gnumeric - en to eo translation catalogue (1098 entries)

en: Gnumeric
eo: Gnumeriko

en: Spreadsheet
eo: Kalkultabelo

note: Keep in sync with .desktop file
en: Gnumeric Spreadsheet
eo: Gnumeriko-kalkultabelo

en: Spreadsheet;
eo: Kalkultabelo;

en: The Gnumeric Team
eo: La Gnumeriko-teamo

en: Reading file...
eo: Legante dosieron...

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
eo: Nekonata datumvaloro "%s" en la %d-a linio. Ignorante.

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
eo: Nekonata valora tipo %d en %d-a linio. Ignorante.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
eo: Neatendata fino de dosiero en %d-a linio dum legado de ĉapo.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
eo: Neatendata fino de dosiero en %d-a linio dum legado de datumoj.

en: Error while reading DIF file.
eo: Eraro dum legado de DIF-dosiero.

en: Cannot get default sheet.
eo: Ne eblas akiri defaŭltan folion.

en: Error while saving DIF file.
eo: Eraro dum konservado de DIF-dosiero.

en: Data Interchange Format (DIF) module
eo: Modulo de la datum-interŝanĝ-formo (DIF)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
eo: Legas kaj skribas informojn konservatajn ene de la formato Data Interchange Format (*.dif)

en: Data Interchange Format (*.dif)
eo: Datum-interŝanĝ-formo (*.dif)

en: Saving file...
eo: Konservante dosieron...

en: #UNKNOWN!
eo: #NEKONATE!

en: Sheet%d
eo: Folio%d

en: Macro%d
eo: Makroo%d

en: Chart%d
eo: Diagramo%d

en: Module%d
eo: Modulo%d

en: Failure parsing name '%s'
eo: Malsukcesis analizi nomon '%s'

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
eo: Enporti/Elporti dosieron de MS Excel (tm)

en: Reading core properties...
eo: Legante kernajn atributojn...

en: Unknown color '%s'
eo: Nekonata koloro '%s'

en: '%s' is corrupt!
eo: '%s' estas difektita!

en: Unknown theme color %d
eo: Nekonata etoso-koloro %d

en: Invalid cell %s
eo: Nevalida ĉelo %s

en: Ignoring a sheet without a name
eo: Ignori folion sen nomo

en: Failed to define name: %s
eo: Malsukcesis difini nomon: %s

en: Reading theme...
eo: Legante etoson...

en: Reading styles...
eo: Legante stilojn...

en: No workbook stream found.
eo: Ne trovis kajero-fluon.

en: Unable to open module file "%s".
eo: Ne eblas malfermi moduldosieron "%s".

en: Date/Time
eo: Dato/tempo

en: Database Functions
eo: Datumbazaj funkcioj

en: Database
eo: Datumbazo

en: Date and Time Functions
eo: Funkcioj de dato kaj tempo

en: Financial Derivatives
eo: Financaj derivaĵoj

en: Functions related to financial derivatives
eo: Funkcioj rilate al financaj derivaĵoj

en: Finance
eo: Financo

en: Engineering Functions
eo: Inĝenieraj funkcioj

en: Engineering
eo: Inĝenierado

en: Financial Functions
eo: Financaj funkcioj

note: We are using the spellings as included in the Merriam-Webster dictionary xgettext: Tishri to Adar II are transliterations of the xgettext: hebrew months' names using Latin characters.
en: Tishri
eo: Tiŝrio

en: Heshwan
eo: Ĥeŝvano

en: Kislev
eo: Kislevo

en: Tebet
eo: Teveto

en: Shebat
eo: Ŝevato

en: Adar
eo: Adaro

en: Nisan
eo: Nisano

en: Iyar
eo: Ijaro

en: Sivan
eo: Sivano

en: Tammuz
eo: Tamuzo

en: Ab
eo: Abo

en: Elul
eo: Elulo

en: Adar I
eo: Adaro I

en: Adar II
eo: Adaro II

en: Unknown version
eo: Nekonata versio

en: %s version %s
eo: %s versio %s

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Unknown system
eo: Nekonata sistemo

en: Information Functions
eo: Informaj funkcioj

en: Information
eo: Informo

en: Logic Functions
eo: Logikaj funkcioj

en: Logic
eo: Logiko

en: Lookup
eo: Trarigardo

en: Mathematical Functions
eo: Matematikaj funkcioj

en: Mathematics
eo: Matematiko

en: Statistical Functions
eo: Statistikaj funkcioj

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Random Number Functions
eo: Funkcioj de hazardaj numeroj

en: Functions for generating random numbers
eo: Funkcioj por generi hazardajn numerojn

en: Random Numbers
eo: Hazardaj numeroj

en: String Functions
eo: Ĉeno-funkcioj

en: String
eo: Ĉeno

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
eo: Enporti/Elporti na HTML, TeX, DVI, roff

en: Program Name
eo: Programnomo

en: Invalid row type %s
eo: Nevalida vicotipo %s

en: Invalid marker
eo: Nevalida markilo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Limit
eo: Limo

en: Variable
eo: Variablo

en: Unable to open '%s'.
eo: Ne eblas malfermi na '%s'.

en: Unable to load the file '%s'.
eo: Ne eblas malfermi la dosieron '%s'.

en: Unable to parse '%s' ('%s')
eo: Ne eblas analizi na '%s' ('%s')

en: cell
eo: ĉelo

en: page
eo: paĝo

en: pages
eo: paĝoj

en: date
eo: dato

en: time
eo: horo

en: file
eo: dosiero

en: path
eo: vojo

en: C_ommand:
eo: K_omando:

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Module "%s" doesn't exist.
eo: Modulo "%s" ne ekzistas.

en: Unknown action: %s
eo: Nekonata ago: %s

en: On worksheet %s:
eo: Je laborfolio %s:

en: Sheet
eo: Folio

en: List of Known Plugins.
eo: Listo de konataj kromprogramoj.

en: Page Header
eo: Paĝkapo

en: Page Footer
eo: Paĝpiedo

en: Default Right Margin
eo: Defaŭlta dekstra marĝeno

en: Paper
eo: Papero

en: Paper orientation
eo: Orientiĝo de la papero

en: Toolbar Style
eo: Ilobreta stilo

en: Default Font Size
eo: Defaŭlta tipargrando

en: The default font size for new workbooks.
eo: La defaŭlta tipargrando por novaj kajeroj.

en: Default font name
eo: Defaŭlta tiparnomo

en: The default font name for new workbooks.
eo: La defaŭlta tiparnomo por novaj kajeroj.

en: The default font is bold.
eo: La defaŭlta tiparo estas dika.

en: The default font is italic.
eo: La defaŭlta tiparo estas kursiva.

en: Cut Object
eo: Eltondi objekton

en: Paste
eo: Enmeti

en: Clear
eo: Vakigi

en: contents
eo: enhavoj

en: comments
eo: komentoj

en: all
eo: ĉiuj

en: Sorting
eo: Ordigo

note: Check arrays or merged regions in src or target regions
en: Autofill
eo: Aŭtoplenigo

note: Corrected below.
en: Search and Replace
eo: Serĉi kaj anstataŭigi

en: Zoom %s to %.0f%%
eo: Zomi %s al %.0f%%

en: Delete Object
eo: Forigi objekton

en: Name
eo: Nomo

en: A workbook cannot have two sheets with the same name.
eo: Kajero ne povas havi du foliojn kun la sama nomo.

