gnumeric - en to gl translation catalogue (1329 entries)

en: Spreadsheet
gl: Folla de cálculo

note: Keep in sync with .desktop file
en: Gnumeric Spreadsheet
gl: Folla de cálculo de Gnumeric

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
gl: Cálculo, Análise e Visualización de Información

en: Parse error while reading Applix file.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro de Applix.

en: Missing characters for character encoding
gl: Faltan caracteres para a codificación de caracteres

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
gl: Caraceres para a codificación non validos '%c%c'

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
gl: A expresión non comeza por «=» ? «%s»

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
gl: %s!%s : non foi posíbel analizar «%s»
         %s

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
gl: Importa follas de cálculo da versión 4.[234]

en: Reading file...
gl: Lendo ficheiro…

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
gl: Error sintáctico na liña %d. Ignorando.

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
gl: Valor de tipo «%s» descoñecido na liña %d. Ignorando.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
gl: Valor do dato «%s» descoñecido na liña %d. Ignorando.

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
gl: Valor de tipo %d descoñecido na liña %d. Ignorando.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
gl: O ficheiro DIF ten máis do número máximo de filas %d. Ignorando as filas restantes.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
gl: O ficheiro DIF ten máis do número máximo de columnas %d. Ignorando as columnas restantes.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
gl: Fin de ficheiro inesperado na liña %d ao ler os datos.

en: Error while reading DIF file.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro DIF.

en: Cannot get default sheet.
gl: Non foi posíbel obter a folla de cálculo predeterminada.

en: Error while saving DIF file.
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro DIF.

en: Data Interchange Format (DIF) module
gl: Módulo de Data Interchange Format (DIF)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
gl: Le e escribe información almacenada en Data Interchange Format (*.dif)

en: Data Interchange Format (*.dif)
gl: Formato de intercambio de datos (*.dif)

en: No Workbook or Book streams found.
gl: Non se atoparon fluxos de libro ou de libro de traballo.

en: Preparing to save...
gl: Preparando para gardar...

en: Saving file...
gl: Gardando ficheiro...

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
gl: Atributo inesperado %s::%s == «%s».

en: Invalid content of ss:data element, expected number, received '%s'
gl: Contido non valido do elemento «ss:data», esperabase un número e recibiuse «%s»

en: Invalid content of ss:data element, received '%s'
gl: Contido non valido do elemento «ss:data», recibiuse «%s»

en: XML document not well formed!
gl: Documento XML mal formado!

en: #UNKNOWN!
gl: #DESCOÑECIDO!

en: Sheet%d
gl: Folla%d

en: Chart%d
gl: Gráfico%d

en: Module%d
gl: Módulo%d

en: Failure parsing name '%s'
gl: Produciuse un erro ao analizar o nome «%s»

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
gl: Expresión incorrecta para o nome «%s»: perderase o contido.

en: OLE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
gl: As ligazóns OLE aínda non están soportadas.
    O nome «%s» perderase.

en: external references
gl: referencias externas

en: No password supplied
gl: Non se forneceu ningún contrasinal

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
gl[0]: Perderase contido o gargar.  Este formato só soporta %u columna e este libro de traballo ten %d
gl[1]: Perderase contido o gargar.  Este formato só soporta %u columnas e este libro de traballo ten %d

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
gl[0]: Perderase contido o gargar.  Este formato só soporta %u fila e este libro de traballo ten %d
gl[1]: Perderase contido o gargar.  Este formato só soporta %u filas e este libro de traballo ten %d

en: This is somewhat corrupt.
    We already wrote a length for a string that is being truncated due to encoding problems.
gl: Isto é algo corrupto.
    Xa escribimos unha lonxitude para unha cadea que foi truncada debido a problemas de codificación.

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
gl: Non foi posíbel abrir o fluxo «Libro» para escritura

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
gl: Non foi posíbel abrir o fluxo «Libro de traballo» para escritura

en: Broken function
gl: Función rota

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
gl: Demasiados argumentos para a funcion «%s», MS Excel so pode manexar %d e non %d

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
gl: Importa/Exporta ficheiros de MS Excel (tm)

en: ECMA 376 1st edition (2006); [MS Excel&#8482; 2007]
gl: ECMA 376 primeira edición (2006); [MS Excel&#8482; 2007]

en: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 2nd edition (2008); [MS Excel&#8482; 2010]
gl: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 segunda edición (2008); [MS Excel&#8482; 2010]

en: MS Excel&#8482; (*.xls) requiring encoding specification
gl: MS Excel&#8482; (*.xls) require especificación de codificación

en: Corrupt file: Second child element in custom property encountered.
gl: Ficheiro Corrupto: Atopouse un segundo elemento fillo nunha propiedade personalizada.

en: Reading core properties...
gl: Lendo propiedades básicas...

en: Reading extended properties...
gl: Lendo propiedades extendidas...

en: Reading custom properties...
gl: Lendo propiedades personalizadas

en: Invalid number '%s' for node %s
gl: Número «%s» non válido para o nodo %s

en: Unknown color '%s'
gl: Cor descoñecida «%s»

en: Dropping missing object
gl: Soltando obxeto perdido

en: Dropping object with incomplete anchor %2x
gl: Soltando obxeto con áncora incompleta %2x

en: Encountered both the  "refreshedDate" and the "refreshedDateIso" attributes!
gl: Atopáronse os atributos "refeshDate" e "refreshedDateIso"!

en: '%s' is corrupt!
gl: «%s» está corrupto!

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
gl: Valor enumerado «%s» descoñecido para o atributo %s

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
gl: O enteiro «%s» está fora de rango para o atrubuto %s

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
gl: Enteiro «%s» non válido para o atributo %s

en: Invalid RRGGBB color '%s' for attribute %s
gl: Cor RRGGBB «%s» non válida para o atributo %s

en: Invalid number '%s' for attribute %s
gl: Número «%s» non válido para o atributo %s

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
gl: Posición de celda «%s» non válida para o atributo %s

en: Invalid range '%s' for attribute %s
gl: Rango «%s» non válido para o atributo %s

en: Invalid attribute '%s', unknown unit '%s'
gl: Atributo «%s» non válido, unidade «%s» descoñecida

en: Invalid attribute '%s', expected distance, received '%s'
gl: Atributo «%s» non válido, esperabase unha distancia e recibiuse «%s»

en: Unknown theme color %d
gl: Tema de cor %d descoñecido

en: Undefined number format id '%s'
gl: Id de formato de número «%s» non definido

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
gl: Cor «%s» non válida para o atributo rgb

en: Undefined style record '%d'
gl: Rexistro de estilo «%d» non definido

en: Undefined partial style record '%d'
gl: Rexistro de estilo parcial «%d» non definido

en: Invalid sst ref '%s'
gl: Referencia sst «%s» non válida

en: Invalid cell %s
gl: Celda non válida %s

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
gl: Ignorando información de columna que non especifica primeira ou última.

en: Ignoring invalid data validation because : %s
gl: Ignorando datos de validación non válidos porque: %s

en: Undefined
gl: Non definido

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
gl: Ignorando formato condicional non controlado do tipo «%s»

en: Unknown type of hyperlink
gl: Tipo de hiperligazón descoñecido

en: Ignoring a sheet without a name
gl: Ignorando folla sen nome

en: Failed to define name: %s
gl: Produciuse un erro ao definir o nome: %s

en: Missing part-id for sheet '%s'
gl: Falta o id da parte para esta folla «%s»

en: Reading sheet '%s'...
gl: Lendo folla «%s»…

en: Reading comments...
gl: Lendo os comentarios…

en: Reading shared strings...
gl: Lendo cadeas compartidas…

en: Reading theme...
gl: Lendo o tema…

en: Reading styles...
gl: Lendo os estilos…

en: Reading workbook...
gl: Lendo libro de traballo…

en: No workbook stream found.
gl: Non se atopou ningún fluxo de libro de traballo

note: We don't attempt to flatten a 3D range to an array.
en: Cannot convert 3D cell range to XLOPER.
gl: Non se pode convertir un rango de cela ·D a XLOPER

en: Unsupported GnmValue type (%d)
gl: Tipo de GnmValue (%d) non soportado.

en: Failed to find function "%s" in XLL/DLL/SO %s .
gl: Fallo o encontrar a funcion "%s" en XLL/DLL/SO %s.

en: Dynamic module loading is not supported on this system.
gl: Este sistema non soporta a carga dínamica de módulos.

en: Unable to open module file "%s".
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de módulo «%s».

en: No loadable worksheet functions found in XLL/DLL/SO file %s .
gl: Non se atoparon funcións de folla de cálculo cargabeis no ficheiro XLL/DLL/SO %s.

note: xgettext : %lu gives the number of functions. This is input to ngettext.
en: Loaded %lu function from XLL/DLL/SO %s. | Loaded %lu functions from XLL/DLL/SO %s.
gl[0]: Cargouse a función %lu dende XLL/DLL/SO %s.
gl[1]: Cargaronse as funcións %lu dende XLL/DLL/SO %s.

