glib master - en to an translation catalogue (834 entries)

en: Too large count value passed to %s
an: A valor de conteyo pasada a %s ye masiau gran

en: Seek not supported on base stream
an: No se permite mirar en o fluixo base

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
an: No se puede truncar GBufferedInputStream

en: Stream is already closed
an: O fluixo ya s'ha zarrau

en: Truncate not supported on base stream
an: No se suporta o truncau en o fluixo base

en: Operation was cancelled
an: S'ha cancelau a operación

en: Invalid object, not initialized
an: L'obchecto no ye valido, no s'ha inicializau

en: Incomplete multibyte sequence in input
an: Seqüencia multibyte incompleta en a dentrada

en: Not enough space in destination
an: No bi ha suficient espacio en o destín

en: Invalid byte sequence in conversion input
an: Bi ha una seqüencia de bytes no valida en a dentrada de conversión

en: Error during conversion: %s
an: Ha fallau entre a conversión: %s

en: Cancellable initialization not supported
an: A inicialización cancelable no eestá suportada

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
an: A conversión dende o conchunto de caracters «%s» ta «%s» no ye suportada

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
an: No s'ha puesto ubrir o conversor de «%s» ta «%s»

en: %s type
an: mena %s

en: Unknown type
an: Mena desconoixida

en: %s filetype
an: Mena de fichero %s

en: GCredentials is not implemented on this OS
an: GCredentials no ye implementau en iste sistema operativo

en: There is no GCredentials support for your platform
an: No existe suporte de GCredentials ta la tuya plataforma

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
an: GCredentials no contién un IT de proceso en iste sistema operativo

en: Unexpected early end-of-stream
an: Fin de fluxo inasperadament prematuro

en: Unsupported key '%s' in address entry '%s'
an: Clau «%s» no suportada en a dentrada d'adreza «%s»

en: Address '%s' is invalid (need exactly one of path, tmpdir or abstract keys)
an: L'adreza «%s» no ye valida (s'ameneste exactament una rota, dirtemp u claus abstractas)

en: Meaningless key/value pair combination in address entry '%s'
an: Combinación d'o par clau/valor sin sentiu en a dentrada d'adreza «%s»

en: Error in address '%s' - the port attribute is malformed
an: S'a produciu una error en l'adreza «%s»; l'atributo de puerto ye mal formau

en: Error in address '%s' - the family attribute is malformed
an: S'ha produciu una error en l'adreza «%s»; l'atributo de familia ye mal formau

en: Address element '%s' does not contain a colon (:)
an: L'elemento d'adreza «%s» no contién dos puntos (:)

en: Key/Value pair %d, '%s', in address element '%s' does not contain an equal sign
an: O par clau/valor %d, «%s», en l'elemento d'adreza «%s», no contién una sinyal d'igual

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, '%s', in address element '%s'
an: S'ha produciu una error a lo desescapar a clau u a valor en o par clau/valor %d, «%s», en l'elemento d'adreza «%s»

en: Error in address '%s' - the unix transport requires exactly one of the keys 'path' or 'abstract' to be set
an: S'ha produciu una error en l'adreza «%s»: o transporte UNIX requier exactament que una d'as claus «path» u «abstract» siga establida

en: Error in address '%s' - the host attribute is missing or malformed
an: S'ha produciu una error en l'adreza «%s»: Manca u ye mal formau l'atributo ta lo servidor

en: Error in address '%s' - the port attribute is missing or malformed
an: S'ha produciu una error en l'adreza «%s»: Manca u ye mal formau l'atributo ta lo puerto

en: Error in address '%s' - the noncefile attribute is missing or malformed
an: S'ha produciu una error en l'adreza «%s»: Manca u ye mal formau l'atributo ta lo fichero de numero usau una sola vegada

en: Error auto-launching:
an: S'ha produciu una error a lo lanzar-ne automaticament:

en: Unknown or unsupported transport '%s' for address '%s'
an: Transporte «%s» desconoixiu u no suportau ta l'adreza «%s»

en: Error opening nonce file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en ubrir o fichero de numero usau una sola vegada «%s»: %s

en: Error reading from nonce file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en leyer o fichero de numero usau una sola vegada «%s»: %s

en: Error reading from nonce file '%s', expected 16 bytes, got %d
an: S'ha produciu una error en leyer o fichero de numero usau una sola vegada «%s», s'asperaban 16 bytes, s'obtenioron %d

en: Error writing contents of nonce file '%s' to stream:
an: S'ha produciu una error en escribir o conteniu d'o fichero de numero usau una sola vegada «%s» a lo fluxo:

en: The given address is empty
an: L'adreza proporcionada ye vueda

en: Cannot spawn a message bus when setuid
an: No se puet lanzar («spawn») un mensache a lo bus con setuid

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
an: No se puet lanzar («spawn») un mensache a lo bus sin un IT de maquina:

en: Error spawning command line '%s':
an: S'ha produciu una error en lanzar («spawn») o comando «%s»:

en: (Type any character to close this window)
an: (Escribe un caracter qualsiquiera ta zarrar ista finestra)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
an: A sesión de dbus no ye en execución, y ha fallau o lanzamiento automatico

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
an: No se puet determinar l'adreza d'o bus de sesión (no implementau ta iste sistema operativo)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable - unknown value '%s'
an: No se puet determinar l'adreza d'o bus dende a variable d'entorno DBUS_STARTER_BUS_TYPE; variable «%s» desconoixida

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
an: No se puet determinar l'adreza d'o bus porque a variable d'entorno DBUS_STARTER_BUS_TYPE no ye establida

en: Unknown bus type %d
an: Mena de bus %d desconoixida

en: Unexpected lack of content trying to read a line
an: Falta de conteniu inasperada en intentar leyer una linia

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
an: Falta de conteniu inasperada en intentar leyer (de traza segura) una linia

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
an: S'han acotolau totz os mecanismos d'autenticación (intentaus: %s) (disponibles: %s)

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
an: Cancelau a traviés de GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Error when getting information for directory '%s': %s
an: S'ha produciu una error en obtener a información d'a carpeta «%s»: %s

en: Permissions on directory '%s' are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
an: Os permisos d'a carpeta «%s» son mal formaus. S'asperaba o modo 0700, s'obtenió 0%o

en: Error creating directory '%s': %s
an: S'ha produciu una error en creyar a carpeta «%s»: %s

en: Error opening keyring '%s' for reading:
an: S'ha produciu una error en ubrir l'aniello de claus «%s» ta la suya lectura:

en: Line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
an: A linia %d de l'aniello de claus en «%s» con conteniu «%s» ye mal formada

en: First token of line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
an: O primer teste d'a linia %d de l'aniello de claus en «%s» con conteniu «%s» ye mal formau

en: Second token of line %d of the keyring at '%s' with content '%s' is malformed
an: O segundo teste d'a linia %d d'o aniello de claus en «%s» con conteniu «%s» ye mal formau

en: Didn't find cookie with id %d in the keyring at '%s'
an: No s'ha trobau a cookie con IT %d en l'aniello de claus en «%s»

en: Error deleting stale lock file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en eliminar o fichero de bloqueyo antigo «%s»: %s

en: Error creating lock file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en creyar o fichero de bloqueyo «%s»: %s

en: Error closing (unlinked) lock file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en zarrar (desenlazar) o fichero de bloqueyo «%s»: %s

en: Error unlinking lock file '%s': %s
an: S'ha produciu una error a lo desenlazar o fichero de bloqueyo «%s»: %s

en: Error opening keyring '%s' for writing:
an: S'ha produciu una error en ubrir l'aniello de claus «%s» ta la suya escritura:

en: (Additionally, releasing the lock for '%s' also failed: %s)
an: (Amás, tamién ha fallau a liberación d'o bloqueyo ta «%s»: %s)

en: The connection is closed
an: A connexión ye zarrada

en: Timeout was reached
an: S'ha acotolau o tiempo d'expiración

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
an: S'han trobau opcions no suportadas en construir a connexión d'o costau d'o client

en: No such interface 'org.freedesktop.DBus.Properties' on object at path %s
an: No existe a interficie «org.freedesktop.DBus.Properties» en l'obchecto en a rota %s

en: Error setting property '%s': Expected type '%s' but got '%s'
an: S'ha produciu una error en establir a propiedat «%s»: S'asperaba a mena «%s»  pero se ha obteniu «%s»

en: No such property '%s'
an: No existe a propiedat «%s»

en: Property '%s' is not readable
an: No se puet leyer a clau «%s»

en: Property '%s' is not writable
an: No se puet escribir a clau «%s»

en: No such interface '%s'
an: A interficie «%s» no existe

en: No such interface
an: No existe tal interficie

en: No such interface '%s' on object at path %s
an: No existe a interficie «%s» en l'obchecto en a rota %s

en: No such method '%s'
an: No existe o metodo «%s»

en: Type of message, '%s', does not match expected type '%s'
an: A mena de mensache, «%s», no coincide con a mena asperada «%s»

en: An object is already exported for the interface %s at %s
an: Ya existe un obchecto exportau ta la interficie %s en %s

en: Method '%s' returned type '%s', but expected '%s'
an: O metodo «%s» ha tornau a mena «%s» pero s'asperaba «%s»

en: Method '%s' on interface '%s' with signature '%s' does not exist
an: O metodo «%s» con interficie «%s» y sinya «%s» no existe

en: A subtree is already exported for %s
an: Ya s'ha exportau un subárbol ta %s

en: type is INVALID
an: A mena no ye valida)

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
an: Mensache de METHOD_CALL: falta o campo de capitero PATH u MEMBER

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
an: Mensache de METHOD_RETURN: falta o campo de capitero REPLY_SERIAL

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
an: Mensache d'ERROR: falta o campo de capitero REPLY_SERRIAL u ERROR_NAME

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
an: Mensache de SIGNAL: falta o campo de capitero PATH, INTERFACE u MEMBER

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
an: Mensache de SIGNAL: o campo de capitero PATH ye usando a valor reservada /org/freedesktop/DBus/Local

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
an: Mensache de SIGNAL: o campo de capitero INTERFACE ye usando a valor reservada org.freedesktop.DBus.Local

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
an[0]: Se quereba leyer %lu byte pero solament s'ha obteniu %lu
an[1]: Se quereban leyer %lu bytes pero solament s'ha obteniu %lu

en: Expected NUL byte after the string '%s' but found byte %d
an: S'asperaba o byte NULL dimpués d'a cadena «%s» pero s'ha trobau o byte %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was '%s'
an: S'asperaba una cadena valida en UTF-8 pero s'han trobau bytes no validos en o byte desplazau %d (a longaria d'a cadena ye %d). A cadena UTF-8 valida dica ixe punto yera «%s».