en: Resizing sheet
eo: Aligrandigi folion

en: Defined Name
eo: Difinita nomon

en: Update Name %s
eo: Ĝisdatigi nomon %s

en: Remove Name %s
eo: Forigi nomon %s

en: Reconfigure Object
eo: Reagordi objekton

en: Left to Right
eo: De maldekstre dekstren

en: Right to Left
eo: De dekstre maldekstren

en: Configure Button
eo: Agordi butonon

en: Configure Radio Button
eo: Agordi radiobutonon

en: Add Filter
eo: Aldoni filtrilon

en: Add Autofilter to %s
eo: Aldoni aŭomatan filtrilon al %s

en: Remove Autofilter from %s
eo: Forigi aŭtomatan filtrilon de %s

en: Core
eo: Kerno

en: Features
eo: Trajtoj

en: Import Export
eo: Enporto Elporto

en: Scripting
eo: Skriptado

en: Usability
eo: Afabligo

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Translation
eo: Traduko

en: Art
eo: Arto

en: Sean Atkinson
eo: Sean ATKINSON

en: Michel Berkelaar
eo: Michel BERKELAAR

en: Frank Chiulli
eo: Frank CHIULLI

en: Kenneth Christiansen
eo: Kenneth CHRISTIANSEN

en: Jeroen Dirks
eo: Jeroen DIRKS

en: Tom Dyas
eo: Tom DYAS

en: John Gotts
eo: John GOTTS

en: Andreas J. Gülzow
eo: Andreas J. GÜLZOW

en: Ross Ihaka
eo: Ross IHAKA

en: Chris Lahey
eo: Chris LAHEY

en: Michael Meeks
eo: Michael MEEKS

en: Lutz Muller
eo: Lutz MULLER

en: Peter Notebaert
eo: Peter NOTEBAERT

en: Emmanuel Pacaud
eo: Emmanuel PACAUD

en: Federico M. Quintero
eo: Federico M. QUINTERO

en: Mark Probst
eo: Mark PROBST

en: Vincent Renardias
eo: Vincent RENARDIAS

en: Ariel Rios
eo: Ariel RIOS

en: Jakub Steiner
eo: Jakub STEINER

en: Icons and Images
eo: Piktogramoj kaj bildoj

en: Uwe Steinmann
eo: Uwe STEINMANN

en: Paradox Importer
eo: Paradox-enportilo

en: Arturo Tena
eo: Arturo TENA

en: Bruno Unna
eo: Bruno UNNA

en: Daniel Veillard
eo: Daniel VEILLARD

en: Vladimir Vuksan
eo: Vladimir VUKSAN

en: Kevin Breit
eo: Kevin BREIT

en: Thomas Canty
eo: Thomas CANTY

en: Adrian Custer
eo: Adrian CUSTER

en: Adrian Likins
eo: Adrian LIKINS

en: Aaron Weber
eo: Aaron WEBER

en: Alexander Kirillov
eo: Alexander KIRILLOV

en: Visit the Gnumeric website
eo: Foliumi la retpaĝaron de Gnumeriko

en: From
eo: De

en: To
eo: Al

en: Percentage:
eo: Elcento:

en: Count:
eo: Nombro:

en: Column %s ("%s")
eo: Kolumno %s ("%s")

en: Column %s
eo: Kolumno %s

en: Total
eo: Sumo

en: North
eo: Nordo

en: South
eo: Sudo

en: West
eo: Okcidento

en: Do you want to save the workbook %s?
eo: Ĉu vi volas konservi la kajeron %s?

en: Edit Cell Comment (%s)
eo: Redakti la ĉel-komenton (%s)

en: New Cell Comment (%s)
eo: Nova ĉel-komento (%s)

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "none underline"
en: None
eo: Neniu

[ctx: underline]
en: Single
eo: Unuope

[ctx: underline]
en: Double
eo: Duoble

en: Number
eo: Numero

en: Source
eo: Fonto

en: Criteria
eo: Kriterio

en: Max:
eo: Maks:

en: Value:
eo: Valoro:

en: Border
eo: Bordero

en: Clear Background
eo: Vikigi fonon

en: Background
eo: Fono

en: Pattern
eo: Ŝablono

en: (defined)
eo: (difinite)

en: (undefined)
eo: (nedifinite)

en: Row %s
eo: Vico %s

en: %s to %s
eo: %s al %s

en: Header
eo: Paĝokapo

en: Row/Column
eo: Vico/kolumno

en: Case Sensitive
eo: Usklecodistinge

en: By Value
eo: Laŭ valoro

en: Filter
eo: Filtrilo

note: end sub menu Row specific (Note some labels duplicate col labels)
en: Row
eo: Vico

note: end sub menu Column specific (Note some labels duplicate row labels)
en: Column
eo: Kolumno

en: Data
eo: Datumo

en: Workbook
eo: Kajero

en: <new name>
eo: <nova nomo>

en: content
eo: enhavo

en: Delete
eo: Forigi

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Date & Time
eo: Dato kaj tempo

note: IMPORTANT: OBEY THE ORDER 0 - 3 - 2 - 1
en: File
eo: Dosiero

en: Properties
eo: Atributoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Function/Argument
eo: Funkcio/argumento

en: All Functions
eo: Ĉiuj funkcioj

en: Recently Used
eo: Lasttempe uzataj

en: Arguments:
eo: Argumentoj:

en: Examples:
eo: Ekzemploj:

note: Not translated
en: See also:
eo: Vidu ankaŭ:

en: Cell
eo: Ĉelo

en: Internal Link
eo: Interna ligilo

en: External Link
eo: Ekstera ligilo

en: Email Link
eo: Retpoŝta ligilo

en: Web Link
eo: Interreta ligilo

en: Add Hyperlink
eo: Aldoni hiperligilon

en: Edit Hyperlink
eo: Redakti hiperligilon

en: Remove Hyperlink
eo: Forigi hiperligilon

en: Insert
eo: Enmeti

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Select Directory
eo: Elekti dosierujon

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Add
eo: Aldoni

en: Unknown plugin
eo: Nekonata kromprogramo

en: Active
eo: Aktive

en: Plugin name
eo: Kromprogram-nomo

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Font
eo: Tiparo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Tools
eo: Iloj

en: Undo
eo: Malfari

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Copy and Paste
eo: Kopii kaj enmeti

en: Screen
eo: Ekrano

en: points
eo: punktoj

en: inches
eo: coloj

en: Do not print
eo: Ne presi

en: unknown
eo: nekonate

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: Normal
eo: Normale

en: Discrete
eo: Diskrete

en: Exponential
eo: Eksponencialo

en: Gamma
eo: Gamo

en: Set standard/default row height
eo: Agordi defaŭtan vic-alton

note: Titles.
en: Current Values
eo: Nunaj valoroj

en: Comment
eo: Komento

en: Result
eo: Rezulto

en: Deleted
eo: Forigite

en: Expression
eo: Esprimo

en: Other value
eo: Alia valoro

en: Content
eo: Enhavo

note: ALSO "<control>2"
en: Bold
eo: Grase

note: ALSO "<control>3"
en: Italic
eo: Kursive

note: ALSO "<control>4"
en: Underline
eo: Substreki

en: Strikethrough
eo: Trastreki

en: Size
eo: Grando

en: Format
eo: Formo

en: Direction
eo: Direkto

en: Validation
eo: Kontrolo

en: Hyperlink
eo: Hiperligilo

en: Input message
eo: Enigo-mesaĝo

en: Cells
eo: Ĉeloj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: General
eo: Ĝenerale

note: start sub menu
en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstre

en: Center
eo: Centre

en: Fill
eo: Plenigi

en: Top
eo: Supre

en: Bottom
eo: Malsupre

en: None
eo: Neniu

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Unavailable
eo: Nedisponeble

en: %d pixel | %d pixels
eo[0]: %d bildero
eo[1]: %d bilderoj

en: Location
eo: Loko

en: Old
eo: Malnova

en: New
eo: Nova

note: xgettext : "Lock" is short for locked.  Keep this short.
en: Lock
eo: Ŝlos

note: xgettext : "Viz" is short for visibility.  Keep this short.
en: Viz
eo: Vide

note: xgettext : "Dir" is short for direction.  Keep this short.
en: Dir
eo: Dosj

