glib - en to pl translation catalogue (1184 entries)

en: Setting default applications not supported yet
pl: Ustawianie domyślnych programów nie jest jeszcze obsługiwane

en: Setting application as last used for type not supported yet
pl: Ustawianie programu jako ostatnio używanego dla danego typu nie jest jeszcze obsługiwane

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
pl: Odnalezienie domyślnego programu dla typu zawartości „%s” się nie powiodło

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
pl: Odnalezienie domyślnego programu dla schematu URI „%s” się nie powiodło

en: GApplication Options:
pl: Opcje GApplication:

en: Show GApplication options
pl: Wyświetla opcje GApplication

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
pl: Przechodzi do trybu usługi GApplication (używane z plików usług D-Bus)

en: Override the application’s ID
pl: Zastępuje identyfikator programu

en: Replace the running instance
pl: Zastępuje działające wystąpienie

en: Print help
pl: Wyświetla pomoc

en: [COMMAND]
pl: [POLECENIE]

en: Print version
pl: Wyświetla wersję

en: Print version information and exit
pl: Wyświetla informację o wersji i kończy działanie

en: List applications
pl: Wyświetla listę programów

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
pl: Wyświetla listę zainstalowanych programów aktywowanych przez D-Bus (według plików .desktop)

en: Launch an application
pl: Uruchamia program

en: Launch the application (with optional files to open)
pl: Uruchamia program (opcjonalnie z plikami do otwarcia)

en: APPID [FILE…]
pl: IDENTYFIKATOR-PROGRAMU [PLIK…]

en: Activate an action
pl: Aktywuje działanie

en: Invoke an action on the application
pl: Wywołuje działanie na programie

en: APPID ACTION [PARAMETER]
pl: IDENTYFIKATOR-PROGRAMU DZIAŁANIE [PARAMETR]

en: List available actions
pl: Wyświetla listę dostępnych działań

en: List static actions for an application (from .desktop file)
pl: Wyświetla listę statycznych działań dla programu (z pliku .desktop)

en: APPID
pl: IDENTYFIKATOR-PROGRAMU

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: The command to print detailed help for
pl: Polecenie, dla którego wyświetlić szczegółową pomoc

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
pl: Identyfikator programu w formacie usługi D-Bus (np. org.przykład.przeglądarka)

en: FILE
pl: PLIK

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
pl: Opcjonalne względne lub bezwzględne nazwy plików albo adresy URI do otwarcia

en: ACTION
pl: DZIAŁANIE

en: The action name to invoke
pl: Nazwa działania do wywołania

en: PARAMETER
pl: PARAMETR

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
pl: Opcjonalny parametr do wywołania działania w formacie GVariant

en: Unknown command %s
pl: Nieznane polecenie %s

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Arguments:
pl: Parametry:

en: [ARGS…]
pl: [PARAMETRY…]

en: Commands:
pl: Polecenia:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
pl: Polecenie „%s help POLECENIE” wyświetla szczegółową pomoc.

en: %s command requires an application id to directly follow
pl: polecenie %s wymaga identyfikatora programu bezpośrednio po nim

en: invalid application id: “%s”
pl: nieprawidłowy identyfikator programu: „%s”

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
pl: polecenie „%s” nie przyjmuje żadnych parametrów

en: unable to connect to D-Bus: %s
pl: nie można połączyć z usługą D-Bus: %s

en: error sending %s message to application: %s
pl: błąd podczas wysyłania komunikatu %s do programu: %s

en: action name must be given after application id
pl: nazwa działania musi zostać podana po identyfikatorze programu

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
pl: nieprawidłowa nazwa działania: „%s”
    nazwy działań mogą składać się tylko ze znaków alfanumerycznych, „-” i „.”

en: error parsing action parameter: %s
pl: błąd podczas przetwarzania parametru działania: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
pl: działania przyjmują maksymalnie jeden parametr

en: list-actions command takes only the application id
pl: polecenie „list-actions” przyjmuje tylko identyfikator programu

en: unable to find desktop file for application %s
pl: nie można odnaleźć pliku .desktop dla programu %s

en: unrecognised command: %s
pl: nierozpoznane polecenie: %s

en: Too large count value passed to %s
pl: Za duża wartość licznika przekazana do %s

en: Seek not supported on base stream
pl: Szukanie nie jest obsługiwane przez podstawowy potok

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
pl: Nie można skrócić GBufferedInputStream

en: Stream is already closed
pl: Potok jest już zamknięty

en: Truncate not supported on base stream
pl: Skracanie nie jest dozwolone na podstawowym potoku

en: Operation was cancelled
pl: Działanie zostało anulowane

en: Invalid object, not initialized
pl: Nieprawidłowy obiekt, nie zainicjowano

en: Incomplete multibyte sequence in input
pl: Niepełna sekwencja wielu bajtów na wejściu

en: Not enough space in destination
pl: Brak wystarczającej ilości miejsca w miejscu docelowym

en: Invalid byte sequence in conversion input
pl: Nieprawidłowa sekwencja bajtów na wejściu konwersji

en: Error during conversion: %s
pl: Błąd podczas konwersji: %s

en: Cancellable initialization not supported
pl: Zainicjowanie, które można anulować nie jest obsługiwane

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
pl: Konwersja z zestawu znaków „%s” na zestaw „%s” nie jest obsługiwana

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
pl: Nie można otworzyć konwertera z „%s” na „%s”

en: %s type
pl: Typ %s

en: Unknown type
pl: Nieznany typ

en: %s filetype
pl: Typ pliku %s

en: GCredentials contains invalid data
pl: GCredentials zawiera nieprawidłowe dane

en: GCredentials is not implemented on this OS
pl: GCredentials nie jest zaimplementowane w tym systemie operacyjnym

en: There is no GCredentials support for your platform
pl: Platforma nie obsługuje GCredentials

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
pl: GCredentials nie zawiera identyfikatora procesu w tym systemie operacyjnym

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
pl: Fałszowanie danych uwierzytelniających nie jest możliwe w tym systemie operacyjnym

en: Unexpected early end-of-stream
pl: Nieoczekiwany, przedwczesny koniec potoku

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
pl: Nieobsługiwany klucz „%s” we wpisie adresu „%s”

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
pl: Para klucz/wartość we wpisie adresu „%s” nie ma znaczenia

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
pl: Adres „%s” jest nieprawidłowy (wymaga dokładnie jednej ścieżki, katalogu, katalogu tymczasowego lub kluczy abstrakcyjnych)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
pl: Błąd w adresie „%s” — atrybut „%s” jest błędnie sformatowany

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
pl: Nieznany lub nieobsługiwany transport „%s” dla adresu „%s”

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
pl: Element adresu „%s” nie zawiera dwukropka (:)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
pl: Nazwa transportu w elemencie adresu „%s” nie może być pusta

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
pl: Para klucz/wartość %d, „%s” w elemencie adresu „%s” nie zawiera znaku równości

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
pl: Para klucz/wartość %d, „%s” w elemencie adresu „%s” nie może mieć pustego klucza

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
pl: Błąd podczas usuwania znaku sterującego klucza lub wartości w parze klucz/wartość %d, „%s” w elemencie adresu „%s”

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
pl: Błąd w adresie „%s” — transport systemu UNIX wymaga ustawienia dokładnie jednego z kluczy „path” lub „abstract”

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
pl: Błąd w adresie „%s” — brak atrybutu komputera lub jest błędnie sformatowany

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
pl: Błąd w adresie „%s” — brak atrybutu portu lub jest błędnie sformatowany

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
pl: Błąd w adresie „%s” — brak atrybutu pliku nonce lub jest błędnie sformatowany

en: Error auto-launching:
pl: Błąd podczas automatycznego uruchamiania:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku nonce „%s”: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
pl: Błąd podczas odczytywania pliku nonce „%s”: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
pl: Błąd podczas odczytywania pliku nonce „%s”, oczekiwano 16 bajtów, otrzymano %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
pl: Błąd podczas zapisywania zawartości pliku nonce „%s” do potoku:

en: The given address is empty
pl: Podany adres jest pusty

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
pl: Nie można wywołać magistrali komunikatów, kiedy AT_SECURE jest ustawione

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
pl: Nie można wywołać magistrali komunikatów bez identyfikatora komputera:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
pl: Nie można automatycznie uruchomić usługi D-Bus bez zmiennej $DISPLAY środowiska X11

en: Error spawning command line “%s”:
pl: Błąd podczas wywoływania wiersza poleceń „%s”:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
pl: Nie można ustalić adresu magistrali sesji (nie jest zaimplementowane dla tego systemu operacyjnego)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
pl: Nie można ustalić adresu magistrali ze zmiennej środowiskowej DBUS_STARTER_BUS_TYPE — nieznana wartość „%s”

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
pl: Nie można ustalić adresu magistrali, ponieważ nie ustawiono zmiennej środowiskowej DBUS_STARTER_BUS_TYPE

en: Unknown bus type %d
pl: Nieznany typ magistrali %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
pl: Oczekiwano braku zawartości podczas próby odczytania wiersza

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
pl: Oczekiwano braku zawartości podczas próby (bezpiecznego) odczytania wiersza

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
pl: Wyczerpano wszystkie dostępne mechanizmy uwierzytelniania (próby: %s, dostępne: %s)

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
pl: Oczekiwano braku zawartości podczas próby odczytania bajtu

en: User IDs must be the same for peer and server
pl: Identyfikatory użytkownika muszą być takie same dla partnera i serwera

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
pl: Anulowano przez GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
pl: Błąd podczas pobierania informacji o katalogu „%s”: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
pl: Uprawnienia katalogu „%s” są błędnie sformatowane. Oczekiwano trybu 0700, otrzymano 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu „%s”: %s

en: Operation not supported
pl: Działanie nie jest obsługiwane

en: Error opening keyring “%s” for reading:
pl: Błąd podczas otwierania bazy kluczy „%s” do odczytania:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
pl: %d. wiersz bazy kluczy w „%s” z zawartością „%s” jest błędnie sformatowany

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
pl: Pierwszy token %d. wiersza bazy kluczy w „%s” z zawartością „%s” jest błędnie sformatowany

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
pl: Drugi token %d. wiersza bazy kluczy w „%s” z zawartością „%s” jest błędnie sformatowany

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
pl: Nie odnaleziono ciasteczka z identyfikatorem %d w bazie kluczy w „%s”

en: Error creating lock file “%s”: %s
pl: Błąd podczas tworzenia pliku blokady „%s”: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
pl: Błąd podczas usuwania starego pliku blokady „%s”: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
pl: Błąd podczas zamykania (niedowiązanego) pliku blokady „%s”: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
pl: Błąd podczas odwiązywania pliku blokady „%s”: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
pl: Błąd podczas otwierania bazy kluczy „%s” do zapisania:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
pl: (Dodatkowo, uwolnienie blokady „%s” także się nie powiodło: %s)

en: The connection is closed
pl: Połączenie jest zamknięte

en: Timeout was reached
pl: Przekroczono czas oczekiwania

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
pl: Wystąpiły nieobsługiwane flagi podczas tworzenia połączenia ze strony klienta

en: No such interface “org.freedesktop.DBus.Properties” on object at path %s
pl: Brak interfejsu „org.freedesktop.DBus.Properties” w obiekcie w ścieżce %s

en: No such property “%s”
pl: Brak właściwości „%s”

en: Property “%s” is not readable
pl: Właściwość „%s” nie jest odczytywalna

en: Property “%s” is not writable
pl: Właściwość „%s” nie jest zapisywalna

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
pl: Błąd podczas ustawiania właściwości „%s”: oczekiwano typ „%s”, ale otrzymano „%s”

en: No such interface “%s”
pl: Brak interfejsu „%s”

en: No such interface “%s” on object at path %s
pl: Brak interfejsu „%s” w obiekcie w ścieżce %s

en: No such method “%s”
pl: Brak metody „%s”

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
pl: Typ komunikatu, „%s”, nie pasuje do oczekiwanego typu „%s”

en: An object is already exported for the interface %s at %s
pl: Obiekt został już wyeksportowany dla interfejsu %s w %s

en: Unable to retrieve property %s.%s
pl: Nie można pobrać właściwości %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
pl: Nie można ustawić właściwości %s.%s

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
pl: Metoda „%s” zwróciła typ „%s”, ale oczekiwano „%s”

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
pl: Metoda „%s” w interfejsie „%s” z podpisem „%s” nie istnieje

en: A subtree is already exported for %s
pl: Poddrzewo zostało już wyeksportowane dla %s

en: Object does not exist at path “%s”
pl: Obiekt nie istnieje w ścieżce „%s”

en: type is INVALID
pl: typ jest NIEPRAWIDŁOWY

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing or invalid
pl: Komunikat METHOD_CALL: brak pola nagłówka PATH lub MEMBER albo jest nieprawidłowe

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing or invalid
pl: Komunikat METHOD_RETURN: brak pola nagłówka REPLY_SERIAL albo jest nieprawidłowe

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing or invalid
pl: Komunikat o BŁĘDZIE: brak pola nagłówka REPLY_SERIAL lub ERROR_NAME albo jest nieprawidłowe

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing or invalid
pl: Komunikat SYGNAŁU: brak pola nagłówka PATH, INTERFACE lub MEMBER albo jest nieprawidłowe