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus object path
an: A valor analisada «%s» no ye un obchecto de rota D-Bus valido

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus signature
an: A valor analisada «%s» no ye una sinyatura de D-Bus valida

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
an[0]: S'ha trobau un array de longaria %u byte. A longaria maxima ye 2<<26 bytes (64 MiB).
an[1]: S'ha trobau un array de longaria %u bytes. A longaria maxima ye 2<<26 bytes (64 MiB).

en: Parsed value '%s' for variant is not a valid D-Bus signature
an: A valor analisada «%s» ta la variant no ye una sinyatura de D-Bus valida

en: Error deserializing GVariant with type string '%s' from the D-Bus wire format
an: S'ha produciu una error a lo deserializar GVariant con a mena de cadena «%s» ta lo formato de mensache de D-Bus

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c ('l') or 0x42 ('B') but found value 0x%02x
an: Valor endian no valido. S'asperaba 0x6c («l») u 0x42 («B»)» pero s'ha obteniu a valor 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
an: A versión prencipal d'o protocolo no ye valida. S'asperaba 1 pero s'ha trobau %d.

en: Signature header with signature '%s' found but message body is empty
an: S'ha trobau o capitero de sinyatura con sinyatura «%s» pero o cuerpo d'o mensache ye vuedo

en: Parsed value '%s' is not a valid D-Bus signature (for body)
an: A valor analisada «%s» no ye una sinyatura de D-Bus valida (ta lo cuerpo)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
an[0]: No existe o capitero de sinyatura en o mensache pero o cuerpo d'o mensache tien %u byte
an[1]: No existe o capitero de sinyatura en o mensache pero o cuerpo d'o mensache tien %u bytes

en: Cannot deserialize message:
an: No se puet deserializar o mensache:

en: Error serializing GVariant with type string '%s' to the D-Bus wire format
an: S'ha produciu una error a lo serializar GVariant con a mena de cadena «%s» ta lo formato de mensache de D-Bus

en: Message has %d file descriptors but the header field indicates %d file descriptors
an: O mensache tien %d descriptors de fichero pero o campo de capitero indica %d descriptors de fichero

en: Cannot serialize message:
an: No se puet serializar o mensache:

en: Message body has signature '%s' but there is no signature header
an: O cuerpo d'o mensache tien la sinya «%s» pero no existe o capitero de sinyatura

en: Message body has type signature '%s' but signature in the header field is '%s'
an: O cuerpo d'o mensache tien un tipo de sinyatura «%s» pero a sinyatura en o campo de capitero ye «%s»

en: Message body is empty but signature in the header field is '(%s)'
an: O cuerpo d'o mensache ye vuedo pero a sinyatura en o campo de capitero ye «(%s)»

en: Error return with body of type '%s'
an: S'ha produciu una error a lo tornar o cuerpo de mena «%s»

en: Error return with empty body
an: S'ha produciu una error a lo tornar un cuerpo vuedo

en: Unable to get Hardware profile: %s
an: No s'ha puesto obtener o perfil d'hardware: %s

en: Unable to load /var/lib/dbus/machine-id or /etc/machine-id:
an: No se puet cargar /var/lib/dbus/machine-it u /etc./machine-it:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
an: S'ha produciu una error en clamar StartSereviceByName ta %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
an: Respuesta %d no asperada d'o metodo StartServiceByName(«%s»)

en: Cannot invoke method; proxy is for a well-known name without an owner and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
an: No se puet invocar a lo metodo; o proxy no tien duenyo ta un nombre conoixiu y o proxy se construyó con a opción G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Abstract name space not supported
an: No se suporta o espacio de nombres abstracto

en: Cannot specify nonce file when creating a server
an: No se puet especificar o fichero de numero usau una sola vegada en creyar un servidor

en: Error writing nonce file at '%s': %s
an: S'ha produciu una error en escribir o fichero de numero usau una sola vegada en «%s»: %s

en: The string '%s' is not a valid D-Bus GUID
an: A cadena «%s» no ye un GUID valido de D-Bus

en: Cannot listen on unsupported transport '%s'
an: No se puet escuitar en un transporte no suportau «%s»

en: COMMAND
an: COMANDO

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
    
    Use "%s COMMAND --help" to get help on each command.
an: Comandos:
      help         Amostrar ista información
      introspect   Introspeccionar un obchecto remoto
      monitor      Monitorizar un obchecto remoto
      call         Invocar un metodo sobre un obchecto remoto
      emit         Emitir un sinyal
    
    Usa «%s COMANDO --help» ta obtener aduya d'os comandos individuals.

en: Error parsing introspection XML: %s
an: S'ha produciu una error en analisar a introspección XML: %s

en: Connect to the system bus
an: Connectar con o bus d'o sistema

en: Connect to the session bus
an: Connectar con o bus de sesión

en: Connect to given D-Bus address
an: Connectar con l'adreza de D-Bus proporcionada

en: Connection Endpoint Options:
an: Opcions de connexión d'o cabo:

en: Options specifying the connection endpoint
an: Opcions ta especificar a connexión d'o cabo:

en: No connection endpoint specified
an: No s'ha especificau garra punto de connexión extremo

en: Multiple connection endpoints specified
an: S'han especificau quantos puntos de connexión extremos

en: Warning: According to introspection data, interface '%s' does not exist
an: Alvertencia: seguntes a introspección d'os datos, a interficie «%s» no existe

en: Warning: According to introspection data, method '%s' does not exist on interface '%s'
an: Alvertencia: seguntes a introspección d'os datos, o metodo «%s» no existe en a interficie «%s»

en: Optional destination for signal (unique name)
an: Destín opcional ta lo sinyal (nombre solo)

en: Object path to emit signal on
an: Rota de l'obchecto sobre o qual emitir o sinyal

en: Signal and interface name
an: Nombres d'a interficie y sinyal

en: Emit a signal.
an: Emitir un sinyal.

en: Error connecting: %s
an: S'ha produciu una error en connectar: %s

en: Error: object path not specified.
an: S'ha produciu una error: no s'ha especificau a rota de l'obchecto.

en: Error: %s is not a valid object path
an: S'ha produciu una error: %s no ye una rota d'obchecto valida

en: Error: signal not specified.
an: S'ha produciu una error: no s'ha especificau o sinyal.

en: Error: signal must be the fully-qualified name.
an: S'ha produciu una error: o sinyal debe estar o nombre completament qualificau.

en: Error: %s is not a valid interface name
an: S'ha produciu una error: %s no ye un nombre d'interficie valida

en: Error: %s is not a valid member name
an: S'ha produciu una error: %s no ye un nombre de miembro valido

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
an: S'ha produciu una error: %s no ye un nombre de bus solo valido.

en: Error parsing parameter %d: %s
an: S'ha produciu una error en analisar o parametro %d: %s

en: Error flushing connection: %s
an: S'ha produciu una error en limpiar a connexión: %s

en: Destination name to invoke method on
an: Nombre d'o destín sobre o qual invocar o metodo

en: Object path to invoke method on
an: Rota de l'obchecto sobre a quala invocar o metodo

en: Method and interface name
an: Nombre d'a interficie y metodo

en: Timeout in seconds
an: Tiempo d'expiración en segundos

en: Invoke a method on a remote object.
an: Invocar un metodo en un obchecto remoto.

en: Error: Destination is not specified
an: S'ha produciu una error: o destín no ye especificau

en: Error: Object path is not specified
an: S'ha produciu una error: no s'ha especificau a rota de l'obchecto

en: Error: Method name is not specified
an: S'ha produciu una error: no s'ha especificau o nombre d'o metodo

en: Error: Method name '%s' is invalid
an: S'ha produciu una error: o nombre d'o metodo «%s» no ye valido

en: Error parsing parameter %d of type '%s': %s
an: S'ha produciu una error en analisar o parametro %d d'a mena «%s»: %s

en: Destination name to introspect
an: Nombre de destín que introspeccionar

en: Object path to introspect
an: Rota de l'obchecto que introspeccionar

en: Print XML
an: Imprentar o XML

en: Introspect children
an: Introspeccionar o fillo

en: Only print properties
an: Nomás  amostrar as propiedatz

en: Introspect a remote object.
an: Introspeccionar un obchecto remoto.

en: Destination name to monitor
an: Nombre de destín ta monitorizar

en: Object path to monitor
an: Rota de l'obchecto ta monitorizar

en: Monitor a remote object.
an: Monitorizar un obchecto remoto.

