glib master - en to fur translation catalogue (1026 entries)

en: Setting default applications not supported yet
fur: No je ancjemò supuartade la pussibilitât di stabilî lis aplicazions predefinidis

en: Setting application as last used for type not supported yet
fur: No je ancjemò supuartade la pussibilitât di stabilî la aplicazion come chê ultime doprade pal gjenar

en: GApplication options
fur: Opzions GApplication

en: Show GApplication options
fur: Mostre lis opzions di GApplication

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
fur: Jentre in modalitât servizi GApplication (doprâ dai file di servizi D-Bus)

en: Override the application’s ID
fur: Passe sore al ID de aplicazion

en: Replace the running instance
fur: Sostituìs la istance in esecuzion

en: Print help
fur: Stampe jutori

en: [COMMAND]
fur: [COMANT]

en: Print version
fur: Stampe version

en: Print version information and exit
fur: Stampe informazions su la version e jes

en: List applications
fur: Liste aplicazions

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
fur: Liste lis aplicazion instaladis che si puedin ativâ di D-Bus (par file .desktop)

en: Launch an application
fur: Invie une aplicazion

en: Launch the application (with optional files to open)
fur: Invie la aplicazion (cun file opzionâi di vierzi)

en: Activate an action
fur: Ative une azion

en: Invoke an action on the application
fur: Invoche une azion su la aplicazion

en: APPID ACTION [PARAMETER]
fur: APPID AZION [PARAMETRI]

en: List available actions
fur: Liste azions disponibilis

en: List static actions for an application (from .desktop file)
fur: Liste lis azions statichis par une aplicazion (dal file .desktop)

en: COMMAND
fur: COMANT

en: The command to print detailed help for
fur: Il comant che di chel stampâ il jutori detaiât

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
fur: Identificadôr aplicazion tal formât D-Bus (p.e. org.esempli.visualizadôr)

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
fur: Nons di file assolûts o relatîfs opzionâi opûr URI di vierzi

en: ACTION
fur: AZION

en: The action name to invoke
fur: La azion di invocâ

en: PARAMETER
fur: PARAMETRI

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
fur: Parametri opzionâl pe invocazion de azion, in formât GVariant

en: Unknown command %s
fur: Comant no cognossût %s

en: Usage:
fur: Ûs:

en: Arguments:
fur: Argoments:

en: Commands:
fur: Comants:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
fur: Dopre “%s help COMANT” par vê un jutori detaiât.

en: %s command requires an application id to directly follow
fur: Il comant %s al domande un id di aplicazion di seguî in maniere direte

en: invalid application id: “%s”
fur: id aplicazion no valit: “%s”

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
fur: “%s” no si spiete nissun argoment

en: unable to connect to D-Bus: %s
fur: impussibil conetisi al D-Bus: %s

en: error sending %s message to application: %s
fur: erôr tal inviâ il messaç %s ae aplicazion: %s

en: action name must be given after application id
fur: si scugne furnî il non de azion dopo il id de aplicazion

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
fur: non azion no valit: “%s”
    i nons des azions a scugnin consisti nome di alfanumerics, “-” e “.”

en: error parsing action parameter: %s
fur: erôr tal analizâ il parametri de azion: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
fur: lis azions a acetin un massim di un parametri

en: list-actions command takes only the application id
fur: il comant list-actions al vûl dome il id de aplicazion

en: unable to find desktop file for application %s
fur: impussibil cjatâ il file scritori pe aplicazion %s

en: unrecognised command: %s
fur: comant no ricognossût: %s

en: Too large count value passed to %s
fur: Valôr di conte passât a %s masse grant

en: Seek not supported on base stream
fur: Ricercje no supuartade sul flus di base

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
fur: Impussibil cjonçâ GBufferedInputStream

en: Stream is already closed
fur: Il flus al è za sierât

en: Truncate not supported on base stream
fur: Cjonçâ no supuartât sul flus di base

en: Operation was cancelled
fur: La operazion e jere anulade

en: Invalid object, not initialized
fur: Ogjet no valit, no inizializât

en: Incomplete multibyte sequence in input
fur: Secuence multibyte incomplete tal input

en: Not enough space in destination
fur: No vonde spazi te destinazion

en: Invalid byte sequence in conversion input
fur: Secuence byte no valide tal input di conversion

en: Error during conversion: %s
fur: Erôr dilunc la conversion: %s

en: Cancellable initialization not supported
fur: Inizializazion anulabile no supuartade

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
fur: Conversion de cumbinazion di caratars “%s” a “%s” no je supuartade

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
fur: Impussibil vierzi il convertidôr di “%s” a “%s”

en: %s type
fur: gjenar %s

en: Unknown type
fur: Gjenar no cognossût

en: %s filetype
fur: gjenar di file %s

en: GCredentials contains invalid data
fur: GCredentials al conten dâts no valits

en: GCredentials is not implemented on this OS
fur: GCredentials nol è implementât in chest SO

en: There is no GCredentials support for your platform
fur: Nol esist il supuart par GCredentials pe tô plateforme

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
fur: GCredentials nol conten un ID  di procès su chest SO

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
fur: Imbroi des credenziâls (spoofing) nol è pussibil su chest SO

en: Unexpected early end-of-stream
fur: Fin-dal-flus premadûr inspietât

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
fur: Clâf “%s” no supuartade inte vôs di direzion “%s”

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
fur: Cumbinazion de cubie clâf/valôr cence significât inte vôs di direzion “%s”

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
fur: Direzion “%s” no valide (e covente juste un tra une clâf astrate, tmpdir, dir o percors)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
fur: Erôr te direzion “%s” — l'atribût “%s” al è malformât

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
fur: Traspuart “%s” no cognossût o no supuartât pe direzion “%s”

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
fur: L'element direzion “%s” nol conten un doi ponts (:)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
fur: Il non dal traspuart intal element de direzion “%s” nol à di jessi vueit

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
fur: Cubie clâf/valôr %d, “%s”, intal element direzion “%s” no conten un segn uguâl

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
fur: Cubie clâf/valôr %d, “%s”, intal element direzion “%s” nol à di contignî une clâf vueide

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
fur: Erôr inte direzion “%s” — il traspuart unix al domande di stabilî juste une des clâfs tra “path” o “abstract”

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
fur: Erôr inte direzion “%s” — l'atribût host al mancje o al è malformât

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
fur: Erôr inte direzion “%s” — l'atribût puarte al mancje o al è malformât

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
fur: Erôr te direzion “%s” — al mancje, o al è malformât, l'atribût dal file dal numar doprât une sole volte

en: Error auto-launching:
fur: Erôr tal inviâ in automatic:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
fur: Erôr tal vierzi il file dal numar doprât une sole volte “%s”: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
fur: Erôr tal lei dal file dal numar doprât une sole volte “%s”: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
fur: Erôr tal lei dal file dal numar doprât une sole volte “%s”, si spietavin 16 byte, si à vût %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
fur: Erôr tal scrivi sul flus i contignûts dal file dal numar doprât une sole volte “%s”:

en: The given address is empty
fur: La direzion furnide e je vueide

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
fur: Impussibil inviâ in automatic D-Bus cence $DISPLAY X11

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
fur: Impussibil determinâ la direzion dal bus di session (no implementade par chest SO)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
fur: Impussibil determinâ la direzion dal bus de variabile di ambient DBUS_STARTER_BUS_TYPE — valôr “%s” no cognossût

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
fur: Impussibil determinâ la direzion dal bus parcè che la variabile di ambient DBUS_STARTER_BUS_TYPE no je stabilide

en: Unknown bus type %d
fur: Gjenar di bus %d no cognossût

en: Unexpected lack of content trying to read a line
fur: Mancjance di contignût inspietade cirint di lei une rie

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
fur: Mancjance di contignût inspietade cirint di lei (in sigurece) une rie

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
fur: Esaurîts ducj i mecanisims di autenticazion disponibii (provâts: %s) (disponibii: %s)

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
fur: Anulât vie GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
fur: Erôr tal vê informazions pe cartele “%s”: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
fur: I permès su pe cartele “%s” no son valits. Si spietave modalitât 0700, vût 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
fur: Erôr tal creâ la cartele “%s”: %s

en: Operation not supported
fur: Operazion no supuartade

en: Error opening keyring “%s” for reading:
fur: Erôr tal lei il puarteclâfs “%s” pe leture:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
fur: La rie %d dal puarteclâfs su “%s” cun contignût “%s” e je malformade

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
fur: Il prin token de rie %d dal puarteclâfs su “%s” cul contignût “%s” al è malformât

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
fur: Il secont token de rie %d dal puarteclâfs su “%s” cul contignût “%s” al è malformât

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
fur: No si à cjatât il cookie cul id %d intal puarteclâfs su “%s”

en: Error creating lock file “%s”: %s
fur: Erôr tal creâ il file di bloc “%s”: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
fur: Erôr tal eliminâ il file di bloc passât “%s”: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
fur: Erôr tal sierâ il file di bloc (cence colegament) “%s”: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
fur: Erôr tal discolegâ il file di bloc “%s”: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
fur: Erôr tal vierzi il puarteclâfs “%s” pe scriture:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
fur: (In plui no si è rivâts ancje a molâ il bloc par “%s”: %s)

en: The connection is closed
fur: La conession e je sierade

en: Timeout was reached
fur: Si à passât il timp massim

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
fur: Si à intivât opzions no supuartadis cuant che si costruive une conession de bande dal client

en: No such interface “org.freedesktop.DBus.Properties” on object at path %s
fur: Interface “org.freedesktop.DBus.Properties” inesistente sul ogjet tal percors %s

en: No such property “%s”
fur: Proprietât “%s” inesistente

en: Property “%s” is not readable
fur: No si pues lei la proprietât “%s”

en: Property “%s” is not writable
fur: No si pues scrivi la proprietât “%s”

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
fur: Erôr tal configurâ la proprietât “%s”: si spietave il gjenar “%s” ma si à vût “%s”

en: No such interface “%s”
fur: Interface “%s” inesistente

en: No such interface “%s” on object at path %s
fur: Interface “%s” inesistente sul ogjet tal percors %s

en: No such method “%s”
fur: Metodi “%s” inesistent

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
fur: Il gjenar di messaç “%s”, nol corispuint al gjenar spietât “%s”

en: An object is already exported for the interface %s at %s
fur: Un ogjet al è za espuartât pe interface %s su %s

en: Unable to retrieve property %s.%s
fur: Impussibil recuperâ la proprietât %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
fur: Impussibil stabilî la proprietât %s.%s

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
fur: Il metodi “%s” al à tornât il gjenar “%s”, ma si spietave “%s”