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Rows"
en: Rows
eo: Vicoj

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Cols"
en: Cols
eo: Kolumnoj

en: Current Name
eo: Aktuala nomo

en: New Name
eo: Nova nomo

en: Default
eo: Defaŭlte

en: Move Object
eo: Movi objekton

en: Resize Object
eo: Aligrandigi objekton

en: Set Object Name
eo: Agordi objektnomon

en: Iterations
eo: Interpolado

en: Average
eo: Meznombro

en: Max
eo: Maks

en: Ready
eo: Preta

en: Preparing
eo: Preparante

en: Running
eo: Rulante

en: Done
eo: Farita

en: Error
eo: Eraro

en: Cancelled
eo: Nuligite

en: %s %%s Report
eo: %s %%s Raporto

en: Export
eo: Elporti

en: This workbook does not contain any exportable content.
eo: Tiu kajero ne entenas iun elporteblan enhavon.

en: Column %d
eo: Kolumno %d

en: Line
eo: Linio

en: Text
eo: Teksto

en: This screen
eo: Tiu ekrano

en: Screen %d
eo: Ekrano %d

en: Protection
eo: Protekto

en: Input
eo: Enigo

en: Output
eo: Eligo

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: _Columns
eo: _Kolumnoj

[ctx: groupby]
note: Group by Rows
en: _Rows
eo: _Vicoj

en: _Labels
eo: _Etikedoj

en: _Alpha:
eo: _Alfo:

en: Options
eo: Agordoj

en: _Alpha:
eo: _Alfo:

en: _And
eo: _Kaj

en: _Or
eo: _Aŭ

en: equals
eo: egalas

en: does not equal
eo: ne egalas

en: is greater than
eo: estas pli grande ol

en: is greater than or equal to
eo: estas pli grande ol aŭ egale

en: is less than
eo: estas pli malgrande ol

en: is less than or equal to
eo: estas pli malgrande ol aŭ egale

en: contains
eo: enhavas

en: does not contain
eo: ne enhavas

en: Percentage
eo: Elcento

en: C_ategory:
eo: K_ategorio:

en: _Settings
eo: _Agordoj

en: _Edges
eo: _Eĝoj

en: _Left
eo: Ma_ldekstre

en: _Right
eo: Dekst_re

en: _Top
eo: _Supre

en: _Bottom
eo: _Malsupre

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Category:
eo: Kategorio:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Name of template
eo: Nomo de ŝablono

en: Auto Save
eo: Aŭtomate konservi

en: _minutes
eo: _minutoj

en: <b>Old Author:</b>
eo: <b>Malnova aŭtoro:</b>

en: <b>New Author:</b>
eo: <b>Nova aŭtoro:</b>

en: Alignment
eo: Ĝisrandigo

en: _Edit Style
eo: R_edakti stilon

en: Numbers
eo: Numeroj

en: In a list
eo: En listo

en: Date
eo: Dato

en: Time
eo: Horo

en: _General
eo: Ĝ_enerale

en: _Fill
eo: _Plenigi

[ctx: border]
note: Cell border
en: None
eo: Neniu

en: Outline
eo: Skemo

en: <b>Line</b>
eo: <b>Linio</b>

en: Style:
eo: Stilo:

[ctx: line]
note: Cell border line
en: None
eo: Neniu

en: C_olor:
eo: K_oloro:

en: <b>Background</b>
eo: <b>Fono</b>

en: 75% Grey
eo: 75% grigze

en: 50% Grey
eo: 50% grize

en: 25% Grey
eo: 25% grize

en: 12.5% Grey
eo: 12,5% grize

en: 6.25% Grey
eo: 6,25% grize

en: _Lock
eo: Ŝ_losi

en: Hi_de
eo: _Kaŝi

en: Allo_w:
eo: _Permesi:

en: Ac_tion:
eo: A_go:

en: Titl_e:
eo: Titol_o:

en: _Message:
eo: _Mesaĝo:

en: Locale:
eo: Lokaĵaro:

en: Direction:
eo: Direkto:

en: _Left-Right
eo: _Maldekstre-dekstre

en: _Top-Bottom
eo: _Supre-Malsupre

en: Group/Ungroup
eo: Grupigi/Malgrupigi

[ctx: group]
note: Group Columns
en: _Columns
eo: _Kolumnoj

[ctx: group]
note: Group Rows
en: _Rows
eo: _Vicoj

en: Column Width
eo: Kolumna larĝo

en: _Function:
eo: _Funkcio:

en: Values
eo: Valoroj

en: New _workbook
eo: Nova _kajero

en: _Format
eo: _Formo

en: _Style
eo: _Stilo

en: Co_lumn Input:
eo: Ko_lumna enigo:

en: Define Names
eo: Difini nomojn

en: Delete cells
eo: Forigi ĉelojn

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
eo: <span weight="bold">Forigi metodon</span>

en: Shift cells _left
eo: Ŝovi ĉelojn _maldekstren

en: Shift cells _up
eo: Ŝovi ĉelojn _supren

en: Delete _row(s)
eo: Delete _vico(j)n

en: Delete _column(s)
eo: Delete _kolumno(j)n

en: Comma (,)
eo: Komo (,)

en: Hyphen (-)
eo: Streketo (-)

en: Export as Text
eo: Elporti kiel teksto

en: Select all non-empty sheets for export.
eo: Elekti ĉiujn ne-malplenajn foliojn por elporti.

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_ujn

en: Select N_one
eo: Elekti _neniun

en: _Separator:
eo: _Apartigilo:

en: _Unknown characters:
eo: _Nekonataj signoj:

en: _Format:
eo: _Formo:

en: Encoding:
eo: Kodigo:

en: Lines to import
eo: Linioj por enporti

en: Fr_om line:
eo: _De linio:

en: Number of lines to import
eo: Nombro da linioj por enporti

en: Separators
eo: Apartigiloj

en: _Comma (,)
eo: _Komo (,)

en: _Hyphen (-)
eo: _Streketo (-)

en: _Clear
eo: _Vakigi

[ctx: import]
note: Columns in imported text
en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Fixed
eo: Fiksite

en: Zoom
eo: Zomi

en: Sheets
eo: Folioj

en: Document Properties
eo: Dokument-atributoj

en: <b>Information</b>
eo: <b>Informo</b>

en: <b>Name:</b>
eo: <b>Nomo:</b>

en: <b>Location:</b>
eo: <b>Loko:</b>

en: <b>Created:</b>
eo: <b>Kreite:</b>

en: <b>Owner:</b>
eo: <b>Posedanto:</b>

en: <b>Group:</b>
eo: <b>Grupo:</b>

en: <b>Permissions</b>
eo: <b>Permesoj</b>

en: <b>Read</b>
eo: <b>Legi</b>

en: <b>Write</b>
eo: <b>skribi</b>

en: <b>Other:</b>
eo: <b>Aliaĵoj:</b>

en: Title:
eo: Titolo:

