glib - en to cs translation catalogue (1182 entries)

en: Setting default applications not supported yet
cs: Nastavení výchozích aplikací není podporováno

en: Setting application as last used for type not supported yet
cs: Nastavení aplikace, jako poslední použité pro daný typ, není zatím podporováno

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
cs: Selhalo vyhledání výchozí aplikace pro obsah typu „%s“

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
cs: Selhalo vyhledání výchozí aplikace pro schéma URI „%s“

en: GApplication Options:
cs: Volby GApplication:

en: Show GApplication options
cs: Zobrazit volby GApplication

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
cs: Vstoupit do režimu služby GApplication (použít ze souborů služby D-Bus)

en: Override the application’s ID
cs: Přepsat ID aplikace

en: Replace the running instance
cs: Nahradit běžící instanci

en: Print help
cs: Vypsat nápovědu

en: [COMMAND]
cs: [PŘÍKAZ]

en: Print version
cs: Vypsat verzi

en: Print version information and exit
cs: Vypsat informace o verzi a skončit

en: List applications
cs: Vypsat aplikace

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
cs: Vypsat nainstalované aktivovatelné aplikace D-Bus (podle souborů .desktop)

en: Launch an application
cs: Spustit aplikaci

en: Launch the application (with optional files to open)
cs: Spustit aplikaci (a otevřít v ní volitelné soubory)

en: APPID [FILE…]
cs: IDAPLIKACE [SOUBOR…]

en: Activate an action
cs: Aktivovat akci

en: Invoke an action on the application
cs: Vyvolat akci na aplikaci

en: APPID ACTION [PARAMETER]
cs: IDAPLIKACE AKCE [PARAMETR]

en: List available actions
cs: Vypsat dostupné akce

en: List static actions for an application (from .desktop file)
cs: Vypsat statické akce svázané s aplikací (ze souboru .desktop)

en: APPID
cs: IDAPLIKACE

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: The command to print detailed help for
cs: Příkaz, ke kterému vypsat podrobnou nápovědu

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
cs: Identifikátor aplikace ve formátu D-Bus (např. org.example.viewer)

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
cs: Volitelné relativní nebo absolutní názvy souborů nebo adresy URI, které se mají otevřít

en: ACTION
cs: AKCE

en: The action name to invoke
cs: Název akce, kterou chcete vyvolat

en: PARAMETER
cs: PARAMETR

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
cs: Volitelný parametr k akci vyvolání ve formátu GVariant

en: Unknown command %s
cs: Neznámý příkaz „%s“

en: Usage:
cs: Použití:

en: Arguments:
cs: Argumenty:

en: [ARGS…]
cs: [ARGUMENTY…]

en: Commands:
cs: Příkazy:

note: Translators: do not translate 'help', but please translate 'COMMAND'.
en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
cs: Podrobnou nápovědu získáte spuštěním „%s help PŘÍKAZ“.

en: %s command requires an application id to directly follow
cs: Příkaz %s vyžaduje, aby bezprostředně po něm následovalo ID aplikace

en: invalid application id: “%s”
cs: neplatné ID aplikace: „%s“

note: Translators: %s is replaced with a command name like 'list-actions'
en: “%s” takes no arguments
cs: „%s“ nelze použít s argumenty

en: unable to connect to D-Bus: %s
cs: nelze se připojit k D-Bus: %s

en: error sending %s message to application: %s
cs: chyba při odesílání zprávy %s aplikaci: %s

en: action name must be given after application id
cs: název aplikace musí následovat po ID aplikace

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
cs: neplatný název akce: „%s“
    názvy akcí mohou obsahovat pouze alfanumerické znaky, „-“ a „.“

en: error parsing action parameter: %s
cs: chyba při analyzování parametru akce: %s

en: actions accept a maximum of one parameter
cs: akce podporují nanejvýš jeden parametr

en: list-actions command takes only the application id
cs: S příkazem list-actions lze použít pouze ID aplikace

en: unable to find desktop file for application %s
cs: nelze nalézt soubor desktop pro aplikaci %s

en: unrecognised command: %s
cs: neznámý příkaz: %s

en: Too large count value passed to %s
cs: %s poskytnut příliš vysoký počet

en: Seek not supported on base stream
cs: Posouvání není v proudu podporováno

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
cs: Nelze zkrátit GBufferedInputStream

en: Stream is already closed
cs: Proud je již uzavřen

en: Truncate not supported on base stream
cs: Zkrácování není v proudu podporováno

en: Operation was cancelled
cs: Operace byla zrušena

en: Invalid object, not initialized
cs: Neplatný objekt, nebyl spuštěn

en: Incomplete multibyte sequence in input
cs: Neúplná vícebajtová posloupnost na vstupu

en: Not enough space in destination
cs: Cíl nemá dostatek místa

en: Invalid byte sequence in conversion input
cs: Neplatná posloupnost bajtů na vstupu převodu

en: Error during conversion: %s
cs: Chyba při převodu: %s

en: Cancellable initialization not supported
cs: Zrušitelné spuštění není podporováno

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
cs: Převod ze znakové sady „%s“ do „%s“ není podporován

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
cs: Nelze otevřít převodník z „%s“ do „%s“

en: %s type
cs: typ %s

en: Unknown type
cs: Neznámý typ

en: %s filetype
cs: typ souboru %s

en: GCredentials contains invalid data
cs: GCredentials obsahuje neplatná data

en: GCredentials is not implemented on this OS
cs: GCredentials na tomto OS není implementováno

en: There is no GCredentials support for your platform
cs: Danou platformu GCredentials nepodporuje

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
cs: GCredentials na tomto OS neobsahuje ID procesu

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
cs: Změna přihlašovacích údajů na tomto OS není implementován

en: Unexpected early end-of-stream
cs: Neočekávaný časný konec proudu

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
cs: Nepodporovaný klíč „%s“ v záznamu s adresou „%s“

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
cs: Nesmyslná párová kombinace klíč/hodnota v záznamu s adresou „%s“

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
cs: Adresa „%s“ je neplatná (je zapotřebí právě jeden z klíčů path, tmpdir nebo abstract)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
cs: Chyba v adrese „%s“ – atribut „%s“ má chybný formát

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
cs: Neznámý nebo nepodporovaný přenos „%s“ adresy „%s“

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
cs: Prvek adresy „%s“ neobsahuje dvojtečku (:)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
cs: Název přenosu v prvku adresy „%s“ nesmí být prázdný

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
cs: Pár klíč/hodnota %d, „%s“, v prvku adresy „%s“ neobsahuje znak rovná se

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
cs: Pár klíč/hodnota %d, „%s“ v prvku adresy „%s“ nesmí mít prázdný klíč

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
cs: Chyba v neuvozeném klíči nebo hodnotě v páru klíč/hodnota %d, „%s“, v prvku adresy „%s“

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
cs: Chyba v adrese „%s“ – unix transport vyžaduje jako nastavený právě jeden z klíčů „path“ nebo „abstract“

en: Error in address “%s” — the host attribute is missing or malformed
cs: Chyba v adrese „%s“ – atribut počítače schází nebo má chybný formát

en: Error in address “%s” — the port attribute is missing or malformed
cs: Chyba v adrese „%s“ – atribut portu schází nebo má chybný formát

en: Error in address “%s” — the noncefile attribute is missing or malformed
cs: Chyba v adrese „%s“ – atribut noncefile schází nebo má chybný formát

en: Error auto-launching:
cs: Chyba při automatickém spouštění:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
cs: Chyba při otevírání souboru nonce „%s“: %s

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
cs: Chyba při čtení ze souboru nonce „%s“: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
cs: Chyba při čtení ze souboru nonce „%s“, očekáváno 16 bajtů, obdrženo %d

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
cs: Chyba při zápisu obsahu souboru nonce „%s“ do proudu:

en: The given address is empty
cs: Daná adresa je prázdná

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
cs: Nelze spustit sběrnici zpráv, když je nastaveno AT_SECURE

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
cs: Nelze spustit sběrnici zpráv bez machine-id:

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
cs: Nelze automaticky spustit D-Bus bez X11 $DISPLAY

en: Error spawning command line “%s”:
cs: Chyba při spouštění příkazového řádku „%s“:

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
cs: Nelze určit adresu sběrnice sezení (v tomto OS neimplementováno)

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
cs: Nelze určit adresu sběrnice z proměnné prostředí DBUS_STARTER_BUS_TYPE – neznámá hodnota „%s“

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
cs: Nelze určit adresu sběrnice, jelikož proměnná prostředí DBUS_STARTER_BUS_TYPE není nastavena

en: Unknown bus type %d
cs: Neznámý typ sběrnice %d

en: Unexpected lack of content trying to read a line
cs: Neočekávaně scházející obsah při pokusu o přečtení řádku

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
cs: Neočekávaně scházející obsah při pokusu o (bezpečné) přečtení řádku

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
cs: Vyčerpány všechny dostupné ověřovací mechanismy (pokusů: %s) (dostupných: %s)

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
cs: Neočekávaně chybí obsah při pokusu o přečtení bajtu

en: User IDs must be the same for peer and server
cs: ID uživatele musí být stejné pro klienta i server

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
cs: Zrušeno přes GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
cs: Chyba při získávání informací pro složku „%s“: %s

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
cs: Oprávnění složky „%s“ mají chybný formát. Očekáván režim 0700, obdržen 0%o

en: Error creating directory “%s”: %s
cs: Chyba při vytváření složky %s: %s

en: Operation not supported
cs: Operace není podporována

en: Error opening keyring “%s” for reading:
cs: Chyba při otevírání klíčenky „%s“ ke čtení:

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
cs: Řádek %d klíčenky na „%s“ s obsahem „%s“ má chybný formát

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
cs: První symbol řádku %d klíčenky na „%s“ s obsahem „%s“ má chybný formát

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
cs: Druhý symbol řádku %d klíčenky na „%s“ s obsahem „%s“ má chybný formát

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
cs: Nenalezena cookie s id %d v klíčence na „%s“

en: Error creating lock file “%s”: %s
cs: Chyba při vytváření zamykacího souboru „%s“: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
cs: Chyba při mazání zastaralého zamykacího souboru „%s“: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
cs: Chyba při zavírání (neodkazovaného) zamykacího souboru „%s“: %s

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
cs: Chyba mazání zamykacího souboru „%s“: %s

en: Error opening keyring “%s” for writing:
cs: Chyba při otevírání klíčenky „%s“ k zápisu:

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
cs: (Navíc selhalo také uvolnění zámku pro „%s“: %s)

en: The connection is closed
cs: Spojení bylo ukončeno

en: Timeout was reached
cs: Časový limit vypršel

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
cs: Nalezeny nepodporované příznaky při vytváření spojení na straně klienta

en: No such interface “org.freedesktop.DBus.Properties” on object at path %s
cs: Rozhraní „org.freedesktop.DBus.Properties“ na objektu na cestě %s neexistuje

en: No such property “%s”
cs: Vlastnost „%s“ neexistuje

en: Property “%s” is not readable
cs: Vlastnost „%s“ není ke čtení

en: Property “%s” is not writable
cs: Vlastnost „%s“ není zapisovatelná

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
cs: Chyba při nastavování vlastnosti „%s“: Očekáván typ „%s“, ale obdržen „%s“

en: No such interface “%s”
cs: Rozhraní „%s“ neexistuje

en: No such interface “%s” on object at path %s
cs: Rozhraní „%s“na objektu na cestě %s neexistuje

en: No such method “%s”
cs: Metoda „%s“ neexistuje

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
cs: Typ zprávy „%s“ se neshoduje s očekávaným typem „%s“

en: An object is already exported for the interface %s at %s
cs: Objekt je již exportován pro prostředí %s na %s

en: Unable to retrieve property %s.%s
cs: Nelze načíst vlastnost %s.%s

en: Unable to set property %s.%s
cs: Nelze nastavit vlastnost %s.%s

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
cs: Metoda „%s“ vrátila typ „%s“, ale očekáván byl „%s“

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
cs: Metoda „%s“ na rozhraní „%s“ s podpisem „%s“ neexistuje

en: A subtree is already exported for %s
cs: Podstrom je již exportován pro %s

en: Object does not exist at path “%s”
cs: V cestě „%s“ objekt neexistuje

en: type is INVALID
cs: typ je INVALID

en: METHOD_CALL message: PATH or MEMBER header field is missing or invalid
cs: Zpráva METHOD_CALL: pole se záhlavím PATH nebo MEMBER schází nebo je neplatné

en: METHOD_RETURN message: REPLY_SERIAL header field is missing or invalid
cs: Zpráva METHOD_RETURN: pole se záhlavím REPLY_SERIAL schází nebo je neplatné

en: ERROR message: REPLY_SERIAL or ERROR_NAME header field is missing or invalid
cs: Zpráva ERROR: pole se záhlavím REPLY_SERIAL nebo ERROR_NAME schází nebo je neplatné

en: SIGNAL message: PATH, INTERFACE or MEMBER header field is missing or invalid
cs: Zpráva SIGNAL: pole se záhlavím PATH, INTERFACE nebo MEMBER schází nebo je neplatné

en: SIGNAL message: The PATH header field is using the reserved value /org/freedesktop/DBus/Local
cs: Zpráva SIGNAL: pole se záhlavím PATH používá rezervovanou hodnotu /org/freedesktop/DBus/Local

en: SIGNAL message: The INTERFACE header field is using the reserved value org.freedesktop.DBus.Local
cs: Zpráva SIGNAL: pole se záhlavím INTERFACE používá rezervovanou hodnotu org.freedesktop.DBus.Local