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
pl: Komunikat SYGNAŁU: pole nagłówka PATH używa zastrzeżonej wartości /org/freedesktop/DBus/Local

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
pl: Komunikat SYGNAŁU: pole nagłówka INTERFACE używa zastrzeżonej wartości org.freedesktop.DBus.Local

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
pl[0]: Chciano odczytać %lu bajt, ale otrzymano tylko %lu
pl[1]: Chciano odczytać %lu bajty, ale otrzymano tylko %lu
pl[2]: Chciano odczytać %lu bajtów, ale otrzymano tylko %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
pl: Oczekiwano bajtu NUL po ciągu „%s”, ale odnaleziono bajt %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
pl: Oczekiwano prawidłowego ciągu UTF-8, ale odnaleziono nieprawidłowe bajty w wyrównaniu bajtu %d (długość ciągu wynosi %d). Prawidłowy ciąg UTF-8 do tego miejsca to „%s”

en: Value nested too deeply
pl: Wartość jest zagnieżdżona za głęboko

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
pl: Przetworzona wartość „%s” nie jest prawidłową ścieżką do obiektu usługi D-Bus

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
pl: Przetworzona wartość „%s” nie jest prawidłowym podpisem usługi D-Bus

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
pl[0]: Wystąpiła macierz o długości %u bajta. Maksymalna długość to 2<<26 bajtów (64 MiB).
pl[1]: Wystąpiła macierz o długości %u bajtów. Maksymalna długość to 2<<26 bajtów (64 MiB).
pl[2]: Wystąpiła macierz o długości %u bajtów. Maksymalna długość to 2<<26 bajtów (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
pl: Wystąpiła macierz typu „a%c”, której oczekiwana długość jest wielokrotnością %u B, ale wynosi %u B

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
pl: Puste struktury (krotki) nie są dozwolone na magistrali D-Bus

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
pl: Przetworzona wartość „%s” dla wariantu nie jest prawidłowym podpisem usługi D-Bus

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
pl: Błąd podczas deserializowania GVariant za pomocą ciągu typu „%s” z formatu przewodu usługi D-Bus

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
pl: Nieprawidłowa wartość kolejności bajtów. Oczekiwano 0x6c („l”) lub 0x42 („B”), ale odnaleziono wartość 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
pl: Nieprawidłowa główna wersja protokołu. Oczekiwano 1, ale odnaleziono %d

en: Signature header found but is not of type signature
pl: Odnaleziono nagłówek podpisu, ale nie jest podpisem typu

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
pl: Odnaleziono nagłówek podpisu z podpisem „%s”, ale treść komunikatu jest pusta

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
pl: Przetworzona wartość „%s” nie jest prawidłowym podpisem usługi D-Bus (dla treści)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
pl[0]: Brak nagłówka podpisu w komunikacie, ale treść komunikatu liczy %u bajt
pl[1]: Brak nagłówka podpisu w komunikacie, ale treść komunikatu liczy %u bajty
pl[2]: Brak nagłówka podpisu w komunikacie, ale treść komunikatu liczy %u bajtów

en: Cannot deserialize message:
pl: Nie można deserializować komunikatu:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
pl: Błąd podczas serializowania GVariant za pomocą ciągu typu „%s” z formatu przewodu usługi D-Bus

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
pl: Liczba deskryptorów plików w komunikacie (%d) różni się od pola nagłówka (%d)

en: Cannot serialize message:
pl: Nie można serializować komunikatu:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
pl: Treść komunikatu ma podpis „%s”, ale brak nagłówka podpisu

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
pl: Treść komunikatu ma podpis typu „%s”, ale podpis w polu nagłówka to „%s”

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
pl: Treść komunikatu jest pusta, ale podpis w polu nagłówka to „(%s)”

en: Error return with body of type “%s”
pl: Błąd zwrotu z treścią typu „%s”

en: Error return with empty body
pl: Błąd zwrotu z pustą treścią

en: (Type any character to close this window)
pl: (Wpisanie dowolnego znaku zamknie to okno)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
pl: Magistrala D-Bus sesji nie jest uruchomiona, i automatyczne uruchomienie się nie powiodło

en: Unable to get Hardware profile: %s
pl: Nie można pobrać profilu sprzętu: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
pl: Nie można wczytać pliku %s ani %s:

en: Error calling StartServiceByName for %s:
pl: Błąd podczas wywoływania metody StartServiceByName dla %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
pl: Nieoczekiwana odpowiedź %d od metody StartServiceByName("%s")

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
pl: Nie można wywołać metody; pośrednik jest dla znanej nazwy %s bez właściciela, a pośrednik został utworzony za pomocą flagi G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Abstract namespace not supported
pl: Przestrzeń nazw abstrakcyjnych jest nieobsługiwana

en: Cannot specify nonce file when creating a server
pl: Nie można określić pliku nonce podczas tworzenia serwera

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
pl: Błąd podczas zapisywania pliku nonce w „%s”: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
pl: Ciąg „%s” nie jest prawidłowym GUID usługi D-Bus

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
pl: Nie można nasłuchiwać na nieobsługiwanym transporcie „%s”

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
pl: Polecenia:
      help         Wyświetla tę informację
      introspect   Bada zdalny obiekt
      monitor      Monitoruje zdalny obiekt
      call         Wywołuje metodę na zdalnym obiekcie
      emit         Emituje sygnał
      wait         Oczekuje na pojawienie się nazwy magistrali
    
    Polecenie „%s POLECENIE --help” wyświetla pomoc o każdym poleceniu.

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania kodu XML introspekcji: %s

en: Error: %s is not a valid name
pl: Błąd: %s nie jest prawidłową nazwą

en: Error: %s is not a valid object path
pl: Błąd: %s nie jest prawidłową ścieżką do obiektu

en: Connect to the system bus
pl: Łączy z magistralą systemową

en: Connect to the session bus
pl: Łączy z magistralą sesji

en: Connect to given D-Bus address
pl: Łączy z podanym adresem usługi D-Bus

en: Connection Endpoint Options:
pl: Opcje punktów końcowych połączenia:

en: Options specifying the connection endpoint
pl: Opcje określające punkt końcowy połączenia

en: No connection endpoint specified
pl: Nie określono żadnych punktów końcowych połączenia

en: Multiple connection endpoints specified
pl: Określono wiele punktów końcowych połączenia

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
pl: Ostrzeżenie: według danych introspekcji, interfejs „%s” nie istnieje

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
pl: Ostrzeżenie: według danych introspekcji, metoda „%s” nie istnieje w interfejsie „%s”

en: Optional destination for signal (unique name)
pl: Opcjonalny cel sygnału (unikalna nazwa)

en: Object path to emit signal on
pl: Ścieżka do obiektu do wyemitowania sygnału

en: Signal and interface name
pl: Nazwa sygnału i interfejsu

en: Emit a signal.
pl: Emituje sygnał.

en: Error connecting: %s
pl: Błąd podczas łączenia: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
pl: Błąd: %s nie jest prawidłową unikalną nazwą magistrali.

en: Error: Object path is not specified
pl: Błąd: nie podano ścieżki do obiektu

en: Error: Signal name is not specified
pl: Błąd: nie podano nazwy sygnału

en: Error: Signal name “%s” is invalid
pl: Błąd: nazwa sygnału „%s” jest nieprawidłowa

en: Error: %s is not a valid interface name
pl: Błąd: %s nie jest prawidłową nazwą interfejsu

en: Error: %s is not a valid member name
pl: Błąd: %s nie jest prawidłową nazwą elementu

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania parametru %d: %s

en: Error flushing connection: %s
pl: Błąd podczas czyszczenia połączenia: %s

en: Destination name to invoke method on
pl: Nazwa docelowa do wywołania na niej metody

en: Object path to invoke method on
pl: Ścieżka do obiektu do wywołania na niej metody

en: Method and interface name
pl: Nazwa metody i interfejsu

en: Timeout in seconds
pl: Czas oczekiwania w sekundach

en: Allow interactive authorization
pl: Zezwala na interaktywne upoważnienie

en: Invoke a method on a remote object.
pl: Wywołuje metodę na zdalnym obiekcie.

en: Error: Destination is not specified
pl: Błąd: nie podano celu

en: Error: %s is not a valid bus name
pl: Błąd: %s nie jest prawidłową nazwą magistrali

en: Error: Method name is not specified
pl: Błąd: nie podano nazwy metody

en: Error: Method name “%s” is invalid
pl: Błąd: nazwa metody „%s” jest nieprawidłowa

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania parametru %d typu „%s”: %s

en: Error adding handle %d: %s
pl: Błąd podczas dodawania pliku obsługi %d: %s

en: Destination name to introspect
pl: Nazwa docelowa do zbadania

en: Object path to introspect
pl: Ścieżka do obiektu do zbadania

en: Print XML
pl: Wyświetla kod XML

en: Introspect children
pl: Bada elementy potomne

en: Only print properties
pl: Wyświetla tylko właściwości

en: Introspect a remote object.
pl: Bada zdalny obiekt.

en: Destination name to monitor
pl: Nazwa docelowa do monitorowania

en: Object path to monitor
pl: Ścieżka do obiektu do monitorowania

en: Monitor a remote object.
pl: Monitoruje zdalny obiekt.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
pl: Błąd: nie można monitorować połączenia niebędącego magistralą komunikatów

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
pl: Usługa do aktywowania przed oczekiwaniem na drugą (znaną nazwę)

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
pl: Czas oczekiwania przed zakończeniem z błędem (w sekundach), 0 oznacza brak ograniczenia (domyślne)

en: [OPTION…] BUS-NAME
pl: [OPCJA…] NAZWA-MAGISTRALI

en: Wait for a bus name to appear.
pl: Oczekuje na pojawienie się nazwy magistrali.

en: Error: A service to activate for must be specified.
pl: Błąd: należy podać usługę, dla której aktywować.

en: Error: A service to wait for must be specified.
pl: Błąd: należy podać usługę, na którą oczekiwać.

en: Error: Too many arguments.
pl: Błąd: za dużo parametrów.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
pl: Błąd: %s nie jest prawidłową znaną nazwą magistrali.

en: Not authorized to change debug settings
pl: Brak upoważnienia do zmiany ustawień debugowania

en: Unnamed
pl: Bez nazwy

en: Desktop file didn’t specify Exec field
pl: Plik .desktop nie określa pola Exec

en: Unable to find terminal required for application
pl: Nie można odnaleźć terminala wymaganego przez program

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
pl: Nie odnaleziono programu „%s” w $PATH

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu użytkownika dla konfiguracji programu %s: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu użytkownika dla konfiguracji MIME %s: %s

en: Application information lacks an identifier
pl: Brak identyfikatora w informacjach o programie

en: Can’t create user desktop file %s
pl: Nie można utworzyć pliku .desktop dla użytkownika %s

en: Custom definition for %s
pl: Niestandardowa definicja dla %s

en: drive doesn’t implement eject
pl: napęd nie obsługuje wysunięcia

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
pl: napęd nie obsługuje wysunięcia lub „eject_with_operation”

en: drive doesn’t implement polling for media
pl: napęd nie obsługuje wykrywania nośnika

en: drive doesn’t implement start
pl: napęd nie obsługuje rozpoczęcia

en: drive doesn’t implement stop
pl: napęd nie obsługuje zatrzymania

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
pl: Mechanizm TLS nie obsługuje wiążącego pobierania TLS

en: TLS support is not available
pl: Obsługa TLS jest niedostępna

en: DTLS support is not available
pl: Obsługa DTLS jest niedostępna

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
pl: Nie można obsłużyć wersji %d kodowania GEmblem

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
pl: Błędna liczba elementów (%d) w kodowaniu GEmblem

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
pl: Nie można obsłużyć wersji %d kodowania GEmblemedIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
pl: Błędna liczba elementów (%d) w kodowaniu GEmblemedIcon

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
pl: Oczekiwano obiektu GEmblem dla GEmblemedIcon

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
pl: Nie istnieje zawierający punkt montowania

en: Can’t copy over directory
pl: Nie można skopiować na katalog

en: Can’t copy directory over directory
pl: Nie można skopiować katalogu na katalog

en: Target file exists
pl: Plik docelowy istnieje

en: Can’t recursively copy directory
pl: Nie można skopiować katalogu rekurencyjnie

en: Copy file range not supported
pl: Kopiowanie zakresu pliku nie jest obsługiwane

en: Error splicing file: %s
pl: Błąd podczas dzielenia pliku: %s

en: Splice not supported
pl: Wywołanie „splice” nie jest obsługiwane

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
pl: Kopiowanie (reflink/clone) między punktami montowania nie jest obsługiwane

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
pl: Kopiowanie (reflink/clone) nie jest obsługiwane lub jest nieprawidłowe

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
pl: Kopiowanie (reflink/clone) nie jest obsługiwane lub nie zadziałało

en: Can’t copy special file
pl: Nie można skopiować pliku specjalnego

en: Invalid symlink value given
pl: Wprowadzono nieprawidłową wartość dowiązania symbolicznego

en: Symbolic links not supported
pl: Dowiązania symboliczne nie są obsługiwane

en: Trash not supported
pl: Kosz nie jest obsługiwany

en: File names cannot contain “%c”
pl: Nazwy plików nie mogą zawierać „%c”

