy PRIMARY selections. Set to FALSE if you have to deal with older applications, like Xterm or Emacs, which set only the PRIMARY selection.
cs: Pokud je ZAPNUTO, bude aplikace Gnumeric dávat přednost modernímu výběru CLIPBOARD před klasickým výběrem PRIMARY. Na VYPNUTO nastavte v případě, že musíte pracovat se staršími aplikacemi jako je Xterm nebo Emacs, které nastavují jen výběr PRIMARY.

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
cs: Používat UTF-8 v exportu do LaTeXu

en: This setting determines whether created LaTeX files use UTF-8 (unicode) or ISO-8859-1 (Latin1). To use the UTF-8 files, you must have the ucs LaTeX package installed.
cs: Toto nastavení určuje, zda vytvářené soubory LaTeX používají UTF-8 (Unicode) nebo ISO-8859-1 (Latin1). Pro použití souborů UTF-8 musíte mít nainstalován balíček LaTeXu ucs.

en: Full path of lp_solve program to use
cs: Úplná cesta k používanému programu lp_solve

en: This is the full path to the lp_solve binary that the lpsolve plugin should use.
cs: Jedná se o úplnou cestu ke spustitelnému souboru lp_solve, který by měl používat zásuvný modul lpsolve.

en: Full path of glpsol program to use
cs: Úplná cesta k používanému programu glpsol

en: This is the full path to the glpsol binary that the lpsolve plugin should use.
cs: Jedná se o úplnou cestu ke spustitelnému souboru glpsol, který by měl používat zásuvný modul lpsolve.

en: Cut Object
cs: Vyjmout objekt

en: Unable to paste
cs: Nelze vložit

en: Contents can only be pasted by value or by link.
cs: Obsah je možné vložit pouze jako hodnotu nebo jako odkaz.

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
cs: cíl nemá sudý násobek zdrojových sloupců (%d oproti %d)
    
    Zkuste vybrat jedinou buňku nebo oblast stejného tvaru a velikosti.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
cs: cíl nemá sudý násobek zdrojových řádků (%d oproti %d)
    
    Zkuste vybrat jedinou buňku nebo oblast stejného tvaru a velikosti.

en: result passes the sheet boundary
cs: výsledek přesahuje hranice listu

en: Paste
cs: Vložit

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
cs: cílová oblast má jiný tvar (%dŘ×%dS) než zdrojová (%dŘ×%dS)
    
    Zkuste vybrat jedinou buňku nebo oblast stejného tvaru a velikosti.

en: Unable to paste into selection
cs: Není možné vložit do výběru

en: Inserting these cells would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
cs: Vložení těchto buněk by vytlačilo data mimo list. Nejprve prosím list zvětšete.

en: Shift rows %s
cs: Posunout řádky %s

en: Shift row %s
cs: Posunout řádek %s

en: Shift columns %s
cs: Posunout sloupce %s

en: Shift column %s
cs: Posunout sloupec %s

en: Would split array %s
cs: Rozdělí pole %s

en: Would split an array
cs: Rozdělí pole

en: Would split merge %s
cs: Rozdělí sloučené %s

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
cs: %s je zamknutý. Zrušte ochranu sešitu, abyste mohli provádět změny.

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
cs: %s je zamknutý. Zrušte ochranu listu, abyste mohli provádět změny.

en: Inserting expression in %s
cs: Vložit výraz do %s

en: Editing style of %s
cs: Upravit styl %s

en: Typing "%s" in %s
cs: Psát „%s“ v %s

en: Set Text
cs: Nastavit text

en: Inserting array expression in %s
cs: Vložit výrazu pole do %s

en: Creating a Data Table in %s
cs: Vytvořit datovou tabulku v %s

en: Ins/Del Column/Row
cs: Vložit/odstranit sloupec/řádek

en: Inserting %i column before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i columns before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
cs[0]: Vložení %i sloupce před sloupec %s by vytlačilo data mimo list. Nejprve list prosím zvětšete.
cs[1]: Vložení %i sloupců před sloupec %s by vytlačilo data mimo list. Nejprve list prosím zvětšete.
cs[2]: Vložení %i sloupců před sloupec %s by vytlačilo data mimo list. Nejprve list prosím zvětšete.

en: Inserting %d column before %s | Inserting %d columns before %s
cs[0]: Vložit %d sloupec před %s
cs[1]: Vložit %d sloupce před %s
cs[2]: Vložit %d sloupců před %s

en: Inserting %i row before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i rows before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
cs[0]: Vložení %i řádku před řádek %s by vytlačilo data mimo list. Nejprve list prosím zvětšete.
cs[1]: Vložení %i řádků před řádek %s by vytlačilo data mimo list. Nejprve list prosím zvětšete.
cs[2]: Vložení %i řádků před řádek %s by vytlačilo data mimo list. Nejprve list prosím zvětšete.

en: Inserting %d row before %s | Inserting %d rows before %s
cs[0]: Vložit %d řádek před %s
cs[1]: Vložit %d řádky před %s
cs[2]: Vložit %d řádků před %s

en: Deleting columns %s
cs: Odstranit sloupce %s

en: Deleting column %s
cs: Odstranit sloupec %s

en: Deleting rows %s
cs: Odstranit řádky %s

en: Deleting row %s
cs: Odstranit řádek %s

en: Clear
cs: Vymazat

en: contents
cs: obsah

en: formats
cs: formáty

en: comments
cs: komentáře

en: all
cs: vše

en: Clearing %s in %s
cs: Vymazat %s v %s

en: Changing Format
cs: Změnit formát

en: Changing format of %s
cs: Změnit formát %s

en: Setting Font Style of %s
cs: Nastavit styl fontu %s

en: Autofitting column %s
cs: Automatická šířka sloupce %s

en: Autofitting row %s
cs: Automatická výška řádku %s

en: Setting width of column %s to %d pixel | Setting width of column %s to %d pixels
cs[0]: Nastavit šířku sloupce %s na %d pixel
cs[1]: Nastavit šířku sloupce %s na %d pixely
cs[2]: Nastavit šířku sloupce %s na %d pixelů

en: Setting height of row %s to %d pixel | Setting height of row %s to %d pixels
cs[0]: Nastavit výšku řádku %s na %d pixel
cs[1]: Nastavit výšku řádku %s na %d pixely
cs[2]: Nastavit výšku řádku %s na %d pixelů

en: Setting width of column %s to default
cs: Nastavit šířku sloupce %s na výchozí

en: Setting height of row %s to default
cs: Nastavit výšku řádku %s na výchozí

en: Autofitting columns %s
cs: Automatická šířka sloupců %s

en: Autofitting rows %s
cs: Automatická výška řádků %s

en: Setting width of columns %s to %d pixel | Setting width of columns %s to %d pixels
cs[0]: Nastavit šířky sloupců %s na %d pixel
cs[1]: Nastavit šířky sloupců %s na %d pixely
cs[2]: Nastavit šířky sloupců %s na %d pixelů

en: Setting height of rows %s to %d pixel | Setting height of rows %s to %d pixels
cs[0]: Nastavit výšky řádků %s na %d pixel
cs[1]: Nastavit výšky řádků %s na %d pixely
cs[2]: Nastavit výšky řádků %s na %d pixelů

en: Setting width of columns %s to default
cs: Nastavit šířky sloupců %s na výchozí

en: Setting height of rows %s to default
cs: Nastavit výšky řádků %s na výchozí

en: Autofitting width of %s
cs: Automatická šířka %s

en: Autofitting height of %s
cs: Automatická výška %s

en: Sorting
cs: Seřadit

en: Sorting %s
cs: Seřadit %s

en: Are you sure that you want to hide all columns? If you do so you can unhide them with the 'Format→Column→Unhide' menu item.
cs: Opravdu chcete skrýt všechny sloupce? Pokud tak učiníte, můžete je opět zobrazit přes položku nabídky „Formát→Sloupec→Zviditelnit“.

en: Are you sure that you want to hide all rows? If you do so you can unhide them with the 'Format→Row→Unhide' menu item.
cs: Opravdu chcete skrýt všechny řádky? Pokud tak učiníte, můžete je opět zobrazit přes položku nabídky „Formát→Řádek→Zviditelnit“.

en: Unhide columns
cs: Zviditelnit sloupce

en: Hide columns
cs: Skrýt sloupce

en: Unhide rows
cs: Zviditelnit řádky

en: Hide rows
cs: Skrýt řádky

en: Expand columns
cs: Rozbalit sloupce

en: Collapse columns
cs: Sbalit sloupce

en: Expand rows
cs: Rozbalit řádky

en: Collapse rows
cs: Sbalit řádky

en: Show column outline %d
cs: Zobrazit osnovu sloupců %d

en: Show row outline %d
cs: Zobrazit osnovu řádků %d

en: Those columns are already grouped
cs: Tyto sloupce jsou již seskupeny

en: Those rows are already grouped
cs: Tyto řádky jsou již seskupeny

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
cs: Tyto sloupce nejsou seskupeny, takže je nemůžete rozdělit

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
cs: Tyto řádky nejsou seskupeny, takže je nemůžete rozdělit

en: Group columns %s
cs: Seskupit sloupce %s

en: Ungroup columns %s
cs: Zrušit seskupení sloupců %s

en: Group rows %d:%d
cs: Seskupit řádky %d:%d

en: Ungroup rows %d:%d
cs: Zrušit seskupení řádků %d:%d

en: Moving %s
cs: Přesunout %s

en: is beyond sheet boundaries
cs: je mimo hranice listu

en: Copying between files with different date conventions.
    It is possible that some dates could be copied
    incorrectly.
cs: Kopírování mezi soubory s různými konvencemi dat.
    Může se stát, že se některá data zkopírují nesprávně.

en: Paste Copy
cs: Vložit kopii

en: Pasting into %s
cs: Vložit do %s

en: Do you really want to paste %s copies?
cs: Opravdu chcete vložit kopie %s?

note: Check arrays or merged regions in src or target regions
en: Autofill
cs: Automaticky vyplnit

note: Changed in initial redo.
en: Autofilling %s
cs: Automaticky vyplnit %s

en: Autoformatting %s
cs: Automaticky formátovat %s

en: Unmerging %s
cs: Rozpojit %s

en: Merge and Center %s
cs: Spojit a vystředit %s

en: Merging %s
cs: Spojit %s

note: Corrected below.
en: Search and Replace
cs: Hledat a nahradit

en: Setting default width of columns to %.2fpts
cs: Nastavit výchozí šířky sloupců na %.2f bodů

en: Setting default height of rows to %.2fpts
cs: Nastavit výchozí výšky řádků na %.2f bodů

en: Zoom %s to %.0f%%
cs: Přiblížit %s na %.0f %%

en: Delete Object
cs: Odstranit objekt

en: Name
cs: Název

en: Sheet names must be non-empty.
cs: Názvy listů nesmí být prázdné.

en: A workbook cannot have two sheets with the same name.
cs: Sešit nemůže mít dva listy se stejným názvem.

en: Resizing sheet
cs: Změnit velikosti listu

en: Clearing comment of %s
cs: Smazat komentář %s

en: Setting comment of %s
cs: Nastavit komentář %s

en: Merging data into %s
cs: Spojit data do %s

en: Changing workbook properties
cs: Změnit vlastnosti sešitu

en: Pull Object to the Front
cs: Vyzvednout objekt do popředí

en: Pull Object Forward
cs: Vyzvednout objekt vpřed

en: Push Object Backward
cs: Odsunout objekt vzad

en: Push Object to the Back
cs: Odsunout objekt do pozadí

en: Page Setup For %s
cs: Nastavit stránku pro %s

en: Page Setup For All Sheets
cs: Nastavit stránku pro všechny listy

en: Defined Name
cs: Definovat název

en: An empty string is not allowed as defined name.
cs: Prázdný řetězec nelze použít k definici názvu.

en: '%s' is not allowed as defined name.
cs: „%s“ nelze použít k definici názvu.

en: has a circular reference
cs: obsahuje cyklický odkaz

en: Define Name %s
cs: Definovat název %s

en: Update Name %s
cs: Aktualizovat název %s

en: Remove Name %s
cs: Odstranit název %s

en: Change Scope of Name
cs: Změnit působnost názvu

en: Change Scope of Name %s
cs: Změnit působnost názvu %s

en: Add scenario
cs: Přidat scénář

en: Scenario Show
cs: Zobrazit scénář

en: Shuffle Data
cs: Zamíchat data

note: FIXME?
en: Text (%s) to Columns (%s)
cs: Text (%s) do sloupců (%s)

en: Goal Seek (%s)
cs: Hledat cíl (%s)

en: Tabulating Dependencies
cs: Tabulka závislostí

en: Reconfigure Graph
cs: Přenastavit graf

en: Reconfigure Object
cs: Přenastavit objekt

en: Left to Right
cs: Zleva doprava

en: Right to Left
cs: Zprava doleva

en: Changing Hyperlink
cs: Změnit hypertextový odkaz

en: Changing hyperlink of %s
cs: Změnit hypertextový odkaz %s

en: Configure List
cs: Nastavit seznam

en: Set Frame Label
cs: Nastavit popisu rámu

en: Configure Button
cs: Nastavit tlačítko

en: Configure Radio Button
cs: Nastavit skupinový přepínač

en: Configure Checkbox
cs: Nastavit zaškrtávací políčko

en: Configure Adjustment
cs: Nastavit vyrovnání

en: Add Filter
cs: Přidat filtr

en: Auto Filter blocked by %s
cs: Automatický filtr blokovaný %s

en: AutoFilter
cs: Automatický filtr

en: Requires more than 1 row
cs: Vyžaduje více než 1 řádek

en: Unable to create Autofilter
cs: Nelze vytvořit automatický filtr

en: Add Autofilter to %s
cs: Přidat automatický filtr do %s

en: Extend Autofilter to %s
cs: Rozšířit automatický filtr do %s

en: Remove Autofilter from %s
cs: Odstranit automatický filtru z %s

en: Change filter condition for %s
cs: Změnit podmínky filtru %s

en: Clear All Page Breaks
cs: Smazat všechna zalomení stránky

en: Remove Column Page Break
cs: Odstranit zalomení stránky ve sloupci

en: Remove Row Page Break
cs: Odstranit zalomení stránky v řádku

en: Add Column Page Break
cs: Přidat zalomení stránky ve sloupci

en: Add Row Page Break
cs: Přidat zalomení stránky v řádku

en: Consolidating to (%s)
cs: Sjednotit do (%s)

en: Data Consolidation
cs: Sjednocení dat

en: Gnumeric is available under the GNU General Public License, version 2 or 3 at your option.
    
    See https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    or https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html.
    
    Gnumeric comes with absolutely no warranty.
cs: Gnumeric je dostupný pod licencí GNU General Public License, verze 2 nebo 3 dle vaší volby.
    
    Viz https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    nebo https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html.
    
    Gnumeric je šířen bez jakýchkoliv záruk.

en: Core
cs: Jádro

en: Features
cs: Funkce

en: Analytics
cs: Analytika

en: Import Export
cs: Import export

en: Scripting
cs: Skriptování

en: UI
cs: Uživatelské rozhraní

en: Usability
cs: Použitelnost

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Translation
cs: Překlad

en: Art
cs: Grafika

en: Packaging
cs: Balíčky

en: Options pricers
cs: Oceňování opcí.

en: Functions and X-Base importing.
cs: Funkce a import X-Base.

en: Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
cs: Simplexový algoritmus pro řešitele (LP Solve)

en: Core charting engine.
cs: Jádro pro kreslení grafů

en: Quality Assurance and sheet copy.
cs: Sledování kvality a kopírování listů

en: OLE2 support.
cs: Podpora OLE2

en: Localization.
cs: Lokalizace

en: Plugin system, localization.
cs: Systém zásuvných modulů, lokalizace

en: Debian packaging.
cs: Balíčky pro Debian

en: Original plugin engine.
cs: Původní správa zásuvných modulů

en: LP-solve
cs: Řešitel LP

en: Custom UI tools
cs: Vlastní nástroje uživatelského rozhraní

en: RPM packaging
cs: Balíčky RPM

en: Statistics and GUI guru
cs: Mistr statistik a grafického uživatelského rozhraní

en: UI polish and all round bug fixer
cs: Vypilování uživatelského rozhraní a věci okolo oprav chyb

en: Special functions
cs: Speciální funkce

en: Solver, lots of worksheet functions, and general trailblazer
cs: Řešitel, mnoho funkcí listu a vůbec průkopník

en: One of the original core contributors
cs: Jeden z původních hlavních přispěvatelů

en: The original value format engine and libgoffice work
cs: Původní jádro pro formátování hodnot a práce na libgoffice

en: The original text plugin
cs: Původní zásuvný modul textu

en: Started the MS Excel import/export engine, and 'GnmStyle'
cs: Začal práce na jádře pro import/export z MS Excel a „GnmStyle“

en: SheetObject improvement
cs: Vylepšení objektu listu (SheetObject)

en: Support for non-Latin languages
cs: Podpora pro jazyky nepoužívající latinku

en: Many plot types for charting engine.
cs: Mnoho typů diagramů pro vykreslování grafů

en: canvas support
cs: Podpora plátna

en: Guile support
cs: Podpora Guile

en: HTML, troff, LaTeX exporters
cs: Export do HTML, troff a LaTeX

en: original CSV support, French localization
cs: Původní podpora pro CSV, francouzská lokalizace

en: Icons and Images
cs: Ikony a obrázky

en: Paradox Importer
cs: Import z Paradoxu

en: Initial work on OLE2 for libgsf
cs: Počáteční práce na OLE2 pro libgsf

en: Consolidation and Structured Text importer
cs: Sjednocování a import strukturovaného textu

en: Pieces of MS Excel import
cs: Části importu z MS Excel

en: Telecommunications functions
cs: Telekomunikační funkce

en: Initial XML support
cs: Počáteční podpora XML

en: Some financial functions
cs: Některé finanční funkce

en: All round powerhouse
cs: Věci okolo výkonné části

en: Gnumeric is the result of
cs: Gnumeric je výsledkem

en: the efforts of many people.
cs: úsilí mnoha lidí.

en: Your help is much appreciated!
cs: Vaší pomoci si velmi vážíme!

en: We apologize if anyone was left out.
cs: Omlouváme se, pokud jsme někoho vynechali.

en: Please contact us to correct mistakes.
cs: Kontaktujte nás, když potřebujete opravit chybu.

en: Report problems at
cs: Ohlásit problém na

en: We aim to please!
cs: Naším cílem je vaše spokojenost!

en: About Gnumeric
cs: O aplikaci Gnumeric

en: Visit the Gnumeric website
cs: Navštívit webové stránky Gnumeric

en: Copyright © 1998-2020
cs: Copyright © 1998 – 2020

en: Free, Fast, Accurate - Pick Any Three!
cs: Svobodně, rychle, přesně – to vše máte k dispozici!

en: The list range is invalid.
cs: Oblast seznamu je neplatná.

en: The criteria range is invalid.
cs: Oblast kritérií je neplatná.

en: The output range is invalid.
cs: Výstupní oblast je neplatná.

en: The given criteria are invalid.
cs: Zadané kritérium je neplatné.

en: No matching records were found.
cs: Nenalezeny žádné odpovídající záznamy.

en: An unexpected error has occurred: %d.
cs: Nastala neočekávaná chyba: %d.

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
cs: Nepodařilo se vytvořit Dialogové okno pro pokročilé filtrování.

en: Filter _in-place
cs: F_iltrovat na místě

en: The input range is invalid.
cs: Vstupní oblast je neplatná.

en: The input range is too small.
cs: Vstupní oblast je příliš malá.

en: The alpha value should be a number between 0 and 1.
cs: Hodnota alfa by měla být číslo v rozmezí 0 a 1.

en: The output specification is invalid.
cs: Určení výstupu není platné.

en: Could not create the Chi Squared Tests tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje testu chí kvadrát.

en: The categories range is not valid.
cs: Oblast kategorií není platná.

en: The number of categories is invalid.
cs: Počet kategorií je neplatný.

en: Could not create the Frequency Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje frekvenční analýzy.

en: The time column is not valid.
cs: Časový sloupec je neplatný.

en: The time column should be part of a single column.
cs: Časový sloupec by měl být částí jediného sloupce.

en: The censorship column is not valid.
cs: Sloupec cenzorování není platný.

en: The censorship column should be part of a single column.
cs: Sloupec cenzorování by měl být částí jediného sloupce.

en: The censorship and time columns should have the same height.
cs: Sloupec cenzorování a časový sloupec by měly mít stejnou výšku.

en: The groups column is not valid.
cs: Skupinový sloupec je neplatný.

en: The groups column should be part of a single column.
cs: Skupinový sloupec by měl být částí jediného sloupce.

en: The groups and time columns should have the same height.
cs: Skupinový a časový sloupec by měly mít stejnou výšku.

en: Group %d
cs: Skupina %d

en: Group
cs: Seskupit

en: From
cs: Od

en: To
cs: Do

en: Could not create the Kaplan Meier Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Kaplan Meier.

en: Could not create the Normality Test Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Test normality.

en: The predicted mean should be a number.
cs: Předpovídaná střední hodnota musí být číslo.

en: The first input range is invalid.
cs: První vstupní oblast je neplatná.

en: Could not create the Student-t Test Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Studentův t-test.

en: An unexpected error has occurred.
cs: Vyskytla se neočekávaná chyba.

en: Could not create the Principal Components Analysis Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Analýza hlavních komponent.

en: The predicted median should be a number.
cs: Předpovídaný medián musí být číslo.

en: The second input range is invalid.
cs: Druhá vstupní oblast je neplatná.

en: The input ranges do not have the same shape.
cs: Vstupní oblast nemá stejný tvar.

en: Could not create the Sign Test Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Znaménkový test.

en: The input range for variable 1 is invalid.
cs: Oblast vstupní proměnné 1 je neplatná.

en: The input range for variable 2 is invalid.
cs: Oblast vstupní proměnné 2 je neplatná.

en: Could not create the Wilcoxon-Mann-Whitney Analysis Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Wilcoxonova-Mannova-Whitneyova analýza.

en: The selected input rows must have equal size!
cs: Vybrané vstupní řádky musí mít stejnou velikost!

en: The selected input columns must have equal size!
cs: Vybrané vstupní sloupce musí mít stejnou velikost!

en: The selected input areas must have equal size!
cs: Vybrané vstupní oblasti musí mít stejnou velikost!

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Korelace.

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Kovariance.

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Rozložení a percentily.

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Fourierova analýza.

en: No statistics are selected.
cs: Není vybrána žádná statistika.

en: The confidence level should be between 0 and 1.
cs: Úroveň spolehlivosti by měla být v rozmezí 0 a 1.

en: K must be a positive integer.
cs: K musí být kladné celé číslo.

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Popisná statistika.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
cs: Zadejte prosím platný
    rozptyl statistického souboru pro proměnnou 1.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
cs: Zadejte prosím platný
    rozptyl statistického souboru pro proměnnou 2.

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Test střední hodnoty.

en: Could not create the FTest Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje F-test.

en: The requested number of samples is invalid.
cs: Požadovaný počet vzorků je neplatný.

en: The requested period is invalid.
cs: Požadovaná perioda je neplatná.

en: The requested offset is invalid.
cs: Požadovaný posun je neplatný.

en: The requested sample size is invalid.
cs: Požadovaná velikost vzorku je neplatná.

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Vzorkování.

en: The x variable range is invalid.
cs: Oblast proměnné x je neplatná.

en: The y variable range is invalid.
cs: Oblast proměnné y je neplatná.

en: The x variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
cs: Oblast proměnné x musí být vektor (n krát 1 nebo 1 krát n).

en: The y variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
cs: Oblast proměnné y musí být vektor (n krát 1 nebo 1 krát n).

en: The x variable range is too small
cs: Oblast proměnné x je příliš malá.

en: The y variable range is too small
cs: Oblast proměnné y je příliš malá.

en: The y variables range is invalid.
cs: Oblast proměnných y je neplatná.

en: The x variables range is invalid.
cs: Oblast proměnných x je neplatná.

en: The sizes of the y variable and x variables ranges do not match.
cs: Velikosti oblastí proměnné y a proměnných x nejsou stejné.

en: The sizes of the x variable and y variables ranges do not match.
cs: Velikosti oblastí proměnné x a proměnných y nejsou stejné.

en: The confidence level is invalid.
cs: Úroveň spolehlivosti je neplatná.

en: _Y variables:
cs: Proměnné _Y:

en: _X variable:
cs: Proměnná _X:

en: _X variables:
cs: Proměnné _X:

en: _Y variable:
cs: Proměnná _Y:

en: Could not create the Regression Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Regrese.

en: The given seasonal damping factor is invalid.
cs: Zadaný faktor sezónního útlumu je neplatný.

en: The given seasonal period is invalid.
cs: Zadaná délka sezóny je neplatná.

en: The given growth damping factor is invalid.
cs: Zadaný faktor tlumení růstu je neplatný.

en: The given damping factor is invalid.
cs: Zadaný faktor útlumu je neplatný.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Exponenciální vyhlazení.

en: The given interval is invalid.
cs: Zadaný interval je neplatný.

en: The given offset is invalid.
cs: Zadaný posun je neplatný.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Klouzavý průměr.

en: The cutoff range is not valid.
cs: Oblast s hranicemi je neplatná.

en: The number of to be calculated cutoffs is invalid.
cs: Počet hranic, které se mají vypočítat, je neplatný.

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Histogram.

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Analýza rozptylu (jeden faktor).

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
cs: Zadaná vstupní oblast by měla obsahovat alespoň dva sloupce a dva řádky dat a popisků.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
cs: Zadaná vstupní oblast by měla obsahovat alespoň dva sloupce a dva řádky dat.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
cs: Zadaná vstupní oblast by měla obsahovat alespoň dva sloupce dat a popisků.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
cs: Zadaná vstupní oblast by měla obsahovat alespoň dva sloupce dat.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
cs: Zadaná vstupní oblast by měla obsahovat alespoň dva řádky dat a popisků.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
cs: Zadaná vstupní oblast by měla obsahovat alespoň dva řádky dat.

en: The number of data rows must be a multiple of the replication number.
cs: Počet datových řádků musí být násobkem počtu replikací.

en: The number of rows per sample should be a positive integer.
cs: Počet řádků na vzorek by měl být kladné celé číslo.