en: Unnamed
an: Sin nombre

en: Desktop file didn't specify Exec field
an: O fichero d'escritorio no ha especificau o campo Exec

en: Unable to find terminal required for application
an: Ye estau imposible trobar o terminal requeriu por l'aplicación

en: Can't create user application configuration folder %s: %s
an: No se puet creyar a carpeta de configuración de l'aplicación %s de l'usuario: %s

en: Can't create user MIME configuration folder %s: %s
an: No se puet creyar a carpeta de configuración MIME %s de l'usuario: %s

en: Application information lacks an identifier
an: A información de l'aplicación careix d'un identificador

en: Can't create user desktop file %s
an: No se puet creyar o fichero d'escritorio %s de l'usuario

en: Custom definition for %s
an: Definición presonalizada ta %s

en: drive doesn't implement eject
an: a unidat no implementa a expulsión

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn't implement eject or eject_with_operation
an: a unidat no implementa a expulsión u expulsión con operación

en: drive doesn't implement polling for media
an: a unidat no implementa o sondeyo ta meyos

en: drive doesn't implement start
an: a unidat no implementa reproducir

en: drive doesn't implement stop
an: a unidat no implementa aturar

en: TLS support is not available
an: O suporte de TSL no ye disponible

en: Can't handle version %d of GEmblem encoding
an: No se puet maniar a versión %d d'a codificación GEmblem

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
an: Numero de testes (%d) mal formaus en a codificación GEmblem

en: Can't handle version %d of GEmblemedIcon encoding
an: No se puet maniar a versión %d d'a codificación GEmblemedIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
an: Numero de testes (%d) mal formaus en a codificación GEmblemedIcon

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
an: S'asperaba un GEmblem ta GEmblemedIconjo

en: Operation not supported
an: Operación no suportada

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists. Translators: This is an error message when trying to * find the enclosing (user visible) mount of a file, but * none exists. Translators: This is an error message when trying 
en: Containing mount does not exist
an: O punto de montache conteniu no existe

en: Can't copy over directory
an: No se puet copiar sobre a carpeta

en: Can't copy directory over directory
an: No se puet copiar una carpeta sobre unatra

en: Target file exists
an: O fichero de destín ya existe

en: Can't recursively copy directory
an: No se puet copiar a carpeta recursivament

en: Splice not supported
an: A unión no ye  suportada

en: Error splicing file: %s
an: S'ha produciu una error en unir o fichero: %s

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
an: Copiar (reflink/clone) entre puntos de montache no ye suportau

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
an: Copiar (reflink/clone) no ye suportau u no ye valido

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn't work
an: Copiar (reflink/clone) no ye suportau u no ha funcionau

en: Can't copy special file
an: No se puet copiar o fichero especial

en: Invalid symlink value given
an: A valor d'o vinclo simbolico dau no ye valido

en: Trash not supported
an: No se suporta mover a la papelera

en: File names cannot contain '%c'
an: Os nombres de fichero no pueden contener «%c»

en: volume doesn't implement mount
an: o volumen no implementa l'amontau

en: No application is registered as handling this file
an: No bi ha garra aplicación rechistrada ta maniar iste fichero

en: Enumerator is closed
an: O enumerador ye zarrau

en: File enumerator has outstanding operation
an: O enumerador d'o fichero tien una operación excepcional

en: File enumerator is already closed
an: O enumerador d'o fichero ya ye zarrau

en: Can't handle version %d of GFileIcon encoding
an: No se puet maniar a versión %d d'a codificación GFileIcon

en: Malformed input data for GFileIcon
an: Datos de dentrada mal formaus ta GFileIcon

en: Stream doesn't support query_info
an: O fluxo no suporta query_*info

en: Seek not supported on stream
an: No se permite buscar en o fluxo

en: Truncate not allowed on input stream
an: No se permite truncar en o fluxo de dentrada

en: Truncate not supported on stream
an: No se suporta o truncamiento en o fluxo

en: Wrong number of tokens (%d)
an: Numero de testes (%d) incorrecto

en: No type for class name %s
an: No existe a mena ta la clase de nombre %s

en: Type %s does not implement the GIcon interface
an: A mena %s no implementa a interficie GIcon

en: Type %s is not classed
an: A mena %s no tien clase

en: Malformed version number: %s
an: Numero de versión mal formau: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
an: A mena %s no implementa from_tokens() en a interficie GIcon

en: Can't handle the supplied version of the icon encoding
an: No se puet maniar a versión proporcionada d'a codificación d'icono

en: No address specified
an: No s'especificó garra adreza

en: Length %u is too long for address
an: A longaria de %u ye masiau larga ta una adreza

en: Address has bits set beyond prefix length
an: L'adreza tien bits dillá d'a longaria d'o prefixo

en: Could not parse '%s' as IP address mask
an: No s'ha puesto analisar «%s» como una mascareta d'una adreza IP

en: Not enough space for socket address
an: No bi ha suficient espacio ta l'adreza d'o socket

en: Unsupported socket address
an: Adreza d'o socket no suportada

en: Input stream doesn't implement read
an: O fluxo de dentrada no implementa a lectura

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
an: O fluxo tien una operación excepcional

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
an: No se permite l'elemento <%s> adentro de <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
an: No se permite l'elemento <%s> en o ran superior

en: File %s appears multiple times in the resource
an: O fichero %s amaneixe quantas vegadas en o recurso

en: Failed to locate '%s' in any source directory
an: Ha fallau en buscar «%s» en qualsiquier carpeta fuent

en: Failed to locate '%s' in current directory
an: Ha fallau en buscar «%s» en a carpeta actual

en: Unknown processing option "%s"
an: Opción de procesau desconoixida «%s»

en: Failed to create temp file: %s
an: Ha fallau en creyar o fichero temporal: %s

en: Error processing input file with xmllint:
    %s
an: S'ha produciu una error en procesar o fichero de dentrada con xmllint:
    %s

en: Error processing input file with to-pixdata:
    %s
an: S'ha produciu una error en procesar o fichero de dentrada con to-pixdata:
    %s

en: Error reading file %s: %s
an: S'ha produciu una error en leyer o fichero %s: %s

en: Error compressing file %s
an: S'ha produciu una error en comprimir o fichero %s

en: text may not appear inside <%s>
an: O texto no debe amaneixer dentro de <%s>

en: name of the output file
an: nombre d'o fichero de salida

en: FILE
an: FICHERO

en: The directories where files are to be read from (default to current directory)
an: A carpeta d'a quala s'han de leyer os fichers (a predeterminada ye a carpeta actual)

en: DIRECTORY
an: CARPETA

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
an: Chenerar a salida en o formato seleccionau por a extensión d'o nombre d'o fichero objetivo

en: Generate source header
an: Chenerar o capitero fuent

en: Generate sourcecode used to link in the resource file into your code
an: Chenerar o codigo fuent usau ta enlazar o fichero d'o recurso en o suyo codigo fuent

en: Generate dependency list
an: Chenerar a lista de dependencias

en: Don't automatically create and register resource
an: No creyar y rechistrar automaticament un recurso

en: Don't export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
an: No exportar funcions; declarar-las como G_GNUC_INTERNAL

en: C identifier name used for the generated source code
an: Nombre de l'identificador C usau ta o codigo fuent chenerau

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
an: Compilar a especificación d'un recurso en un fichero de recurso.
    Os fichers d'especificación de recursos han de tener a extensión .gresource.xml,
    y o fichero d'o recurso debe tener a extensión se diz .gresource.

en: You should give exactly one file name
an: Habrás de proporcionar exactament un nombre de fichero

en: empty names are not permitted
an: no se permiten nombres vuedos

en: invalid name '%s': names must begin with a lowercase letter
an: nombre «%s» no valido: os nombres han de prencipiar por una letra minuscla

en: invalid name '%s': invalid character '%c'; only lowercase letters, numbers and hyphen ('-') are permitted.
an: nombre «%s» no valido: o caracter «%c» no ye valido; solament se permiten nombres en minuscla, numeros y guión («-»).

en: invalid name '%s': two successive hyphens ('--') are not permitted.
an: nombre «%s» no valido: no se permiten dos guións seguius («--»).

en: invalid name '%s': the last character may not be a hyphen ('-').
an: nombre «%s» no valido: o zaguer caracter no puet estar un guión («-»).

en: invalid name '%s': maximum length is 1024
an: nombre «%s» no valido: a longaria maxima ye 1024

en: <child name='%s'> already specified
an: <child name='%s'> ya especificau

en: cannot add keys to a 'list-of' schema
an: no se pueden adhibir claus a un esquema de «lista-de»

en: <key name='%s'> already specified
an: <key name='%s'> ya especificada

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
an: <key name='%s'> eclipsa a <key name='%s'> en <schema it='%s'>; usa <override> ta modificar a valor

en: exactly one of 'type', 'enum' or 'flags' must be specified as an attribute to <key>
an: Cal especificar exactament un de «type», «enum» u «flags» como atributo ta <key>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
an: <%s it='%s'> encara no especificau.

en: invalid GVariant type string '%s'
an: Mena de cadena GVarian «%s» no valida

en: <override> given but schema isn't extending anything
an: S'ha proporcionau <override> pero o esquema no ye extendendo cosa

en: no <key name='%s'> to override
an: no existe <key name='%s'> ta sobrescribir

en: <override name='%s'> already specified
an: <override name='%s'> ya especificada

en: <schema id='%s'> already specified
an: <schema it='%s'> ya especificau

en: <schema id='%s'> extends not-yet-existing schema '%s'
an: <schema it='%s'> extiende o esquema «%s» que encara no existe

en: <schema id='%s'> is list of not-yet-existing schema '%s'
an: <schema it='%s'> ye una lista d'o esquema «%s» que encara no existe

en: Can not be a list of a schema with a path
an: No puet estar una lista d'un esquema con una rota

en: Can not extend a schema with a path
an: No se puet extender un esquema con una rota

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
an: <schema it='%s'> ye una lista, extendendo <schema it='%s'> que no ye una lista

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but '%s' does not extend '%s'
an: <schema it='%s' list-of='%s'> extiende <schema it='%s' list-of='%s'> pero «%s» no extiende «%s»

en: a path, if given, must begin and end with a slash
an: si s'especifica una rota, debe prencipiar y rematar con una barra

en: the path of a list must end with ':/'
an: a rota d'a lista debe rematar con «:/»

en: <%s id='%s'> already specified
an: <%s it='%s'> ya especificau

en: Element <%s> not allowed at the top level
an: No se permite l'elemento <%s> en o libel superior

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
an: s'ha especificau --strict; salindo.

en: This entire file has been ignored.
an: S'ha ignorau iste fichero completament.

en: Ignoring this file.
an: Se ye ignorando iste fichero.

en: No such key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s'
an: No existe a clau «%s» en o esquema «%s» como s'especificó en o fichero de sobrescritura «%s»

en: ; ignoring override for this key.
an: ; Se ye ignorando a sobrescritura ta ista clau.

en:  and --strict was specified; exiting.
an: y s'ha especificau --strict; salindo.

en: error parsing key '%s' in schema '%s' as specified in override file '%s': %s.
an: S'ha produciu una error en analisar a clau «%s» en o esquema «%s» como s'ha especificau en o fichero de sobrescritura «%s»: %s.

en: Ignoring override for this key.
an: Se ye ignorando a sobrescritura ta ista clau.