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
pl: Utworzenie katalogu tymczasowego dla szablonu „%s” się nie powiodło: %s

en: volume doesn’t implement mount
pl: wolumin nie obsługuje montowania

en: No application is registered as handling this file
pl: Żaden program nie jest zarejestrowany do obsługi tego pliku

en: Enumerator is closed
pl: Enumerator jest zamknięty

en: File enumerator has outstanding operation
pl: Enumerator plików ma zaległe działanie

en: File enumerator is already closed
pl: Enumerator plików jest już zamknięty

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
pl: Nie można obsłużyć wersji %d kodowania GFileIcon

en: Malformed input data for GFileIcon
pl: Błędny format danych wejściowych dla GFileIcon

en: Stream doesn’t support query_info
pl: Potok nie obsługuje działania query_info

en: Seek not supported on stream
pl: Szukanie nie jest obsługiwane przez potok

en: Truncate not allowed on input stream
pl: Skracanie nie jest dozwolone na potoku wejściowym

en: Truncate not supported on stream
pl: Skracanie nie jest dozwolone na potoku

en: Invalid hostname
pl: Nieprawidłowa nazwa komputera

en: Bad HTTP proxy reply
pl: Błędna odpowiedź pośrednika HTTP

en: HTTP proxy connection not allowed
pl: Połączenie pośrednika HTTP nie jest dozwolone

en: HTTP proxy authentication failed
pl: Uwierzytelnienie pośrednika HTTP się nie powiodło

en: HTTP proxy authentication required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie pośrednika HTTP

en: HTTP proxy connection failed: %i
pl: Połączenie pośrednika HTTP się nie powiodło: %i

en: HTTP proxy response too big
pl: Odpowiedź pośrednika HTTP jest za duża

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
pl: Serwer pośrednika HTTP nieoczekiwanie zamknął połączenie.

en: Wrong number of tokens (%d)
pl: Błędna liczba elementów (%d)

en: No type for class name %s
pl: Brak typu dla nazwy klasy %s

en: Type %s does not implement the GIcon interface
pl: Typ %s nie obsługuje interfejsu GIcon

en: Type %s is not classed
pl: Typ %s nie jest klasowy

en: Malformed version number: %s
pl: Błędny format numeru wersji: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
pl: Typ %s nie obsługuje metody from_tokens() z interfejsu GIcon

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
pl: Nie można obsłużyć podanej wersji kodowania ikony

en: No address specified
pl: Nie podano adresu

en: Length %u is too long for address
pl: Długość %u jest za długa na adres

en: Address has bits set beyond prefix length
pl: Adres ma bity ustawione poza długością przedrostka

en: Could not parse “%s” as IP address mask
pl: Nie można przetworzyć „%s” jako maskę adresu IP

en: Not enough space for socket address
pl: Brak wystarczającej ilości miejsca dla adresu gniazda

en: Unsupported socket address
pl: Nieobsługiwany adres gniazda

en: Input stream doesn’t implement read
pl: Potok wejściowy nie obsługuje odczytu

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
pl: Potok ma zaległe działanie

en: Copy with file
pl: Kopiuje za pomocą pliku

en: Keep with file when moved
pl: Podąża za plikiem podczas przenoszenia

en: “version” takes no arguments
pl: „version” nie przyjmuje żadnych parametrów

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Print version information and exit.
pl: Wyświetla informację o wersji i kończy działanie.

en: Commands:
pl: Polecenia:

en: Concatenate files to standard output
pl: Dołącza pliki na standardowym wyjściu

en: Copy one or more files
pl: Kopiuje jeden lub więcej plików

en: Show information about locations
pl: Wyświetla informacje o położeniach

en: Launch an application from a desktop file
pl: Uruchamia program z pliku .desktop

en: List the contents of locations
pl: Wyświetla listę zawartości położeń

en: Get or set the handler for a mimetype
pl: Pobiera lub ustawia program obsługujący dla typu MIME

en: Create directories
pl: Tworzy katalogi

en: Monitor files and directories for changes
pl: Monitoruje zmiany plików i katalogów

en: Mount or unmount the locations
pl: Montuje lub odmontowuje położenia

en: Move one or more files
pl: Przenosi jeden lub więcej plików

en: Open files with the default application
pl: Otwiera pliki za pomocą domyślnego programu

en: Rename a file
pl: Zmienia nazwę pliku

en: Delete one or more files
pl: Usuwa jeden lub więcej plików

en: Read from standard input and save
pl: Odczytuje ze standardowego wejścia i zapisuje

en: Set a file attribute
pl: Ustawia atrybut pliku

en: Move files or directories to the trash
pl: Przenosi pliki lub katalogi do kosza

en: Lists the contents of locations in a tree
pl: Wyświetla listę zawartości położeń w drzewie

en: Use %s to get detailed help.
pl: %s wyświetla szczegółową pomoc.

en: Error writing to stdout
pl: Błąd podczas zapisywania do standardowego wyjścia

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
pl: POŁOŻENIE

en: Concatenate files and print to standard output.
pl: Dołącza pliki i wyświetla je na standardowym wyjściu.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
pl: Program gio cat działa jak zwykłe narzędzie cat, ale za pomocą położeń
    GIO zamiast plików lokalnych: przykładowo można użyć czegoś takiego jak
    smb://serwer/zasób/plik.txt jako położenia.

en: No locations given
pl: Nie podano położeń

en: No target directory
pl: Brak katalogu docelowego

en: Show progress
pl: Wyświetla postęp

en: Prompt before overwrite
pl: Pyta przed zastąpieniem

en: Preserve all attributes
pl: Zachowuje wszystkie atrybuty

en: Backup existing destination files
pl: Tworzy kopię zapasową istniejących plików docelowych

en: Never follow symbolic links
pl: Nigdy nie podąża za dowiązaniami symbolicznymi

en: Use default permissions for the destination
pl: Używa domyślnych uprawnień dla elementu docelowego

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
pl: Przesłano %s z %s (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
pl: PLIK-ŹRÓDŁOWY

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
pl: CEL

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
pl: Kopiuje jeden lub więcej PLIKÓW ŹRÓDŁOWYCH do PLIKÓW DOCELOWYCH.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
pl: Program gio copy działa jak zwykłe narzędzie cp, ale za pomocą położeń
    GIO zamiast plików lokalnych: przykładowo można użyć czegoś takiego jak
    smb://serwer/zasób/plik.txt jako położenia.

en: Destination %s is not a directory
pl: Plik docelowy %s nie jest katalogiem

en: %s: overwrite “%s”?
pl: %s: zastąpić „%s”?

en: List writable attributes
pl: Lista zapisywalnych atrybutów

en: Get file system info
pl: Pobiera informacje o systemie plików

en: The attributes to get
pl: Atrybuty do pobrania

en: ATTRIBUTES
pl: ATRYBUTY

en: Don’t follow symbolic links
pl: Bez podążania za dowiązaniami symbolicznymi

en: attributes:
pl: atrybuty:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
pl: wyświetlana nazwa: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
pl: nazwa modyfikacji: %s

en: name: %s
pl: nazwa: %s

en: type: %s
pl: typ: %s

en: size:
pl: rozmiar:

en: hidden
pl: ukryty

en: uri: %s
pl: URI: %s

en: local path: %s
pl: lokalna ścieżka: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
pl: punkt montowania systemu UNIX: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
pl: Atrybuty możliwe do ustawienia:

en: Writable attribute namespaces:
pl: Przestrzeń nazw atrybutów możliwych do ustawienia:

en: Show information about locations.
pl: Wyświetla informacje o położeniach.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
pl: Program gio info działa jak zwykłe narzędzie ls, ale za pomocą położenia
    GIO zamiast plików lokalnych: przykładowo można użyć czegoś takiego jak
    smb://serwer/zasób/plik.txt jako położenia. Atrybuty plików mogą być
    podawane za pomocą ich nazwy GIO, np. standard::icon, przestrzeni nazw,
    np. unix, albo „*”, co oznacza wszystkie atrybuty

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
pl: PLIK-DESKTOP [PARAMETRY-PLIKU…]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
pl: Uruchamia program z pliku .desktop, przekazując mu opcjonalne parametry nazw plików.

en: No desktop file given
pl: Nie podano pliku .desktop

en: The launch command is not currently supported on this platform
pl: Polecenie uruchamiania nie jest obecnie obsługiwane na tej platformie

en: Unable to load ‘%s‘: %s
pl: Nie można wczytać „%s”: %s

en: Unable to load application information for ‘%s‘
pl: Nie można wczytać informacji o programie dla „%s”

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
pl: Nie można uruchomić programu „%s”: %s

en: Show hidden files
pl: Wyświetla ukryte pliki

en: Use a long listing format
pl: Używa długiego formatu list

en: Print display names
pl: Wyświetla wyświetlane nazwy

en: Print full URIs
pl: Wyświetla pełne adresy URI

en: List the contents of the locations.
pl: Wyświetla listę zawartości położenia.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
pl: Program gio list działa jak zwykłe narzędzie ls, ale za pomocą położenia
    GIO zamiast plików lokalnych: przykładowo można użyć czegoś takiego jak
    smb://serwer/zasób/plik.txt jako położenia. Atrybuty plików mogą być
    podawane za pomocą ich nazwy GIO, np. standard::icon

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
pl: TYP-MIME

en: HANDLER
pl: PROGRAM-OBSŁUGUJĄCY

en: Get or set the handler for a mimetype.
pl: Pobiera lub ustawia program obsługujący dla typu MIME.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
pl: Jeśli nie podano programu obsługującego, to wyświetla listę
    zarejestrowanych i polecanych programów dla typu MIME. Jeśli
    podano program obsługujący, to jest on ustawiany jako domyślny
    program obsługujący dla typu MIME.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
pl: Należy podać jeden typ MIME i opcjonalnie program obsługujący

en: No default applications for “%s”
pl: Brak domyślnego programu dla „%s”

en: Default application for “%s”: %s
pl: Domyślny program dla „%s”: %s

en: Registered applications:
pl: Zarejestrowane programy:

en: No registered applications
pl: Brak zarejestrowanych programów

en: Recommended applications:
pl: Zalecane programy:

en: No recommended applications
pl: Brak zalecanych programów

en: Failed to load info for handler “%s”
pl: Wczytanie informacji o programie obsługującym „%s” się nie powiodło

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
pl: Ustawienie „%s” jako domyślny program obsługujący „%s” się nie powiodło: %s

en: Create parent directories
pl: Tworzy katalogi nadrzędne

en: Create directories.
pl: Tworzy katalogi.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
pl: Program gio mkdir działa jak zwykłe narzędzie mkdir, ale za pomocą położeń
    GIO zamiast plików lokalnych: przykładowo można użyć czegoś takiego jak
    smb://serwer/zasób/plik.txt jako położenia.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
pl: Monitoruje katalog (domyślnie: zależy od typu)

en: Monitor a file (default: depends on type)
pl: Monitoruje plik (domyślnie: zależy od typu)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
pl: Monitoruje plik bezpośrednio (uwzględnia zmiany wprowadzone przez twarde dowiązania)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
pl: Monitoruje plik bezpośrednio, ale nie zgłasza zmian

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
pl: Zgłasza przeniesienia i zmiany nazw jako proste zdarzenia usunięcia/utworzenia

en: Watch for mount events
pl: Obserwuje zdarzenia montowania

en: Monitor files or directories for changes.
pl: Monitoruje zmiany plików lub katalogów.

en: Mount as mountable
pl: Montuje jako montowalny

en: Mount volume with device file, or other identifier
pl: Montuje wolumin za pomocą pliku urządzenia lub innego identyfikatora

en: ID
pl: Identyfikator

en: Unmount
pl: Odmontowuje

en: Eject
pl: Wysuwa

en: Stop drive with device file
pl: Zatrzymuje napęd za pomocą pliku urządzenia

en: DEVICE
pl: URZĄDZENIE

en: Unmount all mounts with the given scheme
pl: Odmontowuje wszystko za pomocą podanego schematu

en: SCHEME
pl: SCHEMAT

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
pl: Ignoruje trwające działania na plikach podczas odmontowywania lub wysuwania

en: Use an anonymous user when authenticating
pl: Używa anonimowego użytkownika podczas uwierzytelniania

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
pl: Wyświetla listę

en: Monitor events
pl: Monitoruje zdarzenia

en: Show extra information
pl: Wyświetla dodatkowe informacje

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
pl: Numeryczny kod PIM podczas odblokowywania woluminu VeraCrypt

en: Mount a TCRYPT hidden volume
pl: Montuje ukryty wolumin TCRYPT

en: Mount a TCRYPT system volume
pl: Montuje systemowy wolumin TCRYPT

en: Anonymous access denied
pl: Odmowa dostępu anonimowego

en: No drive for device file
pl: Brak napędu dla pliku urządzenia

en: No volume for given ID
pl: Brak woluminu dla podanego identyfikatora

en: Mount or unmount the locations.
pl: Montuje lub odmontowuje położenia.

en: Don’t use copy and delete fallback
pl: Bez używania zapasowego kopiowania i usuwania

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
pl: Przenosi jeden lub więcej PLIKÓW ŹRÓDŁOWYCH do PLIKÓW DOCELOWYCH.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
pl: Program gio move działa jak zwykłe narzędzie mv, ale za pomocą położeń
    GIO zamiast plików lokalnych: przykładowo można użyć czegoś takiego jak
    smb://serwer/zasób/plik.txt jako położenia

en: Target %s is not a directory
pl: Plik docelowy %s nie jest katalogiem

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
pl: Otwiera pliki za pomocą domyślnego programu
    zarejestrowanego do obsługi pliku tego typu.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
pl: Ignoruje nieistniejące pliki, nigdy nie pyta

en: Delete the given files.
pl: Usuwa podane pliki.

