glib master - en to gd translation catalogue (133 entries)

en: GApplication options
gd: Roghainnean GApplication

en: Show GApplication options
gd: Seall roghainnean GApplication

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
gd: Rach a-steach dha mhodh frithealaidh GApplication (cleachd o fhaidhlichean seirbheis D-Bus)

en: Override the application’s ID
gd: Tar-àithn ID na h-aplacaid

en: Print help
gd: Seall a’ chobhair

en: [COMMAND]
gd: [ÀITHNE]

en: Print version
gd: Seall an tionndadh

en: Print version information and exit
gd: Seall fiosrachadh an tionndaidh is fàg an-seo

en: List applications
gd: Seall liosta dhe na h-aplacaidean

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
gd: Seall liosta dhe na h-aplacaidean D-Bus air an stàladh a ghabhas gnìomhachadh (le faidhlichean .desktop)

en: Launch an application
gd: Tòisich aplacaid

en: Launch the application (with optional files to open)
gd: Tòisich an aplacaid (le faidhlichean roghainneil ri am fosgladh)

en: APPID [FILE…]
gd: ID-APLACAIDE [FAIDHLE…]

en: Activate an action
gd: Gnìomhaich gnìomh

en: Invoke an action on the application
gd: Dèan gnìomh air an aplacaid

en: APPID ACTION [PARAMETER]
gd: ID-APLACAIDE GNÌOMH [PARAMADAIR]

en: List available actions
gd: Seall liosta dhe na gnìomhan ri am faighinn

en: List static actions for an application (from .desktop file)
gd: Seall liosta dhe na gnìomhan stadaigeach airson aplacaid (o fhaidhle .desktop)

en: APPID
gd: ID-APLACAIDE

en: COMMAND
gd: ÀITHNE

en: The command to print detailed help for
gd: An t-àithne gus cobhair mhionaideach a shealltainn airson

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
gd: Aithnichear na h-aplacaid ann am fòrmat D-Bus (m.e. org.example.viewer)

en: FILE
gd: FAIDHLE

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
gd: Ainmean-faidhle absaloideach no dàimheach no URIean ris am fosgladh gu roghainneil

en: ACTION
gd: GNÌOMH

en: The action name to invoke
gd: Ainm a’ ghnìomh ri dhèanamh

en: PARAMETER
gd: PARAMADAIR

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
gd: Paramadair roghainneil airson dèanamh a' ghnìomha, ann am fòrmat GVariant

en: Unknown command %s
gd: Àithne nach aithne dhuinn %s

en: Usage:
gd: Cleachdadh:

en: Arguments:
gd: Argamaidean:

en: [ARGS…]
gd: [ARGAMAIDEAN…]

en: Commands:
gd: Àitheantan:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
gd: Cleachd “%s help ÀITHNE” gus cobhair mhionaideach fhaighinn.

en: %s command requires an application id to directly follow
gd: feumaidh id aplacaide leantainn ris an àithne %s

en: invalid application id: “%s”
gd: id aplacaide mì-dhligheach: “%s”

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
gd: cha ghabh “%s” ri argamaid

en: unable to connect to D-Bus: %s
gd: cha deach leinn ceangal ri D-Bus: %s

en: error sending %s message to application: %s
gd: mearachd a' cur teachdaireachd %s gu aplacaid: %s

en: action name must be given after application id
gd: feumaidh tu ainm a’ ghnìomh a thoirt seachad às dèidh id na h-aplacaide

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
gd: ainm gnìomha mì-dhligheach: “%s”
    chan fhaod ach litrichean gun sràcan is àireamhan, “-” agus “.” a bhith ann an ainm gnìomha

en: error parsing action parameter: %s
gd: cha deach leinn paramadair gnìomha a pharsadh: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
gd: cha ghabh gnìomhan ach ri aon pharamadair air a char as motha

en: list-actions command takes only the application id
gd: cha ghabh an àithne list-actions ach ri is na h-aplacaide

en: unable to find desktop file for application %s
gd: cha deach leinn faidhle desktop a lorg airson aplacaid %s

en: unrecognised command: %s
gd: àithne nach aithne dhuinn: %s

en: Too large count value passed to %s
gd: Chaidh luach cunntaidh ro mhòr a chur gu %s

en: Seek not supported on base stream
gd: Chan eil taic ri sireadh air bun-shruth

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
gd: Mearachd le parsadh paramadair %d dhen t-seòrsa “%s”: %s

en: Invalid hostname
gd: Ainm òstair mì-dhligheach

en: “version” takes no arguments
gd: cha ghabh “version” ri argamaid

en: Print version information and exit.
gd: Seall fiosrachadh an tionndaidh is fàg an-seo.

en: [ARGS...]
gd: [ARGAMAIDEAN…]

en: Commands:
gd: Àitheantan:

en: Show information about locations
gd: Seall fiosrachadh air na h-ionadan

en: Use %s to get detailed help.
gd: Cleachd %s gus cobhair mhionaideach fhaighinn.