en: Subject:
eo: Temo:

en: Company:
eo: Kompanio:

en: Comments:
eo: Komentoj:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Type:
eo: Tipo:

en: <b>Number of sheets:</b>
eo: <b>Nombro da folioj:</b>

en: <sheets>
eo: <folioj>

en: <b>Number of cells:</b>
eo: <b>Nombro da ĉeloj:</b>

en: <cells>
eo: <ĉeloj>

en: <b>Number of pages:</b>
eo: <b>Nombro da paĝoj:</b>

en: <pages>
eo: <paĝoj>

en: A_utomatic
eo: Aŭ_tomate

en: page 6
eo: paĝo 6

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: C_olumns
eo: K_olumnoj

en: _Row
eo: _Vico

en: _Column
eo: _Kolumno

en: Type:
eo: Tipo:

en: _Linear
eo: _Linie

en: _Date
eo: _Dato

en: D_ay
eo: T_ago

en: _Weekday
eo: _Semajntago

en: _Month
eo: _Monato

en: _Year
eo: _Jaro

en: _Input
eo: E_nigo

en: C_ategories
eo: K_ategorioj

en: _Output
eo: E_ligo

en: Function Selector
eo: Funkcio-elektilo

en: Current Value:
eo: Nuna valoro:

en: Solution:
eo: Solvo:

en: Go To...
eo: Iri al...

en: Rows:
eo: Vicoj:

en: Columns:
eo: Kolumnoj:

en: _Left section:
eo: M_aldekstra sekcio:

en: _Middle section:
eo: _Meza sekcio:

en: _Right section:
eo: _Dekstra sekcio:

en: Delete the selected fields and text
eo: Forigi la elektitan kampon kaj tekston

en: Delete Field
eo: Forigi kampon

en: Insert the date of printing
eo: Enigi la daton de la presado

en: Insert the time of printing
eo: Enigi la horon de la presado

en: Insert the page number
eo: Enigi la numeron de la paĝo

en: Page
eo: Paĝo

en: Insert the total number of pages
eo: Enigi la nombron da paĝoj

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Insert the name of the current sheet
eo: Enigi la nomon de la aktuala folio

en: Insert the name of the file
eo: Enigi la nomon de la dosiero

en: Insert the path to the file
eo: Enigi la vojon al la dosiero

en: Path
eo: Vojo

en: <b>Select a date format:</b>
eo: <b>Elekti dato-formon:</b>

en: Histogram
eo: Histogramo

en: HyperLink
eo: Hiperligilo

en: T_ype:
eo: T_ipo:

en: Email _Address:
eo: Retpoŝt_adreso:

en: _Subject:
eo: _Temo:

en: _Web Address:
eo: _Retadreso:

en: _File:
eo: _Dosiero:

en: to:
eo: ĝis:

en: _Groups
eo: _Grupoj

en: O_ptions
eo: _Agordoj

en: _Paired
eo: _Parigite

en: _Unpaired
eo: _Neparigite

en: _Known
eo: _Konate

en: _Unknown
eo: _Nekonate

en: 0.05
eo: 0,05

en: _Test
eo: _Testo

en: Merge...
eo: Kunfandi...

note: start sub menu
en: _Merge
eo: _Kunfandi

en: Test
eo: Testi

en: _All
eo: Ĉi_uj

en: Co_mments
eo: Ko_mentoj

[ctx: operation]
note: Cell operation while paste
en: _None
eo: _Neniu

en: A_dd
eo: Al_doni

en: _Subtract
eo: _Subtrahi

en: M_ultiply
eo: M_ultipliki

en: D_ivide
eo: D_ividi

[ctx: operation]
note: Region operation while paste
en: None
eo: Neniu

en: _Transpose
eo: _Transponi

en: Plugin Manager
eo: Kromprogram-administrilo

en: _Activate All
eo: _Aktivigi ĉiun

en: Plugin List
eo: Kromprogram-listo

en: Plugin directory:
eo: Kromprogram-dosierujo:

en: Plugin Details
eo: Kromprogram-detaloj

en: Directories
eo: Dosierujoj

en: Gnumeric Preferences
eo: Agordoj de Gnumeriko

en: Page Setup
eo: Paĝo-agordo

en: <b>Paper:</b>
eo: <b>Papero:</b>

en: Top margin:
eo: Supra marĝeno:

en: Header:
eo: Paĝkapo:

en: Left margin:
eo: Maldekstra marĝeno:

en: Right margin:
eo: Dekstra marĝeno:

en: Footer:
eo: Paĝpiedo:

en: Bottom margin:
eo: Malsupra marĝeno:

en: _Horizontally
eo: _Horizantale

en: _Vertically
eo: _Vertikale

en: Portrait
eo: Vertikala orientiĝo

en: Reverse portrait
eo: Inversigita vertikala orientiĝo

en: Landscape
eo: Horizontala orientiĝo

en: Reverse landscape
eo: Inversigita horizontala orientiĝo

en: <b>Scale</b>
eo: <b>Skalo</b>

en: _No scaling
eo: _Sen skalado

en: % of normal size
eo: % de kutima grando

en: page(s)
eo: paĝo(j)

en: Scale
eo: Skali

en: _Header:
eo: Paĝ_kapo:

en: _Footer:
eo: Paĝ_piedo:

en: Configure
eo: Agordi

en: Fi_rst page number:
eo: _Unua paĝnumero:

en: Headers and Footers
eo: Paĝkapoj kaj -piedoj

en: <b>Print</b>
eo: <b>Presi</b>

en: _Grid lines
eo: _Kradlinioj

en: _Black and white
eo: _Nigra kaj blanka

en: Do not print with all sheets
eo: Ne presi kun ĉiuj folioj

en: Co_mments:
eo: Ko_mentoj:

en: Apply to all sheets of this _workbook.
eo: Apliki al ĉiuj folioj de tiu _kajero.

en: _Discard All
eo: _Ignori ĉiujn

en: Discard changes in all files
eo: Ignori ŝanĝojn en ĉiuj dosieroj

en: Don't Quit
eo: Ne ĉesi

en: Save
eo: Konservi

en: Save document
eo: Konservi dokumenton

en: Save?
eo: Ĉu konservi?