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
cs[0]: Zamýšlel se přečíst %lu bajt, ale obdrženo %lu
cs[1]: Zamýšlely se přečíst %lu bajty, ale obdrženo %lu
cs[2]: Zamýšlelo se přečíst %lu bajtů, ale obdrženo %lu

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
cs: Očekáván bajt NULL za řetězcem „%s“, ale byl nalezen bajt %d

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
cs: Očekáván platný řetězec UTF-8, ale byly nalezeny neplatné bajty na pozici %d (délka řetězce je %d). Platný řetězec UTF-8 až do příslušného bodu byl „%s“

en: Value nested too deeply
cs: Hodnota je zanořená příliš hluboko

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
cs: Analyzovaná hodnota „%s“ není platná cesta objektu D-Bus

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
cs: Analyzovaná hodnota „%s“ není platný podpis D-Bus

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
cs[0]: Zjištěno pole o délce %u bajt. Maximální délka je 2<<26 bajtů (64 MiB).
cs[1]: Zjištěno pole o délce %u bajty. Maximální délka je 2<<26 bajtů (64 MiB).
cs[2]: Zjištěno pole o délce %u bajtů. Maximální délka je 2<<26 bajtů (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
cs: Vyskytlo se pole typu „a%c“, které by mělo mít délku v násobku %u bajtů, ale skutečná délka je %u bajtů

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
cs: Prázdné struktury (n-tice) nejsou na sběrnici D-Bus dovoleny

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
cs: Analyzovaná hodnota „%s“ varianty není platným podpisem D-Bus

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
cs: Chyba při rušení serializace GVariant s řetězcem typu „%s“ z přenosového formátu D-Bus

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
cs: Neplatná hodnota endianity. Očekávána 0x6c („l“) nebo 0x42 („B“), ale nalezena hodnota 0x%02x

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
cs: Neplatná verze hlavního protokolu. Očekávána 1, ale nalezena %d

en: Signature header found but is not of type signature
cs: Byla nalezena hlavička podpisu, ale není typu podpis

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
cs: Byla nalezena hlavička podpisu s podpisem „%s“, ale tělo zprávy je prázdné

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
cs: Analyzovaná hodnota „%s“ není platným podpisem D-Bus (pro tělo)

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
cs[0]: Ve zprávě není hlavička s podpisem, ale tělo zprávy má %u bajt
cs[1]: Ve zprávě není hlavička s podpisem, ale tělo zprávy má %u bajty
cs[2]: Ve zprávě není hlavička s podpisem, ale tělo zprávy má %u bajtů

en: Cannot deserialize message:
cs: Nelze zrušit serializaci zprávy:

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
cs: Chyba při serializaci GVariant s řetězcem typu „%s“ do přenosového formátu D-Bus

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
cs: Počet popisovačů souborů ve zprávě (%d) se liší od pole v hlavičce (%d)

en: Cannot serialize message:
cs: Nelze serializovat zprávu:

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
cs: Tělo zprávy má podpis „%s“, ale záhlaví s podpisem neexistuje

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
cs: Tělo zprávy má podpis typu „%s“, ale podpis v poli se záhlavím je „%s“

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
cs: Tělo zprávy je prázdné, ale podpis v poli se záhlavím je „(%s)“

en: Error return with body of type “%s”
cs: Navrácena chyba s tělem typu „%s“

en: Error return with empty body
cs: Navrácena chyba s prázdným tělem

en: (Type any character to close this window)
cs: (Zmáčknutím libovolného znaku okno zavřete)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
cs: Služba dbus sezení neběží a automatické spuštění selhalo

en: Unable to get Hardware profile: %s
cs: Nelze získat profil hardwaru: %s

note: Translators: Both placeholders are file paths
en: Unable to load %s or %s:
cs: Nelze načíst %s: %s

en: Error calling StartServiceByName for %s:
cs: Chyba při volání StartServiceByName pro %s:

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
cs: Neočekávaná odpověď %d od metody StartServiceByName(„%s“)

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
cs: Metodu nelze vyvolat; proxy je na dobře známý název %s bez vlastníka a proxy byla vytvořena s příznakem G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Abstract namespace not supported
cs: Abstraktní jmenný prostor není podporován

en: Cannot specify nonce file when creating a server
cs: Při vytváření serveru nelze určit soubor nonce

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
cs: Chyba při zápisu souboru nonce na „%s“: %s

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
cs: Řetězec „%s“ není platné D-Bus GUID

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
cs: Nelze naslouchat na nepodporovaném přenosu „%s“

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
cs: Příkazy:
      help         Zobrazit tyto informace
      introspect   Provést introspection vzdáleného objektu
      monitor      Sledovat vzdálený objekt
      call         Spustit metodu na vzdáleném objektu
      emit         Vyslat signál
      wait         Čekat, než se objeví název sběrnice
    
    Nápovědu k jednotlivým příkazům získáte použitím „%s PŘÍKAZ --help“.

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
cs: Chyba při analýze introspection XML: %s

en: Error: %s is not a valid name
cs: Chyba: %s není platným názvem

en: Error: %s is not a valid object path
cs: Chyba: %s není platnou cestou objektu

en: Connect to the system bus
cs: Připojit k systémové sběrnici

en: Connect to the session bus
cs: Připojit ke sběrnici sezení

en: Connect to given D-Bus address
cs: Připojit k dané adrese D-Bus

en: Connection Endpoint Options:
cs: Volby koncového bodu spojení:

en: Options specifying the connection endpoint
cs: Volby určující koncový bod spojení

en: No connection endpoint specified
cs: Neurčen žádný koncový bod spojení

en: Multiple connection endpoints specified
cs: Určeno více koncových bodů spojení

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
cs: Varování: Podle introspektivních dat rozhraní „%s“ neexistuje

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
cs: Varování: Podle introspektivních dat metoda „%s“ neexistuje na rozhraní „%s“

en: Optional destination for signal (unique name)
cs: Volitelný cíl signálu (jedinečný název)

en: Object path to emit signal on
cs: Cesta objektu, na kterou se má vyslat signál

en: Signal and interface name
cs: Název signálu a rozhraní

en: Emit a signal.
cs: Vyslat signál.

en: Error connecting: %s
cs: Chyba při spojení: %s

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
cs: Chyba: %s není platným jedinečným názvem sběrnice.

en: Error: Object path is not specified
cs: Chyba: Není určena žádná cesta k objektu

en: Error: Signal name is not specified
cs: Chyba: Není určen název signálu

en: Error: Signal name “%s” is invalid
cs: Chyba: Název signálu „%s“ je neplatný

en: Error: %s is not a valid interface name
cs: Chyba: %s není platným názvem rozhraní

en: Error: %s is not a valid member name
cs: Chyba: %s není platným názvem členu

note: Use the original non-"parse-me-harder" error
en: Error parsing parameter %d: %s
cs: Chyba při analyzování parametru %d: %s

en: Error flushing connection: %s
cs: Chyba při vyprazdňování spojení: %s

en: Destination name to invoke method on
cs: Název cíle, u kterého se má spustit metoda

en: Object path to invoke method on
cs: Cesta objektu, u kterého se má spustit metoda

en: Method and interface name
cs: Název metody a rozhraní

en: Timeout in seconds
cs: Časový limit v sekundách

en: Allow interactive authorization
cs: Povolit interaktivní autorizaci

en: Invoke a method on a remote object.
cs: Spustit metodu na vzdáleném objektu.

en: Error: Destination is not specified
cs: Chyba: Není určen žádný cíl

en: Error: %s is not a valid bus name
cs: Chyba: %s není platným názvem sběrnice

en: Error: Method name is not specified
cs: Chyba: Není určen název metody

en: Error: Method name “%s” is invalid
cs: Chyba: Název metody „%s“ je neplatný

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
cs: Chyba při analyzování parametru %d typu „%s“: %s

en: Error adding handle %d: %s
cs: Chyba při přidávání obsluhy %d: %s

en: Destination name to introspect
cs: Název cíle, u kterého provést introspection

en: Object path to introspect
cs: Cesta objektu, u které provést introspection

en: Print XML
cs: Vypsat XML

en: Introspect children
cs: Provést introspection potomka

en: Only print properties
cs: Vypsat pouze vlastnosti

en: Introspect a remote object.
cs: Provést introspection vzdáleného objektu.

en: Destination name to monitor
cs: Název cíle určený ke sledování

en: Object path to monitor
cs: Cesta objektu určená ke sledování

en: Monitor a remote object.
cs: Sledovat vzdálený objekt.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
cs: Chyba: nelze monitorovat připojení na sběrnici bez zpráv

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
cs: Služba, která se má aktivovat před čekáním na jinou službu (oficiálně známý název)

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
cs: Časové omezení čekaní, po kterém se skončí s chybou (v sekundách). 0 znamená bez omezení (výchozí)

en: [OPTION…] BUS-NAME
cs: [PŘEPÍNAČ…] NÁZEV-SBĚRNICE

en: Wait for a bus name to appear.
cs: Čekat, než se objeví název sběrnice.

en: Error: A service to activate for must be specified.
cs: Chyba: Musí být určena služba, pro kterou provádíte aktivaci.

en: Error: A service to wait for must be specified.
cs: Chyba: Musí být určena služba, na kterou čekáte.

en: Error: Too many arguments.
cs: Chyba: Příliš mnoho argumentů.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
cs: Chyba: %s není platným oficiálně známým názvem sběrnice.

en: Not authorized to change debug settings
cs: Neautorizováno ke změnám ladicích nastavení

en: Unnamed
cs: Bez názvu

en: Desktop file didn’t specify Exec field
cs: V souboru .desktop není určeno pole Exec

en: Unable to find terminal required for application
cs: Nezdařilo se najít  terminál vyžadovaný pro aplikaci

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
cs: Program „%s“ nebyl nalezent v cestách podle $PATH

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
cs: Nezdařilo se vytvořit složku %s s uživatelským nastavením aplikace: %s

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
cs: Nezdařilo se vytvořit složku %s s uživatelským nastavením MIME: %s

en: Application information lacks an identifier
cs: Informace o aplikaci postrádá identifikátor

en: Can’t create user desktop file %s
cs: Nezdařilo se vytvořit uživatelský soubor .desktop %s

en: Custom definition for %s
cs: Vlastní definice %s

en: drive doesn’t implement eject
cs: mechanika neumí vysouvání

note: Translators: This is an error * message for drive objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
cs: mechanika neumí vysouvací funkce eject nebo eject_with_operation

en: drive doesn’t implement polling for media
cs: mechanika neumí dotazování na média

en: drive doesn’t implement start
cs: mechanika neumí spuštění

en: drive doesn’t implement stop
cs: mechanika neumí zastavení

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
cs: Knihovna TLS neimplementuje zjišťování vazeb TLS

en: TLS support is not available
cs: Podpora TLS není dostupná

en: DTLS support is not available
cs: Podpora DTLS není dostupná

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
cs: Nelze zpracovat verzi %d kódování GEmblem

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
cs: Chybný počet tokenů (%d) v kódování GEmblem

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
cs: Nelze zpracovat verzi %d kódování GEmblemedIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
cs: Chybný počet tokenů (%d) v kódování GEmblemedIcon

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
cs: Očekáváno GEmblem u GEmblemedIcon

note: Translators: This is an error message when * trying to find the enclosing (user visible) * mount of a file, but none exists.
en: Containing mount does not exist
cs: Obsahující připojené neexistuje

en: Can’t copy over directory
cs: Nelze kopírovat nad složku

en: Can’t copy directory over directory
cs: Nelze kopírovat složku nad složku

en: Target file exists
cs: Cílový soubor existuje

en: Can’t recursively copy directory
cs: Složku nelze kopírovat rekurzivně

en: Copy file range not supported
cs: Rozsah kopírování souborů není podporován

en: Error splicing file: %s
cs: Chyba při spojování souboru: %s

en: Splice not supported
cs: splice() není podporováno

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
cs: Kopírování (reflink/clone) mezi připojeními není podporováno

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
cs: Kopírování (reflink/clone) není podporováno nebo je neplatné

