gnupg-2.4.4 - en to pl translation catalogue (2198 entries)

en: failed to acquire the pinentry lock: %s
pl: nie udało się uzyskać blokady pinentry: %s

en: |pinentry-label|_Cancel
pl: |pinentry-label|_Anuluj

en: |pinentry-label|_Yes
pl: |pinentry-label|_Tak

en: |pinentry-label|_No
pl: |pinentry-label|_Nie

en: |pinentry-label|_Save in password manager
pl: |pinentry-label|_Zapisz w zarządcy haseł

en: Do you really want to make your passphrase visible on the screen?
pl: Czy na pewno pokazać hasło na ekranie?

en: |pinentry-tt|Make passphrase visible
pl: |pinentry-tt|Pokazanie hasła

en: |pinentry-tt|Hide passphrase
pl: |pinentry-tt|Ukrycie hasła

en: Caps Lock is on
pl: Caps Lock jest włączony

note: TRANSLATORS: This string is displayed by Pinentry as the label for generating a passphrase.
en: Suggest
pl: Propozycja

note: TRANSLATORS: This string is a tooltip, shown by pinentry when hovering over the generate button.  Please use an appropriate string to describe what this is about.  The length of the tooltip is limited to about 900 characters.  If you do not translate this entry, a default English text (see source) w
en: pinentry.genpin.tooltip
pl: Propozycja losowego hasła.

note: TRANSLATORS: This is a text shown by pinentry if the option for formatted passphrase is enabled.  The length is limited to about 900 characters.
en: Note: The blanks are not part of the passphrase.
pl: Uwaga: odstępy nie są częścią hasła.

note: TRANSLATORS: This is a text shown by pinentry as title of a dialog telling the user that the entered new passphrase does not satisfy the passphrase constraints.  Please keep it short.
en: Passphrase Not Allowed
pl: Hasło niedozwolone

note: TRANSLATORS: This string is displayed by Pinentry as the label for the quality bar.
en: Quality:
pl: Jakość:

note: TRANSLATORS: This string is a tooltip, shown by pinentry when hovering over the quality bar.  Please use an appropriate string to describe what this is about.  The length of the tooltip is limited to about 900 characters.  If you do not translate this entry, a default english text (see source) will 
en: pinentry.qualitybar.tooltip
pl: Jakość wpisanego wyżej tekstu.
    Kryteria jakości można uzyskać od administratora.

en: Please enter your PIN, so that the secret key can be unlocked for this session
pl: Proszę wprowadzić swój PIN, żeby odblokować klucz tajny dla tej sesji

en: Please enter your passphrase, so that the secret key can be unlocked for this session
pl: Proszę wprowadzić swoje hasło, żeby odblokować klucz tajny dla tej sesji

en: Passphrase:
pl: Hasło:

en: does not match - try again
pl: nie pasują - proszę spróbować jeszcze raz

en: Passphrases match.
pl: Hasła się zgadzają.

note: TRANSLATORS: The string is appended to an error message in the pinentry.  The %s is the actual error message, the two %d give the current and maximum number of tries.
en: SETERROR %s (try %d of %d)
pl: SETERROR %s (próba %d z %d)

en: Repeat:
pl: Powtórzenie:

en: PIN too long
pl: PIN zbyt długi

en: Passphrase too long
pl: Hasło zbyt długie

en: Invalid characters in PIN
pl: Niewłaściwy znak w PIN-ie

en: PIN too short
pl: PIN zbyt krótki

en: Bad PIN
pl: Niepoprawny PIN

en: Bad Passphrase
pl: Niepoprawne hasło

en: Note: Request from the web browser.
pl: Uwaga: żądanie z przeglądarki WWW.

en: Note: Request from a remote site.
pl: Uwaga: żądanie z maszyny zdalnej.

en: error getting serial number of card: %s
pl: błąd pobierania numeru seryjnego karty: %s

en: Please re-enter this passphrase
pl: Proszę ponownie wprowadzić to hasło

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the %s system.
pl: Proszę wprowadzić hasło do zabezpieczenia importowanego obiektu w systemie %s.

en: This key (or subkey) is not protected with a passphrase.  Please enter a new passphrase to export it.
pl: Ten klucz (lub podklucz) nie jest zabezpieczony hasłem. Proszę wprowadzić nowe hasło, aby go wyeksportować.

en: ssh keys greater than %d bits are not supported
pl: klucze ssh większe niż %d bitów nie są obsługiwane

en: can't create '%s': %s
pl: nie można utworzyć „%s”: %s

en: can't open '%s': %s
pl: nie można otworzyć „%s”: %s

en: no suitable card key found: %s
pl: nie znaleziono pasującego klucza karty: %s

en: error getting list of cards: %s
pl: błąd pobierania listy kart: %s

en: An ssh process requested the use of key%%0A  %s%%0A  (%s)%%0ADo you want to allow this?
pl: Proces ssh zarządał użycia klucza%%0a  %s%%0A  (%s)%%0ACzy zezwolić na to?

en: Allow
pl: Zgoda

en: Deny
pl: Odmowa

en: Please enter the passphrase for the ssh key%%0A  %F%%0A  (%c)
pl: Proszę wprowadzić hasło dla klucza ssh%%0A  %F%%0A  (%c)

en: Please enter a passphrase to protect the received secret key%%0A   %s%%0A   %s%%0Awithin gpg-agent's key storage
pl: Proszę wprowadzić hasło do zabezpieczenia odebranego klucza tajnego%%0A   %s%%0A   %s%%0Aw miejscu przechowywania kluczy gpg-agenta

en: failed to create stream from socket: %s
pl: nie udało się utworzyć strumienia z gniazda: %s

en: Admin PIN
pl: PIN administracyjny

en: Reset Code
pl: Kod resetujący

en: Push ACK button on card/token.
pl: Wciśnij przycisk ACK na karcie/tokenie.

en: Use the reader's pinpad for input.
pl: Do wpisywania należy użyć klawiatury czytnika.

en: Repeat this Reset Code
pl: Powtórz ten kod resetujący

en: Repeat this PUK
pl: Powtórz ten PUK

en: Repeat this PIN
pl: Powtórz ten PIN

en: Reset Code not correctly repeated; try again
pl: Kod resetujący nie powtórzony poprawnie; spróbuj jeszcze raz

en: PUK not correctly repeated; try again
pl: PUK nie powtórzony poprawnie; spróbuj jeszcze raz

en: PIN not correctly repeated; try again
pl: PIN nie powtórzony poprawnie; spróbuj jeszcze raz

en: Please enter the PIN%s%s%s to unlock the card
pl: Proszę wprowadzić PIN%s%s%s aby odblokować kartę

en: error writing to pipe: %s
pl: błąd zapisu do potoku: %s

en: Enter new passphrase
pl: Wprowadź nowe hasło

en: You have not entered a passphrase!%0AAn empty passphrase is not allowed.
pl: Nie wprowadzono hasła!%0APuste hasło nie jest dozwolone.

en: You have not entered a passphrase - this is in general a bad idea!%0APlease confirm that you do not want to have any protection on your key.
pl: Nie wprowadzono hasła - to jest ogólnie zły pomysł!%0AProszę potwierdzić, że naprawdę ma nie być żadnej ochrony tego klucza.

en: Yes, protection is not needed
pl: Tak, ochrona nie jest potrzebna

en: A passphrase should be at least %u character long. | A passphrase should be at least %u characters long.
pl[0]: Hasło musi mieć co najmniej %u znak długości.
pl[1]: Hasło musi mieć co najmniej %u znaki długości.
pl[2]: Hasło musi mieć co najmniej %u znaków długości.

en: A passphrase should contain at least %u digit or%%0Aspecial character. | A passphrase should contain at least %u digits or%%0Aspecial characters.
pl[0]: Hasło powinno zawierać przynajmniej %u cyfrę lub%%0Aznak specjalny.
pl[1]: Hasło powinno zawierać przynajmniej %u cyfry lub%%0Aznaki specjalne.
pl[2]: Hasło powinno zawierać przynajmniej %u cyfr lub%%0Aznaków specjalnych.

en: A passphrase may not be a known term or match%%0Acertain pattern.
pl: Hasło nie może być znanym słowem ani pasować%%0Ado określonego wzorca.

en: Warning: You have entered an insecure passphrase.
pl: Ostrzeżenie: Wprowadzono hasło, które nie jest bezpieczne.

en: Take this one anyway
pl: Przyjmij je mimo to

en: Please enter the passphrase to%0Aprotect your new key
pl: Proszę wprowadzić hasło do%0Azabezpieczenia swojego nowego klucza

en: Please enter the new passphrase
pl: Proszę wprowadzić nowe hasło

en: Options used for startup
pl: Opcje używane przy uruchamianiu

en: run in daemon mode (background)
pl: uruchomienie w trybie demona (w tle)

en: run in server mode (foreground)
pl: uruchomienie w trybie serwera (pierwszoplanowo)

en: do not detach from the console
pl: bez odłączania od konsoli

en: sh-style command output
pl: wyjście poleceń w stylu sh

en: csh-style command output
pl: wyjście poleceń w stylu csh

en: |FILE|read options from FILE
pl: |PLIK|odczyt opcji z PLIKU

en: Options controlling the diagnostic output
pl: Opcje sterujące wyjściem diagnostycznym

en: verbose
pl: więcej komunikatów

en: be somewhat more quiet
pl: mniej komunikatów

en: |FILE|write server mode logs to FILE
pl: |PLIK|zapis logów trybu serwera do PLIKU

en: Options controlling the configuration
pl: Opcje sterujące konfiguracją

en: do not use the SCdaemon
pl: nieużywanie SCdaemona

en: |PGM|use PGM as the SCdaemon program
pl: |PGM|użycie PGM jako programu SCdaemon

en: |PGM|use PGM as the tpm2daemon program
pl: |PGM|użycie PGM jako programu tpm2daemon

en: |NAME|accept some commands via NAME
pl: |NAZWA|przyjęcie poleceń poprzez NAZWĘ

en: ignore requests to change the TTY
pl: ignorowanie żądań zmiany TTY

en: ignore requests to change the X display
pl: ignorowanie żądań zmiany ekranu X

en: enable ssh support
pl: włączenie obsługi ssh

en: |ALGO|use ALGO to show ssh fingerprints
pl: |ALGO|użycie ALGO do wyświetlania odcisków ssh

en: enable putty support
pl: włączenie obsługi putty

en: enable Win32-OpenSSH support
pl: włączenie obsługi Win32-OpenSSH

en: Options controlling the security
pl: Opcje sterujące bezpieczeństwem

en: |N|expire cached PINs after N seconds
pl: |N|przedawnienie pamiętanych PIN-ów po N sekundach

en: |N|expire SSH keys after N seconds
pl: |N|przedawnienie kluczy SSH po N sekundach

en: |N|set maximum PIN cache lifetime to N seconds
pl: |N|ustawienie maksymalnego czasu życia pamięci podręcznej PIN-ów na N sekund

en: |N|set maximum SSH key lifetime to N seconds
pl: |N|ustawienie maksymalnego czasu życia kluczy SSH na N sekund

en: do not use the PIN cache when signing
pl: nieużywanie pamięci PIN-ów przy podpisywaniu

en: disallow the use of an external password cache
pl: niezezwalanie na użycie zewnętrznej pamięci podręcznej haseł

en: disallow clients to mark keys as "trusted"
pl: niezezwalanie klientom na oznaczanie kluczy jako „zaufanych”

en: allow presetting passphrase
pl: zezwolenie na predefiniowane hasło

en: Options enforcing a passphrase policy
pl: Opcje wymuszające politykę haseł

en: do not allow bypassing the passphrase policy
pl: niezezwalanie na pominięcie polityki haseł

en: |N|set minimal required length for new passphrases to N
pl: |N|ustawienie minimalnej długości nowych haseł na N

en: |N|require at least N non-alpha characters for a new passphrase
pl: |N|wymaganie przynajmniej N znaków niealfanumerycznych w nowym haśle

en: |FILE|check new passphrases against pattern in FILE
pl: |PLIK|sprawdzanie nowych haseł pod kątem wzorców z PLIKU

en: |N|expire the passphrase after N days
pl: |N|przedawnianie haseł po N dniach

en: do not allow the reuse of old passphrases
pl: niezezwalanie na ponowne użycie starych haseł

en: Options controlling the PIN-Entry
pl: Opcje sterujące PIN-Entry

en: never use the PIN-entry
pl: bez używania PIN-entry

en: disallow caller to override the pinentry
pl: niezezwalanie wywołującym na nadpisywanie pinentry

en: let PIN-Entry grab keyboard and mouse
pl: zezwolenie PIN-Entry na przechwycenie klawiatury i myszy

en: |PGM|use PGM as the PIN-Entry program
pl: |PGM|użycie PGM jako programu do wprowadzania PIN-u

en: |N|set the Pinentry timeout to N seconds
pl: |N|ustawienie limitu czasu Pinentry na N sekund

en: allow passphrase to be prompted through Emacs
pl: zezwolenie na pytanie o hasło poprzez Emacsa

note: TRANSLATORS: @EMAIL@ will get replaced by the actual bug reporting address.  This is so that we can change the reporting address without breaking the translations.
en: Please report bugs to <@EMAIL@>.
pl: Błędy prosimy zgłaszać na adres <@EMAIL@>.

en: Usage: @GPG_AGENT@ [options] (-h for help)
pl: Składnia: @GPG_AGENT@ [opcje] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: @GPG_AGENT@ [options] [command [args]]
    Secret key management for @GNUPG@
pl: Składnia: @GPG_AGENT@ [opcje] [polecenie [argumenty]]
    Zarządzanie kluczem tajnym dla @GNUPG@

en: invalid debug-level '%s' given
pl: podano błędny poziom diagnostyki „%s”

en: selected digest algorithm is invalid
pl: wybrany algorytm skrótów wiadomości jest niepoprawny

en: reading options from '%s'
pl: odczyt opcji z „%s”

en: Note: '%s' is not considered an option
pl: Uwaga: „%s” nie jest uznane za opcję

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
pl: OSTRZEŻENIE: „%s” jest przestarzałą opcją.

en: can't create socket: %s
pl: nie można utworzyć gniazda: %s

en: socket name '%s' is too long
pl: nazwa gniazda „%s” zbyt długa

en: trying to steal socket from running %s
pl: próba kradzieży gniazda od działającego %s

en: a gpg-agent is already running - not starting a new one
pl: gpg-agent już działa - nieuruchamianie nowego

en: error getting nonce for the socket
pl: błąd podczas pobierania nonce z gniazda

en: error binding socket to '%s': %s
pl: błąd podczas przypisywania gniazda do „%s”: %s

en: can't set permissions of '%s': %s
pl: nie można ustawić praw dostępu do „%s”: %s

en: listening on socket '%s'
pl: nasłuchiwanie na gnieździe „%s”

en: can't create directory '%s': %s
pl: nie można utworzyć katalogu „%s”: %s

en: directory '%s' created
pl: katalog „%s” utworzony

en: stat() failed for '%s': %s
pl: stat() nie powiodło się dla „%s”: %s

en: can't use '%s' as home directory
pl: nie można użyć „%s” jako katalogu domowego

en: error reading nonce on fd %d: %s
pl: błąd odczytu nonce z fd %d: %s

en: handler 0x%lx for fd %d started
pl: obsługa 0x%lx dla fd %d uruchomiona

en: handler 0x%lx for fd %d terminated
pl: obsługa 0x%lx dla fd %d zakończona

en: ssh handler 0x%lx for fd %d started
pl: obsługa ssh 0x%lx dla fd %d uruchomiona

en: ssh handler 0x%lx for fd %d terminated
pl: obsługa ssh 0x%lx dla fd %d zakończona

en: npth_pselect failed: %s - waiting 1s
pl: npth_pselect nie powiodło się: %s - czekanie 1s

en: %s %s stopped
pl: %s %s zatrzymany

en: no gpg-agent running in this session
pl: brak działającego gpg-agenta w tej sesji

en: @Options:
pl: @Opcje:

en: Usage: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP (-h for help)
pl: Składnia: gpg-preset-passphrase [opcje] UCHWYT_KLUCZA (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP
    Password cache maintenance
pl: Składnia: gpg-preset-passphrase [opcje] UCHWYT_KLUCZA
    Utrzymuwanie pamięci haseł

en: @Commands:
pl: @Polecenia:

en: @
    Options:
pl: @
    Opcje:

en: Usage: gpg-protect-tool [options] (-h for help)
pl: Składnia: gpg-protect-tool [opcje] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: gpg-protect-tool [options] [args]
    Secret key maintenance tool
pl: Składnia: gpg-protect-tool [opcje] [argumenty]
    Narzędzie do utrzymywania kluczy tajnych

en: Please enter the passphrase to unprotect the PKCS#12 object.
pl: Proszę wprowadzić hasło do odbezpieczenia obiektu PKCS#12.

en: Please enter the passphrase to protect the new PKCS#12 object.
pl: Proszę wprowadzić hasło do zabezpieczenia obiektu PKCS#12.

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the GnuPG system.
pl: Proszę wprowadzić hasło do zabezpieczenia ważnego obiektu w systemie GnuPG.

en: Please enter the passphrase or the PIN
    needed to complete this operation.
pl: Proszę wprowadzić hasło lub PIN
    Potrzebny do zakończenia tej operacji.

en: cancelled
pl: anulowano

en: error while asking for the passphrase: %s
pl: błąd podczas pytania o hasło: %s

en: error opening '%s': %s
pl: błąd podczas otwierania „%s”: %s

en: file '%s', line %d: %s
pl: plik „%s”, linia %d: %s

en: statement "%s" ignored in '%s', line %d
pl: instrukcja "%s" zignorowana w „%s”, w linii %d

en: system trustlist '%s' not available
pl: systemowa lista zaufania „%s” niedostępna

en: bad fingerprint in '%s', line %d
pl: błędny odcisk w „%s”, w linii %d

en: invalid keyflag in '%s', line %d
pl: nieprawidłowa flaga klucza w „%s”, w linii %d

en: error reading '%s', line %d: %s
pl: błąd odczytu „%s”, w linii %d: %s

en: error reading list of trusted root certificates
pl: błąd odczytu listy zaufanych certyfikatów głównych

note: TRANSLATORS: This prompt is shown by the Pinentry and has one special property: A "%%0A" is used by Pinentry to insert a line break.  The double percent sign is actually needed because it is also a printf format string.  If you need to insert a plain % sign, you need to encode it as "%%25".  The "%s
en: Do you ultimately trust%%0A  "%s"%%0Ato correctly certify user certificates?
pl: Czy absolutnie ufasz, że%%0A  „%s”%%0Apoprawnie poświadcza certyfikaty użytkowników?

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

note: TRANSLATORS: This prompt is shown by the Pinentry and has one special property: A "%%0A" is used by Pinentry to insert a line break.  The double percent sign is actually needed because it is also a printf format string.  If you need to insert a plain % sign, you need to encode it as "%%25".  The sec
en: Please verify that the certificate identified as:%%0A  "%s"%%0Ahas the fingerprint:%%0A  %s
pl: Proszę sprawdzić, że certyfikat zidentyfikowany jako:%%0a  „%s”%%0Ama odcisk:%%0A  %s

note: TRANSLATORS: "Correct" is the label of a button and intended to be hit if the fingerprint matches the one of the CA.  The other button is "the default "Cancel" of the Pinentry.
en: Correct
pl: Akceptuj

en: Wrong
pl: Odrzuć

en: Note: This passphrase has never been changed.%0APlease change it now.
pl: Uwaga: To hasło nie było nigdy zmieniane.%0AProszę zmienić je teraz.

en: This passphrase has not been changed%%0Asince %.4s-%.2s-%.2s.  Please change it now.
pl: To hasło nie zostało zmienione%%0Aod %.4s-%.2s-%.2s. Proszę zmienić je teraz.

en: Change passphrase
pl: Zmiana hasła

en: I'll change it later
pl: Zmienię je później

en: Please insert the card with serial number
pl: Proszę włożyć kartę z numerem seryjnym

en: Requested the use of key%%0A  %s%%0A  %s%%0ADo you want to allow this?
pl: Zażądano użycia klucza%%0A  %s%%0A  %s%%0ACzy zezwolić na to?

en: Do you really want to delete the key identified by keygrip%%0A  %s%%0A  %%C%%0A?
pl: Czy na pewno usunąć klucz identyfikowany przez uchwyt%%0A  %s%%0A  %%C%%0A?

en: Delete key
pl: Usuń klucz

en: Warning: This key is also listed for use with SSH!
    Deleting the key might remove your ability to access remote machines.
pl: Ostrzeżenie: ten klucz jest wymieniony także do użycia z SSH!
    Usunięcie klucza może uniemożliwić dostęp do zdalnych maszyn.

en: DSA requires the hash length to be a multiple of 8 bits
pl: DSA wymaga długości skrótu będącego wielokrotnością 8 bitów

en: %s key uses an unsafe (%u bit) hash
pl: Klucz %s używa niebezpiecznego (%u-bitowego) skrótu

en: a %zu bit hash is not valid for a %u bit %s key
pl: skrót %zu-bitowy nie jest poprawny dla %u-bitowego klucza %s

en: checking created signature failed: %s
pl: sprawdzenie złożonego podpisu nie powiodło się: %s

en: secret key parts are not available
pl: tajne części klucza są niedostępne

en: public key algorithm %d (%s) is not supported
pl: algorytm klucza publicznego %d (%s) nie jest obsługiwany

en: protection algorithm %d (%s) is not supported
pl: algorytm ochrony %d (%s) nie jest obsługiwany

en: protection hash algorithm %d (%s) is not supported
pl: algorytm hasza ochrony %d (%s) nie jest obsługiwany

en: error creating a pipe: %s
pl: błąd tworzenia potoku: %s

en: error creating a stream for a pipe: %s
pl: błąd tworzenia strumienia dla potoku: %s

en: error forking process: %s
pl: błąd podczas tworzenia procesu: %s

en: waiting for process %d to terminate failed: %s
pl: oczekiwanie na zakończenie procesu %d nie powiodło się: %s

en: error running '%s': probably not installed
pl: błąd uruchamiania „%s”: prawdopodobnie nie zainstalowany

en: error running '%s': exit status %d
pl: błąd uruchamiania „%s”: kod wyjścia %d

en: error running '%s': terminated
pl: błąd uruchamiania „%s”: zakończono

en: waiting for processes to terminate failed: %s
pl: oczekiwanie na zakończenie procesów nie powiodło się: %s

en: error getting exit code of process %d: %s
pl: błąd odczytu kodu zakończenia procesu %d: %s

en: can't connect to '%s': %s
pl: nie można się połączyć z „%s”: %s

en: problem setting the gpg-agent options
pl: problem z ustawieniem opcji gpg-agenta

en: can't disable core dumps: %s
pl: nie można wyłączyć zrzutów pamięci: %s

en: Warning: unsafe ownership on %s "%s"
pl: Ostrzeżenie: niebezpieczne prawa własności do %s „%s”

en: Warning: unsafe permissions on %s "%s"
pl: Ostrzeżenie: niebezpieczne prawa dostępu do %s „%s”

en: waiting for file '%s' to become accessible ...
pl: oczekiwanie aż plik „%s” stanie się dostępny...

en: renaming '%s' to '%s' failed: %s
pl: zmiana nazwy „%s” na „%s” nie powiodła się: %s

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: yes
pl: tak

en: yY
pl: tT

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: no
pl: nie

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: quit
pl: wyjście

en: qQ
pl: wW

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: okay|okay
pl: ok|ok

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: cancel|cancel
pl: anuluj|anuluj

en: cC
pl: aA

en: out of core in secure memory while allocating %lu bytes
pl: brak miejsca w bezpiecznej pamięci podczas przydzielania %lu bajtów

en: out of core while allocating %lu bytes
pl: brak miejsca podczas przydzielania %lu bajtów

en: error allocating enough memory: %s
pl: błąd przydzielania wystarczającej ilości pamięci: %s

en: %s:%u: obsolete option "%s" - it has no effect
pl: %s:%u: przestarzała opcja „%s” - nie ma efektu

en: WARNING: "%s%s" is an obsolete option - it has no effect
pl: OSTRZEŻENIE: „%s%s” jest przestarzałą opcją - nie ma efektu

en: unknown debug flag '%s' ignored
pl: nieznana flaga diagnostyczna „%s” zignorowana

en: waiting for the dirmngr to come up ... (%ds)
pl: oczekiwanie na uruchomienie procesu dirmngr... (%ds)

en: waiting for the keyboxd to come up ... (%ds)
pl: oczekiwanie na uruchomienie procesu keyboxd... (%ds)

en: waiting for the agent to come up ... (%ds)
pl: oczekiwanie na uruchomienie procesu agenta... (%ds)

en: connection to the dirmngr established
pl: ustanowiono połączenie z procesem dirmngr

en: connection to the keyboxd established
pl: ustanowiono połączenie z procesem keyboxd

en: connection to the agent established
pl: ustanowiono połączenie z procesem agenta

en: no running %s - starting '%s'
pl: brak działającego %s - uruchamianie „%s”

en: connection to the agent is in restricted mode
pl: połączenie z agentem jest w trybie ograniczonym

en: error getting version from '%s': %s
pl: błąd pobierania wersji z „%s”: %s

en: server '%s' is older than us (%s < %s)
pl: serwer „%s” jest starszy niż nasz (%s < %s)

en: WARNING: %s
pl: OSTRZEŻENIE: %s

en: Note: Outdated servers may lack important security fixes.
pl: Uwaga: przestarzałe serwery mogą nie mieć ważnych poprawek bezpieczeństwa.

en: Note: Use the command "%s" to restart them.
pl: Uwaga: do restartu ich należy użyć polecenia „%s”.

note: TRANSLATORS: Copy the prefix between the vertical bars verbatim.  It will not be printed.
en: |audit-log-result|Good
pl: |audit-log-result|Dobry

en: |audit-log-result|Bad
pl: |audit-log-result|Zły

en: |audit-log-result|Not supported
pl: |audit-log-result|Nieobsługiwany

en: |audit-log-result|No certificate
pl: |audit-log-result|Brak certyfikatu

en: |audit-log-result|Not enabled
pl: |audit-log-result|Nie włączony

en: |audit-log-result|Error
pl: |audit-log-result|Błąd

en: |audit-log-result|Not used
pl: |audit-log-result|Nie używany

en: |audit-log-result|Okay
pl: |audit-log-result|OK

en: |audit-log-result|Skipped
pl: |audit-log-result|Pominięto

en: |audit-log-result|Some
pl: |audit-log-result|Częściowo

en: Certificate chain available
pl: Łańcuch certyfikatów dostępny

en: root certificate missing
pl: brak certyfikatu głównego

en: Data encryption succeeded
pl: Szyfrowanie danych zakończone

en: Data available
pl: Dane dostępne

en: Session key created
pl: Klucz sesji utworzony

en: algorithm: %s
pl: algorytm: %s

en: unsupported algorithm: %s
pl: nieobsługiwany algorytm: %s

en: seems to be not encrypted
pl: nie wygląda na zaszyfrowaną wiadomość

en: Number of recipients
pl: Liczba odbiorców

en: Recipient %d
pl: Odbiorca %d

en: Data signing succeeded
pl: Podpisywanie danych zakończone

en: data hash algorithm: %s
pl: algorytm skrótu danych: %s

en: Signer %d
pl: Podpisujący %d

en: attr hash algorithm: %s
pl: algorytm skrótu atrybutów: %s

en: Data decryption succeeded
pl: Odszyfrowywanie danych zakończone

en: Encryption algorithm supported
pl: Algorytm szyfrowania obsługiwany

en: Data verification succeeded
pl: Weryfikacja danych zakończona

en: Signature available
pl: Podpis dostępny

en: Parsing data succeeded
pl: Analiza danych zakończona

en: bad data hash algorithm: %s
pl: niewłaściwy algorytm skrótu danych: %s

en: Signature %d
pl: Podpis %d

en: Certificate chain valid
pl: Łańcuch certyfikatów poprawny

en: Root certificate trustworthy
pl: Certyfikat główny jest zaufany

en: no CRL found for certificate
pl: nie znaleziono CRL dla certyfikatu

en: the available CRL is too old
pl: dostępny CRL jest zbyt stary

en: CRL/OCSP check of certificates
pl: weryfikacja CRL/OCSP certyfikatów

en: Included certificates
pl: Dołączone certyfikaty

en: No audit log entries.
pl: Brak wpisów w logu.

en: Unknown operation
pl: Nieznana operacja

en: Gpg-Agent usable
pl: Gpg-Agent sprawny

en: Dirmngr usable
pl: Dirmngr sprawny

en: No help available for '%s'.
pl: Brak pomocy dla „%s”.