note: *************************************************************************
en: Excel plugins
gl: Complementos de Excel

en: Christian Date Functions
gl: Funcións de data cristiá

en: Date/Time
gl: Data / Hora

en: Complex Functions
gl: Funcións complexas

en: Functions for complex numbers
gl: Funcións para números complexos

en: Complex
gl: Complexo

en: Database Functions
gl: Funcións de base de datos

en: Functions looking up values in databases
gl: Funcións que buscan valores en bases de datos

en: Database
gl: Base de datos

en: Date and Time Functions
gl: Funcións de data e hora

en: Functions manipulating dates and time
gl: Funcións que manipulan datas e horas

en: Financial Derivatives
gl: Derivados financieiros

en: Functions related to financial derivatives
gl: Funcións relacionadas con derivados financieros

en: Finance
gl: Finanzas

en: Engineering Functions
gl: Funcións de Enxeñería

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
gl: Funcións para números complexos, conversións de base e máis

en: Engineering
gl: Enxeñería

en: Erlang Functions
gl: Funcións de Erlang

en: Functions to help Erlang Analysis
gl: Funcións para axudar ao análise de Earlang

en: Financial Functions
gl: Funcións financieras

en: Interest rate calculations
gl: Cálculos de taxa de interés

en: Hebrew Date Functions
gl: Funcións de data hebrea

en: Functions manipulating Hebrew dates
gl: Funcións de manipulación de datas hebreas

note: Path of the current directory or folder. Absolute A1-style reference, as text, prepended with "$A:" * for Lotus 1-2-3 release 3.x compatibility. Returns the cell * reference of the top and leftmost cell visible in the * window, based on the current scrolling position.
en: Unimplemented
gl: Non implementado

en: Unknown version
gl: Versión descoñecida

en: %s version %s
gl: %s versión %s

en: Automatic
gl: Automático

en: Unknown system
gl: Sistema descoñecido

en: Unknown info_type
gl: info_type descoñecido

en: Invalid number of arguments
gl: Número de argumentos non válido

en: Information Functions
gl: Funcións de información

en: Functions for inspecting values, cells, and more
gl: Funcións para inspeccionar valores, celas e máis

en: Information
gl: Información

en: Type Mismatch
gl: Os tipos non coinciden

en: Logic Functions
gl: Funcións lóxicas

en: Functions for manipulating truth values
gl: Funcións para manipular valores de verdade

en: Logic
gl: Lóxica

en: Lookup Functions
gl: Funcións de busca

en: Functions for looking up values in ranges
gl: Funcións para buscar valores en rangos

en: Lookup
gl: Busca

en: Math Functions
gl: Funcións matemáticas

en: Mathematical Functions
gl: Funcións matemáticas

en: Mathematics
gl: Matemáticas

en: Number Theory
gl: Teoría de números

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
gl: Varias utilidaddes básicas para números primos, pi, fi e sigma. Tamén contén algunhas operacións bit a bit sinxelas.

en: Bitwise Operations
gl: Operacións de bits

en: Statistical Functions
gl: Funcións estatísticas

en: Statistical Functions with naming and calling conventions from The R Project
gl: Funcións estatísticas con nomes e convencións de chamado do Proxecto R

en: Statistics
gl: Estatística

en: Random Number Functions
gl: Funcións de números aleatorios

en: Functions for generating random numbers
gl: Funcións para xerar números aleatorios

en: Random Numbers
gl: Números aleatorios

en: String Functions
gl: Funcións de cadeas de texto

en: Functions for manipulating strings
gl: Funcións para manipular cadeas de texto

en: String
gl: Cadea de texto

en: Time Series Analysis Functions
gl: Funcións de analise de series de tempo

en: Time Series Analysis
gl: Análise de series de tempo

en: Too much data returned
gl: Devolvéronse demasiados datos

en: Can't obtain data
gl: Non é posíbel obter os datos

note: FIXME: pass a pointer to parent window
en: Database Connection
gl: Conexión con base de datos

en: Error: could not open connection to %s
gl: Error: non é posíbel establecer unha concexión con %s

en: More than one statement in SQL string
gl: Máis dunha sentencia na cadea SQL

en: Could not run GNOME database configuration tool ('%s')
gl: Non se puido executar a ferramenta a configuración de bases de datos de GNOME («%s»)

en: Database functions for retrieval of data from a database.
gl: Funciñon de bases de datos para obter datos dunha base de datos.

en: Data Bases...
gl: Bases de datos...

en: Target cell did not evaluate to a number.
gl: A cela obxetivo non se evaluou a un número.

en: Writing glpk file...
gl: Escribindo ficheiro glpk...

en: The GLPK exporter is not available.
gl: O exportador a GLPK non está dispoñíbel.

en: Gnome Glossary
gl: Glosario de GNOME

en: Gnome Glossary PO file format
gl: Formato do ficheiro PO do Glosario de Gnome

en: [see sheet %s]
gl: [ver folla %s]

en: The original html file is
    using nested tables.
gl: O ficheiro orixinal html está
    empregando táboas anidadadas.

en: Unable to parse the html.
gl: Non foi posíbel analizar o HTML.

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
gl: Importación/Exportación de HTML, TeX, DVI, roff

en: HTML (*.html) fragment
gl: Fragmento HTML (*.html)

en: XHTML range - for export to clipboard
gl: Ranfo XHTML - para exportar ao portapapeis

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
gl: Fragmento de táboa LaTeX 2e (*.tex)

en: Imports Lotus 123 files
gl: Importa ficheiros de Lotus 123

en: Writing lpsolve file...
gl: Escribindo o ficheiro lpsolve…

en: LPSolve Linear Program Solver
gl: Programa de resolución lineal LPSolve

en: Program Name
gl: Nome do programa

en: Invalid line in ROWS section
gl: Liña non válida na sección ROWS

en: Duplicate rows name %s
gl: Nome de filas %s duplicado

en: Duplicate objective row
gl: Fila obxetivo duplicada

en: Invalid row type %s
gl: Tipo de fila non válido %s

en: Missing objective row
gl: Falta a fila obxetivo

en: Invalid marker
gl: Marcador non válido

en: Invalid row name, %s, in columns
gl: Nome de fila non válido, %s, en columnas

en: Invalid bounds type %s
gl: Tipo de límites %s non válido

en: Invalid column name, %s, in bounds
gl: Nome de columna non válido, %s, en límites

en: Invalid row name, %s, in rhs/ranges section
gl: Nome de fila non válido, %s, na sección rhs/rangos

note: ----------------------------------------
en: Constraint
gl: Restrición

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Limit
gl: Límite

en: Variable
gl: Variábel

en: Objective function
gl: Función obxetivo

en: Error while reading MPS file.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro MPS.

en: This solver does not handle discrete variables.
gl: Este resolutor non traballa con variables discretas.

en: The initial values do not satisfy the constraints.
gl: O valor inicial non satisface as restricións

en: Non-Linear Program Solver
gl: Programa de resolución non linear

en: Imports GNU Oleo documents
gl: Importa documentos de GNU Oleo

en: General ODF error
gl: Erro xeral de ODF

en: Invalid integer '%s', for '%s'
gl: Enteiro «%s» non válido para «%s»

en: Possible corrupted integer '%s' for '%s'
gl: Enteiro «%s» posibelmente corrupto para «%s»

en: Invalid attribute '%s', expected number, received '%s'
gl: Atributo «%s» non válido, esperábase un número e recibiuse «%s»

en: Invalid attribute '%s', expected percentage, received '%s'
gl: Atributo «%s» non válido, esperábase unha porcentaxe e recibiuse «%s»

en: Invalid attribute '%s', expected color, received '%s'
gl: Atributo «%s» non válido, esperábase unha cor e recibiuse «%s»

en: Unknown hatch name '%s' encountered!
gl: Atopouse un nome de trama descoñecido «%s»

en: Hatch fill without hatch name encountered!
gl: Atopouse un recheo de trama sen nome de trama!

en: Unknown gradient name '%s' encountered!
gl: Atopouse un nome de gradiente descoñecido «%s»

en: Gradient fill without gradient name encountered!
gl: Atopouse un recheo de gradiente sen nome de gradiente!

en: Unknown image fill name '%s' encountered!
gl: Atopouse un nome de imaxe descoñecido «%s»

en: Invalid absolute file specification '%s' encountered.
gl: Atopouse unha especificación de ficheiro absoluta non válida «%s».

en: Unable to open '%s'.
gl: Non foi posíbel abrir «%s».

en: Unable to load the file '%s'.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro «%s».

en: Image fill without image name encountered!
gl: Atopouse un recheo de imaxe sen nome de imaxe!

en: Invalid attribute '%s', expected angle, received '%s'
gl: Atributo «%s» non válido, esperabase unangulo e recibiuse «%s»

en: Invalid attribute '%s', unknown enum value '%s'
gl: Atributo «%s» non válido, valor de enum descoñecido «%s»

en: Ignoring reference to unknown external workbook '%s'
gl: Ignorando referencia a libro de traballo externo descoñecido «%s»

en: Unknown text style with name "%s" encountered!
gl: Atopuse estilo de texto con nome «%s» descoñecido!

en: Unable to parse '%s' ('%s')
gl: Non foi posíbel analizar «%s» («%s»)

en: Unsupported formula type encountered: %s
gl: Atopouse un tipo de fórmula non soportado: %s!

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
gl: A expresión «%s» non comeza por un caracter recoñecibel

en: cell
gl: cela

en: Unknown condition '%s' encountered, ignoring.
gl: Atopise unha condición descoñecida «%s», ignorando.

en: Missing expression
gl: Falta de expresión.

en: Unable to parse gradient color: %s
gl: Non foi posíbel analizar a cor da gradación: %s

en: Unable to parse hatch color: %s
gl: Non foi posibel analizar a cor da trama: %s

en: Unnamed hatch encountered!
gl: Atopouse unha trama sen nome!

en: Duplicate default column style encountered.
gl: Atopouse un estilo de columna predeterminado duplicado.

en: tab
gl: lapela

en: date
gl: data

en: time
gl: hora

en: page
gl: páxina

en: pages
gl: páxinas

en: path
gl: ruta

en: file
gl: ficheiro

en: title
gl: título

en: Unable to parse tab color '%s'
gl: Non foi posíbel analizar a cor da lapela «%s»

en: Unable to parse tab text color '%s'
gl: Non foi posíbel analizar a cor do texto da lapela «%s»

en: %s_IN_CORRUPTED_FILE
gl: %s_EN_FICHEIRO_CORRUPTO

en: Invalid metadata '%s'
gl: Metadatos non válidos «%s»

en: Writing Sheets...
gl: Escribindo follas...

en: Error while opening Paradox file.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro Paradox.

en: Could not allocate memory for record.
gl: Non foi posíbel asignar memoria para gravar.

