glib 0 - en to hr translation catalogue (1170 entries)

en: Setting default applications not supported yet
hr: Postavljanje zadanih aplikacija još nije podržano

en: Setting application as last used for type not supported yet
hr: Postavljanje aplikacije kao posljednju korištenu za vrstu još nije podržano

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
hr: Neuspjeli pronalazak zadane aplikacije za sadržaj vrste ‘%s’

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
hr: Neuspjeli pronalazak zadane aplikacije za URI shemu ‘%s’

en: GApplication options
hr: Mogućnosti GAplikacije

en: Show GApplication options
hr: Prikaži mogućnosti GAplikacije

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
hr: Uđi u servisni način GAplikacije (koristi se iz datoteka D-Bus usluge)

en: Override the application’s ID
hr: Zaobiđi ID aplikacije

en: Replace the running instance
hr: Zamijeni pokrenuti primjerak

en: Print help
hr: Prikaži pomoć

en: [COMMAND]
hr: [NAREDBA]

en: Print version
hr: Prikaži inačicu

en: Print version information and exit
hr: Prikaži informaciju inačice i izađi

en: List applications
hr: Prikaži aplikacije

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
hr: Prikaži instalirane aplikacije koje se pokreću D-Bus aktivacijom (po .desktop datotekama)

en: Launch an application
hr: Pokreni aplikaciju

en: Launch the application (with optional files to open)
hr: Pokreni aplikaciju (s neobaveznim datotekama za otvaranje)

en: APPID [FILE…]
hr: IDAPLIKACIJE [DATOTEKA…]

en: Activate an action
hr: Aktiviraj radnju

en: Invoke an action on the application
hr: Pokreni radnju na aplikaciji

en: APPID ACTION [PARAMETER]
hr: RADNJA ID APLIKACIJE [PARAMETAR]

en: List available actions
hr: Prikaži dostupne radnje

en: List static actions for an application (from .desktop file)
hr: Prikaži nepromjenjive radnje za aplikaciju (iz .desktop datoteke)

en: APPID
hr: ID APLIKACIJE

en: COMMAND
hr: NAREDBA

en: The command to print detailed help for
hr: Naredba za prikaz opširnije pomoći za

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
hr: Identifikator aplikacije u D-Bus formatu (npr: org.primjer.preglednik)

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
hr: Neobavezni relativni ili apsolutni nazivi datoteka ili URI-ji za otvoriti

en: ACTION
hr: RADNJA

en: The action name to invoke
hr: Naziv radnje za pokrenuti

en: PARAMETER
hr: PARAMETAR

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
hr: Neobavezni parametri za pokretanje radnje u GVariant formatu

en: Unknown command %s
hr: Nepoznata naredba %s

en: Usage:
hr: Upotreba:

en: Arguments:
hr: Argumenti:

en: [ARGS…]
hr: [ARGUMENTI…]

en: Commands:
hr: Naredbe:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
hr: Koristite “%s help NAREDBU” za opširniju pomoć.

en: %s command requires an application id to directly follow
hr: %s naredba zahtijeva id aplikacije za izravno slijeđenje

en: invalid application id: “%s”
hr: nevaljani id aplikacije: “%s”

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
hr: “%s” ne prihvaća argumente

en: unable to connect to D-Bus: %s
hr: nemoguće povezivanje sa D-Bus: %s

en: error sending %s message to application: %s
hr: greška slanja %s poruke u aplikaciju: %s

en: action name must be given after application id
hr: naziv radnje mora biti naveden nakon id-a aplikacije

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
hr: nevaljan naziv radnje: “%s”
    naziv radnje mora sadržavati brojčano-slovne znakove, “-” i “.”

en: error parsing action parameter: %s
hr: greška obrade parametara radnje: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
hr: radnja prihvaća najviše jedan parametar

en: list-actions command takes only the application id
hr: list-actions naredba prihvaća samo id aplikacije

en: unable to find desktop file for application %s
hr: nemoguće pronalazak datoteke radne površine (.desktop) za aplikaciju %s

en: unrecognised command: %s
hr: nepoznata naredba: %s

en: Too large count value passed to %s
hr: Prevelika brojčana vrijednost proslijeđena u %s

en: Seek not supported on base stream
hr: Premotavanje nije podržano na osnovnom strujanju

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
hr: Nemoguće skraćivanje GBufferedInputStreama

en: Stream is already closed
hr: Strujanje je već zatvoreno

en: Truncate not supported on base stream
hr: Skraćivanje nije podržano na osnovnom strujanju

en: Operation was cancelled
hr: Radnja je prekinuta

en: Invalid object, not initialized
hr: Neispravni objekt, nije pokrenut

en: Incomplete multibyte sequence in input
hr: Nepotpun višebajtni niz na ulazu

en: Not enough space in destination
hr: Nedovoljno prostora u odredištu

en: Invalid byte sequence in conversion input
hr: Neispravan niz bajta na ulazu pretvorbe

en: Error during conversion: %s
hr: Greška tijekom pretvorbe: %s

en: Cancellable initialization not supported
hr: Prekidanje pokretanja nije podržano

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
hr: Pretvaranje iz znakovnog skupa “%s” u “%s” nije podržano

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
hr: Nemoguće je otvoriti pretvornik iz “%s” u “%s”

en: %s type
hr: %s vrsta

en: Unknown type
hr: Nepoznata vrsta

en: %s filetype
hr: %s vrsta datoteke

en: GCredentials contains invalid data
hr: GVjerodajnice sadrže nevaljane podatke

en: GCredentials is not implemented on this OS
hr: GVjerodajnice nisu implementirane na ovom OS-u

en: There is no GCredentials support for your platform
hr: Nema podrške GVjerodajnica za vašu platformu

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
hr: GVjerodajnice ne sadrže ID procesa na ovom OS-u

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
hr: Podvala vjerodajnica nije moguća na ovom OS-u

en: Unexpected early end-of-stream
hr: Neočekivani prerani završetak strujanja

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
hr: Nepodržani ključ “%s” u unosu adrese “%s”

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
hr: Besmislena kombinacija para ključa/vrijednosti u unosu adrese “%s”

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
hr: Adresa “%s” je nevaljana (potrebna je točno jedna putanja, dir, privremeni dir ili apstraktni ključ)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
hr: Greška u adresi “%s” — “%s” svojstvo je oštećeno

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
hr: Nepoznati ili nepodržani prijenos “%s” za adresu “%s”

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
hr: Element adrese “%s” ne sadrži dvotočku (:)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
hr: Naziv prijenosa u elementu adrese “%s” ne može biti prazan

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
hr: Par ključa/vrijednosti %d, “%s”, u elementu adrese “%s” ne sadrže znak jednakosti

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
hr: Par ključa/vrijednosti %d, “%s”, u elementu adrese “%s” ne mogu sadržavati prazan ključ

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
hr: Greška neizbjegavanja ključa ili vrijednosti u paru ključa/vrijednosti %d, “%s”, u elementu adrese “%s”

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
hr: Greška u adresi “%s” — unix prijenos zahtijeva točno postavljeno jedno ključevo “path” ili “abstract” svojstvo

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
hr: Greška u adresi “%s” — svojstvo poslužitelja nedostaje ili je oštećeno

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
hr: Greška u adresi “%s” — svojstvo ulaza nedostaje ili je oštećeno

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
hr: Greška u adresi “%s” — svojstvo jednokratne datoteke nedostaje ili je oštećeno

en: Error auto-launching:
hr: Greška automatskog pokretanja:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
hr: Greška otvaranja jednokratne datoteke “%s”: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
hr: Greška čitanja iz jednokratne datoteke “%s”: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
hr: Greška čitanja iz jednokratne datoteke “%s”, očekivano je 16 bajta, dobiveno je %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
hr: Greška zapisivanja sadržaja jednokratne datoteke “%s” u strujanje:

en: The given address is empty
hr: Navedena adresa je prazna

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
hr: Nemoguće pokretanje sabirnice poruke kada je AT_SECURE postavljen

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
hr: Nemoguće pokretanje sabirnice poruke bez id-računala:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
hr: Nemoguće automatsko pokretanje bez X11 $DISPLAY

en: Error spawning command line “%s”:
hr: Greška pokretanja naredbenog redka “%s”:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
hr: Nemoguće otkrivanje adrese sabirnice sesije (nije implementirano za ovaj OS)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
hr: Nemoguće otkrivanje adrese sabirnice iz DBUS_STARTER_BUS_TYPE varijable okruženja — nepoznata vrijednost “%s”

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
hr: Nemoguće otkrivanje adrese sabirnice zato jer DBUS_STARTER_BUS_TYPE varijabla okruženja nije postavljena

en: Unknown bus type %d
hr: Nepoznata vrsta sabirnice %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
hr: Neočekivani nedostatak sadržaja pri čitanju redka

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
hr: Neočekivani nedostatak sadržaja pri (sigurnom ) čitanju redka

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
hr: Iscrpljeni su svi dostupni mehanizmi ovjere (isprobano: %s) (dostupno: %s)

en: User IDs must be the same for peer and server
hr: Korisnički ID mora biti isti za točku ili poslužitelj

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
hr: Poništeno putem GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
hr: Greška dobivanja informacija za direktorij “%s”: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
hr: Dozvole na direktoriju “%s” su oštećene. Očekivana dozvola 0700, dobivena je 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
hr: Greška stvaranja direktorija “%s”: %s

en: Operation not supported
hr: Radnja nije podržana

en: Error opening keyring “%s” for reading:
hr: Greška otvaranja skupa ključeva “%s” za čitanje:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
hr: Redak %d skupa ključeva na “%s” sa sadržajem “%s” je oštećen

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
hr: Prvi token redka %d skupa ključeva na “%s” sa sadržajem “%s” je oštećen

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
hr: Drugi token redka %d skupa ključeva na “%s” sa sadržajem “%s” je oštećen

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
hr: Nije pronađen kolačić s ID %d u skupu ključeva na “%s”

en: Error creating lock file “%s”: %s
hr: Greška stvaranja datoteke zaključavanja “%s”: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
hr: Greška brisanja zaostale datoteke zaključavanja “%s”: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
hr: Greška zatvaranja (nepovezane) datoteke zaključavanja “%s”: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
hr: Greška uklanjanja poveznice datoteke zaključavanja “%s”: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
hr: Greška otvaranja skupa ključeva “%s” za zapisivanje:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
hr: (Dodatno, oslobađanje zaključavanja za “%s” je isto neuspjelo: %s)

en: The connection is closed
hr: Povezivanje je zatvoreno

en: Timeout was reached
hr: Vrijeme isteka dostignuto

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
hr: Nepodržane oznake pronađene pri izgradnje povezivanja od strane klijenta

en: No such interface “org.freedesktop.DBus.Properties” on object at path %s
hr: Nema takvog sučelja “org.freedesktop.DBus.Properties” na putanji objekta %s

en: No such property “%s”
hr: Nema takvog svojstva “%s”

en: Property “%s” is not readable
hr: Svojstvo “%s” nije čitljivo

en: Property “%s” is not writable
hr: Svojstvo “%s” nije zapisivo

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
hr: Greška postavljanja svojstva “%s”: Očekivana je vrsta “%s” ali je dobivena “%s”

en: No such interface “%s”
hr: Nema takvog sučelja “%s”

en: No such interface “%s” on object at path %s
hr: Nema takvog sučelja “%s” na putanji objekta %s

en: No such method “%s”
hr: Nema takvog načina “%s”

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
hr: Vrsta poruke, “%s”, ne podudara se s očekivanom vrstom “%s”

en: An object is already exported for the interface %s at %s
hr: Objekt je već izvezen za sučelje %s na %s

en: Unable to retrieve property %s.%s
hr: Nemoguće dobivanju svojstva %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
hr: Nemoguće postavljanje svojstva %s.%s

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
hr: Način “%s” je vratio vrstu “%s”, ali je očekivano “%s”

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
hr: Način “%s” na sučelju “%s” s potpisom “%s” ne posoji

en: A subtree is already exported for %s
hr: Podstablo je već izvezeno za %s

en: Object does not exist at path “%s”
hr: Objekt ne postoji na putanji “%s”

en: type is INVALID
hr: vrsta je NEVALJANA

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
hr: METHOD_CALL poruka: PATH ili MEMBER polja zaglavlja nedostaju

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
hr: METHOD_RETURN poruka: REPLY_SERIAL polja zaglavlja nedostaju

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
hr: ERROR poruka: REPLY_SERIAL ili ERROR_NAME polja zaglavlja nedostaju