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Analýzu rozptylu (dva faktory).

note: xgettext : %d gives the number of items in the autofilter. This is input to ngettext.
en: Show the largest item | Show the %3d largest items
cs[0]: Zobrazit největší položku
cs[1]: Zobrazit %3d největší položky
cs[2]: Zobrazit %3d největších položek

note: xgettext : %d gives the number of items in the autofilter. This is input to ngettext.
en: Show the smallest item | Show the %3d smallest items
cs[0]: Zobrazit nejmenší položku
cs[1]: Zobrazit %3d nejmenší položky
cs[2]: Zobrazit %3d nejmenších položek

en: Show the items in the top %3d%% of the data range | Show the items in the top %3d%% of the data range
cs[0]: Zobrazit položky v horních %3d %% datové oblasti
cs[1]: Zobrazit položky v horních %3d %% datové oblasti
cs[2]: Zobrazit položky v horních %3d %% datové oblasti

en: Show the items in the bottom %3d%% of the data range | Show the items in the bottom %3d%% of the data range
cs[0]: Zobrazit položky v dolních %3d %% datové oblasti
cs[1]: Zobrazit položky v dolních %3d %% datové oblasti
cs[2]: Zobrazit položky v dolních %3d %% datové oblasti

en: Show the top %3d%% of all items | Show the top %3d%% of all items
cs[0]: Zobrazit horní %3d %% ze všech položek
cs[1]: Zobrazit horní %3d %% ze všech položek
cs[2]: Zobrazit horních %3d %% ze všech položek

en: Show the bottom %3d%% of all items | Show the bottom %3d%% of all items
cs[0]: Zobrazit dolní %3d %% ze všech položek
cs[1]: Zobrazit dolní %3d %% ze všech položek
cs[2]: Zobrazit dolních %3d %% ze všech položek

en: Percentage:
cs: Procenta:

en: Count:
cs: Počet:

en: Column %s ("%s")
cs: Sloupec %s („%s“)

en: Column %s
cs: Sloupec %s

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Total
cs: Celkem

en: North
cs: Sever

en: South
cs: Jih

en: West
cs: Západ

en: An error occurred while reading the category list
cs: Nastala chyba při načítání seznamu kategorií

en: Do you want to save the workbook %s?
cs: Chcete uložit sešit %s?

en: Could not create the autosave dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno automatického ukládání.

en: Edit Cell Comment (%s)
cs: Úprava komentáře buňky (%s)

en: New Cell Comment (%s)
cs: Nový komentář buňky (%s)

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "none underline"
en: None
cs: Žádné

[ctx: underline]
en: Single
cs: Jednoduché

[ctx: underline]
en: Double
cs: Dvojité

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "single low underline"
en: Single Low
cs: Jednoduché dolní

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "double low underline"
en: Double Low
cs: Dvojité dolní

en: Number
cs: Číslo

en: None          (silently accept invalid input)
cs: Žádná       (tiše přijímat neplatný vstup)

en: Stop            (never allow invalid input)
cs: Zastavit      (nikdy nepovolit neplatný vstup)

en: Warning     (accept/discard invalid input)
cs: Varování    (přijmout/zahodit neplatný vstup)

en: Information (allow invalid input)
cs: Informace (umožnit neplatný vstup)

en: Source
cs: Zdroj

en: Criteria
cs: Kritéria

en: Value:
cs: Hodnota:

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
cs: Kritérium pro ověření platnosti je nepoužitelné. Vypnout ověřování?

en: Format Cells
cs: Formát buněk

en: Border
cs: Ohraničení

en: Clear Background
cs: Vymazat pozadí

en: Background
cs: Pozadí

en: Pattern
cs: Vzorek

en: You did not add the defined conditional format. Do you really want to close the conditional formatting dialog?
cs: Nepřidali jste definici podmíněného formátu. Opravdu chcete dialogové okno podmíněného formátu zavřít?

en: (defined)
cs: (definován)

en: (undefined)
cs: (nedefinován)

note: without any expression
en: Cell contains an error value.
cs: Buňka obsahuje chybovou hodnotu.

en: Cell does not contain an error value.
cs: Buňka neobsahuje chybovou hodnotu.

en: Cell contains whitespace.
cs: Buňka obsahuje bílé znaky.

en: Cell does not contain whitespace.
cs: Buňka neobsahuje bílé znaky.

note: with one expression
en: Cell value is = x.
cs: Hodnota buňky je = x.

en: Cell value is ≠ x.
cs: Hodnota buňky je ≠ x.

en: Cell value is > x.
cs: Hodnota buňky je > x.

en: Cell value is < x.
cs: Hodnota buňky je < x.

en: Cell value is ≧ x.
cs: Hodnota buňky je ≧ x.

en: Cell value is ≦ x.
cs: Hodnota buňky je ≦ x.

en: Expression x evaluates to TRUE.
cs: Výraz x se vyhodnotí jako PRAVDA.

en: Cell contains the string x.
cs: Buňka obsahuje řetězec x.

en: Cell does not contain the string x.
cs: Buňka neobsahuje řetězec x.

en: Cell value begins with the string x.
cs: Buňka začíná řetězcem x.

en: Cell value does not begin with the string x.
cs: Buňka nezačíná řetězcem x.

en: Cell value ends with the string x.
cs: Buňka končí řetězcem x.

en: Cell value does not end with the string x.
cs: Buňka nekončí řetězcem x.

note: with two expressions
en: Cell value is between x and y (incl.).
cs: Hodnota buňky je v rozmezí x a y (včetně).

en: Cell value is not between x and y (incl.).
cs: Hodnota buňky není v rozmezí x a y.

en: Set conditional formatting
cs: Nastavit podmíněný formát

en: Clear conditional formatting
cs: Smazat podmíněný formát

en: Remove condition from conditional formatting
cs: Odebrat podmínku z podmíněného formátu

en: Expand conditional formatting
cs: Rozšířit podmíněný formát

en: If the cell content is between these two values, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky v rozmezí těchto dvou hodnot, použije se speciální styl.

en: If the cell content is not between these two values, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky mimo rozmezí těchto dvou hodnot, použije se speciální styl.

en: If the cell content is equal to this value, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky roven této hodnotě, použije se speciální styl.

en: If the cell content is not equal to this value, a special style is used.
cs: Když není obsah buňky roven této hodnotě, použije se speciální styl.

en: If the cell content is > this value, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky větší než tato hodnota, použije se speciální styl.

en: If the cell content is < this value, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky menší než tato hodnota, použije se speciální styl.

en: If the cell content is ≧ this value, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky větší roven této hodnotě, použije se speciální styl.

en: If the cell content is ≦ this value, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky menší roven této hodnotě, použije se speciální styl.

en: If this formula evaluates to TRUE, a special style is used.
cs: Když se vzorec vyhodnotí jako PRAVDA, použije se speciální styl.

en: If the cell content contains this string, a special style is used.
cs: Když buňky obsahuje tento text, použije se speciální styl.

en: If the cell content does not contain this string, a special style is used.
cs: Když buňky neobsahuje tento text, použije se speciální styl.

en: If the cell content begins with this string, a special style is used.
cs: Když obsah buňky začíná tímto textem, použije se speciální styl.

en: If the cell content does not begin with this string, a special style is used.
cs: Když obsah buňky nezačíná tímto textem, použije se speciální styl.

en: If the cell content ends with this string, a special style is used.
cs: Když obsah buňky končí tímto textem, použije se speciální styl.

en: If the cell content does not end  with this string, a special style is used.
cs: Když obsah buňky nekončí tímto textem, použije se speciální styl.

en: If the cell contains an error value, a special style is used.
cs: Když buňky obsahuje chybovou hodnotu, použije se speciální styl.

en: If the cell does not contain an error value, a special style is used.
cs: Když buňky neobsahuje chybovou hodnotu, použije se speciální styl.

en: If the cell content contains blanks, a special style is used.
cs: Když je obsah buňky prázdný, použije se speciální styl.

en: If the cell content does not contain blanks, a special style is used.
cs: Když není obsah buňky prázdný, použije se speciální styl.

en: This is an unknown condition type.
cs: Jde o neznámý typ podmínky.

en: The selection is homogeneous with respect to conditions.
cs: Výběr vyhovuje podmínkám.

en: The selection is <b>not</b> homogeneous with respect to conditions!
cs: Výběr <b>nevyhovuje</b> podmínkám!

en: Editing conditional formatting:
cs: Úprava podmíněného formátu:

en: Conditional Cell Formatting
cs: Podmíněný formát buňky

en: Row %s
cs: Řádek %s

en: %s to %s
cs: %s do %s

en: no available column
cs: není k dispozici žádný sloupec

en: no available row
cs: není k dispozici žádný řádek

en: Header
cs: Záhlaví

en: Row/Column
cs: Řádek/Sloupec

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: By Value
cs: Podle hodnoty

en: Set standard/default column width
cs: Nastavit standardní/výchozí šířku sloupce

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
cs: Nastavit šířku sloupců ve výběru na listu <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Specification %s does not define a region
cs: Specifikace %s nedefinuje oblast

en: Source region %s overlaps with the destination region
cs: Zdrojová oblast %s se překrývá s cílovou oblastí

en: The output range overlaps with the input ranges.
cs: Výstupní oblast se překrývá se vstupními oblastmi.

en: Could not create the Consolidate dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Sjednocení.

en: Filter
cs: Filtr

note: end sub menu Row specific (Note some labels duplicate col labels)
en: Row
cs: Řádek

note: end sub menu Column specific (Note some labels duplicate row labels)
en: Column
cs: Sloupec

note: Must be last
en: Unused
cs: Nepoužito

en: Create Data Table
cs: Vytvořit datovou tabulku

en: The selection must have more than 1 column and row to create a Data Table.
cs: Aby se mohla vytvořit datová tabulka, musí mít výběr více než jeden sloupec a řádek.

en: Data Table
cs: Datová tabulka

en: Could not create the Data Table definition dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno pro definování datové tabulky.

en: Workbook
cs: Sešit

en: <new name>
cs: <nový název>

en: Why would you want to define a name for the empty string?
cs: Proč byste měl chtít definovat název pro prázdný řetězec?

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
cs: Proč byste měl chtít definovat název v podobě #NÁZEV?

en: This name is already in use!
cs: Tento název se již používá!

en: content
cs: obsah

en: Paste Defined Names
cs: Vložit definované názvy

en: Could not create the Name Guru.
cs: Nelze vytvořit průvodce vytvořením názvu.

en: Delete
cs: Odstranit

en: Could not create the Delete Cell dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Odstranění buněk.

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Transform function of G_TYPE_STRING to %s is required!
cs: Je požadována funkce pro transformaci G_TYPE_STRING na %s!

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Edit string value directly in above listing.
cs: Textový údaj upravujte přímo v seznamu.

en: Edit positive integer value directly in above listing.
cs: Kladný celočíselný údaj upravujte přímo v seznamu.

en: Edit integer value directly in above listing.
cs: Celočíselný údaj upravujte přímo v seznamu.

en: Edit decimal number value directly in above listing.
cs: Desetinný číselný údaj upravujte přímo v seznamu.

en: Edit TRUE/FALSE value directly in above listing.
cs: Pravdivostní údaj upravujte přímo v seznamu.

en: To edit, use the keywords tab.
cs: K úpravě použijte kartu klíčových slov.

en: This property value cannot be edited.
cs: Tuto hodnotu vlastnosti nelze upravovat.

en: Edit timestamp directly in above listing.
cs: Časový údaj upravujte přímo v seznamu.

en: A document property with the name '%s' already exists.
cs: Vlastnost dokumentu s názvem „%s“ již existuje.

en: Use the keywords tab to create this property.
cs: K vytvoření této vlastnosti použijte kartu klíčových slov.

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Decimal Number
cs: Desetinné číslo

en: TRUE/FALSE
cs: Pravdivostní hodnota

en: Date & Time
cs: Datum a čas

en: Linked To
cs: Odkaz na

note: IMPORTANT: OBEY THE ORDER 0 - 3 - 2 - 1
en: File
cs: Soubor

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Description
cs: Popis

en: Calculation
cs: Výpočet

en: Could not create the Properties dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Vlastnosti.

en: Could not create the Fill Series dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Vyplnit řady.

en: Function/Argument
cs: Funkce/Argument

en: Could not create the formula guru.
cs: Nelze vytvořit průvodce vytvořením vzorce.

en: All Functions
cs: Všechny funkce

en: Recently Used
cs: Nedávno použité

en: In Use
cs: Použité

en: %s evaluates to %s.
cs: %s se vyhodnotí jako %s

en: Arguments:
cs: Argumenty:

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Examples:
cs: Příklady:

note: Not translated
en: See also:
cs: Viz také:

en: Further information:
cs: Další informace:

en: online descriptions
cs: popis on-line

en: Gnumeric Function Help Browser
cs: Prohlížeč nápovědy k funkcím Gnumeric

en: Paste Function Name dialog
cs: Dialogové okno pro vložení názvu funkce

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
cs: Měli byste zadat platný název buňky ve „Vyplnit buňku:“!

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
cs: Buňka uvedená ve „Vyplnit buňku:“ musí obsahovat vzorec!

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
cs: Měli byste zadat platný název buňky ve „Změnou buňky:“!

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
cs: Buňka uvedená ve „Změnou buňky“ nesmí obsahovat vzorec.

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
cs: Hodnota zadaná v „Hodnotou:“ není platná.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
cs: Hledání cíle s pomocí buňky %s dospělo k řešení.

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
cs: Hledání cíle s buňkou %s nenalezlo řešení.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Hledání cíle.

en: Workbook Level
cs: Úroveň sešitu

en: Cell
cs: Buňka

en: Could not create the goto dialog.
cs: Nelze vytvořit dialog pro přechod.

en: Left click once to follow this link.
    Middle click once to select this cell
cs: Kliknutím levým tlačítkem přejdete na odkaz.
    Kliknutím prostředním tlačítkem vyberete tuto buňku.

en: Not a range or name
cs: Není oblast nebo název

en: Internal Link
cs: Interní odkaz

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
cs: Přejít na specifické buňky nebo pojmenovanou oblast v aktuálním sešitě

en: External Link
cs: Externí odkaz

en: Open an external file with the specified name
cs: Otevřít externí soubor se zadaným názvem

en: Email Link
cs: E-mailový odkaz

en: Prepare an email
cs: Připravit e-mail

en: Web Link
cs: Odkaz na www

en: Browse to the specified URL
cs: Prohlížet zadané URL

en: Add Hyperlink
cs: Přidat hypertextový odkaz

en: Edit Hyperlink
cs: Upravit hypertextový odkaz

en: Remove Hyperlink
cs: Odstranit hypertextový odkaz

en: Could not create the hyperlink dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Hypertextový odkaz.

en: Insert
cs: Vložit

en: Could not create the Insert Cell dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Vložení buněk.

en: One field is not part of the merge zone!
cs: Jedno pole není součástí spojované oblasti!

en: %i fields are not part of the merge zone!
cs: %i polí není součástí spojované oblasti!

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
cs: Datové sloupce jsou dlouhé od %i do %i. Mají se zkrátit na délku %i a pokračovat?

en: Input Data
cs: Vstupní data

en: Merge Field
cs: Sloučit pole

en: %s is encrypted
cs: %s je zašifrovaný

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
cs: Zašifrované soubory vyžadují
    heslo, aby mohly být otevřeny.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Select Directory
cs: Výběr složky

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Add
cs: Přidat

en: Plugin dependencies
cs: Závislosti zásuvného modulu

en: Unknown plugin
cs: Neznámý zásuvný modul

en: Plugin services
cs: Služby zásuvného modulu

en: Errors while activating plugins
cs: Chyby při aktivaci zásuvných modulů

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
cs: Aby mohl být zásuvný modul aktivován, musí se aktivovat také tyto další:

en: Unknown plugin with id="%s"
cs: Neznámý zásuvný modul s id=„%s“

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
cs: 
    Chcete aktivovat tento zásuvný modul spolu s těmi, na kterých závisí?

en: Error while deactivating plugin "%s".
cs: Chyba při deaktivaci zásuvného modulu „%s“.

en: Error while activating plugin "%s".
cs: Chyba při aktivaci zásuvného modulu „%s“.

en: Active
cs: Aktivní

en: Plugin name
cs: Název zásuvného modulu

en: Directory
cs: Složka

en: Length of Undo Descriptors
cs: Délka popisovačů operací zpět

en: Sorting is Case-Sensitive
cs: Řazení rozlišuje velikost písmen

en: Default Number of Rows in a Sheet
cs: Výchozí počet řádků v listu

en: Default Number of Columns in a Sheet
cs: Výchozí počet sloupců v listu

en: By default, mark cells with spreadsheet functions
cs: Jako výchozí chování, označovat buňky s tabulkovými funkcemi

en: By default, mark cells with truncated content
cs: Jako výchozí chování, označovat buňky s oříznutým obsahem

en: Default autosave frequency in seconds
cs: Výchozí interval automatického ukládání v sekundách

en: Disable Extension Check for Configurable Text Exporter
cs: Vypnout kontrolu rozšíření pro nastavitelné exporty textu

en: Enter _Moves Selection
cs: Enter _přesouvá zaměření

note: xgettext : see https://en.wikipedia.org/wiki/X_Window_selection#Clipboard
en: Prefer CLIPBOARD Over PRIMARY Selection
cs: Upřednostnit výběr CLIPBOARD před PRIMARY

en: Capitalize _names of days
cs: První písmeno _názvů dní měnit na velké

en: Correct _TWo INitial CApitals
cs: Opravova_t DVě PRvní PÍsmena VElká

en: Do _not correct:
cs: _Neopravovat:

en: Capitalize _first letter of sentence
cs: První písmeno _věty měnit na velké

en: Do _not capitalize after:
cs: Neměnit na velké písmeno _po:

en: Auto Correct
cs: Automatické opravy

en: Files
cs: Soubory

en: Tools
cs: Nástroje

en: Undo
cs: Zpět

en: Windows
cs: Okna

en: Header/Footer
cs: Záhlaví/zápatí

en: Copy and Paste
cs: Kopírování a vkládání

en: Screen
cs: Obrazovka

en: INitial CApitals
cs: POčáteční VElká PÍsmena

en: First Letter
cs: První písmeno

en: points
cs: body

en: inches
cs: palce

en: Default date format
cs: Výchozí formát data

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Default time format
cs: Výchozí formát času

en: Custom time format
cs: Vlastní formát času

en: A1 (first cell of the page area)
cs: A1 (první buňka tiskové oblasti)

en: $A$1 (first cell of this worksheet)
cs: $A$1 (první buňka tohoto listu)

en: First Printed Cell Of The Page
cs: První tištěná buňka na stránce

en: Custom header configuration
cs: Vlastní nastavení záhlaví

en: Custom footer configuration
cs: Vlastní nastavení zápatí

en: Date format selection
cs: Výběr formátu data

en: Time format selection
cs: Výběr formátu času

en: Print as displayed
cs: Tisknout tak, jak jsou zobrazené

en: Print as spaces
cs: Tisknout jako mezery

en: Print as dashes
cs: Tisknout jako pomlčky

en: Print as #N/A
cs: Tisknout jako #N/A

en: Do not print
cs: Netisknout

en: Print in place
cs: Tisknout v místě

en: Print at end
cs: Tisknout na konci

en: %.0f pixels wide by %.0f pixels tall
cs: %.0f pixelů na šířku krát %.0f pixelů na výšku

en: %.0f points wide by %.0f points tall
cs: %.0f bodů na šířku krát %.0f bodů na výšku

en: %.1f in wide by %.1f in tall
cs: %.1f palců na šířku krát %.1f palců na výšku

en: %.0f mm wide by %.0f mm tall
cs: %.0f mm na šířku krát %.0f mm na výšku

en: %.1f wide by %.1f tall
cs: %.1f na šířku krát %.1f na výšku

en: <b>%s</b>
    <small>Location: %s</small>
cs: <b>%s</b>
    <small>Umístění: %s</small>

en: unknown
cs: neznámý

en: %d second | %d seconds
cs[0]: %d sekunda
cs[1]: %d sekundy
cs[2]: %d sekund

en: %d minute | %d minutes
cs[0]: %d minuta
cs[1]: %d minuty
cs[2]: %d minut

en: a long time
cs: hodně dlouho

en: The matrix range is not valid.
cs: Oblast matice není platná.

en: The matrix must be symmetric positive-definite.
cs: Matice musí být symetrická a pozitivně definitní.

en: The number of random numbers requested is invalid.
cs: Požadovaný počet náhodných čísel není platný.

en: Could not create the Correlated Random Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Generování korelovaných náhodných čísel.

en: Uniform
cs: Rovnoměrné

en: _Lower Bound:
cs: Do_lní mez:

en: _Upper Bound:
cs: _Horní mez:

en: Uniform Integer
cs: Rovnoměrné celé číslo

en: Normal
cs: Normální

en: _Mean:
cs: Střed_ní hodnota:

en: _Standard Deviation:
cs: _Směrodatná odchylka:

en: Discrete
cs: Diskrétní

en: _Value And Probability Input Range:
cs: _Vstupní oblast hodnot a pravděpodobností:

en: Bernoulli
cs: Bernoulliho

en: _p Value:
cs: Hodnota _p:

en: _a Value:
cs: Hodnota _a:

en: _b Value:
cs: Hodnota _b:

en: Binomial
cs: Binomické

en: N_umber of Trials:
cs: Počet pok_usů:

en: Cauchy
cs: Cauchyho

en: _nu Value:
cs: Hodnota _nu:

en: Exponential
cs: Exponenciální

en: Exponential Power
cs: Mocninné

en: nu_1 Value:
cs: Hodnota nu_1:

en: nu_2 Value:
cs: Hodnota nu_2:

en: Gamma
cs: Gama

en: Gaussian Tail
cs: Gaussovo okrajové

en: Geometric
cs: Geometrické

en: Gumbel (Type I)
cs: Gumbelovo (Typ I)

en: Gumbel (Type II)
cs: Gumbelovo (Typ II)

en: Landau
cs: Landauovo

en: Laplace
cs: Laplaceho

en: Levy alpha-Stable
cs: Levyho alfa-stabilní

en: _c Value:
cs: Hodnota _c:

en: _alpha:
cs: _alfa:

en: Logarithmic
cs: Logaritmické

en: Logistic
cs: Logistické

en: Lognormal
cs: Logaritmicko normální

en: _Zeta Value:
cs: Hodnota _Zeta:

en: Negative Binomial
cs: Negativní binomické

en: N_umber of Failures
cs: _Počet neúspěchů

en: Pareto
cs: Paretovo

en: Poisson
cs: Poissonovo

en: Rayleigh
cs: Rayleighovo

en: Rayleigh Tail
cs: Rayleighovo okrajové

en: Student t
cs: Studentovo t

en: nu Value:
cs: Hodnota nu:

en: Weibull
cs: Weibullovo

en: Could not create the Random Tool dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno nástroje Generátor náhodných čísel.

en: Set standard/default row height
cs: Nastavit standardní/výchozí výšku řádku

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
cs: Nastavit výšku řádků ve výběru na <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Scenario Summary
cs: Souhrn scénáře

note: Titles.
en: Current Values
cs: Současné hodnoty

en: Changing Cells:
cs: Měnící se buňky:

en: Invalid changing cells
cs: Neplatné měnící se buňky:

en: Changing cells should be on the current sheet only.
cs: Měnící se buňky by měly být jen v aktuálním listu.

en: Scenario name already used
cs: Název scénáře se již používá

en: Invalid scenario name
cs: Neplatný název scénáře

en: Could not create the Scenario Add dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Přidání scénáře.

en: Created on
cs: Vytvořeno

en: Results entry did not contain valid cell names.
cs: Položka výsledku neobsahovala platné názvy buněk.

en: Could not create the Scenarios dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Správce scénářů.

en: You must select some cell types to search.
cs: Musíte vybrat nějaký typ buněk, ve kterých se má hledat.

en: Comment
cs: Komentář

en: Result
cs: Výsledek

en: Deleted
cs: Odstraněno

en: Expression
cs: Výraz

en: Other value
cs: Jiná hodnota

en: Content
cs: Obsah

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Pattern color
cs: Barva vzorku

en: Top border
cs: Horní ohraničení

en: Bottom border
cs: Dolní ohraničení

en: Left border
cs: Levé ohraničení

en: Right border
cs: Pravé ohraničení

en: Reverse diagonal border
cs: Uhlopříčka zprava doleva

en: Diagonal border
cs: Uhlopříčka zleva doprava

en: Font color
cs: Barva fontu

note: ALSO "<control>2"
en: Bold
cs: Tučný

note: ALSO "<control>3"
en: Italic
cs: Kurzíva

note: ALSO "<control>4"
en: Underline
cs: Podtržení

en: Strikethrough
cs: Přeškrtnuté

en: Script
cs: Písmo

en: Size
cs: Velikost

en: Format
cs: Formát

en: Vertical alignment
cs: Svislé zarovnání

en: Horizontal alignment
cs: Vodorovné zarovnání

en: Indentation
cs: Odsazení

en: Rotation
cs: Otočení

en: Direction
cs: Směr

en: Wrap
cs: Zalomení

en: Shrink-to-fit
cs: rozprostřené

en: Locked
cs: Zamknuté

en: Hidden
cs: Skryté

en: Validation
cs: Ověřování

en: Hyperlink
cs: Hypertextový odkaz

en: Input message
cs: Vstupní zpráva

en: Conditional format
cs: Podmíněný formát

en: Cells
cs: Buňky

en: Formatting
cs: Formátování

en: Columns/Rows
cs: Sloupce/řádky

en: Various
cs: Různé

en: Added
cs: Přidáno

en: Removed
cs: Odstraněno

en: Changed
cs: Změněno

en: Yes
cs: ano

en: No
cs: ne

en: General
cs: Obecné

note: start sub menu
en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Center
cs: Na střed

en: Fill
cs: Vyplnit

en: Justify
cs: Zarovnat

en: Center across selection
cs: Na střed výběru

en: Distributed
cs: Rozprostřít

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: None
cs: Nic

en: Single
cs: Jednoduché

en: Double
cs: Dvojité

en: Single low
cs: Jednoduché dolní

en: Double low
cs: Dvojité dolní

en: Right-to-left
cs: Zprava doleva

en: Auto
cs: Automaticky

en: Left-to-right
cs: Zleva doprava

en: Unavailable
cs: nedostupné

en: %d pixel | %d pixels
cs[0]: %d pixel
cs[1]: %d pixely
cs[2]: %d pixelů

en: Location
cs: Místo

en: Old
cs: Původně

en: New
cs: Nově

en: <b>Note:</b> A sheet name change is pending.
cs: <b>Upozornění:</b> Změna názvu listu čeká na provedení.

en: At least one sheet must remain visible!
cs: Aspoň jeden list musí zůstat viditelný!

note: xgettext : "Lock" is short for locked.  Keep this short.
en: Lock
cs: Zámek

note: xgettext : "Viz" is short for visibility.  Keep this short.
en: Viz
cs: Zobr

note: xgettext : "Dir" is short for direction.  Keep this short.
en: Dir
cs: Směr

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Rows"
en: Rows
cs: Řádků

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Cols"
en: Cols
cs: Sloupců

en: Current Name
cs: Současný název

en: New Name
cs: Nový název

en: You may not call more than one sheet "%s".
cs: Nemůže nazvat více listů jako „%s“.

en: Another view is already managing sheets
cs: Jiné zobrazení již s listem pracuje

en: Default
cs: Výchozí

en: Move Object
cs: Přesunout objekt

en: Resize Object
cs: Změnit velikost objektu

en: Set Object Name
cs: Nastavit název objektu

en: Set Object Print Property
cs: Nastavit tiskové vlastnosti objektu

en: Set Object Anchor Mode
cs: Nastavit režim ukotvení objektu

en: Set Object Properties
cs: Nastavit vlastnosti objektu

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Míchání dat.

en: The input variable range is invalid.
cs: Oblast vstupních proměnných je neplatná.

en: The output variable range is invalid.
cs: Oblast výstupních proměnných je neplatná.

en: Simulations
cs: Simulace

en: Iterations
cs: Iterace

en: # Input variables
cs: Počet vstupních proměnných

en: # Output variables
cs: Počet výstupních proměnných

en: Runtime
cs: Doba běhu

en: Run on
cs: Běžela v

en: Average
cs: Průměr

en: Invalid variable range was given
cs: Byla zadána neplatná oblast proměnných

en: First round number should be less than or equal to the number of the last round.
cs: Číslo prvního kola by mělo být menší nebo rovno číslu posledního kola.

en: Could not create the Simulation dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Simulace rizika.

en: Could not create the List Property dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Vlastnosti seznamu.

en: Format Object
cs: Formátovat objekt

en: Head
cs: Hrot

en: Tail
cs: Ocas

en: Looking for a subject for your thesis? Maybe you would like to write a solver for Gnumeric?
cs: Hledáte téma pro svoji diplomovou práce? Možná byste rád napsal řešitele pro Gnumeric?

en: Changing solver parameters
cs: Změna parametrů řešitele

en: Feasible
cs: Přijatelné

en: Optimal
cs: Optimální

en: Infeasible
cs: Neproveditelné

en: Unbounded
cs: Neomezené

en: Ready
cs: Přichystán

en: Preparing
cs: Připravuje se

en: Prepared
cs: Připraveno

en: Running
cs: Běží

en: Done
cs: Dokončeno

en: Error
cs: Chyba

en: Cancelled
cs: Zrušeno

en: %s %%s Report
cs: Výstupní sestava %s %%s

en: The chosen solver is not functional.
cs: Vybraný řešitel není funkční.

en: Running solver
cs: Řešitel běží

en: Optimal solution created by solver.
cs: Řešitel nalezl optimální řešení.

en: Feasible solution created by solver.
cs: Řešitel nalezl přijatelné řešení.

en: Subject to the Constraints:
cs: Omezení použít pro:

en: Could not create the Solver dialog.
cs: Nelze vytvořit dialogové okno Řešitel.

en: This workbook does not contain any exportable content.
cs: Tento sešit neobsahuje žádný exportovatelný obsah.