en: ignoring garbage line
pl: zignorowano błędną linię

en: [none]
pl: [brak]

en: invalid radix64 character %02x skipped
pl: niewłaściwy znak formatu radix64 %02x został pominięty

en: Sorry, we are in batchmode - can't get input
pl: Niestety pracujemy w trybie wsadowym - nie można uzyskać wejścia

en: Sorry, no terminal at all requested - can't get input
pl: Niestety nie żądano terminala - nie można uzyskać wejścia

en: too many errors; giving up
pl: zbyt dużo błędów; poddaję się

en: Control-D detected
pl: wykryto Control-D

en: conversion from '%s' to '%s' not available
pl: konwersja z „%s” do „%s” niedostępna

en: iconv_open failed: %s
pl: iconv_open nie powiodło się: %s

en: conversion from '%s' to '%s' failed: %s
pl: konwersja z „%s” do „%s” nie powiodła się: %s

en: failed to create temporary file '%s': %s
pl: nie udało się utworzyć pliku tymczasowego „%s”: %s

en: error writing to '%s': %s
pl: błąd zapisu do „%s”: %s

en: removing stale lockfile (created by %d)
pl: usuwanie nieaktualnego pliku blokady (utworzonego przez %d)

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
pl: oczekiwanie na blokadę (trzymaną przez %d%s) %s...

en: (deadlock?)
pl: (zakleszczenie?)

en: lock '%s' not made: %s
pl: blokada „%s” nie założona: %s

en: waiting for lock %s...
pl: oczekiwanie na blokadę %s...

en: %s is too old (need %s, have %s)
pl: biblioteka %s jest zbyt stara (wymagana %s, zainstalowana %s)

en: error creating '%s': %s
pl: błąd tworzenia „%s”: %s

en: error closing '%s': %s
pl: błąd zamykania „%s”: %s

en: armor: %s
pl: opakowanie: %s

en: invalid armor header:
pl: niepoprawny nagłówek opakowania:

en: armor header:
pl: nagłówek opakowania:

en: invalid clearsig header
pl: niewłaściwy nagłówek dokumentu z podpisem na końcu

en: unknown armor header:
pl: nieznany nagłówek opakowania:

en: nested clear text signatures
pl: zagnieżdżone podpisy na końcu dokumentu

en: unexpected armor:
pl: nieoczekiwane opakowanie:

en: invalid dash escaped line:
pl: niepoprawne oznaczenie linii minusami:

en: invalid radix64 character %02X skipped
pl: niewłaściwy znak formatu radix64 „%02X” został pominięty

en: premature eof (no CRC)
pl: przedwczesny koniec pliku (brak CRC)

en: premature eof (in CRC)
pl: przedwczesny koniec pliku (w CRC)

en: malformed CRC
pl: błąd formatu CRC

en: CRC error; %06lX - %06lX
pl: Błąd sumy CRC; %06lX - %06lX

en: premature eof (in trailer)
pl: przedwczesny koniec pliku (w linii kończącej)

en: error in trailer line
pl: błąd w linii kończącej

en: no valid OpenPGP data found.
pl: nie odnaleziono poprawnych danych w formacie OpenPGP.

en: invalid armor: line longer than %d characters
pl: błąd opakowania: linia dłuższa niż %d znaków

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
pl: znak kodowania quoted-printable w opakowaniu ASCII - prawdopodobnie
    przekłamanie wprowadzone przez serwer pocztowy

en: [ not human readable (%zu bytes: %s%s) ]
pl: [ nieczytelne dla człowieka (%zu bajtów: %s%s) ]

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
pl: nazwa adnotacji musi zawierać tylko znaki drukowalne lub spacje i kończyć się znakiem „=”

en: a user notation name must contain the '@' character
pl: nazwa adnotacji użytkownika musi zawierać znak „@”

en: a notation name must not contain more than one '@' character
pl: nazwa adnotacjinie może zawierać więcej niż jednego znaku „@”

en: a notation value must not use any control characters
pl: wartość adnotacji nie może zawierać żadnych znaków sterujących

en: a notation name may not contain an '=' character
pl: nazwa adnotacji nie może zawierać znaku „=”

en: a notation name must have only printable characters or spaces
pl: nazwa adnotacji musi zawierać tylko znaki drukowalne lub spacje

en: WARNING: invalid notation data found
pl: OSTRZEŻENIE: napotkano błędne dane adnotacji

en: failed to proxy %s inquiry to client
pl: nie udało się przekazać zapytania %s do klienta

en: Enter passphrase:
pl: Hasło:

en: %s is not compliant with %s mode
pl: %s nie jest zgodny z trybem %s

en: error from TPM: %s
pl: błąd z TPM: %s

en: problem with the agent: %s
pl: problem z agentem: %s

en: no dirmngr running in this session
pl: brak działającego dirmngr w tej sesji

en: keyserver option "honor-keyserver-url" may not be used in Tor mode
pl: opcja serwera kluczy „honor-keyserver-url” nie może być używana w trybie Tor

en: WKD uses a cached result
pl: WKD używa zapamiętanego wyniku

en: Tor is not running
pl: Tor nie działa

en: Tor is not properly configured
pl: Tor nie jest właściwie skonfigurowany

en: DNS is not properly configured
pl: DNS nie jest właściwie skonfigurowany

en: unacceptable HTTP redirect from server
pl: niedopuszczalne przekierowanie HTTP z serwera

en: unacceptable HTTP redirect from server was cleaned up
pl: niedopuszczalne przekierowanie HTTP z serwera zostało wyczyszczone

en: server uses an invalid certificate
pl: serwer używa błędnego certyfikatu

en: Note: %s
pl: Uwaga: %s

en: OpenPGP card not available: %s
pl: Karta OpenPGP niedostępna: %s

en: OpenPGP card no. %s detected
pl: Wykryto kartę OpenPGP nr %s

en: can't do this in batch mode
pl: nie działa w trybie wsadowym

en: This command is only available for version 2 cards
pl: To polecenie jest dostępne tylko dla kart w wersji 2

en: Reset Code not or not anymore available
pl: Kod resetujący nie jest (już lub w ogóle) dostępny

en: Your selection?
pl: Twój wybór?

en: [not set]
pl: [nie ustawiono]

en: Mr.
pl: Pan

en: Ms.
pl: Pani

en: not forced
pl: nie wymuszono

en: forced
pl: wymuszono

en: Please try command "%s" if the listing does not look correct
pl: Proszę spróbować polecenia „%s”, jeśli lista nie wygląda poprawnie

en: Error: Only plain ASCII is currently allowed.
pl: Błąd: aktualnie dopuszczalne jest tylko czyste ASCII.

en: Error: The "<" character may not be used.
pl: Błąd: znak „<” nie może być użyty.

en: Error: Double spaces are not allowed.
pl: Błąd: podwójne spacje nie są dopuszczalne.

en: Cardholder's surname:
pl: Nazwisko posiadacza karty:

en: Cardholder's given name:
pl: Imię posiadacza karty:

en: Error: Combined name too long (limit is %d characters).
pl: Błąd: pełne personalia zbyt długie (limit to %d znaków).

en: URL to retrieve public key:
pl: URL do odczytania klucza publicznego:

en: error reading '%s': %s
pl: błąd odczytu „%s”: %s

en: error writing '%s': %s
pl: błąd zapisu „%s”: %s

en: Login data (account name):
pl: Dane logowania (nazwa konta):

en: Private DO data:
pl: Prywatne dane DO:

en: Language preferences:
pl: Preferowane języki:

en: Error: invalid length of preference string.
pl: Błąd: niewłaściwa długość tekstu preferencji.

en: Error: invalid characters in preference string.
pl: Błąd: niewłaściwe znaki w tekście preferencji.

en: Salutation (M = Mr., F = Ms., or space):
pl: Tutuł (M = Pan, F = Pani lub spacja):

en: Error: invalid response.
pl: Błąd: niewłaściwa odpowiedź.

en: CA fingerprint:
pl: Odcisk CA:

en: Error: invalid formatted fingerprint.
pl: Błąd: niewłaściwie sformatowany odcisk.

en: key operation not possible: %s
pl: operacja na kluczu niewykonalna: %s

en: not an OpenPGP card
pl: to nie jest karta OpenPGP

en: error getting current key info: %s
pl: błąd podczas odczytu aktualnych informacji o kluczu: %s

en: Replace existing key? (y/N)
pl: Zastąpić istniejący klucz? (t/N)

en: Note: There is no guarantee that the card supports the requested
          key type or size.  If the key generation does not succeed,
          please check the documentation of your card to see which
          key types and sizes are supported.
pl: Uwaga: Nie ma gwarancji, że karta obsługuje żądany typ lub rozmiar
           klucza. Jeśli tworzenie klucza nie powiedzie się, proszę
           sprawdzić dokumentację karty, aby poznać dozwolone typy
           i rozmiary kluczy.

en: What keysize do you want? (%u)
pl: Jakiej długości klucz wygenerować? (%u)

en: rounded up to %u bits
pl: zaokrąglono do %u bitów

en: %s keysizes must be in the range %u-%u
pl: Rozmiary kluczy %s muszą być z przedziału %u-%u

en: Changing card key attribute for:
pl: Zmiana atrybutu klucza karty dla:

en: Signature key
pl: Klucz do podpisów

en: Encryption key
pl: Klucz do szyfrowania

en: Authentication key
pl: Klucz do uwierzytelniania

en: Please select what kind of key you want:
pl: Proszę wybrać rodzaj klucza:

en: Invalid selection.
pl: Niewłaściwy wybór.

en: The card will now be re-configured to generate a key of %u bits
pl: Karta zostanie przekonfigurowana do tworzenia klucza %u-bitowego

en: The card will now be re-configured to generate a key of type: %s
pl: Karta zostanie przekonfigurowana do tworzenia klucza typu: %s

en: error changing key attribute for key %d: %s
pl: błąd podczas zmiany atrybutu klucza %d: %s

en: error getting card info: %s
pl: błąd podczas pobierania informacji o karcie: %s

en: This command is not supported by this card
pl: To polecenie nie jest obsługiwane przez tę kartę

en: Make off-card backup of encryption key? (Y/n)
pl: Stworzyć poza kartą kopię zapasową klucza szyfrującego? (T/n)

en: Note: keys are already stored on the card!
pl: Uwaga: klucze są już zapisane na karcie!

en: Replace existing keys? (y/N)
pl: Zastąpić istniejące klucze? (t/N)

en: Please note that the factory settings of the PINs are
       PIN = '%s'     Admin PIN = '%s'
    You should change them using the command --change-pin
pl: Fabryczne ustawienia PIN-ów to
       PIN = „%s”   PIN administracyjny = „%s”
    Należy je zmienić przy użyciu polecenia --change-pin

en: Please select the type of key to generate:
pl: Proszę wybrać rodzaj klucza do wygenerowania:

en:    (1) Signature key
pl:    (1) Klucz do podpisów

en:    (2) Encryption key
pl:    (2) Klucz do szyfrowania

en:    (3) Authentication key
pl:    (3) Klucz do uwierzytelniania

en: Please select where to store the key:
pl: Proszę wybrać gdzie zapisać klucz:

en: KEYTOCARD failed: %s
pl: KEYTOCARD nie powiodło się: %s

en: Note: This command destroys all keys stored on the card!
pl: Uwaga: to polecenie niszczy wszystkie klucze zapisane na karcie!

en: Continue? (y/N)
pl: Kontynuować? (t/N)

en: Really do a factory reset? (enter "yes")
pl: Naprawdę przywrócić stan fabryczny? (proszę wpisać „yes”)

en: error for setup KDF: %s
pl: błąd przy ustawianiu KDF: %s

en: error for setup UIF: %s
pl: błąd przy ustawianiu UIF: %s

en: quit this menu
pl: wyjście z tego menu

en: show admin commands
pl: pokazanie poleceń administratora

en: show this help
pl: ten tekst pomocy

en: list all available data
pl: wypisanie wszystkich dostępnych danych

en: change card holder's name
pl: zmiana nazwy posiadacza karty

en: change URL to retrieve key
pl: zmiana URL-a do odczytu klucza

en: fetch the key specified in the card URL
pl: pobranie klucza określonego w URL-u karty

en: change the login name
pl: zmiana nazwy logowania

en: change the language preferences
pl: zmiana preferowanych języków

en: change card holder's salutation
pl: zmiana tytułu posiadacza karty

en: change a CA fingerprint
pl: zmiana odcisku CA

en: toggle the signature force PIN flag
pl: zmiana flagi wymuszenia PIN-u do podpisu

en: generate new keys
pl: wygenerowanie nowych kluczy

en: menu to change or unblock the PIN
pl: menu do zmiany lub odblokowania PIN-u

en: verify the PIN and list all data
pl: sprawdzenie PIN-u i wypisanie wszystkich danych

en: unblock the PIN using a Reset Code
pl: odblokowanie PIN-u przy użyciu kodu resetującego

en: destroy all keys and data
pl: zniszczenie wszystkich kluczy i danych

en: setup KDF for PIN authentication (on/single/off)
pl: ustawienie KDF do uwierzytelniania PIN-em (on/single/off)

en: change the key attribute
pl: zmiana atrybutu klucza

en: change the User Interaction Flag
pl: zmiana flagi interakcji użytkownika (UIF)

en: switch to the OpenPGP app
pl: przełączenie na aplikację OpenPGP

en: gpg/card>
pl: gpg/karta>

en: Admin-only command
pl: Polecenie tylko dla administratora

en: Admin commands are allowed
pl: Polecenia dla administratora są dozwolone

en: Admin commands are not allowed
pl: Polecenia dla administratora nie są dozwolone

en: Invalid command  (try "help")
pl: Niepoprawne polecenie  (spróbuj „help”)

en: --output doesn't work for this command
pl: opcja --output nie działa z tym poleceniem

en: can't open '%s'
pl: nie można otworzyć „%s”

en: key "%s" not found: %s
pl: klucz „%s” nie został odnaleziony: %s

en: error reading keyblock: %s
pl: błąd odczytu bloku kluczy: %s

en: key "%s" not found
pl: klucz „%s” nie został odnaleziony

en: can't do this in batch mode without "--yes"
pl: bez opcji „--yes” nie działa w trybie wsadowym

en: (unless you specify the key by fingerprint)
pl: (chyba, że klucz zostaje wybrany przez podanie odcisku)

en: Note: The public primary key and all its subkeys will be deleted.
pl: Uwaga: główny klucz publiczny i wszystkie jego podklucze zostaną usunięte.

en: Note: Only the shown public subkey will be deleted.
pl: Uwaga: usunięty zostanie tylko pokazany podklucz publiczny.

en: Note: Only the secret part of the shown primary key will be deleted.
pl: Uwaga: usunięta zostanie tylko tajna część pokazanego klucza głównego.

en: Note: Only the secret part of the shown subkey will be deleted.
pl: Uwaga: usunięta zostanie tylko tajna część pokazanego podklucza.

en: Delete this key from the keyring? (y/N)
pl: Usunąć ten klucz ze zbioru? (t/N)

en: This is a secret key! - really delete? (y/N)
pl: To jest klucz tajny! - czy na pewno go usunąć? (t/N)

en: deleting secret %s failed: %s
pl: usunięcie %s tajnego nie powiodło się: %s

en: key
pl: klucza

en: subkey
pl: podklucza

en: update failed: %s
pl: zapis zmian nie powiódł się: %s

en: deleting keyblock failed: %s
pl: usunięcie bloku klucza nie powiodło się: %s

en: ownertrust information cleared
pl: informacja o zaufaniu dla właściciela klucza została wymazana

en: there is a secret key for public key "%s"!
pl: dla klucza publicznego „%s” istnieje klucz prywatny!

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
pl: aby go usunąć należy najpierw użyć opcji "--delete-secret-key".

en: WARNING: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
pl: OSTRZEŻENIE: wymuszone użycie szyfru %s (%d) kłóci się z ustawieniami adresata

en: cipher algorithm '%s' may not be used for encryption
pl: algorytm szyfru „%s” nie może być używany do szyfrowania

en: (use option "%s" to override)
pl: (opcją „%s” można to obejść)

en: cipher algorithm '%s' may not be used in %s mode
pl: szyfr „%s” nie może być używany w trybie %s

en: WARNING: key %s is not suitable for encryption in %s mode
pl: OSTRZEŻENIE: klucz %s nie nadaje się do szyfrowania w trybie %s

en: error creating passphrase: %s
pl: błąd podczas tworzenia hasła: %s

en: can't use a SKESK packet due to the S2K mode
pl: nie można użyć pakietu SKESK ze względu na tryb S2K

en: using cipher %s.%s
pl: szyfrem %s.%s

en: WARNING: '%s' is an empty file
pl: OSTRZEŻENIE: plik „%s” jest pusty

en: '%s' already compressed
pl: „%s” już jest skompresowany

en: digest algorithm '%s' may not be used in %s mode
pl: algorytm skrótu „%s” nie może być używany w trybie %s

en: reading from '%s'
pl: odczyt z „%s”

en: WARNING: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
pl: OSTRZEŻENIE: wymuszone użycie kompresji %s (%d) kłóci się z ustawieniami adresata

en: %s/%s.%s encrypted for: "%s"
pl: %s/%s.%s zaszyfrowany dla: „%s”

en: option '%s' may not be used in %s mode
pl: opcja „%s” nie może być używana w trybie %s

en: %s encrypted data
pl: dane zaszyfrowano za pomocą %s

en: encrypted with unknown algorithm %d
pl: dane zaszyfrowano nieznanym algorytmem numer %d

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
pl: OSTRZEŻENIE: wiadomość była szyfrowana kluczem słabym szyfru symetrycznego.

en: problem handling encrypted packet
pl: problem podczas obróbki pakietu szyfrowego

en: export signatures that are marked as local-only
pl: eksport podpisów oznaczonych jako tylko lokalne

en: export attribute user IDs (generally photo IDs)
pl: eksport atrybutów ID użytkownika (ogólnie ID zdjęć)

en: export revocation keys marked as "sensitive"
pl: eksport kluczy unieważniających oznaczonych jako „poufne”

en: remove unusable parts from key during export
pl: usunięcie bezużytecznych części z klucza przy eksporcie

en: remove as much as possible from key during export
pl: usunięcie jak największej części klucza przy eksporcie

en: export only revocation certificates
pl: eksport tylko certyfikatów unieważnienia

en: use the GnuPG key backup format
pl: użycie formatu kopii zapasowej klucza GnuPG

en: export secret keys using the GnuPG format
pl: eksport kluczy tajnych przy użyciu formatu GnuPG

en:  - skipped
pl:  - pominięty

en: writing to '%s'
pl: zapis do „%s”

en: key %s: key material on-card - skipped
pl: klucz %s: zawartość klucza na karcie - pominięto

en: exporting secret keys not allowed
pl: eksport kluczy tajnych nie jest dozwolony

en: key %s: PGP 2.x style key - skipped
pl: klucz %s: klucz PGP 2.x - pominięty

en: WARNING: nothing exported
pl: OSTRZEŻENIE: nic nie zostało wyeksportowane!

en: [User ID not found]
pl: [brak identyfikatora użytkownika]

en: automatically retrieved '%s' via %s
pl: automatycznie pobrano „%s” poprzez %s

en: error retrieving '%s' via %s: %s
pl: błąd pobierania „%s” poprzez %s: %s

en: No fingerprint
pl: Brak odcisku

en: checking for a fresh copy of an expired key via %s
pl: szukanie świeżej kopii wygasłego klucza poprzez %s

en: secret key "%s" not found: %s
pl: klucz prywatny „%s” nie został odnaleziony: %s

en: (check argument of option '%s')
pl: (sprawdzić argument opcji „%s”)

en: Warning: not using '%s' as default key: %s
pl: Ostrzeżenie: „%s” nie jest użyty jako domyślny klucz: %s

en: using "%s" as default secret key for signing
pl: użycie „%s” jako domyślnego klucza tajnego do podpisywania

en: all values passed to '%s' ignored
pl: wszystkie wartości przekazane do „%s” zostały zignorowane

en: Invalid key %s made valid by --allow-non-selfsigned-uid
pl: Opcja --allow-non-selfsigned-uid wymusiła uznanie za poprawny niepoprawnego klucza %s.

en: using subkey %s instead of primary key %s
pl: używany jest podklucz %s zamiast klucza głównego %s

en: valid values for option '%s':
pl: poprawne argimenty dla opcji „%s”:

en: make a signature
pl: złożenie podpisu

en: make a clear text signature
pl: złożenie podpisu pod dokumentem

en: make a detached signature
pl: złożenie podpisu oddzielonego od dokumentu

en: encrypt data
pl: szyfrowanie danych

en: encryption only with symmetric cipher
pl: szyfrowanie tylko szyfrem symetrycznym

en: decrypt data (default)
pl: odszyfrowywanie danych (domyślne)

en: verify a signature
pl: sprawdzenie podpisu

en: list keys
pl: lista kluczy

en: list keys and signatures
pl: lista kluczy i podpisów

en: list and check key signatures
pl: wypisanie i sprawdzenie podpisów kluczy

en: list keys and fingerprints
pl: lista kluczy i ich odcisków

en: list secret keys
pl: lista kluczy prywatnych

en: generate a new key pair
pl: wygenerowanie nowej pary kluczy

en: quickly generate a new key pair
pl: szybkie wygenerowanie nowej pary kluczy

en: quickly add a new user-id
pl: szybkie dodanie nowego identyfikatora użytkownika

en: quickly revoke a user-id
pl: szybkie unieważnienie identyfikatora użytkownika

en: quickly set a new expiration date
pl: szybkie ustawienie nowej daty wygaśnięcia

en: full featured key pair generation
pl: wygenerowanie pary kluczy z pełną funkcjonalnością

en: generate a revocation certificate
pl: tworzenie certyfikatu unieważnienia klucza

en: remove keys from the public keyring
pl: usunięcie klucza ze zbioru kluczy publicznych

en: remove keys from the secret keyring
pl: usunięcie klucza ze zbioru kluczy prywatnych

en: quickly sign a key
pl: szybkie złożenie podpisu na kluczu

en: quickly sign a key locally
pl: szybkie złożenie prywatnego podpisu na kluczu

en: quickly revoke a key signature
pl: szybkie unieważnienie podpisu klucza

en: sign a key
pl: złożenie podpisu na kluczu

en: sign a key locally
pl: złożenie prywatnego podpisu na kluczu

en: sign or edit a key
pl: podpisanie lub modyfikacja klucza

en: change a passphrase
pl: zmiana hasła

en: export keys
pl: eksport kluczy do pliku

en: export keys to a keyserver
pl: eksport kluczy do serwera kluczy

en: import keys from a keyserver
pl: import kluczy z serwera kluczy

en: search for keys on a keyserver
pl: szukanie kluczy na serwerze

en: update all keys from a keyserver
pl: odświeżenie wszystkich kluczy z serwera

en: import/merge keys
pl: import/dołączenie kluczy

en: print the card status
pl: wyświetlenie stanu karty

en: change data on a card
pl: zmiana danych na karcie

en: change a card's PIN
pl: zmiana PIN-u karty

en: update the trust database
pl: uaktualnienie bazy zaufania

en: print message digests
pl: wypisanie skrótów wiadomości

en: run in server mode
pl: uruchomienie w trybie serwera

en: |VALUE|set the TOFU policy for a key
pl: |WARTOŚĆ|ustawienie polityki TOFU dla klucza

en: |NAME|use NAME as default secret key
pl: |NAZWA|użycie NAZWY jako domyślnego klucza tajnego

en: |NAME|encrypt to user ID NAME as well
pl: |NAZWA|szyfrowanie także dla odbiorcy NAZWA

en: |SPEC|set up email aliases
pl: |SPEC|określ adres email

en: use strict OpenPGP behavior
pl: ścisłe zachowanie OpenPGP

en: do not make any changes
pl: pozostawienie bez zmian

en: prompt before overwriting
pl: pytanie przed nadpisaniem plików

en: Options controlling the input
pl: Opcje sterujące wejściem

en: Options controlling the output
pl: Opcje sterujące wyjściem

en: create ascii armored output
pl: opakowanie ASCII pliku wynikowego

en: |FILE|write output to FILE
pl: |PLIK|zapis wyjścia do PLIKU

en: |N|set compress level to N (0 disables)
pl: |N|ustawienie poziomu kompresji N (0 - bez)

en: Options controlling key import and export
pl: Opcje sterujące importem i eksportem

en: |MECHANISMS|use MECHANISMS to locate keys by mail address
pl: |MECHANIZMY|wykorzystaj MECHANIZMY do wyszukiwania kluczy na podstawie adresów e-mail

en: import missing key from a signature
pl: import brakującego klucza z podpisu

en: include the public key in signatures
pl: włączanie klucza publicznego do podpisów

en: disable all access to the dirmngr
pl: zablokuj dostęp do dirmngr

en: Options controlling key listings
pl: Opcje sterujące listami kluczy

en: Options to specify keys
pl: Opcje określające klucze

en: |USER-ID|encrypt for USER-ID
pl: |UŻYTKOWNIK|szyfrowanie dla odbiorcy o tym identyfikatorze

en: |USER-ID|use USER-ID to sign or decrypt
pl: |UŻYTKOWNIK|użycie tego identyfikatora użytkownika do podpisania lub odszyfrowania

en: Options for unattended use
pl: Opcje użycia nieinteraktywnego

en: Other options
pl: Pozostałe opcje

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
pl: @
    (Pełną listę poleceń i opcji można znaleźć w podręczniku systemowym.)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clear-sign [file]        make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
pl: @
    Przykłady:
    
     -se -r Bob [plik]          podpisanie i zaszyfrowanie kluczem Boba
     --clear-sign [plik]        podpisanie z pozostawieniem czytelności dokumentu
     --detach-sign [plik]       podpisanie z umieszczeniem podpisu w osobnym pliku
     --list-keys [nazwy]        pokazanie kluczy
     --fingerprint [nazwy]      pokazanie odcisków kluczy

en: Usage: @GPG@ [options] [files] (-h for help)
pl: Składnia: @GPG@ [opcje] [pliki] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: @GPG@ [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt
    Default operation depends on the input data
pl: Składnia: @GPG@ [opcje] [pliki]
    Podpisywanie, sprawdzanie podpisów, szyfrowanie, rozszyfrowywanie
    Domyślnie wykonywana operacja zależy od danych wejściowych

en: 
    Supported algorithms:
pl: 
    Obsługiwane algorytmy:

en: Pubkey:
pl: Asymetryczne:

en: Cipher:
pl: Symetryczne:

en: Hash:
pl: Skrótów:

en: Compression:
pl: Kompresji:

en: usage: %s [options] %s
pl: składnia: %s [opcje] %s

en: conflicting commands
pl: sprzeczne polecenia

en: no = sign found in group definition '%s'
pl: w definicji grupy „%s” brak znaku „=”

en: WARNING: unsafe ownership on homedir '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do katalogu domowego „%s”

en: WARNING: unsafe ownership on configuration file '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do pliku konfiguracyjnego „%s”

en: WARNING: unsafe ownership on extension '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do rozszerzenia „%s”

en: WARNING: unsafe permissions on homedir '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do katalogu domowego „%s”

en: WARNING: unsafe permissions on configuration file '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do pliku konfiguracyjnego „%s”

en: WARNING: unsafe permissions on extension '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do rozszerzenia „%s”

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on homedir '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do katalogu zawierającego katalog domowy „%s”

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on configuration file '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do katalogu zawierającego plik konfiguracyjny „%s”

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on extension '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do katalogu zawierającego rozszerzenie „%s”

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on homedir '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do katalogu zawierającego katalog domowy „%s”

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on configuration file '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do katalogu zawierającego plik konfiguracyjny „%s”

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on extension '%s'
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do katalogu zawierającego rozszerzenie „%s”

en: unknown configuration item '%s'
pl: nieznana opcja konfiguracyjna „%s”

en: display photo IDs during key listings
pl: wyświetlenie ID zdjęć przy wypisywaniu kluczy

en: show key usage information during key listings
pl: pokazywanie informacji o zastosowaniu klucza przy wypisywaniu kluczy

en: show policy URLs during signature listings
pl: pokazywanie URL-i polityk przy wypisywaniu podpisów

en: show all notations during signature listings
pl: pokazywanie wszystkich adnotacji przy wypisywaniu podpisów

en: show IETF standard notations during signature listings
pl: pokazywanie standardowych adnotacji IETF przy wypisywaniu podpisów

en: show user-supplied notations during signature listings
pl: pokazywanie adnotacji użytkownika przy wypisywaniu podpisów

en: show preferred keyserver URLs during signature listings
pl: pokazywanie URL-i preferowanych serwerów kluczy przy wypisywaniu podpisów

en: show user ID validity during key listings
pl: pokazywanie poprawności ID użytkownika przy wypisywaniu kluczy

en: show revoked and expired user IDs in key listings
pl: pokazywanie unieważnionych i wygasłych ID użytkownika na listach kluczy

en: show revoked and expired subkeys in key listings
pl: pokazywanie unieważnionych i wygasłych podkluczy na listach kluczy

en: show signatures with invalid algorithms during signature listings
pl: pokazywanie podpisów z niepoprawnymi algorytmami przy wypisywaniu podpisów

en: show the keyring name in key listings
pl: pokazywanie nazwy zbioru kluczy na listach kluczy

en: show expiration dates during signature listings
pl: pokazywanie dat wygaśnięcia przy wypisywaniu podpisów

en: show preferences
pl: pokazanie ustawień

en: unknown TOFU policy '%s'
pl: nieznana polityka TOFU „%s”

en: (use "help" to list choices)
pl: („help” wyświetli listę wyborów)

en: This command is not allowed while in %s mode.
pl: To polecenie nie jest dostępne w trybie %s.

