glib - en to sk translation catalogue (1094 entries)

en: GApplication options
sk: Voľby GApplication

en: Show GApplication options
sk: Zobrazí voľby GApplication

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
sk: Vstúpi do režimu služby GApplication (použije súbory zo služby zbernice D-Bus)

en: Override the application’s ID
sk: Preváži ID aplikácie

en: Replace the running instance
sk: Nahradí spustenú inštanciu

en: Print help
sk: Zobrazí pomocníka

en: [COMMAND]
sk: [PRÍKAZ]

en: Print version
sk: Vypíše verziu

en: Print version information and exit
sk: Vypíše informácie o verzii a skončí

en: List applications
sk: Vypíše zoznam aplikácií

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
sk: Vypíše zoznam nainštalovaných aplikácií aktivovateľných zbernicou D-Bus (podľa súborov typu .desktop)

en: Launch an application
sk: Spustí aplikáciu

en: Launch the application (with optional files to open)
sk: Spustí aplikáciu (s voliteľnými súbormi na otvorenie)

en: APPID [FILE…]
sk: IDAPLIKÁCIE [SÚBOR…]

en: Activate an action
sk: Aktivuje akciu

en: Invoke an action on the application
sk: Vyvolá akciu na aplikácii

en: APPID ACTION [PARAMETER]
sk: IDAPLIKÁCIE AKCIA [PARAMETER]

en: List available actions
sk: Vypíše zoznam dostupných akcií

en: List static actions for an application (from .desktop file)
sk: Vypíše zoznam statických akcií pre aplikáciu (zo súboru typu .desktop)

en: APPID
sk: IDAPLIKÁCIE

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: The command to print detailed help for
sk: Príkaz, pre ktorý sa má vypísať podrobný pomocník

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
sk: Identifikátor aplikácie vo formáte zbernice D-Bus (napr.: org.príklad.viewer)

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
sk: Voliteľné relatívne alebo absolútne názvy súborov, alebo URI na otvorenie

en: ACTION
sk: AKCIA

en: The action name to invoke
sk: Názov akcie na vyvolanie

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
sk: Voliteľný parameter pre vyvolanie akcie vo formáte GVariant

en: Unknown command %s
sk: Neznámy príkaz %s

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Arguments:
sk: Parametre:

en: [ARGS…]
sk: [PARAMETRE…]

en: Commands:
sk: Príkazy:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
sk: Na získanie podrobnejšieho pomocníka, použite „%s help PRÍKAZ“.

en: %s command requires an application id to directly follow
sk: príkaz %s vyžaduje, aby ihneď po ňom nasledoval identifikátor aplikácie

en: invalid application id: “%s”
sk: neplatný identifikátor aplikácie: „%s“

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
sk: Príkaz „%s“ sa nedá použiť so žiadnymi parametrami

en: unable to connect to D-Bus: %s
sk: nepodarilo sa pripojiť k zbernici D-Bus: %s

en: error sending %s message to application: %s
sk: chyba pri odosielaní správy %s aplikácii: %s

en: action name must be given after application id
sk: názov akcie musí byť zadaný po identifikátore aplikácie

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
sk: neplatný názov akcie: „%s“
    názvy akcií musia pozostávať iba zo znakov, číslic, „-“ a „.“

en: error parsing action parameter: %s
sk: chyba pri spracovaní parametra akcie: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
sk: akcie prijímajú maximálne jeden parameter

en: list-actions command takes only the application id
sk: príkaz list-actions sa dá použiť iba s identifikátorom aplikácie

en: unable to find desktop file for application %s
sk: nepodarilo sa nájsť súbor desktop pre aplikáciu %s

en: unrecognised command: %s
sk: nerozpoznaný príkaz: %s

en: Too large count value passed to %s
sk: Príliš vysoký počet hodnôt predaný do %s

en: Seek not supported on base stream
sk: Presúvanie v základnom prúde nie je podporované

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
sk: GBufferedInputStream sa nedá skrátiť

en: Stream is already closed
sk: Prúd je už zatvorený

en: Truncate not supported on base stream
sk: Skrátenie nie je v základnom prúde podporované

en: Operation was cancelled
sk: Operácia bola zrušená

en: Invalid object, not initialized
sk: Neplatný objekt, neinicializované

en: Incomplete multibyte sequence in input
sk: Neúplná viacbajtová sekvencia na vstupe

en: Not enough space in destination
sk: Nedostatok miesta v cieli

en: Invalid byte sequence in conversion input
sk: Neplatná sekvencia bajtov na vstupe prevodu

en: Error during conversion: %s
sk: Chyba počas prevodu: %s

en: Cancellable initialization not supported
sk: Zrušiteľná inicializácia nie je podporovaná

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
sk: Prevod zo znakovej sady „%s“ do „%s“ nie je podporovaný

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
sk: Nepodarilo sa otvoriť program na prevod z „%s“ do „%s“

en: %s type
sk: typ %s

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: %s filetype
sk: typ súboru %s

en: GCredentials contains invalid data
sk: GCredentials obsahuje neplatné údaje

en: GCredentials is not implemented on this OS
sk: GCredentials nie je implementované v tomto operačnom systéme

en: There is no GCredentials support for your platform
sk: Neexistuje podpora GCredentials pre vašu platformu

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
sk: GCredentials neobsahuje identifikátor procesu v tomto operačnom systéme

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
sk: Zmena poverení nie je možná v tomto operačnom systéme

en: Unexpected early end-of-stream
sk: Neočakávane skorý koniec prúdu

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
sk: Nepodporovaný kľúč „%s“ v položke adresy „%s“

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
sk: Nezmyselná kombinácia kľúč/hodnota v položke adresy „%s“

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
sk: Adresa „%s“ je neplatná (je potrebný práve jeden kľúč path, dir, tmpdir alebo abstract)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
sk: Chyba v adrese „%s“ — atribút „%s“ má zlý formát

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
sk: Neznámy alebo nepodporovaný transport typu „%s“ pre adresu „%s“

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
sk: Prvok adresy „%s“ neobsahuje dvojbodku (:)

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
sk: Pár kľúč/hodnota %d, „%s“ v prvku adresy „%s“ neobsahuje znak rovnosti

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
sk: Pár kľúč/hodnota %d, „%s“ v prvku adresy „%s“ nemôže obsahovať prázdny kľúč

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
sk: Chyba kľúča alebo hodnoty s nahradenými špeciálne uvedenými sekvenciami v páre kľúč/hodnota %d, „%s“ v prvku adresy „%s“

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
sk: Chyba v adrese „%s“ — transport typu unix vyžaduje nastavenie práve jedného z kľúčov „path“ alebo „abstract“

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
sk: Chyba v adrese „%s“ — atribút hostiteľa chýba alebo má zlý formát

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
sk: Chyba v adrese „%s“ — atribút portu chýba alebo má zlý formát

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
sk: Chyba v adrese „%s“ — atribút noncefile chýba alebo má zlý formát

en: Error auto-launching:
sk: Chyba pri automatickom spustení:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
sk: Chyba pri otváraní nonce súboru „%s“: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
sk: Chyba pri čítaní z nonce súboru „%s“: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
sk: Chyba pri čítaní z nonce súboru „%s“, očakávaných 16 bajtov, získaných %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
sk: Chyba pri zápise obsahu nounce súboru „%s“ do prúdu:

en: The given address is empty
sk: Daná adresa je prázdna

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
sk: Zbernica správ sa nedá spustiť bez machine-id:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
sk: Zbernica D-Bus sa nedá spustiť automaticky bez X11 $DISPLAY

en: Error spawning command line “%s”:
sk: Chyba pri spúšťaní príkazového riadka „%s“:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
sk: Nedá sa určiť adresa relačnej zbernice (nie je implementovaná pre tento operačný systém)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
sk: Nedá sa určiť adresa zbernice z premennej prostredia DBUS_STARTER_BUS_TYPE — neznáma hodnota „%s“

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
sk: Nedá sa určiť adresa zbernice, pretože premenná prostredia DBUS_STARTER_BUS_TYPE nie je nastavená

en: Unknown bus type %d
sk: Neznámy typ zbernice %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
sk: Nečakaný nedostatok obsahu pri pokuse čítať riadok

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
sk: Nečakaný nedostatok obsahu pri pokuse (bezpečne) čítať riadok

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
sk: Vyčerpané všetky dostupné mechanizmy overenia totožnosti (pokusy: %s) (dostupné: %s)

en: User IDs must be the same for peer and server
sk: Identifikátory používateľa musia byť rovnaké pre partnera a server

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
sk: Zrušené cez GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
sk: Chyba pri získavaní informácií pre adresár „%s“: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
sk: Oprávnenia k adresáru „%s“ sú zle formátované. Očakávaný režim 0700, získaný 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
sk: Chyba pri vytváraní adresára %s: %s

en: Operation not supported
sk: Nepodporovaná operácia

en: Error opening keyring “%s” for reading:
sk: Chyba pri otváraní zväzku kľúčov „%s“ na čítanie:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
sk: Riadok č. %d zväzku kľúčov na „%s“ s obsahom „%s“ je zle formátovaný

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
sk: Prvý token riadka č. %d zväzku kľúčov na „%s“ s obsahom „%s“ je zle formátovaný

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
sk: Druhý token riadka č. %d zväzku kľúčov na „%s“ s obsahom „%s“ je zle formátovaný

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
sk: Nenašlo sa cookie s identifikátorom %d vo zväzku kľúčov na „%s“

en: Error creating lock file “%s”: %s
sk: Chyba pri vytváraní súboru uzamknutia „%s“: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní starého súboru uzamknutia „%s“: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
sk: Chyba pri zatváraní (vymazávaného) súboru uzamknutia „%s“: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
sk: Chyba pri mazaní súboru uzamknutia „%s“: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
sk: Chyba pri otváraní zväzku kľúčov „%s“ na zápis:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
sk: (Okrem toho zlyhalo aj uvoľnenie zámky pre „%s“: %s)

en: The connection is closed
sk: Pripojenie je ukončené

en: Timeout was reached
sk: Vypršal časový limit

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
sk: Pri vytváraní klientského pripojenia boli nájdené nepodporované príznaky

en: No such interface “org.freedesktop.DBus.Properties” on object at path %s
sk: Rozhranie „org.freedesktop.DBus.Properties“ nie je v objekte na ceste %s

en: No such property “%s”
sk: Neexistuje vlastnosť „%s“

en: Property “%s” is not readable
sk: Vlastnosť „%s“ nie je čitateľná

en: Property “%s” is not writable
sk: Vlastnosť „%s“ nie je zapisovateľná

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
sk: Chyba pri nastavovaní vlastnosti „%s“: Bol očakávaný typ „%s“, no získaný bol „%s“

en: No such interface “%s”
sk: Neexistuje rozhranie „%s“

en: No such interface “%s” on object at path %s
sk: Rozhranie „%s“ nie je v objekte na ceste %s

en: No such method “%s”
sk: Neexistujúca metóda „%s“

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
sk: Typ správy „%s“ nezodpovedá očakávanému typu „%s“

en: An object is already exported for the interface %s at %s
sk: Pre rozhranie %s je už exportovaný objekt na %s

en: Unable to retrieve property %s.%s
sk: Nepodarilo sa získať vlastnosť %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
sk: Nepodarilo sa nastaviť vlastnosť %s.%s

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
sk: Metóda „%s“ vrátila typ „%s“, no očakávaný bol „%s“

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
sk: Metóda „%s“ z rozhrania „%s“ s označením „%s“ neexistuje

en: A subtree is already exported for %s
sk: Podstrom je už exportovaný do %s

en: Object does not exist at path “%s”
sk: Objekt neexistuje na ceste „%s“

en: type is INVALID
sk: typ je INVALID

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing
sk: Správa METHOD_CALL: chýba pole hlavičky PATH alebo MEMBER

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing
sk: Správa METHOD_RETURN: chýba pole hlavičky REPLY_SERIAL