en: Cannot allocate memory for field definitions.
gl: Non foi posíbel asignar memoria para a definición dos campos.

en: Allocate memory for column name.
gl: Asignar memoria para o nome da columna.

en: Allocate memory for record data.
gl: Asignar memoria para gravar datos.

en: Could not allocate memory for record data.
gl: Non foi posíbel asignar memoria para gravar datos.

en: Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d character. | Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d characters.
gl[0]: O campo %d da liña %d probablemente foi cortado. Os datos teñen %d caracter.
gl[1]: O campo %d da liña %d probablemente foi cortado. Os datos teñen %d caracteres.

en: Field %d in row %d could not be written.
gl: Non foi posíbel escribir no campo %d da fila %d.

en: Imports Paradox files
gl: Importa ficheiros de Paradox

en: Paradox database (*.db)
gl: Base de datos de Paradox (*.db)

en: Perl functions
gl: Función Perl

en: Perl error:
gl: Erro de Perl:

en: Perl error: %s
gl: Erro de Perl: %s

en: Module name not given.
gl: Non se forneceu o nome do módulo.

en: perl_func.pl doesn't exist.
gl: perl_func.pl non existe.

en: Perl plugin loader
gl: Cargador de engadidos de Perl

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
gl: PLN : A folla de cálculo está cifrada con contrasinal

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
gl: Importa documentos en formato Plan Perfect

en: Plan Perfect Format (PLN) import
gl: Importación do Formato Plan Perfect (PLN)

en: Error while reading psiconv file.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro psiconv.

en: Error while parsing Psion file.
gl: Produciuse un erro ao analizar o ficheiro de Psion.

en: Python functions
gl: Funcións python

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
gl: Complemento de exemplo en Python que mostra algunhas funcións (inútiles)

en: Default interpreter
gl: Intérprete predeterminado

en: Python plugin loader
gl: Cargador de engadidos de Python

en: Python console
gl: Consola de Python

en: *** Interpreter: %s
gl: *** Intérprete: %s

en: Gnumeric Python console
gl: Consola de Python de Gnumeric

en: E_xecute in:
gl: E_xecutar en:

en: C_ommand:
gl: _Orde:

en: Python list is not an array
gl: As listas de Python non son matrices

en: Unsupported Python type: %s
gl: Tipo de Python non soportado: «%s»

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Python exception (%s: %s)
gl: Excepción de Python (%s: %s)

en: Python exception (%s)
gl: Excepción de Python (%s)

en: Python module name not given.
gl: Non se forneceu o nome do módulo de Python.

en: Error while opening file "%s" for writing.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro «%s» para escribir.

en: Error while opening file "%s" for reading.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro «%s» para ler.

en: Cannot create new Python interpreter.
gl: Non foi posíbel crear un interprete de Python.

en: Module "%s" doesn't exist.
gl: O módulo «%s» non existe.

en: Execution of module "%s" failed.
gl: Produciuse un erro ao executar o módulo «%s».

en: Some name
gl: Algún nome

en: Python file "%s" has invalid format.
gl: O ficheiro Python «%s» ten un formato non válido.

en: File doesn't contain "%s" function.
gl: O ficheiro non contén a función «%s».

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
gl: O ficheiro non contén o dicionario «%s».

en: Object "%s" is not a dictionary.
gl: O obxeto «%s» non é un dicionario.

en: Unknown action: %s
gl: Acción descoñecida: %s

en: Invalid zoom %hd %%
gl: Ampliación non válida %hd %%

en: Imports SC/XSpread files
gl: Importa ficheiros SC/XSpread

en: Error parsing line
gl: Produciuse un erro ao analizar a liña

en: UI Hello
gl: IU Hola

en: Error while opening xbase file.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro xbase.

en: Imports XBase files
gl: Importa ficheiros XBase

en: Xbase (*.dbf) file format
gl: Formato de ficheiro Xbase (*.dbf)

en: Activate New Plugins
gl: Activar novos complementos

en: Apply print-setup to all sheets
gl: Aplicar a configuración de impresión a todas as follas

en: Page Header
gl: Cabeceira da páxina

en: Page Footer
gl: Pé de páxina

en: Paper
gl: Papel

en: Paper orientation
gl: Orientación do papel

en: Header/Footer Format (Left Portion)
gl: Formato do cabeceira/pé de páxina (Porción esquerda)

en: Header/Footer Format (Middle Portion)
gl: Formato do cabeceira/pé de páxina (Porción do medio)

en: Header/Footer Format (Right Portion)
gl: Formato do cabeceira/pé de páxina (Porción dereita)

en: Horizontal DPI
gl: DPI horizontais

en: Format toolbar position
gl: Posición da barra de ferramenas de formato

en: Autocomplete
gl: Completar automaticamente

en: Sort Ascending
gl: Ordenación ascendente

en: Paste
gl: Pegar

en: Ins/Del Column/Row
gl: Ins/Eli Columna/Fila

en: Inserting %d column before %s | Inserting %d columns before %s
gl[0]: Inserindo %d columna anted de %s
gl[1]: Inserindo %d columnas antes de %s

en: Inserting %d row before %s | Inserting %d rows before %s
gl[0]: Inserindo %d fila antes de %s
gl[1]: Inserindo %d filas antes de %s

en: Deleting columns %s
gl: Eliminando columnas %s

en: Deleting column %s
gl: Eliminando a columna %s

en: Deleting rows %s
gl: Eliminando filas %s

en: Deleting row %s
gl: Eliminando fila %s

en: Clear
gl: Limpar

en: contents
gl: contidos

en: formats
gl: formatos

en: comments
gl: comentarios

en: all
gl: todo

en: Clearing %s in %s
gl: Limpando %s en %s

en: Changing Format
gl: Cambiando o formato

en: Changing format of %s
gl: Cambiando o formato de %s

en: Autofitting column %s
gl: Autoaxustando columna %s

en: Autofitting row %s
gl: Autoaxustando fila %s

en: Setting width of column %s to %d pixel | Setting width of column %s to %d pixels
gl[1]: Establecendo a anchura das columnas

en: Setting height of row %s to %d pixel | Setting height of row %s to %d pixels
gl[1]: Establecendo a altura das ringleiras

en: Autofitting columns %s
gl: Autoaxustando columnas %s

en: Autofitting rows %s
gl: Autoaxustando filas %s

en: Setting width of columns %s to %d pixel | Setting width of columns %s to %d pixels
gl[1]: Establecendo a anchura das columnas

en: Setting height of rows %s to %d pixel | Setting height of rows %s to %d pixels
gl[1]: Establecendo a altura das ringleiras

en: Autofitting width of %s
gl: Autoaxustando anchura de %s

en: Autofitting height of %s
gl: Autoaxustando altura de %s

en: Sorting %s
gl: Ordenando %s

en: Unhide columns
gl: Mostrar columnas

en: Hide columns
gl: Ocultar columnas

en: Unhide rows
gl: Mostrar filas

en: Hide rows
gl: Ocultar filas

en: Expand columns
gl: Expandir columnas

en: Collapse columns
gl: Contraer columnas

en: Group columns %s
gl: Agrupar columnas %s

en: Moving %s
gl: Movendo %s

en: Paste Copy
gl: Pegar Copiar

en: Pasting into %s
gl: Pegando en %s

en: Autoformatting %s
gl: Formateado Automático %s

note: Corrected below.
en: Search and Replace
gl: Buscar e substituír

en: Delete Object
gl: Eliminar obxecto

en: Format Object
gl: Formatear obxecto

en: Name
gl: Nome

en: Defined Name
gl: Nome definido

en: has a circular reference
gl: ten unha referencia circular

en: Define Name %s
gl: Definir nome %s

en: Change Scope of Name
gl: Cambiar ámbito do nome

en: Change Scope of Name %s
gl: cambiar ámbito don nome %s

en: Add scenario
gl: Engadir escenario

en: Goal Seek (%s)
gl: Buscar Obxectivo (%s)

en: Left to Right
gl: Da esquerda á dereita

en: Right to Left
gl: Da dereita á esquerda

en: Configure List
gl: Confiturar lista

en: Configure Button
gl: Configurar botón

en: Add Filter
gl: Engadir filtro

en: AutoFilter
gl: Filtro automático

en: Add Autofilter to %s
gl: Engadir autofiltro a %s

en: Clear All Page Breaks
gl: Limpar todos os saltos de páxina

en: Add Column Page Break
gl: Engadir salto de páxina de columna

en: Add Row Page Break
gl: Engadir salto de páxina de fila

en: Analytics
gl: Analíticos

en: Import Export
gl: Importar Exportar

en: UI
gl: IU

en: Documentation
gl: Documentación

en: Translation
gl: Tradución

en: Art
gl: Arte

en: Functions and X-Base importing.
gl: Funcións e importación de X-Base.

en: Localization.
gl: Localización.

en: Debian packaging.
gl: Empaquetado de Debian

en: Special functions
gl: Funcións especiais

en: The original text plugin
gl: Complemento de texto orixinal.

en: HTML, troff, LaTeX exporters
gl: Exportadores de HTML, troff, LaTeX

en: Icons and Images
gl: Iconas e imaxes

en: Paradox Importer
gl: Importador de Paradox

en: Gnumeric is the result of
gl: Gnumeric é o resultado dos

note: Overlap.
en: the efforts of many people.
gl: esforzos de moitas persoas.

en: About Gnumeric
gl: Sobre Gnumeric

en: Visit the Gnumeric website
gl: Visite o sitio web de Gnumeric

en: An unexpected error has occurred: %d.
gl: Ocorreu un erro non esperado: %d

en: Group %d
gl: Grupo %d

en: Group
gl: _Arriba

en: From
gl: De

en: To
gl: iba

en: The first input range is invalid.
gl: O primeiro rango de entrada non é válido.