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
hr: SIGNAL poruka: PATH, INTERFACE ili MEMBER polja zaglavlja nedostaju

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
hr: SIGNAL poruka: PATH polje zaglavlja koristi rezerviranu vrijednost /org/freedesktop/DBus/Local

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
hr: SIGNAL poruka: INTERFACE polje zaglavlja koristi rezerviranu vrijednost org.freedesktop.DBus.Local

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
hr[0]: Pokušaj čitanja %lu bajta, ali je dobiven samo %lu
hr[1]: Pokušaj čitanja %lu bajta, ali je dobiven samo %lu
hr[2]: Pokušaj čitanja %lu bajta, ali je dobiven samo %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
hr: Očekivan je nula bajt nakon izraza “%s”, ali je pronađen bajt %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
hr: Očekivan je valjani UTF-8 niz ali su pronađeni nevaljani bajti u pomaku bajta %d (duljina niza je %d). Valjani UTF-8 niz do te točke je bio “%s”

en: Value nested too deeply
hr: Vrijednost je ugniježđena preduboko

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
hr: Obrađena vrijednost “%s” nije valjana D-Bus putanja objekta

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
hr: Obrađena vrijednost “%s” nije valjani D-Bus potpis

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
hr[0]: Pronađen je niz duljine %u bajta. Najveća duljina je is 2<<26 bajta (64 MiB).
hr[1]: Pronađen je niz duljine %u bajta. Najveća duljina je is 2<<26 bajta (64 MiB).
hr[2]: Pronađen je niz duljine %u bajta. Najveća duljina je is 2<<26 bajta (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
hr: Pronađen je niz vrste “a%c”, očekivano je da ima duljinu umnoška od %u bajta, ali je pronađeno da je duljina %u bajta

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
hr: Prazne strukture (tuples) nisu dopuštene u D-Bus-u

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
hr: Obrađena vrijednost “%s” za varijantu nije valjan D-Bus potpis

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
hr: Greška pri deserijalizaciji GVariante s nizom vrste "% s" iz D-Bus formata provodnika

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
hr: Nevaljana endian vrijednost. Očekivana je 0x6c (“l”) ili 0x42 (“B”) ali je pronađena vrijednost 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
hr: Nevaljana inačica glavnog protokola. Očekivana je 1 ali je pronađena %d

en: Signature header found but is not of type signature
hr: Zaglavlje potpisa je pronađeno ali nije prikladna vrsta potpisa

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
hr: Zaglavlje potpisa s potpisom “%s” je pronađeno ali tijelo poruke je prazno

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
hr: Obrađena vrijednost “%s” nije valjan D-Bus potpis (za tijelo)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
hr[0]: Nema zaglavlja potpisa u poruci ali tijelo poruke je %u bajt
hr[1]: Nema zaglavlja potpisa u poruci ali tijelo poruke je %u bajta
hr[2]: Nema zaglavlja potpisa u poruci ali tijelo poruke je %u bajta

en: Cannot deserialize message:
hr: Nemoguća deserijalizacija poruke:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
hr: Greška serijalizacije GVariante s nizom vrste “%s” u D-Bus formata provodnika

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
hr: Broj opisnika datoteke u poruci (%d) razlikuje se od polja zaglavlja (%d)

en: Cannot serialize message:
hr: Nemoguća serijalizacija poruke:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
hr: Tijelo poruke ima potpis “%s”, ali ne sadrži zaglavlje potpisa

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
hr: Tijelo poruke ima vrstu potpisa “%s”, ali potpis u polju zaglavlja je “%s”

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
hr: Tijelo poruke je prazno, ali potpis u polju zaglavlja je “(%s)”

en: Error return with body of type “%s”
hr: Vraćena je greška s tijelom vrste “%s”

en: Error return with empty body
hr: Vraćena je greška s praznim tijelom

en: (Type any character to close this window)
hr: (Upišite bilo kakav znak za zatvaranje ovog prozora)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
hr: Dbus sesije nije pokrenut, automatsko pokretanje neuspjelo

en: Unable to get Hardware profile: %s
hr: Neuspjelo dobivanje profila hardvera: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
hr: Nemoguće učitavanje %s ili %s:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
hr: Greška poziva StartServiceByName za %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
hr: Neočekivan odgovor %d od StartServiceByName("%s") načina

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
hr: Nemoguć poziv načina; proxy je za dobro poznati naziv %s bez vlasnika, a proxy je konstruiran sa G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START oznakom

en: Abstract namespace not supported
hr: Apstraktan prostor naziva nije podržan

en: Cannot specify nonce file when creating a server
hr: Nemoguće određivanje jednokratne datoteke pri stvaranju poslužitelja

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
hr: Greška zapisivanja jednokratne datoteke na “%s”: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
hr: Izraz “%s” nije valjan D-Bus GUID

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
hr: Nemoguće osluškivanje nepodržanog prijenosa “%s”

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
hr: Naredbe:
      help         Prikazuje ove informacije pomoći
      introspect   Preispituje udaljeni objekt
      monitor      Nadgleda udaljeni objekt
      call         Poziva način na udaljenom objektu
      emit         Emitira signal
      wait         Čekaj da se pojavi naziv sabirnice
    
    Koristite “%s NAREDBA --help” za dobivanje pomoći pojedine naredbe.

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
hr: Greška preispitivanja XML-a: %s

en: Error: %s is not a valid name
hr: Greška: %s nije valjani naziv

en: Error: %s is not a valid object path
hr: Greška: %s nije valjana putanja objekta

en: Connect to the system bus
hr: Povezivanje sa sabirnicom sustava

en: Connect to the session bus
hr: Povezivanje sa sabirnicom sesije

en: Connect to given D-Bus address
hr: Povezivanje sa zadanom D-Bus adresom

en: Connection Endpoint Options:
hr: Mogućnosti krajnje točke povezivanja:

en: Options specifying the connection endpoint
hr: Mogućnosti koje određuju krajnje točke povezivanja

en: No connection endpoint specified
hr: Krajnja točka povezivanja nije određena

en: Multiple connection endpoints specified
hr: Više krajnjih točka povezivanja je određeno

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
hr: Upozorenje: Prema podacima preispitivanja, sučelje “%s” ne postoji

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
hr: Upozorenje: Prema podacima preispitivanja, način “%s” ne postoji na sučelju “%s”

en: Optional destination for signal (unique name)
hr: Dodatno odredište za signal (jedinstveni naziv)

en: Object path to emit signal on
hr: Putanja objekta na koje se emitira signal

en: Signal and interface name
hr: Naziv signala i sučelja

en: Emit a signal.
hr: Emitiraj signal.

en: Error connecting: %s
hr: Greška povezivanja: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
hr: Greška: %s nije valjan jedinstven naziv sabirnice.

en: Error: Object path is not specified
hr: Greška: Putanja objekta nije navedena

en: Error: Signal name is not specified
hr: Greška: Naziv signala nije naveden

en: Error: Signal name “%s” is invalid
hr: Greška: Naziv signala “%s” nije valjan

en: Error: %s is not a valid interface name
hr: Greška: %s nije valjani naziv sučelja

en: Error: %s is not a valid member name
hr: Greška: %s nije valjani naziv člana

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
hr: Greška obrade parametra %d: %s

en: Error flushing connection: %s
hr: Greška pražnjenja povezivanja: %s

en: Destination name to invoke method on
hr: Naziv odredišta za poziv načina

en: Object path to invoke method on
hr: Putanja objekta za poziv načina

en: Method and interface name
hr: Naziv načina i sučelja

en: Timeout in seconds
hr: Vrijeme čekanja u sekundama

en: Allow interactive authorization
hr: Dopusti interaktivnu ovjeru

en: Invoke a method on a remote object.
hr: Pozovi način na udaljenom objektu.

en: Error: Destination is not specified
hr: Greška: Odredište nije navedeno

en: Error: %s is not a valid bus name
hr: Greška: %s nije valjan naziv sabirnice

en: Error: Method name is not specified
hr: Greška: Naziv načina nije naveden

en: Error: Method name “%s” is invalid
hr: Greška: Naziv načina “%s” je nevaljan

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
hr: Greška obrade parametra %d vrste “%s”: %s

en: Error adding handle %d: %s
hr: Greška dodavanja rukovanja %d: %s

en: Destination name to introspect
hr: Naziv odredišta za preispitivanje

en: Object path to introspect
hr: Putanja objekta za preispitivanje

en: Print XML
hr: Prikaži XML

en: Introspect children
hr: Preispitivanje podsadržaja

en: Only print properties
hr: Samo prikaži svojstva

en: Introspect a remote object.
hr: Preispitivanje udaljenog objekta.

en: Destination name to monitor
hr: Naziv odredišta za nadgledanje

en: Object path to monitor
hr: Putanja objekta za nadgledanje

en: Monitor a remote object.
hr: Nadgledaj udaljeni objekt.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
hr: Greška: nemoguće nadgledanje povezivanja sabirnice koja nije za poruke

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
hr: Usluga za aktiviranje prije čekanja druge usluge (dobro poznat naziv)

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
hr: Vrijeme čekanja prije zatvaranja s greškom (sekunde), O za vrijeme čekanja (zadano)

en: [OPTION…] BUS-NAME
hr: [MOGUĆNOST...] NAZIV-SABIRNICE

en: Wait for a bus name to appear.
hr: Čekaj pojavljivanje naziva sabirnice.

en: Error: A service to activate for must be specified.
hr: Greška: Usluga za aktiviranje mora biti navedena.

en: Error: A service to wait for must be specified.
hr: Greška: Usluga koja se čeka mora biti navedena.

en: Error: Too many arguments.
hr: Greška: previše argumenata.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
hr: Greška: %s nije valjan dobro poznat naziv sabirnice

en: Not authorized to change debug settings
hr: Niste ovlašteni za promjenu postavki otklanjanja grešaka

en: Unnamed
hr: Neimenovano

en: Desktop file didn’t specify Exec field
hr: Datoteka radne površine (.desktop) nema navedeno Exec polje

en: Unable to find terminal required for application
hr: Nemoguć pronalazak potrebnog terminala za aplikaciju

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
hr: Nemoguće stvaranje mape podešavanja aplikacije korisnika %s: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
hr: Nemoguće stvaranje mape MIME podešavanja korisnika %s: %s

en: Application information lacks an identifier
hr: Informacijama aplikacije nedostaje identifikator

en: Can’t create user desktop file %s
hr: Nemoguće stvaranje datoteke radne površine (.desktop) korisnika %s

en: Custom definition for %s
hr: Prilagođena definicija za %s

en: drive doesn’t implement eject
hr: uređaj nema implementirano izbacivanje

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
hr: uređaj nema implementirano izbacivanje ili izbacivanje_s_radnjom

en: drive doesn’t implement polling for media
hr: uređaj nema implementirano bilježenje medija

en: drive doesn’t implement start
hr: uređaj nema implementirano pokretanje

en: drive doesn’t implement stop
hr: uređaj nema implementirano zaustavljanje

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
hr: TLS pozadinski program nema implementirano primanje TLS povezivanja

en: TLS support is not available
hr: TLS podrška nije dostupna

en: DTLS support is not available
hr: DTLS podrška nije dostupna

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
hr: Nemoguće rukovanje %d inačicom GEmblem kôdiranja

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
hr: Oštećeni broj tokena (%d) u GEmblem kôdiranju

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
hr: Nemoguće rukovanje %d inačicom GEmblemedIcon kôdiranja

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
hr: Oštećeni broj tokena (%d) u GEmblemedIcon kôdiranju

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
hr: Očekivani GEmblem za GEmblemedIcon

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
hr: Sadržano montiranje ne postoji

en: Can’t copy over directory
hr: Nemoguće kopiranje preko direktorija

en: Can’t copy directory over directory
hr: Nemoguće kopiranje direktorija preko direktorija

en: Target file exists
hr: Odredišna datoteka već postoji

en: Can’t recursively copy directory
hr: Nemoguće rekruzivno kopiranje direktorija

en: Splice not supported
hr: Spajanje nije podržano

en: Error splicing file: %s
hr: Greška spajanja datoteke: %s

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
hr: Kopiranje (referentne poveznice/kloniranje) između montiranja nije podržano

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
hr: Kopiranje (referentne poveznice/kloniranje) nije podržano ili je nevaljano