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing
sk: Správa ERROR: chýba pole hlavičky REPLY_SERIAL alebo ERROR_NAME

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing
sk: Správa SIGNAL: chýba pole hlavičky PATH, INTERFACE alebo MEMBER

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
sk: Správa SIGNAL: pole hlavičky PATH používa vyhradenú hodnotu /org/freedesktop/DBus/Local

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
sk: Správa SIGNAL: pole hlavičky INTERFACE používa vyhradenú hodnotu org.freedesktop.DBus.Local

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
sk[0]: Potrebných %lu bajtov na čítanie, no získaných iba %lu
sk[1]: Potrebný %lu bajt na čítanie, no získaných %lu
sk[2]: Potrebné %lu bajty na čítanie, no získaných iba %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
sk: Očakávaný znak NUL za reťazcom „%s“, no nájdený bajt %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
sk: Očakávaný platný UTF-8 reťazec, no nájdené neplatné bajty na pozícii %d (dĺžka reťazca je %d). Platný UTF-8 reťazec do toho miesta bol „%s“

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
sk: Analyzovaná hodnota „%s“ nie je platnou cestou k objektu zbernice D-Bus

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
sk: Analyzovaná hodnota „%s“ nie je platným označením zbernice D-Bus

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
sk[0]: Zistené pole s dĺžkou %u bajtov. Maximálna dĺžka je 2<<26 bajtov (64 MiB)
sk[1]: Zistené pole s dĺžkou %u bajt. Maximálna dĺžka je 2<<26 bajtov (64 MiB)
sk[2]: Zistené pole s dĺžkou %u bajty. Maximálna dĺžka je 2<<26 bajtov (64 MiB)

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
sk: Zistené pole typu „a%c“, ktoré by malo mať dĺžku v násobkoch %u bajtov, ale reálna dĺžka je %u bajtov

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
sk: Analyzovaná hodnota „%s“ pre variant nie je platným označením zbernice D-Bus

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
sk: Chyba pri deserializovaní GVariantu pomocou reťazca typu „%s“ z prenosového formátu zbernice D-Bus

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
sk: Neplatná hodnota poradia bytov. Očakávané 0x6c ('l') alebo 0x42 ('B'), no nájdená hodnota 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
sk: Neplatná hlavná verzia protokolu. Očakávaná 1, no nájdená %d

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
sk: Nájdená hlavička označenia s označením „%s“, no nájdené telo správy je prázdne

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
sk: Analyzovaná hodnota „%s“ nie je platným označením zbernice D-Bus (pre telo)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
sk[0]: V správe nie je žiadna hlavička označenia, no telo správy má %u bajtov
sk[1]: V správe nie je žiadna hlavička označenia, no telo správy má %u bajt
sk[2]: V správe nie je žiadna hlavička označenia, no telo správy má %u bajty

en: Cannot deserialize message:
sk: Nedá sa deserializovať správa:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
sk: Chyba pri serializovaní Gvariant pomocou reťazca typu „%s“ z prenosového formátu zbernice D-Bus

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
sk: Počet popisovačov súboru v správe (%d) sa odlišuje od počtu v poli hlavička (%d)

en: Cannot serialize message:
sk: Nedá sa serializovať správa:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
sk: Telo správy má označenie „%s“, no neexistuje žiadna hlavička označenia

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
sk: Telo správy má označenie typu „%s“, no označenie v poli hlavičky je „%s“

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
sk: Telo správy je prázdne, no označenie v poli hlavičky je „(%s)“

en: Error return with body of type “%s”
sk: Chyba pri návrate s telom typu „%s“

en: Error return with empty body
sk: Chyba pri návrate s prázdnym telom

en: (Type any character to close this window)
sk: (Toto okno zatvoríte zadaním ľubovolného znaku)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
sk: Relácia dbus nebeží a automatické spustenie zlyhalo

en: Unable to get Hardware profile: %s
sk: Nepodarilo sa získať hardvérový profil: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
sk: Nie je možné načítať %s alebo %s:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
sk: Chyba pri volaní StartServiceByName pre %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
sk: Neočakávaná odpoveď %d z metódy StartServiceByName(„%s“)

en: Abstract namespace not supported
sk: Abstraktný menný priestor nie je podporovaný

en: Cannot specify nonce file when creating a server
sk: Pri vytváraní servera sa nedá zadať nonce súbor

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
sk: Chyba pri zápise do nonce súboru na „%s“: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
sk: Reťazec „%s“ nie je platný D-Bus GUID

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
sk: Nedá sa počúvať na nepodporovanom transporte „%s“

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
sk: Príkazy:
      help         Zobrazí tieto informácie
      introspect   Vnútorne preskúma vzdialený objekt
      monitor      Sleduje vzdialený objekt
      call         Vyvolá metódu na vzdialenom objekte
      emit         Vyšle signál
      wait         Čaká na zjavenie názvu zbernice
    
    
    
    Pomocníka pre každý z príkazov získate zadaním „%s PRÍKAZ --help“.

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
sk: Chyba pri analýze XML vútorného preskúmania: %s

en: Error: %s is not a valid name
sk: Chyba: %s nie je platný názov

en: Error: %s is not a valid object path
sk: Chyba: %s nie platná cesta objektu

en: Connect to the system bus
sk: Pripojiť k systémovej zbernici

en: Connect to the session bus
sk: Pripojiť k relačnej zbernici

en: Connect to given D-Bus address
sk: Pripojiť k danej adrese zbernice D-Bus

en: Connection Endpoint Options:
sk: Voľby koncového bodu pripojenia:

en: Options specifying the connection endpoint
sk: Voľby určujúce koncový bod pripojenia

en: No connection endpoint specified
sk: Neurčený žiadny koncový bod pripojenia

en: Multiple connection endpoints specified
sk: Určených viacero koncových bodov pripojenia

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
sk: Upozornenie: Podľa údajov vnútorného preskúmania rozhranie „%s“ neexistuje

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
sk: Upozornenie: Podľa údajov vnútorného preskúmania metóda „%s“ neexistuje na rozhraní „%s“

en: Optional destination for signal (unique name)
sk: Voliteľný cieľ pre signál (jedinečný názov)

en: Object path to emit signal on
sk: Cesta objektu, ktorému vyslať signál

en: Signal and interface name
sk: Názov signálu a rozhrania

en: Emit a signal.
sk: Vyslať signál.

en: Error connecting: %s
sk: Chyba pri pripájaní: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
sk: Chyba: %s nie je platný jedinečný názov zbernice.

en: Error: Object path is not specified
sk: Chyba: Cesta objektu nie je určená

en: Error: Signal name is not specified
sk: Chyba: Názov signálu nie je určený

en: Error: Signal name “%s” is invalid
sk: Chyba: Názov signálu „%s“ nie je platný

en: Error: %s is not a valid interface name
sk: Chyba: %s nie je platný názov rozhrania

en: Error: %s is not a valid member name
sk: Chyba: %s nie je platný názov člena objektu

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
sk: Chyba pri spracovaní parametra %d: %s

en: Error flushing connection: %s
sk: Chyba pri vyprázdnení pripojenia: %s

en: Destination name to invoke method on
sk: Názov cieľa, na ktorom sa má zavolať metóda

en: Object path to invoke method on
sk: Cesta objektu na zavolanie metódy

en: Method and interface name
sk: Názov metódy a rozhrania

en: Timeout in seconds
sk: Časový limit v sekundách

en: Invoke a method on a remote object.
sk: Zavolať metódu na vzdialenom objekte.

en: Error: Destination is not specified
sk: Chyba: Cieľ nie je určený

en: Error: %s is not a valid bus name
sk: Chyba: %s nie je platný názov zbernice

en: Error: Method name is not specified
sk: Chyba: Názov metódy nie je určený

en: Error: Method name “%s” is invalid
sk: Chyba: Názov metódy „%s“ nie je platný

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
sk: Chyba pri spracovaní parametra %d typu „%s“: %s

en: Error adding handle %d: %s
sk: Chyba počas pridávania popisovača %d: %s

en: Destination name to introspect
sk: Názov cieľa na vnútorné preskúmanie

en: Object path to introspect
sk: Cesta objektu na vnútorné preskúmanie

en: Print XML
sk: Vypísať XML

en: Introspect children
sk: Vnútorne preskúmať potomka

en: Only print properties
sk: Iba vypísať vlastnosti

en: Introspect a remote object.
sk: Vnútorne preskúmať vzdialený objekt.

en: Destination name to monitor
sk: Názov cieľa na sledovanie

en: Object path to monitor
sk: Cesta objektu na sledovanie

en: Monitor a remote object.
sk: Sledovať vzdialený objekt.

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
sk: Služba, ktorá sa má aktivovať  pred čakaním na inú (so známym menom)

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
sk: Časový limit (v sekundách) pre čakanie, po uplynutí ktorého sa ukončí chybou; 0 bez limitu (predvolené)

en: [OPTION…] BUS-NAME
sk: [VOĽBA…] NÁZOV_ZBERNICE

en: Wait for a bus name to appear.
sk: Čakať na zjavenie názvu zbernice.

en: Error: A service to activate for must be specified.
sk: Chyba: Musí byť určená služba, ktorá sa má aktivovať.

en: Error: A service to wait for must be specified.
sk: Chyba: Musí byť určená služba, na ktorú sa má čakať.

en: Error: Too many arguments.
sk: Chyba: Príliš veľa parametrov.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
sk: Chyba: %s nie je platný známy názov zbernice.

en: Unnamed
sk: Bez názvu

en: Desktop file didn’t specify Exec field
sk: V súbore desktop nie je určené pole Exec

en: Unable to find terminal required for application
sk: Nepodarilo sa nájsť terminál vyžadovaný pre aplikáciu

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
sk: Nedá sa vytvoriť používateľský konfiguračný priečinok aplikácie %s: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
sk: Nedá sa vytvoriť používateľský konfiguračný priečinok MIME %s: %s

en: Application information lacks an identifier
sk: V informáciách o aplikácii chýba identifikátor

en: Can’t create user desktop file %s
sk: Nedá sa vytvoriť používateľský desktop súbor %s

en: Custom definition for %s
sk: Vlastná definícia pre %s

en: drive doesn’t implement eject
sk: mechanika neimplementuje vysúvanie

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
sk: mechanika neimplementuje eject (vysunutie) ani eject_with_operation (vysunutie s operáciou)

en: drive doesn’t implement polling for media
sk: mechanika neimplementuje dotazovanie na vložené médium

en: drive doesn’t implement start
sk: mechanika neimplementuje spustenie

en: drive doesn’t implement stop
sk: mechanika neimplementuje zastavenie

en: TLS support is not available
sk: Podpora TLS nie je dostupná

en: DTLS support is not available
sk: Podpora DTLS nie je dostupná

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
sk: Nedá sa spracovať kódovanie GEmblem verzie %d

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
sk: Chybný počet tokenov (%d) v kódovaní GEmblem

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
sk: Nedá sa spracovať kódovanie GEmblemedIcon verzie %d

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
sk: Chybný počet tokenov (%d) v kódovaní GEmblemedIcon

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
sk: Očakávaný GEmblem pre GEmblemedIcon

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
sk: Obklopujúce pripojenie neexistuje

en: Can’t copy over directory
sk: Nedá sa prepísať adresár pri kopírovaní

en: Can’t copy directory over directory
sk: Nedá sa prepísať adresár adresárom pri kopírovaní

en: Target file exists
sk: Cieľový súbor existuje

en: Can’t recursively copy directory
sk: Adresár sa nedá kopírovať rekurzívne

en: Splice not supported
sk: Operácia zreťazovania vstupu s výstupom nie je podporovaná

en: Error splicing file: %s
sk: Chyba pri zreťazovaní súboru: %s

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
sk: Kopírovanie (odkaz/klon) medzi pripojeniami nie je podporované

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
sk: Kopírovanie (odkaz/klon) medzi pripojeniami nie je podporované alebo je neplatné