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
fur: Il metodi “%s” su pe interface “%s” cun firme “%s” nol esist

en: A subtree is already exported for %s
fur: Un sot-arbul al è za espuartât par %s

en: Object does not exist at path “%s”
fur: L'ogjet nol esist tal percors “%s”

en: type is INVALID
fur: il gjenar al è NO VALIT

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
fur: Messaç METHOD_CALL: il cjamp di intestazion PATH o MEMBER al mancje

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
fur: Messaç METHOD_RETURN: il cjamp di intestazion REPLY_SERIAL al mancje

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
fur: Messaç di ERÔR: il cjamp di intestazion REPLY_SERIAL o ERROR_NAME al mancje

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
fur: Messaç SIGNAL: il cjamp di intestazion PATH, INTERFACE o MEMBER al mancje

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
fur: Messaç SIGNAL: il cjamp di intestazion PATH al sta doprant il valôr riservât /org/freedesktop/DBus/Local

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
fur: Messaç SIGNAL: il cjamp di intestazion INTERFACE al sta doprant il valôr riservât org.freedesktop.DBus.Local

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
fur[0]: Si voleve lei %lu byte, ma si à vût dome %lu
fur[1]: Si voleve lei %lu byte, ma si à vût dome %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
fur: Si spietave un byte NUL dopo de stringhe “%s” ma si à cjatât il byte %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
fur: Si spietave une stringhe UTF-8 valide ma si à cjatât byte no valits al byte offset %d (la lungjece de stringhe e je %d). La stringhe UTF-8 valide fin chel pont e jere “%s”

en: Value nested too deeply
fur: Valôr nidificât masse in profonditât

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
fur: Il valôr “%s” analizât nol è un percors di ogjet D-Bus valit

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
fur: Il valôr “%s” analizât no je une firme D-Bus valide

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
fur[0]: Si à intivât un array lunc %u byte. La lungjece massime e je 2<<26 byte (64 MiB).
fur[1]: Si à intivât un array lunc %u byte. La lungjece massime e je 2<<26 byte (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
fur: Si à intivât un array di gjenar “a%c”, si veve di vê une lungjece multiple di %u byte, ma si à cjatât che e jere di %u byte

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
fur: No son permetudis struturis vueidis (tuplis) in D-Bus

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
fur: Il valôr “%s” analizât pal variant no je une firme D-Bus valide

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
fur: Erôr tal deserializâ GVariant cu la stringhe di gjenar “%s” dal formât fîl di D-Bus

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
fur: Valôr di endian no valit. Si spietave 0x6c (“l”) o 0x42 (“B”) ma si à cjatât il valôr 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
fur: Version maiôr dal protocol no valide. Si spietave 1 ma si à cjatât %d

en: Signature header found but is not of type signature
fur: Cjatade intestazion di firme ma no je di gjenar firme

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
fur: Cjatade intestazion di firme cun firme “%s” ma il cuarp dal messaç al è vueit

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
fur: Il valôr “%s” analizât no je une firme D-Bus valide (pal cuarp)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
fur[0]: Nissune intestazion di firme tal messaç, ma il cuarp dal messaç al è di %u byte
fur[1]: Nissune intestazion di firme tal messaç, ma il cuarp dal messaç al è di %u byte

en: Cannot deserialize message:
fur: Impussibil deserializâ il messaç:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
fur: Erôr tal serializâ GVariant cu la stringhe di gjenar “%s” al formât fîl di D-Bus

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
fur: Il numar dai descritôrs di file tal messaç (%d) al è diviers dal cjamp di intestazion (%d)

en: Cannot serialize message:
fur: Impussibil serializâ il messaç:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
fur: Il cuarp dal messaç al à firme “%s” ma no je la intestazion de firme

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
fur: Il cuarp dal messaç al à une firme di gjenar “%s”, ma la firme tal cjamp de intestazion e je “%s”

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
fur: Il cuarp dal messaç al è vueit ma la firme tal cjamp de intestazion e je “(%s)”

en: Error return with body of type “%s”
fur: Tornade di erôr cun cuarp di gjenar “%s”

en: Error return with empty body
fur: Tornade di erôr cun cuarp vueit

en: (Type any character to close this window)
fur: (Scrîf cualsisei caratar par sierâ chest barcon)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
fur: Session dbus no je in esecuzion e l'inviament automatic al è falît

en: Unable to get Hardware profile: %s
fur: Impussibil otignî il profîl Hardware: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
fur: Impussibil cjariâ %s o %s:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
fur: Erôr tal clamâ StartServiceByName par %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
fur: Rispueste %d inspietade dal metodi StartServiceByName("%s")

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
fur: Impussibil invocâ il metodi; il proxy al è pal no ben-cognossût %s cence un proprietari e il proxy al jere costruît cu la opzion G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Abstract namespace not supported
fur: Spazi di non astrat no supuartât

en: Cannot specify nonce file when creating a server
fur: Impussibil specificâ il file dal numar doprât une sole volte cuant che si creave un servidôr

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
fur: Erôr tal scrivi il file dal numar doprât une sole volte su “%s”: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
fur: La stringhe “%s” no je un valit GUID D-Bus

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
fur: Impussibil scoltâ o traspuart “%s” no supuartât

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
fur: Comants:
      help         Mostre chestis informazions
      introspect   Introspezion di un ogjet lontan
      monitor      Monitorâ un ogjet lontan
      call         Invocâ un metodi suntun ogjet lontan
      emit         Emet un segnâl
      wait         Spiete che un non di bus al vegni fûr
    
    Dopre “%s COMANT --help” par vê jutori su ogni comant.

en: Error: %s
fur: Erôr: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
fur: Erôr tal analizâ XML di introspezion: %s

en: Error: %s is not a valid name
fur: Erôr: %s nol è un non valit

en: Error: %s is not a valid object path
fur: Erôr: %s nol è un percors ogjet valit

en: Connect to the system bus
fur: Conet al bus di sisteme

en: Connect to the session bus
fur: Conet al bus di session

en: Connect to given D-Bus address
fur: Conet ae direzion D-Bus furnide

en: Connection Endpoint Options:
fur: Opzions dal pont finâl de conession:

en: Options specifying the connection endpoint
fur: Opzions che a specifichin il pont finâl (endpoint) de conession

en: No connection endpoint specified
fur: Nissun pont finâl (endpoint) di conession specificât

en: Multiple connection endpoints specified
fur: Plui ponts finâi (endpoint) di conession specificâts

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
fur: Avertiment: In acuardi cui dâts di introspezion, la interface “%s” no esist

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
fur: Avertiment: In acuardi cui dâts di introspezion, il metodi “%s” nol esist su pe interface “%s”

en: Optional destination for signal (unique name)
fur: Destinazion opzionâl pal segnâl (non univoc)

en: Object path to emit signal on
fur: Percors ogjet dulà emeti il segnâl

en: Signal and interface name
fur: Segnâl e non interface

en: Emit a signal.
fur: Emet un segnâl.

en: Error connecting: %s
fur: Erôr tal coneti: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
fur: Erôr: %s nol è un non bus univoc valit.

en: Error: Object path is not specified
fur: Erôr: il percors ogjet nol è specificât

en: Error: Signal name is not specified
fur: Erôr: il non dal segnâl nol è specificât

en: Error: Signal name “%s” is invalid
fur: Erôr: il non segnâl “%s” nol è valit

en: Error: %s is not a valid interface name
fur: Erôr: %s nol è un non interface valit

en: Error: %s is not a valid member name
fur: Erôr: %s nol è un non membri valit

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
fur: Erôr tal analizâ il parametri %d: %s

en: Error flushing connection: %s
fur: Erôr tal resentâ la conession: %s

en: Destination name to invoke method on
fur: Il non di destinazion de invocazion dal metodi

en: Object path to invoke method on
fur: Percors dal ogjet de invocazion dal metodi

en: Method and interface name
fur: Metodi e non interface

en: Timeout in seconds
fur: Timp massim in seconts

en: Allow interactive authorization
fur: Permet autorizazion interative

en: Invoke a method on a remote object.
fur: Invoche un metodi suntun ogjet lontan.

en: Error: Destination is not specified
fur: Erôr: Destinazion no specificade

en: Error: %s is not a valid bus name
fur: Erôr: %s nol è un non bus valit

en: Error: Method name is not specified
fur: Erôr: il non dal metodi nol è specificât

en: Error: Method name “%s” is invalid
fur: Erôr: il non dal metodi “%s” nol è valit

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
fur: Erôr tal analizâ il parametri %d di gjenar “%s”: %s

en: Error adding handle %d: %s
fur: Erôr tal zontâ il gjestôr %d: %s

en: Destination name to introspect
fur: Non di destinazion de introspezion

en: Object path to introspect
fur: Percors dal ogjet de introspezion

en: Print XML
fur: Stampe XML

en: Introspect children
fur: Auto-esamine i fîs

en: Only print properties
fur: Dome stampe proprietâts

en: Introspect a remote object.
fur: Auto-esamine un ogjet lontan.

en: Destination name to monitor
fur: Non di destinazion di monitorâ

en: Object path to monitor
fur: Percors dal ogjet di monitorâ

en: Monitor a remote object.
fur: Monitore un ogjet lontan.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
fur: Erôr: impussibil monitorâ une conession non-message-bus

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
fur: Servizi di ativâ prime di spietâ par chel altri (non ben-cognossût)

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
fur: Timp di spietâ prime di jessi cuntun erôr (seconts); 0 par no vê scjadince (predefinît)

en: [OPTION…] BUS-NAME
fur: [OPZION…] NON-BUS

en: Wait for a bus name to appear.
fur: Spiete che al vegni fûr un non di bus.

en: Error: A service to activate for must be specified.
fur: Erôr: si scugne specificâ un servizi che si à di ativâ.

en: Error: A service to wait for must be specified.
fur: Erôr: si scugne specificâ un servizi che si à di spietâ.

en: Error: Too many arguments.
fur: Erôr: masse argoments.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
fur: Erôr: %s nol è un non di bus ben-cognossût valit

en: Not authorized to change debug settings
fur: No autorizât a cambiâ lis impostazions di debug

en: Unnamed
fur: Cence non

en: Desktop file didn’t specify Exec field
fur: Il file .desktop nol specifiche il cjamp Exec

en: Unable to find terminal required for application
fur: Impussibil cjatâ il terminâl necessari pe aplicazion