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
cs: Kopírování (reflink/clone) není podporováno nebo neproběhlo správně

en: Can’t copy special file
cs: Nelze kopírovat zvláštní soubor

en: Invalid symlink value given
cs: Zadaný symbolický odkaz je neplatný

en: Symbolic links not supported
cs: Symbolické odkazy nejsou podporovány

en: Trash not supported
cs: Zahozené není podporováno

en: File names cannot contain “%c”
cs: Názvy souborů nemohou obsahovat „%c“

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
cs: Selhalo vytvoření dočasné složky pro šablonu „%s“: %s

en: volume doesn’t implement mount
cs: svazek neumí připojení

en: No application is registered as handling this file
cs: Žádná aplikace není zaregistrována k obsluze tohoto souboru

en: Enumerator is closed
cs: Enumerator je uzavřen

en: File enumerator has outstanding operation
cs: Souborový enumerator má nevykonanou operaci

en: File enumerator is already closed
cs: Souborový enumerator je již uzavřen

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
cs: Nelze zpracovat verzi %d kódování GFileIcon

en: Malformed input data for GFileIcon
cs: Chybná vstupní data u GFileIcon

en: Stream doesn’t support query_info
cs: Datový proud nepodporuje query_info

en: Seek not supported on stream
cs: Posouvání není v datovém proudu podporováno

en: Truncate not allowed on input stream
cs: Oříznutí není možné ve vstupním datovém proudu

en: Truncate not supported on stream
cs: Oříznutí není v datovém proudu podporováno

en: Invalid hostname
cs: Neplatný název počítače

en: Bad HTTP proxy reply
cs: Chybná odpověď HTTP proxy

en: HTTP proxy connection not allowed
cs: Spojení přes HTTP proxy není povoleno

en: HTTP proxy authentication failed
cs: Ověření HTTP proxy selhalo

en: HTTP proxy authentication required
cs: Vyžadováno ověření HTTP proxy

en: HTTP proxy connection failed: %i
cs: Spojení přes HTTP proxy selhalo: %i

en: HTTP proxy response too big
cs: Odpověď z HTTP proxy je příliš velká

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
cs: Server HTTP proxy neočekávaně ukončil spojení.

en: Wrong number of tokens (%d)
cs: Chybný počet tokenů (%d)

en: No type for class name %s
cs: Název třídy %s nemá typ

en: Type %s does not implement the GIcon interface
cs: Typ %s neimplementuje rozhraní GIcon

en: Type %s is not classed
cs: Typ %s není mezi třídami

en: Malformed version number: %s
cs: Chybné číslo verze: %s

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
cs: Typ %s neimplementuje from_tokens() v rozhraní GIcon

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
cs: Nelze zpracovat poskytnutou verzi kódování ikony

en: No address specified
cs: Není zadána žádná adresa

en: Length %u is too long for address
cs: Délka %u je pro adresu příliš dlouhá

en: Address has bits set beyond prefix length
cs: Adresa má nastavené bity za hranicí danou prefixem délky

en: Could not parse “%s” as IP address mask
cs: Nelze zpracovat „%s“ jak masku adresy IP

en: Not enough space for socket address
cs: Adresa soketu nemá dostatek místa

en: Unsupported socket address
cs: Nepodporovaná adresa soketu

en: Input stream doesn’t implement read
cs: Vstupní datový proud neumí čtení

note: Translators: This is an error you get if there is already an * operation running against this stream when you try to start * one Translators: This is an error you get if there is * already an operation running against this stream when * you try to start one
en: Stream has outstanding operation
cs: Proud má otevřenou operaci

en: Copy with file
cs: Kopírovat se souborem

en: Keep with file when moved
cs: Zachovat u souboru, když je přesunut

en: “version” takes no arguments
cs: „version“ nepřebírá žádné argumenty

en: Usage:
cs: Použití:

en: Print version information and exit.
cs: Vypsat informace o verzi a skončit.

en: Commands:
cs: Příkazy:

en: Concatenate files to standard output
cs: Spojit soubory do standardního výstupu

en: Copy one or more files
cs: Kopírovat jeden nebo více souborů

en: Show information about locations
cs: Zobrazit informace o umístěních

en: Launch an application from a desktop file
cs: Spustit aplikaci ze souboru .desktop

en: List the contents of locations
cs: Vypsat obsah umístění

en: Get or set the handler for a mimetype
cs: Vypsat nebo nastavit obsluhu pro typ MIME

en: Create directories
cs: Vytvořit složky

en: Monitor files and directories for changes
cs: Sledovat soubory a složky ohledně změn

en: Mount or unmount the locations
cs: Připojit nebo odpojit umístění

en: Move one or more files
cs: Přesunout jeden nebo více souborů

en: Open files with the default application
cs: Otevřít soubory pomocí výchozí aplikace

en: Rename a file
cs: Přejmenovat soubor

en: Delete one or more files
cs: Smazat jeden nebo více souborů

en: Read from standard input and save
cs: Číst a ukládat ze standardního vstupu

en: Set a file attribute
cs: Nastavit atribut souboru

en: Move files or directories to the trash
cs: Přesunout soubory nebo složky do koše

en: Lists the contents of locations in a tree
cs: Vypsat obsah umístění ve stromu

en: Use %s to get detailed help.
cs: Podrobnou nápovědu získáte spuštěním %s.

en: Error writing to stdout
cs: Chyba při zápisu do standardního výstupu

note: Translators: commandline placeholder
en: LOCATION
cs: UMÍSTĚNÍ

en: Concatenate files and print to standard output.
cs: Spojit soubory a vypsat je do standardního výstupu.

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
cs: cat z gio funguje úplně stejně jako tradiční příkaz cat, ale namísto
    lokálních souborů používá umístění GIO: například můžete pro umístění
    použít něco jako smb://server/cesta/soubor.txt

en: No locations given
cs: Nebylo zadáno žádné umístění

en: No target directory
cs: Nebyla zadána žádná cílová složka

en: Show progress
cs: Zobrazovat průběh

en: Prompt before overwrite
cs: Před přepsáním se dotázat

en: Preserve all attributes
cs: Zachovat všechny atributy

en: Backup existing destination files
cs: Zálohovat stávající cílové soubory

en: Never follow symbolic links
cs: Nenásledovat symbolické odkazy

en: Use default permissions for the destination
cs: Používat pro tento cíl výchozí oprávnění

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
cs: Přeneseno %s z %s (%s/s)

note: Translators: commandline placeholder
en: SOURCE
cs: ZDROJ

note: Translators: commandline placeholder
en: DESTINATION
cs: CÍL

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
cs: Kopírovat jeden nebo více souborů ze ZDROJE do CÍLE.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
cs: copy z gio funguje úplně stejně jako tradiční příkaz copy, ale používá
    namísto lokálních souborů umístění GIO: například můžete pro umístění
    použít něco jako smb://server/cesta/soubor.txt.

en: Destination %s is not a directory
cs: Cíl %s není složka

en: %s: overwrite “%s”?
cs: %s: přepsat „%s“?

en: List writable attributes
cs: Vypsat zapisovatelné atributy

en: Get file system info
cs: Vypsat informace o souborovém systému

en: The attributes to get
cs: Atributy, které se mají vypsat

en: ATTRIBUTES
cs: ATRIBUTY

en: Don’t follow symbolic links
cs: Nenásledovat symbolické odkazy

en: attributes:
cs: atributy:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
cs: zobrazovaný název: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
cs: název pro úpravy: %s

en: name: %s
cs: název: %s

en: type: %s
cs: typ: %s

en: size:
cs: velikost:

en: hidden
cs: skrytý

en: uri: %s
cs: adresa uri: %s

en: local path: %s
cs: místní cesta: %s

en: unix mount: %s%s %s %s %s
cs: připojené unixové svazky: %s%s %s %s %s

en: Settable attributes:
cs: Nastavitelné atributy:

en: Writable attribute namespaces:
cs: Jmenné prostory zapisovatelných atributů:

en: Show information about locations.
cs: Zobrazit informace o umístění

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
cs: info z gio je podobné jako tradiční příkaz ls, ale používá namísto
    lokálních souborů umístění GIO: například můžete pro umístění použít
    něco jako smb://server/cesta/soubor.txt. Atributy souboru lze zadat
    jejich názvy GIO: např. standard::icon, nebo jednoduše pomocí jmenného
    prostoru, např. unix, nebo pomocí „*“, která odpovídá všem atributům.

note: Translators: commandline placeholder
en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
cs: SOUBOR-DESKTOP [ARG-SOUBOR …]

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
cs: Spustit aplikaci ze souboru .desktop, případně ji při tom předat volitelný argument s názvem souboru.

en: No desktop file given
cs: Nebylo zadán žádný soubor .desktop

en: The launch command is not currently supported on this platform
cs: Spouštěcí příkaz není v současnosti na této platformě podporován

en: Unable to load ‘%s‘: %s
cs: Nezdařilo se načíst „%s“: %s

en: Unable to load application information for ‘%s‘
cs: Nezdařilo se načíst informace o aplikaci pro „%s“

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
cs: Nezdařilo se načíst aplikaci „%s“: %s

en: Show hidden files
cs: Zobrazit skryté soubory

en: Use a long listing format
cs: Použít dlouhý formát výpisu

en: Print display names
cs: Vypisovat zobrazované názvy

en: Print full URIs
cs: Vypsat úplné adresy URI

en: List the contents of the locations.
cs: Vypsat obsahy umístění.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
cs: list z gio funguje úplně stejně jako tradiční příkaz ls, ale používá
    namísto lokálních souborů umístění GIO: například můžete pro umístění
    použít něco jako smb://server/cesta/soubor.txt. Atributy souboru lze
    zadat jejich názvy GIO: např. standard::icon.

note: Translators: commandline placeholder
en: MIMETYPE
cs: TYP_MIME

en: HANDLER
cs: OBSLUHA

en: Get or set the handler for a mimetype.
cs: Zobrazit nebo nastavit obsluhu pro typ MIME.

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
cs: Když není zadaná žádná obsluha, vypsat registrované a doporučené
    aplikace pro typ MIME. Když je obsluha zadaná, nastaví se jako
    výchozí obsluha pro typ MIME.

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
cs: Musíte zadat jeden typ MIME a případně obsluhu

en: No default applications for “%s”
cs: Pro „%s“ není žádná výchozí aplikace

en: Default application for “%s”: %s
cs: Výchozí aplikace pro „%s“: %s

en: Registered applications:
cs: Registrované aplikace:

en: No registered applications
cs: Nejsou registrované žádné aplikace

en: Recommended applications:
cs: Doporučené aplikace:

en: No recommended applications
cs: Žádné aplikace nejsou doporučené

en: Failed to load info for handler “%s”
cs: Selhalo načtení informací pro obsluhu „%s“

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
cs: Selhalo nastavení „%s“ jako výchozí obsluhy pro „%s“: %s

en: Create parent directories
cs: Vytvořit rodičovské složky

en: Create directories.
cs: Vytvořit složky.

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
cs: mkdir z gio je podobný jako tradiční příkaz mkdir, ale používá namísto
    lokálních souborů umístění GIO: například můžete pro umístění použít
    něco jako smb://server/cesta/moje_složka.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
cs: Sledovat složku (výchozí: závisí na typu)

en: Monitor a file (default: depends on type)
cs: Sledovat soubor (výchozí: závisí na typu)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
cs: Sledovat soubor přímo (všimne si i změn přes tvrdé odkazy)

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
cs: Sledovat soubor přímo, ale nehlásit změny

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
cs: Hlásit přesuny a přejmenování jako oddělené události smazání/vytvoření

en: Watch for mount events
cs: Sledovat události připojení

en: Monitor files or directories for changes.
cs: Sledovat soubory nebo složky ohledně změn

en: Mount as mountable
cs: Připojit jako připojitelný

en: Mount volume with device file, or other identifier
cs: Připojit svazek odpovídající souboru zařízení nebo jinému identifikátoru

en: Unmount
cs: Odpojit

en: Eject
cs: Vysunout

en: Stop drive with device file
cs: Zastavit médium odpovídající souboru zařízení

en: DEVICE
cs: ZAŘÍZENÍ

en: Unmount all mounts with the given scheme
cs: Odpojit všechna připojení se zadaným schématem

en: SCHEME
cs: SCHÉMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
cs: Při odpojování nebo vysouvání ignorovat nedokončené operace se soubory

en: Use an anonymous user when authenticating
cs: Při ověřování použít anonymního uživatele

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
cs: Vypsat

en: Monitor events
cs: Sledovat události

en: Show extra information
cs: Zobrazit doplňující informace

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
cs: Číselný PIM pro odemykání svazku VeraCrypt

en: Mount a TCRYPT hidden volume
cs: Připojit skrytý svazek TCRYPT

en: Mount a TCRYPT system volume
cs: Připojit systémový svazek TCRYPT

en: Anonymous access denied
cs: Anonymní přístup byl zamítnut

en: No drive for device file
cs: Pro soubor zařízení není žádné médium

en: No volume for given ID
cs: Pro dané ID není žádný svazek

en: Mount or unmount the locations.
cs: Připojit nebo odpojit umístění.

en: Don’t use copy and delete fallback
cs: Nepoužívat jako náhradu kopírování a mazání