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
hr: Kopiranje (referentne poveznice/kloniranje) nije podržano ili ne radi

en: Can’t copy special file
hr: Nemoguće kopiranje posebne datoteke

en: Invalid symlink value given
hr: Zadana je nevaljana vrijednost simboličke poveznice

en: Symbolic links not supported
hr: Simboličke poveznice nisu podržane

en: Trash not supported
hr: Smeće nije podržano

en: File names cannot contain “%c”
hr: Nazivi datoteka ne mogu sadržavati “%c”

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
hr: Neuspjelo stvaranje privremenog direktorija za predložak “%s”: %s

en: volume doesn’t implement mount
hr: uređaj nema implementirano montiranje

en: No application is registered as handling this file
hr: Nema registriranih aplikacija za rukovanje ovom datotekom

en: Enumerator is closed
hr: Popisivač je zatvoren

en: File enumerator has outstanding operation
hr: Popisivač datoteka ima izvanrednu radnju

en: File enumerator is already closed
hr: Popisivač datoteka je već zatvoren

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
hr: Nemoguće rukovanje %d inačicom GFileIcon kôdiranja

en: Malformed input data for GFileIcon
hr: Oštećeni su ulazni podaci za GFileIcon

en: Stream doesn’t support query_info
hr: Strujanje ne podaržava informacije_upita

en: Seek not supported on stream
hr: Premotavanje nije podržano na strujanju

en: Truncate not allowed on input stream
hr: Skračivanje nije dopušteno na ulaznom strujanju

en: Truncate not supported on stream
hr: Skračivanje nije podržano na strujanju

en: Invalid hostname
hr: Neispravan naziv računala

en: Bad HTTP proxy reply
hr: Neispravan HTTP proxy odgovor

en: HTTP proxy connection not allowed
hr: HTTP proxy povezivanje nije dopušteno

en: HTTP proxy authentication failed
hr: HTTP proxy ovjera je neuspjela

en: HTTP proxy authentication required
hr: HTTP proxy ovjera je potrebna

en: HTTP proxy connection failed: %i
hr: HTTP proxy povezivanje je neuspjelo: %i

en: HTTP proxy response too big
hr: HTTP proxy odgovor je prevelik

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
hr: HTTP proxy poslužitelj je neočekivano prekinuo povezivanje.

en: Wrong number of tokens (%d)
hr: Pogrešan broj tokena (%d)

en: No type for class name %s
hr: Nema vrste za naziv klase %s

en: Type %s does not implement the GIcon interface
hr: Vrsta %s ne implementira GIcon sučelje

en: Type %s is not classed
hr: Vrsta %s nije klasificirana

en: Malformed version number: %s
hr: Oštećen broj inačice: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
hr: Vrsta %s ne implementira from_tokens() na GIcon sučelju

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
hr: Nemoguće rukovanje pružanom inačicom kôdiranja ikona

en: No address specified
hr: Adresa nije navedena

en: Length %u is too long for address
hr: Duljina %u je predugačka za adresu

en: Address has bits set beyond prefix length
hr: Adresa ima postavljene bitove izvan duljine prefiksa

en: Could not parse “%s” as IP address mask
hr: Nemoguća obrada “%s” kao IP adresne maske

en: Not enough space for socket address
hr: Nedovoljno prostora za priključnicu adrese

en: Unsupported socket address
hr: Nepodržana priključnica adrese

en: Input stream doesn’t implement read
hr: Ulazno strujanje nema implementirano čitanje

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
hr: Strujanje ima izvanrednu radnju

en: Copy with file
hr: Kopiraj s datotekom

en: Keep with file when moved
hr: Zadrži s datotekom kada je premještena

en: “version” takes no arguments
hr: “version” ne prihvaća argumente

en: Usage:
hr: Upotreba:

en: Print version information and exit.
hr: Prikaži informaciju inačice i izađi.

en: Commands:
hr: Naredbe:

en: Concatenate files to standard output
hr: Spoji datoteke na standardan izlaz

en: Copy one or more files
hr: Kopiraj jednu ili više datoteka

en: Show information about locations
hr: Prikaži informacije o lokacijama

en: Launch an application from a desktop file
hr: Pokreni aplikaciju s datotekom radne površine (.desktop)

en: List the contents of locations
hr: Prikaži sadržaj lokacija

en: Get or set the handler for a mimetype
hr: Nabavi ili postavi rukovatelja za mimevrste

en: Create directories
hr: Stvori direktorije

en: Monitor files and directories for changes
hr: Nadgledaj promjene za datoteke i direktorije

en: Mount or unmount the locations
hr: Montiraj ili odmontiraj lokacije

en: Move one or more files
hr: Premjesti jednu ili više datoteka

en: Open files with the default application
hr: Otvori datoteke sa zadanom aplikacijom

en: Rename a file
hr: Preimenuj datoteku

en: Delete one or more files
hr: Obriši jednu ili više datoteka

en: Read from standard input and save
hr: Čitaj sa standardnog ulaza i spremi

en: Set a file attribute
hr: Postavi svojstvo datoteke

en: Move files or directories to the trash
hr: Premjesti datoteke ili direktorije u smeće

en: Lists the contents of locations in a tree
hr: Prikaži sadržaj lokacije u stablu

en: Use %s to get detailed help.
hr: Koristi %s za dobivanje opširnije pomoći.

en: Error writing to stdout
hr: Greška zapisivanja u stdout

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
hr: LOKACIJA

en: Concatenate files and print to standard output.
hr: Spoji datoteke i ispiši na standardan izlaz.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
hr: gio cat radi poput tradicionalnog cat pomagala, ali korisit GIO
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: na primjer, možete koristiti
    nešto poput smb://poslužitelj/resurs/datoteka.txt kao lokaciju.

en: No locations given
hr: Lokacija nije zadana

en: No target directory
hr: Nema odredišnog direktorija

en: Show progress
hr: Prikaži napredak

en: Prompt before overwrite
hr: Upitaj prije prebrisivanja

en: Preserve all attributes
hr: Očuvaj sva svojstva

en: Backup existing destination files
hr: Sigurnosno kopiraj postojeće odredišne datoteke

en: Never follow symbolic links
hr: Nikada ne slijedi simboličke poveznice

en: Use default permissions for the destination
hr: Koristi zadane dozvole za odredište

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
hr: Preneseno %s od %s (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
hr: IZVOR

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
hr: ODREDIŠTE

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
hr: Kopiraj jednu ili više datoteka iz IZVORA u ODREDIŠTE.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
hr: gio copy radi poput tradicionalnog cp pomagala, ali korisit GIO
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: na primjer, možete koristiti
    nešto poput smb://poslužitelj/resurs/datoteka.txt kao lokaciju.

en: Destination %s is not a directory
hr: Odredište nije %s direktorij

en: %s: overwrite “%s”?
hr: %s: prebriši “%s”?

en: List writable attributes
hr: Prikaži zapisiva svojstva

en: Get file system info
hr: Dobivanje informacija datoteke sustava

en: The attributes to get
hr: Svojstva koja treba dobiti

en: ATTRIBUTES
hr: SVOJSTVA

en: Don’t follow symbolic links
hr: Ne slijedi simboličke poveznice

en: attributes:
hr: svojstva:

en: display name: %s
hr: prikaži naziv: %s

en: name: %s
hr: naziv: %s

en: type: %s
hr: vrsta: %s

en: size:
hr: veličina:

en: hidden
hr: skriveno

en: local path: %s
hr: lokalna putanja: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
hr: unix montiranje: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
hr: Postavljiva svojstva:

en: Writable attribute namespaces:
hr: Zapisiva svojstva naziva prostora:

en: Show information about locations.
hr: Prikaži informacije o lokacijama.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
hr: gio info radi poput tradicionalnog ls pomagala, ali korisit GIO
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: na primjer, možete koristiti
    nešto poput smb://poslužitelj/resurs/datoteka.txt kao lokaciju.
    Svojstva datoteka mogu biti navedena s njihovim GIO nazivima,
    npr. standard::icon, ili jednostavno samo s nazivom prostora,
    npr. unix, ili sa “*”, što odgovara svim svojstvima

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
hr: DESKTOP-DATOTEKA [DATOTEKA-ARGUMENT…]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
hr: Pokreni aplikaciju s datotekom radne površine (.desktop), prosljeđujući joj neobavezni naziv datoteke.

en: No desktop file given
hr: Nema zadane datoteke radne površine (.desktop)

en: The launch command is not currently supported on this platform
hr: Naredba pokretanja trenutno nije podržana na ovoj platformi

en: Unable to load ‘%s‘: %s
hr: Nemoguće učitavanje ‘%s‘: %s

en: Unable to load application information for ‘%s‘
hr: Nemoguće učitavanje informacija aplikacije za ‘%s‘

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
hr: Nemoguće pokretanje aplikacije ‘%s’: %s

en: Show hidden files
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Use a long listing format
hr: Koristi format duljeg prikaza

en: Print display names
hr: Prikaži nazive prikaza

en: Print full URIs
hr: Prikaži potpune URI-je

en: List the contents of the locations.
hr: Prikaži sadržaje lokacija.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
hr: gio list radi poput tradicionalnog ls pomagala, ali korisit GIO
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: na primjer, možete koristiti
    nešto poput smb://poslužitelj/resurs/datoteka.txt kao lokaciju.
    Svojstva datoteka mogu biti navedena s njihovim GIO nazivima,
    npr. standard::icon

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
hr: MIMEVRSTA

en: HANDLER
hr: RUKOVATELJ

en: Get or set the handler for a mimetype.
hr: Nabavi ili postavi rukovatelj za mimevrste.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
hr: Ako rukovatelj nije zadan, prikaži registrirane i preporučene aplikacije
    za mimevrste. Ako je rukovatelj zadan, postavljen je kao zadan
    rukovatelj za mimevrstu.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
hr: Mora biti navedena jedna mimevrsta i možda rukovatelj

en: No default applications for “%s”
hr: Nema zadane aplikacije za “%s”

en: Default application for “%s”: %s
hr: Zadana aplikacija za “%s”: %s

en: Registered applications:
hr: Registrirane aplikacije:

en: No registered applications
hr: Nema registriranih aplikacija

en: Recommended applications:
hr: Preporučene aplikacije:

en: No recommended applications
hr: Nema preporučenih aplikacija

en: Failed to load info for handler “%s”
hr: Neuspjelo učitavanje informacija za rukovatelja “%s”

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
hr: Neuspjelo postavljanje “%s” kao zadanog rukovatelja za “%s”: %s

en: Create parent directories
hr: Stvori sadržajne direktorije

en: Create directories.
hr: Stvori direktorije.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
hr: gio mkdir radi poput tradicionalnog mkdir pomagala, ali korisit GIO
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: na primjer, možete koristiti
    nešto poput smb://poslužitelj/resurs/datoteka.txt kao lokaciju.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
hr: Nadgledaj direktorij (zadano: ovisi o vrsti)

en: Monitor a file (default: depends on type)
hr: Nadgledaj datoteku (zadano: ovisi o vrsti)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
hr: Nadgledaj datoteku izravno (bilježi promjene načinjene putem čvrstih poveznica)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
hr: Nadgleda datoteke izravno, ali ne prijavljuje promjene

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
hr: Prijavi premještanja i preimenovanja kao jednostavne obrisane/stvorene događaje

en: Watch for mount events
hr: Nadgledaj događaje montiranja

en: Monitor files or directories for changes.
hr: Nadgledaj promjene datoteka ili direktorija.

en: Mount as mountable
hr: Montiraj kao montirljivo

en: Mount volume with device file, or other identifier
hr: Montiraj uređaj s datotekom uređaja ili drugim identifikatorom

en: Unmount
hr: Odmontiraj

en: Eject
hr: Izbaci

en: Stop drive with device file
hr: Zaustavi uređaj s datotekom uređaja

en: DEVICE
hr: UREĐAJ

en: Unmount all mounts with the given scheme
hr: Odmontiraj sva montiranja sa zadanom shemom

en: SCHEME
hr: SCHEMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
hr: Zanemari izvanredne radnje datoteke pri odmontiravanju ili izbacivanju

en: Use an anonymous user when authenticating
hr: Koristi anonimnog korisnika pri ovjeri

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
hr: Popis

en: Monitor events
hr: Nadgledaj događaje

en: Show extra information
hr: Prikaži dodatne informacije

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
hr: Brojčani PIM pri otključavanju VeraCrypt uređaja

en: Mount a TCRYPT hidden volume
hr: Montiraj TCRYPT skriven uređaj

en: Mount a TCRYPT system volume
hr: Montiraj TCRYPT uređaj sustava

en: Anonymous access denied
hr: Anoniman pristup nije dopušten

en: No drive for device file
hr: Nema uređaja za datoteku uređaja

en: No volume for given ID
hr: Nema uređaja za zadan ID

en: Mount or unmount the locations.
hr: Montiraj ili odmontiraj lokacije.