en: Note: %s is not for normal use!
pl: Uwaga: %s nie jest do normalnego użytku!

en: '%s' is not a valid signature expiration
pl: „%s” nie jest poprawnym czasem wygaśnięcia podpisu

en: "%s" is not a proper mail address
pl: „%s” nie jest niepoprawnym adresem e-mail

en: invalid pinentry mode '%s'
pl: błędny tryb pinentry „%s”

en: invalid request origin '%s'
pl: błędne źródło żądania „%s”

en: '%s' is not a valid character set
pl: „%s” nie jest poprawną nazwą zestawu znaków

en: could not parse keyserver URL
pl: niezrozumiały URL serwera kluczy

en: %s:%d: invalid keyserver options
pl: %s:%d: niepoprawne opcje serwera kluczy

en: invalid keyserver options
pl: niepoprawne opcje serwera kluczy

en: %s:%d: invalid import options
pl: %s:%d: niepoprawne opcje wczytania kluczy

en: invalid import options
pl: niepoprawne opcje wczytania kluczy

en: invalid filter option: %s
pl: niepoprawne opcje filtrowania: %s

en: %s:%d: invalid export options
pl: %s:%d niepoprawne opcje eksportu kluczy

en: invalid export options
pl: niepoprawne opcje eksportu kluczy

en: %s:%d: invalid list options
pl: %s:%d: niepoprawne opcje wypisywania

en: invalid list options
pl: niepoprawne opcje wypisywania

en: display photo IDs during signature verification
pl: wyświetlanie ID zdjęć przy sprawdzaniu podpisów

en: show policy URLs during signature verification
pl: pokazywanie URL-i polityk przy sprawdzaniu podpisów

en: show all notations during signature verification
pl: pokazywanie wszystkich adnotacji przy sprawdzaniu podpisów

en: show IETF standard notations during signature verification
pl: pokazywanie standardowych adnotacji IETF przy sprawdzaniu podpisów

en: show user-supplied notations during signature verification
pl: pokazywanie adnotacji użytkownika przy sprawdzaniu podpisów

en: show preferred keyserver URLs during signature verification
pl: pokazywanie URL-i preferowanych serwerów kluczy przy sprawdzaniu podpisów

en: show user ID validity during signature verification
pl: pokazywanie poprawności ID użytkownika przy sprawdzaniu podpisów

en: show revoked and expired user IDs in signature verification
pl: pokazywanie unieważnionych i wygasłych ID użytkownika przy sprawdzaniu podpisów

en: show only the primary user ID in signature verification
pl: pokazywanie tylko głównego ID użytkownika przy sprawdzaniu podpisu

en: %s:%d: invalid verify options
pl: %s:%d: niepoprawne opcje sprawdzania

en: invalid verify options
pl: niepoprawne opcje sprawdzania

en: unable to set exec-path to %s
pl: nie można ustawić ścieżki programów wykonywalnych na %s

en: %s:%d: invalid auto-key-locate list
pl: %s:%d: niepoprawna lista auto-key-locate

en: invalid auto-key-locate list
pl: Niepoprawna lista auto-key-locate

en: invalid argument for option "%.50s"
pl: błędny argument dla opcji „%.50s”

en: WARNING: program may create a core file!
pl: OSTRZEŻENIE: program może stworzyć plik zrzutu pamięci!

en: WARNING: %s overrides %s
pl: OSTRZEŻENIE: %s powoduje obejście %s

en: %s not allowed with %s!
pl: Nie wolno używać %s z %s!

en: %s makes no sense with %s!
pl: %s nie ma sensu w połączeniu z %s!

en: WARNING: running with faked system time:
pl: OSTRZEŻENIE: działanie z fałszywym czasem systemowym:

en: will not run with insecure memory due to %s
pl: nie zadziała z niebezpieczną pamięcią z powodu %s

en: selected cipher algorithm is invalid
pl: wybrany algorytm szyfrujący jest niepoprawny

en: selected compression algorithm is invalid
pl: wybrany algorytm kompresji jest niepoprawny

en: selected certification digest algorithm is invalid
pl: wybrany algorytm skrótów poświadczeń jest niepoprawny

en: completes-needed must be greater than 0
pl: wartość completes-needed musi być większa od 0

en: marginals-needed must be greater than 1
pl: wartość marginals-needed musi być większa od 1

en: max-cert-depth must be in the range from 1 to 255
pl: wartość max-cert-depth musi mieścić się w zakresie od 1 do 255

en: invalid default-cert-level; must be 0, 1, 2, or 3
pl: niewłaściwy domyślny poziom sprawdzania; musi mieć wartość 0, 1, 2 lub 3

en: invalid min-cert-level; must be 1, 2, or 3
pl: niewłaściwy minimalny poziom sprawdzania; musi mieć wartość 0, 1, 2 lub 3

en: Note: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
pl: Uwaga: prosty tryb S2K (0) jest stanowczo odradzany

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
pl: niepoprawny tryb S2K; musi mieć wartość 0, 1 lub 3

en: invalid default preferences
pl: niewłaściwe domyślne ustawienia

en: invalid personal cipher preferences
pl: niewłaściwe ustawienia szyfrów

en: invalid personal digest preferences
pl: niewłaściwe ustawienia skrótów

en: invalid personal compress preferences
pl: niewłaściwe ustawienia algorytmów kompresji

en: chunk size invalid - using %d
pl: nieprawidłowy rozmiar porcji - użycie %d

en: %s does not yet work with %s
pl: %s jeszcze nie działa z %s!

en: compression algorithm '%s' may not be used in %s mode
pl: algorytm kompresji „%s” nie może być używany w trybie %s

en: failed to initialize the TrustDB: %s
pl: inicjowanie Bazy Zaufania nie powiodło się: %s

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
pl: OSTRZEŻENIE: podano adresatów (-r) w działaniu które ich nie dotyczy

en: symmetric encryption of '%s' failed: %s
pl: szyfrowanie symetryczne „%s” nie powiodło się: %s

en: you cannot use --symmetric --encrypt with --s2k-mode 0
pl: nie można użyć --symmetric --encrypt wraz z --s2k-mode 0

en: you cannot use --symmetric --encrypt in %s mode
pl: nie można użyć --symmetric --encrypt w trybie %s

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt with --s2k-mode 0
pl: nie można użyć --symmetric --sign --encrypt wraz z --s2k-mode 0

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt in %s mode
pl: nie można użyć --symmetric --sign --encrypt w trybie %s

en: keyserver send failed: %s
pl: wysyłka do serwera kluczy nie powiodła się: %s

en: keyserver receive failed: %s
pl: odbiór z serwera kluczy nie powiódł się: %s

en: key export failed: %s
pl: eksport kluczy nie powiódł się: %s

en: export as ssh key failed: %s
pl: eksport do klucza ssh powiódł się: %s

en: keyserver search failed: %s
pl: szukanie w serwerze kluczy nie powiodło się: %s

en: keyserver refresh failed: %s
pl: odświeżenie kluczy z serwera nie powiodło się: %s

en: dearmoring failed: %s
pl: zdjęcie opakowania ASCII nie powiodło się: %s

en: enarmoring failed: %s
pl: opakowywanie ASCII nie powiodło się: %s

en: invalid hash algorithm '%s'
pl: niewłaściwy algorytm skrótu „%s”

en: error parsing key specification '%s': %s
pl: błąd analizy specyfikacji klucza „%s”: %s

en: '%s' does not appear to be a valid key ID, fingerprint or keygrip
pl: „%s” nie wygląda na prawidłowy identyfikator, odcisk ani uchwyt klucza

en: WARNING: no command supplied.  Trying to guess what you mean ...
pl: OSTRZEŻENIE: nie podano polecenia. Próba odgadnięcia zamiaru...

en: Go ahead and type your message ...
pl: Wpisz tutaj swoją wiadomość ...

en: the given certification policy URL is invalid
pl: podany URL regulaminu poświadczania jest niepoprawny

en: the given signature policy URL is invalid
pl: podany URL regulaminu podpisów jest niepoprawny

en: the given preferred keyserver URL is invalid
pl: podany preferowany URL serwera kluczy jest niepoprawny

en: |FILE|take the keys from the keyring FILE
pl: |PLIK|pobieranie kluczy ze zbioru PLIK

en: make timestamp conflicts only a warning
pl: nie traktować konfliktu datowników jako błędu

en: |FD|write status info to this FD
pl: |FD|pisanie opisu stanu do deskryptora FD

en: |ALGO|reject signatures made with ALGO
pl: |ALGO|odrzucanie podpisów wykonanych podanym ALGOrytmem

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
pl: Składnia: gpgv [opcje] [pliki] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: gpgv [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
pl: Składnia: gpgv [opcje] [pliki]
    Sprawdzanie podpisów ze znanych zaufanych kluczy

en: No help available
pl: Pomoc niedostępna

en: No help available for '%s'
pl: Brak pomocy o „%s”

en: import signatures that are marked as local-only
pl: import podpisów oznaczonych jako tylko lokalne

en: repair damage from the pks keyserver during import
pl: naprawienie uszkodzeń z serwera pks przy imporcie

en: do not clear the ownertrust values during import
pl: nieczyszczenie wartości zaufania podczas importu

en: do not update the trustdb after import
pl: nieuaktualnianie bazy zaufania po imporcie

en: enable bulk import mode
pl: włączenie trybu importu masowego

en: show key during import
pl: okazanie klucza podczas importu

en: show key but do not actually import
pl: okazanie klucza bez importowania go

en: only accept updates to existing keys
pl: przyjmowanie tylko uaktualnień istniejących kluczy

en: remove unusable parts from key after import
pl: usuwanie bezużytecznych części kluczy po imporcie

en: remove as much as possible from key after import
pl: usuwanie jak największej części kluczy po imporcie

en: ignore key-signatures which are not self-signatures
pl: ignorowanie podpisów kluczy nie będących podpisami własnymi

en: run import filters and export key immediately
pl: natychmiastowe uruchomienie filtrów importu i eksport klucza

en: assume the GnuPG key backup format
pl: przyjęcie wejścia w formacie kopii zapasowej klucza GnuPG

en: repair keys on import
pl: naprawienie kluczy przy imporcie

en: skipping block of type %d
pl: blok typu %d zostaje pominięty

en: %lu keys processed so far
pl: %lu kluczy przetworzonych do tej chwili

en: Total number processed: %lu
pl: Ogółem przetworzonych kluczy: %lu

en:     skipped PGP-2 keys: %lu
pl:     pominiętych kluczy PGP-2: %lu

en:       skipped new keys: %lu
pl:    pominiętych nowych kluczy: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
pl:           bez identyfikatora: %lu

en:               imported: %lu
pl:          dołączono do zbioru: %lu

en:              unchanged: %lu
pl:                    bez zmian: %lu

en:           new user IDs: %lu
pl:       nowych identyfikatorów: %lu

en:            new subkeys: %lu
pl:             nowych podkluczy: %lu

en:         new signatures: %lu
pl:              nowych podpisów: %lu

en:    new key revocations: %lu
pl:    nowych unieważnień kluczy: %lu

en:       secret keys read: %lu
pl:    tajnych kluczy wczytanych: %lu

en:   secret keys imported: %lu
pl:      tajnych kluczy dodanych: %lu

en:  secret keys unchanged: %lu
pl:     tajnych kluczy bez zmian: %lu

en:           not imported: %lu
pl:       nie włączono do zbioru: %lu

en:     signatures cleaned: %lu
pl:      podpisów wyczyszczonych: %lu

en:       user IDs cleaned: %lu
pl: ID użytkownika wyczyszczonych: %lu

en: WARNING: key %s contains preferences for unavailable
    algorithms on these user IDs:
pl: OSTRZEŻENIE: klucz %s zawiera preferencje dla niedostępnych
    algorytmów dla tych ID użytkownika:

en:          "%s": preference for cipher algorithm %s
pl:          „%s”: preferowany algorytm szyfru %s

en:          "%s": preference for AEAD algorithm %s
pl:          „%s”: preferowany algorytm AEAD %s

en:          "%s": preference for digest algorithm %s
pl:          „%s”: preferowany algorytm skrótu %s

en:          "%s": preference for compression algorithm %s
pl:          „%s”: preferowany algorytm kompresji %s

en: it is strongly suggested that you update your preferences and
pl: zdecydowanie sugerowane jest uaktualnienie ustawień i ponowne

en: re-distribute this key to avoid potential algorithm mismatch problems
pl: rozesłanie tego klucza w celu uniknięcia niezgodności algorytmów

en: you can update your preferences with: gpg --edit-key %s updpref save
pl: można uaktualnić swoje ustawienia poprzez: gpg --edit-key %s updpref save

en: key %s: no user ID
pl: klucz %s: brak identyfikatora użytkownika

en: key %s: %s
pl: klucz %s: %s

en: rejected by import screener
pl: odrzucony przez filtr importu

en: key %s: PKS subkey corruption repaired
pl: klucz %s: podklucz uszkodzony przez serwer został naprawiony

en: key %s: accepted non self-signed user ID "%s"
pl: klucz %s: przyjęto identyfikator nie podpisany nim samym „%s”

en: key %s: no valid user IDs
pl: klucz %s: brak poprawnych identyfikatorów użytkownika

en: this may be caused by a missing self-signature
pl: to może być spowodowane brakiem podpisu klucza nim samym

en: key %s: public key not found: %s
pl: klucz %s: brak klucza publicznego: %s

en: key %s: new key - skipped
pl: klucz %s: nowy klucz - pominięty

en: no writable keyring found: %s
pl: brak zapisywalnego zbioru kluczy: %s

en: error writing keyring '%s': %s
pl: błąd zapisu zbioru kluczy „%s”: %s

en: key %s: public key "%s" imported
pl: klucz %s: klucz publiczny „%s” wczytano do zbioru

en: key %s: doesn't match our copy
pl: klucz %s: nie zgadza się z lokalną kopią

en: key %s: "%s" 1 new user ID
pl: klucz %s: „%s” 1 nowy identyfikator użytkownika

en: key %s: "%s" %d new user IDs
pl: klucz %s: „%s” %d nowych identyfikatorów użytkownika

en: key %s: "%s" 1 new signature
pl: klucz %s: „%s” 1 nowy podpis

en: key %s: "%s" %d new signatures
pl: klucz %s: „%s” %d nowych podpisów

en: key %s: "%s" 1 new subkey
pl: klucz %s: „%s” 1 nowy podklucz

en: key %s: "%s" %d new subkeys
pl: klucz %s: „%s” %d nowych podkluczy

en: key %s: "%s" %d signature cleaned
pl: klucz %s: „%s” %d podpis wyczyszczony

en: key %s: "%s" %d signatures cleaned
pl: klucz %s: „%s” %d podpisów wyczyszczonych

en: key %s: "%s" %d user ID cleaned
pl: klucz %s: „%s” %d identyfikator użytkownika wyczyszczony

en: key %s: "%s" %d user IDs cleaned
pl: klucz %s: „%s” %d identyfikatorów użytkownika wyczyszczonych

en: key %s: "%s" not changed
pl: klucz %s: „%s” bez zmian

en: key %s: secret key imported
pl: klucz %s: klucz tajny wczytany do zbioru

en: key %s: secret key already exists
pl: klucz %s: klucz prywatny już istnieje

en: key %s: error sending to agent: %s
pl: klucz %s: błąd wysyłania do agenta: %s

en: key %s: card reference is overridden by key material
pl: klucz %s: odwołanie do karty nadpisane przez materiał klucza

note: TRANSLATORS: For a smartcard, each private key on host has a * reference (stub) to a smartcard and actual private key data * is stored on the card.  A single smartcard can have up to * three private key data.  Importing private key stub is always * skipped in 2.1, and it returns GPG_ERR_NOT_PROCESSE
en: To migrate '%s', with each smartcard, run: %s
pl: Aby zmigrować „%s”, dla każdej karty procesorowej należy uruchomić: %s

en: secret key %s: %s
pl: klucz prywatny %s: %s

en: importing secret keys not allowed
pl: wczytywanie kluczy tajnych nie jest dozwolone

en: key %s: secret key with invalid cipher %d - skipped
pl: klucz %s: klucz tajny z błędnym szyfrem %d - pominięty

en: No reason specified
pl: nie podano przyczyny

en: Key is superseded
pl: klucz został zastąpiony

en: Key has been compromised
pl: klucz został skompromitowany

en: Key is no longer used
pl: klucz nie jest już używany

en: User ID is no longer valid
pl: identyfikator użytkownika przestał być poprawny

en: reason for revocation:
pl: powód unieważnienia:

en: revocation comment:
pl: komentarz do unieważnienia:

en: key %s: no public key - can't apply revocation certificate
pl: klucz %s: brak klucza publicznego, którego dotyczy wczytany certyfikat
                  unieważnienia

en: key %s: can't locate original keyblock: %s
pl: klucz %s: brak oryginalnego bloku klucza; %s

en: key %s: can't read original keyblock: %s
pl: klucz %s: nie można odczytać oryginalnego bloku klucza: %s

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - rejected
pl: klucz %s: niepoprawny certyfikat unieważnienia: %s - odrzucony

en: key %s: "%s" revocation certificate imported
pl: klucz %s: „%s” certyfikat unieważnienia został już wczytany

en: key %s: no user ID for signature
pl: klucz %s: brak identyfikatora użytkownika do podpisu

en: key %s: unsupported public key algorithm on user ID "%s"
pl: klucz %s: algorytm asymetryczny dla id „%s” nie jest obsługiwany

en: key %s: invalid self-signature on user ID "%s"
pl: klucz %s: niepoprawny podpis na identyfikatorze „%s”

en: key %s: unsupported public key algorithm
pl: klucz %s: nieobsługiwany algorytm asymetryczny

en: key %s: invalid direct key signature
pl: klucz %s: nieprawidłowy bezpośredni podpis

en: key %s: no subkey for key binding
pl: klucz %s: brak podklucza do dowiązania

en: key %s: invalid subkey binding
pl: klucz %s: niepoprawne dowiązanie podklucza

en: key %s: removed multiple subkey binding
pl: klucz %s: usunięto wielokrotne dowiązanie podklucza

en: key %s: no subkey for key revocation
pl: klucz %s: brak podklucza, którego dotyczy unieważnienie

en: key %s: invalid subkey revocation
pl: klucz %s: niepoprawne unieważnienie podklucza

en: key %s: removed multiple subkey revocation
pl: klucz %s: usunięto wielokrotne unieważnienie podklucza

en: key %s: skipped user ID "%s"
pl: klucz %s: pominięto identyfikator użytkownika „%s”

en: key %s: skipped subkey
pl: klucz %s: podklucz pominięty

en: key %s: non exportable signature (class 0x%02X) - skipped
pl: klucz %s: podpis nieeksportowalny (klasy 0x%02X) - pominięty

en: key %s: revocation certificate at wrong place - skipped
pl: klucz %s: pominięto certyfikat unieważnienia umieszczony
                  w niewłaściwym miejscu

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - skipped
pl: klucz %s: pominięto -  niepoprawny certyfikat unieważnienia: %s

en: key %s: subkey signature in wrong place - skipped
pl: klucz %s: pominięto - podpis na podkluczu w niewłaściwym miejscu

en: key %s: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
pl: klucz %s: pominięto - nieoczekiwana klasa podpisu (0x%02X)

en: key %s: duplicated user ID detected - merged
pl: klucz %s: dołączono powtórzony identyfikator użytkownika

en: key %s: duplicated subkeys detected - merged
pl: klucz %s: wykryto powtórzone podklucze - połączono

en: WARNING: key %s may be revoked: fetching revocation key %s
pl: OSTRZEŻENIE: klucz %s mógł zostać unieważniony:
                 zapytanie o unieważniający klucz %s w serwerze kluczy

en: WARNING: key %s may be revoked: revocation key %s not present.
pl: OSTRZEŻENIE: klucz %s mógł zostać unieważniony:
                 brak unieważniającego klucza %s.

en: key %s: "%s" revocation certificate added
pl: klucz %s: „%s” dodany certyfikat unieważnienia

en: key %s: direct key signature added
pl: klucz %s: dodano bezpośredni podpis

en: error allocating memory: %s
pl: błąd przydzielania pamięci: %s

en: can't check signature with unsupported public-key algorithm (%d): %s.
pl: nie można sprawdzić podpisu z nieobsługiwanym algorytmem klucza publicznego (%d): %s.

en: can't check signature with unsupported message-digest algorithm %d: %s.
pl: nie można sprawdzić podpisu z nieobsługiwanym algorytmem skrótu %d: %s.

en:  (reordered signatures follow)
pl:  (poniżej uporządkowane podpisy)

en: key %s:
pl: klucz %s:

en: %d duplicate signature removed
     | %d duplicate signatures removed
pl[0]: %d powtórzony podpis usunięty
pl[1]: %d powtórzone podpisy usunięte
pl[2]: %d powtórzonych podpisów usuniętych

en: %d signature not checked due to a missing key
     | %d signatures not checked due to missing keys
pl[0]: %d podpis nie został sprawdzony z powodu braku klucza
pl[1]: %d podpisy nie zostały sprawdzone z powodu braku klucza
pl[2]: %d podpisów nie zostało sprawdzonych z powodu braku klucza

en: %d bad signature
     | %d bad signatures
pl[0]: %d niepoprawny podpis
pl[1]: %d niepoprawne podpisy
pl[2]: %d niepoprawnych podpisów

en: %d signature reordered
     | %d signatures reordered
pl[0]: %d podpis uporządkowany
pl[1]: %d podpisy uporządkowane
pl[2]: %d podpisów uporządkowanych

en: Warning: errors found and only checked self-signatures, run '%s' to check all signatures.
pl: Uwaga: znaleziono błędy, a sprawdzono tylko podpisy własne; uruchomienie '%s' sprawdzi wszystkie podpisy.

en: error creating keybox '%s': %s
pl: błąd tworzenia keyboksa „%s”: %s

en: error creating keyring '%s': %s
pl: błąd tworzenia zbioru kluczy „%s”: %s

en: keybox '%s' created
pl: keybox „%s” utworzony

en: keyring '%s' created
pl: zbiór kluczy „%s” został utworzony

en: keyblock resource '%s': %s
pl: zasób bloku klucza „%s”: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
pl: nie powiodła się odbudowa bufora bazy: %s

en: [revocation]
pl: [unieważnienie]

en: [self-signature]
pl: [podpis klucza nim samym]

en: Please decide how far you trust this user to correctly verify other users' keys
    (by looking at passports, checking fingerprints from different sources, etc.)
pl: Zastanów się jak bardzo ufasz temu użytkownikowi w kwestii sprawdzania
    tożsamości innych użytkowników (czy sprawdzi on odciski kluczy pobrane
    z różnych źródeł, dokumenty potwierdzające tożsamość, itd.).

en:   %d = I trust marginally
pl:   %d = mam ograniczone zaufanie

en:   %d = I trust fully
pl:   %d = mam pełne zaufanie

en: Please enter the depth of this trust signature.
    A depth greater than 1 allows the key you are signing to make
    trust signatures on your behalf.
pl: Proszę wpisać poziom tego podpisu zaufania.
    Poziom wyższy niż 1 umożliwia używanie podpisywanego właśnie klucza
    do wykonywania zaufanych podpisów w twoim imieniu.

en: Please enter a domain to restrict this signature, or enter for none.
pl: Proszę wpisać domenę ograniczającą ten podpis lub Enter dla żadnej.

en: Skipping user ID "%s", which is not a text ID.
pl: Pominięto identyfikator użytkownika „%s” nie będący identyfikatorem tekstowym.

en: User ID "%s" is revoked.
pl: Identyfikator użytkownika „%s” został unieważniony.

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz podpisać? (t/N)

en:   Unable to sign.
pl:  Nie da się złożyć podpisu.

en: User ID "%s" is expired.
pl: Identyfikator użytkownika „%s” przekroczył swój termin ważności.

en: User ID "%s" is not self-signed.
pl: Identyfikator „%s” nie jest podpisany swoim kluczem.

en: User ID "%s" is signable.
pl: Identyfikator użytkownika „%s” jest podpisywalny.

en: Sign it? (y/N)
pl: Podpisać go? (t/N)

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
pl: Podpis klucza nim samym na „%s”
    jest podpisem złożonym przez PGP 2.x.

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
pl: Czy chcesz zamienić go na podpis OpenPGP? (t/N)

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
pl: Twój podpis na „%s”
    przekroczył datę ważności.

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
pl: Czy chcesz zastąpić przeterminowany podpis nowym? (t/N)

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
pl: Twój podpis na „%s”
    jest podpisem prywatnym (lokalnym).

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
pl: Czy chcesz zamienić go na pełny, publiczny, eksportowalny podpis? (t/N)

en: "%s" was already locally signed by key %s
pl: „%s” jest już lokalnie podpisany kluczem %s

en: "%s" was already signed by key %s
pl: „%s” jest już podpisany kluczem %s

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz to podpisać jeszcze raz? (t/N)

en: Nothing to sign with key %s
pl: Nie ma nic do podpisania kluczem %s

en: This key has expired!
pl: Data ważności tego klucza upłynęła!

en: This key is due to expire on %s.
pl: Ważność tego klucza wygasa %s.

