gnunet-0.10.1 - en to sr translation catalogue (1210 entries)

en: Ego `%s' not known to identity service
sr: Его „%s“ није познат услузи идентитета

en: Failed to connect to namestore
sr: Нисам успео да се повежем са смештајем назива

en: Failed to connect to GNS
sr: Нисам успео да се повежем са ГНС-ом

en: Failed to remove configuration file %s
sr: Нисам успео да уклоним датотеку подешавања „%s“

en: Failed to remove servicehome directory %s
sr: Нисам успео да уклоним матични директоријум услуге „%s“

en: Message was sent successfully
sr: Порука је успешно послата

en: We disconnected from ARM before we could send a request
sr: Прекинута је веза са АУР-ом пре него ли можемо послати захтев

en: Unknown request status
sr: Стање захтева је непознато

en: Fatal error initializing ARM API.
sr: Кобна грешка покретања АУР АПИ-ја.

en: Failed to start the ARM service: %s
sr: Нисам успео да покренем АУР услугу: %s

en: Failed to send a stop request to the ARM service: %s
sr: Нисам успео да пошаљем захтев за заустављање АУР услузи: %s

en: Failed to stop the ARM service: %s
sr: Нисам успео да зауставим АУР услугу: %s

en: Failed to start the `%s' service: %s
sr: Нисам успео да покренем „%s“ услугу: %s

en: Failed to send a request to kill the `%s' service: %%s
sr: Нисам успео да пошаљем захтев за убијање „%s“ услуге: %%s

en: Failed to kill the `%s' service: %s
sr: Нисам успео да убијем „%s“ услугу: %s

en: Failed to request a list of services: %s
sr: Нисам успео да захтевам списак услуга: %s

en: Error communicating with ARM. ARM not running?
sr: Грешка у комуникацији са АУР-ом. Да ли је АУР покренут?

en: Now only monitoring, press CTRL-C to stop.
sr: Сада пратим само, притисните КТРЛ-Ц да зауставите.

en: Stopped %s.
sr: Заустављен%s.

en: Starting %s...
sr: Покрећем %s...

en: Stopping %s...
sr: Заустављам %s...

en: Unknown status %u for service %s.
sr: Непознато стање %u за услугу „%s“.

en: stop all GNUnet services
sr: зауставља све ГНУнет услуге

en: start a particular service
sr: покреће нарочиту услугу

en: stop a particular service
sr: зауставља нарочиту услугу

en: start all GNUnet default services
sr: покреће све основне ГНУнет услуге

en: stop and start all GNUnet default services
sr: зауставља и покреће све основне ГНУнет услуге

en: delete config file and directory on exit
sr: брише датотеку подешавања и директоријум на изласку

en: monitor ARM activities
sr: прати активности АУР-а

en: don't print status messages
sr: не исписује поруке стања

en: list currently running services
sr: исписује тренутно покренуте услуге

en: don't let gnunet-service-arm inherit standard output
sr: не да да „gnunet-service-arm“ наследи стандардни излаз

en: don't let gnunet-service-arm inherit standard error
sr: не да да „gnunet-service-arm“ наследи стандардну грешку

en: Control services and the Automated Restart Manager (ARM)
sr: Контролне услуге и Аутоматизовани Управник Рестарта (АУР)

en: Disabling IPv6 support for service `%s', failed to create IPv6 socket: %s
sr: Искључујем ИПв6 подршку за услугу „%s“, нисм успео да направим ИПв6 прикључницу: %s

en: Require valid port number for service `%s' in configuration!
sr: Захтева исправан број прикључника за услугу „%s“ у подешавањима!

en: UNIXPATH `%s' too long, maximum length is %llu
sr: ЈУНИКС_ПУТАЊА „%s“ је предуга, највећа дужина је %llu

en: Using `%s' instead
sr: Користим зато „%s“

en: Disabling UNIX domain socket support for service `%s', failed to create UNIX domain socket: %s
sr: Искључујем подршку прикључнице ЈУНИКС домена за услугу „%s“, нисм успео да направим прикључницу ЈУНИКС домена: %s

en: Have neither PORT nor UNIXPATH for service `%s', but one is required
sr: Немам ни ПРИКЉУЧНИК ни ЈУНИКС_ПУТАЊУ за услугу „%s“, али је једно потребно

en: Failed to resolve `%s': %s
sr: Нисам успео да решим „%s“: %s

en: Failed to find %saddress for `%s'.
sr: Нисам успео да нађем %s адресу за „%s“.

en: Failed to start service `%s'
sr: Нисам успео да покренем услугу „%s“

en: Starting service `%s'
sr: Покрећем услугу „%s“

en: Unable to create socket for service `%s': %s
sr: Не могу да направим прикључницу за услугу „%s“: %s

en: Unable to bind listening socket for service `%s' to address `%s': %s
sr: Не могу да увежем прикључницу ослушкивања за услугу „%s“ на адресу „%s“: %s

en: ARM now monitors connections to service `%s' at `%s'
sr: АУР сада надгледа везе ка услузи „%s“ на „%s“

en: Preparing to stop `%s'
sr: Припремам се да зауставим „%s“

en: Restarting service `%s'.
sr: Поново покрећем услугу „%s“.

en: exit
sr: излази

en: signal
sr: сигнал

en: unknown
sr: непознато

en: Service `%s' took %s to terminate
sr: Услуга „%s“ је узела %s да оконча

en: Service `%s' terminated normally, will restart at any time
sr: Услуга „%s“ је окончана нормално, поново ће се покренути у било које време

en: Service `%s' terminated with status %s/%d, will restart in %s
sr: Услуга „%s“ је окончана са стањем %s/%d, поново ће се покренути за %s

en: Initiating shutdown as requested by client.
sr: Започињем гашење као што је затражио клијент.

en: %u address resolutions had a timeout
sr: %u адресна разрешења имаху време истека

en: Peer `%s' plugin `%s', address `%s', `%s' bw out: %u Bytes/s, bw in %u Bytes/s, %s
sr: Парњак „%s“ прикључак „%s“, адреса „%s“, „%s“ излазни пропусни опсег: %u Бајта/сек, улазни пропусни опсег %u Бајта/сек, %s

en: Quota for network `%11s' (in/out): %10s / %10s
sr: Квота за мрежу „%11s“ (улаз/излаз): %10s / %10s

en: Failed to parse peer identity `%s'
sr: Нисам успео да обрадим идентитет парњака „%s“

en: Cannot connect to ATS service, exiting...
sr: Не могу да се повежем са АТС услугом, излазим...

en: Cannot issue request to ATS service, exiting...
sr: Не могу да издам захтев АТС услузи, одлазим...

en: No preference type given!
sr: Није дата врста својства!

en: No peer given!
sr: Није дат парњак!

en: Valid type required
sr: Потребна је исправна врста

en: get list of active addresses currently used
sr: добавља списак активних адреса које се тренутно користе

en: get list of all active addresses
sr: добавља списак свих активних адреса

en: do not resolve IP addresses to hostnames
sr: не решава ИП адресе за називе домаћине

en: monitor mode
sr: режим праћења

en: set preference for the given peer
sr: поставља својство за датог парњака

en: print all configured quotas
sr: исписује све подешене квоте

en: peer id
sr: иб парњака

en: preference type to set: latency | bandwidth
sr: врста поставке за постављање: кашњење | пропусни опсег

en: preference value
sr: вредност својства

en: verbose output (include ATS address properties)
sr: опширан излаз (укључује својства АТС адресе)

en: Print information about ATS state
sr: Исписује податке о АТС стању

en: Could not load quota for network `%s':  `%s', assigning default bandwidth %llu
sr: Не могу да учитам квоту за мрежу „%s“:  „%s“, додељујем основни пропусни опсег %llu

en: No outbound quota configured for network `%s', assigning default bandwidth %llu
sr: Нема подешене одлазне квоте за мрежу „%s“, додељујем основни пропусни опсег %llu

en: No outbound quota configure for network `%s', assigning default bandwidth %llu
sr: Није подешена одлазна квота за мрежу „%s“, додељујем основни пропусни опсег %llu

en: solver to use
sr: решавач за коришћење

en: experiment to use
sr: експеримент за коришћење

en: print logging
sr: исписује дневничење

en: Failed to initialize solver `%s'!
sr: Нисам успео да покренем решавача „%s“!

en: help text
sr: текст помоћи

en: Invalid peer ID `%s'
sr: Неисправан ИБ парњака „%s“

en: Invalid target `%s'
sr: Неисправна мета „%s“

en: number of peers in consensus
sr: број парњака у концензусу

en: number of values
sr: број вредности

en: consensus timeout
sr: време истека концензуса

en: delay until consensus starts
sr: застој док не започне концензус

en: be more verbose (print received values)
sr: бива опширнији (исписује примљене вредности)

en: Connection to conversation service lost, trying to reconnect
sr: Веза са услугом конверзације је изгубљена, покушавам поново да се повежем

en: 
    End of transmission.  Have a GNU day.
sr: 
    Крај преноса.  Нека вам је ГНУ дан.

en: We will now be recording you for %s. After that time, the recording will be played back to you...
sr: Сада ћемо вас снимати за %s. Након тог времена, снимак ће вам бити пуштен...

en: Call from `%s' terminated
sr: Позив од „%s“ је окончан

en: Call from `%s' suspended by other user
sr: Позив од „%s“ је обуставио други корисник

en: Call from `%s' resumed by other user
sr: Позив од „%s“ је повратио други корисник

en: Ego `%s' no longer available, phone is now down.
sr: Его „%s“ није више доступан, телефон је сада искључен.

en: Failed to setup phone (internal error)
sr: Нисам успео да подесим телефон (унутрашња грешка)

en: Resolved address of `%s'. Now ringing other party.
sr: Реших адресу за „%s“. Сада звоним на другој журци.

en: Connection established to `%s'
sr: Веза је успостављена са „%s“

en: Failed to resolve `%s'
sr: Нисам успео да решим „%s“

en: Connection to `%s' suspended (by other user)
sr: Веза са „%s“ је обустављена (други корисник)

en: Connection to `%s' resumed (by other user)
sr: Веза са „%s“ је повраћена (други корисник)

en: Error with the call, restarting it
sr: Грешка са позивом, поново га покрећем

en: Unknown command `%s'
sr: Непозната наредба „%s“

en: Ego `%s' not available
sr: Его „%s“ није доступан

en: You are calling someone else already, hang up first!
sr: Већ позивате некога, спустите прво слушалицу!

en: You are answering call from `%s', hang up or suspend that call first!
sr: Одговарате на позив од „%s“, спустите слушалицу или обуставите тај позив!

en: Call recipient missing.
sr: Недостаје прималац позива.

en: There is no incoming call to accept here!
sr: Нема долазног позива овде за прихватање!

en: There is no incoming call `%s' to accept right now!
sr: Нема долазног позива „%s“ за прихватање управо сада!

en: We currently do not have an address.
sr: Тренутно немамамо адресу.

en: We are currently trying to locate the private key for the ego `%s'.
sr: Тренутно покушавамо да лоцирамо лични кључ за его „%s“.

en: You are having a conversation with `%s'.
sr: Разговарате са „%s“.

en: We had an internal error setting up our phone line. You can still make calls.
sr: Имали смо унутрашњу грешку подешавајући нашу телефонску линију. Још увек можете обављати позиве.

en: We are trying to find the network address to call `%s'.
sr: Покушавамо да нађемо мрежну адресу за позив „%s“.

en: Calls waiting:
sr: Чекање позива:

en: #%u: `%s'
sr: #%u: „%s“

en: There is no call that could be suspended right now.
sr: Нема позива који би могао бити обустављен управо сада.

en: There is no call that could be resumed right now.
sr: Нема позива који би могао бити повраћен управо сада.

en: Already talking with `%s', cannot resume a call right now.
sr: Већ разговарате са „%s“, не можете повратити позив управо сада.

en: There is no incoming call to resume here!
sr: Нема долазног позива овде за повраћај!

en: There is no incoming call `%s' to resume right now!
sr: Нема долазног позива „%s“ за повраћај управо сада!

en: There is no call that could be cancelled right now.
sr: Нема позива који би могао бити отказан управо сада.

en: There is no incoming call to refuse here!
sr: Нема долазног позива овде за одбијање!

en: There is no incoming call `%s' to refuse right now!
sr: Нема долазног позива „%s“ за одбијање управо сада!

en: Use `/address' to find out which address this phone should have in GNS
sr: Користите „/address“ да нађете коју адресу треба да има овај телефон у ГНС-у

en: Use `/call USER.gnu' to call USER
sr: Користите „/call USER.gnu“ да позовете КОРИСНИКА

en: Use `/accept #NUM' to accept incoming call #NUM
sr: Користтие „/accept #NUM“ да прихватите долазни позив #БРОЈ

en: Use `/suspend' to suspend the active call
sr: Користите „/suspend“ да обуставитеактивни позив

en: Use `/resume [#NUM]' to resume a call, #NUM is needed to resume incoming calls, no argument is needed to resume the current outgoing call.
sr: Користите „/resume [#NUM]“ да наставите са позивом, #БРОЈ је потребан за повраћај долазних позива, аргумент није потребан за повраћај тренутно одлазног позива.

en: Use `/cancel' to reject or terminate a call
sr: Користите „/cancel“ да одбаците или окончате позив

en: Use `/status' to print status information
sr: Користите „/status“ да испишете податке о стању

en: Use `/quit' to terminate gnunet-conversation
sr: Користите „/quit“ да окончате „gnunet-conversation“

en: Use `/help command' to get help for a specific command
sr: Користите „/help наредба“ да добијете помоћ за неку наредбу

en: Name of our ego changed to `%s'
sr: Назив нашег ега је промењен у „%s“

en: Our ego `%s' was deleted!
sr: Наш его „%s“ је обрисан!

en: You must specify the NAME of an ego to use
sr: Морате навести НАЗИВ егоа за коришћење

en: sets the LINE to use for the phone
sr: поставља РЕД за коришћење за телефон

en: Enables having a conversation with other GNUnet users.
sr: Укључује могућност конверзације са другим ГНУнет корисницима.

en: Read error from STDIN: %d %s
sr: Грешка читања са СТНДУЛАЗА: %d %s

en: pa_stream_write() failed: %s
sr: Није успело „pa_stream_write()“: %s

en: gnunet-helper-audio-playback - Got signal, exiting
sr: gnunet-helper-audio-playback – Добих сигнал, излазим

en: Connection established.
sr: Веза је успостављена.

en: pa_stream_new() failed: %s
sr: Није успело „pa_stream_new()“: %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
sr: Није успело „pa_stream_connect_playback()“: %s

en: Connection failure: %s
sr: Неуспешно повезивање: %s

en: Wrong Spec
sr: Погрешна спец

en: pa_mainloop_new() failed.
sr: Није успело „pa_mainloop_new()“.

en: pa_context_new() failed.
sr: Није успело „pa_context_new()“.

en: pa_context_connect() failed: %s
sr: Није успело „pa_context_connect()“: %s

en: pa_mainloop_run() failed.
sr: Није успело „pa_mainloop_run()“.

en: Read error from STDIN: %s
sr: Грешка читања са СТНДУЛАЗА: %s

en: opus_encode_float() failed: %s. Aborting
sr: Није успело „opus_encode_float()“: %s. Прекидам

en: pa_stream_peek() failed: %s
sr: Није успело „pa_stream_peek()“: %s

en: Got signal, exiting.
sr: Добих сигнал, излазим.

en: Stream successfully created.
sr: Ток је успешно направљен.