en: Don’t use copy and delete fallback
hr: Ne koristi pričuvno kopiranje ili brisanje

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
hr: Premjesti jednu ili više datoteka iz IZVORA u ODREDIŠTE.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
hr: gio move radi poput tradicionalnog mv pomagala, ali korisit GIO
    lokacije umjesto lokalnih datoteka: na primjer, možete koristiti
    nešto poput smb://poslužitelj/resurs/datoteka.txt kao lokaciju

en: Target %s is not a directory
hr: Odredište %s nije direktorij

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
hr: Otvori datoteke sa zadanom aplikacijom koja je
    registrirana za rukovanje s datotekama ove vrste.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
hr: Zanemari nepostojeće datoteke, nikada ne upitaj

en: Delete the given files.
hr: Obriši zadane datoteke.

en: NAME
hr: NAZIV

en: Rename a file.
hr: Preimenuj datoteku.

en: Missing argument
hr: Nedostaje argument

en: Too many arguments
hr: Previše argumenata

en: Rename successful. New uri: %s
hr: Preimenovanje uspješno. Novi uri: %s

en: Only create if not existing
hr: Stvori samo ako ne postoji

en: Append to end of file
hr: Dodaj na kraj datoteke

en: When creating, restrict access to the current user
hr: Pri stvaranju, ograniči pristup trenutnom korisniku

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
hr: Pri zamjeni, zamijeni kao da odredište ne postoji

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
hr: Prikaži novi etag na završetku

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
hr: Etag datoteke je prebrisan

en: Error reading from standard input
hr: Greška pri čitanju iz standardnog ulaza

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
hr: Etag nije dostupan

en: Read from standard input and save to DEST.
hr: Čitaj iz standardnog izlaza i spremi u ODREDIŠTE.

en: No destination given
hr: Odredište nije zadano

en: Type of the attribute
hr: Vrsta svojstva

en: TYPE
hr: VRSTA

en: Unset given attribute
hr: Ukloni dano svojstvo

en: ATTRIBUTE
hr: SVOJSTVO

en: VALUE
hr: VRIJEDNOST

en: Set a file attribute of LOCATION.
hr: Postavi svojstvo datoteke LOKACIJE.

en: Location not specified
hr: Lokacija nije navedena

en: Attribute not specified
hr: Svojstvo nije navedeno

en: Value not specified
hr: Vrijednost nije navedena

en: Invalid attribute type “%s”
hr: Nevaljana vrsta svojstva “%s”

en: Empty the trash
hr: Isprazni smeće

en: List files in the trash with their original locations
hr: Prikaži datoteke u smeću s njihovim izvornim lokacijama

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
hr: Vrati datoteku iz smeća na njegovu izvornu lokaciju (moguće ponovno stvaranje direktorija)

en: Unable to find original path
hr: Nemoguće pronalazak izvorne putanje

en: Unable to recreate original location:
hr: Nemoguće ponovno stvaranje izvorne lokacije:

en: Unable to move file to its original location:
hr: Nemoguće premještanje datoteke na njegovu izvornu lokaciju:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
hr: Premjesti/Vrati datoteke ili direktorije u smeće.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
hr: Napomena: za --restore preklopnik, ako izvorna lokacija ili datoteka iz smeća 
    već postoje, neće biti prebrisani osim ako nije --force postavljen.

en: Location given doesn't start with trash:///
hr: Zadana lokacija ne započinje sa trash:///

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
hr: Slijedi simboličke poveznice, montiranja i prečace

en: List contents of directories in a tree-like format.
hr: Prikaži sadržaj direktorija u obliku stabla.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
hr: Element <%s> nije dopušten unutar <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
hr: Element <%s> nije dopušten na najvišoj razini

en: File %s appears multiple times in the resource
hr: Datoteka %s se pojavljuje više puta u resursu

en: Failed to locate “%s” in any source directory
hr: Nemoguće je locirati “%s” u bilo kojem izvornom direktoriju

en: Failed to locate “%s” in current directory
hr: Nemoguće je locirati “%s” u trenutnom direktoriju

en: Unknown processing option “%s”
hr: Nepoznata mogućnost obrade “%s”

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
hr: %s zahtijeva predobradu, ali %s nije postavljena, a %s nije PUTANJA

en: Error reading file %s: %s
hr: Greška čitanja datoteke %s: %s

en: Error compressing file %s
hr: Greška sažimanja datoteke %s

en: text may not appear inside <%s>
hr: tekst se možda neće pojaviti unutar <%s>

en: Show program version and exit
hr: Prikaži inačicu programa i izađi

en: Name of the output file
hr: Naziv izlazne datoteke

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
hr: Direktoriji za učitavanje datoteka navedenih u DATOTECI (zadano: trenutni direktorij)

en: DIRECTORY
hr: DIREKTORIJ

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
hr: Stvori izlaz u formatu odabranom od strane proširenja odredišta naziva datoteke

en: Generate source header
hr: Stvori zaglavlje izvora

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
hr: Stvori izvorni kôd korišten za povezivanje datoteke resursa u vaš kôd

en: Generate dependency list
hr: Stvori popis zavisnosti

en: Name of the dependency file to generate
hr: Naziv datoteke zavisnosti za stvaranje

en: Include phony targets in the generated dependency file
hr: Uključi lažna odredišta u stvorenu datoteku zavisnosti

en: Don’t automatically create and register resource
hr: Nemoj automatski stvoriti i registrirati resurs

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
hr: Ne izvažaj funkcije; proglasi ih G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
hr: Ne ugrađuj podatak resursa u C datoteku; pretpostavi da je umjesto povezana izvana

en: C identifier name used for the generated source code
hr: Naziv C identifikatora korišten za stvoreni izvorni kôd

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
hr: Ciljani C kompilator (zadana: CC varijabla okruženja)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
hr: Kompiliraj specifikacije resursa u datoteku resursa.
    Datoteka specifikacije resursa ima nastavak vrste
    datoteke .gresource.xml, i datoteka resursa ima
    nastavak vrste datoteke .gresource.

en: You should give exactly one file name
hr: Trebali bi zadati najmanje jedan naziv datoteke

en: nick must be a minimum of 2 characters
hr: nadimak mora sadržavati najmanje 2 znaka

en: Invalid numeric value
hr: Nevaljana brojčana vrijednost

en: <value nick='%s'/> already specified
hr: <value nick='%s'/> je već naveden

en: value='%s' already specified
hr: value='%s' je već naveden

en: flags values must have at most 1 bit set
hr: vrijednosti oznaka moraju imati najviše postavljen 1 bit

en: <%s> must contain at least one <value>
hr: <%s> mora sadržavati najmanje jedan <value>

en: <%s> is not contained in the specified range
hr: <%s> nije sadržan u navedenom rasponu

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
hr: <%s> nije valjan član navedene popisane vrste

en: <%s> contains string not in the specified flags type
hr: <%s> sadrži niz koji nije u navedenoj vrsti oznake

en: <%s> contains a string not in <choices>
hr: <%s> sadrži niz koji nije u <choices>

en: <range/> already specified for this key
hr: <range/> je već određen za ovaj ključ

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
hr: <range> nije dopušten za ključeve ove vrste “%s”

en: <range> specified minimum is greater than maximum
hr: <range> određeni minimum je veći od maksimuma

en: unsupported l10n category: %s
hr: nepodržana l10n kategorija: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
hr: l10n je potreban, ali nema zadane gettext domene

en: translation context given for value without l10n enabled
hr: sadržaj prijevoda zadan za vrijednosti bez l10n je omogućen

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
hr: Nemoguća obrada <default> vrijednosti vrste “%s”:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
hr: <choices> ne može biti određen za ključeve označene da imaju popisanu vrstu

en: <choices> already specified for this key
hr: <choices> je već određen za ovaj ključ

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
hr: <choices> nije dopušten za ključ vrste “%s”

en: <choice value='%s'/> already given
hr: <choice value='%s'/> je već zadan

en: <choices> must contain at least one <choice>
hr: <choices> mora sadržavati najmanje jedan <choice>

en: <aliases> already specified for this key
hr: <aliases> je već određen za ovaj ključ

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
hr: <aliases> može biti određen za ključeve s popisanim ili označenim vrstama ili nakon <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
hr: <alias value='%s'/> je zadan kada je “%s” već član popisane vrste

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
hr: <alias value='%s'/> je zadan kada je <choice value='%s'/> već zadan

en: <alias value='%s'/> already specified
hr: <alias value='%s'/> je već određen

en: alias target “%s” is not in enumerated type
hr: alias odredište “%s” nije popisana vrste

en: alias target “%s” is not in <choices>
hr: alias odredište “%s” nije <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
hr: <aliases> mora sadržavati najmanje jedan <alias>

en: Empty names are not permitted
hr: Prazni nazivi nisu dopušteni

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
hr: Nevaljani naziv “%s”: nazivi moraju započeti s malim slovom

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
hr: Nevaljani naziv “%s”: nevaljani znak “%c”; samo mala slova, brojevi i spojnica (“-”) su dopušteni

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
hr: Nevaljani naziv “%s”: dvije uzastopne spojnice (“--”) nisu dopuštene

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
hr: Nevaljani naziv “%s”: posljednji znak ne može biti spojnica (“-”)

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
hr: Nevaljani naziv “%s”: najveća duljina je 1024

en: <child name='%s'> already specified
hr: <child name='%s'> je već određen

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
hr: Nemoguće dodavanje ključeva u “list-off” shemu

en: <key name='%s'> already specified
hr: <key name='%s'> je već određen

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
hr: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> u <schema id='%s'>; koristi <override> za promjenu vrijednosti

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
hr: Točno jedan od “type”, “enum” ili “flags” mora biti određen kao svojstvo <key>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
hr: <%s id='%s'> nije (još) određen.

en: Invalid GVariant type string “%s”
hr: Nevaljana GVariant vrsta niza “%s”

en: <override> given but schema isn’t extending anything
hr: <override> je zadan ali shema ništa ne proširuje

en: No <key name='%s'> to override
hr: Nema <key name='%s'> za zaobilaženje

en: <override name='%s'> already specified
hr: <override name='%s'> je već određen

en: <schema id='%s'> already specified
hr: <schema id='%s'> je već određen

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
hr: <schema id='%s'> još ne proširuje postojeću shemu “%s”

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
hr: <schema id='%s'> je popis još nepostojeće sheme “%s”

en: Cannot be a list of a schema with a path
hr: Ne može biti popis sheme s putanjom

en: Cannot extend a schema with a path
hr: Ne može proširiti shemu s putanjom

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
hr: <schema id='%s'> je popis, proširuje <schema id='%s'> koji nije popis

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
hr: <schema id='%s' list-of='%s'> proširuje <schema id='%s' list-of='%s'> ali “%s” ne proširuje “%s”

en: A path, if given, must begin and end with a slash
hr: Putanja, ako je zadana, mora započeti i završiti kosom crtom

en: The path of a list must end with “:/”
hr: Putanja popisa mora završiti sa “:/”

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
hr: Upozorenje: Shema “%s” ima putanju “%s”.  Putanje koje započinje sa “/apps/”, “/desktop/” ili “/system/” su zastarjele.

en: <%s id='%s'> already specified
hr: <%s id='%s'> je već određen

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
hr: Samo jedan <%s> element je dopušten unutar <%s>

en: Element <%s> not allowed at the top level
hr: Element <%s> nije dopušten na najvišoj razini

en: Element <default> is required in <key>
hr: Element <default> je potreban u <key>

en: Text may not appear inside <%s>
hr: Tekst se možda neće pojaviti unutar <%s>

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
hr: Upozorenje: neodređena napomena u <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
hr: --strict je naveden; izlazim.

en: This entire file has been ignored.
hr: Ova cijela datoteka je zanemarena.