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
cs: Automatické rozpoznávání nenašlo žádné sloupce v textu. Zkuste je nalézt ručně

en: Merge with column on _left
cs: Sloučit se sloupcem v_levo

en: Merge with column on _right
cs: Sloučit se sloupcem vp_ravo

en: _Split this column
cs: Rozdělit tento _sloupec

en: _Widen this column
cs: Ro_zšířit tento sloupec

en: _Narrow this column
cs: Zúžit te_nto sloupec

en: Importing %i columns and ignoring none.
cs: Importuje se %i sloupců a žádný neignoruje.

en: Importing %i columns and ignoring %i.
cs: Importuje se %i sloupců a ignoruje %i.

en: A maximum of %d column can be imported. | A maximum of %d columns can be imported.
cs[0]: Může být importován maximálně %d sloupec.
cs[1]: Mohou být importovány maximálně %d sloupce.
cs[2]: Může být importováno maximálně %d sloupeců.

en: Format Selector
cs: Výběr formátu

en: Ignore all columns on right
cs: Ignorovat všechny sloupce vpravo

en: Ignore all columns on left
cs: Ignorovat všechny sloupce vlevo

en: Import all columns on right
cs: Importovat všechny sloupce vpravo

en: Import all columns on left
cs: Importovat všechny sloupce vlevo

en: Copy format to right
cs: Kopírovat formát doprava

en: A maximum of %d columns can be imported.
cs: Může být importováno maximálně %d sloupců.

en: Auto fit
cs: Automatické přizpůsobení

en: If this checkbox is selected, column %i will be imported into Gnumeric.
cs: Je-li toto zaškrtávací pole vybráno, bude sloupec %i importován do aplikace Gnumeric.

en: If this checkbox is selected, the width of the column will be adjusted to the longest entry.
cs: Je-li toto zaškrtávací pole vybráno, bude šířka sloupce automaticky přizpůsobena nejdelšímu záznamu.

en: Column %d
cs: Sloupec %d

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
cs[0]: Bude se importovat %d z %d řádku
cs[1]: Bude se importovat %d z %d řádků
cs[2]: Bude se importovat %d z %d řádků

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
cs: Data nejsou v kódování %s platná; vyberte prosím jiné kódování.

en: Line
cs: Čára

en: Data (from %s)
cs: Data (z %s)

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
cs: Měli byste zadat jednu platnou buňku jako závislou

en: The dependency cells should not contain an expression
cs: Závislé buňky by neměly obsahovat výraz

en: You should introduce a valid number as minimum
cs: Měli byste zadat platné číslo jako minimum

en: You should introduce a valid number as maximum
cs: Měli byste zadat platné číslo jako maximum

en: The maximum value should be bigger than the minimum
cs: Maximální hodnota by měla být větší než minimální

en: You should introduce a valid number as step size
cs: Měli byste zadat platné číslo jako velikost kroku

en: The step size should be positive
cs: Velikost kroku by měla být kladná

en: You should introduce one or more dependency cells
cs: Měli byste zadat jednu nebo více závislých buněk

en: You should introduce a single valid cell as result cell
cs: Měli byste zadat jedinou platnou buňku jako výslednou buňku

en: The target cell should contain an expression
cs: Cílová buňka by měla obsahovat výraz

en: Display "%s" could not be opened.
cs: Obrazovku „%s“ nelze otevřít.

en: This screen
cs: Tato obrazovka

en: Screen %d [This screen]
cs: Obrazovka %d [Tato obrazovka]

en: Screen %d
cs: Obrazovka %d

en: Widgets
cs: Widgety

en: Protection
cs: Ochrana

en: Auto Completion
cs: Automatické doplňování

en: Cell Markers
cs: Značky buněk

en: Advanced Filter
cs: Pokročilý filtr

en: _List range:
cs: Ob_last seznamu:

en: _Criteria range:
cs: O_blast kritérií:

en: _Unique records only
cs: Po_uze jedinečné záznamy

en: Input
cs: Vstup

en: Output
cs: Výstup

en: ANOVA - Single Factor
cs: Analýza rozptylu – jeden faktor

en: _Input range:
cs: Vs_tupní oblast:

en: Grouped by:
cs: Seskupeno podle:

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: _Columns
cs: Sloup_ců

[ctx: groupby]
note: Group by Rows
en: _Rows
cs: Řá_dků

en: _Areas
cs: Obl_astí

en: _Labels
cs: _Popisky

en: _Alpha:
cs: _Alfa:

en: Options
cs: Volby

en: ANOVA - Two-Factor
cs: Analýza rozptylu – dva faktory

en: Input _range:
cs: Vs_tupní oblast:

en: Rows per _sample:
cs: Řádků na vzo_rek:

en: _Alpha:
cs: _Alfa:

en: Gnumeric : AutoFilter
cs: Gnumeric : Automatický filtr

en: Show rows where:
cs: Zobrazovat řádky, kde:

en: _And
cs: _A zároveň

en: _Or
cs: Neb_o

en: equals
cs: je rovno

en: does not equal
cs: není rovno

en: is greater than
cs: je větší než

en: is greater than or equal to
cs: je větší nebo rovno

en: is less than
cs: je menší než

en: is less than or equal to
cs: je menší nebo rovno

en: begins with
cs: začíná s

en: does not begin with
cs: nezačíná s

en: ends with
cs: končí s

en: does not end with
cs: nekončí s

en: contains
cs: obsahuje

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: Count or percentage:
cs: Počet nebo procenta:

en: Items
cs: Položky

en: Percentage
cs: Procenta

en: Autoformat
cs: Automatický formát

en: C_ategory:
cs: K_ategorie:

en: _Settings
cs: _Nastavení

en: Apply _Number Formats
cs: Použít _formáty čísel

en: Apply _Borders
cs: Použít _ohraničení

en: Apply _Fonts
cs: Použít _fonty

en: Apply _Patterns
cs: Použít _vzorky

en: Apply _Alignment
cs: Použít z_arovnání

en: _Edges
cs: Ohranič_ení

en: _Left
cs: V_levo

en: _Right
cs: Vp_ravo

en: _Top
cs: Na_horu

en: _Bottom
cs: _Dolů

en: _Show Gridlines
cs: Zobrazovat _mřížku

en: Preview
cs: Náhled

en: Name:
cs: Název:

en: Author:
cs: Autor:

en: Category:
cs: Kategorie:

en: Description:
cs: Popis:

en: Name of template
cs: Název šablony

en: The group/individual that made the template
cs: Skupina/osoba, která vytvořila šablonu

en: The category this template belongs to
cs: Kategorie, do které tato šablona patří

en: A short description of the template
cs: Krátký popis šablony

en: Template Details
cs: Podrobnosti šablony

en: Auto Save
cs: Automatické ukládání

en: _Automatically save every
cs: _Automaticky ukládat každých

en: _minutes
cs: _minut

en: _Prompt Before Saving
cs: _Ptát se před uložením

en: Cell Comment
cs: Komentář buňky

en: <b>Old Author:</b>
cs: <b>Předchozí autor:</b>

en: <b>New Author:</b>
cs: <b>Nový autor:</b>

en: _Wrap in properties window
cs: Zalamo_vat v okně vlastností

en: E_xpand
cs: Roz_balit

en: Condition:
cs: Podmínka:

en: Applicable Style Components:
cs: Platné části stylu:

en: Number Format
cs: Formát čísla

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Style Overlay:
cs: Pokrytí stylu:

en: _Edit Style
cs: _Upravit styl

en: Any Value     (no validation)
cs: Libovolnou hodnotu     (bez ověřování)

en: Whole numbers
cs: Celá čísla

en: Numbers
cs: Čísla

en: In a list
cs: V seznamu

en: Date
cs: Datum

en: Time
cs: Čas

en: Text length
cs: Délka textu

en: Custom
cs: Vlastní

en: min <= val <= max         (between)
cs: min <= hodnota <= max         (v rozmezí)

en: val <= min || max <= val (not between)
cs: hodnota <= min || max <= hodnota (není v rozmezí)

en: val == bound                  (equal to)
cs: hodnota == mez                  (rovno)

en: val <> bound                  (not equal to)
cs: hodnota <> mez                  (není rovno)

en: val  >  bound                  (greater than)
cs: hodnota  >  mez                  (větší než)

en: val  <  bound                  (less than)
cs: hodnota  <  mez                  (menší než)

en: val >= bound                  (greater than or equal)
cs: hodnota >= mez                  (větší nebo rovno)

en: val <= bound                  (less than or equal)
cs: hodnota <= mez                  (menší nebo rovno)

en: <b>Horizontal alignment</b>
cs: <b>Vodorovné zarovnání</b>

en: _General
cs: _Obecné

en: Center across _selection
cs: Na _střed výběru

en: _Indent:
cs: _Odsazení:

en: <b>Vertical alignment</b>
cs: <b>Svislé zarovnání</b>

en: Ce_nter
cs: Na _střed

en: _Fill
cs: Vy_plnit

en: _Justify
cs: _Zarovnat

en: D_istributed
cs: _Rozprostřít

en: C_enter
cs: Na stř_ed

en: J_ustify
cs: Za_rovnat

en: _Distributed
cs: Ro_zprostřít

en: <b>Control</b>
cs: <b>Řízení</b>

en: _Wrap text
cs: Za_lamovat text

en: Shrin_k to fit
cs: Přizpů_sobit

en: Reverse Diagonal
cs: Obráceně uhlopřičně

en: Diagonal
cs: Uhlopřičně

[ctx: border]
note: Cell border
en: None
cs: Žádné

en: Outline
cs: Okolo

en: Inside Vertical
cs: Uvnitř svisle

en: Inside
cs: Uvnitř

en: Inside Horizontal
cs: Uvnitř vodorovně

en: <b>Line</b>
cs: <b>Čára</b>

en: Style:
cs: Styl:

[ctx: line]
note: Cell border line
en: None
cs: Žádná

en: C_olor:
cs: _Barva:

en: <b>Background</b>
cs: <b>Pozadí</b>

en: <b>Sample</b>
cs: <b>Vzorek</b>

en: <b>Pattern</b>
cs: <b>Vzorek</b>

en: Solid
cs: Plný

en: 75% Grey
cs: 75% šedé

en: 50% Grey
cs: 50% šedé

en: 25% Grey
cs: 25% šedé

en: 12.5% Grey
cs: 12,5% šedé

en: 6.25% Grey
cs: 6,25% šedé

en: Horizontal Stripe
cs: Vodorovné pruhy

en: Vertical Stripe
cs: Svislé pruhy

en: Reverse Diagonal Stripe
cs: Opačné uhlopřičné pruhy

en: Diagonal Stripe
cs: Uhlopříčné pruhy

en: Diagonal Crosshatch
cs: Uhlopřičné křížové šrafování

en: Thick Diagonal Crosshatch
cs: Tučné úhlopříčné křížové šrafování

en: Thin Horizontal Stripe
cs: Tenké vodorovné pruhy

en: Thin Vertical Stripe
cs: Tenké svislé pruhy

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
cs: Tenké opačné úhlopříčné pruhy

en: Thin Diagonal Stripe
cs: Tenké úhlopříčné pruhy

en: Thin Horizontal Crosshatch
cs: Tenké vodorovné křížové šrafování

en: Thin Diagonal Crosshatch
cs: Tenké úhlopříčné křížové šrafování

en: Foreground Solid
cs: Plná barva popředí

en: Small Circles
cs: Malé kruhy

en: Semi Circles
cs: Půlkruhy

en: Thatch
cs: Došky

en: Large Circles
cs: Velké kruhy

en: Bricks
cs: Cihly

en: _Lock
cs: _Zámek

en: Hi_de
cs: _Skrýt

en: Locking cells or hiding formulæ only affects protected worksheets.
cs: Zamykání buněk nebo skrývání vzorců má smysl pouze u chráněných listů.

en: _Protect worksheet
cs: _Chránit list

en: <span weight="bold">Criteria</span>
cs: <span weight="bold">Kritéria</span>

en: Allo_w:
cs: _Povolit:

en: Con_dition:
cs: _Podmínka:

en: Ignore _blank cells
cs: Ignorovat prázdné _buňky

en: I_n-cell dropdown
cs: Rozbalovací sez_nam v buňce

en: <b>Error alerts</b>
cs: <b>Upozorňování na chyby</b>

en: Ac_tion:
cs: _Akce:

en: Titl_e:
cs: Náz_ev:

en: _Message:
cs: _Zpráva:

en: _Show input message when cell is selected
cs: _Zobrazit vstupní zprávu při výběru buňky

en: Input Message
cs: Vstupní zpráva

en: Sort...
cs: Seřadit…

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
cs: <span weight="bold">Volby řazení</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
cs: <span weight="bold">Specifikace řazení</span>

en: Locale:
cs: Místní nastavení:

en: Sorting _preserves formats
cs: Řazení _zachovává formát

en: When this checkbox is checked, cell formatting such as borders, hyperlinks, fore and background colors will remain in the original location. Uncheck this checkbox to have these formats move with the content.
cs: Když je toto políčko zaškrtnuto, je formátování buňky jako barva ohraničení, hypertextových odkazů, popředí a pozadí bude ponecháno v původním umístění. Po zrušením zaškrtnutí se musí formáty přesouvat s obsahem.

en: Sort range has a _header
cs: Řazená oblast má _hlavičku

en: The first row or column of the range is excluded from sorting and assumed to contain column or row headers.
cs: První řádek nebo sloupec v oblasti je vynechán z řazení a předpokládá se, že obsahuje záhlaví sloupců nebo řádků.

en: Direction:
cs: Směr:

en: Range:
cs: Oblast:

en: _Left-Right
cs: Z_leva doprava

en: Sort columns by the specified rows
cs: Seřadit sloupce podle určených řádků

en: _Top-Bottom
cs: S_hora dolů

en: Sort rows by the specified columns
cs: Seřadit řádky podle určených sloupců

en: Move selected field up in the sort order
cs: Posunout vybrané pole výš v pořadí řazení

en: Move the selected field down in the sort order
cs: Posunout vybrané pole níž v pořadí řazení

en: Clear all fields from the sort specification
cs: Vymazat všechna pole ze specifikace řazení

en: Remove the selected field from the sort specification
cs: Odstranit vybrané pole ze specifikace řazení

en: Adds any fields in the range box to the left to the sort criteria or allows selection of fields from a menu.
cs: Přidává pole ze seznamu rozsahů vlevo do kritérií řazení nebo umožňuje výběr polí z nabídky.

en: Contingency Table Analysis
cs: Analýza kontingenční tabulky

en: _Contingency Table:
cs: _Kontingenční tabulka:

en: Test of _Homogeneity
cs: Test _homogenity

en: Test of _Independence
cs: Test nezáv_islosti

en: Group/Ungroup
cs: Seskupit/rozdělit

[ctx: group]
note: Group Columns
en: _Columns
cs: Sloup_ce

[ctx: group]
note: Group Rows
en: _Rows
cs: Řá_dky

en: Column Width
cs: Šířka sloupce

en: _Column width in pixels:
cs: Šířka sloup_ce v pixelech:

en: Column width in points:
cs: Šířka sloupce v bodech:

en: _Use Default
cs: Po_užít výchozí

en: _Function:
cs: _Funkce:

en: The function to use when consolidating
cs: Funkce, která se má pro sjednocení použit

en: _Source areas:
cs: Zdrojové obla_sti:

en: Clear the list of source areas
cs: Vymaže seznam zdrojových oblastí

en: Delete the currently selected source area
cs: Odstranit právě vybranou zdrojovou oblast

en: Labels in _top row
cs: Popisky v _horním řádku

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
cs: Horní řádek obsahuje popisky, které se nebudou sjednocovat, ale budou použity pro porovnání klíčů.

en: Labels in _left column
cs: Popisky v _levém sloupci

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
cs: Levý sloupec obsahuje popisky, které se nebudou sjednocovat, ale budou použity pro porovnání klíčů.

en: C_opy labels
cs: K_opírovat popisky

en: SUM
cs: SOUČET

en: MIN
cs: MINIMUM

en: MAX
cs: MAXIMUM

en: AVERAGE
cs: PRŮMĚR

en: COUNT
cs: POČET

en: PRODUCT
cs: SOUČIN

en: STDEV
cs: SMĚRODATNÁ ODCHYLKA

en: STDEVP
cs: SMĚRODATNÁ ODCHYLKA SOUBORU

en: VAR
cs: VÝBĚROVÝ ROZPTYL

en: VARP
cs: VÝBĚROVÝ ROZPTYL SOUBORU

en: Correlation
cs: Korelace

en: Covariance
cs: Kovariance

en: Values
cs: Hodnoty

en: Formulæ
cs: Vzorce

en: <b>Output Placement</b>
cs: <b>Umístění výstupu</b>

en: New _sheet
cs: Nový _list

en: New _workbook
cs: Nový _sešit

en: Output _range:
cs: Výstupní _oblast:

en: <b>Output Formatting</b>
cs: <b>Formátování výstupu</b>

en: A_utofit columns
cs: A_utomaticky upravovat šířku sloupců

en: C_lear output range
cs: _Vyčistit výstupní oblast

en: Retain output range _formatting
cs: Neměnit _formátování ve výstupní oblasti

en: Retain output range co_mments
cs: Neměnit _komentáře ve výstupní oblasti

en: _Enter into cells:
cs: _Vložit do buněk:

en: DataSlicer Guru : Gnumeric
cs: Průvodce datovým průřezem: Gnumeric

en: _Format
cs: _Formát

en: _Style
cs: _Styl

en: _Aggregation
cs: _Agregace

en: _Layout
cs: _Rozvržení

en: _Row Input:
cs: Vstupní řá_dek:

en: Co_lumn Input:
cs: Vstupní s_loupec:

en: Define Names
cs: Definice názvů

en: Erase the search entry.
cs: Vyčistit zadání pro hledání.

en: Delete cells
cs: Odstranění buněk

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
cs: <span weight="bold">Metoda odstraňování</span>

en: Shift cells _left
cs: Posunout buňky do_leva

en: Shift cells _up
cs: Posunout buňky na_horu

en: Delete _row(s)
cs: Odst_ranit řádky

en: Delete _column(s)
cs: Odstranit sloup_ce

en: Descriptive Statistics
cs: Popisná statistika

en: S_ummary Statistics
cs: So_uhrnná statistika

en: _Use ssmedian
cs: _Používat ssmedian

en: Use the ssmedian function with interval width 1 rather than the traditional median function.
cs: Používat funkci ssmedian s šířkou intervalu 1 místo tradiční funkce median.

en: Confidence Interval for the _Mean
cs: Interval spolehlivosti pro střední hod_notu

en: (1 - _alpha):
cs: (1 - _alfa):

en: Kth _Smallest
cs: K-tý nej_menší

en: Kth _Largest
cs: K-tý nej_větší

en: Unix (linefeed)
cs: Unix (posun řádku)

en: Macintosh before OS X (carriage return)
cs: Macintosh před OS X (návrat vozíku)

en: Windows (carriage return + linefeed)
cs: Windows (návrat vozíku + posun řádku)

en: Automatic (puts quotes where needed)
cs: Automaticky (přidá uvozovky, pokud je třeba)

en: Always
cs: Vždy

en: Never
cs: Nikdy

en: Space
cs: Mezera

en: Tab
cs: Tabulátor

en: Bang (!)
cs: Vykřičník (!)

en: Colon (:)
cs: Dvojtečka (:)

en: Comma (,)
cs: Čárka (,)

en: Hyphen (-)
cs: Pomlčka (-)

en: Pipe (|)
cs: Roura (|)

en: Semicolon (;)
cs: Středník (;)

en: Slash (/)
cs: Lomítko (/)

en: Transliterate
cs: Překódovat

en: Raw
cs: Řádek

en: Preserve
cs: Zachovat

en: Export as Text
cs: Exportovat jako text

en: Choose sheets to export and determine export ordering of the sheets:
cs: Zvolte listy, které exportovat, a určete pořadí exportovaných listů:

en: Select all non-empty sheets for export.
cs: Vybrat všechny neprázdné listy pro export.

en: Select _All
cs: Vybr_at vše

en: Deselect all sheets for export.
cs: Zrušit výběr všech listů pro export.

en: Select N_one
cs: _Zrušit výběr

en: Move the selected sheet to the top of the list of to be exported sheets to be exported first.
cs: Přesunout vybraný list na začátek seznamu exportovaných listů, aby byl exportován první.

en: Raise the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported earlier.
cs: Přesunout vybraný list v seznamu exportovaných listů výše, aby byl exportován dříve.

en: Lower the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported later.
cs: Přesunout vybraný list v seznamu exportovaných listů níže, aby byl exportován později.

en: Move the selected sheet to the end of the list of to be exported sheets to be exported last.
cs: Přesunout vybraný list na konec seznamu exportovaných listů, aby byl exportován poslední.

en: Choose export formatting:
cs: Zvolte formátování exportu:

en: Save as default formatting
cs: Uložit jako výchozí formátování

en: Line _termination:
cs: Zakonč_ení řádků:

en: _Separator:
cs: _Oddělovač:

en: Qu_oting:
cs: Uv_ozovky:

en: Quote _character:
cs: Znak u_vozovek:

en: Character _encoding:
cs: _Kódování znaků:

en: _Locale
cs: _Místní nastavení

en: _Unknown characters:
cs: _Neznámé znaky:

en: _Format:
cs: _Formát:

en: Both sides
cs: Na obou stranách

en: Neither side
cs: Na žádné straně

en: On left side only
cs: Jen na levé straně

en: On right side only
cs: Jen na pravé straně

en: Text Import Configuration
cs: Nastavení importu textu

en: F_inish
cs: _Dokončit

en: Source Format
cs: Zdrojový formát

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Line breaks:
cs: Zalamování řádků:

en: Original data type:
cs: Původní typ dat:

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
cs: Řádky zalamuje znak posunu řádku (Line Feed, kód ASCII 10)

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
cs: Řádky zalamuje sekvence návrat vozíku a posun řádku (CR + LF, kódy ASCII 13 a 10)

en: _Mac pre-OS X (CR)
cs: _Mac předchůdce OS X (CR)

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
cs: Řádky zalamuje znak návratu vozíku (Carriage Return, kód ASCII 13)

en: _Separated
cs: _Oddělené

en: Each column in the text is separated by a &apos;separation&apos; character, e.g. a semicolon.
cs: Každý sloupec textu je oddělený „oddělovacím“ znakem, například středníkem.

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
cs: Každý sloupec textu je oddělený „oddělovacím“ znakem, například středníkem.

en: Fi_xed width
cs: _Pevná šířka

en: Define the width of each column manually.
cs: Definovat šířku každého sloupce ručně.

en: Lines to import
cs: Řádky pro import

en: Fr_om line:
cs: _Od řádku:

en: _To line:
cs: _Do řádku:

en: Number of lines to import
cs: Počet řádků pro import

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
cs: Na tomto řádku začne skutečné zpracování, případné předchozí řádky budou ignorovány.

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
cs: Zpracování skončí na tomto řádku, případné další řádky budou ignorovány.

en: Main
cs: Hlavní

en: Separators
cs: Oddělovače

en: Text indicator
cs: Indikátor textu

en: _Space
cs: Me_zera

en: _Tab
cs: Ta_bulátor

en: _Comma (,)
cs: Čá_rka (,)

en: C_olon (:)
cs: Dvo_jtečka (:)

en: Semicolo_n (;)
cs: Střed_ník (;)

en: _Hyphen (-)
cs: Pom_lčka (-)

en: C_ustom
cs: V_lastní

en: Custom separator, this can be any character.
cs: Vlastní oddělovač, může to být libovolný znak.

en: S_ee two separators as one
cs: Chápat dva oddělovače jako j_eden

en: See two successive separators as one.
cs: Chápat dva za sebou jdoucí oddělovače jako jeden.

en: _Ignore initial separators
cs: _Ignorovat úvodní oddělovače

en: Ignore any separators at the beginning of lines
cs: Ignorovat případné oddělovače na začátku řádků

en: Te_xt indicator:
cs: Indikátor te_xtu:

en: _Adjacent text indicators escaped
cs: Sousedící _indikátory textu nepoužít

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
cs: Chápat dva za sebou jdoucí indikátory textu jako jeden, který neukončuje buňku.

en: _Auto Column Discovery
cs: Automaticky _najít sloupce

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
cs: Zkusit rozpoznat sloupce v textu automaticky.

en: _Clear
cs: _Vymazat

en: Clear list of columns
cs: Vymazat seznam sloupců

[ctx: import]
note: Columns in imported text
en: Columns
cs: Sloupce

en: Fixed
cs: Pevná

en: Trim:
cs: Vynechat:

en: Source Locale:
cs: Národní prostředí zdroje:

en: Zoom
cs: Přiblížit

en: 20_0 %
cs: 20_0%

en: _100 %
cs: _100%

en: _75 %
cs: _75%

en: _50 %
cs: _50%

en: _25 %
cs: _25%

en: _Fit Selection
cs: _Přizpůsobit výběru

en: _Custom Percentage
cs: Vlastní pro_centa

en: Magnification
cs: Přiblížení

en: Sheets
cs: Listy

en: Document Properties
cs: Vlastnosti dokumentu

en: <b>Information</b>
cs: <b>Informace</b>

en: <b>Name:</b>
cs: <b>Název:</b>

en: <b>Location:</b>
cs: <b>Umístění:</b>

en: <b>Created:</b>
cs: <b>Vytvořeno:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
cs: <b>Poslední změna:</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
cs: <b>Poslední přístup:</b>

en: <b>Owner:</b>
cs: <b>Vlastník:</b>

en: <b>Group:</b>
cs: <b>Skupina:</b>

en: <b>Permissions</b>
cs: <b>Oprávnění</b>

en: <b>Read</b>
cs: <b>Čtení</b>

en: <b>Write</b>
cs: <b>Zápis</b>

en: <b>Other:</b>
cs: <b>Jiné:</b>

en: Title:
cs: Název:

en: Subject:
cs: Předmět:

en: Manager:
cs: Správce:

en: Company:
cs: Společnost:

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: The document title (not filename)
cs: Název dokumentu (ne název souboru)

en: The document subject
cs: Předmět dokumentu

en: The document author
cs: Autor dokumentu

en: The document manager
cs: Správce dokumentu

en: The document company
cs: Společnost dokumentu

en: The document category
cs: Kategorie dokumentu

en: The document comments
cs: Komentáře dokumentu

en: Edit item inside the above listing.
cs: Položku upravujte přímo v seznamu.