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
fur: Impussibil creâ la cartele dal utent pe configurazion de aplicazion %s: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
fur: Impussibil creâ la cartele dal utent pe configurazion MIME %s: %s

en: Application information lacks an identifier
fur: La informazion de aplicazion e mancje di un identificadôr

en: Can’t create user desktop file %s
fur: Impussibil creâ il file .desktop %s dal utent

en: Custom definition for %s
fur: Definizion personalizade par %s

en: drive doesn’t implement eject
fur: la unitât no implemente eject

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
fur: la unitât no implemente il parâ fûr (eject) o il parâ fûr cun operazion (eject_with_operation)

en: drive doesn’t implement polling for media
fur: la unitât no implemente il control sistematic dai supuarts

en: drive doesn’t implement start
fur: la unitât no implemente la azion start

en: drive doesn’t implement stop
fur: la unitât no implemente la azion stop

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
fur: Il backend TLS nol implemente il recupar dal vincul TLS

en: TLS support is not available
fur: Il supuart TLS nol è disponibil

en: DTLS support is not available
fur: Il supuart DTLS nol è disponibil

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
fur: Impussibil gjestî la version %d de codifiche GEmblem

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
fur: Numar di token malformât (%d) inte codifiche GEmblem

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
fur: Impussibil gjestî la version %d de codifiche GEmblemedIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
fur: Numar di token malformât (%d) inte codifiche GEmblemedIcon

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
fur: Si spietave un GEmblem par GEmblemedIcon

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
fur: Il montaç contignût nol esist

en: Can’t copy over directory
fur: Impussibil copiâ sore de cartele

en: Can’t copy directory over directory
fur: Impussibil copiâ la cartele sore de cartele

en: Target file exists
fur: Il file di destinazion al esist

en: Can’t recursively copy directory
fur: Impussibil copiâ in maniere ricorsive la cartele

en: Splice not supported
fur: Union no supuartade

en: Error splicing file: %s
fur: Erôr tal unî il file: %s

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
fur: La copie (reflink/clone) tra i montaçs no je supuartade

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
fur: La copie (reflink/clone) no je supuartade o no je valide

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
fur: La copie (reflink/clone) no je supuartade o no à funzionât

en: Can’t copy special file
fur: Impussibil copiâ il file speciâl

en: Invalid symlink value given
fur: Furnît valôr di colegament simbolic no valit

en: Symbolic links not supported
fur: Colegaments simbolics no supuartâts

en: Trash not supported
fur: Scovacere no supuartade

en: File names cannot contain “%c”
fur: I nons dai file no puedin contignî “%c”

en: volume doesn’t implement mount
fur: il volum nol implemente la azion mount

en: No application is registered as handling this file
fur: No je regjistrade nissune aplicazion par gjestî chest file

en: Enumerator is closed
fur: L'enumeradôr al è sierât

en: File enumerator has outstanding operation
fur: Il numeradôr dal file al à une operazion ecezionâl

en: File enumerator is already closed
fur: L'enumeradôr dal file al è za sierât

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
fur: Impussibil gjestî la version %d de codifiche GFileIcon

en: Malformed input data for GFileIcon
fur: Dâts di input malformâts par GFileIcon

en: Stream doesn’t support query_info
fur: Il flus nol supuarte la azion query_info

en: Seek not supported on stream
fur: Ricercje no supuartade sul flus

en: Truncate not allowed on input stream
fur: Cjonçâ no permetût sul flus di jentrade

en: Truncate not supported on stream
fur: Cjonçâ no supuartât sul flus

en: Invalid hostname
fur: Non dal host no valit

en: Bad HTTP proxy reply
fur: Rispueste dal proxy HTTP sbaliade

en: HTTP proxy connection not allowed
fur: Conession proxy HTTP no permetude

en: HTTP proxy authentication failed
fur: Autenticazion proxy HTTP falide

en: HTTP proxy authentication required
fur: Domandade autenticazion proxy HTTP

en: HTTP proxy connection failed: %i
fur: Conession proxy HTTP falide: %i

en: HTTP proxy response too big
fur: Rispueste masse grande dal proxy HTTP

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
fur: Il servidôr proxy HTTP al à sierât la conession in maniere inspietade.

en: Wrong number of tokens (%d)
fur: Numar di token sbaliât (%d)

en: No type for class name %s
fur: Nissun gjenar pal non de classe %s

en: Type %s does not implement the GIcon interface
fur: Il gjenar %s nol implemente la interface GIcon

en: Type %s is not classed
fur: Il Gjenar %s nol à classe

en: Malformed version number: %s
fur: Numar di version malformât: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
fur: Il gjenar %s nol implemente from_tokens() su la interface GIcon

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
fur: Impussibil gjestî la version furnide de codifiche de icone

en: No address specified
fur: Nissune direzion specificade

en: Length %u is too long for address
fur: La lungjece %u e je masse lungje pe direzion

en: Address has bits set beyond prefix length
fur: La direzion e presente cualchi bit plui in là de lungjece dal prefìs

en: Could not parse “%s” as IP address mask
fur: Impussibil analizâ “%s” come mascare de direzion IP

en: Not enough space for socket address
fur: No vonde spazi pe direzion dal socket

en: Unsupported socket address
fur: Direzion dal socket no supuartade

en: Input stream doesn’t implement read
fur: Il flus di jentrade nol implemente la leture

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
fur: Il flus al à une operazion ecezionâl

en: Copy with file
fur: Copie cul file

en: Keep with file when moved
fur: Ten adun cul file cuant che si sposte

en: “version” takes no arguments
fur: “version” no vûl nissun argoment

en: Usage:
fur: Ûs:

en: Print version information and exit.
fur: Stampe informazions su la version e jes.

en: Commands:
fur: Comants:

en: Concatenate files to standard output
fur: Met dongje i file su la jessude standard (standard output)

en: Copy one or more files
fur: Copie un o plui file

en: Show information about locations
fur: Mostre informazions su lis posizions

en: Launch an application from a desktop file
fur: Invie une aplicazion di un file “desktop”

en: List the contents of locations
fur: Liste i contignûts des posizions

en: Get or set the handler for a mimetype
fur: Oten o stabilìs il gjestôr par un gjenar di mime

en: Create directories
fur: Cree cartelis

en: Monitor files and directories for changes
fur: Ten di voli lis modifichis a file e cartelis

en: Mount or unmount the locations
fur: Monte o dismonte lis posizions

en: Move one or more files
fur: Sposte un o plui file

en: Open files with the default application
fur: Vierç i file cun la aplicazion predefinide

en: Rename a file
fur: Cambie non a un file

en: Delete one or more files
fur: Elimine un o plui file

en: Read from standard input and save
fur: Lei de jentrade standard (standard input) e salve

en: Set a file attribute
fur: Stabilìs un atribût di file

en: Move files or directories to the trash
fur: Sposte te scovacere file o cartelis

en: Lists the contents of locations in a tree
fur: Al liste intun arbul i contignûts des posizions

en: Use %s to get detailed help.
fur: Dopre %s par vê un jutori detaiât.

en: Error writing to stdout
fur: Erôr tal scrivi su stdout

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
fur: POSIZION

en: Concatenate files and print to standard output.
fur: Met in cjadene i file e stampe su la jessude standard (standard output).

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
fur: gio cat al funzione propite come la utilitât cat tradizionâl, ma doprant
    lis posizions GIO al puest dai file locâi: par esempli tu puedis doprâ
    alc come smb://servidôr/risorse/file.txt tant che posizion.

en: No locations given
fur: Nissune posizion furnide

en: No target directory
fur: Nissune cartele di destinazion

en: Show progress
fur: Mostre avanzament

en: Prompt before overwrite
fur: Domande prime di sorescrivi

en: Preserve all attributes
fur: Preserve ducj i atribûts

en: Backup existing destination files
fur: Fâs il backup dai file di destinazion esistents

en: Never follow symbolic links
fur: No sta mai lâ daûr ai colegaments simbolics

en: Use default permissions for the destination
fur: Dopre i permès predefinîts pe destinazion

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
fur: Trasferîts %s di %s (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
fur: SORZINT

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
fur: DESTINAZION

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
fur: Copie un o plui file de SORZINT ae DESTINAZION.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
fur: gio copy al è simil ae utilitât cp tradizionâl, ma e dopre lis
    posizions GIO al puest dai file locâi: par esempli tu puedis doprâ
    alc come smb://servidôr/risorse/file.txt tant che posizion.

en: Destination %s is not a directory
fur: La destinazion %s no je une cartele

en: %s: overwrite “%s”?
fur: %s: sorescrivi “%s”?

en: List writable attributes
fur: Liste i atribûts scrivibii

en: Get file system info
fur: Oten informazions sul file-system

en: The attributes to get
fur: I atribûts di otignî

en: ATTRIBUTES
fur: ATRIBÛTS

en: Don’t follow symbolic links
fur: No sta lâ daûr ai colegaments simbolics

en: attributes:
fur: atribûts:

en: display name: %s
fur: non di mostrâ: %s

en: name: %s
fur: non: %s

en: type: %s
fur: gjenar: %s

en: size:
fur: dimension:

en: hidden
fur: platât

en: local path: %s
fur: percors locâl: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
fur: montaç unix: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
fur: Atribûts che si pues configurâ:

en: Show information about locations.
fur: Mostre informazions su lis posizions.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
fur: gio info al è simil ae utilitât ls tradizionâl, ma al dopre lis
    posizions GIO al puest dai file locâi: par esempli tu puedis doprâ
    alc come smb://servidôr/risorse/file.txt tant che posizion. I atribûts
    dai file a puedin jessi specificâts cul lôr non GIO, p.e. standard::icon, 
    o dome cul spazi dai nons, p.e. unix, o cun “*”, che al cjape ducj i atribûts

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
fur: FILE-DESKTOP [ARG-FILE …]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
fur: Invie une aplicazion di un file desktop, passantji argoments di nons di files opzionâi.

en: No desktop file given
fur: Nissun file “desktop” furnît

en: The launch command is not currently supported on this platform
fur: Il comant di inviament in chest moment nol è supuart su cheste plateforme

en: Unable to load ‘%s‘: %s
fur: Impussibil cjariâ “%s”: %s

en: Unable to load application information for ‘%s‘
fur: Impussibil cjariâ lis informazions de aplicazion par “%s”

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
fur: Impussibil cjariâ la aplicazion ‘%s’: %s

en: Show hidden files
fur: Mostre file platâts

en: Use a long listing format
fur: Dopre un formât di liste prolìs

en: Print display names
fur: Stampe nons dai visôrs

en: Print full URIs
fur: Stampe i URI complets

en: List the contents of the locations.
fur: Liste i contignûts des posizions.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
fur: gio list al è simil ae utilitât ls tradizionâl, ma al dopre lis
    posizions GIO al puest dai file locâi: par esmpli tu puedis doprâ
    alc come smb://servidôr/risorse/file.txt tant che posizion. I atribûts
    dai file a puedin jessi specificâts cul lôr non GIO, p.e. standard::icon