en: NAME
pl: NAZWA

en: Rename a file.
pl: Zmienia nazwę pliku.

en: Missing argument
pl: Brak parametru

en: Too many arguments
pl: Za dużo parametrów

en: Rename successful. New uri: %s
pl: Zmiana nazwy została ukończona powodzeniem. Nowy adres URI: %s

en: Only create if not existing
pl: Tworzy tylko, jeśli nie istnieje

en: Append to end of file
pl: Dołącza do końca pliku

en: When creating, restrict access to the current user
pl: Podczas tworzenia ogranicza dostęp do bieżącego użytkownika

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
pl: Podczas zastępowania zastępuje tak, jakby miejsce docelowe nie istniało

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
pl: Wyświetla nową etykietę etag na końcu

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
pl: Etykieta etag pliku zostanie zastąpiona

en: Error reading from standard input
pl: Błąd podczas odczytywania ze standardowego wejścia

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
pl: Etykieta etag jest niedostępna

en: Read from standard input and save to DEST.
pl: Odczytuje ze standardowego wejścia i zapisuje do PLIKU DOCELOWEGO.

en: No destination given
pl: Nie podano celu

en: Type of the attribute
pl: Typ atrybutu

en: TYPE
pl: TYP

en: Unset given attribute
pl: Usuwa ustawienie podanego atrybutu

en: ATTRIBUTE
pl: ATRYBUT

en: VALUE
pl: WARTOŚĆ

en: Set a file attribute of LOCATION.
pl: Ustawia atrybut pliku POŁOŻENIA.

en: Location not specified
pl: Nie podano położenia

en: Attribute not specified
pl: Nie podano atrybutu

en: Value not specified
pl: Nie podano wartości

en: Invalid attribute type “%s”
pl: Nieprawidłowy typ atrybutu „%s”

en: Empty the trash
pl: Opróżnia kosz

en: List files in the trash with their original locations
pl: Wyświetla listę plików w koszu z ich oryginalnymi położeniami

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
pl: Przywraca plik z kosza do jego oryginalnego położenia (ewentualnie odtwarzając katalog)

en: Unable to find original path
pl: Nie można odnaleźć oryginalnej ścieżki

en: Unable to recreate original location:
pl: Nie można odtworzyć oryginalnego położenia: %s

en: Unable to move file to its original location:
pl: Nie można przenieść pliku do jego oryginalnego położenia:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
pl: Przenosi/przywraca pliki lub katalogi do/z kosza.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
pl: Uwaga: w przypadku przełącznika --restore, jeśli oryginalne położenie
    pliku w koszu już istnieje, to nie zostanie zastąpione, jeśli
    nie zostanie ustawione --force.

en: Location given doesn't start with trash:///
pl: Podane położenie nie zaczyna się od trash:///

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
pl: Podąża za dowiązaniami symbolicznymi, punktami montowania i skrótami

en: List contents of directories in a tree-like format.
pl: Wyświetla listę zawartości katalogów w formacie drzewa.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
pl: Element <%s> nie jest dozwolony wewnątrz <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
pl: Element <%s> nie jest dozwolony jako główny element

en: File %s appears multiple times in the resource
pl: Plik %s pojawia się wiele razy w zasobie

en: Failed to locate “%s” in any source directory
pl: Ustalenie położenia „%s” w dowolnym katalogu źródłowym się nie powiodło

en: Failed to locate “%s” in current directory
pl: Ustalenie położenia „%s” w bieżącym katalogu się nie powiodło

en: Unknown processing option “%s”
pl: Nieznana opcja przetwarzania „%s”

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
pl: Zażądano wstępnego przetworzenia %s, ale %s nie jest ustawione, a %s nie jest w PATH

en: Error reading file %s: %s
pl: Błąd podczas odczytywania pliku %s: %s

en: Error compressing file %s
pl: Błąd podczas kompresowania pliku %s

en: text may not appear inside <%s>
pl: tekst nie może znajdować się wewnątrz <%s>

en: Show program version and exit
pl: Wyświetla wersję programu i kończy działanie

en: Name of the output file
pl: Nazwa pliku wyjściowego

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
pl: Katalog, z którego wczytywać PLIKI (domyślnie bieżący katalog)

en: DIRECTORY
pl: KATALOG

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
pl: Tworzy wyjście w formacie wybranym przez rozszerzenie pliku docelowego

en: Generate source header
pl: Tworzy nagłówek źródła

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
pl: Tworzy kod źródłowy używany do dowiązania pliku zasobu do kodu

en: Generate dependency list
pl: Tworzy listę zależności

en: Name of the dependency file to generate
pl: Nazwa pliku zależności do utworzenia

en: Include phony targets in the generated dependency file
pl: Dołącza fałszywe cele w utworzonym pliku zależności

en: Don’t automatically create and register resource
pl: Bez automatycznego tworzenia i rejestrowania zasobu

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
pl: Bez eksportowania funkcji; deklaruje je jako G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
pl: Bez osadzania danych zasobów w pliku C; przyjmuje, że jest zamiast tego zewnętrznie dowiązane

en: C identifier name used for the generated source code
pl: Nazwa identyfikatora języka C używana dla utworzonego kodu źródłowego

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
pl: Docelowy kompilator języka C (domyślnie: zmienna środowiskowa CC)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
pl: Kompiluje określenie zasobu do pliku zasobu. Pliki określeń
    zasobów mają rozszerzenie .gresource.xml, a pliki
    zasobów mają rozszerzenie .gresource.

en: You should give exactly one file name
pl: Należy podać dokładnie jedną nazwę pliku

en: nick must be a minimum of 2 characters
pl: pseudonim musi mieć co najmniej 2 znaki

en: Invalid numeric value
pl: Nieprawidłowa wartość numeryczna

en: <value nick='%s'/> already specified
pl: <value nick='%s'/> zostało już określone

en: value='%s' already specified
pl: value='%s' zostało już określone

en: flags values must have at most 1 bit set
pl: wartości flag mogą mieć ustawiony co najwyżej 1 bit

en: <%s> must contain at least one <value>
pl: <%s> musi zawierać co najmniej jeden znacznik <value>

en: <%s> is not contained in the specified range
pl: <%s> nie jest zawarte w określonym zakresie

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
pl: <%s> nie jest prawidłowym elementem określonego wyliczonego typu

en: <%s> contains string not in the specified flags type
pl: <%s> zawiera ciąg spoza określonego typu flag

en: <%s> contains a string not in <choices>
pl: <%s> zawiera ciąg, którego nie ma w znaczniku <choices>

en: <range/> already specified for this key
pl: <range/> zostało już określone dla tego klucza

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
pl: <range> nie jest dozwolone dla kluczy typu „%s”

en: <range> specified minimum is greater than maximum
pl: określony minimum <range> jest wyższy niż maksimum

en: unsupported l10n category: %s
pl: nieobsługiwana kategoria lokalizacji: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
pl: zażądano lokalizacji, ale nie podano domeny gettext

en: translation context given for value without l10n enabled
pl: podano kontekst tłumaczenia dla wartości bez włączonej lokalizacji

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
pl: Przetworzenie wartości <default> typu „%s” się nie powiodło:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
pl: <choices> nie może być określane dla kluczy oznaczonych jako mające wyliczony typ

en: <choices> already specified for this key
pl: <choices> zostało już określone dla tego klucza

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
pl: <choices> nie jest dozwolone dla kluczy typu „%s”

en: <choice value='%s'/> already given
pl: <choice value='%s'/> zostało już podane

en: <choices> must contain at least one <choice>
pl: <choices> musi zawierać co najmniej jeden znacznik <choice>

en: <aliases> already specified for this key
pl: <aliases> zostało już określone dla tego klucza

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
pl: <aliases> może być określane tylko dla kluczy z wyliczonym typem lub typem flag, albo po znaczniku <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
pl: podano <alias value='%s'/>, kiedy „%s” jest już elementem wyliczonego typu

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
pl: podano <alias value='%s'/>, kiedy już podano <choice value='%s'/>

en: <alias value='%s'/> already specified
pl: <alias value='%s'/> zostało już określone

en: alias target “%s” is not in enumerated type
pl: cel aliasu „%s” nie jest w wyliczonym typie

en: alias target “%s” is not in <choices>
pl: cel aliasu „%s” nie jest w znaczniku <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
pl: <aliases> musi zawierać co najmniej jeden znacznik <alias>

en: Empty names are not permitted
pl: Puste nazwy nie są dozwolone

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
pl: Nieprawidłowa nazwa „%s”: nazwy muszą rozpoczynać się od małej litery

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
pl: Nieprawidłowa nazwa „%s”: niedozwolony znak „%c”. Dozwolone są tylko małe litery, liczby i myślniki („-”)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
pl: Nieprawidłowa nazwa „%s”: dwa myślniki („--”) nie są dozwolone

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
pl: Nieprawidłowa nazwa „%s”: ostatni znak nie może być myślnikiem („-”)

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
pl: Nieprawidłowa nazwa „%s”: maksymalna długość to 1024

en: <child name='%s'> already specified
pl: <child name='%s'> zostało już określone

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
pl: Nie można dodać kluczy do schematu „list-of”

en: <key name='%s'> already specified
pl: <key name='%s'> zostało już określone

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
pl: <key name='%s'> pokrywa <key name='%s'> w <schema id='%s'>; należy użyć znacznika <override>, aby zmodyfikować wartość

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
pl: Dokładnie jedna z wartości „type”, „enum” lub „flags” musi zostać określona jako atrybut znacznika <key>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
pl: <%s id='%s'> nie zostało (jeszcze) określone.

en: Invalid GVariant type string “%s”
pl: Nieprawidłowy typ GVariant ciągu „%s”

en: <override> given but schema isn’t extending anything
pl: Podano znacznik <override>, ale schemat nic nie rozszerza

en: No <key name='%s'> to override
pl: Brak znacznika <key name='%s'> do zastąpienia

en: <override name='%s'> already specified
pl: <override name='%s'> zostało już określone

en: <schema id='%s'> already specified
pl: <schema id='%s'> zostało już określone

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
pl: <schema id='%s'> rozszerza jeszcze nieistniejący schemat „%s”

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
pl: <schema id='%s'> jest listą jeszcze nieistniejącego schematu „%s”

en: Cannot be a list of a schema with a path
pl: Nie można być listą schematów ze ścieżkami

en: Cannot extend a schema with a path
pl: Nie można rozszerzyć schematu ze ścieżką

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
pl: <schema id='%s'> jest listą rozszerzającą znacznik <schema id='%s'>, który nie jest listą

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
pl: <schema id='%s' list-of='%s'> rozszerza znacznik <schema id='%s' list-of='%s'>, ale „%s” nie rozszerza „%s”

en: A path, if given, must begin and end with a slash
pl: Ścieżka, jeśli zostanie podana, musi rozpoczynać się i kończyć ukośnikiem

en: The path of a list must end with “:/”
pl: Ścieżka do listy musi kończyć się „:/”

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
pl: Ostrzeżenie: schemat „%s” ma ścieżkę „%s”. Ścieżki zaczynające się od „/apps/”, „/desktop/” i „/system/” są przestarzałe.

en: <%s id='%s'> already specified
pl: <%s id='%s'> zostało już określone

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
pl: Tylko jeden element <%s> jest dozwolony wewnątrz <%s>

en: Element <%s> not allowed at the top level
pl: Element <%s> nie jest dozwolony jako główny element

en: Element <default> is required in <key>
pl: Element <default> jest wymagany w znaczniku <key>

en: Text may not appear inside <%s>
pl: Tekst nie może znajdować się wewnątrz <%s>

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
pl: Ostrzeżenie: nieokreślone odniesienie do znacznika <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
pl: Podano opcję --strict; kończenie działania.

en: This entire file has been ignored.
pl: Cały plik został zignorowany.

en: Ignoring this file.
pl: Ignorowanie tego pliku.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
pl: Brak klucza „%s” w schemacie „%s”, jak określono w pliku zastąpienia „%s”; ignorowanie zastąpienia dla tego klucza.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
pl: Brak klucza „%s” w schemacie „%s”, jak określono w pliku zastąpienia „%s”, oraz podano opcję --strict; kończenie działania.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
pl: Nie można dostarczyć zastąpień według środowiska dla lokalizowanego klucza „%s” w schemacie „%s” (plik zastąpienia „%s”); ignorowanie zastąpienia dla tego klucza.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
pl: Nie można dostarczyć zastąpień według środowiska dla lokalizowanego klucza „%s” w schemacie „%s” (plik zastąpienia „%s”) oraz podano opcję --strict; kończenie działania.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
pl: Błąd podczas przetwarzania klucza „%s” w schemacie „%s”, jak określono w pliku zastąpienia „%s”: %s. Ignorowanie zastąpienia dla tego klucza.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
pl: Błąd podczas przetwarzania klucza „%s” w schemacie „%s”, jak określono w pliku zastąpienia „%s”: %s. Podano opcję --strict; kończenie działania.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
pl: Zastąpienie dla klucza „%s” w schemacie „%s” w pliku zastąpienia „%s” jest poza zakresem podanym w schemacie; ignorowanie zastąpienia dla tego klucza.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
pl: Zastąpienie dla klucza „%s” w schemacie „%s” w pliku zastąpienia „%s” jest poza zakresem podanym w schemacie oraz podano opcję --strict; kończenie działania.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
pl: Zastąpienie dla klucza „%s” w schemacie „%s” w pliku zastąpienia „%s” nie znajduje się na liście prawidłowych wyborów; ignorowanie zastąpienia dla tego klucza.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
pl: Zastąpienie dla klucza „%s” w schemacie „%s” w pliku zastąpienia „%s” nie znajduje się na liście prawidłowych wyborów oraz podano opcję --strict; kończenie działania.