en: Document
eo: Dokumento

en: Unsaved
eo: Nekonservite

en: _Matrix:
eo: _Matrico:

en: Number of _random numbers:
eo: Nombro da haza_rdaj numeroj:

en: 0.95
eo: 0,95

en: Offset:
eo: Deŝovo:

en: _Random
eo: Haza_rde

en: Add Scenario
eo: Aldoni scenaron

en: Scenario name:
eo: Scenaronomo:

en: Comment:
eo: Komento:

en: Scenario Manager
eo: Scenaro-administrilo

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
eo: <span weight="bold">Scenaroj</span>

en: Show
eo: Montri

en: Create _Report
eo: Krei _raporton

en: <span weight="bold">Comment</span>
eo: <span weight="bold">Komento</span>

en: View
eo: Vido

en: Search and Replace Query
eo: Serĉi kaj anstataŭigi informpeton

en: Replacing
eo: Anstataŭigo

en: By
eo: De

en: _Query
eo: _Informpeto

en: Search & Replace
eo: Serĉi kaj anstataŭigi

en: Search
eo: Serĉi

en: _Search for
eo: _Serĉi

en: _Replace by
eo: _Anstataŭigi per

en: _Ignore case
eo: _Ignori usklecon

en: Scope
eo: Amplekso

en: _Entire workbook
eo: _Tuta kajero

en: Search and replace in all cells in the workbook
eo: Serĉi kaj anstataŭigi en ĉiuj ĉeloj de la kajero

en: _Current sheet
eo: _Nuna folio

en: Search and replace in current sheet only
eo: Serĉi kaj anstataŭigi nur en nuna folio

en: _Strings
eo: Ĉ_enoj

en: _Other values
eo: _Aliaj valoroj

en: _Comments
eo: _Komentoj

en: Search line by line
eo: Traserĉi vicon post vico

en: Search column by column
eo: Traserĉi kolumnon post kolumno

en: Advanced
eo: Altnivele

en: _Don't change
eo: _Ne ŝanĝi

en: Skip cells that would result in errors
eo: Ignori ĉelojn se rezultus erarojn

en: Show previous match
eo: Montri antaŭan kongruon

en: Show next match
eo: Montri tekst-kongruon

en: Start search
eo: Komenci serĉon

en: _Search for:
eo: _Serĉi:

en: Search in all cells in the workbook
eo: Serĉi en ĉiuj ĉeloj en la kajero

en: Search in current sheet only
eo: Serĉi nur en la nuna folio

en: _Results
eo: _Rezultoj

en: Miscellaneous
eo: Aliaĵoj

en: _Number
eo: _Numero

en: Matches
eo: Kongruoj

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Width in points:
eo: Larĝo per punktoj:

en: Compare
eo: Kompari

en: Results
eo: Rezultoj

en: Manage Sheets
eo: Administri foliojn

en: _Insert
eo: _Enmeti

en: Du_plicate
eo: Duo_bligi

en: New Name:
eo: Nova nomo:

en: Resize Sheet
eo: Aligrandigi folion

[ctx: sheetsize]
note: Number of
en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: sheetsize]
note: Number of
en: Rows
eo: Vicoj

en: Apply change to all sheets
eo: Apliki ŝanĝon al ĉiuj folioj

[ctx: shuffle]
note: Shuffle metod: Columns
en: _Columns
eo: _Kolumnoj

[ctx: shuffle]
note: Shuffle metod: Columns
en: _Rows
eo: _Vicoj

en: Variables
eo: Variabloj

en: <span weight="bold">Rounds</span>
eo: <span weight="bold">Rondoj</span>

en: <span weight="bold">Limits</span>
eo: <span weight="bold">Limoj</span>

en: Summary
eo: Resumo

en: Button Properties
eo: Butono-atributoj

en: Label:
eo: Etikedo:

en: Checkbox Properties
eo: Markobutonaj atributoj

en: _Link:
eo: _Ligilo:

en: As value
eo: Kiel valoro

en: Solve
eo: Solvi

en: _Max
eo: _Maks

en: Parameters
eo: Parametroj

en: _Algorithm:
eo: _Algoritmo:

en: Model
eo: Modelo

en: _Type:
eo: _Tipo:

en: Re_place
eo: _Anstataŭigi

en: P_rogram
eo: P_rogramo

en: Reports
eo: Raportoj

en: _Do not create scenarios
eo: _Ne krei scenariojn

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Scenarios
eo: Scenaroj

en: Radiobutton Properties
eo: Radiobutonaj atributoj

en: Page:
eo: Paĝo:

en: _Horizontal
eo: _Horizontale

en: _Vertical
eo: _Vertikale

en: Minimum
eo: Minimume

en: Maximum
eo: Maksimume

en: Create New View
eo: Krei novan vidon

en: <b>Location</b>
eo: <b>Loko</b>

en: Cancel change
eo: Nuligi ŝanĝon

en: Accept change
eo: Akcepti ŝanĝon

en: _Protect Workbook
eo: _Protekti kajeron

en: Pa_ssword:
eo: Pa_svorto:

en: Unknown Function
eo: Nekonata funkcio

note: xgettext: This represents a made-up translated function name.
en: unknown%d
eo: nekonate%d

en: Boolean
eo: Buleo

en: Area
eo: Areo

note: Missing values will be NULL.
en: Any
eo: Iu ajn

en: Fit
eo: Adapti

en: Fit Width
eo: Adapti larĝon

en: Fit Height
eo: Adapti alton

en: Missing file name.
eo: Mankanta dosiernomo.

en: clipboard
eo: tondujo

note: xgettext: If possible try to use the same mnemonic for * Advanced and Simple
en: Advanc_ed
eo: Altniv_ele

en: Simpl_e
eo: _Facile

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Text Files
eo: Tekstdosieroj

en: Spreadsheets
eo: Kalkultabeloj

en: Data Files
eo: Datumdosieroj

en: File _type:
eo: Dosier-_tipo:

en: Save the current workbook as
eo: Konservi la nunan kajeron kiel

en: Export the current workbook or sheet to
eo: Elporti la nunan kajeron aŭ folion al

en: Untitled
eo: Sentitole

[ctx: Stock label]
en: _Open
eo: _Malfermi

[ctx: Stock label]
en: _Save
eo: Kon_servi

[ctx: Stock label]
en: Save _As
eo: Konservi _kiel

[ctx: Stock label]
en: _OK
eo: _Akcepti

en: Unknown sheet "%s"
eo: Nekonata folio "%s"

en: Unable to open '%s'
eo: Ne eblas malfermi na '%s'

en: Width:
eo: Larĝo:

en: Height
eo: Alto

en: _Move
eo: _Movi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Copy _Formats
eo: Kopii _formojn

en: Copy _Values
eo: Kopii _valorojn

en: C_ancel
eo: _Nuligi

en: Display Gnumeric's version
eo: Montri la version de Gnumeriko

en: DIR
eo: DOSIERUJO

en: Gnumeric Options
eo: Gnumeriko-opcioj

en: Show Gnumeric Options
eo: Montri la Gnumeriko-opciojn

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
eo: La nomo '%s' ne ekzistas en la folio '%s'

en: Name '%s' does not exist
eo: La nomo '%s' ne ekzistas

en: Unknown sheet '%s'
eo: Nekonata folio '%s'

en: Name '%s' does not exist in workbook
eo: La nomo '%s' ne ekzistas en la kajero

en: Unknown workbook '%s'
eo: Nekonata kajero '%s'

en: Unknown workbook
eo: Nekonata kajero

en: Sheet name is required
eo: Folionomo estas bezonata

en: Page &[PAGE]
eo: Paĝo &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
eo: Paĝo &[PAGE] de &[PAGES]

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: Path
eo: Vojo

en: Title
eo: Titolo

en: PDF export
eo: PDF-elporto

en: Preparing to preview
eo: Preparado deantaŭrigardo

en: _All workbook sheets
eo: Ĉi_uj folioj de la kajero

en: Also print _hidden sheets
eo: Ankaŭ presi _kaŝitajn foliojn

en: A_ctive workbook sheet
eo: A_ktiva kajero-folio

en: _Workbook sheets:
eo: _Kajero-folioj:

en: Current _selection only
eo: Nur nuna _elekto

en: from:
eo: de:

en: Print to File
eo: Presi la dosieron

en: (empty)
eo: (malplene)

en: Remove %d Link | Remove %d Links
eo[0]: Forigi %d ligilon
eo[1]: Forigi %d ligilojn