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
sk: Kopírovanie (odkaz/klon) medzi pripojeniami nie je podporované alebo nefunguje

en: Can’t copy special file
sk: Špeciálny súbor sa nedá kopírovať

en: Invalid symlink value given
sk: Neplatný daný symbolický odkaz

en: Symbolic links not supported
sk: Symbolické odkazy nie sú podporované

en: Trash not supported
sk: Zahodenie do Koša nie je podporované

en: File names cannot contain “%c”
sk: Názvy súborov nemôžu obsahovať „%c“

en: volume doesn’t implement mount
sk: zväzok neimplementuje pripojenie

en: No application is registered as handling this file
sk: Žiadna aplikácia nie je zaregistrovaná na spracovanie tohto súboru

en: Enumerator is closed
sk: Enumerátor je uzatvorený

en: File enumerator has outstanding operation
sk: Enumerátor súborov má nevykonanú operáciu

en: File enumerator is already closed
sk: Enumerátor súborov je už uzatvorený

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
sk: Nedá sa spracovať kódovanie GFileIcon verzie %d

en: Malformed input data for GFileIcon
sk: Zle formátované vstupné údaje pre GFileIcon

en: Stream doesn’t support query_info
sk: Prúd nepodporuje query_info

en: Seek not supported on stream
sk: Presúvanie v prúde nie je podporované

en: Truncate not allowed on input stream
sk: Skrátenie vo vstupnom prúde nie je podporované

en: Truncate not supported on stream
sk: Skrátenie nie je v prúde podporované

en: Invalid hostname
sk: Neplatný názov hostiteľa

en: Bad HTTP proxy reply
sk: Nesprávna odpoveď sprostredkovateľa HTTP

en: HTTP proxy connection not allowed
sk: Pripojenie k sprostredkovateľovi HTTP nie je umožnené

en: HTTP proxy authentication failed
sk: Zlyhalo overenie totožnosti sprostredkovateľa HTTP

en: HTTP proxy authentication required
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti sprostredkovateľa HTTP

en: HTTP proxy connection failed: %i
sk: Pripojenie k sprostredkovateľovi HTTP zlyhalo: %i

en: HTTP proxy response too big
sk: Odpoveď od sprostredkovateľa HTTP je príliš veľká

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
sk: Server sprostredkovateľa HTTP neočakávane prerušil pripojenie.

en: Wrong number of tokens (%d)
sk: Nesprávny počet tokenov (%d)

en: No type for class name %s
sk: Názov triedy %s nemá typ

en: Type %s does not implement the GIcon interface
sk: Typ %s neimplementuje rozhranie GIcon

en: Type %s is not classed
sk: Typ %s nemá triedu

en: Malformed version number: %s
sk: Zlé číslo verzie: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
sk: Typ %s neimplementuje from_tokens() na rozhraní GIcon

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
sk: Nedá sa spracovať poskytnutá verzia kódovania ikon

en: No address specified
sk: Nebola zadaná žiadna adresa

en: Length %u is too long for address
sk: Dĺžka %u je pre adresu príliš krátka

en: Address has bits set beyond prefix length
sk: Adresa má bity nastavené za dĺžkou predpony

en: Could not parse “%s” as IP address mask
sk: Nepodarilo sa analyzovať „%s“ ako masku adresy IP

en: Not enough space for socket address
sk: Nie je dostatok miesta pre adresu soketu

en: Unsupported socket address
sk: Nepodporovaná adresa soketu

en: Input stream doesn’t implement read
sk: Vstupný prúd neimplementuje čítanie

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
sk: Prúd má nevykonanú operáciu

en: Copy with file
sk: Skopíruje so súborom

en: Keep with file when moved
sk: Ponechá so súborom pri presunutí

en: “version” takes no arguments
sk: Voľba „version“ neprijíma žiadne parametre

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Print version information and exit.
sk: Vypíše informácie o verzii a skončí.

en: Commands:
sk: Príkazy:

en: Concatenate files to standard output
sk: Spojí súbory na štandardný výstup

en: Copy one or more files
sk: Skopíruje jeden alebo viac súborov

en: Show information about locations
sk: Zobrazí informácie o umiestneniach

en: List the contents of locations
sk: Vypíše obsah umiestnení

en: Get or set the handler for a mimetype
sk: Získa alebo nastaví obslužný program pre typ MIME

en: Create directories
sk: Vytvorí adresáre

en: Monitor files and directories for changes
sk: Sleduje zmeny súborov a adresárov

en: Mount or unmount the locations
sk: Pripojí alebo odpojí umiestnenia

en: Move one or more files
sk: Presunie jeden alebo viac súborov

en: Open files with the default application
sk: Otvorí súbory predvolenou aplikáciou

en: Rename a file
sk: Premenuje súbor

en: Delete one or more files
sk: Odstráni jeden alebo viac súborov

en: Read from standard input and save
sk: Číta z predvoleného vstupu a ukladá

en: Set a file attribute
sk: Nastaví atribút súboru

en: Move files or directories to the trash
sk: Presunie súbory alebo adresáre do Koša

en: Lists the contents of locations in a tree
sk: Vypíše obsah umiestnení v stromovom zobrazení

en: Use %s to get detailed help.
sk: Na získanie podrobnejšieho pomocníka, použite %s.

en: Error writing to stdout
sk: Chyba pri zápise na štandardný výstup

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
sk: UMIESTNENIE

en: Concatenate files and print to standard output.
sk: Spojí súbory a vypíše na štandardný výstup.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
sk: gio cat pracuje podobne ako tradičná utilita cat, iba že 
    s použitím umiestnení GIO namiesto lokálnych súborov: napríklad môžete použiť niečo ako 
    smb://server/resource/file.txt ako umiestnenie.

en: No locations given
sk: Neposkytnuté žiadne umiestnenia

en: No target directory
sk: Bez cieľového adresára

en: Show progress
sk: Zobrazí priebeh

en: Prompt before overwrite
sk: Pýta sa pred prepísaním

en: Preserve all attributes
sk: Zachová všetky atribúty

en: Backup existing destination files
sk: Zálohuje existujúce cieľové súbory

en: Never follow symbolic links
sk: Nikdy nenasleduje symbolické odkazy

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
sk: Prenesených %s z %s (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
sk: ZDROJ

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
sk: CIEĽ

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
sk: Skopíruje jeden alebo viaceré súbory zo ZDROJA do CIEĽA.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
sk: gio copy pracuje podobne ako tradičná utilita cp, iba že 
    s použitím umiestnení GIO namiesto lokálnych súborov: napríklad môžete použiť niečo ako 
    smb://server/resource/file.txt ako umiestnenie.

en: Destination %s is not a directory
sk: Cieľ %s nie je adresárom

en: %s: overwrite “%s”?
sk: %s: prepísať „%s“?

en: List writable attributes
sk: Vypíše zapisovateľné atribúty

en: Get file system info
sk: Získa informácie o súborovom systéme

en: The attributes to get
sk: Atribúty, ktoré sa majú získať

en: ATTRIBUTES
sk: ATRIBÚTY

en: Don’t follow symbolic links
sk: Nenasleduje symbolické odkazy

en: attributes:
sk: atribúty:

en: display name: %s
sk: názov na zobrazenie: %s

en: name: %s
sk: názov: %s

en: type: %s
sk: typ: %s

en: size:
sk: veľkosť:

en: hidden
sk: skrytý

en: local path: %s
sk: miestna cesta: %s

en: Settable attributes:
sk: Nastaviteľné atribúty:

en: Writable attribute namespaces:
sk: Menné priestory zapisovateľného atribútu:

en: Show information about locations.
sk: Zobrazí informácie o umiestneniach.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
sk: gio info pracuje podobne ako tradičná utilita ls, iba že 
    s použitím umiestnení GIO namiesto lokálnych súborov: napríklad môžete použiť niečo ako 
    smb://server/resource/file.txt ako umiestnenie. Vlastnosti súborov môžu byť
    zadané pomocou názvov GIO, napr. standard::icon, alebo použitím
    menného priestoru, napr. unix, alebo zadaním '*', čo zastupuje všetky vlastnosti

en: The launch command is not currently supported on this platform
sk: Príkaz spustenia nie je momentálne podporovaný na tejto platforme

en: Unable to load ‘%s‘: %s
sk: Nie je možné načítať „%s“: %s

en: Unable to load application information for ‘%s‘
sk: Nie je možné načítať informácie o aplikácii pre „%s“

en: Show hidden files
sk: Zobrazí skryté súbory

en: Use a long listing format
sk: Použije dlhý formát výpisu

en: Print full URIs
sk: Vypíše celé URI

en: List the contents of the locations.
sk: Vypíše obsah umiestnení.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
sk: gio list pracuje podobne ako tradičná utilita ls, iba že 
    s použitím umiestnení GIO namiesto lokálnych súborov: napríklad môžete použiť niečo ako 
    smb://server/resource/file.txt ako umiestnenie. Vlastnosti súborov môžu byť
    zadané pomocou názvov GIO, napr. standard::icon, alebo použitím
    menného priestoru, napr. unix, alebo zadaním '*', čo zastupuje všetky vlastnosti

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
sk: TYP_MIME

en: HANDLER
sk: OBSLUŽNÝ_PROGRAM

en: Get or set the handler for a mimetype.
sk: Získať alebo nastaviť obslužný program pre typ MIME.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
sk: Ak nie je zadaný obslužný program, vypíše zaregistrované a odporúčané aplikácie
    pre typ mime. Ak je zadaný obslužný program, je nastavený ako predvolený
    obslužný program pre zadaný typ mime.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
sk: Je potrebné zadať jeden typ mime a možno tiež obslužný program

en: No default applications for “%s”
sk: Žiadne predvolené aplikácie pre „%s“

en: Default application for “%s”: %s
sk: Predvolená aplikácia pre „%s“: %s

en: Registered applications:
sk: Registrované aplikácie:

en: No registered applications
sk: Neregistrované aplikácie

en: Recommended applications:
sk: Odporúčané aplikácie:

en: No recommended applications
sk: Žiadne odporúčané aplikácie

en: Failed to load info for handler “%s”
sk: Zlyhalo načítanie informácii pre obslužný program „%s“

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
sk: Zlyhalo nastavenie „%s“ ako predvoleného obslužného programu pre „%s“: %s

en: Create parent directories
sk: Vytvorí nadradené adresáre

en: Create directories.
sk: Vytvoriť adresáre.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
sk: gio mkdir pracuje podobne ako tradičná utilita mkdir, iba že 
    s použitím umiestnení GIO namiesto lokálnych súborov: napríklad môžete použiť niečo ako 
    smb://server/resource/mydir ako umiestnenie.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
sk: Sledovať adresár (predvolené: závisí od typu)

en: Monitor a file (default: depends on type)
sk: Sledovať súbor (predvolené: závisí od typu)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
sk: Sledovať súbor priamo (zaznamenáva tiež zmeny cez hardlink)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
sk: Sleduje súbor priamo, ale oznamuje zmeny

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
sk: Oznamovať premenovanie a presunutie ako jednoduché udalosti odstrániť a vytvoriť

en: Watch for mount events
sk: Sleduje udalosti pripojení

en: Monitor files or directories for changes.
sk: Sledovať zmeny súborov a adresárov.

en: Mount as mountable
sk: Pripojí ako pripojiteľné

en: Unmount
sk: Odpojí

en: Eject
sk: Vysunie

en: DEVICE
sk: ZARIADENIE

en: Unmount all mounts with the given scheme
sk: Odpojí všetky pripojenia s danou schémou

en: SCHEME
sk: SCHÉMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
sk: Ignoruje nedokončené operácie so súbormi pri odpájaní alebo vysúvaní

en: Use an anonymous user when authenticating
sk: Použije anonymného používateľa pri autorizovaní