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
fur: GJENARMIME

en: HANDLER
fur: GJESTÔR

en: Get or set the handler for a mimetype.
fur: Oten o stabilìs il gjestôr par un gjenar di mime.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
fur: Se nissun gjestôr al è furnît, al liste lis aplicazions regjistradis e conseadis
    par un gjenar di mime. Se un gjestôr al ven furnît, chel al ven stabilît come gjestôr
    predefinît pal gjenar mime.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
fur: Si scugne specificâ un singul gjenar mime e se si vûl un gjestôr

en: No default applications for “%s”
fur: Nissune aplicazion predefinide par “%s”

en: Default application for “%s”: %s
fur: Aplicazion predefinide par “%s”: %s

en: Registered applications:
fur: Aplicazions regjistradis:

en: No registered applications
fur: Nissune aplicazion regjistrade

en: Recommended applications:
fur: Aplicazions conseadis:

en: No recommended applications
fur: Nissune aplicazion conseade

en: Failed to load info for handler “%s”
fur: No si è rivâts a cjariâ lis informazion pal gjestôr “%s”

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
fur: No si è rivâts a stabilî “%s” come gjestôr predefinît par “%s”: %s

en: Create parent directories
fur: Cree cartelis superiôrs

en: Create directories.
fur: Cree cartelis.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
fur: gio mkdir al è simil ae utilitât mkdir tradizionâl, ma al dopre lis
    posizions GIO al puest dai file locâi: par esempli tu puedis doprâ alc
    come smb://servidôr/risorse/mêcartele tant che posizion.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
fur: Ten di voli une cartele (predefinît: al dipent dal gjenar)

en: Monitor a file (default: depends on type)
fur: Ten di voli un file (predefinît: al dipent dal gjenar)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
fur: Ten di voli un file in maniere direte (si vise des modifichis fatis par mieç di colegaments permanents)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
fur: Al monitore un file in maniere direte, ma nol segnale modifichis

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
fur: Segnale spostaments e cambiaments di non come sempliçs events eliminât/creât

en: Watch for mount events
fur: Ten di voli i events di montaç

en: Monitor files or directories for changes.
fur: Monitore i file o lis cartelis pes modifichis.

en: Mount as mountable
fur: Monte come montabil

en: Mount volume with device file, or other identifier
fur: Monte il volum cul file dal dispositîf o altri identificadôr

en: Unmount
fur: Dismonte

en: Eject
fur: Pare fûr

en: Stop drive with device file
fur: Ferme la unitât cul file dal dispositîf

en: DEVICE
fur: DISPOSITÎF

en: Unmount all mounts with the given scheme
fur: Dismonte ducj i montaçs cul scheme indicât

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
fur: Ignore lis operazions ecezionâls sui file cuant che si dismonte o si pare fûr

en: Use an anonymous user when authenticating
fur: Dopre un utent anonim cuant che si fâs la autenticazion

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
fur: Liste

en: Monitor events
fur: Monitore events

en: Show extra information
fur: Mostre informazions adizionâls

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
fur: Il PIM numeric cuant che si sbloche un volum VeraCrypt

en: Mount a TCRYPT hidden volume
fur: Monte un volum platât TCRYPT

en: Mount a TCRYPT system volume
fur: Monte un volum di sisteme TCRYPT

en: Anonymous access denied
fur: Acès anonim dineât

en: No drive for device file
fur: Nissune unitât pal file di dispositîf

en: No volume for given ID
fur: Nissun volum pal ID indicât

en: Mount or unmount the locations.
fur: Monte o dismonte lis posizions.

en: Don’t use copy and delete fallback
fur: No sta doprâ i copie e elimine di repeç

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
fur: Sposte un o plui file di SORZINT a DESTINAZION.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
fur: gio move al è simil ae utilitât mv tradizionâl, ma e dopre lis
    posizions GIO al puest dai file locâi: par esempli tu puedis doprâ
    alc come smb://servidôr/risorse/file.txt tant che posizion

en: Target %s is not a directory
fur: La destinazion %s no je une cartele

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
fur: Vierç i file cu la aplicazion definitive che
    e je regjistrade par gjestî i file di chest gjenar.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
fur: Ignore i file inesistents, no sta domandâ mai

en: Delete the given files.
fur: Elimine i file furnîts.

en: NAME
fur: NON

en: Rename a file.
fur: Cambie non a un file.

en: Missing argument
fur: Argoment mancjant

en: Too many arguments
fur: Masse argoments

en: Rename successful. New uri: %s
fur: Cambiâ di non lât ben. Gnûf uri: %s

en: Only create if not existing
fur: Cree dome se nol esist

en: Append to end of file
fur: Zonte ae fin dal file

en: When creating, restrict access to the current user
fur: Cuant che si cree, limite l'acès al utent atuâl

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
fur: Cuant che si sostituìs, sostituìs come che la destinazion no esisti

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
fur: Stampe gnûf etag ae fin

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
fur: Il etag dal file che si sta par sorescrivi

en: Error reading from standard input
fur: Erôr tal lei dal standard input

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
fur: Etag no disponibil

en: Read from standard input and save to DEST.
fur: Lei de jentrade standard (standard input) e salve su DESTINAZION.

en: No destination given
fur: Nissune destinazion furnide

en: Type of the attribute
fur: Gjenar dal atribût

en: TYPE
fur: GJENAR

en: ATTRIBUTE
fur: ATRIBÛT

en: VALUE
fur: VALÔR

en: Set a file attribute of LOCATION.
fur: Stabilìs un atribût di file di POSIZION.

en: Location not specified
fur: Posizion no specificade

en: Attribute not specified
fur: Atribût no specificât

en: Value not specified
fur: Valôr no specificât

en: Invalid attribute type “%s”
fur: Gjenar di atribût “%s” no valit

en: Empty the trash
fur: Disvuede la scovacere

en: List files in the trash with their original locations
fur: Liste i files te scovacere cu lis lôr posizions origjinâls

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
fur: Ripristine un file de scovacere te sô posizion origjinâl (se pussibil tornant a creâ la cartele)

en: Unable to find original path
fur: Impussibil cjatâ il percors origjinâl

en: Unable to recreate original location:
fur: Impussibil tornâ a creâ la posizion origjinâl:

en: Unable to move file to its original location:
fur: Impussibil spostâ il file te sô posizion origjinâl:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
fur: Sposte/Ripristine i files o lis cartelis te scovacere.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
fur: Note: pe opzion --restore, se la posizion origjinarie dal file butât te
    scovacere e esist za, no vignarà sorescrite fintremai che nol ven metût --force.

en: Location given doesn't start with trash:///
fur: La posizion indicade no scomence cun trash:///

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
fur: Seguìs i colegaments simbolics, i montaçs e lis scurtis

en: List contents of directories in a tree-like format.
fur: Liste i contignûts des cartelis intun formât a arbul.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
fur: L'element <%s> nol è permetût dentri di <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
fur: L'element <%s> nol è permetût a nivel primari

en: File %s appears multiple times in the resource
fur: Il file %s al ven fûr plui voltis inte risorse

en: Failed to locate “%s” in any source directory
fur: No si è rivâts a localizâ “%s” in nissune cartele sorzint

en: Failed to locate “%s” in current directory
fur: No si è rivâts a localizâ “%s” inte cartele atuâl

en: Unknown processing option “%s”
fur: Opzion di elaborazion “%s” no cognossude

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
fur: Pre-elaborazion %s domandade, ma %s nol è stabilît e %s nol è in PERCORS

en: Error reading file %s: %s
fur: Erôr tal lei il file %s: %s

en: Error compressing file %s
fur: Erôr tal comprimi il file %s

en: text may not appear inside <%s>
fur: il test al podarès no aparî dentri di <%s>

en: Show program version and exit
fur: Mostre la version dal program e jes

en: Name of the output file
fur: Non dal file di jessude

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
fur: Lis cartelis par cjariâ i files riferîts tal FILE di (predefinide: cartele corinte)

en: DIRECTORY
fur: CARTELE

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
fur: Gjenere la jessude intal formât selezionât pe estension dal non di file di destinazion

en: Generate source header
fur: Gjenere intestazion sorzint

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
fur: Gjenere il codiç sorzint doprât par colegâ il file des risorsis dentri dal to codiç

en: Generate dependency list
fur: Gjenere la liste des dipendencis

en: Name of the dependency file to generate
fur: Non dal file des dipendencis di gjenerâ

en: Include phony targets in the generated dependency file
fur: Inclût lis destinazions falsis tal file des dipendencis gjenerât

en: Don’t automatically create and register resource
fur: No sta creâ in automatic e regjistrâ la risorse

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
fur: No sta espuartâ lis funzions; declarilis G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
fur: No sta incorporâ i dâts de risorse intal file C; assum invezit che al sedi colegât par difûr

en: C identifier name used for the generated source code
fur: Non identificadôr di C doprât pal codiç sorzint gjenerât

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
fur: Compile une specifiche di risorse intun file di risorse.
    I file de specifiche di risorse a àn la estension .gresource.xml
    e i file de risorse a àn la estension clamade .gresource.

en: You should give exactly one file name
fur: Si scugne dâ juste un non di file

en: nick must be a minimum of 2 characters
fur: il nick al scugne jessi di almancul 2 caratars

en: Invalid numeric value
fur: Valôr numeric no valit

en: <value nick='%s'/> already specified
fur: <value nick='%s'/> za specificât

en: value='%s' already specified
fur: valôr='%s' za specificât

en: flags values must have at most 1 bit set
fur: i valôrs des opzions a scugnin vê stabilît al massim 1 bit

en: <%s> must contain at least one <value>
fur: <%s> al à di contignî almancul un <value>

en: <%s> is not contained in the specified range
fur: <%s> nol è contignût intal interval specificât

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
fur: <%s> nol è un membri valit dal gjenar enumerât specificât

en: <%s> contains string not in the specified flags type
fur: <%s> al conten stringhis che no son tal gjenar di opzions specificadis

en: <%s> contains a string not in <choices>
fur: <%s> al conten une stringhe che no je tes <choices>

en: <range/> already specified for this key
fur: <range/> za specificât par cheste clâf

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
fur: <range> no permetût pes clâfs di gjenar “%s”

en: <range> specified minimum is greater than maximum
fur: il minim specificât di <range> al è plui grant dal massim

en: unsupported l10n category: %s
fur: categorie l10n no supuartade: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
fur: l10n domandât, ma nissun domini gettext furnît

en: translation context given for value without l10n enabled
fur: contest di traduzion furnît pal valôr cence l10n abilitât