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: _Paste
eo: _Enmeti

en: _Insert Cells...
eo: _Enigi ĉelojn...

en: _Delete Cells...
eo: _Forigi ĉelojn...

en: _Insert Column(s)
eo: _Enigi kolumno(j)n

en: _Delete Column(s)
eo: _Forigi kolumno(j)n

en: _Insert Row(s)
eo: _Enigi vico(j)n

en: _Delete Row(s)
eo: _Forigi vico(j)n

en: Add _Comment...
eo: Aldoni _komenton...

en: Edit Co_mment...
eo: Redakti _komenton...

en: _Remove Comments
eo: Fo_rigi komentojn

en: Add _Hyperlink...
eo: Aldoni _hiperligilon...

en: Edit _Hyperlink...
eo: Redakti _hiperligilon...

en: _Remove Hyperlink
eo: Fo_rigi hiperligilon

en: Auto Fit _Width
eo: Aŭtomate adapti _larĝon

en: Auto Fit _Height
eo: Aŭtomate adapti _alton

note: start sub menu
en: _Width...
eo: _Larĝo...

en: _Auto Fit Width
eo: _Aŭtomate adapti larĝon

en: _Hide
eo: _Kaŝi

en: _Unhide
eo: _Malkaŝi

note: start sub menu
en: Hei_ght...
eo: _Alto...

en: _Auto Fit Height
eo: _Aŭtomate adapti alton

note: xgettext : %d gives the number of links. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Link | _Remove %d Links
eo[0]: Fo_rigi %d ligilon
eo[1]: Fo_rigi %d ligilojn

note: xgettext : %d gives the number of comments. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Comment | _Remove %d Comments
eo[0]: Fo_rigi %d komenton
eo[1]: Fo_rigi %d komentojn

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
eo[0]: _Enigi %d ĉelon...
eo[1]: _Enigi %d ĉelojn...

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
eo[0]: _Forigi %d ĉelon...
eo[1]: _Forigi %d ĉelojn...

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
eo[0]: _Enigi %d kolumnon
eo[1]: _Enigi %d kolumnojn

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
eo[0]: _Forigi %d kolumnon
eo[1]: _Forigi %d kolumnojn

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
eo[0]: _Enigi %d vicon
eo[1]: _Enigi %d vicojn

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
eo[0]: _Forigi %d vicon
eo[1]: _Forigi %d vicojn

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Duplicate %d Object | Duplicate %d Objects
eo[0]: Duobligi %d objekton
eo[1]: Duobligi %d objektojn

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Insert %d Object | Insert %d Objects
eo[0]: Enmeti %d objekton
eo[1]: Enmeti %d objektojn

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Move %d Object | Move %d Objects
eo[0]: Movi %d objekton
eo[1]: Movi %d objektojn

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Resize %d Object | Resize %d Objects
eo[0]: Aligrandigi %d objekton
eo[1]: Aligrandigi %d objektojn

en: Merge
eo: Kunfandi

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Save as
eo: Konservi kiel

en: Open in _New Window
eo: Malfermi en _nova fenestro

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Columns"
en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Rows"
en: Rows
eo: Vicoj

en: Frame
eo: Kadro

en: Button
eo: Butono

en: RadioButton
eo: Radiobutono

en: Copy
eo: Kopii

en: Cut
eo: Eltondi

en: Display Grid
eo: Montri gradon

en: Insert Columns
eo: Enigi kolumnojn

en: Delete Columns
eo: Forigi kolumnojn

en: Insert Rows
eo: Enigi vicojn

en: Delete Rows
eo: Forigi vicojn

en: Display program version
eo: Montri program-version

en: ENCODING
eo: KODPREZENTO

en: string
eo: ĉeno

en: Adding sheets from %s
eo: Aldonate folion de %s

en: Solver: %s
eo: Solvilo: %s

en: Loading %s failed
eo: Malsukcesis ŝarĝi %s

en: Resizing to %dx%d
eo: Aligrandigi al %dx%d

en: Resizing of sheet %s failed
eo: Aligrandigi folion %s malsukcesis

en: %s: Failed to read %s: %s
eo: %s: Malsukcesis legi na %s: %s

en: Sheet %s removed.
eo: Folio %s estas forigita.

en: Sheet %s added.
eo: Folio %s estas aldonita.

en: Row %d changed.
eo: Linio %d estas ŝanĝita.

en: Cell %s changed.
eo: Ĉelo %s estas ŝanĝita.

en: %s: Failed to create output file: %s
eo: %s: Malsukcesis krei elig-dosieron: %s

en: result
eo: rezulto

en: comment
eo: komento

en: %s: Cannot read %s: %s
eo: %s: Ne eblas legi na %s: %s

en: Text to Columns
eo: Teksto al kolumnoj

en: Row %i
eo: Vico %i

en: Column %i
eo: Kolumno %i

en: Row %d
eo: Vico %d

en: Histogram (%s)
eo: Histogramo (%s)

en: Not normal
eo: Ne normale

en: Largest (%d)
eo: Plej granda (%d)

en: Smallest (%d)
eo: Plej malgranda (%d)

en: Point
eo: Punkto

en: Rank
eo: Rango

en: Ranks (%s)
eo: Rangoj (%s)

en: Ranks
eo: Rangoj

en: New Sheet
eo: Nova folio

en: New Workbook
eo: Nova kajero

en: Gnumeric
eo: Gnumeriko

en: Worksheet:
eo: Laborfolio:

en: Advanced Filter (%s)
eo: Altnivela filtrilo (%s)

en: Invalid solver target
eo: Nevalida solvilo-celo

en: Timeout
eo: Tempolimo

en: Target
eo: Celo

en: Status
eo: Stato

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Lower
eo: Pli malalte

en: Upper
eo: Pli alte

en: Program
eo: Programo

en: Unable to locate %s
eo: Ne eblas malfermi na %s

en: Generating Random Numbers...
eo: Generado de hazardaj numeroj...

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Count
eo: Nombri

en: Report
eo: Raporti

en: (Input)
eo: (Enigo)

note: Note: no entry for GNM_VALIDATION_OP_NONE
en: Between
eo: Inter

en: Not_Between
eo: Ne_inter

en: Equal
eo: Egale

en: Not Equal
eo: Ne egale

en: Greater Than
eo: Pli grande ol

en: Less Than
eo: Pli malgrande ol

en: Greater than or Equal
eo: Pli grande ol aŭ egale

en: Less than or Equal
eo: Pli malgrande ol aŭ egale

en: Gnumeric: Validation
eo: Gnumeriko: validigo

en: '%s' is not an integer
eo: '%s' ne estas entjero

en: %s does not contain the new value.
eo: %s ne enhavas la novan valoron.

en: %s is not true.
eo: %s ne estas vera.

en: #NULL!
eo: #NULO!

en: #VALUE!
eo: #VALORO!

en: #NAME?
eo: #NOMO?