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
cs: Přesunout jeden nebo více souborů ze ZDROJE do CÍLE.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
cs: move z gio je podobný jako tradiční příkaz mv, ale používá namísto
    lokálních souborů umístění GIO: například můžete pro umístění
    použít něco jako smb://server/cesta/soubor.txt.

en: Target %s is not a directory
cs: Cíl %s není složka

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
cs: Otevřít soubory pomocí výchozí aplikace, která
    je registrovaná k obsluze souborů tohoto typu.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
cs: Ignorovat neexistující soubory, neptat se

en: Delete the given files.
cs: Odstranit zadané soubory.

en: NAME
cs: NÁZEV

en: Rename a file.
cs: Přejmenovat soubor.

en: Missing argument
cs: Schází argument

en: Too many arguments
cs: Příliš mnoho argumentů

en: Rename successful. New uri: %s
cs: Přejmenování bylo úspěšné. Nová adresa URI je: %s

en: Only create if not existing
cs: Vytvořit, jen když neexistuje

en: Append to end of file
cs: Přidat na konec souboru

en: When creating, restrict access to the current user
cs: Při vytváření omezit přístup jen na aktuálního uživatele

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
cs: Při nahrazování nahradit, jako by cíl neexistoval

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
cs: Vypsat nový etag a skončit

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
cs: Etag souboru, který je přepisován

en: Error reading from standard input
cs: Chyba při čtení ze standardního vstupu

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
cs: Etag není dostupný

en: Read from standard input and save to DEST.
cs: Číst ze standardního vstupu a uložit do CÍLE.

en: No destination given
cs: Nebylo zadán žádný cíl

en: Type of the attribute
cs: Typ atributu

en: TYPE
cs: TYP

en: Unset given attribute
cs: Zrušit nastavení zadaného atributu

en: ATTRIBUTE
cs: ATRIBUT

en: VALUE
cs: HODNOTA

en: Set a file attribute of LOCATION.
cs: Nastavit souborový atribut UMÍSTĚNÍ.

en: Location not specified
cs: Není zadáno umístění

en: Attribute not specified
cs: Není zadán atribut

en: Value not specified
cs: Není určena hodnota

en: Invalid attribute type “%s”
cs: Neplatný typ atributu „%s“

en: Empty the trash
cs: Vysypat koš

en: List files in the trash with their original locations
cs: Vypsat soubory v koši včetně jejich původního umístění

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
cs: Obnovit soubory z koše do jejich původního umístění (může případně znovu vytvořit složky)

en: Unable to find original path
cs: Nezdařilo se najít původní cestu

en: Unable to recreate original location:
cs: Nezdařilo se vytvořit původní umístění:

en: Unable to move file to its original location:
cs: Nezdařilo se přesunout soubory do jejich původního umístění:

en: Move/Restore files or directories to the trash.
cs: Přesunout/obnovit soubory nebo složky do/z koše.

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
cs: Poznámka pro přepínač --restore: pokud původní umístění vyhozeného souboru momentálně existuje, nebude přepsáno, ledaže použijete přepínač --force.

en: Location given doesn't start with trash:///
cs: Zadané umístění nezačíná trash:///

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
cs: Následovat symbolické odkazy, připojení a zástupce.

en: List contents of directories in a tree-like format.
cs: Vypsat obsah složek v podobě stromu.

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
cs: Prvek <%s> není povolen uvnitř <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
cs: Prvek <%s> není povolen na nejvyšší úrovni

en: File %s appears multiple times in the resource
cs: Soubor %s s v prostředku nachází vícekrát

en: Failed to locate “%s” in any source directory
cs: Nelze najít „%s“ v žádné ze zdrojových složek

en: Failed to locate “%s” in current directory
cs: Nelze nají „%s“ v aktuální složce

en: Unknown processing option “%s”
cs: Neznámá volba zpracování „%s“

note: Translators: the first %s is a gresource XML attribute, * the second %s is an environment variable, and the third * %s is a command line tool
en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
cs: Je požadováno předzpracování %s, ale proměnná %s není nastavená a %s není v prohledávaných cestách PATH

en: Error reading file %s: %s
cs: Chyba čtení souboru „%s“: %s

en: Error compressing file %s
cs: Chyba při komprimaci souboru „%s“

en: text may not appear inside <%s>
cs: text nemůže být umístěn uvnitř <%s>

en: Show program version and exit
cs: Zobrazit verzi programu a skončit

en: Name of the output file
cs: Název výstupního souboru

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
cs: Složka, ze které mají být čteny soubory odkazované v SOUBOR (výchozí je aktuální složka)

en: DIRECTORY
cs: SLOŽKA

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
cs: Generovat výstup ve formátu vybraného podle přípony v názvu cílového souboru

en: Generate source header
cs: Generovat hlavičkový soubor

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
cs: Generovat zdrojový kód, který se použije ve vašem zdrojovém kódu jako odkaz na soubor prostředků

en: Generate dependency list
cs: Generovat seznam závislostí

en: Name of the dependency file to generate
cs: Název souboru se závislostmi, který se má vygenerovat

en: Include phony targets in the generated dependency file
cs: Do generovaných souborů závislostí zahrnout i fiktivní cíle

en: Don’t automatically create and register resource
cs: Prostředek nevytvářet a neregistrovat automaticky

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
cs: Neexportovat funkce; označit je za G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
cs: Nevkládat data prostředků do souborů C; předpokládat, že jsou místo toho navázána externě

en: C identifier name used for the generated source code
cs: Název identifikátoru C použitý ke generování zdrojového kódu

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
cs: Kompilátor C pro cíl (výchozí: proměnná prostředí CC)

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
cs: Přeložit všechny specifikace prostředků do souboru prostředků.
    Soubory se specifikacemi prostředků musí mít příponu .gschema.xml,
    a soubor prostředků musí mít příponu .gresource.

en: You should give exactly one file name
cs: Měl by být zadán právě jeden název souboru

en: nick must be a minimum of 2 characters
cs: přezdívka musí mít nejméně 2 znaky

en: Invalid numeric value
cs: Neplatná číselná hodnota

en: <value nick='%s'/> already specified
cs: <value nick='%s'/> již bylo určeno

en: value='%s' already specified
cs: value='%s' již bylo určeno

en: flags values must have at most 1 bit set
cs: hodnoty příznaků musí mít nastavený alespoň 1 bit

en: <%s> must contain at least one <value>
cs: <%s> musí obsahovat nejméně jednu <value>

en: <%s> is not contained in the specified range
cs: <%s> se nenachází v určeném rozsahu

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
cs: <%s> není platným členem určeného výčtového typu

en: <%s> contains string not in the specified flags type
cs: <%s> obsahuje řetězec, který není v určeném příznakovém typu

en: <%s> contains a string not in <choices>
cs: <%s> obsahuje řetězec, který není ve volbách <choices>

en: <range/> already specified for this key
cs: <range/> již bylo pro tento klíč určeno

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
cs: <range> není možné použít pro klíče typu „%s“

en: <range> specified minimum is greater than maximum
cs: <range> určující minimum je větší než maximum

en: unsupported l10n category: %s
cs: nepodporovaná kategorie l10n: %s

en: l10n requested, but no gettext domain given
cs: je požadována l10n, ale není uvedena doména gettext

en: translation context given for value without l10n enabled
cs: uveden překladový kontext pro hodnotu bez povolené l10n

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
cs: Selhalo zpracování hodnoty <default> pro typ „%s“:

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
cs: <choices> nelze uvést u klíčů, které jsou označené, že mají výčtový typ

en: <choices> already specified for this key
cs: <choices> již bylo pro tento klíč určeno

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
cs: <choices> není možné použít pro klíče typu „%s“

en: <choice value='%s'/> already given
cs: <choice value='%s'/> již bylo uvedeno

en: <choices> must contain at least one <choice>
cs: <choices> musí nejméně jedenkrát obsahovat <choice>

en: <aliases> already specified for this key
cs: <aliases> již bylo pro tento klíč určeno

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
cs: <aliases> může být uvedeno jen pro klíče s výčtovým nebo příznakovým typem, nebo za <choices>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
cs: <alias value='%s'/> uvedeno ve chvíli, kdy „%s“ je již členem výčtového typu

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
cs: <alias value='%s'/> uvedeno v chvíli, kdy je již zadáno  <choice value='%s'/>

en: <alias value='%s'/> already specified
cs: <alias value='%s'/> již bylo určeno

en: alias target “%s” is not in enumerated type
cs: alias cíle „%s“ není ve výčtovém typu

en: alias target “%s” is not in <choices>
cs: alias cíle „%s“ není v <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
cs: <aliases> musí nejméně jedenkrát obsahovat <alias>

en: Empty names are not permitted
cs: Prázdné názvy nejsou povoleny

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
cs: Neplatný název „%s“: názvy musí začínat malým písmenem

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
cs: Neplatný název „%s“: neplatný znak „%c“; pouze malá písmena, číslice a pomlčka („-“) jsou povoleny.

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
cs: Neplatný název „%s“: dvě po sobě následující pomlčky („--“) nejsou povoleny.

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
cs: Neplatný název „%s“: posledním znakem nemůže být pomlčka („-“).

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
cs: Neplatný název „%s“: maximální délka je 1024

en: <child name='%s'> already specified
cs: <child name='%s'> již bylo určeno

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
cs: Ke schématu „list-of“ nelze přidat klíče

en: <key name='%s'> already specified
cs: <key name='%s'> již bylo určeno

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
cs: <key name='%s'> má přednost před <key name='%s'> v <schema id='%s'>; použijte <override> ke změně hodnoty

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
cs: Právě jeden z „type“, „enum“ nebo „flags“ musí být vybrán jako atribut ke klíči <key>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
cs: <%s id='%s'> (zatím) nebylo určeno.

en: Invalid GVariant type string “%s”
cs: Neplatný řetězec typu GVariant „%s“

en: <override> given but schema isn’t extending anything
cs: Zadáno <override>, ale schéma nic nerozšiřuje

en: No <key name='%s'> to override
cs: Neexistuje žádné <key name='%s'> k přepsání

en: <override name='%s'> already specified
cs: <override name='%s'> již bylo určeno

en: <schema id='%s'> already specified
cs: <schema id='%s'> již bylo určeno

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
cs: <schema id='%s'> rozšiřuje zatím neexistující schéma „%s“

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
cs: <schema id='%s'> je seznamem zatím neexistujícího schématu „%s“

en: Cannot be a list of a schema with a path
cs: Nemůže být seznamem schématu s cestou

en: Cannot extend a schema with a path
cs: Nemůže rozšířit schéma s cestou

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
cs: <schema id='%s'> je seznam rozšiřující <schema id='%s'>, což není seznam

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
cs: <schema id='%s' list-of='%s'> rozšiřuje <schema id='%s' list-of='%s'>, ale „%s“ nerozšiřuje „%s“

en: A path, if given, must begin and end with a slash
cs: Cesta, je-li zadána, musí začínat a končit lomítkem

en: The path of a list must end with “:/”
cs: Cesta seznamu musí končit „:/“

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
cs: Varování: Schéma „%s“ má cestu „%s“. Cesty začínající „/apps/“, „/desktop/“ nebo „/system/“ jsou zavržené.

en: <%s id='%s'> already specified
cs: <%s id='%s'> již bylo určeno

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
cs: Uvnitř <%2$s> je povolen jen jeden prvek <%1$s>

en: Element <%s> not allowed at the top level
cs: Prvek <%s> není povolen na nejvyšší úrovni

en: Element <default> is required in <key>
cs: V prvku <key> je vyžadován prvek <default>

en: Text may not appear inside <%s>
cs: Text nemůže být umístěn uvnitř <%s>

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
cs: Varování: nedefinovaný odkaz na <schema id='%s'/>

note: Translators: Do not translate "--strict".
en: --strict was specified; exiting.
cs: Bylo zadáno --strict; ukončuje se.

en: This entire file has been ignored.
cs: Celý tento soubor byl ignorován.

en: Ignoring this file.
cs: Tento soubor se ignoruje.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
cs: Klíč „%s“ neexistuje ve schématu „%s“, jak bylo určeno v přepisovacím souboru „%s“; přepisování bude pro tento klíč ignorováno.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
cs: Klíč „%s“ neexistuje ve schématu „%s“, jak bylo určeno v přepisovacím souboru „%s“, a přitom bylo zadáno --strict; ukončuje se.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
cs: Nelze poskytnout přepis podle uživatelského prostředí pro lokalizovaný klíč „%s“ ve schématu „%s“ (přepisovací soubor „%s“); přepisování bude pro tento klíč ignorováno.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
cs: Nelze poskytnout přepis podle uživatelského prostředí pro lokalizovaný klíč „%s“ ve schématu „%s“ (přepisovací soubor „%s“) a přitom bylo zadáno --strict; ukončuje se.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
cs: Chyba při zpracování klíče „%s“ ve schématu „%s“, jenž je uveden v přepisovacím souboru „%s“: %s. Přepisování bude pro tento klíč ignorováno.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
cs: Chyba při zpracování klíče „%s“ ve schématu „%s“, jenž je uveden v přepisovacím souboru „%s“: %s. Přitom bylo zadáno --strict; ukončuje se.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
cs: Přepis pro klíč „%s“ ve schématu „%s“ v přepisovacím souboru „%s“ je mimo rozsah zadaný ve schématu; přepisování bude pro tento klíč ignorováno.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
cs: Přepis pro klíč „%s“ ve schématu „%s“ v přepisovacím souboru „%s“ je mimo rozsah zadaný ve schématu a přitom bylo zadáno --strict; ukončuje se.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
cs: Přepis pro klíč „%s“ ve schématu „%s“ v přepisovacím souboru „%s“ není v seznamu platných možností; přepisování bude pro tento klíč ignorováno.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
cs: Přepis pro klíč „%s“ ve schématu „%s“ v přepisovacím souboru „%s“ není v seznamu platných možností a přitom bylo zadáno --strict; ukončuje se.