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
sk: Zoznam

en: Monitor events
sk: Sleduje udalosti

en: Show extra information
sk: Zobrazí ďalšie informácie

en: Anonymous access denied
sk: Anonymný prístup zamietnutý

en: No drive for device file
sk: Pre súbor zariadenia neexistuje jednotka

en: No volume for given ID
sk: Pre zadaný identifikátor neexistuje zväzok

en: Mount or unmount the locations.
sk: Pripojí alebo odpojí umiestnenia.

en: Don’t use copy and delete fallback
sk: Nepoužije sa záložný režim pri kopírovaní a odstraňovaní

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
sk: Presunúť jeden alebo viac súborov zo ZDROJA do CIEĽA.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
sk: gio move pracuje podobne ako tradičná utilita mv, iba že 
    s použitím umiestnení GIO namiesto lokálnych súborov: napríklad môžete použiť niečo ako 
    smb://server/resource/file.txt ako umiestnenie

en: Target %s is not a directory
sk: Cieľ %s nie je adresárom

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
sk: Otvára súbory predvolenou aplikáciou, ktorá
    je zaregistrovanou na obsluhu súborov zadaného typu.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
sk: Ignoruje neexistujúce súbory, nepýta sa

en: Delete the given files.
sk: Odstraňuje zadané súbory.

en: NAME
sk: NÁZOV

en: Rename a file.
sk: Premenuje súbor.

en: Missing argument
sk: Chýbajúci parameter

en: Too many arguments
sk: Príliš veľa parametrov

en: Rename successful. New uri: %s
sk: Premenovanie úspešné. Nové uri: %s

en: Only create if not existing
sk: Vytvorí len ak neexistuje

en: Append to end of file
sk: Pripojí na koniec súboru

en: When creating, restrict access to the current user
sk: Pri vytváraní súboru obmedzí prístup len na aktuálneho používateľa

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
sk: Pri nahradení uskutoční nahradenie ako keby cieľ neexistoval

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
sk: Na konci vypíše nový etag

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
sk: Etag prepisovaného súboru

en: Error reading from standard input
sk: Chyba pri čítaní zo štandardného vstupu

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
sk: Etag nie je k dispozícii

en: Read from standard input and save to DEST.
sk: Číta z predvoleného vstupu a ukladá do CIEĽA.

en: No destination given
sk: Neposkytnutý žiadny cieľ

en: Type of the attribute
sk: Typ atribútu

en: TYPE
sk: TYP

en: ATTRIBUTE
sk: ATRIBÚT

en: VALUE
sk: HODNOTA

en: Set a file attribute of LOCATION.
sk: Nastavuje atribút súboru z UMIESTNENIA.

en: Location not specified
sk: Umiestnenie neurčené

en: Attribute not specified
sk: Atribút neurčený

en: Value not specified
sk: Hodnota neurčená

en: Invalid attribute type “%s”
sk: Neplatný typ atribútu „%s“

en: Empty the trash
sk: Vyprázdni Kôš

en: Unable to find original path
sk: Nie je možné nájsť pôvodnú cestu

en: Unable to recreate original location:
sk: Nie je možné opätovne vytvoriť pôvodné umiestnenie:

en: Unable to move file to its original location:
sk: Nie je možné presunúť súbor do jeho pôvodného umiestnenia:

en: Location given doesn't start with trash:///
sk: Zadané umiestnenie nezačína s predponou trash:///

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
sk: Nasleduje symbolické odkazy, pripojenia a skratky

en: List contents of directories in a tree-like format.
sk: Vypíše obsah adresárov v stromovom zobrazení.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
sk: Prvok <%s> nie je dovolený vo vnútri <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
sk: Prvok <%s> nie je dovolený na najvyššej úrovni

en: File %s appears multiple times in the resource
sk: Súbor %s sa v zdroji objavil viackrát

en: Failed to locate “%s” in any source directory
sk: Nepodarilo sa nájsť „%s“ v žiadnom zdrojovom adresári

en: Failed to locate “%s” in current directory
sk: Zlyhalo hľadanie „%s“ v aktuálnom adresári

en: Unknown processing option “%s”
sk: Neznáma voľba spracovania „%s“

en: Error reading file %s: %s
sk: Chyba pri čítaní súboru %s: %s

en: Error compressing file %s
sk: Chyba pri komprimovaní súboru %s

en: text may not appear inside <%s>
sk: text sa nemôže nachádzať vo vnútri <%s>

en: Show program version and exit
sk: Zobrazí verziu programu a skončí

en: Name of the output file
sk: Názov výstupného súboru

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
sk: Adresáre odkiaľ sa majú čítať súbory odkazované v SÚBORe (predvolené: aktuálny adresár)

en: DIRECTORY
sk: ADRESÁR

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
sk: Vygeneruje výstup vo formáte stanovenom podľa prípony cieľového súboru

en: Generate source header
sk: Vygeneruje zdrojové hlavičky

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
sk: Vygeneruje zdrojový kód použitý na prepojenie súboru zdrojov s vaším kódom

en: Generate dependency list
sk: Vygeneruje zoznam závislostí

en: Name of the dependency file to generate
sk: Názov súboru závislostí na vygenerovanie

en: Include phony targets in the generated dependency file
sk: Zahrnie fiktívne ciele do vygenerovaného súboru závislosti

en: Don’t automatically create and register resource
sk: Nebude vytvárať a registrovať zdroj automaticky

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
sk: Nebude exportovať funkcie; deklaruje ich pomocou G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
sk: Nezabuduje údaje zdrojov do súboru jazyka C, usudzujúc, že sú namiesto toho prepojené externe

en: C identifier name used for the generated source code
sk: Identifikačný názov v jazyku C použitý pre generovaný zdrojový kód

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
sk: Preklad špecifikácie zdrojov do súboru zdrojov.
    Súbory špecifikácie zdrojov majú príponu .gresource.xml,
    a súbor zdrojov má príponu s názvom .gresource.

en: You should give exactly one file name
sk: Mali by ste zadať práve jeden názov súboru

en: nick must be a minimum of 2 characters
sk: atribút nick musí mať najmenej 2 znaky

en: Invalid numeric value
sk: Neplatná číselná hodnota

en: <value nick='%s'/> already specified
sk: <value nick='%s'/>  je už určený

en: value='%s' already specified
sk: value='%s' je už určený

en: flags values must have at most 1 bit set
sk: hodnoty príznakov musia mať nastavený najviac 1 bit

en: <%s> must contain at least one <value>
sk: <%s> musí obsahovať aspoň jednu hodnotu <value>

en: <%s> is not contained in the specified range
sk: <%s> sa nenachádza v určenom rozsahu

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
sk: <%s> nie je platným členom určeného vymenovaného typu

en: <%s> contains string not in the specified flags type
sk: <%s> obsiahnutý reťazec nie je medzi príznakmi určeného typu

en: <%s> contains a string not in <choices>
sk: <%s> obsiahnutý reťazec sa nenachádza vo výbere <choices>

en: <range/> already specified for this key
sk: Rozsah <range/> je už pre tento kľúč určený

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
sk: <range> nie je povolený pre kľúče typu „%s“

en: <range> specified minimum is greater than maximum
sk: Minimum určené pomocou <range> je väčšie ako maximum

en: unsupported l10n category: %s
sk: nepodporovaná kategória l10n: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
sk: vyžadovaná l10n, no nebola zadaná doména gettext

en: translation context given for value without l10n enabled
sk: poskytnutý kontext pre prekladateľov pre hodnotu bez povolenej l10n

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
sk: Zlyhalo spracovanie hodnoty <default> typu „%s“:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
sk: <choices> nemôžu byť určené pri kľúčoch, ktoré majú vymenovaný typ

en: <choices> already specified for this key
sk: <choices> je pre tento kľúč už určený

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
sk: <choices> nie je povolený pre kľúče typu „%s“

en: <choice value='%s'/> already given
sk: <choice value='%s'/> je už zadaný

en: <choices> must contain at least one <choice>
sk: <choices> musí obsahovať aspoň jeden <choice>

en: <aliases> already specified for this key
sk: <aliases> je pre tento kľúč už určený

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
sk: <aliases> môže byť určený iba pre kľúče s vymenovaným typom, príznakmi alebo za <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
sk: bol zadaný <alias value='%s'/> pričom  „%s“ je už členom vymenovaného typu

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
sk: bol zadaný <alias value='%s'/> pričom už bol zadaný <choice value='%s'/>

en: <alias value='%s'/> already specified
sk: <alias value='%s'/> je už zadaný

en: alias target “%s” is not in enumerated type
sk: cieľ aliasu „%s“ ne je vymenovaný typ

en: alias target “%s” is not in <choices>
sk: cieľ aliasu „%s“ ne je v <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
sk: <aliases> musí obsahovať aspoň jeden <alias>

en: Empty names are not permitted
sk: Prázdne názvy nie sú povolené

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
sk: Neplatný názov „%s“: názvy musia začínať malým písmenom

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
sk: Neplatný názov „%s“: neplatný znak „%c“: povolené sú iba malé písmená, čísla a spojovník („-“)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
sk: Neplatný názov „%s“: dva za sebou nasledujúce spojovníky („--“) nie sú povolené

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
sk: Neplatný názov „%s“: posledný znak nesmie byť spojovník („-“).

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
sk: Neplatný názov „%s“: maximálna dĺžka je 1024

en: <child name='%s'> already specified
sk: <child name='%s'> je už určený

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
sk: Nedajú sa pridať kľúče do schémy „list-of“

en: <key name='%s'> already specified
sk: <key name='%s'> je už určený

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
sk: <key name='%s'> zatieni <key name='%s'> v <schema id='%s'>; na úpravu hodnoty použite <override>

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
sk: Ako atribút pre <key> musí byť určená práve jedna hodnota z „type“, „enum“ alebo „flags“

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
sk: <%s id='%s'> nie je (zatiaľ) definovaný.

en: Invalid GVariant type string “%s”
sk: Neplatný reťazec typu GVariant „%s“

en: <override> given but schema isn’t extending anything
sk: Zadaný <override>, no schéma nič nerozširuje

en: No <key name='%s'> to override
sk: Žiadny <key name='%s'> na preváženie

en: <override name='%s'> already specified
sk: <override name='%s'> je už určený

en: <schema id='%s'> already specified
sk: <schema id='%s'> je už určený

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
sk: <schema id='%s'> rozširuje zatiaľ neexistujúcu schému „%s“

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
sk: <schema id='%s'> je zoznamom zatiaľ neexistujúcej schémy „%s“

en: Cannot be a list of a schema with a path
sk: Nemôže byť zoznamom schémy s cestou

en: Cannot extend a schema with a path
sk: Nemôže rozšíriť schému s cestou

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
sk: <schema id='%s'> je zoznamom rozširujúcim <schema id='%s'>, ktorý nie je zoznamom

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
sk: <schema id='%s' list-of='%s'> rozširuje <schema id='%s' list-of='%s'>, no „%s“ nerozširuje „%s“

en: A path, if given, must begin and end with a slash
sk: Cesta (ak je zadaná) musí začínať a končiť lomkou

en: The path of a list must end with “:/”
sk: Cesta zoznamu musí končiť „:/“

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
sk: Upozornenie: Schéma „%s“ má cestu „%s“.  Cesty začínajúce „/apps/“, „/desktop/“ alebo „/system/“ sú zavrhnuté.

en: <%s id='%s'> already specified
sk: <%s id='%s'> je už určený

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
sk: Iba jeden prvok <%s> je dovolený vo vnútri <%s>

en: Element <%s> not allowed at the top level
sk: Prvok <%s> nie je dovolený na najvyššej úrovni

en: Element <default> is required in <key>
sk: Prvok <default> sa v <key> vyžaduje

en: Text may not appear inside <%s>
sk: Text sa nemôže nachádzať vo vnútri <%s>

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
sk: Upozornenie: nedefinovaná referencia na <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
sk: Bol určený parameter --strict. Ukončuje sa.

en: This entire file has been ignored.
sk: Celý tento súbor bol ignorovaný.

