gnupg 1.2.2 - en to be translation catalogue (112 entries)

en: show this help
be: паказаць гэтую даведку

en: Invalid command  (try "help")
be: Нерэчаісны загад (паспрабуйце "help")

en: can't open `%s'
be: немагчыма адкрыць "%s"

en: @Commands:
be: @Загады:

en: |[file]|make a signature
be: |[файл]|зрабіць подпіс

en: |[file]|make a clear text signature
be: |[файл]|зрабіць чысты тэкставы подпіс

en: make a detached signature
be: зрабіць адчэплены подпіс

en: encrypt data
be: зашыфраваць даньні

en: encryption only with symmetric cipher
be: шыфраваньне толькі сымэтрычнымі шыфрамі

en: decrypt data (default)
be: разшыфраваць даньні (дапомна)

en: verify a signature
be: праверыць подпіс

en: list keys
be: паказаць сьпіс ключоў

en: list keys and signatures
be: паказаць сьпіс ключоў і подпісаў

en: list keys and fingerprints
be: паказаць ключы й адбіткі пальцаў

en: list secret keys
be: паказаць сакрэтныя ключы

en: generate a new key pair
be: стварыць новую пару ключоў

en: remove keys from the public keyring
be: выдаліць ключы са зьвязку грамадскіх ключоў

en: remove keys from the secret keyring
be: выдаліць ключы са зьвязку сакрэтных ключоў

en: sign a key
be: падпісаць ключ

en: sign a key locally
be: падпісаць ключ толькі мясцова

en: sign or edit a key
be: падпісаць ці рэдагаваць ключ

en: export keys
be: экспарт ключоў

en: export keys to a key server
be: экспартаваць ключы на паслужнік ключоў

en: import keys from a key server
be: імпартаваць ключы з паслужніка ключоў

en: update all keys from a keyserver
be: абнавіць усе ключы з паслужніка ключоў

en: import/merge keys
be: імпартаваць/аб'яднаць ключы

en: @
    Options:
be: @
    Выбары:

en: |NAME|encrypt for NAME
be: |ІМЯ|   зашыфраваць для вылучанай асобы

en: use as output file
be: выкарыстоўваць у якасьці файла вываду

en: verbose
be: шматслоўнасьць

en: do not make any changes
be: не рабіць ніякіх зьменаў

en: prompt before overwriting
be: пытацца перад перазапісам

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
be: @
    (Глядзіце man старонку, для больш поўнага апісаньня ўсіх загадаў і выбараў)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
be: @
    Прыклады:
    
     -se -r Bob [файл]          падпісаць і зашыфраваць для карыстальніка Bob
     --clearsign [файл]         стварыць чысты тэкставы подпіс
     --detach-sign [файл]       стварыць адчэплены подпіс
     --list-keys [назвы]        паказаць ключы
     --fingerprint [назвы]      паказаць адбіткі пальцаў

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <gnupg-bugs@gnu.org>.

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
be: Выкарыстаньне: gpg [выбары] [файлы] (-h для даведкі)

en: Syntax: gpg [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt
    Default operation depends on the input data
be: Сынтаксіс: gpg [выбары] [файлы]
    sign, check, encrypt ці decrypt
    Дапомнае дзеяньне залежыць ад уваходных даньняў

en: 
    Supported algorithms:
be: 
    Альгарытмы, якія падтрымліваюцца:

en: usage: gpg [options]
be: Выкарыстаньне: gpg [выбары]

en: conflicting commands
be: несумяшчальныя загады

en: %s:%d: invalid import options
be: %s:%d: недапушчальныя выбары імпартаваньня

en: invalid import options
be: недапушчальныя выбары імпартаваньня

en: %s:%d: invalid export options
be: %s:%d: недапушчальныя выбары экспартаваньня

en: invalid export options
be: недапушчальныя выбары экспартаваньня

en: %s not allowed with %s!
be: %s не дазваляецца разам з %s!

en: %s makes no sense with %s!
be: %s ня мае сэнсу разам з %s!