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
sr: Није успело „pa_stream_get_buffer_attr()“: %s

en: Buffer metrics: maxlength=%u, fragsize=%u
sr: Мере бафера: maxlength=%u, fragsize=%u

en: Using sample spec '%s', channel map '%s'.
sr: Користим спецификацију узорка „%s“, мапа канала „%s“.

en: Connected to device %s (%u, %ssuspended).
sr: Повезан са уређајем %s (%u, %sобустављено).

en: Stream error: %s
sr: Грешка тока: %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
sr: Није успело „pa_stream_connect_record()“: %s

en: ogg_stream_init() failed.
sr: Није успело „ogg_stream_init()“.

en: Could not start record audio helper
sr: Не могу да покренем помоћника аудио снимања

en: Unable to parse PHONE record `%s'
sr: Не могу да обрадим ТЕЛЕФОНСКИ снимак „%s“

en: Could not start playback audio helper.
sr: Не могу да покренем помоћника аудио пуштања.

en: Invalid command line argument `%s'
sr: Неисправан аргумент линије наредби „%s“

en: Failed to connect to CORE service!
sr: Нисам успео да се повежем са ЈЕЗГРЕНОМ услугом!

en: provide information about all current connections (continuously)
sr: обезбеђује податке о свим тренутним везама (непрекидно)

en: Print information about connected peers.
sr: Исписује податке о повезаним парњацима.

en: # send requests dropped (disconnected)
sr: # захтеви слања су одбачени (веза је прекинута)

en: # bytes of messages of type %u received
sr: # бајтови порука врсте %u су примљени

en: # messages discarded (session disconnected)
sr: # поруке су одбачене (сесија је ископчана)

en: Core service is lacking HOSTKEY configuration setting.  Exiting.
sr: Услузи језгра недостаје поставка подешавања КЉУЧА_ДОМАЋИНА.  Излазим.

en: # bytes encrypted
sr: # бајтова шифрованих

en: # bytes decrypted
sr: # бајтова дешифрованих

en: # PAYLOAD dropped (out of order)
sr: # УТОВАР је одбачен (ван поретка)

en: # key exchanges initiated
sr: # кључ измена је покренут

en: # key exchanges stopped
sr: # кључ измена је заустављен

en: # old ephemeral keys ignored
sr: # стари једнократни кључеви су занемарени

en: # PING messages received
sr: # ПИНГ поруке су примљене

en: # PING messages dropped (out of order)
sr: # ПИНГ поруке су одбачене (ван поретка)

en: # PONG messages created
sr: # ПОНГ поруке су направљене

en: # sessions terminated by timeout
sr: # сесије су окончане временским истеком

en: # keepalive messages sent
sr: # поруке држања у животу су послате

en: # PONG messages received
sr: # ПОНГ поруке су примљене

en: # PONG messages dropped (connection down)
sr: # ПОНГ поруке су одбачене (веза је пала)

en: # PONG messages dropped (out of order)
sr: # ПОНГ поруке су одбачене (ван поретка)

en: # PONG messages decrypted
sr: # ПОНГ поруке су дешифроване

en: # session keys confirmed via PONG
sr: # кључеви сесије су потврђени путем ПОНГ-а

en: # timeouts prevented via PONG
sr: # временски истеци су спречени путем ПОНГ-а

en: # rekey operations confirmed via PONG
sr: # операције рекључа су потврђене путем ПОНГ-а

en: # DATA message dropped (out of order)
sr: # ПОДАТАКА порука је одбачена (ван поретка)

en: Session to peer `%s' went down due to key expiration (should not happen)
sr: Сесија за парњака „%s“ је пала услед истека кључа (није требало да се деси)

en: # sessions terminated by key expiration
sr: # сесије су окончане истеком кључа

en: # bytes dropped (duplicates)
sr: # бајтови одбачени (удвострученост)

en: # bytes dropped (out of sequence)
sr: # бајтови одбачени (ван низа)

en: # bytes dropped (ancient message)
sr: # бајтови одбачени (стара порука)

en: # bytes of payload decrypted
sr: # бајтови утовара су дешифровани

en: # peers connected
sr: # парњаци су повезани

en: # type map refreshes sent
sr: # освежавања мапе врсте су послата

en: # type maps received
sr: # мапе врсте су примљене

en: # updates to my type map
sr: # ажурирања за моју мапу врсте

en: Heap datacache running
sr: Остава података скупине ради

en: `%s' failed at %s:%d with error: %s
sr: „%s“ није успело на %s:%d са грешком: %s

en: Tried to close sqlite without finalizing all prepared statements.
sr: Покушај да затворим скулајт без довршавања свих спремљених изјава.

en: # queue overflows
sr: # прекорачења реда

en: # queue entries created
sr: # уноси реда су створени

en: # status messages received
sr: # поруке стања су примљене

en: # Results received
sr: # Резултати су примљени

en: # datastore connections (re)created
sr: # везе смештаја података су (поново) створене

en: # PUT requests executed
sr: # захтеви СТАВИ су извршени

en: # RESERVE requests executed
sr: # захтеви РЕЗЕРВИШИ су извршени

en: # RELEASE RESERVE requests executed
sr: # захтеви ОТПУСТИ РЕЗЕРВИШИ су извршени

en: # REMOVE requests executed
sr: # захтеви УКЛОНИ су извршени

en: # GET REPLICATION requests executed
sr: # захтеви ДОБАВИ ПРЕСЛИКАНОСТ су изршени

en: # GET ZERO ANONYMITY requests executed
sr: # захтеви ДОБАВИ НУЛТУ АНОНИМНОСТ су извршени

en: # GET requests executed
sr: # захтеви ДОБАВИ су извршени

en: Failed to store item: %s, aborting
sr: Нисам успео да сместим ставку: %s, прекидам

en: Manipulate GNUnet datastore
sr: Манипулише ГНУнет смештајом података

en: # bytes expired
sr: # бајтови су истекли

en: # bytes purged (low-priority)
sr: # бајтови су избачени (ниска хитност)

en: # results found
sr: # резултати су нађени

en: The requested amount (%llu bytes) is larger than the cache size (%llu bytes)
sr: Захтевана количина (%llu бајта) је већа од величине оставе (%llu бајта)

en: Insufficient space to satisfy request and requested amount is larger than cache size
sr: Недовољно простора за задовољавање захтева а захтевана количина је већа од величине оставе

en: Insufficient space to satisfy request
sr: Недовољно простора за задовољавање захтева

en: # reserved
sr: # је резервисано

en: Could not find matching reservation
sr: Не могу да нађем одговарајућу резервацију

en: # bytes stored
sr: # бајтови су смештени

en: Need %llu bytes more space (%llu allowed, using %llu)
sr: Потребна су још %llu бајта простора (%llu је дозвољено, користим %llu)

en: # GET requests received
sr: # захтеви ДОБАВИ су примљени

en: # requests filtered by bloomfilter
sr: # захтеви су филтрирани блумфилтером

en: # GET REPLICATION requests received
sr: # захтеви ДОБАВИ ПРЕСЛИКАНОСТ су примљени

en: # GET ZERO ANONYMITY requests received
sr: # захтеви ДОБАВИ НУЛТУ АНОНИМНОСТ су примљени

en: Content not found
sr: Нисам нашао садржај

en: # bytes removed (explicit request)
sr: # бајта је уклоњено (изричити захтев)

en: # REMOVE requests received
sr: # захтеви УКЛОНИ су уклоњени

en: Loading `%s' datastore plugin
sr: Учитавам прикључак „%s“ смештаја података

en: Failed to load datastore plugin for `%s'
sr: Нисам успео да учитам прикључак смештаја података за „%s“

en: Bloomfilter construction complete.
sr: Изградња блумфилтера је завршена.

en: Rebuilding bloomfilter.  Please be patient.
sr: Поново градим блумфилтер.  Будите стрпљиви.

en: Plugin does not support get_keys function. Please fix!
sr: Прикључак не подржава функцију „get_keys“. Поправите то!

en: # bytes used in file-sharing datastore `%s'
sr: # бајтови су коришћени у смештају података дељења датотека „%s“

en: # quota
sr: # квота

en: # cache size
sr: # величина кеша

en: Could not use specified filename `%s' for bloomfilter.
sr: Не могу да користим наведени назив датотеке „%s“ за блумфилтер.

en: Failed to remove bogus bloomfilter file `%s'
sr: Нисам успео да уклоним лажну датотеку блумфилтера „%s“

en: Failed to initialize bloomfilter.
sr: Нисам успео да покренем блумфилтер.

en: Heap database running
sr: База података скупине ради

en: `%s' for `%s' failed at %s:%d with error: %s
sr: „%s“ за „%s“ није успело на %s:%d са грешком: %s

en: Mysql database running
sr: База података Мајскула ради

en: Failed to drop table from database.
sr: Нисам успео да избацим табелу из базе података.

en: `%s' failed at %s:%u with error: %s
sr: „%s“ није успело на %s:%u са грешком: %s

en: Unable to initialize SQLite: %s.
sr: Не могу да покренем СКуЛајт: %s.

en: sqlite version to old to determine size, assuming zero
sr: скулајт издање је престаро за одређивање величине, подразумевам нулу

en: Using sqlite page utilization to estimate payload (%llu pages of size %llu bytes)
sr: Користим страницу коришћења скулајта да проценим утовар (%llu странице величине %llu бајта)

en: Sqlite database running
sr: База података Скулајта ради

en: Template database running
sr: База података шаблона ради

en: Result %d, type %d:
    %.*s
sr: Резултат %d, врста %d:
    %.*s

en: Must provide key for DHT GET!
sr: Морате доставити кључ за ДХТ ДОБАВИ!

en: Failed to connect to DHT service!
sr: Нисам успео да се повежем са „DHT“ услугом!

en: the query key
sr: кључ упита

en: how many parallel requests (replicas) to create
sr: колико паралелних захтева (реплика) да направи

en: the type of data to look for
sr: врста података за тражење

en: how long to execute this query before giving up?
sr: колико дуго да извршава овај упит пре одустајања?

en: use DHT's demultiplex everywhere option
sr: користи опцију ДХТ-а демултиплексирај свуда

en: Issue a GET request to the GNUnet DHT, prints results.
sr: Издаје ДОБАВИ захтев ГНУнет ДХТ-у, исписује резултате.

en: how long should the monitor command run
sr: колико дуго треба да ради наредба праћења

en: be verbose (print progress information)
sr: бива опширан (исписује податке напредовања)

en: Prints all packets that go through the DHT.
sr: Исписује све пакете који иду кроз „DHT“.

en: Must provide KEY and DATA for DHT put!
sr: Морате доставити КЉУЧ и ПОДАЦИ за ДХТ стављање!

en: Issuing put request for `%s' with data `%s'!
sr: Издајем захтев стављања за „%s“ са подацима „%s“!

en: the data to insert under the key
sr: подаци за уметање под кључем

en: how long to store this entry in the dht (in seconds)
sr: колико ће дуго да држи овај унос у дхт-у (у секундама)

en: how many replicas to create
sr: број реплика за стварање

en: the type to insert data as
sr: врста за уметање података

en: Issue a PUT request to the GNUnet DHT insert DATA under KEY.
sr: Издаје захтев СТАВИ у ГНУнет ДХТ уметак ПОДАТАКА под КЉУЧЕМ.

en: Exiting as the number of peers is %u
sr: Излазим јер је број парњака %u

en: name of the file with the login information for the testbed
sr: назив датотеке са подацима пријављивања за пробно место

en: only monitor DNS queries
sr: само надгледа ДНС упите

en: Monitor DNS queries.
sr: Надгледа ДНС упите.

en: set A records
sr: поставља A записе

en: set AAAA records
sr: поставља AAAA записе

en: Change DNS replies to point elsewhere.
sr: Мења ДНС одговоре да показују негде другде.

en: # DNS requests answered via TUN interface
sr: # на ДНС захтеве је одговорено путем ТУН сучеља

en: # DNS exit failed (failed to open socket)
sr: # ДНС излаз није успео (нисам успео да отворим прикључницу)

en: # External DNS response discarded (no matching request)
sr: # Спољни ДНС одговор је одбачен (нема одговарајућег захтева)

en: # Client response discarded (no matching request)
sr: # Одговор клијента је одбачен (нема одговарајућег захтева)

en: Received malformed IPv4-UDP packet on TUN interface.
sr: Примих лош ИПв4-УДП пакет на ТУН сучељу.

en: Received malformed IPv6-UDP packet on TUN interface.
sr: Примих лош ИПв6-УДП пакет на ТУН сучељу.

en: Got non-IP packet with %u bytes and protocol %u from TUN
sr: Добих не-ИП пакет са %u бајта и протокол %u са ТУН-а

en: # Non-DNS UDP packet received via TUN interface
sr: # Не-ДНС УДП пакет је примљен путем ТУН сучеља

en: # DNS requests received via TUN interface
sr: # ДНС захтеви су примљени путем ТУН сучеља

en: need a valid IPv4 or IPv6 address
sr: потребна је исправна ИПв4 или ИПв6 адреса

en: # TCP packets sent via TUN
sr: # ТЦП пакети су послати путем ТУН-а

en: # ICMP packets sent via TUN
sr: # ICMP пакети су послати путем TUN-а

en: # UDP packets sent via TUN
sr: # UDP пакети су послати путем TUN-а

en: # TCP DATA requests dropped (no session)
sr: # TCP DATA захтеви су одбачени (нема сесије)

en: # ICMPv4 packets dropped (type not allowed)
sr: # ICMPv4 пакети су одбачени (врста није дозвољена)

en: # ICMPv6 packets dropped (type not allowed)
sr: # ICMPv6 пакети су одбачени (врста није дозвољена)

en: # ICMPv4 packets dropped (impossible PT to v6)
sr: # ICMPv4 пакети су одбачени (немогуће PT за v6)

en: # ICMPv6 packets dropped (impossible PT to v4)
sr: # ICMPv6 пакети су одбачени (немогуће PT за v4)

en: Got duplicate service records for `%s:%u'
sr: Добих двоструке записе услуге за `%s:%u'

en: # ICMP packets dropped (not allowed)
sr: # ICMP пакет је одбачен (није дозвољен)

en: ICMP Packet dropped, have no matching connection information
sr: ICMP Пакет је одбачен, нема одговарајуће податке о вези

en: UDP Packet dropped, have no matching connection information
sr: UDP Пакет је одбачен, нема одговарајуће податке о вези

en: TCP Packet dropped, have no matching connection information
sr: TCP Пакет је одбачен, нема одговарајуће податке о вези

en: # Packets received from TUN
sr: # Пакети су примљени од TUN-а

en: # Bytes received from TUN
sr: # Бајтови су примљени од TUN-а

en: IPv4 packet options received.  Ignored.
sr: Опције IPv4 пакета су примљене.  Занемарено.

en: IPv4 packet with unsupported next header %u received.  Ignored.
sr: IPv4 пакет са неподржаним следећим заглављем %u је примљен.  Занемарено.