en: Ignoring this file.
sk: Ignoruje sa tento súbor.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
sk: Kľúč „%s“ neexistuje v schéme „%s“ ako to bolo určené v súbore preváženia „%s“. Ignoruje sa preváženie tohto kľúča.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
sk: Kľúč „%s“ neexistuje v schéme „%s“ ako to bolo určené v súbore preváženia „%s“ a bol určený parameter --strict. Ukončuje sa.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
sk: Chyba pri analyzovaní kľúča „%s“ v schéme „%s“ ako bolo určené v súbore preváženia „%s“: %s. Ignoruje sa preváženie tohto kľúča.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
sk: Chyba pri analyzovaní kľúča „%s“ v schéme „%s“ ako bolo určené v súbore preváženia „%s“: %s. Bol určený parameter --strict. Ukončuje sa.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
sk: Preváženie kľúča „%s“ v schéme „%s“ v prevažujúcom súbore „%s“ je mimo rozsah daný schémou. Ignoruje sa preváženie tohto kľúča.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
sk: Preváženie kľúča „%s“ v schéme „%s“ v prevažujúcom súbore „%s“ je mimo rozsah daný schémou a bol určený parameter --strict. Ukončuje sa.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
sk: Preváženie kľúča „%s“ v schéme „%s“ v súbore preváženia „%s“ nie je v zozname platných možností. Ignoruje sa preváženie tohto kľúča.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
sk: Preváženie kľúča „%s“ v schéme „%s“ v súbore preváženia „%s“ nie je v zozname platných možností a bol určený parameter --strict. Ukončuje sa.

en: Where to store the gschemas.compiled file
sk: Kam sa má uložiť súbor gschemas.compiled

en: Abort on any errors in schemas
sk: Preruší pri ľubovoľnej chybe v schémach

en: Do not write the gschema.compiled file
sk: Nezapíše súbor gschema.compiled

en: Do not enforce key name restrictions
sk: Nevynúti obmedzenia pre názvy kľúčov

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
sk: Preklad všetkých súborov schém GSettings do vyrovnávacej pamäte schém.
    Súbory schém musia mať príponu .gschema.xml,
    a súbor vyrovnávacej pamäte sa nazýva gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
sk: Mali by ste zadať práve jeden názov adresára

en: No schema files found: doing nothing.
sk: Nenájdené žiadne súbory schém: neurobí sa nič.

en: No schema files found: removed existing output file.
sk: Nenájdené žiadne súbory schém: existujúci výstupný súbor odstránený.

en: Invalid filename %s
sk: Neplatný názov súboru %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
sk: Chyba pri získavaní informácií o súborovom systéme pre %s: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
sk: Obklopujúce pripojenie pre súbor %s sa nepodarilo nájsť

en: Can’t rename root directory
sk: Koreňový adresár sa nedá premenovať

en: Error renaming file %s: %s
sk: Chyba pri premenovaní súboru %s: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
sk: Nedá sa premenovať súbor, názov súboru už existuje

en: Invalid filename
sk: Neplatný názov súboru

en: Error opening file %s: %s
sk: Chyba pri otváraní súboru %s: %s

en: Error removing file %s: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní súboru %s: %s

en: Error trashing file %s: %s
sk: Chyba pri zahadzovaní súboru %s do Koša: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
sk: Nepodarilo sa nájsť adresár najvyššej úrovne pre Kôš %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť informačný súbor o zahadzovaní do Koša pre %s: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
sk: Nepodarilo sa zahodiť súbor do Koša cez hranice súborových systémov: %s

en: Unable to trash file %s: %s
sk: Nepodarilo sa zahodiť súbor %s do Koša: %s

en: Unable to trash file %s
sk: Nepodarilo sa zahodiť súbor %s do Koša

en: Error creating directory %s: %s
sk: Chyba pri vytváraní adresára %s: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
sk: Súborový systém nepodporuje symbolické odkazy

en: Error making symbolic link %s: %s
sk: Chyba pri vytváraní symbolického odkazu %s: %s

en: Error moving file %s: %s
sk: Chyba pri presúvaní súboru %s: %s

en: Can’t move directory over directory
sk: Nedá sa prepísať adresár adresárom počas presúvania

en: Backup file creation failed
sk: Vytvorenie súboru zálohy zlyhalo

en: Error removing target file: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní cieľového súboru: %s

en: Move between mounts not supported
sk: Presun medzi pripojeniami nie je podporovaný

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
sk: Nepodarilo sa určiť využitie disku %s: %s

en: Attribute value must be non-NULL
sk: Hodnota atribútu nesmie byť NULL

en: Invalid extended attribute name
sk: Neplatný názov rozšíreného atribútu

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
sk: Chyba pri nastavovaní rozšíreného atribútu „%s“: %s

en:  (invalid encoding)
sk:  (neplatné kódovanie)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
sk: Chyba pri získavaní informácií pre súbor „%s“: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
sk: Chyba pri získavaní informácií pre popisovač súboru: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
sk: Neplatný typ atribútu (očakávané uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
sk: Neplatný typ atribútu (očakávané uint64)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
sk: Neplatný typ atribútu (očakávaný bajtový reťazec)

en: Cannot set permissions on symlinks
sk: Pre symbolické odkazy sa nedajú nastaviť oprávnenia

en: Error setting permissions: %s
sk: Chyba pri nastavovaní oprávnení: %s

en: Error setting owner: %s
sk: Chyba pri nastavovaní vlastníka: %s

en: symlink must be non-NULL
sk: symbolický odkaz nesmie byť NULL

en: Error setting symlink: %s
sk: Chyba pri nastavovaní symbolického odkazu: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
sk: Chyba pri nastavovaní symbolického odkazu: súbor nie je symbolický odkaz

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
sk: %d nanosekúnd navyše pre UNIXovú časovú značku %lld je záporných

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
sk: %d nanosekúnd navyše pre UNIXovú časovú značku %lld dosiahlo 1 sekundu

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
sk: UNIXová časová značka %lld sa nevmestí do 64 bitov

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
sk: UNIXová časová značka %lld je mimo rozsahu podporovaného systémom Windows

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
sk: Názov súboru „%s“ nemôže byť prevedený na kódovanie UTF-16

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
sk: Súbor „%s“ sa nedá otvoriť: Chyba systému Windows %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
sk: Chyba pri nastavovaní času prístupu alebo zmeny súboru „%s“: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
sk: Chyba pri nastavovaní času prístupu alebo zmeny: %s

en: SELinux context must be non-NULL
sk: Kontext pre SELinux nesmie byť NULL

en: SELinux is not enabled on this system
sk: SELinux nie je na tomto systéme povolený

en: Error setting SELinux context: %s
sk: Chyba pri nastavovaní kontextu pre SELinux: %s

en: Setting attribute %s not supported
sk: Nastavovanie atribútu %s nie je podporované

en: Error reading from file: %s
sk: Chyba pri čítaní zo súboru: %s

en: Error closing file: %s
sk: Chyba pri zatváraní súboru: %s

en: Error seeking in file: %s
sk: Chyba pri presúvaní v súbore: %s

en: Unable to find default local file monitor type
sk: Nepodarilo sa nájsť predvolený typ sledovania lokálneho súboru

en: Error writing to file: %s
sk: Chyba pri zápise do súboru: %s

en: Error removing old backup link: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní starého záložného odkazu: %s

en: Error creating backup copy: %s
sk: Chyba pri vytváraní záložnej kópie: %s

en: Error renaming temporary file: %s
sk: Chyba pri premenúvaní dočasného súboru: %s

en: Error truncating file: %s
sk: Chyba pri skracovaní súboru: %s

en: Error opening file “%s”: %s
sk: Chyba pri otváraní súboru %s: %s

en: Target file is a directory
sk: Cieľový súbor je adresár

en: Target file is not a regular file
sk: Cieľový súbor nie je obyčajný súbor

en: The file was externally modified
sk: Súbor bol externe zmenený

en: Error removing old file: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní starého súboru: %s

en: Invalid GSeekType supplied
sk: Poskytnutý neplatný GSeekType

en: Invalid seek request
sk: Neplatná požiadavka na presunutie

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
sk: GMemoryInputStream sa nedá skrátiť

en: Memory output stream not resizable
sk: Pamäťový výstupný prúd nepodporuje zmenu veľkosti

en: Failed to resize memory output stream
sk: Zlyhala zmena veľkosti pamäťového výstupného prúdu

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
sk: Veľkosť pamäte potrebná na vykonanie zápisu je väčšia ako dostupný adresný priestor

en: Requested seek before the beginning of the stream
sk: Požadovaný presun pred začiatok prúdu

en: Requested seek beyond the end of the stream
sk: Požadovaný presun za koniec prúdu

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
sk: pripojenie neimplementuje „unmount“ (odpojenie)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
sk: pripojenie neimplementuje „eject“ (vysunutie)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
sk: pripojenie neimplementuje „unmount“ (odpojenie) ani „unmount_with_operation“ (odpojenie s operáciou)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
sk: pripojenie neimplementuje „eject“ (vysunutie) ani „eject_with_operation“ (vysunutie s operáciou)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
sk: pripojenie neimplementuje „remount“ (opätovné pripojenie)

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
sk: pripojenie neimplementuje odhad typu obsahu

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
sk: pripojenie neimplementuje synchrónny odhad typu obsahu

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
sk: Názov hostiteľa „%s“ obsahuje „[“, ale neobsahuje „]“

en: Network unreachable
sk: Sieť nedostupná

en: Host unreachable
sk: Hostiteľ nedostupný

en: Could not create network monitor: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť monitor siete: %s

en: Could not create network monitor:
sk: Nepodarilo sa vytvoriť monitor siete:

en: Could not get network status:
sk: Nepodarilo sa získať vzdialenú adresu:

en: NetworkManager not running
sk: Program NetworkManager nie je spustený

en: NetworkManager version too old
sk: Verzia programu NetworkManager je príliš stará

en: Output stream doesn’t implement write
sk: Výstupný prúd neimplementuje zápis

en: Sum of vectors passed to %s too large
sk: Súčet vektorov predaných funkcii %s je príliš veľký

en: Source stream is already closed
sk: Zdrojový prúd je už zatvorený

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
sk: Chyba pri preklade adresy „%s“: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
sk: Funkcia %s nie je implementovaná

en: Invalid domain
sk: Neplatná doména

en: The resource at “%s” does not exist
sk: Zdroj v „%s“ neexistuje

en: The resource at “%s” failed to decompress
sk: Zdroj v „%s“ sa nepodarilo rozbaliť

en: The resource at “%s” is not a directory
sk: Zdroj v „%s“ nie je adresár

en: Input stream doesn’t implement seek
sk: Vstupný prúd neimplementuje presúvanie

en: List sections containing resources in an elf FILE
sk: Zoznam častí obsahujúcich zdroje v SÚBORE vo formáte elf

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
sk: Zoznam zdrojov
    Ak je zadaná ČASŤ, budú to iba zdroje tejto časti
    Ak je zadaná CESTA, bude to iba zoznam zodpovedajúcich zdrojov

en: FILE [PATH]
sk: SÚBOR [CESTA]

en: SECTION
sk: ČASŤ

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
sk: Zoznam zdrojov s podrobnosťami
    Ak je zadaná ČASŤ, budú to iba zdroje tejto časti
    Ak je zadaná CESTA, bude to iba zoznam zodpovedajúcich zdrojov
    Podrobnosti zahŕňajú časti, veľkosti a kompresie

en: Extract a resource file to stdout
sk: Extrahuje súbor zdrojov do stdout

en: FILE PATH
sk: CESTA SÚBORU

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
sk: Použitie:
        gresource [--section ČASŤ] PRÍKAZ [PARAMETRE...]
    