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
fur: No si è rivâts a analizâ il valôr <default> di gjenar “%s”:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
fur: <choices> nol pues jessi specificât pes clâfs etichetadis come clâfs che a àn un gjenar enumerât

en: <choices> already specified for this key
fur: <choices> za specificât par cheste clâf

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
fur: <choices> no ametudis pes clâfs di gjenar “%s”

en: <choice value='%s'/> already given
fur: <choice value='%s'/> za indicât

en: <choices> must contain at least one <choice>
fur: <choices> a scugnin contignî almancul un <choice>

en: <aliases> already specified for this key
fur: <aliases> za specificât par cheste clâf

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
fur: Al è pussibil specificâ i <aliases> dome pes clâfs cun gjenars numerâts o di flags opûr dopo <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
fur: Indicât <alias value='%s'/> cuant che “%s” al è za un membri dal gjenar numerât

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
fur: Indicât <alias value='%s'/> cuant che <choice value='%s'/> al è za stât indicât

en: <alias value='%s'/> already specified
fur: <alias value='%s'/> za specificât

en: alias target “%s” is not in enumerated type
fur: alias di destinazion “%s” nol è tal gjenar numerât

en: alias target “%s” is not in <choices>
fur: alias di destinazion “%s” nol è tes <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
fur: <aliases> a scugnin contignî almancul un <alias>

en: Empty names are not permitted
fur: No son ametûts nons vueits

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
fur: Non “%s” no valit: i nons a scugnin scomençâ cuntune letare minuscule

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
fur: Non “%s” no valit: caratar “%c” no valit; a son permetûts dome letaris minusculis, numars e il tratut (“-”)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
fur: Non “%s” no valit: no son ametûts doi tratuts sucessivis (“--”)

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
fur: Non “%s” no valit: l'ultin caratar nol pues jessi un tratut (“-”)

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
fur: Non “%s” no valit: la lungjece massime e je 1024

en: <child name='%s'> already specified
fur: <child name='%s'> za specificât

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
fur: Impussibil zontâ clâfs suntun scheme “liste-di”

en: <key name='%s'> already specified
fur: <key name='%s'> za specificât

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
fur: <key name='%s'> al tapone <key name='%s'> in <schema id='%s'>; dopre <override> par modificâ il valôr

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
fur: Si scugne specificâ in mût esat dome un tra “type”, “enum” o “flags” tant che atribût a <key>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
fur: <%s id='%s'> no (ancjemò) definît.

en: Invalid GVariant type string “%s”
fur: Stringhe di gjenar GVariant “%s” no valide

en: <override> given but schema isn’t extending anything
fur: indicât <override> ma il scheme nol slargje nuie

en: No <key name='%s'> to override
fur: Nissun <key name='%s'> di ignorâ

en: <override name='%s'> already specified
fur: <override name='%s'> za specificât

en: <schema id='%s'> already specified
fur: <schema id='%s'> za specificât

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
fur: <schema id='%s'> al slargje un scheme “%s” che nol esist ancjemò

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
fur: <schema id='%s'> al è une liste di un scheme “%s” che nol esist ancjemò

en: Cannot be a list of a schema with a path
fur: Nol pues jessi une liste di un scheme cuntun percors

en: Cannot extend a schema with a path
fur: Impussibil slargjâ un scheme cuntun percors

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
fur: <schema id='%s'> al è une liste, al slargje <schema id='%s'> che no je une liste

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
fur: <schema id='%s' list-of='%s'> al slargje <schema id='%s' list-of='%s'> ma “%s” nol slargje “%s”

en: A path, if given, must begin and end with a slash
fur: Un percors, se indicât, al scugne scomençâ e finî cuntune sbare

en: The path of a list must end with “:/”
fur: Il percors di une liste al scugne finî cun “:/”

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
fur: Atenzion: il scheme “%s” al à percors “%s”.  I percors che a scomencin par “/apps/”, “/desktop/” o “/system/” a son deplorâts.

en: <%s id='%s'> already specified
fur: <%s id='%s'> za specificât

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
fur: Al è permetût dome un element <%s> dentri <%s>

en: Element <%s> not allowed at the top level
fur: L'element <%s> nol è ametût al nivel plui alt

en: Element <default> is required in <key>
fur: L'element <default> al è necessari in <key>

en: Text may not appear inside <%s>
fur: Il test al podarès no aparî dentri di <%s>

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
fur: Atenzion: riferiment no definît a <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
fur: --strict al jere specificât; si jes.

en: This entire file has been ignored.
fur: Chest file intîr al è stât ignorât.

en: Ignoring this file.
fur: Si ignore chest file.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
fur: No esist nissune clâf “%s” tal scheme “%s” come specificât tal file par passâ parsore “%s”; si ignore il passâ parsore par cheste clâf.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
fur: No esist nissune clâf “%s” tal scheme “%s” come specificât tal file par passâ parsore “%s” e --strict al è stât specificât; si jes.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
fur: Impussibil indicâ lis opzion par passâ-sore par ogni scritori pe clâf localizade “%s” tal scheme “%s” (file par passâ parsore “%s”); si ignore il passâ parsore par cheste clâf.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
fur: Impussibil indicâ lis opzions par passâ-sore par ogni scritori pe clâf localizade “%s” tal scheme “%s” (file par passâ parsore “%s”) e --strict al è stât specificât; si jes.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
fur: Erôr tal analizâ la clâf “%s” tal scheme “%s” come specificât tal file par passâ parsore “%s”: %s. Si ignore il passâ parsore par cheste clâf.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
fur: Erôr tal analizâ la clâf “%s” tal scheme “%s” come specificât tal file par passâ parsore “%s”: %s. --strict al è stât specificât; si jes.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
fur: La opzion par passâ parsore pe clâf “%s” tal scheme “%s” tal file par passâ parsore “%s” e je fûr dal interval indicât tal scheme; si ignore il passâ parsore par cheste clâf.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
fur: La opzion par passâ parsore pe clâf “%s” tal scheme “%s” tal file par passâ parsore “%s” e je fûr dal interval indicât tal scheme e --strict al è stât specificât; si jes.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
fur: La opzion par passâ parsore pe clâf “%s” tal scheme “%s” tal file par passâ parsore “%s” no je te liste des sieltis validis; si ignore il passâ parsore par cheste clâf.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
fur: La opzion par passâ parsore pe clâf “%s” tal scheme “%s” tal file par passâ parsore “%s” no je te liste des sieltis validis e --strict al è stât specificât; si jes.

en: Where to store the gschemas.compiled file
fur: Dulà archiviâ il file gschemas.compiled

en: Abort on any errors in schemas
fur: Interomp su cualsisei erôr tai schemis

en: Do not write the gschema.compiled file
fur: No sta scrivi il file gschema.compiled

en: Do not enforce key name restrictions
fur: No sta sfuarçâ lis restrizions dai nons des clâfs

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
fur: Compile ducj i file scheme di GSettings intune cache di schemis.
    I files di scheme a scugnin vê la estension .gschema.xml,
    e il file cache al ven clamât gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
fur: Si scugne dâ juste un non di cartele

en: No schema files found: doing nothing.
fur: Nissun file di scheme cjatât: no si fâs nuie.

en: No schema files found: removed existing output file.
fur: Nissun file di scheme cjatât: file di jessude esistent gjavât.

en: Invalid filename %s
fur: Non file %s no valit

en: Error getting filesystem info for %s: %s
fur: Erôr tal otignî lis informazion dal filesystem par %s: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
fur: Il montaç che al conten il file %s nol è stât cjatât

en: Can’t rename root directory
fur: Impussibil cambiâ il non de cartele lidrîs

en: Error renaming file %s: %s
fur: Erôr tal cambiâ non al file %s: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
fur: Impussibil cambiâ non al file, il non dal file al esist za

en: Invalid filename
fur: Non file no valit

en: Error opening file %s: %s
fur: Erôr tal vierzi il file %s: %s

en: Error removing file %s: %s
fur: Erôr tal gjavâ il file %s: %s

en: Error trashing file %s: %s
fur: Erôr tal butâ te scovacere il file %s: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
fur: Impussibil creâ la cartele scovacere %s: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
fur: Impussibil cjatâ la cartele di nivel superiôr par butâ tes scovacis %s

en: Trashing on system internal mounts is not supported
fur: Nol è supuartât il butâ te scovacere su montaçs internis dal sisteme

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
fur: Impussibil cjatâ o creâ la cartele %s te scovacere %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
fur: Impussibil creâ il file des informazions de butade tes scovacis par %s: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
fur: Impussibil butâ tes scovacis il file %s jenfri i limits dal filesystem

en: Unable to trash file %s: %s
fur: Impussibil butâ te scovacere il file %s: %s

en: Unable to trash file %s
fur: Impussibil butâ te scovacere il file %s

en: Error creating directory %s: %s
fur: Erôr tal creâ la cartele %s: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
fur: Il filesystem nol supuarte i colegaments simbolics

en: Error making symbolic link %s: %s
fur: Erôr tal creâ il colegament simbolic %s: %s

en: Error moving file %s: %s
fur: Erôr tal spostâ il file %s: %s

en: Can’t move directory over directory
fur: Impussibil spostâ la cartele sore de cartele

en: Backup file creation failed
fur: Creazion dal file di backup falide

en: Error removing target file: %s
fur: Erôr tal gjavâ il file di destinazion: %s

en: Move between mounts not supported
fur: Spostament tra montaçs no supuartât

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
fur: Impussibil determinâ la utilizazion dal disc di %s: %s

en: Attribute value must be non-NULL
fur: Il valôr dal atribût al scugne jessi diviers di NULL

en: Invalid extended attribute name
fur: Non di atribût estês no valit

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
fur: Erôr tal stabilî l'atribût estês “%s”: %s

en:  (invalid encoding)
fur:  (codifiche no valide)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
fur: Erôr dilunc il recupar des informazions pal file “%s”: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
fur: Erôr dilunc il recupar des informazions pal descritôr dal file: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
fur: Gjenar di atribût no valit (si spietave uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
fur: Gjenar di atribût no valit (si spietave uint64)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
fur: Gjenar di atribût no valit (si spietave une stringhe di byte)

en: Cannot set permissions on symlinks
fur: Impussibil stabilî i permès sui colegaments simbolics

en: Error setting permissions: %s
fur: Erôr tal stabilî i permès: %s

en: Error setting owner: %s
fur: Erôr tal stabilî il proprietari: %s

en: symlink must be non-NULL
fur: i colegaments simbolics a scugnin jessi diviers di NULL

en: Error setting symlink: %s
fur: Erôr tal stabilî il colegament simbolic: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
fur: Erôr tal stabilî il colegament simbolic: il file nol è un colegament simbolic