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
pl: Czy chcesz żeby ważność Twojego podpisu wygasała w tej samej chwili? (T/n)

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
pl: Jak dokładnie została przez Ciebie sprawdzona tożsamość tej osoby?
    Jeśli nie wiesz co odpowiedzieć, podaj „0”.

en:    (0) I will not answer.%s
pl:    (0) Nie odpowiem na to pytanie. %s

en:    (1) I have not checked at all.%s
pl:    (1) W ogóle nie.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
pl:    (2) Pobieżnie.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
pl:    (3) Bardzo dokładnie.%s

en: Your selection? (enter '?' for more information):
pl: Wybór („?” podaje więcej informacji):

en: Are you sure that you want to sign this key with your
    key "%s" (%s)
pl: Czy jesteś naprawdę pewien, że chcesz podpisać ten klucz
    swoim kluczem „%s” (%s)

en: This will be a self-signature.
pl: To będzie podpis klucza nim samym.

en: WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
pl: OSTRZEŻENIE: podpis nie zostanie oznaczony jako prywatny (nieeksportowalny).

en: WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
pl: OSTRZEŻENIE: podpis nie zostanie oznaczony jako nie podlegający unieważnieniu.

en: The signature will be marked as non-exportable.
pl: Podpis zostanie oznaczony jako prywatny (nieeksportowalny).

en: The signature will be marked as non-revocable.
pl: Podpis zostanie oznaczony jako nie podlegający unieważnieniu.

en: I have not checked this key at all.
pl: Tożsamość użytkownika nie została w ogóle sprawdzona.

en: I have checked this key casually.
pl: Tożsamość użytkownika została sprawdzona pobieżnie.

en: I have checked this key very carefully.
pl: Tożsamość użytkownika została dokładnie sprawdzona.

en: Really sign? (y/N)
pl: Czy na pewno podpisać? (t/N)

en: signing failed: %s
pl: złożenie podpisu nie powiodło się: %s

en: Key has only stub or on-card key items - no passphrase to change.
pl: Klucz ma tylko zaślepkę albo elementy na karcie - nie ma hasła do zmiany.

en: key %s: error changing passphrase: %s
pl: klucz %s: błąd podczas zmiany hasła: %s

en: save and quit
pl: zapis zmian i wyjście

en: show key fingerprint
pl: okazanie odcisku klucza

en: show the keygrip
pl: okazanie uchwytu klucza

en: list key and user IDs
pl: lista kluczy i identyfikatorów użytkownika

en: select user ID N
pl: wybór identyfikatora użytkownika N

en: select subkey N
pl: wybór podklucza N

en: check signatures
pl: sprawdzenie podpisów

en: sign selected user IDs [* see below for related commands]
pl: złożenie podpisu na wybranych identyfikatorach użytkownika [* poniżej powiązane polecenia]

en: sign selected user IDs locally
pl: złożenie prywatnego (lokalnego) podpisu na wybranych identyfikatorach użytkownika

en: sign selected user IDs with a trust signature
pl: podpisanie wybranych identyfikatorów użytkownika sygnaturą zaufania

en: sign selected user IDs with a non-revocable signature
pl: podpisanie wybranych identyfikatorów użytkownika sygnaturą nie podlegającą unieważnieniu

en: add a user ID
pl: dodanie nowego identyfikatora użytkownika do klucza

en: add a photo ID
pl: dodanie zdjęcia użytkownika do klucza

en: delete selected user IDs
pl: usunięcie wybranych identyfikatorów użytkownika z klucza

en: add a subkey
pl: dodanie podklucza

en: add a key to a smartcard
pl: dodanie klucza do karty procesorowej

en: move a key to a smartcard
pl: przeniesienie klucza na kartę procesorową

en: convert a key to TPM form using the local TPM
pl: przekształcenie klucza do postaci TPM przy użyciu lokalnego TPM

en: move a backup key to a smartcard
pl: przeniesienie klucza zapasowego na kartę procesorową

en: delete selected subkeys
pl: usunięcie wybranych podkluczy

en: add a revocation key
pl: dodanie klucza unieważniającego

en: add an additional decryption subkey
pl: dodanie dodatkowego podklucza do odszyfrowywania

en: delete signatures from the selected user IDs
pl: usunięcie podpisów z wybranych identyfikatorów użytkownika

en: change the expiration date for the key or selected subkeys
pl: zmiana daty wygaśnięcia dla klucza lub wybranych podkluczy

en: flag the selected user ID as primary
pl: oznaczenie wybranego identyfikatora użytkownika jako głównego

en: list preferences (expert)
pl: ustawienia (zaawansowane)

en: list preferences (verbose)
pl: rozbudowana lista ustawień

en: set preference list for the selected user IDs
pl: ustawienie listy preferencji dla wybranych identyfikatorów użytkownika

en: set the preferred keyserver URL for the selected user IDs
pl: ustawienie URL-a preferowanego serwera kluczy dla wybranych identyfikatorów użytkownika

en: set a notation for the selected user IDs
pl: ustawienie adnotacji dla wybranych identyfikatorów użytkownika

en: change the passphrase
pl: zmiana hasła klucza

en: change the ownertrust
pl: zmiana zaufania właściciela

en: revoke signatures on the selected user IDs
pl: unieważnienie podpisów na wybranych identyfikatorach użytkownika

en: revoke selected user IDs
pl: unieważnienie wybranych identyfikatorów użytkownika

en: revoke key or selected subkeys
pl: unieważnienie klucza lub wybranych podkluczy

en: enable key
pl: włączenie klucza do użycia

en: disable key
pl: wyłączenie klucza z użycia

en: show selected photo IDs
pl: okazanie wybranych identyfikatorów - zdjęć

en: compact unusable user IDs and remove unusable signatures from key
pl: zagęszczanie bezużytecznych ID użytkowników i usuwanie bezużytecznych podpisów z kluczy

en: compact unusable user IDs and remove all signatures from key
pl: zagęszczanie bezużytecznych ID użytkowników i usuwanie wszystkich podpisów z kluczy

en: Secret key is available.
pl: Dostępny jest klucz tajny.

en: Secret subkeys are available.
pl: Dostępne są podklucze tajne.

en: Note: the local copy of the secret key will only be deleted with "save".
pl: Uwaga: kopia lokalna klucza tajnego będzie usunięta tylko z "save".

en: Need the secret key to do this.
pl: Do wykonania tej operacji potrzebny jest klucz tajny.

en: * The 'sign' command may be prefixed with an 'l' for local signatures (lsign),
      a 't' for trust signatures (tsign), an 'nr' for non-revocable signatures
      (nrsign), or any combination thereof (ltsign, tnrsign, etc.).
pl: * Polecenie „sign” można poprzedzić „l” dla lokalnych sygnatur (lsign),
      „t” dla sygnatur zaufania (tsign) albo „nr” dla sygnatur nie
      podlegających unieważnieniu (nrsign), albo dowolną ich kombinacją (ltsign,
      tnrsign itd.).

en: Key is revoked.
pl: Klucz unieważniony.

en: Really sign all text user IDs? (y/N)
pl: Czy na pewno podpisać wszystkie tekstowe identyfikatory użytkownika? (t/N)

en: Really sign all user IDs? (y/N)
pl: Czy na pewno podpisać wszystkie identyfikatory użytkownika? (t/N)

en: Hint: Select the user IDs to sign
pl: Podpowiedź: wybierz identyfikatory użytkownika do podpisania.

en: Unknown signature type '%s'
pl: Nieznany rodzaj podpisu „%s”

en: You must select at least one user ID.
pl: Musisz wybrać co najmniej jeden identyfikator użytkownika.

en: (Use the '%s' command.)
pl: (Należy użyć polecenia „%s”.)

en: You can't delete the last user ID!
pl: Nie możesz usunąć ostatniego identyfikatora użytkownika!

en: Really remove all selected user IDs? (y/N)
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie wybrane identyfikatory użytkownika? (t/N)

en: Really remove this user ID? (y/N)
pl: Czy na pewno usunąć ten identyfikator użytkownika? (t/N)

note: TRANSLATORS: Please take care: This is about moving the key and not about removing it.
en: Really move the primary key? (y/N)
pl: Czy na pewno przenieść główny klucz (t/N)

en: You must select exactly one key.
pl: Musisz wybrać dokładnie jeden klucz.

en: Command expects a filename argument
pl: Polecenie oczekuje argumentu będącego nazwą pliku

en: Can't open '%s': %s
pl: Nie można otworzyć „%s”: %s

en: Error reading backup key from '%s': %s
pl: Błąd podczas odczytu klucza zapasowego z „%s”: %s

en: You must select at least one key.
pl: Musisz wybrać co najmniej jeden klucz.

en: Do you really want to delete the selected keys? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane klucze? (t/N)

en: Do you really want to delete this key? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten klucz? (t/N)

en: Really revoke all selected user IDs? (y/N)
pl: Czy na pewno unieważnić wszystkie wybrane identyfikatory użytkownika? (t/N)

en: Really revoke this user ID? (y/N)
pl: Czy na pewno unieważnić ten identyfikator użytkownika? (t/N)

en: Do you really want to revoke the entire key? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić cały klucz? (t/N)

en: Do you really want to revoke the selected subkeys? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić wybrane podklucze? (t/N)

en: Do you really want to revoke this subkey? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić ten podklucz? (t/N)

en: Owner trust may not be set while using a user provided trust database
pl: Zaufanie użytkownika nie może być ustawione podczas używania bazy zaufania
    dostarczonej przez użytkownika

en: Set preference list to:
pl: Ustawienie listy ustawień na:

en: Really update the preferences for the selected user IDs? (y/N)
pl: Czy na pewno uaktualnić ustawienia dla wybranych identyfikatorów? (t/N)

en: Really update the preferences? (y/N)
pl: Czy na pewno uaktualnić ustawienia? (t/N)

en: Save changes? (y/N)
pl: Zapisać zmiany? (t/N)

en: Quit without saving? (y/N)
pl: Wyjść bez zapisania zmian? (t/N)

en: deleting copy of secret key failed: %s
pl: usunięcie kopii klucza tajnego nie powiodło się: %s

en: Key not changed so no update needed.
pl: Klucz nie został zmieniony więc zapis zmian nie jest konieczny.

en: cannot revoke the last valid user ID.
pl: nie można unieważnić ostatniego identyfikatora użytkownika.

en: revoking the user ID failed: %s
pl: unieważnienie identyfikatora użytkownika nie powiodło się: %s

en: setting the primary user ID failed: %s
pl: ustawienie głównego identyfikatora użytkownika nie powiodło się: %s

en: "%s" is not a fingerprint
pl: „%s” nie jest odciskiem

en: "%s" is not the primary fingerprint
pl: „%s” nie jest głównym odciskiem

en: Invalid user ID '%s': %s
pl: Błędny identyfikator użytkownika „%s”: %s

en: No matching user IDs.
pl: Brak pasującego identyfikatora użytkownika.

en: Nothing to sign.
pl: Nie ma nic do podpisania.

en: Not signed by you.
pl: Nie podpisane przez ciebie.

en: revoking the key signature failed: %s
pl: unieważnienie podpisu klucza nie powiodło się: %s

en: '%s' is not a valid expiration time
pl: „%s” nie jest poprawnym czasem wygaśnięcia

en: "%s" is not a proper fingerprint
pl: „%s” nie jest właściwym odciskiem

en: subkey "%s" not found
pl: podklucz „%s” nie został odnaleziony

en: Preferred keyserver:
pl: Preferowany serwer kluczy:

en: Notations:
pl: Adnotacje:

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
pl: Klucze PGP 2.x nie zawierają opisu ustawień.

en: The following key was revoked on %s by %s key %s
pl: Ten klucz został unieważniony %s przez klucz użytkownika %s %s

en: This key may be revoked by %s key %s
pl: Klucz może zostać unieważniony przez klucz %s użytkownika %s

en: (sensitive)
pl: (poufne)

en: created: %s
pl: utworzono: %s

en: revoked: %s
pl: unieważniono: %s

en: expired: %s
pl: wygasł: %s

en: expires: %s
pl: wygasa: %s

en: usage: %s
pl: użycie: %s

en: card-no:
pl: nr-karty:

en: trust: %s
pl: zaufanie: %s

en: validity: %s
pl: poprawność: %s

en: This key has been disabled
pl: Ten klucz został wyłączony z użytku

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
pl: Pokazana wartość wiarygodności klucza może być niepoprawna,
    dopóki program nie zostanie uruchomiony ponownie.

en: revoked
pl: unieważniony

en: expired
pl: wygasł

en: WARNING: no user ID has been marked as primary.  This command may
                  cause a different user ID to become the assumed primary.
pl: OSTRZEŻENIE: żaden identyfikator użytkownika nie został oznaczony explicite
                 jako główny. Wykonanie tego polecenie może więc spowodować
                 wyświetlanie innego identyfikatora jako domyślnego głównego.

en: WARNING: Your encryption subkey expires soon.
pl: OSTRZEŻENIE: podklucz do szyfrowania wkrótce wygaśnie.

en: You may want to change its expiration date too.
pl: Może warto także zmienić jego datę ważności.

en: WARNING: No valid encryption subkey left over.
pl: OSTRZEŻENIE: nie pozostawiono poprawnego podklucza do szyfrowania.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
pl: OSTRZEŻENIE: To jest klucz PGP wersji 2. Dodanie zdjęcia spowoduje, że
                 niektóre wersje przestaną go rozumieć.

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
pl: Czy dalej chcesz je dodać? (t/N)

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
pl: Do klucza dla PGP 2.x nie można dodać zdjęcia.

en: Such a user ID already exists on this key!
pl: Taki identyfikator użytkownika już istnieje na tym kluczu!

en: Delete this good signature? (y/N/q)
pl: Usunąć ten poprawny podpis? (t/N/w)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
pl: Usunąć ten niepoprawny podpis? (t/N/w)

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
pl: Usunąć ten nieznany podpis? (t/N/w)

en: Really delete this self-signature? (y/N)
pl: Na pewno usunąć ten podpis klucza nim samym? (t/N)

en: Deleted %d signature.
     | Deleted %d signatures.
pl[0]: %d podpis usunięty.
pl[1]: %d podpisy usunięte.
pl[2]: %d podpisów usuniętych.

en: Nothing deleted.
pl: Nic nie zostało usunięte.

en: invalid
pl: niepoprawny

en: User ID "%s" compacted: %s
pl: Identyfikator użytkownika „%s” upakowany: %s

en: User ID "%s": %d signature removed
     | User ID "%s": %d signatures removed
pl[0]: Identyfikator użytkownika „%s”: %d podpis usunięty
pl[1]: Identyfikator użytkownika „%s”: %d podpisy usunięte
pl[2]: Identyfikator użytkownika „%s”: %d podpisów usuniętych

en: User ID "%s": already minimized
pl: Identyfikator użytkownika „%s”: już zmniejszony.

en: User ID "%s": already clean
pl: Identyfikator użytkownika „%s”: już czysty.

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
pl: OSTRZEŻENIE: To jest klucz PGP wersji 2.x. Wyznaczenie mu klucza
                 unieważniającego spowoduje, że niektóre wersje PGP przestaną
                 go rozumieć.

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
pl: Do klucza dla PGP 2.x nie można wyznaczyć klucza unieważniającego.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
pl: Podaj identyfikator klucza unieważniającego:

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
pl: klucza PGP 2.x nie można wyznaczyć jako unieważniającego

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
pl: nie można wyznaczyć klucza do unieważniania jego samego

en: this key has already been designated as a revoker
pl: ten klucz został już uznany kluczem unieważniającym

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
pl: OSTRZEŻENIE: nie można cofnąć wyznaczenia klucza jako unieważniającego!

en: Are you sure you want to appoint this key as a designated revoker? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz wyznaczyć ten klucz jako unieważniający? (t/N)

en: Enter the fingerprint of the additional decryption subkey:
pl: Wprowadź odcisk klucza dodatkowego podklucza do odszyfrowywania:

en: Did you specify the fingerprint of a subkey?
pl: Czy podano odcisk podklucza?

en: key "%s" is already on this keyblock
pl: klucz „%s” jest już w tym bloku kluczy

en: Are you sure you want to change the expiration time for multiple subkeys? (y/N)
pl: Czy na pewno zmienić datę ważności dla wielu podkluczy? (t/N)

en: Changing expiration time for a subkey.
pl: Zmiana daty ważności podklucza.

en: Changing expiration time for the primary key.
pl: Zmiana daty ważności głównego klucza.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
pl: Nie można zmienić daty ważności klucza w wersji 3.

en: Changing usage of a subkey.
pl: Zmiana zastosowań podklucza.

en: Changing usage of the primary key.
pl: Zmiana zastosowań klucza głównego.

en: signing subkey %s is already cross-certified
pl: podklucz podpisujący %s jest już skrośnie podpisany

en: subkey %s does not sign and so does not need to be cross-certified
pl: podklucz %s nie jest podpisujący, więc nie musi być skrośnie podpisany

en: Please select exactly one user ID.
pl: Proszę wybrać dokładnie jeden identyfikator użytkownika.

en: skipping v3 self-signature on user ID "%s"
pl: podpis w wersji 3 na identyfikatorze „%s” zostaje pominięty

en: Enter your preferred keyserver URL:
pl: Podaj preferowany URL serwera kluczy:

en: Are you sure you want to replace it? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz go zastąpić? (t/N)

en: Are you sure you want to delete it? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz go usunąć? (t/N)

en: Enter the notation:
pl: Adnotacje:

en: Proceed? (y/N)
pl: Kontynuować? (t/N)

en: No user ID with index %d
pl: Brak identyfikatora użytkownika o numerze %d.

en: No user ID with hash %s
pl: Brak identyfikatora użytkownika o skrócie %s

en: No subkey with key ID '%s'.
pl: Brak podklucza o identyfikatorze „%s”.

en: No subkey with index %d
pl: Brak podklucza o numerze %d.

en: user ID: "%s"
pl: identyfikator użytkownika: „%s”

en: signed by your key %s on %s%s%s
pl: podpisany twoim kluczem %s w %s%s%s

en:  (non-exportable)
pl:  (podpis nieeksportowalny)

en: This signature expired on %s.
pl: Ważność tego klucza wygasła %s.

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
pl: Czy dalej chcesz go unieważnić? (t/N)

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
pl: Stworzyć certyfikat unieważnienia tego podpisu? (t/N)

en: You have signed these user IDs on key %s:
pl: Te identyfikatory na kluczu %s są podpisane przez Ciebie:

en:  (non-revocable)
pl:  (podpis nieunieważnialny)

en: revoked by your key %s on %s
pl: unieważniony przez twój klucz %s w %s

en: You are about to revoke these signatures:
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić te podpisy:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
pl: Na pewno utworzyć certyfikaty unieważnienia ? (t/N)

en: no secret key
pl: brak klucza tajnego

en: tried to revoke a non-user ID: %s
pl: próba unieważnienia identyfikatora nie odnoszącego się do użytkownika: %s

en: user ID "%s" is already revoked
pl: identyfikator użytkownika „%s” został już unieważniony

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
pl: OSTRZEŻENIE: identyfikator użytkownika podpisany za %d sekund (w przyszłości)

en: Cannot revoke the last valid user ID.
pl: Nie można unieważnić ostatniego poprawnego identyfikatora użytkownika.

en: Key %s is already revoked.
pl: Klucz %s jest już unieważniony.

en: Subkey %s is already revoked.
pl: Podklucz %s jest już unieważniony.

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key %s (uid %d)
pl: Wyświetlanie zdjęcia w formacie %s o rozmiarze %ld bajtów dla klucza %s (id %d).

en: invalid value for option '%s'
pl: błędna wartość dla opcji „%s”

en: preference '%s' duplicated
pl: ustawienie „%s” powtarza się

en: too many cipher preferences
pl: zbyt wiele ustawień szyfru

en: too many digest preferences
pl: zbyt wiele ustawień funkcji skrótu

en: too many compression preferences
pl: zbyt wiele ustawień kompresji

en: too many AEAD preferences
pl: zbyt dużo ustawień AEAD

en: invalid item '%s' in preference string
pl: niewłaściwy element „%s” w tekście ustawień

en: writing direct signature
pl: zapis podpisu bezpośredniego

en: writing self signature
pl: zapis podpisu klucza nim samym

en: writing key binding signature
pl: zapis podpisu wiążącego klucz

en: keysize invalid; using %u bits
pl: niewłaściwa długość klucza; wykorzystano %u bitów

en: keysize rounded up to %u bits
pl: rozmiar klucza zaokrąglony w górę do %u bitów

en: WARNING: some OpenPGP programs can't handle a DSA key with this digest size
pl: OSTRZEŻENIE: niektóre programy OpenPGP nie potrafią obsłużyć klucza RSA o tej długości skrótu

en: Sign
pl: Podpisywanie

en: Certify
pl: Certyfikowanie

en: Encrypt
pl: Szyfrowanie

en: Authenticate
pl: Uwierzytelnianie

note: TRANSLATORS: Please use only plain ASCII characters for the * translation.  If this is not possible use single digits.  The * string needs to 8 bytes long. Here is a description of the * functions: * *   s = Toggle signing capability *   e = Toggle encryption capability *   a = Toggle authentication
en: SsEeAaQq
pl: PpSsUuZz

en: Possible actions for this %s key:
pl: Możliwe akcje dla tego klucza %s:

en: Current allowed actions:
pl: Aktualnie dopuszczalne akcje:

en:    (%c) Toggle the sign capability
pl:    (%c) Przełączenie możliwości podpisywania

en:    (%c) Toggle the encrypt capability
pl:    (%c) Przełączenie możliwości szyfrowania

en:    (%c) Toggle the authenticate capability
pl:    (%c) Przełączenie możliwości uwierzytelniania

en:    (%c) Finished
pl:    (%c) Zakończenie

en:    (%d) RSA and RSA%s
pl:    (%d) RSA i RSA%s

en:    (%d) DSA and Elgamal%s
pl:    (%d) DSA i Elgamala%s

en:    (%d) DSA (sign only)%s
pl:    (%d) DSA (tylko do podpisywania)%s

en:    (%d) RSA (sign only)%s
pl:    (%d) RSA (tylko do podpisywania)%s

en:    (%d) Elgamal (encrypt only)%s
pl:    (%d) Elgamala (tylko do szyfrowania)%s

en:    (%d) RSA (encrypt only)%s
pl:    (%d) RSA (tylko do szyfrowania)%s

en:    (%d) DSA (set your own capabilities)%s
pl:    (%d) DSA (możliwości do ustawienia)%s

en:    (%d) RSA (set your own capabilities)%s
pl:    (%d) RSA (możliwości do ustawienia)%s

en:    (%d) ECC (sign and encrypt)%s
pl:    (%d) ECC (podpisywanie i szyfrowanie)%s

en:  *default*
pl:  *domyślne*

en:   (%d) ECC (sign only)
pl:   (%d) ECC (tylko do podpisywania)

en:   (%d) ECC (set your own capabilities)%s
pl:   (%d) ECC (możliwości do ustawienia)%s

en:   (%d) ECC (encrypt only)%s
pl:   (%d) ECC (tylko do szyfrowania)%s

en:   (%d) Existing key%s
pl:   (%d) Istniejący klucz%s

en:   (%d) Existing key from card%s
pl:   (%d) Istniejący klucz z karty%s

en: Enter the keygrip:
pl: Uchwyt klucza:

en: Not a valid keygrip (expecting 40 hex digits)
pl: Nieprawidłowy uchwyt klucza (oczekiwano 40 cyfr szesnastkowych)

en: No key with this keygrip
pl: Brak klucza o tym uchwycie

en: error reading the card: %s
pl: błąd odczytu karty: %s

en: Serial number of the card: %s
pl: Numer seryjny karty: %s

en: Available keys:
pl: Dostępne klucze:

en: rounded to %u bits
pl: zaokrąglono do %u bitów

en: %s keys may be between %u and %u bits long.
pl: Klucze %s będą miały od %u do %u bitów długości.

en: What keysize do you want for the subkey? (%u)
pl: Jakiej długości podklucz wygenerować? (%u)

en: Requested keysize is %u bits
pl: Żądana długość klucza to %u bitów.

en: Please select which elliptic curve you want:
pl: Proszę wybrać rodzaj krzywej eliptycznej:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
pl: Okres ważności klucza.
             0 = klucz nie ma określonego terminu ważności
          <n>  = termin ważności klucza upływa za n dni
          <n>w = termin ważności klucza upływa za n tygodni
          <n>m = termin ważności klucza upływa za n miesięcy
          <n>y = termin ważności klucza upływa za n lat

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
pl: Okres ważności podpisu.
             0 = klucz nie ma określonego terminu ważności
          <n>  = termin ważności podpisu upływa za n dni
          <n>w = termin ważności podpisu upływa za n tygodni
          <n>m = termin ważności podpisu upływa za n miesięcy
          <n>y = termin ważności podpisu upływa za n lat

en: Key is valid for? (0)
pl: Okres ważności klucza? (0)

en: Signature is valid for? (%s)
pl: Okres ważności podpisu? (%s)

en: invalid value
pl: niepoprawna wartość

en: Key does not expire at all
pl: Klucz nie wygaśnie w ogóle

en: Signature does not expire at all
pl: Podpis nie wygaśnie w ogóle

en: Key expires at %s
pl: Klucz traci ważność %s

en: Signature expires at %s
pl: Ważność podpisu wygasa %s

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
pl: Twój system nie potrafi pokazać daty po roku 2038.
    Niemniej daty do roku 2106 będą poprawnie obsługiwane.

en: Is this correct? (y/N)
pl: Czy wszystko się zgadza (t/N)?

en: 
    GnuPG needs to construct a user ID to identify your key.
pl: 
    GnuPG musi utworzyć identyfikator użytkownika do identyfikacji klucza.

note: TRANSLATORS: This string is in general not anymore used but you should keep your existing translation.  In case the new string is not translated this old string will be used.
en: 
    You need a user ID to identify your key; the software constructs the user ID
    from the Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
pl: 
    Należy podać identyfikator użytkownika, aby można było rozpoznać klucz;
    program złoży go z podanego imienia i nazwiska, komentarza i adresu poczty
    elektronicznej. Będzie on miał, na przykład, taką postać:
        "Tadeusz Żeleński (Boy) <tzb@ziemianska.pl>"

en: Real name:
pl: Imię i nazwisko:

en: Invalid character in name
pl: Niewłaściwy znak w imieniu lub nazwisku

en: The characters '%s' and '%s' may not appear in name
pl: Znaki „%s” i „%s” nie mogą występować w inieniu ani nazwisku

en: Email address:
pl: Adres poczty elektronicznej:

en: Not a valid email address
pl: To nie jest poprawny adres poczty elektronicznej

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Invalid character in comment
pl: Niewłaściwy znak w komentarzu

en: You are using the '%s' character set.
pl: Używany zestaw znaków: „%s”.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
pl: Twój identyfikator użytkownika będzie wyglądał tak:
        "%s"

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
pl: Nie należy umieszczać adresu poczty elektronicznej w polu nazwiska czy
    komentarza.

en: Such a user ID already exists on this key!
pl: Taki identyfikator użytkownika już istnieje na tym kluczu!

note: TRANSLATORS: These are the allowed answers in lower and uppercase.  Below you will find the matching string which should be translated accordingly and the letter changed to match the one in the answer string. n = Change name c = Change comment e = Change email o = Okay (ready, continue) q = Quit
en: NnCcEeOoQq
pl: IiKkEeDdWw

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
pl: Zmienić (I)mię/nazwisko, (K)omentarz, adres (E)mail, czy (W)yjść?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
pl: Zmienić (I)mię/nazwisko, (K)omentarz, adres (E)mail, przejść (D)alej,
    czy (W)yjść z programu?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (Q)uit?
pl: Zmienić (I)mię/nazwisko, adres (E)mail, czy (W)yjść?

en: Change (N)ame, (E)mail, or (O)kay/(Q)uit?
pl: Zmienić (I)mię/nazwisko, adres (E)mail, przejść (D)alej,
    czy (W)yjść z programu?

en: Please correct the error first
pl: Najpierw trzeba poprawić ten błąd

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
pl: Musimy wygenerować dużo losowych bajtów. Dobrym pomysłem aby pomóc komputerowi
    podczas generowania liczb pierwszych jest wykonywanie w tym czasie innych
    działań (pisanie na klawiaturze, poruszanie myszką, odwołanie się do dysków);
    dzięki temu generator liczb losowych ma możliwość zebrania odpowiedniej ilości
    entropii.

en: WARNING: v4 is specified, but overridden by v5.
pl: UWAGA: określono wersję 4, ale została nadpisana przez 5.

en: Key generation failed: %s
pl: Generowanie klucza nie powiodło się: %s

en: About to create a key for:
        "%s"
pl: Będzie tworzony klucz dla:
        „%s”

en: Continue? (Y/n)
pl: Kontynuować? (T/n)

en: A key for "%s" already exists
pl: klucz dla „%s” już istnieje

en: Create anyway? (y/N)
pl: Utworzyć klucz mimo to? (t/N)

en: creating anyway
pl: tworzenie mimo to

en: Note: Use "%s %s" for a full featured key generation dialog.
pl: Uwaga: pełną funkcjonalność generowania klucza można uzyskać przez „%s %s”.

en: Key generation canceled.
pl: Procedura generowania klucza została anulowana.

en: can't create backup file '%s': %s
pl: nie można utworzyć pliku kopii zapasowej „%s”: %s

en: Note: backup of card key saved to '%s'
pl: Uwaga: kopia zapasowa klucza karty zapisana do „%s”

en: writing public key to '%s'
pl: zapis klucza publicznego w „%s”

en: no writable public keyring found: %s
pl: brak zapisywalnego zbioru kluczy publicznych: %s

en: error writing public keyring '%s': %s
pl: błąd podczas zapisu zbioru kluczy publicznych „%s”: %s

en: public and secret key created and signed.
pl: klucz publiczny i prywatny (tajny) zostały utworzone i podpisane.

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a subkey for this purpose.
pl: Ten klucz nie może być wykorzystany do szyfrowania. Komendą "--edit-key"
    można dodać do niego podklucz szyfrujący.