    Príkazy:
      help                      Zobrazí tieto informácie
      sections                  Zoznam častí so zdrojmi
      list                      Zoznam zdrojov
      details                   Zoznam zdrojov s podrobnosťami
      extract                   Extrahuje zdroj

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
sk: Použitie:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
sk:   ČASŤ      (voliteľný) názov časti elf

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
sk:   PRÍKAZ    (voliteľný) príkaz na vysvetlenie

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
sk:   SÚBOR     elf súbor (binárny súbor alebo zdieľaná knižnica)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
sk:   SÚBOR     Súbor vo formáte elf (binárny súbor alebo zdieľaná knižnica)
                alebo preložený súbor zdrojov

en: [PATH]
sk: [CESTA]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
sk:   CESTA     (voliteľná) cesta k súboru zdrojov (môže byť čiastočná)

en: PATH
sk: CESTA

en:   PATH      A resource path
sk:   CESTA     Cesta k súboru zdrojov

en: No such schema “%s”
sk: Neexistuje schéma „%s“

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
sk: Schéma „%s“ nie je premiestniteľná (cesta nesmie byť určená)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
sk: Schéma „%s“ je premiestniteľná (cesta musí byť určená)

en: Empty path given.
sk: Poskytnutá prázdna cesta.

en: Path must begin with a slash (/)
sk: Cesta musí začínať lomkou (/)

en: Path must end with a slash (/)
sk: Cesta musí končiť lomkou (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
sk: Cesta nesmie obsahovať dve po sebe nasledujúce lomky (//)

en: The provided value is outside of the valid range
sk: Poskytnutá hodnota nepatrí do platného rozsahu

en: The key is not writable
sk: Kľúč nie je zapisovateľný

en: List the installed (non-relocatable) schemas
sk: Vypíše nainštalované (nepremiestniteľné) schémy

en: List the installed relocatable schemas
sk: Vypíše nainštalované premiestniteľné schémy

en: List the keys in SCHEMA
sk: Vypíše kľúče v SCHÉME

en: SCHEMA[:PATH]
sk: SCHÉMA[:CESTA]

en: List the children of SCHEMA
sk: Vypíše potomkov SCHÉMY

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
sk: Vypíše rekurzívne všetky kľúče a hodnoty
    Ak SCHÉMA nie je zadaná, vypíše všetky kľúče

en: [SCHEMA[:PATH]]
sk: [SCHÉMA[:CESTA]]

en: Get the value of KEY
sk: Získa hodnotu KĽÚČA

en: SCHEMA[:PATH] KEY
sk: SCHÉMA[:CESTA] KĽÚČ

en: Query the range of valid values for KEY
sk: Spýta sa na platný rozsah hodnôt KĽÚČA

en: Query the description for KEY
sk: Spýta sa na popis KĽÚČA

en: Set the value of KEY to VALUE
sk: Nastaví hodnotu KĽÚČA na HODNOTU

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
sk: SCHÉMA[:CESTA] KĽÚČ HODNOTA

en: Reset KEY to its default value
sk: Nastaví KĽÚČ na jeho predvolenú hodnotu

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
sk: Nastaví všetky kľúče v SCHÉME na ich predvolené hodnoty

en: Check if KEY is writable
sk: Skontroluje, či je KĽÚČ zapisovateľný

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
sk: Sleduje zmeny KĽÚČA.
    Ak KĽÚČ nie určený, sleduje všetky kľúče v SCHÉME.
    Sledovanie zastavíte pomocou ^C.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
sk: SCHÉMA[:CESTA] [KĽÚČ]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
sk: Použitie:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir ADRESÁR_SCHÉMY] PRÍKAZ [PARAMETRE...]
    
    Príkazy:
      help                      Zobrazí tieto informácie
      list-schemas              Vypíše nainštalované schémy
      list-relocatable-schemas  Vypíše premiestniteľné schémy
      list-keys                 Vypíše kľúče v schéme
      list-children             Vypíše potomkov schémy
      list-recursively          Rekurzívne vypíše kľúče a hodnoty
      range                     Zistí rozsah hodnôt kľúča
      describe                  Zistí popis kľúča
      get                       Získa hodnotu kľúča
      set                       Nastaví hodnotu kľúča
      reset                     Obnoví predvolenú hodnotu kľúča
      reset-recursively         Obnoví hodnoty všetkých kľúčov v danej schéme
      writable                  Skontroluje či je kľúč zapisovateľný
      monitor                   Sleduje zmeny
    
    Podrobnejšieho pomocníka získate pomocou „gsettings help PRÍKAZ“.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
sk: Použitie:
      gsettings [--schemadir ADRESÁR_SCHÉMY] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
sk:   ADRESÁR_SCHÉMY Adresár, v ktorom sa majú hľadať dodatočné schémy

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
sk:   SCHÉMA    Názov schémy
      CESTA     Cesta pre premiestniteľné schémy

en:   KEY       The (optional) key within the schema
sk:   KĽÚČ      (voliteľný) kľúč vo vnútri schémy

en:   KEY       The key within the schema
sk:   KĽÚČ      Kľúč vo vnútri schémy

en:   VALUE     The value to set
sk:   HODNOTA   Hodnota, ktorá sa má nastaviť

en: Could not load schemas from %s: %s
sk: Nepodarilo sa načítať schémy z %s: %s

en: No schemas installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne schémy

en: Empty schema name given
sk: Poskytnutý prázdny názov schémy

en: No such key “%s”
sk: Neexistuje kľúč „%s“

en: Invalid socket, not initialized
sk: Neplatný soket, neinicializované

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
sk: Neplatný soket, inicializácia zlyhala kvôli: %s

en: Socket is already closed
sk: Soket je už zatvorený

en: Socket I/O timed out
sk: Vypršal časový limit V/V soketu

en: creating GSocket from fd: %s
sk: vytvára sa GSocket z popisovanča súboru: %s

en: Unable to create socket: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť soket: %s

en: Unknown family was specified
sk: Bola zadaná neznáma rodina protokolov

en: Unknown protocol was specified
sk: Bol zadaný neznámy protokol

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
sk: Nedajú sa použiť operácie soketu datagram na sokete nepodporujúcom datagram.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
sk: Nedajú sa použiť operácie soketu datagram na sokete s nastavením vypršaním času.

en: could not get local address: %s
sk: nepodarilo sa získať lokálnu adresu: %s

en: could not get remote address: %s
sk: nepodarilo sa získať vzdialenú adresu: %s

en: could not listen: %s
sk: nepodarilo sa počúvať: %s

en: Error binding to address %s: %s
sk: Chyba pri viazaní sa na adresu %s: %s

en: Error joining multicast group: %s
sk: Chyba pri pripájaní sa k multicast skupine: %s

en: Error leaving multicast group: %s
sk: Chyba pri odpájaní sa od multicast skupiny: %s

en: No support for source-specific multicast
sk: Nie je podpora pre source-specific multicast

en: Unsupported socket family
sk: Nepodporovaná rodina soketu

en: Interface name too long
sk: Názov rozhrania je príliš dlhý

en: Interface not found: %s
sk: Nenašlo sa rozhranie: %s

en: No support for IPv4 source-specific multicast
sk: Nie je podpora pre IPv4 source-specific multicast

en: No support for IPv6 source-specific multicast
sk: Nie je podpora pre IPv6 source-specific multicast

en: Error accepting connection: %s
sk: Chyba pri prijímaní pripojenia: %s

en: Connection in progress
sk: Prebieha pripájanie

en: Unable to get pending error:
sk: Nepodarilo sa získať chybu určenú na spracovanie:

en: Error receiving data: %s
sk: Chyba pri prijímaní údajov: %s

en: Error sending data: %s
sk: Chyba pri odosielaní údajov: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
sk: Nepodarilo sa vypnúť soket: %s

en: Error closing socket: %s
sk: Chyba pri zatváraní soketu: %s

en: Waiting for socket condition: %s
sk: Čaká sa na stav soketu: %s

en: Unable to send message: %s
sk: Nie je možné odoslať správu: %s

en: Error sending message: %s
sk: Chyba pri odosielaní správy: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
sk: GSocketControlMessage nie je podporovaný vo Windows

en: Error receiving message: %s
sk: Chyba pri prijímaní správy: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať poverenia soketu: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
sk: g_socket_get_credentials nie je pre tento operačný systém implementovaný

en: Could not connect to proxy server %s:
sk: Nepodarilo sa pripojiť k proxy serveru %s:

en: Could not connect to %s:
sk: Nepodarilo sa pripojiť k %s:

en: Could not connect:
sk: Nepodarilo sa pripojiť:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
sk: Pripojenie cez proxy nepoužívajúce TCP nie je podporované.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
sk: Protokol proxy „%s“ nie je podporovaný.

en: Listener is already closed
sk: Poslucháč je už zatvorený

en: Added socket is closed
sk: Pridaný soket je zatvorený

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
sk: SOCKSv4 nepodporuje adresu IPv6 „%s“

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
sk: Používateľské meno je príliš dlhé pre protokol SOCKSv4

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
sk: Názov hostiteľa „%s“ je pre protokol SOCKSv4 príliš dlhý

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
sk: Server nie je proxy serverom SOCKSv4.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
sk: Pripojenie cez server SOCKSv4 bolo odmietnuté

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
sk: Server nie je proxy serverom SOCKSv5.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
sk: Proxy SOCKSv5 vyžaduje overenie totožnosti.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
sk: Proxy SOCKSv5 vyžaduje metódu overenia totožnosti, ktorú nepodporuje GLib.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
sk: Používateľské meno alebo heslo je príliš dlhé pre protokol SOCKSv5.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
sk: Overenie totožnosti SOCKSv5 zlyhalo pre nesprávne používateľské meno alebo heslo.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
sk: Názov hostiteľa „%s“ je pre protokol SOCKSv5 príliš dlhý

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
sk: Proxy server SOCKSv5 používa neznámy typ adresy.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
sk: Vnútorná chyba proxy servera SOCKSv5.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
sk: Pripojenie SOCKSv5 nie je povolené sadou pravidiel.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
sk: Hostiteľ nie je dostupný cez server SOCKSv5.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
sk: Sieť nie je dostupný cez proxy SOCKSv5.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
sk: Pripojenie cez proxy SOCKSv5 je odmietnuté.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
sk: Proxy SOCKSv5 nepodporuje príkaz „connect“.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
sk: Proxy SOCKSv5 nepodporuje poskytnutý typ adresy.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
sk: Neznáma chyba proxy SOCKSv5.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
sk: Zlyhalo vytvorenie zreťazenia pre komunikáciu s dcérskym procesom (%s)

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
sk: Nedá sa spracovať kódovanie GThemedIcon verzie %d

en: No valid addresses were found
sk: Nenašli sa žiadne platné adresy

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
sk: Chyba pri pri spätnom preklade adresy „%s“: %s

en: No DNS record of the requested type for “%s”
sk: Neexistuje DNS záznam požadovaného typu pre „%s“

en: Temporarily unable to resolve “%s”
sk: Služba nie je dočasne schopná preložiť adresu „%s“

en: Error resolving “%s”
sk: Chyba pri preklade adresy „%s“

en: Malformed DNS packet
sk: Paket servera DNS má zlý formát

en: No PEM-encoded private key found
sk: Nenašiel sa súkromný kľúč v PEM kódovaní

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
sk: Nepodá sa rozšifrovať súkromný kľúč v kódovaní PEM

en: Could not parse PEM-encoded private key
sk: Nepodarilo sa analyzovať súkromný kľúč v kódovaní PEM

en: No PEM-encoded certificate found
sk: Nenašiel sa certifikát v kódovaní PEM

en: Could not parse PEM-encoded certificate
sk: Neporarilo sa analyzovať certifikát v kódovaní PEM

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
sk: Toto je posledná šanca na zadanie správneho hesla pred uzamknutím vášho prístupu.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
sk: Niekoľko zadaných hesiel bolo nesprávnych a po ďalších zlyhaniach bude váš prístup uzamknutý.

en: The password entered is incorrect.
sk: Zadané heslo je nesprávne.