en: K must be a positive integer.
gl: K ten que ser un enteiro positivo

en: _Y variables:
gl: Variábeis _Y:

en: _X variable:
gl: Variábel _X:

en: _X variables:
gl: Variábeis _X:

en: _Y variable:
gl: Variábel _Y:

en: Percentage:
gl: Porcentaxe:

en: Column %s ("%s")
gl: Columna %s («%s»)

en: Column %s
gl: Columna %s

en: Jan
gl: Xan

en: North
gl: Norte

en: South
gl: Sur

en: West
gl: Oeste

en: _Settings
gl: _Configuración

en: _Edges
gl: Bord_es

en: Apply _Number Formats
gl: Aplicar formatos de _número

en: Apply _Borders
gl: Aplicar _bordos

en: Apply _Fonts
gl: Aplicar _tipos de letra

en: Apply _Patterns
gl: Aplicar _patróns

en: _Left
gl: _Esquerda

en: _Right
gl: _Dereita

en: _Top
gl: _Arriba

en: _Bottom
gl: A_baixo

en: Number
gl: Número

en: Min:
gl: Mín:

en: Max:
gl: Máx:

en: Value:
gl: Valor:

en: Border
gl: Bordo

en: Clear Background
gl: Limpar o fondo

en: Background
gl: Fondo

en: Pattern
gl: Patrón

en: (defined)
gl: (definido)

en: (undefined)
gl: (non definido)

en: Cell does not contain an error value.
gl: A cela non contén un valor de erro.

en: Cell contains whitespace.
gl: A cela contén espacios en branco.

note: with one expression
en: Cell value is = x.
gl: O valor da cela é = x.

en: Cell value is ≠ x.
gl: O valor da cela é ≠ x.

en: Cell value is > x.
gl: O valor da cela é > x.

en: Cell value is < x.
gl: O valor da cela é < x.

en: Cell value is ≧ x.
gl: O valor da cela é ≧ x.

en: Cell value is ≦ x.
gl: O valor da cela é ≦ x.

en: Cell contains the string x.
gl: A cela contén a cadea x.

en: Cell does not contain the string x.
gl: A cela non contén a cadea x.

en: Cell value begins with the string x.
gl: O valor da cela comeza pola cadea x.

en: Cell value does not begin with the string x.
gl: O valor da cela non comeza pola cadea x.

en: Cell value ends with the string x.
gl: O valor da cela termina pola cadea x.

en: Cell value does not end with the string x.
gl: O valor da cela non termina pola cadea x.

note: with two expressions
en: Cell value is between x and y (incl.).
gl: O valor da cela está entre x e y (incl.).

en: Cell value is not between x and y (incl.).
gl: O valor da cela non está entre x e y (incl.).

en: Header
gl: Cabeceira

en: Row/Column
gl: Fila/columna

en: Case Sensitive
gl: Sensíbel a capitalización

en: By Value
gl: Por valor

note: end sub menu Row specific (Note some labels duplicate col labels)
en: Row
gl: Fila

note: end sub menu Column specific (Note some labels duplicate row labels)
en: Column
gl: Columna

en: Data
gl: Datos

note: Must be last
en: Unused
gl: Sen usar

en: _Style
gl: E_stilo

en: _Aggregation
gl: _Agregación

en: _Down
gl: Abaixo

en: _Remove
gl: _Retirar

en: Data Table
gl: Táboa de datos

en: Workbook
gl: Libro

en: <new name>
gl: <novo nome>

en: content
gl: contido

en: Delete
gl: Eliminar

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Keywords
gl: Palabras clave

en: A document property with the name '%s' already exists.
gl: Xa exixte unha propiedade do documento co nome «%s».

en: Integer
gl: Enteiro

en: Decimal Number
gl: Número decimal

en: Date & Time
gl: Data e hora

en: Linked To
gl: Ligado a

note: IMPORTANT: OBEY THE ORDER 0 - 3 - 2 - 1
en: File
gl: Ficheiro

en: Properties
gl: Propiedades

en: Description
gl: Descrición

en: Calculation
gl: Cálculo

en: Function/Argument
gl: Función/argumento

en: All Functions
gl: Todas as funcións

en: In Use
gl: En uso

en: Arguments:
gl: Argumentos:

en: Note:
gl: Nota:

en: Examples:
gl: Exemplos:

en: Further information:
gl: Información adicional:

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
gl: Busca de obxectivo coa cela %s atopou unha solución.

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
gl: Busca de obxectivo coa cela %s non atopou unha solución.

en: Cell
gl: Cela

en: Internal Link
gl: Ligazón interna

en: External Link
gl: Ligazón externa

en: Email Link
gl: Ligazón de correo

en: Web Link
gl: Ligazón web

en: Add Hyperlink
gl: Engadir hiperligazón

en: Edit Hyperlink
gl: Editar hiperligazón

en: Remove Hyperlink
gl: Retirar hiperligazón

en: Insert
gl: Inserir

en: Input Data
gl: Datos de entrada

en: Password :
gl: Contrasinal:

en: Unknown plugin
gl: Complemento descoñecido

en: Active
gl: Activo

en: Plugin name
gl: Nome do complemento

en: Directory
gl: Directorio

en: Capitalize _names of days
gl: Poñer en maiúsculas os _nomes dos días

en: Do _not correct:
gl: _Non corrixir:

en: Capitalize _first letter of sentence
gl: Facer maiúscula a _primeira letra dunha frase

en: Auto Correct
gl: Corrección automática

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Files
gl: Ficheiros

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Undo
gl: Desfacer

en: Windows
gl: Xanelas

en: Header/Footer
gl: Cabeceira/Pé de páxina

en: Copy and Paste
gl: Copiar e pegar

en: Screen
gl: Pantalla

en: INitial CApitals
gl: MAiúsculas INiciais

en: First Letter
gl: Primeira letra

en: points
gl: puntos

en: inches
gl: polgadas

en: <b>%s</b>
    <small>Location: %s</small>
gl: <b>%s</b>
    <small>Localización: %s</small>

en: unknown
gl: descoñecido

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

en: a long time
gl: un tiempo largo

en: Discrete
gl: Discreto

en: Gaussian Tail
gl: Cola Gaussiana

en: Geometric
gl: Xeométria

en: Gumbel (Type I)
gl: Gumbel (Tipo I)

en: Gumbel (Type II)
gl: Gumbel (Tipo II)

en: _c Value:
gl: Valor de _c:

en: _alpha:
gl: _alfa:

note: Titles.
en: Current Values
gl: Valores actuais:

en: Comment
gl: Comentario

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Content
gl: Contido

en: At least one sheet must remain visible!
gl: Polo menos ten que haber unha folla visíbel!

en: Current Name
gl: Nome actual

en: New Name
gl: Novo nome

en: Default
gl: Predeterminado

en: Min
gl: Mín

en: Average
gl: Media

en: Max
gl: Máx

en: Ready
gl: Listo

en: Preparing
gl: Preparando

en: Prepared
gl: Preparado

en: Running
gl: En execución

en: Done
gl: Feito

en: Error
gl: Erro

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Stop
gl: Deter

en: OK
gl: Aceptar

en: Objective Value:
gl: Valor obxectivo:

en: Elapsed Time:
gl: Tempo transcorrido:

en: Export
gl: Exportar

en: Format Selector
gl: Selector de formato

en: Ignore all columns on right
gl: Ignorar todas as columnas da dereita

en: Ignore all columns on left
gl: Ignorar todas as columnas da esquerda

en: Import all columns on right
gl: Importar todas as columns á dereita

en: Import all columns on left
gl: Importar todas as columnas á esquerda

en: Auto fit
gl: Axuste automático

en: Column %d
gl: Columna %d

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
gl[1]: %d liñas a importar

en: Line
gl: Liña

en: Text
gl: Texto

en: Protection
gl: Protección

en: Auto Completion
gl: Autocompletado

en: Advanced Filter
gl: Filtro avanzado

en: Input
gl: Entrada

en: Output
gl: Saída

en: ANOVA - Single Factor
gl: Anova -Un factor

en: Grouped by:
gl: Agrupado por:

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: _Columns
gl: _Columnas

en: _Areas
gl: _Áreas

en: _Labels
gl: _Etiquetas

en: _Alpha:
gl: _Alfa:

en: Options
gl: Opcións

en: ANOVA - Two-Factor
gl: ANOVA - Dous factores

en: _Alpha:
gl: _Alfa:

en: Gnumeric : AutoFilter
gl: Gnumeric : Autofiltro

en: _And
gl: _E

en: _Or
gl: _Ou

en: equals
gl: é igual a

en: does not equal
gl: non é igual

en: is greater than
gl: é maior que

en: is greater than or equal to
gl: é maior ou igual a

en: is less than
gl: é menor que

en: is less than or equal to
gl: é menor ou igual a

en: begins with
gl: comeza por

en: does not begin with
gl: Non comeza por

en: ends with
gl: remata por

en: does not end with
gl: non remata por

en: contains
gl: contén

en: does not contain
gl: non contén

en: Top
gl: Arriba

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Percentage
gl: Porcentaxe

en: Autoformat
gl: Formato automático

en: C_ategory:
gl: C_ategoría:

en: Name:
gl: Nome:

en: Author:
gl: Autor:

en: Category:
gl: Categoría:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Name of template
gl: Nome do modelo

en: The category this template belongs to
gl: A categoría á que pertence este modelo

en: A short description of the template
gl: Unha descrición breve do modelo

en: Template Details
gl: Detalles do modelo

en: Auto Save
gl: Auto gardar

en: _minutes
gl: _minutos

en: _Prompt Before Saving
gl: _Preguntar antes de gardar

en: Cell Comment
gl: Comentario da cela

en: <b>Old Author:</b>
gl: <b>Autor antigo:</b>

en: <b>New Author:</b>
gl: <b>Autor novo:</b>

en: Condition:
gl: Condición:

en: Applicable Style Components:
gl: Compoñentes de estilo aplicabeis:

en: Number Format
gl: Formato numérico

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Validation
gl: Validación

en: <b>Horizontal alignment</b>
gl: <b>Aliñamento horizontal</b>

en: _General
gl: _Xeral

en: _Indent:
gl: _Sangrado

en: <b>Vertical alignment</b>
gl: <b>Aliñamento vertical</b>

en: Ce_nter
gl: Ce_ntrar

en: _Fill
gl: _Encher

en: _Justify
gl: _Xustificar

en: C_enter
gl: C_entrar

en: J_ustify
gl: X_ustificar

note: start sub menu
en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: None
gl: Ningún