en: Ignoring this file.
hr: Zanemarivanje ove datoteke.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
hr: Nema takvog ključa “%s” u shemi “%s” kao što je navedeno u datoteci zaobilaženja “%s”; zanemarujem zaobilaženje ovog ključa.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
hr: Nema takvog ključa “%s” u shemi “%s” kao što je navedeno u datoteci zaobilaženja “%s” i --strict je naveden; izlazim.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
hr: Nemoguće je pružiti zaobilaženje po radnoj površini za lokalizirani ključ “%s” u shemi “%s” (datoteka zaobilaženja “%s”); zanemarujem zaobilaženje za ovaj ključ.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
hr: Nemoguće je pružiti zaobilaženje po radnoj površini za lokalizirani ključ “%s” u shemi “%s” (datoteka zaobilaženja “%s”) i --strict su navedni; izlazim.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
hr: Greška obrade ključa “%s” u shemi “%s” kao što je navedeno u datoteci zaobilaženja “%s”: %s. Zanemarujem zaobilaženje za ovaj ključ.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
hr: Greška obrade ključa “%s” u shemi “%s” kao što je navedeno u datoteci zaobilaženja “%s”: %s. --strict je naveden; izlazim.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
hr: Zaobilaženje za ključ “%s” u shemi “%s” u datoteci zaobilaženja “%s” je izvan raspona zadanom u shemi; zanemarujem zaobilaženje za ovaj ključ.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
hr: Zaobilaženje za ključ “%s” u shemi “%s” u datoteci zaobilaženja “%s” je izvan raspona zadanom u shemi i --strict je naveden; izlazim.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
hr: Zaobilaženje za ključ “%s” u shemi “%s” u datoteci zaobilaženja “%s” nije na popisu valjanih odabira; zanemarujem zaobilaženje za ovaj ključ.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
hr: Zaobilaženje za ključ “%s” u shemi “%s” u datoteci zaobilaženja “%s” nije na popisu valjanih odabira --strict je naveden; izlazim.

en: Where to store the gschemas.compiled file
hr: Gdje treba spremiti gschemas.compiled datoteku

en: Abort on any errors in schemas
hr: Prekini na svim greškama u shemama

en: Do not write the gschema.compiled file
hr: Ne zapisuj gschema.compiled datoteku

en: Do not enforce key name restrictions
hr: Ne primijenjuj ograničenja naziva ključeva

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
hr: Kompiliraj sve GSettings shema datoteke u predmemoriju sheme.
    Datoteke shemes su potrebne za nastavak vrste datoteke .gschema.xml,
    a datoteka predmemorije se naziva gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
hr: Treba li bi navesti najmanje jedan naziv direktorija

en: No schema files found: doing nothing.
hr: Nema pronađene datoteke sheme: ništa za učiniti.

en: No schema files found: removed existing output file.
hr: Nema pronađene datoteke sheme: uklanjanje postojeće datoteke izlaza.

en: Invalid filename %s
hr: Neispravan naziv datoteke %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
hr: Greška dobivanja informacija datotečnog sustava za %s: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
hr: Sadržano montiranje za datoteku %s nije pronađeno

en: Can’t rename root directory
hr: Nemoguće preimenovanje korijenskog direktorija

en: Error renaming file %s: %s
hr: Greška peimenovanja datoteke %s: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
hr: Nemoguće preimenovanje datoteke, naziv datoteke već postoji

en: Invalid filename
hr: Neispravni naziv datoteke

en: Error opening file %s: %s
hr: Greška otvaranja datoteke %s: %s

en: Error removing file %s: %s
hr: Greška uklanjanja datoteke %s: %s

en: Error trashing file %s: %s
hr: Greška premještanja datoteke u smeće %s: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
hr: Nemoguće stvaranje direktorija smeća %s: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
hr: Nemogući pronalazak direktorija najviše razine u smeću %s

en: Trashing on system internal mounts is not supported
hr: Premještanje u smeće na unutrašnjim montiranjima sustava nije podržano

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
hr: Nemoguć pronalazak ili stvaranje direktorija smeća %s u smeću %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
hr: Nemoguće stvaranje datoteke informacija premještanja u smeće za %s: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
hr: Nemoguće premještanje datoteke %s u smeće izvan granica datotečnog sustava

en: Unable to trash file %s: %s
hr: Nemoguće premještanje datoteke %s: %s u smeće

en: Unable to trash file %s
hr: Nemoguće premještanje datoteke %s u smeće

en: Error creating directory %s: %s
hr: Greška stvaranja direktorija %s: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
hr: Datotečni sustav ne podržava simboličke poveznice

en: Error making symbolic link %s: %s
hr: Greška stvaranja simboličke poveznice %s: %s

en: Error moving file %s: %s
hr: Greška premještanja datoteke %s: %s

en: Can’t move directory over directory
hr: Nemoguće je premještanje direktorija preko direktorija

en: Backup file creation failed
hr: Neuspjelo stvaranje datoteke sigurnosne kopije

en: Error removing target file: %s
hr: Greška uklanjanja odredišne datoteke: %s

en: Move between mounts not supported
hr: Premještanje između montiranja nije podržano

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
hr: Nemoguće određivanje upotrebe diska za %s: %s

en: Attribute value must be non-NULL
hr: Vrijednost svojstva ne smije biti nula

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
hr: Nevaljana vrsta svojstva (očekivan je izraz ili nevaljano)

en: Invalid extended attribute name
hr: Nevaljani naziv proširenog svojstva

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
hr: Greška postavljanja proširenog svojstva “%s”: %s

en:  (invalid encoding)
hr:  (neispravno kôdiranje)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
hr: Greška dobivanja informacija za datoteku “%s”: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
hr: Greška dobivanja informacija za opisnik datoteke: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
hr: Neispravna vrsta svojstva (uint32 je očekivano)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
hr: Neispravna vrsta svojstva (uint64 je očekivano)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
hr: Neispravna vrsta svojstva (izraz u bajtima je očekivan)

en: Cannot set permissions on symlinks
hr: Nemoguće postavljanje dozvole za simboličke poveznice

en: Error setting permissions: %s
hr: Greška postavljanja dozvola: %s

en: Error setting owner: %s
hr: Greška postavljanja vlasnika: %s

en: symlink must be non-NULL
hr: simbolička poveznice ne može biti nula

en: Error setting symlink: %s
hr: Greška postavljanja simboličke poveznice: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
hr: Greška postavljanja simboličke poveznice: datoteka nije simbolička poveznica

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
hr: Dodatne nanosekunde %d za UNIX vremensku oznaku %lld su negativne

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
hr: Dodatne nanosekunde %d za UNIX vremensku oznaku %lld su dosegle 1 sekundu

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
hr: UNIX vremenska oznaka %lld ne pristaje u 64 bita

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
hr: UNIX vremenska oznaka %lld je izvan raspona podržanim od strane Windowsa

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
hr: Naziv datoteke “%s” ne može biti pretvoren u UTF-16

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
hr: Datoteka “%s” se ne može otvoriti: Windows greška %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
hr: Greška postavljanja promjene ili vremena pristupa za datoteku “%s”: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
hr: Greška postavljanja promjene ili vremena pristupa: %s

en: SELinux context must be non-NULL
hr: SELinux sadržaj ne smije biti nula

en: SELinux is not enabled on this system
hr: SELinux nije omogućen na ovom sustavu

en: Error setting SELinux context: %s
hr: Greška postavljanja SELinux sadržaja: %s

en: Setting attribute %s not supported
hr: Postavljanje svojstva %s nije podržano

en: Error reading from file: %s
hr: Greška čitanja iz datoteke:%s

en: Error closing file: %s
hr: Greška zatvaranja datoteke: %s

en: Error seeking in file: %s
hr: Greška premotavanja u datoteci: %s

en: Unable to find default local file monitor type
hr: Nemoguć pronalazak zadane lokalne datoteke vrste monitora

en: Error writing to file: %s
hr: Greška zapisivanja datoteke: %s

en: Error removing old backup link: %s
hr: Greška uklanjanja poveznice stare sigurnosne kopije: %s

en: Error creating backup copy: %s
hr: Greška stvaranja kopije sigurnosnog kopiranja: %s

en: Error renaming temporary file: %s
hr: Greška preimenovanja privremene datoteke: %s

en: Error truncating file: %s
hr: Greška skraćivanja datoteke: %s

en: Error opening file “%s”: %s
hr: Greška otvaranja datoteke “%s”: %s

en: Target file is a directory
hr: Odredišna datoteka je direktorij

en: Target file is not a regular file
hr: Odredišna datoteka nije obična datoteka

en: The file was externally modified
hr: Datoteka je promijenjena izvana

en: Error removing old file: %s
hr: Greška uklanjanja stare datoteke: %s

en: Invalid GSeekType supplied
hr: Nevaljana GSeekType je pružana

en: Invalid seek request
hr: Neispravan zahtjev premotavanja

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
hr: Nemoguće je skratiti GMemoryInputStream

en: Memory output stream not resizable
hr: Memoriji izlaznog strujanja ne može se mijenjati veličina

en: Failed to resize memory output stream
hr: Nemoguća promjena veličine memorije izlaznog strujanja

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
hr: Količina memorije potrebna za obradu zapisa većeg od dostupnog adresiranog prostora

en: Requested seek before the beginning of the stream
hr: Zatraženo premotavanje prije početka strujanja

en: Requested seek beyond the end of the stream
hr: Zatraženo premotavanje izvan završetka strujanja

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
hr: montiranje nema implementirano “unmount”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
hr: montiranje nema implementirano “eject”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
hr: montiranje nema implementirano “unmount” ili “unmount_with_operation”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
hr: montiranje nema implementirano “eject” ili “eject_with_operation”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
hr: montiranje nema implementirano “remount”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
hr: montiranje nema implementirano pogađanje vrste sadržaja

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
hr: montiranje nema implementirano sinkrono pogađanje vrste sadržaja

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
hr: Naziv računala “%s” sadrži “[” ali ne i “]”

en: Network unreachable
hr: Mreža je nedostupna

en: Host unreachable
hr: Poslužitelj je nedostupan

en: Could not create network monitor: %s
hr: Nemoguće stvaranje nadgledanja mreže: %s

en: Could not create network monitor:
hr: Nemoguće stvaranje nadgledanja mreže:

en: Could not get network status:
hr: Nemoguće dobivanje stanja mreže:

en: NetworkManager not running
hr: Mrežni upravitelj nije pokrenut

en: NetworkManager version too old
hr: Inačica Mrežnog upravitelja je prestara

en: Output stream doesn’t implement write
hr: Izlazno strujanje nema implementirano zapisivanje

en: Sum of vectors passed to %s too large
hr: Zbroj vektora proslijeđenih u %s je prevelik

en: Source stream is already closed
hr: Izvor strujanja je već zatvoren

en: Unspecified proxy lookup failure
hr: Neuspjela pretraga neodređenog proxya

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
hr: Greška razrješavanja “%s”: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
hr: %s nije impelmentiran

en: Invalid domain
hr: Neispravna domena

en: The resource at “%s” does not exist
hr: Resurs na “%s” ne postoji

en: The resource at “%s” failed to decompress
hr: Resurs na “%s” se nije uspio raspakirati

en: Resource files cannot be renamed
hr: Datoteke resursa se ne mogu preimenovati

en: The resource at “%s” is not a directory
hr: Resurs na “%s” nije direktorij

en: Input stream doesn’t implement seek
hr: Ulazno strujanje nema implementirano premotavanje

en: List sections containing resources in an elf FILE
hr: Prikaži odjeljke koji sadrže resurse u elf DATOTECI

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
hr: Prikaži resurse
    Ako je ODJELJAK zadan, samo prikaži resurse u ovom odjeljku
    Ako je PUTANJA zadana, samo prikaži podudarajuće resurse

en: FILE [PATH]
hr: DATOTEKA [PUTANJA]

en: SECTION
hr: ODJELJAK

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
hr: Prikaži resurse s pojedinostima
    Ako je ODJELJAK zadan, samo prikaži resurse u ovom odjeljku
    Ako je PUTANJA zadana, samo prikaži podudarajuće resurse
    Pojedinosti uključuju odjeljak, veličinu i sažimanje

en: Extract a resource file to stdout
hr: Raspakiraj datoteku resursa u stdout

en: FILE PATH
hr: PUTANJA DATOTEKE

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
hr: Upotreba:
      gresource [--section ODJELJAK] NAREDBA [ARGUMENTI…]
    
    Commands:
      help                      Prikaži ove informacije
      sections                  Prikaži odjeljke resursa
      list                      Prikaži resurse
      details                   Prikaži resurse s pojedinostima
      extract                   Raspakiraj resurs
    
    Koristite “gresource help NAREDBU” za dobivanje opširnije pomoći.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
hr: Upotreba:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
hr:   ODJELJAK   (Neobavezni) elf naziv odjeljka

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
hr:   Naredba   (Neobavezna) naredba objašnjenja