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
fur: La marche temporâl di UNIX %lld no sta tai 64 bits

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
fur: La marche temporâl di UNIX %lld e sta fûr dal interval supuartât di Windows

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
fur: Nol è pussibil convertî a UTF-16 il non dal file “%s”

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
fur: Nol è pussibil vierzi il file “%s”: erôr di Windows %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
fur: Erôr tal stabilî la ore di modifiche o di acès pal file “%s”: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
fur: Erôr tal stabilî la ore di modifiche o acès: %s

en: SELinux context must be non-NULL
fur: Il contest SELinux al scugne jessi diviers di NULL

en: SELinux is not enabled on this system
fur: SELinux nol è abilitât su chest sisteme

en: Error setting SELinux context: %s
fur: Erôr tal stabilî il contest SELinux: %s

en: Setting attribute %s not supported
fur: La configurazion dal atribût %s no je supuartade

en: Error reading from file: %s
fur: Erôr tal lei dal file: %s

en: Error closing file: %s
fur: Erôr tal sierâ il file: %s

en: Error seeking in file: %s
fur: Erôr tal cirî tal file: %s

en: Unable to find default local file monitor type
fur: Impussibil cjatâ un gjenar di monitor dal file locâl predefinît

en: Error writing to file: %s
fur: Erôr tal scrivi sul file: %s

en: Error removing old backup link: %s
fur: Erôr tal gjavâ il colegament dal backup vecjo: %s

en: Error creating backup copy: %s
fur: Erôr tal creâ une copie di backup: %s

en: Error renaming temporary file: %s
fur: Erôr tal cambiâ non al file temporani: %s

en: Error truncating file: %s
fur: Erôr tal cjonçâ il file: %s

en: Error opening file “%s”: %s
fur: Erôr tal vierzi il file “%s”: %s

en: Target file is a directory
fur: Il file di destinazion al è une cartele

en: Target file is not a regular file
fur: Il file di destinazion nol è un file regolâr

en: The file was externally modified
fur: Il file al è stât modificât di difûr di chi

en: Error removing old file: %s
fur: Erôr tal gjavâ il file vecjo: %s

en: Invalid GSeekType supplied
fur: Furnît GSeekType no valit

en: Invalid seek request
fur: Richieste di ricercje no valide

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
fur: Impussibil cjonçâ GMemoryInputStream

en: Memory output stream not resizable
fur: Nol è pussibil ridimensionâ il flus di jessude de memorie

en: Failed to resize memory output stream
fur: No si è rivâts a ridimensionâ il flus di jessude de memorie

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
fur: La cuantitât de memorie necessarie par elaborâ la scriture e je plui grande dal spazi di indreçament disponibil

en: Requested seek before the beginning of the stream
fur: Domandât posizionament prime dal inizi dal flus

en: Requested seek beyond the end of the stream
fur: Domandât posizionament plui in là de fin dal flus

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
fur: il montaç nol implemente la azion par dismontâ “unmount”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
fur: il montaç nol implemente la azion par parâ fûr “eject”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
fur: mount nol implemente “unmount” o “unmount_with_operation”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
fur: mount nol implemente il parâ fûr “eject” o il parâ fûr cun operazion “eject_with_operation”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
fur: mount nol implemente “remount”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
fur: mount nol implemente l'induvinâ il gjenar di contignût

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
fur: mount nol implemente l'induvinâ il gjenar di contignût sincroni

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
fur: Il non host “%s” al conten “[” ma no “]”

en: Network unreachable
fur: Rêt fûr puartade

en: Host unreachable
fur: Host fûr puartade

en: Could not create network monitor: %s
fur: Impussibil creâ il monitor di rêt: %s

en: Could not create network monitor:
fur: Impussibil creâ il monitor di rêt:

en: Could not get network status:
fur: Impussibil otignî il stât de rêt:

en: NetworkManager not running
fur: NetworkManager nol è in esecuzion

en: NetworkManager version too old
fur: Version di NetworkManager masse vecje

en: Output stream doesn’t implement write
fur: Il flus di jessude nol implemente la scriture

en: Sum of vectors passed to %s too large
fur: La sume dai vetôrs passade a %s e je masse grande

en: Source stream is already closed
fur: Il flus sorzint al è za sierât

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
fur: Erôr tal risolvi “%s”: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
fur: %s no implementât

en: Invalid domain
fur: Domini no valit

en: The resource at “%s” does not exist
fur: La risorse lì di “%s” no esist

en: The resource at “%s” failed to decompress
fur: La risorse lì di “%s” no je rivade a decomprimisi

en: Resource files cannot be renamed
fur: Nol è pussibil cambiâ non ai files des risorsis

en: The resource at “%s” is not a directory
fur: La risorse lì di “%s” no je une cartele

en: Input stream doesn’t implement seek
fur: Il flus di jentrade nol implemente la ricercje

en: List sections containing resources in an elf FILE
fur: Sezions di liste che a contegnin risorsis intun FILE elf

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
fur: Liste lis risorsis
    Se SEZION al ven indicât, liste dome lis risorsis in cheste sezion 
    Se PERCORS al ven indicât, liste dome lis risorsis corispondentis

en: FILE [PATH]
fur: FILE [PERCORS]

en: SECTION
fur: SEZION

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
fur: Liste lis risorsis cui detais
    Se SEZION al ven indicât, liste dome lis risorsis in cheste sezion
    Se PERCORS al ven indicât, liste dome lis risorsis corispondentis
    I detais a includin la sezion, la dimension e la compression

en: Extract a resource file to stdout
fur: Tire fûr un file di risorsis tal stdout

en: FILE PATH
fur: PERCORS FILE

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
fur: Ûs:
      gresource [--section SEZION] COMANT [ARGS…]
    
    Comants:
      help                      Mostre chestis informazions
      sections                  Liste lis sezions des risorsis
      list                      Liste lis risorsis
      details                   Liste lis risorsis cui detais
      extract                   Estrai une risorse
    
    Dopre “gresource help COMANT” par otignî jutori detaiât.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
fur: Ûs:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
fur:   SEZION    Un non di sezion elf (opzionâl)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
fur:   COMANT    Il comant (opzionâl) di spiegâ

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
fur:   FILE      Un file elf (un binari o une librarie condividude)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
fur:   FILE      Un file elf (un binari o une librarie condividude)
                o un file di risorse compilade

en: [PATH]
fur: [PERCORS]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
fur:   PERCORS   Un percors di risorse(opzionâl)(ancje parziâl)

en: PATH
fur: PERCORS

en:   PATH      A resource path
fur:   PERCORS   Un percors di risorse

en: No such schema “%s”
fur: Nol esist nissun scheme “%s”

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
fur: Il scheme “%s” nol è riposizionabil (no si à di specificâ il percors)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
fur: Il scheme “%s” al è riposizionabil (si scugne specificâ il percors)

en: Empty path given.
fur: Percors vueit furnît.

en: Path must begin with a slash (/)
fur: Il percors al scugne scomençâ cuntune sbare (/)

en: Path must end with a slash (/)
fur: Il percors al scugne finî cuntune sbare (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
fur: Il percors nol à di contignî dôs sbaris dongje (//)

en: The provided value is outside of the valid range
fur: Il valôr indicât al è fûr dal interval valit

en: The key is not writable
fur: La clâf no je scrivibile

en: List the installed (non-relocatable) schemas
fur: Liste i schemis instalâts (no-riposizionabii)

en: List the installed relocatable schemas
fur: Liste i schemis riposizionabii instalâts

en: List the keys in SCHEMA
fur: Liste lis clâfs tal SCHEME

en: SCHEMA[:PATH]
fur: SCHEME[:PERCORS]

en: List the children of SCHEMA
fur: Liste i fîs dal SCHEME

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
fur: Liste lis clâfs e i valôrs, in maniere ricorsive
    Se nissun SCHEME al ven indicât, liste dutis lis clâfs

en: [SCHEMA[:PATH]]
fur: [SCHEME[:PERCORS]]

en: Get the value of KEY
fur: Oten il valôr de CLÂF

en: SCHEMA[:PATH] KEY
fur: SCHEME[:PERCORS] CLÂF

en: Query the range of valid values for KEY
fur: Domande l'interval dai valôrs valits pe CLÂF

en: Query the description for KEY
fur: Domande la descrizion pe CLÂF

en: Set the value of KEY to VALUE
fur: Stabilìs il valôr di CLÂF a VALÔR

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
fur: SCHEME[:PERCORS] CLÂF VALÔR

en: Reset KEY to its default value
fur: Ripristine la CLÂF al so valôr predefinît

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
fur: Ripristine dutis lis clâfs tal SCHEME ai lôr valôrs predefinîts

en: Check if KEY is writable
fur: Controle se CLÂF e je scrivibile

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
fur: SCHEME[:PERCORS] [CLÂF]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
fur: Ûs:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMEDIR] COMANT [ARGS…]
    
    Comants:
      help                      Mostre cheste informazion
      list-schemas              Liste i schemis instalâts
      list-relocatable-schemas  Liste i schemis riposizionabii
      list-keys                 Liste lis clâfs intun scheme
      list-children             Liste i fîs di un scheme
      list-recursively          Liste lis clâfs e i valôrs, in mût ricorsîf
      range                     Al interoghe l'interval di une clâf
      describe                  Al interoghe la descrizion di une clâf
      get                       Oten il valôr di une clâf
      set                       Stabilìs il valôr di une clâf
      reset                     Ripristine il valôr di une clâf
      reset-recursively         Ripristine ducj i valôrs intun dât scheme
      writable                  Controle se su pues scrivi une clâf
      monitor                   Ten di voli lis modifichis
    
    Dopre “gsettings help COMANT” par otignî un jutori detaiât.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
fur: Ûs:
      gsettings [--schemadir SCHEMEDIR] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
fur:   SCHEMEDIR Une cartele di cirî par schemis adizionâi

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
fur:   SCHEME    Il non dal scheme
      PERCORS   Il percors, pai schemis riposizionabii

en:   KEY       The (optional) key within the schema
fur:   CLÂF      La clâf (opzionâl) dentri dal scheme

en:   KEY       The key within the schema
fur:   CLÂF      La clâf dentri dal scheme

en:   VALUE     The value to set
fur:   VALÔR     Il vaôr di stabilî

en: Could not load schemas from %s: %s
fur: Impussibil cjamâ i schemis di %s: %s

en: No schemas installed
fur: Nissun scheme instalât

en: Empty schema name given
fur: Furnît non di scheme vueit

en: No such key “%s”
fur: Clâf “%s” inesistente

en: Invalid socket, not initialized
fur: Socket no valit, no inizializât

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
fur: Socket no valit, inizializazion falide par vie di: %s

en: Socket is already closed
fur: Il socket al è za sierât

en: Socket I/O timed out
fur: I/O dal socket scjadût

en: creating GSocket from fd: %s
fur: daûr a crea GSocket dal fd: %s

en: Unable to create socket: %s
fur: Impussibil creâ il socket: %s

en: Unknown family was specified
fur: E je stade specificade une famee no cognossude

en: Unknown protocol was specified
fur: Al è stât specificât un protocol no cognossût