en: Where to store the gschemas.compiled file
cs: Kam ukládat soubor gschemas.compiled

en: Abort on any errors in schemas
cs: Přerušit při libovolných chybách ve schématech

en: Do not write the gschema.compiled file
cs: Nezapisovat soubor gschema.compiled

en: Do not enforce key name restrictions
cs: Nevynucovat omezení názvů klíče

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
cs: Kompilovat všechny soubory schémat GSettings do mezipaměti schémat.
    Soubory schémat musí mít rozšíření .gschema.xml,
    a soubor mezipaměti se jmenuje gschemas.compiled.

en: You should give exactly one directory name
cs: Měl by být zadán právě jeden název složky

en: No schema files found: doing nothing.
cs: Žádné soubory schémat nenalezeny: nebude se nic dělat.

en: No schema files found: removed existing output file.
cs: Žádné soubory schémat nenalezeny: odstraněn existující výstupní soubor.

en: Invalid filename %s
cs: Neplatný název souboru %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
cs: Chyba při získávání informace o souborovém systému pro %s: %s

note: Translators: This is an error message when trying to find * the enclosing (user visible) mount of a file, but none * exists.
en: Containing mount for file %s not found
cs: Přípojení obsahující soubor %s nebylo nalezen

en: Can’t rename root directory
cs: Nelze přejmenovat kořenovou složku

en: Error renaming file %s: %s
cs: Chyba při přejmenovávání souboru %s: %s

en: Can’t rename file, filename already exists
cs: Soubor nelze přejmenovat, název souboru již existuje

en: Invalid filename
cs: Neplatný název souboru

en: Error opening file %s: %s
cs: Chyba při otevírání souboru %s: %s

en: Error removing file %s: %s
cs: Chyba při odstraňování souboru %s: %s

en: Error trashing file %s: %s
cs: Chyba při zahazování souboru %s do koše: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
cs: Nelze vytvořit složku koše %s: %s

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
cs: Nezdařilo se najít složku nejvyšší úrovně pro vyhození %s

en: Trashing on system internal mounts is not supported
cs: Přesouvání do koše na svazku připojeném interně systémem není podporováno

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
cs: Nezdařilo se najít nebo vytvořit složku koše %s pro vyhození %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
cs: Nelze vytvořit informační soubor o koši pro %s: %s

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
cs: Nelze zahodit soubor %s do koše mimo hranice souborového systému

en: Unable to trash file %s: %s
cs: Nelze zahodit soubor %s do koše: %s

en: Unable to trash file %s
cs: Nelze zahodit soubor %s do koše

en: Error creating directory %s: %s
cs: Chyba při vytváření složky %s: %s

en: Filesystem does not support symbolic links
cs: Systém souborů nepodporuje symbolické odkazy

en: Error making symbolic link %s: %s
cs: Chyba při vytváření symbolického odkazu %s: %s

en: Error moving file %s: %s
cs: Chyba při přesunování souboru %s: %s

en: Can’t move directory over directory
cs: Složku nelze přesunout nad složku

en: Backup file creation failed
cs: Vytvoření záložního souboru selhalo

en: Error removing target file: %s
cs: Chyba při odstraňování cílového souboru: %s

en: Move between mounts not supported
cs: Přesunování mezi připojeními není podporováno

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
cs: Nelze zjistit využití disku %s: %s

en: Attribute value must be non-NULL
cs: Hodnota atributu nesmí být prázdná

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
cs: Neplatný typ atributu (očekávány typy řetězec nebo neplatné)

en: Invalid extended attribute name
cs: Neplatný název rozšířeného atributu

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
cs: Chyba při nastavování rozšířeného atributu „%s“: %s

en:  (invalid encoding)
cs:  (neplatné kódování)

en: Error when getting information for file “%s”: %s
cs: Chyba při získávání informací pro soubor „%s“: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
cs: Chyba při získávání informací pro popisovače souboru: %s

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
cs: Neplatný typ atributu (očekáván uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
cs: Neplatný typ atributu (očekáván uint64)

en: Invalid attribute type (byte string expected)
cs: Neplatný typ atributu (očekáván bajtový řetězec)

en: Cannot set permissions on symlinks
cs: Nelze nastavit oprávnění na symbolických odkazech

en: Error setting permissions: %s
cs: Chyba při nastavování oprávnění: %s

en: Error setting owner: %s
cs: Chyba při nastavování vlastníka: %s

en: symlink must be non-NULL
cs: symbolický odkaz nesmí být prázdný

en: Error setting symlink: %s
cs: Chyba při nastavování symbolického odkazu: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
cs: Chyba při nastavování symbolického odkazu: soubor není symbolickým odkazem

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
cs: Dodatečné nanosekundy %d pro UNIXové časové razítko %lld jsou záporné.

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
cs: Dodatečné nanosekundy %d pro UNIXové časové razítko %lld dosáhly 1 sekundy.

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
cs: UNIXové časové razítko %lld se nevleze do 64 bitů.

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
cs: UNIXové časové razítko %lld je mimo rozsah podporovaný Windows.

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
cs: Název souboru „%s“ se nezdařilo převést do UTF-16.

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
cs: Soubor „%s“ se nezdařilo otevřít: chyba Windows %lu

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
cs: Chyba při nastavování času změny nebo přístupu u souboru „%s“: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
cs: Chyba při nastavování času změny nebo přístupu: %s

en: SELinux context must be non-NULL
cs: Kontext SELinux nesmí být prázdný.

en: SELinux is not enabled on this system
cs: V tomto systému není SELinux povolen

en: Error setting SELinux context: %s
cs: Chyba při nastavování kontextu SELinux: %s

en: Setting attribute %s not supported
cs: Nastavení atributu %s není podporováno

en: Error reading from file: %s
cs: Chyba při čtení ze souboru: %s

en: Error closing file: %s
cs: Chyba při zavírání souboru: %s

en: Error seeking in file: %s
cs: Chyba při hledání v souboru: %s

en: Unable to find default local file monitor type
cs: Nelze nalézt výchozí typ sledování místního souboru

en: Error writing to file: %s
cs: Chyba při zápisu do souboru: %s

en: Error removing old backup link: %s
cs: Chyba při odstraňování starého záložního odkazu: %s

en: Error creating backup copy: %s
cs: Chyba při vytváření záložní kopie: %s

en: Error renaming temporary file: %s
cs: Chyba při přejmenovávání dočasného souboru: %s

en: Error truncating file: %s
cs: Chyba při zkracování souboru: %s

en: Error opening file “%s”: %s
cs: Chyba při otevírání souboru %s: %s

en: Target file is a directory
cs: Cílový soubor je složka

en: Target file is not a regular file
cs: Cílový soubor není obyčejným souborem

en: The file was externally modified
cs: Soubor byl externě pozměněn

en: Error removing old file: %s
cs: Chyba při odstraňování starého souboru: %s

en: Invalid GSeekType supplied
cs: Poskytnut neplatný GSeekType

en: Invalid seek request
cs: Neplatný požadavek na hledání

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
cs: Nelze zkrátit GMemoryInputStream

en: Memory output stream not resizable
cs: Nelze měnit velikost výstupního proudu paměti

en: Failed to resize memory output stream
cs: Nelze změnit velikost výstupního proudu paměti

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
cs: Velikost paměti potřebná ke zpracování zápisu je větší než dostupný adresní prostor

en: Requested seek before the beginning of the stream
cs: Požadováno hledání před počátkem proudu

en: Requested seek beyond the end of the stream
cs: Požadováno hledání za ukončením proudu

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement unmount.
en: mount doesn’t implement “unmount”
cs: připojené neprovádí odpojovací operaci „unmount“

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement eject.
en: mount doesn’t implement “eject”
cs: připojené neumí vysouvací operaci „eject“

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of unmount or unmount_with_operation.
en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
cs: připojené neumí odpojovací operaci „unmount“ nebo „unmount_with_operation“

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
cs: připojené neumí vysouvací operaci „eject“ nebo „eject_with_operation“

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement remount.
en: mount doesn’t implement “remount”
cs: připojené neumí operaci opakovaného připojení „remount“

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement content type guessing
cs: připojené neumí odhad typu obsahu

note: Translators: This is an error * message for mount objects that * don't implement content type guessing.
en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
cs: připojené neumí synchronní odhad typu obsahu

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
cs: Název počítače „%s“ obsahuje „[“, ale nikoliv „]“

en: Network unreachable
cs: Síť není dostupná

en: Host unreachable
cs: Počítač není dostupný

en: Could not create network monitor: %s
cs: Nelze vytvořit sledování sítě: %s

en: Could not create network monitor:
cs: Nelze vytvořit sledování sítě:

en: Could not get network status:
cs: Nelze zjistit stav sítě:

en: NetworkManager not running
cs: NetworkManager neběží

en: NetworkManager version too old
cs: NetworkManager je v příliš staré verzi

en: Output stream doesn’t implement write
cs: Výstupní datový proud neumí zápis

en: Sum of vectors passed to %s too large
cs: Součet vektorů předaných do %s je příliš velký

en: Source stream is already closed
cs: Zdrojový proud je již ukončen

en: Unspecified proxy lookup failure
cs: Blíže neurčené selhání vyhledávání v proxy

note: Translators: the first placeholder is a domain name, the * second is an error message
en: Error resolving “%s”: %s
cs: Chyba při řešení „%s“: %s

note: Translators: The placeholder is for a function name.
en: %s not implemented
cs: Funkce %s není implementovaná

en: Invalid domain
cs: Neplatná doména

en: The resource at “%s” does not exist
cs: Prostředek v „%s“ neexistuje

en: The resource at “%s” failed to decompress
cs: Selhala dekomprimace prostředku v „%s“

en: Resource files cannot be renamed
cs: Nezdařilo se přejmenovat soubor s prostředky

en: The resource at “%s” is not a directory
cs: Prostředek v „%s“ není složka

en: Input stream doesn’t implement seek
cs: Vstupní datový proud neumí přeskakování

en: List sections containing resources in an elf FILE
cs: Vypsat oddíly obsahující prostředky v SOUBORU ve formátu elf

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
cs: Vypsat prostředky
    Je-li zadán ODDÍL, jsou vypsány pouze prostředky v tomto oddíle
    Je-li zadána CESTA, jsou vypsány jen odpovídající prostředky

en: FILE [PATH]
cs: SOUBOR [CESTA]

en: SECTION
cs: ODDÍL

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
cs: Vypsat prostředky včetně podrobností
    Je-li zadán ODDÍL, jsou vypsány pouze prostředky v tomto oddíle
    Je-li zadána CESTA, jsou vypsány jen odpovídající prostředky
    Podrobnosti zahrnují oddíl, velikost a komprimaci

en: Extract a resource file to stdout
cs: Vybalit prostředky ze souboru na standardní výstup

en: FILE PATH
cs: SOUBOR CESTA

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
cs: Použití:
      gresource [--section ODDÍL] PŘÍKAZ [ARGUMENTY…]
    
    Příkazy:
      help                      Zobrazit tyto informace
      sections                  Vypsat oddíly s prostředky
      list                      Vypsat prostředky
      details                   Vypsat prostředky včetně prodrobností
      extract                   Vybalit prostředky
    
    Další informace získáte zadáním „gresource help PŘÍKAZ“.

