gobby 0.4.94 - en to ca translation catalogue (55 entries)

en: Subscribing to %1...
ca: Subscrivint a %1...

en: Subscribing to chat on %1...
ca: Subscrivint al Chat de %1...

en: Subscription failed
ca: Ha fallat la subscripció

en: Could not find a location where to store the certificate
ca: No s'ha trobat on desar el certificat

en: Choose a name for the directory
ca: Escriu un nom per la carpeta

en: _Directory Name:
ca: Nom _de la carpeta:

en: C_reate
ca: C_rea

en: Choose a text file to open
ca: Escolliu un fitxer de text a obrir

en: Account successfully created
ca: El compte ha quedat creat

en: When re-connecting to the server, the new account will be used.
ca: En re-connectar al servidor, s'utilitzarà el nou compte.

en: The certificate has been stored at %1.
    
    To login to this account, set the certificate in Gobby's preferences and re-connect to the server.
ca: El certificat ha estat desat a %1.
    
    Per acreditar-vos per compte, establiu el certificat a les Preferències deGobby i re-connecteu al servidor.

en: Failed to create account
ca: La creació del compte ha fallat

en: Could not save the certificate for the account: %1
ca: No s'ha pogut desar el certificat pel compte: %1

en: Choose a location to export document "%1" to
ca: Escolliu on exportar el document "%1"

en: Querying "%1"...
ca: Consultant "%1"...

en: Choose a location to save document "%1" to
ca: Escolliu on desar el document "%1"

note: Help browser could not be invoked, show an error message to the user.
en: There was an error displaying help.
ca: Hi hagué un problema per mostrar l'ajuda

en: Contributors:
ca: Qui ha contribuït:

en: British English:
ca: Anglès britànic:

en: German:
ca: Alemany:

en: The connection to the publisher of this document has been lost. Further changes to the document could not be synchronized to others anymore, therefore the document cannot be edited anymore.
    
    Please note also that it is possible that not all of your latest changes have reached the publisher before the connection was lost.
ca: S'ha perdut la connexió al centre de servei d'aquest document. Els canvisnous que ara feu al document podrien no sincronitzar-se més amb els demés, per tant el document no es pot editar més.
    
    Si us plau tingueu clar que és possible que no tots els últims canvis hauran arribat al centre de servei abans que la connexió es perdés.

en: Synchronization in progress... %1%%
ca: S'est sincronitzant... %1%%

note: Document cannot be used if an error happened during synchronization.
en: This document cannot be used.
ca: Aquest document no es pot utilitzar.

en: If you have an idea what could have caused the problem, then you may attempt to solve it and try again (after having closed this document). Otherwise it is most likely a bug in the software. In that case, please file a bug report at http://gobby.0x539.de/trac/newticket and provide as much information as you can, including what you did when the problem occurred and how to reproduce the problem (if possible) so that we can fix the problem in a later version. Thank you.
ca: Si teniu idea del què ha pogut causar el problema, aleshores podríeu provar a resoldre'l i intentar de nou (després d'haver tancat aquest document). D'altra manera sembla ben be una errada al programari. En aquest cas, si us plau enregistreu un informe d'errada a http://gobby.0x539.de/trac/newticket i faciliteu tanta informació com podeu, incloent qu és el qu fèieu quan el problema ha succeït i com reproduïr el problema (si és possible) per tal que podem corregir aquest problema en una propera versió. Gràcies.

en: Synchronization failed: %1
ca: La sincronització ha fallat: %1

note: TODO: Adjust this for chat sessions
en: You can still watch others editing the document, but you cannot edit it yourself.
ca: Encara podeu observar els demés com editen el document, però no el podeu editar.

en: User Join failed: %1
ca: L'acreditació d'usuari ha fallat: %1

en: Permissions are not granted to modify the document.
ca: No s'han concedit permisos per modificar el document.

en: Failed to write Diffie-Hellman parameters to "%s": %s
ca: Ha fallat l'escriptura de paràmetres Diffie-Hellman a "%s": %s

en: Failed to read Diffie-Hellman parameters: %s
ca: Ha fallat la lectura de paràmetres Diffie-Hellman: %s

en: File does not contain a X.509 certificate
ca: El fitxer no conté un certificat X.509

en: Certificate does not belong to the chosen key
ca: El certificat no es correspòn amb la clau escollida

en: The document has been removed from the server.
ca: El document ha estat eliminat del servidor

en: Generating 2048-bit Diffie-Hellman parameters...
ca: Generant paràmetres Diffie-Hellman de 2048 bits

en: Failed to generate Diffie-Hellman parameters
ca: Ha fallat la generació de paràmetres Diffie-Hellman

en: This means that Perfect Forward Secrecy (PFS) is not available. Restart Gobby to re-try generating the parameters. The specific error was:
    
    %1
ca: Això significa que el «Secret Avançat Perfecte» (PFS) no est disponible. Reinicieu Gobby per re-intentar la generació de paràmetres. El problema específic fou:
    %1

en: In order to start sharing your documents, choose a private key and certificate or create a new pair in the preferences
ca: Per tal que es comencin a compartir els vostres documents, escolliu una clau privada i el certificat o creeu un nou parell a les preferències

en: OVR
ca: SOBR

en: Text written by <b>%1</b>
ca: Text escrit per <b>%1</b>

en: Unowned text
ca: Text sense autoria

en: Choose a directory to create the document into:
ca: Escolliu una carpeta on crehari-hi el document:

en: Choose a directory to create the documents into:
ca: Escolliu una carpeta on crear-hi els documents:

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Go To _Line
ca: Vés a la _línia

en: Generating 2048-bit RSA private key...
ca: Generant clau RSA privada de 2048 bits...

en: Failed to generate private key
ca: Ha fallat la generació de clau privada

en: %1
    
    You can try again to create a key in the Security tab of the preferences dialog.
ca: %1
    
    Podeu intentar una altra vegada a crear una clau a la solapa «Seguretat» del quadre de preferències.

en: Failed to generate self-signed certificate
ca: Ha fallat la generació de certificat auto-signat

en: %1
    
    You can try again to create a certificate in the Security tab of the preferences dialog.
ca: %1
    
    Podeu provar una altra vegada a crear un certificat a la solapa «Seguretat» del quadre de preferències

en: Show text only
ca: Mostra només text

en: Show icons only
ca: Mostra només icones

en: Show both icons and text
ca: Mostra icones i text

en: Show text besides icons
ca: Mostra el text de costat amb les icones

en: Chat
ca: Conversa

en: Edit text files collaboratively
ca: Editeu fitxers de text col·laborativament