en: New Document Property:
cs: Nová vlastnost dokumentu:

en: Name:
cs: Název:

en: Type:
cs: Typ:

en: <b>Number of sheets:</b>
cs: <b>Počet listů:</b>

en: <sheets>
cs: <listů>

en: <b>Number of cells:</b>
cs: <b>Počet buněk:</b>

en: <cells>
cs: <buněk>

en: <b>Number of pages:</b>
cs: <b>Počet stránek:</b>

en: <pages>
cs: <stránek>

en: Recalculation:
cs: Přepočet:

en: A_utomatic
cs: A_utomaticky

en: _Manual
cs: _Ručně

en: Maximum it_erations:
cs: Maximálně it_erací:

en: Maximum c_hange:
cs: Ma_ximální změna:

en: _Iteration
cs: _Iterace

en: page 6
cs: strana 6

en: Exponential Smoothing
cs: Exponenciální vyhlazení

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: C_olumns
cs: Sl_oupců

en: Simple exponential smoothing (Hunter, 1986)
cs: Jednoduché exponenciální vyhlazení (Hunter, 1986)

en: Simple exponential smoothing (Roberts, 1959)
cs: Jednoduché exponenciální vyhlazení (Roberts, 1959)

en: Holt's trend corrected exponential smoothing
cs: Holtovo exponenciální vyhlazení oprav trendů

en: Additive Holt-Winters exponential smoothing
cs: Dodatečné Holtovo-Wintersovo exponenciální vyhlazení

en: Multiplicative Holt-Winters exponential smoothing
cs: Vícenásobné Holtovo-Wintersovo exponenciální vyhlazení

en: _Damping factor (α):
cs: _Faktor tlumení (α):

en: Growth damping factor (γ):
cs: Faktor tlumení růstu (γ):

en: Seasonal damping factor (δ):
cs: Faktor sezónního tlumení (δ):

en: Seasonal period:
cs: Délka sezóny:

en: Include chart
cs: Zahrnout graf

en: _Standard errors
cs: _Směrodatné chyby

en: Denominator:
cs: Jmenovatel:

en: Fill Series
cs: Vyplnit řady

en: Series in:
cs: Řady v:

en: _Row
cs: Řá_dek

en: _Column
cs: Sloupe_c

en: Type:
cs: Typ:

en: _Linear
cs: _Lineární

en: _Growth
cs: _Růst

en: _Date
cs: _Datum

en: _Start value:
cs: _Počáteční hodnota:

en: S_tep value:
cs: Hodno_ta kroku:

en: St_op value:
cs: K_oncová hodnota:

en: Series
cs: Řady

en: Date unit:
cs: Jednotka data:

en: D_ay
cs: _Den

en: _Weekday
cs: Den v _týdnu

en: _Month
cs: _Měsíc

en: _Year
cs: _Rok

en: Formula Guru
cs: Průvodce vzorci

en: Enter as array function
cs: Vložit jako funkci pole

en: Quote unknown names
cs: Neznámé názvy do uvozovek

en: Fourier Analysis
cs: Fourierova analýza

en: _Inverse
cs: _Inverzní

en: Frequency Tables
cs: Frekvenční tabulka

en: _Input
cs: V_stup

en: Automatic Categories
cs: Automatické kategorie

en: _Maximum number of categories:
cs: _Maximální počet kategorií:

en: _Predetermined categories
cs: Pře_dem určené kategorie

en: Category _range:
cs: Oblast katego_rií:

en: C_ategories
cs: _Kategorie

en: No chart
cs: Bez grafu

en: Bar chart
cs: Pruhový graf

en: Column chart
cs: Sloupcový graf

en: _Percentages
cs: _Procenta

en: Use e_xact comparisons
cs: Použít _přesné srovnávání

en: _Graphs & Options
cs: _Grafy a volby

en: _Output
cs: Výstu_p

en: Function Selector
cs: Výběr funkcí

en: Select a function to insert:
cs: Vyberte funkci, která se má vložit:

en: GoalSeek
cs: Hledání cíle

en: <span weight="bold">Goal</span>
cs: <span weight="bold">Cíl</span>

en: _Set Cell:
cs: _Nastavit buňku:

en: _To Value:
cs: _Na hodnotu:

en: _By Changing Cell:
cs: _Změnou buňky:

en: <span weight="bold">Last Result</span>
cs: <span weight="bold">Poslední výsledek</span>

en: Remaining Error:
cs: Zůstávající chyba:

en: Current Value:
cs: Současná hodnota:

en: Solution:
cs: Řešení:

en: Go To...
cs: Přejít na…

en: Rows:
cs: Řádky:

en: Columns:
cs: Sloupce:

en: Enter the format string for each section:
cs: Zadejte formátovací řetězec pro každou část:

en: _Left section:
cs: _Levá část:

en: _Middle section:
cs: _Střední část:

en: _Right section:
cs: P_ravá část:

en: Delete the selected fields and text
cs: Odstranit vybraná pole a text

en: Delete Field
cs: Odstranit pole

en: Insert the date of printing
cs: Vložit datum tisku

en: Insert the time of printing
cs: Vložit čas tisku

en: Insert the page number
cs: Vložit číslo stránky

en: Page
cs: Stránka

en: Insert the total number of pages
cs: Vložit celkový počet stránek

en: Pages
cs: Stránky

en: Insert the name of the current sheet
cs: Vložit název aktuálního listu

en: Insert the name of the file
cs: Vložit název souboru

en: Insert the path to the file
cs: Vložit cestu k souboru

en: Path
cs: Cesta

en: Insert a spreadsheet cell
cs: Vložit buňku tabulkového kalkulátoru

en: <b>Select a date format:</b>
cs: <b>Vyberte formát data:</b>

en: C_alculated cutoffs
cs: _Vypočtené hranice

en: _Number of cutoffs:
cs: Počet hra_nic:

en: M_inimum cutoff:
cs: Nejn_ižší hranice:

en: Ma_ximum cutoff:
cs: N_ejvyšší hranice:

en: _Predetermined cutoffs
cs: _Předem určené hranice

en: Cutoff _range:
cs: Oblast s h_ranicemi:

en: C_utoffs
cs: _Hranice

en: (−∞,∙], (∙,∙], ⋯, (∙,∙], (∙,∞)
cs: (−∞,∙], (∙,∙], …, (∙,∙], (∙,∞)

en: [∙,∙),[∙,∙),⋯,[∙,∙),[∙,∞)
cs: [∙,∙), [∙,∙), ⋯, [∙,∙), [∙,∞)

en: (∙,∙],(∙,∙],⋯,(∙,∙],(∙,∞)
cs: (∙,∙], (∙,∙], ⋯, (∙,∙], (∙,∞)

en: (−∞,∙),[∙,∙),⋯,[∙,∙),[∙,∙)
cs: (−∞,∙), [∙,∙), ⋯, [∙,∙), [∙,∙)

en: (−∞,∙],(∙,∙],⋯,(∙,∙],(∙,∙]
cs: (−∞,∙], (∙,∙], …, (∙,∙], (∙,∙]

en: [∙,∙),[∙,∙),⋯,[∙,∙),[∙,∙)
cs: [∙,∙), [∙,∙), ⋯, [∙,∙), [∙,∙)

en: (∙,∙],(∙,∙],⋯,(∙,∙],(∙,∙]
cs: (∙,∙], (∙,∙], …, (∙,∙], (∙,∙]

en: _Bins
cs: _Třídy

en: Histogram chart
cs: Histogramový graf

en: C_umulative answers
cs: K_umulované odpovědi

en: Count numbers only
cs: Pouze čísla s počty

en: HyperLink
cs: Hypertextový odkaz

en: T_ype:
cs: T_yp:

en: Target _Range:
cs: _Cílová oblast:

en: Email _Address:
cs: E-mailová _adresa:

en: _Subject:
cs: _Předmět:

en: _Web Address:
cs: _Webová adresa:

en: _File:
cs: _Soubor:

en: Tip:
cs: Vysvětlivka:

en: Use default tip
cs: Použít výchozí vysvětlivku

en: Insert cells
cs: Vložit buňky

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
cs: <span weight="bold">Metoda vložení</span>

en: _Shift cells right
cs: _Posunout buňky doprava

en: Shift cells _down
cs: Posunout buňky _dolů

en: Insert _row(s)
cs: Vložit řád_ky

en: _Insert column(s)
cs: Vlož_it sloupce

en: Kaplan Meier Estimates
cs: Kaplanovy-Meierovy odhady

en: _Time column:
cs: Č_asový sloupec:

en: Permit censorship
cs: Povolit cenzorování

en: Censor co_lumn:
cs: S_loupec cenzorování:

en: Censored record labels from:
cs: Popisky cenzorovaných záznamů z:

en: to:
cs: do:

en: Define _multiple groups
cs: De_finovat více skupin

en: Groups column:
cs: Sloupec se skupinou:

en: _Groups
cs: _Skupiny

en: Show graph
cs: Zobrazit graf

en: Include censorship ticks
cs: Zahrnout značky cenzorování

en: Show standard errors
cs: Zobrazit směrodatné chyby

en: Show median survival times
cs: Zobrazit medián časů přežití

en: Perform Log-Rank (Mantel-Haenszel) Test
cs: Provést Log-Rank (Mantelův-Haenszelův) test

en: O_ptions
cs: Vol_by

en: Claims About Two Means
cs: Požadavky na dvě střední hodnoty

en: Variable _1 range:
cs: Oblast proměnné _1:

en: Variable _2 range:
cs: Oblast proměnné _2:

en: Variables are:
cs: Proměnné jsou:

en: Population variances are:
cs: Rozptyly statistických souborů jsou:

en: _Population variances are:
cs: _Rozptyly statistických souborů jsou:

en: Variable _1 population variance:
cs: Rozptyl statistického souboru proměnné _1:

en: Variable _2 population variance:
cs: Rozptyl statistického souboru proměnné _2:

en: _Paired
cs: _Párové

en: _Unpaired
cs: Nepá_rové

en: _Known
cs: _Známé

en: _Unknown
cs: _Neznámé

en: E_qual
cs: _Shodné

en: _Unequal
cs: _Neshodné

en: _Populations
cs: _Statistické soubory

en: Hypothesized mean _difference:
cs: H_ypotetický rozdíl střední hodnoty:

en: 0.05
cs: 0,05

en: Merge...
cs: Sloučit…

note: start sub menu
en: _Merge
cs: _Sloučit

en: Merge _Range:
cs: Slučovaná _oblast:

en: Moving Average
cs: Klouzavý průměr

en: Simple moving average
cs: Prostý klouzavý průměr

en: Cumulative moving average
cs: Kumulovaný klouzavý průměr

en: Weighted moving average
cs: Vážený klouzavý průměr

en: Spencer's 15-point moving average
cs: Specerův 15bodový klouzavý průměr

en: _Interval:
cs: In_terval:

en: Other offset
cs: Jiný posun

en: Central moving average
cs: Klouzavý průměr v centrovaném bodě

en: Prior moving average
cs: Klouzavý průměr v předchozím bodě

en: Normality Tests
cs: Test normality

en: Anderson-Darling Test
cs: Andersonův-Darlingův test

en: Cramér-von Mises Test
cs: Cramérův-von Mesesův test

en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
cs: Lillieforsův (Kolmogorovův-Smirnovův) test

en: Shapiro-Francia Test
cs: Shapirův-Franciův test

en: Create Normal Probability Plot
cs: Vytvořit diagram normální pravděpodobnosti

en: Claims About a Mean
cs: Požadavky na střední hodnotu

en: _Predicted Mean:
cs: _Předpovídaná střední hodnota:

en: Paste Special
cs: Vložení jinak

en: Paste _Link
cs: Vložit _odkaz

en: <b>Paste type</b>
cs: <b>Typ vložení</b>

en: _All
cs: _Vše

en: Cont_ent
cs: _Obsah

en: Paste the cell contents only, not the formatting
cs: Vložit pouze obsahy buněk, nikoliv formátování

en: As _Value
cs: Jako _hodnotu

en: Paste the value of expressions rather than the expressions themselves
cs: Vložit výsledky výrazů namísto výrazů samotných

en: _Formats
cs: _Formáty

en: Paste cell formats (number formats, colors, borders, etc.) only
cs: Vložit pouze formátování buněk (formáty čísel, barvy, okraje atd.)

en: Co_mments
cs: Ko_mentáře

en: Paste cell comments only
cs: Vložit pouze komentáře buněk

en: <b>Cell operation</b>
cs: <b>Operace s buňkou</b>

en: D_o not change formulæ
cs: Neměnit vz_orce

[ctx: operation]
note: Cell operation while paste
en: _None
cs: Žád_ná

en: A_dd
cs: _Přičíst

en: _Subtract
cs: _Odečíst

en: M_ultiply
cs: Vy_násobit

en: D_ivide
cs: Vyděl_it

en: <b>Region operation</b>
cs: <b>Operace s oblastí</b>

[ctx: operation]
note: Region operation while paste
en: None
cs: Žádná

en: _Transpose
cs: _Transponovat

en: Transpose the source during the paste so columns become rows and vice versa
cs: Při vkládání transponovat zdroj, takže sloupce se stanou řádky a naopak

en: Flip Hori_zontally
cs: Překlopit _vodorovně

en: Flip the source horizontally during the paste so the first column becomes the last and vice versa
cs: Při vkládání překlopit zdroj vodorovně, takže první sloupec se stane posledním a naopak

en: Fli_p Vertically
cs: Překlo_pit svisle

en: Flip the source vertically during the paste so the first row becomes the last and vice versa
cs: Při vkládání překlopit zdroj svisle, takže první řádek se stane posledním a naopak

en: Column widths
cs: Šířky sloupců

en: Set column widths of the destination to those of the source
cs: Nastavit šířky sloupců v cíly na ty stejné, jako ve zdroji

en: Row heights
cs: Výšky řádků

en: Set row heights of the destination to those of the source
cs: Nastavit výšky řádků v cíli na ty stejné, jako ve zdroji

en: Skip _Blanks
cs: Přeskočit _prázdné

en: When the source of the paste is a blank cell, leave the target unchanged
cs: Když je zdrojem pro vložení prázdná buňka, ponechat cílovou buňku beze změn

en: <b>Options</b>
cs: <b>Volby</b>

en: Plugin Manager
cs: Správa zásuvných modulů

en: Activate _new plugins by default
cs: Standardně aktivovat _nové zásuvné moduly

en: _Activate All
cs: _Aktivovat vše

en: Plugin List
cs: Seznam zásuvných modulů

en: Plugin directory:
cs: Složka zásuvných modulů:

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
cs: _Neaktivovat tento zásuvný modul při příštím spuštění aplikace Gnumeric

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
cs: Modul není možné nyní deaktivovat, protože se používá. Použijete-li však zaškrtávací políčko níže, zásuvný modul nebude aktivován při příštím spuštění aplikace Gnumeric (pokud jej nepotřebuje jiný zásuvný modul).

en: Plugin Details
cs: Podrobnosti o zásuvném modulu

en: Directories
cs: Složky

en: Gnumeric Preferences
cs: Předvolby aplikace Gnumeric

en: Principal Components Analysis
cs: Analýza hlavních komponent

en: Page Setup
cs: Nastavení stránky

en: <b>Paper:</b>
cs: <b>Papír:</b>

en: 8.5 in wide by 11.0 in high
cs: 8,5 palců na šířku krát 11,0 palců na výšku

en: Change Paper Type
cs: Změnit typ papíru

en: Top margin:
cs: Horní okraj:

en: Header:
cs: Záhlaví:

en: Left margin:
cs: Levý okraj:

en: Right margin:
cs: Pravý okraj:

en: Footer:
cs: Zápatí:

en: Bottom margin:
cs: Dolní okraj:

en: Unit:
cs: Jednotky:

en: <b>Center on page:</b>
cs: <b>Na střed stránky</b>

en: <b>O_rientation:</b>
cs: <b>O_rientace</b>

en: _Horizontally
cs: Vo_dorovně

en: _Vertically
cs: S_visle

en: Portrait
cs: Portrét

en: Reverse portrait
cs: Portrét vzhůru nohama

en: Landscape
cs: Krajina

en: Reverse landscape
cs: Krajina vzhůru nohama

en: <b>Scale</b>
cs: <b>Měřítko</b>

en: _No scaling
cs: Měřítko _neměnit

en: _Fixed scaling:
cs: _Pevné měřítko:

en: _Automatic scaling:
cs: _Automatické měřítko:

en: Scale to fit _horizontally on
cs: Přizpůsobit vo_dorovně pro

en: Scale to fit _vertically on
cs: Přizpůsobit s_visle pro

en: % of normal size
cs: % normální velikosti

en: page(s)
cs: stran

en: Scale
cs: Měřítko

en: _Header:
cs: Zá_hlaví:

en: _Footer:
cs: _Zápatí:

en: Configure
cs: Nastavit

en: Fi_rst page number:
cs: Číslo p_rvní stránky:

en: Headers and Footers
cs: Záhlaví a zápatí

en: Print _area:
cs: Tištěná obl_ast:

en: <b>Titles To Print</b>
cs: <b>Tištěné názvy</b>

en: _Rows to repeat on the upper region:
cs: Řádky opakované v ho_rní části:

en: _Columns to repeat on the left side:
cs: _Sloupce opakované na levé straně:

en: Print Area
cs: Tisková oblast

en: <b>Print</b>
cs: <b>Vytisknout</b>

en: <b>Page Order</b>
cs: <b>Pořadí stránek</b>

en: _Grid lines
cs: _Mřížku

en: Row and co_lumn headings
cs: Záhlaví řádků a s_loupců

en: _Black and white
cs: Černo_bíle

en: Styles with no content
cs: Styly bez obsahu

en: Do not print with all sheets
cs: Netisknout se všemi listy

en: _Errors:
cs: Chy_by:

en: Co_mments:
cs: Ko_mentáře:

en: _Down, then right
cs: _Dolů, pak doprava

en: R_ight, then down
cs: Do_prava, pak dolů

en: Apply to all sheets of this _workbook.
cs: Použít n_a všechny listy tohoto sešitu.

en: Save as default settings
cs: Uložit jako výchozí nastavení

en: Apply _to:
cs: Použít _na:

en: Some Documents have not Been Saved
cs: Některé dokumenty nebyly uloženy

en: Select all documents for saving
cs: Pro uložení vybrat všechny dokumenty

en: _Clear Selection
cs: _Zrušit výběr

en: Unselect all documents for saving
cs: Zrušit výběr všech dokumentů pro uložení

en: _Discard All
cs: Zaho_dit vše

en: Discard changes in all files
cs: Zahodit změny ve všech souborech

en: Don't Quit
cs: Nekončit

en: Resume editing
cs: Pokračovat v úpravách

en: _Save Selected
cs: _Uložit vybrané

en: Save selected documents and then quit
cs: Uložit vybrané dokumenty a ukončit

en: Save
cs: Uložit

en: Save document
cs: Uložit dokument

en: Save?
cs: Uložit?

en: Document
cs: Dokument

en: Unsaved
cs: Neuloženo

en: Correlated Random Number Generator
cs: Generátor náhodných korelovaných čísel

en: Co_variance Matrix
cs: Ko_varianční matice

en: Cholesky _Decomposition of the Covariance Matrix
cs: Choleského _dekompozice kovarianční matice

en: _Matrix:
cs: _Matice:

en: Number of _random numbers:
cs: Počet _náhodných čísel:

en: Random Number Generation
cs: Generátor náhodných čísel

en: _Distribution:
cs: Roz_dělení:

en: _Number of variables:
cs: Počet promě_nných:

en: _Size of sample:
cs: _Velikost vzorku:

en: Rank and Percentile
cs: Pořadí a percentily

en: Ties:
cs: Shodné:

en: _Average rank
cs: Průměrné poř_adí

en: _Top rank
cs: _Nejvyšší pořadí

en: Recently Used Documents
cs: Nedávno použité dokumenty

en: Existing only
cs: Jen existující

en: Gnumeric files only
cs: Jen soubory Gnumeric

en: Open document
cs: Otevřít dokument

en: Last Used
cs: Naposledy použité

en: Regression
cs: Regrese

en: _Multiple linear regression
cs: _Vícenásobná lineární regrese

en: Multiple 2-_variable regressions
cs: _Vícenásobná regrese 2 proměnných

en: Multiple dependent (y) variables
cs: Více závislých proměnných (y)

en: Confidence level:
cs: Úroveň spolehlivosti:

en: 0.95
cs: 0,95

en: _Force intercept to be zero
cs: _Vynutit průchod nulou

en: Calculate residuals
cs: Vypočítat rezidua

en: Row Height
cs: Výška řádku

en: _Row height in pixels:
cs: Výška řá_dku v pixelech:

en: Row height in points:
cs: Výška řádku v bodech:

en: Sampling
cs: Vzorkování

en: N_umber of samples:
cs: _Počet vzorků:

en: Sampling method:
cs: Způsob vzorkování:

en: Size of sample:
cs: Velikost vzorku:

en: Per_iod:
cs: Per_ioda:

en: Offset:
cs: Posun:

en: Primary direction:
cs: Hlavní směr:

en: Row major
cs: Hlavní jsou řádky

en: Column major
cs: Hlavní jsou sloupce

en: _Periodic
cs: _Pravidelné

en: _Random
cs: _Náhodné

en: Add Scenario
cs: Přidat scénář

en: Scenario name:
cs: Název scénáře:

en: _Changing cells:
cs: _Měnící se buňky:

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Scenario Manager
cs: Správa scénářů

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
cs: <span weight="bold">Scénáře</span>

en: Show
cs: Zobrazit

en: Create _Report
cs: Vytvořit _výstupní sestavu

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
cs: <span weight="bold">Změna buněk</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
cs: <span weight="bold">Komentář</span>

en: View
cs: Zobrazení

en: <span weight="bold">Reporting</span>
cs: <span weight="bold">Výkazy</span>

en: Result Cells:
cs: Buňky výsledku:

en: Search and Replace Query
cs: Dotaz hledání a nahrazování

en: Perform no more replacements
cs: Už dále nenahrazovat

en: Do not perform this replacement
cs: Nenahrazovat tento výskyt

en: Perform this replacement
cs: Nahradit tento výskyt

en: Replacing
cs: Co se nahrazuje

en: By
cs: Čím se nahrazuje

en: _Query
cs: P_tát se

en: Ask before each change
cs: Ptát se před každou změnou

en: Search & Replace
cs: Hledání a nahrazování

en: Search
cs: Hledat

en: _Search for
cs: _Hledat

en: _Replace by
cs: Nah_radit čím

en: _Ignore case
cs: _Ignorovat velikost písmen

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
cs: Pokud je zapnuto, nerozlišovat mezi velkými a malými písmeny

en: _Preserve case
cs: _Zachovat velikost písmen

en: Attempt to preserve case of text when replacing
cs: Pokusit se zachovat velikost písmen textu při nahrazování

en: Ma_tch whole words only
cs: _Pouze celá slova

en: Do not consider matches in the middle of words
cs: Neuvažovat nalezené výskyty uprostřed slov

en: Scope
cs: Rozsah

en: _Entire workbook
cs: _Celý sešit

en: Search and replace in all cells in the workbook
cs: Hledat a nahradit ve všech buňkách sešitu

en: _Current sheet
cs: _Aktuální list

en: Search and replace in current sheet only
cs: Hledat a nahradit pouze v aktuálním listu

en: Ra_nge
cs: _Oblast

en: Search and replace in specified range only
cs: Hledat a nahradit pouze v zadané oblasti buněk

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
cs: <span weight="bold">Změnit buňky obsahující</span>

en: _Strings
cs: _Text

en: Perform changes within string values
cs: Provádět změny v rámci textových hodnot

en: _Other values
cs: _Ostatní hodnoty

en: Perform changes within non-string values
cs: Provádět změny v rámci netextových hodnot

en: _Expressions
cs: Vý_razy

en: Perform changes within expressions
cs: Provádět změny v rámci výrazů

en: _Comments
cs: _Komentáře

en: Perform changes within cell comments
cs: Provádět změny v rámci komentářů buněk

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
cs: <span weight="bold">Typ hledaného textu</span>

en: _Plain text
cs: _Prostý text

en: The search text is taken literally.
cs: Hledaný text se bere doslovně.

en: Re_gular expression
cs: Re_gulární výraz

en: The search text is a regular expression
cs: Hledaný text je regulární výraz

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
cs: <span weight="bold">Různé</span>

en: _Row major
cs: Hlavní jsou řá_dky

en: Search line by line
cs: Hledat řádek za řádkem

en: _Column major
cs: Hlavní jsou sloup_ce

en: Search column by column
cs: Hledat sloupec po sloupci

en: _Keep strings as strings
cs: Zachovat te_xty jako texty

en: When set, string values will remain as such after replacement, even if they look like numbers or expressions
cs: Pokud je zapnuto, budou textové hodnoty zůstávat po nahrazení textovými, i když vypadají jako čísla nebo výrazy

en: Save the current settings as default settings
cs: Uložit aktuální nastavení jako výchozí

en: When set, the current settings will be saved as the default settings for future invocations of this and the Search dialog.
cs: Pokud je nastaveno, bude aktuální nastavení uloženo jako výchozí pro budoucí použití v dialogovém okně Hledání a nahrazování.

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: _Fail
cs: _Selhat

en: Fail without any changes actually being done to any cell
cs: Selhat bez provedení jakýchkoli změn do jakékoli buňky

en: _Don't change
cs: Neprová_dět změny

en: Skip cells that would result in errors
cs: Přeskočit buňky, kde by byla výsledkem chyba

en: Query for replacement
cs: Ptát se před nahrazením

en: Make _error expression
cs: _Vytvořit chybový výraz

en: Create =ERROR(&quot;...&quot;)
cs: Vytvořit =ERROR(&quot;…&quot;)

en: Create =ERROR("...")
cs: Vytvořit =ERROR("…")

en: Make _string value
cs: Převé_st na textový udaj

en: Turn unparsable entries into string values
cs: Převést nezpracovatelné položky na text

en: Error Behaviour
cs: Chování při chybě

en: Dismiss search center
cs: Zavřít vyhledávací centrum

en: Show previous match
cs: Zobrazit předchozí výskyt

en: Show next match
cs: Zobrazit další výskyt

en: Start search
cs: Začít hledání

en: _Search for:
cs: _Hledat:

en: Match _whole words only
cs: Pouze celá _slova

en: Search in all cells in the workbook
cs: Hledat ve všech buňkách sešitu

en: Search in current sheet only
cs: Hledat pouze v aktuálním listu

en: _Range
cs: _Oblast

en: Search in specified range only
cs: Hledat pouze v zadané oblasti

en: Search cells containing
cs: Hledat v buňkách obsahujících

en: Find text within string values
cs: Nalézt text v textových hodnotách

en: Find text within non-string values
cs: Nalézt text v netextových hodnotách

en: Find text within cell comments
cs: Nalézt text v komentářích buněk

en: Find text within expressions
cs: Nalézt text ve výrazech

en: _Results
cs: _Výsledky

en: Find text within the calculated values of expressions
cs: Nalézt text ve vypočítaných hodnotách výrazů

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: C_olumn major
cs: Hlavní jsou _sloupce

en: Save settings as _default
cs: Uložit nastavení jako _výchozí

en: These settings are shared with the Search &amp; Replace dialog.
cs: Toto nastavení je sdíleno s dialogovým oknem Hledat a nahradit.

en: These settings are shared with the Search & Replace dialog.
cs: Toto nastavení je sdíleno s dialogovým oknem Hledat a nahradit

en: Search text is
cs: Hledaný text je

en: _Number
cs: Čí_slo

en: Matches
cs: Shody

en: Size & Position
cs: Velikost a poloha

en: _Width in pixels:
cs: Šíř_ka v pixelech:

en: _Height in pixels:
cs: _Výška v pixelech:

en: Object position relative to its current position:
cs: Poloha objektu relativně k jeho současné poloze:

en: _x-Offset in pixels:
cs: Posun ve směru _x v pixelech:

en: _y-Offset in pixels:
cs: Posun ve směru _y v pixelech:

en: Sheet objects with this property do not print with the remainder of the sheet.
cs: Objekty listu s touto vlastností nebudou tisknuty se zbytkem listu.

en: _Name:
cs: _Název:

en: This name is used by some plugins that provide programmability to address this object. Most users will not need to set this name.
cs: Tento název je používán některými zásuvnými moduly, které poskytují programovou schopnost adresovat tento objekt. Většina uživatelů tento název nastavovat nepotřebuje.

en: Width in points:
cs: Šířka v bodech:

en: Height in points:
cs: Výška v bodech:

en: x-Offset in points:
cs: Posun ve směru _x v bodech:

en: y-Offset in points:
cs: Posun ve směru _y v bodech:

en: Compare
cs: Porovnat

en: First Sheet
cs: První list

en: Second Sheet
cs: Druhý list

en: Results
cs: Výsledky

en: Manage Sheets
cs: Správa listů…

en: _Insert
cs: Vlož_it

en: A_ppend
cs: _Přidat

en: Du_plicate
cs: Du_plikovat

en: Apply _Name Changes
cs: Použít změny _názvů

en: _Show advanced sheet properties
cs: Zobrazit pokročilé vlastnosti li_stu

en: Rename Sheet
cs: Přejmenování listu

en: Old Name:
cs: Starý název:

en: New Name:
cs: Nový název:

en: Resize Sheet
cs: Změna velikosti listu

[ctx: sheetsize]
note: Number of
en: Columns
cs: Sloupců

[ctx: sheetsize]
note: Number of
en: Rows
cs: Řádků

en: Apply change to all sheets
cs: Použít změny na všechny listy

en: Check this to apply the new size to all sheets in the workbook
cs: Při zaškrtnutí tohoto políčka se nová velikost použije pro všechny listy v sešitu

en: Data Shuffling
cs: Míchání dat

en: Input Range:
cs: Vstupní oblast:

en: Shuffle Method:
cs: Metoda míchání:

[ctx: shuffle]
note: Shuffle method: Columns
en: _Columns
cs: Sloup_ce

[ctx: shuffle]
note: Shuffle method: Columns
en: _Rows
cs: Řá_dky

en: _Area
cs: Obl_ast

en: Claims About Two Medians (Paired Samples)
cs: Požadavky na dva mediány (párované vzorky)

en: Sign Test
cs: Znaménkový test

en: Wilcoxon Signed Rank Test
cs: Wilcoxonův jednovýběrový test

en: Hypothesized _difference of medians:
cs: Hypotetický roz_díl průměrů:

en: Testing 1 Median
cs: Testování 1 mediánu

en: _Predicted Median:
cs: _Předpovídaný medián:

note: Fill in the header titles.
en: Risk Simulation
cs: Simulace rizika

en: Input variables:
cs: Vstupní proměnné:

en: Output variables:
cs: Výstupní proměnné:

en: Variables
cs: Proměnné

en: <span weight="bold">Rounds</span>
cs: <span weight="bold">Kola</span>

en: <span weight="bold">Limits</span>
cs: <span weight="bold">Omezení</span>

en: First round #:
cs: Číslo prvního kola:

en: Last round #:
cs: Číslo posledního kola:

en: Iterations:
cs: Iterace:

en: Max time:
cs: Maximální čas:

en: <b>Simulation summary:</b>
cs: <b>Přehled o simulaci:</b>

en: Prev. Sim.
cs: Předchozí simulace

en: Next Sim.
cs: Následující simulace

en: Find Min.
cs: Nalézt min.