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
cs: Použití:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en:   SECTION   An (optional) elf section name
cs:   ODDÍL     (Volitelný) název oddílu elf

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
cs:   PŘÍKAZ   (Volitelný) příkaz, který má být popsán

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
cs:   SOUBOR    Soubor ve formátu elf (spustitelný nebo sdílená knihovna)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
cs:   SOUBOR    Soubor ve formátu elf (spustitelný nebo sdílená knihovna)
                nebo přeložený soubor prostředků

en: [PATH]
cs: [CESTA]

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
cs:   CESTA     (Volitelná) cesta k prostředku (může být neúplná)

en: PATH
cs: CESTA

en:   PATH      A resource path
cs:   CESTA     Cesta k prostředku

en: No such schema “%s”
cs: Schéma „%s“ neexistuje

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
cs: Schéma „%s“ není přemístitelné (cesta nesmí být určena)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
cs: Schéma „%s“ je přemístitelné (cesta musí být určena)

en: Empty path given.
cs: Poskytnuta prázdná cesta.

en: Path must begin with a slash (/)
cs: Cesta musí začínat lomítkem (/)

en: Path must end with a slash (/)
cs: Cesta musí končit lomítkem (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
cs: Cesta nesmí obsahovat dvě po sobě jdoucí lomítka (//)

en: The provided value is outside of the valid range
cs: Poskytnutá hodnota je mimo platný rozsah

en: The key is not writable
cs: Klíč není zapisovatelný

en: List the installed (non-relocatable) schemas
cs: Vypíše nainstalovaná (nepřemístitelná) schémata

en: List the installed relocatable schemas
cs: Vypíše nainstalovaná přemístitelná schémata

en: List the keys in SCHEMA
cs: Vypíše klíče ve SCHÉMATU

en: SCHEMA[:PATH]
cs: SCHÉMA[:CESTA]

en: List the children of SCHEMA
cs: Vypíše potomky SCHÉMATU

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
cs: Vypíše klíče a hodnoty, rekurzivně
    Není-li zadáno SCHÉMA, vypíše všechny klíče

en: [SCHEMA[:PATH]]
cs: [SCHÉMA[:CESTA]]

en: Get the value of KEY
cs: Získá hodnotu KLÍČE

en: SCHEMA[:PATH] KEY
cs: SCHÉMA[:CESTA] KLÍČ

en: Query the range of valid values for KEY
cs: Dotáže se na rozsah platných hodnot KLÍČE

en: Query the description for KEY
cs: Dotáže se na popis KLÍČE

en: Set the value of KEY to VALUE
cs: Nastaví hodnotu KLÍČE k HODNOTĚ

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
cs: SCHÉMA[:CESTA] KLÍČ HODNOTA

en: Reset KEY to its default value
cs: Nastaví KLÍČ na výchozí hodnotu

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
cs: Resetovat všechny klíče ve SCHÉMATU na výchozí hodnoty

en: Check if KEY is writable
cs: Zjistí, zda je KLÍČ zapisovatelný

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
cs: Sleduje změny KLÍČE.
    Není-li zadán KLÍČ, sleduje všechny klíče ve SCHÉMATU.
    Sledování zastavíte použitím ^C.

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
cs: SCHÉMA[:CESTA] [KLÍČ]

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
cs: Použití:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SLOŽKA_SCHÉMAT] PŘÍKAZ [ARGUMENTY...]
    
    Příkazy:
      help                      Zobrazit tuto informaci
      list-schemas              Vypsat nainstalovaná schémata
      list-relocatable-schemas  Vypsat přemístitelná schémata
      list-keys                 Vypsat klíče ve schématu
      list-children             Vypsat potomky schématu
      list-recursively          Vypsat klíče a hodnoty, rekurzivně
      range                     Dotázat se na rozsah hodnot klíče
      describe                  Dotázat se na popis klíče
      get                       Získat hodnotu klíče
      set                       Nastavit hodnotu klíče
      reset                     Resetovat hodnotu klíče
      reset-recursively         Resetovat všechny hodnoty v daném schématu
      writable                  Zkontrolovat, zda je klíč zapisovatelný
      monitor                   Sledovat změny
    
    Podrobnou nápovědu získáte použitím „gsettings help PŘÍKAZ“.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
cs: Použití:
      gsettings [--schemadir SLOŽKA_SCHÉMAT] %s %s
    
    %s

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
cs:   SLOŽKA_SCHÉMAT Složka, ve které se mají hledat dodatečná schémata

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
cs:   SCHÉMA    Název schématu
      CESTA     Cesta, pro přemístitelná schémata

en:   KEY       The (optional) key within the schema
cs:   KLÍČ      (Volitelný) klíč uvnitř schématu

en:   KEY       The key within the schema
cs:   KLÍČ      Klíč uvnitř schématu

en:   VALUE     The value to set
cs:   HODNOTA   Hodnota, která má být nastavena

en: Could not load schemas from %s: %s
cs: Nelze nahrát schémata z  %s: %s

en: No schemas installed
cs: Nejsou nainstalována žádná schémata

en: Empty schema name given
cs: Poskytnut prázdný název schématu

en: No such key “%s”
cs: Klíč „%s“ neexistuje

en: Invalid socket, not initialized
cs: Neplatný soket, nebyl spuštěn

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
cs: Neplatný soket, spuštění selhalo kvůli: %s

en: Socket is already closed
cs: Soket je již ukončen

en: Socket I/O timed out
cs: Časový limit V/V soketu vypršel

en: creating GSocket from fd: %s
cs: vytváří se GSocket z fd: %s

en: Unable to create socket: %s
cs: Nelze vytvořit soket: %s

en: Unknown family was specified
cs: Byla zadána neznámá rodina

en: Unknown protocol was specified
cs: Byl zadán neznámý protokol

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
cs: Nelze používat datagramové operace na nedatagramovém soketu.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
cs: Nelze používat datagramové operace na soketu s nastaveným časovým limitem.

en: could not get local address: %s
cs: nezdařilo se získat místní adresu: %s

en: could not get remote address: %s
cs: nezdařilo se získat vzdálenou adresu: %s

en: could not listen: %s
cs: nezdařilo se naslouchání: %s

en: Error binding to address %s: %s
cs: Chyba při navázání na adresu %s: %s

en: Error joining multicast group: %s
cs: Chyba připojování ke skupině hromadného vysílání: %s

en: Error leaving multicast group: %s
cs: Chyba při opouštění skupiny hromadného vysílání: %s

en: No support for source-specific multicast
cs: Není podpora pro hromadné vysílání určené zdrojem

en: Unsupported socket family
cs: Nepodporovaná rodina soketů

en: source-specific not an IPv4 address
cs: určení zdroje není adresa IPv4

en: Interface name too long
cs: Název rozhraní je příliš dlouhý

en: Interface not found: %s
cs: Rozhraní nebylo nalezeno: %s

en: No support for IPv4 source-specific multicast
cs: Není podpora pro hromadné vysílání určené zdrojem IPv4

en: No support for IPv6 source-specific multicast
cs: Není podpora pro hromadné vysílání určené zdrojem IPv6

en: Error accepting connection: %s
cs: Chyba při přijímání spojení: %s

en: Connection in progress
cs: Probíhá spojení

en: Unable to get pending error:
cs: Nelze získat nevyřízenou chybu:

en: Error receiving data: %s
cs: Chyba při získávání dat: %s

en: Error sending data: %s
cs: Chyba při odesílání dat: %s

en: Unable to shutdown socket: %s
cs: Nelze ukončit soket: %s

en: Error closing socket: %s
cs: Chyba při zavírání soketu: %s

en: Waiting for socket condition: %s
cs: Čeká se na stav soketu: %s

en: Unable to send message: %s
cs: Nezdařilo se odeslat zprávu: %s

en: Message vectors too large
cs: Vektory zprávy jsou příliš rozsáhlé

en: Error sending message: %s
cs: Chyba při odesílání zprávy: %s

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
cs: GSocketControlMessage nepodporováno na Windows

en: Error receiving message: %s
cs: Chyba při získávání zprávy: %s

en: Unable to read socket credentials: %s
cs: Nelze číst pověření k soketu: %s

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
cs: g_socket_get_credentials není u tohoto OS implementováno

en: Could not connect to proxy server %s:
cs: Nelze se připojit k serveru proxy %s:

en: Could not connect to %s:
cs: Nelze se připojit k %s:

en: Could not connect:
cs: Nelze se připojit:

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
cs: Není podporován pokus o proxy přes spojení, které není založeno na TCP.

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
cs: Protokol proxy „%s“ není podporován.

en: Listener is already closed
cs: Naslouchající je již uzavřen

en: Added socket is closed
cs: Přidaný soket je uzavřen

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
cs: SOCKSv4 nepodporuje adresy IPv6 „%s“

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
cs: Uživatelské jméno je příliš dlouhé na protokol SOCKSv4

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
cs: Název počítače „%s“ je na protokol SOCKSv4 příliš dlouhý

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
cs: Server není proxy serverem SOCKSv4.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
cs: Spojení přes server SOCKSv4 bylo odmítnuto

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
cs: Server není proxy serverem SOCKSv5.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
cs: SOCKSv5 proxy vyžaduje ověření.

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
cs: SOCKSv5 vyžaduje metodu ověření nepodporovanou v GLib.

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
cs: Uživatelské jméno nebo heslo je příliš dlouhé na protokol SOCKSv5.

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
cs: Ověření SOCKSv5 selhalo z důvodu chybného uživatelského jména nebo hesla.

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
cs: Název počítače „%s“ je na protokol SOCKSv5 příliš dlouhý

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
cs: Proxy server SOCKSv5 používá neznámý typ adresy.

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
cs: Vnitřní chyba proxy serveru SOCKSv5.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
cs: Spojení SOCKSv5 není povoleno zadaným pravidlem.

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
cs: Počítač není přes server SOCKSv5 dostupný.

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
cs: Síť není přes server SOCKSv5 dostupná.

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
cs: Spojení bylo přes SOCKSv5 proxy odmítnuto.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
cs: SOCKSv5 proxy nepodporuje příkaz „connect“.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
cs: SOCKSv5 proxy nepodporuje poskytnutý typ adresy.

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
cs: Neznámá chyba SOCKSv5 proxy.

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
cs: Selhalo vytvoření roury ke komunikaci s procesem potomka (%s)

en: Pipes are not supported in this platform
cs: Roury nejsou na této platformě podporovány

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
cs: Nelze zpracovat verzi %d kódování GThemedIcon

en: No valid addresses were found
cs: Nebyly nalezeny žádné platné adresy

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
cs: Chyba při reverzním řešení „%s“: %s

note: Translators: the placeholder is a DNS record type, such as ‘MX’ or ‘SRV’
en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
cs: Chyba při zpracování záznamu %s z DNS: poškozený paket DNS

en: No DNS record of the requested type for “%s”
cs: Záznam DNS požadovaného typu pro „%s“ neexistuje

en: Temporarily unable to resolve “%s”
cs: Dočasně není možné vyřešit „%s“

en: Error resolving “%s”
cs: Chyba při řešení „%s“

en: Malformed DNS packet
cs: Poškozený paket DNS

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
cs: Selhalo zpracování odpovědi DNS pro „%s“:

en: No PEM-encoded private key found
cs: Nebyl nalezen žádný soukromý klíč kódovaný jako PEM.

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
cs: Nelze dešifrovat soukromý klíč kódovaný jako PEM

en: Could not parse PEM-encoded private key
cs: Nezdařilo se analyzovat soukromý klíč kódovaný jako PEM.

en: No PEM-encoded certificate found
cs: Nebyl nalezen žádný certifikát kódovaný jako PEM.

en: Could not parse PEM-encoded certificate
cs: Nezdařilo se analyzovat certifikát kódovaný jako PEM.

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
cs: Tato knihovna TLS nepodporuje PKCS #12.

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
cs: Tento GTlsBackend nepodporuje vytváření certifikátů PKCS #11.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
cs: Toto je poslední možnost zadat heslo správně před tím, než bude přístup zablokován.

note: Translators: This is not the 'This is the last chance' string. It is * displayed when more than one attempt is allowed.
en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
cs: Několik předešlých hesel nebylo zadáno správně a po dalším nesprávně zadaném hesle bude přístup zablokován.

en: The password entered is incorrect.
cs: Zadané heslo není správné.

en: Sending FD is not supported
cs: Odesílání popisovače souboru není podporováno

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
cs[0]: Očekávána 1 ovládací zpráva, získána %d
cs[1]: Očekávána 1 ovládací zpráva, získány %d
cs[2]: Očekávána 1 ovládací zpráva, získáno %d

en: Unexpected type of ancillary data
cs: Neočekávaný typ pomocných dat

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
cs[0]: Očekáváno jedno fd, ale získána %d
cs[1]: Očekáváno jedno fd, ale získány %d
cs[2]: Očekáváno jedno fd, ale získáno %d

en: Received invalid fd
cs: Přijat neplatný popisovač souboru

en: Receiving FD is not supported
cs: Přijímání popisovače souboru není podporováno

en: Error sending credentials:
cs: Chyba při odesílání přihlašovacích údajů:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
cs: Chyba při kontrole, zda je SO_PASSCRED povoleno u soketu: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
cs: Chyba při povolování SO_PASSCRED: %s

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
cs: U odeslání přihlašovacích údajů očekáváno přečtení jednoho bajtu, ale přečteno nula bajtů

en: Not expecting control message, but got %d
cs: Ovládací zpráva nebyla očekávána, ale obdrženo %d

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
cs: Chyba při zakazování SO_PASSCRED: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
cs: Chyba při čtení z popisovače souboru: %s

en: Error closing file descriptor: %s
cs: Chyba při zavírání popisovače souboru: %s

en: Filesystem root
cs: Kořen systému souborů

en: Error writing to file descriptor: %s
cs: Chyba při zápisu do popisovače souboru: %s