en: IPv6 packet with unsupported next header %d received.  Ignored.
sr: IPv6 пакет са неподржаним следећим заглављем %d је примљен.  Занемарено.

en: Packet from unknown protocol %u received.  Ignored.
sr: Пакет са непознатог протокола %u је примљен.  Занемарено.

en: Option `%s' for domain `%s' is not formatted correctly!
sr: Опција „%s“ за домен „%s“ није форматирана исправна!

en: `%s' is not a valid port number (for domain `%s')!
sr: „%s“ није исправан број прикључника (за домен „%s“)!

en: No addresses found for hostname `%s' of service `%s'!
sr: Није нађена ниједна адрееса за назив домаћина „%s“ услуге „%s“!

en: Service `%s' configured for IPv4, but IPv4 is disabled!
sr: Услуга „%s“ је подешена за IPv4, али IPv4 је искључено!

en: No IP addresses found for hostname `%s' of service `%s'!
sr: Није нађена ниједна ИП адрееса за назив домаћина „%s“ услуге „%s“!

en: This system does not support IPv4, will disable IPv4 functions despite them being enabled in the configuration
sr: Овај систем не подржава IPv4, искључиће IPv4 функције упркос томе што су укључене у подешавањима

en: This system does not support IPv6, will disable IPv6 functions despite them being enabled in the configuration
sr: Овај систем не подржава IPv6, искључиће IPv6 функције упркос томе што су укључене у подешавањима

en: Cannot enable IPv4 exit but disable IPv4 on TUN interface, will use ENABLE_IPv4=YES
sr: Не могу да укључим ИПв4 излаз али искључујем ИПв4 на ТУН сучељу, користићу „ENABLE_IPv4=ДА“

en: Cannot enable IPv6 exit but disable IPv6 on TUN interface, will use ENABLE_IPv6=YES
sr: Не могу да укључим ИПв6 излаз али искључујем ИПв6 на ТУН сучељу, користићу „ENABLE_IPv6=ДА“

en: Must be a number
sr: Мора бити број

en: No useful service enabled.  Exiting.
sr: Ниједна корисна услуга није укључена.  Излазим.

en: Daemon to run to provide an IP exit node for the VPN
sr: Демон за покретање за обезбеђивање чвора ИП излаза за ВПН

en: # acknowledgements sent for fragment
sr: # потврде су послате за делић

en: # fragments received
sr: # делићи су примљени

en: # duplicate fragments received
sr: # двоструки делићи су примљени

en: # messages defragmented
sr: # делићи порука су уједињени

en: # fragments transmitted
sr: # делићи су пренесени

en: # fragments retransmitted
sr: # делићи су поново пренесени

en: # fragments wrap arounds
sr: # делићи се преламају около

en: # messages fragmented
sr: # поруке су расцепкане

en: # total size of fragmented messages
sr: # укупна величина расцепканих порука

en: # fragment acknowledgements received
sr: # потврде делића су примљене

en: # bits removed from fragmentation ACKs
sr: # битови су уклоњени из АЦК-ова расцепканости

en: # fragmentation transmissions completed
sr: # преноси расцепканости су завршени

en: Could not open file `%s': %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“: %s

en: Could not read file `%s': %s
sr: Не могу да читам датотеку „%s“: %s

en: Short read reading from file `%s'!
sr: Кратко читање читајући из датотеке „%s“!

en: Failed to resume publishing information `%s': %s
sr: Нисам успео да наставим са подацима објављивања „%s“: %s

en: Failure while resuming publishing operation `%s': %s
sr: Неуспех приликом настављања са радњом објављивања „%s“: %s

en: Failed to resume publishing operation `%s': %s
sr: Нисам успео да наставим са радњом објављивања „%s“: %s

en: Failure while resuming unindexing operation `%s': %s
sr: Неуспех приликом настављања са радњом поништавања индексирања „%s“: %s

en: Failed to resume unindexing operation `%s': %s
sr: Нисам успео да наставим са радњом поништавања индексирања „%s“: %s

en: Failed to resume sub-download `%s': %s
sr: Нисам успео да наставим са садржаним преузимањем „%s“: %s

en: Failed to resume sub-search `%s': %s
sr: Нисам успео да наставим са садржаном претрагом „%s“: %s

en: Failure while resuming search operation `%s': %s
sr: Неуспех приликом настављања са радњом претраге „%s“: %s

en: Failed to resume sub-download `%s': could not open file `%s'
sr: Нисам успео да наставим са садржаним преузимањем „%s“: не могу да отворим датотеку „%s“

en: Could not resume running search, will resume as paused search
sr: Не могу да наставим са покренутом претрагом, наставићу као са паузираном претрагом

en: MAGIC mismatch.  This is not a GNUnet directory.
sr: МАГИЈА не одговара.  Ово није директоријум ГНУнет-а.

en: Recursive downloads of directories larger than 4 GB are not supported on 32-bit systems
sr: Дубинска преузимања директоријума већих од 4 GB нису подржана на 32-битним системима

en: Directory too large for system address space
sr: Директоријум је превелик за простор адресу система

en: Failed to open file `%s' for writing
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“ за писање

en: Failed to create directory for recursive download of `%s'
sr: Нисам успео да направим директоријум за дубинско преузимање „%s“

en: internal error decrypting content
sr: унутрашња грешка дешифровања садржаја

en: Download failed: could not open file `%s': %s
sr: Преузимање није успело: не могу да отворим датотеку „%s“: %s

en: Failed to seek to offset %llu in file `%s': %s
sr: Нисам успео да пређем на померај %llu у датотеци „%s“: %s

en: Failed to write block of %u bytes at offset %llu in file `%s': %s
sr: Нисам успео да запишем блок од %u бајта на померају %llu у датотеци „%s“: %s

en: internal error decoding tree
sr: унутрашња грешка декодирања стабла

en: Invalid URI
sr: Неисправан УРИ

en: Unknown metadata type in metadata option `%s'.  Using metadata type `unknown' instead.
sr: Непозната врста метаподатака у опцији метаподатака „%s“.  Користим уместо тога користим врсту метаподатака `unknown'.

en: Failed to not connect to `%s' service.
sr: Нисам успео да се не повежем са „%s“ услугом.

en: Did not find mime type `%s' in extension list.
sr: Нисам успео да нађем миме врсту „%s“ на списку проширења.

en: Failed to open `%s' for writing: %s
sr: Нисам успео да отворим „%s“ ради уписа: %s

en: Failed to write `%s': %s
sr: Нисам успео да пишем „%s“: %s

en: Failed to read `%s': %s
sr: Нисам успео да прочитам „%s“: %s

en: Failed to connect to datastore.
sr: Нисам успео да се повежем са смештајем података.

en: Publishing failed: %s
sr: Објављивање није успело: %s

en: Can not index file `%s': %s.  Will try to insert instead.
sr: Не могу да индексирам датотеку „%s“: %s.  Покушаћу да је уметнем.

en: failed to compute hash
sr: нисам успео да прорачунам хеш

en: filename too long
sr: назив датотеке је предуг

en: could not connect to `fs' service
sr: не могу да се повежем са „fs“ услугом

en: Failed to get file identifiers for `%s'
sr: Нисам успео да добавим одреднике датотеке за „%s“

en: Recursive upload failed at `%s': %s
sr: Дубински утовар није успео на „%s“: %s

en: Recursive upload failed: %s
sr: Дубински утовар није успео: %s

en: needs to be an actual file
sr: треба да буде актуелна датотека

en: Reserving space for %u entries and %llu bytes for publication
sr: Резервишем простор за %u уноса и %llu бајта за објављивање

en: Could not connect to datastore.
sr: Не могу да се повежем са смештајем података.

en: Internal error.
sr: Унутрашња грешка.

en: Failed to parse URI `%s': %s
sr: Нисам успео да обрадим УРИ „%s“: %s

en: Got result with unknown block type `%d', ignoring
sr: Добих резултат са непознатом врстом блока „%d“, занемарујем

en: Failed to find given position in file
sr: Нисам успео да нађем дати положај у датотеци

en: Failed to read file
sr: Нисам успео да прочитам датотеку

en: Failed to connect to FS service for unindexing.
sr: Нисам успео да се повежем на ФС услугу зарад поништавања индексирања.

en: Failed to get KSKs from directory scan.
sr: Нисам успео да добавим KSKs из скенирања директоријума.

en: Internal error scanning `%s'.
sr: Унутрашња грешка скенирања „%s“.

en: Failed to remove UBlock: %s
sr: Нисам успео да уклоним „UBlock“: %s

en: Failed to connect to `datastore' service.
sr: Нисам успео да се повежем са „datastore“ услугом.

en: Failed to open file for unindexing.
sr: Нисам успео да отворим датотеку за поништавање индексирања.

en: Failed to compute hash of file.
sr: Нисам успео да израчунам хеш датотеке.

en: Malformed KSK URI (must not begin or end with `+')
sr: Лоша KSK УРИ (не сме почињати или завршавати се са знаком +)

en: LOC URI malformed (could not decode public key)
sr: LOC УРИ је лоше (не могу да декодирам јавни кључ)

en: Unrecognized URI type
sr: Непозната УРИ врста

en: No keywords specified!
sr: Нису наведене речи кључа!

en: Number of double-quotes not balanced!
sr: Број двоструких квота које нису уравнотежене!

en: Failed to load state: %s
sr: Нисам успео да учитам стање: %s

en: Failed to save state to file %s
sr: Нисам успео да сачувам стање у датотеку „%s“

en: Publication of `%s' done
sr: Објављивање „%s“ је готово

en: Publishing `%s'
sr: Објављујем „%s“

en: Failed to run `%s'
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: You must specify one and only one directory name for automatic publication.
sr: Морате навести један и само један назив директоријума за самостално објављивање.

en: set the desired LEVEL of sender-anonymity
sr: поставља жељени НИВО анонимности пошиљаоца

en: disable adding the creation time to the metadata of the uploaded file
sr: искључује додавање времена стварања метаподацима утоварене датотеке

en: do not use libextractor to add keywords or metadata
sr: не користи „libextractor“ за додавање кључних речи или метаподатака

en: specify the priority of the content
sr: наводи приоритет садржаја

en: set the desired replication LEVEL
sr: поставља жељени НИВО одоговарања

en: Automatically publish files from a directory on GNUnet
sr: Самостално објављује датотеке из директоријума на ГНУнет-у

en: Daemon to use file-sharing to measure its performance.
sr: Демон за коришћење дељења датотеке за мерење њене учинковитости.

en: 	<original file embedded in %u bytes of meta data>
sr: 	<изворна датотека угнеждена у %u бајта метаподатака>

en: Directory `%s' meta data:
sr: Метаподаци директоријума „%s“:

en: Directory `%s' contents:
sr: Садржај директоријума „%s“:

en: You must specify a filename to inspect.
sr: Морате навести назив датотеке за преглед.

en: Failed to read directory `%s'
sr: Нисам успео да прочитам директоријум „%s“

en: `%s' is not a GNUnet directory
sr: „%s“ није ГНУнет директоријум

en: Display contents of a GNUnet directory
sr: Приказује садржај ГНУнет директоријума

en: Starting download `%s'.
sr: Покрећем преузимање „%s“.

en: <unknown time>
sr: <непознато време>

en: Downloading `%s' at %llu/%llu (%s remaining, %s/s). Block took %s to download
sr: Преузимам „%s“ при %llu/%llu (преостаје %s, %s/сек). Блоку је требало %s за преузимање

en: Error downloading: %s.
sr: Грешка преузимања: %s.

en: Downloading `%s' done (%s/s).
sr: Преузимање „%s“ је готово (%s/сек).

en: Unexpected status: %d
sr: Неочекивано стање: %d

en: You need to specify a URI argument.
sr: Треба да наведете УРИ аргумент.

en: Failed to parse URI: %s
sr: Нисам успео да обрадим УРИ: %s

en: Only CHK or LOC URIs supported.
sr: Подржани су само CHK или LOC УРИ.

en: Target filename must be specified.
sr: Назив циљне датотеке мора бити наведен.

en: Could not initialize `%s' subsystem.
sr: Не могу да покренем „%s“ субсистем.

en: set the desired LEVEL of receiver-anonymity
sr: поставља жељени НИВО анонимности примаоца

en: delete incomplete downloads (when aborted with CTRL-C)
sr: брише недовршена преузимања (када се прекине са КТРЛ-Ц)

en: only search the local peer (no P2P network search)
sr: тражи само локалног парњака (без претраге П2П мреже)

en: write the file to FILENAME
sr: уписује датотеку у НАЗИВ_ДАТОТЕКЕ

en: set the maximum number of parallel downloads that is allowed
sr: поставља највећи број паралелних преузимања који је дозвољен

en: set the maximum number of parallel requests for blocks that is allowed
sr: поставља највећи број паралелних захтева за блокове који је дозвољен

en: download a GNUnet directory recursively
sr: преузима ГНУнет директоријум дубински

en: Download files from GNUnet using a GNUnet CHK or LOC URI (gnunet://fs/chk/...)
sr: Преузима датотеке са ГНУнет-а користећи ГНУнет CHK или LOC УРИ (gnunet://fs/chk/...)

en: run the experiment with COUNT peers
sr: одрађује експеримент са БРОЈ парњака

en: specifies name of a file with the HOSTS the testbed should use
sr: наводи назив датотеке са ДОМАЋИНИМА коју пробно место треба да користи

en: automatically terminate experiment after DELAY
sr: самостално окончава експеримент након ЗАСТОЈА

en: run a testbed to measure file-sharing performance
sr: покреће пробно место за мерење учинковитости дељења датотека

en: print a list of all indexed files
sr: исписује списак свих индексираних датотека

en: Special file-sharing operations
sr: Посебне радње дељења датотека

en: Publishing `%s' at %llu/%llu (%s remaining)
sr: Објављујем „%s“ при %llu/%llu (преостаје %s)

en: Error publishing: %s.
sr: Грешка објављивања: %s.

en: Publishing `%s' done.
sr: Објављивање „%s“ је готово.

en: URI is `%s'.
sr: УРИ је „%s“.

en: Meta data for file `%s' (%s)
sr: Мета подаци за датотеку „%s“ (%s)

en: Keywords for file `%s' (%s)
sr: Кључне речи за датотеку „%s“ (%s)

en: Could not publish
sr: Не могу да објавим

en: Could not start publishing.
sr: Не могу да покренем објављивање.

en: Scanning directory `%s'.
sr: Скенирам директоријум „%s“.

en: Scanning file `%s'.
sr: Скенирам датотеку „%s“.

en: There was trouble processing file `%s', skipping it.
sr: Било је проблема обраде датотеке „%s“, прескачем је.

en: Preprocessing complete.
sr: Предодбрада је завршена.

en: Extracting meta data from file `%s' complete.
sr: Извлачење мета података из датотеке „%s“ је завршено.

en: Meta data extraction has finished.
sr: Извлачење мета података је завршено.

en: Selected pseudonym `%s' unknown
sr: Изабрани псеудоним „%s“ је непознат

en: Failed to access `%s': %s
sr: Нисам успео да приступим „%s“: %s

en: Failed to start meta directory scanner.  Is gnunet-helper-publish-fs installed?
sr: Нисам успео да покренем скенер мета директоријума.  Да ли је инсталиран „gnunet-helper-publish-fs“?