en: Find Max.
cs: Nalézt max.

en: <b>Summary of results:</b>
cs: <b>Souhrn výsledků:</b>

en: Summary
cs: Shrnutí

en: Button Properties
cs: Vlastnosti tlačítka

en: Link to:
cs: Odkaz na:

en: Label:
cs: Popisek:

en: Checkbox Properties
cs: Vlastnosti zaškrtávacího políčka

en: Frame Properties
cs: Vlastnosti rámce

en: List Properties
cs: Vlastnosti seznamu

en: _Link:
cs: _Odkaz:

en: As value
cs: Jako hodnotu

en: As index
cs: Jako index

en: _Content:
cs: _Obsah:

en: Int
cs: celé číslo

en: Bool
cs: pravdivostní hodnota

en: Solver
cs: Řešitel

en: Solve
cs: Řešit

en: Stop the running solver
cs: Zastavit běžícího řešitele

en: _Set Target Cell:
cs: Na_stavit cílovou buňku:

en: _Equal To:
cs: _Rovná se:

en: B_y Changing Cells:
cs: _Změnou buněk:

en: Parameters
cs: Parametry

en: _Linear Model (LP/MILP)
cs: _Lineární model (LP/MILP)

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
cs: _Kvadratický model (QP/MIQP)

en: _Non-Linear Model
cs: _Nelineární model

en: _Assume Non-Negative
cs: Předpokládat _nezáporná čísla

en: Assume _Integer (Discrete)
cs: Předpokládat _celá čísla (diskrétní)

en: _Algorithm:
cs: _Algoritmus:

en: _Left Hand Side:
cs: _Levá strana:

en: _Type:
cs: _Typ:

en: _Right Hand Side:
cs: _Pravá strana:

en: Re_place
cs: Na_hradit

note: ----------------------------------------
en: Constraints
cs: Omezení

en: Max _Iterations:
cs: Max. _iterací:

en: Max _Time (sec.):
cs: Ma_x. čas (sekundy):

en: The maximum number of steps allowed for the solver
cs: Maximální počet kroků povolený v řešiteli

en: The maximum time allowed for the solver
cs: Maximální čas povolený v řešiteli

en: Automatic _Scaling
cs: Automatické š_kálování

en: Gradient order:
cs: Pořadí v gradientu:

en: The number of data points used on each side when doing numerical differentiation
cs: Počet datových bodů použitých na každé straně, když se provádí numerická derivace

en: _Sensitivity
cs: _Citlivost

en: Reports
cs: Výstupní sestavy

en: _Do not create scenarios
cs: _Nevytvářet scénáře

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
cs: _Vytvořit scénář, je-li nalezeno optimální řešení

en: _Name:
cs: _Název:

en: Scenarios
cs: Scénáře

en: Solver Status:
cs: Stav řešitele:

en: Problem Status:
cs: Stav problému:

en: Objective Value:
cs: Cílová hodnota:

en: Elapsed Time:
cs: Uplynulý čas:

en: Radiobutton Properties
cs: Vlastnosti skupinového tlačítka

en: Scrollbar Properties
cs: Vlastnosti posuvníku

en: Increment:
cs: Krok:

en: Page:
cs: Stránka:

en: _Horizontal
cs: _Vodorovný

en: _Vertical
cs: _Svislý

en: Tabulate Dependency
cs: Tabulka závislosti

en: Dependency cells
cs: Závislostní buňky

en: Step
cs: Krok

en: Result cell
cs: Buňka výsledku

en: Tabulation Mode
cs: Režim sestavení tabulky

en: _Coordinate
cs: _Souřadnice

en: Make one long list of coordinates and values
cs: Vytvořit jeden dlouhý seznam souřadnic a hodnot

en: _Visual
cs: _Vizuálně

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
cs: Přejít dolů pro první zdroj, vpravo pro druhý a na další listy pro třetí

en: Claims About Two Variances
cs: Požadavky na dva rozptyly

en: Create New View
cs: Vytvoření nového pohledu

en: <b>Location</b>
cs: <b>Umístění</b>

en: Specified screen:
cs: Určená obrazovka:

en: New view will be opened on specified screen
cs: Nové zobrazení bude otevřeno na určené obrazovce

en: _Share cursor position
cs: _Sdílet umístění kurzoru

en: Cancel change
cs: Zrušit změnu

en: Accept change
cs: Přijmout změnu

en: Enter formula...
cs: Zadat vzorec…

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test
cs: Wilcoxonův-Mannův-Whitneyův test

en: View Properties
cs: Vlastnosti zobrazení

en: Notebook _Tabs for Sheets
cs: Kar_ty sešitu pro listy

en: _Horizontal Scrollbar
cs: _Vodorovný posuvník

en: _Vertical Scrollbar
cs: _Svislý posuvník

en: _Protect Workbook
cs: Ch_ránit sešit

en: Pa_ssword:
cs: He_slo:

en: A_uto Complete Text in Cells
cs: A_utomaticky doplňovat text v buňkách

en: Show _Formula Cell Markers
cs: Zobrazovat značky u buněk se _vzorci

en: This checkbox determines whether each cell containing a spreadsheet formula is marked with a green top left corner.
cs: Toto zaškrtávací políčko určuje, zda je každá z buněk, které obsahují vzorec tabulkového kalkulátoru, označena v levém horním rohu zeleně.

en: Show _Extension Markers
cs: Zobrazovat značky _pokračování

en: This checkbox determines whether small red arrows indicate that the content has been truncated in that direction.
cs: Toto zaškrtávací políčko určuje, zda je oříznutý obsah signalizován malou červenou šipkou v příslušném směru.

en: '%s' has a circular reference
cs: „%s“ obsahuje cyklický odkaz

en: '%s' is already defined in sheet
cs: „%s“ je již v listě definován

en: '%s' is already defined in workbook
cs: „%s“ je již v sešitě definován

en: Internal type error
cs: Interní chyba typu

en: Unknown evaluation error
cs: Neznámá chyba při vyhodnocování

en: Invalid template file: %s
cs: Neplatný soubor šablony: %s

en: Error while opening autoformat template
cs: Chyba při otevírání šablony automatického formátu.

en: %d row | %d rows
cs[0]: %d řádek
cs[1]: %d řádky
cs[2]: %d řádků

en: %d col | %d cols
cs[0]: %d sloupec
cs[1]: %d sloupce
cs[2]: %d sloupců

en: The target region is too small.  It should be at least %s by %s
cs: Cílová oblast je příliš malá. Měla by být velká alespoň %s krát %s

en: The target region is too small.  It should be at least %d column wide | The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
cs[0]: Cílová oblast je příliš malá. Měla by být široká alespoň %d sloupec
cs[1]: Cílová oblast je příliš malá. Měla by být široká alespoň %d sloupce
cs[2]: Cílová oblast je příliš malá. Měla by být široká alespoň %d sloupců

en: The target region is too small.  It should be at least %d row high | The target region is too small.  It should be at least %d rows high
cs[0]: Cílová oblast je příliš malá. Měla by být vysoká alespoň %d řádek
cs[1]: Cílová oblast je příliš malá. Měla by být vysoká alespoň %d řádky
cs[2]: Cílová oblast je příliš malá. Měla by být vysoká alespoň %d řádků

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: SUM:sum of the given values
cs: SUM:součet zadaných hodnot

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: values:a list of values to add
cs: values:seznam hodnot, které se mají sečíst

en: SUM computes the sum of all the values and cells referenced in the argument list.
cs: SUM spočítá součet všech hodnost a buněk odkazovaných v seznamu argumentů.

en: This function is Excel compatible.
cs: Tato funkce je kompatibilní s aplikací Excel.

en: This function is OpenFormula compatible.
cs: Tato funkce je kompatibilní se standardem OpenFormula.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: PRODUCT:product of the given values
cs: PRODUCT:součin zadaných hodnot

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: values:a list of values to multiply
cs: values:seznam hodnot, které se mají vynásobit

en: PRODUCT computes the product of all the values and cells referenced in the argument list.
cs: PRODUCT vypočítá součin všech hodnot a buněk odkazovaných v seznamu argumentů.

en: If all cells are empty, the result will be 0.
cs: Pokud jsou všechny buňky prázdné, bude výsledkem 0.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: GNUMERIC_VERSION:the current version of Gnumeric
cs: GNUMERIC_VERSION:aktuální verze aplikace Gnumeric

en: GNUMERIC_VERSION returns the version of gnumeric as a string.
cs: GNUMERIC_VERSION vrací verzi aplikace Gnumeric v podobě textu.

en: TABLE:internal function for data tables
cs: TABLE:interní funkce pro datové tabulky

en: This function should not be called directly.
cs: Tato funkce by neměla být volána přímo.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: IF:conditional expression
cs: IF:podmíněný výraz

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: cond:condition
cs: cond:podmínka

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: trueval:value to use if condition is true
cs: trueval:hodnota, která se použije, když je podmínka splněna

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: falseval:value to use if condition is false
cs: falseval:hodnota, která se použije, když není podmínka splněna

en: This function first evaluates the condition.  If the result is true, it will then evaluate and return the second argument.  Otherwise, it will evaluate and return the last argument.
cs: Tato funkce nejprve vyhodnotí podmínku. Je-li výsledkem pravda, bude vyhodnocen a vrácen druhý argument. V opačném případě je vyhodnocen a vrácen poslední argument.

en: Function implementation not available.
cs: Implementace funkce není k dispozici.

en: Unknown Function
cs: Neznámá funkce

note: xgettext: This represents a made-up translated function name.
en: unknown%d
cs: neznámá%d

en: Boolean
cs: Pravdivostní hodnota

en: Cell Range
cs: Oblast buněk

en: Area
cs: Oblast

en: Scalar, Blank, or Error
cs: Skalár, prázdné nebo chyba

en: Scalar
cs: Skalár

note: Missing values will be NULL.
en: Any
cs: Cokoli

en: Refreshing DataSlicer in %s
cs: Občerstvuje se datový průřez v %s

en: Fit
cs: Přizpůsobit

en: Fit Width
cs: Přizpůsobit šířku

en: Fit Height
cs: Přizpůsobit výšku

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
cs: %.1f × %.1f bodů
    %d × %d pixelů

en: Missing function category name.
cs: Schází název kategorie funkce.

en: Function group is empty.
cs: Skupina funkce je prázdná.

en: No load_stub method.
cs: Neexistuje metoda load_stub.

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
cs[0]: %d funkce v kategorii „%s“
cs[1]: Skupina %d funkcí v kategorii „%s“
cs[2]: Skupina %d funkcí v kategorii „%s“

en: Missing file name.
cs: Schází název souboru.

en: Cannot read UI description from %s: %s
cs: Nelze přečíst popis uživatelského rozhraní ze souboru %s: %s

note: xgettext : %d gives the number of actions. This is input to ngettext.
en: User interface with %d action | User interface with %d actions
cs[0]: Uživatelské rozhraní s %d akcí
cs[1]: Uživatelské rozhraní se %d akcemi
cs[2]: Uživatelské rozhraní s %d akcemi

en: Invalid solver model type.
cs: Neplatný typ modelu řešitele.

en: Missing fields in plugin file
cs: Schází pole v souboru zásuvného modulu

en: Solver Algorithm %s
cs: Algoritmus řešitele %s

en: Module file "%s" has invalid format.
cs: Soubor s modulem „%s“ má neplatný formát.

en: File doesn't contain "%s" array.
cs: Soubor neobsahuje pole „%s“.

en: Filled Object Properties
cs: Vlastnosti vyplněného objektu

en: Line/Arrow Properties
cs: Vlastnosti čáry/šipky

en: Polygon Properties
cs: Vlastnosti mnohoúhelníku

en: clipboard
cs: schránka

en: Cut of %s
cs: Vyjmout %s

en: Automatically detected
cs: Automaticky rozpoznat

note: xgettext: If possible try to use the same mnemonic for * Advanced and Simple
en: Advanc_ed
cs: Pokr_očilé

en: Simpl_e
cs: J_ednoduché

en: Open Spreadsheet File
cs: Otevření tabulkového souboru

en: Import Data File
cs: Import datového souboru

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Text Files
cs: Textové soubory

en: Spreadsheets
cs: Tabulkové kalkulátory

en: Data Files
cs: Datové soubory

en: File _type:
cs: _Typ souboru:

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
cs: Vybraný formát souborů nepodporuje ukládání více listů v jednom souboru.
    Pokud chcete uložit všechny listy, uložte je do oddělených souborů nebo použijte jiný formát souboru.
    Chcete uložit pouze aktuální list?

en: Save the current workbook as
cs: Uložení aktuálního sešitu jako

en: Export the current workbook or sheet to
cs: Export aktuálního sešitu nebo listu do

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
cs: Zadaná přípona souboru neodpovídá vybranému typu souboru. Chcete přesto použít tento název souboru?

en: %F %T
cs: %-d.%-m.%Y %-H:%M:%S

en: The file you are about to save has changed on disk. If you continue, you will overwrite someone else's changes.
    
    File: <b>%s</b>
    Location: %s
    
    Last modified: <b>%s</b>
cs: Soubor, který chcete uložit, se na disku změnil. Pokud budete pokračovat, přepíšete změny provedené jinde.
    
    Soubor: <b>%s</b>
    Umístění: %s
    
    Naposledy změněno: <b>%s</b>

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Do you want to export the <b>current sheet</b> of this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
cs: Chcete exportovat <b>aktuální list</b> tohoto sešitu do umístění „<b>%s</b>“ pomocí nástroje pro export „<b>%s</b>“?

en: Do you want to export this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
cs: Chcete exportovat tento sešit do umístění „<b>%s</b>“ pomocí nástroje pro export „<b>%s</b>“?

en: Unable to repeat export since no previous export information has been saved in this session.
cs: Nelze opakovat export protože v tomto sezení nebyly uloženy žádné informace o předchozím exportu.

en: Multiple errors
cs: Více chyb

en: Question
cs: Dotaz

en: Warning
cs: Varování

en: The plugin with id %s is required but cannot be found.
cs: Zásuvný modul s id %s je vyžadován, ale nebyl nalezen.

en: The %s plugin is required but is not loaded.
cs: Zásuvný modul %s je vyžadován, ale není načten.

[ctx: Stock label]
en: _Open
cs: _Otevřít

[ctx: Stock label]
en: _Save
cs: _Uložit

[ctx: Stock label]
en: Save _As
cs: Uložit j_ako

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
cs: _Zrušit

[ctx: Stock label]
en: _OK
cs: _Budiž

en: Unknown sheet "%s"
cs: Neznámý list „%s“

en: Invalid export option "%s" for format %s
cs: Neplatná volba exportu „%s“ pro formát %s

en: Link target
cs: Cíl odkazu

en: Unable to activate the url '%s'
cs: Nelze aktivovat adresu URL „%s“

en: Unable to open '%s'
cs: Nelze otevřít „%s“

en: Width:
cs: Šířka:

en: Height:
cs: Výška:

note: xgettext: This is input to ngettext based on the number of pixels.
en: (%d pixel) | (%d pixels)
cs[0]: (%d pixel)
cs[1]: (%d pixely)
cs[2]: (%d pixelů)

note: xgettext: This is input to ngettext based on the integer number of points.
en: %d.00 pt
cs: %d,00 pt

en: %d.00 pts
cs: %d,00 pt

note: xgettext: The number of points here is always a fractional number, ie. not an integer.
en: %.2f pts
cs: %.2f pt

en: _Move
cs: _Přesunout

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy _Formats
cs: Kopírovat _formát

en: Copy _Values
cs: Kopírovat _hodnoty

en: Shift _Down and Copy
cs: Posunout buňky _dolů a kopírovat

en: Shift _Right and Copy
cs: Posunout buňky dop_rava a kopírovat

en: Shift Dow_n and Move
cs: Posunout buňky dolů a přesu_nout

en: Shift Righ_t and Move
cs: Posunout buňky doprava a přesunou_t

en: C_ancel
cs: _Zrušit

en: Drag to autofill
cs: Táhnout pro automatické vyplnění

en: Drag to move
cs: Táhnout pro přesunutí

en: Display Gnumeric's version
cs: Zobrazit verzi aplikace Gnumeric

en: Set the root library directory
cs: Nastavit kořenovou složku knihoven

en: DIR
cs: SLOŽKA

en: Adjust the root data directory
cs: Upravit kořenovou složku dat

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
cs: Verze gnumeric „%s“
    datadir := „%s“
    libdir := „%s“

en: Gnumeric Options
cs: Volby aplikace Gnumeric

en: Show Gnumeric Options
cs: Zobrazit volby aplikace Gnumeric

en: Specify the size and location of the initial window
cs: Určit velikost a umístění počátečního okna

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
cs: ŠÍŘKAxVÝŠKA+X+Y

en: Don't show splash screen
cs: Nezobrazovat uvítací obrazovku

en: Don't display warning dialogs when importing
cs: Nezobrazovat varovná dialogová okna při importu

en: Exit immediately after loading the selected books
cs: Skončit hned po načtení vybraných sešitů

en: [FILE ...]
cs: [SOUBOR…]

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
cs: %s
    Spuštěním „%s --help“ si zobrazíte úplný seznam dostupných přepínačů příkazové řádky.

en: An array must have at least 1 element
cs: Pole musí mít alespoň 1 prvek

en: Arrays must be rectangular
cs: Pole musí být obdélníková

en: Constructed ranges use simple references
cs: Sestavené oblasti používají jednoduché odkazy

en: All entries in the set must be references
cs: Všechny záznamy v množině musí být odkazy

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
cs: Název „%s“ v listu „%s“ neexistuje

en: Name '%s' does not exist
cs: Název „%s“ neexistuje

en: '%s' cannot be used as a name
cs: „%s“ nelze použít jako název

en: Unknown sheet '%s'
cs: Neznámý list „%s“

en: () is an invalid expression
cs: () je neplatný výraz

en: Name '%s' does not exist in workbook
cs: Název „%s“ v sešitu neexistuje

en: Unknown workbook '%s'
cs: Neznámý sešit „%s“

en: Unknown workbook
cs: Neznámý sešit

en: Could not find matching closing quote
cs: Nelze najít odpovídající uzavírací uvozovky

en: Sheet name is required
cs: Je požadován název listu

en: The number is out of range
cs: Číslo je mimo rozsah

en: Improperly formatted error token
cs: Nesprávně formátovaný chybový prvek

en: Multiple expressions are not supported in this context
cs: V tomto kontextu nejsou podporovány vícenásobné výrazy

en: Could not find matching opening parenthesis
cs: Nelze najít odpovídající otevírací závorku

en: Could not find matching closing parenthesis
cs: Nelze najít odpovídající uzavírací závorku

en: Invalid expression
cs: Neplatný výraz

en: Unexpected token %c
cs: Neočekávaný prvek %c

en: Page &[PAGE]
cs: Strana &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
cs: Strana &[PAGE] z &[PAGES]

en: File Name
cs: Název souboru

en: Path
cs: Cesta

en: Title
cs: Záhlaví

en: There is no object with name '%s'
cs: Neexistuje žádný objekt s názvem „%s“

en: Unknown paper size
cs: Neznámá velikost papíru

en: PDF export
cs: Export PDF

en: Even one cell is too large for this page.
cs: I jediná buňka je příliš velká pro tuto stránku.

en: Print Selection
cs: Tisk výběru

en: You have chosen more than 1000 pages to preview. This may take a long time. Do you really want to proceed?
cs: Máte zvoleno více jak 1000 stránek pro náhled. To může zabrat hodně času. Chcete opravdu pokračovat?

en: Preparing to preview
cs: Příprava k náhledu

en: Preparing to print
cs: Příprava k tisku

en: Creating preview of page %3d
cs: Vytváří se náhled stránky %3d

en: Printing page %3d
cs: Tiskne se stránka %3d

en: Creating preview of page %3d of %3d page | Creating preview of page %3d of %3d pages
cs[0]: Vytváří se náhled stránky %3d z celkem %3d stránky
cs[1]: Vytváří se náhled stránky %3d z celkem %3d stránek
cs[2]: Vytváří se náhled stránky %3d z celkem %3d stránek

en: Printing page %3d of %3d page | Printing page %3d of %3d pages
cs[0]: Tiskne se stránka %3d z celkem %3d stránky
cs[1]: Tiskne se stránka %3d z celkem %3d stránek
cs[2]: Tiskne se stránka %3d z celkem %3d stránek

en: _All workbook sheets
cs: _Všechny listy sešitu

en: Also print _hidden sheets
cs: Tisknout i _skryté listy

en: A_ctive workbook sheet
cs: _Aktivní list sešitu

en: _Workbook sheets:
cs: Listy s_ešitu:

en: Current _selection only
cs: Pouze aktuální _výběr

en: _Ignore defined print area
cs: _Ignorovat definovanou tiskovou oblast

en: from:
cs: od:

en: Ignore all _manual page breaks
cs: Ignorovat všechna ruční zalo_mení

en: Failed to create temporary file for printing: %s
cs: Selhalo vytvoření dočasného souboru pro tisk: %s

en: Gnumeric Print Range
cs: Rozsah tisku

en: Print to File
cs: Tisk do souboru

en: Searching for regular expressions and numbers are mutually exclusive.
cs: Hledání regulárních výrazů a čísel se navzájem vylučuje.

en: The search text must be a number.
cs: Hledaný text musí být číslo.

en: You must specify a range to search.
cs: Musíte zadat oblast hledávání.

en: The search range is invalid.
cs: Oblast hledání není platná.

en: %s does not support multiple ranges
cs: %s nepodporuje více oblastí

en: (empty)
cs: (prázdná)

en: Remove %d Link | Remove %d Links
cs[0]: Odstranit %d odkaz
cs[1]: Odstranit %d odkazy
cs[2]: Odstranit %d odkazů

en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Paste _Special
cs: Vložit j_inak

en: _Insert Cells...
cs: _Vložit buňky…

en: _Delete Cells...
cs: _Odstranit buňky…

en: _Insert Column(s)
cs: Vlož_it sloupce

en: _Delete Column(s)
cs: O_dstranit sloupce

en: _Insert Row(s)
cs: Vlož_it řádky

en: _Delete Row(s)
cs: O_dstranit řádky

en: Clear Co_ntents
cs: Vymazat _obsah

en: Add _Comment...
cs: Přidat _komentář…

en: Edit Co_mment...
cs: Upravit ko_mentář…

en: _Remove Comments
cs: Odst_ranit komentáře

en: Add _Hyperlink...
cs: Přidat _hypertextový odkaz…

en: Edit _Hyperlink...
cs: Upravit _hypertextový odkaz…

en: _Remove Hyperlink
cs: Odst_ranit hypertextový odkaz

en: _Edit DataSlicer
cs: _Upravit datový průřez

en: _Refresh DataSlicer
cs: Obče_rstvit datový průřez

en: DataSlicer Field _Order
cs: P_ořadí polí datového průřezu

en: Up
cs: Výše

en: Down
cs: Níže

note: end sub menu
en: _Format All Cells...
cs: _Formát všech buněk…

en: C_onditional Formatting...
cs: P_odmíněný formát…

en: _Unmerge
cs: _Rozdělit

en: Auto Fit _Width
cs: Automaticky přizpůsobit šíř_ku

en: Auto Fit _Height
cs: Automaticky přizpůsobit _výšku

note: start sub menu
en: _Width...
cs: Šíř_ka…

en: _Auto Fit Width
cs: _Automaticky přizpůsobit šířku

en: _Hide
cs: _Skrýt

en: _Unhide
cs: _Zviditelnit

note: start sub menu
en: Hei_ght...
cs: _Výška…

en: _Auto Fit Height
cs: _Automaticky přizpůsobit výšku

note: xgettext : %d gives the number of links. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Link | _Remove %d Links
cs[0]: Odst_ranit %d odkaz
cs[1]: Odst_ranit %d odkazy
cs[2]: Odst_ranit %d odkazů

note: xgettext : %d gives the number of comments. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Comment | _Remove %d Comments
cs[0]: Odst_ranit %d komentář
cs[1]: Odst_ranit %d komentáře
cs[2]: Odst_ranit %d komentářů

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
cs[0]: Vlož_it %d buňku…
cs[1]: Vlož_it %d buňky…
cs[2]: Vlož_it %d buněk…

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
cs[0]: O_dstranit %d buňku…
cs[1]: O_dstranit %d buňky…
cs[2]: O_dstranit %d buněk…

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
cs[0]: Vlož_it %d sloupec
cs[1]: Vlož_it %d sloupce
cs[2]: Vlož_it %d sloupců

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
cs[0]: O_dstranit %d sloupec
cs[1]: O_dstranit %d sloupce
cs[2]: O_dstranit %d sloupců

en: _Format %d Column | _Format %d Columns
cs[0]: _Formátovat %d sloupec
cs[1]: _Formátovat %d sloupce
cs[2]: _Formátovat %d sloupců

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
cs[0]: Vlož_it %d řádek
cs[1]: Vlož_it %d řádky
cs[2]: Vlož_it %d řádků

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
cs[0]: O_dstranit %d řádek
cs[1]: O_dstranit %d řádky
cs[2]: O_dstranit %d řádků

en: _Format %d Row | _Format %d Rows
cs[0]: _Formátovat %d řádek
cs[1]: _Formátovat %d řádky
cs[2]: _Formátovat %d řádků

en: _Format %d Cell... | _Format %d Cells...
cs[0]: _Formátovat %d buňku…
cs[1]: _Formátovat %d buňky…
cs[2]: _Formátovat %d buněk…

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Duplicate %d Object | Duplicate %d Objects
cs[0]: Duplikovat %d objekt
cs[1]: Duplikovat %d objekty
cs[2]: Duplikovat %d objektů

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Insert %d Object | Insert %d Objects
cs[0]: Vložit %d objekt
cs[1]: Vložit %d objekty
cs[2]: Vložit %d objektů

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Move %d Object | Move %d Objects
cs[0]: Přesunout %d objekt
cs[1]: Přesunout %d objekty
cs[2]: Přesunout %d objektů

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Resize %d Object | Resize %d Objects
cs[0]: Změnit velikost %d objektu
cs[1]: Změnit velikost %d objektů
cs[2]: Změnit velikost %d objektů

note: xgettext: this is a by-line for cell comments
en: By %s:
cs: Od %s:

en: Merge
cs: Sloučit

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
cs: Již zde existuje sloučená oblast, která se kříží
    %s!%s

en: Snap object to grid
cs: Přichytávat objekt k mřížce

en: Size _& Position
cs: Velikost _a poloha

en: _Snap to Grid
cs: Přichytávat k mříž_ce

en: _Order
cs: P_ořadí

en: Pul_l to Front
cs: Vyzvednout do _popředí

en: Pull _Forward
cs: Vyzvednout _výš

en: Push _Backward
cs: Odsunout _dál

en: Pus_h to Back
cs: Odsunout do _pozadí

en: _Delete
cs: O_dstranit

en: Print
cs: Tisk

en: Unknown failure while saving image
cs: Neznámá chyba při ukládání obrázku

en: Save as
cs: Uložení jako

en: _Save As Image
cs: _Uložit jako obrázek

en: Unknown image format
cs: Neznámý formát obrázku

en: Open in _New Window
cs: Otevřít v _novém okně

en: Copy to New Graph S_heet
cs: Kopírovat na nový _list grafu

en: Series as:
cs: Řada jako:

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Columns"
en: Columns
cs: Sloupce

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Rows"
en: Rows
cs: Řádky

en: Use first series as shared abscissa
cs: Použít první řadu jako první souřadnice (abscissa)

en: New graph sheet
cs: Nový list grafu

en: Because of GTK bug #705640, a sheet object widget is not being printed.
cs: Z důvodu chyby #705640 v GTK se netiskne widget s objektem listu.