en: Where to store the gschemas.compiled file
pl: Gdzie przechowywać plik gschemas.compiled

en: Abort on any errors in schemas
pl: Przerywa po każdym błędzie w schematach

en: Do not write the gschema.compiled file
pl: Bez zapisywania pliku gschema.compiled

en: Do not enforce key name restrictions
pl: Bez wymuszania ograniczeń nazw kluczy

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
pl: Kompiluje wszystkie pliki schematów GSettings do pamięci
    podręcznej schematów. Pliki schematów muszą mieć
    rozszerzenie .gschema.xml, a pliki pamięci podręcznej
    nazywają się gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
pl: Należy podać dokładnie jedną nazwę katalogu

en: No schema files found: doing nothing.
pl: Nie odnaleziono plików schematów: nierobienie niczego.

en: No schema files found: removed existing output file.
pl: Nie odnaleziono plików schematów: usunięto istniejący plik wyjściowy.

en: Invalid filename %s
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
pl: Błąd podczas pobierania informacji o systemie plików dla %s: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
pl: Nie odnaleziono punktu montowania zawierającego plik %s

en: Can’t rename root directory
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu głównego

en: Error renaming file %s: %s
pl: Błąd podczas zmieniania nazwy pliku %s: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
pl: Nie można zmienić nazwy pliku, plik o takiej nazwie już istnieje

en: Invalid filename
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku

en: Error opening file %s: %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku %s: %s

en: Error removing file %s: %s
pl: Błąd podczas usuwania pliku %s: %s

en: Error trashing file %s: %s
pl: Błąd podczas przenoszenia pliku %s do kosza: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu kosza %s: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
pl: Nie można odnaleźć głównego katalogu dla kosza %s

en: Trashing on system internal mounts is not supported
pl: Przenoszenie do kosza na wewnętrznych punktach montowania systemu nie jest obsługiwane

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
pl: Nie można odnaleźć lub utworzyć katalogu kosza %s do kosza %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
pl: Nie można utworzyć pliku informacji o koszu dla %s: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
pl: Nie można przenieść pliku %s do kosza pomiędzy systemami plików

en: Unable to trash file %s: %s
pl: Nie można przenieść pliku %s do kosza: %s

en: Unable to trash file %s
pl: Nie można przenieść pliku %s do kosza

en: Error creating directory %s: %s
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu %s: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
pl: System plików nie obsługuje dowiązań symbolicznych

en: Error making symbolic link %s: %s
pl: Błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego %s: %s

en: Error moving file %s: %s
pl: Błąd podczas przenoszenia pliku %s: %s

en: Can’t move directory over directory
pl: Nie można przenieść katalogu na katalog

en: Backup file creation failed
pl: Utworzenie pliku kopii zapasowej się nie powiodło

en: Error removing target file: %s
pl: Błąd podczas usuwania pliku docelowego: %s

en: Move between mounts not supported
pl: Przenoszenie między punktami montowania nie jest obsługiwane

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
pl: Nie można ustalić wykorzystania dysku %s: %s

en: Attribute value must be non-NULL
pl: Wartość atrybutu nie może być pusta

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
pl: Nieprawidłowy typ atrybutu (oczekiwano „string” lub „invalid”)

en: Invalid extended attribute name
pl: Nieprawidłowa nazwa rozszerzonego atrybutu

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
pl: Błąd podczas ustawiania rozszerzonego atrybutu „%s”: %s

en:  (invalid encoding)
pl:  (nieprawidłowe kodowanie)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
pl: Błąd podczas pobierania informacji o pliku „%s”: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
pl: Błąd podczas pobierania informacji o deskryptorze pliku: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
pl: Nieprawidłowy typ atrybutu (oczekiwano „uint32”)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
pl: Nieprawidłowy typ atrybutu (oczekiwano „uint64”)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
pl: Nieprawidłowy typ atrybutu (oczekiwano „byte string”)

en: Cannot set permissions on symlinks
pl: Nie można ustawić uprawnień na dowiązaniach symbolicznych

en: Error setting permissions: %s
pl: Błąd podczas ustawiania uprawnień: %s

en: Error setting owner: %s
pl: Błąd podczas ustawiania właściciela: %s

en: symlink must be non-NULL
pl: dowiązanie symboliczne nie może być puste

en: Error setting symlink: %s
pl: Błąd podczas ustawiania dowiązania symbolicznego: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
pl: Błąd podczas ustawiania dowiązania symbolicznego: plik nie jest dowiązaniem symbolicznym

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
pl: Dodatkowe nanosekundy %d dla czasu uniksowego %lld są ujemne

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
pl: Dodatkowe nanosekundy %d dla czasu uniksowego %lld osiągają 1 sekundę

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
pl: Czas uniksowy %lld nie mieści się w 64 bitach

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
pl: Czas uniksowy %lld jest poza zakresem obsługiwanym przez system Windows

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
pl: Nie można skonwertować nazwy pliku „%s” na kodowanie UTF-16

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
pl: Nie można otworzyć pliku „%s”: błąd %lu systemu Windows

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
pl: Błąd podczas ustawiania czasu modyfikacji lub dostępu pliku „%s”: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
pl: Błąd podczas ustawiania czasu modyfikacji lub dostępu: %s

en: SELinux context must be non-NULL
pl: Kontekst SELinux nie może być pusty

en: SELinux is not enabled on this system
pl: SELinux nie jest włączony w tym systemie

en: Error setting SELinux context: %s
pl: Błąd podczas ustawiania kontekstu SELinux: %s

en: Setting attribute %s not supported
pl: Ustawianie atrybutu %s nie jest obsługiwane

en: Error reading from file: %s
pl: Błąd podczas odczytywania z pliku: %s

en: Error closing file: %s
pl: Błąd podczas zamykania pliku: %s

en: Error seeking in file: %s
pl: Błąd podczas wyszukiwania w pliku: %s

en: Unable to find default local file monitor type
pl: Nie można odnaleźć domyślnego typu monitora pliku lokalnego

en: Error writing to file: %s
pl: Błąd podczas zapisywania do pliku: %s

en: Error removing old backup link: %s
pl: Błąd podczas usuwania odnośnika do starej kopii zapasowej: %s

en: Error creating backup copy: %s
pl: Błąd podczas tworzenia kopii zapasowej: %s

en: Error renaming temporary file: %s
pl: Błąd podczas zmieniania nazwy pliku tymczasowego: %s

en: Error truncating file: %s
pl: Błąd podczas skracania pliku: %s

en: Error opening file “%s”: %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku „%s”: %s

en: Target file is a directory
pl: Plik docelowy jest katalogiem

en: Target file is not a regular file
pl: Plik docelowy nie jest zwykłym plikiem

en: The file was externally modified
pl: Plik został zmieniony poza programem

en: Error removing old file: %s
pl: Błąd podczas usuwania starego pliku: %s

en: Invalid GSeekType supplied
pl: Podano nieprawidłowy obiekt GSeekType

en: Invalid seek request
pl: Nieprawidłowe żądanie wyszukiwania

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
pl: Nie można skrócić GMemoryInputStream

en: Memory output stream not resizable
pl: Potok wyjściowy pamięci nie obsługuje zmiany rozmiaru

en: Failed to resize memory output stream
pl: Zmiana rozmiaru potoku wyjściowego pamięci się nie powiodła

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
pl: Ilość pamięci wymagana dla przetworzenia zapisu jest większa od dostępnej przestrzeni adresowej

en: Requested seek before the beginning of the stream
pl: Zażądano przejścia przed początkiem potoku

en: Requested seek beyond the end of the stream
pl: Zażądano przejścia poza koniec potoku

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
pl: punkt montowania nie obsługuje odmontowania

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
pl: punkt montowania nie obsługuje wysunięcia

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
pl: punkt montowania nie obsługuje odmontowania lub „unmount_with_operation”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
pl: punkt montowania nie obsługuje wysunięcia lub „eject_with_operation”

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
pl: punkt montowania nie obsługuje ponownego montowania

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
pl: punkt montowania nie obsługuje rozpoznania typu zawartości

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
pl: punkt montowania nie obsługuje synchronicznego rozpoznania typu zawartości

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
pl: Nazwa komputera „%s” zawiera „[”, ale nie „]”

en: Network unreachable
pl: Sieć jest niedostępna

en: Host unreachable
pl: Komputer jest niedostępny

en: Could not create network monitor: %s
pl: Nie można utworzyć monitora sieci: %s

en: Could not create network monitor:
pl: Nie można utworzyć monitora sieci:

en: Could not get network status:
pl: Nie można uzyskać stanu sieci:

en: NetworkManager not running
pl: Usługa NetworkManager nie jest uruchomiona

en: NetworkManager version too old
pl: Wersja usługi NetworkManager jest za stara

en: Output stream doesn’t implement write
pl: Potok wyjściowy nie obsługuje zapisu

en: Sum of vectors passed to %s too large
pl: Suma wektorów przekazanych do %s jest za duża

en: Source stream is already closed
pl: Potok źródłowy jest już zamknięty

en: Unspecified proxy lookup failure
pl: Nieokreślone niepowodzenie wyszukania pośrednika

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
pl: Błąd podczas rozwiązywania „%s”: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
pl: %s nie jest zaimplementowane

en: Invalid domain
pl: Nieprawidłowa domena

en: The resource at “%s” does not exist
pl: Zasób w „%s” nie istnieje

en: The resource at “%s” failed to decompress
pl: Dekompresowanie zasobu w „%s” się nie powiodło

en: Resource files cannot be renamed
pl: Nie można zmieniać nazw plików zasobów

en: The resource at “%s” is not a directory
pl: Zasób w „%s” nie jest katalogiem

en: Input stream doesn’t implement seek
pl: Potok wejściowy nie obsługuje szukania

en: List sections containing resources in an elf FILE
pl: Wyświetla listę sekcji zawierających zasoby w PLIKU w formacie ELF

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
pl: Wyświetla listę zasobów
    Jeśli podano SEKCJĘ, to wyświetla tylko zasoby w tej sekcji
    Jeśli podano ŚCIEŻKĘ, to wyświetla tylko pasujące zasoby

en: FILE [PATH]
pl: PLIK [ŚCIEŻKA]

en: SECTION
pl: SEKCJA

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
pl: Wyświetla listę zasobów ze szczegółami
    Jeśli podano SEKCJĘ, to wyświetla tylko zasoby w tej sekcji
    Jeśli podano ŚCIEŻKĘ, to wyświetla tylko pasujące zasoby
    Szczegóły zawierają sekcję, rozmiar i kompresję

en: Extract a resource file to stdout
pl: Wydobywa plik zasobu do standardowego wyjścia

en: FILE PATH
pl: PLIK ŚCIEŻKA

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
pl: Użycie:
      gresource [--section SEKCJA] POLECENIE [PARAMETRY…]
    
    Polecenia:
      help                      Wyświetla tę informację
      sections                  Wyświetla listę sekcji zasobów
      list                      Wyświetla listę zasobów
      details                   Wyświetla listę zasobów ze szczegółami
      extract                   Wydobywa zasób
    
    Polecenie „gresource help POLECENIE” wyświetla szczegółową pomoc.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
pl: Użycie:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
pl:   SEKCJA    (Opcjonalna) nazwa sekcji formatu ELF

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
pl:   POLECENIE (Opcjonalne) polecenie do wyjaśnienia

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
pl:   PLIK      Plik w formacie ELF (plik binarny lub
                biblioteka współdzielona)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
pl:   PLIK      Plik w formacie ELF (plik binarny lub biblioteka
                współdzielona) lub skompilowany plik zasobów

en: [PATH]
pl: [ŚCIEŻKA]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
pl:   ŚCIEŻKA   (Opcjonalna) ścieżka do zasobu (może być częściowa)

en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

en:   PATH      A resource path
pl:   ŚCIEŻKA   Ścieżka do zasobu

en: No such schema “%s”
pl: Brak schematu „%s”

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
pl: Nie można przenosić schematu „%s” (nie można podać ścieżki)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
pl: Można przenosić schemat „%s” (należy podać ścieżkę)

en: Empty path given.
pl: Podano pustą ścieżkę.