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is outside the range given in the schema
an: a clau de sobrescritura «%s» en o esquema «%s» en o fichero de sobrescritura «%s» ye difuera d'o rango proporcionau en o esquema

en: override for key '%s' in schema '%s' in override file '%s' is not in the list of valid choices
an: a clau de sobrescritura «%s» en o esquema «%s» en o fichero de sobrescritura «%s» no ye en a lista d'opcions validas

en: where to store the gschemas.compiled file
an: Do almagazenar o fichero gschemas.compiled

en: Abort on any errors in schemas
an: Abortar debant de qualsiquier error en os esquemas

en: Do not write the gschema.compiled file
an: No escribir o fichero gschemas.compiled

en: Do not enforce key name restrictions
an: No forzar as restriccions de nombre d'as claus

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
an: Compilar totz os fichers d'esquema de GSettings en una caché de esquemas.
    Os fichers d'esquema han de tener a extensión .gschema.xml,
    y o fichero de caché se diz gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
an: Habrás de proporcionar exactament un nombre de carpeta

en: No schema files found:
an: No s'ha trobau garra fichero d'esquemas:

en: doing nothing.
an: sin fer cosa.

en: removed existing output file.
an: s'ha sacau o fichero de salida existent.

en: Unable to find default local directory monitor type
an: No s'ha puesto trobar a mena de monitorización d'a carpeta local predeterminada

en: Invalid filename %s
an: Nombre de fichero no valido %s

en: Error getting filesystem info: %s
an: S'ha produciu una error en obtener a información d'o sistema de fichers: %s

en: Can't rename root directory
an: No se puet renombrar a carpeta radiz

en: Error renaming file: %s
an: S'ha produciu una error en renombrar o fichero: %s

en: Can't rename file, filename already exists
an: No se puet renombrar o fichero, o nombre de fichero ya existe

en: Invalid filename
an: Nombre de fichero no valido

en: Can't open directory
an: No se puet ubrir a carpeta

en: Error opening file: %s
an: S'ha produciu una error en ubrir o fichero: %s

en: Error removing file: %s
an: S'ha produciu una error en eliminar o fichero: %s

en: Error trashing file: %s
an: S'ha produciu una error en mover ta la papelera lo fichero: %s

en: Unable to create trash dir %s: %s
an: No s'ha puesto creyar a carpeta de papelera %s: %s

en: Unable to find toplevel directory for trash
an: No s'ha puesto trobar a carpeta de libel superior ta la papelera

en: Unable to find or create trash directory
an: No s'ha puesto trobar u creyar a carpeta d'a papelera

en: Unable to create trashing info file: %s
an: No s'ha puesto creyar a información de papelera ta lo fichero: %s

en: Unable to trash file: %s
an: No s'ha puesto ninviar a la papelera lo fichero: %s

en: internal error
an: S'ha produciu una error interna

en: Error creating directory: %s
an: S'ha produciu una error en creyar a carpeta: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
an: O sistema de fichers no suporta vinclos simbolicos

en: Error making symbolic link: %s
an: S'ha produciu una error en creyar o vinclo simbolico: %s

en: Error moving file: %s
an: S'ha produciu una error en mover o fichero: %s

en: Can't move directory over directory
an: No se puet mover una carpeta sobre unatra carpeta

en: Backup file creation failed
an: Ha fallau a creyación d'o fichero de copia de seguranza

en: Error removing target file: %s
an: S'ha produciu una error en eliminar o fichero de destín: %s

en: Move between mounts not supported
an: No se suporta mover fichers entre puntos de montache

en: Attribute value must be non-NULL
an: A valor de l'atributo d'estar no nulo

en: Invalid attribute type (string expected)
an: Mena d'atributo no valida (s'asperaba una cadena)

en: Invalid extended attribute name
an: Nombre extendiu de l'atributo no valido

en: Error setting extended attribute '%s': %s
an: S'ha produciu una error en establir l'atributo extendiu «%s»: %s

en:  (invalid encoding)
an:  (codificación no valida)

en: Error when getting information for file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en obtener a información d'o fichero «%s»: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
an: S'ha produciu una error en obtener a información d'o descriptor d'o fichero: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
an: Mena d'atributo no valida (s'asperaba uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
an: Mena d'atributo no valida (s'asperaba uint64)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
an: Mena d'atributo no valida (s'asperaba una cadena byte)

en: Cannot set permissions on symlinks
an: No se pueden establir permisos en vinclos simbolicos

en: Error setting permissions: %s
an: S'ha produciu una error en establir os permisos: %s

en: Error setting owner: %s
an: S'ha produciu una error en establir o propietario: %s

en: symlink must be non-NULL
an: o vinclo simbolico debe estar no nulo

en: Error setting symlink: %s
an: S'ha produciu una error en establir o vinclo simbolico: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
an: S'ha produciu una error en establir o vinclo simbolico: o fichero no ye un vinclo simbolico

en: Error setting modification or access time: %s
an: S'ha produciu una error en establir u modificar o tiempo d'acceso: %s

en: SELinux context must be non-NULL
an: O contexto SELinux debe estar no nulo

en: Error setting SELinux context: %s
an: S'ha produciu una error en establir o contexto SELinux: %s

en: SELinux is not enabled on this system
an: SELinux no ye activau en iste sistema

en: Setting attribute %s not supported
an: Establir l'atributo %s no ye suportau

en: Error reading from file: %s
an: S'ha produciu una error en leyer dende o fichero: %s

en: Error seeking in file: %s
an: S'ha produciu una error en mirar en o fichero: %s

en: Error closing file: %s
an: S'ha produciu una error en zarrar o fichero: %s

en: Unable to find default local file monitor type
an: No s'ha puesto trobar o tipo de monitorización d'o fichero local predeterminau

en: Error writing to file: %s
an: S'ha produciu una error en escribir en o fichero: %s

en: Error removing old backup link: %s
an: S'ha produciu una error en eliminar o vinclo de copia de seguranza antigo: %s

en: Error creating backup copy: %s
an: S'ha produciu una error en creyar una copia de seguranza: %s

en: Error renaming temporary file: %s
an: S'ha produciu una error en renombrar o fichero temporal: %s

en: Error truncating file: %s
an: S'ha produciu una error en truncar o fichero: %s

en: Error opening file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en ubrir o fichero «%s»: %s

en: Target file is a directory
an: O fichero de destín ye una carpeta

en: Target file is not a regular file
an: O fichero de destín no ye un fichero regular

en: The file was externally modified
an: O fichero s'ha modificau externament

en: Error removing old file: %s
an: S'ha produciu una error en eliminar o fichero antigo: %s

en: Invalid GSeekType supplied
an: S'ha proporcionau un GSeekType no valido

en: Invalid seek request
an: Petición de busca no valida

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
an: No se puet truncar GMemoryInputStream

en: Memory output stream not resizable
an: O fluxo de salida d'a memoria no ye redimensionable

en: Failed to resize memory output stream
an: Ha fallau en redimensionar o fluxo de salida d'a memoria

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
an: A cantidat de memoria necesaria ta procesar o escrito ye mayor que o espacio d'adrezas libre disponible

en: Requested seek before the beginning of the stream
an: A busca solicitada antes de l'inicio d'o fluxo

en: Requested seek beyond the end of the stream
an: A busca solicitada dimpués d'o final d'o fluxo

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn't implement "unmount"
an: o punto de montache no implementa lo desmontau («unmount»)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn't implement "eject"
an: o punto de montache no implementa a expulsión («eject»)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn't implement "unmount" or "unmount_with_operation"
an: o punto de montache no implementa desmontau («umount») u desmontau con operación («unmount_*with_*operation»)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn't implement "eject" or "eject_with_operation"
an: o punto de montache no implementa a expulsión («eject») u expulsión con operación («eject_*with_*operation»)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn't implement "remount"
an: o punto de montache no implementa o remontau («remount»)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn't implement content type guessing
an: o punto de montache no implementa esbrinamiento d'o tipo de conteniu

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn't implement synchronous content type guessing
an: o punto de montache no implementa esbrinamiento d'o tipo de conteniu sincrono

en: Hostname '%s' contains '[' but not ']'
an: O nombre de l'equipo «%s» contién «[» pero no «]»

en: Network unreachable
an: Ret no adubible

en: Host unreachable
an: Equipo no adubible

en: Could not create network monitor: %s
an: No s'ha puesto creyar o monitor de ret: %s

en: Could not create network monitor:
an: No s'ha puesto creyar o monitor de ret:

en: Could not get network status:
an: No s'ha puesto obtener l'estau d'o ret:

en: Output stream doesn't implement write
an: O fluxo de salida no implementa la escritura

en: Source stream is already closed
an: O fluxo d'orichen ya ye zarrau

en: The resource at '%s' does not exist
an: O recurso en «%s» no existe

en: The resource at '%s' failed to decompress
an: O recurso en «%s» ha fallau a lo descomprimir

en: The resource at '%s' is not a directory
an: O recurso en «%s» no ye una carpeta

en: Input stream doesn't implement seek
an: O fluxo de dentrada no implementa la busca

en: Print help
an: Imprentar l'aduya

en: [COMMAND]
an: [COMANDO]

en: List sections containing resources in an elf FILE
an: Listar as seccions que contiengan recursos en un FICHERO elf

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
an: Listar os recursos
    Si se da la SECCIÓN, listar solament os recursos d'ista sección.
    Si se da la ROTA, listar solament os recursos que coincidan

en: FILE [PATH]
an: FICHERO [ROTA]

en: SECTION
an: SECCIÓN

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
an: Listar os recursos con detalles
    Si se da la SECCIÓN, listar solament os recursos d'ista sección.
    Si se da la ROTA, listar solament os recursos que coincidan
    Os detalles incluyen a sección, a grandaria y a compresión

en: Extract a resource file to stdout
an: Extrayer un fichero de recursos a stdout

en: FILE PATH
an: FICHERO de ROTA

en: Unknown command %s
an: Comando «%s» desconoixiu

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS...]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use 'gresource help COMMAND' to get detailed help.
an: Uso:
      gresource [--section SECCIÓN] COMANDO [ARGUMENTOS...]
    