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
sk[0]: Očakávaná jedna riadiaca správa, získaných %d
sk[1]: Očakávaná jedna riadiaca správa, získaná %d
sk[2]: Očakávaná jedna riadiaca správa, získané %d

en: Unexpected type of ancillary data
sk: Neočakávaný typ doplnkových údajov

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
sk[0]: Očakávaný jeden popisovač súboru, no získaných %d
sk[1]: Očakávaný jeden popisovač súboru, no získaný %d
sk[2]: Očakávaný jeden popisovač súboru, no získané %d

en: Received invalid fd
sk: Prijatý neplatný popisovač súboru

en: Error sending credentials:
sk: Chyba pri odosielaní poverení:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
sk: Chyba pri kontrole, či je SO_PASSCRED povolené pre soket: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
sk: Chyba pri povoľovaní SO_PASSCRED: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
sk: Mal sa prečítať jeden bajt s prichádzajúcimi povereniami, no prečítalo sa nula bajtov

en: Not expecting control message, but got %d
sk: Neočakávala sa riadiaca správa, no získané %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
sk: Chyba počas zakazovania SO_PASSCRED: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
sk: Chyba pri čítaní z popisovača súboru: %s

en: Error closing file descriptor: %s
sk: Chyba pri zatváraní popisovača súboru: %s

en: Filesystem root
sk: Koreň súborového systému

en: Error writing to file descriptor: %s
sk: Chyba pri zápise do popisovača súboru: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
sk: V tomto systéme nie sú podporované abstraktné adresy soketov unixových domén

en: volume doesn’t implement eject
sk: zväzok neimplementuje vysunutie

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
sk: zväzok neimplementuje eject (vysunutie) ani eject_with_operation (vysunutie s operáciou)

en: Error reading from handle: %s
sk: Chyba pri čítaní z popisovača: %s

en: Error closing handle: %s
sk: Chyba pri zatváraní popisovača: %s

en: Error writing to handle: %s
sk: Chyba pri zápise do popisovača: %s

en: Not enough memory
sk: Nedostatok pamäte

en: Internal error: %s
sk: Vnútorná chyba: %s

en: Need more input
sk: Potrebných viac vstupov

en: Invalid compressed data
sk: Neplatné komprimované údaje

en: Address to listen on
sk: Adresa, na ktorej sa má počúvať

en: Ignored, for compat with GTestDbus
sk: Ignorované kvôli kompatibilite s GTestDbus

en: Print address
sk: Zobrazí adresu

en: Print address in shell mode
sk: Zobrazí adresu v režime shellu

en: Run a dbus service
sk: Spustí službu dbus

en: Wrong args
sk: Chybné parametre

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
sk: Neočakávaný atribút „%s“ prvku „%s“

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
sk: Atribút „%s“ prvku „%s“ nenájdený

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
sk: Neočakávaná značka „%s“, bola očakávaná značka „%s“

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
sk: Neočakávaná značka „%s“ vo vnútri „%s“

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
sk: Neplatný dátum alebo čas „%s“ v súbore záložky

en: No valid bookmark file found in data dirs
sk: V dátových adresároch nebol nájdený žiadny platný súbor záložiek

en: A bookmark for URI “%s” already exists
sk: Záložka pre identifikátor URI „%s“ už existuje

en: No bookmark found for URI “%s”
sk: Nebola nájedená záložka pre identifikátor URI „%s“

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
sk: V záložke pre identifikátor URI „%s“ nie je definovaný žiadny typ MIME

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
sk: V záložke pre identifikátor URI „%s“ nebol definovaný žiadny súkromný príznak

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
sk: V záložke pre identifikátor URI „%s“ neboli nastavené žiadne skupiny

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
sk: Žiadna aplikácia s názvom „%s“ nezaregistrovala záložku pre „%s“

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
sk: Zlyhalo rozvinutie spustiteľného riadka „%s“ o identifikátor URI „%s“

en: Unrepresentable character in conversion input
sk: Nezobraziteľný znak na vstupe prevodu

en: Partial character sequence at end of input
sk: Čiastočná sekvencia znakov na konci vstupu

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
sk: Nedá sa previesť náhradné „%s“ do kódovej stránky „%s“

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
sk: Identifikátor URI „%s“ nie je absolútny identifikátor URI používajúci schému „file“

en: The local file URI “%s” may not include a “#”
sk: Identifikátor URI lokálneho súboru „%s“ nesmie obsahovať „#“

en: The URI “%s” is invalid
sk: Identifikátor URI „%s“ je neplatný

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
sk: Názov hostiteľa URI „%s“ je neplatný

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
sk: Identifikátor URI „%s“ obsahuje neplatné špeciálne uvedené znaky

en: The pathname “%s” is not an absolute path
sk: Cesta „%s“ nie je absolútna

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
sk: %a %-d. %B %Y, %H:%M:%S %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
sk: %d.%m.%Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing 12 hour time
en: %I:%M:%S %p
sk: %H:%M:%S

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
sk: január

[ctx: full month name]
en: February
sk: február

[ctx: full month name]
en: March
sk: marec

[ctx: full month name]
en: April
sk: apríl

[ctx: full month name]
en: May
sk: máj

[ctx: full month name]
en: June
sk: jún

[ctx: full month name]
en: July
sk: júl

[ctx: full month name]
en: August
sk: august

[ctx: full month name]
en: September
sk: september

[ctx: full month name]
en: October
sk: október

[ctx: full month name]
en: November
sk: november

[ctx: full month name]
en: December
sk: december

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
sk: jan

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
sk: feb

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
sk: mar

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
sk: apr

[ctx: abbreviated month name]
en: May
sk: máj

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
sk: jún

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
sk: júl

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
sk: aug

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
sk: sep

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
sk: okt

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
sk: nov

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
sk: dec

[ctx: full weekday name]
en: Monday
sk: pondelok

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
sk: utorok

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
sk: streda

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
sk: štvrtok

[ctx: full weekday name]
en: Friday
sk: piatok

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
sk: sobota

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
sk: nedela

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
sk: po

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
sk: ut

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
sk: st

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
sk: št

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
sk: pi

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
sk: so

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
sk: ne

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
sk: januára

[ctx: full month name with day]
en: February
sk: februára

[ctx: full month name with day]
en: March
sk: marca

[ctx: full month name with day]
en: April
sk: apríla

[ctx: full month name with day]
en: May
sk: mája

[ctx: full month name with day]
en: June
sk: júna

[ctx: full month name with day]
en: July
sk: júla

[ctx: full month name with day]
en: August
sk: augusta

[ctx: full month name with day]
en: September
sk: septembra

[ctx: full month name with day]
en: October
sk: októbra

[ctx: full month name with day]
en: November
sk: novembra

[ctx: full month name with day]
en: December
sk: decembra

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
sk: jan

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
sk: feb

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
sk: mar

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
sk: apr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
sk: máj

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
sk: jún

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
sk: júl

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
sk: aug

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
sk: sep

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
sk: okt

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
sk: nov

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
sk: dec

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'before midday' indicator
en: AM
sk: Doobeda

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'after midday' indicator
en: PM
sk: Poobede

en: Error opening directory “%s”: %s
sk: Chyba pri otváraní adresára „%s“: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
sk[0]: Nepodarilo sa alokovať %lu bajtov na čítanie súboru „%s“
sk[1]: Nepodarilo sa alokovať %lu bajt na čítanie súboru „%s“
sk[2]: Nepodarilo sa alokovať %lu bajty na čítanie súboru „%s“

en: Error reading file “%s”: %s
sk: Chyba pri čítaní súboru %s: %s

en: File “%s” is too large
sk: Súbor „%s“ je príliš veľký

en: Failed to read from file “%s”: %s
sk: Zlyhalo čítanie zo súboru „%s“: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
sk: Zlyhalo otvorenie súboru „%s“: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
sk: Zlyhalo získanie atribútov súboru „%s“: fstat() zlyhalo: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
sk: Zlyhalo otvorenie súboru „%s“: fdopen() zlyhalo: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
sk: Zlyhalo premenovanie súboru „%s“ na „%s“: g_rename() zlyhalo: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
sk: Zlyhal zápis súboru „%s“: write() zlyhalo: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
sk: Zlyhal zápis súboru „%s“: fsync() zlyhalo: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie súboru „%s“: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
sk: Existujúci súbor „%s“ nemohol byť odstránený: g_unlink() zlyhalo: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
sk: Šablóna „%s“ je neplatná, nesmie obsahovať „%s“

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
sk: Šablóna „%s“ neobsahuje XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
sk: Zlyhalo načítanie symbolického odkazu „%s“: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť program na prevod z „%s“ do „%s“: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
sk: Nedá sa urobiť priame čítanie v g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
sk: Zanechané neprevedené údaje v zásobníku na čítanie

en: Channel terminates in a partial character
sk: Kanál skončil s neúplným znakom

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
sk: Nedá sa urobiť priame čítanie v g_io_channel_read_to_end

en: Valid key file could not be found in search dirs
sk: Nepodarilo sa nájsť platný súbor kľúčov vo vyhľadávacích adresároch

en: Not a regular file
sk: Nie je bežný súbor

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
sk: Súbor kľúčov obsahuje riadok „%s“, ktorý nie je párom kľúč-hodnota, skupinou, ani komentárom

en: Invalid group name: %s
sk: Neplatný názov skupiny: %s

en: Key file does not start with a group
sk: Súbor kľúčov nezačína skupinou

en: Invalid key name: %.*s
sk: Neplatný názov kľúča: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
sk: Súbor kľúčov obsahuje nepodporované kódovane „%s“

en: Key file does not have group “%s”
sk: Súbor kľúčov nemá skupinu „%s“

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
sk: Súbor kľúčov nemá kľúč „%s“ v skupine „%s“

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
sk: Súbor kľúčov obsahuje kľúč „%s“ s hodnotou „%s“, ktorá nie je UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
sk: Súbor kľúčov obsahuje kľúč „%s“, ktorý má neinterpretovateľnú hodnotu.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
sk: Súbor kľúčov obsahuje kľúč „%s“ v skupine „%s“, ktorý má neinterpretovateľnú hodnotu.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
sk: Kľúč „%s“ v skupine „%s“ má hodnotu „%s“, pričom bola očakávaná %s

en: Key file contains escape character at end of line
sk: Súbor kľúčov obsahuje znak escape na konci riadku

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
sk: Súbor kľúčov obsahuje neplatnú špeciálnu (escape) sekvenciu „%s“

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
sk: Hodnota „%s“ nemôže byť interpretovaná ako číslo.

en: Integer value “%s” out of range
sk: Celočíselná hodnota „%s“ je mimo rozsah

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
sk: Hodnota „%s“ nemôže byť interpretovaná ako reálne číslo.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
sk: Hodnota „%s“ nemôže byť interpretovaná ako logická hodnota.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
sk: Zlyhalo získanie atribútov súboru „%s%s%s%s“: fstat() zlyhalo: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
sk: Zlyhalo mapovanie %s%s%s%s: mmap() zlyhalo: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
sk: Zlyhalo otvorenie súboru „%s“: open() zlyhalo: %s

en: Error on line %d char %d:
sk: Chyba na riadku %d znak %d:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
sk: V názve je neplatný text v kódovaní UTF-8 — neplatné reťazec „%s“

en: “%s” is not a valid name
sk: „%s“ nie je platný názov

en: “%s” is not a valid name: “%c”
sk: „%s“ nie je platným názvom: „%c“

en: Error on line %d: %s
sk: Chyba na riadku č. %d: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
sk: Zlyhalo analyzovanie „%-.*s“, čo by mala byť číslica z číselného kódu znaku (napríklad &#234;) — možno je číslica príliš veľká

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
sk: Dokument musí začínať prvkom (napr. <book>)

en: Too many attributes in element “%s”
sk: Príliš veľa atribútov v prvku „%s“

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
sk: Prvok „%s“ bol ukončený, momentálne nie je otvorený žiadny prvok

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
sk: Prvok „%s“ bol ukončený, ale momentálne otvorený prvok je „%s“

en: Document was empty or contained only whitespace
sk: Dokument je prázdny alebo obsahuje iba netlačiteľné znaky

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
sk: Dokument neočakávane skončil hneď po začiatočnej lomenej zátvorke „<“

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
sk: Dokument neočakávane skončil s otvorenými prvkami — „%s“ bol posledný otvorený prvok.