en: Frame
cs: Rámec

en: Button
cs: Tlačítko

en: Pressed Button
cs: Zmáčknuté tlačítko

en: Released Button
cs: Uvolněné tlačítko

note: FIXME: This text sucks:
en: Change widget
cs: Změnit prvek

en: Adjustment Properties
cs: Vlastnosti vyrovnání

en: Configure Scrollbar
cs: Nastavit posuvník

en: Configure Spinbutton
cs: Nastavit číselník

en: Spinbutton Properties
cs: Vlastnosti číselníku

en: Configure Slider
cs: Nastavit táhlo

en: Slider Properties
cs: Vlastnosti táhla

en: CheckBox %d
cs: Zaškrtávací políčko %d

note: FIXME: This text sucks:
en: Clicking checkbox
cs: Klikatelné zaškrtávací políčko

en: RadioButton
cs: Skupinový přepínač

note: FIXME: This text sucks:
en: Clicking radiobutton
cs: Klikatelný skupinový přepínač

en: Clicking in list
cs: Klikání v seznamu

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Cut
cs: Vyjmout

note: Oh, yeah?
en: This is a special version of Gnumeric.  It has been compiled
    with support for a very large number of columns.  Access to the
    column named TRUE may conflict with the constant of the same
    name.  Expect weirdness.
cs: Toto je speciální verze aplikace Gnumeric. Byla sestavena
    s podporou velmi velkého počtu sloupců. Přístup ke sloupci
    s názvem TRUE může kolidovat s konstantou stejného názvu.
    Očekávejte podivné chování.

en: Display Zeros
cs: Zobrazovat nuly

en: Control whether zeros are shown are blanked out.
cs: Řídí, zda se nuly zobrazují nebo ne.

en: Display Grid
cs: Zobrazovat mřížku

en: Control whether the grid is shown.
cs: Řídí, zda se zobrazuje mřížka.

en: Target region contains merged cells
cs: Cílová oblast obsahuje sloučené buňky

en: cannot operate on merged cells
cs: nelze vykonat na sloučených buňkách

en: cannot operate on array formulæ
cs: nelze vykonat na poli vzorců

en: Insert Columns
cs: Vložit sloupce

en: Delete Columns
cs: Odstranit sloupce

en: Insert Rows
cs: Vložit řádky

en: Delete Rows
cs: Odstranit řádky

en: Display program version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Be somewhat more verbose during conversion
cs: Během převodu informovat o něco víc podrobněji

en: Optionally specify an encoding for imported content
cs: Nepovinné určení kódování importovaného obsahu

en: ENCODING
cs: KÓDOVÁNÍ

en: Optionally specify which importer to use
cs: Nepovinné určení, jaký import použít

en: List the available importers
cs: Vypsat dostupné typy importu

en: Merge listed files (all same format) to make this file
cs: Sloučit vypsané soubory (všechny ve stejném formátu), aby vytvořily tento soubor

en: Optionally specify which exporter to use
cs: Nepovinné určení, který export použít

en: Detailed instructions for the chosen exporter
cs: Podrobné instrukce pro vybraný export

en: string
cs: text

en: List the available exporters
cs: Vypsat dostupné typy exportu

en: Export a file for each sheet if the exporter only supports one sheet at a time
cs: Exportovat soubor pro každý list, pokud typ exportu podporuje jen jeden list.

en: Export graphs
cs: Exportovat grafy

en: List the available image formats
cs: Vypsat dostupné formáty obrázků

en: Change the contents of a cell before writing --set A12=2
cs: Před zápisem změnit obsah buněk (--set A12=2)

en: Recalculate all cells before writing the result
cs: Před zápisem výsledků přepočítat všechny buňky

en: Resize to given ROWSxCOLS
cs: Změnit velikost na zadaných ŘÁDKŮ×SLOUPCŮ

en: Output via the clipboard
cs: Výstup přes schránku

en: The range to export
cs: Oblast pro export

en: Goal seek areas
cs: Oblasti hledání cíle

en: Run the solver
cs: Spustit řešitele

en: Tool test specs
cs: Specifikace testovacího nástroje

en: Cannot parse export options.
cs: Nelze zpracovat volby exportu.

en: Selected exporter (%s) does not have the ability to split a workbook into sheets.
cs: Vybraný typ exportu (%s) nemá možnost rozdělit pracovní sešit na jednotlivé listy.

en: Selected exporter (%s) does not have the ability to export a subset of sheets.
cs: Vybraný typ exportu (%s) nemá možnost exportovat jen podmnožinu listů.

en: Selected exporter (%s) can only export one sheet at a time.
cs: Vybraný typ exportu (%s) umí exportovat v daný okamžik jen jeden list.

en: Name conflict during merge: '%s' appears twice at workbook scope.
cs: Konflikt názvů při slučování: „%s“ se v rámci sešitu objevuje dvakrát.

en: Adding sheets from %s
cs: Přidávají se listy z %s

en: Failed to create solver
cs: Nelze vytvořit řešitele

en: Solver reached time or iteration limit
cs: Řešitel narazil na omezení času nebo počtu iterací

en: Solver ran, but failed
cs: Řešitel běžel, ale selhal

en: Solver: %s
cs: Řešitel: %s

en: Invalid export option "%s=%s" for image export
cs: Neplatná volba „%s=%s“ pro export obrázku

en: Failed to set cell %s
cs: Selhalo nastavení buňky %s

en: Unknown exporter '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
cs: Neznámý export „%s“.
    Zkuste si zobrazit seznam možností pomocí --list-exporters.

en: Unable to guess exporter to use for '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
cs: Není možné odhadnout export, který se má použít pro „%s“.
    Zkuste si zobrazit seznam možností pomocí --list-exporters.

en: Using exporter %s
cs: Používá se export %s

en: An output file name or an explicit export type is required.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
cs: Je vyžadován název výstupního souboru nebo explicitní typ exportu.
    Zkuste si zobrazit seznam možností pomocí --list-exporters.

en: Unknown importer '%s'.
    Try --list-importers to see a list of possibilities.
cs: Neznámý import „%s“.
    Zkuste si zobrazit seznam možností pomocí --list-importers.

en: Loading %s failed
cs: Načtení %s selhalo

en: Resizing to %dx%d
cs: Mění se velikost na %d × %d

en: Resizing of sheet %s failed
cs: Změnit velikosti listu %s selhala

en: INFILE [OUTFILE]
cs: VSTUPNÍ_SOUBOR [VÝSTUPNÍ_SOUBOR]

en: ssconvert version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
cs: ssconvert verze „%s“
    datadir := „%s“
    libdir := „%s“

en: --export-file-per-sheet and --merge-to are incompatible
cs: --export-file-per-sheet a --merge-to nelze použít dohromady

en: Usage: %s [OPTION...] %s
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] %s

en: Send output to file
cs: Poslat výstup do souboru

en: Output copy highlighting differences
cs: Vypsat kopii se zvýrazněnými rozdíly

en: Output in xml format
cs: Výstup ve formátu XML

en: %s: Failed to read %s: %s
cs: %s: Selhalo čtení %s: %s

en: Differences for sheet %s:
cs: Rozdíly pro list %s:

en: Sheet %s removed.
cs: List %s odstraněn.

en: Sheet %s added.
cs: List %s přidán.

en: Sheet order changed.
cs: Pořadí listů změněno.

en: Sheet attribute %s changed.
cs: Atribut %s u listu změněn.

en: Column %s changed.
cs: Sloupec %s změněn.

en: Row %d changed.
cs: Řádek %d změněn.

en: Cell %s changed.
cs: Buňka %s změněna.

en: Cell %s removed.
cs: Buňka %s odstraněna.

en: Cell %s added.
cs: Buňka %s přidána.

en: Style of %s was changed.
cs: Styl u %s byl změněn.

en: Name %s changed.
cs: Název %s změněn.

en: Name %s removed.
cs: Název %s odstraněn.

en: Name %s added.
cs: Název %s přidán.

en: %s: Unable to guess exporter to use for %s.
cs: %s: Nelze odhadnout, který exportní program se má použít pro %s.

en: OLDFILE NEWFILE
cs: STARÝ_SOUBOR NOVÝ_SOUBOR

en: ssdiff version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
cs: verze ssdiff „%s“
    datadir := „%s“
    libdir := „%s“

en: %s: Only one output format may be specified.
cs: %s: Může být uveden jen jeden výstupní formát.

en: %s: Failed to create output file: %s
cs: %s: Selhalo vytvoření výstupního souboru: %s

en: Only print a count of matches per file
cs: Vypsat pouze počet shod u každého souboru

en: Search only via the string table, display a count of the references.
cs: Hledat jen přes tabulku řetězců, zobrazit počet odkazů.

en: Get patterns from a file, one per line
cs: Získat vzory ze souboru, na každém řádku jeden

en: Pattern is a set of fixed strings
cs: Vzor je množinou pevně daných řetězců

en: Print the filename for each match
cs: Vypsat název souboru pro každou shodu

en: Do not print the filename for each match
cs: Nevypisovat název souboru pro každou shodu

en: Ignore differences in letter case
cs: Ignorovat rozdíly ve velikosti písmen

en: Print filenames with matches
cs: Vypsat názvy souborů se shodami

en: Print filenames without matches
cs: Vypsat názvy souborů bez shod

en: Print the location of each match
cs: Vypsat umístění každého ze souborů

en: Suppress all normal output
cs: Potlačit všechny normální výstupy

en: Search results of expressions too
cs: Hledat také výsledky výrazů

en: Print the location type of each match
cs: Vypsat typ umístění každého ze souborů

en: Search for cells that do not match
cs: Hledat buňky, které se neshodují

en: Match only whole words
cs: Pouze celá slova

en: Recalculate all cells
cs: Přepočítat všechny buňky

en: result
cs: výsledek

en: comment
cs: komentář

en: PATTERN INFILE...
cs: VZOR VSTUPNÍ_SOUBOR…

en: version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
cs: verze „%s“
    datadir := „%s“
    libdir := „%s“

en: %s: Cannot read %s: %s
cs: %s: Nelze číst %s: %s

en: %s: Missing pattern
cs: %s: Schází vzor

en: List MIME types which ssindex is able to read
cs: Vypsat typy MIME, které ssindex umí číst

en: Index the given files
cs: Indexovat zadané soubory

en: INFILE...
cs: VSTUPNÍ_SOUBOR…

en: ssindex version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
cs: verze ssindex „%s“
    datadir := „%s“
    libdir := „%s“

en: Error while trying to export file as text
cs: Chyba při pokusu exportovat soubor jako text

en: eol must be one of unix, mac, and windows
cs: Zakončení řádku musí být unix nebo mac nebo windows

en: Invalid value for option %s: "%s"
cs: Neplatná hodnota pro volbu %s: „%s“

en: Text (configurable)
cs: Text (nastavitelný)

note: FIXME: What locale?
en: There are more rows of data than there is room for in the sheet.  Extra rows will be ignored.
cs: Je více řádků dat, než na kolik je v listu místa. Další řádky budou ignorovány.

note: FIXME: What locale?
en: There are more columns of data than there is room for in the sheet.  Extra columns will be ignored.
cs: Je více sloupců dat, než na kolik je v listu místa. Další sloupce budou ignorovány.

en: Error while trying to read file
cs: Chyba při pokusu o čtení souboru

en: This importer can only be used with a GUI.
cs: Tento import je možné použít poze v grafickém rozhraní.

en: Text to Columns
cs: Text do sloupců

en: Only one column of input data can be parsed at a time
cs: Najednou lze zpracovat pouze jeden sloupec vstupních dat

en: There is no data to convert
cs: Nejsou žádná data pro konverzi

en: Error while trying to parse data into sheet
cs: Chyba při pokusu o zpracování dat do listu

en: The file contains %d NUL character. It has been changed to a space. | The file contains %d NUL characters. They have been changed to spaces.
cs[0]: Soubor obsahuje %d nulový znak NULL. Bude změněn na mezeru.
cs[1]: Soubor obsahuje %d nulové znaky NULL. Budou změněny na mezery.
cs[2]: Soubor obsahuje %d nulových znaků NULL. Budou změněny na mezery.

en: The file contains invalid UTF-8 encoded characters and has been truncated
cs: Soubor obsahuje neplatné znaky kódované v UTF-8 a bude oříznut

en: That file is not in the given encoding.
cs: Tento soubor není v daném kódování.

en: Some data did not fit on the sheet and was dropped.
cs: Některá data nepasují do listu a budou zahozena.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
cs: Chyba zpracování při pokusu o zpracování dat do listu

en: Error while trying to write CSV file
cs: Chyba při pokusu zapsat soubor CSV

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
cs: Hodnoty oddělené čárkou nebo tabulátorem (CSV/TSV)

en: Text import (configurable)
cs: Import textu (nastavitelný)

en: Comma separated values (CSV)
cs: Hodnoty oddělené čárkou (CSV)

en: ANOVA: Two-Factor Without Replication
cs: Analýza rozptylu: Dva faktory bez opakování

en: /Summary/Count/Sum/Average/Variance
cs: /Souhrn/Počet/Součet/Průměr/Rozptyl

en: Row %i
cs: Řádek %i

en: Column %i
cs: Sloupec %i

en: "ANOVA";[Red]"Invalid ANOVA: Missing Observations"
cs: "Analýza rozptylu";[Red]"Neplatná analýza rozptylu: Schází pozorování"

en: /Source of Variation/Rows/Columns/Error/Total
cs: /Zdroj variability/Řádky/Sloupce/Chyba/Celkem

en: /SS/df/MS/F/P-value/F critical
cs: /SS/df/MS/F/P-hodnota/kritická hodnota F

en: Insufficient space available for ANOVA table.
cs: Nedostatek místa dostupného pro tabulku analýzy rozptylu.

en: ANOVA: Two-Factor Fixed Effects With Replication
cs: Analýza rozptylu: Dva faktory s pevným efektem s opakováním

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor B in an ANOVA
en: B, Level %i
cs: B, úroveň %i

en: Subtotal
cs: Mezisoučet

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor A in an ANOVA
en: A, Level %i
cs: A, úroveň %i

en: /Count/Sum/Average/Variance
cs: /Počet/Součet/Průměr/Rozptyl

en: /Source of Variation/Factor A/Factor B/Interaction/Error/Total
cs: /Zdroj variability/Faktor A/Faktor B/Interakce/Chyba/Celkem

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
cs: Dvoufaktorová analýza rozptylu (%s), bez opakování

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
cs: Dvoufaktorová analýza rozptylu (%s), s opakováním

en: ANOVA
cs: Analýza rozptylu

en: Two Factor ANOVA
cs: Dvoufaktorová analýza rozptylu

en: Auto Expression (%s)
cs: Automatický výraz (%s)

en: Auto Expression
cs: Automatický výraz

note: translator info: The quotation marks in the next strings need to remain since these are Excel-style format strings
en: [>=5]"Test of Independence";[<5][Red]"Invalid Test of Independence"
cs: [>=5]"Test nezávislosti";[<5][Red]"Neplatný test nezávislosti"

en: [>=5]"Test of Homogeneity";[<5][Red]"Invalid Test of Homogeneity"
cs: [>=5]"Test homogenity";[<5][Red]"Neplatný test homogenity"

en: /Test Statistic/Degrees of Freedom/p-Value/Critical Value
cs: /Testovací statistiky:/Stupně volnosti:/p-hodnota:/Kritická hodnota:

en: Test of Independence (%s)
cs: Test nezávislosti (%s)

en: Test of Homogeneity (%s)
cs: Test homogenity (%s)

en: Test of Independence
cs: Test nezávislosti

en: Test of Homogeneity
cs: Test homogenity

en: Row %d
cs: Řádek %d

en: Standard Error
cs: Směrodatná chyba

en: Holt's trend corrected exponential
    smoothing requires at least 2
    output columns for each data set.
cs: Holtovo exponenciální vyhlazení oprav
    trendů vyžaduje nejméně 2 výstupní
    sloupce pro každou množinu dat.

en: /Level/Trend/Seasonal Adjustment
cs: /Úroveň/Trend/Sezónní přizpůsobení

en: The additive Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
cs: Metoda dodatečného Holtova-Wintersova
    exponenciálního vyhlazení vyžaduje nejméně
    4 výstupní sloupce pro každou množinu dat.

en: The multiplicative Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
cs: Metoda vícenásobného Holtova-Wintersova
    exponenciálního vyhlazení vyžaduje nejméně
    4 výstupní sloupce pro každou množinu dat.

en: Exponential Smoothing (%s)
cs: Exponenciální vyhlazení (%s)

en: /Frequency Table/Category
cs: /Frekvenční tabulka/Kategorie

en: Area %d
cs: Oblast %d

en: Frequency Table (%s)
cs: Frekvenční tabulka (%s)

en: Frequency Table
cs: Frekvenční tabulka

note: translator note: only translate the "to below" and "up to" exclusive of the quotation marks:
en: "to below" * General
cs: "do méně než" * General

en: "up to" * General
cs: "až do" * General

note: translator note: only translate the "to" and "\xe2\x88\x9e" exclusive of the quotation marks:
en: "to" * "∞"
cs: "do" * "∞"

note: translator note: only translate the "from" and "above" exclusive of the quotation marks:
en: "from" * General
cs: "od" * General

en: "above" * General
cs: "více než" * General

note: translator note: only translate the "from" and "\xe2\x88\x92\xe2\x88\x9e" exclusive of the quotation marks:
en: "from" * "−∞";"from" * "−∞"
cs: "od" * "−∞";"od" * "−∞"

en: Frequency Density
cs: Četnost výskytu

en: Frequency
cs: Četnost

en: /At Risk/Deaths/Censures/Probability
cs: /Rizikové/Úmrtí/Cenzury/Pravděpodobnost

en: /At Risk/Deaths/Probability
cs: /Rizikové/Úmrtí/Pravděpodobnost

en: Median
cs: Medián

en: /Log-Rank Test/Statistic/Degrees of Freedom/p-Value
cs: /Log-Rank test/Statistika/Stupně volnosti/p-hodnota

en: Kaplan-Meier Estimates
cs: Kaplanovy-Meierovy odhady

en: For the Anderson-Darling Test
    the sample size must be at
    least 8.
cs: Pro Andersonův-Darlingův test
    musí být velikost vzorku
    nejméně 8.

en: For the Cramér-von Mises Test
    the sample size must be at
    least 8.
cs: Pro Cramérův-von Misesův text
    musí být velikost vzorku
    nejméně 8.

en: For the Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
    the sample size must be at least 5.
cs: Pro Lillieforův (Kolomogorovův-Smirnovův)
    test musí být velikost vzorku nejméně 5.

en: For the Shapiro-Francia Test
    the sample size must be at
    least 5 and at most 5000.
cs: Pro Shapirův-Franciův test
    musí být velikost vzorku
    nejméně 5 a nejvíce 5000.

note: xgettext: * Note to translators: in the following string and others like it, * the "/" is a separator character that can be changed to anything * if the translation needs the slash; just use, say, "|" instead. * * The items are bundled like this to increase translation context.
en: /Alpha/p-Value/Statistic/N/Conclusion
cs: /Alfa/p-hodnota/Statistika/N/Závěr

en: Not normal
cs: Nenormální

en: Possibly normal
cs: Možná normální

en: Normality Test (%s)
cs: Test normality (%s)

en: Normality Test
cs: Test normality

en: /Student-t Test/N/Observed Mean/Hypothesized Mean/Observed Variance/Test Statistic/df/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
cs: Studentův t-test/N/Pozorovaná střední hodnota/Hypotetická střední hodnota/Pozorovaný rozptyl/Testovací statistiky/df/α/P (T≤t) pro jednostrannou alternativu/P (T≤t) pro oboustrannou alternativu

en: Student-t Test (%s)
cs: Studentův t-test (%s)

en: Student-t Test
cs: Studentův t-test

en: Principal components analysis has insufficient space.
cs: Analýza hlavních komponent nemá dostatek místa.

note: translator info: The quotation marks in the next strings need to remain since these are Excel-style format strings
en: "Principal Components Analysis";[Red]"Principal Components Analysis is invalid."
cs: "Analýza hlavních komponent";[Red]"Analýza hlavních komponent je neplatná."

en: Covariances
cs: Kovariance

en: /Count/Mean/Variance//Eigenvalues/Eigenvectors
cs: /Počet/Střední hodnota/Rozptyl//Vlastní hodnoty/Vlastní vektory

en: Percent of Trace
cs: Procenta sledování:

en: Principal Components Analysis (%s)
cs: Analýza hlavních komponent (%s)

en: /Sign Test/Median/Predicted Median/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
cs: /Znaménkový test/Medián/Předpovídaný medián/Testová statistika/N/α/P (T≤t) pro jednostrannou alternativu/P (T≤t) pro oboustrannou alternativu

en: /Sign Test/Median/Predicted Difference/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
cs: /Znaménkový test/Medián/Předpovídaný rozdíl/Testová statistika/N/α/P (T≤t) pro jednostrannou alternativu/P (T≤t) pro oboustrannou alternativu

en: Sign Test (%s)
cs: Znaménkový test (%s)

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Predicted Median/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
cs: /Wilcoxonův jednovýběrový test/Medián/Předpovídaný medián/N/S−/S+/Testová statistika/α/P (T≤t) pro jednostrannou alternativu/P (T≤t) pro oboustrannou alternativu

en: This p-value is calculated by a normal approximation.
    It is only valid if the sample size is at least 12.
cs: Tato p-hodnota je vypočítána normální aproximací.
    Je platná jen v případě, že velikost vzorku je nejméně 12.

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Observed Median Difference/Predicted Median Difference/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
cs: /Wilcoxonův jednovýběrový test/Medián/Pozorovaný rozdíl mediánů/Předpovídaný rozdíl mediánů/N/S−/S+/Testová statistika/α/P (T≤t) pro jednostrannou alternativu/P (T≤t) pro oboustrannou alternativu

en: Wilcoxon Signed Rank Test (%s)
cs: Wilcoxonův jednovýběrový test (%s)

en: Bin %i
cs: Třída %i

en: Area %i
cs: Oblast %i

en: Variable %i
cs: Proměnná %i

en: Correlations
cs: Korelace

en: Correlation (%s)
cs: Korelace (%s)

en: Covariance (%s)
cs: Kovariance (%s)

note: * Note to translators: in the following string and others like it, * the "/" is a separator character that can be changed to anything * if the translation needs the slash; just use, say, "|" instead. * * The items are bundled like this to increase translation context.
en: /Mean/Standard Error/Median/Mode/Standard Deviation/Sample Variance/Kurtosis/Skewness/Range/Minimum/Maximum/Sum/Count
cs: /Střední hodnota/Směrodatná chyba/Medián/Modus/Směrodatná odchylka/Rozptyl vzorku/Špičatost/Šikmost/Interval/Minimum/Maximum/Součet/Počet

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
cs: //%%%s%%%% IS pro střední hodnotu od/do

en: Largest (%d)
cs: Největší (%d)

en: Smallest (%d)
cs: Nejmenší (%d)

en: Descriptive Statistics (%s)
cs: Popisná statistika (%s)

en: Sampling (%s)
cs: Vzorkování (%s)

en: Sample
cs: Vzorek

en: /Mean/Known Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/z/P (Z<=z) one-tail/z Critical one-tail/P (Z<=z) two-tail/z Critical two-tail
cs: /Střední hodnota/Známý rozptyl/Pozorování/Hypotéza rozdílu středních hodnot/Pozorovaný rozdíl středních hodnot/z/P (Z<=z) pro jednostrannou alternativu/kritická hodnota z pro jednostrannou alternativu/P (Z<=z) pro oboustrannou alternativu/kritická hodnota z pro oboustrannou alternativu

en: z-Test (%s)
cs: z-test (%s)

en: z-Test
cs: z-test

en: /Mean/Variance/Observations/Pearson Correlation/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/Variance of the Differences/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
cs: /Střední hodnota/Rozptyl/Pozorování/Pearsonova korelace/Hypotéza rozdílu středních hodnot/Pozorovaný rozdíl středních hodnot/Rozptyl rozdílů/df/t-statistika/P (T<=t) pro jednostrannou alternativu/kritická hodnota t pro jednostrannou alternativu/P (T<=t) pro oboustrannou alternativu/kritická hodnota t pro oboustrannou alternativu

en: t-Test, paired (%s)
cs: t-test, párový (%s)

en: t-Test
cs: t-test

en: /Mean/Variance/Observations/Pooled Variance/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
cs: /Střední hodnota/Rozptyl/Pozorování/Sdružený rozptyl/Hypotéza rozdílu středních hodnot/Pozorovaný rozdíl středních hodnot/df/t-statistika/P (T<=T) pro jednostrannou alternativu/kritická hodnota t pro jednostrannou alternativu/P (T<=t) pro oboustrannou alternativu/kritická hodnota t pro oboustrannou alternativu

en: /Mean/Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
cs: /Střední hodnota/Rozptyl/Pozorování/Hypotéza rozdílu středních hodnot/Pozorovaný rozdíl středních hodnot/df/t-statistika/P (T<=T) pro jednostrannou alternativu/kritická hodnota t pro jednostrannou alternativu/P (T<=t) pro oboustrannou alternativu/kritická hodnota t pro oboustrannou alternativu

en: F-Test
cs: F-test

en: /Mean/Variance/Observations/df/F/P (F<=f) right-tail/F Critical right-tail/P (f<=F) left-tail/F Critical left-tail/P two-tail/F Critical two-tail
cs: /Střední hodnota/Rozptyl/Pozorování/df/F/P (F<=f) pro pravostrannou alternativu/kritická hodnota F pro pravostrannou alternativu/P (f<=F) pro levostrannou alternativu/kritická hodnota F pro levostrannou alternativu/P pro oboustrannou alternativu/kritická hodnota F pro oboustrannou alternativu

en: F-Test (%s)
cs: F-test (%s)

en: /SUMMARY OUTPUT//Regression Statistics/Multiple R/R^2/Standard Error/Adjusted R^2/Observations//ANOVA//Regression/Residual/Total///Intercept
cs: /SOUHRNNÝ VÝSTUP//Regresní statistika/Vícenásobné R/R^2/Směrodatná chyba/Modifikované R^2/Pozorování//Analýza rozptylu//Regrese/Reziduum/Celkem///Průsečík

en: Response Variable
cs: Závislá proměnná:

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
cs: /df/SS/MS/F/Významnost F

en: /Coefficients/Standard Error/t-Statistics/p-Value
cs: /Koeficienty/Směrodatná chyba/t-statistika/p-hodnota

note: xgettext: this is an Excel-style number format.  Use "..." quotes and do not translate the 0%
en: "Lower" 0%
cs: "Méně než" 0%

note: xgettext: this is an Excel-style number format.  Use "..." quotes and do not translate the 0%
en: "Upper" 0%
cs: "Více než" 0%

en: Probability of observing a t-statistic
    whose absolute value is at least as large
    as the absolute value of the actually
    observed t-statistic, assuming the null
    hypothesis is in fact true.
cs: Pravděpodobnost sledování t-statistiky,
    jejíž absolutní hodnota je nejméně tak velká,
    jako absolutní hodnota právě sledované
    t-statistiky, za předpokladu, že prázdné
    předpoklady jsou fakticky pravdivé.

en: This value is not the square of R
    but the uncentered version of the
    coefficient of determination; that
    is, the proportion of the sum of
    squares explained by the model.
cs: Tato hodnota není druhou mocninou
    R, ale necentrovanou verzí koeficientu
    tendence, tj. jak moc je součet druhých
    mocnin modelem vysvětlen.

en: Constant
cs: Konstanta

en: /Prediction//Residual/Leverages/Internally studentized/Externally studentized/p-Value
cs: /Odhad//Reziduum/Vzdálené/Interně studentizovaná/Externě studentizovaná/p-hodnota

en: /SUMMARY OUTPUT//Independent Variable//Observations
cs: /SOUHRNNÝ VÝSTUP//Nezávislá proměnná://Pozorování:

en: /SUMMARY OUTPUT//Response Variable//Observations
cs: /SOUHRNNÝ VÝSTUP//Závislá proměnná://Pozorování:

en: /Response Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
cs: /Závislá proměnná/R^2/Strmost/Průsečík/F/Významnost F

en: /Independent Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
cs: /Nezávislá proměnná/R^2/Strmost/Průsečík/F/Významnost F

en: Regression (%s)
cs: Regrese (%s)

en: Moving Average (%s)
cs: Klouzavý průměr (%s)

en: Ranks & Percentiles
cs: Pořadí a percentily

en: Point
cs: Hodnota

en: Rank
cs: Pořadí

en: Percentile Rank
cs: Percentilové pořadí

en: Ranks (%s)
cs: Pořadí (%s)

en: Ranks
cs: Pořadí

en: Anova: Single Factor
cs: Analýza rozptylu: Jeden faktor

en: SUMMARY
cs: SOUHRN

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
cs: /Skupiny/Počet/Součet/Průměr/Rozptyl

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
cs: /Analýza rozptylu/Zdroj variability/Mezi skupinami/V rámci skupin/Celkem

en: Single Factor ANOVA (%s)
cs: Jednofaktorová analýza rozptylu (%s)

en: Anova
cs: Analýza rozptylu

en: Single Factor ANOVA
cs: Jednofaktorová analýza rozptylu

en: Inverse Fourier Transform
cs: Inverzní Fourierova transformace

en: Fourier Transform
cs: Fourierova transformace

en: /Real/Imaginary
cs: /Reálná část/Imaginární část

en: Fourier Series (%s)
cs: Fourierovy řady (%s)

en: Fourier Series
cs: Fourierovy řady

en: /Rank-Sum/N/U/Ties/Statistic/U-Statistic/p-Value
cs: /Dvouvýběrový/N/U/Shodné/Statistiky/U-statistiky/p-hodnota

en: This p-value is calculated using a
    normal approximation, so it is
    only valid for large samples of
    at least 15 observations in each
    population, and few if any ties.
cs: P-hodnota je počítána pomocí
    normální aproximace, takže je
    platná je pro velké vzorky z nejméně
    15 pozorování v každém statistické
    souboru a z méně při nějaké shodě.

en: Since there is insufficient space
    for the third column of output,
    this value is not calculated.
cs: Kvůli nedostatku místa
    pro třetí výstupní sloupec
    není tato hodnota vypočtena.