    Comandos:
      help                     Amostrar ista información
      sections               Listar as seccions de recursos
      list                       Listar os recursos
      details                 Listar os recursos con detalle
      extract                 Extrayer un recurso
    
    Usa «gresource help COMANDO» ta obtener aduya detallada.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
an: Uso:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Arguments:
an: Argumentos:

en:   SECTION   An (optional) elf section name
an:   SECCIÓN   O nombre d'a sección (opcional) d'un elf

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
an:   COMANDO   O comando (opcional) que explicar

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
an:   FICHERO      Un fichero elf (un binario u una biblioteca compartida)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
an:   FICHERO      Un fichero elf (un binario u una biblioteca compartida)
                u un fichero de recursos compilau

en: [PATH]
an: [ROTA]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
an:   ROTA      A rota (opcional) d'un recurso (puet estar parcial)

en: PATH
an: ROTA

en:   PATH      A resource path
an:   ROTA      A rota d'un recurso

en: No such schema '%s'
an: No existe l'esquema «%s»

en: Schema '%s' is not relocatable (path must not be specified)
an: L'esquema «%s» no ye reubicable (no cal especificar a rota)

en: Schema '%s' is relocatable (path must be specified)
an: L'esquema «%s» ye reubicable (cal especificar a rota)

en: Empty path given.
an: S'ha proporcionau una rota vueda.

en: Path must begin with a slash (/)
an: A rota debe prencipiar con una barra (/)

en: Path must end with a slash (/)
an: A rota debe rematar con una barra (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
an: A rota no debe contener dos barras adchacents (//)

en: No such key '%s'
an: No existe a clau «%s»

en: The provided value is outside of the valid range
an: A valor proporcionada ye difuera d'o rango valido

en: List the installed (non-relocatable) schemas
an: Listar os esquemas instalaus (no reubicables)

en: List the installed relocatable schemas
an: Listar os esquemas reubicables instalaus

en: List the keys in SCHEMA
an: Listar as claus en l'ESQUEMA

en: SCHEMA[:PATH]
an: ESQUEMA[:ROTA]

en: List the children of SCHEMA
an: Listar os fillos de l'ESQUEMA

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
an: Listar as claus y as valors recursivament
    Si no se proporciona un ESQUEMA, listar todas as claus

en: [SCHEMA[:PATH]]
an: [ESQUEMA[:ROTA]]

en: Get the value of KEY
an: Obtener a valor d'a CLAU

en: SCHEMA[:PATH] KEY
an: ESQUEMA[:ROTA] CLAU

en: Query the range of valid values for KEY
an: Consultar o rango de valors validas ta la CLAU

en: Set the value of KEY to VALUE
an: Establir a valor d'a CLAU ta VALOR

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
an: ESQUEMA[:ROTA] CLAU VALOR

en: Reset KEY to its default value
an: Restablir a CLAU a la valor predeterminada d'ella

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
an: Restablir todas as claus en un ESQUEMA a las valors predeterminadas d'ellas

en: Check if KEY is writable
an: Comprebar si a CLAU se puet escribir

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
an: Monitorizar os cambeos en a CLAU.
    Si no s'especifica una CLAU, monitorizar todas as claus en l'ESQUEMA.
    Usa ^C ta aturar a monitorización.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
an: ESQUEMA[:ROTA] [CLAU]

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS...]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use 'gsettings help COMMAND' to get detailed help.
an: Uso:
      gsettings [--schemadir CARPETA_ESQUEMA] COMANDO [ARGUMENTOS...]
    
    Comandos:
      help                      Amostrar ista información
      list-schemas              Listar os esquemas instalaus
      list-relocatable-schemas  Listar os esquemas reubicables
      list-keys                 Listar as claus en un esquema
      list-children             Listar os fillos d'un esquema
      list-recursively          Listar as claus y as valors recursivament
      range                     Consultar o rango d'una clau
      get                       Obtener a valor d'una clau
      set                       Establir a valor d'una clau
      reset                     Restablir a valor d'una clau
      reset-recursively         Restablir todas as valors en un esquema dau
      writable                  Comprebar si una clau se puet escribir
      monitor                   Monitorizar os cambeos
    
    Usa «gsettings help COMANDO» ta obtener una aduya detallada.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
an: Uso:
      gsettings [--schemadir CARPETA_ESQUEMA] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
an:   CARPETA_ESQUEMA: una carpeta ta mirar esquemas adicionals

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
an:   SCHEMA      O nombre d'o esquema
      ROTA        A rota, ta los esquemas reubicables

en:   KEY       The (optional) key within the schema
an:   CLAU      A clau (opcional) ta l'esquema

en:   KEY       The key within the schema
an:   CLAU      A clau ta l'esquema

en:   VALUE     The value to set
an:   VALOR     A valor ta establir

en: Could not load schemas from %s: %s
an: No s'han puesto cargar os esquemas de %s: %s

en: Empty schema name given
an: S'ha proporcionau un nombre d'esquema vuedo

en: Invalid socket, not initialized
an: Socket no valido, sin inicializar

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
an: Socket no valido, ha fallau a instalación a causa de: %s

en: Socket is already closed
an: O socket ya ye zarrau

en: Socket I/O timed out
an: Ha expirau a E/S d'o socket

en: creating GSocket from fd: %s
an: Seye creyando lo GSocket dende fd: %s

en: Unable to create socket: %s
an: No s'ha puesto creyar o socket: %s

en: Unknown family was specified
an: S'ha especificau una familia desconoixida

en: Unknown protocol was specified
an: S'ha especificau un protocolo desconoixiu

en: could not get local address: %s
an: no s'ha puesto obtener l'adreza local: %s

en: could not get remote address: %s
an: no s'ha puesto obtener l'adreza remota: %s

en: could not listen: %s
an: no s'ha puesto escuitar: %s

en: Error binding to address: %s
an: S'ha produciu una error en vincular con l'adreza: %s

en: Error joining multicast group: %s
an: S'ha produciu una error en unir-se a lo grupo de multicast: %s

en: Error leaving multicast group: %s
an: S'ha produciu una error en abandonar lo grupo de multicast: %s

en: No support for source-specific multicast
an: No se suporta o multicast especifico d'a fuent

en: Error accepting connection: %s
an: S'ha produciu una error en acceptar a connexión: %s

en: Connection in progress
an: Connexión en progreso

en: Unable to get pending error:
an: No s'ha puesto obtener a error pendient:

en: Error receiving data: %s
an: S'ha produciu una error en recibir os datos: %s

en: Error sending data: %s
an: S'ha produciu una error en ninviar os datos: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
an: No s'ha puesto desconnectar o socket: %s

en: Error closing socket: %s
an: S'ha produciu una error en zarrar o socket: %s

en: Waiting for socket condition: %s
an: Se ye asperando a condición d'o socket: %s

en: Error sending message: %s
an: S'ha produciu una error en ninviar o mensache: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
an: GSocketControlMessage no ye suportau en Windows

en: Error receiving message: %s
an: S'ha produciu una error en recibir o mensache: %s

en: Unable to get pending error: %s
an: No s'ha puesto obtener a error pendient: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
an: g_socket_get_credentials no ye implementau en iste sistema operativo

en: Could not connect to proxy server %s:
an: No s'ha puesto connectar a lo servidor proxy %s:

en: Could not connect to %s:
an: No s'ha puesto connectar a %s:

en: Could not connect:
an: No s'ha puesto connectar:

en: Unknown error on connect
an: S'ha produciu una error desconoixida en connectar

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
an: No se suporta intentar fer de proxy sobre una connexión que no ye TCP.

en: Proxy protocol '%s' is not supported.
an: O protocolo d'o proxy «%s» no se suporta.

en: Listener is already closed
an: O receptor de connexions ye zarrau

en: Added socket is closed
an: O socket adhibiu ye zarrau

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address '%s'
an: SOCKSv4 no suporta l'adreza de IPv6 «%s»

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
an: O nombre d'usuario u a clau son masiau luengos ta lo protocolo SOCKSv5

en: Hostname '%s' is too long for SOCKSv4 protocol
an: O nombre d'equipo «%s» ye masiau luengo ta lo protocolo SOCKSv5

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
an: O servidor no ye un servidor proxy SOCKSv4.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
an: S'ha refusau a connexión a traviés d'o servidor SOCKSv4

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
an: O servidor no ye un servidor proxy SOCKSv5.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
an: O servidor proxy SOCKSv5 requiere autenticación.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
an: O servidor SOCKSv5 requiere un metodo d'autenticación que GLib no suporta.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
an: O nombre d'usuario u a clau son masiau luengos ta lo protocolo SOCKSv5.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
an: Ha fallau l'autenticación SOCKSv5 a causa d'un nombre d'usuario u una clau incorrecta.

en: Hostname '%s' is too long for SOCKSv5 protocol
an: O nombre d'equipo «%s» ye masiau luengo ta lo protocolo SOCKSv5

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
an: O servidor proxy SOCKSv5 usa una mena d'adreza desconoixida.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
an: S'ha produciu una error interna de SOCKSv5 d'o servidor proxy.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
an: O conchunto de regles no permite a connexión SOCKSv5.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
an: O servidor no ye adubible a traviés d'o servidor SOCKSv5.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
an: O ret no ye adubible a traviés d'o proxy SOCKSv5.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
an: S'ha refusau a connexión a traviés d'o proxy SOCKSv5.

en: SOCKSv5 proxy does not support 'connect' command.
an: O proxy SOCKSv5 no suporta lo comando «connect».