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
sk: Dokument neočakávane skončil, očakával sa znak „>“ pre ukončenie značky <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
sk: Dokument neočakávane skončil v názve prvku

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
sk: Dokument neočakávane skončil v názve atribútu

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
sk: Dokument neočakávane skončil v začiatočnej značke prvku.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
sk: Dokument neočakávane skončil po „=“ za názvom atribútu, chýba hodnota atribútu

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
sk: Dokument neočakávane skončil v hodnote atribútu

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
sk: Dokument neočakávane skončil v komentári alebo inštrukcii pre spracovanie

en: [OPTION…]
sk: [VOĽBA…]

en: Help Options:
sk: Voľby pomocníka:

en: Show help options
sk: Zobrazí voľby pomocníka

en: Show all help options
sk: Zobrazí všetky voľby pomocníka

en: Application Options:
sk: Voľby aplikácie:

en: Options:
sk: Voľby:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
sk: Nedá sa analyzovať celočíselná hodnota „%s“ pre %s

en: Integer value “%s” for %s out of range
sk: Celočíselná hodnota „%s“ pre %s je mimo rozsah

en: Cannot parse double value “%s” for %s
sk: Nedá sa analyzovať hodnota double „%s“ pre %s

en: Double value “%s” for %s out of range
sk: Hodnota double „%s“ pre %s je mimo rozsah

en: Error parsing option %s
sk: Chyba analyzovania voľby %s

en: Missing argument for %s
sk: Chýbajúci parameter pre %s

en: Unknown option %s
sk: Neznáma voľba %s

en: corrupted object
sk: poškodený objekt

en: out of memory
sk: nedostatok pamäte

en: backtracking limit reached
sk: dosiahnutý limit spätného hľadania

en: internal error
sk: vnútorná chyba

en: the pattern contains items not supported for partial matching
sk: vzor obsahuje položky nepodporované pri čiastočnom porovnávaní

en: back references as conditions are not supported for partial matching
sk: spätné odkazy použité ako podmienky nie sú podporované pri čiastočnom porovnávaní

en: recursion limit reached
sk: dosiahnutý limit rekurzie

en: bad offset
sk: zlý ofset

en: recursion loop
sk: rekurzívna slučka

en: unknown error
sk: neznáma chyba

en: \ at end of pattern
sk: \ na konci vzoru

en: \c at end of pattern
sk: \c na konci vzoru

en: unrecognized character following \
sk: nerozpoznaný znak nasledujúci za \

en: numbers out of order in {} quantifier
sk: nesprávne poradie čísel v kvantifikátore {}

en: number too big in {} quantifier
sk: príliš veľké číslo v kvantifikátore {}

en: missing terminating ] for character class
sk: chýbajúca koncová ] pre triedu znakov

en: invalid escape sequence in character class
sk: neplatná špeciálna (escape) sekvencia v triede znakov

en: range out of order in character class
sk: nesprávne poradie rozsahu v triede znakov

en: nothing to repeat
sk: nie je čo opakovať

en: unrecognized character after (? or (?-
sk: nerozpoznaný znak za (? alebo (?-

en: POSIX named classes are supported only within a class
sk: triedy s názvami POSIX sú podporované iba v triedach

en: POSIX collating elements are not supported
sk: porovnávacie POSIX prvky nie sú podporované

en: missing terminating )
sk: chýbajúca koncová )

en: reference to non-existent subpattern
sk: odkaz na neexistujúci podvzor

en: missing ) after comment
sk: chýbajúca ) po komentári

en: regular expression is too large
sk: regulárny výraz je príliš veľký

en: malformed number or name after (?(
sk: zle formátované číslo alebo názov za (?(

en: lookbehind assertion is not fixed length
sk: spätné tvrdenie nemá pevnú dĺžku

en: conditional group contains more than two branches
sk: podmienková skupina obsahuje viac ako dve zátvorky

en: assertion expected after (?(
sk: tvrdenie očakávané za (?(

en: a numbered reference must not be zero
sk: očíslovaný odkaz nesmie byť nula

en: unknown POSIX class name
sk: neznámy POSIX názov triedy

en: character value in \x{...} sequence is too large
sk: hodnota znaku v postupnosti \x{...} je príliš veľká

en: \C not allowed in lookbehind assertion
sk: \C nie je povolené v spätnom tvrdení

en: missing terminator in subpattern name
sk: chýba ukončovací člen v názve podvzoru

en: two named subpatterns have the same name
sk: dva pomenované podvzory majú rovnaký názov

en: malformed \P or \p sequence
sk: zle formátovaná postupnosť \P alebo \p

en: unknown property name after \P or \p
sk: neznámy názov vlastnosti za \P alebo \p

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
sk: názov podvzoru je príliš dlhý (maximum je 32 znakov)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
sk: príliš mnoho pomenovaných podvzorov (maximum je 10 000)

en: octal value is greater than \377
sk: osmičková hodnota je väčšia ako \377

en: DEFINE group contains more than one branch
sk: skupina DEFINE obsahuje viac ako jednu vetvu

en: inconsistent NEWLINE options
sk: nekonzistentné voľby NEWLINE

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
sk: za \g nenasleduje názov v guľatých ani lomených zátvorkách, názov alebo číslo v úvodzovkách ani nekódované číslo

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
sk: parameter nie je pre (*ACCEPT), (*FAIL) a (*COMMIT) dovolený

en: (*VERB) not recognized
sk: (*VERB) nebolo rozpoznané

en: number is too big
sk: číslo je príliš veľké

en: missing subpattern name after (?&
sk: za (?& chýba názov podvzoru

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
sk: rôzne názvy pre podvzory s rovnakým číslom nie sú povolené

en: (*MARK) must have an argument
sk: (*MARK) musí mať parameter

en: \c must be followed by an ASCII character
sk: za \c musí nasledovať znak ASCII

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
sk: za \k nenasleduje názov v zátvorkách, lomených zátvorkách alebo úvodzovkách

en: \N is not supported in a class
sk: \N nie je v triede podporované

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
sk: názov v (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) alebo (*THEN) je príliš dlhý

en: code overflow
sk: pretečenie kódu

en: unrecognized character after (?P
sk: nerozpoznaný znak za (?P

en: overran compiling workspace
sk: pretečený priestor pre preklad

en: previously-checked referenced subpattern not found
sk: predtým kontrolovaný odkazovaný podvzor nenájdený

en: Error while matching regular expression %s: %s
sk: Chyba počas porovnávania regulárneho výrazu %s: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
sk: Knižnica PCRE je preložená bez podpory UTF8

en: PCRE library is compiled with incompatible options
sk: Knižnica PCRE je preložená s nekompatibilnými voľbami

en: hexadecimal digit or “}” expected
sk: očakávaná šestnástková číslica alebo „}“

en: hexadecimal digit expected
sk: očakávaná šestnástková číslica

en: missing “<” in symbolic reference
sk: chýba „<“ v symbolickom odkaze

en: unfinished symbolic reference
sk: neukončený symbolický odkaz

en: zero-length symbolic reference
sk: symbolický odkaz s nulovou dĺžkou

en: digit expected
sk: očakávaná číslica

en: illegal symbolic reference
sk: neplatný symbolický odkaz

en: stray final “\”
sk: zabudnuté koncové „\“

en: unknown escape sequence
sk: neznáma špeciálna (escape) sekvencia

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
sk: Chyba počas analyzovania nahrádzajúceho textu „%s“ pri znaku %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
sk: Citovaný text nezačína úvodzovkami

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
sk: Prebytočné úvodzovky v príkazovom riadku alebo v inom texte shellu v úvodzovkách

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
sk: Text skončil hneď po znaku „\“. (Text bol „%s“)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
sk: Text skončil pred nájdením zodpovedajúcej úvodzovky znakom %c. (Text bol „%s“)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
sk: Text bol prázdny (alebo obsahoval iba medzery)

en: Failed to read data from child process (%s)
sk: Zlyhalo čítanie údajov z dcérskeho procesu (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
sk: Neočakávaná chyba pri čítaní údajov z dcérskeho procesu (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
sk: Neočakávaná chyba vo waitpid() (%s)

en: Child process exited with code %ld
sk: Dcérsky proces skončil s kódom %ld

en: Child process killed by signal %ld
sk: Dcérsky proces bol zabitý signálom %ld

en: Child process stopped by signal %ld
sk: Dcérsky proces bol zastavený signálom %ld

en: Child process exited abnormally
sk: Dcérsky proces skončil neobvykle

en: Failed to read from child pipe (%s)
sk: Zlyhalo čítanie zo zreťazenia s potomkom (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
sk: Zlyhalo vytvorenie dcérskeho procesu „%s“ (%s)

en: Failed to fork (%s)
sk: Zlyhalo vytvorenie vetvy (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
sk: Zlyhala zmena adresára na „%s“ (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
sk: Zlyhalo spustenie dcérskeho procesu „%s“ (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
sk: Zlyhalo vytvorenie vetvy dcérskeho procesu (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
sk: Neznáma chyba pri spúšťaní dcérskeho procesu „%s“

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
sk: Nepodarilo sa prečítať dostatok údajov zo zreťazenia s dcérskym procesom (%s)

en: Failed to read data from child process
sk: Zlyhalo čítanie údajov z dcérskeho procesu

en: Failed to execute child process (%s)
sk: Zlyhalo spustenie dcérskeho procesu (%s)

en: Invalid program name: %s
sk: Neplatný názov programu: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
sk: Neplatný reťazec vo vektore parametra na %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
sk: Neplatný reťazec v prostredí: %s

en: Invalid working directory: %s
sk: Neplatný pracovný adresár: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
sk: Zlyhalo spustenie pomocného programu (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
sk: Neočakávaná chyba v g_io_channel_win32_poll() pri čítaní údajov z dcérskeho procesu

en: Empty string is not a number
sk: Prázdny reťazec nie je číslo

en: “%s” is not a signed number
sk: „%s“ nie je číslo so znamienkom

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
sk: Číslo „%s“  je mimo rozsah [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
sk: „%s“ nie je číslo bez znamienka

en: Invalid %-encoding in URI
sk: Neplatné kódovanie použitím znaku % v URI

en: Illegal character in URI
sk: Neplatný znak v URI

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
sk: Neplatná adresa IPv6 „%.*s“ v URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
sk: Neplatný zmedzinárodnený názov hostiteľa „%.*s“ v URI

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
sk: Nepodarilo sa analyzovať port „%.*s“ v URI

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
sk: Port „%.*s“ v URI je mimo rozsah

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
sk: URI „%s“ nie je absolútnym URI

en: Missing ‘=’ and parameter value
sk: Chýba znak „=“ a hodnota parametra

en: Failed to allocate memory
sk: Zlyhalo alokovanie pamäte

en: Character out of range for UTF-8
sk: Znak mimo rozsah UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
sk: Neplatná sekvencia na vstupe prevodu

en: Character out of range for UTF-16
sk: Znak mimo rozsah UTF-16

en: byte | bytes
sk[0]: bajtov
sk[1]: bajt
sk[2]: bajty

en: bit | bits
sk[0]: bitov
sk[1]: bit
sk[2]: bity

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
sk[0]: %s bajtov
sk[1]: %s bajt
sk[2]: %s bajty

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
sk[0]: %s bitov
sk[1]: %s bit
sk[2]: %s bity

en: %u byte | %u bytes
sk[0]: %u bajtov
sk[1]: %u bajt
sk[2]: %u bajty

note: Translators: this is from the deprecated function g_format_size_for_display() which uses 'KB' to * mean 1024 bytes.  I am aware that 'KB' is not correct, but it has been preserved for reasons of * compatibility.  Users will not see this string unless a program is using this deprecated function. * Pl
en: %.1f KB
sk: %.1f kB