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
fur: Impussibil doprâ lis operazions datagram suntun socket diviers dal datagram.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
fur: Impussibil doprâ lis operazions datagram suntun socket che al à stabilît une timp di scjadince.

en: could not get local address: %s
fur: impussibil otignî la direzion locâl: %s

en: could not get remote address: %s
fur: impussibil otignî la direzion lontane: %s

en: could not listen: %s
fur: impussibil scoltâ: %s

en: Error binding to address %s: %s
fur: Erôr tal leâ ae direzion %s: %s

en: Error joining multicast group: %s
fur: Erôr tal unîsi al grup multicast: %s

en: Error leaving multicast group: %s
fur: Erôr tal lassâ il grup multicast: %s

en: Unsupported socket family
fur: Famee dal socket no supuartade

en: Interface name too long
fur: Non interface masse lunc

en: Interface not found: %s
fur: Interface no cjatade: %s

en: Error accepting connection: %s
fur: Erôr tal acetâ la conession: %s

en: Connection in progress
fur: Conession in vore

en: Unable to get pending error:
fur: Impussibil otignî l'erôr in spiete:

en: Error receiving data: %s
fur: Erôr tal ricevi dâts: %s

en: Error sending data: %s
fur: Erôr tal inviâ dâts: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
fur: Impussibil distudâ il socket: %s

en: Error closing socket: %s
fur: Erôr tal sierâ il socket: %s

en: Waiting for socket condition: %s
fur: In spiete pe condizion dal socket: %s

en: Unable to send message: %s
fur: Impussibil inviâ il messaç: %s

en: Message vectors too large
fur: I vetôrs dal messaç a son masse grancj

en: Error sending message: %s
fur: Erôr tal inviâ il messaç: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
fur: GSocketControlMessage nol è supuartât su Windows

en: Error receiving message: %s
fur: Erôr tal ricevi il messaç: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
fur: Impussibil lei lis credenziâls dal socket: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
fur: g_socket_get_credentials nol è implementât par chest SO

en: Could not connect to proxy server %s:
fur: Impussibil conetisi al servidôr proxy %s:

en: Could not connect to %s:
fur: Impussibil conetisi a %s:

en: Could not connect:
fur: Impussibil conetisi:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
fur: Jessi in proxy sore di une conession che no je TCP nol è supuartât.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
fur: Il protocol proxy “%s” nol è supuartât.

en: Listener is already closed
fur: Il scoltadôr al è za sierât

en: Added socket is closed
fur: Il socket zontât al è sierât

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
fur: SOCKSv4 nol supuarte la direzion IPv6 “%s”

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
fur: Non utent masse lunc pal protocol SOCKSv4

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
fur: Il non host “%s”al è masse lunc pal protocol SOCKSv4

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
fur: Il servidôr nol è un servidôr proxy SOCKSv4.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
fur: La conession midiant il servidôr SOCKSv4 e je stade refudade

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
fur: Il servidôr nol è un servidôr proxy SOCKSv5.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
fur: Il proxy SOCKSv5 al domande autenticazion.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
fur: Il proxy SOCKSv5 al domande un metodi di autenticazion che nol è supuartât di GLib.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
fur: Non utent o password masse luncs pal protocol SOCKSv5.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
fur: Autenticazion SOCKSv5 falide par vie di non utent o password sbaliâts.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
fur: Il non dal host “%s” al è masse lunc pal protocol SOCKSv5

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
fur: Il servidôr proxy SOCKSv5 al dopre un gjenar di direzion no cognossût.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
fur: Erôr interni dal servidôr proxy SOCKSv5.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
fur: Impussibil rivâ al host midiant il servidôr SOCKSv5.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
fur: Impussibil rivâ ae rêt midian il proxy SOCKSv5.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
fur: Conession refudade midiant il proxy SOCKSv5.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
fur: Il proxy SOCKSv5 nol supuarte il comant “connect”.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
fur: Il proxy SOCKSv5 nol supuarte il gjenar di direzion indicât.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
fur: Erôr no cognossût dal proxy SOCKSv5.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
fur: No si è rivâts a creâ il condot par comunicâ cul procès fi (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
fur: I condots no son supuartâts in cheste plateforme

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
fur: Impussibil gjestî la version %d de codifiche GThemedIcon

en: No valid addresses were found
fur: No je stade cjatade nissune direzion valide

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
fur: Erôr tal risolvi al contrari “%s”: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
fur: Erôr tal analizâ il regjistri DNS %s: pachet DNS malformât

en: No DNS record of the requested type for “%s”
fur: Nissun regjistri DNS dal gjenar domandât par “%s”

en: Temporarily unable to resolve “%s”
fur: Impussibil risolvi in maniere temporanie “%s”

en: Error resolving “%s”
fur: Erôr tal risolvi “%s”

en: Malformed DNS packet
fur: Pachet DNS malformât

en: No PEM-encoded private key found
fur: No je stade cjatade nissune clâf privade codificade-PEM

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
fur: Impussibil decifrâ la clâf privade codificade-PEM

en: Could not parse PEM-encoded private key
fur: Impussibil analizâ la clâf privade codificade-PEM

en: No PEM-encoded certificate found
fur: Nol è stât cjatât nissun certificât codificât-PEM

en: Could not parse PEM-encoded certificate
fur: Impussibil analizâ il certificât codificât-PEM

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
fur: Il backend TLS corint nol supuarte PKCS #12

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
fur: Chest GTlsBackend nol supuarte la creazion di certificâts PKCS #11

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
fur: Chest al è l'ultin tentatîf par inserî la password juste prime che al vegni blocât il to acès.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
fur: A son stadis inseridis tantis passwords sbaliadis e il to acès al è stât blocât daspò altris faliments.

en: The password entered is incorrect.
fur: La password inseride e je sbaliade.

en: Sending FD is not supported
fur: L'inviâ FD nol è supuartât

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
fur[0]: Si spietave 1 messaç di control, si 'nd à vût %d
fur[1]: Si spietave 1 messaç di control, si 'nd à vûts %d

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
fur[0]: Si spietave un fd, ma si à vût %d
fur[1]: Si spietave un fd, ma si àn vûts %d

en: Received invalid fd
fur: Ricevût fd no valit

en: Receiving FD is not supported
fur: La ricezion di FD no je supuartade

en: Error sending credentials:
fur: Erôr tal inviâ lis credenziâls:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
fur: Erôr tal verificâ se SO_PASSCRED al è abilitât pal socket: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
fur: Erôr tal abilitâ SO_PASSCRED: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
fur: Si spietave di lei un byte singul pe ricezion des credenziâls ma si à let zero bytes

en: Not expecting control message, but got %d
fur: No si spietave un messaç di control, ma si à vût %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
fur: Erôr inte disabilitazion di SO_PASSCRED: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
fur: Erôr tal lei dal descritôr dal file: %s

en: Error closing file descriptor: %s
fur: Erôr tal sierâ il descritôr dal file: %s

en: Filesystem root
fur: Lidrîs dal filesystem

en: Error writing to file descriptor: %s
fur: Erôr tal scrivi il descritôr dal file: %s

en: volume doesn’t implement eject
fur: il volum nol implemente il parâ fûr (eject)

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
fur: il volum nol implemente il parâ fûr (eject) o il parâ fûr cun operazion (eject_with_operation)

en: Not enough memory
fur: No vonde memorie

en: Internal error: %s
fur: Erôr interni: %s

en: Need more input
fur: A coventin plui dâts in ingrès

en: Invalid compressed data
fur: Dâts comprimûts no valits

en: Address to listen on
fur: Direzions di scoltâ

en: Ignored, for compat with GTestDbus
fur: Ignorât, par compatibilitât cun GTestDbus

en: Print address
fur: Stampe direzion

en: Print address in shell mode
fur: Stampe la direzion te modalitât shell

en: Run a dbus service
fur: Eseguìs un servizi dbus

en: Wrong args
fur: Argoments sbaliâts

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
fur: Atribût “%s” inspietât pal element “%s”

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
fur: L'atribût “%s” dal element “%s” nol è stât cjatât

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
fur: Etichete “%s” inspietade, si spietave la etichete “%s”

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
fur: Etichete “%s” inspietade dentri di “%s”

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
fur: Date/ore ‘%s’ no validis tal file dai segnelibris

en: No valid bookmark file found in data dirs
fur: Nissun file di segnelibri valit cjatât tes cartelis dai dâts

en: A bookmark for URI “%s” already exists
fur: Al esist za un segnelibri pal URI “%s”

en: No bookmark found for URI “%s”
fur: Nissun segnelibri cjatât pal URI “%s”

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
fur: Nissun gjenar MIME definît tal segnelibri pal URI “%s”

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
fur: Nissune flag privade e je stade definide tal segnelibri pal URI “%s”

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
fur: Nissun grup stabilît tal segnelibri pal URI “%s”

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
fur: Nissune aplicazion cun non “%s” e à regjistrât un segnelibri par “%s”

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
fur: Impussibil slargjâ la rie di esecuzion “%s” cul URI “%s”

en: Unrepresentable character in conversion input
fur: Caratar che no si pues rapresentâ tal input di conversion

en: Partial character sequence at end of input
fur: Secuence di caratars parziâi ae fin dal input

en: Embedded NUL byte in conversion input
fur: Byte NUL incorporât tal input di conversion

en: Embedded NUL byte in conversion output
fur: Byte NUL incorporât tal output di conversion

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
fur: L'URI “%s” nol è un URI assolût che al dopre il scheme “file”

en: The local file URI “%s” may not include a “#”
fur: L'URI dal file locâl “%s” nol varès di includi un “#”

en: The URI “%s” is invalid
fur: L'URI “%s” nol è valit

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
fur: Il non dal host dal URI “%s” nol è valit

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
fur: L'URI “%s” al conten caratars escape che lu rindin no valit

en: The pathname “%s” is not an absolute path
fur: Il non dal percors “%s” nol è un percors assolût

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
fur: %a %H:%M:%S, %e di %B dal %Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
fur: %d/%m/%y