en: Cannot extract metadata from a URI!
sr: Не могу да извучем метаподатке из УРИ-ја!

en: You must specify one and only one filename for insertion.
sr: Морате навести један и само један назив датотеке за уметање.

en: You must NOT specify an URI and a filename.
sr: НЕ можете навести УРИ и назив датотеке.

en: Option `%s' is required when using option `%s'.
sr: Опција „%s“ се захтева приликом коришћења опције „%s“.

en: Option `%s' makes no sense without option `%s'.
sr: Опција „%s“ нема смисла без опције „%s“.

en: print list of extracted keywords that would be used, but do not perform upload
sr: исписује списак извучених кључних речи које ће се користити, али не обавља утовар

en: add an additional keyword for the top-level file or directory (this option can be specified multiple times)
sr: додаје додатну кључну реч за датотеку највишег нивоа или директоријум (ова опција се може навести више пута)

en: set the meta-data for the given TYPE to the given VALUE
sr: поставља мета-податке за дату ВРСТУ за дату ВРЕДНОСТ

en: do not index, perform full insertion (stores entire file in encrypted form in GNUnet database)
sr: не индексира, обавља пуно уметање (смешта читаву датотеку у шифрованом облику у ГНУнет базу података)

en: specify ID of an updated version to be published in the future (for namespace insertions only)
sr: наводи ИБ ажурираног издања које ће бити објављено у будућности (само за уметања називног простора)

en: publish the files under the pseudonym NAME (place file into namespace)
sr: објављује датотеке под псеудонимом НАЗИВ (ставља датотеку у називни простор)

en: only simulate the process but do not do any actual publishing (useful to compute URIs)
sr: само опонаша процес али не чини никакво актуелно објављивање (корисно за прорачун УРИ-ја)

en: set the ID of this version of the publication (for namespace insertions only)
sr: поставља ИБ овог издања објављивања (само за уметања називног простора)

en: URI to be published (can be used instead of passing a file to add keywords to the file with the respective URI)
sr: УРИ који ће бити објављен (може се користити уместо прослеђивања датотеке за додавање кључних речи датотеци са одговарајућим УРИ-јем)

en: Publish a file or directory on GNUnet
sr: Објављује датотеку или директоријум на ГНУнет-у

en: Failed to write directory with search results to `%s'
sr: Нисам успео да пишем директоријум са резултатима претраге за „%s“

en: Error searching: %s.
sr: Грешка претраге: %s.

en: Could not create keyword URI from arguments.
sr: Не могу да створим УРИ кључне речи из аргумената.

en: Could not start searching.
sr: Не могу да покренем претрагу.

en: automatically terminate search after VALUE results are found
sr: самостално окончава претрагу након што су пронађени резултати ВРЕДНОСТ

en: # client searches active
sr: # претраге клијента су активне

en: # replies received for local clients
sr: # одговори су примљени за локалне клијенте

en: # running average P2P latency (ms)
sr: # радно просечно П2П кашњење (ms)

en: # Loopback routes suppressed
sr: # Руте петље су потиснуте

en: # client searches received
sr: # претраге клијента су примљене

en: # client searches updated (merged content seen list)
sr: # претраге клијента су освежене (стопљени садржај виђеног списка)

en: Failed to connect to `%s' service.
sr: Нисам успео да се повежем са „%s“ услугом.

en: # migration stop messages received
sr: # поруке заустављања миграције су примљене

en: Migration of content to peer `%s' blocked for %s
sr: Премештање садржаја за парњака „%s“ је блокирано за %s

en: # P2P searches active
sr: # П2П претраге су активне

en: # artificial delays introduced (ms)
sr: # вештачка кашњења су уведена (ms)

en: # requests done for free (low load)
sr: # захтева је готово за џабе (слабо учитавање)

en: # request dropped, priority insufficient
sr: # захтева је одбачено, недовољно хитности

en: # requests done for a price (normal load)
sr: # захтева је готово за цену (нормално учитавање)

en: # requests dropped due to higher-TTL request
sr: # захтеви су одбачени услед вишег-ТТЛ захтева

en: # GET requests received (from other peers)
sr: # „GET“ захтеви су примљени (од других парњака)

en: # requests dropped due to missing reverse route
sr: # захтеви су одбачени јер недостаје повратна рута

en: # requests dropped due TTL underflow
sr: # захтеви су одбачени услед ниског ТТЛ тока

en: # P2P query messages received and processed
sr: # поруке П2П упита су примљене и обрађене

en: # migration stop messages sent
sr: # поруке зауставља миграције су послате

en: Could not open `%s'.
sr: Не могу да отворим „%s“.

en: Error writing `%s'.
sr: Грешка писања „%s“.

en: Failed to delete bogus block: %s
sr: Нисам успео да обришем лажни блок: %s

en: # index blocks removed: original file inaccessible
sr: # блокови индекси су уклоњени: изворна датотека је неприступачна

en: Could not access indexed file `%s' (%s) at offset %llu: %s
sr: Не могу да приступим индексираној датотеци „%s“ (%s) на померају %llu: %s

en: not indexed
sr: није индексирано

en: Indexed file `%s' changed at offset %llu
sr: Индексирана датотека „%s“ је измењена на померају %llu

en: Index request received for file `%s' is already indexed as `%s'.  Permitting anyway.
sr: Примљени захтев индексирања за датотеку „%s“ је већ индексиран „%s“.  Ипак одобравам.

en: # average retransmission delay (ms)
sr: # просечан застој поновног преноса (ms)

en: # delay heap timeout (ms)
sr: # истекло је време застоја скупине (ms)

en: # query plans executed
sr: # план упита је извршен

en: # query messages sent to other peers
sr: # поруке упита су послате другим парњацима

en: # requests merged
sr: # захтеви су стопљени

en: # requests refreshed
sr: # захтеви су освежени

en: # query plan entries
sr: # пропитује обичне уносе

en: # Pending requests created
sr: # Захтеви на чекању су створени

en: # Pending requests active
sr: # Захтеви на чекању су активни

en: # replies received and matched
sr: # одговори су примљени и подударени

en: # results found locally
sr: # резултати су пронађени локално

en: # Datastore `PUT' failures
sr: # Неуспеси „СТАВИ“ смештаја података

en: # storage requests dropped due to high load
sr: # захтеви смештаја су одбачени услед високог утовара

en: # Replies received from DHT
sr: # Одговори су примљени од DHT-а

en: Datastore lookup already took %s!
sr: Претрага смештаја података је већ узела „%s“!

en: On-demand lookup already took %s!
sr: Претрага на-захтев је већ узела „%s“!

en: # requested DBLOCK or IBLOCK not found
sr: # захтевани DBLOCK или IBLOCK нису нађени

en: # Datastore lookups concluded (error queueing)
sr: # Претраге смештаја података су закључене (грешка стављања у ред)

en: # Datastore lookups concluded (no results)
sr: # Претраге смештаја података су закључене (нема резултата)

en: # Datastore lookups concluded (seen all)
sr: # Претраге смештаја података су закључене (видех све)

en: # Datastore lookups aborted (more than MAX_RESULTS)
sr: # Претраге смештаја података су прекинуте (више од „MAX_RESULTS“)

en: # on-demand blocks matched requests
sr: # блокови на-захтев одговарају захтевима

en: # on-demand lookups performed successfully
sr: # претраге на-захтев су обављене успешно

en: # on-demand lookups failed
sr: # претраге на-захтев нису успеле

en: # Datastore lookups concluded (found last result)
sr: # Претраге смештаја података су закључене (нађох последњи резултат)

en: # Datastore lookups concluded (load too high)
sr: # Претраге смештаја података су закључене (утовар је превелик)

en: # Datastore lookups initiated
sr: # Претраге смештаја података су покренуте

en: # GAP PUT messages received
sr: # поруке ЈАЗ СТАВИ су примљене

en: time required, content pushing disabled
sr: време је затражено, гурање садржаја је искључено

en: Unindexing at %llu/%llu (%s remaining)
sr: Поништавам индексирање при %llu/%llu (преостаје %s)

en: Error unindexing: %s.
sr: Грешка поништавања индексирања: %s.

en: Unindexing done.
sr: Поништавање индексирања је готово.

en: You must specify one and only one filename for unindexing.
sr: Морате навести један и само један назив датотеке за поништавање индексирања.

en: Could not start unindex operation.
sr: Не могу да започнем радњу поништавања индексирања.

en: Unindex a file that was previously indexed with gnunet-publish.
sr: Поништава индексирање датотеке која је претходно била индексирана са „gnunet-publish“.

en: Failed to start HTTP server
sr: Нисам успео да покренем ХТТП сервер

en: GNUnet HTTP server to create business cards
sr: ГНУнет ХТТП сервер за стварање бизнис картица

en: Failed to pack DNS response into UDP packet!
sr: Нисам успео да упакујем ДНС одговор у УДП пакет!

en: Cannot parse DNS request from %s
sr: Не могу да обрадим ДНС захтев од „%s“

en: Received malformed DNS request from %s
sr: Примих лош ДНС захтев од „%s“

en: Received unsupported DNS request from %s
sr: Примих неподржан ДНС захтев од „%s“

en: No DNS server specified!
sr: Није наведен ДНС сервер!

en: IP of recursive DNS resolver to use (required)
sr: ИП дубинског ДНС решавача за коришћење (потребно)

en: GNUnet DNS-to-GNS proxy (a DNS server)
sr: Посредник ДНС-до-ГНС ГНУнет-а (ДНС сервер)

en: This program will import some GNS authorities into your GNS namestore.
sr: Овај програм ће увести неке ГНС ауторитете у ваш ГНС смештај назива.

en: %s failed at %s:%d: `%s'
sr: „%s“ није успело на %s:%d: „%s“

en: Failed to fetch CN from cert: %s
sr: Нисам успео да довучем ЦН из уверења: %s

en: Failed to initialize DANE: %s
sr: Нисам успео да покренем ДАНЕ: %s

en: Failed to parse DANE record: %s
sr: Нисам успео да обрадим ДАНЕ запис: %s

en: Failed to verify TLS connection using DANE: %s
sr: Нисам успео да потврдим ТЛС везу користећи ДАНЕ: %s

en: Failed DANE verification failed with GnuTLS verify status code: %u
sr: Неуспела ДАНЕ провера није успела са кодом стања ГнуТЛС провере: %u

en: Cookie domain `%s' supplied by server is invalid
sr: Домен колачића „%s“ које је доставио сервер је неисправан

en: Unsupported HTTP method `%s'
sr: Неподржан ХТТП метод „%s“

en: Unable to import private key from file `%s'
sr: Не могу да увезем приватни кључ из датотеке „%s“

en: Failed to start HTTPS server for `%s'
sr: Нисам успео да покренем ХТТПС сервер за „%s“

en: Failed to pass client to MHD
sr: Нисам успео да проследим клијента МХД-у

en: Unsupported socks version %d
sr: Неподржано издање прикључнице %d

en: Unsupported socks command %d
sr: Неподржана наредба прикључнице %d

en: Unsupported socks address type %d
sr: Неподржана врста адресе прикључнице %d

en: listen on specified port (default: 7777)
sr: ослушкиван на наведеном прикључнику (основно: 7777)

en: pem file to use as CA
sr: пем датотека за коришћење као издавач уверења

en: GNUnet GNS proxy
sr: ГНУнет ГНС посредник

en: Failed to convert DNS IDNA name `%s' to UTF-8: %s
sr: Нисам успео да претворим ДНС ИДНА „%s“ у УТФ-8: %s

en: Lookup a record for the given name
sr: Претражује запис за датим називом

en: Specify the type of the record to lookup
sr: Наводи врсту записа за претраживање

en: No unneeded output
sr: Нема непотребног излаза

en: GNUnet GNS resolver tool
sr: Алат ГНУнет ГНС решавача

en: Failed to connect to the namecache!
sr: Нисам успео да се повежем са оставом назива!

en: Could not connect to DHT!
sr: Не могу да се повежем на ДХТ!

en: Error converting GNS response to DNS response!
sr: Грешка претварања ГНС одговора у ДНС одговор!

en: Failed to connect to the DNS service!
sr: Нисам успео да се повежем са ДНС услугом!

en: Failed to parse DNS response
sr: Нисам успео да обрадим ДНС одговор

en: Skipping record of unsupported type %d
sr: Прескачем запис неподржане врсте %d

en: GNS lookup resulted in DNS name that is too long (`%s')
sr: ГНС претраживање је резултирало ДНС називом који је предуг („%s“)

en: GNS lookup recursion failed (no delegation record found)
sr: Дубачење ГНС претраге није успело (нисам нашао запис изасланства)

en: Failed to cache GNS resolution: %s
sr: Нисам успео да сместим у оставу ГНС резолуцију: %s

en: Zone %s was revoked, resolution fails
sr: Зона %s је опозвана, резолуција није успела

en: Unable to parse GNS2DNS record `%s'
sr: Не могу да обрадим „GNS2DNS“ запис „%s“

en: Unable to parse VPN record string `%s'
sr: Не могу да обрадим ниску ВПН записа „%s“

en: Unable to parse IPv4 address `%s'
sr: Не могу да обрадим ИПв4 адресу „%s“

en: Failed to serialize NS record with value `%s'
sr: Нисам успео да серијализујем НС запис са вредношћу „%s“

en: Failed to serialize CNAME record with value `%s'
sr: Нисам успео да серијализујем ЦНАЗИВ запис са вредношћу „%s“

en: Failed to serialize CERT record with %u bytes
sr: Нисам успео да серијализујем УВЕР запис са %u бајта

en: Unable to parse SOA record `%s'
sr: Не могу да обрадим „SOA“ запис „%s“

en: Failed to serialize SOA record with mname `%s' and rname `%s'
sr: Нисам успео да серијализујем СОА запис са називом „%s“ и р-називом „%s“

en: Failed to serialize PTR record with value `%s'
sr: Нисам успео да серијализујем ПТР запис са вредношћу „%s“

en: Unable to parse MX record `%s'
sr: Не могу да обрадим „MX“ запис „%s“

en: Failed to serialize MX record with hostname `%s'
sr: Нисам успео да серијализујем МИкс запис са називом домаћина „%s“

en: Unable to parse IPv6 address `%s'
sr: Не могу да обрадим ИПв6 адресу „%s“

en: Unable to parse TLSA record string `%s'
sr: Не могу да обрадим ниску ТЛСА записа „%s“

en: Call with name of HELLO file to modify.
sr: Позив са називом датотеке „HELLO“ за мењање.