en: invalid default preferences
be: недапушчальныя дапомныя перавагі

en: --store [filename]
be: --store [назва_файла]

en: --symmetric [filename]
be: --symmetric [назва_файла]

en: --encrypt [filename]
be: --encrypt [назва_файла]

en: --sign [filename]
be: --sign [назва_файла]

en: --sign --encrypt [filename]
be: --sign --encrypt [назва_файла]

en: --sign --symmetric [filename]
be: --sign --symmetric [назва_файла]

en: --clearsign [filename]
be: --clearsign [назва_файла]

en: --decrypt [filename]
be: --decrypt [назва_файла]

en: --edit-key user-id [commands]
be: --edit-key user-id [загады]

en: invalid hash algorithm `%s'
be: нерэчаісны хэш-альгарытм "%s"

en: [filename]
be: [назва_файла]

en: be somewhat more quiet
be: працаваць менш шматслоўна

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
be: Адкажыце "так", калі Вы згодны з перазапісам файла

en: No help available
be: Даведка адсутнічае

en: No help available for `%s'
be: Для "%s" даведка адсутнічае

en: This key has expired!
be: Гэты ключ згубіў састарэў!

en: signing failed: %s
be: збой падпісаньня: %s

en: Key is protected.
be: Ключ абаронены.

en: Enter the new passphrase for this secret key.
be: Увядзіце новы пароль для гэтага сакрэтнага ключа.

en: list key and user IDs
be: паказаць сьпіс ключоў і ID карыстальнікаў

en: Secret key is available.
be: Даступны сакрэтны ключ.

en: Please select what kind of key you want:
be: Калі ласка, абярыце від ключа, які Вам патрэбны:

en: %s: keyring created
be: %s: створаны зьвязак ключоў

en: File `%s' exists.
be: Файл "%s" ужо йснуе.

en: Enter new filename
be: Увядзіце новае ймя файла

en: writing to stdout
be: запіс у stdout

en: Repeat passphrase
be: Паўтарыце пароль

en: Enter passphrase
be: Увядзіце пароль

en: cancelled by user
be: скасавана карыстальнікам

en: Enter passphrase:
be: Увядзіце пароль:

en: Repeat passphrase:
be: Паўтарыце пароль:

en: error creating `%s': %s
be: памылка стварэньня "%s": %s

en: Please enter name of data file:
be: Калі ласка, задайце назву файла даньняў:

en: reading stdin ...
be: чытаецца stdin ...

en: Invalid passphrase; please try again
be: Недапушчальны пароль. Калі ласка, паспрабуйце шчэ раз

en: %s: failed to create hashtable: %s
be: %s: немагчыма стварыць хэш-табліцу: %s

en: general error
be: агульная памылка

en: unknown version
be: невядомая вэрсыя

en: bad public key
be: дрэнны грамадскі ключ

en: bad secret key
be: дрэнны сакрэтны ключ

en: checksum error
be: памылка праверчае сумы

en: bad passphrase
be: дрэнны пароль

en: public key not found
be: грамадскі ключ ня знойдзены

en: can't open the keyring
be: немагчыма адчыніць зьвязак ключоў

en: no such user id
be: карыстальнік з такім ID адсутнічае

en: secret key not available
be: сакрэтны ключ недаступны

en: not supported
be: непадтрымліваецца

en: bad key
be: дрэнны ключ

en: file read error
be: памылка чытаньня файла

en: file write error
be: памылка запісу файла

en: unknown compress algorithm
be: невядомы альгарытм сьцісканьня

en: file open error
be: памылка адчыненьня файла

en: file create error
be: памылка стварэньня файла

en: invalid passphrase
be: нерэчаісны пароль

en: bad MPI
be: дрэнны MPI

en: bad certificate
be: дрэнны сэртыфікат

en: file close error
be: памылка зачыненьня файла

en: file rename error
be: памылка перайменаваньня файла

en: file delete error
be: памылка выдаленьня файла

en: unexpected data
be: нечаканыя даньні

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: no
be: no [не]

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: quit
be: quit [выйсьці]

en: WARNING: using insecure memory!
be: УВАГА! Выкарыстоўваецца небясьпечная памяць!

en: please see http://www.gnupg.org/documentation/faqs.html for more information
be: па больш падрабязныя зьвесткі шукайце на http://www.gnupg.org/documentation/faqs.html

en: operation is not possible without initialized secure memory
be: дзеяньне немагчымае без распачатае бясьпечнае памяці