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test (%s)
cs: Wilcoxonův-Mannův-Whitneyův test (%s)

en: New Sheet
cs: Nový list

en: New Workbook
cs: Nový sešit

en: Worksheet:
cs: List:

en: Report Created:
cs: Výkaz vytvořen:

en: Shuffled
cs: Zamícháno

en: Fill Series (%s)
cs: Vyplnit řadu (%s)

en: Filtered
cs: Filtrováno

en: /Advanced Filter:/Source Range:/Criteria Range:
cs: /Pokročilý filtr:/Zdrojová oblast:/Oblast kritérií:

en: Advanced Filter (%s)
cs: Pokročilý filtr (%s)

en: Invalid solver target
cs: Neplatná cílová oblast řešitele

en: Target cell, %s, must contain a formula that evaluates to a number
cs: Cílová buňka, %s, musí obsahovat vzorec, jehož výsledkem je číslo

en: Invalid solver input range
cs: Neplatná vstupní oblast řešitele

en: Input cell %s contains a formula
cs: Vstupní buňka %s obsahuje vzorec

en: Solver constraint #%d is invalid
cs: Omezení č. %d v řešiteli je neplatné

en: Timeout
cs: Časový limit

en: Failed to create file for linear program
cs: Selhalo vytvoření souboru pro lineární program

en: Failed to create linear program file
cs: Selhalo vytvoření souboru lineárního programu

en: Failed to save linear program
cs: Selhalo uložení lineárního programu

en: Target
cs: Cíl

en: Status
cs: Stav

en: Minimize
cs: Minimalizace

en: Maximize
cs: Maximalizace

en: Lower
cs: Dolní

en: Upper
cs: Horní

en: Slack
cs: Volné

en: At limit
cs: V limitu

en: Outside bounds
cs: Mimo omezení

en: Condition
cs: Podmínka

en: No constraints
cs: Bez omezení

en: Final
    Value
cs: Konečná
    hodnota

en: Reduced
    Cost
cs: Snížená
    cena

en: Lower
    Limit
cs: Dolní
    omezení

en: Upper
    Limit
cs: Horní
    omezení

en: Shadow
    Price
cs: Šedá
    cena

en: Constraint
    LHS
cs: Omezení
    zleva

en: Constraint
    RHS
cs: Omezení
    zprava

en: Sensitivity
cs: Citlivost

en: Target cell did not evaluate to a number.
cs: Cílová buňka nebyla vyhodnocena jako číslo.

en: Target cell does not appear to depend linearly on input cells.
cs: Nezdá se, že by cílová buňka lineárně závisela na vstupních buňkách.

en: Gnumeric is unable to locate the program <i>%s</i> needed for the <i>%s</i> solver.  For more information see %s.
    
    Would you like to locate it yourself?
cs: Gnumeric nemůže najít program <i>%s</i> potřebný pro řešitele <i>%s</i>. Více informací viz %s.
    
    Přejete si jej najít sami?

en: Unable to locate %s
cs: Nelze najít „%s“

en: Locate the %s program
cs: Vyhledání programu %s

en: The initial values do not satisfy the constraints.
cs: Výchozí hodnoty nesplňují omezení.

en: Iteration limit exceeded
cs: Dosažen limit iterací

en: Cholesky Decomposition of the Covariance Matrix
cs: Choleského dekompozice kovarianční matice

en: Uncorrelated Random Variables
cs: Nekorelované náhodné proměnné

en: Correlated Random Variables
cs: Korelované náhodné proměnné

en: Correlated Random Numbers (%s)
cs: Korelovaná náhodná čísla (%s)

en: Correlated Random Numbers
cs: Korelovaná náhodná čísla

en: Generating Random Numbers...
cs: Generují se náhodná čísla…

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
cs: Vstupní oblast pravděpodobností obsahuje nečíselnou hodnotu.
    Všechny hodnoty pravděpodobností musí být nezáporná čísla.

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
cs: Vstupní oblast pravděpodobností obsahuje zápornou hodnotu.
    Všechny hodnoty pravděpodobností musí být kladná čísla!

en: None of the values in the value range may be empty!
cs: Žádná z hodnot v oblasti nesmí být prázdná!

en: The probabilities may not all be 0!
cs: Všechny pravděpodobnosti nemohou být 0!

en: Random Numbers (%s)
cs: Náhodná čísla (%s)

en: Input variable did not yield to a numeric value. Check the model (maybe your last round # is too high).
cs: Vstupní proměnná nevyústila v číselnou hodnotu. Zkontrolujte svůj model (možná že číslo vašeho posledního kola bylo příliš vysoké).

en: Output variable did not yield to a numeric value. Check the output variables in your model (maybe your last round # is too high).
cs: Výstupní proměnná nevyústila v číselnou hodnotu. Zkontrolujte výstupní proměnné ve vašem modelu (možná že číslo vašeho posledního kola bylo příliš vysoké).

en: Simulation Report
cs: Výstupní zpráva o simulaci

en: Mean
cs: Stř. hodnota

en: Mode
cs: Modus

en: Std. Dev.
cs: Směr. odch.

en: Variance
cs: Rozptyl

en: Skewness
cs: Šikmost

en: Kurtosis
cs: Špičatost

en: Range
cs: Interval

en: Count
cs: Počet

en: Confidence (95%)
cs: Spolehlivost (95%)

en: Lower Limit (95%)
cs: Spodní limit (95%)

en: Upper Limit (95%)
cs: Horní limit (95%)

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
cs: SOUHRN KOLA SIMULACE Č.

en: Report
cs: Výkaz

en: (Input)
cs: (vstup)

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
cs: Překročen maximální čas. Simulace nebyla dokončena.

en: Tabulation
cs: Sestavení tabulky

note: xgettext: The first %d gives the number of rows that match. The second %d gives the total number of rows. Assume that the total number of rows is always large (>10). Note that the english "matches" or "match" is the verb of this sentence! There is no explicit noun associated with the second %d in en
en: %d row of %d matches | %d rows of %d match
cs[0]: Odpovídá %d řádek z %d
cs[1]: Odpovídají %d řádky z %d
cs[2]: Odpovídá %d řádků z %d

note: xgettext: The %d gives the number of rows that match. This is input to ngettext.
en: %d row matches | %d rows match
cs[0]: Odpovídá %d řádek
cs[1]: Odpovídají %d řádky
cs[2]: Odpovídá %d řádků

note: Note: no entry for GNM_VALIDATION_OP_NONE
en: Between
cs: V rozmezí

en: Not_Between
cs: Mimo rozmezí

en: Equal
cs: Rovno

en: Not Equal
cs: Nerovná se

en: Greater Than
cs: Větší než

en: Less Than
cs: Menší než

en: Greater than or Equal
cs: Větší nebo rovno

en: Less than or Equal
cs: Menší nebo rovno

en: Missing formula for validation
cs: Schází vzorec pro ověření

en: Extra formula for validation
cs: Dodatečný vzorec pro ověření

en: Gnumeric: Validation
cs: Gnumeric: Ověření

en: Cell %s is not permitted to be blank
cs: Buňka %s nesmí být prázdná

en: Cell %s is not permitted to contain error values
cs: Buňka %s nesmí obsahovat chybovou hodnotu

en: Cell %s is not permitted to contain strings
cs: Buňka %s nesmí obsahovat text

en: '%s' is not an integer
cs: „%s“ není celé číslo

en: '%s' is not a valid date
cs: „%s“ není platné datum

en: %s does not contain the new value.
cs: %s neobsahuje novou hodnotu.

en: %s is not true.
cs: %s není pravda.

en: %s is out of permitted range
cs: %s je mimo povolený rozsah

en: #DIV/0!
cs: #DĚLENÍ/0!

en: #VALUE!
cs: #HODNOTA!

en: #REF!
cs: #ODKAZ!

en: #NAME?
cs: #NÁZEV?

en: #NUM!
cs: #ČÍSLO!

en: Default file saver is not available.
cs: Výchozí ukládání souboru není k dispozici.

en: Set Print Area
cs: Nastavit tiskovou oblast

en: Set Print Area to %s
cs: Nastavit tiskovou oblast na %s

en: Clear Print Area
cs: Vymazat tiskovou oblast

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
cs: V buňce %s by současný obsah
              %s
    byl nahrazen
              %s
    což není platné.
    
    Nahrazování bylo přerušeno a nic nebylo změněno.

en: Comment in cell %s!%s
cs: Komentář v buňce %s!%s

note: TODO : No need to check simplicty.  XL applies for each non-discrete * selected region, (use selection_apply).  Arrays and Merged regions * are permitted.
en: Insert rows
cs: Vložit řádky

en: Insert columns
cs: Vložit sloupce

en: Show Detail
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Hide Detail
cs: Skrýt podrobnosti

en: can only be performed on an existing group
cs: lze použít pouze na existující skupinu

en: Ungroup
cs: Zrušit seskupení

en: Unable to start the help browser (%s).
    The system error message is: 
    
    %s
cs: Nelze spustit prohlížeč nápovědy (%s).
    Systémová chybová zpráva je: 
    
    %s

en: Sort
cs: Seřadit

en: Choose object file
cs: Výběr souboru s objektem

en: Set Horizontal Alignment
cs: Nastavit vodorovné zarovnání

en: Set Vertical Alignment
cs: Nastavit svislé zarovnání

en: Format as General
cs: Formátovat jako obecné

en: Format as Number
cs: Formátovat jako číslo

en: Format as Currency
cs: Formátovat jako měnu

en: Format as Accounting
cs: Formátovat jako účetní

en: Format as Percentage
cs: Formátovat jako procenta

en: Format as Time
cs: Formátovat jako čas

en: Format as Date
cs: Formátovat jako datum

en: Add Borders
cs: Přidat ohraničení

en: Remove borders
cs: Odstranit ohraničení

en: Increase precision
cs: Zvýšit přesnost

en: Decrease precision
cs: Snížit přesnost

en: Toggle thousands separator
cs: Přepnout oddělovač tisíců

en: Copy down
cs: Kopírovat dolů

note: xgettext: copy from the cell to the left into current cell -- this has nothing whatsoever to do with copyright.
en: Copy right
cs: Kopírovat doprava

en: _File
cs: _Soubor

en: New From Template
cs: Nový ze šablony

en: _New
cs: _Nový

en: Create a new workbook
cs: Vytvořit nový sešit

en: Open a file
cs: Otevřít soubor

en: Save the current workbook
cs: Uložit aktuální sešit

en: Save the current workbook with a different name
cs: Uložit aktuální sešit pod jiným názvem

en: Sen_d To...
cs: O_deslat na…

en: Send the current file via email
cs: Odeslat aktuální soubor elektronickou poštou

en: Page Set_up...
cs: Nastavení s_tránky…

en: Setup the page settings for your current printer
cs: Nastavit stránku pro vaši aktuální tiskárnu

en: Print Pre_view
cs: _Náhled tisku

en: Print preview
cs: Náhled před tiskem

en: Print the current file
cs: Tisk aktuálního souboru

en: Print Area & Breaks
cs: Tisková oblast a zalomení

en: Full _History...
cs: Úplná _historie…

en: Access previously used file
cs: Přístup k dříve použitým souborům

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Close the current file
cs: Zavřít aktuální soubor

en: _Quit
cs: U_končit

en: Quit the application
cs: Ukončit aplikaci

en: _Edit
cs: U_pravit

en: C_lear
cs: _Vymazat

en: _Modify
cs: Z_měnit

en: S_heet
cs: _List

en: _Select
cs: _Vybrat

en: Copy the selection
cs: Kopírovat výběr

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Windows
cs: _Okna

en: _Toolbars
cs: Nástrojové liš_ty

en: _Object
cs: _Objekt

en: S_pecial
cs: S_peciální

en: Func_tion Wrapper
cs: Zaobali_t funkcí

en: _Name...
cs: _Název…

en: Insert a defined name
cs: Vložit definovaný název

en: F_ormat
cs: _Formát

en: _Cells
cs: _Buňky

en: _Underline
cs: _Podtržení

en: C_olumn
cs: Sl_oupec

en: _Sheet
cs: Li_st

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: Sce_narios
cs: Scé_náře

en: _Statistics
cs: _Statistika

en: _Descriptive Statistics
cs: _Popisné statistiky

en: Fre_quency Tables
cs: Fre_kvenční tabulky

en: De_pendent Observations
cs: Závislá _pozorování

en: F_orecast
cs: Předp_ovídání

en: _One Sample Tests
cs: _Jednovzorkové testy

en: Claims About a Me_dian
cs: Požadavky na me_dián

en: _Two Sample Tests
cs: Dvouvzorkové _testy

en: Claims About Two Me_dians
cs: Požadavky na dva me_diány

en: Claims About Two _Means
cs: Požadavky na dvě střed_ní hodnoty

en: _Multiple Sample Tests
cs: Více_násobné testy vzorků

en: _ANOVA
cs: _Analýza rozptylu

en: Contin_gency Table
cs: Kontin_genční tabulka

en: _Filter
cs: _Filtr

en: F_ill
cs: Vypln_it

en: _Random Generators
cs: _Generátory náhodných čísel

en: _Group and Outline
cs: _Skupiny a osnovy

en: Import _Data
cs: Importovat _data

en: E_xport Data
cs: E_xportovat data

en: Data S_licer
cs: Datový průř_ez

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Open a viewer for Gnumeric's documentation
cs: Otevřít prohlížeč dokumentace aplikace Gnumeric

en: _Functions
cs: _Funkce

en: Functions help
cs: Nápověda k funkcím

en: Gnumeric on the _Web
cs: Gnumeric na _webu

en: Browse to Gnumeric's website
cs: Procházet webové stránky aplikace Gnumeric

en: _Live Assistance
cs: Po_moc živě

en: See if anyone is available to answer questions
cs: Podívat se, jestli je někdo k dispozici, aby odpověděl na dotazy

en: Report a _Problem
cs: Nahlásit _problém

en: Report problem
cs: Ohlásit problém

en: _About
cs: O _aplikaci

en: About this application
cs: O této aplikaci

en: Cut the selection
cs: Vyjmout výběr

en: Paste the clipboard
cs: Vložit obsah schránky

en: _Manage Sheets...
cs: _Správa listů…

en: Manage the sheets in this workbook
cs: Správa listů v tomto sešitě

en: Insert a new sheet
cs: Vložit nový list

en: _Append
cs: _Připojit

en: Append a new sheet
cs: Připojit nový list

en: _Duplicate
cs: _Duplikovat

en: Make a copy of the current sheet
cs: Vytvořit kopii aktuálního listu

en: _Remove
cs: _Odstranit

en: Irrevocably remove an entire sheet
cs: Nenávratně odstranit celý list

en: Re_name...
cs: Přejme_novat…

en: Rename the current sheet
cs: Přejmenovat aktuální list

en: Resize...
cs: Změnit velikost…

en: Change the size of the current sheet
cs: Změnit velikost aktuálního listu

en: _New View...
cs: _Nový pohled…

en: Create a new view of the workbook
cs: Vytvořit nový pohled na sešit

en: View _Properties...
cs: _Vlastnosti zobrazení…

en: Modify the view properties
cs: Změnit vlastnosti zobrazení

en: View _Statusbar
cs: Zobrazovat _stavovou lištu

en: Toggle visibility of statusbar
cs: Přepnout viditelnost stavové lišty

en: F_ull Screen
cs: _Celá obrazovka

en: Switch to or from full screen mode
cs: Přepnout do nebo z režimu celé obrazovky

en: Document Proper_ties...
cs: Vlas_tnosti dokumentu…

en: Edit document properties
cs: Upravit vlastnosti dokumentu

en: Use the current selection as print area
cs: Použít současný výběr jako tiskovou oblast

en: Undefine the print area
cs: Zrušit definici tiskové oblasti

en: Show Print Area
cs: Zobrazit tiskovou oblast

en: Select the print area
cs: Vybrat tiskovou oblast

en: Set Column Page Break
cs: Nastavit zalomení stránky ve sloupci

en: Split the page to the left of this column
cs: Nalevo od tohoto sloupce rozdělit stránku

en: Set Row Page Break
cs: Nastavit zalomení stránky v řádku

en: Split the page above this row
cs: Pod tímto řádkem rozdělit stránku

en: Remove all manual pagebreaks from this sheet
cs: Odstranit z tohoto sešitu všechna ruční zalomení

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
cs: Vymazat formáty, komentáře a obsah vybraných buněk

en: _Formats & Hyperlinks
cs: _Formáty a hypertextové odkazy

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks
cs: Vymazat formátování a hypertextové odkazy vybraných buněk

en: Delete the selected cells' comments
cs: Odstranit komentáře vybraných buněk

en: Clear the selected cells' contents
cs: Vymazat obsah vybraných buněk

en: A_ll Filtered Rows
cs: Všechny fi_ltrované řádky

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents in the filtered rows
cs: Vymazat formáty, komentáře a obsah vybraných buněk ve filtrovaných řádcích

en: F_ormats & Hyperlinks in Filtered Rows
cs: F_ormáty a hypertextové odkazy ve filtrovaných řádcích

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks in the filtered rows
cs: Vymazat formáty a hypertextové odkazy vybraných buněk ve filtrovaných řádcích

en: Comme_nts in Filtered Rows
cs: Kome_ntáře ve filtrovaných řádcích

en: Delete the selected cells' comments in the filtered rows
cs: Odstranit komentáře vybraných buněk ve filtrovaných řádcích

en: Content_s of Filtered Rows
cs: Ob_sah filtrovaných řádků

en: Clear the selected cells' contents in the filtered rows
cs: Vymazat obsah vybraných buněk ve filtrovaných řádcích

en: _Rows
cs: Řá_dky

en: Delete the row(s) containing the selected cells
cs: Odstranit řádky obsahující vybrané buňky

en: _Columns
cs: Sloup_ce

en: Delete the column(s) containing the selected cells
cs: Odstranit sloupce obsahující vybrané buňky

en: C_ells...
cs: _Buňky…

en: Delete the selected cells, shifting others into their place
cs: Odstranit vybrané buňky, ostatní posunout na jejich místo

en: _Hyperlinks
cs: _Hypertextové odkazy

en: Delete the selected cells' hyperlinks
cs: Odstranit hypertextové odkazy vybraných buněk

en: Select all cells in the spreadsheet
cs: Vybrat všechny buňky v sešitě

en: Select an entire column
cs: Vybrat celý sloupec

en: Select an entire row
cs: Vybrat celý řádek

en: Arra_y
cs: _Pole

en: Select an array of cells
cs: Vybrat pole buněk

en: _Depends
cs: _Závislosti

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
cs: Vybrat všechny buňky, které závisí na aktuálně upravované buňce

en: _Inputs
cs: Vstup_y

en: Select all the cells are used by the current edit cell
cs: Vybrat všechny buňky, které jsou používány aktuálně upravovanou buňkou

en: Next _Object
cs: Následující _objekt

en: Select the next sheet object
cs: Vybrat následující objekt v listu

en: Go to Top
cs: Přejít nahoru

en: Go to the top of the data
cs: Přejít na data nejvíce nahoře

en: Go to Bottom
cs: Přejít dolů

en: Go to the bottom of the data
cs: Přejít na data nejvíce dole

en: Go to First
cs: Přejít na první

en: Go to the first data cell
cs: Přejít na první buňku s daty

en: Go to Last
cs: Přejít na poslední

en: Go to the last data cell
cs: Přejít na poslední buňku s daty

en: _Go to Cell...
cs: Pře_jít na buňku…

en: Jump to a specified cell
cs: Přejít na zadanou buňku

en: Go to Current Cell Indicator
cs: Přejít na ukazatel aktuální buňky

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Repeat the previous action
cs: Opakovat předchozí operaci

en: P_aste Special...
cs: Vložit jin_ak…

en: Paste with optional filters and transformations
cs: Vložit s volitelnými filtry a úpravami

en: Co_mment...
cs: Ko_mentář…

en: Edit the selected cell's comment
cs: Upravit komentář vybrané buňky

en: Hyper_link...
cs: _Hypertextový odkaz…

en: Edit the selected cell's hyperlink
cs: Upravit hypertextový odkaz vybrané buňky

en: _Auto generate names...
cs: _Automaticky generovat názvy…

en: Use the current selection to create names
cs: Použít aktuální výběr pro vytvoření názvů

en: S_earch...
cs: Hl_edat…

en: Search for something
cs: Něco hledat

en: Search _& Replace...
cs: Hledat _a nahradit…

en: Search for something and replace it with something else
cs: Něco hledat a nahradit to něčím jiným

en: Recalculate
cs: Přepočítat

en: Recalculate the spreadsheet
cs: Přepočítat sešit

en: Preferences...
cs: Předvolby…

en: Change Gnumeric Preferences
cs: Změnit předvolby aplikace Gnumeric

en: _Freeze Panes
cs: _Ukotvit rozdělení okna

en: Freeze the top left of the sheet
cs: Ukotvit levý horní roh listu

note: dubious
en: _Zoom...
cs: Při_blížení…

en: Zoom the spreadsheet in or out
cs: Zvětšit nebo zmenšit zobrazení tabulky

en: Zoom _In
cs: Př_iblížit

en: Increase the zoom to make things larger
cs: Zvýšit zvětšení, aby věci byly větší

en: Zoom _Out
cs: _Oddálit

en: Decrease the zoom to make things smaller
cs: Snížit zvětšení, aby věci byly menší

en: Insert new cells
cs: Vložit nové buňky

en: Insert new columns
cs: Vložit nové sloupce

en: Insert new rows
cs: Vložit nové řádky

en: C_hart...
cs: _Graf…

en: Insert a Chart
cs: Vložit graf

en: _New...
cs: _Nový…

en: Insert a new Goffice component object
cs: Vložit nový objekt s komponentou Goffice

en: _From File...
cs: _Ze souboru…

en: Insert a new Goffice component object from a file
cs: Vložit ze souboru nový objekt s komponentou Goffice

en: _Image...
cs: _Obrázek…

en: Insert an image
cs: Vložit obrázek

en: Insert a comment
cs: Vložit komentář

en: Insert a Hyperlink
cs: Vložit hypertextový odkaz

en: Sort (_Descending)
cs: Řa_dit (sestupně)

en: Wrap with SORT (descending)
cs: Zaobalit funkcí SORT (sestupně)

en: Sort (_Ascending)
cs: Ř_adit (vzestupně)

en: Wrap with SORT (ascending)
cs: Zaobalit funkcí SORT (vzestupně)

en: Current _Date
cs: Aktuální _datum

en: Insert the current date into the selected cell(s)
cs: Vložit aktuální datum do vybraných buněk

en: Current _Time
cs: Ak_tuální čas

en: Insert the current time into the selected cell(s)
cs: Vložit aktuální čas do vybraných buněk

en: Current D_ate and Time
cs: Aktuální d_atum a čas

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
cs: Vložit aktuální datum a čas do vybraných buněk

en: _Names...
cs: _Názvy…

en: Edit defined names for expressions
cs: Upravit definované názvy pro výrazy

en: _Autoformat...
cs: _Automatický formát…

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
cs: Formátovat oblast buněk podle předdefinované šablony

en: Toggle sheet direction, left-to-right vs right-to-left
cs: Přepnout směr listu, zleva doprava nebo zprava doleva

en: _Format...
cs: _Formát…

en: Modify the formatting of the selected cells
cs: Upravit formát vybraných buněk

en: _Conditional Formatting...
cs: Po_dmíněný formát…

en: Modify the conditional formatting of the selected cells
cs: Upravit podmíněný formát vybraných buněk

en: Ensure rows are just tall enough to display content of selection
cs: Zajistí, že řádky jsou dost vysoké pro zobrazení vybraného obsahu

en: Ensure columns are just wide enough to display content of selection
cs: Zajistí, že sloupce jsou dost široké pro zobrazení vybraného obsahu

en: Change width of the selected columns
cs: Změnit šířku vybraných sloupců

en: Ensure columns are just wide enough to display their content
cs: Zajistit, aby sloupce byly dost široké pro zobrazení svého obsahu

en: Hide the selected columns
cs: Skrýt vybrané sloupce

en: Make any hidden columns in the selection visible
cs: Zviditelnit všechny skryté sloupce ve výběru

en: _Standard Width
cs: _Standardní šířka

en: Change the default column width
cs: Změnit výchozí šířku sloupce

en: H_eight...
cs: _Výška…

en: Change height of the selected rows
cs: Změnit výšku vybraných řádků

en: Ensure rows are just tall enough to display their content
cs: Zajistit, aby řádky byly dost vysoké pro zobrazení svého obsahu

en: Hide the selected rows
cs: Skrýt vybrané řádky

en: Make any hidden rows in the selection visible
cs: Zviditelnit všechny skryté řádky ve výběru

en: _Standard Height
cs: _Standardní výška

en: Change the default row height
cs: Změnit výchozí výšku řádku

en: _Plug-ins...
cs: _Zásuvné moduly…

en: Manage available plugin modules
cs: Správa dostupných zásuvných modulů

en: Auto _Correct...
cs: Automati_cky opravovat…

en: Automatically perform simple spell checking
cs: Automaticky vykonávat jednoduchou kontrolu pravopisu

en: _Auto Save...
cs: _Automaticky ukládat…

en: Automatically save the current document at regular intervals
cs: Automaticky ukládat aktuální dokument v pravidelných intervalech

en: _Goal Seek...
cs: _Hledat cíl…

en: Iteratively recalculate to find a target value
cs: Opakovaně přepočítat pro nalezení cílové hodnoty

en: _Solver...
cs: Řešite_l…

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
cs: Opakovaně přepočítávat s omezeními, dokud nedosáhne cílové hodnoty

en: Si_mulation...
cs: Si_mulace…

en: Test decision alternatives by using Monte Carlo simulation to find out probable outputs and risks related to them
cs: Testovat alternativní rozhodnutí použitím simulace Monte Carlo pro nalezení pravděpodobných výstupů a rizik s nimi spojených

en: Compare Sheets...
cs: Porovnat listy…

en: Find differences between two sheets
cs: Najít rozdíly mezi dvěma listy

en: _View...
cs: _Zobrazit…

en: View, delete and report different scenarios
cs: Zobrazit, odstranit a informovat o různých scénářích

en: _Add...
cs: Přid_at…

en: Add a new scenario
cs: Přidat nový scénář

en: _Sampling...
cs: _Vzorkování…

en: Periodic and random samples
cs: Periodické a náhodné vzorky

en: _Correlation...
cs: Korela_ce…

en: Pearson Correlation
cs: Pearsonova korelace

en: Co_variance...
cs: Ko_variance…

en: _Descriptive Statistics...
cs: _Popisná statistika…

en: Various summary statistics
cs: Různé souhrnné statistiky

en: Fre_quency Tables...
cs: Fre_kvenční tabulky…

en: Frequency tables for non-numeric data
cs: Frekvenční tabulky pro nečíselná data

en: _Histogram...
cs: _Histogram…

en: Various frequency tables for numeric data
cs: Různé frekvenční tabulky pro číselná data

en: Ranks And _Percentiles...
cs: Rozložení a _percentily…

en: Ranks, placements and percentiles
cs: Rozložení, umístění a percentily

en: _Fourier Analysis...
cs: _Fourierova analýza…

en: Principal Components Analysis...
cs: Analýza hlavních komponent…

en: _Exponential Smoothing...
cs: _Exponenciální vyhlazení…

en: Exponential smoothing...
cs: Exponenciální vyhlazení…

en: _Moving Average...
cs: Klouzavý prů_měr…

en: Moving average...
cs: Klouzavý průměr…

en: _Regression...
cs: _Regrese…

en: Regression Analysis
cs: Regresní analýza

en: _Kaplan-Meier Estimates...
cs: _Kaplanovy-Meierovy odhady…

en: Creation of Kaplan-Meier Survival Curves
cs: Vytvoření Kaplanových-Meierových křivek přežití

en: _Normality Tests...
cs: Test _normality…

en: Testing a sample for normality
cs: Test vzorku na normalitu

en: Claims About a _Mean...
cs: Požadavky na střed_ní hodnotu…

en: Testing the value of a mean
cs: Test hodnoty střední hodnoty

en: _Sign Test...
cs: Znaménkový te_st…

en: Testing the value of a median
cs: Test hodnoty mediánu

en: _Wilcoxon Signed Rank Test...
cs: _Wilcoxonův jednovýběrový test…

en: Claims About Two _Variances
cs: Požadavky na dva rozpt_yly

en: Comparing two population variances
cs: Porovnání rozptylu dvou statistických souborů

en: _Paired Samples...
cs: _Párové výběry…

en: Comparing two population means for two paired samples
cs: Porovnání dvou statistických souborů pro dva párové výběry

en: Unpaired Samples, _Equal Variances...
cs: Nepárové výběry, st_ejné rozptyly…

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with equal variances
cs: Porovnání středních hodnot dvou statistických souborů pro dva nepárové výběry ze statistického souboru se stejným rozptylem

en: Unpaired Samples, _Unequal Variances...
cs: Nepárové výběry, rů_zné rozptyly…