en: Error accessing file `%s': %s
sr: Грешка приступа датотеци „%s“: %s

en: File `%s' is too big to be a HELLO
sr: Датотека „%s“ је превелика да би била „HELLO“

en: File `%s' is too small to be a HELLO
sr: Датотека „%s“ је премала да би била „HELLO“

en: Error opening file `%s': %s
sr: Грешка отварања датотеке „%s“: %s

en: Did not find well-formed HELLO in file `%s'
sr: Нисам нашао лепо формирано „HELLO“ у датотеци „%s“

en: Error writing HELLO to file `%s': %s
sr: Грешка писања „HELLO“-а у датотеку „%s“: %s

en: Failed to parse HELLO message: missing expiration time
sr: Нисам успео да обрадим „HELLO“ поруку: недостаје време истека

en: Failed to parse HELLO message: invalid expiration time
sr: Нисам успео да обрадим „HELLO“ поруку: неисправно време истека

en: Failed to parse HELLO message: malformed
sr: Нисам успео да обрадим „HELLO“ поруку: лоша

en: Failed to parse HELLO message: missing transport plugin
sr: Нисам успео да обрадим „HELLO“ поруку: недостаје прикључак преноса

en: Plugin `%s' does not support URIs yet
sr: Прикључак „%s“ још не подржава УРИ-је

en: Failed to parse `%s' as an address for plugin `%s'
sr: Нисам успео да обрадим „%s“ као адресу за прикључак „%s“

en: None of the functions for the hostlist daemon were enabled.  I have no reason to run!
sr: Ниједна од функција за демона списка домаћина није укључена.  Немам разлога да радим било шта!

en: advertise our hostlist to other peers
sr: рекламира наш списак домаћина другим парњацима

en: bootstrap using hostlists (it is highly recommended that you always use this option)
sr: почетно подизање помоћу спискова домаћина (врло се препоручује да увек користите ову опцију)

en: enable learning about hostlist servers from other peers
sr: укључује учење о серверима списка домаћина са других парњака

en: provide a hostlist server
sr: обезбеђује сервер списка домаћина

en: GNUnet hostlist server and client
sr: Сервер и клијент списка домаћина ГНУнет-а

en: # bytes downloaded from hostlist servers
sr: # бајтови су преузети са сервера списка домаћина

en: # invalid HELLOs downloaded from hostlist servers
sr: # неисправни „HELLO“-и су преузети са сервера списка домаћина

en: Invalid `%s' message received from hostlist at `%s'
sr: Неисправна „%s“ порука је примљена са списка домаћина на „%s“

en: # valid HELLOs downloaded from hostlist servers
sr: # исправни „HELLO“-и су преузети са сервера списка домаћина

en: # advertised hostlist URIs
sr: # рекламиране путање списка домаћина

en: # advertised URI `%s' downloaded
sr: # рекламирана путања „%s“ је преузета

en: Advertised hostlist with URI `%s' could not be downloaded. Advertised URI gets dismissed.
sr: Рекламирани списак домаћина са путањом „%s“ се не може преузети. Рекламирана путања је одбачена.

en: Timeout trying to download hostlist from `%s'
sr: Време је истекло у покушају преузимања списка домаћина са „%s“

en: Download limit of %u bytes exceeded, stopping download
sr: Ограничење преузимања од %u бајта је премашено, заустављам преузимање

en: Download of hostlist from `%s' failed: `%s'
sr: Преузимање списка доамаћина са „%s“ није успело: „%s“

en: Download of hostlist `%s' completed.
sr: Преузимање списка домаћина „%s“ је завршено.

en: Adding successfully tested hostlist `%s' datastore.
sr: Додаје успешно тестирани смештај података „%s“ списка домаћина.

en: Bootstrapping using hostlist at `%s'.
sr: Вршим почетно подизање помоћу списка домаћина на „%s“.

en: # hostlist downloads initiated
sr: # преузимања списка домаћина су започета

en: # milliseconds between hostlist downloads
sr: # милисекунди између преузимања списка домаћина

en: Have %u/%u connections.  Will consider downloading hostlist in %s
sr: Имам %u/%u везе.  Размотрићу преузимање списка домаћина за %s

en: # active connections
sr: # активних веза

en: Loading saved hostlist entries from file `%s'
sr: Учитавам сачуване уносе списка домаћина из датотеке „%s“

en: Hostlist file `%s' does not exist
sr: Датотека списка домаћина „%s“ не постоји

en: Could not open file `%s' for reading to load hostlists: %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ за читање да утоварим спискове домаћина: %s

en: %u hostlist URIs loaded from file
sr: УРИ-и %u списка домаћина су учитани из датотеке

en: # hostlist URIs read from file
sr: # УРИ-и списка домаћина су учитани из датотеке

en: Could not open file `%s' for writing to save hostlists: %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ за писање да сачувам спискове домаћина: %s

en: Writing %u hostlist URIs to `%s'
sr: Уписујем УРИ-је %u списка домаћина у „%s“

en: Error writing hostlist URIs to file `%s'
sr: Грешка писања УРИ-а списка домаћина у датотеку „%s“

en: # hostlist URIs written to file
sr: # УРИ-и списка домаћина су записани у датотеку

en: Learning is enabled on this peer
sr: Учење је укључено на овом парњаку

en: Learning is not enabled on this peer
sr: Учење није укључено на овом парњаку

en: Since learning is not enabled on this peer, hostlist file `%s' was removed
sr: Како учење није укључено на овом парњаку, датотека списка домаћина „%s“ је уклоњена

en: bytes in hostlist
sr: бајтова у списку домаћина

en: expired addresses encountered
sr: наиђох на истекле адресе

en: Error in communication with PEERINFO service: %s
sr: Грешка у комуникацији са услугом ПОДАЦИ_ПАРЊАКА: %s

en: HELLOs without addresses encountered (ignored)
sr: наиђох на „HELLO“-е без адреса (занемарено)

en: bytes not included in hostlist (size limit)
sr: бајтови нису укључени на списак домаћина (ограничење величине)

en: Refusing `%s' request to hostlist server
sr: Одбијам „%s“ захтев за сервер списка домаћина

en: hostlist requests refused (not HTTP GET)
sr: захтеви списка домаћина су одбијени (нису „HTTP GET“)

en: Refusing `%s' request with %llu bytes of upload data
sr: Одбијам „%s“ захтев са %llu бајта података утовара

en: hostlist requests refused (upload data)
sr: захтеви списка домаћина су одбијени (подаци утовара)

en: Could not handle hostlist request since I do not have a response yet
sr: Не могу да радим са захтевом списка домаћина јер још немам одговор

en: hostlist requests refused (not ready)
sr: захтеви списка домаћина су одбијени (нису спремни)

en: Received request for our hostlist
sr: Примих захтев за наш списак домаћина

en: hostlist requests processed
sr: захтеви списка домаћина су обрађени

en: # hostlist advertisements send
sr: # рекламе списка домаћина су послате

en: Could not access PEERINFO service.  Exiting.
sr: Не могу да приступим услузи ИНФО_ПАРЊАКА.  Излазим.

en: Invalid port number %llu.  Exiting.
sr: Неисправан број прикључника %llu.  Излазим.

en: Hostlist service starts on %s:%llu
sr: Услуга списка домаћина почиње на %s:%llu

en: Address to obtain hostlist: `%s'
sr: Адреса за добијање списка домаћина: „%s“

en: Could not start hostlist HTTP server on port %u
sr: Не могу да покренем ХТТП сервер списка домаћина на прикључнику %u

en: Failed to create ego: %s
sr: Нисам успео да направим его: %s

en: create ego NAME
sr: ствара НАЗИВ ега

en: delete ego NAME
sr: брише НАЗИВ ега

en: display all egos
sr: приказује све егое

en: run in monitor mode egos
sr: ради у режиму праћења егоа

en: Maintain egos
sr: Одржава егое

en: Failed to write subsystem default identifier map to `%s'.
sr: Нисам успео да запишем основну мапу одредника подсистема у „%s“.

en: Failed to parse ego information in `%s'
sr: Нисам успео да обрадим податке егоа у „%s“

en: Failed to parse subsystem identity configuration file `%s'
sr: Нисам успео да обрадим датотеку подешавања идентитета субсистема „%s“

en: Failed to create directory `%s' for storing egos
sr: Нисам успео да направим директоријум „%s“ за смештајне егое

en: Trying to use file `%s' for MySQL configuration.
sr: Покушавам да користим датотеку „%s“ за МајСКуЛ подешавање.

en: Could not access file `%s': %s
sr: Не могу да приступим датотеци „%s“: %s

en: No records found for `%s'
sr: Нисам нашао записе за „%s“

en: 	Corrupt or unsupported record of type %u
sr: 	Оштећен или неподржан запис врсте %u

en: You must specify which zone should be accessed
sr: Морате навести којој зони се треба приступити

en: You must specify a name
sr: Морате навести назив

en: name of the record to add/delete/display
sr: назив записа за додавање/брисање/приказ

en: GNUnet zone manipulation tool
sr: Алат манипуслисања ГНУнет зоном

en: Namecache failed to cache block
sr: Остава назива није успела да смести у оставу блок

en: No ego configured for `fcfsd` subsystem
sr: Није подешен его за „fcfsd“ подсистем

en: Failed to connect to identity
sr: Нисам успео да се повежем са идентитетом

en: name of the ego controlling the zone
sr: назив егоа који контролише зону

en: Adding record failed: %s
sr: Додавање записа није успело: %s

en: No options given
sr: Нису дате опције

en: Missing option `%s' for operation `%s'
sr: Недостаје опција „%s“ за радњу „%s“

en: Invalid nick `%s'
sr: Неисправан надимак „%s“

en: add
sr: додај

en: Unsupported type `%s'
sr: Неподржана врста „%s“

en: Value `%s' invalid for record type `%s'
sr: Вредност „%s“ је неисправна за врсту записа „%s“

en: Invalid time format `%s'
sr: Неисправан формат времена „%s“

en: del
sr: обриши

en: Invalid public key for reverse lookup `%s'
sr: Неисправан јавни кључ за обратну претрагу „%s“

en: Invalid URI `%s'
sr: Неисправан УРИ „%s“

en: Cannot connect to identity service
sr: Не могу да се повежем са услугом идентитета

en: add record
sr: додаје запис

en: delete record
sr: брише запис

en: display records
sr: приказује записе

en: expiration time for record to use (for adding only), "never" is possible
sr: време истека записа за коришћење (само за додавање), „never“ је могуће

en: set the desired nick name for the zone
sr: поставља жељени назив надимка за зону

en: monitor changes in the namestore
sr: прати измене у смештају назива

en: type of the record to add/delete/display
sr: врста записа за додавање/брисање/приказ

en: URI to import into our zone
sr: УРИ за увоз у нашу зону

en: value of the record to add/delete
sr: вредност записа за додавање/брисање

en: create or list public record
sr: ствара или исписује јавни запис

en: create shadow record (only valid if all other records of the same type have expired
sr: прави сеновити запис (важи само ако су сви остали записи исте врсте истекли

en: Failed to connect to `gnunet-nat-server'
sr: Нисам успео да се повежем на „gnunet-nat-server“

en: Failed to create listen socket bound to `%s' for NAT test: %s
sr: Нисам успео да направим свезу прикључнице ослушкивања ка „%s“ за НАТ тест: %s

en: NAT traversal with ICMP Server succeeded.
sr: НАТ попречник са ИЦМП сервером је успео.

en: NAT traversal with ICMP Server failed.
sr: НАТ попречник са ИЦМП сервером није успео.

en: Testing connection reversal with ICMP server.
sr: Тестира обратност везе са ИЦМП сервером.

en: Detected external IP `%s'
sr: Откривен је спољни ИП „%s“

en: This system has a global IPv6 address, setting IPv6 to supported.
sr: Овај систем има општу ИПв6 адресу, постављам ИПв6 на подржану.

en: Detected internal network address `%s'.
sr: Откривена је унутрашња адреса мреже „%s“.

en: upnpc found, enabling its use
sr: нађох „upnpc“, омогућујем њено коришћење

en: upnpc not found
sr: нисам нашао „upnpc“

en: No working gnunet-helper-nat-server found
sr: Нисам нашао радну „gnunet-helper-nat-server“

en: `upnpc` command not found
sr: нисам нашао „upnpc“ наредбу

en: Failed to run `upnpc` command
sr: Нисам успео да покренем наредбу „upnpc“

en: `upnpc' command took too long, process killed
sr: „upnpc“ наредби треба превише времена, процес је убијен

en: `upnpc' command failed to establish port mapping
sr: „upnpc“ наредба није успела да успостави мапирање прикључника

en: `external-ip' command not found
sr: нисам нашао наредбу „external-ip“

en: no valid address was returned by `external-ip'
sr: ниједна исправна адреса није враћена „external-ip“-ом

en: gnunet-helper-nat-server generated malformed address `%s'
sr: „gnunet-helper-nat-server“ је створила лошу адресу „%s“

en: Failed to start %s
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: `external-ip' command not found
sr: нисам нашао наредбу „external-ip“

en: `upnpc' command not found
sr: нисам нашао „upnpc“ наредбу

en: limit to the number of connections to NSE services, 0 for none
sr: ограничење броја веза на НСЕ услуге, 0 за ништа

en: name of the file for writing connection information and statistics
sr: назив датотеке за записивање података везе и статистику

en: name of the file for writing the main results
sr: назив датотеке за записивање главних резултата

en: Number of peers to run in each round, separated by commas
sr: Број парњака за покретање у свакој рунди, раздвојени зарезима

en: delay between rounds
sr: застој између рунди

en: Measure quality and performance of the NSE service.
sr: Мери квалитет и учинковитост НСЕ услуге.

en: Show network size estimates from NSE service.
sr: Показује процене величине мреже из НСЕ услуге.

en: Value is too large.
sr: Вредност је превелика.

en: %sPeer `%s'
sr: %sПарњак „%s“

en: 	Expires: %s 	 %s
sr: 	Истиче: %s 	 %s

en: Failure: Received invalid %s
sr: Неуспех: Примих неисправно „%s“

en: Failed to write HELLO with %u bytes to file `%s'
sr: Нисам успео да упишем „HELLO“ са %u бајта у датотеку „%s“

en: Wrote %s HELLO containing %u addresses with %u bytes to file `%s'
sr: Записах „%s HELLO“ које садржи %u адресе са %u бајта у датотеку „%s“

en: I am peer `%s'.
sr: Ја сам парњак „%s“.

en: don't resolve host names
sr: не разрешава називе домаћина

en: output only the identity strings
sr: исписује само ниске идентитета

en: include friend-only information
sr: укључује податке само-пријатељ

en: output our own identity only
sr: исписује само наш лични идентитет

en: list all known peers
sr: исписује све познате парњаке

en: dump hello to file
sr: шаље „hello“ у датотеку

en: also output HELLO uri(s)
sr: такође исписује „HELLO“ ури-је

en: add given HELLO uri to the database
sr: додаје дату „HELLO“ путању у базу података

en: Print information about peers.
sr: Исписује податке о парњацима.

en: Starting transport plugins `%s'
sr: Покрећем прикључке преноса „%s“

en: Loading `%s' transport plugin
sr: Учитавам „%s“ прикључак преноса

en: Failed to load transport plugin for `%s'
sr: Нисам успео да учитам прикључак преноса за „%s“

en: Removing expired address of transport `%s'
sr: Уклањам истеклу адресу преноса „%s“

en: Failed to parse HELLO in file `%s': %s
sr: Нисам успео да обрадим „HELLO“ у датотеци „%s“: %s

en: Failed to parse HELLO in file `%s'
sr: Нисам успео да обрадим „HELLO“ у датотеци „%s“

en: # peers known
sr: # парњака је познато

en: File `%s' in directory `%s' does not match naming convention. Removed.
sr: Датотека „%s“ у директоријуму „%s“ не одговара договору именовања. Уклоњена је.