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
an: O proxy SOCKSv5 no suporta a mena d'adreza proporcionada.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
an: S'ha produciu una error desconoixida d'o proxy SOCKSv5.

en: Can't handle version %d of GThemedIcon encoding
an: No se puet maniar a versión %d d'a codificación GThemedIcon

en: Error resolving '%s': %s
an: S'ha produciu una error en resolver «%s»: %s

en: Error reverse-resolving '%s': %s
an: S'ha produciu una error en resolver «%s» de traza inversa: %s

en: No DNS record of the requested type for '%s'
an: No bi ha un rechistro de DNS d'a mena solicitada ta «%s»

en: Temporarily unable to resolve '%s'
an: No se puet resolver «%s» temporalment

en: Error resolving '%s'
an: SS'ha produciu una error en resolver «%s»

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
an: No s'ha puesto deszifrar a clau privada codificada con PEM

en: No PEM-encoded private key found
an: No s'ha trobau garra clau privada codificada con PEM

en: Could not parse PEM-encoded private key
an: No s'ha puesto analisar a clau privada codificada con PEM

en: No PEM-encoded certificate found
an: No s'ha trobau garra certificau codificau con PEM

en: Could not parse PEM-encoded certificate
an: No s'ha puesto analisar o certificau codificau con PEM

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
an: Ista ye a zaguera oportunidat ta introducir a clau correctament antis que o tuyo acceso se bloqueye.

en: Several password entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
an: S'han introduciu quantas claus incorrectas, y lo tuyo acceso se bloqueyará dimpués de mas fallos.

en: The password entered is incorrect.
an: A clau introducida no ye correcta

en: Expecting 1 control message, got %d
an: S'asperaba un mensache de control, s'han obteniu %d

en: Unexpected type of ancillary data
an: Menas de datos complementarios inasperadas

en: Expecting one fd, but got %d
an: S'asperaba un fd pero s'han obteniu %d

en: Received invalid fd
an: S'ha recibiu un fd no valido

en: Error sending credentials:
an: S'ha produciu una error en ninviar as credencials:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
an: S'ha produciu una error en comprebar si SO_PASSCRED ye activada ta lo socket: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
an: S'ha produciu una error en activar SO_PASSCRED: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
an: S'asperaba leyer un solo byte ta recibir as credencials pero s'han leyiu zero bytes

en: Not expecting control message, but got %d
an: No s'asperaba un mensache de control, pero s'ha obteniu %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
an: S'ha produciu una error en desactivar SO_PASSCRED: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
an: S'ha produciu una error en leyer d'o descriptor d'o fichero: %s

en: Error closing file descriptor: %s
an: S'ha produciu una error en zarrar o descriptor d'o fichero: %s

en: Filesystem root
an: Sistema de fichers radiz

en: Error writing to file descriptor: %s
an: S'ha produciu una error en escribir en o descriptor d'o fichero: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
an: Iste sistema no suporta adrezas de socket de dominio UNIX abstracto

en: volume doesn't implement eject
an: o volumen no implementa la expulsión

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn't implement eject or eject_with_operation
an: o volumen no implementa la expulsión u la expulsión con operación

en: Can't find application
an: No se puet trobar l'aplicación

en: Error launching application: %s
an: S'ha produciu una error en analisar l'aplicación: %s

en: URIs not supported
an: No se suportan URI

en: association changes not supported on win32
an: os cambeos d'asociación no son suportaus en win32

en: Association creation not supported on win32
an: A creyación d'asociación no ye suportada en win32

en: Error reading from handle: %s
an: S'ha produciu una error en leyer d'o maneyador: %s

en: Error closing handle: %s
an: S'ha produciu una error en zarrar o maneyador: %s

en: Error writing to handle: %s
an: S'ha produciu una error en escribir en o maneyador: %s

en: Not enough memory
an: No bi ha suficient memoria

en: Internal error: %s
an: S'ha produciu una error interna: %s

en: Need more input
an: S'ameneste mas dentrada

en: Invalid compressed data
an: Datos comprimius no validos

en: Address to listen on
an: Adreza en a quala escuitar

en: Ignored, for compat with GTestDbus
an: S'ignora, por compatibilidat con GTestDbus

en: Print address
an: Imprentar l'adreza

en: Print address in shell mode
an: Imprentar l'adreza en modo consola

en: Run a dbus service
an: Executar un servicio dbus

en: Wrong args
an: Argumentos incorrectos

en: Unexpected attribute '%s' for element '%s'
an: Atributo inasperau «%s» ta l'elemento «%s»

en: Attribute '%s' of element '%s' not found
an: L'atributo «%s» de l'elemento «%s» no s'ha trobau

en: Unexpected tag '%s', tag '%s' expected
an: Etiqueta «%s» inasperada, s'asperaba a etiqueta «%s»

en: Unexpected tag '%s' inside '%s'
an: Etiqueta «%s» inasperada adentro de «%s»

en: No valid bookmark file found in data dirs
an: No s'ha puesto trobar garra fichero de marcadors valido en as carpetas de datos

en: A bookmark for URI '%s' already exists
an: Ya bi existe un marcador ta l'URI «%s»

en: No bookmark found for URI '%s'
an: No s'ha trobau un marcador ta l'URI «%s»

en: No MIME type defined in the bookmark for URI '%s'
an: Garra mena MIME definida en o marcador ta l'URI «%s»

en: No private flag has been defined in bookmark for URI '%s'
an: No s'ha definiu garra sinyalador privau en o marcador ta l'URI «%s»

en: No groups set in bookmark for URI '%s'
an: No s'ha establiu garra grupo en o marcador ta l'URI «%s»

en: No application with name '%s' registered a bookmark for '%s'
an: Garra aplicación con nombre «%s» ha rechistrau un marcador ta «%s»

en: Failed to expand exec line '%s' with URI '%s'
an: Ha fallau a expansión d'a linia executable «%s» con l'URI «%s»

en: Partial character sequence at end of input
an: Bi ha una seqüencia parcial de caracters en o final d'a dentrada

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
an: No se puet convertir l'alternativa «%s» ta lo conchunto de codigos «%s»

en: The URI '%s' is not an absolute URI using the "file" scheme
an: L'URI «%s» no ye una URI absoluta utilizando l'esquema «file»

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
an: O fichero local en a URI «%s» no debe incluir un «#»

en: The URI '%s' is invalid
an: L'URI «%s» no ye valido

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
an: O nombre d'o host d'a URI «%s» no ye valido

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
an: L'URI «%s» contién caracters d'escape no validos

en: The pathname '%s' is not an absolute path
an: O nombre d'a rota «%s» no ye una rota absoluta

en: Invalid hostname
an: O nombre d'o host no ye valido

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
an: %a %H:%M:%S, %y de %B de %Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
an: %d/%m/%y

[ctx: full month name]
en: January
an: Chinero

[ctx: full month name]
en: February
an: Febrero

[ctx: full month name]
en: March
an: Marzo

[ctx: full month name]
en: April
an: Abril

[ctx: full month name]
en: May
an: Mayo

[ctx: full month name]
en: June
an: Chunio

[ctx: full month name]
en: July
an: Chulio

[ctx: full month name]
en: August
an: Agosto

[ctx: full month name]
en: September
an: Setiembre

[ctx: full month name]
en: October
an: Octubre

[ctx: full month name]
en: November
an: Noviembre

[ctx: full month name]
en: December
an: Aviento

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
an: Chi

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
an: Abr

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
an: Chn

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
an: Chl

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
an: Ago

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
an: Set

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
an: Abi

[ctx: full weekday name]
en: Monday
an: Luns

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
an: Martes

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
an: Miercols

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
an: Chueves

[ctx: full weekday name]
en: Friday
an: Viernes

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
an: Sabado

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
an: Domingo

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
an: Lun

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
an: Mar

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
an: Mie

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
an: Chu

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
an: Vie

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
an: Sab

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
an: Dom

en: Error opening directory '%s': %s
an: S'ha produciu una error en ubrir a carpeta «%s»: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file "%s" | Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
an[0]: No s'ha puesto asignar %lu byte ta leyer o fichero «%s»
an[1]: No s'han puesto asignar %lu bytes ta leyer o fichero «%s»

en: Error reading file '%s': %s
an: S'ha produciu una error en leyer o fichero «%s»: %s

en: File "%s" is too large
an: O fichero «%s» ye masiau gran

en: Failed to read from file '%s': %s
an: Ha fallau en leyer dende o fichero «%s»: %s

en: Failed to open file '%s': %s
an: Ha fallau en ubrir o fichero «%s»: %s

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
an: Ha fallau en obtener os atributos d'o fichero «%s»: fstat() ha fallau: %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
an: Ha fallau en ubrir o fichero «%s»: fdopen() ha fallau: %s

en: Failed to rename file '%s' to '%s': g_rename() failed: %s
an: Ha fallau en renombrar o fichero «%s» a «%s»: g_rename() ha fallau: %s

en: Failed to create file '%s': %s
an: Ha fallau en creyar o fichero «%s»: %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fdopen() failed: %s
an: Ha fallau en ubrir o fichero «%s» ta escritura: fdopen() ha fallau: %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
an: Ha fallau en escribir o fichero «%s»: ha fallau fwrite(): %s

en: Failed to write file '%s': fflush() failed: %s
an: Ha fallau en escribir o fichero «%s»: ha fallau fflush(): %s

en: Failed to write file '%s': fsync() failed: %s
an: Ha fallau en escribir o fichero «%s»: ha fallau fsync(): %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
an: Ha fallau en zarrar o fichero «%s»: ha fallau fclose(): %s

en: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s
an: O fichero existent «%s» no s'ha puesto eliminar: g_unlink() ha fallau: %s