en: Path must begin with a slash (/)
pl: Ścieżka musi rozpoczynać się od ukośnika (/)

en: Path must end with a slash (/)
pl: Ścieżka musi kończyć się ukośnikiem (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
pl: Ścieżka nie może zawierać dwóch sąsiadujących ukośników (//)

en: The provided value is outside of the valid range
pl: Podana wartość jest poza prawidłowym zakresem

en: The key is not writable
pl: Klucz nie jest zapisywalny

en: List the installed (non-relocatable) schemas
pl: Wyświetla listę zainstalowanych schematów (których nie można przenosić)

en: List the installed relocatable schemas
pl: Wyświetla listę zainstalowanych schematów (które można przenosić)

en: List the keys in SCHEMA
pl: Wyświetla listę kluczy w SCHEMACIE

en: SCHEMA[:PATH]
pl: SCHEMAT[:ŚCIEŻKA]

en: List the children of SCHEMA
pl: Wyświetla listę elementów potomnych SCHEMATU

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
pl: Wyświetla listę kluczy i wartości, rekursywnie
    Jeśli nie podano SCHEMATU, to wyświetla listę wszystkich kluczy

en: [SCHEMA[:PATH]]
pl: [SCHEMAT[:ŚCIEŻKA]]

en: Get the value of KEY
pl: Uzyskuje wartość KLUCZA

en: SCHEMA[:PATH] KEY
pl: SCHEMAT[:ŚCIEŻKA] KLUCZ

en: Query the range of valid values for KEY
pl: Odpytuje zakres prawidłowych wartości KLUCZA

en: Query the description for KEY
pl: Odpytuje opis KLUCZA

en: Set the value of KEY to VALUE
pl: Ustawia wartość KLUCZA na WARTOŚĆ

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
pl: SCHEMAT[:ŚCIEŻKA] KLUCZ WARTOŚĆ

en: Reset KEY to its default value
pl: Przywraca KLUCZ na jego domyślną wartość

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
pl: Przywraca wszystkie klucze w SCHEMACIE do domyślnych wartości

en: Check if KEY is writable
pl: Sprawdza, czy KLUCZ jest zapisywalny

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
pl: Monitoruje zmiany KLUCZA.
    Jeśli nie podano KLUCZA, to monitoruje wszystkie klucze w SCHEMACIE.
    Użycie ^C zatrzymuje monitorowanie.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
pl: SCHEMAT[:ŚCIEŻKA] [KLUCZ]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
pl: Użycie:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir KATALOG-SCHEMATÓW] POLECENIE [PARAMETRY…]
    
    Polecenia:
      help                      Wyświetla te informacje
      list-schemas              Wyświetla listę zainstalowanych schematów
      list-relocatable-schemas  Wyświetla listę zainstalowanych schematów,
                                które można przenosić
      list-keys                 Wyświetla listę kluczy w schemacie
      list-children             Wyświetla listę elementów potomnych schematu
      list-recursively          Wyświetla listę kluczy i wartości, rekursywnie
      range                     Odpytuje zakres klucza
      describe                  Odpytuje opis klucza
      get                       Uzyskuje wartość klucza
      set                       Ustawia wartość klucza
      reset                     Przywraca wartość klucza
      reset-recursively         Przywraca wszystkie wartości
                                w podanym schemacie
      writable                  Sprawdza, czy klucz jest zapisywalny
      monitor                   Obserwuje zmiany
    
    Polecenie „gsettings help POLECENIE” wyświetla szczegółową pomoc.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
pl: Użycie:
      gsettings [--schemadir KATALOG-SCHEMATÓW] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
pl:   KATALOG-SCHEMATÓW Katalog do wyszukiwania dodatkowych schematów

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
pl:   SCHEMAT   Identyfikator schematu
      ŚCIEŻKA   Ścieżka (dla schematów, które można przenosić)

en:   KEY       The (optional) key within the schema
pl:   KLUCZ     (Opcjonalny) klucz w schemacie

en:   KEY       The key within the schema
pl:   KLUCZ     Klucz w schemacie

en:   VALUE     The value to set
pl:   WARTOŚĆ   Wartość do ustawienia

en: Could not load schemas from %s: %s
pl: Nie można wczytać schematów z %s: %s

en: No schemas installed
pl: Nie zainstalowano schematów

en: Empty schema name given
pl: Podano pustą nazwę schematu

en: No such key “%s”
pl: Brak klucza „%s”

en: Invalid socket, not initialized
pl: Nieprawidłowe gniazdo, nie zainicjowano

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
pl: Nieprawidłowe gniazdo, zainicjowanie się nie powiodło z powodu: %s

en: Socket is already closed
pl: Gniazdo jest już zamknięte

en: Socket I/O timed out
pl: Przekroczono czas oczekiwania wejścia/wyjścia gniazda

en: creating GSocket from fd: %s
pl: tworzenie GSocket z fd: %s

en: Unable to create socket: %s
pl: Nie można utworzyć gniazda: %s

en: Unknown family was specified
pl: Podano nieznaną rodzinę

en: Unknown protocol was specified
pl: Podano nieznany protokół

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
pl: Nie można używać działań datagramowych na niedatagramowych gniazdach.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
pl: Nie można używać działań datagramowych na gniazdach z ustawionym czasem oczekiwania.

en: could not get local address: %s
pl: nie można uzyskać lokalnego adresu: %s

en: could not get remote address: %s
pl: nie można uzyskać zdalnego adresu: %s

en: could not listen: %s
pl: nie można nasłuchiwać: %s

en: Error binding to address %s: %s
pl: Błąd podczas dowiązywania do adresu %s: %s

en: Error joining multicast group: %s
pl: Błąd podczas dołączania do grupy multicast: %s

en: Error leaving multicast group: %s
pl: Błąd podczas opuszczania grupy multicast: %s

en: No support for source-specific multicast
pl: Brak obsługi multicastu dla konkretnych źródeł

en: Unsupported socket family
pl: Nieobsługiwana rodzina gniazda

en: source-specific not an IPv4 address
pl: konkretne źródła nie są adresem IPv4

en: Interface name too long
pl: Nazwa interfejsu jest za długa

en: Interface not found: %s
pl: Nie odnaleziono interfejsu: %s

en: No support for IPv4 source-specific multicast
pl: Brak obsługi multicastu IPv4 dla konkretnych źródeł

en: No support for IPv6 source-specific multicast
pl: Brak obsługi multicastu IPv6 dla konkretnych źródeł

en: Error accepting connection: %s
pl: Błąd podczas akceptowania połączenia: %s

en: Connection in progress
pl: Trwa połączenie

en: Unable to get pending error:
pl: Nie można uzyskać oczekującego błędu:

en: Error receiving data: %s
pl: Błąd podczas pobierania danych: %s

en: Error sending data: %s
pl: Błąd podczas wysyłania danych: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
pl: Nie można zamknąć gniazda: %s

en: Error closing socket: %s
pl: Błąd podczas zamykania gniazda: %s

en: Waiting for socket condition: %s
pl: Oczekiwanie na warunek gniazda: %s

en: Unable to send message: %s
pl: Nie można wysłać komunikatu: %s

en: Message vectors too large
pl: Wektory komunikatu są za duże

en: Error sending message: %s
pl: Błąd podczas wysyłania komunikatu: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
pl: GSocketControlMessage nie jest obsługiwane w systemie Windows

en: Error receiving message: %s
pl: Błąd podczas pobierania komunikatu: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
pl: Nie można odczytać danych uwierzytelniających gniazda: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
pl: g_socket_get_credentials nie jest zaimplementowane dla tego systemu operacyjnego

en: Could not connect to proxy server %s:
pl: Nie można połączyć z serwerem pośrednika %s:

en: Could not connect to %s:
pl: Nie można połączyć z %s:

en: Could not connect:
pl: Nie można połączyć:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
pl: Pośredniczenie przez połączenie niebędące TCP nie jest obsługiwane.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
pl: Protokół pośrednika „%s” nie jest obsługiwany.

en: Listener is already closed
pl: Nasłuch jest już zamknięty

en: Added socket is closed
pl: Dodane gniazdo jest zamknięte

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
pl: SOCKSv4 nie obsługuje adresu IPv6 „%s”

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
pl: Nazwa użytkownika jest za długa dla protokołu SOCKSv4

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
pl: Nazwa komputera „%s” jest za długa dla protokołu SOCKSv4

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
pl: Serwer nie jest serwerem pośrednika SOCKSv4.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
pl: Połączenie przez serwer SOCKSv4 zostało odrzucone

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
pl: Serwer nie jest serwerem pośrednika SOCKSv5.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
pl: Pośrednik SOCKSv5 wymaga uwierzytelnienia.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
pl: SOCKSv5 wymaga metody uwierzytelnienia nieobsługiwaną przez bibliotekę GLib.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
pl: Nazwa użytkownika lub hasło są za długie dla protokołu SOCKSv5.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
pl: Uwierzytelnienie SOCKSv5 się nie powiodło z powodu błędnej nazwy użytkownika lub hasła.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
pl: Nazwa komputera „%s” jest za długa dla protokołu SOCKSv5

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
pl: Serwer pośrednika SOCKSv5 używa nieznanego typu adresu.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
pl: Wewnętrzny błąd serwera pośrednika SOCKSv5.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
pl: Połączenia SOCKSv5 nie są dozwolone przez zestaw reguł.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
pl: Komputer jest niedostępny przez serwer SOCKSv5.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
pl: Sieć jest niedostępna przez serwer SOCKSv5.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
pl: Połączenie przez pośrednika SOCKSv5 zostało odrzucone.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
pl: Pośrednik SOCKSv5 nie obsługuje polecenia „connect”.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
pl: Pośrednik SOCKSv5 nie obsługuje podanego typu adresu.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
pl: Nieznany błąd pośrednika SOCKSv5.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
pl: Utworzenie potoku do komunikacji z procesem potomnym (%s) się nie powiodło

en: Pipes are not supported in this platform
pl: Potoki nie są obsługiwane na tej platformie

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
pl: Nie można obsłużyć wersji %d kodowania GThemedIcon

en: No valid addresses were found
pl: Nie odnaleziono prawidłowych adresów

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
pl: Błąd podczas odwrotnego rozwiązywania „%s”: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
pl: Błąd podczas przetwarzania wpisu DNS %s: błędnie sformatowany pakiet DNS

en: No DNS record of the requested type for “%s”
pl: Brak wpisu DNS żądanego typu dla „%s”

en: Temporarily unable to resolve “%s”
pl: Nie można tymczasowo rozwiązać „%s”

en: Error resolving “%s”
pl: Błąd podczas rozwiązywania „%s”

en: Malformed DNS packet
pl: Błędnie sformatowany pakiet DNS

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
pl: Przetworzenie odpowiedzi DNS na „%s” się nie powiodło:

en: No PEM-encoded private key found
pl: Nie odnaleziono klucza prywatnego zakodowanego za pomocą PEM

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
pl: Nie można odszyfrować klucza prywatnego zakodowanego za pomocą PEM

en: Could not parse PEM-encoded private key
pl: Nie można przetworzyć klucza prywatnego zakodowanego za pomocą PEM

en: No PEM-encoded certificate found
pl: Nie odnaleziono certyfikatu zakodowanego za pomocą PEM

en: Could not parse PEM-encoded certificate
pl: Nie można przetworzyć certyfikatów zakodowanych za pomocą PEM

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
pl: Obecny mechanizm TLS nie obsługuje PKCS #12

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
pl: Ten mechanizm GTlsBackend nie obsługuje tworzenia certyfikatów PKCS #11

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
pl: To jest ostatnia szansa na poprawne podanie hasła, zanim dostęp zostanie zablokowany.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
pl: Kilka podanych haseł było niepoprawnych, dostęp zostanie zablokowany po dalszych niepowodzeniach.

en: The password entered is incorrect.
pl: Podane hasło jest niepoprawne.

en: Sending FD is not supported
pl: Wysyłanie DP nie jest obsługiwane

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
pl[0]: Oczekiwano jeden komunikat kontrolny, otrzymano %d
pl[1]: Oczekiwano jeden komunikat kontrolny, otrzymano %d
pl[2]: Oczekiwano jeden komunikat kontrolny, otrzymano %d

en: Unexpected type of ancillary data
pl: Nieoczekiwany typ podrzędnych danych

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
pl[0]: Oczekiwano jedno fd, a otrzymano %d
pl[1]: Oczekiwano jedno fd, a otrzymano %d
pl[2]: Oczekiwano jedno fd, a otrzymano %d

en: Received invalid fd
pl: Pobrano nieprawidłowe fd

en: Receiving FD is not supported
pl: Odbieranie DP nie jest obsługiwane

en: Error sending credentials:
pl: Błąd podczas wysyłania danych uwierzytelniających:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania, czy zmienna SO_PASSCRED została włączona dla gniazda: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
pl: Błąd podczas włączania zmiennej SO_PASSCRED: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
pl: Oczekiwano odczytania pojedynczego bajtu dla odbieranych danych uwierzytelniających, ale odczytano zero bajtów

en: Not expecting control message, but got %d
pl: Nie oczekiwano komunikatu kontrolnego, a otrzymano %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
pl: Błąd podczas wyłączania zmiennej SO_PASSCRED: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
pl: Błąd podczas odczytywania z deskryptora pliku: %s

en: Error closing file descriptor: %s
pl: Błąd podczas zamykania deskryptora pliku: %s

en: Filesystem root
pl: Katalog główny systemu plików

en: Error writing to file descriptor: %s
pl: Błąd podczas zapisywania do deskryptora pliku: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
pl: Abstrakcyjne adresy gniazd domen systemu UNIX nie są obsługiwane w tym systemie

en: volume doesn’t implement eject
pl: wolumin nie obsługuje wysunięcia

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
pl: wolumin nie obsługuje wysunięcia lub „eject_with_operation”

en: Error reading from handle: %s
pl: Błąd podczas odczytywania z pliku obsługi: %s

en: Error closing handle: %s
pl: Błąd podczas zamykania pliku obsługi: %s

en: Error writing to handle: %s
pl: Błąd podczas zapisywania do pliku obsługi: %s

en: Not enough memory
pl: Brak wystarczającej ilości pamięci

en: Internal error: %s
pl: Błąd wewnętrzny: %s

en: Need more input
pl: Wymagane jest danych wejściowych

en: Invalid compressed data
pl: Nieprawidłowe skompresowane dane

en: Address to listen on
pl: Adres, na którym nasłuchiwać

en: Ignored, for compat with GTestDbus
pl: Ignorowane, dla zgodności z GTestDbus

en: Print address
pl: Wyświetla adres

en: Print address in shell mode
pl: Wyświetla adres w trybie powłoki

en: Run a dbus service
pl: Uruchamia usługę D-Bus

en: Wrong args
pl: Błędne parametry

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
pl: Nieoczekiwany atrybut „%s” dla elementu „%s”