en: Scanning directory `%s'
sr: Скенирам директоријум „%s“

en: Still no peers found in `%s'!
sr: Још увек нисам нашао парњаке у „%s“!

en: Cleaning up directory `%s'
sr: Чистим директоријум „%s“

en: Importing HELLOs from `%s'
sr: Увозим „HELLO“-е из „%s“

en: Skipping import of included HELLOs
sr: Прескачем увоз укључених „HELLO“-а

en: Failed to receive response from `PEERINFO' service.
sr: Нисам успео да примим одговор са услуге „PEERINFO“.

en: Error executing SQL query: %s
      %s
sr: Грешка извршавања СКуЛ упита: %s
      %s

en: Error preparing SQL query: %s
      %s
sr: Грешка припремања СКуЛ упита: %s
      %s

en: Failed to pack DNS request.  Dropping.
sr: Нисам успео да упакујем ДНС захтев.  Одбацујем.

en: # DNS requests mapped to VPN
sr: # ДНС захтеви су мапирани у ВПН

en: # DNS records modified
sr: # ДНС записи су измењени

en: # DNS replies intercepted
sr: # ДНС одговори су пресретени

en: Failed to parse DNS request.  Dropping.
sr: Нисам успео да обрадим ДНС захтев.  Одбацујем.

en: # DNS requests dropped (timeout)
sr: # ДНС захтеви су одбачени (истекло је време)

en: # DNS requests intercepted
sr: # ДНС захтеви су пресретени

en: # DNS requests dropped (malformed)
sr: # ДНС захтеви су одбачени (лоши су)

en: # DNS replies received
sr: # ДНС одговори су примљени

en: # DNS replies dropped (too late?)
sr: # ДНС одговори су одбачени (прекасно је?)

en: Failed to connect to %s service.  Exiting.
sr: Нисам успео да се повежем са „%s“ услугом.  Излазим.

en: Daemon to run to perform IP protocol translation to GNUnet
sr: Демон за покретање за обављање превода ИП протокола у ГНУнет

en: %s service is lacking key configuration settings (%s).  Exiting.
sr: „%s“ услузи недостају поставке подешавања кључа (%s).  Излазим.

en: No configuration file given. Exiting
sr: Није дата датотека подешавања. Излазим

en: No policy directory specified on command line. Exiting.
sr: На линији наредби није наведен директоријум политике. Излазим.

en: Specified policies directory does not exist. Exiting.
sr: Наведени директоријум политике не постоји. Излазим.

en: No files found in `%s'
sr: Нисам нашао датотеке у „%s“

en: No search strings file given. Exiting.
sr: Није дата датотека ниски претраге. Излазим.

en: Error loading search strings. Exiting.
sr: Грешка учитавања ниски претраге. Излазим.

en: name of the file for writing statistics
sr: назив датотеке за записивање статистике

en: wait TIMEOUT before ending the experiment
sr: чека ВРЕМЕ_ИСТЕКА пре завршавања експеримента

en: directory with policy files
sr: директоријум са датотекама политике

en: name of file with input strings
sr: назив датотеке са улазним нискама

en: name of file with hosts' names
sr: назив датотеке са називима домаћина

en: Profiler for regex
sr: Профилатор за регуларни израз

en: name of the table to write DFAs
sr: назив табеле за уписивање ДФА-са

en: maximum path compression length
sr: највећа дужина сажимања путање

en: Profiler for regex library
sr: Профилатор за библиотеку регуларног израза

en: Regex `%s' is too long!
sr: Регуларни израз „%s“ је превелик!

en: Key `%s' is valid
sr: Кључ „%s“ је исправан

en: Key `%s' has been revoked
sr: Тастер „%s“ је опозван

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: Key for ego `%s' is still valid, revocation failed (!)
sr: Кључ за его „%s“ још увек важи, опозивање није успело (!)

en: Revocation failed (!)
sr: Опозивање није успело (!)

en: Key for ego `%s' has been successfully revoked
sr: Кључ за его „%s“ је успешно опозван

en: Revocation successful.
sr: Опозивање је успело.

en: Internal error, key revocation might have failed
sr: Унутрашња грешка, опозив кључа можда није успео

en: Revocation certificate for `%s' stored in `%s'
sr: Уверење опозива за „%s“ је смештено у „%s“

en: Ego `%s' not found.
sr: Нисам нашао его „%s“.

en: Error: revocation certificate in `%s' is not for `%s'
sr: Грешка: уверење опозива у „%s“ није за „%s“

en: Revocation certificate ready
sr: Уверење опозива је спремно

en: Revocation certificate not ready, calculating proof of work
sr: Уверење опозива није спремно, израчунавам доказ о раду

en: Public key `%s' malformed
sr: Јавни кључ „%s“ је лош

en: Testing and revoking at the same time is not allowed, only executing test.
sr: Тестирање и опозивање у исто време није дозвољено, само тестирање извршавам.

en: No filename to store revocation certificate given.
sr: Није дат назив датотеке за смештање уверења опозива.

en: Failed to read revocation certificate from `%s'
sr: Нисам успео да прочитам уверење опозива из „%s“

en: No action specified. Nothing to do.
sr: Није наведена ниједна радња. Немам шта да радим.

en: use NAME for the name of the revocation file
sr: користи НАЗИВ за назив датотеке опозивања

en: revoke the private key associated for the the private key associated with the ego NAME
sr: опозива лични кључ придружен личном кључу са его НАЗИВОМ

en: actually perform revocation, otherwise we just do the precomputation
sr: заправо обавља опозив, у супротном само радимо предизрачунавање

en: test if the public key KEY has been revoked
sr: тестира да ли је јавни кључ КЉУЧ опозван

en: Error computing revocation set union with %s
sr: Грешка прорачуна уније скупа опозивања са %s

en: SET service crashed, terminating revocation service
sr: Услуга ПОСТАВИ се урушила, окончавам услугу опозивања

en: Could not open revocation database file!
sr: Не могу да отворим датотеку базе података опозивања!

en: You must specify at least one message ID to check!
sr: Морате навести бар један ИБ поруке за проверу!

en: This program needs a session identifier for comparing vectors.
sr: Овом програму је потребан одредник сесије за поређење вектора.

en: Tried to set initiator mode, as peer ID was given. However, `%s' is not a valid peer identifier.
sr: Покушах да поставим режим покретача, јер је ИБ парњака био дат. Било како било, „%s“ није добар одредник парњака.

en: A comma separated list of elements to compare as vector with our remote peer.
sr: Зарезом раздвојен списак елемената за поређење као вектора са нашим удаљеним парњаком.

en: [Optional] peer to calculate our scalarproduct with. If this parameter is not given, the service will wait for a remote peer to compute the request.
sr: [Изборни] парњак са којим израчунавамо наш скаларни производ. Ако тај параметар није дат, услуга ће чекати да удаљени парњак прорачуна захтев.

en: Transaction ID shared with peer.
sr: ИБ преноса дељеног са парњаком.

en: Calculate the Vectorproduct with a GNUnet peer.
sr: Израчунава Производ вектора са ГНУнет парњаком.

en: dkg start delay
sr: застој „dkg“ почетка

en: dkg timeout
sr: време истека „dkg“-а

en: threshold
sr: осетљивост

en: also profile decryption
sr: такође опис профила

en: number of element in set A-B
sr: број елемената у скупу A-B

en: number of element in set B-A
sr: број елемената у скупу B-A

en: number of common elements in A and B
sr: број заједничких елемената у A и B

en: hash num
sr: хеш број

en: ibf size
sr: „ibf“ величина

en: Wrote %llu bytes of statistics to `%s'
sr: Записујем %llu бајта статистике у „%s“

en: Loading %llu bytes of statistics from `%s'
sr: Учитавам %llu бајта статистике из „%s“

en: Failed to obtain statistics.
sr: Нисам успео да добијем статистику.

en: Failed to obtain statistics from host `%s:%llu'
sr: Нисам успео да добијем статистику од домаћина „%s:%llu“

en: Missing argument: subsystem
sr: Недостаје аргумент: подсистем

en: Missing argument: name
sr: Недостаје аргумент: назив

en: No subsystem or name given
sr: Није дат подсистем или назив

en: Failed to initialize watch routine
sr: Нисам успео да покренем рутину гледања

en: Invalid argument `%s'
sr: Неисправан аргумент „%s“

en: A port is required to connect to host `%s'
sr: Потребан је прикључник за повезивање са домаћином „%s“

en: A port has to be between 1 and 65535 to connect to host `%s'
sr: Прикључник треба бити између 1 и 65535 за повезивање са домаћином „%s“

en: limit output to statistics for the given NAME
sr: ограничава излаз на статистику за дати НАЗИВ

en: make the value being set persistent
sr: чини да вредност бива постављена трајном

en: limit output to the given SUBSYSTEM
sr: ограничава излаз на дати ПОДСИСТЕМ

en: just print the statistics value
sr: само исписује вредност статистике

en: watch value continuously
sr: гледа вредност непрекидно

en: connect to remote host
sr: повезује се са удаљеним домаћином

en: port for remote host
sr: прикључник за удаљеног домаћина

en: Print statistics about GNUnet operations.
sr: Исписује статистику о ГНУнет радњама.

en: Could not save some persistent statistics
sr: Не могу да сачувам нешто од трајне статистике

en: Database filename missing
sr: Недостаје назив датотеке базе података

en: Topology string missing
sr: Ниска размештаја недостаје

en: Invalid topology: %s
sr: Неисправан размештај: %s

en: An argument is missing for given topology `%s'
sr: Недостаје аргумент за дати размештај „%s“

en: Invalid argument `%s' given as topology argument
sr: Неисправан аргумент „%s“ је дат као аргумент размештаја

en: Filename argument missing for topology `%s'
sr: Аргумент назива датотеке недостаје за размештај „%s“

en: Second argument for topology `%s' is missing
sr: Други аргумент за размештај „%s“ недостаје

en: Invalid argument `%s'; expecting unsigned int
sr: Неисправан аргумент „%s“; очекујем цео број без знака

en: create COUNT number of peers
sr: ствара УКУПНОСТ број парњака

en: Daemon to log latency values of connections to neighbours
sr: Демон за дневничење вредности кашњења веза са суседима

en: Daemon to restrict incoming transport layer connections during testbed deployments
sr: Демон за ограничење долазних веза слоја преноса за време примене пробног места

en: Incorrect hostkey file format: %s
sr: Нетачан формат датотеке кључа домаћина: %s

en: Daemon to restrict underlay network in testbed deployments
sr: Демон за ограничење основне мреже у применама пробног места

en: Cannot open %s for writing load statistics.  Not logging load statistics
sr: Не могу да отворим „%s“ за писање статистике учитавања.  Не записујем у дневник статистику учитавања

en: %s is stopped
sr: „%s“ је заустављен

en: %s is starting
sr: „%s“ се покреће

en: %s is stopping
sr: „%s“ се зауставља

en: %s is starting already
sr: „%s“ се већ покреће

en: %s is stopping already
sr: „%s“ се већ зауставља

en: %s is started already
sr: „%s“ је већ покренут

en: %s is stopped already
sr: „%s“ је већ заустављен

en: %s service is not known to ARM
sr: „%s“ услуга није позната АУР-у

en: %s service failed to start
sr: „%s“ услуга није успела да се покрене

en: %s service can't be started because ARM is shutting down
sr: „%s“ услуга се не може покренути јер се АУР гаси

en: %.s Unknown result code.
sr: %.s Непознат код резултата.

en: run profiler in non-interactive mode where upon testbed setup the profiler does not wait for a keystroke but continues to run until a termination signal is received
sr: покреће профајлера у не-дејственом режиму у коме над поставком пробног места профајлер не чека на притисак тастера већ наставља да ради све док се не прими сигнал окончања

en: Adding host %u failed with error: %s
sr: Додавање домаћина %u није успело са грешком: %s

en: Hosts file %s not found
sr: Нисам нашао датотеку домаћина „%s“

en: Hosts file %s has no data
sr: Датотека домаћина „%s“ нема података

en: Hosts file %s cannot be read
sr: Не могу да прочитам датотеку домаћина „%s“

en: Linking controllers failed. Exiting
sr: Повезивање контролера није успело. Излазим

en: Host registration failed for a host. Error: %s
sr: Регистрација домаћина није успела за домаћина. Грешка: %s

en: Controller crash detected. Shutting down.
sr: Урушавање контролера је откривено. Гасим се.

en: Host %s cannot start testbed
sr: Домаћин „%s“ не може да покрене пробно место

en: Testbed cannot be started on localhost
sr: Пробно место се не може покренути на локалном домаћину

en: Cannot start the master controller
sr: Не могу да покренем главног контролора

en: Shutting down testbed due to timeout while setup.
sr: Гасим пробно место због истека времена приликом подешавања.

en: No hosts loaded. Need at least one host
sr: Ниједан домаћин није учитан. Потребан је барем један домаћин

en: Specified topology must be supported by testbed
sr: Наведени размештај мора бити подржан пробним местом

en: Maximum number of edges a peer can have in a scale free topology cannot be more than %u.  Given `%s = %llu'
sr: Највећи број ивица које парњак може имати у слободном размештају лествице не може бити већи од %u.  Дато је „%s = %llu“

en: The number of edges that can established when adding a new node to scale free topology cannot be more than %u.  Given `%s = %llu'
sr: Број ивица које се могу успоставити приликом додавања новог чвора у слободном размештају лествице не може бити већи од %u.  Дато је „%s = %llu“

en: Topology file %s not found
sr: Нисам нашао датотеку размештаја „%s“

en: Topology file %s has no data
sr: Датотека размештаја „%s“ нема података

en: Topology file %s cannot be read
sr: Не могу да прочитам датотеку размештаја „%s“

en: Failed to read peer index from toology file: %s
sr: Нисам успео да прочитам индекс парњака из датотеке размештаја: %s

en: Value in given topology file: %s out of range
sr: Вредност у датој датотеци размештаја: „%s“ је ван опсега

en: Failed to read peer index from topology file: %s
sr: Нисам успео да прочитам индекс парњака из датотеке размештаја: %s

en: Topology file needs more peers than given ones
sr: Датотеци размештаја је потребно више парњака од једног датог

en: Could not extract hostkey %u (offset too large?)
sr: Не могу да извучем кључ домаћина %u (померај је превелик?)

en: Unknown command, use 'q' to quit or 'r' to restart peer
sr: Непозната наредба, користите „q“ да прекинете или „r“ да поново покренете парњака

en: create unique configuration files
sr: ствара јединствене датотеке подешавања

en: extract hostkey file from pre-computed hostkey list
sr: извлачи датотеку кључа доамћина из унапред прорачунатог списка кључа домаћина

en: number of unique configuration files to create, or number of the hostkey to extract
sr: број јединствених датотека подешавања за стварање, или број кључа домаћина за извлачење

en: configuration template
sr: шаблон подешавања

en: run the given service, wait on stdin for 'r' (restart) or 'q' (quit)
sr: покреће дату услугу, чека на стандардном улазу за „r“ (поновно покретање) или „q“ (излази)

en: Command line tool to access the testing library
sr: Алат линије наредби за приезуп библиотеци тестирања

en: list COUNT number of keys
sr: исписује УКУПНОСТ број парњака

en: Hostkeys file not found: %s
sr: Нисам нашао датотеку кључева домаћина: %s

en: Key number %u does not exist
sr: Број кључа %u не постоји

en: You attempted to create a testbed with more than %u hosts.  Please precompute more hostkeys first.
sr: Покушали сте да направите пробно место са више од %u домаћина.  Прво пре свега израчунајте више кључева домаћина.