[ctx: border]
note: Cell border
en: None
gl: Ningún

en: <b>Line</b>
gl: <b>Liña</b>

en: Style:
gl: Estilo:

[ctx: line]
note: Cell border line
en: None
gl: Ningún

en: C_olor:
gl: C_or:

en: <b>Background</b>
gl: <b>Fondo</b>

en: <b>Sample</b>
gl: <b>Mostra</b>

en: <b>Pattern</b>
gl: <b>Patrón</b>

en: Solid
gl: Sólido

en: 75% Grey
gl: 75% gris

en: 50% Grey
gl: 50% gris

en: 25% Grey
gl: 25% gris

en: 12.5% Grey
gl: 12.5% gris

en: 6.25% Grey
gl: 6.25% gris

en: Hi_de
gl: Ocultar

en: Allo_w:
gl: Permitir:

en: Con_dition:
gl: Con_dición:

en: Ignore _blank cells
gl: Ignorar celas en _blanco

en: <b>Error alerts</b>
gl: <b>Alertas de erro</b>

en: Ac_tion:
gl: A_cción:

en: Titl_e:
gl: _Título:

en: _Message:
gl: _Mensaxe:

en: Input Message
gl: Mensaxe de entrada

en: Any Value     (no validation)
gl: Calquera valor     (sen validación)

en: Numbers
gl: Números

en: In a list
gl: Nunha lista

en: Date
gl: Data

en: Time
gl: Hora

en: Text length
gl: Lonxitude de texto

en: Custom
gl: Personalizado

en: Sort...
gl: Ordenar...

en: Direction:
gl: Dirección:

en: Range:
gl: Intervalo:

en: Adds any fields in the range box to the left to the sort criteria or allows selection of fields from a menu.
gl: Engadir calquera campo na caixa de rango á esquerda do criterio de ordenación ou permitir a selección de campos dende un menú.

[ctx: group]
note: Group Columns
en: _Columns
gl: _Columnas

en: Column Width
gl: Largura de columna

en: _Function:
gl: _Función:

en: AVERAGE
gl: MEDIA

en: Correlation
gl: Correlación

en: Covariance
gl: Covarianza

en: Values
gl: Valores

en: Formulæ
gl: Fórmulas

en: New _sheet
gl: Nova _folla

en: New _workbook
gl: Novo _libro

en: A_utofit columns
gl: A_utoaxustar columnas

en: Define Names
gl: Definir nomes

en: Delete cells
gl: Eliminar celas

en: Shift cells _left
gl: Desprazar celas para a _esquerda

en: Shift cells _up
gl: Desprazar celas para _arriba

en: Delete _row(s)
gl: Eliminar _fila(s)

en: Delete _column(s)
gl: Eliminar _columna(s)

en: (1 - _alpha):
gl: (1 - _alfa):

en: Windows (carriage return + linefeed)
gl: Windows (retorno de carro + nova liña)

en: Always
gl: Sempre

en: Never
gl: Nunca

en: Space
gl: Espazo

en: Colon (:)
gl: Dous puntos (:)

en: Comma (,)
gl: Coma (,)

en: Hyphen (-)
gl: Guión (-)

en: Semicolon (;)
gl: Punto e coma (;)

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Choose export formatting:
gl: Escoller o formato de exportación:

en: Lines to import
gl: Liñas para importar

en: Fr_om line:
gl: _Desde a liña:

en: _To line:
gl: _Ata a liña:

en: Number of lines to import
gl: Número de liñas para importar

en: Separators
gl: Separadores

en: _Comma (,)
gl: Comma (,)

en: _Hyphen (-)
gl: Guión (-)

en: C_ustom
gl: Personalizado

en: _Clear
gl: _Limpar

en: Clear list of columns
gl: Limpar a lista de columnas

[ctx: import]
note: Columns in imported text
en: Columns
gl: Columnas

en: Magnification
gl: Ampliación

en: Sheets
gl: Follas

en: Document Properties
gl: Propiedades do documento

en: <b>Information</b>
gl: <b>Información</b>

en: <b>Name:</b>
gl: <b>Nome:</b>

en: <b>Location:</b>
gl: <b>Localización:</b>

en: <b>Created:</b>
gl: <b>Data de creación:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
gl: <b>Última modificación</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
gl: <b>Último acceso:</b>

en: <b>Owner:</b>
gl: <b>Propietario:</b>

en: <b>Group:</b>
gl: <b>Grupo:</b>

en: <b>Permissions</b>
gl: <b>Permisos</b>

en: <b>Read</b>
gl: <b>Lectura</b>

en: <b>Write</b>
gl: <b>Escritura</b>

en: <b>Other:</b>
gl: <b>Outros:</b>

en: Title:
gl: Título:

en: Company:
gl: Empresa:

en: Comments:
gl: Comentarios:

en: Name:
gl: Nome:

en: Type:
gl: Tipo:

en: <b>Number of sheets:</b>
gl: <b>Número de follas:</b>

en: <b>Number of cells:</b>
gl: <b>Número de celas:</b>

en: <b>Number of pages:</b>
gl: <b>Número de páxinas:</b>

en: A_utomatic
gl: A_utomatico

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: C_olumns
gl: C_olumnas

en: Include chart
gl: Incluír cadro

en: _Row
gl: _Fila

en: _Column
gl: _Columna

en: Type:
gl: Tipo:

en: _Growth
gl: _Crecemento

en: _Date
gl: _Data

en: Series
gl: Serie

en: D_ay
gl: Dí_a

en: _Month
gl: _Mes

en: _Year
gl: _Ano

en: Formula Guru
gl: Asistente de fórmula

en: Fourier Analysis
gl: Análise de Fourier

en: Frequency Tables
gl: Táboas de Frecuencia

en: _Input
gl: Entrada

en: C_ategories
gl: C_ategorías

en: Bar chart
gl: Gráfico de barras

en: _Percentages
gl: _Porcentaxes

en: _Graphs & Options
gl: _Gráficas e Opcións

en: _Output
gl: _Saída

en: Function Selector
gl: Selector de funcións

en: GoalSeek
gl: Buscar Obxectivo

en: (_Minimum):
gl: (_Mínimo):

en: (Ma_ximum):
gl: (Má_ximo):

en: <span weight="bold">Last Result</span>
gl: <span weight="bold">Último resultado</span>

en: Current Value:
gl: Valor actual:

en: Solution:
gl: Solución:

en: Go To...
gl: Ir a...

en: Columns:
gl: Columnas:

en: Delete Field
gl: Eliminar Campo

en: Page
gl: Páxina

en: Pages
gl: Páxinas

en: Path
gl: Ruta

en: <b>Select a date format:</b>
gl: <b>Seleccionar un formato de data:</b>

en: Histogram
gl: Histograma

en: Histogram chart
gl: Gráfico de histograma

en: HyperLink
gl: Ligazón

en: T_ype:
gl: _Tipo:

en: Email _Address:
gl: _Enderezo de correo:

en: _Subject:
gl: A_sunto:

en: _Web Address:
gl: Enderezo _web:

en: _File:
gl: _Ficheiro:

en: Insert cells
gl: Inserir celas

en: Insert _row(s)
gl: Inserir _fila(s)

en: _Insert column(s)
gl: _Inserir columna(s)

en: _Groups
gl: _Grupos

en: Include censorship ticks
gl: Incluír marcas de censura

en: O_ptions
gl: O_pcións

en: _Known
gl: Coñecida

en: _Interval:
gl: _Intervalo:

en: Anderson-Darling Test
gl: Contraste Anderson-Darling

en: Paste Special
gl: Pegado especial

en: <b>Paste type</b>
gl: <b>Pegar tipo</b>

note: Edit -> Clear Edit -> Select Note : The accelerators involving space are just for display *	purposes.  We actually handle this in *		gnm-pane.c:gnm_pane_key_mode_sheet *	with the rest of the key movement and rangeselection. *	Otherwise input methods would steal them
en: _All
gl: _Todo

en: Cont_ent
gl: Contido

en: As _Value
gl: Como _valor

en: _Formats
gl: _Formatos

en: Co_mments
gl: Co_mentarios

en: <b>Cell operation</b>
gl: <b>Operación de cela</b>

en: A_dd
gl: Su_mar

en: _Subtract
gl: Re_star

en: M_ultiply
gl: M_ultiplicar

en: D_ivide
gl: D_ividir

[ctx: operation]
note: Region operation while paste
en: None
gl: Ningún

en: Plugin Manager
gl: Xestor de complementos

en: _Activate All
gl: _Activar todos

en: Plugin List
gl: Lista de complementos

en: Plugin directory:
gl: Directorio de complementos:

en: Plugin Details
gl: Detalles do complemento

en: Directories
gl: Directorios

en: Gnumeric Preferences
gl: Preferencias de Gnumeric

en: Page Setup
gl: Configuración de páxina

en: <b>Paper:</b>
gl: <b>Papel:</b>

en: Change Paper Type
gl: Cambiar o tipo de papel

en: Top margin:
gl: Marxe superior:

en: Header:
gl: Cabeceira:

en: Left margin:
gl: Marxe esquerda:

en: Right margin:
gl: Marxe dereita:

en: Footer:
gl: Pé de páxina:

en: Bottom margin:
gl: Marxe inferior:

en: <b>Center on page:</b>
gl: <b>Centrar na páxina:</b>

en: <b>O_rientation:</b>
gl: <b>O_rientación:</b>

en: _Horizontally
gl: _Horizontalmente

en: _Vertically
gl: _Verticalmente

en: Landscape
gl: Horizontal

en: <b>Scale</b>
gl: <b>Escala</b>

en: % of normal size
gl: % do tamaño normal

en: page(s)
gl: páxina(s)

en: _Header:
gl: Ca_beceira:

en: Configure
gl: Configurar

en: Headers and Footers
gl: Cabeceiras e pés de páxina

en: Print _area:
gl: _Área de impresión:

en: Print Area
gl: Área de impresión

en: <b>Print</b>
gl: <b>Imprimir</b>

en: <b>Page Order</b>
gl: <b>Orde das páxinas</b>

en: _Grid lines
gl: Liñas da _grade

en: _Black and white
gl: _Branco e negro

en: _Errors:
gl: _Erros:

en: Co_mments:
gl: Co_mentarios:

en: _Down, then right
gl: Abaixo, depois a dereita

en: Apply to all sheets of this _workbook.
gl: Aplicar a todas as follas deste caderno de traballo.