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
an: A plantilla «%s» no ye valida, no habría de contener un «%s»

en: Template '%s' doesn't contain XXXXXX
an: A plantilla «%s» no contién XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
an: Ha fallau en leyer o vinclo simbolico «%s»: %s

en: Symbolic links not supported
an: Vinclos simbolicos no suportaus

en: Could not open converter from '%s' to '%s': %s
an: No s'ha puesto ubrir o convertidor de «%s» a «%s»: %s

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
an: No se puet fer una lectura en bruto (raw) en g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
an: S'han deixau datos no convertius en o búfer de lectura

en: Channel terminates in a partial character
an: A canal remata en un caracter parcial

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
an: No se puet fer una lectura en bruto (raw) en g_io_channel_read_to_end

en: Valid key file could not be found in search dirs
an: No s'ha puesto trobar a clau de fichero valida en as carpetas de busca

en: Not a regular file
an: No ye un fichero regular

en: Key file contains line '%s' which is not a key-value pair, group, or comment
an: O fichero de claus contién a linia «%s» que no ye un par valor-clau, grupo u comentario

en: Invalid group name: %s
an: Nombre de grupo no valido: %s

en: Key file does not start with a group
an: O fichero de claus no empecipia por un grupo

en: Invalid key name: %s
an: Nombre de clau no valida: %s

en: Key file contains unsupported encoding '%s'
an: O fichero de claus contién una codificación «%s» no suportada

en: Key file does not have group '%s'
an: O fichero de claus no tien o grupo «%s»

en: Key file does not have key '%s'
an: O fichero de claus no tien a clau «%s»

en: Key file contains key '%s' with value '%s' which is not UTF-8
an: O fichero de claus contién a clau  «%s» con a valor «%s» o qual no ye UTF-8

en: Key file contains key '%s' which has a value that cannot be interpreted.
an: O fichero de claus contién a clau «%s» que tien una valor que no se puet interpretar.

en: Key file contains key '%s' in group '%s' which has a value that cannot be interpreted.
an: O fichero de claus contién a clau «%s» en o grupo «%s» que tien una valor que no puet interpretar-se.

en: Key '%s' in group '%s' has value '%s' where %s was expected
an: A clau «%s» en o grupo «%s» tien a valor «%s», pero s'asperaba %s

en: Key file does not have key '%s' in group '%s'
an: O fichero de claus no tien a clau «%s» en o grupo «%s»

en: Key file contains escape character at end of line
an: O fichero de claus contién un caracter d'escape a la fin d'a linia

en: Key file contains invalid escape sequence '%s'
an: O fichero de claus contién a seqüencia d'escape no valida «%s»

en: Value '%s' cannot be interpreted as a number.
an: A valor «%s» no puet interpretar-se como un numero.

en: Integer value '%s' out of range
an: A valor entera «%s» ye difuera de rango

en: Value '%s' cannot be interpreted as a float number.
an: A valor «%s» no puet interpretar-se como un numero de coma flotant.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a boolean.
an: A valor «%s» no puet interpretar-se como un booleano.

en: Failed to get attributes of file '%s%s%s%s': fstat() failed: %s
an: Ha fallau en obtener os atributos d'o fichero «%s%s%s%s»: fstat() ha fallau: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
an: Ha fallau a lo mapeyar o fichero «%s%s%s%s»: mmap() falló: %s

en: Failed to open file '%s': open() failed: %s
an: Ha fallau en ubrir o fichero «%s»: open() ha fallau: %s

en: Error on line %d char %d:
an: Bi ha una error en a linia %d, caracter %d:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name - not valid '%s'
an: Texto codificau como UTF-8 en o nombre no valido; «%s» no ye valido

en: '%s' is not a valid name
an: «%s» no ye un nombre valido

en: '%s' is not a valid name: '%c'
an: «%s» no ye un nombre valido: «%c»

en: Error on line %d: %s
an: Bi ha una error en a linia %d: %s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
an: Ha fallau en analisar «%-.*s», o qual habría de tener un dichito adentro d'un caracter de referencia( por eixemplo &234;) - tal vegada o dichito ye masiau gran

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
an: O caracter de referencia no remata con punto y coma; prebablement has utilizau un caracter «&» sin pretender encetar una entidat, escape o caracter "&" como &amp;

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
an: O caracter de referencia «%-.*s» no codifica un caracter permitiu

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
an: A entidat '&;' ye vueda; as entidatz validas son: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name '%-.*s' is not known
an: O nombre d'a entidat «%-.*s» ye desconoixiu

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
an: A entidat no remata con un punto y coma; prebablement has utilizau o caracter "&" sin a intención d'indicar una entidat, escape u sinyal "&" como &amp;

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
an: O documento debe prencipiar con un elemento (por eixemplo: <book>)

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
an: «%s» no ye un caracter valido a l'arreu d'o caracter '<'; no debe encetar un nombre d'elemento

en: Odd character '%s', expected a '>' character to end the empty-element tag '%s'
an: Caracter «%s» impropio, s'asperaba un caracter «>» ta rematar a etiqueta vueda de l'elemento «%s»

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
an: Caracter «%s» impropio, s'asperaba o caracter '=' dimpués d'o nombre de atributo «%s» de l'elemento «%s»

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
an: Caracter «%s» impropio, s'asperaba un caracter '>' u '/' ta rematar a etiqueta d'inicio de l'elemento «%s» u opcionalment un atributo; tal vegada has utilizau un caracter que no ye valido en un nombre d'atributo

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
an: Caracter «%s» impropio, s'asperaba una marca d'obridura de cometas dimpués d'o sinyal igual en dar-le valor a l'atributo «%s» de l'elemento «%s»

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
an: «%s» no ye un caracter valido a l'arreu d'os caracters '</'; «%s»  no debe encetar un nombre d'elemento

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
an: «%s» no ye un caracter valido a l'arreu d'o nombre de l'elemento de zarre «%s»; o caracter permitiu ye '>'

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
an: L'elemento «%s» ye estau zarrau, no existe garra elemento ubierto

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
an: S'ha zarrau l'elemento «%s», pero l'elemento que ye ubierto actualment ye «%s»

en: Document was empty or contained only whitespace
an: O documento yera vuedo u solament conteneba espacios en blanco

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
an: O documento remata inasperadament chusto dimpués d'un '<'

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
an: O documento remata inasperadament con elementos encara ubiertos - «%s» ye estau o zaguer elemento ubierto

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
an: O documento remata inasperadament, s'asperaba un caracter '>' rematando a etiqueta <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
an: O documento remata inasperadament adentro d'un nombre d'elemento

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
an: O documento remata inasperadament adentro d'un nombre d'atributo

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
an: O documento ha rematau inasperadament adentro d'una etiqueta d'obridura d'elemento.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
an: O documento remata inasperadament dimpués d'os sinyals igual que siguen a lo nombre d'atributo; sin valor d'atributo

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
an: O documento remata inasperadament adentro d'a valor d'un atributo

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
an: O documento remata inasperadament adentro d'a etiqueta de zarre de l'elemento «%s»

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
an: O documento remata inasperadament adentro d'un comentario u instrucción de proceso

en: Usage:
an: Uso:

en: [OPTION...]
an: [OPCIÓN…]

en: Help Options:
an: Opcions d'aduya:

en: Show help options
an: Amostrar as opcions d'aduya

en: Show all help options
an: Amuestra todas as opcions d'aduya

en: Application Options:
an: Opcions de l'aplicación:

en: Cannot parse integer value '%s' for %s
an: No se puet analisar a valor entera «%s» ta %s

en: Integer value '%s' for %s out of range
an: A valor entera «%s» ta %s ye difuera de rango

en: Cannot parse double value '%s' for %s
an: No se puet analisar a valor dople «%s» ta %s

en: Double value '%s' for %s out of range
an: A valor dople «%s» ta %s ye difuera de rango

en: Error parsing option %s
an: S'ha produciu una error en analisar a opción: %s

en: Missing argument for %s
an: Falta un argumento ta %s

en: Unknown option %s
an: Opción desconoixida %s

en: corrupted object
an: obchecto corrupto

en: internal error or corrupted object
an: error interna u obchecto corrupto

en: out of memory
an: Difuera de memoria

en: backtracking limit reached
an: s'ha acotolau o limite de «backtracking»

en: the pattern contains items not supported for partial matching
an: o patrón contién elementos no suportaus ta una coincidencia parcial

en: back references as conditions are not supported for partial matching
an: no se suportan referencias anteriors como condicions ta coincidencias

en: recursion limit reached
an: s'ha acotolau o limite de recursividad

en: invalid combination of newline flags
an: combinación de banderas de nueva linia no validas

en: bad offset
an: desplazamiento erronio

en: short utf8
an: UTF8 curto

en: recursion loop
an: bucle de repetición

en: unknown error
an: error desconoixida

en: \ at end of pattern
an: \ a la fin d'o patrón

en: \c at end of pattern
an: \c a la fin d'o patrón

en: unrecognized character following \
an: caracter no reconoixiu dimpués de \

en: numbers out of order in {} quantifier
an: numeros difuera de rango en o quantificador {}