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
cs: V tomto systému nejsou podporovány abstraktní adresy soketů domén UNIX

en: volume doesn’t implement eject
cs: svazek neumí vysouvací operaci eject

note: Translators: This is an error * message for volume objects that * don't implement any of eject or eject_with_operation.
en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
cs: svazek neumí vysouvací operaci eject nebo eject_with_operation

en: Error reading from handle: %s
cs: Chyba při čtení z obsluhy: %s

en: Error closing handle: %s
cs: Chyba při zavírání obsluhy: %s

en: Error writing to handle: %s
cs: Chyba při zápisu do obsluhy: %s

en: Not enough memory
cs: Nedostatek paměti

en: Internal error: %s
cs: Vnitřní chyba: %s

en: Need more input
cs: Vyžadováno více na vstupu

en: Invalid compressed data
cs: Neplatná komprimovaná data

en: Address to listen on
cs: Adresa, na které se má naslouchat

en: Ignored, for compat with GTestDbus
cs: Ignorováno, kvůli kompatibilitě s GTestDbus

en: Print address
cs: Vypsat adresu

en: Print address in shell mode
cs: Vypsat adresu v režimu shellu

en: Run a dbus service
cs: Spustit službu dbus

en: Wrong args
cs: Nesprávné argumenty

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
cs: Neočekávaný atribut „%s“ prvku „%s“

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
cs: Atribut „%s“ prvku „%s“ nebyl nalezen

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
cs: Neočekávaná značka „%s“, byla očekávána značka „%s“

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
cs: Neočekávaná značka „%s“ v „%s“

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
cs: Neplatné datum/čas „%s“ v souboru se záložkami

en: No valid bookmark file found in data dirs
cs: V datových složkách nebyl nalezen platný soubor záložek

en: A bookmark for URI “%s” already exists
cs: Záložka URI „%s“ již existuje

en: No bookmark found for URI “%s”
cs: Nebyla nalezena záložka URI „%s“

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
cs: V záložce URI „%s“ není definován žádný typ MIME

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
cs: V záložce URI „%s“ nebyl definován žádný soukromý příznak

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
cs: V záložce URI „%s“ nejsou nastavené žádné skupiny

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
cs: Žádná aplikace s názvem „%s“ nezaregistrovala záložku „%s“

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
cs: Nelze rozšířit řádek exec „%s“ pomocí URI „%s“

en: Unrepresentable character in conversion input
cs: Nereprezentovatelný znak na vstupu převodu

en: Partial character sequence at end of input
cs: Částečná posloupnost znaků na konci vstupu

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
cs: Nelze převést zálohu „%s“ do znakové sady „%s“

en: Embedded NUL byte in conversion input
cs: Vležený nulový bajt na vstupu převodu

en: Embedded NUL byte in conversion output
cs: Vložený nulový bajt na výstupu převodu

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
cs: Adresa URI „%s“ není absolutní URI používající schéma „file“

en: The URI “%s” is invalid
cs: Adresa URI „%s“ je neplatné

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
cs: Název počítače v adrese URI „%s“ je neplatný

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
cs: URI „%s“ obsahuje nesprávně změněné znaky

en: The pathname “%s” is not an absolute path
cs: Název cesty „%s“ není absolutní cestou

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
cs: %a %-d. %B %Y, %H:%M:%S %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
cs: %d.%m.%Y

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing 12 hour time
en: %I:%M:%S %p
cs: %I:%M:%S

[ctx: full month name]
note: Translators: Some languages (Baltic, Slavic, Greek, and some more) * need different grammatical forms of month names depending on whether * they are standalone or in a complete date context, with the day * number.  Some other languages may prefer starting with uppercase when * they are standalone an
en: January
cs: leden

[ctx: full month name]
en: February
cs: únor

[ctx: full month name]
en: March
cs: březen

[ctx: full month name]
en: April
cs: duben

[ctx: full month name]
en: May
cs: květen

[ctx: full month name]
en: June
cs: červen

[ctx: full month name]
en: July
cs: červenec

[ctx: full month name]
en: August
cs: srpen

[ctx: full month name]
en: September
cs: září

[ctx: full month name]
en: October
cs: říjen

[ctx: full month name]
en: November
cs: listopad

[ctx: full month name]
en: December
cs: prosinec

[ctx: abbreviated month name]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a complete * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context. 
en: Jan
cs: led

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
cs: úno

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
cs: bře

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
cs: dub

[ctx: abbreviated month name]
en: May
cs: kvě

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
cs: čen

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
cs: čec

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
cs: srp

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
cs: zář

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
cs: říj

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
cs: lis

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
cs: pro

[ctx: full weekday name]
en: Monday
cs: pondělí

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
cs: úterý

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
cs: středa

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
cs: čtvrtek

[ctx: full weekday name]
en: Friday
cs: pátek

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
cs: sobota

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
cs: neděle

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
cs: po

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
cs: út

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
cs: st

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
cs: čt

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
cs: pá

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
cs: so

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
cs: ne

[ctx: full month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: January
cs: ledna

[ctx: full month name with day]
en: February
cs: února

[ctx: full month name with day]
en: March
cs: března

[ctx: full month name with day]
en: April
cs: dubna

[ctx: full month name with day]
en: May
cs: května

[ctx: full month name with day]
en: June
cs: června

[ctx: full month name with day]
en: July
cs: července

[ctx: full month name with day]
en: August
cs: srpna

[ctx: full month name with day]
en: September
cs: září

[ctx: full month name with day]
en: October
cs: října

[ctx: full month name with day]
en: November
cs: listopadu

[ctx: full month name with day]
en: December
cs: prosince

[ctx: abbreviated month name with day]
note: Translators: Some languages need different grammatical forms of * month names depending on whether they are standalone or in a full * date context, with the day number.  Some may prefer starting with * uppercase when they are standalone and with lowercase when they are * in a full date context.  Her
en: Jan
cs: led

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
cs: úno

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
cs: bře

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
cs: dub

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
cs: kvě

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
cs: čen

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
cs: čec

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
cs: srp

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
cs: zář

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
cs: říj

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
cs: lis

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
cs: pro

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'before midday' indicator
en: AM
cs: dop.

[ctx: GDateTime]
note: Translators: 'after midday' indicator
en: PM
cs: odp.

en: Error opening directory “%s”: %s
cs: Chyba při otevírání složky „%s“: %s

en: Could not allocate %lu byte to read file “%s” | Could not allocate %lu bytes to read file “%s”
cs[0]: Nelze alokovat %lu bajtů k přečtení souboru „%s“
cs[1]: Nelze alokovat %lu bajty k přečtení souboru „%s“
cs[2]: Nelze alokovat %lu bajtů k přečtení souboru „%s“

en: Error reading file “%s”: %s
cs: Chyba čtení souboru „%s“: %s

en: File “%s” is too large
cs: Soubor „%s“ je příliš velký

en: Failed to read from file “%s”: %s
cs: Chyba při čtení ze souboru „%s“: %s

en: Failed to open file “%s”: %s
cs: Nelze otevřít soubor „%s“: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
cs: Nelze získat atributy souboru „%s“: funkce fstat() selhala: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
cs: Nelze otevřít soubor „%s“: funkce fdopen() selhala: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
cs: Nelze přejmenovat soubor „%s“ na „%s“: funkce g_rename() selhala: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
cs: Nelze zapisovat do souboru „%s“: funkce write() selhala: %s

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
cs: Nelze zapisovat do souboru „%s“: funkce fsync() selhala: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
cs: Nelze vytvořit soubor „%s“: %s

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
cs: Existující soubor „%s“ nelze odstranit: funkce g_unlink() selhala: %s

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
cs: Šablona „%s“ je neplatná, neměla by obsahovat „%s“

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
cs: Šablona „%s“ neobsahuje XXXXXX

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
cs: Nelze přečíst symbolický odkaz „%s“: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
cs: Nelze otevřít převodník z „%s“ do „%s“: %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
cs: Nelze přímo číst v g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
cs: Ve vstupní vyrovnávací paměti zbyla nepřevedená data

en: Channel terminates in a partial character
cs: Kanál ukončen částí znaku

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
cs: Nelze přímo číst v g_io_channel_read_to_end

en: Valid key file could not be found in search dirs
cs: V složkách hledání nelze najít platný soubor klíče

en: Not a regular file
cs: Není obyčejným souborem

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
cs: Soubor klíče obsahuje „%s“, což není dvojice klíč-hodnota, skupina ani komentář

en: Invalid group name: %s
cs: Neplatný název skupiny: %s

en: Key file does not start with a group
cs: Soubor klíče nezačíná skupinou

en: Invalid key name: %.*s
cs: Neplatný název klíče: %.*s

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
cs: Soubor klíče obsahuje nepodporované kódování „%s“

en: Key file does not have group “%s”
cs: Soubor klíče nemá skupinu „%s“

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
cs: Soubor klíče nemá klíč „%s“ ve skupině „%s“

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
cs: Soubor klíče obsahuje klíč „%s“ s hodnotou „%s“, která není v UTF-8

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
cs: Soubor klíče obsahuje klíč „%s“, který má neinterpretovatelnou hodnotu.

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
cs: Soubor klíče obsahuje klíč „%s“ ve skupině „%s“, který má neinterpretovatelnou hodnotu.

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
cs: Klíč „%s“ ve skupině „%s“ má hodnotu „%s“, když byla očekávána „%s“

en: Key file contains escape character at end of line
cs: Soubor klíče obsahuje na konci řádku znak změny

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
cs: Soubor klíče obsahuje neplatnou únikovou sekvenci „%s“

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
cs: Hodnotu „%s“ nelze interpretovat jako číslo.

en: Integer value “%s” out of range
cs: Celočíselná hodnota „%s“ je mimo rozsah

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
cs: Hodnotu „%s“ nelze interpretovat jako reálné (plovoucí) číslo.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
cs: Hodnotu „%s“ nelze interpretovat jako pravdivostní hodnotu.

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
cs: Selhalo získání atributů souboru „%s%s%s%s“: selhala funkce fstat(): %s

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
cs: Selhalo namapování „%s%s%s%s“: selhala funkce mmap(): %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
cs: Selhalo otevření souboru „%s“: selhala funkce open(): %s

en: Error on line %d char %d:
cs: Chyba na řádku %d, znak %d:

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
cs: V názvu je neplatný text v kódování UTF-8 – platné není „%s“

en: “%s” is not a valid name
cs: „%s“ není platným názvem

en: “%s” is not a valid name: “%c”
cs: „%s“ není platným názvem: „%c“

en: Error on line %d: %s
cs: Chyba na řádku %d: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
cs: Nelze zpracovat „%-.*s“, což by mělo být číslo v znakové entitě (například &#234) – číslo je možná příliš velké

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
cs: Znaková entita nekončí středníkem; pravděpodobně jste použili znak & bez úmyslu začít entitu – zapište prosím ligaturu et jako &amp;

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
cs: Znaková entita „%-.*s“ nekóduje povolený znak

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
cs: Nalezena prázdná entita „&;“, platnými entitami jsou: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity name “%-.*s” is not known
cs: Název entity „%-.*s“ není znám

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
cs: Entita nekončí středníkem; pravděpodobně jste použili znak & bez úmyslu začít entitu – zapište prosím ligaturu et jako &amp;

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
cs: Dokument musí začínat prvkem (například: <book>)

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
cs: „%s“ není platný znak po znaku „<“; nesmí jím začínat název prvku

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
cs: Nezapadající znak „%s“, byl očekáván znak „>“ k ukončení značky empty-element „%s“

en: Too many attributes in element “%s”
cs: Příliš mnoho atributů v prvku „%s“

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
cs: Nezapadající znak „%s“, po názvu atributu „%s“ prvku „%s“ bylo očekáváno „=“

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
cs: Nezapadající znak „%s“, bylo očekáváno „>“ nebo „/“ k ukončení počáteční značky prvku „%s“, nebo případně atribut; pravděpodobně jste použili neplatný znak v názvu atributu

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
cs: Nezapadající znak „%s“, po znaku rovnítka při udávání hodnoty atributu „%s“ prvku „%s“ byly očekávány uvozovky

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
cs: „%s“ není platný znak po znacích „</“; znakem „%s“ nesmí začínat název prvku

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
cs: „%s“ není povoleným znakem po ukončovacím názvu prvku „%s“; povoleným znakem je „>“

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
cs: Prvek „%s“ byl uzavřen, žádný prvek není momentálně otevřený

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
cs: Prvek „%s“ byl uzavřen, ale aktuálně je otevřený prvek „%s“

en: Document was empty or contained only whitespace
cs: Dokument je prázdný nebo obsahuje pouze mezery

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
cs: Dokument neočekávaně skončil ihned po otevírací značce „<“

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
cs: Dokument neočekávaně skončil s otevřenými prvky – poslední otevřený prvek byl „%s“

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
cs: Dokument neočekávaně skončil, byla očekávána uzavírací závorka značky <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
cs: Dokument neočekávaně skončil uvnitř názvu prvku