en: Apply _to:
gl: Aplicar a:

en: _Discard All
gl: _Descartar todo

en: Save
gl: Gardar

en: Save document
gl: Gardar o documento

en: Save?
gl: Desexa gardar?

en: Document
gl: Documento

en: Unsaved
gl: Sen gardar

en: Random Number Generation
gl: Xeración de números aleatorios

en: _Distribution:
gl: _Distribución:

en: _Number of variables:
gl: _Número de variábeis:

en: Add Scenario
gl: Engadir escenario

en: Scenario name:
gl: Nome do escenario:

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Replacing
gl: Substituíndo

en: By
gl: Por

en: Search & Replace
gl: Buscar e substituír

en: Search
gl: Buscar

en: _Search for
gl: Bu_scar

en: _Replace by
gl: S_ubstituír por

en: _Ignore case
gl: _Ignorar maiúsculas

en: _Current sheet
gl: Folla a_ctual

en: Search and replace in current sheet only
gl: Buscar e substituír só na folla actual

en: _Comments
gl: _Comentarios

en: Advanced
gl: Avanzado

en: _Search for:
gl: Bu_scar:

en: _Number
gl: _Número

en: _Height in pixels:
gl: Altura en pixeles:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Height in points:
gl: Altura en puntos:

en: _Insert
gl: _Inserir

en: A_ppend
gl: Engadir

en: Du_plicate
gl: Du_plicar

en: Apply _Name Changes
gl: Aplicar cambios de _nome

[ctx: sheetsize]
note: Number of 'Columns' in sheet
en: Columns
gl: Columnas

en: Apply change to all sheets
gl: Aplicar cambio a todas as follas

[ctx: shuffle]
note: Shuffle metod: Columns
en: _Columns
gl: _Columnas

en: _Area
gl: Área

en: Input variables:
gl: Variabeis de entrada:

en: Variables
gl: Variábeis

en: Iterations:
gl: Iteracións:

en: Summary
gl: Resumo

en: Button Properties
gl: Propiedades do botón

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: As value
gl: Como valor

en: As index
gl: Como índice

en: _Content :
gl: _Contido :

en: _Max
gl: _Máx

en: M_in
gl: Mí_n

en: Parameters
gl: Parámetros

en: _Algorithm:
gl: _Algoritmo:

en: Model
gl: Modelo

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: Re_place
gl: _Substituír:

note: ----------------------------------------
en: Constraints
gl: Restricións

en: Reports
gl: Informes

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Increment:
gl: Incremento:

en: Page:
gl: Páxina:

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Maximum
gl: Máximo

en: _Coordinate
gl: _Coordenada

en: <b>Location</b>
gl: <b>Localización</b>

en: Cancel change
gl: Cancelar o cambio

en: Accept change
gl: Aceptar o cambio

en: _Horizontal Scrollbar
gl: Barra de desprazamento _horizontal

en: _Vertical Scrollbar
gl: Barra de desprazamento _vertical

en: Pa_ssword:
gl: Contra_sinal:

en: Unknown evaluation error
gl: Erro de avaliación descoñecido

en: %d row | %d rows
gl[0]: %d fila
gl[1]: %d filas

en: %d col | %d cols
gl[0]: %d columna
gl[1]: %d columnas

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: GNUMERIC_VERSION:the current version of Gnumeric
gl: GNUMERIC_VERSION:a versión actual de Gnumeric

en: Cannot create file %s
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro %s

en: Unknown Function
gl: Función descoñecida

en: Boolean
gl: Booleano

en: Cell Range
gl: Intervalo de celas

en: Area
gl: Área

en: Scalar
gl: Escalar

note: Missing values will be NULL.
en: Any
gl: Calquera

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
gl: %.1f x %.1f pts
    %d x %d píxeles

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
gl[1]: _Categorías de Funcións

en: Missing file name.
gl: Falta o nome de ficheiro

en: clipboard
gl: portapapeis

en: Cut of %s
gl: Corte de %s

en: Automatically detected
gl: Detectado automaticamente

note: xgettext: If possible try to use the same mnemonic for * Advanced and Simple
en: Advanc_ed
gl: A_vanzado

en: Open Spreadsheet File
gl: Abrir ficheiro de folla de cálculo

en: Import Data File
gl: Importar ficheiro de datos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Text Files
gl: Ficheiros de texto

en: Spreadsheets
gl: Follas de cálculo

en: Data Files
gl: Ficheiros de datos

en: File _type:
gl: _Tipo de ficheiro:

en: Multiple errors
gl: Varios erros

en: Link target
gl: Destino da ligazón

en: (none)
gl: (ningún)

en: Unable to activate the url '%s'
gl: Non foi posíbel activar o URL «%s»

en: Unable to open '%s'
gl: Non foi posíbel abrir «%s»

en: Width:
gl: Largura:

en: Height
gl: Altura

note: xgettext: This is input to ngettext based on the number of pixels.
en: (%d pixel) | (%d pixels)
gl[0]: (%d píxel)
gl[1]: (%d píxeles)

en: _Move
gl: _Mover

en: _Copy
gl: _Copiar

en: C_ancel
gl: C_ancelar

en: Display Gnumeric's version
gl: Mostrar a versión de Gnumeric

en: Adjust the root data directory
gl: Axustar o directorio de datos raíz

en: Gnumeric Options
gl: Opcións de Gnumeric

en: Show Gnumeric Options
gl: Mostrar as opcións de Gnumeric

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: [FILE ...]
gl: [FICHEIRO ...]

en: An array must have at least 1 element
gl: A matriz ten que ter polo menos 1 elemento

en: Arrays must be rectangular
gl: Os arrays teñen que ser rectangulares

en: Name '%s' does not exist
gl: O nome «%s» non existe

en: Unknown sheet '%s'
gl: Folla «%s» descoñecida

en: Name '%s' does not exist in workbook
gl: O nome «%s» non existe no libro

en: Sheet name is required
gl: Requírese un nome de folla

en: Invalid expression
gl: Expresión incorrecta

en: Page &[PAGE]
gl: Páxina &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
gl: Páxina &[PAGE] de &[PAGES]

en: File Name
gl: Nome de ficheiro

en: Path
gl: Ruta

en: Unknown paper size
gl: Tamaño de papel descoñecido

en: Print Selection
gl: Imprimir a selección

en: Printing page %3d
gl: Imprimindo a páxina %3d

en: _Ignore defined print area
gl: _Ignorar a área de impresión definida

en: from:
gl: de:

en: Ignore all _manual page breaks
gl: Ignorar todos os saltos de páxina _manuais

en: Failed to create temporary file for printing: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro temporal para imprimir: %s

en: Print to File
gl: Imprimir en ficheiro

en: (empty)
gl: (baleiro)

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Insert Cells...
gl: _Inserir celas...

en: _Delete Cells...
gl: _Eliminar celas...

en: _Insert Column(s)
gl: _Inserir Columna(s)

en: _Delete Column(s)
gl: _Eliminar Columna(s)

en: _Insert Row(s)
gl: _Inserir Fila(s)

en: _Delete Row(s)
gl: Eliminar Fila(s)

en: Clear Co_ntents
gl: Limpar os contidos

en: Up
gl: Arriba

en: Down
gl: Abaixo

en: Auto Fit _Width
gl: Axuste automático de anchura

en: Auto Fit _Height
gl: Axuste automático da altura

note: start sub menu Format -> Col
en: _Width...
gl: _Largura...

en: _Auto Fit Width
gl: Axuste automatico de anchura

en: _Hide
gl: _Ocultar

note: start sub menu
en: Hei_ght...
gl: Al_tura...

en: _Auto Fit Height
gl: _Axuste automático da altura

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
gl[1]: Inserir celas

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
gl[0]: Eliminar %d cela…
gl[1]: Eliminar %d celas…

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
gl[1]: Inserir Columna

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
gl[0]: Eliminar %d columna
gl[1]: Eliminar %d columnas

en: _Format %d Column | _Format %d Columns
gl[1]: Formatos

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
gl[1]: Inserir Ringleiras

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
gl[0]: Eliminar %d fila
gl[1]: Eliminar %d filas

en: _Format %d Row | _Format %d Rows
gl[1]: Fo

en: _Format %d Cell... | _Format %d Cells
gl[1]: Inserir celas

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Insert %d Object | Insert %d Objects
gl[1]: Inserir Obxecto

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Move %d Object | Move %d Objects
gl[1]: Inserir Obxecto