note: TODO : No need to check simplicty.  XL applies for each non-discrete * selected region, (use selection_apply).  Arrays and Merged regions * are permitted.
en: Insert rows
eo: Enmeti vicojn

en: Insert columns
eo: Enmeti kolumnojn

en: Show Detail
eo: Montri detalon

en: Hide Detail
eo: Kaŝi detalon

en: Ungroup
eo: Malgrupigi

en: Sort
eo: Ordigi

en: Choose object file
eo: Elekti objektdosieron

en: Format as Currency
eo: Formo kiel valuto

en: _File
eo: _Dosiero

en: New From Template
eo: Nova de ŝablono

en: _New
eo: _Nova

en: Create a new workbook
eo: Krei novan kajeron

en: Open a file
eo: Malfermi dosieron

en: Save the current workbook
eo: Konservi la nunan kajeron

en: Save the current workbook with a different name
eo: Konservi la nunan kajeron kun alia nomo

en: Sen_d To...
eo: Sen_di al...

en: Send the current file via email
eo: Sendi la nunan dosieron per retpoŝto

en: Page Set_up...
eo: Paĝ_agordaro...

en: Setup the page settings for your current printer
eo: Agordi la paĝagordon por via aktuala presilo

en: Print Pre_view
eo: Montri antaŭ_rigardon

en: Print preview
eo: Presada antaŭrigardo

en: Print the current file
eo: Presi la nunan dosieron

en: Close the current file
eo: Fermi la nunan dosieron

en: Quit the application
eo: Fini la aplikaĵon

en: _Edit
eo: R_edakti

en: C_lear
eo: _Vakigi

en: S_heet
eo: _Folio

en: _Select
eo: _Elekti

en: Copy the selection
eo: Kopii la elektaĵon

en: _View
eo: _Vido

en: _Windows
eo: _Fenestroj

en: _Toolbars
eo: _Ilobretoj

en: _Object
eo: _Objekto

en: S_pecial
eo: S_peciale

en: _Name...
eo: _Nomo...

en: Insert a defined name
eo: Enigi difinitan nomon

en: F_ormat
eo: F_ormo

en: _Cells
eo: Ĉ_eloj

en: _Text
eo: _Teksto

en: _Underline
eo: _Substreki

en: C_olumn
eo: K_olumno

en: _Sheet
eo: _Folio

en: _Tools
eo: _Iloj

en: Sce_narios
eo: Sce_naroj

en: _Statistics
eo: _Statistikoj

en: _Data
eo: _Datumo

en: _Filter
eo: _Filtriloj

en: F_ill
eo: Plen_igi

en: _Random Generators
eo: _Hazardaĵ-generiloj

en: Import _Data
eo: E_nporti datumon

en: E_xport Data
eo: E_lporti datumon

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: _Functions
eo: _Funkcioj

en: Functions help
eo: Funkcio-helpo

en: Gnumeric on the _Web
eo: Gnumeriko en la _reto

en: Browse to Gnumeric's website
eo: Foliumi la retpaĝaron de Gnumeriko

en: Report a _Problem
eo: Raporti _problemon

en: Report problem
eo: Raporti problemon

en: _About
eo: _Pri

en: About this application
eo: Pri ĉi tiu aplikaĵo

en: Cut the selection
eo: Eltondi la elektaĵon

en: Paste the clipboard
eo: Enmeti la tondujon

en: _Manage Sheets...
eo: _Administri foliojn...

en: Manage the sheets in this workbook
eo: Administri la foliojn de tiu kajero

en: Insert a new sheet
eo: Enigi novan folion

en: _Append
eo: _Postglui

en: Append a new sheet
eo: Postglui novan folion

en: _Duplicate
eo: _Duobligi

en: Make a copy of the current sheet
eo: Fari kopion de la nuna folio

en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: Re_name...
eo: Ali_nomi...

en: Rename the current sheet
eo: Alinomi la nunan folion

en: Resize...
eo: Aligrandigi...

en: Change the size of the current sheet
eo: Ŝanĝi la grandon de la nuna folio

en: _New View...
eo: _Nova vido...

en: Create a new view of the workbook
eo: Krei novan vidon de la kajero

en: View _Statusbar
eo: Montri _statobreton

en: Toggle visibility of statusbar
eo: Baskuligi videblecon de la statobreto

en: F_ull Screen
eo: T_utekrane

en: Document Proper_ties...
eo: Dokument-atribu_toj...

en: _Formats & Hyperlinks
eo: _Formoj kaj hiperligiloj

en: Delete the selected cells' comments
eo: Forigi la komentojn de la elektitaj ĉeloj

en: A_ll Filtered Rows
eo: Ĉiuj fi_ltritaj vicoj

en: Delete the selected cells' comments in the filtered rows
eo: Forigi la komentojn de la elektitaj ĉeloj en la filtritaj vicoj

en: C_ells...
eo: Ĉ_eloj...

en: _Hyperlinks
eo: _Hiperligiloj

en: Delete the selected cells' hyperlinks
eo: Forigi la hiperligilon de la elektita ĉelo

en: Select an entire column
eo: Elekti tutan kolumnon

en: Select an entire row
eo: Elekti tutan vicon

en: _Depends
eo: _Dependoj

en: _Inputs
eo: E_nigoj

en: Next _Object
eo: Sekva _objekto

en: _Go to Cell...
eo: _Iri al ĉelo...

en: Jump to a specified cell
eo: Salti al specifita ĉelo

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Repeat the previous action
eo: Ripeti la antaŭan agon

en: Co_mment...
eo: Ko_mento...

en: Hyper_link...
eo: Hiper_ligilo...

en: Edit the selected cell's hyperlink
eo: Redakti la hiperligilon de la elektita ĉelo

en: S_earch...
eo: S_erĉi...

en: Search for something
eo: Ŝerĉi ion

en: Search _& Replace...
eo: Serĉi _& anstataŭigi...

en: Search for something and replace it with something else
eo: Serĉi ion kaj anstataŭigi ĝin per io ajn

en: Recalculate
eo: Rekalkuli

en: Recalculate the spreadsheet
eo: Rekalkuli la kalkultabelon

en: Preferences...
eo: Agordoj...

en: Change Gnumeric Preferences
eo: Ŝanĝi la agordojn de Gnumeriko

note: dubious
en: _Zoom...
eo: _Zomi...

en: Zoom the spreadsheet in or out
eo: En- aŭ elzomi la kalkultabelon

en: Zoom _In
eo: E_nzomi

en: Zoom _Out
eo: E_lzomi

en: Insert new cells
eo: Enigi novajn ĉelojn

en: Insert new columns
eo: Enigi novajn kolumnojn

en: Insert new rows
eo: Enigi novajn vicojn

en: _New...
eo: _Nova...

en: _From File...
eo: _De dosiero...

en: _Image...
eo: _Bildo...

en: Insert an image
eo: Enigi bildon

en: Insert a comment
eo: Enmeti komenton

en: Insert a Hyperlink
eo: Enigi hiperligilon

en: Current _Date
eo: Nuna _dato

en: Insert the current date into the selected cell(s)
eo: Enigi la nunan daton en la elektita(j)n ĉelo(j)n

en: Current _Time
eo: Nuna _tempo

en: Insert the current time into the selected cell(s)
eo: Enigi la nunan tempon en la elektita(j)n ĉelo(j)n

en: Current D_ate and Time
eo: Nuna d_ato kaj tempo

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
eo: Enigi la nunan daton kaj tempon en la elektita(j)n ĉelo(j)n

en: _Names...
eo: _Nomoj...

en: _Format...
eo: _Formo...