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
pl: Nie odnaleziono atrybutu „%s” dla elementu „%s”

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
pl: Nieoczekiwany znacznik „%s”, oczekiwano znacznika „%s”

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
pl: Nieoczekiwany znacznik „%s” wewnątrz „%s”

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
pl: Nieprawidłowa data/czas „%s” w pliku zakładek

en: No valid bookmark file found in data dirs
pl: Nie można odnaleźć prawidłowego pliku zakładek w katalogach danych

en: A bookmark for URI “%s” already exists
pl: Zakładka dla adresu URI „%s” już istnieje

en: No bookmark found for URI “%s”
pl: Nie odnaleziono zakładki dla adresu URI „%s”

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
pl: Nie zdefiniowano typu MIME w zakładce dla adresu URI „%s”

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
pl: Nie zdefiniowano prywatnej flagi w zakładce dla adresu URI „%s”

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
pl: Nie ustawiono grup w zakładce dla adresu URI „%s”

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
pl: Żaden program o nazwie „%s” nie zarejestrował zakładki dla „%s”

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
pl: Rozwinięcie wiersza exec „%s” z adresem URI „%s” się nie powiodło

en: Unrepresentable character in conversion input
pl: Nieprzedstawialny znak na wejściu konwersji

en: Partial character sequence at end of input
pl: Na końcu wejścia występuje sekwencja odpowiadająca części znaku

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
pl: Nie można skonwertować napisu zastępczego „%s” na zestaw znaków „%s”

en: Embedded NUL byte in conversion input
pl: Osadzony bajt NUL na wejściu konwersji

en: Embedded NUL byte in conversion output
pl: Osadzony bajt NUL na wyjściu konwersji

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
pl: Adres URI „%s” nie jest bezwzględnym adresem URI, używającym schematu „file”

en: The URI “%s” is invalid
pl: Adres URI „%s” jest nieprawidłowy

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
pl: Nazwa komputera w adresie URI „%s” jest nieprawidłowa

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
pl: Adres URI „%s” zawiera nieprawidłowe znaki sterujące

en: The pathname “%s” is not an absolute path
pl: Ścieżka „%s” nie jest ścieżką bezwzględną

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
pl: %a %-d %b %Y, %H∶%M∶%S

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
pl: %-d %b %Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the time
en: %H:%M:%S
pl: %H∶%M∶%S

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing 12 hour time
en: %I:%M:%S %p
pl: %-I∶%M∶%S %p

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
pl: styczeń

[ctx: full month name]
en: February
pl: luty

[ctx: full month name]
en: March
pl: marzec

[ctx: full month name]
en: April
pl: kwiecień

[ctx: full month name]
en: May
pl: maj

[ctx: full month name]
en: June
pl: czerwiec

[ctx: full month name]
en: July
pl: lipiec

[ctx: full month name]
en: August
pl: sierpień

[ctx: full month name]
en: September
pl: wrzesień

[ctx: full month name]
en: October
pl: październik

[ctx: full month name]
en: November
pl: listopad

[ctx: full month name]
en: December
pl: grudzień

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
pl: sty

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
pl: lut

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
pl: mar

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
pl: kwi

[ctx: abbreviated month name]
en: May
pl: maj

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
pl: cze

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
pl: lip

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
pl: sie

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
pl: wrz

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
pl: paź

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
pl: lis

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
pl: gru

[ctx: full weekday name]
en: Monday
pl: poniedziałek

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
pl: wtorek

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
pl: środa

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
pl: czwartek

[ctx: full weekday name]
en: Friday
pl: piątek

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
pl: sobota

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
pl: niedziela

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
pl: pon

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
pl: wto

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
pl: śro

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
pl: czw

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
pl: pią

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
pl: sob

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
pl: nie

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
pl: stycznia

[ctx: full month name with day]
en: February
pl: lutego

[ctx: full month name with day]
en: March
pl: marca

[ctx: full month name with day]
en: April
pl: kwietnia

[ctx: full month name with day]
en: May
pl: maja

[ctx: full month name with day]
en: June
pl: czerwca

[ctx: full month name with day]
en: July
pl: lipca

[ctx: full month name with day]
en: August
pl: sierpnia

[ctx: full month name with day]
en: September
pl: września

[ctx: full month name with day]
en: October
pl: października

[ctx: full month name with day]
en: November
pl: listopada

[ctx: full month name with day]
en: December
pl: grudnia

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
pl: sty

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
pl: lut

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
pl: mar

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
pl: kwi

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
pl: maj

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
pl: cze

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
pl: lip

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
pl: sie

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
pl: wrz

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
pl: paź

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
pl: lis

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
pl: gru

en: Error opening directory “%s”: %s
pl: Błąd podczas otwierania katalogu „%s”: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
pl[0]: Nie można przydzielić %lu bajtu do odczytu pliku „%s”
pl[1]: Nie można przydzielić %lu bajtów do odczytu pliku „%s”
pl[2]: Nie można przydzielić %lu bajtów do odczytu pliku „%s”

en: Error reading file “%s”: %s
pl: Błąd podczas odczytywania pliku „%s”: %s

en: File “%s” is too large
pl: Plik „%s” jest za duży

en: Failed to read from file “%s”: %s
pl: Odczytanie z pliku „%s” się nie powiodło: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
pl: Otwarcie pliku „%s” się nie powiodło: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
pl: Uzyskanie atrybutów pliku „%s” się nie powiodło: funkcja fstat() zwróciła błąd: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
pl: Otwarcie pliku „%s” się nie powiodło: funkcja fdopen() zwróciła błąd: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
pl: Zmiana nazwy pliku „%s” na „%s” się nie powiodła: funkcja g_rename() zwróciła błąd: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
pl: Zapisanie pliku „%s” się nie powiodło: funkcja write() zwróciła błąd: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
pl: Zapisanie pliku „%s” się nie powiodło: funkcja fsync() zwróciła błąd: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
pl: Utworzenie pliku „%s” się nie powiodło: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
pl: Nie można usunąć istniejącego pliku „%s”: funkcja g_unlink() zwróciła błąd: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
pl: Szablon „%s” jest nieprawidłowy, nie powinien on zawierać „%s”

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
pl: Szablon „%s” nie zawiera XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
pl: Odczytanie dowiązania symbolicznego „%s” się nie powiodło: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
pl: Nie można otworzyć konwertera z „%s” na „%s”: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
pl: Nie można wykonać surowego odczytu w zmiennej g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
pl: W buforze odczytu pozostały nieskonwertowane dane

en: Channel terminates in a partial character
pl: Na końcu kanału występuje sekwencja odpowiadająca części znaku

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
pl: Nie można wykonać surowego odczytu w zmiennej g_io_channel_read_to_end

en: Valid key file could not be found in search dirs
pl: Nie można odnaleźć prawidłowego pliku klucza w przeszukiwanych katalogach

en: Not a regular file
pl: To nie jest zwykły plik

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
pl: Plik klucza zawiera wiersz „%s”, który nie jest parą klucz-wartość, grupą lub komentarzem

en: Invalid group name: %s
pl: Nieprawidłowa nazwa grupy: %s

en: Key file does not start with a group
pl: Plik klucza nie rozpoczyna się od grupy

en: Invalid key name: %.*s
pl: Nieprawidłowa nazwa klucza: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
pl: Plik klucza zawiera nieobsługiwane kodowanie „%s”

en: Key file does not have group “%s”
pl: Plik klucza nie zawiera grupy „%s”

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
pl: Plik klucza nie zawiera klucza „%s” w grupie „%s”

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
pl: Plik klucza zawiera klucz „%s” o wartości „%s”, która nie jest zapisana w UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
pl: Plik klucza zawiera klucz „%s”, który ma wartość niemożliwą do zinterpretowania.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
pl: Plik klucza zawiera klucz „%s” w grupie „%s”, która ma wartość niemożliwą do zinterpretowania.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
pl: Klucz „%s” w grupie „%s” ma wartość „%s”, podczas gdy oczekiwano %s

en: Key file contains escape character at end of line
pl: Plik klucza zawiera znak sterujący na końcu linii

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
pl: Plik klucza zawiera nieprawidłową sekwencję sterującą „%s”

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
pl: Nie można zinterpretować „%s” jako liczby.

en: Integer value “%s” out of range
pl: Wartość całkowita „%s” jest spoza dopuszczalnego zakresu

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
pl: Nie można zinterpretować „%s” jako liczby zmiennoprzecinkowej.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
pl: Nie można zinterpretować „%s” jako wartości logicznej.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
pl: Uzyskanie atrybutów pliku „%s%s%s%s” się nie powiodło: funkcja fstat() zwróciła błąd: %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
pl: Zmapowanie pliku %s%s%s%s się nie powiodło: funkcja mmap() zwróciła błąd: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
pl: Otwarcie pliku „%s” się nie powiodło: funkcja open() zwróciła błąd: %s

en: Error on line %d char %d:
pl: Błąd w %d. wierszu przy %d. znaku:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
pl: Nazwa zawiera nieprawidłowy tekst zakodowany za pomocą UTF-8 — nieprawidłowe „%s”

en: “%s” is not a valid name
pl: „%s” nie jest prawidłową nazwą

en: “%s” is not a valid name: “%c”
pl: „%s” nie jest prawidłową nazwą: „%c”

en: Error on line %d: %s
pl: Błąd w %d. wierszu: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
pl: Nie można przetworzyć znaku „%-.*s”, w którego miejscu powinna wystąpić liczba, będąca częścią odniesienia do znaku (np. &#234;) — być może liczba jest za duża

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
pl: Odniesienie do znaku nie jest zakończone średnikiem; najprawdopodobniej został użyty znak &, który nie miał oznaczać jednostki — należy go zapisać jako &amp;

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
pl: Odniesienie do znaku „%-.*s” nie jest zapisem dozwolonego znaku

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
pl: Napotkano pustą jednostkę „&;”; poprawnymi jednostkami są: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name “%-.*s” is not known
pl: Nazwa jednostki „%-.*s” nie jest znana

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
pl: Jednostka nie jest zakończona średnikiem; najprawdopodobniej został użyty znak &, który nie miał oznaczać jednostki — należy go zapisać jako &amp;

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
pl: Dokument musi rozpoczynać się jakimś elementem (np. <book>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
pl: Znak „%s” nie powinien występować po znaku „<”; nie może on rozpoczynać nazwy elementu

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
pl: Nieoczekiwany znak „%s”, oczekiwano znaku „>”, aby zakończyć znacznik „%s” pustego elementu

en: Too many attributes in element “%s”
pl: Za dużo atrybutów w elemencie „%s”

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
pl: Nieoczekiwany znak „%s”; po nazwie atrybutu „%s” elementu „%s” oczekiwano znaku „=”

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
pl: Nieoczekiwany znak „%s”; oczekiwano znaku „>” lub „/”, kończącego znacznik początkowy elementu „%s” lub opcjonalnie atrybutu; być może w nazwie atrybutu został użyty nieprawidłowy znak

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
pl: Nieoczekiwany znak „%s”; oczekiwano otwierającego znaku cudzysłowu po znaku równości podczas podawania wartości atrybutu „%s” elementu „%s”

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
pl: Znak „%s” nie jest znakiem, który może pojawić się po sekwencji „</”; „%s” nie może rozpoczynać nazwy elementu

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
pl: Znak „%s” nie jest znakiem, który może wystąpić po domykającej nazwie elementu „%s”; dopuszczalnym znakiem jest „>”

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
pl: Element „%s” został zamknięty, ale brak obecnie otwartego elementu

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
pl: Element „%s” został zamknięty, ale obecnie otwartym elementem jest „%s”

en: Document was empty or contained only whitespace
pl: Dokument jest pusty lub zawiera tylko spacje

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
pl: Zaraz po znaku „<” nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu, gdy pewne elementy są wciąż otwarte — „%s” był ostatnim otwartym elementem

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu; oczekiwano znaku „>”, kończącego znacznik <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu wewnątrz nazwy elementu

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu wewnątrz nazwy atrybutu

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu wewnątrz znacznika otwierającego element.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu po znaku równości występującym po nazwie atrybutu; brak wartości atrybutu

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu wewnątrz wartości atrybutu

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu wewnątrz znacznika domykającego elementu „%s”

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu wewnątrz znacznika domykającego nieotwartego elementu