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Resize %d Object | Resize %d Objects
gl[1]: Crea un novo libro

en: Save as
gl: Gardar como

en: _Save as
gl: _Gardar como

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Columns"
en: Columns
gl: Columnas

en: Button
gl: Botón

en: Pressed Button
gl: Botón premido

en: Adjustment Properties
gl: Propiedades de axuste

en: Copy
gl: Copiar

en: Cut
gl: Cortar

en: Display Zeros
gl: Mostrar ceros

en: Display Grid
gl: Mostrat Rella

en: Insert Columns
gl: Inserir columnas

en: Delete Columns
gl: Eliminar columnas

en: Insert Rows
gl: Inserir filas

en: Delete Rows
gl: Eliminar filas

en: Display program version
gl: Mostrar a versión do programa

en: string
gl: cadea

en: Goal seek areas
gl: Áreas de busca de obxectivo

en: Get patterns from a file, one per line
gl: Obter patróns dun ficheiro, un por liña

en: %s: Cannot read %s: %s
gl: %s: non é posíbel ler %s: %s

en: Error while trying to export file as text
gl: Produciuse un erro ao tentar exportar o ficheiro como texto

en: Error while trying to read file
gl: Produciuse un erro ao tentar ler o ficheiro

en: Error while trying to write CSV file
gl: Produciuse un erro ao tentar escribir o ficheiro CSV

en: ANOVA: Two-Factor Without Replication
gl: ANOVA: dous factores sin replicación

en: Column %i
gl: Columna %i

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor B in an ANOVA
en: B, Level %i
gl: B, nivel %i

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor A in an ANOVA
en: A, Level %i
gl: A nivel %i

en: Standard Error
gl: Erro estándar

en: Area %d
gl: Áread %d

en: Frequency Table (%s)
gl: Táboas de Frecuencia (%s)

en: Frequency Table
gl: Táboa de Frecuencia

note: translator note: only translate the "from" and "\xe2\x88\x92\xe2\x88\x9e" exclusive of the quotation marks:
en: "from" * "−∞";"from" * "−∞"
gl: «desde» * «−∞»;«desde» * «−∞»;

en: Histogram (%s)
gl: Histograma (%s)

en: Median
gl: Media

en: For the Anderson-Darling Test
    the sample size must be at
    least 8.
gl: Para o contraste Anderson-Darling
    o tamaño da mostra ten que ser
    polo menos 8.

en: For the Cramér-von Mises Test
    the sample size must be at
    least 8.
gl: Para o contraste Cramér-von Mises
    o tamaño da mostra ten que ser
    polo menos 8.

en: For the Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
    the sample size must be at least 5.
gl: Para o contraste Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov)
    o tamaño da mostra ten que ser polo menos 5.

en: For the Shapiro-Francia Test
    the sample size must be at
    least 5 and at most 5000.
gl: Para o contraste Shapiro-Francia
    o tamaño da mostra ten que ser
    polo menos 5 e como máximo 5000.

en: Covariances
gl: Covarianzas

en: Area %i
gl: Áread %i

en: Variable %i
gl: Variábel %i

en: Correlations
gl: Correlacións

en: Correlation (%s)
gl: Correlación (%s)

en: Covariance (%s)
gl: Covarianza (%s)

en: Constant
gl: Constante

en: Anova: Single Factor
gl: Anova: Un factor

en: Fourier Transform
gl: Transformada de Fourier

en: Fourier Series (%s)
gl: Series de Fourier (%s)

en: Fourier Series
gl: Series de Fourier

en: New Sheet
gl: Nova folla

en: New Workbook
gl: Novo libro

en: Advanced Filter (%s)
gl: Filtro avanzado (%s)

en: Timeout
gl: Tempo de espera

en: Status
gl: Estado

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Maximize
gl: Maximizar

en: At limit
gl: Ao límite

en: Condition
gl: Condición

en: No constraints
gl: Sen restricións

en: Generating Random Numbers...
gl: Xerando números aleatorios...

en: Random Numbers (%s)
gl: Números aleatorios (%s)

en: Mean
gl: Media

en: Mode
gl: Modo

en: Variance
gl: Varianza

en: Range
gl: Intervalo

en: Confidence (95%)
gl: Confianza (95%)

en: (Input)
gl: (Entrada)

note: Note: no entry for GNM_VALIDATION_OP_NONE
en: Between
gl: Entre

en: Equal
gl: Igual

en: Greater Than
gl: Maior que

en: Less Than
gl: Menor que

en: Greater than or Equal
gl: Maior ou igual que

en: Gnumeric: Validation
gl: Gnumeric: validación

en: Cell %s is not permitted to be blank
gl: Non se permite que a cela %s esteña baleira.

en: Cell %s is not permitted to contain error values
gl: Non se permite que a cela %s conteña valores de erro

en: Cell %s is not permitted to contain strings
gl: Non se permite que a cela %s conteña cadeas de texto

en: #VALUE!
gl: #VALOR!

en: #NAME?
gl: #NOME?

en: #NUM!
gl: #NÚM!

en: #N/A
gl: #N/D

en: Failed to create temporary file for sending.
gl: Produciuse un erro ao crear un ficheiro temporal para enviar.

note: File->PrintArea
en: Set Print Area
gl: Definir a área de impresión

note: TODO : No need to check simplicty.  XL applies for each non-discrete * selected region, (use selection_apply).  Arrays and Merged regions * are permitted.
en: Insert rows
gl: Inserir filas

en: Insert columns
gl: Inserir columnas

en: Show Detail
gl: Mostrar detalles

en: Hide Detail
gl: Agochar detalles

en: Ungroup
gl: Desagrupar

en: Sort
gl: Ordenar

en: Choose object file
gl: Elexir o ficheiro obxetivo

en: Set Horizontal Alignment
gl: Definir o aliñamento horizontal

en: Set Vertical Alignment
gl: Definir o aliñamento vertical

en: Format as Number
gl: Formatar como número

en: Format as Currency
gl: Formatar como moeda

en: Format as Percentage
gl: Formatar como porcentaxe

en: Format as Time
gl: Formatar como hora

en: Format as Date
gl: Formatar como data

en: Add Borders
gl: Engadir bordos

en: Remove borders
gl: Retirar bordos

en: Increase precision
gl: Incrementar precisión

en: Decrease precision
gl: Diminuír precisión

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: C_lear
gl: _Limpar

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: _Modify
gl: _Modificar

en: S_heet
gl: _Folla

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: _View
gl: _Ver

en: _Windows
gl: _Xanelas

en: _Toolbars
gl: _Barras de ferramentas

en: _Object
gl: _Obxecto

en: S_pecial
gl: Es_pecial

en: F_ormat
gl: F_ormato

en: _Cells
gl: _Celas

en: _Text
gl: _Texto

en: _Underline
gl: S_ubliñar

en: C_olumn
gl: C_olumna

note: ICK A DUPLICATE : we have no way to override a label on one proxy
en: _Sheet
gl: _Folla

en: _Tools
gl: Fe_rramentas

en: Fre_quency Tables
gl: Táboas de Frecuencia

en: _Data
gl: _Datos

en: _Filter
gl: _Filtrar

en: F_ill
gl: _Encher

en: Import _Data
gl: Importar  _datos

en: _Help
gl: A_xuda

en: Sen_d To...
gl: En_viar a...

en: Print preview
gl: Vista previa da impresión

en: Print the current file
gl: Imprimir o ficheiro actual

en: Close the current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: Quit the application
gl: Saír do aplicativo

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: _Name...
gl: _Nome...

en: Insert a defined name
gl: Inserir un nome definido

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Functions
gl: _Funcións

en: Functions help
gl: Axuda das funcións

en: Gnumeric on the _Web
gl: Gnumeric na _Web

en: _About
gl: _Sobre

en: About this application
gl: Sobre este aplicativo

en: Cut the selection
gl: Cortar a selección

en: Insert a new sheet
gl: Inserir unha nova folla de cálculo

en: _Append
gl: Eng_adir

en: Append a new sheet
gl: Engadir unha folla nova

en: _Duplicate
gl: _Duplicar

en: Irrevocably remove an entire sheet
gl: Retirar irrevocablemente unha folla completa

en: Rename the current sheet
gl: Renomear a folla actual

en: Resize...
gl: Redimensionar...

en: Edit document properties
gl: Editar as propiedades do documento

en: Select the print area
gl: Seleccionar a área de impresión

en: _Formats & Hyperlinks
gl: _Formatos e ligazóns

en: F_ormats & Hyperlinks in Filtered Rows
gl: F_ormatos e ligazóns en filas filtradas

note: Edit -> Delete Translators: Delete "Rows" Translators: Insert "Rows"
en: _Rows
gl: _Filas

note: Translators: Delete "Columns" Translators: Insert "Columns"
en: _Columns
gl: _Columnas

note: A duplicate that should not go into the menus, used only for the accelerator Insert
en: C_ells...
gl: C_elas...

en: _Hyperlinks
gl: Ligazóns

en: Select all cells in the spreadsheet
gl: Seleccionar todas celas da folla de cálculo

en: Select an entire column
gl: Seleccionar unha columna completa

en: Select an entire row
gl: Seleccionar toda unha fila

en: _Inputs
gl: Entradas

en: Next _Object
gl: Seguinte _obxecto

en: Select the next sheet object
gl: Seleccionar o seguinte obxecto da folla

en: Go to Top
gl: Ir ao principio

en: Go to the top of the data
gl: Ir ao principio dos datos

en: Go to Bottom
gl: Ir ao final

en: Go to the bottom of the data
gl: Ir ao final dos datos

en: Go to First
gl: Ir á Primeira

en: Go to the first data cell
gl: Ir ao principio dos datos

en: Go to Last
gl: Ir á última

en: Go to the last data cell
gl: Ir á última cela de datos

en: Jump to a specified cell
gl: Ir á cela especificada

note: Edit
en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat the previous action
gl: Repeti a acción anterior

en: Paste with optional filters and transformations
gl: Pegar con filtros e transformacións opcionais

en: Edit the selected cell's comment
gl: Editar o comentario da cela seleccionada

en: Hyper_link...
gl: _Ligazón…

en: _Auto generate names...
gl: Xerar nomes _automaticamente…

en: Search for something
gl: Buscar algo

en: Search _& Replace...
gl: Buscar e _substituír...