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
gd: IONAD

en: List writable attributes
gd: Seall liosta dhe na buaidhean a ghabhas sgrìobhadh

en: Show information about locations.
gd: Seall fiosrachadh air na h-ionadan.

en: Default application for “%s”: %s
gd: An aplacaid thùsail airson “%s”: %s

en: Registered applications:
gd: Na h-aplacaidean clàraichte:

en: No registered applications
gd: Chan eil aplacaid chlàraichte ann

en: Recommended applications:
gd: Aplacaidean a mholamaid:

en: No recommended applications
gd: Chan eil aplacaid a mholamaid ann

en: Too many arguments
gd: Tha cus argamaidean ann

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
gd: Cha do lorg sinn pasgan freumha gus %s a chur dhan sgudal

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
gd: %d/%m/%y

[ctx: full month name]
en: January
gd: Am Faoilleach

[ctx: full month name]
en: February
gd: An Gearran

[ctx: full month name]
en: March
gd: Am Màrt

[ctx: full month name]
en: April
gd: An Giblean

[ctx: full month name]
en: May
gd: An Cèitean

[ctx: full month name]
en: June
gd: An t-Ògmhios

[ctx: full month name]
en: July
gd: An t-Iuchar

[ctx: full month name]
en: August
gd: An Lùnastal

[ctx: full month name]
en: September
gd: An t-Sultain

[ctx: full month name]
en: October
gd: An Dàmhair

[ctx: full month name]
en: November
gd: An t-Samhain

[ctx: full month name]
en: December
gd: An Dùbhlachd

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
gd: Faoi

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
gd: Gearr

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
gd: Màrt

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
gd: Gibl

[ctx: abbreviated month name]
en: May
gd: Cèit

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
gd: Ògmh

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
gd: Iuch

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
gd: Lùna

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
gd: Sult

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
gd: Dàmh

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
gd: Samh

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
gd: Dùbh

[ctx: full weekday name]
en: Monday
gd: DiLuain

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
gd: DiMàirt

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
gd: DiCiadain

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
gd: DiarDaoin

[ctx: full weekday name]
en: Friday
gd: DihAoine

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
gd: DiSathairne

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
gd: DiDòmhnaich

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
gd: DiL

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
gd: DiM

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
gd: DiC

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
gd: Dia

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
gd: Dih

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
gd: DiS

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
gd: DiD

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'before midday' indicator
en: AM
gd: m

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'after midday' indicator
en: PM
gd: f

en: %u byte | %u bytes
gd[0]: %u bhaidht
gd[1]: %u bhaidht
gd[2]: %u baidht
gd[3]: %u baidht

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
gd[0]: %s bhaidht
gd[1]: %s bhaidht
gd[2]: %s baidht
gd[3]: %s baidht

[ctx: full month name with day]
en: January
gd: dhen Fhaoilleach

[ctx: full month name with day]
en: February
gd: dhen Ghearran

[ctx: full month name with day]
en: March
gd: dhen Mhàrt

[ctx: full month name with day]
en: April
gd: dhen Ghiblean

[ctx: full month name with day]
en: May
gd: dhen Chèitean

[ctx: full month name with day]
en: June
gd: dhen Ògmhios

[ctx: full month name with day]
en: July
gd: dhen Iuchar

[ctx: full month name with day]
en: August
gd: dhen Lùnastal

[ctx: full month name with day]
en: September
gd: dhen t-Sultain

[ctx: full month name with day]
en: October
gd: dhen Dàmhair

[ctx: full month name with day]
en: November
gd: dhen t-Samhain

[ctx: full month name with day]
en: December
gd: dhen Dùbhlachd

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
gd: Faoi

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
gd: Gearr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
gd: Màrt

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
gd: Gibl

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
gd: Cèit

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
gd: Ògmh

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
gd: Iuch

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
gd: Lùna

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
gd: Sult

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
gd: Dàmh

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
gd: Samh

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
gd: Dùbh