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
pl: Nastąpił nieoczekiwany koniec dokumentu wewnątrz komentarza lub instrukcji przetwarzania

en: [OPTION…]
pl: [OPCJA…]

en: Help Options:
pl: Opcje pomocy:

en: Show help options
pl: Wyświetla opcje pomocy

en: Show all help options
pl: Wyświetla wszystkie opcje pomocy

en: Application Options:
pl: Opcje programu:

en: Options:
pl: Opcje:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
pl: Nie można przetworzyć wartości całkowitej „%s” dla %s

en: Integer value “%s” for %s out of range
pl: Wartość całkowita „%s” dla %s jest spoza dopuszczalnego zakresu

en: Cannot parse double value “%s” for %s
pl: Nie można przetworzyć podwójnej wartości liczbowej „%s” dla %s

en: Double value “%s” for %s out of range
pl: Podwójna wartość liczbowa „%s” dla %s jest spoza dopuszczalnego zakresu

en: Error parsing option %s
pl: Błąd podczas przetwarzania opcji %s

en: Missing argument for %s
pl: Brak parametru dla %s

en: Unknown option %s
pl: Nieznana opcja %s

en: corrupted object
pl: uszkodzony obiekt

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: internal error
pl: błąd wewnętrzny

en: the pattern contains items not supported for partial matching
pl: wzorzec zawiera elementy nieobsługiwane w dopasowywaniu częściowym

en: back references as conditions are not supported for partial matching
pl: odniesienia wstecz jako warunki nie są obsługiwane w dopasowywaniu częściowym

en: recursion limit reached
pl: osiągnięto limit rekurencji

en: bad offset
pl: błędne wyrównanie

en: recursion loop
pl: pętla rekurencji

note: should not happen in GRegex since we check modes before each match
en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
pl: zażądano trybu dopasowywania, który nie został skompilowany dla JIT

en: unknown error
pl: nieznany błąd

en: \ at end of pattern
pl: \ na końcu wzoru

en: \c at end of pattern
pl: \c na końcu wzoru

en: unrecognized character following \
pl: nierozpoznany znak po \

en: numbers out of order in {} quantifier
pl: liczby w operatorze {} nie są w kolejności

en: number too big in {} quantifier
pl: liczba za duża w kwantyfikatorze {}

en: missing terminating ] for character class
pl: brak kończącego znaku „]” dla klasy znaku

en: invalid escape sequence in character class
pl: nieprawidłowa sekwencja sterująca w klasie znaku

en: range out of order in character class
pl: zakres klasy znaków nie jest w kolejności

en: nothing to repeat
pl: nic do powtórzenia

en: unrecognized character after (? or (?-
pl: nierozpoznany znak po (? lub (?-

en: POSIX named classes are supported only within a class
pl: Klasy nazwane z użyciem POSIX są obsługiwane tylko wewnątrz klasy

en: POSIX collating elements are not supported
pl: elementy porównujące POSIX nie są obsługiwane

en: missing terminating )
pl: brak znaku kończącego )

en: reference to non-existent subpattern
pl: odniesienie do nieistniejącego podwzoru

en: missing ) after comment
pl: brakujący znak „)” po komentarzu

en: regular expression is too large
pl: wyrażenie regularne jest za duże

en: malformed number or name after (?(
pl: błędna liczba lub nazwa za (?(

en: lookbehind assertion is not fixed length
pl: asercja „lookbehind” nie ma stałej długości

en: conditional group contains more than two branches
pl: zależna grupa zawiera więcej niż dwie gałęzie

en: assertion expected after (?(
pl: za (?( oczekiwano asercji

en: a numbered reference must not be zero
pl: liczbowe odniesienie nie może wynosić zero

en: unknown POSIX class name
pl: nieznana nazwa klasy POSIX

en: character value in \x{...} sequence is too large
pl: wartość znaku w sekwencji \x{...} jest za duża

en: \C not allowed in lookbehind assertion
pl: znak \C nie jest dozwolony w asercji „lookbehind”

en: missing terminator in subpattern name
pl: brak terminatora w nazwie podwzoru

en: two named subpatterns have the same name
pl: dwa podwzory mają tę samą nazwę

en: malformed \P or \p sequence
pl: błędna sekwencja \P lub \p

en: unknown property name after \P or \p
pl: nieznana nazwa właściwości za \P lub \p

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
pl: nazwa podwzoru jest za długa (maksymalnie 32 znaki)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
pl: za dużo nazwanych podwzorów (maksymalnie 10000)

en: octal value is greater than \377
pl: wartość ósemkowa jest większa niż \377

en: DEFINE group contains more than one branch
pl: grupa DEFINE zawiera więcej niż jedną gałąź

en: inconsistent NEWLINE options
pl: niespójne opcje NEWLINE

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
pl: po \g nie następuje nazwa lub liczba w nawiasach, nawiasach ostrych, cytowana, ani zwykła liczba

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
pl: parametr nie jest dozwolony dla (*ACCEPT), (*FAIL) lub (*COMMIT)

en: (*VERB) not recognized
pl: nie rozpoznano (*VERB)

en: number is too big
pl: liczba jest za duża

en: missing subpattern name after (?&
pl: brak nazwy podwzoru po (?&

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
pl: różne nazwy dla podwzorów tej samej liczby nie są dozwolone

en: (*MARK) must have an argument
pl: (*MARK) musi mieć parametr

en: \c must be followed by an ASCII character
pl: po \c musi być znak ASCII

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
pl: po \k nie następuje nazwa w nawiasach, nawiasach ostrych, ani cytowana

en: \N is not supported in a class
pl: \N nie jest obsługiwane w klasie

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
pl: nazwa jest za długa w (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) lub (*THEN)

en: code overflow
pl: przepełnienie kodu

en: unrecognized character after (?P
pl: nierozpoznany znak po (?P

en: overran compiling workspace
pl: przekroczono przestrzeń roboczą kompilacji

en: previously-checked referenced subpattern not found
pl: nie odnaleziono wcześniej sprawdzonego podwzoru

en: Error while matching regular expression %s: %s
pl: Błąd podczas dopasowywania wyrażenia regularnego %s: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
pl: Biblioteka PCRE została skompilowana bez obsługi UTF-8

en: PCRE library is compiled with incompatible options
pl: Biblioteka PCRE została skompilowana za pomocą niezgodnych opcji

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
pl: Błąd kompilacji wyrażenia regularnego „%s” przy znaku %s: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
pl: oczekiwano cyfry szesnastkowej lub znaku „}”

en: hexadecimal digit expected
pl: oczekiwano cyfry szesnastkowej

en: missing “<” in symbolic reference
pl: brak znaku „<” w odniesieniu symbolicznym

en: unfinished symbolic reference
pl: niezakończone odniesienie symboliczne

en: zero-length symbolic reference
pl: odniesienie symboliczne o zerowej długości

en: digit expected
pl: oczekiwano cyfry

en: illegal symbolic reference
pl: niedozwolone odniesienie symboliczne

en: stray final “\”
pl: pominięto końcowe „\”

en: unknown escape sequence
pl: nieznana sekwencja sterująca

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania tekstu zastępczego „%s” przy znaku %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
pl: Cytowany znak nie rozpoczyna się znakiem cytowania

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
pl: W wierszu poleceń lub innym napisie cytowanym jak w powłoce wystąpił niesparowany znak cytowania

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
pl: Tekst zakończył się bezpośrednio po znaku „\” (wartością tekstu było „%s”).

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
pl: Tekst zakończył się przed odnalezieniem domykającego znaku cytowania dla %c (tekstem jest „%s”)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
pl: Tekst jest pusty (lub zawiera tylko spacje)

en: Failed to read data from child process (%s)
pl: Odczytanie danych z procesu potomnego (%s) się nie powiodło

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
pl: Nieoczekiwany błąd podczas odczytywania danych z procesu potomnego (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
pl: Nieoczekiwany błąd w waitpid() (%s)

en: Child process exited with code %ld
pl: Proces potomny został zakończony z kodem %ld

en: Child process killed by signal %ld
pl: Proces potomny został zakończony sygnałem %ld

en: Child process stopped by signal %ld
pl: Proces potomny został zatrzymany sygnałem %ld

en: Child process exited abnormally
pl: Proces potomny został nieprawidłowo zakończony

en: Failed to read from child pipe (%s)
pl: Odczytanie danych z potoku łączącego z procesem potomnym (%s) się nie powiodło

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
pl: Wywołanie procesu potomnego „%s” (%s) się nie powiodło

en: Failed to fork (%s)
pl: Rozdzielenie procesu (%s) się nie powiodło

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
pl: Zmiana katalogu na „%s” (%s) się nie powiodła

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
pl: Wykonanie procesu potomnego „%s” (%s) się nie powiodło

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
pl: Otwarcie pliku do ponownego mapowania deskryptora pliku (%s) się nie powiodło

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
pl: Powielenie deskryptora pliku dla procesu potomnego (%s) się nie powiodło

en: Failed to fork child process (%s)
pl: Rozdzielenie procesu potomnego (%s) się nie powiodło

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
pl: Zamknięcie deskryptora pliku dla procesu potomnego (%s) się nie powiodło

en: Unknown error executing child process “%s”
pl: Podczas wykonywania procesu potomnego „%s” wystąpił nieznany błąd

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
pl: Odczytanie odpowiedniej liczby danych z potoku procesu potomnego (%s) się nie powiodło

en: Invalid source FDs argument
pl: Nieprawidłowy parametr źródłowych DP

en: Failed to read data from child process
pl: Odczytanie danych z procesu potomnego się nie powiodło

en: Failed to execute child process (%s)
pl: Wykonanie procesu potomnego (%s) się nie powiodło

en: Failed to dup() in child process (%s)
pl: Wykonanie dup() w procesie potomnym (%s) się nie powiodło

en: Invalid program name: %s
pl: Nieprawidłowa nazwa programu: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
pl: Nieprawidłowy ciąg w wektorze parametrów w %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
pl: Nieprawidłowa sekwencja w środowisku: %s

en: Invalid working directory: %s
pl: Nieprawidłowy katalog roboczy: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
pl: Wykonanie programu pomocniczego (%s) się nie powiodło

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
pl: Podczas odczytu danych z procesu potomnego w g_io_channel_win32_poll() wystąpił nieznany błąd

en: Empty string is not a number
pl: Pusty ciąg nie jest liczbą

en: “%s” is not a signed number
pl: „%s” nie jest liczbą ze znakiem

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
pl: Liczba „%s” jest poza zakresem [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
pl: „%s” nie jest liczbą bez znaku

en: Invalid %-encoding in URI
pl: Nieprawidłowe „%-encoding” w adresie URI

en: Illegal character in URI
pl: Niedozwolony znak w adresie URI

en: Non-UTF-8 characters in URI
pl: Znaki niebędące UTF-8 w adresie URI

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
pl: Nieprawidłowy adres IPv6 „%.*s” w adresie URI

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
pl: Niedozwolony zakodowany adres IP „%.*s” w adresie URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
pl: Niedozwolona umiędzynarodowiona nazwa komputera „%.*s” w adresie URI

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
pl: Nie można przetworzyć portu „%.*s” w adresie URI

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
pl: Port „%.*s” w adresie URI jest poza zakresem

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
pl: Adres URI „%s” nie jest bezwzględnym adresem URI

en: URI ‘%s’ has no host component
pl: Adres URI „%s” nie ma składnika komputera

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
pl: Adres URI nie jest bezwzględny i nie podano podstawy adresu URI

en: Missing ‘=’ and parameter value
pl: Brak „=” i wartości parametru

en: Failed to allocate memory
pl: Przydzielenie pamięci się nie powiodło

en: Character out of range for UTF-8
pl: Znak jest poza zakresem dla UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
pl: Nieprawidłowa sekwencja na wejściu konwersji

en: Character out of range for UTF-16
pl: Znak jest poza zakresem dla UTF-16

en: byte | bytes
pl[0]: bajt
pl[1]: bajty
pl[2]: bajtów

en: bit | bits
pl[0]: bit
pl[1]: bity
pl[2]: bitów

[ctx: format-size]
note: Translators: The first "%u" is replaced with the value, the "%s" with a unit of the value. * The order can be changed with "%$2s %$1u". An example: "13 bytes"
en: %u %s
pl: %u %s

[ctx: format-size]
note: Translators: The first "%.1f" is replaced with the value, the "%s" with a unit of the value. * The order can be changed with "%$2s %$1.1f". Keep the no-break space between the value and * the unit symbol. An example: "13.0 MB"
en: %.1f %s
pl: %.1f %s

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
pl[0]: %s bajt
pl[1]: %s bajty
pl[2]: %s bajtów

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
pl[0]: %s bit
pl[1]: %s bity
pl[2]: %s bitów

en: %u byte | %u bytes
pl[0]: %u bajt
pl[1]: %u bajty
pl[2]: %u bajtów

note: Translators: this is from the deprecated function g_format_size_for_display() which uses 'KB' to * mean 1024 bytes.  I am aware that 'KB' is not correct, but it has been preserved for reasons of * compatibility.  Users will not see this string unless a program is using this deprecated function. * Pl
en: %.1f KB
pl: %.1f KB

en: %.1f MB
pl: %.1f MB

en: %.1f GB
pl: %.1f GB

en: %.1f TB
pl: %.1f TB

en: %.1f PB
pl: %.1f PB

en: %.1f EB
pl: %.1f EB