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
hr:   DATOTEKA      elf datoteka (binarna ili dijeljena biblioteka)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
hr:   DATOTEKA      elf datoteka (binarna ili dijeljena biblioteka)
                ili kompilirana datoteka resursa

en: [PATH]
hr: [PUTANJA]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
hr:   PUTANJA      (Neobavezna) putanja resursa (može biti djelomična)

en: PATH
hr: PUTANJA

en:   PATH      A resource path
hr:   PUTANJA      Putanja resursa

en: No such schema “%s”
hr: Nema takve sheme “%s”

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
hr: Shema “%s” se ne može premještati (putanja ne smije biti navedena)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
hr: Shema “%s” se može premještati (putanja mora biti navedena)

en: Empty path given.
hr: Navedena je prazna putanja.

en: Path must begin with a slash (/)
hr: Putanja mora započet s kosom crtom (/)

en: Path must end with a slash (/)
hr: Putanja mora završavati s kosom crtom (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
hr: Putanja ne smije sadržavati dvije uzastopne kose crte (//)

en: The provided value is outside of the valid range
hr: Navedene vrijednosti su izvan valjanog raspona

en: The key is not writable
hr: Ključ nije zapisiv

en: List the installed (non-relocatable) schemas
hr: Prikaži instalirane (nepremjestive) sheme

en: List the installed relocatable schemas
hr: Prikaži instalirane premjestive sheme

en: List the keys in SCHEMA
hr: Prikaži ključeve U SHEMI

en: SCHEMA[:PATH]
hr: SHEMA[:PUTANJA]

en: List the children of SCHEMA
hr: Prikaži podsadržaj SHEME

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
hr: Prikaži ključeve i vrijednosti, rekruzivno
    Ako nema zadane SHEME, prikaži sve ključeve

en: [SCHEMA[:PATH]]
hr: [SHEMA[:PUTANJA]]

en: Get the value of KEY
hr: Nabavi vrijednost KLJUČA

en: SCHEMA[:PATH] KEY
hr: SHEMA[:PUTANJA] KLJUČ

en: Query the range of valid values for KEY
hr: Upitaj za raspon valjanih vrijednosti KLJUČA

en: Query the description for KEY
hr: Upitaj za opis KLJUČA

en: Set the value of KEY to VALUE
hr: Postavi vrijednost KLJUČA u VRIJEDNOST

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
hr: SHEMA[:PUTANJA] VRIJEDNOST KLJUČA

en: Reset KEY to its default value
hr: Vrati KLJUČ na njegovu zadanu vrijednost

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
hr: Vrati sve ključeve u SHEMI na njihove zadane vrijednosti

en: Check if KEY is writable
hr: Provjeri je li KLJUČ zapisiv

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
hr: Nadgledaj KLJUČ za promjene.
    Ako KLJUČ nije naveden, nadgledaj sve ključeve u SHEMI.
    Koristite ^C za zaustavljanje nadgledanja.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
hr: SHEMA[:PUTANJA] [KLJUČ]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
hr: Upotreba:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir DIREKTORIJ SHEME] NAREDBA [ARGUMENTI…]
    
    Naredbe:
      help                      Prikaži ove informacije
      list-schemas              Prikaži instalirane sheme
      list-relocatable-schemas  Prikaži premjestive sheme
      list-keys                 Prikaži ključeve u shemi
      list-children             Prikaži podsadržaj scheme
      list-recursively          Prikaži ključeve i vrijednosti, rekruzivno
      range                     Upitaj za raspon ključa
      describe                  Upitaj za opis ključa
      get                       Nabavi vrijednost ključa
      set                       Postavi vrijednost ključa
      reset                     Vrati izvornu vrijednost ključa
      reset-recursively         Vrati izvorne sve vrijednosti u zadanoj shemi
      writable                  Provjeri je li ključ zapisiv
      monitor                   Nadgledaj promjene
    
    Koristite “gsettings help NAREDBA” za opširniju pomoć.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
hr: Upotreba:
      gsettings [--schemadir DIREKTORIJ SHEME] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
hr:   DIREKTORIJ SHEME Direktorij za pretragu dodatnih shema

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
hr:   SHEMA    Naziv sheme
      PUTANJA      Putanja, za premjestive sheme

en:   KEY       The (optional) key within the schema
hr:   KLJUČ       (Neobavezno) ključ sadržan unutar sheme

en:   KEY       The key within the schema
hr:   KLJUČ       Ključ sadržan unutar sheme

en:   VALUE     The value to set
hr:   VRIJEDNOST     Vrijednost za postaviti

en: Could not load schemas from %s: %s
hr: Nemoguće učitavanje sheme iz %s: %s

en: No schemas installed
hr: Nema instaliranih shema

en: Empty schema name given
hr: Zadan je prazan naziv sheme

en: No such key “%s”
hr: Nema takvog ključa “%s”

en: Invalid socket, not initialized
hr: Nevaljana priključnica, nije pokrenuto

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
hr: Nevaljana priključnica, neuspjelo pokretanje zbog: %s

en: Socket is already closed
hr: Priključnica je već zatvorena

en: Socket I/O timed out
hr: Istek vremena U/I priključnice

en: creating GSocket from fd: %s
hr: stvaranje GSocketa iz fd: %s

en: Unable to create socket: %s
hr: Nemoguće stvaranje priključnice: %s

en: Unknown family was specified
hr: Navedena je nepoznata obitelj

en: Unknown protocol was specified
hr: Naveden je nepoznat protokol

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
hr: Nemoguće korištenje datagram radnji na ne-datagram priključnici.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
hr: Nemoguće korištenje datagram radnji na priključnici s postavljenim istekom vremena.

en: could not get local address: %s
hr: nemoguće dobivanje lokalne adrese: %s

en: could not get remote address: %s
hr: nemoguće dobivanje udaljene adrese: %s

en: could not listen: %s
hr: nemoguće osluškivanje: %s

en: Error binding to address %s: %s
hr: Greška povezivanja s adresom %s: %s

en: Error joining multicast group: %s
hr: Greška pridruživanja multicast grupi: %s

en: Error leaving multicast group: %s
hr: Greška napuštanja multicast grupe: %s

en: No support for source-specific multicast
hr: Nema podrške za izvorom-određeni multicast

en: Unsupported socket family
hr: Nepodržana obitelj priključnice

en: source-specific not an IPv4 address
hr: izvorom-određeno nije IPv4 adresa

en: Interface name too long
hr: Naziv sučelja je predugačak

en: Interface not found: %s
hr: Sučelje nije pronađeno: %s

en: No support for IPv4 source-specific multicast
hr: Nema podrške za IPv4 izvorom-određeni multicast

en: No support for IPv6 source-specific multicast
hr: Nema podrške za IPv6 izvorom-određeni multicast

en: Error accepting connection: %s
hr: Greška prihvaćanja povezivanja: %s

en: Connection in progress
hr: Povezivanje u tijeku

en: Unable to get pending error:
hr: Nemoguće dobivanje greške čekanja:

en: Error receiving data: %s
hr: Greška primanja podataka: %s

en: Error sending data: %s
hr: Greška slanja podataka: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
hr: Nemoguće isključivanje priključnice: %s

en: Error closing socket: %s
hr: Greška zatvaranja priključnice: %s

en: Waiting for socket condition: %s
hr: Čekanje stanja priključnice: %s

en: Unable to send message: %s
hr: Nemoguće slanje poruke: %s

en: Message vectors too large
hr: Vektori poruke su preveliki

en: Error sending message: %s
hr: Greška slanja poruke: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
hr: GSocketControlMessage nije podržano na Windowsima

en: Error receiving message: %s
hr: Greška primanja poruke: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
hr: Nemoguće čitanje vjerodajnice priključnice: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
hr: g_socket_get_credentials nije implemetirano za ovaj OS

en: Could not connect to proxy server %s:
hr: Nemoguće povezivanje sa proxy poslužiteljem %s:

en: Could not connect to %s:
hr: Nemoguće povezivanje sa %s:

en: Could not connect:
hr: Nemoguće povezivanje:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
hr: Proxyiranje putem ne-TCP povezivanja nije podržano.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
hr: Proxy protokol “%s” još nije podržan.

en: Listener is already closed
hr: Slušatelj je već zatvoren

en: Added socket is closed
hr: Dodana priključnica je zatvorena

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
hr: SOCKSv4 ne podržava IPv6 adresu “%s”

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
hr: Korisničko ime je predugačko za SOCKSv4 protokol

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
hr: Naziv računala “%s” je predugačak za SOCKSv4 protokol

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
hr: Poslužitelj nije SOCKSv4 proxy poslužitelj.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
hr: Povezivanje putem SOCKSv4 poslužitelja je odbijeno

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
hr: Poslužitelj nije SOCKSv5 proxy poslužitelj.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
hr: SOCKSv5 proxy zahtijeva ovjeru.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
hr: SOCKSv5 proxy zahtijeva način ovjere koji nije podržan od GLib strane.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
hr: Korisničko ime ili lozinka su predugački za SOCKSv5 protokol.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
hr: SOCKSv5 ovjera je neuspjela zbog netočnog korisničkog imena ili lozinke.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
hr: Naziv računala “%s” je predugačak za SOCKSv5 protokol

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
hr: SOCKSv5 proxy poslužitelj koristi nepoznatu vrstu adrese.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
hr: Unutrašnja greška SOCKSv5 proxy poslužitelja.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
hr: SOCKSv5 povezivanje nije dopušteno postavljenim pravilima.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
hr: Poslužitelj je nedostupsn putem SOCKSv5 poslužitelja.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
hr: Mreža je nedostupna putem SOCKSv5 proxya.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
hr: Povezivanje je odbijeno putem SOCKSv5 proxya.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
hr: SOCKSv5 proxy ne podržava “connect” naredbu.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
hr: SOCKSv5 proxy ne podržava navedenu vrstu adrese.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
hr: Nepoznata SOCKSv5 proxy greška.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
hr: Neuspjelo stvaranje slivnika za komunikaciju s podređenim procesom (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
hr: Slivnici nisu podržani na ovoj platformi

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
hr: Nemoguće rukovanje %d inačicom GThemedIcon kôdiranja

en: No valid addresses were found
hr: Nema pronađenih valjanih adresa

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
hr: Greška obrnutog razrješavanja “%s”: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
hr: Greška obrade DNS %s zapisa: oštećen DNS paket

en: No DNS record of the requested type for “%s”
hr: Nema DNS zapisa zahtijevane vrste za “%s”

en: Temporarily unable to resolve “%s”
hr: Privremeno nedostupno za razrješavanje “%s”

en: Error resolving “%s”
hr: Greška razrješavanja “%s”

en: Malformed DNS packet
hr: Oštećen DNS paket

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
hr: Nemoguća obrada DNS odgovora za “%s”:

en: No PEM-encoded private key found
hr: Nema pronađenog PEM-kôdiranog privatnog ključa

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
hr: Nemoguće dešifriranje PEM-kôdiranog privatnog ključa

en: Could not parse PEM-encoded private key
hr: Nemoguća obrada PEM-kôdiranog privatnog ključa

en: No PEM-encoded certificate found
hr: Nema pronađene PEM-kôdirane vjerodajnice

en: Could not parse PEM-encoded certificate
hr: Nemoguća obrada PEM-kôdirane vjerodajnice

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
hr: Trenutni TLS pozadinski program ne podržava PKCS #12

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
hr: GTlsBackend ne podržava stvaranje PKCS #11 vjerodajnica

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
hr: Ovo je posljednja šansa za ispravno upisivanje lozinke prije nego što se vaš pristup zaključa.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
hr: Nekoliko lozinki je neispravno upisano i vaš pristup će se zaključati nakon budućih neuspjelih upisa.

en: The password entered is incorrect.
hr: Upisana lozinka je neispravna.