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
pl: klucz został stworzony %lu sekundę w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni, lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
pl: klucz został stworzony %lu sekund w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni, lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: Note: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
pl: Uwaga: tworzenie podkluczy dla kluczy wersji 3 jest niezgodne z OpenPGP.

en: Secret parts of primary key are not available.
pl: Część tajna głównego klucza jest niedostępna.

en: Secret parts of primary key are stored on-card.
pl: Część tajna głównego klucza jest zapisana na karcie.

en: Really create? (y/N)
pl: Czy na pewno utworzyć? (t/N)

en: never
pl: nigdy

en: Digest:
pl: Skrót:

en: Features:
pl: Ustawienia:

en: Keyserver no-modify
pl: no-modify dla serwera kluczy

en: Critical signature policy:
pl: Krytyczny regulamin podpisu:

en: Signature policy:
pl: Regulamin podpisu:

en: Critical preferred keyserver:
pl: Krytyczny preferowany serwer kluczy:

en: Critical signature notation:
pl: Krytyczne adnotacje podpisu:

en: Signature notation:
pl: Adnotacje podpisu:

en: %d good signature
     | %d good signatures
pl[0]: %d poprawny podpis
pl[1]: %d poprawne podpisy
pl[2]: %d poprawnych podpisów

en: %d signature not checked due to an error
     | %d signatures not checked due to errors
pl[0]: %d podpis nie został sprawdzony z powodu błędu
pl[1]: %d podpisy nie został sprawdzone z powodu błędu
pl[2]: %d podpisów nie zostało sprawdzonych z powodu błędu

en: Warning: %lu key skipped due to its large size
     | Warning: %lu keys skipped due to their large sizes
pl[0]: Ostrzeżenie: %lu klucz pominięto z powodu dużego rozmiaru
pl[1]: Ostrzeżenie: %lu klucze pominięto z powodu dużego rozmiaru
pl[2]: Ostrzeżenie: %lu kluczy pominięto z powodu dużego rozmiaru

en: Keyring
pl: Zbiór kluczy

en: Primary key fingerprint:
pl: Odcisk klucza głównego:

en:      Subkey fingerprint:
pl:       Odcisk podklucza:

note: TRANSLATORS: this should fit into 24 bytes so that the * fingerprint data is properly aligned with the user ID
en:  Primary key fingerprint:
pl:  Odcisk klucza głównego:

en:       Subkey fingerprint:
pl:        Odcisk podklucza:

en:       Key fingerprint =
pl:        Odcisk klucza =

en:       Card serial no. =
pl:     Nr seryjny karty =

en: caching keyring '%s'
pl: buforowanie zbioru kluczy „%s”

en: %lu keys cached so far (%lu signature)
     | %lu keys cached so far (%lu signatures)
pl[0]: %lu kluczy zbuforowano do tej pory (%lu podpis)
pl[1]: %lu kluczy zbuforowano do tej pory (%lu podpisy)
pl[2]: %lu kluczy zbuforowano do tej pory (%lu podpisów)

en: %lu key cached | %lu keys cached
pl[0]: %lu klucz zbuforowany
pl[1]: %lu klucze zbuforowane
pl[2]: %lu kluczy zbuforowanych

en:  (%lu signature)
     |  (%lu signatures)
pl[0]:  (%lu podpis)
pl[1]:  (%lu podpisy)
pl[2]:  (%lu podpisów)

en: %s: keyring created
pl: %s: zbiór kluczy utworzony

en: override proxy options set for dirmngr
pl: nadpisanie zbioru opcji proxy dla dirmngr

en: include revoked keys in search results
pl: włączenie unieważnionych kluczy do wyników wyszukiwania

en: include subkeys when searching by key ID
pl: włączenie podkluczy przy poszukiwaniu po ID klucza

en: override timeout options set for dirmngr
pl: nadpisanie zbioru opcji limitu czasu dla dirmngr

en: automatically retrieve keys when verifying signatures
pl: automatyczne pobieranie kluczy przy sprawdzaniu podpisów

en: honor the preferred keyserver URL set on the key
pl: honorowanie URL-a preferowanego serwera kluczy ustawionego w kluczu

en: disabled
pl: wyłączony

en: Enter number(s), N)ext, or Q)uit >
pl: Wprowadź numer(y), N)astępny lub Q)uit >

en: invalid keyserver protocol (us %d!=handler %d)
pl: niepoprawny protokół serwera kluczy (nasz %d != moduł obsługi %d)

en: "%s" not a key ID: skipping
pl: „%s” nie jest identyfikatorem klucza - pominięto

en: refreshing %d key from %s
     | refreshing %d keys from %s
pl[0]: odświeżanie %d klucza z %s
pl[1]: odświeżanie %d kluczy z %s
pl[2]: odświeżanie %d kluczy z %s

en: WARNING: unable to refresh key %s via %s: %s
pl: OSTRZEŻENIE: nie można odświeżyć klucza %s przez %s: %s

en: key "%s" not found on keyserver
pl: klucz „%s” nie został odnaleziony na serwerze kluczy

en: key not found on keyserver
pl: klucz nie został odnaleziony na serwerze kluczy

en: requesting key %s from %s
pl: zapytanie o klucz %s z %s

en: no keyserver known
pl: brak znanego serwera kluczy

en: skipped "%s": %s
pl: pominięty „%s”: %s

en: sending key %s to %s
pl: wysyłanie klucza %s na %s

en: requesting key from '%s'
pl: zapytanie o klucz z „%s”

en: WARNING: unable to fetch URI %s: %s
pl: OSTRZEŻENIE: nie można pobrać URI %s: %s

en: weird size for an encrypted session key (%d)
pl: dziwny rozmiar jak na zaszyfrowany klucz sesyjny (%d)

en: %s.%s encrypted session key
pl: klucz sesyjny zaszyfrowany %s.%s

en: %s.%s encrypted data
pl: dane zaszyfrowano za pomocą %s.%s

en: encrypted with unknown algorithm %d.%s
pl: zaszyfrowano nieznanym algorytmem %d.%s

en: passphrase generated with unknown digest algorithm %d
pl: hasło wygenerowane nieznanym algorytmem skrótu %d

en: public key is %s
pl: klucz publiczny to %s

en: encrypted with %s key, ID %s, created %s
pl: zaszyfrowano kluczem %s o identyfikatorze %s, stworzonym %s

en:       "%s"
pl:       „%s”

en: encrypted with %s key, ID %s
pl: zaszyfrowano kluczem %s o identyfikatorze %s

en: WARNING: multiple plaintexts seen
pl: OSTRZEŻENIE: widziano wiele czystych tekstów

en: encrypted with %lu passphrases
pl: zaszyfrowane za pomocą %lu haseł

en: encrypted with 1 passphrase
pl: zaszyfrowane jednym hasłem

en: public key decryption failed: %s
pl: błąd odszyfrowywania kluczem publicznym: %s

en: public key encrypted data: good DEK
pl: dane zaszyfrowane kluczem publicznym: poprawny klucz sesyjny

en: assuming %s encrypted data
pl: przyjmując że dane zostały zaszyfrowane za pomocą %s

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
pl: szyfr IDEA nie jest dostępny, próba użycia %s zamiast niego

en: WARNING: message was not integrity protected
pl: OSTRZEŻENIE: wiadomość nie była zabezpieczona przed manipulacją

en: Hint: If this message was created before the year 2003 it is
    likely that this message is legitimate.  This is because back
    then integrity protection was not widely used.
pl: Podpowiedź: jeśli ta wiadomość była utworzona przed rokiem 2003, jest
    prawdopodobne, że jest ona prawdziwa. Jest tak dlatego, że w tamtych
    czasach ochrona integralności nie była szeroko stosowana.

en: Use the option '%s' to decrypt anyway.
pl: Użycie mimo to opcji „%s” do odszyfrowania.

en: decryption forced to fail!
pl: wymuszono błąd odszyfrowywania!

en: decryption okay
pl: odszyfrowanie poprawne

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
pl: OSTRZEŻENIE: zaszyfrowana wiadomość była manipulowana!

en: decryption failed: %s
pl: błąd odszyfrowywania: %s

en: operation forced to fail due to unfulfilled compliance rules
pl: wymuszono niepowodzenie operacji ze względu na niespełnione zasady zgodności

en: Note: sender requested "for-your-eyes-only"
pl: Uwaga: nadawca zaznaczył, że wiadomość nie powinna być zapisywana

en: original file name='%.*s'
pl: pierwotna nazwa pliku='%.*s'

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
pl: osobny certyfikat unieważnienia - użyj „gpg --import” aby go wczytać

en: no signature found
pl: nie znaleziono podpisu

en: BAD signature from "%s"
pl: NIEPOPRAWNY podpis złożony przez „%s”

en: Expired signature from "%s"
pl: Przeterminowany podpis złożony przez „%s”

en: Good signature from "%s"
pl: Poprawny podpis złożony przez „%s”

en: signature verification suppressed
pl: wymuszono pominięcie sprawdzenia podpisu

en: can't handle this ambiguous signature data
pl: nie można obsłużyć tych wieloznacznych danych podpisu

en: Signature made %s
pl: Podpisano w %s

en:                using %s key %s
pl:                przy użyciu klucza %s %s

en: Signature made %s using %s key ID %s
pl: Podpisano w %s kluczem %s o numerze %s

en:                issuer "%s"
pl:                         wystawca „%s”

en: Key available at:
pl: Klucz dostępny w:

en: Note: Use '%s' to make use of this info
pl: Uwaga: aby wykorzystać tę informację, należy użyć „%s”

en: [uncertain]
pl: [niepewne]

en:                 aka "%s"
pl:                         alias „%s”

en: WARNING: This key is not suitable for signing in %s mode
pl: OSTRZEŻENIE: ten klucz nie nadaje się do podpisywania w trybie %s

en: Signature expired %s
pl: Ważność podpisu wygasła %s.

en: Signature expires %s
pl: Ważność podpisu wygasa %s.

en: %s signature, digest algorithm %s%s%s
pl: podpis %s, algorytm skrótu %s%s%s

en: binary
pl: binarny

en: textmode
pl: tekstowy

en: unknown
pl: nieznany

en: , key algorithm
pl: , algorytm klucza

en: WARNING: not a detached signature; file '%s' was NOT verified!
pl: OSTRZEŻENIE: to nie jest oddzielony podpis; plik „%s” NIE został zweryfikowany!

en: Can't check signature: %s
pl: Nie można sprawdzić podpisu: %s

en: not a detached signature
pl: nie jest oddzielonym podpisem.

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
pl: OSTRZEŻENIE: wielokrotne podpisy. Tylko pierwszy zostanie sprawdzony.

en: standalone signature of class 0x%02x
pl: oddzielony podpis klasy 0x%02x.

en: old style (PGP 2.x) signature
pl: podpis starego typu (PGP 2.x).

en: fstat of '%s' failed in %s: %s
pl: fstat na „%s” nie powiodło się w %s: %s

en: fstat(%d) failed in %s: %s
pl: fstat(%d) nie powiodło się w %s: %s

en: WARNING: using experimental public key algorithm %s
pl: OSTRZEŻENIE: użycie eksperymentalnego algorytmu klucza publicznego %s

en: WARNING: Elgamal sign+encrypt keys are deprecated
pl: OSTRZEŻENIE: klucze do podpisywania i szyfrowania Elgamala są odradzane

en: WARNING: using experimental cipher algorithm %s
pl: OSTRZEŻENIE: użycie eksperymentalnego szyfru %s

en: WARNING: using experimental digest algorithm %s
pl: OSTRZEŻENIE: użycie eksperymentalnego algorytmu skrótu %s

en: WARNING: digest algorithm %s is deprecated
pl: OSTRZEŻENIE: algorytm skrótu %s jest odradzany

en: Note: signatures using the %s algorithm are rejected
pl: Uwaga: podpisy wykorzystujące algorytm %s są odrzucane

en: Note: third-party key signatures using the %s algorithm are rejected
pl: Uwaga: podpisy kluczami osób trzecich wykorzystujące algorytm %s są odrzucane

en: (reported error: %s)
pl: (zgłoszony błąd: %s)

en: (reported error: %s <%s>)
pl: (zgłoszony błąd: %s <%s>)

en: (further info:
pl: (dalsze informacje:

en: %s:%d: deprecated option "%s"
pl: %s:%d: przestarzała opcja „%s”

en: please use "%s%s" instead
pl: w jej miejsce należy użyć „%s%s”

en: WARNING: "%s" is a deprecated command - do not use it
pl: OSTRZEŻENIE: „%s” jest przestarzałym poleceniem - nie należy go używać

en: %s:%u: "%s" is obsolete in this file - it only has effect in %s
pl: %s:%u: „%s” jest przestarzałe w tym pliku - ma znaczenie tylko w %s

en: WARNING: "%s%s" is an obsolete option - it has no effect except on %s
pl: OSTRZEŻENIE: „%s%s” jest przestarzałą opcją - nie ma efektu z wyjątkiem %s

en: Uncompressed
pl: Nieskompresowany

note: TRANSLATORS: See doc/TRANSLATE about this string.
en: uncompressed|none
pl: nieskompresowany|brak

en: this message may not be usable by %s
pl: ta wiadomość może nie dać się odczytać za pomocą %s

en: ambiguous option '%s'
pl: niejednoznaczna opcja „%s”

en: unknown option '%s'
pl: nieznana opcja „%s”

en: ECDSA public key is expected to be in SEC encoding multiple of 8 bits
pl: klucz publiczny ECDSA powinien być w kodowaniu SEC wielokrotnością 8 bitów

en: unknown weak digest '%s'
pl: nieznany słaby skrót „%s”

en: File '%s' exists.
pl: Plik „%s” istnieje.

en: Overwrite? (y/N)
pl: Nadpisać? (t/N)

en: %s: unknown suffix
pl: %s: nieznana końcówka nazwy

en: Enter new filename
pl: Nazwa pliku

en: writing to stdout
pl: zapisywanie na wyjście standardowe

en: assuming signed data in '%s'
pl: przyjęto obecność podpisanych danych w '%s'

en: can't handle public key algorithm %d
pl: nie można obsłużyć tego algorytmu klucza publicznego: %d

en: WARNING: potentially insecure symmetrically encrypted session key
pl: OSTRZEŻENIE: symetrycznie zaszyfrowany klucz sesyjny może nie być bezpieczny

en: Unknown critical signature notation:
pl: Nieznane krytyczne adnotacje podpisu:

en: subpacket of type %d has critical bit set
pl: podpakiet typu %d ma ustawiony krytyczny bit

en: Please enter the passphrase for decryption.
pl: Proszę wprowadzić hasło w celu odszyfrowania.

en: Enter passphrase
pl: Hasło

en: cancelled by user
pl: anulowano przez użytkownika

en:  (main key ID %s)
pl:  (ID głównego klucza %s)

en: Please enter the passphrase to unlock the OpenPGP secret key:
pl: Proszę wprowadzić hasło do odbezpieczenia klucza prywatnego OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to import the OpenPGP secret key:
pl: Proszę wprowadzić hasło do zaimportowania klucza prywatnego OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to export the OpenPGP secret subkey:
pl: Proszę wprowadzić hasło do wyeksportowania podklucza prywatnego OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to export the OpenPGP secret key:
pl: Proszę wprowadzić hasło do wyeksportowania klucza prywatnego OpenPGP:

en: Do you really want to permanently delete the OpenPGP secret subkey key:
pl: Czy na pewno trwale usunąć podklucz prywatny OpenPGP:

en: Do you really want to permanently delete the OpenPGP secret key:
pl: Czy na pewno trwale usunąć klucz prywatny OpenPGP:

en: Please enter the passphrase to export the secret key with keygrip:
pl: Proszę wprowadzić hasło do wyeksportowania klucza prywatnego z uchwytem:

en: %s
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %s,
    created %s%s.
    %s
pl: %s
    „%.*s”
    klucz %u-bitowy %s, ID %s,
    utworzony %s%s.
    %s

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
pl: 
    Wybierz zdjęcie które chcesz dołączyć do swojego klucza jako identyfikator.
    Musi to być plik w formacie JPEG. Zostanie on zapisany w Twoim kluczu
    publicznym. Jeśli będzie duży, powiększy to także rozmiar Twojego klucza!
    Dobry rozmiar to około 240 na 288 pikseli.

en: Enter JPEG filename for photo ID:
pl: Nazwa pliku ze zdjęciem w formacie JPEG:

en: unable to open JPEG file '%s': %s
pl: nie można otworzyć pliku JPEG „%s”: %s

en: This JPEG is really large (%d bytes) !
pl: Ten JPEG jest naprawdę duży (%d bajtów)!

en: Are you sure you want to use it? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz go użyć? (t/N)

en: '%s' is not a JPEG file
pl: „%s” nie jest plikiem JPEG

en: Is this photo correct (y/N/q)?
pl: Czy zdjęcie jest w porządku? (t/N/w)

en: no remote program execution supported
pl: odwołania do zewnętrznych programów są wyłączone

en: this platform requires temporary files when calling external programs
pl: platforma wymaga użycia plików tymczasowych do wołania zewnętrznych programów

en: unable to execute shell '%s': %s
pl: nie można uruchomić powłoki „%s”: %s

en: unnatural exit of external program
pl: nienaturalne zakończenie pracy zewnętrznego programu

en: system error while calling external program: %s
pl: błąd systemu podczas wołania programu zewnętrznego: %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) '%s': %s
pl: OSTRZEŻENIE: nie można skasować pliku tymczasowego (%s) „%s”: %s

en: WARNING: unable to remove temp directory '%s': %s
pl: OSTRZEŻENIE: nie można skasować tymczasowego katalogu „%s”: %s

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
pl: nieszczelne uprawnienia ustawień - wołanie zewnętrznych programów wyłączone

en: unable to display photo ID!
pl: nie można wyświetlić zdjęcia!

note: TRANSLATORS: These are the allowed answers in lower and uppercase.  Below you will find the matching strings which should be translated accordingly and the letter changed to match the one in the answer string. i = please show me more information m = back to the main menu s = skip this key q = quit
en: iImMqQsS
pl: iImMwWpP

en: No trust value assigned to:
pl: Brak wartości zaufania dla:

en:   aka "%s"
pl:   alias „%s”

en: How much do you trust that this key actually belongs to the named user?
pl: Jak bardzo ufasz, że ten klucz naprawdę należy do tej osoby?

en:   %d = I don't know or won't say
pl:   %d = nie wiem albo nie powiem

en:   %d = I do NOT trust
pl:   %d = NIE ufam

en:   %d = I trust ultimately
pl:   %d = ufam absolutnie

en:   m = back to the main menu
pl:   m = powrót do głównego menu

en:   s = skip this key
pl:   p = pominięcie tego klucza

en:   q = quit
pl:   w = wyjście

en: The minimum trust level for this key is: %s
pl: Minimalny poziom zaufania dla tego klucza to: %s

en: Your decision?
pl: Decyzja?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz przypisać absolutne zaufanie temu kluczowi? (t/N)

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
pl: Certyfikaty prowadzące do ostatecznie zaufanego klucza:

en: %s: There is no assurance this key belongs to the named user
pl: %s: Nie ma żadnej pewności, czy ten klucz należy do tej osoby

en: %s: There is limited assurance this key belongs to the named user
pl: %s: Nie ma całkowitej pewności, czy ten klucz należy do tej osoby

en: This key probably belongs to the named user
pl: Ten klucz prawdopodobnie należy do tej osoby

en: This key belongs to us
pl: Ten klucz należy do nas

en: %s: This key is bad!  It has been marked as untrusted!
pl: %s: Ten klucz jest niedobry! Został oznaczony jako niezaufany!

en: This key is bad!  It has been marked as untrusted!  If you
    *really* know what you are doing, you may answer the next
    question with yes.
pl: Ten klucz jest niedobry! Został oznaczony jako niezaufany!
    Jeżeli *naprawdę* wiesz, co robisz, możesz odpowiedzieć „tak” na
    następne pytanie.

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes.
pl: NIE MA pewności, czy klucz należy do osoby wymienionej w identyfikatorze.
    Jeśli nie masz co do tego żadnych wątpliwości i *naprawdę* wiesz co robisz,
    możesz odpowiedzieć „tak” na następne pytanie.

en: Use this key anyway? (y/N)
pl: Użyć tego klucza pomimo to? (t/N)

en: WARNING: Using untrusted key!
pl: OSTRZEŻENIE: używany jest klucz nie obdarzony zaufaniem!

en: WARNING: this key might be revoked (revocation key not present)
pl: OSTRZEŻENIE: ten klucz mógł zostać unieważniony
                 (brak klucza unieważniającego aby to sprawdzić)

en: checking User ID "%s"
pl: sprawdzanie identyfikatora użytkownika: „%s”

en: option %s given but issuer "%s" does not match
pl: podano opcję %s, ale wystawca „%s” nie pasuje

en: issuer "%s" does not match any User ID
pl: klucz „%s” nie pasuje do żadnego identyfikatora użytkownika

en: option %s given but no matching User ID found
pl: podano opcję %s, ale nie znaleziono pasującego identyfikatora użytkownika

en: WARNING: This key has been revoked by its designated revoker!
pl: OSTRZEŻENIE: Ten klucz został unieważniony kluczem unieważniającym!

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
pl: OSTRZEŻENIE: Ten klucz został unieważniony przez właściciela!

en:          This could mean that the signature is forged.
pl:              To może oznaczać, że podpis jest fałszerstwem.

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
pl: OSTRZEŻENIE: Ten podklucz został unieważniony przez właściciela!

en: Note: This key has been disabled.
pl: Uwaga: Ten klucz został wyłączony z użytku.

en: Note: This key has expired!
pl: Uwaga: Data ważności tego klucza upłynęła!

en: WARNING: The key's User ID is not certified with a trusted signature!
pl: OSTRZEŻENIE: Identyfikator użytkownika tego klucza nie jest poświadczony zaufanym podpisem!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
pl: OSTRZEŻENIE: Ten klucz nie jest poświadczony zaufanym podpisem!

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
pl:              Nie ma pewności co do tożsamości osoby która złożyła podpis.

en: WARNING: We do NOT trust this key!
pl: OSTRZEŻENIE: NIE UFAMY temu kluczowi!

en:          The signature is probably a FORGERY.
pl:              Ten podpis prawdopodobnie jest FAŁSZYWY.

en: WARNING: The key's User ID is not certified with sufficiently trusted signatures!
pl: OSTRZEŻENIE: Identyfikatora użytkownika tego klucza nie poświadczają wystarczająco zaufane podpisy!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
pl: OSTRZEŻENIE: Tego klucza nie poświadczają wystarczająco zaufane podpisy!

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
pl:              Nie ma pewności co do tożsamości osoby która złożyła ten podpis.

en: %s: skipped: %s
pl: %s: pominięty: %s

en: %s: skipped: public key is disabled
pl: %s: pominięty: klucz publiczny wyłączony z użytku

en: %s: skipped: public key already present
pl: %s: pominięty: został już wybrany w innej opcji

en: can't encrypt to '%s'
pl: nie można zaszyfrować do „%s”

en: option '%s' given, but no valid default keys given
pl: podano opcję „%s”, ale nie podano poprawnych kluczy domyślnych

en: option '%s' given, but option '%s' not given
pl: podano opcję „%s”, ale nie podano opcji „%s”

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
pl: Nie został podany identyfikator użytkownika (np. za pomocą „-r”)

en: Current recipients:
pl: Aktualni odbiorcy:

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
pl: 
    Identyfikator użytkownika (pusta linia oznacza koniec):

en: No such user ID.
pl: Brak takiego identyfikatora użytkownika.

en: skipped: public key already set as default recipient
pl: pominięty: klucz publiczny już jest domyślnym adresatem

en: Public key is disabled.
pl: Klucz publiczny wyłączony z użycia.

en: skipped: public key already set
pl: pominięty: został już wybrany w innej opcji

en: unknown default recipient "%s"
pl: nieznany domyślny adresat „%s”

en: no valid addressees
pl: brak poprawnych adresatów

en: Note: key %s has no %s feature
pl: Uwaga: klucz %s nie ma cechy %s

en: Note: key %s has no preference for %s
pl: Uwaga: klucz %s nie ma preferencji dla %s

en: data not saved; use option "--output" to save it
pl: dane nie zostały zapisane; aby to zrobić, należy użyć opcji "--output"

en: Detached signature.
pl: Podpis oddzielony od danych.

en: Please enter name of data file:
pl: Nazwa pliku danych:

en: reading stdin ...
pl: czytam strumień standardowego wejścia

en: no signed data
pl: brak podpisanych danych

en: can't open signed data '%s'
pl: nie można otworzyć podpisanego pliku „%s”

en: can't open signed data fd=%d: %s
pl: nie można otworzyć podpisanych danych z fd=%d: %s

en: key %s is not suitable for decryption in %s mode
pl: klucz %s nie nadaje się do odszyfrowywania w trybie %s

en: anonymous recipient; trying secret key %s ...
pl: adresat anonimowy; sprawdzanie klucza tajnego %s...

en: used key is not marked for encryption use.
pl: używany klucz nie jest oznaczony jako przeznaczony do szyfrowania.

en: okay, we are the anonymous recipient.
pl: OK, to my jesteśmy adresatem anonimowym.

en: old encoding of the DEK is not supported
pl: stary, nieobsługiwany algorytm szyfrowania klucza sesyjnego

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
pl: algorytm szyfrujący %d%s jest nieznany lub został wyłączony

en: WARNING: cipher algorithm %s not found in recipient preferences
pl: OSTRZEŻENIE: brak algorytmu szyfrującego %s w ustawieniach odbiorcy

en: Note: secret key %s expired at %s
pl: Uwaga: ważność klucza tajnego %s wygasła %s

en: Note: key has been revoked
pl: Uwaga: klucz został unieważniony

en: build_packet failed: %s
pl: wywołanie funkcji build_packet nie powiodło się: %s

en: key %s has no user IDs
pl: klucz %s nie ma identyfikatorów użytkownika

en: To be revoked by:
pl: Zostanie unieważniony przez:

en: (This is a sensitive revocation key)
pl: (to jest czuły klucz unieważniający)

en: Secret key is not available.
pl: Klucz tajny nie jest dostępny.

en: Create a designated revocation certificate for this key? (y/N)
pl: Stworzyć certyfikat unieważnienia tego klucza? (t/N)

en: ASCII armored output forced.
pl: wymuszono opakowanie ASCII wyniku.

en: make_keysig_packet failed: %s
pl: wywołanie funkcji make_keysig_packet nie powiodło się: %s

en: Revocation certificate created.
pl: Certyfikat unieważnienia został utworzony.

en: no revocation keys found for "%s"
pl: brak kluczy unieważniających dla „%s”

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
pl: To certyfikat unieważnienia dla klucza OpenPGP:

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
pl: Certyfikat unieważnienia to rodzaj „wyłącznika awaryjnego” do
    publicznego zadeklarowania, że klucz nie powinien być już więcej
    używany. Po opublikowaniu takiego certyfikatu nie jest już możliwe
    wycofanie go.

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.  However, if the secret key is still accessible,
    it is better to generate a new revocation certificate and give
    a reason for the revocation.  For details see the description of
    of the gpg command "--generate-revocation" in the GnuPG manual.
pl: Możliwość tę należy wykorzystać w przypadku kompromitacji lub utraty
    klucza tajnego. Co więcej, jeśli klucz tajny jest nadal dostępny,
    lepiej wygenerować nowy certyfikat unieważnienia i podać powód
    unieważnienia. Więcej szczegółów w opisie polecenia gpg
    „--generate-revocation” w podręczniku do GnuPG.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
pl: Aby zapobiec przypadkowemu użyciu tego pliku, poniżej przed 5 kreskami
    został umieszczony dwukropek. Należy go usunąć przy użyciu edytora
    tekstu przed zaimportowaniem i opublikowaniem tego certyfikatu
    unieważnienia.

en: revocation certificate stored as '%s.rev'
pl: certyfikat unieważnienia został zapisany jako „%s.rev”

en: secret key "%s" not found
pl: klucz prywatny „%s” nie został odnaleziony

note: TRANSLATORS: The %s prints a key specification which for example has been given at the command line.  Several lines lines with secret key infos are printed after this message.
en: '%s' matches multiple secret keys:
pl: „%s” pasuje do wielu kluczy tajnych:

en: error searching the keyring: %s
pl: błąd przeszukiwania zbioru kluczy: %s

en: Create a revocation certificate for this key? (y/N)
pl: Stworzyć certyfikat unieważnienia tego klucza? (t/N)

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
pl: Certyfikat unieważnienia został utworzony.
    
    Należy przenieść go na nośnik który można bezpiecznie ukryć; jeśli źli ludzie
    dostaną ten certyfikat w swoje ręce, mogą użyć go do uczynienia klucza
    nieużytecznym.
    
    Niezłym pomysłem jest wydrukowanie certyfikatu unieważnienia i schowanie
    wydruku w bezpiecznym miejscu, na wypadek gdyby nośnik z certyfikatem stał się
    nieczytelny. Ale należy zachować ostrożność, systemy drukowania różnych
    komputerów mogą zachować treść wydruku i udostępnić ją osobom nieupoważnionym.

en: Please select the reason for the revocation:
pl: Proszę wybrać powód unieważnienia:

en: Cancel
pl: Anuluj

en: (Probably you want to select %d here)
pl: (Prawdopodobnie chcesz tu wybrać %d)

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
pl: Wprowadź opis (nieobowiązkowy) i zakończ go pustą linią:

en: Reason for revocation: %s
pl: Powód unieważnienia: %s

en: (No description given)
pl: (nie podano)

en: Is this okay? (y/N)
pl: Informacje poprawne? (t/N)

en: weak key created - retrying
pl: wygenerowano słaby klucz - operacja zostaje powtórzona

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
pl: brak możliwości wygenerowania dobrego klucza dla szyfru symetrycznego;
    operacja była powtarzana %d razy!

en: %s key %s uses an unsafe (%zu bit) hash
pl: klucz %s %s używa niebezpiecznego (%zu-bitowego) skrótu

en: %s key %s requires a %zu bit or larger hash (hash is %s)
pl: klucz %s %s wymaga skrótu %zu-bitowego lub większego (skrót to %s)

en: key %s may not be used for signing in %s mode
pl: klucz %s nie może być używany do podpisów w trybie %s

en: WARNING: signature digest conflict in message
pl: OSTRZEŻENIE: konflikt skrótów podpisów w wiadomości

en: WARNING: signing subkey %s is not cross-certified
pl: OSTRZEŻENIE: podklucz podpisujący %s nie jest skrośnie podpisany

en: please see %s for more information
pl: objaśnienie można przeczytać tutaj: %s

en: WARNING: signing subkey %s has an invalid cross-certification
pl: OSTRZEŻENIE: podklucz podpisujący %s jest niepoprawnie skrośnie podpisany

en: public key %s is %lu second newer than the signature
     | public key %s is %lu seconds newer than the signature
pl[0]: klucz publiczny %s jest o %lu sekundę młodszy od podpisu
pl[1]: klucz publiczny %s jest o %lu sekundy młodszy od podpisu
pl[2]: klucz publiczny %s jest o %lu sekund młodszy od podpisu

en: public key %s is %lu day newer than the signature
     | public key %s is %lu days newer than the signature
pl[0]: klucz publiczny %s jest o %lu dzień młodszy od podpisu
pl[1]: klucz publiczny %s jest o %lu dni młodszy od podpisu
pl[2]: klucz publiczny %s jest o %lu dni młodszy od podpisu

en: key %s was created %lu second in the future (time warp or clock problem)
     | key %s was created %lu seconds in the future (time warp or clock problem)
pl[0]: klucz %s został stworzony %lu sekundę w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni lub źle ustawiony zegar systemowy)
pl[1]: klucz %s został stworzony %lu sekundy w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni lub źle ustawiony zegar systemowy)
pl[2]: klucz %s został stworzony %lu sekund w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: key %s was created %lu day in the future (time warp or clock problem)
     | key %s was created %lu days in the future (time warp or clock problem)
pl[0]: klucz %s został stworzony %lu dzień w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni lub źle ustawiony zegar systemowy)
pl[1]: klucz %s został stworzony %lu dni w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni lub źle ustawiony zegar systemowy)
pl[2]: klucz %s został stworzony %lu dni w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: Note: signature key %s expired %s
pl: Uwaga: klucz podpisujący %s przekroczył datę ważności %s

en: Note: signature key %s has been revoked
pl: Uwaga: klucz podpisujący %s został unieważniony

en: bad key signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
pl: błędny podpis klucza wykonany kluczem %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: bad data signature from key %s: %s (0x%02x, 0x%x)
pl: błędny podpis danych wykonany kluczem %s: %s (0x%02x, 0x%x)

en: assuming bad signature from key %s due to an unknown critical bit
pl: uznano za zły podpis utworzony kluczem %s z powodu nieznanego bitu krytycznego

en: key %s: no subkey for subkey revocation signature
pl: klucz %s: brak podklucza dla podpisu unieważnienia podklucza

en: key %s: no subkey for subkey binding signature
pl: klucz %s: brak podklucza dowiązywanego podpisem

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
pl: OSTRZEŻENIE: nie można rozwinąć %% w URL adnotacji (jest zbyt długi).
                 Użyty zostanie nie rozwinięty.

en: WARNING: unable to %%-expand policy URL (too large).  Using unexpanded.
pl: OSTRZEŻENIE: nie można rozwinąć znaczników %% w URL regulaminu
               (jest zbyt długi). Użyty zostanie nie rozwinięty.

en: WARNING: unable to %%-expand preferred keyserver URL (too large).  Using unexpanded.
pl: OSTRZEŻENIE: nie można rozwinąć znaczników %% w URL-u preferowanego
               serwera kluczy (jest zbyt długi). Użyty zostanie nie rozwinięty.

en: %s/%s signature from: "%s"
pl: podpis %s/%s złożony przez: „%s”

en: WARNING: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
pl: OSTRZEŻENIE: wymuszone użycie skrótu %s (%d) kłóci się z ustawieniami adresata

en: signing:
pl: podpis:

en: %s.%s encryption will be used
pl: zostanie użyty szyfr %s.%s

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
pl: klucz nie jest oznaczony jako niepewny - nie można go użyć z atrapą
    generatora liczb losowych!

en: skipped "%s": duplicated
pl: pominięty „%s”: duplikat

en: skipped: secret key already present
pl: pominięty: klucz prywatny jest już wpisany

en: this is a PGP generated Elgamal key which is not secure for signatures!
pl: klucz algorytmu Elgamala wygenerowany przez PGP nie zapewniający bezpiecznych podpisów!