en: Change width of the selected columns
eo: Ŝanĝi la larĝon de la elektitaj kolumnoj

en: Hide the selected columns
eo: Kaŝi la elektitajn kolumnojn

en: Change the default column width
eo: Ŝanĝi la defaŭltan kolumno-larĝon

en: H_eight...
eo: _Alto...

en: Change height of the selected rows
eo: Ŝanĝi la alton de la elektitaj vicoj

en: Hide the selected rows
eo: Kaŝi la elektitajn vicojn

en: Change the default row height
eo: Ŝanĝi la defaŭltan vic-alton

en: _Plug-ins...
eo: _Kromprogramoj...

en: Manage available plugin modules
eo: Administri disponeblajn kromprogram-modulojn

en: _Solver...
eo: _Solvilo...

en: _View...
eo: _Vido...

en: _Add...
eo: _Aldoni...

en: Add a new scenario
eo: Aldoni scenaron

en: _Histogram...
eo: _Histogramo...

en: _Sort...
eo: _Ordigi...

en: _Table...
eo: _Tabelo...

en: Export the current workbook or sheet
eo: Elporti la nunan kajeron aŭ folion

en: Export as _Text File...
eo: Elporti kiel _tekstdosiero...

en: Export the current sheet as a text file
eo: Elporti la nunan folion al tekstdosiero

en: Export as _CSV File...
eo: Elporti kiel _CSV-dosiero...

en: Export the current sheet as a csv file
eo: Elporti la nunan folion al CSV-dosiero

en: Repeat Export
eo: Ripeti elporton

en: _Merge...
eo: _Kunfandi...

en: _Hide Detail
eo: _Kaŝi detalon

en: _Show Detail
eo: _Montri detalon

en: _Group...
eo: _Grupigi...

en: _Ungroup...
eo: _Malgrupigi...

en: Add or remove a filter
eo: Aldoni aŭ forigi filtrilon

en: _Clear Advanced Filter
eo: _Vakigi la altnivelan filtrilon

en: Advanced _Filter...
eo: Altnivela _filtrilo...

en: Import _Text File...
eo: Enporti _tekstdosieron...

en: Import data from a text file
eo: Enporti datumojn de tekstdosiero

en: Import _Other File...
eo: Enporti _alian dosieron...

en: Import data from a file
eo: Enporti datumojn de dosiero

en: Sum
eo: Sumo

en: _Function...
eo: _Funkcio...

en: Create a frame
eo: Krei kadron

en: Checkbox
eo: Markobutono

en: Create a checkbox
eo: Krei markobutonon

en: Scrollbar
eo: Rulumskalo

en: Create a scrollbar
eo: Krei rulumskalon

en: Slider
eo: Ŝovilo

en: Create a slider
eo: Krei ŝovilon

en: List
eo: Listo

en: Create a list
eo: Krei liston

en: Combo Box
eo: Fallisto

en: Create a combo box
eo: Krei falliston

en: Arrow
eo: Sago

en: Rectangle
eo: Rektangulo

en: Ellipse
eo: Elipso

en: Create a button
eo: Krei butonon

en: Currency
eo: Valuto

en: Scientific
eo: Science

en: _Center
eo: _Centre

en: _Bold
eo: _Grase

en: _Italic
eo: Kurs_ive

en: _Strikethrough
eo: _Trastreki

en: Center vertically
eo: Centrigi vertikale

en: Horizontal Alignment
eo: Horizontala ĝisrandigo

en: Vertical Alignment
eo: Vertikala ĝisrandigo

en: Foreground
eo: Malfono

en: Redo the undone action
eo: Refari la malfaritan agon

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: _Zoom
eo: _Zomo

en: %s!%s is locked
eo: %s!%s estas ŝlosita

en: Remove format
eo: Forigi formon

en: Manage Sheets...
eo: Administri foliojn...

en: Append
eo: Postglui

en: Duplicate
eo: Duobligi

en: Remove
eo: Forigi

en: Rename
eo: Alinomi

en: Select
eo: Elekti

en:  - Gnumeric
eo:  - Gnumeriko

en: Remove a filter
eo: Forigi filtrilon

en: Add a filter
eo: Aldoni filtrilon

en: _Redo
eo: _Refari

en: _Undo
eo: _Malfari

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn al kajero '%s' antaŭ fermo?

en: Save changes to workbook before closing?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn al kajero antaŭ fermo?

en: Discard
eo: Ignori

en: Don't close
eo: Ne fermi

en: END
eo: FINO

en: Go to Cell...
eo: Iri al ĉelo...

en: _Discard
eo: _Ignori

en: _Accept
eo: _Akcepti

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Format Toolbar
eo: Formo-ilobretoj

en: Object Toolbar
eo: Objekt-ilobretoj

en: Show/Hide toolbar %s
eo: Montri/kaŝi la ilobreton %s

en: Content of %s
eo: Enhavo de %s

en: Open %s
eo: Malfermi na %s

en: (All)
eo: (Ĉiuj)

en: Font name
eo: Tiparnomo

en: The name of the selected font
eo: La nome de la elektita tiparo

en: Show style
eo: Montri stilon

en: Thin
eo: Malpeze

en: Medium
eo: Meze

en: Heavy
eo: Peze

en: Ultraheavy
eo: Pezege

en: Increase Indent
eo: Pligrandigi krommarĝenon

en: Decrease Indent
eo: Malpligrandigi krommarĝenon

en: Define Name
eo: Difini nomon

en: Address
eo: Adreso

note: Translators: "%dC" is a very short format to indicate the number of full columns
en: %dC
eo: %dK

note: Translators: "%dR" is a very short format to indicate the number of full rows
en: %dR
eo: %dV

note: Translators: "%dR x %dC" is a very short format to indicate the number of rows and columns
en: %dR x %dC
eo: %dV x %dK

en: Can't open '%s' for writing: %s
eo: Ne eblas alfermi na '%s' por skribi: %s

en: Can't open '%s' for writing
eo: Ne eblas alfermi na '%s' por skribi

en: Book%d.%s
eo: Libro%d.%s

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
eo[0]: Alinomante folion
eo[1]: Alinomante %d foliojn

en: Adding sheet | Adding %d sheets
eo[0]: Aldonate folion
eo[1]: Aldonate %d foliojn

note: * This is most likely just a sheet inserted, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
eo[0]: Enmetante folion
eo[1]: Enmetante %d foliojn

note: * This is most likely just a sheet delete, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
eo[0]: Forigante folion
eo[1]: Forigante %d foliojn

en: Gnumeric XML (*.gnumeric)
eo: Gnumeriko-XML (*.gnumeric)

en: Gnumeric Team
eo: Gnumeriko-teamo

en: Cool
eo: Mojose

en: Template with a 'cool' look
eo: Ŝablono kun 'mojosa' aspekto

en: Banana
eo: Banano

en: Black
eo: Nigre

en: Template with a black background
eo: Ŝablono kun nigra fono

en: Orange
eo: Oranĝkolore

en: Orange template
eo: Oranĝkolora ŝablono

en: Ice
eo: Glacio

en: Purple
eo: Purpure

en: Basic
eo: Baze

en: Empty
eo: Malplene

en: A fully empty template
eo: Tute malplena ŝablono

en: Table
eo: Tabelo

en: A basic list
eo: Baza listo

en: Green
eo: Verde

en: A green list template
eo: Verda list-ŝablono

en: Lila
eo: Lile

en: Lila list template
eo: Lila list-ŝablono

en: A simple list template
eo: Simpla list-ŝablono
