Sphinx-Book-Theme - en to id translation catalogue (22 entries)

en: suggest edit
id: menyarankan edit

en: Last updated on
id: Terakhir diperbarui saat

en: Edit this page
id: Edit halaman ini

en: Launch
id: Meluncurkan

en: Print to PDF
id: Cetak ke PDF

en: open issue
id: masalah terbuka

en: Download notebook file
id: Unduh file notebook

en: Toggle navigation
id: Alihkan navigasi

en: Source repository
id: Repositori sumber

en: By the
id: Oleh

en: next page
id: halaman selanjutnya

en: repository
id: gudang

en: Sphinx Book Theme
id: Tema Buku Sphinx

en: Download source file
id: Unduh file sumber

en: Contents
id: Isi

en: By
id: Oleh

en: Copyright
id: hak cipta

en: Fullscreen mode
id: Mode layar penuh

en: Open an issue
id: Buka masalah

en: previous page
id: halaman sebelumnya

en: Download this page
id: Unduh halaman ini

en: Theme by the
id: Tema oleh