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
pl: wpis zaufania %lu, typ zapytania %d: zapis nie powiódł się: %s

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
pl: # Lista przypisanych wartości zaufania, stworzona %s
    # (użyj "gpg --import-ownertrust" aby ją przywrócić)

en: error in '%s': %s
pl: błąd w „%s”: %s

en: line too long
pl: linia zbyt długa

en: colon missing
pl: brak dwukropka

en: invalid fingerprint
pl: niewłaściwy odcisk

en: ownertrust value missing
pl: brak wartości zaufania właściciela

en: error finding trust record in '%s': %s
pl: błąd podczas szukania zapisu wartości zaufania w „%s”: %s

en: read error in '%s': %s
pl: błąd odczytu w „%s”: %s

en: trustdb: sync failed: %s
pl: baza zaufania: synchronizacja nie powiodła się %s

en: can't create lock for '%s'
pl: nie można utworzyć blokady dla „%s”

en: can't lock '%s'
pl: nie można zablokować „%s”

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
pl: baza zaufania, wpis %lu: funkcja lseek() nie powiodła się: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
pl: baza zaufania, wpis %lu: zapis nie powiódł się (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
pl: zbyt duże zlecenie dla bazy zaufania

en: %s: directory does not exist!
pl: %s: katalog nie istnieje!

en: can't access '%s': %s
pl: nie można dostać się do „%s”: %s

en: %s: failed to create version record: %s
pl: %s: stworzenie zapisu o wersji nie powiodło się: %s

en: %s: invalid trustdb created
pl: %s: stworzony niepoprawny plik bazy zaufania

en: %s: trustdb created
pl: %s: baza zaufania utworzona

en: Note: trustdb not writable
pl: Uwaga: nie można zapisywać bazy zaufania

en: %s: invalid trustdb
pl: %s: niepoprawny plik bazy zaufania

en: %s: failed to create hashtable: %s
pl: %s: tworzenie tablicy skrótów nie powiodło się: %s

en: %s: error updating version record: %s
pl: %s: błąd przy uaktualnianiu numeru wersji: %s

en: %s: error reading version record: %s
pl: %s: błąd odczytu numeru wersji: %s

en: %s: error writing version record: %s
pl: %s: błąd zapisu numeru wersji: %s

en: trustdb: lseek failed: %s
pl: baza zaufania: funkcja lseek() zawiodła: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
pl: baza zaufania: funkcja read() (n=%d) zawiodła: %s

en: %s: not a trustdb file
pl: %s: to nie jest plik bazy zaufania

en: %s: version record with recnum %lu
pl: %s: wpis wersji z numerem %lu

en: %s: invalid file version %d
pl: %s: niewłaściwa wersja pliku %d

en: %s: error reading free record: %s
pl: %s: błąd odczytu pustego wpisu: %s

en: %s: error writing dir record: %s
pl: %s: błąd zapisu wpisu katalogowego: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
pl: %s: zerowanie rekordu nie powiodło się: %s

en: %s: failed to append a record: %s
pl: %s: dopisanie rekordu nie powiodło się: %s

en: Error: The trustdb is corrupted.
pl: Błąd: uszkodzona baza zaufania.

en: can't handle text lines longer than %d characters
pl: nie można obsłużyć linii tekstu dłuższej niż %d znaków

en: input line longer than %d characters
pl: linia dłuższa niż %d znaków

en: error beginning transaction on TOFU database: %s
pl: błąd rozpoczynania transakcji w bazie danych TOFU: %s

en: error committing transaction on TOFU database: %s
pl: błąd zatwierdzania transakcji w bazie danych TOFU: %s

en: error rolling back transaction on TOFU database: %s
pl: błąd wycofywania transakcji w bazie danych TOFU: %s

en: unsupported TOFU database version: %s
pl: nieobsługiwana wersja bazy danych TOFU: %s

en: TOFU DB error
pl: Błąd bazy danych TOFU

en: error reading TOFU database: %s
pl: błąd odczytu bazy danych TOFU: %s

en: error determining TOFU database's version: %s
pl: błąd określania wersji bazy danych TOFU: %s

en: error initializing TOFU database: %s
pl: błąd inicjowania bazy danych TOFU: %s

en: error opening TOFU database '%s': %s
pl: błąd otwierania bazy danych TOFU „%s”: %s

en: error updating TOFU database: %s
pl: błąd uaktualniania bazy danych TOFU: %s

en: This is the first time the email address "%s" is being used with key %s.
pl: To pierwsze użycie adresu e-mail „%s” z kluczem %s.

en: The email address "%s" is associated with %d key! | The email address "%s" is associated with %d keys!
pl[0]: Adres e-mail „%s” jest powiązany z %d kluczem!
pl[1]: Adres e-mail „%s” jest powiązany z %d kluczami!
pl[2]: Adres e-mail „%s” jest powiązany z %d kluczami!

en:   Since this binding's policy was 'auto', it has been changed to 'ask'.
pl:   Ponieważ polityką tego powiązania było „auto”, została zmieniona na „ask”.

en: Please indicate whether this email address should be associated with key %s or whether you think someone is impersonating "%s".
pl: Proszę zdecydować, czy ten adres e-mail powinien być powiązany z kluczem %s, czy raczej ktoś się podszywa za „%s”.

en: error gathering other user IDs: %s
pl: błąd zbierania ID innych użytkowników: %s

en: This key's user IDs:
pl: ID użytkowników tego klucza:

en: policy: %s
pl: polityka: %s

en: error gathering signature stats: %s
pl: błąd zbierania statystyk podpisów: %s

en: The email address "%s" is associated with %d key:
     | The email address "%s" is associated with %d keys:
pl[0]: Adres e-mail „%s” jest powiązany z %d kluczem:
pl[1]: Adres e-mail „%s” jest powiązany z %d kluczami:
pl[2]: Adres e-mail „%s” jest powiązany z %d kluczami:

en: Statistics for keys with the email address "%s":
pl: Statystyki dla kluczy o adresie e-mail „%s”:

en: this key
pl: ten klucz

en: Verified %d message. | Verified %d messages.
pl[0]: Sprawdzono %d wiadomość.
pl[1]: Sprawdzono %d wiadomości.
pl[2]: Sprawdzono %d wiadomości.

en: Encrypted %d message. | Encrypted %d messages.
pl[0]: Zaszyfrowano %d wiadomość.
pl[1]: Zaszyfrowano %d wiadomości.
pl[2]: Zaszyfrowano %d wiadomości.

en: Verified %d message in the future. | Verified %d messages in the future.
pl[0]: Sprawdzono %d wiadomość w przyszłości.
pl[1]: Sprawdzono %d wiadomości w przyszłości.
pl[2]: Sprawdzono %d wiadomości w przyszłości.

en: Encrypted %d message in the future. | Encrypted %d messages in the future.
pl[0]: Zaszyfrowano %d wiadomość w przyszłości.
pl[1]: Zaszyfrowano %d wiadomości w przyszłości.
pl[2]: Zaszyfrowano %d wiadomości w przyszłości.

en: Messages verified over the past %d day: %d. | Messages verified over the past %d days: %d.
pl[0]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatni %d dzień: %d.
pl[1]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatnie %d dni: %d.
pl[2]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatnie %d dni: %d.

en: Messages encrypted over the past %d day: %d. | Messages encrypted over the past %d days: %d.
pl[0]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatni %d dzień: %d.
pl[1]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatnie %d dni: %d.
pl[2]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatnie %d dni: %d.

en: Messages verified over the past %d month: %d. | Messages verified over the past %d months: %d.
pl[0]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatni %d miesiąc: %d.
pl[1]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatnie %d miesiące: %d.
pl[2]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatnie %d miesięcy: %d.

en: Messages encrypted over the past %d month: %d. | Messages encrypted over the past %d months: %d.
pl[0]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatni %d miesiąc: %d.
pl[1]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatnie %d miesiące: %d.
pl[2]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatnie %d miesięcy: %d.

en: Messages verified over the past %d year: %d. | Messages verified over the past %d years: %d.
pl[0]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatni %d rok: %d.
pl[1]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatnie %d lata: %d.
pl[2]: Wiadomości sprawdzonych przez ostatnie %d lat: %d.

en: Messages encrypted over the past %d year: %d. | Messages encrypted over the past %d years: %d.
pl[0]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatni %d rok: %d.
pl[1]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatnie %d lata: %d.
pl[2]: Wiadomości zaszyfrowanych przez ostatnie %d lat: %d.

en: Messages verified in the past: %d.
pl: Wiadomości sprawdzonych w przeszłości: %d.

en: Messages encrypted in the past: %d.
pl: Wiadomości zaszyfrowanych w przeszłości: %d.

note: TRANSLATORS: Please translate the text found in the source * file below.  We don't directly internationalize that text so * that we can tweak it without breaking translations.
en: TOFU detected a binding conflict
pl: Zwykle adres e-mail jest powiązany z pojedynczym kluczem. Jednak ludzie czasem generują nowy klucz, jeśli poprzedni jest zbyt stary, albo myślą, że uległ kompromitacji. Ale nowy klucz może oznaczać też atak man-in-the-middle! Przed akceptacją tego powiązania należy skontaktować się z daną osobą i upewnić się, że nowy klucz jest legalny.

note: TRANSLATORS: Two letters (normally the lower and upper case * version of the hotkey) for each of the five choices.  If * there is only one choice in your language, repeat it.
en: gGaAuUrRbB
pl: dDaAnNoOzZ

en: (G)ood, (A)ccept once, (U)nknown, (R)eject once, (B)ad?
pl: (D)obry, (A)kceptuj raz, (N)ieznany, (O)drzuć raz, (Z)ły?

en: Defaulting to unknown.
pl: Domyślnie nieznany.

en: TOFU db corruption detected.
pl: Wykryto uszkodzenie bazy danych TOFU.

en: error changing TOFU policy: %s
pl: błąd zmiany polityki TOFU: %s

en: %lld~year | %lld~years
pl[0]: ostatni %lld~rok
pl[1]: ostatnie %lld~lata
pl[2]: ostatnie %lld~lat

en: %lld~month | %lld~months
pl[0]: ostatni %lld~miesiąc
pl[1]: ostatnie %lld~miesiące
pl[2]: ostatnie %lld~miesięcy

en: %lld~week | %lld~weeks
pl[0]: ostatni %lld~tydzień
pl[1]: ostatnie %lld~tygodnie
pl[2]: ostatnie %lld~tygodni

en: %lld~day | %lld~days
pl[0]: ostatni %lld~dzień
pl[1]: ostatnie %lld~dni
pl[2]: ostatnie %lld~dni

en: %lld~hour | %lld~hours
pl[0]: ostatnią %lld~godzinę
pl[1]: ostatnie %lld~godziny
pl[2]: ostatnie %lld~godzin

en: %lld~minute | %lld~minutes
pl[0]: ostatnią %lld~minutę
pl[1]: ostatnie %lld~minuty
pl[2]: ostatnie %lld~minut

en: %lld~second | %lld~seconds
pl[0]: ostatnią %lld~sekundę
pl[1]: ostatnie %lld~sekundy
pl[2]: ostatnie %lld~sekund

en: %s: Verified 0~signatures and encrypted 0~messages.
pl: %s: Sprawdzono 0~podpisów i zaszyfrowano 0~wiadomości.

en: %s: Verified 0 signatures.
pl: %s Sprawdzono 0 podpisów.

en: Encrypted 0 messages.
pl: Zaszyfrowano 0 wiadomości.

en: (policy: %s)
pl: (polityka: %s)

en: Warning: we have yet to see a message signed using this key and user id!
pl: Ostrzeżenie: jeszcze nie widzieliśmy wiadomości podpisanej tym kluczem i identyfikatorem użytkownika!

en: Warning: we've only seen one message signed using this key and user id!
pl: Ostrzeżenie: widzieliśmy tylko jedną wiadomość podpisaną tym kluczem i identyfikatorem użytkownika!

en: Warning: you have yet to encrypt a message to this key!
pl: Ostrzeżenie: jeszcze nie zaszyfrowano wiadomości tym kluczem!

en: Warning: you have only encrypted one message to this key!
pl: Ostrzeżenie: zaszyfrowano tylko jedną wiadomość tym kluczem!

en: Warning: if you think you've seen more signatures by this key and user id, then this key might be a forgery!  Carefully examine the email address for small variations.  If the key is suspect, then use
      %s
    to mark it as being bad.
     | Warning: if you think you've seen more signatures by this key and these user ids, then this key might be a forgery!  Carefully examine the email addresses for small variations.  If the key is suspect, then use
      %s
    to mark it as being bad.
pl[0]: Ostrzeżenie: jeżeli zauważono więcej podpisów wykonanych tym kluczem i identyfikatorem użytkownika, oznacza to, że ten klucz może być podrobiony! Należy uważnie sprawdzić adres e-mail pod kątem małych modyfikacji. Jeśli klucz jest podejrzany, należy użyć:
      %s
    aby oznaczyć go jako zły.
pl[1]: Ostrzeżenie: jeżeli zauważono więcej podpisów wykonanych tym kluczem i identyfikatorami użytkownika, oznacza to, że ten klucz może być podrobiony! Należy uważnie sprawdzić adres e-mail pod kątem małych modyfikacji. Jeśli klucz jest podejrzany, należy użyć:
      %s
    aby oznaczyć go jako zły.
pl[2]: Ostrzeżenie: jeżeli zauważono więcej podpisów wykonanych tym kluczem i identyfikatorami użytkownika, oznacza to, że ten klucz może być podrobiony! Należy uważnie sprawdzić adres e-mail pod kątem małych modyfikacji. Jeśli klucz jest podejrzany, należy użyć:
      %s
    aby oznaczyć go jako zły.

en: error opening TOFU database: %s
pl: błąd otwierania bazy danych TOFU: %s

en: WARNING: Encrypting to %s, which has no non-revoked user ids
pl: OSTRZEŻENIE: szyfrowanie kluczem %s, który nie ma unieważnionych identyfikatorów użytkownika

en: '%s' is not a valid long keyID
pl: „%s” nie jest poprawnym długim identyfikatorem klucza

en: key %s: accepted as trusted key
pl: klucz %s: zaakceptowany jako klucz zaufany

en: key %s occurs more than once in the trustdb
pl: klucz %s jest wpisany więcej niż raz w bazie zaufania

en: key %s: no public key for trusted key - skipped
pl: klucz %s: brak klucza publicznego dla zaufanego klucza - pominięty

en: key %s marked as ultimately trusted
pl: klucz %s został oznaczony jako obdarzony absolutnym zaufaniem.

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
pl: wpis zaufania %lu, typ zapytania %d: odczyt nie powiódł się: %s

en: trust record %lu is not of requested type %d
pl: wpis zaufania %lu jest typu innego niż poszukiwany %d

en: You may try to re-create the trustdb using the commands:
pl: Można próbować odtworzyć bazę zaufania przy użyciu poleceń:

en: If that does not work, please consult the manual
pl: Jeśli to nie działa, należy poradzić się instrukcji

en: unable to use unknown trust model (%d) - assuming %s trust model
pl: nie można użyć nieznanego modelu zaufania (%d) - przyjęto model zaufania %s

en: using %s trust model
pl: użycie modelu zaufania %s

en: no need for a trustdb check
pl: sprawdzanie bazy jest niepotrzebne

en: next trustdb check due at %s
pl: następne sprawdzanie bazy odbędzie się %s

en: no need for a trustdb check with '%s' trust model
pl: nie ma potrzeby sprawdzania trustdb przy modelu zaufania „%s”

en: no need for a trustdb update with '%s' trust model
pl: nie ma potrzeby uaktualniania trustdb przy modelu zaufania „%s”

en: public key %s not found: %s
pl: klucz publiczny %s nie odnaleziony: %s

en: please do a --check-trustdb
pl: należy uruchomić gpg z opcją „--check-trustdb”

en: checking the trustdb
pl: sprawdzanie bazy zaufania

en: %d key processed | %d keys processed
pl[0]: przetworzono %d klucz
pl[1]: przetworzono %d klucze
pl[2]: przetworzono %d kluczy

en:  (%d validity count cleared)
     |  (%d validity counts cleared)
pl[0]:  (skasowano %d licznik zaufania)
pl[1]:  (skasowano %d liczniki zaufania)
pl[2]:  (skasowano %d liczników zaufania)

en: no ultimately trusted keys found
pl: brak absolutnie zaufanych kluczy

en: depth: %d  valid: %3d  signed: %3d  trust: %d-, %dq, %dn, %dm, %df, %du
pl: poziom: %d poprawnych: %3d podpisanych: %3d zaufanie: %d-,%dq,%dn,%dm,%df,%du

en: unable to update trustdb version record: write failed: %s
pl: nie można uaktualnić rekordu wersji bazy zaufania: zapis nie powiódł się: %s

en: undefined
pl: nieokreślone

en: never
pl: nigdy

en: marginal
pl: marginalne

en: full
pl: pełne

en: ultimate
pl: absolutne

note: TRANSLATORS: these strings are similar to those in trust_value_to_string(), but are a fixed length.  This is needed to make attractive information listings where columns line up properly.  The value "10" should be the length of the strings you choose to translate to.  This is the length in printable
en: 10 translator see trust.c:uid_trust_string_fixed
pl: 17

en: [ revoked]
pl: [  unieważniony ]

en: [ expired]
pl: [przeterminowany]

en: [ unknown]
pl: [    nieznane   ]

en: [  undef ]
pl: [  nieokreślone ]

en: [  never ]
pl: [     nigdy     ]

en: [marginal]
pl: [   marginalne  ]

en: [  full  ]
pl: [     pełne     ]

en: [ultimate]
pl: [   absolutne   ]

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
pl: nie można sprawdzić podpisu.
    Należy pamiętać o podawaniu pliku podpisu (.sig lub .asc) jako pierwszego
    argumentu linii poleceń.

en: input line %u too long or missing LF
pl: linia wejścia %u zbyt długa lub brak znaku LF

en: can't open fd %d: %s
pl: nie można otworzyć fd %d: %s

en: WARNING: encrypting without integrity protection is dangerous
pl: OSTRZEŻENIE: szyfrowanie bez ochrony przed manipulacją jest niebezpieczne

en: Hint: Do not use option %s
pl: Podpowiedź: nie używać opcji %s

en: set debugging flags
pl: ustawienie flag diagnostycznych

en: enable full debugging
pl: włączenie pełnej diagnostyki

en: Usage: kbxutil [options] [files] (-h for help)
pl: Składnia: kbxutil [opcje] [pliki] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: kbxutil [options] [files]
    List, export, import Keybox data
pl: Składnia: kbxutil [opcje] [pliki]
    Wypisywanie, eksport, import danych Keybox

note: TRANSLATORS: Put a \x1f right before a colon.  This can be * used by pinentry to nicely align the names and values.  Keep * the %s at the start and end of the string.
en: %sNumber: %s%%0AHolder: %s%s
pl: %sNumer: %s%%0AWłaściciel: %s%s

note: TRANSLATORS: This is the number of remaining attempts to * enter a PIN.  Use %%0A (double-percent,0A) for a linefeed.
en: Remaining attempts: %d
pl: Pozostało prób: %d

en: |N|Please enter the new Global-PIN
pl: |N|Proszę wprowadzić nowy Global-PIN

en: ||Please enter the Global-PIN of your PIV card
pl: ||Proszę wprowadzić Global-PIN karty PIV

en: |N|Please enter the new PIN
pl: |N|Proszę wprowadzić nowy PIN

en: ||Please enter the PIN of your PIV card
pl: ||Proszę wprowadzić PIN karty PIV

en: |N|Please enter the new Unblocking Key
pl: |N|Proszę wprowadzić nowy klucz odblokowujący

en: ||Please enter the Unblocking Key of your PIV card
pl: ||Proszę wprowadzić klucz odblokowujący karty PIV

en: PIN callback returned error: %s
pl: Zapytanie zwrotne o PIN zwróciło błąd: %s

en: PIN is too short; minimum length is %d
pl: PIN zbyt krótki; minimalna długość to %d

en: PIN is too long; maximum length is %d
pl: PIN zbyt długi; maksymalna długość to %d

en: PIN has invalid characters; only digits are allowed
pl: PIN ma nieprawidłowe znaki; dozwolone są tylko cyfry

en: key already exists
pl: klucz już istnieje

en: existing key will be replaced
pl: istniejący klucz zostanie zastąpiony

en: generating new key
pl: generowanie nowego klucza

en: writing new key
pl: zapisywanie nowego klucza

en: failed to store the key: %s
pl: nie powiódł się zapis klucza: %s

en: response does not contain the RSA modulus
pl: odpowiedź nie zawiera współczynnika RSA

en: response does not contain the RSA public exponent
pl: odpowiedź nie zawiera publicznego wykładnika RSA

en: response does not contain the EC public key
pl: odpowiedź nie zawiera klucza publicznego EC

en: please wait while key is being generated ...
pl: proszę czekać na wygenerowanie klucza...

en: generating key failed
pl: generowanie klucza nie powiodło się

en: key generation completed (%d second)
     | key generation completed (%d seconds)
pl[0]: generowanie klucza zakończone (%d sekunda)
pl[1]: generowanie klucza zakończone (%d sekundy)
pl[2]: generowanie klucza zakończone (%d sekund)

en: response does not contain the public key data
pl: odpowiedź nie zawiera danych klucza publicznego

en: ||Please enter the PIN for the key to create qualified signatures.
pl: ||Proszę wprowadzić PIN PIN dla klucza do tworzenia podpisów kwalifikowanych.

note: TRANSLATORS: Do not translate the "|A|" prefix but keep it at the start of the string.  Use %0A (single percent) for a linefeed.
en: |A|Please enter the Admin PIN
pl: |A|Proszę wprowadzić PIN administracyjny

en: |P|Please enter the PIN Unblocking Code (PUK) for the standard keys.
pl: |P|Proszę wprowadzić kod odblokowujący PIN (PUK) dla zwykłych kluczy.

en: ||Please enter the PIN for the standard keys.
pl: ||Proszę wprowadzić PIN dla zwykłych kluczy.

en: RSA modulus missing or not of size %d bits
pl: reszta RSA brakująca lub o rozmiarze innym niż %d bity

en: RSA public exponent missing or larger than %d bits
pl: publiczny wykładnik RSA brakujący lub większy niż %d bity

en: Note: PIN has not yet been enabled.
pl: Uwaga: PIN nie został jeszcze włączony.

en: the NullPIN has not yet been changed
pl: NullPIN nie został jeszcze zmieniony

en: |N|Please enter a new PIN for the standard keys.
pl: |N|Proszę wprowadzić nowy PIN dla zwykłych kluczy.

en: |NP|Please enter a new PIN Unblocking Code (PUK) for the standard keys.
pl: |NP|Proszę wprowadzić nowy kod oblokowujący PIN (PUK) dla zwykłych kluczy.

en: |N|Please enter a new PIN for the key to create qualified signatures.
pl: |N|Proszę wprowadzić nowy PIN dla klucza do tworzenia podpisów kwalifikowanych.

en: |NP|Please enter a new PIN Unblocking Code (PUK) for the key to create qualified signatures.
pl: |NP|Proszę wprowadzić nowy kod odblokowujący PIN (PUK) dla klucza do tworzenia podpisów kwalifikowanych.

en: |P|Please enter the PIN Unblocking Code (PUK) for the key to create qualified signatures.
pl: |P|Proszę wprowadzić kod odblokowujący PIN (PUK) dla klucza do tworzenia podpisów kwalifikowanych.

en: error getting new PIN: %s
pl: błąd podczas odczytu nowego PIN-u: %s

en: failed to store the fingerprint: %s
pl: nie powiódł się zapis odcisku: %s

en: failed to store the creation date: %s
pl: nie powiódł się zapis daty utworzenia: %s

en: error retrieving CHV status from card
pl: błąd podczas odczytu stanu CHV z karty

en: reading public key failed: %s
pl: odczyt klucza publicznego nie powiódł się: %s

note: TRANSLATORS: Put a \x1f right before a colon.  This can be * used by pinentry to nicely align the names and values.  Keep * the %s at the start and end of the string.
en: %sNumber: %s%%0AHolder: %s%%0ACounter: %lu%s
pl: %sNumer: %s%%0AWłaściciel: %s%%0ALicznik: %lu%s

en: using default PIN as %s
pl: użycie domyślnego PIN-u jako %s

en: failed to use default PIN as %s: %s - disabling further default use
pl: nie udało się użyć domyślnego PIN-u jako %s: %s - wyłączenie dalszego domyślnego użycia

en: ||Please unlock the card
pl: ||Proszę odblokować kartę

en: PIN for CHV%d is too short; minimum length is %d
pl: PIN dla CHV%d jest zbyt krótki; minimalna długość to %d

en: verify CHV%d failed: %s
pl: weryfikacja CHV%d nie powiodła się: %s

en: card is permanently locked!
pl: karta została trwale zablokowana!

en: %d Admin PIN attempt remaining before card is permanently locked
     | %d Admin PIN attempts remaining before card is permanently locked
pl[0]: Została %d próba PIN-u administracyjnego do trwałego zablokowania karty
pl[1]: Zostały %d próby PIN-u administracyjnego do trwałego zablokowania karty
pl[2]: Zostało %d prób PIN-u administracyjnego do trwałego zablokowania karty

en: access to admin commands is not configured
pl: dostęp do poleceń administratora nie został skonfigurowany

en: ||Please enter the PIN
pl: ||Proszę wpisać PIN

en: |R|Please enter the Reset Code for the card
pl: |R|Proszę wprowadzić kod resetujący dla karty

en: Reset Code is too short; minimum length is %d
pl: Kod resetujący zbyt krótki; minimalna długość to %d

note: TRANSLATORS: Do not translate the "|*|" prefixes but keep it at the start of the string.  We need this elsewhere to get some infos on the string.
en: |RN|New Reset Code
pl: |RN|Nowy kod resetujący

en: |AN|New Admin PIN
pl: |AN|Nowy PIN administracyjny

en: |N|New PIN
pl: |N|Nowy PIN

en: ||Please enter the Admin PIN and New Admin PIN
pl: ||Proszę wprowadzić PIN administracyjny i nowy PIN administracyjny

en: ||Please enter the PIN and New PIN
pl: ||Proszę wprowadzić PIN i nowy PIN

en: error reading application data
pl: błąd podczas odczytu danych aplikacji

en: error reading fingerprint DO
pl: błąd podczas odczytu odcisku DO

en: creation timestamp missing
pl: brak datownika utworzenia

en: RSA prime %s missing or not of size %d bits
pl: liczba pierwsza %s RSA brakująca lub o rozmiarze innym niż %d bitów

en: unsupported curve
pl: nieobsługiwana krzywa

en: invalid structure of OpenPGP card (DO 0x93)
pl: niepoprawna struktura karty OpenPGP (DO 0x93)

en: fingerprint on card does not match requested one
pl: odcisk na karcie nie zgadza się z żądanym

en: card does not support digest algorithm %s
pl: karta nie obsługuje algorytmu skrótu %s

en: signatures created so far: %lu
pl: dotychczas stworzono podpisów: %lu

en: verification of Admin PIN is currently prohibited through this command
pl: weryfikacja PIN-u administracyjnego tym poleceniem jest aktualnie zabroniona

en: can't access %s - invalid OpenPGP card?
pl: nie można dostać się do %s - niepoprawna karta OpenPGP?