en: Sending FD is not supported
hr: FD slanje nije podržano

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
hr[0]: Očekivana je 1 kontrolna poruka, dobivena je %d
hr[1]: Očekivana je 1 kontrolna poruka, dobivene su %d
hr[2]: Očekivana je 1 kontrolna poruka, dobiveno je %d

en: Unexpected type of ancillary data
hr: Neočekivana vrsta pomoćnih podataka

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
hr[0]: Očekivan je jedan fd, ali dobiven je %d
hr[1]: Očekivan je jedan fd, ali dobivena su %d
hr[2]: Očekivan je jedan fd, ali dobiveno je %d

en: Received invalid fd
hr: Primljen je nevaljani fd

en: Receiving FD is not supported
hr: FD primanje nije podržano

en: Error sending credentials:
hr: Greška slanja vjerodajnica:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
hr: Greška provjere je li SO_PASSCRED omogućen za priključnicu: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
hr: Greška omgućavanja SO_PASSCRED: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
hr: Očekivano čitanje je jedan bajt primljenih vjerodajnica ali očitano je nula bajta

en: Not expecting control message, but got %d
hr: Ne očekuje se kontrolna poruka, ali dobivena je %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
hr: Greška onemogućavanja SO_PASSCRED: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
hr: Greška čitanja iz opisnika datoteke: %s

en: Error closing file descriptor: %s
hr: Greška zatvaranja opisnika datoteke: %s

en: Filesystem root
hr: Korijenski datotečni sustav

en: Error writing to file descriptor: %s
hr: Greška zapisivanja u opisnik datoteke: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
hr: Sažeta UNIX domena priključnice adrese nije podržana na ovom sustavu

en: volume doesn’t implement eject
hr: uređaj nema implementirano izbacivanje

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
hr: uređaj nema implementirano izbacivanje ili izbacivanje_s_radnjom

en: Error reading from handle: %s
hr: Greška čitanja iz rukovanja: %s

en: Error closing handle: %s
hr: Greška zatvaranja rukovanja: %s

en: Error writing to handle: %s
hr: Greška zapisivanja u rukovanje: %s

en: Not enough memory
hr: Nedovoljno memorije

en: Internal error: %s
hr: Unutarnja greška: %s

en: Need more input
hr: Treba više unosa

en: Invalid compressed data
hr: Neispravno sažeti podaci

en: Address to listen on
hr: Adresa za osluškivanje

en: Ignored, for compat with GTestDbus
hr: Zanemareno, zbog kompatibilnosti sa GTestDbus

en: Print address
hr: Prikaži adresu

en: Print address in shell mode
hr: Prikaži adresu u načnu rada ljuske

en: Run a dbus service
hr: Pokreni dbus uslugu

en: Wrong args
hr: Pogrešni argumenti

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
hr: Neočekivano svojstvo “%s” za element “%s”

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
hr: Svojstvo “%s” od elementa “%s” nije pronađeno

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
hr: Neočekivana oznaka “%s”, očekivana je “%s” oznaka

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
hr: Neočekivana oznaka “%s” unutar “%s”

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
hr: Nevaljani datum/vrijeme ‘%s’ u datoteci zabilješke

en: No valid bookmark file found in data dirs
hr: Nema pronađene valjane datoteke zabilješke u direktoriju podataka

en: A bookmark for URI “%s” already exists
hr: Zabilješka za URI “%s” već postoji

en: No bookmark found for URI “%s”
hr: Nema pronađene zabilješke za URI “%s”

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
hr: Nema MIME vrste određene u zabilješki za URI “%s”

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
hr: Nema određene privatne oznake u zabilješki za URI “%s”

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
hr: Nema postavljenih grupa u zabilješki za URI “%s”

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
hr: Nema aplikacije naziva “%s” registrirane zabilješke za “%s”

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
hr: Neuspjelo proširivanje redka izvršavanja “%s” sa URI-jem “%s”

en: Unrepresentable character in conversion input
hr: Nereprezentativni znak u ulazu pretvorbe

en: Partial character sequence at end of input
hr: Nedovršeni niz znakova na kraju ulaza

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
hr: Nemoguća pretvorba zamjenskog "%s" u skup kôda "%s"

en: Embedded NUL byte in conversion input
hr: Ugrađeni NULA bajt u ulazu pretvorbe

en: Embedded NUL byte in conversion output
hr: Ugrađeni NULA bajt u izlazu pretvorbe

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
hr: URI “%s” nije apsolutan URI pri korištenju “datoteka” sheme

en: The local file URI “%s” may not include a “#”
hr: URI “%s” lokalne datoteke možda ne uključuje “#”

en: The URI “%s” is invalid
hr: URI “%s” je nevaljan

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
hr: Naziv računala URI-ja “%s” je nevaljan

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
hr: URI “%s” sadrži nevaljane escape znakove

en: The pathname “%s” is not an absolute path
hr: Naziv putanje “%s” nije apsolutna putanja

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
hr: %a %d %b %Y %T

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
hr: %d.%m.%Y.

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing 12 hour time
en: %I:%M:%S %p
hr: %H:%M:%S

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
hr: Siječanj

[ctx: full month name]
en: February
hr: Veljača

[ctx: full month name]
en: March
hr: Ožujak

[ctx: full month name]
en: April
hr: Travanj

[ctx: full month name]
en: May
hr: Svibanj

[ctx: full month name]
en: June
hr: Lipanj

[ctx: full month name]
en: July
hr: Srpanj

[ctx: full month name]
en: August
hr: Kolovoz

[ctx: full month name]
en: September
hr: Rujan

[ctx: full month name]
en: October
hr: Listopad

[ctx: full month name]
en: November
hr: Studeni

[ctx: full month name]
en: December
hr: Prosinac

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
hr: Sij

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
hr: Vel

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
hr: Ožu

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
hr: Tra

[ctx: abbreviated month name]
en: May
hr: Svi

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
hr: Lip

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
hr: Srp

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
hr: Kol

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
hr: Ruj

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
hr: Lis

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
hr: Stu

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
hr: Pro

[ctx: full weekday name]
en: Monday
hr: Ponedjeljak

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
hr: Utorak

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
hr: Srijeda

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
hr: Četvrtak

[ctx: full weekday name]
en: Friday
hr: Petak

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
hr: Subota

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
hr: Nedjelja

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
hr: Pon

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
hr: Uto

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
hr: Sri

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
hr: Čet

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
hr: Pet

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
hr: Sub

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
hr: Ned

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
hr: siječanj

[ctx: full month name with day]
en: February
hr: veljača

[ctx: full month name with day]
en: March
hr: ožujak

[ctx: full month name with day]
en: April
hr: travanj

[ctx: full month name with day]
en: May
hr: svibanj

[ctx: full month name with day]
en: June
hr: lipanj

[ctx: full month name with day]
en: July
hr: srpanj

[ctx: full month name with day]
en: August
hr: kolovoz

[ctx: full month name with day]
en: September
hr: rujan

[ctx: full month name with day]
en: October
hr: listopad

[ctx: full month name with day]
en: November
hr: studeni

[ctx: full month name with day]
en: December
hr: prosinac

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
hr: sij

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
hr: vel

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
hr: ožu

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
hr: tra

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
hr: svi

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
hr: lip

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
hr: srp

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
hr: kol

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
hr: ruj

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
hr: lis

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
hr: stu

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
hr: pro

en: Error opening directory “%s”: %s
hr: Greška otvaranja direktorija “%s”: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
hr[0]: Nemoguće dodjeljivanje %lu bajta u datoteku čitanja “%s”
hr[1]: Nemoguće dodjeljivanje %lu bajta u datoteku čitanja “%s”
hr[2]: Nemoguće dodjeljivanje %lu bajta u datoteku čitanja “%s”

en: Error reading file “%s”: %s
hr: Greška čitanja datoteke “%s”: %s

en: File “%s” is too large
hr: Datoteka “%s” je prevelika

en: Failed to read from file “%s”: %s
hr: Neuspjelo čitanje iz datoteke “%s”: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
hr: Nemoguće otvaranje datoteke “%s“: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
hr: Neuspjelo dobivanje svojstva datoteke “%s”: fstat() neuspio: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke “%s”: fdopen() neuspio: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
hr: Neuspjelo preimenovanje datoteke “%s” u “%s”: g_rename() neuspio: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
hr: Neuspjelo zapisivanje datoteke “%s”: write() neuspio: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
hr: Neuspjelo zapisivanje datoteke “%s”: fsync() neuspio: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
hr: Neuspjelo stvaranje datoteke "%s": %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
hr: Postojeća datoteka “%s” se ne može ukloniti: g_unlink() neuspio: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
hr: Predložak “%s” je nevaljan, ne smije sadržavati “%s”

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
hr: Predložak “%s” ne sadrži XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
hr: Neuspjelo čitanje simboličke poveznice “%s”: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
hr: Neuspjelo otvaranje pretvornika iz “%s” u “%s”: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
hr: Neuspjelo neobrađeno čitanje u g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
hr: Postoji ostatak nepretvorenih podataka u međuspremniku čitanja

en: Channel terminates in a partial character
hr: Kanal završava sa nedovršenim znakom

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
hr: Neuspjelo neobrađeno čitanje u g_io_channel_read_to_end

en: Valid key file could not be found in search dirs
hr: Valjana datoteka ključa se ne može pronaći u direktorijima pretrage

en: Not a regular file
hr: Nije uobičajena datoteka

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
hr: Datoteka ključa sadrži redak “%s” koji nije par ključ-vrijednost, grupa ili komentar

en: Invalid group name: %s
hr: Nevaljani naziv grupe: %s

en: Key file does not start with a group
hr: Datoteka ključa ne započinje s grupom

en: Invalid key name: %.*s
hr: Nevaljani naziv ključa: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
hr: Datoteka ključa sadrži nepodržano kôdiranje “%s”

en: Key file does not have group “%s”
hr: Datoteka ključa nema grupe “%s”

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
hr: Datoteka ključa nema ključ “%s” u grupi “%s”

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
hr: Datoteka ključa sadrži ključ “%s” s vrijednošću “%s” koja nije UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
hr: Datoteka ključa sadrži ključ “%s” s vrijednošću koja se ne može interperetirati.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
hr: Datoteka ključa sadrži ključ “%s” u grupi “%s” s vrijednošću koja se ne može interperetirati.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
hr: Ključ “%s” u grupi “%s” ima vrijednost “%s” gdje je %s očekivan

en: Key file contains escape character at end of line
hr: Datoteka ključa sadrži escape znak na kraju redka

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
hr: Datoteka ključa sadrži nevaljani escape niz “%s”

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
hr: Vrijednost “%s” se ne može tumačiti kao broj.

en: Integer value “%s” out of range
hr: Cjelobrojna vrijednost "%s" je izvan raspona

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
hr: Vrijednost "%s" ne može se tumačiti kao decimalni broj.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
hr: Vrijednost "%s" ne može se tumačiti kao bool varijable.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
hr: Neuspjelo dobivanje svojstava datoteke “%s%s%s%s”: fstat() neuspio: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
hr: Neuspjelo mapiranje %s%s%s%s: mmap() neuspio: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
hr: Neuspjelo otvaranje “%s”: open() neuspio: %s

en: Error on line %d char %d:
hr: Greška u retku %d znak %d:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
hr: Nevaljani UTF-8 kôdirani tekst u nazivu — nije valjan “%s”

en: “%s” is not a valid name
hr: “%s” nije valjani naziv

en: “%s” is not a valid name: “%c”
hr: “%s” nije valjani naziv: “%c”

en: Error on line %d: %s
hr: Greška u retku %d: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
hr: Neuspjela obrada “%-.*s”, mora biti broj unutar reference znaka (&#234; na primjer) — možda je broj prevelik

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
hr: Referenca znakova nije završila točka-zarezom; najvjerojatnije ste koristili znak ampersand bez namjere pokretanja entiteta — escape ampersand kao &amp;

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
hr: Referenca znakova “%-.*s” ne kôdira dopušteni znak

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
hr: Prazan entitet “&;” viđen; valjani entiteti su: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name “%-.*s” is not known
hr: Naziv entiteta “%-.*s” nije poznat

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
hr: Entitet nije završio točka-zarezom; najvjerojatnije ste koristili znak ampersand bez namjere pokretanja entiteta — escape ampersand kao &amp;

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
hr: Dokument mora započinjati elementom (npr. <book>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
hr: “%s” nije valjan znak nakon “<” znaka; možda ne započinje s nazivom elementa

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
hr: Neparan znak “%s”, očekivan je “>” znak na kraju empty-element oznake “%s”

en: Too many attributes in element “%s”
hr: Previše svojstava u elementu “%s”

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
hr: Neparan znak “%s”, očekivan je “=” nakon naziva svojstva “%s” elementa “%s”

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
hr: Neparan znak “%s”, očekivan je “>” ili “/” znak na kraju početka oznake elementa “%s”, ili neobaveznog svojstva; možda ste koristili nevaljani znak u nazivu svojstva

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
hr: Neparni znak "%s", očekivan je otvoreni navodnik nakon znaka jednakosti pri davanju vrijednosti za svojstvo "%s" elementa "%s"

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
hr: “%s” nije valjan znak nakon znaka “</”; “%s” možda ne započinje s nazivom elementa

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
hr: “%s” nije valjan znak nakon najbližeg naziva elementa “%s”; dopušteni znak je “>”

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
hr: Element “%s” je zatvoren, trenutno nema otvorenih elemenata