en: Failed to initialize hostkey for peer %u
sr: Нисам успео да покренем кључ домаћина за парњака %u

en: PRIVATE_KEY option in PEER section missing in configuration
sr: опција „PRIVATE_KEY“ у одељку „PEER“ недостаје у подешавањима

en: Failed to create configuration for peer (not enough free ports?)
sr: Нисам успео да направим подешавање за парњака (нема довољно слободних прикључника?)

en: Cannot open hostkey file `%s': %s
sr: Не могу да отворим датотеку кључа домаћина „%s“: %s

en: Failed to write hostkey file for peer %u: %s
sr: Нисам успео да запишем датотеку кључа домаћина за парњака %u: %s

en: Failed to write configuration file `%s' for peer %u: %s
sr: Нисам успео да запишем датотеку подешавања „%s“ за парњака %u: %s

en: Failed to start `%s': %s
sr: Нисам успео да покренем „%s“: %s

en: Failed to load configuration from %s
sr: Нисам успео да учитам подешавање за „%s“

en: Syntax error in FRIENDS file at offset %llu, skipping bytes `%.*s'.
sr: Грешка синтаксе у датотеци „FRIENDS“ на померају %llu, прескачем бајтове „%.*s“.

en: Directory for file `%s' does not seem to be writable.
sr: Директоријум за датотеку „%s“ не изгледа да је уписив.

en: # peers blacklisted
sr: # парњаци су стављени на списак забрана

en: # HELLO messages gossipped
sr: # „HELLO“ поруке су наклопљене

en: # friends connected
sr: # пријатељи су повезани

en: Failed to connect to core service, can not manage topology!
sr: Нисам успео да се повежем са услугом језгра, не могу да радим размештајем!

en: Found myself `%s' in friend list (useless, ignored)
sr: Нађох себе „%s“ на списку пријатеља (некорисно, занемарујем)

en: Found friend `%s' in configuration
sr: Нађох пријатеља „%s“ у подешавањима

en: Encountered errors parsing friends list!
sr: Наиђох на грешке током обраде списка пријатеља!

en: # friends in configuration
sr: # пријатељи у подешавањима

en: Fewer friends specified than required by minimum friend count. Will only connect to friends.
sr: Наведено је мање пријатеља него што се захтева најмањим бројем пријатеља. Повезаћу се само са пријатељима.

en: More friendly connections required than target total number of connections.
sr: Захтевано је више пријатељских веза него циљни укупан број веза.

en: # HELLO messages received
sr: # „HELLO“ поруке су примљене

en: Transport service is lacking key configuration settings. Exiting.
sr: Услузи преноса недостају поставке подешавања кључа. Излазим.

en: Cannot create path to `%s'
sr: Не могу да направим путању до „%s“

en: # messages dropped due to slow client
sr: # поруке су одбачене услед спорог клијента

en: # bytes payload dropped (other peer was not connected)
sr: # утовар бајтова је одбачен (други парњак није повезан)

en: # bytes payload discarded due to not connected peer
sr: # бајтови утовара су одбачени због не повезаног парњака

en: # bytes total received
sr: # укупно бајтова је примљено

en: # bytes payload received
sr: # бајтови утовара су примљени

en: # disconnects due to blacklist
sr: # прекиди везе због списка забрана

en: Adding blacklisting entry for peer `%s'
sr: Додајем унос списка забрана за парњака „%s“

en: Adding blacklisting entry for peer `%s':`%s'
sr: Додајем унос списка забрана за парњака „%s“:„%s“

en: # refreshed my HELLO
sr: # освежих мој „HELLO“

en: # DISCONNECT messages sent
sr: # ПРЕКИНИ_ВЕЗУ поруке су послате

en: # disconnects due to quota of 0
sr: # прекиди везе због квоте 0

en: # bytes in message queue for other peers
sr: # бајтови у реду поруке за друге парњаке

en: # messages transmitted to other peers
sr: # поруке су пренесене другим парњацима

en: # transmission failures for messages to other peers
sr: # неуспеси преноса за поруке ка другим парњацима

en: # messages timed out while in transport queue
sr: # истекло је време порукама док су у реду преноса

en: # KEEPALIVE messages discarded (peer unknown)
sr: # ОДРЖИ_У_РАДУ поруке су одбачене (парњак није познат)

en: # KEEPALIVE messages discarded (no session)
sr: # ОДРЖИ_У_РАДУ поруке су одбачене (нема сесије)

en: # messages discarded due to lack of neighbour record
sr: # поруке су одбачене услед недостатка записа суседа

en: # bandwidth quota violations by other peers
sr: # повређивање квоте пропусног опсега од стране других парњака

en: # ms throttling suggested
sr: # ms пригушење се саветује

en: # Attempts to switch addresses
sr: # Покушаји за пребацивање адреса

en: # Successful attempts to switch addresses
sr: # Покушаји за пребацивање адреса су успели

en: # disconnect messages ignored (malformed)
sr: # поруке прекида везе су занемарене(лоше су)

en: # DISCONNECT messages received
sr: # ПРЕКИНИ_ВЕЗУ поруке су примљене

en: # disconnect messages ignored (timestamp)
sr: # поруке прекида везе су занемарене(временска ознака)

en: # disconnected from peer upon explicit request
sr: # прекинута је веза са парњаком услед изричитог захтева

en: Transport service is lacking NEIGHBOUR_LIMIT option.
sr: Услузи преноса недостаје опција ОГРАНИЧЕЊЕ_СУСЕДА.

en: Missing function `%s' in transport plugin for `%s'
sr: Недостаје функција „%s“ у прикључку преноса за „%s“

en: Did not load plugin `%s' due to missing functions
sr: Не учитавам прикључак „%s“ услед недостајућих функција

en: # address revalidations started
sr: # поновно потврђивање адресе је започето

en: # PING message for different peer received
sr: # ПИНГ порука за различитог парњака је примљена

en: Plugin `%s' not available, cannot confirm having this address
sr: Прикључак „%s“ није доступан, не могу да потврдим имајући ову адресу

en: # failed address checks during validation
sr: # неуспешне провере адресе за време потврђивања

en: Address `%s' is not one of my addresses, not confirming PING
sr: Адреса „%s“ није једна од мојих адреса, не потврђујем ПИНГ

en: # successful address checks during validation
sr: # успешне провере адресе за време потврђивања

en: Not confirming PING from peer `%s' with address `%s' since I cannot confirm having this address.
sr: Не потврђујем ПИНГ од парњака „%s“ са адресом „%s“ јер не могу да потврдим да имам ту адресу.

en: Failed to create PONG signature for peer `%s'
sr: Нисам успео да направим ПОНГ потпис за парњака „%s“

en: # PONGs unicast via reliable transport
sr: # једноодредишни пренос ПОНГ-ова путем поузданог преноса

en: # PONGs multicast to all available addresses
sr: # вишеодредишни пренос ПОНГ-ова ка свим доступним адресама

en: # PONGs dropped, no matching pending validation
sr: # ПОНГ-ови су одбачени, нема одговарајућих потврђивања на чекању

en: # PONGs dropped, signature expired
sr: # ПОНГ-ови су одбачени, потпис је истекао

en: peer identity
sr: идентитет парњака

en: Direct access to transport service.
sr: Непосредан приступ услузи преноса.

en: Transmitted %llu bytes/s (%llu bytes in %s)
sr: Пренесох %llu бајта/сек (%llu бајта за %s)

en: Received %llu bytes/s (%llu bytes in %s)
sr: Примих %llu бајта/сек (%llu бајта за %s)

en: Failed to connect to `%s'
sr: Нисам успео да се повежем на „%s“

en: Failed to resolve address for peer `%s'
sr: Нисам успео да решим адресу за парњака „%s“

en: Successfully connected to `%s', starting to send benchmark data in %u Kb blocks
sr: Успешно смо повезани са „%s“, почињем да шаљем податке оцењивања у блоковима од %u Kb

en: Disconnected from peer `%s' while benchmarking
sr: Прекинута је веза са парњаком „%s“ за време оцењивања

en: %24s: %-17s %4s   (%u connections in total)
sr: %24s: %-17s %4s   (укупно повезивања: %u)

en: Connected to
sr: Повезани сте са

en: Disconnected from
sr: Прекинута је веза са

en: Peer `%s': %s %s in state `%s' until %s
sr: Парњак „%s“: %s %s у стању „%s“ све до %s

en: Peer `%s': %s %s
sr: Парњак „%s“: %s %s

en: Failed to connect to transport service
sr: Нисам успео да се повежем са услугом преноса

en: Starting to receive benchmark data
sr: Почињем да примам податке оцењивања

en: measure how fast we are receiving data from all peers (until CTRL-C)
sr: мери колико брзо примамо податке са свих парњака (све до КТРЛ-Ц)

en: provide information about all current connections (once)
sr: обезбеђује податке о свим тренутним везама (једном)

en: provide information about all connects and disconnect events (continuously)
sr: обезбеђује податке о свим догађајима повезивања и прекида везе (непрекидно)

en: do not resolve hostnames
sr: не разрешава називе домаћина

en: send data for benchmarking to the other peer (until CTRL-C)
sr: шаље податке за оцењивање другим парњацима (све до КТРЛ-Ц)

en: Could not initialize curl multi handle, failed to start %s plugin!
sr: Не могу да покренем мулти ручку „curl“-а, нисам успео да покренем „%s“ прикључак!

en: Shutting down plugin `%s'
sr: Гасим прикључак „%s“

en: Shutdown for plugin `%s' complete
sr: Гашење за прикључак „%s“ је завршено

en: Accepting connection (%u of %u) from `%s'
sr: Прихватам везу (%u од %u) са „%s“

en: Server reached maximum number connections (%u), rejecting new connection
sr: Сервер је достигао највећи број веза (%u), одбацује нове везе

en: Could not create a new TLS certificate, program `gnunet-transport-certificate-creation' could not be started!
sr: Не могу да направим ново ТЛС уверење, програм „gnunet-transport-certificate-creation“ се не може покренути!

en: No usable TLS certificate found and creating one at `%s/%s' failed!
sr: Нисам нашао употребљиво ТЛС уверење а његово стварање на „%s/%s“ није успело!

en: Require valid port number for service in configuration!
sr: Захтева исправан број прикључника за услугу у подешавањима!

en: Found %u addresses to report to NAT service
sr: Нађох %u адрес за извештавање НАТ услузи

en: Disabling IPv6 since it is not supported on this system!
sr: Искључујем ИПв6 јер није подржано на овом систему!

en: IPv4 support is %s
sr: ИПв4 подршка је %s

en: IPv6 support is %s
sr: ИПв6 подршка је %s

en: Neither IPv4 nor IPv6 are enabled! Fix in configuration
sr: Ни ИПв4 ни ИПв6 није укључено! Исправите у подешавању

en: Port is required! Fix in configuration
sr: Прикључник је потребан! Исправите у подешавању

en: Using port %u
sr: Користим прикључник %u

en: Specific IPv4 address `%s' in configuration file is invalid!
sr: Специфична ИПв4 адреса „%s“ у датотеци подешавања је неисправна!

en: Specific IPv6 address `%s' in configuration file is invalid!
sr: Специфична ИПв6 адреса „%s“ у датотеци подешавања је неисправна!

en: Using external hostname `%s'
sr: Користим спољни назив домаћина „%s“

en: Notifying transport only about hostname `%s'
sr: Обавештавам пренос само о називу домаћина „%s“

en: Maximum number of connections is %u
sr: Највећи број веза је %u

en: Received malformed message via %s. Ignored.
sr: Примих лошу поруку путем „%s“. Занемарујем.

en: SMTP filter string to invalid, lacks ': '
sr: Ниска СМТП филтера је превише неисправна, недостаје „: “

en: SMTP filter string to long, capped to `%s'
sr: Ниска СМТП филтера је предуга, скраћена је на „%s“

en: SMTP: `%s' failed: %s.
sr: СМТП: „%s“ није успело: %s.

en: No email-address specified, can not start SMTP transport.
sr: Није наведена адреса е-поште, не могу да почнем СМТП пренос.

en: # bytes received via SMTP
sr: # бајтови су примљени путем СМТП-а

en: # bytes sent via SMTP
sr: # бајтови су послати путем СМТП-а

en: # bytes dropped by SMTP (outgoing)
sr: # бајтови су одбачени СМТП-ом (одлазни)

en: Unexpected address length: %u bytes
sr: Неочекивана дужина адресе: %u бајта

en: # TCP sessions active
sr: # ТЦП сесије су активне

en: # bytes currently in TCP buffers
sr: # бајтова тренутно у ТЦП међумеморијама

en: # bytes discarded by TCP (disconnect)
sr: # бајтови су одбачени ТЦП-ом (прекид везе)

en: # bytes discarded by TCP (timeout)
sr: # бајтови су одбачени ТЦП-ом (истекло време)

en: # bytes transmitted via TCP
sr: # бајтови су пренесени путем ТЦП-а

en: # requests to create session with invalid address
sr: # захтева за стварање сесије са неисправном адресом

en: # transport-service disconnect requests for TCP
sr: # захтеви прекида везе услуге преноса за ТЦП

en: # TCP WELCOME messages received
sr: # поруке ТЦП ДОБРОДОШЛИЦЕ су примљене

en: # bytes received via TCP
sr: # бајта је примљено путем ТЦП-а

en: # network-level TCP disconnect events
sr: # догађаји ТЦП мрежног нивоа прекидања везе

en: Failed to start service.
sr: Нисам успео да покренем услугу.

en: TCP transport listening on port %llu
sr: ТЦП пренос ослушкује на прикључнику %llu

en: TCP transport not listening on any port (client only)
sr: ТЦП пренос не ослушкује ни на једном прикључнику (само клијент)

en: TCP transport advertises itself as being on port %llu
sr: ТЦП пренос упозорава себе да је на прикључнику %llu

en: UDP could not transmit message to `%s': Network seems down, please check your network configuration
sr: УДП не може да пренесе поруку до „%s“: Изгледа да је мрежа пала, проверите ваша мрежна подешавања

en: UDP could not transmit IPv6 message! Please check your network configuration and disable IPv6 if your connection does not have a global IPv6 address
sr: УДП не може да пренесе ИПв6 поруку! Проверите мрежна подешавања и искључите ИПв6 ако ваша веза нема општу Ипв6 адресу

en: Failed to open UDP sockets
sr: Нисам успео да отворим УДП прикључницу

en: Disabling HELLO broadcasting due to friend-to-friend only configuration!
sr: Искључујем „HELLO“ емитовање због подешавања само пријатељ пријатељу!