en: ||Please enter your PIN at the reader's pinpad
pl: ||Proszę wprowadzić PIN na klawiaturze czytnika

note: TRANSLATORS: Do not translate the "|*|" prefixes but keep it at the start of the string.  We need this elsewhere to get some infos on the string.
en: |N|Initial New PIN
pl: |N|Początkowy nowy PIN

en: run in multi server mode (foreground)
pl: uruchomienie w trybie serwera (pierwszoplanowo)

en: |LEVEL|set the debugging level to LEVEL
pl: |POZIOM|ustawienie POZIOMU diagnostyki

en: |FILE|write a log to FILE
pl: |PLIK|zapisanie logów do PLIKu

en: |N|connect to reader at port N
pl: |N|połączenie z czytnikiem na porcie N

en: |NAME|use NAME as ct-API driver
pl: |NAZWA|użycie NAZWY jako sterownika ct-API

en: |NAME|use NAME as PC/SC driver
pl: |NAZWA|użycie NAZWY jako sterownika PC/SC

en: do not use the internal CCID driver
pl: nieużywanie wewnętrznego sterownika CCID

en: |N|disconnect the card after N seconds of inactivity
pl: |N|odłączenie karty po N sekundach nieaktywności

en: do not use a reader's pinpad
pl: nieużywanie klawiatury czytnika

en: use variable length input for pinpad
pl: użycie wejścia z klawiatury czytnika o zmiennej długości

en: |LIST|change the application priority to LIST
pl: |LISTA|zmiana priorytetów aplikacji na LISTĘ

en: deny the use of admin card commands
pl: zabronienie używania poleceń karty administratora

en: Usage: @SCDAEMON@ [options] (-h for help)
pl: Składnia: @SCDAEMON@ [opcje] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: scdaemon [options] [command [args]]
    Smartcard daemon for @GNUPG@
pl: Składnia: scdaemon [opcje] [polecenie [argumenty]]
    Demon kart procesorowych dla @GNUPG@

en: please use the option '--daemon' to run the program in the background
pl: proszę użyć opcji „--daemon” do uruchomienia programu w tle

en: handler for fd %d started
pl: obsługa fd %d uruchomiona

en: handler for fd %d terminated
pl: obsługa fd %d zakończona

en: error getting key usage information: %s
pl: błąd pobierania informacji o zastosowaniu klucza: %s

en: Tor might be in use - network access is limited
pl: Tor może być w użyciu - dostep do sieci jest ograniczony

en: validation model requested by certificate: %s
pl: model poprawności żądany przez certyfikat: %s

en: chain
pl: łańcuchowy

en: shell
pl: powłokowy

en: critical certificate extension %s is not supported
pl: krytyczne rozszerzenie certyfikatu %s nie jest obsługiwane

en: issuer certificate is not marked as a CA
pl: certyfikat wystawcy nie jest oznaczony jako CA

en: critical marked policy without configured policies
pl: polityka oznaczona jako krytyczna bez skonfigurowanych polityk

en: failed to open '%s': %s
pl: nie udało się otworzyć „%s”: %s

en: Note: non-critical certificate policy not allowed
pl: Uwaga: niekrytyczna polityka certyfikatu niedozwolona

en: certificate policy not allowed
pl: polityka certyfikatu niedozwolona

en: failed to get the fingerprint
pl: nie udało się pobrać odcisku

en: looking up issuer at external location
pl: poszukiwanie wystawcy na zewnątrz

en: number of issuers matching: %d
pl: liczba pasujących wystawców: %d

en: can't get authorityInfoAccess: %s
pl: nie można uzyskać authorityInfoAccess: %s

en: looking up issuer from the Dirmngr cache
pl: poszukiwanie wystawcy w pamięci podręcznej Dirmngr

en: number of matching certificates: %d
pl: liczba pasujących certyfikatów: %d

en: dirmngr cache-only key lookup failed: %s
pl: wyszukiwanie klucza tylko w pamięci podręcznej dirmngr nie powiodło się: %s

en: failed to allocate keyDB handle
pl: nie udało się przydzielić uchwytu keyDB

en: certificate has been revoked
pl: certyfikat został unieważniony

en: the status of the certificate is unknown
pl: status certyfikatu jest nieznany

en: please make sure that the "dirmngr" is properly installed
pl: proszę upewnić się, że „dirmngr” jest poprawnie zainstalowany

en: checking the CRL failed: %s
pl: sprawdzenie CRL nie powiodło się: %s

en: certificate with invalid validity: %s
pl: certyfikat z błędną ważnością: %s

en: certificate not yet valid
pl: certyfikat jeszcze nie jest ważny

en: root certificate not yet valid
pl: certyfikat główny jeszcze nie jest ważny

en: intermediate certificate not yet valid
pl: certyfikat pośredni jeszcze nie jest ważny

en: certificate has expired
pl: certyfikat wygasł

en: root certificate has expired
pl: certyfikat główny wygasł

en: intermediate certificate has expired
pl: certyfikat pośredni wygasł

en: required certificate attributes missing: %s%s%s
pl: brak wymaganych atrybutów certyfikatu: %s%s%s

en: certificate with invalid validity
pl: certyfikat o nieważnej ważności

en: signature not created during lifetime of certificate
pl: podpis nie utworzony w czasie życia certyfikatu

en: certificate not created during lifetime of issuer
pl: certyfikat nie utworzony w czasie życia wystawcy

en: intermediate certificate not created during lifetime of issuer
pl: pośredni certyfikat nie utworzony w czasie życia wystawcy

en:   (  signature created at
pl:   (  podpis utworzony

en:   (certificate created at
pl:   (certyfikat utworzony

en:   (certificate valid from
pl:   (certyfikat ważny od

en:   (     issuer valid from
pl:   (     wystawca ważny od

en: fingerprint=%s
pl: odcisk=%s

en: root certificate has now been marked as trusted
pl: główny certyfikat nie został oznaczony jako zaufany

en: interactive marking as trusted not enabled in gpg-agent
pl: interaktywne oznaczanie zaufania nie włączone w gpg-agencie

en: interactive marking as trusted disabled for this session
pl: interaktywne oznaczanie zaufania wyłączone dla tej sesji

en: WARNING: creation time of signature not known - assuming current time
pl: OSTRZEŻENIE: czas utworzenia podpisu nie jest znany - przyjęto czas bieżący

en: no issuer found in certificate
pl: nie znaleziono wystawcy w certyfikacie

en: self-signed certificate has a BAD signature
pl: własnoręcznie podpisany certyfikat ma ZŁY podpis

en: root certificate is not marked trusted
pl: główny certyfikat nie jest oznaczony jako zaufany

en: checking the trust list failed: %s
pl: sprawdzenie listy zaufania nie powiodło się: %s

en: certificate chain too long
pl: łańcuch certyfikatów zbyt długi

en: issuer certificate not found
pl: nie znaleziono certyfikatu wystawcy

en: certificate has a BAD signature
pl: certyfikat ma ZŁY podpis

en: found another possible matching CA certificate - trying again
pl: znaleziono inny być może pasujący certyfikat CA - ponawianie próby

en: certificate chain longer than allowed by CA (%d)
pl: łańcuch certyfikatów dłuższy niż dozwolony przez CA (%d)

en: certificate is good
pl: certyfikat jest dobry

en: intermediate certificate is good
pl: certyfikat pośredni jest dobry

en: root certificate is good
pl: certyfikat główny jest dobry

en: switching to chain model
pl: przełączanie do modelu łańcuchowego

en: validation model used: %s
pl: użyty model poprawności: %s

en: a %u bit hash is not valid for a %u bit %s key
pl: skrót %u-bitowy nie jest poprawny dla %u-bitowego klucza %s

en: out of core
pl: brak pamięci

en: (this is the MD2 algorithm)
pl: (to jest algorytm MD2)

en: none
pl: brak

en: [Error - invalid encoding]
pl: [Błąd - niewłaściwe kodowanie]

en: [Error - out of core]
pl: [Błąd - brak pamięci]

en: [Error - No name]
pl: [Błąd - Brak nazwy]

en: [Error - invalid DN]
pl: [Błąd - niewłaściwe DN]

en: Please enter the passphrase to unlock the secret key for the X.509 certificate:
    "%s"
    S/N %s, ID 0x%08lX,
    created %s, expires %s.
pl: Proszę wprowadzić hasło aby odbezpieczyć klucz tajny certyfikatu X.509:
    „%s”
    S/N %s, ID 0x%08lX,
    stworzony %s, wygasa %s.

en: no key usage specified - assuming all usages
pl: nie podano zastosowania klucza - przyjęto wszystkie zastosowania

en: certificate should not have been used for certification
pl: certyfikat nie powinien być używany do poświadczania

en: certificate should not have been used for OCSP response signing
pl: certyfikat nie powinien być używany do podpisywania odpowiedzi OCSP

en: certificate should not have been used for encryption
pl: certyfikat nie powinien być używany do szyfrowania

en: certificate should not have been used for signing
pl: certyfikat nie powinien być używany do podpisywania

en: certificate is not usable for encryption
pl: certyfikat nie nadaje się do szyfrowania

en: certificate is not usable for signing
pl: certyfikat nie nadaje się do podpisywania

en: looking for another certificate
pl: wyszukanie innego certyfikatu

en: line %d: invalid algorithm
pl: linia %d: niewłaściwy algorytm

en: line %d: invalid key length %u (valid are %d to %d)
pl: linia %d: niewłaściwa długość klucza %u (poprawne są od %d do %d)

en: line %d: no subject name given
pl: linia %d: nie podano nazwy przedmiotu

en: line %d: invalid subject name label '%.*s'
pl: linia %d: niewłaściwa etykieta nazwy przedmiotu „%.*s”

en: line %d: invalid subject name '%s' at pos %d
pl: linia %d: niewłaściwa nazwa przedmiotu „%s” na pozycji %d

en: line %d: not a valid email address
pl: linia %d: niepoprawny adres e-mail

en: line %d: invalid serial number
pl: linia %d: niewłaściwy numer seryjny

en: line %d: invalid issuer name label '%.*s'
pl: linia %d: niewłaściwa etykieta nazwy wystawcy „%.*s”

en: line %d: invalid issuer name '%s' at pos %d
pl: linia %d: niewłaściwa nazwa wystawcy „%s” na pozycji %d

en: line %d: invalid date given
pl: linia %d: podano niewłaściwą datę

en: line %d: error getting signing key by keygrip '%s': %s
pl: linia %d: błąd pobierania klucza podpisującego z uchwytu „%s”: %s

en: line %d: invalid hash algorithm given
pl: linia %d: podano niewłaściwy algorytm skrótu

en: line %d: invalid authority-key-id
pl: linia %d: niewłaściwy authority-key-id

en: line %d: invalid subject-key-id
pl: linia %d: niewłaściwy subject-key-id

en: line %d: invalid extension syntax
pl: linia %d: niewłaściwa składnia rozszerzenia

en: line %d: error reading key '%s' from card: %s
pl: linia %d: błąd odczytu klucza „%s” z karty: %s

en: line %d: error getting key by keygrip '%s': %s
pl: linia %d: błąd pobierania klucza z uchwytu „%s”: %s

en: line %d: key generation failed: %s <%s>
pl: linia %d: generowanie klucza nie powiodło się: %s <%s>

en: To complete this certificate request please enter the passphrase for the key you just created once more.
pl: Aby zakończyć to żądanie certyfikatu proszę wprowadzić jeszcze raz hasło dla utworzonego klucza.

en:    (%d) Existing key
pl:    (%d) Istniejący klucz

en:    (%d) Existing key from card
pl:    (%d) Istniejący klucz z karty

en: Possible actions for a %s key:
pl: Możliwe akcje dla klucza %s:

en:    (%d) sign, encrypt
pl:    (%d) podpisywanie, szyfrowanie

en:    (%d) sign
pl:    (%d) podpisywanie

en:    (%d) encrypt
pl:    (%d) szyfrowanie

en: Enter the X.509 subject name:
pl: Nazwa przedmiotu X.509:

en: No subject name given
pl: Nie podano nazwy przedmiotu

en: Invalid subject name label '%.*s'
pl: Nieprawidłowa etykieta nazwy przedmiotu „%.*s”

note: TRANSLATORS: The 22 in the second string is the length of the first string up to the "%s".  Please adjust it do the length of your translation.  The second string is merely passed to atoi so you can drop everything after the number.
en: Invalid subject name '%s'
pl: Nieprawidłowa nazwa przedmiotu „%s”

en: 22 translator: see certreg-ui.c:gpgsm_gencertreq_tty
pl: 33

en: Enter email addresses
pl: Adresy poczty elektronicznej

en:  (end with an empty line):
pl:  (pusta linia oznacza koniec):

en: Enter DNS names
pl: Nazwy DNS

en:  (optional; end with an empty line):
pl:  (opcjonalne; pusta linia oznacza koniec):

en: Enter URIs
pl: URI

en: Create self-signed certificate? (y/N)
pl: Stworzyć własnoręcznie podpisany certyfikat? (t/N)

en: These parameters are used:
pl: Użyte będą następujące parametry:

en: error creating temporary file: %s
pl: błąd tworzenia pliku tymczasowego: %s

en: Now creating self-signed certificate.
pl: Tworzenie własnoręcznie podpisanego certyfikatu.

en: Now creating certificate request.
pl: Tworzenie żądania certyfikatu.

en: This may take a while ...
pl: Może to chwilę potrwać...

en: Ready.
pl: Gotowe.

en: Ready.  You should now send this request to your CA.
pl: Gotowe. Teraz należy wysłać to żądanie do własnego centrum certyfikacji.

en: resource problem: out of core
pl: problem z zasobami: brak pamięci

en: (this is the RC2 algorithm)
pl: (to jest algorytm RC2)

en: (this does not seem to be an encrypted message)
pl: (to nie wygląda na zaszyfrowaną wiadomość)

en: encrypted to %s key %s
pl: zaszyfrowano do %s kluczem %s

en: certificate '%s' not found: %s
pl: nie znaleziono certyfikatu „%s”: %s

en: error locking keybox: %s
pl: błąd blokowania keyboksa: %s

en: duplicated certificate '%s' deleted
pl: powtórzony certyfikat „%s” usunięty

en: certificate '%s' deleted
pl: certyfikat „%s” usunięty

en: deleting certificate "%s" failed: %s
pl: usunięcie certyfikatu „%s” nie powiodło się: %s

en: no valid recipients given
pl: nie podano poprawnych adresatów

en: list external keys
pl: wypisanie kluczy zewnętrznych

en: list certificate chain
pl: wypisanie łańcucha certyfikatów

en: import certificates
pl: import certyfikatów

en: export certificates
pl: eksport certyfikatów

en: register a smartcard
pl: zarejestrowanie karty procesorowej

en: pass a command to the dirmngr
pl: przekazanie polecenia do dirmngr

en: invoke gpg-protect-tool
pl: wywołanie gpg-protect-tool

en: don't use the terminal at all
pl: nieużywanie w ogóle terminala

en: |N|number of certificates to include
pl: |N|liczba certyfikatów do dołączenia

en: |FILE|take policy information from FILE
pl: |PLIK|pobranie informacji o polityce z PLIKU

en: assume input is in PEM format
pl: przyjęcie wejścia w formacie PEM

en: assume input is in base-64 format
pl: przyjęcie wejścia w formacie base-64

en: assume input is in binary format
pl: przyjęcie wejścia w formacie binarnym

en: create base-64 encoded output
pl: tworzenie wyjścia zakodowanego base-64

en: |USER-ID|use USER-ID as default secret key
pl: |UŻYTKOWNIK|użycie tego identyfikatora jako domyślnego klucza tajnego

en: |FILE|add keyring to the list of keyrings
pl: |PLIK|dodanie tego zbioru kluczy do listy zbiorów kluczy

en: fetch missing issuer certificates
pl: pobranie brakujących certyfikatów wystawców

en: |NAME|use encoding NAME for PKCS#12 passphrases
pl: |NAZWA|użycie kodowania NAZWA dla haseł PKCS#12

en: never consult a CRL
pl: pominięcie CRL

en: do not check CRLs for root certificates
pl: niesprawdzanie CRL dla głównych certyfikatów

en: check validity using OCSP
pl: sprawdzenie poprawności przy użyciu OCSP

en: do not check certificate policies
pl: niesprawdzanie polityk certyfikatów

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
pl: |NAZWA|użycie tego algorytmu szyfrowania NAZWA

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
pl: |NAZWA|użycie tego algorytmu skrótu wiadomości

en: batch mode: never ask
pl: tryb wsadowy: bez żadnych pytań

en: assume yes on most questions
pl: przyjęcie odpowiedzi „tak” na większość pytań

en: assume no on most questions
pl: przyjęcie odpowiedzi „nie” na większość pytań

en: |FILE|write an audit log to FILE
pl: |PLIK|zapisanie logów audytowych do PLIKU

en: Usage: @GPGSM@ [options] [files] (-h for help)
pl: Składnia: @GPGSM@ [opcje] [pliki] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: @GPGSM@ [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt using the S/MIME protocol
    Default operation depends on the input data
pl: Składnia: @GPGSM@ [opcje] [pliki]
    Podpisywanie, sprawdzanie podpisów, szyfrowanie, rozszyfrowywanie z użyciem S/MIME
    Domyślnie wykonywana operacja zależy od danych wejściowych

en: Note: won't be able to encrypt to '%s': %s
pl: Uwaga: nie można zaszyfrować do „%s”: %s

en: unknown validation model '%s'
pl: nieznany model poprawności „%s”

en: importing common certificates '%s'
pl: import wspólnych certyfikatów „%s”

en: can't sign using '%s': %s
pl: nie można podpisać z użyciem „%s”: %s

en: invalid command (there is no implicit command)
pl: błędne polecenie (nie ma polecenia domyślnego)

en: total number processed: %lu
pl: całkowita liczba przetworzonych: %lu

en: error storing certificate
pl: błąd zapisywania certyfikatu

en: basic certificate checks failed - not imported
pl: podstawowe sprawdzenia certyikatu nie powiodły się - nie zaimportowany

en: error getting stored flags: %s
pl: błąd pobierania zapisanych flag: %s

en: error importing certificate: %s
pl: błąd importu certyfikatu: %s

en: error reading input: %s
pl: błąd odczytu wejścia: %s

en: no keyboxd running in this session
pl: brak działającego keyboxd w tej sesji

en: error opening key DB: %s
pl: błąd podczas otwierania bazy kluczy: %s

en: problem looking for existing certificate: %s
pl: problem odszukaniem istniejącego certyfikatu: %s

en: error finding writable keyDB: %s
pl: błąd podczas szukania zapisywalnego keyDB: %s

en: error storing certificate: %s
pl: błąd zapisywania certyfikatu: %s

en: problem re-searching certificate: %s
pl: problem z ponownym odszukaniem certyfikatu: %s

en: error storing flags: %s
pl: błąd zapisywania flag: %s

en: Error -
pl: Błąd -

en: GPG_TTY has not been set - using maybe bogus default
pl: GPG_TTY nie zostało ustawione - użycie być może nieprawidłowego domyślnego

en: invalid formatted fingerprint in '%s', line %d
pl: niewłaściwie sformatowany odcisk w „%s”, w linii %d

en: invalid country code in '%s', line %d
pl: niewłaściwy kod kraju w „%s”, w linii %d

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    This will create a qualified signature by law equated to a handwritten signature.
    
    %s%sAre you really sure that you want to do this?
pl: Ta operacja złoży podpis przy użyciu certyfikatu:
    „%s”
    Utworzy to kwalifikowany podpis równoważny prawnie podpisowi odręcznemu.
    
    %s%sNa pewno chcesz to zrobić?

en: Note, that this software is not officially approved to create or verify such signatures.
pl: Należy zauważyć, że to oprogramowaie nie jest oficjalnie zatwierdzone do tworzenia i sprawdzania takich podpisów.

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    Note, that this certificate will NOT create a qualified signature!
pl: Ta operacja złoży podpis przy użyciu certyfikatu:
    „%s”
    Należy zauważyć, że ten certyfikat NIE utworzy kwalifikowanego podpisu!

en: hash algorithm %d (%s) for signer %d not supported; using %s
pl: algorytm skrótu %d (%s) dla podpisującego %d nie jest obsługiwany; użycie %s

en: hash algorithm used for signer %d: %s (%s)
pl: algorytm skrótu użyty dla podpisującego %d: %s (%s)

en: checking for qualified certificate failed: %s
pl: sprawdzenie certyfikatu kwalifikowanego nie powiodło się: %s

en: %s/%s signature using %s key %s
pl: Podpis %s/%s kluczem %s %s

en: Signature made
pl: Podpisano w

en: [date not given]
pl: [nie podano daty]

en: algorithm:
pl: algorytm:

en: invalid signature: message digest attribute does not match computed one
pl: błędny podpis: atrybut skrótu wiadomości nie zgadza się z obliczonym

en: Good signature from
pl: Poprawny podpis złożony przez

en:                 aka
pl:                         alias

en: This is a qualified signature
pl: To jest podpis kwalifikowany

en: can't initialize certificate cache lock: %s
pl: nie można zainicjować blokady pamięci podręcznej certyfikatów: %s

en: can't acquire read lock on the certificate cache: %s
pl: nie można uzyskać blokady dla odczytu pamięci podręcznej certyfikatów: %s

en: can't acquire write lock on the certificate cache: %s
pl: nie można uzyskać blokady dla zapisu pamięci podręcznej certyfikatów: %s

en: can't release lock on the certificate cache: %s
pl: nie można zwolnić blokady pamięci podręcznej certyfikatów: %s

en: dropping %u certificates from the cache
pl: porzucanie %u certyfikatów z pamięci podręcznej

en: can't parse certificate '%s': %s
pl: nie można przeanalizować certyfikatu „%s”: %s

en: certificate '%s' already cached
pl: certyfikat „%s” jest już w pamięci podręcznej

en: trusted certificate '%s' loaded
pl: certyfikat zaufany „%s” załadowany

en: certificate '%s' loaded
pl: certyfikat „%s” załadowany

en:   SHA1 fingerprint = %s
pl:   odcisk SHA1 = %s

en:    issuer =
pl:    wystawca =

en:   subject =
pl:   przedmiot =

en: error loading certificate '%s': %s
pl: błąd ładowania certyfikatu „%s”: %s

en: permanently loaded certificates: %u
pl:  trwale załadowanych certyfikatów: %u

en:     runtime cached certificates: %u
pl: certyfikatów w pamięci podręcznej: %u

en:            trusted certificates: %u (%u,%u,%u,%u)
pl:            certyfikatów zaufanych: %u (%u,%u,%u,%u)

en: certificate already cached
pl: certyfikat już istnieje w pamięci podręcznej

en: certificate cached
pl: certyfikat zapisany w pamięci podręcznej

en: error caching certificate: %s
pl: błąd zapisu certyfikatu w pamięci podręcznej: %s

en: invalid SHA1 fingerprint string '%s'
pl: niewłaściwy łańcuch odcisku SHA1 „%s”

en: error fetching certificate by S/N: %s
pl: błąd pobierania certyfikatu wg S/N: %s

en: error fetching certificate by subject: %s
pl: błąd pobierania certyfikatu wg przedmiotu: %s

en: no issuer found in certificate
pl: nie znaleziono wystawcy w certyfikacie

en: error getting authorityKeyIdentifier: %s
pl: błąd pobierania authorityKeyIdentifier: %s

en: creating directory '%s'
pl: tworzenie katalogu „%s”

en: error creating directory '%s': %s
pl: błąd tworzenia katalogu „%s”: %s

en: ignoring database dir '%s'
pl: zignorowano katalog bazy danych „%s”

en: error reading directory '%s': %s
pl: błąd odczytu katalogu „%s”: %s

en: removing cache file '%s'
pl: usuwanie pliku pamięci podręcznej „%s”

en: not removing file '%s'
pl: bez usuwania pliku „%s”

en: error closing cache file: %s
pl: błąd zamykania pliku pamięci podręcznej: %s

en: failed to open cache dir file '%s': %s
pl: nie udało się otworzyć pliku katalogu pamięci podręcznej „%s”: %s

en: error creating new cache dir file '%s': %s
pl: błąd tworzenia nowego pliku katalogu pamięci podręcznej „%s”: %s

en: error writing new cache dir file '%s': %s
pl: błąd podczas zapisu nowego pliku katalogu pamięci podręcznej „%s”: %s

en: error closing new cache dir file '%s': %s
pl: błąd zamykania nowego pliku katalogu pamięci podręcznej „%s”: %s

en: new cache dir file '%s' created
pl: nowy plik katalogu pamięci podręcznej „%s” został utworzony

en: failed to re-open cache dir file '%s': %s
pl: nie udało ponownie otworzyć pliku katalogu pamięci podręcznej „%s”: %s

en: first record of '%s' is not the version
pl: pierwszy rekord „%s” nie jest wersją

en: old version of cache directory - cleaning up
pl: stara wersja katalogu pamięci podręcznej - czyszczenie

en: old version of cache directory - giving up
pl: stara wersja katalogu pamięci podręcznej - poddaję się

en: extra field detected in crl record of '%s' line %u
pl: wykryto nadmiarowe pole w rekordzie CRL „%s”, linia %u

en: invalid line detected in '%s' line %u
pl: wykryto niewłaściwą linię w „%s”, linia %u

en: duplicate entry detected in '%s' line %u
pl: wykryto powtórzony wpis w „%s”, linia %u

en: unsupported record type in '%s' line %u skipped
pl: pominięto nieobsługiwany typ rekordu w „%s”, linia %u

en: invalid issuer hash in '%s' line %u
pl: nieprawidłowy skrót wystawcy w „%s”, linia %u

en: no issuer DN in '%s' line %u
pl: brak DN wystawcy w „%s”, linia %u

en: invalid timestamp in '%s' line %u
pl: nieprawidłowy znacznik czasu w „%s”, linia %u

en: WARNING: invalid cache file hash in '%s' line %u
pl: UWAGA: nieprawidłowy skrót pliku pamięci podręcznej w „%s”, linia %u

en: detected errors in cache dir file
pl: wykryto błędy w pliku katalogu pamięci podręcznej

en: please check the reason and manually delete that file
pl: proszę sprawdzić przyczynę i ręcznie usunąć ten plik

en: failed to create temporary cache dir file '%s': %s
pl: nie udało się utworzyć pliku tymczasowego katalogu pamięci podręcznej „%s”: %s

en: error renaming '%s' to '%s': %s
pl: błąd zmiany nazwy „%s” na „%s”: %s

en: can't hash '%s': %s
pl: nie można policzyć skrótu „%s”: %s

en: error setting up MD5 hash context: %s
pl: błąd ustawiania kontekstu skrótu MD5: %s

en: error hashing '%s': %s
pl: błąd liczenia skrótu „%s”: %s

en: invalid formatted checksum for '%s'
pl: niewłaściwie sformatowana suma kontrolna „%s”

en: too many open cache files; can't open anymore
pl: zbyt dużo otwartych plików pamięci podręcznej; nie można otworzyć więcej

en: opening cache file '%s'
pl: otwieranie pliku pamięci podręcznej „%s”

en: error opening cache file '%s': %s
pl: błąd otwierania pliku pamięci podręcznej „%s”: %s

en: error initializing cache file '%s' for reading: %s
pl: błąd inicjowania pliku pamięci podręcznej „%s” do odczytu: %s

en: calling unlock_db_file on a closed file
pl: wywołanie unlock_db_file na zamkniętym pliku

en: calling unlock_db_file on an unlocked file
pl: wywołanie unlock_db_file na nie zablokowanym pliku

en: failed to create a new cache object: %s
pl: nie udało się utworzyć nowego obiektu pamięci podręcznej: %s

en: no CRL available for issuer id %s
pl: brak dostępnego CRL dla id wystawcy %s

en: cached CRL for issuer id %s too old; update required
pl: CRL w pamięci podręcznej dla id wystawcy %s zbyt stare; wymagana aktualizacja

en: force-crl-refresh active and %d minutes passed for issuer id %s; update required
pl: force-crl-refresh aktywne i minęło %d minut dla id wystawcy %s; wymagana aktualizacja

en: force-crl-refresh active for issuer id %s; update required
pl: force-crl-refresh aktywne dla id wystawcy %s; wymagana aktualizacja