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with unequal variances
cs: Porovnání středních hodnot dvou statistických souborů pro dva nepárové výběry ze statistického souboru s různým rozptylem

en: Unpaired Samples, _Known Variances...
cs: Nepárové výběry, zná_mé rozptyly…

en: Comparing two population means from populations with known variances
cs: Porovnání středních hodnot dvou statistických souborů se známými rozptyly

en: Comparing the values of two medians of paired observations
cs: Porovnání hodnot dvou mediánů párových pozorovaných hodnot

en: Wilcoxon-_Mann-Whitney Test...
cs: _Wilcoxonův-Mannův-Whitheyův test…

en: Comparing the values of two medians of unpaired observations
cs: Porovnání hodnot dvou mediánů nepárových pozorovaných hodnot

en: _One Factor...
cs: Jeden fakt_or…

en: One Factor Analysis of Variance...
cs: Jednofaktorová analýza rozptylu…

en: _Two Factor...
cs: Dva fak_tory…

en: Two Factor Analysis of Variance...
cs: Dvoufaktorová analýza rozptylu…

en: Test of _Homogeneity...
cs: Test _homogenity…

en: Chi Squared Test of Homogeneity...
cs: Test chí kvadrát homogenity…

en: Test of _Independence...
cs: Test nezáv_islosti

en: Chi Squared Test of Independence...
cs: Test chí kvadrát nezávislosti…

en: _Sort...
cs: _Seřadit…

en: Sort the selected region
cs: Seřadit vybranou oblast

en: Sh_uffle...
cs: Za_míchat…

en: Shuffle cells, rows or columns
cs: Zamíchat buňky, sloupce nebo řádky

en: _Validate...
cs: O_věřit…

en: Validate input with preset criteria
cs: Ověřit vstup podle přednastavených kritérií

en: T_ext to Columns...
cs: T_ext do sloupců…

en: Parse the text in the selection into data
cs: Zpracovat text z výběru do dat

en: _Consolidate...
cs: S_jednotit…

en: Consolidate regions using a function
cs: Sjednotit oblasti pomocí funkce

en: _Table...
cs: _Tabulka…

en: Create a Data Table to evaluate a function with multiple inputs
cs: Vytvořit datovou tabulku k vyhodnocení funkce s více vstupy

en: E_xport into Other Format...
cs: E_xportovat do jiného formátu…

en: Export the current workbook or sheet
cs: Exportovat aktuální sešit nebo list

en: Export as _Text File...
cs: Exportovat jako _textový soubor…

en: Export the current sheet as a text file
cs: Exportovat aktuální list jako textový soubor

en: Export as _CSV File...
cs: Exportovat jako soubor _CSV…

en: Export the current sheet as a csv file
cs: Exportovat aktuální list jako soubor csv

en: Repeat Export
cs: Opakovat export

en: Repeat the last data export
cs: Zopakovat poslední export dat

en: Auto_fill
cs: Automaticky _vyplnit

en: Automatically fill the current selection
cs: Automaticky vyplnit aktuální výběr

en: _Merge...
cs: _Sloučit…

en: Merges columnar data into a sheet creating duplicate sheets for each row
cs: Sloučit sloupcová data do listu vytvořením duplicitních listů pro každý řádek

en: _Tabulate Dependency...
cs: _Tabulka závislosti…

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
cs: Vytvoří tabulku hodnot buněk jako funkci ostatních buněk

en: _Series...
cs: Řad_y…

en: Fill according to a linear or exponential series
cs: Vyplnit podle lineární nebo exponenciální posloupnosti

en: _Uncorrelated...
cs: Nek_orelované…

en: Generate random numbers of a selection of distributions
cs: Generovat náhodné počty výběrů rozdělení

en: _Correlated...
cs: _Korelované…

en: Generate variates for correlated normal distributed random variables
cs: Generovat náhodné proměnné pro korelované normální rozdělení náhodných proměnných

en: Fill Downwards
cs: Vyplnit dolů

en: Copy the content from the top row to the cells below
cs: Kopírovat obsah z horního řádku do buněk pod ním

en: Fill to Right
cs: Vyplnit doprava

en: Copy the content from the left column to the cells on the right
cs: Kopírovat obsah z levého sloupce do buněk vpravo od něj

en: _Hide Detail
cs: _Skrýt podrobnosti

en: Collapse an outline group
cs: Sbalit skupinu osnovy

en: _Show Detail
cs: Zobrazit podrobno_sti

en: Uncollapse an outline group
cs: Rozbalit skupinu osnovy

en: _Group...
cs: _Seskupit…

en: Add an outline group
cs: Přidat skupinu osnovy

en: _Ungroup...
cs: Zrušit sesk_upení…

en: Remove an outline group
cs: Odstranit skupinu osnovy

en: Add _Auto Filter
cs: Přidat _automatický filtr

en: Add or remove a filter
cs: Přidat nebo odebrat filtr

en: _Clear Advanced Filter
cs: _Vymazat pokročilý filtr

en: Show all rows hidden by an advanced filter
cs: Zobrazit všechny řádky skryté pokročilým filtrem

en: Advanced _Filter...
cs: Pokročilý _filtr…

en: Filter data with given criteria
cs: Filtrovat data podle zadaných kritérií

en: Import _Text File...
cs: Importovat _textový soubor…

en: Import data from a text file
cs: Importovat data z textového souboru

en: Import _Other File...
cs: Importovat jiný s_oubor…

en: Import data from a file
cs: Importovat data ze souboru

en: Add _Data Slicer
cs: Přidat _datový průřez

en: Create a data slicer
cs: Vytvořit datový průřez

en: _Refresh
cs: Obče_rstvit

en: Regenerate a data slicer from the source data
cs: Přegenerovat datový průřez ze zdrojových dat

en: _Edit Data Slicer...
cs: _Upravit datový průřez…

en: Adjust a data slicer
cs: Přizpůsobit datový průřez

en: Sum
cs: Součet

en: Sum into the current cell
cs: Součet do aktuální buňky

en: _Function...
cs: _Funkce…

en: Edit a function in the current cell
cs: Upravit funkci v aktuální buňce

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
cs: Seřadit vybranou oblast ve vzestupném pořadí podle prvního vybraného sloupce

en: Sort Descending
cs: Seřadit sestupně

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
cs: Seřadit vybranou oblast v sestupném pořadí podle prvního vybraného sloupce

en: Create a frame
cs: Vytvořit rámec

en: Checkbox
cs: Zaškrtávací políčko

en: Create a checkbox
cs: Vytvořit zaškrtávací políčko

en: Scrollbar
cs: Posuvník

en: Create a scrollbar
cs: Vytvořit posuvník

en: Slider
cs: Táhlo

en: Create a slider
cs: Vytvořit táhlo

en: SpinButton
cs: Tlačítko číselníku

en: Create a spin button
cs: Vytvořit tlačítko číselníku

en: List
cs: Seznam

en: Create a list
cs: Vytvořit seznam

en: Combo Box
cs: Rozbalovací seznam

en: Create a combo box
cs: Vytvořit rozbalovací seznam

en: Create a line object
cs: Vytvořit čáru

en: Arrow
cs: Šipka

en: Create an arrow object
cs: Vytvořit šipku

en: Rectangle
cs: Obdélník

en: Create a rectangle object
cs: Vytvořit obdélník

en: Ellipse
cs: Elipsa

en: Create an ellipse object
cs: Vytvořit elipsu

en: Create a button
cs: Vytvořit tlačítko

en: Create a radio button
cs: Vytvořit skupinový přepínač

en: Merge a range of cells
cs: Sloučit oblast buněk

en: Unmerge
cs: Rozdělit

en: Split merged ranges of cells
cs: Rozdělit sloučené oblasti buněk

en: Format the selection as General
cs: Formátovat výběr jako obecný

en: Format the selection as numbers
cs: Formátovat výběr jako čísla

en: Currency
cs: Měna

en: Format the selection as currency
cs: Formátovat výběr jako měnu

en: Accounting
cs: Účetnictví

en: Format the selection as accounting
cs: Formátovat výběr jako účetní

en: Format the selection as percentage
cs: Formátovat výběr jako procenta

en: Scientific
cs: Vědecké

en: Format the selection as scientific
cs: Formátovat výběr jako vědecký

en: Format the selection as date
cs: Formátovat výběr jako datum

en: Format the selection as time
cs: Formátovat výběr jako čas

en: AddBorders
cs: Přidat ohraničení

en: Add a border around the selection
cs: Přidat ohraničení okolo výběru

en: ClearBorders
cs: Vymazat ohraničení

en: Clear the border around the selection
cs: Vymazat ohraničení okolo výběru

en: Thousands Separator
cs: Oddělovač tisíců

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
cs: Nastavit formát vybraných buněk tak, aby obsahovaly oddělovač tisíců

en: Increase Precision
cs: Zvýšit přesnost

en: Increase the number of decimals displayed
cs: Zvýšit počet zobrazovaných desetinných míst

en: Decrease Precision
cs: Snížit přesnost

en: Decrease the number of decimals displayed
cs: Snížit počet zobrazovaných desetinných míst

en: Decrease Indentation
cs: Zmenšit odsazení

en: Decrease the indent, and align the contents to the left
cs: Zmenšít odsazení a zarovnat obsah doleva

en: Increase Indentation
cs: Zvětšit odsazení

en: Increase the indent, and align the contents to the left
cs: Zvětšit odsazení a zarovnat obsah doleva

en: Display _Outlines
cs: Zobrazovat _osnovy

en: Toggle whether or not to display outline groups
cs: Přepíná, zda zobrazovat nebo nezobrazovat skupiny osnovy

en: Outlines _Below
cs: Osnova _dole

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
cs: Přepnout zobrazení osnovy řádků nahoře nebo dole

en: Outlines _Right
cs: Osnova vp_ravo

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
cs: Přepnout zobrazení osnovy sloupců vlevo nebo vpravo

en: Display _Formulæ
cs: Zobrazovat _vzorce

en: Display the value of a formula or the formula itself
cs: Zobrazovat hodnotu vzorce nebo vzorec samotný

en: _Hide Zeros
cs: Skrýt _nuly

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
cs: Přepnout zobrazování nuly jako prázdného místa

en: Hide _Gridlines
cs: Skrýt _mřížku

en: Toggle whether or not to display gridlines
cs: Přepnout zobrazování mřížky

en: Hide _Column Headers
cs: Skrýt hlavičky sloup_ců

en: Toggle whether or not to display column headers
cs: Přepnout zobrazování hlaviček sloupců

en: Hide _Row Headers
cs: Sk_rýt hlavičky řádků

en: Toggle whether or not to display row headers
cs: Přepnout zobrazení hlaviček řádků

en: Use R1C1 N_otation
cs: Používat _značení R1C1

en: Display addresses as R1C1 or A1
cs: Zobrazovat adresy jako R1C1 nebo A1

en: _Left Align
cs: Zarovnat do_leva

en: Align left
cs: Zarovnat doleva

en: _Center
cs: Na _střed

en: Center horizontally
cs: Vodorovně na střed

en: _Right Align
cs: Zarovnat dop_rava

en: Align right
cs: Zarovnat doprava

en: _Center Across Selection
cs: Vys_tředit přes výběr

en: Center horizontally across the selection
cs: Vystředit vodorovně přes výběr

en: _Merge and Center
cs: _Sloučit a vystředit

en: Merge the selection into 1 cell, and center horizontally.
cs: Sloučit výběr do jedné buňky a vodorovně vystředit.

en: Align _Top
cs: Zarovnat na_horu

en: Align Top
cs: Zarovnat nahoru

en: _Vertically Center
cs: Na střed s_visle

en: Vertically Center
cs: Na střed svisle

en: Align _Bottom
cs: Zarovnat _dolů

en: Align Bottom
cs: Zarovnat dolů

en: _Bold
cs: _Tučný

en: _Italic
cs: _Kurzíva

note: from icon theme
en: _Double Underline
cs: _Dvojité podtržení

en: Double Underline
cs: Dvojité podtržení

en: _Single Low Underline
cs: _Jednoduché dolní podtržení

en: Single Low Underline
cs: Jednoduché dolní podtržení

en: Double _Low Underline
cs: Dvojité dolní podtržení

en: Double Low Underline
cs: Dvojité dolní podtržení

en: _Strikethrough
cs: Přeš_krtnuté

en: Su_perscript
cs: _Horní index

en: Superscript
cs: Horní index

en: Subscrip_t
cs: _Dolní index

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Fill horizontally
cs: Vyplnit vodorovně

en: Justify horizontally
cs: Zarovnat vodorovně

en: Align numbers right, and text left
cs: Čísla zarovnávat doprava a text doleva

en: Align top
cs: Zarovnat nahoru

en: Center vertically
cs: Na střed svisle

en: Align bottom
cs: Zarovnat dolů

note: Reuse "center" icon as I don't know what this one is
en: Align distributed
cs: Zarovnat rozprostřením

en: Horizontal Alignment
cs: Vodorovné zarovnání

en: Vertical Alignment
cs: Svislé zarovnání

en: Set Foreground Color
cs: Nastavit barvu popředí

en: Foreground
cs: Popředí

note: Set background to NONE
en: Set Background Color
cs: Nastavit barvu pozadí

en: Clear Borders
cs: Vymazat ohraničení

en: All Borders
cs: Všechno ohraničení

en: Outside Borders
cs: Vnější ohraničení

en: Thick Outside Borders
cs: Tučné vnější ohraničení

en: Double Bottom
cs: Dvojité dole

en: Thick Bottom
cs: Tučné dole

en: Top and Bottom
cs: Nahoře a dole

en: Top and Double Bottom
cs: Nahoře a dvojité dole

en: Top and Thick Bottom
cs: Nahoře a tučné dole

en: Set Borders
cs: Nastavit ohraničení

en: Borders
cs: Ohraničení

en: Redo the undone action
cs: Znovu vykonat vrácenou akci

en: Redo
cs: Znovu

en: Undo the last action
cs: Vrátit zpět poslední akci

en: _Zoom
cs: _Přiblížit

en: Setting Font %s
cs: Nastavení fontu %s

en: Change font
cs: Změnit font

en: %s!%s is locked
cs: %s!%s je zamknutý

en: Unprotect the workbook to enable editing.
cs: Zrušit ochranu sešitu kvůli umožnění změn.

en: Unprotect the sheet to enable editing.
cs: Zrušit ochranu listu kvůli umožnění změn.

en: You are about to edit a cell with "text" format.
cs: Chystáte se upravit buňku s formátem „text“.

en: The cell does not currently contain text, though, so if you go on editing then the contents will be turned into text.
cs: Buňka v současnosti neobsahuje text, když však přesto budete pokračovat v úpravách, bude obsah přepnut na text.

en: Remove format
cs: Odstranit formát

en: Show this dialog next time.
cs: Příště toto dialogové okno zobrazit.

en: Manage Sheets...
cs: Správa listů…

en: Append
cs: Připojit

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Select
cs: Vybrat

en: Select (sorted)
cs: Vybrat (seřazené)

en:  - Gnumeric
cs:  – Gnumeric

en: Invalid format
cs: Neplatný formát

en: Remove the page break to the left of the current column
cs: Odstranit zalomení stránky nalevo od aktuálního sloupce

en: Add a page break to the left of the current column
cs: Přidat zalomení stránky nalevo od aktuálního sloupce

en: Remove the page break above the current row
cs: Odstranit zalomení stránky nad aktuálním řádkem

en: Add a page break above current row
cs: Přidat zalomení stránky nad aktuální řádek

en: Un_freeze Panes
cs: Zrušit _ukotvení rozdělení okna

en: Unfreeze the top left of the sheet
cs: Zrušit ukotvení levého horního rohu listu

en: Extend _Auto Filter to %s
cs: Rozšířit _automatický filtr na %s

en: Extend the existing filter.
cs: Rozšířit stávající filtr.

en: The selection intersects an existing auto filter.
cs: Výběr se kříží s existujícím automatickým filtrem.

en: Remove _Auto Filter
cs: Odstranit _automatický filtr

en: Remove a filter
cs: Odstranit filtr

en: Add a filter
cs: Přidat filtr

en: Repeat Export to %s
cs: Opakovat export do %s

en: Remove _Data Slicer
cs: Odstranit _datový průřez

en: Create _Data Slicer
cs: Vytvořit _datový průřez

en: Remove a Data Slicer
cs: Odstranit datový průřez

en: Create a Data Slicer
cs: Vytvořit datový průřez

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
cs: Uložit před zavřením změny v sešitu „%s“?

en: Save changes to workbook before closing?
cs: Uložit před zavřením změny v sešitu?

en: If you close without saving, changes will be discarded.
cs: Pokud zavřete bez uložení, budou změny zahozeny.

en: Discard
cs: Zahodit

en: Don't close
cs: Nezavírat

en: Enter in current cell
cs: Vložit do aktuální buňky

en: Enter in current cell without autocorrection
cs: Vložit do aktuální buňky bez automatické opravy

en: Enter in current range merged
cs: Vložit sloučené do aktuální oblasti

en: Enter in selected ranges
cs: Vložit do vybraných oblastí

en: Enter in selected ranges as array
cs: Vložit do vybraných oblastí jako pole

en: END
cs: KONEC

en: Go to Cell...
cs: Přejít na buňku…

en: Accept change in multiple cells
cs: Přijmout změny ve více buňkách

en: _Re-Edit
cs: Znovu up_ravit

en: _Discard
cs: Zaho_dit

en: _Accept
cs: _Přijmout

note: xgettext: Translators: if this warning shows up when * running Gnumeric in your locale, the underlines need * to be moved in strings representing menu entries. * One slightly tricky point here is that in certain cases, * the same menu entry shows up in more than one menu.
en: In the `%s' menu, the key `%s' is used for both `%s' and `%s'.
cs: V nabídce „%s“ se klávesa „%s“ používá pro „%s“ i „%s“.

en: Display toolbar above sheets
cs: Zobrazovat nástrojovou lištu nad listy

en: Display toolbar to the left of sheets
cs: Zobrazovat nástrojovou lištu vlevo od listů

en: Display toolbar to the right of sheets
cs: Zobrazovat nástrojovou lištu vpravo od listů

en: Hide
cs: Skrýt

en: Standard Toolbar
cs: Nástrojová lišta Standardní

en: Format Toolbar
cs: Nástrojová lišta Formát

en: Object Toolbar
cs: Nástrojová lišta Objekt

en: Show/Hide toolbar %s
cs: Zobrazit/skrýt nástrojovou lištu %s

en: Content of %s
cs: Obsah buňky %s

en: Use Maximum Precision
cs: Používat maximální přesnost

en: Insert Formula Below
cs: Vložit vzorec pod.

en: Insert Formula to Side
cs: Vložit vzorec vedle.

en: Open %s
cs: Otevřít %s

en: (All)
cs: (Vše)

en: (Top 10...)
cs: (Horních 10…)

en: (Custom...)
cs: (Vlastní…)

en: (Blanks...)
cs: (Prázdné…)

en: (Non Blanks...)
cs: (Neprázdné…)

en: Dialog Type
cs: Typ dialogového okna

en: The type of the dialog
cs: Typ dialogového okna

en: The title of the font chooser dialog
cs: Záhlaví dialogového okna pro výběr fontu

en: Pick a Font
cs: Výběr fontu

en: Font name
cs: Název fontu

en: The name of the selected font
cs: Název vybraného fontu

en: Use font in label
cs: Použít font v popisku

en: Whether the label is drawn in the selected font
cs: Zda je popisek vykreslován vybraným fontem

en: Use size in label
cs: Použít velikost v popisku

en: Whether the label is drawn with the selected font size
cs: Zda je popisek vykreslován vybranou velikostí fontu

en: Show style
cs: Zobrazit styl

en: Whether the selected font style is shown in the label
cs: Zda je vybraný styl fontu zobrazen v popisku

en: Show size
cs: Zobrazit velikost

en: Whether selected font size is shown in the label
cs: Zda je vybraná velikost fontu zobrazena v popisku

en: <Blank>
cs: <prázdné>

en: Move and resize with cells
cs: Přesouva a měnit velikost s buňkami

en: Move with cells
cs: Přesouvat s buňkami

en: Absolute size and position
cs: Absolutní velikost a poloha

en: %s takes no arguments
cs: %s nepřejímá žádné argumenty

en: Too many arguments for %s
cs: Příliš mnoho argumentů pro %s

en: 
    
    <i>Ctrl-F4 to close tooltip</i>
cs: 
    <i>Ctrl-F4 zavře místní nápovědu</i>

note: xgettext: short form for: "type F4-key to complete the name"
en: 
    	<i>F4 to complete</i>
cs: 
    	<i>F4 dokončí</i>

note: xgettext: short form for: "type shift-F4-keys to select the completion"
en: 
    	<i>⇧F4 to select</i>
cs: 
    	<i>⇧F4 vybere</i>

en: Expecting a single range
cs: Očekává se jedna oblast

en: Wavy
cs: Vlnovka

en: Low Single
cs: Jednoduché dolní

en: Thin
cs: Tenké

en: Ultralight
cs: Ultraslabé

en: Light
cs: Slabé

en: Medium
cs: Střední

en: Semibold
cs: Polotučné

en: Ultrabold
cs: Ultratučné

en: Heavy
cs: Silné

en: Ultraheavy
cs: Ultrasilné

en: Increase Indent
cs: Zvětšit odsazení

en: Decrease Indent
cs: Zmenšit odsazení

en: Wrap SORT
cs: Obalení funkcí SORT

en: A single selection is required.
cs: Je požadován výběr jediné buňky.

en: An n⨯1 or 1⨯n selection is required.
cs: Je požadován výběr n×1 nebo 1×n.

en: There is no point in sorting a single cell.
cs: Řadit jednu buňku je nesmyslné.

en: The range to be sorted may not contain any merged cells.
cs: Oblast, která se má seřadit, nesmí obsahovat sloučené buňky.

en: Define Name
cs: Definovat název

en: Cannot jump to an invisible sheet
cs: Nelze skočit na neviditelný list

en: Address
cs: Adresa

note: Translators: "%dC" is a very short format to indicate the number of full columns
en: %dC
cs: %dS

note: Translators: "%dR" is a very short format to indicate the number of full rows
en: %dR
cs: %dŘ

note: Translators: "%dR x %dC" is a very short format to indicate the number of rows and columns
en: %dR x %dC
cs: %dŘ × %dS

en: An unexplained error happened while saving.
cs: Nastala nevysvětlená chyba při ukládání.

en: Can't open '%s' for writing: %s
cs: Nelze otevřít „%s“ pro zápis: %s

en: Can't open '%s' for writing
cs: Nelze otevřít „%s“ pro zápis

en: Unsupported file format for file "%s"
cs: Nepodporovaný formát souboru pro soubor „%s“

en: An unexplained error happened while opening %s
cs: Nastala nevysvětlitelná chyba při otevírání %s

en: Book%d.%s
cs: Sešit%d.%s

en: Graph
cs: Graf

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
cs[0]: Přejmenovat list
cs[1]: Přejmenovat %d listy
cs[2]: Přejmenovat %d listů

en: Adding sheet | Adding %d sheets
cs[0]: Přidat list
cs[1]: Přidat %d listy
cs[2]: Přidat %d listů

note: * This is most likely just a sheet inserted, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
cs[0]: Vložit list
cs[1]: Vložit %d listy
cs[2]: Vložit %d listů

en: Changing sheet tab colors
cs: Změnit barvu karet listů

en: Changing sheet properties
cs: Změnit vlastnosti listu

note: * This is most likely just a sheet delete, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
cs[0]: Odstranit list
cs[1]: Odstranit %d listy
cs[2]: Odstranit %d listů

en: Changing sheet order
cs: Změnit pořadí listů

en: Reorganizing Sheets
cs: Reorganizovat listy

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
cs: Vícenásobná specifikace verzí. Předpokládá se %d

en: workbook view attribute is incomplete
cs: atribut zobrazení sešitu je neúplný

en: File has inconsistent SheetNameIndex element.
cs: Soubor má nekonzistentní element SheetNameIndex.

en: Unknown filter operator "%s"
cs: Neznámý operátor filtru „%s“

en: Missing filter type
cs: Schází typ filtru

en: Malformed sheet filter condition
cs: Chybná podmínka sešitového filtru

en: Unknown filter type "%s"
cs: Neznámý typ filtru „%s“

en: Invalid filter, missing Area
cs: Neplatný filtr, schází oblast

en: Unsupported object type '%s'
cs: Nepodporovaný typ objektu „%s“

en: Gnumeric XML uncompressed (*.xml)
cs: Gnumeric XML nekomprimovaný (*.xml)

en: A button like template
cs: Šablona podobná tlačítku

en: Gnumeric Team
cs: Tým Gnumeric

en: A 3D list template
cs: Šablona seznamu 3D

en: Cool
cs: Úžasná

en: Template with a 'cool' look
cs: Šablona s „úžasným“ vzhledem

en: Simple
cs: Jednoduchá

en: A simple template with classical look and feel
cs: Jednoduchá šablona s klasickým vzhledem

en: Trendy
cs: Moderní

en: A classical yet colorful template
cs: Klasická ale plně barevná šablona

en: Banana
cs: Banán

en: A banana coloured template
cs: Šablona v barvě banánu

en: Black
cs: Černá

en: Template with a black background
cs: Šablona s černým pozadím

en: Blue
cs: Modrá

en: A colourful template with mainly blue and teal colours
cs: Barevná šablona převážně s modrými barvami

en: Orange
cs: Oranžová

en: Orange template
cs: Oranžová šablona

en: Vanilla
cs: Vanilková

en: Template with vanilla colour
cs: Šablona s vanilkovou barvou

en: Simple financial template
cs: Jednoduchá finanční šablona

en: Desert
cs: Poušť

en: Desert colored financial template
cs: Finanční šablona v barvě pouště

en: Ice
cs: Led

en: Financial style with cold border color
cs: Finanční styl s chladnou barvou ohraničení

en: Modern
cs: Moderní

en: Modern style with financial formatting
cs: Moderní styl s finančním formátováním

en: Purple
cs: Purpurová

en: Financial template with purple borders
cs: Finanční šablona s purpurovým ohraničením

en: An advanced colorless template
cs: Pokročilá nebarevná šablona

en: Basic
cs: Základní

en: A basic formal style
cs: Základní formální styl

en: Empty
cs: Prázdná

en: A fully empty template
cs: Úplně prázdná šablona

en: Table
cs: Tabulka

en: Very simple table template with the same border everywhere
cs: Velice jednoduchá šablona tabulky s všude stejným ohraničením

en: A basic list
cs: Základní seznam

en: Green
cs: Zelená

en: A green list template
cs: Šablona zeleného seznamu

en: Lila
cs: Fialová

en: Lila list template
cs: Šablona fialového seznamu

en: A simple list template
cs: Šablona jednoduchého seznamu