en: Failed to set IPv4 broadcast option for broadcast socket on port %d
sr: Нисам успео да поставим опцију ИПв4 емитовања за прикључницу емитовања на прикључнику %d

en: Failed to open UNIX listen socket
sr: Нисам успео да отворим ЈУНИКС прикључницу ослушкивања

en: Helper binary `%s' not SUID, cannot run WLAN transport
sr: Извршна помоћника „%s“ није СУИБ, не могу да покренем „WLAN“ пренос

en: Access denied to `%s'
sr: Приступ је збрањен за „%s“

en: Accepting connection from `%s': %p
sr: Прихватам везу са „%s“: %p

en: `%s' failed for port %d (%s).
sr: „%s“ није успело за прикључник %d (%s).

en: `%s' failed for port %d (%s): address already in use
sr: „%s“ није успело за прикључник %d (%s): адреса је већ у употреби

en: `%s' failed for `%s': address already in use
sr: „%s“ није успело за „%s“: адреса је већ у употреби

en: Processing code for message of type %u did not call `GNUNET_SERVER_receive_done' after %s
sr: Обрађивачки код за поруку врсте %u није позвао „GNUNET_SERVER_receive_done“ након „%s“

en: Unknown address family %d
sr: Непозната породица адресе „%d“

en: Access from `%s' denied to service `%s'
sr: Приступ из „%s“ је забрањен за услугу „%s“

en: Could not parse IPv4 network specification `%s' for `%s:%s'
sr: Не могу да обрадим спецификацију ИПв4 мреже „%s“ за `%s:%s'

en: Could not parse IPv6 network specification `%s' for `%s:%s'
sr: Не могу да обрадим спецификацију ИПв6 мреже „%s“ за `%s:%s'

en: Specified value for `%s' of service `%s' is invalid
sr: Наведена вредност за „%s“ услуге „%s“ је неисправна

en: Could not access pre-bound socket %u, will try to bind myself
sr: Не могу да приступим унапред свезаној прикључници %u, покушаћу да свежем себе самог

en: Failed to start `%s' at `%s'
sr: Нисам успео да покренем „%s“ на „%s“

en: Service `%s' runs at %s
sr: Услуга „%s“ ради на „%s“

en: Service process failed to initialize
sr: Процес услуге није успео да се покрене

en: Service process could not initialize server function
sr: Процес услуге не може да покрене функцију сервера

en: Service process failed to report status
sr: Процес услуге није успео да извести о стању

en: Cannot obtain information about user `%s': %s
sr: Не могу да добијем податке о кориснику „%s“: %s

en: No such user
sr: Нема таквог корисника

en: Cannot change user/group to `%s': %s
sr: Не могу да променим власника/групу на „%s“: %s

en: do daemonize (detach from terminal)
sr: ради демонизацију (откачиње од терминала)

en: Malformed configuration file `%s', exit ...
sr: Лоша датотека подешавања „%s“, излазим ...

en: Malformed configuration, exit ...
sr: Лоше подешавање, излазим ...

en: Could not access configuration file `%s'
sr: Не могу да приступим датотеци подешавања „%s“

en: End of file
sr: Крај датотеке

en: Error reading length of string `%s'
sr: Грешка читања дужине ниске „%s“

en: Need a non-empty hostname for service `%s'.
sr: Потребан је не-празан назив домаћина за услугу „%s“.

en: Message `%.*s' repeated %u times in the last %s
sr: Порука „%.*s“ је поновљена %u пута у прошлости %s

en: ERROR
sr: ГРЕШКА

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: INFO
sr: ПОДАЦИ

en: DEBUG
sr: ПРОЧИШЋАВАЊЕ

en: NONE
sr: НИШТА

en: INVALID
sr: НЕИСПРАВНО

en: unknown address
sr: непозната адреса

en: invalid address
sr: неисправна адреса

en: Configuration fails to specify option `%s' in section `%s'!
sr: Подешавање није успело да наведе опцију „%s“ у одељку „%s“!

en: Configuration specifies invalid value for option `%s' in section `%s': %s
sr: Подешавање наводи неисправну вредност за опцију „%s“ у одељку „%s“: %s

en: Configuration value '%s' for '%s' in section '%s' is not in set of legal choices
sr: Вредност подешавања '%s' за '%s' у одељку '%s' није ус купу исправних избора

en: --option argument required to set value
sr: аргумент „--option“ је потребан за постављање вредности

en: Size of file on disk is incorrect for this Bloom filter (want %llu, have %llu)
sr: Величина датотеке на диску није тачна за овај Блум филтер (желим %llu, имам %llu)

en: ECC signing failed at %s:%d: %s
sr: „ECC“ потписивање није успело на %s:%d: %s

en: ECDSA signature verification failed at %s:%d: %s
sr: Провера „ECDSA“ потписа није успела на %s:%d: %s

en: Could not load peer's private key
sr: Не могу да учитам лични кључ парњака

en: libgcrypt has not the expected version (version %s is required).
sr: „libgcrypt“ није очекиваног издања (издање %s је потребно).

en: Expected `%s' to be a directory!
sr: Очекивах да „%s“ буде директоријум!

en: Failed to convert UTF-8 name `%s' to DNS IDNA format: %s
sr: Нисам успео да претворим УТФ-8 назив „%s“ у ДНС ИДНА формат: %s

en: Could not bind to any port: %s
sr: Не могу да се вежем ни за један прикључник: %s

en: Sent DNS request to %s
sr: Послао сам ДНС захтев за %s

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је нејасна

en: %s: option `--%s' does not allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%c%s' does not allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: непрепозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: непрепозната опција „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: недозвољена опција —— %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: неисправна опција —— %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева аргумент —— %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је нејасна

en: %s: option `-W %s' does not allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: Use %s to get a list of options.
sr: Употребите „%s“ да добавите списак опција.

en: Arguments mandatory for long options are also mandatory for short options.
sr: Аргументи обавезни за дуге опције су такође обавезни за кратке опције.

en: You must pass a number to the `%s' option.
sr: Морате да проследите број опцији „%s“.

en: You must pass relative time to the `%s' option.
sr: Морате да проследите релативно време опцији „%s“.

en: Manipulate GNUnet configuration files
sr: Управља ГНУнет датотекама подешавања

en: Failed to open `%s': %s
sr: Нисам успео да отворим „%s“: %s

en: Generating %u keys, please wait
sr: Стварам %u кључа, сачекајте

en: 
    Failed to write to `%s': %s
sr: 
    Нисам успео да пишем у „%s“: %s

en: 
    Finished!
sr: 
    Завршено!

en: 
    Error, %u keys not generated
sr: 
    Грешка, %u кључа нису створена

en: Hostkeys file `%s' not found
sr: Нисам нашао датотеку кључа домаћина „%s“

en: Hostkeys file `%s' is empty
sr: Датотека кључа домаћина „%s“ је празна

en: Could not read hostkey file: %s
sr: Не могу да прочитам датотеку кључа домаћина: %s

en: No hostkey file specified on command line
sr: Није наведена датотека кључа домаћина на линији наредби

en: list keys included in a file (for testing)
sr: исписује кључеве укључене у датотеци (за тестирање)

en: number of keys to list included in a file (for testing)
sr: број кључева за испис укључених у датотеци (за тестирање)

en: create COUNT public-private key pairs (for testing)
sr: ствара БРОЈ пара јавног-личног кључа (за тестирање)

en: print the public key in ASCII format
sr: исписује јавни кључ у АСКРИ формату

en: print examples of ECC operations (used for compatibility testing)
sr: исписује примере ЕЦЦ операција (користи се за тестирање сагласности)

en: Manipulate GNUnet private ECC key files
sr: Управља ГНУнет датотекама личног ЕЦЦ кључа

en: perform a reverse lookup
sr: обавља повратну претрагу

en: Loading hostkey from `%s' failed.
sr: Учитавање кључа домаћина из „%s“ није успело.

en: number of bits to require for the proof of work
sr: број битова за тражење доказивања о раду

en: file with private key, otherwise default is used
sr: датотека са личним кључем, у супротном користи се основна

en: file with proof of work, otherwise default is used
sr: датотека са доказом о раду, у супротном користи се основна

en: time to wait between calculations
sr: време за чекање између прорачуна

en: Manipulate GNUnet proof of work files
sr: Управља ГНУнет датотекама доказа о раду

en: No URI specified on command line
sr: Није наведена путања на линији наредби

en: Invalid URI: does not start with `%s'
sr: Неисправна путања: не почиње са „%s“

en: Invalid URI: fails to specify subsystem
sr: Неисправна путања: није успело навођење подсистема

en: No handler known for subsystem `%s'
sr: Није познат руковалац за подсистем „%s“

en: Perform default-actions for GNUnet URIs
sr: Обавља основне радње за путање ГНУнет-а

en: Error reading from `%s': %s
sr: Грешка читања из „%s“: %s

en: Failed to parse inbound message from helper `%s'
sr: Нисам успео да обрадим долазну поруку са помоћника „%s“

en: Error writing to `%s': %s
sr: Грешка писања у „%s“: %s

en: Unable to shorten unix path `%s' while keeping name unique
sr: Не могу да скратим јуникс путању „%s“ док задржавам назив јединственим

en: Fatal internal logic error, process hangs in `%s' (abort with CTRL-C)!
sr: Кобна унутрашња логичка грешка, процес се заплео у „%s“ (прекините са КТРЛ-Ц)!

en: Could not determine installation path for %s.  Set `%s' environment variable.
sr: Не могу да одредим путању инсталирања за „%s“.  Поставите „%s“ променљиву окружења.

en: Could not find binary `%s' in PATH!
sr: Не могу да нађем извршну „%s“ у ПУТАЊИ!

en: Initialization of plugin mechanism failed: %s!
sr: Покретање механизма прикључка није успело: %s!

en: `%s' failed to resolve method '%s' with error: %s
sr: „%s“ није успело да реши метод '%s' са грешком: %s

en: `%s' failed for library `%s' with error: %s
sr: „%s“ није успело за библиотеку '%s' са грешком: %s

en: Could not determine plugin installation path.
sr: Не могу да одредим путању инсталирања прикључка.

en: Bad mask: %d
sr: Лоша маска: %d

en: Timeout trying to resolve hostname `%s'.
sr: Истекло је време при покушају решавања назива домаћина „%s“.

en: Timeout trying to resolve IP address `%s'.
sr: Истекло је време при покушају решавања ИП адресе „%s“.

en: Character sets requested were `%s'->`%s'
sr: Скупови знакова се захтевају где је „%s“–>„%s“

en: Failed to expand `$HOME': environment variable `HOME' not set
sr: Нисам успео да раширим „$HOME“: променљива окружења „HOME“ није постављена

en: IPv6 address did not start with `['
sr: ИПв6 адреса не почиње са [

en: IPv6 address did contain ':' to separate port number
sr: ИПв6 адреса садржи : за раздвајање броја прикључника

en: IPv6 address did contain ']' before ':' to separate port number
sr: ИПв6 адреса садржи ] пре : за раздвајање броја прикључника

en: IPv6 address did contain a valid port number after the last ':'
sr: ИПв6 адреса садржи исправан број прикључника након последње „:“

en: Invalid IPv6 address `%s': %s
sr: Неисправна ИПв6 адреса „%s“: %s

en: Port not in range
sr: Прикључник није у опсегу

en: Malformed port policy `%s'
sr: Лоша политика прикључника „%s“

en: Invalid format for IP: `%s'
sr: Неисправан формат за ИП: „%s“

en: Invalid network notation ('/%d' is not legal in IPv4 CIDR).
sr: Неисправна напомена мреже („/%d“ није исправно у ИПв4 ЦИДР-у).

en: Invalid format: `%s'
sr: Неисправан формат: „%s“

en: Invalid network notation (does not end with ';': `%s')
sr: Неисправна напомена мреже (не завршава се са „;“: „%s“)

en: Wrong format `%s' for netmask
sr: Погрешан формат „%s“ за мрежну маску

en: Wrong format `%s' for network
sr: Погрешан формат „%s“ за мрежу

en: # Active channels
sr: # Активни канали

en: Protocol %u not supported, dropping
sr: Протокол %u није подржан, одбацујем

en: # ICMPv4 packets dropped (not allowed)
sr: # ICMPv4 пакети су одбачени (нису дозвољени)

en: # ICMPv6 packets dropped (not allowed)
sr: # ICMPv6 пакети су одбачени (нису дозвољени)

en: # Packets received from TUN interface
sr: # Пакети су примљени са ТУН сучеља

en: Packet received for unmapped destination `%s' (dropping it)
sr: Пакет је примљен за одмапирано одредиште „%s“ (одбацујем га)

en: Received IPv4 packet with options (dropping it)
sr: Примљен је ИПв4 пакет са опцијама (одбацујем га)

en: Received packet of unknown protocol %d from TUN (dropping it)
sr: Примљен је пакет непознатог протокола %d са ТУН-а (одбацујем га)

en: Failed to find unallocated IPv4 address in VPN's range
sr: Нисам успео да нађем недодељену ИПв4 адресу у опсегу ВПН-а

en: Failed to find unallocated IPv6 address in VPN's range
sr: Нисам успео да нађем недодељену ИПв6 адресу у опсегу ВПН-а

en: # Active destinations
sr: # Активна одредишта

en: Failed to allocate IP address for new destination
sr: Нисам успео да доделим ИП адресу за ново одредиште

en: Must specify valid IPv6 address
sr: Морате навести исправну ИПв6 адресу

en: Must specify valid IPv6 mask
sr: Морате навести исправну ИПв6 маску

en: IPv6 support disabled as this system does not support IPv6
sr: ИПв6 подршка је искључена јер овај систем не подржава ИПв6

en: Must specify valid IPv4 address
sr: Морате навести исправну ИПв4 адресу

en: Must specify valid IPv4 mask
sr: Морате навести исправну ИПв4 маску

en: IPv4 support disabled as this system does not support IPv4
sr: ИПв4 подршка је искључена јер овај систем не подржава ИПв4

en: Error creating tunnel
sr: Грешка стварања тунела

en: Option `%s' makes no sense with option `%s'.
sr: Опција „%s“ нема смисла са опцијом „%s“.

en: Option `%s' or `%s' is required.
sr: Опција „%s“ или „%s“ је потребна.

en: Option `%s' or `%s' is required when using option `%s'.
sr: Опција „%s“ или „%s“ се захтева приликом коришћења опције „%s“.

en: `%s' is not a valid peer identifier.
sr: „%s“ није исправан одредник парњака.

en: `%s' is not a valid IP address.
sr: „%s“ није исправна ИП адреса.

en: request that result should be an IPv4 address
sr: захтева да резултат треба да буде ИПв4 адреса

en: request that result should be an IPv6 address
sr: захтева да резултат треба да буде ИПв6 адреса

en: how long should the mapping be valid for new tunnels?
sr: колико дуго мапирање треба бити важеће за нове тунеле?

en: destination IP for the tunnel
sr: ИП одредишта за тунел

en: peer offering the service we would like to access
sr: парњак који нуди услугу којој желимо да приступимо

en: name of the service we would like to access
sr: назив услуге којој желимо да приступимо

en: service is offered via TCP
sr: услуга се нуди путем ТЦП-а

en: service is offered via UDP
sr: услуга се нуди путем УДП-ом

en: Setup tunnels via VPN.
sr: Поставља тунеле путем ВПН-а.

en: Failed to replicate block in namecache: %s
sr: Нисам успео да реплицирам блок у остави назива: %s

en: Failed to connect to the namestore!
sr: Нисам успео да се повежем са смештајем назива!