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
cs: Dokument neočekávaně skončil uvnitř názvu atributu

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
cs: Dokument neočekávaně skončil ve značce otevírající prvek.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
cs: Dokument neočekávaně skončil po znaku přiřazení následujícím za názvem atributu; chybí hodnota atributu

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
cs: Dokument neočekávaně skončil uvnitř hodnoty atributu

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
cs: Dokument neočekávaně skončil uvnitř uzavírací značky prvku „%s“

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
cs: Dokument neočekávaně skončil uvnitř uzavírací značky neotevřeného prvku

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
cs: Dokument neočekávaně skončil uvnitř komentáře nebo instrukce pro zpracování

en: [OPTION…]
cs: [PŘEPÍNAČ…]

en: Help Options:
cs: Přepínače nápovědy:

en: Show help options
cs: Zobrazit přepínače nápovědy

en: Show all help options
cs: Zobrazit všechny přepínače nápovědy

en: Application Options:
cs: Přepínače aplikace:

en: Options:
cs: Přepínače:

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
cs: Nelze zpracovat celočíselnou hodnotu „%s“ u %s

en: Integer value “%s” for %s out of range
cs: Celočíselná hodnota „%s“ pro %s je mimo rozsah

en: Cannot parse double value “%s” for %s
cs: Nelze zpracovat reálnou hodnotu s dvojitou přesností (double) „%s“ u %s

en: Double value “%s” for %s out of range
cs: Reálná hodnota s dvojitou přesností (double) „%s“ pro %s je mimo rozsah

en: Error parsing option %s
cs: Chyba volby %s při syntaktické analýze

en: Missing argument for %s
cs: Chybí parametr %s

en: Unknown option %s
cs: Neznámý přepínač %s

en: corrupted object
cs: poškozený objekt

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: internal error
cs: vnitřní chyba

en: the pattern contains items not supported for partial matching
cs: vzorek obsahuje položky nepodporované u částečného porovnávání

en: back references as conditions are not supported for partial matching
cs: zpětné odkazy coby podmínky nejsou podporované u částečného porovnávání

en: recursion limit reached
cs: dosažen limit rekurze

en: bad offset
cs: chybný offset

en: recursion loop
cs: rekurzivní smyčka

note: should not happen in GRegex since we check modes before each match
en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
cs: je požadován příslušný režim, který ale nebyl zkompilován pro JIT

en: unknown error
cs: neznámá chyba

en: \ at end of pattern
cs: \ na konci vzorku

en: \c at end of pattern
cs: \c na konci vzorku

en: unrecognized character following \
cs: nerozpoznaný znak následuje po \

en: numbers out of order in {} quantifier
cs: čísla v {} quantifier nejsou v pořádku

en: number too big in {} quantifier
cs: číslo v {} quantifier je příliš vysoké

en: missing terminating ] for character class
cs: schází koncový znak ] znakové třídy

en: invalid escape sequence in character class
cs: neplatná posloupnost pro změnu ve znakové třídě

en: range out of order in character class
cs: rozsah ve znakové třídě není v pořádku

en: nothing to repeat
cs: nic k opakování

en: unrecognized character after (? or (?-
cs: nerozpoznaný znak po (? nebo (?-

en: POSIX named classes are supported only within a class
cs: třídy nazvané po POSIX nejsou uvnitř třídy podporovány

en: POSIX collating elements are not supported
cs: Porovnávací prvky POSIX nejsou podporovány

en: missing terminating )
cs: schází koncový znak )

en: reference to non-existent subpattern
cs: odkaz na neexistující podřazený vzorek

en: missing ) after comment
cs: po komentáři schází znak )

en: regular expression is too large
cs: regulární výraz je příliš dlouhý

en: malformed number or name after (?(
cs: nesprávně utvořené číslo nebo název po (?(

en: lookbehind assertion is not fixed length
cs: zpětný výrok není pevné délky

en: conditional group contains more than two branches
cs: podmínková skupina obsahuje více než dvě větve

en: assertion expected after (?(
cs: po (?( očekáván výrok

en: a numbered reference must not be zero
cs: číslovaná reference nesmí být nula

en: unknown POSIX class name
cs: neplatný název třídy POSIX

en: character value in \x{...} sequence is too large
cs: znaková hodnota v posloupnosti \x{…} je příliš vysoká

en: \C not allowed in lookbehind assertion
cs: \C není dovoleno ve zpětném výroku

en: missing terminator in subpattern name
cs: schází ukončovací člen v názvu podřazeného vzorku

en: two named subpatterns have the same name
cs: dva nazvané podřazené vzorky mají stejný název

en: malformed \P or \p sequence
cs: chybně utvořená posloupnost \P nebo \p

en: unknown property name after \P or \p
cs: neznámý název vlastnosti po \P či \p

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
cs: název podřazeného vzorku je příliš dlouhý (maximem je 32 znaků)

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
cs: příliš mnoho nazvaných podřazených vzorků (maximem je 10 000)

en: octal value is greater than \377
cs: osmičková hodnota je větší než \377

en: DEFINE group contains more than one branch
cs: skupina DEFINE obsahuje více než jednu větev

en: inconsistent NEWLINE options
cs: neslučitelné volby NEWLINE

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
cs: po \g nenásleduje název nebo číslo ve složené nebo lomené závorce nebo v uvozovkách, nebo nenulové číslo

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
cs: argument není povolen u (*ACCEPT), (*FAIL) nebo (*COMMIT)

en: (*VERB) not recognized
cs: (*VERB) nerozpoznáno

en: number is too big
cs: číslo je příliš velké

en: missing subpattern name after (?&
cs: schází název podřazeného vzorku po (?&

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
cs: rozdílné názvy podřazených vzorků stejného čísla nejsou povoleny

en: (*MARK) must have an argument
cs: (*MARK) musí mít argument

en: \c must be followed by an ASCII character
cs: po \c nesmí následovat znak ASCII

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
cs: po \k nenásleduje název ve složené nebo lomné závorce nebo v uvozovkách

en: \N is not supported in a class
cs: \N není podporováno ve třídě

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
cs: název je příliš dlouhý v (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) nebo (*THEN)

en: code overflow
cs: přetečení kódu

en: unrecognized character after (?P
cs: nerozpoznaný znak pře (?P

en: overran compiling workspace
cs: přetečení přijímaných informací překládaného pracovního prostoru

en: previously-checked referenced subpattern not found
cs: v předchozím kroku kontrolovaný odkazovaný podřazený vzorek nenalezen

en: Error while matching regular expression %s: %s
cs: Chyba při porovnávání regulárního výrazu %s: %s

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
cs: Knihovna PCRE byla přeložena bez podpory UTF-8

en: PCRE library is compiled with incompatible options
cs: Knihovna PCRE je přeložena s nekompatibilními volbami

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
cs: Chyba při kompilaci regulárního výrazu „%s“ na znaku %s: %s

en: hexadecimal digit or “}” expected
cs: očekávána šestnáctková číslice nebo „}“

en: hexadecimal digit expected
cs: očekávána šestnáctková číslice

en: missing “<” in symbolic reference
cs: v symbolickém odkazu chybí „<“

en: unfinished symbolic reference
cs: neukončený symbolický odkaz

en: zero-length symbolic reference
cs: symbolický odkaz o nulové délce

en: digit expected
cs: očekávána číslice

en: illegal symbolic reference
cs: nedovolený symbolický odkaz

en: stray final “\”
cs: osamocené koncové „\“

en: unknown escape sequence
cs: neznámá úniková sekvence

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
cs: Chyba při zpracování náhradního textu „%s“ na znaku %lu: %s

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
cs: Text v uvozovkách nezačíná uvozovkami

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
cs: Nenalezena uzavírací uvozovka v příkazovém řádku nebo jiném uvozeném textu

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
cs: Text skončil právě za znakem „\“. (Text zněl „%s“)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
cs: Text skončil před nalezením odpovídajících uvozovek znakem %c. (Text zněl „%s“)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
cs: Text je prázdný (nebo obsahuje pouze mezery)

en: Failed to read data from child process (%s)
cs: Nelze číst data z procesu potomka (%s)

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
cs: Neočekávaná chyba při čtení dat z procesu potomka (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
cs: Neočekávaná chyba v waitpid() (%s)

en: Child process exited with code %ld
cs: Proces potomka skončil s kódem %ld

en: Child process killed by signal %ld
cs: Proces potomka byl zabit signálem %ld

en: Child process stopped by signal %ld
cs: Proces potomka byl zastaven signálem %ld

en: Child process exited abnormally
cs: Proces potomka neskončil normálně

en: Failed to read from child pipe (%s)
cs: Selhalo čtení z roury potomka (%s)

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
cs: Selhalo zplození procesu potomka „%s“ (%s)

en: Failed to fork (%s)
cs: Selhalo rozvětvení procesu (%s)

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
cs: Selhal přechod do složky „%s“ (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
cs: Selhalo spuštění procesu potomka „%s“ (%s)

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
cs: Selhalo otevření souboru pro přemapování popisovače souboru (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
cs: Selhalo zduplikování popisovače souboru pro proces potomka (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
cs: Selhalo rozvětvení procesu potomka (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
cs: Selhalo zavření popisovače souboru pro proces potomka (%s)

en: Unknown error executing child process “%s”
cs: Neznámá chyba při běhu procesu potomka „%s“

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
cs: Nezdařilo se přečíst dostatek dat z roury pid potomka (%s)

en: Invalid source FDs argument
cs: Neplatný argument se zdrojovými popisovači souborů

en: Failed to read data from child process
cs: Selhalo čtení dat z procesu potomka

en: Failed to execute child process (%s)
cs: Selhalo spuštění procesu potomka (%s)

en: Failed to dup() in child process (%s)
cs: Selhala funkce dup() v procesu potomka (%s)

en: Invalid program name: %s
cs: Neplatný název programu: %s

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
cs: Neplatný řetězec v poli argumentů na %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
cs: Neplatný řetězec v prostředí: %s

en: Invalid working directory: %s
cs: Neplatná aktuální složka: %s

en: Failed to execute helper program (%s)
cs: Nelze spustit pomocný program (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
cs: Neočekávaná chyba v g_io_channel_win32_poll() při čtení dat z procesu potomka

en: Empty string is not a number
cs: Prázdný řetězec není číslo

en: “%s” is not a signed number
cs: „%s“ není číslo se znaménkem

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
cs: Číslo „%s“ je mimo meze [%s, %s]

en: “%s” is not an unsigned number
cs: „%s“ není číslo bez znaménka

en: Invalid %-encoding in URI
cs: Neplatné kódování pomocí % v adrese URI

en: Illegal character in URI
cs: Neplatný znak v adrese URI

en: Non-UTF-8 characters in URI
cs: Znak mimo standard UTF-8 v adrese URI

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
cs: Neplatná adresa IPv6 „%.*s“ v adrese URI

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
cs: Neplatná zakódovaná adresa IP „%.*s“ v adrese URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
cs: Neplatná internacionalizace názvu hostitele „%.*s“ v adrese URI

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
cs: Nezdařilo se zpracovat port „%.*s“ v adrese URI

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
cs: Port „%.*s“ v adrese URI je mimo rozsah

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
cs: Adresa URI „%s“ není absolutní

en: URI ‘%s’ has no host component
cs: Adresa URI „%s“ nemá část s hostitelem

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
cs: Adresa URI není absolutní a není poskytnuta žádná základní URI

en: Missing ‘=’ and parameter value
cs: Schází „=“ a hodnota parametru

en: Failed to allocate memory
cs: Nelze alokovat paměť

en: Character out of range for UTF-8
cs: Znak je mimo rozsah UTF-8

en: Invalid sequence in conversion input
cs: Neplatná posloupnost na vstupu převodu

en: Character out of range for UTF-16
cs: Znak je mimo rozsah UTF-16

en: byte | bytes
cs[0]: bajt
cs[1]: bajty
cs[2]: bajtů

en: bit | bits
cs[0]: bit
cs[1]: bity
cs[2]: bitů

note: Translators: the %s in "%s bytes" will always be replaced by a number.
en: %s byte | %s bytes
cs[0]: %s bajt
cs[1]: %s bajty
cs[2]: %s bajtů

note: Translators: the %s in "%s bits" will always be replaced by a number.
en: %s bit | %s bits
cs[0]: %s bit
cs[1]: %s bity
cs[2]: %s bitů

en: %u byte | %u bytes
cs[0]: %u bajt
cs[1]: %u bajty
cs[2]: %u bajtů

note: Translators: this is from the deprecated function g_format_size_for_display() which uses 'KB' to * mean 1024 bytes.  I am aware that 'KB' is not correct, but it has been preserved for reasons of * compatibility.  Users will not see this string unless a program is using this deprecated function. * Pl
en: %.1f KB
cs: %.1f KB

en: %.1f MB
cs: %.1f MB

en: %.1f GB
cs: %.1f GB

en: %.1f TB
cs: %.1f TB

en: %.1f PB
cs: %.1f PB

en: %.1f EB
cs: %.1f EB