en: Recalculate
gl: Volver calcular

en: Recalculate the spreadsheet
gl: Volver calcular a folla de cálculo

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Zoom the spreadsheet in or out
gl: Achegar ou alonxar a folla de cálculo

en: Insert new cells
gl: Inserir novas celas

en: Insert new columns
gl: Inserir novas columnas

en: Insert new rows
gl: Inserir novas filas

en: C_hart...
gl: Gráfico…

en: Insert a Chart
gl: Inserir unha gráfica

en: _New...
gl: _Nova...

en: _Image...
gl: _Imaxe...

en: Insert an image
gl: Inserir unha imaxe

en: Insert a comment
gl: Inserir un comentario

en: Insert a Hyperlink
gl: Inserir unha ligazón

en: Sort (_Descending)
gl: Ordenar (_descendentemente)

en: Sort (_Ascending)
gl: Ordenar (_ascendentemente)

en: Insert the current date into the selected cell(s)
gl: Inserir a data actual na cela ou celas seleccionadas

en: Insert the current time into the selected cell(s)
gl: Inserir a hora actual na cela ou celas seleccionadas

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
gl: Inserir a data e hora actual na(s) cela(s) selecionada(s)

note: Insert -> Name
en: _Names...
gl: _Nomes...

note: Format
en: _Autoformat...
gl: Formato _Automático…

en: Direction
gl: Dirección

en: Modify the formatting of the selected cells
gl: Modificar o formato das celas seleccionadas

en: Change width of the selected columns
gl: Cambiar a largura das columnas seleccionadas

en: Hide the selected columns
gl: Ocultar as celas seleccionadas

en: _Standard Width
gl: Largura e_stándar

note: Format -> Row
en: H_eight...
gl: _Altura...

en: Change height of the selected rows
gl: Cambiar a altura das filas seleccionadas

en: Hide the selected rows
gl: Ocultar as filas seleccionadas

en: _Standard Height
gl: Altura e_stándar

note: Tools
en: _Plug-ins...
gl: Com_plementos...

en: Manage available plugin modules
gl: Xestionar os complementos dispoñíbeis.

en: Automatically save the current document at regular intervals
gl: Gardar automaticamente o documento a intervalos regulares

en: _Goal Seek...
gl: Buscar Obxectivo…

note: Tools -> Scenarios
en: _View...
gl: _Ver...

en: _Add...
gl: _Engadir...

en: Add a new scenario
gl: Engadir un escenario novo

note: Statistics -> Descriptive
en: _Correlation...
gl: _Correlación...

en: Pearson Correlation
gl: Correlación de Pearson

en: Co_variance...
gl: Co_varianza...

note: Statistics -> Descriptive -> Frequencies
en: Fre_quency Tables...
gl: Táboas de Frecuencia…

en: _Histogram...
gl: _Histograma…

note: Statistics -> DependentObservations
en: _Fourier Analysis...
gl: Análise de _Fourier...

note: Data
en: _Sort...
gl: _Ordenar...

en: Sort the selected region
gl: Ordenar a rexión seleccionada

note: Data -> Outline
en: _Hide Detail
gl: Agochar detalles

en: _Group...
gl: A_grupar…

note: Data -> Filter
en: Add _Auto Filter
gl: Engadir _autofiltro

en: Add or remove a filter
gl: Engadir ou quitar un filtro

en: Filter data with given criteria
gl: Filtrar os datos cos criterios indicados

note: Data -> External
en: Import _Text File...
gl: Importar ficheiro de _texto…

en: Import data from a text file
gl: Importar datos dun ficheiro de texto

en: Import _Other File...
gl: Importar _Outro Ficheiro…

en: Import data from a file
gl: Importar datos dun ficheiro

note: Standard Toolbar
en: Sum
gl: Suma

en: Edit a function in the current cell
gl: Editar unha función na cela actual

en: Sort Descending
gl: Ordenar descendentemente

en: Scrollbar
gl: Barras de desprazamento

en: Create a scrollbar
gl: Crear unha barra de desprazamento

en: List
gl: Lista

en: Create a list
gl: Crear unha lista

en: Combo Box
gl: Caixa de combinación

en: Arrow
gl: Frecha

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Ellipse
gl: Elipse

en: General
gl: Xeral

en: Format the selection as numbers
gl: Formatar a selección como números

en: Format the selection as currency
gl: Formatar a selección como divisa

en: Accounting
gl: Contabilidade

en: Format the selection as accounting
gl: Formatar a selección como contabilidade

en: Format the selection as percentage
gl: Formatar a selección como porcentaxe

en: Format the selection as scientific
gl: Formatar a selección como científico

en: Format the selection as date
gl: Formatar a selección como data

en: Format the selection as time
gl: Formatar a selección como hora

en: AddBorders
gl: Engadir bordos

en: Add a border around the selection
gl: Largura do bordo ao redor da selección

en: ClearBorders
gl: Limpar bordos

en: Thousands Separator
gl: Separador de millares

en: Increase Precision
gl: Incrementar Precisión

en: Decrease Precision
gl: Diminuír precisión

en: _Hide Zeros
gl: Agochar Ceros

en: Hide _Column Headers
gl: Agochar cabeceiras das _Columnas

en: Hide _Row Headers
gl: Agochar

en: _Left Align
gl: A_liñar á esquerda

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: _Center
gl: _Centrar

en: Center horizontally
gl: Centrar horizontalmente

en: _Right Align
gl: Aliña_r á dereita

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Align _Top
gl: Aliñamento superior

en: Align Top
gl: Aliñamento superior

en: _Vertically Center
gl: Centrar _verticalmente

en: Vertically Center
gl: Centrar verticalmente

en: Align _Bottom
gl: Aliñar a_baixo

en: _Bold
gl: Negriña

note: ALSO "<control>2"
en: Bold
gl: Negriña

note: ALSO "<control>3"
en: Italic
gl: Cursiva

note: ALSO "<control>4"
en: Underline
gl: Subliñar

en: Su_perscript
gl: Su_períndice

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Subscrip_t
gl: Su_bíndice

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Justify Horizontally
gl: Xustificar horizontalmente

en: Align numbers right, and text left
gl: Aliñar números á esquerda e texto á dereita

en: Center Vertically
gl: Centrar verticalmente

en: Horizontal Alignment
gl: Aliñamento horizontal

en: Vertical Alignment
gl: Aliñamento vertical

en: Append
gl: Engadir

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Remove
gl: Retirar

en: Rename
gl: Renomear

en: Select
gl: Seleccionar

en: Add a page break to the left of the current column
gl: Engadir un salto de páxina á esquerda da columna actual

en: Add a page break above current row
gl: Engadir un salto de páxina sobre a fila actual

en: Add a filter
gl: Engadir novo filtro

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: Discard all
gl: Descartar todo

en: Discard
gl: Descartar

en: Save all
gl: Gardar todo

en: Don't quit
gl: Non saír

en: Don't close
gl: Non pechar

en: Enter in current cell
gl: Entrar na cela actual

en: END
gl: FIN

en: Go to Cell...
gl: Ir á cela...

en: _Discard
gl: _Descartar

en: _Accept
gl: _Aceptar

en: Clear Borders
gl: Limpar bordos

en: All Borders
gl: Todos os bordos

en: Set Borders
gl: Definir bordos

en: Borders
gl: Bordos

en: Redo the undone action
gl: Refacer a acción desfeita

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

note: Set background to NONE
en: Set Background Color
gl: Definir a cor de fondo

en: Hide
gl: Agochar

en: Format Toolbar
gl: Barra de ferramentas de formato

en: Content of %s
gl: Contido de %s

en: Open %s
gl: Abrir %s

en: (All)
gl: (Todo)

en: (Custom...)
gl: (Personalizado…)

en: (Blanks...)
gl: (Brancos…)

en: 
    
    <i>Ctrl-F4 to close tooltip</i>
gl: 
    
    <i>Ctrl-F4 para pechar o consello</i>

en: Heavy
gl: Pesada

en: Increase Indent
gl: Aumentar sangría

en: Decrease Indent
gl: Reducir sangría

en: Define Name
gl: Definir nome

en: Address
gl: Enderezo

en: An unexplained error happened while saving.
gl: Ocorreu un erro non esperado ao gardar.

en: Can't open '%s' for writing: %s
gl: Non foi posíbel abrir «%s» para escribir: %s

en: Can't open '%s' for writing
gl: Non foi posíbel abrir «%s» para escribir

en: An unexplained error happened while opening %s
gl: Ocorreu un erro non explicable ao abrir %s

en: Book%d.%s
gl: LIbro%d.%s

en: Graph
gl: Gráfico

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
gl[0]: Renomeando a folla
gl[1]: Renomeando %d follas

en: Adding sheet | Adding %d sheets
gl[0]: Engadindo folla
gl[1]: Engadindo %d follas

note: * This is most likely just a sheet inserted, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
gl[0]: Inserindo folla
gl[1]: Inserindo %d follas

en: Changing sheet properties
gl: Cambiando as propiedades da folla

note: * This is most likely just a sheet delete, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
gl[0]: Eliminando folla
gl[1]: Eliminando %d follas

en: Changing sheet order
gl: Cambiando a orde das follas

en: Gnumeric XML (*.gnumeric)
gl: XML de Gnumeric (*.gnumeric)

en: Gnumeric XML uncompressed (*.xml)
gl: XML de Gnumeric sen comprimir (*.xml)

en: Gnumeric Team
gl: Equipo de Gnumeric

en: Banana
gl: Plátano

en: A banana coloured template
gl: Unha plantilla de color platano

en: Black
gl: Negro

en: Blue
gl: Azul

en: Orange
gl: Laranxa

en: Desert
gl: Deserto

en: Modern
gl: Moderno

en: Purple
gl: Púrpura

en: Basic
gl: Básico

en: A basic formal style
gl: Un estilo básico formal

en: Empty
gl: Baleiro

en: Table
gl: Táboa

en: A basic list
gl: Unha lista básica

en: Green
gl: Verde

en: A green list template
gl: Plantilla de lista verde