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
fur: Zenâr

[ctx: full month name]
en: February
fur: Fevrâr

[ctx: full month name]
en: March
fur: Març

[ctx: full month name]
en: April
fur: Avrîl

[ctx: full month name]
en: May
fur: Mai

[ctx: full month name]
en: June
fur: Jugn

[ctx: full month name]
en: July
fur: Lui

[ctx: full month name]
en: August
fur: Avost

[ctx: full month name]
en: September
fur: Setembar

[ctx: full month name]
en: October
fur: Otubar

[ctx: full month name]
en: November
fur: Novembar

[ctx: full month name]
en: December
fur: Dicembar

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
fur: Zen

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
fur: Fev

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
fur: Avr

[ctx: abbreviated month name]
en: May
fur: Mai

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
fur: Jug

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
fur: Lui

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
fur: Avo

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
fur: Set

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
fur: Otu

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
fur: Dic

[ctx: full weekday name]
en: Monday
fur: Lunis

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
fur: Martars

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
fur: Miercus

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
fur: Joibe

[ctx: full weekday name]
en: Friday
fur: Vinars

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
fur: Sabide

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
fur: Domenie

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
fur: Lun

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
fur: Mar

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
fur: Mie

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
fur: Joi

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
fur: Vin

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
fur: Sab

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
fur: Dom

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
fur: Zenâr

[ctx: full month name with day]
en: February
fur: Fevrâr

[ctx: full month name with day]
en: March
fur: Març

[ctx: full month name with day]
en: April
fur: Avrîl

[ctx: full month name with day]
en: May
fur: Mai

[ctx: full month name with day]
en: June
fur: Jugn

[ctx: full month name with day]
en: July
fur: Lui

[ctx: full month name with day]
en: August
fur: Avost

[ctx: full month name with day]
en: September
fur: Setembar

[ctx: full month name with day]
en: October
fur: Otubar

[ctx: full month name with day]
en: November
fur: Novembar

[ctx: full month name with day]
en: December
fur: Dicembar

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
fur: Zen

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
fur: Fev

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
fur: Avr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
fur: Mai

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
fur: Jug

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
fur: Lui

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
fur: Avo

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
fur: Set

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
fur: Otu

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
fur: Dic

en: Error opening directory “%s”: %s
fur: Erôr tal vierzi la cartele “%s”: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
fur[0]: Impussibil assegnâ %lu byte par lei il file “%s”
fur[1]: Impussibil assegnâ %lu bytes par lei il file “%s”

en: Error reading file “%s”: %s
fur: Erôr tal lei il file “%s”: %s

en: File “%s” is too large
fur: Il file “%s” al è masse larc

en: Failed to read from file “%s”: %s
fur: Impussibil lei dal file “%s”: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
fur: No si è rivâts a vierzi il file “%s”: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
fur: Impussibil otignî i atribûts dal file “%s”: fstat() al à falît: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
fur: Impussibil vierzi il file “%s”: fdopen() al à falît: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
fur: Impussibil cambiâ non al file “%s” in “%s”: g_rename() al à falît: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
fur: Impussibil scrivi il file “%s”: write() al à falît: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
fur: Impussibil scrivi il file “%s”: fsync() al à falît: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
fur: Impussibil creâ il file “%s”: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
fur: Nol è stât pussibil gjavâ il file “%s” esistent: g_unlink() al à falît: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
fur: Il model “%s” nol è valit, nol à di contignî un “%s”

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
fur: Il model “%s” nol conten XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
fur: Impussibil lei il colegament simbolic “%s”: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
fur: Impussibil vierzi il convertidôr di “%s” a “%s”: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
fur: Impussibil eseguî une leture grese in g_io_channel_read_line_string

en: Channel terminates in a partial character
fur: Il canâl al termine intun caratar parziâl

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
fur: Impussibil eseguî une leture grese in g_io_channel_read_to_end

en: Valid key file could not be found in search dirs
fur: Nol è stât pussibil cjatâ tes cartelis di ricercje un file di clâf valit

en: Not a regular file
fur: Nol è un file regolâr

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
fur: Il file de clâf al conten la rie “%s” che no je une cubie clâf-valôr, grup o coment

en: Invalid group name: %s
fur: Non di grup no valit: %s

en: Key file does not start with a group
fur: Il file de clâf nol scomence cuntun grup

en: Invalid key name: %.*s
fur: Non de clâf no valit: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
fur: Il file de clâf al conten la codifiche no supuartade “%s”

en: Key file does not have group “%s”
fur: Il file de clâf nol à il grup “%s”

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
fur: Il file de clâf nol à la clâf “%s” tal grup “%s”

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
fur: Il file de clâf al conten la clâf “%s” cun valôr “%s” che nol è UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
fur: Il file de clâf al conten la clâf “%s” che e à un valôr che no si rive a interpretâ.

en: “%s” is not a valid name
fur: “%s” nol è un non valit

en: “%s” is not a valid name: “%c”
fur: “%s” nol è un non valit: “%c”

en: Too many attributes in element “%s”
fur: Masse atribûts tal element “%s”

en: [OPTION…]
fur: [OPZION…]

en: Application Options:
fur: Opzions aplicazion:

en: Options:
fur: Opzions:

en: Unknown option %s
fur: Opzion %s no cognossude

en: corrupted object
fur: ogjet ruvinât

en: out of memory
fur: memorie finide

en: internal error
fur: erôr interni

en: unknown error
fur: erôr no cognossût

en: nothing to repeat
fur: nuie di ce ripeti

en: regular expression is too large
fur: la espression regolâr e je masse largje

en: malformed number or name after (?(
fur: non o numar malformât dopo (?(

en: a numbered reference must not be zero
fur: un riferiment numerât nol pues jessi zero

en: unknown POSIX class name
fur: non di classe POSIX no cognossût

en: malformed \P or \p sequence
fur: secuence \P o \p malformade

en: octal value is greater than \377
fur: il valôr otâl al è plui grant di \377

en: number is too big
fur: il numar al è masse grant

en: \N is not supported in a class
fur: \N nol è supuartât intune classe

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
fur: non masse lunc in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)

en: unrecognized character after (?P
fur: caratar no ricognossût dopo (?P

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
fur: La librarie PCRE e je compilade cence supuart UTF8

en: PCRE library is compiled with incompatible options
fur: La librarie PCRE e je compilade cun opzions incompatibilis

en: hexadecimal digit or “}” expected
fur: si spietave une cifre esadecimâl o “}”

en: hexadecimal digit expected
fur: si spietave une cifre esadecimâl

en: missing “<” in symbolic reference
fur: al mancje “%” intal riferiment simbolic

en: unfinished symbolic reference
fur: riferiment simbolic no finît

en: zero-length symbolic reference
fur: riferiment simbolic di lungjece zero

en: digit expected
fur: si spietave une cifre

en: illegal symbolic reference
fur: riferiment simbolic ilegâl

en: stray final “\”
fur: pierdude la “\” finâl

en: unknown escape sequence
fur: secuence di escape no cognossude

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
fur: Erôr tal analizâ il test di sostituzion “%s” al caratar %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
fur: Il test citât nol tache cuntun segn di citazion

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
fur: Segn di citazion no cubiât inte rie di comant o altri test citât de shell

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
fur: Il test al è finît juste dopo un caratar “/”. (Il test al jere “%s”)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
fur: Test finît prime di cjatâ la citazion corispondent par %c. (Il test al jere “%s”)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
fur: Il test al jere vueit (o al contignive dome spazis vueits)

en: Failed to read data from child process (%s)
fur: No si è rivâts a lei dâts dal procès fi (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
fur: Erôr inspietât tai dâts di leture di un procès fi (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
fur: Erôr inspietât in waitpid() (%s)

en: Child process exited with code %ld
fur: Procès fi jessût cul codiç %ld

en: Child process killed by signal %ld
fur: Procès fi copât dal segnâl %ld

en: Child process stopped by signal %ld
fur: Procès fi fermât dal segnâl %ld

en: Child process exited abnormally
fur: Il procès fi al è jessût in maniere anormâl

en: Failed to read from child pipe (%s)
fur: No si è rivâts a lei dal condot dal fi (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
fur: No si è rivâts a creâ il procès fi “%s” (%s)

en: Failed to fork (%s)
fur: No si è rivâts a inglovâ (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
fur: No si è rivâts a lâ ae cartele “%s” (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
fur: No si è rivâts a eseguî il procès fi “%s” (%s)

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
fur: Impussibil vierzi il file par tornâ a mapâ il descritôr dal file (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
fur: Impussibil duplicâ il descritôr dal file pal procès fi (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
fur: No si è rivâts a inglovâ il procès fi (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
fur: Impussibil sierâ il descritôr dal file pal procès fi (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
fur: Erôr no cognossût tal eseguî il procès fi “%s”

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
fur: No si è rivâts a lei vonde dâts dal condot dal pid dal fi (%s)

en: Failed to read data from child process
fur: No si è rivâts a lei dâts dal procès fi

en: Failed to execute child process (%s)
fur: No si è rivâts a eseguî il procès fi (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
fur: Impussibil fâ il dup() tal procès fi (%s)

en: Invalid program name: %s
fur: Non dal program no valit: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
fur: Stringhe no valide intal vetôr dal argoment su %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
fur: Stringhe no valide intal ambient: %s

en: Invalid working directory: %s
fur: Cartele di lavôr no valide: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
fur: No si è rivâts a eseguî il program judant (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
fur: Erôr inspietât in g_io_channel_win32_poll() leint dâts di un procès fi

en: Empty string is not a number
fur: La stringhe vueide no je un numar

en: “%s” is not a signed number
fur: “%s” nol è un numar cun segn

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
fur: Il numar “%s” al è fûr dai limits [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
fur: “%s” nol è un numar cence segn

en: Invalid %-encoding in URI
fur: %-encoding no valit tal URI

en: Non-UTF-8 characters in URI
fur: Caratars no-UTF-8 tal URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
fur: Non ilegjitim dal host internazionalizât ‘%.*s’ tal URI

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
fur: Impussibil analizâ la puarte ‘%.*s’ tal URI

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
fur: La puarte ‘%.*s’ tal URI e je fûr dai limits

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
fur: L'URI ‘%s’ nol è un URI assolût

en: URI ‘%s’ has no host component
fur: L'URI ‘%s’ nol à nissun component host

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
fur: L'URI nol è assolût e nol è stât indicât nissun URI di base

en: Missing ‘=’ and parameter value
fur: Al mancje ‘=’ e il valôr dal parametri

en: Failed to allocate memory
fur: No si è rivâts a assegnâ la memorie

en: Character out of range for UTF-8
fur: Caratar fûr dal limit par UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
fur: Secuence no valide intal input di conversion

en: Character out of range for UTF-16
fur: Caratar fûr dal limit par UTF-16