en: number too big in {} quantifier
an: numero masiau gran en o quantificador {}

en: missing terminating ] for character class
an: falta la rematanza ] ta la clase de caracter

en: invalid escape sequence in character class
an: seqüencia d'escape no valida en a clase de caracter

en: range out of order in character class
an: rango difuera d'orden en a clase de caracter

en: nothing to repeat
an: Pon que repetir

en: unexpected repeat
an: repetición inasperada

en: unrecognized character after (? or (?-
an: caracter no reconoixiu dimpués de (? u (?-

en: POSIX named classes are supported only within a class
an: Solament se suportan as clases con nombres POSIX dentro d'una clase

en: missing terminating )
an: falta lo ) de rematanza

en: reference to non-existent subpattern
an: referencia a un subpatrón no existent

en: missing ) after comment
an: falta ) dimpués d'o comentario

en: regular expression is too large
an: a expresión regular ye masiau luenga

en: failed to get memory
an: ha fallau en obtener memoria

en: ) without opening (
an: ) sin ( que lo ubrise

en: code overflow
an: desbordamiento de codigo

en: unrecognized character after (?<
an: caracter no reconoixiu dimpués de (?<

en: lookbehind assertion is not fixed length
an: a comprebación «lookbehind» no tien una longaria fixa

en: malformed number or name after (?(
an: numero u nombre mal formau dimpués de (?(

en: conditional group contains more than two branches
an: o grupo condicional contién mas de dos ramas

en: assertion expected after (?(
an: s'asperaba una comprebación dimpués de (?(

note: translators: '(?R' and '(?[+-]digits' are both meant as (groups of) * sequences here, '(?-54' would be an example for the second group.
en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
an: (?R u os dichitos (?[+-] han d'estar seguius por )

en: unknown POSIX class name
an: nombre de clase POSIX desconoixiu

en: POSIX collating elements are not supported
an: os elementos POSIX recopilaus no son suportaus

en: character value in \x{...} sequence is too large
an: a valor d'o caracter en la seqüencia \x{…} ye masiau luengo

en: invalid condition (?(0)
an: condición no valida (?(0)

en: \C not allowed in lookbehind assertion
an: no se permite \C en comprebacions «lookbehind»

en: escapes \L, \l, \N{name}, \U, and \u are not supported
an: as seqüencias d'escape \L, \l, \N{nombre}, \U, y \u no son suportadas

en: recursive call could loop indefinitely
an: una clamada recursiva podrá creyar un bucle infinito

en: unrecognized character after (?P
an: caracter no reconoixiu dimpués de (?P

en: missing terminator in subpattern name
an: falta o terminador en o nombre d'o subpatrón

en: two named subpatterns have the same name
an: dos subpatrons tienen o mesmo nombre

en: malformed \P or \p sequence
an: seqüencia \P u \p mal formada

en: unknown property name after \P or \p
an: nombre de propiedat desconoixiu dimpués de \P u \p

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
an: o nombre d'o subpatrón ye masiau luengo (maximo 32 caracters)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
an: masiaus subpatrons con nombre (maximo 10.000)

en: octal value is greater than \377
an: a valor octal ye mayor que \377

en: overran compiling workspace
an: se sobreixió o espacio de treballo de compilación

en: previously-checked referenced subpattern not found
an: no s'ha trobau o subpatrón referenciau anteriorment comprebau

en: DEFINE group contains more than one branch
an: o grupo DEFINE contién mas d'una rama

en: inconsistent NEWLINE options
an: opcions NEWLINE inconsistents

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
an: \g no ye siguiu por un nombre entre claus, corchetes angulars u numero u entre cometas, u por un numero simple

en: a numbered reference must not be zero
an: una referencia con numero no puet estar zero

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
an: no se permite un argumento ta (*ACCEPT), (*FAIL), u (*COMMIT)

en: (*VERB) not recognized
an: (*VERB) no reconoixiu

en: number is too big
an: o numero ye masiau gran

en: missing subpattern name after (?&
an: falta l'o nombre d'o subpatrón dimpués de (?&

en: digit expected after (?+
an: s'asperaba un dichito dimpués de (?+

en: ] is an invalid data character in JavaScript compatibility mode
an: ] ye un caracter de datos no valido en o modo de compatibilidat de Javascript

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
an: no se permiten diferents nombres ta subpatrons d'o mesmo numero

en: (*MARK) must have an argument
an: (*MARK) debe tener un argumento

en: \c must be followed by an ASCII character
an: \c debe estar siguiu d'un caracter ASCII

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
an: \k no ye siguiu por un nombre entre claus, gafetz angulars u entre cometas

en: \N is not supported in a class
an: \N no ye suportau en una clase

en: too many forward references
an: masiadas referencias enta debant

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
an: o nombre ye masiau luengo en (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), u (*THEN)

en: character value in \u.... sequence is too large
an: a valor d'o caracter en a seqüencia \u{…} ye masiau luenga

en: Error while matching regular expression %s: %s
an: S'ha produciu una error en coincidir con a expresión regular %s: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
an: A biblioteca PCRE ye compilada sin suporte ta UTF8

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
an: A biblioteca PCRE ye compilada sin suporte ta las propiedatz de UTF8

en: PCRE library is compiled with incompatible options
an: A biblioteca PCRE ye compilada con opcions incompatibles

en: Error while compiling regular expression %s at char %d: %s
an: S'ha produciu una error en compilar a expresión regular %s en o caracter %d: %s

en: Error while optimizing regular expression %s: %s
an: S'ha produciu una error en optimizar a expresión regular %s: %s

en: hexadecimal digit or '}' expected
an: s'asperaba un dichito hexadecimal u «}»

en: hexadecimal digit expected
an: s'asperaba un dichito hexadecimal

en: missing '<' in symbolic reference
an: falta «<» en a referencia simbolica

en: unfinished symbolic reference
an: referencia de simbolo sin rematar

en: zero-length symbolic reference
an: referencia simbolica de longaria zero

en: digit expected
an: s'asperaba un dichito

en: illegal symbolic reference
an: referencia simbolica ilegal

en: stray final '\'
an: «\» a la fin d'a cadena

en: unknown escape sequence
an: seqüencia d'escape desconoixida

en: Error while parsing replacement text "%s" at char %lu: %s
an: S'ha produciu una error en analisar o texto de substitución «%s» en o caracter %lu: %s

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
an: O texto entre cometas no empecipia por un signo de cometa

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
an: Falta una cometa en a linia de comandos u en unatro texto con cometas mena shell

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
an: O texto remata chusto dimpués d'un caracter '\'. (O texto yera «%s»)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
an: O texto ha rematau antes que se trobase a cometa correspondient con %c. (O texto yera «%s»)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
an: O texto ye vuedo (u no contién que espacios en blanco)

en: Failed to read data from child process (%s)
an: Ha fallau en a lectura de datos dende o proceso fillo (%s)

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
an: S'ha produciu un fallo inasperau en select() leyendo datos dende o proceso fillo (%s)

en: Child process exited with code %ld
an: O proceso fillo ha rematau con o codigo %ld

en: Child process killed by signal %ld
an: O proceso fillo rematau por o sinyal %ld

en: Child process stopped by signal %ld
an: O proceso fillo ye estau aturau por o sinyal %ld

en: Child process exited abnormally
an: O proceso fillo HA REMATAU de TRAZA anormal

en: Failed to read from child pipe (%s)
an: Ha fallau en leyer dende o conducto fillo (%s)

en: Failed to fork (%s)
an: Ha fallau a lo bifurcar (fork) (%s)

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
an: Ha fallau en cambiar ta la carpeta «%s» (%s)

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
an: Ha fallau en executar o proceso fillo «%s» (%s)

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
an: Ha fallau en reendrezar a salida u a dentrada d'o proceso fillo (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
an: Ha fallau a lo bifurcar o proceso fillo (%s)

en: Unknown error executing child process "%s"
an: S'ha produciu un fallo desconoixiu en executar o proceso fillo «%s»

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
an: Ha fallau en leyer suficients datos dende o conducto d'o pid fillo (%s)

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
an: Ha fallau en a creyación d'un conducto (pipe) ta comunicar-se con o proceso fillo (%s)

en: Failed to read data from child process
an: Ha fallau en leyer os datos dende un proceso fillo

en: Failed to execute child process (%s)
an: Ha fallau en executar o proceso fillo (%s)

en: Invalid program name: %s
an: Nombre de programa no valido: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
an: Cadena no valida en o vector de l'argumento en %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
an: Cadena no valida en l'entorno: %s

en: Invalid working directory: %s
an: Carpeta de treballo no valido: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
an: Ha fallau en executar o programa auxiliar (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
an: S'ha produciu un fallo inasperau en g_io_channel_win32_poll() en leyer datos dende un proceso fillo

en: Character out of range for UTF-8
an: O caracter se sale d'o rango ta UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
an: Seqüencia no valida en a dentrada de conversión

en: Character out of range for UTF-16
an: O caracter se sale d'o rango ta UTF-16

[ctx: full month name with day]
en: January
an: Chinero

[ctx: full month name with day]
en: February
an: Febrero

[ctx: full month name with day]
en: March
an: Marzo

[ctx: full month name with day]
en: April
an: Abril

[ctx: full month name with day]
en: May
an: Mayo

[ctx: full month name with day]
en: June
an: Chunio

[ctx: full month name with day]
en: July
an: Chulio

[ctx: full month name with day]
en: August
an: Agosto

[ctx: full month name with day]
en: September
an: Setiembre

[ctx: full month name with day]
en: October
an: Octubre

[ctx: full month name with day]
en: November
an: Noviembre

[ctx: full month name with day]
en: December
an: Aviento

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
an: Chi

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
an: Abr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
an: Chn

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
an: Chl

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
an: Ago

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
an: Set

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
an: Abi