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
hr: Element “%s” je zatvoren, ali trenutno otvoreni element je “%s”

en: Document was empty or contained only whitespace
hr: Dokument je bio prazan ili je sadržavao samo razmake

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
hr: Dokument je neočekivano završio nakon otvorene kutne zagrade “<”

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
hr: Dokument je neočekivano završio s još otvorenim elementima — “%s” je posljednji otvoreni element

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
hr: Dokument je neočekivano završio, očekivana je zatvorena kutna zagrada na završetku oznake <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
hr: Dokument je neočekivano završio unutar naziva elementa

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
hr: Dokument je neočekivano završio unutar naziva svojstva

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
hr: Dokument je neočekivano završio unutar element-opening oznake.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
hr: Dokument je neočekivano završio nakon što je znak jednakosti iza naziva svojstva; nema vrijednosti svojstva

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
hr: Dokument je neočekivano završio unutar vrijednosti svojstva

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
hr: Dokument je neočekivano završio unutar završne oznake za element “%s”

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
hr: Dokument je neočekivano završio unutar završne oznake za neotvoreni element

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
hr: Dokument je neočekivano završio unutar komentara ili procesne naredbe

en: [OPTION…]
hr: [MOGUĆNOST…]

en: Help Options:
hr: Mogućnosti pomoći:

en: Show help options
hr: Prikaži mogućnosti pomoći

en: Show all help options
hr: Prikaži sve mogućnosti pomoći

en: Application Options:
hr: Mogućnosti aplikacije:

en: Options:
hr: Mogućnosti:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
hr: Nemoguća obrada cjelobrojne vrijednosti “%s” za %s

en: Integer value “%s” for %s out of range
hr: Cjelobrojna vrijednost “%s” za %s je izvan raspona

en: Cannot parse double value “%s” for %s
hr: Nemoguća obrada dvostruke vrijednosti “%s” za %s

en: Double value “%s” for %s out of range
hr: Dvostruka vrijednost “%s” za %s je izvan raspona

en: Error parsing option %s
hr: Greška obrade mogućnosti %s

en: Missing argument for %s
hr: Nedostaje parametar za %s

en: Unknown option %s
hr: Nepoznata mogućnost %s

en: corrupted object
hr: oštećeni objekt

en: out of memory
hr: ponestalo memorije

en: backtracking limit reached
hr: dosegnuto ograničenje vraćanja

en: internal error
hr: unutarnja greška

en: the pattern contains items not supported for partial matching
hr: uzorak sadržava stavke koje nisu podržane za djelomično podudaranje

en: back references as conditions are not supported for partial matching
hr: povratne reference kao uvjeti nisu podržane za djelomično podudaranje

en: recursion limit reached
hr: dostignuta je ograničenje rekurzije

en: bad offset
hr: loš pomak

en: recursion loop
hr: petlja rekurzije

note: should not happen in GRegex since we check modes before each match
en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
hr: potreban je način podudaranja koji nije kompatibilan za JIT

en: unknown error
hr: nepoznata greška

en: \ at end of pattern
hr: \ na kraju uzorka

en: \c at end of pattern
hr: \c na kraju uzorka

en: unrecognized character following \
hr: neprepoznati znak nakon \

en: numbers out of order in {} quantifier
hr: brojevi izvan poredka u {} kvantifikatoru

en: number too big in {} quantifier
hr: prevelik broj u {} kvantifikatoru

en: missing terminating ] for character class
hr: nedostaje završetak ] za klasu znakova

en: invalid escape sequence in character class
hr: nevaljani escape nakon klase znaka

en: range out of order in character class
hr: raspon izvan poredka u klasi znakova

en: nothing to repeat
hr: ništa za ponavljanje

en: unrecognized character after (? or (?-
hr: neprepoznati znak nakon (? ili (?-

en: POSIX named classes are supported only within a class
hr: POSIX nazvane klase podržane su samo unutar klase

en: POSIX collating elements are not supported
hr: POSIX elementi razvrstavanja nisu podržani

en: missing terminating )
hr: nedostaje završetak )

en: reference to non-existent subpattern
hr: referenca na nepostojeći poduzorak

en: missing ) after comment
hr: nedostaje ) nakon komentara

en: regular expression is too large
hr: uobičajen izraz je prevelik

en: malformed number or name after (?(
hr: oštećeni broj ili naziv nakon (?(

en: lookbehind assertion is not fixed length
hr: lookbehind navod nije nepromjenjive duljine

en: conditional group contains more than two branches
hr: uvjetovana grupa sadrži više od dva ogranka

en: assertion expected after (?(
hr: navod se očekuje nakon (?(

en: a numbered reference must not be zero
hr: brojčana referenca ne može biti nula

en: unknown POSIX class name
hr: nepoznat POSIX naziva klase

en: character value in \x{...} sequence is too large
hr: vrijednost znaka u \x{...} slijedu je prevelika

en: \C not allowed in lookbehind assertion
hr: \C nije dopušten u lookbehind navodu

en: missing terminator in subpattern name
hr: nedostaje završetak u nazivu poduzorka

en: two named subpatterns have the same name
hr: dva imenovana poduzorka imaju isti naziv

en: malformed \P or \p sequence
hr: oštećni \P ili \p slijed

en: unknown property name after \P or \p
hr: nepoznat naziv svojstva nakon \P ili \p

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
hr: naziv poduzorka je predugačak (najviše 32 znaka)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
hr: previše imenovanih poduzorka (najviše 10,000)

en: octal value is greater than \377
hr: oktalana vrijednost je veća od \377

en: DEFINE group contains more than one branch
hr: DEFINE grupa sadrži više od jednog ogranka

en: inconsistent NEWLINE options
hr: nedosljedna NEWLINE mogućnost

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
hr: \g ne završava sa zagradom, kutnom zagradom, ili citiranim nazivom ili brojem, ili običnim brojem

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
hr: argument nije dopušten za (*ACCEPT), (*FAIL), ili (*COMMIT)

en: (*VERB) not recognized
hr: (*VERB) nije prepoznat

en: number is too big
hr: broj je prevelik

en: missing subpattern name after (?&
hr: nedostaje naziv poduzorka nakon (?&

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
hr: različiti nazivi za poduzorke istog broja nisu dopušteni

en: (*MARK) must have an argument
hr: (*MARK) mora sadržavati argument

en: \c must be followed by an ASCII character
hr: \c mora slijediti ASCII znak

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
hr: \k ne mora slijediti zagrade, kutne zagrade ili citirani naziv

en: \N is not supported in a class
hr: \N nije podržan u klasi

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
hr: naziv je predugačak u (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), ili (*THEN)

en: code overflow
hr: prekoračenje kôda

en: unrecognized character after (?P
hr: neprepoznati znak nakon (?P

en: overran compiling workspace
hr: prekoraćenje sastavljanja radnog prostora

en: previously-checked referenced subpattern not found
hr: prije provjereni referentni poduzorak nije pronađen

en: Error while matching regular expression %s: %s
hr: Greška usporedbe običnog izraza %s: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
hr: PCRE biblioteka je kompilirana bez UTF8 podrške

en: PCRE library is compiled with incompatible options
hr: PCRE biblioteka je kompilirana s nekompatibilnom mogućnosti

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
hr: Greška kompiliranja običnog izraza ‘%s’ pri znaku %s: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
hr: heksadecimalna znamenka ili “}” je očekivano

en: hexadecimal digit expected
hr: heksadecimalna znamenka je očekivana

en: missing “<” in symbolic reference
hr: nedostaje “<” u simboličkoj referenci

en: unfinished symbolic reference
hr: nedovršena simbolička referenca

en: zero-length symbolic reference
hr: simbolička referenca nulte duljine

en: digit expected
hr: očekivana je znamenka

en: illegal symbolic reference
hr: nevažeća simbolička referenca

en: stray final “\”
hr: završno zalutali “\”

en: unknown escape sequence
hr: nepoznati escape slijed

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
hr: Greška obrade zamjenskog teksta “%s” pri znaku %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
hr: Citirani tekst ne počinje sa navodnikom

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
hr: Navodnik nije uparen u naredbenom redku ili drugom tekstu ljuske

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
hr: Tekst je završio nakon “\” znaka (Tekst je bio “%s”)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
hr: Tekst je završio prije nego što je pronađen završni navodnik %c. (Tekst je bio “%s”)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
hr: Tekst je bio prazan (ili je sadržavao samo razmake)

en: Failed to read data from child process (%s)
hr: Neuspjelo čitanje podataka iz podređenog procesa (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
hr: Neočekivana greška u čitanju podataka podređenog procesa (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
hr: Neočekivana greška u waitpid() (%s)

en: Child process exited with code %ld
hr: Podređeni proces se zatvorio s kôdom  %ld

en: Child process killed by signal %ld
hr: Podređeni proces je ubio signal  %ld

en: Child process stopped by signal %ld
hr: Podređeni proces je zaustavio signal  %ld

en: Child process exited abnormally
hr: Podređeni proces se zatvorio abnormalno

en: Failed to read from child pipe (%s)
hr: Neuspjelo čitanje iz podređenog slivnika (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
hr: Neuspjelo pokretanje podređenog procesa “%s” (%s)

en: Failed to fork (%s)
hr: Neuspjelo grananje (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
hr: Neuspjela promjena direktorija “%s” (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
hr: Neuspjelo pokretanje podređenog procesa “%s” (%s)

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke za ponovno mapiranje opisnika datoteke (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
hr: Neuspjelo udvostručavanje opisnika datoteke za podređeni proces (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
hr: Neuspjelo grananje podređenog procesa (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
hr: Neuspjelo zatvaranje opisnika datoteke za podređeni proces (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
hr: Nepoznata greška pokretanja podređenog procesa “%s”

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
hr: Neuspjelo čitanje dovoljno podataka iz id procesa podređenog slivnika (%s)

en: Failed to read data from child process
hr: Neuspjelo čitanje podataka iz podređenog procesa

en: Failed to execute child process (%s)
hr: Neuspjelo pokretanje podređenog procesa (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
hr: Neuspio dup() u podređenom procesu (%s)

en: Invalid program name: %s
hr: Nevaljani naziv programa: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
hr: Nevaljan niz znakova u vektoru argumenta na %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
hr: Nevaljan niz znakova u okružju: %s

en: Invalid working directory: %s
hr: Nevaljan radni direktorij: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
hr: Neuspjelo pokretanje programa pomoći (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
hr: Neočekivana greška u g_io_channel_win32_poll() čitanju podataka podređenog procesa

en: Empty string is not a number
hr: Prazan niz znakova nije broj

en: “%s” is not a signed number
hr: “%s” nije potpisani broj

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
hr: Broj “%s” je izvan granica [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
hr: “%s” nije nepotpisani broj

en: Invalid %-encoding in URI
hr: Nevaljano %-kôdiranje u URI-ju

en: Illegal character in URI
hr: Nedopušten znak u URI-ju

en: Non-UTF-8 characters in URI
hr: Ne-UTF-8 znak u URI-ju

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
hr: Nevaljana IPv6 adresa ‘%.*s’ u URI-ju

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
hr: Nevaljano kôdirana IP adresa ‘%.*s’ u URI-ju

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
hr: Nedopušteni internacionalizirani naziv računala ‘%.*s’ u URI-ju

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
hr: Nemoguća obrada ulaza ‘%.*s’ u URI-ju

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
hr: Ulaz ‘%.*s’ u URI-ju je izvan raspona

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
hr: URI '%s' nije apsolutni URI

en: URI ‘%s’ has no host component
hr: URI ‘%s’ nema komponentu poslužitelja

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
hr: URI nije apsolutan, i nema navednog osnovnog URI-ja

en: Missing ‘=’ and parameter value
hr: Nedostaje ‘=’ i vrijednost parametra

en: Failed to allocate memory
hr: Neuspjela preraspodjela memorije

en: Character out of range for UTF-8
hr: Znak je izvan raspona za UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
hr: Neispravan niz u ulazu pretvorbe

en: Character out of range for UTF-16
hr: Znak je izvan raspona za UTF-16

en: byte | bytes
hr[0]: bajt
hr[1]: bajta
hr[2]: bajtova

en: bit | bits
hr[0]: bit
hr[1]: bita
hr[2]: bitova

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
hr[0]: %s bajt
hr[1]: %s bajta
hr[2]: %s bajtova

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
hr[0]: %s bit
hr[1]: %s bita
hr[2]: %s bitova

en: %u byte | %u bytes
hr[0]: %u bajt
hr[1]: %u bajta
hr[2]: %u bajtova