en: available CRL for issuer ID %s can't be used
pl: dostępne CRL dla ID wystawcy %s nie może być użyte

en: cached CRL for issuer id %s tampered; we need to update
pl: CRL w pamięci podręcznej dla id wystawcy %s naruszone; konieczna aktualizacja

en: WARNING: invalid cache record length for S/N
pl: OSTRZEŻENIE: błędna długość rekordu pamięci podręcznej dla S/N

en: problem reading cache record for S/N %s: %s
pl: problem z odczytem rekordu pamięci podręcznej dla S/N %s: %s

en: S/N %s is not valid; reason=%02X  date=%.15s
pl: S/N %s nie jest prawidłowy; powód=%02X  data=%.15s

en: S/N %s is valid, it is not listed in the CRL
pl: S/N %s jest prawidłowy, nie jest wymieniony w CRL

en: error getting data from cache file: %s
pl: błąd pobierania danych z pliku pamięci podręcznej: %s

en: got an invalid S-expression from libksba
pl: odebrano błędne S-wyrażenie z libksba

en: converting S-expression failed: %s
pl: konwersja S-wyrażenia nie powiodła się: %s

en: unknown hash algorithm '%s'
pl: niewłaściwy algorytm skrótu „%s”

en: gcry_md_open for algorithm %d failed: %s
pl: gcry_md_open dla algorytmu %d nie powiodło się: %s

en: creating S-expression failed: %s
pl: tworzenie S-wyrażenia nie powiodło się: %s

en: ksba_crl_parse failed: %s
pl: ksba_crl_parse nie powiodło się: %s

en: error getting update times of CRL: %s
pl: błąd pobierania czasów aktualizacji CRL: %s

en: update times of this CRL: this=%s next=%s
pl: czasy uaktualnienia tego CRL: obecne=%s następne=%s

en: nextUpdate not given; assuming a validity period of one day
pl: nie podano nextUpdate; przyjęto okreś ważności jednego dnia

en: error getting CRL item: %s
pl: błąd pobierania elementu CRL: %s

en: error inserting item into temporary cache file: %s
pl: błąd wstawiania elementu do pliku tymczasowego pamięci podręcznej: %s

en: no CRL issuer found in CRL: %s
pl: nie znaleziono wystawcy CRL w CRL: %s

en: locating CRL issuer certificate by authorityKeyIdentifier
pl: wyszukiwanie certyfikatu wystawcy CRL po authorityKeyIdentifier

en: CRL signature verification failed: %s
pl: weryfikacja podpisu CRL nie powiodła się: %s

en: error checking validity of CRL issuer certificate: %s
pl: błąd sprawdzania poprawności certyfikatu wystawcy CRL: %s

en: ksba_crl_new failed: %s
pl: ksba_crl_new nie powiodło się: %s

en: ksba_crl_set_reader failed: %s
pl: ksba_crl_set_reader nie powiodło się: %s

en: removed stale temporary cache file '%s'
pl: usunięto zleżały plik tymczasowy pamięci podręcznej „%s”

en: problem removing stale temporary cache file '%s': %s
pl: problem z usunięciem zleżałego pliku tymczasowego pamięci podręcznej „%s”: %s

en: error creating temporary cache file '%s': %s
pl: błąd tworzenia pliku tymczasowego pamięci podręcznej „%s”: %s

en: crl_parse_insert failed: %s
pl: crl_parse_insert nie powiodło się: %s

en: error finishing temporary cache file '%s': %s
pl: błąd finalizacji pliku tymczasowego pamięci podręcznej „%s”: %s

en: error closing temporary cache file '%s': %s
pl: błąd zamykania pliku tymczasowego pamięci podręcznej „%s”: %s

en: WARNING: new CRL still too old; it expired on %s - loading anyway
pl: OSTRZEŻENIE: nowe CRL jest nadal zbyt stare; wygasło %s - ładowanie mimo to

en: new CRL still too old; it expired on %s
pl: nowe CRL jest nadal zbyt stare; wygasło %s

en: unknown critical CRL extension %s
pl: nieznane rozszerzenie krytyczne CRL %s

en: error reading CRL extensions: %s
pl: błąd odczytu rozszerzeń CRL: %s

en: creating cache file '%s'
pl: błąd tworzenia pliku pamięci podręcznej „%s”

en: problem renaming '%s' to '%s': %s
pl: problem ze zmianą nazwy „%s” na „%s”: %s

en: updating the DIR file failed - cache entry will get lost with the next program start
pl: uaktualnianie pliku DIR nie powiodło się - wpis pamięci podręcznej zostanie utracony przy następnym starcie programu

en: Begin CRL dump (retrieved via %s)
pl: Rozpoczęcie zrzutu cRL (uzyskanego poprzez %s)

en:  ERROR: The CRL will not be used because it was still too old after an update!
pl:  BŁĄD: CRL nie będzie użyte, ponieważ po uaktualnieniu jest nadal zbyt stare!

en:  ERROR: The CRL will not be used due to an unknown critical extension!
pl:  BŁĄD: CRL nie będzie użyte ze względu na nieznane rozszerzenie krytyczne!

en:  ERROR: The CRL will not be used
pl:  BŁĄD: CRL nie będzie użyte

en:  ERROR: This cached CRL may have been tampered with!
pl:  BŁĄD: to zapamiętane CRL mogło zostać naruszone!

en:  WARNING: invalid cache record length
pl:  OSTRZEŻENIE: błędna długość rekordu pamięci podręcznej

en: problem reading cache record: %s
pl: problem z odczytem rekordu pamięci podręcznej: %s

en: problem reading cache key: %s
pl: problem z odczytem klucza pamięci podręcznej: %s

en: error reading cache entry from db: %s
pl: błąd odczytu wpisu pamięci podręcznej z db: %s

en: End CRL dump
pl: Koniec zrzutu CRL

en: crl_fetch via DP failed: %s
pl: crl_fetch po DP nie powiodło się: %s

en: crl_cache_insert via DP failed: %s
pl: crl_cache_insert po DP nie powiodło się: %s

en: crl_cache_insert via issuer failed: %s
pl: crl_cache_insert po wystawcy nie powiodło się: %s

en: reader to file mapping table full - waiting
pl: tabela przypisań czytelników do plików pełna - oczekiwanie

en: CRL access not possible due to Tor mode
pl: dostęp do CRL niemożliwy z powodu trybu Tor

en: CRL access not possible due to disabled %s
pl: Dostęp do CRL niemożliwy z powodu wyłączonego %s

en: error retrieving '%s': %s
pl: błąd odtwarzania „%s”: %s

en: error initializing reader object: %s
pl: błąd inicjowania obiektu czytelnika: %s

en: certificate search not possible due to disabled %s
pl: wyszukanie certyfikatu niemożliwe z powodu wyłączonego %s

en: use OCSP instead of CRLs
pl: użycie OCSP zamiast CRL

en: check whether a dirmngr is running
pl: sprawdzenie, czy dirmngr działa

en: add a certificate to the cache
pl: dodanie certyfikatu do pamięci podręcznej

en: validate a certificate
pl: sprawdzenie poprawności certyfikatu

en: lookup a certificate
pl: wyszukanie certyfikatu

en: lookup only locally stored certificates
pl: szukanie tylko lokalnie zapisanych certyfikatów

en: expect an URL for --lookup
pl: oczekiwano URL-a dla --lookup

en: load a CRL into the dirmngr
pl: załadowanie CRL do dirmnge

en: special mode for use by Squid
pl: specjalny tryb do wykorzystania przez Squida

en: expect certificates in PEM format
pl: eksport certyfikatów w formacie PEM

en: force the use of the default OCSP responder
pl: wymuszenie użycia domyślnego respondera OCSP

en: Usage: dirmngr-client [options] [certfile|pattern] (-h for help)
pl: Składnia: dirmngr-client [opcje] [plik_certyfikatu|wzorzec] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: dirmngr-client [options] [certfile|pattern]
    Test an X.509 certificate against a CRL or do an OCSP check
    The process returns 0 if the certificate is valid, 1 if it is
    not valid and other error codes for general failures
pl: Składnia: dirmngr-client [opcje] [plik_certyfikatu|wzorzec]
    Sprawdzenie certyfikatu X.509 względem CRL lub wykonanie testu OCSP
    Proces zwraca 0, jeśli certyfikat jest poprawny, 1 jeśli niepoprawny,
    a inne kody w przypadku błędów ogólnych

en: error reading certificate from stdin: %s
pl: błąd odczytu certyfikatu ze standardowego wejścia: %s

en: error reading certificate from '%s': %s
pl: błąd odczytu certyfikatu z „%s”: %s

en: certificate too large to make any sense
pl: certyfikat zbyt duży, żeby miał sens

en: can't connect to the dirmngr: %s
pl: nie można połączyć się z dirmngr: %s

en: lookup failed: %s
pl: wyszukanie nie powiodło się: %s

en: loading CRL '%s' failed: %s
pl: załadowanie CRL „%s” nie powiodła się: %s

en: a dirmngr daemon is up and running
pl: demon dirmngr jest włączony i działa

en: validation of certificate failed: %s
pl: sprawdzenie poprawności certyfikatu nie powiodło się: %s

en: certificate is valid
pl: certyfikat jest poprawny

en: certificate has been revoked
pl: certyfikat został anulowany

en: certificate check failed: %s
pl: sprawdzenie certyfikatu nie powiodło się: %s

en: got status: '%s'
pl: otrzymano status: „%s”

en: error writing base64 encoding: %s
pl: błąd zapisu kodowania base64: %s

en: unsupported inquiry '%s'
pl: nieobsługiwane zapytanie „%s”

en: absolute file name expected
pl: oczekiwano bezwzględnej nazwy pliku

en: looking up '%s'
pl: wyszukiwanie „%s”

en: list the contents of the CRL cache
pl: lista zawartości pamięci podręcznej CRL

en: |FILE|load CRL from FILE into cache
pl: |PLIK|załadowanie CRL z PLIKU do pamięci podręcznej

en: |URL|fetch a CRL from URL
pl: |URL|pobranie CRL z URL-a

en: shutdown the dirmngr
pl: wyłączenie dirmngr

en: flush the cache
pl: zapis pamięci podręcznej

en: allow online software version check
pl: zezwolenie na sprawdzenie wersji oprogramowania online

en: |N|do not return more than N items in one query
pl: |N|bez zwracania więcej niż N elementów w jednym zapytaniu

en: Network related options
pl: Opcje związane z siecią

en: route all network traffic via Tor
pl: trasowanie całego ruchu sieciowego przez Tora

en: Configuration for HTTP servers
pl: Konfiguracja dla serwerów HTTP

en: inhibit the use of HTTP
pl: powstrzymanie od użycia HTTP

en: ignore HTTP CRL distribution points
pl: ignorowanie punktów dystrybucji CRL przez HTTP

en: |URL|redirect all HTTP requests to URL
pl: |URL|przekierowanie wszystkich żądań HTTP na URL

en: use system's HTTP proxy setting
pl: użycie systemowego ustawienia proxy HTTP

en: Configuration for OpenPGP servers
pl: Konfiguracja dla serwerów OpenPGP

en: |URL|use keyserver at URL
pl: |URL|używaj serwera kluczy URL

en: |FILE|use the CA certificates in FILE for HKP over TLS
pl: |PLIK|użycie certyfikatów CA w PLIKU dla HKP po TLS

en: Configuration for X.509 servers
pl: Konfiguracja dla serwerów X.509

en: inhibit the use of LDAP
pl: powstrzymanie od użycia LDAP

en: ignore LDAP CRL distribution points
pl: ignorowanie punktów dystrybucji CRL przez LDAP

en: |HOST|use HOST for LDAP queries
pl: |HOST|użycie HOSTA do zapytań LDAP

en: do not use fallback hosts with --ldap-proxy
pl: bez użycia hostów zapasowych z --ldap-proxy

en: |SPEC|use this keyserver to lookup keys
pl: |SPEC|użycie tego serwera do wyszukiwania kluczy

en: |FILE|read LDAP server list from FILE
pl: |PLIK|odczyt listy serwerów LDAP z PLIKU

en: add new servers discovered in CRL distribution points to serverlist
pl: dodanie nowych serwerów wykrytych w pinktach dystrybucji CRL do listy serwerów

en: |N|set LDAP timeout to N seconds
pl: |N|ustawienie limitu czasu LDAP na N sekund

en: Configuration for OCSP
pl: Konfiguracja dla OCSP

en: allow sending OCSP requests
pl: zezwolenie na wysyłanie żądań OCSP

en: ignore certificate contained OCSP service URLs
pl: ignorowanie URL-i usług OCSP zawartych w certyfikatach

en: |URL|use OCSP responder at URL
pl: |URL|użycie respondera OCSP spod URL-a

en: |FPR|OCSP response signed by FPR
pl: |FPR|odpowiedź OCSP podpisana przez FPR

en: force loading of outdated CRLs
pl: wymuszenie ładowania nieaktualnych CRL

en: @
    (See the "info" manual for a complete listing of all commands and options)
pl: @
    (pełną listę poleceń i opcji można znaleźć w podręczniku „info”)

en: Usage: @DIRMNGR@ [options] (-h for help)
pl: Składnia: @DIRMNGR@ [opcje] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: @DIRMNGR@ [options] [command [args]]
    Keyserver, CRL, and OCSP access for @GNUPG@
pl: Składnia: @DIRMNGR@ [opcje] [polecenie [argumenty]]
    Dostęp do serwera kluczy, CRL i OCSP dla @GNUPG@

en: valid debug levels are: %s
pl: poprawne poziomy diagnostyki to: %s

en: usage: %s [options]
pl: składnia: %s [opcje]

en: colons are not allowed in the socket name
pl: dwukropki nie są dozwolone w nazwie gniazda

en: fetching CRL from '%s' failed: %s
pl: pobranie CRL z „%s” nie powiodło się: %s

en: processing CRL from '%s' failed: %s
pl: przetworzenie CRL z „%s” nie powiodło się: %s

en: %s:%u: line too long - skipped
pl: %s:%u: linia zbyt długa - pominięto

en: %s:%u: invalid fingerprint detected
pl: %s:%u: wykryto błędny odcisk

en: %s:%u: read error: %s
pl: %s:%u: błąd odczytu: %s

en: %s:%u: garbage at end of line ignored
pl: %s:%u: zignorowano śmieci na końcu linii

en: SIGHUP received - re-reading configuration and flushing caches
pl: otrzymano SIGHUP - ponowny odczyt konfiguracji i zapis pamięci podręcznej

en: SIGUSR2 received - no action defined
pl: otrzymano SIGUSR2 - nie zdefiniowano akcji

en: SIGTERM received - shutting down ...
pl: otrzymano SIGTERM - zamykanie...

en: SIGTERM received - still %d active connections
pl: otrzymano SIGTERM - nadal są aktywne połączenia: %d

en: shutdown forced
pl: wymuszono zamknięcie

en: SIGINT received - immediate shutdown
pl: otrzymano SIGINT - natychmiastowe zamknięcie

en: signal %d received - no action defined
pl: otrzymano sygnał %d - nie zdefiniowano akcji

en: error accessing '%s': http status %u
pl: błąd dostępu do „%s”: status http %u

en: URL '%s' redirected to '%s' (%u)
pl: URL „%s” przekierowany na „%s” (%u)

en: too many redirections
pl: za dużo przekierowań

en: redirection changed to '%s'
pl: przekierowanie zmienione na „%s”

en: error printing log line: %s
pl: błąd wypisywania linii logu: %s

en: error reading log from ldap wrapper %d: %s
pl: błąd odczytu logu z wrappera LDAP %d: %s

en: ldap wrapper %d ready
pl: wrapper LDAP %d gotowy

en: ldap wrapper %d ready: timeout
pl: wrapper LDAP %d gotowy: upłynął limit czasu

en: ldap wrapper %d ready: exitcode=%d
pl: wrapper LDAP %d gotowy: kod wyjścia=%d

en: waiting for ldap wrapper %d failed: %s
pl: oczekiwanie na wrapper LDAP %d nie powiodło się: %s

en: ldap wrapper %d stalled - killing
pl: wrapper LDAP %d przytkany - zabito

en: invalid char 0x%02x in host name - not added
pl: błędny znak 0x%02x w nazwie hosta - nie dodano

en: adding '%s:%d' to the ldap server list
pl: dodano „%s:%d” do listy serwerów LDAP

en: malloc failed: %s
pl: malloc nie powiodło się: %s

en: '%s' is not an LDAP URL
pl: „%s” nie jest URL-em LDAP

en: '%s' is an invalid LDAP URL
pl: „%s” jest nieprawidłowym URL-em LDAP

en: ldap_search hit the size limit of the server
pl: ldap_search natrafiło na limit rozmiaru w serwerze

en: %s:%u: password given without user
pl: %s:%u: podano hasło bez użytkownika

en: %s:%u: ignoring unknown flag '%s'
pl: %s:%u: zignorowano nieznaną flagę „%s”

en: %s:%u: skipping this line
pl: %s:%u: linia pominięta

en: invalid canonical S-expression found
pl: napotkano błędne S-wyrażenie kanoniczne

en: gcry_md_open failed: %s
pl: gcry_md_open nie powiodło się: %s

en: oops: ksba_cert_hash failed: %s
pl: oops: ksba_cert_hash nie powiodło się: %s

en: bad URL encoding detected
pl: wykryto błędne kodowanie URL-a

en: error reading from responder: %s
pl: błąd odczytu z respondera: %s

en: response from server too large; limit is %d bytes
pl: odpowiedź z serwera zbyt długa; limit to %d bajtów

en: OCSP request not possible due to Tor mode
pl: żądanie OCSP niemożliwe z powodu trybu Tor

en: OCSP request not possible due to disabled HTTP
pl: żądanie OCSP niemożliwe z powodu wyłączenia HTTP

en: error setting OCSP target: %s
pl: błąd ustawiania celu OCSP: %s

en: error building OCSP request: %s
pl: błąd budowania żądania OCSP: %s

en: error connecting to '%s': %s
pl: błąd połączenia z „%s”: %s

en: error reading HTTP response for '%s': %s
pl: błąd odczytu odpowiedzi HTTP dla „%s”: %s

en: error parsing OCSP response for '%s': %s
pl: błąd przetwarzania odpowiedzi OCSP dla „%s”: %s

en: OCSP responder at '%s' status: %s
pl: status respondera OCSP pod „%s”: %s

en: failed to establish a hashing context for OCSP: %s
pl: nie udało się ustanowić kontekstu haszowania dla OCSP: %s

en: hashing the OCSP response for '%s' failed: %s
pl: liczenie skrótu odpowiedzi OCSP dla „%s” nie powiodło się: %s

en: not signed by a default OCSP signer's certificate
pl: nie podpisane domyślnym certyfikatem podpisującego OCSP

en: allocating list item failed: %s
pl: przydzielanie elementu listy nie powiodło się: %s

en: error getting responder ID: %s
pl: błąd pobierania ID respondera: %s

en: no suitable certificate found to verify the OCSP response
pl: nie znaleziono odpowiedniego certyfikatu do zweryfikowania odpowiedzi OCSP

en: issuer certificate not found: %s
pl: nie znaleziono certyfikatu wystawcy: %s

en: caller did not return the target certificate
pl: wywołujący nie zwrócił certyfikatu docelowego

en: caller did not return the issuing certificate
pl: wywołujący nie zwrócił certyfikatu wystawcy

en: failed to allocate OCSP context: %s
pl: nie udało się przydzielić kontekstu OCSP: %s

en: no default OCSP responder defined
pl: nie zdefiniowano domyślnego respondera OCSP

en: no default OCSP signer defined
pl: nie zdefiniowano domyślnego podpisującego OCSP

en: using default OCSP responder '%s'
pl: użycie domyślnego respondera OCSP „%s”

en: using OCSP responder '%s'
pl: użycie respondera OCSP „%s”

en: error getting OCSP status for target certificate: %s
pl: błąd pobierania stanu OCSP dla certyfikatu docelowego: %s

en: certificate status is: %s  (this=%s  next=%s)
pl: stan certyfikatu: %s (ten=%s następny=%s)

en: good
pl: poprawny

en: certificate has been revoked at: %s due to: %s
pl: certyfikat został unieważniony: %s z powodu: %s

en: OCSP responder returned a status in the future
pl: responder OCSP zwrócił stan z przyszłości

en: OCSP responder returned a non-current status
pl: responder OCSP zwrócił stan niebieżący

en: OCSP responder returned an too old status
pl: responder OCSP zwrócił stan zbyt stary

en: assuan_inquire(%s) failed: %s
pl: assuan_inquire(%s) nie powiodło się: %s

en: serialno missing in cert ID
pl: brak pola serialno w ID certyfikatu

en: assuan_inquire failed: %s
pl: assuan_inquire nie powiodło się: %s

en: fetch_cert_by_url failed: %s
pl: fetch_cert_by_url nie powiodło się: %s

en: error sending data: %s
pl: błąd wysyłania danych: %s

en: start_cert_fetch failed: %s
pl: start_cert_fetch nie powiodło się: %s

en: fetch_next_cert failed: %s
pl: fetch_next_cert nie powiodło się: %s

en: max_replies %d exceeded
pl: przekroczono max_replies %d

en: can't allocate control structure: %s
pl: nie można przydzielić struktury sterującej: %s

en: failed to allocate assuan context: %s
pl: nie udało się przydzielić kontekstu assuan: %s

en: failed to initialize the server: %s
pl: nie udało się zainicjować serwera: %s

en: failed to the register commands with Assuan: %s
pl: nie udało się zarejestrować poleceń przez Assuana: %s

en: Assuan accept problem: %s
pl: Problem z accept u Assuana: %s

en: Assuan processing failed: %s
pl: Przetwarzanie u Assuana nie powiodło się: %s

en: accepting root CA not marked as a CA
pl: zaakceptowano główne CA nie oznaczone jako CA

en: CRL checking too deeply nested
pl: sprawdzanie CRL zagnieżdżone zbyt głęboko

en: not checking CRL for
pl: bez sprawdzania CRL dla

en: checking CRL for
pl: sprawdzanie CRL dla

en: checking trustworthiness of root certificate failed: %s
pl: sprawdzanie zaufania certyfikatu głównego nie powiodło się: %s

en: certificate chain is good
pl: łańcuch certyfikatów jest dobry

en: certificate should not have been used for CRL signing
pl: certyfikat nie powinien być używany do podpisywania CRL

en: quiet
pl: cicho

en: print data out hex encoded
pl: wypisanie danych zakodowanych szesnastkowo

en: decode received data lines
pl: dekodowanie otrzymanych linii danych

en: connect to the dirmngr
pl: połączenie z dirmngr

en: connect to the keyboxd
pl: połączenie z keyboxd

en: |NAME|connect to Assuan socket NAME
pl: |NAZWA|połączenie z gniazdem Assuan o tej nazwie

en: |ADDR|connect to Assuan server at ADDR
pl: |ADRES|połączenie z serwerem Assuan pod ADRESEM

en: run the Assuan server given on the command line
pl: uruchomienie serwera Assuan podanego z linii poleceń

en: do not use extended connect mode
pl: nieużywanie rozszerzonego trybu połączenia

en: |FILE|run commands from FILE on startup
pl: |PLIK|uruchomienie poleceń z PLIKU przy starcie

en: run /subst on startup
pl: uruchomienie /subst przy starcie

en: Usage: @GPG@-connect-agent [options] (-h for help)
pl: Składnia: @GPG@-connect-agent [opcje] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: @GPG@-connect-agent [options]
    Connect to a running agent and send commands
pl: Składnia: @GPG@-connect-agent [opcje]
    Połączenie z działającym agentem i wysyłanie poleceń

en: option "%s" requires a program and optional arguments
pl: opcja „%s” wymaga programu i opcjonalnych argumentów

en: option "%s" ignored due to "%s"
pl: opcja „%s” zignorowana z powodu „%s”

en: receiving line failed: %s
pl: odbieranie linii nie powiodło się: %s

en: line too long - skipped
pl: linia zbyt długa - pominięta

en: line shortened due to embedded Nul character
pl: linia skrócona z powodu osadzonego znaku Nul

en: unknown command '%s'
pl: nieznane polecenie „%s”

en: sending line failed: %s
pl: wysyłanie linii nie powiodło się: %s

en: no keybox daemon running in this session
pl: brak działającego demona keybox w tej sesji

en: error sending standard options: %s
pl: błąd wysyłania standardowych opcji: %s

en: Public Keys
pl: Klucze publiczne

en: Private Keys
pl: Klucze prywatne

en: Smartcards
pl: Karty procesorowe

en: Network
pl: Sieć

en: Passphrase Entry
pl: Wpisywanie hasła

en: Component not suitable for launching
pl: Komponent nie nadaje się do uruchomienia

en: Configuration file of component %s is broken
pl: Plik konfiguracyjny komponentu %s jest uszkodzony

en: Note: Use the command "%s%s" to get details.
pl: Podpowiedź: można użyć polecenia „%s%s”, aby uzyskać szczegóły.

en: External verification of component %s failed
pl: Zewnętrzna weryfikacja komponentu %s nie powiodła się

en: Note that group specifications are ignored
pl: Uwaga, określenia grup są ignorowane

en: error closing '%s'
pl: błąd zamykania „%s”

en: error parsing '%s'
pl: błąd analizy „%s”

en: list all components
pl: lista wszystkich komponentów

en: check all programs
pl: sprawdzenie wszystkich programów

en: |COMPONENT|list options
pl: |KOMPONENT|wypisanie opcji

en: |COMPONENT|change options
pl: |KOMPONENT|zmiana opcji

en: |COMPONENT|check options
pl: |KOMPONENT|zaznaczenie opcji

en: apply global default values
pl: zastosowanie globalnych wartości domyślnych

en: |FILE|update configuration files using FILE
pl: |PLIK|uaktualnienie plików konfiguracyjnych przy użyciu PLIKU

en: get the configuration directories for @GPGCONF@
pl: pobranie katalogów konfiguracyjnych dla @GPGCONF@

en: list global configuration file
pl: wyświetl globalny plik konfiguracyjny

en: check global configuration file
pl: sprawdzenie globalnego pliku konfiguracyjnego

en: query the software version database
pl: odpytanie bazy danych wersji oprogramowania

en: reload all or a given component
pl: ponowne załadowanie wszystkich lub podanych komponentów

en: launch a given component
pl: uruchomienie podanego komponentu

en: kill a given component
pl: zabicie podanego komponentu

en: use as output file
pl: plik wyjściowy

en: activate changes at runtime, if possible
pl: uaktywnienie zmian w czasie działania o ile to możliwe

en: Usage: @GPGCONF@ [options] (-h for help)
pl: Składnia: @GPGCONF@ [opcje] (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: @GPGCONF@ [options]
    Manage configuration options for tools of the @GNUPG@ system
pl: Składnia: @GPGCONF@ [opcje]
    Zarządzanie opcjami konfiguracji dla narzędzi z systemu @GNUPG@

en: Need one component argument
pl: Wymagany jest jeden argument komponentu

en: Component not found
pl: Nie znaleziono komponentu

en: No argument allowed
pl: Argument nie jest dozwolony

en: Usage: gpg-check-pattern [options] patternfile (-h for help)
pl: Składnia: gpg-check-pattern [opcje] plik-wzorców (-h wyświetla pomoc)

en: Syntax: gpg-check-pattern [options] patternfile
    Check a passphrase given on stdin against the patternfile
pl: Składnia: gpg-check-pattern [opcje] plik-wzorców
    Sprawdzanie hasła ze standardowego wejścia względem pliku wzorców

en: Note: key %s is already stored on the card!
pl: Uwaga: klucz %s jest już zapisany na karcie!

en: Note: Keys are already stored on the card!
pl: Uwaga: klucze są już zapisane na karcie!

en: Replace existing key %s ? (y/N)
pl: Zastąpić istniejące klucz %s? (t/N)

en: %s card no. %s detected
pl: Wykryto kartę %s nr %s

en: User Interaction Flag is set to "%s" - can't change
pl: Flaga interakcji użytkownika (UIF) jest ustawiona na „%s” - nie można zmienić

en: Warning: Setting the User Interaction Flag to "%s"
             can only be reverted using a factory reset!
pl: Uwaga: ustawienie flagi interakcji użytkownika (UIF) na „%s”
           może być odwrócone tylko przez reset do ustawień fabrycznych!

en: Please use "uif --yes %d %s"
pl: Proszę użyć „uif --yes %d %s”

en: authenticate to the card
pl: uwierzytelnienie względem karty

en: send a reset to the card daemon
pl: wysłanie resetu do demona kart

en: setup KDF for PIN authentication
pl: ustawienie KDF do uwierzytelniania PIN-em

en: change a private data object
pl: zmiana obiektu danych prywatnych

en: read a certificate from a data object
pl: odczyt certyfikatu z obiektu danych

en: store a certificate to a data object
pl: zapis certyfikatu w obiekcie danych

en: store a private key to a data object
pl: zapis klucza prywatnego w obiekcie danych

en: run various checks on the keys
pl: wykonanie różnych sprawdzeń kluczy

en: Yubikey management commands
pl: polecenia zarządzające kluczami Yubikey

en: manage the command history
pl: zarządzanie historią poleceń
